hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.10.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 12 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sukces jest dla ciebie (David R. Hawkins), na drugim Dziennik cwaniaczka. Tom 13. Jak po lodzie (Jeff Kinney). Kolejny produkt to Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt (Emilia Dziubak) oraz Dalsze przygody Misia Uszatka (Czesław Janczarski).
1
Sukces jest dla ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sukces jest dla ciebie
Dostępny458 szt.

Czy można rozwijać świadomość w codziennym życiu, w pracy zawodowej, w biznesie? Co przyciąga, promuje i buduje sukces, a nie wymaga czasu, energii i wysiłku? Tajemnica sukcesu wielu ludzi polega na tym, że robią to, co lubią najbardziej i dają z siebie wszystko. Oznacza to, że możemy odnieść sukces, w czymkolwiek zechcemy. Rozluźnij się, przestań z kimkolwiek rywalizować. W świecie sukcesu nie ma żadnej konkurencji. Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce odnajdziesz w sobie osobistą moc, płynącą prosto z serca i sprawisz że to, jak zarabiasz na życie przyniesie Ci prawdziwy sukces. Przeczytaj tę książkę, a wszystko stanie się jasne.

45,00 zł
29,25 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

38 osób kupiło
2
Dziennik cwaniaczka. Tom 13. Jak po lodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Tom 13. Jak po lodzie
Dostępny124 szt.

Zima zaskoczyła drogowców… i nauczycieli! Gimnazjum Grega zostaje zamknięte do odwołania z powodu śnieżycy, a sąsiedztwo Heffleyów zmienia się w pole bitwy (oczywiście bitwy na śnieżki). Powstają fronty, sojusze, strefy wpływów i skrytobójcze spiski. A Greg i Rowley? No cóż, próbują nie dać się zwariować, gdy cały świat wokół ogarnia białe szaleństwo. Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.

26,90 zł
17,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 8,91 zł

29 osób kupiło
3
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt
Dostępny26 szt.

Kotu Homerowi brakuje prawdziwego przyjaciela… Postanawia wyruszyć w świat w jego poszukiwaniu. Najpierw musi się jednak zastanowić, co w przyjaźni jest dla niego najważniejsze. Czy opiekowanie się sobą nawzajem, czy bezinteresowność i pełne oddanie, a może wierność? W swej podróży pozna niezwykłe pary: mrówki i mszyce, rybę podnawkę i rekina, sikorę i drozda, koźlarza babkę i brzozę, zawisaka powojowca i floksa oraz wiele innych stworzeń. Czy znajdzie bratnią duszę? Emilia Dziubak w piękny sposób łączy opowieść o przyjaźni z ciekawostkami z życia zwierząt i roślin. Emilia Dziubak – ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. Gratka dla małego niejadka, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę Proszę mnie przytulić.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

16 osób kupiło
4
Dalsze przygody Misia Uszatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalsze przygody Misia Uszatka
Dostępny17 szt.

Miś Uszatek ma już ponad sześćdziesiąt lat! Czesław Janczarski napisał, a Zbigniew Rychlicki zilustrował pięć książek o jego przygodach, które były wielokrotnie wznawiane. Powstał też bardzo popularny lalkowy serial liczący ponad sto odcinków. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie. W tomie Dalsze przygody Misia Uszatka przypominamy w reprintowym wydaniu dwie książki: Bajki Misia Uszatka z 1967 roku i Zaczarowane kółko Misia Uszatka z 1970. Zapraszamy do lektury niezwykłych misiowych bajek między innymi o miasteczku Dzień Dobry, w którym nosi się różowe okulary, o tym, dlaczego kukułka nie ma gniazda, czy o lwie, co chciał być myszką. Zapraszamy też do podróży z zaczarowanym kółkiem do Królestwa Śniegu, do Ciepłych Krajów, nad Amazonkę… Czesław Janczarski (ur. 1911, zm. 1971) – poeta, tłumacz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Studiował na Wydziale Matematyczno-Fizycznym uniwersytetu we Lwowie i na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył filologię polską. Był animatorem grupy poetyckiej „Wołyń”. Zadebiutował zbiorem „Akwarelą: poezje” w 1933 roku. Pierwszy wiersz dla dzieci opublikował w pisemku „Słonko” w 1936 roku. Od tego czasu stale współpracował z pismami dziecięcymi „Poranek”, „Płomyczek” i „Mały Płomyczek”, dla których tłumaczył również teksty z języka rosyjskiego. Pracował w wydawnictwach „Czytelnik” i „Nasza Księgarnia”, a także jako redaktor audycji poetyckich w Polskim Radiu. Był założycielem i redaktorem naczelnym pisma dla najmłodszych „Miś”. Opublikował ponad 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisanych wierszem lub prozą, nie licząc publikacji w prasie, radiu i telewizji. Wśród jego wielokrotnie wznawianych utworów dla dzieci trzeba wymienić Jak Wojtek został strażakiem, Gdzie mieszka bajeczka, Płynie Wisła, płynie... oraz najbardziej lubiany i znany cykl o przygodach Misia Uszatka. Był laureatem licznych nagród. W 1957 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za twórczość dla dzieci. Zbigniew Rychlicki (ur. 1922, zm. 1989) – wybitny ilustrator i twórca plakatów, wieloletni dyrektor do spraw artystycznych Instytutu Wydawniczego „Nasza Księgarnia”. Odpowiadał również za stronę graficzną czasopisma „Miś”. Laureat m.in. Nagrody im. Hansa Christiana Andersena (1982) przyznawanej przez IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu. Spośród jego najsłynniejszych prac należy wymienić ilustracje do Proszę słonia Ludwika Jerzego Kerna, Plastusiowego pamiętnika Marii Kownackiej, Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu i innych powieści o krainie Oz Lymana Franka Bauma. Najwięcej rozgłosu przyniósł mu jednak wizerunek znanego wszystkim dzieciom misia o klapniętym uszku.

64,90 zł
40,89 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 24,01 zł

12 osób kupiło
5
Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 3. Craftingowe sojusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 3. Craftingowe sojusze
Dostępny257 szt.

Pamiętnik młodego mieszkańca minecraftowej wioski. Dlaszy ciąg przygód Runta, wojownika ze wsi. Trzeci tom popularnej serii opowiadającej o przygodach 8-bitowego wojownika. Dziś wszystko się zmieniło. W końcu zrozumieliśmy, z czym mamy do czynienia. Wszystko, czego my – wieśniacy – uczyliśmy się w szkole… wszystko, czego ludzie dowiedzieli się z gry… to były jedynie podstawy. Zabawa dla dzieci. Teraz jednak musimy wznieść się na zupełnie nowy poziom i rozpocząć treningi na serio. Bo na murze i za nim wciąż jesteśmy noobam. Treningi stają się bardziej intensywne. Po ostatnim ataku mobów cała wioska przygotowuje się do kolejnej bitwy. Wzmacnia systemy obronne, tropi szpiega, szuka nowych sojuszników. Ale Herobrine nic sobie z tego nie robi... Czy Runt da z siebie na tyle dużo, by znaleźć się wśród pięciu najlepszych uczniów i zostać wymarzonym wojownikiem? Jedno jest pewne: razem z przyjaciółmi – Breeze, Maksem, Emerald i Stumpem – stanie do walki z największym zagrożeniem, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia.

