hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.06.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych (Giles Milton), na drugim Kroniki portowe (Annie Proulx). Kolejny produkt to Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 4, wydanie 2 (praca zbiorowa) oraz Komisarz Kruk. Tom 2. Gorszy (Piotr Górski).
1
Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych
Dostępny
14 szt.

Sześciu dżentelmenów i jeden cel – zniszczenie machiny wojennej Hitlera. Wiosną 1939 roku powołano w Londynie do życia ściśle tajną organizację: jej celem było knucie, mające doprowadzić do zniszczenia machiny wojennej Hitlera za pomocą spektakularnych aktów sabotażu. Działania partyzanckie, które potem prowadzono były równie wyjątkowe, jak sześciu mężczyzn, którzy nimi kierowali. Churchill wybrał ich, bo byli wściekle pomysłowi i nie mieli w sobie nic z dżentelmenów. Jeden z nich, Cecil Clarke, niepospolity inżynier, pracował w latach trzydziestych XX wieku nad konstrukcją futurystycznych przyczep kampingowych. Teraz jego talent został zaprzęgnięty do mniej szlachetnego zadania: miał zbudować brudną bombę do zamachu na ulubieńca Hitlera, Reinharda Heydricha. Kolejnym członkiem tej grupy był William Fairbairn, zażywny emeryt, a jednocześnie światowy ekspert w dziedzinie skrytobójstwa. Miał szkolić partyzantów zrzucanych na spadochronach za linią wroga. Ta szóstka, dowodzona przez znanego z wytworności Szkota, Colina Gubbinsa, tworzyła tajną wewnętrzną komórkę, która zaplanowała najzuchwalsze akty sabotażu w czasie drugiej wojny światowej. Winston Churchill nazywał ją swoim Ministerstwem Niedżentelmeńskich Działań Wojennych. Jego sześciu „ministrów”, wspomaganych przez grupę niesamowitych kobiet, wykazało się taką skutecznością, że udało się im zmienić przebieg wojny. Historia przedstawiona w „Ministerstwie Niedżentelmeńskich Działań Wojennych” z typową dla Gilesa Miltona werwą i okiem do szczegółów, bazuje na gruntownych badaniach i nieznanych do tej pory materiałach archiwalnych. Wciągająca i barwna opowieść o brawurowych czynach i przygodzie jest także być może ostatnią zapełnioną białą kartą z dziejów drugiej wojny światowej. Milton ma niesamowite oko do szczegółów, dzięki czemu obrazowo przywołuje przeszłość do życia. – „The Spectator” Mistrz opowieści historycznej. – „Sunday Times” Niezachwiana pewność siebie, z jaką Milton pisze, jest oparta na gruntownych badaniach i jego inteligencji. – „Times Literary Supplement” Giles Milton (ur. 1966), brytyjski pisarz i historyk specjalizujący się w odkrywaniu tajemnic przeszłości. Nakładem Noir sur Blanc ukazały dotąd jego trzy książki historyczne – Samuraj William, Białe złoto i Wolfram – oraz zabawna powieść Nos Edwarda Trencoma. W Rosyjskiej ruletce, opierając się na wspomnieniach szpiegów oraz licznych tajnych niegdyś dokumentach, Milton pozwala nam wejrzeć w mroczny świat szpiegostwa i zobaczyć, co działo się w Rosji w następstwie rewolucji 1917 roku.

39,00 zł
26,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,87 zł

6 osób kupiło
2
Kroniki portowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki portowe
Dostępny
158 szt.

Kroniki portowe to opowieść o człowieku, który na zapomnianej wyspie odnajduje swoją tożsamość i odzyskuje utracone w dzieciństwie poczucie własnej wartości. To także rozgrywająca się na surowych, mroźnych wybrzeżach Nowej Fundlandii historia o tym, że do odwrócenia kolei losu nie zawsze trzeba wielkich rewolucji, tylko wystarczy dać się ponieść sprzyjającym nurtom. Annie Proulx jest autorką dziesięciu książek. Uhonorowana m.in. Nagrodą Pulitzera, National Book Award, The Irish Times International Fiction Prize oraz PEN/Faulkner Award. Jej opowiadanie Tajemnice Brokeback Mountain stało się kanwą nagrodzonego Oscarami filmu. Jej najnowszą powieścią są Drwale.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
3
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 4, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 4, wydanie 2
Dostępny
59 szt.

Komplet czterech części kart ćwiczeń do klasy 2 z cyklu „Szkolni Przyjaciele” to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Autorzy kart ćwiczeń zadbali o taki dobór treści, strategii, metod i technik nauczania, który zapewni uczniom ciekawe zajęcia. W kartach ćwiczeń znajduje się wiele różnorodnych ćwiczeń, w tym: • trening estetycznego pisania zdań, krótkich tekstów z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji, ćwiczenia nastawione na pisanie omówionych w podręczniku różnych form gatunkowych, takich jak: e-mail, opis, ogłoszenie, sprawozdanie; • sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem różnych tekstów zamieszczonych w podręczniku (wyszukiwanie wskazanych informacji, odnajdywanie związków przyczynowo-skutkowych, uogólnianie myśli przewodniej, wykazanie się umiejętnością interpretacyjno-twórczą); • pobudzających kreatywność, twórcze myślenie i wyobraźnię; • rozwijających analizatory słuchowy, wzrokowy, kinestetyczno-ruchowy; • utrwalających i powtarzających poznane treści. Do każdego tematu dziennego są dołączone ćwiczenia zbudowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, co pozwala na efektywną indywidualizację nauczania. Ćwiczenia z edukacji przyrodniczej znajdują się na wydzielonej stronie oznaczonej specjalnym piktogramem, co sprzyja uporządkowaniu treści. Każdy miesiąc kończy się blokiem: Powtarzam, który pozwala na sprawdzenie opanowania nowych treści (do wykonania przed wypełnieniem karty badania umiejętności na dany miesiąc). Nowość: materiały do nauki programowania bez komputera, rozwijania logicznego myślenia, myślenia algorytmami, w ciekawej i przystępnej dla dzieci formie, odpowiadające zagadnieniom omawianym w trakcie zajęć, takim jak: „Wakacyjne wspomnienia”, „Dzień Nauczyciela”, „Jesienna pogoda”, „Święta Bożego Narodzenia”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Zabawy na śniegu”, „Ferie”, „Zwiastuny wiosny w przyrodzie”, „Ptaki”, „Polska – moja ojczyzna”, „Kontynenty”.

19,80 zł
17,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,81 zł

4 osoby kupiły
4
Komisarz Kruk. Tom 2. Gorszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Kruk. Tom 2. Gorszy
Dostępny
90 szt.

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i czeka w areszcie na proces. A jednak nie wierzy w jej winę, chociaż świadkowie widzieli, jak z bronią w ręku wybiegła z domu zastrzelonego mężczyzny. Owszem, Albert Adamiak pisał na nią skargi i stawiał jej poważne zarzuty, ale czy z tego powodu posunęłaby się do morderstwa? Kruk postanawia przyjrzeć się sprawie i rozpoczyna nieoficjalne śledztwo. Każda zebrana przez niego informacja rodzi kolejne pytania i wątpliwości. Dlaczego wpływowi rodzice Krynickiej nie udzielają córce należytego wsparcia? Czy świadkowie są wiarygodni? Dlaczego nikomu nie zależy na rzetelnym dochodzeniu? Krukowi udaje się dotrzeć do prawdy, odkryć sieć powiązań polityki i biznesu ze światem przestępczym, ale to zwycięstwo będzie miało gorzki smak.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
5
Disney Pixar Auta. Znajdź mnie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Pixar Auta. Znajdź mnie!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Seria całokartonowych książeczek z ulubionymi przez dzieci bohaterami filmów. Na każdej ze stron maluchy znajdą interesujące zadania - będą mogły znajdować ukryte elementy, wskazywać je, porównywać i dopasowywać, poznają kształty i liczby, odnajdą rymy. Wraz z rodzicami znajdą jeszcze wiele innych sposobów, by bawić się książką.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
6
Pate pisze bloga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pate pisze bloga
Dostępny
50 szt.

Pate miewa różne pomysły, ale i tak wszyscy go uwielbiają! W tym roku otrzymuje od swojego nauczyciela zadanie na wakacje: prowadzenie dziennika. Chłopiec uznaje jednak, że pisanie dziennika to straszny obciach. Postanawia założyć bloga. Na początku nie idzie mu zbyt gładko, ale gdy dziwny stryjek przyjeżdża z wizytą, życie staje się ciekawsze. Pate stara się na wszelkie sposoby umilić pobyt stryja (na przykład myjąc mu okulary przy użyciu pasty do zębów i wazeliny). A wszystko, co się wydarza, opisuje na blogu. Książki o Patem mają atrakcyjną dla młodych czytelników (szczególnie tych stawiających pierwsze kroki w czytaniu) formę graficzną – krótkie teksty narracyjne w formie wpisów na blogu są przeplatane dialogami, a dynamiczne ilustracje znakomicie oddają charakter tego tekstu. Taką książkę łatwo się czyta i szybko daje się wciągnąć w wartką akcję. Radość z czytania gwarantowana! Timo Parvela to mistrz absurdalnego humoru, który docenią młodzi i starsi czytelnicy. Książka została przetłumaczona na wiele języków (estoński, niemiecki, węgierski, łotewski). Jedna z części serii nagrodzona została w 2017 roku Runeberg Junior Prize. Książka wpisuje się w popularny ostatnio nurt książek graficznych. W przygotowaniu kolejna część serii: Pate gra w piłkę.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
7
Moc modlitwy dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc modlitwy dziecka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

O czym chcesz powiedzieć Bogu? Bóg uwielbia słuchać, kiedy opowiadasz Mu o swoim dniu, swoich przyjaciołach, swojej szkole, swojej rodzinie, o wszystkim, nawet o twoich największych problemach. Modlitwa jest tak prosta, jak rozmowa z najlepszym przyjacielem – a kiedy spróbujesz się pomodlić, odkryjesz, że Bóg jest najwspanialszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek mogłeś sobie wymarzyć. On obiecał, że: - wysłucha cię, gdy będziesz do Niego mówić, - pocieszy cię, gdy dopadnie cię strach lub zmartwienie, - pomoże ci, gdy będziesz chciał zrobić właściwą rzecz. Niniejsza książka przedstawia zabawne historie i zawiera puste miejsca na pisanie własnych słów do Boga, a także porady i modlitwy spisane przez inne dzieci, które pomogą ci odkryć moc modlitwy. Jeśli jesteś gotowy, Pan Bóg czeka, aby z tobą porozmawiać. „Drogi Boże, modlę się o każdą osobę w mojej rodzinie. Modlę się o to, abym potrafiła bardziej szanować moich rodziców. Modlę się, abym była wdzięczna za to, co mam.” - Landrie (10 lat) „Boże, daj mi siłę i odwagę, abym mogła być sobą i nie martwiła się tym, co pomyślą inni ludzie.” - Savannah (11 lat)

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
8
Jaś i Janeczka 3. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 3. Audiobook
Annie M.G. Schmidt, Dwie siostry
Dostępny
34 szt.

Trzeci tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka Czyta Jarosław Boberek – Idźcie razem – mówi mama – i zanieście kotki pani van Riet. – Chciałbym je zatrzymać – marudzi Jaś. – Nie możemy mieć czterech kotów – mówi mama. – To za dużo. Bo jak kotki dorosną, to będą miały małe. I te małe też kiedyś będą miały małe. I tak w kółko. – To będziemy mieć ze sto kotków! – woła Jaś. – Fajnie! – Tak, a tych sto kotków też potem będzie miało małe – mówi Janeczka. – I będzie ich milion! Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie – i w interpretacji Jarosława Boberka. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952?1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł Julek i Julka. Polecamy także książki z serii Jaś i Janeczka.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
9
Botticelli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Botticelli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Through delicate details, fluid lines, and some of the most beloved female figures in art history, explore the making of Renaissance legend, Botticelli. From portraits of the powerful Medici family to his iconic Birth of Venus, we discover a master of secular, religious, and mythological painting, whose eloquent figuration and composition has inspires to this day.

