hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii (Brant Pitre), na drugim Chemia. Podstawy klasyfikacji związków nieorganicznych w teorii i zadaniach (Barbara Pac, Agata Zegar). Kolejny produkt to Chamo Sapiens (Jacek Fedorowicz) oraz Nowe dyktanda - szkoła podstawowa, klasy 7-8 (Anna Kremiec).
1
Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii
Dostępny
137 szt.

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego Jezus ustanowił Eucharystię w czasie tego święta? I przede wszystkim: co miał na myśli Zbawiciel, mówiąc: „To jest Ciało moje... To jest Krew moja”? Aby odpowiedzieć na te pytania, autor przestudiował starożytne wierzenia żydowskie dotyczące Paschy Mesjasza, cudownej manny z nieba i tajemniczego Chleba Obecności. To trzy klucze do odkrycia pierwotnego, właściwego znaczenia słów Chrystusa, które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy. Autor wyjaśnia, w jaki sposób Jezus połączył ze sobą wydarzenia Wielkiego Czwartku ze swoją śmiercią w Wielki Piątek oraz zmartwychwstaniem w Niedzielę Wielkanocną. Przełomowa i inspirująca praca wyjaśniająca największą zagadkę chrześcijańskiej wiary: tajemnicę obecności Jezusa „przy łamaniu chleba”. Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

20 osób kupiło
2
Chemia. Podstawy klasyfikacji związków nieorganicznych w teorii i zadaniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Podstawy klasyfikacji związków nieorganicznych w teorii i zada...
Dostępny
90 szt.

Książka z serii „Trening przed maturą”, obejmuje materiał z zakresu systematyki związków nieorganicznych, przedstawiony w formie teoretycznego wprowadzenia, zadań i odpowiedzi. Pomoże usystematyzować wiedzę i sprawdzić umiejętności dotyczące następujących zagadnień: wzory i nazwy związków nieorganicznych, związki pierwiastków z tlenem, związki pierwiastków z wodorem, wodorotlenki i zasady, kwasy, sole. Do wszystkich zadań zostały podane odpowiedzi, dodatkowo umieszczone zostały przykładowe zadania z egzaminów maturalnych wraz z odpowiedziami, tematycznie związane z treścią publikacji. Książka jest przeznaczona nie tylko dla osób przygotowujących się do egzaminu maturalnego z chemii, ale także dla uczniów klas przedmaturalnych.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

12 osób kupiło
3
Chamo Sapiens - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chamo Sapiens
Dostępny
45 szt.

Ze zwierzeń wstępnych: „W roku 2018 skończyłem 81 lat. Od lat sześćdziesięciu pięciu zajmuję się rozśmieszaniem. Nie tylko rozśmieszaniem,ale rozśmieszanie było zawsze najbardziej widoczne, więc się nie dziwię,że z tym się głównie kojarzę i nie mam nic przeciwko temu. (...) Mimo wszelkich moich niedostatków autorskich usiłowałem rozśmieszać przez całe dziesięciolecia, na różne sposoby. A to w filmie, a to na scenie, w telewizji, w kabarecie, w radiu, okresowo przy pomocy żartów rysunkowych, karykatur, nawet poprzez podśpiewywanie – tak to nazywam, bo słowo „śpiewać” był oby tu grubą przesadą. Każde rozśmieszenie radiosłuchaczy, telewidzów, widowni kinowej, kabaretowej, czy teatralnej, musiało zostać poprzedzone napisaniem tekstu. W ciągu sześćdziesięciu paru lat powstało więc tych tekstów tyle, że mój mózg ogólnej ich liczby ogarnąć nie jest w stanie. Umówmy się, dużo tego było. I teraz ciekawostka: nigdy w ciągu tych sześćdziesięciu paru lat nie wydałem najmniejszego bodaj zbioru tych tekstów. Nigdy!” Aż do teraz.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

9 osób kupiło
4
Nowe dyktanda - szkoła podstawowa, klasy 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe dyktanda - szkoła podstawowa, klasy 7-8
Dostępny
73 szt.

Nowe dyktanda 7-8 to trzecia część cieszącej się dużą popularnością serii „Nowe dyktanda”, przeznaczona dla najstarszych uczniów szkoły podstawowej – klas 7 i 8. Zawiera zbiór tekstów dyktand o różnorodnej tematyce, do czytania na głos. Dyktanda różnią się między sobą długością i poziomem trudności. Aby łatwo można było odnaleźć teksty dotyczące odpowiedniej trudności ortograficznej, wprowadzono wyraźnie widoczny na stronach podział według ćwiczonej trudności. Oprócz niego pojawia się też skala dzieląca dyktanda na łatwe, średnie i trudne, aby dodatkowo ułatwić pracę z uczniami i zróżnicować ją w zależności od potrzeb konkretnej klasy i konkretnego ucznia. Teksty mają różnorodną tematykę, część jest humorystyczna, inne nawiązują do wiadomości z programu szkolnego. Teksty dyktand poprzedza wstęp gramatyczny, zawierający reguły gramatyczne z przykładami, opisane zrozumiałym, przystępnym językiem. Dzięki specjalnemu klejeniu każdą stronę książki można łatwo wyrwać i dać uczniowi lub powielić. Dodatkowym atutem jest ładne, estetyczne, kolorowe opracowanie graficzne. Nowe dyktanda 7-8 to książka, która sprawdzi się idealnie zarówno w codziennej pracy nauczycieli przygotowujących dyktanda dla całej klasy, jak dla rodziców i opiekunów samodzielnie pracujących z uczniem w domu. Gorąco polecamy!

16,55 zł
11,99 zł

Rabat 27,6%
oszczędzasz 4,56 zł

7 osób kupiło
5
Nić Ariadny. Mity i labirynty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nić Ariadny. Mity i labirynty
Dostępny
71 szt.

Wielkoformatowy album, w którym efektownie narysowane labirynty wprowadzają czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji. Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich. Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odysa, Syzyfa i wiele innych legendarnych postaci, odwiedzicie też olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol. Na końcu książki znajdują się objaśnienia rozszerzające i uzupełniające informacje zawarte na ilustracjach.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
6
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 7
Niko
Dostępny
21 szt.

„Piaskowe obrazki” to wspaniała zabawa polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji z piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Odkryte części posypujemy różnymi kolorami piasku i powstaje obrazek. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic! W zestawie nr 7 znajdują się: • Pterodaktyl, • Triceratops, • Tyranozaur. Wymiary opakowania: 25.5 x 17.0 x 6.0 cm

17,99 zł
8,10 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 9,89 zł

4 osoby kupiły
7
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy
Dostępny
5 szt.

Wystąpienia publiczne rządzą się swoimi prawami. Świat biznesu codziennie się zmienia, więc metody i techniki prezentacyjne również powinny podlegać modyfikacjom. Chcąc być skutecznym i osiągać swoje biznesowe cele, musisz się wyróżniać i używać nowych metod, odpowiednich do współczesnego, szybko rozwijającego się biznesu. Szkoła mówców jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań. Dostaniesz za to mnóstwo praktycznej wiedzy i ćwiczenia, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. Dowiesz się, jak myśleć i prezentować swoje idee inaczej niż inni. W książce: • Jak występować publicznie inaczej niż wszyscy. • Jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji. • Jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta. • Jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami. Lidia Buksak – trener wystąpień publicznych, logopeda medialny. Od ponad 20 lat szkoli, konsultuje i doradza w zakresie wystąpień publicznych, prezentacji biznesowych, wystąpień w mediach, emisji głosu i dykcji. Szkoliła najbardziej znanych dziennikarzy telewizyjnych i radiowych. Od 10 lat prowadzi indywidualne treningi dla menedżerów. Pracowała między innymi dla: TVP, TVN, Ministerstwa Finansów (rzecznicy prasowi MF, izb skarbowych i izb celnych), Wirtualnej Polski, BZ WBK Leasing, BZ WBK, CITI Handlowego, Konsalnetu, Millenium TFI, Sygnity, portalu Trójmiasto.pl, GlaxoSmithKline, Promedica, S4E. Stworzyła jedyne w Polsce studia podyplomowe dla osób występujących publicznie Szkoła Mówców i realizowała ten autorski projekt pod szyldem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Wykładała na uczelniach. Występuje jako ekspert na wielu konferencjach w Polsce.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

4 osoby kupiły
8
Biblia Pielgrzyma oprawa ekologiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia Pielgrzyma oprawa ekologiczna
Dostępny
8 szt.

Polecamy bardzo praktyczne, podręczne, pełne wydanie Biblii Tysiąclecia - Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, tzw. Biblię Pielgrzyma w oryginalnym formacie oazowym (13 x 18 cm) i eko oprawie. Zawiera ona wklejkę na wpisy z odbytych pielgrzymek.Tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski." Przejście w duchu modlitwy z jednego miejsca czy miasta do drugiego, poprzez przestrzeń w szczególny sposób naznaczoną Bożym działaniem, nie tylko pomaga nam przeżywać nasze życie jako wędrówkę, ale ukazuje nam plastyczny obraz Boga, który poprzedza nas i idzie przed nami, który sam podjął wędrówkę drogami człowieka i nie spogląda na nas z wysoka, ale stał się naszym towarzyszem drogi. Pielgrzymka do Miejsc świętych staje się zatem doświadczeniem niezwykle doniosłym, do którego nawiązują w pewien sposób wszystkie inne pielgrzymki..."Jan Paweł II, O pielgrzymowaniu do miejsc związanych z historią zbawienia.

90,00 zł
79,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
9
Tradycje kulinarne Finlandii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycje kulinarne Finlandii
Dostępny
47 szt.

Finlandia ma dużo do zaoferowania poszukiwaczom niezwykłych smaków. Ze względu na burzliwą przeszłość historyczną we współczesnych potrawach odnajdziemy wpływy szwedzkie, rosyjskie czy saamskie. Tradycyjna kuchnia jest niezwykle ujmująca w swojej prostocie. Charakteryzuje ją ogromny szacunek do produktów, które przez wieki często były trudno dostępne. Umiejętność wykorzystania tego, co oferuje świat natury, i racjonalne zarządzanie składnikami to jej kolejne cechy. Tradycje kulinarne Finlandii to kolejna książka Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek – badaczki kultury żywieniowej, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych kulinarnych nagród.

64,00 zł
50,56 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,44 zł

4 osoby kupiły
10
Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik matematyczny dla dzieci
Dostępny
87 szt.

Słownik matematyczny podzielony został na dwie części: pierwsza – teoretyczna wprowadza w świat matematycznych tajemnic i je wyjaśnia, a druga – praktyczna umożliwia sprawdzenie zdobytej już wiedzy. Dzięki przejrzystemu układowi i kolorowym ilustracjom poznanie nowego materiału oraz utrwalenie wiadomości będzie przyjemne i niezwykle łatwe.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
11
Klocki konstrukcyjne Mini Waffle (70 elementów), dziewczęce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne Mini Waffle (70 elementów), dziewczęce
Mario-inex
Dostępny
272 szt.

Przedstawiamy zestaw, który zawiera nowe klocki, rozszerzające możliwości konstrukcyjne dzieci. Produkt jest dedykowany dla dziewczynek. Mini Waffle to nowatorski, miękki, przypominający w dotyku gumę materiał o znanym nam kształcie. Pomniejszony rozmiar daje znacznie większą mobilność oraz całkiem nowe możliwości. Dzięki nowej technologii produkcji, którą zastosowaliśmy klocki dają się wyginać oraz są ciche i bezpieczne w zabawie. Dzieci mogą tworzyć nowe budowle o znacznie mniejszym formacie niż dotychczasowe klocki Waffle, dzięki temu nasze pociechy nie muszą się martwić o zagospodarowanie większej przestrzeni. Ostrzeżenie: • zabawka jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 36 miesięcy, • zawiera małe elementy, łatwe do połknięcia. Ten produkt spełnia europejskie standardy. Usuń elementy opakowania przed podaniem zabawki dziecku, • zachowaj etykietę, ponieważ zawiera ważne informacje, • kolorystyka elementów może różnić się od prezentowanych na opakowaniu, • konserwacja: zabawkę należy myć pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Wymiary klocka standardowego: 3.5 x 3.5 x 0.5 cm Wymiary opakowania: 9.0 x 16.0 x 6.0 cm

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

3 osoby kupiły
12
33 dni z Miłością Miłosierną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33 dni z Miłością Miłosierną
Dostępny
19 szt.

Książka ta, podobnie jak 33 dni do Chwały Poranka, to 33-dniowe rekolekcje indywidualne, przygotowujące do aktu ofiarowania poprzez modlitwę serca. Są one oparte na nauczaniu św. Teresy z Lisieux. Autor ukazuje nam potężne działanie prostego oddania się Miłości Miłosiernej w życiu największych świętych naszych czasów, przygotowuje nas do pójścia w ich ślady oraz wyjawia, jakie może mieć ono znaczenie dla nas i dla innych, jeśli – i kiedy – na nie się zdecydujemy. Książka jest również zaproszeniem do tego, żebyśmy - tak jak św. Teresa - zamiast zasługiwać na niebo, zaufali Miłości, zawierzyli się Jej i każdego dnia starali się Ją odwzajemniać. Ks. Michael E. Gaitley MIC mieszka w Stockbridge w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieści się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP. W posłudze duszpasterskiej skupia się zwłaszcza na działalności formacyjnej i ewangelizacji, uczestniczy w rozmaitych misjach zgromadzenia, organizuje rekolekcje i wykłady tematyczne. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
13
Udręka i ekstaza. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udręka i ekstaza. Audiobook
Irving Stone, Aleksandria
Dostępny
36 szt.

Michał Anioł to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych twórców renesansu i artystów w ogóle. Malarz, rzeźbiarz i architekt przez swoje długie i ciekawe życie tworzył z nadludzką pasją, zrozumiałą tylko dla wielkich mistrzów. Autor tej zbeletryzowanej biografii prowadzi nas przez pracownie, w których uczył się Michał Anioł, zapoznaje nas z najważniejszymi ludźmi epoki, a także pokazuje nam genezę i pasję tworzenia dzieł Buonarrotiego. A przecież Udręka i ekstaza to nie tylko dogłębna i fascynująca historia jednego człowieka, to pasjonujący obraz całej epoki. Warto wybrać się wraz ze Stonem w podróż po renesansowej Florencji, Rzymie i całej włoskiej Toskanii.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
14
Rząd wszechmogący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rząd wszechmogący
Dostępny
23 szt.

