hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Michelin – Biała seria. Katania, Syrakuzy i Taormina (praca zbiorowa), na drugim Współczesna terapia bańkowa (Shannon Gilmartin). Kolejny produkt to A ja żem jej powiedziała... (Katarzyna Nosowska) oraz I góry odpowiedziały echem (Khaled Hosseini).
1
Michelin – Biała seria. Katania, Syrakuzy i Taormina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin – Biała seria. Katania, Syrakuzy i Taormina
Dostępny
8 szt.

Choć w Katanii trudno zakochać się od pierwszego wejrzenia, drugie co do wielkości miasto Sycylii przyciąga wyjątkową energią i młodzieńczą atmosferą. Katania jest nierozerwalnie związana z Etną, nie tylko ze względu na górującą nad miastem majestatyczną sylwetkę wulkanu, ale także wszechobecną skałę wulkaniczną, z której wzniesiono zachwycające kościoły i pałace. Wyjątkowemu dziedzictwu architektonicznemu Katania zawdzięcza nie tylko niezwykły urok, ale również wpis na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Miłośnicy baroku, których zwiedzanie Katanii zachęci do dalszej podróży, powinni wybrać się do Syrakuz, Ragusy i Noto, aby odkryć architekturę tak piękną, że bardziej przypomina teatralną scenografię niż realne miasto. Natomiast ci, których zmęczy zgiełk metropolii, mogą odpocząć na jednej z plaż w niedalekiej Taorminie. Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! – poręczny format – precyzyjne mapy i plany – dokładne opisy atrakcji turystycznych – propozycje tras zwiedzania – liczne ciekawostki Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Sycylii. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile. Gwiazdki – tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych: *** zobacz koniecznie ** warto odwiedzić * godne uwagi

20,90 zł
13,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 6,91 zł

21 osób kupiło
2
Współczesna terapia bańkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna terapia bańkowa
Dostępny
107 szt.

Na czym polega terapia bańkowa? Od dłuższego czasu u wielu znanych sportowców widujemy noszone z dumą charakterystyczne, okrągłe ślady na ciele. Znana od zamierzchłych czasów terapia bańkowa coraz częściej jest stosowana jako leczenie komplementarne i alternatywne. Wykorzystuje powszechnie dostępne bańki, które można łatwo i bezpiecznie stawiać również w warunkach domowych. Zasysają one i unoszą tkanki, łagodząc bóle, stany zapalne, dolegliwości trawienne i krążeniowe oraz stres. Terapia bańkowa znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, od stresu, napięcia mięśni barków i pleców, po zespół cieśni kanału nadgarstka, schorzenia stawów i zapalenie zatok, a nawet chorobę refluksową przełyku. Wykorzystuje się ją u sportowców (w celu podniesienia ich wydolności) oraz u kobiet ciężarnych. To metoda leczenia, która sprawdza się w łagodzeniu stanów zapalnych. Shannon Gilmartin opowiada o poszczególnych rodzajach baniek i ich zastosowaniach. Wyjaśnia, jak stawiać bańki skutecznie i bezpiecznie w warunkach domowych oraz przybliża nam wiele zalet tej stosowanej od wieków terapii. Shannon Gilmartin jest licencjonowaną specjalistką i instruktorem w dziedzinie masażu i terapii próżniowej. Poza głównym obszarem zainteresowań, jakim jest masaż bańkami, ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w takich terapiach manualnych jak: masaż leczniczy, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, terapia nerwowo-mięśniowa, terapia czaszkowo-krzyżowa, rehabilitacja po urazach tkanek miękkich, masaż tajski i manipulacje trzewne. Naucza na terenie Stanów Zjednoczonych i za granicą. Prowadzi praktykę w Virginia Beach.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

7 osób kupiło
3
A ja żem jej powiedziała... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A ja żem jej powiedziała...
Dostępny
213 szt.

A ja żem jej powiedziała... – ta książka to petarda Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. Mówi o show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Tylko kilka zdań, a jest w tym ciepło, doświadczenie i życiowa mądrość. „A ja żem jej powiedziała, Kaśka, szczęścia nie poudajesz” – mówi Nosowska. – „Nagle cała Polska zaczyna czekać na kolejny odcinek. Zadałam sobie pytanie, co w tym zajęciu sprawia mi autentyczną przyjemność, na którym etapie działalności jestem najbardziej sobą, w sobie, czuję się bezpiecznie, a w okolicy serca wzrasta temperatura. Najszczersza z najszczerszych odpowiedzi brzmi – pisanie. Ten samotny moment, kiedy z chmary słów wyłapuję te, które najlepiej opowiedzą emocje. Jest to proces żmudny, momentami skrajnie wyczerpujący. Nie mam łatwości, którą legitymują się prawdziwi mistrzowie żonglerki słowem. Ja wysiaduję. Do odleżyn”. I zaczęła pisać. O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie, o dylematach partnerstwa, problemach w okiełznaniu nastolatków, o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym, że czarny nie wyszczupla, a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu, faszerowaniu, faszerowaniu. Nosowska jest szczerą, dojrzałą i oryginalną obserwatorką rzeczywistości. Mimo sławy i spektakularnej kariery pozostała skromna. I ma to, czego brakuje teraz wszystkim – dystans do samej siebie. Ani przez chwilę nikogo nie udaje. Z perspektywy dojrzałej kobiety mówi o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, konieczności polerowania intuicji złotą łyżeczką i potyczkach z wewnętrznym krytykiem, zwanym przez nią „puczystą”. „Od jakiegoś czasu nie wstydzę się tego, kim jestem. Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone, by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie”. Nieoczywiste, głębokie, błyskotliwe, świetnie napisane i bawiące do łez. Ta książka zabije cię miłością.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
4
I góry odpowiedziały echem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I góry odpowiedziały echem
Dostępny
806 szt.

Poruszająca opowieść o miłości, rozstaniu, przyjaźni, rodzinie i poświęceniu autora bestsellerów Chłopiec z latawcem oraz Tysiąc wspaniałych słońc. Afganistan, rok 1952. Abdullah i jego siostra Pari mieszkają wraz z ojcem i macochą w ubogiej wiosce. Ledwie wiążą koniec z końcem – znalezienie pracy graniczy z cudem. Szczególnie ciężkie dla rodziny są zimy. Dziesięcioletni Abdullah darzy trzyletnią, niezwykle pogodną Pari wielką, bezwarunkową miłością; stara się zastąpić jej nieżyjącą matkę i ojca, który nie poczuwa się do przejęcia jej obowiązków. Aby zdobyć dla siostry skarb – piękne pawie piórko – Abdullah odda jedyną parę butów. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Podróż z ojcem do Kabulu stanie się dla Pari i Abdullaha początkiem rozstania, które odciśnie piętno na ich przyszłym życiu. „Poruszająca trzypokoleniowa saga o poświęceniu, zdradzie i sile więzów rodzinnych”. – „People”

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

5 osób kupiło
5
Michelin. Biała seria. Bilbao i San Sebastian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Bilbao i San Sebastian
Dostępny
22 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Bilbao i San Sebastian. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
6
Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski. Tom I i II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski. To...
Dostępny
167 szt.

Książka Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski pod redakcją prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego to dwutomowe wydawnictwo będące podsumowaniem kilkuletniego projektu badawczego realizowanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów pt. Strategie przetrwania Żydów podczas okupacji w Generalnym Gubernatorstwie, 1942-1945. Studium wybranych powiatów. Autorami rozdziałów są Tomasz Frydel, Jan Grabowski, Dariusz Libionka, Dagmara Swałtek-Niewińska, Karolina Panz, Alina Skibińska, Jean Charles Szurek i Anna Zapalec. Jedną z najważniejszych konkluzji wynikających z kilku lat badań „żydowskich strategii przerwania” jest bogactwo obserwacji dotyczących stopnia przedsiębiorczości, własnej inicjatywy Żydów w obliczu Zagłady. Uderzają determinacja, mobilność, odwaga, z jaką ofiary podjęły walkę o życie własne oraz najbliższych. Z chwilą rozpoczęcia akcji likwidacyjnych, kiedy mało kto mógł żywić nadal jakiekolwiek złudzenia co do ostatecznych celów polityki niemieckiej, Żydzi zintensyfikowali desperacką walkę o przetrwanie. Z jednej strony w domach oraz pod domami budowano schowki i bunkry, a w podwójnych ścianach i na strychach urządzano przemyślne kryjówki. Z drugiej – nawiązywano kontakty ze stroną aryjską, których celem było znalezienie pomocy i kryjówki. Tam, gdzie było to możliwe, powstawały siatki przerzutu za granicę, zwłaszcza na Słowację i Węgry. We wszystkich zbadanych przez nas powiatach najwięcej Żydów szukało pomocy nie w miasteczkach, ale w pobliskich wsiach – w domach swoich sąsiadów. Możliwość przetrwania w ogromnym stopniu zależała od chęci pomocy tychże sąsiadów - chrześcijan, od tego, czy byli w stanie przełamać strach wobec zagrożenia, jakie stanowili dla wspólnoty wiejskiej ukrywający się Żydzi. Nie sprzyjały temu obowiązujące normy grupowe, obecny wszędzie antysemityzm ani mechanizmy konformizmu społecznego. Tym bardziej podkreślić należy odwagę i bezprzykładne poświęcenie Sprawiedliwych. Tym mocniej podziwiać należy tych, którzy potrafili przeciwstawić się nie tylko niemieckim przepisom prawnym, lecz także pisanym i niepisanym regułom życia grupowego. Wymowa liczb jest nieubłagana: dwóch spośród każdych trzech Żydów poszukujących ratunku – zginęło. Zamieszczone w tomach opracowania dostarczają dowodów wskazujących na znaczną – i większą, aniżeli się to dotychczas wydawało – skalę uczestnictwa lokalnych mieszkańców w wyniszczeniu żydowskich współobywateli. Drogie Dziecko, wybaczam Ci i niech Ci też Bóg przebaczy. Schodzę z tego świata jako ofiara dla Ciebie, ażebyś Ty mógł dalej żyć. Adam Wonszyk, ten. Co woził cegły, kiedy budowaliśmy nasz dom, był u mnie, przez kraty rozmawiałem z nim. Powiedział mi, że możesz przyjść do niego, on Cię przechowa. Powiedział też, że szkoda, że my wszyscy nie przyszliśmy wcześniej do niego. Dbaj o siebie, jedz i pij tak, żebyś mógł przetrwać tę gehennę. Uważaj, żebyś się nie przeziębił. Może nam się uda jeszcze wydostać z aresztu i pozostać przy życiu. To są ostatnie słowa Twego ojca, który jest ofiarą po to, żebyś Ty żył.List pożegnalny do Szmula Malera, napisany przez jego ojca, złapanego w kryjówce w czasie likwidacji we Frampolu 2 listopada 1942 r i przetrzymywanego przez kilka dni w lokalnej szkole, zanim wszyscy wyłapani w okolicy Żydzi zostali rozstrzelani na cmentarzu żydowskim.

120,00 zł
85,20 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 34,80 zł

7 osób kupiło
7
Pokuta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokuta
Dostępny
1134 szt.

Doskonała powieść, przez wielu krytyków uznana za arcydzieło W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej między swoją starszą siostrą, Cecilią, a synem sprzątaczki, Robbiem. Wyobraźnia podsuwa jej najrozmaitsze interpretacje tego, co widziała. W końcu dziewczynka na głos wyraża to, co sobie dopowiedziała, i skazuje w konsekwencji niewinnego człowieka na więzienie. To ostatni wieczór, kiedy rodzina Tallisów stanowi jedność. II wojna światowa. Briony, która zostaje pielęgniarką i stawia pierwsze kroki jako pisarka, zdaje sobie sprawę ze zła, jakie wyrządziła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy o owych kilku upalnych dniach. Ale czy pokuta zawsze oznacza odkupienie? „Najlepsza powieść, jaką Ian McEwan kiedykolwiek napisał”. – „Observer” „Czytając tę książkę, czujesz, że wydarzy się coś strasznego – i nie mylisz się”. – „The Times”

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

5 osób kupiło
8
Michelin. Biała seria. Sewilla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Sewilla
Dostępny
28 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Sewilli. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
9
Masa piankowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa piankowa
AMEX
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Superlekka masa piankowa – ciastolina w plastikowym pudełku. W prosty sposób można mieszać ze sobą różne kolory pianek, co pozwala na uzyskanie nowych kolorów lub odcieni. Miękką piankę można uformować w kulkę, która dzięki zastosowanemu materiałowi odbija się jak piłeczka. Po wyschnięciu masa jest nieodkształcalna i pozostaje w formie w jakiej zasycha. Opakowanie 40 g. Uwaga. Dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

9,20 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 1,21 zł

4 osoby kupiły
10
Puzzle 1000 elementów. Anne Stokes collection. Kindred Spirits - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Anne Stokes collection. Kindred Spirits
Clementoni, 1000
Dostępny
4 szt.

