hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.05.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 maja 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Flamastry pędzelkowe, 12 kolorów (Koh-I-Noor), na drugim Azorek. Bez mleka nie ma śniadania (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Puzzle matematyczne 7-9 lat. Mnożenie i dzielenie (Beata Guzowska) oraz Bogowie i herosi. Mity greckie (Joanna Zaręba).
1
Flamastry pędzelkowe, 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry pędzelkowe, 12 kolorów
Koh-I-Noor, 12 sztuk
Dostępny
35 szt.

Flamastry spierają się z ubrań.

17,70 zł
16,99 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,71 zł

12 osób kupiło
2
Azorek. Bez mleka nie ma śniadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Azorek. Bez mleka nie ma śniadania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Azorek mieszka na wsi z zaprzyjaźnionymi myszkami: Bimem i Bamem. Przeżywają wspólnie wiele fantastycznych przygód i świetnie się razem bawią. Dołącz do tej wesołej gromadki i poznaj ich przygody!

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
3
Puzzle matematyczne 7-9 lat. Mnożenie i dzielenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle matematyczne 7-9 lat. Mnożenie i dzielenie
Dostępny
2 szt.

Zbiór 32 ciekawych zabaw edukacyjnych w postaci puzzli matematycznych. To doskonała pomoc w nauce mnożenia i dzielenia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
4
Bogowie i herosi. Mity greckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogowie i herosi. Mity greckie
Dostępny
557 szt.

Chcesz wiedzieć, czym zajmują się bogowie kiedy nikt na nich nie patrzy? Czy w zaświatach jest internet? Ile zębów ma piekielny pies? Ile lat może trwać powrót do domu? Co starożytni mieli do powiedzenia na temat pór roku? Na jakie potwory należy uważać na wakacjach w Grecji? Nie masz pojęcia? W takim razie ta książka jest dla ciebie! Bogowie i herosi to zestaw najpopularniejszych mitów starożytnej Grecji. Te historie nigdy nie wyszły z mody. Przeczytaj je i dowiedz się, jak antyczni Grecy widzieli świat, w czym przypominali ciebie i mnie, a co robili zupełnie inaczej; czego się bali i jak radzili sobie z kłopotami. Poznaj dzielnych bohaterów duszących bestie gołymi rękoma i wyrocznie znające odpowiedzi na każde pytanie. Zwiedź tajemnicze otchłanie świata podziemnego i doświadcz przygód i niebezpieczeństwa morskich podróży. Jednym słowem – baw się dobrze, poznając razem z nami grecką mitologię!

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
5
Notes Cracovie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Cracovie
Austeria
Dostępny
9 szt.

Notes do prowadzenia prywatnych zapisków jest ilustrowany archiwalnymi fotografiami Krakowa – od Sukiennic po Nową Hutę – oraz tekstami znanych poetów, prozaików i pamiętnikarzy, których losy i twórczość w taki czy inny sposób splotły się z dziejami podwawelskiego grodu. Lirycznie, nostalgicznie, satyrycznie – tyle tonów tej piosenki o Krakowie, ile głosów z przeszłości i teraźniejszości. Strony są numerowane, a notes z indeksem ułatwia porządkowanie dokonanych wpisów. Autor: Marek Zagańczyk Fotografie: H. Hermanowicz, A. Karaś, I. Krieger, E. Kupiecki Wybór tekstów i opracowanie: Tomasz Fiałkowski Liczba stron:206 Oprawa: miękka ze skrzydełkami

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

1 osoba kupiła
6
Kurs rysowania. Podstawowe techniki. Pejzaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs rysowania. Podstawowe techniki. Pejzaż
Dostępny
152 szt.

Dzięki jasnym wskazówkom zawartym w tym praktycznym poradniku poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące rysowania krajobrazu miejskiego i naturalnego oraz szybko nauczysz się tworzyć własne, ciekawe kompozycje.

14,99 zł
1 osoba kupiła
7
Żona Aarona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona Aarona
Dostępny
34 szt.

Wydawałoby się, że Leo i Lea to dobrana para, a jednak Lea nie jest w tym związku szczęśliwa. Życie wydaje jej się szare i byle jakie, mąż nie rozumie jej pragnień, szczególnie pragnienia macierzyństwa. I wtedy poznaje sąsiadów – Monikę i Aarona, których życie ma wszystkie barwy, jakich jej brakuje. Lea chłonie ich radość, piękno, zmysłowość, zazdrości szczęścia. Starając się do nich upodobnić, zaczyna żyć ich życiem. Książka jest debiutem młodej polskiej prozaiczki.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

8
Twarde światło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarde światło
Dostępny
40 szt.

Poruszająca literacka panorama dawnej Nowej Fundlandii. Odosobnienie na chłodnych wybrzeżach Północnego Atlantyku. Wyprawy rybaków na Labrador. Zapach domowego chleba. Powroty po długich miesiącach spędzonych na morzu. Ognie skrzące się na polanach. Ziemianki wypełnione warzywami pozwalającymi przetrwać zimę. Woń żywicy i trocin. Piwo z pędów świerku. Życie surowe i okrutne, lecz niepozbawione piękna i nadziei. Ludzie twardzi i nieustępliwi jak skaliste klify Nowej Fundlandii, a zarazem pogodzeni z odwiecznym rytmem narodzin i śmierci. Wszystko to powoli odchodzi w niepamięć? Michael Crummey, wybitny kanadyjski poeta i prozaik, autor głośnych powieści Dostatek, Rzeka złodziei, Pobojowisko i Sweetland postanowił zebrać okruchy dawnego świata i ocalić je od zapomnienia, przeistaczając w prawdziwe literackie perły. Ten zbiór krótkich tekstów stanowi niezwykłą poetycką podróż w przeszłość Nowej Fundlandii – swoisty hołd złożony surowej, dziewiczej krainie, a przede wszystkim jej mieszkańcom: ludziom prostym, hardym i odważnym; gotowym do największych poświęceń dla tych, których kochali. „Mech jest w stanie przetrwać wszędzie, a zdaje mi się, że Nowofundlandczycy niewiele mu pod tym względem ustępują” – fragment zawartego w książce opowiadania „Bay de Verde”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

