hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kwiat wiśni i czerwona fasola (Durian Sukegawa), na drugim Zarządzanie zasobami ludzkimi (Aleksy Pocztowski). Kolejny produkt to Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę. Jak zachowywać się pozytywnie w stosunku do osób z autyzmem i innymi dysfunkcjami rozwojowymi (Bo Hejlskov Elvén) oraz W dni bezciastkowe lody tylko owocowe. Gastronomia wrocławska w latach 1945-1956 (Romuald M. Łuczyński).
1
Kwiat wiśni i czerwona fasola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat wiśni i czerwona fasola
Dostępny243 szt.

Słodko-gorzka opowieść o życiu i naleśnikach. Sentaro, chłopak bez wykształcenia, z trudną przeszłością i pogrzebanymi marzeniami o karierze pisarza, pracuje w sklepiku z dorayaki – tradycyjnymi naleśnikami nadziewanymi słodką pastą z czerwonej fasoli. Niestety interes nie idzie tak dobrze jak powinien, a klienci rzadko zaglądają po słodkości. Na dodatek Sentaro czuje, że życie przecieka mu przez palce i tylko kwitnące wiśnie przypominają o upływie czasu. Pewnego dnia próg jego sklepu przekracza staruszka Tokue, która potrafi przygotować doskonały farsz do dorayaki. Starsza pani zaczyna uczyć tej sztuki Senatro, a jej talent kulinarny i mądrość na zawsze odmieniają życie chłopaka. Gdy przeciwności losu i społeczne uprzedzenia wystawią ich relację na próbę, bohaterowie będą musieli odpowiedzieć na pytanie, co jest w ich życiu najważniejsze. Kwiat wiśni i czerwona fasola to wzruszająca, pełna ciepła opowieść o zrozumieniu, radzeniu sobie z trudną przeszłością i przynoszącej odkupienie sile przyjaźni. Na podstawie książki powstał zbierający doskonale recenzje film „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomi Kawase. Ta urzekająca miniatura literacka to symboliczna opowieść o szacunku do drugiego człowieka i umiejętności wydobywania z życia tego, co w nim najlepsze. Wszystko w pięknych japońskich dekoracjach – smaki, kształty, barwy i ludzkie historie z nutą nostalgii. Sukegawa zachwyca każdym zdaniem (Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”). Durian Sukegawa – studiował filozofię orientalną na Uniwersytecie Waseda. Pracował jako reporter w Berlinie i Kambodży we wczesnych latach 90. Autor książek, esejów, scenariuszy telewizyjnych i filmowych. Mieszka w Tokio.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

15 osób kupiło
2
Zarządzanie zasobami ludzkimi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie zasobami ludzkimi
Dostępny26 szt.

Wiedza, umiejętności, zdolności, zdrowie, motywacja i wyznawane wartości przez osoby świadczące pracę decydują o ich zatrudnialności, stanowią źródło konkurencyjności organizacji oraz pomyślności regionów i krajów. Upowszechnianie się tego faktu w świadomości społecznej prowadzi do wzrostu profesjonalizmu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, które ewoluuje od rutynowego administrowania w kierunku zrównoważonego zarządzania, integrującego – w strategiach i metodach rozwiązywania kwestii HR – aspekty ekonomiczne, społeczne i ekologiczne. Zarządzanie zasobami ludzkimi, jako dziedzina badań oraz wdrożeń praktycznych rozwiązań dotyczących funkcjonowania ludzi w organizacji i na rynku pracy, jest związane z wieloma wyzwaniami, które determinują jego obecny i przyszły rozwój. Zaliczyć do nich należy zmiany technologiczne, które zmieniają charakter pracy oraz polityki i praktyki HR, czyniąc je coraz bardziej sieciowymi, zdalnymi i wirtualnymi. Zmiany demograficzne, generacyjne, w połączeniu z rosnącą mobilnością na rynkach pracy, to kolejne wyzwanie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, które wiąże się z rosnącą różnorodnością. Należy też pamiętać o presji płynącej z rynków pracy na wzrost efektywności pracy, optymalizację kosztów i innowacyjność usług HR. Zasygnalizowane powyżej kwestie stanowią przedmiot rozważań w książce, w której autor przedstawia problematykę zarządzania zasobami ludzkimi całościowo, łącząc jego teoretyczne i praktyczne aspekty oraz podkreślając znaczenie kontekstu w rozwijaniu teorii i doskonaleniu praktyki w tej dziedzinie zarządzania. Książka jest przeznaczona dla osób prowadzących badania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, studentów ekonomii, zarządzania, socjologii na wyższych uczelniach różnych typów, słuchaczy w szkołach zarządzania, uczestników kursów dla menedżerów, kadry zarządzającej, pracowników i innych praktyków HR.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

7 osób kupiło
3
Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę. Jak zachowywać się pozytywnie w stosunku do osób z autyzmem i innymi dysfunkcjami rozwojowymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie gryzę, nie biję, nie krzyczę. Jak zachowywać się pozytywnie w stos...
Dostępny23 szt.

„Gryzienie, bicie, krzyk oraz inne trudne zachowania osób niepełnosprawnych lub nietypowych rozwojowo są często powodowane przez ich otoczenie, które stawia im nierealistyczne wymagania. Bo Hejlskov Elvén pokazuje, że właściwe rozpoznanie problemu i jego źródeł może doprowadzić do pozytywnej zmiany w zachowaniu. Jego książkę można potraktować jako praktyczny poradnik zawierający właściwe sposoby postępowania w trudnych sytuacjach oraz strategie wychowawcze pozwalające osiągać pożądane rezultaty bez stosowania zakazów i kar. Proponowane przez Elvéna metody niskiego pobudzenia dają szansę na znaczną poprawę jakości życia osób mających kłopoty z kontrolą własnego zachowania oraz korzystnie wpływają na funkcjonowanie bliskich z ich otoczenia: członków rodziny, wychowawców, opiekunów. Zaletą książki jest wielkie bogactwo przykładów zachowań osób z najróżniejszymi zaburzeniami rozwojowymi, od zespołu Downa po autyzm. W każdym z nich autor omawia naturę problemu, po czym wskazuje sposób jego rozwiązania”. – z przedmowy Joanny Ławickiej (Prodeste)

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2 osoby kupiły
4
W dni bezciastkowe lody tylko owocowe. Gastronomia wrocławska w latach 1945-1956 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dni bezciastkowe lody tylko owocowe. Gastronomia wrocławska w latach...
Dostępny8 szt.

„Na pierwszy rzut oka praca dotyczy funkcjonowania gastronomii, a więc zagadnień ekonomiczno-społecznych, ale faktycznie czytelnik może otrzymać dużo więcej – studium obyczajowości żywieniowej w ówczesnej rzeczywistości społecznej. Przez to można powiedzieć, że to dzieło dostarcza wiedzy historycznej, ale i socjologiczno-kulturowej. Książka jest adresowana do szerokiego grona odbiorców – różnych profesji i specjalności naukowych, w różnym wieku, bardziej do tych z Wrocławia, ale i dla innych będzie ciekawą lekturą”. – fragment recenzji wydawniczej prof. dr hab. Janusza Olearnika

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
5
Gotowi do startu. Materiał tematyczny. Ćwiczenia wspomagające naukę w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowi do startu. Materiał tematyczny. Ćwiczenia wspomagające naukę w ...
Dostępny5 szt.

