hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.06.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5 (Krystyna Zarzycka, Piotr Zarzycki), na drugim Przygody Fenka. Tęsknota (Magdalena Gruca). Kolejny produkt to Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej (Marcin Braun, Jacek Lech, Marek Pisarski) oraz Przygody Fenka. Miejsca. Teatr (Magdalena Gruca).
1
Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5
Dostępny
185 szt.

Książka zawiera zadania o różnym stopniu trudności, zarówno dla uczniów słabszych, jak i uzdolnionych. Każdy dział kończą: • praca badawcza, • zadania rachunkowe, • łamigłówki, • test sprawdzający. Zbiór zadań jest dostosowany do nowego podręcznika dla 5 klasy szkoły podstawowej, zgodnego z podstawą programową z 2017 r.

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

16 osób kupiło
2
Przygody Fenka. Tęsknota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Tęsknota
Dostępny
99 szt.

Czy wiecie, czym zajmuje się tata Fenka? Nasz bohater uważa, że to bardzo ciekawa praca i uwielbia mu towarzyszyć. Czasem jednak obowiązki taty sprawiają, że chłopcu jest bardzo przykro i strasznie tęskni... Może wspólnie wymyślimy, jak go pocieszyć?

9,95 zł
6,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 2,96 zł

10 osób kupiło
3
Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny
977 szt.

Książkę wyróżnia innowacyjna konstrukcja rozdziałów. Każdy z nich jest podzielony na 4 części: • „Przypomnij sobie” – zawierającą proste ćwiczenia powtórzeniowe, • „Poćwicz” – obejmującą zadania, które pomagają opanować umiejętności z danego działu, • „Pomyśl” – wypełnioną zadaniami na zastosowanie, problemowymi oraz wymagającymi opracowania własnej strategii, • „Sprawdź się” – będącą krótkim testem z kilkoma zadaniami.

25,40 zł
22,35 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,05 zł

7 osób kupiło
4
Przygody Fenka. Miejsca. Teatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Miejsca. Teatr
Dostępny
90 szt.

Fenek razem z panią Pandą i kolegami z przedszkolnej grupy odwiedzą dziś bardzo szczególne miejsce. Pełno tam świateł, dekoracji, jest też wspaniała czerwona kurtyna, a co najważniejsze: prawdziwi aktorzy! Czy byliście tam kiedyś?

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

5 osób kupiło
5
Matematyka z plusem. Klasa 8. Ćwiczenia podstawowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 8. Ćwiczenia podstawowe
Dostępny
892 szt.

Książka pomaga uczniom opanować podstawowe umiejętności i nadrobić możliwe braki w wiedzy, a nauczycielom ułatwia wyrównanie poziomu klasy.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
6
Język polski. Klasa 8. Nauka o języku, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Klasa 8. Nauka o języku, część 2
Dostępny
116 szt.

Nauka o języku dla klasy 8 to kontynuacja systematycznego kursu wiedzy o języku rozpoczynającego się w klasie 4. Zeszyty realizują materiał określony w nowej podstawie programowej. Zadania z zeszytów Nauka o języku są funkcjonalne i koncentrują się na rozwijaniu niezbędnych umiejętności praktycznych. Są pomysłowe i atrakcyjne, dzięki czemu wpływają na motywację uczniów do nauki gramatyki i rozwijania sprawności językowej. Nauka o języku może być uzupełnieniem dowolnie wybranego podręcznika.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
7
Pęknięta korona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pęknięta korona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Kraków, rok 1273 Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. W śledztwo angażuje się brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor, mający za sobą dochodzenia w Prowansji oraz Italii przeciwko katarom i waldensom. U boku mnicha staje dwóch rycerzy z Małopolski − Jaksa, pogrążony w dekadencji członek zasłużonego rodu Gryfitów, oraz Lambert z Myślenic, szlachcic drobnego znaku, a zarazem wybitny fechmistrz. Dawni kompani szybko natrafiają na ślady wiodące do ruin owianego złą sławą zamku Lemiesz. Poszukiwania zabójcy zostają jednak przerwane przez doniesienie o kolejnym zgonie. W zgorzałym dworze pewnego magnata zostaje odkryte ciało zwęglonego rycerza – zginął w czasie odprawiania pogańskiego rytuału przed obrazem, którego nawet ogień nie odważył się tknąć. Rozpoczyna się awanturnicza przygoda, prowadząca towarzyszy prosto w cień doliny mieczy. Teraz mogą ufać już tylko sobie nawzajem.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
8
Przygody Fenka. Emocje 2. Wyrzuty sumienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Emocje 2. Wyrzuty sumienia
Dostępny
100 szt.

Czy zdarzyło wam się kiedyś skłamać? Fenek wie, że nie powinien tak robić, jednak tym razem coś poszło nie tak i okłamał swojego tatę. Czy tata będzie bardzo zły? Czy Fenek naprawi swój błąd i powie prawdę? Przekonacie się tym sami!

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

3 osoby kupiły
9
Mowa tatuażu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa tatuażu
Dostępny
14 szt.

Termin „tatuaż” wywodzi się z języka polinezyjskiego („tatau” – dosłownie: zostawić ślad – znak, malowidło) i został przywieziony, i po raz pierwszy użyty w relacji z podróży dookoła świata, przez angielskiego podróżnika Jamesa Cooka w 1773 roku. W 1873 roku został wprowadzony do słownika języka francuskiego, jako tatouage. W Biblii Marcina Lutra z 1534 roku można znaleźć wyraz stygmat, a w XVII wieku pojawiły się takie określenia, jak grafizm, hieroglif czy piętno. Późniejsze nazwy były przyjmowane w pewnych środowiskach, np. przestępczych. W zakładach penitencjarnych tatuaż jest nazywany: wzorem, wzorkiem, dziargą, dziarganką, grawerką, haftem, kalką, malowanką, malunkiem, obrazem. Sam proces tatuowania nazywany jest analogicznie: dziarganiem, grawerowaniem, haftowaniem, malowaniem, rysowaniem, kłuciem oraz odkuwaniem. W tym specyficznym środowisku także sposoby tatuowania są różne: skórę nakłuwa się lub nacina, drapie czy też wciera się różne substancje po wcześniejszym odbiciu na ciele wzoru tatuażu. Tatuaż jest jedną z najstarszych form dekorowania własnego ciała, stosunkowo łatwo dostępną. Jest nie tylko kolorowym rysunkiem wykonanym na własnym ciele, lecz czymś znacznie więcej – symbolem, który ma swe korzenie sięgające daleko w przeszłość, w antykultury plemienne i pogańskie. Tatuowanie jest sposobem nadawania własnemu ciału osobistych cech, „tworzeniem z niego prawdziwego domu i świątyni dla mieszkającego w nim ducha”. Znamię, zwłaszcza gdy przyjmuje formę rysunku lub ornamentu na ciele, jest niczym pieczęć, znak lub sygnał, zaś jego najgłębsze znaczenie jest zakorzenione w symbolice blizn, jako ślad „kłów ducha”. Czym więc jest dla wielu amatorów takiego sposobu znaczenia swojego ciała?

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
10
Cykada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykada
Dostępny
35 szt.

Najnowsza książka Shauna Tana to historia cykady, pracownika biurowego, którego nikt nie ceni. Cykada pracuje w biurowcu, dzień w dzień sumiennie wykonując nudne i powtarzalne czynności. Cykada pracuje w wysoki budynek. Wprowadza dane. Siedemnaście roków. Bez chorobowe. Bez pomyłka. Tok, tok, tok! Nie ma jednak co liczyć na wdzięczność szefostwa, a współpracownicy go prześladują. Aż pewnego dnia cykada udaje się na dach wysokiego budynku, gdzie wydarzy się coś niezwykłego...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
11
Komiksowe wprowadzenie do statystyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksowe wprowadzenie do statystyki
Dostępny
8 szt.

Statystyka jest Twoją zmorą? Nieuchronnie zbliżający się egzamin spędza Ci sen z powiek? Przedstawiamy nieocenioną pomoc w nauce statystyki i ostatnią deskę ratunku dla tych, którzy próbowali już wszystkiego. Komiksowe wprowadzenie do statystyki to jasne, przejrzyste, a do tego podane z humorem kompendium wiedzy na temat wnioskowania statystycznego. Studenci znajdą w niej zobrazowane intrygującymi przykładami informacje na temat podstawowych pojęć statystyki: populacji i próby, statystyk opisowych, podstaw wnioskowania statystycznego i testowania hipotez. Dla dociekliwych Czytelników do komiksu włączono „Jaskinię Matematyków” – dodatkową część, w której Czytelnik znajdzie potrzebne wzory i objaśnienia najważniejszych pojęć.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

2 osoby kupiły
12
Przygody Fenka. Wzruszenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Wzruszenie
Dostępny
6 szt.

Czy można płakać z radości? Oczywiście! Z książeczki dowiesz się, kto i z jakiego powodu się wzruszył.

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

2 osoby kupiły
13
Nauka o języku 5. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o języku 5. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 1
Dostępny
203 szt.

Zeszyty z serii „Nauka o języku” umożliwiają przeprowadzenie pełnego systematycznego kursu wiedzy o języku w nowej szkole podstawowej. Zawierają materiał zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Ćwiczenia znajdujące się w zeszytach pomagają w rozwijaniu praktycznych umiejętności językowych, niezbędnych do prawidłowego i świadomego posługiwania się językiem polskim. Zeszyty są uniwersalne – mogą być uzupełnieniem każdego podręcznika. Pomysłowe i atrakcyjne ćwiczenia są zarazem rzeczowe i przemyślane. Dlatego z powodzeniem spełniają także ważne funkcje dydaktyczne – motywacyjną i samokształceniową.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
14
Cambridge Primary Mathematics Challenge 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Challenge 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written for the Cambridge Primary Maths Curriculum. Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written specifically for Cambridge Primary Mathematics Curriculum Stages 1 to 6. The course offers a discussion-led approach with problem-solving integrated throughout. The language is pitched to ESL learners with illustrations to support visual understanding. The Challenge Books provide extension activities for children who need more challenging activities to stretch their skills beyond the required standard for success. They include a full range of carefully levelled activities which help deepen a child?s understanding, plus helpful guidance for explaining to the learner, teacher or parent the key mathematical concepts underpinning each exercise.

36,70 zł
33,03 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,67 zł

1 osoba kupiła
15
Jaś i Janeczka 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 2. Audiobook
Annie M.G. Schmidt, Dwie siostry
Dostępny
16 szt.

Drugi tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka – czyta Jarosław Boberek – Ja będę królową – mówi Janeczka. – A ty będziesz królem. Janeczka wkłada sobie na głowę zasłonę. A potem koronę. Jaś znajduje futrzaną pelerynę. Koronę też ma. – Idziemy coś zjeść, mężu? – pyta Janeczka. – Tak się nie mówi – mówi Jaś. – Królowa tak nie mówi. Królowa mówi: „Czy wasza wysokość zechce zjeść kolację?”. – A właśnie że nie – mówi Janeczka. – Nie będę tak mówić do swojego męża. Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie – i w interpretacji Jarosława Boberka. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julka?.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
16
Przygody Fenka. Ufność. Emocje II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Ufność. Emocje II
Dostępny
54 szt.