27,90 zł
17,99 zł

Rabat 35,5%
oszczędzasz 9,91 zł

11 osób kupiło
6
Świat mego ducha i wizje przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat mego ducha i wizje przyszłości
Dostępny53 szt.

Książka stanowi zapis filozofii i pogląd na strukturę rzeczywistości najwybitniejszego polskiego jasnowidza. Stefan Ossowiecki potrafił odczytywać przyszłość, odnajdywać zaginione osoby, czytać listy znajdujące się w zamkniętych kopertach, a także lewitować i przesuwać przedmioty siłą woli. Był przyjacielem Marszałka Piłsudskiego. W książce znaleźć można również protokoły doświadczeń przeprowadzanych z udziałem S. Ossowieckiego przez ówczesnych naukowców (m.in. prof. Charlesa Richeta – laureata Nagrody Nobla).

39,00 zł
23,01 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 15,99 zł

11 osób kupiło
7
Tak umierają demokracje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak umierają demokracje
Dostępny38 szt.

Książka stanowi niezwykłą analizę pokazującą krok po kroku, w jaki sposób załamywała się demokracja w różnych krajach świata. Autorzy skupiają swoją uwagę na przypadkach państw, w których nie dochodziło do spektakularnych zamachów stanu, tylko takich w których demokracja była powoli, krok po kroku rozmontowywana przez jednego z uczestników demokratycznej gry. Książka stanowi wręcz podręcznikową analizę pokazującą, jakie ruchy wykonują polityczni gracze na początku swojej drogi do dyktatury oraz jakie błędy popełniają siły prodemokratyczne. Ta książka musiała ukazać się w Polsce w erze PiS-u. Jest alarmem i nauką dla nas wszystkich. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy ją Państwu zaprezentować w serii Biblioteka Liberté! O książce napisali m.in.: „Dwa lata temu książka tego typu nie powstałaby: dwójka wiodących politologów, ekspertów w zakresie kryzysów demokracji w różnych częściach świata, wykorzystuje swoją wiedzę do tego, by uświadomić Amerykanom zagrożenia, przed jakimi obecnie stoi ich własny system polityczny.” Francis Fukuyama „Levitsky i Ziblatt to wiodący badacze systemów demokratycznych, opisują przykłady z wielu zakątków świata, z ogromnym zapałem i uczciwością wykorzystują swoją wiedzę do analizowania bieżących problemów, z jakimi borykają się Stany Zjednoczone. (…) Dzięki temu Czytelnik nie tyko odczuwa intelektualne podekscytowanie, lecz także jest świadom zawartej w tej książce politycznej przestrogi.” Timothy Snyder The New York Times: „Tak umierają demokracje to przejrzysty i niezbędny przewodnik po tym, co może nas czekać. Levitsky i Ziblatt pokazują, jak demokracje doznawały upadku w innych krajach – nie tylko na drodze gwałtownych zamachów stanu, lecz także dużo częściej (i dużo bardziej podstępnie) na drodze stopniowego osuwania się w autorytaryzm.”

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
8
Notes report. P PRO PAD, czarny MOLESKINE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes report. P PRO PAD, czarny MOLESKINE
Dostępny14 szt.

Notes reporterski PRO PAD Moleskine P (9x14 cm) czarny, 96 stronBądź na bieżąco z zadaniami, projektami i pomysłami biznesowymi, gdziekolwiek jesteś. Ta wszechstronna kolekcja zawiera szereg notesów i innych narzędzi, które zapewniają maksymalną produktywność w domu, biurze lub studiu. Uzyskaj satysfakcję z wypełnionej listy zadań do wykonania, znajdź swoje notatki w prosty sposób dzięki numerowanym stronom i zawartości, a także trzymaj wszystkie pokwitowania podróży i wizytówki blisko pod ręką w rozszerzalnej tylnej kieszeni notesu lub w wizytówce PRO Collection. Wybierz narzędzia, które sprawdzą się w Twoim przypadku i używaj samoprzylepnych karteczek, aby dodać dodatkową warstwę koloru, organizacji i produktywności do dnia. pokrywa kartonowa, zaokrąglone rogi papier w kolorze kości słoniowej w kolorze kości słoniowej o gramaturze 100 g / m2 wszystkie arkusze można zdjąć obszary nazw, agendy / notatki szczegółowe, kluczowe tematy / punkty akcji, kolejne kroki Moleskine S.r.l. tworzy i sprzedaje produkty z certyfikatem FSC?

41,80 zł
37,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,18 zł

4 osoby kupiły
9
Dzieci kontra rodzice. Miasta świata - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra rodzice. Miasta świata
Kangur, od 7 lat
Dostępny193 szt.

Gdzie zobaczymy Koloseum, a gdzie Big Ben? Z czym kojarzy się Toruń? W jakim mieście jest wieża Eiffla? Wesołe pytania zapewnią Wam ciekawą podróż przez miasta świata. Dzieci rywalizują z rodzicami. W grze znajdziecie pytania specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców. Wymiary pudełka: 17.0 x 11.0 x 3.0 cm

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
10
Ty Teeny Tys. Myszka Anna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Teeny Tys. Myszka Anna
Ty Inc.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Ty Teeny Tys to seria pięknych mini maskotek. Maskotki mają podłużny kształt i są wypełnione grysikiem. Pupilki kieszonkowe są idealnych rozmiarów do kolekcjonowania, noszenia w plecaku czy jak sama nazwa wskazuje w kieszonce. Możemy je podrzucać, przytulać, układać w stosy i co najważniejsze mieć zawsze przy sobie. Myszka Anna ma duże oczy z różowymi błyszczącymi obwódkami. Wielkość maskotki to około: 10.0 x 6.0 cm.

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
11
TRENING MENTALNY CZYLI O DOBRYM ŻYCIU - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TRENING MENTALNY CZYLI O DOBRYM ŻYCIU
Dostępny17 szt.

Trening mentalny okazał się w Polsce fenomenem, tuż po zdobyciu przez siatkarz Stephana Antigi złotego medalu Mistrzostw Świata w 2014 roku, gdzie za przygotowanie psychiczne odpowiedzialny był Jakub B. Bączek. Książka odważnie podejmuje temat uzależnień, seksualności, rodzicielstwa, konfliktów w związkach a także żałoby po stracie bliskiej osoby. W każdym z tych obszarów trening mentalny łagodnie wskazuje drogę ku nadziei oraz jest kierunkowskazem do dobrego życia.

39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

3 osoby kupiły
12
Sekrety Katowic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Katowic
Dostępny45 szt.

