hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.03.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 28 marca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bądź na B1. Zbiór zadań z języka polskiego oraz przykładowe testy certyfikowane dla poziomu B1 (praca zbiorowa), na drugim Gdy Pola się zgubi (Gabriela Rzepecka-Weiss). Kolejny produkt to Laboratorium mechaniki. Naukowa zabawa. Pojazdy kosmiczne (Clementoni) oraz Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo (Joanna Bątkiewicz-Brożek).
1
Bądź na B1. Zbiór zadań z języka polskiego oraz przykładowe testy certyfikowane dla poziomu B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź na B1. Zbiór zadań z języka polskiego oraz przykładowe testy cert...
Dostępny
405 szt.

Publikacja Bądź na B1 składa się z dwóch części i jest przeznaczona dla osób przygotowujących się do zdawania egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego na poziomie B1. Może ona także stanowić zbiór materiałów pomocniczych dla nauczycieli i studentów języka polskiego jako obcego. Książka składa się z ćwiczeń doskonalących poszczególne sprawności, przykładowych testów, klucza do zadań oraz transkrypcji nagrań do części Rozumienie ze słuchu. . W zbiorze znajdują się wszystkie typy zadań obowiązujące w testach certyfikatowych. Treść i forma ćwiczeń zostały podporządkowane wykazowi funkcji i pojęć językowych, wykazowi tematycznemu i zagadnieniom gramatycznym, które zawarte są w Standardach wymagań egzaminacyjnych dla poziomu B1. Pierwsza część publikacji to ćwiczenia powtórzeniowe z poszczególnych sprawności językowych testowanych podczas egzaminu. Cześć drugą stanowią trzy przykładowe testy egzaminacyjne. Pozwalają one na zweryfikowanie swoich umiejętności poprzez zapoznanie się ze stopniem trudności egzaminu na poziomie B1. Prezentowany zbiór: • pozwala na zapoznanie się z typami zadań, które przewidziane są dla poziomu B1, • umożliwia przyswojenie technik wykonywania poszczególnych typów zadań, • uczy zarządzania czasem podczas egzaminu, a także pozwala na opanowanie strategii zdawania testu, • uzmysławia braki w zakresie poszczególnych sprawności. W zestawie nie ma płyty CD, w zamian za to dołączono dostęp do nagrań MP3.

59,00 zł
34,81 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,19 zł

18 osób kupiło
2
Gdy Pola się zgubi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy Pola się zgubi
Dostępny
106 szt.

Pola doskonale zna wszystkie sześć „zasad dla zagubialskich”: 1. Nie szukam. Czekam. 2. Nie mogę wchodzić autom w drogę. 3. Do pomocy gotowe służby mundurowe. 4. Ktoś nieznany? Nie ufamy. 5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany. 6. Mam być widziana, a nie schowana! Tylko czy będzie o nich pamiętać, kiedy naprawdę się zgubi?

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

17 osób kupiło
3
Laboratorium mechaniki. Naukowa zabawa. Pojazdy kosmiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium mechaniki. Naukowa zabawa. Pojazdy kosmiczne
Clementoni
Dostępny
146 szt.

Ten prawdziwy zestaw kosmiczny odkrywa świat mechaniki i inżynierii w prosty i zabawny sposób! Twoje dziecko będzie mogło stworzyć 2 dynamiczne modele: pojazd do odkrywania nieznanych planet i sondę kosmiczną do przekraczania granic emocji! Zestaw zawiera 130 wymiennych elementów.

55,80 zł
49,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,70 zł

7 osób kupiło
4
Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo
Dostępny
62 szt.

Odmawiaj różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo Ruotolo! Ksiądz Dolindo Ruotolo, autor potężnego aktu zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij!”, to wielki orędownik modlitwy różańcowej. Nowa książka Joanny Bątkiewicz-Brożek – autorki bestsellerowej biografii Jezu, Ty się tym zajmij! Ojciec Dolindo Ruotolo. Życie i cuda to rozważania do każdej z tajemnic różańca, ale także opowieść o głębokiej relacji, która łączyła kapłana z Neapolu z Matką Bożą. Odkryj siłę różańca zawierzenia i powierz wszystkie swoje sprawy Bożej Opatrzności! Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, współautorka książki „Mam odwagę mówić o cudzie” (wspólnie z prof. Januszem Skalskim). Obecnie współpracuje z portalami Vatican Insider oraz Aleteia.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
5
Pakiet. Pastele do tkanin / marker / koszulka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Pastele do tkanin / marker / koszulka
Pentel
Dostępny
18 szt.

Pastele Pentel PTS to wyjątkowy produkt, który zaspokoi żądze każdego indywidualisty. Ich innowacyjna formuła pozwoli stworzyć autorską koszulkę, bluzkę, torbę na zakupy itd.. Nieblaknące i intensywne kolory pasteli zapewniają efektowną widoczność aplikacji. Pastele nakłada się na tkaniny przy pomocy szablonu lub po prostu przy użyciu własnej wyobraźni i kreatywności. Gotowy wzór wystarczy zakryć czystą kartką papieru i przeprasować żelazkiem – awangarda w garderobie jak się patrzy! Pastele PTS to doskonała alternatywa na stworzenie unikatowej kreacji karnawałowej czy autorskiego prezentu. Warto również zaznaczyć, że operowanie pastelami PTS pozytywnie wpływa na kształtowanie umiejętności manualnych u dzieci, stymulując jednocześnie ich wyobraźnię. Pastele najlepiej sprawdzą się na naturalnych tkaninach takich jak: bawełna, jedwab czy len. W skład zestawu wchodzą: • pastele do tkanin (15 kolorów), • długopis żelowy do tkanin BN15 czarny, • koszulka w rozmiarze dziecięcym (146-152.0 cm), • 5 gotowych szablonów katalog inspiracji.

53,90 zł
4 osoby kupiły
6
Na skrzydłach orłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na skrzydłach orłów
Dostępny
583 szt.

Historia odbicia amerykańskich więźniów, bardziej spektakularna niż ta z „Operacji Argo”. Równie wciągająca i ekscytująca jak film Bena Afflecka Iran u progu rewolucji islamskiej. Zaniepokojeni obcokrajowcy prowadzący w Teheranie interesy opuszczają granice państwa. Niestety, dwóm Amerykanom – Paulowi Chapparone i Billowi Gaylordowi – nie udaje się wydostać. Zostają bez powodu aresztowani. W panującym chaosie nie wiadomo, z kim pertraktować w sprawie ich zwolnienia, zresztą Biały Dom wcale się do tego nie kwapi. Ross Perrot, właściciel teksańskiego koncernu, postanawia na własną rękę uratować swoich ludzi. W skład ekipy, która ma odbić i wywieźć z Iranu Paula i Billa, wchodzą – poza emerytowanym pułkownikiem – wyłącznie pracownicy firmy. Jak cywile, którzy dotąd nie mieli w ręku broni, sprawdzą się w śmiertelnie niebezpiecznej akcji?

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

5 osób kupiło
7
Kot Winston. Tom 2. Mruczący agent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Winston. Tom 2. Mruczący agent
Dostępny
22 szt.

Gdy w domu profesora i jego kota Winstona pojawiła się nowa gospodyni Anna i jej córka Daria, spokojne życie na kanapie skończyło się bezpowrotnie. Winston, do tej pory raczej samotnik, zyskał przyjaciół, nawet tam, gdzie nigdy by się ich nie spodziewał: w podwórzowym śmietniku. I choć, jak każdy kot, Winston nie lubi zmian, sam przyznaje, że jego życie nabrało kolorów... Gdy Emilka, koleżanka z klasy Darii, zostaje porwana, Winstonowi i jego przyjaciołom nie pozostaje nic innego, jak odważnie rzucić się w wir przygody. Porywacz żąda sowitego okupu, a policja daremnie szuka punktu zaczepienia. Ktoś musi pomóc, a kto, jeśli nie najmądrzejszy i najmężniejszy brytyjski kot krótkowłosy, jakiego znamy?

