hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.04.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 6 kwietnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu! (Anita Głowińska), na drugim Gra szklanych paciorków (Hermann Hesse). Kolejny produkt to Pióro wieczne z wymazywaczem i 2 nabojami, mix (Starpak) oraz Ale historia... Stasiu, co ty robisz? (Grażyna Bąkiewicz).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu!
Dostępny219 szt.

Kolejny tom przygód o Nunusiu, braciszku popularnej Kici Koci! Nunuś kopie krzesełko, wylewa herbatę, rysuje po ścianie... Kicia Kocia tłumaczy Nunusiowi, że nie powinien się tak zachowywać i podpowiada mu, co można robić, żeby niczego nie zepsuć, a zamiast tego dobrze i wesoło się bawić. Czy Nunuś to zrozumie? Na pewno tak!

12,50 zł
8,99 zł

Rabat 28,1%
oszczędzasz 3,51 zł

24 osoby kupiły
2
Gra szklanych paciorków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra szklanych paciorków
Dostępny17 szt.

To obszerne dzieło, opus magnum pisarza, powstawało w latach 1932-1942. Rzeczywistym tłem utworu jest sytuacja polityczna w Niemczech po pierwszej wojnie światowej, a przede wszystkim w czasach reżimu hitlerowskiego. Rozpadającemu się na skutek anarchii światu pisarz przeciwstawił krainę ducha – Kastalię, królestwo uczonych, którzy zmierzają do osiągnięcia syntezy wszystkich dyscyplin naukowych i kultur. Najpełniejszym wyrazem duchowości krainy jest gra szklanych paciorków, która łączy w sobie naukę, kult piękna i medytację.

59,00 zł
39,53 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,47 zł

12 osób kupiło
3
Pióro wieczne z wymazywaczem i 2 nabojami, mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne z wymazywaczem i 2 nabojami, mix
Starpak
Dostępny73 szt.

Pióro wieczne o kształcie dostosowanym do dłoni dziecka z wytrzymałą stalówką wykonaną z wysokiej jakości materiału. Specjalnie wyprofilowana, antypoślizgowa strefa uchwytu zapewnia komfort i pomaga w nauce pisania Twojego dziecka. W piórze znajduje się miejsce na zapasowy wkład, dzięki czemu Twojemu dziecku nigdy nie zabraknie atramentu w trakcie pisania. Całość została ozdobiona nadrukiem w koty. W zestawie dwa naboje wymienne i dwustronny wymazywacz w pisaku. Końcówka wymazująca oznaczona białą zakrętką skutecznie usuwa błędy, a końcówka korygująca oznaczona niebieską zakrętką pozwala na poprawę błędów. Wymazywacz również został ozdobiony nadrukiem w koty, dzięki czemu tworzy komplet z piórem wiecznym. Wymiary: 7.0 x 22.0 cm Różne wzory wysyłane losowo.

17,30 zł
16,99 zł

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,31 zł

7 osób kupiło
4
Ale historia... Stasiu, co ty robisz? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale historia... Stasiu, co ty robisz?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Cześć, jestem Słoniu i jestem super! Sto razy lepszy niż inni. Mam muskuły i tatę dyrektora. Tata lubi, jak zwyciężam, więc się staram. Jedno, co mnie martwi, to moje jutrzejsze urodziny. Mam zaprosić kolegów. Rzecz w tym, że ich nie mam… Grupa nastolatków przenosi się do osiemnastowiecznej Polski. Mają sprawdzić, kto odpowiada za upadek Rzeczypospolitej. Źli sąsiedzi? Beznadziejny król? A może po prostu pech? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z piątej części dowiecie się między innymi, czy liberum veto to czarodziejskie zaklęcie, na co Stanisław August Poniatowski wydawał pieniądze i po czym poznać fałszywych przyjaciół. Grażyna Bąkiewicz – historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” (2003) i „Będę u Klary” (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. Artur Nowicki – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

26,90 zł
20,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

6 osób kupiło
5
Trwała przemiana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trwała przemiana
Dostępny43 szt.

Wspólna książka Daniela Golemana, autora bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej, i kognitywisty Richarda Davidsona to owoc długoletnich badań nad wpływem medytacji na ciało, umysł i mózg. Autorzy analizują, jak medytacja z modnego hobby może się zmienić w rytuał oczyszczający umysł oraz polepszający codzienne funkcjonowanie. Pokazują różne rodzaje medytacji i ich wpływ na poszczególne obszary mózgu, a co za tym idzie, na reakcje organizmu w różnych sytuacjach. Przedstawiają badania naukowe, z których wynika, że osoby medytujące lepiej znoszą stres i efektywniej radzą sobie z problemami oraz trudnymi sytuacjami. Jest to książka dla każdego, kto jest zainteresowany wprowadzeniem zmian w swoim życiu, zarówno tych dotyczących funkcjonowania ciała, jak i ducha.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

6 osób kupiło
6
Tokio. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokio. Biografia
Dostępny9 szt.

Historia nieśmiertelnego miasta. Wielka „pożoga Meireki”, której ofiarą padło 100 000 mieszkańców, zapoczątkowana przez nastoletniego cesarza era restauracji Meiji czy zawzięte bombardowania Amerykanów podczas II wojny światowej – to tylko kilka z wydarzeń, które ukształtowały dzisiejszą stolicę Japonii. Stephen Mansfield prowadzi czytelników przez kluczowe momenty historii Tokio, snując opowieść o mieście, które wielokrotnie musiało powstać z popiołów. Książkę zaludniają przywołane z przeszłości barwne postacie mieszkańców: aktorzy teatru kabuki, bezrobotni rōnini, kurtyzany, kupcy i samuraje. To właśnie im przyszło mierzyć się z dziesiątkami katastrof naturalnych i skutkami przemian społecznych. Autor ukazuje drogę, jaką przebyło miasto od czasów wybranej przez boginię Benten wioski rybackiej do pozycji jednej z największych metropolii współczesnego świata. Według niego Tokio przypomina żywy organizm, zdolny do ciągłego wzrostu i regeneracji, a dzieje jednego miasta są w istocie historią całego narodu. „Tokio. Biografia to interesujące spojrzenie na miasto, które od dzieciństwa w okresie szogunatu przez trudne lata młodzieńcze do czasów współczesnych poszukiwało i poszukuje własnej tożsamości”. – „Seattle Book Review” „Tokio. Biografia to zapis fascynacji Stephena Mansfielda, autora popularnych książek historycznych i biografii słynnych postaci, niezwykłą energią mieszkańców Tokio (a wcześniej Edo), która przez wieki sprawiała i nadal sprawia, że metropolia odradza się po kataklizmach jak Feniks z popiołów”. – dr Katarzyna Sonnenberg, Zakład Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Stephen Mansfield – brytyjski dziennikarz i fotoreporter. Autor licznych publikacji z gatunku literatury faktu dotyczących historii, kultury, religii i polityki, między innymi poświęconych japońskim ogrodom i literaturze. Współpracował z ponad 60 magazynami, czasopismami i gazetami na całym świecie.