72,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
10
Poczucie podmiotowości pedagogów szkolnych a ich osobowościowe wyznaczniki pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczucie podmiotowości pedagogów szkolnych a ich osobowościowe wyznacz...
Dostępny
5 szt.

Problematyka podjęta w książce jest niezwykle aktualna i wartościowa poznawczo i aplikacyjnie. Pedagog szkolny jest nie tylko doradcą i konsultantem, mediatorem i terapeutą, opiekunem i wychowawcom, ale także osobą współpracującą z różnymi instytucjami wspomagającymi szkołę w realizacji jej funkcji. Podmiotowość stanowi niezbędny warunek właściwego pełnienia przez niego roli zawodowej oraz warunek indywidualnego rozwoju profesjonalnego [...]. Publikacja ta wpisuje się w nurt myślenia o pedagogu szkolnym jako kreatorze nowatorskich działań wychowawczych, spełniającym kluczową rolę w systemie pracy opiekuńczej i wychowawczej w środowisku szkolnym [...]. Przedstawione mi do oceny opracowanie uważam za niezwykle przejrzyste, spójne, logiczne i dopracowane pod względem procedury badawczej oraz analizy danych empirycznych. Zastosowane metody i techniki badawcze o dużych walorach psychometrycznych dostarczyły rzetelnego materiału empirycznego, który w sposób profesjonalny został opracowany [...]. Sądzę, że praca spotka się z dużym zainteresowaniem czytelników oraz wydatnie wzbogaci rynek księgarski o cenną publikację dotyczącą funkcjonowania zawodowego pedagogów szkolnych. Z recenzji Prof. dr. hab. Waldemara Furmanka

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
11
Rembrandt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rembrandt
Dostępny
5 szt.

Meet Rembrandt van Rijn, the Dutch master artist whose unique eye for people and situations created some of the most famous portraits and historical, religious, and mythological scenes in the world. In this book, we tour Rembrandts key paintings, etchings, and drawings to uncover the stylistic and technical innovations with which one artist changed the course of Western art.

72,00 zł
1 osoba kupiła
12
Jak pokonać szatana, DVD + książeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pokonać szatana, DVD + książeczka
Michał Kondrat, 2013
Dostępny
2 szt.

Walka dobra ze złem toczy się stale, a wiele osób zadaje sobie pytanie: jak pokonać szatana? Czy jest to w ogóle możliwe? Autor filmu odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata oraz innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół wykorzystuje do walki ze złym duchem. W filmie znalazły się również wywiady z osobami dręczonymi, które dzielą się swoimi doświadczeniami.

34,10 zł
28,30 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,80 zł

1 osoba kupiła
13
Słownik ortograficzny dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik ortograficzny dla dzieci
Dostępny
96 szt.

Język polski nie należy do najłatwiejszych. Żeby uprzyjemnić dziecku poznanie go, warto podsunąć mu właśnie ten słownik. Znajdzie w nim najpopularniejsze wyrazy, z których korzysta na co dzień, a także będzie mogło sprawdzić w nim każde słowo, do którego ma jakieś wątpliwości. Wszystkie trudne literki w poszczególnych wyrażeniach zostały wyróżnione innym kolorem, dzięki czemu Twoja pociecha szybko zapamięta, kiedy należy pisać ch, a kiedy h i pokona jeszcze wiele innych pułapek językowych.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
14
Reklama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reklama
Dostępny
9 szt.

Reklama to ważny element współczesnej komunikacji. Co decyduje o tym, że kampania reklamowa jest skuteczna? Jak działają agencje reklamowe? Czy przekaz reklamowy powinien być etyczny? Interdyscyplinarna seria piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. - od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie. Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje. Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

1 osoba kupiła
15
Guwernantka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guwernantka
Dostępny
8 szt.

Lata czterdzieste XIX wieku. Znany czeski poeta i filolog, Frantiek Ladislav elakovsk, przeprowadza się do Wrocławia wraz ze świeżo poślubioną żoną, młodszą o kilkanaście lat Antonią. Ich pobyt od początku przebiega jednak pod znakiem trosk i niepokojów. Miasto nawiedzają epidemie i powodzie, na ulicach wybuchają krwawe zamieszki, a oboje elakovscy nieustannie borykają się z trudnościami dostosowania się do nowych warunków. Frantiek przeczuwa zmierzch swoich sił witalnych i twórczych, czuje się niedoceniany i lekceważony, co gorsza, staje się chorobliwie zazdrosny o żonę. Piękna i wykształcona Antonie nie może z kolei pogodzić się z faktem, że będzie musiała porzucić własne ambicje, by wcielić się w rolę szacownej pani domu, małżonki starzejącego się profesora i opiekunki jego dzieci z pierwszego małżeństwa. Kiedy pewnego dnia otrzymuje od młodego literata list z wierszami, jej dawne pragnienia i pasje zaczynają niespodziewanie odżywać.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

1 osoba kupiła
16
Pomiędzy zbrodniami. Komparatystyka na tropach kryminału - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy zbrodniami. Komparatystyka na tropach kryminału
Dostępny
125 szt.

Książka ta daje się czytać w dwojaki sposób. Dla wyrafinowanego, przygotowanego i kompetentnego humanisty jest laboratorium możliwości komparatystyki kulturowej (kulturowej teorii literatury, antropologii literatury), popisem erudycji oraz gry konotacji i denotacji, w jakie kryminał się wikła. Dla tzw. zwykłego czytelnika to świetny przewodnik po meandrach pisarstwa realistycznego i poręczny podręcznik, na co zwracać uwagę zawsze wówczas, kiedy oderwiemy się od zwykłego śledzenia intrygi i choć na chwilę zapomnimy o zagadce fundującej ten gatunek literatury. Autor udowadnia, że związek kryminału ze sceną kultury nas otaczającej jest na tyle istotny, że świetnie jesteśmy w stanie sami się rozpoznać w dekoracjach i sztafażu opowieści – właśnie dlatego, że w istocie my też w nich jesteśmy obecni. Kryminały są dla nas, bo są o nas. prof. Wojciech Józef Burszta Adam Regiewicz – dr hab. nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, prof. nadzwyczajny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie; obecnie dyrektor Instytutu Filologii Polskiej, kierownik Zakładu Teorii Literatury oraz Pracowni Komparatystyki Kulturowej AJD, członek Polskiego Stowarzyszenia Komparatystyki Literackiej. Zajmuje się badaniem zjawisk na pograniczu literaturoznawstwa i komparatystyki kulturowej, m.in. transkulturowym badaniem średniowieczności (mediewalizm), semiotyką i antropologią audiowizualności i nowych mediów oraz relacjami chrześcijaństwa i zjawisk kultury współczesnej, a także antropologią odgłosów i retorycznością teorii literatury. Autor książek, m.in. Kino a kultura w świetle antropologii współczesnej. Próba interpretacji kerygmatycznej (2011), Mediewalizm wobec zjawisk audiowizualnych i nowych mediów (2014), Poza horyzontem. Eseje o sztuce czytania (Ćwiczenia z poszukiwania sensu) (2015), Kerygmatyczne figury interpretacji (2016).

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

1 osoba kupiła
17
Van Gogh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Van Gogh
Dostępny
5 szt.

A post-Impressionist pioneer, Vincent van Gogh is also one of the most quintessential tortured artists" in history. Through his lurid colors and emphatic brushwork, this introductory book gathers van Goghs most famous paintings to explore his vibrant, feverish portrayal of mood and place and its influence on generations to come.

72,00 zł
1 osoba kupiła
18
Baby. Smartfon dotykowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Smartfon dotykowy
Clementoni
Dostępny
19 szt.

Ten smartfon zachwyci każdego maluszka Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Ma 13 dużych przycisków, dzięki którym dziecko poznaje świat zwierząt, 3 przyciski z interaktywnymi czynnościami, wiele piosenek i rymowanek, 3-kolorowe diody LED. Zabawka ma technologię dotykowego ekranu. Rozwija umiejętności manualne i postrzeganie wizualne. Zasilanie: 2 baterie 1.5V AAA Wymiary opakowania: 20.0 x 14.0 x 6.0 cm

45,13 zł
39,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,42 zł

1 osoba kupiła
19
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 3
Dostępny
133 szt.

Komplet czterech części kart ćwiczeń do klasy 2 z cyklu „Szkolni Przyjaciele” to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Autorzy kart ćwiczeń zadbali o taki dobór treści, strategii, metod i technik nauczania, który zapewni uczniom ciekawe zajęcia. W kartach ćwiczeń znajduje się wiele różnorodnych ćwiczeń, w tym: • trening estetycznego pisania zdań, krótkich tekstów z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji, ćwiczenia nastawione na pisanie omówionych w podręczniku różnych form gatunkowych, takich jak: e-mail, opis, ogłoszenie, sprawozdanie; • sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem różnych tekstów zamieszczonych w podręczniku (wyszukiwanie wskazanych informacji, odnajdywanie związków przyczynowo-skutkowych, uogólnianie myśli przewodniej, wykazanie się umiejętnością interpretacyjno-twórczą); • pobudzających kreatywność, twórcze myślenie i wyobraźnię; • rozwijających analizatory słuchowy, wzrokowy, kinestetyczno-ruchowy; • utrwalających i powtarzających poznane treści. Do każdego tematu dziennego są dołączone ćwiczenia zbudowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, co pozwala na efektywną indywidualizację nauczania. Ćwiczenia z edukacji przyrodniczej znajdują się na wydzielonej stronie oznaczonej specjalnym piktogramem, co sprzyja uporządkowaniu treści. Każdy miesiąc kończy się blokiem: „Powtarzam”, który pozwala na sprawdzenie opanowania nowych treści (do wykonania przed wypełnieniem karty badania umiejętności na dany miesiąc). Nowość: materiały do nauki programowania bez komputera, rozwijania logicznego myślenia, myślenia algorytmami, w ciekawej i przystępnej dla dzieci formie, odpowiadające zagadnieniom omawianym w trakcie zajęć, takim jak: „Wakacyjne wspomnienia”, „Dzień Nauczyciela”, „Jesienna pogoda”, „Święta Bożego Narodzenia”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Zabawy na śniegu”, „Ferie”, „Zwiastuny wiosny w przyrodzie”, „Ptaki”, „Polska – moja ojczyzna”, „Kontynenty”.

15,90 zł
14,99 zł

Rabat 5,7%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
20
O logice transcendentalnej Wittgensteina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O logice transcendentalnej Wittgensteina
Dostępny
3 szt.

Celem niniejszej monografii jest opis pojęcia logiki transcendentalnej w ujęciu Ludwiga Wittgensteina z czasów Traktatu logiczno-filozoficznego, a następnie wyprowadzenie wniosków dotyczących szerszego ujęcia jego koncepcji. Chcę ująć Traktat jako dzieło spójne i mówiące o filozofii. Wymaganie spójności każe mi uwzględniać wszystkie opisane przez Wittgensteina metody dochodzenia do prawdy. Bez ich uwzględnienia łatwo zredukować stanowisko Wittgensteina do jakiegoś ? najczęściej prostszego ? znanego poglądu, który przez nazewnictwo czy też historyczne, albo w skrajnych przypadkach nawet zupełnie powierzchowne, kwestie bywa kojarzony ze stanowiskiem Wittgensteina. Przykładowo ? Wittgenstein odczytany przez pryzmat niektórych (tylko niektórych) wypowiedzi pozytywistów logicznych sam wydaje się uczestniczyć w tym nurcie filozofowania. Twierdzę jednak, że to raczej interpretacja Wittgensteina, która jest dość daleka od jego własnej koncepcji. Staram się zatem odczytać intencje Wittgensteina na podstawie tego, co jawne i dostępne: jego tekstów. W dalszej kolejności sięgam dopiero do komentarzy (najpierw autorstwa Wittgensteina, a potem autorstwa komentatorów uwzględniających komentarze Wittgensteina, a ostatecznie tylko, jeśli to konieczne, również komentarzy nieuwzględniających powyższych). Celem moim jest jednak jak najściślejsze skupienie się na tekście źródłowym, stąd kładę akcent na własne wypowiedzi Wittgensteina. Można by powiedzieć z pewną dozą przesady, że jest to próba tłumaczenia Traktatu samym Traktatem.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
21
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 4, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 4, wydanie 2
Dostępny
63 szt.

