hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 27 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie (Lindsay C. Gibson), na drugim Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego (Jan Białek). Kolejny produkt to Elmer na szczudłach (David McKee) oraz 33 dni do Chwały Poranka. Rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi przez Maryję (Michael E. Gaitley MIC).
1
Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od...
Dostępny
594 szt.

Poznaj sposób na pokonanie traumy i trudnych doświadczeń z dzieciństwa. Osoby wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie, niedostępnych i egoistycznych rodziców często doświadczają utrzymujących się uczuć złości, samotności, zdrady i porzucenia. W dzieciństwie ich potrzeby emocjonalne nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało wzięcie na siebie odpowiedzialności w stopniu odpowiednim dla dorosłych. Autorka tej przełomowej książki udowadnia, że można sobie poradzić nawet z trudną przeszłością i zacząć się cieszyć życiem. Lindsay Gibson dzieli trudnych rodziców na cztery typy i ujawnia destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na psychikę i życie emocjonalne swoich dzieci. Opierając się na licznych przykładach, pokazuje, jak wyleczyć cierpienie wynikające z przeszłych doświadczeń oraz jak odzyskać swoje prawdziwe „ja”. Książka ta uczy, w jaki sposób kontrolować reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować nowe, pozytywne relacje. To doskonała pozycja zarówno dla osób chcących poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, jak i specjalistów – psychologów i psychoterapeutów. Lindsay C. Gibson jest psychologiem klinicznym prowadzącym praktykę prywatną. Specjalizuje się w terapii indywidualnej skierowanej do dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jest autorką książki Who You Were Meant to Be, a także publicystką czasopisma „Tidewater Women”. W przeszłości pracowała jako wykładowca psychologii w College of William and Mary oraz na uniwersytecie Old Dominion. Gibson mieszka i pracuje w Virginia Beach w stanie Wirginia.

48,90 zł
40,59 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,31 zł

80 osób kupiło
2
Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
Dostępny
234 szt.

Tematem książki Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego jest problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego oraz problematyka mechanizacji człowieka i środowiska naturalnego. Współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska, które jest coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w coraz większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka. Środowisko to wchłania przestrzeń środowiska naturalnego, by na przestrzeni kolejnych dwóch dekad poprzez techniki informatyczne, robotykę i biotechnologię wytworzyć własne, syntetyczne formy życia, zagrażające ludzkiej cywilizacji. Zrozumienie tej problematyki jest niezwykle istotne, ponieważ najbliższe dekady ekspansji środowiska technicznego wytworzą kontekst życia na Ziemi, który bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne. Środowisko techniczne przejmie przestrzeń środowiska naturalnego i żyjącego w nim człowieka, prowadząc do dramatycznych zmian racjonalizacji, standaryzacji i następnie mechanizacji całego świata.

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

25 osób kupiło
3
Elmer na szczudłach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer na szczudłach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych. Elmer uczy nas tego każdego dnia! Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motta to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy, biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

7 osób kupiło
4
33 dni do Chwały Poranka. Rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jezusowi przez Maryję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33 dni do Chwały Poranka. Rekolekcje przygotowujące do zawierzenia Jez...
Dostępny
36 szt.

Książka zawiera nowy, oryginalny program 33-dniowych rekolekcji maryjnych w oparciu o nauczanie św. Ludwika Grignion de Montforta, św. Maksymiliana Kolbego, św. Matki Teresy i św. papieża Jana Pawła II – „(...) czworo maryjnych gigantów, którzy pomogą nam przejść przez uwspółcześnioną i pełną duchowej siły formułę maryjnego zawierzenia”. Celem rekolekcji jest nie tylko czytanie i słuchanie ich nauczania, ale, na wzór Maryi, rozważanie wszystkiego w naszych sercach. Rekolekcje te mają pomóc nam dojść do Chwały Poranka, czyli nowego początku, który zmienia wszystko.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
5
Szachy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy
Granna, od 6 lat
Dostępny
158 szt.

Wiele wieków temu potężni władcy ćwiczyli za ich pomocą logiczne myślenie i umiejętność przewidywania ruchów. Gra po dziś dzień zachowała swój wyjątkowy, edukacyjny walor.

26,95 zł
25,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

5 osób kupiło
6
Świat dziecka. Książeczka mądrego dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat dziecka. Książeczka mądrego dziecka
Dostępny
48 szt.

Dom i przedszkole, park i plac zabaw, zoo, las, wieś, miasto i gabinet lekarski – w te miejsca zaprowadzą bystrego malucha książeczki z serii „Świat dziecka”. Pięknie zilustrowane, bezpieczne i trwałe – doskonałe przewodniki dla małych odkrywców.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
7
Kredki Eco Evolution Stripes 18+6 kolorów BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

4 osoby kupiły
8
Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza
Dostępny
61 szt.

Autor tłumaczy prawdziwą przyczynę epidemii chorób tarczycy. Wyjaśnia także czym tak naprawdę są stan zapalny, choroba autoagresywna oraz wiele innych symptomów i dolegliwości. Wręcza również czytelnikowi zestaw narzędzi, dzięki którym zregeneruje on swoją tarczycę i odzyska pełnię zdrowia. Poznaj i wyeliminuj prawdziwą przyczynę chorób! Epidemia schorzeń tarczycy przybiera na sile! Problematyka schorzeń tarczycy zyskała ostatnimi czasy na popularności. Ludzie w każdym wieku słyszą od lekarzy, że to właśnie ich tarczyca jest odpowiedzialna za zmęczenie, problemy z nadwagą, zaburzenia pamięci i mózgu oraz bóle. To ona ma również kryć się za kołataniem serca, utratą libido, zespołem niespokojnych nóg i wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Dlaczego tak wiele osób, nie wyłączając Ciebie, może nie być świadoma stanu własnego zdrowia? Trudna diagnostyka nieoczywistych schorzeń Ta książka wyjaśnia, dlaczego fakt, że poświęcamy więcej uwagi gruczołowi tarczowemu, nie sprawił, że owe problemy zniknęły. Ludzie nie zdrowieją, a lekarze nie są w stanie wyjaśnić ogromnej liczby objawów przydzielając im prostą etykietę w stylu „zapalenie tarczycy Hashimoto” czy „niedoczynności tarczycy”. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę to nie tarczyca jest źródłem naszych kłopotów. Stanowi ona zaledwie kolejny symptom dużo poważniejszego problemu, który przenika do wnętrza naszego ciała i powoduje długą listę zaburzeń i chorób, które przypisujemy schorzeniom tego gruczołu.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

3 osoby kupiły
9
Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca
Dostępny
79 szt.

Niezwykły album dla wszystkich rodziców oczekujących narodzin dziecka. Ciąża i pierwsze miesiące jego życia rozpisane tydzień po tygodniu. Informacje i porady najlepszych lekarzy oraz specjalistów z całej Polski, które pozwolą rozwiać obawy, podtrzymają na duchu w trudniejszych momentach oraz poszerzą wiedzę o zdrowiu. Miejsce na zapiski (także przyszłego tatusia), utrwalenie myśli i uczuć towarzyszących kolejnym tygodniom ciąży, zanotowanie ważnych momentów tego niezwykłego okresu. Miejsce na wklejenie zdjęć USG dziecka, naszkicowanie jego wyobrażonego portretu. Wyjątkowa szata graficzna.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
10
Bayala. SLH70577. Skrzydlaty tęczowy jednorożec, źrebię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70577. Skrzydlaty tęczowy jednorożec, źrebię
Schleich
Dostępny
2 szt.

Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Rozmiar produktu: 7.0 x 10.0 x 5.5 cm Rozmiar opakowania: 16.0 x 10. 0 x 6.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postaci rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

39,60 zł
36,83 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,77 zł

3 osoby kupiły
11
Wall Street i Rewolucja Bolszewicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wall Street i Rewolucja Bolszewicka
Dostępny
73 szt.

Tematem niniejszej książki jest ścisły związek pomiędzy niektórymi międzynarodowymi firmami bankowymi z Nowego Yorku a komunistycznymi rewolucyjnymi ruchami, które przejęły władzę w carskiej Rosji i doprowadziły do ustanowienia Związku Radzieckiego. Na podstawie dokumentacji z amerykańskiego archiwum Departamentu Stanu autor odtwarza działania głównych rewolucjonistów i bankierów oraz kluczowe transfery finansów, bez których komunistyczna rewolucja nie miałaby szans powodzenia. W odpowiedzi na wsparcie finansowe rewolucyjne władze wyeksportowały większość carskiego złota do międzynarodowych banków oraz ustanowiły relacje handlowe, które pozwoliły na monopolistyczną eksploatację sowieckiego rynku przez największe amerykańskie korporacje. Przymierze rewolucyjne pomiędzy komunistami, takimi jak Trocki czy Lenin oraz szefami największych domów finansowych, tj. Rockeffeler, J.P. Morgan czy Bank Rezerwy Federalnej doprowadziło do sukcesu Rewolucji Bolszewickiej i jej ekspansji na cały świat.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

3 osoby kupiły
12
Przewodnik Dumont. Kreta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Dumont. Kreta
Dostępny
22 szt.

Zawiera praktyczne informacje, opisy atrakcji turystycznych i zabytków oraz dokładną mapę.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
13
Inne historie miłosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Inne historie miłosne
Dostępny
1 szt.

Inne historie miłosne to współczesna powieść wybitnego rumuńskiego pisarza i scenarzysty, Luciana Dana Teodorovici. Głównym tematem powieści jest niespełniona miłość, a jedenaście rozdziałów, które mogą być traktowane zarówno jak samodzielne opowiadania, jak i epizody tworzące większą całość, spaja postać narratora-dziennikarza. Kolejne oblicza miłości ukazane są nie tylko poprzez opisy zdarzeń, jakie miały miejsce w różnych okresach jego życia (dzieciństwo, młodość, teraźniejszość), ale także w opowieściach bohaterów drugoplanowych. Autor wciąga czytelnika w nieoczywistą grę, dając mu do rozwiązania uczuciową łamigłówkę, której elementami są zdrada i niespełnienie, żądza i zazdrość, a także bolesne wspomnienie pierwszej miłości. Kolejne ciągi wypadków i zwroty akcji przeplatają się w zaskakujący sposób, pozwalając nam spojrzeć na miłość z różnych perspektyw: z cygańskiego obozu i współczesnego blokowiska, z morskich głębin i wioski, w której diabeł mówi dobranoc. Jedno z opowiadań, Wyprawa po gęsi, zostało opublikowane w uznanej amerykańskiej antologii „Best European Fiction 2011”. Od swojej premiery w Rumunii w 2009 r. książka została przetłumaczona na język włoski, bułgarski, francuski i angielski. Lucian Dan Teodorovici (ur. 1975) – rumuński pisarz, reżyser teatralny, scenarzysta filmowy i telewizyjny, a także redaktor serii „Ego. Proza” – współczesnej literatury rumuńskiej w wydawnictwie Polirom. Obecnie dyrektor Muzeum Literatury w Jassach oraz Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Przekładu tamże (FILIT, Iași). Jego powieść Matei Brunul (przeł. Radosława Janowska-Lascar, Amaltea, 2014) znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2015, otrzymała też Nagrodę Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej (2015).