44,90 zł
37,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,63 zł

4 osoby kupiły
7
Prześcignąć parkinsona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześcignąć parkinsona
Dostępny1 szt.

Choć choroba Parkinsona, zwana niegdyś drżączką poraźną, znana jest ludziom już od setek lat, to wciąż stanowi jedną z nierozwikłanych zagadek medycyny – zarówno pod względem jej przyczyn, jak i możliwości wyleczenia. Najczęściej kojarząca się z niemożnością utrzymania szklanki z herbatą, w istocie jest poważną chorobą ośrodkowego układu nerwowego, z którą zmagają się miliony osób. Należy do nich autor tej książki, dziennikarz Jon Palfreman. Podążając śladami uznanych na świecie naukowców, przedstawia on historię prowadzonych badań – od pierwszych opisów klinicznych po najnowsze odkrycia w dziedzinie neuronauki, które dają mu nadzieję na wyleczenie. To książka o wyścigu choroby z medycyną, napisana z wyjątkowej perspektywy reportera i pacjenta. Autor łączy rzetelnie zebrane fakty z poruszającymi, osobistymi historiami innych pacjentów. Ich zmagania z chorobą potrafią powiedzieć o niej więcej niż niejedno badanie. „Prześcignąć parkinsona to długo oczekiwana, porywająca historia detektywistyczna, która nie tylko dokumentuje rozwój badań, lecz daje również wgląd w życie chorych”. – „Scientific American” Jon Palfreman – emerytowany wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie w Oregonie. Autor ponad 40 filmów dokumentalnych dla stacji BBC i PBS, współautor dwóch książek o tematyce naukowej i medycznej. Uhonorowany m.in. nagrodami Emmy i Peabody’ego. W 2011 roku zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.

45,90 zł
38,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,80 zł

5 osób kupiło
8
Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci
Dostępny62 szt.

Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci to książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Krótkie opowieści o ważnych wydarzeniach i postaciach przeplatają się z faktami i ciekawostkami z życia Polaków na przestrzeni dziejów. Piękne ilustracje pomogą dzieciom poznać i zrozumieć odległy dla nich czas. Książka przybliża maluchom podstawowe pojęcia związane z historią, patriotyzmem i ojczyzną. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli i opiekunów, którzy chcą zapoznać swoich podopiecznych z poważnym tematem, jakim jest historia, tożsamość narodowa i patriotyzm. Każdy, kto lubi słuchać, oglądać i poznawać znajdzie w tej książce kawałek polskiej historii dla siebie. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Odbiorcy:– dla wszystkich młodych Polaków;– dorośli szukający dla swych pociech mądrej książki. Dlaczego warto nabyć tę książkę:– pomaga rozwijać w dzieciach zainteresowanie historią Polski;– wspiera ciekawość świata, poszerza wiedzę;– rozwija dziecięce pasje.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
9
Travelbook. Jura Krakowsko-Częstochowska, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Jura Krakowsko-Częstochowska, wydanie 3
Dostępny21 szt.

Jura Krakowsko-Częstochowska to kraina niemal baśniowa, przystrojona skałami i ruinami warowni – Orlich Gniazd, które niegdyś broniły tego terenu. To także mekka miłośników wspinaczki skałkowej, grotołazów, cyklistów, narciarzy biegowych i wymarzone miejsce do przejażdżek konnych oraz długich spacerów. Książka obejmuje zasięgiem teren Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz niektóre ciekawsze miejsca leżące nieco poza jej terenem. Ukazuje piękno Jury oraz zachęca do jej samodzielnego poznawania. Przewodnik skierowany jest przede wszystkim do turystów zmotoryzowanych, jednak zawiera informacje niezbędne także dla tych, którzy preferują inne formy turystyki. Książkę podzielono na pięć rozdziałów. Pierwsze dwa mają charakter wprowadzenia: rozdział I zawiera informacje praktyczne, rozdział II – wiadomości ogólne (geografia, kultura, tradycje) na temat omawianego terenu. Rozdział III podaje informacje na temat miejsc, które warto odwiedzić. Każdemu regionowi Jury – a wyodrębniliśmy ich cztery – towarzyszy mapa wskazująca opisywane miejscowości i atrakcje. Miejscowości w każdym regionie ułożono w porządku alfabetycznym. Na końcu rozdziału IV zamieszczono krótkie opisy tras samochodowych, które mogą ułatwić zwiedzanie Jury. Przy każdej z tras znajdują się tabelki odległości, a ich przebieg zaznaczono na mapce. W rozdziale V zachęcamy do aktywnego zwiedzania Jury. Opisano propozycje pieszych, rowerowych i konnych wędrówek oraz spacerów, podano też skrótowe informacje dotyczące uprawiania sportów zimowych. Przewodnik – co oczywiste – nie jest specjalistycznym opracowaniem naukowym na temat Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Niektóre tematy zaprezentowano więc w sposób ogólny. Osoby chcące zdobyć bardziej szczegółową wiedzę powinny sięgnąć po literaturę fachową. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
10
Klej w sztyfcie 15g Fo Bambino Mini Zoo Op24szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

3 osoby kupiły
11
Smoothie z superproduktów. Więcej energii dzięki mocy zawartej w składnikach odżywczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoothie z superproduktów. Więcej energii dzięki mocy zawartej w skład...
Dostępny59 szt.

