hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.07.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 lipca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca (Monica Peitx), na drugim Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 (Elena Favilli, Francesca Cavallo). Kolejny produkt to Kod duszy. W poszukiwaniu charakteru człowieka i jego powołania (James Hillman) oraz Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5 (Helena Lewicka, Joanna Lewicka).
1
Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca
Dostępny
147 szt.

Kacper ma dziewięć lat i właśnie rozpoczyna się bardzo niezwykły okres w jego życiu – dojrzewanie. Wraz z bohaterem i jego kumplami dowiemy się, jakie zmiany zachodzą w ciele chłopca podczas tego procesu i z jakimi nowymi wyzwaniami się wiążą. Książka napisana przez lekarkę, specjalistkę w dziedzinie pediatrii. W książce czytelnik znajdzie: • sporą dawkę humoru, • zabawne ilustracje, • rzetelne informacje i porady.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

82 osoby kupiły
2
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2
Dostępny
99 szt.

Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek. Opowieściom towarzyszą portrety, nad którymi pracowało 70 artystek z całego świata. Dodatkowo książka zawiera ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci mogą rozszerzać swoje słownictwo, poznając historie bohaterek.

59,90 zł
34,74 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 25,16 zł

18 osób kupiło
3
Kod duszy. W poszukiwaniu charakteru człowieka i jego powołania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod duszy. W poszukiwaniu charakteru człowieka i jego powołania
Dostępny
6 szt.

Niektórzy nazywają to „geniuszem”. Inni mówią o tym „duch”, „dajmon”, a nawet „anioł stróż”. O ile jednak filozofowie i psychologowie od Platona do Junga zwracali przede wszystkim uwagę na tę fundamentalną esencję naszej indywidualności, nasza nowoczesna kultura odmawia przyjęcia do wiadomości tego, że od urodzenia w każdym z nas znajduje się unikalna, uformowana dusza, która, kształtując nas, sama również jest przez nas kształtowana. W tej oto niezwykłej bestsellerowej książce James Hillman przedstawia wspaniałą, nową wizję naszego ja, którego nie określają nasze rodzinne relacje ani nasza mentalność ofiary. Czerpiąc przykłady z biografii tak różnych znanych osobistości jak Ella Fitzgerald czy Mohandas K. Gandhi, James Hillman twierdzi, że nasz charakter jest naszym losem/przeznaczeniem, i pokazuje, w jaki sposób nasza dusza, jeśli tylko ma ku temu sposobność, może zaznaczać swoją obecność i domagać się dla siebie uznania już nawet w bardzo młodym wieku. W rezultacie otrzymujemy coś w rodzaju wnikliwie przemyślanej i niezwykle pomocnej mapy drogowej umożliwiającej nam zrozumienie naszej prawdziwej natury oraz otwierającej przed nami oszałamiające spektrum możliwych wyborów – od tego, w jaki sposób wychowujemy nasze dzieci, przez wybór drogi naszej kariery zawodowej, sposób i charakter naszego zaangażowania w relacje z innymi ludźmi, do osiągania jak najlepszych wyników w wybranej przez nas dziedzinie i jak najlepszego radzenia sobie w życiu w naszych nieustannie zmieniających się czasach. [Autor] postuluje wspaniały rodzaj wymagającego i odważnego indywidualizmu, który, z pomocą naszego wewnętrznego dajmona (czy może anioła stróża), może zatriumfować nad wszelkimi przeciwnościami losu– „Washington Post Book World”. James Hillman (1926–2011) – amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego „heretyka” szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej; wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture); autor ponad dwudziestu książek, m.in. City and Soul (2006), Archetypal Psychology (2004), A Terrible Love of War (2004), The Force of Character and the Lasting Life (2000), Healing Fiction (1994), The Dream and the Underworld (1979), Re-Visioning Psychology (1975), Suicide and the Soul (1964) (wyd. pol. Samobójstwo a przemiana psychiczna, Warszawa 1996).W Polsce kwartalnik „Kronos” (nr 3/2007) opublikował kilka innych krótkich tekstów Hillmana wraz z komentarzami; tłumaczenie jednego z wykładów Hillmana ukazało się w dwumiesięczniku „Gnosis” (nr 6/1993).

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

6 osób kupiło
4
Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5
Dostępny
79 szt.

Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5 jest podzielony na 12 rozdziałów. Rozdziały od 2. do 12. mają tytuły takie jak rozdziały w podręczniku („Liczby naturalne”, „Figury geometryczne”, „Ułamki zwykłe”, „Wyrażenia algebraiczne”, „Trójkąty”, „Ułamki dziesiętne”, „Czworokąty”, „Liczby całkowite”, „Pola figur płaskich”, „Ułamki dziesiętne o mianowniku 100”, „Graniastosłupy”). Rozdział 1. zatytułowany „Rachunek pamięciowy” zawiera zestawy ćwiczeń pomocnych w doskonaleniu rachunku pamięciowego. Zawarte w zbiorze zadania mają ciekawą treść, często odnoszą się do życia codziennego, poruszają też tematykę przyrodniczą i historyczną. W każdym z rozdziałów od 2. do 12. zadania zostały podzielone na dwie grupy: grupę zadań zamkniętych i grupę zadań otwartych, dzięki czemu uczeń po rozwiązaniu tych zadań będzie przygotowany do każdego sprawdzianu. Rozwiązywanie zadań zawartych w zbiorze zadań pozwoli uczniowi poszerzyć i udoskonalić umiejętności matematyczne. W zbiorze zadań umieszczono również informacje dotyczące ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów matematycznych z ich internetowymi adresami.

40,50 zł
36,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,45 zł

6 osób kupiło
5
Kot Winston. Tom 3. Polowanie na rabusiów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Winston. Tom 3. Polowanie na rabusiów
Dostępny
6 szt.

Trzeci tom przygód superkota! Skandal! Ktoś wykradł ze szkolnego sejfu prace maturalne! To już kolejny taki przypadek, ale tym razem dotyczy szkoły, do której chodzi Daria. Mikołaj, starszy brat Tomka jest załamany! Obawia się, że będzie musiał jeszcze raz przystępować do egzaminów. Jak to się stało, że rabusiom udało się dostać do pilnie strzeżonego pomieszczenia? Wygląda na to, że do akcji musi wkroczyć kot Winston! W rozwiązaniu kolejnej zagadki pomoże mu jak zwykle jego zwierzęco przenikliwy umysł, nieomylny węch i wsparcie dwu- i czworonożnych przyjaciół.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
6
Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo
Dostępny
22 szt.

Cudowna historia o przygodzie, jaką jest posiadanie rodzeństwa. Pajączek Kędziorek będzie miał rodzeństwo! Cóż to za ekscytujące doświadczenie. Ciekawe, jak to jest z takim maluszkiem w domu? Czy już coś potrafi? Razem z przyjaciółmi pajączek Kędziorek rusza w drogę, by w rodzinach innych leśnych zwierząt znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
7
12 kroków od dna. Sponsorowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 kroków od dna. Sponsorowanie
Dostępny
2 szt.

Rozwiązanie problemu alkoholizmu Wielu jest takich, którzy pytają: „i po co to wszystko?”. Są i tacy, którzy twierdzą, a nawet upierać się będą, że przecież to wszystko nie ma sensu. Tym nic, zupełnie nic nie mam do zaoferowania. Droga otwiera się tylko przed tymi, którzy pytają: „Jak?”. Od osiemdziesięciu lat Anonimowi Alkoholicy dysponują rozwiązaniem problemu alkoholizmu i choć 12 Kroków AA nie uległo zmianie od czasu ich opublikowania w 1939 roku, to suma doświadczeń członków Wspólnoty nieustannie rośnie. Dotyczy to szczególnie sponsorowania, czyli specyficznej dla AA, bezinteresownej formy pomocy w poznawaniu i realizacji Programu Anonimowych Alkoholików. Meszuge – pseudonim literacki polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących problematyki alkoholizmu, wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty AA i Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
8
Alkoholik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholik
Dostępny
34 szt.

Nieustannie spadać w górę Łatwo jest nie pić, kiedy się nie chce pić. Łatwo jest trzeźwieć, gdy zdrowie dopisuje, nic nie boli, rodzina kochająca i szczęśliwa, w pracy szanują, szef docenia, na koncie coraz większa suma… Łatwo jest wierzyć w Boską miłość i opiekę, kiedy wszystko się układa, dobrze idzie, kiedy świetnie się nam powodzi. Czas próby – trzeźwości i wiary – nadchodzi wtedy, kiedy zdrowie szwankuje, partnerka odchodzi, w firmie pojawia się mobbing, praca, która w normalnych warunkach powinna zapewniać dostatnie życie, ledwo wystarcza na przetrwanie, kiedy złodzieje kradną nam oszczędności… kiedy przestaje być łatwo. A przecież wiem, już doświadczyłem, że łatwo przestaje być zawsze, prędzej czy później, choć nie na zawsze. Alkoholik to historia wielkiej miłości: nieodwzajemnionej, zdradzonej, tragicznej, przeklętej i nie od pierwszego wejrzenia. To również opowieść o wyzwoleniu z nałogu i drodze do trzeźwości. Meszuge – pseudonim literacki polskiego pisarza, autora książek, artykułów i esejów dotyczących problematyki alkoholizmu, wyzwolenia z uzależnienia, Wspólnoty AA i Programu 12 Kroków AA oraz szeroko pojmowanego rozwoju osobistego. Wydanie trzecie, poprawione, uzupełnione

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
9
Biały snajper. Simo Häyhä - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały snajper. Simo Häyhä
Dostępny
38 szt.

Jak wynika z amerykańskich badań, podczas pierwszej wojny światowej jedno śmiertelne trafienie wymagało oddania przeciętnie siedmiu tysięcy strzałów karabinowych. W czasie wojny w Wietnamie liczba ta wzrosła do 25 tysięcy. Dane te są zdumiewające, zwłaszcza jeśli uwzględni się fakt, że profesjonalnie przygotowany strzelec wyborowy musi wystrzelić statystycznie zaledwie 1,3 pocisku, aby jego strzał dosięgnął skutecznie wroga. Niniejsza książka poświęcona jest jednemu z takich snajperów, legendarnemu fińskiemu bohaterowi wojennemu – Simo Häyhä, który doskonale zasłużył się krajowi podczas wojny zimowej, toczonej na przełomie 1939 i 1940 roku z byłym Związkiem Sowieckim. Cel tej pracy jest dwojaki – po pierwsze, ma przedstawić niezwykłą historię żyjącego niemal sto lat człowieka, a po drugie, złożyć hołd skromnemu wojownikowi uosabiającemu najważniejsze cechy zawodowego żołnierza, bez zastrzeżeń służącego rodzinnemu krajowi – spełniając swój obowiązek wobec ojczyzny i robiąc to najlepiej jak można. Chociaż w czasie wojny dokonał tak niezwykłych czynów, Simo Häyhä nie chciał być stawiany na piedestale. Wolał prowadzić ciche, skromne życie. W czasie jednej z rozmów powiedział autorowi: „Robiłem, co mi kazano, najlepiej jak potrafiłem. Nie byłoby Finlandii, gdyby wszyscy inni nie postępowali w taki sam sposób”. Nie ulega wątpliwości, że to, co Simo robił w czasie wojny, nie było ani łatwe, ani przyjemne. Jako strzelec wyborowy miał obowiązek zabijać i było to zadanie nie do pozazdroszczenia. Ale, co potwierdza ta książka, nie miał w tym sobie równych.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
10
Uso de la gramatica espanola Junior intermedio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uso de la gramatica espanola Junior intermedio
Dostępny
5 szt.

24 temas, en cada tema se trabaja un contenido gramatical a través de: Vi?etas de presentación Cuadros de gramática Usos gramaticales Ejercicios Ejercicios con variantes hispanoamericanas 25 actividades comunicativas para practicar de manera oral los contenidos gramaticales de cada tema.

109,20 zł
96,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,10 zł

1 osoba kupiła
11
Teczka z gumką A4 Top szara PENMATE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 Top szara PENMATE
Dostępny
24 szt.

Teczka z gumka A4 Top szara PENMATEwykonana z tektury o zwiększonej gramaturze i sztywności (600g)format A4 powiększony 25,6cm x 34,2cmdwustronnie barwionapowlekana elastyczną foliązamykana mocną gumką wykonaną w kolorze teczkikolor: szary

7,99 zł
1 osoba kupiła
12
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2. Audiobook
Elena Favilli, Francesca Cavallo, Wydawnictwo Debit
Dostępny
16 szt.

Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek. Opowieściom towarzyszą portrety, nad którymi pracowało 70 artystek z całego świata. Dodatkowo książka zawiera ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci mogą rozszerzać swoje słownictwo, poznając historie bohaterek.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

13
Jak stryjenka Milenka palec od ssania uratowała. Bajka z dreszczykiem w tle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak stryjenka Milenka palec od ssania uratowała. Bajka z dreszczykiem ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Nowa seria książeczek dla dzieci podejmuje trudne i często wstydliwe tematy. Klimat opowiadanych historii, z dreszczykiem w tle, podkreślają piękne czarno-białe ilustracje nawiązujące do stylistyki wiktoriańskiej. W mrocznym domku na samym krańcu świata mieszka Stryjenka Milenka i jej podopieczni: Basia, Kasia i Natasia, Staś, Jaś oraz mały Witaś. Stryjenka Milenka siedzi w wysokim, rzeźbionym fotelu i opowiada dzieciom przedziwne historie. I choć zazwyczaj kończą się one szczęśliwie, to dreszczyk emocji Cię nie ominie... Pierwsza bajka jest o Natasi, która ciągle ssie palec i nie potrafi się z nim rozstać ani na chwilę. Na szczęście z pomocą przychodzi stryjenka Milenka, która snując swą trochę mroczną i absurdalną opowieść, ratuje nieszczęsny palec od zguby.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

14
Finał 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finał 7
Dostępny
15 szt.

Martha i Isaac zdołali uciec, lecz muszą się ukrywać. W świetle propagandy rządowej są niebezpiecznymi dla społeczeństwa buntownikami. Choć za ich głowy wyznaczono nagrody, znajdują schronienie w rodzinnej dzielnicy Marthy, Rises, zamieszkanej przez ludzi biednych i wykluczonych społecznie. Tymczasem premier nakazuje otoczyć Rises wysokim murem. Czy chodzi o bezpieczeństwo, czy raczej o uwięzienie mieszkańców dzielnicy? Martha wie, że musi działać szybko i skutecznie. Dzięki śmiałemu planowi ma szanse wydobyć na światło dzienne niecne postępki ludzi piastujących najwyższe stanowiska w kraju. Czyha na nią jednak wiele trudności i niebezpieczeństw.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

15
Zaklinaczka. Tom 5. Krew wroga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka. Tom 5. Krew wroga
Dostępny
6 szt.