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

3 osoby kupiły
14
Nie mów fałszywego świadectwa. Odkłamywanie wieków antykatolickiej narracji. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mów fałszywego świadectwa. Odkłamywanie wieków antykatolickiej nar...
Dostępny
37 szt.

Amerykański historyk, sam baptysta, dla czystości badań historycznych postanowił wreszcie rozprawić się z forsowaną w historiografii, przede wszystkim protestanckiej i lewicowej, antykatolicką narracją nie mającą żadnego pokrycia w przekazie źródłowym, a będącą jedynie odpowiedzią na jakieś polityczne czy wręcz ideologiczne zapotrzebowanie. Nie sposób omawiać wszystkich aspektów tego zjawiska, zatem Rodney Stark wybrał tylko te najbardziej charakterystyczne, dotyczące całego przekroju dziejów od starożytności rzymskiej, przez odkrycia geograficzne, tzw. Oświecenie, aż do czasów II wojny światowej. Wykład swój prowadzi ściśle logicznie, tezy są starannie udokumentowane, a jednocześnie całość wykładu oddana wartkim językiem, co jest zasługą i autora i polskiego przekładu. Książka jest swoistym przełomem w myśleniu o podstawowych zjawiskach w dziejach ostatnich 2 tysięcy lat.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2 osoby kupiły
15
Majorka, przewodnik Dumont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorka, przewodnik Dumont
Dostępny
16 szt.

Zawiera praktyczne informacje, porady i opisy atrakcji turystycznych oraz dokładną mapę.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
16
Psychologia kryminalistyczna. Diagnoza i praktyka, wydanie 4 poprawione i rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia kryminalistyczna. Diagnoza i praktyka, wydanie 4 poprawion...
Dostępny
25 szt.

Psychologia kryminalistyczna stanowi nową dziedzinę psychologii stosowanej, mającą własny obszar badań i charakteryzującą się ścisłymi powiązaniami z tradycyjnie rozróżnianymi działami psychologii. Zakres psychologii kryminalistycznej obejmuje psychologiczne aspekty kryminalistyki, czyli nauki o metodach ustalania faktu przestępstwa, sposobu jego popełniania, wykrywania sprawców i zapobiegania przestępstwom oraz innym ujemnym zjawiskom społecznym. Specyfika psychologii kryminalistycznej wynika w znacznej mierze ze specyfiki samej kryminalistyki. Wiadomo, że kryminalistyka jest nauką w znaczącym stopniu praktyczną. Niemniej jednak nie jest jedynie uogólnieniem praktyki śledczej, co niewątpliwie ograniczałoby lub wręcz uniemożliwiałoby jej rozwój. Wydanie IV różni się od poprzednich wydań. Dodano podtytuł „Diagnoza i praktyka” wskazujący na zakres podręcznika, zrezygnowano z omówienia problemów metodologii badań (b. część druga). Wprowadzono nową część szóstą „Wybrane zjawiska” społeczne stanowiące potencjalne zagrożenia. Dotyczy to np. agresji w ruchu drogowym. Nowym zagadnieniem jest również moralność podatkowa. Analizie poddano następujące zagadnienia: obowiązek podatkowy, uchylanie się od opodatkowania, poziom moralności podatkowej, subiektywna sprawiedliwość podatkowa.

235,00 zł
192,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 42,30 zł

2 osoby kupiły
17
Jerozolima. Przewodnik Dumont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerozolima. Przewodnik Dumont
Dostępny
14 szt.

Zawiera niezbędne i praktyczne informacje dla każdego turysty oraz dokładną mapę.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
18
Travelbook. Ateny i Attyka, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Ateny i Attyka, wydanie 1
Dostępny
29 szt.

Ateny, stolica i największe miasto Grecji, ma wiele oblicz. Z jednej strony to wymarzone miejsce dla miłośników antyku, bo zachowały się tu znane na całym świecie zabytki starożytności. Z drugiej to tętniąca życiem współczesna metropolia, w której znaleźć można niemal wszystko: od muzeów i teatrów przez eleganckie biurowce i parki po knajpki, kluby nocne, targowiska i zaułki ozdobione barwnym graffiti. Także Attyka ma wiele do zaoferowania: piękna przyroda, malownicze plaże czy wszechobecne starożytne ruiny to tylko część tutejszych atrakcji. Do tego ciepły klimat, smakowita kuchnia i serdeczni mieszkańcy – czego więcej potrzeba do beztroskiego odpoczynku? • Antyczne zabytki, • Zachwycające muzea, • Street art i pchle targi, • Nocne życie Aten, • Słoneczne plaże i błękitne zatoki, • Smakowita kuchnia i wyjątkowe wina. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
19
Bayala. SLH70571. Morski jednorożec. Ogier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70571. Morski jednorożec. Ogier
Schleich
Dostępny
14 szt.

Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Rozmiar produktu: 15.0 x 11.0 x 4.0 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 16.0 x 9.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postaci rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

72,60 zł
67,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,08 zł

3 osoby kupiły
20
Diabeł w historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł w historii
Dostępny
33 szt.

Chantal Delsol celnie zauważa, ze Vladimir Tismăneanu kiedy mówi o diable, nie personifikuje zła, lecz ujmuje je w całej głębi jako zło ontologiczne. Systemy totalitarne zmuszały ludzi, by żyli w jakimś sztucznym świecie, gdzie nie było możliwe porozumienie nawet z bliskimi, gdzie nie było miejsca na wolność myśli i sumienia. Autor stosuje tu pojęcie nihilizmu i jest przekonany, że jest to nihilizm diaboliczny, radykalnie negujący podstawy człowieczeństwa. To zbrodnia ontologiczna, diaboliczne pogwałcenie bytu. Autor wyciąga wnioski z potworności tej zbrodni: sądzi, że kategoria totalitaryzmu obejmuje zarazem nazizm i komunizm; ten ostatni, jako wcześniejszy w historii, był inspiracją pierwszego. A prawdziwym jego prekursorem był Lenin, a nie Stalin. Tismăneanu doskonale uchwycił też to, co stanowiło istotę rewolucji 1989 w krajach zdominowanych przez komunizm. Wówczas to społeczeństwa totalitarne zorganizowały anty-utopijną rewolucję, która postawiła sobie za cel powrót do stanu przed-utopijnego – powrót do rzeczywistego życia, „powrót do historii”.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

2 osoby kupiły
21
Między pomocą społeczną, wsparciem a pieczą zastępczą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między pomocą społeczną, wsparciem a pieczą zastępczą
Dostępny
13 szt.

Publikacja dotyczy dzieci pozbawionych pieczy naturalnych rodziców, a także podmiotów świadczących pomoc społeczną, wsparcie i pieczę zastępczą. Jest w niej mowa o ośrodkach o solidnym instytucjonalnym kształcie oraz instytucjach tworzonych współcześnie wobec nowych potrzeb społecznych. (ks. prof. Piotr Krakowiak) Książka Beaty Krajewskiej [?] stać się może podstawowym źródłem informacji dla osób zainteresowanych instytucjami z obszaru wsparcia, pomocy społecznej i pieczy zastępczej. (prof. Andrzej Ładyżyński)

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

2 osoby kupiły
22
Gran Canaria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gran Canaria
Dostępny
6 szt.

zawiera praktyczne i niezbędne informacje do aktywnego zwiedzania wyspy plus dokładna mapa

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
23
Barry. Opowiadania o psach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barry. Opowiadania o psach
Dostępny
2 szt.

Pies – przyjaciel człowieka. Oklepany frazes. Pies, towarzyszący człowiekowi od tysięcy lat i oddany człowiekowi całym sobą. Pies, kochający swojego właściciela bezwarunkową miłością, nieoczekujący niczego w zamian. Wierny i niezawodny… Lecz stosunek człowieka do psa nie jest już tak jednoznaczny… Dla niektórych jest on kimś bardzo kochanym, nieomal członkiem rodziny, lecz takie osoby znajdują się w mniejszości. Dla innych, dla większości, to tylko przedmiot… I o tyle tylko ważny, o ile doraźnie przydatny… To przedmiot, w którym nie dostrzega się uczuć, nie widzi się, że się boi, że cierpi, że tęskni za dobrym słowem, że… płacze... Często dręczony, bo taką „rozrywkę” preferuje jego właściciel, głodzony, bity, dla którego jest tylko byle jaka buda, krótki łańcuch i żałosne resztki z obiadu… Te trzy krótkie opowiadania napisane znakomitym językiem pokazują historie trzech psów po to, by w ludziach, być może, obudzić wrażliwość, a jednocześnie mają stanowić rodzaj – w jakimś sensie – wynagrodzenia tym naszym kudłatym przyjaciołom za zło, jakiego w życiu doznają… Opowiadania powinny zainteresować osoby dorosłe, ale również dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, kilkunastolatków, którzy jeszcze budują swoją wrażliwość…

14,00 zł
9,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
24
The Invisible Man. A Grotesque Romance. Niewidzialny człowiek z podręcznym słownikiem angielsko-polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Invisible Man. A Grotesque Romance. Niewidzialny człowiek z podręc...
Dostępny
2 szt.

H.G. Wells to mistrz w swoim fachu – jego dzieła z gatunku science-fiction wciąż budzą fascynację i zainteresowanie wśród fanów tego gatunku Nie inaczej jest z Niewidzialnym człowiekiem. Książka ta opowiada o tajemniczym mężczyźnie, który pewnego dnia puka do drzwi gospody z obandażowaną głową i wynajmuje pokój bezterminowo. Kiedy gospodarze chcą odkryć jego tajemnicę, dowiadują się przerażających rzeczy.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
25
Travelbook. Frankfurt nad Menem, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Frankfurt nad Menem, wydanie 1
Dostępny
10 szt.

Frankfurt nad Menem to w powszechnej świadomości przede wszystkim miasto biznesu, ośrodek finansowy wysokiej rangi, siedziba giełdy, dużych banków niemieckich i kilku instytucji unijnych, ważne centrum wystawiennicze i znaczący w skali europejskiej węzeł komunikacyjny. Turyści zaglądają tu rzadko, choć miastu warto poświęcić uwagę, nie tylko przy okazji wizyt biznesowych. Z futurystycznymi wieżowcami sąsiadują tu (w większości zrekonstruowane po wojnie) zabytki kilku epok, a miłośników sztuki kuszą znakomite muzea. Frankfurt czeka na odkrycie! W publikacji znajdują się informacje o: baśniowym starym mieście,arcyciekawych muzeach i galeriach,nowoczesnej dzielnicy finansowej,targi książki i wystawie samochodów,słynnych jarmarkach bożonarodzeniowych,kuchni niemieckiej dla koneserów.Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
26
Elmer i wąż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer i wąż
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych. Elmer uczy nas tego każdego dnia! Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motta to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy, biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
27
Kraków i okolice. Małopolska, część południowa. Nie tylko Green Velo. Mapa trasa rowerowych, 1:100 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice. Małopolska, część południowa. Nie tylko Green Velo. ...
Dostępny
24 szt.

