hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 28 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dodatek 3. Boss Monster. Narzędzia zagłady (Muduko), na drugim Ale historia... Kazimierzu, skąd ta forsa? (Grażyna Bąkiewicz). Kolejny produkt to Nieosobowe Życie. Tom 1 (Joseph S. Benner) oraz Hotel w Lizbonie. Audiobook (Max Bilski).
1
Dodatek 3. Boss Monster. Narzędzia zagłady - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dodatek 3. Boss Monster. Narzędzia zagłady
Muduko, od 3 lat
Dostępny30 szt.

Czas zdjąć rękawiczki... i założyć stalowe rękawice! „Rozszerzenie Boss Monster – Narzędzia zagłady” to 24 zupełnie nowe karty przedmiotów, które zmieniają bohaterów gry z bezradnych pionków w śmiertelne zagrożenie. Część nowych kart przedmiotów przeznaczona jest dla odkrywców, do wykorzystania z rozszerzeniem dla 5-6 graczy – „Boss Monster – Twarde lądowanie”. W opakowaniu znajduje się także 5 nowych kart bossów – w sumie 29 kart! Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Boss Monster.

17,59 zł
14,99 zł

Rabat 14,8%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
2
Ale historia... Kazimierzu, skąd ta forsa? - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia... Kazimierzu, skąd ta forsa?
Grażyna Bąkiewicz, StoryBox
Dostępny19 szt.

Cześć, jestem Zuzka. Mam dwanaście lat i mnóstwo marzeń. Moi rodzice są łapaczami słońca, czyli naukowcami, którzy badają cząsteczki światła słonecznego. Jeśli nie wiecie, o czym mówię, znaczy, że żyjecie trochę dawniej niż ja. Pewnie jesteście z pokolenia moich dziadków i myślicie, że takie rzeczy jak łapanie słońca czy podróże w czasie nie są możliwe. Otóż są. Grupa nastolatków przenosi się do czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Mają sprawdzić, w jaki sposób król zdobył środki na zamki, miasta, mury obronne, drogi. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej? Szczególnie, gdy nauczycielem jest pan Cebula. Seria „Ale historia” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z drugiej części, przybliżającej czasy panowania Kazimierza Wielkiego, dowiecie się między innymi, do czego przydawały się kiedyś siki, czym różnił się zbój od rycerza, co przyczyniło się do powstawania „plakatów reklamowych” w średniowieczu, dlaczego książka mogła wtedy ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów i wielu innych rzeczy. Wydanie tradycyjne jest bogato i dowcipnie ilustrowane przez Artura Nowickiego. Ilustracje i komiksy nie zostały pominięte w audiobooku: Maciej Więckowski, artysta innego medium, zinterpretował je dla słuchaczy używając słów i intonacji, a także dużej dawki inwencji i talentu. Był to pierwszy taki projekt zrealizowany w studiu nagrań Storyboxu, więc z niepokojem czekaliśmy na decyzję autorki: publikować, czy schować w najgłębszych zakamarkach dysku? No i doczekaliśmy się: „Jest super. A już sposób przedstawienia komiksów to mistrzostwo. Bardzo mi się podoba”. – Grażyna Bąkiewicz

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2 osoby kupiły
3
Nieosobowe Życie. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieosobowe Życie. Tom 1
Dostępny69 szt.

Kim jestem? – pyta głos przemawiający w pierwszej osobie na kartach tej książki. – Jestem Tobą, twoim JA, tą częścią Ciebie, która mówi JAM JEST i która nią jest. To jedna z najważniejszych pozycji w dziedzinie samorozwoju i duchowości. Uczy pokory i odpowiedzialności wobec podstawowej prawdy, że choć często nie mamy wpływu na okoliczności zewnętrzne, postawy i zachowania innych ludzi, możemy kształtować swój świat wewnętrzny, system wartości, postawy i przekonania tak, by były zgodne z naukami duchowymi, przede wszystkim jednak, by wypływały zawsze z owego wewnętrznego JA, które wznosi się ponad ograniczenia ego. Pielęgnując spokój umysłu, możemy pozostawać niewzruszeni pośród zamętu i czerpać głęboką mądrość i wiedzę. W kolejnych rozdziałach autor rozważa wartości i problemy, na jakie napotyka każdy, kto pragnie podążać ścieżką duchowego rozwoju, takie jak poszukiwanie Prawdy, właściwe przewodnictwo, kwestia dobra i zła. Osobne miejsce autor przeznacza dla nauk Chrystusa, którego uważa za swojego największego Mistrza i Nauczyciela. Człowiek nosi Boga w sobie, pisze autor, i jego najważniejszym życiowym zadaniem jest próbować Go zrozumieć i odkryć Boski plan dla własnego życia. Bóg jest dostępny w nas i człowiek może się do Niego odwołać w każdej sytuacji. Wiodąc życie w harmonii z wielkimi duchowymi prawami, możemy upomnieć się o całe dobro, które może stać się naszym udziałem w tym życiu. To jedno z owych najrzadszych Dzieł wyjaśniających najbardziej ukryte, i najbardziej nam, współczesnym ludziom, brakujące, koncepcje rozwoju duchowego. I nie chodzi tu tylko o to, że Boskość w nas, JAM JEST, znajduje się na pierwszym miejscu. Chodzi głównie o wyjaśnione tutaj zależności, które nie zostały poruszone w żadnym innym z wielkich Dzieł dotyczących rozwoju duchowego.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
4
Hotel w Lizbonie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel w Lizbonie. Audiobook
Max Bilski, StoryBox
Dostępny7 szt.

Para dziennikarzy z Polski wyjeżdża na wygraną w konkursie wycieczkę do Lizbony. Już pierwszego dnia pobytu dochodzi do tragicznego wypadku, a dziwne zachowanie pilotki zapowiada, że nie będzie to sielski wypoczynek. Sceptycznie nastawiony do wyjazdu Michał zostaje mimo woli włączony w ciąg nieprzyjemnych wydarzeń, począwszy od bójki z hotelowym włamywaczem, aż po próby zastraszania. Gdy w polskiej grupie dochodzi do kolejnych nagłych śmierci, Michał na własną rękę próbuje rozwikłać sprawę. Nasyconą faktami akcję wzbogaca barwny, pełen ironii język narratora, a zarazem głównego bohatera powieści.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

2 osoby kupiły
5
Plecak militarny 1-komorowy czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak militarny 1-komorowy czarny
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Charakterystyka plecaka: • 1 pojemna komora, • 4 kieszenie zewnętrzne, • 2 kieszenie wewnętrzne zapinane na suwak, • komora główna wyposażona w kieszeń siatkową i hydracyjną, • taśma spinająca górę plecaka, • taśmy mocujące w systemie MOLLE, • oczka D-Ring, • profilowane gąbką miękkie plecy, • miękkie szelki szybkoodpinające z regulacją długości, • pasy naramienne, • pas mostkowy, • velcro dla łatwej personalizacji, • materiał nieprzemakalny. Wymiary: • wysokość: 47 cm • szerokość: 30 cm • głębokość: 16 cm Waga: 1000 g Pojemność: 25 l

117,90 zł
112,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,89 zł

1 osoba kupiła
6
Zemsta i przebaczenie. Tom VI. Dolina spokoju. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta i przebaczenie. Tom VI. Dolina spokoju. Audiobook
Joanna Jax, StoryBox
Dostępny5 szt.