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
8
Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesn...
Dostępny
5 szt.

Kompendium wiedzy o wampirach i wilkołakach występujących w literaturze, sztuce i filmie, ilustrowane fragmentami tekstów literackich i przedstawieniami graficznymi. Obejmuje dzieje wampirów od antyku po XX wiek oraz uwzględnia mitologie germańskie, słowiańskie, romańskie, skandynawskie, węgierskie.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

3 osoby kupiły
9
Bazyliszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazyliszek
Granna, od 6 lat
Dostępny
25 szt.

Nie patrz potworowi w oczy! W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka bazyliszek – stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda Wam się upolować bazyliszka! „Bazyliszek” to szybka gra na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie. Zawartość pudełka: • plansza z żetonami punktów, • 5 żetonów o wartości 40 punktów, • 90 kart komnat, • 5 pionków postaci, • 10 żetonów kart, • instrukcja.

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

2 osoby kupiły
10
Leniwczaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwczaki
Dostępny
43 szt.

Lenistwo można pokonać tylko jeszcze większym lenistwem! Ta zasada sprawdziła się w domu Leniwczaków, które pewnego dnia niespodziewanie weszły w posiadanie małego leniwca. Jaki był tego skutek? Zobacz sam!

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
11
Naukowa demolka. Przeliczanki. Umiemy liczyć do 20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukowa demolka. Przeliczanki. Umiemy liczyć do 20
Dostępny
45 szt.

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci sześcioletnich, które chcą pogłębiać swoje zainteresowania matematyką. Zadania utrwalają poznane wcześniej pojęcia oraz rozwijają nowe umiejętności, takie jak pisanie cyfr, rozumienie schematów zapisywania działań. Sześciolatek będzie miał możliwość rozwiązywania różnorodnych zadań tekstowych dotyczących między innymi obliczeń pieniężnych i zegarowych. Wszystkie zadania zachowują zasadę stopniowania trudności, rozwijają logiczne myślenie i koncentrację uwagi. Naklejki zawarte w publikacji sprawiają, że nauka liczenia jest przyjemna i sprawia dziecku radość. Dla dzieci od 6 roku życia.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
12
Pióro ze stalówką + 3 naboje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro ze stalówką + 3 naboje
Zenith, 1 sztuka
Dostępny
8 szt.

Pióro wieczne firmy Zenith z kolorowym nadrukiem. Miękko pisząca, irydowa stalówka zakończona końcówką w rozmiarze medium. Niewielka waga ułatwia trzymanie pióra w dłoni, co pozwala na wyrobienie pięknego charakteru pisma. W zestawie znajdują się 3 naboje. Uwaga. Dostępne różne wzory, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

2 osoby kupiły
13
Zwrotnik Węży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwrotnik Węży
Dostępny
60 szt.

Lady Trent, największy światowy autorytet w dziedzinie smoków, tym razem wyrusza na targany wojnami kontynent Erigi, by badać najbardziej egzotyczne gatunki tych stworzeń. Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików. Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby. „Drugi tom pamiętników Izabeli jest równie bezkompromisowo uczciwy i szczery jak pierwszy, opowiedziany typowym dla Brennan jędrnym, żywym stylem, z bohaterką jednocześnie zachwycającą, zadziwiającą i godną szacunku!”. - „Kirkus” „Książka przesycona radością i zapałem odkrywcy oraz naukową ciekawością”. - „Publisher’s Weekly”

36,90 zł
29,15 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,75 zł

2 osoby kupiły
14
Ota Pavel. Pod powierzchnią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ota Pavel. Pod powierzchnią
Dostępny
62 szt.

Wszyscy Czesi wiedzą, kim był Ota Pavel. Syn czeskiego Żyda dotknięty traumą Holocaustu, powojenny ideowy komunista, najpracowitszy czeski dziennikarz sportowy, obsesyjny perfekcjonista, genialny pisarz dotknięty chorobą psychiczną. Życie Oty Pavla jest wcieleniem dwudziestowiecznego losu mieszkańca Europy Środkowej, modelowym przykładem tego, jak wielkie wydarzenia determinują losy człowieka, nawet jeśli on sam nie miał na nie żadnego wpływu. Pavlowi najbardziej zależało na tym, by zostać pisarzem. To się udało. I chociaż nie zaznał sławy ani splendorów, wpisał się w wielką tradycję środkowoeuropejskiej literatury żydowskiej, której symbolami są Franz Kafka, Egon Erwin Kisch czy Max Brod, pozostając jednocześnie pisarzem na wskroś czeskim. Wielu Polaków czytało Śmierć pięknych saren, wielu zakochało się w tej książce od pierwszej lektury, ale teraz mamy okazję dowiedzieć się więcej o człowieku, który kiedyś w życiu postanowił: „Najpierw sprawię sobie maszynę do pisania, a zaraz potem piękną wędkę na ryby”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
15
Modelina pastelowa z brokatem, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelina pastelowa z brokatem, 6 kolorów
Astra
Dostępny
30 szt.

Modelina w kolorach pastelowych z brokatem marki Astra, to genialny pomysł na zabawę dla całej rodziny. W zestawie 6 kolorów (biały, zielony, fioletowy, żółty, pomarańczowy, różowy) modeliny w odcieniach pastelowych z dodatkiem brokatu. Modelina jest wysokiej jakości termoutwardzalnym tworzywem plastycznym. Doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet. Mięknie pod wpływem ciepła dłoni. Nie brudzi rąk. Należy utwardzać ją w piekarniku w temperaturze 100–110 C przez 15–20 minut. Przeznaczona dla dzieci powyżej 8 lat.

17,99 zł
2 osoby kupiły
16
Dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżungla
Smart Games, od 6 lat
Dostępny
7 szt.

Dżungla – zabawa w chowanego. Znajdź zwierzęta ukryte w dżungli! Czy chcesz pobawić się w chowanego ze zwierzętami zamieszkującymi azjatycką dżunglę? Gra posiada 80 zadań o rosnącym poziomie trudności oraz dwustronną planszę do gry. Na zielonej planszy znajdziesz łatwiejsze, a na granatowej – trudniejsze zadania. Jak grać? 1. Wybierz zadanie. 2. Umieść na planszy 4 puzzle w taki sposób, aby ukryć wszystkie zwierzęta z wyjątkiem tych, które według zadania mają pozostać na wolności. 3. Pamiętaj! Każde zadanie posiada tylko jedno prawidłowe rozwiązanie. Gra ma dwa warianty (zielony i niebieski). Zawiera w zestawie: dwie plansze do gry: zieloną i niebieską. Zielona symbolizuje dzień w dżungli, a niebieska noc. 4 dwustronne, płaskie plastikowe elementy (jak puzzle) o różnych kształtach – każdy plastikowy element ma dwie wersje: zieloną (dzienną) i niebieską (nocną). 2 książeczki z wyzwaniami i ich rozwiązania. Łącznie gra oferuje 80 wyzwań (propozycji łamigłówek): 40 dla wariantu zielonego i 40 dla wariantu niebieskiego. Łamigłówki są o zróżnicowanym stopniu trudności: starter, junior, expert i master. Proponowany wiek graczy to 7 lat. Nam jednak się wydaje, że w grę mogą bawić się i młodsze dzieci. Instrukcja przedstawiająca kolejne wyzwania jest obrazkowa, zatem umiejętność czytania nie jest niezbędna. Górnej granicy wieku nie określono. W instrukcji podano, że gra przeznaczona jest dla jednej osoby, ale bez większych trudności można ją wykorzystać w pracy z grupą uczniów.