Dokładne przebiegi szlaków, punkty widokowe, baza noclegowa, zabytki.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
28
DENIM AND LEATHER. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DENIM AND LEATHER. CD
Saxon, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
29
PLAYMOBIL ® Ghostbusters 9387. Zeddemore ze skuterem wodnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Ghostbusters 9387. Zeddemore ze skuterem wodnym
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Pływający i z działającą bronią. Ośmiornica zmienia kolor pod wpływem ciepłej wody. W połączeniu z: 7350 Silniczek podwodny The Real Ghostbusters™ & © 2018 CPT Holdings, Inc. All Rights Reserved. Polecany dla dzieci od 6 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

91,00 zł
80,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
30
Fuerteventure przewodnik DUMONT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuerteventure przewodnik DUMONT
Dostępny
5 szt.

praktyczny, zawiera opisy atrakcji turystycznych i niezbędne informacje dla aktywnego turysty

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
31
Wall Street i Hitler - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wall Street i Hitler
Dostępny
22 szt.

Tematem niniejszej książki jest transfer potężnych środków finansowych z zachodnich banków do pokonanych po I wojnie światowej Niemiec. Środki te pozwoliły na budowę międzynarodowych karteli chemicznych, stalowych czy elektrycznych. W powstałych dzięki temu firmach, takich jak m.in.: I.G. Farben, Osram, A.E.G., Ford Motor, I.T.T. czy Opel strategicznymi udziałowcami były zachodnie firmy i instytucje finansowe, które zaangażowały się w manipulowanie politycznymi wydarzeniami, doprowadzając Hitlera do władzy. Korzystając następnie z uprzywilejowanej pozycji w najwyższych kręgach nazistowskich Niemiec, poprzez transfer niezbędnych do rozpoczęcia wojny technologii, finansów i patentów budowały machinę wojenną Hitlera oraz bez żadnych utrudnień zbijały fortunę na produkcji wojennej dla wszystkich stron konfliktu.

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

2 osoby kupiły
32
Travelbook. Bratysława i Wiedeń, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Bratysława i Wiedeń, wydanie 1
Dostępny
12 szt.

Bratysława i Wiedeń to położone nad Dunajem stolice zachwycają zabytkami niemal wszystkich epok. Wiedeń przyciąga wspaniałą gotycką katedrą św. Szczepana oraz XIX-wieczną, secesyjną architekturą, promieniującą na całe ówczesne Austro-Węgry. Bratysława to dziś nowoczesna metropolia, która stała się ekskluzywnym przedmieściem Wiednia. Bratysławski zamek przez stulecia był letnią rezydencją cesarzy. Obecnie, odnowiony, stanowi wizytówkę słowackiej stolicy. W publikacji znajdują się informacje o: • Zabytkowe pałace i kościoły, • Architektura secesji, • Malownicza dolina Dunaju, • Rzymskie relikty Carnuntum, • Kuchnia dla koneserów, • Znakomite galerie i muzea. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
33
Bruksela. Przewodnik Dumont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruksela. Przewodnik Dumont
Dostępny
6 szt.

Praktyczny przewodnik lekko i łatwo wprowadzi w beztroski i wakacyjny styl życia odwiedzanego miasta. Zawiera dokładną mapę.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
34
Piękne opowieści dla 5-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne opowieści dla 5-latka
Dostępny
35 szt.

Sięgnij po ten czarujący zbiór i przenieś się do świata mądrych baśni, zabawnych opowieści i uroczych wierszyków. W tym tomiku znajdziesz następujące bajki: • Kot w Butach, • Śpiąca królewna, • Nowe szaty cesarza, • Pani Tartinka, • Dagobert, król nad królami. Przeczytaj wszystkie zamieszczone w tej książce historie, by poznać niezwykłe losy bajkowych bohaterów!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
35
Hiszpańska Gramatyka obrazkowa w ćwiczeniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpańska Gramatyka obrazkowa w ćwiczeniach
Dostępny
40 szt.

Gramatyka obrazkowa z ćwiczeniami: Nauka gramatyki (A1-B2) może być zabawą! Możesz teraz zmierzyć się zadaniami językowymi, które wcześniej wydawały Ci się zbyt trudne. Wszystko do dzięki ilustracjom, kolorom i wizualizacjom, pomagającym w nauce i opanowaniu nawet trudnych pojęć gramatycznych w krótkim czasie. Dzięki obrazom to, czego się nauczyłeś, staje się łatwiejsze do zapamiętania - jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów. Książka jest Idealnym uzupełnieniem ?Gramatyki obrazkowej PONS? ? ma taki sam układ rozdziałów, a ćwiczenia odpowiadają tematycznie materiałowi zamieszczonemu w tej pozycji!

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
36
Petronela z Jabłoniowego Sadu. Niespodzianka dla Lucjusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Petronela z Jabłoniowego Sadu. Niespodzianka dla Lucjusza
Dostępny
179 szt.

W jabłoniowym sadzie panuje niezwykłe ożywienie. Powodem całego zamieszania jest Petronela. Jabłoniowa czarownica postanowiła bowiem wyprawić swojemu najlepszemu przyjacielowi Lucjuszowi urodziny, na które zaprosiła mnóstwo gości, także Lilkę i Leona Kuchniopożarskich. Problem w tym, że przyjęcie urodzinowe ma być niespodzianką dla Lucjusza i wszystko musi odbywać się w największej tajemnicy, co bardzo utrudnia przygotowania. I jak to zazwyczaj bywa z niespodziankami, nagle pojawiają się nieprzewidziane kłopoty; a to za sprawą nieprawidłowo wypowiedzianego przez Petronelę zaklęcia, które sprawia, że wszystko staje na głowie w momencie, gdy każdy ma ręce pełne roboty? Książkę wzbogacają barwne ilustracje SaBine Büchner.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
37
Zabawy z kalką! Tajnki zwierząt w Afryce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy z kalką! Tajnki zwierząt w Afryce
Dostępny
6 szt.

Seria „Tajniki zwierząt. Zabawy z kalką” - przedstawia zwierzęta mieszkające na różnych kontynentach - rozbudza ciekawość światem zwierząt - zawiera interesujące informacje - jest pięknie zilustrowana - dzięki kalce pozwala dokładnie narysować i pokolorować zwierzęta - proponuje wiele ciekawych zadań - stawia szczególne wyzwanie – pokonanie wielkiego labiryntu - wzbogaca słownictwo - uczy szacunku dla przyrody „W Afryce” W krótkiej formie prezentuje sylwetki wybranych interesujących bezkręgowców, ryb, płazów, gadów i ssaków żyjących w Afryce. Dzięki kalkom dziecko może nabrać wprawy w rysowaniu m.in. marabuta i lwa.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
38
Krótka historia pijaństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia pijaństwa
Dostępny
1 szt.

Krótka historia pijaństwa śledzi romans ludzkości z alkoholem od pradziejów aż do prohibicji, pokazując, jak na przestrzeni wieków zmieniały się powody spożywania trunków: od religijnych, poprzez seksualne i bojowe, aż po rozrywkowe. Książka odpowiada na ważkie pytania: co ludzie pili, w jakiej ilości i dlaczego. Jest to historia świata w nietrzeźwej, być może lepszej, wersji. „Ludzkość pije od swych prapoczątków, co autor bez problemu udowadnia. A że pisze o tym lekko i perliście, rzecz czyta się równie ochoczo, jak wychyla kielichy szampana. Bez dwóch zdań to dzieło ożywcze niczym pierwszy wieczorny dżin z tonikiem, mądre jak kieliszek burgunda i klarowne niczym szklaneczka pilznera”. – Robert Makłowicz, dziennikarz, pisarz, podróżnik, krytyk kulinarny „Pierwsza oficjalna biografia alkoholu. Książka dowodzi, że wszyscy pijemy. Pijesz, bo taki twój los. Nie dlatego, że jesteś człowiekiem, bo inne zwierzęta też potrafią narąbać się w pień. Z tą jednak różnicą, że ich z baru nikt na zbity pysk nie wywala. Po tej lekturze jestem przekonany, że świat bez alkoholu wyglądałby zupełnie inaczej. A teraz proszę wybaczyć, idę sobie golnąć”. – Robert Motyka, satyryk, kabareciarz, współzałożyciel grupy Paranienormalni „Książek nie czytam, ale taką to bym może kupił w prezencie szwagrowi. Szwagrowi inteligentowi”. – Robert M., bezrobotny mieszkaniec Radomia

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
39
Porsche 911 Turbo S, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porsche 911 Turbo S, niebieski
Siku
Dostępny
46 szt.

580 KM rozpędzają wersję S modelu 911 Turbo do 330 kilometrów na godzinę. Z tyłu ryczy silnik typu bokser. Szerokie opony trakcyjne modelu Siku dosłownie wbijają się w asfalt, opierając się bocznym siłom przyspieszenia kultowego samochodu sportowego z Zuffenhausen nawet w szybkich i ciasnych zakrętach. Reflektory zastosowane w tym samochodzie Siku sprawiają, że 911 wygląda agresywnie, nawet stojąc. Bardzo szerokie drzwi umożliwiają swobodne wsiadanie i wysiadanie. Z asortymentu aut sportowych SIKU do współzawodnictwa gotowe są Porsche Carrera GT (1001), Audi R8 (1430), Lamborghini Aventador LP 700-4 (1449), BMW i8 (1458) i Porsche 918 Spyder (1475). Wymiary opakowania: 9,8 x 7,8 x 5,4 cm

22,00 zł
20,24 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,76 zł

1 osoba kupiła
40
Budapeszt. Przewodnik Dumont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budapeszt. Przewodnik Dumont
Dostępny
22 szt.

Praktyczny, kompaktowy, zawiera niezbędne informacje, porady, i opisy atrakcji turystycznych.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
41
Ostatni transatlantyk Stefan Batory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni transatlantyk Stefan Batory
Dostępny
10 szt.

Album ma 280 str. formatu 312x230 mm i zawiera 846 zdjęć. Poświęcony jest on ''Stefanowi Batoremu'' - ostatniemu transatlantykowi pływającemu pod polską banderą, który przeszedł również do historii żeglugi światowej. Był bowiem jednym z dwóch, ostatnich pasażerskich liniowców, utrzymujących stałe, regularne połączenie między Europą a północną Ameryką i jednocześnie statkiem, który zakończył trwającą blisko 150 lat historię pasażerskiej żeglugi liniowej między portami Wielkiej Brytanii i Kanady i 30-letnią między tym krajem a Polską. Zakończył też trwającą 58 lat historię całej polskiej oceanicznej żeglugi pasażerskiej.

