hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.08.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 10 sierpnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Naklejki. Pieski (Ranok-Creative), na drugim Naklejki. Kotki (Ranok-Creative). Kolejny produkt to Naklejki Misiaczki (Ranok-Creative) oraz Architektura - wizje niezrealizowane (Philip Wilkinson).
1
Naklejki. Pieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Pieski
Ranok-Creative
Dostępny49 szt.

Zestaw naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek. Zestaw zawiera 12 naklejek wesołych psiaków.

3,99 zł
27 osób kupiło
2
Naklejki. Kotki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Kotki
Ranok-Creative
Dostępny10 szt.

Zestaw naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek. W zestawie 8 fantastycznych kotków.

3,99 zł
26 osób kupiło
3
Naklejki Misiaczki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Misiaczki
Ranok-Creative
Dostępny42 szt.

Przedstawiamy zestaw naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek... To 9 słodkich misiaczków.

3,99 zł
15 osób kupiło
4
Architektura - wizje niezrealizowane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura - wizje niezrealizowane
Dostępny3 szt.

Najśmielsze wizje wielkich wizjonerów! Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia to nie jedyne porywające projekty w dziejach architektury, których nigdy nie zrealizowano. Ich autorzy próbowali sięgnąć granic wytrzymałości materiałów, eksplorować nowe idee, łamać konwencje, spełniać twórcze kaprysy albo wyznaczać zupełnie nowe kierunki. Wśród ich pomysłów znajdziemy i arcydzieła architektury, i urokliwe kaprysy twórczego geniuszu. Niektóre z niezrealizowanych pomysłów wielkich wizjonerów architektury to budowle wyjątkowej wręcz urody i niebywałych kształtów. Inne miały nauczyć nas, jak żyć w szybko rozrastających się miastach. Jeszcze inne stawiały na głowie architektoniczne konwencje. Nie brakowało wśród nich i pomysłów dziwacznych, a przy tym inspirujących. O nich wszystkich opowiada ta przepięknie ilustrowana książka.

69,00 zł
45,54 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 23,46 zł

9 osób kupiło
5
Naklejki. Dinozaury - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Dinozaury
Ranok-Creative
Dostępny215 szt.

Zestaw naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek. Zestaw zawiera 8 mega dinozaurów.

3,99 zł
4 osoby kupiły
6
Naklejki sowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki sowy
Ranok-Creative
Dostępny81 szt.

Zestaw naklejek do ozdobienia zeszytów, albumów, listów, pocztówek – z uroczymi, kolorowymi sowami. Cena za 1 arkusz.

3,99 zł
4 osoby kupiły
7
Zbiór zadań z kółka matematycznego, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zadań z kółka matematycznego, część 2
Dostępny30 szt.

Druga część zbioru przeznaczonego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do olimpiad i konkursów matematycznych, zadania mają zróżnicowany stopień trudności, w publikacji znalazły się takie rozdziały, jak: Wokół liczby 2010, Wzory skróconego mnożenia, Potęgowanie, Kąt środkowy i wpisany, Twierdzenie Pitagorasa, Zadania z dawnych lat, Układy równań, Wokół liczby 2004, Podobieństwo trójkątów, Liczby naturalne, Nierówności geometryczne, Kongruencje, Punkty w trójkątach, Niezmienniki i półniezmienniki, Drugi konkurs kółkowy. Do zadań zostały dołączone szczegółowe rozwiązania.

39,00 zł
29,64 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,36 zł

3 osoby kupiły
8
Patrząc z ukosa. Wprowadzenie do Jacques'a Lacana przez kulturę popularną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrząc z ukosa. Wprowadzenie do Jacques'a Lacana przez kulturę popula...
Dostępny18 szt.

Slavoj Žižek (ur. 1949), słynny w świecie i medialny filozof, Słoweniec wykładający też na uczelniach amerykańskich, wyspecjalizował się w konfrontowaniu myśli najbardziej wyrafinowanej z najbardziej popularną. W latach 80. XX wieku adaptował myśl francuskiego psychiatry Jacques’a Lacana do nowych interpretacji lewicowej filozofii. Jednocześnie interesował się przemianami kultury masowej, filmu i literatury w drugiej połowie ubiegłego stulecia. Z tych badań wyrosła na przełomie lat 80. i 90. niniejsza książka, której autor postawił sobie za cel objaśnienie trudnych koncepcji zilustrowaniem ich przykładami z popkultury. Efektem jest pełna uroku praca, która nawet jeśli wprowadza do Lacana na dość elementarnym poziomie, to sprawi wielką przyjemność miłośnikom Hitchcocka, Sherlocka Holmesa czy Agathy Christie. Rozważania Žižka, jak zwykle błyskotliwe i wnikliwe, dzięki psychoanalitycznej konceptualizacji wydobywają nowe aspekty i wymiary z dobrze nam znanych utworów. Trudno ukryć, że Lacan jest tu też pretekstem do buszowania po klasyce rozrywkowego kina, zwłaszcza wśród filmów Hitchcocka. Jednocześnie to podejście od popkulturowej strony do dzieła Lacana pozwala ujrzeć w nim rzeczy niedostrzegane z akademickiej perspektywy.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

3 osoby kupiły
9
Moon Knight. Tom 3. W noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moon Knight. Tom 3. W noc
Dostępny66 szt.

W świecie Marca Spectora nigdy nie brakuje mrocznych zagadek. Krwiożercze psy terroryzują nocami Nowy Jork, wygłodniały potwór czai się pod łóżkami dzieci z Manhattanu, a na samego Moon Knighta polują wrogowie z przestworzy. Na dodatek obrońca nocnych podróżnych musi zinfiltrować kościół boga, któremu zawdzięcza swoje moce i życie... Scenariusz tej historii napisał Cullen Bunn („Deadpool”, „Szósty rewolwer”). Rysunki stworzyli Ron Ackins („Prophet: Earth War”) i Germán Peralta („Axis: Carnage i Hobgoblin”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
10
Naklejki Motyle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Motyle
Ranok-Creative
Dostępny32 szt.

Zestaw naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek. 11 kolorowych motyli.

3,99 zł
4 osoby kupiły
11
Nowy słownik duży szkolny angielsko-polski polsko-angielski PONS, wydanie 2 rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy słownik duży szkolny angielsko-polski polsko-angielski PONS, wyda...
Dostępny36 szt.

Wszystko, co potrzebne do nauki języka angielskiego w szkole i na kursach językowych • Dla uczących się języka angielskiego na poziomie początkującym i zaawansowanym we wszystkich typach szkół.• Zawiera 70 000 haseł występujących w najczęściej używanych podręcznikach szkolnych.• Dołączony kod zapewnia dostęp do 150 000 pojęć w słoniku online.• Liczne dodatki: przegląd gramatyki, czasowników nieregularnych, wzory listów, popularne skrótowce ułatwiają naukę języka! PONS – europejska gwarancja jakości

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

2 osoby kupiły
12
Dokąd odchodzą parasolki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd odchodzą parasolki
Dostępny2 szt.