Przepiękne motywy fantasy i perfekcyjna jakość druku zapewniają przyjemność układania. Puzzle zostały wykonane z grubej tektury. Układanki Clementoni cechuje wysokiej jakości grafika i duże nasycenie kolorów. Wymiar po ułożeniu: 50.0 x 69.0 cm

28,90 zł
25,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

4 osoby kupiły
11
Pokochawszy. O miłości w języku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Pokochawszy. O miłości w języku
Dostępny
6 szt.

Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Językoznawca i psycholog. Mąż i żona. Od 35 lat w nieustającej rozmowie – czasem poważnej, czasem całkiem niepoważnej, czasem spokojnej, czasem pełnej emocji, zawsze błyskotliwej, i nigdy nudnej. W książce Pokochawszy w rozmowie z Karoliną Oponowicz dyskutują o wszystkim tym, co z miłością związane: romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, listach miłosnych, czułych słowach, kiczu, rozstaniach i miłości dojrzałej. Patrzą na sprawy a to pod kątem języka, a to emocji. A ponieważ te perspektywy nie zawsze się pokrywają, w wymianie zdań pomiędzy nimi nie brakuje ognia. Przy okazji Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil opowiadają swoją historię miłosną, wspominają początki związku, najbardziej burzliwe kłótnie, językowe nieporozumienia, czy małżeńskie rytuały. Czy mówienie, że miłość jest jak róża to kicz? Jaka jest najpiękniejsza w literaturze scena oświadczyn? Co zrobić, żeby miłość trwała wiecznie? Dlaczego tyle seksualnych określeń ma związek z ptactwem? Jak się dobrze kłócić? Kiedy w łóżku rozmawiać, a kiedy milczeć? Czy profesor Bralczyk ogląda komedie romantyczne? Kto komu dał czarną polewkę? Dlaczego Lucyna Kirwil nie zwraca się do męża „Juruś”? To tylko kilka z pytań, na które odpowiedź pojawia się w książce Pokochawszy.

44,99 zł
22,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,49 zł

4 osoby kupiły
12
Camino de Santiago. Między historią, legendą i mitem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino de Santiago. Między historią, legendą i mitem
Dostępny
1 szt.

Historia i legenda, które wzajemnie się przenikają. Szlak świętego Jakuba, na długo zapomniany, dziś przeżywa swój renesans. Jego tysiącletnia historia to źródło wielu barwnych opowieści. Autorka Hanna Maria Stefaniak, korzystając wyłącznie z hiszpańskich, nieznanych w Polsce źródeł, kreśli bogaty portret drogi wiodącej do Santiago. Czy wiesz, że: Cervantes wplatał do Don Kichota motywy związane z Camino? Pielgrzymia laska mogła służyć również jako instrument muzyczny oraz astrolabium wskazujące kierunek? Słynny korsarz Francis Drake zagroził, że zrówna z ziemią grób św. Jakuba? Patent odlewania ołowianej lub cynowej muszli udzielony został przez papieża wyłącznie rzemieślnikom należącym do cechu w Composteli? Królowa Zofia Holenderska nieomal okupiła swoją pielgrzymkę śmiercią? Poczuj wyjątkową atmosferę Camino i odkryj fenomen jedynego w swoim rodzaju szlaku. A jeśli masz już za sobą pielgrzymkę drogą św. Jakuba, przeżyj wędrówkę jeszcze raz. To również twoja historia. Podążaj jej śladem. Buen Camino! Hanna Maria Stefaniak – lekarz-dermatolog, od 1970 roku dzieli swe życie pomiędzy Polskę (Poznań) i Hiszpanię (Oviedo, Asturia). Oprócz zawodu, pasjami jej życia są muzyka, historia i wędrówka. Do Santiago pielgrzymowała kilkoma szlakami: drogą francuską, portugalską, lewantyjską oraz pierwotną. Od wielu lat jest członkiem Asturyjskiego Towarzystwa Przyjaciół Camino de Santiago. Współpracuje z pismami w Hiszpanii, publikując artykuły na tematy związane z Camino, a także propagujące kulturę polską.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
13
Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą
Dostępny
114 szt.

Książka Marka Rippetoe’a to poradnik, który udowadnia, że siła fizyczna nadal jest jedną z najważniejszych rzeczy w sporcie. Autor przedstawia prosty, logiczny, praktyczny i przede wszystkim kompleksowy program ćwiczeń ze sztangą, który na zawsze odmieni twoje podejście do treningu siłowego. Choć książka skierowana jest głównie do młodych sportowców, ze wskazówek w niej zawartych mogą skorzystać również osoby trenujące rekreacyjnie, bez względu na kondycję fizyczną, płeć czy wiek. Każde ćwiczenie opisano krok po kroku, przedstawiając różne aspekty pracy ze sztangą, po to, by pomóc ci zbudować prawdziwą tężyznę. „Stres – regeneracja – adaptacja”. Ta prosta zasada, proponowana przez autora „Zacznij od siły”, sprawi, że osiągniesz sportowe wyżyny i znacząco poprawisz jakość swojego życia.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

3 osoby kupiły
14
Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki
Dostępny
239 szt.

(wstaw swoje imię), dlaczego wciąż stawiasz Mi granice? Bóg Marcin Jakimowicz, sam doświadczył wielu wzlotów i kryzysów wiary. Aż nastąpił przełom w jego myśleniu o Bogu. Opisuje swoje doświadczenia oraz historie innych ludzi, którzy podobnie jak on na własnej skórze doświadczyli uzdrowienia. Podaje proste wskazówki, jak poradzić sobie z kryzysem wiary i co zrobić, by doświadczyć potężnej siły Miłości.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

3 osoby kupiły
15
O księżycu z komina domu na wzgórzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O księżycu z komina domu na wzgórzu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Nie chodzi o to, by patrzeć na świat przez różowe okulary, ale by w jego szarościach dostrzegać to, co ważne, dobre i piękne. Michał przeprowadza się na wieś, gdzie poznaje klasowe „dziwadło”. Wiktora. Właściciela niezwykłego Skarbca, małego filozofa, chłopaka, którego promienisty uśmiech potrafi rozświetlić najgorszy mrok, przezwyciężyć ludzki gniew, nienawiść, chorobę... Wzruszająca opowieść o magii otaczającej rzeczywistości, tajemnicy życia i śmierci oraz o przyjaźni, która połączyła chwalipiętę, mieszczucha, babochłopa, histeryczkę i szkolnego agresora. To przygoda, która rozpoczęła się od nudnego zadania z przyrody, a przeniknęła w zakamarki domu na wzgórzu, od lat budzącego fascynację i lęk, i tak naprawdę nigdy się nie skończyła. Książka wychodzi poza wszelkie schematy patrzenia i uwrażliwia na to, wobec czego pozostajemy obojętni, a nawet bezradni.

21,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
16
Żywe pochodnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Żywe pochodnie
Dostępny
2 szt.

Ks. Jerzy Czerwień, Szymon Hiżycki OSB, Damian Mrugalski OP, ks. Józef Naumowicz, Danuta Piekarz, ks. Marek Starowieyski, ks. Przemysław Szewczyk, Michał Wilk, Maciej Zachara MIC. Dziewięciu wybitnych biblistów, patrologów i historyków Kościoła, w rozmowach z Maciejem Müllerem, przypomina spory i dyskusje, których temperatura swego czasu sięgała zenitu. Dzięki historycznej perspektywie współczesne debaty o sensie celibatu, obecności religii w szkole, zasadności spowiedzi w konfesjonale czy kształcie liturgii zyskują nowy wymiar. Suche fakty dostępne na wyciągnięcie ręki w internetowej wyszukiwarce, w rozmowach fachowców zmieniają się w barwne, pełne życia historie, w których to, co święte, miesza się z tym, co grzeszne, wielcy Kościoła mają swoje słabości, a idealizowana przeszłość okazuje się wcale nie taka idealna.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

2 osoby kupiły
17
Michelin. Biała seria. Floryda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Floryda
Dostępny
17 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Florydy. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne mapy ułatwią swobodne poruszanie się po regionie. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach miast i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
18
Mieszko, kapitan drużyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszko, kapitan drużyny
Dostępny
60 szt.

Minął rok, odkąd Mieszko Miśkiewicz dołączył do drużyny Czarnych Pum. Rok pracowitych treningów, towarzyskich meczów i prawdziwych pojedynków, beztroskich wygłupów i spraw całkiem serio. Mieszko, kapitan drużyny to druga część opowieści o małym piłkarzu, która szturmem zdobyła serca czytelników. Tak jak poprzednio książka łączy zalety pełnej humoru powieści (nie tylko) dla chłopców z podręcznikiem futbolu. Mieszko, kapitan drużyny to kolejna już porcja sportowych ciekawostek i historycznych faktów. Jak się ceruje rywala? Na co chorował Ronaldo? Po co komu na boisku widły? Czy da się wyciągnąć karnego z kapelusza? I czy polscy piłkarze zdobyli kiedyś tytuł mistrza olimpijskiego?

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
19
Wersety dla kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wersety dla kobiet
Dostępny
17 szt.

Pudełko zawierające zestaw kart. Doskonałe na prezent na każdą okazję. Zestaw kart z wersetami biblijnymi dla kobiet. Jest to 50 kart dwustronnie zadrukowanych. Poprzez 100 różnych wersetów możesz zostać zainspiraowana prawdami ze Słowa Bożego. Doskonały prezent również na spotkania większej ilości kobiet, gdzie każda może otrzymać jedną kartę z dwoma wersetami.

42,90 zł
33,46 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,44 zł

2 osoby kupiły
20
Wojna z dziadkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna z dziadkiem
Dostępny
10 szt.

Peter bardzo się cieszy, że z nim i jego rodzicami zamieszka ukochany dziadek. Radość nie trwa jednak zbyt długo, bo okazuje się, że dziadek zamieszka w pokoju Petera, a chłopiec jest zmuszony przenieść się na poddasze. Peter kocha swojego dziadka, ale pragnie odzyskać swój pokój. Nie ma wyboru, musi wypowiedzieć wojnę! Z pomocą przyjaciół Peter wymyśla drastyczne plany, aby osiągnąć swój cel. Ale dziadek jest godnym przeciwnikiem. Zamiast się poddać, planuje wyrównać rachunki. Kiedyś byli takimi świetnymi kumplami. Czy ich wojna posunęła się za daleko?

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
21
Na tropie Czarnego Klejnotu. Tom 1. Klucz do zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie Czarnego Klejnotu. Tom 1. Klucz do zagadki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

Poznajcie Marysię, Rafała, Kamila, Marka i Julkę, którzy jadą z klasą na wycieczkę, gdzie zwiedzać będą Stare Ruiny. W zamku ponoć ukryty jest skarb, a w czasie pełni zobaczyć można błąkającego się barona von Borga. Chłopcy chcą odnaleźć skarb barona, więc, korzystając ze starej mapy, próbują dotrzeć do podziemnego korytarza, który ma ich doprowadzić do ukrytego naszyjnika. Jednak w ciemności słyszą czyjś głos! Przerażeni uciekają stamtąd. Czyj to głos? Czy to baron von Bork? Czy dzieciakom uda się odnaleźć i otworzyć ukryty w zamku skarb? Na tropie czarnego klejnotu to seria kryminalno-sensacyjnych powieści pełnych zabawnych sytuacji, intryg, poszukiwania skarbów, szkolnych przygód i przyjaźni.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
22
Grill i piknik. Mięsa, ryby, sałatki, przekąski, napoje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grill i piknik. Mięsa, ryby, sałatki, przekąski, napoje
Dostępny
187 szt.

Kiedy ciepła aura daje o sobie znać, odczuwamy większą potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. Wówczas chętnie organizujemy przyjęcia przy grillu bądź pikniki. Poznaj nasze niebanalne menu odpowiednie na biesiadę pod chmurką. Znajdziesz tu szaszłyki, żeberka, ryby, opiekane warzywa i inne pyszności, dzięki którym urządzona przez ciebie impreza grillowa stanie się towarzyskim wydarzeniem sezonu. Ponadto polecamy smakołyki nadające się do spakowania w plecak czy do koszyka: wrapy i wytrawne ciastka zamiast zwyczajnych kanapek oraz zdrowe słodycze, np. batoniki granola. Nie zapomnieliśmy także o sałatkach w słoikach. Lepiej przygotuj dużo jedzenia, bo na świeżym powietrzu apetyt dopisuje!

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
23
Co należy wiedzieć o...? Migrena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co należy wiedzieć o...? Migrena
Dostępny
2 szt.