9
Postępowanie sądowoadministracyjne. Zarys wykładu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie sądowoadministracyjne. Zarys wykładu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Podręcznik stanowi opracowanie dotyczące problematyki polskiego postępowania sądowoadministracyjnego. W poszczególnych rozdziałach omówiono zagadnienia: • sądowej kontroli działalności administracji publicznej, • prawnych form działania organów administracji publicznej kontrolowanych przez sądy administracyjne, • środków prawnych inicjujących sądową kontrolę działalności administracji publicznej – skarga, sprzeciw, wniosek, • procesowej pozycji organu administracji publicznej w postępowaniu sądowoadministracyjnym, • postępowania przed wojewódzkim sądem administracyjnym, • orzeczeń wojewódzkiego sądu administracyjnego kończących postępowanie w sprawie, • środków zaskarżania orzeczeń sądów administracyjnych, • zbiegu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Podręcznik uwzględnia zmiany wynikające z ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw dotyczące instytucji milczącego załatwienia sprawy, ponaglenia, postępowania uproszczonego czy też mediacji administracyjnej. Walorami publikacji są przede wszystkim: • dogmatyczno-prawna charakterystyka i analiza poszczególnych instytucji procesowych, uzupełniona o tezy z orzecznictwa sądów administracyjnych, • przejrzyste rozwiązania graficzne ułatwiające zapamiętywanie informacji – liczne tabele, schematy, wykresy i diagramy. Publikacja jest polecana zarówno jako podstawowy podręcznik dla studentów administracji, jak i dla studentów prawa. Dobór omawianych zagadnień został zdeterminowany profilem studiów administracyjnych oraz wyzwaniami, z którymi przyjdzie się zmierzyć w praktyce przyszłym pracownikom administracji publicznej (rządowej i samorządowej). Podręcznik może także stanowić pomoc dla praktyków: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, pracowników administracji rządowej i samorządowej.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

10
Rozeznawanie duchowe. Zaplanuj swoje życie z Panem Jezusem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozeznawanie duchowe. Zaplanuj swoje życie z Panem Jezusem
Dostępny
8 szt.

Od autorki: „W epoce szumu i zabiegania wielu ludziom z ogromnym trudem przychodzi dokonywanie wyborów, które ukształtują czas, jaki im został na tej ziemi. Napisałam tę książkę poruszona smutnym przykładem licznych bliższych i dalszych mi osób, które miały poważny problem z rozeznawaniem i ostatecznie niejednokrotnie rezygnowały z wielkich i cennych aspiracji czy nawet realizacji powołania”.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

11
Religia wobec wyzwań współczesności z perspektywy nauk społecznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia wobec wyzwań współczesności z perspektywy nauk społecznych
Dostępny
32 szt.

„Autorzy opracowania […] dokonali uzupełnienia, aktualizacji i uporządkowania kwestii istotnych dla współczesnego życia religijnego i duchowego, odwołując się do kategorii instytucjonalizacji i prywatyzacji, osłabienia czy zaniku tradycji oraz powrotu pluralizacji religii. Dokonywane przez nich wybory oraz ich badawcze konsekwencje można powiązać z dominującymi paradygmatami socjologii religii – sekularyzacyjnym, indywidualizacyjnym i rynkowym oraz strategią badań jakościowych. W pracy zwrócono też uwagę na sposoby przystosowania się religii (chrześcijańskich i pozachrześcijańskich) do social becoming obserwowalnego w codziennych zdarzeniach oraz na wyłaniające się w tym procesie nowe, nierzadko hybrydalne lub zindywidualizowane kształty religijnych i duchowych orientacji oraz aktywności. Monografia Religia wobec wyzwań współczesności z perspektywy nauk społecznych wychodzi naprzeciw wzrastającemu zapotrzebowaniu naukowemu na problematykę przeobrażeń współczesnego pola religijnego i duchowości oraz ich możliwości interpretacyjnych. Zamieszczone studia zaciekawiają i inspirują, przekraczając tradycyjne ramy polskiej socjologii religii i poszerzając zarazem zakres jej badawczych penetracji”. – z recenzji dr hab. Marii Sroczyńskiej, prof. UKSW

39,70 zł
34,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,76 zł

12
Moja mała ojczyzna. Leszkowy w powiecie gdańskim. Historia wsi żuławskiej od XIV wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja mała ojczyzna. Leszkowy w powiecie gdańskim. Historia wsi żuławsk...
Dostępny
71 szt.

Żuławy Gdańskie są obszarem pełnym cichych zakątków i nie tak łatwo zauważalnego piękna, które można przegapić podczas pobieżnego zwiedzania. Oko wędrowca ucieszą pojedyncze zabytkowe domy oraz malownicze wsie ze starymi, pięknymi kościołami. Jedną z takich osad jest wieś Leszkowy, położona trochę na uboczu od głównych traktów i szlaków turystycznych. Warto poznać przeszłość tej małej żuławskiej miejscowości. Powróćmy więc do historii, aby odkryć, jakie tajemnice kryje ta ziemia. Przeszłość Leszkowów jest interesująca, często także dramatyczna.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

13
Gorycz zwycięstwa. Los polskich sił zbrojnych na Zachodzie po II wojnie światowej 1945-1949 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorycz zwycięstwa. Los polskich sił zbrojnych na Zachodzie po II wojni...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Monografia przywraca zbiorowej pamięci los Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie po II wojnie światowej. Był to los tragiczny, zwycięskie mocarstwa zniweczyły bowiem wysiłek wojenny walczącego na Zachodzie polskiego sojusznika, oddając jego kraj w sferę wpływów sowieckich. W ten sposób konstytucyjnym władzom Rzeczypospolitej i ich siłom zbrojnym został nadany status przegranego zwycięzcy. Książka przybliża dramatyczny dla Polaków na Zachodzie czas podejmowania jednej z najważniejszych w życiu decyzji – wracać czy nie wracać do Polski, innej przecież niż ta, o którą walczyli od pierwszego do ostatniego dnia wojny. Dramat żołnierza polskiego na Zachodzie pogłębiała polityka rządu brytyjskiego, dążącego do pozbycia się niedawnych sojuszników, podczas gdy zdominowany przez komunistów Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej podejmował różnorakie działania, by uniemożliwić repatriację jak największej liczbie żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Konsekwencją polityki mocarstw była decyzja rządu brytyjskiego o demobilizacji – likwidacji Polskich Sił Zbrojnych. Mieczysław Nurek jako pierwszy tak obszernie opracował jeden z najważniejszych aspektów brytyjsko-polskich i polsko-brytyjskich stosunków politycznych tamtego czasu, jakim był powojenny los Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. O sile przekazu tej książki stanowi nie sensacja, a prawda zawarta w źródłach.