Pani Panda przygotowała dla swoich przedszkolaków niecodzienne zadanie. Aby je wykonać, trzeba wykazać się odwagą, odpowiedzialnością i zaufaniem. Czy Fenek sobie poradzi? Przekonajcie się o tym sami!

9,95 zł
7,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 1,96 zł

2 osoby kupiły
17
3 Drużyna harcerzy im. X. J. Poniatowskiego w Warszawie 1911-1936 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
3 Drużyna harcerzy im. X. J. Poniatowskiego w Warszawie 1911-1936
Dostępny
19 szt.

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946. Przedmowa: „Oddajemy niniejsze wydawnictwo do rąk wychowanków 3 Drużyny Harcerzy im X. J. Poniatowskiego w Warszawie oraz tych wszystkich, których 25-letnia działalność tej drużyny interesuje i wierzymy, że będzie ono nie tylko miłą dla nich pamiątką, ale zarazem przyczynkiem do historii harcerstwa na terenie Warszawy. Publikacje tego rodzaju, wykorzystując materjały zawarte w archiwach poszczególnych drużyn i komend wyższych jednostek harcerskich oraz relacje żyjących kierowników harcerstwa, umożliwićby mogły w przyszłości opracowanie wszechstronnej i źródłowej historii ruchu harcerskiego na ziemiach polskich. W tym przeświadczeniu doprowadziliśmy to wydawnictwo do skutku pomimo trudności na jakie napotkaliśmy i ryzyka, że fundusze, jakie zdobędziemy, nie pokryją wydatków. Pomyślny rezultat naszych usiłowań zawdzięczamy w pierwszym rzędzie autorom oraz ich pomocnikom, którzy nie szczędząc trudów, zdołali w krótkim czasie zebrać potrzebne materiały i przygotować rękopis w wyznaczonym terminie. Ukazanie się książeczki drukiem jest zasługą życzliwego stanowiska druha Kazimierza Malcolm-Morrisa, właściciela Drukarni Nowoświeckiej, za co składamy Mu jaknajserdeczniejsze podziękowania. Za wydatną pomoc, okazaną nam przy wydaniu książki, serdecznie dziękujemy druhowi inż. Adolfowi Horkiewiczowi. Fotografie zamieszczone w tekście pochodzą ze zbiorów drużyny. Nazwisk autorów nie podajemy, gdyż w wielu razach nie dało się ustalić ich z całą pewnością. Za bezpłatne dostarczenie klisz niektórych zdjęć dziękujemy wydawnictwu »Tygodnik Ilustrowany«.” – Komitet Organizacyjny Obchodu XXV-lecia 3 Drużyny Harcerzy im. X. J. Poniatowskiego w Warszawie

24,00 zł
7,20 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
18
Anatomia funkcjonalna dla fizjoterapeutów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia funkcjonalna dla fizjoterapeutów
Dostępny
4 szt.

Poszerz swoją wiedzę na temat anatomii funkcjonalnej, aby poprawnie rozpoznawać i leczyć dysfunkcje struktur stawowych. Efektywne badanie i leczenie w fizjoterapii zależy od właściwego zrozumienia dynamiki stawów oraz funkcjonowania otaczających je mięśni. Ten dokładny przewodnik pomaga czytelnikowi nie tylko zapamiętać szczegóły anatomii, lecz także naprawdę poznać struktury i funkcje kolejnych części ciała – krążków międzykręgowych, kręgosłupa szyjnego, czaszki, kręgosłupa piersiowego, klatki piersiowej, kończyn górnych, kręgosłupa lędźwiowego, miednicy i stawu biodrowego oraz kończyn dolnych. Pozycja przydatna zarówno dla studentów fizjoterapii, jak i dla doświadczonych terapeutów.

215,00 zł
1 osoba kupiła
19
Przygody Fenka. Restauracja, miejsca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Restauracja, miejsca
Dostępny
1 szt.

Restauracja jest tylko pretekstem do wspaniałej zabawy w nakrywanie do stołu. Jak mama sobie z tym poradziła i czy Fenkowi udało się wykonać to trudne zadanie? Może dzięki tej książeczce również Twoje dziecko zacznie pomagać w nakrywaniu stołu. Powodzenia.

9,95 zł
5,47 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 4,48 zł

1 osoba kupiła
20
Język polski. Nauka o języku. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Nauka o języku. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podsta...
Dostępny
129 szt.

Nauka o języku dla klasy 8 to kontynuacja systematycznego kursu wiedzy o języku rozpoczynającego się w klasie 4. Zeszyty realizują materiał określony w nowej podstawie programowej. Zadania z zeszytów Nauka o języku są funkcjonalne i koncentrują się na rozwijaniu niezbędnych umiejętności praktycznych. Są pomysłowe i atrakcyjne, dzięki czemu wpływają na motywację uczniów do nauki gramatyki i rozwijania sprawności językowej. Nauka o języku może być uzupełnieniem dowolnie wybranego podręcznika.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
21
Vivaldi. Stabat Mater Scholl Banchini, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vivaldi. Stabat Mater Scholl Banchini, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Lista utworów: 1. I. Allegro 2. II. Adagio 3. III. Ciaccona 4. Cessate, Omai Cessate 5. Ah Ch'infelice Sempre 6. A Voi Dunque Ricorro Orridi Specchi 7. Nell'orrido Albergo Ricetto Di Pene 8. I. Largo Molto 9. II. Allegro Ma Poco Andante 10. Filiae Maestae Jerusalem 11. Sileant Zephyri 12. Sed Tenebris Diffusis 13. Stabat Mater Dolorosa 14. Cujus Animam Gementem 15. O Quam Tristis 16. Quis Est Homo 17. Quis Non Posset 18. Pro Peccatis Suae Gentis 19. Eja Mater, Fons Amoris 20. Fac Ut Ardeat 21. Amen

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

1 osoba kupiła
22
Deja Vu (All Over Again), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deja Vu (All Over Again), LP
John Fogerty, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Lista utworów: Strona A: 1. Deja Vu (All Over Again) 2. Sugar-Sugar (In My Life) 3. She's Got Baggage 4. Radar 5. Honey Do Strona B: 1. Nobody's Here Anymore 2. I Will Walk With You 3. Rhubarb Pie 4. Wicked Old Witch 5. In The Garden

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

23
Eye Of The Zombie, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eye Of The Zombie, LP
John Fogerty, Warner Music Polska
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Goin' Back Home 2. Eye Of The Zombie 3. Headlines 4. Knockin' On Your Door 5. Change In The Weather Strona B: 1. Violence Is Golden 2. Wasn't That A Woman 3. Soda Pop 4. Sail Away

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

24
Runa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Runa
Dostępny
16 szt.

Paryż, rok 1884 Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym. Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki. Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego… Niezwykły debiut: Vera Buck po mistrzowsku łączy literaturę z historią medycyny. Fascynujące tło historyczne: Paryż dziewiętnastego wieku, słynny zakład dla obłąkanych La Salpêtrière i mroczne początki psychiatrii.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

25
Max Scheler - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max Scheler
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Max Scheler jest jednym z najwybitniejszych myślicieli XX wieku. Zasłynął przede wszystkim w filozofii wartości i etyce oraz w antropologii filozoficznej, filozofii miłości i filozofii religii. Wywarł wielki wpływ na wielu myślicieli, m. in. na Dietricha von Hildebranda i Edytę Stein, a w Polsce – na Karola Wojtyłę i Józefa Tischnera, i w ogóle na kulturę XX wieku. Max Scheler, „największy moralista nowożytności” (o. J. M. Bocheński), jest twórcą fenomenologicznej etyki wartości. Na pytanie: „Co to znaczy żyć dobrze?”, etyka ta odpowiada: życie dobre polega na udzielaniu w sposób wolny adekwatnej odpowiedzi na wartości. Książka Jana Galarowicza, autora publikacji o Heideggerze, Ingardenie, Wojtyle i Tischnerze, jest poniekąd odpowiedzią na wyrażone przed laty życzenie prof. Bocheńskiego: „ogromną zasługę oddałby ludzkości ktoś, kto by zredagował mały, jasny, przykładami ilustrowany podręcznik o wartościach Maksa Schelera. Czegoś takiego nie mamy i Scheler jest praktycznie nieznany.”

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

26
Depresja. Jedzenie, które leczy. 90 przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja. Jedzenie, które leczy. 90 przepisów
Dostępny
48 szt.

Jak wspomóc ciało i umysł, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i szczęściem? Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób. Według statystyk WHO w 2017 r. na świecie cierpiało na nią około 350 mln osób. Polskie statystyki mówią o 1,5 mln osób. Jak w naturalny sposób możemy zapobiegać depresji, jak wspomagać organizm w czasie choroby? Na te pytania odpowiadają Karolina i Maciej Szaciłło, autorzy książki. Korzystając z najstarszego systemu medycznego ajurwedy oraz współczesnej dietetyki, autorzy radzą, w jaki sposób przeciwdziałać depresji, jak podnieść życiową energię oraz jak odróżnić depresję od okresowego spadku nastroju. W książce Depresja. Jedzenie, które leczy znajdziesz m.in.: • 80 przepisów na główne posiłki i przekąski, a także kiszonki, mieszanki przypraw, naturalne suplementy oraz napoje podnoszące poziom energii, • książkę uzupełniają przykłady technik oddechowych, medytacji oraz zabiegów olejowych. Karolina i Maciej Szaciłło – eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą szkolenia oraz warsztaty zdrowego odżywiania, a także medytacji. Są autorami popularnych poradników dietetycznych, m.in. Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca, Dieta Raw Food (wszystkie pozycje wydane przez Wydawnictwo Zwierciadło).

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

27
PKB. Krótka, lecz emocjonująca historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PKB. Krótka, lecz emocjonująca historia
Dostępny
4 szt.

