hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu. Od wczesnego dzieciństwa do późnej starości (Sarah Hendrickx), na drugim Cool Loom. Gumki jednokolorowe bubbles (100 sztuk), mix kolorów (TM Toys). Kolejny produkt to Czołgi II wojny światowej. Ilustrowana encyklopedia (Jean Restayn) oraz Segregator A4, Q.file, jagodowy (Herlitz).
1
Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu. Od wczesnego dzieciństwa do późnej starości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu. Od wczesnego dzieciństwa do ...
Dostępny242 szt.

Doskonałe połączenie osobistego i zawodowego doświadczenia autorki W dotychczasowych opracowaniach i publikacjach prezentowano zazwyczaj męskie oblicze zaburzeń ze spektrum autyzmu – dużo rzadziej pisano o specyfice przejawiania się autyzmu u kobiet. Tę lukę doskonale wypełnia książka Sarah Hendrickx, łącząca zestawienie wyników badań naukowych oraz zbiór osobistych historii, które ukazują złożony profil dziewczynek i kobiet ze spektrum autyzmu – ich zachowań, uczuć oraz spostrzeżeń. Autorka odwołuje się do dwóch ważnych kwestii. W pierwszej części książki omawia aktualne badania dotyczące różnic w przejawach ASD w zależności od płci, w tym trudności związane z diagnozowaniem kobiet. W pozostałych rozdziałach opisuje poszczególne aspekty życia kobiet z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na różnych jego etapach: relacje z innymi ludźmi w szkole oraz w pracy, budowanie związków intymnych, ciążę i macierzyństwo czy starzenie się z autyzmem. Z przytaczanych wypowiedzi wyłania się też obraz ról, jakie przybierają w społeczeństwie i rodzinie. To idealna lektura dla wszystkich kobiet ze spektrum autyzmu i ich bliskich, a także specjalistów – zwłaszcza zajmujących się diagnozą i pracą z takimi osobami. „Niniejsza publikacja wzbogaca naszą wiedzę, dostarczając wnikliwej, dogłębnej analizy wzorców zachowań występujących u osób płci żeńskiej od dzieciństwa do starości. […] Gorąco polecam tę książkę wszystkim specjalistom zajmującym się diagnozowaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu u dziewcząt i kobiet oraz udzielaniem im wsparcia”. Z przedmowy dr Judith Gould, specjalistki psychologii klinicznej, kierowniczki The Lorna Wing Centre for Autsim Sarah Hendickx – w wieku 43 lat zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu. Autorka sześciu książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Jest prelegentką i uczestniczką międzynarodowych debat poświęconych w szczególności specyfice ASD u kobiet. Prowadzi prywatny ośrodek szkoleniowo-terapeutyczny Hendrickx Associates zajmujący się spektrum autyzmu i neuroróżnorodnością.

49,90 zł
41,42 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,48 zł

29 osób kupiło
2
Cool Loom. Gumki jednokolorowe bubbles (100 sztuk), mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cool Loom. Gumki jednokolorowe bubbles (100 sztuk), mix kolorów
TM Toys, Cool Loom
Dostępny33 szt.

Wielki hit sezonu ! Najmodniejsza letnia „biżuteria”! Kolorowe gumki o różnych kolorach i fakturach powinny się pojawić na każdej ręce! Zbierz wszystkie kolory i stwórz swoją biżuterię! Dodatkowym atutem gumek jest ich ciekawa faktura (wyglądają jak połączone ze sobą koraliki). Gumki można kolekcjonować lub wymieniać się nimi z przyjaciółmi! Zbierz swoją kolekcję gumek, zaprojektuj swoją własną biżuterię i prezentuj ją na ręce! Uwaga! Towar wysyłany losowo!

2,99 zł
5 osób kupiło
3
Czołgi II wojny światowej. Ilustrowana encyklopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołgi II wojny światowej. Ilustrowana encyklopedia
Dostępny55 szt.

Ta niezwykła encyklopedia zawiera ponad 500 barwnych rysunków, rzutów z profilu i trzech czwartych, pochodzących z obszernego zbioru prac Jeana Restayna, światowej sławy ilustratora, wybitnego specjalisty od pancernych wozów bojowych. Restayn jest autorem wielu opublikowanych na całym świecie książek, które omawiają wozy bojowe, w tym m.in. zbioru profili (H&C 1996) oraz dwóch opracowań o Tygrysie I (H&C 2000-2001). Dzięki tej encyklopedii pasjonaci mają możliwość zapoznania się w ogólnym zarysie z czołgami oraz pojazdami bojowymi używanymi przez wszystkich uczestników II wojny światowej, „złotego wieku” broni pancernej. Znajdą się tu oczywiście najsłynniejsze czołgi, takie jak Tygrys i Pantera, ale również inne typy, jak PzKpfw, Shermany, Churchille, sowieckie T-34 i IS. Dodatkowym walorem poznawczym są również ilustracje niesłusznie zapomnianych, mało znanych czołgów francuskich oraz pancernych wozów bojowych używanych przez siły zbrojne państw biorących udział w tym największym konflikcie zbrojnym w nowożytnej historii świata.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

5 osób kupiło
4
Segregator A4, Q.file, jagodowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4, Q.file, jagodowy
Herlitz
Dostępny14 szt.

Segregator A4 z klasycznym mechanizmem dźwigowym, format A4. Okładka wykonana z tekstury, powlekana folią PP, wewnętrzna oleina w kolorze jagodowym. Wymienna etykieta grzbietowa, wtapiana kieszeń na etykietę.

15,47 zł
14,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,48 zł

5 osób kupiło
5
Baśnie japońskie. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie japońskie. Tom 3
Dostępny17 szt.

Bohaterami baśni japońskich bywają zarówno ludzie – mądrzy i głupi, poczciwi i zawistni, biedni i bogaci – jak i zwierzęta, rośliny, demony, a nawet bogowie. To bogaty świat ludowej fantazji, ale też powszechnego poczucia sprawiedliwości, gdzie okrutnika i pyszałka spotyka zasłużona kara, zaś dobre serce zawsze zostaje wynagrodzone. W trzecim tomie Baśni japońskich nie zabrakło takich podań, jak Cudowny wodospad, Jak powstały góra Fuji i jezioro Biwa czy Księżniczka i lisiątko, ale też wielu innych, mniej znanych opowieści.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

5 osób kupiło
6
Temperówka podwójna z pojemnikiem, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna z pojemnikiem, mix kolorów
Herlitz
Dostępny146 szt.

