hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 17 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Na początku był sens (Krzysztof Grzywocz), na drugim Rzym. Wędrówki z historią w tle (Bożena Fabiani). Kolejny produkt to Największy bogacz wszech czasów. Jakub Fugger i jego epoka (Greg Steinmetz) oraz Węgry. Anatomia państwa mafijnego. Czy taka przyszłość czeka Polskę? (Balint Magyar).
1
Na początku był sens - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na początku był sens
Dostępny50 szt.

„Mówiąc o duchowości chrześcijańskiej, ks. Grzywocz pozostaje bliski konkretom życia i wyraża swą myśl w zrozumiałych i prostych słowach. Stara się odpowiedzieć na żywotne problemy współczesnego człowieka, takie jak: zabieganie, brak czasu na odpoczynek, trudność z ustaleniem hierarchii spraw, podejmowanie się zbyt wielu zadań, zachowania kompensacyjne. Lektura książki może przynieść wiele cennych podpowiedzi, pomocnych w lepszym rozumieniu siebie, naszej ludzkiej natury, jej przemiany i rozwoju, w uporządkowaniu naszego codziennego życia, a także relacji z Bogiem i ludźmi. Znajdziemy w niej także cenne przemyślenia i uwagi dotyczące głębi myśli papieża Franciszka zawartej w adhortacji Amoris laetitia. Mogą się one przyczynić do jej odczytania i realizacji zarówno w układaniu życia małżeńskiego, jak i w posłudze pasterzy na rzecz dobra i rozwoju współczesnych małżeństw i rodzin”. Bp Andrzej Czaja, Słowo wstępne

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

15 osób kupiło
2
Rzym. Wędrówki z historią w tle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym. Wędrówki z historią w tle
Dostępny107 szt.

Rzym. Wędrówki z historią w tle to bardzo osobista książka Bożeny Fabiani o mieście, w którym stale się coś rodziło, coś przekształcało, coś zapadało pod ziemię. To opowieść o osłoniętych tajemnicą dziejach najstarszych kościołów i innych zabytków, dziejach odczytywanych wciąż na nowo przed kolejne pokolenia badaczy. Spacerując po Wiecznym Mieście, trzeba patrzeć zarówno w górę, żeby nie przegapić na przykład uroczych kapliczek maryjnych na murach, jak i pod nogi, bo przeszłość w wielu miejscach zapadła się głęboko pod ziemię i trzeba za nią tam powędrować. Rzym to miasto jedyne w swoim rodzaju: tu każdy kamień ma coś do powiedzenia – głazy pod stopami na via Appia sprzed dwóch tysięcy lat, czy niewiele od nich młodsze, niedawno zdjęte i wymienione na nowe, dachówki na bazylice Santa Maria Maggiore; ocalone dedykacje na pogańskich świątyniach i epitafia z katakumb; fasady bazylik i kardynalskich pałaców ze swymi herbami na frontonie, obficie zdobione wewnątrz; zwalone kolumny czy ukryte pod ziemią i mozolnie odkopywane pozostałości pierwszych kościołów. Niemal na każdej ulicy jest kościół, w którym można znaleźć coś ciekawego. To niewyczerpana kopalnia. Życia nie starczy na obejrzenie tego wszystkiego, nawet gdyby się tam urodzić, stale mieszkać, być archeologiem i mieć wstęp do podziemi i do skarbów sztuki w prywatnych apartamentach. Autorka oprowadza czytelników po Rzymie, przedstawiając wybrane epizody z dziejów miasta: od narodzin chrześcijaństwa do baroku, całkiem wyjątkowo sięgając nieco głębiej w czasy starożytne. Kładzie nacisk na zabytki wczesnochrześcijańskie, by powiązać je z okolicznościami narodzin chrześcijaństwa, a następnie pokazać ich późniejsze losy, opisując Rzym papieży. Opowieść kończy na wieku XVII – trzy ostatnie rozdziały książki są poświęcone Rzymowi doby baroku. Bożena Fabiani nasyca tekst rozmaitymi szczegółami dotyczącymi mody, obyczajów, malarzy, przestępstw i egzekucji. Dzięki temu pokazuje życie miasta z bliska, objaśnia okoliczności, w jakich powstało to wszystko, co po wiekach trafiło do przewodników.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

13 osób kupiło
3
Największy bogacz wszech czasów. Jakub Fugger i jego epoka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największy bogacz wszech czasów. Jakub Fugger i jego epoka
Dostępny57 szt.

Swą działalnością Fugger stworzył fundamenty strategii dla wszystkich, którzy obracają pieniędzmi. To wiedza obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się historią lub pomnażaniem dóbr. - Bryan Burrough, autor Days of Rage i współautor Barbarians at the Gate W czasach, gdy Krzysztof Kolumb przemierzał Atlantyk, a Leonardo da Vinci malował Monę Lisę, niemiecki bankier Jakub Fugger zgromadził majątek, który uczynił go najbogatszym człowiekiem wszech czasów. Spryt, przebiegłość i inteligencja pozwalały mu chwytać okazje, tworzyć nowe strategie biznesowe i górować nad rywalami w negocjacjach. Dzięki zmysłowi do interesów zdołał nakłonić papieża do legalizacji udzielania pożyczek. Miał niezwykłą w tamtych czasach odwagę i determinację, by stawić czoła władcom i zmuszać ich do zwrotu zaciągniętych u niego długów, i to wraz z odsetkami. Wpływał na wyniki elekcji w wielu krajach, miał szczególny udział w rozwoju reformacji. W książce Największy bogacz wszech czasów Greg Steinmetz przedstawia tę ważną, choć mało znaną historyczną osobistość na tle odległej epoki i jednocześnie ze współczesnej perspektywy. Proponuje frapującą opowieść o genialnym, nieustępliwym bankierze i zarazem niezbyt szczęśliwym, niejednoznacznym etycznie człowieku wczesnego Renesansu. Greg Steinmetz przez 15 lat pracował jako dziennikarz „The Wall Street Journal”; był szefem biura tej gazety w Berlinie, a potem w Londynie. Aktualnie jest analitykiem giełdowym w nowojorskiej firmie zarządzającej finansami. Mieszka w Larchmont, w stanie Nowy Jork.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

6 osób kupiło
4
Węgry. Anatomia państwa mafijnego. Czy taka przyszłość czeka Polskę? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgry. Anatomia państwa mafijnego. Czy taka przyszłość czeka Polskę?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

W Polsce Kaczyńskiego mamy „normalną patologię”, na Węgrzech Orbána „patologiczną normalność”. I właśnie po to, byśmy potrafili rozróżniać te dwa stany, należy wnikliwie wczytać się w liczne opisy zabiegów prowadzących do systemu państwa mafijnego.

45,20 zł
30,74 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,46 zł

5 osób kupiło
5
Seul - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seul
Dostępny159 szt.