Krew wroga to piąty i przedostatni tom sagi o Clarze, jej walce o przetrwanie w zaklętym świecie, w którym czary bardzo różnią się od tego, co znamy z bajek dla dzieci. „Na ziemię opadło czarne, zakrwawione pióro.– Bez kruków jesteśmy tylko zwykłymi zaklinaczkami. Jeśli w ogóle posiadamy jakąkolwiek moc – powiedziała Thuja i Clara zrozumiała, że Krucze Matki nie będą mogły jej pomóc. Że to ona musi pomóc im i ocalić ostatniego żyjącego kruka. Gwałtowna, śmiercionośna krucza burza okazała się jedynie pierwszą z przeszkód w dzikiej i niebezpiecznej podróży, podczas której Clara sama będzie musiała rozstrzygnąć, kto jest przyjacielem, a kto tak naprawdę jest jej wrogiem”.– fragment

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

16
Misja Julki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misja Julki
Dostępny
3 szt.

Poznajcie Julkę, sprytną i pomysłową dziewczynkę! Kłopoty to jej specjalność, ale na szczęście Julka szybko się uczy. Żaden miłośnik czy miłośniczka zabaw, psot oraz przygód nie może przegapić tej książki! Hura! Zaczynają się ferie wiosenne! Piętnaście wspaniałych dni, w trakcie których nikt nie zadaje prac domowych, nie trzeba wcześnie wstawać, ani wcześnie iść spać! Dziewczynka uwielbia ferie i jest pewna, że będą jeszcze wspanialsze niż je sobie wyobrażała. Co prawda Julka nie jest już dzieckiem, ale nie lubi zostawać sama w domu, a rodzice muszą iść do pracy... Z pomocą przychodzą dziadkowie, którzy zaopiekują się Julką pod nieobecność rodziców, ale przez pierwsze dwa dni ferii jeszcze ich nie będzie. Na poniedziałek i wtorek Julka musi wymyślić coś innego... Dziewczynka wpada na świetny pomysł – wybierze się do pracy z mamą i tatą!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

17
Miłość i inne rośliny mięsożerne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i inne rośliny mięsożerne
Dostępny
38 szt.

Książka, która porusza trudne tematy, balansując umiejętnie pomiędzy humorem a patosem. Danny i Sara od zawsze snuły wspólnie plany na przyszłość. Jednego były pewne: jakkolwiek potoczą się ich losy, na zawsze pozostaną najlepszymi przyjaciółkami. Ale gdy Danny wyjeżdża na studia, przyjaciółki zaczynają się od siebie oddalać. Danny nie potrafi się przyznać Sarze, że zamiast błyszczeć na uczelni jako najlepsza studentka, trafiła do ośrodka leczenia zaburzeń odżywiania, ani że poznała tam kogoś, kto być może jest miłością jej życia. Kiedy niewyobrażalna tragedia rozdziela przyjaciółki na zawsze, Danny pogrąża się coraz głębiej w autodestruktywnym marazmie. Czy uda jej się otrząsnąć i odnaleźć w sobie siłę, by być nade wszystko sobą?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

18
Angielski w tłumaczeniach. Medyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Medyczny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Jak opanować najważniejsze słownictwo medyczne? Jak przeprowadzić wywiad z obcojęzycznym pacjentem? Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu dokumentacji medycznej w języku angielskim? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w książce, którą właśnie trzymasz w ręce. Zagwarantuje Ci ona doskonały trening w zakresie słownictwa specjalistycznego i typowych dla języka medycznego konstrukcji. Liczne wskazówki i ciekawostki pomogą Ci natychmiast wzbogacić swoją wiedzę na temat języka medycznego. Książka składa się z 24 rozdziałów tematycznych z listami słówek, które opanujesz, tłumacząc zdania. W podręczniku znajdziesz też wiele przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w zapamiętaniu nawet najbardziej wyszukanych wyrażeń. Zebrana w aneksie oryginalna dokumentacja medyczna pozwoli Ci natomiast oswoić się z przygotowywaniem podobnych pism i opracowywaniem wyników badań w języku angielskim. Dzięki naszej książce: • poznasz setki przydatnych słówek i wyrażeń z różnych dziedzin medycyny, • nauczysz się, jak przeprowadzać wywiad medyczny w języku angielskim, • dowiesz się, jak w naturalny sposób przeprowadzić rozmowę z pacjentem, • przećwiczysz poznane słownictwo, rozwiązując praktyczne zadania powtórkowe. Słuchając płyty CD ze zdaniami nagranymi przez natywnego lektora, z łatwością utrwalisz przyswojone informacje. Angielski w tłumaczeniach. Medyczny to doskonała propozycja zarówno dla studentów, jak i dla wykonawców zawodów medycznych.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

19
Pospiesznym do miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pospiesznym do miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Spis treści: Mozaika Geniusz i jego kobiety Spadochroniarz Nowe życie Dobry uczynek 36 groszy Jubiler Niewolnik i artysta Zapałka Ach – te nasze dzieciaki! Niepojęte istoty Ciotka Marysia Dzień seniora Juliusz Wątroba – ur. w 1954 roku w Rudzicy, na Śląsku Cieszyńskim. Ukończył Politechnikę Łódzką. Poeta, prozaik, satyryk. Debiut liryczny w „Radarze” (1977), satyryczny w „Szpilkach” (1977), książkowy w Wydawnictwie Śląsk (1983). Opublikował 44 książki. Autor wierszy, satyr, opowiadań, spektakli, musicali, programów kabaretowych, tekstów pieśni i piosenek, felietonów, reportaży. Setki jego wierszy ukazało się w pismach literackich, kulturalnych, satyrycznych i w edycjach zbiorowych. Laureat około stu konkursów literackich. W latach 1989-2004 współpracował z Polskim Radiem, gdzie jego utwory interpretowali najwybitniejsi autorzy. Członek kabaretu TON. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. odznakę Za Zasługi dla Województwa Bielskiego (1996), nagrodę Prezydenta Bielska-Białej IKAR (2001), odznakę Zasłużony Działacz Kultury (2002), nagrodę Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina (2004), nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego (2009), nagrodę im. Władysława Orkana (Warszawa 2010), medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2016).

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

20
Tatry Polskie i Słowackie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry Polskie i Słowackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.27

Tatry Polskie i Słowackie to kompendium wiedzy na temat jedynych tak wysokich i zróżnicowanych gór w Europie Środkowej. Obok wiadomości o geologii, przyrodzie i historii zagospodarowania tych terenów przez człowieka w albumie zawarto charakterystykę niemal każdego nazwanego zakątka Tatr zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie granicy – od przełęczy przez doliny aż po najwyższe szczyty. Szczegółowym opisom towarzyszą zachwycające fotografie. Autorką opracowania jest Barbara Zygmańska – doświadczony przewodnik górski beskidzki i tatrzański.

99,95 zł
72,96 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,99 zł

21
Prawda i iluzja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda i iluzja
Dostępny
11 szt.

Vérité: klucz do dobra znajdziesz w prawdzie. Genevieve Flannery pracuje wraz z matką w cyrku. Pewnego dnia Delia Flannery ginie podczas wykonywania sztuczki na obręczy. Okoliczności jej wypadku są dosyć tajemnicze, gdyż wykonywała ten numer wielokrotnie, bez najmniejszych problemów. Dziewczyna, próbując rozszyfrować tę zagadkę, powoli odkrywa rodzinne sekrety. Jej matka przez całe życie widziała duchy, rozmawiała z nimi. Wśród nich pojawiał się również prześladujący ją demon Etemmu. Delia potrafiła także przywrócić życie usychającym roślinom. Genevieve jest również wyjątkowa – potrafi leczyć dotykiem nawet bardzo poważne urazy i ciężkie choroby. Do tej pory jednak nigdy nie widziała żadnego ducha… W czasie odkrywania sekretów, które matka starannie ukrywała, dziewczyna poznaje tajemnicę rodów, wywodzących się ze starożytnej Mezopotamii, którym powierzono trzy magiczne księgi Avrakedavra. Każdy z tych tomów dotyczy innego aspektu egzystencji – życia, śmierci i pamięci. Okazuje się, że Delia bardzo głęboko ukryła tom, nad którym sprawowała pieczę, by jeden z potomków pradawnych rodów nie zdołał zdobyć wszystkich trzech ksiąg. Zgromadzenie ich w jego rękach mogłoby mieć katastrofalne znaczenie dla świata. Delia oddała życie, żeby się tak nie stało. Teraz z kolei zagrożone jest życie Genevieve. By się uratować, musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie trzy księgi. Pomagają jej w tym przyjaciele, gotowi zrobić dla niej wszystko… To uniwersalna historia o znaczeniu przyjaźni, lojalności oraz o walce z własną słabością. „To pełna ekspresji, ekscytująca i przykuwająca uwagę książka, która przypadnie do gustu fanom literatury dla młodych dorosłych” – prettybooks.co.uk. „Sommersby łączy dramaturgię, nastoletnie zauroczenie, starożytną wiedzę i niebezpieczną magię z urzekającą scenerią cyrku w klimatycznej, z rozmachem napisanej opowieści” – fantasticfiction.com. Jennifer Sommersby tworzy także książki dla dorosłych czytelników – pod pseudonimem Eliza Gordon. Studiowała filologię angielską, politologię i kryminologię na Uniwersytecie Stanowym w Waszyngtonie. Jest pełnoetatową mamą czwórki dzieci, a pierwsze projekty tworzyła w różnych okolicznościach – w samochodzie, nocami, w ulubionej kawiarni. Lubi pisać, gdy jest cicho i spokojnie. Obsesyjnie kupuje książki, a żeby odreagować frustrację i stres, chodzi na siłownię. Jej ulubionym pisarzem jest J.R.R. Tolkien.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

22
Czarownice z Manningtree - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownice z Manningtree
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.18

„Mój brat, Matthew, zabił sto sześć kobiet” pisze Alice Hopkins na kartach swego dziennika. Jest rok tysiąc sześćset czterdziesty piąty. Młoda wdowa powraca do Manningtree, niewielkiej miejscowości w hrabstwie Essex, gdzie się wychowała i gdzie wciąż mieszka jej brat. Wkrótce odkrywa, że jej dawny dom przestał być bezpiecznym miejscem. Matthew się zmienił, a po okolicy krążą dziwne plotki. Ludzie szepczą o czarach i wielkiej księdze, w której Mathew Hopkins zapisuje nazwiska czarownic. Do czego doprowadzi jego obsesja? Jakiego wyboru dokona Alice znalazłszy się w samym sercu szatańskiego planu? Inspirowana prawdziwą historią niesławnego Tropiciela Czarownic wstrząsająca debiutancka powieść Beth Underdown łączy fascynujący wątek historyczny z narracją, w której pobrzmiewają echa Opowieści Podręcznej Margaret Atwood, tworząc prawdziwie niepokojące doznanie literackie. „Powieść na miarę naszych czasów […] obnaża potworne bestialstwo polowań na czarownice” – „The New York Times”. „Sugestywna i przerażająca” – Paula Hawkins, autorka powieści Dziewczyna z pociągu. „Zajmująca i prowokująca do myślenia – z ważnym współczesnym przesłaniem” – „The Washington Post”. „Ta trzymająca w napięciu lektura spodoba się miłośnikom powieści historycznych o czarach, a także tym, którzy cenią sobie prozę w stylu Miniaturzystki Jessie Burton, w której główna postać kobieca buntuje się przeciwko opresyjnym rolom społecznym i przeprowadza prywatne śledztwo na temat otaczających ją mężczyzn. Ze wszech miar godna polecenia” – „Library Journal”. „Świetnie napisana debiutancka powieść historyczna Beth Underdown dobrze oddaje klimat siedemnastowiecznej Europy w kontekście procesów czarownic […] Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy interesują się tym tematem”. – „Publishers Weekly” „Porywająca… Nowa feministyczna odsłona zapomnianego dramatu kobiet” – Melanie Benjamin, autorka książki Łabędzie z Piątej Alei. „Beth Underdown wyczarowała hipnotyzującą opowieść, która przenosi czytelnika w przerażający świat polowań na czarownice w siedemnastowiecznej Anglii. Doskonała lektura na wieczór, ale nie spodziewajcie się przespanej nocy!” – Paula Brackston, autorka książki Córka Wiedźmy „Pełna napięcia, zaskakująca, elegancka warsztatowo powieść” – Ian McGuire, autor książki Na Wodach Północy. „Przejmująca do szpiku kości, pieczołowicie udokumentowana historia, która przywołuje niekłamany terror tamtych czasów”. – Mary Sharratt, autorka książki Daughters of the Witching Hill. „Porywająca od pierwszego do ostatniego rozdziału, łączy w sobie cechy przypowieści feministycznej z klasycznym, mrożącym krew w żyłach thrillerem” – Patrick Gale, autor książki Notes from an Exhibition. „Beth Underdown zręcznie kreuje zniewalającą atmosferę lęku i klaustrofobii. Matthew Hopkins jest naprawdę przerażający nawet z odległości niemal czterech wieków”. – Kate Riordan, dziennikarka. „Znakomita: hipnotyzująca, mroczna, przerażająca” – Tracy Borman, historyk. „Intensywna, błyskotliwa proza, która łączy prawdę z elementami fikcji […] Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych historycznych thrillerów, są zawarte w niej refleksje na temat natury władzy, strachu oraz podatności zwykłego człowieka na uczestnictwo w potwornych zbrodniach” – „The Times”. „Mrożąca krew w żyłach, wstrząsająca opowieść nasuwająca nieodparte skojarzenia ze współczesnymi metodami polowań na czarownice i przejawami mizoginii, a przy tym mocno zakotwiczona w realiach siedemnastowiecznej Anglii rozdartej wojną domową i podziałami na tle religijnym”. – „Red” Beth Underdown studiowała Literaturę Angielską w University of York oraz odbyła staż w magazynie kulturalno-artystycznym Aesthetica. Po objęciu posady redaktora w wydawnictwie Phaidon Press ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w University of Manchester ze specjalizacją z kreatywnego pisania. Natrafiła na historię Matthew Hopkinsa, czytając książkę o położnictwie w siedemnastym wieku. Obecnie wykłada w University of Manchester i mieszka w Peak District, niedaleko miejsca, w którym się urodziła. Przesycone historią krajobrazy rodzinnych stron są dla niej ważnym elementem procesu twórczego. Jest to jej pierwsza powieść.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