70,00 zł
49,70 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

1 osoba kupiła
42
Zabawy z kalką! Tajniki zwierząt w Europie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy z kalką! Tajniki zwierząt w Europie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Seria „Tajniki zwierząt. Zabawy z kalką”: - przedstawia zwierzęta mieszkające na różnych kontynentach - rozbudza ciekawość światem zwierząt - zawiera interesujące informacje - jest pięknie zilustrowana - dzięki kalce pozwala dokładnie narysować i pokolorować zwierzęta - proponuje wiele ciekawych zadań - stawia szczególne wyzwanie – pokonanie wielkiego labiryntu - wzbogaca słownictwo - uczy szacunku dla przyrody „W Europie” W krótkiej formie prezentuje sylwetki wybranych interesujących bezkręgowców, ryb, płazów, gadów i ssaków żyjących w Europie. Dzięki kalkom dziecko może nabrać wprawy w rysowaniu m.in. salamandry i zająca.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

43
Co widzę? Kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co widzę? Kształty
Dostępny
32 szt.

Kartonowe książeczki o oryginalnym kształcie dla maluszków. Zdjęcia rzeczywistych kształtów. Nauka pierwszych słów. Format idealny do małych rączek.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

44
Co widzę? Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co widzę? Kolory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Kartonowe książeczki o oryginalnym kształcie dla maluszków. Zdjęcia rzeczywistych kształtów. Nauka pierwszych słów. Format idealny do małych rączek.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

45
Co widzę? Zwierzęta wiejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co widzę? Zwierzęta wiejskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.12

Kartonowe książeczki o oryginalnym kształcie dla maluszków. Zdjęcia rzeczywistych kształtów. Nauka pierwszych słów. Format idealny do małych rączek.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

46
KOD, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KOD, CD
J. Cole, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Lista utworów: 1. Intro 2. KOD 3. Photograph 4. The Cut Off 5. ATM 6. Motiv8 7. Kevin's Heart 8. BRACKETS 9. Once an Addict (Interlude) 10. FRIENDS 11. Window Pain (Outro) 12. 1985 (Intro to "The Fall Off")

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

47
Gold, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold, 2 LP
Spandau Ballet, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Tracklista: LP 1 Strona A 1 Gold 2 True 3 Only When You Leave 4 This Is the Love Strona B 1 Lifeline 2 Communication 3 Instinction 4 Chant No. 1 (I Don't Need This Pressure On) 5 To Cut A Long Story Short 6 The Freeze LP 2 Strona C 1 Musclebound 2 Paint Me Down 3 She Loved Like Diamond 4 Round And Round 5 Highly Strung Strona D 1 Fight For Ourselves 2 Steal 4 Through The Barricades 5 I'll Fly For You

147,90 zł
136,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

48
The Best Of The Pogues, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of The Pogues, LP
The Pogues, Warner Music Polska
Dostępny
4 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Fairytale Of New York 2. Sally Maclennane 3. Dirty Old Town 4. The Irish Rover 5. A Pair Of Brown Eyes 6. Streams Of Whiskey 7. A Rainy Night In Soho Strona B: 8. Fiesta 9. Rain Street 10. Misty Morning, Albert Bridge 11. White City 12. Thousands Are Sailing 13. The Broad Majestic Shannon 14. The Body Of An American

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

49
Światło Eremity, czyli przewodnik po świecie Tarota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło Eremity, czyli przewodnik po świecie Tarota
Dostępny
26 szt.

Poznaj pełnię magii Tarota. Poznaj zawarte w jednej książce szczegółowe interpretacje kart Tarota: Złotego, Tarota, marsylskiego oraz Ridera Waite'a. Dzięki nim odnajdziesz tę jedyną talię najlepszą dla siebie i opracujesz indywidualny warsztat tarocisty. W tym kompleksowym podręczniku Tarota czytelnik odnajdzie: • sekret właściwego podejścia do wróżenia, tasowania i rozkładania kart, • symbolikę liczb, żywiołów, ludzi i kolorów, • fascynujące interpretacje kart czterech talii: Złotego Tarota, Tarota Thota, Tarota marsylskiego oraz Ridera Waite'a, • pomocne przy odczytywaniu rozkładów słowa kluczowe, • wskazówki, jak odnaleźć właściwą dla siebie talię i zbudować własną ścieżkę tarocisty. Tarot w nowym świetle!

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

1 osoba kupiła
50
Power and The Glory, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Power and The Glory, CD
Saxon, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

Saxon to brytyjski zespół muzyczny założony w 1976 roku. Cechą charakterystyczną ich utworów są opisy życia rockmenów (motocykle i koncerty) oraz motywy batalistyczne. Za największe hity Saxon uważa się: „Crusader”, „Wheels of Steel”, „Suzie Hold On”, „And the Bands Played On”, „Princess of the Night”, „Broken Heroes” oraz „747 (Strangers in the Night)”. Lista utworów: Album „Original Album 1983”: 1. Power And The Glory 2. Redline 3. Warrior 4. Nightmare 5. This Town Rocks 6. Watching The Sky 7. Midas Touch 8. The Eagle Has Landed Utwory dodatkowe: 9. Make 'em Rock 10. Turn Out the Lights Album „Kaley Studio Demos 1982”: 11. Turn Out The Lights 12. Stand Up And Rock 13. Power And The Glory 14. Saturday Night 15. Midas Touch 16. Nightmare 17. Redline

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

51
CRUSADER. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CRUSADER. CD
Saxon, Warner Music Polska
Dostępny
93 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

52
Stone Temple Pilots, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stone Temple Pilots, LP
Stone Temple Pilots, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.30

Tracklista: Side A 1. Middle of Nowhere 2. Guilty 3. Meadow 4. Just A Little Lie 5. Six Eight 6. Thought She'd Be Mine Side B 1. Roll Me Under 2. Never Enough 3. The Art of Letting Go 4. Finest Hour 5. Good Shoes 6. Reds & Blues

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

53
HH. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HH. Winyl
Hyphen Hyphen, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.25

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

54
Ska & Reggae Classics, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ska & Reggae Classics, 3 CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Dostępny
41 szt.

Tracklista: CD 1 1. Israelites 2. Double Barrel 3. Monkey Man 4. Liquidator 5. Long Shot Kick De Bucket 6. Return of Django 7. Rudy, a Message to You 8. The Tide Is High 9. It Miek 10. Train to Skaville 11. I'm in the Mood for Ska 12. Bonanza Ska 13. Elizabethan Reggae 14. Red Red Wine 15. Skinhead Moonstomp 16. Dollar In the Teeth 17. Let’s Do Rock Steady 18. 007 (Shanty Town) 19. Monkey Spanner 20. 54-46 Was My Number CD 2 1. Everything I Own 2. Money in My Pocket (1978 Version) 3. Help Me Make It Through the Night 4. Give and Take (Give a Little, Take a Little) 5. Moon River 6. Hurt so Good 7. Stop That Train 8. Sweet Sensation 9. Pied Piper 10. Let Your Yeah Be Yeah 11. Mad About You 12. Suzanne Beware of the Devil 13. Black Pearl 14. Crying Over You 15. Angel of the Morning 16. Sing a Little Song 17. Rain 18. Sit Down and Cry 19. Love Has Found Its Way 20. Girlie Girlie CD 3 1. Uptown Top Ranking 2. You Can Get It If You Really Want 3. To Be Young Gifted and Black 4. Black and White 5. Love of the Common People 6. Rivers of Babylon 7. Ire Feelings (Skanga) 8. Think About That 9. This Monday Morning Feeling 10. Kingston Town 11. Reggae Merengue 12. Montego Bay 13. Snoopy Versus the Red Baron 14. I Am What I Am 15. Pickney Gal 16. Big City 17. Leggo Skanga 18. OK Fred 19. Man Next Door 20. Broadway Jungle (2000 Version)

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

55
Czytam uważnie. Kotki Dorotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam uważnie. Kotki Dorotki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.28

Jeśli pokochaliście Pieski Tereski to z pewnością Kotki Dorotki zachwycą was równie mocno! Zapraszamy do świata przezabawnych opowiastek znanej autorki Joanny Krzyżanek, m.in. o Kasi i kiciusiu, o Pani Nieumiem, O Czerwonej kulce i wielu, wielu innych... Duże litery, ciekawa historyjka, przezabawne ilustracje rozbudzą w dziecku chęć samodzielnego i uważnego czytania. Po każdej opowiastce dziecko może odpowiedzieć na kilka pytań... Jeśli odpowie na nie prawidłowo to znaczy, że czyta z uwagą. Mali czytacze z pewnością pokochają tę książkę! Z nią nauka uważnego czytania to przysłowiowa pestka! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

56
Mateusz i zapomniany skarb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mateusz i zapomniany skarb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

Mateusz z radością kończy drugą klasę i czeka na wakacje, które wreszcie nadchodzą. Jak zawsze jedzie na Kaszuby, gdzie tym razem wraz z siostrą, Stasiem, Antosiem i Jurkiem szuka skarbu. Co to jest równouprawnienie, czy dorośli zawsze mówią prawdę (a skądże!), dlaczego ciotka Franka mówiła czule do ryżu i czy skarb okaże się wielkim bogactwem, czy czymś zupełnie innym – o tym możecie przeczytać w tej książce!

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

57
Pierwsze czytanki. Julka i mała kosmitka. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze czytanki. Julka i mała kosmitka. Poziom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.20

„Pierwsze czytanki” to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania. Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany jest do wieku dziecka i ułatwia zrozumienie treści. Opowieść o Julce i kosmitce z pewnością zachęci dzieci do czytania. Na poziomie 1 dziecko uczy się: • odczytywania krótkich wyrazów, • zdań pojedynczych, • słów bez dwuznaków, • zabawnych historyjek ukrytych w prostych zdaniach. Całość została złożona dużym krojem, prostą pisownią bez dylematów ortograficznych. Ilustracje rozbudzają zainteresowanie.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

58
Akademia Canterwood. Tom 20. Wyjątkowe spotkanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Canterwood. Tom 20. Wyjątkowe spotkanie
Dostępny
19 szt.

Lauren przyjeżdża na święta do domu, do Union w stanie Connecticut. Tym razem przywozi ze sobą całą paczkę przyjaciół z Canterwood. Tak się składa, że z tego miasta pochodzi również Sasha Silver, jedna z najlepszych amazonek w historii Akademii! Wyjątkowym zbiegiem okoliczności wszyscy spotykają się, aby wziąć udział w działaniach na rzecz fundacji, która pomaga emerytowanym wierzchowcom. Szykuje się wielka akcja adopcyjna! Czy koniom uda się znaleźć nowe domy? Jak spiszą się wolontariusze z Canterwood? I czy oni też znajdą pod choinką wymarzone prezenty?

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

59
Dziewczyna, która czytała w metrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, która czytała w metrze
Dostępny
5 szt.

