hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.05.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 28 maja 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mity greckie (Lucyna Szary), na drugim Znajdź mnie! Psi Patrol (Fabrizio Petrossi). Kolejny produkt to W pustyni i w puszczy. Audiobook (Henryk Sienkiewicz) oraz Posługa Uwalniania. Komisja Doktrynalna Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (praca zbiorowa).
1
Mity greckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie
Dostępny148 szt.

Przedstawiamy wspaniale ilustrowane, kolorowe wydanie Mitów greckich, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wszystkie historie napisane zostały żywo i ciekawie, przystępnym, zrozumiałym językiem. Mały odbiorca dowie się między innymi, jak według Greków powstał świat, jak nazywają się najważniejsi bogowie, kto stworzył człowieka, a także pozna przygody najpotężniejszych greckich herosów – Heraklesa i jego dwanaście niesamowitych zadań do wykonania, Tezeusza i jego bohaterską walkę z Minotaurem oraz dzieje miłości Orfeusza i Eurydyki. Znajomość tych opowieści przyda się kiedyś w szkole! Wydanie w twardej oprawie jest szczególnie trwałe i estetyczne – idealne na prezent!

11,80 zł
8,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,81 zł

22 osoby kupiły
2
Znajdź mnie! Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź mnie! Psi Patrol
Dostępny52 szt.

Seria całokartonowych książeczek z ulubionymi przez dzieci bohaterami filmów. Na każdej ze stron maluchy znajdą interesujące zadania – będą mogły znajdować ukryte elementy, wskazywać je, porównywać i dopasowywać, poznają kształty i liczby, odnajdą rymy. Wraz z rodzicami znajdą jeszcze wiele innych sposobów, by bawić się książką.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

15 osób kupiło
3
W pustyni i w puszczy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy. Audiobook
Henryk Sienkiewicz, Aleksandria
Dostępny39 szt.

Czy w dobie Lary Croft i „Matriksa” jest jeszcze miejsce na proste poruszenie serca? Albo czy świat przygód z wiekową tradycją może być atrakcją dla pokolenia, którego wizytówką stają się pośpiech i megarozrywka? W pustyni i w puszczy w wersji „do odsłuchu” to propozycja zarówno dla tych, którzy na powieści noblisty się wychowali, jak i tych, którzy z różnych powodów dotąd po nią nie sięgnęli. Może uatrakcyjniona forma przekazu sprawi, iż odżyją wspomnienia, rozwinie się wyobraźnia, a osłuchanie z Sienkiewiczowską polszczyzną rozbudzi pragnienie powrotu do klasyki… Niech przygodą stanie się już samo podążanie za lektorem, zaś koniec każdego rozdziału – okazją do refleksji nad wartością i tradycją. Polecamy! – Agnieszka Warecka, dziennikarka.

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

6 osób kupiło
4
Posługa Uwalniania. Komisja Doktrynalna Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posługa Uwalniania. Komisja Doktrynalna Międzynarodowych Służb Katolic...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

„Posługa uwalniania jest koniecznym wymiarem ewangelizacji w naszym świecie, jest wyzwalającym spotkaniem z miłosierdziem Boga, na które tak duży nacisk kładzie papież Franciszek. Refleksje i wytyczne zawarte w niniejszej książce reprezentują dojrzały owoc większego zaangażowania świeckich w misję Kościoła” – kardynał Christoph Shönborn, arcybiskup Wiednia. „Odkąd zacząłem pisać na temat posługi uwalniania, miałem nadzieję, że ktoś przygotuje solidny fundament pod tę posługę w duchu katolickim z większą teologiczną precyzją, niż sam potrafiłem to zrobić. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że ta książka tym właśnie się stała, ukazując, że posługa uwalniania może prowadzić do przemiany i stanowić część życia parafii, którą Duch Święty będzie się posługiwał, by przynosić wolność ludowi Bożemu!” – Neal Lozano, założyciel Heart of the Father Ministries, autor przewodnika po posłudze uwolnienia: Modlitwa uwolnienia.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
5
Jungle Speed. Plaża - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jungle Speed. Plaża
Rebel, od 7 lat
Dostępny7 szt.

Zabierz Jungle Speed na plażę! Nowe wydanie bezkonkurencyjnej gry imprezowej, w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i szybkość! Tutaj każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart – aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać totem. Jeśli się pomyli, albo w ogóle tego nie zrobi – będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników. Ta wersja Jungle Speeda zostanie z nami jeszcze dłużej dzięki specjalnym, mocniejszym kartom. Są one wodoodporne, dzięki czemu możemy bawić się dosłownie w każdych warunkach: na plaży, w lesie, a nawet w wodzie! Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna? – Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić! – Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania. Wytyczne są dosłownie cztery, trudno o którejś z nich zapomnieć. – Jest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku. – Można grać przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! Sprawdzone! Edycja Jungle Speed: Plaża to 64 karty pokryte specjalną powłoką, która zapobiega zamoczeniu. Dzięki temu niegroźne nam będą deszcz, burza, rozlana lemoniada czy tytułowa mieszanka piasku i wody. Stwarza to niezliczoną liczbę dodatkowych okazji do walki o tytuł wodza plemienia albo chociaż do satysfakcjonującego pokonania znajomych.

89,95 zł
79,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

3 osoby kupiły
6
Czarne Stopy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne Stopy. Audiobook
Seweryna Szmaglewska, Aleksandria
Dostępny44 szt.

Wakacje rozpoczęte i zastęp „Czarnych Stóp” może pojechać na obóz harcerski w Góry Świętokrzyskie. Ich zadaniem będzie nie tylko pilnowanie nocą obozu czy zdobywanie konkretnych sprawności – harcerze muszą się dowiedzieć, kto podkrada jedzenie z obozowej kuchni i wytropić tajemnicze „Leśne oko”. Letnia przygoda młodych druhów na zboczu Diabelskiego Kamienia rozśmieszy, zaskoczy, a czasem wzruszy. Ciekawe historie, tajemnicze zdarzenia, zabawne perypetie znane już kilku pokoleniom czytelników czekają na ponowne odkrycie. Ta ulubiona szkolna lektura chłopców i dziewcząt, stale wznawiana, doczekała się ekranizacji filmowej, a teraz jest dostępna w wersji audio we wspaniałej interpretacji Ireneusza Załóga.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
7
Nowy ślad Czarnych Stóp. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy ślad Czarnych Stóp. Audiobook
Seweryna Szmaglewska, Aleksandria
Dostępny13 szt.

Kiedy wakacje się kończą, harcerze zaczynają się nudzić... Bzdury! Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa przygoda! Zastęp „Czarnych Stóp” nie tylko musi stawić czoła dobremu wychowaniu pupila zastępu czy też na nowo sprostać obowiązkom dobrego harcerza, ale przede wszystkim musi pomóc nowemu koledze. Zabawne historie, tajemnicze zdarzenia, komiczne perypetie młodych chłopców bawią, wzruszają już kilka pokolenia czytelników. Nie czekaj, zacznij słuchać!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
8
Mały geniusz. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały geniusz. Zwierzęta
Dostępny51 szt.

Nasza seria odpowiada na pytania zadawane przez dzieci od najmłodszych lat. Zwięzłe i jasne opisy uzupełnione obrazkami i zdjęciami pomogą małym czytelnikom lepiej zrozumieć przekazywane informacje. W serii: Dinozaury, Zamki, Na wsi, Kosmos, Strażacy, Zwierzęta.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
9
Grosz do grosza, czyli ekonomia wierszem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grosz do grosza, czyli ekonomia wierszem
Dostępny22 szt.

Każdy wie, że pieniądze szczęścia nie dają… ale należy wiedzieć, jak je zarobić i jak nimi rozsądnie gospodarować. Przedstawiamy książeczkę, która pomoże każdemu dziecku zrozumieć zagadnienia związane z ekonomią. Zostały one przedstawione za pomocą wesołych wierszyków, napisanych lekkim językiem i z humorem oraz przepięknie zilustrowanych. Nie ma tutaj trudnych terminów, niezrozumiałych teorii, za to są odpowiedzi na wiele pytań związanych z codziennością – jak działa bankomat? Do czego może się przydać paragon? Jak ustala się cenę różnych produktów? Po co podpisuje się umowę o pracę? Czym są renta i emerytura i skąd się biorą pieniądze na nie? Dlaczego trzeba płacić podatki? I wiele, wiele innych. Z tą książką świat ekonomii nie będzie miał przed dziećmi tajemnic! Zapraszamy do wspólnej lektury!