23
Trzecia siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia siostra
Dostępny
3 szt.

Są w różnym wieku i z różnych ojców. Spotykają się w Warszawie, by pochować matkę. Nathalie – najstarsza z nich – grywa role rosyjskich emigrantek w amerykańskich serialach klasy B. Jej przyjazd po ćwierćwieczu nieobecności wywołuje silne emocje w dwóch młodszych – topiącej smutki w alkoholu neurolożce Agacie i Miłce, zakonnicy w wieku chrystusowym. Już na lotnisku rozpoczyna się regularna wymiana ognia. Fochy są amunicją podręczną, łatwą w użyciu, choć nie zawsze celną. Trwa nieustanny pojedynek na miny i pogardliwe spojrzenia. W ferworze działań wojennych rodzi się pytanie: która z nich jest tą trzecią – nie do pary? A na horyzoncie pojawia się jeszcze jedna bohaterka – szefowa matriarchalnego klanu, znienawidzona wiejska kuternoga, bajstruk, komuszyca, marcowa docentka, amatorka czarnych aut i cudzych mężów. Opowieść o braku kobiecej solidarności, powtarzalności rodzinnych historii i o tym, że czasem należy dokończyć niedokończone, wyrzucić trupa z rodzinnej szafy i przestać uciekać. Joanna Marat – autorka powieści o losach kobiet z historią w tle, między innymi cyklu gdańskiego, na który składają się dwa tomy: Jedenaście tysięcy dziewic i Madonny z ulicy Polanki. Z natury bardziej jątrzycielka literacka niż pocieszycielka.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
24
Nieczuły rozpustnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieczuły rozpustnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Devon Ravenel, czarujący londyński rozpustnik i hulaka, odziedziczył właśnie majątek i hrabiowski tytuł. Ten niespodziewany awans niesie jednak za sobą przykre zadania i obowiązki… oraz sporo niespodzianek. Okazuje się, że zaniedbany majątek to finansowa pułapka, a w rezydencji nadal mieszkają trzy niewinne siostry poprzedniego gospodarza i… Kathleen – lady Trenear, piękna młoda wdowa, która nie ustępuje Devonowi determinacją ani rozumem. Kathleen dobrze wie, że nie powinna ufać takiemu bezwzględnemu łotrowi jak Devon. Jednak żadne z nich nie potrafi się oprzeć pożądaniu, które przyciąga ich do siebie z siłą magnesu – od pierwszej chwili, gdy wdowa trafia w jego ramiona, hrabia poprzysięga sobie, że zrobi wszystko, by ją zdobyć. Kathleen ulega uwodzicielskim sztuczkom, pozostaje więc tylko jedno pytanie: Czy zapanuje nad porywami serca i nie odda go w niewolę najniebezpieczniejszemu człowiekowi, jakiego kiedykolwiek znała? Misterna, elegancka i niezwykle romantyczna intryga, doskonałe postaci drugoplanowe oraz epilog, który sprawi, że czytelnicy będą niecierpliwie czekać na ciąg dalszy. „Świetny początek serii pióra autorki, której nie wolno tracić z oczu” – „Kirkus Reviews”. „Wnikliwa charakterystyka postaci, sugestywna seksualna chemia, szczypta ironicznego humoru i urzekający główny bohater tworzą fantastyczną mieszankę, która wprawia w zachwyt legiony wielbicieli autorki, uradowanych jej triumfalnym powrotem do romansu historycznego” – „Booklist”. „Parada trójwymiarowych postaci, które już przy pierwszym spotkaniu podbijają serce czytelnika, oraz wielowarstwowa intryga, która pozwala tymże postaciom rozwijać się z rozdziału na rozdział, nie pozwolą wielbicielom romansów oderwać się od tej wciągającej, uroczej historii. […] Ta cudowna, fascynująca książką jest pierwszą z nowej wiktoriańskiej serii powieści Kleypas o rodzinie Ravenelów” – „Library Journal”. „Czytelnicy poznają niezapomniane postaci i ich oryginalne osobowości dzięki zachwycającej narracji okraszonej błyskotliwymi dialogami i zmysłowymi opisami. Jednak tym, co najbardziej intryguje i urzeka czytelników, jest przemiana bohaterów i ich motywacji, która każe zarezerwować dla tej książki specjalne miejsce w biblioteczce” – RT Book Reviews. Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

25
Osobowość na talerzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobowość na talerzu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.01

Książka, którą powinien przeczytać każdy, komu nieobojętne są losy zwierząt Bohaterami Osobowości na talerzu są zwierzęta, które w świadomości większości ludzi funkcjonują najczęściej jedynie jako serwowane na obiad czy kolację dania. Tymczasem Barbara J. King, przytaczając wyniki najnowszych badań naukowych, a także opisując własne doświadczenia ze zwierzętami, udowadnia, że to żywe istoty posiadające osobowość, emocje i inteligencję.

37,00 zł
32,19 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,81 zł

26
Na tropie Anny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na tropie Anny
Dostępny
2 szt.

Dla trzydziestopięcioletniej Melanii nieżyjąca matka, Anna d’Irsigny, była prawdziwą superbohaterką: wybitny chirurg, wspaniała żona i matka, niezależna, inteligentna, o charyzmatycznej osobowości, we wspomnieniach córki potrafiła nawet latać. Od trzech lat, odkąd jej matka zginęła w ataku terrorystycznym w Paryżu, seria nieszczęść radykalnie zmieniła całe życie Melanii. Pomieszkując w podparyskiej willi ojca, młoda kobieta przypadkiem dokonuje bulwersującego odkrycia: znajduje listy Anny, jednoznacznie wskazujące na jej długotrwały romans z tajemniczym Nowozelandczykiem. Idealna matka najwyraźniej przez wszystkie te lata kłamała... A jeśli wcale nie zginęła w pożarze, tylko postanowiła upozorować własną śmierć i rozpocząć nowe życie z dala od rodziny? Melania postanawia wyruszyć na drugi koniec świata, żeby odnaleźć Annę. Ponieważ nie może wyjawić prawdziwego celu podróży ojcu, kibicuje jej Joe, najlepszy przyjaciel z czasów studiów, Amerykanin mieszkający w Paryżu. Ale to dopiero początek niepokojących odkryć. Co ukrywa przed Melanią ojciec, kim jest tajemniczy kochanek matki? Czy bohaterka zmierzy się wreszcie z własną przeszłością i czy czas, który zatrzymał się dla niej kilka lat temu, teraz wreszcie ruszy z miejsca? To książka o tym, jak przetrwać i żyć dalej po stracie, której nic nie ukoi, zmierzyć się ze smutkiem, który nigdy nie przemija. Ale to również opowieść o magicznej mocy osób, miejsc, wspomnień, snów, marzeń – i podróży. Naturalnie z krajobrazami i magią Nowej Zelandii w tle. Aleksandra Kowalska, ur. w 1976 roku w Płocku, z wykształcenia anglistka. Ukończyła uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia doktoranckie na uniwersytecie Charles’a de Gaulle w Lille we Francji. Pracowała jako nauczycielka języka angielskiego i polskiego dla cudzoziemców w Polsce, Brazylii i Francji. Od 2005 roku jest urzędnikiem Komisji Europejskiej. Autorka powieści Mgła nad Bosforem i Ucieczka.

36,00 zł
19,08 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 16,92 zł

27
Zmierzch Jagiellonów. Bona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch Jagiellonów. Bona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.15

Pierwsza z cyklu biograficznych powieści Magdaleny Niedźwiedzkiej Zmierzch Jagiellonów Polityka i spisek, wojny, krew i bezwzględność, zmieniają ludzi w bestie, które w renesansowych stolicach Europy przeistaczają się w wielkich humanistów, mecenasów sztuki i obrońców wiary. Oto ludzie targani namiętnościami, nieufni, pogrążający się w obsesjach i samotni: król Polski Zygmunt I Stary, wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern, Anna – księżna mazowiecka – oraz inne wybitne osobistości pierwszej połowy XVI wieku, a wśród nich przede wszystkim Bona Sforza – królowa Polski i wielka księżna litewska. Życie nauczyło ją skrywania uczuć. Już jako dziecko była świadkiem zdrady, śmierci, okrucieństwa i bezwzględności. Zrozumiała, że ludzie to wyłącznie zabawki w rękach nielicznych i że nikt, nawet własna rodzina, nie jest gwarancją bezpieczeństwa, zapewnia je jedynie status społeczny i bogactwo. Bała się kochać, ponieważ miłość oznaczała tylko ból. Dokąd zmierzają i czego pragną? Kolejna z cyklu: Barbara Radziwiłłówna. Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii Królewska heretyczka i Maria Skłodowska-Curie oraz cyklu „Opowieści z angielskiego dworu”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

28
Złe towarzystwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złe towarzystwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.07

Na pozór sielankowe życie zamożnej rodziny z San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy w pięknym domu dochodzi do tragedii, mroczne sekrety wychodzą na jaw, a przyjaciele stają się wrogami. Jedno zaproszenie, którego będą żałować do końca życia. Szesnaste urodziny obchodzi się raz w życiu. To radosny rytuał przejścia, wkroczenia w dorosłość, ważny etap rozwoju i symboliczny koniec niewinności. Jeff i Kim Sandersowie planują z tej okazji wydać przyjęcie dla swojej córki. Hannah nigdy nie sprawiała problemów, dobrze się uczy i przyjaźni tylko z miłymi dziewczętami. Uroczystość ma być skromna: cztery najbliższe przyjaciółki, pizza, tort i seans filmowy. Co mogłoby pójść nie tak? Okazuje się, że wszystko. Po strasznym wypadku, który ma miejsce pod ich dachem, idealne życie Kim i Jeffa na bogatych przedmieściach wielkiej metropolii nagle zaczyna się rozpadać na kawałki. Fasada doskonałości pęka, wychodzą na jaw prawdziwe oblicze Hannah oraz ciemne tajemnice jej rodziców. Oszałamiający, prowokujący do myślenia dramat rodzinny, który przypadnie do gustu wielbicielom książki autorstwa Liane Moriarty i serialu produkcji HBO pod tytułem „Wielkie kłamstewka”. Robyn Harding w swej porywającej powieści udowadnia, że nawet najlepsza rodzina może nie przetrwać pod ciężarem kłamstw i zdrady. Wszyscy mamy jakieś tajemnice. Doskonała lektura wakacyjna, idealna na plażę i do poduszki. „Zręcznie skonstruowana i doskonale poprowadzona fabuła. Złe towarzystwo to mocna opowieść o dezintegracji rodziny, od której nie sposób się oderwać” – Bill Clegg, autor książki Czy miałaś kiedyś rodzinę?. „Opowiedziana po mistrzowsku historia na pozór idealnej rodziny, która walczy o przetrwanie w obliczu tragicznych konsekwencji nastoletniego wybryku. Trzymająca w napięciu i brutalna w opisie ciemnej strony ludzkiej natury. Wredne dziewczyny w nowej, szokującej odsłonie” – A.J. Banner, autorka książki Mroczna toń. „Książka trzymająca w napięciu i zmuszająca do myślenia jeszcze długo po jej odłożeniu. Zaproszenie, którego nie należy odrzucać” – Barbara Taylor Sissel, autorka książki Crooked Little Lies. „Piekielnie wartko poprowadzona opowieść o współczesnych, ambitnych matkach, które toczą batalie ze swoimi wrednymi nastolatkami wzbraniającymi się przed dorosłością. Dlaczego miałyby dojrzeć, skoro ich rodzice nigdy tego nie zrobili? Robyn Harding drąży temat wewnętrznego konfliktu pomiędzy prymitywnymi impulsami a „tym, co właściwe” na kartach powieści, od której trudno się oderwać. Złe towarzystwo to przejażdżka na diabelskim młynie o piekielnych konsekwencjach. Lojalnie ostrzegam” – Erica Ferencik, autorka książki The River at Night. „Trzymająca w napięciu, porywająca historia o tym, jak jedna noc może zburzyć cale życie, niszcząc rodzinę i relacje między przyjaciółmi. Sekrety, pragnienia, wybory i ich konsekwencje. Robyn Harding obnaża w swej powieści fakt, że rodzina – i każdy z jej członków – nie zawsze jest tym, czym się wydaje. Przeczytałam od deski do deski z zapartym tchem” – Megan Miranda, autorka książki Miasteczko kłamców. „Wredne nastolatki i zdrowa dawka suspensu. Połączenie stylów Megan Abbott i Jodi Picoult przyprawione dużą dawką Jamesa Pattersona” – „Booklist”. Robyn Harding jest autorką kilku powieści – między innymi Złe towarzystwo oraz Her Pretty Face – a także scenarzystką i producentką niezależnego filmu. Mieszka w Vancouver wraz z mężem i dwojgiem dzieci.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

29
TO TU TO TAM. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TO TU TO TAM. Winyl
TURNAU, GRZEGORZ, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

30
Dziennik młodej buntowniczki 2018-2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik młodej buntowniczki 2018-2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Dziennik młodej buntowniczki to wspaniałe uzupełnienie bestsellerowych Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Książka zawiera fragmenty opowieści, portrety bohaterek do kolorowania, miejsce na codzienne zapiski, testy i quizy.

