hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.07.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 31 lipca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zdążyć przed Panem Bogiem (Hanna Krall), na drugim Naklejki edukacyjne. Zwierzęta świata (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka, wydanie 3 (Swietłana Aleksijewicz) oraz Dinozaury (Hibbert Clare).
1
Zdążyć przed Panem Bogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdążyć przed Panem Bogiem
Dostępny442 szt.

Kanoniczna książka, najsłynniejsza, obowiązkowa. Literacki dokument o wyścigu ze śmiercią. Od ponad czterdziestu lat Zdążyć przed Panem Bogiem pozostaje klasykiem polskiego reportażu i jedną z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku i losach polskich Żydów, jakie stworzyła literatura XX wieku. To książka, która powstała z rozmów z Markiem Edelmanem, lekarzem, podczas wojny jednym z przywódców powstania. Marek Edelman opowiada o wojnie i o medycynie. O tym, czym jest godna śmierć i godne życie. Jest to także opowieść o ludziach, którzy mu towarzyszyli – o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o pacjentach i o lekarzach. „ – Pan Bóg już chce zgasić świeczkę, a ja muszę szybko osłonić płomień, wykorzystując Jego chwilową nieuwagę. Niech się pali choć trochę dłużej, niż On by sobie życzył. To jest ważne: On nie jest za bardzo sprawiedliwy. To jest również przyjemne, bo jeżeli się coś uda – to bądź co bądź Jego wywiodło się w pole... – Wyścig z Panem Bogiem? Cóż to za pycha! – Wiesz, kiedy człowiek odprowadza innych ludzi do wagonów, to może mieć z Nim później parę spraw do załatwienia. A wszyscy przechodzili koło mnie, bo stałem przy bramie od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy, czterysta tysięcy ludzi przeszło koło mnie”. Fragment książki Na okładce najnowszego wydania znajduje się unikatowe zdjęcie Marka Edelmana w klinice profesora Jana Molla, jednego z twórców polskiej kardiochirurgii. Profesor Moll, z którym doktor Edelman współpracował, jest także jednym z bohaterów książki.

26,90 zł
17,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 8,91 zł

44 osoby kupiły
2
Naklejki edukacyjne. Zwierzęta świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki edukacyjne. Zwierzęta świata
Dostępny24 szt.

Ta książeczka z naklejkami zaprasza dzieci w fascynującą podróż, podczas której poznają one zwierzęta świata. Te biegające po łące, kryjące się w lasach, pływające w morzach czy fruwające w przestworzach. Dzięki niej najmłodsi poznają ciekawostki związane z trybem życia i zwyczajami wielu zwierząt i będą świetnie się bawić, umieszczając kolorowe naklejki w specjalnie zaprojektowanych polach. To porcja pasjonującej wiedzy, a także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Życzymy udanej zabawy z naklejkami. Odbiorcy: • dzieci, które poznają zwierzęta świata i będą ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację; • rodzice i opiekunowie, którzy chcą podarować dzieciom sympatyczną edukacyjną książeczkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę? • zaprasza dzieci do fascynującego świata zwierząt, rozwija dziecięce pasje i zainteresowania; • rozwija spostrzegawczość, koncentrację i precyzję.

9,70 zł
5,99 zł

Rabat 38,2%
oszczędzasz 3,71 zł

31 osób kupiło
3
Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka, wydanie 3
Dostępny145 szt.

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie, co jest dobre, a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus. Nie umarł wraz z upadkiem imperium, za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm, ojczyznę zastąpił supermarket, a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy, chętnie opowiada o swoich bohaterach i męczennikach, o nadziejach i rozczarowaniach, o złości, frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści, domowych i osobistych składa się nowa niezwykła książka wybitnej białoruskiej autorki, wymienianej w gronie kandydatów do Nagrody Nobla. Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi, którego losy przeplatają się z Historią. Książka Aleksijewicz została uznana za najlepszą książkę 2013 roku we Francji, a jej autorka otrzymała francuską nagrodę Médicis w kategorii „esej”.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

19 osób kupiło
4
Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury
Dostępny31 szt.

Tej książki nie metoda przeoczyć! Przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami, które pokazują z bliska fascynujący świat dinozaurów. Zdjęcia wykopalisk i rekonstrukcji, mające ogromną wartość poznawczą, jeszcze mocniej przykuwają uwagę młodych czytelników. Do tego bardzo dużo faktów i ciekawostek dotyczących z dinozaurów. A to wszystko podane w przystępnej formie – nie infantylnej, lecz uwzględniającej terminologię naukową. Zapraszamy do lektury nie tylko przyszłych paleontologów! Odbiorcy: • dzieci zainteresowane dinozaurami, • nauczyciele i opiekunowie chcący zaciekawić pociechy prehistorią, • dorośli szukający ciekawej i wartościowej naukowo książki do dziecka. Dlaczego warto poznać tę książkę? • Pokazuje z bliska fascynujący świat dinozaurów. • Zawiera przystępnie i ciekawie zaprezentowaną najnowszą wiedzę o dinozaurach. • Jest doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy lub rozpoczęcie nowych zainteresowań. • Jest interesująca, dopracowana graficznie i wartościowa merytorycznie.

39,00 zł
23,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,60 zł

16 osób kupiło
5
Puzzle 160 elementów. Walczące Tyranozaury - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Walczące Tyranozaury
Trefl, 160
Dostępny665 szt.