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

2 osoby kupiły
10
Koń z głosem, 20 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koń z głosem, 20 cm
Sun-day
Dostępny48 szt.

Pluszowy koń z głosem. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Uwaga! Wzór wysyłany losowo! Rozmiar maskotki: 20.0 cm

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

2 osoby kupiły
11
Gapcia Gosia. 8 magicznych dźwięków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gapcia Gosia. 8 magicznych dźwięków
Dostępny316 szt.

Wszystkie wróżki kochają Gosię, chociaż jest straszną gapą. Tymczasem zbliżają się urodziny Hani i kto wie, co się wydarzy. Ciekawa, pełna magicznych dźwięków historyjka, która przeniesie cię do kolorowej krainy wróżek, to idealny pomysł na wieczorne wspólne czytanie. Książeczka dźwiękowa. W serii także: Magiczny kuferek

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
12
Kwiat, który zakwita o zmierzchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat, który zakwita o zmierzchu
Dostępny2 szt.

Powieść porusza kwestię rasy, płci i roli lekarza. Kiedy Masechaba spełnia swoje marzenie z dzieciństwa i zostaje lekarzem, jej ambicje zostają poddane próbie w ponurych realiach południowoafrykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Po wyprowadzce od głęboko wierzącej matki nawiązuje przyjaźń z zaangażowaną w politykę Nyashą i zaczyna dostrzegać coraz silniejsze tendencje ksenofobiczne, będące echem apartheidu. Walcząc z własnymi demonami, będzie musiała zdecydować, czy zabrać głos i wesprzeć przyjaciółkę, nawet gdyby oznaczało to największą ofiarę. Kopano Matlwa Mabaso to południowoafrykańska pisarka, która swoją pierwszą powieść, bestsellerowy i nagradzany Coconut, napisała w wieku zaledwie dwudziestu jeden lat. Jej druga powieść, Spilt Milk, także zdobyła szerokie uznanie. Jest z wykształcenia lekarką, została wybrana do 21 Icons Project, grona najzdolniejszych młodych ludzi w Afryce Południowej i w 2015 roku zdobyła Aspen Ideas Award za osiągnięcia w dziedzinie medycyny.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
13
Znajdź mnie! Miki i raźni rajdowcy. Ruszajmy! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź mnie! Miki i raźni rajdowcy. Ruszajmy!
Dostępny374 szt.

Seria całokartonowych książeczek z ulubionymi przez dzieci bohaterami filmów. Na każdej ze stron maluchy znajdą interesujące zadania – będą mogły znajdować ukryte elementy, wskazywać je, porównywać i dopasowywać, poznają kształty i liczby, odnajdą rymy. Wraz z rodzicami znajdą jeszcze wiele innych sposobów, by bawić się książką.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
14
Polska znana i mniej znana. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska znana i mniej znana. Tom 4
Dostępny31 szt.

Oto po raz kolejny wyruszamy z Elżbietą Dzikowską na zwiedzanie Polski. Najpierw – Dolny Śląsk. Dowiemy się między innymi, gdzie tworzył „śląski Rembrandt”, skąd w Chełmsku Śląskim wzięło się Dwunastu Apostołów i czemu służyła zapadnia pod łożem królewskim oraz Studnia Niewiernych Żon na zamku Czocha. Potem – Mazowsze śladami rodu Krasińskich. Odwiedzimy znaną z pewnego burzliwego romansu Opinogórę, w Płocku wejdziemy do jedynej na świecie katedry mariawitów, a w Węgrowie sprawdzimy, co w lustrze Twardowskiego zobaczył król Zygmunt August. Stamtąd udamy się jeszcze dalej na północ: do Pelplina, gdzie znajduje się najdroższa księga świata, czyli oryginalna Biblia Gutenberga, i do wsi Odry, gdzie spróbujemy zgłębić tajemnice kamiennych kręgów. Przepłyniemy kajakami przez Kaszubskie Morze, a pomorski szlak zaprowadzi nas przez „krainę w kratkę” aż do Wolina. A po drodze, jak zwykle, będziemy zatrzymywać się w różnych miasteczkach i wioskach, aby oglądać zabytki, o których istnieniu zazwyczaj nie mieliśmy pojęcia... Jak wszystkie poprzednie tomy, Polska znana i mniej znana to spora porcja fachowej wiedzy, ale też legendy, historie i ciekawostki, których próżno szukać w internecie. To ciekawa i wciągająca lektura, nie tylko na wakacje.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

1 osoba kupiła
15
Niepokorna husarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorna husarka
Dostępny48 szt.

Po śmierci ukochanego ojca życie bliźniąt Johanny (Joanny) i Karla (Karola) von Allersheimów drastycznie się zmienia. Czyhająca na ogromny majątek rodzeństwa, pozbawiona skrupułów macocha oraz ich zawistny przyrodni brat nie cofną się przed niczym, by zawładnąć ogromną schedą. Nawet przed morderstwem. By ratować życie Johanna i Karl decydują się na ucieczkę. Pod osłoną nocy przebrana za chłopca Johanna wymyka się wraz z bratem z rodzinnego zamku. Celem podróży jest Polska, rodzinny kraj ich matki, gdzie spodziewają się odnaleźć krewnych, o których wiedzą bardzo niewiele. Niestety, nie zdają sobie sprawy, że podążając na wschód, narażają się na równie wielkie niebezpieczeństwo, gdyż przez Europę maszeruje ogromna armia turecka i Polska zostaje uwikłana w wojnę z potężnym Imperium Osmańskim. Gdy po pełnej przygód, niebezpiecznej podróży wreszcie odnajdują kuzyna matki, czeka ich nowe zaskoczenie. Adam Osmański szykuje się do wyruszenia z królem Janem III Sobieskim pod oblegany przez Turków Wiedeń. W tej sytuacji rodzeństwu nie pozostaje nic innego, jak znów ruszyć w drogę. Tym razem na wojnę... Kolejna pełna przygód, szczęku oręża oraz nagłych zwrotów akcji, malownicza opowieść bestsellerowej pary autorów o męstwie, poświęceniu, miłości, wierności, ludzkiej podłości, zachłanności, potędze nienawiści i zemście.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
16
Laid Black, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laid Black, 2 LP
Marcus Miller, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1: 1. Trip Trap 2. Que sera sera 3. 7-t's 4. Sublimity 'Bunny's Dream' LP 2: 1. Untamed 2. No Limit 3. Someone to Love 4. Keep 'em Runnin 5. Preacher's Kid

124,90 zł
122,40 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

17
Zatoka cieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatoka cieni
Dostępny17 szt.

Marlene Adamski z nieznanych powodów skacze z balkonu swojego domu. Uchodzi z upadku z życiem, lecz od tej pory nie mówi. Ani słowa. Psychoterapeutka Ina Bertholdy nie potrafi wyjaśnić zachowania sześćdziesięciodwuletniej żony piekarza. Ponieważ sprawa nie daje jej spokoju, jedzie do meklemburskiej wioski Prerow, by odwiedzić pacjentkę. Wydaje się, że Marlene jest otoczona troskliwą opieką, lecz postawa jej męża wprawia Inę w zdumienie. Mężczyzna nawet na chwilę nie zostawia żony sam na sam z psychoterapeutką. Robi wszystko, by uniemożliwić kobietom rozmowę. Czternaście miesięcy wcześniej w kuchni Adamskich zbiera się przy stole osobliwe towarzystwo. Zgromadzeni planują coś potwornego…

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

18
Disney English. Mój pierwszy słownik obrazkowy angielsko-polski. Kubuś i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney English. Mój pierwszy słownik obrazkowy angielsko-polski. Kubuś...
Niedostępny
Brak

Obrazkowy słownik do nauki angielskiego dla najmłodszych! Zaprojektowany z myślą o dzieciach, które chcą uczyć się języka, a przy tym świetnie bawić. Zawiera sympatyczne grafiki z ulubionym bohaterem dzieci. W słowniku znajdują się tablice z tematycznie rozmieszczonym słownictwem, a także dodatkowa lista słów zobrazowanych przykładami graficznymi i zdaniami tak, aby pomóc dziecku szybciej zrozumieć słowa. Wszystkie zdania użuyte w słowniku nawiązują do świata Kubusia.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19
Geniusz techniki bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz techniki bogów
Niedostępny
Brak

