hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2018.06.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 14 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jakbyś kamień jadła (Wojciech Tochman), na drugim Kim będę, gdy dorosnę. Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym się zajmuje (Weronika Dorożko). Kolejny produkt to Historyczna wiarygodność Starego Testamentu (Alfred J. Palla) oraz Mity greckie (Lucyna Szary).
1
Jakbyś kamień jadła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakbyś kamień jadła
Dostępny
9 szt.

Jak wielkiego nieszczęścia potrzeba, żeby świat w nie uwierzył? Wstrząsająca opowieść Wojciecha Tochmana o konsekwencjach wojny. Zakończenie wojny w Bośni i Hercegowinie (1992–1995) ocalałym kobietom nie przynosi ulgi. Muszą odnaleźć swoich mężczyzn, którzy zaginęli. Pochować ich i opłakać. Bez pomocy dr Ewy Elwiry Klonowski byłoby to niemożliwe. Wojciech Tochman wielokrotnie powracał do Bośni. Brał udział w ekshumacjach masowych mogił i scalaniu ludzkich szczątków. Jakbyś kamień jadła to dramatyczna opowieść o silnych kobietach, które mimo ogromu okrucieństwa, próbują przywrócić wartość życiu każdego człowieka. Książka znalazła się w finale Nagrody NIKE 2003 oraz prestiżowej nagrody Prix RFI Témoin du Monde. Wydana m.in. w Londynie i Nowym Jorku była rekomendowana czytelnikom przez English Pen. „Lapidarność, z jaką Tochman opowiada o potwornościach wojny i jej toksycznych konsekwencjach, wywołuje potężny efekt właśnie dzięki oszczędności stylu: okrucieństwo mówi samo za siebie, nie potrzebuje opisu ani koloryzowania” – „The Times”.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

6 osób kupiło
2
Kim będę, gdy dorosnę. Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym się zajmuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kim będę, gdy dorosnę. Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym si...
Dostępny
25 szt.

Dzieci zwykle żywo interesują się tym, jaką pracę wykonują ich rodzice, dziadkowie i inni znani im dorośli. Czasem łatwo wyjaśnić, na czym ta praca polega, ale są też zawody, które nie tak łatwo wytłumaczyć. Przedstawiamy książeczkę, która w formie łatwych do zrozumienia, krótkich wierszyków wyjaśnia, czym zajmują się przedstawiciele ponad 170 zawodów – od bardzo tradycyjnych do nowoczesnych i nietypowych. Każdemu wierszykowi towarzyszy zdjęcie lub ilustracja. Maluchy dowiedzą się z tej książeczki wielu ciekawych rzeczy, poszerzą swoją wiedzę o świecie, a może też znajdą inspirację do tego, kim same zostaną w przyszłości? Zapraszamy do lektury!

9,89 zł
4,45 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 5,44 zł

6 osób kupiło
3
Historyczna wiarygodność Starego Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyczna wiarygodność Starego Testamentu
Dostępny
29 szt.

„Książkę dr. Alfreda Palli przeczytałem z wielkim zainteresowaniem i równocześnie satysfakcją. Autor, znakomity teolog chrześcijański i pisarz, wybitny znawca zagadnień biblijnych, zaprezentował w niej całą gamę cennych wiadomości dotyczących dziejów dawnego Izraela. Książka, napisana w sposób przejrzysty i fascynujący, wzbogaca naszą wiedzę o Piśmie Świętym, jego powstaniu i dziejach oraz zawartym w nim przesłaniu zbawczym. Książkę oceniam bardzo wysoko i z całego serca polecam”. – ksiądz prof. Zachariasz Łyko, Katedra Filozofii i Socjologii, Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie „Książka jest napisana językiem bardzo przystępnym, zawiera wiele wiedzy archeologicznej i historycznej niezbędnej do właściwego rozumienia tekstu biblijnego i przekonania się o jego wiarygodności oraz wielowiekowej nadzwyczajnej wierności jego przekazu”. – ksiądz prof. Zdzisław Żywica, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie „Autor łączy rozległą wiedzę w dziedzinie starożytnej literatury Bliskiego Wschodu z archeologią i translatologią. Książka podejmuje szereg ważnych zagadnień, analizowany materiał pozwala dostrzec kontekst literacki i historyczno-kulturowy opisanych w Biblii wydarzeń. Umożliwia to uchwycić fenomen, jakim są dla Żydów księgi Tanach, a dla chrześcijan Stary Testament. Z całego serca polecam lekturę tej książki”. – prof. Wojciech Gajewski, Zakład Historii Starożytnej, Uniwersytet Gdański „Książkę czyta się z ciekawością i zainteresowaniem, szczególnie zawarte w niej wyniki badań archeologicznych, odnoszące się do wielu aspektów historycznych i literackich Biblii”. – ksiądz prof. Zdzisław Pawłowski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Alfred Palla to pisarz, historyk, biblista i podróżnik. Studiował w Pedagogicznym Studium Technicznym w Gliwicach, a następnie historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, specjalizując się pod kierunkiem prof. Aleksandra Krawczuka w historii starożytnej. W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej na Andrews University oraz doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Polsce uzyskał stopień naukowy doktora historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

3 osoby kupiły
4
Mity greckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie
Dostępny
76 szt.

Przedstawiamy pięknie ilustrowane, kolorowe wydanie Mitów greckich, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wszystkie opowieści napisane zostały przystępnym, zrozumiałym językiem, żywo i ciekawie. Mały odbiorca dowie się między innymi, jak według Greków powstał świat, jak nazywają się najważniejsi bogowie, skąd wziął się człowiek, a także pozna przygody najwspanialszych greckich herosów – Heraklesa i jego dwanaście niezwykłych zadań do wykonania, Tezeusza i jego bohaterską walkę z Minotaurem oraz historię miłości Orfeusza i Eurydyki. Znajomość tych historii przyda się kiedyś w szkole! Polecamy i zapraszamy do lektury!

11,95 zł
8,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,96 zł

2 osoby kupiły
5
Pluszak koń z głosem, 45 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak koń z głosem, 45 cm
Sun-day
Dostępny
10 szt.

Pluszowy konik o wymiarze 45.0 cm to świetna maskotka dla każdego chłopca i dziewczynki. Siedzący pluszak jest mięciutki i został wykonany z materiałów wysokiej jakości. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

57,90 zł
52,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

2 osoby kupiły
6
Marzi. Tom 1. Dzieci i ryby głosu nie mają - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzi. Tom 1. Dzieci i ryby głosu nie mają
Dostępny
17 szt.

Marzi to opowieść o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Niepowiązane fabularnie historie ukazują świat, którego logikę narzuca wola przetrwania. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, zabawy dzieci, pielgrzymka papieża, czołgi na ulicach. Nie ma tu wielkiej polityki, martyrologii ani sentymentalizmu, jest natomiast szczerość w portretowaniu postaci i relacji rodzinnych oraz dbałość o szczegóły. Marzi odwołuje się do emocji i wspomnień czytelników. Trafia do starszych i bardzo młodych. Pierwszym uzmysławia, ile się zmieniło w Polsce, drugim opowiada, jak było. Marzena Sowa mieszka i pracuje we Francji. Marzi powstała z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych została ciepło przyjęta przez krytykę. W pierwszym zbiorczym tomie znalazły się 4 francuskie albumy.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

2 osoby kupiły
7
Słownik synonimów języka niemieckiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik synonimów języka niemieckiego
Dostępny
187 szt.

Słownik synonimów pozwalający poszerzyć zasób leksykalny języka niemieckiego. Dzięki tej pozycji można uatrakcyjnić oraz wzbogacić teksty i wypowiedzi. Na końcu zamieszczono wykaz czasowników nieregularnych. Kieszonkowy format.

6,99 zł
1 osoba kupiła
8
Ślepa cytadela / Przystanek na Faragonescji / The Long Tomorrow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepa cytadela / Przystanek na Faragonescji / The Long Tomorrow
Dostępny
15 szt.

Edycja prezentująca wszystkie historie komiksowe zrealizowane przez Moebiusa do połowy lat 80., a przygotowana w 1986 roku specjalnie dla czytelnika amerykańskiego. Kolekcja, znana pod potoczną nazwą „Moebius USA”, zawiera również kolorowe wersje komiksów opublikowanych pierwotnie w formie czarno-białej. Starannie przygotowane „amerykańskie” albumy Moebiusa cieszyły się za Oceanem tak dużym powodzeniem, że w 2012 roku francuski wydawca postanowił zaprezentować je w tej samej postaci również rodzimej publiczności. Moebius to artystyczny pseudonim Jeana Girauda, francuskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, mistrza opowiadania obrazem. Najsłynniejsze dzieła Girauda to Blueberry, Incal, Arzach. Współtworzył także scenografie do filmów „Obcy”, „Tron” oraz „Piąty Element”.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
9
Dino jajko XXL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,99 zł
35,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
10
Szalone życie Macieja Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone życie Macieja Z
Dostępny
1177 szt.

Maciej Zembaty – awangardowy poeta, satyryk, artysta kabaretowy, scenarzysta i radiowiec, autor niezapomnianych słuchowisk, jak „Rodzina Poszepszyńskich” z Piotrem Fronczewskim i Janem Kobuszewskim w rolach głównych, a także tłumacz i wykonawca ballad Leonarda Cohena. Znany z takich szlagierów jak ułożona do dźwięków marsza żałobnego Fryderyka Chopina „Ostatnia posługa” czy prowokacyjne „W prosektorium”. Nie dbał o opinię, zachowując artystyczną oryginalność i niezależność. Jego ironiczny, makabryczny humor, łamiący obyczajowe tabu mówienia o śmierci, do dziś równie szokuje, co zachwyca. Historia Macieja Z kreślona przez Henryka Wańka to osobiste wspomnienie o kultowym artyście, człowieku wyzwolonym, niepokornym, szalonym, naznaczonym poetycką melancholią. To również opowieść o środowisku twórców z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego wieku.

17,45 zł
13,99 zł

Rabat 19,8%
oszczędzasz 3,46 zł

1 osoba kupiła
11
Batman Detective Comics. Tom 3. Liga Cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Detective Comics. Tom 3. Liga Cieni
Dostępny
6 szt.

Trzeci tom emocjonującej serii „Batman – Detective Comics” w ramach kolekcji DC Odrodzenie. Batwoman, utalentowana pogromczyni zła. Clayface, zreformowany złoczyńca dysponujący zadziwiającą mocą. Oraz nowi bohaterowie, tacy jak anioł zemsty Azrael i Batwing, którego niesamowita zbroja czyni go prawdziwym mrocznym rycerzem. Wszyscy oni tworzą drużynę dowodzoną przez samego Batmana, gotową, by chronić Gotham City. Na jaw wyjdą sekrety najbardziej tajemniczej członkini zespołu Cassandry Cain. Liga Cieni była uważana dotąd za miejską legendę, bo nikt nigdy nie zdobył dowodów na istnienie tego tajnego stowarzyszenia zabójców. A jednak Liga przybywa do Gotham i zastawia sidła na wszystkich członków drużyny Batmana. Do rozgrywki włącza się także najpoważniejszy przeciwnik Batmana – Ra’s al-Ghul, założyciel Ligi Asasynów.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
12
Historia Calandra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Calandra
Dostępny
13 szt.