Migrena jest zwartą, jasno i komunikatywnie napisaną monografią omawiającą istotne, głównie z praktycznego punktu widzenia, problemy związane z tym jakże częstym, a nie do końca poznanym typem bólu głowy. Autorka w sposób przystępny, unikając wszelako uproszczeń, wielopłaszczyznowo przedstawia zagadnienia związane z migreną. Omawia miejsce migreny w medycynie, aspekty demograficzne i epidemiologiczne, podział kliniczny choroby, jej dystynktywne cechy kliniczne, a także podstawy patofizjologii napadu migrenowego. Osobną uwagę poświęca terapii migreny, w wielostronny sposób ujmując zagadnienie. Doskonała, niebanalna jest ikonografia książki – zamieszczone w niej oryginalne obrazy aury migrenowej uwiarygadniają jej przekaz, a często zabawne rysunki nadają jej swobodny kształt edytorski, daleki od podręcznikowego formalizmu. Monografia omawia mało znane, rzadko poruszane w krajowym piśmiennictwie, często mylone i nierozumiane zagadnienia z zakresu samoistnych bólów głowy, takie jak: migrena przewlekła, migrena hemiplegiczna czy stan migrenowy – słabo zakotwiczone w świadomości medycznej czy nawet lekarzy neurologów. Podsumowując, książka stanowi cenną pozycję kształceniową dla lekarzy rodzinnych, lekarzy POZ i innych zainteresowanych bólami głowy. Zagadnienia przedstawione są w sposób komunikatywny, życzliwy Czytelnikowi i obrazowy. Autorka prezentuje nowoczesną wiedzę z zakresu samoistnych bólów głowy. Monografia doc. Domitrz w pełni zasługuje na rekomendację dla szerokiego grona Czytelników, jako doskonałe wprowadzenie do problematyki migreny i innych samoistnych bólów głowy.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

1 osoba kupiła
24
Wersety, które każdy znać powinien - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wersety, które każdy znać powinien
Dostępny
19 szt.

Pudełko zawierające zestaw kart. Doskonałe na prezent na każdą okazję. Zestaw kart z najbardziej popularnymi wersetami biblijnymi, które powinny być znane przez wszystkich naśladujących Jezusa. Jest to 50 kart dwustronnie zadrukowanych. Na każdej ze stron znajduje się jeden werset.

42,90 zł
33,46 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
25
Troska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Troska
Dostępny
13 szt.

Marty i Daisy udają przez całe życie. Marty udaje, że jego mama z dnia na dzień nie traci kontaktu z rzeczywistością. Daisy udaje, że jej rodzice nie wykańczają się, opiekując się jej nieuleczalnie chorym bratem. Oboje udają, że wszystko jest w porządku. Ale z udawaniem jest tak, że w pewnym momencie musi się skończyć. I co dalej? Troska jest mocnym spojrzeniem na życie dwójki młodych ludzi, którzy odnajdują się pomimo przeciwności losu. Świetnie napisana historia przez Eve Ainsworth - autorkę Krzywdy. Historii moich blizn, 7 dni oraz Zadurzenia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
26
Amy i Isabelle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amy i Isabelle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

„Napisana z humorem powieść o odwadze i trudnych wyborach w tak zwanym zwyczajnym życiu”. – Alice Munro „Jest to jedna z tych rzadkich książek, które potrafią w zupełnie nowy, świeży sposób pokazać świat, jaki zdawałoby się dobrze znamy”. – „The New York Times Book Review” Isabelle i Amy są pod wieloma względami jak każda matka i jej szesnastoletnia córka – mieszanką miłości i nienawiści. Prowadzą zwykłe, przewidywalne życie w plotkarskim miasteczku przemysłowym Shirley Falls, przepełnione frustracją i narastającym między nimi napięciem. Kiedy się wydaje, że gorzej już być nie może, Amy odkrywa swoją seksualność. Przepaść między matką a córką pogłębia się. Nie da się przerzucić nad nią mostu do czasu, aż Isabelle zacznie się przyglądać swojej przeszłości. A są tam tajemnice, których bardzo się wstydzi, szczególnie przed Amy. Znakomita powieść autorki Olive Kitteridge nagrodzonej Pulitzerem i Mam na imię Lucy nominowanej do Nagrody Bookera.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
27
Czekolada. Słodkie wypieki, desery, czekoladki, napoje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekolada. Słodkie wypieki, desery, czekoladki, napoje
Dostępny
100 szt.

W naszej książce znajdziesz całą gamę przepisów na czekoladowe rozkosze Odkąd w XIX wieku zaczęto wyrabiać tabliczki czekolady, niezmiennie budzi ona namiętność kolejnych pokoleń łasuchów. Na bazie tego produktu lub z jego dodatkiem opracowano niezliczone receptury na rozpływające się w ustach specjały – wypieki, desery, pralinki oraz napoje. Gdy urządzasz przyjęcie, upiecz klasyczny tort szwarcwaldzki. Małym łasuchom sprawisz przyjemność brownie z polewą mascarpone lub ciasteczkami czekoladowymi z orzechami. Natomiast na spotkanie z osobą bliską sercu przyrządź wyrafinowane babeczki z białej czekolady. Z kolei po spacerze w mroźny dzień rozgrzej się gorącą czekoladą z chili.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
28
Meandry losu. Tom 2. Pod sowieckim butem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meandry losu. Tom 2. Pod sowieckim butem
Dostępny
26 szt.

Meandry losu to saga wojenna. Na solidnej bazie historycznej osnute są losy Polaków i Żydów ze wschodniej Polski. Wielkiej tragedii narodowej towarzyszą osobiste dramaty ludzi zmagających się ze swoim przeznaczeniem. Wykuwają oni swój los, przeżywając normalne rozterki (w nienormalnych czasach), nadzieję i zwątpienie, miłość i zdradę, heroizm i tchórzostwo. Czytelnik z łatwością się z nimi zaprzyjaźni I będzie chciał śledzić ich dalsze losy.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
29
Nepal. Moje wędrówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nepal. Moje wędrówki
Dostępny
23 szt.

Wspomnienia autorki z czterech kilkutygodniowych pobytów w Nepalu, w tym trekkingów w rejonie Everestu, Annapurny, świętych jezior Gosainkund i doliny Langtang. Autorka dzieli się ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi codziennego życia mieszkańców, obyczajów, rzemiosła, regionalnej kuchni i realiów podróżowania po tym kraju. W książce odnajdziemy misterne opisy nepalskiej przyrody i refleksje rodzące się podczas przemierzania górskich szlaków oraz zwiedzania rozmaitych miejsc, nie tylko tych znanych i zabytkowych – jak miasta doliny Katmandu czy Park Narodowy Chitwan.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
30
Michelin. Biała seria. Andaluzja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Andaluzja
Dostępny
12 szt.

Andaluzja to Hiszpania w pigułce. Znajdziemy w niej nie tylko słońce, morze i piaszczyste plaże, ale także czerwoną ziemię, ośnieżone szczyty Sierra Nevada i wspaniałe zabytkowe miasta. Miłośnicy architektury będą zachwyceni licznymi twierdzami, katedrami, białymi wsiokami i arabskimi budowlami. Wielbicieli hiszpańskiej kuchni urzeknie aromatycznie gazpacho, a pasjonatów tańca – ogniste flamenco. Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Andaluzji. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
31
O rewolucji 1905 1917 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rewolucji 1905 1917
Dostępny
10 szt.

O rewolucji to zbiór tekstów Róży Luksemburg zainspirowanych i poświęconych wybuchom społecznym w Imperium rosyjskim na początku XX w. ? rewolucjami 1905 i 1917 r. W pierwszej w nich autorka uczestniczyła, angażując się w działalność polskiej socjaldemokracji w Warszawie, za co zapłaciła carskim więzieniem. Początek drugiej śledziła zza krat więzienia niemieckiego, w którym odsiadywała wyrok za sprzeciw wobec I wojny światowej. W pisanych na gorąco tekstach wykracza daleko poza doraźną publicystykę, umieszczając wydarzenia rewolucyjne w szerokim kontekście teoretycznym jaki tworzą jej oryginalne analizy historycznych tendencji kapitalizmu, wojny imperialistycznej, specyfiki Rosji oraz kryzysu i wyzwań stojących przed lewicą. Dzięki temu O rewolucji jest nie tylko świadectwem wydarzeń kluczowych dla historii XX w., ale zachowuje aktualność także dziś. Po pierwsze, dlatego że współczesny kapitalizm z jego władzą korporacji, atakiem na prawa społeczne i nieograniczoną ?wojną z terroryzmem? przypomina ten z początków minionego stulecia. Po drugie, bo coraz wyraźniej widać, że mechanizmy akumulacji kapitału stanowią zagrożenie dla zdobyczy demokracji, a zależność ta była jednym z najważniejszych wątków myśli polsko-niemieckiej rewolucjonistki. Po trzecie wreszcie, dlatego że upadek socjaldemokracji zmusza współczesną lewicę do szukania narzędzi teoretycznych i strategii politycznych zdolnych stawić czoła tej sytuacji. Dzieło Róży Luksemburg znakomicie spełnia tę rolę.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
32
Anatomia góry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia góry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Jeśli ktoś idzie pod górę, to jest w nim wiara, nadzieja… Pod górę idą tylko zwycięzcy. Ci, którzy chcą. Ci, którzy są szczęśliwi. Jedziemy. Najpierw Lhotse – szaleństwo, szczęście, radość i zdziwienie. Muszę o tym napisać, musicie to poznać. A potempotem K2. Syrena i rosiczka. Właśnie tak. Słyszę syreni śpiew wiatru wyjącego ze zboczy. Opieram się i trzepoczę jak ryba na brzegu, duszę się, myśląc o niej, ale nie mogę przestać. Widzę, jak zaraza wypełza z zamkniętej bazy i rozlewa się na moich kolegów. Widzę, jak zmraża serca i umysły całego narodu. Syreni śpiew odebrał zdrową ocenę. Słyszę tylko K2, ka dwa, ka dwa… powtarzane jak mantra. Ka dwa. A góra z pięknej syreny przepoczwarza się w żądną krwi rosiczkę. Tak jest od lat. Pożarci wspinacze wypluci w kawałkach leżą u jej stóp. I to nie jest przenośnia, tylko obserwacja. Syreni śpiew K2 mami: „Hej, Rafałku… chodź do mnie. Ja nie płaczę przez ludzi, to ludzie płaczą przeze mnie…”. Już idę, Góro… bezwolnie, niezdolny do oporu. W górach nie ma ze mną bliskich. Dlatego piszę do nich w pamiętniku, jadą ze mną na zdjęciach, wetknięci między strony jak ususzone kwiaty, które mają mi przypomnieć lato. Gadam do nich długopisem. I kiedy już wiatr i mróz rozbierają mnie z obłudy i codzienności, kiedy zostaję namaszczony kremem do opalania z UV 50+, otwieram zeszyt i jak na wigilii zaczynam się dzielić tym opłatkiem, życząc sobie, by Góra okazała się łaskawa i abym dostąpił jej magii. Mówię i mówię, a pamiętnik słucha. Zazwyczaj odwiedzam wszystkie strony, wypełniam je do ostatniej karteczki przyklejonej do tylnej strony okładki. Wtedy wracam. Do domu. Wracam lepszy, spokojniejszy, chętniejszy do życia.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

33
Mgły Toskanii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mgły Toskanii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Imię Lena powstało ze zdrobnienia Heleny i Magdaleny. Mgła jest mieszanką powietrza i wody. Ten dualizm wpływa na całe życie głównej bohaterki. Jest ona i dwóch mężczyzn. Starszy i młodszy. Ojciec i syn. Obaj nie mają pojęcia, że dzielą się jedną kobietą. Igor mieszka w Polsce i jest fotografem, a jego ojciec pracuje jako rzeźbiarz w Toskanii. Lena nie potrafi wybrać żadnego z nich, więc decyduje się na równoległe życia. Dwa kraje, dwa żywioły, dwa związki. Czy miłość można podzielić, rozłożyć na procenty? A może wolno kochać jednakowo silnie, bez konieczności wyboru? Opowieść o uczuciu, które wymknęło się standardom i zaśmiało w nos przyjętym konwenansom.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

34
Muszę to wiedzieć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muszę to wiedzieć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Hit z USA, top 10 bestsellerów „New York Timesa”. Idealny mąż. Idealny ojciec. Idealny... kłamca? Vivian Moore to matka czwórki dzieci, szczęśliwa żona idealnego ojca i męża, Matta. Jednocześnie to również analityczka CIA zajmująca się rozpracowywaniem działalności rosyjskich szpiegów w USA. Pewnego dnia dociera do zawartości komputera potencjalnego rosyjskiego współpracownika. To, co tam znajduje, zagraża wszystkiemu, co dla niej ważne – jej rodzinie, jej pracy, jej samej... Vivian obiecała bronić swojego kraju przed wszystkimi wrogami, obcymi i domowymi. Ale teraz stoi przed niemożliwymi wyborami. Rozdarta między lojalnością a zdradą, miłością a podejrzliwością, komu może zaufać?