Smoothie z superproduktów – oto nowe koktajle pełne mocy i energii. Wystarczy zmiksować nasiona chia, jagody goi i inne produkty oraz dodać pełne słońca owoce i świeże chrupiące warzywa, aby otrzymać fantastyczną kombinację składników odżywczych! Dzięki nim będziecie się cieszyć odpornością, dobrą formą i mnóstwem energii. A więc bez wymówek. Jeszcze nigdy dotąd nie było tak łatwo i zdrowo! Odbiorcy:• osoby, które pragną poprawić kondycję fizyczną, zwiększyć odporność i mieć więcej energii,• wszyscy, którzy chcą wprowadzić do swojego menu smaczne i zdrowe koktajle,• świadomi konsumenci, którzy cenią i chętnie sięgają po superprodukty. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:• zawiera wszelkie informacje dotyczące smoothie z superproduktów,• opisane w książce superprodukty stanowią wybór niezwykle wartościowych roślin i produktów roślinnych,• poradnik umożliwia przyswojenie wiedzy o leczniczych właściwościach pokarmu,• podane przepisy są proste do wykonania,• smoothie pozwalają zgubić zbędne kilogramy i wzmocnić organizm,• koktajle przygotowane z superproduktów mogą zostać podane zamiast innych posiłków,• tak przygotowane koktajle są pełne substancji odżywczych i witalnych,• zaproponowane napoje są pełne mocy, dostarczają energii i można nimi zastąpić również kawę,• mogą też działać profilaktycznie oraz wspomagać leczenie chorób.

36,00 zł
26,64 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,36 zł

2 osoby kupiły
12
Kostnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostnica
Dostępny7 szt.

Któregoś dnia do wydziału sanitarno-epidemiologicznego w San Francisco przychodzi pewien staruszek i skarży się, że jego dom oddycha. Wkrótce do szpitala trafia młody mężczyzna, który oddycha w ten sam dziwny sposób, i jeszcze inny mężczyzna, który został okrutnie okaleczony. Jane Torresino, dziewczyna pracująca w księgarni, nabiera przekonania, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Akcja nabiera tempa, gdy do San Francisco przyjeżdża indiański szaman, który podejmuje wyzwanie demonów. Graham Masterton – urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem „Manitou”, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review of Books. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
13
Travelbook. Katowice i Górny Śląsk, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Katowice i Górny Śląsk, wydanie 2
Dostępny12 szt.

Katowice to miasto o złożonej duszy. Piękne, lecz niełatwe w odbiorze. Miasto mozaika, miasto przygoda, miasto tajemnica - wciąż warte odkrywania. Przewodnik pokazuje cztery oblicza Katowic: XIX-wieczne przemysłowe, modernistyczne - wprost z dwudziestolecia międzywojennego, socjalistyczne i w końcu współczesne, poprzemysłowe oblicze miasta kultury. Katowice warto poznawać w kontekście okolicznych miejscowości. Dlatego w drugiej części przewodnika opisanych zostało kilka najciekawszych miast regionu Górnego Śląska. Górnicza przeszłość Nowatorskie projekty Spodek - symbol miasta Muzea, pałace i galerie Atrakcje Górnego Śląska Kuchnia regionalna

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
14
Mój szmaragdowy kot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój szmaragdowy kot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Ta śliczna książka zawiera aż 490 kolorowych naklejek (w tym 50 błyszczących!), a także 40 szkiców przedstawiających sylwetki przepięknych kotów do pokolorowania i ozdobienia. Zapewnia wspaniałą, twórczą zabawę na długie godziny. Stwórz niepowtarzalnego kota, który rozbłyśnie jak szmaragdowym blaskiem! Odbiorcy:– dzieci kochające koty;– dzieci lubiące twórcze zabawy z naklejkami. Dlaczego warto nabyć tę książkę:– ćwiczy zręczność i spostrzegawczość;– pozwala rozwijać talent plastyczny;– zachęca do twórczej zabawy;– ma wygodny, duży format.

19,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
15
Travelbook. Poznań, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Poznań, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Poznań kojarzy się z dwoma koziołkami, pyrami i oszczędnością jego mieszkańców. Amatorzy zwiedzania zachwycają się architekturą oraz ofertą muzeów (m.in. jedną z największych kolekcji malarstwa w Polsce). Historyków fascynują zabytki z czasów Mieszka I i chrztu Polski. Profesjonaliści zjeżdżają tu na targi organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Malta Festival przyciąga wielbicieli teatru z całej Europy, miłośnicy przyrody odpoczywają m.in. nad słynącym z międzynarodowych regat Jeziorem Maltańskim. Ci, którzy kochają zakupy, buszują w centrum handlowym Stary Browar. Zabytki z czasów narodzin Polski Niesztampowe muzea i galerie Rozrywka w najlepszym wydaniu Romantyczne zaułki i oazy zieleni Ciekawa kuchnia

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
16
Pan Kuleczka. Tom 8. Skarby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Kuleczka. Tom 8. Skarby
Dostępny22 szt.

To już ósmy tom opowiadań o Panu Kuleczce i jego gromadce podopiecznych! Pies Pypeć jest jak zawsze refleksyjny, kaczka Katastrofa tak samo niecierpliwa, a mucha Bzyk-Bzyk… Cóż, mucha ma tym razem całkiem sporo do powiedzenia. Przyjaciele przeżywają swoje małe wielkie przygody: w parku, na wakacjach, w księgarni, w domu. Historyjki o rodzinie Pana Kuleczki gwarantują atmosferę domowego ciepła, poczucie bezpieczeństwa i subtelny dowcip w sam raz dla małych myślicieli.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
17
Zachowania niepoprawne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowania niepoprawne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Zachowania niepoprawne (tyt. oryg. Misbehaving) Richarda H. Thalera, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za rok 2017, zostały uznane za książkę roku przez najbardziej prestiżowe czasopisma branżowe, takie jak „Forbes”, „Economist”, „Financial Times”. Autor w błyskotliwej, przystępnej formie opisuje w niej swoje wieloletnie zmagania o realizację wizji wzbogaconej teorii ekonomicznej i tworzenie podstaw ekonomii behawioralnej, korzystającej z ustaleń psychologii i innych nauk społecznych. Doprowadziło to do uczynienia z ekonomii nauki bliższej rzeczywistości - nam i naszemu światu. W książce znajdziemy przykłady z najróżniejszych dziedzin życia, od funkcjonowania budżetów domowych, przez biznes, aż po tworzenie polityki państwowej w jej aspekcie finansowym.

49,00 zł
36,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
18
Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki
Dostępny37 szt.