Bohaterowie próbują odpowiedzieć sobie na pytania, co jest w życiu najważniejsze i czym dla nich jest prawdziwe szczęście. Niektórym z nich przyjdzie zapłacić za to najwyższą cenę, a tkwiące w ludzkich duszach demony kolejny raz dadzą o sobie znać. Inni po wielu życiowych dramatach odnajdą spokój i swoje miejsce na ziemi. Dla kogo los okaże się łaskawy, a kogo nie oszczędzi? Jak wiele determinacji musi mieć w sobie człowiek, by poświęcić tak wiele dla miłości? Czym jest prawdziwa przyjaźń w egoistycznym, brutalnym świecie? Co zwycięży – zemsta czy przebaczenie?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
7
Silentium Universi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silentium Universi. Audiobook
Dariusz Domagalski, StoryBox
Dostępny6 szt.

Na tle ogromu wszechświata jesteśmy tylko nieistotnym pyłkiem. Rok 2055. Zasoby na Ziemi są na wyczerpaniu, grozi jej przeludnienie. Macierzysta planeta jest już kompletnie wyjałowionym globem. Nadszedł czas, żeby ludzkość ruszyła w kosmos i poszukała miejsca na założenie kolonii. I właśnie pojawiła się nadzieja. Na Alfa Centurii naukowcy odkryli planetę, która nadaje się do życia. Wyprawa złożona z ośmiu astronautów wyrusza, żeby zbadać tajemniczy glob. Przeklęty straszliwym proroctwem, skazany tajemniczym komunikatem łamiącym zasadę przyczynowo-skutkową, najwspanialszy statek kosmiczny zbudowany przez ludzkość – „Marek Aureliusz” – mknie, daleko za Pas Kuipera i Obłok Oorta, ku swojemu przeznaczeniu. Ostatnia nadzieja ludzkości. Najbardziej zuchwały krok, być może w śmiertelną przepaść.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

8
Steve Wozniak. Geniusz Apple. Biografia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steve Wozniak. Geniusz Apple. Biografia. Audiobook
Łukasz Tomys, StoryBox
Dostępny6 szt.

W Apple każdy z pracowników miał przyporządkowany numer – im niższy, tym ważniejszy był jego „właściciel” i tym większym cieszył się szacunkiem. Jobs dzierżył numer „dwa”. Jedynką był Steve Wozniak. Skromny potomek polskich emigrantów był pierwszym człowiekiem na świecie, który po naciśnięciu przycisku klawiatury podłączonej do komputera osobistego zobaczył literę na ekranie monitora. W jaki sposób nieśmiałemu inżynierowi udało się w domowym zaciszu dokonać tego, do czego niezdolne były największe korporacje tamtych czasów jak IBM i Hewlett Packcard? Wozniak przyrównuje inżynierów do artystów – wrażliwych, nieśmiałych, nieco zamkniętych w sobie perfekcjonistów. Twierdzi, że wielkie pomysły rodzą się w pojedynczym umyśle. Nie do końca przekonuje go modna dziś praca zespołowa. Nadmiar bodźców uważa za rozpraszający. Nie jest rzecz jasna przeciwnikiem spotkań, czy wymiany myśli i doświadczeń. Twierdzi jednak, że swoje najlepsze wynalazki tworzył w skupieniu i samotności. Woz uważa, że w 2075 roku firmy takie jak Apple, Google i Facebook będą wciąż wokół nas. Kim jest człowiek, bez którego nie byłoby pierwszej z nich? W jaki sposób konstruował komputery Apple, współtworząc technologiczną rewolucję, która na zawsze zmieniła otaczający nas świat?

17,90 zł
14,99 zł

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

9
Córka Stalina. Chciała być kochaną. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Stalina. Chciała być kochaną. Audiobook
Elwira Watała, StoryBox
Dostępny4 szt.

Biografia Swietłany Allilujewej – jedynej córki Stalina. Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej postaci. Wychowana w luksusach „czerwona księżniczka”, a z drugiej strony nieszczęśliwa dziewczyna, która nie zaznała miłości rodziców, przez całe życie bezskutecznie poszukiwała swojego miejsca na ziemi. Poznajemy fakty, które naznaczyły jej życie: samobójstwo matki, samotne dzieciństwo na Kremlu, skomplikowane relacje rodzinne, czystki w najbliższym kręgu dyktatora, nieudane małżeństwa, niespodziewana ucieczka na Zachód i równie niespodziewany powrót do ojczyzny, trudne lata ponownej emigracji.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

10
Dwie głowy Anioła. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie głowy Anioła. Audiobook
Hanna Cygler, StoryBox
Dostępny6 szt.

Kontynuacja powieści Głowa Anioła. Poznajemy dalsze losy Julii, jej męża Alka oraz dwójki dzieci. Główna bohaterka w dalszym ciągu jest zapracowaną, żyjącą na walizkach panią architekt, podczas gdy jej mąż zajmuje się dziećmi i domem. Nadmiar pracy sprawia, że małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie. Receptą na kryzys ma być rodzinny wyjazd na wakacje do rodzinnej miejscowości Julii. Beztroską sielankę przerywa makabryczne wydarzenie – znalezienie zwłok. Wątek kryminalny, tajemnice z przeszłości, połączenie powieści obyczajowej z sensacją, czynią książkę rozrywką idealną.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

11
Biały murzyn. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały murzyn. Audiobook
Michał Bałucki, StoryBox
Dostępny2 szt.

Przyzwyczajeni jesteśmy do powieści, w których opisywane są historie „sprzedanych w małżeństwo” kobiet. Tym razem sprzedany został mężczyzna... Mezalians, który staje się dramatyczną podstawą prawdziwego uczucia. Powieść została sfilmowana w 1939 roku.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

12
Joanna. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joanna. Audiobook
Agnieszka Opolska, StoryBox
Dostępny5 szt.

