hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cymbałki drewniane (Mega Creative), na drugim Mądra gra. Cortex 2. Wyzwania (Rebel). Kolejny produkt to Mysi domek. Urodziny (Karina Schaapman) oraz Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 1 Złoty Godan Bc-5rz1 (Godan).
1
Cymbałki drewniane - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cymbałki drewniane
Mega Creative
Dostępny45 szt.

Cymbałki to niezbędny sprzęt do nauki muzyki w szkole i w domu. Mega Creative przygotowało 8-tonowe Cymbałki, dzięki którym dziecko już od najmłodszych lat będzie mogło zaznajomić się z dźwiękami. Być może te cymbałki będą pierwszym instrumentem w rękach przyszłej gwiazdy estrady. Wymiary opakowania: 26.0 x 13.0 x 5.0 cm

42,90 zł
33,46 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,44 zł

7 osób kupiło
2
Mądra gra. Cortex 2. Wyzwania - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra gra. Cortex 2. Wyzwania
Rebel, od 6 lat
Dostępny31 szt.

Zobacz i poczuj co to za karta! Oto dynamiczna i wesoła gra, która pozwoli Wam wzmocnić pamięć, zręczność i zdolność kojarzenia faktów, jednocześnie pozostając świetną zabawą! W grze gracze rywalizują ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą! Nie czekaj! Zbierz przyjaciół i wyzwij ich na pojedynek, w którym zetrą się Wasze umysły! Zasady gry: • Rozłóżcie 10 kart faktur na stole. Przez 30 sekund niech każdy je poogląda, dotknie i spróbuje zapamiętać. • Odłóżcie je na bok, a karty testów przetasujcie i ułóżcie w stos na środku stołu, rewersem do góry. • Najmłodszy z graczy odwraca górną kartę ze stosu, kładąc ją tak, by wszyscy mogli odczytać jej treść. • Gdy któryś z graczy stwierdzi, że zna odpowiedź, natychmiast zakrywa kartę dłonią i wykrzykuje odpowiedź! • Gdy zabierze rękę, sprawdzacie, czy miał rację i jeśli tak - otrzymuje tę (zakrytą) kartę przed sobą. Jeśli gracz uzbiera 2 karty o takim samym rewersie, to wymienia je na jedną z 4 części układanki. • Jeśli nie miał racji, kartę „wtasowujecie” do stosu i rozpoczynacie następną rundę. Gracz, który właśnie się pomylił nie może udzielać odpowiedzi przez następną kolejkę! Osiem zupełnie nowych rodzajów zadań! • Odbicie – powiedz, który kształt jest odbiciem lustrzanym znajdującego się na środku. • Lasso – powiedz, jakiego koloru lassem objęte jest największe stado byczków. • Analiza – określ, jakiego koloru kapsle tworzą rząd trzech. • Kolor – nazwij przedmiot, którego kolor jest taki sam, jak w rzeczywistości. • Labirynt – podaj liczbę bananów, jakie zbierze małpka zanim dotrze do korony. • Spostrzegawczość – określ, jakiego koloru jest potworek, który się wyróżnia. • Kombinacje – powiedz, który z małych kwadratów może uzupełnić wzór znajdujący się na środku. • Wyzwanie – to zadanie specjalne! W ręce gracza trafia karta z fakturą, którą należy podotykać z zamkniętymi oczami, a następnie określić, jakie przedmiot się na niej znajduje. Seria „Cortex” zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier. Seria otrzymała również wyróżnienie w XVI edycji konkursu ”Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2018 r. Zawartość opakowania: • 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 kart faktur z wytłoczeniami), • 6 układanek z obrazkiem kolorowego mózgu (razem 24 części). Wymiary opakowania: 14.0 x 14.0 x 5.0 cm

59,95 zł
52,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

5 osób kupiło
3
Mysi domek. Urodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysi domek. Urodziny
Dostępny33 szt.

Mała Zosia, kuzynka Sama, kończy roczek. Z tej okazji Sam upiecze ciasto, a Julia udekoruje salon na przyjęcie urodzinowe. Następnie dwójka przyjaciół uda się do sklepu po prezent. A potem przyjdzie czas na zabawę! Kolejna książeczka z zachwycającą makietą Mysiego Domku, tym razem z kartonowymi stronami dla najmłodszych czytelników.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
4
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 1 Złoty Godan Bc-5rz1 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3 osoby kupiły
5
Ćwiartowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiartowanie
Dostępny8 szt.

Ten tom krótkich esejów i aforyzmów Emila Ciorana (1911–1995) został opublikowany w 1979 roku i jest pesymistyczno-nihilistyczną refleksją filozofa nad ludzkością, historią i nad sobą. W wieku 68 lat powraca on do swojego życia i stawia diagnozę człowiekowi jako takiemu. Nie jest to jednak refleksja teoretyczna w zwykłym sensie. Cioran był specyficznym egzystencjalistą wśród francuskich egzystencjalistów powojnia. Jeśli teoretyzuje, to zawsze wychodząc od siebie i, trzeba przyznać, najbardziej zajmujący jest tam, gdzie pisze o sobie: „Niczego, czym się zajmowałem, o czym mówiłem przez całe życie, nie sposób oddzielić od tego, co przeżyłem. Nic nie zmyśliłem, byłem tylko sekretarzem swych doznań”, podsumowuje. Wbrew tendencjom modernizmu stwierdza w tym kontekście: „Biada książce, którą można czytać, nie zastanawiając się cały czas nad autorem”. Jego pisarstwo jest autoterapią, mizantropia formą zdrowego rozsądku, pesymizm wyrazem zachwytu nad życiem, nihilizm odpowiedzią na to, co wymyka się słowu. I właśnie ta „otchłań” w człowieku przewija się przez cały tom jako ostateczna instancja rozważań nad historią i ludzkim uwikłaniem w nią, nad brakiem wiary i tęsknotą do niej. „Ćwiartowanie”, które po francusku oznacza też rozdzieranie, a nawet torturę rozrywania końmi, sygnalizuje tu rozdarcie między pragnieniem wiary i sensu a poczuciem absurdu wszelkich religii i zwątpieniem w jakiekolwiek poznanie. Rozkrok nad otchłanią.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

3 osoby kupiły
6
Pióro Collage dla leworęcznych + 6 naboi, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro Collage dla leworęcznych + 6 naboi, mix wzorów
Cresco
Dostępny19 szt.

Kolekcja COLLEGE 11 to nowa propozycja piór wiecznych na naboje, dedykowana do najmłodszych użytkowników instrumentów piśmiennych. Doskonale dobrana grafika oraz kolorystyka, trafia w gusta dzieci klas od 1 do 6. Ergonomiczny uchwyt oraz wysokiej jakości stalówka wykonana ze stali szlachetnej posiadająca końcówkę irydową, ułatwiają naukę i trening pisania oraz doskonale kształtują charakter pisma.Mix wzorów - wzór wysyłany losowo.

12,99 zł
3 osoby kupiły
7
Wieże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieże
Dostępny37 szt.

Tomik zawiera zebrane pod wspólnym tytułem Wieże wiersze wybitnego poety, skamandryty – Jarosława Iwaszkiewicza w wyborze i przekładzie na język ukraiński wieloletniego przyjaciela pisarza, także poety, tłumacza i ambasadora Ukrainy w Polsce – Dmytro Pawłczyki. To zbiór ponad 90 znakomitych utworów w języku polskim i ukraińskim, wzbogaconych wstępem dyrektora Muzeum im. Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów w Stawisku – Mariusza Olbromskiego oraz oryginalną korespondencją między Iwaszkiewiczem a Pawłczyką. Jest to poprawione i uzupełnione wydanie książki, która ukazała się w 2017 roku w Kijowie na Ukrainie, z wieloma unikalnymi zdjęciami z archiwum Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Dmytro Pawłyczko – ukraiński poeta, tłumacz, krytyk literacki, działacz społeczny, polityk. W latach 1999–2001 ambasador Ukrainy w Polsce. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli świata kultury ukraińskiej, a zarazem współczesnego życia społecznego i politycznego w tym kraju. Pierwszy ambasador wolnej Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, współtwórca tekstu ukraińskiej konstytucji, bohater Ukrainy, były deputowany, także były ambasador w Słowacji. Poeta, autor kilkunastu książek poetyckich, w tym kilku antologii poetyckich. Uhonorowany tytułem doktora honoris causa przez Uniwersytet Warszawski, Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki, Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Stefanyka. Książka powstała we współpracy Ambasady RP oraz PAN w Kijowie.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
8
Kulisy 'Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulisy 'Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie
Dostępny24 szt.