Wielka i wspaniała powieść, która rozwija się w cudowny dywan życia, utkany z włóczki i kolorów, które znajdujemy, gubimy i mamy nadzieję ponownie odnaleźć. Moja mama, panie Elahi, zadawała sobie pytanie, dokąd odchodzą parasolki. Zawsze, gdy wychodziła z domu, gubiła parasolkę. A przez całe życie nie znalazła ani jednej. Dokąd to mogą odchodzić parasolki? Tłem tej powieści o zniewalającym wręcz uroku jest Orient – ze wszystkim, co ma w sobie magicznego, innego i przewrotnego. Równie niezwykli są zaludniający ją bohaterowie, a wśród nich człowiek, który pragnie być niewidzialny, dziecko, które chciałoby latać jak samolot, kobieta pragnąca wyjść za mężczyznę o niebieskich oczach, niemy poeta dłońmi wyczarowujący wiersze, zakochany Hindus i chłopiec, który w ustach ma cały wszechświat.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
13
Zbiór zadań z kółka matematycznego. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zadań z kółka matematycznego. Część 1
Dostępny23 szt.

Zadania ze szczegółowymi rozwiązaniami dla gimnazjalistów (i nie tylko) przygotowujących się do olimpiad i konkursów matematycznych.

39,00 zł
29,64 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,36 zł

2 osoby kupiły
14
Gente Joven 2. Kurs hiszpańskiego, klasa 8. Podręcznik ucznia. A1.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gente Joven 2. Kurs hiszpańskiego, klasa 8. Podręcznik ucznia. A1.2
Dostępny18 szt.

Gente Joven. Edición revisada to kurs dostosowany do realiów polskiej szkoły, zgodny z nową podstawą programową. Kurs Gente Joven Edición revisada zawiera ciekawe i dostosowane poziomem nagrania audio i charakteryzuje się nowoczesną obudową dydaktyczną. W opracowaniu kursu uwzględniono dostosowanie do wytycznych MEN i wymagania zawarte w nowelizacji ustawy oświatowej, m.in. przystosowanie do wymagań wieloletności. Nowa adaptacja znanej serii powstała we współpracy z nauczycielami i uczniami. Uwzględnia zgłoszone przez nich propozycje zmian i ulepszeń. Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów, co pozwala na większą elastyczność przy pracy z określonymi siatkami godzin. Objaśnienia i komentarze gramatyczne podane są zarówno po hiszpańsku, jak i po polsku, co ułatwia uczniom samodzielną naukę. Ponadto w skład podręcznika wchodzi słowniczek hiszpańsko-polski, transkrypcje nagrań i aneks prezentujący ciekawe informacje o kulturze i cywilizacji obszaru hiszpańskojęzycznego. Jeszcze efektywniejsza i lepiej zorganizowana praca z uczniami możliwa jest dzięki nowej strukturze rozdziałów: • Trzy strony poświęcone komunikacji z interesującymi i stymulującymi ćwiczeniami, odpowiednimi dla nastoletniego ucznia. • Trzy strony poświęcone gramatyce z przejrzystymi ćwiczeniami oraz logicznymi i zrozumiałymi dla początkującego ucznia komentarzami. • Dwie strony poświęcone słownictwu z ćwiczeniami pogrupowanymi według tematycznych zakresów znaczeniowych. • Dodatkowo na stronie campus.difusion.com filmy opracowane specjalnie do każdego rozdziału. Numer dopuszczenia MEN: 870/1/2018

46,00 zł
41,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

2 osoby kupiły
15
Napadałem na banki. Prawdziwa historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napadałem na banki. Prawdziwa historia
Dostępny7 szt.

Druga odsłona przygód gangstera o pseudonimie Grek. W Napadałem na banki. Prawdziwa historia pisze o tym, jak łatwo i szybko można było okradać banki i jubilerów w Niemczech w latach 90. ubiegłego wieku. Opowieść byłego przestępcy nie jest jednak apoteozą gangsterskiego życia, ale przestrogą. Grek, mimo obecnego w książce humoru i widowiskowych scen akcji, mówi czytelnikowi, że gangsterskie życie kończy się zawsze tak samo: albo w więzieniu, albo w trumnie. Historie, które opowiada, są prawdziwe, choć występujący w książce bohaterowie są ukryci pod fałszywymi pseudonimami. Książka to napisana ze swadą gangsterska opowieść, która ukazuje przede wszystkim logistykę działań w zorganizowanej grupie przestępczej, a także świat szeregowych gangsterów i skorumpowanych policjantów, gdzie nie obowiązują żadne zasady. Jedyna taka pozycja na rynku! Wspomnienia Greka są ostre jak brzytwa. Gdybym był Patrykiem Vegą już kręciłbym film na ich podstawie– Robert Ziębiński, redaktor naczelny miesięcznika „Playboy”, założyciel portalu dzikabanda.pl. Szczerze do bólu, mocno jak cholera, dosadnie, wyraziście i bez zbędnej kokieterii. Jeden z najniebezpieczniejszych polskich gangsterów ujawnia mechanizmy działania przestępczego podziemia lat 90. Z jego relacji dowiemy się, że wtedy nikt nie przebierał w środkach i każdy brał, co chciał. A najwięcej do zabrania zawsze było w… bankach– Ivo Vuco, pisarz, autor m.in. biografii Grzegorza Stelmaszewskiego Złodzirej i powieści Synonim zła

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
16
Sąsiedzi i inni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sąsiedzi i inni
Dostępny10 szt.

„Z wielką radością oddaję w ręce Czytelników pełen zbiór moich prac, zarówno książek, jak i artykułów, poświęconych tematyce stosunków polsko-żydowskich. Zacząłem pisać na ten temat trzydzieści lat temu. Pierwodruk eseju «Ten jest z Ojczyzny mojej»…, ale go nie lubię ukazał się w 1987 roku w emigracyjnym kwartalniku «Aneks». Potem napisałem jeszcze kilka artykułów na te tematy, wydałem niewielką książkę Upiorna dekada w 1997 roku, ale dopiero od publikacji Sąsiadów w roku 2000 moja twórczość stała się istotnym punktem odniesienia w dyskusji o II wojnie światowej i relacjach polsko-żydowskich w tym okresie. Wszelako, choć moje nazwisko znajduje się w medialnym obiegu, ilekroć mowa o tych sprawach – a okazuje się, że jest to tematyka, która ciągle przyciąga społeczną uwagę – to studia, które napisałem na te tematy, są już właściwie niedostępne” – pisze we wstępie Jan Tomasz Gross. Opublikowanie ich ponownie, w jednym tomie, pozwoli Czytelnikom wrócić do tych ważnych, wzajemnie się dopełniających tekstów – lub zapoznać się z nimi po raz pierwszy.