„Od jakiegoś czasu coraz częściej zastanawiałam się, kim jesteśmy dla siebie i czy bylibyśmy razem, gdybyśmy nie mieli dzieci...”. Joanna, współczesna trzydziestolatka, matka dwójki dzieci, jest rozczarowana zastojem w swoim życiu: w jej partnerskim związku brakuje miłości, satysfakcji z seksu. Nie czuje się przez partnera zrozumiana. Gdy poznaje Anetę, bibliotekarkę uzależnioną od seks czatów, pod jej wpływem nawiązuje internetowy kontakt z tajemniczym „Writerem”. Jo@nna to wielowątkowa powieść o dzisiejszych kobietach i problemach, z jakimi się zmagają. O macierzyństwie, jego trudach i urokach. O wyborze między rodziną a pasją i samorozwojem. O pragnieniu miłości i akceptacji, wreszcie o seksualności i bogatym życiu wewnętrznym, które często tłumione jest przez społeczne wzorce i nakazy. To dramat obyczajowy z elementami romansu, sensacji i komedii pomyłek. Czy mimo kłopotów i rozterek, życie bohaterki znów zacznie się układać?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13
Notoryczna panna młoda. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Notoryczna panna młoda. Audiobook
Jolanta Król, StoryBox
Dostępny4 szt.

Hanka osiągnęła w życiu bardzo dużo: ładne mieszkanie, dobrze prosperujące biuro podróży, grupę oddanych przyjaciół. Nie czuje się jednak szczęśliwa – ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż szuka mężczyzny, z którym będzie mogła mieć dziecko. Kiedy na portalu randkowym poznaje Jacka, Polaka „po przejściach”, który od dwudziestu lat mieszka w Stanach, nie waha się ani chwili. Mimo ostrzeżeń przyjaciółek decyduje się zostawić wszystko swoim braciom i wyjechać na stałe do USA. Na miejscu pojawiają się pierwsze rysy w idealnym obrazie ukochanego i z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Czy dwoje dojrzałych, od lat samotnych ludzi potrafi odnaleźć wspólne cele? Czy stać ich na kompromisy? Czy wbrew złym doświadczeniom z przeszłości mogą jeszcze dać sobie szczęście? Czy ta bajka skończy się zdaniem: I żyli długo i szczęśliwie?

28,00 zł
15,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 12,60 zł

14
Gorący lód. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorący lód. Audiobook
Tomasz Jastrun, StoryBox
Dostępny2 szt.

Seks w biegu nie daje szansy na celebrację, a bez celebracji nie ma uczucia. Gorący lód to debiut prozatorski Tomasza Jastruna. 29 opowiadań skupionych wokół subtelnej erotyki, seksu, miłości i czułości. Jastrun przedstawia świat oglądany oczami mężczyzny, ale czasami narratorem czyni kobietę. „Uśmiechnęła się, kiedy zatrzymał się z głową w otwartym oknie na wysokości jej nagiego pępka. Starał się nie spoglądać w ten pępek, ale jak mógł tego nie robić, skoro pępek gapił się na niego małym, złotym kolczykiem; patrzył niestety też na jego siwe włosy, które widziane z góry ujawniały zapewne początek małej łysiny na czubku głowy. Dlatego wyszedł z samochodu i oparł się o drzwi wozu”.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

15
Drugie piętro. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugie piętro. Audiobook
Andrzej Gumulak, StoryBox
Dostępny4 szt.

Powieść obyczajowo-sensacyjna, w której tle jest wojna, lata PRL-u z obrazkami przypominającymi smak lat 50. i teraźniejszość Lidia, postać niezwykła, łamiąca powszechnie obowiązujący stereotyp starszej pani, pełna życia, niepozbawiona kokieterii, dowcipna, przedsiębiorcza, ale także wierna w przyjaźni. Helena, obwarowana dystansem do wszystkiego i wszystkich, zgorzkniała, zacietrzewiona w bólu i żalu, pełna pretensji do Lidii, nieustannie szuka szczęścia. Obie – niegdyś primabalerina i diwa operowa – zmagają się ze sobą, sprzeczają, są jednak do siebie bezgranicznie przywiązane. Podążając za ich historią, cofamy się do czasów wojny, gdy jako nastolatki pozostały bez rodziny – zdane tylko na siebie. Poruszeni losem dziewczyn, poznajemy ich tajemnicę. Zaskakujący finał poraża okrucieństwem różnic pokoleniowych i... wspaniałomyślnością.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

16
Przyjaciółki ze Staromiejskiej. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciółki ze Staromiejskiej. Audiobook
Anna Mulczyńska, StoryBox
Dostępny3 szt.

Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem. Do czasu... Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana... Dziewczyna, zagubiona, niepewna własnej przyszłości, wraca do rodzinnego miasteczka. Nikogo nie chce prosić o pomoc, a pod maską pewności siebie i arogancji ukrywa osobisty dramat. Zakrada się do starej willi dawnej nauczycielki tańca, gdzie uporczywie ćwiczy, próbując odzyskać formę. Czy po roku przerwy uda jej się wrócić do baletu? Ania będzie musiała na nowo określić, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem. Jaką rolę odegrają w jej nowym świecie znajomi ze Staromiejskiej, dawny narzeczony Edek oraz jego obecna wybranka, właścicielka sklepu z rękodziełem, Weronika? I jakie plany ma wobec niej równie tajemniczy co dziwaczny mężczyzna, którego dziewczyna nieustannie spotyka?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

17
Podróż po miłość. Emilia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż po miłość. Emilia. Audiobook
Dorota Ponińska, StoryBox
Dostępny4 szt.

Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru. Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim, którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że zaginiony ojciec Emilii, uczestnik powstania listopadowego wcielony do carskiego wojska, żyje, lecz znajduje się w tureckiej niewoli. Muszą natychmiast wyruszyć, by go wykupić. W podróży nastąpi jednak dramatyczny zwrot. Czy tajemniczy wojownik Zakir, arogancki, lecz pociągający wielbiciel poezji, to ktoś, komu młoda kobieta może zaufać? Czy w dalekim kraju, pośród obcej kultury i obyczajów, Emilia zdoła odnaleźć szczęście i miłość? Powieść przybliża polskim odbiorcom fascynujący świat Bliskiego Wschodu, w tym codzienność haremów i przepych stambulskich posiadłości. W prowadzonym równolegle wątku autorka przedstawia sylwetkę Rumiego, perskiego poety z XIII wieku. Czy losy mistyka i zagubionej dziewczyny mogą mieć coś wspólnego?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

18
Dubrownik, czyli zgon do poduszki. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dubrownik, czyli zgon do poduszki. Audiobook
Max Bilski, StoryBox
Dostępny3 szt.

Kolejny tom humorystycznego cyklu „Podróże ze śmiercią”, łączącego wartką akcję z niepowtarzalnym stylem Maksa Bilskiego. W nadmorskim pensjonacie pod Dubrownikiem zamordowana zostaje modelka. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zamordował ją nocą, dusząc poduszką, podczas gdy w sąsiedztwie trwała impreza zapoznawcza wczasowiczów. Oficjalne śledztwo prowadzi ekscentryczna para chorwackich policjantów – mały korpulentny detektyw i jego wysoki, chudy partner. Zagadkę usiłuje też rozwikłać bohater powieści – Michał Zawadzki, by przy okazji oczyścić się z podejrzeń. Pomaga mu jego żona Joanna, która miała w Dubrowniku zrealizować fotoreportaż z pobytu modelek na plaży, a także pewna starsza dama – namiętna amatorka buszowania w Internecie.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

19
Blisko chmur. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blisko chmur. Audiobook
Sylwia Trojanowska, StoryBox
Dostępny5 szt.