Owalna, podwójna temperówka z metalowym ostrzem, obudowa z tworzywa sztucznego. Idealna do ołówków i kredek różnej grubości. Dostępna w trzech kolorach. Towar wysyłany losowo.

12,54 zł
11,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,55 zł

4 osoby kupiły
7
Crazy Chic. Kolorowe bransoletki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crazy Chic. Kolorowe bransoletki
Clementoni
Dostępny95 szt.

Ekskluzywny zestaw do tworzenia bransoletek zgodnie z najnowszymi trendami! Stwórz swoją wymarzoną bransoletkę w takim stylu, w jakim tylko pragniesz. Zestaw zawiera: • 100 kolorowych pierścieni z tworzywa sztucznego (niektóre z metalicznym wykończeniem), • błyszczące taśmy i łańcuszki, • maszynkę ułatwiającą składanie. Wymiary opakowania: 29.0 x 22.5 x 6.0 cm

65,54 zł
57,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,86 zł

4 osoby kupiły
8
Nowy dowód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy dowód
Dostępny5 szt.

Bestsellerowe powieści Jeffreya Eugenidesa udowodniły, że autor jest bystrym obserwatorem tak różnorodnych sfer życia, jak kryzys wieku dojrzewania, samopoznanie, miłość, czy rodzina. Przedstawione w Nowym dowodzie historie penetrują bogate i intrygujące obszary codzienności. Ten zbiór prezentuje postaci stojące w obliczu kryzysów osobistych i narodowych. Spotkamy tu niespełnionego poetę, który, zazdroszcząc bogactwa innym, podczas gwałtownego wzrostu cen nieruchomości zostaje malwersantem; klawikordzistę, którego marzenia o sztuce rozwiały się skonfrontowane z obowiązkami małżeńskimi i ojcowskimi; uczennicę szkoły średniej, która wiedziona chęcią wyrwania się spod wpływu imigranckiej rodziny i tradycji aranżowanych małżeństw podejmuje dramatyczną decyzję, wywracającą do góry nogami życie brytyjskiego fizyka. To piękna proza z frapującą narracją i gęstą od zaskakujących pomysłów, jednocześnie zachowuje wdzięczną płynność stylu. Te opowiadania stanowią świadectwo rozwoju i dojrzałości wielkiego amerykańskiego pisarza. Jeffrey Eugenides (ur. w 1960) – amerykański pisarz, wykładowca. Recenzenci porównują styl Jeffreya Eugenidesa do pisarstwa Zadie Smith, Joyce Carol Oates, Philipa Rotha, Davida Lodge'a i Jonathana Franzena, podkreślając, że jest jednym z niewielu autorów, których książki doceniają zarówno wysmakowani krytycy, jak i pożeracze fabuły. Jeffrey Eugenides to – obok Paula Austera – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
9
Truly Devious. Tom 1. Nieodgadniony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Truly Devious. Tom 1. Nieodgadniony
Dostępny207 szt.

Nieodgadniony to pierwsza część kryminalnej trylogii „Truly Devious” autorki bestsellerów według „New Jork Timesa”, Maureen Johnson. Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa się na przemian w dwóch planach czasowych – w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia, i współcześnie. Powieść przywodzi na myśl klasyczne kryminały Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie. Jednocześnie jest to jednak książka na wskroś współczesna, dziejąca się tu i teraz, wśród młodych ludzi, dla których świat nowoczesnych technologii ma ogromne znaczenie. Podczas lektury możemy poczuć się jak w Escape Roomie – pełnym zagadek pomieszczeniu, z którego tylko spryt i bystry umysł pozwolą się wydostać.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
10
Kartoteka 64 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartoteka 64
Dostępny36 szt.

1987 rok. Nete Hermansen planuje zemstę na tych, którzy przed laty się nad nią znęcali. Głównym celem ma być Curt Wad, charyzmatyczny chirurg, jeden z członków duńskiego ruchu nawołującego w połowie XX wieku do sterylizacji dziewcząt sprawiających szczególne problemy. Ponad dwadzieścia lat później detektyw Carl Morck prowadzi śledztwo dotyczące Rity, właścicielki burdelu, która zaginęła w latach 80. Pojawia się nowy dowód w sprawie, która zniszczyła życie jego dwóm współpracownikom – sprawie, przez którą został zesłany do Departamentu Q. Kiedy Assad i Rose, pomocnicy Morcka, odkrywają, że w czasie zniknięcia Rity zaginęło także wiele innych osób, detektyw ostatecznie postanawia rozpocząć śledztwo. Badając kolejne zaginięcia, zbliża się stopniowo do Curta Wada, którego determinacja, by ziścić swoją wizję z młodości, osiągnęła apogeum. A brutalne zachowanie względem Nete i innych to zaledwie niewielki ułamek zła, do jakiego jest zdolny… Kiedy czytam powieści Adlera-Olsena, mam wrażenie, że rozwiązuję zagadki kryminalne w kuchni, przy dobrym winie, z najlepszymi przyjaciółmi. Nikt inny nie pisze tak intymnie o zbrodni! Marta Guzowska Jeśli Dania miałaby mieć jednego autora powieści kryminalnych, to musiałby się nazywać Jussi Adler-Olsen. Ten facet pisze inteligentnie, z pełnym zrozumieniem, zabawnie i zabójczo poważnie o sprawach, o których wszyscy powinniśmy wiedzieć. Bez względu na to, czy jesteś fanem kryminałów czy nie.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
11
Kiedy ucichnie muzyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy ucichnie muzyka
Dostępny27 szt.

Na odległej wiejskiej drodze znaleziono ciało młodej dziewczyny. Dowody wskazują, że zanim pobito ją na śmierć, została odurzona, wykorzystana seksualnie i wyrzucana z pędzącej furgonetki. Podczas, gdy komisarz Annie Cabbot bada okoliczności brutalnego przestępstwa, którego ofiarą padła 14-latka, niedawno awansowany nadkomisarz Alan Banks zmaga się z niewyjaśnionym przypadkiem morderstwa sprzed lat. Pół wieku temu Linda Palmer została zaatakowana przez celebrytę Danny’ego Caxtona, ale nie wszczęto wtedy śledztwa. Teraz Caxton zostaje oskarżony, a pierwszym zadaniem Banksa po awansie jest rozwiązanie tej sprawy. Z czasem coraz więcej kobiet składa doniesienia przeciwko Caxtonowi, natomiast Banks musi poskładać w całość układankę w oparciu o świeże i stare dowody. Dzięki jego śledztwu wychodzą na jaw rzeczy z przeszłości, które inaczej nie ujrzałyby światła dziennego, a sam Banks wejdzie na mroczną ścieżkę, po której jeszcze nie stąpał...