Puzzle składające się ze 160 elementów, zaprojektowane z myślą o wszystkich miłośnikach dinozaurów. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.5 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi. Wymiary opakowania: 28.7 x 19.2 x 3.9 cm Wymiar obrazka po ułożeniu: 41.0 x 27.5 cm

13,81 zł
12,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,82 zł

13 osób kupiło
6
Naklejki edukacyjne. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki edukacyjne. Dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Ta książeczka z naklejkami zaprasza dzieci w fascynującą podróż, podczas której poznają one świat dinozaurów i będą mogły poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy badający szkielety, życie i zwyczaje tych wielkich jaszczurów. Dzięki niej najmłodsi poznają ciekawostki związane z wymarłymi gadami i będą świetnie się bawić, umieszczając kolorowe naklejki w specjalnie zaprojektowanych polach. To porcja pasjonującej wiedzy, a także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Życzymy udanej zabawy z naklejkami. Odbiorcy: • dzieci, które poznają świat dinozaurów i będą ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację, • rodzice i opiekunowie, którzy chcą podarować dzieciom sympatyczną edukacyjną książeczkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę: • zaprasza dzieci w prehistoryczną podróż, rozwija dziecięce pasje i zainteresowania, • rozwija spostrzegawczość, koncentrację i precyzję.

9,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,6%
oszczędzasz 1,71 zł

12 osób kupiło
7
Naklejki edukacyjne. Zwierzęta Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki edukacyjne. Zwierzęta Polski
Dostępny42 szt.

Ta książeczka z naklejkami zaprasza dzieci w fascynującą podróż, podczas której poznają one zwierzęta zamieszkujące Polskę. Te żyjące w naszych ogrodach, kryjące się w lasach i puszczach, pływające w Morzu Bałtyckim czy hasające po Tatrach. Dzięki niej najmłodsi poznają ciekawostki związane z trybem życia i zwyczajami wielu polskich zwierząt i będą świetnie się bawić, umieszczając kolorowe naklejki w specjalnie zaprojektowanych polach. To porcja pasjonującej wiedzy, a także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Życzymy udanej zabawy z naklejkami. Odbiorcy: – dzieci, które poznają zwierzęta Polski i będą ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację; – rodzice i opiekunowie, którzy chcą podarować dzieciom sympatyczną edukacyjną książeczkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – zaprasza dzieci do fascynującego świata zwierząt, rozwija dziecięce pasje i zainteresowania; – rozwija spostrzegawczość, koncentrację i precyzję.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

11 osób kupiło
8
Mr. Men i Mała Miss. Pan Łaskotkiewicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Pan Łaskotkiewicz
Dostępny4 szt.

Pan Łaskotkiewicz nie potrafi się powstrzymać od łaskotania każdego, kto nawinie mu się pod rękę, a ręce ma naprawdę, naprawdę długie. To figlarz, ale w głębi serca jest uprzejmy i zawsze chętnie pomaga każdemu w potrzebie. Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

8 osób kupiło
9
Mr. Men i Mała Miss. Pan Galareta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Pan Galareta
Dostępny5 szt.

Biedny Pan Drżący boi się wszystkich i wszystkiego, nawet własnego cienia! Zawsze drży ze strachu jak osika, drrrrrrrrrrrr. Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
3,99 zł

Rabat 34,6%
oszczędzasz 2,11 zł

7 osób kupiło
10
Mięciutkie książeczki. Dzikie zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mięciutkie książeczki. Dzikie zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Książeczki dla maluszków wykonane z miękkiej, leciutkiej pianki, z dużymi obrazkami w pastelowych kolorach - idealne dla małych rączek na pierwsze wspólne czytanie z rodzicami.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

6 osób kupiło
11
Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czesałam ciepłe króliki. Rozmowa z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską, wy...
Dostępny32 szt.

Rozmowa o fenomenalnym optymizmie. W każdych warunkach, także w obozie koncentracyjnym. O tym, że człowiek umie przetrwać bardzo wiele i że do końca może pozostać młody. Alicja Gawlikowska-Świerczyńska – lekarka, była więźniarka obozu w Ravensbrück – w wieku dziewięćdziesięciu dwóch lat opowiada o swoim życiu. To niezwykły dokument, a zarazem porywająca opowieść o życiu kobiety silnej, odważnej i niezależnej. Alicja Gawlikowska-Świerczyńska urodziła się w 1921 roku w Warszawie. Gdy miała dwanaście lat – umarła jej matka. Gdy miała szesnaście lat – zmarł jej ojciec. Gdy miała osiemnaście lat – wybuchła wojna. Działała w konspiracji. Po wpadce trafiła na pół roku do więzienia na Pawiaku, a potem na cztery lata do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Po wojnie została lekarką: pulmonologiem i anestezjologiem. Pracuje do dziś.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6 osób kupiło
12
Wszystkie psy Eli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie psy Eli
Dostępny70 szt.

Ela lubi naprawdę wszystkie psy: duże psy i małe psy, spokojne psy i rozrabiaki. Ela tak bardzo chciałaby mieć własnego psa! Ale tata ciągle mówi, że zobaczymy, a potem i tak się nic nie dzieje. Aż któregoś dnia... Prosta i zabawna historia obrazkowa, szczególnie ciekawa dla małych miłośników zwierząt, którzy chcą się dowiedzieć, jak bardzo psy mogą się między sobą różnić – zarówno wyglądem, jak i usposobieniem. W tej serii również inna książka obrazkowa w dużym formacie Jabłonka Eli, a także mniejsze książki o młodszej Eli: Ubranka Eli, Piłka Eli, Kwiaty od Eli, Ela na plaży oraz kartonowe książeczki o Eli i jej koledze Olku: Ela i Olek jedzą, Ela i Olek bawią się, Ela i Olek jeżdżą, Ela i Olek kąpią się.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

5 osób kupiło
13
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 9. Hokus-pokus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 9. Hokus-pokus
Dostępny87 szt.