Historia cudzoziemek w klanach ‘Ndranghety, najpotężniejszej mafii na świecie. Oto jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti – kobiet, które dorastały i wychowały się w świecie, w którym „'Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni”, a którym potem przyszło pełnić funkcję szefów i lojalnych „zastępczyni” w klanie, stosując w Kalabrii wymuszenia, zastraszania i trzymając w ryzach handel kokainą. W niniejszej książce przeplatają się historie kobiet, które odegrały niezwykle ważną rolę w przestępczych klanach. Mowa tu między innymi o Edycie Kopaczyńskiej, małżonce wielkiego bossa Michela Bruni, jedynej Polce, która została skazana przez włoski sąd prawomocnym wyrokiem za przynależność do organizacji mafijnej. A także o Słowaczce Lucii Bariovej, konkubinie Vincenza Forastefano, ojca chrzestnego z Cassano. Pojawia się także historia Ukrainki, Oksany Verman, kochanki Salvatore Pititto, handlarza narkotykowego dbającego o interesy z narkotykowym rynkiem kolumbijskim. W książce znajdują się również informacje poświęcone obecności mafii kalabryjskiej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, mamy tu też doskonały pogląd na to, jak bossowie i picciotti przy współpracy z historycznymi rodzinami Cosa Nostry, Bonnano i Gambino opanowują i poszerzają rynek narkotykowy. Na koniec, aby zrozumieć moc 'Ndranghety na światowej szachownicy handlu narkotykami, przedstawione zostały informacje na temat największych znanych brokerów narkotykowych takich jak Nicola Assisi, Pasquale Marando, Roberto Pannunzi, Domenico Trimboli i Salvatore Mancuso.

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3 osoby kupiły
9
Joga przeciwbólowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga przeciwbólowa
Dostępny15 szt.

Wykonywanie wybranego zawodu związane jest z przyjmowaniem specyficznej pozycji ciała, nie zawsze komfortowej, ale koniecznej, aby czynność zawodową wykonać. Obserwując pracujących stomatologów, fryzjerów, pielęgniarki, czy pracowników biurowych dostrzeżemy, że ich praca zawodowa wymaga albo pochylenia ciała, albo długotrwałego trzymania pewnych narzędzi, czy też zaangażowania wielu grup mięśniowych. Wiele osób nie uświadamia sobie, jak dużą pracę wykonuje ich ciało, nie stosuje się do zasad ergonomii, nie zna ćwiczeń profilaktycznych, które mogą łagodzić określone dolegliwości (np. bóle kręgosłupa, głowy) i zapobiegać chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Nie sztuką jest pisać i mówić o tym, co jest źle, trudniejszym jest wskazywać właściwe rozwiązania, a najtrudniej jest motywować innych do pozytywnej zmiany. Ale jak to zrobić? W książce zawarte są autorskie zestawy ćwiczeń, przeznaczone dla określonych grup zawodowych. Ćwiczenia dobrane są tak, aby wzmacniać i rozciągać te partie ciała, które szczególnie angażowane są podczas wykonywania pracy. Niektóre przemyślane są w taki sposób, aby móc wykonać je w czasie przerw w czynnościach zawodowych.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

3 osoby kupiły
10
Zarządzanie stresem w organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie stresem w organizacji
Dostępny18 szt.

Stres, jako zjawisko nieodłączne życiu człowieka, zakłóca procesy adaptacji i readaptacji, ogranicza przy tym zdolność osiągania celów, minimalizuje często twórcze i rozwojowe funkcje otoczenia. W publikacji przedstawiono przyczyny i źródła stresu. Wyjaśnione zostały również przejawy stresu organizacyjnego oraz prawidłowe rozpoznawanie i reakcję na jego symptomy. Autor ukazuje także zjawiska stresogenne i sposoby przezwyciężania trudnych sytuacji. Podkreśla znaczenie działań profilaktycznych, zapobiegających agresywnym zachowaniom, nałogom, postawom destrukcyjnym, a także sprzyjających zachowaniu zdrowia i kondycji psychofizycznej.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
11
Analiza finansowa w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa w praktyce
Dostępny13 szt.

Celem książki jest pokazanie analizy finansowej jako narzędzia wykorzystywanego do oceny sytuacji finansowej podmiotów gospodarczych o różnej wielkości. Autorki pokazują, jak można stworzyć zestaw odpowiednio dobranych wskaźników pomocnych w jej przeprowadzeniu w zależności od posiadanych informacji. Autorki zwracają uwagę na aktualne rozwiązania prawne w zakresie sprawozdawczości finansowej, które porządkują i wprowadzają pewne obowiązki prezentacji danych finansowych, także dla mikroprzedsiębiorstw.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

2 osoby kupiły
12
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 5 Złoty Godan Bc-5rz5 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
13
Miłość aż po grób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość aż po grób
Dostępny6 szt.

Niezwykłe losy Krzysztofa Grabowskiego, arystokraty, lotnika 301 Dywizjonu Bombowego, pierwszego Polaka, który samotnie przepłynął Atlantyk.

53,60 zł
38,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,01 zł

1 osoba kupiła
14
AWAKE. Osiągnij spełnienie w 7 obszarach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AWAKE. Osiągnij spełnienie w 7 obszarach
Dostępny3 szt.

Książka ta pomoże Ci rozwiązać problemy i osiągnąć spełnienie w kluczowych obszarach własnego życia: zmianach życiowych, emocjach, poczuciu własnej wartości, pewności siebie, asertywności, podejmowaniu decyzji, motywacji i planowaniu. Trzymasz w rękach napisany przystępnym językiem przewodnik po rozwoju osobistym, który zwiera: • 40 ćwiczeń wspierających samodzielną pracę z większością życiowych wyzwań; • vademecum, które poprowadzi Cię krok po kroku przez opisywane zagadnienia; • przykłady ułatwiające lepsze i szybsze zrozumienie omawianych teorii.

67,00 zł
48,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,76 zł

1 osoba kupiła
15
Ja i przyroda. Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i przyroda. Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością ...
Dostępny25 szt.

Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną to seria książek opracowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. Będzie ona pomocna dla nauczycieli i terapeutów podczas realizacji treści nauczania i wychowania zawartych w podstawie programowej. W tej książce przedstawiono zagadnienia dotyczące działu „Ja i przyroda”. Do ich omówienia wykorzystano zdjęcia. Na stronach parzystych znajdują się fotografie dla ucznia. Na stronach nieparzystych pytania, które czyta nauczyciel, terapeuta lub rodzic. Pierwsze pytania dotyczą zdjęcia. Kolejne pomagają zdobyć lub utrwalić dodatkowe wiadomości i umiejętności związane z omawianym tematem. Ostatnie pytania dotyczą doświadczeń ucznia. Pod pytaniami umieszczono ćwiczenia dla dziecka, dzięki którym ma ono utrwalić zdobyte informacje.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

1 osoba kupiła
16
Kroniki Jaaru. Tom 4. Tajemne imię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Jaaru. Tom 4. Tajemne imię
Dostępny182 szt.

Czwarta część bestsellerowej serii „Kroniki Jaaru” gwarantuje jeszcze więcej magicznych wrażeń! Tysiące fanów nie mogą się mylić! Sięgnij po historię Kate i daj się oczarować. Tajemnice Cienistej Krainy ferów otwierają się przed Kate Hallander, Strażniczką Kamienia Danu. Opuszczona przez większość przyjaciół postanawia zamieszkać w mrocznym Tir-na-Nog. Czy jednak jej decyzja jest właściwa, a przeżycie wśród pałacowych intryg okaże się możliwe? Fery z obu krain szykują się do bitwy, jakiej świat Jaaru od dawna nie widział. W tym samym czasie w Londynie zjawia się niezwykły i tajemniczy Kaspar. Czy będąc magiem, ma szansę odnaleźć się w świecie czarownic? Trudne zadanie staje również przed dawną przyjaciółką Kate, Mel, która będzie zmuszona stanąć do walki z siłami o wiele potężniejszymi i starszymi niż mogłaby przypuszczać. Nowy Jaar przynosi odpowiedzi na pytania od dawna trapiące Strażników Żywiołów. Jaki cel przyświeca władczyniom ferzych krain? Do czego doprowadzi zacięta walka między nimi? I wreszcie: gdzie ma źródła niedawno rozbudzone zło, które zagraża całemu magicznemu światu?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

1 osoba kupiła
17
Pokochaj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pokochaj mnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

To jest książka o miłości. A właściwie o miłościach, różnych. Ale także o przyjaźni, koleżeństwie, życzliwości. O życiu i o ludziach. Takich jak my. Bohaterowie tej książki to ludzie w różnym wieku i różnych zawodów, w których osiągają mniejsze lub większe sukcesy. Mają przyjaciół, nie cierpią na niedostatek, ich życie jest ułożone, a jednak... czegoś im brak. Czy odwieczne marzenie o bliskości z drugim człowiekiem, o miłości, ma szansę się spełnić w ich przypadku? Nie będzie łatwo, bo nawet najbardziej płomienne porywy serca natrafiają na różne przeszkody. Ale jeśli do akcji włączy się życzliwy przypadek...