Co było inspiracją do stworzenia maskotki Seulu? Kiedy powstał koreański alfabet hangul? Co znajdowało się na terenie obecnego stadionu World Cup? Gdzie można zobaczyć nurkujące pluszowe misie? Seul, czyli nowe spojrzenie na gwarną metropolię. Podczas wyjazdu z Pascalem nie zaginiesz w tłumie! Seul poszczycić się może fascynującą architekturą. Nowoczesne gmachy sąsiadują z tradycyjnymi budynkami, które wbrew pozorom idealnie ze sobą współgrają. Od gwaru miasta można odpocząć w jednej z kilkudziesięciu buddyjskich świątyń lub w pięknych parkach. Stolica Korei to ponadto kolebka kultury hallyu. To właśnie w jednej z seulskich dzielnic grają światowej sławy didżeje.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
6
Hiszpańskie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpańskie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów
Dostępny6 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: • ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę, • porozumiesz się w każdej typowej sytuacji, • szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa, • sprawdzisz znaczenie słów w minisłowniczku, • lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz.

22,90 zł
18,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
7
Dać rzeczy słowo. Materiał zdjęciowy, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dać rzeczy słowo. Materiał zdjęciowy, część 1
Dostępny18 szt.

Materiał zdjęciowy (84 zdjęć) wraz z etykietami Terapia pacjentów z afazją jest zwykle procesem długotrwałym. W celu urozmaicenia warsztatu pracy powstała druga seria ćwiczeń „Dać rzeczy słowo”, na którą składają się: ekspresja 4, 5, 6, rozumienie 4, 5, 6, 7, czytanie i pisanie 1, 2, 3, 4, 5 oraz apraksja mowy, wszystkie ułożone kolejno od poziomu najłatwiejszego do najtrudniejszego. Proponujemy, żeby podczas wykonywania ćwiczeń wykorzystywać zdjęcia (do kupienia osobno pakiet 84 zdjęć z podpisami). Należy pamiętać, że podjęcie terapii powinno być poprzedzone dokładnym badaniem pozwalającym ocenić rodzaj i stopień deficytów oraz postawić hipotezy co do przyczyn trudności. Dostępna jest również pierwsza seria zeszytów ćwiczeń „Dać rzeczy słowo” przeznaczona do samodzielnej (lub z pomocą opiekunów) pracy. Dla każdej kategorii ćwiczeń (ekspresja, rozumienie, czytanie, pisanie) przygotowano trzy poziomy trudności. Uzupełnieniem serii są dwa zeszyty – do ćwiczeń słuchu fonemowego oraz apraksji mowy.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

3 osoby kupiły
8
Artyleria polowa Wojska Polskiego 1943–2018 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyleria polowa Wojska Polskiego 1943–2018
Dostępny2 szt.

Leksykon Leszka Szostka, zawodowego oficera, który służył w kilku jednostkach artyleryjskich, jest próbą zaprezentowania sprzętu artyleryjskiego znajdującego się na uzbrojeniu Wojska Polskiego w latach 1943–2018 W albumie opisano wszystkie środki ogniowe, jakimi dysponowała w tym okresie artyleria polowa Wojsk Lądowych Wojska Polskiego. Dodatkowo przedstawione zostały zmiany, jakie sprzęt ten przeszedł w ostatnich latach. Album adresowany jest głównie do Czytelników interesujących się uzbrojeniem wojskowym, a zwłaszcza tych, którzy interesują się sprzętem artylerii polowej WP. Książka została podzielona na pięć rozdziałów, w których omówiono: 12 typów dział ciągnionych (polowych, ciężkich i przeciwpancernych), 12 typów dział samobieżnych, 7 typów wyrzutni rakietowych, 8 typów moździerzy (przenośnych, holowanych i samobieżnych) oraz 4 typy dział bezodrzutowych. Autor ma nadzieję, że czytelny i prosty układ książki pozwoli Czytelnikowi poznać historię oraz prześledzić zmiany, jakim sprzęt ten podlegał w ostatnim czasie. W historiografii Polskich Sił Zbrojnych jest to pionierskie opracowanie, całościowo prezentujące tę problematykę. W minionym okresie tylko w nielicznych publikacjach można było spotkać opisy sprzętu artyleryjskiego – podstawowego środka walki artylerii, który niestety przez autorów traktowany był i jest nadal po macoszemu. Album zawiera opis sprzętu, który w większości był opracowany i produkowany jeszcze w okresie II wojnie światowej oraz sprzętu, który powstał wcześniej, a użytkowany były w zmodernizowanej wersji przez artylerię Wojska Polskiego jeszcze na początku XXI wieku. Obszernie opisany został najnowszy sprzęt aktualnie wprowadzany do uzbrojenia – armatohaubica samobieżna Krab i moździerz samobieżny Rak.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
9
Cztery żywioły. Tom 4. Czerwony Pająk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery żywioły. Tom 4. Czerwony Pająk
Dostępny1005 szt.

Córka Saszy Załuskiej zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Teraz jednak dokumenty zniknęły. W ich poszukiwaniach biorą udział wszystkie zainteresowane strony – zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne – a komuś niezwykle zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła. Porywacze wiedzą, że aby ocalić życie córki, Załuska zgodzi się na wszystko. W starej torpedowni w Gdyni nurek amator znajduje zwłoki kobiety, która do złudzenia przypomina Załuską, ma dokumenty na to nazwisko i jest ubrana w jej kurtkę. Jeszcze zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość ofiary, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało… Czerwony Pająk to ostatnia – po Pochłaniaczu, Okularniku i Lampionach – część serii z profilerką Saszą Załuską. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
10
Po co Kościół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co Kościół
Dostępny28 szt.

Wiara w „święty Kościół powszechny” co dzień wystawiana jest na próbę wobec tego, co obserwujemy w życiu publicznym i w swoim najbliższym otoczeniu. Jedni reagują na to odejściem od struktur Kościoła, inni próbują za wszelką cenę bronić jego wizerunku jako instytucji bez skazy. Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi książka ks. Grzegorza Strzelczyka. Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
11
Tureckie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tureckie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów
Dostępny36 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: • ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę, • porozumiesz się w każdej typowej sytuacji, • szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa, • sprawdzisz znaczenie słów w minisłowniczku, • lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
12
Jaką płeć ma robotnica? Analiza symboli realizmu socjalistycznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaką płeć ma robotnica? Analiza symboli realizmu socjalistycznego
Dostępny26 szt.

Socrealizm przedstawiony z perspektywy genderowej jako nurt w sztuce, który służył nie tyle propagandzie, co mitowi politycznemu, za który uznany został socjalizm. Autorka bada symbole realizmu socjalistycznego, przedstawiając jego dokładną genezę w ujęciu mitycznym (udowadnia, że realizm socjalistyczny, będący szczytowym punktem socjalizmu radzieckiego, działał wedle tych samych zasad co mit lub baśń). Stara się również zdefiniować znaczenie opozycji genderowej w omawianym nurcie (rolę nie tylko kobiety lub ikonicznej robotnicy, lecz także mężczyzny oraz ikonicznego robotnika), która była osią całego socrealizmu. W autorskiej genderowej interpretacji dokonuje syntezy tych dwóch aspektów symboliki socjalizmu, opierając ją na opozycji wartości: męskie-niemęskie, kobiece-niekobiece.

