hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.07.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 2 lipca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kapiszony, 288 strzałów (Sohni-Wicke), na drugim Saga Polska. Słowiańskie siedlisko (Monika Rzepiela). Kolejny produkt to List z powstania (Anna Klejzerowicz) oraz Hashtag (Remigiusz Mróz).
1
Kapiszony, 288 strzałów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapiszony, 288 strzałów
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Zestaw kółek po 8 kapiszonów każde.

8,99 zł
Powiadomienie
8 osób kupiło
2
Saga Polska. Słowiańskie siedlisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Polska. Słowiańskie siedlisko
Dostępny
691 szt.

Rok 966. Osada Polana przed przyjęciem nowej wiary żyje według pradawnych pogańskich zwyczajów. Matka puszcza karmi, odziewa i chroni ludzi. Pory roku i dni naznaczają ich dolę odwiecznym rytmem pracy i odpoczynku, a bogowie czuwają. Dwie siostry – Rzepka i Dziewanna – zakochują się w Dobromirze, mężnym woju z książęcej drużyny. Jedna z nich zwraca się po pomoc do szeptuchy, ale czy ziołami i magią można zdobyć miłość? Mieszkańcy pogańskiej kniei wiodą proste życie, lecz okrutny los o nich nie zapomina. Tymczasem Mieszko I, mąż czeskiej księżniczki Dobrawy, przyjmuje chrzest święty. Władca sprzymierza się z chrześcijańskim światem dla dobra i spokoju poddanych. To niesie za sobą dalekosiężne skutki. Przygoda, miłość, historia i czas wielkiej zmiany – to wszystko w nowej powieści z cyklu Saga Polska. Tym razem autorka przenosi Czytelników do pogańskiej Polski u progu nowej wiary.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

7 osób kupiło
3
List z powstania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List z powstania
Dostępny
43 szt.

W ostatnich dniach walk powstańczych w pięknej willi na warszawskim Żoliborzu zostają zamordowani Maria i Juliusz Bońkowscy, którzy oczekują na wieści od swojej dzielnej córki Hanki, biorącej udział w powstaniu. Osierocają nie tylko Hankę, ale także młodszą córkę, Julię. To właśnie ona poniesie brzemię tamtych wydarzeń. Po wojnie, gdy na jaw wychodzi śmierć rodziców, a starsza siostra uznawana jest za zaginioną, Julia trafia do sierocińca. Nie przyjmuje jednak do wiadomości pogłosek o śmierci Hanki, na którą wciąż czeka. Poszukiwanie śladów zaginionej siostry, tropienie najmniejszej chociaż informacji o powstańczej łączniczce, staje się życiową misją Julii i jej córki – Marianny. Można nawet odnieść wrażenie, że kobiety balansują na granicy szaleństwa i opętania. Prawda, której z takim uporem szukają, staje się dla nich i dla ich bliskich śmiertelnie niebezpieczna. Przeszłość skrywa bowiem mroczne tajemnice. Choć tak naprawdę główna akcja fabularna dzieje się na przestrzeni lat powojennych, to życie tych dwóch kobiet naznaczone jest wydarzeniami z sześćdziesięciu trzech dni Powstania Warszawskiego. To powieść o tym, jak cienka i łatwo przekraczalna jest granica pomiędzy złem a dobrem, miłością a nienawiścią. To także opowieść o tym, jak najmniejsza chwila może odcisnąć bolesne i nieusuwalne piętno na życiu człowieka, czyli jak historia wraca echem we współczesności i kształtuje przyszłość. Polecam. – Leszek Koźmiński

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

2 osoby kupiły
4
Hashtag - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hashtag
Dostępny
378 szt.

Jedna przesyłka zmieniła jej życie „Twoja paczka już na ciebie czeka!” – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie… Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
5
Najwięksi bohaterowie i opowieści Biblii. Samson i Dalila, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwięksi bohaterowie i opowieści Biblii. Samson i Dalila, DVD
różni, 2011
Dostępny
12 szt.

Samson jest jednym z największych bohaterów Starego Testamentu. Jego legendarny wyczyn siły zainspirował dzieci i dorosłych tak samo. Samson i Dalia to jednak nie tylko opowieść przygodowa. To przypomnienie, że wszyscy mężczyźni i kobiety, nie ważne jak wspaniali mogą być, muszą przestrzegać woli Boga. Teraz poprzez ten animowany film możesz ponownie wprowadzić swoją rodzinę w tę ponadczasową opowieść biblijną.Od samego początku historii wiadomo, że Samsonowi pisana jest wielkość. Jak tylko dojrzewa, dowodzi on bycia najsilniejszym człowiekiem na ziemi. Kiedy się jednak zakochuje w zwodniczej kobiecie o imieniu Dalia, jego los się zmienia. Z pomocą Dalili wrogowie Samosona chwytają go i wszystko wskazuje na to, że resztę swoich dni spędzi w więzieniu. Ale w ostatecznym czynie odwagi i wiary Samson wybawia się i ponownie zostaje bohaterem dla swych ludzi.

15,90 zł
12,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
6
Najwięksi bohaterowie i opowieści Biblii. Sodoma i Gomora, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwięksi bohaterowie i opowieści Biblii. Sodoma i Gomora, DVD
różni, 2011
Dostępny
7 szt.

W Starym Testamencie Bóg kilkakrotnie niszczy całe narody, które się od Niego odwróciły, pokazując, że kara nie ominie żadnego grzesznika. Jednak zawsze znajduje dobrego człowieka, który poprowadzi i da przykład reszcie ludzkości. Taką osobą był Abraham. To właśnie on jest bohaterem historii o Sodomie i Gomorze. Na początku opowieści Abraham jest zwyczajnym nastolatkiem. Kiedy osiąga wiek dojrzałości, staje się jasne, że Bóg ma ważne plany wobec niego. „Jesteś prawym człowiekiem” – mówi Bóg. „Zatem sprawię, że twoi potomkowie będą wspaniałym narodem. Idź więc do miejsca, które ci wskażę”. Abraham zgadza się i zabiera ze sobą żonę Sarę. W trakcie swoich podróży Abraham i Sara doświadczają wielu trudności. Są świadkami zniszczenia Sodomy i Gomory, w trakcie którego uczą się, czym jest gniew Boga. Wiele lat później Abraham staje w obliczu największego testu ze wszystkich. Musi wybrać pomiędzy miłością do Boga a miłością do swojego jedynego syna. Historia Abrahama przekazuje ważne przesłanie o mocy wiary.

15,90 zł
12,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
7
Legiony. Droga do legendy. Przed wyruszeniem w pole. 1906-1914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legiony. Droga do legendy. Przed wyruszeniem w pole. 1906-1914
Dostępny
54 szt.