Seria „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” od lat podbija serca młodych czytelniczek w Polsce. Przygody Stanisławy Emilii Gacek (Emi) i jej przyjaciół z Tajnego Klubu Superdziewczyn inspirują dzieci do działania i zakładania własnych Tajnych Klubów. Emi wraz z Tajnym Klubem Superdziewczyn postanawia wziąć udział w festiwalu sztuk ulicznych i magii, który odbywa się w mieście. Aby stanąć do konkursu amatorów i przygotować własne przedstawienie, będą musieli uruchomić swoje tajne supermoce. Przejdą szkolenie iluzjonisty, nauczą się chodzić na szczudłach i żonglować. Ale najważniejsza okaże się ich nowa tajna misja – akcja na rzecz zwierząt zatrudnionych w cyrku.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
14
Mr. Men i Mała Miss. Mała Chichotka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Mała Chichotka
Dostępny3 szt.

Mała Chichotka wciąż zaraża ludzi swoim chichotem. Jest prawie tak radosna jak pan Radosny. Zawsze szuka dobrych stron, jest śliczniutka, wesolutka i bardzo dziewczęca! Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

5 osób kupiło
15
Mr. Men i Mała Miss. Pan Zapominalski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Pan Zapominalski
Dostępny4 szt.

Jak łatwo sobie wyobrazić, pamięć pana Zapominalskiego nie należy do najlepszych. Kiedy ma udany dzień, wieczorem za żadne skarby nie potrafi sobie przypomnieć, co dobrego mu się przytrafiło. Pamięć pana Zapominalskiego jest naprawdę dziurawa! Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
16
Mr. Men i Mała Miss. Mała Paskudka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Mała Paskudka
Dostępny2 szt.

Mała Paskudka zawsze knuje coś niemiłego. To, co ją cieszy, innych bardzo gniewa! Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

3 osoby kupiły
17
Kosmos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos
Dostępny28 szt.

Tej książki nie sposób przeoczyć! Przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami, które pokazują z bliska fascynujący Wszechświat. Obrazy pozyskane przez teleskopy oraz zdjęcia realnych obiektów, mające ogromną wartość poznawczą, jeszcze mocniej przykuwają uwagę młodych czytelników. Do tego wielka porcja faktów i ciekawostek na tematy związane z kosmosem. A to wszystko podane w przystępnej formie, ale nie infantylnej, lecz uwzględniającej terminologię naukową. Zapraszamy do lektury nie tylko przyszłych astronomów i astronautów! Wszyscy mogą dowiedzieć się z tej książki, jak wyglądają planety naszego Układu Słonecznego, co sprawia, że Księżyc krąży wokół Ziemi, ile lat ma Słońce i jak długo jeszcze będzie istnieć, jak powstał Wszechświat i czy można dotrzeć do jego granic, skąd się biorą gwiazdy, co to jest czarna dziura i co się stanie, gdy coś do niej wpadnie, co naukowcy sądzą o inteligentnym życiu na innych planetach Odbiorcy: • dzieci zainteresowane kosmosem i jego tajemnicami, • nauczyciele i opiekunowie chcący zaciekawić dzieci kosmosem, • dorośli szukający prezentu dla dziecka lubiącego astronomię. Dlaczego warto nabyć tę książkę? • Pokazuje z bliska fascynujący Wszechświat. • Zawiera przystępnie i ciekawie zaprezentowaną szeroką wiedzę o kosmosie. • Jest doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy lub rozszerzenie zainteresowań. • Jest interesująca, doskonale przygotowana graficznie i wartościowa merytorycznie.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

3 osoby kupiły
18
Okropny rysunek! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okropny rysunek!
Dostępny29 szt.

Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno? Polski debiut Johanny Thydell, uznanej szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, której towarzyszy Emma Adbåge, znana w Polsce z ilustracji do książki Hurra, są Święta! oraz Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę. Stworzyły razem genialną książkę o relacjach w rodzeństwie. Subtelnie, a zarazem wyraziście opowiadają o napięciach, rywalizacji, ale też miłości pomiędzy starszym bratem i młodszą siostrą, a także o procesie twórczym, który nie zawsze jest łatwy, nawet jeśli ma się tylko kilka lat i chce się po prostu coś narysować.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

3 osoby kupiły
19
Mr. Men i Mała Miss. Mała Despotka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Mała Despotka
Dostępny4 szt.

Mała Despotka bardzo lubi się rządzić. Zawsze pcha się do pierwszego rzędu i mówi ludziom, co mają robić. Czasem bywa przy tym niemiła. Niektórzy nazwaliby ją wredną, ale ona jest tylko apodyktyczna! Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

3 osoby kupiły
20
Maja i Minizaury. Tom 2. Szkolna pułapka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maja i Minizaury. Tom 2. Szkolna pułapka
Dostępny6 szt.