33,90 zł
25,09 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,81 zł

31
Riding With The King & Live In San Diego, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Riding With The King & Live In San Diego, 2 CD
Eric Clapton, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Dwie wspaniałe płyty Erica Claptona w jednym opakowaniu! Do kartonika włożono nagrodzony Grammy, pochodzący z 2000 roku wspólny album Slowhanda z B.B. Kingiem oraz wydany 16 lat później koncertowy materiał Anglika, który powstał ze specjalnym udziałem jego wielkiego przyjaciela JJ Cale'a. „Riding With The King” to pokaz tego, jak najwięksi czują bluesa. Choć niektórzy malkontenci psioczyli, że brzmienie krążka jest zbyt wygładzone, jak na wydawnictwo bluesowe, zdecydowanie przeważały bardzo optymistyczne recenzje płyty. Mistrzowie spotykali się na scenie i w studiu parokrotnie wcześniej, lecz dopiero pod koniec XX wieku udało im się zarejestrować wspólny album. Produkcją zajął się Eric, on też zapewnił muzyków sesyjnych, którymi byli głównie ci towarzyszący mu na koncertach. Gdy nagrywano płytę, Clapton miał lat 55, zaś B.B. King 74. Zarejestrowano niemal wyłącznie cudze kompozycje, w tym tak znane, jak „Hold On, I'm Comin” Isaaca Hayesa. Na „Live In San Diego With Special Guest JJ Cale” zapisano wyjątkowo koncert Erica Claptona, jaki odbył się 15 marca 2007 roku w iPayOne Center w San Diego. Był on częścią trasy koncertowej poświęconej promocji płyty „The Road to Escondido”, wspólnego dzieła Slowhanda i JJ Cale'a. Na scenie pojawili się wybitni muzycy, chociażby genialni gitarzyści Derek Trucks i Doyle Bramhall II. W ciągu dwóch godzin zabrzmiało kilkanaście piosenek, a w pięciu z nich na estradzie pojawił się JJ Cale (w tym w napisanych przez siebie „After Midnight” i „Cocaine”). Wspaniałego Roberta Craya można usłyszeć w zamykającym całość utworze „Crossroads”. Lista utworów: CD 1: 1. Riding with the King 2. Ten Long Years 3. Key to the Highway 4. Marry You 5. Three O'Clock Blues 6. Help the Poor 7. I Wanna Be 8. Worried Life Blues 9. Days of Old 10. When My Heart Beats Like a Hammer 11. Hold On, I'm Comin' 12. Come Rain or Come Shine CD 2: 1. Tell The Truth 2. Key To The Highway 3. Got To Get Better In A Little While 4. Little Wing 5. Anyday 6. Anyway The Wind Blows 7. After Midnight 8. Who Am I Telling You? 9. Don’t Cry Sister 10. Cocaine 11. Motherless Children 12. Little Queen Of Spades 13. Further On Up The Road

57,90 zł
53,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

32
Know, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Know, LP
Jason Mraz, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

„Know.” to szósty studyjny materiał dwukrotnego laureata Grammy, Jasona Mraza, będący następcą wydanej w 2014 roku płyty „Yes!”. Jako pierwszą z płyty Mraz zaprezentował kompozycję „Have It All”, którą pomogli mu napisać David Hodges (m.in. Christina Perri, Kelly Clarkson) i JKash (m.in. Maroon 5, Charlie Puth, Meghan Trainor). Pomysł na piosenkę narodził się w głowie Jasona w 2012 roku po tym, jak wizytując Myanmar, usłyszał przetłumaczone na angielski błogosławieństwo buddyjskiego mnicha. Mraz ma na koncie miliony sprzedanych płyt oraz wyprzedane koncerty, chociażby w tak kultowych miejscach, jak Hollywood Bowl, Madison Square Garden, czy londyńska 02 Arena. Występował m. in. z The Rolling Stones, Bobem Dylanem, Alanis Morissette. Jason poza muzyką tworzy również filmy i robi zdjęcia. Jest też aktywistą społecznym – pomaga między innymi krajom afrykańskim. Lista utworów: Strona A: 1. Let's See What The Night Can Do 2. Have It All 3. More Than Friends 4. Unlonely 5. Better With You Strona B: 1. No Plans 2. Sleeping To Dream 3. Making It Up 4. Might As Well Dance 5. Love Is Still The Answer

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

33
Teatro Real: Mozart: Le Nozze Di Figaro, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatro Real: Mozart: Le Nozze Di Figaro, 2 DVD
Dostępny
3 szt.

Słynna opera Mozarta wystawiona przez Emilio Sagi w Madrycie w 2011 roku. Od pierwszych dźwięków uwertury, aż do końcowej kurtyny, klasyczna, oszałamiająca produkcja Emilio Sagi'ego wnosi nowe życie i teatralny sznyt do mozartowskiego arcydziela „Wesele Figara”. Ludovico Tezier (baryton) lśni w roli hrabiego Almavivy, zabiegając o względy narzeczonej Figara (Luca Pisaroni) – Susanny (Isabel Rey). Orkiestrę prowadzi Jesus López Cobos, który z maestrią ukazuje cały wdzięk i pełen niuansów czar partytury. Wspaniałe dwupłytowe DVD przenosi nas w świat nieoczywistych relacji międzyludzkich w najbardziej widowiskowy i fascynujący sposób! Obsada: Ludovic Tézier, Barbara Frittoli, Luca Pisaroni, Isabel Rey, Marina Comparato, Jeanette Fischer, Carlos Chausson, Raúl Giménez, Enrique Viana, Soledad Cardoso, Miguel Sola. Lista utworów: 1. Pełna opera „Wesele Figara” W. A. Mozarta.

91,90 zł
84,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,35 zł

34
Czas ucieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas ucieka
Dostępny
15 szt.

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym, że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście… Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach, jak twierdził, zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu. Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku, a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia, jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko, które komplikuje życie małżonków. Czas ucieka, a bohaterowie powieści A życie się toczy dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów. „Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo, macierzyństwo, praca zawodowa, niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem, początkowo były to krótkie wspomnienia, opowiadania, wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść, a właściwie dwie. Może mój przypadek doda otuchy seniorom, którzy często uważają, że w starszym wieku – już tylko nuda, smutek i oczekiwanie...” – Wiesława Maciejak, autorka A życie się toczy

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

35
Tyle miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyle miłości
Dostępny
9 szt.

Kiedy Catherine Reindeer zostaje uprowadzona z parkingu przed restauracją, w której pracuje jako kelnerka, nie tylko jej najbliżsi – matka i mąż, lecz również ludzie, którzy ledwie ją znali, przeżywają wstrząs. Tyle miłości pokazuje, jak pustka po zaginionej odmienia życie tych, którzy pozostali – z niepewnością, lękiem i rozpaczą. Osią powieści jest jednak zdumiewająca psychiczna droga samej Catherine – droga do normalności po niewyobrażalnej traumie. Kiedy po miesiącach udręki ostatni, najbardziej bolesny cios zmusza ją do podjęcia ostatecznej decyzji, okazuje się, że zupełnie nie jest przygotowana na to, co ją czeka po odzyskaniu upragnionej wolności. Z historią głównej bohaterki przeplata się opowieść o losach młodej poetki, zamordowanej wiele lat wcześniej, której wiersze pomagają Catherine przetrwać najczarniejsze godziny życia. Prowadzona wielowątkowo narracja tworzy żywy, poruszający obraz skutków cierpienia, jakie ludzie potrafią sobie nawzajem zadawać. „Powieść Tyle miłości ukazuje przeżycia i postawy bohaterów z tak wielkim wyczuciem i wiarogodnością, że skłania do głębokich przemyśleń na temat ludzkiego losu. Porywająca lektura, choć raczej nie thriller, lecz rodzaj medytacji nad życiem i istotą miłości” – „Globe & Mail”. „Poruszająca, błyskotliwie napisana powieść Rebekki Rosenblum mówi o związkach, tych bliskich i tych łączących większe społeczności, o utracie i miłości. Piękny, budzący emocje debiut powieściowy autorki, która potrafi zbudować skomplikowaną, trzymającą w napięciu opowieść” – „Quill & Quire”. „Rebecca Rosenblum umie przedstawić ból i melancholię, wystrzegając się przy tym sentymentalizmu. Tyle miłości to powieściowy debiut autorki o niepospolitym talencie” – „Walrus”. „Autorka wykazuje niezwykłą powściągliwość w budowaniu zdań, odrzuca wszystko poza słowami najbardziej niezbędnymi” – „National Post”. Rebecca Rosenblum urodziła się w 1978 roku w Hamilton w Kanadzie. Studiowała anglistykę na McGill University i University of Toronto, gdzie obroniła pracę magisterską z kreatywnego pisania. Wydała dwa zbiory opowiadań – The Big Dream i Once, wysoko ocenione przez krytykę; Once był nominowany do wielu literackich nagród, a w 2007 zdobył Metcalf-Rooke Award. Mieszka w Toronto. Tyle miłości jest jej pierwszą powieścią.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

36
Siedem księżniczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem księżniczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.20

Jak siostra z siostrą, czyli czasem słońce, czasem deszcz… Dawno, dawno temu żyło sobie siedem sióstr – księżniczek, które robiły wszystko razem, od jazdy konnej przez skoki w stosy liści w królewskim ogrodzie, aż po urządzanie fantastycznych imprez, na których dobrze się bawiły. Ale pewnego dnia księżniczki strasznie się pokłóciły. W zamku, pełnym do tej pory ich radosnego gwaru i śmiechu, rozbrzmiewały teraz gniewne głosy. Czy siostry kiedykolwiek znajdą sposób na wypełnienie swego królestwa na powrót odgłosami śmiechu i zabawą? Współczesne dziewczynki marzące o tym, by być księżniczkami znajdą w tej optymistycznej bajce historię rodzącej się rywalizacji, ale także, a to chyba znacznie ważniejsze – bezwarunkowej siostrzanej miłości. Konflikty między rodzeństwem w rzeczywistości rzadko są pokojowo rozwiązywane, ale sugestia, że mogłoby to przebiec tak łagodnie, jest przekazana przekonująco –kirkusreviews.com. Przygotowana przez Coh, tętniąca życiem parada rysunków, szkiców pełnych ekspresji i misternie przygotowanych rozkładówek (w tym jedna, która wymaga trzymania książki w przeciwną, niż zwykliśmy to robić, stronę) sprawia, że strony niemalże fruwają. To książka dla wielbicielek księżniczek, pokazująca ich różnorodność, bo dziewczęta mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań. – publishersweekly.com Smiljana Coh jest ilustratorką książek dla dzieci. Studiowała animację filmową na Wydziale Animacji i Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. W swojej twórczości łączy tradycyjne i cyfrowe techniki ilustracyjne, lubi do ilustracji wprowadzać tkaniny i tekstury, aby uzyskać kolorowe obrazy. Mieszka i tworzy w Chorwacji.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Marzenia na miarę, czyli jak sprawić, by niemożliwe stało się nieuchronnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzenia na miarę, czyli jak sprawić, by niemożliwe stało się nieuchro...
Dostępny
12 szt.

Czy Odyseusz miał szansę w starciu z cyklopem Polifemem, synem Posejdona? Każdy rozsądny człowiek wie, że nie miał. A jednak udało mu się uciec z jaskini olbrzyma, choć nie zdołał uciec przed jego zemstą. Ale nawet zemsta oślepionego cyklopa nie odwiodła Odysa od głównego celu, jakim był powrót do Itaki. Zrobił wszystko, by wrócić do domu, choć na rozkaz Posejdona wszystkie wiatry spychały go z obranego szlaku. To nie jest kolejna książka o tym, że wystarczy chcieć, by móc (czy ktoś jeszcze w to wierzy?). To opowieść o marzeniach, które się spełniły, bo „marzyciel” zrobił wszystko, co mógł, by tak się stało. Jego historia pokazuje, że można i trzeba marzyć, ale potem trzeba ruszyć z miejsca i po prostu zrealizować swoje marzenia, nawet jeśli wszyscy mądrzejsi będą mówić, że to niemożliwe, szalone i nierealne. Bo brak realizmu i szaleństwo to punkt wyjścia równie dobry jak wszystkie inne, o ile wcześniej „z precyzją maniaka określimy cel naszej podróży, żeby później nie oskarżać taksówkarza, że zabrał nas nie tam, gdzie chcieliśmy”. „Marzenia na miarę to wciąż rozbudowywana historia, dedykowana wszystkim młodym ludziom, którzy, tak jak ja, próbują realizować swoje marzenia, ale słyszą „nie”, bez względu na to, o co proszą. A także tym, którzy zauważyli, że „tak” należy się tylko najlepszym, poleconym, ulubieńcom i wybrańcom. Dedykuję ją też tym, którzy nie cierpią napisu »Nieupoważnionym wstęp wzbroniony«. Tym, którzy nie mają odwagi dochodzić swojego prawa do szczęścia. Tym, którzy uważają się za nieudaczników, ostatnich, pozbawionych głosu” – Nikos Sikloglou, fragment Wstępu. Autor książki – Doktor Nikt – to w rzeczywistości doktor Nikos Sikloglou, który przyszedł na świat w 1951 roku w wiosce Lofos, u podnóża góry Olimp. Choć przeznaczony był mu los pasterza, od dziecka wiedział, że zrobi wszystko, by tego uniknąć. Po maturze trafił do wojska. Próbował zostać żandarmem, ale oblał egzamin. W wieku 23 lat wyruszył z rodzinnej wioski w świat. Mimo że jego świadectwo maturalne pozostawiało wiele do życzenia, marzył o tym, by zostać lekarzem, najlepiej w Rzymie.Trafił do Nowego Jorku, miasta tysiąca pokus, a potem do Rzymu, o którym marzył od dzieciństwa. Tam rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie La Sapienza, a szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że równolegle udało mu się uczęszczać na zajęcia pierwszych trzech lat Cornell University College w Nowym Jorku. Ostatni, czwarty rok amerykańskiego programu studiów medycznych ukończył w Harvard Medical School. Tam również przez dwa następne lata terminował w laboratorium pod kierunkiem Davida Nathana i Richarda Proppera. Udało mu się to, co innym się wcześniej nie udawało, odkrył sposób izolowania neocytów – młodych, najwyżej trzydziestopięciodniowych krwinek czerwonych. Odkrycie to doprowadziło do rewolucyjnych zmian w leczeniu talasemii i dało nadzieję na całkowite wyeliminowanie tej choroby.W 1985 roku Nikos Sikloglou ukończył specjalizację z hematologii klinicznej, ale wkrótce zmuszony był obrać nową ścieżkę zawodową. Pracując jako stomatolog, pisał swoją pierwszą książkę – o podstawach diagnostyki hematologicznej. Wstęp do niej, w którym nazwał ją „dziełem miłości”, napisał Ralph Nachman, ordynator Hematologii i Onkologii oraz dziekan wydziału medycznego w Cornell i New York Hospital. Ta wyjątkowa książka-instrukcja stała się punktem wyjścia do opracowania programu Teseo (Tezeusz), cyfrowej aplikacji, która – zdaniem autora – może zmienić sposób uczenia podstaw diagnostyki na studiach medycznych. O tym wszystkim Nikos Sikloglou opowiada w Marzeniach na miarę.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