Historia Calandra – jedyna sztuka kardynała Bernarda Doviziego – wystawiona po raz pierwszy na dworze w Urbino w roku 1513, uważana jest za jedną z najlepszych XVI-wiecznych włoskich komedii. Cieszyła się wielkim powodzeniem, ucieleśnia bowiem typową dla utworów renesansowych misterną grę między tradycją a współczesnością. Historia Calandra, uznana przez współczesnych za modelowy przykład komedii renesansowej, odwołuje się do komedii antycznej, łącząc ją z włoską tradycją nowelistyczną. Prolog i pięcioaktowa kompozycja oddaje wzorzec klasyczny, a wybór prozy, nieśmiało zaproponowany przez Ludovica Ariosta w pierwszym włoskim utworze komediowym, nie wzbudza u autora najmniejszych choćby wątpliwości, podobnie jak użycie volgare. Nieliczne są zapożyczenia z Plauta, można więc zawierzyć Bibbienie, który zaklina się w Prologu, iż nic „pętakowi” nie ukradł. Motyw rozdzielonych w dzieciństwie bliźniaków pozwala – dzięki wprowadzeniu dwóch płci – nawiązać do tradycji platońskiej. Sprawia również, że ich liczne przebieranki nadają intrydze większą funkcjonalność, a wątek erotyczny nabiera pikanterii.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
13
Hellboy. Tom 4. Lichwiarz / Trollowa wiedźma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellboy. Tom 4. Lichwiarz / Trollowa wiedźma
Dostępny
22 szt.

Mike Mignola jak zawsze w swojej twórczości chętnie sięga do baśni i legend. W opowieści Lichwiarz – w 2009 roku wyróżnionej Nagrodą Eisnera za najlepszą miniserię – po raz pierwszy odwołuje się do folkloru amerykańskiego. Hellboy odwiedza Appalachy – góry, które według podań służyły czarownicom za schronienie. Lichwiarz to mocna opowieść o pakcie z diabłem, a takie transakcje – jak wiadomo – nigdy nie kończą się dobrze. Z kolei Trollowa wiedźma to historia czerpiąca z folkloru skandynawskiego, pełnego chłodu i okrucieństwa. Opowiada o dwóch siostrach, które podejmują walkę z bandą trolli. Przyznaję, że podziwiam kilku scenarzystów i rysowników komiksowych, ale w wypadku Mike’a Mignoli i jego Hellboya podziw zamienia się w uwielbienie.– Gahan Wilson

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
14
Hawkeye. Tom 4. Rio Bravo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawkeye. Tom 4. Rio Bravo
Dostępny
14 szt.

Ostatni tom obsypanej nagrodami historii łucznika z Avengers. Odkąd podpadł nowojorskiej mafii, Clint Barton nie jest pewien dnia ani godziny. W jego kamienicy właśnie doszło do tajemniczego morderstwa, a gdy wydaje się, że już gorzej być nie może, na scenę wkracza jego brat, z którym łączy Hawkeye’a ponura przeszłość. Teraz Clint i Barney Bartonowie muszą odbudować wzajemne zaufanie i ocalić swój dom przed bezwzględnymi mafiosami. Scenariusz tego tomu napisał Matt Fraction („Iron Man”: Pięć koszmarów, Nieśmiertelny Iron Fist), laureat Nagród Eisnera i Harveya. Autorami rysunków są David Aja („Daredevil”: Nieustraszony!, Nieśmiertelny Iron Fist), Chris Eliopoulos i Francesco Francavilla („Strażnicy Galaktyki”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
15
Inowrocław plan miasta 1:16000 Europilot/br/ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
16
Dom na wrzosowej polanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na wrzosowej polanie
Dostępny
10 szt.

Zdrada męża i utrata pracy to wydarzenia, które mogą przewrócić życie do góry nogami. Tak właśnie dzieje się w przypadku Aliny. Jej nowe życie rozpoczyna się w malowniczej wiosce u podnóża Tatr, gdzie ma szansę zacząć wszystko od nowa. Nieświadomie wkracza do krainy legend i niezwykłych historii z przeszłości, stając się ich częścią. Spotyka też niezwykłego mężczyznę. Marcin ukrywa jednak przed nią tajemnicę, która może zaważyć na ich wspólnej przyszłości? Czy kolejny mężczyzna ją zdradził i okłamał? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Czy stara legenda znajdzie swoje zakończenie?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
17
Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie
Dostępny
9 szt.

Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie to zbeletryzowany przewodnik po tym mieście, widzianym oczyma ówcześnie żyjącego Franciszka Ksawerego Spana (twórcy browaru i pierwszego piotrkowskiego teatru). Główny bohater, przechadzając się ulicami Piotrkowa, snuje opowieści o jego historii i uważnie przygląda się codziennemu życiu mieszkańców. Zabiera nas na spotkanie z Gabrielą Zapolską, występ Heleny Modrzejewskiej, do najlepszej cukierni w Piotrkowie, na dworzec kolei żelaznej i do parku Foksal, gdzie można chwilę odpocząć. Dowiadujemy się też, gdzie koncertował Ignacy Jan Paderewski, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście, o czym pisała ówczesna prasa oraz wielu innych ciekawostek. Książka z pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców Piotrkowa i osoby zafascynowane jego bogatą historią, ale także wszystkich pragnących poznać realia XIX-wiecznego życia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
18
Saga o Potworze z Bagien. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o Potworze z Bagien. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Najnowsze, trzytomowe wydanie jednej z najlepszych serii komiksowych XX wieku. Edycja obejmuje wszystkie historie o Potworze z Bagien ze scenariuszami Alana Moore’a z lat 1983–1987, zilustrowane przez Stephena Bissette’a, Johna Totlebena, Rica Veitcha, Alfredo Alcalę i Stana Wocha. Drugi tom Sagi zawiera całe mnóstwo pełnych ekspresji potworności, takich jak podwodne wampiry, wilkołak, na którym ciąży niezwykła klątwa, czy ohydny szaleniec, zwany Nuklearnym Pyskiem. Co więcej, właśnie w tym albumie debiutuje John Constantine, czyli Hellblazer. Constantine wysyła Potwora z Bagien w najmroczniejsze zakątki Ameryki, aż do korzeni jego ukrytego dziedzictwa, a wyprawa ta będzie miała wstrząsające zakończenie. W dalszej części albumu groza narasta. Niewyobrażalne Zło zostało obudzone i nadciąga zagłada. Potwór z Bagien, John Constantine, Deadman, Widmowy Przybysz, demon Etrigan, Spectre i inni mistrzowie okultyzmu muszą się zjednoczyć przeciwko ciemnym siłom, które mogą na zawsze zagasić światłość Niebios. Komiks tylko dla dorosłych.

120,00 zł
92,40 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

19
Nieskończony kryzys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieskończony kryzys
Dostępny
4 szt.

Po 20 latach, które minęły od wydania serii „Kryzys na nieskończonych ziemiach” Marva Wolfmana i George’a Péreza, wydawnictwo DC Comics postanowiło jeszcze raz odnowić swoje uniwersum. Miało to uzasadnienie zarówno merytoryczne, jak i praktyczne. Pewne wątki wymagały wyprostowania, a czytelnicy zatęsknili za niektórymi uśmierconymi wcześniej postaciami. Ale powstawaniu Nieskończonego kryzysu można też przypisać głębszą motywację. Wydawcom i autorom zaangażowanym w wymyślenie serii będącej hołdem dla monumentalnego dzieła Wolfmana towarzyszyły stosunkowo świeże emocje po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Amerykanie zrozumieli, że w sytuacji ogólnonarodowego zagrożenia są w stanie się zjednoczyć, a wielu z nich wykazało się niezwykłym bohaterstwem. Jak wspomina redaktor Dan DiDio we wstępie do tego albumu, w DC Comics zadawano sobie retoryczne pytanie: „Czy od bohaterów naszego uniwersum powinniśmy oczekiwać mniejszego poświęcenia?. Odpowiedź oczywiście brzmiała: nie. Dlatego też, chociaż seria ma wymaganą fabularnie liczbę śmierci i zniszczenia, prawdziwa opowieść dotyczy determinacji i poświęcenia koniecznego do odgrywania roli bohatera w uniwersum DC”. Nieskończony kryzys to apokaliptyczna opowieść o tym, jak OMAC-i – roboty Brata Oko – szaleją na ulicach, magia umiera, złoczyńcy się jednoczą, a w kosmosie trwa wojna. Pośrodku tego wszystkiego troje największych bohaterów – Superman, Batman i Wonder Woman – dochodzi do wniosku, że nie potrafią się już dogadać. W takiej właśnie chwili powracają dawno zaginieni bohaterowie z przeszłości. I za wszelką cenę chcą naprawić wszystko, co popsuło się w tym wszechświecie... Niektórzy bohaterowie powrócą, inni umrą, a uniwersum DC już nigdy nie będzie takie samo! Album ze scenariuszem uwielbianego przez fanów Geoffa Johnsa (Liga Sprawiedliwości, Flashpoint – Punkt krytyczny, Shazam!, Wieczne zło) i rysunkami niezwykle utalentowanego artysty Phila Jimeneza (Otherworld, New X-Men). W tomie znajdują się również prace George’a Péreza, Jerry’ego Ordwaya i Ivana Reisa, a także rozmowa z twórcami, plansze niewykorzystane w produkcji oraz wprowadzenie redaktora naczelnego DC Comics, Dana DiDio.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

20
Conan. Tom 1. Narodziny legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan. Tom 1. Narodziny legendy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Laureaci Nagrody Eisnera, Kurt Busiek i Cary Nord, przenoszą historię o Conanie z Cymerii na plansze komiksu w najlepszej dotychczas graficznej adaptacji prozy Roberta E. Howarda. Conan to kanoniczne opowieści o najsłynniejszym bohaterze literatury magii i miecza, rozbudowane przez Busieka o wątki fabularne splatające chronologię jego przygód. Oszczędna kreska Norda i wspaniałe kolory Dave’a Stewarta sprawiają, że era hyboryjska nigdy wcześniej nie wydawała się tak rzeczywista. Narodziny legendy to opowieści między innymi o dorastaniu Conana na surowych ziemiach Cymerii, wojnie z morderczymi Vanirami, pogoni za córką lodowego olbrzyma, pierwszym spotkaniu z zabójczynią Janissą czy wreszcie o starciu z przerażającym magiem, który stanie się najgroźniejszym wrogiem Conana: Thoth-Amonem! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan #0–15, #23, #32, #45–46 wydawnictwa Dark Horse Comics.

120,00 zł
92,40 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

21
Thor.  Tom 2. Kto dzierży młot? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor. Tom 2. Kto dzierży młot?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Odkąd okazał się niegodny, Thor nie ustaje w wysiłkach, by odkryć prawdziwe imię kobiety, która przejęła jego rolę. Gdy śledztwo pochłania go bez reszty, narasta konflikt między Odynem a Freyją, a mroczny elf Malekith zawiera groźne przymierze. Tymczasem nowa Gromowładna przygotowuje się do starcia z niezwyciężonym Niszczycielem. Kim okaże się bohaterka godna dzierżyć młot bogów? Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, znany z serii „Skalp”, „Thor Gromowładny” czy „Wolverine” i „X-Men”. Rysunki stworzył Russell Dauterman (Supurbia).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

22
Fantasy Komiks. Tom 29 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantasy Komiks. Tom 29
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

29. tom antologii „Fantasy Komiks” zawiera dwa albumy kontynuujące serie znane z poprzednich wydań FK. W Rozbitkach z Ythaq bohaterowie, znajdując się w świecie równoległym, zaczną działać, aby stać się niezależni od władających inną rzeczywistością istot. Okaże się to bardzo trudne... W cyklu „Przysięga” wreszcie dowiemy się, kto jest odpowiedzialny za wszechobecne w tamtym świecie wojny. I poznamy bohaterów, którzy nawet za cenę własnego życia postarają się zaprowadzić porządek – choćby miało to oznaczać powstanie nowej gwiazdy na niebie.