Katowice nieustannie intrygują odwiedzających je podróżnych i zachwycają swoich mieszkańców. Wśród efektownej architektury i urokliwych zakątków górniczych osiedli miasto skrywa nieznaną stronę. Barbara Szmatloch odnajduje tajemnicze historie i zapomniane miejsca. Z pasją opowiada o zaskakujących wydarzeniach i niezwykłych ludziach. Przeszłość nieustannie splata się z teraźniejszością. Burmistrz ucieka z miejską kasą, kultowy Spodek czeka na Fidela Castro, a w hotelu Savoy rozpoczyna się polityczna walka na pięści... Wszystko dynamicznie się zmienia i już na następnej stronie Witkacy śni o katowickim zamku, Kiepura się żeni, a Połomski, Bykowski i Tierieszkowa opowiadają swoje historie. Nagle całe miasto ogarnia żądza… Żądza pieniądza! Wszyscy szaleją za „Karolinką”. Na chwilę Katowice nieruchomieją w obiektywie Maxa Steckla, ale po chwili znowu czytamy o wieży Bismarcka, górniczych historiach, lazarecie Dobrych Braci i dworcu kolei żelaznej. Zapraszamy na erotyczny taniec Czekoladowej Wenus, wesołe chwile w „Kryształowej” i pętlice i piruety Sonji Henie na Torkacie. Czytanie czas zacząć!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
13
Thorgal. Kriss de Valnor. Tom 8. Strażnik Sprawiedliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Kriss de Valnor. Tom 8. Strażnik Sprawiedliwości
Dostępny3 szt.

Ósma część rozgrywającego się w uniwersum Thorgala cyklu o przygodach awanturniczki Kriss de Valnor i Jolana, syna Thorgala. Do pojedynku króla Jolana z cesarzem Magnusem wtrąca się Strażnik Sprawiedliwości, co zmusza niedawnych wrogów do zawarcia chwilowego przymierza. Czy obu władcom uda się przeżyć walkę z dysponującym potężną bronią przeciwnikiem? Tymczasem Kriss i jej pomocnicy są przenoszeni przez Górę Czasu do kolejnych alternatywnych rzeczywistości. Wszędzie tam wojowniczka musi dokonać tego samego krwawego czynu, aby w końcu dostać szansę na odnalezienie syna... Seria jest tworzona przez różnych autorów, między innymi przez francuskiego scenarzystę Xaviera Dorisona, znanego polskiemu czytelnikowi na przykład z cyklu „Trzeci Testament”.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
14
Kokosowe przepisy na zdrowie. Książka kucharska doktora Fife'a - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kokosowe przepisy na zdrowie. Książka kucharska doktora Fife'a
Dostępny28 szt.

Ta książka jest adresowana nie tylko do miłośników kokosa, ale i do osób dbających o zdrowie. W każdym z 450 przepisów Autor dodaje jakiś element kokosa. Korzystając z przepisów dr. Fife z łatwością wprowadzisz do swojej diety olej kokosowy, który zyskał miano najzdrowszego oleju i jest niezwykle ważny dla zdrowia mózgu, poprawy pamięci i gęstości kości. Dania z mąką kokosową dostarczą do twojego organizmu dużo błonnika. Wpłynie to na uregulowanie procesów trawiennych i unormowanie wagi ciała. W książce znajdziesz przepisy na dania główne, przystawki, przekąski, desery i odżywcze napoje. Wiele z nich zostało w pełni opracowanych przez Autora i są dostępne jedynie tutaj. Zwolennicy dań wegetariańskich będą również mile zaskoczeni. Gotuj z Doktorem Kokosem.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

2 osoby kupiły
15
Notes report. L PRO PAD, czarny MOLESKINE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes report. L PRO PAD, czarny MOLESKINE
Dostępny4 szt.

Notes reporterski PRO PAD Moleskine L (13x21 cm) czarny, 96 stronBądź na bieżąco z zadaniami, projektami i pomysłami biznesowymi, gdziekolwiek jesteś. Ta wszechstronna kolekcja zawiera szereg notesów i innych narzędzi, które zapewniają maksymalną produktywność w domu, biurze lub studiu. Uzyskaj satysfakcję z wypełnionej listy zadań do wykonania, znajdź swoje notatki w prosty sposób dzięki numerowanym stronom i zawartości, a także trzymaj wszystkie pokwitowania podróży i wizytówki blisko pod ręką w rozszerzalnej tylnej kieszeni notesu lub w wizytówce PRO Collection. Wybierz narzędzia, które sprawdzą się w Twoim przypadku i używaj samoprzylepnych karteczek, aby dodać dodatkową warstwę koloru, organizacji i produktywności do dnia. pokrywa kartonowa, zaokrąglone rogi papier w kolorze kości słoniowej w kolorze kości słoniowej o gramaturze 100 g / m2 wszystkie arkusze można zdjąć obszary nazw, agendy / notatki szczegółowe, kluczowe tematy / punkty akcji, kolejne kroki Moleskine S.r.l. tworzy i sprzedaje produkty z certyfikatem FSC?

37,40 zł
33,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,74 zł

2 osoby kupiły
16
Wiedza o społeczeństwie 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej
Dostępny19 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 932/2018 Podręcznik przygotowany został w taki sposób, aby kształcił wymagane w podstawie programowej umiejętności, a jednocześnie dawał uczniom satysfakcję z nauki przedmiotu. Kładliśmy nacisk na doskonalenie myślenia praktycznego oraz wykorzystywanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Nasze wieloletnie doświadczenie pedagogiczne pozwoliło nam na stworzenie publikacji dostosowanej do uczniów o różnym stopniu możliwości edukacyjnych.

42,60 zł
38,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,26 zł

2 osoby kupiły
17
Przygody Pana Krzysztofa Wiszowatego na obczyźnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Pana Krzysztofa Wiszowatego na obczyźnie
Dostępny22 szt.

Krzysztof Wiszowaty to polski szlachcic, któremu nie w głowie osiadłe życie. Zamiast zarządzać wsią i gnuśnieć w dworku, woli wyruszyć w świat w poszukiwaniu przygód. Okoliczności nie są jednak sprzyjające. Kraj niemiecki, który odwiedza jako pierwszy, ogarnia wojna, a drogi pełne są zbirów czekających na nierozważnych podróżnych. Na szczęście Wiszowaty nie jest sam i zawsze może liczyć na pomoc swoich wiernych przyjaciół – dumnych Polaków, którzy w każdej chwili gotowi są oddać życie za swojego pana. Książka Przyborowskiego pełna jest akcji i humoru, nie brakuje w niej także historii miłosnych.

25,60 zł
18,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 6,61 zł

1 osoba kupiła
18
Dzieci kontra rodzice. Mały detektyw - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra rodzice. Mały detektyw
Kangur, od 7 lat
Dostępny152 szt.

Jak wygląda śledztwo? Kto to jest fałszerz? Jak rozwikłać zagadkę? Jeżeli lubisz ciekawostki detektywistyczne, to jest to gra dla Ciebie! Wesołe pytania sprawią, że przeniesiesz się w tajemny świat detektywów i śledczych. W grze znajdziecie pytania specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców. Wymiary pudełka: 18.0 x 18.0 x 4.0 cm

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
19
Odyseusze z Dziesiątej Brygady, czyli Pancerni Generała Maczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseusze z Dziesiątej Brygady, czyli Pancerni Generała Maczka
Dostępny47 szt.