Historia Legionów Polskich jest mało znana, przekazy o nich, pokutujące w naszym społeczeństwie, zazwyczaj nie odpowiadają prawdzie. Stały się one klasycznymi mitami, mającymi się nijak do prawdy historycznej. Niniejsza książka nie ma owych legionowych mitów obalać, gdyż z mitami narodowymi się nie walczy. Każda tego typu próba z góry skazana jest na klęskę. Tym bardziej że Józef Piłsudski ma dla Polski określone zasługi, których nikt pozbawić go nie może. Ambicją tej publikacji jest ukazanie całej złożoności i wielobarwności ruchu legionowego z jego różnorodnymi korzeniami. Zaczyna się nie od wymarszu Pierwszej Kadrowej, ale od działalności Organizacji Bojowej PPS. Autor omawia działalność Związku Walki Czynnej, a następnie Związku Strzeleckiego. Przybliża proces kształtowania się związanego z nimi obozu politycznego, funkcjonującego w Galicji. Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii. – „Do Rzeczy”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
8
Milion smutnych atomów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milion smutnych atomów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Amelia i Józef są parą od pięciu lat, oboje jednak czują, że nie jest już między nimi jak dawniej. Wydaje im się, że wciąż bardzo się kochają, mimo to coraz trudniej im odnaleźć wspólny język. Choć akcja powieści rozgrywa się w kilku ostatnich miesiącach ich związku, dzięki retrospekcjom możemy obserwować zmieniające się na przestrzeni lat stosunki między bohaterami. W ich napięte relacje wkraczają kolejne osoby dramatu – śliczna i młoda koleżanka z pracy Józefa oraz nowy sąsiad, z którym Amelia zaczyna spędzać czas chętniej niż z własnym mężem. Powieść jest diagnozą współczesnej rzeczywistości, kiedy słowo „ja” coraz częściej zastępuje słowo „my”, stając się powodem rozpadu wielu małżeństw. Jest też historią ludzi, którzy, mimo że się kochali, nie potrafili być ze sobą. Jagoda Wochlik w brawurowy sposób odziera instytucję małżeństwa z fałszywych osłonek, w które najczęściej ślepo wierzymy. Autorka w swojej powieści zrywa ze schematami i dodatkowo stawia czytelnika przed bolesną prawdą, że czasem nawet miłość nie jest gwarantem udanego związku. – Joanna Sykat, pisarka

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
9
Polsko-czechosłowackie kontakty wojskowe 1921-1938 w dokumentach wywiadu i dyplomacji II Rzeczypospolitej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-czechosłowackie kontakty wojskowe 1921-1938 w dokumentach wywia...
Dostępny
12 szt.

Zbiór materiałów źródłowych charakteryzuje kontakty i przejawy współpracy militarnej między Polską i Czechosłowacją od zakończenia walk o granice i przejścia Wojska Polskiego na stopę pokojową w 1921 r. do kryzysu czechosłowackiego w 1938 r. Ukazuje zabiegi mające na celu zawarcie konwencji wojskowej przez oba państwa, a także przyczyny, które doprowadziły do tego, że nie została ona podpisana.

49,35 zł
34,55 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,80 zł

10
Szpiedzy szpiegują… - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy szpiegują…
Dostępny
15 szt.

Bohater książki, który akceptuje propozycję pracy dla FBI, jest zmuszony do nagłego przystosowania się do nowych warunków. Od momentu podjęcia tej decyzji działa pod silną presją i w ciągłym strachu o własne życie. Świadomość zagrożeń i ciągłej niepewności swojego losu wywołuje u niego stan frustracji połączony z determinacją.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

11
Ukryty rękopis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryty rękopis
Dostępny
27 szt.

Pasjonująca opowieść o dwóch kobietach i tajemniczym arcydziele, które odmieni ich życie na zawsze. W zrujnowanych wojną Niemczech amerykański żołnierz Henry Sachs znajduje w opuszczonej rezydencji stary rękopis muzyczny, który chce wziąć na pamiątkę. Na jego drodze staje dziewczyna, którą oszołomiony mężczyzna zabija i ucieka. Sześćdziesiąt lat później siostrzenica Henry’ego, Susanna Kessler stara się otrząsnąć po napadzie, który spotyka ją na ulicach Nowego Jorku. Niedługo potem jej ukochany wuj umiera, a kiedy Susanna porządkuje jego rzeczy, odkrywa tajemniczy rękopis. Kobieta postanawia dowiedzieć się, do kogo należał i zwrócić go prawowitemu właścicielowi. Wkrótce Susanna wyruszy w podróż, dzięki której pozna prawdziwą historię własnej rodziny. Zanim to jednak nastąpi, będzie musiała odkryć sekrety berlińskich salonów z końca XVIII wieku, gdzie brylowała Sara Itzig Levy, wirtuozka i kolekcjonerka dzieł muzycznych. To właśnie ona ukryła niebezpieczny rękopis Bacha. Nie wiedziała jednak, że to dzieło i jego niepokojące przesłanie staną się klątwą dla niej i jej rodziny na wiele pokoleń. Fascynująca mieszanka faktów i fikcji… Napisana na podstawie imponujących badań, ta niezwykła powieść obejmuje całe stulecia i kontynenty, dotyka Holokaustu i służy jako panegiryk dla muzyki Bacha. – Booklist

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

12
Dzikość serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikość serca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.07

Sailor Ripley i Lula Pace Fortune to zakochana po uszy para. On – były więzień, skazany za morderstwo, ona – wrażliwa i sentymentalna dziewczyna, marząca o szczęściu we dwoje. Kiedy wskakują do białego kabrioletu i uciekają na południe Stanów Zjednoczonych, nie spodziewają się, z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć. Zaborcza matka Luli posyła za nimi swego kochanka, w dodatku na ich drodze staje „anioł śmierci”, Bobby Peru. Kochankowie muszą więc przeciwstawić się zarówno złu w sobie, jak i temu pochodzącemu z zewnątrz. Na kanwie Dzikości serca David Lynch nakręcił znany film z doskonałymi kreacjami Nicolasa Cage’a i Laury Dern.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

13
Pacific Rim. Rebelia, Blu-Ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacific Rim. Rebelia, Blu-Ray
Steven S. DeKnight, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

Jake to były obiecujący pilot Jaegerów, którego legendarny ojciec poświęcił życie, by ocalić świat przed inwazją olbrzymów „Kaiju”. Przemiana, jaka zaszła w Jake’u, zaprowadziła go do kryminalnego podziemia. Kiedy jednak kolejna inwazja pustoszy Ziemię, Jake otrzymuje ostatnią szansę, by kontynuować dzieło ojca. Ma mu w tym pomóc siostra Mako Mori (Rinko Kikuchi), z którą od dawna nie ma kontaktu. Mako jest szefową nowej generacji pilotów. Ich jedyną szansą na ocalenie Ziemi jest pojednanie.

80,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

14
Twoja krew nie kłamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja krew nie kłamie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Co może powiedzieć badanie żywej kropli krwi o twoim zdrowiu? Jednym z bardziej niezwykłych odkryć ostatnich lat w medycynie naturalnej jest badanie żywej kropli krwi, które pozwala na zobrazowanie ogólnego stanu zdrowia organizmu. Na jego podstawie można określić m.in. stopień zakwaszenia organizmu, obecność w nim pasożytów i grzybów, ciężkich metali i toksyn, niedobory witamin i minerałów (np. żelaza), jakość białych i czerwonych krwinek czy też ryzyko wystąpienia zawału serca. Sabine Linek w książce odpowiada na wiele pytań dotyczących tego badania i kompleksowo omawia wszystkie aspekty z nim związane. Znajdziesz w niej: • szczegółowe objaśnienia, na czym polega badanie żywej kropli krwi, • wskazówki, dzięki którym samodzielnie odczytasz jego wyniki, • propozycje nowoczesnych terapii, które poprawiają jakość krwi i wzmacniają ogólną odporność. Dodatkowo autorka dzieli się swoim autorskim programem kuracji SanaZon, która wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny holistycznej, skutecznie uzupełnia braki minerałowe, przywraca równowagę kwasowo-zasadową i pomaga oczyścić organizm z toksyn i pasożytów. Jedno badanie, które powie wszystko o twoich alergiach, nietolerancjach i diecie, jaką powinieneś stosować, żeby być zdrowym! Sabine Linek uczyła się medycyny naturalnej w Wolfenbüttel, by potem przez 18 lat praktykować ją w Gifhorn, a przez kolejne dwa lata w Travemuende. Ze swoim zespołem badawczym wykonuje miesięcznie 3000 badań żywej kropli krwi, często występuje w mediach jako specjalistka w tej dziedzinie, a w 2012 roku prowadziła autorskie telewizyjne show, w którym uczyła niemieckich widzów, jak odżywiać się, by być zdrowszym.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

15
Bałtyk. Historie zza parawanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

16
Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru
Dostępny
51 szt.