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

23
Kubuś Puchatek. Chłopiec, balonik i miś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś Puchatek. Chłopiec, balonik i miś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.16

Książka na podstawie filmu Disneya „Krzysiu, gdzie jesteś?” Czy dorosły człowiek, przytłoczony kłopotami, smutny i zmagający się z codziennymi problemami, może przywołać swoją dziecięcą wyobraźnię i wrócić do dawnych przyjaciół i zabaw? Nawet jeśli, to nie będzie już tak samo. Krzysztof jako stateczny mąż i ojciec wraca do Stuwiekowego Lasu. Dawne miejsce, w którym spędził wiele wspaniałych chwil, wydaje się jednak teraz dużo mroczniejsze i... zupełnie inne.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

24
Literkowe przedszkole. E jak eklerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literkowe przedszkole. E jak eklerki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.05

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole” to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania. „Akademia Mądrego Dziecka” sprzyja poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

25
Anihilacja. Tom 2. Podbój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anihilacja. Tom 2. Podbój
Dostępny
7 szt.

Drugi tom pełnej rozmachu sagi opowiadającej o dalszych losach bohaterów Anihilacji. Po tym, jak podstępna technoorganiczna rasa zawładnęła stolicą Imperium Kree, Richard Rider wyruszył na pomoc galaktyce. Nie wie, że przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko ze śmiertelnie niebezpieczną Gamorą, lecz także z wirusem, który opanował jego ciało. Tymczasem z mroków kosmosu wyłania się tajemnicza, spragniona zemsty istota, która sieje grozę wśród najeźdźców. Czy Nova, Star-Lord, Quasar, Adam Warlock i inni bohaterowie zdołają odeprzeć inwazję Phalanxów, zanim będzie za późno? Historie zebrane w tym tomie napisali Dan Abnett i Andy Lanning (Imperatyw Thanosa) oraz Javier Grillo-Marxuach (scenarzysta m.in. serialu „Zagubieni”). Twórcami rysunków są Wellington Alves („Nova”), Sean Chen („Iron Man”), Brian Denham („X-Files”), Scott Hanna (Ultimate Spider-Man), Kyle Hotz („Ghost Rider 2099”) i Tom Raney („Black Widow: Deadly Origin”, „Ultimate X-Men”).

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

26
Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata
Dostępny
9 szt.

Przedstawiamy długo wyczekiwany komiks wybitnych artystów. Frank Miller wraz ze współscenarzystą Brianem Azzarello i rysownikiem Johnem Romitą Juniorem powracają do ponurego Gotham City. Tym razem poznamy wydarzenia związane z ostatnią przygodą Batmana, po której superbohater porzucił kostium i przeszedł na emeryturę (by powrócić wiele lat później). Gdy szalony Joker trafia do Azylu Arkham, Bruce Wayne stara się wyszkolić swojego pomocnika, nowego Robina – Jasona Todda. Tymczasem w Gotham City dochodzi do serii tajemniczych zgonów najzamożniejszych mieszkańców miasta. Batman i Robin muszą wkroczyć do akcji. Wraz z pojawieniem się młodocianego pomocnika Mrocznego Rycerza nie milkną głosy krytykujące postępowanie obrońcy Gotham – czy Batman ma prawo narażać życie nieletniego? Jak regularne wyprawy na patrole i narażanie życia wpłyną na psychikę młodego człowieka? Co takiego planuje Joker? Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata opowiada o wydarzeniach poprzedzających historię znaną z Powrotu Mrocznego Rycerza.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

27
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Komiks poświęcony przestępczemu półświatkowi w uniwersum Star Wars. Trzej Huttowie zakładają się, który z nich zatrudni najlepszych pomagierów do zdobycia bardzo cennego, mitycznego skarbu. Do ścigających się po artefakt, konkurencyjnych ekip trafiają między innymi przemytnicy i najsłynniejsi łowcy nagród, w tym Han Solo, Chewbacca, Lando Calrissian, Dengar i IG-88. Zapowiada się wspaniała, a przy tym popłatna przygoda, lecz zwycięstwo – a także utrzymanie się przy życiu – w takiej rywalizacji nie będzie łatwe, zwłaszcza, że do akcji włącza się Boba Fett.

50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

28
Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza. Mistrz sanktuarium. Tom 2
Dostępny
2 szt.

Drugi tom serii rozgrywającej się w epoce, kiedy władza ludzi nad światem dawno przeminęła. Najemnicy Izaak, Oktawia i Pantakriusz wraz z powierzonymi ich opiece dziećmi docierają wreszcie do Shrine’u, w którym można się schronić przed Gniewem – niszczycielską porą demonów. Czy jednak bohaterowie zdobędą dary na tyle cenne, by została im udzielona gościna w sanktuarium mnichów-wojowników? Tymczasem armia zjednoczonych klanów Łupieżców też szuka sposobu, aby wejść do Shrine’u. Przywódca bandytów, krwiożerczy Sertor, ma jeszcze jeden cel – za wszelką cenę pragnie zemsty na trójce najemników, którzy zhańbili jego honor na oczach całej armii Łupieżców... Cykl Władza jest tworzony przez belgijskiego scenarzystę Sylvaina Runberga (Konungowie, Millennium, Podboje) i francuskiego rysownika Oliviera Boiscommuna (Joe, Troll, Pietrolino).

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

29
BLACK LABYRINTH. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BLACK LABYRINTH. Winyl
DAVIS, JONATHAN, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

30
Flush the fashion, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flush the fashion, LP
Alice Cooper, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Lista utworów: Strona A: 1. Talk Talk 2. Clones (We're All) 3. Pain 4. Leather Boots 5. Aspirin Damage Strona B: 1. Nuclear Infected 2. Grim Facts 3. Model Citizen 4. Dance Yourself To Death 5. Headlines

91,90 zł
84,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,35 zł

31
Piosenka Pajączki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenka Pajączki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Pojawienie się w czyimś samotnym życiu pracowitej pajączki i ciekawskiej dziewczynki może zmienić cały misternie zbudowany świat. Wyszomir Nataniel Dułański, zwany skrótowo Wynajdułą, uważa się za najbardziej genialnego wynalazcę wszechczasów. Przewyższył (swoim zdaniem) już w swej pomysłowości i możliwościach nawet Matkę Naturę. Jego pycha sprawia, że Wynajduła kompletnie odcina się od świata, pochłonięty swoimi dziełami i przekonany o swojej wyższości nad innymi. Zamyka się w tajemniczym warsztacie, który stopniowo zapełnia najdziwniejszymi stworzeniami (jak Szast-prasty, Kłopotliwce, Kałużniki, Situchy i Pukodźingle). Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia do jego twierdzy wślizguje się pewien pajączek, a w zasadzie pajączka, bo przybysz jest pajęczą dziewczynką, a niedługo potem pojawia się, zupełnie niechcący, prawdziwa mała dziewczynka, Poppy... Piosenka Pajączki to intrygująca, nieoczywista historia z niejednym ważnym przesłaniem – o szanowaniu cudzych granic, o akceptacji, o samotności, ale i o tym, że bez telewizora i tabletu wcale nie musi być nudno, a osobisty kontakt z drugim człowiekiem jest tym ważniejszy, im więcej technologii w naszym życiu. Dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o tym ze swoimi dziećmi, autor przygotował kilka zagadnień, które ułatwić mogą rozpoczęcie takiej rozmowy. Przecież, jak zawsze, warto rozmawiać. „Piosenka Pajączki przemawia zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, ucząc ich wartości natury, akceptacji, człowieczeństwa i przyjaźni”. – „ABC24” „Pierwsza książka dla dzieci Longstaffa dotyczy... filozoficznych przemyśleń, ale ujętych w sposób subtelny, bardzo osobisty i serdeczny”. – Linda Morris, „Sun Herald Sydney” Dr Simon Longstaff jest filozofem, kuratorem Festiwalu Niebezpiecznych Idei, dyrektorem Centrum Etyki w Saint James. Z powodzeniem walczył o wprowadzenie zajęć etyki programu australijskich szkół podstawowych. Jego żona, Suzie, była przez wiele lat redaktor naczelną magazynu dla dzieci „Sydney's Child”. Simon był pierwszym prezesem Australijskiego Stowarzyszenia Etyki Zawodowej i Stosowanej oraz członkiem Światowego Forum Ekonomicznego. Tak odpowiada na pytanie o to, dlaczego napisał tę książkę: „Na początku chciałem po prostu stworzyć coś nowego dla moich dzieci; to miał być prezent dla nich ode mnie, coś, co należałoby tylko do nich. Nie jestem do końca pewien, skąd wzięła się ta historia, bohaterowie po prostu się pojawili i zaczęli żyć własnym życiem, inspirowani dziełami Lewisa Carrolla, Isaaca Asimova i opowieściami tkaczy dywanów z Dalekiego Wschodu”.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

32
This is Morrissey, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This is Morrissey, CD
Morrissey, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Lista utworów: 1. The Last Of The Famous International Playboys 2. Ouija Board, Ouija Board 3. Speedway 4. Have-A-Go Merchant 5. Satellite Of Love (Live) 6. Suedehead (Mael Mix) 7. Lucky Lisp 8. Whatever Happens, I Love You 9. You're The One For Me, Fatty (Live) 10. Jack The Ripper 11. The Harsh Truth Of The Camera Eye 12. Everyday Is Like Sunday

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

33
Jerzy Milian. Nagrania 1975-1977, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Milian. Nagrania 1975-1977, CD
Dostępny
101 szt.

Recital Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana – płyta jest zbiorem nagrań orkiestry pochodzących z dwóch longplayów wydanych przez Polskie Nagrania w 1975 i 1977 roku. Lista utworów: 1. Wśród pampasów 2. Nieśmiały chłopiec 3. Czasem bez tercji 4. Gacek 5. Street 2000 6. Szkic dla choreografa 7. Kura-Kureka 8. Oddech lasu 9. Pierwszy ślizg 10. Dziewczyna z taszkientu 11. szklana pryzma 12. Tańce w barze 13. Waleczny Biedron 14. Niedzielne popołudnie 15. Słoneczna podróż 16. Kung to jest to Jerzy Jarosik 17. Biała magia 18. Nie widzisz a widzisz 19. Autostrada pełna słońca 20. Astrobolid 21. Nie martw się o wianek 22. Z nutą w herbie 23. Hop Zdziś Dziś 24. Przyjdź z jesienią

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

34
Obcy astronom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy astronom
Dostępny
7 szt.

Publikacja zbierająca wszystkie teksty piosenek Ciechowskiego dowodzi, że był on jednym z najważniejszych poetów polskiego rocka. W obszernym zbiorze znalazły się nie tylko utwory wykonywane z „Republiką” i jako „Obywatel G.C.” (od singli z roku 1982 po ostatnią płytę z 2002), lecz także pisane dla innych artystów i te nieznane, które pozostały jedynie „na papierze”. Całość uzupełniają unikatowe rękopisy oraz fotografie Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika.

