hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.05.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 maja 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowy wspaniały świat 30 lat później. Raport rozbieżności (Aldous Huxley), na drugim Burzliwe dzieje pirata Rabarbara (Wojciech Witkowski). Kolejny produkt to Trójkąt bieszczadzki. Tysiąc dni i tysiąc nocy anarchii w powiecie leskim 1944-1947 (Jarosław Syrnyk) oraz KAPITAN PISZCZEL (PIOTR GIERTYCH).
1
Nowy wspaniały świat 30 lat później. Raport rozbieżności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy wspaniały świat 30 lat później. Raport rozbieżności
Dostępny331 szt.

Dodatek do powieści Nowy wspaniały świat napisany przez Huxleya niespełna trzydzieści lat później. Jak wiele z jego proroctw, w których ukazał satyryczną wizję dalekiej przyszłości, ziściło się w tak krótkim czasie? Gdy w 1932 roku ukazała się powieść Nowy wspaniały świat, zawartą w niej szokującą analizę technokratycznej dyktatury uważano za odległą wizję. Po latach pisarz rozważa, w jaki sposób zmieniły się społeczeństwa, technologia i formy rządzenia od czasu ukazania się jego słynnej dystopii. Pisze o zjawiskach społecznych, które jego zdaniem mogą prowadzić do ewolucji ustrojowej nowoczesnych społeczeństw w kierunku dyktatury: przeludnieniu, nadmiernej organizacji życia społecznego, przemianach propagandy związanych z rozwojem behawioryzmu, nowych technikach prania mózgu i perswazji. Podkreśla, że w jeszcze większej mierze niż kiedyś należy obawiać się nowego typu dyktatury i tyranii. Prowokująca do myślenia i zatrważająca książka.

32,00 zł
19,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 12,01 zł

13 osób kupiło
2
Burzliwe dzieje pirata Rabarbara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Dostępny66 szt.

Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku „Kaczy Kuper” i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka, Krztynka, i najchętniej spędzałby czas na spaniu, paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki, jednak – jak przystało na pirata – musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

4 osoby kupiły
3
Trójkąt bieszczadzki. Tysiąc dni i tysiąc nocy anarchii w powiecie leskim 1944-1947 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trójkąt bieszczadzki. Tysiąc dni i tysiąc nocy anarchii w powiecie les...
Dostępny61 szt.

Trójkąt bieszczadzki to historyczno-antropologiczna monografia stosunków polsko-ukraińskich w powiecie leskim w latach 1944-1947, zawierająca niepublikowane dotąd fotografie, dokumenty, archiwalia i relacje. Autor stosując nowatorską metodę badawczą, rozprawia się z mitami narosłymi wokół konfliktu w Bieszczadach. Bezkompromisowo demaskuje zbrodnie UPA i wojska polskiego na ludności cywilnej. Dociekliwość autora, drobiazgowe przedstawienie poszczególnych, zdarzeń, składających się na konfrontację stron konfliktu (napady, pacyfikacje, mordy, potyczki) pozwala mu zejść poniżej wiedzy zrutynizowanej i obecnej w powszechnej świadomości, po to by dotrzeć do warstwy sterującej lub odpowiadającej za ich przyczynę i przebieg. Książka ta pokazuje spiralę przemocy, zbrodnie „panów wojny”, strach i bezsilność ludności cywilnej, rozpad lokalnej, tworzonej przez setki lat sieci relacji międzyludzkich (od wydawcy). Bohaterem tej mikrohistorii stała się (...) społeczność lokalna Bieszczadów uwikłana w wielką historię, niczym w pułapkę. Działania podejmowane przez ludzi do niej należących były chaotyczne, czasami wręcz konwulsyjne. Stąd nie zabrakło w książce odniesień do codzienności, do strachu, beznadziei, cierpienia, czy nienawiści, do odwagi, poświęcenia i miłości. Chcąc przetrwać, ludzie zmuszeni zostali do bezustannego podejmowania trudnych wyborów. Nawet jeśli oznaczać miały one brak działania, stawały się brzemienne w skutki, prowadząc niekiedy do unicestwienia (fragment wstępu). Jarosław Syrnyk (1970 r.), historyk, doktor habilitowany (2010 r.), profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownik naukowy IPN we Wrocławiu. Autor monografii historycznych (m.in. Ukraińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne 1956-1990, wyd. 2008; Nadzór specjalny. Analiza historyczno-antropologiczna działań organów bezpieczeństwa w kwestii tzw. nacjonalizmu ukraińskiego na Podkarpaciu w latach 1947-1989, wyd. 2015), kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych, redaktor i współredaktor naukowy zbiorów studiów. Specjalizuje się w interdyscyplinarnych badaniach obejmujących problematykę narodowościową. Wiele prac poświęcił analizie działalności organów bezpieczeństwa Polski Ludowej oraz wpływu władzy na funkcjonowanie zbiorowości i jednostek. W ostatnim czasie coraz częściej podejmuje badania w zakresie antropologii historycznej oraz metodologii historii. Jego rodzice pochodzą z powiatu leskiego, z Weremienia i Średniej Wsi. Stąd też, na początku maja 1947 r., zostali w ramach akcji „Wisła” wysiedleni na przeciwległy kraniec Polski, do dwóch różnych miejscowości leżących na skraju Pojezierza Drawskiego.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
4
KAPITAN PISZCZEL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KAPITAN PISZCZEL
Dostępny7 szt.

Książka \"Kapitan Piszczel\" to niesamowita opowieść pełna przygód i zwrotów akcji. Została stworzona aby zaciekawić czytelnika swoją nie pozbawioną głębi wartką narracją. Bohater powieści to rzezimieszek, który ma szlachetne serce. Poszukuje czegoś, o czym nie chce z nikim rozmawiać. Czym jest ta wielka siła, która popycha go do kolejnych przygód? Aby się tego dowiedzieć trzeba przeczytać tę zakasującą opowieść.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
5
Ash Ra Temple, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ash Ra Temple, CD
Ash Ra Tempel, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

„Ash Ra Tempel” to niemiecka awangardowa grupa rockowa założona przez Manuela Göttschinga, Hartmuta Enke i Klausa Schulze w 1970 r. Muzyka grupy jest trudna do zdefiniowania, gdyż przeszła przez wiele różnych faz i objęła następujące gatunki i style: psychodeliczny rock, space rock, rock elektroniczny, ambient, techno i jazz rock. W czasie ponad trzydziestoletniej działalności grupa wielokrotnie zmieniała skład, przez pewien czas, będąc wyłącznie solowym przedsięwzięciem Manuela Göttschinga. On sam jest też jedynym muzykiem grającym w składzie grupy przez wszystkie lata jej działalności. „Ash Ra Tempel” obok „Tangerine Dream” była pionierem rockowej odmiany muzyki elektronicznej. Była także prekursorem innych stylów muzycznych. Album „E2-E4”, nagrany solowo przez Göttschinga, zawiera ponad czterdziestominutową, instrumentalną kompozycję, będącą jedną z pierwszych realizacji stylu techno. Na albumie „Inventions For Electric Guitar” Göttsching, także jako solista, zagrał trzy imitacje gitarowe, które są interesującym przykładem minimalizmu w muzyce rockowej. Albumy „New Age Of Earth”, „Blackouts” i „Correlations” są znakomitymi przykładami jazz rocka, a albumy „Walkin' The Desert” i „Friendship” to powrót do muzyki elektronicznej. Lista utworów: 1. Amboss (19:40) 2. Traummaschine (25:24)

70,90 zł
65,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

1 osoba kupiła
6
Pierwszy raz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy raz
Dostępny19 szt.