Ta publikacja to prawdziwy emocjonalny rollercoaster Miłość i nienawiść, wielka przyjaźń i zacięta wrogość, rodzinne więzi i rodzinne niesnaski, do tego spora dawka humoru i motywacji do działań, które sprawiają, że marzenia znajdują się na wyciągnięcie ręki. Ta kontynuacja bestsellerowej Szkoły latania, opowieści o Kaśce, która przeistacza się z zamkniętej w sobie i zakompleksionej, w dziewczynę odważnie wkraczającą w swoją dorosłość, jest wspaniałą podróżą w świat kobiecych pragnień. Jeśli chcesz poznać początek opowieści o Kaśce i Maksie, koniecznie sięgnij po powieść Szkoła latania. Natomiast dalsze losy bohaterów już niebawem w trzeciej części cyklu – Szept wiatru.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

20
Przypadek sprawił. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przypadek sprawił. Audiobook
Barbara Rybałtowska, StoryBox
Dostępny2 szt.

Rodzinna historia pełna tajemnic. Dramatyczne zdarzenia skłaniają Ewę do wspomnień na temat niewyjaśnionej śmierci starszej siostry, Joanny. Postaci sprzed lat i wątki ich życia widziane w nowym świetle okazują się mieć zaskakujące znaczenie w rozwiązaniu tajemnicy. Czy w scenerii pięknych jezior mazurskich zagadka znajdzie rozwiązanie?

28,00 zł
15,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 12,60 zł

21
Rupieciarnia na końcu świata. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rupieciarnia na końcu świata. Audiobook
Agata Mańczyk, StoryBox
Dostępny5 szt.

Maryla musi się przenieść z Warszawy do rodzinnej miejscowości matki – Tomaszowa. Dziewczyna buntuje się przeciwko temu pomysłowi – nie chce opuszczać miasta, które lubi, szkoły i przyjaciół. Ale nie ma wyjścia. Nie wie jednak, że przeprowadzka to dopiero początek kłopotów. Marylę czeka spotkanie z babcią i prababcią, które wydają się jej nienawidzić, choć widzą ją po raz pierwszy. Problemem jest także nowa szkoła i walka o wpływy z lokalną gwiazdą. Okazuje się, że jest także mroczna rodzinna tajemnica do odkrycia...

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

22
Niewolnicy słońca. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewolnicy słońca. Audiobook
Antoni Ferdynand Ossendowski, StoryBox
Dostępny3 szt.

Najprościej ujmując Niewolnicy słońca to relacja z podróży po Afryce Zachodniej, odbytej w latach 20. XX wieku. Lecz to, jak Ossendowski filtruje doświadczenia z wędrówki, przeplatając je barwnymi opisami kolonizatorów, plemion, ich tradycji i wierzeń, czyni z Niewolników słońca magiczną mieszankę reportażu podróżniczego, dziennika, mitu i eseju. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników podróży i Czarnego Lądu!

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

23
Głowa Anioła. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głowa Anioła. Audiobook
Hanna Cygler, StoryBox
Dostępny6 szt.

Udane połączenie romansu z sensacją. Julia Sarnowska przyjmuje zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów. W związku z tym, po wielu latach wraca w rodzinne strony. W dobrze znanym miejscu zaszły jednak duże zmiany, co sprawia, że bohaterka czuje się obco. Szybko okazuje się, że ktoś bardzo chce przeszkodzić architektce w realizacji planów i nie zawaha się przed niczym, by dopiąć swego. Dodatkową komplikacją są niezałatwione sprawy z przeszłości i nowa miłość Julii. Głowa Anioła to lektura lekka i wielowątkowa. Zaskakujące zwroty akcji i niebanalni bohaterowie sprawiają, że słuchanie książki jest dużą przyjemnością do samego końca.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

24
Mark Zuckerberg. Historia Facebooka. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mark Zuckerberg. Historia Facebooka. Audiobook
Łukasz Tomys, Kinga Kosecka, StoryBox
Dostępny5 szt.

Czy Mark Zuckerberg może być inspirującym przykładem i motywować nas do zdwojonego wysiłku, aby zrealizować własne marzenia? Czego Ty możesz się nauczyć od młodego miliardera? Jak Facebook zmienia świat, w którym żyjemy? Czy Zuckerberg będzie kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych? Jak powstała „oś czasu” na Facebooku? Kim tak naprawdę jest piąty najbogatszy człowiek na naszej planecie, blisko o połowę młodszy od większości miliarderów ze świecznika, deklasujący obu twórców Google? Jego serwis społecznościowy w czerwcu 2017 skupiał już ponad 2 miliardy użytkowników, a we wrześniu 2017 roku wyceniany był na niemal 500 miliardów dolarów. Dlaczego to właśnie jego firma odniosła spektakularny sukces? Co sprawia, że miliony ludzi na całym świecie, każdego dnia spędzają cenny czas na portalu społecznościowym stworzonym przez niepozornego studenta? Ojciec dentysta – który dzięki Markowi został milionerem – i matka psycholog z pewnością nie spodziewali się, że ich syn będzie jednym z najbogatszych ludzi na naszym globie. W jaki sposób dokonał tego w ciągu zaledwie dekady? Czy jego metody były czyste? Do jakiego stopnia obraz przedstawiony w filmie „The Social Network” jest prawdziwy i zasługuje na poważne traktowanie? Audiobook jest nagraniem autorskim.

17,90 zł
14,99 zł

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

25
Detektywów para Jacek i Barbara. Naszyjnik królowej. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywów para Jacek i Barbara. Naszyjnik królowej. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
Niedostępny
Brak

Wszyscy nagle oszaleli – zaczyna się sprzątanie ulic, mycie okien, a nawet remonty budynków. Powód? Do niewielkiej miejscowości, w której mieszkają Jacek i Basia, wkrótce ma przybyć królowa angielska. We własnej osobie! Brzmi jak żart, ale to prawda. Celem wizyty Elżbiety II jest ofiarowanie naszyjnika jednemu z tutejszych kościołów. Para młodocianych detektywów węszy spisek. Robi się coraz bardziej tajemniczo, zwłaszcza, gdy wuj Karol nagle zapada się pod ziemię.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

26
Carte blanche. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carte blanche. Audiobook
Jacek Lusiński, StoryBox
Dostępny5 szt.

