hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.10.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 8 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sprawdziany. Matematyka. Klasa 6 (praca zbiorowa), na drugim Oblicza Wielkiej Brytanii (Dariusz Rosiak). Kolejny produkt to Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (Piotr Milewski) oraz Porady Lekarza Rodzinnego 127. Dieta bezglutenowa (praca zbiorowa).
1
Sprawdziany. Matematyka. Klasa 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Matematyka. Klasa 6
Dostępny
165 szt.

Tematycznie ułożone sprawdziany z matematyki dla klasy szóstej opracowane przez doświadczoną nauczycielkę: • nadają się do samodzielnej pracy dziecka, • ułatwiają powtórzenie wiadomości przed pracą klasową, • mogą być wykorzystywane podczas przygotowań do konkursu przedmiotowego, • umożliwiają powtórzenie wiadomości przed sprawdzianem szóstoklasisty, • są materiałami pomocniczymi dla nauczycieli, • pomagają w praktycznym sprawdzeniu wiedzy matematycznej, • zawierają karty odpowiedzi.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

38 osób kupiło
2
Oblicza Wielkiej Brytanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza Wielkiej Brytanii
Dostępny
28 szt.

Do czego Brytyjczykom służy dom? Dlaczego, gdy jeden Anglik otwiera usta, drugi już nim pogardza albo go nienawidzi? Czy brexit jest przejawem racjonalności Brytyjczyków, czy największym aktem kolektywnej głupoty w historii tego narodu? Dariusz Rosiak, znakomity reporter i obserwator świata, tym razem opisuje zjawiska, które w ciągu ostatnich trzech dekad kształtowały Wielką Brytanię. Czy rewolucja taczerowska i rządy Tony’ego Blaira leżą u podstaw brexitu? Skąd bierze się coraz większy strach Brytyjczyków przed pedofilią, przemocą na ulicach, utratą domu, zdolności kredytowej i wchłonięciem przez Europę? Oblicza Wielkiej Brytanii to zbiór opowieści o wyspiarzach i zaproszenie do podróży przez współczesną Wielką Brytanię wystosowane z rozwagą Elżbiety II i ironią Monty Pythona.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
3
Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat
Dostępny
349 szt.

„Siódmego czerwca 1613 roku do zatoki Nesvogur na półwyspie Snæfellsnes wpływa statek handlowy z Bremy. Na pokładzie stoi Daniel Vetter, Morawianin, członek Jednoty braci czeskich. Ma dwadzieścia jeden lat. W przyszłości będzie typografem, kierownikiem słynnej drukarni w Lesznie. Nie wiemy, jak wygląda, nie zachował się bowiem żaden jego portret. Możemy sobie tylko wyobrazić, że na jego twarzy rysuje się zmęczenie morską podróżą, a w sercu ciekawość siłuje się ze strachem. Ćwierć wieku później, w roku 1638, w prowadzonym przez Vettera warsztacie typograficznym Jednoty braci czeskich w Lesznie, ukazuje się książka pod tytułem Islandia albo Krótkie opisanie wyspy Islandyji. Wieść o pierwszym opisie wyspy wydanym w języku polskim roznosi się lotem błyskawicy po Europie. Wydany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Islandzkiej reprint dzieła Daniela Vettera wpadł mi w ręce, gdy szukałem inspiracji do podróży. Przeczytałem Islandię... w jeden wieczór. Przerzucając ostatnią stronę, wiedziałem, że opisuje ona dokładnie takie miejsce, jakie chcę odwiedzić. Wtedy też zdałem sobie sprawę, że właśnie przypada okrągła, czterechsetna rocznica wyprawy Daniela Vettera. Zapakowałem książkę Morawianina do plecaka i pojechałem na Islandię” – Piotr Milewski.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

2 osoby kupiły
4
Porady Lekarza Rodzinnego 127. Dieta bezglutenowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady Lekarza Rodzinnego 127. Dieta bezglutenowa
Dostępny
155 szt.

W numerze: - nietolerancja glutenu, - celiakia, - produkty dozwolone i zabronione - przepisy kulinarne.

3,99 zł
1 osoba kupiła
5
Tak się bawią i śpiewają dzieci, 18 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak się bawią i śpiewają dzieci, 18 CD
różni, Harmonia
Dostępny
5 szt.

Obszerny zbiór piosenek i pląsów, przy których świetnie bawią się dzieci, te młodsze i trochę starsze, a nawet dorośli. W publikacji zebrano kilkaset utworów i zabaw, pogrupowanych według tematów (np. piosenki o rodzinie, szkole i przedszkolu, porach roku i świętach), przeznaczenia (śpiewanki integracyjne, na powitanie i na pożegnanie, kołysanki, masażyki, kształtujące świadomość ciała) czy formy (np. przyśpiewki biesiadne, pieśni ludowe i regionalne, żartobliwe wyliczanki). Większość utworów to melodie popularne, znane i chętnie śpiewane od pokoleń. Nagrania piosenek zapisane na 18 płytach CD staną się zapewne doskonałym uzupełnieniem każdej domowej, przedszkolnej lub szkolnej kolekcji płyt muzycznych. Do wesołej zabawy zachęcą nie tylko przyjemne dla ucha śpiewanki, ale także opracowanie graficzne – duże kolorowe, często humorystyczne, ilustracje.

60,00 zł
47,40 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
6
Słownik uniwersalny włosko-polski / polsko-włoski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik uniwersalny włosko-polski / polsko-włoski
Dostępny
28 szt.

Słownik przydatny zarówno w czasie zagranicznych wojaży, jest też skuteczną pomocą w odnajdowaniu najczęściej używanych słów i zwrotów. Jest idealny na co dzień i w podróży. Słownik zawiera 40 000 haseł i zwrotów. Poręczny słownik na każdą okazję: • zawiera 40 000 haseł i zwrotów, co stanowi wystarczający zasób słownictwa do użytku w codziennym życiu, • dołączony kod zapewnia dostęp do 70 000 pojęć w słowniku online, • zapis fonetyczny ułatwia naukę poprawnej wymowy, • dodatkowe informacje: odmiana wyrazów, skrótowce, minirozmówki pomogą Ci w nauce języka, • twarda oprawa gwarantuje jego trwałość. PONS - europejska gwarancja jakości!

36,90 zł
29,15 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

1 osoba kupiła
7
Szarańcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szarańcza
Dostępny
258 szt.

W dogorywającym już po okresie ekonomicznej świetności Macondo, umiera znienawidzony niemal przez wszystkich mieszkańców lekarz, który niegdyś odmówił całemu miasteczku swej zawodowej pomocy. Teraz nadeszła dla Macondo chwila odwetu: lekarzowi zostanie odmówiony pochówek. Chyba że znajdzie się ktoś kto – wbrew miasteczku i pewnie samemu sobie – wyłamie się, by spełnić „haniebny obowiązek”. W swej debiutanckiej powieści przyszły noblista potrafił, we właściwy dla siebie sposób, połączyć narastające napięcie klasycznego westernu z nierozwiązywalnym konfliktem sumień antycznej tragedii, tworząc zarazem jedną z pierwszych „pieśni” eposu o Macondo i rodzie Buendía.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
8
High Expectations. B2-C1 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
High Expectations. B2-C1 + CD
Dostępny
24 szt.

Zbiór opowiadań w języku obcym w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Słuchaj nagrań w drodze do pracy lub szkoły albo w domu – włącz odtwarzacz i doskonal swój angielski. W dodatkowej książeczce znajdziesz opowiadania wraz z opracowanym do nich słownictwem.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
9
Niepełka. Moc marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepełka. Moc marzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Kolejny rok szkolny daje Niepełce i grupie jej przyjaciół impuls do nowych wyzwań. Wspólnie mierzą się z młodzieńczymi pomysłami. W pogoni za realizacją marzeń popełniają błędy, wpadając w pułapki zastawiane przez los. Niepełka nawiązuje korespondencyjną znajomość z chłopcem, ukrywając swoją niepełnosprawność. Wkrótce jej klasa zostaje wytypowana na polsko-niemieckie warsztaty. To nowe doświadczenie dla młodych Polaków będzie ciekawą lekcją życia. Jak to wpłynie na ich losy? Czego nauczą się od rówieśników zza Odry?

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
10
Tezeida. Opowieść mitologiczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tezeida. Opowieść mitologiczna
Dostępny
4 szt.