Czy można uniknąć zranienia, gdy serce otwiera się pierwszy raz? Kuba od zawsze kochał siostrę swojego najlepszego przyjaciela niestety, bez wzajemności. Piękna i zupełnie nieświadoma jego uczuć Lena byłą zagadką, której nie potrafił rozwikłać.A ona... poraniona i zatrzaśnięta w pancerzu obojętności, który budowała sobie przez lata, nie chce wpuszczać do swojego świata mężczyzn w obawie przed kolejną traumą.Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga.W Kubie ze zdwojoną siłą odżywają dawne uczucia, a Lena zaczyna patrzeć na dawnego przyjaciela w sposób, którego sama nie rozumie. Rozpoczynają pełną namiętności grę, w której oboje udają, że łączy ich tylko przyjaźń.Czy można oddzielić pożądanie od miłości? Agata Czykierda-Grabowska – rocznik 1983. Pedagog resocjalizacyjny, który nie przepracował nawet jednego dnia w zawodzie. Fanka dalekich podróży, która panicznie boi się latać samolotem. Zafascynowana zombie cyniczka o romantycznej duszy. W swoich powieściach i opowiadaniach stawia na prostotę i realizm, kierując się zasadą: pisz o tym, co znasz. Wraz z mężem mieszka w Ząbkach pod Warszawą…ale tak jest dziś. Jutro to może być zupełnie inne miejsce na świecie. Autorka czterech powieści z nurtu new adult: Kiedy na mnie patrzysz, Jak powietrze, Wszystkie twoje marzenia oraz Pod skórą.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
7
15:17 do Paryża, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15:17 do Paryża, Blu-ray
Clint Eastwood, 2018
Niedostępny
Brak

21 sierpnia 2015 roku świat w napięciu śledził doniesienia o ataku terrorystycznym na pociąg zmierzający do Paryża, któremu zapobiegli trzej Amerykanie. Clint Eastwood przedstawia losy tych niezwykłych mężczyzn, od czasów dzieciństwa aż po serię niewiarygodnych zdarzeń prowadzących do ataku. Łącząca ich więź pozwoliła ocalić życie ponad 500 pasażerów.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

8
The Disaster Artist, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Disaster Artist, Blu-ray
James Franco, 2018
Niedostępny
Brak

Opowieść o powstaniu kultowego filmu Tommy’ego Wiseau „The Room”, okrzykniętego najgorszym filmem świata. Reżyser i odtwórca głównej roli James Franco (Złoty Glob w kategorii Najlepszy aktor komediowy, 2018) przemienia prawdziwą historię hollywoodzkiego outsidera, w celebrację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór wszystkiemu.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

9
Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediacja w ogólnym postępowaniu administracyjnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

W monografii kompleksowo omówiono instytucję mediacji w sprawach administracyjnych, wprowadzoną do polskiego systemu prawnego w wyniku nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego z 2017 r. (Dz.U. poz. 935). Mediacja podejmowana jest w celu zapewnienia stronie postępowania administracyjnego wpływu na ukształtowanie sposobu rozwiązania (rozstrzygnięcia) sprawy administracyjnej. Publikacja ukazuje istotę mediacji administracyjnej, podkreślając w szczególności: podstawy prawne, cechy konstrukcyjne tego instrumentu, rodzaje mediacji, granice czasowe stosowania mediacji, a także charakter postępowania mediacyjnego. Ponadto autorzy analizują zagadnienia dotyczące: • przesłanek dopuszczalności mediacji (przesłanki pozytywnej ?charakteru sprawy?, jak i wyodrębnionych przesłanek negatywnych), • podmiotów postępowania mediacyjnego, • zasad prowadzenia mediacji, • dynamiki mediacyjnej, • kosztów postępowania mediacyjnego.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

10
Przeciwdziałanie niedopuszczalnym formom zatrudniania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwdziałanie niedopuszczalnym formom zatrudniania
Niedostępny
Brak

Publikacja w sposób całościowy i dogłębny omawia zagadnienie odpowiedzialności prawnej za niedopuszczalne działania w zakresie zatrudniania pracowników. Jest to pierwsza monografia, która kompleksowo przedstawia tę tematykę, łącząc aspekty teoretyczne i praktyczne. Rozważania w głównej mierze dotyczą niedopuszczalnych form w zatrudnianiu cywilnoprawnym i samozatrudnianiu, roli organów kontrolnych, a także przeciwdziałania niedozwolonym praktykom. Materiał zawarty w książce pozwala uzyskać odpowiedzi na następujące pytania: - jak PIP i ZUS reagują na ujawniane w toku postępowań kontrolnych przypadki niedopuszczalnego zatrudniania; - w jaki sposób NSZZ ?Solidarność? odpowiada na zgłaszane przez pracowników przypadki niedopuszczalnego zatrudniania; - czy z niedopuszczalnym zatrudnianiem łączy się odpowiedzialność za wykroczenie; jaki jest zakres związania sądu cywilnego wyrokiem sądu karnego lub decyzją ZUS, w których określono kwalifikację prawną zatrudnienia. Wartością dodaną niniejszej publikacji jest doświadczenie autorów, którzy zajmując się w praktyce sprawami związanymi z nierejestrowanym zatrudnianiem lub ukrywaniem stosunku pracy ? przedstawiają omawiają problematykę w szerokiej perspektywie.

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

11
Kodeks cywilny Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks cywilny Komentarz
Niedostępny
Brak

Tom III nowego komentarza do Kodeksu cywilnego obejmuje regulację części ogólnej zobowiązań. Najważniejsze zalety opracowania, szczególnie cenne dla czytelników, to m.in.: nowatorskie podejście do omawiania przepisów, kładące nacisk na praktyczne aspekty ich wykładni i stosowania; analiza najistotniejszych problemów spornych w doktrynie i judykaturze ze wskazaniem sposobów ich rozwiązywania na podstawie najnowszych orzeczeń Sądu Najwyższego oraz sądów powszechnych; ukazanie ewolucji regulacji ustawowej oraz towarzyszących jej zmian poglądów doktryny i kierunków orzecznictwa; szczegółowa struktura wewnętrzna z jednolitym i czytelnym podziałem zagadnień. Autorami publikacji są uznani prawnicy z najlepszych krajowych ośrodków akademickich oraz praktycy legitymujący się bogatym dorobkiem zawodowym.

239,00 zł
215,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,90 zł

12
Pokraj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pokraj
Dostępny6 szt.

„Zdaniem wielu naukowców niewyjaśnione przypadki zgonów mężczyzn w wieku czterdziestu lat spowodowane są monotonią ich życia seksualnego”, donosi prasa w Pokraju. Inżynier Sebastian Rawa ma do czterdziestki trzy tygodnie i – czyż można mu mieć to za złe? – nie chce umierać. Dlatego za namową swojego serdecznego przyjaciela, Adasia Rembelskiego, umawia się przez internet z dwudziestoletnią czarnoskórą ekspedientką Anitą Bułas, która marzy o karierze aktorskiej. Choć świat filmu jest mu całkowicie obcy, inżynier Rawa, namówiony przez przyjaciela, udaje przed dziewczyną reżysera filmowego. Jednak perfekcyjnie zaplanowana randka błyskawicznie wymyka się spod kontroli, wciągając inżyniera Rawę w wielopiętrową intrygę, w której ścierają się najpoważniejsze siły polityczne jego rodzinnego kraju.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

13
Prawo administracyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne
Niedostępny
Brak

W książce przedstawiono najważniejsze zagadnienia ogólne i teoretyczne prawa administracyjnego. Zawarto w niej także siatkę pojęciową tego przedmiotu, wykład administracyjnego prawa ustrojowego oraz ogólnej problematyki dotyczącej form działania administracji i sądownictwa administracyjnego. Czytelnicy odnajdą tu również rozważania na temat pojęcia, granic i cech ogólnych prawa administracyjnego oraz zagadnienia aksjologii tej gałęzi prawa. Ósme wydanie zostało wzbogacone o elementy, które w sposób graficzny przedstawiają m.in.: • pojęcie administracji, • układ stosunków prawnych w postępowaniach sądowym i administracyjnym, • mechanizm i chronologię powstawania decyzji administracyjnej, • sposoby utraty mocy wiążącej aktu administracyjnego.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

14
Papieroplastyka w szkole i w domu, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieroplastyka w szkole i w domu, część 2
Dostępny25 szt.