Rząd wszechmogący to pierwsza anglojęzyczna książka Ludwiga von Misesa. Jej wydanie w 1944 roku stało się ozdrowieńczym szokiem dla umęczonych wojną elit zachodniej Europy i Ameryki. Współcześnie, w dobie powracającej mody na kontrolowanie przez instytucje państwa kolejnych sfer życia gospodarczego i osobistego, Rząd wszechmogący to znakomita przestroga przed rozwojem etatyzmu, a także narzędzie edukacji historycznej, politologicznej i ekonomicznej. Mises w swojej książce rozważa i odrzuca kilka popularnych w tamtym czasie wyjaśnień powstania nazizmu, takich jak wrodzone ułomności niemieckiego charakteru narodowego. Zamiast tego patrzy na powstanie złowieszczej ideologii, którą określa mianem etatyzmu. Mises na początek wskazuje, w jaki sposób upadł pruski liberalizm. Intelektualiści odrzucili wolny rynek na rzecz rozwiązań, które nie miały żadnego wsparcia ze strony poprawnej teorii ekonomii, a za to wskazywały na rolę państwa w tworzeniu narodowej potęgi i dobrobytu. System nazistowski był rozszerzeniem wcześniejszych tendencji etatystycznych w czasach Bismarcka i Wilhelma. Austriacki ekonomista stanowczo odrzuca marksistowski wymysł, że nazizm był wyrazem monopolistycznego kapitalizmu. Wręcz przeciwnie, nazizm stanowił odmianę socjalizmu: zachowano formę własności prywatnej, jednak kontrolę i planowanie przekazano w ręce państwa. Na koniec Mises omawia reformy, które należy podjąć po zakończeniu drugiej wojny światowej. Opowiada się za pokojem i wolnym rynkiem, a propozycje centralnego planowania w skali światowej poddaje miażdżącej krytyce. „Wydany podczas drugiej wojny światowej Wszechwładny rząd to jedna z pierwszych książek Misesa napisanych po angielsku. Jest to przede wszystkim analiza podstawowych cech państw nazistowskich i faszystowskich. Po publikacji zdobyła popularność w kręgach nauk politycznych jako podstawowa antyteza dla dominującej wówczas marksistowskiej analizy faszyzmu i nazizmu, wedle której stanowiły one „ostatnie stadium” kapitalizmu – kiedy to „klasa kapitalistyczna” zwraca się do państwa o pomoc, by maksymalnie zwiększyć swój ucisk w celu sterroryzowania marksistów i ruchu „klasy robotniczej”. Mises był jednym z pierwszych analityków poddających tę koncepcję krytyce i wskazujących na to, że nazizm i faszyzm były systemami totalitarnymi i kolektywistycznymi, a jako takie miały więcej wspólnego z komunizmem niż z wolnorynkowym kapitalizmem. Co więcej, były one logiczną konsekwencją galopującego etatyzmu i militaryzmu w społeczeństwach przedfaszystowskich. Dla zafascynowanych Marksem intelektualistów z lat czterdziestych powiązanie przez Misesa faszyzmu z marksistowskim socjalizmem było rzeczą szokującą, a jednocześnie utorowało drogę dla koncepcji stworzonej przez Arendt i Friedricha, wedle której „totalitaryzm” był wspólną cechą trzech wielkich etatyzmów XX wieku”.Murray Rothbard

59,00 zł
41,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

2 osoby kupiły
15
Król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w Brooklynie, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli.Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku.Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
16
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy V
Dostępny
109 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 394 zadania o różnym stopniu trudności. Są zadania typowe i zadania dla uczniów, którzy lubią matematykę, interesują się nią i chcą uczestniczyć w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych. Do rozwiązania zadań zawartych w zbiorze nie zawsze będzie potrzebna wiedza wyniesiona z lekcji matematyki, czasami wystarczy spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz intuicja. Większość zadań to zadania zamknięte, które nie wymagają od ucznia sformalizowanego zapisu. W zbiorze znajdują się również zadania otwarte, które uczą, jak stosować matematykę przy różnych sytuacjach życia codziennego i zadania w formie krzyżówek. Na końcu książki umieszczone zostały odpowiedzi do zadań zamkniętych.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
17
Sekrety Gliwic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Gliwic
Dostępny
36 szt.

Czy nieustannie zmieniające się Gliwice moją swoje sekrety? Z pewnością tak, bo wiele się działo w niemieckim Gleiwitz, a potem w polskich Gliwicach. Autorzy książki – Beata i Paweł Pomykalscy – ujawniają kulisy tych wydarzeń. Z każdą stroną akcja nabiera tempa. Zaledwie młody przedsiębiorca Erwin Weichmann założył elegancki dom handlowy, który stał się ikoną modernizmu, a już na stację wjechał supernowoczesny „Latający Ślązak”. Na kolejnych stronach ważą się sprawy życia i śmierci. W czasie przedstawienia teatralnego giną dzieci, płonie synagoga, powstają filie obozu Auschwitz-Birkenau… Robi się strasznie, ale jak to bywa w życiu – pozostaje nadzieja. Na scenę wkraczają ludzie wybitni. Doktor Stanisław Bylina walczy o pacjentów chorych na raka. Tadeusz Różewicz zgłębia tajemnicę istnienia, przenikliwie obserwując mieszkańców miasta, a Andrzej Czok i Jerzy Kukuczka, walcząc ze śniegiem, mrozem i wiatrem, zimą zdobywają Dhaulagiri. Ci niezwykli ludzie, szczególne miejsca i intrygujące wydarzenia tworzą Sekrety Gliwic, które zaskakują i przejmują.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
18
Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych dzieci z autyzmem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych dzieci z autyzmem
Dostępny
97 szt.

Historyjki społeczne są uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod nauczania dzieci z autyzmem zagadnień dotyczących funkcjonowania społecznego. Doktor Siobhan Timmins w swoich historyjkach społecznych opracowanych dla jej syna i innych młodszych dzieci opisuje tę problematykę przystępnie i błyskotliwie, ukazując ją z perspektywy dziecięcej. Od nauki podstawowych umiejętności społecznych, takich jak słuchanie, cierpliwe oczekiwanie i dzielenie się, aż po radzenie sobie z lękami, książka ta wskazuje, w jaki sposób stworzyć spójny zestaw historyjek, które dziecko zrozumie i do których będzie mogło się odnosić w miarę dorastania.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

2 osoby kupiły
19
Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych. Wydanie II, rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych. Wydanie II, rozszerzone
Dostępny
6 szt.

Od kołyski, do dorosłości. A nawet dłużej Relacja rodzic - dziecko jest najważniejszym z życiowych związków. Dla dziecka – to oczywiste, bo to, czego doświadczamy, czym nasiąkamy w młodych latach, wzorce zachowań, jakie wówczas obserwujemy i przyjmujemy za swoje, czy przeciwnie – odrzucamy, rzutują na naszą dorosłość, predysponując nas do sukcesów, bądź porażek. Dla rodzica więź z dzieckiem jest także niezwykle istotna. Rola wychowawcy, opiekuna, kogoś, kto nie tylko zapewnia niezbędne środki utrzymania, lecz także uczy, wskazuje drogę, towarzyszy w dobrej i złej doli i pomaga ukształtować charakter, to najodpowiedzialniejsze zadanie, jakie mamy do wykonania. Jak się z niego właściwie wywiązać? Rodzicem zostaje się bez przygotowania. Jedynym „rodzicielskim” doświadczeniem, jakim można się wesprzeć tuż po narodzinach pierwszego potomka, są te wyniesione z własnego domu. Czasem warte powielenia, innym razem takie, których lepiej nie naśladować. Jednak skoro nie możemy w pełni bazować na naukach wyniesionych z obserwacji swojej mamy i swojego taty, to czym powinniśmy się kierować? Do dziecka nie dołącza się przecież instrukcji obsługi... I bardzo dobrze, bo każde dziecko jest inne! Każde – pierwsze, drugie, kolejne – wymaga nieco odmiennego podejścia, indywidualnego traktowania. A jeszcze dzisiejszy, niepewny, wciąż zmieniający się świat. A jeszcze wszystkie niespodziewane sytuacje, które stają się udziałem członków rodziny i na które trzeba jakoś sensownie zareagować! Wychowanie dziecka wymaga wytrwałości i kreatywności. A rodzic potrzebuje mądrego wsparcia. Wsparcia, jakie znajdzie na stronach tej książki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
20
Tutoring. Teoria praktyka studia przypadków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tutoring. Teoria praktyka studia przypadków
Dostępny
6 szt.

Tutoring jest jedną z metod edukacji spersonalizowanej, polegającą na systematycznej pracy w relacji mistrz?uczeń. Ma na celu wspieranie ucznia w rozwijaniu jego potencjału w oparciu o jego umiejętności i zainteresowania. Treść książki obejmuje: – założenia teoretyczne tutoringu, – opis procesu stawania się tutorem, – wdrażanie i finansowanie programów tutoringowych, – funkcjonowanie tutoringu w szkole, na uczelni i w edukacji nieformalnej, np. w organizacjach pozarządowych, – studia przypadków – opisy funkcjonowania tutoringu w różnych instytucjach, – wywiady z praktykami tutoringu. Niewątpliwym walorem tej książki jest jej kompleksowość: autorzy kładą nacisk zarówno na wnikliwy opis teoretycznych podstaw metody, jak i na konkretne przykłady jej zastosowania.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
21
Bayala. SLH70574. Magiczny koń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70574. Magiczny koń
Schleich
Dostępny
7 szt.

Cudowna podróż do świata fantasy. Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Rozmiar produktu: 11.0 x 4.0 x 15.5 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges. mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postacie rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

73,62 zł
68,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,15 zł

1 osoba kupiła
22
Transformers Cyberverse. Action Attackers. Figurka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Cyberverse. Action Attackers. Figurka, mix wzorów
Hasbro, Transformers
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Odkryj tajną broń Autobotów i Decepticonów! Transformuj i chroń ludzkość z nowymi zabawkami Transformers Cyberverse Action Attackers! Każda figurka transformuje się z bota w pojazd w 6 bojowych krokach! To jednak nie wszystko, ostatni krok transformacji bota aktywuje jego specjalny ruch. Wymiary: 3.8 x 10.8 x 17.1 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

1 osoba kupiła
23
Lwowskie wykłady akademickie. Tom 1. Wykłady o idei Uniwersytetu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwowskie wykłady akademickie. Tom 1. Wykłady o idei Uniwersytetu
Dostępny
6 szt.

„Prezentujemy Czytelnikom, po raz pierwszy w całości, lwowskie wykłady akademickie Profesora Kazimierza Twardowskiego. Prowadził je nieprzerwanie w latach 1895–1931, tj. od przyjazdu do Lwowa, aż do przejścia na emeryturę. Wykłady próbujemy odczytać i poddać krytycznemu opracowaniu na podstawie rękopisów i maszynopisów archiwalnych złożonych w Archiwum Połączonych Bibliotek WFiS UW, IFiS PAN i PTF oraz Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie, Archiwum Profesora Kazimierza Twardowskiego. Całość przedsięwzięcia rozpoczyna wykład poświęcony rozwojowi i organizacji uniwersytetów oraz mowa o dostojeństwie Uniwersytetu. Kolejne dotyczą: historii filozofii, logiki, metodologii nauk, teorii poznania i metafizyki, psychologii oraz etyki i dydaktyki (razem dziesięć obszernych tomów). Lwowskie akademickie wykłady Twardowskiego należy traktować jako kontynuację jego działalności naukowo-dydaktycznej, rozpoczętej na Uniwersytecie Wiedeńskim, gdzie wykładał jako docent prywatny w latach 1894-1895. W tym czasie czynił też starania o pozyskanie katedry filozofii na Uniwersytecie Lwowskim, zakończone sukcesem w dniu 1 listopada 1895 roku. Wykład inauguracyjny Profesor poświęcił pojęciu filozofii. Wygłosił go 15 listopada 1895 roku. Pracę akademicką rozpoczął we Lwowie w znamiennych dla siebie i Uniwersytetu okolicznościach, gdzie sale wykładowe zastał prawie puste. Kilku znajomych z Jezupola – jak pisał Władysław Witwicki – kilku śmielszych słuchaczy obcych zaglądało trochę z grzeczności a trochę przez ciekawość, jak wygląda i jak wykłada młody nowy profesor. Z wolna sala się zapełniać zaczęła i niedługo miejsc w niej brakło...”.– od redakcji

49,30 zł
34,51 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,79 zł

1 osoba kupiła
24
Strategiczny brand marketing. Praktyczny poradnik skutecznego marketingu dla menedżerów i nie tylko. Wydanie II, poszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategiczny brand marketing. Praktyczny poradnik skutecznego marketin...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Teraz marketing jest prosty! Czy można szybko opanować sztukę marketingu, nie tracąc czasu na odkrywanie tego, co wymyślono przed nami? Oczywiście! Wystarczy sięgnąć po tę książkę. Pomoże Ci ona zrozumieć, na czym polega skuteczny brand marketing, czym jest marka i jakie są zależności między nią a rynkiem. Wskaże rolę innowacji w rozwoju brandu. Ułatwi skonstruowanie odpowiedniej strategii i portfela. Innymi słowy - dostarczy kompletnej wiedzy, dzięki której zaczniesz działać efektywnie. Książka jest owocem dwudziestu lat praktyki, formalnych studiów, setek przeczytanych książek, dziesiątek sympozjów i bezpośrednich rozmów z wybitnymi specjalistami ds. marketingu. Powstała, bo od lat prosili o nią współpracownicy i klienci autora oraz szkoleniowcy. Nowe wydanie zostało wzbogacone o rozdział o strategiach detalistów i sklepowych markach. Jarek Szczepański od ponad dwudziestu lat intensywnie zgłębia światową wiedzę o strategii i marketingu, nieustannie ją weryfikuje w praktyce rynkowej. Doradza przedsiębiorstwom działającym w obszarze dóbr konsumpcyjnych i usług. Wcześniej pracował na wyższych szczeblach międzynarodowych firm konsumenckich na kilku rynkach europejskich, a także w strategicznym konsultingu i brand designie. Zarządzał dużymi zespołami marketingu i sprzedaży. Ma na koncie wymierne sukcesy biznesowe osiągane dzięki manewrom strategicznym na rozmaitych rynkach, w różnych sektorach. Jest autorem książek: Strategiczny brand marketing (Onepress, 2015, 2018) i Złota Strategia Marki (Onepress, 2018). Ukończył studia na trzech uczelniach i ma dyplom MBA. Można się z nim skontaktować poprzez stronę: jsmarketing.pl.

69,00 zł
51,06 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

1 osoba kupiła
25
Pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć
Dostępny
150 szt.

Najnowsze informacje na temat doskonalenia pamięci, budowy i funkcji mózgu oraz rodzajów pamięci, skuteczne metody zapamiętywania (m.in. zakładkowa, słów zastępczych, mapy myśli), wskazówki – co jeść, by lepiej pamiętać.

3,99 zł
1 osoba kupiła
26
Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii
Dostępny
33 szt.

Ile trzeba mieć w sobie siły, by w ostatniej chwili odbić się od dna? Warszawa, końcówka lat dziewięćdziesiątych i początek nowego wieku – przełom tysiącleci. Cała Polska żyje wojnami stołecznych gangów. Prasa, radio i telewizja niemal codziennie donoszą o strzelaninach, egzekucjach, krwawych rozprawach między ludźmi z przestępczego półświatka. Znani gangsterzy jeden po drugim tracą życie albo – jeśli mają szczęście – lądują na długie lata w więzieniu. Niektórzy idą na współpracę z policją i sypią dawnych kumpli, inni zostają świadkami koronnymi. Prawda zaczyna obrastać w legendy i kłamstwa – i staje się obiektem manipulacji. Piotr Mudyn, żołnierz żoliborskiej grupy przestępczej, brał udział w wielu akcjach znanych z doniesień medialnych. Gangsterka dała mu siłę, pieniądze i tożsamość. A potem odebrała wszystko i wszystkich. Ostatni to nie tylko prawdziwa relacja świadka tamtych wydarzeń, opowieść o lojalności wobec wspólników, walce z policją, uzależnieniach, seksie, samotności i lęku – ale przede wszystkim przejmująca historia człowieka. Do czego jesteśmy zdolni? Dlaczego wybieramy w życiu takie, a nie inne drogi? Co wpływa na nasze losy? Czy na zmianę nigdy nie jest za późno? „Aż się nie chce wierzyć w tę opowieść o demoralizowanym, bitym, upokarzanym chłopcu, który na przestrzeni dekady przedzierzga się z ofiary w bestię-mściciela, po czym dochodzi do szczytów — opłaconej krwią, krzywdą i cierpieniem wielu ludzi — kariery w warszawskim światku przestępczym, by następnie spaść szybko na samo dno ludzkiej egzystencji. Uderza bezradność wszelkich instytucji wychowawczych i penitencjarnych próbujących po drodze powstrzymać lub choćby zmitygować proces autodestrukcyjnej degradacji życia oznaczonego jako Piotr Mudyn. Aż się nie chce wierzyć, że umysł człowieka tak całkowicie pochłoniętego ciemnością, zbrodnią, destrukcją i cierpieniem był zdolny przeczuć swoją świetlistą, doskonałą, współodczuwającą istotę i podjął trud prawdziwej samorealizacji. Nie chce się wierzyć — ale fakty mówią same za siebie. Książka jest autentycznym, wyczerpująco udokumentowanym, przekonującym opisem zdarzeń, które do tego doprowadziły. To w gruncie rzeczy dokumentalna, świetnie napisana relacja z niezwykłej, dramatycznej transformacji ludzkiego serca i umysłu — a przy okazji kawał historii warszawskiego przestępczego podziemia z burzliwych czasów przełomu wieków. Ale nie jest to bynajmniej opowieść o cudzie spowodowanym przez interwencję jakiejś siły wyższej. Ostatni rozdział książki to opis ciężkiej, zdeterminowanej i konsekwentnej pracy człowieka nad pokonaniem skrajnie negatywnych ograniczeń i uwarunkowań własnego umysłu. Budzi to w czytającym nie tylko wielki szacunek i uznanie, ale przede wszystkim nadzieję, że bez względu na to, w jak trudnej i mrocznej sytuacji znalazło się nasze życie, możemy ruszyć ku światłu. Życzę bohaterowi książki tej samej wiary, odwagi i determinacji na dalszej drodze — aż pojmie, że w istocie był u celu podróży, zanim zrobił pierwszy krok”.Wojciech Eichelberger, psycholog, psychoterapeuta, pisarz „Ta szczera do bólu historia Piotra Mudyna odkrywa nieznane dotąd kulisy powstawania i działalności warszawskiej przestępczości zorganizowanej lat dziewięćdziesiątych. Ukazuje również, jak ogromny wpływ na losy głównego bohatera miało jego dzieciństwo, od najmłodszych lat przesiąknięte krzywdą, przemocą i brutalnością. Opisane w Ostatnim wydarzenia, często znane z ówczesnych doniesień medialnych, nabierają nowego kształtu, spoglądamy na nie z perspektywy świadka i uczestnika krwawych, niejednokrotnie zakończonych śmiercią porachunków. Gangsterskie życie Budynia zakończyło długoletnie aresztowanie. Stracił wówczas wszystko, ale jednocześnie zyskał coś bardzo cennego – nowego siebie”. Piotr Szatkowski, dziennikarz śledczy, kryminalnapolska.pl

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
27
Lucky Luke. Tom 11. Lucky Luke kontra Joss Jamon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 11. Lucky Luke kontra Joss Jamon
Dostępny
10 szt.