66,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,28 zł

14
Droga do Pattonville - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do Pattonville
Dostępny
50 szt.

Droga do Pattonville to książka o zaufaniu i o jego braku, o kłamstwie, zdradzie, sprawiedliwości, zbrodni i karze. O sprawach, które w sposób szczególny towarzyszą nam, Polakom już od ponad 200 lat, a które wyjątkowo krwawej wyrazistości nabrały w okresie tworzenia tyranii PRL-u i jej brutalnego utrwalania. Nie jest od nich wolny także okres transformacji i dzisiejsza Polska. Pattonville – amerykańska baza wojskowa w okresie zimnej wojny – to symbol siły, bezpieczeństwa i dobrobytu zachodnich społeczeństw obywatelskich, żyjących według naszych wyobrażeń jak w raju, przed żelazną kurtyną pod parasolem ochronnym Stanów Zjednoczonych. Droga do Pattonville jest książką o naszym wyobrażeniu o tym raju. I o dążeniu do niego drogą, która w 1989 roku wydawała nam się prosta, łatwa i krótka, lecz taka nie była, nie jest i nie będzie. Droga ta jest stroma, wyboista i długa. Czy warto nią pójść? A czy jest inne wyjście? Jerzy Tuszyński

40,00 zł
34,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

15
Święci pustelnicy, rekluzi i stylici. Kalendarium liturgiczne z biogramami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci pustelnicy, rekluzi i stylici. Kalendarium liturgiczne z biogra...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

W tej unikalnej księdze zebrano żywoty wszystkich świętych samotników, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy. Jest ich 378. Są wśród nich pustelnicy i pustelnice, rekluzji i rekluzki oraz stylici. To ludzie dla których samotność stanowiła istotny element powołania. Biogramy zostały ułożone w kolejności w jakiej w kalendarzu liturgicznym występują wspomnienia tych świętych i błogosławionych. Na końcu opracowania nie zabrakło także indeksów alfabetycznego i rzeczowego.

88,00 zł
65,12 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 22,88 zł

16
Ludzie koncernu. Medical Trial - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie koncernu. Medical Trial
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

„Autorka recenzowanej książki podejmuje interesujący i coraz aktualniejszy w naszych czasach temat związany z kulturą organizacji, a dotyczący funkcjonowania subkultury przedstawicieli medycznych zatrudnionych w koncernach farmaceutycznych. Aktualność książki jest uwarunkowana brakiem tego rodzaju badań w literaturze przedmiotu. Zainteresowanie budzi ciekawe podejście do subkultury, w którym Autorka uzasadnia, poprzez porównawcze egzemplifikacje, że subkultura nie dotyczy tylko ruchów młodzieżowych, ale również struktur organizacyjnych. Dlatego też przedstawiona przez Agatę Ciszewską książka jest nowatorską próbą analizy socjologiczno-antropologicznej subświata przedstawicieli medycznych zatrudnionych w koncernie farmaceutycznym [...]. Agata Ciszewska definiuje i omawia kluczowe dla przedstawionej problematyki terminy: subkultura, subświat, rep, fandom i in. oraz metodologicznie odwołuje się do istniejących w literaturze przedmiotu badań nad subkulturami ponowoczesnymi polskich i zagranicznych autorów. ...?] Motto książki Agaty Ciszewskiej – jak cię widzą, tak cię piszą – sygnalizuje już na początku, że ludzie oceniają innych po wyglądzie zewnętrznym, stanowiącym swoistą wizytówkę człowieka, co niezwykle ważne zwłaszcza przy pierwszym kontakcie – w tym przypadku przedstawicieli medycznych z klientami”. – dr hab. Irina Rolak „Książka Ludzie koncernu autorstwa Agaty Ciszewskiej jest ciekawa poznawczo. Podejmuje tematykę popularnej i cieszącej się prestiżem społecznym profesji przedstawiciela medycznego/farmaceutycznego. Opowiada o świecie koncernu medycznego i jego pracownikach, których określa jako „wizytówki swoich firm”. Autorka w sposób sumienny i poprawny metodologicznie odwołuje się do socjologicznych koncepcji, obecnych w literaturze przedmiotu, dotyczących badań nad subkulturami ponowoczesnymi. Równocześnie osadza realia badanej społeczności w optyce badań z pogranicza ekonomii oraz zarządzania zasobami ludzkimi i organizacją. […] Książkę należy uznać nie tylko za próbę w pełni udaną, ale również w pewnym wymiarze innowacyjną, stanowiącą swego rodzaju novum. […] Na podstawie przeprowadzonych badań Agata Ciszewska rysuje portret współczesnego przedstawiciela-repa. Omawia przedstawicielski must have oraz język tej grupy społecznej. Innymi słowy, książka jest skarbnicą wiedzy o zawodzie przedstawiciela. […] To obowiązkowa lektura dla coachów, przedstawicieli, szkoleniowców, a także dla wszystkich ciekawych biznesu medycznego lub zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku przedstawiciela medycznego i farmaceutycznego”. – dr Bartłomiej Kotowski Agata Ciszewska – pochodzi z Sandomierza, artystyczna dusza, pasjonatka fotografii, muzyki i starych, zabytkowych samochodów. Ciekawa świata i ludzi, uwielbia podróże. Autorka tekstów naukowych z zakresu socjologii i zarządzania. Publikuje w Polsce i poza jej granicami. Do najważniejszych publikacji należą Problemy społeczne w optyce globalizacji i ich skutki na przykładzie punk rocka (2015), The postmodern subculture (2017), Subświat przedstawiciela medycznego jako narastający problem społeczny (2018) - wydanie rosyjskojęzyczne. Zainteresowania badawcze to: ponowoczesność, subkultury, socjologia codzienności i młodzieży, socjologiczne badania Internetu.

35,00 zł
31,15 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,85 zł

17
Lilli. Zjednoczeni władcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilli. Zjednoczeni władcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Zjednoczeni władcy to trzecia i ostatnia część trylogii Lilli. Po przebyciu niezwykłej podróży główna bohaterka dociera do gór Birralad. Wraz ze swymi przyjaciółmi oraz władcami Tyrastaren w ostatecznej wojnie stanie naprzeciw legionom nieumarłych. Czy wystarczy jej mocy i sił, by pokonać samego Pana Śmierci? Czy może wesprze ją ktoś, kto czekał w ukryciu przez wiele wieków, by odrodzić się i ukazać całemu Tyrastaren? Marek Rogowicz – od najmłodszych lat żyje między rzeczywistością a fantazją. W wieku dziewięciu lat pierwszy raz zagrał w gry komputerowe, w których się zakochał i dzięki nim rozwijał swą wyobraźnię. Wielbiciel książek fantasy. Od 2004 roku mieszka w Irlandii. Pracował w branżach, w których monotonia puka do drzwi, a znudzenie wydaje polecenia. W tym czasie tworzył w głowie swój magiczny, fascynujący świat. Po namowach przyjaciół do pisania stworzył Lilli, powieść składającą się z trzech części.

40,00 zł
35,60 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,40 zł

18
Czytam. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam. Krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

Historyjki w komiksie, krótkie teksty z obrazkami zastępującymi wyrazy oraz pierwsze czytanki o sympatycznych bliźniakach Oli i Kubie to książka dla dzieci uczących się czytać. Teksty ułożone są według długości i stopnia trudności, tak by dziecko krok po kroku wdrażało się w umiejętności czytania. Zabawne i ciekawe teksty o przygodach Oli i Kuby spodobają się wszystkim dzieciom.

12,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,91 zł

19
Wnutriennicy, czyli cena zdrady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wnutriennicy, czyli cena zdrady
Dostępny
30 szt.