Komplet czterech części podręczników do klasy 2 Szkolni Przyjaciele to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Główny nacisk w kl. 2 został położony na: • doskonalenie nauki czytania – specjalne rozkładówki postelementarzowe z tekstami pisanymi większą czcionką, • wprowadzenie nowych zagadnień językowych i ortograficznych, • zapoznanie dzieci z różnymi formami gatunkowymi – nowe bloki: Jak napisać?, Słówko do słówka, • wdrożenie do pracy metodą projektu, • zaciekawianie otaczającym światem i innymi kontynentami – nowy kącik: Dookoła świata, • rozwijanie kompetencji wyrażania swojego zdania i mówienia o własnych odczuciach oraz emocjach, • poruszanie istotnych kwestii społeczno-wychowawczych, pokazanie dziedzin sztuki użytkowej. Stałe elementy cyklu / kąciki tematyczne: • „A to ciekawe!” – rozwija zainteresowania z różnych dziedzin nauk przyrodniczych, • „Dobre rady” – w formie prostych porad przedstawiono zasady, których trzeba przestrzegać, aby bezpiecznie i zdrowo żyć, • „Słówko do słówka” – kącik ortograficzny (nowość), • „Dookoła świata” – kącik geograficzny (nowość), • „Czytam sam” – teksty literackie powiązane z tematem tygodnia, • „Kraina dźwięku i obrazu” – kontynuacja z kl. 1, • „Muzyka” – kontynuacja z kl. 1. Nr dopuszczenia MEN: 813/4/2018

22,01 zł
19,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 2,02 zł

1 osoba kupiła
22
Osiem minut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiem minut
Dostępny
8 szt.

Chris obiecał żonie, że wkrótce do niej dołączy. Wszystko dokładnie zaplanował, starannie wybrał czas i miejsce. Osiem minut przed przyjazdem pociągu stanął przy krawędzi peronu. Sarah nie od razu zdaje sobie sprawę, że uratowała samobójcę. Powinna pójść swoją drogą, ale czuje się odpowiedzialna za mężczyznę, któremu ból i desperacja odebrały chęć do życia. Małomówny i tajemniczy Chris coraz bardziej ją intryguje, powoli staje się jej obsesją. Chociaż on wyraźnie jej unika, Sarah zaczyna go śledzić, a potem odwiedzać w domu. Dąży do zacieśnienia znajomości, nie wie, że byłoby lepiej, gdyby niektóre sekrety na zawsze pozostały nieodkryte. Nie wie też, że wkroczyła na śmiertelnie niebezpieczną ścieżkę.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

23
41 dni nadziei (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41 dni nadziei (wydanie filmowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.02

Film inspirowany książką na ekranach kin. W rolach głównych: Shailene Woodley („Gwiazd naszych wina”) oraz Sam Claflin („Zanim się pojawiłeś”, „Igrzyska śmierci”). Kiedy Tami poznaje Richarda, szybko zdaje sobie sprawę, że to mężczyzna jej życia – oboje kochają przygodę i żeglowanie. Wkrótce zostają parą i razem wyruszają jachtem z Tahiti do Kalifornii. Spokojna podróż zakochanych staje się koszmarem, gdy tropikalny sztorm zmienia się w potężny huragan. Zdając sobie sprawę ze śmiertelnego zagrożenia, Richard nakazuje ukochanej schronić się pod pokładem. Chwilę później gigantyczna fala uderza w jacht i kobieta traci przytomność. Gdy ją odzyskuje, łódź jest zniszczona, maszty połamane, a silnik i radionadajnik uszkodzone... 41 dni nadziei to poruszająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. To historia o sile woli, odwadze, zaradności i nadziei. Historia Tami niesamowicie mnie poruszyła. Jest ona żywym dowodem na to, że siła miłości i niezachwiana wiara mogą przenieść każdą górę. Inspirująca, pokrzepiająca na duchu książka. – Shailene Woodley, aktorka Tami Oldham Ashcraft wciąż jest zapaloną żeglarką. Przepłynęła już ponad 50 tysięcy mil, ma licencję kapitana jednostek o wyporności do 100 ton. Wiedzie szczęśliwe, spokojne życie z mężem i rodziną we Friday Harbor na wyspie San Juan, w stanie Waszyngton. Susea McGearth jest pisarką i żegluje od ponad 20 lat.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

24
Zmysłowa samba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmysłowa samba
Dostępny
2 szt.

Maggie Cox Samba we dwoje Eduardo po poważnym wypadku przyjeżdża do Anglii na rehabilitację. Przypadkowe spotkanie z Marianne, piękną dziewczyną zarabiającą uliczną grą na gitarze, sprawia, że na chwilę zapomina o własnych kłopotach. Pragnie jej pomóc w trudnym położeniu i proponuje pracę w swoim domu w Rio de Janeiro. Nie spodziewa się, że to Marianne o wiele bardziej pomoże jemu... Catherine George Lato w Brazylii Roberto żył po to, by słyszeć tłumy skandujące jego nazwisko. Teraz słyszy tylko własne myśli, pełne żalu i goryczy. Ilekroć widzi w lustrze bliznę na twarzy, przypomina sobie wypadek, który zrujnował mu karierę. Nikt dotąd nie zdołał nakłonić go, by opuścił swoją samotnię. Katherine Lister jest jedyną kobietą, którą tam zaprosił, by sporządziła ekspertyzę nieznanego dzieła sztuki. Spojrzenia Roberta sprawiają jednak, że to ona czuje się jak bezcenny klejnot. Jennie Lucas Gorące Rio Brazylijski milioner Gabriel Santos potrzebuje pomocy swojej byłej asystentki Laury, by odkupić rodzinną firmę. Przez jeden wieczór, podczas przyjęcia dla elit w Rio de Janeiro, musiałaby udawać jego partnerkę. Laura zgadza się, dopiero gdy Eduardo podnosi stawkę za tę przysługę do miliona dolarów, chociaż wie, jak trudny będzie dla niej powrót do jego domu, w którym rok temu spędzili namiętną noc.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

25
Jak w raju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak w raju
Dostępny
6 szt.

Elizabeth Power Raj na Seszelach Riva i Damiano przeżyli burzliwy romans i zakończyli go równie burzliwym rozstaniem. Damiano zarzucił Rivie kłamstwo, chociaż sam też często mijał się z prawdą. Po pięciu latach spotykają się ponownie. Damiano proponuje Rivie atrakcyjną pracę na Seszelach. To dla niej szansa na zawodowy sukces, ale też igranie z własnymi uczuciami, bo dawny kochanek nadal nie jest jej obojętny. Robyn Donald Kolory Polinezji Taryn nie domyśla się, że biznesmen Cade Peredur oferuje jej pracę sekretarki, bo ma w tym ukryty cel. Chce ją bliżej poznać i dowiedzieć się, czy jest winna tragicznej śmierci jego przybranego brata. Cade zabiera Taryn w podróż służbową na polinezyjską wyspę, by tam zrealizować swój plan. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli. Anne Mather Spotkanie na Karaibach Rachel jedzie na Karaiby, by odnaleźć matkę, która podobno ma tam romans z młodym mężczyzną – Mathew Brodym. Nie odnajduje jej, ale poznaje Mathew – przystojnego Antylczyka, właściciela hotelu, w którym zamieszkała. Liczy na to, że on naprowadzi ją na ślad matki. Nie zdradza, kim jest i zaczyna się z nim umawiać…

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

26
Ostre przedmioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostre przedmioty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Zło kryje się bliżej, niż myślisz Debiut autorki Zaginionej dziewczyny, książki-fenomenu, którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie. Zachwycający kawał dobrej literatury, napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością. – Stephen King W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki, a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap, małej, dusznej mieściny w stanie Missouri, z której uciekła i której szczerze nienawidzi. To tam przed laty umarła jej siostra, to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało, to tam nadal mieszka jej despotyczna matka. Ciężki małomiasteczkowy klimat, pęczniejący od tajemnic i intryg, poczucie strachu zawieszone w nieruchomym, wilgotnym powietrzu i demony przeszłości, z którymi Camille musi sobie poradzić. Czy będzie w stanie to przetrwać? Czy morderca uderzy raz jeszcze? Już wkrótce serial HBO Ostre przedmioty w reżyserii Jeana-Marca Vallée, twórcy takich hitów jak Wielkie kłamstewka czy oskarowe Witaj w klubie. W roli głównej Amy Adams.

37,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

27
Pogańskie morze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogańskie morze
Dostępny
50 szt.

Piąty tomik poezji Pawła Kozła. pogańskie morze, całopalenie. w pokoju dyszy klimatyzacja, za horyzontem afryka, pod poszewką powietrz spacerują, bogowie żaru. nie, nie mówią, że są dobrzy. nic o powszechnej łasce powietrznej, która spada jak wyrobiona strona gorących młotów. mówią tylko: daj skórę, wyprawimy. daj rękę, prawe przedramię, na czerwoną opaskę. sprzed metalurgii są. kiedy ciało nie było mechaniczną plantacją rdzawych poparzeń, rzeźbą spawaną ze złomu. kiedy przynajmniej skórę zdzierało się samą, nie dotykając duszy, nie dotykając duszy. (Rodos, wrzesień 2011)

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

28
Poszukiwania teologiczno - filozoficzno - kulturowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwania teologiczno - filozoficzno - kulturowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Zapraszamy do lektury kolejnego interdyscyplinarnego tomu Ośrodka Badawczego Myśli Chrześcijańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, w którym zostały zamieszczone studia badaczy z: Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Łódzkiego. Podjęta w prezentowanej publikacji dyskusja ma bardzo szerokie ramy, teksty obejmują bowiem zagadnienia z wielu dyscyplin humanistycznych: filozofii religii, antropologii chrześcijańskiej, ekumenizmu, teologicznych inspiracji dawnych i współczesnych utworów literackich, nauczania społecznego Kościoła oraz komunikologii. Jedni z autorów koncentrują się na wybranym aspekcie tytułowych poszukiwań, inni - próbują łączyć te zjawiska. W niektórych studiach podjęto aktualne problemy, np. dramat uchodźców i potrzebę dialogu międzyreligijnego (chrześcijańsko–­muzułmańskiego), we wszystkich zaś potwierdzono tezy, iż „fundamentem prawdziwej kultury jest poszukiwanie Boga” oraz że „świat rozumu i świat wiary potrzebują siebie wzajemnie”. (Benedykt XVI)

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

29
O poznaniu historycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O poznaniu historycznym
Dostępny
10 szt.

Dzieło jest owocem dojrzałej refleksji zarówno nad filozofią historii, jak też nad praktyką pracy historyka. Zasadnicza koncepcja Autora odwołuje się do spojrzenia me­to­do­lo­gicznego na historię równoważącego odwołania do teorii poznania zakorzenionej w filozofii klasycznej oraz do współczesnych mu koncepcji wywodzących się z rewolucji Kantowskiej, następnie poprzez Hegla, Diltheya, Webera, Ortegę y Gasseta do Croce, Oakeshotta, Arona itd. Celem Autora, co pisze we Wprowadzeniu, jest przedstawienie „krytycznej filozofii historii”, a więc przedstawienia rac­jo­nal­nego podejścia do nauki, która istniejąc od dawna wciąż oscyluje między Scyllą pewności absolutnej, a Charybdą absolutnego relatywizmu, co wywołuje jej nieustanne kry­ty­ki i ocenę, że jest dyscypliną wiedzy w kryzysie. Ogromna erudycja autora, jego świetna znajomość św. Augustyna sprawiają, że rozważania zawarte w książce przedstawiają nie tylko wprowadzenie w to czym jest historia, ale także są dobrym przewodnikiem po dziejach intelektualnych historii jako nauki i jako refleksji nad światem i czło­wie­kiem.