Seria książek „Gotowi do startu” powstała z myślą o przedszkolakach, a przede wszystkim o uczniach zerówek, rozpoczynających naukę czytania. Zestaw książek został opracowany tak, by mogli z niego korzystać nauczyciele oraz specjaliści w swojej pracy terapeutycznej. Książeczki mogą być wykorzystane przez rodziców w czasie nauki i zabawy w domu. Seria jest doskonałą pomocą w pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji, dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Ćwiczenia mogą posłużyć jako doskonały materiał dydaktyczny w klasach I-III szkoły podstawowej. Seria „Gotowi do startu” składa się z książek: Samogłoski, Sylaby, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał atematyczny, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał tematyczny, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał literowy.

13,00 zł
12,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
6
Pępowina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pępowina
Dostępny3 szt.

„Miejsce urodzenia jest jak chip wszczepiony pod skórę. Jest z nami na zawsze, niezależnie od tego, gdzie przebywamy, i czy tego chcemy. Wyczula, nadaje kierunek, uodparnia, determinuje. I zawsze ciągnie „do domu”. Lubimy mitologizować miejsce pochodzenia, chcąc mu (a przy okazji sobie) dodać wyjątkowości i magii. We mnie Nowa Ruda zaszczepiła słabość do małych miast, gdzie wszystko jest bardziej wyeksponowane, kontrastowe, dotknięte groźbą marazmu i beznadziei. A przecież wszędzie jest potrzeba sensu. W Pępowinie z czułością oddaję się wiwisekcji małej społeczności.” – Alicja Mielcarek

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
7
Zawodowy zawrót głowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawodowy zawrót głowy
Dostępny372 szt.

Zapraszamy do miasta pełnego przygód, w którym mieszkańcy cały dzień pracują, uczą i bawią się. Poznacie m.in. zawody: pilota, strażaka, policjanta, lekarza, rolnika, listonosza, piekarza i budowniczego. Richard Scarry to prawdziwy klasyk amerykańskiej literatury dziecięcej. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 milionów egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. „Tropiciele zagadek” (MiniMini+), „Wesoły świat Richarda Scarry'ego” (TVP).

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
8
Lego Star Wars. Wielkie galaktyczne bitwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Wielkie galaktyczne bitwy
Dostępny1 szt.

Nie zwlekaj i odkryj zaskakujący świat galaktycznych potyczek! W odległej galaktyce od zawsze toczą się wielkie bitwy. Dołącz do C-3PO, a dowiesz się, w jaki sposób Mistrzowie Jedi oraz Rebelianci walczą o pokój i sprawiedliwość. Dołączone do książki naklejki wielokrotnego użytku możesz przykleić, gdzie tylko zechcesz, lub wykorzystać do uzupełniania scenek czy budowania statków.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
9
Spójrz za siebie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spójrz za siebie, DVD
Jared Isham, 2018
Dostępny4 szt.

Jen Lilley Jacob (Jarret LeMaster) to wschodząca gwiazda managmentu w wielkiej korporacji, który robi karierę pod dyktando skorumpowanego i bezwzględnego szefa Russella (Michael Madsen). Jego cudowne życie obraca się w ruinę, gdy rząd zaczyna badać nielegalne kontrakty i praktyki w firmie i on staje się głównym podejrzanym. W jedną noc traci wszystko: karierę, apartament, samochody, karty kredytowe.Gdy całe życie Jacoba obróciło się wniwecz, przyznaje on sam przed sobą, że czysto ludzkimi siłami nie odbuduje tego, co zrujnował, a jedyną pomoc, na jaką może liczyć, to Boża opatrzność. Wzmocniony modlitwą wraca w rodzinne strony, do małego prowincjonalnego miasteczka w Teksasie. Musi tam zmierzyć się z przeszłością, ułożyć relacje z ojcem (Mark Withers) i dziewczyną, którą niegdyś porzucił - Jessicą (Jen Lilley). Gdy odkrywa rodzinny sekret, staje przed najważniejszą decyzją w swoim życiu. Scenariusz: Shawn Svoboda.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
10
Parlez avec nous c?est facile 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parlez avec nous c?est facile 1
Dostępny6 szt.

Intensywny kurs języka francuskiego PARLEZ AVEC NOUS, C?EST FACILE jest kursem opartym na oryginalnej, sprawdzonej w praktyce i wysoce skutecznej metodzie nauczania języka obcego. Zestaw obejmuje 480 minut nagrań (6 płyt CD audio + płyta mp3). Nagrania oraz podręcznik zapewniają łącznie 200 intensywnych lekcji języka francuskiego. Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, a także dla tych, którzy chcą uporządkować i usystematyzować posiadaną wiedzę. Główne zalety kursu to: ? precyzyjne sterowanie pracą ucznia gwarantujące sukces startującym od zera ? staranne i dogłębne przedstawienie gramatyki oraz duża liczba testów i ćwiczeń sprawdzających ? specjalny nacisk na wymowę (w nagraniach biorą udział rodowici Francuzi) ? różnorodne ćwiczenia stanowiące świetne źródło materiałów także dla nauczycieli ? idealny do samodzielnej nauki oraz jako pomoc dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych ? usprawnia i ułatwia pracę lektorom na kursach stacjonarnych Kurs mobilizuje aktywność uczącego się przez świadome współdziałanie z materiałem dźwiękowym pełniącym rolę zarówno przewodnika metodycznego pomocnego w opanowaniu proponowanego materiału jak i partnera kontrolującego poprawność osoby uczącej się. Kurs ten powstał z myślą o każdym kto chce nauczyć się języka francuskiego samodzielnie w domu. Potencjalnym uczniem jest zarówno ten, kto kiedyś się tego języka uczył, jak ten, kto dotychczas nie miał żadnej z językiem Moliera styczności. Jest to pierwszy w Polsce kurs o tak dużej ilości nagrań. Przy tym nagrano nie tylko dialogi i ćwiczenia, lecz także objaśnienia dotyczące struktury języka i reguł gramatycznych. Celem tego jest, aby słuchacz nie musiał odrywać się od nagrań i ?pędzić po instrukcję? gdy na przykład czynność słuchania odbywa się w kuchni czy łazience. Nie znaczy to, że z tego kursu można nauczyć się języka jakby od niechcenia w trakcie np. gotowania obiadów bez zaglądania w ogóle do podręcznika! Znaczy to natomiast, że każdą nową lekcję należy przesłuchać kilkakrotnie aż do opanowania materiału, przy czym każdorazowemu słuchaniu nie musi towarzyszyć - nie powinno nawet - czytanie tekstu. Objaśnienia, w przeciwieństwie do stylu zazwyczaj stosowanego w podręcznikach, opracowano nie w formie opisu czysto gramatycznego o swoistej terminologii, co z reguły zniechęca uczącego się, lecz w stylu bardziej potocznym. Niemniej autor oparł się na założeniu, że użytkownik zna najprostsze pojęcia z gramatyki języka polskiego, te które obowiązują w szkole podstawowej. Chodzi tu przede wszystkim o części mowy (rzeczownik, czasownik itd.). Kurs ma tę zaletę w porównaniu z podręcznikami opracowanymi we Francji, że przeznaczony jest konkretnie i wyłącznie dla Polaków. Poświęcono w nim dużo miejsca tym zagadnieniom języka francuskiego, które Polakom sprawiają najwięcej trudności, a nieco mniej tym, które w języku polskim przedstawiają się podobnie. W skrajnych przypadkach tam, gdzie struktura obu języków niczym się nie różni, opuszczono w ogóle wyjaśnienia. Po prostu celem nauki jest opanowanie języka w aspekcie praktycznym. PARLEZ AVEC NOUS, C?EST FACILE jest kursem intensywnym. Każda płyta CD opracowana została w taki sposób, aby zaprogramować uczącemu się co najmniej 20 godzin aktywnej pracy nad językiem. W sumie więc kurs zapewnia kilkaset godzin aktywnej nauki języka francuskiego. Naukę można kontynuować z Intensywnym kursem języka francuskiego PARLEZ AVEC NOUS, C?EST FACILE część 2 (dla średnio zaawansowanych). Stron: 210 6 płyt CD audio + płyta w formacie mp3