Śmierć, namiętność, władza! Barwna opowieść o życiu herosa wszech czasów. Heros ateński, pogromca Minotaura, kochanek królowej Amazonek, porywacz dwunastoletniej Heleny Trojańskiej. Życiowe zakręty Tezeusza zadziwiały i fascynowały nie tylko innych greckich herosów, ale nawet bogów z Olimpu. Postać, która przez wieki intrygowała największych pisarzy i poetów, powraca do nas w krwawej i pełnej namiętności powieści profesora Stanisława Stabryły, autora m.in. bestsellerowej Mitologii dla dorosłych oraz fascynującej Klątwy Pelopidów. Daj się porwać tej erudycyjnej opowieści o kulisach walki o władzę, kobiety, bogactwo i sławę. Dzięki sięgnięciu po oryginalne greckie źródła (m.in. biografię Tezeusza pióra Plutarcha, mitograficzne dzieło Apollodora, pracę Pauzaniasza, a także tragedie Eurypidesa) autorowi udało się mistrzowsko odtworzyć realia antycznego świata. Stanisław Stabryła (ur. 2 listopada 1936 we Lwowie) – polski filolog klasyczny, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat literatury łacińskiej okresu augustowskiego oraz kultury antycznej. Wieloletni dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
11
Ichigo ichie. Japońska sztuka przeżywania niezapomnianych chwil - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ichigo ichie. Japońska sztuka przeżywania niezapomnianych chwil
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.01

Z tej niezwykłej publikacji dowiemy się między innymi jak: • uwolnić się od przeszłości i przyszłości, by każdą przeżywaną chwilę móc uczynić wyjątkową wykorzystać w życiu praktykę zen i – niczym Steve Jobs – uczynić z niej swój klucz do sukcesu, • uczynić synchroniczność narzędziem świadomej magii, • doprowadzać w kręgach zawodowych i życiu prywatnym do niezwykłych spotkań, • poprawić nasze relacje dzięki nowemu ujęciu mindfulness, • otwierać tamę nurtowi energii twórczej zawsze, gdy będzie nam potrzebna.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

12
Atlas historii Polski. Od pradziejów do współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas historii Polski. Od pradziejów do współczesności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Atlas historii Polski zawiera mapy ukazujące historię ziem polskich od pradziejów do współczesności, ilustrujące historię polityczną, konflikty zbrojne (towarzyszą im szczegółowe plany ważniejszych bitew), rozwój gospodarki, strukturę ludnościową i wyznaniową. Warto zwrócić uwagę na unikalne mapy dotyczące szczegółowych zagadnień z historii polskiej XX wieku: udziału Polaków w I wojnie światowej, wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., migracji ludności podczas i tuż po II wojnie światowej, przebiegu Powstania Warszawskiego, protestów społecznych tuż po II wojnie św. i w kolejnych dekadach, przebiegu Akcji Wisłą i liczebności, rodzajów wojsk stacjonującej w Polsce armii radzieckiej. Ważnym uzupełnieniem informacji zawartych na mapach są kalendaria opisujące poszczególne okresy historyczne, a także statystyki przedstawione w formie wykresów i diagramów. Atlas skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: zainteresowanych dziejami swojego, kraju oraz chcących pogłębić i usystematyzować wiedzę uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

13
Pakiet. W kręgach władzy: Wotum nieufności / Większość bezwzględna / Władza absolutna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. W kręgach władzy: Wotum nieufności / Większość bezwzględna / W...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Bestsellerowa seria political fiction: Wotum nieufności, Większość bezwzględna i Władza absolutna! Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Tak rozpoczyna się pierwszy tom polskiego „House of Card”s, trzymającej w napięciu serii Remigiusza Mroza. Polska kilkakrotnie staje na krawędzi chaosu, a mrożące krew w żyłach wydarzenia, wydają się być tylko częścią większego spisku...

99,90 zł
72,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

1 osoba kupiła
14
W świetle i w mroku. Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hoppera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W świetle i w mroku. Opowiadania inspirowane malarstwem Edwarda Hopper...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.11

Alchemia obrazu i słowa – oto siedemnaście malarskich arcydzieł i siedemnaście nawiązujących do nich nowych opowiadań. Autorami zebranych w tomie opowiadań są wybitni pisarze, m.in. Stephen King, Joyce Carol Oates, Lee Child i Michael Connelly. Teksty zebrał i zredagował Lawrence Block. Łączy je jedno – każdy powstał z inspiracji jakimś dziełem kultowego amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera. Tematy, które artysta lubił i wybierał, są niczym filmowe kadry, które od razu skłaniają widza do snucia historii, uruchamiają wyobraźnię. Jego dzieła cechuje bardzo intymny nastrój. Autorzy opowiadań próbują uchwycić szczególne cechy malarstwa Hoppera. Niektórzy bezpośrednio nawiązują do sceny przedstawionej na płótnie, inni skupiają się na aurze, którą emanuje obraz, w jeszcze innych opowiadaniach pojawia się sam Hopper. Każde z opowiadań poprzedzone jest reprodukcją odpowiedniego obrazu i informacjami o jego twórcy.

50,00 zł
43,50 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

15
Jeden dzień w grudniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden dzień w grudniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

To klasyczna opowieść o miłości, której akcja rozgrywa się w ciągu 10 kolejnych świąt Bożego Narodzenia, powieściowy odpowiednik filmowych hitów: „To właśnie miłość” i „Dziennika Bridget Jones”. Laura nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – oczywiście do chwili, gdy nie zakochuje się w chłopaku, którego pewnego grudniowego dnia widzi na przystanku przez szybę zatłoczonego autobusu. Odnalezienie go to jedno z jej noworocznych postanowień. Po roku nieśmiałych poszukiwań spotyka go znowu, na świątecznym przyjęciu swojej najlepszej przyjaciółki Sary, która przedstawia go Laurze jako nową miłość swojego życia… Książka dla kobiet kochających życie, Jojo Moyes i Nicholasa Sparksa.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

16
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Kapłony i szczeżuje to opowieść o kuchni tak dawnej, że już zapomnianej. Kapłon, czyli wykastrowany i tuczony kogut, był najpopularniejszym składnikiem potraw w pierwszej polskiej książce kucharskiej, szczeżuje były desperacką próbą urozmaicenia diety biedaków. Kuchnia to jednak nie tylko przepisy i dania, to także wiedza o przyrodzie, smaku i świecie – dopiero na tej podstawie decydujemy, co jest, a co nie jest jedzeniem. Staropolska sztuka kulinarna przez wieki była pod przemożnym wpływem religii: post nie oznaczał tylko jedzenia ryby w piątek, kuchnia koszerna wpływała na zwyczaje żywieniowe chrześcijan, a kulinarne przemyślenia świętych Piotra i Pawła przez stulecia kształtowały naszą żywieniową wyobraźnię. Kuchnia polska, którą znamy, to twór stosunkowo nowy. Więc gdy szefowie kuchni prześcigają się w poszukiwaniu czegoś jeszcze bardziej zaskakującego, możemy sięgnąć do zapomnianej przeszłości. Możemy – „ku pokrzepieniu serc” – przypomnieć sobie oszołamiającą karierę znanego kiedyś w całej Europie „szczupaka po polsku”. Możemy cofnąć się do czasów, gdy „barszcz” oznaczał zupę z barszczu, gdy pasternak albo rzepa nie były tylko słowami ze staroświeckich przysłów, gdy kucharze i smakosze wiedzieli, jak się przyrządza żółtonosy czy sielankę. Do tej, zdawałoby się, przebrzmiałej, a jednak fascynującej wiedzy możemy sięgać także ku pokrzepieniu żołądków.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

17
Ta jedna miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta jedna miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie. Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie odnaleźć „tę jedną miłość”. Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu. Obserwowała wiele par, które połączyły się, idąc już nie osobno, ale razem przez świat. Zawsze zazdrościła im tej więzi, która splata na wiele lat. Florka kochała czekoladę i nie wyobrażała sobie bez niej życia. Jednak nie można objadać się słodyczami bez konsekwencji w postaci kilku zbędnych kilogramów. Pewnie dlatego coraz częściej czuła się najbrzydsza, najgrubsza i niekochana. Ale jak się ma takie przyjaciółki jak Florka, to można uwierzyć w cud. To one wysłały ją na zimowe wczasy pielęgnacyjne do nadbałtyckiego Mrzeżyna, które miały otworzyć nowy rozdział w jej życiu. Ale czy Florka pójdzie na ustępstwa i wprowadzi zmiany? Czy będzie miała szansę przywrócić smak swojemu życiu? A wszystko po to, by odnaleźć „tę jedną miłość”? Dorota Milli – autorka pięknych i pogodnych powieści, znów udowadnia, że prawdziwe szczęście może być w zasięgu ręku. Czy słońce czy deszcz, czy lato czy zima, ono może być tuż przy Tobie. A czy jest lepszy czas, aby w to uwierzyć niż Święta?

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
Moje życie, moja muzyka. Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie, moja muzyka. Autobiografia
Dostępny
37 szt.

Ennio Morricone jest moim ulubionym kompozytorem. Kiedy mówię „kompozytorem”, chcę postawić go obok Mozarta, Beethovena, Schuberta. – Quentin Tarantino Autoportret geniusza, który zmienił oblicze muzyki filmowej. Barwna, wciągająca i pełna anegdot opowieść Morricone o jego życiu: od początków kompozytorskich przez współpracę z najważniejszymi reżyserami włoskimi i światowymi – jak Leone, Pasolini, Bertolucci, Almodóvar – aż po Oscara otrzymanego w 2016 roku za muzykę do filmu Tarantino. Razem z Mistrzem zerkamy za kulisy show-biznesu. Dowiadujemy się, jak wielkie znaczenie w życiu artystycznym Morricone ma żona, czy wytoczono mu proces o plagiat i które gwiazdy rocka otwierają swoje koncerty jego muzyką. Maestro opowiada o przypadkach odrzucenia i o momentach, kiedy sam odmówił współpracy z gwiazdami. O tym, który wielki twórca filmowy zbył jego twórczość całkowitą obojętnością, a który pokochał go namiętnie. I o tym, dlaczego nie stworzył ścieżki dźwiękowej do „Mechanicznej pomarańczy”. Bez cienia wątpliwości to najlepsza z powstałych na mój temat książek, najbardziej autentyczna i szczegółowa, najlepiej dopracowana. I najbliższa prawdzie. – Ennio Morricone Alessandro De Rosa (ur. 1985 w Mediolanie) – kompozytor, zaczął studia muzyczne zachęcony przez Morricone, ukończył konserwatorium w Hadze, współpracował z Jonem Andersonem z grupy Yes. Ostatnio pracuje dla RSI (Radiotelevisione Svizzera di lingua Italiana) Ennio Morricone (ur. 1928 w Rzymie, zm. 2020 w Rzymie) – skomponował muzykę do ponad 500 filmów i spektakli. Tworzył także, o czym niewielu melomanów wie, kompozycje z własnej inspiracji, które sam nazywał muzyką absolutną Podążaj za dźwiękiem! Posłuchaj playlisty, która została utworzona na Spotify i zawiera wszystkie omawiane w książce utwory.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

19
QUIERO VOLVER. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
QUIERO VOLVER. CD
STOESSEL, MARTINA - TINI, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

20
Blizny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizny
Dostępny
4 szt.

Miłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć. Blizny to opowieść o wspaniałej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. To opowieść o złudnej nadziei, że to co odeszło może jakimś cudem powrócić. Ale czy można kochać pomimo śmierci ukochanej? Krzysztof Szablewski jest wziętym pisarzem. Na swojej drodze spotyka dużo od siebie młodszą Natalię, która jest chirurgiem. To jest miłość od pierwszego wejrzenia. Krzysztof i Natalia są przez kilkanaście lat szczęśliwym małżeństwem. Natalia umiera. Krzysztof popada w depresję, nie widząc sensu dalszego życia, do momentu, kiedy poznaje Annę. Kobieta swoim zachowaniem niesamowicie przypomina Natalię...