Produkt krajowy brutto jest najlepszym przykładem tego, jak statystka może wpływać na rzeczywistość. To obecnie jeden z najważniejszych wskaźników, jakim dysponują ekonomiści i politycy. PKB wykorzystywane jest do szacowania wzrostu gospodarczego, określania tego, jak bardzo się bogacimy oraz do uzasadniania bieżących decyzji politycznych. Pytanie tylko, czy PKB faktycznie dostarcza nam wszystkich tych informacji? W drugim wydaniu swojej bestsellerowej książki Diane Coyle, jedna z czołowych brytyjskich ekonomistek, wyjaśnia, czym tak naprawdę jest PKB. Kolejne pomysły i koncepcje określania wartości narodowych gospodarek układają się w fascynującą historię nowoczesnej ekonomii sięgającą XVIII wieku. W opowieści Coyle ścierają się ze sobą idee oraz ideologie, a kolejne wynalazki międzynarodowej rachunkowości opisują dynamicznie zmieniający się świat kryzysów, wojen i przemian gospodarczych. Coyle rozkłada PKB na czynniki pierwsze, przygląda się jego przemianom i obecnemu funkcjonowaniu. Jako uczestniczka dyskusji na temat stanu ekonomii po ostatnim kryzysie finansowym, rozważając argumenty za i przeciw, stawia pytanie, czy PKB to wskaźnik, na którym możemy polegać, a jeśli tak – to w jakich obszarach. Okazuje się bowiem, że mimo wszystkich jego wad, możemy nie mieć innego wyjścia? W tej bardzo ciekawej książce, napisanej jasnym i przystępnym językiem, ekonomistka Diane Coyle wyjaśnia, czym jest PKB – wskaźnik wykorzystywany powszechnie do oceny gospodarki kraju, jej wielkości i międzynarodowej pozycji, a także do kształtowania polityki gospodarczej, a w rezultacie do wpływania na los wielkich grup społecznych. Autorka śledzi historię stosowania tej sztucznej, złożonej, ale niezwykle ważnej miary statystycznej. Pokazuje, jak zmieniła się przez dziesięciolecia oraz jakie są jej mocne i słabe strony; zwraca uwagę na niedoskonałość miernika w obrazowaniu rozkładu kosztów i korzyści związanych z działalnością gospodarczą. Wyjaśnia, dlaczego nawet niewielkie zmiany w PKB mogą wpływać na najważniejsze decyzje polityczne zarówno w kraju, jak i za granicą, a nieraz decydować o tym, czy kraj może dalej zaciągać pożyczki na rynku międzynarodowym oraz uchronić się przed katastrofą gospodarczą i społeczną. Autorka wskazuje na czynniki, które decydowały dotychczas o tym, co wlicza się do PKB i jakie polityczne cele mogą być przy tym realizowane. Książkę powinien przeczytać każdy, kto chce lepiej zrozumieć pojawiające się często w przestrzeni publicznej informacje o PKB, a także decyzje polityczne i gospodarcze, które są podejmowane na ich podstawie. Lektura książki daje nowe spojrzenie na wiele kwestii ważnych nie tylko dla ekonomistów, ale przede wszystkim dla szerokich rzesz społeczeństwa. prof. Leokadia Oręziak, kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej Istotne jest, aby dokładnie rozumieć, czym się różni PKB oraz jakie ma funkcje do spełnienia w porównaniu z innymi miarami przemian społeczno-gospodarczych, w tym dobrobytu i jakości życia (…). Książka ta służy właśnie lepszemu zrozumieniu tych złożonych kategorii i współzależności między nimi. Dlatego też z pełnym przekonaniem rekomenduję jej lekturę. prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

28
Plaga olbrzymów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plaga olbrzymów
Dostępny
3 szt.

„Siedem kenningów” – nowy cykl autora bestsellerowej serii „Kroniki Żelaznego Druida” Kevin Hearne z serią o Żelaznym Druidzie trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. W nowym cyklu utalentowany pisarz tworzy własną mitologię, w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów, walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami. Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety? W tym magicznym świecie, pełnym koszmarów i cudów, losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie, o zwykłych ludziach, którzy stają się bohaterami, o ich życiu, które przechodzi do legendy. „Epicka fantastyka przesiąknięta typowym dla Kevina Hearne’a niesamowitym urokiem, dowcipem i pomysłowością. To nie powiew świeżego powietrza dla tego gatunku – to cholerny huragan! Rozkoszowałem się każdą stroną”. – Jason M. Hough, autor bestselleru „New York Timesa” The Darwin Elevator „Będziecie się śmiać, płakać i marzyć o musztardzie, a wszystko to przez tę dosłownie magiczną opowieść Kevina Hearne’a i jego nową, barwną fantastykę. Odkąd skończyłam czytać tę książkę, mam poważne objawy odstawienia. Nie chcę wychodzić z tego świata”. – Beth Cato, autorka Breath of Earth oraz The Clockwork Dagger „Plaga olbrzymów to imponująca, wciągająca fantastyka, opowiedziana tak sprytnie, że każdy z jej wielu wątków staje się ważny, osobisty i zapada w pamięć. Nie mogę się już doczekać następnego tomu!” – James Islington, autor The Shadow of What Was Lost „Plaga olbrzymów to dzieło wyjątkowe – jednocześnie bardzo aktualne i ponadczasowe, pionierskie i tradycyjne, łączące ducha fantastyki Tolkiena i Rothfussa. Rozliczne postaci zupełnie złamią wam serce, przypominając jednocześnie, co to znaczy być człowiekiem. Ta książka robi niesamowite wrażenie i na długo zapadnie wam w pamięć”. – Delilah S. Dawson, autorka bestselleru „New York Timesa” Star Wars. Phasma

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

29
Pictures Of Matchstick Men, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pictures Of Matchstick Men, 2 CD
Status Quo, Warner Music Polska
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: CD 1: 1. Pictures of Matchstick Men 2. Daughter 3. Technicolor Dreams (Stereo Version) 4. In My Chair 5. Down the Dustpipe 6. Time to Fly 7. Nanana 8. The Price of Love 9. Shy Fly 10. Spinning Wheel Blues 11. Railroad 12. Gerdundula (7" Version) 13. Poor Old Man 14. Tune to the Music CD 2: 1. Ice In the Sun (Stereo Version) 2. Sunny Cellophane Skies (Stereo Version) 3. Mean Girl 4. Someone's Learning 5. Spicks and Specks (Stereo Version) 6. The Clown 7. Black Veils of Melancholy 8. To Be Free 9. When My Mind Is Not Live (Stereo Version) 10. You're Just What I Was Looking for Today 11. Velvet Curtains 12. Sheila (Stereo Version) 13. When I Awake 14. Paradise Flat (Stereo Version)

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

30
Poza sezonem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza sezonem
Dostępny
9 szt.

W powściągliwych, nowofalowych z ducha wierszach do głosu dochodzi to, co zwyczajne, codzienne, zwykle nieomiatane poetyckim opisem. Autor zgłębia w swym debiucie te rejony, w których swobodnie rozrasta się nieobecność – pochyla się na tym, co już nie istnieje albo czemu w ogóle nie było dane zaistnieć. W wierszach dominują rzeczy i wydarzenia, które odeszły, zestarzały się, przepadły – albo które trwają w martwym zawieszeniu, jednak z nadzieją na przebudzenie, podobnie jak nadmorskie kurorty „poza sezonem”.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

31
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie
Dostępny
5 szt.

Urzekająca komedia: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA. Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie. Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym z Kandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win. „Komiczna i ujmująca podróż fałszywego/szemranego fakira ku odkupieniu win i samopoznaniu. Cudowne”. – „The Times” „Książka jest tak zwariowana (w oryginale silly, więc raczej głupkowata), jak jej tytuł, ale dzięki energii i dobrodusznej prostocie chwyta za serce”. – „The Mail on Sunday” „Książka Puertolasa to łotrzykowska opowieść o uchodźcach zmagających się z absurdem imigracyjnej biurokracji, o lepszym życiu, braniu i dawaniu, a także o krętej drodze prowadzącej do prawdziwej miłości”. – „Sydney Art Guide” „Na pewnym poziomie to standardowa powieść łotrzykowska (może jest na to jakaś mniej oficjalna nazwa) o naciągaczu utrzymującym się dzięki swojemu sprytowi, ale pod warstwą humoru i farsy znajdziemy dogłębną analizę biedy i sytuacji imigrantów, przemytników, ludzi rozpaczliwie poszukujących lepszego życia”. – „The Press”

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

32
Całe lato bez Facebooka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całe lato bez Facebooka
Dostępny
13 szt.

Korpulentna, czarnoskóra porucznik policji Agatha Crispies zostaje dyscyplinarnie przeniesiona do Nowego Jorku w stanie Kolorado. Małe miasteczko w odległym zakątku Ameryki, wszechobecny rasizm, brak zasięgu sieci komórkowych. Nic się tu nigdy nie dzieje. Porucznik Crispies walczy z nudą, prowadząc klub czytelniczy w miejscowym komisariacie i żyje nadzieją, że pewnego dnia dostanie w końcu śledztwo dotyczące czegoś ciekawszego niż wiewiórki. Jej życzenia zostają wysłuchane: spokojnym miasteczkiem wstrząsa (wreszcie) seria gwałtownych zbrodni. Morderstwa i tajemnicze zaginięcia okazują się prawdziwym sprawdzianem wiedzy literackiej bohaterki. „Romain Puértolas z właściwą sobie błyskotliwością i charyzmą odwiedza uniwersum amerykańskiej powieści kryminalnej, przenosząc czytelnika do małej mieściny w stanie Kolorado, odciętej od świata i od zasięgu sieci komórkowych”. – „LaCroix”

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

33
Ryzyko niezdolności do pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzyko niezdolności do pracy
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi monograficzne opracowanie ryzyka niezdolności do pracy. Jego doniosłość społeczna jest bezsporna. Niebezpieczeństwo utraty zdolności zarobkowych z powodu naruszenia sprawności organizmu istniało od zawsze, różnie jednak było chronione. Gdy zostało dostrzeżone przez instytucje państwowe jako zjawisko powszechne, wywołujące dotkliwe i długotrwałe skutki w sytuacji bytowej osoby oraz członków jej rodziny, ujęto je w określone ramy prawne. Pierwsze rozwiązania ustawowe i międzynarodowe zdeterminowały kształt i kierunek rozwoju instytucji niezdolności do pracy. Od początku też konstrukcja prawna niezdolności do pracy (wówczas inwalidztwa) postrzegana była według koncepcji ryzyka. W opracowaniu przybliżono pojęcie ryzyka w zabezpieczeniu społecznym oraz historyczne i międzynarodowe uwarunkowania kształtowania się ryzyka niezdolności do pracy. Wiele uwagi poświęcono jego konstytucyjnej regulacji. Wiążą się z nią nie tylko rozważania nad charakterem prawnym i treścią prawa do zabezpieczenia społecznego w ustawie zasadniczej. Konstytucyjna ochrona ryzyka niezdolności do pracy ze względu na inwalidztwo wymagała objaśnienia jego pozycji ustrojowej, różnic terminologicznych między ustawą zasadniczą a ustawą, relacji względem pojęć pokrewnych i wskazania na konstytucyjne dyrektywy stanowienia prawa do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy. Monografia wskazuje na kształt ryzyka niezdolności do pracy w świetle obowiązujących regulacji prawnych. W opracowaniu dokonano również wyłonienia właściwości omawianego ryzyka. Stanowią one rezultat wcześniejszych badań w pracy. Wskazano na związki ryzyka niezdolności do pracy z okresem aktywności zawodowej, powszechność, względną trwałość i niezupełność niezdolności do pracy oraz wielość metod jego regulacji.