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

1 osoba kupiła
17
Anatomia Sobotta Flashcards Neuroanatomia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia Sobotta Flashcards Neuroanatomia
Dostępny151 szt.

Anatomia Sobotta Flashcards to kolorowe ilustracje struktur anatomicznych połączone z szczegółowym opisem i zwięzłym omówieniem tych struktur oraz ich korelacji klinicznych i funkcjonalnych. To doskonała pomoc naukowa i uzupełnienie Atlasu anatomii człowieka Sobotty.

64,00 zł
1 osoba kupiła
18
Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci
Dostępny33 szt.

Czy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? – to wcale nie jest pytanie retoryczne, ale bardzo uzasadniona obawa, którą czuje wielu rodziców, obserwując zmiany we współczesnym świecie. Co to znaczy „dobrze” wychować? To pytanie równie istotne. Żeby dziecko było „grzeczne”? Żeby słuchało mamusi i tatusia? Z założenia każdy chce dobrze wychować dziecko. A jak to zrobić w świecie pełnym zagrożeń, szalonych teorii wychowawczych, ogromnego wpływu rówieśników, mody i mediów społecznościowych? Kogo słuchać i czym się kierować? Okazuje się, że pomimo zmieniających się okoliczności i mód, istnieją uniwersalne prawdy, wskazujące kierunek dobrego wychowania dzieci, którym warto podążać.

34,90 zł
33,85 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,05 zł

1 osoba kupiła
19
Polska. Moja ojczyzna. Rodzinna encyklopedia ilustrowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Moja ojczyzna. Rodzinna encyklopedia ilustrowana
Dostępny27 szt.

Polska. Moja ojczyzna to wiedza o państwie polskim w pigułce. Książka bardzo pomocna w szukaniu odpowiedzi na wiele pytań o nasz kraj. • Jak zorganizowane jest państwo polskie? • Co to jest i jak działa władza ustawodawcza i wykonawcza? • Co to jest konstytucja i jakie były dzieje polskiej demokracji? • Jak wygląda podział administracyjny Polski? • Gdzie znajdują się stolice województw i największe polskie miasta? • Które polskie zabytki szczycą się światową rangą? • Kto z naszych rodaków zapisał się w historii jako wielka postać? • Które obszary zaliczamy do pereł polskiej przyrody? • Jakie są najważniejsze zwyczaje i tradycje ludowe różnych regionów Polski?

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

2 osoby kupiły
20
Damy mata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy mata
Dostępny24 szt.

Mat kończy partie szachową,Fischer uważał ,że mat jest "nokautem" w szachach.Ksiązka zawiera 700 pozycji matowych,od prostych w jednym lub dwóch posunieciach dokatastrof debiutowychPozycje pochodzą z partii czołowych szachistów ,którzy albo dali mata albo po prostu go nie zauwazyli.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
21
Batman. Rozbite miasto i inne opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Rozbite miasto i inne opowieści
Dostępny4 szt.

Album zawierający wszystkie opowieści o Batmanie, które wspólnie stworzyli dwaj sławni laureaci Nagrody Eisnera – scenarzysta Brian Azzarello (100 naboi, Joker, Luthor) i rysownik Eduardo Risso (100 naboi, Logan). Gotham to miasto równie niebezpieczne jak potwory i szaleńcy, którzy w nim działają. Mroczny Rycerz, ścigając mordercę, trafia na ścieżkę prowadzącą do swych największych wrogów. Później poznamy alternatywną wersję historii, w której Nietoperzem jest podstarzały Thomas Wayne, ojciec Bruce’a. Następnie zobaczymy Batmana zajmującego się sprawą morderstwa miliardera. W końcu obrońca Gotham zajmie się badaniem umysłu szaleńca, aby odnaleźć prawdziwą naturę mocy – czyli władzy nad życiem i śmiercią.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
22
Superman. Tom 4. Czarny świt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Tom 4. Czarny świt
Dostępny3 szt.

Czwarty tom serii Superman w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Bez względu na to, czy nazywają go Clarkiem Kentem, Kal-Elem czy Człowiekiem ze Stali, największy superbohater na świecie jest przede wszystkim obrońcą niewinnych. Tym, który oszukał śmierć i przeżył zniszczenie wielu światów, chroniąc żonę i syna. Nie ma jednak ucieczki przed tym, co nadchodzi. Chociaż Superman i jego rodzina znaleźli względny spokój w miasteczku Hamilton, po wizycie Batmana i Robina zaczynają odkrywać złowieszcze moce drzemiące pod jego idylliczną wiejską fasadą – blokujące moce młodego Jonathana Kenta. Jonathan będzie musiał dokonać wyboru. Czy podąży za swoim ojcem w kierunku światła, prawdy i sprawiedliwości? Czy też Chłopiec ze Stali na zawsze zostanie zdeprawowany przez siły ciemności? Tom stworzył znakomity zespół artystów: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason, Doug Mahnke, Mick Gray oraz wielu innych.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
23
Ten mężczyzna. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten mężczyzna. Tom 1
Dostępny52 szt.

Seria numer 1 „New York Timesa” Młody, superseksowny milioner przyjemność uczynił sensem życia i nie zawaha się przekroczyć żadnych granic... Niebezpieczna obsesja połączy piękną projektantkę wnętrz i Tego Mężczyznę. Ava O’Shea dostaje intrygujące zlecenie: ma urządzić wnętrza zabytkowej posiadłości pod Londynem. Rezydencja zaskakuje przepychem, lecz jeszcze większym zaskoczeniem jest jej właściciel. Ava spodziewa się nudnego podstarzałego snoba, a spotyka młodego, oszałamiająco przystojnego i zdumiewająco pewnego siebie faceta – Jessego Warda. Ten Mężczyzna, nawykły do zaspokajania swoich najśmielszych fantazji, budzi w niej obezwładniające pożądanie. Lecz Ava czuje, że za jego pogonią za przyjemnością kryje się jakiś niepokojący sekret. Instynkt podpowiada jej, że powinna uciekać. Lecz Jesse Ward nie zamierza pozwolić jej odejść... Jodi Ellen Malpas – jedna z największych mistrzyń literatury erotycznej, zdobyła sławę cyklami „Ten Mężczyzna” i „Ta Noc”, które rozpaliły wyobraźnię kobiet na całym świecie. Wszystkie jej powieści z obu serii oraz dwie najnowsze Mój obrońca i Zakazany mężczyzna królowały na światowych listach bestsellerów. Są tłumaczone na 24 języki.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

1 osoba kupiła
24
Zamki i pałace. 30 kartek superzabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki i pałace. 30 kartek superzabawy
Dostępny27 szt.