65,00 zł
45,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,50 zł

30
Fantastyczne fakty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne fakty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

Dzięki tej fascynującej książce poznasz setki faktów i ciekawostek. Będziesz mógł też rozwiązywać zagadki oraz quizy. Przede wszystkim jednak poznasz odpowiedzi na wiele pytań. Dowiesz się, dlaczego Egipcjanie budowali piramidy, jak zanieczyszczenie atmosfery wpływa na naszą planetę, jak zbudowany jest nasz mózg

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

31
Cienie przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienie przeszłości
Dostępny
83 szt.

Pewnego dnia do jednego z krakowskich szpitali zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Pacjentka nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, nawet imienia. Nie ma przy sobie dokumentów... Jedynym tropem, który może pomóc w ustaleniu jej tożsamości, jest wizytówka, którą trzyma w dłoni. Dzięki niej policjanci docierają do bliskiego przyjaciela ofiary. Wiktor troskliwie pomaga Karinie w powrocie do rzeczywistości, co okazuje się trudnym zadaniem. Tajemniczy wróg wciąż ją dręczy, nie szczędząc anonimowych gróźb i wyzwisk. Karina staje przed nie lada wyzwaniem. Nie dość, że musi zmierzyć się z zaciekłym prześladowcą, to jeszcze pragnie za wszelką cenę poznać siebie sprzed pobicia. Z urywków wspomnień wyłania się zaskakujący portret i wiele mrocznych sekretów. Okazuje się, że stawką w niebezpiecznej grze prowadzonej z prześladowcą jest również miłość.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

32
Kresy na Pomorzu. Tułaczka po Ziemiach Odzyskanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy na Pomorzu. Tułaczka po Ziemiach Odzyskanych
Dostępny
25 szt.

Zabierając Kresy Stalin zakładał, że Polską będą rządzić komuniści i chciał im to zrekompensować, maksymalnie przy tym osłabiając. Oto opowieść o fragmencie Ziem Odzyskanych, czyli o Pomorzu Zachodnim, a konkretnie o Ziemi Kamieńskiej, leżącej nad Zalewem Kamieńskim. Tu w końcu 1945 r. przybyli przesiedleńcy z Lwowszczyzny, którzy z wyroku historii musieli opuścić rodzinne tereny, by na nieznanym im Pomorzu zacząć życie na nowo. Gdy przyjechali, przebywali tu jeszcze dawni mieszkańcy tego zakątka, czyli Niemcy. Oni też, wbrew własnej woli, musieli stąd wyjechać. Część z nich zrobiła to zawczasu, wielu zginęło bądź najzwyczajniej zostało zamordowanych. Taką decyzję podjął Stalin i żaden z aliantów zachodnich nie ośmielił mu się sprzeciwić. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza stanowi obszerny wstęp – rys historyczny, który kończy się na polskiej transformacji ustrojowej. Koncentruje się siłą rzeczy na kilku najważniejszych wątkach, przede wszystkim na okolicznościach, w jakich Polska weszła w posiadanie Pomorza. Część druga to relacje ostatnich świadków historii, którzy pamiętają życie w Małopolsce i powojenny exodus na Ziemie Odzyskane. Ich autorzy pochodzą ze wsi Brzozdowce. Opowiadają o barwnym życiu w okresie II Rzeczypospolitej, kiedy to miejscowość ta stanowiła wspólnotę polsko-rusińsko-żydowską z całym związanym z tym kresowym kolorytem. Relacje te przybliżają również życie pionierów w pierwszych latach na nowych gospodarstwach, a także w okresie późniejszym.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

33
Objawienia Anny Kathariny Emmerich. Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienia Anny Kathariny Emmerich. Od Zmartwychwstania do Zesłania Du...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Bł. Anna Katharina Emmerich (1774–1824), obdarzona stygmatami mistyczka i wizjonerka, beatyfikowana została w 2004 r. przez Jana Pawła II. Jej szczegółowe wizje, spisane przez Klemensa Brentano, obejmują kilkadziesiąt tomów. Dotyczą życia Jezusa, Maryi i ich krewnych, Apostołów i wydarzeń związanych z Męką i Zmartwychwstaniem. O autentyczności tych wizji świadczy m.in. odnaleziony domek Maryi w Efezie, a podane przez nią szczegóły dotyczące codziennego życia, zwyczajów i ubiorów w Ziemi Świętej za czasów Jezusa zostały potwierdzone przez późniejsze wykopaliska archeologiczne w XIX i XX wieku. Objawienia prezentowane w niniejszym wydaniu to wizje Anny Kathariny Emmerich, w przejmujący i szczegółowy sposób opisujące wydarzenia po śmierci Jezusa, Jego zstąpienie do otchłani i uwolnienie dusz, zmartwychwstanie, objawienia się uczniom i wniebowstąpienie, zesłanie Ducha Świętego oraz życie Maryi aż do Jej zaśnięcia.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

34
Późnovistuliańsko-holoceńska ewolucja lessowych gleb płowych wyżyn południowopolskich w świetle badań mikromorfologicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Późnovistuliańsko-holoceńska ewolucja lessowych gleb płowych wyżyn poł...
Dostępny
3 szt.

Głównym celem badawczym recenzowanej pracy było odtworzenie warunków powstawania gleb płowych formowanych w okresie późnego glacjału i holocenu na obszarze wyżyn lessowych południowej Polski na podstawie szczegółowych studiów mikromorfologicznych. Autor przeanalizował gleby wytworzone na lessie w wybranych przez siebie stanowiskach badawczych z założenie, że są one reprezentatywne dla wspomnianego obszaru. Główny cel został skonkretyzowany poprzez określenie celów szczegółowych, które obejmują: (1) identyfikację cech mikromorfologicznych badanych gleb wraz z ich interpretacją genetyczną, (2) określenie wieku względnego diagnostycznych cech mikromorfologicznych, (3) określenie pozycji stratygraficznej poszczególnych poziomów glebowych oraz (4) opracowanie modelu formowania gleb późnoglacjalno-holoceńskich. Cel badań oraz zakres przestrzenny i czasowy nie budzą zastrzeżeń. Za uzasadnione uważam wykorzystanie badań mikromorfologicznych w celu rozwiązania problemu następstwa genetycznego gleb lessowych południowej Polski oraz określenia poligenezy gleb. Autor ma wypracowany warsztat naukowy oraz doświadczenie upoważniające do podjęcia tego trudnego zadania. Niezależnie od wartości merytorycznej wyników analizowanych w pracy, oceniany manuskrypt sumuje wielką wiedzę, którą polscy uczeni wypracowali, prowadząc wieloletnie badania, w połączeniu z wynikami własnymi zawartymi w innych pracach autora. Opis wyników oraz dyskusja i wnioskowanie są dobrze osadzone w aktualnym stanie wiedzy w Polsce i na świecie.

27,30 zł
21,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,73 zł

35
Odpowiedzialność zawodowa lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność zawodowa lekarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Prezentowane opracowanie zawiera omówienie całokształtu zagadnień prawnych odpowiedzialności zawodowej lekarzy w Polsce – jej historii oraz aktualnego stanu prawnego. Zajęcie się tą materią było uzasadnione tym, że jak dotąd w doktrynie prawa nie przeprowadzono kompleksowych badań dotyczących analizowanej instytucji prawnej, pomimo społecznego i prawnego znaczenia tej problematyki. Profesji lekarza jako zawodowi zaufania publicznego stawiane są duże wymagania. Jest to zrozumiałe, zważywszy na dobra – zdrowie i życie człowieka, których ochronę powierza się lekarzom. Implikuje to z kolei konieczność wprowadzenia instrumentów prawnych służących sprawowaniu pieczy nad należytym wykonywaniem tego rodzaju zawodu, w granicach interesu publicznego i dla jego ochrony. Jednym z instrumentów realizacji tej pieczy przez samorząd zawodowy jest odpowiedzialność zawodowa, która ma zastosowanie w razie naruszenia zasad etyki lekarskiej oraz przepisów związanych z wykonywaniem zawodu lekarza, niezależnie od prawnej formy jego wykonywania.

50,40 zł
39,82 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,58 zł

36
EP, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EP, CD
Basia Hetmańska, Polskie Radio
Dostępny
424 szt.

Basia Hetmańska to artystka, która w 2009 roku rozpoczęła zmasowany szturm na rodzimą scenę klubowo-popową. Wszystko za sprawą nagrania coveru Wszystko czego dziś chcę (piosenki wcześniej wykonanej przez Izabelę Trojanowską), który zaistniał w wielu stacjach radiowych. Od 2010 roku Basia wyjeżdża na trasy koncertowe do Azji, koncertując w takich Państwach jak Chiny, Mongolia, Korea. Brała udział w wielu polskich festiwalach m.in.: Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Bydgoszcz Hit Festiwal, Eska Music Award, Hity na czasie Radio ESKA, VIVA Comet. Na swoim koncie ma trzy płyty. Teraz wraca w nowej odsłonie, łącząc elektronikę z dźwiękami alternatywnymi. Gwarantuje, że będzie wielką niespodzianką dla wszystkich słuchaczy. "Zawsze gdzieś w głębi mojego serca grała właśnie taka muzyka. Często wybierałam się w rejony alternatywnych dźwięków połączonych z elektroniką. W pewnej chwili poczułam, że już dosyć tego milczenia, że mam w sobie tyle muzyki i słów, że to moment aby się nimi podzielić. Siadałam, pisałam, na początku bez przekonania i z lekkim niepokojem. Jednak słowa zaczęły wychodzić coraz odważniej. Powstawały całe ciągi zdań. Wiedziałam, że wraca dobry czas. Zaczęłam pisać coraz szybciej i więcej. Tak powstały teksty na moją EPke. Ukryła się w nich miłość o którą trudno walczyć, pewność siebie, której tak wszyscy potrzebujemy. Piszę o niezależności, o kruchości życia i świecie, który nas zaskakuje. Muzycznie spotkałam się kolejny raz z Michałem Kushem, z którym łapiemy idealne porozumienie. Michał dał mi ogromne mentalne wsparcie, którego potrzebowałam na tym etapie tworzenia. Nasze dźwiękowe docierania przynoszą efekty do których razem się uśmiechamy. Ukończony materiał dał mi nową pewność siebie, wprowadził świeżość w moje życie artystyczne. Muzyka i słowa powstawały równolegle, starałam się w nich ująć wszystkie swoje doświadczenia nabyte przez lata, tak by słuchacz mógł je poczuć, a czasami może znaleźć w nich siebie, identyfikować się z nimi." - Basia Hetmańska Lista utworów: 1. Słoń (02:31) 2. Trouble (03:02) 3. Supernatural (02:45) 4. Given up on Love (02:56) 5. Thin Line I Walk (03:45)

19,99 zł
37
Lock Stars. Figurka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lock Stars. Figurka, mix wzorów
Hasbro, Hasbro
Dostępny
7 szt.

Pora rozpocząć modowy szał z kolekcją Lock Stars! Do zebrania aż 100 figurek! Stars to wyjątkowa kolekcja figurek - akcesoriów, które pomogą ci wyrazić twój własny, indywidualny styl! Dzięki ich unikalnej budowie przypominającej kłódki, bez problemu przymocujesz je do swoich ubrań, plecaka, torebki, butów czy piórnika! Każdy Lock Stars wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie! W zestawie jeden Lock Star, ozdobne akcesoria, dwa kluczyki do kłódki oraz jeden mini Lock Star! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

38
Piórnik dwuklapkowy z cekinami, Unicorn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwuklapkowy z cekinami, Unicorn
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.14

Duży piórnik bez wyposażenia z elastycznymi uchwytami na przybory szkolne. Zapinany na mocny zamek. Pozwoli pomieścić wszystkie potrzebne artykuły piśmiennicze i pozwoli samemu skompletować asortyment. Pomieści flamastry, kredki, pióro, długopis, ołówek, plan zajęć i wiele innych. Wierzch piórnika jest pokryty błyszczącymi cekinami, które po przejechaniu dłonią zmieniają grafikę na piórniku.