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

1 osoba kupiła
11
Gotowi do startu. Materiał atematyczny. Ćwiczenia wspomagające naukę w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowi do startu. Materiał atematyczny. Ćwiczenia wspomagające naukę w...
Dostępny5 szt.

Seria książek „Gotowi do startu” powstała z myślą o przedszkolakach, a przede wszystkim o uczniach zerówek, rozpoczynających naukę czytania. Zestaw książek został opracowany tak, by mogli z niego korzystać nauczyciele oraz specjaliści w swojej pracy terapeutycznej. Książeczki mogą być wykorzystane przez rodziców w czasie nauki i zabawy w domu. Seria jest doskonałą pomocą w pracy z dziećmi z zaburzeniami komunikacji, dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Ćwiczenia mogą posłużyć jako doskonały materiał dydaktyczny w klasach I-III szkoły podstawowej. Seria „Gotowi do startu” składa się z książek: Samogłoski, Sylaby, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał atematyczny, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał tematyczny, Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Materiał literowy.

13,00 zł
12,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
12
Twelve years a slave / Zniewolony. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twelve years a slave / Zniewolony. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami
Dostępny22 szt.

Wstrząsająca historia Solomona Northupa – dystyngowanego, wykształconego obywatela Północy Stanów Zjednoczonych, który – uprowadzony i sprzedany handlarzom niewolników – rozpoczyna dramatyczną kilkunastoletnią odyseję ku wolności. Zderzenie brutalnej rzeczywistości z postawą pełną nadziei i człowieczeństwa na tle panoramy społeczno-politycznej XIX wiecznej Ameryki na chwilę przed wybuchem wojny secesyjnej. Angielski. Twelve Years a Slave to niekonwencjonalny sposób nauki języka, który łączy lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i...: – wciągnij się w poruszającą powieść opartą na faktach, której ekranizacja uhonorowana została Oscarem, – sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach, – poznaj angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym (B1-B2), – ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, – rozwiązuj 90 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
13
Ale miasta! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale miasta!
Dostępny3 szt.

Są na świecie wielkie, kwitnące metropolie i miasta, które opustoszały, są miejscowości na zboczach gór, na pustyni, a nawet na wodzie. W niektórych ludzie świetnie się czują, bo są przyjazne i bezpieczne, z innych uciekają. W bogato ilustrowanym, wielkoformatowym albumie przedstawiamy 41 miast z całego świata. Opowiadamy nie tylko o ich historii i architekturze, lecz także o nieznanych faktach, które wpłynęły na losy mieszkańców. Każda historia jest jednocześnie wyprawą w nieznane, ku źródłom naszej cywilizacji, jej osiągnięciom i porażkom. Joanna Łozińska – z wykształcenia architekt. Z zamiłowania popularyzatorka dobrego wzornictwa. Od lat zajmuje się komunikacją społeczną, wizerunkiem produktu i marki, popularyzacją wiedzy z obszaru designu w międzynarodowych korporacjach. Przyczyniła się do upowszechniania tematyki związanej z dobrym wzornictwem w Polsce. Współpracuje z instytucjami kultury, projektantami i artystami popularyzując ich twórcze poszukiwania. Ma na swoim koncie niezliczoną liczbę tekstów, notatek, artykułów, kampanii informacyjnych, których celem była promocja kultury i sztuki. Książka Ale miasta! jest wynikiem jej zainteresowań rozwojem i budową miast. Maciek Blaźniak – grafik, ilustrator, autor książek dla dzieci. Urodził się w 1984 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył z wyróżnieniem wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, specjalność: projektowanie ilustracji i książki artystycznej. W 2010 roku założył wydawnictwo dla dzieci i studio graficzne Ładne Halo. Czas dzieli na realizację zleceń z zakresu grafiki użytkowej oraz projektowanie książek dla dzieci. Jego projekty graficzne aplikacji otrzymały kilka ważnych nagród w tym Red Dot Design Award.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
14
Day of the Oprichnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Day of the Oprichnik
Dostępny2 szt.

Moscow 2028: Andrei Danilovich Komiaga, oprichnik, member of the czar's inner circle of trusted courtiers, rouses himself from a drunken stupor and prepares for another day of debauchery, violence, terror and beauty. In this New Russia, futuristic technology combine with the draconian world of Ivan the Terrible to create a dystopia chillingly akin to reality. Over the twenty-four-hour span of the novel, Komiaga will rape, pillage and torture, in the name of the czar he fears and adores. Shimmering with invention, fierce social commentary and razor-sharp wit, Day of the Oprichnik imagines a near future too disturbing to contemplate and too close to reality to ignore.

51,50 zł
47,90 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,60 zł

1 osoba kupiła
15
Opowieści biblijne dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści biblijne dla dzieci
Dostępny14 szt.

W tej niezwykłej książce prezentujemy Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu opowiedziane i skierowane bezpośrednio do dzieci. Najważniejsze biblijne wydarzenia zostały opisane pięknym współczesnym językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia, ale w sposób odpowiedzialny i zachowujący wartościowe treści. Ta doskonała pozycja ma szansę wprowadzić nasze dzieci w fascynujący świat Biblii oraz przygotować je do dojrzałego obcowania i czerpania z mądrości słowa Bożego. Rodzice, dziadkowie, chrzestni, bliscy, wszyscy, którym zależy na odpowiedzialnym wychowaniu, tą publikacją mogą kształtować wrażliwość, moralność, religijność oraz wiarę najmłodszych według najwyższych standardów i najlepszych wzorców. Niezaprzeczalnym atutem wydania są fantastyczne, bajecznie kolorowe ilustracje stworzone z dbałością o najmniejszy detal. Ubarwiają one każdą z historii i sprawiają, że od książki trudno się oderwać.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
16
Parlez avec nous, c?est facile 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parlez avec nous, c?est facile 2
Dostępny7 szt.