Czy potrafimy zaakceptować każde wyzwanie, które szykuje nam los? Czy wyrok oznaczający niepełnosprawność to jednocześnie wyrok wykluczający nas z życia? Książka i film Carte blanche Jacka Lusińskiego stanowią próbę odpowiedzi na te pytania. Carte blanche to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca i optymistyczna historia nauczyciela z liceum, Kacpra, który aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury, ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. To uniwersalna i inspirująca opowieść o sile ludzkiego ducha i determinacji w walce z przeciwnościami losu.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

27
Pan Geldhab. Wielki człowiek do małych interesów. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Geldhab. Wielki człowiek do małych interesów. Audiobook
Aleksander Fredro, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Pan Geldhab dorobił się ogromnego majątku na dostawach wojskowych, a teraz chce awansować towarzysko. Sposobem na to ma być wydanie córki Flory za księcia Radosława. Księcia ścigają wierzyciele, a Flora ma ogromny posag i tak bardzo chce zostać księżną, że odtrąca zakochanego w niej Ludomira, oficera napoleońskiego. Nieoczekiwanie Radosław dostaje spadek, który rozwiązuje jego problemy finansowe... To jedna z nielicznych komedii Fredry, która kończy się realistycznie, a nie w sposób uważany ówcześnie za „szczęśliwe zakończenie”. *** Wielki człowiek do małych interesów to pan Jenialkiewicz, prowincjonalny właściciel ziemski, który prowadzi niezwykle ożywioną działalność: kieruje sprawami, knuje intrygi, prowadzi szeroką korespondencję. Między innymi stara się o posadę dyrektora towarzystwa kredytowego dla swojego protegowanego, Dolskiego. Pragnie też ożenić go ze swą bratanicą Matyldą. O dyrektorską posadę ubiega się też Leon – inny podopieczny Jenialkiewicza, który braki wiedzy i zdolności zastępuje cynicznym wykorzystywaniem prywatnych słabości ludzi.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

28
Tajemnice starego domu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice starego domu. Audiobook
Ilona Gołębiewska, StoryBox
Dostępny4 szt.

Poukładane życie Alicji Pniewskiej i mieszkańców starego domu zostaje wystawione na próbę. Na światło dzienne wychodzą tajemnice z przeszłości rodziny. Czy prywatne śledztwo pozwoli Alicji odnaleźć kobietę, która może być jej siostrą? Podejmuje też walkę o adopcję Michałka, którego pokochała po przyjeździe do Pniewa. Przy wsparciu partnera Adama i przyjaciółki Doroty zmierzy się z realiami polskiego prawa. Czy samotna kobieta, zbliżająca się do czterdziestki ma szanse adoptować dziecko? Intrygujący list z Berlina od Jonasa Kleina – wnuka Elizabeth Bauer, z którą dziadek Alicji, Jan Pniewski, przebywał w obozie zagłady – przynosi kolejną zagadkę do rozwiązania. Na jaw wychodzi sekret Henryka Sokolskiego. Czy w obozie został zdrajcą i przez niego omal nie zginęli Elizabeth i Jan? Poruszająca i mocna powieść o rodzinnych tajemnicach, które mogą sprowadzić problemy na kolejne pokolenia. Wskutek tego idealny wizerunek rodziny może się rozpaść, a nawet błahe decyzje zmienić życie.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

29
Numer telefonu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Numer telefonu. Audiobook
Anna Kucharska, StoryBox
Dostępny7 szt.

„Zuzanna Piątek dwa lata temu straciła matkę, swoją powierniczkę i najlepszą przyjaciółkę. Nie potrafi otrząsnąć się z tragedii, unika kontaktów z ludźmi, uciekając w pracę, której nienawidzi. Ma jednak swój codzienny rytuał – w chwilach słabości dzwoni pod numer telefonu, który wyrył się w jej sercu jak pacierz. Pewnego dnia, ku zdumieniu Zuzanny, telefon odbiera sympatyczna nieznajoma. Rozmowa przynosi ukojenie i z czasem kobiety zaprzyjaźniają się. Gdy Zuzia traci pracę, Teresa zaprasza ją do siebie, nad morze. Z pewnymi oporami dziewczyna rusza na drugi koniec Polski. Tam poznaje syna Teresy, Jakuba, który z każdym dniem staje się jej coraz bliższy. Niebawem jednak Zuzanna będzie musiała zmierzyć się z demonami przeszłości i podjąć kilka trudnych decyzji? Wyjątkowa powieść, niezwykle chwytająca za serce. W sposób ciepły, mądry i optymistyczny pokazuje, że życie mamy tylko jedno, więc warto je wykorzystać tak, jak się tego naprawdę pragnie. Zatem carpe diem!” – Krystyna Meszka, cyrysia.blogspot.com

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

30
Niepokorne. Eliza. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorne. Eliza. Audiobook
Agnieszka Wojdowicz, StoryBox
Dostępny5 szt.

Pierwszy tom trylogii „Niepokorne” opowiada o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście. Jest jesień 1895 roku. Eliza Pohorecka dotąd uczyła się zawodu w otwockiej aptece, lecz opuszcza Kongresówkę, gdy jako jedna z pierwszych kobiet zostaje przyjęta na Uniwersytet Jagielloński. W cesarsko-królewskim Krakowie, pełnym uprzedzeń i konwenansów, będzie musiała się zmierzyć z niechęcią wykładowców, tragiczną przeszłością rodziny i zakazanym uczuciem. Na szczęście wspiera ją Klara Stojnowska, idealistka i emancypantka. Ona także prowadzi swoją prywatną wojnę, którą toczy przeciw konserwatywnemu ojcu. Tymczasem Judyta Schraiber, Żydówka z Kazimierza, ucieka z domu – z namiętności do mężczyzny i miłości do sztuki. Stara się zostać malarką, bierze lekcje u Wyspiańskiego i walczy o swoją niezależność. Nie wie, że wkrótce będzie musiała bronić czegoś równie cennego: tożsamości. Choć Eliza, Judyta i Klara z pozoru bardzo się różnią, coś je jednak łączy. Każda z nich jest niepokorna.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

31
Śmierć kolekcjonera. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć kolekcjonera. Audiobook
Agnieszka Pietrzyk, StoryBox
Dostępny4 szt.

Kolekcjonowanie to uczucie wiecznego nienasycenia, chce się mieć coraz więcej i więcej. W hotelu „Pod Lwem” ma miejsce aukcja historycznych papierów wartościowych. Przybywa na nią Henryk Szymański, jeden ze znaczniejszych kolekcjonerów. Udaje mu się wylicytować najwartościowsze akcje. Następnego dnia zostaje znaleziony martwy w pokoju hotelowym, a wylicytowane przez niego walory znikają. Nie jest on jedyną ofiarą, ginie również recepcjonistka. Prawdopodobnie weszła do pokoju, gdy był tam jeszcze morderca. Tego samego dnia także starsze małżeństwo ponosi śmierć w niejasnych okolicznościach w swoim mieszkaniu. Prokurator Łempicka-Krol i komisarz Soroka rozpoczynają pierwsze wspólne śledztwo od przyjrzenia się elitarnemu środowisku miłośników historycznych papierów wartościowych, w którym nie brakuje niezdrowej rywalizacji, zawiści i teorii spiskowych. Z czasem pojawiają się nowe zaskakujące tropy sięgające poza światek kolekcjonerski.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

32
Ava i Frank: wojna i miłość. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ava i Frank: wojna i miłość. Audiobook
John Brady, StoryBox
Dostępny3 szt.