Przedstawiamy apetyczną książkę napisaną z myślą o tych, którzy pragną nauczyć się sztuki czekoladnictwa od samych mistrzów i wykonać we własnej kuchni musy, praliny, ciasta i dekoracje, wszystko na bazie czekolady. Dzięki poradom Omara Busi, znanego cukiernika specjalizującego się w wytwarzaniu czekolady, można łatwo poznać podstawowe sztuczki i techniki profesjonalnego wytwarzania i dekorowania deserów „czekoladowych”, którym trudno się oprzeć. Książka dedykowana jest wszystkim, którzy uwielbiają smak czekolady i chcą nauczyć się podstawowych sztuczek wytwarzania i dekorowania „czekoladowych” deserów oraz dla osób, które chcą poznać przepisy na musy, praliny oraz ciasta na bazie czekolady. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: • zawiera wszelkie informacje dotyczące sztuki czekoladnictwa, • można łatwo nauczyć się wytwarzania czekolady od samych mistrzów, • poradnik zawiera mnóstwo wskazówek niezbędnych do obróbki czekolady w wielu wariantach, • w książce znajdują się przepisy na musy, praliny, ciasta i dekoracje, wszystko na bazie czekolady, • dzięki tej apetycznej lekturze można poznać techniki nieodzowne do wydobycia tego, co najlepsze z czekolady.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

2 osoby kupiły
19
Koty łobuziaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty łobuziaki
Dostępny8 szt.

Ta urocza książeczka przygotowana została z myślą o najmłodszych czytelnikach. Jej barwne i wesołe ilustracje spodobają się wszystkim dzieciom, a opowiedziane w niej historyjki pomogą im uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Maluchy dowiedzą się między innymi, że trzeba uważać, wychylając się przez okno, że trzeba być ostrożnym przy włączonym żelazku czy wannie pełnej wody. Bohaterami książeczki są dwa kotki, braciszek i siostrzyczka, które wciąż psocą i płatają figle, zarazem uczą się zasad bezpieczeństwa obowiązujących w każdym domu. Dzieci wraz z nimi poznają wiele ważnych zasad, a przy okazji będą świetnie się bawić. Poznajcie z nami kocie przygody! Odbiorcy:– mali miłośnicy kotków – chłopcy i dziewczynki;– dorośli, którzy chcą podarować dzieciom sympatyczną książkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę:– jest wyjątkowa i pełna humoru;– rozwija dziecięcą ciekawość świata;– jej barwne ilustracje spodobają się małym czytelnikom;– sprawi, że dzieci pokochają czytanie.

12,40 zł
9,99 zł

Rabat 19,4%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
20
Travelbook. Ziemia Kłodzka, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Ziemia Kłodzka, wydanie 2
Dostępny40 szt.

Ziemia Kłodzka to region, w którym bujna przyroda łączy się z ciekawą historią. Pasma górskie zapraszają do wędrówek przez świetliste lasy i wśród skalnych labiryntów, wzdłuż krętych dolin i tajemniczo zamglonych torfowisk. Malowniczo położone miasteczka szczycą się zabytkową zabudową, stylowymi uzdrowiskami i wytwornymi pensjonatami. Ponad nimi górują majestatyczne warownie i romantyczne ruiny zamków. Podziemne trasy turystyczne pozwalają natomiast eksplorować sztolnie dawnych kopalń, tajemnicze poniemieckie bunkry i średniowieczne piwnice. – Kłodzko – historyczna stolica i prawdziwa perła regionu. – Pamiątki zamierzchłej przeszłości. – Jedyne w Polsce góry płytowe. – Setki kilometrów szlaków. – Propozycje dla turystów na cały rok.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
21
Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w św...
Dostępny1902 szt.

Czy wiecie, skąd się biorą dzieci w świecie zwierząt i roślin? Organizmy żywe rozmnażają się na tyle różnych sposobów, że można dostać od tego zawrotu głowy! Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego para jeżozwierzów wzajemnie na siebie siusia? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę? I dlaczego właściwie wrotki bdelloidalne nie potrzebują chłopaków? Z tej książki dowiecie się o fascynujących sposobach rozmnażania zwierząt i roślin... w lesie, na łące i pod wodą! Szymon Drobniak - dr biologii ewolucyjnej i zoologii. Zwycięzca międzynarodowego konkursu FameLab dla popularyzatorów nauki. Badał przyrodę w wielu miejscach na świecie: np. w kostarykańskiej dżungli czy w szwedzkiej tajdze arktycznej. Wykładał na uniwersytetach w Zurychu oraz w Uppsali, a obecnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje też z Uniwersytetem Nowej Południowej Walii w Sydney. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz książki Co nas może zabić w mieście. Po godzinach występuje jako naukowy stand-uper. Kolekcjonuje stare książki przyrodnicze i polskie szkło barwione. Maria Łepkowska - graficzka i ilustratorka. Studiowała na warszawskiej ASP, wegetarianka. W wolnym czasie ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój miejski ogródek.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

2 osoby kupiły
22
My Dear Melancholy. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Dear Melancholy. CD
The Weeknd, Universal Music Polska
Dostępny201 szt.

Lista utworów: 1. Call Out My Name 2. Try Me 3. Wasted Times 4. I Was Never There 5. Hurt You 6. Privilege

34,90 zł
34,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

1 osoba kupiła
23
Green Arrow. Tom 3. Szmaragdowy banita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green Arrow. Tom 3. Szmaragdowy banita
Dostępny5 szt.

Trzecia odsłona opowieści o Szmaragdowym Łuczniku, znanym jako Green Arrow, w kolekcji DC Odrodzenie. Oliver Queen stracił wszytko. Jego siostra Emiko zaginęła. Ogromny majątek rodzinny przepadł. A cały świat uznał, że Oliver nie żyje. Dopiero wtedy zaczęły się prawdziwe problemy. Walcząc o odzyskanie tego, co stracił, Ollie nadal patroluje ulice Seattle jako zamaskowany strażnik. Jednak seria morderstw dokonanych z wykorzystaniem łuku i strzał sprawia, że na całe miasto pada strach, a Green Arrow staje się głównym podejrzanym... By oczyścić swoje imię, Szmaragdowy Łucznik musi znaleźć prawdziwego zabójcę, unikając ścigającej go policji. Czy z pomocą potężnej Black Canary Ollie zdoła odnaleźć swój cel? Czy jego reputacja zostanie na zawsze pogrzebana, a on sam straci życie?