33,00 zł
27,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,28 zł

2 osoby kupiły
13
Serce w skowronkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce w skowronkach
Dostępny1003 szt.

Czasami wystarczy zdecydować się na pierwszy krok, by zacząć spełniać marzenia. Klementyna boi się marzeń o własnej cukierence, choć w wyobraźni widzi już miejsce, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak w domu. Tymczasem niespodziewany splot wydarzeń sprawia, że jeszcze raz będzie musiała zastanowić się, czego tak naprawdę pragnie. Na szczęście mała Dobrochna coraz częściej zadaje jej przenikliwe pytania, a najlepsza przyjaciółka Imka pomaga patrzeć na życie przez różowe okulary. Tylko babka Agata tęsknie wygląda przez okno i spogląda na drzwi. Ale pewnego dnia i do niej zapuka los. W swojej nowej powieści Magdalena Kordel przypomina nam, że nigdy nie jest za późno na cuda, a życie potrafi zaskakiwać nawet tych, którzy stracili nadzieję. Magdalena Kordel – ulubiona pisarka Polek, autorka Anioła do wynajęcia i Serca z piernika, a także serii Malownicze, Uroczysko i Wilczy dwór. Jej powieści sprzedały się w nakładzie ćwierć miliona egzemplarzy.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

2 osoby kupiły
14
Turn Loose The Swans, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turn Loose The Swans, CD
My Dying Bride, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: 1. Sear Me MCMXCIII 2. Your River 3. The Songless Bird 4. The Snow In My Hand 5. The Crown Of Sympathy 6. Turn Loose The Swans 7. Black God Vocals Zena 4 8. Le Cerf Malade 9. Transcending Into The Exquisite Producer John Dalby, Steve Dixon 10. Your Shameful Heaven Live

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

1 osoba kupiła
15
Dać rzeczy słowo. Rozumienie 7 - poziom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dać rzeczy słowo. Rozumienie 7 - poziom 3
Dostępny9 szt.

Terapia pacjentów z afazją jest zwykle procesem długotrwałym. W celu urozmaicenia warsztatu pracy powstała druga seria ćwiczeń Dać rzeczy słowo, na którą składają się: ekspresja 4, 5, 6, rozumienie 4, 5, 6, 7, czytanie i pisanie 1, 2, 3, 4, 5 oraz apraksja mowy, wszystkie ułożone kolejno od poziomu najłatwiejszego do najtrudniejszego.Proponujemy, żeby podczas wykonywania ćwiczeń wykorzystywać zdjęcia (do kupienia osobno pakiet 84 zdjęć z podpisami).Należy pamiętać, że podjęcie terapii powinno być poprzedzone dokładnym badaniem pozwalającym ocenić rodzaj i stopień deficytów oraz postawić hipotezy co do przyczyn trudności.

12,50 zł
11,99 zł

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
16
Notes z magnesem - Jeżeli Bóg z nami - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Jeżeli Bóg z nami
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm Tekst: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
17
Kolęda księdza Baki oraz inne wiersze z lat młodości / Evviva L'Arte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolęda księdza Baki oraz inne wiersze z lat młodości / Evviva L'Arte
Dostępny18 szt.

Autorski wybór wierszy jednego z najwybitniejszych żyjących polskich poetów. Jarosław Marek Rymkiewicz przedstawia najważniejsze wiersze z dwudziestu lat swojej twórczości ? zaczynając od wydanego w roku 1960 tomu ?Człowiek z głową jastrzębia? na ?Thema regium? z 1978 kończąc. Jarosław Marek Rymkiewicz ? wielokrotnie nagradzany poeta, eseista, dramaturg, historyk literatury, profesor nauk humanistycznych.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
18
Językoznawstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językoznawstwo
Dostępny27 szt.

Podręcznik porządkuje wiedzę, pomaga w przygotowaniu do zajęć kursowych i egzaminu – klarowny wykład, – przejrzyste definicje, – ćwiczenia z kluczem.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
19
Poezje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny32 szt.

Branwell Brontë (1817-1848) – brat trzech słynniejszych od niego sióstr. Ale to jego poezje urzekają językiem i klimatem Wichrowych Wzgórz. Wybór wierszy i poematów w przekładzie Doroty Tukaj, w układzie i ze wstępem Eryka Ostrowskiego, znawcy tej epoki i twórczości rodzeństwa. Samotny stoję, pochylam się – słychać, Jak dziki podmuch przeraźliwie wzdycha; Jak hen, daleko, z lamentem żałosnym Nad siwą skałą chyli gęste wrzosy, Potem się wznosi w jesionowym gaju, Po ziemi zwiędłe liście rozrzucając; Ciemnieją mury, gdy deszczem w nie wali, Potem, zawodząc, ginie gdzieś w oddali.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
20
Kosmiczne dziewczyny. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczyniły się do podboju kosmosu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne dziewczyny. 50 historii niezwykłych kobiet, które przyczynił...
Dostępny5 szt.

Przed tobą 50 fascynujących biografii bohaterek, które udowodniły, że inteligencja nie ma płci. Neil Armstrong, który wypowiedział słynne zdanie o „małym kroku dla człowieka” nigdy nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie pomoc kobiet. Kobiety na całym świecie – astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki – wciąż przesuwają granice, do których dociera ludzkość i pomagają zrozumieć Wszechświat oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek. „Kosmiczne dziewczyny” to zbiór historii pięćdziesięciu kobiet, których ciężka praca i marzenia stały się fundamentem w dążeniu ludzkości do gwiazd. Od Ady Lovelace, która wymyśliła prototyp komputera, przez kobiety kryjące się za misjami Apollo, poprzez astronautki bijące rekordy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pionierki nauki wytyczające drogę na Marsa, ta książka przedstawia wspaniałe i często niedoceniane bohaterki. Napisana przez Libby Jackson, czołową brytyjską ekspertkę wlotach kosmicznych i zilustrowana odważnymi i pięknymi obrazami studentów London College of Communication książka zachwyci i zainspiruje miłośników kosmosu w każdym wieku. Ta wspaniała pozycja, którą wypełniają postaci odważnych kobiet i zaskakujące sekrety podróży w kosmos, gwarantuje, że każdy czytelnik sięgnie gwiazd. „Jeśli chcesz wiedzieć, zadawaj pytania. Nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Głupie jest niezadawanie pytań”. – Katherine Johnson „Odpowiednio zainspiruje pionierki w każdym wieku”. – „Irish News” „Nauka nie jest zabawą wyłącznie dla chłopców lub dziewczynek. Jest dla wszystkich. W nauce chodzi o to, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy”. – Nichelle Nichols Libby Jackson – jest jedną z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii i kierownikiem programu kosmicznego brytyjskiej Agencji Kosmicznej. Jej kariera w branży kosmicznej rozpoczęła się, gdy w wieku 17 lat złożyła podanie o pracę w NASA. Kilka tygodni później siedziała w Mission Control w Houston. Od 2014 do 2016 r. udało jej się zrealizować niezwykle udane programy dotyczące edukacji i agencji kosmicznych, które wspierały misję Tima Peake’a.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
21
A Blaze In The Northern Sky, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Blaze In The Northern Sky, CD
Darkthrone, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Darkthrone to norweski blackmetalowy zespół muzyczny założony w 1988 roku. Zaliczany jest do drugiej fali black metalu oraz określany jako jeden z najbardziej wpływowych w historii gatunku. Lista utworów: 1. Kathaarian life code 2. In the shadow of the horns 3. Aragon belial 4. Where cold winds blow 5. Baze in the northern sky 6. The pagan winter