100,00 zł
2 osoby kupiły
17
Strategie radzenia sobie z tremą w kształceniu muzycznym oraz w zawodzie muzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategie radzenia sobie z tremą w kształceniu muzycznym oraz w zawodz...
Dostępny
13 szt.

Trema stanowi najbardziej specyficzną trudność doświadczaną przez osoby podejmujące się praktycznego muzycznego wykonawstwa, zarówno na poziomie szkolnym, akademickim, jak i zawodowym. W książce Czytelnik znajdzie podstawowe informacje o strukturze procesu stresu scenicznego oraz wiele praktycznych wskazówek, jak sobie z nim poradzić, wraz ze szczegółowymi metodami i scenariuszami pozwalającymi na ich samodzielne zastosowanie. Książka napisana została z myślą o koncertujących muzykach, aktywnych nauczycielach muzykach, animatorach edukacji muzycznej, studentach akademii muzycznych i wychowania muzycznego, starszych uczniach szkół muzycznych oraz rodzicach udzielających szeroko rozumianego wsparcia swoim uzdolnionym muzycznie dzieciom. Bez względu na rodzaj podejmowanej aktywności muzycznej (uczenie się, nauczanie, profesjonalne czy amatorskie wykonawstwo muzyczne) o zjawisku tremy warto mieć wiedzę, którą następnie można wykorzystywać w praktycznych strategiach postępowania pedagogicznego i wykonawczego. W poszczególnych rozdziałach książki Czytelnik znajdzie odpowiedź na pytanie, jak skutecznie, dzięki zrozumieniu zjawiska tremy, okiełznać stres towarzyszący występom publicznym? Eliminując napięcia wynikające ze złego przygotowania i negatywnego postrzegania występów publicznych, Czytelnik-wykonawca będzie mógł odszukać/rozpoznać wiele osobistych zasobów, które pozwolą mu na stosowanie efektywnych metod psychologicznych, przygotowujących do pomyślnego występu publicznego.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
18
Jesteś moim przyjacielem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś moim przyjacielem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Pewnego wiosennego poranka na małej polance spotkali się jeżyk i zajączek. Od tego dnia byli już nierozłączni. Codziennie szukali razem marchewek dla zajączka i ślimaków dla jeżyka. Lecz kiedy nadeszła zima, jeżyk zapadł w zimowy sen. Czy przyjaciele się spotkają, gdy znów nadejdzie wiosna? Poruszająca historia o przyjaźni, z uroczymi, oddającymi klimat pór roku, ilustracjami.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
19
O życiu Jezusa Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O życiu Jezusa Chrystusa
Dostępny
7 szt.

Oprócz słynnego O naśladowaniu Chrystusa, po Piśmie Świętym najbardziej poczytnej książki świata, Tomasz a Kempis napisał także serię dzieł będących medytacyjnym i modlitewnym rozważaniem poszczególnych wydarzeń z życia Jezusa. Książka O życiu Jezusa Chrystusa zawiera wszystkie te medytacje, dodatkowo wzbogacone rycinami Gustave'a Dore'a ilustrującymi wydarzenia przedstawione w Ewangeliach. Te mistrzowsko przetłumaczone na język polski traktaty przedstawiają Osobę Jezusa Chrystusa jako jedyny i najwyższy Wzór w dążeniu człowieka do doskonałości. W pierwszej części dzieła rozważamy poświadczone przez Ewangelistów wydarzenia z życia Jezusa poprzedzające Paschę, część druga, „Pasja”, zawiera medytacje na temat Męki Jezusa Chrystusa, natomiast trzecia i czwarta część dotyczą Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia oraz zesłania Ducha Świętego. Kto idzie za mną, nie błądzi w ciemnościach – mówi Pan. Oto słowa Jezusa Chrystusa, w których zachęca nas, abyśmy Go naśladowali, jeśli chcemy naprawdę żyć w świetle i uwolnić się od ślepoty serca. Starajmy się więc rozpamiętywać jak najgorliwiej życie Jezusa Chrystusa.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

2 osoby kupiły
20
Piłka PVC 230 MM - Siatkówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
2 osoby kupiły
21
Dzień, w którym cię straciłam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień, w którym cię straciłam
Dostępny
54 szt.

Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stracie i więzach, które są niezniszczalne. Życie Jess zmienia się na zawsze, kiedy otrzymuje najgorsze wieści, jakie może dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Mimo wielkiego żalu i cierpienia Jess musi znaleźć w sobie siłę, by zaopiekować się pięcioletnią wnuczką Rose i żyć dalej. Kiedy kobieta wyczekuje wieści o zaginionej córce, powoli zaczyna odkrywać sekretne życie Anny. Jess musi zmierzyć się z jej trudną przeszłością i poznać tajemnicę, która na zawsze odmieni jej życieDzień, w którym cię straciłam, był dniem, w którym odkryłam, że tak naprawdę cię nie znałam. „Niewiarygodnie poruszająca, przepięknie utkana powieść, której karty zdają przewracać się same”. – Susan Lewis, autorka książki Dziewczyna, która wróciła „Piękna powieść. Zaciekle intrygująca, emocjonująco i oszałamiająco napisana. Wskażcie mi matkę, która nie będzie potrafiła zidentyfikować się z Jess i płakać razem z nią”. – Amanda Prowse, bestsellerowa autorka powieści dla kobiet Fionnuala Kearney – pisarka irlandzkiego pochodzenia, autorka książki You, me and other people. Swoją karierę zaczynała od posady agenta nieruchomości, za namową rodziny zaczęła spełniać swoje marzenia o zostaniu pisarką. Lubi pisać o związkach: małżeństwie, relacji: matka i dziecko; rodzeństwie, najlepszych przyjaciółkach. Jest szczęśliwą żoną i matką dwóch dorosłych córek.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
22
Legendy polskich zamków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskich zamków
Dostępny
5 szt.

Dwadzieścia siedem legend związanych z najsłynniejszymi zamkami znajdującymi się na terenie Polski – jurajskimi orlimi gniazdami, krzyżackimi warowniami, stolicami królów, siedzibami książąt i magnatów. Niezwykle wydarzenia, tajemnicze postaci, zagubione skarby, tajne przejścia, zamkowe, lochy, opowieści o wielkiej miłości i tajemniczych zjawach… Legendarne opowieści zostały wspaniale zilustrowane oraz wzbogacone o informacje dotyczące historii i aktualnego stanu zamków opisywanych w przedstawionych tu opowieściach. Bogactwo baśniowych opowieści związanych ze starymi polskimi zamczyskami to świadectwo barwnego życia Polski z czasów odległych.

69,90 zł
66,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,49 zł

1 osoba kupiła
23
Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi
Dostępny
4 szt.