42,00 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 52,0%
oszczędzasz 21,84 zł

1 osoba kupiła
18
Zwrotnik Panny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwrotnik Panny
Dostępny55 szt.

Wchodzący w związki obawiają się o ich przyszłość, chcieliby gwarancji, pewności, lecz wiedzą, że to jest niemożliwe. W dzisiejszej rzeczywistości gwarantowanych odsetek i stabilnych systemów operacji bankowych fakt ten budzi paniczny niepokój. Zrywający ze sobą po krótkiej uldze panicznie poruszeni są perspektywą samotności. Ci, którym zafundowano nieoczekiwany koniec relacji cierpią na ostry syndrom odstawienny i, dygocząc z lęku, nie wychodzą z łóżka, zanim ich mózg nie zbilansuje nagłej utraty endorfin. Permanentnie samotni czują świdrujący niepokój, że ten stan będzie trwał wiecznie. Gdy jednak kogoś poznają, boją się nieznanego. Podświadomie robią wiele, żeby nigdy nie wybrać się w dwuosobową podróż. Tak, jakby stoczniowiec wolał, by jego dzieło na zawsze pozostało w suchym doku. Morska woda jest tak nieprzyjazna dla blachy i nitów, a wzburzona gotowa jest przewrócić okręt... Lepiej niech już ta łajba pozostanie na betonowym nabrzeżu pełnym rdzawego żelastwa. To trochę tak, jakby kapitan żeglugi bał się wody. W zimnej i spienionej cieczy jego elegancki, wełniany, ciemnogranatowy płaszcz może zaciążyć i pociągnąć w głębinę. Lepiej zostać w domu. Opowieści o przekraczaniu równika, zwrotników Raka, Koziorożca i Panny, przygodach z ośmiornicami wielkości kilkupiętrowych budynków i krabami szerokimi niczym przegubowy autobus można przecież nabyć z książek. Niemalże każda historia opowiadana ze swadą, w tawernie przy szklaneczce rumu, może stworzyć iluzję, że wydarzyła się naprawdę. Mężczyźni boją się, czy dadzą radę sprostać kobiecym wyzwaniom. Kobiety boją się samych siebie. Całe nasze życie składa się z nieświadomych lęków, napięć, niepokojów, fobii, przeczuć i trwożliwych myśli. Jak to dobrze, że morze szumi nieprzerwanie, gotowe ukołysać każdą z nich. O tym właśnie jest ta książka.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
19
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 6 Różowa Godan Bc-5ro6 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
2 osoby kupiły
20
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 0 Złoty Godan Bc-5rz0 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
21
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 6 Złoty Godan Bc-5rz6 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
22
Balon Foliowy 13 cm Na Patyku Cyfra 2 Złoty Godan Bc-5rz2 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
1 osoba kupiła
23
Czołgista. Z 11 Dywizją Pancerną od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołgista. Z 11 Dywizją Pancerną od bitwy w Ardenach po dzień zwycięst...
Dostępny11 szt.

Kiedy 18 maja 1943 roku J. Ted Hartman wstępował do armii amerykańskiej, z pewnością nie przypuszczał, że półtora roku później będzie kierował czołgiem w czasie jednej z największych bitew II wojny światowej. J. Ted Hartman został wysłany na toczącą się daleko za morzem wojnę jako nastolatek. Miał kierować czołgiem M4 Sherman 11 Dywizji Pancernej, walcząc ze zdesperowanymi Niemcami podczas ofensywy w Ardenach. W swych wspomnieniach przedstawia poruszający obraz tamtych zdarzeń. Opisuje zmienne koleje bitw aż po ostateczne przełamanie niemieckiej kontrofensywy przez wojska alianckie. Opowiada też o codziennych zmaganiach, o wyzwalanych obozach koncentracyjnych i o triumfach odnoszonych nad Niemcami. Wspomina dramatyczne okoliczności spotkania z żołnierzami sowieckimi na terenie Austrii – moment, który oznaczał dla niego koniec wojny. To historia bojowej inicjacji młodego człowieka rzuconego w wir walki. Bazując na własnych listach słanych do domu, Hartman relacjonuje przebieg wydarzeń na gorąco. Szkicuje obraz wojennej rzeczywistości bez zmian, które w pamięci zwykle rodzi czas. Przekazuje żywe i bardzo osobiste spojrzenie na dramat wojny oglądanej spod pancerza – z unikatowej perspektywy amerykańskiego czołgisty. J. Ted Hartman urodził się 13 czerwca 1925 roku w Luizjanie. Mając dziesięć lat, przeprowadził się wraz z rodziną do Iowa. Po ukończeniu szkoły średniej w 1943 roku trafił do wojska, gdzie jako mechanik czołgu Sherman walczył w 11 Dywizji Pancernej pod rozkazami gen. Pattona. Po zakończeniu wojny wszedł w skład sił okupacyjnych w Niemczech, a następnie we Francji. Służbę w armii zakończył w 1946 roku. Po powrocie do USA kontynuował rozpoczęte we Francji studia. W 1952 roku otrzymał tytuł lekarza medycyny. Praktykował w wielu miastach. W latach 80. przeniósł się do Teksasu. Od roku 1981 przez dziewięć lat zajmował także stanowisko dyrektora ogólnokrajowej Amerykańskiej Rady Chirurgów Ortopedycznych. J. Ted Hartman zmarł 2 lutego 2018 roku.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
24
Chyba śnisz! - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chyba śnisz!
Rebel, od 7 lat
Dostępny15 szt.

Sny mogą być tak żywe, jakby działy się naprawdę, ale kiedy się kończą, bardzo ciężko jest je zapamiętać. A co, gdyby kilka osób śniło o tym samym? Przy odrobinie szczęścia i skutecznej komunikacji być może uda się zapamiętać tę niezwykłą historię... „Chyba śnisz!” to wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga – oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści! Zawartość opakowania: – 1 klepsydra odliczająca 2 minuty, – 3 karty punktacji, – 156 kart snów, – 1 instrukcja.

69,95 zł
61,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,39 zł

1 osoba kupiła
25
Egzamin 8-klasisty z Tutorem. Zestawy zadań z języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin 8-klasisty z Tutorem. Zestawy zadań z języka polskiego
Dostępny26 szt.

Publikacja Egzamin 8-klasisty z Tutorem. Zestawy zadań z języka polskiego to doskonały zbiór zadań sprawdzających stopień opanowania wymaganego materiału i umiejętności. Zadania w proponowanych zestawach zostały tak dobrane, aby uczeń, rozwiązując je, utrwalił najważniejsze treści wymagane w podstawie programowej z języka polskiego. Wśród nich znajdują się m.in. zadania sprawdzające znajomość gramatyki, zagadnień z nauki o literaturze, ortografii, interpunkcji, a także zadania dotyczące tworzenia wypowiedzi oraz sprawdzające znajomość lektur obowiązkowych. W prezentowanych arkuszach uczeń znajdzie wszystkie wymagane typy zadań. Są to m.in. zadania wyboru wielokrotnego, typu prawda-fałsz, na dobieranie oraz zadania otwarte, wymagające umiejętności tworzenia wypowiedzi, takich jak np. rozprawka, artykuł, opowiadanie, charakterystyka, przemówienie, a także umiejętności wnioskowania i argumentowania. Zgodnie z wymaganiami, określonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w każdym zestawie znajduje się od 12 do 17 zadań zamkniętych (ok. 30% punktów możliwych do uzyskania) oraz od 5 do 9 zadań otwartych (ok. 70% punktów). Na rozwiązanie zadań z języka polskiego podczas egzaminu uczeń ma 120 minut. Do wszystkich zadań podane są odpowiedzi, kryteria oceniania i przykładowe rozwiązania zadań otwartych, tak aby każdy uczeń mógł samodzielnie sprawdzić poprawność ich wykonania. Warto dodać, że każdy z zestawów spełnia wymagania określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na uwagę zasługuje zamieszczona w Zestawach... część dotycząca poprawności zapisu. Zasady ortograficzne i interpunkcyjne zostały podane w przystępnej dla ucznia formie, a wskazówki dotyczące poprawności językowej na pewno niejednemu uczniowi pomogą wyeliminować – tak częste w pracach pisemnych – błędy językowe.