Zamki i pałace to piękne malowanki do pokolorowania w 30-kartkowej książeczce. Obrazek po pokolorowaniu można w łatwy sposób wyrwać z książeczki.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
25
Człowiek z brzytwą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Człowiek z brzytwą
Dostępny1 szt.

I co, przepióreczko? Tak to już jest, kto wodzi innych na pokuszenie, ginie marnie Koniec XIX wieku. Letnie upały niemal obezwładniają mieszkańców niewielkiego miasta na Mazowszu. Od fabryki mączki kostnej snuje się woń rozkładu, w starym kościele kobiety modlą się o opiekę do świętej Magdaleny. Narasta atmosfera niepokoju, wieczorami strach wyjść z domu, ale zło nie kryje się w mroku, ono działa pod słońcem. W Zakładzie Przyrodoleczniczym ginie młoda kuracjuszka. Komisarz Połżniewicz bada okoliczności jej śmierci. Wstępne oględziny wskazują na to, że było to samobójstwo, jednak przeprowadzający badania doktor uważa, że dziewczynę uduszono. Komisarz czuje, że coś przeoczył. Wie, że musi się spieszyć, żeby powstrzymać dusiciela przed następnym atakiem, ale musi też uporać się z ogarniającym go zwątpieniem i osamotnieniem. Następuje wyścig z czasem.

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

1 osoba kupiła
26
Punisher Max. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punisher Max. Tom 5
Dostępny4 szt.

Barrakuda powrócił! Najgroźniejszy przeciwnik Punishera odnalazł jego słaby punkt, i to taki, o którego istnieniu nie wiedział nawet sam Frank. Jednak nie tylko on poprzysiągł zemstę na samotnym mścicielu. Wkrótce wychodzą na jaw ponure sekrety z czasów wojny w Wietnamie, a Castle musi stawić czoło wrogowi, do którego nie może strzelić, w bitwie, której nie może wygrać, mając do stracenia znacznie więcej niż życie... Autorem tej historii jest laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis (Kaznodzieja, Hellblazer, Hitman). Rysunki stworzyli Howard Chaykin (Black Kiss, Conan Barbarzyńca) i Goran Parlov (Czarna Wdowa: Powrót do domu, Y – Ostatni z mężczyzn). Komiks tylko dla dorosłych.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
27
Louis Vuitton Catwalk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Louis Vuitton Catwalk
Dostępny17 szt.

Founded as a luxury leather goods house in 1854, Louis Vuitton was for many decades one of the world?s leading trunk and accessories makers. It was after launching its first fashion collections in 1998, however, that the house reached unprecedented global fame, and pioneered high-profile collaborations with artists such as Richard Prince, Takashi Murakami and Stephen Sprouse. This definitive publication opens with a concise history of the house, followed by brief biographical profiles of Marc Jacobs, the first creative director (1998?2014), and Nicolas Ghesqui?re, who helms the brand today, before exploring the collections themselves, organized chronologically. Each collection is introduced by a short text unveiling its influences and highlights, and illustrated with carefully curated catwalk images. Showcasing hundreds of spectacular clothes, details, accessories, beauty looks and set designs ? and, of course, the top fashion models who wore them on the runway, from Naomi Campbell and Gisele to Kate Moss and Cara Delevingne. A rich reference section, including an extensive index, concludes the book.

319,00 zł
1 osoba kupiła
28
Komplett 2. Język niemiecki dla liceów i techników. Książka ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplett 2. Język niemiecki dla liceów i techników. Książka ćwiczeń
Niedostępny
Brak

Komplett to kompletny kurs do nauki języka niemieckiego w liceach i technikach: • Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów rozpoczynających, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego, uwzględnia bowiem wymagania podstawy programowej IV.0 oraz IV.1P. • Komplett jest stworzony dla osób, które będą przystępować do matury, ale również dla tych, którzy nie planują zdawać egzaminu. Zróżnicowany poziom zadań i rozmaitość ich typów pozwala na indywidualizację nauczania. Uwaga: Nowe tytuły i dodruki dotychczasowych wydań oferty szkolnej przygotowywane są od 2020 r. bez płyt CD (wszystkie nagrania dostępne bezpłatnie na www.chmura.klett.pl). Jednocześnie w obrocie dostępna jest część dotychczasowego nakładu z płytami CD – do wyczerpania zapasów.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

29
Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mórz i jezior - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Tom 1. Dinozaury i potwory mó...
Dostępny13 szt.

Kultowy bestseller światowego autorytetu kryptozoologii Dinozaury, lewiatan, megalodony, węże morskie, plezjozaury – czy istnieją naprawdę? Najpełniejszy zbiór opisów i spotkań z mitycznymi, tajemniczymi zwierzętami, które przetrwały do naszych czasów. Zadziwiające zdjęcia i ilustracje. Czy morskie monstra i potwory z jezior – słynne na cały świat jak Nessie i mniej znane, jak Morgawr, Ogopogo czy budzący grozę bezimienny stwór z syberyjskiego jeziora Chajyr – są wielkimi żółwiami, fokami, wydrami, gigantycznymi skorupiakami? Może to pradawne zauropsydy, które przetrwały w mrocznych wodach, tak jak na lądzie przeżył aż do dziś afrykański kasai rex, australijski tęczowy wąż czy drapieżne neodinozaury z Beskidów? A może współczesne nam dinozaury i pływające potwory po prostu… nie mogą istnieć? Doktor Shuker ze swadą i pasją usiłuje dociec, czy legendarni mieszkańcy wód i dinozaury ocalały z wielkiego wymierania. I odkryć prawdę, która czasem leży bardzo głęboko. Dr Karl Shuker brytyjski zoolog, niezależny autor i konsultant, specjalizujący się w kryptozoologii – dziedzinie zajmującej się zwierzętami, których istnienie jest powszechnie odrzucane ze względu na brak naukowych dowodów. Jest znany na całym świecie jako badacz wszystkich aspektów zwierzęcego życia i niewyjaśnionych fenomenów. Jest członkiem wielu stowarzyszeń naukowych, gościem programów radiowych i telewizyjnych oraz autorem setek artykułów i wielu książek. Jest również konsultantem w sprawach zoologii dla Księgi Rekordów Guinessa. W przygotowaniu tom 2: • Czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały? Na lądzie i w powietrzu.