27,00 zł
25,65 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

39
Notes z cekinami. Rozmiar A5, serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z cekinami. Rozmiar A5, serce
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Notes A5 z kartkami w linie z pięknie zrobioną cekinami okładką. Idealny na ważne zapiski. Wiek: od 3 lat

14,99 zł
Powiadomienie
40
Plecak z cekinami. Psi Patrol, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak z cekinami. Psi Patrol, mix wzorów
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.21

Plecak o wymiarach 30 cm x 25 cm x 10 cm zasuwany na zamek z grafiką z ulubionymi bohaterami. Pokryty cekinami, które po przejechaniu dłonią, zmieniają grafikę na powierzchni plecaka. Plecak posiada pojemną komorę zasuwaną na zamek błyskawiczny. Uwaga! Wzór wysyłany losowo!

25,90 zł
24,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

41
Worek szkolny na ramię, Hatchimals - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek szkolny na ramię, Hatchimals
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.17

Wielofunkcyjny worek szkolny nie tylko na buty. Komora zaopatrzona w „wywietrzniki” z siatki. System sznurków umożliwia wygodne noszenie worka w dłoni, na ramieniu, a także jak plecak. Wytrzymały i odporny na zabrudzenia materiał. Wymiary: 32.5 x 40.0 cm

12,99 zł
Powiadomienie
42
Mega zestaw narzędzi, 36 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega zestaw narzędzi, 36 elementów
Klein
Dostępny
30 szt.

Seria narzędzi na licencji firmy Bosch wyglądem przypomina najprawdziwsze sprzęty, którymi posługują się dorośli. Wszystkie narzędzia wykonane są solidnie z najlepszych tworzyw sztucznych z dbałością o detale i są bezpieczne dla dzieci. Zestaw składa się z: - wkrętarki Bosch (zmiana szybkości oraz kierunku obrotów, 4 wymienne końcówki, efekt dźwiękowy i świetlny podczas pracy), - kasku, - młotka, - piły, - kombinerek, - klucza francuskiego, - śrubokrętu, - 4 plastikowe deski, - 9 plastikowych śrub z nakrętkami, - 4 plastikowe gwoździe, - brak baterii w zestawie do wkrętarki (3szt. 1,5V AA). Wymiary opakowania: 51.0 x 35.7 x 7.2 cm Wymiary kasku: 20.0 x 17.5 cm

193,90 zł
176,45 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 17,45 zł

43
Zestaw do tuningu z wkrętarką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do tuningu z wkrętarką
Klein
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Stworzona przez firmę Klein oferta warsztatów, narzędzi, zestawów i akcesoriów do kreatywnego majsterkowania na licencji Bosch, jest największą na światowym rynku zabawek. Wszystkie urządzenia są praktycznie kopiami prawdziwych narzędzi dostępnych dla dorosłych. Są one oczywiście dostosowane dla dzieci wielkością, ciężarem, a przede wszystkim są super bezpieczne. Marka Bosch kojarzy się wszystkim z wysoką jakością i długą żywotnością produktów – nie inaczej jest w przypadku tych zabawek. Narzędzia działające na baterię posiadają takie funkcje, aby podczas zabawy zachowywały się niemal identycznie jak prawdziwe. W rezultacie wywołuje to ogromny entuzjazm u dzieci, jak i u Tatusiów, którzy często chętnie dołączają do zabawy. Wszystkie produkty z serii (wkrętarki, nakrętki, śruby, elementy konstrukcyjne itp.) są kompatybilne. W skład zestawu wchodzą: - biało-niebieski samochód do skręcania 2w1, - zabawkowa wkrętarka Bosch Ixolino działająca na baterie, wyposażona w obroty w lewą i prawą stronę oraz efekt dźwiękowy imitujący pracę faktycznego urządzenia, - zabawkowy śrubokręt Bosch, - 1 czerwona śruba, - cztery wymienne koła do auta, - dodatkowa maska auta, - dach do zamontowania, - spojlery boczne, przedni i tylny, - wymiary opakowania: 30.0 x 25.7 x 6.5 cm, - wymiary auta: 18.5 x 9.0 x 6.5 cm. Wkrętarka wymaga użycia 2 baterii AAA / R03 (brak w zestawie).

107,90 zł
98,19 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 9,71 zł

44
Kraina Lodu. Anna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Anna
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.28

Wszystkie dziewczynki kochające „Krainę Lodu” będą zachwycone nowymi lalkami ulubionych bohaterek – Anną i Elsą! Księżniczki z Arendelle mają na sobie kreacje znacie z kultowej bajki. Tak jak prawdziwym damom, lalkom można zdejmować i wymieniać pantofelki, przebierać oraz bawić się w filmowe scenki. Lalki sprzedawane oddzielnie. W opakowaniu znajduje się lalka Anna.

79,90 zł
71,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

45
Samochód do skręcania 3w1 z wkrętarką Bosch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód do skręcania 3w1 z wkrętarką Bosch
Klein
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Samochód do skręcania 3w1 z wkrętarką - żółty kolor. Zestaw zawiera samochód i części oraz wkrętarkę akumulatorową Bosch (obroty lewo/prawo). Zapewnia super zabawę dla małych mechaników. Pozwoli Twoim pociechom bawić się w małego majsterkowicza, naśladując przy pracy tatę. Wymaga baterii (nie dołączone do zestawu).

166,90 zł
151,88 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 15,02 zł

46
Kraina Lodu. Elsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Elsa
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.28

Wszystkie dziewczynki kochające „Krainę Lodu” będą zachwycone nowymi lalkami ulubionych bohaterek – Anną i Elsą! Księżniczki z Arendelle mają na sobie kreacje znacie z kultowej bajki. Tak jak prawdziwym damom, lalkom można zdejmować i wymieniać pantofelki, przebierać oraz bawić się w filmowe scenki. W opakowaniu znajduje się lalka Elsa.

83,90 zł
75,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,39 zł

47
Star Force. Tom 7. Unicestwienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Force. Tom 7. Unicestwienie
Dostępny
12 szt.

Kyle’a Riggsa czeka niezła przeprawa W Unicestwieniu, siódmej powieści z serii „Star Force”, nic nie idzie zgodnie z planem. Trzy niedawno założone ludzkie kolonie w układzie Eden radzą sobie coraz lepiej, lecz liczne siły dążą do ich wyeliminowania. Skorupiaki proszą o pomoc, choć są zaprzysięgłymi wrogami Sił Gwiezdnych. Czy okażą się potencjalnymi sojusznikami, czy też podstępnymi zdrajcami? I dlaczego temperatura oceanów na ich światach rośnie? Tajemnice piętrzą się nawet wtedy, gdy Riggs wyrusza zbadać sytuację. Niebiescy ślą niejasne groźby, a Ziemia prosi o zawarcie pokoju. Komu można zaufać, a kto trzyma ukryty za plecami sztylet?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Wielki Tydzień Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Tydzień Jezusa
Dostępny
2 szt.

Wszystkie cztery Ewangelie stosunkowo dokładnie opisują zdarzenia z ostatnich dni życia Jezusa. Ujmują je w ramy jednego tygodnia, zgodnie z przyjętym w chrześcijaństwie od początku sposobem corocznego ich świętowania. Na ten Wielki Tydzień Jezusa składają się przybycie do Jerozolimy, nauki w Jerozolimie, Ostatnia Wieczerza, proces, śmierć i zmartwychwstanie. W książce tej zdarzenia z końca ziemskiego życia Jezusa są przedstawione poprzez teksty z Ewangelii, opatrzone licznymi objaśnieniami. Michał Wojciechowski – teolog świecki, profesor Pisma Świętego w Olsztynie. Opublikował 42 książki na temat Biblii, starożytności, chrześcijaństwa dzisiaj i etyki społecznej.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

49
Między Bogiem a człowiekiem. Teologia relacji w kontekście późnej nowoczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między Bogiem a człowiekiem. Teologia relacji w kontekście późnej nowo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.15

Pytanie o możliwość nawiązania relacji między transcendentnym Bogiem a mocno zakorzenionym w świecie człowiekiem nie jest nowe. Metoda analizy zaproponowana przez o. Jana Strumiłowskiego uwzględnia jednak nową sytuację, w której znaleźli się ludzie żyjący w dobie ponowoczesności, w zsekularyzowanym i zateizowanym świecie, zmagający się z problemem zagubienia sensu i obarczeni współczesnym myśleniem, które wydaje się sprzeczne z myśleniem teologicznym. Autor traktuje zagadnienie wielowymiarowo, swoim spojrzeniem obejmując jednocześnie różne płaszczyzny (m.in. trynitarną, chrystologiczną, epifanijną, antropologiczną i epistemologiczną). Czyni to nieco na przekór zjawisku fragmentaryzacji współczesności, tak właściwej postmodernizmowi, i otwarcie pisze o katastrofalnych skutkach rozdzielnego traktowania różnych dziedzin (szczególnie na gruncie religijnym). Skupia się na ujęciach wewnętrznym i zewnętrznym, z których pierwsze obejmuje analizę trynitarnego ustanowienia natury ludzkiej, czyniącym ją otwartą na relacje ze Stwórcą, oraz dynamikę tej relacji, drugie zaś – analizę relacji w kontekście dynamiki działania świata. Jan Strumiłowski OCist. – dr teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania, zwłaszcza w aspekcie egzystencjalnym i estetycznym, a także jej relacjami z filozofią współczesną oraz naukami empirycznymi.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

50
Piasek kinetyczny. Zabawa na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny. Zabawa na plaży
Spin Master, Kinetic Sand
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.26

Przenieś radość z plaży do domu W opakowaniu piasku kinetycznego znajdziesz łopatkę, grabki i foremki do zabawy wyjątkowym piaskiem, który lepi się tylko do siebie i nigdy nie brudzi dłoni! Ten letni zestaw to 20 różnych możliwości zabawy piaskiem, który nigdy nie wysycha. Opakowanie zawiera podwojoną przestrzeń do zabawy. Piasek jest magiczny, wyjątkowo przyjemny i gładki w dotyku a zabawa relaksująca.

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

51
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 1, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Karty ćwiczeń. Klasa 2. Część 1, wydanie 2
Dostępny
74 szt.

Komplet czterech części kart ćwiczeń do klasy 2 z cyklu „Szkolni Przyjaciele” to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Autorzy kart ćwiczeń zadbali o taki dobór treści, strategii, metod i technik nauczania, który zapewni uczniom ciekawe zajęcia. W kartach ćwiczeń znajduje się wiele różnorodnych ćwiczeń, w tym: • trening estetycznego pisania zdań, krótkich tekstów z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji, ćwiczenia nastawione na pisanie omówionych w podręczniku różnych form gatunkowych, takich jak: e-mail, opis, ogłoszenie, sprawozdanie; • sprawdzających umiejętność czytania ze zrozumieniem różnych tekstów zamieszczonych w podręczniku (wyszukiwanie wskazanych informacji, odnajdywanie związków przyczynowo-skutkowych, uogólnianie myśli przewodniej, wykazanie się umiejętnością interpretacyjno-twórczą); • pobudzających kreatywność, twórcze myślenie i wyobraźnię; • rozwijających analizatory słuchowy, wzrokowy, kinestetyczno-ruchowy; • utrwalających i powtarzających poznane treści. Do każdego tematu dziennego są dołączone ćwiczenia zbudowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, co pozwala na efektywną indywidualizację nauczania. Ćwiczenia z edukacji przyrodniczej znajdują się na wydzielonej stronie oznaczonej specjalnym piktogramem, co sprzyja uporządkowaniu treści. Każdy miesiąc kończy się blokiem: „Powtarzam”, który pozwala na sprawdzenie opanowania nowych treści (do wykonania przed wypełnieniem karty badania umiejętności na dany miesiąc). Nowość: materiały do nauki programowania bez komputera, rozwijania logicznego myślenia, myślenia algorytmami, w ciekawej i przystępnej dla dzieci formie, odpowiadające zagadnieniom omawianym w trakcie zajęć, takim jak: „Wakacyjne wspomnienia”, „Dzień Nauczyciela”, „Jesienna pogoda”, „Święta Bożego Narodzenia”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Zabawy na śniegu”, „Ferie”, „Zwiastuny wiosny w przyrodzie”, „Ptaki”, „Polska – moja ojczyzna”, „Kontynenty”.