69,00 zł
34,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,50 zł

35
Pan idealny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan idealny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Przedstawiamy wzruszającą powieść o poszukiwaniu szczęścia i idealnego związku. Olaf Larsson to dobrze sytuowany i zajmujący wysokie, kierownicze stanowisko w międzynarodowej korporacji singiel. W jego życiu brakuje miejsca na poważny związek. Liczy się jedynie praca. Wkrótce jednak jego życie zaczyna diametralnie się zmieniać za sprawą jednej z podwładnych – młodej mężatki, Izabelli. Anna Dolatowska to z wykształcenia i powołania informatyk, choć towarzysząca jej od wczesnego dzieciństwa pasja do pisania wykreowała ją na ścisłowca z humanistycznym „interfejsem”. Prywatnie żona, matka i kocia mama. Bez granic zakochana w Skandynawii, ze szczególnym i nielogicznie wytłumaczalnym uwielbieniem Królestwa Norwegii. Ta ślepa miłość przywiodła ją na kurs języka norweskiego, gdzie odkryła swoją kolejną wielką pasję, jaką jest nauka języków obcych. Jej wybujała, wręcz dziecięca wyobraźnia pozwoliła odnaleźć inspirację nawet w pozornie szarych i nudnych murach korporacji.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

36
Byłem dziennikarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłem dziennikarzem
Dostępny
54 szt.

Autor pisze o swoim pierwszym zafascynowaniu radiem, gdy w czasie studiów trafił do Studenckiego Studia Radiowego Bielany Radio w Toruniu, opisuje swoją pracę w radiowej Jedynce, Trójce i Czwórce oraz szok jakiego doznał, gdy zobaczył od środka małe amerykańskie radio Waltera Kotaby i poznał kształt amerykańskiego rynku radiowego, na którym działało mnóstwo takich małych lokalnych stacji. Istotną część książki stanowi też wątek telewizyjny – Wojciech Reszczyński był w tym czasie prowadzącym najpierw „Teleexpress”, a później „Wiadomości” w telewizyjnej Jedynce – a także wyborczy. Przy okazji przedstawiania swojej drogi autor ujawnia kulisy działania ówczesnych mediów. Wspomina m.in. jak po przyznaniu pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie z anten Polskiego Radia zniknęła muzyka z krajów popierających tę kandydaturę – nie można było usłyszeć utworów urodzonego w Bonn Beethovena, ale kompozycje jego kolegów po fachu, którzy urodzili się na terenach należących po II Wojnie Światowej do NRD, były już prezentowane. Pisze też o niespełnionych nadziejach, gdy już po Okrągłym Stole miał być podwładnym tych samych osób, które szefowały mu w stanie wojennym. Książka ukazała się w roku 1991.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
Bravo. Hits lato 2018, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bravo. Hits lato 2018, 2 CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.21

„Bravo Hits Lato 2018” to składanka, którą powinien mieć każdy, kto lubi dobrą zabawę. Na dwóch płytach znajdują się najgorętsze hity ostatnich tygodni, piosenki najczęściej grane w stacjach radiowych. Album zawiera utwory topowych wykonawców polskich i zagranicznych, w tym wielkich gwiazd sceny muzycznej, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Wśród nich m. in. Alvaro Soler, Sean Paul, Ariana Grande, Michał Szczygieł, Cleo, Shawn Mendes, Post Malone, Troye Sivan, Ewelina Lisowska, Maroon 5 czy Margaret. „Bravo Hits” to składanka nr 1 w Polsce. Tej muzyki nie może zabraknąć na Twojej imprezie! Lista utworów: Płyta 1: 1. Alvaro Soler – La Cintura 2. Sean Paul – Mad Love (Feat. Becky G & David Guetta) 3. Nico Santos – Safe 4. Rudimental/Macklemore/Jess Glynne – These Days 5. Betta Lemme – Bambola 6. Michał Szczygieł – Nic Tu Po Mnie 7. Chiara Grispo – Since You Left Me 8. Ariana Grande – No Tears Left To Cry 9. Dan Balan – Allegro Ventigo 10. Kalwi & Remi Feat. Joe Killington – Unbreakable 11. Agnieszka Adamczewska – Na Wszystko Przyjdzie Czas 12. Shawn Mendes – In My Blood 13. Post Malone – Better Now 14. Lanberry – Nieznajomy 15. Kush Kush Ft. Marta Gałuszewska – Sweet & Bitter 16. Roksana Węgiel – Żyj 17. Years & Years – If You're Over Me 18. Zuza Jablonska – Sami 19. Troye Sivan – Bloom 20. Tulia – Jeszcze Cię Nie Ma Płyta 2: 1. C-Bool – Wonderland 2. Cleo – Ewa 3. Filatov & Karas – Kid At Heart 4. 4dreamers – Też Tak Masz 5. J Balvin – Donde Estaras 6. Dj Antoine Feat. Karl Wolf & Fito Blanko – Ole Ole 7. Ewelina Lisowska – T-Shirt 8. Vanotek Feat. Eneli – Back To Me 9. Shanguy – King Of The Jungle 10. Marta Gałuszewska – Nie Mów Mi Nie (Dj Frodo Remix) Feat. Malik Montana 11. L.B. One Feat. Laenz – Trust Me 12. Monika Lewczuk – Brak Tchu 13. Nick Talos – Hey Gorgeous 14. Margaret – Byle Jak 15. Manuel Riva Feat. Alexandra Stan – Miami 16. Honorata Skarbek – Zasady ( Remix ) 17. Maroon 5 – Wait (Chromeo Remix) 18. Danielle Diaz Feat. Clint Jun – 'Anyone But You 19. Tiesto & Dzeko Feat. Preme & Post Malone – Jackie Chan 20. Kadebostany – Save Me

6,99 zł
Powiadomienie
38
Kreuj swe życie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreuj swe życie!
Dostępny
101 szt.

„Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, przyznam Ci się do czegoś. Szczerze. Otóż sam nie wiem, co myśleć o książce, którą właśnie trzymasz w rękach. I nie jest to żadna kokieteria. (...) Do jej napisania zainspirowało mnie głębokie wewnętrzne przeświadczenie, wręcz absolutna pewność, że jesteśmy w stanie kreować swe życie. A bardziej precyzyjnie: że je kreujemy. Nieustannie. Co chwilę. A suma tych chwil, tych „minikreacji” daje cały obraz naszego świata. To jakim je widzimy. To, jakim według nas jest”. Ze wstępu

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

39
Siedem grzechów głównych. Tom 4. Jesteś tylko dla mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem grzechów głównych. Tom 4. Jesteś tylko dla mnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Najgorszym rodzajem zazdrości jest ta najgłębiej skrywana. Opowieść o granicach miłości, za którą czai się już tylko obsesja. Kaja przylatuje z Londynu na pogrzeb swojej ukochanej młodszej siostry Soni. To z myślą o niej podjęła pracę za granicą, chcąc zapewnić jej dobry start w dorosłe życie. W tym czasie w życiu nieśmiałej, skromnej Soni wiele się zmieniło, a Kaja żyje w przekonaniu, że jej siostrzyczka jest szczęśliwa, pod dobrą opieką męża i jego rodziny. Dlatego wiadomość o jej nagłej śmierci spada na nią jak grom z jasnego nieba. Postanawia zostać w kraju i dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało. Pewne niezwykłe zbiegi okoliczności podsuwają jej pomysł na doskonały jej zdaniem fortel: postanawia się zbliżyć do szwagra – z którym osobiście się nigdy wcześniej nie poznała – i poznać szczegóły małżeńskiego życia siostry. Jak daleko można się posunąć, żeby poznać prawdę o drugim człowieku? Ile można zrobić z miłości? I czy zazdrość to najsilniejsze uczucie? Książka jest czwartą powieścią z serii Siedem grzechów głównych, poprzednie to Zła miłość – pycha, Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie – chciwość, Nieświęta rodzina – rozwiązłość. Teraz kolej na zazdrość. Danuta Noszczyńska – plastyczka, reżyserka, twórczyni amatorskich teatrów Azet i Amarant, absolwentka krakowskiego liceum plastycznego oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Opublikowała wiele książek.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

40
Pluszak kot z głosem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak kot z głosem, mix wzorów
Sun-day
Dostępny
33 szt.

Kotek wykonany został z bardzo dobrego pluszu. Jego struktura jest falista, dzięki czemu maskotka ma kręconą sierść. Długi ogon jest bardzo gruby. Kotek siedzi i patrzy swoimi dużymi, pięknymi, szklanymi oczami. Został bardzo precyzyjnie i starannie wykonany. Dodatkowo kot ma wbudowany automat, dzięki czemu po naciśnięciu jego brzuszka rozlega się miałczenie. Wymiary: 35.0 x 15.0 x 20.0 cm – kot z ogonem 22.0 x 20.0 x 15.0 cm – kot z podwiniętym ogonem 17.0 x 9.0 cm – ogon

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

41
Ninth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ninth
Gazette, The, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.99.999 2.Falling -Ninth Mix- 3.Ninth Odd Smell 4.Gush 5.The Mortal 6.utsusemi 7.sonokoe wa moroku 8.Babylon`S Taboo 9.uragiru bero 10.Two Of A Kind 11.Abhor God 12.Unfinished

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

42
Ptaki oceanów. Piętnaście lat później - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki oceanów. Piętnaście lat później
Dostępny
497 szt.

Ptaki oceanów. Piętnaście lat później to fascynująca opowieść kapitana Romana Paszke o okołoziemskich regatach The Race 2000. Przeplatają ją barwne wspomnienia – od budowy pierwszych jachtów hi-tech w Polsce, przez nierówną walkę ze światową czołówką regatową i pierwsze sukcesy w wyścigach, aż po zdobycie Pucharu Admiralicji. Autor opowiada o najsłynniejszych polskich jachtach regatowych, takich jak MK Cafe, Warta Polpharma, Gemini, Cetus, Hadar, Nauticus, Ranewid, wspomina również najtragiczniejsze regaty w historii światowego żeglarstwa – Fastnet ’79. Jego książka jest dla tych, którzy na hasła: przygoda, wyzwanie i ryzyko są gotowi się natychmiast spakować i wypłynąć; tych, którzy już pływają i w końcu tych, którzy na razie tylko o tym marzą. „Po północy zobaczyliśmy na horyzoncie niebo, czerwone od rakiet sygnalizacyjnych. Na horyzoncie we wszystkich kierunkach. Nie byliśmy w stanie nikomu pomóc. Nie wiedzieliśmy także, co się naprawdę dzieje. Nasze radio było głuche i nie mieliśmy pojęcia dlaczego”. – fragment relacji z regat Fastnet ‘79

17,45 zł
14,99 zł

Rabat 14,1%
oszczędzasz 2,46 zł

43
Zeszyty A5 32 kartki w wąskie linie (10 sztuk), mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty A5 32 kartki w wąskie linie (10 sztuk), mix wzorów
Herlitz, 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.19

Przedstawiamy serię zeszytów z pięknymi grafikami. Dzieci będą nimi zachwycone. Każdy z zeszytów ma 35 kartek w formacie A5 i wąskie linie. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

8,99 zł
Powiadomienie
44
Samochód Monster Dirt Digger - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód Monster Dirt Digger
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Samochód Monster Dirt Digger to pojazd z ruchomymi częściami, dzięki czemu zabawka nie znudzi się dziecku. To wysokiej jakości pojazd i doskonała propozycja na długą i ciekawą zabawę. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 3 lat.