59,80 zł
41,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,94 zł

30
Transmetropolitan. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transmetropolitan. Tom 3
Dostępny6 szt.

Trzeci tom cyberpunkowej, transhumanistycznej serii autorstwa Warrena Ellisa z rysunkami Daricka Robertsona. Historia dziennikarza śledczego Pająka Jeruzalema i jego walki o przetrwanie w Mieście, w którym, za swoje publikacje w „Słowie”, jest z równą zaciekłością kochany i nienawidzony. Od momentu objęcia urzędu przez nowego prezydenta Pająk ma prawdziwe kłopoty. Uśmiechnięty poprzysiągł go zniszczyć. A wcześniej całkowicie skompromitować. W Mieście, w którym wszystko można kupić, ukraść lub wyprodukować, tylko Prawda jest towarem deficytowym, a Jeruzalem jest jedynym człowiekiem, który zdecydował się utrzymać ją na rynku – bez względu na cenę. Warren Ellis jest brytyjskim scenarzystą komiksowym i pisarzem, znanym w Polsce z takich serii jak Moon Knight, Thunderbolts, The Authority oraz komiksu Avengers – Wojna bez końca. Komiks dla dorosłych.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

31
Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji
Niedostępny
Brak

To idealny zestaw w atrakcyjnym pudełku dla każdego miłośnika trybu kreatywnego. Zawiera trzy niesamowite podręczniki z dziedziny kreatywności, które pomogą w tworzeniu niezwykłych budowli. W środku znajdują się również modele żelaznego golema oraz bałwana, a także fantastyczny plakat!

64,99 zł
48,09 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,90 zł

32
#Czytelnia. Batman. Władczyni kotów. Poziom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#Czytelnia. Batman. Władczyni kotów. Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dzięki potężnemu starożytnemu artefaktowi Kobieta-Kot zdobywa władzę nad wszystkimi kotami z Gotham. Batman próbuje ją zatrzymać, ale ulega sile setek wściekłych kociaków! Czy Mroczny Rycerz tym razem będzie miał pecha? Czy zdoła powstrzymać Kobietę-Kota przed wykonaniem jej doskonałego planu?

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

33
#Czytelnia. Superman. Cyborg Superman. Poziom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
#Czytelnia. Superman. Cyborg Superman. Poziom 2
Dostępny6 szt.

W pobliżu statku kosmicznego Hanka Henshawa doszło do rozbłysku słonecznego. Zjawisko zniszczyło ciało naukowca. Mężczyzna zdołał jednak przeżyć, a ponadto zdobył umiejętność łączenia swojej świadomości z maszynami. Za swój tragiczny los Hank obwinił Supermana, dlatego postanowił wykorzystać całą potęgę technologii, będącej na jego usługach, do pokonania człowieka ze stali.

19,99 zł
11,19 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 8,80 zł

34
Hawkeye kontra Deadpool - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawkeye kontra Deadpool
Niedostępny
Brak

Cukierek albo psikus! Halloween na Brooklynie może oznaczać tylko jedno – awantura czai się tuż za rogiem! Czyżby po nowojorskich ulicach przechadzali się złoczyńcy przebrani za śmiałków? Czarna Kotka zamierza wykraść tajne akta ujawniające tożsamość agentów SHIELD. Pomóc miał jej w tym młody haker Jeremy Ellsden, który w ostatniej chwili postanowił odwrócić się od swojej mocodawczyni. Halloweenowa atmosfera nie będzie jednak sprzyjała jego wiarygodności, a konsekwencje okażą się najgorsze z możliwych. Tak rozpoczyna się historia krótkiej współpracy Hawkeye’a z Deadpoolem. Czy to w ogóle możliwe? Czy Deadpool i Hawkeye zdążą odzyskać akta, zanim te wpadną w ręce Czarnej Kotki, czy raczej pozabijają się nawzajem? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Hawkeye vs. Deadpool #0–4. Autorem scenariusza jest Gerry Duggan, a rysunki przygotowali Matteo Lolli i Jacopo Camagni.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

35
Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców
Niedostępny
Brak

Zapewnij swojemu maluchowi najlepszy start w życiu, karmiąc go według prostych przepisów stworzonych przez Shazi Visram – założycielkę i dyrektor generalną Happy Family Organics, jednej z najszybciej rozwijających się firm promujących ekologiczną żywność w USA, a także Cricket Azimę – założycielkę i dyrektor generalną Creative Kitchen oraz słynną szefową kuchni. Książka kucharska Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców w nowoczesny, rozsądny i przystępny sposób zapoznaje z promowanymi przez Shazi zasadami odżywiania dzieci od czwartego miesiąca do trzeciego roku życia. Znajdziesz tu ponad siedemdziesiąt łatwych przepisów opartych na doskonałych, naturalnych składnikach. Przepisy dla bobasów (4–12 miesięcy) Zaczynamy od prostych oraz wieloskładnikowych purée z warzyw i owoców, włącznie z przebojową kombinacją szpinaku, mango i gruszki, a kończymy na potrawach z komosy ryżowej, szałwii hiszpańskiej i jarmużu – przepisy Shazi i Cricket dobrze odżywią i zadowolą każdego bobasa. Przepisy dla brzdąców (1–3 lata) Wśród proponowanych potraw mamy pełnoziarnistą pizzę z awokado i kurczakiem, risotto z pszenicy płaskurki i trzech rodzajów fasoli oraz kulki ryżowe z pieczonym łososiem i zielonym groszkiem. Brzdącom na pewno zasmakują pyszne przekąski, takie jak: budyń truskawkowo-buraczany z mlekiem kokosowym i szałwią hiszpańską, koktajl z awokado, melonem i miętą, muffinki z bananem, kawałkami czekolady i komosą ryżową, a także grillowane kanapki z masłem orzechowym i rozgniecionymi jagodami.

37,00 zł
28,12 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

36
Ex Machina. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ex Machina. Tom 2
Dostępny5 szt.

Drugi tom znakomitej opowieści łączącej kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterska. Mitchell Hundred był niegdyś superbohaterem znanym jako Potężna Machina, a obecnie jest burmistrzem Nowego Jorku. Zarządzanie ogromnym miastem, nieżyczliwi dziennikarze, szaleńcy pragnący rozgłosu, zwykli zazdrośnicy – tak teraz wygląda spis kłopotów, którym Mitchell musi stawiać czoło. Wszystkie codzienne problemy dałoby się jednak przezwyciężyć, gdyby nie sprawy znacznie poważniejsze: zamachy terrorystyczne oraz pojawienie się tajemniczego człowieka dysponującego mocą podobną do tej, z której korzystał Hundred jako bohater. Czy Potężna Machina musi powrócić do akcji, czy też burmistrz w inny sposób zdoła poradzić sobie z zagrożeniami? Scenariusz opowieści napisał słynny amerykański twórca Brian K. Vaughan (Y – ostatni z mężczyzn, Saga), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem Tony’ego Harrisa (Starman, Batman), dwukrotnego laureata Nagrody Eisnera.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

37
Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans widmo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskar i Fabrycy. Tom 2. Dyliżans widmo
Dostępny10 szt.