Bestseller słynnego niezależnego archeologa nazwanego prawdziwym Indianą Jonesem Elektrownie faraonów, statki powietrzne króla Salomona, wojny atomowe starożytności – dowody zaawansowanej wiedzy zagadkowych prehistorycznych cywilizacji. „Prawdziwy Indiana Jones” rzuca wyzwanie tradycyjnej archeologii. Starożytni dysponowali równie wysoko rozwiniętą techniką, jak ludzie XXI wieku: od metalurgii i inżynierii, po energetykę i atomistykę. Czy były to dokonania Atlantydy, imperium Ramy, imperium Ozyrysa? Zdumiewające znaleziska są potwierdzeniem tezy, że zapomniane cywilizacje osiągnęły, a być może i przekroczyły nasz współczesny poziom rozwoju, zanim zniszczyła je tajemnicza katastrofa – być może wojna atomowa… • Świeca zapłonowa znaleziona w geodzie sprzed 500 000 lat • Arka Przymierza – elektryczny konwerter o wielkiej mocy • Stonehenge – megalityczny kalkulator • Budowanie megalitów i monumentalnych konstrukcji przy użyciu fal dźwiękowych • Wielka Piramida – gigantyczna elektrownia • Modele samolotów z egipskich grobowców • Komputer z Antikythery z I wieku p.n.e. • Elektryczne baterie sprzed 2000 lat • Egipski automat na monety sprzed 1900 lat • Urządzenie do wykrywania trzęsień ziemi z początków naszej ery David Hatcher Childress tropi zdumiewające odkrycia pomijane milczeniem przez oficjalną naukę, stawiając pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. David Hatcher Childress to niezależny archeolog i podróżnik nazywany prawdziwym Indianą Jonesem, jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych współczesnych badaczy historii ludzkości. Jest autorem bestsellerów (m.in. Archeologia pozaziemska, Wimany i inne starożytne statki powietrzne, Olmekowie) i częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych: Fox, NBC, CNN, Discovery, History Channel.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

20
Alfabet miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet miłości
Niedostępny
Brak

Emocje, akcja, humor i upojna love story. – „Romantic Times Book Reviews” Marlowe jest piękna jak szlachetnie urodzona dama, lecz daleko jej do salonowych manier. Zna tylko mroczne zaułki Londynu i niebezpiecznych ludzi. Czasem jednak powraca do niej mgliste wspomnienie z dzieciństwa i imię – Elizabeth… I nagle ktoś wita ją tym imieniem. Marlow to zaginiona przed laty córka markiza. Odnajduje ją słynny detektyw i przywozi do swego brata, hrabiego Dane, by zaopiekował się Elizabeth, dopóki on sam nie wróci z jej rodzicami. Hrabia niecierpliwie czeka, aż brat uwolni go od kłopotu. Ale jego nieobecność się przedłuża, a towarzystwo równie nieokrzesanej, co urzekającej dziewczyny staje się coraz bardziej podniecające. I coraz bardziej ryzykowne… Shana Galen to bestsellerowa autorka wydawanych na całym świecie romansów historycznych wypełnionych zmysłowością, przygodą, tempem i dowcipem. Jej powieści zdobywają najważniejsze nagrody, m.in. RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara dla romansu historycznego), i znajdują się w Top 10 list bestsellerów „New York Timesa” i Amazonu.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

21
Pray For The Wicked, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pray For The Wicked, CD
Panic! at the Disco, Warner Music Polska
Dostępny6 szt.

Szósty studyjny album pochodzącego z Las Vegas zespołu Panic! At The Disco, w którym od kilku lat jedynym stałym członkiem jest założyciel, lider, wokalista i główny kompozytor Brendon Urie. „Pray For The Wicked” jest następcą znakomitej płyty „Death Of A Bachelor” z 2016 roku, która nie tylko zdobyła szczyt listy Billboard 200, lecz również pokryła się platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii. Brzmienie płycie „Pray For The Wicked” nadał nominowany do Grammy producent Jake Sinclair. Całość promowały piosenki „Say Amen (Saturday Night)” i „(Fuck A) Silver Lining”. Lista utworów: 1. (Fuck A) Silver Lining 2. Say Amen (Saturday Night) 3. Hey Look Ma, I Made It 4. High Hopes 5. Roaring 20s 6. Dancing's Not A Crime 7. One Of The Drunks 8. The Overpass 9. King Of The Clouds 10. Old Fashioned 11. Dying In LA

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

22
Pray For The Wicked, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pray For The Wicked, LP
Panic! at the Disco, Warner Music Polska
Dostępny3 szt.

Szósty studyjny album pochodzącego z Las Vegas zespołu Panic! At The Disco, w którym od kilku lat jedynym stałym członkiem jest założyciel, lider, wokalista i główny kompozytor Brendon Urie. "Pray For The Wicked" jest następcą znakomitej płyty "Death Of A Bachelor" z 2016 roku, która nie tylko zdobyła szczyt listy Billboard 200, lecz również pokryła się platyną w USA i złotem w Wielkiej Brytanii. Brzmienie płycie "Pray For The Wicked" nadał nominowany do Grammy producent Jake Sinclair. Całość promowały piosenki "Say Amen (Saturday Night)" i "(Fuck A) Silver Lining". Lista utworów: 1. (Fuck A) Silver Lining [Explicit] 2. Say Amen (Saturday Night) 3. Hey Look Ma, I Made It 4. High Hopes 5. Roaring 20s 6. Dancing's Not A Crime 7. One Of The Drunks 8. The Overpass 9. King Of The Clouds 10. Old Fashioned 11. Dying In LA

147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

23
#delete - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#delete
Niedostępny
Brak

Nowa powieść autorki bestsellera Kontrakt na miłość Po kilku nieudanych związkach młoda fotograficzka wymyśla projekt #Delete i pisze o nim na swoim blogu. Chce pokazać kobietom, jak powinny się zachowywać, kiedy facet je lekceważy – po prostu trzeba wyrzucić go ze swojego życia. Ale jeden sms, który wysyła na niewłaściwy numer, stawia jej życie na głowie. A ona zaczyna się bać, że może złamać własne zasady, których uczy inne dziewczyny… Mężczyźni. Totalne dupki, jeśli chodzi o traktowanie kobiet. Co do jednego. „Zaesemesuję do niej, jak będę miał chwilę, jutro czy pojutrze. Albo popojutrze, i niech się cieszy”. „Może zadzwonię do niej za parę dni. Żeby nie pomyślała, że jesteśmy ze sobą zbyt blisko”. „Lubię ją, ale nie jest moim głównym priorytetem, ani nawet średnim. I tak będzie zawsze pod ręką, jak zechcę się do niej odezwać. Więc spokojnie...”. Po kolejnym nieudanym związku wyznaczyłam sobie misję: pomóc kobietom odzyskać kontrolę nad życiem i uwierzyć w siebie, kiedy facet, który im się podoba, je olewa. Chciałam dać im do rąk potężną broń: projekt #Delete. Facet ulotnił się jak duch? #Delete Zbierał się dwa tygodnie, żeby ci odpowiedzieć na jedno proste pytanie w esemesie? #Delete Obiecał, że zadzwoni za kilka dni, a potem zaginął w akcji? #Delete Odwołał randkę pół godziny wcześniej? Albo, co gorsza, po prostu się nie zjawił? #Delete Nazywam się Eloise Moore i to jest moja historia o tym, jak projekt #Delete i jeden wściekły sms wysłany na niewłaściwy numer zmieniły na zawsze moje życie… Sandi Lynn w 2013 roku samodzielnie opublikowała powieść Na zawsze, pierwszą z serii sprzedanej w ponad 700 000 egzemplarzy. Wszystkie tomy stały się bestsellerami „New York Timesa”. Kolejne powieści Sandi Lynn cieszą się równie wielką popularnością.

34,80 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

24
Bogini niewiary. Ateiści, którzy modlą się i klęczą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogini niewiary. Ateiści, którzy modlą się i klęczą
Dostępny37 szt.