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

34
Efektywność zarządzania i nadzoru w spółce handlowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność zarządzania i nadzoru w spółce handlowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.18

W publikacji zaprezentowano organizację spółek kapitałowych oraz osobowych. Autorzy omawiają zarówno zagadnienia ogólne ? możliwe modele organizacji spółek ? jak i kwestie szczegółowe, takie jak pozycja, usytuowanie i wzajemne relacje organów spółki i ich członków, podział kompetencji zarządczych i nadzorczych, sytuacja prawna wspólników i akcjonariuszy, odpowiedzialność funkcjonariuszy spółki. Uwzględniono również specyfikę omawianej problematyki w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, a także w spółkach publicznych. Opracowanie jest zbiorem artykułów naukowych i wystąpień zaprezentowanych podczas XI Zjazdu Katedr Prawa Handlowego, który odbył się 21?22 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Książka może być cennym źródłem informacji na temat corporate governance dla notariuszy, doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych pracowników administracji rządowej i samorządowej, ekonomistów, księgowych, menedżerów firm i zarządów spółek. Zainteresuje również pracowników naukowych i studentów uniwersyteckich wydziałów prawa i administracji, ekonomii i zarządzania oraz wyższych szkół ekonomicznych.

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

35
Opactwo stu oszustw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opactwo stu oszustw
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Ferrara, zima 1349 roku. Niepokojący orszak zakapturzonych postaci kręci się po lasach pod miastem, napawając przerażeniem każdego, kto ma to nieszczęście, by się nań natknąć. Podczas gdy krążą słuchy o satanistycznych obrzędach i znakach zwiastujących Apokalipsę, niektórzy upatrują w tym przebiegły spisek. Należy do nich nieustraszony rycerz Maynard de Rocheblanche, który przy wsparciu Świętej Inkwizycji rozpoczyna dochodzenie, aby odkryć prawdę. Przedsięwzięcie to okaże się jednak trudniejsze, niż przypuszczał, albowiem wielu prałatów bardziej interesują jego sekrety niż rozwiązanie zagadki. Maynard okazuje się strażnikiem największej tajemnicy chrześcijaństwa, legendarnej relikwii przypisywanej Jezusowi, Lapis exilii. Lecz tym razem, pozbawiony pomocy ze strony opata Pomposy, aby się bronić i ujawnić otaczającą go intrygę, będzie mógł liczyć wyłącznie na swoją siostrę Eudeline...

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

36
Gospodarka leśna i trwale zrównoważona gospodarka leśna w prawie polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka leśna i trwale zrównoważona gospodarka leśna w prawie polsk...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W książce zostały wyjaśnione przede wszystkim pojęcia ?gospodarka leśna? i ?trwale zrównoważona gospodarka leśna?, a także ich wzajemne relacje. Ustalenia terminologiczne pozwalają na szczegółową analizę poszczególnych zasad, przy czym omawiana problematyka jest konfrontowana z prawem podatkowym i prawem karnym. Rozważania obejmują również problematykę konstytucyjną ? zwłaszcza jeśli chodzi o ocenę rozwiązań normatywnych nakładających na właścicieli lasu określone obowiązki. Autor uwzględnia zmiany wprowadzone m.in. przez ustawy: - z 16 grudnia 2016 r. ? Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym, - z 10 lutego 2017 r. ? o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa wraz z przepisami wprowadzającymi tę ustawę, - z 6 marca 2018 r. ? Przepisy wprowadzające ustawę ? Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

37
Sułtan Bizancjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sułtan Bizancjum
Dostępny
15 szt.

Oficjalne źródła dotyczące historii Bizancjum podają, że stary cesarz Konstantyn XI zmarł z mieczem w dłoni, broniąc murów stolicy przed osmańskim najeźdźcą. Niektórzy historycy twierdzą jednak, że zbiegł on na pokładzie genueńskiego statku, jaki w ostatniej chwili wyrwał się z rąk Turków. Po upadku Konstantynopola (Stambułu) ciało cesarza nie zostało odnalezione. 555 lat po zdobyciu Stambułu, trzech tajemniczych mężczyzn kontaktuje się z żyjącym w dzielnicy Galata wykładowcą uniwersyteckim. Należą oni do tajnej organizacji założonej w celu wypełnienia testamentu zmarłego w 1475 roku we Włoszech ostatniego cesarza Bizancjum. Przedstawiają oni będącemu wybitnym szachistą młodemu człowiekowi dowody na to, że jest on potomkiem rodu Konstantyna XI i ogłaszają go cesarzem Bizancjum na uchodźstwie – Konstantynem XV. By móc stanąć na czele organizacji oraz zarządzać należącym do niej majątkiem, mężczyzna musi wypełnić ostatnie postanowienie testamentu. Aby jednak poznać jego jego treść, czeka go sześcioetapowy egzamin.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

38
Spodouści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodouści
Dostępny
29 szt.

Spodouści” to komiks o najsłynniejszych polskich gangsterach, którzy po śmierci zbierają się w starej knajpie, by jeszcze raz opowiedzieć o swoim życiu. To oni rządzili kiedyś polskimi miastami, ale teraz, po śmierci, gdy nie muszą już obawiać się konsekwencji swoich słów, w końcu pozwalają sobie na szczerość. Poznajemy więc ich marzenia, niezrealizowane plany, słuchamy opowieści o często zmarnowanym życiu. A wszystko to w żarówiastych kolorach z lat 90. Cały komiks, utrzymany w stylu dramatycznych monologów, nawiązuje do jednej z najważniejszych książek literatury amerykańskiej XX wieku – „Umarłych ze Spoon River” Edgara Lee Mastersa.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

39
Jaś i Janeczka 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 1. Audiobook
Annie M.G. Schmidt, Dwie siostry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Przygody najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka – czyta Jarosław Boberek. – Pobawimy się w panią i pana – decyduje Janeczka. – Czy napije się pan herbaty? – Nie – odpowiada Jaś. – Nie lubię herbaty. – Oj! – Janeczka jest niezadowolona. – Pan nigdy tak nie mówi. Pan grzecznie siada i pije herbatę. – To ja nie chcę być panem – mówi Jaś. Znacie ich? Oto Jaś i Janeczka – para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie – i w interpretacji Jarosława Boberka. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julka?. Polecamy także książki z serii Jaś i Janeczka.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

40
Quo vadis Polska Niezwykła. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quo vadis Polska Niezwykła.
Dostępny
1 szt.

Przewodnik Polska niezwykła. Quo vadis? to nasza kolejna propozycja z serii Polska Niezwykła ? serii, która spotkała się z pozytywnym odbiorem Czytelników stale nas zachęcających do jej kontynuacji. Czego zatem możecie się Państwo spodziewać w tym przewodniku? Nie bez przyczyny w tytule znalazł się łaciński zwrot Quo vadis? (Dokąd idziesz?) spopularyzowany przez naszego noblistę Henryka Sienkiewicza. Chcemy, by nasz przewodnik był dla Państwa wskazówką, DOKD warto się wybrać na ekscytującą wycieczkę krajoznawczą, DOKD na plażowanie, DOKD na górskie wędrówki, DOKD na narty, DOKD na jazdę konną, DOKD na ryby, DOKD na ciekawą imprezę. Dlatego zawiera opisy miejsc, których odkrywać nie trzeba, ale znać je wypada, a podczas wędrówek wakacyjnych i weekendowych odwiedzić je warto. W szczególności polecamy wizyty w parkach narodowych i obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którym poświęcono specjalne hasła i ? dla Państwa wygody ? wyróżniono je graficznie tak, żeby ich odnalezienie nie sprawiało problemu. By ułatwić wybór kierunku wakacyjnych wojaży, przewodnik podzieliliśmy na pięć części: morze, jeziora, lasy ? łąki ? zdroje, góry i pagóry oraz lato w mieście. Każdy z 52 rozdziałów rozpoczyna krótka charakterystyka opisywanego obszaru oraz mapa samochodowa wzbogacona treściami turystycznymi w skali 1:300 000. Ma ona ułatwić Państwu zlokalizowanie opisywanych atrakcji, wskazanych przez dobrze widoczne strzałki z numerami, i dotarcie do tych miejsc. Ponieważ potrzeby i preferencje urlopowe są różne ? jedni spragnieni są kontaktu z naturą, inni z historią, a jeszcze inni myślą, jak zająć choć na chwilę swoje pociechy ? przy tekstach wprowadzono piktogramy pozwalające szybko zorientować się, kogo mogą zainteresować. Wraz z rozwojem technologicznym zmienia się charakter i sposób podróżowania. Chcemy, by nasz przewodnik nie konkurował, ale współistniał z zasobami Internetu. Nie podajemy więc szybko dezaktualizujących się informacji o godzinach otwarcia polecanych muzeów, skansenów czy terminach imprez. W zamian umieściliśmy QR-kody stron internetowych, które po przeskanowaniu smartfonem z odpowiednią aplikacją przekierują Państwa na właściwą stronę internetową zawierającą aktualne informacje. W przewodniku znalazły się także propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i spływów kajakowych ? każda z nich zawiera mapę polecanej trasy, którą po zeskanowaniu QR-kodu można wydrukować i zabrać ze sobą. la turystów lubiących łamigłówki i rozwiązywanie ciekawych zadań zamieściliśmy QR-kody questów ? edukacyjnych gier terenowych, czyli wycieczek z zagadką. To nowa, coraz bardziej popularna forma aktywności turystycznej, którą polecić można zwłaszcza rodzicom chcącym zainteresować swoje dzieci naturą, historią, aktywnym poznawaniem świata. Wycieczki nie są męczące, a na końcu każdej czeka ?skarb?. Propozycje questów, które nie zostały opisane w naszym przewodniku, znajdziecie Państwo na stronach: http://questing.pl/, http://questy.com.pl/, http://bestquest.pl/, a także na stronach lokalnych organizacji turystycznych. Na końcu przewodnika znajduje się samochodowa mapa Polski w skali 1:800 000, która ułatwi takie zaplanowanie trasy dotarcia do odwiedzanego regionu, by podczas podróży zboczyć nieco z drogi i ? przy okazji ? zobaczyć coś, co zobaczyć wypada?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

41
Zarys psychologii penitencjarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys psychologii penitencjarnej
Dostępny
14 szt.