Najlepsi przyjaciele Oskar i Fabrycy wracają! Ciekawscy, niesforni i pełni energii chłopcy zawsze mają mnóstwo zwariowanych pomysłów. Tym razem trafiają na plan filmowy westernu, gdzie, jak się okazuje… STRASZY! Przed nimi duchy kowbojów, czary Indian, zawikłana zagadka do rozwiązania i lawina niebezpiecznych przygód rodem z Dzikiego Zachodu! Komiks nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

38
Daredevil. Nieustraszony! Tom 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daredevil. Nieustraszony! Tom 6
Dostępny2 szt.

Członkowie Dłoni rozpoczynają w Nowym Jorku współpracę z Lady Bullseye. Ich wspólny cel to oczywiście Daredevil. Co gorsza Kingpin także znów intensywnie działa w Hell’s Kitchen i proponuje Daredevilowi zaskakujący pakt, który ma zatrzymać ninja. Tymczasem Wielki Ben Donovan gorliwie przyznaje się do okrutnej zbrodni, choć prawdopodobnie jej nie popełnił. Luke Cage prosi Matta Murdocka o pomoc w wyciągnięciu go z celi śmierci. Czy adwokat się zgodzi? Czy jednak kłopoty jego żony zaprzątną go całkowicie? I jakie plany tak właściwie ma Kingpin? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii „Daredevil” #106–119 oraz #500, a następnie w trzecim tomie Daredevil: The Man Without Fear! Ultimate Collection ze scenariuszami Eda Brubakera (tym razem wspieranego przez Grega Ruckę) i rysunkami Michaela Larka oraz Paula Azacety, Claya Manna, Tonciego Zonjica i Davida Aji.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
39
Potęga przestrzeni wokół nas. Jak codzienne środowisko kształtuje nasze życie, zachowanie i dobrostan, i co o nas mówi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga przestrzeni wokół nas. Jak codzienne środowisko kształtuje nasz...
Niedostępny
Brak

Jak codzienne środowisko kształtuje nasze życie, zachowanie i dobrostan, i co o nas mówi. „Kształtujemy nasze budynki, a potem te budynki kształtują nas” – powiedział Churchill. I miał rację. Ale zanim pojawiły się budynki, kształtowały nas nasze naturalne siedliska. Tak więc nasze otoczenie – to naturalne i zaprojektowane – może sprawić, że poczujemy się zdrowsi, ładniejsi, będziemy szybciej rozwiązywać problemy, a nawet mniej śmiecić. Przestrzeń jest jak tajny scenariusz kierujący naszym działaniem. Dlaczego więc od lat budujemy miasta, które wywołują choroby, alienację i przestępczość? Ufamy sygnalizacji świetlnej, a przecież ulegamy wypadkom rzadziej, kiedy sami zwracamy uwagę na otoczenie. Projektujemy parki, z których nikt nie korzysta, i instalujemy inteligentne czujniki, które potem ignorujemy. Dostosowując się do skali i tempa XXI wieku, straciliśmy sprawczość, którą mieliśmy kiedyś, kreując przestrzeń wokół nas. Wiele z tego, co zagubiliśmy, możemy jednak odzyskać. Lily Bernheimer, znana konsultantka psychologii środowiskowej, autorka innowacyjnych projektów (m.in. platformy mappingowej dla nowojorskich parkingów rowerowych), pokazuje w lekkim, chwilami zabawnym stylu, jak na nas wpływa środowisko, w jakim żyjemy. Zadziwia nas przykładami i anegdotami z całego świata i zaskakuje wynikami najnowszych badań naukowych. Ta prekursorska książka pokazuje m.in.: – Jak przekonać się, czy wolimy stanowisko pracy dające „widok” czy „schronienie”? – Czym są bańki przestrzeni osobistej? – Co o naszej kulturze mówią ronda i sygnalizacje świetlne? – Dlaczego często lepiej czujemy się w starszych domach? – Jak wpływają na nas naturalne formy i krajobrazy, a jakie uczucia budzą w nas budynki? Lily Bernheimer pokazuje, jak my sami – w domu, w pracy, wszędzie tam, gdzie przebywamy – możemy odtwarzać, zachowywać i tworzyć przestrzeń, która służy nam najlepiej: zdrową i pełną życia.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

40
Czy ochrzciłbyś kosmitę?... oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy ochrzciłbyś kosmitę?... oraz inne pytania ze skrzynki mailowej ast...
Dostępny32 szt.

Czy wiara i nauka stoją do siebie w opozycji, czy też może wzajemnie się uzupełniają? Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich? Na te i inne pytania starają się udzielić odpowiedzi dwaj jezuici, brat Guy Consolmagno, astrofizyk i dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, oraz jego zastępca, ojciec Paul Mueller, historyk i filozof nauki. W książce Czy ochrzciłbyś kosmitę, napisanej w formie pasjonującego dialogu zabarwionego sporą dawką niebanalnego humoru, autorzy podejmują interesujące i ważne zagadnienia, analizując je zarówno z religijnego, jak i naukowego punktu widzenia. Pozycja ta z pewnością okaże się niezwykle interesującym i cennym przewodnikiem dla wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się na styku nauki i religii.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

41
Wpływ księżyca 2019. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wpływ księżyca 2019. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Dostępny1 szt.

Tematem poradnika Wpływ Księżyca 2019 jest piękny ogród BIO. Modny, zdrowy i na czasie. Ale czy można go uprawiać bez tzw. chemii? To prawda, że w skali niewielkiego ogródka nierzadko z nią przesadzamy, a nadmiernie stosowana przynosi więcej szkody niż pożytku. Okazuje się jednak, że w wielu wypadkach to, co syntetyczne, da się wyeliminować, zastąpić domowymi metodami. Jest jeszcze inna strona biopodejścia: tak naprawdę wszystko, co w ogrodzie stosujemy, jest w jakimś stopniu efektem chemicznych przemian zachodzących w roślinach. Załóżmy jednak, że jest to „naturalna chemia”. Sam temat naturalnego ogrodnictwa jest o wiele bogatszy i żeby zaangażować się w bioogrodnictwo, trzeba mieć elementarną wiedzę na temat tego, co nasze kwiaty, zioła, warzywa i rośliny owocowe otacza, co im zagraża, ale przede wszystkim wspiera. A starać się warto, bo naturalne ogrody dzielą się z nami wyrazistymi kolorami, bujnymi kształtami, głębokimi smakami i upojnymi aromatami!