Nowe przygody sympatycznego Pajączka Kędziorka. Nasz mały bohater jedzie z rodzicami na wieś. Jest bardzo przejęty. Wkłada kalosze i w towarzystwie psa o imieniu Barry zaczyna zwiedzać gospodarstwo. Na podwórku i na łące spotyka wiele zwierząt, które wcześniej widział tylko na obrazkach, między innymi krowy, świnki, owce i konie. Rozmawia z nimi i poznaje ich zwyczaje. Swoimi odkryciami pragnie podzielić się z przyjaciółmi. Pięknie ilustrowana książka, która w zabawny sposób porusza problemy bliskie każdemu przedszkolakowi.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
24
Piłki w grochy 23 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłki w grochy 23 cm, mix wzorów
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Piłka wykonana z wytrzymałego tworzywa PVC. Idealnie nadaje się do zabawy w domu, na powietrzu oraz podczas wakacji, ponieważ łatwo ją ze sobą zabrać w każdą podróż. Piłka pomoże zaktywizować najmłodszych oraz zachęcić do wspólnej zabawy. Średnica piłki: 23.0 cm Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,30 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
25
Dar dysleksji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dar dysleksji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Ronald D. Davis, podobnie jak inni dyslektycy, został obdarzony niezwykłymi zdolnościami twórczymi i wyobraźnią. Dorastał, nie mogąc zrozumieć, dlaczego jednak nie potrafi normalnie funkcjonować w szkole, a nauczyciele uważali go za „opóźnionego”. Przeżywając liczne porażki i niepowodzenia, został w końcu inżynierem, biznesmenem i rzeźbiarzem. Mając trzydzieści osiem lat, dokonał zaskakującego odkrycia, które pozwoliło mu po raz pierwszy przeczytać całą książkę w ciągu kilku godzin. Odkrycie to zainspirowało Davisa do stworzenia rewelacyjnych metod, które prosto i jasno przedstawił w niniejszej książce, tak że każdy – nauczyciel, rodzic, terapeuta czy dyslektyk – może je zastosować, z powodzeniem przezwyciężając trudności, jakie sprawia dysleksja. „Co łączy Cher, Leonarda da Vinci, Whoopi Goldberg i Walta Disneya? Dysleksja. Można by pomyśleć, że jednak osiągnęli sukces, pomimo swojego defektu. Ronald D. Davis twierdzi, że osiągnęli sukces właśnie dzięki dysleksji. Metody Davisa przynoszą poprawę u 97 procent osób uczestniczących w zajęciach korygowania dysleksji” – „New Woman”.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
26
Pan / Wiktoria / Marzyciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan / Wiktoria / Marzyciele
Dostępny
42 szt.

Opowieści o trudnej miłości oraz pięknie północnej przyrody Trzy powieści norweskiego noblisty są obowiązkową lekturą dla miłośników literatury skandynawskiej. W prozie Knuta Hamsuna dominują charyzmatyczne, targane namiętnościami postaci oraz bezwzględna, niewzruszona natura. Telegrafista Rolandsen z Marzycieli to człowiek targany wielkimi namiętnościami, ekscentryczny wynalazca i kochliwy artysta o burzliwym życiu. Jednak jego fantazja, wewnętrzna energia i emocjonalność nie znajdują zrozumienia społeczności wioski rybackiej, w której przyszło mu żyć. Wśród wszystkich marzeń i tajemnic telegrafista szuka drogi do serca ukochanej kobiety. Bohaterami Wiktorii są wrażliwi, lecz dumni młodzi ludzie – to opowieść o miłości, która bardziej dzieli, niż łączy. Z kolei porucznik Thomas Glahn z Pana spędza rok w lasach dalekiej Północy, jednocząc się z naturą. Tam spotyka miłość – równie niezwykłą jak zniewalające, ale krótkie i kapryśne północne lato... Gorące emocje w krajobrazach mroźnej Północy oraz wzruszające historie – za to czytelnicy kochają skandynawską prozę.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
27
Stawiam na Tolka Banana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stawiam na Tolka Banana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Julek - znudzony wakacjami chłopiec z dobrego domu trafia do Klondike, meliny Cegiełki, Filipka, Cygana i Karioki - jedynej spódniczki w gangu. Nie chcą go - nie pasuje do ich paczki spod ciemnej gwiazdy. Tylko Cegiełka, ten, którego ojciec pije jak bąk, lituje się nad Julkiem i wpycha do paczki. Dwie akcje i już Julek czuje się jak nowo narodzony. I gotowy do współpracy z tajemniczym szefem bandy - Tolkiem Bananem.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
28
Foremki do piasku 4 sztuki, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foremki do piasku 4 sztuki, mix kolorów
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Zestaw 4 kolorowych foremek wykonanych z wytrzymałego tworzywa. Foremki świetnie sprawdzą się zarówno podczas zabawy w ogrodzie, jak i na plaży. W zestawie: tygrys + mamut + dinozaur + dinozaur. Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zestawu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 kompletu.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
29
Naczynia Kuchenne Nastka 57662 Wader P - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

1 osoba kupiła
30
Medycyna pracy. Profilaktyka i orzecznictwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna pracy. Profilaktyka i orzecznictwo
Dostępny
8 szt.

Książka stanowi syntetyczne opracowanie zagadnień dotyczących praktycznych aspektów profilaktyki i orzecznictwa w medycynie pracy. Omawia między innymi problemy związane z organizacją służby medycyny pracy w Polsce, badaniami profilaktycznymi pracowników, zasadami orzekania o zdolności do pracy w niektórych stanach chorobowych, przepisami dotyczącymi badań w szczególnych sytuacjach oraz orzecznictwem o chorobach zawodowych. Autor jest doktorem nauk medycznych, lekarzem chorób wewnętrznych i specjalistą medycyny pracy z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Opracowanie może być wartościowym źródłem praktycznych informacji oraz pomocą służącą usystematyzowaniu wiedzy dla lekarzy podczas szkolenia przed- i podyplomowego, studentów innych kierunków medycznych, pielęgniarek służby medycyny pracy, inspektorów BHP, pracodawców i dla wszystkich innych osób zainteresowanych tą problematyką oraz może stanowić swoisty klucz do zrozumienia istoty medycyny pracy.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

2 osoby kupiły
31
Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą
Dostępny
96 szt.

Komiks Pénélope Bagieu Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą to uniwersalna opowieść o 15 silnych kobietach, które potrafiły postawić na swoim. Francuski hit wydawniczy, mimo że często opowiada o sprawach trudnych, takich jak zmagania z przeciwnościami losu czy walka o własne miejsce w zastygłym, patriarchalnym układzie społecznym, okraszony jest lekkim i niewysilonym humorem. To herstory – historia napisana z kobiecej perspektywy. Tupeciary robią to w wielogłosowy, mądry i zarażający entuzjazmem sposób.

69,00 zł
48,99 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,01 zł

1 osoba kupiła
32
Chaos. Narodziny nowej nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaos. Narodziny nowej nauki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Narodziny nowej nauki. Błyskotliwe i przystępnie napisane wprowadzenie do teorii chaosu, jednej z najbardziej znaczących koncepcji naukowych ostatnich dekad. Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia, że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować układy w każdym calu tak gwałtowne jak wodospady. Drobne różnice wyjściowe mogą szybko przekształcić się w potężne różnice końcowe. Zjawisko to otrzymało nazwę: wrażliwość na warunki początkowe. W pogodzie na przykład manifestuje się to w zjawisku żartobliwie nazwanym efektem motyla: motyl wywołujący dziś fale powietrza w Pekinie może być przyczyną huraganu w następnym miesiącu w Nowym Jorku. Kiedy badacze chaosu zaczęli myśleć o genealogii swej nowej nauki, znaleźli wiele intelektualnych śladów z przeszłości. Ale jedno było jasne: dla fizyków i matematyków prowadzących tę rewolucję w myśleniu punktem wyjścia był efekt motyla. Książka Jamesa Gleicka opisuje narodziny tej nowej nauki, która widzi porządek tam, gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek, nieład i nieprzewidywalność, czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter, "Okazuje się, że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku - i co więcej, głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku". „Fascynująca książka... Prawie każdy akapit zawiera wstrząsające odkrycie ". - "The New York Times" „Niezwykle inspirująca książka. Podczas lektury odniosłem takie wrażenie, jakby ktoś właśnie znalazł wyłącznik światła". - Douglas Adams, autor Autostopem przez Galaktykę.