Przygotowana przez doświadczoną nauczycielkę i instruktorkę papieroplastyki książka zawiera wzory efektownych, łatwych do wykonania modeli i jest pomyślana tak, aby mogło z niej korzystać zarówno jedno dziecko jak i nauczyciel z grupą dzieci. Wszystkie modele można wykonać ze standardowych kartek papieru ksero. Oprócz szczegółowych instrukcji i szablonów, które można wykorzystać do pracy z grupą dzieci i złożenia dowolnej liczby modeli, książka zawiera także ponad 20 gotowych modeli do wycięcia i złożenia. To nieoceniona pomoc dla nauczycieli papieroplastyki, a także rodziców dbających o rozwój manualny dzieci.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

15
Prawo budowlane. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo budowlane. Komentarz
Niedostępny
Brak

W trzecim wydaniu komentarza do „Prawa budowlanego” znajdziesz m.in. omówienie zmian, które weszły w życie w 2017 i 2018 r. m.in. w wyniku uchwalenia ustaw: • z 11.01.2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, • z 8.12.2017 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, • z 20.07.2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Nowelizacje te wpłynęły przede wszystkim na: • jednoznaczne określenie, że budowa stacji ładowania nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, • ułatwienie i przyspieszenie procedury budowy stacji ładowania, • wprowadzenie jednolitych zasad instalowania różnego rodzaju urządzeń w pasie drogowym dróg publicznych, w tym urządzeń służących do zarządzania drogami (np. urządzenia stanowiące komponent inteligentnych systemów transportowych) i do zarządzania ruchem drogowym (np. bramownice, na których instaluje się znaki drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu), • zapewnienie realności nadzoru nad prowadzonymi robotami budowlanymi, w wyniku których ma powstać inwestycja mieszkaniowa obejmująca mieszkania na wynajem o normowanym czynszu, • zniwelowanie problemów interpretacyjnych, tak by nie powodowały trudności w realizacji inwestycji mieszkaniowych. Autorzy – doświadczeni sędziowie sądów administracyjnych, pracownicy naukowi o wysokich kwalifikacjach, wybitni specjaliści i prawnicy praktycy uczestniczący w procesie inwestycyjnym na wszystkich jego etapach – podpowiadają, jak można skutecznie rozwiązywać problemy prawne towarzyszące stosowaniu tych regulacji w praktyce. W sposób jasny i precyzyjny: • wskazują, jakie działania powinien podejmować inwestor budowlany, by osiągnąć zamierzony efekt bez konieczności wchodzenia w spory z organami administracji publicznej, • przedstawiają merytoryczną analizę jego uprawnień i obowiązków. Na uwagę zasługują także praktyczne rady, jak uniknąć komplikacji łączących się z koniecznością uwzględniania wymagań stawianych przedsięwzięciom inwestycyjnym, m.in. z zakresu prawa ochrony środowiska, prawa energetycznego, prawa autorskiego czy ustawy o gospodarce nieruchomościami. Przedstawione rozważania wzbogaca najnowsze orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, wojewódzkich sądów administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego.

239,00 zł
215,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,90 zł

16
Zabezpieczenie wierzytelności pieniężnych pracodawcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabezpieczenie wierzytelności pieniężnych pracodawcy
Dostępny2 szt.

Publikacja poświęcona jest prawnym formom zabezpieczenia wierzytelności pieniężnych pracodawcy i stanowi pierwsze kompleksowe opracowanie zagadnienia obejmujące różnego rodzaju instytucje prawne o funkcji zabezpieczającej: • poręczenie, • weksel in blanco, • przelew wierzytelności na zabezpieczenie, • oświadczenie o poddaniu się egzekucji w akcie notarialnym, • zastaw, • hipoteka, • przewłaszczenie na zabezpieczenie, • kaucja. Autorka odpowiada na pytanie, czy oraz w jakiej formie i zakresie pracodawcy mogą sięgać po cywilnoprawne formy zabezpieczenia w celu wzmocnienia przysługujących im wierzytelności. Rozważania dotyczą zarówno podstawy prawnej, jak i praktyki stosowania prawnych form zabezpieczenia wierzytelności.

169,00 zł
152,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

17
Wielka księga wiedzy. Jak to powiedzieć? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga wiedzy. Jak to powiedzieć?
Niedostępny
Brak

„Jak to powiedzieć?” to mnóstwo wyrazów. Wyrazów, których czasami nawet nie zapisujemy. Kiedy ostatnio udało Wam się zapisać na kartce dźwięk wydobywający się z płynącej motorówki? Zastanawialiście się jakiego koloru jest chleb? A ile znacie określeń miejsca, w którym jest bardzo zimno? Z tą księgą poznasz wiele nietuzinkowych, niespotykanych, rzadkich i wyjątkowych słów.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

18
Wielka księga wiedzy. Cały ten świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga wiedzy. Cały ten świat
Niedostępny
Brak

„Cały ten świat” to istna baza informacji o otaczającej nas przyrodzie, zwierzętach, człowieku, środkach transportu, muzyce i kosmosie. Czy wiesz, jak długo Jerzyki alpejskie potrafią latać bez przerwy? Jak długo rośnie mózg człowieka? Który zespół sprzedał najwięcej płyt na świecie? W tej księdze znajdziesz mnóstwo wspaniałych faktów i niezwykłych informacji na prawie każdy temat.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

19
Kolorowy świat zagadek. W świecie wyobraźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat zagadek. W świecie wyobraźni
Niedostępny
Brak

Przenieś się do świata wyobraźni! Wypełniaj, zaznaczaj, koloruj, rozwiązuj straszliwe krzyżówki lub zagadki, które ukryły się w lesie, przez który szedł Czerwony Kapturek. „Kolorowy świat zagadek” to wspaniała seria książek aktywnościowych, która zawiera wszystko, co jest potrzebne do zabawy. W każdym zeszycie dziecko znajdzie mnóstwo różnorodnych zadań: krzyżówek, labiryntów, wykreślanek, kolorowanek oraz ćwiczeń polegających na wyszukiwaniu szczegółów i łączeniu elementów. Niezła frajda dla każdego!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

20
Kolorowy świat zagadek. Palcem po mapie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat zagadek. Palcem po mapie
Niedostępny
Brak

Wypełniaj, zaznaczaj, koloruj i rozwiązuj zagadki, które ukryły się w różnych krajach i miastach! Zajrzyj do walizki lub spójrz na mapę – tam też czeka cię dużo zabawy. „Kolorowy świat zagadek” to wspaniała seria książek aktywnościowych, która zawiera wszystko, co jest potrzebne do zabawy. W każdym zeszycie dziecko znajdzie mnóstwo różnorodnych zadań: krzyżówek, labiryntów, wykreślanek, kolorowanek oraz ćwiczeń polegających na wyszukiwaniu szczegółów i łączeniu elementów. To niezła frajda dla każdego!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

21
Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Dostępny40 szt.