19,90 zł
11,54 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 8,36 zł

42
Księżniczka Popiołu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka Popiołu
Dostępny10 szt.

Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile... Theodosia miała sześć lat, kiedy jej kraj został zaatakowany, a jej matkę, Królową Ognia, zamordowano na jej oczach. Tego dnia Kaiser odebrał jej rodzinę, kraj i imię. Theo została koronowana na Księżniczkę Popiołu, otrzymując hańbiący tytuł, miała się wstydzić w nowym życiu spędzonym jako więzień. Przez dekadę była niewolnicą we własnym pałacu. Znosiła niezliczone akty przemocy i kpiny ze strony Kaisera i jego dworu. Była bezsilna, a przeżyć w nowym świecie udało jej się tylko dzięki zakopaniu głęboko w swoim wnętrzu dziewczyny, którą była wcześniej. Pewnej nocy Kaiser zmusza ją do zrobienia czegoś niewyobrażalnego. Z krwią na rękach i nadzieją na odzyskanie utraconego tronu, Theo zdaje sobie sprawę, że przetrwanie już jej nie wystarczy. Posiada przy tym broń – umysł ostrzejszy niż jakikolwiek miecz. Przez dziesięć lat Księżniczka Popiołu patrzyła, jak plądrowano jej kraj i niewolono naród. Teraz to wszystko ma się jednak skończyć... Laura Sebastian stworzyła w Księżniczce Popiołu mroczny i czarujący epos. Lepiej się czegoś przytrzymaj, ponieważ Theodosia Houzzara – zraniona, ambitna i zabójcza – wykuje dla siebie miejsce w twoim sercu. – Sara Holland, autorka Everless Historia przeskakuje i wiruje niczym walcząca mieczem kobieta, a jej ostrze od początku rzeźbi bohaterów i nastawia ich przeciwko sobie. Ta gorąca powieść stanowi zniewalające stadium złożoności zarówno dobra, zła, jak i ludzkiej wytrzymałości.– Sarah Porter, autorka Vassa in the Night Księżniczka Popiołu stanowi inteligentną, feministyczną odmianę tradycyjnej opowieści o upadłej bohaterce, z mnóstwem dworskich intryg, miłości i kłamstw na dokładkę. Całe szczęście, że przelano tę opowieść na papier.– Virginia Boecker, autorka cyklu „Łowczyni”

35,90 zł
28,36 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,54 zł

43
Jeden pocałunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden pocałunek
Niedostępny
Brak

Bestseller mistrzyni gatunku tłumaczonej na 29 języków Szaleńczo zabawne i cudownie romantyczne.– „Romantic Times” Czasami znajduje się miłość w najmniej spodziewanym miejscu… Ale nie tym razem. Wszyscy oczekują, że Billie Bridgerton poślubi jednego z braci Rokesby. Ich rody od wieków mieszkają w sąsiedztwie, w dzieciństwie Billie łaziła po drzewach razem z Edwardem i Andrew. Jeden z nich będzie dla niej idealnym mężem... Czasami można się zakochać dokładnie w takiej osobie, o jakiej się marzy… Albo i nie. Co prawda jest jeszcze jeden brat. George Rokesby – najstarszy syn i dziedzic tytułu hrabiowskiego. Nadęty, arogancki, irytujący, i – czego Billie jest absolutnie pewna – nie znosi jej tak samo jak ona jego. Czasami jednak los miewa przewrotne poczucie humoru… Bo oto nieznosząca się para zostaje uwięziona w najmniej romantycznym miejscu, jakie można sobie wyobrazić. Nadciąga noc… Aż strach pomyśleć, jaki będzie ciąg dalszy… Julia Quinn – absolwentka uniwersytetów Harvardu i Yale, to jedna z największych gwiazd romansu historycznego. Jej powieści są tłumaczone na 29 języków, wydawane w blisko milionowych nakładach i wyróżniane najważniejszymi nagrodami, w tym wielokrotnie najbardziej prestiżową: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Błyskotliwe dialogi i niezapomniane bohaterki – energiczne, odważne kobiety, gotowe łamać konwenanse epoki – nadają nieodparty urok powieściom Julii Quinn, nazywanej współczesną Jane Austin.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

44
Ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemność
Niedostępny
Brak

Nowa trylogia islandzkiego mistrza kryminału – autora Milczenia lodu, który już pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki i zajął 1. miejsce w Amazonie, wyprzedzając Stiega Larssona. – Tom 1 trylogii „Hulda” z jedną z najtragiczniejszych bohaterek współczesnych kryminałów według „The Sunday Times”. – Jeden z najlepszych kryminałów roku według „The Sunday Times”. – Finalista nagrody Islandzka Powieść Roku. Na brzeg odległego fiordu morze wyrzuciło ciało młodej Rosjanki. Przyjechała do Islandii szukać bezpieczeństwa, a znalazła grób w wodzie. Pobieżne dochodzenie ustaliło, że to samobójstwo... Komisarz Hulda Hermannsdóttir z policji w Reykjaviku zostaje niespodziewanie wysłana na wcześniejszą emeryturę. Może przeprowadzić jeszcze ostatnie śledztwo w nierozwiązanej sprawie, którą sama wybierze. Hulda wybiera sprawę młodej Rosjanki. Ma powody podejrzewać, że dziewczyna nie odebrała sobie życia… Szybko przekonuje się, że nie może ufać nikomu. Policja usiłuje wyhamować śledztwo. Hulda ma tylko kilka dni, żeby rozwiązać ponurą tajemnicę – bez względu na to, ile zasad będzie musiała złamać. Nawet za cenę popełnienia straszliwego błędu. I śmiertelnego ryzyka... Kryminalne arcydzieło. Akcja zapiera dech, a zakończenie poraża.– Yrsa Sigurðardóttir Ragnar Jónasson zdobył międzynarodowe uznanie Milczeniem lodu. Kolejne powieści z młodym policjantem z Arim Thórem ugruntowały sukces serii „Mroczna wyspa lodu” wydawanej w 18 krajach. Telewizyjne prawa kupił zdobywca Oscara i BAFTA Award – brytyjski producent On The Corner. W serii „Hulda” Jónasson zaskakuje postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim, mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w następnych tomach czas cofa się o kolejne dekady – tworzy niesamowity suspens. Ciemność została wyróżniona w Islandii najwyższymi nagrodami. Prawa do publikacji kupili najwięksi wydawcy w Europie i USA.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

45
Prawda czy wyzwanie, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda czy wyzwanie, Blu-ray
Jeff Wadlow, 2018
Niedostępny
Brak

Film producentów „Śmierć nadejdzie dziś” i „Uciekaj!” Gra skończy się wtedy, gdy umrą wszyscy „Prawda czy wyzwanie?” – niewinna zabawa przyjaciół staje się śmiertelną grą, gdy ktoś – lub coś – zaczyna karać tych, którzy kłamią bądź spróbują uchylić się przed wyzwaniem… Nowy horror ze studia Blumhouse Productions („Śmierć nadejdzie dziś”, „Uciekaj!”) z udziałem Lucy Hale (serial „Słodkie kłamstewka”) i Tylera Poseya („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”). Materiały dodatkowe: – Gramy! – za kulisami realizacji – Reżyserowanie śmierci – Komentarze twórców

80,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

46
Prawda czy wyzwanie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda czy wyzwanie, DVD
Jeff Wadlow, 2018
Dostępny2 szt.