55,00 zł
43,45 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

1 osoba kupiła
33
Piłka PVC 230 MM - Buźka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka PVC 230 MM - Buźka 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Piłka buźka wzór 2

7,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
34
Piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci
Smart Games, od 6 lat
Dostępny
50 szt.

Ahoj przygodo! Razem z piracką załogą wyrusz na niebezpieczny rejs i znajdź drogocenny skarb! Umieść 4 puzzle tak, aby pomóc piratom znaleźć to, czego potrzebują. Morscy poszukiwacze przygód mają do dyspozycji 60 zadań o różnych stopniach trudności. Jak grać? 1. Wybierz zadanie. 2. Umieść na planszy 4 puzzle w taki sposób, aby ukryć wszystkie obrazy – z wyjątkiem tych, które wg zadania mają pozostać odsłonięte. 3. Pamiętaj! Każde zadanie posiada tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.

70,00 zł
2 osoby kupiły
35
THE BEST OF FILM MUSIC. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE BEST OF FILM MUSIC. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

17,99 zł
Powiadomienie
36
THE BEST OF POLAND VOL. 2. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE BEST OF POLAND VOL. 2. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

17,99 zł
Powiadomienie
37
Szkarłatny kwiat kamelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkarłatny kwiat kamelii
Dostępny
38 szt.

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni Pod koniec XIX i na początku XX wieku do Japonii zaczęli docierać polscy podróżnicy i badacze. Jednym z nich był Antoni Ferdynand Ossendowski. Wyrazem niezwykłego zainteresowania tą krainą są opowiadania zawarte w tomie Szkarłatny kwiat kamelii. Ossendowski niezwykle barwnie opisuje tajemniczy, tak odmienny od europejskiego świat samurajów, gejsz, cesarzy i szogunów. Czasem zabawnie, czasem refleksyjnie, zawsze z perspektywy bacznego obserwatora.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

38
Niepewność Violet i Luke’a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepewność Violet i Luke’a
Dostępny
29 szt.

Czy Violet i Luke'owi uda się odzyskać spokój, by mogli przezwyciężyć swoje lęki i stwierdzić, co naprawdę do siebie czują? Życie Violet Hayes to katastrofa, ma wrażenie, że zaraz straci kontrolę nad sobą. Niespodziewane informacje spadają na nią jak grom z jasnego nieba i okazują się ostatnią kroplą, która przelewa czarę. W rezultacie Violet robi coś, przez co prawie traci życie. Całe szczęście, próba kończy się fiaskiem. Obiecuje sobie, że odtąd jej rzeczywistość będzie wyglądała inaczej. Próbuje więc dowiedzieć się, co tak naprawdę czuje do Luke'a Price, jedynej osoby, która zawsze oferowała jej pomoc… Ale Luke to alkoholik i hazardzista, który dopiero zaczyna zdrowieć i sam musi zmagać się ze swoimi demonami. Zakochał się w Violet, lecz boi się jej to powiedzieć, bo może ją tym wystraszyć albo co gorsze, odkryć, że ona nie odwzajemnia jego uczuć, tym bardziej że na jej życiu nadal mrocznym cieniem kładzie się chłopak z jej przeszłości…

32,90 zł
25,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,91 zł

39
Królowe Mogadiszu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowe Mogadiszu
Dostępny
56 szt.

Wyniszczona trwającą od dwudziestu pięciu lat wojną domową, sterroryzowana samobójczymi atakami terrorystycznymi, doświadczona klęską głodu Somalia od lat plasuje się w czołówce państw, w których panują najtrudniejsze warunki życia. Zagraniczni dziennikarze nie ruszają się nigdzie bez uzbrojonych po zęby ochroniarzy, ale miejscowi muszą radzić sobie sami. Niektórzy – tak jak Baszir, właściciel hoteli, w których zatrzymują się wszyscy zagraniczni goście w Mogadiszu – wierzą, że w Rogu Afryki jeszcze będzie lepiej. Wielu straciło nadzieję; poddali się, żyją z dnia na dzień, troszcząc się tylko o to, by zdobyć kolejną porcję khatu, narkotyku, który żuje dziewięćdziesiąt procent somalijskich mężczyzn. Kobiety nie mogą sobie pozwolić na rezygnację – mają dzieci. W kraju legendarnej królowej Arawello, która przed wiekami odsunęła mężczyzn od władzy, kobiety wciąż walczą o przetrwanie dla swoich rodzin. Wyplatają koszyki i maty z resztek starych worków wygrzebanych na wysypisku śmieci. Pracują w policji, zakładają organizacje wspierające uchodźców. Sprzedają khat na rogach ulic. W kolorowych czadorach, czasem przymierające głodem, ale wciąż piękne jak modelki - Królowe Mogadiszu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Projektowanie instalacji tryskaczowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie instalacji tryskaczowych
Dostępny
5 szt.

Instalacje tryskaczowe spełniają bardzo ważną funkcję - ratują życie i chronią własność przed ogniem. Instalacje te działają w sposób niezawodny i efektywny. W niniejszej publikacji monograficznej zostały przedstawione zasady projektowania stałych urządzeń tryskaczowych wodnych dla budynków o różnym sposobie użytkowania, wykluczając przestrzenie magazynowe. Wymagania projektowe ustalone zostały na podstawie aktów prawnych, norm i wytycznych obowiązujących w chwili powstawania książki. Publikacja podzielona jest na następujące rozdziały: 1. Wprowadzenie, podział instalacji tryskaczowych 2. Budowa i zasada działania instalacji tryskaczowych 3. Wymagania formalno-prawne z zakresu instalacji tryskaczowych 4. Parametry tryskaczy - porównanie wg różnych standardów projektowania 5. Elementy składowe projektu instalacji 6. Proces projektowania instalacji - krok po kroku 7. Odbiór instalacji i oddanie do użytkowania 8. Eksploatacja instalacji wg wybranych standardów 9. Przykłady obliczeniowe dot. instalacji tryskaczowych Książka dedykowana jest studentom uczelni technicznych o specjalności zaopatrzenia w wodę (inżynieria środowiska), studentom budownictwa oraz projektantom instalacji przeciwpożarowych. Z pewnością przyda się studentom Głównej Szkoły Pożarniczej czy wszystkim zainteresowanym tą tematyką.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

41
Podstawy konstrukcji maszyn. Tom 3. Przekładnie mechaniczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy konstrukcji maszyn. Tom 3. Przekładnie mechaniczne
Dostępny
15 szt.