Jeśli czytaliście Wszystko za życie, Krakauera lub zachwyciło was Walden, koniecznie poznajcie historię ostatniego prawdziwego pustelnika Ameryki. Z niektórych domków ginęły zapasowe butle z gazem. Jedzenie, słodycze, latarki. Albo książki z nocnego stolika. W letnim obozie dla dzieci masowo znikały baterie. A wszystko to za sprawą człowieka, który w 1986 roku wyszedł ze swojego domu z postanowieniem, by zgubić się w lesie i nigdy więcej nie wrócić do cywilizacji. Jak Christopher Knight przeżył tyle lat? Kradł. Dlatego na wieść o jego aresztowaniu w 2013 roku w USA rozgorzała dyskusja. Przeciwnicy i zwolennicy Pustelnika z North Pond spierali się nie tylko o winę i wymiar kary, lecz też o to, czy zatrzymany mówi prawdę. Jak to możliwe, że przez 27 lat nikt nie natknął się na niego w lasach Maine, mimo systematycznego rabowania okolicznych domków letniskowych i obozu Pine Tree? Jak udało mu się przetrwać surowe i mroźne zimy, nie korzystając z niczyjej pomocy? Michael Finkel, reporter m.in. „New York Timesa” i „National Geographic” przygląda się tej sprawie z bliska, próbując opisać i zrozumieć pragnienie życia w całkowitej izolacji. Choć być może właściwsze byłoby pytanie nie dlaczego ktoś opuszcza społeczeństwo, tylko dlaczego ktokolwiek chce w nim zostać? Ta książka zadaje głębokie i ważne pytania – o rolę samotności, wartość cierpienia i różnorodność ludzkich potrzeb. – „The New York Times” Pasjonujące zagłębienie w temat samotności i zacieśniającej się więzi człowieka z naturą. Zamykając książkę, mamy wrażenie, że tytułowy „pustelnik”, „obcy”, czyli Chris Knight, jest – jak wszyscy anachoreci – jedyną osobą zdrową na umyśle w świecie, który dawno zwariował; że współczesna cywilizacja uczyniła nas wszystkich takimi obcymi, pustelnikami. – „The Atlantic” Książka warta przeczytania… To rozważania o bólu podporządkowywania się regułom społecznym i tęsknocie za ucieczką, która tkwi w każdym z nas. – „The Globe and Mail”

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Kobieta sukcesu, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta sukcesu, DVD
Robert Wichrowski, 2018
Dostępny
2 szt.

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? „Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.

34,99 zł
19,59 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,40 zł

18
Zakochani po uszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochani po uszy
Dostępny
39 szt.

Wciągająca komedia romantyczna z merdającym ogonkiem w tle! Mac opuściła rodzinne miasteczko Bluff Point po tym, jak siedem lat wcześniej została porzucona przed ołtarzem. Teraz wraca na dwa tygodnie z okazji zbliżającego się wesela przyjaciółki. To idealny moment, by raz na zawsze rozprawić się z bolesnymi wspomnieniami. Gavin jest weterynarzem i od zawsze miał słabość do Mac. Cieszy się, że będą mogli spędzić ze sobą czas na imprezie ślubnej. Nie spodziewa się jednak, że połączy ich coś zupełnie innego. Tak właściwie, to ktoś. Kiedy Mac znajduje wystraszonego małego pieska, szuka pomocy u Gavina. Kobieta stara się znaleźć mu nowy dom. Czy jednak zdecyduje się go oddać? Czy dzięki uroczemu szczeniakowi Mac i Gavin odkryją, że czują do siebie coś więcej? Jenn McKinlay – amerykańska bestsellerowa autorka „The New York Times”, „USA Today”, „Publisher’s Weekly” znana z wciągających komedii romantycznych.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

19
Playboy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Playboy
Dostępny
55 szt.

Najpierw był Twardziel, teraz nadchodzi Playboy! Micah Preston to największe ciacho Hollywood. Seksowny, sławny, bogaty – ten facet ma wszystko. Jednak Micah słynie nie tylko z gry aktorskiej, ale także z licznych podbojów i tego, że nie da się go zatrzymać na dłużej. Kiedy siedem lat temu poznał na imprezie Maddie Bauer, nikt jeszcze o nim nie słyszał. Przeżyli wspólnie gorące, upojne chwile, a potem on już nie zadzwonił, pozostawiając dziewczynę rozczarowaną. Jednak los znowu ich połączy. Maddie zostanie asystentką kamerzysty na planie najnowszego filmu Micah. W powietrzu zaiskrzy, a napięcie między tą dwójką będzie musiało znaleźć jakieś ujście. Jednak czy Maddie da szansę słynnemu playboyowi? Słodki i seksowny romans z dużą liczbą ekscytujących zwrotów akcji. Historia miłosna tych dwojga nie jest pozbawiona przeszkód. To prawdziwy rollercoaster. – Jayme, GoodReads.com

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

20
Naznaczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naznaczona
Dostępny
28 szt.

Przemierzająca najpiękniejsze miasta świata historia o sile przeznaczenia. Magdalena ma niepokojący dar. Widzi słowa wypisane na ciele ludzi, których spotyka. Imiona, daty, szczegóły z życia opisują miłość, śmierć i grzechy, które popełnili. Kiedy w Paryżu poznaje Neila, jest zaintrygowana, że na policzku ma wypisane jej imię. W mieście przebywa też jego ojciec, który chce odkryć prawdę o swej zmarłej matce, słynnej pisarce, która porzuciła go tuż po urodzeniu. Chłopak zakochuje się w Magdalenie, urzeczony jej bladymi oczami i tajemniczą aurą. Ona sama rozpaczliwie próbuje naprawić błędy po śmierci najlepszej przyjaciółki, bo wie, że dzięki swojemu darowi mogła zapobiec tragedii. Przypadek albo przeznaczenie splatają losy trójki bohaterów, a dar Magdaleny może być kluczem do ich szczęścia. Pełna wdzięku, elegancka powieść o miłości i tajemnicy, utracie oraz melancholii, smutku i nadziei: od słów napisanych na skórze po widok rzeczy nie do zniesienia, Saunders z wielkim rozmachem opisuje granice ludzkiego postrzegania. – Viet Thanh Nguyen, laureat nagrody Pulitzera, autor książki The Sympathizer Adelia Saunders – absolwentka Georgetown University (tytuł magistra stosunków międzynarodowych) oraz Tisch School of the Arts NYU. Uczyła angielskiego w Paryżu, pisała dla niezależnego informatora w ONZ i pomagała ekonomistom rolnym w Ugandzie. Dorastała w Durango w Kolorado; obecnie mieszka z mężem i dwójką dzieci w Nowym Jorku. Naznaczona jest jej pierwszą powieścią.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