Film producentów „Śmierć nadejdzie dziś” i „Uciekaj!” Gra skończy się wtedy, gdy umrą wszyscy „Prawda czy wyzwanie?” – niewinna zabawa przyjaciół staje się śmiertelną grą, gdy ktoś – lub coś – zaczyna karać tych, którzy kłamią bądź spróbują uchylić się przed wyzwaniem… Nowy horror ze studia Blumhouse Productions („Śmierć nadejdzie dziś”, „Uciekaj!”) z udziałem Lucy Hale (serial „Słodkie kłamstewka”) i Tylera Poseya („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”). Materiały dodatkowe: – Gramy! – za kulisami realizacji – Reżyserowanie śmierci – Komentarze twórców

40,00 zł
38,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

47
Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda
Niedostępny
Brak

Z czym zazwyczaj kojarzymy wywiad? Z szantażem, kradzieżą, zabójstwami, walką i innymi niezbyt miłymi działaniami. Tymczasem autor tej swobodnej, niekiedy żartobliwej lub złośliwej opowieści o dziejach szpiegostwa przypomina jednak, że zrodziło się ono z naturalnej, bynajmniej nie nagannej potrzeby bezpieczeństwa. Tak było u zarania wywiadu, gdy Noe wypuszczał na zwiady ptaki, tak jest i dziś, gdy satelity rozpoznawcze śledzą ruchy wojsk. Według Tadeusza Kisielewskiego stałe od tysiącleci są też podstawowe procedury i techniki szpiegowskie, ukazuje nam zatem te działania, w których najlepiej przejawia się natura wywiadu. Autor między innymi szczegółowo przedstawia powstanie pierwszych w nowożytnej cywilizacji zachodniej struktur wywiadowczych – papieskiej i angielskiej – oraz pierwszego wywiadu Stanów Zjednoczonych. Ujawnia rolę polskich oficerów w szkoleniu agentów SOE i OSS oraz wnikliwie rozwija temat polsko-japońskiej współpracy na tym polu w latach 1904–1944. Przypomina też czasy, gdy dwa narody – polski i żydowski – nie miały własnego państwa, ale miały znakomicie działający wywiad.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

48
Dzień w Zwierzaczkowie. Strażacy przy pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień w Zwierzaczkowie. Strażacy przy pracy
Niedostępny
Brak

Nowa bestsellerowa seria tłumaczona na 16 języków. Pięknie ilustrowane, pełne humoru opowieści o przygodach zwierzaczków, które są: strażakami, lekarzami i pacjentami, kolejarzami i pasażerami, budowniczymi i zwyczajnymi mieszkańcami Zwierzaczkowa… Dzieci bawią się, ucząc, na czym polega praca w różnych zawodach. Wesoła i wypełniona akcją historia pokazuje, że każdy może zostać bohaterem. Nowy strażak, Łoś, bardzo chce prowadzić wóz strażacki, ale nikt mu na to nie pozwoli, zanim nie nabierze doświadczenia. Najpierw musi się nauczyć wspinać po drabinie, obsługiwać gaśnicę, a dopiero potem weźmie udział w śmiałych akcjach. Ale nagle nadchodzi jego wielka chwila – Łoś ratuje z płonącego domu dwadzieścia siedem świnek morskich. I dostaje medal za odwagę. I coś jeszcze – może prowadzić wóz strażacki!

29,80 zł
20,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

49
Czego nie powiedziałam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego nie powiedziałam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W imię miłości Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna, zaradny i zdecydowany. Wydaje się, że do pełni szczęścia niczego im nie brakuje. Albo prawie niczego. Marzenie Roberta rodzi kłamstwo, kłamstwo budzi demony przeszłości. Emilia wraca wspomnieniami do czasów, gdy była nastolatką. Zakochaną nastolatką. Dla miłości gotową zrobić wszystko. Nie wiedziała jednak, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

32,90 zł
25,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,91 zł

50
Kontakt alarmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontakt alarmowy
Dostępny56 szt.

Niezwykle inteligentna i zabawna powieść, z postaciami tak rzeczywistymi i wrażliwymi, że w trakcie lektury chcesz do nich zadzwonić z pomocą. Pokochałam tę książkę! – Rainbow Rowell, autorka bestsellerów Fangirl i Eleonora i Park Dla Penny liceum było monotonnym i nudnym okresem. Co prawda jej znajomi byli w porządku, uczyła się świetnie i nawet miała chłopaka, to jednak jak się okazuje, niczego o niej nie wiedział. Penny, aspirująca pisarka, wyjeżdża na studia do Austin w Teksasie – trochę ponad sto kilometrów i miliard lat świetlnych od tego wszystkiego, co pragnie zostawić za sobą. Sam utknął. Dosłownie, w przenośni, emocjonalnie i finansowo. Pracuje w kawiarni i tam też mieszka, sypiając na położonym na podłodze materacu w pustym pokoiku na piętrze lokalu. Choć wie, że gdy już zostanie sławnym reżyserem filmowym, okres ten będzie dla niego źródłem inspiracji, siedemnaście dolarów na koncie w banku i kończący swój żywot laptop wystawiają go na ciężką próbę. Gdy ścieżki Sama i Penny się skrzyżują, nie będzie to spotkanie jak w typowych romansach, lecz raczej pełne nieporadności zderzenie. A jednak bohaterowie wymieniają się numerami telefonów i piszą do siebie wiadomości. W niedługim czasie stają się „cyfrowo“ nierozłączni, dzieląc się swoimi głęboko skrywanymi obawami, traumami i tajemnymi marzeniami. I to wszystko bez upokarzającej dziwaczności, która towarzyszy spotkaniom twarzą w twarz. Kontakt alarmowy Mary H.K. Choi to jeden z najlepszych debiutów literackich tego roku i jedna z pierwszych powieści dla starszej młodzieży, która w pełni uchwyciła głębię i złożoność relacji międzyludzkich opartych na wymianie wiadomości tekstowych/ – „The Globe and Mail” Mary H.K. Choi z wyczuciem przedstawia ewolucję dwojga samotnych, skomplikowanych osób, które powoli wychodzą ze swoich skorup i podejmują ryzyko wejścia w intymną relację. Dzięki błyskotliwości autorki i umiejętnie poprowadzonemu rozwojowi postaci czytelnicy mogą być pewni, że będą znali Penny i Sama na wylot jeszcze przed obiecującym zakończeniem.– „Publisher’s Weekly”

35,90 zł
28,36 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,54 zł

Wróć do góry