Tadeusz Płużański: Bezpieka w szeregi walczących oddziałów wprowadzała Piątą Kolumnę. Tajni współpracownicy, którzy z różnych powodów – szantażu, oferty zapewnienia spokojnego życia i odstąpienia od represji, za pieniądze – szli na współpracę z NKWD i Urzędem Bezpieczeństwa po to, by przeniknąć w szeregi walczących Żołnierzy Niezłomnych. Ich działalność agenturalna częstokroć przyczyniała się do rozbicia, a nawet likwidacji całych oddziałów partyzanckich. Czasem podawali lokalizację oddziału, czasem mordowali naszych Bohaterów strzałami w głowę, gdy spali… Te makabryczne historie pokazujące bestialstwo komunistycznego ustroju postanowił opisać Robert Radzik, znany z badania i odkrywania nieznanych wątków historii Żołnierzy Niezłomnych. W ubiegłym roku przygotował książkę „Z otchłani niepamięci. Szkice i opowiadania o NZW”, gdzie w sposób niezwykle przystępny i interesujący przedstawił losy żołnierzy „narodówki” na Mazowszu Północnym i Białostocczyźnie. Dziś za pośrednictwem Wydawnictwa Miles przekazuje kolejną publikację – Wnutriennicy, czyli cena zdrady. Robert Radzik zdecydował się na zbadanie i przedstawienie w formie powieści działalności agenturalnej Piątej Kolumny, przenikającej skutecznie w szeregi podziemia niepodległościowego. Gratuluję Autorowi podjęcia tego tematu. Historia Żołnierzy Niezłomnych to opowieść przede wszystkim o bohaterskich postawach, chwalebnych postaciach, ale też o tych, którzy polskich niepodległościowców prześladowali – o zdrajcach i katach. Nie można jednej narracji oddzielić od drugiej. Tym bardziej cieszę się, że na rynku wydawniczym pojawia się ta publikacja.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

20
Prawo karne w pigułce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne w pigułce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.18

W opracowaniu uwzględniono następujące zagadnienia: Prawa karnego: - zasady odpowiedzialności karnej, - klasyfikacja przestępstw w Kodeksie karnym, - struktura przestępstwa, - formy popełnienia przestępstwa, - formy zjawiskowe i stadialne, - zbieg przestępstw i przepisów ustawy oraz ciąg przestępstw - kara i zbieg kar, - przestępstwo ciągłe, - czynności współukarane - wyłączenie odpowiedzialności karnej (warunki), - kary i środki karne, - sądowy wymiar kary i środków karnych – zasady, - nadzwyczajne złagodzenie kary oraz odstąpienie od jej wymierzenia, - powrót do przestępstwa, - poddanie sprawcy próbie, - kara łączna, - środki zabezpieczające, - przedawnienie i zatarcie skazania, - część szczególna Kodeksu karnego. Prawa wykroczeń: - podstawowe pojęcia, - zasady i warunki odpowiedzialności, - czas i miejsce popełnienia wykroczenia, - umyślność i nieumyślność, - wyłączenie odpowiedzialności, - zbieg przepisów i wykroczeń, - odpowiedzialność za formy stadialne i zjawiskowe, - kary i środki karne oraz zasady ich wymiaru, - nadzwyczajne złagodzenie i odstąpienie od wykonania, - warunkowe zawieszenie kary aresztu oraz przedawnienie, - zatarcie ukarania, - część szczególna Kodeksu wykroczeń. Prawa karnego skarbowego: - objaśnienie podstawowych pojęć, - przestępstwa i wykroczenia skarbowe, - zaniechanie ukarania sprawcy – czynny żal, korekta deklaracji podatkowej, poddanie się - odpowiedzialności, orzeczenie zezwalające, odstąpienie od wymierzenia kary.

24,90 zł
20,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

21
De esse et essentia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
De esse et essentia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

„Tomasz Sutton, angielski dominikanin żyjący na przełomie XIII i XIV wieku, jawi się w swojej epoce jako najlepszy uczeń Tomasza z Akwinu, mimo że znał go wyłącznie z lektur i nigdy nie spotkał go osobiście. Zareagował jednak trafnie zarówno na negację koncepcji istnienia jako aktu bytu, głoszoną przez Henryka z Gandawy, jak i na zniekształcenie myśli Tomasza, które wprowadzał jego uczeń Idzi Rzymianin. Świadectwem tej intelektualnej aktywności Tomasza Suttona jest jego traktat O istnieniu i istocie, którego polski przekład właśnie prezentujemy”. – ze wstępu prof. dr. hab. Mieczysława Gogacza Tłumaczenie: Piotr Kordula Wstęp: Dawid Lipski Niniejsze dziełko jest pierwszym, ukazującym się w serii „Biblioteki Rocznika Tomistycznego”.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

22
Efektywność regulacji zbiorowych stosunków pracy w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność regulacji zbiorowych stosunków pracy w Polsce
Dostępny
80 szt.

Posługując się interdyscyplinarnym aparatem badawczym, autor przeprowadza ekonomiczną analizę regulacji rynku pracy, koncentrując się na polskim zbiorowym prawie pracy w zakresie dotyczącym związków zawodowych, strajków oraz partycypacji pracowniczej. Teoretyczne ramy rozważań stanowi przede wszystkim ekonomia instytucjonalna i ekonomiczna analiza prawa.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

23
Dylemat więźnia. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylemat więźnia.
Niedostępny
Brak

Książce tej przyświeca przekonanie, że dotychczasowe wyjaśnienia mechanizmów działania oraz genezy ateńskiego ostracyzmu są niewystarczające. Mało miejsca poświęca się w niej słynnym ostrakom, czyli ceramicznym skorupom, na których Ateńczycy skrobali imiona nielubianych polityków. Zdaniem autora tym narzędziom ateńskiego ostracyzmu i momentowi głosowania nad wygnaniem jednego z polityków przypisuje się nadmierne znaczenie, zaniedbując inne aspekty i pozostałe etapy długotrwałej procedury. Zadano tu serię nowych albo względnie nowych pytań. Jedno z nich nigdy dotąd nie zostało jasno w nauce postawione: jak wytłumaczyć to, że dla kilkudziesięcioletnich dziejów ostracyzmu dowiadujemy się o zaledwie kilkunastu skutecznych przypadkach jego zastosowania? I jakie wnioski mogą z tego wynikać dla badania tej instytucji? Główną tezą książki jest interpretacja ateńskiego ostracyzmu jako mechanizmu wymuszającego kompromis w środowisku ateńskich elit politycznych. Dla potrzeb takiego wywodu skorzystano z narzędzi teorii ?ewolucji kooperacji?, sformułowanej przez politologa i matematyka Roberta Axelroda na podstawie tzw. Iterowanego dylematu więźnia.

38,00 zł
Powiadomienie
24
Bieszczady. Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. Przewodnik
Dostępny
2 szt.