Odyseusze… to barwna i emocjonalna opowieść o wojennych losach kilku młodych żołnierzy generała Maczka, wytrwałych i upartych, walczących na różnych frontach, zawsze pod jego komendą. To opowieść o wojnie i żołnierskiej przyjaźni, o czekaniu na broń i bitwę, o wielkiej, uskrzydlającej nadziei na Wolną Polskę i gorzkich rozczarowaniach. Nie ma tu zmyślenia ani fantazji, ponieważ prawda o tych „odyseuszach” jest sama w sobie porywająca. Oparta na doskonałych materiałach źródłowych książka dla wszystkich, którym bliska jest nasza najnowsza historia. To się czyta! „16 sierpnia przyniósł Brygadzie i całej Dywizji Pancernej zasłużony sukces. Bije się nie tylko zgrupowanie majora Zgorzelskiego, nie tylko podpułkownik Koszutski ze swoimi. Naciera też 3 Brygada Strzelców, której 8 batalion zyskuje tego dnia miano „Krwawa Szyja”. Dowódca baonu, podpułkownik Nowaczyński, dostał postrzał w szyję, niegroźny, ale wyglądał czerwono. Gdy w tym stanie, bez opatrunku, z zakrwawioną koszulą, meldował się u Maczka, ten zażartował: „Cześć wodzu Krwawa Szyja!” Ktoś usłyszał. Przezwisko poszło między żołnierzy. Tego jeszcze wieczora wszyscy mieli na szyi czerwone chusty, a batalion przyjął nazwę „Krwawa Szyja”. Maczek śmiał się. Ale nazwę zatwierdził” (z rozdziału 9). „Odyseusze… mieli być w moim zamierzeniu odtrutką czy próbą repliki na „Czterech pancernych i psa”. Kiedyś poznałem przypadkiem ich autora. Powiedziałem mu, że napiszę innych czterech pancernych i że nie będę musiał zmyślać. Zapytał, czy od Czarnieckiego, odparłem, że od Maczka” – Bohdan Królikowski. „Od półwiecza spisuje dzieje Rzeczypospolitej, koryguje to, co zafałszowane, odsłania fakty ukryte” Piotr Wojciechowski, o twórczości B.K., Klematis.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

1 osoba kupiła
20
Ściśle tajne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ściśle tajne
Dostępny159 szt.

Każdy, kto przyszedł na świat, kiedyś z niego odejdzie. Ale co robił, zanim przyszedł i jak będzie tam, gdzie pójdzie? Niestety – tajemnica! Ileż to już tęgich głów próbowało rozwiązać tę zagadkę! Nikt do tej pory nie dał rady. No to może tym razem. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy śmiała akcja godna asa wywiadu zakończyła się powodzeniem. Czy udało się wreszcie wyjaśnić to, co tak długo było ściśle tajne?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
21
Evgeny Svetlanov Berezovsky. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evgeny Svetlanov Berezovsky. CD
Stravinsky Brahms, Mystic Production
Dostępny5 szt.

1. 1. Maestoso 2. 2. Adagio 3. 3. Rondo 4. 1. Largo - Allegro 5. 2. Largo 6. 3. Allegro

69,90 zł
64,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

1 osoba kupiła
22
Notes Passion Journal Wine 400 stron MOLESKINE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Passion Journal Wine 400 stron MOLESKINE
Dostępny8 szt.

Notes Moleskine Passion Journal Wine, 400 stronPrzelać swoją pasję do wina na każdej stronie, aby stworzyć spersonalizowaną listę swoich najlepszych kropli. Odkryj wskazówki, jak poprawić umiejętności sommeliera i zbuduj przewodnik degustacji wina, który poprawi się tylko wraz z wiekiem. pudełko premium z tematyczną grafiką do twojej pasji twarda okładka z wytłoczonym motywem, zaokrąglona rogi, elastyczne zamknięcie 2 wstążkowe zakładki podwójnie rozszerzalna kieszeń wewnętrzna przedni nalot z napisem "w przypadku zagubienia" papier bezkwasowy w kolorze kości słoniowej o gramaturze 70 g / m2 sekcje z zakładkami do prowadzenia notatek tematyczne strony wprowadzające 400 stron naklejek tematycznych, aby dostosować swój dziennik Moleskine S.r.l. tworzy i sprzedaje produkty z certyfikatem FSC?

161,70 zł
145,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
23
Taśma samoprzylepna Decor+obcinacz (6szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
7,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
24
Uniwersalne prawa wszechświata drogą do boskości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersalne prawa wszechświata drogą do boskości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Ta książka jest przeznaczona dla każdego człowieka, zwłaszcza znużonego i zniechęconego długimi poszukiwaniami prawdy, szczęścia, wolności i w końcu Boga. Jej lektura daje wgląd w istnienie odwiecznych praw, którym każdy podlega, niezależnie od stanu wiedzy o nich. Przestrzeganie tych praw warunkuje pokój , harmonię i dostatek w skali ludzkości. Z kolei ich naruszanie rodzi destrukcję i cierpienie we wszystkich obszarach życia. Bez urzeczywistnienia uniwersalnych praw wszechświata trudno jest rozbudzić uśpione w człowieku potężne siły twórcze, zmieniające jakość jego życia oraz oblicze Ziemi. Nadszedł czas, aby człowiek wziął odpowiedzialność za swoje życie i świadomie kierował nim, mając na uwadze jego najwyższe dobro, a to zawsze uwzględnia również dobro współbraci, planety Ziemi i wszelkiego na Niej życia.

47,00 zł
39,95 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,05 zł

1 osoba kupiła
25
Ortograffiti z Bratkiem. Pakiet dla klasy 1 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem. Pakiet dla klasy 1 szkoły podstawowej
Dostępny214 szt.

Metoda jest zalecana dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce: ryzykiem dysleksji, obniżoną koncentracją uwagi, problemami wychowawczymi, nadpobudliwym, niedostymulowanym dydaktycznie. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć zarówno przez nauczycieli, terapeutów jak i pedagogów podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych jak i podczas terapii pedagogicznej. Praca może odbywać się w szkole i w domu. Przyjazna i zabawna postać Bratka motywuje do rozwiązywania zadań.

62,80 zł
56,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,28 zł

2 osoby kupiły
26
Leo i czerwony automat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leo i czerwony automat
Dostępny2480 szt.

Miasto, w którym mieszka Leo jest tak stare, że wszyscy zapomnieli, jak kiedyś się nazywało. Ale nikomu to nie przeszkadza. Miasto jest ogromne i wspaniałe, jego mieszkańcy sympatyczni i życzliwi. Chyba trudno o lepsze miejsce do życia. Jednak ostatnio coś zaczęło się tu zmieniać. Pani Adela, sąsiadka z bloku Leo, uważa, że „ludziom znudziło się być dobrymi”. Rzeczywiście, z dnia na dzień stają się coraz bardziej podejrzliwi i wrogo nastawieni nawet do bliskich. Leo jest pewny, że ma z tym coś wspólnego dziwna, szkarłatna konstrukcja, powstająca w śródmieściu. Postanawia rozwikłać zagadkę czerwonego automatu i za wszelką cenę zapobiec nadciągającej katastrofie. Kierując się niezwykłą mapą, którą zostawił chłopcu jego nieżyjący od wielu lat ojciec, Leo wyrusza na niebezpieczną misję, wspierany przez nieco dziwną siostrę jego najlepszego kumpla Annę oraz pewnego starożytnego, bardzo kapryśnego skrzydlatego boga…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
27
Notes Passion Journal Books, 400 stron MOLESKINE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Passion Journal Books, 400 stron MOLESKINE
Dostępny23 szt.