Osoby pozbawione wolności pozostają dalej ludźmi i posiadają niezbywalne prawa przynależne każdemu człowiekowi, jednak ich sposób postrzegania rzeczywistości na skutek umieszczenia w więzieniu się zmienia, a pobyt w izolacji pozostawia trwały ślad w ich psychice. Psychologia penitencjarna próbuje opisać życie umysłowe osób poddanych izolacji więziennej, sposób ich myślenia i odczuwania, wyjaśnić psychospołeczne przyczyny zachowań oraz motywy, jakimi kierują się, podejmując takie, a nie inne działania. Niniejsza książka próbuje w sposób syntetyczny zebrać podstawowe informacje dotyczące procesów psychicznych, jakie zachodzą u osób pozbawionych wolności, wpływu tych procesów na funkcjonowanie więźniów i bariery, jakie stwarzają, oraz możliwości wykorzystania ich w procesie resocjalizacji penitencjarnej. Ponieważ środowisko więzienne oddziałuje również na pracujący tam personel, w podręczniku starano się w sposób uporządkowany opisać także psychikę funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz wskazać, jak służba wpływa na ich psychospołeczne funkcjonowanie. Książka w sposób metodyczny wprowadza czytelnika w trudną dziedzinę psychologii człowieka – przestępcy uwięzionego w opresyjnej instytucji totalnej. Autor przystępnie, wykorzystując przykłady z praktyki oraz przegląd badań, opisuje psychologię penitencjarną jako dziedzinę nauki stosowanej. Następuje w niej połączenie teorii psychologicznej z metodyką pracy z osobami pozbawionymi wolności. Głównym adresatem podręcznika są studenci resocjalizacji, psychologii, bezpieczeństwa oraz funkcjonariusze Służby Więziennej.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

42
Dlaczego świadek się myli? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego świadek się myli?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Publikacja autorki zapełnia istotną lukę w nie tylko polskiej literaturze przedmiotu. Brakowało dotąd kompleksowego, interdyscyplinarnego omówienia czynników wpływających na relacje świadków, którzy nie chcą intencjonalnie wprowadzić w błąd. Opracowanie autorki jest pierwszym multidyscyplinarnym opracowaniem problematyki zeznań świadków szczerych. Autorka kompetentnie porusza się w obszarach: psychologii, różnych dziedzin prawa, kryminalistyki, językoznawstwa, logiki. Przedmiotowa publikacja ma również istotne aplikacje praktyczne. Dostarcza niezbędnej wiedzy przesłuchującym sędziom, prokuratorom, policjantom, czy pracownikom innych służb państwowych (...). Z drugiej strony wiedza z obszaru badań autorki jest niezbędna pełnomocnikom procesowym stron, których zadaniem jest również kontrola jakości materiału dowodowego, występującego w konkretnej sprawie – dr hab. Marek Leśniak.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

43
Agresja. Ujęcie narracyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agresja. Ujęcie narracyjne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Opracowanie, które oddajemy do rąk czytelnika, dotyczy agresji – zjawiska z jednej strony powszechnego, będącego integralną częścią ludzkiej kondycji, z drugiej zaś na tyle złożonego i wielopłaszczyznowego, że fascynuje kolejne pokolenia badaczy. Dociekania naukowców, będących reprezentantami nauk społecznych, wpisują się w kilka głównych tradycji metodologicznych. Jedną z tych, które w ciągu kilku minionych dekad stale zyskują zwolenników, jest podejście narracyjne. Autorzy kolejnych rozdziałów monografii odnoszą się do wybranych przejawów oraz mechanizmów agresji. Tym, co łączy wszystkie teksty, jest właśnie analizowanie ich przez pryzmat narracji, a więc skupienie się na „opowieściach o agresji”, które są elementami otaczającej nas rzeczywistości społecznej.

40,00 zł
32,80 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

44
Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dostępny
10 szt.

Książka w skłaniający do refleksji sposób pokazuje, w jakich systemach nauczyciele i terapeuci konstruują dyskurs seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. W jaki sposób reglamentują ich prawo do posiadania seksualności, do możliwości organizowania edukacji seksualnej czy też konstruowania profilaktycznych praktyk sterylizacyjnych. Tym samym – mimo deklaracji emancypacji i pracy podmiotowej – wzmacniają procesy marginalizowania osób z niepełnosprawnością intelektualną i deprywacją ich potrzeb – tak seksualnych, jak i społecznych.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

45
Historie z podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie z podróży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W zależności od tego, gdzie staniesz, widzisz świat w innej perspektywie. Rzeczy i sprawy wyglądają inaczej z rożnych stron, a każdy oglądający ma własną perspektywę i widzi coś innego niż Ty. Obojętnie gdzie będziesz i co będziesz robił, zawsze jest jakaś część, która pozostanie dla Ciebie niewidoczna. Inni ją dostrzegają. Dlatego ruszaj się, podróżuj, zmieniaj perspektywę, aby więcej dostrzec. I słuchaj, co mówią inni ? oni widzą rzeczy inaczej niż Ty, mogą powiedzieć Ci o czymś, czego nie dostrzegasz z miejsca, w którym jesteś. Zapraszam zatem do podroży przez świat wraz z historiami z naszych wyjazdów, które dzieją się w rożnych miejscach i pokazują ten świat z rożnych perspektyw. JOANNA ANTKOWSKA ? podróżniczka, organizatorka i pilotka wypraw. Od lat wspólnie z bratem Michałem prowadzą biuro wyprawowe Kiribati Club, które organizuje podróże do najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Autorka pisze o sobie: Podróżować to dla mnie znaczy odkrywać świat, cieszyć się pięknymi chwilami, ale też stawiać czoło kłopotom i przeciwnościom. Bo podroż jest jak życie ? kochamy je, zmagamy się z nim i czekamy na wspaniałe momenty. One zawsze przychodzą! Żyję i podróżuję z ogromną ciekawością, otwartym sercem i umysłem, gotowa na nowe doświadczenia i wiedzę, jaką ze sobą niosą. Wtedy mimo zmęczenia uśmiecham się do siebie i myślę po cichutku ? to właśnie DLA TYCH CHWIL PODROŻUJĘ. Jestem pilotką wypraw, ale dla mnie to nie praca ? to pasja. Poznawanie świata i ludzi, codzienne wyzwania, wzruszenia, niespodzianki i przygody. Kiedy nie jestem w trasie, zajmuję się organizowaniem podroży dla innych. Spełniam marzenia tych, którzy mi zaufali i powierzyli przygotowanie swoich wyjazdów. Korzystam z własnego doświadczenia i bezcennej pomocy zaprzyjaźnionych współpracowników w rożnych częściach świata.

29,90 zł
26,61 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,29 zł

46
Uczmy się kochać Eucharystię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczmy się kochać Eucharystię
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Bóg nas kocha: „Jemu zależy na was”, pisał św. Piotr (1P 5,7). Strzeże nas jak źrenicy oka, kocha i chce nas upodobnić do swego obrazu. Kocha, otwierając przed nami perspektywę komunii – zjednoczenia. Rzeczywistość ta wyraża się szczególnie w liturgii poprzez: – odczytywanie słowa Bożego, – uobecnienie misterium Chrystusa, – sakramenty święte, które wchodzą w rytmy życia ludzkiego. W niniejszej książeczce Autor chce wskazać na pewne elementy, by nasze ukochanie Eucharystii pogłębiało się; by przekroczywszy siebie wejść w logikę Boga. U Boga liczy się serce.

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

47
Infrastruktura sportowa w rozwoju lokalnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infrastruktura sportowa w rozwoju lokalnym
Dostępny
1 szt.

Sport stanowi obszar aktywności człowieka, który wpływa w istotny sposób na jakość jego życia. Jego powiązania z gospodarką będą w przyszłości zyskiwały na znaczeniu. Książka jest oryginalną monografią, w której połączono wątki dotyczące infrastruktury sportowej oraz rozwoju lokalnego. Jednym z ważniejszych narzędzi analitycznych wykorzystanych w monografii są badania ankietowe. Do opracowania wyników badań posłużyło blisko 1200 zebranych ankiet, wypełnionych przez rodziców i przez przedstawicieli środowiska sportowego z terenu powiatu wadowickiego. W trakcie badań zadawano pytania m.in. o determinanty rozwoju infrastruktury sportowej, ale i o powody, dla których respondenci i/lub ich dzieci nie korzystają z obiektów sportowych, na czym powinien polegać rozwój sportu w gminie, preferowane rodzaje infrastruktury sportowej oraz o jej przyszłość i rolę w otoczeniu. Adresatem publikacji są pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz zarządów klubów sportowych, których mogą zainteresować metody, narzędzia i wyniki analiz mających na celu podejmowanie decyzji inwestycyjnych w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej dostosowanej do liczby mieszkańców.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

48
Język perski. Część II. Język prasowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język perski. Część II. Język prasowy
Dostępny
22 szt.

Język perski. Część II. Język prasowy jest poprawionym i uwspółcześnionym wydaniem publikacji, która po raz pierwszy ukazała się prawie trzydzieści lat temu, a jej autorami byli Kaweh Pur Rahnama i Monika Chwilczyńska. Stanowi jeden z tomów serii podręczników do nauki języka perskiego, wydanych przez Wydawnictwo Akademickie Dialog. Prezentowana pozycja ma za zadanie poszerzenie znajomości słownictwa i zakresu posługiwania się językiem perskim dzięki wykorzystaniu tekstów prasowych, pomóc w utrwalaniu umiejętności komunikacyjnych w zakresie słuchania ze zrozumieniem i mówienia oraz w kształceniu umiejętności rozpoznawania i stosowania niuansów językowych.

80,00 zł
68,80 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 11,20 zł

49
Takie jest życie / Hayat böyle zaten - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Takie jest życie / Hayat böyle zaten
Dostępny
32 szt.

Orhan Veli Kanik (1914–1950) – założyciel grupy literackiej „Garip” – jest uznawany za jednego z najwybitniejszych poetów tureckich XX wieku. Jego wiersze to zazwyczaj formy krótkie, pisane prostym językiem, zrozumiałe dla każdego tureckiego czytelnika i niewymagające przygotowania z zakresu kultury wysokiej i wysublimowanej symboliki – niezbędnego przy lekturze poezji dywanowej. Wiersze proste, ale jakże nasycone treścią, o różnorodnej tematyce. Barwne opisy Stambułu, utwory antropomorfizujące zwierzęta, obrazki z życia powszedniego pełne trafnych przemyśleń, odniesień do motywów ludowych czy też prostej mądrości, a także wiersze stanowiące oryginalną refleksję nad drugą wojną światową będą interesującą lekturą dla polskiego czytelnika. Warto dać się poprowadzić autorowi stromymi uliczkami i zaułkami Stambułu i poznać tureckie miasto od bardzo codziennej, a jednocześnie zadziwiająco bliskiej nam strony.

49,00 zł
42,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,86 zł

50
Rewolucja w myśli i praktyce politycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja w myśli i praktyce politycznej
Dostępny
2 szt.