Kolejne zaktualizowane wydanie znanego i cenionego przewodnika krajoznawczego po Bieszczadach. Turysta znajdzie w nim wszystko, co powinien wiedzieć o tej niezwykłej krainie: opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek, mapy poglądowe i informacje praktyczne. Podróżowanie po Bieszczadach z przewodnikiem Wydawnictwa BOSZ ułatwi podręczny format publikacji, bogactwo ilustracji oraz ciekawa szata graficzna. Zapraszamy w Bieszczady!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

25
Azorek. Domek dla ptasiej mamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Azorek. Domek dla ptasiej mamy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Azorek mieszka na wsi z zaprzyjaźnionymi myszkami: Bimem i Bamem. Przeżywają wspólnie wiele fantastycznych przygód i świetnie się razem bawią. Dołącz do tej wesołej gromadki i poznaj ich przygody!

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Azorek. Jedziemy po siano - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Azorek. Jedziemy po siano
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.11

Azorek mieszka na wsi z zaprzyjaźnionymi myszkami: Bimem i Bamem. Przeżywają wspólnie wiele fantastycznych przygód i świetnie się razem bawią. Dołącz do tej wesołej gromadki i poznaj ich przygody!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

27
Azorek. Wyprawa do kurnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Azorek. Wyprawa do kurnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Azorek mieszka na wsi z zaprzyjaźnionymi myszkami: Bimem i Bamem. Przeżywają wspólnie wiele fantastycznych przygód i świetnie się razem bawią. Dołącz do tej wesołej gromadki i poznaj ich przygody!

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

28
Kompass Team 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klas 7-8 szkoły podstawowej + 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompass Team 3. Podręcznik do języka niemieckiego dla klas 7-8 szkoły ...
Dostępny
4 szt.

Numer dopuszczenia: 812/3/2018 Kompass Team 3 to podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2017 roku. Materiał leksykalno-gramatyczny został przygotowany zgodnie z najnowszą dydaktyką komunikatywną. Do podręcznika dołączona jest płyta audio prezentująca wzorce fonetyczne tekstów oraz nagrania do zadań rozwijających i sprawdzających sprawność rozumienia ze słuchu. Podręcznik zawiera: • 5 rozdziałów składających się z 5 jednostek, z których każda przewidziana jest do zrealizowania w ciągu dwóch godzin lekcyjnych; lekcja rozpoczynająca cały kurs przekazuje treści realioznawcze, • przygotowaną do każdego rozdziału sekcję Kompass-Training, która prezentuje dodatkowe zadania i oferuje praktyczne wskazówki dotyczące poszczególnych ćwiczeń, • dodatkowy materiał Interregio, który rozwija kompetencję interkulturową, • nowe projekty Kompass-Projekte do każdego rozdziału, które pomagają ćwiczyć jednocześnie umiejętności językowe oraz m.in. współdziałanie w grupie, • reguły i tabele gramatyczne oraz słowniczek alfabetyczny wraz z listą zwrotów i wyrażeń – na końcu podręcznika.

48,60 zł
43,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,86 zł

29
Uporządkowanie makrocząsteczek w polimerach i włóknach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uporządkowanie makrocząsteczek w polimerach i włóknach
Dostępny
22 szt.

Intensywny rozwój wielu dziedzin nauki powoduje zwiększenie zapotrzebowania na nowe materiały polimerowe nowoczesnej generacji. U podstaw rozwoju produkcji tych materiałów leży zrozumienie zależności między ich właściwościami fizycznymi a stanem uporządkowania cząsteczek na różnych poziomach struktury. Oto książka, w której autorzy przedstawili stan uporządkowania makrocząsteczek najczęściej spotykanych polimerów w fazie stałej i włókien w fazie częściowo krystalicznej, parakrystalicznej i ciekłokrystalicznej oraz wpływ tego stanu na ich właściwości.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

30
Liryka Mickiewicza. Uczucia, świadectwa, ekspresje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liryka Mickiewicza. Uczucia, świadectwa, ekspresje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

Tom zawiera prace poszukujące w liryce Mickiewicza nowych interpretacji oraz kontekstów egzystencjalnych, aksjologicznych i podmiotowych. Artykuły stanowią świadectwo współczesnych tendencji interpretacyjnych i metodologicznych, preferowanych przez dzisiejszych badaczy. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, jak wiersze Mickiewicza kodyfikowały dynamikę różnorakich przemian i różnie pojmowanych transgresji oraz czym jest poezja twórcy Dziadów dla współczesnego odbiorcy.

52,00 zł
43,68 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,32 zł

31
Saszetka na pasku, czarno-zielona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka na pasku, czarno-zielona
SPOKEY
Niedostępny
Brak

W poręcznej saszetce turystycznej schowasz m.in. dokumenty, portfel i klucze. Dzięki niej najcenniejsze przedmioty pozostaną pod kontrolą. Przed naszym sprzętem stawiamy wysokie wymagania, dlatego dokładamy wszelkich starań by do jego wykonania wykorzystywane były materiały najwyższej jakości. Średniej wielkości saszetka wyposażona jest w obszerną komorę główną oraz mniejszą kieszonkę frontową. Wygodny dostęp do nich zapewnia zamek błyskawiczny. Saszetka może być noszona w pasie lub np. zamiast paska do spodni. Materiał: wodoodporny nylon rip-stop Wymiary: 32.0 x 8.0 x 17.0 cm

53,00 zł
Powiadomienie
32
Kalendarz ścienny 2018/2019 dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny 2018/2019 dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

W bajecznie kolorowym kalendarzu ściennym dzieci mogą zaznaczać ważne dla nich wydarzenia, np. imieniny, urodziny, klasówki, wycieczki. Zaplanuj rok szkolny 2018/2019 i wakacje 2019!

15,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

33
Kredki świecowe 14 mm 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe 14 mm 12 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

dobrze kryjące kredki świecowe łatwe w temperowaniu idealne do kolorowanek nietoksyczne rozmiar: 14 mm 12 kolorów w j.s.

15,80 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 1,81 zł

34
Nauka o informacji w okresie zmian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o informacji w okresie zmian
Dostępny
10 szt.