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

1 osoba kupiła
22
Samochody terenowe FSO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody terenowe FSO
Dostępny14 szt.

Samochody terenowe FSO to efekt wieloletniej, benedyktyńskiej wręcz pracy Sławomira Drążkiewicza, znanego historyka motoryzacji epoki PRL, który postanowił przypomnieć niemal w ogóle nieznane wysiłki podejmowane w latach 1958-1990 w celu zaprojektowania i wdrożenia do produkcji seryjnej samochodów z napędem 4x4. Bazą do konstrukcji samochodów terenowo-osobowych były produkowane masowo (jak na warunki polskie) samochody osobowe: Warszawa, PF 125p i FSO Polonez. Próbowano je dostosować do eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Autor ograniczył się do przedstawienia pojazdów kołowych, przeznaczonych do przewozu małej liczby osób i ładunków do 1000 kg po drogach gruntowych i bezdrożach (powstały także prototypy innych pojazdów, które autor zaprezentuje w kolejnej monografii). W książce Czytelnik znajdzie opisy prac badawczych i konstrukcyjnych prototypów wykonywanych w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie i w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (PIMot). Autor chciał uzmysłowić, przed jakimi problemami stawali konstruktorzy i badacze, ile czasu trwało opracowywanie dokumentacji prototypowej, budowa prototypu, ile czasu poświęcano na badania i co z tych badań wynikało, jakie były koszty tego typu prac. Książka powstała na podstawie materiałów zebranych przez autora w okresie jego pracy w działach konstrukcyjnym i badawczym PIMot. Wiele dokumentów i materiałów udostępnili koledzy z PIMot oraz współpracownicy z byłej FSO, zwłaszcza kierownik Działu Studiów FSO J. Dembicki. Unikalne zdjęcia udostępnił Zakład Dokumentacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Wzornictwa ASP brał udział w projektowaniu karoserii i wnętrza opisywanych pojazdów). Większość zamieszczonych w książce informacji, zdjęć i dokumentacji technicznej jest udostępniana szerszemu gronu czytelników po raz pierwszy.

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

1 osoba kupiła
23
Business English. Marketing and advertising, B1-B2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Business English. Marketing and advertising, B1-B2
Dostępny18 szt.

Naucz się biznesowego języka angielskiego, który wykorzystasz w pracy w środowisku międzynarodowym lub za granicą! Zapamiętaj trwale nowe słownictwo i zwroty biznesowe dzięki metodzie inteligentnych powtórek SuperMemo. Kurs języka angielskiego Business English. Marketing and advertising jest skoncentrowany na słownictwie ze świata reklamy: zarówno tej tradycyjnej (prasowej i telewizyjnej), jak i cyfrowej (e-commerce). Ponadto poznasz zagadnienia związane z pozyskiwaniem klienta oraz etyką biznesową w języku angielskim na profesjonalnym poziomie. Do twojej dyspozycji oddajemy podręcznik do nauki około 300 nowych słów i zwrotów biznesowych, zawierający: teksty i dialogi, ćwiczenia z kluczem, słownik, zadania przygotowujące do egzaminów biznesowych Cambridge i telc oraz komentarze językowe i kulturowe, uzupełniony o: • kurs multimedialny do nauki wszystkich treści z podręcznika, w którym znajdziesz 640 różnorodnych ćwiczeń, dostępny w aplikacjach SuperMemo.com dla systemów Android, iOS oraz Windows PC • 7 filmów ze scenami z dialogami z kursu • nagrania mp3, 70 minut nagrań w wykonaniu brytyjskich lektorów, do osłuchiwania się ze słownictwem i wymową, np. podczas spaceru, jazdy samochodem lub ćwiczeń. Tematy przewodnie w podręczniku i kursie multimedialnym to: • zagadnienia promocji i reklamy (rozdział: Newspaper ads, outdoor advertising), • reklama telewizyjna i elektroniczna (rozdział: TV and Internet ads), • handel elektroniczny (rozdział: E-commerce), • zarządzanie marką (rozdział: Building a brand), • zdobywanie i utrzymywanie klientów (rozdział: Winning customers), • zagadnienia dotyczące etyki w biznesie (rozdział: Business ethics). Kupując książkę, otrzymujesz kod dostępu do jej rozszerzeń multimedialnych. SuperMemo.com to między innymi: • oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów z blisko 100% skutecznością, • bogaty słownik pozwalający wyszukiwać i dodawać nowe słowa do nauki, • dostęp do wielu kursów językowych, • możliwość tworzenia własnych notatek personalizujących treść kursu, • możliwość nauki online oraz w aplikacjach przygotowanych na: komputer, tablet oraz smartfon. Uczysz się, jak i gdzie chcesz. Zawsze logujesz się na jedno konto użytkownika, wspólne dla serwisu online oraz programu i aplikacji mobilnych SuperMemo.com, dzięki czemu twoje postępy w nauce są wszędzie identyczne! Wymagania sprzętowe: • PC: Windows 7 SP1 PL/EN, Windows 8 PL/EN, Windows 10 PL/EN, 2 GB RAM, ekran 1024 x 768, 450 MB miejsca na dysku, .NET Framework v4.6. • Android: smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym (aplikacja do pobrania w sklepie Google Play). • iOS: iPhone/iPad z systemem operacyjnym iOS 8 lub nowszym (aplikacja do pobrania w sklepie App Store). Do pobrania kursu i jego aktywacji wymagane jest połączenie z internetem. W trakcie rozwoju aplikacji wymagania mogą ulec zmianie. Aktualne wymagania dostępne są na stronie www.supermemo.com/apps.

59,90 zł
48,52 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,38 zł

1 osoba kupiła
24
Typy broni i uzbrojenia. Samolot bombowy Bristol Blenheim Mk I-IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Typy broni i uzbrojenia. Samolot bombowy Bristol Blenheim Mk I-IV
Dostępny20 szt.