Minizaury chcą jak najszybciej odnaleźć swój wahadłowiec, żeby wrócić na statek matkę. Maja postanawia pomóc swoim nowym przyjaciołom. Jest pierwszy dzień szkoły, więc dziewczynka ukrywa Minizaury w swoim plecaku i wyrusza na lekcje, żeby tuż po nich rozpocząć misję poszukiwawczą. W szkole jednak sprawy mocno się komplikują... Komiks został nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu im. Janusza Christy dla dzieci”.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
21
Mr. Men i Mała Miss. Mała Szczęściarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Mała Szczęściarka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Mała Szczęściarka ma znacznie więcej szczęścia niż ja czy wy. Przywykła do tego, że sprawy zwykle idą po jej myśli. Wiecie, jakie jest jej ulubione powiedzenie? „Jeśli tylko szczęście dopisze!” Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
22
Mr. Men i Mała Miss. Pan Łakomczuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Pan Łakomczuch
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Pan Łakomczuch uwielbia jeść, dlatego jest taki okrąglutki. Wszystkie jego myśli i marzenia skupiają się na kolejnym posiłku. Potrafi w mgnieniu oka pochłonąć całe ciasto, ale przyjaciele mu to wybaczają, bo wiedzą, że nie umie się powstrzymać. Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
23
Flamaster wodny. Psotne kotki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamaster wodny. Psotne kotki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Malowanka z magicznym flamastrem wodnym przeznaczona jest do wielokrotnego malowania. To książeczka dla maluchów, które szybko się nudzą. W środku znajdują się zabawne wiersze Urszuli Kozłowskiej z dodatkiem w postaci flamastra. Nie jest to jednak zwykły flamaster, tylko wodny, którym można pomalować ilustracje wewnątrz. Zwykła kolorowanka? Bynajmniej. Ta książeczka jest… magiczna. Kolor nie kryje się bowiem we flamastrze, tylko w stronach książki. Wystarczy je pomalować napełnionym wodą flamastrem, aby odkryły swoją barwę. Gdy obrazek wyschnie, kolor zniknie i będzie można książkę pokolorować jeszcze raz. Dla dzieci – absolutna magia!

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2 osoby kupiły
24
Książka, która ułatwi ci życie. 91 niezwykłych pomysłów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka, która ułatwi ci życie. 91 niezwykłych pomysłów
Dostępny43 szt.

Książka ta jest nie tylko swoistym podręcznikiem ułatwiającym życie, ale także stanowi zachętę do przyjęcia pewnego stylu, w którym nigdy nie traci się z oczu pięciu zasad: odzyskuj, przystosowuj, oszczędzaj, przetwarzaj, naprawiaj. W publikacji zebrano 91 prostych rozwiązań możliwych do zastosowania za każdym razem i przy użyciu przedmiotów, które mamy w domu, odzyskując i wykorzystując do nowych celów rzeczy już zużyte lub uznane za niepotrzebne. Znajdziemy w niej prawie wszystko: od porad dla dzieci po recepty babuni, od domowych wynalazków po triki wymyślone przez fachowców. Każdy z 91 przedstawionych pomysłów został szczegółowo zbadany i przetestowany pod kątem jego rzeczywistej przydatności i skuteczności, a więc dowiemy się m.in.: jak wzmocnić sygnał wi-fi, jak wycisnąć tubę do ostatniej kropli, jak odkręcić śrubę ze zużytym łebkiem, jak zawiesić przedmiot, który nie ma wieszaka czy co zrobić, by zawsze znajdować pilota. Każdemu pomysłowi towarzyszą zdjęcia i szczegółowe opisy, które dowodzą niezbicie, jak łatwo je zastosować w praktyce. Odbiorcy: - osoby praktyczne, kierujące się ekologicznym podejściem do życia; - wszyscy, którzy interesują się techniką, majsterkowaniem i wszelkimi formami wynalazczości. Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację? - książka zawiera wiele łatwych do zastosowania sztuczek, które pomogą całkowicie wyeliminować różne małe, ale bardzo dokuczliwe – bo wywołujące niepotrzebny stres – trudności; - pomaga rozwijać myślenie i uczy stosować praktyczne rozwiązania ułatwiające codzienne życie; - wspiera ciekawość świata, poszerza wiedzę i rozwija pasję wynalazcy.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
25
Szachy szkolne 29 cm - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy szkolne 29 cm
MAGIERA RAFAŁ
Dostępny15 szt.

98,90 zł
93,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,94 zł

2 osoby kupiły
26
Wielcy Polacy na Kresach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy Polacy na Kresach
Dostępny27 szt.

Bogato ilustrowane dzieło o najsłynniejszych Polakach, dla których Kresy były kolebką i „najściślejszą ojczyzną”. Książka prowadzi tropami Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Elizy Orzeszkowej do kraju ich lat dziecinnych i młodzieńczych.

45,20 zł
31,64 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,56 zł

2 osoby kupiły
27
Work Rules! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Work Rules!
Dostępny4 szt.

„New York Times” bestseller „Wall Street Journal” bestseller The Globe and Mail Top Leadership and Management BookForbes Top Creative Leadership Book From the visionary head of Google's innovative People Operations comes a groundbreaking inquiry into the philosophy of work-and a blueprint for attracting the most spectacular talent to your business and ensuring that they succeed. „We spend more time working than doing anything else in life. It's not right that the experience of work should be so demotivating and dehumanizing.” So says Laszlo Bock, former head of People Operations at the company that transformed how the world interacts with knowledge.