21,50 zł
16,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
26
Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym?, wydanie V - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym?, wydanie V
Dostępny3 szt.

Jest to najnowsze wydanie popularnego repetytorium do matury z matematyki na poziomie podstawowym, autorstwa Dariusza Kulmy – Nauczyciela Roku 2008. Książka ta jest kolejną pozycją z serii „Jak zdać maturę z matematyki?”, która od 2013 roku jest jedną z najczęściej wybieranych książek, zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, w przygotowaniach przedmaturalnych. Wydanie to zawiera najnowsze zadania do matury 2018 i kolejnych zgodne z obowiązującą nową podstawą programową. Wydanie to zostało rozszerzone o nowe typy zadań, które coraz częściej pojawiają się w arkuszach maturalnych w nowej formule. Zwiększona została również liczba zadań w podsumowaniach. Dzięki temu repetytorium gwarantuje jeszcze lepsze przygotowanie do matury z matematyki. Jest to najbardziej aktualna pozycja na rynku, uwzględniająca najnowsze zadania wynikające z wymagań i propozycji CKE oraz oficjalnych matur przeprowadzonych już w nowej obecnie obowiązującej formule. Dzięki tej książce żadne zmiany nie będą dla Ciebie zaskoczeniem! To repetytorium pozwala powtórzyć i przyswoić pełen zakres materiału obowiązującego na maturze, nawet jeżeli matematyka nie jest Twoją mocną stroną! Repetytorium zawiera: – 3 typy zadań: zadania do analizy, zadania ze wskazówkami, zadania sprawdzające – wszystkie najważniejsze zagadnienia maturalne, czyli wzory, definicje, twierdzenia z przykładami. – wskazówki i komentarze, które tłumaczą zadania „krok po kroku” jak najlepszy korepetytor. – 630 zadań: 411 zadań rozwiązanych „krok po kroku”, 219 zadań w podsumowaniach. – zadania z dowodami, szczegółowo omówione i wyjaśnione. – powtórki i podsumowania, które systematycznie porządkują wiedzę, ponieważ pozwalają na to, by cyklicznie wracać do materiału, który Maturzysta powtarzał wcześniej, dzięki czemu będzie pamiętać wszystko do samej matury! – 10 podsumowań dostępnych również w wersji on-line, która umożliwia Maturzyście rozwiązanie, sprawdzenie i obliczenie wyniku poprzez specjalną aplikację. Innowacyjna zasada trzech kroków Książka składa się z 10 działów i zawiera 419 zadań omówionych krok po kroku oraz 211 zadań w podsumowaniach. Pierwsze jest zadaniem do analizy, w którym uczeń poznaje najprostszy sposób rozwiązywania zadania danego typu. Drugi krok to zadanie ze wskazówką, czyli zadanie bardzo podobne do analizowanego, które uczeń rozwiązuje w oparciu o wskazówki. Taki sposób pozwala uwierzyć we własne możliwości. Krok trzeci to zadanie sprawdzające – przy jego rozwiązywaniu uczeń nie otrzymuje już pomocy, lecz ma możliwość sprawdzenia swojej odpowiedzi z w pełni rozwiązanym zadaniem. Ucząc się w ten sposób szybko można dostrzec efekty systemu. Kolejnym momentem utrwalenia sposobu rozwiązywania konkretnych zadań są podsumowania po każdym dziale zawierające zadania ze wszystkich poprzednich działów. Jest to innowacyjne podejście, które jest zastosowane tylko w serii książek „Jak zdać maturę z matematyki?” i przynosi ogromne efekty, jeżeli tylko uczeń kieruje się wskazówkami wskazanymi przez autora. Potwierdzają to już tysiące maturzystów. System powtórek Jednym z najważniejszych elementów nauki są odpowiednio ułożone powtórki. Badania naukowe wykazały, że odpowiedni system powtórek znacznie poprawia zapamiętywanie materiału. Tylko w książkach z serii „Jak zdać maturę z matematyki” powtórzenia są ułożone zgodnie z tą zasadą.

61,00 zł
42,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,30 zł

2 osoby kupiły
27
Placebo, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Placebo, CD
Placebo, Mystic Production
Dostępny1 szt.

Lista utworów: 1. Come Home 2. Teenage Angst 3. Bionic 4. 36 Degrees 5. Hang On To Your IQ 6. Nancy Boy 7. I Know 8. Bruise Pristine 9. Lady of The Flowers 10. Swallow

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
28
Four Pieces, 4 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Four Pieces, 4 LP
Yazoo, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1. Upstairs At Eric's: Strona A: 1. Don't Go 2. Too Pieces 3. Bad Connection 4. I Before E Except After C 5. Midnight 6. In My Room Strona B: 1. Only You 2. Goodbye 70's 3. Tuesday 4. Winter Kills 5. Bring Your Love Down (Didn't I) LP 2. You And Me Both: Strona C: 1. Nobody's Diary 2. Softly Over 3. Sweet Thing 4. Mr. Blue 5. Good Times Strona D: 1. Walk Away From Love 2. Ode To Boy 3. Unmarked 4. Anyone 5. Happy People 6. And On LP 3. Eight Remixes: Strona E: 1. Nobody's Diary (Extended Version) 2. Situation (Richard X Remix) 3. Don't Go (Re-Mix) 4. Only You (2017 Orchestral Version) Strona F: 1. Situation (The Aggressive Attitude Mix) 2. Don't Go (Tee's TNT Radio Mix) 3. State Farm (Madhouse Mix) (Edit) 4. Winter Kills (Minute Taker Remix) LP 4. Two BBC Sessions: Strona G: 1. Don't Go 2. Midnight 3. In My Room 4. Winter Kills Strona H: 1. Bring Your Love Down (Didn't I) 2. In My Room 3. Situation 4. Too Pieces

403,90 zł
371,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 32,31 zł

29
The Shape Of Water, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Shape Of Water, LP
Alexandre Desplat, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Decca Records przedstawia oficjalny soundtrack do nowego, nagrodzonego Złotym Lwem filmu Guillermo Del Toro – „Kształt wody”. Kompozytorem muzyki jest zdobywca Oscara, Złotego Globu i wielokrotny laureat Grammy – Alexandre Desplat („Gra Tajemnic”, „Operacja Argo”, „Boska Florence”). Podczas pracy nad ścieżką dźwiękową Desplat wcielił się w rolę kompozytora, producenta i dyrygenta, stając na czele London Symphony Orchestra. Nagrań dokonano w słynnych londyńskich Abbey Road Studios. W utworze „You’ll Never Know”, zaaranżowanym i wyprodukowanym przez Desplata specjalnie na potrzeby filmu, zaśpiewała światowa gwiazda opery – Renée Fleming. Na płycie znalazł się także przebój Madeleine Peyroux – „La Javanaise” oraz kompozycje Andy’ego Williamsa i Glenna Millera. Lista utworów: Strona A: 1. The Shape Of Water 2. You'll Never Know 3. Elisa's Theme 4. Spy Meeting 5. Elisa And Zelda 6. Five Stars General 7. The Silence Of Love 8. Egg Strona B: 1. Underwater Kiss 2. The Escape 3. Decency 4. Overflow Of Love 5. Without You 6. A Princess Without A Voice

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

30
White Boy Rick, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
White Boy Rick, CD
Max Richter, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Maxa Richtera do filmu w reżyserii Yanna Demange’a. Historia nastolatka Richarda Wershe Jr., który stał się tajnym informatorem FBI w latach 80., ostatecznie aresztowany za handel narkotykami i skazany na dożywocie. Lista utworów: 1. Night Drive 2. Nonviolent Offender 3. What's My Take 4. Ride To Marathon Station 5. Baby Keisha 6. Big Man Now 7. I Don't Like Pancakes 8. Wershe & Son 9. Trigger 10. Get On The Ground 11. 1985 12. The Jury's Verdict 13. We're Gonna Take You Home 14. All Alone 15. I Got Everything I Need In Life

19,99 zł
Powiadomienie
31
Dlatego od ciebie odeszłam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlatego od ciebie odeszłam
Dostępny168 szt.