Nieopublikowana dotąd trzecia część przygód pirata. Rabarbar w towarzystwie szczura pokładowego Apolla wyprawia się w rejs dookoła świata, docierając na odległe kontynenty. Najpierw jednak ratuje z opresji królewnę i za jej sprawą trafia do krainy bajek. „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna w 1979. Po sukcesie książki powstały „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara”, które ukazały się w 1986 r. „Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara” zostały napisane w 1987 r. i zilustrowane, jednak książka wówczas nie została wydana. Rabarbar stał się postacią kultową w latach osiemdziesiątych, do czego przyczyniało się czytanie książek w radiu (Krzysztof Kowalewski i Wiktor Zborowski), druk w „Płomyczku”, adaptacje sceniczne i adaptacja telewizyjna.

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

22
Proces karny. Zarys systemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces karny. Zarys systemu
Niedostępny
Brak

Stanisław Waltoś to profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz jej profesor honorowy, członek PAN i PAU. Autor kilkuset publikacji z zakresu prawa i procesu karnego, historii prawa i kultury. Piotr Hofmański to profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletni sędzia Sądu Najwyższego, obecnie sędzia Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Autor kilkuset prac z zakresu prawa i procesu karnego oraz problematyki ochrony praw człowieka. Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie znanego i lubianego przez studentów podręcznika akademickiego stanowiącego wykład postępowania karnego. Omówienie tła historycznego i prawnoporównawczego, analiza warstwy empirycznej, odesłania do praktyki, najnowsze dostępne dane statystyczne, a także bogate zestawienia literatury oraz indeks rzeczowy umożliwiają pogłębienie przedstawianych tematów. Ozdobą książki są niezmiennie dowcipne rysunki Szymona Kobylińskiego. Wykład uwzględnia wszystkie ostatnie zmiany polskiej procedury karnej; przede wszystkim nową instytucję europejskiego nakazu dochodzeniowego w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, obowiązującą od 8 II 2018 r., oraz zmiany odnoszące się do procedury karnej wprowadzone ustawą z 8 XII 2017 r. o Sądzie Najwyższym, które weszły w życie 3 IV 2018 r.

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

23
Konwersja odpowiedzialności karnej w administracyjną w prawie polskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konwersja odpowiedzialności karnej w administracyjną w prawie polskim
Niedostępny
Brak

W publikacji omówiono zagadnienie konwersji ? czyli przekształcenia przez ustawodawcę wykroczenia lub przestępstwa w delikt administracyjny sankcjonowany karami finansowymi ? wskazując na jej źródła, rodzaje, cele oraz skutki. Zjawisko to zostało poddane analizie z punktu widzenia realizacji zasady prawa do sądu, zasady proporcjonalności oraz naruszenia zasady podwójnego ukarania. Przedmiotem pracy są również przyczyny oraz skutki konwersji, co umożliwia wskazanie jej wad oraz zalet. W kolejnych częściach zostały przedstawione m.in.: - pojęcia: czyn zabroniony, przestępstwo i wykroczenie, a także odpowiedzialność karna i administracyjna, sankcja, delikt administracyjny oraz administracyjne kary pieniężne, - rodzaje konwersji odpowiedzialności z uwzględnieniem wybranych ustaw, których mogą dotyczyć, - źródła, cele i skutki konwersji odpowiedzialności karnej w odpowiedzialność administracyjną.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

24
Kodeks spółek handlowych po 15 latach obowiązywania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks spółek handlowych po 15 latach obowiązywania
Niedostępny
Brak

W monografii podsumowującej 15 lat obowiązywania Kodeksu spółek handlowych oddano głos 54 autorom ze wszystkich ośrodków naukowych w Polsce, w tym twórcom Kodeksu oraz jego recenzentom. Zwrócono uwagę na konieczność lepszego ujęcia części ogólnej prawa handlowego w systemie prawa prywatnego i jej znaczenie nie tylko dla optymalnej regulacji Kodeksu spółek handlowych. W publikacji omówiono m.in.: - prokurę łączną w świetle najnowszego orzecznictwa i nowelizacji; - formę umowy spółki handlowej zawieranej za pomocą wzorca umowy w systemie teleinformatycznym; - czynności notarialne w Kodeksie spółek handlowych w czasach Internetu; - kryterium kapitałowe przy prawie żądania wyłączenia wspólnika ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością; - trudności w realizacji przymusowego odkupu akcji.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

25
Piwonia odrodzona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piwonia odrodzona
Dostępny6 szt.

„Piwonia powraca i bardzo dobrze, bo kapitalizm trza znieść z jego nowymi porządkami. Przemian po '89 nie da się precyzyjnie opisać w żadnym języku za wyjątkiem prywatnego. I tu pojawia się Krzysztof Gedroyć z genialnym słuchem językowym i talentem inkluzywnym – staje się autorem nowego esperanto dla Białegostoku i okolic. Przyjezdne może nie pojmą, za to my – tak. Piwonia odrodzona lepsza jeszcze niż kiszka ziemniaczana”! – Ignacy Karpowicz

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Piwonia, niemowa, głosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piwonia, niemowa, głosy
Dostępny8 szt.

„[...] Historia rozgrywa się w latach pięćdziesiątych XX wieku na wschodnich obszarach Polski. Milicjantka Piwonia, wierna ideom jedynej słusznej partii, zafascynowana fenomenem Sherlocka Holmesa, prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowego morderstwa ciężarnej kobiety. Tajemnicza Stasia – powszechnie uznawana za wariatkę – jest spoiwem łączącym losy bohaterów, a także przyczyną kilku nieporozumień i poważnych intryg. Podejrzanych w tej sprawie jest wielu – od księdza po UB-eka – każdy miał motyw do dokonania zbrodni na Stasi. Dowodów jednak nie ma żadnych, a fakty mieszają się z poszlakami i przypuszczeniami. Jednak Piwonia ma niebywałą śledczą intuicję. „W pracy przestępce łapała, dobre wyniki mając i milicyjne statystyki podnosząc. Porucznika dla jej dali i zastępcą wydziału zrobili, chociaż ona baba. Dla funkcjonariuszy dziwnie było do Piwonii towarzyszu poruczniku gadać, jak ona w spódnicy i na obcasach słupkach po posadzce stukała”. Ambitna milicjantka, by udowodnić wszystkim swoje możliwości, bierze sprawy w swoje ręce i postanawia za wszelką cenę złapać mordercę. W trakcie śledztwa pojawiają się pewne nieprzewidziane komplikacje [...]”. – Anna Kopeć, Kurier Poranny