59,00 zł
50,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

2 osoby kupiły
28
Co mówi tata Alberta? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co mówi tata Alberta?
Dostępny66 szt.

Albert lubi dni, kiedy mają z tatą dużo do zrobienia. Bardzo się wtedy spieszą, a tata zapomina o swoich złotych myślach i mądrych radach. W takie dni wszystko się może zdarzyć! Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
29
Mięciutkie książeczki. Powiedz brum brum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mięciutkie książeczki. Powiedz brum brum
Dostępny1 szt.

Książeczki dla maluszków wykonane z miękkiej, leciutkiej pianki, z dużymi obrazkami w pastelowych kolorach – idealne dla małych rączek na pierwsze wspólne czytanie z rodzicami.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
30
Słodkości. Ciasta i desery. Szkoła gotowania krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodkości. Ciasta i desery. Szkoła gotowania krok po kroku
Dostępny2 szt.

Przedstawiamy kompletne kompendium, bogate w informacje i opatrzone ilustracjami, które zachęca do nauki przygotowywania bazowych produktów cukierniczych oraz wspaniałych domowych deserów. Uzupełnieniem książki jest wybór przepisów na niezwykle smakowite: ciasta i tarty, ciastka i ciasteczka, desery w pucharkach na zimno i te na bazie owoców, wszystkie absolutnie zniewalające w swej formie i smaku. Odbiorcy: • wszyscy, którzy uwielbiają różnego rodzaju słodycze i chcą nauczyć się podstawowych sztuczek wytwarzania i dekorowania słodkości, • osoby, które chcą poznać przepisy na ciasta, ciasteczka i desery. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? • zawiera wszelkie informacje dotyczące sztuki przygotowywania słodyczy, • można łatwo nauczyć się wytwarzania słodkości od samych mistrzów, • w książce znajdują się przepisy na ciasta, ciasteczka, tarty i desery, • wszystkie przepisy zamieszczone w niniejszej książce zostały wykonane i opatrzone zdjęciami w profesjonalnej redakcyjnej kuchni.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

2 osoby kupiły
31
Mr. Men i Mała Miss. Pan Siłaczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Pan Siłaczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Zgodnie ze swoim imieniem pan Siłaczek jest niezwykle silny. Mimo że siłą dorównuje superbohaterom, jest niezwykle skromny i często nie zdaje sobie sprawy ze swojej potęgi. Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
32
Teatr Stary, jaki był 1945-2000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr Stary, jaki był 1945-2000
Dostępny9 szt.

Książka Elżbiety Morawiec Teatr Stary, jaki był 1945-2000 powstała, jak pisze autorka w posłowiu, ze sprzeciwu wobec degrengolady świetnego niegdyś teatru, z potrzeby przypomnienia szeroko rozumianej publiczności czasów wielkości tej narodowej sceny. Autorka z rozmysłem ogranicza swoją opowieść do roku 2000, mając świadomość, że zbyt bliska perspektywa czasowa opisywania zjawisk artystycznych nie sprzyja obiektywizmowi. Od marca 1945, kiedy to scena przy pl. Szczepańskim po raz pierwszy otworzyła się dla publiczności, śledzimy kolejne dyrekcje, m.in. Jerzego Ronarda Bujańskiego, Andrzeja Pronaszki, Władysława Krzemińskiego, Zygmunta Hübnera, Jana Pawła Gawlika, Stanisława Radwana, kształtowanie się repertuaru, rekonstrukcje najwybitniejszych spektakli, sylwetki wybitnych reżyserów (m.in. Lidii Zamkow, Jerzego Jarockiego, Konrada Swinarskiego, Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego), scenografów i aktorów. Zawsze na tle rzeczywistości pozaartystycznej i jej wpływu na teatr. Uzupełniają książkę – szczegółowy wykaz repertuaru oraz zagranicznych i krajowych występów Starego Teatru, zdjęcia.

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

1 osoba kupiła
33
Z radości życia. Halina Konopacka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z radości życia. Halina Konopacka
Dostępny46 szt.

Książka jest opowieścią o życiu Haliny Konopackiej – pierwszej damy polskiego sportu, bohaterki zbiorowej wyobraźni, heroicznej kobiety, która hołdowała radości życia i entuzjazmowi. Z radości życia jest rozszerzeniem biografii Haliny Konopackiej opracowanej przez Marię Rotkiewicz. Książka przywołuje szeroki kontekst epoki, w jakiej przyszło żyć naszej bohaterce, postacie ze świata sportu, kultury i polityki II RP. Bogaty zbiór fotografii pozwala odtworzyć klimat tamtych czasów.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
34
Neverwhere - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neverwhere
Dostępny3 szt.

Richard Mayhew is a young man with a good heart and an ordinary life, which is changed forever when he stops to help a girl he finds bleeding on a London sidewalk. His small act of kindness propels him into a world he never dreamed existed. There are people who fall through the cracks, and Richard has become one of them. Now he must learn to survive in this city of shadows and darkness, monsters and saints, murderers and angels, if he is ever to return to the London that he knew.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
35
Kroniki Riyrii. Tom 3. Śmierć Dulgath - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Riyrii. Tom 3. Śmierć Dulgath
Dostępny3 szt.