Intensywny kurs języka francuskiego PARLEZ AVEC NOUS, C?EST FACILE jest kursem opartym na oryginalnej, sprawdzonej w praktyce i wysoce skutecznej metodzie nauczania języka obcego. Zestaw obejmuje 480 minut nagrań (6 płyt CD audio, płyta mp3). Płyty CD oraz podręcznik zapewniają łącznie 200 intensywnych lekcji języka francuskiego. Kurs jest przeznaczony dla osób, które uczyły się języka z Intensywnym kursem języka francuskiego dla początkujących (część 1), a także dla tych, którzy znają język na poziomie średnio zaawansowanym. Kurs mobilizuje aktywność uczącego się przez świadome współdziałanie z materiałem dźwiękowym pełniącym rolę zarówno przewodnika metodycznego pomocnego w opanowaniu proponowanego materiału jak i partnera kontrolującego poprawność osoby uczącej się. Główne zalety kursu to: ? precyzyjne sterowanie pracą ucznia gwarantujące sukces uczącym się samodzielnie ? staranne i dogłębne przedstawienie gramatyki oraz duża liczba testów i ćwiczeń sprawdzających ? specjalny nacisk na wymowę (w nagraniach biorą udział rodowici Francuzi) ? różnorodne ćwiczenia stanowiące świetne źródło materiałów także dla nauczycieli ? idealny do samodzielnej nauki oraz jako pomoc dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych ? usprawnia i ułatwia pracę lektorom na kursach stacjonarnych Intensywny kurs języka francuskiego Parlez Avec nous, c?est facile cz. 2 stanowi kontynuację części pierwszej kursu. Może on również służyć osobom znającym podstawy języka francuskiego i pragnącym kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym. Kurs powstał z myślą o każdym kto chce nauczyć się języka francuskiego samodzielnie w domu. Na płytach CD znajdują się nie tylko dialogi i ćwiczenia, lecz także objaśnienia dotyczące struktury języka i reguł gramatycznych. Celem tego jest, aby słuchacz nie musiał odrywać się od nagrania i ?pędzić po instrukcję? gdy na przykład czynność słuchania odbywa się w kuchni czy łazience. Nie znaczy to, że z tego kursu można nauczyć się języka jakby od niechcenia w trakcie np. gotowania obiadów bez zaglądania w ogóle do podręcznika. Znaczy to natomiast, że każdą nową lekcję należy przesłuchać kilkakrotnie aż do opanowania materiału, przy czym każdorazowemu słuchaniu nie musi towarzyszyć - nie powinno nawet - czytanie tekstu. Objaśnienia, w przeciwieństwie do stylu zazwyczaj stosowanego w podręcznikach, opracowano nie w formie opisu czysto gramatycznego o swoistej terminologii, co z reguły zniechęca uczącego się, lecz w stylu bardziej potocznym. Niemniej autor oparł się na założeniu, że użytkownik zna najprostsze pojęcia z gramatyki języka polskiego, te które obowiązują w szkole podstawowej. Chodzi tu przede wszystkim o części mowy (rzeczownik, czasownik itd.). Kurs ma tę zaletę w porównaniu z podręcznikami opracowanymi we Francji, że przeznaczony jest konkretnie i wyłącznie dla Polaków. Poświęcono w nim dużo miejsca tym zagadnieniom języka francuskiego, które Polakom sprawiają najwięcej trudności, a nieco mniej tym, które w języku polskim przedstawiają się podobnie. W skrajnych przypadkach tam, gdzie struktura obu języków niczym się nie różni, opuszczono w ogóle wyjaśnienia. Po prostu celem nauki jest opanowanie języka w aspekcie praktycznym. PARLEZ AVEC NOUS, C?EST FACILE jest kursem intensywnym. Każda płyta CD opracowana została w taki sposób, aby zaprogramować uczącemu się co najmniej 20 godzin aktywnej pracy nad językiem. W sumie więc kurs zapewnia kilkaset godzin aktywnej nauki języka francuskiego. Stron: 188 6 płyt CD audio + płyta w formacie mp3

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

1 osoba kupiła
17
The Pains Of Growing, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Pains Of Growing, CD
Alessia Cara, Universal Music Polska
Dostępny103 szt.

Na „The Pains of Growing” trafiło 15 utworów, w tym między innymi single „Trust My Lonely” oraz „Growing Pains”. Alessia Cara na swoim drugim albumie udokumentowała wydarzenia z ostatnich kilku lat. Na okładce „The Pains of Growing” widzimy artystkę w za dużej marynarce, tej samej, którą Cara miała na sobie w klipach do „Trust My Lonely” oraz „Growing Pains”, jak również na występach w programach Fallona, Colberta i „The Today Show”. Lista utworów: 1. Growing Pains 2. Not Today 3. I Don’t Want To 4. 7 Days 5. Trust My Lonely 6. Wherever I Live 7. All We Know 8. A Little More 9. Comfortable 10. Nintendo Game 11. Out Of Love 12. Girl Next Door 13. My Kind 14. Easier Said 15. Growing Pains (Reprise)

48,90 zł
47,92 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

18
Enchantimals. W naszej krainie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. W naszej krainie
Niedostępny
Brak

Witaj w Zaczarowanym Lesie – magicznej wiosce, która leży w samym sercu krainy Enchantimals. Kto mieszka w domku z uszami, a kto w tym z kolumnami w kształcie marchewek? Gdzie najlepiej kupić imprezowe dodatki i dekoracje, a gdzie schować się przed deszczem? Przemierzaj krainę i odkrywaj jej zakątki. Uzupełniaj strony naklejkami i odnajduj najciekawsze miejsca na mapie krainy. W książce znajdziesz też dwustronne plakaty, które na pewno będą wspaniałą ozdobą pokoju!

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

19
Barbie. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Gotowa na nowe modowe wyzwanie? Twoja ulubiona bohaterka z radością zaprezentuje Ci swoją szafę. Pomożesz jej wybrać odpowiedni strój na wycieczkę w góry? A może zaprojektujecie razem fantastyczny i niepowtarzalny plecak? Dzięki kolorowym naklejkom wielokrotnego użytku i specjalnym ścieralnym stronom możesz się bawić w stylizowanie bez końca. Do dzieła!