Szerokie upowszechnienie i dynamiczny rozwój komputerowych technologii informacyjnych implikują ciągłe zmiany, zarówno w polu badawczym nauki o informacji (informatologii), jak też w praktyce działalności informacyjnej prowadzonej w różnych obszarach życia społecznego: nauce, biznesie, administracji państwowej i samorządowej, mediach, kulturze, edukacji, ochronie zdrowia i wielu innych. Celem tych zmian, mówiąc najogólniej, jest innowacja usług informacyjnych. Za Peterem F. Druckerem przez innowację rozumiemy tu wszelkie działania i rozwiązania (koncepcyjne, techniczne, organizacyjne), które prowadzą do wytworzenia nowych lub ulepszonych produktów lub usług. Innowacyjność usług informacyjnych to zatem stałe ich ulepszanie i dostosowywanie z jednej strony do możliwości rozwijającej się technologii, a z drugiej ? do potrzeb, oczekiwań i możliwości odbiorców, do których usługi te są adresowane. Jak w wielu innych obszarach, również w sferze usług informacyjnych kształtuje się coś, co nazwać można byłoby ?rynkiem klienta? ? wymagającego, świadomego rosnących możliwości technologii informacyjnych i oczekującego, że dzięki tym coraz silniejszym technologiom niezbędne dla niego informacje, pewne, aktualne, klarownie prezentowane, powinny stać się jeszcze bardziej łatwo dostępne. Zgromadzone w niniejszej książce artykuły prezentują różnorodne aspekty badania, projektowania i wdrażania w praktyce współczesnych usług informacyjnych, jednoznacznie potwierdzając zarówno rosnące znaczenie tych usług w rozwoju wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jak i potrzebę ich stałego doskonalenia oraz stale rozwijane możliwości, które w tym zakresie oferuje nowoczesna technologia informacyjna. Innowacyjność jest wpisana w istotę współczesnych usług informacyjnych, które z jednej strony są polem wykorzystywania potencjału nowych technologii, a z drugiej przyczyniają się do sukcesywnej ewolucji tego, co określamy mianem społeczeństwa informacyjnego, jego kultury i jego gospodarki opartej na wiedzy. (ze Wstępu)

45,00 zł
41,40 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,60 zł

35
Poświata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poświata. Audiobook
Michael Chabon, W.A.B. / GW Foksal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera. Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści The Mysteries of Pittsburgh Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość śmierci obudziła wspomnienia, dziadek pisarza zaczął zwierzać się i opowiadać historie, których jego wnuk nigdy wcześniej nie słyszał. Z tych rozmów Michael Chabon utkał swą najnowszą powieść. Poświata to opowieść o szaleństwie, wojnie i przygodzie, o seksie, małżeństwie i pożądaniu, o egzystencjalnych rozterkach i modelarstwie rakietowym, o wielkich aspiracjach i ciemnej stronie osiągnięć amerykańskiej techniki, o niszczącym działaniu kłamstwa i sekretów, a zarazem ich wielkiej mocy twórczej. To także rodzaj brawurowej autobiografii i sensacji, w której Michael Chabon odsłania mechanizmy działania własnej wyobraźni.

49,90 zł
43,41 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,49 zł

36
Zarządzanie Publiczne 4 (42) 2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie Publiczne 4 (42) 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

János Kornai: Zrewidowany paradygmat systemowy. Wyjaśnienia i dodatkowe elementy w świetle doświadczeń państw postsocjalistycznych ? część druga Noralv Veggeland: Conflicting administrative traditions ? a political-economic perspective Marcin Kocór: Skills shortages and mismatches on the Polish labour market and public policy recommendations Andrzej Kozina: Negotiations within Firm-Idea Marcin Kautsch: Nadzór właścicielski powiatów nad podmiotami leczniczymi Anna Doś: Developing sustainable healthcare governance mechanisms to manage public-private partnerships Olga Nosova: The effects of industrial policy on regional development in Ukraine Wywiad O przydatności ekonomii, celach polityki publicznej i znaczeniu filozofii ekonomii. Wywiad z Danielem M. Hausmanem

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

37
The String Quartets, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The String Quartets, CD
Jethro Tull, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

„Jethro Tull” to brytyjski zespół rockowy reprezentujący style: white blues, folk rock, progresywny rock i hard rock. Nazwa pochodzi od nazwiska żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku angielskiego agronoma. Lista utworów: 1. In The Past (Living In The Past) 2. Sossity Waiting (Sossity, You're A Woman/Reasons For Waiting) 3. Bungle (Bungle In The Jungle) 4. We Used To Bach (We Used To Know/Bach Prelude C Major) 5. Farm, The Fourway (Farm On The Freeway) 6. Songs And Horses (Songs From The Wood/Heavy Horses) 7. Only The Giving (Wond'ring Aloud) 8. Loco (Locootive Breath) 9. Pass The Bottle (A Christmas Song) 10. Velvet Gold (Velvet Green) 11. Ring Out These Bells (Ring Out, Soltice Bells) 12. Aquafugue (Aqualung)

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

38
Jak daleko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak daleko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Jak daleko to próba poetyckiego bilansu życia mężczyzny, który znalazł się w symbolicznej „połowie drogi”.Zwykło się mówić, że to czas działania „demona południa”, pora kryzysu wieku średniego.Jednak i kryzys może być szansą, by zobaczyć życie w innym świetle, poszukać odpowiedzi na pytanie, które w Księdze Rodzaju stawia Adamowi Bóg: „Gdzie jesteś”?Współczesny Adam przygląda się więc raz jeszcze własnej wędrówce przez żywioły i z niejasnych splotów zdarzeń próbuje wysupłać nić przewodnią.Czy w życiowym tyglu narodzi się światło, które towarzyszyć będzie bohaterowi w dalszej drodze w nieznane?Szymon Babuchowski (ur. 1977) to poeta, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wokalista zespołu „Dobre Ludzie”.

23,50 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 6,51 zł

39
77/ moc przebaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
77/ moc przebaczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Ta książka przekona Cię, że bez przebaczenia nie doznamy pełnego błogosławieństwa w naszym życiu duchowym i cielesnym. Nawet jeśli uważasz, że ktoś nie zasługuje na Twoje przebaczenie, Ty zasługujesz na to, aby przebaczyć, bo nieprzebaczenie najbardziej uderza w Ciebie i Twoją wolność.

32,00 zł
31,04 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,96 zł

40
Kalendarz 2019/2020 nauczyciela A5 SK1-1 Mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2019/2020 nauczyciela A5 SK1-1 Mix
Dostępny
1 szt.

Format:-A5 - 13,5 20 cm, 160 stronUkład:- 1 tydzień na stronie, druga strona notes od 20.08.18 do 23.06.19- 2 tygodnie na stronie od 24.06.19 do 1.09.19Druk, papier:- 2 kolory, papier 80 g/m2 w kolorze białymKalendarium:- w języku polskim, numeracja tygodni, podwójne imieninyOprawa:- twarda zmiękczona gąbką typu Vivella.Część informacyjna:- plan roczny, miesięczny, skrócone kalendaria na 2018 i 2019, skorowidz alfabetyczny, strefy czasowe i inne- Strony/tabele dla nauczycieli:- organizacja roku szkolnego- rozkład zajęć nauczyciela- plan lekcji klasy- plan dyżurów- dane uczniów- składki i opłaty- plan wychowawczy- zamierzenia dydaktyczne- tabele ocen- zebrania z rodzicami- posiedzenia rady pedagogicznej- kalendarz roku szkolnego 2018/2019KALENDARZE S WYBIERANE LOSOWO !