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

35
Księga zdrowia psa i kota. Zintegrowana opieka i żywienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zdrowia psa i kota. Zintegrowana opieka i żywienie
Dostępny
32 szt.

Księga zdrowia psa i kota to przystępny poradnik, w którym dr Gary Richter omawia wywodzącą się z wielu kultur medycynę tradycyjną oraz współczesne techniki leczenia. Przedstawia potwierdzone badaniami naukowymi i latami stosowania, również we własnej klinice, formy leczenia. Charakteryzuje i wyjaśnia działanie wielu terapii, przekazuje szczegółowe zalecenia dotyczące zintegrowanego podejścia do leczenia powszechnych obecnie chorób, takich jak alergie, choroby skóry, cukrzyca, choroby serca czy nowotwory. Dr Richter systematyzuje również informacje na temat przemysłu karm dla zwierząt. Opisuje, jak przygotowywać posiłki w domu, uczy, jakie produkty komercyjne należy wybierać. Tłumaczy także, w jaki sposób żywność i suplementy mogą być użyte do modyfikacji procesów biologicznych, na przykład jak dzięki danym produktom wpływać na układ odpornościowy. Dr Gary Richter to absolwent Uniwersytetu Florydy, licencjat zootechniki, magister medycyny weterynaryjnej i doktor nauk weterynaryjnych. Właściciel i dyrektor Szpitala Weterynaryjnego Montclair w Oakland w Kalifornii. Założyciel placówki Holistycznej Opieki Weterynaryjnej. Zdobył ponad 30 lokalnych i narodowych nagród, m.in. dla najlepszego szpitala weterynaryjnego, najlepszego weterynarza, najlepszej lecznicy dla psów oraz najlepszego specjalisty medycyny alternatywnej. W 2015 roku okrzyknięty został przez Amerykańską Fundację Medycyny Weterynaryjnej Ulubionym Weterynarzem Ameryki.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

36
Egzekucja. Odrąbać łeb wielkiego szatana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzekucja. Odrąbać łeb wielkiego szatana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Bardzo bliska przyszłość – osłabiona Unia Europejska przeżywa kryzys, prezydent Stanów Zjednoczonych to nuworysz i biznesmen, z czym nie może pogodzić się wielu polityków, także w jego najbliższym kręgu. Jednym z największych zagrożeń są ataki terrorystyczne, można się ich spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze. Abdul Aziz i Abdurrahman, szkoleniowcy islamistycznych terrorrystów, postanowili zwerbować młodych polskich Tatarów – Mustafę, Karima i Selima. Jaki jest ich cel? Ściąć głowę Wielkiemu Szatanowi. Wywiady: rosyjski, amerykański, polski, niemiecki i izraelski prowadzą nie do końca uczciwą grę, wymieniają się pojedynczymi informacjami, każdy myśli o sobie i liczy na osiągnięcie swoich celów. Do gry wkracza Paweł, emerytowany agent wywiadu. Czy wraz z członkami antyterrorystycznej jednostki likwidacyjnej Mosadu uda mu się powstrzymać terrorystów?

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

37
Mirabelka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mirabelka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. To, co przetrwało, to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli – o Dorce, Chaimie, Maćku i innych. Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności. Tę pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń opowiada rosnąca na warszawskich Nalewkach mirabelka. Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca... Na szczęście pestki mirabelki zawędrowały z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, skąd mają szansę powrócić do Warszawy. Mirabelka to kolejna, po książce Uśmiech, wyjątkowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Cezarego Harasimowicza. Obowiązkowa lektura również dla dorosłych.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

38
Sól - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sól
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.06

Nigdy niewznawiany tom poezji Noblistki Sól, czwarty tom Wisławy Szymborskiej, ukazał się w 1962 roku. Swoją uwagę kieruje poetka w stronę relacji międzyludzkich, zwłaszcza miłości. Mimo żartobliwego tonu snuje refleksję uniwersalną. Znajdziemy tutaj wiersze mniej znane, ale i te, które stanowią kanon polskiej poezji: Konkurs piękności męskiej, Wieczór autorski czy Nagrobek. Sól jest siódmym tomem ukazującym się w prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej. Edycja wzbogacona jest o maszynopisy Noblistki.

29,90 zł
23,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

39
Danuta Szaflarska. Jej czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Danuta Szaflarska. Jej czas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Sto lat fascynującego życia, sto lat burzliwej kariery, sto lat dramatycznych zwrotów historii Piękna, mądra, utalentowana, chociaż, jak mawiał Aleksander Zelwerowicz, ze zbyt małymi jak na aktorkę oczami. Nauczyła się sobie radzić nawet z tym: jej oczy przed kamerą były zawsze szeroko otwarte. Otwarte musiały być na świat, który wokół niej zmieniał się w niesamowitym tempie. Galicyjskie dzieciństwo, niby XX-wieczne, ale w świecie jak z XIX stulecia. Przedwojenna Warszawa, w której jako adeptka aktorskiego fachu krąży po literackich i muzycznych salonach. Wilno czasów wojny, gdzie debiutuje i przeżywa koszmar kolejnych okupacji. I znowu Warszawa, w której naprawdę przeżywa to, co potem zagra w „Zakazanych piosenkach” – pierwszym powojennym filmie, który przyniesie jej sławę i status gwiazdy. Wielkie i małe role w teatrze i na scenie historii PRL. A potem jeszcze wielki powrót w filmach Doroty Kędzierzawskiej czy teatrze Grzegorza Jarzyny – ostateczny dowód, że Danuta Szaflarska była nie tylko gwiazdą, ale też wielką aktorką. Gabriel Michalik stworzył subtelny portret legendy polskiego teatru i kina oraz ludzi, których napotkała w swoim czasie oraz epoki, która stawiała przed nią przeszkody, którą potrafiła pokonać z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha. Ta opowieść wzrusza, budzi zdumienie, ale przede wszystkim daje nadzieję.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

40
Wielka księga wakacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga wakacji
Dostępny
45 szt.

Nareszcie wakacje! Czekają na nie i mali, i duzi! Wielka księga wakacji to znakomita publikacja dla starszych przedszkolaków. Znajdują się w niej zadania związane z letnim odpoczynkiem i miejscami, które można odwiedzić podczas wakacji. Dzieci przejdą labirynty z bohaterami polskich legend, poznają ciekawe miejsca w Europie, skompletują ekwipunek podróżnika. W książce znajdują się różnorodne zadania: plątaninki, obrazki do wyszukiwania różnic i podobieństw, kolorowanki. Dodatkowo w publikacji zawarto opisy zabaw podwórkowych, gier zespołowych i propozycje wykonania pamiątek z wakacji. Pogodne wiersze Agnieszki Frączek, Doroty Gellner i Beaty Szurowskiej wprowadzą dzieci w radosny czas letniego odpoczynku, a opowiadania znanych polskich autorów takich jak: Anna Onichimowska, Grzegorz Kasdepke czy Paweł Beręsewicz będą zachętą do rozmowy o tym, co można robić podczas wakacji.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

41
Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierności w związku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha, lubi, zdradza. Nowe spojrzenie na problem wierności i niewierno...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.09

Miłość i relacje są dzisiaj mniej trwałe niż kiedykolwiek. Jak sprawić, by nasz związek przetrwał pomimo czających się pokus i zagrożeń? Czym jest zdrada w świecie smartfonów, Tindera i Instagrama? Dlaczego ludzie zdradzają? Dlaczego robią to nawet wtedy, gdy są w szczęśliwych związkach? Czy zdrada zawsze musi oznaczać koniec? Czy może być szansą na to, by wzmocnić relację? Ceniona na całym świecie terapeutka par radzi, jak chronić związek przed niewiernością. Jak zawczasu rozpoznać problem, który może stać się jej powodem. Jak dbać o relację tak, aby to właśnie wierność była najseksowniejszą opcją. Esther Perel, wybitna psychoterapeutka, autorka kultowej książki Inteligencja erotyczna, to jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych głosów w dyskusji o związkach. Jest konsultantką serialu: The Affair, a jej wystąpienia na konferencji TED zebrały blisko 20 milionów wyświetleń. Kocha, lubi, zdradza niemal natychmiast zyskało status bestsellera „New York Timesa”. „To książka dla wszystkich, którzy kiedykolwiek kochali” - Esther Perel

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

42
Bez lęku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez lęku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Sport był dla Holdena Scotta całym światem. Odnosił wielkie sukcesy, kibice go podziwiali i nie było kobiety, która by mu się oparła. Stracił wszystko, gdy poddał się destrukcyjnej sile sławy i wpadł w ramiona uzależnienia. W willi położonej w głębi lasu, do której przywiózł go przyjaciel, z dala od wszystkich próbuje dojść do siebie i przewartościować swoje życie. Okazuje się jednak, że nie jest tam sam. W pobliżu posiadłości dostrzega dziewczynę w białej sukience. Niczym nocna lilia nieznajoma ukazuje się w blasku księżyca i znika. By zbliżyć się do niej, Holden musi najpierw zagłębić się w swoją przeszłość, od której chce uciec, i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jest. Zagubiona dusza. Anioł stróż. Marzenie. Światło w ciemności. Kim jest Nocna Lilia?

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

43
Momo nie lubi podróży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momo nie lubi podróży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

Poznajcie się – to jest pies Momo, miłośnik kiełbasek i popołudniowych drzemek. Z kolei jego rodzina najbardziej na świecie lubi podróże. Momo zwykle patrzy na życie przez różowe okulary. Jednak na wieść o kolejnych wyprawach niepewnie podkula ogon – bo skąd ma wiedzieć, jak jeść pałeczkami? Albo jak się porozumieć z kozą na mongolskim stepie? No i kim jest bardzo stary, tajemniczy pan Otzi, który mieszka na lodowcu? Mimo początkowych obaw Momo wyrusza w nieznane, by się przekonać, że nowe miejsca i zwyczaje wcale nie są takie straszne. Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, blogerka, mama dwuletniego Kosmy i pięcioletniego Tytusa. Autorka m.in. bestsellera I jak tu nie biegać! oraz I jak tu nie podróżować (z dzieckiem)!. Momo – trzynastoletni rodezjan, niestrudzony towarzysz w podróżach większych i mniejszych. Wierny przyjaciel i opiekun Kosmy i Tytusa.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

44
Moje serce w dwóch światach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje serce w dwóch światach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Nowa powieść o Lou Clark, bohaterce Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś. Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła? Nowy Jork, miasto drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto, które spełnia marzenia. Lou przyjeżdża tam, by nauczyć się nowych rzeczy. Wie, jak wiele kilometrów dzieli ją od Londynu, w którym mieszka Sam, jej nowy chłopak. Wie, że świeży związek może nie przetrwać próby odległości. Właśnie wtedy poznaje Josha. Jasne staje się, że każda decyzja, którą podejmie, całkowicie zmieni jej życie. Jojo Moyes powraca do swoich ukochanych bohaterów z Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś. Czy warto żyć dawnym uczuciem, czy może lepiej bez oglądania za siebie otworzyć się na kogoś zupełnie innego? #CzytamMoyes

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

45
Zanim się pojawiłeś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim się pojawiłeś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Początek historii, która stała się światowym fenomenem. Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki Willa, bogatego bankiera, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale zupełnie stracił chęć do życia. Szybko okazuje się, że praca Lou to nie tylko parzenie herbaty i podawanie lekarstw – w rzeczywistości jej zadanie jest dużo ważniejsze. Sytuację komplikuje fakt, że między nią a Willem rodzi się wielkie uczucie, które na zawsze odmieni życie obojga. Czytelniczki na całym świecie uznały Zanim się pojawiłeś za jedną z najzabawniejszych i zarazem najbardziej poruszających powieści ostatnich lat. Wielkim sukcesem był także oparty na książce film z Emilią Clarke i Samem Claflinem w rolach głównych. Pierwsza książka bestsellerowego cyklu Jojo Moyes o Lou Clark.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

46
Zaklinaczka koni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka koni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.16