Mickey Rooney ożenił się z Avą Gardner, bo potrzebował nowej zdobyczy. Artie Show potraktował ją jak głupią brunetkę, której dał listę lektur do przeczytania w czasie miodowego miesiąca. Później, po romansach z Howardem Hughesem i wieloma innymi, pojawił się Frank Sinatra. Namiętność do Avy zniszczyła jego małżeństwo i doprowadziła prawie do ruiny. Szalony romans tej pary złamał wszelkie zasady pruderyjnej epoki. Frank zostawił żonę i dzieci, aby na oczach świata uganiać się za Avą. Stali się parą romantycznych buntowników, za którą krok w krok podążała prasa. „Gdy Frank był w nastroju, stawał się najbardziej czarującym i uroczym mężczyzną” – wyznała Ava. Pobrali się, lecz wówczas zaczęły się kłótnie, zdrady, rozstania i pojednania. Ostatecznie doszło do rozwodu, bo uznali, że wszystko między nimi się skończyło. Ale się nie skończyło. Nastały pełne udręki lata. Mimo że każde z nich miało wiele romansów, utrzymywali swój związek, lecz w tajemnicy. Próbowali do siebie wrócić, wszystko rozpocząć od nowa i chociaż im to się nie udało, opiekowali się sobą, aż po kres. Historia miłości tej pary nigdy nie była w pełni zbadana – aż do teraz. Frank i Ava: wojna i miłość zgłębia życie tej dwójki kultowych gwiazd i ich wieloletniego związku. „Gdybym mogła powrócić do dawnego Hollywoodu i miała wskazać najbardziej desperacko i namiętnie zakochaną w sobie parę, wybrałabym Avę Gardner i Franka Sinatrę”. – Liz Smith, dziennikarka i pisarka

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

33
Greatest Hits. Vol. 1, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits. Vol. 1, LP
Rod Stewart, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Rod Stewart to brytyjski piosenkarz rockowy i popowy. Przedstawiciel takich stylów i gatunków jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock, AOR, blues rock, biały soul i pop tradycyjny. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. Z urodzenia Anglik, jednak uważa się za Szkota. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt. Lista utworów: Strona A: 1. Hot Legs 2. Maggie May 3. Da' Ya' Think I'm Sexy 4. You're In My Heart 5. Sailing Strona B: 1. I Don't Want To Talk About It 2. Tonight's The Night 3. The Killing Of Georgie (Part 1 & 2) 4. First Cut Is The Deepest 5. Was Only Joking

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

34
The Best Of Bread, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Bread, LP
Bread, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Bread to amerykańska grupa muzyczna grająca folk rock. Została założona w Los Angeles w 1969 roku. W 1970 roku ich utwór „Make It With You” stał się nr 1 na liście Billboard, zaś w 1971 „If” stało się hitem ogólnoświatowym. Grupa została rozwiązana w 1978 roku. Lider zespołu, David Gates jest kompozytorem wszystkich utworów. Lista utworów: Strona A: 1. Make It With You 2. Everything I Own 3. Diary 4. Baby I'm-A Want You 5. It Don't Matter To Me 6. If Strona B: 1. Mother Freedom 2. Down On My Knees 3. Too Much Love 4. Let Your Love Go 5. Look What You've Done 6. Truckin'

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

35
Mariza, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariza, CD
Mariza, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Marisa dos Reis Nunes, znana jako Mariza, to portugalska pieśniarka fado. Lista utworów: 1. Trigueirinha 2. Quem me dera 3. Amor Perfeito 4. Oracao 5. Sou (Rochedo) 6. É mentira 7. Semente viva 8. Por tanto te amar 9. Nosso tempo 10. Verde Limao 11. Quebranto 12. Oi Nha Mae 13. Fado Errado 14. Fado Refúgio

51,90 zł
47,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

36
Storm Boy, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Storm Boy, 2 LP
Xavier Rudd, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Walk Away 2. Keep It Simple 3. Storm Boy Strona B: 1. Honeymoon Bay 2. Fly Me High 3. Gather the Hands LP 2: Strona A: 1. Best That I Can 2. Feet on the Ground 3. Growth Lines 4. True to Yourself Strona B: 1. Before I Go 2. True Love 3. Times Like These

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

37
Laboratorium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Laboratorium
Dostępny1 szt.

„Opowiadania Anny Frajlich to zapis codzienności w jej najpowszedniejszym wymiarze – notatki z życia, bardzo osobiste, lecz oszczędne w formie, lapidarne w odsłanianiu emocji. To dziennik podróży przez świat tak prywatny, że Nowy Jork, Lwów i Szczecin są w nim tuż obok siebie, i tak uniwersalny, że miłość, dom, rodzina i praca, utrata i tęsknota, znajdują dla siebie prawdziwe imiona i rzeczywiste historie. To pisana jakby przy okazji, na marginesie doświadczeń życiowych i poetyckich, intymna kronika wydarzeń, a zarazem wnikliwe, laboratoryjne studium czasu utraconego, ale i odzyskiwanego. Bo te miniatury to nie tylko nauka pożegnań, to przede wszystkim sztuka powrotów. Wynikła z emigracyjnej perspektywy, lecz i dojrzałej refleksji nad przemijaniem i trwaniem. To proza szczegółu, rzeczowa – również dosłownie – bo rzeczy, przedmioty, są w niej ważne, współobecne z nami – ale delikatna, liryczna. Nie unikająca metafory, ale też autoironii. Subtelna i bogata we wszystkich swoich detalach i niedopowiedzeniach”. – Artur Daniel Liskowacki

28,00 zł
15,12 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 12,88 zł

38
Konstytucja starsza, niż myślisz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja starsza, niż myślisz
Dostępny50 szt.