Trzy razy próbowano ją zabić. Potem wynajęto zawodowca. A także Riyrię Kiedy ostatnia przedstawicielka najstarszego rodu w Avrynie staje się celem zamachów, Royce i Hadrian zostają wynajęci, żeby udaremnić spisek. Minęły trzy lata odkąd Hadrian, znużony wojną najemnik i Royce, cyniczny były zabójca, połączyli siły i zostali łotrami do wynajęcia. Wszystko układało się dobrze, dopóki nie poproszono ich, aby pomogli zapobiec morderstwu. Teraz muszą udać się do starodawnego zakątka świata, żeby ocalić tajemniczą kobietę, która wie więcej na temat Royce’a niż to bezpieczne i mniej dba o własne bezpieczeństwo, niż nakazuje zdrowy rozsądek. Trzeci tom „Kronik Riyrii” bestsellerowego pisarza. Chociaż stanowi część cyklu, został pomyślany tak, żeby dobrze bawili się przy nim zarówno nowi czytelnicy, szukający zabawnej powieści o fantasy o wartkiej akcji, jak i weterani Riyrii, którzy chcą ponownie spotkać starych przyjaciół.

29,00 zł
23,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

1 osoba kupiła
36
Magnes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes
Dostępny7 szt.

Autor Półbrata i Beatlesów powraca – tym razem z powieścią o miłości! Saabye Christensen w absolutnie najwyższej formie. – „Dagsavisen” Nowa powieść najpoważniejszego norweskiego kandydata do literackiej Nagrody Nobla to historia miłosna. Jej bohaterowie, Jokum i Synne, próbują za wszelką cenę być razem, choć, jak się wydaje, nic ich nie łączy poza zamiłowaniem do sztuk wizualnych. Jokum jest wycofanym i melancholijnym fotografem, a Synne historyczką sztuki, specjalizującą się w twórczości Edwarda Hoppera, uwielbiającą sławę i blask wielkiego świata. Poznali się na studiach w latach 70. XX wieku i od początku zdają sobie sprawę, że są jak bieguny tytułowego magnesu. Tłem dla tej opowieści są dwa duże miasta – Oslo i San Francisco. Wraz z Synne i Jokumem czytelnik obserwuje kolejne dekady XX wieku, towarzyszące im zmiany w sztuce, społeczeństwie i sposobach postrzegania świata. Po raz kolejny jednym z pierwszoplanowych bohaterów w twórczości Christensena okazuje się... czas. „Magnes” to powieść tej samej klasy co „Beatlesi” i „Półbrat”, a może nawet i wyższej. – Guri Hjeltnes, „Verdens Gang” Dziś, ponad dwa lata po premierze norweskiej edycji, wiadomo już, że Magnes jest jedną z trzech najistotniejszych książek w dorobku Larsa Saabye Christensena: Beatlesi stanowią największe osiągnięcie w młodzieńczym okresie jego twórczości, Półbrat jest arcydziełem pisarza w średnim wieku, zaś Magnes – dzieło artysty dojrzałego – to suma wszystkiego, co najlepsze w jego pisarstwie, a przy tym – i to jest najbardziej imponujące – czytelnik ma wrażenie, że autor znów robi coś absolutnie nowego. Oświadczenie jury Brageprisen, które nagrodziło Magnes w 2015 roku: „Magnes to jednocześnie typowa powieść Christensena i coś zupełnie nowego. Znajdziemy tu nieprzebrane bogactwo myśli, wielką radość z pisania i zarazem wielką powagę. Tekst, który zaczyna się jak typowa opowieść o dojrzewaniu i miłości, szybko zmienia formę i staje się potężnym, doskonale napisanym dziełem, bogatym w odniesienia i elementy krytyki społecznej. Autor, który lubuje się w osobliwych protagonistach i urokliwych imionach, otwiera przed nami bramy innego świata”.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

1 osoba kupiła
37
Lalande. Te Deum, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalande. Te Deum, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Lista utworów: 1. Simpfonie 2. Te Deum laudamus 3. tibi omnes angeli 4. Sanctus Dominus Deus Sabaoth 5. Te gloriosus Apostolorum chorus 6. Tu Rex gloriae, Christe 7. Tu ad liberandum 8. Tu devicto mortis aculeo 9. Te ergo, quaesumus 10. Aeterna fac 11. Per singulos dies 12. Dignare Domine 13. In te Domine speravi 14. Simpfonie: Super flumina 15. In salicibus 16. Quia illic interrogaverunt nos 17. Hymnum cantate nobis 18. Si oblitus fuero tui 19. Adhaereat lingua mea 20. Memor esto, Domine 21. Filia Babilonis misera 22. Filia Babilonis misera 23. Sinfonie: Confitebor 24. Magna opera Domini 25. Confessio et magnificentia 26. Memoriam fecit mirabilium 27. Memor erit in saeculum 28. Fidelia omnia mandata ejus 29. Redemptionem misit populo suo 30. Sanctum et terribile 31. Intellectus bonus 32. Gloria

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
38
Naturalne terapie dla umysłu i psychiki. Zioła, esencje kwiatowe i olejki. Poradnik zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne terapie dla umysłu i psychiki. Zioła, esencje kwiatowe i ole...
Dostępny15 szt.

W książce zamieszczono przegląd naturalnych środków zalecanych w trudnych codziennych sytuacjach, takich jak przemęczenie, natrętne myśli spowodowane stresem, zespół napięcia przedmiesiączkowego, poranne zmęczenie, różne rodzaje lęku czy zdenerwowanie przed podróżą. Odbiorcy: - osoby, które dzięki naturalnym środkom chcą zyskać więcej opanowania i pewności oraz życiowej energii; - wszyscy, którzy chcą wzmocnić zaufanie do siebie i zwiększyć wydolność umysłu. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? - można lepiej poradzić sobie z trudnymi etapami życia; - pobudzić i wzmocnić siły samoleczące psychikę; - wyostrzyć świadomość własnych potrzeb; - wspomagać terapię lekową, po uzgodnieniu z lekarzem; - odkryć i wykorzystać fascynujące działanie roślin leczniczych.