Zaklinaczka koni to pełna emocji, fascynująca opowieść odsłaniająca historię starań Andrei o zdobycie zaufania koni i porozumienia z nimi. Poznając jej drogę do sukcesu w naturalnym treningu koni, od dziecięcych fascynacji kucykiem, poprzez pierwsze próby jeździeckie, spotkanie z Robertsem, aż do otwarcia własnego ośrodka szkoleniowego, odkrywamy, jak prawdziwa pasja prowadzi do spełnienia marzeń. Przedstawione w drugiej części książki sylwetki koni trafiających na jej treningi, pomagają rozwiązać problemy z tymi zwierzętami oraz u dowadniają wartość więzi z koniem. Andrea Kutsch ponad cztery lata poświęciła na studiowanie moich metod. Jestem bardzo dumny, że zdecydowała się nauczać zgodnie z moimi założeniami. Świat miłośników koni na pewno z tego skorzysta i stanie się dzięki temu lepszy. Andreę charakteryzuje niezwykła wrażliwość w podejściu do koni – potrafi znakomicie z nimi pracować. Jestem jednak przekonany, że jej prawdziwym powołaniem jest uczenie innych ludzi. Jej studenci szybko zauważą, że Andrea ma tylko jeden cel: najwyższą jakość nauczania. - Monty Roberts „Dlaczego nie potrafisz mówić?”– to pytanie, które zadają zarówno małe dziewczynki, zakochane w swoich koniach, jak i starzy, doświadczeni koniarze. Od czasu Monty’ego Robertsa wiemy, że konie potrafią wiele „powiedzieć” i „rozmawiają” ze sobą. Wiemy, że „przemawiają” także do nas, a my jesteśmy w stanie zrozumieć ich język, a nawet „mówić” do nich tak, aby nas rozumiały. Ta książka fascynuje odpierwszego do ostatniego zdania. - Wojciech Mickunas Niewidzialna nić porozumienia między Andreą Kutsch a końmi to nie tylko dar, ale przede wszystkim wiara, że człowiek i zwierzę potrafią się porozumiewać bez użycia przemocy. Autorka przeżywała wzloty i upadki w czasie nauki, ale ogromna determiancja sprawiła, ze osiągnęła cel stajac się wybitnym szkoleniowcem pracującym w oparciu o metody Monty'ego Robertsa. Ta książka to nie tylko zbiór praktycznych porad ułatwiających komunikację, ale również piękna opowieść o pasji, relacjach międzyludzkich, a czasem bezsilności wobec ludzkiej chęci dominacji nad zwierzętami. Doskonała lektura nie tylko dla jeźdźców, ale dla wszystkich osób, które mają w sobie choć odrobinę empatii. - Miesięcznik "Świat koni" W ciągu zaledwie dwudziestu minut przyzwyczaić niezajeżdżonego dotąd konia do siodła, ogłowia i jeźdźca, i to wszystko na oczach tysięcy widzów - to potrafią tylko Mony Roberts oraz jego najlepsza uczennica, Andrea Kutsch. Ona jako wybrana z wielu mogła stanąć u jego boku i dziś jeszcze prowadzi wraz z nim pokazy. Teraz chce udostępnić wiedzę Monty'ego Robertsa na poziomie naukowym. Andrea Kutsch opowiada o najważniejszych dla niej przeżyciach: o pierwszym kucu, o wodzie i windsurfingu, o ponownym przebudzeniu się miłości do koni i o spotkaniu z Montym Robertsem. Jej przesłanie brzmi: "Należy urzeczywistnić marzenia, kiedy są najintensywniejsze, gdyż decydującą rolę w życiu odgrywa prawdziwa pasja".

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

47
Razem odkrywamy Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Razem odkrywamy Boga
Dostępny
4 szt.

Czy ktoś da nam gwarancję, że nasze dzieci, gdy dorosną, nie porzucą Boga, a przeciwnie – relacja z Nim będzie dla nich priorytetowa? Oczywiście nie, jednak Gregory Popcak i jego żona Lisa, dysponujący ogromną wiedzą i doświadczeniem doradców rodzinnych, sprawdzili na własnym przykładzie sposoby, które mogą zwiększyć na to szanse. Poważnie traktują swoją rolę rodziców jako nauczycieli wiary. Każdego dnia klękają całą rodziną do modlitwy i zapraszają Pana do swojej codzienności. To ich rytuał. Problemy ze znudzonymi pacierzem maluchami albo z nastolatkami obrażonymi na Boga dotykają wielu z nas. Można przez to przejść, opierając się na doświadczeniu innych. Książka zawiera konkretne wskazówki, jak łagodnie, a równocześnie stanowczo kształtować postawy młodych, których Pan powierzył naszej opiece.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

48
Czas na smoothie. Koktajle dla zdrowia i urody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na smoothie. Koktajle dla zdrowia i urody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.08

Moda na smoothie wciąż trwa To bardzo zdrowy trend, gdyż w kolorowych koktajlach jest dużo cennych składników odżywczych – podkręcają metabolizm, oczyszczają organizm z toksyn oraz korzystnie wpływają na stan skóry i włosów. Do tego smoothie przyrządza się bardzo łatwo, wystarczy bowiem mieć pod ręką blender oraz trochę świeżych owoców, warzyw czy ziół, aby już po kilku minutach pyszny koktajl był gotowy. To od czego zaczniesz blendowanie – marchewka i jabłko z imbirem, szpinak z gruszką, mango z awokado czy truskawka z kiwi…

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

49
Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa. Od greckich atomów do pól kwantowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Wszystko wokół nas jest zbudowane z materii, od gwiazd i planet, aż po tę książkę i każdego, kto trzyma ją w dłoniach. Czym jest materia? Czym jest charakterystyczna dla niej właściwość, określana jako masa? Ludzkość zadawała sobie te pytania od zarania dziejów, by – przynajmniej jak dotąd – nie uzyskać w pełni satysfakcjonujących odpowiedzi. Dziś wiemy już, że fundamentami naszego Wszechświata nie są miniaturowe porcje materii – w których istnienie wierzono przez całe wieki – ale zadziwiające fantomy, istniejące w niepojętej, kwantowej rzeczywistości. Od niedawna jesteśmy również pewni, że rzeczywiście istnieje odpowiedzialna za mechanizm powstawania masy cząstka Higgsa. Czy jest to jednak wizja ostateczna, na której kończą się nasze możliwości poznania? W swojej najnowszej książce pt. Masa Jim Baggott zabiera czytelników w fascynującą podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, na które ludzkość próbuje odpowiedzieć od tysięcy lat. Być może właśnie dziś sukcesy odnoszone przez współczesną nauką pozwolą nam uwierzyć, że zbliżamy się do odpowiedzi ostatecznych. Jim Baggott jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek popularnonaukowych, byłym wykładowcą Uniwersytetu w Reading. Publikuje artykuły w "New Scientist" i "Nature". W Polsce ukazały się jego książki: Teoria kwantowa. Odkrycia, które zmieniły świat, Higgs. Odkrycie boskiej cząstki, Pożegnanie z rzeczywistością. Jak współczesna fizyka odchodzi od poszukiwania naukowej prawdy oraz Początek. Naukowa historia stworzenia.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

50
Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

Lijia Zhang, bystra i wesoła nastolatka, wbrew swej woli staje się robotnicą w fabryce produkującej rakietowe pociski balistyczne dalekiego zasięgu (ICBM). Każdego miesiąca musi stanąć w kolejce, aby przedłożyć fabrycznej „policji okresowej” materialny dowód, iż nie jest w ciąży. Podporządkowana opresyjnym procedurom obowiązującym na strzeżonym terenie oraz reżimowi politycznych szkoleń, Zhang w miarę dorastania coraz bardziej pozbywała się złudzeń co do „Chwalebnej Sprawy”, jakiej ponoć służyli. Zaczęła uczyć się języka angielskiego. Z dumą afiszowała się intelektualną niezależnością – nosiła kolorowe ubrania w zachodnim stylu i pomagała w zorganizowaniu w Nankinie największej robotniczej demonstracji poparcia dla protestu na placu Tiananmen w 1989 roku. Zdając relację ze zmian we własnym prywatnym życiu, Zhang dostarcza jednocześnie zapis przełomowego przeobrażenia chińskiej ekonomii: jej fabryka, nadal produkując ICBM, wygrywa przetarg na wykonanie gigantycznego posągu Buddy z brązu, albowiem kraj ogarnęła gorączka poszukiwania zysków. Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin jest świadectwem osobistego zwycięstwa Zhang, która potrafiła wyrwać się spod kontroli i odmienić swój los. „Wspomnienie oparte na ostrych spostrzeżeniach i wspaniałej czułości... Prawdziwie autentyczny wkład w nasze zrozumienie współczesnych Chin”. – Jonathan D. Spence „Literacki klejnot... Zhang zręcznie rozpościera przed nami drogę całego pokolenia, rozpaczliwie pragnącego oderwać się od tradycji i życia, by śnić niemożliwe. To książka do rozkoszowania się, tom, który się pokocha, a przede wszystkim, obraz życia, jakie trzeba celebrować”. – Da Chen, autorka Colours of the Mountain Lijia Zhang urodziła się i wychowała w Nankinie. Jej artykuły pojawiają się w wielu międzynarodowych publikacjach, takich jak „South China Morning Post”, „Japan Times”, „The Independent” (Londyn), „Washington Times” i „Newsweek”. Jest stałym mówcą w Radiu BBC i NPR. Obecnie mieszka w Pekinie z dwiema córkami.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

51
Jak się nie rozstać, a jeśli rozstać, to jak? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się nie rozstać, a jeśli rozstać, to jak?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.30

Rozglądamy się wokół – bardzo dużo ludzi się rozwodzi, rozstaje. A przecież nikt tego nie chciał, rozpoczynając miłość, związek, wspólne życie. Przecież zawsze wierzymy, że u nas będzie inaczej. Dobrze. Wspaniale. Co takiego się zdarzyło, co się dzieje, że po jakimś czasie czujemy, że już nie możemy wytrzymać, że się dusimy, że nie możemy się wzajemnie znieść? Przecież miało być zupełnie inaczej… Ta książka ma ci pomóc zobaczyć, gdzie jesteś i co możesz zrobić, żeby poprawić swój związek, lub też pomóc Ci zrozumieć, że być może jesteś w momencie, w którym relacja z twoim partnerem nadaje się już tylko do zamknięcia.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

52
Wiosna Toli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna Toli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

Poznajcie Tolę. Ma 4 lata i jest bardzo ciekawa świata. Interesuje ją dosłownie wszystko! Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Co przynosi wiosna? Wspólnie z Tolą możecie obserwować, jak wiosną przyroda budzi się do życia, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

53
Dodaj do znajomych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dodaj do znajomych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.28

Życie Zuzanny Łapickiej, córki Andrzeja Łapickiego, byłej żony Daniela Olbrychskiego, to idealny materiał na scenariusz serialu z życia tzw. wyższych sfer artystycznych, nie tylko Polski. W swej książce Łapicka kreśli portrety kilkudziesięciu intrygujących postaci, które spotkała, choćby Krzysztofa Kieślowskiego i Andrzeja Żuławskiego, ale równie ważny, jak one same, jest sposób, w jaki na nie patrzy: przenikliwie i dowcipnie. Łapicka pisze także o Agnieszce Osieckiej i Jeremim Przyborze, o Federico Fellinim, spotkanym w Cinecittà, Janie Pawle II, odwiedzanym w Watykanie, o Andrzeju Wajdzie, Krystynie Jandzie i Joannie Szczepkowskiej, Gustawie Holoubku i Tadeuszu Łomnickim, Elżbiecie Czyżewskiej i Jerzym Skolimowskim, Stanisławie Dygacie i Tadeuszu Konwickim, o emigracyjnym Paryżu z lat 80. i Warszawie, której już dziś nie ma. Janusz Głowacki zawsze powtarzał Łapickiej: „Powinnaś pisać”. Wreszcie go posłuchała.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

54
Lato Toli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato Toli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

Poznajcie Tolę. Ma 4 lata i jest bardzo ciekawa świata. Interesuje ją dosłownie wszystko! Razem z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Co ciekawego można zobaczyć latem? Piękne rośliny i zwierzątka żyjące w ogrodzie, muszelki na nadmorskich plażach... Można pojechać na fascynującą wycieczkę rowerową i zobaczyć letnie burze. Przedstawiamy ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

55
Michelin. Mauritius i Rodrigues, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Mauritius i Rodrigues, wydanie 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! – poręczny format, – precyzyjne mapy i plany, – dokładne opisy atrakcji turystycznych, – propozycje tras zwiedzania, – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków wysp Mauritius i Rodrigues. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne mapy ułatwią swobodne poruszanie się po regionie. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach miast i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
56
Michelin. Biała seria. Tokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Tokio
Dostępny
12 szt.