187,80 zł
169,02 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,78 zł

45
Sześć prawd wiary oraz ich skutki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć prawd wiary oraz ich skutki
Dostępny
14 szt.

Nie ma dla człowieka większego skarbu niż to, co Bóg mu objawia o Sobie. W przekładzie na ludzki język i ludzki system pojęć nazywa się to teologią albo dogmatyką. I wielką krzywdę robimy sobie i innym, jeśli naukę wiary zbywamy jako coś mniej potrzebnego, a ograniczamy się do systemu etyki jako „egzystencjalnego” w przeciwieństwie do „teorii”. Już nie mówiąc o tym, że etyka niewypływająca ze znajomości Boga traci oparcie i autorytet, wisi w pustce i szybko zanika – ale to jest także zatajenie głównej życiowej prawdy. Tej mianowicie, że żyjemy w świecie nie przez nas stworzonym, ani nie dla naszych małych celów, i że póki o tym nie chcemy wiedzieć, nigdy w nim nie znajdziemy żadnego sensu. Na tym należy oprzeć zarówno życie modlitwy, jak i katechezę i formację w zakonach. Ta książka powstała właśnie jako pomoc dla formatorek w zakonach żeńskich. W męskich większość braci kończy seminarium – i oby po zaliczeniu traktatów dogmatycznych nie odkładali Prawdy Bożej do lamusa jako „teorii”, co się, niestety, zdarza. Dla ich uporządkowania i powtórki zaproponowałam serię wykładów na temat sześciu podstawowych prawd wiary. Każdej z tych prawd poświęcone są dwa lub więcej wykładów, których treść tak jest ułożona, by ukazać łączność między teologią dogmatyczną i moralną. Teologia moralna jest w tym ujęciu konsekwencją teologii dogmatycznej i stanowi z nią jedno; a z jednej i drugiej wypływają nadto zasady życia zakonnego, tworząc razem spójny system przekonań i wskazówek.

24,20 zł
17,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,21 zł

46
Świętość zaczyna się zwyczajnie... od uśmiechu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętość zaczyna się zwyczajnie... od uśmiechu!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przemyślenia jednego z największych autorytetów kościoła katolickiego tuż przed rekolekcjami wielkopostnymi. „Moi drodzy! Rozpocznijmy wspólnie te rekolekcje. Statystyki twierdzą, że w Polsce około połowa wiernych, czyli raczej osób wierzących, nie bierze udziału w Mszy św. Doroczne liczenie parafian przynosi wynik przechylający się w jedną czy drugą stronę o parę procent: 48%, 49%, tu i ówdzie 51%. Mnożą się więc często wywiady, podczas których pada pytanie: dlaczego przestałaś/eś chodzić do kościoła? Zastanówmy się dzisiaj nad tym i w ogóle zacznijmy myśleć, mając w tle całe nasze życie katolickie, jak to jest – dlaczego należymy do tej części Kościoła żywego, która umacnia swoją wiarę, a przez to spoistość Kościoła i przynależność do Ludu Bożego przez branie udziału w niedzielnej Mszy św”. – Leon Knabit OSB

24,50 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,6%
oszczędzasz 6,51 zł

47
Karol van Oost OSB. Odnowiciel życia monastycznego w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol van Oost OSB. Odnowiciel życia monastycznego w Polsce
Dostępny
2 szt.

Zwiedzający Tyniec o. Karol ostatecznie dał początek odno­wie benedyktynów. On to staje się przedmiotem zaintereso­wania – bohaterem książki. Skąd pochodził, gdzie, kto go wychowywał, co go sprowadziło do Polski, kiedy i jak długo tu przebywał, czego dokonał, kiedy i dlaczego wyjechał On, Odnowiciel opactwa? Płyną potoki pytań, ponieważ dotyczą człowieka -rzeki. Pamięta­my jego charakterystyczną twarz obcokrajowca – budowę jego głowy – czaszkę! Pamiętamy jego smukłą sylwetkę na miejscu przeora w kościele, jego głos w rozmowach albo w śpiewie prefacji mszalnej. Umiał oczyma pochwalić albo zganić. Energicz­nym krokiem, otoczony swoją gromadką, wychodził na zewnątrz opactwa, pozdrawiał napotkanych mieszkańców Tyńca, którzy darzyli go podziwem i przyjaźnią. Spowiadał i głosił kazania swą wątpliwą polszczyzną. W klasztorze uczył nas śpiewu, historii mniszej, a jako pierwszy przeor wchodził w szczegóły wy­konywanych przez nas obowiązków. Ojca Karola van Oosta nazwaliśmy już odnowicielem opactwa tynieckiego, bo jemu przypisujemy tę zasługę. Znano go także poza Tyńcem. Gdy w 1928 r. przyjechał po raz pierwszy do Polski, zatrzymał się w Lubiniu Wielkopolskim, o ile było to zatrzymanie. Przeciwnie, jeździł więcej aniżeli ktokolwiek, oglą­dał miejsca na przyszłą fundację już to na Polesiu, już to w Małopolsce. Łowił powołania męskie i żeńskie, które wywoził do Belgii. Kapelanował u zakonnic i pisywał artykuły na tematy liturgiczne. Był urodzonym wychowawcą – ulubieńcem wychowanków. Umiał znaleźć się w salonach arystokracji czy w pałacach arcybiskupich albo w seminariach duchownych. Ojciec Karol opuścił Polskę w końcu roku 1951 i wrócił do Belgii, gdzie zmarł w r. 1986, ale żyje w ludzkiej pamięci. Będzie to jedno z wielu źródeł informacji, które skrupulatnie zbieramy. Za przykładem Ojca świętego zastosowaliśmy podobieństwo rzeki do dziejów Tyńca. Przyszło także porównanie – pełne po­dziwu – działalności człowieka do rzeki. Czy przesadzimy, sta­wiając dalszy krok, określając rzeką jego pamiętniki. To brzmi szumnie, gdyż o. Karol uchylał się w Polsce, jako Belg, od życia publicznego. Trudno mówić o jego talencie literackim. Obcy, pol­ski język, opanowany w dorosłych latach, utrudniał mu kazno­dziejstwo, za to trzeba go było słyszeć przemawiającego po fran­cusku! To samo spostrzeżenie przenosimy na pisarstwo. Łaski nie znalazł u „Tygodnika Powszechnego”, chociaż przyjaźnił się z Jerzym Turowiczem. Nie zasłynął także jako literat w swej Ojczyźnie! Paweł Sczaniecki OSB

35,20 zł
25,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,86 zł

48
Prosto z roślin. Radosna sztuka celebrowania weganizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto z roślin. Radosna sztuka celebrowania weganizmu
Dostępny
64 szt.

Odkryj zieloną stronę mocy! Alicja Radej kilka lat temu z całą rodziną przeszła na całkowicie roślinną dietę. Zadecydowały o tym względy etyczne, ale decyzja ta została nagrodzona także zdrowiem i wspaniałym samopoczuciem. Jeśli chcesz wprowadzić w swoje życie weganizm, a nie wiesz jak to zrobić, ta książka jest dla Ciebie. Jak zadbać o odpowiednie wartości odżywcze? Jak przygotowywać posiłki z miłością? Jakich błędów nie popełniać? Jak dobrze kupować i jak... nie kupować? Jak rozpoznać głód fizyczny i emocjonalny? Jak celebrować prostotę w życiu i na talerzu? Ponad 120 przepisów na pyszne dania pozwoli zakosztować roślinnej przygody. Aby w pełni prowadzić wegańskie życie warto zrozumieć, że jest ono czymś więcej niż sposobem odżywiania. To filozofia, za którą stoi empatia, kontakt z naturą i samym sobą, oraz umiejętność celebrowania codzienności. Jesteś gotowy, by zrobić pierwszy krok?

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

49
Inspirator podróżniczy. Cypr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Cypr
Dostępny
4 szt.

Poznaj przewodnik, dzięki któremu Twój pobyt na Cyprze będzie niezapomniany! Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Cypru. Nic cię nie ominie! W środku między innymi: • rankingi atrakcji, • knajpki, w których jedzą miejscowi, • rekomendacje autorów, • intuicyjna nawigacja, • czytelne plany, • Limassol – brama Cypru, • Arsos – wioska na Szlaku Wina, • Agia Napa – najlepsze plaże, • Pafos – niezwykłe mozaiki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

50
CzuCzu Puzzle 64 elementy. Mapa Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu Puzzle 64 elementy. Mapa Polski
Bright Junior Media
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Które zwierzęta mieszkają w Morzu Bałtyckim, a które spotkacie w polskich górach? Z czego słynie Toruń? Syrenka to symbol…? Ułóżcie Mapę Polski i zobaczcie, jak piękny i interesujący jest nasz kraj! Duża, pełna zabawnych szczegółów układanka zachęci dzieci do wycieczek palcem po mapie i zainspiruje do zdobywania wiedzy o Polsce. Układanie puzzli to pomysł na wspólną zabawę, która rozwija motorykę, ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość, a przede wszystkim sprawia mnóstwo radości. Aby pobudzająca ciekawość i wyobraźnię zabawa trwała jeszcze dłużej do zestawu dołączono 16 figurek. Wymiar po ułożeniu: 48.0 x 48.0 cm

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

51
Okrutnik. Dziedzictwo krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrutnik. Dziedzictwo krwi
Dostępny
6 szt.

Żyjecie w przekonaniu, że strzygi, wąpierze, topielcy i południce istnieją tylko w ludowych podaniach? To błąd! Te potępione dusze snują się po ziemi, uprzykrzając ludziom życie i czyhając na dogodny moment, by ich skrzywdzić. Jest jednak ktoś, kto może stanąć w obronie niewinnych i bezbronnych, zapewniając ochronę przed słowiańskimi demonami – Okrutnik, człowiek obdarzony przez bogów wielką odwagą, sprytem i intuicją, pozwalającą wytropić czyhające w kniei wrogie istoty. Jest tylko jedno pytanie: czy będzie w stanie sam zapobiec apokalipsie, gdy pewnego dnia rozwścieczone demony postanowią opuścić lasy i wtargnąć do świata ludzi? „Dziewczyna stanęła i odwróciła się do Stanisława. Patrzyła mu w oczy, a w końcu go pocałowała. Pocałunek był szybki, ale intensywny. Ugryzła przy tym Stanisława w wargę, jednak nie przeszkadzało mu to. Wręcz bardziej podnieciło. Odsunęła się od niego i ściągnęła bluzkę, ukazując małe, ale bardzo kształtne, piersi. Stanisław poczuł, jak twardnieje mu męskość. Wyciągnął rękę, by przyciągnąć do siebie dziewczę, a gdy dotknął jej skóry, okazała się w dotyku śliska, jakby oblana śluzem. – Co jest? – zbliżył dłoń do nosa i poczuł okropny smród. Gdy ponownie spojrzał na dziewczynę, prawie ugięły się pod nim kolana. – Co jest, kurwa?! Stała przed nim baba wodna w całej okazałości. Dał się nabrać na jakiś czar, jak to możliwe?! Nigdy nie pozwolił się omamić żadnemu stworowi, a teraz taka paskuda. Śmiała się odrzucająco, jakby była ropuchą. Jej piersi teraz sięgały kolan, całe ciało miała pokryte parchami”.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

52
Duchy przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy przeszłości
Dostępny
13 szt.

Kiedy wracającemu do domu Maksowi Nowakowi psuje się samochód, mężczyzna trafia w dziwne miejsce, zamieszkiwane nie tylko przez ludzi, ale i… tajemniczego ducha niejakiej Madame Lili. Tymczasem żona Maksa, Izabela, wyrusza na jego poszukiwania i przypadkiem wpada na ślad nieuchwytnego mordercy. Stworzony przez nią doskonały portret pamięciowy po latach odegra swoją rolę, a demony przeszłości powrócą, zakłócając spokojne i szczęśliwe życie obojga małżonków. Kim jest tajemnicza Madame Lili? Czy uda się schwytać seryjnego mordercę? W jaki sposób z całą sprawą związany jest Leonardo da Vinci? W tej powieści rzeczywistość ma więcej niż jeden wymiar, a to, co wydawało się snem na jawie, staje się rzeczywistością.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

53
Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Motyle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Motyle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Proponujemy ci oderwanie od codziennych trosk, spokój umysłu i regenerację sił! Wszystko dzięki serii antystresowych kolorowanek dla dorosłych. Nie ma żadnych zasad, po prostu weź kredki i koloruj! Motyl to symbol duszy, szczęścia, natchnienia, lekkości, piękności i przemiany zewnętrznej i świadomości. Daj się porwać tym niezwykłym okazom i wyrusz w kolorową przygodę!