Publikacja książki, w wyważony i wieloaspektowy sposób analizującej fenomen rewolucji październikowej i przy okazji pochylającej się wnikliwie nad zjawiskiem rewolucji w ogóle, zasługuje ? w moim przekonaniu ? na najwyższe słowa uznania. Jest dowodem cywilnej i intelektualnej odwagi redaktora naukowego prof. Stanisława Bielenia, od lat konsekwentnie nawołującego do realistycznego, krytycznego, a zarazem trzeźwego podejścia w badaniu przeszłości i współczesności złożonych relacji polsko-rosyjskich, jak i szerzej ? zjawisk i procesów determinujących stosunki międzynarodowe. Jest też odzwierciedleniem twórczej pasji i poszukiwań wielu badaczy, którzy problematykę rewolucji uznali za szczególnie istotną poznawczo wbrew mainstreamowym stereotypom, lekceważącym albo jednostronnie interpretującym tę problematykę. Książkę przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Przypomniała mi ona czasami dziś już nieco zapomniane zdarzenia i ich kulisy, teoretyczne spory towarzyszące kształtowaniu się refleksji nad istotą rewolucji i realnego socjalizmu. Dowiedziałem się wielu nieznanych lub mniej znanych mi wcześniej faktów i okoliczności związanych z rewolucją, zapoznałem się z nowymi dla mnie przemyśleniami i dorobkiem autorów, którzy nie byli dotąd przedmiotem moich własnych studiów. Zwróciłem uwagę na niektóre problemy dotąd wydające się marginalnymi. Zawarte w książce treści pobudzały i pobudzają nadal do myślenia, testowania swoich własnych przekonań i przeświadczeń, krytycznej weryfikacji uproszczonych sądów. Książka jest bardzo pod tym względem inspirująca; myślę, że nikt na poważnie interesujący się historią, rewolucją, kapitalizmem i socjalizmem nie powinien przejść wobec niej obojętnie. Wypełnia wyraźną lukę w polskiej współczesnej literaturze naukowej na temat rewolucji rosyjskiej, wyróżnia się wielopłaszczyznowym podejściem, unika na ogół politycznego zacietrzewienia tak charakterystycznego dla współczesnego, polskiego, także czasami i naukowego dyskursu. Doc. dr Bohdan Kaczmarek

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

51
The Pool. Limited Edition, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Pool. Limited Edition, 2 LP
Jazzanova, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Legendarny kolektyw Jazzanova wraca z singlem „Rain Makes The River” z udziałem Rachel Sermanni. Utwór promuje album „The Pool”. Wśród gości na płycie m.in Jamie Cullum, Mulatu Astatke i słynny raper Oddisse. „The Pool” to pierwszy od 10 lat studyjny album zespołu. Jazzanova to – obok takich twórców jak St.Germain, The Cinematic Orchestra czy Nils Peter Molvaer – grupa uznawana za najważniejszą w nurcie nu jazzu, który na początku wieku połączył jazzową tradycję z tanecznymi rytmami i elektronicznymi brzmieniami. Berlińczycy nie kryli swojej miłości do katalogu wytwórni Blue Note, a także do pozycji z serii „Polish Jazz”, równocześnie zaś bliskie im były brzmieniowe poszukiwania takich twórców jak Herbert, Sofa Surfers czy debiutujący równolegle z nimi Bonobo. Album „The Pool” to oblicze Jazzanovy i świadectwo ich nieustannego rozwoju. Pierwszy singiel to „Rain Makes The River”: piosenka nagrana wspólnie ze szkocką wokalistką Rachel Sermanni. „Jej anielski głos i przejmująca interpretacja dodają nowego wymiaru do basowej linii i mocnego rytmu tej piosenki” – mówi Axel Reinemer, jeden z członków grupy. „Pisanie i nagrywanie „Rain Makes The River” pokazało, że wystarczy mieć przy sobie dobrych, cierpliwych i zaufanych ludzi, aby stworzyć coś, co jest prawdziwe i pełne ducha” – odwdzięcza się Rachel. Singiel to zaledwie pierwsza odsłona płyty pełnej niespodzianek i znakomitych gości. Równie wybornie prezentują się: „Let's Live Well" do którego nagrania zaproszony został Jamie Cullum, czy „Heatwave”, gdzie usłyszeć można vibrafon legendarnego Mulatu Astatke. Jazzanova zdobyli uznanie jako wybitni autorzy remiksów, świetni didżeje i kuratorzy. Najpierw zachwycili wybitnym zbiorem „The Remixes 1997-2000”, by po paru latach przygotowań objawić producencki talent na autorskim debiucie „In Between” z 2002 roku. Na kolejny krążek „Of All The Things” fani czekali następne 6 lat. Od tego czasu grupa podpisała jeszcze wydawnictwo „Funkhaus Studio Sessions” nagrane na żywo przez septet z towarzyszeniem wokalisty z Detroit – Paula Randolpha. W międzyczasie muzycy pracowali nad kolejnymi remiksami, współtworzyli wytwórnię Sonar Collective, firmowali ciekawe kompilacje (np. „Kings Of Jazz”) i soundtrack do teatralnego spektaklu „Belle Et Fou”. Wreszcie przyszedł jednak czas na studyjny materiał tej znakomitej ekipy. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Now (L.O.V.E. and You & I – Part 2) 2. Rain Makes The River 3. Follow Your Feet Strona B: 1. No. 9 2. Slow Rise 3. Let's Live Well LP 2: Strona C: 1. Everything I Wanted 2. Heatwave Strona D: 1. It's Beautiful 2. I'm Still Here 3. Summer Keeps On Passing Me By

176,90 zł
173,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,54 zł

52
Dream House, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dream House, CD
AME, Universal Music Polska
Dostępny
69 szt.

Słynny taneczny duet AME wraca ze swoim pierwszym, od 15 lat istnienia formacji, albumem. Ich wielki klubowy hit „Rej” to absolutny klasyk, do dziś stawiany jako tech house'owy wzorzec. Frank Wiedemann i Kristian Beyer stali się prawdziwą instytucją klubowej sceny. Ich wieloletnie doświadczenie didżejsko – producenckie zaowocowało teraz wydawnictwem „Dream House”. W nagraniu płyty udział wzięła plejada znakomitych gości w osobach Matthew Herberta, Gurdun Gut, PlanningToRock, Roedeliusa, czy współpracownika RY X, Jensa Kurossa. Od początku istnienia AME doskonalą swoją unikalną stylistykę rozpiętą od house, techno, minimalu po ambient. Jak sami mówią „Dreamhouse” to ich najważniejsze w dotychczasowej karierze osiągnięcie, nieporównywalne z niczym co zrobili wcześniej. Po latach tworzenia parkietowych hitów przyszła pora na album który doskonale sprawdza się w domowym odsłuchu. Płytę promuje wyborny singiel „The Line” z udziałem Matthew Herberta. Lista utworów: 1. The Line ft. Matthew Herbert 2. Queen Of Toys 3. Gerne ft. Gudrun Gut 4. Deadlocked ft. Roedelius 5. Blind Eye ft. Planningtorock 6. Positivland 7. Helliconia 8. Futuro Antico 9. No War 10. Give Me Your Ghost ft. Jens Kuross 11. Oldorado

62,90 zł
61,64 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,26 zł

53
Ep+, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ep+, CD
Grammatik, Rockers Publishing
Dostępny
2 szt.

Lista utworów: 1. Świt 2. Czasem 3. To co w cenie 4. Pierwsze dźwięki 5. CHCWD 6. Płaczę rymami 7. Pierwsze słowa 8. Znalazłem schronienie 9. Dali 10. Ostatnie dźwięki 11. Południe 12. Zawsze żywy 13. Ostatnie słowa 14. Moja historia 15. Północ 16. Płaczę rymami (Skalpel Rmx) 17.1 CHCWD (Thunder Rmx) 17.2 Untitled

233,90 zł
210,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,39 zł

54
Laboratorium, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium, CD
Młodzik, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Lista utworów: 1. Antikoncepcja 2. Białe Szaliki Nad Amiens 3. Egotrip 4. Nie Ma Szans Dla Nas 5. Ryk Na Rzecz Dada 6. Spacer W Kosmosie 7. Ostrzeżenie! 8. Laboratorium 9. Gwiazdy Dymią 10. Reanimacja Dźwięku 11. El Wampiro 2 12. Teoria Sinus 13. Z Królewskiego Serca [Przester Bonustrack]

41,90 zł
37,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

55
Kobiety wino i śpiew. Vol.5, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety wino i śpiew. Vol.5, CD
Kapela Górole, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

Lista utworów: 1. Cało prawda 2. Hej, nie siadoj 3. Przytul mnie 4. Migolo 5. Inicjały 6. Ciemna nocka 7. Mioł noc łociec 8. Plaża 9. Wróżka czarodziejka 10. Chwile dwie 11. Powidze mi 12. To dla ciebie

35,40 zł
31,86 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,54 zł

56
Kroniki Policyjne. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Policyjne. CD
The Analogs, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

57
Prowadź Mnie Ulico 5. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prowadź Mnie Ulico 5. CD
Karcer, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

58
A Blessing In Disguise, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Blessing In Disguise, CD
Green Carnation, Rockers Publishing
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Crushed to dust 2. Lullaby in winter 3. Writings on the wall 4. Into deep 5. The boy in the Attic 6. Two seconds in life 7. Myron and Cole 8. As life flows by 9. Rain

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

59
Unkindness Of Crows, The. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unkindness Of Crows, The. CD
Twin Eagle, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

60
Pop. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop. CD
Czesław Śpiewa, Rockers Publishing
Dostępny
20 szt.

1. Piosenka Dla Pajączka 2. Kiedy Tatuą Sypiał z Mamą 3. W Sam Raz 4. Krucha Blondynka 5. Pozdziękowanie 6. Frozen Margarita with Gin 7. Caesia Ruben 8. O Tych W Krakowie 9. Dziewczyna Z Branźy 10. Caravan 11. Pożegnanie Małego Wojownika

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

61
Within The Realm Of A Dying Sun, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Within The Realm Of A Dying Sun, CD
Dead Can Dance, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Po dwuletniej przerwie, przerwanej tylko dwoma premierowymi nagraniami na firmową składankę 4AD „Lonely Is An Eyesore” (1986), trzeci album Dead Can Dance praktycznie wprowadza grupę Lisy Gerrard i Brendana Pery'ego w okres twórczej dojrzałości. Kultowy sukces „Spleen And Ideal” zapewne zniwelował wszelkie obiekcje ze strony kierownictwa 4AD, dotyczące finansowania projektów DCD. Na tej płycie z 1987 roku pojawiają się sekcje smyczków i instrumentów dętych, a podział albumu na dwie równorzędne części – zagospodarowane przez Gerrard i Perry'ego – podkreśla pewną odmienność obu artystów (i wtedy jeszcze życiowych partnerów) w podejściu do muzyki. Perry konsekwentnie pozostaje wierny tradycji zachodu, ze szczególnym podkreśleniem mistyki i tajemniczości muzyki średniowiecznej oraz dworskiej elegancji muzyki renesansowej, podczas gdy Gerrard z jednej strony ukazuje fascynację raczej muzyką romantyczną w jej monumentalnym, wagnerowskim wydaniu („Dawn Of The Iconoclast”), a z drugiej – coraz śmielej (jak choćby w „Cantara”) nasyca sygnowane przez siebie utwory etnicznymi dźwiękami, brzmieniami i klimatami. Uwaga: Wszystkie albumy z tej reedycji Dead Can Dance zostały zremasterowane przez MFSL (Mobile Fidelity Sound Laboratory), jeden z najbardziej liczących się labeli w USA. Lista utworów: 1. Anywhere Out Of The World 2. Windfall 3. In The Wake Of Adversity 4. Xavier 5. Dawn Of The Iconoclast 6. Cantara 7. Summoning Of The Muse 8. Persephone (The Gathering Of Flowers)