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

27
Czar Podlasia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czar Podlasia
Dostępny17 szt.

„Wiktor Wołkow zostawił nam magiczne i piękne Podlasie, które coraz trudniej jest nam odnaleźć. Z tym albumem znajdziemy miejsca, do których Wiktor wracał wielokrotnie, które go zadziwiały. Mówił, że wschody słońca najpiękniejsze są w Burzynie, zachody w Górze Strękowej, a z Supraśla najbliżej ma do Kryżowatego i jeziora Komosa. Takich zachwycających miejsc pokazał wiele. Jego Podlasie to kraina, którą za chwilę będziemy tylko wspominać i za nią tęsknić”. – Andrzej Kalinowski „(...) Niech przemówią za nas fotografie Twojego wytrwałego sługi Wołkowa. Ten wielbiciel twojego malarstwa i Twojej dramaturgii postanowił dawno-dawno temu dokumentować życiorysy kilkuset Twoich istot: rok po roku, miesiąc po miesiącu. W swoim jednoosobowym Instytucie Pamięci Naturalnej założył kilkaset teczek. Co to za teczki? Czyje życiorysy? Cóż to za istoty? Gniazdo. Upatrzone gniazdo bocianie. Przylot pary rodziców. Narodziny potomstwa. Wychowanie. Odlot... Upatrzona czeremcha. Wiosna czeremchy. Lato czeremchy. Jesień czeremchy... Upatrzony krzyż. Krzyż w roztopach, w upale, w słocie. Upatrzona bruzda. Wiosna bruzdy. Jesień bruzdy. Trzy pory życia. A zima? (...)” – Edward Redliński

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

28
Sprawdziany. Matematyka. Klasa I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany. Matematyka. Klasa I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Sprawdziany, opracowane przez nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem, przeznaczone są dla uczniów klasy I szkoły podstawowej do samodzielnej pracy. Obejmują najważniejsze treści programowe edukacji matematycznej. Zadania w sprawdzianach zostały opracowane tak, aby dzieci, mimo kontroli, dobrze się bawiły i nie nużyły się. Sprawdziany te umożliwią ocenę wiedzy i umiejętności ucznia, utrwalą i uporządkują wprowadzone wiadomości, wspomogą umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów, rozwiną pamięć i poprawią koncentrację, korzystnie wpłyną na kreatywność ucznia, poprawią sprawność manualną i spostrzegawczość. Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności, dlatego należy je wykonywać według zaproponowanej kolejności. Mogą być wykonywane w czasie lekcji lub jako utrwalające zadania domowe. Czas wykonywania sprawdzianów należy dostosować do możliwości dzieci oraz etapu edukacyjnego. Można je wykorzystać, pracując na różnych podręcznikach. Wielokrotne powtarzanie zdobytych wiadomości i umiejętności zapewni dziecku doskonałe wyniki. Sukces w szkole pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój.

12,99 zł
Powiadomienie
29
Dowcipy nr 46. O dzieciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy nr 46. O dzieciach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Uśmiechnij się! Książeczka w kieszonkowym formacie zawiera dowcipy o dzieciach. Duża czcionka!

3,99 zł
Powiadomienie
30
Szkolne szaleństwa. Sikać albo nie sikać - oto jest pytanie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne szaleństwa. Sikać albo nie sikać - oto jest pytanie!
Niedostępny
Brak

To już piąta część przygód Mai i jej przyjaciół! Tym razem Maja opowiada znajomym treść sztuk Szekspira. Trzy czarownice, duchy i czaszka, pojedynki, trucizny, czary i elfy… To najlepsze, najbardziej przerażające i śmieszne historie! Cztery opowiadania napisane na podstawie największych dzieł Szekspira. Podczas pisania tej książki żadna sztuka Szekspira nie została wzięta na poważnie!

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

31
Żydowskie druki ulotne w Warszawie 1918-1939/ Jewish Printed Ephemera from Warsaw 1918-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowskie druki ulotne w Warszawie 1918-1939/ Jewish Printed Ephemera ...
Niedostępny
Brak

Najnowszy katalog prezentujący judaika znajdujące się w zbiorach Zakładu Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Narodowej zaskakuje objętością i liczbą zreprodukowanych dokumentów. Wyjątkowy jest też temat historycznej analizy autorów pracy ? Warszawa ? miasto będące wówczas największym skupiskiem, a także najważniejszym ośrodkiem politycznym, gospodarczym i kulturalnym Żydów w Europie. Tu rozwijała się żydowska literatura, działały żydowskie drukarnie, teatry, otwierano szkoły i instytucje oświatowe, wydawano żydowską prasę. Prawdziwą gratką, zwłaszcza dla miłośników tego tematu, będą na pewno udostępniane po raz pierwszy czytelnikom ? obok afiszy, jednodniówek i innych ulotek ? ocalałe z hitlerowskiej zagłady reklamy żydowskich sklepów, zakładów rzemieślniczych, barów i restauracji, pracowni krawieckich czy zakładów fryzjerskich. Najlepiej przywołują one codzienność żydowskiej międzywojennej Warszawy. Dwujęzyczna, polsko-angielska publikacja stanowi szczególną kontynuację ważnego cyklu książek wydanych przez Bibliotekę Narodową, poświęconych dokumentowaniu życia społeczności żydowskiej II Rzeczypospolitej. The posters, flyers and advertisements from the holdings of the National Library of Poland presented in this volume were printed in Warsaw in the years 1918?1919, 1922?1923, and 1925?1939. Reports, statutes, occasional bulletins, as well as a large number of flyers published by Jewish political, social, educational and charitable organisations from Warsaw, have been presented in previous catalogues. In this volume, for the first time we bring readers printed materials which survived the Holocaust, advertising Jewish shops, restaurants, bars, craft enterprises and tailor shops. They are an illustration of Jewish daily life in the Polish capital during the interwar period. Bilingual Polish-English publication is an important part of a meaningful book series published by National Library documenting everyday life of Jewish community in interwar Poland.

120,00 zł
115,20 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,80 zł

32
Elektroniczna administracja jako narzędzie wdrażania zmian organizacyjnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroniczna administracja jako narzędzie wdrażania zmian organizacyj...
Niedostępny
Brak

W książce omówiono wpływ nowych technologii, w szczególności rozwoju elektronicznej administracji, na sprawność funkcjonowania organizacji publicznej. Publikacja systematyzuje problematykę e-administracji i zmian organizacyjnych wynikających z wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych w urzędach. Zaproponowano szerokie podejście do analizy e-administracji, uwzględniające działania w obszarach: e-informacji publicznej, e-transakcji i e-partycypacji. Na podstawie przeprowadzonych badań opracowano rekomendacje mające na celu wsparcie osób wdrażających technologie ICT w urzędach i przedstawiono dobre praktyki w tym zakresie. Publikacja zawiera opis wyników badań, w trakcie których: ? określono poziom rozwoju e-administracji w 18 urzędach miast w Polsce, ? zidentyfikowano szereg zmian organizacyjnych, dostrzeganych przez menedżerów publicznych i urzędników, charakterystycznych dla rozwoju e-administracji, ? wyróżniono czynniki wspierające i hamujące, w obszarze zarządzania publicznego, wprowadzanie tych zmian organizacyjnych, ? określono wpływ wdrażania nowych technologii na funkcjonowanie urzędów miast.

50,00 zł
40,50 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

33
Bibliografia polska 1901-1939 Tom 18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibliografia polska 1901-1939 Tom 18
Niedostępny
Brak

Osiemnasty tom Bibliografii polskiej 1901-1939 obejmuje hasła na litery Koro-Krasu i zawiera ponad 6200 pozycji. Bibliografia opracowywana jest przez zakład Bibliografii Polskiej 1901-1939 w systemie MAK z zastosowaniem formatu MARC 21. Publikacja stanowi nieocenione źródło informacji o wszystkich działach piśmiennictwa rozwijających się w Polsce w latach 1901-1393 (także o publikacjach obcych uznanych za polonica zagraniczne).