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

21
Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga
Dostępny
21 szt.

Pierwsza autoryzowana biografia Neila Armstronga, człowieka, którego jeden „mały krok” zmienił historię. Jego legenda rozpoczęła się w 20 lipca 1969 roku, gdy jako dowódca misji Apollo 11 stanął na Księżycu i wypowiedział słynne zdanie: To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości. Spokojny i bezpretensjonalny. Choć to on dowodził załogą, która podjęła pierwszą daleką wyprawę w kosmos, nie lubił być nazywany „Pierwszym Człowiekiem” i zawsze podkreślał, że misja była zespołową pracą ponad 400 tysięcy Amerykanów. Dumny z roli, jaką odegrał, nigdy nie przekuł jej w maszynkę do zarabiania pieniędzy. Fascynująca biografia, która pokazuje nie tylko życie Armstronga, ale i wartość jego dokonań dla całej ludzkości. Poznajemy człowieka zaangażowanego, pełnego poświęcenia, pewnego siebie i stanowczego, ale zawsze szanującego innych, lojalnego i skromnego optymistę, który unikał rozgłosu. To fascynująca i ponadczasowa opowieść o potędze ludzkiego umysłu i sile wytrwałości. „W swojej potężnej i dogłębnej biografii Armstronga Hansen osiągnął coś naprawdę niezwykłego. Opisując życie jednego człowieka, stworzył wspaniałą panoramę drugiej połowy XX wieku” –„Publisher Weekly”. „Ta książka to historia niezwykłego człowieka, o wielkiej skromności i pracowitości. Neil Armstrong jest już na orbicie wieczności, ale jego dokonania są nieśmiertelne, pozostają z nam na Ziemi do końca Świata” – gen. Mirosław Hermaszewski. W kinach film na podstawie książki z Ryanem Goslingiem w roli Armstronga.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

22
Hologram. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hologram. CD
Saszan, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

10,99 zł
Powiadomienie
23
Mapa świata 1:60 000 000. Plansza edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa świata 1:60 000 000. Plansza edukacyjna
Niedostępny
Brak

Świat – mapa ścienna w skali 1:60 000 000 – fizyczno-polityczna. Przejrzystemu obrazowi ukształtowania lądów i oceanów towarzyszą takie elementy treści jak: główna sieć rzeczna i najważniejsze jeziora, opisy ważniejszych krain geograficznych, wysp, półwyspów, mórz, basenów i grzbietów oceanicznych. Stolice państw oraz wielkie miasta, a także granice krajów i terytoriów zależnych dopełniają obraz współczesnego świata.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

24
Mapa Europy 1:10 000 000. Plansza edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Europy 1:10 000 000. Plansza edukacyjna
Niedostępny
Brak

Europa – mapa ścienna w skali 1:10 000 000 – fizyczno-polityczna. Szczegółowo przedstawione ukształtowanie powierzchni oraz opis krain geograficznych umożliwia charakterystykę środowiska poszczególnych państw. Wyraźnie widoczne granice państw, bogata sieć komunikacyjna oraz duża liczba miejscowości to ważne atuty mapy.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

25
Mapa Polski dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Polski dla dzieci
Niedostępny
Brak

Podręczna mapa Polski dla dzieci jest nie tylko estetyczna i wygodna do wyeksponowania na ścianie. Zawiera treści, które przyciągają dzieci. Na jednej stronie zaznaczone są główne atrakcje turystyczne Polski, w miastach, i poza nimi, pokazane są parki narodowe, a wszystko ilustrują ładne rysunki. Ponadto pomiędzy miastami zaznaczono główne drogi z podziałem na autostrady i inne drogi krajowe oraz główne koleje. Obecną i byłą stolicę Polski: Warszawę i Kraków przedstawiono na planach z propozycją spacerów po ich zabytkowych centrach. Druga strona zawiera mapy i zdjęcia omawiające ukształtowanie terenu w Polsce – pokazując gdzie znajdują się góry z kotlinami, wyżyny, niziny, jaki im towarzyszy krajobraz. Opisy i zdjęcia oraz sugestywny rysunek pięter roślinnych w Tatrach wyglądają naprawdę zachęcająco. Ten szkolny temat jest w tej wersji naprawdę przyjazny.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Mapa Polski. II RP. Plansza edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa Polski. II RP. Plansza edukacyjna
Niedostępny
Brak

Polska – mapa historyczna – to wyjątkowa mapa, zawierająca mapy administracyjne Polski, od Polski pierwszych Piastów, poprzez Jagiellonów, rozbiory, II Rzeczypospolitą aż do Polski współczesnej. Mapa II Rzeczypospolitej (podział administracyjny z 1930) jest nałożona na obecną mapę Polski, obie w skali 1:2 mln.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

27
Zegar. Plansza edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar. Plansza edukacyjna
Niedostępny
Brak

Tarcza zegarowa z zaznaczonymi i opisanymi godzinami, informacje graficzne o liczeniu minut na zegarze – 1 godzina to 60 minut; ciekawostka o sekundach; godziny przed i południu – oznaczenia i nazwy.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

28
Inny Świat. Tom 7. Genesis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat. Tom 7. Genesis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Ścigani przez imperatora i przez Entropię, Matt, Tobias, Amber i ich przyjaciele muszą uciekać na nieznane ziemie, by zdobyć ostatnie Jądro Ziemi, zanim zostanie zniszczone. Ale podziemny świat, do którego trafiają, kryje nie tylko zagrożenia. Ma wiele niesamowitych tajemnic. Zbliża się wojna. I nie da się uniknąć ofiar. Trwa ostatni wyścig. Inny Świat wreszcie ujawnia wszystkie swoje sekrety.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

29
Inny Świat. Tom 6. Neverland (wydanie 2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat. Tom 6. Neverland (wydanie 2)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Szósty tom fascynującego cyklu „Inny Świat”. Wróg zniszczył drugie Jądro Ziemi, rozdzielił Matta, Amber i Tobiasa. Podczas gdy Entropia i jej potworne istoty kontynuują swe dzieło zniszczenia, Matt odkrywa Neverland, ukrytą i tajemniczą fortecę Zjaw – młodych rebeliantów z imperium Oza. Czy uda się na czas odbudować Przymierze Trojga i uratować Europę? Nadchodzi pora, aby wyjawić ostatnie tajemnice Innego Świata...

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

30
Bajki pełne mądrości. Opowieści La Fontaine'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki pełne mądrości. Opowieści La Fontaine'a
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Oto wspaniały tomik bajek Jeana de La Fontaine’a w znakomitych tłumaczeniach Władysława Noskowskiego, Adama Mickiewicza, Franciszka Kniaźnina i Ignacego Krasickiego. Te wierszowane bajki to klasyka literatury, która wciąż bawi i uczy życiowej mądrości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bohaterami tych utworów najczęściej są zwierzęta. Ich historie to także zachęta do wielu ciekawych rozmów o życiu, przyjaźni, dobru i złu. Zapraszamy do świata bajek La Fontaine’a, pełnych ponadczasowych mądrości. Odbiorcy: – dzieci, które poznają bajki La Fontaine’a w klasycznej odsłonie; – rodzice i opiekunowie, którzy chcą podarować dzieciom interesującą i wartościową książkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę: – dzięki niej dzieci poznają klasyczne bajki La Fontaine’a w znakomitych tłumaczeniach; – opatrzona jest ciepłymi, pełnymi humoru ilustracjami; – to klasyka literatury, której nie może zabraknąć na półce żadnego dziecka.