19,80 zł
17,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,81 zł

52
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Podręcznik. Klasa 2. Część 1, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Matematyka. Podręcznik. Klasa 2. Część 1, wydanie...
Dostępny
104 szt.

Komplet dwóch części podręczników do matematyki z cyklu Szkolni Przyjaciele do klasy 2 to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej, to także nauka matematyki i myślenia matematycznego zgodnie z jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania matematyki – metodą opracowaną przez prof. Jadwigę Hanisz. Podręcznik do matematyki zawiera: • powtórzenie treści z klasy 1 (zbiory, cechy wielkościowe, kierunki – nowość: kierunki pośrednie typu: prawy górny róg, lewy dolny róg), • wszystkie działania arytmetyczne w zakresie 100 (w kl. 2: dodawanie i odejmowanie liczb dwucyfrowych w zakresie 100 – wszystkie przypadki; mnożenie powyżej 20; dzielenie w zakresie 100), • wprowadzenie definicji matematycznych: suma, różnica, iloczyn (bez ilorazu), • przemienność dodawania, przemienność mnożenia, • sprawdzanie wyniku odejmowania za pomocą dodawania, sprawdzanie wyniku dzielenia za pomocą mnożenia, • rozszerzenie zakresu liczbowego do 1000 (liczenie setkami, dodawanie i odejmowanie liczb trzycyfrowych bez przekroczenia progu dziesiątkowego), • geometria (wielokąty, w tym: szczegółowe cechy trójkątów, prostokątów i kwadratów; figury symetryczne; linie proste, krzywe i łamane; pojęcie odcinka), • znaki rzymskie, • porównywanie różnicowe: o ile więcej, o ile mniej (na większych liczbach), struktura liczb dwu- i trzycyfrowych w systemie dziesiątkowym (porównywanie liczb dwu- i trzycyfrowych), • przedstawianie działań na grafach i drzewkach matematycznych, odczytywanie informacji z tabel, • zagadnienia praktyczne (powtórzenie z kl. 1 + rozszerzenie zagadnień, np. zegar – wprowadzona minuta i odczytywanie różnych godzin na zegarze z minutami, np. 8.23; obliczenia zegarowe – ile upłynęło, kwadrans; kalendarz – sposób zapisywania dat, liczba dni w danym miesiącu, pojęcie kwartału, pory roku – ich początek i koniec (daty), obliczenia kalendarzowe: ile dni minęło (obliczenia z przekroczeniem progu miesięcznego); miary 1 m = 100 cm, waga 1 kg = 100 dag, określenia: pół litra, półtora litra i ćwierć litra; termometr – obliczanie różnicy temperatur), • zadania tekstowe złożone (dwudziałaniowe). Podręczniki do matematyki pokazują różne sposoby rozwiązywania zadań lub wykonywania obliczeń, co umożliwia uczniom wybór najbardziej zrozumiałej dla nich metody. Nr dopuszczenia: 813/3/2018

26,64 zł
23,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,93 zł

53
Olek i Ada. Poziom A. Pakiet. Trzylatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olek i Ada. Poziom A. Pakiet. Trzylatek
Dostępny
29 szt.

„Olek i Ada” to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej Wokół przedszkola. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne i wspólni bohaterowie. Pakiety bazują na opowiadaniach o tytułowych bohaterach cyklu – rodzeństwie Olku i Adzie. Zawartość pakietu: – książka, – karty pracy, część 1, – karty pracy, część 2, – wyprawka plastyczna. Olek i Ada. Poziom A i A+. Książka Publikacja zawiera ilustracje do opowiadań o przygodach Olka i Ady napisanych przez znanych autorów książek dla dzieci. Na każdy blok tematyczny (tydzień) przewidziano jedno opowiadanie (zamieszczone w przewodniku metodycznym). Treść opowiadania jest zawsze zgodna z tematyką tygodnia. Opowiadania dotyczą m.in. pór roku, świąt, praw i obowiązków dzieci, tolerancji, szacunku dla starszych. Nowoczesne, kolorowe ilustracje zachęcają do słuchania opowiadań i wypowiadania się na ich temat, kształtują także poczucie piękna u dzieci. Olek i Ada. Poziom A. Karty pracy (2 części) Ćwiczenia w nich zawarte: – wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtując pojęcia i uwrażliwiając zmysły, – rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń, – wyzwalają postawę twórczą, – stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych oraz nazywania emocji, – wprowadzają dzieci w świat wartości, – rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie. Olek i Ada. Poziom A. Wyprawka plastyczna Wyprawka to nie tylko prace plastyczne, ale również różnego rodzaju pomoce jak: – historyjki obrazkowe, – obrazki do analizy i syntezy słuchowej, – litery, – cyfry i znaki matematyczne, – figury geometryczne, – wyrazy, zdania, – karty logiczne, – dobieranki literowe, – rozsypanki wyrazowe, – zegar pogody, – zdjęcia reprodukcji obrazów, – puzzle.

140,48 zł
54
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 1, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 1, wydanie 2
Dostępny
70 szt.

Komplet czterech części podręczników do klasy 2 Szkolni Przyjaciele to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Główny nacisk w kl. 2 został położony na: • doskonalenie nauki czytania – specjalne rozkładówki postelementarzowe z tekstami pisanymi większą czcionką, • wprowadzenie nowych zagadnień językowych i ortograficznych, • zapoznanie dzieci z różnymi formami gatunkowymi – nowe bloki: Jak napisać…, Słówko do słówka, • wdrożenie do pracy metodą projektu, • zaciekawianie otaczającym światem i innymi kontynentami – nowy kącik: Dookoła świata, • rozwijanie kompetencji wyrażania swojego zdania i mówienia o własnych odczuciach oraz emocjach, • poruszanie istotnych kwestii społeczno-wychowawczych, pokazanie dziedzin sztuki użytkowej. Główne zalety podręczników: • dzień do dyspozycji nauczyciela raz w miesiącu (w kartach ćwiczeń jest materiał przewidziany na ten dzień) – w każdej części podręcznika, • kartki z kalendarza zawierające te dni (z wyróżnieniem świąt), które obejmuje podręcznik, • rozkładówka otwierająca tydzień to wieloelementowa, realistyczna, duża ilustracja, która pełni różnorodne funkcje dydaktyczne, m.in.: wprowadza w treści i zagadnienia realizowane w danym tygodniu nauki, umożliwia wielokrotne powracanie do ilustracji, aby utrwalić i powtórzyć materiał, rozwija umiejętności mówienia uczniów – prowokuje do opowiadania, co się dzieje na ilustracji, co mogło się dziać wcześniej lub później itd., doskonali umiejętności spostrzegania – wyszukiwanie określonych elementów na ilustracji, służy jako wprowadzenie zagadnień językowych, • rozkładówka postelementarzowa (nowość) – raz na tydzień – dzień poświęcony specjalnie na trening płynnego czytania, doskonalenie techniki czytania, • blok Jak to napisać? (nowość) – omówienie w przystępnej formie różnych form gatunkowych, • różnorodność tekstów literackich – opowiadanie współczesne, wiersz współczesny, tekst informacyjny, komiks, legenda, inscenizacja, artykuł z gazety, fragment baśni, wiersz klasyków); fragmenty prozy są przeplatane poezją, fragmenty lektur oraz ćwiczenia i pytania pomocnicze, które pozwalają na dokładne zrozumienie tekstu, • kącik Słówko do słówka (nowość) – przedstawienie zagadnień ortograficznych w przejrzysty i czytelny sposób, atrakcyjny dla dzieci – w formie gier (gry planszowe, karty, memory, UNO, Piotruś, skojarzenia, rymy itp.) oraz wierszyków ortograficznych, napisanych przez Marcina Brykczyńskiego, • komiksy – do legend i baśni – zawsze 1 x w każdej części podręcznika, • inscenizacje (do odgrywania przez uczniów) – zawsze 1 x w każdej części podręcznika, • cykl opowiadań społeczno-wychowawczych autorstwa Zofii Staneckiej, • kącik geograficzny Dookoła świata (nowość) – zawiera przedstawienie wszystkich kontynentów oraz podstawowe informacje na temat roślin i zwierząt z danego kontynentu, a także liczne ciekawostki, • kącik Sztuka użytkowa: tkactwo, hafciarstwo, architektura, rzeźba, meblarstwo, grafika komputerowa, ceramika, bukieciarstwo. (nowość) • kącik Kraina dźwięku i obrazu – kącik, którego celem jest pokazanie różnych stylów/kierunków w malarstwie, • praca metodą projektu (nowość) – przez całą klasę 2 dzieci w kolejnych, opisanych szczegółowo etapach realizują projekt Zwierzęta egzotyczne. Stałe elementy cyklu / kąciki tematyczne: • A to ciekawe! – rozwija zainteresowania z różnych dziedzin nauk przyrodniczych. • Dobre rady – w formie prostych porad przedstawiono zasady, których trzeba przestrzegać, aby bezpiecznie i zdrowo żyć. • Słówko do słówka – kącik ortograficzny (nowość). • Dookoła świata – kącik geograficzny (nowość). • Czytam sam – teksty literackie powiązane z tematem tygodnia. • Kraina dźwięku i obrazu – kontynuacja z kl. 1. • Muzyka – kontynuacja z kl. 1. Numer dopuszczenia MEN: 813/3/2018

26,64 zł
23,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,93 zł

55
Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych. Kwalifikacja BD.29. Podręcznik do nauki zawodu. Technik budownictwa. Część 1, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych. Kwalifika...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

W części 1 podręcznika do nauki zawodu technik budownictwa realizującego treści z zakresu kwalifikacji BD.29 (Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych), który został opracowany zgodnie z nową podstawą programową z 2017 r., zaprezentowano wiedzę z zakresu wykonywania murowanych konstrukcji budowlanych oraz konstrukcji żelbetowych monolitycznych. W podręczniku szczegółowo omówiono takie zagadnienia jak: rodzaje konstrukcji murowanych, przygotowanie zapraw murarskich, remonty i rozbiórki konstrukcji murowanych, rodzaje prętów zbrojeniowych oraz ich zastosowanie czy przygotowanie prętów, siatek i szkieletów zbrojeniowych. Ponadto w publikacji wyjaśniono, w jaki sposób wybierać materiały, narzędzia i sprzęt do wykonywania konstrukcji murowanych, a także do wykonywania form i deskowań oraz robót zbrojarskich i betoniarskich oraz jak się sporządza mieszanki betonowe, układa w deskowaniu mieszankę betonową czy też kontroluje przygotowanie deskowań i form do ułożenia zbrojenia. Zamieszczone kolorowe rysunki i zdjęcia nie tylko uatrakcyjniają podręcznik, lecz także ułatwiają zrozumienie zawartych w nim treści. Na końcu rozdziałów i działów znajdują się pytania, dzięki czemu uczeń może sprawdzić swoje wiadomości. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię techniczną stosowaną w zawodzie technik budownictwa. W podręczniku znajduje się wykaz najważniejszych terminów i pojęć technicznych w językach polskim, angielskim i niemieckim.

56,16 zł
49,98 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,18 zł

56
Olek i Ada. Poziom A+. Pakiet. Czterolatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olek i Ada. Poziom A+. Pakiet. Czterolatek
Dostępny
33 szt.