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
24
To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Ręka Maradony, pęknięty but Deyny, skradziony Puchar Rimeta i piesek Pickles, który go odnalazł… Historia piłki nożnej pełna jest nie tylko wspaniałych akcji i wybitnych strzelców, lecz także ciekawych anegdot. Dlaczego Francuzi nie mogli zagrać w swoich strojach na mistrzostwach świata w 1978 roku? Który Polak został królem strzelców na mundialu? Co Brazylijczycy czują na dźwięk słowa „Maracanazo”? W tej książce przeczytacie o tym, o czym każdy duży i mały kibic po prostu musi wiedzieć. Futbol cały czas się zmienia. Pierwszy finał mistrzostw świata rozegrano dwiema różnymi piłkami. Współcześnie sędziowie mają do dyspozycji technologię goal line i powtórki wideo, a piłkarze grają w butach lżejszych od grejpfruta. Ale jedno się nie zmieniło. Wciąż chodzi o to, by to, co się kopie, wpadło do bramki, co z kolei wprawia w ekstazę cały świat. Michał Gąsiorowski – dziennikarz sportowy i motoryzacyjny. Przez 16 lat pracował w radiowej Trójce, gdzie relacjonował wiele wydarzeń sportowych, między innymi mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej. Prowadził takie audycje jak „Trzecia strona medalu” czy „Na trzecim biegu”. Był również wysłannikiem na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, a także wziął udział w motocyklowej wyprawie dookoła świata. Obecnie jest redaktorem naczelnym radia sportowego Zapinamy Pasy oraz komentuje wyścigi Formuły 1 w telewizji Eleven Sports. Po napisaniu książki Od koła do Formuły postanowił przybliżyć młodym czytelnikom historię piłki nożnej, a w szczególności mistrzostw świata.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
25
Ilustrowana encyklopedia dla dzieci. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana encyklopedia dla dzieci. Wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Ilustrowana encyklopedia dla dzieci to prawdziwa kopalnia informacji! Młody czytelnik znajdzie tutaj wiele ciekawych, zaskakujących albo mało znanych faktów z wielu dziedzin, zaczynając od historii, przez geografię, biologię, kończąc na literaturze. Każdemu hasłu towarzyszą niezwykle staranne, kolorowe ilustracje, rozszerzające informacje zawarte w tekście i dodające do nich nowe fakty. Całość napisana jest przystępnym, prostym i ciekawym językiem, co sprawia, że Encyklopedię... czyta się prawie jak wciągającą, wielowątkową powieść. Książkę tę z pewnością można polecić każdemu dziecku ciekawemu świata, które chce wiedzieć więcej o tym, co je otacza, i lubi szukać odpowiedzi na pytania „dlaczego...”, „kiedy...” oraz „jak...”. Bez wątpienia nie będzie rozczarowane! Odbiorcy:– dzieci ciekawe świata;– bliscy poszukujący wartościowego upominku z okazji Pierwszej Komunii Świętej i innych okoliczności;– młodzież szkolna poszukująca praktycznej encyklopedii umożliwiającej rozszerzenie swojej wiedzy. Dlaczego warto nabyć tę książkę:– stanowi imponujące kompendium wiedzy z wielu dziedzin;– jest napisana przystępnym, prostym językiem, przez co zaciekawia i skłania do dalszego poszerzania wiedzy;– jej piękna forma graficzna dodatkowo uprzyjemnia czytanie.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
26
Biblia. Ilustrowane historie ze Starego i Nowego Testamentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia. Ilustrowane historie ze Starego i Nowego Testamentu
Dostępny149 szt.

Historie ze Starego i Nowego Testamentu zebrane w tym przepięknym wydaniu Biblii zapraszają nieco starsze dzieci i ich rodziców do wspaniałej duchowej lektury. Biblijne opowiadania ubrane w wymowne, pełne żaru słowa i sugestywne obrazy przenoszą nasze serca i umysły do tych wszystkich miejsc, w których rozgrywały się ważne dla naszej wiary wydarzenia, i do tych wszystkich ludzi, bez których historia zbawienia nie mogłaby się urzeczywistnić. Historia zbawienia świata zaczęła się na początku, kiedy Bóg rzekł i stało się. Wypełniła się w Jezusie Chrystusie i… czeka na nasze „tak”, które możemy wyrazić, między innymi sięgając po to wyjątkowe wydanie Pisma Świętego. Odbiorcy: • nieco starsze dzieci (w wieku komunijnym i starsze). Dlaczego warto sięgnąć po to wydanie Biblii: • przytacza historie ze Starego i Nowego Testamentu w pełen pasji sposób; urzeka barwnym językiem i ujmuje prostotą przekazu, • jedyne w swoim rodzaju opracowanie Pisma Świętego ilustrowane kunsztownymi, barwnymi i dynamicznymi obrazami, • jej atrakcyjne wydanie i bogata szata graficzna pomagają zrozumieć, że trzymamy w ręku Świętą Księgę.

52,00 zł
38,48 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,52 zł

1 osoba kupiła
27
Cyrkiel Start, zestaw 5-elementowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel Start, zestaw 5-elementowy
Cx Dystrybucja, 1 sztuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Klasyczny cyrkiel metalowy Start z grafitem w zestawie pięcioelementowym: cyrkiel na grafity, uniwersalny uchwyt na ołówek drewniany, ołówek automatyczny na grafity 0,5 mm, zapasowy grafit 2 mm, temperówka do grafitów. Maksymalny rozstaw ramion 25,0 cm. Zestaw pakowany w etui.

20,20 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,9%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
28
Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik
Dostępny9 szt.

Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren, naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania. Słownik uwzględnia różne fakty lub wydarzenia potwierdzone w ciągu wieków w doświadczeniach wielu świętych. Opisane fenomeny mogą być albo percypowane wyłącznie przez duszę, która taki dar otrzymuje (lokucje, wizje, objawienia…), albo uwidaczniane na zewnątrz i obserwowane przez ludzi mających kontakt z osobami, które noszą tego znaki (ekstazy, lewitacje, stygmaty…). Hasła tego słownika – napisane przez uczonych, którzy posługując się ścisłą metodą naukową, potrafią łączyć teologię duchową i mistyczną z psychologią i medycyną – są udokumentowaną i bezpieczną mapą, pozwalającą w świetle wiary chrześcijańskiej zorientować się w świecie nadzwyczajnych fenomenów. Książka zawiera: 67 haseł odnoszących się do fenomenów mistycznych (pojęcie, przykłady i interpretacja fenomenu), 6 artykułów poświęconych charakterystycznym przykładom osób, które doświadczyły fenomenów mistycznych (m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy z Avili, św. Ojca Pio), 2 artykuły omawiające relacje między substancjami psychoaktywnymi a mistyką oraz medycyną zintegrowaną a mistyką. Odbiorcy:– wszyscy chcący wzbogacić swoją wiedzę teologiczną,– pasjonaci zgłębiający meandry zjawisk mistycznych i nadprzyrodzonych,– osoby chcące lepiej zrozumieć, na czym opiera się relacja człowieka z Bogiem. Dlaczego warto przeczytać tę książkę?Świętość niekoniecznie pociąga za sobą nadzwyczajne fakty, istnieją święci, u których te fenomeny są nieobecne lub przynajmniej nie jest nam znana ich obecność. A jednak, u wielu świętych pojawiają się fenomeny mistyczne. U innych osób natomiast zostały stanowczo potwierdzone przez świadectwa zarówno tych, którzy ich doświadczyli, jak i tych, którym dane było widzieć ich zewnętrzny wyraz. O tym właśnie opowiada nasza publikacja.