11,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

31
Szpilki 34mm mix 100szt. p.12 TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,30 zł
7,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

32
Marker permanentny czarny ze ściętą końcówką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker permanentny czarny ze ściętą końcówką
MICHALCZYK I PROKOP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

5,99 zł
Powiadomienie
33
Ołówek Pixell HB  TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
Powiadomienie
34
Ołówek Pixell B2 p12 TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
Powiadomienie
35
Magnesy do tablic 50mm/3 żółty język. TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

36
Ołówek Pixell H - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek Pixell H
Tetis, 1
Niedostępny
Brak

Ołówek grafitowy w drewnianej oprawce to bardzo przydatny artykuł nie tylko w szkole, ale również w biurze czy w domu. Heksagonalny kształt ułatwia poprawne trzymanie. Ołówek ma twardość H. Długość: 17.6 cm

2,99 zł
Powiadomienie
37
Długopis aut.boczny niebieski p50. TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis aut.boczny niebieski p50. TETIS
Tetis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

2,99 zł
Powiadomienie
38
Długopis aut.boczny czarny p50. TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
Powiadomienie
39
Długopis żel. niebieski  p12. TETIS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
40
Czytam sam. Królewna śnieżka. Książka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Królewna śnieżka. Książka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Bajki z tej serii zostały przygotowane specjalnie do samodzielnego czytania. Piękne ilustracje zachwycą wszystkie dzieci, a proste zdania pomogą im nabrać zaufania do własnych umiejętności, tak aby każdy początkujący czytelnik mógł na koniec powiedzieć z dumą: "Czytam sam!" W każdej książce znalazły się dodatkowo naklejki, które dzieci mogą przykleić, gdzie tylko zechcą. W serii m.in.: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Trzy małe świnki, Królowa śniegu, Pinokio, Czerwony Kapturek, Mała Syrenka, Piękna i Bestia, śpiąca Królewna.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

41
Czytam sam. Roszpunka. Książka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Roszpunka. Książka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Bajki z tej serii zostały przygotowane specjalnie do samodzielnego czytania. Piękne ilustracje zachwycą wszystkie dzieci, a proste zdania pomogą im nabrać zaufania do własnych umiejętności, tak aby każdy początkujący czytelnik mógł na koniec powiedzieć z dumą: "Czytam sam!" W każdej książce znalazły się dodatkowo naklejki, które dzieci mogą przykleić, gdzie tylko zechcą. W serii m.in.: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Trzy małe świnki, Królowa śniegu, Pinokio, Czerwony Kapturek, Mała Syrenka, Piękna i Bestia, śpiąca Królewna.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

42
Działania nieregularne. Klucz do niepokonalnej potęgi obronnej Polski w XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania nieregularne. Klucz do niepokonalnej potęgi obronnej Polski ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

Przy tak ogromnym doświadczeniu w prowadzeniu działań nieregularnych w starciach zbrojnych różnych cywilizacji konieczne jest, aby poznać ich tajniki i dobrodziejstwo wykorzystania tego typu formy walki zbrojnej do obrony Rzeczypospolitej. Autorzy prezentują ten aspekt działań bojowych w sposób wysoce analityczny - w oparciu o ogromny zasób źródeł, tworząc tym samym ważny zasób wiedzy niezbędnej do poznania przez polityków, strategów, wojskowych i obywateli, nawet tych nieparających się na co dzień sztuką wojenną, ale świadomych zagrożeń wynikających z geopolitycznego położenia i doświadczenia Polski w kontekście wielowiekowych oddziaływań zbrojnych jej sąsiadów. Treści zawarte w książce obrazują wagę właściwych środków obrony państwa, co w wypadku Polski jest żywotnym interesem wszystkich obywateli. Działania nieregularne do tych środków bezwzględnie należą. Dlatego książka powinna stać się źródłem do rozważań strategicznych zarówno na forum szkół wyższych, jak i gremiów politycznych oraz tych wszystkich, dla których ważna jest skuteczna obrona państwa. PROF. DR HAB. INŻ. JAN PIĘTA Działania nieregularne od zarania dziejów towarzyszą walce zbrojnej, a w ostatnich wiekach ich znaczenie istotnie wzrasta, chociaż stosowano je zawsze, lecz należycie nie eksponowano - przynajmniej w Polsce, bo były wysoce niewygodne dla dokonujących lub przygotowujących agresję na Rzecząpospolitą. A wiedza i umiejętności związane z ich stosowania są strategicznie ważne dla właściwej obrony Państwa Polskiego. Treści rozwiązania proponowane w publikacji warto upowszechniać nie tylko na forach akademickich, ale przede wszystkim w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe RP, zaś umiejętności w ich prowadzeniu trzeba koniecznie doskonalić w formacjach powszechnej Obrony Terytorialnej i trenować w wojskach operacyjnych. Działania nieregularne są bowiem strategiczną podstawą skutecznej obrony militarnej Polski. PROF. DR HAB. MIECZYSŁAW KOZIŃSKI To książka daleko wykraczająca poza ramy historii wojskowości, strategii wojskowej, nawet nauk o bezpieczeństwie. Oparta na żelaznej analizie, rzetelnych źródłach oraz wnikliwych studiach porównawczych jest lekturą adresowaną do tych wszystkich ludzi, dla których państwo polskie i idea niepodległości są wartością pierwszoplanową. Autorzy - wybitni naukowcy - zaapelują o myślenie pozbawione złudzeń, chłodno skalkulowane, skutkujące podejmowaniem działań realnie zwiększających potencjał obronny Polski relatywnie niskimi nakładami finansowymi. Działania nieregularne - rozumiane jako metoda - to także wyraźny sygnał dla każdego, kto chciałby integralność terytorialną naszego kraju naruszyć. Sądzę także, że w świecie głębokich zawirowań, niepewności polityczno-ekonomiczno-militarnej, w obliczu potęgi "kultury globalnej ponowoczesności" i prób wywyższania się niektórych państw, jest to realna odpowiedź na realne problemy i zagrożenia. DR HAB. PROF. NDZW. MARIUSZ Z. JĘDRZEJKO

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

43
Stracone dziesięciolecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracone dziesięciolecie
Dostępny
68 szt.

Prezydent Rosji Władimir Putin w 2007 r. na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium otwarcie zakwestionował ustalony po rozpadzie ZSRR ład międzynarodowy. W 2008 r. wybuchła wojna między Rosją a Gruzją - Rosja oderwała dwie prowincje Gruzji. W 2014 r. Rosjanie anektowali Krym i rozpoczęła się trwająca do dziś rebelia sił prorosyjskich na wschodniej Ukrainie. Rosja i Ukraina, sąsiedzi Polski, walczą ze sobą. Polska powinna w 2007 r. podjąć budowę systemu obrony kraju, który zagwarantowałby bezpieczeństwo polskich granic. Gdyby to zrobiono, to po dziesięciu latach, do 2017 r., można było ten cel osiągnąć. Nic takiego się nie stało. Do dziś nie ma właściwej strategii obronności RP, procesy budowy sił zbrojnych RP są chaotyczne, a zakupy uzbrojenia skandalicznie nieudolne. O tym wszystkim piszę w mojej książce i dlatego też nazwałem ją Stracone dziesięciolecie, uważam bowiem, że lata 2007-2017 straciliśmy dla naprawy naszej obronności. Romuald Szeremietiew, syn Rosjanina, który wybrał Polskę. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Podjął działalność niepodległościową w Nurcie Niepodległościowym (1972-1976), następnie współtworzył Konfederację Polski Niepodległej i nią kierował. Prześladowany przez władze PRL w 1981 r. został skazany przez sąd wojskowy na 5 lat więzienia za "obalanie ustroju przemocą". Zwolniony na mocy amnestii w 1984 r. założył w konspiracji Polską Partię Niepodległościową, którą kierował. W 1992 r. został wiceministrem, a następnie pełnił obowiązki ministra obrony. W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP i sekretarzem stanu - pierwszym zastępcą ministra obrony. Oskarżony fałszywie o korupcję i usunięty z MON w lipcu 2001 r. został po dziewięciu latach oczyszczony z zarzutów prawomocnymi wyrokami. Podjął pracę jako wykładowca akademicki, zajmując stanowiska profesorskie, m.in. w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie był dyrektorem instytutu, a następnie dziekanem wydziału prawa. Obecnie jest profesorem Społecznej Akademii Nauk. Jest członkiem władz partii "Porozumienie" Jarosława Gowina. W listopadzie 2017 r. został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

79,90 zł
63,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

44
Torebka ozdobna. Lux Kids - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna. Lux Kids
Rozette, 12 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.30

Torby papierowe, ozdobne z wzorami graficznymi. Wymiary: 18.0 x 24.0 x 8.0 cm 12 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

4,60 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,3%
oszczędzasz 0,61 zł

45
Figurka z pojazdem, Rafcio Śrubka. Flying Rusty Kart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka z pojazdem, Rafcio Śrubka. Flying Rusty Kart
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.28

Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, możesz to też zbudować. Bądź jak Rafcio Śrubka. System spójnych pomiędzy zestawami elementów pozwala dziecku tworzyć i odtwarzać, inspirując się ulubionym serialem i bohaterami bajki. Zestaw zawiera pojazd z minifigurką ulubionych bohaterów. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne, aby zacząć zabawę!