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

62
Deep Politics. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deep Politics. Winyl
Grails, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

141,90 zł
127,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,19 zł

63
Dovetail. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dovetail. CD
Coloma, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

61,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

64
Songs For Singles. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs For Singles. CD
Torche, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

55,90 zł
50,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

65
Pom Pom. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pom Pom. CD
Pink Ariel, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

1 Plastic Raincoats In The Pig Parade 2 White Freckles 3 Four Shadows 4 Lipstick 5 Not Enough Violence 6 Put Your Number In My Phone 7 One Summer Night 8 Nude Beach A Go-Go 9 Goth Bomb 10 Dinosaur Carebears 11 Negativ Ed 12 Sexual Athleticsowley* 13 Jell-O 14 Black Ballerina 15 Picture Me Gone 16 Exile On Frog Street 17 Dayzed Inn Daydreams Publish year: 2014

65,90 zł
59,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

66
Burning Off Impurities. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burning Off Impurities. Winyl
Grails, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

138,90 zł
125,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

67
Balanga po polsku, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balanga po polsku, CD
różni wykonawcy, Rockers Publishing
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Wojciech Gąsowski – Gdzie się podziały tamte prywatki 2. Zbigniew Wodecki – Chałupy welcome to 3. Rudi Schuberth – Córka rybaka 4. Alibabki – Kapitańskie tango 5. Bolter – Daj mi tę noc 6. Happy End – Jak się masz, kochanie 7. Edward Hulewicz – Za zdrowie pań 8. Rudi Schuberth – Monika, dziewczyna ratownika 9. Jerzy Połomski – Cała sala śpiewa 10. Jan Pietrzak – Czy te oczy mogą kłamać 11. Maryla Rodowicz – Jadą wozy kolorowe 12. Halina kunicka – Orkiestry dęte 13. Jerzy Połomski – A mnie jest szkoda lata 14. Jerzy Połomski – Młodym być i więcej nic 15. Hamel – Uczycielka tańca

19,99 zł
17,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

68
Red Album. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Red Album. Winyl
Baroness, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

160,90 zł
144,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,09 zł

69
Flowermouth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flowermouth, CD
No Man, Rockers Publishing
Dostępny
10 szt.

Lista utworów: 1. Angel Gets Caught In The Beauty Trap (10:33) 2. You Grow More Beautiful (5:26) 3. Animal Ghost (6:09) 4. Soft Shoulders (3:59) 5. Shell Of A Fighter (7:50) 6. Teardrop Fall (4:39) 7. Watching Over Me (4:43) 8. Simple (7:03) 9. Things Change (7:31) Utwory dodatkowe: 10. Angeldust (9:11) 11. Born Simple (12:09)

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

70
How Could Hell Be Any Worse ? CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Could Hell Be Any Worse ? CD
Bad Religion, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

55,90 zł
50,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

71
Prowadź Mnie Ulico 1. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prowadź Mnie Ulico 1. CD
Skampararas, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

72
Freaking Out. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freaking Out. Winyl
Toro Y Moi, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

73
Undertow. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Undertow. Winyl
Tool, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

206,90 zł
186,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,69 zł

74
God Is War. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God Is War. CD
All Pigs Must Die, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

75
Obscene Humanity. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obscene Humanity. Winyl
Nails, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.15

41,90 zł
37,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

76
South Of Heaven. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
South Of Heaven. CD
Slayer, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

51,90 zł
46,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

77
Twins. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twins. CD
Ty Segall, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

78
Hasta La Muerte. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hasta La Muerte. CD
Xibalba, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

68,90 zł
62,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

79
Śląskie Prace Prahistoryczne. Tom 7 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląskie Prace Prahistoryczne. Tom 7 + CD
Dostępny
1 szt.

Kolejny tom serii poświęconej zagadnieniom archeologii Górnego Śląska i ziem pogranicznych, przedstawia rezultaty badań, jakie przeprowadzono w ostatnich latach. Publikacja zawiera pięć opracowań poświęconych takim tematom, jak wstępne wyniki badań na wielokulturowym stanowisku archeologicznym w Łanach (pow. gliwicki), piece i paleniska o przeznaczeniu hutniczym ze stanowiska nr 5 w Sosnowcu-Zagórzu, unikatowe znalezisko średniowiecznej kolczugi z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przypadkowe znalezisko siekierki krzemiennej w Olkuszu oraz analiza wyników badań w związku z próbami ustalenia lokalizacji zamku w Bytomiu. Do książki dołączona jest płyta CD, która uzupełnia i poszerza omawiane zagadnienia.

30,00 zł
26,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

80
Śląskie Prace Prahistoryczne. Tom 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląskie Prace Prahistoryczne. Tom 8
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Ósmy już tom serii poświęconej zagadnieniom z dziedziny archeologii Górnego Śląska koncentruje się wokół badań przeprowadzonych w Dąbrowie Górniczej, Sławkowie, Czeladzi, Gliwicach i Bytomiu oraz w powiatach: rybnickim i raciborskim. Prace na ww. stanowiskach prowadzone były w różnych odstępach czasu, w niektórych przypadkach na przełomie wieków, w większości pomiędzy latami 2013-2014. Zgromadzony materiał naukowy i wykorzystana bibliografia starają się odzwierciedlić najnowszy stan wiedzy dotyczący ujętych w spisie treści zagadnień podjętych w niniejszym tomie. Pośród nich odnajdą Państwo kwestie związane z domniemanym skarbem z końca epoki brązu (pow. rybnicki), cmentarzyska ludności kultury łużyckiej (Strzemieszyce Wielkie), monet rzymskich, wybranych odcinków murów miejskich, pochówków zwierzęcych czy prac prowadzonych w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża i św. Mikołaja w Sławkowie.

39,00 zł
34,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

81
Everybody Loves Somebody, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Everybody Loves Somebody, CD
Frank Sinatra, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

Lista utworów: 1. Everybody Loves Somebody 2. I've Got You Under My Skin 3. All of Me 4. Love and Marriage 5. Night and Day 6. I Get a Kick Out of You 7. The Lady Is a Tramp 8. I've Got the World On a String 9. My Funny Valentine 10. Pennies from Heaven 11. Taking a Chance On Love 12. All the Way 13. But Beautiful 14. I'm a Fool to Want You (2008 Version) 15. Autumn in New York 16. Melody of Love 17. I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter 18. Mood Indigo 19. Three Coins in the Fountain 20. You Make Me Feel so Young 21. Sunday 22. Meet Me At the Copa 23. Walking in the Sunshine 24. Young At Heart 25. Witchcraft 26. They Can't Take That Away from Me 27. Lover 28. South of the Border 29. Five Minutes More 30. I'm Walking Behind You

43,90 zł
40,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

82
Time After Time, 5 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time After Time, 5 CD
Frank Sinatra, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

Francis Albert Sinatra to amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego, ze względu na swój status popularnie nazywany „The Voice”. Jego muzyka jest uznawana jako ponadczasowa, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. Lista utworów: Płyta 1: 1. So long my love 2. Crazy love 3. Where is the one 4. There's no you 5. The night we called it a day 6. Autumn leaves 7. I cover the waterfront 8. Lonely town 9. Laura 10. Baby, won't you please come home 11. Where are you? 12. I'm a fool to want you 13. Maybe you'll be there 14. I think of you 15. Witchcraft 16. Something wonderful happens in summer 17. Tell her you love her 18. You're cheatin' yourself 19. It came upon a midnight clear 20. O little town of Bethlehem 21. Hark! The herald angels sing 22. Adeste fideles 23. Jingle bells 24. The first noël 25. The Christmas waltz Płyta 2: 1. Have yourself a merry little Christmas 2. Mistletoe and holly 3. The Christmas song 4. Silent night 5. I'll be home for Christmas 6. I could write a book 7. Bewitched, bothered, and bewildered 8. All the way 9. There's a small hotel 10. Chicago 11. I didn't know what time it was 12. What do I care for a dame 13. On the road to Mandalay 14. Let's get away from it all 15. Isle of Capri 16. Autumn in New York 17. London by night 18. April in Paris 19. Moonlight in Vermont 20. Blue Hawaii 21. Come fly with me 22. Around the world 23. It's nice to go trav'ling 24. Brazil Płyta 3: 1. I believe 2. Everybody loves somebody 3. It's the same old dream 4. Time after time 5. You'll always be the one I love 6. If you are but a dream 7. Put your dreams away 8. Nothing in common 9. How are ya' fixed for love 10. Same old song and dance 11. Monique's theme 12. Ebb tide 13. Angel eyes 14. Spring is here 15. Guess I'll hang my tears out to dry 16. Only the lonely 17. Willow, weep for me 18. Blues in the night 19. What's new 20. Gone with the wind Płyta 4: 1. Goodbye 2. It's a lonesome old town 3. One for my baby 4. Mr. Success 5. Sleep warm 6. To love and be loved 7. The song is you 8. Something's gotta give 9. Just in time 10. Day in day out 11. Baubles bangles and beads 12. Dancing in the dark 13. Saturday night 14. Cheek to cheek 15. Too close for comfort 16. I could have danced all night 17. Come dance with me 18. The last dance 19. The moon was yellow 20. They came to Cordura 21. All my tomorrows 22. French foreign legion 23. I don't stand a ghost of a chance with you 24. Why try to change me now 25. None but the lonely heart Płyta 5: 1. Stormy weather 2. Here's that rainy day 3. I can't get started 4. Where do you go? 5. A cottage for sale 6. Just friends 7. High hopes 8. Love looks so well on you 9. This was my love 10. When no one cares 11. I'll never smile again 12. Talk to me 13. It's all right with me 14. C'est magnifique 15. Montmart' 16. Let's do it 17. I love Paris 18. Someone to watch over me 19. Just one of those things 20. One for my baby 21. You my love 22. The sea song 23. Soliloquy