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

2 osoby kupiły
12
Audyt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audyt
Dostępny33 szt.

Janoszowie okazali się pospolitymi kryminalistami, Stefan to sam wierzchołek grypsery, „Fala” jest uważany za jednego z najgroźniejszych, a Simon to taki przestępca, jakich grywał Alain Delon – od sympatii do niego nie sposób się uwolnić. Wiesława Piszczyk nie miała takiego uroku, a porywając dziecko, uważała, że wymierza sprawiedliwość. Andrzeja Hermonowicza napadła niedźwiedzica, Sławek Sztejter założył się o litra, że przebiegnie maraton, a Grzesiek Galasiński stracił twarz – dosłownie. Piotr pił spirytus salicylowy, autowidol, denaturat, lustrol, lazurol, topaz, kryształ, krople na serce, krople żołądkowe i na wątrobę, wdychał też klej. Do dnia, gdy przypadkowa znajoma zabrała go na nabożeństwo. Od tamtej pory nie wziął alkoholu do ust. Piotr R., twórca anarchistycznego Ludowego Frontu Wyzwolenia, w latach 90. dokonał w Polsce kilku zamachów terrorystycznych, teraz oddałby życie za pączka z konfiturą. Od lat na oddziale psychiatrycznym. Jacek Hugo-Bader znów rusza w Polskę, wraca do spraw, wydarzeń i miejsc sprzed dwudziestu, trzydziestu lat. Spotyka się z bohaterami reportaży, które trafiały na pierwsze strony „Gazety Wyborczej”. Bandyci, menele, nawróceni, wsiowi i wybrani – twarz współczesnej Polski, od której tak łatwo się odwrócić. Reporter odkrywa, że jego teksty sprzed lat ciąg dalszy mają lepszy niż początek.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
13
Tomek mechanik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek mechanik
Dostępny17 szt.

To jest współczesna bajka o Kopciuszku. Tomek – mechanik – jest sierotą. Od świtu pracuje w warsztacie swoich przybranych rodziców, którzy uprzykrzają mu życie. Nie ma złych sióstr, ale ma dwóch nierozgarniętych i złośliwych przybranych braci, którzy, gdy tylko mogą, mu dokuczają. A on wykonuje gorliwie swą pracę. Pewnego dnia znajduje w prasie ogłoszenie, że gwiazda rocka poszukuje głosów do swego chóru. Tomek chciałby wziąć udział w przesłuchaniu, bo marzy o zostaniu piosenkarzem, ale musi pracować w warsztacie… Na konkurs idą przybrani bracia. Nie przychodzi mu z pomocą dobra wróżka lecz stali klienci warsztatu. To dzięki nim w ostatniej chwili Tomek zaśpiewa przed gwiazdą rocka! Ale jak to z Kopciuszkiem bywa, Tomek musi zdążyć przed północą do warsztatu, ucieka ze sceny, gubi but i… zobaczcie i przeczytajcie sami jak skończy się ta bajka.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
14
Python 3. Proste wprowadzenie do fascynującego świata programowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python 3. Proste wprowadzenie do fascynującego świata programowania
Dostępny9 szt.

Python jest dojrzałym, elastycznym i bardzo wszechstronnym językiem programowania. Nadaje się do budowy przeróżnych aplikacji, a także do tworzenia programów służących do bardzo specyficznych zastosowań, takich jak badania naukowe. Aby jednak w pełni wykorzystać te imponujące możliwości, musisz pisać dobry kod: przejrzysty, zwięzły, działający poprawnie. Niestety, nie jest łatwo nauczyć się dobrego programowania. To coś więcej niż przyswojenie zestawu poleceń i słów kluczowych. Wymaga czasu, wysiłku, sporego zaangażowania i... dobrego przewodnika na tej trudnej ścieżce.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

1 osoba kupiła
15
Merhaba. Reportaże z tomu "Zabójca z miasta moreli" i osobisty słownik turecko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merhaba. Reportaże z tomu "Zabójca z miasta moreli" i osobisty słownik...
Niedostępny
Brak

Wielowątkowa opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem. W każdym z reportaży Szabłowskiego ważą się czyjeś losy, każdy bohater ma okazję przemówić pełnym głosem, opowiedzieć swoją historię, nierzadko zadziwiony własną odwagą, którą wyzwolił w nim polski reporter. Imigranci z Afryki, młode dziewczyny uciekające przed widmem zabójstw honorowych, Ali Ağca – to zaledwie ułamek bajecznie kolorowego, choć niekoniecznie bajkowego korowodu, który prowadzi nas w głąb Turcji, do serca narodu, który – zainfekowany europejskością – gubi swój miarowy, tradycyjny rytm.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

16
Jak kobiety podejmują decyzje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kobiety podejmują decyzje
Niedostępny
Brak

Co jest prawdą, a co mitem oraz jakie strategie są najlepsze. Mężczyźni i kobiety odmiennie podchodzą do decyzji, choć niekoniecznie z powodów, które nam wmawiano. Stres? U kobiet korzystnie wpływa na koncentrację. Pewność siebie? Zdrowa dawka wątpliwości prowadzi do znacznie trafniejszych decyzji. Wbrew powszechnemu mniemaniu kobiety są równie stanowcze jak mężczyźni. Dlaczego zatem kobiece decyzje często są kwestionowane i kobieta musi stale od nowa udowadniać swoją wartość? Książka Jak kobiety podejmują decyzje przedstawia prawdziwe, zajmujące historie kobiet oraz analizuje ich doświadczenia z punktu widzenia psychologii poznawczej. Autorka radzi, jak kształtować swoje nawyki i strategie, aby móc nie tylko maksymalnie wykorzystywać pojawiające się możliwości, ale też by zmieniać obecną kulturę panującą w organizacjach. „Jak kobiety podejmują decyzje rozprawia się z mitami na ten temat – mitami, w które wierzą również kobiety. Poprzez analizy i ciekawe relacje pokazuje nam, jak działają uprzedzenia. Każda kobieta musi przeczytać tę opartą na gruntownych badaniach i świetnie napisaną książkę. Dzięki przedstawionym w niej użytecznym taktykom zyska pewność siebie, która pozwoli jej podejmować lepsze decyzje. Mężczyźni też powinni zapoznać się ze strategiami, które pomagają kobietom stawać się wspaniałymi liderami!” – Joanna Barsh, współautorka bestsellerów How Remarkable Women Lead i Centered Leadership