Notes Moleskine Passion Journal Books, 400 stronMoleskine Book Journal pozwala zachować szczegółowy zapis każdej przeczytanej książki. Ma on ustrukturyzowane sekcje, które pozwalają uchwycić twoje myśli i wrażenia oraz przestrzeń, w której możesz zanotować cytaty i fragmenty, które sprawiły, że po drodze zastanowisz się nad ideą. Każda książka przenosi nas do innego miejsca i czasu, do cudzych butów i do czyjegoś umysłu; wykorzystaj swój Book Journal, aby odwzorować swoją wyjątkową podróż przez wszystkie przeczytane książki. pudełko premium z tematyczną grafiką do twojej pasji twarda okładka z wytłoczonym motywem, zaokrąglona rogi, elastyczne zamknięcie 2 wstążkowe zakładki podwójnie rozszerzalna kieszeń wewnętrzna przedni nalot z napisem "w przypadku zagubienia" papier bezkwasowy w kolorze kości słoniowej o gramaturze 70 g / m2 sekcje z zakładkami do prowadzenia notatek tematyczne strony wprowadzające 400 stron naklejek tematycznych, aby dostosować swój dziennik Moleskine S.r.l. tworzy i sprzedaje produkty z certyfikatem FSC?

161,70 zł
145,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
28
Taśma samoprzylepna Decor (12szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
8,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
29
Demons And Wizards, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demons And Wizards, LP
Uriah Heep, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. The Wizard 2. Traveller in Time 3. Easy Livin’ 4. Poet’s Justice 5. Circle of Hands 6. Rainbow Demon 7. All My Life 8. Paradise 9. The Spell

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

30
Totem - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Totem
Nasza Księgarnia - gry, od 6 lat
Niedostępny
Brak

Nie daj się zepchnąć ze szczytu! Staraj się umieścić elementy na szczycie totemu. Nigdy nie wiesz, które elementy należą do rywali! Obserwuj działania przeciwników, blefuj i zdobywaj punkty! To doskonała zabawa dla graczy w każdym wieku. Wymiary opakowania: 20.0 x 26.5 x 6.0 cm

62,90 zł
45,92 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,98 zł

31
50 YEARS - DON'T STOP. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 YEARS - DON'T STOP. CD
Mac Fleetwood, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

80,90 zł
74,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

32
Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza
Niedostępny
Brak

Krzysztof Skiba zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności „Big Cyca” i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego „Lalamido”. Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje „Big Cyca”. Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla. Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę? „Skiba lśni jak brylant. Jego talent jest wyczuwalny jak zapach perfum”. – Hanna Bakuła „Skiba? Nawet inteligentny. Szkoda, że taki brzydki”. – Andrzej Grabowski „Krzysiek, podobnie jak ja, spełnia rolę głupka wioskowego. Zawsze można liczyć, że powie coś, co jest nie do końca poprawne polityczne, ale co trzeba powiedzieć. I za to go lubię – nie pęka po prostu”. – Tymon Tymański „Skiba z najbardziej dojrzałego młodzieńca, jakiego znałem, stał się najmniej dorosłym dorosłym, jakiego znam”. – Michał Ogórek „Wielki szacunek dla Skiby, bo świetnie łapie te wszystkie historie, które są wokół nas. Big Cyc to nie jest skandalizująca kapela, oni tylko śpiewają o naszych wadach”. – Jerzy Owsiak „Wkład Skiby w rozwój poezji punkowej był mi zawsze drogowskazem – to on pomógł mi ostatecznie porzucić mroczny nylon na rzecz progresywnego techno polo. Dziękuję Ci za to, Krzysztofie”. – Piotr Bukartyk „To energetycznie radykalna fuzja Terminatora, Zorro i Antka Boryny. Skiba jest jak Krzysztof Ibisz wiecznie młody i jak Lenin wiecznie żywy”. – Paweł „Koñjo” Konnak „Fenomen i jednocześnie paradoks Skiby: w sprytnym przebraniu niskiego, łysiejącego grubaska funkcjonuje jedna z bardziej kolorowych postaci rodzimego show-biznesu. A zdecydowana większość rodzimego show-biznesu działa dokładnie odwrotnie”. – Tomasz Jachimek „Gdybym żył, chciałbym być Skibą, ale niestety nie żyję”. – Tadeusz Kościuszko „Chcesz, żeby w twoim programie było kolorowo i wyraziście, a może nawet po bandzie – zaproś Skibę. Sukces gwarantowany”. – Maciej Orłoś „Nieprzeciętnie inteligentny człowiek o duszy buntownika. Ma niesamowity talent do udawania rzeczy, o których nie ma pojęcia. Od jakiegoś czasu wszyscy myślą, że jest postacią fikcyjną...” – Jacek Jędrzejak „Gdyby mój syn potrafił śpiewać, byłby gwiazdą światowego formatu”. – Albina Skiba (matka) Skiba. Ciągle na wolności zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje, pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność, również artystyczna, jest jedną z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji.

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

33
Słodka Wegan Nerd. Moje roślinne desery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodka Wegan Nerd. Moje roślinne desery
Dostępny15 szt.

Nowa książka Alicji Rokickiej, czyli Wegan Nerd – jednej z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych polskich blogerek kulinarnych! Tym razem Wegan Nerd proponuje nam coś słodkiego. Jej fascynująca, oszałamiająca smakami, kolorami i fakturami książka to prawdziwe odkrycie nie tylko dla wegan, lecz także dla wszystkich, którzy pragną żyć zdrowiej, nie chcą krzywdzić zwierząt, a w dodatku uwielbiają bezkarnie łasuchować. Daj się skusić drożdżówkom z batatów z konfiturą z czarnego bzu, bezglutenowemu biszkoptowi z morelami i lawendą, zawijańcowi z twarożkiem z nerkowców, różanej chałce, donatom Homera Simpsona lub przepysznej wegańskiej bezie z wody po ciecierzycy w puszce. Świat roślinnych słodyczy stoi przed tobą otworem! Alicja Rokicka o sobie: Na dietę wegetariańską przeszłam jako trzynastolatka – w proteście przeciwko krzywdzie, jaką człowiek codziennie wyrządza zwierzętom. Właśnie wtedy zaczęłam gotować – głównie po to, aby udowodnić rodzinie, że wytrwam w swoim postanowieniu. Udało się! W dorosłym życiu wybrałam weganizm – dietę całkowicie eliminującą produkty odzwierzęce, nie tylko mięso – i dziś już nie wyobrażam sobie innego stylu życia. Ciebie, czytelniku, również chciałabym do takiego sposobu odżywiania zachęcić – zdrowego, zróżnicowanego, nieco zwariowanego, kolorowego i wolnego od okrucieństwa. Mam nadzieję, że dzięki moim autorskim przepisom i fotografiom znajdziesz w tej kuchni – i w weganizmie – coś dla siebie.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

34
FLIPSIDE. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FLIPSIDE. CD
NEENA, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

35
Cyngiel niebios. Tom 2. Kłamca 2. Bóg Marnotrawny, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyngiel niebios. Tom 2. Kłamca 2. Bóg Marnotrawny, wydanie 2
Dostępny24 szt.