8,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

54
Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Konie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Proponujemy ci oderwanie się od codziennych trosk, spokój umysłu i regenerację sił! Wszystko dzięki serii antystresowych kolorowanek dla dorosłych. Nie ma tu żadnych zasad, po prostu weź kredki i koloruj! Koń jest obecnie symbolem prędkości, witalności, urody, wiatru i burzy. Ludzie od wieków kojarzyli konie z wytrzymałością, szybkością i wolnością. Daj porwać się tym niezwykłym zwierzętom i wyrusz w kolorową przygodę!

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

55
Połącz kropki. Transport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Transport
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.29

Gratka dla wszystkich fanów wszelkiego rodzaju środków transportu! Znajdziecie tu zarówno nowoczesne quady, jachty czy skutery, jak i tradycyjną lokomotywę parową i balon.

12,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,91 zł

56
Połącz kropki. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Dinozaury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Czy wiesz, jak wyglądał prehistoryczny Spinozaur, Welociraptor czy Iguanodon? Odkryj te i wiele innych gatunków dinozaurów, łącząc kropki i kolorując powstały obrazek.

12,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,91 zł

57
Połącz kropki. Zwierzęta w ZOO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Zwierzęta w ZOO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Seria „Połącz kropki” to idealny odpoczynek dla małych i dużych! Każda część składa się z 23 obrazków z ponad 500 ponumerowanymi kropkami. Twoje dzieło nie kończy się wraz z ich połączeniem – powstałe obrazy możesz również pokolorować. Poćwicz swoją cierpliwość i koncentrację. Poznaj wiele różnych gatunki zwierząt z ogrodu zoologicznego: kangura, lamę czy misia koala.

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

58
My Little Pony. 200 łamigłówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. 200 łamigłówek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Czy wiesz, co doskonale nada się do poćwiczenia pamięci? Ta książeczka z 200 zadaniami z uniwersum „My Little Pony”, która aż kipi od labiryntów, łamigłówek, zagadek i szarad. Na każdej stronie znajdziesz inne, ciekawe i kolorowe zadania! Nie martw się – jeśli coś wyda ci się za trudne, kucyki z Equestrii od razu pospieszą na pomoc. Nie wahaj się i zaproś do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów, razem czeka was niesamowita zabawa i mnóstwo niespodzianek!

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

59
Puzzle 2 elementy z dziurką. Przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 elementy z dziurką. Przyjaciele
Bright Junior Media, 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Baw się razem z przyjaciółmi! Puzzle z dziurką to kreatywny zestaw dużych, dwuelementowych układanek dla najmłodszych i idealny pomysł na pierwsze puzzle. Łączenie i dopasowywanie elementów to trening zręczności dla małych rączek oraz doskonałe ćwiczenie logicznego myślenia… i wyobraźni. Puzzle można wykorzystać do nauki kształtów, kolorów oraz poznawania zwierzątek i ich odgłosów. W zestawie znajduje się 12 trwałych układanek w rozmiarze 18.0 x 10.5 cm

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

60
Masza i Niedźwiedź. 200 łamigłówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. 200 łamigłówek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.05

Czy wiesz, co doskonale nada się do poćwiczenia pamięci? Ta książeczka z 200 zadaniami z uniwersum Maszy i Niedźwiedzia, która aż kipi od labiryntów, łamigłówek, zagadek i szarad. Na każdej stronie znajdziesz inne, ciekawe i kolorowe zadania! Nie martw się – jeśli coś wyda ci się za trudne, Masza ze zwierzakami od razu pospieszy ci na pomoc. Nie wahaj się i zaproś do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów, razem czeka was niesamowita zabawa i mnóstwo niespodzianek!

26,99 zł
20,51 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

61
Wrocław. Plan miasta, 1:21 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Plan miasta, 1:21 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Plan miasta Wrocław w skali 1:21 000.

9,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

62
Mistrz i Małgorzata z podręcznym słownikiem rosyjsko-polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata z podręcznym słownikiem rosyjsko-polskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Szatan we własnej osobie, ekscentrycznie ubrany Korowiow, gadatliwy kot Behemot, Asasello z kurzym udkiem w kieszeni marynarki i rudowłosa wiedźma Hella Woland, wraz ze swą świtą, dokona niemałego zamieszania, gdy pojawi się w Moskwie. Ale czego spodziewać się po kimś, kto jadł śniadanie z samym Immanuelem Kantem, choć ten – gdy rozgrywa się akcja powieści – nie żyje od ponad stu lat? Chcesz dołączyć do tej kompanii? Uczestniczyć w wielkim diabelskim balu? A może przysłuchać się rozmowie Piłata z Jeszuą? W tej wielowymiarowej, tajemniczej powieści możliwe jest wszystko. Nawet szatan, który czyni dobro.

89,00 zł
64,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

63
Coraz głębiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coraz głębiej
Dostępny
46 szt.

Louisa „Lu” Brant, nowa prokuratorka okręgowa, ma ogromne ambicje. Kiedy dostaje kontrowersyjną sprawę, w którą zamieszany jest cierpiący na zaburzenia psychiczne włóczęga, pragnie uniknąć pułapek, jakie na nią czyhają i zapewnić sobie polityczny sukces. Jednak w trakcie przygotowań do procesu, natrafia na wątki dotyczące własnej rodziny: oskarżonym jest dawny znajomy jej brata, AJ. Kiedy Lu miała dziesięć lat, AJ ocalił przyjaciela kosztem życia innego człowieka. Ława przysięgłych oczyściła wtedy osiemnastolatka ze wszystkich zarzutów. Działał w obronie koniecznej. Sprawiedliwości stało się zadość. Ale czy na pewno wszystko w tej sprawie jest jasne? Może krążące wówczas pogłoski o gwałcie dokonanym na siostrze ofiary nie były zemstą odrzuconej nastolatki? Może prawo nie chroni ofiar, tylko tych uprzywilejowanych? Pogrążając się coraz głębiej w przeszłości, Lu musi stawić czoło coraz bardziej zaskakującym odkryciom. Prawo, które stanowiło do tej pory fundament jej życia, okazuje się zawodne i nie może udzielić odpowiedzi na wszystkie jej pytania. Lu po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać całej prawdy. I że decyzja, którą będzie musiała podjąć, będzie najtrudniejszą w jej życiu. „Ta powieść rozwala system. Powinniście od razu zabrać się do czytania”. – Stephen King „Jej powieści to nie tylko intryga, każda z nich jest także poruszającą wyprawą w głąb ludzkich dusz. To po prostu jedna z najlepszych autorek kryminałów”. – Tess Gerritsen „Laura Lippman to jedna z moich ulubionych autorek. Czytając jej powieści, zapominam o całym świecie. Jej proza sprawia, że zaczynam marzyć o życiu pełnym ekscytacji i zagrożeń”. – Mindy Kaling „To jedna z najlepszych i najbardziej osobistych powieści Laury Lippman. Wszystkie jej książki są doskonale przemyślane, wciągające, pokrzepiające i mądre, ona zaś jest jedną z kluczowych pisarek naszych czasów, a jej nowa powieść przypomina, dlaczego tak jest”. – „Washington Post” Laura Lippman jest jedną z najlepszych i najsławniejszych twórczyń literatury kryminalnej. Mroczny klimat, postaci o pogmatwanych psychikach i życiorysach oraz misternie spleciona fabuła przyniosły jej książkom wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: Edgar Award, Agatha Award, Anthony, Barry i Shamus Award. To, co ukryte (Marginesy 2017) doczekało się ekranizacji. W filmie w reżyserii Amy Berg zagrały m.in. Diane Lane i Dakota Fanning.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

64
Łowca posagów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca posagów
Dostępny
1 szt.

Sisi, cesarzowa Austrii to ktoś, kogo pragnie każdy mężczyzna i komu zazdrości każda kobieta Piękna, wysportowana i inteligentna Sisi ma wszystko – z wyjątkiem szczęścia. Jest znudzona ogłupiającą etykietą na dworze Habsburgów i swoim znacznie starszym, sumiennym, lecz mało ekscytującym mężem, Franciszkiem Józefem. Musi wyrzec się prywatności, nieustannie towarzyszą jej damy dworu i służące. Sztywny rozkład dnia nie odpowiada przyzwyczajonej do swobody cesarzowej. Życia nie ułatwia też despotyczna teściowa. Sisi, żeby zabić nudę i uciec od rutyny, często wsiada na jacht, na grzbiet konia albo do swojego prywatnego pociągu. Na zaproszenie Korony Brytyjskiej przyjeżdża do Anglii na polowanie. Szuka tu wrażeń i znajduje je w osobie zawadiackiego kapitana Baya Middletona, jedynego człowieka w Europie, który jeździ na koniu lepiej niż ona. Młodszy od Sisi o dziesięć lat i zaręczony z bogatą i oddaną mu Charlotte Bay może stracić wszystko, zakochując się w kobiecie, która nigdy nie będzie należeć do niego. Ale Middleton i cesarzowa są jednakowo nierozważni, a ich wzajemny pociąg to siła, której nie da się powstrzymać. Pełny namiętności i dramatyzmu Łowca posagów opowiada prawdziwą historię XIX-wiecznej Królowej Serc i kapitana kawalerii, historię o walce między miłością a obowiązkiem. „Fenomenalne połączenie suspensu, namiętności i imponującego zaplecza historycznego”. – „The Times” „Dzięki dowcipnym dialogom i gościnnym występom królowej Wiktorii oraz innych koronowanych głów powieść Goodwin stanowi przyjemną wycieczkę do krainy Downton Abbey, w której nie brakuje arystokratycznych ślubów, wystawnych bali, a nawet zapierającego dech w piersiach finałowego wyścigu konnego”. – „Kirkus Reviews” Daisy Goodwin, absolwentka szkoły filmowej Uniwersytetu Columbia i historii na Uniwersytecie Cambridge, jest jedną z czołowych producentek telewizyjnych w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku była przewodniczącą jury Orange Prize for Fiction. W tym samym roku wydała swoją pierwszą powieść, po niej Łowcę posagów, a niedawno Wiktorię (Marginesy 2017). Napisała także scenariusz do serialu „Wiktoria”, emitowanego w TVP1, i pracuje nad kontunuacją. Regularnie pisuje recenzje dla „Timesa” i „Sunday Times”, a także prowadzi dział biblioterapii na łamach „Daily Mail”. Ma trzy psy, dwoje dzieci i jednego męża.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