34,00 zł
25,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

1 osoba kupiła
29
Lew Leoś już się nie boi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lew Leoś już się nie boi
Dostępny8 szt.

Prezentowana książeczka to sympatyczna rymowana historyjka. Opowiada przygody Lwa Leosia, który miał problemy z lękiem, po prostu był troszkę bojaźliwym lwem. Bał się ciemności, hałasu, pająków, a nawet innych zwierząt. Wszystkie te strachy sprawiały, że Leoś był smutny i nie cieszył się swoim lwim życiem, tak jak powinien. Na szczęście jego historia skończyła się szczęśliwie! Jeśli chcecie się dowiedzieć, co takiego się wydarzyło i kto pomógł Leosiowi pokonać strach, koniecznie przeczytajcie tę wierszowaną opowiastkę. Naprawdę nie ma się czego bać! W serii ukazały się także: „Mała Misia”, „Pajączek Plączek”, „Biedroneczka”, „Żabka mała”, „Słonik Bąbelek”. Odbiorcy:– dzieci lubiące wierszowane opowiastki;– dzieci, które chcą zastanawiać się nad ważnymi wartościami;– rodzice i opiekunowie, którzy szukają dla swych dzieci pogodnej i mądrej książeczki. Dlaczego warto nabyć tę książkę:– rozwija empatię i uczy, że warto pokonywać własne słabości;– kryje w sobie sympatyczną wierszowaną opowiastkę;– opatrzona została kolorowymi, pełnymi humoru ilustracjami, które spodobają się wszystkim dzieciom.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
30
Bijelo Dugme 2. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bijelo Dugme 2. CD
Bijelo Dugme, Rockers Publishing
Dostępny9 szt.

Rec.1975 / Compilation / Remaster / Jewel CasePublish year: 1999, Publish type: REMASTER, Sound type: STEREO, Compilation: YES

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
31
Nosek znajduje krzesło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nosek znajduje krzesło
Dostępny10 szt.

Nosek wędruje ścieżką. Szuka malin, ale znajduje coś, czego nigdy wcześniej nie widział. Przystaje, patrzy i zastanawia się: – Co to za dziwna rzecz? Nosek próbuje na wszystkie sposoby skorzystać z tej rzeczy. Gdyby ktoś miał wątpliwości, Nosek wcale nie jest niemądry. Po prostu nigdy wcześniej nie widział krzesła! Zabawna historyjka dla maluchów napisana i zilustrowana przez Svena Nordqvista, autora uwielbianych przez dzieci książek o Pettsonie i Findusie.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
32
Travelbook. Mazury i Warmia, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Mazury i Warmia, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Mazury i Warmia niezmiennie przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku. Wyjątkowo interesujące przyrodniczo, porośnięte gęstymi lasami, kryjącymi malownicze jeziora i rzeki, stanowią magnes nie tylko dla wodniaków, ale i dla fascynatów historii. To tutaj powstało państwo krzyżackie, a wcześniej tereny te zamieszkiwali tajemniczy Prusowie. Wędrując licznymi szlakami, trudno nie zakochać się w tych okolicach i nie chcieć zostać tu dłużej. Kraina Tysiąca Jezior Setki kilometrów szlaków wodnych Przepastne lasy, łąki, mokradła Bogactwo flory i fauny Krzyżackie zamki Średniowieczne kościoły

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
33
Ranczo Party. Rodzinna gra karciana - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ranczo Party. Rodzinna gra karciana
Muduko, od 8 lat
Dostępny6 szt.

Nie zapomnij o baloniku „Ranczo Party” to zabawna taktyczna układanka, która uczy planowania i pobudza logiczne myślenie. Zadaniem graczy jest kompletowanie wierszy i kolumn kart, przedstawiających zwierzęta gospodarskie udające sie na huczne przyjecie urodzinowe. Zbierają oni w ten sposób cenne punkty zwycięstwa, ale muszą przy tym uważać, by planując własne zagrywki, nie ułatwić zadania przeciwnikom. A kluczem do sukcesu jest... czerwony balonik. Zawartość opakowania: • 49 kart, • 40 żetonów, • instrukcja.

28,29 zł
24,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,24 zł

1 osoba kupiła
34
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek? 57 otwieranych okienek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek? 57 otwieranych okienek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Książeczka z okienkami do otwierania – dla wszystkich miłośników Kici Koci i Nunusia. Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na spacer. Nunuś chce zabrać pluszowego szczurka, ale szczurka nigdzie nie ma: ani w łóżeczku, ani w komodzie, ani w żadnym innym miejscu. Dzieci zabierają się do szukania. Mają do otwarcia aż 57 okienek!

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
35
Decyzja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decyzja
Dostępny64 szt.

A co, jeśli w niewłaściwym momencie podejmiesz złą decyzję? Simon razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne Boże Narodzenie. Nic jednak nie układa się po jego myśli. Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, a jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie. Młoda wystraszona Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Przejęty współczuciem Simon postanawia jej pomóc. Nie przeczuwa jednak, że wskutek owej decyzji zostanie uwikłany w morderczą intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii. Trop wiedzie do Seliny, młodej dziewczyny pragnącej lepszego życia. Wpada ona w ręce pozbawionych skrupułów przestępców. Jej dramatyczna ucieczka staje się początkiem splotu przewrotnych zdarzeń, które ściągną na Simona i Nathalie śmiertelne niebezpieczeństwo.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
36
Nosek i jego taksówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nosek i jego taksówka
Dostępny8 szt.