David Lisey wierzy w miłość. Yara Philips wierzy tylko w złamane serca. On jest utalentowanym muzykiem bez lirycznej inspiracji. Potrzebuje muzy. Ona to wędrowna bogini. Spotyka mężczyzn, którzy jej potrzebują, ale tylko do momentu, kiedy złapią od niej wiatr natchnienia. Dlatego nigdy nie pozostaje w jednym miejscu przez zbyt długi czas. David od pierwszego spojrzenia wie, że znalazł, czego szukał. Yara wierzy, że może dać Davidowi dokładnie to, czego on potrzebuje, aby osiągnąć swój pełny potencjał: złamane serce. Żadne z nich nie chce się poddać, ale wiara zawsze wymaga poświęcenia. Miłość to religia. Tarryn Fisher – autorka kilkunastu bestsellerowych powieści, wysoko ocenianych przez czytelników „New York Timesa” i „USA Today”. Napisała m.in. thriller Bad Mommy. Zła mama, Margo, Ciemna Strona. Mud Vein. Wychowała się w Johannesburgu, w RPA, a na Florydzie ukończyła psychologię. Uwielbia ludzi, choć na co dzień jest prawdziwym czarnym charakterem. W swojej twórczości zaskakuje kobiety. Opowiada o trudnych sprawach, przemycając życiowe mądrości. Jej bohaterki często są zagubione, muszą rozliczyć się ze swojego życia i nadać sens przyszłości. Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

25
Chcemy całego życia. Antologia polskich tekstów feministycznych z lat 1870-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcemy całego życia. Antologia polskich tekstów feministycznych z lat ...
Niedostępny
Brak

Wspólnym doświadczeniem większości cytowanych w niniejszej antologii autorek jest zapomnienie. O wielu z nich niemalże nikt nie słyszał. W przypadku innych, bardziej znanych pisarek – jak Nałkowska czy Orzeszkowa – przywołuję z kolei ich mało znane teksty. Moim zadaniem jest zatem przekonanie czytelników, że warto wydobyć te dzieła i ich autorki z niepamięci. Temat, który łączy drukowane tu teksty to emancypacja. Pojęcie emancypacji rozumiem szeroko – jako synonim różnych strategii działania, których celem było prawne, ekonomiczne, zawodowe, edukacyjne i obyczajowe równouprawnienie kobiety. Antologia ta (pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku wydawniczym) z założenia miała być wyborem tekstów reprezentatywnych dla kształtowania się idei emancypacji kobiet w kulturze polskiej. Stanowi próbę zrekonstruowania tej tradycji myśli o kobiecie i jej miejscu w świecie, która w kulturze polskiej istniała wyraziście i ciekawie, ale uległa swoistemu wyparciu z powszechnej świadomości.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

26
Stańmy się sobą. Cztery projekty emancypacji (1863-1939) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stańmy się sobą. Cztery projekty emancypacji (1863-1939)
Dostępny13 szt.

Kolejne projekty emancypacji kobiet, które przedstawia książka na szerokim tle epoki, są niczym ślady pozostawione przez kamienie rzucone w wodę: rozchodzą się coraz dalej. W opisywanym tu okresie pomiędzy powstaniem styczniowym a wybuchem drugiej wojny światowej „sprawa kobieca” zataczała coraz szersze kręgi – nie tylko zdobywała nowe sojuszniczki, ale przede wszystkim obejmowała i definiowała na nowo, z perspektywy kobiecej, kolejne sfery życia. Praca i edukacja, o które walczyła Eliza Orzeszkowa, prawa wyborcze ważne dla Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit, wreszcie prawo do wolności emocjonalnej i seksualnej, którym zajmowały się w swojej twórczości i działalności Zofia Nałkowska i Irena Krzywicka tworzą wielogłos postulatów. Ich cel jest wspólny i wyraża się w pełni w zawołaniu Nałkowskiej – aktualnym i wówczas, i dziś – „Chcemy całego życia”! dr hab. Iwona Kurz, Instytut Kultury Polskiej UW

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

27
Perfekcyjna śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfekcyjna śmierć
Dostępny9 szt.

Psychopatyczny morderca znajduje perfekcyjne narzędzie zbrodni… Czy zdoła nim zadać perfekcyjną śmierć? Nowy kryminał z inspektorem Callanachem i nadinspektor Avą Turner, bohaterami brytyjskich bestsellerów Perfekcjonista i Dobrzy ludzie muszą umrzeć. Na wzgórzu w parku zamarza naga dziewczyna. Szefowa fundacji charytatywnej umiera na tajemniczą chorobę. Inspektor Luc Callanach i świeżo awansowana nadinspektor Ava Turner nie wiedzą jeszcze, że w Edynburgu grasuje seryjny morderca. Pozbawia swoje ofiary życia w najzimniejszy, najbardziej okrutny sposób. Umierają powolną, bolesną śmiercią. Ava i Luc zmagają się z własnymi problemami, a teraz muszą rozwiązać najtrudniejszą sprawę w swojej karierze: zbrodni pozornie bez motywu. Lecz wkrótce odkryją powód, dla którego morderca zabija – tak szokujący, że przekracza wszystko, z czym spotkali się do tej pory… „Idealna ofiara, perfekcyjna śmierć. I wyrafinowany zabójca, który jest mistrzem planowania. Ta powieść naprawdę nie wytraca tempa ani na chwilę. Znakomity kryminał, który wbija czytelnika w fotel. Brawa!” – Agnieszka Krawczyk, portal Zbrodnicze Siostrzyczki Helen Fields ma fachową wiedzę zarówno na temat policyjnych procedur, jak i znajomości niepojętych mroków umysłu morderców – przez trzynaście lat była adwokatem od spraw kryminalnych. Nic więc dziwnego, że w połączeniu z talentem literackim jej kryminały z rozpoczętej w 2016 serii: Perfekcjonista i Dobrzy ludzie muszą umrzeć stały się bestsellerami nr 1 Amazonu. Perfekcjonista zdobył nominację do CWA Dagger 2017 dla najlepszego debiutu roku (odpowiednik filmowego Oscara dla kryminału). Brytyjska telewizja zrealizuje film na podstawie powieści. Powieści Helen Fields sprzedano już w ponad 300 000 egzemplarzy.

44,80 zł
31,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

28
Live At Roinnie Scott's, DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Roinnie Scott's, DVD
Norah Jones, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Album DVD i Blu-Ray jest zapisem intymnego występu w słynnym londyńskim klubie jazzowym Ronnie Scott's. Artystka zagrała w trio z perkusistą Brianem Bladem i basistą Christopherem Thomasem, prezentując, między innymi, ukochane przez fanów przeboje, takie jak „Flipside”, czy „Don't Know Why”. Norah Jones przedstawiła się światu w 2002 roku albumem „Come Away With Me”, który stał się światowym fenomenem. Artystka zdobyła aż 5 nagród Grammy, wyznaczając nowy kierunek dla muzyki pop. Od tamtego czasu, Jones sprzedała ponad 50 milionów płyt, dokładając do tego kolejne cztery statuetki Grammy. Wydała kilka znakomitych, bestsellerowych albumów solowych, a także płyty z zespołami The Little Willies i Puss n Boots. Jej muzyka łączy najważniejsze style amerykańskiej tradycji: country, folk, rock, soul i jazz. Norah współpracowała z rozmaitymi gwiazdami światowej muzyki artystami, takimi jak: Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock, Foo Fighters, czy Danger Mouse. Lista utworów: 1. Sleeping Wild 2. Don't Be Denied 3. After The Fall 4. Sinkin' Soon 5. Out On The Road 6. And Then There Was You 7. It's A Wonderful Time For Love 8. Fleurette Africaine (African Flower) 9. Flipside 10. Day Breaks 11. Nightingale 12. Tragedy 13. Little Broken Hearts 14. Carry On 15. Don't Know Why 16. I've Got To See You Again 17. Burn (Bonus Track)

42,90 zł
42,04 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

29
Smak ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smak ciebie
Niedostępny
Brak

Nikt nie pisze z taką pasją i takim sercem jak Kristen Proby. Uwielbiam ją! – Sylvia Day Smakowicie pikantna i romantyczna powieść o piątej pięknej właścicielce gorącej restauracji Pokusa... Dla Mii Palazzo gotowanie to coś więcej niż praca. Dla swojej restauracji stworzyła mistrzowskie menu pełne pysznych i seksownych dań. Teraz o Pokusie mówią w prestiżowym telewizyjnym programie kulinarnym. Serce i wysiłek, które Mia włożyła w to miejsce, wreszcie zaczynają się zwracać. A potem w kuchni pojawia się Camden Sawyer, największa pomyłka jej życia… Camden Sawyer to kulinarny geniusz uznany na całym świecie. Nie oprze się zaproszeniu do Portland na rozgrywkę z Mią przed kamerami nowego programu telewizyjnego. Ale czy zdoła ją przekonać, że chemia, która łączy ich w kuchni, może być równie oszałamiająca w sypialni? I czy oboje odważą się przyznać, że nigdy o sobie nie zapomnieli? Ani Mia, ani Camden nie zdają sobie jeszcze sprawy, o jak wysoką stawkę grają tym razem… Kristen Proby uwielbia mocne historie miłosne i wyraziste postacie z poczuciem humoru. Jej bohaterowie to samce alfa, apodyktyczni, ale i opiekuńczy, a bohaterki są silne i namiętne. Jej wydana w wielu krajach seria „Ze Mną w Seattle” to bestsellery ze szczytu amerykańskich list. Wszystkie kolejne tomy były na 1. miejscach Amazonu. Rozpoczęta w 2016 nowa seria (Wysłuchaj mnie, Bliskość, Upojenie, Najpiękniejsza) to bestsellery „New York Timesa” i „USA Today”.