65
Przyjacielska odpowiedź krytykom. Amoris Laetitia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjacielska odpowiedź krytykom. Amoris Laetitia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

„Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich i rodzinnych oraz szczególnie potrzebują macierzyńskiego wsparcia Kościoła”. – Kardynał Gerhard Ludwig Müller Od dawna żaden dokument papieski nie wzbudzał takich kontrowersji jak adhortacja Amoris Laetitia, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię dopuszczania do komunii świętej osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Kardynał Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, proponuje interpretację adhortacji Amoris Laetitia, w której pokazuje, że stanowi ona pełną kontynuację nauczania Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI, zaś Rocco Buttiglione udziela przyjaznej odpowiedzi na głosy krytyki teologów i duszpasterzy kwestionujących najbardziej kontrowersyjne punkty tej adhortacji apostolskiej. Ta książka stanowi istotny wkład w poważną dyskusję, której stawką jest jedność Kościoła. Rocco Buttiglione to polityk i uczony. Dwukrotnie minister w rządzie włoskim, europarlamentarzysta. Jest kierownikiem katedry św. Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim. Żonaty, ma cztery córki i dwanaścioro wnucząt. Kardynał Gerhard Ludwig Müller to emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wydawca oryginalnej edycji Dzieł wszystkich (Opera omnia) Josepha Ratzingera. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego Dogmatyka (2015) oraz Papież. Posłannictwo i misja (2017).

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

66
Sensacje XX wieku. Część 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensacje XX wieku. Część 4
Wojtek Pacyna, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

„Sensacje XX wieku” to produkcja ciesząca się od ponad 30 lat niesłabnąca popularnością. Fascynujące wydarzenia z historii, przedstawione w autorskim cyklu Bogusława Wołoszańskiego, opowiadane są w niekonwencjonalny, ale przystępny i ciekawy dla widza sposób. Widowiska realizowane są z wielką dbałością o szczegóły. Autor wykorzystuje tu zarówno materiały archiwalne, jak i specjalnie nagrywane, fabularyzowane scenki z udziałem cenionych aktorów.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

67
Marker olejowy SCHNEIDER Maxx 270 okrągły 1-3mm biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker olejowy SCHNEIDER Maxx 270 okrągły 1-3mm biały
Schneider
Dostępny
7 szt.

do zaznaczania, dekorowania oraz zdobienia wymienna, okrągła, gruba końcówka zapewnia wyraźną linię możliwość pisania zarówno po chropowatej jak i gładkiej powierzchni, np. kartonie, papierze, skórze, gumie, drewnie, plastiku, szkle, metalu itd. bardzo silne przyleganie, odporne na procesy technologiczne (ścieranie, mycie, warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę do 300°C) tusz nietoksyczny - bez dodatku ksylenu i toluenu światło- i wodoodporny, w intensywnych kolorach wypływ farby kontrolowany specjalnym zaworem każdy marker indywidualnie foliowany kod kreskowy umieszczony na każdym produkcie grubość linii pisania: 1-3 mm kolor: biały

19,64 zł
16,99 zł

Rabat 13,5%
oszczędzasz 2,65 zł

68
Zombicide: Czarna Plaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zombicide: Czarna Plaga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.21

Zombicide: Czarna Plaga to gra kooperacyjna przeznaczona dla jednego do sześciu graczy, w której zmierzysz się z hordami zombie wskrzeszanych przez podłych nekromantów. Każdy z graczy kontroluje od jednego do sześciu Ocalałych, w atakowanym przez Zombie świecie fantasy. Cel jest prosty ? wypełnijcie cele Misji, przeżyjcie i zabijcie tyle Zombie, ile tylko zdołacie! Ale to przede wszystkim wielkie pudło, w którym znajdziecie mnóstwo świetnie wykonanych figurek najwyżej jakości ? znak rozpoznawczy ich producenta, wydawnictwa Cool Mini Or Not. Po doświadczeniach zdobytych w Zombicide: Czarna Plaga, wasza paczka stanie się najlepszą drużyną do eksterminacji Zombie! Zawartość: 9 kafelków gry tworzących planszę w wielu kombinacjach 65 figurek zombie 35 Szwendaczy 14 Spaślaków 14 Łowców 1 Abominacja 1 Nekromanta 6 figurek Ocalałych i karty Ocalałych (Nelly, Ann, Silas, Clovis, Baldric, Samson) 6 plansz Ocalałych 6 kolorowych podstawek Ocalałych 6 kości 48 wskaźników 68 znaczników 125 mini kart 1 instrukcja Wiek graczy: 14+ Liczba graczy: 16 Czas rozgrywki: 60 minut

440,00 zł
374,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 66,00 zł

69
English Plus. Options dla klasy VIII. Podręcznik + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Plus. Options dla klasy VIII. Podręcznik + CD
Dostępny
24 szt.

English Plus to nowe wydanie bestsellerowego kursu English Plus dla uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej, kontynuujących naukę po VI klasie. Podręcznik oferuje 100% nowego materiału i przygotowuje do egzaminu na koniec ósmej klasy. W pełni realizuje nową podstawę programową i jest zgodny z wymogami obowiązującego prawa oświatowego. Wszystkie cechy kursu cenione przez setki tysięcy uczniów i nauczycieli zostały zachowane, a dzięki wprowadzonym udoskonaleniom, podręcznik jest jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb uczniów i nauczycieli. Nowe wydanie oferuje skuteczne przygotowanie do nowego egzaminu po ósmej klasie oraz bogaty zestaw materiałów wspierających nauczyciela w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiał został zmodyfikowany tak, aby ułatwić pracę z podręcznikiem, w którym uczeń nie może pisać i efektywnie wykorzystać czas na lekcji. W nowych materiałach ćwiczeniowych z kodem dostępu do „Online Practice” uczeń znajdzie również więcej ćwiczeń do pracy w domu.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

70
Czarny Lotos. Tom 1. Bang - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Lotos. Tom 1. Bang
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Mówią, że ten, kto mści się na drugiej osobie, traci część swojej niewinności. Ale ja nie jestem niewinna. Już od dawna. Zostałam okradziona z niewinności. Odebrano mi los, który był mi pisany. Duszę, z którą przyszłam na świat. Rubinowe serce osadzone w życiu pełnym nadziei i marzeń. To wszystko odeszło. Przepadło. Nigdy nawet nie miałam wyboru. Opłakuję tamto życie. Rozpaczam nad każdym „co by było, gdyby...”. Ale z tym już koniec. Jestem gotowa odebrać to, co zawsze mi się należało. Jednak każdy plan ma jakiś słaby punkt. Czasem jest nim serce...

38,90 zł
31,12 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

71
Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Ćwiczę kolory i kształty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Książka edukacyjna wspierająca rozwój podstawowych umiejętności przedszkolaków. Podczas rozwiązywania zadań dzieci nauczą się rozpoznawać kolory i kształty, a także przygotują się do nauki pisania, ćwicząc kreślenie kształtów po śladzie. Dzięki tym zadaniom przedszkolaki rozwiną spostrzegawczość oraz umiejętności manualne. Na małego ucznia czeka na końcu książki dyplom mistrza kolorów i kształtów.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

72
Jestem tu nowa (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem tu nowa (Deluxe Edition). CD
Anna Wyszkoni, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Na płycie Ania zdecydowanie postawiła na facetów. Do współpracy w charakterze producentów zaprosiła Marcina Limka oraz gitarzystę, z którym współpracuje na co dzień, Marka Raduli, a wśród autorów kompozycji znaleźli się: Jan Borysewicz, Robert Gawliński, Piotr Cugowski, Tomasz Banaś oraz wspomniani Marek Raduli i Marcin Limek.

41,90 zł
41,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

73
Rzepak. Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzepak. Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

Rzepak. Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych jest specjalistycznym przewodnikiem po identyfikacji agrofagów. W atlasie znajdują się m.in. opisy oraz fotografie przedstawiające objawy niedoboru składników pokarmowych, chorób oraz opisane przyczyny ich powstawania.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

74
Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinosaurs. Zadanie: Naklejanie!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Wybierz się w podróż po fascynującej krainie dinozaurów! Dzięki tej niesamowitej książce dowiesz się, kto był królem wielkich prehistorycznych gadów i poznasz z bliska groźnego tyranozaura. Znajdziesz tu także wiele zabawnych faktów, a dołączone naklejki pozwolą ci stworzyć wspaniałe sceny z udziałem tych fantastycznych zwierząt!

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

75
100 zadań z geometrii analitycznej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Zeszyt 19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 zadań z geometrii analitycznej z pełnymi rozwiązaniami krok po kro...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

W opracowaniu znajdują się wybrane zagadnienia geometrii analitycznej. Do ich wyboru w znacznym stopniu przyczyniły się wieloletnie obserwacje oraz własne doświadczenia autorki. Dużo przedstawionych przykładów dotyczy rachunku wektorowego, który jest fundamentalną częścią Geometrii Analitycznej. W opracowaniu poruszono także zagadnienia takie jak: • miejsce geometryczne na płaszczyźnie, • współrzędne biegunowe, • korelacje między prostymi oraz płaszczyznami w przestrzeni.

22,25 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 6,26 zł

76
O względności czasu w modelach rozwoju dziecka. Wykład akademicki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O względności czasu w modelach rozwoju dziecka. Wykład akademicki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Niniejsza publikacja ma podtytuł Wykład akademicki i taki ma w założeniu charakter. Jednak do chwili zamknięcia pracy nad tekstem nigdzie został on wygłoszony. Tym określeniem głównie wyjaśniamy status rozważań, ich kształt, niewielką liczbę przypisów i język narracji. A też uzasadniamy ilustracyjność, co może być uznane wręcz za zbytnie przeilustrowanie wywodu. Wykład ten, przedstawiany tradycyjnie, byłby bowiem wsparty dużą porcją prezentacji. Wykład podzieliliśmy na trzy części (ujęcia), prezentując w każdej z nich inną perspektywę kluczowych tu pojęć i ich wzajemnych relacji. W narracji nie posługujemy się wbrew pozorom formą pluralis maiestatis, lecz idąc za podpowiedzią Kazimierza Twardowskiego pluralis modestiae, która zdaniem tego wybitnego filozofa jest dla wykładów akademickich najbardziej odpowiednia. Celami wykładu są: poczynienie pewnego porządku metodologicznego i terminologicznego w zakresie pojęć modelu, modelu rozwoju dziecka oraz próba ustalenia ich relacji z czasem zarówno w ujęciu newtonowskim, jak i einsteinowskim. Czyli z czasem postrzeganym jako byt obiektywny i absolutny oraz czasem relatywnym, podmiotowym, postrzeganym nie tylko indywidualnie, ale także niepowtarzalnie. W rozważaniach jest również mocno wyeksponowany wątek rozwoju, pokazywanego na przykładzie modeli całożyciowych. Jednakowoż sam zamysł wykładu i jego główną oś stanowiło dzieciństwo, a ściślej jego rozwojowy fenomen. I to staraliśmy się w miarę dyskretnie podkreślać, a w każdym razie dostrzec. Również w tytule tego wykładu. Zaprezentowany w książce wykład jest wyrazem woli powrotu do zagadnień oraz obszarów podstawowych dla pedagogiki, do powolnego namysłu nad jej filozoficznymi i logicznymi źródłami. To jak powrót do domu po wieloletniej wędrówce w dorożce naukowego eseju i niemal literackiej narracji autora. To również reakcja na upowszechniającą się pedagogikę poboczy, pedagogikę tak niekiedy egzotyczną, że aż marginalną dla paradygmatu tej nauki.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

77
Długopis lisek, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis lisek, mix wzorów
moses
Dostępny
43 szt.

Długopis świetnie sprawdzi się zarówno w pracy jak i szkole. Ładna grafika jest dodatkowym atutem. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

8,72 zł
7,99 zł

Rabat 8,4%
oszczędzasz 0,73 zł

78
Długopis Slim - MIX rodzajów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Slim - MIX rodzajów
moses
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Długopis SlimUwaga!!!Różne rodzaje towar wysyłany losowo

8,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

79
Bidon Księżniczki 10 DERFORM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Księżniczki 10 DERFORM
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

Bidon z motywem Księżniczki, nietoksyczny materiał, bezpieczny dla dzieci.