Powieść feel-good prosto z Paryża. Prawa sprzedane do 19 krajów! Juliette codziennie o tej samej porze wsiada do wagonu metra i pokonuje tę samą drogę do pracy w agencji nieruchomości. Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie pasażerów zatopionych w lekturze: starszej pani, kolekcjonera białych kruków, studentki matematyki, dziewczyny, która płacze nad romansami. Przypatruje się im z zaciekawieniem i czułością, jakby ich lektury i pasje mogły ubarwić jej własne życie – monotonne i przewidywalne. Pewnego dnia Juliette postanawia wysiąść dwie stacje wcześniej i dalej iść piechotą, wybierając nieznaną uliczkę. Ten drobny kaprys odmieni jej los. „Perełka, której nie wolno przeoczyć!” – „La Tribune du Réseau Presse” „Wspaniała powieść, która uświadamia, że w erze mediów społecznościowych literatura piękna jest nam potrzebna jak nigdy dotąd”. – „Madame Figaro”

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

60
Wyhoduj swoje drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyhoduj swoje drzewo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Książka, przy której kiełkuje, rośnie i rozwija się wyobraźnia dziecka! Przez całą książkę pojawia się tylko jeden główny rysunek, który dzień po dniu dziecko uzupełnia, rysując rosnące drzewo od ziarenka aż do... no właśnie, to od Czytelnika zależy, jakie będzie to drzewo! Dziecko uruchamia wyobraźnię i na podstawie opisu rysuje kolejne fazy rozwoju swojego drzewa, od ziarenka aż do pięknej, bujnej, zielonej korony drzewa. Książka w niektórych dzieciach wyzwoli pokłady kreatywności, a w innych ciekawość i chęć sięgnięcia po np. książkę do biologii, aby zobaczyć, jak wygląda kiełkujące nasionko, kwitnące drzewo... To książka, która ćwiczy cierpliwość, ale robi to w sposób wesoły i kreatywny. To swoiste, rysunkowe tamagochi – takie „zwierzątko”, które trzeba codziennie odwiedzać i codziennie, od nowa, rysować! Ale codziennie drzewo się zmienia, rośnie, bo codziennie jest inne zadanie! Na 128 stronach znajdują się opisy, co dzieje się z drzewem, krok po kroku. Uczymy wytrwałości. Uczymy zachowania pro-ekologicznego. No i oczywiście przemycamy trochę humoru.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

61
Pierwsze czytanki. Tosia i jej pupilki. Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze czytanki. Tosia i jej pupilki. Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

„Pierwsze czytanki” to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania. Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany jest do wieku dziecka i ułatwia zrozumienie treści. Opowieść o Tosi i jej pupilkach z pewnością zachęci dzieci do czytania. W poziomie drugim zostały wprowadzone: • zdania złożone, • dwuznaki i samogłoski ą, ę, • krótkie dialogi, • ortografia, • pisownia trudniejszych wyrazów.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

62
Pierwsze Czytanki. Filip i sprytny włamywacz. Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze Czytanki. Filip i sprytny włamywacz. Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.18

„Pierwsze Czytanki” to seria opowiadań, które towarzyszą dzieciom na każdym poziomie nabywania umiejętności czytania. Wesołe historie, ciekawa tematyka i przyjazne ilustracje wspierają małych czytelników w ich pierwszych spotkaniach z książką. Poziom trudności dostosowany jest do wieku dziecka i ułatwia zrozumienie treści. Opowieść o Filipie i sprytnym włamywaczu z pewnością zachęci dzieci do czytania. W poziomie drugim zostały wprowadzone: • zdania złożone, • dwuznaki i samogłoski ą, ę, • krótkie dialogi, • ortografia, • pisownia trudniejszych wyrazów.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

63
Przyszłość czarostwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszłość czarostwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

Książka Przyszłość czarostwa odpowiada na wiele często zadawanych pytań, takich jak: • Jak zostać czarownicą? • Jak znaleźć kowen czarownic? Doreen Valiente pisze o tym, co stara religia czarownic ma do zaoferowania nowej erze Wodnika; jak pradawne Rzemiosło Mądrych można praktykować w dzisiejszych czasach; jak inicjować się na czarownicę i jak założyć własny kowen. Autorka, jako współtwórczyni i wiodąca niegdyś postać współczesnego ruchu wicca, dołączyła do książki nową Księgę Cieni (podręcznik czarownicy z rytuałami oraz ilustracjami). Księga Cieni jest oparta na magicznej tradycji – wywodzącej się z przeszłości, ale nastawionej na przyszłość. Można w niej znaleźć pieśni czarownic, zaklęcia, inkantacje i praktyczne rady: jak prowadzić kowen, jak stworzyć własną kolekcję magicznych narzędzi, ale też metody wróżenia i pozostałą wiedzę czarownic.

33,60 zł
24,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,74 zł

64
The Prodigal Son, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Prodigal Son, CD
Ry Cooder, Universal Music Polska
Dostępny
48 szt.

Lista utworów: 1. Straight Street 2. Shrinking Man 3. Gentrification 4. Everybody Ought to Treat a Stranger Right 5. The Prodigal Son 6. Nobody's Fault But Mine 7. You Must Unload 8. I'll Be Rested When the Roll Is Called 9. Harbor of Love 10. Jesus and Woody 11. In His Care

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

65
Moduły i wieżowce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moduły i wieżowce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.25

Lata 1956-1970 to jeden z najistotniejszych okresów dla kształtowania się pejzażu architektonicznego Polski ludowej. Decydującą rolę w powstawaniu masowego budownictwa mieszkaniowego odgrywała wola władz, książka niniejsza ukazuje zaś znajdujące się w tle dążenia części środowiska architektonicznego do technicznego i estetycznego unowocześnienia pracy projektowej. Szczególną uwagę poświęcono ideom normalizacji, znajdującym wyraz we wprowadzaniu zasad koordynacji modularnej, także opartym na prakseologii próbom formułowania teorii sprawnego wytwarzania architektury oraz fascynacji projektantów budownictwem wysokim, jako podpatrzoną w czasie odwilżowych wycieczek formułą nowoczesnego mieszkalnictwa. Poruszone w książce tematy ukazane są z jednej strony w relacji z przemianami zachodzącymi równolegle w krajach socjalistycznych – przede wszystkim ZSRR, z drugiej zaś, w powiązaniu z zachodnią refleksją teoretyczną. Tym sposobem autor stara się uchwycić zarówno specyficzne dla krajów bloku wschodniego uwarunkowania pracy architekta, jak i uniwersalne zagadnienie ewolucji tej profesji w dobie uprzemysłowionego budownictwa.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

66
Black panther. Soundtrack, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black panther. Soundtrack, 2 LP
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Tracklista: 1. Kendrick Lamar - Black Panther 2. Kendrick Lamar, SZA - All The Star 3. Schoolboy Q, 2 Chainz, Saudi - X 4. Khalid, Swae Lee - The Ways 5. Vince Staples, Yugen Blakrok - Opps 6. Jorja Smith - I Am 7. SOB X RBE - Paramedic! 8. Ab-Soul, Anderson .Paak, James Blake - Bloody Waters 9. Jay Rock, Kendrick Lamar, Future, James Blake - King's Dead 10. Zacari - Redemption Interlude 11. Zacari, Babes Wodumo - Redemption 12. Mozzy, Sjava, Reason - Seasons 13. Kendrick Lamar, Travis Scott - Big Shot 14. The Weeknd, Kendrick Lamar - Pray For Me

147,90 zł
144,94 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

67
Tito - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tito
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.20

Najobszerniejsza jak dotąd biografia Josipa Broz Tity, napisana przez wybitnego słoweńskiego historyka, bazuje na krytycznej analizie ogromnej liczby świadectw przeszłości. Jej oryginalność i styl narracji powodują, że chętnie po nią sięgną nie tylko zawodowi historycy, ale też wszyscy zainteresowani historią XX wieku, a w szczególności historią Jugosławii, Bałkanów i polityki międzynarodowej. Autor w trzynastu rozdziałach opowiada o niebywałej politycznej karierze syna wielodzietnej chłopskiej rodziny, pokazuje drogę jego publicznego życia jako przywódcy ważnego kraju Europy Południowej i jednego z liderów ruchu państw niezaangażowanych. Omawia działalność rewolucyjno-polityczną Tity, w tym wyzwanie rzucone Stalinowi i uniezależnienie się od Moskwy. Jest to też książka o politykach z otoczenia Tity, przywódcach europejskich (w tym bałkańskich), o wojnach światowych, o jugosłowiańskich transformacjach społeczno-ustrojowych, o mechanizmach władzy. Jeden z rozdziałów poświęcony jest perypetiom życia osobistego Tity. Rzetelna i powściągliwa w ocenach praca może wywołać dyskusję i spory wśród zwolenników czarno-białego świata, co powinno dobrze służyć nauce i kulturze intelektualnej. Wchodzi do kanonu biografistyki europejskiej, została już przetłumaczona na kilka języków w Europie, od 2018 roku jest dostępna dla czytelnika polskiego.

60,00 zł
44,40 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

68
Syn zakonnicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn zakonnicy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

Historia fikcyjna, dla której inspiracją były wydarzenia, które mogły mieć miejsce w rzeczywistości. Zakazana miłość z czasów wojny, między oficerem niemieckim i siostrą zakonną. Owocem tego związku jest dziecko, które po latach dowiaduje się prawdy o swoich rodzicach i próbuje odzyskać tożsamość, jednak wciąż napotyka na mur milczenia. Kluczem do rozwiązania zagadki jest pamiętnik zakonnicy, który pisała przez niemal całe życie, a który po jej śmierci znika w tajemniczych okolicznościach. Komu zależy na tym, by człowiek będący owocem trudnej i niespełnionej miłości nigdy nie poznał prawdy? Czy ma to związek z ogromnym majątkiem? Co kierowało rodzicami, którzy oddali własne dziecko pod opiekę obcych ludzi? Czy zdołali odkupić swoją winę? W tej opowieści nic nie jest czarno-białe ani oczywiste, a autorka kolejny raz prowadzi nas przez meandry ludzkiej duszy i trudnych życiowych wyborów.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

69
Socjolingwistyczne badania w teorii i praktyce Ujęcie interdyscyplinarne. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjolingwistyczne badania w teorii i praktyce Ujęcie interdyscyplinar...
Dostępny
13 szt.

Monografia zawiera artykuły problemowe z zakresu socjolingwistyki w ujęciu interdyscyplinarnym. W monografii podjęte zostaną m.in. takie zagadnienia, jak: język jako czynnik tworzenia lokalnej kultury, charakterystyka języka potocznego, analiza sakralnej leksyki, nauczanie języków a politologia, międzykulturowa komunikacja. Monografia analizuje problemy na styku językoznawstwa, socjologii, psychologii społecznej i etnografii z zastosowaniem różnych metod badawczych. Monografia w języku polskim, rosyjskim. Książka adresowana jest zarówno do specjalistów, jak i młodych adeptów nauki.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

70
Męskość. Opowieść o uzależnieniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskość. Opowieść o uzależnieniu
Dostępny
150 szt.