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

46
Puzzle 12 elementów. Carotina Baby. Dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 12 elementów. Carotina Baby. Dżungla
Lisciani, 12 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.25

Ułóż puzzle i baw się ze zwierzętami z dżungli. 12 elementów do połączenia, w tym 6 figurek zwierząt. Dzięki puzzlom dziecko uczy się rozpoznawać kształty i dopasowywać je do odpowiednich elementów. Po złożeniu puzzli dziecko otrzymuje obrazek dżungli, w której znajdzie świnkę, konia, owcę, psa i inne zwierzaki. Dodatkowo maluch może ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i dopasowywanie ich do odpowiednich elementów. Podobne aktywności pozwalają na rozwój motoryki małej, szczególnie ważnej od najmłodszych lat. Wymiary opakowania: 28.5 x 25.5 x 5.5 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

56,80 zł
50,55 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,25 zł

47
Alert - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alert
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.18

Zwieńczenie trylogii, która stanowi bilet na miejsce w pierwszym rzędzie genialnego widowiska. Ostatni akt otwiera pogrzeb Ryglewicza. Po jego heroicznej śmierci za murami Monte na drodze Antona Danielewicza do wolności pozostał tylko Insight – tajna instytucja rządowa, odpowiedzialna za archiwizację danych. W jego scenariuszu próbuje namieszać Miłosz Goczałka, technik kryminalistyki KWP w Krakowie, który niezłomnie próbuje dopaść Antona i zrozumieć, dlaczego eliminuje on najbliższych współpracowników. Celem dotarcia do jego siatki Miłosz wysyła w teren Alicję Dromek. Strefa cienia okazuje się przestrzenią sprzecznych interesów politycznych, gdzie przypisane role nie są wiążące, a podejmowane działania stanowią wynik odgórnego sterowania. Trwa wirtuozerska gra oparta na domysłach, a punkt kulminacyjny uruchamia alert – to zwiastun, że prawdziwe widowisko właśnie się rozpoczęło.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

48
COMPLETE CLAPTON. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
COMPLETE CLAPTON. CD
Eric Clapton, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

49
Uciekający pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekający pies
Smily Play
Dostępny
34 szt.

Uciekające zwierzaki to pluszowe zabawki wykonane z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. Przeznaczone są dla maluchów już od 3 miesiąca życia, ale doskonale będą bawić się nimi również starsze dzieci. Uciekające zwierzaki wydają śmieszne dźwięki, grają melodyjki, mają szeleszczące elementy. Kiedy dziecko lekko uderzy, zwierzątko zacznie wibrować i uciekać. Zachowanie zabawki nie tylko wzbudzi mnóstwo śmiechu, ale też zachęci dziecko do pełzania, raczkowania i biegania. Cechy produktu: – rozwija sprawność małych rączek, – stymuluje zmysł wzroku i dotyku, – wspomaga koordynację ruchową i naukę raczkowania oraz chodzenia, – zachęca do kreatywnej, samodzielnej zabawy, – gra wesołe melodie. Z pomocą tej przytulanki Twoje dziecko z pewnością błyskawicznie opanuje umiejętność raczkowania, jak i postawi pierwsze samodzielne kroki. Zabawka jest całkowicie bezpieczna dla dziecka, wykonana z najwyższej jakości atestowanych materiałów. Wymaga 3 baterii typu AAA 1.5V (w zestawie).

113,20 zł
101,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,32 zł

50
Samochód zdalnie sterowany. Scuderia Ferrari RC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód zdalnie sterowany. Scuderia Ferrari RC
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Dołącz do słynnego teamu Ferrari! Wsiądź do samochodu wyścigowego Ferrari F1 i wygraj Grand Prix! Zdalnie sterowane auto jest wyposażone w technologię sterowania radiowego, wzorowaną na F1 kierownicę i najprawdziwsze odgłosy ryku silnika! Kierowca rajdowy jest w środku i czeka na sygnał do startu. Jego pojazd to słynna Formuła 1 Ferrari. Rozpoznasz go po charakterystycznym czerwonym kolorze, smukłym, ergonomicznym kształcie, ogromnych kołach o szerokich oponach i lakierze pokrytym logotypami sponsorów. To najprawdziwsza F1 w wersji mini, dla mini fanów wyścigów i włoskich aut. Chwyć pilota w ręce, jest ergonomiczny więc uda ci się to bez problemu. Czy coś ci przypomina? Tak! Pilot zdalnego sterowania wygląda, jak kierownica wyścigówki! Przyciski kierunkowe pozwolą autku jechać w 4 kierunkach, a manewry te pomagają ćwiczyć koordynację ręki i precyzję. Podczas jazdy samochód wydaje odgłosy przypominające te prawdziwe. Gdy naciśniesz głowę kierowcy usłyszysz jeszcze więcej charakterystycznych dla wyścigów dźwięków. Zdalnie sterowany samochód Scuderia Ferrari RC Chicco zachwyci każdego małego fana motoryzacji (i tego dużego też). Uwaga: Samochód wymaga czterech alkalicznych baterii AA 1,5 V, a pilot wymaga dwóch baterii alkalicznych 1,5 V AAA (brak w zestawie). Wymiary: • długość auta: 24.0 cm

159,90 zł
143,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,99 zł

51
Muzyczna karuzelka. Infantino 3w1, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczna karuzelka. Infantino 3w1, różowa
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Wielofunkcyjny projektorek dostosowuje się do różnych etapów rozwojowych Twojego maleństwa: – karuzelka z delikatnym światłem i muzyką (0-5 miesięcy), – lampka nocna z muzyką montowana na łóżeczko (6-18 miesięcy), – lampka z muzyką na stolik nocny (od 18 miesięcy). Projektor wyświetla gwiazdki oraz gra kojące melodie, które uspokajają dziecko, pomagając mu zasnąć. Na karuzeli, przy dźwiękach muzyki kręcą się urocze zwierzątka. Urządzenie posiada 2 tryby odtwarzania: tryb dzienny i nocny. W trybie dziennym: – 0-3 min – włączona jest tylko lampka, – 4-15 min – włączona jest lampka i muzyka, – 16-20 min – włączona jest lampka muzyka i projektor. W trybie nocnym: – 0-10 min – włączona jest muzyka, lampka oraz projektor, – 11-20 min – włączona jest tylko lampka nocna, pozostałe funkcje są wyłączone. Projektor odtwarza 6 melodii i 4 odgłosy natury. Posiada funkcję regulacji głośności. Karuzelka 3w1 pomoże uciszyć maluszka światełkami, ruchem oraz muzyką i stworzyć mu rytuał zasypiania. Z łatwością można przymocować ją do łóżeczka.

154,90 zł
147,90 zł
Powiadomienie

Rabat 4,5%
oszczędzasz 7,00 zł

52
Figurka z pojazdem Rafcio Śrubka, Balloon Blaster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka z pojazdem Rafcio Śrubka, Balloon Blaster
Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.04

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

53
Dom wilka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom wilka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Dom wilka to pełna niespodziewanych zwrotów akcji powieść przygodowa z gatunku fantastyki miejskiej. Poznaj Artura i wyrusz z nim na niesamowitą wyprawę do świata równoległego. Spotkaj oryginalnych bohaterów i odkryj mroczne tajemnice niezwykłego Instytutu Archeologii. Trolle, krasnoludy i lot sterowcem. Zadziwiające eksperymenty i spotkanie z niebieskookim wilkiem. To wszystko i dużo więcej na kartach powieści, która zabierze Was w szaloną podróż do zupełnie innego świata.

28,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

54
Zielone Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielone Boże Narodzenie
Dostępny
6 szt.

Cudowne Boże Narodzenie z przepysznym jedzeniem – przygotowanym z samych produktów roślinnych! W książce znajdziecie wegańskie przepisy na świąteczne potrawy do podania na wieczerzę wigilijną i między świętami oraz podczas adwentowych spotkań przy kawie i grzanym winie. „Zielona” Gwiazdka to naprawdę uroczysty czas dla ludzi, zwierząt i naszego środowiska. I czas objadania się: daktylowe praliny, chleb z orzechami i cynamonem, słonecznikowe klopsiki, marynowana na słodko cukinia, cebula z pieca – to tylko część pysznych przepisów na niezapomniane święta. Karoline Jönsson, szwedzka autorka przepisów kulinarnych i promotorka wegetarianizmu, która najchętniej je to, co sama wyhoduje w swoim ogrodzie, podsuwa pomysły na kolorowy, suto zastawiony i całkowicie roślinny stół świąteczny. Znajdzie się na nim miejsce nie tylko dla tradycyjnych potraw, lecz także zupełnie nowych świątecznych przysmaków, które grzeją, sycą i mówiąc w skrócie – smakują Bożym Narodzeniem. Rzecz jasna jest tu też rozdział o wypiekach i łakociach, które są nieodłączną częścią świąt. Do tego znajdziecie przepisy na napoje i propozycje dań „z resztek” na okres świąteczno-noworoczny. Karoline Jönsson zaprasza was do siebie, byście śledzili jej przygotowania do nastrojowych, uroczych zielonych świąt. Karoline Jönsson – szwedzka blogerka, autorka książek kulinarnych. Jej blog det goda gröna uważa się za najlepszy szwedzki blog kulinarny. W 2015 roku poprowadziła pierwszy całkowicie wegetariański program w szwedzkiej telewizji. W Wydawnictwie Marginesy ukazał się jej bestseller Zielona spiżarnia. Jedzenie z mojego ogrodu (2018).