W 1865 roku, pod koniec amerykańskiej wojny secesyjnej, sześciu oszustów pod przywództwem Jossa Jamona przybywa do Frontier City. Tam stopniowo przejmują własność wszystkich placówek miasta, zaczynając od banku, a kończąc na zakładzie pogrzebowym. W ten sam sposób Jamon zostaje wybrany na burmistrza miasta, mianując swoich akolitów na kluczowe stanowiska. Czy Samotnemu Kowbojowi uda się rozbić gang i doprowadzić złoczyńców przed oblicze sprawiedliwości? Tym razem czeka go trudne zadanie. Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później tworzył ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926–1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były przygotowywane przez licznych kontynuatorów.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
28
Pate gra w piłkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pate gra w piłkę
Dostępny
30 szt.

Pate chce założyć własną drużynę piłkarską. Do gry próbuje zwerbować Messiego, Lewandowskiego i Neymara, chociaż trudno się z nimi skontaktować. Na szczęście chłopiec poznaje nowych przyjaciół, którymi może uda się skompletować drużynę. Ale czy pies o trzech łapach, dziewięćdziesięcioletni Eino z sąsiedztwa oraz poznany w parku pan z reklamówką mają zadatki na mistrzów piłki?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
29
Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic
Dostępny
41 szt.

Kim była pierwsza polska podróżniczka? Która Polka handlowała niewolnikami, a która samotnie opłynęła kulę ziemską? Zapraszamy w fascynującą podróż wraz z niezwykłymi kobietami! Bohaterkami tej książki są Polki-podróżniczki, które miały odwagę wyruszyć w nieznane i przekraczać granice: geograficzne, społeczne, a także swoje własne. Jarosław Molenda, znany pisarz, publicysta i podróżnik, przedstawia czternaście wybitnych kobiecych osobowości, począwszy od Świętosławy, pierwszej polskiej księżniczki, która na arenę dziejową wdarła się przebojem, przez m.in. Dorotę Falak, Ewę Felińską, Narcyzę Żmichowską, Ewę Dzieduszycką, aż po Elżbietę Dzikowską. Najnowsza książka wydawnictwa Lira zabierze cię na wspólną wędrówkę z dziewczynami, które nie znały granic. Pasjonujące losy polskich podróżniczek to nie tylko ich własne przygody, to także historia turystyki i podróżowania.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
30
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy VI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy VI
Dostępny
111 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 415 zadań o różnym stopniu trudności. Są w nim zadania rachunkowe kształcące sprawność liczenia, zadania rozwijające logiczne myślenie, zadania uczące dostrzegania związków między elementami figur. Książka zawiera zadania typowe do samodzielnej pracy w domu oraz zadania dla uczniów, którzy lubią matematykę, interesują się nią i chcą uczestniczyć w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Do rozwiązania zadań nie zawsze będzie potrzebna wiedza wyniesiona z lekcji matematyki, czasami wystarczy spostrzegawczość, pomysłowość, umiejętność logicznego myślenia oraz intuicja. Większość zadań to zadania zamknięte, które nie wymagają od ucznia sformalizowanego zapisu, jednak pobudzają myślenie matematyczne i uczą, jak stosować matematykę w życiu codziennym. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi do zadań zamkniętych.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
31
Edward I. Wielki, budzący postrach król - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edward I. Wielki, budzący postrach król
Dostępny
10 szt.

Oto pierwsza duża biografia prawdziwie potężnego króla człowieka, który narodził się, by rządzić Anglią, i który wierzył, że należy mu się prawo do rządów nad całą Brytanią. Jego panowanie należało do najbardziej imponujących i najważniejszych na przestrzeni całego średniowiecza; doprowadziło do wojen i podbojów na niespotykaną wcześniej skalę; pozostawiło też narody Brytanii podzielonymi, a podział ten utrzymał się od czasów Edwarda aż do współczesności. Miliony ludzi znają Edwarda I jako Długonogiego, człowieka, który podbił Szkocję, i nemezis sir Williama Wallace'a (Waleczne Serce). Opowieść ta stanowi jednak tylko końcowy rozdział w życiu monarchy, które w zdumiewający sposób przepełnione było aktywnym działaniem. Wcześniej Edward pokonał i zabił w walce słynnego Szymona de Montfort; odbył podróż przez Europę do Ziemi Świętej, podążając na krucjatę; podbił Walię, na zawsze kładąc kres dynastii jej rodzimych władców, a także budując najwspanialszą sieć zamków, jaką w ogóle stworzono w dziejach. Zbierał największe armie, jakie widziały wieki średnie, i zwoływał największe parlamenty; dokonał niesławnego czynu wypędzenia wszystkich Żydów ze swojego królestwa. Był najdłużej żyjącym z królów średniowiecznej Anglii i spłodził aż piętnaścioro dzieci z pierwszą żoną, Eleonorą Kastylijską, zaś po jej śmierci wzniósł Krzyże Eleonory najokazalsze tego rodzaju pomniki, jakie kiedykolwiek stworzono dla angielskich monarchów czy monarchiń.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
32
Optymistyczny kalendarz 2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Optymistyczny kalendarz 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

„Cześć ;) Przedstawiam Wam moją optymistyczną wersję kalendarza na rok 2019. W środku znajdziecie ciekawostki, przepisy i wiele różnych niespodzianek. Spędźmy ten rok razem!” – Dawid Kwiatkowski Jedyny, wyjątkowy kalendarz książkowy na 2019 rok: • pierwsza na rynku publikacja książkowa Dawida Kwiatkowskiego, • wyjątkowy kalendarz, który Dawid stworzył dla swoich fanek i fanów, • niepublikowane zdjęcia, • odręczne zapiski i rysunki na cały rok, • najważniejsze dni i zaskakujące święta, • osobiste komentarze i anegdoty, • teksty motywacyjne, • miejsce na specjalną dedykację od Dawida, • komplet ekskluzywnych naklejek.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Moja wuefistka jest kosmitką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wuefistka jest kosmitką
Dostępny
12 szt.

Zack i Lara otrzymali supermoce, a Luke – choć najlepiej zna się na komiksach – dostał figę z makiem. Co najgorsze, nikt mu nie chce uwierzyć, że szkolna wuefistka jest wysłanniczką podstępnych kosmitów. Ziemię przed ich inwazją może uratować już tylko Luke, zaprzyjaźniony superzłoczyńca oraz ściśle tajny S.Z.A.L.I.K. Dalszy ciąg przygód bohaterów książki Mój brat jest superbohaterem.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

34
Chiny w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych w latach 1911-1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiny w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych w latach 1911-1918
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.04

Książka dotyczy istotnej kwestii w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych – miejsca, jakie zajmowały w niej Chiny w latach 1911-1918. Autor przedstawia różne aspekty tego zagadnienia na tle przemian zachodzących w obu państwach oraz zmagań dyplomatycznych w dobie I wojny światowej. Bardzo oryginalne ujęcie tematu oparte na dokumentach z National Archives w College Park i Library of Congress w Waszyngtonie. „Praca Jana Pajora jest pierwszą w języku polskim monografią dotyczącą zagadnienia niezmiernie istotnego – wczesnego etapu relacji między dwoma krajami, z których pierwszy stał się szybko największym mocarstwem XX wieku, a drugi, acz dopiero pod koniec stulecia, wyrósł na największe wyzwanie dla jego hegemonii. Sięgnąć do niej powinni wszyscy zainteresowani historią, ponieważ prezentuje wysoki poziom merytoryczny, została napisana w przystępny sposób, jest znakomicie podbudowana źródłowo i dotyczy kwestii w historiografii polskiej praktycznie nieobecnej, a ważnej”. – Z recenzji dr. hab. Jakuba Polita, UJ

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

35
Ich gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ich gwiazdy
Niedostępny
Brak

Druga powieść z cyklu Dziewczyna spotyka księcia rozpoczętego bestsellerem ?New York Timesa? Ich obietnice. Nowy bestseller laureatki najbardziej prestiżowych nagród: RITA i Nagrody Czytelniczek Czasopisma ?Romantic Times? Ten namiętny romans zachwyca wdziękiem, sercem i humorem. ?Kirkus Review? Kiedy Alexandra Mountbatten traci pracę, podejmuje się iście niewykonalnego zadania: wychowania dwóch osieroconych rozpuszczonych dziewczynek na damy. Lecz dzieci wcale nie potrzebują dyscypliny. Potrzebują miłości. Ale ta prosta prawda nie dociera do ich opiekuna, Chase?a Reynauda ? dziedzica książęcego tytułu i wcielonego diabła w łóżku. Alexandra musi przemówić mu do serca? i nie stracić swego. Jak każdy szanujący się libertyn Chase ma tylko jedną zasadę: żadnych związków. Kiedy uparta guwernantka zaczyna reformować jego życie, on też postanawia ją czegoś nauczyć ? to, co sam umie najlepiej: rozkoszy. Żadne z nich nie zamierza się poddać. Ale jak to zwykle bywa, wszystko idzie nie tak! TESSA DARE to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych autorek romansu historycznego. Jej pełne wdzięku i humoru, inteligentne, seksowne powieści podbijają serca czytelniczek w 20 krajach. W USA wchodzą na szczyt list bestsellerów. Są laureatkami najbardziej prestiżowych nagród gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara) i Nagrody Czytelniczek Czasopisma ?Romantic Times?, i zdobywają coraz większą popularność.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

36
Negacja w języku, tekście, dyskursie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Negacja w języku, tekście, dyskursie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

Oddajemy do rąk Czytelników monografię, w której Autorzy poddają refleksji naukowej zjawisko negacji. W tomie znalazły się artykuły językoznawców, literaturoznawców, kulturoznawców, prawników, filozofów, logików. Publikacja ma więc charakter interdyscyplinarny, prezentujemy w niej bowiem wyniki badań nad negacją w wymiarze składniowym, semantycznym, logicznym, retorycznym, kulturowym, społecznym. Autorzy artykułów zgromadzonych w monografii proponują zarówno ujęcie systemowe negacji: syntaktyczne i semantyczne, jak i komunikacyjne: pragmatyczne, tekstowe, dyskursowe. Negację traktują wąsko – jako składnik semantycznej struktury zdania, mający wpływ na jego budowę formalną, za pomocą którego mówiący odrzuca wydany uprzednio lub domyślny sąd, a także szeroko – jako negowanie, odrzucenie tego, co było lub jest uznane za rzeczywiste, słuszne, właściwe, wartościowe, sprawiedliwe.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

37
"Swój urząd czynić". Profil obywatelski twórczości Jana Kochanowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Swój urząd czynić". Profil obywatelski twórczości Jana Kochanowskiego
Dostępny
3 szt.

Jan Kochanowski podejmował problematykę obywatelską nieprzerwanie w ciągu całej swej działalności pisarskiej, w wypowiedziach literackich różnorodnych gatunkowo, w nieustannym przeplocie języka polskiego i łacińskiego. Stale też wrośnięta ona była w podłoże idei stanowiących constans w jego poglądach: o wartości cnoty, umiaru i służby ojczyźnie, a więc pozostawała silnie osadzona w gruncie aksjologii i etyki. Paradoksalnie jednak, odbywało się to równolegle do intensywnych działań gospodarczych poety, które ubogiego dziedzica połowy Czarnolasu uczyniły pod koniec życia człowiekiem niezwykle majętnym. Utwory Kochanowskiego o profilu obywatelskim rozpięte są między narzędziami liryki i retoryki, ale każde działanie na rzecz dobra publicznego wymaga konkretów i osadzenia w grupie sprawczej. Główną rolą literatury nie jest w takich wypadkach wyrażanie uczuć twórcy, lecz zaszczepianie przekonań i uczuć w odbiorcach. Kryterium wartości utworu pojmowanego jako obywatelski stanowi jego skuteczność. Nasuwają się przy tym także pytania o subiektywnie i obiektywnie pojmowaną rację propagowanych poglądów. Po pierwsze więc – czy działania, do których dany utwór zachęcał, postrzegane były przez poetę jako zgodne z rzeczywistym interesem wspólnoty (zawsze głośno deklarowanym)? Po drugie zaś – czy to rozumienie było słuszne? Pytamy tym samym o skuteczność (równoznaczną tu z pięknem), o uczciwość perswazyjną i wreszcie o mądrość twórcy. Takie swoiste spojrzenie na Jana z Czarnolasu zostało zaprezentowane w książce.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

38
No Tourists, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Tourists, LP
The Prodigy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

Przedstawiamy siódmy studyjny album weteranów sceny tanecznej, pionierów big beatu i popularyzatorów rave'u, którzy wraz z Chemical Brothers i Fatboy Slimem dominowali na listach w pierwszej połowie lat 90. Do tej pory kapela sprzedała na świecie ponad 20 mln płyt i singli. Lista utworów: 1. Need Some I 2. Light Up The Sky 3. We Live Forever 4. No Tourists 5. Fight Fire With Fire (FT. Ho99o9) 6. Timebomb Zone 7. Champions Of London 8. Boom Boom Tap 9. Resonate 10. Give Me A Signal (FT. Barns Courtney)

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

39
O miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Dopełniający tryptyk (O pisaniu i O kotach) tom O miłości to zbiór poezji zarazem surowej i delikatnej, portretujący Starego Świntucha w chwilach największej słabości i gwałtownej zawziętości, w dziedzinie bliskiej każdemu z nas. Charles Bukowski był człowiekiem pełnym pasji i niespokojnym, przez jednego z wydawców nazywanym wręcz „płomiennym szaleńcem”. W „O miłości” widzimy Bukowskiego zmagającego się z zawiłościami i uniesieniami miłości, żądzy i namiętności. Krążący pomiędzy brutalnością i łagodnością, wrażliwością i oschłością, Bukowski odsłania miriady odcieni miłości – jej egoizm i narcyzm, jej nieprzewidywalność, niepojętość i udrękę, i wreszcie - jej prawdziwą radość, hart i moc odkupienia. Bukowski pisze o miłości błyskotliwie i celnie – często dowcipnie, czasami z przekorą lub ulotną słodyczą. O miłości odsłania Bukowskiego jako mężczyznę i artystę; nieważne czy pisze o swojej córce, kochance, przyjaciołach czy pracy. Miłość jest dla Bukowskiego pryzmatem, przez który patrzy na świat i który pozwala nie tylko widzieć go w całej wspaniałości i grozie, ale też odnaleźć w nim swoje miejsce. W swych obserwacjach pozostaje niezmiennie boleśnie szczery, wzruszająco otwarty i refleksyjny. „Moja miłość jest kolibrem, który na cichą chwilę przysiadł na gałęzi”, pisze Bukowski, „podczas gdy kot właśnie się zakrada”. Brutalnie szczere, przeszyte humorem i patosem, O miłości odkrywa najbardziej osobiste i wrażliwe oblicze Bukowskiego.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