Po wspaniale przyjętym, wzruszającym bestsellerze Bądź przy mnie zawsze Agata Przybyłek przedstawia nową powieść o wielkiej miłości i trudnych wyborach. W Dlatego od ciebie odeszłam splatają się losy dwóch różnych kobiet, stojących przed uniwersalnym dylematem: rozum czy serce? Poznajcie dramatyczną historię Marianny, której wojna pokrzyżowała życiowe ścieżki oraz współczesną historię miłosnego trójkąta – pomiędzy młodą, pełną życia studentką z Gdańska, jej byłym chłopakiem zmagającym się z problemami oraz pozornie wymarzonym partnerem. Czasami miłość, która rodzi się między dwojgiem ludzi, nie wystarcza, by wszystko mogło potoczyć się szczęśliwie…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

32
Niebezpieczna sekwencja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczna sekwencja
Dostępny180 szt.

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej. Caryca rosyjskiego kryminału raz jeszcze zaskakuje! Na co dzień spokojny i ułożony świat łyżwiarzy figurowych zakłóca bestialska zbrodnia. W wyniku tajemniczego splotu wydarzeń ginie Michaił Bołtienkow – elitarny trener, człowiek-legenda, który zdążył wychować niejednego mistrza. Ciało zostaje znalezione koło domu jego kolegi, Walerija Łamzina. Świadkowie twierdzą, że trenerzy wygrażali sobie nawzajem. Sprawa wydaje się oczywista. Jednakże Nastia Kamieńska i jej przyjaciele z Pietrowki – Anton Staszys i Roman Dziuba – mają inne zdanie na ten temat. Odkrywają bezduszność i cynizm panujące na lodzie. Anioły na nim nie przetrwają…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Marvin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvin
Dostępny6 szt.

Ile utraciłeś ze swojego człowieczeństwa? Jak wiele zniesiesz, aby ponownie móc nazwać siebie człowiekiem? Te pytania zadaję moim pacjentom podczas napraw ich zdegenerowanych osobowości. Zawsze daję im wybór i czas na odpowiedź. Bez nienawiści, ale i bez litości dla słabych. Jedni udzielają poprawnej odpowiedzi i przyjmują mój dar. Inni, cóż? znikają. Pierwsi uczynili swoje życie pełniejszym i bardziej wartościowym, drudzy uratowali życie komuś godnemu miana człowieka. Nazywam się Marvin T. Cross i jestem bostońskim chirurgiem. Uważam się za największego humanistę naszych czasów, gdyż nie mam boga przed człowiekiem. W moich oczach, marnując dany ci przez naturę potencjał, bluźnisz. Nie lękaj się jednak, wyciągnę do ciebie pomocną dłoń... „Intrygująca, mocna i warta uwagi. Polecam” – Marta Daft – Martawsrodksiazek.pl. „Marvin to książka, obok której nie możesz przejść obojętnie. Gorąco polecam!” – Ewelina Nawara – myfairybookworld.pl. „Wstrząsająca historia, w której granica między postacią ofiary a oprawcy niepostrzeżenie się zaciera. To zdecydowanie mocna powieść, dla osób o stalowych nerwach” – Sandra Jędrowiak – miloscdoczytania.wordpress.com. „Marvin to powieść, którą koniecznie musicie przeczytać. Wciąga, fascynuje, intryguje, a co najważniejsze nie daje o sobie zapomnieć. Gorąco polecam!” – Sylwia Stawska – kobiecerecenzje365.blogspot.com.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

34
Moja słodka europejska ojczyzna. Polish Jazz Vol. 80, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja słodka europejska ojczyzna. Polish Jazz Vol. 80, 2 CD
Jan Ptaszyn Wróblewski, Sextet, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Instrumentalna interpretacja jednego ze sztandarowych dzieł Krzysztofa Komedy pt. Moja słodka europejska ojczyzna dokonana przez Sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Sam Komeda uznawał ten zbiór za swoje „najważniejsze i najpiękniejsze muzyczne dzieło”. Kilka motywów dzieła inspirowanego polską poezją kompozytor rozwinął w nagraniach radiowych realizowanych w Polsce. Więcej nie zdążył. Jan Ptaszyn Wróblewski po latach dokończył dzieło przyjaciela, realizując całość w czysto instrumentalnej formie. Mając dostęp do oryginalnych, zachowanych partytur Komedy, bazował jednak głównie na nagraniu Meine Süsse Europäische Heimat z 1967 roku. Artyście towarzyszą doskonali muzycy z polskiej czołówki świata jazzu. Henryk Miśkiewicz – alto saxophone, Robert Majewski – trumpet (CD 1), Łukasz Poprawski – soprano saxophone (CD 2), Wojciech Niedziela – piano, Sławomir Kurkiewicz – bass, Marcin Jahr – drums to wielkie nazwiska same w sobie. Jak przyznał Jan ptaszyn Wróblewski: „Ten projekt wymaga fantazji nie tylko w improwizacjach. Również w partiach ściśle zapisanych i zaprogramowanych konieczne są wyobraźnia i osobiste interwencje każdego z grających. Nie byłoby w nim ducha, gdyby nie walory moich partnerów, tworzących jedną z najsilniejszych ekip z jakimi kiedykolwiek zdarzyło mi się pracować. Potraktujcie ich zatem jako współtwórców niniejszego przedsięwzięcia”. Zazwyczaj albumy dwupłytowe dążą do tego, by zawrzeć na nich jak najwięcej odmiennego materiału – tym razem jest inaczej: każdy z krążków niniejszego wydawnictwa to połówka, która w sposób perfekcyjny pasuje do tej drugiej. Mamy zatem wersję Studio (CD1) dokonaną w łódzkiej Wytwórni Łodzi w 2013 roku oraz wersję Live (CD2), która zaistniała na pierwszej edycji Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim w 2016 roku. Ptaszyn miał duży problem z wyborem, która z rejestracji tej instrumentalnej wersji Mojej słodkiej europejskiej ojczyzny powinna zostać wydana. „Trudno wskazać lepszą, skoro tak mocno się od siebie różnią, a jednocześnie idealnie uzupełniają”. To dwa zupełnie odmienne spojrzenia na te same tematy. Posłuchajcie i wybierzcie sami! Autorem słowa wprowadzającego w książeczce albumu jest Michał Wilczyński, a krótkiej analizy muzycznej Bogdan Chmura. Lista utworów: 1.1. Trębacz jest niewinny 1.2. Lament nad Europą 1.3. Miserere 1.4. Litania 1.5. Hameln jest wszędzie 1.6. Modlitwa i pytanie 1.7. Po katastrofie 1.8. Niepiosenka o miłości 1.9. Temat dla jednego, a wariacje dla drugiego świata 1.10. Czarownica 1.11. Komeda w Cyrku Ważyka 1.12. Don Kichot 1.13. Walc na koniec świata 2.1. Zapowiedź Jana Ptaszyna Wróblewskiego 2.2. Trębacz jest niewinny 2.3. Lament nad Europą 2.4. Miserere 2.5. Litania 2.6. Hameln jest wszędzie 2.7. Modlitwa i pytanie 2.8. Po katastrofie 2.9. Niepiosenka o miłości 2.10. Temat dla jednego, a wariacje dla drugiego świata 2.11. Czarownica 2.12. Komeda w Cyrku Ważyka 2.13. Don Kichot 2.14. Walc na koniec świata