38
Skrzydła dla motyla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Skrzydła dla motyla
Dostępny
1 szt.

Masajka Ntailan Lolkoki dorasta na peryferiach miasteczka Maralal na północy Kenii. W wieku dwunastu lat zgodnie z tradycją swojego plemienia zostaje obrzezana i odtąd czuje się obco we własnym ciele. Kilka lat później poznaje w Nairobi młodego angielskiego żołnierza i wyjeżdża z nim do Anglii, a potem do Niemiec. Biorą ślub, jednak małżeństwo rozpada się, ponieważ seks jest dla niej koszmarem. Po separacji Ntailan zostaje modelką i znajduje sobie miejsce w wykwintnym świecie bogaczy, jednak w jej sercu panuje mrok. Pozostaje kimś obcym we własnym ciele. Dręczą ją lęki i depresje. Dzięki Waris Dirie dowiaduje się o możliwości przeprowadzenia operacji rekonstrukcyjnej dla ofiar okaleczenia żeńskich narządów płciowych (FGM). Ntailan, która dzisiaj mieszka w Berlinie, decyduje się na ten trudny krok i po operacji odczuwa po raz pierwszy szczęście kobiety. Otwarcie i szczerze opisuje, jaki wpływ operacja rekonstrukcyjna wywarła na jej odczucia, jak odkrywa swoje ciało i w efekcie samą siebie. Pełna radości zaczyna życie, w którym wreszcie znajduje spełnienie. Jako dziewczynka Ntailan Lolkoki została okaleczona i przez długie lata milczała. Jako dorosła kobieta otrzymała szansę, by cofnąć to, co się stało. Pasjonujące wspomnienia odważnej kobiety, która otwarcie mówi o swoich cierpieniach – i swoim wybawieniu. „To nie jest po prostu wstrząsająca książka (…) jest autentyczna, nieprzefiltrowana, bezpośrednia” – „Hamburger Morgenpost”, 25.09.2017. „Desert Flower Center Waldfriede było jak przysłowiowa ostatnia deska ratunku. Za pośrednictwem swojej książki Ntailan Lolkoki pragnie pomóc innym okaleczonym kobietom, by także one zdołały się jej uchwycić” – „Berliner Abendblatt”, 09.12.2017. „Bardzo poruszająca!” – „SUPERillu”, 28.09.2017. „Chociaż przygnębiający temat okaleczania żeńskich narządów płciowych ciągnie się niczym czerwona nić przez wszystkie rozdziały jej życia, historia Ntailan emanuje nadzieją i inspiruje” – Frauenrechte.de (Clara Hoffmann), 18.08.2017. „Lolkoki w swojej książce opisuje własne życie niczym niespokojną odyseję w poszukiwaniu spełnienia” – „Die Presse”, 23.07.2017. Ntailan Lolkoki dorastała we wsi w pobliżu Barsaloi na północy Kenii. Gdy miała dwanaście lat zgodnie z tradycją swojego plemienia została obrzezana. Dzisiaj artystka mieszka w Berlinie i angażuje się m.in. w działalność Desert Flower Center przeciwko przemocy wobec kobiet i przeciwko okaleczaniu żeńskich narządów płciowych.

36,00 zł
19,08 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 16,92 zł

39
Miłość na dziesiątej wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość na dziesiątej wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.15

Miłość na dziesiątej wsi to opowieść o różnych obliczach miłości i namiętności. A w tle zmieniające się realia życia na polskiej wsi. Janek Cichy, zakochany w młodziutkiej Żydówce, wbrew woli rodziców porzuca naukę w mieście i wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego ukochana Sara. Jednak głęboko zraniona w swych ambicjach matka postanawia w okrutny sposób ukarać nieposłuszeństwo syna. Jej decyzja kładzie się cieniem na dalsze życie chłopaka. Wiele lat później w Zwierzyńcu pojawia się Róża, australijska prawnuczka Sary. Dziewczyna za wszelką cenę chce zbliżyć się do rodziny Cichych. Jej przybycie na zawsze odmieni życie potomków Jana, którzy choć kochają mocno i prawdziwie, to jednak nie potrafią być szczęśliwi. Agnieszka Olszanowska – bibliotekarka z wykształcenia i powołania, absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy i felietonów publikowanych na łamach czasopism „Gospodyni” i „Biblioteka w szkole”. Jej pasją jest domowa inkubacja ptaków i kwiaciarstwo. Mama trójki nastolatków.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

40
Puste krzesło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puste krzesło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Małym, sennym miasteczkiem wstrząsa seria tragicznych wydarzeń. Kilkunastoletni Garret, znany z odrażającego, dziwacznego hobby – hodowli owadów – jest podejrzany o zamordowanie kolegi i uprowadzenie oraz prawdopodobnie zabicie dwóch dziewcząt. Lokalnej policji przychodzi z pomocą sparaliżowany, wybitny nowojorski kryminalistyk Lincoln Rhyme, który za dwa dni ma zostać poddany operacji w tutejszym Centrum Medycznym. W zorganizowanym naprędce laboratorium bada i analizuje nikłe dowody. Tymczasem poszukiwania Owadziego Króla trwają, wreszcie udaje się go ująć, ale nie wiadomo, gdzie są i czy żyją jego ofiary. Schwytanego Garreta niespodziewanie uwalnia z aresztu asystentka i przyjaciółka Rhyme’a, Amelia, intuicyjnie przekonana, że chłopiec jest niewinny. Wtedy jednak sama staje się jego zakładniczką. Pościg rozpoczyna się na nowo... Jeffery Deaver – jest autorem wielu powieści z gatunku thrillerów. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Jurnal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu Kolekcjoner Kości – pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

41
Oh My Gawd!!!... The Flaming Lips, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oh My Gawd!!!... The Flaming Lips, LP
The Flaming Lips, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

Freaki z Oklahomy, jak w Ameryce mówi się o pochodzącej z tego stanu grupie Flaming Lips, doczekali się kolejnych wznowień swoich wczesnych płyt na nośniku winylowym! Wydawnictwa formacji Wayne'a Coyne'a z czasów, gdy nagrywała ona dla wytwórni Restless Records, pojawią się na płytach analogowych w dwóch rzutach, w wersjach zremasterowanych. Ukażą się także rarytasy zespołu. Już 27 lipca 2018 roku ukazują się na winylu następujące wydawnictwa trzykrotnych laureatów Grammy: „Hear It Is”, „Oh My Gawd!!!”, „Telepathic Surgery”. Kolejny rzut winyli Flaming Lips ukazał się 14 września i objął „In A Priest Driven Ambulance (With Silver Sunshine Stares)” oraz podwójny album z rarytasami pod tytułem „Death Trippin' At Sunrise”. Ta ostatnia pozycja obejmuje rozmaite nagrania z singli, kompilacji i specjalnych wydawnictw. Gratką dla fanów będą chociażby singel „Strychnine/Peace, Love And Understanding” albo cover klasyka Neila Younga „After The Gold Rush”. Wszystkie wydawnictwa zostały zremasterowane z oryginalnych taśm przez doskonale znanego zespołowi Dave'a Fridmanna, w Tarbox Road Studios. Wsparcia producentowi udzielili Wayne Coyne i Michael Ivins. Lista utworów: Strona A: 1. Everything's Explodin' (Remastered) 2. One Million Billionth Of A Millisecond On A Sunday Morning (Remastered) 3. Maximum Dream For Evil Knievel (Remastered) 4. Can't Exist (Remastered) 5. Ode To C.C. (Part 1) [Remastered] 6. The Ceiling Is Bendin' (Remastered) Strona B: 1. Prescription: Love (Remastered) 2. Thanks To You (Remastered) 3. Can't Stop The Spring (Remastered) 4. Ode To C.C. (Part 2) [Remastered] 5. Love Yer Brain (Remastered)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

42
Teatime Dub Encounters, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatime Dub Encounters, CD
Underworld and Iggy Pop, Universal Music Polska
Dostępny
87 szt.

Ojciec chrzestny punk rocka i brytyjscy mistrzowie muzyki elektronicznej łączą siły i zaskakują fanów wspólnym materiałem. EP-ka „Teatime Dub Encounters” to efekt kilku spotkań Iggy’ego Popa i Underworld przy okazji prac nad soundtrackiem do drugiej części „Trainspotting”. Lista utworów: 1. Bells & Circles 2. Trapped 3. I'll See Big 4. Get Your Shirt

48,90 zł
47,92 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

43
Chirurgica w Nepalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgica w Nepalu
Dostępny
3 szt.

Masz osiem, dziesięć, a może trochę więcej lat? Za każdym razem, kiedy układasz się do snu i zamykasz oczy, widzisz obrazy. Są jak żywe. Stoisz w nich na dziobie okrętu pirackiego, latasz w przestworzach, albo jako chirurg wyruszasz na wyprawę na koniec świata. Potem dorastasz. Zaczynasz odróżniać sny od jawy. Marzenia pod powiekami pojawiają się coraz rzadziej. W końcu całkiem znikają. Przytłoczony rzeczywistością zapominasz, że w ogóle je miałeś. Do czasu, aż pewnego dnia dostrzeżesz dłonie przed sobą. Są obleczone białą gumą rękawiczek. Brudną i lepką od krwi. Zobaczysz światło lamp, mieniące się w ostrzu skalpela. Poczujesz chłód metalu. Stalowe narzędzie ciąży w dłoni. I nagle przypominasz sobie o marzeniach. Kiedyś je miałeś. One wciąż są w tobie. Wcale nie są nierealne. Możesz je spełnić. Tylko czy wystarczy ci odwagi? „Była chłodna, listopadowa noc, kiedy, siedząc w niewielkim pokoju o wątpliwym standardzie, dopiero co wynajętym w poznańskim mieszkaniu, wysłałam maila do Dr Shankar Man Rai. Wiedziałam, że prowadzi szpital zajmujący się leczeniem najtrudniejszych przypadków poparzeń oraz że jego pracownicy wyjeżdżają na obozy chirurgiczne, gdzie niosą pomoc ludziom, którzy nie są w stanie dotrzeć do kliniki. Wiedziałam też, że Centrum Leczenia Rozszczepów Podniebienia i Oparzeń znajduje się na peryferiach stolicy Nepalu. I to właściwie tyle. Ale już dawno marzyłam o wyjeździe do krajów Trzeciego Świata, gdzie mogłabym pomagać. Napisałam, że jestem młodą lekarką. Ledwo skończyłam studia i jedynym atrybutem, którym mogłabym się pochwalić, jest fakt, że od początku studiów byłam stałym gościem na oddziałach chirurgicznych w mieście, w którym studiowałam, a także zapał i chęć do pracy. Odpowiedź otrzymałam niemal natychmiast. »Aniu, przyjeżdżaj« – brzmiała w niewielkim skrócie. I tak zaczęła się jedna z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych przygód mojego życia”.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

44
Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Stefan Grabiński to jedyny polski klasyk opowieści niesamowitej. Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu. Zapatrzony w Edgara Allana Poe, szybko zapomniany, po latach inspirował między innymi Stanisława Lema, ale długo czekał na ponowne odkrycie. Muzeum dusz czyśćcowych: nowy wybór najlepszych nowel mistrza grozy, ozdobiony stylowymi ilustracjami, których autorem jest Maciej Kamuda.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

45
Autografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autografia
Dostępny
3 szt.

Obecnie bardzo niewielu malarzy potrafi wspiąć się na tak wysoki poziom dyskursu filozoficznego. Oprócz teologa Jerzego Nowosielskiego są to między innymi: Stanisław Fijałkowski, Stefan Gierowski oraz koncepcyjnie najbliższy twórczości Karoliny Aszyk ? Jan G. Issaieff sięgający po syntezę malarstwa ikonowego i Marka Rohtko, a także Stanisław J. Woś. Szkoda, że tego typu twórczość jest poza obiegiem Kościoła, jak też najważniejszych galerii i muzeów państwowych, zainteresowanych głównie popkulturą ? taki trend wyznacza europejska moda kulturowa, wynikająca z dominacji koncepcji postsztuki i przekonania o zmierzchu sztuki metafizycznej i człowieka jako osoby religijnej, prorokowany od lat sześćdziesiątych XX wieku przez filozofię francuską spod znaku postmodernizmu filozoficznego. Jestem przekonany, że zbyt szybko uwierzono w te argumenty. Malarstwo tworzone przez Karolinę jest bardzo trudne, bo przeznaczone dla osób wierzących i niejako z góry skazane na porażkę, gdyż nawet najwięksi malarze XX wieku podejmujący tematy religijne mieli świadomość niedoskonałości swej wypowiedzi artystycznej. Mogą budzić zastrzeżenia eksploracje na temat Przejścia. Ale powinnością artysty jest zgłębianie problemu tajemnicy śmierci i tego, co będzie po, gdyż zawsze był to jeden z najważniejszych tematów sztuki i sądzę, że w dalszym ciągu nim będzie. Nadal jest najważniejszym problemem artystycznym, ale niewielu twórców zdaje sobie z tego sprawę. Twórczość, której nie znałem aż do marca 2009, mimo że znałem Autorkę, wywołała we mnie uczucie radości o przesłaniu religijnym, dlatego bardzo gorąco ją polecam wszystkim poszukującym w sztuce wartości teologicznych, a nie rozrywki. Fragment ?Autoportretów wobec śmieci? Krzysztofa Jureckiego