40
Chack. Gracze. Opowieść o szulerach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chack. Gracze. Opowieść o szulerach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Brawurowa powieść o upadku I Rzeczpospolitej, o targowicy i karcianych szulerach. Literacka gra o najwyższą stawkę. Kim był Chack? Nie sposób odnaleźć go na kartach historycznych opracowań i podręczników. Wiadomo jedynie, że Chack, czyli Ignacy Chadźkiewicz vel Chodźkiewicz, istniał naprawdę. Wiedzieli o nim nawet Mickiewicz i Słowacki, ale z biegiem lat historia zapomniała o Chacku. A była to postać nietuzinkowa – uchodził za mistrza karcianych szulerów i polskiego Casanovę. Jak wieść niosła, był agentem targowiczan, carskiej Rosji, Francji, a także... generałem policji w Neapolu. Włodzimierz Bolecki, znany krytyk i historyk literatury, postanowił wydobyć go z cienia i uczynić główną postacią swej powieści. Jednak w tym wielowątkowym i polifonicznym utworze bohaterów jest wielu i nic nie jest takie, jakim się wydaje… Chack to powieść o ludziach uwikłanych w wielką historię, o wzniosłych hasłach i pięknych ideach, a równocześnie o towarzyszących im na każdym kroku niskich pobudkach i szkaradnych postępkach. Przez niemal każdą stronę przewija się korowód arcyciekawych postaci – są tu zwolennicy reform i Konstytucji 3 maja, ale przede wszystkim są targowiczanie, między którymi porusza się, czasem na pierwszym planie, czasem w tle, tytułowy bohater Chack. Czy to on rozdaje karty w grze o los Polski? Bolecki z wielką dbałością o historyczne detale, ale i z dużą dawką literackiej odwagi odtwarza epokę przemian i niepokojów, gdy w blasku dokonującej się we Francji rewolucji upadała I Rzeczpospolita. Przywołuje dokumenty, opracowania i pamiętniki, a kiedy wymaga tego powieściowa gra – nie cofa się przed literackim kamuflażem. Dzięki temu czytelnik wciągany jest w grę równie mocno, jak uwikłani są w nią powieściowi bohaterowie. Prozatorski debiut znanego badacza literatury to wielki historyczny fresk, powieść łotrzykowska i silva rerum w jednym. „Wspaniałe, imponujące dzieło, porywające – w głąb naszego jądra ciemności”. – prof. Andrzej Nowak

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

41
Nowe czasy. Tom 1. Nie pora na łzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe czasy. Tom 1. Nie pora na łzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.26

Edyta Świętek zaprasza czytelników do Nowej Huty i Krakowa lat dziewięćdziesiątych, gdzie raczkujący kapitalizm, bezrobocie, kradzieże samochodów i różnorodne afery gospodarcze mocno dają się we znaki szarym obywatelom. W trudach dnia codziennego zakwitają uczucia, wyrastają fortuny, pojawiają się pierwsze gwiazdy muzyki chodnikowej. Paweł Szymczak, drobny przedsiębiorca bazarowy, na wszelkie sposoby próbuje zbić majątek. Kilkakrotnie wchodzi w ryzykowne i nielegalne interesy. Jego żona, Andzia, otwiera pracownię krawiecką, w której nieprzyzwoicie wyzyskuje robotnice. Małżonkowie pochłonięci zarabianiem pieniędzy zaniedbują potrzeby swojej córki Małgosi. Osamotniona dziewczynka wikła się w kłopoty. Rodzeństwo Wioletta i Adrian Pawłowscy wraz z kolegami zakładają zespół wykonujący muzykę dyskotekową. Ich kariera nabiera tempa, gdy wokalistka zaczyna otrzymywać anonimy z pogróżkami.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

42
Owoce uwielbienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce uwielbienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

Świadectwa ludzi, których życie zmieniła Moc uwielbienia. Czy doświadczasz tego, że Bóg naprawdę jest twoim dobrym Ojcem? Zastanawiasz się, jak być blisko Niego? Merlin Carothers, autor wyjątkowej książki Moc uwielbienia, która zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie, daje jedną odpowiedź: uwielbiaj Go nieustannie! Przeczytaj niezwykłe świadectwa osób, które osobiście doświadczyły Jego nieskończonej hojności i potęgi błogosławieństwa nawet w najtrudniejszych sytuacjach. „Niniejsza książka składa się z prawdziwych historii ludzi, którzy poznają moc uwielbienia. Ja zaś modlę się o to, aby te świadectwa pobudziły do uwielbienia i ciebie, byś mógł doznać pełni Bożego życia w swoim sercu”. – od Autora

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

43
Wszystkie barwy roku. Wyjątkowe opowieści na 12 miesięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie barwy roku. Wyjątkowe opowieści na 12 miesięcy
Dostępny
2 szt.

Dzień Babci, Dzień Przytulania, Wielkanoc, zagubiona w czasie i przestrzeni tajemnicza Wigilia... To tylko niektóre z tematów, które wzięły na swój warsztat polskie pisarki. Historie refleksyjne, pełne radości i smutku, współczesne, ale również te zaklęte w przeszłości. Żartobliwe, poważne, lekkie, ale zawsze niosące nadzieję, pokazujące, że wszystko jest w naszych rękach. Dwanaście opowiadań, dwanaście historii, które bawią, wzruszają, zmuszają do refleksji. Mieszanka stylów sprawia, że każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. Z przyjemnością odbyłam podróż do świata postaci wykreowanych przez trzynaście świetnych pisarek. Serdecznie polecam! – Joanna Wolf, blog NIEnaczytana Pasjonujące opowieści na każdą porę roku. Uniwersalne, dające nadzieję na lepsze jutro. Opowiadania absolutnie bezkonkurencyjne w swojej wymowie. Polskie pisarki w szczytowej formie! – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl Autorki opowiadań: Iwona Czarkowska, Hanna Greń, Małgorzata Hayles, Magdalena Kawka, Anna Klejzerowicz, Joanna Kruszewska, Karolina Kubilus, Monika Orłowska, Joanna Sykat, Edyta Świętek, Hanna Urbankowska, Iwona J. Walczak, Iwona Małgorzata Żytkowiak.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

44
Przesłuchanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesłuchanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Poruszająca historia prostej, naiwnej dziewczyny, Toni, która z bardzo niejasnych powodów zostaje zatrzymana przez UB. Po absurdalnym oskarżeniu o bycie dywersantką przyjdzie jej spędzić na Rakowieckiej pięć długich lat, podczas których walczyć będzie nie tylko o swoje życie, ale – przede wszystkim – o swoją godność. Bardzo realistyczne opisy więziennej rzeczywistości oraz zbrodniczych metod, jakimi posługiwali się śledczy w czasach stalinizmu, przeplatają się z doskonałymi kreacjami psychologicznymi bohaterów. Autor pragnął pokazać historię człowieka miażdżonego przez ekstremalną ideologię tak prawdziwie, tak przekonująco, jak tylko się da. Człowieka słabego, ani dobrego, ani złego, który pozostanie, jakim jest – jednocześnie wspaniałym i potwornym. Na podstawie tej książki, będącej przejmującym świadectwem tamtych czasów, powstał najważniejszy film w karierze Ryszarda Bugajskiego, uznany przez ówczesne władze za „najbardziej antykomunistyczny w historii PRL-u”. Do niniejszego wydania książki został dołączony specjalny wstęp Ryszarda Bugajskiego, w którym ceniony reżyser i pisarz opisuje, jak powstały film i powieść.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

45
Czarownica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.24

Sodi, Likal i Yasa zmierzają wprost do paszczy lub łożnicy Smoczycy. Właściwie tylko ten ostatni ma szanse na to ostatnie. Krasnoluda i uczennicę Pierwotnego czeka lżejszy los. Nasi bohaterowie umilają sobie drogę, popadając w liczne tarapaty, grając w „jakie to przekleństwo”, testując wytrzymałość krasnoluda na trunki i wytrzymałość pozostałych na krasnoluda. Słowem – bawią się wyśmienicie, jak to tylko oni potrafią. Wszystko do czasu, kiedy na granicy z Itru sprawy nadmiernie się komplikują i przed wędrowcami stają kardynalne pytania. Czy Yasa poświęci najskrytsze marzenia dla podopiecznej? Czy Likal okiełzna drzemiącą w niej moc? Czy Sodi z pomocą Tropiciela ochroni przyjaciół? Czarownica to kontynuacja bestsellerowego Tropiciela i powrót do świata znanego nam ze słuchowiska „Tropiciel opowiada”.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

46
Pocałunek miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunek miłości
Niedostępny
Brak

Kiedyś nim wzgardziła. Teraz jej życie zależy od niego. Kiedy książę Lennox wynajmuje sir Brooka Derringa, najlepszego angielskiego detektywa, prosząc go o odnalezienie jego córki, Brook zamierza jedynie uratować ją i powrócić do swego samotnego życia. Dzień w dzień walczy z najgorszymi kryminalistami, zdoła więc niewątpliwie sprostać ponownemu spotkaniu ze swą pierwszą miłością ? dziewczyną, która złamała mu życie? Lady Lillian-Anne Lennox zawsze i za wszelką cenę starała się dorównać ojcowskim wymaganiom ? choćby miała zrezygnować z pójścia za głosem serca. Kiedy zostaje porwana, a jej życiowe ideały legną w gruzach, Lila otrzymuje ostatnią szansę. Razem będą nie tylko błądzili po najmroczniejszych zakamarkach Londynu, ale i zmagali się z dumą i uprzedzeniem, które kiedyś ich rozdzieliły...

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

47
Kołomyjka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołomyjka
Dostępny
14 szt.

Kołomyjka była grana, śpiewana i tańczona na huculskich weseliskach i rodzinnych biesiadach nie tylko przez kapele ludowe i klezmerskie, ale i profesjonalnych muzyków. Są w niej elementy żydowskich tańców ze starożytnej Palestyny, hiszpańskiego flamenco, węgierskich czardaszy, a przywieziona na cygańskich wozach w dorzecze Prutu i Czeremoszu, wzięła nazwę od stolicy Pokucia i Huculszczyzny. Dziwna to muzyka, a najważniejsza jest „dusza” tej porywającej melodii. Można nią wyrazić najbardziej intymne uczucia: radości, smutki, nostalgię, tragedię, a przede wszystkim miłość. Tańczy się kołomyjkę „do upadłego”, coraz szybciej i szybciej – bywało, że tancerka mdlała przy ostatnich taktach. Muzyka ta sprawia wrażenie nieładu i improwizacji. Chcąc określić ludzkie losy zawirowane wokół dziejowych wydarzeń, można powiedzieć: „to jak w kołomyjce”, dlatego ta huculska melodia trafiła na okładkę jako tytuł książki. To opowieść o dwojgu młodych ludziach – on z Wrocławia, ona z Kołomyi – którzy swoją niecodzienną miłość muszą zmierzyć ze wszystkim, co przez wieki nawarstwiło się „między nami sąsiadami” na dobre i na złe. Ich życie to prawdziwa „kołomyjka”. Tragiczne sytuacje są pozornie nie do pokonania, udaje się to jednak bohaterom tej powieści.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

48
Ilustrowane prawo autorskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowane prawo autorskie
Dostępny
12 szt.

Ilustrowane prawo autorskie to przewodnik po współczesnym polskim i europejskim prawie autorskim. Nowatorskość tej książki polega na wykorzystaniu obszernego materiału ilustracyjnego, który ułatwia zrozumienie problemów prawa autorskiego oraz śledzenie rozumowań z orzeczeń sądowych. Nowym podejściem jest także wyodrębnienie tzw. zagadnień spornych – zamieszczanych obok części podstawowych. Dzięki temu książka jest przeznaczona zarówno dla studentów, wydawców, dziennikarzy, twórców reklam, producentów filmowych i telewizyjnych, jak i dla osób zawodowo zajmujących się prawem autorskim.

125,00 zł
112,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,50 zł

49
Świt między dobrym i złym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świt między dobrym i złym
Dostępny
11 szt.

W Wilczej Dolinie licho nie śpi! Od kiedy Bratmił rozpoczął nauki u Chaberki, oboje mają ręce pełne roboty. W chacie kowala coś harcuje nocami i pozbawia gospodarzy snu. Należąca do rybaków krowa nagle traci mleko, jakby ktoś rzucił na nią urok. Kłopoty zdają się nie mieć końca, opiekunka jednak nie załamuje rąk, ale beznamiętnie egzekwuje prawa boskie i ludzkie. Bratmił obawia się, że może się stać równie bezwzględny jak Chaberka, a jednocześnie zdaje sobie sprawę, że rola opiekuna tego wymaga. Chłopiec zaczyna się bać, że albo zatraci siebie, albo nie sprosta pokładanym w nim nadziejom. Początek nauki jest niczym świt. Jeszcze nie wiadomo, czy nadchodzący dzień będzie pełen smutku, czy radości. O świcie wszystko jest możliwe, a Bratmił musi wybrać właściwie. Marta Krajewska ponownie zabiera nas do Wilczej Doliny, na spotkanie z Bratmiłem. Pierwsze rozterki, troski, trudne wybory i pierwsza miłość? To mądra opowieść dla rodziców i ich dorastających dzieci.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

50
Porady lekarza rodzinnego. Zdrowy chleb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady lekarza rodzinnego. Zdrowy chleb
Niedostępny
Brak

Poradnik zawiera łatwe i sprawdzone przepisy na chleb, bułki i pieczywo z różnych stron świata, przedstawia wykonanie krok po kroku oraz cenne wskazówki, jak piec chleb w domu, m.in. jak przygotować zakwas. Książkę uatrakcyjniają liczne zdjęcia.

3,99 zł
Powiadomienie
51
Asocjacje i implikacje historyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asocjacje i implikacje historyczne
Dostępny
10 szt.