37,80 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

30
Miłosna kapitulacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosna kapitulacja
Niedostępny
Brak

W niebie może być goręcej niż w piekle… Delikatne, zmysłowe i absolutnie urocze. „Romantic Times” Titania Danforth, osierocona dziedziczka fortuny, przybywa z Ameryki do Anglii, gdzie jej wuj, książę, ma znaleźć dla niej kandydata na męża. Titania wkracza na salony i oczarowuje wszystkich kawalerów. Jednak ona dostrzega tylko jednego mężczyznę. Niestety, jej wybranek ma nie tylko zniewalający urok, ale i fatalną reputację… Ian Eversea ani myśli dać się zakuć w małżeńskie kajdany. Wszak uwodzenie jest tak łatwe i przyjemne. Lecz nie przeczuwa, że oto spotkał godną siebie przeciwniczkę. A nieśmiały uśmiech i anielskie oczy Titanii mogą rozpalić zmysły i serce z iście diabelską mocą… Julie Anne Long to jedna z najbardziej lubianych amerykańskich autorek romansów z epoki regencji, z wartką akcją i uroczymi bohaterami. Jej pełne polotu i namiętności, tłumaczone na 14 języków powieści zdobywają nagrody, w tym najwyższą: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Są wśród najlepszych romansów historycznych wybranych przez czytelniczki Amazonu i bestsellerów Top 5 „New York Timesa”.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

31
Apartament - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apartament
Dostępny2 szt.

Przerażający thriller o małżeństwie, którego życie zamienia się w koszmar.Mrożąca krew w żyłach opowieść o rozpadzie małżeństwa w obliczu traumy Mark, Steph i ich córeczka mieszkają w słonecznym Kapsztadzie. Gdy uzbrojeni napastnicy włamują się do ich domu, rodzina przeżywa traumę, choć fizycznie wychodzą z napadu bez szwanku. Od tej pory nie potrafią już prowadzić normalnego życia, ich codziennością staje się strach. Kiedy przyjaciółka sugeruje im krótkie wakacje, nie zastanawiają się długo. Przez stronę internetową zajmującą się wymianą domów znajdują urzekające mieszkanie w Paryżu. Mark i Steph nie mogą oprzeć się pragnieniu romantycznej ucieczki od codzienności. Kiedy przylatują do Paryża, okazuje się, że nic nie jest takie, jak powinno być. Wkrótce stają się świadkami wstrząsającego wydarzenia. Ich małżeństwo stanie pod znakiem zapytania, gdy Mark pokaże swoje prawdziwe oblicze. Przerażający horror i thriller psychologiczny w jednym, z mistrzowsko zbudowanym napięciem. – R. L Stine Porywająca, piekielnie przerażająca książka. Uwaga: paniczny strach prześladuje długo po zakończeniu lektury! – Lauren Beukes, autorka Lśniących dziewczyn.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

32
Ucieczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucieczka
Dostępny7 szt.

Ucieknij lub zgiń Escape room to sposób na zabawę ze znajomymi. Czworo młodych ludzi daje się zamknąć w pokoju pełnym zagadek. Mają dziewięćdziesiąt minut na rozwiązanie ich wszystkich oraz znalezienie wyjścia. Dobra zabawa dość szybko schodzi na dalszy plan. Zaczyna się nerwówka i walka z własnymi lękami. Policyjny duet, Burzyński i Majewski w bagażniku wbitego w drzewo samochodu dokonują makabrycznego odkrycia. Kierowca zbiegł, a ustalenie jego tożsamości nie jest takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Kiedy przyjmują zawiadomienie o zaginięciu dziewczyny, dają się wciągnąć w niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie. Tymczasem pod Poznaniem na terenie nielegalnej hodowli zwierząt egzotycznych odnalezione zostają ludzkie kości. Ich identyfikacją zajmie się zabiegana antropolog sądowa Anita Broll. Joanna Opiat-Bojarska – dociekliwa, pomysłowa i bezkompromisowa. Ukończyła ekonomię w Poznaniu, lecz niech nikogo nie zwiedzie jej wykształcenie. Kryminał w wykonaniu ekonomistów święci tryumfy na całym świecie, czego przykładem są powieści Jo Nesbø czy Camilli Läckberg. Wie, jak przekuć porażkę w sukces. Nie boi się niczego – ani tematów tabu, ani najbardziej wymyślnej zbrodni. Opracowała wzór na najlepszy kryminał: realizm, emocje i zwroty akcji. Wzór na Opiat-Bojarską. Uciekinier jest jej trzynastą powieścią.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

33
Testament. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testament. Audiobook
Remigiusz Mróz, StoryBox
Dostępny16 szt.

Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo. Lekarz chce, by reprezentowała go Joanna Chyłka, która jakiś czas temu była jego pacjentką. Mecenas waha się, jest bowiem zaabsorbowana obroną kogoś innego. Kiedy jednak okazuje się, że ginekolog może pomóc w wyciągnięciu tej osoby z więzienia, natychmiast się zgadza. Nie wie, jak wiele sekretów drzemie w rodzinnej przeszłości spadkodawczyni… Remigiusz Mróz – urodzony 15 stycznia 1987 r. w Opolu. Pisze przez 365 dni w roku. Popularność przyniósł mu bestsellerowy cykl thrillerów prawniczych o Joannie Chyłce i Kordianie Oryńskim. By czuć się komfortowo, musi codziennie napisać 10-15 stron i tygodniowo wybiegać 100 kilometrów. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Remigiusz Mróz, jako jedyny w historii Nagrody Wielkiego Kalibru, otrzymał za rok 2015 podwójną nominację. Za Kasację zdobył Nagrodę Publiczności Wielkiego Kalibru. Krzysztof Gosztyła – warszawski aktor teatralny, filmowy i radiowy, jeden z najchętniej słuchanych lektorów audiobooków. Laureat nagród: Wielki Splendor, Złoty Mikrofon, Gloria Artis. Mistrz Mowy Polskiej 2017.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

34
Tajemnice haremów. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tajemnice haremów. Audiobook
Jerzy S. Łątka, StoryBox
Dostępny4 szt.

Harem był w każdym muzułmańskim domu, lecz jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najpiękniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy-eunuchowie i jeden zdrowy mężczyzna — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni. Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie haremów, a przede wszystkim po owianym legendami słynnym haremie władców Imperium Osmańskiego, w którym nie brakowało również branek z ziem Rzeczypospolitej. Przewodnikami w tej podróży będą zarówno dawni dziejopisarze i podróżnicy, jak i współcześni historycy. Jerzy Siemisław Łątka – polski pisarz, etnolog, orientalista, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych z zakresu historii kultury. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1973 do rozwiązania pisma w stanie wojennym pracownik i członek redakcji dwutygodnika „Student”, w latach 1982–1986 członek redakcji periodyku „Zdanie”. Publikował także w „Przekroju”, „Tygodniku Powszechnym” i prasie krakowskiej. Ponadto od 1982 uprawia wolny zawód twórcy oraz naukowca. W latach 1991-2003 prezes Społecznego Instytutu Historii. Od 1976 członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz członek-założyciel Stowarzyszenia Autorów Polskich. Krzysztof Plewako-Szczerbiński – urodzony 9 stycznia 1978 r., polski aktor, który z sukcesem próbował swych sił w teatrze oraz jako aktor serialowy (grał w takich produkcjach jak np. „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „13 posterunek”). Akademię Teatralną w Warszawie ukończył w 2000 r. Stworzył wiele wspaniałych kreacji w Teatrze Powszechnym im. Z. Hubnera, z którym współpracował przez 15 lat. Udzielał swojego głosu dubbingując bardzo wiele postaci w filmach rysunkowych dla dzieci oraz w grach komputerowych (znamy go jako Sherdiana z produkcji. „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”). Jego głos możemy usłyszeć w wielu audiobookach, np.: „Mike Tyson. Moja prawda”. A ostatnio mogliśmy go oglądać w filmie „Jestem mordercą”.