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

46
Herezjarcha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herezjarcha
Dostępny
2 szt.

Bo naród polski jest tym narodem wybranym, tą wdową z Sarepty, do której zstępuje Eljasz, aby wskrzesić jej syna i przez niego obudzić cały świat z letargu duchowego. Nie darmo nasi wieszcze narodowi przed blisko stu laty w duchu wieszczym prorokowali, że Polska da kapłanów całemu światu, że będzie ona Rzeczypospolitą wszystkich narodów, Kościołem – państwem ludzkości (...). Wdową tą będzie Polska i syn polskiej ziemi i polskiego narodu będzie użyty za narzędzie Boga samego. Za pośrednictwem jego też zmartwychwstanie zmartwychwstaniem prawdziwem, i odrodzi się duchowo, a przez Polskę, tę duchową, nie polityczną, odrodzi się cały świat – pisał w jednej ze swoich broszur ks. Andrzej Huszno (...). Dla swoich zwolenników, a było ich niemało, pozostawał człowiekiem wielkiego serca, szczerym kapłanem – socjalistą, szukającym w prawdach ewangelicznych dróg do „odrodzenia ducha” i zbawienia ludzkości (ze Wstępu). Ks. Huszno siał wielki zamęt w głowach mieszkańców Dąbrowy Górniczej i całego Zagłębia. Przystojny mężczyzna oraz charyzmatyczny i elokwentny mówca cieszył się wielkim poważaniem wśród robotników i robotnic, stając się w pewnym sensie ich „ludowym trybunem”. Przyciągał ich do siebie nie tyle swoimi wywrotowymi pod względem teologicznym kazaniami, co otwartym przyklaskiwaniem szerzącym się w tym robotniczym regionie ideom socjalistycznym i komunistycznym, wrogim w stosunku do chrześcijaństwa i Kościoła katolickiego (osobiście był sympatykiem Polskiej Partii Socjalistycznej). Zjednywał sobie ludzi także praktykowanym przez siebie ziołolecznictwem. Oczywiście – jak można się domyślić – tak jak wielu kapłanów, którzy zerwali z Kościołem – kwestionował zasadność życia w kapłańskim celibacie. Miał żonę Stefanię (zmarła w 1932 r.) i córkę Indrę (...).

37,30 zł
26,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,44 zł

47
Vox FM. Lato w rytmie hitów, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vox FM. Lato w rytmie hitów, 2 CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

„VOX FM – Lato w Rytmie Hitów” – tegoroczna odsłona dawki energetycznych hitów znanych z anteny Radia Vox FM. „VOX FM – Lato w Rytmie Hitów” to wyjątkowe zestawienie znanych już nagrań i radiowych nowości, które świetnie się sprawdzają jako towarzysz letnich podróży. Aż 40 starannie wyselekcjonowanych utworów, których nie może zabraknąć na Twoich wakacjach. Lato w rytmie hitów gwarantowane! Lista utworów: CD 1: 1. C-Bool – Wonderland 2. Luka Rosi – A Ty bądź 3. Brave – I Just Call To Say I Love You 4. After Party – Zawsze moja wina 5. Alvaro Soler – La Cintura 6. Red Queen – Mówisz, że mnie kochasz 7. Vanotek Feat. Eneli – Tell me Who (Slider & Magnit Remix) 8. Power Play – Miła ma 9. Kalwi & Remi feat. Joe Killington – Unbreakable 10. Defis – Czy Ty weźmiesz ze mną ślub 11. Shanguy – King of the Jungle 12. Camasutra – Miłość jest piękna 13. Luis Fonsi feat. Stefflon Don – Calypso 14. Long & Junior – Co ja robię 15. Robert M – Don't Let Me Down 16. Redox – Blondyneczka Ania 17. Remady & Manu-L feat. Lyracis – Back Again 18. Playboys – Ja w to nie wierzę 19. Manuel Riva feat. Alexandra Stan – Miami 20. Stachursky – Szampan i truskawki CD 2: 1. Camasutra – Tego chcesz 2. Shanguy – La Louze 3. Playboys – Dotykać, całować 4. Aronchupa & Little Sis Nora – Rave in The Grave 5. Enjoy – Zaczarowała mnie 6. Betta Lemme – Bambola 7. Defis – Róże 8. Dynoro & Gigi D'Agostino – In My Mind 9. Marioo – Kochaj mnie tak 10. Filatov & Karas – Kit At Heart 11. Arek Kopaczewski – Zanim noc się skończy 12. L.B. One feat. Laenz – Tired Bones 13. Shantel – Bo jesteś naj 14. Kush Kush feat. Marta Gałuszewska – Sweet & Bitter 15. Focus – Lato nad Bałtykiem 16. Tiesto & Dzeko feat. Preme & Post Malone – Jackie Chan 17. Dejw – Uno Momento 18. Vanotek feat. Eneli – Back to me 19. Czadoman – Polska wygra mecz 20. Cleo – Łowcy gwiazd

9,99 zł
Powiadomienie
48
Potworność i krytyka. Studia o cyklu wiedźmińskim Andrzeja Sapkowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworność i krytyka. Studia o cyklu wiedźmińskim Andrzeja Sapkowskieg...
Dostępny
15 szt.

„ […] tak wiele już napisano o Sapkowskim w ramach badania osobliwości polskiej odmiany fantasy. […] Czy można coś jeszcze własnego i oryginalnego dodać w tym temacie? Okazuje się, że anamorficzna (bo chyba zamierzenie ironiczna, a w związku z tym inaczej spozycjonowana) perspektywa spojrzenia na fenomen tej twórczości umożliwia jej nadspodziewanie efektywny i efektowny badawczo opis. Praca ma charakter kulturoznawczo-socjologiczny: albo inaczej – przechodzi od socjologii odbioru prozy popularnej w kierunku antropologicznego ujęcia wybranych motywów tejże prozy. Część pierwsza […] książki opisuje istotny fragment rodzimej historii literatury popularnej. Część druga natomiast znacząco uzupełnia, a niekiedy podważa powstałe dotychczas interpretacje prozy Sapkowskiego” (z recenzji dra hab. Rafała Szczerbakiewicza). „Piotr Żołądź w sposób bardzo ciekawy interpretuje treści i rozwiązania fabularne poszczególnych części opowieści o wiedźminie. Zwraca on uwagę na to, że teksty te nie powstawały jako zaplanowany cykl, nie istniała […] wcześniej jakaś baza wyobrażeń i pomysłów, do której Sapkowski odwoływałby się w kolejnych utworach. Nie zostały też zaplanowane przez autora ogólne ramy świata przedstawionego, w których dziać by się miały kolejne fabuły. W ujęciu Piotra Żołędzia wydaje się raczej, że każdy kolejny tekst powstawał jako forma odpowiedzi na aktualne głosy czytelników lub krytyki – że nie są one motywowane zamiarem stworzenia całościowej opowieści, a raczej próbują zdobywać swego czytelnika za każdy razem na nowo” (z recenzji dra hab. Andrzeja Juszczyka). Piotr Żołądź – absolwent studiów filologicznych (z zakresu j. polskiego i j. angielskiego), literaturoznawca, doktorant w Katedrze Teorii Literatury Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracownik Ośrodka Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada, a także gitarzysta i basista. Zajmuje się badaniem twórczości Christophera Marlowe’a oraz analizą związków popkultury z ideologiami.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

49
Made To Be Broken, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made To Be Broken, CD
Soul Asylum, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.30

Lista utworów: 1. Tied To The Tracks 2. Ship Of Fools 3. Can't Go Back 4. Another World, Another Day 5. Made To Be Broken 6. Never Really Been 7. Whoa! 8. New Feelings 9. Growing Pain 10. Lone Rider 11. Ain't That Tough 12. Don't It (Make Your Troubles Seem Small) Bonus: 13. Long Way Home 14. Another World, Another Day (Alternate Version) 15. Fearless 16. Freeway 17. The Snake 18. Hey Bird 19. Friends 20. Can't Go Back (Alternate Version) 21. Swingin' 22. Lost In Your Face 23. Catch Me If You Can 24. Song Of The Terrorist 25. To Go There 26. 20 Year Itch 27. Ramblin' Rose

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

50
Okkult 2 Fanbox, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okkult 2 Fanbox, 2 CD
Atrocity, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Lista utworów: CD 1: 1. Masters of Darkness 2. Shadowtaker 3. Bloodshed and Triumph 4. Spell of Blood 5. Menschenschlachthaus 6. Gates to Oblivion (feat. Marc Grewe) 7. Infernal Sabbath 8. All Men Must Die 9. Phantom Ghost 10. Devil's Covenant (feat. LG Petrov) 11. The Golden Dawn CD 2: 1. Masters of Darkness (Instrumental Version) 2. Shadowtaker (Instrumental Version) 3. Bloodshed and Triumph (Instrumental Version) 4. Spell of Blood (Instrumental Version) 5. Menschenschlachthaus (Instrumental Version) 6. Gates to Oblivion (Instrumental Version) 7. Infernal Sabbath (Instrumental Version) 8. All Men Must Die (Instrumental Version) 9. Phantom Ghost (Instrumental Version) 10. Devil's Covenant (Instrumental Version) 11. The Golden Dawn (Instrumental Version)

195,90 zł
180,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,67 zł

51
Okkult 2, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okkult 2, LP
Atrocity, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Masters Of Darkness 2. Shadowtaker 3. Bloodshed And Triumph 4. Spell Of Blood 5. Menschenschlachthaus 6. Gates To Oblivion Strona B: 1. Infernal Sabbath 2. All Men Must Die 3. Phantom Ghost 4. Devil's Lovenant 5. The Golden Dawn

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

52
Bound To The Witch, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bound To The Witch, LP
Stormwitch, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.29

Lista utworów: Strona A: 1. Songs Of Steel 2. Odin's Ravens 3. The Choir Of The Dead 4. Bound To The Witch 5. Arya 6. Stormwitch Strona B: 1. Life Is Not A Dream 2. King George 3. Ancient Times 4. The Ghost Of Mansfield Park 5. Nightingale

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Kingdom Of Madness. Anniversay Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kingdom Of Madness. Anniversay Edition, CD
Edguy, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Paradise 2. Wings of a Dream 3. Heart of Twilight 4. Dark Symphony 5. Deadmaker 6. Angel Rebellion 7. When a Hero Cries 8. Steel Church 9. The Kingdom 10. Wings of a Dream (Live) 11. Wings of a Dream (Version 2001)

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

54
In Der Holle Spricht Man Deutsch, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Der Holle Spricht Man Deutsch, CD
Debauchery Vs Balgeroth, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Blutgott Blitzkrieg 2. Jenseits Des Himmelstors 3. Schlachte Den Teufel 4. Blutmusik 5. In Der Hölle Spricht Man Deutsch 6. Mörderkult Der Zerfleischer 7. Imperator Der Gewalt 8. Sternenkind 9. Menschenfeind 10. Dämonische Schlachtmaschine 11. Knochenheim

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

55
Alchemy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alchemy, CD
Dead Girls Academy, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Medicine 2. Forever 3. No Way Out 4. I Can't Feel a Thing 5. Everything 6. Too Late 7. I'll Find a Way 8. Conversations 9. Devil on My Shoulder 10. Cannibal 11. Far Away

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

56
Okkult 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okkult 2, CD
Atrocity, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Lista utworów: 1. Masters Of Darkness 2. Shadowtaker 3. Bloodshed And Triumph 4. Spell Of Blood 5. Menschenschlachthaus 6. Gates To Oblivion – Feat. Marc Grewe 7. Infernal Sabbath 8. All Men Must Die 9. Phantom Ghost 10. Devil's Covenant – Feat. LG Petrov 11. The Golden Dawn

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

57
Okkult 2. Limited Edition, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okkult 2. Limited Edition, 2 CD
Atrocity, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: CD 1: 1. Masters of Darkness 2. Shadowtaker 3. Bloodshed and Triumph 4. Spell of Blood 5. Menschenschlachthaus 6. Gates to Oblivion (feat. Marc Grewe) 7. Infernal Sabbath 8. All Men Must Die 9. Phantom Ghost 10. Devil's Covenant (feat. LG Petrov) 11. The Golden Dawn CD 2: 1. Masters of Darkness (Instrumental Version) 2. Shadowtaker (Instrumental Version) 3. Bloodshed and Triumph (Instrumental Version) 4. Spell of Blood (Instrumental Version) 5. Menschenschlachthaus (Instrumental Version) 6. Gates to Oblivion (Instrumental Version) 7. Infernal Sabbath (Instrumental Version) 8. All Men Must Die (Instrumental Version) 9. Phantom Ghost (Instrumental Version) 10. Devil's Covenant (Instrumental Version) 11. The Golden Dawn (Instrumental Version)

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

58
Plastic Culture Pestilence, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Culture Pestilence, CD
Hateful Agony, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.10

Lista utworów: 1. Kill Each Other 2. Endure the Pain 3. The Iceman 4. Obsessed with Death 5. Philip in the Attic 6. Eternal Punishment 7. Life's Failure 8. Black Blood 9. Plastic Culture Pestilence 10. Resurect the Dead

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

59
Evil Rising, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evil Rising, CD
The Heretic Order , Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.26

Lista utworów: 1. Prelude 2. Evil Rising 3. Unholy War 4. Hate Is Born 5. Omens 6. Mortification of the Flesh 7. Under the Cross 8. Straight Down (To Hell) 9. The Mask 10. The Forest of the Impaled 11. The Scourge of God 12. Visions

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

60
Your Ultimate Urban Nightmare, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Your Ultimate Urban Nightmare, CD
Bonjour Tristesse, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.24

Lista utworów: 1. Your Ultimate Urban Nightmare 2. Like The Scythe In The Ripened Field 3. Alienation 4. Another Bullshit Night In Suck City 5. One Of The Ghostfolk 6. The Act Of Laughing In A World Once Beautiful Now 7. Blacktop Prison 8. Wavebreaker 9. The End Of The World

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

61
The Conjuring, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Conjuring, CD
Elvenstorm, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Lista utworów: 1. The Conjuring 2. Bloodlust 3. Ritual of Summoning 4. Into the Night 5. Devil Within' 6. Chaos from Beyond 7. Stellar Descension 8. Evil's Dawn 9. Cross of Damnation 10. Dawn of Destruction

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

62
Schowek
Pukawka mała z piłeczkami
3TOYSM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.07

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

63
Moi przyjaciele i ich pasje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moi przyjaciele i ich pasje
Dostępny
5 szt.