„Opisuję w niej proces powstawania obecnie obowiązującej Konstytucji III RP. W pierwszej części pokazuję wpływ Umowy Okrągłego Stołu na treść konstytucji. Wskazuję na szczególnie okoliczności ustanowienia takich instytucji, jak urząd prezydenta i Senat. Opisuję także dylematy Komisji Konstytucyjnej Sejmu X kadencji kierowanej przez Bronisława Geremka i okoliczności upadku opracowanego projektu konstytucji. Rozdział 2 to opis dylematów podczas prac nad treścią obecnej Konstytucji. Jej integralną częścią jest załącznik z dziesięcioma wywiadami z ważnymi członkami Komisji Konstytucyjnej. Część II to rodzaj historycznego przeglądu w którym pokazuję, kiedy w historii naszego państwa pojawiły się kwestie zawarte w danych paragrafach naszej Konstytucji. W ostatniej części wskazuję, czy i jak w Konstytucji zawiera się dorobek naszego pozytywizmu, liberalizmu i konserwatyzmu. W rozdziale piątym wskazuję wpływ rozwoju myśli społecznej XIX wieku na kształtowanie się naszego myślenia o państwie i jego przyszłym konstytucyjnym kształcie”. – Zbigniew Bujak

27,00 zł
22,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,05 zł

39
O co ci chodzi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O co ci chodzi?
Dostępny7 szt.

„Mira Białkowska znów ukazuje nam świat w ciepłych, choć nieco ironicznych barwach. Udowadnia przy tym, że choć postrzeganie rzeczywistości zależy od wieku patrzącego, to jednak w głębi duszy wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Obawy, marzenia, ambicje i niepewność tkwią w nas przez cały czas i ilość przeżytych lat nie ma na wpływu. O co ci chodzi to piękna, tchnąca optymizmem opowieść o nie zawsze łatwej codzienności, gdzie czerń miesza się z bielą, a gorycz ze słodyczą. Tak jak w prawdziwym życiu. O co mi chodzi? Tylko o to, że koniecznie musicie przeczytać tę książkę”.– Hanna Greń „O co Ci chodzi? – to powieść pełna humoru i refleksji, w której nie brakuje również elementów tragicznych. W postaciach bohaterów byli studenci mogą odnaleźć siebie i swoje życie studenckie (w tym „nietrafione” pierwsze miłości), przyszli zaś poczuć smak czekającej ich przygody. Pozostali czytelnicy też nie będą rozczarowani – Mira Białkowska z właściwym sobie humorem i dystansem pisze po prostu o codziennym życiu, okraszając je od czasu do czasu trafnymi fraszkami”.– Beata Grzywacz (pisarka, redaktor magazynu „Życie i pasje”) „Mira Białkowska po raz wtóry kupuje nas zabawą i poczuciem humoru. Jeśli o to Wam chodzi, to świetnie trafiliście. Autorka doskonale wie „O co ci chodzi?”. Śpiew, muzyka i tańce pobudzą każdego z nas, a treść książki – niczym nuty na pięciolinii – sprawi, że czas z nią wyśmienicie nam minie. Ta powieść, niczym barwny motyl, przyciąga wachlarzem emocji. Zatem wejdź w tę przygodę, przecież o to nam chodzi! Prawda? Prawda! Przeczytałem, poznałem i się uśmiałem – i o to chodzi!!!”– Tomasz Kosik (blog Czyt-NIK)

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

40
Decyzja, która zmieni wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decyzja, która zmieni wszystko
Dostępny4 szt.

Czy znajdziesz w sobie odwagę, by spełnić ukryte przed światem marzenia? Związek Ilony i Waldiego jest jak wino – spędzone wspólnie lata, zamiast przytłaczać prozą codziennych spraw, umacniają więź między nimi, sprawiając, że ich uczucie wciąż kwitnie. Para właśnie planuje romantyczną podróż do Wenecji, która ma zapisać się na zawsze w ich wspólnej historii – ale nie w sposób, jakiego mogliby oczekiwać... Los bowiem bywa przewrotny i wychodzi nam naprzeciw w momentach, w których się tego najmniej spodziewamy. Dlatego zarówno Ilona, jak i Waldi będą musieli podjąć jedną ważną decyzję – decyzję, która zmieni wszystko i wpłynie na życie wielu osób... „Księżyc znowu zaglądał do sypialni, Waldi zasnął szybko, ona niestety nie. Miała tak zawsze, odkąd pamiętała, nie pomagało zaciąganie zasłon. Spanie miała z głowy. Tym razem nie poszła do kuchni. Usiadła w fotelu, podkurczyła nogi pod brodę i głowę oparła na kolanach. Zapatrzyła się w okno, a jej myśli odpłynęły razem z obłokami, które delikatnie przesuwały się po niebie. Zaczęła myśleć o przeszłości, o synach, którzy dorastali. Chmury przesłoniły księżyc i Ilona wróciła do rzeczywistości. Spojrzała na śpiącego męża. Zrobiło jej się troszkę chłodno, siedziała w samej koszulce. Cichutko położyła się i przykryła kołdrą. Waldi otworzył oczy, przygarnął ją do siebie. – Znowu nie śpisz? – Nie, nie mogę, ale ty śpij. Może za chwilę i mnie sen zmorzy. – Przytul się mocno. Ilona, wtulona w męża, w końcu zasnęła”.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

41
Chłopaki nie dziergają. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki nie dziergają. Audiobook
T.S. Eatson, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Robienie na drutach to babskie zajęcie? Ben jest innego zdania! (O ile nikt nie patrzy). Siedemnastoletni Ben Fletcher na skutek zbiegu okoliczności zostaje objęty nadzorem kuratorskim. W ramach resocjalizacji musi pisać przez rok pamiętnik, chodzić na wybrane zajęcia i pracować na rzecz lokalnej społeczności. Ben jest chłopakiem z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny – ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka pracuje w objazdowym show. Wybór zajęć jest niewielki – mechanika samochodowa z tatą Bena, garncarstwo i robienie na drutach. Ben wybiera robótki tylko ze względu na atrakcyjną nauczycielkę, która ma prowadzić zajęcia. Jednak już po pierwszych próbach okazuje się, że Ben ma niesamowity talent do robienia na drutach: zręczne palce i wyobraźnię przestrzenną. Ale jak powiedzieć o tym kumplom, adorowanej dziewczynie, a przede wszystkim tacie, który cały czas ma nadzieję, że Ben wciągnie się w naprawę samochodów i kibicowanie Chelsea Londyn?

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

42
Zakręcone dzieciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręcone dzieciaki
Dostępny5 szt.

Daj się wkręcić w przygodę! Poznajcie historie pięciorga dzieci: Lenki, Marysi, Kuby, Krzysia i Franka. Choć każde z nich ma inne marzenia, inny charakter i inne problemy, tak naprawdę wiele ich łączy. Przygody, które im się przytrafiają, układają się w pogodną, pełną mądrości opowieść o dzieciństwie, marzeniach i sile przyjaźni. Jak pomagać potrzebującym? Co robić, by nie krzywdzić innych? W jaki sposób dbać o swoje otoczenie? Zakręcone dzieciaki pomogą Wam znaleźć odpowiedzi na te ważne pytania! A na koniec każdego rozdziału czeka na Was nagroda w postaci rysunków do kolorowania oraz krzyżówki, rebusów i zagadek, które tak bardzo lubicie. W książce znajdziecie też miejsce na dopisanie własnego opowiadania. Czas rozpocząć przygodę! A na koniec każdego rozdziału czeka na Was nagroda w postaci rysunków do kolorowania oraz krzyżówki, rebusy i zagadki, które tak bardzo lubicie. W książce znajdziecie też miejsce na dopisanie swojego własnego opowiadania. Czas rozpocząć przygodę!