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

35
Vandal, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vandal, CD
Wojciech Pilichowski , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Ta płyta to powrót do najlepszych tradycji muzyki fusion. W pełni autorska płyta Wojtka Pilichowskiego, w której obok świetnie działającej maszyny jazz funky, siłę brzmienia dają mocne rockowe rify. Absolutnym ewenementem jest współpraca z dwoma typowo polskimi zespołami ludowymi z górskiego regionu Pieniny. Wykorzystanie w sposób nie naruszony czystych form etnicznej muzyki w aranżacjach fusion albumu „Vandal”. Wyjątkowe brzmienie kwartetu grającego z Wojtkiem i energia płyty to zasługa nagrywania na 100% w jednym pomieszczeniu przez cały zespół. Basista jako lider oraz gitarzysta Michał Trzpioła, perkusista Tomasz Machański i dwóch pianistów Michał Rorat oraz Adrian Latosiewicz tworzą kolor brzmienia i dynamiki nie osiągalny w przypadku płyt nagrywanych ślad po śladzie. Lista utworów: 1. Vandal 2. W Pieninach się mrocy 3. Old Fashion Show 4. 48 22 5. Gdybym ja, gdybyś Ty 6. Check Up 7. Jah Bar 8. Waiting For 9. Araras & Ubatuba 10. Kafar Regulus

17,99 zł
Powiadomienie
36
Rymowanki dla dzieci, czy dobrze je znasz?, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki dla dzieci, czy dobrze je znasz?, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Wydawnictwo zawierająca czterdzieści rymowanek i wyliczanek dla dzieci w autorskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego, Macieja Damięckiego, Wiktora Zborowskiego i Mariana Kociniaka. Dodatkowo na płycie bonus: dwa wiersze Jana Brzechwy w wykonaniu Bronisława Cieślaka. Pomiędzy nagraniami umieszczono krótkie utwory muzyczne. Siała baba mak, nie wiedziała jak... Idzie kominiarz po drabinie... Wpadła gruszka do fartuszka... te i inne znane (i mniej znane) rymowanki umilą każdą chwilę. Zapraszamy do wspólnego słuchania! Wykonawcy: Piotr Fronczewski, Maciej Damięcki, Wiktor Zborowski, Bronisław Cieślak, Marian Kociniak. Lista utworów: 1. Zapowiedź muzyczna 2. Siała baba mak 3. Babko na czym stoisz 4. Idzie, idzie stonoga 5. Zapowiedź muzyczna 6. Toczył zając wielką dynię 7. Sroczka kaszkę warzyła 8. Koci, koci, łapci 9. Pewna pani miała psa 10. Zapowiedź muzyczna 11. Ecie pecie, gdzie jedziecie 12. Kółko graniaste 13. Pani Zo Zo Zo 14. Zapowiedź muzyczna 15. Idzie kominiarz po drabinie 16. Były sobie kurki trzy 17. Ene due rabe 18. Zapowiedź muzyczna 19. W pokoiku na stoliku 20. Ence pence cztery ręce 21. Idzie rak 22. Zapowiedź muzyczna 23. Wyszła kura na podwórze 24. Mam trzy latka, trzy i pół 25. Tańcowały dwa Michały 26. Zapowiedź muzyczna 27. Szły pchły koło wody 28. Baloniku mój maluki 29. Jest w lesie chateńka 30. Zapowiedź muzyczna 31. Misia Bela 32. Policzymy co się ma 33. Choć mam rączki małe 34. Zapowiedź muzyczna 35. Chodzi lisek koło drogi 36. Opowiem ci bajkę 37. Tu paluszek, tam paluszek 38. Zapowiedź muzyczna 39. Idzie wąż 40. Ele mele dudki 41. Siedzi anioł w niebie 42. Zapowiedź muzyczna 43. Na wysokiej górze 44. Babciu, babciu 45. Jedzie, jedzie pan 46. Zapowiedź muzyczna 47. Wpadła gruszka do fartuszka 48. A-a-a kotki dwa 49. Dwa aniołki w niebie 50. Zapowiedź muzyczna 51. Pan Pierdziołka spadł ze stołka 52. Lata osa koło nosa 53. Ślimak, ślimak wystaw rogi 54. Zapowiedź muzyczna Bonus: 55. Przygody króla Jegomości 56. Zapowiedź muzyczna 57. Panieneczka z pudełeczka 58. Zapowiedź muzyczna

29,99 zł
29,39 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

37
Polish Jazz. Vol. 9. Janusz Zabiegliński And His Swingtet, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Jazz. Vol. 9. Janusz Zabiegliński And His Swingtet, CD
Janusz Zabiegliński Swingtet, Warner Music Polska
Dostępny102 szt.

Lista utworów: 1. Wieczór w „Stodole” 2. Trochę swingu 3. Poszukiwania 4. Prima Aprilis 5. Swingujący klakson 6. Wędrówka słońc 7. Powrót z antylopą 8. Gdzie oni są 9. Motyw bez tytułu 10. Mokry śnieg 11. Dana 12. Ballada za dychę 13. Letni dzień

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

38
DAYS OF FUTURE PASSED (2CD + DVD). CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
71,90 zł
70,46 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

39
Julian Tuwim dzieciom, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julian Tuwim dzieciom, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny303 szt.

Wspaniała kolorowa kolekcja zawierająca ponad czterdzieści wierszy Juliana Tuwima dla dzieci w autorskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego, Macieja Damięckiego, Włodzimierza Pressa, Wiktora Zborowskiego, Bronisława Cieślaka i Mariana Kociniaka. Pomiędzy wierszami umieszczono krótkie utwory muzyczne. Któż z nas nie pamięta pełnych humoru opowieści o przygodach Słonia Trąbalskiego, Zosi Samosi czy Grzesia, który szedł przez wieś worek piasku niosąc. Zapraszamy do wspólnego słuchania! Wykonawcy: Piotr Fronczewski, Maciej Damięcki, Włodzimierz Press, Wiktor Zborowski, Bronisław Cieślak, Marian Kociniak. Lista utworów: 1. Zapowiedź muzyczna 2. Lokomotywa 3. Idzie Grześ 4. Zapowiedź muzyczna 5. Dwa Michały 6. Dżońcio 7. Zapowiedź muzyczna 8. Taniec 9. Dyzio Marzyciel 10. Zapowiedź muzyczna 11. Pstryk! 12. Rycerz Krzykalski 13. Zapowiedź muzyczna 14. Ptasie radio 15. Bambo 16. Zapowiedź muzyczna 17. Zosia Samosia 18. Skakanka 19. Zapowiedź muzyczna 20. Spóźniony słowik 21. Pan Maluśkiewicz i wieloryb 22. Zapowiedź muzyczna 23. Dwa wiatry 24. List do wszystkich dzieci 25. Zapowiedź muzyczna 26. Trudny rachunek 27. Rozmowa ptaków 28. Zapowiedź muzyczna 29. O Panu Tralalińskim 30. Ptasie plotki 31. Zapowiedź muzyczna 32. Abecadło 33. Kotek 34. Zapowiedź muzyczna 35. Wszyscy dla wszystkich 36. Cuda i dziwy 37. Zapowiedź muzyczna 38. W aeroplanie 39. Warzywa 40. Zapowiedź muzyczna 41. O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci 42. Słoń Trąbalski 43. Zapowiedź muzyczna 44. Okulary 45. Rzepka 46. Zapowiedź muzyczna

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

40
Jan Brzechwa dzieciom, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Brzechwa dzieciom, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny304 szt.

Wspaniała kolorowa kolekcja zawierająca ponad czterdzieści wierszy Jana Brzechwy dla dzieci w autorskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego, Macieja Damięckiego, Danuty Stenki, Włodzimierza Pressa, Wiktora Zborowskiego, Bronisława Cieślaka i Mariana Kociniaka. Pomiędzy wierszami umieszczono krótkie utwory muzyczne. Kaczka Dziwaczka, która pisała list drobnym maczkiem? Leń, który cały dzień leżał na kanapie, Samochwała, która miała w szkole najlepsze stopnie? to tylko niektóre z barwnych postaci w wierszach Jana Brzechwy. Zapraszamy do wspólnego słuchania! Wykonawcy: Piotr Fronczewski, Maciej Damięcki, Danuta Stenka, Włodzimierz Press, Wiktor Zborowski, Bronisław Cieślak, Marian Kociniak Lista utworów: 1. Zapowiedź muzyczna 2. Na wyspach Bergamutach 3. Kaczka Dziwaczka 4. Zapowiedź muzyczna 5. Siedmiomilowe buty 6. Entliczek-pentliczek 7. Zapowiedź muzyczna 8. Leń 9. Kokoszka-Smakoszka 10. Zapowiedź muzyczna 11. Staś Pytalski 12. Kłamczucha 13. Zapowiedź muzyczna 14. Tydzień 15. Pomidor 16. Zapowiedź muzyczna 17. Chrząszcz 18. Z motyką na słońce 19. Zapowiedź muzyczna 20. Koziołeczek 21. Katar 22. Zapowiedź muzyczna 23. Kwoka 24. Wąż kaligraf 25. Zapowiedź muzyczna 26. Zoo 27. Ptasie plotki 28. Zapowiedź muzyczna 29. Jak rozmawiać trzeba z psem 30. Tańcowała igła z nitką 31. Zapowiedź muzyczna 32. Sum 33. Sójka 34. Zapowiedź muzyczna 35. Skarżypyta 36. Ryby, żaby i raki 37. Zapowiedź muzyczna 38. Stryjek 39. Rozmawiała gęś z prosięciem 40. Zapowiedź muzyczna 41. Psie smutki 42. Na straganie 43. Zapowiedź muzyczna 44. Żuraw i Czapla 45. Samochwała 46. Zapowiedź muzyczn 47. Pali się! 48. Zapowiedź muzyczna