21
Niewinni i cała reszta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinni i cała reszta
Dostępny
20 szt.

Piękna i dojrzała opowieść o prawdziwych uczuciach, głębokich pragnieniach i wielkiej pasji do kinematografii. Meadow Mori i Carrie Wexler są przyjaciółkami z czasów szkolnych. Obie wychowały się w Los Angeles w latach 80. i zajmują się tworzeniem filmów. Meadow nagrywa ambitne produkcje dokumentalne. Carrie jest zwolenniczką kina komercyjnego. Pewnego dnia Meadow przypadkiem dowiaduje się o Nicole – tajemniczej kobiecie, która przez telefon uwodzi wpływowych mężczyzn z branży filmowej. Mimo że w kręgach wszyscy ją znają, nikt jej nigdy nie widział. Meadow wyczuwa w tej historii idealny materiał na film. Gdy odkrywa, że od pewnego czasu słuch po Nicole zaginął, kobieta postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę chce pokazać jej historię światu. Nie wie jeszcze, że ta opowieść otworzy głębokie rany – nie tylko jej bohaterki. Zdumiewająca obserwacja tego, jak obecnie żyjemy. Dana Spiotta stworzyła nowy rodzaj wielkiej amerykańskiej powieści. – „The New York Times” Dana Spiotta – amerykańska pisarka, autorka powieści: Niewinność i inne przypadki (2017), która dostała nagrodę literacką St. Francis College i została nominowana do nagrody Los Angeles Book Prize; Stone Arabia (2011), która znalazła się w finale National Book Critics Circle; Eat the Document (2006), która znalazła się w finale książki roku i otrzymała nagrodę Fundacji Rosenthal; oraz Lightning Field (2001). W 2017 Amerykańska Akademia Sztuk Pięknych przyznała jej literacką nagrodę Johna Updike’a.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

22
Dearest. Clementine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dearest. Clementine
Dostępny
28 szt.

Seksowny początek wciągającej serii New Adult! Clementine to dziewczyna, która musi nauczyć się na nowo kochać. Wydawałoby się, że jej życie jest równie zjawiskowe, jak ona. Jednak problemy z rodzicami, zdrada ukochanego chłopaka oraz napaść seksualna ze strony nauczyciela sprawiły, że stała się nieufną i zamkniętą w sobie osobą. Clementine wyznaje zasadę, że z nikim się nie umawia. Kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny Gavin, chłopak, którego każda dziewczyna chciałaby spotkać na studiach, wiele się zmienia. Z czasem zbliżają się do siebie. Kiedy wplątują się w historię tajemniczego zaginięcia studenta, Clementine nieświadomie staje się celem. Gavin wie, że musi być ostrożny, bo zagrożone jest nie tylko serce, ale też życie jego dziewczyny. Lex Martin to bestsellerowa autorka serii „The Dearest…”, „All about the D” oraz „Shameless”. Jest utalentowaną pisarką i nauczycielką języka angielskiego. Uwielbia drukować czarno-białe zdjęcia, słuchać muzyki z płyt winylowych i zatracać się w doskonałych książkach. Obecnie wraz z mężem i córkami mieszka w Los Angeles.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

23
Zdobyć Budapeszt. Kampania na Węgrzech 1944 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobyć Budapeszt. Kampania na Węgrzech 1944
Dostępny
44 szt.

Ogromna ofensywa na Węgrzech – sowiecka operacja na miarę „Market-Garden”. W październiku 1944 roku wojska rosyjskie przypuściły potężny atak na Budapeszt. Uderzenie wyprowadzone z południa miało doprowadzić Armię Czerwoną pod Monachium. Natarcie na Budapeszt, wraz z oblężeniem miasta i niemieckimi przeciwdziałaniami zmierzało do odwrócenia losów zmagań w dorzeczu Dunaju. Stanowiło ono kulminację działań zaczepnych rozpoczętych przez armię sowiecką w sierpniu 1944 roku, mających na celu wyparcie sił Osi z Bałkanów. Pod względem politycznym była to ze strony Rosjan próba jeszcze poważniejszego osłabienia państw Osi poprzez wyeliminowanie Węgier z wojny. Szybko doszło jednak do sytuacji patowej i wojskom sowieckim nie udało się dotrzeć do Bawarii. Pomimo podobnego charakteru uderzenie na Budapeszt nie zyskało takiej sławy jak operacja „Market–Garden”. A przecież jego zamysł i znaczenie dla frontu wschodniego było podobne. Co więcej, w ostatecznym rozrachunku Stalin nie był niezadowolony. Napór od południa zmusił Hitlera do przerzucenia tam znacznych sił odwodowych. Manewr ten znacząco ułatwił Żukowowi marsz na Berlin. Kamen Nevenkin opowiada historię natarcia na Budapeszt w sposób żywy i fascynujący. Korzysta przy tym z wielu niepublikowanych wcześniej dokumentów – niemieckich i sowieckich. W tym także z tych dokumentów niemieckich, które dostępne są wyłącznie w archiwach rosyjskich. Dynamicznemu tekstowi towarzyszy bardzo wiele nieznanych dotąd fotografii. To najlepsze, co może mieć do zaoferowania historia wojskowości na szczeblu operacyjnym. Ta żywa opowieść znajduje oparcie w jasnych i czytelnych mapach, jakże potrzebnych do tego, by nieco rozwiać tę mgłę i wyjaśnić czytelnikowi, co rzeczywiście wydarzyło się na polu bitwy i dlaczego. – David M. Glantz, autor Czerwonej burzy nad Bałkanami

49,90 zł
32,99 zł

Rabat 33,9%
oszczędzasz 16,91 zł

24
Z najlepszymi życzeniami śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z najlepszymi życzeniami śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Zwykłe życie. Niezwykła śmierć. Margaret Parsons – dbająca o męża i swój ukochany ogród gospodyni domowa ze spokojnego miasteczka Kingsmarkham – nie wyróżnia się absolutnie niczym szczególnym. Jednak z jakiegoś powodu zostaje ona brutalnie zamordowana, a jej zwłoki porzucone w pobliskim lesie. Nie mając żadnych sensownych wskazówek i wiedząc o życiu ofiary tylko tyle, że było nudne, nadinspektor Wexford rozpoczyna śledztwo, w wyniku którego odkrywa mroczną tajemnicę Margaret – kolekcję rzadkich książek, z których każda ma dedykację napisaną przez kochanka podpisującego się jako „Doon”. W miarę rozwoju postępowania Wexford zagłębia się w przeszłość zarówno Margaret Parsons, jak i całej lokalnej społeczności. Kim jest tajemniczy Doon? I czy w odpowiedzi na to pytanie kryje się rozwiązanie pierwszej sprawy kryminalnej Wexforda? Ruth Rendell to prawdopodobnie najlepsza autorka kryminałów na świecie! – Ian Rankin

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

25
Bad Things. Tristan i Danika. Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Things. Tristan i Danika. Tom I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

Jeśli czytałaś o losach burzliwego, podniebnego romansu Bianki i Jamesa z bestsellerowej trylogii W przestworzach, poznałaś już Tristana i Danikę: niegrzecznego młodzieńca i poukładaną, miłą dziewczynę, która z całą pewnością powinna się trzymać z daleka od złych chłopców. Danika miała przecież dość problemów do rozwiązania w codziennym życiu. To, przez co kiedyś przechodziła, powinno sprawić, że przenigdy nie pozwoli sobie na ryzykowny związek. Jednak wszystkie żelazne zasady Daniki stopiły się niczym wosk, gdy któregoś dnia jej pracodawca – i dobry przyjaciel – przyprowadził Tristana. Przeczytaj powieść o miłości szalonej i nieprzewidywalnej jak rollercoaster! Ekstazę od rozpaczy dzielą zaledwie sekundy!