33,00 zł
24,42 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
39
Drzewa w moim lesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa w moim lesie
Dostępny31 szt.

Bernd Heinrich już jako dziesięcioletni chłopiec znał las na wylot. Gdy został profesorem biologii, kupił leśną działkę w stanie Maine, postawił na niej niewielką chatkę i zaczął obserwować, badać i poznawać drzewa. Drzewa w moim lesie to podsumowanie kilkudziesięciu lat tych leśnych przygód i osobistych doświadczeń. Nawiązując do klasycznego pisarstwa przyrodniczego, Heinrich dzieli się z czytelnikiem osobistymi refleksjami i eseistyczną erudycją. Drzewa widziane oczami naukowca i miłośnika przyrody to istoty niezwykłe. Uczestniczą w „wyścigu zbrojeń”, dopasowują się i przystosowują. Jedne dożywają sędziwego wieku, inne giną młodo. Nieobcy jest im stres. Potrafią sygnalizować, że zamierzają wydać nasiona, aby zachęcić sąsiadów do tego samego. Porozumiewają się, ale nie potrafimy ich zrozumieć, bo zbyt słabo znamy ich język. Heinrich w fascynujący sposób pokazuje, jak las potrafi sam sobą zarządzać. I dodaje: „ratując jeden gatunek zwierząt lub połać lasu, ratujemy świat”. Oto leśna biografia stworzona przez naukowca, właściciela i opiekuna lasu na Adam Hill. Lasu, który dla Bernda Heinricha od dziesięcioleci jest laboratorium, salą wykładową i wielką pasją. Książka otrzymała Nagrodę Literacką Nowej Anglii w kategorii literatury faktu oraz Nagrodę im. Franklina Fairbanksa.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
40
Nocny człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny człowiek
Dostępny240 szt.

Piąty tom bestsellerowej serii o Williamie Wistingu – nareszcie! Komisarz William Wisting w akcji! Kryminalna gra toczy się o najwyższą stawkę, ludzkie życie. Larvik, Vestfold, mglisty, jesienny poranek. Powoli ustępująca mgła, odsłania głowę kobiety wbitą na pal pośrodku rynku w Larvik.Jej tożsamość jest nieznana, ale widać, że to młoda osoba. William Wisting stoi przed koniecznością zbadania najbardziej groteskowego morderstwa w swojej policyjnej karierze. Cała Norwegia jest wstrząśnięta, media domagają się szybkiego wyjaśnienia sprawy. Presja nie maleje, kiedy zostają znalezione kolejne zwłoki, wyłowione z głębi rzeki… „Bardzo dobrze skonstruowany kryminał”. – Morten Abrahamsen, „VG” „Należy do śmietanki norweskich pisarzy kryminałów”. – Terje Stemland, „Aftenposten” „Nocny człowiek jest piątą książką Jørna Liera Horsta o policjancie Williamie Wistingu, a on sam już dawno utwierdził swoją pozycję na rynku jako solidny autor kryminałów. Jako że Horst sam jest policjantem, ma dużą wiedzę o czysto technicznej stronie zawodu, a także posiada zdolność opowiadania i budowania intrygi w znakomity sposób. Dodatkowo, przy okazji dostarcza wiele dobrych analiz społecznych”. – Kurt Hanssen, „Dagbladet” „Dobrze napisana, ważna i niezwykle zachwycająca!” – Liv Gade, „Norli” Jørn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
41
Szachy kieszonkowe MAGIERA - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy kieszonkowe MAGIERA
MAGIERA RAFAŁ
Dostępny30 szt.

72,90 zł
69,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,64 zł

1 osoba kupiła
42
Mr. Men i Mała Miss. Mała Dziwaczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Men i Mała Miss. Mała Dziwaczka
Dostępny4 szt.

Mała Dziwaczka mieszka w Bezsenskowie, gdzie robaczki noszą kapelusze, a świnki grają w tenisa. Możecie więc sobie wyobrazić, że jej życie jest inne od naszego. Większość z tego, co robi, nie ma najmniejszego sensu! Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
43
TIMELESS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TIMELESS. CD
Il Divo, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

39,99 zł
39,19 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

1 osoba kupiła
44
Jean-Baptiste Lully. Petits Motets, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jean-Baptiste Lully. Petits Motets, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Lista utworów: 1. Omnes gentes (Motette) 2. Regina coeli (Motette) 3. O sapientia (Motette) 4. Laudate pueri (Motette) 5. Salve Regina (Motette) 6. Exaudi Deus (Motette) 7. Anima Christi (Motette) 8. Ave coeli (Motette) 9. Dixit Dominus (Motette) 10. O dulcissime (Motette) 11. Domine salvum regem (Motette)

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
45
Minecraft. Mistrz budownictwa. Wehikuł czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Mistrz budownictwa. Wehikuł czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Przedstawiona publikacja zapewnia wspaniałą zabawę przy projektowaniu arcydzieł zainspirowanych budynkami i konstrukcjami z różnych epok. Można tu znaleźć projekty łatwe, średnio trudne i trudne, a także porady ekspertów, które pomogą zdobyć nowe umiejętności. Można tworzyć starożytne piramidy, statki piratów, rakiety i ekologiczne domy. Wspaniała zabawa gwarantowana.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

46
Święta. Zwyczaje i kolędy + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta. Zwyczaje i kolędy + CD
Dostępny35 szt.