Debiutancka powieść znanego dramaturga współpracującego z Mają Kleczewską, współautora spektakli granych na całym świecie (m. in. Wściekłości wg Elfriede Jelinek pokazywanej na Biennale w Wenecji) Akcja książki dzieje się w ciągu kilkunastu godzin w czasie medytacji w aśramie w Nepalu. Bohater, trzydziestopięcioletni warszawiak pochodzenia żydowskiego, przygląda się różnym aspektom podróży, która funkcjonuje zarówno w wymiarze przestrzennym, jak i jako wyprawa w głąb własnego umysłu, przez meandry wspomnień. Mężczyzna konfrontuje się z umierającym na raka ojcem, pierwszym rozwodem i powikłanymi doświadczeniami z kobietami. Podejmuje próby przekroczenia własnego wstydu, który przestaje jawić się jako deprecjonujący. W sposób okrutny dla samego siebie stopniowo wyzwala się spod presji stereotypowego wzorca męskości. W procesie obserwacji umysłu odkrywa, że jego prawdziwym źródłem siły nie jest zakorzeniona w świadomości „męska odwaga”, równoznaczna z brawurą, ale samoakceptacja słabości. Uważność bohatera bierze swój początek w obserwacji ciała. Powtarzające się jak mantra opisy warunków atmosferycznych i oddechu w trakcie medytacji stanowią swoiste stacje – jedyne stałe punkty w drodze „do siebie”.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

71
Małpka Mrugnij oczkiem i posłuchaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małpka Mrugnij oczkiem i posłuchaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.19

Zobacz, kto puścił do ciebie oczko? Książeczki z serii Mrugnij oczkiem i posłuchaj to króciutkie historyjki o zwierzątkach, które wyróżniają przykuwające wzrok okładki z elementem zabawy: po potrząśnięciu książką oczka ruszają się. Seria Mrugnij oczkiem to także dynamiczne ilustracje, krótkie i napisane przystępnym językiem teksty oraz łatwo przyswajalny przekaz o wartości przyjaźni.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

72
Mrugnij oczkiem i posłuchaj. Pszczółka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrugnij oczkiem i posłuchaj. Pszczółka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.15

Zobacz, kto puścił do Ciebie oczko! Książeczki z serii „Mrugnij oczkiem i posłuchaj” to króciutkie historyjki o zwierzątkach, które wyróżniają przykuwające wzrok okładki z elementem zabawy: po potrząśnięciu książką oczka ruszają się. Seria „Mrugnij oczkiem” to także dynamiczne ilustracje, krótkie i napisane przystępnym językiem teksty oraz łatwo przyswajalny przekaz o wartości przyjaźni. Książeczka całokartonowa. Uwaga! Małe elementy – zagrożenie zadławieniem. Książeczka przeznaczona do użytku tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

73
A kysz! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A kysz!
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.18

A kysz! to urocza gra karciana dla młodszych i starszych, w której uczestnicy zabawy będą starali się przestraszyć jak najwięcej zwierzaków należących do przeciwnych drużyn. Słoń boi się myszy, mysz – kota, kot ucieka przed psem, a pies – przed słoniem. Zwycięży ta osoba, która jak najlepiej poradzi sobie z tą niecodzienna układanką. Jak grać? 1. Gracz w sekrecie dowiaduje się, które zwierzę i kolor stada należy do niego. 2. W swoim ruchu przekłada jednego zwierzaka tak, aby przestraszył on innego. 3. Wygrywa gracz, który na końcu gry będzie miał na stole jak najliczniejsze stado. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Gracze otrzymują je za każde zwierzę, które na koniec gry pozostanie na stole i będzie pasowało do kart sekretnych celów danego gracza. Co sprawi, że grę pokochają dzieci? • prześliczne ilustracje, • prosta mechanika, którą można opanować dosłownie w 3 minuty, • duże pole do kombinowania, • można zabrać ją wszędzie!

40,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

74
Opowieści na 5 minut. Słodkie bajeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na 5 minut. Słodkie bajeczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Już tylko kilka minut i Twoje maleństwo będzie smacznie spać! W tym czasie przeczytajcie urocze Bajeczki o zwierzątkach, Magiczne bajeczki lub Słodkie bajeczki, a barwne postaci i lekkie historyjki wyciszą maluszka i wprawią przed snem w dobry nastrój.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

75
Opowieści na 5 minut. Magiczne bajeczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na 5 minut. Magiczne bajeczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.28

Już tylko kilka minut i twoje maleństwo będzie smacznie spać! W tym czasie przeczytajcie urocze Bajeczki o zwierzątkach, Magiczne bajeczki lub Słodkie bajeczki, a barwne postaci i lekkie historyjki wyciszą maluszka i wprawią przed snem w dobry nastrój.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

76
Bawimy się w podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawimy się w podróży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

W naszych nowych, pełnych humoru „Podróżownikach” znajdziecie wszystko, co mały globtroter wiedzieć powinien! Czy jesteście gotowi, aby wyruszyć w podróż w nieznane? A czy na pewno wiecie, jak prawdziwi podróżnicy przygotowują swoje ekspedycje? Oprócz zadań, quizów i malowanek kolorowe, atrakcyjne graficznie „Podróżowniki” zawierają mnóstwo informacji, związanych z geografią i podróżowaniem. Dzięki poręcznemu formatowi książka doskonali sprawi się w podróży!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

77
Zabawy w podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy w podróży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

W naszych nowych, pełnych humoru „Podróżownikach” znajdziecie wszystko, co mały globtroter wiedzieć powinien! Czy jesteście gotowi, aby wyruszyć w podróż w nieznane? A czy na pewno wiecie, jak prawdziwi podróżnicy przygotowują swoje ekspedycje? Oprócz zadań, quizów i malowanek kolorowe, atrakcyjne graficznie „Podróżowniki” zawierają mnóstwo informacji, związanych z geografią i podróżowaniem. Dzięki poręcznemu formatowi książka doskonali sprawi się w podróży!

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

78
Dom węży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom węży
Dostępny
4 szt.

Wąż jest zabójcą doskonałym, znakomicie znającym anatomię ludzkiego ciała, wie, jak zadać śmiertelny cios. Mateusz Lemberg na kolejnych kartach kreśli nam świat zły, pełen odrażających ludzi, dla których znęcanie się jest formą najlepszej rozrywki, za którą płacą niemałe pieniądze. Do tego wprowadza doń mężczyzn, których „opieka” nie ma nic wspólnego z pomocą i czułością, a obnaża ich partykularne ambicje. Powieść dla oczekujących mocnych wrażeń, spisanych sugestywnym, jędrnym językiem. Jest jak głęboki sen, z którego próbujemy się obudzić, jednak jakaś niewytłumaczalna siła blokuje jakiekolwiek próby wyjścia z historii, którą serwuje nam Lemberg. Zlani potem, wstrząsani spazmami, będziemy próbowali się obudzić. Bezskutecznie.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

79
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Robert Lewandowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Robert Lewandowski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.07

Robert Lewandowski, król strzelców wszystkich lig, w których występował, najbardziej utytułowany polski piłkarz, kapitan naszej drużyny narodowej. Przeczytaj, jak przebiegała jego kariera w reprezentacji, kiedy został powołany do kadry i kiedy zdobył w niej pierwszą bramkę. Sprawdź, w jakim meczu strzelił cztery gole, oraz odkryj, co jest jego słabością i gdzie w Polsce znajduje się ulica nazwana jego imieniem. Dla wszystkich młodych fanów futbolu.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

80
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Jakub Błaszczykowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Jakub Błaszczykowski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

Jakub Błaszczykowski, kapitan naszej reprezentacji w latach 2010-2014, od ponad 10 lat grający w kadrze narodowej. Świetny piłkarz, sportowiec o żelaznym charakterze i ogromnej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Przeczytaj, gdzie zaczynał swoją przygodę z piłką nożną, kiedy zadebiutował w drużynie narodowej i ile meczów z nią rozegrał. Dowiedz się, jak radzi sobie z prześladującymi go kontuzjami, za co uwielbiają go kibice i jakiej muzyki najchętniej słucha. Dla wszystkich młodych fanów futbolu!

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

81
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Kamil Glik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PZPN Mistrzowie reprezentacji. Kamil Glik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Kamil Glik, niezwykle waleczny, twardy zawodnik, który dla dobra drużyny jest gotów na wiele, reprezentant Polski, zastępca Roberta Lewandowskiego na stanowisku kapitana. Poznaj jego drogę do polskiej reprezentacji, dowiedz się, w jakich zagranicznych klubach grał i za co kochają go Włosi. Przeczytaj, jak zadebiutował w drużynie narodowej, co jest jego najmocniejszą stroną i które mecze uważa za najważniejsze w swojej karierze. Dla wszystkich młodych fanów futbolu!

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

82
Biedronka. Mrugnij oczkiem i posłuchaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biedronka. Mrugnij oczkiem i posłuchaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.18

Zobacz, kto puścił do ciebie oczko? Książeczki z serii "Mrugnij oczkiem i posłuchaj" to króciutkie historyjki o zwierzątkach, które wyróżniają przykuwające wzrok okładki z elementem zabawy: po potrząśnięciu książką oczka ruszają się. Seria Mrugnij oczkiem to także dynamiczne ilustracje, krótkie i napisane przystępnym językiem teksty oraz łatwo przyswajalny przekaz o wartości przyjaźni.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

83
Kotek Mrugnij oczkiem i posłuchaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotek Mrugnij oczkiem i posłuchaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.24

Zobacz, kto puścił do ciebie oczko? Książeczki z serii Mrugnij oczkiem i posłuchaj to króciutkie historyjki o zwierzątkach, które wyróżniają przykuwające wzrok okładki z elementem zabawy: po potrząśnięciu książką oczka ruszają się. Seria Mrugnij oczkiem to także dynamiczne ilustracje, krótkie i napisane przystępnym językiem teksty oraz łatwo przyswajalny przekaz o wartości przyjaźni.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

84
Mrugnij oczkiem i posłuchaj. Piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrugnij oczkiem i posłuchaj. Piesek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.22

Zobacz, kto puścił do Ciebie oczko? Książeczki z serii „Mrugnij oczkiem i posłuchaj” to króciutkie historyjki o zwierzątkach, które wyróżniają przykuwające wzrok okładki z elementem zabawy: po potrząśnięciu książką oczka ruszają się. Seria „Mrugnij oczkiem…” to także dynamiczne ilustracje, krótkie i napisane przystępnym językiem teksty oraz łatwo przyswajalny przekaz o wartości przyjaźni.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

85
Wykrojnik. Odważny tygrysek, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Odważny tygrysek, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.04.27

Tym razem dzieci posłuchają wesołych rymowanych opowieści o strachliwym tygrysku, który musiał wreszcie zdobyć się na odwagę. Książeczka kartonowa.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

86
Wykrojnik. Jego Wysokość Lew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Jego Wysokość Lew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.06

Tym razem dzieci posłuchają wesołych rymowanych opowieści o strachliwym tygrysku, który musiał wreszcie zdobyć się na odwagę oraz o małym księciu lwie, który bardzo chciał się bawić z innymi zwierzątkami.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

87
Opowieści na 5 minut. Bajeczki o zwierzątkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na 5 minut. Bajeczki o zwierzątkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Już tylko kilka minut i Twoje maleństwo będzie smacznie spać! W tym czasie przeczytajcie urocze Bajeczki o zwierzątkach, Magiczne bajeczki lub Słodkie bajeczki, a barwne postaci i lekkie historyjki wyciszą maluszka i wprawią przed snem w dobry nastrój.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