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

55
Pod podszewką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod podszewką
Dostępny
1007 szt.

Kolekcja mody jest trochę jak książka, w której poukrywane są zaskakujące pomysły, znaczenia i historie. Pod podszewką można często znaleźć o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka Pod podszewką to opowieści, stroje i fotografie pisarzy. Autorki asystowały bohaterom w procesie tworzenia. Powstało kilkanaście human stories, które pozwalają wejść do świata pisarza od kuchni, a w tym przypadku – od strony szafy. Co w niej wisi? I dlaczego? Rozmowy dotyczą poszukiwania siebie, wizerunku i poglądów na życie. Sukience z granatowego jedwabiu z wyłaniającą się halką przedstawiającą rycinę, w której Olga Tokarczuk odbierała nagrodę Bookera, towarzyszy cała opowieść. I tak jest w przypadku wszystkich autorów. Każdy prezentowany tu strój jest częścią niepowtarzalnej i unikatowej kolekcji literackiej. W ramach projektu powstała cała garderoba – od kapelusza do skarpetek (m.in. trencz jak z kryminału; marynarka z wszytym wierszem; koszula w paski z biblii Gutenberga; czerwona suknia z pajęczyną na plecach; kimono; damski garnitur i męska bielizna z haiku Basho). Projektanci kolekcji to nie tylko wspaniali pisarze – to też osoby, dla których wizualna sfera istnienia jest ważna, którzy świetnie potrafią się zaprezentować i robią to z pełną świadomością. I nie boją się o tym mówić. „W ubieraniu zawarty jest akt twórczy” – Olga Tokarczuk. „Krawata nie noszę. Po to zostałem artystą, żeby być wolnym od tego rodzaju przymusu. Mam ogromną sympatię do spodni dresowych, nie ma ubrania, którego bym bardziej nie kochał” – Łukasz Orbitowski. „Po co kobietom sukienki? Dla mnie jest to kwestią zmysłowego bycia w świecie. Wszystkie potrzebujemy piękna. I pięknych sukienek, żeby bez wstrętu patrzeć na siebie w lustrze” – Joanna Bator. „Nie mam co na siebie włożyć” jest jakimś refrenem, który pojawia się w naszym życiu” – Anna Dziewit-Meller. „Sukienka to mój pancerz, rodzaj tarczy. Żeby mnie nikt nie zranił. Mam oddzielny pokój dla moich sukienek. Każdy kto do mnie przyjdzie, myśli, że jestem kompletną dewiantką. Jestem, a to jest nałóg. Sukienek mam 500!” – Katarzyna Bonda. „Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić brzydkie sukienki!” – Sylwia Chutnik. „Dla mnie ubiór nie jest istotny. Lubię po prostu się dziwnie ubierać” – Jacek Dehnel. Sylwia Stano i Zofia Karaszewska, pisarki, dziennikarki i krytyczki literackie. Współpracowały m.in. z Polskim Radiem i miesięcznikiem „Elle”. Obecnie piszą o literaturze i czytaniu w „Przekroju”. Autorki literackiego bloga „Książniczki mają zdanie”. Współorganizatorki festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

56
Top Bright. Klocki drewniane, alfabet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright. Klocki drewniane, alfabet
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Kolorowe drewniane klocki pomagające w nauce alfabetu. Zestaw zawiera 60 elementów.

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

57
Top Bright. Autobus drewniany interaktywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright. Autobus drewniany interaktywny
Brimarex
Dostępny
3 szt.

Drewniany autobus edukacyjny spodoba się dzieciom. Pojazd wykonano z drewna oraz wysokiej jakości nietoksycznego plastiku. Zabawka z jednej strony jest klasycznym pojazdem, a z drugiej edukacyjną zabawką rozwijającą wszystkie podstawowe obszary umiejętności dziecka. Wymiary zabawki: 24.0 x 21.0 x 18.0 cm Wymiary opakowania: 26.0 x 22.0 x 20.0 cm

135,30 zł
124,48 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,82 zł

58
Top Bright - Domino drewniane 100el. BRIMAREX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright - Domino drewniane 100el. BRIMAREX
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

74,90 zł
68,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,99 zł

59
Top Bright - Domek z młotkiem do wbijania kulek BRIMAREX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Bright - Domek z młotkiem do wbijania kulek BRIMAREX
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

57,90 zł
53,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

60
FORMATEX X-Shot ZURU Bug Attack, Combo Rapid & Eliminator w pud. 4804 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
214,00 zł
196,88 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,12 zł

61
Marginal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marginal, CD
Pablopavo & Ludziki, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Lista utworów: 1. Marginal Intro 2. Karwoski 3. Światła na statku 4. Szmerem 5. Ochota 6. Agata 7. Brązowy i niebieski 8. Kogo 9. Panie inżynierze 10. Piosenka 11. Niskie słońce 12. PKB 13. W przytułku

37,90 zł
37,14 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

62
Dziennik innych zajęć specjalistycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik innych zajęć specjalistycznych
Dostępny
197 szt.

Polecamy na nowy rok Dziennik innych zajęć specjalistycznych, przeznaczony dla logopedy, korekcyjno-kompensacyjnych, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego, muzykoterapeuty, pedagoga specjalnego. Dziennik przygotowany jest w formacie A4 ze skrzydełkiem, na którym wpisujemy imiona i nazwisko, objętości 140 stron, na których do Państwa wykorzystania są opracowane: tygodniowy rozkład zajęć, informacje o wychowankach, wykaz obecności dzieci na zajęciach, plan pracy, podstawa zakwalifikowania na zajęcia (diagnoza), indywidualny program terapii, analiza postępów dziecka, zalecenia do dalszej pracy, realizacja programu zajęć, kontakty z rodzicami, nauczycielami, poradniami specjalistycznymi, inne, hospitacje, uwagi i notatki. Tabele dziennika opracowała Pani Anna Franczyk natomiast konsultowała Pani Agnieszka Kucharska. Podstawa prawna polecanego Dziennika to: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. z 2017 r., poz. 1646)

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

63
Jęzorki Szybciorki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jęzorki Szybciorki
Epee, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.02

Owada strąć, kameleonem bądź! Rzuć wyzwanie swoim przyjaciołom i złap jak najwięcej owadów. Ustaw karty z owadami i odkryj kartę wyznaczającą cel. Teraz załóż maskę i poczuj się jak prawdziwy kameleon! Trafiaj celnie, a zasłużysz na miano Jęzorka Szybciorka! Zawartość opakowania: • 2 maski kameleona (2 x jęzorki i 2 x plastikowe pyszczki kameleona), • 10 kart z owadami, • 10 kart gry, • instrukcja z zasadami gry, • 10 podstawek do kart.

23,90 zł
21,03 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,87 zł

64
Agroturystyka. Signum turystyki i obszarów wiejskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agroturystyka. Signum turystyki i obszarów wiejskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Książka jest jednym z nielicznych opracowań z zakresu agroturystyki, w którym przedstawiono tak szerokie spektrum zagadnień dotyczących problematyki uwarunkowań rozwoju usług agroturystycznych i funkcjonowania gospodarstw agroturystycznych w Polsce. Temat jest bardzo aktualny i wychodzi naprzeciw potrzebom nauki oraz praktyki rolniczej i turystycznej. Książka powinna znaleźć szerokie grono odbiorców: studentów kierunku agroturystyka, turystyka i rekreacja i kierunków pokrewnych (przydatne w dydaktyce są m.in. zagadnienia do dyskusji i zalecana lektura – przedstawione w książce na zakończenie każdego rozdziału głównego), przedstawicieli samorządów lokalnych (zwłaszcza tych, które czynnie wspierają rozwój agroturystyki, ale i tych, które mają dopiero takie plany, przedstawicieli nauki, branży turystycznej i ekonomicznej, a także branży rolniczej czy ogrodniczej (zwłaszcza osób rozważających podjęcie działalności agroturystycznej), jak też samych usługodawców agroturystyki”.– z recenzji dr. hab. prof. nadzw. Cezarego Kwiatkowskiego Spis treści Słowo wstępne 1. Turystyka a obszary wiejskie Europy 1.1. Definicje i rodzaje turystyki 1.2. Obszary wiejskie i model rolnictwa w Unii Europejskiej 1.3. Doświadczenia krajów europejskich w aktywizacji wsi poprzez turystykę 2. Obszary wiejskie i fazy rozwoju turystyki w Polsce. Systematyka pojęć 2.1. Obszary wiejskie w Polsce 2.2. Fazy rozwoju turystyki na obszarach wiejskich Polski. Ewoluowanie terminów 2.3. Agroturystyka w systemie pojęć bliskoznacznych oraz jej wyróżniki 2.4. Systematyka pojęć w kontekście wybranych obszarów językowych 3. Gospodarstwa agroturystyczne w Polsce: cechy rozwoju, oferta, kreatorzy i konsumenci 3.1. Cechy rozwoju liczbowego i tendencje dotyczące lokalizacji gospodarstw agroturystycznych 3.2. Typy gospodarstw agroturystycznych i sylwetki ich właścicieli 3.3. Oferta i jej rodzaje a produkt agroturystyczny 3.4. Konsumenci usług agroturystycznych 4. Uwarunkowania prawno-organizacyjne polskiej agroturystyki 4.1. Uregulowania prawne dotyczące podmiotów rozwijających agroturystykę 4.2. Stowarzyszenia agroturystyczne i cechy ich działalności 4.3. Samorząd polskiej agroturystyki 4.4. Kategoryzacja wiejskiej bazy noclegowej 4.5. Mechanizmy działań podmiotów wspierających rozwój agroturystyki 5. Empiryczne egzemplifikacje rozwoju agroturystyki – region łódzki 5.1. Podstawowe informacje o regionie 5.2. Gospodarstwa agroturystyczne w świetle regionalnego konkursu „Złota Grusza” 5.3. Polaryzacja oferty agroturystycznej w otoczeniu łódzkiej metropolii 6. Refleksje teoretyczne w dziedzinie agroturystyki 6.1. Przemiany na wsi pod wpływem agroturystyki 6.2. Grupy czynników i klucze uwarunkowań rozwoju agroturystyki od strony podaży 6.3. Model bilansu efektów rozwoju agroturystyki 6.4. Agroturystyka w kreowaniu typów przestrzeni turystycznej 7. Od bilansu doświadczeń do poszukiwania nowych paradygmatów rozwoju polskiej agroturystyki 7.1. Kazusy dotyczące doświadczania rozwoju agroturystyki 7.2. Bilans doświadczania agroturystyki w Polsce 7.3. Swoistość polskiej agroturystyki 7.4. Nowe paradygmaty rozwoju polskiej agroturystyki 8. Światowe kazusy rozwoju agroturystyki z kontekstem polskich doświadczeń 8.1. Szwajcaria 8.2. Kazachstan

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

65
Dowcipy nr 56. O babie i lekarzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy nr 56. O babie i lekarzu
Niedostępny
Brak

Nowe i klasyczne - zbiór dowcipów o babie i lekarzu na blisko stu stronach.