W tomiku przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie, sposoby malowania, dane techniczne oraz zastosowanie wszystkich wersji i odmian brytyjskiego dwusilnikowego szybkiego samolotu bombowego Bristol Blenheim Mk I – Mk IV, używanego podczas II wojny światowej.

25,20 zł
18,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,21 zł

1 osoba kupiła
25
Angielskie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielskie rozmówki ilustrowane. Słuchaj i mów
Dostępny30 szt.

Rozmówki z nagraniami, dzięki którym: • ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę, • porozumiesz się w każdej typowej sytuacji, • szybko odnajdziesz poszukiwane zwroty i słowa, • sprawdzisz znaczenie słów w minisłowniczku, • lepiej zrozumiesz kraj, który odwiedzasz.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
26
Dać rzeczy słowo. Rozumienie 5 - poziom 2. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dać rzeczy słowo. Rozumienie 5 - poziom 2.
Dostępny5 szt.

Terapia pacjentów z afazją jest zwykle procesem długotrwałym. W celu urozmaicenia warsztatu pracy powstała druga seria ćwiczeń Dać rzeczy słowo, na którą składają się: ekspresja 4, 5, 6, rozumienie 4, 5, 6, 7, czytaniei pisanie 1, 2, 3, 4, 5 oraz apraksja mowy, wszystkie ułożone kolejno od poziomu najłatwiejszego do najtrudniejszego.Proponujemy, żeby podczas wykonywania ćwiczeń wykorzystywać zdjęcia (do kupienia osobno pakiet 84 zdjęć z podpisami).Należy pamiętać, że podjęcie terapii powinno być poprzedzone dokładnym badaniem pozwalającym ocenić rodzaj i stopień deficytów oraz postawić hipotezy co do przyczyn trudności.

12,50 zł
11,99 zł

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
27
Życie i przygody Jacka Engle’a - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i przygody Jacka Engle’a
Dostępny24 szt.

Nieznana prozaWalta Whitmana, odnaleziona w archiwach po 165 latach od anonimowej premiery w „New York Sunday Dispatch” i przetłumaczona przez Szymona Żuchowskiego niespełna rok po amerykańskiej premierze. Powieść obyczajowa łącząca cechy kryminału, dokumentu i publicystyki z silnymi wątkami autobiograficznymi, pokazująca, jak Whitman dojrzewał do stania się jednym z najważniejszych amerykańskich poetów, a jego pisarstwo krystalizowało się w nowatorską formę znaną z wydanych trzy lata później, przełomowych Źdźbeł trawy.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
28
Top Trumps. Reprezentacja Polski. Złota edycja - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps. Reprezentacja Polski. Złota edycja
Winning Moves, od 4 lat
Dostępny213 szt.

Gra „Top Trumps” to coś więcej niż karty! To znana od 50 lat na całym świecie rozgrywka, która zaangażuje każdego, bez względu na wiek i zainteresowania. Edycji kart „Top Trumps” powstały tysiące, od edycji miejskich po sportowe. W Polsce rekordy popularności bije edycja z Reprezentacją Polski w piłce nożnej czy z bohaterami znanych wszystkim kreskówek takich jak „Psi Patrol” czy „My Little Pony”. Na każdej karcie znajdziemy nie tylko ulubioną postać czy miejsce, ale również informacje w postaci atrybutów, które doprowadzą nas do zwycięstwa! Talia umieszczona w zgranym, plastikowym pudełku może towarzyszyć nam w najdalszej wyprawie i umilić każdą podróż. Kibicuj naszym podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 i rozegraj bitwę karcianą pomiędzy zawodnikami polskiej drużyny. Wybieraj pośród umiejętności piłkarzy, pamiętając o tym, kto jest najlepszym obrońcą, a kto królem strzelców! Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj! Limitowana złota edycja gry karcianej „Top Trumps” wydana z okazji Mundialu to coś dla najprawdziwszych kibiców. Nie czekaj i zdobądź swój egzemplarz! Zasady gry „Top Trumps. Reprezentacja Polski. Złota edycja” Talię kart potasuj i rozdaj wszystkim graczom, którzy następnie muszą je trzymać rewersem do góry. Weź pierwszą kartę z wierzchu swojego stosu, odwróć ją i wybierz jeden z atrybutów. Reszta graczy również odwraca pierwszą kartę ze swoich stosów, podając swoje wartości przypisane do danej cechy, którą wybrałeś na początku. Jeśli miałeś najwyższą liczbę punktów, wygrywasz swoją turę i zabierasz karty przeciwników umieszczając je na spodzie swojego stosu. Zostaniesz zwycięzcą, jeśli zdobędziesz wszystkie karty rywali! Zawartość gry „Top Trumps. Reprezentacja Polski. Złota edycja”: • 33 karty w praktycznym plastikowym pudełku. Język wydania: polski Wymiary pudełka: 8.5 x 14.0 x 2.0 cm

18,40 zł
15,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
29
Notes z magnesem - Niech cię Pan - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z magnesem - Niech cię Pan
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Notes z magnesem, doskonały na lodówkę. Notes pomoże z pewnością w tworzeniu listy zakupów jak i zapisywaniu ważnych informacji. Wszystko to z wersetem Biblijnym w tle. Rozmiar: 10.0 x 21.5 cm Tekst: Niech cię Pan błogosławi i strzeże

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
30
Pidżamersi. Poszukaj i znajdź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pidżamersi. Poszukaj i znajdź
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Kotby, Sowella i Gekson to trójka przyjaciół, która - gdy zapada zmrok - rusza ratować świat. Tym razem to oni będą potrzebowali pomocy, dlatego liczą na ciebie. Szukaj w książce szczegółów i wykonaj zadania z Pidżamersami.

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
31
Na fali i pod prąd, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na fali i pod prąd, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ta niezwykła książka jest opowieścią o całym życiu Aleksandra Doby. O przodkach, po których odziedziczył hart ciała i ducha, domu rodzinnym, latach nauki, młodzieńczych fascynacjach lekturowych i turystycznych, życiu zawodowym, małżeństwie, dzieciach. Jest też historią o odkrytej po trzydziestce kajakowej pasji i coraz odważniejszych podróżach – w tym o trzeciej, odbytej latem 2016 roku, transatlantyckiej wyprawie kajakowej z Nowego Jorku do Lizbony. Na jej kartach spotykamy niezwykle silną i złożoną osobowość. Wizjonera i marzyciela z inżynierską precyzją realizującego nawet najbardziej śmiałe projekty. Patriotę nie tylko chwalącego, ale też krytykującego swój naród. Roześmianego gawędziarza, który nie rezygnuje z własnego zdania pod naciskiem innych. Duszę towarzystwa podróżującą w pojedynkę. Obieżyświata nigdy nie mającego dość pływania, a jednocześnie kochającego męża, ojca i dziadka. Jedynego kajakarza na świecie, który przemierzył Atlantyk w całości, od kontynentu do kontynentu, w dodatku będąc już po sześćdziesiątce, a który uparcie nazywa się turystą, nie sportowcem. „Trudno żyć z pasjonatem dążącym do realizacji niebezpiecznych i karkołomnych marzeń. Niepokój i obawa towarzyszą mi przy każdej wyprawie Olka, ale zdaję sobie sprawę, że gdybym była przeciwna jego poczynaniom, stałby się sfrustrowanym człowiekiem. Dlatego zawsze: żyję nadzieją na powodzenie każdej wyprawy, wierzę, że wróci, ufam i czekam” – Gabriela Doba, żona.