Tokio – to gigantyczne miasto trzeba potraktować jak... szwedzki stół, z którego częstujemy się do woli, albo jeszcze lepiej jak posiłek kaiseki – zestaw różnorodnych potraw, a każda piękniejsza i smakowitsza od poprzedniej. Wspaniale zaaranżowane dania są podane w takiej ilości, by można było skosztować wszystkiego, nie przejadając się. Tokio to zatem smaki, zapachy i barwy, które pobudzają ciekawość, sprawiając wrażenie bogatszych i bardziej skomplikowanych, niż się początkowo wydaje. Splatają się tu również dwa równoległe światy: od nadal obecnej przeszłości przechodzi się niepostrzeżenie do niemal nierealnej przyszłości. Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Tokio. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile. Gwiazdki – tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych: *** zobacz koniecznie ** warto odwiedzić * godne uwagi

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

57
Samochodzik Franek. Statki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Statki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

„Samochodzik Franek” to seria książeczek o przygodach małego terenowego samochodziku. Dowiedz się, jakie statki poznał Franek podczas morskiej podróży promem. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

58
Samochodzik Franek. Traktory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Traktory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

„Samochodzik Franek” to seria książeczek o przygodach małego terenowego samochodziku. Dowiedz się, jakie traktory poznał Franek i w czym im pomagał. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

59
Symphonic Musicals Lloyd Webber, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonic Musicals Lloyd Webber, CD
Webber Andrew Lloyd, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Tracklist 1. Cats (016:27) 2. Evita (020:14) 3. Aspects Of Love (015:05) 4. Suite From Phantom Of The Opera (013:05)

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

60
Moskauer Nachte Russische Volkslieder, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moskauer Nachte Russische Volkslieder, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Tracklist 1. Patriotic Song (001:19) 2. Happy Girl (004:41) 3. Moscow Nights (003:29) 4. Suliko (005:03) 5. Oh, You Nightingale (002:33) 6. Oh, You Rye (004:50) 7. Twelve Robbers (004:28) 8. Varshavianka (004:12) 9. Paganini Variations (007:14) 10. Song Of The Flea (003:06) 11. A Birch Tree Stood In The Meadow (003:50) 12. Stenko Razin (006:01) 13. Across The Valleys And The Mountains (002:42) 14. Motherland (002:42) 15. Seven Sons-In-Law (003:39) 16. It's Good For Us, Soldiers (002:37) 17. In The Forest (004:29) 18. Sports March (003:21)

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

61
Domowy wyrób alkoholu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowy wyrób alkoholu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Prezentowana książka to kompendium wiedzy na temat domowego wyrobu alkoholu Opowiada historię odkrycia i udoskonalania napojów alkoholowych na świecie. Przedstawia także tradycję wyrobu takich trunków na ziemiach polskich. Przede wszystkim jednak jest zbiorem sprawdzonych receptur oraz praktycznych porad, które każdemu pozwolą wytwarzać napoje z procentami w zaciszu własnego domu.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

62
Polskie superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Superfoods, czyli żywność o wysokiej wartości odżywczej, jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Wiosenny czosnek niedźwiedzi, letnia koniczyna łąkowa, czarny bez, żurawina czy jesienna dynia to tylko niektóre z rodzimych roślin tak bogatych w składniki odżywcze. Szczegółowym opisom pełnych wartości roślin towarzyszą pomysły na to, jak wykorzystać je w codziennym menu.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

63
Polska. 1001 najpiękniejszych zakątków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. 1001 najpiękniejszych zakątków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.17

Niezwykle urozmaicony krajobraz Polski zaskakuje możliwościami spędzania wolnego czasu. Prezentowany przewodnik zawiera opisy 1001 najpiękniejszych zakątków, które sprawią, że każda zaplanowana wyprawa okaże się niezwykłą przygodą.

50,00 zł
36,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

64
Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.15

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach to bogato ilustrowana książka adresowana do dzieci i ich opiekunów, która starszych czytelników skłania do wspomnień, a przed młodszymi odsłania tajemnice świata natury i związanych z nią obrzędów i tradycji. Książka jest efektem spotkania niezwykłych twórców: Moniki Michaluk, Michała Stachowiaka oraz Witolda Przewoźnego, których pasja w odkrywaniu świata naszych przodków – pełnego mądrości, magii i tajemnic widoczna jest na każdej stronie publikacji. Autorzy wierzą, że lektura książki, opartej na rzetelnej wiedzy etnograficznej może stać się pretekstem do dialogu międzypokoleniowego, który pozwoli zachować pamięć o zapomnianych ludowych zwyczajach. Młody czytelnik dowie się z niej, skąd się wzięły polskie święta. Jak żyli ludzie zanim wymyślono zegary i kalendarze? Po czym poznajemy, że pory roku się zmieniają? Dlaczego czas nie chodzi spać? Piękna szata graficzna książki to połączenie nowoczesnych trendów w ilustracji z motywami ludowymi. Książka została objęta patronatami honorowymi: NID, NCK, Instytut im. Oskara Kolberga, Strzecha Design, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wraz z oddziałami. Patronat medialny nad książką: Kulturaludowa.pl, TVP Kultura.

55,00 zł
44,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

65
Korzystne i niekorzystne interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korzystne i niekorzystne interakcje leków stosowanych w farmakoterapii...
Dostępny
2 szt.

Interakcje leków stosowanych w farmakoterapii bólu mają bardzo istotne znaczenie praktyczne. Pacjent leczony z powodu dolegliwości bólowych przyjmuje jednocześnie kilka leków, które mogą wchodzić ze sobą w niekorzystne interakcje zarówno farmakokinetyczne, jak i farmakodynamiczne, czego skutkiem jest występowanie działań niepożądanych o różnym obrazie klinicznym. Dodatkowy problem praktyczny stanowi fakt, że równocześnie stosowane leki mogą charakteryzować się wspólnym profilem działań niepożądanych , które mogą ulegać potencjalizacji. Stan pacjenta leczonego z powodu bólu niejednokrotnie ulega dynamicznym zmianom, które powodują pojawianie się nowych objawów, dlatego też istotnym elementem oceny chorego jest rozróżnienie objawów związanych z progresją choroby i wynikających bezpośrednio z działań niepożądanych stosowanych leków. W praktyce lekarza przyjmującego pacjenta w ambulatorium z grupy leków przeciwbólowych najczęściej stosowane są nieopioidowe leki przeciwbólowe (NLPZ, paracetamol, metamizol)

29,00 zł
24,07 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

66
Drogowskazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogowskazy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Drogowskazy – zbiór myśli bł. Hanny Chrzanowskiej: o rodzinie, o szkole, o powołaniu, o poczuciu humoru, o starości i inne. Dzięki jej wspomnieniom czytelnik ma możliwość bliżej poznać jej życie, poglądy, podejście do ludzi, pracy. O śmierci. (...) Pielęgniarka wobec cierpień i śmierci zachowuje spokój, powagę i opanowanie. Niech nie zapomina o modlitwie nawet, gdy się da, z domownikami. Módlmy się za tych, co odchodzą, aby Bóg był im łaskawy. I za tych, co nad śmiercią płaczą. O poczuciu humoru. (...) Na pierwszą kolację (w Warszawskiej Szkole Pielęgniarstwa) podano straszliwą potrawę: śledzie w cieście. Ponieważ jako dziecko uważałam, że jedzenie obrzydliwości kształci charakter i (...) jadłam ukradkiem sól z cukrem – kontynuując więc w tym duchu ? pożerałam śledzie.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

67
Rynek mediów w Polsce. Zmiany pod wpływem nowych technologii cyfrowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynek mediów w Polsce. Zmiany pod wpływem nowych technologii cyfrowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.12

„Dzieło (tego słowa nie używam na wyrost) Rynek mediów w Polsce. Zmiany pod wpływem nowych technologii cyfrowych to bardzo ambitna próba utworzenia swoistego kompendium wiedzy na temat szeroko pojmowanych skutków cyfryzacji dla branży medialnej. Biorąc pod uwagę, że branża ta (obok programowania) jest jedną z pierwszych, która uległa pełnej cyfryzacji, poruszone zagadnienie ma znacznie szersze implikacje, obejmujące efekty szybko postępującej cyfryzacji całej gospodarki (...). Połączenie bardzo udanego syntetycznego przeglądu teoretycznych i praktycznych implikacji cyfryzacji mediów dla Polski sprawia, że dzieło jest jednocześnie interesujące z punktu widzenia świata nauki, dydaktyki (studenci) i biznesu medialnego. Zawiera też liczne wątki dotyczące regulacji cyfrowych mediów interesujące dla ustawodawców i polityków oraz administracji państwowej”. – prof. dr hab. Bohdan Jung, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

68
Europeizacja partii i systemu partyjnego Austrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europeizacja partii i systemu partyjnego Austrii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.04

?Autorka podejmuje temat ważki, nośny teoretycznie i w literaturze polskiej niezbyt często eksploatowany. Problemy partii i systemu partyjnego Republiki Austrii nie doczekały się całościowej, bardziej ambitnej analizy zarówno na płaszczyźnie teoretycznej, jak i empirycznej. (?) Autorka zebrała, usystematyzowała i twórczo wzbogaciła dotychczasowy dorobek w zakresie kształtowania się i aktualnego statusu partii i systemu partyjnego istotnego państwa Europy. Wymagało to niewątpliwie pogłębionych badań w tym zakresie. (?) Autorka przedstawia szeroko i bardzo kompetentnie wymiar programowy europeizacji austriackich partii politycznych: chadecji, socjaldemokracji i ugrupowań ekologicznych (w przedmiotowym zakresie wskazano zarówno na ilościowy, jak i jakościowy aspekt przeprowadzonych badań). Bardzo cennym w recenzowanej pracy jest ukazanie ewolucji programowej i strukturalnej partii ?wolnościowej?, której autorka poświęciła odrębny rozdział?. prof. dr hab. Marek Żmigrodzki

59,00 zł
48,97 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

69
Kraków od podszewki Śladami Hanny Chrzanowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

70
Pingwin na lodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwin na lodzie
CODEX, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.12

Kto wrzuci pingwina do wody natychmiast przegrywa zawody! Przełam lody przy grze, w której pechowy pingwin dosłownie traci grunt pod nogami. Biedny nielot wybrał się na spacer i nagle... Trach! Usłyszał odgłos pękającego lodu.To gracze za pomocą specjalnych młotków wzięli się za wykuwanie przerębli w lodowej tafli. Nikt jednak nie chce robić pingwinowi na złość, więc trzeba uważać. Zwycięzcą pozostanie ten, kto pozostawi nieszczęśnika na lodzie. Ten, kto doprowadzi go do przymusowej kąpieli... będzie mógł żądać rewanżu. Nie powstrzymasz śmiechu przy tej niezwykle prostej, niesamowicie wciągającej, zręcznościowej grze dla całej rodziny. Jak grać? • Użyj tarczy losującej, aby dowiedzieć się jakiego koloru kostki lodu będziesz skuwał. • Skuj młotkiem wybraną kostkę we wskazanym kolorze. Jeśli spadnie ich więcej, nic się nie stało. Ważne, że pingwin dalej znajduje się na lodzie. • Przegrywa gracz, który w trakcie skuwania doprowadził do tego, że pingwin spadł z lodu i zaznał przymusowej kąpieli. Dla kogo jest ta gra? Pingwin na lodzie spodoba się: • rodzicom, którzy chcą spędzić czas z dziećmi, • dzieciom do wspólnej zabawy, • osobom, które nie lubią długiego tłumaczenia zasad oraz cenią sobie szybką rozgrywkę. Zawartość opakowania: • 2 młotki, • 1 pingwin plastikowy, • 4 nóżki, • 1 obwódka planszy, • tarcza losująca, • 38 kawałków lodu.

39,90 zł
36,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

71
Barbie. EDUblok ćwiczę rękę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. EDUblok ćwiczę rękę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Barbie i jej przyjaciółki zapraszają przedszkolaki do świata szlaczków. Na każdej stronie czekają nowe wyzwania, różnorodne ćwiczenia i zadania: odwzorowywanie, pisanie po śladzie, kreślenie linii czy łączenie punktów. Przygoda ze szlaczkami to nie tylko wspaniała zabawa, ale też świetna okazja do doskonalenia umiejętności manualnych oraz techniki trzymania ołówka w ręku – a to stanowi pierwszy, ważny krok do nauki samodzielnego pisania cyfr i liter.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

72
Księżniczki. EDUblok ćwiczę rękę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. EDUblok ćwiczę rękę
Dostępny
10 szt.