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

20
Star Wars. Gwiezdne quizy. Zestaw książka + karty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Gwiezdne quizy. Zestaw książka + karty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Fantastyczny prezent dla miłośników Star Wars! Któremu z droidów wyczyszczono pamięć? Na jakiej planecie zaczęły się wojny klonów? Który okręt nie należał do Dartha Vadera? Te i inne pytania, obejmujące osiem epizodów filmowej sagi i dwie historie poboczne, pomogą zweryfikować Twoją wiedzę na temat Gwiezdnych wojen. Zestaw zawiera: – 20 kart quizowych z trzema możliwymi odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa, – pytania podzielone na 4 kategorie oraz 4 poziomy trudności, – książeczkę z ciekawostkami dla fanów.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

21
Disney Księżniczka. Wielki Bal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Wielki Bal
Niedostępny
Brak

Daj się wciągnąć w wir balowych przygotowań i razem z księżniczkami zaplanuj wyjątkowe przyjęcie Przygotuj zaproszenia, dekoracje, stroje, kotyliony i maski, w których goście będą nie do rozpoznania. Jest jeszcze sporo do zrobienia, ale dzięki dodatkom z książki na pewno uda się zorganizować niezapomniany bal. Zacznij od zaproszeń, a potem pomóż księżniczkom w przygotowaniu kreacji. Chcesz także wziąć udział w zabawie? W książce znajdziesz wypychane maski. Zaproś przyjaciółki i zorganizujcie wielką maskaradę. A może wykorzystasz maski, by codziennie wcielać się w rolę innej księżniczki? Udanej zabawy!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

22
Enchantimals Wielkie Święto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals Wielkie Święto
Niedostępny
Brak

Przyjaciele z Zaczarowanego Lasu przygotowują się do celebrowania swojego święta. Wielki Rozkwit to najważniejsze wydarzenie w krainie. Przed Enchantimals jeszcze dużo pracy, ale liczą na Twoją kreatywność i zmysł artystyczny. Przygotuj dla bohaterek zaproszenia i dekoracje. Książka zawiera wiele ciekawych dodatków ? elementy do wycięcia oraz brokatowe naklejki, które sprawią, że świąteczna biżuteria będzie olśniewająca. Chcesz także wziąć udział w zabawie? W książce znajdziesz wypychane maski. Zaproś przyjaciółki i wspólnie świętujecie Wielki Rozkwit.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

23
We Got Love - Live At Loreley, DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Got Love - Live At Loreley, DVD
The Kelly Family, Universal Music Polska
Dostępny44 szt.

Lista utworów: 1. Thunder (Live At Loreley / 2018) (5:56) 2. No Lies (Live At Loreley / 2018) (3:41) 3. I Can't Help Myself (Live At Loreley / 2018) (3:21) 4. Come Back To Me (Live At Loreley / 2018) (4:07) 5. Why Why Why (Live At Loreley / 2018) (5:34) 6. Imagine (Live At Loreley / 2018) (3:59) 7. First Time (Live At Loreley / 2018) (4:26) 8. Key To My Heart (Live At Loreley / 2018) (3:03) 9. Fell In Love With An Alien (Live At Loreley / 2018) (4:38) 10. Fathers Nose (Live At Loreley / 2018) (3:41) 11. Red Shoes (Live At Loreley / 2018) (6:16) 12. We Got Love (Live At Loreley / 2018) (3:48) 13. Loch Lomond (Live At Loreley / 2018) (4:41) 14. The Rose (Live At Loreley / 2018) (3:39) 15. Let My People Go (Live At Loreley / 2018) (4:06) 16. Let It Be (Live At Loreley / 2018) (4:20) 17. When The Boys Come Into Town (Live At Loreley / 2018) (3:22) 18. Keep On Singing (Live At Loreley / 2018) (3:49) 19. Sick Man (Live At Loreley / 2018) (4:44) 20. Drum Solo (Live At Loreley / 2018) (5:34) 21. Please Don't Go (Live At Loreley / 2018) (4:52) 22. The Wolf (Live At Loreley / 2018) (8:52) 23. Madre Tan Hermosa (Live At Loreley / 2018) (4:09) 24. An Angel (Live At Loreley / 2018) (5:04) 25. Only Our Rivers Run Free (Live At Loreley / 2018) (4:46) 26. Dan O'Feefes (Irish Jig) (Live At Loreley / 2018) (2:14) 27. Wearing Of The Green (Live At Loreley / 2018) (1:57) 28. Good Neighbor (Live At Loreley / 2018) (3:10) 29. Nanana (Live At Loreley / 2018) (7:46) 30. Take My Hand (Live At Loreley / 2018) (2:42) 31. Who'll Come With Me (David's Song) (Live At Loreley / 2018) (7:00) 32. Brothers And Sisters (Live At Loreley / 2018) (7:22) 33. Menu / The Kelly Family / We Got Love (Live At Loreley / 2018) (1:00) Utwory dodatkowe: 1. Making Of (Live At Loreley / 2018) (20:39) 2. Award Verleihung (4:58)

95,90 zł
93,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

24
Karty obrazkowe dla małych bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty obrazkowe dla małych bystrzaków
Dostępny4 szt.

Karty obrazkowe dla małych bystrzaków z serii „Disney maluch” to rozwijający i przyjemny sposób na spędzenie czasu. Poprzez wspólną zabawę dziecko uczy się porządkować i nazywać otaczający je świat. W zestawie: – 20 dwustronnych kart zawierających na awersie 20 obrazków do łączenia w zbiory tematyczne, a na rewersie 20 obrazków do łączenia w pary przeciwieństw, – książeczkę z propozycjami inspirujących zabaw z wykorzystaniem kart, – dyplom Małego Odkrywcy. Podczas zabawy z kartami dziecko uczy się nowych słów, rozpoznawania przeciwieństw i tworzenia prostych zbiorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

25
Chris Cornell, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chris Cornell, CD
Chris Cornell, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Loud Love [Soundgarden] 2. Outshined [Soundgarden] 3. Hunger Strike [Temple of the Dog] 4. Seasons 5. Black Hole Sun [Soundgarden] 6. Can't Change Me 7. Like A Stone [Audioslave] 8. Be Yourself [Audioslave] 9. You Know My Name 10. Billie Jean 11. Long Gone (Rock Version) 12. Call Me A Dog (Live Acoustic) 13. Been Away Too Long [Soundgarden] 14. Nearly Forgot My Broken Heart 15. Nothing Compares 2 U (Live at Sirius XM) 16. The Promise 17. When Bad Goes Good

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

26
Zaplątani. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaplątani. Moja szafa. Zmazywanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Projektuj stroje i dobieraj dodatki, a całą kolekcję przechowuj w królewskiej szafie, którą znajdziesz w książce! Roszpunka i jej przyjaciele mieszkają w pałacu, ale dworskie stroje zakładają tylko na wyjątkowe okazje. Na co dzień stawiają na wygodę i luz. Pomożesz im przygotować ciekawe stylizacje na wyjątkowe okazje? Dzięki kolorowym naklejkom wielokrotnego użytku i specjalnym ścieralnym stronom możesz się bawić w stylizowanie bez końca. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

27
WE GOT LOVE - LIVE AT LORELEY (DELUXE) 2CD+2DVD. CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WE GOT LOVE - LIVE AT LORELEY (DELUXE) 2CD+2DVD. CD + DVD
Kelly Family, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