Czy wiesz, kto tworzy nowe leki, byś mógł po zdrowie pójść do apteki? Kto starożytny odkrywa świat, pełen tajemnic sprzed wielu lat? Kto konstruuje dziś satelity, którymi idzie sygnał z orbity? Kto wie, jak klimat Ziemi się zmienia, robi pomiary i doświadczenia? Pasjonuje Cię pływanie, piłka nożna, żeglowanie? Może judo lub łyżwiarstwo? Piłka nożna, bieg, narciarstwo? Dyscyplinę znajdź dla siebie i w sportowy strój się przebierz! Sport Cię uczy, jak wytrwale cel osiągać. Aktor gra role gestem i słowem i te poważne, i komediowe, wciąż inny kostium na siebie wkłada, by różne bajki móc opowiadać. Jest przez widownię oklaskiwany, bardzo lubiany, sławny i znany! Pracę aktorów poznawaj z nami! Do Milusiowa Cię zapraszamy!

15,00 zł
8,10 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 6,90 zł

64
Miasto i cywilizacja w kontekście sporów modernizacyjnych w piśmiennictwie polskim lat 1800–1830. Studia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto i cywilizacja w kontekście sporów modernizacyjnych w piśmiennic...
Niedostępny
Brak

Procesy modernizacyjne zachodzące na ziemiach polskich w dobie oświecenia to fundamentalny problem badawczy, a wyniki naukowych rozpoznań w tym obszarze są ogromnie ważne dla zrozumienia przebiegu zmian prowadzących ku nowoczesności XX wieku i naszej współczesności. [...] Lektura kolejnych części książki ujawnia rozległe kompetencje Autorki oraz jej umiejętności wyboru i badawczego oświetlania kwestii najistotniejszych. Imponująca jest jej orientacja w kilku szerokich obszarach kultury i życia społecznego lat 1800–1830, a także w bogatej literaturze przedmiotu ich dotyczącej. Na poznawczy walor książki wskazuje już sam jej temat, ale w przekonaniu o jej wartości naukowej utwierdza jego interdyscyplinarne ujęcie, a także sposób potraktowania materiału badawczego. Różnogatunkowe piśmiennictwo, działalność instytucji kulturowych, programowe zmiany urbanistyczne w miastach, traktowanie „przestrzeni pamięci historycznej” – wszystko to poddawane jest subtelnym i wnikliwym analizom, które prowadzą do odsłonięcia niedostrzeganych dotąd aspektów zjawisk, jeśli nawet wcześniej sygnalizowanych (najczęściej pobieżnie) w literaturze przedmiotu, to nie w pełni rozpoznanych. Trafnie wybrane atrakcyjne tematy wywodu, przedstawione na szerokim tle polityczno-społecznym i kulturowym, z rozległą dokumentacją źródłową prowadzą do bardzo istotnych wniosków o swoistości modernizacji Polski w pierwszych dziesięcioleciach pod zaborami (prof. dr hab. Teresa Kostkiewiczowa). Autorka przedstawia czytelnikom książkę bardzo ważną, dzieło o problematyce fundamentalnej dla badań nad literaturą, kulturą i procesami społecznymi lat 1800–1830. Książka traktuje o literaturze w kontekście wielogatunkowego piśmiennictwa – o literaturze, która nie jest tu wyłącznie źródłem historycznym, lecz – w swych aspektach poznawczo-estetycznych – celem badawczym. Praca ukazuje jak literatura fikcjonalna i dokumentarna adaptuje dla siebie materię nowego świata urbanistycznego i cywilizacyjnego; jak krytyka literacka, publicystyka społeczna, myśl naukowa i filozoficzna otwierają się na świat w strumieniu przemian. Ten doskonale skomponowany, wielorako zintegrowany tom studiów nabiera walorów monografii społeczno-historycznej. Plastyczny, szeroki obraz epoki (złożony z postaci, grup, wydarzeń, realiów przestrzennych, a nie tylko tekstów i idei) pozwala obserwować jak modernizacja przenika wszystkie obszary bytu zbiorowego: jak zmienia przestrzeń zamieszkiwania i funkcjonowania, relacje i struktury społeczne, formy aktywności, style życia, formuły wartości, sposoby pełnienia ról społecznych. Jak definiuje na nowo zasoby społeczne i naturalne, jak modyfikuje warunki polityczne. Książka z pewnością stanie się stałym punktem odniesienia dla prac literaturoznawców, kulturoznawców, antropologów i historyków społecznych wkraczających na polskie tereny oświeceniowo-romantycznej wspólnoty czasu (prof. dr hab. Bogusław Dopart).

95,00 zł
66,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,50 zł

65
Notesy samoprzylepne. Numerki i znaki do nauki dodawania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notesy samoprzylepne. Numerki i znaki do nauki dodawania
Cx Dystrybucja
Dostępny
7 szt.

Cyfry - 28 bloczków, każdy z 15 arkuszami idealne do nauki cyfr i prostych działań. Zestaw zawiera 420 karteczek samoprzylepnych do wielokrotnego użytku.

18,80 zł
15,99 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 2,81 zł

66
Notesy samoprzylepne. Literki do nauki alfabetu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notesy samoprzylepne. Literki do nauki alfabetu
Cx Dystrybucja
Dostępny
2 szt.

Kolorowe litery – 28 bloczków, każdy z 15 arkuszami, idealne do nauki języka angielskiego i wczesnego rozpoznawania liter. Kartki w kształcie zwierząt. Z tyłu arkusza nazwy użytych zwierząt w języku angielskim. Komplet gromadzi 420 karteczek samoprzylepnych do wielokrotnego korzystania.

18,80 zł
15,99 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 2,81 zł

67
Queen Of Time, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen Of Time, CD
Amorphis, Mystic Production
Dostępny
101 szt.

Amorphis są obecni na scenie od blisko 25 lat i wciąż nie przestają zaskakiwać. Album „Queen Of Time” przynosi niesamowitą dawkę melodii, energii oraz kilka zupełnie nowych rozwiązań, np. w postaci partii saksofonu, chóru, ciekawych orkiestracji. Warto wspomnieć o rewelacyjnych wokalach Tomiego Joutsena: obok brutalnego growlu prezentuje on czysto zaśpiewane fragmenty, które dzięki swojej przebojowości na długo zapisują się w pamięci słuchacza. „Queen Of Time” to prawdziwa kopalnia metalowych hitów! Lista utworów: 1. The Bee 2. Message in the Amber 3. Daughter of Hate 4. The Golden Elk 5. Wrong Direction 6. Heart of the Giant 7. We Accursed 8. Grain of Sand 9. Amongst Stars 10. Pyres On the Coast

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

68
Kultura Kaizen. Budowanie i utrzymanie kultury ciągłego doskonalenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Kaizen. Budowanie i utrzymanie kultury ciągłego doskonalenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

Stwórz i utrzymaj kulturę kaizen w swojej organizacji. Wykorzystując przeszło 50 lat zbiorczych doświadczeń specjalistów pomyślnie stosujących kaizen w trakcie transformacji organizacji z wielu branż, niniejsza księga wyjaśnia, jak szybko udoskonalić pracę i poprawić wyniki. Jest szczegółowym przewodnikiem, podziękowanie któremu czytelnik dowie się, jak przeprowadzić usystematyzowane wdrażanie kaizen poprzez organizowanie warsztatów kaizen. Rzeczywiste przykłady pokazują, jak na przykład cywilizacja kaizen sprawdza się w takich firmach jako Toyota, Zappos czy Wiremold. Ten praktyczny poradnik, pełen cennych spostrzeżeń liderów z Kaizen Institute, tłumaczy: • dlaczego kultura kaizen jest konieczna, • jakie jest prawdziwe znaczenie kaizen, • skąd wywodzą się warsztaty kaizen, • jak kaizen sprawdza się jako strategia w praktyce, • jak utrzymać kulturę kaizen, • jak rozpoznać organizacyjną gotowość do transformacji, • jak pokonać kulturowe przeszkody, a ponadto zawiera studia przypadków omawiające faktyczne wdrażanie kaizen w organizacjach różnej wielkości i z różnych branż. Przedmowa Johna Toussainta, dyrektora zarządzającego Thedacare. Jon Miller może pochwalić się 20-letnim doświadczeniem z zakresu kaizen. Jest dyrektorem zarządzającym Kaizen Institute Consulting Group. Był współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Gemba Research zanim firma połączyła się z Kaizen Institute. Jest autorem wielu artykułów. Był tłumaczem i wydawcą Taiichi Ohno’s Workplace Management. Swój wkład wniósł również do wielu innych książek wydawnictwa McGraw-Hill, chociażby Gemba Kaizen czy Kaizen in Logistics and Supply Chains. Mike Wroblewski ma ponad 25-letnie doświadczenie w obszarze inżynierii przemysłowej, zarządzania produkcją i kaizen. Jest dyrektorem Kaizen Institute USA. Jest często zapraszany jako główny prelegent na konferencje, gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z zakresu kaizen. Jaime Villafuerte ma 20-letnie doświadczenie na polu strategicznego i taktycznego wdrażania ciągłego doskonalenia. Jest dyrektorem ds. Lean Six Sigma w Jabil Inc., firmie zatrudniającej ponad 165000 pracowników w 33 krajach. Przewodzi tam transformacji Lean Six Sigma. Jest autorem The Lean 6 Sigma Deployment Memory Jogger.

59,90 zł
50,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

69
Farby akwarelowe - paletka, 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe - paletka, 12 kolorów
Astra, 12 kolorów
Dostępny
54 szt.

Farby akwarelowe to farby wodne służące do malowania na papierze. Mają one postać suchych guziczków, z których po zwilżeniu wodą niemal natychmiast uzyskuje się gotowe do użycia farby. Akwarele Astra składają się z wysokiej jakości drobno roztartych pigmentów, połączonych rozpuszczalnym w wodzie spoiwem. Oprócz pigmentów i spoiw akwarele zawierają wypełniacze, które sprawiają, że farba matowieje, wysychając. Dzięki temu nakładając farbę grubiej, można malować technikami zbliżonymi do gwaszu, a w większych rozcieńczeniach technikami charakterystycznymi dla akwareli.

20,20 zł
19,99 zł

Rabat 1,0%
oszczędzasz 0,21 zł

70
In Concert 1987 Abigail, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Concert 1987 Abigail, LP
King Diamond, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Funeral 2. Arrival 3. Come To The Sabbath 4. The Family Ghost 5. The 7th Day Of July 1777 6. The Portrait Strona B: 1. Guitar Solo By Andy 2. The Possession 3. Abigail 4. Drum Solo 5. The Candle 6. No Presents In Christmas

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

71
The Graveyard PLP, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Graveyard PLP, 2 LP
King Diamond, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: Lista utworów: Strona A: 1. The Graveyard 2. Black Hill Sanitarium 3. Waiting 4. Heads On The Wall Strona B: 1. Whispers 2. I'm Not A Stranger 3. Digging Graves 4. Meet Me At Midnight LP 2: Strona C: 1. Sleep Tight Little Baby 2. Daddy 3. Trick Or Treat Strona D: 1. Up From The Grave 2. I Am 3. Lucy Forever

128,90 zł
118,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,31 zł

72
Mercenary Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercenary Lp. Winyl
Bolt Thrower, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

73
Master Of Disguise. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Master Of Disguise. CD + DVD
Lizzy Borden, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

CD 1. Master Of Disguise 2. One False Move 3. Love Is A Crime 4. Sins Of The Flesh 5. Phantoms 6. Never Too Young 7. Be One Of Us 8. Psychodrama 9. Waiting In The Wings 10. Roll Over And Play Dead 11. Under The Rose 12. We Got The Power 13. Vampires Kiss bonus track 14. The Orchestra bonus track DVD1 1. The making of master of disguise 2. Inside the recording studio 3. The Mix Mixing in Toronto Kanada mit Terry Brown 4. Inside the rehearsal Probenfür die MOD-Tour 5. Master of disguise tour Livein USA Mexiko England und D 6. Videos 2 MTV Videos We gotthe power und "Love is a crim DVD 2 Murderess Metal Road Show LIve inkl. Interview Photo Gallery...

70,90 zł
65,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

74
Ecstasy Limited Edition. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ecstasy Limited Edition. CD
Dynamite Kissin', Mystic Production
Dostępny
17 szt.