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

17
Jak przemijający cień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przemijający cień
Niedostępny
Brak

Podróż jako poszukiwanie siebie / Podróż jako ucieczka. 4 kwietnia 1968 roku James Earl Ray zamordował Martina Luthera Kinga, po czym podjął desperacką ucieczkę. W jej trakcie spędził dziesięć dni w Lizbonie, gdzie ubiegał się o wizę do Angoli. I to stolica Portugalii jest tłem, a zarazem najważniejszą bohaterką tej powieści – celem trzech przeplatających się podróży: uciekiniera Raya w roku 1968; młodego Antonia, który przybył tu w roku 1987, by szukać inspiracji do napisania Zimy w Lizbonie; oraz Antonia dojrzałego, już uznanego pisarza, szukającego dziś w Lizbonie śladów tych dwóch absolutnie sobie obcych ludzi. Jak przemijający cień, powieść oryginalna i szczera, podejmuje temat tęsknoty za przeszłością i budowania własnej tożsamości.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

18
Windows od środka. Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie pamięcią i dużo więcej. Wydanie 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Windows od środka. Architektura systemu, procesy, wątki, zarządzanie p...
Niedostępny
Brak

Ta książka jest pierwszym tomem klasycznego przewodnika po wewnętrznych mechanizmach podstawowych komponentów systemu Windows. Omówiono w niej architekturę systemu Windows, sposoby implementowania i modyfikacji procesów, przetwarzania wątków oraz korzystania z pamięci fizycznej i wirtualnej. Sporo miejsca poświęcono operacjom wejścia-wyjścia oraz integracji ze sterownikami poszczególnych urządzeń. Szczegółowo przedstawiono zabezpieczenia wbudowane w system. Projektanci oprogramowania, specjaliści ds. bezpieczeństwa oraz administratorzy systemów informatycznych znajdą tu wiele ważnych informacji, dzięki którym dogłębnie zrozumieją sposób działania systemu, co pozwoli im na podejmowanie lepszych decyzji.

129,00 zł
90,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,70 zł

19
Kali Linux. Testy penetracyjne i bezpieczeństwo sieci dla zaawansowanych. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kali Linux. Testy penetracyjne i bezpieczeństwo sieci dla zaawansowany...
Niedostępny
Brak

Dzięki tej książce poznasz sprawdzone techniki pokonywania mechanizmów obronnych różnych systemów za pomocą narzędzi dostępnych w Kali Linux. Dowiesz się, jak wybrać najbardziej efektywne rozwiązania, nauczysz się szybkiego skanowania sieci w poszukiwaniu luk w systemie zabezpieczeń, aż w końcu będziesz mógł przeprowadzić atak i powłamaniową eksplorację środowiska, przy czym będziesz wiedzieć, jakie techniki zminimalizują ryzyko wykrycia. Zapoznasz się ze specyfiką ataków na sieci bezprzewodowe, aplikacje internetowe i systemy wykorzystujące zdalny dostęp.

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

20
Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion
Dostępny97 szt.

„Za dwie, trzy dekady mapa Europy będzie wyglądała inaczej. Zaskakująco inaczej. Polska też. Albo raczej Polski. Zobaczycie. Pojawią się nowi gracze. Z tej ziemi i nie do końca z tej. A poza tym: fjuczer pank! Punkus Europae Orientalis! Nowe technologie! Nowe języki! Nowe pomysły na urządzenie kontynentu! Wybuchy i trupy, tajemnice i szpiedzy, dziwne postacie w długich płaszczach i nie tylko!”. – Ziemowit Szczerek

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

21
Uprowadzona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uprowadzona
Niedostępny
Brak

Prawda to dopiero połowa historii... W trakcie wakacyjnej imprezy na plaży Nicole Cutty i Megan McDonald zostają porwane. Policja prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania, jednak nie znajduje po nich żadnego śladu. Niedługo potem ledwie żywa Megan cudem ucieka z bunkra ukrytego w głębokim lesie. Po roku książka na temat jej ucieczki ma już status bestsellera, a Megan staje się gwiazdą. Pozostaje tylko jeden mały problem - Nicole nadal nie odnaleziono. Jej starsza siostra, Livia, pracuje w prosektorium i zdaje sobie sprawę, że być może pewnego dnia dnia przyjdzie jej zbadać ciało siostry i zrozumieć tajemnicę jej zniknięcia. Tymczasem do prosektorium trafia ciało młodego mężczyzny, którego może coś łączyć z serią zaginięć dziewczyn w całym kraju. Powodowana niezdrową ciekawością Livia nawiązuje kontakt z Megan, której prawdziwa wiedza wykracza daleko poza to, co można przeczytać w jej bestsellerowej książce, a strzępy wspomnień dziewczyny stopniowo składają się w przerażającą całość.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

22
Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel
Niedostępny
Brak

Przenikliwy jak Herkules Poirot, dociekliwy jak porucznik Columbo, inteligentny jak Sherlock Holmes: oto ideał prawdziwego detektywa! Ale czy każdy z nas może nim zostać? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? A co z warsztatem i wiedzą? Nasza nowa seria pozwoli znaleźć odpowiedź na te pytania! Książki uczące dedukcji i logicznego myślenia, dostosowane do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Zatem młodzi detektywi – uwaga, jesteśmy na tropie przygód! Ilustratorem serii detektywistycznej jest ceniony grafik Tomasz Minkiewicz.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

23
Pokój gościnny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokój gościnny
Niedostępny
Brak

Chris Bohjalian - pisarz, autor 18 książek, z których większość trafiła do zestawienia bestsellerów „The New York Times”. Jego powieści przetłumaczono na 30 języków, a trzy z nich zekranizowano. W Polsce nakładem wydawnictwa Sonia Draga ukazały się do tej pory powieści Sekrety Edenu, Wojna uczuć i Bez wyjścia. Autor tekstów dla m.in. „The Washington Post”, „Cosmopolitan” czy „Reader's Digest”. Wielokrotnie nagradzany nie tylko za osiągnięcia literackie, ale również za działalność edukacyjną związaną z dziedzictwem kulturowym Ormian.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

24
The Wish. Poradnik spełniania marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
The Wish. Poradnik spełniania marzeń
Dostępny2 szt.