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

41
Quasimodo. Polish Jazz Vol. 58, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quasimodo. Polish Jazz Vol. 58, CD
Laboratorium, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Quasimodo był drugim krążkiem nagranym przez Laboratorium w prestiżowej serii Polish Jazz i piątym w dyskografii zespołu. Zarejestrowany materiał wpisywał się w stylistykę ekspresyjnego fusion zaprezentowaną na „Modern Pentathlon”, ukazując jednocześnie progresywne oblicze zespołu, zorientowanego na ciągłe poszukiwania. Album przygotowano niezwykle starannie pod względem formy całości, struktury poszczególnych kompozycji i szaty brzmieniowej. Na repertuar albumu składają się cztery rozbudowane utwory i cztery krótkie improwizowane fragmenty, z których dwa można traktować jako intra. Taki charakter ma Przejazd, będący wstępem do I’m Sorry, I’m Not a Driver, a także Etiudka, akustyczna impresja Grzywacza, wprowadzająca Śniegową panienkę. Mimo niemal czterech dekad, jakie upłynęły od nagrania płyty, muzyka Quasimodo nie straciła niczego ze swej atrakcyjności. Wciąż brzmi nowocześnie, a melodyjne tematy i wyrafinowane improwizacje solistów mogą nadal inspirować jazzmanów młodego pokolenia. Lista utworów: 1. Przejazd (Krzysztof Ścierański) 2. I’m Sorry, I’m not a Driver (Krzysztof Ścierański) 3. Etiudka (Janusz Grzywacz) 4. Śniegowa panienka (Marek Stryszowski) 5. Lady Rolland (Marek Stryszowski) 6. Quasimodo (Janusz Grzywacz) 7. Kyokushinkai (Paweł Ścierański, Mieczysław Górka) 8. Ikona – In memory of Zbigniew Seifert

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

42
To jest miłość, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest miłość, CD
Masters, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Zespół Masters powstał w 2008 roku w Zambrowie – na scenie polskiej muzyki disco obecny jest już 10 lat! W tym czasie Paweł Jasionowski, lider oraz wokalista grupy, wypracował własny i rozpoznawalny styl. Album „Viva Polonia!” wydany w 2012 roku zyskał status platynowej płyty! Zespół Masters koncertuje po całej Polsce i zdobywa coraz liczniejszą publiczność. Uwaga! Kompilacja, którą proponujemy do sprzedaży, zawiera nowy singiel zespołu „To jest miłość” oraz trzy wcześniej niepublikowane na CD utwory „Portret na niebie”, „Tajemnica”, „Labirynt”. Lista utworów: 1. Ciebie mi trzeba 2. Ja i ona 3. Kiedy gwiazdy gasną 4. Portret na niebie 5. To jest miłość 6. Tajemnica 7. Labirynt 8. Bella 9. Szukam dziewczyny 10. Schody do nieba 2018 11. Serce do koperty 2018 12. Ciebie mi trzeba (80s Remix) 13. Portret na niebie (80s Remix)

26,90 zł
26,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

43
Late Night Tales, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Late Night Tales, CD
Nils Frahm, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Nils Frahm to obok Olafura Arnaldsa niewątpliwie najważniejszy współczesny artysta z kręgu muzyki klasycznej, elektroniki i ambientu. Jego płyty wydawane w ramach prestiżowej wytwórni Erased Tapes zdobyły uznanie krytyki, dzięki czemu Frahm zdobył ogólnoświatową popularność. Kilka lat temu wystąpił na festiwalu Nowa Muzyka, więc także rodzima publiczność mogła przekonać się jak wielkim talentem kompozytorskim i wykonawczym obdarzony jest muzyk. W ramach prestiżowej serii „LateNight Tales” Frahm prezentuje zarówno własne jak i cudze utwory. Wyśmienity zestaw nagrań, od swoich wcześniej niepublikowanych kompozycji, poprzez dokonania m.in Milesa Davisa, Niny Simone, Boards Of Canada, Rhythm & Sound, Colina Stetsona. Całość brzmi fantastycznie i potwierdza klasę twórcy. Lista utworów: 1. Nils Frahm - 4'33" (Exclusive John Cage Cover Version) 2. Baka Forest People Of South East Cameroon - Liquindi 2 3. Carl Oesterhelt & Johannes Enders - Divertimento Für Tenorsaxophon Und Kleines Ensemble Part 4 4. Four Tet - 0181 (Excerpt) 5. Gene Autry - You're The Only Star In My Blue Heaven 6. Boards Of Canada - In A Beautiful Place Out In The Country 7. Bibio - It Was Willow 8. Dictaphone - Peaks 9. Vladimir Horowitz - The Flight Of The Bumble Bee 10. Miles Davis - Concierto De Aranjuez (Adagio) 11. Victor Silvester & His Ballroom Orchestra - Talk Of The Town 12. System - Sk20 13. Rhythm & Sound - Mango Drive 14. Miles Davis - Générique 15. Dinu Lipatti - O Herr Bleibet Meine Freunde, Bwv 147 16. Colin Stetson - The Righteous Wrath Of An Honorable Man 17. Penguin Café Orchestra - Cutting Branches For A Temporary Shelter 18. Nina Simone - Who Knows Where The Time Goes 19. Nina Jurisch - Cleo The Cat (Exclusive Track) 20. Dub Tractor - Cirkel 21. The Gentlemen Losers - Honey Bunch 22. Nils Frahm - Them "Solo Piano Edit" (Exclusive Version) 23. Cillian Murphy - In The Morning (Exclusive Spoken Word Piece)

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

44
Polish Jazz. Vol. 69. Music '81, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Jazz. Vol. 69. Music '81, CD
Tomasz Stańko, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Wyjątkowa w dyskografii Tomasz Stańki płyta, powstała w okresie poważnych napięć w kraju, niepewności jutra i w chwili osobistych rozterek emocjonalnych artysty. Lista utworów: 1. Alusta 2. Daada 3. Bushka 4. Third Heavy Ballad 5. Ahuha

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

45
Late Night Tales, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Late Night Tales, CD
The Cinematic Orchestra, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

The Cinematic Orchestra, flagowy artysta Ninja Tune, firmują 19 nagrań. Obok własnych utworów znajdziemy kompozycje m.in Flying Lotusa, Thoma Yorka, Bjork, St Germain, Burial, Shuggie Otisa, Burta Bacharacha, Nicka Drake'a. Jak zwykle w przypadku The Cinematic Orchestra i Late Night Tales obcujemy z wydawnictwem najwyższej klasy. Lista utworów: 1. Auntie's Harp - Flying Lotus 2. Three Hours - Nick Drake 3. The Rain - Eddie Gale 4. You're Goin' Miss Your Candyman - Terry Callier 5. Behold The Day - The Freedom Sounds Featuring Wayne Henderson 6. Living Beats - DJ Food 7. Aht Uh Mi Hed - Shuggie Otis 8. Black Swan - Thom Yorke 9. Restaurant - The Cinematic Orchestra 10. Electric Counterpoint - Steve Reich 11. Jóga - Björk 12. Cumulus - Imogen Heap 13. Rose Rouge (Album Version) - St Germain 14. See Line Woman (See Line Woman Vocal) - Songstress 15. La Ritournelle - Sébastien Tellier 16. Dog Shelter - Burial 17. South American Getaway - Burt Bacharach 18. Talking About Freedom - The Cinematic Orchestra 19. The Happy Detective (Part 3) - Will Self