75,00 zł
72,00 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,00 zł

34
Przewodnik po zasobie Archiwum Instytutu Literackiego Kultura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po zasobie Archiwum Instytutu Literackiego Kultura
Niedostępny
Brak

Publikacja prezentuje efekty trwającej siedem lat inwentaryzacji niezwykle bogatego Archiwum Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod Paryżem ? wydawcy paryskiej ?Kultury?. Archiwum Instytutu to cenne źródło dokumentujące działalność placówki oraz życie polskiej emigracji politycznej w okresie powojennym. Znajduję się tu m.in.: akta osobiste Jerzego Giedroycia, fragmenty spuścizny po Witoldzie Gombrowiczu, Konstantym Jeleńskim i Jerzym Stempowskim. Prace porządkowe, które toczyły się w Instytucie w latach 2009-2015 pod kierunkiem Marii Wrede z BN, były prowadzone przez zespół specjalistów z Biblioteki Narodowej oraz archiwistów Archiwów Państwowych w ramach realizacji projektu Inwentarz Archiwum Instytutu Literackiego Kultura. Od września 2016 r. jest on już dostępny online. Zinwentaryzowane materiały archiwalne liczą 30 000 jednostek w 8300 woluminów, w tym 250 000 listów i 12 000 fotografii. Przewodnik po zasobie Archiwum Instytutu Literackiego Kultura zawiera dane pozwalające na orientację w strukturze i zawartości źródła historycznego, jakim jest Archiwum, zawiera informacje o dziejach i narastaniu materiałów, sposobach ich porządkowania i użytkowania. Jest także narzędziem mającym ułatwić poszukiwania w bazie danych Inwentarz Archiwum Instytutu Literackiego Kultura poprzez informacje o oznaczeniach i układzie materiału.

60,00 zł
57,60 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,40 zł

35
Działalność gospodarcza. Nowe zasady prowadzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działalność gospodarcza. Nowe zasady prowadzenia
Niedostępny
Brak

Praktyczny przewodnik dotyczący form prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, uwzględniający najnowsze zmiany legislacyjne związane z uchwaleniem pakietu następujących aktów prawnych: • ustawy Prawo przedsiębiorców (druk sejmowy numer 2051), • ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców (druk sejmowy numer 2052), • ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (druk sejmowy numer 2053), • ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk sejmowy numer 2054), • przepisów wprowadzających ustawę Prawo przedsiębiorców oraz niektóre inne ustawy z pakietu Konstytucji biznesu (druk sejmowy numer 2055). Nasza publikacja pomoże Państwu wybrać najbardziej adekwatną formę działalności gospodarczej z uwzględnieniem zarówno rozmiaru planowanej działalności, jak i obywatelstwa podmiotu, który będzie ją prowadził, a następnie poprowadzi przez czynności związane z założeniem własnej firmy oraz jej rejestracją. Specjalnie dla Państwa opisaliśmy formalności, których można dokonać, nie wychodząc z biura, posługując się wyłącznie kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. W związku z wprowadzeniem przez ustawodawcę instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców niniejsza publikacja – poza charakterystyką jego kompetencji – zawiera wzory pism, które mogą Państwu okazać się pomocne w sprawach, w których można się do niego zwrócić.

79,00 zł
68,73 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,27 zł

36
Łemkowszczyzna nieutracona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łemkowszczyzna nieutracona
Niedostępny
Brak

Trzecia i ostatnia część opowieści o Łemkowszczyźnie, będącą kontynuacją książek „Łemkowszczyzna po obu stronach Karpat” i „Łemkowszczyzna. Czas wojny i pokoju.” Opisano tu najdramatyczniejszy okres jej historii, który zaważył na łemkowskim być albo nie być. Kampania wrześniowa 1939 r. i operacja dukielsko-preszowska były tylko przerażającą uwerturą do wydarzeń mających nastąpić w latach 1945-1947, a więc przymusowych wysiedleń na Ukrainę sowiecką i akcji „Wisła”, podczas której niemal wszystkich Łemków wywieziono na tzw. Ziemie Odzyskane, przypinając im etykietkę „ukraińskich bandytów”. Czasy PRL-u to okres inwigilacji, życia w strachu i niemożności działalności społecznej czy politycznej. Dopiero po 1990 r. zaczęły powstawać łemkowskie organizacje podtrzymujące odrębność tej mniejszości etnicznej, a można również powiedzieć, że narodu. Umieszczone na okładce zdjęcie, łemkowskiego pogrzebu z czasów II wojny światowej, ma głęboko symboliczną wymowę. Wydarzenia lat 1944?1989 wskazywały na to, że Łemkowszczyznę czeka nieuchronna zagłada. Po 1990 r. rozpoczął się jednak renesans łemkowskiej świadomości i choć tych którzy mienią się Łemkami jest tak niewielu, to jednak coraz żywsza jest nadzieja, że fenomen Łemkowszczyzny nie zostanie utracony, lecz żyć będzie jeszcze długie lata.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

37
Wędrówka przez minione lata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówka przez minione lata
Niedostępny
Brak

Wędrówkę przez życie Autorka podzieliła na trzy etapy: wspomnienia z dwóch pierwszych okresów znajdują się w tym opracowaniu. Prof. Skrabka-Błotnicka opisuje w nich Przemyśl i Gliwice swoich lat młodości, domy rodzinne i akademickie, uczelnie oraz osoby, z którymi spotkała się. Szczególną uwagę poświęciła swoim nauczycielom oraz ich stosunku do wychowanków. Wiele jest także o przeżyciach osobistych Autorki, w tym o relacjach damsko-męskich czy pomiędzy przedstawicielami tej samej płci. Czytelnik znajdzie refleksje o harcerstwie, Polskim Czerwonym Krzyżu oraz o turystyce - miłość do niej rozbudziła w Autorce legendarna przemyska nauczycielka Izydora Kossowska. Wspomnienia pełne są też akcentów muzycznych, teatralnych oraz takich, które oddają kulturę czasu wolnego młodego pokolenia Polaków w latach 40. i 50. XX w.

57,00 zł
48,45 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,55 zł

38
Mental Skataklism, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mental Skataklism, CD
Konopians, Rockers Publishing
Dostępny11 szt.

To jeden z bardziej oryginalnych i rozpoznawalnych zespołów reggae na polskiej scenie. Grają od 1996 roku. Swoją muzykę określają jako Old.School.Reggae! Są jednym z pierwszych zespołów w kraju grających mixture Ska, EarlyReggae, Rocksteady, utrzymaną w klasycznym jamajskim stylu, brzmienu i inspiracji! Stylistycznie nawiązują również do początków reggae w Polsce. „Płytę „Mental Skataklism” wydajemy sami, poprzez S-Tone Studio w Sosnowcu, z którym współpracujemy. Płyta powstawała i dojrzewała praktycznie cały czas od momentu wydania poprzedniej, dobrze przyjętej „eSTiOuPi”. To 11 zupełnie nowych utworów utrzymanych w naszym OldSchoolowym Stylu! Plus niespodzianki! To zwarta, dynamiczna całość, bardzo bogata muzycznie i tekstowo. Interesująca opowieść o naszej polskiej mentalności, w której sami uczestniczymy”. Lista utworów: 1. W sosie własnym 2. SKAVAJAZZ 3. Come on! Boyz 4. Rememba 5. PL' 6. Bongoraa 7. E.T. 8. Roots online 9. Żądza Krwi 10. Skataklism 11. Dom

35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

39
Dziki Jazz, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki Jazz, CD
Pater, Kamiński, Urowski, Gorzycki, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak

Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki to najnowszy projekt z udziałem Rafała Gorzyckiego. Zespół utworzony przez gitarzystę Kamila Patera – członka zespołu „Contemporary Noise Sextet” i saksofonistę Aleksandra Kamińskiego – członka trójmiejskiej grupy „Lamia Reno”, od 2 lat współpracującego również z „Sing Sing Penelope” i „Contemporary Noise Sextet”. Do grupy dołączyli perkusista Rafał Gorzycki i kontrabasista Paweł Urowski. Po ponad rocznej współpracy w lipcu 2009 r. zespół nagrał płytę w studiu Electric Eye. Muzyka kwartetu łączy w sobie elementy jazzowej improwizacji, muzyki ilustracyjnej i eksperymentalnej. Lista utworów: 1. The War 2. China Bass 3. Our Roads 4. Shots on Missisipi 5. Realium 1 6. Polish Mountains 7. Last Supper with Steve 8. The End of the Road

35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

40
Simultaneous Abstractions, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simultaneous Abstractions, CD
New Trio, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Simultaneous Abstractions 2. Reels 3. India Groove 4. Heavy Blow 5. The Old Tune 6. Abdominal Pain 7. Bari Groove 8. Naima o 9. Failures Waltz 10. Untitled Song „New Trio” to zespół, który tworzą muzycy występujący z czołowymi postaciami światowego jazzu. Do współpracy przy tym projekcie bracia Smoczyńscy zaprosili jednego z najwybitniejszych rosyjskich perkusistów – Alexandra Zingera. Zespół wykonuje głównie własne kompozycje, utrzymane w stylu postcoltrane'owskim, które dzięki tak bardzo oryginalnej obsadzie – skrzypce, organy Hammonda oraz perkusja – dają niepowtarzalne brzmienie i niespotykany dotąd klimat. Na przełom kwietnia i maja 2010 planowana jest trasa koncertowa promująca najnowszy album, która ma być w całości rejestrowana i w przyszłości również wydana.

35,90 zł
32,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

41
Wartości System, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości System, CD
Madmajk, Rockers Publishing
Dostępny6 szt.

„Wartości system” to muzyczna podróż po dźwiękach reggae, hip-hopu i afrykańskich wibracji. Na albumie wokalista wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie artystyczne prezentując popis umiejętności muzycznych. W końcu to różnorodność styli z którą przyszło mu się zmierzyć oraz charakter poszczególnych artystów z którymi tworzył w ukształtowały twórczość Madmajki. Muzykę na płytę wyprodukował sam Madmajk, a także Auer, Dreadsquad, KaCeZet oraz kilku zagranicznych producentów. Madmajk rozpoczął działalność muzyczną w 2002 roku, kiedy wraz z bratem Malikiem założył „SingleDread”. Dwa lata później zaczął działać w zespole „Bauagan Mistrzów”. Wszystko zagrane na akustycznych instrumentach, podrasowane elektroniką, którą nazywali „międzystylem”. Współpracował także z wieloma artystami z Polski i z zagranicy m.in. Grubsonem, Juniorem Stressem, Sokołem&Pono, Mariką, NDK, DJ Frodo, Marianem Wielkopolskim, KaCeZet, Auer, Wayne Lotek (UK), Big Famili (Martynika) i wielu innych. Lista utworów: 1. Intro 2. Gram 3. Do what you Got to do – feat. Marika, Solo Banton 4. Wartości System 5. Madmajcapella 6. Bądź obok mnie – feat. Gosia Janek 7. Badman – feat. King Kalabash, KaCeZet, Baron Black 8. Skit Famili – Kuba 9. Famili 10. Wierzyć w cuda – feat. Gosia Janek 11. Balalanga 12. Rhytm of life – feat King Kalabash, Baron Black 13. Złodzieje szczęścia

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

42
Oktawia, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oktawia, CD
Oktawia Kawęcka, Rockers Publishing
Dostępny2 szt.

Swoją debiutancką płytą, Oktawia prezentuje kunszt oraz profesjonalizm młodego pokolenia polskich muzyków jazzowych. Jest wykształconym muzykiem, studentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Od najmłodszych lat występowała na scenie, zdobywając wiele nagród na festiwalach krajowych oraz międzynarodowych. Utalentowana Oktawia, nie tylko aranżuje i śpiewa własne kompozycje, ale także gra na flecie poprzecznym, prowadzi własny zespół. Współpracowała m.in. z Bogdanem Hołownią, a także Michałem Urbaniakiem, który skomponował muzykę do „Leave My Sorrow Behind”, utworu promującego płytę. W nagraniu płyty wziął także udział Wojciech Karolak. Oprócz kompozycji w j. polskim, utwory z debiutanckiego albumu Oktawii wykonane są w większości w języku angielskim, z myślą o koneserach jazzu na całym świecie. Lista utworów: 1. Leave My Sorrow Behind 2. On Green Dolphin Street 3. PO. ZA 4. Spring Has It's Happy Wisdom 5. Invitation 6. Pieśń Wieczorna 7. My Heart Still Cries 8. Dla F.L

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

43
Live In Berlin 1975, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Berlin 1975, LP
Weather Report, Mystic Production
Niedostępny
Brak

„Weather Report” to amerykańska, jazzowa grupa muzyczna, grająca muzykę w stylu fusion. Działała w latach 70. i 80. XX wieku. Powstała z inicjatywy muzyków grupy „Milesa Davisa”, która nagrała na przełomie lat 60. i 70. dwa przełomowe dla jazzu albumy, „In a Silent Way” i „Bitches Brew”. Stałe jądro zespołu stanowił duet Joe Zawinul (fortepian) i Wayne Shorter (saksofon). Członkami zakładającymi zespół w roku 1971 oprócz Joego Zawinula i Wayne’a Shortera byli Miroslav Vitouš (gitara basowa), Alphonse Mouzon (perkusja) oraz Airto Moreira (instrumenty perkusyjne). Początkowo grupa była formacją rytmiczną (co stało się później kanonem muzyki fusion). W roku 1976 do zespołu dołączył basista Jaco Pastorius. Muzyka wykonywana przez grupę stała się bardziej melodyjna i zdobyła masowy rynek. Najbardziej znany utwór zespołu „Weather Report” nosi tytuł „Birdland”. Lista utworów: 1. Freezing Fire 2. Scarlet Woman 3. Mysterious Traveller 4. Badia Boogie Woogie Waltz

79,90 zł
73,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

44
Live At Rockpalast, 2 CD + 2 DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Rockpalast, 2 CD + 2 DVD
Muddy Waters, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Lista utworów: Płyta 1: 1. Intro 2. I'm Your Hoochie Coochie Man 3. Soon Forgotten 4. Baby Please Don't Go 5. They Call Me Muddy Waters 6. Walkin' Thru The Park 7. Country Boy (All Night Long) 8. Kansas City 9. Caledonia 10. Everything Gonna Be Alright 11. Mannish Boy 12. Got My Mojo Working 13. Sweet Home Chicago Płyta 2: 1. Clouds In My Heart 2. Walkin' Thru The Park 3. You Can't Loose What You Ain't Had 4. You Don't Have To Go 5. Honey Bee 6. Everything Gonna Be Alright 7. Laundromat Blues 8. I'm Ready 9. If the Washing Don't Get You, The Rinsing Will 10. Hard Hard Way 11. I'm Your Hoochie Coochie Man 12. Gone To Main Street 13. Got My Mojo Working 14. Mannish Boy Płyta 3: 1. Intro 2. I'm Your Hoochie Coochie Man 3. Soon Forgotten 4. Baby Please Don't Go 5. They Call Me Muddy Waters 6. Walkin' Thru The Park 7. Country Boy (All Night Long) 8. Kansas City 9. Caledonia 10. Everything Gonna Be Alright 11. Mannish Boy 12. Got My Mojo Working 13. Sweet Home Chicago Płyta 4: 1. Clouds In My Heart 2. Walkin' Thru The Park 3. You Can't Loose What You Ain't Had 4. You Don't Have To Go 5. Honey Bee 6. Everything Gonna Be Alright 7. Laundromat Blues 8. I'm Ready 9. If the Washing Don't Get You, The Rinsing Will 10. Hard Hard Way 11. I'm Your Hoochie Coochie Man 12. Gone To Main Street 13. Got My Mojo Working 14. Mannish Boy

82,90 zł
76,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,63 zł

45
Live At Sweden Rock 2016, CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Sweden Rock 2016, CD + DVD
Vanilla Fudge, Mystic Production
Dostępny7 szt.