"...szukając odpowiedzi na tezy zawarte w tytule niniejszej monografii, redaktor proponuje, aby najpierw sięgnąć do definicji terminów asocjacja i implikacja. Jest to ciekawy sposób rozpoczęcia dyskusji poprzedzonej lekturą poszczególnych artykułów tego opracowania. Dopiero po przeczytaniu przedstawionych autorskich przemyśleń możemy dostrzec powiązanie tego, co jako skojarzenie i następstwo z tym, co już kiedyś było, z tym co jest. Przykładowo - w dzisiejszych czasach dość dobrze rozumiemy i potrafimy zdefiniować termin państwo oraz terminy pochodne, typu atrybuty instytucji państwowych. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku precyzyjnego zdefiniowania znaczenia narodu i narodowości. Na pewno w dużym stopniu wynika to stąd, że nauka nie poddaje precyzyjnej interpretacji tego zjawiska. W praktyce słowo "naród" kojarzone jest politycznie z instytucją państwa. Jednocześnie ekonomiści nadal uważają, że tylko wielkie narody mają prawo i szansę do posiadania własnych państw, gdyż są ekonomicznie wydolne. Wspomniane kryterium, będące kiedyś ważnym elementem, wokół którego budowano zasady przyznawania prawa do niepodległości, dziś należy do przeszłości i tego typu myślenie można określić mianem reliktu..." - Ze wstępu

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

52
RMF na imprezę 2018, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RMF na imprezę 2018, 2 CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Alvaro Soler - La Cintura 2. Ariana Grande - No Tears Left To Cry 3. Shanguy - King Of The Jungle 4. Sean Paul, David Guetta Feat. Becky G - Mad Love 5. Michał Szczygieł - Nic Tu Po Mnie 6. Margaret - In My Cabana 7. C-Bool - Wonderland 8. Jax Jones Feat. Ina Wroldsen - Breathe 9. Dj Antonio - Out My Mind 10. Axwell /\ Ingrosso Ft. Trevor Guthrie - Dreamer 11. 5 Seconds Of Summer - Youngblood 12. Nico Santos - Rooftop 13. Brave - I Just Called To Say I Love You 14. Jonas Blue Ft. Jack & Jack - Rise 15. Chiara Grispo & Michał Szczygieł - Since You Left Me 16. Betta Lemme - Bambola 17. Dennis Lloyd - Nevermind 18. Sarsa - Zakryj 19. Imagine Dragons - Natural 20. Maroon 5 - Girls Like You CD 2 1. Avicii Ft. Rita Ora - Lonely Together 2. Tiësto & Dzeko Feat. Preme & Post Malone - Jackie Chan 3. Filatov & Karas - Highway 4. Kush Kush Feat. Marta Gałuszewska - Sweet & Bitter 5. Merk & Kremont, Ady Suleiman - Sad Story (Out Of Luck) 6. L.B.One Feat. Laenz - Tired Bones 7. Cleo - Film 8. M-22 Ft. Medina - First Time 9. Vize - Glad You Came 10. Alesso - Remedy 11. Vanotek Feat. Eneli - Back To Me 12. Marta Gałuszewska - Jeden Dzień 13. Tess Clare - Lovey 14. Dj Antoine Feat. Kidmyn, Armando & Jimmi The Dealer - Symphony 15. Midi Culture - Let You Go 16. Remady & Manu-L Vs. I.Got.U - Heaven 17. Inna - No Help 18. Luis Fonsi Feat. Stefflon Don - Calypso 19. Morandi - Kalinka 20. Federico Scavo - Blow It

45,90 zł
44,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

53
Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.15

Celem publikacji jest zwrócenie uwagi na praktyczne aspekty działania zarządu w spółce z o.o. i wyjaśnienie zasad związanych z funkcjonowaniem zarządu ? jako organu osoby prawnej. W relacjach między spółką a jej kontrahentami pojawiają się bowiem liczne wątpliwości dotyczące tego, w jaki sposób zarząd powinien realizować swoje obowiązki. Jest to istotne, ponieważ zarząd jest organem odpowiedzialnym za reprezentację oraz prowadzenie spraw spółki. W związku z tym w opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na: - sprawy związane z ustanowieniem zarządu, - trybem, w jakim członkowie zarządu realizują swoje zadania. Autor stara się rozwiać wątpliwości interpretacyjne występujące na styku stosowania przepisów Kodeksu spółek handlowych oraz przepisów zawartych w innych aktach prawnych, w tym w Kodeksie cywilnym. Odnosi się to w szczególności do praktycznych aspektów współdziałania członków zarządu z prokurentem przy reprezentowaniu spółki z o.o. W opracowaniu wskazuje się na dopuszczalne sposoby interpretacji oraz stosowania przepisów odnoszących się do zarządu spółki z o.o.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

54
Na styku ciała i duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na styku ciała i duszy
Dostępny
49 szt.

Pewnego dnia tajemnicze istoty porwały niemal całą ludzkość. Na ulicach opustoszałych miast próbują egzystować ostatni wolni ludzie. Przed Laurą stoi trudne zadanie. Musi odnaleźć swojego ukochanego i rozwikłać zagadkę apokalipsy. W tym celu udaje się do Budapesztu, gdzie ma miejsce ostatni zorganizowany opór.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

55
Śleboda. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śleboda. Audiobook
Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Aleksandria
Dostępny
7 szt.

Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala Jana Ślebody. Jego historia wiedzie ku wstydliwie skrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy. Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu? Dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? I czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

56
Thorgal. Kriss de Valnor. Tom 8. Strażnik Sprawiedliwości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Kriss de Valnor. Tom 8. Strażnik Sprawiedliwości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

Ósma część rozgrywającego się w uniwersum Thorgala cyklu o przygodach awanturniczki Kriss de Valnor i Jolana, syna Thorgala. Do pojedynku króla Jolana z cesarzem Magnusem wtrąca się Strażnik Sprawiedliwości, co zmusza niedawnych wrogów do zawarcia chwilowego przymierza. Czy obu władcom uda się przeżyć walkę z dysponującym potężną bronią przeciwnikiem? Tymczasem Kriss i jej pomocnicy są przenoszeni przez Górę Czasu do kolejnych alternatywnych rzeczywistości. Wszędzie tam wojowniczka musi dokonać tego samego krwawego czynu, aby w końcu dostać szansę na odnalezienie syna... Seria jest tworzona przez różnych autorów, między innymi przez francuskiego scenarzystę Xaviera Dorisona, znanego polskiemu czytelnikowi na przykład z cyklu „Trzeci Testament”.

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

57
Wbrew zasadom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wbrew zasadom
Dostępny
2 szt.

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotniczki układało jej się całkiem nieźle, dopóki nie wprowadziła się do nowego domu na Dublin Street w Edynburgu, gdzie poznała mężczyznę, który wtargnął w jej starannie strzeżoną prywatność. Braden Carmichael zawsze dostaje to, czego chce – a tym razem ma wielką ochotę zaciągnąć Jocelyn do łóżka. Wiedząc, jak bardzo obawia się ona stałych związków, proponuje układ bez zobowiązań, który zadowoli ich oboje. Zaintrygowana Jocelyn zgadza się, ale wkrótce zauważa, że Bradenowi nie wystarcza namiętność. Uparty Szkot chce poznać prawdziwą naturę dziewczyny – przeniknąć aż do jej duszy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

58
Wszystkie odcienie pożądania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie odcienie pożądania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Johanna przywykła do tego, że panowała nad wszystkim. Jednak w jej życiu pojawił się niezwykły mężczyzna i to on sprawił, że Jo zaczęła tracić kontrolę nad swoim ciałem i umysłem... Na Johannie od dziecka spoczywał obowiązek opieki nad własną rodziną – matką alkoholiczką, a przede wszystkim młodszym bratem Cole’em. To właśnie z myślą o tym, co byłoby dla niego najlepsze, podejmuje wszystkie życiowe decyzje, nawet te o wyborze kolejnych partnerów. Są to dobrze sytuowani, opiekuńczy mężczyźni, którzy zapewniają jej poczucie życiowego bezpieczeństwa. Akceptuje ich i lubi, lecz nie darzy namiętnym uczuciem. Kiedy Jo poznaje Camerona MacCabe’a, bezrobotnego młodego grafika, pierwszy raz w życiu odczuwa pokusę, aby zrobić coś, na co naprawdę ma ochotę… Gdy pewnego dnia nieoczekiwanie zostają sąsiadami, ich wzajemna fascynacja przybiera na sile tak bardzo, że zaczynają jej ulegać. Cameron pragnie odkryć wszystkie sekrety Jo, nawet jeśli to oznacza zdejmowanie kawałek po kawałku zbroi, za którą się schroniła. „Samantha Young jest mistrzynią gorących scen miłosnych” – Once Upon a Twilight. Samantha Young to autorka poczytnej serii „On Dublin Street”, zawierającej m.in. takie powieści jak: W poświacie księżyca, Cofnąć czas, Ostatnia szansa. Jest niedościgłym wzorem w kreowaniu scen miłosnych. Urzekające pary i wciągające historie ich związków sprawiają, że czytelniczki kochają jej książki. Nazwisko Samanthy Young często trafia na listy bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Mieszka w Szkocji. Ostatnio w Polsce ukazały się: Żyj szybko, kochaj głęboko, Tylko ty mnie zrozumiesz, Wszystko przed nami, a także pierwsze tomy nowego cyklu: To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w tobie kocham.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

59
Mój szef jest idiotą. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój szef jest idiotą. Audiobook
Thomas Erikson, Wielka Litera
Dostępny
36 szt.

Znany szwedzki trener i behawiorysta rozprawia się ze złymi szefami. I przekonuje, że nawet z najcięższymi przypadkami można się dogadać. Czy wiecie, że ludzie najczęściej zwalniają się z powodu szefa, a nie z powodu pracy? Zastanawiasz się czasami, dlaczego szef zachowuje się tak a nie inaczej? Rozmyślasz, jak powinieneś ułożyć sobie z nim relacje, by praca przestała być horrorem? A może sam jesteś szefem i codziennie zmagasz się z pracownikami, którzy ewidentnie się obijają? Jeśli tak, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Powiedzmy sobie szczerze: świat jest pełen złych szefów. Na każdym szczeblu, w każdej firmie znajdziemy szefów, którzy przysparzają problemów sobie, współpracownikom, są niekompetentni i zwyczajnie wredni. Mamy szefów, którzy unikają odpowiedzialności, i takich, przez których przemawia czyste zło. Część z nich jest tak nieudolna, że firma w zasadzie dałaby sobie lepiej radę bez nich. Jesteś tego świadomy, a mimo to codziennie musisz wykonywać ich głupie polecenie. I do tego z uśmiechem? Pewnie często zadajesz sobie pytanie, co właściwie myśli twój szef i skąd się biorą jego irracjonalne zachowania. Dlaczego więc nie przyjrzeć się źródłom niektórych jego dziwactw, aby zabezpieczyć się przed ich przykrymi skutkami? Unikanie bycia palantem nie wymaga żadnego wykształcenia. Wystarczy tylko trochę zdrowego rozsądku.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

60
Sztuka uwodzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka uwodzenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Olivia Holloway to nowicjuszka w dziedzinie seksu, ale szybko nadrabia zaległości i wkrótce uczeń przerasta mistrza. Olivia jest boleśnie niepewna w kontaktach z płcią przeciwną – paraliżuje ją obecność mężczyzn, którzy jej się podobają. Przeprowadzka ze Stanów Zjednoczonych do Szkocji wiele zmienia w jej życiu. Sfrustrowana niepowodzeniem w nawiązaniu znajomości z przystojnym doktorantem, postanawia przezwyciężyć nieśmiałość i lęki, stać się kobietą świadomą swojego seksualnego uroku, która dostaje to, czego chce. Nate Sawyer jest przystojnym pożeraczem damskich serc, nigdy nie angażuje się głębiej w związki. Tylko wobec przyjaciół jest niezmiennie lojalny. Toteż gdy Olivia zwraca się do niego z prośbą o przysługę, zgadza się nauczyć ją sztuki flirtowania i pomóc nabrać pewności siebie w kontaktach z mężczyznami. Podczas lekcji pokonują kolejne bariery, atmosfera staje się coraz bardziej gorąca, zanosi się na płomienny romans. Niestety mroczne wydarzenia z przeszłości ożywają, Nate wycofuje się, zostawia Olivię ze złamanym sercem. Kiedy dociera do niego, że popełnił fatalną pomyłkę i traci kobietę swojego życia, postanawia zrobić wszystko, aby ją odzyskać, ale… może być już za późno. „Samantha Young jest mistrzynią gorących scen miłosnych” – Once Upon a Twilight. Samantha Young to autorka poczytnej serii „On Dublin Street”, zawierającej m.in. takie powieści jak: W poświacie księżyca, Cofnąć czas, Ostatnia szansa. Jest niedościgłym wzorem w kreowaniu scen miłosnych. Urzekające pary i wciągające historie ich związków sprawiają, że czytelniczki kochają jej książki. Nazwisko Samanthy Young często trafia na listy bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Mieszka w Szkocji. Ostatnio w Polsce ukazały się: Żyj szybko, kochaj głęboko, Tylko ty mnie zrozumiesz, Wszystko przed nami, a także pierwsze tomy nowego cyklu: To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w Tobie kocham.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

61
Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.20

Nie masz pomysłów, w jaki sposób przekazać dziecku wiedzę o otaczającym świecie i jak zachęcić je do nauki? Proponujemy innowacyjne metody nauczania, zebrane przez Eve Hermann, specjalistkę metod nauczania Marii Montessori, według której uczenie się polega na działaniu. Nie trzymajmy się sztywnych reguł. Pozwólmy dzieciom badać, dotykać, budować i czuć się częścią Ziemi. W tym poradniku znajdziesz propozycje 100 pomysłów-konspektów, które pobudzą twoje dziecko do empirycznego poznawania świata, obserwacji, szukania odpowiedzi na nurtujące je pytania, wyciągania wniosków z doświadczeń. Książka krok po kroku pomaga pogłębiać i rozbudowywać zasób wiadomości dziecka. Eve Hermann zwraca uwagę na trójstopniowość przygotowania lekcji, opisuje, jak wykorzystywać i prezentować karty edukacyjne, znajdujące się w zestawach Biblioteczki Montessori oraz jak przeprowadzać doświadczenia, aby zainteresować młodego odkrywcę.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

62
Życiorys własny przestępcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życiorys własny przestępcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Urke Nachalnik, a właściwie Icek Boruch Farbarowicz, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, nie był przykładnym obywatelem. Jego sumienie obciążało wiele przestępstw, włamania, kradzieże, krwawe porachunki, napady, prucie sejfów. To wszystko zaprowadziło go na w sumie 15 lat do kryminału. Podczas ostatniego pobytu za kratami rawickiego więzienia napisał pamiętnik o swym burzliwym życiu, który zatytułował Życiorys własny przestępcy. Książka jest nie tyle świadectwem jego występków, co całego procesu demoralizacji, który sprowadził go na złą drogę. Czytając ją, należy zwrócić uwagę również na to, że wspomnienia Nachalnika nie są zwykłą autobiografią osoby żyjącej z kodeksem karnym na bakier. To także odzwierciedlenie obyczajów panujących w ówczesnym świecie przestępczym. Całość tła, na którym autor naszkicował swój życiorys, uzupełniają podrzędne spelunki, złodziejskie meliny i domy publiczne. To właśnie w nich Nachalnik lubił miło spędzać czas, grając w karty i uczestnicząc w alkoholowych orgiach, w towarzystwie upadłych dziewcząt. Zresztą kobiety w jego życiu odgrywały wyjątkową rolę i często poruszał ich temat, przez co niektórzy krytycy uznawali jego wspomnienia wręcz za literaturę pornograficzną. Życiorys własny przestępcy został po raz pierwszy wydany w styczniu 1933 roku. Urke Nachalnik miał wtedy 35 lat, z czego 15 spędził za kratami, a to akurat nie było dla złodzieja powodem do dumy. Zamieniając wytrych na pióro, Nachalnik dokonał najlepszego możliwego wyboru. Odkąd zaczął pisać, nigdy więcej nie wrócił do więzienia, a to świadczy tylko o tym, że był lepszym literatem niż złodziejem.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

63
Szef, który myśli bo warto i się opłaca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szef, który myśli bo warto i się opłaca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

Książka Andrzeja Jeznacha jest dziełem niezwykłym. Dla mnie jest pierwszą tego typu publikacją, jaką udało mi się przeczytać w ciągu blisko trzydziestu lat obecności w biznesie. Jej autor z wielką starannością i wyczuciem materii eksploatuje bogactwo filozofii starożytnej i nowożytnej, agnostycznej i religijnej, od Wschodu do Zachodu, by uzyskać wskazówki, jak skutecznie organizować pracę ludzi dla pożytku świata i ich samych. Pokazuje nie tylko, że filozofia ma praktyczną wartość, ale też że tej wartości my, przedsiębiorcy i menedżerowie, przełożeni i podopieczni, nie powinniśmy przeoczyć”.Prof. Andrzej Jacek Blikle, autor Doktryny jakości „Świat biznesu przechodzi totalną transformację. W dynamicznym, sieciowym świecie idea hierarchicznej korporacji staje się anachroniczna nie tylko dla dużych, ale także dla średniej wielkości firm. Dla zrozumienia zmian zachodzących w stylu zarządzania, warto zapoznać się z perspektywą praktyka – Andrzeja Jeznacha, który od lat wdraża ideę delegowania uprawnień i decentralizacji, a w swojej książce uświadamia jak wielką rolę odgrywa w tej ewolucji klasyczna myśl filozoficzna. W jego podejściu nie jest to tylko sprawa sposobu zorganizowania pracy, ale także szerszego celu i wartości, które za tym stoją. Innymi słowy: aby być skutecznym menedżerem, musisz stać się lepszym filozofem! Serdecznie polecam!” Dr Witold Jankowski, redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska” Autor, będący od ponad 25 lat przedsiębiorcą i menedżerem, w tym z wieloletnim doświadczeniem w tzw. „turkusowym” zarządzaniu, przedstawia swoje doświadczenia i rozumienie tego często zbytnio ideologicznie przedstawianego nurtu: podstawa zarządzania XXI wieku to rzetelne refleksyjne myślenie. Filozofia i ideologia różnią się celem – podczas gdy ideologia służy przekonywaniu, usprawiedliwianiu i motywowaniu do konkretnego działania, filozofia realizuje przede wszystkim cele poznawcze. Teorie zarządzania wypracowane w poprzednim stuleciu okazują się często bezradne w konfrontacji z wyzwaniami, jakie stawia przed nami współczesność. Warto wówczas sięgnąć do źródeł ludzkiej cywilizacji, czyli do filozofów. Bo „dzisiaj już nawet przyszłość nie jest taka jak kiedyś”. A to właśnie niejasna przyszłość w błyskawicznie zmieniającym się świecie budzi w ludziach największy niepokój. Dr Andrzej Jeznach — przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych. Inżynier budowy okrętów, doktor ekonomii. W 1981 roku wyjechał z Polski. Przez długie lata mieszkał w Hamburgu i w Moskwie. Po okresie pracy w międzynarodowych korporacjach (np. BMW) od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa. W 1998 roku w wyniku załamania się rosyjskiego rynku musiał zamknąć kilka swoich firm. Potrzebował kilku lat, by znowu stanąć pewnie na nogi i dziś znów jest człowiekiem sukcesu, ale pełnego, osiągniętego również w wymiarze ludzkim, nie tylko zawodowym. Jak opisał to już w pierwszych swoich książkach (Sztuka życia oraz Szef, który ma czas), w tych procesach zmian niezwykle ważną rolę odegrała filozofia, czyli krytyczne refleksyjne myślenie.