29,40 zł
24,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,41 zł

41
Przesilenie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesilenie. Audiobook
Katarzyna Berenika Miszczuk, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Przesilenie to ostatnia część bestsellerowego cyklu „Kwiat paproci”. Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle! Zbliżają się Dziady i dzień, w którym Swarożyc zażąda spełnienia danej mu obietnicy. Po gorącym lecie, pełnym tajemniczych morderstw oraz dziwnych wizji, Gosia nie pogardziłaby chwilą spokoju. Nic z tego, atrakcji jej nie brakuje. Mieszko choć powinien podejść do tematu dojrzale (tysiąc lat do czegoś zobowiązuje) za żadne skarby nie chce uwierzyć w swoje ojcostwo. Przyciśnięta do muru mama wyjawia Gosi sekret rodzinnej klątwy. A co z tożsamością jej ojca? Tego nikt nie chce jej zdradzić. Nawet Baba Jaga ma przed Gosią tajemnice, a na strychu ukrywa pokój pełen świec. Jeśli chodzi o Swarożyca, to wcale nie jest lepszy! Kręci się w pobliżu, zwodzi, uwodzi, ale podać imię tego, kogo będzie musiała zabić, nie, tego już nie jest łaskaw zrobić! No i jest jeszcze pełen oczekiwań, milczący Weles, wystająca pod oknami Mokosz i pospolite mdłości... Uff, pierwsze tygodnie ciąży Gosi to zdecydowanie nie jest sielanka rodem z kobiecych pism. Bogowie, strach pomyśleć, jak to się wszystko skończy.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

42
Na pięciolinii słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na pięciolinii słów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Kiedy były rockman z burzliwą przeszłością spotkał na swojej drodze ambitną dziennikarkę, jego życie wywróciło się do góry nogami. Bez żalu porzucił wszystko to, co niegdyś liczyło się dla niego najbardziej muzykę, kobiety, zabawę. Teraz Tom ma stabilną pracę, a największe szczęście dają mu żona i córka. Jednak ta na pozór idealna para ma też swoje sekrety... Niespodziewany powrót do ich życia Alexa, brata Toma, sprawia, że dawne uczucia ponownie ożywają, a skrywane od długiego czasu tajemnice mogą wstrząsnąć szczęśliwym małżeństwem. Jak dobrze znamy tę najukochańszą osobę? Ile tak naprawdę o niej wiemy? Z tymi pytaniami będą musieli zmierzyć się Tom i Caroline. Czy uda im się przetrwać nadchodzącą burzę?„Jest całym twoim światem. Jest twoim słońcem i księżycem. Jest ogniem, w którym płoniesz, i wodą, która może go ugasić. Jest miłością twojego życia, Caro. Tak jak ty jego. Nie zawsze umie ubrać swoje emocje w słowa, ale ja to wiem. Widziałem to pierwszego dnia, gdy was spotkałem, i widzę to teraz, po kilku miesiącach przebywania z wami. Tom kocha cię jak wariat i dlatego robi te wszystkie szalone rzeczy. Dlatego, że każda część jego serca należy wyłącznie do ciebie”.

34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

43
BrainBox. Roald Dahl, wersja angielska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BrainBox. Roald Dahl, wersja angielska
Albi, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

BrainBox pomoże dzieciom poprawić ich obserwację i pamięć. Gra przypomina o postaciach najsłynniejszych książek Roalda Dahla. Uwaga! Gra w angielskiej wersji językowej.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

44
Marker permanentny (4 kolory) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker permanentny (4 kolory)
Koh-I-Noor, 4
Niedostępny
Brak

W opakowaniu znajdują się 4, różnokolorowe markery, ze ściętą końcówką. Idealnie sprawdzą się w pracy biurowej i w szkole przy pracach plastycznych.

13,99 zł
Powiadomienie
45
Gumki do mazania - zestaw lody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki do mazania - zestaw lody
Niedostępny
Brak

Śliczne gumki do mazania - zestaw lody

11,99 zł
Powiadomienie
46
Flamastry (12 kolorów) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry (12 kolorów)
Koh-I-Noor, 12
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.18

Flamastry Jumbo przeznaczone są głównie do pokrywania dużych powierzchni. Nadają się także do konturów i detali. Atrament na bazie wody ułatwia spieranie z większości standardowych tkanin. Zabrudzone przedmioty można łatwo umyć używając wody z mydłem. Flamastry wykonane zostały zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa, na terenie Unii Europejskiej. W opakowaniu znajduje się 12 różnych kolorów.

29,20 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,46 zł

47
Niebieski Nosek. Motyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieski Nosek. Motyl
Carte Blanche
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Każdy zna mięciutkiego misia Tatty Teddy. Niedźwiadek ten ma łatkę i niebieski nosek. Ma także wielu towarzyszy, którzy należą do klubu Przyjaciół Niebieskiego Noska. Razem z nimi spędza czas, pomaga im, pociesza gdy są smutni. Jednym z przyjaciół misia jest biały motyl Motek. Ma miękkie futerko, niebieskie skrzydełka, czułki oraz (podobnie jak jego przyjaciel) łatki i niebieski nosek. Lubi być przytulany, kocha latać (jak to motyl). Teraz i Ty możesz zostać jego przyjacielem! Wysokość: 10.0 cm

24,40 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

48
Niebieski nosek. Renifer Jinge - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieski nosek. Renifer Jinge
Carte Blanche
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.18

Każdy zna mięciutkiego misia Tatty Teddy. Niedźwiadek ten ma łatkę i niebieski nosek. Ma także wielu towarzyszy, którzy należą do klubu Przyjaciół Niebieskiego Noska. Razem z nimi spędza czas, pomaga im, pociesza gdy są smutni. Jednym z przyjaciół misia jest Renifer, który ma miękkie futerko, biały pyszczek, śmieszne uszy i poroże, oraz (podobnie jak jego misiowy przyjaciel) łatki i niebieski nosek. Lubi być przytulany. Zna Świętego Mikołaja. Teraz i Ty możesz zostać jego przyjacielem! Wielkość: 10.0 cm

24,40 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,44 zł

49
Niebieski Nosek. Pszczółka Honey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieski Nosek. Pszczółka Honey
Carte Blanche
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

Każdy zna mięciutkiego misia Tatty Teddy. Niedźwiadek ten ma łatkę i niebieski nosek. Ma także wielu towarzyszy, którzy należą do klubu Przyjaciół Niebieskiego Noska. Razem z nimi spędza czas, pomaga im, pociesza gdy są smutni. Jednym z przyjaciół misia jest niebieska pszczółka Bzyk. Ma miękkie futerko, biały pyszczek, skrzydełka i paski, czułki oraz (podobnie jak jej przyjaciel) łatki i niebieski nosek. Lubi być przytulana, jest słodka i kocha miód (jak to pszczoła). Teraz i Ty możesz zostać jej przyjacielem! Wysokość: 10.0 cm

24,80 zł
22,32 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,48 zł

50
Modelki i ich pieski. Projektuję własną kolekcję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki i ich pieski. Projektuję własną kolekcję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.05

Modelki i ich pieski. Projektuję własną kolekcję to książka dla kreatywnej dziewczynki, która marzy, by być stylistką. Projektuje i rysuje stroje, w które ubiera swoje modelki i ich pupile. Dodatki w formie naklejek doskonale dopełnią styl każdej z nich. W ten sposób powstaje pierwsza kolekcja małej projektantki. Świetna zabawa i doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Baw się modą i stwórz własną kolekcję!