34,90 zł
19,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,36 zł

35
Szpital Przemienienia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpital Przemienienia. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny5 szt.

Od Szpitala Przemienienia zaczyna się droga pisarska Lema. Powieść to inna niż pozostałe, bo współczesna, a nawet „wojenna”. A przecież udało się w niej autorowi – na małej przestrzeni odciętego od świata szpitala psychiatrycznego – zainscenizować dramat człowieka. Człowieka jako istoty rozdartej dziwacznie między umysł i ciało, a przy tym desperacko poszukującej sensu egzystencji i próbującej ocalić swój etyczny instynkt w obliczu nowego europejskiego nihilizmu, atakującego od zewnątrz i także od środka – pod postacią choroby duszy. Wbrew pozorom, najważniejsze książki fantastyczne Lema tu, w Szpitalu Przemienienia, mają swoje korzenie. Stanisław Lem – urodzony we Lwowie futurolog, filozof, lekarz, krytyk literatury, a przede wszystkim: najpoczytniejszy nieanglojęzyczny pisarz science fiction. Astronauci, Czas nieutracony, Solaris, Pamiętnik znaleziony w wannie, Wysoki Zamek, Katar, Dzienniki gwiazdowe czy Bajki robotów to zaledwie niewielka część twórczości Lema, przetłumaczonej na 41 języków i wydanej w łącznym nakładzie 30 mln egzemplarzy. Prywatnie Lem był miłośnikiem marcepanu i chałwy oraz pasjonatem motoryzacji. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę nr 3836. Andrzej Blumenfeld – aktor teatralny, filmowy, dubbingowy. Ukończył PWST im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Był związany z teatrami: Bałtyckim w Koszalinie, Wybrzeże w Gdańsku, Dramatycznym, Studio i Narodowym w Warszawie. Występował na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

36
Pierwsza noc pod gołym niebem. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza noc pod gołym niebem. Audiobook
Agata Mańczyk, StoryBox
Dostępny2 szt.

Bazyl i Inka przypadkowo spotykają się w dworcowej kawiarni. Obydwoje mieli ostatnio sporo problemów, od których postanowili uciec. Niefortunne zdarzenie sprawia, że wyruszają razem w podróż. Na pierwszy rzut oka dzieli ich przepaść. On – zbuntowany dziwak z ufarbowanymi na czerwono włosami, ona – przykładna uczennica z dobrego domu. Oboje uparci, przekonani o własnych racjach i... niebywale utalentowani w pakowaniu się w coraz to nowe kłopoty. Po prostu mieszanka wybuchowa! „Pierwsza noc pod gołym niebem” to pełna humoru powieść drogi. Pościgi, podróże stopem, gangsterzy, nagłe zwroty akcji, a do tego tajemniczy skarb, no i miłość... Ta książka trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić! Agata Mańczyk – skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowała z czasopismem „Filipinka”, była nauczycielką języka polskiego w szkole dla trudnej młodzieży, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci. Jest mamą trójki szalonych dzieciaków, o wyczynach których planuje napisać książkę, a także właścicielką, ale przede wszystkim przyjaciółką, niezwykłego psa – Polskiego Owczarka Nizinnego. Na początku szkoły podstawowej postanowiła, że będzie pisarką, a teraz już wie, że nie ma przed tym ucieczki – niewiele jest rzeczy w życiu, które sprawiają jej taką frajdę, jak pisanie książek. Agata Mańczyk jest autorką m.in. książek: „Jajecznica na deszczówce”, „Pierwsza noc pod gołym niebem”, „Facet z prostą instrukcją obsługi”, „Duża kieszeń na kłopoty”, „Rupieciarnia na końcu świata” oraz dwutomowej sagi „Huczmiranki”. Joanna Domańska – aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa. Absolwentka łódzkiej PWSFTiT. Zadebiutowała w filmie Roberta Glińskiego pt. „Wszystko co najważniejsze”. Znana z ról w serialach, np. „Klan”, „Lokatorzy” czy „M jak miłość”.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

37
Kolorowanka wróżki Basi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka wróżki Basi
Niedostępny
Brak

Odwiedź Magiczną Łąkę i baw się z Basią, wróżką leśną! Znajdź pozostałe kolorowanki z kwiatkowej serii i poznaj inne sympatyczne wróżki, które z pewnością nie pozwolą ci się nudzić.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

38
Aérospatiale/BAC Concorde. Kolekcja Samoloty pasażerskie świata. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aérospatiale/BAC Concorde. Kolekcja Samoloty pasażerskie świata. Tom 7
Niedostępny
Brak

Aérospatiale/BAC Concorde – wyprzedzał własną epokę. Pierwszy pasażerski odrzutowiec zaprojektowany i zbudowany w międzynarodowej współpracy. Miał zrewolucjonizować transport lotniczy i wyznaczyć kierunek jego rozwoju. Był symbolem prestiżu, luksusu i szybkości. Poznaj samolot, który do dziś nie doczekał się następcy! Kolekcja „Samoloty pasażerskie świata” to 40 wyjątkowych monografii poświęconych najsławniejszym lub najbardziej osobliwym samolotom. W każdym tomie znajdziesz unikalne fotografie, historię, opisy techniczne i ciekawostki.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

39
V Gongu, CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V Gongu, CD + DVD
Jaromir Nohavica, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Wyjątkowy koncert z orkiestrą filharmonii wraz z dodatkowym materiałem filmowym. „W listopadzie 2012 roku pojawiłem się w hali Gong w Ostrawie wraz z Orkiestrą Filharmonii im. Leoša Janáčka dyrygowaną przez Marko Ivanovicia. Zagraliśmy cztery koncerty z rzędu. Nie wierzyłem, że te momenty wypełnione muzyką i niesamowitą energią dadzą się w jakikolwiek sposób uwiecznić czy powtórzyć. Że uczucia towarzyszące nam w trakcie występu mogą być przetransferowane na jakikolwiek nośnik. Jednak gdy moi przyjaciele, a zarazem współpracownicy – w tym inżynierowie dźwięku, specjalista od masteringu Dalibor Cidlinski i operatorzy kamer pod dowództwem Davida Beraneka – pokazali mi po raz pierwszy nasze występy zarejestrowane na CD i DVD, musiałem przyznać się do błędu. Mam gorącą nadzieję, że niesamowicie precyzyjny, odważny i zabawny aranż nagrań zrobiony przez Marko Ivanovića i Ondřeja Brzobohatego, spodoba się tym słuchaczom, którzy kojarzą mnie tylko z piosenek z gitarą lub z akompaniamentem helikonu i pianina. Mam ogromną nadzieję, że to wydawnictwo sprawi wszystkim wiele radości”. Jaromir Nohavica Lista utworów: CD: 1. Intro 2. Tesinska 3. Blazniva Marketa 4. Z minula do budoucna 5. Podzemni prameny 6. Peklo a raj 7. Zeny 8. Peterburg 9. Ty ptas se me 10. Fotbal 11. Jeste mi schazis 12. Az to se mnu sekne 13. Darmodej 14. Cerna Ostrava 15. Vlastovko let DVD: 1. Intro + Tesinska 2. Blazniva Marketa 3. Z minula do budoucna 4. Podzemni prameny 5. Peklo a raj 6. Zeny 7. Peterburg 8. Ty ptas se me 9. Fotbal 10. Jeste mi schazis 11. Az to se mnu sekne 12. Darmodej 13. Cerna Ostrava 14. Vlastovko let Bonus: 15. Hildac krav 16. Olympiada 17. Film o filmu

43,99 zł
43,11 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

40
Laid Black, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laid Black, CD
Miller Marcus, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