Zapomnianym bogom pozostaje tylko wiara w anielskie błędy Barcelona, Arktyka, Nowy Jork, Góry Skaliste w Kolorado – marnotrawny bóg wikingów, pan kłamstwa Loki wyrusza na sześć kolejnych wypraw, a wyzwaniem dla jego sprytu stają się kolejne mityczne stwory zrodzone z ludzkiej wiary, wyobraźni i strachu. Kłamca jak zawsze gra nie fair, ale na jaw wychodzi, że nie tylko on jeden. Intencje Archaniołów, dla których pracuje, również nie są i nigdy nie były czyste. Nadszedł czas, by Loki wybrał stronę, po której chce stanąć. „Jakub jest jak dobre francuskie cabernet sauvignon. Daje dużą przyjemność z obcowania, zaskakuje finiszem, ale nade wszystko daje gwarancję znakomitej jakości. Od lat jestem fanem literackiej winnicy Jakuba” – Jacek Rozenek. „Czas leci, my się starzejemy, robimy się leniwi, a Kuba wciąż doskonali swoje pióro. Zazdroszczę gówniarzowi tej pasji… Jeśli myśleliście, że Kłamca 2 był dobry, to sprawdźcie, jak fantastyczny jest jego upgrade! Polecam!” Michał Pałubski, Formacja Chatelet, Grupa Brothells. Od autora: „Zawsze mnie bawi, gdy spotykam kogoś, kto mówi mi: ja nie czytam fantastyki, ale w Kłamcy jest coś takiego, że wchłonąłem od razu! I oczywiście, że jest! Kiedy inspirujesz się najlepszymi, a do tego dokładasz dawkę szczerej, może nieco szurniętej pasji i dużo pracy, to musi przynieść efekt! Umówmy się – to nie będzie najlepsza książka czy cykl, jaki przeczytasz w życiu. Ale jeżeli jest w tobie szczerość popkulturowego dzieciaka, który klaszcze w dłonie, ilekroć Bruce Willis w Szklanej pułapce mówi Ypikayey, jeżeli próbowałeś kiedyś stepować w deszczu do słów Deszczowej piosenki i płaczesz za każdym razem, gdy Terminator tonie w kadzi z płynnym metalem – będziesz się bawił co najmniej bardzo dobrze. A potem przyjdziesz i powiesz: Ja nie czytam fantastyki, ale… i pogadamy sobie o szpagatach Van Damme’a i nigdy nieprzemijającej urodzie Michelle Pfeiffer”.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

36
Paweł Fajdek. Petarda – historie z młotem w tle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paweł Fajdek. Petarda – historie z młotem w tle
Dostępny37 szt.

Marzył o tym, by zostać piłkarzem, ale zamiast zdobywać bramki dla reprezentacji, zdołał po latach jedynie zadebiutować w B-klasie. Ojciec chciał zrobić z niego kolarza, ale on jeżdżenie po górach odbierał jako katorgę. Zamiast dwóch kółek wybrał więc jedno duże koło – to znajdujące się na lekkoatletycznym stadionie. Czymkolwiek by się nie zajął, świat prędzej czy później by o nim usłyszał. Bo życie Pawła Fajdka od początku było pełne przygód: zaspał na zawody, by wygrać je jednym rzutem, zgubił złoty medal w taksówce, o mało nie zabił młotem swojego trenera, a bójka, w której ratował zaatakowaną koleżankę, mogła zakończyć jego karierę. O tym wszystkim trzykrotny mistrz świata opowiada w pełnej anegdot i humoru książce. Jak sam zapowiada, na autobiografię przyjdzie jeszcze czas, więc teraz dostarcza świetnej rozrywki, odsłaniając nieco kulis zza lekkoatletycznej kurtyny. Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy. Ta Petarda was rozwali! Dobrze napisana i nieźle zakręcona książka, którą czyta się jednym tchem. Paweł Fajdek wysadza w powietrze nasze wyobrażenia o tym, co dzieje się na zapleczu trzech tytułów mistrza świata. Petarda to jego Ogniem i mieczem, bo niczym Sienkiewicz zapowiada napisanie trylogii. Czekam na pozostałe części i życzę Pawłowi olimpijskiego złota. W trzeciej próbie oczywiście. – Przemysław Babiarz, TVP Sport Książka Pawła świetnie pokazuje, jak od kulis wygląda prawdziwe życie sportowca: nieustanne dążenie do celu, sukcesy, porażki… W Petardzie nie brakuje ciekawych anegdot, dzięki czemu całość czyta się bardzo przyjemnie. Polecam szczególnie każdemu młodemu człowiekowi! – Marcin Gortat Nie każdy wielki mistrz sportu musi wyglądać i zachowywać się jak postać z przedszkolnej czytanki. Poznaj historię Pawła Fajdka – młociarza, który stereotyp sportowca przełamuje i rozwala jak swoich rywali w kole. – Tomasz Majewski

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

37
GREATEST HITS LIVE. CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GREATEST HITS LIVE. CD + DVD
Chicago, Warner Music Polska
Dostępny30 szt.

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

38
GREATEST HITS LIVE. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GREATEST HITS LIVE. CD
Chicago, Warner Music Polska
Dostępny5 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

39
Michał i 38 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał i 38
Niedostępny
Brak

Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Wystarczy zapisać się na chór. Tak przynajmniej zrobił dziewięcioletni Michał. Wprawdzie jego plan był zupełnie inny, ale plany są jak buty – zawsze można je zmienić. I przeżyć dzięki temu niespodziewaną przygodę. PS Chór podobny do opisanego w tej książce naprawdę istnieje. Nazywa się MILLE VOCI i działa na warszawskim Grochowie. Kto chce, niech go odwiedzi!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

40
Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać. Prawdziwa historia Pink Floyd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać. Prawdziwa historia Pink Floyd
Niedostępny
Brak

W lipcu 2005 roku wystąpili na scenie w Hyde Parku. Pierwszy raz od 24 lat Pink Floyd zagrali w pełnym składzie. Niecały rok później umarł jeden z założycieli grupy, Syd Barrett, a śmierć klawiszowca Richarda Wrighta (2008) definitywnie położyła kres występom jednego z największych zespołów w historii muzyki. Mark Blake w pierwszej pełnej biografii grupy opowiada, jak szkolni kumple z Cambridge zawojowali świat albumami „Dark Side of the Moon” i „The Wall” oraz w jaki sposób stworzyli jedne z najbardziej widowiskowych spektakli wszech czasów. Oparta m.in. na ponad stu najnowszych wywiadach Prędzej świnie zaczną latać podąża za Floydami całą drogę – od psychodelicznych nocy w klubie UFO w połowie lat 60. aż do ery gorzkich konfliktów, które położyły kres istnieniu zespołu w połowie lat 80. Mark Blake drobiazgowo opisuje także solowe kariery każdego z członków grupy. Skrupulatna, pracochłonna i ambitna, jak każdy album Pink Floyd, książka Prędzej świnie zaczną latać jest ostatecznym sprawozdaniem z działalności najbardziej angielskiego zespołu rockowego.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

41
Queen. Królewska historia, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen. Królewska historia, wydanie 2
Dostępny7 szt.