Olek i Ada to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej Wokół przedszkola. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne i wspólni bohaterowie. Pakiety bazują na opowiadaniach o tytułowych bohaterach cyklu – rodzeństwie – Olku i Adzie. Zawartość pakietu: – książka, – karty pracy, cz. 1, – karty pracy, cz. 2, – wyprawka plastyczna. Olek i Ada. Poziom A i A+. Książka: Publikacja zawiera ilustracje do opowiadań o przygodach Olka i Ady napisanych przez znanych autorów książek dla dzieci. Na każdy blok tematyczny (tydzień) przewidziano jedno opowiadanie (zamieszczone w przewodniku metodycznym). Treść opowiadania jest zawsze zgodna z tematyką tygodnia. Opowiadania dotyczą m.in. pór roku, świąt, praw i obowiązków dzieci, tolerancji, szacunku dla starszych. Nowoczesne, kolorowe ilustracje zachęcają do słuchania opowiadań i wypowiadania się na ich temat kształtują, także poczucie piękna u dzieci. Olek i Ada. Poziom A+. Karty pracy – 2 części: Ćwiczenia w nich zawarte: – wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtując pojęcia i uwrażliwiając zmysły, – rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń, – wyzwalają postawę twórczą, – stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych oraz nazywania emocji, – wprowadzają dzieci w świat wartości, – rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie. Olek i Ada. Poziom A+. Wyprawka plastyczna: Wyprawka to nie tylko prace plastyczne, ale również różnego rodzaju pomoce jak: – historyjki obrazkowe, – obrazki do analizy i syntezy słuchowej, – litery, – cyfry i znaki matematyczne, – figury geometryczne, – wyrazy, zdania, – karty logiczne, – dobieranki literowe, – rozsypanki wyrazowe, – zegar pogody, – zdjęcia reprodukcji obrazów, – puzzle.

126,21 zł
57
Olek i Ada. Poziom B. Pakiet. Pięciolatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olek i Ada. Poziom B. Pakiet. Pięciolatek
Dostępny
38 szt.

„Olek i Ada” to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej „Wokół przedszkola”. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne i wspólni bohaterowie. Pakiety bazują na opowiadaniach o tytułowych bohaterach cyklu – rodzeństwie – Olku i Adzie. Zawartość pakietu: – książka, – karty pracy cz. 1-5, – wyprawka plastyczna. Olek i Ada. Poziom B i B+. Książka Publikacja zawiera ilustracje do opowiadań o przygodach Olka i Ady napisanych przez znanych autorów książek dla dzieci. Na każdy blok tematyczny (tydzień) przewidziano jedno opowiadanie (zamieszczone w przewodniku metodycznym). Treść opowiadania jest zawsze zgodna z tematyką tygodnia. Opowiadania dotyczą m.in. pór roku, świąt, praw i obowiązków dzieci, tolerancji, szacunku dla starszych. Nowoczesne, kolorowe ilustracje zachęcają do słuchania opowiadań i wypowiadania się na ich temat kształtują, także poczucie piękna u dzieci. Olek i Ada. Poziom B. Karty pracy – 5 części Ćwiczenia w nich zawarte: – wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtując pojęcia i uwrażliwiając zmysły, – rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń, – wyzwalają postawę twórczą, – stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych oraz nazywania emocji, – wprowadzają dzieci w świat wartości, – rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie. Olek i Ada. Poziom B i B+. Wyprawka plastyczna Wyprawka to nie tylko prace plastyczne ale również różnego rodzaju pomoce jak: – historyjki obrazkowe, – obrazki do analizy i syntezy słuchowej, – litery, – cyfry i znaki matematyczne, – figury geometryczne, – wyrazy, zdania, – karty logiczne, – dobieranki literowe, – rozsypanki wyrazowe – zegar pogody, – zdjęcia reprodukcji obrazów, – puzzle.

163,05 zł
58
Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych. Kwalifikacja EE.21. Podręcznik do nauki zawodu. Technik mechatronik. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych. Kwa...
Dostępny
167 szt.

Część 1 podręcznika do nauki zawodu technik mechatronik, realizującego treści z zakresu kwalifikacji EE.21 (Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych), została opracowana zgodnie z nową podstawą programową z 2017 r. Prezentuje wiedzę oraz uczy umiejętności związanych z eksploatacją i programowaniem urządzeń i systemów mechatronicznych. Przedstawiono tu takie zagadnienia jak: naprawa urządzeń i systemów pneumatycznych, hydraulicznych, elektrycznych i elektronicznych; aparatura kontrolno-pomiarowa i narzędzia; części i podzespoły; podstawy rysunku technicznego; środowisko CAD/CAM – oprogramowanie typu CAD i CAM, program SolideDGE, program FESTO FluidSim; algorytmy – drogowe, stanów, GRAFCET i schematy blokowe. Wiadomości teoretyczne wsparto licznymi przykładami, ćwiczeniami zrzutami ekranowymi i ilustracjami wskazującymi sposoby ich praktycznego zastosowania. Numer dopuszczenia MEN: 1.32.19/2018

60,70 zł
54,02 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,68 zł

59
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 3, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolni Przyjaciele. Podręcznik. Klasa 2. Część 3, wydanie 2
Dostępny
66 szt.

Komplet czterech części podręczników do klasy 2 „Szkolni Przyjaciele” to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej, społecznej, przyrodniczej oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Główny nacisk w klasie 2 został położony na: • doskonalenie nauki czytania – specjalne rozkładówki postelementarzowe z tekstami pisanymi większą czcionką, • wprowadzenie nowych zagadnień językowych i ortograficznych, • zapoznanie dzieci z różnymi formami gatunkowymi – nowe bloki: „Jak napisać?”, „Słówko do słówka”, • wdrożenie do pracy metodą projektu, • zaciekawianie otaczającym światem i innymi kontynentami – nowy kącik: „Dookoła świata”, • rozwijanie kompetencji wyrażania swojego zdania i mówienia o własnych odczuciach oraz emocjach, • poruszanie istotnych kwestii społeczno-wychowawczych, pokazanie dziedzin sztuki użytkowej. Stałe elementy cyklu / kąciki tematyczne: • „A to ciekawe!” – rozwija zainteresowania z różnych dziedzin nauk przyrodniczych, • „Dobre rady” – w formie prostych porad przedstawiono zasady, których trzeba przestrzegać, aby bezpiecznie i zdrowo żyć, • „Słówko do słówka” – kącik ortograficzny (nowość), • „Dookoła świata” – kącik geograficzny (nowość), • „Czytam sam” – teksty literackie powiązane z tematem tygodnia, • „Kraina dźwięku i obrazu” – kontynuacja z klasy 1, • „Muzyka” – kontynuacja z klasy 1. Nr dopuszczenia: 813/4/2018

26,64 zł
23,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,93 zł

60
Olek i Ada. Poziom B+. Pakiet. Sześciolatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olek i Ada. Poziom B+. Pakiet. Sześciolatek
Dostępny
13 szt.

Olek i Ada to nowy cykl dla przedszkolaków opracowany w oparciu o program edukacji przedszkolnej Wokół przedszkola. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne i wspólni bohaterowie. Pakiety bazują na opowiadaniach o tytułowych bohaterach cyklu – rodzeństwie – Olku i Adzie. Zawartość pakietu: – książka, – karty pracy cz 1-5, – wyprawka plastyczna. Olek i Ada. Poziom B i B+. Książka Publikacja zawiera ilustracje do opowiadań o przygodach Olka i Ady napisanych przez znanych autorów książek dla dzieci. Na każdy blok tematyczny (tydzień) przewidziano jedno opowiadanie (zamieszczone w przewodniku metodycznym). Treść opowiadania jest zawsze zgodna z tematyką tygodnia. Opowiadania dotyczą m.in. pór roku, świąt, praw i obowiązków dzieci, tolerancji, szacunku dla starszych. Nowoczesne, kolorowe ilustracje zachęcają do słuchania opowiadań i wypowiadania się na ich temat kształtują, także poczucie piękna u dzieci. Olek i Ada. Poziom B+. Karty pracy- 5 części Ćwiczenia w nich zawarte: – wspomagają wszechstronny rozwój dzieci, rozwijając ich umiejętności, kształtując pojęcia i uwrażliwiając zmysły, – rozwijają samodzielność, pobudzają naturalną ciekawość świata oraz przyczyniają się do zdobywania nowych doświadczeń, – wyzwalają postawę twórczą, – stwarzają warunki do oceniania zachowań własnych i cudzych oraz nazywania emocji, – wprowadzają dzieci w świat wartości, – rozwijają myślenie poprzez ćwiczenia umożliwiające analizowanie, syntetyzowanie, porównywanie i klasyfikowanie. Olek i Ada. Poziom B i B+. Wyprawka plastyczna Wyprawka to nie tylko prace plastyczne ale również różnego rodzaju pomoce jak: – historyjki obrazkowe, – obrazki do analizy i syntezy słuchowej, – litery, – cyfry i znaki matematyczne, – figury geometryczne, – wyrazy, zdania, – karty logiczne, – dobieranki literowe, – rozsypanki wyrazowe, – zegar pogody, – zdjęcia reprodukcji obrazów, – puzzle.

163,05 zł
61
Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych. Kwalifikacja BUD.08 / BD.29. Podręcznik do nauki zawodu. Technik budownictwa. Monter konstrukcji budowlanych, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych. Kwalifika...
Dostępny
158 szt.

Podręcznik do kwalifikacji BD.29 (Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno-budowlanych) opracowany zgodnie z podstawą programową 2017 kształcenia w zawodzie technik budownictwa w pełni pokrywa również materiał do kwalifikacji BUD.08 (Montaż konstrukcji budowlanych) do podstawy programowej 2019. W podręczniku szczegółowo omówiono takie zagadnienia jak: rodzaje konstrukcji stalowych oraz prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i drewnianych, dobór materiałów, narzędzi i sprzętu do montażu elementów konstrukcji stalowych oraz prefabrykowanych konstrukcji żelbetowych i drewnianych, opis czynności związanych z przygotowaniem, wstępnym mocowaniem oraz zabezpieczeniem przed utratą stateczności konstrukcji czy wykonywanie połączeń elementów konstrukcji. Ponadto w publikacji opisano, w jaki sposób przeprowadza się kontrolę wykonanych połączeń elementów oraz konstrukcji, a także w jaki sposób dobiera się metody zabezpieczenia elementów konstrukcji przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz jakie stosuje się antykorozyjne i ogniochronne zabezpieczenia elementów konstrukcji. Zamieszczone kolorowe rysunki i zdjęcia nie tylko uatrakcyjniają podręcznik, lecz także ułatwiają zrozumienie zawartych w nim treści. Na końcu rozdziałów i działów znajdują się pytania, dzięki którym uczeń może sprawdzić swoją wiedzę. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię techniczną stosowaną w zawodzie technik budownictwa. Umieszczono tu także wykaz najważniejszych terminów i pojęć technicznych w językach polskim, angielskim i niemieckim. Obowiązkowa pozycja w przygotowaniach do egzaminu zawodowego! Wiadomości teoretyczne wsparte licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami przybliżającymi praktyczne zastosowanie wiedzy. Numer dopuszczenia MEN: 2018

64,90 zł
57,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,14 zł

62
Okolice Elbląga. Laminowana mapa turystyczna, 1:55 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okolice Elbląga. Laminowana mapa turystyczna, 1:55 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

Dwustronna mapa laminowana w skali 1:55 000, opracowana w ramach bliskiej współpracy z Oddziałem PTTK w Elblągu. Tytuł Okolice Elbląga to tylko hasło, bo mapa obejmuje obszar szeroko pojętych okolic Elbląga. Sięga oczywiście po Frombork, Krynicę Morską, Pasłęk, Braniewo, a na wschodzie aż po Pieniężno, Ornetę, Miłakowo. Zatem niezwykle atrakcyjne, ale może niezbyt popularne turystycznie tereny Wysoczyzny Elbląskiej i północnej Warmii.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

63
Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Kwalifikacja EE.26. Podręcznik do nauki zawodu. Technik elektryk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Kwalifikacja...
Dostępny
176 szt.