Wszyscy mamy aspiracje, marzenia i nadzieje na przyszłość: pogodne, absurdalne, melancholijne, zabawne i wzruszające. Nie zawsze potrafimy jednak je wyrażać, a bardzo często nie wiemy, jak się zabrać do ich realizacji. Autor stworzył aplikację Crowdwish, miejsce służące ludziom do wyrażania ich życzeń. Zachęcał do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną, a następnie, każdego dnia, robienia „w realu” czegoś w związku z najpopularniejszym życzeniem. Posypały się do niego życzenia z całego świata. Co ciekawe: w przeważającej mierze dotyczyły zwykłych, codziennych spraw, a nie były irytującymi wymysłami, żeby móc latać czy spędzić noc z kimś sławnym. Najczęściej są praktyczne, zrozumiałe, bliskie, osiągalne, a nie chorobliwie ambitne – ludzie chcą umieć lepiej się dogadywać z rodzicami, zebrać się na odwagę i postawić się szefowi albo odkryć fantastyczne miejsce na weekend tylko we dwoje. Ta książka przedstawia dziewięćdziesiąt dziewięć najpopularniejszych życzeń i wskazuje, jak krok po kroku przybliżyć się do ich spełnienia. Zachęca do zaangażowania swojej wyobraźni, zebrania się na odwagę i ruszenia w kierunku realizacji swoich najważniejszych życzeń.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

25
Żółte papiery. Rysunki z domu wariatów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółte papiery. Rysunki z domu wariatów
Dostępny4 szt.

Żółte papiery to komentarz do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce na krajowej scenie rozrywki. Autor powinien ukończyć w tym roku 60 lat, ale ponieważ 31 lat spędził w kraju, którego nie było – świętuje w tym roku dopiero 29 urodziny. Przyznacie, że od tego wszystkiego może zakręcić się w głowie…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

26
Jeszcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze
Niedostępny
Brak

Gdy czytacie to zdanie, gdzieś jacyś ludzie, chcąc uciec przed panującą w ich krajach wojną, głodem i nędzą, szykują się do podróży; podróży, której koniec niknie w ciemności. Nie jest to jednak opowieść o nielegalnych imigrantach, lecz o kimś, kto ich przemyca. Na imię mu Gazâ. Jego ojciec jest przemytnikiem ludzi, a Gazâ mu w tym pomaga. Ma dopiero 9 lat. Wystarczająco dużo, by dowiedzieć się o ludziach i życiu wszystkiego, czego dzieci w tym wieku na pewno nie powinny wiedzieć. Hakan Günday urodził się 29 maja 1976 roku na wyspie Rodos. Szkołę podstawową ukończył w Brukseli. W Ankarze, na Uniwersytecie Hacettepe, rozpoczął studia z zakresu translatoryki (język francuski). Jest także absolwentem Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Ankarskiego. Jego debiutancka powieść Kinyas ve Kayra, wydana w 2000 roku, zachwyciła zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Do tej pory ukazało się osiem jego powieści. Autor mieszka w Stambule.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

27
Biuro M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro M
Dostępny96 szt.

On - życiowy pechowiec. Czego się nie tknie, zamienia w katastrofę. Na szczęście, zawsze może liczyć na pocieszenie w kobiecych ramionach. Ona - kiedyś całkiem ładna dziewczyna, dziś ukryta pod kilkoma warstwami szaroburych swetrów i strasząca wiecznie naburmuszonym wyrazem twarzy. Nie wierzy w miłość i związki. Jedynym mężczyzną w jej życiu jest pozbawiony męskości kot. Oboje zaczynają pracę w biurze matrymonialnym, prowadzonym przez szefową z piekła rodem. I choć wydaje im się, że ich zajęcie będzie miłe, proste, a nawet nieco nudne, to szybko przekonują się, że kojarzenie par to wyjątkowo trudne zadanie. I że można przy nim nie tylko przeżyć przygody jak z filmu grozy, to jeszcze nabrać wątpliwości, czy w dzisiejszych czasach romantyzm to coś więcej niż tylko hasło w słowniku...

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

28
Tablice informatyczne. Unity - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice informatyczne. Unity
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Unity to niezwykle popularne środowisko do tworzenia komputerowych gier 2D i 3D oraz innych materiałów interaktywnych, takich jak filmy, animacje, prezentacje i wizualizacje. Silnik ten działa pod kontrolą większości powszechnie używanych systemów operacyjnych, a powstałe dzięki niemu materiały mogą być uruchamiane na niemal wszystkich platformach komputerowych i mobilnych, co w połączeniu z dużymi możliwościami i praktycznym brakiem opłat licencyjnych zdecydowało o sukcesie rozwiązania.

17,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,5%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Archie Greene i zaklęcie kruka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archie Greene i zaklęcie kruka
Niedostępny
Brak

Trzeci tom przygód Archiego Greene’a! Witaj, Czytelniku, w świecie, w którym półki z książkami są zaczarowane, bibliotekarze okazują się czarodziejami, a zaklęcia nie są rzucane na wiatr... „W Muzeum Rozmaitości Magicznych, w sali Skryptorium, na karcie otwartej księgi zamigotał czarny płomień. Litery zaklęcia wypaczyły się i skurczyły w ciemnych jęzorach, i po chwili został po nich jedynie popiół”. Archie i jego przyjaciele z Klubu Alchemików wytrwale przepisują zaklęcia zawarte w magicznych księgach, lecz ktoś wykorzystuje ich moc do czynienia zła. Mroczny Płomień rośnie w siłę, a powstrzymać go może jedynie odnalezienie przepowiedni Fabiana Greya. Archie jest bliżej odkrycia prawdziwego znaczenia proroctwa, niż sądzi. Tylko kto jest autorem tajemniczych wiadomości podpisanych inicjałami F.G. i opatrzonych rysunkiem kruka? Czy Archie odkryje swoje przeznaczenie, ochroni przyjaciół i ocali magię?

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

30
Sankcje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sankcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Poeta, krytyk literacki, tłumacz. Autor dwunastu książek krytycznoliterackich i eseistycznych, m.in. Larkin. Odsłuchiwanie wierszy (2006), Od pieśni do skowytu. Szkice o poetach amerykańskich (2008), Heaney. Wiersze pod dotyk (2012), Gościnność słowa. Szkice o przekładzie literackim (2012), Podsłuchy i podglądy (2015) oraz All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury (2016).Opublikował trzynaście zbiorów wierszy, ostatnio Makijaż (2009), Na dzień dzisiejszy i chwilę obecną (2012), Woda na Marsie (2015) i Puste Noce (2017). Przekładał Jamesa Joyce'a, Philipa Rotha, Johna Banville'a, Raymonda Carvera, Edmunda White'a i wielu innych.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