59,00 zł
43,66 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

64
Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Znamienity pamiętnik z czasów Powstania Wielkopolskiego. I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania w północnej części kraju – nie tylko Wielkopolski, bo zakusy Jacobsona sięgały znacznie dalej. Autor zamyka opisywane perypetie powstańcze w ramach czasowych od grudnia 1918 do połowy lutego 1919 roku. Opowiada, jak będąc jeszcze oficerem niemieckim, trafił w szeregi powstańców, jak objął zwierzchnictwo nad powstańczym „pospolitym ruszeniem” w Gnieźnie i jak zarządzał operacjami powstańców na terenach na północ od Gniezna. Przy czym wszystkie te funkcje sprawował nieformalnie. Jako że działał poza strukturami Naczelnej Rady Ludowej, nie musiał podporządkowywać się jej zarządzeniom i kursowi polityki pójścia na ugodę z Niemcami (co z satysfakcją przyjmować miał formalny komendant Gniezna). Swoje wspomnienia Jacobson kończy krótkim podsumowaniem. Ocenia zdarzenia, których był uczestnikiem, w kontekście efektów, jakie udało się osiągnąć. Sporo uwagi poświęca „czynnikowi ludzkiemu” – tak pod względem statystyki, jak i sprawowania. Sprawowania nie zawsze tak bohaterskiego i zorganizowanego, jakby mogło się zdawać. Dr Wojciech Jacobson podzielił całość swoich wspomnień na cztery części. W pierwszej ukazał swoje ostatnie tygodnie w szeregach wojsk niemieckich jesienią 1918 roku, panujące wówczas nastroje oraz sytuację Polaków w jej szeregach. Druga część obejmuje udział autora w Powstaniu Wielkopolskim na terenie Gniezna oraz północnej Wielkopolski. Część trzecia traktuje o udziale autora w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920. Ostatnia, czwarta, stanowi swego rodzaju załącznik i dotyczy różnych zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: działania kontrwywiadowcze, zdobycie pociągu pancernego pod Rynarzewem, relacje z gnieźnieńską Strażą Ludową czy stosunek kolonistów niemieckich do powstania.– z opracowania dra Bartosza Kruszyńskiego Wojciech Jedlina-Jacobson (ur. 14 kwietnia 1885 roku w Starogardzie Gdańskim) – major, lekarz, pisarz, żołnierz, patriota. Zmarł 9 października 1961 roku w Anglii.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

65
Facet do poprawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Facet do poprawki
Dostępny
2 szt.

Z Gundą lepiej nie zadzierać. Wiedzą coś o tym „obiekty” wystawione jej przez zdradzane, wykorzystywane i porzucane żony. Filigranowa sylwetka, niebieskie oczęta, a w główce mnóstwo pomysłów na pognębienie wrednego rodzaju męskiego. Czy tak już będzie zawsze? Czy poza Kune, przedstawicielem nietypowego gatunku pupilów, znajdzie się jakiś samiec zdolny spiłować nieco pazurki ostrej facetki? Twój mąż puszcza się z torbami? Sezonowo zamienia Cię na coraz nowsze modele? Albo grozi, że zabierze dom, samochód i co tylko się da w ramach zadośćuczynienia za zmarnowane w małżeństwie lata? Jeśli tak, pisz: wykalaczka@mojapoczta.pl, a ja wyrównam z nim rachunki, przemówię do rozumu tak ciepło i serdecznie, że zmieni zdanie. I jeszcze ładnie Cię przeprosi. – fragment Zemsta jest słodka? Nie w wykonaniu Gundy! Drogie panie, ta historia poprawi Wam humor. Panowie, dla Was niech będzie małą przestrogą... – Joanna Szarańska, pisarka Gdy dojdziesz do wniosku, że ten konkretny egzemplarz mężczyzny do poprawki się żadną miarą nie nadaje, zadzwoń do Wykałaczki, a ona będzie wiedziała, co z tym dalej zrobić! Doskonała książka, która ma tylko jedną wadę – jak zaczniesz, to nie możesz przestać czytać aż do ostatniej strony. Ale tego autorka nie powinna poprawiać. – Iwona Czarkowska, pisarka Joanna Sykat – autorka epicko-lirycznych powieści o trudnych związkach, rodzinnych relacjach, marzeniach, nadziejach i niedomówieniach w innej tym razem komediowej odsłonie.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

66
Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie + 40 inspirujących ćwiczeń. Wydanie 2, rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i poryw...
Dostępny
11 szt.

„Atakowani przez szybkie zmiany i bombardowani natłokiem informacji nie jesteśmy w stanie przyswoić wszystkich danych. Podświadomie wychwytujemy więc sygnały o tym, co prawdziwe. I do tego lgniemy. Wyczerpani sprzedawaniem siebie, stawianiem się w dobrym świetle i udawaniem, przestajemy drżeć o własny wizerunek. Odpuszczamy. Zwracamy się ku tym, którzy wydają się na tyle naturalni, by móc im ufać. I sami się tacy stajemy. Zdaniem socjologów robimy właśnie historyczny zwrot ku autentyczności”.Dorota Mierzejewska-Floreani, Radary na prawdziwość („Zwierciadło” nr 5/2017) Autentyczność jako trend marketingowy cały czas się rozpowszechnia. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2015 roku. Trafiła ona na listy marketingowych bestsellerów i wzbudziła zainteresowanie mediów. Ale przede wszystkim skłoniła setki osób do przyglądania się sobie, zadawania sobie ważnych pytań i szukania własnej drogi do autentyczności — w biznesie i w życiu. Budowanie marki na autentycznym przekazie to wciąż rewolucja w podejściu do biznesu! Autentyczność w biznesie pozwala Ci być sobą w tym, co robisz. Wyróżnia Ciebie i Twoje usługi. Sprawia, że Twoja marka staje się nie do podrobienia. Dzięki temu możesz docierać do właściwych osób — Twoich idealnych klientów. Bo autentyczność ma moc przyciągania! Masz przed sobą praktyczny przewodnik zawierający mnóstwo ćwiczeń oraz pytań, które warto sobie postawić. Książka pokazuje też przykłady osób, które zaczęły budować swoją działalność na szczerym przekazie — pochodzącym z ich wnętrza, czyli zgodnym z tym, kim są, w co wierzą i co jest dla nich ważne. Drugie wydanie książki zostało wzbogacone o 40 inspirujących ćwiczeń. Nowe ćwiczenia — w pięknej oprawie graficznej — zachęcają do przyglądania się sobie, poznawania i pokazywania siebie. Pomogą Ci wydobyć na zewnątrz to, co jest w Tobie najbardziej wartościowe i wyjątkowe. Zainspirują do łapania myśli w locie oraz twórczej zabawy. Pracuj z książką! Notuj swoje pomysły, podkreślaj to, co chcesz zapamiętać, rysuj, bazgraj i pisz bez obaw. Dzięki temu Twój egzemplarz będzie jedyny i niepowtarzalny — taki jak Ty. Zapytaj siebie: Co Cię wyróżnia? Co potrafisz? Jaka jest wyjątkowa umiejętność, którą masz? Zapisz to! Anna Piwowarska — przez sześć lat pracowała jako copywriterka w agencjach reklamowych. Pisała i wymyślała hasła oraz kampanie dla dużych marek. Obecnie jako freelancerka pisze teksty na zlecenie i rozwija własną markę pod nazwą Autentyczny Copywriting. Wiedzę zdobytą w agencjach i przetestowaną na sobie przekazuje podczas warsztatów i konsultacji właścicielom małych biznesów, tworzonych z pasją i sercem. Podpowiada, jak budować swoją markę na autentycznym przekazie, jak pisać o sobie i jak się promować. Pisze o tym również na swojej stronie: www.autentycznycopywriting.pl.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

67
Kobiety nieidealne. Iza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety nieidealne. Iza
Dostępny
55 szt.

„Kobiety nieidealne” to cykl zrodzony ze szczerej przyjaźni dwóch świetnych pisarek. I to się czuje w każdym zdaniu! Ich bohaterki są nieszablonowe, barwne, z krwi i kości, i nie ma czytelniczki, ba, czytelnika, który nie chciałby im towarzyszyć w cyklicznych spotkaniach przy winie, kiedy najtrudniejsza nawet codzienność, obśmiana i obejrzana pod innym kątem, staje się znośna. Daleko im do perfekcyjnych pań domu, dam, którym nie zdarzają się gafy, idealnych matek doskonałych dzieci, ale za to mają dystans i potrafią się z siebie śmiać. Na tym polega ich supermoc. Główna bohaterka tego tomu, Iza, lubi mieć wszystko pod kontrolą. Ma nienaganną figurę, jeszcze lepsze CV, a gdy potrzebuje pomocy mężczyzny, po prostu za nią płaci. Gdy na jaw wychodzi pewna rodzinna tajemnica, okazuje się, że nie nad wszystkim da się zapanować, nie za wszystko da się zapłacić, a życie lubi płatać figle... „Kobiety nieidealne” to opowieść, w której każda z nas znajdzie cząstkę siebie. Historia napisana lekko i z poczuciem humoru, jednak niestroniąca od trudnych tematów. To książka o trudach codzienności, rozczarowaniach, ale też nadziei. Po prostu o życiu, jakie doskonale znamy. „Kobiety nieidealne” bawią i wzruszają, to świetna propozycja na długie wieczory. – Marta Mrowiec, blog Na regale u Marty Mrowiec Kontynuacja „Kobiet nieidealnych” to historia przekornej codzienności, w której naturalna potrzeba bliskości często gryzie się z nieprzewidywalną prozą życia. Magdalena Kawka oraz Małgorzata Hayles w sposób wyjątkowy obrazują siłę kobiecej przyjaźni i pokazują, jak bardzo zachłanne potrafi być ludzkie serce w obliczu najważniejszego z uczuć. Trudno o bardziej realistyczny przekaz! – Miłka Kołakowska, blog Mozaika Literacka

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

68
Kodeks wyborczy Komentarz w.2/2018 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks wyborczy Komentarz w.2/2018
Niedostępny
Brak

Celem komentarza jest obszerne, wyczerpujące i przystępne omówienie przepisów Kodeksu wyborczego, który zawiera przedstawienie organów wyborczych oraz regulacje zasad przeprowadzania wyborów: - do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej; - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; - do Parlamentu Europejskiego; - do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W drugim wydaniu publikacji znajdziesz: - wszystkie nowelizacje wprowadzone do Kodeksu wyborczego od 30.04.2014 r., - odniesienia do orzecznictwa sądowego oraz najnowszych publikacji z zakresu prawa wyborczego, - wyniki badań i analiz dokonywanych w latach 2014?2018, które dotyczą prawa wyborczego i prawa konstytucyjnego, - bogaty dorobek organów stosujących prawo wyborcze, głównie Państwowej Komisji Wyborczej ? uchwały, wytyczne i wyjaśnienia (w tym najnowsze ? z sierpnia i września 2018 r.) pozwalające na bliższe zapoznanie się z problematyką wyborów i prawa wyborczego. Autorzy, praktycy i wybitni specjaliści z zakresu prawa wyborczego i konstytucyjnego, analizują najnowsze zmiany w Kodeksie wyborczym wprowadzone m.in. na mocy: - ustawy z 11.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U. poz. 130), - ustawy z 15.06.2018 r. o zmianie ustawy ? Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1349). Zasygnalizowano również zmiany przewidywane w ustawie o zmianie ustawy ? Kodeks wyborczy, uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na posiedzeniu w dniu 20.07.2018 r. (Prezydent RP w dniu 16.08.2018 r. odmówił podpisania ustawy i skierował do Marszałka Sejmu RP wniosek o ponowne rozpatrzenie jej przez Sejm RP).

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

69
Święty Juda Tadeusz. Patron od spraw beznadziejnych. Życie, cuda, modlitwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Juda Tadeusz. Patron od spraw beznadziejnych. Życie, cuda, modl...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Krewny Jezusa, potężny orędownik, wielki święty! Kim był św. Juda Tadeusz? Zgodnie z tradycją to krewny Jezusa i jeden z dwunastu apostołów. Przed okresem średniowiecza czczony był w wielu częściach Europy. W Azji Mniejszej i Syrii jeszcze dziś można znaleźć poświęcone mu kościoły i klasztory. Z czasem kult św. Judy Tadeusza – mylonego często ze zdrajcą Judaszem Iskariotą – osłabł. Ta książka przedstawia historię jednego z największych orędowników od spraw trudnych. Znajdziesz tutaj pełne zawierzenia modlitwy i świadectwa, które przekonują, jak potężna jest moc wstawiennictwa św. Judy Tadeusza, i udowadniają, że miano świętego od spraw trudnych i beznadziejnych nadano mu nie bez powodu.

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

70
Matura 2019. Matematyka. Ćwiczenia dla zakresu podstawowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2019. Matematyka. Ćwiczenia dla zakresu podstawowego
Dostępny
30 szt.

Zbiór przeznaczony jest dla uczniów, którzy zdają egzamin na poziomie podstawowym i chcą go zdać jak najlepiej. Na początku każdego działu opublikowane są wymagania szczegółowe obowiązujące na IV etapie edukacyjnym podstawy programowej. W wymaganiach ogólnych jest 5 standardów. Zadania w zbiorze dostosowane są do wszystkich wymagań edukacyjnych. W zadaniach z 4. standardu (użycia i tworzenia strategii) oraz 5. (rozumowania i argumentacji) podano cenne informacje w postaci „masz wiadomość”. W wymaganiach obowiązujących w formule matury 2015 roku wiele umiejętności z poziomu podstawowego przesunięto na poziom rozszerzony. Zbiór zawiera wszystkie zadania, których rozwiązywanie pomoże sprostać nowym wymogom egzaminacyjnym. Matura 2019. Matematyka jest bardzo pomocnym narzędziem w pracy nauczyciela. Pomaga przy powtórkach materiału, wspiera w ćwiczeniu umiejętności koniecznych, aby bez lęku przystąpić do egzaminu z matematyki. Rozwiązania zadań, odpowiedzi na postawione pytania i wskazówki są umieszczone na końcu zbioru.