1. I´ve Got The Fire 2. You´re Not Alone 3. Somebody´s Gotta Do It 4. Ecstasy 5. Still Around 6. Superhuman 7. Placebo 8. Breaking The Silence 9. Waging War 10. One More Time 11. Heart Of Stone 12. Wild Wind * CD Bonus Track 13. No Time To Wonder + CD Bonus Track

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

75
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
76
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
77
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
78
Przygody Tomka Sawyera. Lektura z opracowaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera. Lektura z opracowaniem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.07

Dzięki serii "Lektura z opracowaniem" będziesz zawsze dobrze przygotowany: do lekcji, sprawdzianu, klasówki i matury!Tekst: najważniejsze momenty akcji, opisy przyrody, charakterystyka postaci, miejsce akcji. Opracowanie: biografia autora, kalendarium, rodzaj i gatunek literacki, ważne fragmenty, omówienie lektury, wypracowania, spis komentarzy do tekstu.

9,70 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

79
Schowek
15,99 zł
Powiadomienie
80
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
81
Schowek
15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

82
Schowek
15,99 zł
Powiadomienie
83
Schowek
4,99 zł
Powiadomienie
84
Schowek
3,99 zł
Powiadomienie
85
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
86
Schowek
2,99 zł
Powiadomienie
87
Suena 4 Libro del Alumno  + 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suena 4 Libro del Alumno + 2 CD
Dostępny
3 szt.

Suena es un curso completo de espa?ol en cuatro niveles orientado al público joven y adulto. La programación integral de los contenidos funcionales y lingüísticos garantiza la adquisición por parte del estudiante de las cuatro destrezas, según el Marco Común Europeo de Referencia. Aporta contenidos nociofuncionales que ense?an al alumno a desenvolverse en cualquier situación comunicativa que se le presente. Incluye un apartado que presenta, de forma moderna y atractiva, los aspectos y las referencias culturales tanto de Espa?a como de Hispanoamérica, teniendo en cuenta las diferencias y las semejanzas.

160,00 zł
136,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 24,00 zł

88
Diccionario practico de gramatica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diccionario practico de gramatica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Este diccionario pretende ser una obra de referencia durante todo el proceso de aprendizaje del espa?ol para aquellos estudiantes que desean aprender su uso correcto. Al mismo tiempo, es un manual completo para quienes quieran realizar un curso de profundización y afianzamiento de sus conocimientos gramaticales. Se divide en dos partes bien diferenciadas: fichas descriptivas y apéndice gramatical.

167,50 zł
147,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,10 zł

89
Diccionario práctico de gramática Libro de ejercicios - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diccionario práctico de gramática Libro de ejercicios
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.01

Recoge en un único volumen más de 800 ejercicios y actividades de práctica y reutilización de todos los contenidos presentados en el "Diccionario práctico de gramática". Se presentan en unidades de trabajo independientes, para que el estudiante o el profesor puedan escoger aquellas que precisan en un momento dado del proceso de adquisición de la lengua. Se presentan dos tipos de ejercicios: ? Ejercicios gramaticales: 84 unidades en las que se trabajan las categorías gramaticales. ? Ejercicios funcionales: 55 unidades en las que se trabajan los exponentes funcionales o actos de habla. Tanto los ejercicios gramaticales como los funcionales tienen sus correspondientes referencias al Diccionario práctico de gramática. Las soluciones a todos los ejercicios se encuentran en "Claves del Libro de ejercicios".

103,40 zł
90,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,41 zł

90
Competencia gramatical en Uso Nivel A2 Claves - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Competencia gramatical en Uso Nivel A2 Claves
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Permiten la autoevaluación del alumno y, al final del tema, este puede marcar el balance de sus aciertos. Contienen las soluciones de todas las actividades de los 28 temas, 2 apéndices y el test de autoevaluación del nivel .

27,80 zł
24,46 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,34 zł

91
DELF Junior Scolaire A1 livre - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DELF Junior Scolaire A1 livre
Niedostępny
Brak

Tout particulierement adapté aux centres d'intérets des jeunes, cet ouvrage tout en couleurs permet de se préparer efficacement au DELF A1. Les nouvelles épreuves du DELF Junior et scolaire sont constituées d'unités indépendantes avec des épreuves portant sur les 4 compétences (oral, écrit, réception, production). Cet ouvage correspond au DELF A1 Junior - ou scolaire - qui présentent des épreuves écrites et orales en réception et en production. Les objectifs de ce matériel consistent: a rappeler les orientations du DELF A1 junior - ou scolaire; a préparer un diplôme dont les épreuves et les contenus sont déterminés dans les tableaux joints; a permettre a chacun de se mesurer aux difficultés et aux types d'épreuves, a son rythme, en lui faisant acquérir les éléments indispensables (communication orale et écrite, grammaire, phonétique...). Dans le cadre d'une approche actionnelle, les activités fournissent les outils nécessaires ? la préparation des examens. Elles donnent en outre des exemples concrets répondant aux attentes des candidats comme ? celles des examinateurs. Cet ouvrage comporte 150 activités de préparation et est accompagné d'un CD audio.

57,40 zł
51,66 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,74 zł

92
Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Kwalifikacja BUD.11/BD.04. Podręcznik do nauki zawodu. Część 2, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Kwalif...
Dostępny
327 szt.

Podręcznik do kwalifikacji BD.04 (Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych) opracowany zgodnie z podstawą programową 2017 kształcenia w zawodach monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie w pełni pokrywa również materiał do kwalifikacji BUD.11 (Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych) do podstawy programowej 2019. Autorzy przedstawili w podręczniku zasady rozróżniania materiałów posadzkarskich i okładzin. Opisali, jak należy przygotowywać podłoża pod różnego rodzaju posadzki i okładziny. Wyczerpująco omówili sposoby wykonywania posadzek i okładzin oraz metody ich konserwacji i naprawy. Zaprezentowali również wiedzę dotyczącą sporządzania przedmiaru, obmiaru i rozliczenia robót. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię techniczną stosowaną w branży oraz wykaz najważniejszych terminów i pojęć technicznych w językach polskim, angielskim i niemieckim. Obowiązkowa pozycja w przygotowaniach do egzaminu zawodowego! Wiadomości teoretyczne wsparte licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy.

64,90 zł
57,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,14 zł

93
Neurokognitywistyka rozwoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neurokognitywistyka rozwoju
Dostępny
2 szt.

Publikacja dotyczy dyscypliny pokrewnej psychologii rozwoju. Neurokognitywistyka rozwoju (ang. developmental cognitive neuroscience) opisuje typowe funkcjonowanie poznawcze i traktuje nietypowe funkcjonowanie i nietypowy rozwój jako „eksperymenty natury”, które mogą rzucić światło na mózgowe podłoże prawidłowych procesów poznawczych. Książka kierowana jest do naukowców i studentów, a także specjalistów w zakresie psychologii klinicznej dziecka, psychiatrii i pedagogiki.

110,00 zł
86,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 23,10 zł

94
Polonia aeterna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polonia aeterna
Dostępny
8 szt.

Polonia aeterna Wojciecha Wencla nieprzypadkowo ukazuje się w roku wielkiego jubileuszu odzyskania niepodległości. Nawiązując do dawnych arcydzieł malarstwa, muzyki i literatury, poeta próbuje zrekonstruować uniwersum narodowej wyobraźni. Czytelnik znajdzie tu zarówno metafizyczne mapy utraconych Kresów, jak i zmysłowe pejzaże Krakowa, Tylicza czy Lanckorony. Jednak centralnym punktem w kosmosie Wencla pozostaje jego rodzinna Matarnia, a najdoskonalszą formą tej „Miłości, co gwiazdy porusza i słońce” – konkretna miłość małżeńska. Byliśmy szczęśliwi latem po wieczornej mszy, patrzyliśmy na miasto spod kościoła karmelitów i wydawało nam się, że stoimy na wzgórzu Syjon, gdzie król Dawid umieścił Arkę Przymierza, zakonnice gęsiego schodziły na spoczynek, kilka staruszek zgiętych pod ciężarem krzyża i jedna nowicjuszka – dziewczynka jeszcze ­– balansująca na żółwim grzbiecie krawężnika jakby uczyła się chodzić po wodzie – pomyślałem jakby uczyła się chodzić po wodzie – powiedziałaś, a potem długo milczeliśmy, patrząc w stronę Lwowa, z którego została tylko ściana płaczu. („Wieczór w Przemyślu”)

29,20 zł
21,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,18 zł

95
The Handmaids tale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Handmaids tale
Dostępny
5 szt.

The Republic of Gilead offers Offred only one function: to breed. If she deviates, she will, like dissenters, be hanged at the wall or sent out to die slowly of radiation sickness. But even a repressive state cannot obliterate desire – neither Offred's nor that of the two men on which her future hangs.

44,10 zł
96
Uso de la gramatica espanola Junior elemental - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uso de la gramatica espanola Junior elemental
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

24 temas, en cada tema se trabaja un contenido gramatical a través de: Vi?etas de presentación Cuadros de gramática Usos gramaticales Ejercicios Ejercicios con variantes hispanoamericanas 8 vamos a repasar. 5 actividades comunicativas para practicar de manera oral los contenidos gramaticales de cada tema.

104,00 zł
91,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

97
Automatic For The People (Deluxe) Ltd., 3 CD + Blu-Ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Automatic For The People (Deluxe) Ltd., 3 CD + Blu-Ray
R.E.M., Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Jubileuszowa edycja kultowej płyty R.E.M. "Automatic For The People" na 25-lecie wydania! Jeden z najważniejszych albumów lat ’90 w formacie 2CD i 4CD Deluxe Edition zostanie wzbogacony o wcześniej niewydany nagrania koncertowe z The 40 Watt Club w Athens z listopada 1992 roku. Obie wersje albumu "Automatic For The People” zawierają komentarze od zespołu, a edycja Deluxe ponadto została opatrzona nigdy niepublikowanymi zdjęciami, wersjami demo, zremasterowanymi teledyskami oraz bonusowym materiałem video na płycie Blu-Ray. CD 1: Automatic For The People 1. Drive 2. Try Not to Breathe 3. The Sidewinder Sleeps Tonite 4. Everybody Hurts 5. New Orleans Instrumental No. 1 6. Sweetness Follows 7. Monty Got A Raw Deal 8. Ignoreland 9. Star Me Kitten 10. Man on the Moon 11. Nightswimming 12. Find the River CD 2: Live At The 40 Watt Club 1. Drive 2. Monty Got A Raw Deal 3. Everybody Hurts 4. Man On The Moon 5. Losing My Religion 6. Country Feedback 7. Begin The Begin 8. Fall On Me 9. Me In Honey 10. Finest Worksong 11. Love Is All Around 12. Funtime 13. Radio Free Europe CD 3: Automatic For The People Demos 1. Drive 2. Wake Her Up 3. Mike’s Pop Song 4. C to D Slide 13 5. Cello Scud 6. 10K Minimal 7. Peter’s New Song 8. Eastern 983111 9. Bill’s Acoustic 10. Arabic Feedback 11. Howler Monkey 12. Pakiderm 13. Afterthought 14. Bazouki Song 15. Photograph 16. Michael’s Organ 17. Pete’s Acoustic Idea 18. 6-8 Passion & Voc 19. Hey Love [Mike Voc] 20. Devil Rides Backwards CD 4 – Blu-Ray: Automatic For The People 1. Automatic For The People (+ bonus track: Photograph) – Mixed in Dolby Atmos 2. Automatic For The People (+ bonus track: Photograph) – Hi-Resolution Audio 3. Drive (music video) 4. The Sidewinder Sleeps Tonite (music video) 5. Everybody Hurts (music video) 6. Man On The Moon (music video) 7. Nightswimming (music video – British version) 8. Find The River 9. Nightswimming (music video – R version) 10. Automatic Press Kit

442,90 zł
434,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 8,86 zł

98
Maks i Margarita - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks i Margarita
Dostępny
24 szt.

Książka przedstawia losy dwojga rosyjskich artystów na tle dramatycznej epoki pełnej politycznych napięć i wojenno-rewolucyjnych kataklizmów. Drogi życiowe Margarity Sabasznikowej-Wołoszyny i Maksymiliana Wołoszyna wpisują się w atmosferę filozoficzno-estetycznych poszukiwań całego pokolenia rosyjskich twórców przełomu wieków XIX i XX oraz popaździernikowej rzeczywistości. Te dwie splatające się ze sobą biografie pokazują również, że pomimo emigracyjnej gehenny Margarity i nierównej walki Maksa o zachowanie człowieczeństwa w obliczu terroru, że pomimo upływu czasu bohaterowie nie zatracają tego, co łączyło ich na początku: miłości, przyjaźni i zwykłej ludzkiej dobroci.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

99
Abc DILF A1.1 200 exercices + CD mp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abc DILF A1.1 200 exercices + CD mp3
Niedostępny
Brak

ABC DILF A1.1 est une préparation complete et efficace du DILF. Le DILF est un diplôme de français langue étrangere évaluant les premiers apprentissages du niveau A1.1 du cAdre européen commun de référence pour les langues (CECRL). Il constitue le diplôme qui atteste des compétences minimales en français et s'adresse aux grands débutants adultes nouvellement arrivés en France. Il constitue aussi une premiere étape vers le DELF et le DALF. ABC DILF A1.1 est organisé autour des quatre compétences évaluées par le DILF avec une prépondérence des compétences a l'oral (réception et production/interaction). ABC DILF A1.1 propose un parcours permettant d'aborder les épreuves avec les meilleures chances de réussite: présentation et explication du déroulement des épreuves 200 activités type DILF (avec l'accent mis sur les compétences orales) épreuves blanches DILF, pour se placer en situation d'exaen

102,00 zł
91,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,20 zł

100
Tourisme.com Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tourisme.com Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Une méthode de français du tourisme pour faux débutants. tourisme.com aborde tous les aspects linguistiques et culturels de la vie professionnelle dans le secteur du tourisme a travers des situations de communication. Les "plus" de la deuxieme édition: un CD MP3 avec tout l'audio de la méthode un guide de communication professionnelle des faits et des chiffres actualisés un entrainement au Diplôme de français professionnel tourisme et hôtelleri (DFP TH B1) de la Chambre de Commerc et d'Indstrie de Paris Ile-de-France

88,80 zł
79,92 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,88 zł

Wróć do góry