1 czerwca ukazał się długo oczekiwany album Marcusa Millera zatytułowany „Laid Black”! Krążek jest następcą wydanej 3 lata temu płyty „Afrodeezja”. Jak mówi sam artysta: „Afrodeezja” była moją wielką, muzyczną podróżą. Nawiązując współpracę z muzykami z różnych stron Afryki i Karaibów, podążyłem drogą moich przodków. Na „Laid Black” wracam do teraźniejszości. Będzie hip-hop, będzie trap, soul, funk, R&B i, rzecz jasna, jazz. Muzyka jest raczej spokojna, choć tradycyjnie nie mogło tu zabraknąć mocnego, porywającego funku”. Marcus Miller nagrał większość materiału ze swoim zespołem w jednym z nowojorskich studiów. Artysta zaprosił też kilku wybitnych gości, takich jak: Troy „Trombone Shorty” Andrews & Orleans Avenue, Kirk Whalum, Take Six, Jonathan Butler, czy Selah Sue. Miller wypowiada się o swoim zespole w samych superlatywach: „Moi chłopcy są niezwykle utalentowani, potrafią zagrać wszystko – od bebopu po hip-hop”. Artysta zdradza też klucz, jakim posłużył się przy doborze gości: „Wszyscy mają podobną wizję jazzu. Dzięki temu udało nam się stworzyć tę muzykę. Jeśli lubicie bas, mogę zdradzić, że znajdziecie tu kilka naprawdę mocnych, basowych numerów”. Każdy, kto choć raz posłuchał Marcusa Millera, wie, że warto czekać na jego album. Mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. Na „Laid Black” artysta jest w szczytowej formie. Miller nie tylko przekracza granice muzyki jazzowej, on sam je wyznacza. Lista utworów: 1. Trip Trap 2. Que Sera Sera (feat. Selah Sue) 3. 7-T's (feat. Trombone Shorty) 4. Sublimity (Bunny's Dream) 5. Untamed (feat. Peculiar 3) 6. No Limit 7. Someone to Love 8. Keep 'Em Runnin 9. Preacher's Kid (feat. Take 6, Kirk Whalum & Alex Han)

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

41
Pióro kulkowe na naboje College Grip, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe na naboje College Grip, mix wzorów
Cresco
Niedostępny
Brak

Doskonale sprawdzi się zarówno w pracy, jak i w szkole.

8,99 zł
Powiadomienie
42
Pióro wieczne Start Pen + 6 naboi, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne Start Pen + 6 naboi, mix wzorów
Cresco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Specjalnie wyprofilowane pióro wieczne, które wykształci u dziecka nawyk poprawnego chwytu narzędzi piśmienniczych. Wytrzymała, metalowa stalówka, solidne wykonanie całości. Dostępne w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Do zestawu dołączono 6 naboi z niebieskim atramentem. Pióro na zwykłe naboje. Wzór wysyłany losowo.

11,99 zł
Powiadomienie
43
Dyskursy sztuki. Dyskursy o sztuce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dyskursy sztuki. Dyskursy o sztuce
Dostępny2 szt.

Praca zbiorowa pod redakcją Teresy Pękali Tom Dyskursy sztuki. Dyskursy o sztuce zbiera głosy reprezentantów dyscyplin humanistycznych, sztuk pięknych oraz praktyków działających w instytucjach kultury. Artykuły są wyrazem rozmaitych podejść i rezultatem przyjęcia rozmaitych metodologii – od deskrypcji, przez krytyczną interpretację, po analizę fenomenologiczną – jak również mają różny charakter – od rozważań pojęciowo-teoretycznych, po studia przypadków – co doskonale odpowiada „mozaikowemu” charakterowi tytułowego zagadnienia. Autorzy analizują możliwość, sensowność, zakres oraz sposoby teoretyzowania na temat sztuki na gruncie rozmaitych dyscyplin humanistycznych, a także w praktykach galeryjnych czy muzealnych. Przedmiotem analiz są koncepcje teoretyczne formułowane przez wiodących współczesnych filozofów światowych, ontologia sztuki, jej mechanizmy i funkcje we współczesnym społeczeństwie. Równie wiele uwagi autorzy poświęcają zagadnieniu dyskursów sztuki, tzn. sposobom, w jakie sztuki współcześnie wytwarzają znaczenia i jak są interpretowane. Mowa zatem o nowych mediach, bio arcie, dizajnie, street arcie, fotografii, teatrze. Analizowane są strategie artystyczne i estetyczne dyskursy określonych artystów. Wszystkie teksty stanowią godne uwagi lektury, poruszające istotne problemy w sposób twórczy i świadczący o tym, że ich autorzy z jednej strony znają aktualny stan debat na świecie, z drugiej zaś są w stanie uczestniczyć w globalnym obiegu wiedzy, przyczyniając się do jej pomnożenia (również przez prezentowanie zjawisk rodzimych). Z recenzji dr. hab. Mateusza Salwy

52,50 zł
32,55 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 19,95 zł

44
Pióro wieczne Start Pen, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne Start Pen, mix wzorów
Cresco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Specjalnie wyprofilowane pióro wieczne, które wykształci u dziecka nawyk poprawnego chwytu narzędzi piśmienniczych. Wytrzymała, metalowa stalówka, solidne wykonanie całości. Dostępne w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Pióro na zwykłe naboje. Wzór wysyłany losowo.

9,99 zł
Powiadomienie
45
Stefan Symotiuk - człowiek z Pasji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stefan Symotiuk - człowiek z Pasji
Niedostępny
Brak

Stefan Symotiuk – człowiek z Pasji. Księga pamiątkowa ku czci profesora Stefana Symotiuka (1943-2016). Pod redakcją Łukasza Marcińczaka, Jadwigi Mizińskiej [Ten] zbiór tekstów [...] jest silnie zróżnicowany pod wieloma względami - co do formy literackiej tekstów, stylów wypowiedzi, podejmowanych tematów, [...] orientacji intelektualnych i emocjonalnych Autorów - ale łączy je wszystkie [...] osoba zmarłego niedawno profesora Stefana Symotiuka. [...] To o Nim i dla Jego Pamięci powstał zbiór wypowiedzi ludzi, którzy się z nim zetknęli, zaprzyjaźnili, [...] zauważyli Go jako autora, filozofa, myśliciela, wizjonera, pasjonata myśli. Książka poświęcona pamięci Stefana Symotiuka składa się z czterech części. Na pierwszą składają się wspomnienia osób, które w różnych czasach swego życia i życia Stefana Symotiuka spotkały się z Nim i - jak wszyscy zgodnie stwierdzają - w jakiś sposób spotkanie to zaważyło na ich własnym życiu. Z tekstów przebija głównie świadomość siły wpływu - intelektualnego, osobowościowego, jakim Symotiuk potrafił związać ze sobą nawet tych, co tylko na krótko lub przelotnie z Nim obcowali. Część druga zawiera teksty pożegnań wygłoszonych w dniu Jego pogrzebu. Część trzecia to zbiór tekstów co do formy zróżnicowanych, a w swym charakterze ulotnych. [...] W części czwartej mówi sam Stefan Symotiuk w wywiadzie z Nim, w tekstach poświęconych „filozoficznym drobiazgom”, w których najlepiej możemy dotrzeć Jego styl, Jego myśl, Jego oryginalność. Zgromadzone teksty same w sobie zasługują na uwagę czytelnika. Może on znaleźć w nich nie tylko wielostronną próbę opisania myśli filozofa autentycznie twórczego, nie tylko świadectwo wpływu, jaki wywarł On na środowisko, ale i oryginalną refleksję ujmującą filozofię jako część życia. dr hab. Paweł Bytniewski

37,80 zł
29,86 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

46
Kordian Józef Zamorski „granatowy” generał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kordian Józef Zamorski „granatowy” generał
Niedostępny
Brak