3,99 zł
Powiadomienie
66
Lalka Konstancja Biała + Torebka prezentowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Konstancja Biała + Torebka prezentowa
Axiom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.28

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

67
Lalka Konstancja Różowa + Torebka prezentowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Konstancja Różowa + Torebka prezentowa
Axiom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.10

38,90 zł
35,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

68
Władca Lewawu Doroty Terakowskiej. Streszczenie. Analiza. Interpretacja, wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca Lewawu Doroty Terakowskiej. Streszczenie. Analiza. Interpretacj...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, przykładowe wypracowania, istotne cytaty, ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów. Treść opracowania konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,99 zł
Powiadomienie
69
Dziecko dys-logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko dys-logiczne
Dostępny
1 szt.

W niniejszej, rewolucyjnej książce, Rimland rozważa przyczyny wciąż rosnącej liczby dzieci cierpiących na autyzm, ADHD, depresję, schizofrenię, zaburzenia zachowania, dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię i „dys-logiczne” myślenie. Każda myśl rodzi się w mózgu, a do jego prawidłowego funkcjonowania konieczne jest zachowanie równowagi biochemicznej. Co się dzieje, gdy zostanie ona zachwiana? Co może spowodować takie zachwianie? Jakie interwencje może podjąć nauczyciel w przypadku dzieci z takimi zaburzeniami? Czy psychoanaliza i zmiana metod wychowawczych pomogą zmienić zachowanie dziecka, którego mózg jest niedożywiony lub narażony na działanie neurotoksyn? Jakie substancje, obecne w środowisku szkolnym i domowym, mają właściwości neurotoksyczne? Warto wiedzieć, czy podając leki lub niedzielny obiad, nieświadomie nie dostarczasz swojemu dziecku takich substancji. Warto również wiedzieć, jakie nieinwazyjne, bezpieczne rozwiązania dietetyczne i środowiskowe mogą przywrócić zachwianą równowagę biochemiczną organizmu, przywracając dzieciom spokój i radość życia, a ich rodzinom nadzieję na przyszłość.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

70
Śpiewnik dla dzieci, wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewnik dla dzieci, wydanie III
Dostępny
150 szt.

Śpiewnik i kolorowanka w jednym z najpopularniejszymi dziecięcymi przebojami.

7,99 zł
71
Żeglarz jachtowy, wydanie XI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeglarz jachtowy, wydanie XI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Żeglarz jachtowy to skrócona i zaktualizowana wersja książki „Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Zawiera wiedzę teoretyczną i porady praktyczne niezbędne z punktu widzenia wymagań egzaminacyjnych, a także wymogów, jakie stawia bezpieczne, odpowiedzialne i kulturalne żeglowanie. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

60,00 zł
48,60 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,40 zł

72
Krzesło Diavellego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzesło Diavellego
Dostępny
57 szt.

Krzesło Diavellego to magiczno-groteskowa powieść sensacyjna, rozgrywająca się na przestrzeni kilku stuleci w historycznych realiach Gdańska. Fabularne perypetie bohaterów i karkołomne zwroty akcji wiążą się tu nierozerwalnie z dziejami tytułowego krzesła, stworzonego w XVII wieku przez tajemniczego stolarza-szarlatana. Za sprawą owego krzesła wydarzają się rzeczy niebywałe; ludzie, którzy weszli w jego posiadanie, popełniają czyny, o które wcześniej by siebie nie podejrzewali. Rzeczywistość miesza się z urojeniami, a wyłaniające się ze snów potwory przejmują władzę nad realnym światem… Książka zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Miasta Gdańska za rok 2017.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

73
Der Mitternachtsmörder. B1-B2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Der Mitternachtsmörder. B1-B2 + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Zbiór opowiadań w języku obcym w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

74
Plansza edukacyjna dwustronna. Mnożenie w zakresie 100 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plansza edukacyjna dwustronna. Mnożenie w zakresie 100
Demart
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.07

Tabliczka mnożenia w zakresie 100 w formie tabeli oraz wyszczególnione działania mnożenia przez poszczególne liczby: 1 x 1 i 1 x 2…1 x 10; 2 x 1 i 2 x 2…2 x 10 itd. aż do dziesięciu.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

75
Słownik uniwersalny angielski-polski / polsko-angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik uniwersalny angielski-polski / polsko-angielski
Dostępny
22 szt.

Słownik przydatny zarówno w czasie zagranicznych wojaży, jest też skuteczną pomocą w odnajdowaniu najczęściej używanych słów i zwrotów. Jest idealny na co dzień i w podróży. Słownik zawiera 40 000 haseł i zwrotów. Poręczny słownik na każdą okazję: • zawiera 40 000 haseł i zwrotów, co stanowi wystarczający zasób słownictwa do użytku w codziennym życiu, • dołączony kod zapewnia dostęp do 70 000 pojęć w słowniku online, • zapis fonetyczny ułatwia naukę poprawnej wymowy, • dodatkowe informacje: odmiana wyrazów, skrótowce, minirozmówki pomogą Ci w nauce języka, • twarda oprawa gwarantuje jego trwałość. PONS - europejska gwarancja jakości!

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

76
Słownik uniwersalny hiszpańsko-polski / polsko-hiszpański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik uniwersalny hiszpańsko-polski / polsko-hiszpański
Dostępny
2 szt.

Słownik przydatny zarówno w czasie zagranicznych wojaży, jest też skuteczną pomocą w odnajdowaniu najczęściej używanych słów i zwrotów. Jest idealny na co dzień i w podróży. Słownik zawiera 40 000 haseł i zwrotów. Poręczny słownik na każdą okazję: • zawiera 40 000 haseł i zwrotów, co stanowi wystarczający zasób słownictwa do użytku w codziennym życiu, • dołączony kod zapewnia dostęp do 70 000 pojęć w słowniku online, • zapis fonetyczny ułatwia naukę poprawnej wymowy, • dodatkowe informacje: odmiana wyrazów, skrótowce, minirozmówki pomogą Ci w nauce języka, • twarda oprawa gwarantuje jego trwałość. PONS - europejska gwarancja jakości!

36,90 zł
29,15 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

77
Słownik uniwersalny rosyjsko-polski / polsko-rosyjski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik uniwersalny rosyjsko-polski / polsko-rosyjski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.15

Słownik przydatny zarówno w czasie zagranicznych wojaży, jest też skuteczną pomocą w odnajdowaniu najczęściej używanych słów i zwrotów. Jest idealny na co dzień i w podróży. Słownik zawiera 40 000 haseł i zwrotów. Poręczny słownik na każdą okazję: • zawiera 40 000 haseł i zwrotów, co stanowi wystarczający zasób słownictwa do użytku w codziennym życiu, • dołączony kod zapewnia dostęp do 70 000 pojęć w słowniku online, • zapis fonetyczny ułatwia naukę poprawnej wymowy, • dodatkowe informacje: odmiana wyrazów, skrótowce, minirozmówki pomogą Ci w nauce języka, • twarda oprawa gwarantuje jego trwałość. PONS - europejska gwarancja jakości!

36,90 zł
29,15 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

78
Träume in Berlin. A1-A2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Träume in Berlin. A1-A2 + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Zbiór opowiadań w języku obcym w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Słuchaj nagrań w drodze do pracy lub szkoły albo w domu – włącz odtwarzacz i doskonal swój niemiecki. W dodatkowej książeczce znajdziesz opowiadania wraz z opracowanym do nich słownictwem.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

79
A Recipe for Murder. A1-A2 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Recipe for Murder. A1-A2 + CD
Dostępny
25 szt.

Zbiór opowiadań w języku obcym w dwóch wersjach: drukowanej (broszura) oraz jako audiobook, z nagraniami na płycie w formie mp3! Ucz się języka na podstawie 20 ciekawych historii. Pozwalają one nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Słuchaj nagrań w drodze do pracy lub szkoły albo w domu – włącz odtwarzacz i doskonal swój angielski. W dodatkowej książeczce znajdziesz opowiadania wraz z opracowanym do nich słownictwem.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

80
Emma. Mówiąca lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma. Mówiąca lalka
Epee
Niedostępny
Brak

Laleczka Emma to piękny bobas, który właśnie wchodzi w etap nauki mówienia. Im więcej do niego mówisz, tym chętniej powtarza po Tobie słowa. Na początku robi to niezdarnie, ale później wychodzi jej to coraz lepiej. A kiedy osiągnie perfekcję w tym, czego ją uczyłaś – musi wejść na zupełnie nowy poziom nauki! A przy tym wszystkim porusza buzią, jak najprawdziwszy bobas! Do zestawu dołączony został smartfon, a kiedy pozwolisz jej z niego skorzystać – zadzwoni do mamy, taty albo dziadków. Pamiętaj, że musisz chwalić Emmę za każdym razem kiedy będzie się starała! Wtedy z pewnością szybciej i chętniej przyswoi nowe zwroty. Dodatkowo lalka posiada najróżniejsze funkcje m.in. rusza główką oraz śmieje się, gdy połaskoczesz ją po brzuszku. No czy da się jej nie kochać? Oczywiście, że nie! Cechy: - lalka uczy się nowych słów wyłapując to, co mówisz, - potrafi wypowiadać 150 słów i zwrotów, - rusza buzią podczas mówienia, - reaguje na smartfon dołączony w zestawie – dzwoni wtedy do różnych członków rodziny, - rusza główką, - śmieje się, kiedy ją łaskoczesz po brzuszku. Zawartość zestawu: - lalka Emma ubrana w biało-różowe śpioszki z brązowymi włosami, związanymi kokardkami w dwa kucyki, - smartfon, - dwie różne naklejki na smartfon. Zasilanie: 4 x bateria AA 1,5V Wysokość: 38 cm Wymiary opakowania: 25x33x34 cm

247,90 zł
218,15 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 29,75 zł

81
250 ćwiczeń z gramatyki. Włoski z kluczem A1-B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
250 ćwiczeń z gramatyki. Włoski z kluczem A1-B2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Publikacja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych z ćwiczeniami, które pozwolą każdemu zrozumieć zasady gramatyczne. 250 ćwiczeń z gramatyki zawiera przegląd najważniejszych aspektów gramatycznych wraz z poradami dotyczącymi ich poprawnego stosowania. Czytelne oznaczenia treści pozwalają na wybranie odpowiednich ćwiczeń pod względem poziomu zaawansowania – od A1 po B2. Dołączony słowniczek pozwala na zapamiętanie słówek użytych w ćwiczeniach. PONS – europejska gwarancja jakości!