Podręcznik do nauki zawodu technik elektryk, realizujący treści z zakresu kwalifikacji EE.26 (Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych), został opracowany zgodnie z nową podstawą programową z 2017 r. Prezentuje wiedzę oraz uczy umiejętności związanych z eksploatacją maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych. Przedstawiono tu takie zagadnienia, jak: zasady BHP, transformatory, maszyny prądu stałego, maszyny indukcyjne, maszyny synchroniczne, wybrane maszyny małej mocy, pomiary maszyn elektrycznych, aparatura łączeniowa i sterownicza, przekształtniki energoelektroniczne, odbiorniki energii elektrycznej, zabezpieczenia maszyn i urządzeń elektrycznych, przewody w instalacjach elektrycznych, osprzęt i narzędzia instalacyjne, ochrona przeciwporażeniowa, zabezpieczenia instalacji elektrycznych, pomiary i lokalizacja uszkodzeń w instalacjach elektrycznych). Wiadomości teoretyczne wsparto licznymi przykładami, ćwiczeniami zdjęciami i ilustracjami wskazującymi sposoby ich praktycznego zastosowania.

64,90 zł
57,76 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,14 zł

64
Organizacja transportu. Kwalifikacja AU.32. Podręcznik do nauki zawodu. Technik logistyk. Część 2, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja transportu. Kwalifikacja AU.32. Podręcznik do nauki zawodu...
Dostępny
156 szt.

Podręcznik do nauki zawodu technik logistyk zawiera treści z zakresu kwalifikacji AU.32 (Organizacja transportu). Prezentuje wiedzę na temat planowania i organizowania procesów spedycyjnych oraz dokumentowania realizacji procesów transportowo-spedycyjnych. Przedstawia funkcjonowanie rynku transportowo-spedycyjnego, rodzaje ładunków transportowych i jednostek ładunkowych, zasady oznaczeń ładunku i środków transportu, sposoby zabezpieczania ładunku, przepisy prawa dotyczące przewozów, przygotowania i zabezpieczania ładunku w transporcie oraz przepisy dotyczące dokumentacji transportowo-spedycyjnej. Zawiera również przykłady dokumentów spedycyjno-transportowych w językach polskim i angielskim. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami i ćwiczeniami. Podręcznik jest dostosowany językowo i merytorycznie do wieku odbiorcy. Zawiera podstawową terminologię stosowaną w zawodzie technik logistyk. Na końcu publikacji zamieszczono słowniczek pojęć i terminów branżowych oraz wykaz podstawowych pojęć w językach polskim, angielskim i niemieckim. Numer dopuszczenia MEN: 1.29.16/2018

75,40 zł
67,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,29 zł

65
Błędy w modlitwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błędy w modlitwie
Dostępny
13 szt.

Fragment: „Jeden z moich pierwszych modlitewnych błędów popełniłem, kiedy po raz pierwszy prawdziwie pokutowałem. Było to w 1989 roku, podczas mojej delegacji do Tallina. Tam, za sprawą pewnej estońskiej staruszki, nawróciłem się. Miało to miejsce w kościele Oleviste, gdzie swego czasu nastąpiło przebudzenie, które w konsekwencji zostało stłumione przez KGB. Jednak pomimo że przebudzenie w tym kościele dawno wygasło, Duch Święty ciągle był tam obecny (ciekawe, że miejsca, które Bóg przeznaczył do jakiegoś szczególnego celu, pozostają pod wyjątkową Bożą opieką, ale to troszkę inny temat). Słyszałem o tym kościele już wcześniej, a znalazłem go razem ze swoim niewierzącym przyjacielem – Żydem. Trafiliśmy akurat na przerwę między nabożeństwami: po nabożeństwie zielonoświątkowym miało się rozpocząć baptystyczne czy metodystyczne. Działo się to za czasów Związku Radzieckiego i nie było gdzie się spotykać, dlatego w jednym budynku odbywały się nabożeństwa wielu kościołów. Kiedy przyszliśmy, zobaczyliśmy jedynie kilka osób. Wtedy nie tylko nie byłem ochrzczony w Duchu Świętym, ale nawet narodzony na nowo, mimo to mogłem już coś odczuwać. Staruszka zaprowadziła mnie do prezbitera, a następnie diakon tego kościoła podszedł ze mną do ołtarza, gdzie uklęknęliśmy i modliliśmy się… Na czym polegał mój błąd? Prosiłem o przebaczenie za całe swoje przeszłe życie, ale przy tym wymieniałem konkretne – „wyjątkowe” grzechy, za które szczególnie pokutowałem. Dobra rzecz! W czym więc tkwi błąd? ...”

12,00 zł
9,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

66
Notes Football Championship - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Football Championship
Paso
Dostępny
2 szt.

Notes w twardej oprawie w kratkę

14,99 zł
67
Dobble. Plaża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobble. Plaża
Rebel, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Zabierz „Dobble” na plażę! Zanurkuj z pluskiem po zwycięstwo wszędzie tam, gdzie porwie Cię fala przygody, dzięki zupełnie nowej, bardzo trwałej i wodoodpornej wersji ulubionej gry rodzinnej! „Dobble. Plaża” to 30 kart, na których znajdziecie po 6 symboli związanych z morzem i plażą. Na 2 dowolnych kartach zawsze znajduje się dokładnie 1 wspólny symbol. Niezależnie od tego, czy grasz nad jeziorem, na basenie czy w wannie, Twoim celem jest jak najszybciej odnaleźć wspólny symbol i wygrać! Zanim zaczniecie grę… Wylosujcie dwie karty i połóżcie je odsłonięte na stole czy ręczniku. Poszukajcie powtarzającego się na nich symbolu. Pierwszy gracz, który znajdzie odpowiedni symbol i głośno go nazwie, losuje i kładzie na stole dwie kolejne karty. Możecie grać w ten sposób tak długo, jak macie ochotę! – Ta, ta, no... Syrenka! – No co Ty! Przecież to wiaderko! Uwaga. Dwie karty zawsze łączy tylko jeden symbol! Dobra robota! Teraz już wiecie, jak grać w „Dobble. Plaża”! Dlaczego musisz mieć tę grę? Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak „Dobble”. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy. • Tylko „Dobble” tłumaczy się w minutę! • Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie! • Tylko „Dobble” ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy. • Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku. Zawartość opakowania: • 30 wodoodpornych kart, • instrukcja.

70,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

68
Brulion A4/96K kratka One Color (5szt) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A4/96K kratka One Color (5szt)
Interdruk
Dostępny
3 szt.

Brulion A4/96K kratka One Color5 sztuk w opakowaniu zbiorczym

66,23 zł
62,92 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,31 zł

69
Amerykański ciężki krążownik USS Indianapolis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykański ciężki krążownik USS Indianapolis
Dostępny
9 szt.

Oto macie drodzy Czytelnicy w swoich dłoniach pierwszy tom z nowej serii poświęconej najsławniejszym okrętom wojennym świata XX wieku. Minione stulecie to okres wielu konfliktów zbrojnych, w tym dwóch straszliwych wojen światowych. W czasie ich trwania okręty wojenne wielu flot spełniały nie tylko ważną, ale niekiedy decydującą rolę w obronie interesów głównych mocarstw morskich, lecz także tych mniejszych państw, których byt zależał od dostaw morskich. Pośród setek a nawet tysięcy okrętów wszystkich klas, niektóre z nich wyróżniały się w sposób szczególny. Czy to ze względu na swoje niecodzienne parametry i możliwości bojowe, czy też dzięki nowatorstwu konstrukcji lub z powodu wybitnych zasługach bojowych w okresie działań wojennych. Sława wielu z tych okrętów jest czymś ponadczasowym i dlatego sądzimy, że warto przypomnieć historię ich projektowania, budowy oraz służby bojowej wspartą rysunkami, grafiką oraz wieloma znanymi oraz niepublikowanymi dotąd w Polsce fotografiami.

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

70
Blok kreatywny A4 z naklejkami Hipster, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kreatywny A4 z naklejkami Hipster, mix
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Blok kreatywny z motywami do dekoracji. To idealna propozycja do tworzenia stylowych opakowań, karnetów okolicznościowych, laurek, pudełek i scrapbookingu. W skład zestawu wchodzi:- oryginalna kompozycja dwóch rodzajów papieru w zharmonizowanej kolorystyce(po 7 arkuszy wzorzystego papieru: 170 g i 80 g)- 2 arkusze z motywami dekoracyjnymi- 516 naklejek literekWykonaj własne etykiety, karnety, pudełka, ozdoby, scrapbooking. Wycinaj, przyklejaj, ozdabiaj! Mix wzorów wysyłanych losowo.

13,99 zł
Powiadomienie
71
Plastelina fluo 6 kolorów MONA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina fluo 6 kolorów MONA
Mona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Plastelina to materiał chętnie używany w edukacji plastycznej w placówkach oświatowych różnego szczeblu. Przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki, modelowania w szkołach , przedszkolach, pracowniach plastycznych. Pozwala rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną dzieci. Modelowanie w plastelinie uczy wytrwałości i koncentracji. Nie klei się do rąk, nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych surowców i posiada znak CE.

4,99 zł
Powiadomienie
72
Tycio i Pajda nad morzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tycio i Pajda nad morzem
Dostępny
18 szt.

Szósta część przygód Tycia i Pajdy Seria książeczek "Tycio i Pajda" opowiada o przygodach dwóch przyjaciół: pociesznego psa Pajdy oraz rezolutnego chłopca Tycia, z którym identyfikować może się każde dziecko. Książeczki budują w Małych Czytelnikach poczucie odpowiedzialności za innych i pewność siebie. Tycio uczy rówieśników, jak samodzielnie działać w świecie i pomagając innym, cieszyć się każdą chwilą. Stworzone przez psychologa dziecięcego oraz logopedę Agatę Dębicką-Cieszyńską oraz ilustratorkę Olę Artymowską, książeczki oswajają dzieci z pisaniem i myśleniem symbolicznym, jednocześnie kształtując poczucie estetyki. Prosta czcionka ułatwia przedszkolakom naukę czytania oraz pokazuje, jak świetną zabawą jest lektura. Dzieci sięgając samodzielnie po odpowiednio przygotowane dla nich teksty, mogą przeżywać radość czytania, a Rodzice mają okazję przekonać się, jak łatwo budować dziecięcy intelekt.

10,99 zł
73
Pakiet. Ojciec Mateusz. Sezony 1-10, 40 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Ojciec Mateusz. Sezony 1-10, 40 DVD
różni, 2019
Dostępny
7 szt.

Ten wyjątkowy pakiet to niemal 100 godzin z bohaterami serialu. Obdarzony niezwykłym talentem detektywistycznym ojciec Mateusz współpracuje z lokalną komendą policji i rozwiązuje kryminalne zagadki. Serial łączy elementy komedii z wątkami sensacyjnymi. „Ojciec Mateusz” to zabarwiony humorem polski serial sensacyjny, zrealizowany na podstawie włoskiego formatu serii Lux Vide pod tytułem „Don Matteo” Lux Vide. Reżyseria: Andrzej Kostenko, Wojciech Nowak, Filip Zybler, Maciej Dutkiewicz Scenariusz:Grzegorz Łoszewski, Jolanta Hartwig-Sosnowska, Michał Kalicki, Agnieszka Błotnicka, Adam Cioczek, Dominika Hilszczańska Zdjęcia:Jarosław Żamojda, Adam Bajerski, Wojciech Todorow, Piotr Wojtowicz Muzyka: Michał Lorenc, Piotr Komorowski Obsada: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Tamara Arciuch, Katarzyna Burakowska, Aleksandra Górska, Piotr Kozłowski, Łukasz Lewandowski, Eryk Lubos, Piotr Miazga, Sławomir Orzechowski, Michał Piela, Piotr Polk, Artur Pontek i inni

249,00 zł
206,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 42,33 zł

Wróć do góry