Boże Narodzenie to radosny czas, kiedy spotykamy się całą rodziną, by świętować przyjście na świat Pana Jezusa. W książce opisano tradycyjne świąteczne zwyczaje, a także zamieszczono teksty kolęd i pastorałek. Do książki dołączona jest płyta z tymi utworami w wykonaniu Zespołu Pieśni i tańca Warszawianka.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

47
Serce na sznurku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce na sznurku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności, odwadze, tolerancji i zupełnie nieoczekiwanej przyjaźni. O świecie, w którym wszystko może się zdarzyć, nawet jeśli kochają, szanują i przyjaźnią się w nim wyłącznie zwierzęta…

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

48
Co, gdzie, kiedy. 100 stron historii świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co, gdzie, kiedy. 100 stron historii świata
Niedostępny
Brak

Historia to tylko nudne uczenie się na pamięć dat, nazwisk i znaczenia trudnych terminów? Niekoniecznie – odpowiednio podana wiedza o wydarzeniach napawających dumą, jak i tych najstraszniejszych w dziejach, może być naprawdę interesująca dla młodych czytelników. Ta książka swobodnie prowadzi szlakiem tak właśnie przedstawionej historii, od początków cywilizacji, przez średniowiecze, epokę wielkich odkryć i światły wiek XIX do roku 2000. Najważniejsze i najciekawsze fakty zaprezentowane są tutaj krótko i ciekawie, opisom towarzyszą liczne ilustracje i mapy, a także wykresy chronologiczne, pozwalające bez problemu śledzić w czasie opisywane wydarzenia i postaci. Ta prosta forma wychodząca naprzeciw młodym czytelnikom zachęci ich do sięgnięcia po więcej historycznej wiedzy. Odbiorcy: • starsze dzieci ciekawe tego, jak toczyły się dzieje ludzkości, • uczniowie chcący poszerzyć wiedzę historyczną, • uczniowie potrzebujący zachęty do nauki historii, • dorośli chcący rozbudzić w dzieciach zainteresowanie historią. Dlaczego warto nabyć tę książkę? • Przedstawia dzieje świata w sposób spójny i ciekawy. • Jej swobodna forma spodoba się młodym czytelnikom. • Pomaga rozszerzyć wiedzę o świecie i rozbudza ciekawość.

19,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

49
Poradź mi, doktorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradź mi, doktorze
Dostępny14 szt.

Nowoczesne leczenie musi się opierać na dwóch podstawowych filarach. Pierwszy z nich to zdolność nauk medycznych do jak najwcześniejszej interwencji, by nie dopuścić do rozwoju choroby. Drugi zaś to chęć pojedynczych osób i całego społeczeństwa, aby taki rodzaj interwencji mógł być realizowany, a to oznacza współuczestnictwo w zapobieganiu chorobom i we wczesnej diagnostyce. Dzięki niniejszej publikacji każdy może poszerzyć swą wiedzę medyczną, a przecież oczywiste jest, że ten, kto ma odpowiednią wiedzę, jest najlepszym strażnikiem zdrowia własnego oraz wszystkich bliskich mu osób. Przedstawione tu informacje i wskazówki, których udzielają eksperci ze szpitali, ośrodków badawczych i uniwersytetów, pozwalają zrozumieć, na czym polegają poszczególne zaburzenia i dolegliwości, i pozbyć się najczęstszych wątpliwości dotyczących symptomów i pierwszych objawów chorób. Odbiorcy: • wszyscy, którzy chcą się jak najlepiej troszczyć o zdrowie swoje i swoich bliskich, • osoby szukające pomysłu na przydatny prezent. Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację? • Opisano w niej 130 najważniejszych chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, trawiennego, moczowego, ruchowego, schorzeń skóry, chorób zakaźnych i wielu innych. • Dzięki dopracowanym infografikom wyszukiwanie potrzebnych informacji jest niezwykle łatwe, a wszystkie wiadomości są przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały. • Publikacja ta jest niewątpliwie pozycją, którą warto mieć w zasięgu ręki i do której warto zaglądać zarówno dla zaspokojenia własnej ciekawości, jak i po to, by rozstrzygnąć wątpliwości, które nas nurtują.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

50
Przesuń Paluszkiem. Pod choinką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesuń Paluszkiem. Pod choinką
Niedostępny
Brak

Pomóż Mikołajowi przygotować święta! Seria „Przesuń Paluszkiem” to poszukiwane przez rodziców książki gwarantujące ich dzieciom rozwój intelektualny połączony z ćwiczeniem koordynacji wzrokowej i ruchowej. W każdej książce zawarta jest wciągająca historia i dodatkowe zadanie dla maluszka, czyli wodzenie paluszkiem po kolorowej, lekko wyżłobionej ścieżce. Czytanie książki przez rodzica staje się dzięki temu dla maluszka rozwijającą zabawą. Świąteczna edycja przedstawia Mikołaja, który… potrzebuje pomocy. A pomóc mu może tylko zaangażowany maluszek. Pyszna zabawa gwarantowana! Wiek dziecka: 0-2 Książeczka całokartonowa

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

Wróć do góry