124,90 zł
122,40 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

28
Ekonometria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonometria
Dostępny45 szt.

Ekonometria to podręcznik prezentujący szeroki wachlarz metod ekonometrycznych. Zawiera opis zarówno tradycyjnych metod estymacji, testów i procedur, jak i najnowszych osiągnięć. Wykład jest prowadzony nowocześnie, przejrzyście i zgodnie z aktualnymi tendencjami światowymi. Autor wprowadza Czytelnika w świat ekonometrii stopniowo, zaczynając od statycznego modelu regresji liniowej z jedną zmienną objaśniającą, aby później przejść do przypadku wielu zmiennych, a następnie – modeli wielorównaniowych. Wyczerpująca dyskusja dotyczy modeli dynamicznych i hipotez zagnieżdżonych. Odrębny rozdział został poświęcony symulacjom i analizie właściwości układów równań. Dużo miejsca zajmują zagadnienia prognozowania, w tym zwłaszcza na podstawie modeli wielorównaniowych. Dwa ostatnie rozdziały dotyczą konstrukcji modeli i weryfikacji hipotez na podstawie szeregów generowanych przez niestacjonarne procesy stochastyczne, które dominują w obszarze ekonomii. Ekonometria nawiązuje do innych książek Autora, ale jest zupełnie nową pozycją na rynku wydawniczym, adresowaną do pracowników naukowych oraz studentów wszystkich kierunków ekonomicznych, a także praktyków wykorzystujących metody ekonometryczne w procesie podejmowania decyzji.

74,90 zł
56,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

29
Lego Ninjago. Projekt Ninja / Czytaj, twórz, baw się + klocki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Projekt Ninja / Czytaj, twórz, baw się + klocki
Niedostępny
Brak

Książki oraz klocki LEGO w oryginalnej metalowej puszce to gratka dla wszystkich prawdziwych fanów LEGO Ninjago. W zestawie znajdują się dwa fantastyczne tytuły, dzięki którym każdy może wykreować swój świat Ninjago. Przeczytaj zabawne komiksy i wciągające opowiadanie, a potem stwórz własną drużynę bohaterów oraz nowy, pełny akcji komiks. Zbuduj minifigurkę Wojownika Cynobru i rozpocznij wspaniałą przygodę. Ten zestaw to znakomity pomysł na prezent!

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

30
Proces karny w dobie przemian. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces karny w dobie przemian.
Dostępny15 szt.

Polski proces karny był w latach 2013-2016 przedmiotem szczególnie intensywnych działań legislacyjnych. Zarówno tzw. wielka nowelizacja kodeksu postępowania karnego, która weszła w życie 1 lipca 2015 r., jak i kolejne nowelizacje przyjęte w 2016 r., które zmierzały do znacznego odwrócenia kierunku poprzednich zmian nowelizacyjnych, postawiły nowe wyzwania przed wszystkimi uczestnikami procesu karnego: sądem, prokuraturą, obrońcami i pełnomocnikami, a także samymi oskarżonymi i pokrzywdzonymi. Celem opracowania jest przede wszystkim ocena tych zmian, zarówno z punktu widzenia efektywności realizacji celów procesu karnego, jak i pod kątem przestrzegania standardów demokratycznego państwa prawa i rzetelnego procesu. Materiały stanowią pokłosie VII Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Postępowania Karnego, który odbył się w dniach 2-4 czerwca 2016 r. w Gdańsku i Sopocie.

48,30 zł
44,44 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,86 zł

31
O granicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O granicy
Niedostępny
Brak

Wydana w roku 1994 książka to jedna z najważniejszych pozycji w dorobku Gabriela Liiceanu. Jak napisał w przedmowie sam autor, nie jest to książka trudna, lecz ambitna – nie specjalistyczna rozprawa z dziedziny filozofii, ale autentyczny filozoficzny traktat, w którym rumuński myśliciel, nie rezygnując z profesjonalnej perspektywy filozofa, czyni gest nieczęsto spotykany w dzisiejszej literaturze filozoficznej. Porusza, w niebanalny sposób, fundamentalne problemy egzystencji, przede wszystkim wolności jej granic, a także odpowiedzialności, lęku, ludzkich projektów i ich ograniczeń. W roku 1997 książka ukazała się w przekładzie na język francuski pod tytułem De la limite. Petit traité a l'usage des orgueilleux.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

32
Twórca Niepodległej. Józef Piłsudski 1867-1935 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórca Niepodległej. Józef Piłsudski 1867-1935
Niedostępny
Brak

„Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek”. Słowa wypowiedziane w dniu pogrzebu Józefa Piłsudskiego przez prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego znakomicie oddawały rolę Marszałka w dziejach Polski. Piłsudski sformułował ideę walki zbrojnej o niepodległość w czasie, gdy wiarę w jej spełnienie podzielała znikoma część społeczeństwa polskiego. Mimo to konsekwentnie wcielał ją w życie. Zainicjował stworzenie Związku Walki Czynnej i organizacji strzeleckich przed I wojną światową, a po jej wybuchu – Legionów Polskich. Dowodził I Brygadą Legionów i bił się o niepodległość z Rosją. Później rzucił wyzwanie pozostałym państwom zaborczym – Niemcom i Austro-Węgrom, które uwięziły go w twierdzy w Magdeburgu. W listopadzie 1918 r. z woli narodu został Naczelnikiem Państwa i rozpoczął proces budowy państwowości polskiej oraz Wojska Polskiego. Jako Naczelny Wódz poprowadził wojsko do wojny o granicę wschodnią Rzeczypospolitej. Zwycięstwo w tych zmaganiach, których kulminacyjnym momentem było odparcie najazdu bolszewickiego, zdecydowało o bycie młodego państwa. Bogato ilustrowany album Twórca Niepodległej, przygotowany w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawia życie Józefa Piłsudskiego, który potrafił nieść „swoją myśl wściekle uporczywą stworzenia tego, co byłoby funkcją siły kraju, kraju, który trwał w ciężkiej niewoli krępującej, łamiącej dusze i charaktery”.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

33
Kompetencja sieciowa pracowników wiedzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompetencja sieciowa pracowników wiedzy
Niedostępny
Brak

Kompetencja sieciowa to jedna z kompetencji potrzebna pracownikom na współczesnym rynku pracy oraz zatrudnionych w organizacjach sieciowych. Pozwala pracownikom nawiązywać i utrzymywać kontakty potrzebne do osiągania sukcesów w pracy. Mogą wykorzystywać szybko rozwijające się narzędzia i aplikacje teleinformatyczne tj. fora tematyczne, media społecznościowe, korespondencję mailową czy też kontakt telefoniczny a także kontakt bezpośredni, np. spotkania robocze, nieformalne, konferencje czy targi branżowe. Znaczenie kompetencji sieciowej rośnie wśród pracowników wiedzy, gdyż to oni napędzają innowacyjność i rozwój organizacji i społeczeństw. Pracownicy wiedzy posiadający wysoką kompetencję sieciową zwiększają przepływ wiedzy oraz współtworzą nową wiedzę, potrzebną organizacjom i im osobiście do osiągania sukcesów zawodowych również w przyszłości. Książka to rezultat prac badawczych realizowanych w grancie finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