Biblia fanów „Queen”, manifest pokolenia, portret fenomenu. Niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy Genesis próbowali pozyskać do swojego składu Rogera Taylora. Śmierć Mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej znaleziono ciało jego idola, Jimiego Hendrixa. Głęboka depresja Johna Deacona po stracie przyjaciela. Legendarna gitara Briana zbudowana domowym sposobem. Fascynacja zespołu scrabble’ami. Gdy Elton John usłyszał „Bohemian Rhapsody”, zapytał: „Czy wyście, k…a, oszaleli?” Mark Blake przez lata rozmawiał z trzema żyjącymi muzykami grupy, dotarł także do dziesiątków innych osób – zapomnianych basistów „Queen” czy szkolnych kolegów Freddiego. Po raz pierwszy możemy tak szczegółowo prześledzić bogatą karierę zespołu uwielbianego przez Michaela Jacksona i wiele innych gwiazd, przemianę nieśmiałego chłopca z Zanzibaru w najbardziej charyzmatyczną postać w historii rocka, a także późniejsze kariery pozostałych członków grupy. Z wielką dumą prezentujemy polskim czytelnikom prawdziwą perłę na rynku biografii muzycznych – najlepszą historię „Queen”, jaka kiedykolwiek została napisana.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

42
Jak wyginęły dinozaury, czyli tajemnica Bursztynowej Komnaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wyginęły dinozaury, czyli tajemnica Bursztynowej Komnaty
Dostępny9 szt.

Co łączy dinozaury, Bursztynową Komnatę i ziomkowską organizację Unsere Matsch? Dlaczego służby specjalne wielu państw interesują się badaniami prof. Jarosława Tomasza Marii Blastuli, światowej sławy paleontologa? I co do tego mają Bracia Średni Reformowani ze starego, kryjącego wiele tajemnic klasztoru leżącego opodal jeziora Kurłajno? Wreszcie: kim naprawdę są mieszkańcy Gacek Małych i jak ważne jest prawo unijne? Wszystko, a nawet więcej, wyjaśni się w aktach sprawy prowadzonej przez nadkomisarza Bolesława Marię Puchacza z Biura Inwigilacji, Dochodzeń i Analiz (BIDA) KG Policji, spisanych z polotem i wysokich lotów humorem. A jeśli ktoś poczuje się dotknięty, to... tak miało być, bo za sprawą Autorów i przy współsprawstwie wydawnictwa książka łamie wiele, jeśli nie wszystkie, konwencji – już samą jej stronę tytułową okładki za przykład podając. Jarosław L. i Tomasz B. poznali się w czasie studiów filozoficznych (z rozpędu zrobili potem jeszcze doktoraty) na Uniwersytecie Warszawskim w okresie schyłkowego Gierka i zapałali do siebie ogromną sympatią. Sympatia ta przetrwała próbę czasu, mimo że obaj mają żony i liczne dzieci. Te ostatnie mają zresztą nie ze sobą, lecz z żonami (swoimi). Prawdziwym natomiast owocem wspomnianej sympatii była powieść w odcinkach pt. Kapitan Sowa na trupie sławiąca pracę Milicji Obywatelskiej (niestety, dotąd pozostająca w rękopisie), którą pisali na zajęciach uniwersyteckich (szczególnie twórczo inspirowały ich dwa przedmioty: materializm historyczny oraz estetyka) i umieszczali w gazetce ściennej (wielokrotnie zrywanej, prawdopodobnie przez anonimowych fanów). Na kolejne owoce wzajemnej sympatii przyszło trochę poczekać: konkretnie do stanu wojennego. Wtedy to – z wdzięczności za jego wprowadzenie i na cześć Generała – redagowali przez prawie całą dekadę pismo (ukazujące się dość nieregularnie z przyczyn od autorów niezależnych) pt. „Jaruzela”. W końcu lat osiemdziesiątych pismo zmieniło nazwę na „Głos Szarego Członka”. Z powodu „Jaruzeli”, ku swojemu zdumieniu, otrzymali w czasach rządu Jerzego Buzka (był taki premier) odznaki „Zasłużony Działacz Kultury”, które noszą odtąd we wszystkie święta państwowe i kościelne. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku JL i TB trochę kolaborowali z telewizją i radiem, a jeden z nich (tylko zapomnieli, który) pisywał regularne felietony w „Gazecie Wyborczej”, podczas gdy drugi pisywał w „Tygodniku Solidarność”. Potem się rozeszli (ale nie z żonami), bo jeden poszedł w dyplomację, a drugi w jeszcze dziwniejsze przedsięwzięcia. W końcu się znowu zeszli i spłodzili tę powieść. Jej pisanie trwało kilka lat, w czasie których jednego z nich trafił w górach (ale nie naszych) piorun, co odbiło się zdecydowanie korzystnie na poziomie prezentowanego tutaj humoru. Długo zastanawiali się, jak określić rodzaj pisarstwa, który uprawiają. Ostatecznie, by ułatwić pracę teoretykom literatury, doszli do wniosku, że jest to nowy zupełnie gatunek i nazwali go realizm absurdalny.

35,90 zł
25,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,77 zł

43
Po okręgu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po okręgu
Dostępny4 szt.

Co zrobisz, gdy świat, który znasz, zmieni swój kształt? Magda to dziennikarka śledcza, tropiąca międzynarodowe spiski. Kefas posiada niezwykły dar uzdrawiania, a Tomek to katolicki ksiądz, któremu został podarowany pewien pamiętnik. Gdy na skutek tajemniczego zrządzenia losu dochodzi do spotkania tych trojga, okazuje się, że łączy ich wspólny cel – udowodnienie tezy i ogłoszenie prawdy, że Ziemia jest płaska… Z tym zamiarem udają się na Białoruś. Pragną odnaleźć Księgę Kronik Morskich, zawierającą ostateczne dowody na poparcie tej teorii. Jednak szybko się okazuje, że w tej misji nie są sami. Do gry wchodzi dwóch nowych graczy, a każdy z nich próbuje wykorzystać Księgę do własnych celów. Rozpoczyna się wyścig z czasem? Jak już mówiłem, dowodów jest wiele. Obserwacje dokonane przez zwykłych ludzi, takich jak my. Dowody biblijne, naukowe oraz prawdziwe relacje podróżników i badaczy. Nie każdy ufa Biblii oraz nauce, ale relacji prawdziwych świadków już tak. Dlatego od jakiegoś czasu poszukuję pewnej księgi, zwanej Księgą Kronik Morskich. W tej Kronice znajdują się oryginalne zapiski i relacje podróżników, którzy przez kilka stuleci sami się przekonali, że Ziemia jest płaskim dyskiem, a nie kulą. Tajemnicza, intrygująca, a przede wszystkim kontrowersyjna. Tak w kilku słowach można opisać książkę Po okręgu. Jest to nie tylko doskonały kryminał, w tej książce kryje się również wspaniała przygoda, która całkowicie podważy nasze postrzeganie nie tylko świata przyziemnego, ale także duchowego. Judyta Zakrzewska, judithreads.blogspot.com Książka wprowadza czytelnika w niezwykły świat tajemnic skrywanych od wieków. Porusza temat teorii spiskowych oraz tajnych organizacji rządzących światem, demaskuje niezgodności występujące między treścią Biblii a nauką Kościoła. Czy odważysz się ją przeczytać? Monia Arora, papierowybluszcz.wordpress.com Po okręgu to wciągająca powieść sensacyjna z wartką akcją i trójką odważnych, zdeterminowanych bohaterów. Pełna wrażeń podróż w poszukiwaniu dowodów na temat kształtu Ziemi i niebezpieczne zagrywki ze strony organizacji, która nie chce dopuścić do tego, by prawda wyszła na jaw. Czy nasza planeta aby na pewno jest kulą? Karolina Gozdalik, tamczytam.blogspot.com