28,80 zł
21,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,49 zł

71
Wkoło Łodzi bocian chodzi i inne wiersze Wandy Chotomskiej i Ludwika Jerzego Kerna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkoło Łodzi bocian chodzi i inne wiersze Wandy Chotomskiej i Ludwika J...
Wanda Chotomska, Ludwik Jerzy Kern, Agoy
Dostępny
7 szt.

Wspaniała kolorowa kolekcja zawierająca trzydzieści wierszy Wandy Chotomskiej i Ludwika Jerzego Kerna dla dzieci w autorskiej interpretacji Wiktora Zborowskiego. Dlaczego tytułowy bocian chodzi wokół Łodzi? Po co krowie rogi na głowie? Na te i inne pytania na pewno znajdziecie odpowiedź. Zapraszamy do wspólnego słuchania!

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

72
Malowanki wodne. Wesołe Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Wesołe Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Radosne Święta i Wesołe Boże Narodzenie to dwie malowanki wodne, które sprawią dziecku wiele rozrywki i zabawy. Co najważniejsze, do tych kolorowanek dziecko nie będzie potrzebować ani kredek, ani farb! Wystarczy miseczka lub kubeczek z wodą, czysty pędzelek i po chwili na kartach malowanki zaczną pojawiać się przepiękne, barwne i kolorowe zimowe obrazki.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

73
Jak być dobrym dla siebie. Życie bez presji otoczenia, przygnębienia i poczucia winy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być dobrym dla siebie. Życie bez presji otoczenia, przygnębienia i...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Z mediów docierają do Ciebie informacje o celebrytach stale odnoszących sukcesy, mówiących nam, jak żyć, wyglądających przy tym pięknie i olśniewająco? Za wszelką cenę chcesz im dorównać i tylko wpędzasz się w stan przygnębienia, stale się krytykujesz i nie doceniasz swoich osiągnięć? Przestań to robić! Wystarczy, że zmienisz podejście do poczucia własnej wartości i staniesz się dla siebie… dobry. Autorka, korzystając ze swojego doświadczenia z dziedziny rozwoju człowieka, a także badań nad samouwielbieniem, opracowała 8-tygodniowy program bycia dobrym dla samego siebie. Dzięki wypróbowanym ćwiczeniom i radom zawartym w publikacji przestaniesz się krytykować, zwiększysz poczucie własnej wartości i spojrzysz na siebie z prawdziwą miłością i dobrocią. Bądź dobry również dla siebie.

59,85 zł
44,89 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,96 zł

74
Wykorzystaj w pełni swój potencjał. 24 techniki realizacji marzeń o naukowo udowodnionej skuteczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykorzystaj w pełni swój potencjał. 24 techniki realizacji marzeń o na...
Dostępny
18 szt.

Coraz większą popularnością cieszą się podręczniki dotyczące zmiany sposobu myślenia oraz modyfikowania zdrowia i życia. Wiele osób nauczyło się dzięki nim czerpać pełnymi garściami z codzienności. Ci ludzie zrozumieli, że są wspaniałymi istotami obdarzonymi ogromną mocą. Dzięki książce autorki międzynarodowych bestsellerów Ty również będziesz mógł do nich dołączyć. To pełen miłości przewodnik kreowania obfitości, spełnienia i radości we wszystkim czego doświadczamy. Prezentowane w nim 24 Pola M-Joy opierają się na głównych uniwersalnych zasadach interaktywnego tworzenia rzeczywistości, połączonych ze skupioną na sercu świadomością, intuicją i potęgą wyboru. Tylko dzięki nim zyskasz umiejętność wyrażania swojego bezgranicznego potencjału. Nowy wymiar życia!

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

75
„Na Zachód” i „Z dala od Moskwy”? Publicystyka Mykoły Chwylowego lat 1925–1926. Historia – idee – konteksty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Na Zachód” i „Z dala od Moskwy”? Publicystyka Mykoły Chwylowego lat 1...
Dostępny
6 szt.

Próba historycznoliterackiej rekonstrukcji fragmentu działalności publicystycznej jednego z najgłośniejszych pisarzy ukraińskich lat dwudziestych XX wieku Mykoły Chwylowego (1893–1933). Przedmiotem analiz są trzy najważniejsze cykle pamfletów pisarza: Quo vadis, Myśli pod prąd oraz Apologeci grafomaństwa, stanowiące nerw debaty dotyczącej nowoczesnej literatury i kultury ukraińskiej, toczącej się w latach 1925–1928, która odbiła się głośnym echem w Ukrainie radzieckiej oraz ZSRR. Józef Stalin, śledząc jej przebieg, grzmiał: „Podczas gdy zachodnioeuropejscy proletariusze i ich partie komunistyczne pełne są sympatii dla «Moskwy» i z zachwytem patrzą na sztandar powiewający w Moskwie, ukraiński komunista Chwylowy nie ma dla «Moskwy» żadnych innych słów prócz wezwania do działaczy ukraińskich, aby «czym prędzej» uciekali od «Moskwy»”. Gruntowna analiza publicystyki Chwylowego łączy się w książce z szerokimi ujęciami kontekstualnymi wybranych problemów jego pisarstwa (człowiek Faustowski, psychologiczna Europa, upodrzędnienie postkolonialne).

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

76
Psy, pieski, pieseczki... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy, pieski, pieseczki...
Dostępny
21 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych psów. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,11 zł

77
Zwierzęta z zagrody... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta z zagrody...
Dostępny
17 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych zwierzątek. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,11 zł

78
Dzikie zwierzęta... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta...
Dostępny
26 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych dzikich zwierząt. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,11 zł

79
Koty, kotki, koteczki... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty, kotki, koteczki...
Dostępny
52 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych kotków. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,11 zł

80
Transformers. Cyberverse, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers. Cyberverse, mix wzorów
Hasbro
Dostępny
7 szt.

Przeżyj emocje z niezwykłymi postaciami, które mogą zmieniać się bardzo szybko! W ciągu zaledwie jednego kroku robota można zmienić w pojazd. Niezależnie od tego, czy rozpoczniesz przygodę z „Transformers” jako robot, czy auto, będzie się działo. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

94,90 zł
85,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,49 zł

81
Strażak Sam. Zestaw 2 figurek z akcesoriami, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Zestaw 2 figurek z akcesoriami, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Figurki z bajki „Strażak Sam” zachwycą wszystkich wielbicieli serialu. Mają ruchome kończyny, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach. Całość wzbogacają dołączone akcesoria tematyczne. W zestawie znajdują się 2 figurki i akcesorium. Możliwe 4 kombinacje postaci: Sam i Arnold, Elvis i Penny, Ellie i Sam, Sarah i James z kotkiem Lionem. Przykładowy zestaw: figurka strażaka Sama z hełmem, figurka strażaka Arnolda z kaskiem, akcesoria strażackie, m.in.: kilof, lampa naftowa, grabie, wiaderko, łom, pachołek, pila ręczna, palenisko i płomień. Wysokość figurki: 7.5 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

36,66 zł
32,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

82
Laura. Lalka wydająca dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laura. Lalka wydająca dźwięki
Simba Toys
Dostępny
24 szt.

Każda mała dziewczynka powinna mieć taką lalkę, aby mogła ją przytulać i opiekować się nią. Nasza pociecha będzie mogła zająć się swoją ulubienicą i ułożyć ją do snu. Miękka lalka renomowanej firmy Simba została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Lalka ubrana jest w szaro-różowe ubranko z wyszytym słonikiem oraz czapeczkę. Elementy ubioru można zdjąć. Tułów lalki jest miękki i idealny do przytulania. Głowa i dłonie lalki są gumowe. Zestaw zawiera butelkę i smoczek. Lalka wydaje 24 niemowlęce odgłosy (gaworzenie, płacz, itp.) Ma mrugające oczy. Wymiary opakowania: 38.0 x 23.5 x 15.5 cm Wysokość lalki: ok. 40.0 cm Zasilanie: 3 baterie 1,5V R44

138,90 zł
125,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

83
My Music World. Keyboard dziecięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Music World. Keyboard dziecięcy
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.15

Przenieś się do świata dźwięków muzyki z tym wesołym instrumentem. Pianinko to wymarzony prezent dla małych melomanów lubiących śpiew i zabawę przy muzyce. Keyboard posiada: • 32 klawisze, • 6 rytmów, • 6 instrumentów, • 8 melodii demo, • 4 zabawne odgłosy. Dodatkową cechą jest możliwość nagrywania oraz regulowania głośności i tempa gry. Keyboard wyłącza się automatycznie. To idealny pierwszy instrument, zachęcający dzieci do zabawy z muzyką i rytmiką. Jego radosny wygląd i zabawne odgłosy dodatkowo urozmaicą grę. Wymiary: 54.0 x 14.0 cm Zasilanie: 3x1.5VAA/R03 (w zestawie)

92,80 zł
83,52 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,28 zł

84
Wózek sklepowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek sklepowy
Polesie
Dostępny
7 szt.

W supermarketach dzieci z wielką chęcią przejmują od nas obowiązek prowadzenia wózków z zakupami. Wrzucają po drodze mnóstwo niepotrzebnych produktów, które my niepostrzeżenie odkładamy na półki. A gdyby taką zabawę przenieść do domu? Wózek umożliwia przedłużenie radości z zakupów również po wyjściu ze sklepu. Nasze pociechy mogą stworzyć swój własny supermarket. Mają do dyspozycji kolorowy, lekki koszyk na zakupy. Jest on dopasowany do ich wzrostu, prowadzi się łatwiej dzięki czterem szerokim kółkom. Rączkę można od koszyka odpiąć jeśli okaże się, że jest ona dla naszego malucha za wysoko. Pozostaje jedynie zadbać o odpowiednią scenografię i uciecha gwarantowana na długi czas. Bo nie od dziś wiadomo, że najlepszą frajdę przynosi właśnie zabawa w dorosłych. Wymiary: 62.0 x 48.0 x 31.0 cm Wysokość do rączki: 62.0 cm

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

85
Młodzieniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzieniec
Dostępny
28 szt.

Zimą 1945 zaginął „Portret młodzieńca” Rafaela – jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach, obok „Damy z łasiczką” Leonarda da Vinci. Do dzisiaj nie są znane losy tego arcydzieła, a przynajmniej nie wszystkim. Na kartach powieści Rafał Barnaś odsłania powojenne losy „Młodzieńca”, aż do kwietnia 2010, kiedy nastąpił punkt kulminacyjny polsko-rosyjskiej gry wywiadu o obraz. Rafał Barnaś z wykształcenia jest historykiem. To absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Współpracuje z fundacją InTheBaltic. Z zamiłowania podróżnik. Zwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach. „Istnieją różne wersje, gdzie dziś może znajdować się Młodzieniec (oczywiście, o ile ocalał), który zaginął, gdy skończyła się druga wojna światowa. Autor książki na podstawie rozmowy z tajemniczym nieznajomym, którego spotkał podczas jednej ze swoich podróży w Indonezji, wysuwa wniosek, że zaginiony obraz może znajdować się w Rosji. [...] Jest to kolejną zaletą książki, której autor proponuje swoim czytelnikom intelektualne wyzwania a co by było, gdyby”. – Wiktor Denisenko, pisarz, politolog, doktor socjologii, wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim „Przygoda, ryzykowne poszukiwania, niebezpieczeństwo, rosyjski i polski wywiad, które się ścierają w walce o „Młodzieńca”, zaginiony obraz autorstwa Rafaela – wszystko to czytelnik znajdzie w tej książce”. – Witold Janczys, prezes Fundacji IntheBaltic, dziennikarz niemieckiej agencji informacyjnej „Deutsche Welle” w krajach bałtyckich

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

86
Brown Residence - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brown Residence
Dostępny
2 szt.

Każdy dom ma swoje sekrety... Czy na pewno chcesz je poznać? Marzycielski Everard i jego rozważna siostra Geraldine przyjeżdżają na wakacje do odludnej rezydencji wuja Jonathana, należącej od pokoleń do zamożnej rodziny Brownów. Kiedy wokół rodzeństwa zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, a przeszłość mieszkańców owianej tajemnicą posiadłości domaga się ujawnienia, wyjście jest tylko jedno: stanąć twarzą w twarz ze skrywaną od lat prawdą, nawet jeśli okaże się niewygodna... Krzysztof Sperkowski na nowo odkrywa klasyczny motyw wiktoriańskiego dworu, by stworzyć fascynującą opowieść o trudach dorastania, dziecięcej odwadze i potrzebie wytrwałości w dążeniu do prawdy. Przede wszystkim jednak Brown Residence to niezwykła historia o wspólnym odkrywaniu rodzinnej przeszłości – z dziejami tragicznej miłości w tle. „Kiedy z kolei prosił wuja, by mu opowiedział ciekawostki o wspólnych przodkach, kim byli, czym się zajmowali, Jonathan zawsze odkładał ten temat na później i obiecywał, że wróci do niego, kiedy będzie miał więcej czasu (…). Pewnego razu zapytany po raz kolejny przez chłopca, kim byli jego rodzice i dziadkowie, zdenerwował się i odszedł od stołu. Tego samego dnia podczas wieczornej toalety panna Beatrice zabroniła Everardowi wracać do tematu w obecności wuja. Chłopiec niechętnie zastosował się do prośby i obiecał nie nękać go podobnymi pytaniami. Nie znaczyło to bynajmniej, że stracił zainteresowanie przeszłością rezydencji i jej mieszkańców. W końcu była to również jego rodzina”.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

87
Bazgraki wśród zwierząt, 3-6 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki wśród zwierząt, 3-6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Bazgraki wśród zwierząt to niezwykła książeczka dla przedszkolaków już od trzeciego roku życia! Różnorodne, pięknie ilustrowane zadania zapewnią dzieciom wiele godzin rozrywki, a dzięki zmywalnym kartom zabawa będzie mogła trwać bez końca! Urozmaicone ćwiczenia i łamigłówki rozwijają koncentrację i spostrzegawczość, trenują grafomotorykę, orientację w przestrzeni i pamięć wzrokową, a także przygotowują do nauki pisania. Sympatyczne ilustracje Poli Augustynowicz zabiorą dzieci do fascynującej krainy zwierząt, gdzie mali odkrywcy poznają różne gatunki i ich środowisko życia, pomogą hipopotamowi znaleźć drogę do wodopoju, połączą żółwie w pary i narysują biedronce brakujące kropki. Dołączony do zestawu suchościeralny flamaster pozwala zmazywać i poprawiać odpowiedzi bez końca, a wygodny, większy format sprawi, że z rozwiązywaniem zadań nie będą miały problemu już trzylatki. Kto tu wygląda zza krzaka? Kto kąpie się w rzece? To futrzasta ekipa Bazgraków w odwiedzinach u swoich zwierzęcych przyjaciół! Bazgraj i baw się z Bazgrakami!