85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

83
That Old Feeling, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
That Old Feeling, CD
Frank Sinatra, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Francis Albert Sinatra to amerykański piosenkarz i aktor filmowy pochodzenia włoskiego, ze względu na swój status popularnie nazywany „The Voice”. Jego muzyka jest uznawana jako ponadczasowa, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX w. Lista utworów: 1. You Go To My Head 2. Nice 'n' Easy 3. Embraceable You 4. That Old Feeling 5. She's Funny That Way 6. Try A Little Tenderness 7. I've Got A Crush On You 8. Fools Rush In 9. How Deep Is The Ocean 10. Dream 11. Nevertheless (I'm In Love With You)

85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

84
Jan Sebastian Bach. Magnificat BWV 243, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Sebastian Bach. Magnificat BWV 243, CD
Various Artists, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Chor: Magnificat Anima Mea (003:00) 2. Arie: Et Exsultavit Spiritus Meus (002:31) 3. Arie: Quia Respexit Humilitatem (002:41) 4. Chor: Omnes Generationes (001:18) 5. Arie: Quia Fecit Mihi Magna (002:05) 6. Duett: Et Misericordia Eius (003:40) 7. Chor: Fecit Potentiam (001:50) 8. Arie: Deposuit Potentes (002:01) 9. Arie: Esurientes Implevit Bonis (003:14) 10. Terzett: Suscepit Israel (001:50) 11. Chor: Sicut Locutus Est (001:36) 12. Chor: Gloria Patri (002:22) 13. Chor: Ein Feste Burg Ist Unser Gott (004:56) 14. Arie Mit Choral: Alles, Was Von Gott Geboren (003:56) 15. Rezitativ: Erwäge Doch, Kind Gottes (002:00) 16. Arie: Komm In Mein Herzenshaus (003:07) 17. Choral: Und Wenn Die Welt Voll Teufel Wär (003:36) 18. Rezitativ: So Stehe Dann (001:33) 19. Duett: Wie Selig Sind Doch Die (004:08) 20. Choral: Das Wort Sie Sollen Lassen Stahn (001:31)

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

85
In The Fridge, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The Fridge, CD
In The Fridge, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Pas a Pas 2. Prelude Pour La Nouvelle Cuisine 3. Chrysalide 4. La Theorie Des Hums 5. Casa Verde 6. Under The Dust 7. Wadsawa 8. Sabussy

69,90 zł
64,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

86
Francois Couperin. Les Nations Reunies & Autres Sonades, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francois Couperin. Les Nations Reunies & Autres Sonades, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.14

Lista utworów: 1. La Pucelle ou La Française (Triosonate) 2. Gravement et marqué 3. La Visionnaire ou L'Espagnole (Triosonate) 4. La Steinkerque (Triosonate) 5. L'Astrée ou La Piémontaise (Triosonate) 6. Fiérment Sans lenteur 7. La Superbe (Triosonate) 8. La Sultane (Sonate) 9. Gravement 10. La Convalescente ou L'Impériale (Triosonate) 11. Tombeau de François Couperin – Paix du Parnasse

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

87
Sketches Of Brunswick East, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sketches Of Brunswick East, LP
Dostępny
17 szt.

Lista utworów: 1. Sketches Of Brunswick East I 2. Countdown 3. D-Day 4. Tezeta 5. Cranes, Planes, Migraines 6. The Spider And Me 7. Sketches Of Brunswick East II 8. Dusk To Dawn On Lygon Street 9. The Book 10. Journey To S(Hell) 11. Rolling Stoned 12. You Can Be Your Silhouette 13. Sketches Of Brunswick East III

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

88
Mister Mellow, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mister Mellow, LP
Washed Out, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.05

Ernest Greene znany jako Washed Out to amerykański piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny. W czerwcu 2009 Greene przeprowadził się z miasta do obszarów wiejskich Perry i rozpoczął produkcję piosenek. Zyskał rozgłos dzięki swojemu profilowi na Myspace. Lista utworów: Strona A: 1. Title Card 2. Burn Out Blues 3. Time Off 4. Floating By 5. I've Been Daydreaming My Entire Life 6. Hard To Say Goodbye 7. Down And Out 8. Instant Calm Strona B: 1. Zonked 2. Get Lost 3. Easy Does It 4. Million Miles Away

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

89
The Snake, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Snake, CD
Brogan Bentley, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. The Difference 2. Dawn 3. No Less 4. Heal 5. Last Light 6. What If I Fall 7. Secret Strength 8. The Wolf 9. Smoke 10. Give Myself to You 11. St. John 12. Goodbye

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

90
Deafman Glance, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deafman Glance, CD
Ryley Walker, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. In Castle Dome 2. 22 Days 3. Accommodations 4. Can't Ask Why 5. Opposite Middle 6. Telluride Speed 7. Expired 8. Rocks on Rainbow 9. Spoil with the Rest

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

91
Change The Station LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Change The Station LP. Winyl
A Certain Ratio, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.Listen to the Sound 2.Some Day 3.You're on Your Own 4.Waiting for You 5.Yeah Boy 6.Sister Brother 7.Desire 8.Samba 123 9.Pole 10.Do Du Beep 11.Golden Balls 12.Funk Off 13.Groove (E)

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

92
Alive In The East. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alive In The East. CD
Binker And Moses, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

93
Sextet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sextet, CD
A Certain Ratio, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: 1. Lucinda 2. Crystal 3. Gum 4. Knife Slits Water 5. Skipscada 6. Day One 7. Rub Down 8. Rialto 9. Below the Canal

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

94
Earth Is Sleeping, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Earth Is Sleeping, CD
Judy Dyble, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Lista utworów: 1. Marianna 2. Promises 3. Answerphone 4. Take Me Dancing 5. Velvet To Atone 6. Faded Elvis 7. See What Your Words 8. She Now Owns A Heart of Stone 9. Lullaby for Ellie 10. I Found A Rainbow 11. Broken Day 12. Earth Is Sleeping 13. Newborn Creatures

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

95
Annihilation, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Annihilation, CD
Ben Salisbury, Geoff Barrow, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Lista utworów: 1. What Do You Know? 2. Ambulance Chase 3. Approaching the Shimmer 4. Disoriented 5. The Alligator 6. For Those That Follow 7. The Swimming Pool 8. The Watchtower 9. Sheppard 10. The Body 11. Plant People 12. Cells Divide 13. The Bear 14. The Beach 15. Were You Me? 16. Lighthouse Chamber 17. The Alien 18. Annihilation

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

96
The Wörld Is Ours. Vol. 2, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Wörld Is Ours. Vol. 2, Blu-ray
Motorhead, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Lista utworów: Wacken Open Air Festival Germany, August 6th 2011: 1. Iron Fist 2. Stay Clean 3. Get Back In Line 4. Metropolis 5. Over The Top 6. One Night Stand 7. Rock Out 8. Ten Thousand Names Of God 9. I Know How To Die 10. The Chase Is Better Than The Catch 11. In The Name Of Tragedy 12. Just 'Cos You Got The Power 13. Going To Brazil 14. Killed By Death 15. Bomber 16. Ace Of Spades 17. Overkill Sonisphere Festival UK, July 10th 2011: 1. Iron Fist 2. I Know How To Die 3. In The Name Of Tragedy 4. Killed By Death 5. Ace Of Spades 6. Overkill Rock In Rio,Brazil, September 25th 2011: 1. Stay Clean 2. Over The Top 3. The Chase Is Better Than The Catch 4. Going To Brazil 5. Killed By Death Bonus Feature: 1. Festival Impressions W:O:A

117,90 zł
108,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,43 zł

97
W drodze na wakacje, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze na wakacje, CD
Various Artists, Warner Music Polska
Dostępny
28 szt.

Długa droga na wakacje wymaga uprzyjemnienia. Jadąc w góry, nad morze czy na Mazury każdemu czas szybciej minie nucąc piosenki idealnie do tego stworzone. Na krążku „W drodze na wakacje” znaleźć można wyselekcjonowane utwory, dzięki którym nie wyjdziecie z auta przed wysłuchaniem ich wszystkich. Wybierasz się na urlop? Musisz mieć tę kompilację! Lista utworów: 1. Lilly Wood & The Prick And Robin Schulz – Prayer In C 2. Xxanaxx – Story 3. Smolasty – Jestem, Byłem, Będę 4. Buslav – Searching For You 5. Clean Bandit Feat. Jess Glynne – Rather Be 6. Donkeyboy – Ambitions 7. 3oh!3 Feat. Katy Perry – Starstrukk 8. Agata Dziarma Dziarmagowska – Mogę wszystko, nic nie muszę 9. Lily Allen – Smile 10. Alesha Dixon – The Boy Does Nothing 11. Madcon Feat. Ray Dalton – Don't Worry 12. Feel – No Pokaż Na Co Cię Stać 13. Lykke Li – I Follow Rivers 14. Patrycja Markowska – Jeszcze Raz 15. T.Love – I Love You

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

98
Romanse. Witraż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romanse. Witraż
Dostępny
7 szt.

Tytułowe romanse są pretekstem do ukazania fermentu towarzyszącego śląskim środowiskom twórczym w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Książka ma kompozycję wzorowaną na witrażu – kontrastujące ze sobą impresje różnych wielkości i odcieni, od refleksyjnej prozy poetyckiej po soczysty język młodych ludzi, komponują się w barwny obraz lokalnego środowiska, a równocześnie przenikliwie prawdziwy obraz Polski tamtych czasów. Witold Wedecki urodził się w 1944 roku w Wilnie, mieszka w Gliwicach. Jest architektem, zajmuje się także grafiką i malarstwem. Jako pisarz debiutował w latach siedemdziesiątych. Opublikował zbiór wierszy Uczty (1970) oraz powieści Bielsze od czerni (1995), Wejście i wyjście (2000), Klęski i nadzieje (2001), Wolni (2003), Czarne Rondo (2006).

17,00 zł
12,99 zł

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

99
My Little Pony. Magiczne Sztuczki Kucyków Rarity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Magiczne Sztuczki Kucyków Rarity
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.03

Czas na odrobinę magii! Z nowym zestawem możesz zaskoczyć swoich przyjaciół prawdziwie magicznym pokazem! Kucyk wyposażony jest w 2 magiczne akcesoria: • jedno do odwracania lub wyciskania, dzięki któremu zaprezentujesz magiczne zdolności, • drugie to magiczne wzory na strojach kucyków, które widoczne są, gdy ustawimy kucyki w przedsionku z magicznym światłem w zestawie „Magiczna Szkoła Przyjaźni Twilight Sparkle” (sprzedawany osobno)!

48,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

100
Cambridge Primary Mathematics 5. Skills Builder - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics 5. Skills Builder
Dostępny
10 szt.

Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written specifically for Cambridge Primary Mathematics Curriculum Stages 1 to 6. The course offers a discussion-led approach with problem-solving integrated throughout. The language is pitched to ESL learners with illustrations to support visual understanding. Skills Builders provide consolidation activities for children who need extra learning opportunities to meet the standard for success. A full range of activities is provided to help raise a child’s mathematical understanding and performance to match their peers, with teacher/parental guidance on key mathematical methods and concepts before each exercise.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

Wróć do góry