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

43
Kadra Narodowa. Sztuczki i triki piłkarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kadra Narodowa. Sztuczki i triki piłkarzy
Niedostępny
Brak

Ta książka spodoba się wszystkim młodym miłośnikom piłki nożnej, którzy grają dla przyjemności na szkolnych czy podwórkowych boiskach. Przyda się także tym, którzy próbują swoich sił w klubach zajmujących się szkoleniem piłkarskim na poziomie wyczynowym. Naszym celem było pokazanie, że technika piłkarska to podstawowy element związany z uprawianiem tego sportu. Jest niezbędna, jeśli chcesz stać się piłkarzem wszechstronnym – to znaczy takim, który radzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach na boisku. Zagrania i ćwiczenia prezentują piłkarze reprezentacji Polski, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w 2018 roku w Moskwie. Nasza kadra narodowa prowadzona przez trenera Adama Nawałkę krystalizowała się w trakcie eliminacji, w których zespół odniósł miedzy innymi historyczne zwycięstwo nad drużyną Niemiec, obecnym mistrzem świata. Książkę współtworzą profesjonaliści zajmujący się na co dzień piłką nożną, prowadzący jedną z największych Akademii Piłkarskich w Polsce. Mają do czynienia z takimi jak Ty młodymi zawodnikami, których największym marzeniem jest grać jak Lewandowski, Fabiański czy Błaszczykowski.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

44
Flights - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flights
Niedostępny
Brak

FLIGHTS, a novel about travel in the twenty-first century and human anatomy, is Olga Tokarczuk's most ambitious to date. It interweaves travel narratives and reflections on travel with an in-depth exploration of the human body, broaching life, death, motion, and migration. From the seventeenth century, we have the story of the Dutch anatomist Philip Verheyen, who dissected and drew pictures of his own amputated leg. From the eighteenth century, we have the story of a North African-born slave turned Austrian courtier stuffed and put on display after his death. In the nineteenth century, we follow Chopin's heart as it makes the covert journey from Paris to Warsaw. In the present we have the trials of a wife accompanying her much older husband as he teaches a course on a cruise ship in the Greek islands, and the harrowing story of a young husband whose wife and child mysteriously vanish on a holiday on a Croatian island. With her signature grace and insight, Olga Tokarczuk guides the reader beyond the surface layer of modernity and towards the core of the very nature of humankind.

83,00 zł
Powiadomienie
45
MiniMini Junior Kimble - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MiniMini Junior Kimble
Niedostępny
Brak

Przesuń wszystkie cztery pionki z bazy na metę. Wydaje się to proste, ale gdy na ruch torze wzmoży się, ukończenie gry też stanie się trudniejsze! Gdy dwa pionki znajdą się w tym samym miejscu, jeden z nich wraca na start? ? Prawdziwie klasyczna gra planszowa! ? Uczy dzieci czekania na swoją kolej i wspólnego grania! Zawartość: plastikowa plansza z zabudowaną kostką i specjalnym mechanizmem, 16 pionków, zasady. Gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku 4+.

85,70 zł
70,27 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,43 zł

46
Córka lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka lasu
Dostępny40 szt.

Czy sen może zmienić nasze życie? Czy możemy tęsknić za tym, co poznaliśmy w trakcie nocnych marzeń? Czy sen może okazać się bardziej prawdziwy, niż otaczająca nas rzeczywistość? Wyrusz w podróż z Ryann i odkryj razem z nią krainę Nesbero. Po tej wędrówce nic już nie będzie takie samo. Rozpoczynająca studia Ryann zaczyna mieć koszmary, które wywracają jej życie do góry nogami. Kiedy jej przybrani rodzice się o tym dowiadują, zaskakują ją swoją nerwową reakcją. Wystraszona dziewczyna, zostaje wysłana w podróż z lekarzem, bliskim przyjacielem rodziny. Jej bliscy twierdzą, że grozi jej ponowne zapadnięcie w śpiączkę. Celem podróży ma być klinika, gdzie specjaliści mają pomóc, by nie wrócił stan śpiączki, w której spędziła ponoć kilka lat swojego dzieciństwa. Dokąd zaprowadzi ją ta podróż? Kogo tam spotka? I co z jej dotychczasowego życia okaże się prawdą, a co kłamstwem? W miejscu, do którego trafi pozna ludzi, którzy okażą się jej bliżsi niż mogłaby przypuszczać. Zobaczy rzeczy, o których jej się nie śniło. Doświadczy uczuć, których nie będzie potrafiła długo zrozumieć.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

47
Nieodparta pokusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieodparta pokusa
Dostępny12 szt.

Każde spotkanie Sary i Wolfa kończy się gwałtowną kłótnią. Ona wyzywa go od najgorszych – najczęściej po persku. On niezmiennie radzi, by szybko wracała do swej chatki na kurzej nóżce i nakarmiła wygłodniałe nietoperze. Próbują się unikać, ale życie wciąż krzyżuje ich drogi. Są sąsiadami, robią zakupy w tych samych sklepach, a kiedy wybierają się do Houston lub San Antonio, to zawsze na to samo przedstawienie. W miarę jak coraz lepiej się poznają, początkowa wrogość ustępuje miejsca zrozumieniu i sympatii. Chętnie zaczęliby się spotykać na innych zasadach, ale najpierw muszą rozliczyć się z przeszłością.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

48
Sen. Perspektywa multidyscyplinarna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen. Perspektywa multidyscyplinarna
Niedostępny
Brak

W ostatnich latach sen zaczął cieszyć się zainteresowaniem wielu dyscyplin. Wydaje się, że istotnie mamy do czynienia z eksplozją zainteresowania, jeżeli za kryterium przyjąć liczbę książek, które zostały opublikowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Mamy więc – na przykład – książki z dziedziny antropologii, socjologii oraz popularno-naukowe.

63,00 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

49
Na Kubie nikt nie już nie czeka na śnieg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Kubie nikt nie już nie czeka na śnieg
Niedostępny
Brak

W tym samym czasie do Hawany przylatują Basia i Piotr. Dawno temu, gdy byli studentami, łączyła ich niezwykła więź. Upłynęło wiele lat, teraz oboje zbliżają się do pięćdziesiątki. Po rozstaniu nigdy więcej się nie spotkali. Są dziś samotnymi, poszukującymi miłości ludźmi. W czasie swoich podróży po Kubie odnajdują zapomniane piękno wyspy i dają się ponownie uwieść muzyce, obyczajom i niezapomnianemu klimatowi tego miejsca. Czy odnajdą również siebie?

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

50
Black Labyrinth, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Labyrinth, CD
Jonathan Davis, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Jonathan Davis to wokalista amerykańskiego zespołu nu-metalowego Korn. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 100 najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader. Lista utworów: 1. Underneath My Skin 2. Final Days 3. Everyone 4. Happiness 5. Your God 6. Walk On By 7. The Secret 8. Basic Needs 9. Medicate 10. Please Tell Me 11. What You Believe 12. Gender 13. What It Is

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

Wróć do góry