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

26
Lady Bird. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady Bird. DVD
Greta Gerwig, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.10

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki. Materiały dodatkowe: • Filmując „Lady Bird”. Komentarz scenarzystki i reżyserki Grety Gerwig oraz operatora Sama Levy’ego

40,00 zł
38,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

27
Lady Bird. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady Bird. Blu-ray
Greta Gerwig, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

80,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

28
Model samolotu F-15C Eagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model samolotu F-15C Eagle
Italeri
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Przedstawiamy model amerykańskiego wojownika działającego w każdych warunkach pogodowych, którego celem jest uzyskanie i utrzymanie przewagi w powietrzu. F-15 Eagle został opracowany w 1970 roku, aby zapewnić Siłom Powietrznym USA nowoczesnego i niezwykle potężnego wojownika. F-15C jest nowoczesną wersją i jest obecnie wykorzystywany głównie przez US Air Force, US Gwardii Narodowej i Sił Powietrznych w różnych krajach, takich jak Japonia, Izrael i Arabię ​​Saudyjską. F-15 wziął udział w wojnie w Zatoce w 1991 roku i był w stanie zagwarantować wyższość lotniczą sił koalicyjnych. Był to najskuteczniejszy wojownik z imponującą liczbą zestrzelonych samolotów wroga. Długość modelu: 27.0 cm

87,90 zł
79,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,79 zł

29
Modnie i wygodnie. Czyli jak trampki weszły na salony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modnie i wygodnie. Czyli jak trampki weszły na salony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Czy w trampkach można iść na wielką galę? Czy legginsy powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety? Czy w bluzie z kapturem można być dobrze ubranym? Czy T- shirt można nosić w każdym wieku? Czy trzeba być fashionistką, aby dobrze wyglądać? Jak to, co wygodne, stało się modne? Adidasy do eleganckiej spódnicy, dresowe spodnie do klasycznego trenczu? Dziś wszystko jest możliwe, a największym wyzwaniem mody XXI wieku jest połączenie tego, co komfortowe z tym, co ultra kobiece. Miękkie, naturalne materiały, niekrępujące ruchów fasony to znaki rozpoznawcze sportowego szyku, stylu który podbił serca kobiet na całym świecie. Grażyna Olbrych i Dagmara Radzikowska odsłaniają świat, w którym bycie trendy nie oznacza dostosowania się do wizji haute couture, lecz sięgnięcie po proste, sportowe projekty. Bądź częścią wielkiej modowej rewolucji! Grażyna Olbrych – dziennikarka modowa, wieloletnia redaktor naczelna Cosmopolitan i Glamour. Twórczyni ekskluzywnego internetowego magazynu poświęconego trendom Vumag.pl. Współwłaścicielka marki Rekh&Datta. Dagmara Radzikowska – stylistka, osobisty doradca do spraw wizerunku, trendsetterka. Bawi się modą i potrafi ją oswoić. Pracowała dla luksusowych magazynów, takich jak „Glamour”, „Twój Styl”, „Viva”, „Elle”. Jej motto brzmi: „ubranie to nie przebranie”.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

30
Sportowe potyczki. Niech żyje futbol! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sportowe potyczki. Niech żyje futbol!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Oto historyczna chwila – przed wami książka, dzięki której będziecie mogli wziąć udział w piłkarskich rozgrywkach! Nie przeszkodzi wam w tym ani brzydka pogoda, ani brak boiska czy piłki. Bawcie się w parach lub drużynowo. Czekają na was liczne wyzwania: • labirynty, • wykreślanki, • kalambury, • krzyżówki, • znajdowanie różnic, • żonglowanie... Aby zwyciężyć, trzeba poznać reguły, słuchać wskazówek trenera oraz wykazać się szybkością i strategicznym myśleniem! Ołówki w dłoń... i niech zwyciężą najlepsi!

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

31
Zabawne rymowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawne rymowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

W książce znalazły się zabawne wierszyki, rymowanki i wyliczanki. Towarzyszą one maluchom w ich zabawach. Niektóre z nich bawiły już ich rodziców, a nawet dziadków, gdy byli dziećmi. Piękne, niesamowicie kolorowe ilustracje uprzyjemnią lekturę i pobudzą dziecięcą wyobraźnię.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

32
Kobiety w blasku słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety w blasku słońca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.27

Kolejna propozycja autorki bestsellerowej powieści Pod słońcem Toskanii – pełna ciepła, wzruszeń, przepysznych opisów miejsc, potraw i przyjaźni. Frances Mayes z charakterystyczną dla siebie czułością tka historię czterech kobiet, które – wcześniej sobie obce – budują silną więź, odkrywając razem piękno Włoch. Przed upływem najbardziej wyjątkowego roku w życiu każdej z nich, wszystko ulegnie zmianie. Na zawsze. Obserwując z tarasu trzy Amerykanki, które wnoszą bagaże do kamiennej willi położonej niżej na zboczu wzgórza, ich rodaczka zadaje sobie pytania: Kim są i co je sprowadza do tego toskańskiego miasteczka daleko od domu? Czy odnajdą to, czego tu szukają? Kit Raine, amerykańska poetka i pisarka mieszkająca na stałe w Toskanii, zbiera materiały do biografii swojej bliskiej przyjaciółki, której skomplikowana osobowość wciąż kładzie się cieniem na jej życiu. Proces ten przerywa przybycie Julii, Camille i Susan. Trzy kobiety połączyła niedawno spontaniczna przyjaźń o mocy wyrywającej korzenie i zmieniającej kierunki życiowych ścieżek. Susan, najodważniejsza z nich, namówiła pozostałe do szalonego pomysłu wynajęcia pięknej ogromnej willi w Toskanii, na przekór wszelkim stereotypom o statecznych emerytkach. Chociaż żadna z nich nie ma pojęcia o kulturze kraju, w którym się znalazły, nowo odkryta żądza przygód napawa je odwagą, apetytem na życie oraz determinacją, by czerpać z niego to co najlepsze. Tylko w jaki sposób? Mogą liczyć na pomoc Kit – pod jej łagodnym wpływem, trzy nowicjuszki rzucają się w wir włoskich przyjemności, realizują dawno zapomniane pasje i ambicje. Skutki są drastycznie nieprzewidywalne. „Urokliwe opisy kolorów, smaków, miejsc turystycznych we Włoszech, ogrodów, ręcznego czerpania papieru, poezja narratorki Wszystko to sprawia, że warto sięgnąć po tę książkę. O każdej porze roku”. – „Kirkus” „Czy to Południe Stanów Zjednoczonych czy Włochy, Frances Mayes zaprasza nas do domu, gdzie króluje bujna przyroda i wyostrzają się wszystkie zmysły. Kobiety w blasku słońca to zarazem podróż emocjonalna, wciągająca opowieść o zapadających w pamięć kobietach w przejściowym okresie życia. Towarzyszymy im, gdy żeglują po morzu zmian. To doskonała powieść o pisaniu, gotowaniu i życiu”. – Jill McCorkle, autor książki Life After Life „Powieść Frances Mayes o ucztach i przyjaźniach czterech Amerykanek na tle toskańskiej wsi to radość dla zmysłów i szansa dla nas wszystkich na dostrzeżenie nowych możliwości. Kobiety w blasku słońca jest jedną z tych książek, które się smakuje powoli – zostawia otwarte na stoliku, by czytać te same ustępy kilka razy”. – Nancy Thayer, autorka książki Czas przypływu „Frances Mayes przeszła samą siebie. Książka jest przepiękna stylistycznie, wspaniałe konstrukcje zdań kojarzą się z architekturą, którą tak sprawnie opisuje. Czuję się, jakbym wróciła z Włoch. Co ważniejsze, mam wrażenie, jakby te kobiety – ich mężczyźni i dzieci – wciąż przechadzali się po zakamarkach mego umysłu”. – Lee Smith „Frances Mayes wydaje się posiadać na własność toskańskie słońce. Jej powieść jest uroczą, kameralną podróżą zabarwioną przyjaźnią, stratą i nadzieją. Wszystko to na tle nieskończonego piękna toskańskich krajobrazów. Ukojenie i wybaczenie, dostępne wyłącznie dzięki wyprawie do Włoch. Che bella!” – Adriana Trigiani, autorka książki W stylu Valentine „Kobiety w blasku słońca olśniewają egzotycznym czarem Włoch. Tym razem widzianych oczami trzech Amerykanek, które muszą nauczyć się rozstawać z przeszłością, aby w pełni docenić nową kulturę, przyjaźnie i życiowe szanse. Zachwycająca lektura!” Mary Alice Monroe, autorka książki Letni wiatr