31
Historia projektowania graficznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia projektowania graficznego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Początki twórczej działalności człowieka, geneza pisma fonetycznego, rozwój skryptu łacińskiego, proces kształtowania się współczesnej książki, rozwój plakatu i systemów identyfikacji wizualnej. Publikacja umieszcza projektowanie graficzne w kontekście społecznym, politycznym i technologicznym. Przedstawia jego ewolucję inspirowaną wynalazkami papieru, druku, pojawieniem się drzeworytu, litografii i fotografii, a także zmiany zachodzące w nim pod wpływem rewolucji przemysłowej, technik cyfrowych i internetu. Polskie wydanie książki słowackiego krytyka dizajnu Zdena Kolesára w przekładzie Joanny Goszczyńskiej zostało uzupełnione przez Jacka Mrowczyka o polski kontekst, zagadnienia dotyczące projektowania informacji, polskiej szkoły plakatu oraz historii grafiki użytkowej w XXI wieku. Książka zawiera blisko 400 kolorowych ilustracji. Zdeno Kolesár. Urodził się w 1960 roku w Bratysławie. Historyk dizajnu, pedagog, kurator. Absolwent historii sztuki Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie. Uczy w Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania (Vysoká škola výtvarných umení) w Bratysławie oraz Uniwersytecie Tomáša Baty w Zlínie. Autor dwóch czes­kich i dwóch słowackich wydań książki Kapitoly z dejín dizajnu (Rozdziały z historii wzornictwa, 1998–2009), słowackiego wydania Kapitoly z dejín grafického dizajnu (Rozdziały z historii projektowania graficznego, 2006) oraz wielu innych publikacji na temat dizajnu. Jacek Mrowczyk. Urodził się w 1972 roku w Krakowie. Projektant grafiki użytkowej, redaktor, kurator, pedagog. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Współtwórca i redaktor ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D”, ukazującego się w latach 2001–2016. Autor artykułów i książek poświęconych grafice użytkowej. Pracuje w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wykłada w uczelniach w kraju i za granicą, między innymi w Rhode Island School of Design w Providence (USA).

89,00 zł
65,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

32
Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Zachwycający osobisty pamiętnik i zarazem wstrząsająca relacja astronauty-bohatera, który pobił rekord, spędzając rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Scott Kelly – weteran lotów kosmicznych i amerykański rekordzista w liczbie dni spędzonych w kosmosie, ma za sobą przeżycia, którymi może się poszczycić bardzo niewielu. Jego życzliwość, poczucie humoru i determinacja dają o sobie znać, gdy wspomina swoje dziecięce lata spędzone w New Jersey i młodzieńczą inspirację, która zapoczątkowała oszałamiającą karierę. Objawiają się one także wtedy, gdy przyznaje się do wiary w to, że naszym następnym – niewyobrażalnie trudnym krokiem w kosmos – będzie Mars.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

33
Marilyn i JFK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marilyn i JFK
Niedostępny
Brak

Historia wydaje się znana. A jednak nigdy nie została w całości opowiedziana. Związek najbardziej pożądanej gwiazdy Hollywood i najbardziej charyzmatycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych trwał dziesięć lat, nim przekształcił się w love story pod ścisłym nadzorem. Nagrywani przez mafię, podsłuchiwani przez KGB, śledzeni przez CIA – kochankowie nigdy nie byli sami. Przewija się tu wszystko: szantaż, manipulacja, sfałszowane wybory, brudne pieniądze. Marilyn Monroe, na skraju szaleństwa, i JFK, na granicy skandalu. Romans a może nawet miłość? Lecz w czasie, gdy Prezydent słucha, jak Marilyn śpiewa „Happy Birthday”, szaleje tajna wojna, która przyniesie sporo ofiar. Doskonale udokumentowana i świetnie napisana opowieść ukazująca oryginalny i obłąkany portret odrażającej Ameryki, gdzie wielkie polityczne marionetki, gangsterzy i miliarderzy prowadzą ze sobą bezlitosną walkę.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

34
Zerwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwa
Dostępny18 szt.

Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem! Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten, którego wszyscy się obawiali. Oprócz monety w ustach, na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w skórze, krwawy napis: „Revertar ad Ierusalem in misericordiis”. Sytuację komplikuje fakt, że ofiarę umieszczono na samym środku słupka granicznego, przez co śledztwo zamierzają prowadzić zarówno Polacy, jak i Słowacy. W mieście i na szlakach wybucha panika, tymczasem Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta, co działo się z nim, od kiedy opuścił Polskę, by sprawdzić, co znajduje się w pewnej skrytce pocztowej...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

35
Deutsche nasz. Reportaże berlińskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutsche nasz. Reportaże berlińskie
Niedostępny
Brak

Ewa Wanat opisuje, jak doszło do tego, że Niemcy, którzy zgotowali światu okrutną wojnę, stali się dziś jednym z najbardziej otwartych społeczeństw Europy. Pisze o uczeniu się tej otwartości, o blaskach i cieniach różnorodności nie tylko etnicznej czy religijnej, ale również stylów życia, postaw, wyborów. O oswajaniu obcości, poszerzaniu normy. O nowych Niemczech, które tworzą tureccy gastrabeiterzy, ich dzieci i wnuki, dzisiejsi uchodźcy, stara polska emigracja, anarchiści, squotersi, prostytutki, geje, lesbijki i transseksualiści, a przede wszystkim sami nowi Niemcy, dla których mitem inicjacyjnym jest rewolta 68 roku. Wanat uważa, że wielu Niemców doszło do wniosku, że otwartość na Innych może ocalić ich od tego, czego się w sobie przestraszyli, stała się lekarstwem i próbą zadośćuczynienia. To książka o drugim życiu Niemiec po nazizmie.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

36
Plan własnego losu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan własnego losu
Dostępny22 szt.

Guillermo Rosensweig to z pozoru uosobienie sukcesu. Jest członkiem gwatemalskiej elity, realizuje się jako prawnik, ma żonę i dzieci oraz mnóstwo wspaniałych kochanek. Pewnego dnia na jego drogę wkracza Maryam, libańska piękność, w której totalnie się zakochuje... Do tego stopnia, że gdy ją traci, nie widzi innej możliwości niż sfabrykowanie własnej śmierci. Książka jest oparta na dziwacznej, lecz prawdziwej historii Rodriga Rosenberga, gwatemalskiego adwokata, który w 2009 roku zaplanował własne zabójstwo, pozostawiając po sobie film oskarżający o to gwatemalskiego prezydenta Álvara Coloma. To fascynujący obraz współczesnej Gwatemali i skorumpowanej, kryminalnej i groźnej rzeczywistości.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