88
Scenariusze. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze. Tom 2
Dostępny
3 szt.

Znakomita publikacja Lecha Majewskiego, polskiego pisarza, reżysera filmowego i teatralnego, ale też poety i malarza. Basquiat Scenariusz opowiada o czarnoskórym van Goghu, przyjacielu Andy’ego Warhola i królu nocnego życia. Nazywany „Jimim Hendrixem świata sztuki”, bohater filmu, Jean-Michel Basquiat, elektryzuje współczesnych i przelatuje jak meteor przez nowojorską scenę lat 80., umierając podobnie jak Hendrix, Joplin i Morrison w wieku dwudziestu siedmiu lat, z przedawkowania narkotyków. Ellis Island Niezrealizowany scenariusz filmu o współczesnych emigrantach próbujących ułożyć sobie życie w Nowym Jorku. Pokój saren Ekranizacja „opery autobiograficznej”, w której młody poeta mieszka z rodzicami w starej kamienicy. W swoich wizjach widzi mieszkanie pożerane przez Naturę: latem na podłodze rośnie trawa, jesienią ze ścian opada tynk, zimą zaś zamieć śnieżna dobywa się z lodówki. Wojaczek Ostatnie trzy dni z życia Rafała Wojaczka, przedwcześnie zmarłego poety i buntownika. Jego poezja i samounicestwiające się życie odcisnęły niezwykłe piętno na pokoleniach Polaków. Film otrzymał ponad 20 nagród na międzynarodowych festiwalach oraz stał się inspiracją dla filmów: Last days Gusa Van Santa o Kurcie Cobainie oraz Control Antona Corbijna o Ianie Curtisie, liderze Joy Division. Yves, mon amour Historia słynnego francuskiego malarza Yves’a Kleina widziana oczami współczesnej studentki Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Wizje Kleina pełne erotyki odciskanych w błękicie ciał nagich modelek wstrząsnęły światem europejskiej sztuki XX wieku.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

89
Alfabetyczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabetyczność
Dostępny
15 szt.

Alfabetyczność jest swoistym kompendium, przedstawiającym szerokość pracy krytycznej Henryka Berezy, która z czasem ewoluowała w samodzielną twórczość literacką. Jest dowodem na to, że można oddać się literaturze całym sobą, niezależnie od konsekwencji, z czystej miłości do słowa. Jest również swoistym dziennikiem zmian, które zachodziły w literaturze polskiej powojennej do czasów najnowszych. Na łamach tej książki odnaleźć będzie można teksty poświęcone takim pisarzom jak: Jarosław Iwaszkiewicz, Jery Andrzejewski, Stanisław Piętak, Leopold Buczkowski, Marek Hłasko, Edward Stachura, Wiesław Myśliwski, Marian Pilot, Janusz Głowacki, Andrzej Łuczeńczyk, Janusz Rudnicki, Krystyna Sakowicz, Adam Wiedemann? i wielu innych. W skład tego tomu wchodzi prawie sto tekstów, część z nich publikowana była w książkach, w czasopismach, niektóre trafia do czytelnika po raz pierwszy.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

90
Szczawno Miasto i zdrój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczawno Miasto i zdrój
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Szczawno-Zdrój to malowniczo położone u stóp góry Chełmiec miasteczko, hojnie obdarzone przez przyrodę krajobrazem, klimatem i leczniczymi wodami. Choć obecnie nie tak popularne jak inne dolnośląskie uzdrowiska, zaskoczyć może swą bogatą historią życia kulturalnego i tradycjami. Przewodnik opowiada historię miejscowości i drogi, jaką przebyła by stać się znanym w Europie uzdrowiskiem. Przedstawia sławnych szczawieńskich gości. Pomaga nam zwiedzić miejscowość opisując poszczególne obiekty architektoniczne i przyrodnicze. Zapoznaje nas również z atrakcjami turystycznymi znajdującymi się w pobliżu Szczawna-Zdroju jak: góra Chełmiec, zamek Książ, Stado Ogierów ?Książ?, Palmiarnia w Lubiechowie, zamek Cisy, rezerwat ?Jeziorko Daisy? oraz sąsiedni Wałbrzych. Przewodnik jest bogato ilustrowany (ponad 90 zdjęć, w tym ryciny archiwalne) i zawiera aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: - plan centrum Szczawna-Zdroju z przebiegiem szlaków turystycznych - mapa samochodowa z dojazdem do Szczawna - przypisy, bibliografia i praktyczne informacje dla zwiedzających.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

91
Kurczak i Myszka. Trąba powietrzna i inne przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurczak i Myszka. Trąba powietrzna i inne przygody
Dostępny
17 szt.

Kurczak i Myszka. Trąba powietrzna i inne przygody to książka dla każdej pociechy. Podkrakowska autorka Katarzyna Boroń zaprasza do świata sympatycznych zwierzaków. Nasi najmłodsi będą mogli przekonać się, jak wielka jest siła przyjaźni, jak radzić sobie z tęsknotą po kimś bliskim oraz że warto wyznaczać sobie cele. Całość jest okraszona klasycznym humorem, za który najmłodsi pokochają zwierzątka. Każda historia stanowi samodzielną całość, dlatego idealnie nadaje się do czytania po jednej bajce przed zaśnięciem. Kolorowe ilustracje uznanej w Polsce i za granicą Aleksandry Kucharskiej-Cybuch umilą dzieciakom czas przed zaśnięciem. O poprzedniej książce Katarzyny Boroń:Książeczka Katarzyny Boroń w prosty sposób mówi o ważnych rzeczach. Pokazuje jak wspólnymi siłami można wiele dokonać. Przekonuje maluchy o wielkiej wartości przyjaźni oraz udowadnia, że żeby się lubić, wcale nie musimy być tacy sami. Odmienność, czy różnice wcale nie muszą oznaczać czegoś złego. Niby takie oczywiste, a jednak ukazane w takiej formie urzeka i chwyta za serce.– Katarzyna Jabłońska, Mirabelkowa Biblioteczka

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

92
The Death Cure - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Death Cure
Niedostępny
Brak

Don't miss book three in the #1 New York Times bestselling Maze Runner series that is now a major motion picture! This special movie tie-in edition features an eight-page full-color insert with photos from the film. WICKED has taken everything from Thomas: his life, his memories, and now his only friends--the Gladers. But it's finally over. The trials are complete, after one final test. What WICKED doesn't know is that Thomas remembers far more than they think. And it's enough to prove that he can't believe a word of what they say. Thomas beat the Maze. He survived the Scorch. He'll risk anything to save his friends. But the truth might be what ends it all. The time for lies is over. The first two books, The Maze Runner and The Scorch Trials, are also #1 worldwide blockbusters featuring the star of MTV's Teen Wolf, Dylan O'Brien; Kaya Scodelario; Aml Ameen; Will Poulter; and Thomas Brodie-Sangster! Also look for The Fever Code, the much-buzzed-about series conclusion that finally reveals the story of how the maze was built, and James Dashner's newest bestselling series, the Mortality Doctrine The Eye of Minds, The Rule of Thoughts, and The Game of Lives. Praise for James Dashner and the Maze Runner series: A #1 New York Times Bestselling Series A USA Today Bestseller A Kirkus Reviews Best Teen Book of the Year An ALA-YASLA Best Fiction for Young Adults Book An ALA-YALSA Quick Pick "[A] mysterious survival saga that passionate fans describe as a fusion of Lord of the Flies, The Hunger Games, and Lost." --EW.com "Wonderful action writing--fast-paced . . . but smart and well observed." --Newsday "[A] nail-biting must-read." --Seventeen.com "Breathless, cinematic action." --Publishers Weekly "Heart-pounding to the very last moment." --Kirkus Reviews "Exclamation-worthy." --Romantic Times "Take a deep breath before you start any James Dashner book." --Deseret News

31,50 zł
Powiadomienie
93
Work in progress. Konfrontacje trzeciego pokolenia po Zagładzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Work in progress. Konfrontacje trzeciego pokolenia po Zagładzie
Dostępny
50 szt.

Temat „trzeciego pokolenia” po Zagładzie, mimo iż na Zachodzie opisywany już od dłuższego czasu, jest wciąż słabo rozpoznany na gruncie polskim. Nieliczne krajowe teksty, omawiające owo zagadnienie, oscylują przede wszystkim wokół kwestii psychologicznych skutków Zagłady i jej wpływu na generację wnuków ocalałych. […] Książka pod redakcją Jagody Budzik ma inne cele, co zostało oddane nie tyko na poziomie treści poszczególnych rozdziałów, ale w ogóle w całej strukturze, a nawet dynamicznym tytule – Work in progress, praca w toku, a więc nieskończona, niedomknięta […] Burzenie wszelkiego rodzaju schematów myślowych, podważanie utartych przekonań – kulturowych, badawczych, narodowych, a przy tym niesłychana aktualność – to niewątpliwe zalety tej pracy. Jeśli dodamy do tego, że ten wielogłos, także językowy, polsko-angielski, po prostu dobrze się czyta oraz fakt, że lektura ta przynosi całkiem wymierne pożytki w rozumieniu nas samych, świata wokół, a przy tym poszerza naszą wiedzę o aktualnych stereotypach, prozie, poezji, dramaturgii czy komiksach, to zrozumiemy, że Work in progress jest propozycją cenną. Bartłomiej Krupa

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

94
Sprzedaż jest sexy albo nie ma jej wcale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedaż jest sexy albo nie ma jej wcale
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.08

Od autora: " Mam nadzieję, że odmienię trochę Twoje podejście do Sprzedaży, a szczególnie do jej najmłodszego dziecka zwanego automatyzacją, jak i nie tylko. Sprawię, że może się zmotywujesz, może sprowokujesz, a może po prostu wkurzysz i to było by najlepsze. Nie mam wprawdzie czarodziejskiej różdżki, która by to sprawiła, ale mam kilka porad.Jeśli je pominiesz, nic się nie zmieni w Twojej działalności ? wybór należy do Ciebie.Być może jeśli sprawdzisz je w praktyce, będziesz zaskoczony efektami. Ja jestem o tym przekonany. Zacznę od najważniejszej sprawy: System, sprawdzony System działania na pełnym automacie.Każdy z nas to robi. Próbuje doskonalić swoje procedury. Szuka rozwiązań, aby być bardziej skutecznym. Jednakże nie zawsze robimy to co właściwe, bo nie robimy tego co powinniśmy robić. Jednakże nie musi tak Być. Zapraszam Cię do Mojego Świata. Opartego na miłości Do Sprzedaży, Do Siebie i Do Drugiego Człowieka." ? Mateusz Mrozowski

40,00 zł
34,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

95
Melting Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melting Puzzle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

59,00 zł
48,97 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

96
Jak powstają emocje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powstają emocje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.24