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

32
IN THE HEIGHTS. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IN THE HEIGHTS. Winyl
MIRANDA, LIN-MANUEL, Warner Music Polska
Dostępny7 szt.

182,90 zł
168,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

33
The Best Of, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of, LP
Ray Charles , Rockers Publishing
Dostępny101 szt.

Lista utworów: 1. Unchain My Heart 2. Careless Love 3. I Can't Stop Loving You 4. Come Rain Or Come Shine 5. Stella By Starlight 6. Hit The Road Jack 7. Hallelujah I Love Her So 8. What' D I Say 9. Georgia On My Mind 10. Ev'ry Time We Say Goodbye

80,90 zł
72,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,09 zł

34
Jurassic World 2. Niezwykła kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World 2. Niezwykła kolorowanka
Niedostępny
Brak

Poznaj dinozaury nowego filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Koloruj najwspanialsze okazy z Jurassic World. Na 32 stronach znajdziesz między innymi welociraptory, indoraptory, T. rexy, pterandodony, mozazaury, apatozaury, stegozaury, triceratopsy, gallimimy, barynoksy, karnotaury, stygimolochy, ankylozaury i wiele innych! Łap za kredki i dodaj przerażających kolorów tym niebezpiecznym stworzeniom!

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

35
Pod szkarłatnym niebem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod szkarłatnym niebem
Niedostępny
Brak

Oparta na wydarzeniach z życia zapomnianego bohatera bestsellerowa powieść Pod szkarłatnym niebem to triumfalna historia niezwykłej odwagi i wytrzymałości pewnego młodego człowieka w jednym z najmroczniejszych okresów historii. Pino Lella nie chce mieć nic wspólnego z wojną czy nazistami. Jest zwyczajnym włoskim nastolatkiem, którego myśli krążą wokół muzyki, jedzenia i dziewcząt – lecz dni jego niewinności są policzone. Gdy mieszkanie rodziny Lellów w Mediolanie zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania, Pino przyłącza się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy i zakochuje w Annie, starszej od niego o sześć lat pięknej wdowie. Rodzice Pina, chcąc zapewnić mu bezpieczeństwo, zmuszają go, by zaciągnął się do niemieckiej armii. Sądzą, że to posunięcie uchroni go przed walką. Jednak gdy młody Pino zostaje ranny, po wyjściu ze szpitala zostaje zwerbowany na osobistego kierowcy lewej ręki Adolfa Hitlera we Włoszech, generała Hansa Leyersa, jednego z najbardziej tajemniczych i potężnych dowódców Trzeciej Rzeszy. Dzięki temu zyskuje możliwość prowadzenia działalności szpiegowskiej dla aliantów wewnątrz niemieckiego Głównego Dowództwa. Pino przeżywa horrory wojny i nazistowską okupację walcząc w sekrecie, a jego odwagę podtrzymuje miłość do Anny i marzenia o wspólnej przyszłości. Ta porywająca saga historyczna o miłości spodoba się fanom książek Światło, którego nie widać i Słowik.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

36
Wielkość wewnętrzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkość wewnętrzna
Niedostępny
Brak

Zbiór ponadczasowych zasad Stephena R. Coveya – autora bestsellerowych 7 nawyków skutecznego działania – który uczy, jak osiągnąć szczęście i pełnię życia dzięki wielkości wewnętrznej. Wielu z nas przytłaczają codzienne życiowe zmagania. Stephen R. Covey uważał, że żyć można na dwa sposoby: kierując się wielkością wewnętrzną bądź zewnętrzną. Cechy składające się na tę pierwszą – uczciwość, odpowiedzialność oraz konstruktywność działań – same w sobie są wartościami i mają o wiele większe znaczenie niż powierzchowne korzyści płynące z wielkości zewnętrznej. Rady Stephena R. Coveya niezmiennie inspirują niezliczonych czytelników. W tej pośmiertnie wydanej książce autor przedstawia dwanaście dźwigni sukcesu opartego na wielkości wewnętrznej i wyjaśnia, jak dzięki nim możemy sprawić, że nasze życie stanie się naprawdę wspaniałe.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

37
Artur Hajzer. Droga Słonia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artur Hajzer. Droga Słonia
Niedostępny
Brak

Pierwsza biografia Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Zima na Annapurnie, prawie 7000 m n.p.m. Krzysztof Wielicki sprowadza wyczerpaną Wandę Rutkiewicz do bazy. Artur Hajzer i Jerzy Kukuczka idą dalej. Dzień później świat obiega informacja: Polacy zdobyli zimą najgroźniejszą górę świata. Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął w tajemniczych okolicznościach na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowiem i życiem kolegów. Autor wyruszył śladem Słonia do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. To właśnie tam Hajzer przekroczył himalajski rubikon. Biografia powstała dzięki wielogodzinnym rozmowom z jego rodziną i przyjaciółmi, partnerami wspinaczkowymi i biznesowymi, podopiecznymi i krytykami programu Polski Himalaizm Zimowy, sławami himalaizmu i wspierającymi ich Szerpami. Bartek Dobroch – dziennikarz, podróżnik, reporter od 2002 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Laureat kilku nagród dziennikarskich za cykl tekstów o tragedii na Broad Peaku w 2013 roku, nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei”, nominowany do Grand Press. Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski, miłośnik narciarstwa i alpinizmu. Współautor bestsellera Broad Peak. Niebo i piekło. Przez ostatnie trzy lata pracował nad biografią Artura Hajzera.

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

38
Cała ja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała ja
Dostępny7 szt.

Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się, że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze, że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę. Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni. Co łączy Milenę i Paulę? Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufnością? Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił?

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

39
Long Distance. The Best Of, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Long Distance. The Best Of, CD
Runrig, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. (Stepping Down The) Glory Road 2. Alba 3. The Greatest Flame 4. Rocket To The Moon 5. Abhainin An T-Sluaigh 6. Protect And Survive 7. Rhythm Of My Heart 8. Hearthammer 9. An Ubhal As Airde (The Highest Apple) 10. Wonderful 11. The Mighty Atlantic / Mara Theme 12. Flower Of The West 13. Every River 14. Siol Ghoraidh 15. Hearts Of Olden Glory 16. Skye (Live) 17. Loch Lomond (Live)

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

40
Seymour Reads the Constitution!, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seymour Reads the Constitution!, CD
The Brad Mehldau Trio, Warner Music Polska
Dostępny96 szt.