Poprawność działania systemów mechanicznych jest jednym z zasadniczych zagadnień w wielu dziedzinach techniki. W dużej mierze zależy ona od stanu wiedzy technicznej konstruktorów, wytwórców oraz użytkowników tych systemów. Wiedzę z tego zakresu zwykle zdobywa się na studiach technicznych, między innymi w ramach przedmiotu Podstawy konstrukcji maszyn, który stanowi interdyscyplinarną dziedzinę naukowo-dydaktyczną w obszarze inżynierii mechanicznej, a zwłaszcza w zakresie budowy maszyn. Podręcznik Podstawy konstrukcji maszyn (tom 3) jest dopełnieniem treści zawartych w tomach 1. i 2. wydanych nakładem WNT w latach 2006 i 2008 [104], [105]. Każdy z trzech tomów stanowi odrębną całość. Starano się w nich w możliwie przystępny sposób przedstawić ogólne podstawy, kierunki i praktyczne zastosowania metod wytrzymałościowej analizy elementów i układów konstrukcyjnych stosowanych w budowie maszyn. Zaakcentowano znaczenie badań doświadczalnych, które powinny stanowić podstawę dociekań teoretycznych i umożliwiać ich weryfikację w praktyce. Opanowanie przedstawionych w tych pracach zależności teoretycznych umożliwi konstruktorowi maszyny ocenę wpływu poszczególnych parametrów na uzyskane wyniki, a tym samym właściwy ich dobór, bądź też ewentualne świadome zmodyfikowanie danych wejściowych. Książka Podstawy konstrukcji maszyn (tom 1, 2 i 3) zawiera szeroko pojętą tematykę związaną z konstruowaniem maszyn, nie stanowi więc podręcznika akademickiego w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jest dostosowana przede wszystkim do przedmiotu podstawy konstrukcji maszyn, jednak znacznie wykracza poza jego zakres. Może być pomocna w studiowaniu innych przedmiotów związanych z budową maszyn, takich jak teoria konstrukcji, niezawodność, maszynoznawstwo itp. Poszczególne rozdziały są tak napisane, aby mogli z niej korzystać Czytelnicy o różnym poziomie posiadanej wiedzy ogólnej i zawodowej. Sposób ujęcia omawianych problemów, w tym interpretacja fizyczna zjawisk im towarzyszących, sprawia, że książka może być użyteczna w praktyce inżynierskiej - zarówno w procesie konstruowania, jak i odnawiania urządzeń technicznych bądź ich podzespołów, uzupełniania i uogólniania wiedzy przez konstruktorów, wytwórców i użytkowników maszyn. Tom trzeci jest poświęcony problemom konstruowania, wytwarzania i eksploatacji przekładni mechanicznych powszechnie stosowanych w budowie maszyn. Omawiane w poszczególnych rozdziałach zagadnienia są połączone od początku do końca nieprzerwanym wątkiem, który wiąże podstawowe pojęcia, rozbudowuje je w systemy bardziej złożone i prowadzi do coraz bardziej wyszukanych metod ich analizy. Opracowując poszczególne rozdziały, starano się zwrócić uwagę Czytelnika na wzajemne uwarunkowania elementów składowych przekładni. Przy doborze materiału uwzględniano zalecenia zawarte w Polskich Normach (PN), a także w normach międzynarodowych (ISO) oraz europejskich (EN). Treść tomu 3. została tak rozplanowana, aby Czytelnik mógł poznać istotne pojęcia związane geometrią elementów składowych przekładni różniących się postacią konstrukcyjną, a także aktualnie stosowane metody (ISO) obliczeń projektowych tych przekładni oraz możliwości doboru i zastosowania określonego układu napędowego (rodzaju przekładni) w nowoczesnych systemach mechanicznych. W książce są zaakcentowane te pojęcia techniczne, które ułatwiają zrozumienie fizycznej strony zjawisk towarzyszących pracy przekładni. W szczególności dotyczy to reakcji współpracujących elementów na działanie stałego i zmiennego obciążenia oraz analizy i syntezy wynikającego stąd ruchu kół i związanych z nim zjawisk dynamicznych pojawiających się w czasie pracy przekładni.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

42
Baby Blues Eyes, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Blues Eyes, 2 LP
Frank Sinatra, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: LP 1: 1. Yes Sir, That's My Baby 2. Ain't She Sweet 3. It's a Wonderful World 4. Isn't She Lovely 5. I've Got My Love to Keep Me Warm 6. Pocketful of Miracles 7. I Believe (Remastered 2002) 8. It's Only a Paper Moon 9. High Hopes (Remastered 2009) 10. Jeepers Creepers LP 2 1. Pennies from Heaven (Remastered 2009) 2. How Cute Can You Be? 3. A Baby Just Like You 4. Bein' Green 5. Hush-a-bye Island (78rpm Version) 6. Fairy Tale 7. Young at Heart 8. Dream (Remastered 1999) 9. Put Your Dreams Away 10. Cradle Song (Brahms' Lullaby) (78rpm Version)

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

43
Music from Man of La Mancha, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music from Man of La Mancha, CD
Eliane Elias, Universal Music Polska
Dostępny
1 szt.

Lista utworów: 1. To Each His Dulcinea 2. Dulcinea 3. What Does He Want of Me 4. The Barber’s Song 5. It’s All The Same 6. I'm Only Thinking of Him 7. Man of La Mancha (I, Don Quixote) 8. The Impossible Dream 9. A Little Gossip

49,99 zł
48,99 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

44
Concentric Circles, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Concentric Circles, CD
Kenny Barron, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.09

Lista utworów: 1. DPW 2. Concentric Circles 3. Blue Waters 4. A Short Journey 5. Aquele Frevo Axé 6. Von Hangman 7. In The Dark 8. Baile 9. L's Bop 10. I'm Just Sayin' 11. Reflections

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

45
Baby Blues Eyes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Blues Eyes, CD
Frank Sinatra, Universal Music Polska
Dostępny
99 szt.

Frank Sinatra często pozdrawiał swoją publiczność słowami: „żyjcie sto lat, a ostatnim głosem, jaki usłyszycie, niechaj będzie mój!” Przedstawiamy wyjątkową kompilację, która powstała we współpracy z Tiną Sinatra – amerykańską aktorką, producentką filmową, wokalistką, a prywatnie córką legendarnego artysty. Tytuł kompilacji „Baby Blue Eyes… May The First Voice You Hear Be Mine” jest nawiązaniem do popularnego pozdrowienia mistrza. Tina wybrała 20 utworów dedykowanych dzieciom i rodzicom. Na okładce albumu znalazło się zdjęcie Franka Sinatry z jego najmłodszych lat. „Tata został zapamiętany przede wszystkim jako artysta estradowy. Często sam się tak określał” – mówi Tina Sinatra. „Dla mnie był jednak przede wszystkim ukochanym Ojcem, a ja już zawsze pozostanę jego córką. Kolekcja, którą stworzyłam, jest hołdem dla emocjonalnej więzi z dzieckiem, które żyje w każdym z nas. To swoisty koncert dla każdego nowego pokolenia”. Lista utworów: 1. Yes Sir, That's My Baby 2. Ain't She Sweet 3. It's A Wonderful World 4. Isn't She Lovely 5. I've Got My Love To Keep Me Warm 6. Pocketful Of Miracles 7. I Believe (Remastered 2002) 8. It's Only A Paper Moon 9. High Hopes (Remastered 2009) 10. Jeepers Creepers 11. Pennies From Heaven (Remastered 2009) 12. How Cute Can You Be? 13. A Baby Just Like You 14. Bein' Green 15. Hush-A-Bye Island (78rpm Version) 16. Fairy Tale 17. Young At Heart 18. Dream (Remastered 1999) 19. Put Your Dreams Away 20. Cradle Song (Brahms' Lullaby) (78rpm Version)

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

46
Wszystkie lajki Marczuka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie lajki Marczuka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

W szkole zostaje ogłoszony konkurs na projekt gimnazjalny polegający na spopularyzowaniu postaci miejscowego bohatera. Coraz częściej poprzez Facebooka i komunikatory wyobraźnią młodych zaczyna władać nazwisko „Marczuk”. Kim jest Marczuk? Pisarzem, science-fiction, pionierem ekologii, doradcą Lady Gagi do spraw koloru paznokci? Interesują się nim wszyscy – i Adam, i didżej Koniu, i dyrektor, a nawet… Kuratorium Oświaty! Cała Polska wręcz huczy od plotek o bohaterze z Choszczówki.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

47
W cieniu paproci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu paproci
Dostępny
19 szt.

O samotności i miłości, o przegranych bitwach i wygranych wojnach. Adam to artysta malarz, który z powodu kalectwa nie opuszcza swojego mieszkania-pracowni. Jedyną wartością, jaką wyznaje, jest sztuka, nic poza nią. Pewnego dnia do jego mieszkania wkracza szalona nastolatka Niki, która pod pretekstem akcji organizowanej przez jej liceum zmienia żarówki, a jednocześnie wprowadza sporo zamieszania w życie Adama. I prowokuje zmiany, których on zupełnie się nie spodziewa... Maria, dojrzała kobieta, mieszkająca ze swoją matką, przez całe dorosłe życie pielęgnowała pamięć po swojej młodzieńczej miłości do Jana. Po latach odkrywa tajemnicę zniknięcia Jana i postanawia zawalczyć o siebie. I Adam, i Maria – widzący siebie czasem nawzajem w oknach kamienicy podczas długich, bezsennych nocy – borykają się z samotnością, która w nich wrosła, jak im się zdaje, już na zawsze. Ale czy rzeczywiście na zawsze?