37
Sense. Chudnij rozsądnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sense. Chudnij rozsądnie
Dostępny5 szt.

Sense – chudnij rozsądnie to całkiem nowa wersja popularnego poradnika Suzy Wengel. Jest to przewodnik po skutecznej metodzie odchudzania Sense, która od 2016 roku szturmem podbija serca Duńczyków. Książka zawiera całą uaktualnioną wiedzę i narzędzia, pomagające skutecznie zrzucić wagę oraz mnóstwo nowych przepisów w wersjach dla kobiet i mężczyzn. Odchudzanie z Sense nie wymaga liczenia kalorii ani ważenia produktów. W tej metodzie najważniejszymi narzędziami są zdrowy rozsądek i twoje dłonie. Bo to dłońmi odmierza się jedzenie. Codziennie możesz zjeść trzy zdrowe i smaczne posiłki główne, każdy złożony z trzech lub czterech garści. To w zupełności wystarczy, by się nasycić. Metoda ta pozwala zrzucić wagę dlatego, że w rozsądny sposób zmniejszamy ilość spożywanych kalorii. Nie ma żadnych zakazów – Sense uczy, jak odpowiednio komponować posiłki i słuchać naturalnych sygnałów swojego ciała.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

38
Młody mistrz programowania. Języki Baltie i Scratch dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody mistrz programowania. Języki Baltie i Scratch dla dzieci
Niedostępny
Brak

Gry komputerowe to jedna z tych rzeczy, które dzieci lubią najbardziej. Zwykle mogłyby bez końca siedzieć przed ekranem i zabijać kolejne smoki, projektować domy, przedzierać się przez dżunglę lub jeździć wyścigówkami. Jednak rzadko przychodzi im do głowy, że równie wielką przyjemność może sprawić zaprojektowanie i zbudowanie własnej gry! Tu zaczyna się Twoje zadanie. Nie musisz być programistą, żeby pomóc swojemu dziecku odkryć fascynujący świat programowania — wystarczy Ci ta książka. Zainstaluj proste, przyjazne dzieciom środowiska Baltie i Scratch, by rozpocząć podróż po czarodziejskiej krainie.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

39
11 metrów. Psychologia rzutów karnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11 metrów. Psychologia rzutów karnych
Dostępny5 szt.

Rzuty karne rozstrzygały o najważniejszych tytułach w piłce nożnej, decydowały o chwale lub upadku wielkich graczy. Daniel Memmert i Benjamin Noël, znakomici niemieccy psychologowie sportu, przeanalizowali kilka tysięcy rzutów karnych, aby znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące kibiców na całym świecie. Czy sfaulowany gracz powinien sam strzelać „jedenastkę”? Czy ma znaczenie kolejność wykonywania rzutów karnych? Czy gospodarze meczu są uprzywilejowani? Jak powinien się zachowywać bramkarz? W którą część bramki strzelać najlepiej? Autorzy rozłożyli karne na czynniki pierwsze. Dzięki świetnie dobranym przykładom, intrygującym badaniom i zaskakującym wykresom pokazują rzuty karne jako skomplikowaną, ale jednocześnie pasjonującą grę między bramkarzem i strzelcem. Co więcej, czynią to w sposób jasny i zrozumiały nawet dla tych, którzy interesują się piłką nożną jedynie przy okazji dużych wydarzeń. Bez wątpienia natomiast po 11 metrów powinien sięgnąć każdy, kto uważa się za prawdziwego pasjonata futbolu.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

40
Śmierć dziecioroba / Justyna, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć dziecioroba / Justyna, CD
Tadeusz Nalepa, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Czołówka 2. Pocałunek 3. Pusta scena 4. Zakłady I 5. Teatr I 6. Stare dzieje 7. Na drodze do czegoś ważnego 8. Niepamiętanie 9. Zakłady II 10. Kulig / List 11. Zakłady III 12. Teatr II 13. Urodziny / Śniadanie 14. Wyjazd 15. Teatr III 16. Finał 17. Ucieczka I 18. Czołówka 19. Zabawa na działkach 20. Malina 21. Ucieczka II 22. To nie są żarty 23. Lala 24. Sen 25. Ucieczka III 26. Celina 27. Milicja 28. Do Ameryki! 29. Nie można kochać na rozkaz 30. Nie można… (alternative outtake)

39,90 zł
39,10 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

41
Jedyny hotel w mieście, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyny hotel w mieście, 2 CD
Jacek Skubikowski, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 Jedyny hotel w mieście 1. Dobre miejsce dla naiwnych 2. Mucha i lep 3. Słodkie cudo z M-2 4. Jedyny hotel w mieście 5. Czujny jak muszka 6. Następnym razem pójdzie jak z nut 7. Zły pies 8. Wata w uszach 9. Niewierny Tomasz i ja Dodatkowe utwory: 10. Gram do stripteasu żeby żyć (radio session) 11. Siódma droga, siódmy most (radio session) 12. Jedyny hotel w mieście (live Opole 1983) 13. Następnym razem pójdzie jak z nut (live Opole 1984) 14. Spotkanie z nieznanym aktorem I (instrumental) 15. Mucha i lep (instrumental) 16. Spotkanie z nieznanym aktorem II (instrumental) 17. Niewierny Tomasz i ja (instrumental) 18. Spotkanie z nieznanym aktorem III (instrumental) CD 2 Jacek Skubikowski 1. Someone Cool is Playing Pool 2. The Pea and the Pod 3. Seven Riders, Seven Roads 4. Paradiso by the Hour 5. Honeycomb 6. Just a Noise in the Night 7. Best Friend8. Velvet Blindfold 9. Bosom Buddie Dodatkowe utwory (live Stara Prochownia 1984): 10. Dobre miejsce dla naiwnych 11. Piromania 12. Następnym razem pójdzie jak z nut 13. Zły pies 14. Exit 15. Gram do stripteasu żeby żyć 16. Siódma droga, siódmy most 17. Wata w uszach