Nosek znajduje coś, co okazuje się taczką. Za pomocą taczki można bawić się w taksówkę. Wożenie pasażerów bywa czasem bardzo męczące, a czasem całkiem przyjemne. Tylko od czego to zależy? Nosek nie jest niemądry, ale nic z tego nie rozumie. Nie ma w tym żadnej logiki. A może jednak jest? Zabawna historyjka dla maluchów napisana i zilustrowana przez Svena Nordqvista, autora uwielbianych przez dzieci książek o Pettsonie i Findusie.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
37
Superman. Tom 3. Wielokrotność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Tom 3. Wielokrotność
Dostępny5 szt.

Kolejny odcinek pasjonujących przygód Supermana w ramach kolekcji DC Odrodzenie. Kenan Kong, nowy Super-Man z Chin, został uprowadzony. Kal-L, Czerwony Syn z Ziemi 30, zniknął. Słoneczny Superman, mistyczny obrońca Świata Snów, zaginął bez śladu. Ktoś lub coś porywa Supermanów z całego multiwersum. Aby powstrzymać międzywymiarowy terror, Kal-El, Człowiek ze Stali, największy superbohater z naszego świata, musi połączyć siły z Międzywymiarową Ligą Sprawiedliwości – niezwykłym zespołem superistot pochodzących z pięćdziesięciu dwóch równoległych światów – namierzyć porywacza i uwolnić jego kryptonijskich odpowiedników. Tymczasem kłopoty nie omijają podwórka Kentów, więc zarówno ojciec, jak i syn muszą sprostać kolejnym wyzwaniom!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
38
Travelbook. Tatry, Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Travelbook. Tatry, Gorce, Pieniny, Orawa i Spisz, wydanie 3
Dostępny1 szt.

Tatry to najwyższe, najsłynniejsze, a według wielu również najpiękniejsze polskie góry. Wyniosłe szczyty, urokliwe doliny i fascynująca tatrzańska przyroda sprawiają, że co roku na podbój tatrzańskich szlaków wybiera się wielu amatorów górskich wędrówek. Turystów urzeka również Podhale z jego wyjątkową architekturą i kulturą góralską oraz maleńkie, za to niepowtarzalne Pieniny, słynące ze skalnych baszt Trzech Koron i przełomu Dunajca. Zapraszamy w góry z naszym przewodnikiem. Parki narodowe i krajobrazowe Barwna kultura ludowa Podtatrza Widokowe szczyty Zabytki architektury drewnianej Gorczańskie hale Setki kilometrów szlaków

26,90 zł
14,53 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 12,37 zł

1 osoba kupiła
39
Travelbook. Bieszczady, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Bieszczady, wydanie 3
Dostępny7 szt.

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Widokowe połoniny i szerokie doliny, z zachowanymi gdzieniegdzie łemkowskimi i bojkowskimi cerkwiami, tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda, chroniona jako Międzynarodowy Rezerwat Biosfery UNESCO, zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku. Daj się porwać bieszczadzkiej przygodzie! • Widokowe połoniny i przepastne lasy • Cerkwie, judaika, nieistniejące wsie • Szlaki piesze, rowerowe, konne • Wodne atrakcje Soliny • Ekomuzea, stadniny i Bieszczadzka Ciuchcia „Travelbook” to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
40
Kredki trójkątne Color'Peps, 48 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne Color'Peps, 48 kolorów
Cx Dystrybucja, 48 sztuk
Dostępny3 szt.

Kredki Color'Peps, 48 sztuk, wykonane z drewna lipowego, trójkątny przekrój, intensywne kolory, grafit o przekroju 2,9 mm. Pakowane w kartonowe etui.

69,80 zł
59,33 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
41
Kredki świecowe Color'Peps, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe Color'Peps, 12 kolorów
Cx Dystrybucja, 12 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Kredki świecowe w papierowej otulinie zabezpieczającej przed pobrudzeniem rąk, trójkątny przekrój, intensywne kolory, wysokiej jakości wosk zapewnia miękkie rysowanie, nietoksyczne - wyprodukowane zgodnie z wszystkimi regulacjami dotyczącymi produktów przeznaczonych dla dzieci. 12 kolorów.

8,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
42
Teczka z gumką A4 Bambino - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Teczka z gumką A4 Bambino
St. Majewski, 1 sztuka
Dostępny1 szt.

Teczka w formacie A4 wykonana z kartonu o gramaturze 300 g/m2. Wyposażona w gumkę oraz wewnętrzne klapki chroniące zawartość przed wypadnięciem. Wzornictwo ozdobne wykorzystujące najbardziej aktualne motywy licencyjne. Nabłyszczana powierzchnia nadaje jej unikalny i bardzo atrakcyjny wygląd.

5,70 zł
3,08 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 2,62 zł

1 osoba kupiła
43
Pincode 3, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pincode 3, 2 CD
różni wykonawcy, Rockers Publishing
Dostępny9 szt.

Tracklista: CD 1 Pin Passion 1. Parov Stelar - Milla's Dream 2. Bobby Womack - Stupid 3. The Bamboos - I Got Burned & Tim Rogers 4. Beth Hart - Bang Bang Boom Boom 5. Pomplamoose - Bust Your Knee Caps 6. Camera Obscura - French Navy 7. Jack Penate - Be The One 8. Gossip - Into The Wild 9. Breakbot (feat. Ruckazoid) - Fantasy 10. Electric Guest - Under The Gun 11. Ginger Ale - Le Grand Sommeil 12. Lou Doillon - Defiant 13. Mario Biondi - This Is What You Are (Dim's Hipster Jazz Version by Dimitri From Paris) 14. Andrea Balducci - I Just Dropped In 15. Melody Gardot - La Vie En Rose CD 2. Pin Party 1. Mario & Vidis - Changed 2. Bat For Lashes - All Your Gold 3. Lovebirds & Novika - This Time 4. Asaf Avidan - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix) 5. Parov Stelar - Love Remix 6. Moby - The Day (Kraak & Smaak Remix) 7. Rebeka - Stars 8. The KDMS - Never Stop Believing 9. Kraak & Smaak (feat. Lex Empress) - Hold Back Love 10. Sebastien Tellier - Cochon Ville 11. Delicado - Light Up (My Cigarette) 12. Elton John vs Pnau - Sad 13. Grimes - Genesis 14. Kamp! - Cairo (Radio Edit) 15. Lorenzo Al Dino & Deep Josh & Cope - Lullabya (Deep Josh Into The Lounge Mix)

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
44
Cień ponurego Wschodu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień ponurego Wschodu. Audiobook
Antoni Ferdynand Ossendowski, StoryBox
Dostępny5 szt.