Lista utworów: 1. Spiral 2. Seymour Reads the Constitution 3. Almost Like Being in Love 4. De-dah 5. Friends 6. Ten Tune 7. Great Day 8. Beatrice

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

41
Rozprzestrzenialne media - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozprzestrzenialne media
Niedostępny
Brak

?Co się nie rozprzestrzenia ? umiera? ? tak ideę rozprzestrzenialnych mediów ujmują autorzy książki. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak funkcjonują media, Henry Jenkins, Sam Ford i Joshua Green mówią o dzisiejszych możliwościach rozpowszechniania idei oraz o tym, jak wpływa to na życie społeczno-kulturowe, biznes, politykę, a także na nasze codzienne funkcjonowanie. Odwołując się do licznych przykładów, autorzy badają, jakie cechy informacji sprawiają, że ludzie chcą ją rozprzestrzeniać, jaką ma to dla nich wartość, a także co sprawia, że po udostępnione treści sięgają inni. Rozprzestrzenialne media to lektura obowiązkowa nie tylko dla medioznawców i kulturoznawców ale także dla praktyków zatrudnionych w mediach, marketingu i przemyśle teleinformatycznym oraz wszystkich użytkowników sieci zainteresowanych kulturą. ?Rozprzestrzenialne media są teraz dosłownie i w przenośni w twoich rękach. Zrób z nimi, co uważasz za stosowne. Przeczytaj tę książkę; debatuj o niej; skrytykuj ją; wyrzuć do kosza. Przede wszystkim jednak podejmij dyskusję.? Z rozdziału Jak czytać tę książkę?

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

42
Misja Feniks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misja Feniks
Dostępny19 szt.

Ta pasjonująca przygoda zaczyna się w antykwariacie, gdzie odnaleźć można klucze do wielu drzwi. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mity dzieciństwa zamieniają się w barwne przygody dwojga rodzeństwa. Intryga dotycząca zaginięcia starego obrazu rozwija się nieoczekiwanie we wszystkich kierunkach, tworząc wielopłaszczyznową mozaikę wydarzeń. Julka i Julek, rodzeństwo tropiące sekrety dawnych mistrzów, pozna tajne przejścia między różnymi wymiarami, zostanie wyposażone w kosztowne rekwizyty i doceni obecność rudego kota z porcelany. Dzieci doświadczą też obecności płomiennego Feniksa, który w magiczny sposób patronuje ich niezwykłej wyprawie.

32,90 zł
25,66 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,24 zł

43
Dam Ci to wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dam Ci to wszystko
Dostępny5 szt.

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016. Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w2017 roku. Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym, przeżywa szok. Przybywa do Galicji, gdzie umarł Álvaro, ina miejscu odkrywa, że prokurator odrzucił podejrzenie przestępstwa i zamknął śledztwo w tej sprawie. Wkrótce poznaje rodzinę męża – członków dostojnego rodu Muñiz de Dávila, o których istnieniu nie wiedział. Za murami swojej posiadłości traktują go jak intruza. Manuel jest wstrząśnięty tym, że Álvaro miał przed nim tyle tajemnic i postanawia jak najszybciej opuścić Galicję. Na drodze staje mu Nogueira, emerytowany policjant, któremu intuicja podpowiada, że w sprawę mogą być zamieszani uprzywilejowani członkowie rodziny Álvaro. Dołącza do nich też ksiądz Lucas, który w dzieciństwie przyjaźnił się z Álvarem. Wspólnie próbują odkryć sekrety człowieka, którego – jak myśleli – dobrze znali. W miejscu przesiąkniętym tradycją i przesądami zbierają kawałki przeszłości Álvaro, które prowadzą do poznania tajemnicy jego podwójnego życia i niespodziewanej śmierci. Jednak sama logika nie wystarczy, aby powiązać wiele niewyjaśnionych zagadek. Dolores Redondo – urodziła się w1969 roku w San Sebastian. Studiowała prawo na Uniwersytecie Deusto w Bilbao oraz gastronomię. Zanim zawodowo zajęła się literaturą, pracowała w kilku restauracjach, apotem otworzyła własny lokal. W 2009 roku wydała swoją debiutancką powieść „Los privilegios del ángel”. Cztery lata później ukazał się pierwszy tom trylogii Baztán pt. „Niewidzialny strażnik”, a następnie „Świadectwo kości” i„Ofiara dla burzy”. Trylogia została przetłumaczona na piętnaście języków, a prawa do ekranizacji zostały sprzedane od razu po opublikowaniu pierwszej części. W 2016 roku ukazała się powieść „Dam ci to wszystko”, za którą Redondo otrzymała Premio Planeta; do konkursu zgłosiła się pod pseudonimem Jim Hawkins, a książka nosiła tytuł „Słońce Teb”. W swoich książkach często zamieszcza elementy z mitologii baskijskiej.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

44
Liberalizm w Niemczech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liberalizm w Niemczech
Dostępny30 szt.

Liberalizm stanowi społeczno-polityczne wyobrażenie o porządku, które współkształtowało proces powstawania nowoczesności. W centrum liberalnego modelu społecznego znajduje się obywatel, będący jednostką za siebie odpowiedzialną. Liberalne społeczeństwo to takie, w którym każdy człowiek może działać jako równouprawniony obywatel. Liberalne obywatelstwo opiera się zaś na sprawiedliwym dostępie do dóbr i możliwości rozwoju. Związane z tym ideałem oczekiwania oraz szanse ich realizacji zmieniały się z biegiem lat i były dyskutowane także przez samych liberałów. Historia liberalizmu jako idei i praktyki politycznej może być zatem traktowana i rozumiana tylko jako nieustanna walka o znaczenia. Jej rozwój opisywany jest w tej książce począwszy od XIX w. Autor zadaje następujące pytania: jak w najważniejszych okresach niemieckiej i europejskiej historii zmieniały się możliwości działania polityki liberalnej?, czym są naród i państwo narodowe widziane z pozycji liberalnych?

33,00 zł
23,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

45
Zdrowe zamienniki cukru. 151 przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe zamienniki cukru. 151 przepisów
Dostępny40 szt.