7,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

51
Robert Lewandowski. Najlepsze bramki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robert Lewandowski. Najlepsze bramki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Które mecze najlepiej wyszły naszemu kilerowi pola karnego? Wybraliśmy najpiękniejsze perełki z kariery Lewego i podaliśmy je Wam na tacy. Wszystkie najbardziej kosmiczne gole i spotkania Roberta zebraliśmy w jednym miejscu. A zatem – witajcie w piłkarskim świecie gwiazdy naszej kadry narodowej i Bayernu Monachium!

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

52
Modelki i makijaże. Projektuję własną kolekcję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki i makijaże. Projektuję własną kolekcję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

Modelki i makijaże. Projektuję własną kolekcję to książka dla kreatywnej dziewczynki, która lubi bawić się modą. Projektuje i rysuje stroje, w które ubiera swoje modelki, a także dobiera im odpowiednie makijaże. Atutem książeczki jest wkładka z naklejkami, które doskonale dopełnią styl każdej z nich. W ten sposób powstaje pierwsza kolekcja małej stylistki. Świetna zabawa w projektowanie strojów i doskonały sposób spędzenia wolnego czasu. Baw się modą i stwórz własną kolekcję!

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

53
Krakkó - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krakkó
Austeria
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami Krakowa – od Sukiennic po Nową Hutę – oraz tekstami znanych poetów, prozaików i pamiętnikarzy, których losy i twórczość w taki czy inny sposób splotły się z dziejami podwawelskiego grodu. Lirycznie, nostalgicznie, satyrycznie – tyle tonów tej piosenki o Krakowie, ile głosów z przeszłości i teraźniejszości. Strony są numerowane, a notes z indeksem ułatwia porządkowanie dokonanych wpisów. Autor: Marek Zagańczyk Fotografie: H. Hermanowicz, A. Karaś, I. Krieger, E. Kupiecki Wybór tekstów i opracowanie: Tomasz Fiałkowski Format: 20.4 x 14.7 cm Oprawa: miękka ze skrzydełkami Ilość stron: 206

38,00 zł
27,36 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

54
Cień wieży Babel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień wieży Babel
Dostępny
3 szt.

Historia wieży Babel jest w gruncie rzeczy niezwykle ironiczna. Wiekopomne dzieło okazało się kupą gruzu, bohaterscy kreatorzy przegranymi głupcami, piękna utopia w praktyce doprowadziła do chaosu i anarchii. Ot, ironia losu, chciałoby się szepnąć. A my przyglądamy się temu wszystkiemu ze zdystansowanym, nieco chłodnym uśmiechem, za którym kryją się emocje: zarówno bunt, jak i bezradność. Taką postawę przyjmuje również aforysta: pozbawiony złudzeń, ale i tęskniący, jak się zdaje, za nimi, ocala siebie (a może i czytelnika) celną, pozornie cyniczną złośliwością, zza której wyłania się cień smutku, a smutek zazwyczaj zawiera w sobie potężny ładunek empatii. Aforyzmy Coryella nie są tak po prostu zabawne. Sprawa jest o wiele poważniejsza: każdy, nawet najwstrętniejszy z ludzi objawia się w nich jako godny współczucia. Tak naprawdę autora aforyzmów zajmują bowiem wyłącznie dwie kwestie. Te, które zajmują nas wszystkich: śmierć i (nie)istnienie Boga. – ze wstępu Agnieszki Sabor

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

55
SZKICOWNIK Z PŁYNNĄ OKŁADKĄ FANTASY MODEL 10036A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SZKICOWNIK Z PŁYNNĄ OKŁADKĄ FANTASY MODEL 10036A
Plus-z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

Szkicownik z syrenką Fantasy Model z brokatową płynną okładką Stwórz najpiękniejszy podwodny świat za pomocą tego szkocownika z syrenką autorstwa TOPModel. Kolorowanka ma piękną okładkę z błyskotkami, które tajemniczo przemieszczają się w płynnej okładce. Długość: 23,5 cm Szerokość: 17 cm Wysokość: 1,5 cm Waga: 0,27 kg

51,70 zł
36,19 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,51 zł

56
KARTECZKI SAMOPRZYLEPNE MANGA MODEL 6587A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KARTECZKI SAMOPRZYLEPNE MANGA MODEL 6587A
Plus-z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.15

Z drogi! Nadchodzą MANGAMODEL!Prosto z oślepiającej krainy wschodzącego słońca docierają do ciebie ładne postacie o wyrazistych twarzach!Ich jasny, kolorowy urok urozmaica Twoje życie i zanurza cię w zupełnie nowej kulturze, pełnej pasji, entuzjazmu i kreatywności!Dzięki tym karteczkom możesz również wymyślić słodkie postacie z mangi w szkole. Ponadto szybko znajdziesz w swoich dużych podręcznikach wszystkie ważne informacje - abyś był dpbrze przygotowany do zajęć szkolnych!A jeśli się dużo myśli w swoim wolnym czasie, można także skorzystać z karteczek do zanotowania dla ważnych idei i pomysłów.Nigdy więcej nie zapomnij czegoś!Długość: 18 cmSzerokość: 11,5 cmWysokość: 1 cmWaga: 0,036 kgWzór wysyłany losowo.wiek: od 3 lat

11,40 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,9%
oszczędzasz 3,41 zł

57
Flamastry ze stempelkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry ze stempelkami
Plus-z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.18

6 podwójnie zakończonych mazaków z dwoma końcówkami: zwykłą (służącą do pisania) i stemplem. Super słodkie flamastry TOPModel będą świetnym prezentem. Wymiary: 1.5 x 8.7 x 15.0 cm

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

58
The girl on the train - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The girl on the train
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

„Really great suspense novel. Kept me up most of the night. The alcoholic narrator is dead perfect” – Stephen King „My vote for unreliable narrator of the year” – „The Times” „The thriller scene will have to up its game if it's to match Hawkins this year” – Observer Rachel catches the same commuter train every morning. She knows it will wait at the same signal each time, overlooking a row of back gardens. She's even started to feel like she knows the people who live in one of the houses. „Jess and Jason”, she calls them. Their life – as she sees it – is perfect. If only Rachel could be that happy. And then she sees something shocking. It's only a minute until the train moves on, but it's enough. Now everything's changed. Now Rachel has a chance to become a part of the lives she's only watched from afar. Now they'll see; she's much more than just the girl on the train...

31,60 zł
26,86 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,74 zł

Wróć do góry