60,00 zł
49,20 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

34
Opowieść Bożonarodzeniowa z szopką betlejemską origami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść Bożonarodzeniowa z szopką betlejemską origami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych projektów wydawniczych na rynku książki katolickiej dla dzieci. Przepiękna opowieść bożonarodzeniowa przenosi nas ze współczesnego świata w realia Betlejem, miejsca przyjścia na świat Bożego Syna. Historia narodzenia Jezusa opatrzona została pięknymi ilustracjami przemawiającymi do wyobraźni każdego dziecka. Co wyjątkowe, w narrację wplecione zostały symbole figurek origami do samodzielnego złożenia z papieru, którymi można odgrywać sceny z opowieści i wcielać wydarzenia z książki w realną zabawę. Drugą część publikacji stanowią oryginale diagramy origami pokazujące krok po kroku, jak zginając papier, stworzyć przebogatą scenerię szopki betlejemskiej oraz bożonarodzeniowe ozdoby na choinkę. Powstałe w ten sposób papierowe figurki mogą posłużyć zarówno do stworzenia niepowtarzalnego świątecznego wystroju domu, jak i do zabawy wzbogacającej narrację opowieści.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

35
Elementarz Bożego Narodzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz Bożego Narodzenia
Niedostępny
Brak

Święta Bożego Narodzenia to bardzo radosny czas, pełen ciepła. Kojarzy się z prezentami, choinką, życzeniami i wieczerzą wigilijną. Jednak Boże Narodzenie to przede wszystkim zaproszenie, byśmy wyszli na spotkanie z Bożym Dzieciątkiem, mając otwarte i kochające serca, i byśmy ? wraz z aniołami i pasterzami ? oddali Mu cześć i chwałę. Wszystkie zwyczaje i tradycje świąteczne mają swoje znaczenie religijne i wyrażają naszą bliskość z nowo narodzonym Jezusem. Niech pomocą w otwarciu naszych serc i oczu na tajemnicę Bożego Narodzenia będzie ten piękny, kolorowy Elementarz, z którego pomocą lepiej zrozumiemy świąteczne symbole.

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

36
Jak być świętym? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być świętym?
Niedostępny
Brak

Niepokoi, bo stawia wymagania, niczym echo z Apokalipsy św. Jana: „Obyś był zimny albo gorący!” (3,15). To książka dla tych, którzy zapragnęli rozpalić się Bożą miłością, ale boją się, że świętość ich przerasta. A świętość to zdaniem Kreefta całkowite zdanie się na Boga, ale nie oznacza to biernego podporządkowania. Nie, to trudna i żmudna praca, aktywność w życiu duchowym, rozumienie, czym jest grzech, umiejętność rozeznawania emocji i uczuć. Żywy, porosty język i znakomity styl narracji to niewątpliwe atuty tej bardzo inspirującej książki.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Squishies średnie SQ-02 Q mix 12 wzorów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,30 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 2,31 zł

38
Lego Star Wars. Gwiezdne rozgrywki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Gwiezdne rozgrywki
Niedostępny
Brak

Przygotuj się na pełną akcji przygodę w świecie LEGO Star Wars! Zbuduj minifigurkę R2-D2, który już nie może się doczekać, żeby ci przedstawić najdzielniejszych Rebeliantów w galaktyce. Przeczytaj fantastyczny komiks oraz pojedynkuj się i ścigaj, rozwiązując niesamowite zadania. Czas przyłączyć się do walki z ciemną stroną Mocy!

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

39
Pictomania. Gra imprezowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pictomania. Gra imprezowa
Rebel, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Druga edycja światowego hitu imprezowego. To koń, czy jednorożec? Pies, a może wydra? Takie pytania staną się dla Was normalne, kiedy tylko zaczniecie grać w nową Pictomanię! To wspaniała gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny – na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem! Co nowego w drugiej edycji? Karty ze słowami występującymi w grze zostały zrewidowane i otrzymały zupełnie nową szatę graficzną. Dodatkowo w tej wersji losujemy ich mniej – w każdej partii na stole będą się znajdowały tylko 3, niezależnie od liczby graczy. Dzięki temu nie będziemy musieli spędzać tyle czasu na przyswajaniu ich treści. Pictomania: wszyscy rysują, wszyscy zgadują – równocześnie!

80,00 zł
70,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

40
Disney Maluch. Mój pierwszy atlas zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Mój pierwszy atlas zwierząt
Dostępny12 szt.

Mój pierwszy atlas zwierząt to wyjątkowa książka dla ciekawych świata maluszków. Który zwierzak ma doskonały węch i czy zebra jest czarna w białe paski, czy może jednak czarna w białe paski? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w atlasie. Książka pomoże maluszkowi zapoznać się ze zwierzętami żyjącymi w różnych środowiskach, od wiejskich po te dzikie. Atlas zawiera mnóstwo ciekawostek, a uzupełnianie stron naklejkami będzie okazją do sprawdzenia wiedzy. Dołączona mapa przeznaczona jest do zabawy w odszukiwanie zwierząt. W książce są też plansze edukacyjne - dzięki nim można sprawdzić, czy maluch zapamiętał nazwy zwierząt, plansze można też wykorzystać podczas wspólnych zabaw lub udekorować nimi pokój.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

41
Kieszonkowiec wiedza powszechna. Tęgi umysł. Dla dorosłych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowiec wiedza powszechna. Tęgi umysł. Dla dorosłych
Edgard - gry, od 15 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Który rosyjski monarcha opodatkował brody? Jak brzmi tybetańska nazwa Mount Everest? Na okładce albumu którego zespołu pojawiła się praca Serrano „Blood and Semen III”? Ile lat miał Vincent van Gogh gdy zaczął malować obrazy? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w publikacji. Aż 162 pytania quizowe związane z wiedzą powszechną zapoznają Cię z ciekawostkami z takich dziedzin jak: historia i polityka, geografia, muzyka, sztuka i architektura, film i literatura, chemia, fizyka i astronomia, biologia i medycyna oraz technika. Quiz karciany Tęgi umysł idealnie sprawdzi jako atrakcyjne urozmaicenie każdej towarzyskiej imprezy. Dzięki quizowi zabłyśniesz w towarzystwie i zagniesz znajomych! Sprawdź się w podchwytliwych pytaniach quizowych, a finał „Jednego z dziesięciu” będzie należał do Ciebie!