Zastanawiasz się, czym zastąpić cukier? Co jest lepsze: stewia czy ksylitol? A może jeszcze coś innego? Jakie zamienniki cukru są dostępne na polskim rynku? Które z nich są polecane dla diabetyków, a które dla odchudzających się? Jak dawkować różne słodziki, aby jedzenie było słodkie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tej książce. Autor prezentuje 17 zamienników cukru, które są dostępne na polskim rynku oraz 151 przepisów na słodkości. Dzięki prostemu przelicznikowi dawek możesz je przygotować wykorzystując dowolny zamiennik cukru spośród 17 omawianych w książce! Jedynym ograniczeniem mogą być właściwości danej substancji, np. stewia nie nadaje się do ciasta drożdżowego (ciasto nie urośnie). Zamienniki cukru, które zostały przedstawione w książce: Aspartam, Erytrytol, Fruktoza, Glukoza, Ksylitol, Lo Han Gou, Lukrecja, Melasa, Miód, Sacharyna i sacharyniany, Słodkie ziele Azteków, Słód, Stewia, Sukraloza, Syrop daktylowy, Syrop klonowy, Syrop z agawy.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

46
Dyfuzja wiedzy w polskiej gospodarce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyfuzja wiedzy w polskiej gospodarce
Niedostępny
Brak

Głównym celem monografii jest określenie wpływu zasobów wiedzy na wzrost efektywności polskiej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści wynikających z procesów dyfuzji wiedzy. Analizowane procesy dyfuzji wiedzy obejmują zarówno procesy zachodzące wewnątrz gospodarki, jak i absorpcję wiedzy ze źródeł zewnętrznych. W publikacji zaprezentowano badania nad źródłami wzrostu efektywności polskiej gospodarki. Zastosowane na szeroką skalę metody input-output pozwoliły na skonstruowanie narzędzia, za pomocą którego stało się możliwe określenie ścieżek dyfuzji krajowych zasobów wiedzy w polskiej gospodarce, przy założeniu, że proces ten odbywa się poprzez przepływy surowców i materiałów pochodzenia krajowego. Dzięki temu badaniu wskazano gałęzie gospodarki, które są głównymi dostarczycielami innowacji dla pozostałych gałęzi, a także te, które są głównymi beneficjentami tego procesu. Uwzględnienie krajowych i zagranicznych zasobów wiedzy w modelach objaśniających poziom i dynamikę łącznej produktywności czynników produkcji dla poszczególnych gałęzi polskiej gospodarki umożliwiło identyfikację źródeł wzrostu jej efektywności zarówno w długim, jak i krótkim okresie.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

47
Prawo a medycyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo a medycyna
Dostępny3 szt.

Oddawane do rąk Czytelników opracowanie jest zbiorem tekstów poświęconych różnym aspektom prawa medycznego. Z natury rzeczy, z uwagi na zainteresowania autora, odnoszą się one z jednej strony do problematyki styku prawa medycznego z zagadnieniami obejmującymi ochronę danych osobowych i wykorzystywanie informacji, z drugiej natomiast prawa człowieka, w szczególności te ich aspekty, które dotyczą pacjentów i lekarzy. Przedstawiciele obu tych grup częstokroć nie zdają sobie sprawy z tego, jak ściśle obie te sfery są ze sobą powiązane, jak bardzo jedna drugą warunkuje. /fragment Wstępu/ Prof. zw. dr hab. nauk prawnych Jacek Sobczak, kierownik Katedry Prawa Ochrony Własności Intelektualnej, Wydział Prawa SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie. Specjalizuje się w prawie prasowym autorskim, ochronie własności intelektualnej, a ostatnio także w szeroko pojętym prawie medycznym. Prowadzi kompleksowe badania nad wolnością środków społecznego przekazu, funkcjonowaniem systemów prasowych, swobodą ekspresji artystycznej oraz prawem filmowym. Publikował rozprawy z zakresu historii państwa i prawa, doktryn politycznych i prawnych, prawa konstytucyjnego i praw człowieka oraz prawa karnego. Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. Autor 30 własnych książek i redaktor lub współredaktor 28 innych monografii, 300 rozdziałów w książkach, ponad 150 artykułów w czasopismach naukowych.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

48
Mediany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediany
Dostępny99 szt.

102 tom „Biblioteki Poetyckiej” Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego. Sekwencja z Widmowa Rzeźnia lub szczalnia, dwa tylko ruchy dźwigarem w klatcepełnej zatopionych precjozów, ale huczy i obojętnie fuka,gdy kończy się przebieg szczękowego mechanizmu,zeskok w ramiona tego, który kocha bez względu na porę,bez zasad dób, biegniesz na macanego w olej upalnej nocy,przysiadasz w kąciku relaksu i masz zaniemówione oczy,z którymi nie wiesz co zrobić, na nic nie patrzeć, Widmowo,ale to tam właśnie lokuje się moment zawahania,w którym go odnajdziesz, ślepa lecz wciąż zaradna,bez wspomnień bliskich, dalszych już się nie ma.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

49
Jessica Jones: Puls - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jessica Jones: Puls
Dostępny3 szt.

Jessica Jones – popularna nowa bohaterka stworzona przez Briana Michaela Bendisa w przebojowej serii Alias – powraca! Była członkini Avengers, która została prywatnym detektywem, rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Podejmuje pracę w gazecie „Daily Bugle”, w poświęconym superbohaterom nowym dodatku zatytułowanym „Puls!”. Pierwsze zlecenie: ujawnić tożsamość obdarzonego supermocami mordercy dziennikarki! Jaki związek ze sprawą ma Norman Osborn? W jaki sposób szokujące odkrycie Jessiki wpłynie na całe Uniwersum Marvela? Poszukiwanie odpowiedzi stanie się trudniejsze, gdy „Tajna Wojna” Nicka Fury’ego przeniesie się na ulice Nowego Jorku, a nawet do mieszkania Jessiki i Luke’a Cage’a! Kiedy ich życie legnie wgruzach, Jessica odpowie kontratakiem! A na koniec chwila, na którą czekaliście: narodziny dziecka Jessiki i Luke’a oraz ich ślub! Gościnnie pojawią się Spider-Man, Kapitan Ameryka, New Avengers i nie tylko! W skład albumu wchodzą materiały opublikowane pierwotnie jako The Pulse #1–9 i #11–14 oraz New Avengers Annual #1 z 2006 roku.Scenariusz: Brian Michael BendisRysunki: Mark Bagley, Brent Anderson, Michael Lark, Michael Gaydos i Olivier Coipel

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

50
Uncanny X-Force. Tom 2. Era Archangela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny X-Force. Tom 2. Era Archangela
Dostępny4 szt.

Warren Worthington przegrywa walkę z bestią kryjącą się w jego duszy – z potworem znanym jako Archangel, jeździec Apocalypse’a. Teraz przeznaczeniem Warrena jest zostanie spadkobiercą złowrogiego mutanta. Może go powstrzymać tylko Ziarno Życia. Niestety, znajduje się ono we wszechświecie równoległym, opanowanym niegdyś przez Apocalypse’a. Gdy Wolverine i X-Force spotkają tam zniekształcone wersje postaci ze swego świata, będą musieli zadać sobie pytanie: skoro Apocalypse został obalony, kto nadal prowadzi despotyczne rządy? Czy drużyna X-Force zdobędzie Ziarno Życia i powróci na czas do domu, aby powstrzymać Archangela? W albumie umieszczono materiały pierwotnie drukowane w formie zeszytowej w Uncanny X-Force #8–19. Scenariusz: Rick RemenderRysunki: Billy Tan, Mark Brooks, Scott Eaton, Jerome Opeña, Esad Ribić i Robbi Rodriguez

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

Wróć do góry