Przy pisaniu biografii czasami przychodzi badaczowi zmierzyć się z różnymi opiniami, stereotypami, a niekiedy wręcz z legendami dotyczącymi bohatera. Tak jest również w przypadku Kordiana Józefa Zamorskiego, przy czym trudno się doszukiwać osądów jednoznacznie pochlebnych. Powszechnie bowiem był i jest nadal kojarzony przede wszystkim z przedwojenną policją, a cywilne organa bezpieczeństwa publicznego nigdy nie niosły za sobą, w przeciwieństwie na przykład do wojska, zbyt wielu pozytywnych konotacji. Nic też dziwnego, że w stosunku do osoby bohatera niniejszej pracy dominują opinie nacechowane in minus […] Wszystkie one odnoszą się do jego policyjnej służby w latach 1935-1939 i były wypowiadane przez przeciwników politycznych sanacji, tworząc w ten sposób negatywny wizerunek generała, wykorzystywany następnie na uchodźstwie oraz w Polsce po 1945 r. Przywołane oceny dotyczą najkrótszego okresu w jego karierze, który sam zainteresowany traktował jako zawodowe zesłanie. Czas ten zadecydował jednak o tym, że Zamorski przeszedł do historii. […] Jednym z motywów decydujących o pochyleniu się nad jego biografią była właśnie chęć (1) przyjrzenia się genezie krążących o nim osądów i zmierzenia się z ich słusznością oraz (2) wnikliwego przeanalizowania jego kariery. Zamorski przez całe życie czuł się przede wszystkim żołnierzem – najpierw organizacji strzeleckich, potem I Brygady Legionów Polskich, a następnie Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Nawet gdy stał na czele policji, starał się z niej uczynić sprawną formację zorganizowaną na sposób wojskowy. Swój czas poświęcał na doskonalenie własnych umiejętności i pracę dla Rzeczypospolitej, bez względu na to, czy było to jeszcze przed Wielką Wojną, podczas jej trwania, w międzywojniu, na uchodźstwie czy na emigracji. Ze Wstępu

54,60 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,47 zł

47
Ołówek HB z gumką. Cleo i Frank (4 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek HB z gumką. Cleo i Frank (4 sztuki)
Derform, 4 sztuki
Niedostępny
Brak

Komplet ołówków o średniej twardości HB. Ołówek zakończony jest gumką do ścierania. Kolorowe wzornictwo, z wizerunkiem bohaterów bajki. Idealny do nauki pisania. Długość ołówka ok. 19.0 cm 4 sztuki w opakowaniu zbiorczym.

6,99 zł
Powiadomienie
48
Długopis automatyczny, 6 kolorów. Cleo i Frank - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny, 6 kolorów. Cleo i Frank
Derform
Niedostępny
Brak

Długopis automatyczny starannie wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Ozdobiony nadrukiem ulubionych bohaterów. Posiada 6 kolorowych wkładów (fioletowy, zielony, pomarańczowy, czerwony, niebieski, czarny). Tyle kolorów w jednym długopisie pozwoli zaoszczędzić miejsce w piórniku. Długopis posiada klips (spinkę) do zaczepiania. Rozmiar długopisu: 14.0 cm

7,99 zł
Powiadomienie
49
System penitencjarny wobec wyzwań wielokulturowości. Studium diagnostyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System penitencjarny wobec wyzwań wielokulturowości. Studium diagnosty...
Niedostępny
Brak

W ręce Czytelnika oddaję książkę, która jest owocem pięcioletnich badań terenowych prowadzonych pod auspicjami Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to pierwszy krok do budowania systemowych rozwiązań w praktyce penitencjarnej, prezentujący określone podejście do kultury organizacyjnej systemu. Proponowane kierunki i metody inicjowania zmian dotyczą kształcenia kadr w zakresie kompetencji kulturowych oraz wdrażania idei wielokulturowości i międzykulturowości do systemu wykonywania tymczasowego aresztowania czy kary pozbawienia wolności. Z punktu widzenia pragmatyzmu ustosunkowanie się do tego typu wyzwań stojących przed systemem penitencjarnym pozwoli zlikwidować panujący chaos. Obecnie brak czytelnych standardów reagowania na wielokulturowość i brak systematycznych działań odpowiadających na wyzwania stawiane przez nią przed więziennictwem w codziennej praktyce penitencjarnej zostaje zastąpiony spontanicznością działania. Funkcjonariusze rozwiązują problemy wynikające z obecności skazanych odmiennych kulturowo, korzystając z własnych przekonań i interpretacji, bez należytego wsparcia merytorycznego. Takie postępowanie trudno uznać na profesjonalizm działania kadry i część spójnej kultury organizacyjnej systemu. Wnioski z badań i zgłaszane propozycje są głosem w dyskusji nad koniecznością reagowania na odmienność kulturową osób przebywających w więzieniach, która zarówno w Polsce, jak i w innych krajach wschodniej i środkowej części Europy staje się coraz bardziej widoczna. Dlatego bez gruntownych diagnoz w tym zakresie i bez rozbudowywania metodyki edukacji wielokulturowej i międzykulturowej trudno sobie wyobrazić spójny system organizacyjnych, metodycznych i prawnych działań penitencjarnych wobec wyzwań odmienności kulturowej skazanych. Z pewnością skuteczny nie byłby również proces schematycznego adaptowania rozwiązań z innych, zachodnich systemów, które nie respektując poglądów funkcjonariuszy, próbowałyby narzucić katalog rozwiązań. Opracowana monografia realizuje zatem ważny dla pedagogiki penitencjarnej cel, jakim jest zastosowanie procesów edukacji wielokulturowej i międzykulturowej do kształtowania kultury organizacyjnej systemu. Model edukacyjny w swych założeniach służy wzmacnianiu potencjału kompetencji kulturowych personelu penitencjarnego oraz zwiększaniu efektywności systemu reagującego na wyzwania wielokulturowości i międzykulturowości. Prowadzone rozważania utrzymane są w konwencji analizy indukcyjnej, która rozpoczyna się od badań indywidualnych, aby na każdym kolejnym etapie uogólniać wnioski. W pierwszej części przeprowadzono analizę sytuacji spotkania pracowników systemu penitencjarnego z odmiennością skazanych muzułmanów przebywających w polskich zakładach karnych. Utrzymując konwencję myślenia systemowego o zjawiskach społecznych, należy uznać, że samo pojawienie się wyznawców islamu było czynnikiem zakłócającym dla systemu, ponieważ zmusiło go do jakiejś reakcji. Przyczynkiem do dyskusji nad opiniami funkcjonariuszy były czynniki destabilizujące system. Zaliczono do nich: stereotypowe postrzeganie muzułmanów, odmienność praktyk religijnych, różnorodność obrzędów czy diety oraz odrębność poglądów na relacje społeczne. Analizowane konteksty sytuacyjne wiążą się z prawdziwymi doświadczeniami praktyki więziennej – są to zdarzenia, które faktycznie zaistniały. Dodatkowo łączyło je to, że zmusiły one system więzienny do jakiejś reakcji na oczekiwania muzułmanów. Oczywiście nie można było omówić wszystkich tego typu sytuacji, ale te, które zostały opisane, stanowią ważny pretekst do wywołania informacji źródłowych, a badani funkcjonariusze w toku wywiadów pisemnych mogli się do nich odnieść. Analizie poddano pięć opisów sytuacji, które rozegrały się w polskiej przestrzeni penitencjarnej na styku relacji personelu więziennego ze skazanymi muzułmanami. Każde z tych zdarzeń wymagało niestandardowej reakcji, dlatego badani respondenci zostali zapytani w drodze wywiadu pisemnego o sposób postępowania, który należałoby podjąć w danej sytuacji. Funkcjonariusze penitencjarni określali swoje propozycje w dwóch kategoriach: „działania” i „motywacje”, które miały uzasadnić ich wybór. Analizę wyników badań ujednolicono dla każdej z tych sytuacji, uwzględniając poszczególne grupy zmiennych zależnych. Dlatego każdy z problemów uwzględnionych w poszczególnych przypadkach podzielono na omówienie kwestii: a) działania opisywanego poprzez kategorie zmiennych zależnych, które wykoncypowano, wykorzystując dorobek ugruntowanej teorii, oraz b) motywacji – także scharakteryzowanej za pomocą grup zmiennych zależnych, wygenerowanych z pisemnych wypowiedzi funkcjonariuszy. Dodatkowo wprowadzono zmienną, która określała dążenie respondentów do uległości wobec oczekiwań wynikających z odmienności kulturowej skazanego w danej sytuacji spornej lub do konfrontacji z jego oczekiwaniami.

60,00 zł
42,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

50
Magiczny kuferek. 8 czarownych dźwięków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny kuferek. 8 czarownych dźwięków
Niedostępny
Brak

Nocą, gdy w domu wszyscy już śpią, lalki i pluszaki zaczynają zabawę. Dołączysz do nich? Ciekawa, pełna czarodziejskich dźwięków historyjka, dzięki której poznasz mieszkańców magicznego kuferka, to idealny pomysł na wieczorne wspólne czytanie. W serii także: Gapcia Gosia

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

Wróć do góry