9,99 zł
Powiadomienie
80
Zakreślacze - Zestaw 4 Gorjuss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze - Zestaw 4 Gorjuss
Santoro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.05

Zakeślacze - Zestaw 4 Gorjuss

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

81
Śniadaniówka Księżniczki 10 DERFORM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka Księżniczki 10 DERFORM
Derform
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.26

Śniadaniówka Księżniczki 10 DERFORMStarannie wykonany lunch box z wysokiej jakości nietoksycznego plastiku. Wieko pojemnika jest szczelnie zamykane na zatrzask, co sprawia że dziecko przez dłuższy czas może cieszyć się świeżymi kanapkami.Idealnie nada się do szkoły lub na wycieczkę.

14,99 zł
Powiadomienie
82
Kreda chodnikowa 6 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda chodnikowa 6 kolorów EASY
Easy Stationery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

CechyKreda chodnikowa urozmaici gry i zabawy na świeżym powietrzu.Odrobina koloruZabawa na świeżym powietrzu sprawia dzieciom wielką przyjemność. Może być jeszcze lepsza, jeżeli zadbamy o odpowiednią rozrywkę. Kreda chodnikowa pozwoli najmłodszym dostosować teren zabawy do własnych potrzeb, nadać mu nieco koloru. Jest to szczególnie cenne w mieście, gdzie często miejsce zabaw mają powierzchnię betonową lub asfaltową.Kreda chodnikowa jest materiałem miękkim, dlatego łatwo wykonywać nią rysunki na podłożu. Grubość sztabki umożliwia najmłodszym wygodny uchwyt.Kreda dostępna jest w wielu kolorach, dzieci mogą eksperymentować z różnymi ich połączeniami. Co ważne, rysunki łatwo jest usunąć znikają po deszczu lub umyciu powierzchni wodą.Zestaw kolorów dostarczany jest w poręcznym opakowaniu, które ułatwia przechowywanie i przenoszenie kredy.

6,99 zł
Powiadomienie
83
Pastele suche 12 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele suche 12 kolorów EASY
Easy Stationery
Dostępny
9 szt.

CechySuche pastele EASY to 12 kolorowych sztyftów służących do rysowania i rozcierania. Kształt i konsystencja pasteli pozwala na ich precyzyjne nakładanie.12 żywych, nasyconych kolorów pasteli pozwala na łatwy dobór potrzebnej w danym momencie barwy, a także na eksperymenty z zestawianiem i mieszaniem kolorów w celu uzyskania dodatkowych odcieni i bardziej subtelnych efektów.Bardzo ciekawa technika pasteli uważana jest za pośrednią pomiędzy rysunkiem, a malarstwem. Barwnym sztyftem można rysować po kartce jak miękką kredką, a większe powierzchnie zapełniać dociskając sztyft dłuższym bokiem, co pozwala na szybkie pokrycie kolorem. Jednak najciekawsze efekty uzyskuje się rozcierając pastele, co daje specyficzne dla nich malarskie wrażenie. Efekt zastosowania miękkich pasteli może zostać wzmocniony przez naniesienie ich na papier o widocznej fakturze.Dla dzieci wykorzystanie zarówno sztyftu jak i własnych palców dla osiągnięcia zróżnicowanych efektów jest świetną zabawą, ćwiczeniem wrażliwości sensorycznej i spostrzegawczości.Suche pastele EASY, jak wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i barwników nie zawierają substancji toksycznych, są bezpiecznie dla użytkowników i środowiska.

19,45 zł
18,99 zł

Rabat 2,4%
oszczędzasz 0,46 zł

84
Bus, różne rodzaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bus, różne rodzaje
Goki
Dostępny
3 szt.

Autobus, zwany „ogórkiem” zachwyci każdego wielbiciela motoryzacji. Sprawi radość nie tylko dziecku, ale również dorosłemu. Pomoże wrócić wspomnieniami do dawnych czasów, kiedy to sami posiadaliśmy takie auto.Resorówka została wykonana z metalu, co gwarantuje ogromną wytrzymałość na uszkodzenia.UWAGA! Wzór wysyłany losowo

17,28 zł
15,99 zł

Rabat 7,5%
oszczędzasz 1,29 zł

85
Kredki trójkątne jumbo 12 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne jumbo 12 kolorów EASY
Easy Stationery
Dostępny
4 szt.

Kredki trójkątne jumbo, 12 kolorówZestaw kredek trójkątnych wykonanych z tworzywa sztucznego. Gama 12 żywych, intensywnych kolorów.Radość tworzeniaPomagaj swojemu dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Rysowanie jest jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie kreatywności oraz sprawności nadgarstka. Dodatkowo jest to czynność, którą dzieci wręcz uwielbiają!Gama 12 żywych kolorów pomaga tworzyć wspaniałe dzieła, jak również pozwala na pierwsze eksperymenty z mieszaniem i zestawianiem barw.Trójkątny kształt kredek ułatwia ich wygodne uchwycenie, jest również oryginalny i przyciąga dziecięcy wzrok.JumboRozmiar jumbo oznacza grubszy korpus, dzięki któremu dzieciom- w szczególności młodszym łatwiej jest uchwycić kredkę.Siła prostotyKredki są jednym z najprostszych narzędzi wspomagających rozwój kreatywności, dlatego od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Aby uzyskać cienką, precyzyjną linię, wystarczy naostrzyć grafit. Dzięki optymalnej twardości, doskonale służą również do wypełniania kształtów.

14,26 zł
13,99 zł

Rabat 1,9%
oszczędzasz 0,27 zł

86
Piórnik Różowy Zygzak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Różowy Zygzak
incood.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.30

Piórnik saszetka ze wzorem w zygzak. Pomieści bez problemu konieczne przybory szkolne, może też służyć do przechowywania drobnej biżuterii czy kosmetyków. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dziecka. Uniwersalny, pojemny i trwały. Zamykany na zamek błyskawiczny.

13,99 zł
Powiadomienie
87
Piórnik saszetka w czarne kropki Flaming - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka w czarne kropki Flaming
incood.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Piórnik saszetka w kropki z wakacyjnym nadrukiem flaminga. Pomieści bez problemu konieczne przybory szkolne, może też służyć do przechowywania drobnej biżuterii czy kosmetyków. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dziecka. Uniwersalny, pojemny i trwały. Zamykany na zamek błyskawiczny.

13,99 zł
Powiadomienie
88
Piórnik Hello różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik Hello różowy
incood.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.21

Piórnik saszetka z napisami. Pomieści bez problemu konieczne przybory szkolne, może też służyć do przechowywania drobnej biżuterii czy kosmetyków. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dziecka. Uniwersalny, pojemny i trwały. Zamykany na zamek błyskawiczny.

17,99 zł
Powiadomienie
89
Farby plakatowe pastelowe, 12 kolorów 20 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe pastelowe, 12 kolorów 20 ml
Astra
Dostępny
142 szt.

Bardzo wydajne, kryjące farby wodorozcieńczalne o czystych i intensywnych barwach. Do malowania na papierze, kartonie, drewnie, nieglazurowanej ceramice, kamieniu. Odporne na działanie światła i ścieranie. Pojemność: 12 x 20 ml

32,72 zł
31,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

90
Torebka upominkowa KR 1694 S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka upominkowa KR 1694 S
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Torebka upominkowa. Rozmiar 18x23x10 cm Wzór wysyłany losowo.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

91
Pudełko z piórem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko z piórem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.18

Ozdobne pudełko 20x20 cm.

28,60 zł
27,17 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,43 zł

92
Pan Samochodzik i człowiek z UFO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i człowiek z UFO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Pan Samochodzik i człowiek z UFO jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wydana po raz pierwszy w 1985 roku wpisuje się jako dwunasta do piętnastotomowego cyklu o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu młodzieży w jednej osobie. Akcja powieści rozgrywa się wyjątkowo poza Polską, w dalekiej Kolumbii, gdzie pan Tomasz przybywa na konferencję kryminalistyczną. Wydarzenia nabierają tempa, kiedy w Muzeum Złota w Bogocie dochodzi do rabunku bezcennych eksponatów. Pan Samochodzik wszczyna pełne zaskakujących przygód dochodzenie. W poszukiwaniu skradzionych dzieł sztuki pomaga mu jego sekretarka Florentyna, a także egzotyczni przyjaciele, Teresa van Hagen i zaskakujący Ralf Dawson, człowiek obdarzony tajemniczą mocą, a podający się za przybysza z przyszłości, który dotarł do teraźniejszości wehikułem czasu.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

93
Pan Samochodzik. Wyspa Złoczyńców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik. Wyspa Złoczyńców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale zna dziwaczny samochód i jego właściciela – specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości. W pierwszym tomie Pan Samochodzik wyrusza na wyspę pełną pamiątek ponurej przeszłości. Gdzieś tutaj przed wiekami ginęli ludzie, gdzieś tu w czasie wojny ukryto skarby, które Pan Samochodzik ma teraz odszukać. Chętnych do zdobycia skarbu jest jednak więcej, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejni ludzie.. Rozpoczyna się wyścig z czasem...

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

94
Pan Samochodzik. Księga Strachów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik. Księga Strachów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Tym razem Pan Samochodzik poszukuje pamiętnika niemieckiego oficera z czasów wojny. Już na samym początku musi się zmierzyć z pozbawionymi skrupułów rywalami. Komu jeszcze zależy na odnalezieniu kompromitujących wyznań zbrodniarza wojennego? Kto pierwszy odnajdzie kryjówkę sprzed lat? Przygody Pana Samochodzika to od kilkudziesięciu lat obowiązkowa lektura młodych wielbicieli sensacji. Już miliony czytelników doskonale znają dziwaczny samochód i jego właściciela – specjalistę od ratowania skarbów i rozwiązywania zagadek z przeszłości.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

Wróć do góry