37,90 zł
29,94 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,96 zł

48
Dirty Computer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dirty Computer, CD
Janelle Monae, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Janelle Monáe po pięcioletniej przerwie powraca z materiałem. Album Dirty Computer, następca The Electric Lady ukazuje się na rynku 27 kwietnia 2018 roku. Albumowi towarzyszy również film. Muzyka oraz obraz stanowią integralną całość projektu. Gościem na płycie byli Prince, Erykah Badu, znakomita kontrabasistka jazzowa Esperanza Spalding, Solange Knowles (młodsza siostra Beyoncé), pochodzący z Kalifornii Miguel. W produkcję zaangażowana była wielka gwiazda hip-hopu, Sean „Puff Daddy” Combs oraz Big Boi z Outkast. Poprzednia płyta Janelle Monáe to The Electric Lady z września 2013 roku. Artystka opowiedziała na niej między innymi o wspaniałych kobietach z amerykańskiej historii, jak piosenkarka Dorothy Dandridge i astronautka Sally Ride. Lista utworów: 1. Dirty Computer 1:59 2. Crazy, Classic, Life 4:46 3. Take A Byte 4:07 4. Jane's Dream 0:18 5. Screwed 5:02 6. Django Jane 3:10 7. Pynk 4:00 8. Make Me Feel 3:14 9. I Got The Juice 3:46 10. I Like That 3:20 11. Don't Judge Me 6:03 12. Stevie's Dream 0:46 13. So Afraid 4:04 14. Americans 4:06

51,90 zł
47,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

49
Jak opiekować się psem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak opiekować się psem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.25

Dowiedz się, jak właściwie dbać o swojego pupila! Twoje dziecko marzy o tym, aby mieć psa? A może w waszym domu mieszka już zwierzak? Ten wyjątkowy poradnik pomoże najmłodszym poznać wiele cennych, potrzebnych i praktycznych informacji dotyczących opieki nad psem. Dzieci dowiedzą się z nich.: • jak przygotować dom, aby mógł zamieszkać w nim pies, • jak uczyć pupila czystości, • jak go szkolić, aby był grzeczny i dobrze wychowywany, • jak i czym go karmić. Dodatkową zaletą książek są profesjonalne porady weterynarza, piękne zdjęcia oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących np. historii i różnych ras psów.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

50
Opowieści ze złotą wstążką. Najpiękniejsze mity greckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści ze złotą wstążką. Najpiękniejsze mity greckie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Przenieś się do świata wyjątkowych i niezapomnianych historii! Najpiękniejsze Mity greckie to niesamowita książka, która przeniesie dziecko w starożytny świat mitologii greckiej. Przejdź Labirynt Minotaura, wybierz się w ryzykowną podróż z Odyseuszem, poznaj przebieg wojny trojańskiej oraz wiele innych niezapomnianych historii. Seria „Opowieści ze złotą wstążką” to wspaniale zilustrowane zbiory najpiękniejszych baśni, bajek i mitów opracowanych z myślą o najmłodszych.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

51
Naklejkowy album. Naklejkowy atlas Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowy album. Naklejkowy atlas Europy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Naklejkowy atlas Europy - to świetna zabawa i mnóstwo wiedzy o świecie! Wyjątkowa seria książek z mnóstwem naklejek. W każdym zeszycie dziecko znajdzie duże, kolorowe rozkładówki do uzupełnienia naklejkami według własnego uznania lub zgodnie z zaproponowanym scenariuszem. Dzięki temu staje się współautorem książki. W trakcie wesołej i kreatywnej zabawy dzieci odkrywają świat, poznają mnóstwo ciekawostek i rozwijają swoje zainteresowania.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

52
Naklejkowy album. Naklejowy album podróżnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowy album. Naklejowy album podróżnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.13

Naklejkowy album podróżnika - to świetna zabawa i mnóstwo historycznych ciekawostek! Wyjątkowa seria książek z mnóstwem naklejek. W każdym zeszycie dziecko znajdzie duże, kolorowe rozkładówki do uzupełnienia naklejkami według własnego uznania lub zgodnie z zaproponowanym scenariuszem. Dzięki temu staje się współautorem książki. W trakcie wesołej i kreatywnej zabawy dzieci odkrywają świat, poznają mnóstwo ciekawostek i rozwijają swoje zainteresowania.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

53
Naklejkowy album. Naklejkowy album robotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowy album. Naklejkowy album robotów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.29

Naklejkowy album robotów – to świetna zabawa przy tworzeniu miasta robotów! Wyjątkowa seria książek z mnóstwem naklejek. W każdym zeszycie dziecko znajdzie duże, kolorowe rozkładówki do uzupełnienia naklejkami według własnego uznania lub zgodnie z zaproponowanym scenariuszem. Dzięki temu staje się współautorem książki. W trakcie wesołej i kreatywnej zabawy dzieci odkrywają świat, poznają mnóstwo ciekawostek i rozwijają swoje zainteresowania.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

54
Projekt młodość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt młodość
Dostępny
1031 szt.

Przewodnik młodego wyglądu i zdrowego stylu życia. Autorka bestsellerowego Zupowego detoksu, coach, dietetyk, twórczyni idei i programu „Diet Coaching”, ekspertka w zakresie świadomego odżywiania się proponuje program, który nie wymaga inwazyjnych sposobów działania. Radzi, jak walczyć ze stresem i zabiegać o dobry sen, proponuje odmładzający jadłospis przywracający energię, poprawiający nastrój i inspirujący do zmiany stylu życia, a także działania upiększająco-relaksujące, takie jak: naturalne maseczki, zioła, olejki eteryczne i kąpiele.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

55
Opowieści ze złotą wstążką. Najpiękniejsze baśnie Perrault - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści ze złotą wstążką. Najpiękniejsze baśnie Perrault
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.19

Przenieś się do świata wyjątkowych i niezapomnianych historii! Najpiękniejsze Baśnie Perrault zawierają nie tylko ponadczasowe baśnie takie jak: Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek, Kopciuszek czy Kot w butach, ale także mniej znane, ale równie magiczne historie. Seria „Opowieści ze złotą wstążką” to wspaniale zilustrowane zbiory najpiękniejszych baśni, bajek i mitów opracowanych z myślą o najmłodszych.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

56
Disney Księżniczki. Ozdoby z papieru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczki. Ozdoby z papieru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

Księżniczki Disneya zapraszają wszystkie małe dekoratorki do wspólnej zabawy! Twoje ulubione bohaterki mają mnóstwo pomysłów na to, jak upiększyć otoczenie, wyczarowując urocze ozdoby z papieru. Bella, Mulan, Roszpunka, Pocahontas, Tiana i Śnieżka podpowiedzą ci, jak wykonać . lampion ze smokiem, witraż z różą, indiański łapacz snów i pudełko na drobiazgi. Złóż wszystkie projekty bez użycia kleju oraz nożyczek, rozwiąż zadania związane z bohaterkami i poznaj wiele ciekawostek o każdej z księżniczek!