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

44
Mowa ciała kłamców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa ciała kłamców
Niedostępny
Brak

Zostań żywym wykrywaczem kłamstw! Nieważne, jak bardzo jesteś inteligentny, doświadczony, bogaty czy wpływowy – każdy może zostać oszukany lub paść ofiarą naciągaczy. Jeśli nie chcesz, by okłamał cię partner w interesach, współpracownik, przyjaciel czy współmałżonek, poznaj mowę ciała kłamców. Doktor Lillian Glass, zawodowo demaskująca oszustów we współpracy z wymiarem sprawiedliwości, dzieli się tu swoimi metodami. Dzięki niej dowiesz się m.in.: – jakie gesty, mimika i sposób mówienia zdradzają kłamcę; – jak rozpoznać oszusta w sieci; – jakie sygnały wskazują, że partner może zdradzać; – jak oceniać wiarygodność polityków i ludzi z pierwszych stron gazet. Naukę wykrywania fałszu ułatwią zdjęcia i analizy zachowania sławnych ludzi uchwyconych w momencie, gdy skłamali (na przykład Billa Clintona, Lance’a Armstronga, Tigera Woodsa, O.J. Simpsona, Lindsay Lohan, Katie Holmes i Toma Cruise’a, Angeliny Jolie i Brada Pitta).

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Ja jestem OK – ty jesteś OK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja jestem OK – ty jesteś OK
Niedostępny
Brak

Pionierskie dzieło Thomasa A. Harrisa na polu analizy transakcyjnej ma fundamentalny wpływ na nasze rozumienie zachowań interpersonalnych. Analiza transakcyjna jest koncepcją opartą na idei trzech stanów ego – Rodzic, Dorosły, Dziecko – stanowiących podstawę treści i jakości komunikacji interpersonalnej. Zdaniem Harrisa, niezależnie od „szczęśliwego dzieciństwa”, większość z nas doświadcza negatywnych uczuć bezbronnego dziecka, całkowicie zależnego od tego, czy uda mu się zadowolić innych ludzi w zamian za „głaski” i opiekę. Książka ta jest nie tylko znakomitym przeglądem pojęć analizy transakcyjnej, ale także poradnikiem umożliwiającym zastosowanie ich w życiu. Pokazuje, jak rozumieć własne zachowania i podejmować świadome decyzje.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

46
Księżycowy sorbet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżycowy sorbet
Niedostępny
Brak

Księżycowy sorbet opowiada historię jednej nocy z życia wilczych mieszkańców kamienicy. Jest ciepła, parna noc, podczas której nagle zaczyna topić się księżyc? Dzięki genialnemu projektowi kamienicy wykonanej przez autorkę, czytelnicy mają możliwość zajrzeć do środka domu niejako przez okno. Perfekcyjna gra świateł doskonale oddaje wrażenie „zaglądania z zewnątrz”. Czytelnik jest świadkiem życia wilczej społeczności. W książce bardzo subtelnie przekazana została koreańska ludowa legenda o królikach zamieszkujących Księżyc. Króliki według niektórych ubijają w moździerzu ryżowe ciasto na ryżowe ciasteczka na Święto Dziękczynienia przypadające na piętnasty dzień ósmego miesiąca księżycowego. Z książki wyłania się jasny przekaz: „Wszyscy jesteśmy sąsiadami. Dotykamy swoich żyć. Czasami czyjś błąd staje się moim nieszczęściem, czasami czyjaś radość staje się moim szczęściem. Jesteśmy jak naczynia połączone”. Baek Heena – pisarka i ilustratorka, animatorka i lalkarka. Planuje i tworzy scenerię swoich książek, a później ją fotografuje. Historie rozgrywają się w różnym czasie i w różnych przestrzeniach. Książki kipią fantazją, a jednocześnie mają w sobie niezwykłą subtelność. Czytelnicy twierdzą, że dobrze się czytają i zapadają w pamięć. Autorka dba o najmniejszy detal, a jej prace cechuje niezwykły artyzm.

35,00 zł
28,70 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,30 zł

47
Dokąd idziemy, kiedy znikamy? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd idziemy, kiedy znikamy?
Niedostępny
Brak

Każdy mówi co innego o miejscu, do którego idziemy, kiedy znikamy. Ale kiedy popatrzymy na różne rzeczy na świecie, przyjdzie nam do głowy o wiele więcej pomysłów. Jest tyle możliwości! Popatrzmy więc – na skarpetki, na kałuże, na skały, na chmury. Co one mogą nam odpowiedzieć na ważne pytanie, które jest tytułem tej książki?

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

48
Ostatni dzień skazańca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni dzień skazańca
Dostępny2 szt.

Skazany na śmierć. Czy my, żyjący z dnia na dzień, wypełnieni pewnością dalekiego końca, jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co dzieje się w mężczyźnie, któremu wymiar sprawiedliwości wyznaczył termin śmierci? Victor Hugo, posługując się formą dziennika, podejmuje próbę zrozumienia człowieka siedzącego w celi, którego czeka spotkanie z katem. Przedstawia jego myśli i uczucia, marzenia i pragnienie pocieszenia. Czy pisanie jest próbą przetrwania mimo zbliżającej się śmierci? W celi pojawiają się ludzie, którzy przynoszą rozgoryczenie i strach, wydaje się, że w tej drodze skazany mężczyzna musi pozostać samotny. Równocześnie wciąż ma nadzieję na spotkanie z drugim człowiekiem, który zdoła zrozumieć jego myśli i głośno kołaczące serce. Być może kimś takim może stać się czytelnik.

25,60 zł
18,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 6,61 zł

49
Nowa Europa. Stary kontynent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Europa. Stary kontynent
Niedostępny
Brak

Po opublikowaniu w latach 2006–2007 autorskich albumów Azania, zanikające piękno i Państwo Środka autor rozpoczyna współpracę z Biurem Turystyki „Logos Tour”, wydając na jego zlecenie serię fotograficznych albumów, przybliżających polskiemu czytelnikowi poszczególne kontynenty ze szczególnym uwzględnieniem ich specyfiki i kolorytu. W albumie znajdują się wiersze Zuzanny Abrysowskiej-Luty.

56,70 zł
39,69 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,01 zł

50
Polacy na krańcach świata: XIX wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy na krańcach świata: XIX wiek
Niedostępny
Brak

Od tajemniczej Ameryki Południowej, przez gorącą Afrykę, nieprzystępną Syberię aż do dalekiej Australii – Mateusz Będkowski zabiera nas na wyprawę śladami polskich XIX-wiecznych podróżników: naukowców, poszukiwaczy przygód i zesłańców. Pokazuje przy tym, jak w dziewiętnastym stuleciu wyglądały kulisy podróży na odległe lądy, z czego żyli podróżnicy i jak przysłużyli się lepszemu poznaniu egzotycznych krain. To opowieść o świecie wkraczającym w nowoczesność i ludziach gotowych na każdą przygodę. Mateusz Będkowski (ur. 1987 roku w Warszawie) – absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się losami polskich podróżników i odkrywców na przestrzeni dziejów, szczególnie w XIX wieku. Na ich temat publikował artykuły m.in. w czasopismach „Mówią Wieki” i „African Review”, „Przegląd Afrykanistyczny”, a także w portalu Histmag.org.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

Wróć do góry