Księżniczki ze świata Disneya zapraszają przedszkolaki do świata szlaczków. Na każdej stronie czekają nowe wyzwania, różnorodne ćwiczenia i zadania: odwzorowywanie, pisanie po śladzie, kreślenie linii czy łączenie punktów. Przygoda ze szlaczkami to nie tylko wspaniała zabawa, ale też świetna okazja do doskonalenia umiejętności manualnych oraz techniki trzymania ołówka w ręku – a to stanowi pierwszy, ważny krok do nauki samodzielnego pisania cyfr i liter.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

73
Mag. Stefan Ossowiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mag. Stefan Ossowiecki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.02

Mawiał: „Czym promieniujemy, tym się nasycamy”. Stefan Ossowiecki (1877–1944) głoszący te słowa promieniował dobrem. Swoje jasnowidzenie traktował jako dar Wielkiego Ducha. Pomagając innym dzielił się tym, co otrzymał. Arystokraci, mężowie stanu, artyści, zwykli ludzie widzieli w nim geniusza, giganta wśród znawców nadświadomości. Polak urodzony w Rosji, odkryty przez Żyda, wielbiony w Europie, zakochany w ludzkości. O nim oraz o jego barwnych i przełomowych czasach jest to opowieść. Karolina Prewęcka – dziennikarka prasowa, autorka i współautorka książek m.in. o ludziach kultury: aktorach Stanisławie Celińskiej i Bohdanie Łazuce, śpiewaczkach operetkowych Wandzie Polańskiej i Elżbiecie Ryl-Górskiej. Interesuje się zwłaszcza losami Polaków na tle XIX i XX wieku. Skończyła etnografię na UW. Pochodzi z Lubrańca na Kujawach.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

74
Puzzle 2 x 60 elementów. Ben 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 x 60 elementów. Ben 10
Clementoni, 60, 60
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.07

Puzzle 2 x 60 elementów zapewnią maluchom doskonałą zabawę, zwłaszcza że przedstawiają znanych i lubianych bohaterów. Wymiar po rozłożeniu: 30.0 x 19.0 cm Wymiar opakowania: 31.0 x 22.0 cm

18,80 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,81 zł

75
Puzzle 104 elementy. Księżniczki Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Księżniczki Disneya
Clementoni, 104
Dostępny
13 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, przedstawia wizerunki popularnych księżniczek z bajek Disneya. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Jak szybko jesteś w stanie je złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Zestaw puzzli zawiera dodatkowe, błyszczące ozdoby dla udekorowania ułożonego obrazka. Materiał jest wysokiej jakości, odporny na zagięcia i niszczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 33.5 x 23.5 cm

24,10 zł
21,21 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,89 zł

76
Panzer IV Ausf.H. Model do sklejania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panzer IV Ausf.H. Model do sklejania
Zvezda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

Zestaw zawiera plastikowy model czołgu do sklejania i malowania.

66,90 zł
61,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,35 zł

77
Model czołgu do sklejania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model czołgu do sklejania
Zvezda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.07

W pudełku znajduje się plastikowy model czołgu T-80 B MBT do sklejania i malowania. T-80 B jest ulepszoną wersją ciężkiego standardowego czołgu rosyjskiej armii. W czołgu tym system kontroli ognia został znacznie ulepszony w stosunku do T-64A / T-80, gdyż jest wyposażony w system stabilizacji 2Eh26 i komputer balistyczny 1W517. Strzelec ma celownik peryskopowy 1G42 stabilizowany na dwóch poziomach za pomocą laserowego noża typu E i systemu rakietowego 9K112. Skala: 1:35 Materiał: tworzywo sztuczne

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

78
Puzzle 1000 elementów. Anne Stokes collection. Inner Strength - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Anne Stokes collection. Inner Strength
Clementoni, 1000
Dostępny
118 szt.

Przepiękne motywy fantazy i perfekcyjna jakość druku zapewniają przyjemność układania. Puzzle zostały wykonane z grubej tektury. Układanki Clementoni cechuje wysokiej jakości grafika i duże nasycenie kolorów. Wymiar po ułożeniu: 50.0 x 69.0 cm

33,22 zł
29,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,99 zł

79
Baby. Ciekawska terenówka na pilota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Ciekawska terenówka na pilota
Clementoni, Baby Clementoni
Dostępny
186 szt.

Sympatyczny samochodzik przyciągnie uwagę dziecka piosenkami, wierszykami i śmiesznymi zwrotami, którym towarzyszyć będą prawdziwe efekty dźwiękowe. Dzięki uproszczonemu pilotowi maluch będzie sterować autkiem w atmosferze wesołej zabawy, podejmując coraz to nowe wyzwania w świecie pełnym przygód. Autko uczy pierwszych liczb i wielu nowych słów, stymuluje koordynację oko-ręka i percepcję przestrzenną. Wymiary: 33.0 x 20.0 cm

131,80 zł
115,98 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,82 zł

80
Lokomotywa interaktywna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa interaktywna
Clementoni, Baby Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Interaktywna wielozadaniowa ciuchcia będzie wesołym towarzyszem zabaw Twojego dziecka. Lokomotywa mówi wierszyki, śpiewa piosenki oraz wydaje odgłosy prawdziwego pociągu. Zabawka posiada również funkcje edukacyjne – uczy dziecko pierwszych literek, liczb, kształtów oraz kolorów. Po naciśnięciu komina ciuchci, obraca się znajdujący się pod nim wałeczek, na którym umieszczone są pierwsze literki. Gdy dziecko naciśnie jeden z trzech funkcyjnych przycisków, lokomotywa będzie mówiła nazwy cyferek, kolorów oraz kształtów, które dany przycisk przedstawia. Podczas zabawy ciuchcią koła się poruszają, a lokomotywka wydaje odgłosy pociągu oraz śpiewa wesołe piosenki. Lokomotywa jest idealnym prezentem dla dzieci od 9 miesiąca życia i będzie służyć aż do 36 miesięcy. Wymiar opakowania: 30.0 x 23.0 x 14.0 cm

74,40 zł
65,47 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,93 zł

81
Latająca Dyskopiłka, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latająca Dyskopiłka, mix kolorów
Epee, Dyskopiłka
Niedostępny
Brak

Daj się zaskoczyć najnowszej, najmniejszej Latającej Dyskopiłce Mini! Zmienia się z 10-centymetrowego dysku w 7-centymetrową piłkę podczas lotu, dodając całej rozgrywce element niespodzianki! Wykonana jest z elastycznego, niesamowicie komfortowego materiału i stanowi wspaniały fidget lub antystres! W asortymencie 4 wspaniałe neonowe kolory oraz lubiane i rozpoznawalne buźki emoji: • niebieski – smutny/wesoły, • żółty – aniołek/diabełek, • różowy – zakochany/wystraszony, • pomarańczowy – luzak/mądrala. Uwaga, mix kolorów. Towar wysyłany losowo.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

82
Model motocykla + figurki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model motocykla + figurki
Zvezda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

German R12 Heavy Motorcycle with Rider and Officer to zestaw zawierający plastikowy model motocykla i 2 figurki do sklejania. Model jest przeznaczony dla dzieci od 10 lat.

41,90 zł
38,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

83
Tomek i Przyjaciele. BMK87 Henry z wagonikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. BMK87 Henry z wagonikiem
Tomek i Przyjaciele, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.13

Podstawowe lokomotywki z napędem TrackMaster od Fisher-Price teraz mają większą prędkość, moc i osiągi! Przygody na Wyspie Sodor będą ekscytujące jak nigdy wcześniej. Tomek i Przyjaciele mkną jak burza, pokonują większe wzniesienia i przeżywają ciekawsze przygody! Pstryknij przełącznik i zobacz, jak pędzą w kolejną ekscytującą podróż! Sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15,5x25,5x5 cm

57,00 zł
51,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,70 zł

84
Tomek i Przyjaciele. BMK87 Edward z wagonikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i Przyjaciele. BMK87 Edward z wagonikiem
Tomek i Przyjaciele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

Podstawowe lokomotywki z napędem TrackMaster od Fisher-Price teraz mają większą prędkość, moc i osiągi! Przygody na Wyspie Sodor będą ekscytujące jak nigdy wcześniej. Tomek i Przyjaciele mkną jak burza, pokonują większe wzniesienia i przeżywają ciekawsze przygody! Pstryknij przełącznik i zobacz, jak pędzą w kolejną ekscytującą podróż! Sprzedawane oddzielnie. Wymiary opakowania: 15,5 x 25,5 x 5 cm

55,90 zł
50,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

85
Schowek
Creatures Watching Over The Dead Lp. Winyl
Charred Walls Of The Damned, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.11

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

86
Królik Franek i historia nieśmiałego misia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik Franek i historia nieśmiałego misia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

Królik Franek z pasją poznaje świat! Franek chodzi do przedszkola, ma wielu przyjaciół i masę różnych przygód. Musi też rozprawiać się ze swoimi codziennymi emocjami, takimi jak złość, smutek czy strach. Z wrodzoną ciekawością szuka na nie sposobu. „Królik Franek” to seria pięknie ilustrowanych książek, z których każda zawiera na końcu pytania i odpowiedzi, odnoszące się do danego zagadnienia, konsultowane z psychologiem dziecięcym.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

87
Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik Franek i prawda o zaginionym telefonie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Królik Franek z pasją poznaje świat! Franek chodzi do przedszkola, ma wielu przyjaciół i masę różnych przygód. Musi też rozprawiać się ze swoimi codziennymi emocjami, takimi jak złość, smutek czy strach. Z wrodzoną ciekawością szuka na nie sposobu. „Królik Franek” to seria pięknie ilustrowanych książek, z których każda zawiera na końcu pytania i odpowiedzi, odnoszące się do danego zagadnienia, konsultowane z psychologiem dziecięcym.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

88
Pionierzy wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pionierzy wiary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.06

Nasze dni są czasami ostatecznymi w epoce Kościoła, jak wierzę, i powinny być dniami spełnienia dla Bożych ludzi. Aby tak było, chrześcijanie muszą zrozumieć swoje korzenie. „Naszym pierwszym „korzeniem” jest oczywiście Jezus Chrystus (Iz 11,2; 53,2). Żyje On w nas poprzez Ducha Świętego. W rozdziale piętnastym Ewangelii Jana, Jezus nazwał się „krzewem”, a nas „winoroślami”. On jest korzeniem, a my jesteśmy Jego owocem. On chce, abyśmy przynosili owoc dla Niego. Samego siebie nazwał „korzeniem i potomstwem Dawida” (Obj 22,16). W dniach kończących ten wiek (XX wiek – przyp. red.) istotne jest, aby Kościół znał korzenie obecnego poruszenia Ducha. Ten wiek oglądał bowiem najpotężniejsze poruszenie Ducha Świętego od czasów Pięćdziesiątnicy. Bóg powiedział, że wyleje Swego Ducha na wszelkie ciało w ostatnich dniach (Dz 2,1-18; Jl 2,28-29). W dniu Zielonych Świąt, krótko potem jak Jezus wstąpił do nieba, Duch Święty przyszedł w mocy. Ówczesne poruszenie było jednak, jak wierzę ja oraz wielu innych, jedynie wczesnym deszczem, który Bóg obiecał. Wierzę także, że XX wiek oglądał początek etapu późnego deszczu, w którym Bóg wylewa swego Ducha na wszelkie ciało, a który trwał nieprzerwanie poprzez jedno poruszenie za drugim przez ostatnie dziewięćdziesiąt lat. Jednak największe wylanie późnego deszczu jest dosłownie przed nami”. (ze Wstępu) Autor ukazuje, jaki zakres służby i jakie znaczenia miało dla niego samego kilkadziesiąt osób – postaci, które łączy jeden element - wszyscy mieli duży wkład w rozwój ruchu pentekostalnego na całym świecie. Lester Sumrall z kolei stał się, ze względu na ponad sześćdziesięcioletnią służbę jako ewangelista, swoistym mostem łączącym te postaci i różne fale ruchów przebudzeniowych. Sumrall odegrał ważną rolę we wzroście znaczenia ruchu pentekostalnego i charyzmatycznego w XX wieku. Spis treści: Wstęp. Przegląd mojej podróży przez XX wiek 1. Thomas Ball Barratt: niezwykły Boży sługa (1862-1940) 2. Daniel Berg i Adolf Vingren: mężczyźni bez kompromisów (1884-1963 oraz 1879-1933) 3. Fred Francis Bosworth: człowiek pokory i humoru (1877-1958) 4. Robert Alexander Brown: odznaczający się odwagą i przekonaniem (1872-1948) 5. Alfred Howard Carter: człowiek, którego świat nie był godzien (1891-1971) 6. Finis Jennings Dake: pionier Słowa Bożego (1902-1987) 7. Stanley Howard Frodsham: obdarowany niezwykłą umiejętnością przelewania myśli na papier (1882-1969) 8. Donald Gee: ambasador w całym tego słowa znaczeniu (1891-1966) 9. Willis Collins Hoover: ojciec pentekostalizmu w Chile (1856-1936) 10. Harold Lawrence Cuthbert Horton: obrońca doktryny „początkowego dowodu” (1881-1969) 11. Lam Jeevaratnam: posłaniec Jezusa 12. Stephen i George Jeffreys: smutny koniec służby dwóch braci (1876-1943 i 1889-1962) 13. Carrie Judd Montgomery: budująca mosty (1858-1946) 14. Peter Christopher (P. C.) Nelson: pielgrzymka przez mrok (1868-1942) 15. Petrus Lewi Pethrus: wielki organizator (1884-1974) 16. Victor Guy Plymire: „ogrodzony żelazem” (1881-1956) 17. Charles Sydney Price: książę wśród kaznodziei (1887-1947) 18. Raymond Theodore Richey: prawdziwy pionier (1893-1968) 19. James Salter: „mądry doradca” Kongo (1890-1972) 20. Douglas R. Scott: apostoł dla Francji (1900-1967) 21. Lillian Hunt Trasher: wielka matka znad Nilu (1887-1961) 22. Alfred George Ward: człowiek, który znał swoją broń (1881-1960) 23. Smith Wigglesworth: apostoł wiary (1859-1947) 24. Lilian Barbara Yeomans: łączyła medycynę i Boże uzdrowienie (1861-1942) Poruszając się w ostatnich blaskach chwały!