O niezmierzonej Rosji i wielkim rosyjskim narodzie powiedziano i napisano już bardzo wiele. Zbiór felietonów Ossendowskiego jest wyjątkowy. Obnaża „rosyjską duszę zbiorową” i ujawnia, jak dalece gusła, zabobony i mistyka wpływają na działania i decyzje tej jednej z największych grup etnicznych na świecie. Autor uchwycił Rosję w ciekawym momencie – przed rewolucją bolszewicką, kiedy to sekty i grupy religijne przybrały na sile. Barwnym stylem opowiedziano o burłakach, jamszczyźnie czy Griszce Rasputinie.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
45
Lanfeust w Kosmosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lanfeust w Kosmosie
Dostępny4 szt.

Pierwszy tom zbiorczego wydania kolejnej serii o słynnym bohaterze komiksowej fantasy – Lanfeuście! Lanfeust z niezdarnego pomocnika kowala stał się najpotężniejszym człowiekiem w świecie Troy i od tej pory dysponuje nieograniczoną mocą. Razem z trollem Hebiusem dostają szansę przeżycia czegoś, o czym nawet nie śnili. Na pokładzie statku kosmicznego z odległej planety przybywa agentka i proponuje im zwiedzenie całego wszechświata. Bohaterowie wyruszają w poszukiwaniu niezwykłej przygody, a wraz z nimi – C’ixi, narzeczona Lanfeusta, i... niebezpieczny Thanos. Opuszczają Troy i odkrywają, że w odległych światach przeznaczony jest im los herosów mogących decydować o przyszłości całej galaktyki. Na swojej drodze spotykają straszliwe bestie z odległych zakątków kosmosu, ale także istoty szlachetne, choć niezbyt urodziwe. Lanfeust pozna również pewną tajemnicę sprzed tysiącleci... W pierwszym albumie zbiorczym Lanfeusta w Kosmosie znalazły się 4 tomy: Ich... Czworo, Wieże Meirrionu, Piaski Abraxaru i Wysysacze Światów. Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. Trolle z Troy, Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Lanfeusta z Troy jest Didier Tarquin, twórca ilustracji także do innych opowieści o tym samym bohaterze: Lanfeust z Troy i Odyseja Lanfeusta.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

46
Bigos w papilotach. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bigos w papilotach. Audiobook
Maria Biłas-Najmrodzka, Elżbieta Narbutt, StoryBox
Dostępny6 szt.

Sposób na życie, gdy się jest kobietą 50+ Tylko pogoda ducha i poczucie humoru mogą sobie poradzić z kłopotami z pamięcią, nadkwasotą, siwymi włosami i chorobą psa. Jeśli do tego dojdzie dużo wolnego czasu i wspomnienia, to znakomity pretekst do napisania książki. Po wysłuchaniu Bigosu w papilotach chce się po prostu żyć pełnią życia, i Pesel, który, chcąc nie chcąc mamy w dowodzie, nie ma na to żadnego wpływu. Maria Bilas-Najmrodzka (absolwentka filologii polskiej) i Elżbieta Narbutt (dziennikarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, dziesięć lat temu praktycznie straciła wzrok) napisały pełną ciepła i optymizmu książkę, której treścią jest zwyczajne życie – bez fajerwerków i sensacyjnych doniesień.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

47
W cieniu prawa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu prawa. Audiobook
Remigiusz Mróz, StoryBox
Dostępny6 szt.

Galicja, 1909 rok Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym. Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

48
Duża kieszeń na kłopoty. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Duża kieszeń na kłopoty. Audiobook
Agata Mańczyk, StoryBox
Dostępny1 szt.

Greta, Pola, Gutek i Nikodem – czwórka zbuntowanych nastolatków – spędzają wakacje nad polskim morzem. Oczywiście już od kilkunastu dni nieprzerwanie pada deszcz… Nuda sprawi, że wszyscy razem wplączą się w niezwykłą przygodę. Przy okazji zadrą z gangsterami, miejscowymi i kim się da, nawiążą też przyjaźnie i przeżyją pierwsze zauroczenia… Przede wszystkim jednak każde z nich lepiej pozna samego siebie i zrozumie, co tak naprawdę się w życiu liczy. Publikacja trzyma w napięciu, zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji i nie pozostawi żadnego czytelnika obojętnym.

27,95 zł
15,37 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 12,58 zł

49
Najpiękniejsze lata. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze lata. Audiobook
Józef Hen, StoryBox
Dostępny6 szt.

Józef Hen opisuje czasy swojej wojennej tułaczki po bezkresach Związku Radzieckiego w latach 40. Sploty przypadków spowodowały, że Autor przetrwał dramatyczne czasy. Epizody przesuwają się jak w kalejdoskopie. Opisom tamtych wydarzeń towarzyszy duża doza refleksji, sarkazmu i wzruszeń. Wlokę się po tym holu i widzę, że z przeciwnej strony wyłania się i zbliża do mnie jakiś wynędzniały facet? Boże, myślę, ale go załatwiono, chyba ja aż do tego nie dojdę. Ale czemu nie ustąpi mi drogi?... Omal na niego nie wpadłem. I nagle stoję jak wryty. Miałem przed sobą lustro, a ten nędzarz to byłem ja. Lustro na całą ścianę. Stałem ciężko oddychając.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

50
Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca. Audiobook
Karol Modzelewski, StoryBox
Dostępny9 szt.

Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej. Książka ukazuje dzieje rodziny i losy jego samego na tle historii politycznej Polski od lat czterdziestych XX wieku po chwilę obecną. Opowiedziana z troską o szczegóły historyczne ukazuje postawy opozycjonistów z lat sześćdziesiątych, z czasu „Solidarności” i okresu przemian ustrojowych w naszym kraju, zwraca uwagę na wielość koncepcji i różnorodność dróg dojścia do pełnej demokratyzacji życia politycznego w Polsce od prób naprawiania systemu socjalistycznego aż po zupełne odejście od jego założeń. Napisana czystym, precyzyjnym językiem historia jest dokumentem o kolosalnym znaczeniu dla zrozumienia dziejów Polski w drugiej połowie dwudziestego wieku.

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

Wróć do góry