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

33
Będziesz na to patrzył - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będziesz na to patrzył
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Rodzina Barczów – zwyczajni ludzie, zwyczajne życie. Marek – lekarz, Elwira – tłumaczka, i ich piętnastoletnia córka Marta – ładna, zdolna, dobrze wychowana. Jeśli ktoś ma swoje słabości, bez problemu ukrywa je przed innymi, bo nie są to grzechy śmiertelne. Romans, zdrada – z czasem takie problemy rozwiązują się same. Więc dlaczego z jasnego nieba uderza nagle grom? Początkiem koszmaru jest anonimowy list do Marka: „Będziesz na to patrzył!”. Szczęśliwe życie zamienia się w zły sen – i rozpoczyna się wyścig z czasem. Skąd pojawiło się zagrożenie, stawiające pod znakiem zapytania byt rodziny? Co kieruje sadystycznym prześladowcą? Jak daleko się on posunie? Marek staje do nierównej walki. Szuka przyczyn swego upadku. Nie wie, czy ma za przeciwnika psychopatę czy ostatniego sprawiedliwego. Nie wie, kto zawinił, komu i w czym. Niczego nie wiadomo, a tymczasem jakby wszystko się sprzysięgło przeciw niemu. Brak odpowiedzi, brak sposobu i czasu, żeby je znaleźć, a tymczasem wali się cały świat! Prześladowca cierpi, nie zna więc litości. Magda Rem urodziła się w Koninie, ale od lat mieszka w Anglii. Wyjechała tam z rodzicami jako nastolatka w 1999 roku. Założyła polsko-angielską rodzinę, pracuje jako grafik komputerowy, a powieści – czytane przez nią, teraz zaś także przez nią pisane – stanowią jej sposób na codzienny kontakt z językiem ojczystym, bo w Polsce bywa rzadko. Uważa, że o człowieku i jego wrodzonych dobrych skłonnościach więcej mówią ludzkie zbrodnie niż zacne uczynki. To brutalny kontrast sił i zamiarów sprawia, że życie ludzkie bywa rozpaczliwie dramatyczne. Żeby o tym opowiedzieć, trudno sobie wymarzyć lepszy gatunek od thrillera.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

34
Panny i wdowy. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panny i wdowy. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic – od powstania styczniowego, aż do upadku komunizmu – za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością, ale zawsze pozostaje jedno – dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady, w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii. W 1 tomie: rok 1864, Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko – obowiązki wobec rodziny, męża, dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian, prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem, ale ich szczęście trwa krótko. Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. Hiszpańskie oczy, Listy miłości, Miłośnicę – fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – Mój przyjaciel zdrajca, Księżyc nad Zakopanem, a w ostatnich latach Drzwi do piekła, Dom na krawędzi, Wariatkę z Komańczy, Bohaterowie są zmęczeni i Dziesięć godzin. Jej książki zostały wydane w 23 krajach, w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

35
Si (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Si (Deluxe Edition). CD
Andrea Bocelli, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Album Andrei Bocellego - najpopularniejszego tenora świata, zdobywcy m.in. Złotego Globu, 7 Brit Awards i 7 World Music Awards. Artysta ma na na swoim koncie sprzedaż ponad 80 mln płyt!

69,90 zł
68,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,40 zł

36
Zadania ze smokiem Maciusiem dla pięciolatków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania ze smokiem Maciusiem dla pięciolatków
Dostępny
3 szt.

„Zadania ze smokiem Maciusiem” to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki specjalnie dobranym zadaniom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz grafomotorykę. Dodatkowo zamieszczone w zeszytach naklejki pozwalają rozwinąć zręczność manualną.

12,53 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,54 zł

37
Kredziarz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredziarz. Audiobook
C.J. Tudor, Czarna Owca
Dostępny
7 szt.

To Kredziarz podsunął dwunastoletniemu Eddiemu pomysł, by porozumiewać się z przyjaciółmi za pomocą rysunków kredą. To był ich kod, do czasu gdy symbole doprowadziły ich do ciała dziewczynki. Wtedy zabawa się skończyła. Trzydzieści lat później Ed dostaje kopertę. Znajduje w niej tylko kawałek kredy i rysunek człowieka z pętlą na szyi. Zdaje sobie sprawę, że gra sprzed lat nigdy się nie skończyła… Książka w formie audiobooka w interpretacji Marcina Hycnara.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

38
Wóz strażacki Florka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wóz strażacki Florka
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Dzielny strażak Florek i jego wielozadaniowe autko są gotowi do działania! Słonika można wyjąć z pojazdu i dowolnie przekręcać jego głowę, rączki i nóżki, które przy poruszaniu wydają zabawny, terkoczący dźwięk. Naciśnij na biały element znajdujący się z tyłu samochodziku, a pojedzie on do przodu, wydając ostrzegawcze, realistyczne dźwięki i błyskając światełkiem. Kiedy umieścisz Florka w wozie strażackim i naciśniesz na niego, usłyszysz wesołą piosenkę.