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

42
7 cudów świata. Armada. Dodatek do gry - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 cudów świata. Armada. Dodatek do gry
Rebel, od 10 lat
Niedostępny
Brak

Wypłyń na szerokie wody! „Armada” to rozszerzenie do gry „7 cudów świata”, które można łączyć z samą wersją podstawową lub dowolną kombinacją dodatków. Dzięki niemu do gry zostaje wprowadzony element rywalizacji nie tylko między sąsiadami, ale również wśród wszystkich uczestników rozgrywki zasiadających przy stole. Co do gry wprowadza dodatek Armada? Na początku gry każdy z graczy, oprócz planszy swojego cudu, otrzymuje również oddzielną planszę morską, po której będzie przemieszczał swoje znaczniki flot. Floty występują w 4 kolorach odpowiadającym kolorom kart (czerwone, niebieskie, zielone żółte) i podczas zagrywania karty w danym kolorze można dopłacić surowcami wskazanymi na planszy, aby przesunąć daną flotę o jedno miejsce do przodu. Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry „7 cudów świata”.

130,00 zł
114,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,60 zł

43
Kuba 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuba 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny13 szt.

W którym barze lubił przesiadywać Ernest Hemingway? Ile było zamachów na Fidela Castro? Dlaczego w kubańskich fabrykach cygar zatrudniano lektorów? Kiedy powstało pierwsze mojito? Na te i inne pytania odpowie przewodnik ExpressMap po Kubie. Zabierze w fascynującą podróż otuloną dźwiękami salsy i zaprawioną słodkim smakiem rumu: na spacer wśród wspaniałej kolonialnej architektury w Hawanie i Trinidad, w odwiedziny na plantacjach tytoniu w Pinar del Río i w dolinie Vinales, na piaszczyste plaże Cayo Largo del Sur i Varadero, do raf koralowych w okolicach María La Gorda oraz na tętniący życiem karnawał w Santiago de Cuba. Nowa jakość wśród przewodników – wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: • mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, • bogata treść – historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, • przydatne informacje praktyczne – dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, • informacje o lokalnej kuchni i wydarzeniach kulturalnych, • przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, • szczegółowy atlas Kuby, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, • dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika. Przewodniki explore! guide to sprawdzone atrakcje turystyczne i rzetelna kartografia: mapy wycieczek, szczegółowy atlas oraz składana mapa laminowana zostały opracowane specjalnie na potrzeby przewodnika. Dzięki ciekawym opisom to nie tylko doskonały informator, lecz także fascynująca opowieść. Intuicyjny układ treści sprawia, że korzystanie z książki jest niezwykle wygodne. Miejsca warte odwiedzenia ułożono w trasy zwiedzania, a barwne opisy atrakcji i wydarzeń kulturalnych są uzupełnione mnóstwem zdjęć oraz informacjami praktycznymi. Przewodniki są dostępne w dwóch wersjach: z mapą laminowaną lub bez. W ramach serii explore! guide ukazują się: • przewodniki po miastach, • przewodniki po krajach i regionach, • przewodniki dla aktywnych, • przewodniki kieszonkowe.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

1 osoba kupiła
44
Ceramiczna skarbonka flakon, mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ceramiczna skarbonka flakon, mix
Rozette
Niedostępny
Brak

Kolor wysyłany losowo.

20,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,7%
oszczędzasz 3,91 zł

45
Zamki Burgundii. Gra drużynowa, dodatek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki Burgundii. Gra drużynowa, dodatek
Rebel, od 12 lat
Niedostępny
Brak

Czas na współpracę! Gra drużynowa to mini dodatek do gry Zamki Burgundii, który wprowadza możliwość rozgrywek drużynowych. Dolina Loary w trakcie XV wieku. Gracze wcielając się w role wpływowych książąt starają się powiększać swoje wpływy i bogactwa. W trakcie 5 faz gry zbierają decydujące o zwycięstwie punkty przez handel, hodowlę zwierząt, budowę miasta czy odkrycia naukowe. Dwie kości wyznaczają dostępne opcje akcji, ale to gracze zawsze dokonują ostatecznych wyborów. Czy to przez handel lub hodowlę zwierząt, budowanie miasta czy odkrycia naukowe, wiele dróg prowadzi graczy do dobrobytu i sławy! To rozszerzenie stanowi ciekawe urozmaicenie podstawowej wersji gry i pozwala odkryć nowy wymiar planowania, związany z dzieleniem planszy z drugim graczem. W ten sposób możemy odkryć zupełnie nowe strategie i możliwości wzbogacające naszą rozgrywkę. W zabawie mogą grać udział dwie dwuosobowe grupy, z których każda będzie rozbudowywała wspólną posiadłość złożoną z dwóch połówek. Uwaga! Nie jest to samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry Zamki Burgundii.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

46
The Naked and the Dead - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Naked and the Dead
Dostępny3 szt.

Based on Mailer's own experience of military service in the Philippines during World War Two, The Naked and the Dead' is a graphically truthful and shattering portrayal of ordinary men in battle. First published in 1949, as America was still basking in the glories of the Allied victory, it altered forever the popular perception of warfare. Focusing on the experiences of a fourteen-man platoon stationed on a Japanese-held island in the South Pacific during World War II, and written in a journalistic style, it tells the moving story of the soldiers' struggle to retain a sense of dignity amidst the horror of warfare, and to find a source of meaning in their lives amisdst the sounds and fury of battle.

52,00 zł
48,36 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,64 zł

47
First World Cat Problems - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
First World Cat Problems
Niedostępny
Brak

Being woken from an 8-hour nap by a car alarm. Fed tuna for dinner two days in a row. Going outside, only to realise instantly you want to be inside. Catching your owner looking at other cats on the internet. Losing your favourite toy under the sofa, and only having 64 others to choose from. This is just a handful of the many problems faced every day by a first-world cat. This book is finally giving him a voice. Because yes, the cat may have got the cream. But it probably wasn't Waitrose extra thick double cream. And that's the only kind he likes.

37,80 zł
35,15 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,65 zł

48
Inżynieria biochemiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria biochemiczna
Dostępny27 szt.

Książka wprowadza studentów kierunków technicznych wyższych uczelni w zagadnienia biochemii i mikrobiologii, a studentom biotechnologii przybliża termodynamikę i kinetykę zjawisk transportowych, reakcji enzymatycznych oraz wzrostu drobnoustrojów i proliferacji komórek zwierzęcych.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

49
The choice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The choice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

In 1944, sixteen-year-old ballerina Edith Eger was sent to Auschwitz. Separated from her parents on arrival, she endures unimaginable experiences, including being made to dance for the infamous Josef Mengele. When the camp is finally liberated, she is pulled from a pile of bodies, barely alive. The horrors of the Holocaust didn't break Edith. In fact, they helped her learn to live again with a life-affirming strength and a truly remarkable resilience. The Choice is her unforgettable story. It shows that hope can flower in the most unlikely places.

42,50 zł
38,25 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

50
The Four. The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook and Google - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Four. The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook and Google
Dostępny3 szt.

In the same irreverent style that has made him one of the world's most celebrated business professors, Galloway deconstructs the strategies of the Four that lurk beneath their shiny veneers. He shows how they manipulate the fundamental emotional needs that have driven us since our ancestors lived in caves, at a speed and scope others can't match. And he reveals how you can apply the lessons of their ascent to your own business or career.

48,00 zł
44,64 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,36 zł

Wróć do góry