25,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

88
Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

Codziennie w naszym otoczeniu natrafiamy na setki zdjęć i najczęściej bardzo szybko o nich zapominamy. Przypadkowo napotykane zdjęcia reklamowe czy prasowe prezentują zupełnie inną jakość niż fotografie artystyczne, które nas poruszają i do których chce się powracać. Najczęściej niosą jasny przekaz, wywołują w nas silne emocje i sprawiają, że nie pozostajemy obojętni. Tworzenie takich fotografii to umiejętność, która wymaga dużych nakładów pracy i pomysłu. Zacznij tę ciekawą podróż już teraz! Książka, którą masz przed sobą, nie jest typowym poradnikiem. Autor odsłania przed czytelnikiem techniczne aspekty rzemiosła fotografa i zasad kompozycji oraz inspiruje go do własnych poszukiwań, do łamania reguł i eksperymentowania. Niemal każde z ćwiczeń, które proponuje, może stanowić punkt wyjścia do twórczych zmagań i szlifowania swojego indywidualnego stylu. Chwyć za aparat i wyraź siebie! Autor zawarł w tej książce: • 60 krótkich lekcji, dzięki którym twoja technika fotografowania szybko się poprawi, • wskazówki dotyczące ustawień aparatu, • liczne ćwiczenia do samodzielnego wykonania, • informacje dotyczące podstawowych koncepcji, a także takich problemów, jak równowaga, wykorzystanie światła, oczekiwanie na właściwy moment, kreowanie nastroju i wiele innych, • inspiracje zachęcające do nieszablonowego podejścia do fotografii. Fotografuj i poruszaj tłumy! David Duchemin jest fotografikiem – podróżnikiem i humanitarystą, poczytnym autorem i organizatorem międzynarodowych warsztatów fotograficznych, przesyconych duchem przygody, który motywuje go do tworzenia i dzielenia się swoją wiedzą. Mieszka w Vancouver, w Kanadzie, ale na co dzień prowadzi życie nomada, w wiecznym poszukiwaniu doskonałych zdjęć na wszystkich siedmiu kontynentach. Gdy realizuje projekty na zlecenie międzynarodowych organizacji pozarządowych, David tworzy ujmujące obrazy, ukazujące nadzieję i godność dzieci, ludzi pokrzywdzonych i uciśnionych. Na swoich pracach, którymi uwielbia się dzielić, David dąży do oddania piękna przyrody. Realizował zlecenia między innymi w Ekwadorze, Salwadorze, Dominikanie, Haiti, Etiopii, Malawi, Demokratycznej Republice Konga, Rwandzie, Ugandzie i Bangladeszu; nad osobistymi projektami pracował na Islandii, Antarktydzie, Kubie, w Tunezji, Wietnamie, Kenii i we Włoszech. Więcej informacji o autorze znajdziesz pod adresem http: davidduchemin.com/

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

89
PLAYMOBIL ® Spirit - Riding Free 9478. Boks stajenny Lucky i Spirit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Spirit - Riding Free 9478. Boks stajenny Lucky i Spirit
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

„Mustang: Duch wolności” (ang. Spirit Riding Free) – amerykański serial animowany, oparty na filmie Mustang z Dzikiej Doliny. Mustang Spirit i odważna dziewczyna imieniem Lucky wspólnie poznają smak przyjaźni, wolności i galopu bez granic. Dwunastolatka Lucky wraz z ojcem przenosi się z dużego miasta na ranczo. Niebawem spotyka dzikiego mustanga, Ducha, a ich znajomość przeradza się w niezwykłą przyjaźń. Wraz z nowymi koleżankami, Abigail i Pru, Lucky i Duch przeżywają niezwykłe przygody, zdobywają nowe doświadczenia i dowiadują się, co to znaczy być naprawdę wolnym. Boks stajenny „Lucky i Duch” 9478 to doskonałe uzupełnienie kolekcji figurek i budynków z serii Playmobil Mustang: Duch wolności. Po skończonej jeździe udaj się do boksu ze swoim koniem, dzięki zawartym w zestawie akcesoriom zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Boks stajenny posiada otwierane drzwi, z dwóch stron. Tylna ściana boksu pozwala na zamocowanie płotków zagrody, dzięki temu zyskujemy wybieg dla konia. Na bocznych elementach boksu można zamontować paśnik, który został dołączony do zestawu. Figurka może się zginać, siedzieć, stać i obracać głową. Zestaw zachęca dzieci do odkrywania i uczenia się podczas zabawy. Możliwość połączenia boksu z pozostałymi boksami z serii 9479 i 9480 – sprzedawane oddzielnie. Zawartość zestawu: • figurka Lucky, • figurka konia, • boks z tabliczką, • sianko, • narzędzia do pielęgnacji, • pojemnik, • widły, łopata, grabie, • paśnik, • wiadro z wodą, • element ogrodzenia, • inne akcesoria tematyczne, • wymiary opakowania: 19.0 x 28.0 x 9.0 cm. Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

89,99 zł
79,19 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

90
My Little Pony. Zestaw figurek do kolekcjonowania, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Zestaw figurek do kolekcjonowania, mix wzorów
Hasbro, Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Ten zestaw zachwyci każdą dziewczynkę Nowe figurki inspirowane postaciami My Little Pony i My Little Pony Equestria Girls. Każde opakowanie zawiera 5 figurek 5-centymetrowych z odpowiednim akcesorium, w tym jedna niespodzianka. Możesz zbierać kucyki, kucyki-syreny oraz figurki Equestria Girls. W asortymencie 5 zestawów tematycznych, czyli do zebrania 25 nowych figurek uzupełniających kolekcję „Niespodzianek Przyjaźni”. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

61,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

91
Gra w życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w życie
Hasbro, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.27

Kultowa „Gra w życie” w nowym, wakacyjnym wydaniu! Przygotuj się na wakacje twoich marzeń, lecz pamiętaj, aby oczekiwać nieoczekiwanego! Wybierz się na narty i zgarnij majątek, ale pamiętaj – twój lot może zostać odwołany na ostatnią chwilę! Zakręć kołem fortuny i wydawaj pieniądze w mądry sposób, doświadczając przy tym wszystkich wakacyjnych „atrakcji” – od ekscytujących podróży po safari, po ulewne dni nad morzem! Zawartość: • plansza do gry z Kołem Fortuny, • 100 kart – w tym wakacyjne karty inspirowane TripAdvisor, • 5 żetonów, • 4 auta, • 24 kołki, • zestaw banknotów, • instrukcja. Wymiary opakowania: 27.0 x 40.0 x 4.0 cm

134,90 zł
121,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,49 zł

92
Transformers. Energon Igniters, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers. Energon Igniters, mix wzorów
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.10

Silne Transformersy, które z robotów stają się samochodami. Zbieraj figurki ulubionych bohaterów z filmu „Bumblebee”. Wszystkie elementy wykonano z najwyższej jakości materiałów i z troską o najdrobniejsze detale. Wysokość figurki: ok. 11.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

93
Dźwięki innego bębna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięki innego bębna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

„Jestem matką dwójki zdrowych dzieci, za co dziękuję Bogu każdego dnia. Jednak obie ciąże wspominam koszmarnie i pamiętam, jak bałam się, żeby dzieci nie urodziły się za wcześnie. Udało się, ale przecież nie zawsze tak jest... Ta książka to prawdziwy do bólu i łez pamiętnik matki, której dziecko urodziło się w 29 tygodniu ciąży. Zawsze uważałam, że matka to najsilniejsza osoba i może na swoje barki wziąć ogromny ciężar. Do tej pory nie umiałam i nawet nie chciałam wyobrażać sobie jak wygląda życie matek dzieci niepełnosprawnych. Dzięki tej książce już wiem i zachęcam inne matki (i ojców), żeby także zagłębili się na chwilę w ten świat. Książka wywołuje emocje i po jej przeczytaniu gwarantuję, że spojrzycie na swoje problemy dnia codziennego z całkiem innej perspektywy”. Katarzyna Czarnecka-Kuc, blog Matka Książkoholiczka

28,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

94
PLAYMOBIL ® Spirit - Riding Free 9476. Sypialnia Lucky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Spirit - Riding Free 9476. Sypialnia Lucky
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

„Mustang: Duch wolności” (ang. Spirit Riding Free) – amerykański serial animowany, oparty na filmie Mustang z Dzikiej Doliny. Mustang Spirit i odważna dziewczyna imieniem Lucky wspólnie poznają smak przyjaźni, wolności i galopu bez granic. Dwunastolatka Lucky wraz z ojcem przenosi się z dużego miasta na ranczo. Niebawem spotyka dzikiego mustanga, Ducha, a ich znajomość przeradza się w niezwykłą przyjaźń. Wraz z nowymi koleżankami, Abigail i Pru, Lucky i Duch przeżywają niezwykłe przygody, zdobywają nowe doświadczenia i dowiadują się, co to znaczy być naprawdę wolnym. Sypialnia Lucky 9476. Przytulnie umeblowany pokój Lucky z toaletką i skrzynią pełną skarbów. W zestawie znajduje się także łóżko, duża szafa, stoliczek i dwa krzesła. Oraz figurka Lucky i wiele innych dodatków. Figurka może się zginać, siedzieć, stać i obracać głową. Sypialnia Lucky to wspaniały komplet uzupełniający do Szczęśliwego domu Lucky 9475 - sprzedawanego oddzielnie lub niezależny zestaw do zabawy figurką i akcesoriami Playmobil. Zawartość zestawu: • figurka Lucky, • łóżko, • duża szafa, • toaletka z lustrem, • taborecik, • stoliczek, • 2 krzesła, • skrzynia, • puchar i odznaka, • dzbanek, • kwiatek, • 2 książki, • małe lusterko, • szczotka do włosów, • inne akcesoria tematyczne, • wymiary opakowania: 25.0 x 29.0 x 10.0 cm. Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

148,00 zł
130,24 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,76 zł

95
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 2
Niko
Dostępny
7 szt.

„Piaskowe obrazki” to wspaniała zabawa polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji za piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Odkryte części posypujemy różnymi kolorami piasku i powstaje obrazek. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic! W zestawie świątecznym nr 2 znajdują się: • skarpeta z reniferem, • wieniec bożonarodzeniowy, • miś z prezentem. Wymiary opakowania: 25.5 x 17.0 x 6.0 cm

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

96
Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.10

Dowiedz się, jak w pełni rozwinąć swoją charyzmę i budować inspirujące relacje z innymi ludźmi! - Wyniki przemyśleń Dale'a Carnegiego i jego następców. - Głęboka i dająca szczęście nauka kształtowania swojej osobowości. - Refleksje i trafne spostrzeżenia autorstwa Dale'a Carnegiego. - Inspiracja do codziennego praktykowania serdeczności i otwartości. Dale Carnegie pozostawił po sobie kilka ważnych książek i programów, dzięki którym miliony ludzi zmieniło swoje życie na lepsze. Zyskali pewność siebie, zaczęli kształtować w sobie przyjazny charakter i nauczyli się wywierać pożądany wpływ na innych. Od jakości relacji między ludźmi zależy niemal wszystko, co wpływa na życie zarówno szeregowych pracowników, jak i właścicieli firm czy nawet liderów politycznych. Tę książkę opracowano na podstawie materiałów wykorzystywanych podczas kursów prowadzonych przez Dale'a Carnegiego i jego następców, publikacja została wzbogaca o przykłady i informacje przystające do realiów dzisiejszego świata. Przeczytaj, co zrobić i jakie cechy w sobie wykształcić, aby stać się charyzmatyczną osobą wywierającą niemal magiczny wpływ na innych. Dowiedz się, co zrobić, byś jako osoba pogodna, szanowana i atrakcyjna zawsze napotykał szeroko otwarte drzwi i wszędzie był mile widziany. Już wkrótce Twoja obecność będzie kojąco wpływać na otoczenie. Będziesz przekonywał innych do swoich racji, nie używając przy tym zbyt wielu słów. Kariera, reputacja czy Twój osobisty sukces zależą w głównej mierze od tego, jakie wrażenie zrobisz na innych ludziach. Dlatego to tak istotne, by rozwinąć charyzmatyczną i silną osobowość! Zdobądź zaufanie, zyskaj szacunek, stań się naturalnym przywódcą! - Jak zawierać nowe znajomości i utrzymywać już istniejące? - Jak oceniać i zrozumieć charakter innych ludzi? - Jak reagować na trudne zachowania? - Jak odmawiać, nie będąc przy tym nieuprzejmym czy niemiłym? - Jak rozpoznawać swoje emocje i panować nad nimi? Dale Carnegie (1888–1955) był amerykańskim pisarzem, pionierem w dziedzinie samorozwoju i umiejętności interpersonalnych. Urodził się w biednej farmerskiej rodzinie. Po ukończeniu college'u imał się różnych zajęć. Stał się sławny po opublikowaniu swojej pierwszej książki w 1936 roku. Książkę tę przeczytało ponad milion ludzi. Carnegie przekazuje sprawdzone rozwiązania, dzięki którym coraz liczniejsi czytelnicy wzbogacają swoje życie, stają się produktywniejsi, szczęśliwsi i odnoszą więcej sukcesów. Autor ten jest uważany w wielu krajach świata za jednego z twórców książek rozwiązujących najistotniejsze ludzkie problemy.

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

97
Bajki znane i lubiane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki znane i lubiane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.19

Są takie bajki, które znamy i lubimy wszyscy. Niewątpliwie każdy pamięta z dzieciństwa historie o cesarzu, pragnącym nowych pięknych szat czy rybaku, któremu udało się złowić złotą rybkę spełniającą życzenia. Z pomocą tej książki odświeżycie Wasze wspomnienia oraz z łatwością wprowadzicie swoje pociechy do wspaniałego świata bajek. Z pewnością będziecie dobrze się przy tym bawić, spędzając wiele niezapomnianych chwil.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

98
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2
Dostępny
108 szt.

Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2 to druga część serii z zakresu umiejętności matematycznych przeznaczonej dla uczniów klas siódmych i ósmych. Zadania zostały przygotowane zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego wynikającą z rozporządzenia MEN z dnia 14 lutego 2017 r. Zbiór przygotowuje uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Część pierwsza zawiera zadania związane z własnościami liczb, wyrażeniami algebraicznymi oraz równaniami, statystyką i elementami teorii prawdopodobieństwa, w drugiej są zadania o treści geometrycznej, które uczą dostrzegania związków między elementami figur płaskich, przestrzennych i symetrii. Zbiór może być pomocą dla nauczyciela jako zestaw zadań wspomagających realizację treści kształcenia zawartych w podręcznikach klas siódmych i ósmych, jako materiał pozwalający doskonalić umiejętności matematyczne ucznia, do wykorzystania podczas utrwalania zagadnień z danego działu, podczas kształcenia analizowania i wnioskowania koniecznego przy rozwiązywaniu zadań tekstowych. Uczniom zbiór może służyć jako przewodnik, który pozwala w prosty, dostępny i zrozumiały sposób utrwalić wiedzę i umiejętności, a także sprawność matematyczną, w samokształceniu, gdyż zadania o różnym stopniu trudności sprzyjają samodzielnej pracy w domu i przygotowaniu się do prac pisemnych oraz egzaminu ósmoklasisty.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

99
Baśnie nim dziecko zaśnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie nim dziecko zaśnie
Dostępny
5 szt.

Każda pora jest dobra na czytanie bajek. Z pewnością pamiętasz historie o Czerwonym Kapturku, Małej Syrence, Roszpunce czy Pięknej i Bestii. To klasyczne, piękne baśnie, które powinno poznać także Twoje dziecko. Dzięki tej książce wprowadzisz swoją pociechę do magicznego świata i spędzisz z nią wiele cudownych chwil.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

100
101 zabaw z klockami. Nauka matematyki poprzez zabawę. Podręcznik dla rodziców i nauczycieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 zabaw z klockami. Nauka matematyki poprzez zabawę. Podręcznik dla ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Schody, wieże, węże, a może zegary? Odkryj radość nauki z klockami! Klocki to podstawa udanej zabawy! Wie o tym każde dziecko. Otwierają przestrzeń aktywności i kreacji. Ich wszechstronne możliwości często wykorzystuje się we wczesnej, nieformalnej edukacji matematycznej dzieci. Zabawy i zadania proponowane przez autorów tej niezwykle pomysłowej książki będą inspiracją dla każdego. Znalazły się tu zadania indywidualne i grupowe, interesujące pytania i mnóstwo propozycji wspólnej zabawy. Specjalnie dla nauczycieli autorzy przygotowali opisy celów i rozwijanych przez dziecko umiejętności matematycznych. Co można zbudować z drewnianych klocków w czterech kolorach? Jak można je pogrupować? Jak podpowiadać dziecku różne sposoby ich liczenia? Jak uczyć się szacowania, porównywania, działań matematycznych? Jak pomóc najmłodszym wypracować własne strategie rachunkowe? Sprawdź, jakie łamigłówki Twoje dziecko lubi najbardziej! Matematyka to także zabawa!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

Wróć do góry