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

82
Niemiecki w sam raz dla Ciebie. Nauka języka dla początkujących. A1/A2 + CD, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w sam raz dla Ciebie. Nauka języka dla początkujących. A1/A2...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.18

Jeśli chcesz: • osiągnąć szybkie postępy w nauce, • poznawać język dzięki zróżnicowanym materiałom językowym wysokiej jakości – ten kurs jest w sam raz dla Ciebie! Opanujesz poprawną wymowę dzięki licznym nagraniom zamieszczonym na dwóch płytach CD. Nauczysz się najważniejszego słownictwa, zwrotów i zasad gramatycznych wyróżnionych w podręczniku kolorami. Utrwalisz popularne frazy językowe dzięki materiałom, które obejrzysz na stronie www.chmura.pons.pl. PONS – europejska gwarancja jakości!

44,90 zł
35,47 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

83
Poznaję świat, bo mam 6 lat. Moje ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję świat, bo mam 6 lat. Moje ćwiczenia
Niedostępny
Brak

Proponujemy naukę czytania metodą sylabową – jest to dla dziecka najłatwiejsza metoda opanowania i usprawnienia techniki i tempa czytania. Ćwiczenia zawierają różnorodne zadania zachęcające dzieci do rozpoznawania i liczenia głosek, sylab, liter drukowanych, wyrazów i zdań, a zarazem kształtujące spostrzegawczość, logiczne myślenie, przekazujące wiedzę o świecie. Są tam także krótkie teksty przeznaczone dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Dzięki różnorodności przygotowanych zadań w ciągu całego roku dzieci będą miały możliwość rozwijania zręczności manualnej, będą uczyły się rozpoznawać i pisać cyfry, litery oraz całe wyrazy, rozumieć i tworzyć proste zdania, nie będą miały kłopotów z projektowaniem swojej pracy, a przede wszystkim – rozwiną samodzielne kreatywne myślenie. Wykonując polecenia w czasie zabawy, dzieci uczą się jednocześnie podstawowego słownictwa i zwrotów. Efektywną naukę uprzyjemniają im przykłady poprawnych rozwiązań, zabawne komiksy, zadania w formie gier, zabaw i sztuczek, wycinanki, naklejki i inne pomoce dydaktyczne. Znajdziemy tam także: labirynty, łamigłówki, naukę pisania alfabetu po śladzie, strony z obrazkami do pokolorowania według wzoru. Podczas wypełniania ćwiczeń dzieci mogą posługiwać się ołówkiem lub kredką.

31,00 zł
Powiadomienie
84
Hiszpański w sam raz dla Ciebie. Nauka języka dla początkujących. A1/A2 + CD, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w sam raz dla Ciebie. Nauka języka dla początkujących. A1/A...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Jeśli chcesz: • osiągnąć szybkie postępy w nauce, • poznawać język dzięki zróżnicowanym materiałom językowym wysokiej jakości – ten kurs jest w sam raz dla Ciebie! Opanujesz poprawną wymowę dzięki licznym nagraniom zamieszczonym na dwóch płytach CD. Nauczysz się najważniejszego słownictwa, zwrotów i zasad gramatycznych wyróżnionych w podręczniku kolorami. Utrwalisz popularne frazy językowe dzięki materiałom, które obejrzysz na stronie www.chmura.pons.pl. PONS – europejska gwarancja jakości!

44,90 zł
35,47 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

85
Jak to ugryźć? Czyli pies w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to ugryźć? Czyli pies w domu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.18

Szukasz sposobów, jak zmienić zachowanie swojego psa? Stop! Właśnie je znalazłeś! Poradnik Jak to ugryźć? Czyli pies w domu powstał z myślą o psach oraz ich opiekunach, którzy mimo wspólnego życia pod jednym dachem nie mogą osiągnąć porozumienia. Proponuje proste rozwiązania typowych problemów z psem w formie krótkich planów treningowych, warsztatów oraz kursów wideo. Nauczy cię rozumieć psa, przewidywać jego zachowania, a złe nawyki zastąpić dobrymi. Z książki dowiesz się, co zrobić, gdy: 1) pies nie umie sam zostawać w domu, 2) szczeka np. na dźwięk domofonu i kroków na klatce, 3) brudzi w domu (niezależnie, ile ma lat), 4) nadmiernie się ekscytuje przy wizycie gości (drapie, skacze, liże w locie), 5) nie umie przebywać z dziećmi, a spodziewasz się dziecka, 6) boi się huków, grzmotów czy sylwestrowych wystrzałów, 7) broni swych zasobów (kanapy, jedzenia czy ukradzionego ci przedmiotu). Dodatkowo znajdziesz tu treningi na co dzień przydatne w życiu z psem: reagowanie na imię, odsyłanie na legowisko, wracanie na wołanie, komendy: „Nie”, „Koniec”, „Równaj” czy chodzenie na luźnej smyczy (przydatne zwłaszcza na spacerach z wózkiem zakupowym czy dziecięcym). Odnajdziesz tu też pomysły na treningi posłuszeństwa oraz zabawy na zdobywanie pokarmu, które pomagają zająć psa, gdy nie chcesz, by był w pobliżu. Poradnik ilustrują zdjęcia Ewy Leśniewskiej, fotografa zwierzęcego. Są tu komentarze lekarza weterynarii oraz innych trenerów psów, a także 10 filmów instruktażowych, na których autorka – Magdalena Łęczycka – krok po kroku pokazuje poszczególne plany treningowe i wyjaśnia, jak pracować z psem. Kto napisał tę książkę? Magda to zootechnik, behawiorysta zwierzęcy, trener psów, instruktor i zawodnik obedience (wicemistrz Polski w sportowym posłuszeństwie z Zuko w 2015). Jest założycielką szkoły Animag oraz Klubu Sportowego „Team Spirit”, autorką bloga o sportowym szkoleniu psów Obi Blog, trenerem prowadzącym kursy online dla właścicieli psów. Magda pomaga ludziom zrozumieć ich psy, uczy, jak efektywnie je wychowywać. Codzienność z psem zna bardzo dobrze. Jest opiekunem między innymi Zuko i Weia, które zgodnie żyją ze sobą oraz z całą rodziną Magdy pod jednym dachem, w tym z maleńką córką Magdy – Marceliną. Książka powstawała przez dziewięć miesięcy – jest silnie wizualna i skomponowana z troską o wygodę czytelnika. Nie ma w niej teorii – to zbiór prosto wyjaśnionych rozwiązań, planów treningowych oraz sprytnych pomysłów, dzięki którym twoje życie z psem wreszcie stanie się wygodne.

10,70 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

86
Bad Boy's Girl. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Boy's Girl. Tom 4
Dostępny
1017 szt.

Fenomen wattpada zagościł na listach bestsellerów w kilkunastu krajach! Czwarty tom bestsellerowej serii w Polsce i na międzynarodowych listach bestsellerów. Tessa O’Connel, dziewczyna o silnym temperamencie, który pozwala jej pokonać wszelkie przeciwności losu, postanawia, że podczas pierwszego roku w college’u da z siebie wszystko. A to oznacza, że musi nauczyć się żyć sama w Nowym Jorku, wykazać się w nowej pracy oraz poradzić sobie z tęsknotą za chłopakiem. Dzięki niewzruszonej miłości Cole’a jest gotowa podbić świat i zawalczyć o szczęśliwe życie z ukochanym, którego zamierza poślubić. Niepewności i lęki niszczące kiedyś ich relację, zmieniły się w uczucie tak silne, że nie złamie go nawet związek na odległość. Po pięciu cudownych, wspólnie spędzonych latach nie wyobrażają sobie, że coś mogłoby im przeszkodzić. Ale czy na pewno? Tessa i Cole, każde w innym mieście, muszą odnaleźć własne drogi w zmieniającej się rzeczywistości. Z pomocą starych przyjaciół, zwariowanej Nany, przyrodnich braci i złośliwych współpracowników, przygotowują się na wspólne wkroczenie w dorosłość. „Blair Holden zachwyca mnie tym, jak pisze, jak pod płaszczykiem niepozornej historii miłosnej opowiada o uczuciach, odnajdywaniu siebie i pokonywaniu swoich słabości”. – zapatrzonawksiazki.pl „Będziecie się śmiać, będziecie się wzruszać i będziecie chcieli więcej”. – booksbymags.blogspot.com „Nie ma nic przyjemniejszego jak dobra powieść młodzieżowa o miłości”. – thievingbooks.blogspot.com

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

Wróć do góry