Lista utworów: Płyta 1: 1. I'm A Believer – Diamond, Neil (004:52) 2. Break On Through – Morrison, Jim / Densmore, John / Mazarek, Ray / Krieger, Robby (007:15) 3. She's Not There – Argent, Rod (005:33) 4. Let's Pray For Peace – Stein, Mark (004:17) 5. Good Good Livin' – Appice, Carmine / Stein, Mark / Bogart, Tim / Martell, Vince (005:19) 6. Take Me For A Little While – Martin, Trade (003:54) 7. Gimme Some Lovin' – Davis, Spencer / Winwood, Steve (005:50) 8. Shotgun – Dewalt, Autry (012:03) 9. Season Of The Witch – Leitch, Donovan (011:35) 10. Dazed And Confused – Page, Jimmy (011:33) 11. You Keep Me Hangin' On – Hollan, Brian / Dozier, Lamont / Holland, Edward (007:25) Płyta 2: 1. I'm A Believer – Diamond, Neil (004:52) 2. Break On Through – Morrison, Jim / Densmore, John / Mazarek, Ray / Krieger, Robby (007:15) 3. She's Not There – Argent, Rod (005:33) 4. Let's Pray For Peace – Stein, Mark (004:17) 5. Good Good Livin' – Appice, Carmine / Stein, Mark / Bogart, Tim / Martell, Vince (005:19) 6. Take Me For A Little While – Martin, Trade (003:54) 7. Gimme Some Lovin' – Davis, Spencer / Winwood, Steve (005:50) 8. Shotgun – Dewalt, Autry (012:03) 9. Season Of The Witch – Leitch, Donovan (011:35) 10. Dazed And Confused – Page, Jimmy (011:33) 11. You Keep Me Hangin' On – Hollan, Brian / Dozier, Lamont / Holland, Edward (007:25)

82,90 zł
76,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,63 zł

46
The Vision, The Sword And The Pyre. Part I, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Vision, The Sword And The Pyre. Part I, 2 LP
Eloy, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Lista utworów: LP 1: 1. The Age of the Hundred Years'war 2. Domremy on the 6th of January 1412 3. Early Signs... from a Longed for Miracle 4. Autumn 1428 at Home 5. The Call 6. Vaucouleurs 7. The Ride by Night 8. Towards the Predestined Fate 9. Chinon LP 2: 1. The Prophecy 2. The Sword 3. Orleans 4. Les Tourelles 5. Why

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

47
Hodowla kryształów - Geody - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hodowla kryształów - Geody
4M Industrial Development Inc.
Niedostępny
Brak

Wyhoduj swoją własną krystaliczną geodę. To ekscytujący chemiczny eksperyment! Zawartość: • 2 skorupy do hodowania kryształów, • uchwyt na skorupy, • duże opakowanie krystalicznego proszku (składnik podstawowy – fosforan monoamonowy), • 2 małe opakowania zawierające mieszankę „hodowlaną”, • ekspozytor na kryształy, • mieszadło, • szczegółowa instrukcja. Zestaw nie zawiera wymaganych: • rękawic, • gogli, • fartucha ochronnego, • słoika. Wymiar opakowania: 22.0 x 17.0 x 6.0 cm

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

48
Volvo samochód dźwig - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volvo samochód dźwig
Polesie
Niedostępny
Brak

Mammonet to holenderska firma specjalizująca się transportach ponadgabarytowych, przebudowach sprzętów do takiego transportu, oraz budowie dźwigów. Teraz Państwa dziecko może bawić się modelem takiego pojazdu! Polecamy model dźwigu na bazie ciężarówki Volvo FH12. Cechy produktu: • ciężarówka VOLVO z funkcyjnym, wysuwanym dźwigiem, • wszystkie funkcje realizowane są pokrętłami – bardzo łatwa obsługa, • regulacja wysuwu ramienia, jak i nachylenia, • ramię dźwigu jest wysuwane do długości ok. 80 cm, • podstawa dźwigu obracana o 360 stopni, • hak opuszczany jest na lince i sterowany poprzez przekładnię, • burty są otwierane, • osie są metalowe. Wymiary: • wysunięte ramię: ok. 80.0 cm, • wysokość maks.: ok 77.0 cm, • ciężarówka (z dźwigiem złożonym): (dł./ szer./ wys.) 49.0 x 19.5 x 31.50 cm. Zabawka nie wymaga baterii

108,90 zł
98,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,89 zł

49
Bańki mydlane 250 ml. Peppa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 250 ml. Peppa
RUSSELL
Niedostępny
Brak

Z pozoru zwykły płyn, a w istocie prawdziwa magia. Starannie opracowana receptura i certyfikaty bezpieczeństwa. Ogromne bańki i piękny zapach – to znak rozpoznawczy tubanowego eliksiru. To gwarancja udanej zabawy i radości dla całej rodziny. Wielokrotnie nagradzany. W wyścigu o jakość niekwestionowany numer jeden. Płyn marki Tuban został wyprodukowany zgodnie z normą PN EN71 tzn. normą dotyczącą bezpieczeństwa zabawek. Posiada znak CE, certyfikat bezpieczeństwa chemicznego oraz bakteriologicznego. Idealny do: • dużych baniek, • bańkowych tuneli, • uzupełniania wszelkiego rodzaju bańkowych zabawek – pistoletów, mieczy, wytwornic, • bańkowych sztuczek. Jak go użyć? Wlej płyn do miski. Zamocz w nim jedno z naszych akcesoriów. Gotowe! Możesz rozpoczynać przygodę z bańkami. Możesz też po prostu dmuchać w kółeczka zamocowane do zakrętki – w ten sposób ćwiczysz apart mowy!

12,50 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

50
Bańki mydlane 3 x 1000 ml - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane 3 x 1000 ml
Tuban
Niedostępny
Brak

Nasz zestaw to również pomysł na prezent, z którego ucieszy się zarówno solenizant, jak i jego goście. Zestaw został tak skomponowany, aby porwać do bańkowej zabawy 10-cioro dzieci i co najmniej dwójkę dorosłych. Akcesoria pozwolą na robienie baniek o różnych rozmiarach – od malutkich po kilkumetrowe bańkowe tunele. Do zestawu dołączyliśmy również pojemnik. Dzięki temu zestaw zawiera wszystko, co zagwarantuje udaną zabawę i niezapomniane bańkowe wrażenia. Zestaw składa się z: • 3 litrów płynu do dużych baniek, • 8 obręczy do robienia baniek, • 2 sznurków do dużych baniek mydlanych, • 3 buteleczki do baniek 60 ml, • 1 pojemnik na płyn.

123,85 zł
108,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,86 zł

Wróć do góry