45,20 zł
39,78 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,42 zł

39
Oblicza przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza przeszłości
Dostępny
15 szt.

Jednym z przejawów tej sytuacji jest zasadniczy brak ujęć syntetycznych czy podręcznikowych metodologii i/lub teorii historii. Wszystkie bodaj prace, które do tego nurtu można zaliczyć, są nie tyle syntetyzujące uznaną, ustabilizowaną wiedzą, ile raczej eklektyczną prezentacją różnorodności nurtów, stanowisk, szkół bądź to suwerennymi, autorskimi ujęciami subiektywnie podstawowych zagadnień. […] Nie da się studentowi czy adeptowi metodologii historii wskazać pracy, która mogłaby mu podręcznikowo ukazać jej rudymentarne zagadnienia i pole problemowe. Pozostaje więc początkującemu, pod okiem doświadczonego badacza, krok po kroku wytrwałe poszukiwanie własnego wyobrażenia dziedziny i partykularnej w niej swej kompetencji. Napotka on na swej drodze klasyczne prace, ale i nie raz, jak my wszyscy, pobłądzi na niej, trawiąc czas na czytanie prac wtórnych czy przyczynkarskich. Budując swą warsztatową umiejętność i samodzielność w reinterpretowaniu tradycji, nie raz zazna zwątpienia na tej drodze. Autorskie klasyczne wizje historii, w tym te, które znajdywane są w twórczości wybitnych historyków, filozofów historii czy humanistów tout court powstają często także w wyniku wysiłku rekonstruującego interpretatora. Trzeba więc je odnajdywać i na nowo ujmować. Zatem zadaniem reflektujących nad historią jest to „prezentystyczne” wykorzystywanie zasobów myśli, intuicji i bodaj mimowolnych konsekwencji obrazów świata powstających w humanistycznej refleksji, dla których historyczność bywa jedynie towarzyszącą, choć jak się zdaje niezbywalną składową. „Prace zamieszczone w tym tomie, są świadectwem tej sytuacji. Czy będą one pomocne w poszukiwaniu kompetencji w nad historią, oceni czytelnik. W tomie tym znajdzie zestaw tekstów o twórczości Jerzego Topolskiego. Rozliczenie z nią będzie trwać. Klasycy bowiem taką mają właściwość, że zaprzątają uwagę następnym pokoleniom”. – prof. dr hab. Wojciech Wrzosek (fragment Przedmowy)

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

40
Galopujący kowboj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galopujący kowboj
Dumel Discovery
Dostępny
41 szt.

Galopujący kowboj z pewnością ucieszy każdego małego chłopca. Został wykonany z dbałością o detale. Szczegóły: • uruchamia się po naciśnięciu kapelusza, • konik wydaje realistyczne odgłosy, • porusza się w rytm wesołej melodii, • posiada efekty świetlne. Zasilanie: 2 baterie AAA

63,71 zł
56,06 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,65 zł

41
Pistolet Mega Gun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet Mega Gun
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

Pistolet zachęcający do zabawy kolorową obudową. Zawiera amunicję na 8 strzałów.

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

42
Żyrafa Ola. Zestaw przedszkolaka. 4-latki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyrafa Ola. Zestaw przedszkolaka. 4-latki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

„Żyrafa Ola i przyjaciele” to program wychowania przedszkolnego, który poprzez zabawę i spontaniczne doświadczanie, przygotowuje dzieci do pierwszych kroków w szkole podstawowej. Pakiet przygotowany w oparciu o koncepcję porozumienia bez przemocy uwrażliwia przedszkolaki na innych, uczy je empatii, ale daje również doskonale narzędzia dla nauczyciela, które są wsparciem na każdy dzień w pracy z dziećmi w ciągu roku. Dzieciom i nauczycielom towarzyszy przemiła bohaterka, która z pewnością zyska ich akceptację. Pakiet „Żyrafa Ola i przyjaciele” jest wynikiem pracy polskiego zespołu autorskiego, z zachowaniem praktyk i doświadczeń międzynarodowych. Dominującą rolę w przygotowaniu odegrali Państwa Koledzy i Koleżanki z całej Polski – metodycy, nauczycielki wychowania przedszkolnego, doradcy i psycholog. W skład naszego zespołu wchodzą przede wszystkim nauczyciele-praktycy, którzy codziennie w swej pracy zawodowej edukują i wychowują swoich podopiecznych. To dzięki nim „Żyrafa Ola i przyjaciele” zawiera optymalną ilość zróżnicowanego materiału, rozłożonego odpowiednio na każdy tydzień nauki i zabawy z dziećmi. Zawarte w książce dla nauczyciela scenariusze pracy obejmują kompleksowy materiał do pracy z dziećmi. Nauczyciele będący na początku swej drogi zawodowej docenią szczegółowe rozplanowanie dnia pracy z przedszkolakami, zaś doświadczeni pedagodzy mogą w pełni skorzystać z naszych propozycji, ale również potraktować je jako wskazówki i materiały, które kolejnymi pomysłami wzbogacą ich pracę. Z pewnością wszystkim spodobają się piosenki towarzyszące kursowi. Każda z nich posiada osobno nagraną linię melodyczną oraz dołączony zapis nutowy – będą towarzyszyć dzieciom na długo po opuszczeniu murów przedszkola. Współczesny przedszkolak powinien być traktowany jako istota społeczna, komunikująca się z innymi i nabywająca cech, które będą kształtować jego późniejsze relacje z innymi. Dlatego w naszym programie propagujemy język otwartości i zrozumienia, który zachowując szacunek dla innych, pozwala lepiej wyrazić swoje potrzeby, jest dla dzieci wsparciem i pozwala im lepiej osiągnąć zamierzone cele. Jesteśmy pewni, że z Państwa doświadczeniem i zapałem oraz naszym kompleksowym wsparciem Państwa pracy, rozpoczynające swoją edukację przedszkolną maluchy po zakończeniu swojej przygody z przedszkolem będą w pełni ukształtowanymi, gotowymi do pójścia do szkoły uczniami, przygotowanymi do dalszych sukcesów w szkole.

85,00 zł
65,00 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 20,00 zł

43
Kapiszony 200 strzałów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapiszony 200 strzałów
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Zestaw kapiszonów, pozwalających oddać 200 strzałów.

8,20 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,21 zł

44
Strzelba Utah Western - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelba Utah Western
Sohni-Wicke
Dostępny
87 szt.

Strzelba jak z westernu zachwyci chłopców. Ma 75.6 cm długości.

45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

45
Over And Over And Over, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Over And Over And Over, LP
Jack White, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Jack White, a właściwie John Anthony Gillis, znany także jako Jack White III to amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista polskiego pochodzenia, a także producent muzyczny oraz okazjonalnie aktor, najbardziej znany jako gitarzysta i wokalista zespołu „The White Stripes”. Lista utworów: Strona A: 1. Over and Over and Over Strona B: 1. Everything You've Ever Learned

32,90 zł
30,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,63 zł

46
Dead Cross, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dead Cross, LP
Dead Cross, Mystic Production
Dostępny
15 szt.

Lista utworów: 1. Skin of a Redneck 2. My Perfect Prisoner 3. Shillelagh (Panicker Remix) 4. Church of the Motherfuckers (Planet B Remix)

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

47
1922, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1922, CD
Mike Patton, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Mike Patton, a właśiwie Michael Allan Patton to amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny i aktor. Mike Patton znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w rockowej grupie muzycznej „Faith No More”. Wcześniej był członkiem awangardowej formacji „Mr. Bungle”. Lista utworów: 1. No Grave For Mama 2. Mea Culpa 3. Sweetheart Bandits 4. Death Of A Marriage 5. Murder Is Work 6. Omaha 1930 7. Farewell Note 8. Thick As Thieves 9. Cornfield-(Vertical) 10. Mea Culpa 2 11. Elphis 12. Magnolia Hotel 13. We'll Send Her To Heaven 14. I'd Come To Hate Her 15. Cornfield-(Horizontal) 16. Secrets Only A Dead Woman Could Know 17. Dead Woman's Secrets 18. Problem Wife 19. The Deed Is Done 20. The Conniving Man 21. Sweetheart Bandits 2: We'll All Get Caught

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

48
Strzelba Arizona Western - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelba Arizona Western
Sohni-Wicke
Dostępny
9 szt.