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

46
Late Night Tales, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Late Night Tales, CD
Jon Hopkins, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Jon Hopkins to obecnie bardzo głośne nazwisko na elektronicznej scenie. Oprócz autorskich dokonań ma za sobą współpracę m.in z Brianem Eno i Coldplay. W ramach labela Late Night Tales opublikował kompilację na której, oprócz własnych ekskluzywnych utworów, znajdują sie nagrania m.in Davida Holmesa, Nilsa Frahma, Jonsi & Alex, Darkstar, Four Tet. Całość brzmi fantastycznie. Jak zwykle w przypadku Late Night Tales, także od strony edytorskiej, mamy do czynienia z bardzo wysokim wydawniczym poziomem. Lista utworów: 1. Ben Lukas Boysen - Sleepers Beat Theme 2. Darkstar - Hold Me Down 3. Holy Other - Yr Love 4. Teebs - Verbena Tea With Rebekah Raff 5. Nils Frahm - More 6. Songs Of Green Pheasant - I Am Daylights 7. Jónsi & Alex - Daníell In The Sea 8. Evenings - Babe 9. Letherette - After Dawn 10. Jon Hopkins - I Remember (Exclusive Yeasayer Cover Version) 11. David Holmes - Hey Maggy 12. Alela Diane - Lady Divine 13. Four Tet - Gillie Amma I Love You 14. School Of Seven Bells - Connjur 15. Peter Broderick - And It'S Alright - Nils Frahm Remix 16. Health - Before Tigers (Gold Panda Remix) 17. Last Days - Missing Photos 18. Bibio - Down To The Sound 19. A Winged Victory For The Sullen - Requiem For The Static King 1 20. Helios - Emancipation 21. Rick Holland - I Remember (Exclusive Spoken Word Piece)

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

47
Late Night Tales, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Late Night Tales, CD
Olafur Arnalds, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

W ramach prestiżowej serii „Late Night Tales” nie mogło zabraknąć wydawnictwa Olafura Arnaldsa. Islandzki muzyk swoją muzyczną przygodę rozpoczynał w zespołach sceny hardcore/punk. Zrestą w póżniejszych latach nie odciął się od swoich korzeni, regularnie wpółpracując m.in z formacją Heaven Shall Burn. To jednak solowa twórczość przyniosła mu zasłużoną sławę. Płyta z utworami Chopina, muzyka filmowa, ale głównie niezwykle cenione dokonania autorskie, z pogranicza współczesnej poważki i elektroniki, to znaki rozpoznawcze artysty. Na albumie „Late Night Tales” oprócz własnych kompozycji Islandczyk prezentuje nagrania m.in Odesza, Four Tet, czy Kiasmos, formacji którą tworzy wraz z Janusem Rasmussenem. Wyborny zestaw. Lista utworów: 1. Hjálmar Lárusson And Jónbjörn Gíslason - Jómsvíkingarímur - Ýta Feldi Eigi Rór 2. Julianna Barwick - Forever 3. Koreless - Last Remnants 4. Odesza - How Did I Get Here (Instrumental) 5. Anois - A Noise 6. Samaris - Gó?a Tungl 7. Ólafur Arnalds - Rgb 8. Rival Consoles - Pre 9. Four Tet - Lion (Jamie Xx Remix) 10. Jai Paul - Jasmine (Demo) 11. James Blake - Our Love Comes Back 12. Spooky Black - Pull 13. Ólafur Arnalds Ft. Arnór Dan - Say My Name 14. Colin Stetson And Sarah Neufeld - And Stil They Move 15. Kiasmos - Orgoned 16. Ólafur Arnalds - Kinesthesia I 17. Hjaltalín - Ethereal 18. David Tennant - Undone

67,90 zł
66,54 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

48
Wanda Chotomska dzieciom, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanda Chotomska dzieciom, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Wspaniała kolorowa kolekcja zawierająca ponad czterdzieści wierszy Wandy Chotomskiej dla dzieci w autorskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego i Wiktora Zborowskiego. Pomiędzy wierszami umieszczono krótkie utwory muzyczne. Dlaczego cielę ogonem miele? Po co krowie rogi na głowie? Dlaczego niedźwiedź w zimie śpi? Na te pytania na pewno znajdziecie odpowiedź. Zapraszamy do wspólnego słuchania! Wykonawcy: Piotr Fronczewski, Wiktor Zborowski. Lista utworów: 1. Zapowiedź muzyczna 2. Dlaczego cielę ogonem miele 3. Podróż samolotem i co było potem 4. Zapowiedź muzyczna 5. Dyzio Trąbalak 6. Spacer z psem 7. Zapowiedź muzyczna 8. Dlaczego niedźwiedź w zimie śpi 9. Skąd się wzięła tusza stryja Mateusza 10. Zapowiedź muzyczna 11. Decybele 12. Zebra grymaśnica 13. Zapowiedź muzyczna 14. Kaczka tłumaczka 15. Sklep z piegami 16. Zapowiedź muzyczna 17. Kłopoty z „r” 18. Miała babcia krowę 19. Zapowiedź muzyczna 20. Obraz z bocianem 21. Duchy spod poduchy 22. Zapowiedź muzyczna 23. Biuro znalezionych rzeczy 24. Ciocia i bocian 25. Zapowiedź muzyczna 26. Kurczę blade 27. Dziura w moście 28. Zapowiedź muzyczna 29. Bańkowice Mydlane 30. Wypożyczalnia skrzydeł 31. Zapowiedź muzyczna 32. Poduszkowce 33. Koziołki pana zegarmistrza 34. Zapowiedź muzyczna 35. Polka galopka 36. Gdyby tygrysy jadły irysy 37. Zapowiedź muzyczna 38. Pralnia Pana Szopa 39. Bal w Balbalonii 40. Zapowiedź muzyczna 41. Mruczanki Przytulanki 42. Kaczki siedmioraczki 43. Zapowiedź muzyczna 44. Hipopotam lubi błoto 45. Po co krowie rogi na głowie 46. Zapowiedź muzyczna

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

49
Przedawnienie w prawie administracyjnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedawnienie w prawie administracyjnym
Niedostępny
Brak

Monografia dotyczy podstawowej instytucji prawnej, jaką jest przedawnienie. Na obszarze prawa administracyjnego temat ten nie doczekał się jak dotąd pogłębionej analizy. Głównym naukowym celem pracy jest stworzenie teoretycznej koncepcji tej instytucji poprzez ustalenie jej elementów składowych, ukazanie działania na obszarze prawa administracyjnego oraz sformułowanie przesłanek niezbędnych dla ustanowienia ogólnej regulacji prawnej przedawnienia w prawie pozytywnym. W pracy poruszone zostały takie zagadnienia, jak definicja przedawnienia w prawie administracyjnym, ustalenie jego przedmiotu, funkcji oraz rodzajów. Przedawnienie odróżnione zostało od innych charakterystycznych dla tej gałęzi instytucji, w tym milczenia administracji oraz bezczynności i przewlekłego prowadzenia postępowania. Badania przeprowadzono w oparciu o szeroką regulację materialnego prawa administracyjnego. Nie pominięto w nich wątku procesowego, polegającego na ukazaniu wpływu przedawnienia na dopuszczalność wszczęcia oraz prowadzenia postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego i egzekucyjnego w administracji. Pracę wzbogacono o analizę węzłowych problemów przedawnienia w prawie unijnym oraz w wybranych państwach europejskich. Książka adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych prawem administracyjnym, zarówno jego pasjonatów, jak i zajmujących się nim zawodowo, w tym pracowników naukowych i studentów, pracowników organów administracji publicznej, sędziów sądów administracyjnych, radców prawnych i adwokatów

45,00 zł
Powiadomienie
50
Środowiska uczestnictwa społecznego jednostek, kategorii i grup - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Środowiska uczestnictwa społecznego jednostek, kategorii i grup
Niedostępny
Brak

Monografia poświęcona jest kluczowej dla pedagogiki społecznej kategorii teoretycznej, jaką jest pojęcie środowiska i jego zastosowania w opisie i projekcjach zasadniczego układu warunków ? czynników formujących osoby społeczne i współdecydujących o obrazie kreowanych i doświadczanych przez nie biografii. Kategoria ta została ukazana w kontekście wybranych aspektów dyscyplinarnych i odniesieniu do podstawowych kategorii wieku osób społecznych tak jak uczestniczą one współcześnie w środowiskach swojej życiowej aktywności.

56,00 zł
Powiadomienie
Wróć do góry