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

89
Jak powiada Pismo. Studium biblijne na temat Boga i człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powiada Pismo. Studium biblijne na temat Boga i człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Drugie wydanie znakomitego studium biblijnego na temat Boga i człowieka autorstwa Józefa Kajfosza. Opracowanie niniejsze zawiera wybór tekstów biblijnych, zaopatrzonych w krótkie uwagi wiążące, zgrupowanych w 25 lekcjach, z których każda stanowi pewną całość tematyczną. Tematy poszczególnych lekcji dotyczą niektórych zagadnień biblijnej nauki o Bogu, jak również nauki o człowieku w aspekcie jego stosunku do Boga i celu jego powołania w Bożym planie zbawienia. Motywem podjęcia tej pracy było przekonanie, że możliwie dokładne zrozumienie poselstwa biblijnego jest niezbędne dla osiągnięcia celu powołania chrześcijan, dla dorośnięcia do „wymiarów pełni Chrystusowej” (Ef 4: 13). Wiele wypowiedzi Słowa Bożego, a także wiele faktów z historii chrześcijaństwa, z praktyki kościelnej i z życia osobistego wierzących potwierdza tezę, że bez czystej, biblijnej nauki o Bogu nie może być pełnego, biblijnego życia z Bogiem, i odwrotnie, lub, inaczej mówiąc, że fałszywa, niezgodna ze Słowem Bożym nauka produkuje wypaczone, niezgodne ze Słowem Bożym życie chrześcijańskie, i odwrotnie. Niektóre poruszane tematy należą do trudnych i kontrowersyjnych, na skutek czego często są one celowo pomijane, nieraz też były przedmiotem nieporozumień, a nawet rozłamów w chrześcijaństwie. W okresie wielkiej odnowy Kościoła Bożego, w jakim żyjemy, kiedy Oblubienica Baranka za sprawą Ducha Świętego ma stanąć pod każdym względem gotowa na spotkanie Oblubieńca, nie można sobie jednak pozwolić na niedomówienia, ogólniki, na łatwowierne przyjmowanie docierających do nas nowości ani też na uporczywe powtarzanie tego, co przekazała nam tradycja kościołów historycznych. Bóg przez wieki prowadzi już swój lud drogą powrotu od wielkiego odstępstwa wieków średnich (2Ts 2: 3) do uczynków „takich jak pierwej” (Obj 2: 5), na fundament apostołów i proroków (Ef 2: 20) i nie spocznie, dopóki proces ten nie zostanie całkowicie, we wszystkich szczegółach uwieńczony powodzeniem. Doktor Józef Kajfosz – autor kilku książek: Przed nami cel, U wrót przestrzeni, Życie ma sens, Do niewierzących przyjaciół. Urodzony w 1933 r. przez większość swojego życia był fizykiem (z dorobkiem ponad 100 prac naukowych). Przez całe swoje dorosłe życie chodzi z Bogiem. Nie studiował w żadnej szkole teologicznej, ale w jego publikacjach Biblia i jej przekaz stanowi centrum uwagi, a cenne komentarze wskazują na głęboką więź z Autorem Księgi.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

90
Moc przez modlitwę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc przez modlitwę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.11

Edward McKendree Bounds (1835–1913) – amerykański pisarz, prawnik i duchowny. Napisał jedenaście książek, z czego aż dziewięć było poświęconych modlitwie. Jedna z nich pt.: „Moc przez modlitwę” znalazła wielkie uznanie wśród chrześcijan wszelkich wyznań. Głoszenie litery potrafi być bardzo przekonywające i ozdobione retorycznymi zwrotami i piękną poezją, potrafi być nakropione modlitwą i przyprawione smakiem sensacji, może lśnić blaskiem geniuszu, a jednak wszystkie te zabiegi będą niczym innym jak jedynie wspaniałymi, pięknymi, kosztownymi ozdobami i rzadkimi kwiatami, które otaczają trupa. Kościół obecnej doby nie potrzebuje większego stopnia mechanizacji, lepszych urządzeń, nowych instytucji czy lepszych metod działania, ale ludzi, których Duch Święty mógłby używać, którzy są wielcy i potężni w modlitwie. Duch Święty nie płynie przez metody, lecz przez ludzi. On nie namaszcza planów, lecz ludzi – mężczyzn i kobiety modlitwy. Spis treści: rozdział 1 Naczynie na Bożą moc rozdział 2 Żywa i martwa prawda rozdział 3 Najważniejsze zadanie chrześcijanina rozdział 4 Rozmowa z Bogiem rozdział 5 Wyniki w służbie rozdział 6 Mężowie modlitwy rozdział 7 Poranne szukanie Boga rozdział 8 Tajemnica posiadania mocy rozdział 9 Kazanie z serca rozdział 10 Boże namaszczenie rozdział 11 Współcześni apostołowie rozdział 12 Czego pragnie od nas Bóg?

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

91
Documents 1975, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Documents 1975, LP
Harmonia, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.27

Lista utworów: 1. Tiki-Taka at Harmonia Studio in Forst (1975) 2. Live at Onkel Pö in Hamburg (1975) [Live] 3. Proto-Deluxe at Harmonia Studio in Forst (1975) 4. Live at Fabrik in Hamburg (1975) [Live]

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

92
Movie LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Movie LP. Winyl
Holger Czukay, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

93
Musik Von Harmonia, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musik Von Harmonia, LP
Harmonia, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

Lista utworów: 1. Watussi 2. Sehr kosmisch 3. Sonnenschein 4. Dino 5. Ohrwurm 6. Ahoi 7. Veterano 8. Hausmusik

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

94
The Brothel, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Brothel, CD
Susanne Sundfor, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Susanne Sundfor to norweska wokalistka, pianistka i kompozytorka. Lista utworów: 1. The Brothel 2. Lilith 3. Black Widow 4. It's All Gone Tomorrow 5. Knight Of Noir 6. Turkish Delight 7. As I Walked Out One Evening 8. O Master 9. Lullaby 10. Father Father

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

95
Gold Und Liebe, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold Und Liebe, CD
DAF, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Deutsch Amerikanische Freundschaft to niemiecki synthpunkowy zespół z Düsseldorfu, założony w 1978 przez Gabriela Delgado-Lópeza (wokal), Roberta Görla (perkusja, instrumenty elektroniczne), Kurta Dahlke (instrumenty elektroniczne), Michaela Kemnera (gitara basowa) i Wolfganga Spelmansa (gitara). Kurt Dahlke został zastąpiony przez Chrislo Haasa (instrumenty elektroniczne, gitara basowa, saksofon) w 1979. Od 1981 zespół składa się z Delgado-Lópeza i Görla. Trzeci album grupy – „Alles ist gut” („Wszystko jest w porządku”) – otrzymał nagrodę „Schallplattenpreis” od Deutsche Phono-Akademie, stowarzyszenia przemysłu muzycznego w Niemczech. Lista utworów: 1. Liebe Auf Den Ersten Blick 2. El Que 3. Sex Unter Wasser 4. Was Ziehst Du An Heute Nacht 5. Goldenes Spielzeug 6. Ich Will 7. Muskel 8. Absolute Körperkontrolle 9. Verschwende Deine Jugend 10. Greif Nach Den Sternen

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

96
Da, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Da, CD
Gloria, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Lista utworów: 1. Der Sturm 2. Narben 3. Immer noch da 4. Erste Wahl 5. Süchtig 6. Einer von den anderen 7. Hochhaus 8. Nie mehr 9. Stille

55,90 zł
51,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

97
Fur Immer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fur Immer, CD
DAF, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Deutsch Amerikanische Freundschaft to niemiecki synthpunkowy zespół z Düsseldorfu, założony w 1978 przez Gabriela Delgado-Lópeza (wokal), Roberta Görla (perkusja, instrumenty elektroniczne), Kurta Dahlke (instrumenty elektroniczne), Michaela Kemnera (gitara basowa) i Wolfganga Spelmansa (gitara). Kurt Dahlke został zastąpiony przez Chrislo Haasa (instrumenty elektroniczne, gitara basowa, saksofon) w 1979. Od 1981 zespół składa się z Delgado-Lópeza i Görla. Trzeci album grupy – „Alles ist gut” („Wszystko jest w porządku”) – otrzymał nagrodę „Schallplattenpreis” od Deutsche Phono-Akademie, stowarzyszenia przemysłu muzycznego w Niemczech. Lista utworów: 1. Im Dschungel Der Liebe 2. Ein Bisschen Krieg 3. Die Götter Sind Weiss 4. Verlieb Dich In Mich 5. Geheimnis 6. Kebab Träume 7. Prinzessin 8. Die Lippe 9. Verehrt Euren Haarschnitt 10. Wer Schön Sein Will, Muss Leiden

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

98
We Were Here, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Were Here, CD
Boy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Lista utworów: 1. We Were Here 2. Fear 3. Hit My Heart 4. Hotel 5. No Sleep for the Dreamer 6. Flames 7. New York 8. Rivers or Oceans 9. Into the Wild

55,90 zł
51,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

99
On The Way To The Peak Of Normal, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On The Way To The Peak Of Normal, CD
Holger Czukay, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Holger Czukay, a właściwie Holger Schüring, to niemiecki kompozytor, gitarzysta basowy, członek i współzałożyciel zespołu „Can”. Swoją muzyczną karierę rozpoczął na początku lat 60. występami w amatorskich zespołach jazzowych. W latach 1963-1966 studiował muzykę u Karlheinza Stockhausena. Przez kolejne dwa lata pracował jako nauczyciel muzyki, wtedy też założył swój pierwszy zespół, „Remo Four”. W 1967 zaczął interesować się bliżej rockiem, a zwłaszcza jego eksperymentalną odmianą, uprawianą wówczas przez artystów tej miary, co „Velvet Underground” czy „Frank Zappa”. W 1968 razem z Irminem Schmidtem założył zespół „Can”, w którym grał na gitarze basowej i był jednocześnie inżynierem dźwięku, odpowiedzialnym za techniczną stronę nagrań. W 1977 opuścił „Can” aby poświęcić się karierze solowej. Jego miejsce zajął Rosko Gee, były basista zespołu „Traffic”. Czukay realizował w tym czasie własne wizje muzyczne, eksperymentując z falami radiowymi, samplingiem oraz preparowanymi taśmami magnetycznymi przy realizacji swych nagrań. W wyniku tych doświadczeń skonstruował nawet interaktywny instrument muzyczny, który wykorzystywał również podczas koncertów (album „Radio Wave Surfer” z 1991), natomiast metodę komponowania przy jego użyciu określił jako „malarstwo radiowe” (radio painting). Oprócz tego współpracował między innymi z Jah Wobble i Davidem Sylvianem, brytyjskim artystami, którzy szczególnie podzielali jego ówczesne wizje muzyczne i zamiłowanie do eksperymentów. W 1987 zagrał główną rolę w eksperymentalnym filmie „Krieg der Töne” Michaela Meerta; jest również autorem ścieżki dźwiękowej do tego filmu. Od lat 90. współpracował z zespołem „U-She”. Lista utworów: 1. Ode to perfume 2. On the way to the peak of normal 3. Witches' multiplication table 4. Two bass shuffle 5. Hiss 'n' listen

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

100
Geister, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geister, CD
Gloria, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Heilige und Hunde 2. Geister 3. Das, was passiert 4. Das Seil 5. Stolpersteine 6. Schwaches Gift 7. Neu beginnen 8. Kreis 9. Der Pilot 10. Haut 11. Ohne Träume

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

Wróć do góry