Strzelba jak z prawdziwego westernu! Zawiera amunicję, pozwalającą oddać 8 strzałów.

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

49
Bright Starts. Grzechotka Oball Clicky Twister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bright Starts. Grzechotka Oball Clicky Twister
Kids2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.05

Grzechotka Oball Clicky Twister została zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, angażując podczas zabawy zmysł dotyku, słuchu oraz wzroku i przyczyni się do zwiększenia umiejętności motorycznych malucha. Każdego dnia na twojego malucha czekają zupełnie nowe przygody. Grzechotka Oball Clicky Twister ma wiele atrakcji do zaoferowania i sprawi, że maluch nie będzie się nudził! Potrząsając zabawką usłyszy dźwięk szumiących kuleczek, a jaskrawe kolory przyciągną jego wzrok. Kształt i długość węża można dowolnie modyfikować dzięki odpinanym elementom. Unikalna konstrukcja Oball sprawia, że zabawka jest odpowiednia również dla najmłodszych użytkowników, którzy dopiero uczą się chwytania przedmiotów i trzymania ich w małych dłoniach. Wszystkie elementy zestawu zostały wykonane z wysokiej jakości materiału bezpiecznego dla dzieci. Wymiary: 18.8 x 10.67 x 5.08 cm

37,90 zł
36,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

50
Rewolwer Super Cowboy Western - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwer Super Cowboy Western
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.28

Rewolwer jak z prawdziwego westernu! Pobaw się w szeryfa lub kowboja. Ten metalowy rewolwer ma długość 23.0 cm. Pasują do niego kapiszony 12-shot Wicke Lucky Luke. Do zestawu dołączono amunicję, dzięki której można oddać aż 12 strzałów.

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

51
Zakopane i okolice. Mapa turystyczna, skala 1:15000, 1:60000, wydanie VII - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane i okolice. Mapa turystyczna, skala 1:15000, 1:60000, wydanie ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Jest to praktyczna mapa turystyczna dla zwiedzających Zakopane, Tatry i Podhale. Jedna strona zawiera mapę okolic Zakopanego (Tatry i fragment Podhala) w skali 1:60 000 z zaznaczonymi szlakami turystycznymi oraz wybranymi atrakcjami turystycznymi. Obok opisy tych atrakcji wraz z fotografiami. Na drugiej zamieszczony został plan Zakopanego (1:15 000) ze spisem ulic oraz niewielki przewodnik opisujący atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia w stolicy polskich Tatr.

7,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

52
Sylvanian Families. Przedszkolna toaleta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Przedszkolna toaleta
Epoch, Sylvanian Families
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ten zestaw zachwyci wszystkich fanów Sylvanian Families. Pozwól maluchom odświeżyć się przed zajęciami w tej uroczej leśnej łazience przeznaczonej dla brzdąców. Zawartość opakowania: • moduł z umywalką i dwoma kranami, • moduł z toaletą i pisuarem. Wymiary opakowania: 10.0 x 16.0 x 6.0 cm

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

53
Cole. Tom 1. Tylko twój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cole. Tom 1. Tylko twój
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Gorący playboy i milioner, który może być kimś więcej niż tylko letnim romansem To miała być wymarzona podróż poślubna. Turkusowa woda, spacery w blasku księżyca, gorące słowa i gorące chwile z ukochanym mężczyzną. Do pięknego obrazka zabrakło tylko… pana młodego. Sydney zerwała z narzeczonym dwa miesiące przed ślubem. Nie zamierza jednak rezygnować z zaplanowanego wyjazdu i wyrusza z przyjaciółką na wakacje. Na miejscu poznaje Jacka, z którym spędza kilka upojnych i niezobowiązujących chwil. Sydney nie spodziewa się, że letni flirt przerodzi się w coś więcej. Jednak Jack jest typem faceta, o którym niełatwo zapomnieć. To zdecydowanie historia w stylu Greya i Crossa z seksownym milionerem, który nie ma zamiaru się ustatkować i który ma swoje sekrety i przeszłość, która za nim podąża. – Smitten, Goodreads.com Vi Keeland – bestsellerowa autorka literatury erotycznej. Jej książki zawsze znajdują się w czołówkach rankingów „New York Timesa”. Powieści Keeland sprzedały się w liczbie ponad miliona egzemplarzy i trafiły na ponad 50 list bestsellerów. Zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Autorka mieszka w Nowym Jorku z mężem i dziećmi, gdzie przeżywa swoje „i żyli długo i szczęśliwie” z mężczyzną, którego poznała, gdy miała 6 lat.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

54
Musik Von Harmonia, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musik Von Harmonia, CD
Harmonia, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Watussi 2. Sehr kosmisch 3. Sonnenschein 4. Dino 5. Ohrwurm 6. Ahoi 7. Veterano 8. Hausmusik

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

55
Rewolwer Bonny Agent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwer Bonny Agent
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Rewolwer jak prawdziwego szeryfa z westernu! Zabawka spodoba się wszystkim chłopcom. Produkt ma rączkę dostosowaną do ręki dziecka, co ułatwia zabawę. Do rewolweru pasują kapiszony 12-shot Wicke (nie załączone do zestawu). Długość: 23.8 cm

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

56
Rewolwer Texas Rapido - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwer Texas Rapido
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.01

Rewolwer jak z westernu! Posiada rączkę dostosowaną do ręki dziecka, dzięki czemu ułatwia zabawę.

53,90 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

57
Rewolwer Olly Agent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolwer Olly Agent
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.10

Mały rewolwer idealny dla agenta! Wykonany z metalu, z dostosowaną do ręki dziecka rączką. Dołączono do niego 8 nabojów.

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

58
Pistolet Rodeo na taśmę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet Rodeo na taśmę
Sohni-Wicke
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

Rewolwer idealny na rodeo! Wykonany z metalu, z dostosowaną do ręki dziecka rączką. Dołączono do niego taśmę, dzięki której oddać można aż 100 strzałów.

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

59
Rosyjskie poszukiwania sensu i celu... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,40 zł
31,78 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,62 zł

60
Między erosem a agape - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

61
Prawdy w polityce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

62
Obrazy władzy we współczesnej kulturze rosyjskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

63
Spełniona obietnica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

64
Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu
Dostępny
1 szt.

W ciągu ostatnich lat to najważniejsza publikacja o Ojcu Pio. Wydawało się, że wiemy o nim już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości. Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum. Podczas przesłuchań Ojciec Pio sam „pisze” na żywo swoistą autobiografię, odkrywającą przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał. To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio skrupulatnie bada rany. Protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, zaskakuje swoimi wnioskami. Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, nieznane nawet podczas procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI – są w tej książce po raz pierwszy publikowane w całości. ks. Francesco Castelli - autor książkiPrzesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu”, jest historykiem zatrudnionym w Postulacji Sprawy Beatyfikacji i Kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Wykłada historię Kościoła współczesnego w Wyższym Instytucie Nauk Religijnych (I.S.S.R.) „Romano Guardini” w Taranto. Jest dyrektorem archiwum diecezji Taranto oraz biblioteki I.S.R.R. Guardini oraz członkiem komitetu naukowego czasopisma „Fides et Ratio”. Współpracuje z wieloma pismami historycznymi i religijnymi. W ostatnim czasie odkrył i opublikował opatrzony historycznym komentarzem ostatni list bpa Karola Wojtyły do Ojca Pio z Pietrelciny.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

Wróć do góry