44,90 zł
44,00 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

42
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Niedostępny
Brak

Wybitna artystka, ikona performance’u, której udało się dotrzeć z często kontrowersyjnymi dziełami do szerokiego grona odbiorców, także spoza kręgów koneserów sztuki współczesnej. Doświadczyłam wolności absolutnej – czułam, że moje ciało nie zna ograniczeń, że ból nie ma żadnego znaczenia, że nic się nie liczy – i to mnie upoiło. W 2010 roku zdarzyło się coś niezwykłego – ponad 750 tysięcy ludzi ustawiło się w kolejce do nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej, by wziąć udział w trwającym w sumie ponad 700 godzin performansie Mariny Abramović – usiąść naprzeciw niej i nawiązać z nią milczące porozumienie. Córka partyzantów, bohaterów drugiej wojny światowej, dorastała w Jugosławii rządzonej przez Titę. Mimo że zdążyła zdobyć międzynarodowy rozgłos i wyjść za mąż, wciąż mieszkała z matką, która kontrolowała ją i stawiała surowe ograniczenia. Nic nie zdołało jednak poskromić jej nienasyconej ciekawości świata, pragnienia kontaktu z ludźmi ani specyficznego, bałkańskiego poczucia humoru, którymi przesycone są jej życie i sztuka. Opowieść Mariny, poruszająca, pełna przygód i po prostu zabawna, to historia jej wyjątkowej kariery artystycznej związanej z poddawaniem ciała ekstremalnym próbom strachu, bólu, wyczerpania czy zagrożenia w dążeniu do emocjonalnej i duchowej przemiany, to także historia zgoła operowego romansu i dwunastoletniej współpracy artystki z performerem Ulayem – związku, który dobiegł dramatycznego końca na Wielkim Murze. „Marina Abramović zdobyła sławę jako artystka, która poprzez swoją sztukę całkowicie i bezwzględnie poddaje siebie, swoje ciało i duszę licznym transformacjom. Czytając te jakże intymne wspomnienia, słyszę jej głos. Marina się spowiada, zwierza, żali, naucza i snuje refleksje na temat swojego trudnego, lecz magicznego życia, oraz pracy, która daje jej wolność, a wszystko to z wielką dozą inteligencji i humoru”. – Willem Dafoe „Abramović jest najsłynniejszą na świecie artystką performansu i sztuki konceptualnej. I prawdopodobnie jedyną z poczuciem humoru”. – Bryan Appleyard, „Sunday Times” „Marina uważa, że jej rolą jako artystki z całą artystyczną arogancją, która wygląda dość naiwnie i niewinnie, oraz pokorą, która tłumi w zarodku najlżejszy nawet impuls, by poczuć się urażonym – jest zabieranie widzów w pełną niepokojów podróż do miejsca, gdzie będą się mogli uwolnić od wszystkiego, co ich ogranicza”. – Judith Thurman, „The New Yorker” „Dla Mariny Abramović różnica między sztuką a życiem nie istnieje; życie jest marzeniem, dopóki trwa, obecnością absolutną w pustce”. – Alejandro Jodorkowsky

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

43
Warsztaty stylu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztaty stylu
Niedostępny
Brak

Wyobraź sobie kobietę, które zawsze wygląda pięknie. Dobiera najdziwniejsze ubrania, a one i tak ze sobą współgrają. Albo zakłada coś na pozór nijakiego, a mimo to robi piorunujące wrażenie. Ma styl – indywidualny, wyróżniający, podkreślający osobowość. Stylistka z „Vogue’a”? Znana blogerka modowa? A może... to ty sama? Bo styl jest w tobie – musisz go tylko odkryć! Maria Młyńska, autorka kultowego bloga ubierajsieklasycznie.pl, zaprasza cię na autorskie warsztaty odkrywania własnego stylu. • Zobaczysz swoje atuty i rozpoznasz inspiracje. • Zbudujesz bazę i ramy swojego stylu. • Nauczysz się grać prostotą i znakami rozpoznawczymi. • Przestaniesz wydawać fortunę na ubrania i nigdy więcej nie będziesz fashion victim. Za to znajdziesz swoją klasykę. Wyróżnisz się z tłumu. Pokażesz, że jesteś wyjątkowa. Maria Młyńska – blogerka, entuzjastka klasyki i pozytywnego podejścia do własnego ciała. Od lat pomaga kobietom w budowaniu własnego stylu w zgodzie z charakterem i osobowością. Udowadnia, że styl nie zależy od pieniędzy, urody albo pracy prywatnego stylisty, ale jest wynikiem inspiracji, namysłu i kreatywności.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

44
Fresh Fruit For Rottin Vegetables, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fresh Fruit For Rottin Vegetables, LP
Dead Kennedys, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Kill the Poor 2. Forward to Death 3. When Ya Get Drafted 4. Let's Lynch the Landlord 5. Drug Me 6. Your Emotions 7. Chemical Warfare 8. California Über Alles 9. I Kill Children 10. Stealing People's Mail 11. Funland at the Beach 12. Ill in the Head 13. Holiday in Cambodia 14. Viva Las Vegas

102,90 zł
92,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,29 zł

45
Metal Heart / Kaizoku-Ban, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal Heart / Kaizoku-Ban, CD
Accept, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Lista utworów: 1. Metal Heart 2. Midnight Mover 3. Up To The Limit 4. Wrong Is Right 5. Screaming For A Love-Bite 6. Too High To Get It Right 7. Dogs On Leads 8. Teach Us To Survive 9. Living For Tonite 10. Bound To Fail 11. Metal Heart (Live) 12. Screaming For A Love Bite (Live) 13. Up To The Limit (Live) 14. Head Over Heels (Live) 15. Love Child (Live) 16. Living For Tonite (Live)

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

46
Fresh Fruit For Rotting Vegetables, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fresh Fruit For Rotting Vegetables, 2 CD
Dead Kennedys, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1: 1. Kill The Poor 2. Forward To Death 3. When Ya Get Drafted 4. Let's Lynch The Landlord 5. Drug Me 6. Your Emotions 7. Chemical Warfare 8. California Über Alles 9. I Kill Children 10. Stealing People's Mail 11. Funland At The Beach 12. I'll In The Head 13. Holiday In Cambodia 14. Viva Las Vegas CD 2: 1. Holiday In Cambodia 2. Police Truck 3. Kill The Poor 4. In-Sight 5. Too Drunk To Fuck 6. The Prey

61,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

47
Polish Standards. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Standards. CD
Czerwiński, Rockers Publishing
Dostępny2 szt.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

48
Circle And The Square, The. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Circle And The Square, The. CD
Red Box, Rockers Publishing
Dostępny11 szt.

TRACKLISTA: 1 For America 2 Heart Of The Sun 3 Billy's Line 4 Bantu 5 Living In Domes 6 Lean On Me (Reprise) 7 Chenko (Tenka-Io)  8 Lean On Me (Ah-Li-Ayo) 9 Saskatchewan 10 Leaders In Seventh Heaven 11 Walk Walk 12 Amen Bonus Tracks 13 R 'N' A 14 Stinging Bee 15 Enjoy (Solid Gold Easy Amex) 16 Speeches Original Cherry Red Single 17 Chenko (Tenka-Io) 18 Valley Store: SEEYOUSOON, Publish year: 2008

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Spiral. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spiral. CD
Vangelis, Rockers Publishing
Dostępny8 szt.

76,90 zł
69,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,69 zł

50
Direct. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Direct. CD
Vangelis, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

76,90 zł
69,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,69 zł

Wróć do góry