Nowa teoria na temat tego, jak mózg tworzy emocje, która może zrewolucjonizować psychologię, opiekę zdrowotną, egzekwowanie prawa i nasze rozumienie umysłu ludzkiego. Emocje wydają się być automatyczne, jak niepohamowane reakcje na nasze myśli i doświadczenia. Naukowcy długo popierali to założenie twierdząc, że emocje są tak zaprojektowane w ciele lub w mózgu, iż nie podlegają zmianom. Dzisiaj jednak nauka o emocjach przechodzi rewolucję równającą się z odkryciem względności w fizyce czy selekcji naturalnej w biologii, a ta zmiana poglądów niesie ze sobą ogromne implikacje dla nas wszystkich. Na czele tej rewolucji stoi psycholog i neurobiolog, Lisa Feldman Barrett, której teoria emocji prowadzi do głębszego rozumienia umysłu i mózgu, rzucając nowe światło na istotę człowieczeństwa. Jej badania obalają powszechnie przyjmowane przekonanie, że emocje zamieszkują różne części mózgu oraz są uniwersalnie wyrażane i rozpoznawane. Dowodzi ona, że emocje są tworzone pod wpływem chwili, przez ośrodkowe układy, które oddziałują na siebie wzajemnie i jest wspomagana przez naukę, która trwa całe życie. Ta nowa teoria oznacza, że odgrywasz dużo większą rolę w swoim życiu emocjonalnym, niż ci się kiedykolwiek wydawało. Jej następstwa zdążyły już zachwiać posadami nie tylko psychologii, ale również medycyny, systemu prawnego, wychowywania dzieci, medytacji, a nawet ochrony lotniska. Dlaczego emocje wydają się być automatyczne? Czy racjonalna myśl naprawdę kontroluje emocje? Jak emocje wpływają na chorobę? Jak możesz zwiększyć inteligencję emocjonalną swoich dzieci? Książka Jak powstają emocje udziela odpowiedzi na te i na wiele innych pytań, ujawniając najnowsze badania i tworząc praktyczne zastosowanie nowej nauki o emocjach, umyśle i mózgu. „Ta skrupulatna, oparta na znakomitych badaniach i głęboko przemyślana książka ujawnia nowy wgląd w nasze emocje – czym są, skąd się biorą, dlaczego je mamy. Ta książka będzie skarbem dla każdego, kto kiedykolwiek podejmował wysiłek pogodzenia ze sobą serca i mózgu; wyjaśnia ona naukę, nie wyrządzając krzywdy humanizmowi tematu przewodniego” – Andrew Solomon, autor książki Far from the Tree. „Zastanawiasz się czasem, skąd biorą się twoje emocje? Lisa Barrett, światowej sławy ekspertka w dziedzinie psychologii, napisała ostateczny przewodnik po uczuciach i nauce o mózgu stojącej za nimi” – Angela Duckworth, autorka książki Upór: potęga pasji i wytrwałości. „Wszystko, co wydawało ci się, że wiesz na temat swoich uczuć i powodu ich odczuwania okazuje się być szokująco błędne. Lisa Barrett rzuca światło na fascynującą, nową naukę o naszych emocjach, oferując realne przykłady, dlaczego ma ona znaczenie w takich dziedzinach, jak zdrowie, rodzicielstwo, związki i bezpieczeństwo narodowe” – Peggy Orenstein, autorka książki „Girls & Sex”. „Po przeczytaniu Jak powstają emocje już nigdy nie pomyślę o emocjach tak, jak kiedyś. Lisa Barrett otwiera zupełnie nowy obszar do walki ze stereotypami dotyczącymi płci i do ustanawiania lepszej polityki” – Anne-Marie Slaughter, autorka książki Unfinished Business. „Wszyscy żywimy przeczucie na temat emocji: że sposób, w jaki przeżywamy radość, strach czy złość jest automatyczny i odbywa się tak samo, jak u członka ludu zbieracko-łowieckiego z Kalahari. W tej znakomitej książce Lisa Barrett sięga do współczesnych badań, by zaoferować nam radykalnie inny obraz: że przeżywanie emocji jest wysoce zindywidualizowane, nacechowane neurobiologicznie i nierozłącznie związane z poznaniem. Jest to prowokacyjna, przystępna i istotna książka” – Robert Sapolsky, autor książki Why Zebras Don't Get Ulcers.

79,00 zł
63,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,01 zł

97
Pies chodzący na smyczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies chodzący na smyczy
Madej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.12

Piesek Figo Foksterier chodzi na smyczy i tańczy! Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat.

74,90 zł
67,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,49 zł

98
Gra statki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra statki
Madej, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Zaplanuj strategię, ustaw pozycję statków i wygraj! Wygrywa ten, kto pierwszy zatopi wszystkie okręty przeciwnika. „Statki – Bitwa na morzu” to klasyczna gra strategiczna, która świetnie sprawdzi się w podróży. Wygodne zamykane pudełko sprawia, że zajmuje mało miejsca, dzięki czemu łatwo ją przewozić i przechowywać. Zawartość zestawu: • 2 zestawy tablic, • 2 zestawy statków wojennych, • 2 pule kołków w kolorze białym, • 1 pula kołków w kolorze pomarańczowym.

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

99
Retromania. Jak popkultura żywi się własną przeszłością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retromania. Jak popkultura żywi się własną przeszłością
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Po świetnie przyjętej pozycji „Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2015) przyszedł czas na najbardziej znaną na świecie książkę – „Retromanię”. „Retromania” przygląda się temu, w jaki sposób współczesna muzyka popularna (chociaż Reynolds rozszerza swoją analizę również na modę, film i inne dziedziny sztuki) używa i nadużywa dziedzictwa własnej przeszłości. Dlaczego dzisiejszą popkulturę napędza nostalgia, swoista tęsknota za „czasem przed czasem”, za nieustającą epoką dzieciństwa? Jaka jest historia „empetrójki”? Czy różnica między kompaktem a mp3 jest taka sama jak między sokiem pomarańczowym „naturalnym”, a sokiem na bazie rozcieńczonego koncentratu? Czy winyl byłby tu w takim razie sokiem świeżo wyciśniętym z ekologicznych pomarańczy? Czym jest wirtualny kokon i dlaczego coraz więcej współczesnych rodzin wije w nim swoje wspólne gniazdo? I jak się ma do tego „Cosmogramma” Flying Lotusa? (A dlaczego nie wziąć wszystkich tych patentów z przeszłości, dodać dzisiejsze, najnowsze technologie i wysmażyć najbardziej popaprany szajs, jaki jest do pomyślenia?!) Czy zdobycz oznacza zarazem utratę? Dlaczego internet drąży dziury w teraźniejszości? Co spogląda przez te dziury? A jak wpływa na nasze umysły? Dlaczego staliśmy się ludźmi-naleśnikami? Czym jest lektura ślizgowa i jak się ma do czasów, w których żyjemy? Czym różni się nuda teraz od nudy kiedyś? I z czego się bierze? Czy kultura jest w stanie przetrwać w warunkach braku ograniczeń? Dlaczego cierpisz przez niczym nieograniczony dostęp? Czy sieć zdezintegruje nasze rodziny? Czy za 2000 lat ludzie będą traktować YouTube`a tak, jak my traktujemy hieroglify staroegipskie? Jesteś konsumentem-wirtuozem czy kolejnym, typowym zombie z galerii handlowej? A może jesteś konsumentem-antykoneserem? Jak się mają Pokemony do winyli? Co stanie się z twoją kolekcją płyt jak już umrzesz i dlaczego tyle płyt jest niekolekcjonowalnych? Jak nazwać neurologiczną drżączkę człowieka podłączonego do Sieci? Dlaczego iPod robi z nas biedaków? Czy możesz wtłoczyć tam całe swoje życie? Czy będzie to jeszcze użyteczne? Czy iPod to talizman oddalający śmierć? Czy kiedy załadujesz już do niego wszystkie piosenki, jakie kiedykolwiek nagrano, czy którejkolwiek z nich jeszcze posłuchasz? Czy darmowa muzyka stała się przez swą „darmowość” bezwartościowa? Czy łatwiej było nawiązać z nią osobistą relację, kiedy była jeszcze przedmiotem? Czy mniej oznacza więcej? Czy znaleźliśmy się w pułapce? Dlaczego Nick Cave skowerował Elvisa Presleya i jakie miejsce w tej historii zajmuje martwo urodzony brat bliźniak Króla z Memphis? Czym jest kapela portalowa i dlaczego akurat „Sonic Youth” są jej najlepszym przykładem? Jak po zawyżonych cenach sprzedać stare winyle z Italo-Disco? Jak zrobić z nich megarzadkie skarby? Skąd wzięły się boksy wielopłytowe i czy podnoszą zawartą w nich muzykę do rangi pomnika czy raczej nagrobka? Jak się ma „Człowiek z wysokiego zamku” Philipa K. Dicka do przedwojennych płyt szelakowych na 78 obrotów? Czego słuchają japońscy hipsterzy? Chciałbyś posłuchać futurystycznego szanty na syntezatorach i dlaczego Lady GaGa mogłaby nagrać płytę z taką zawartością? Dlaczego w swingującym Londynie lat 60. moda przyszłości opierała się na modzie z przeszłości i czy mogło to być jednym z powodów ataku bombowego? Czym różni się vintage od retro? I dlaczego służył w swym czasie feministkom za zbroję? A jak szybko przyspieszyć zejście po LSD? Co ma wspólnego tradycyjny jazz z kulturą rave? Jaka jest historia brytyjskich modsów? Kiedy i gdzie bywalcy klubów z muzyką northern soul rozprawiali nad zaletami kody, kety i mety, futra, siary i batata? Czym jest oldschool? Jesteś w stanie zatrzymać czas? Czemu zawdzięczamy odrodzenie się niezależnych wytwórni płytowych? Czy punk rock naprawdę był rewolucyjny? Dlaczego John Lennon, po latach intensywnego zażywania LSD i komponowania dość surrealistycznych utworów („Jestem morsem”) wrócił do rock`n`rolla w jego pierwotnej formie? Z czego wzięło się psychobilly? Czy rock`n`roll może zamienić się w ducha? Czy samplowanie jest aktem zniewolenia? Czy sample to zarazem duchy i niewolnicy? Czy didżeje naruszają nietykalność winylowych trupów i czy można porównać ich do handlarzy ludzkimi organami? Czym jest pop hipnagogiczny? Co ma wspólnego new age z krautrockiem? Dlaczego kaseta magnetofonowa jest formatem widmontologicznym? Czy mash-up to bękarci popu? Czy może raczej rodzaj wymiotu? Czy istnieje nostalgia za przyszłością? Czy wkroczyliśmy w epokę kompletnie pozbawioną wyobraźni? Czy wykiwano nas z naszej przyszłości? I jak się ma do tego wszystkiego architektura brutalistyczna? Jak objawia się retrofuturyzm Buriala? Czy kultura retro jest kolejnym z obliczy załamania i upadku zachodu? Czy nadejdzie ratunek? Czy przyszłość w popkulturze istnieje? Czy powiesz jeszcze kiedyś: „jeszcze w życiu nie słyszałem czegoś takiego”?

54,90 zł
45,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,33 zł

100
Piękne opowieści dla 4-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne opowieści dla 4-latka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.21

Sięgnij po ten czarujący zbiór i przenieś się do świata mądrych baśni, zabawnych opowieści i uroczych wierszyków. W tym tomiku znajdziesz następujące bajki: • Czerwony Kapturek, • Trzy małe świnki, • Królewna śnieżka, • Trzy kociaki, • Pani Michalina. Przeczytaj wszystkie zamieszczone w tej książce historie, by poznać niezwykłe losy bajkowych bohaterów!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

Wróć do góry