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

57
Przyklejam, dekoruję, projektuję. Star Wars. Statki i ich piloci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyklejam, dekoruję, projektuję. Star Wars. Statki i ich piloci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.11

Zostańcie nowymi scenarzystami "Gwiezdnych wojen"! Przenieście się do tajemniczego świata "Gwiezdnych wojen", by opowiedzieć o najsłynniejszych scenach z filmowymi statkami i ich pilotami. Dzięki dołączonym naklejkom i szablonom nadajcie przedstawionym scenom nowego, oryginalnego charakteru. Uwaga: zabawa tylko dla prawdziwych fanów kultowego filmu!

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

58
Ozdoby z papieru. Disney Vampirina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoby z papieru. Disney Vampirina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.05

Lubisz składać, tworzyć ozdoby i dekorować? Razem z Vampiriną przygotuj wyjątkowe dekoracje z papieru! Proste i pomysłowe projekty do wypchnięcia zapewnią Ci mnóstwo zabawy. Już za chwilę możesz cieszyć się poręcznym kuferkiem na drobiazgi, rogiem na słodycze, opaską ze skrzydełkami i wieloma innymi modelami. Złóż je wszystkie bez użycia kleju oraz nożyczek, rozwiąż zadania związane z serialem i poznaj mnóstwo ciekawostek o fantastycznym świecie Vampiriny!

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

59
Przyklejam, dekoruję, projektuję. Star Wars. Walka dobra ze złem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyklejam, dekoruję, projektuję. Star Wars. Walka dobra ze złem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.04

Wyjątkowa zabawa dla prawdziwych fanów filmu "Gwiezdne wojny"! Przenieście się do tajemniczego świata "Gwiezdnych wojen", by opowiedzieć najsłynniejsze sceny walki dobra ze złem na nowo. Dzięki dołączonym naklejkom i szablonom nadajcie przedstawionym scenom nowego, oryginalnego charakteru. Zostańcie nowymi scenarzystami "Gwiezdnych wojen"!

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

60
Jak opiekować się kotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak opiekować się kotem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Dowiedz się, jak właściwie dbać o swojego pupila! Twoje dziecko marzy o tym, aby mieć kota? A może w waszym domu mieszka już zwierzak? Ten wyjątkowy poradnik pomoże najmłodszym poznać wiele cennych, potrzebnych i praktycznych informacji dotyczących opieki nad kotem. Dzieci dowiedzą się z nich.: jak przygotować dom, aby mógł zamieszkać w nim kot, jak uczyć pupila czystości, jak go szkolić, aby był grzeczny i dobrze wychowywany, jak i czym go karmić. Dodatkową zaletą książek są profesjonalne porady weterynarza, piękne zdjęcia oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących np. historii i różnych ras kotów.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

61
ROXY - TONIGHT'S THE NIGHT LIVE. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ROXY - TONIGHT'S THE NIGHT LIVE. Winyl
Young Neil, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

108,90 zł
100,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,71 zł

62
Pasja życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasja życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Nowe, uzupełnione wydanie fascynującego zbioru reportaży z całego świata. Słynny podróżnik, reporter i odkrywca opowiada o swoich największych przygodach, do których należą między innymi 44-dniowy samotny rejs przez Atlantyk, dwa lata służby na tanich banderach czy praca w kopalniach złota i diamentów. Niestrudzony eksplorator zdradza też kulisy własnych przełomowych odkryć – od przecierania szlaków na Borneo i Nowej Gwinei po ustalenie źródeł Amazonki. Nie ma drugiej takiej książki ani równie barwnego życia. „Jacek Pałkiewicz zasłużył na umieszczenie w galerii najbardziej znanych podróżników naszych czasów”. - "Corriere Della Sera" „Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku”. - Aleksander Gudzowaty „Jest gwiazdą na firmamencie podróżniczym, tworzy turystyczny krajobraz – jego sposób na podróżowanie jest inspirujący dla młodych ludzi”. - Marek Kamiński „Jacek ma odwagę robić to, o czym większość z nas – małych chłopców – tylko marzy. I jeszcze jedno – potrafi o tym pisać. Szczerze zawistny Bogusław Linda”. „Wciąż mam nadzieję, że Jacek zabierze mnie na jakąś egzotyczną wyprawę”. - Lech Wałęsa

69,90 zł
55,22 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

63
Prawo i pięść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo i pięść
Dostępny
25 szt.

Autor Prawa i pięści, jednocześnie założyciel i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA przez lata toczył nierówną walkę z bezdusznością i niesprawiedliwością aparatu państwa. Jego droga udowodniła, że można nie tylko przetrwać i nie złamać się, ale poczucie własnej krzywdy przekuć w potrzebę pomocy innym, często słabszym psychicznie niż on. Fundacja LEX NOSTRA swym działaniem obdziera polski system wymiaru sprawiedliwości z szat bezprawia, arogancji i często bezkarności. Prawo i Pięść to nie tylko opowieść o drodze, która zaprowadziła Macieja Lisowskiego do miejsca, kiedy zdecydował się założyć fundację, ale przede wszystkim to książka będąca zbiorem opisów kilkudziesięciu prawdziwych historii napisanych przez samo życie, którymi Fundacja LEX NOSTRA się zajęła - zbiór dwudziestu sześciu historii, które wydarzyły się naprawdę. To sprawy osób, które zgłosiły się do Fundacji o pomoc. To często brutalne historie łamania ludzkich życiorysów, ale także zapis walki ludzi o silnych, wręcz stalowych charakterach. Walki, którą wspólnymi siłami można wygrać. Tematycznie są to różnorodne przypadki, jednak fundamentalną, łączącą wszystkie sprawy kwestią jest nieprawdopodobny absurd, gigantyczne układy, całkowita niesprawiedliwość oraz realizacja z góry przyjętego celu.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

64
Twój Vincent, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój Vincent, DVD
Dorota Kobiela, Hugh Welchman, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana. Film, który jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. „Twój Vincent” został nakręcony najpierw jako typowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej. Książka z płytą DVD w sprzedaży od 20 kwietnia 2018.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

65
Wprowadzenie do filozofii religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do filozofii religii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.06

Czy można zrozumieć i oceniać religię, będąc niewierzącym? Czy da się pogodzić teorię ewolucji z kreacjonizmem? Jak powstają doświadczenia religijne? Wprowadzenie do filozofii religii to kilkakrotnie wznawiana w języku angielskim synteza współczesnej wiedzy na temat filozofii religii. Chad Meister pisze żywym, przystępnym językiem i prowadzi czytelnika krok po kroku przez najważniejsze pojęcia. W dziesięciu rozdziałach prezentuje różnorodność religijną, wychodząc od cech łączących poszczególne wierzenia, takich jak jaźń czy drogi do osiągnięcia zbawienia i jego znaczenie. W interesujący sposób ujmuje zło naturalne (katastrofy) i moralne (wojny), a także relacje pomiędzy nauką i religią oraz wiarą i rozumem. „Z pewnością jest rzeczą wartościową, jeśli autor przedstawia swoje własne poglądy, argumenty i wnioski dotyczące problemów zarówno kontrowersyjnych, jak i często dyskutowanych w obrębie filozofii religii; nie taki jest jednak mój zamiar. Usiłuję być raczej bezstronny, przynajmniej na tyle, na ile to możliwe w książce, która opisuje tak ekscytujące i kontrowersyjne tematy” – Chad Meister, - fragment

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

66
44/876 PL. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44/876 PL. CD
Sting, Shaggy, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Sting i Shaggy stworzyli wspólnie album "44/876", który jest wyrazem zauroczenia Jamajką ? jej muzyką, mieszkańcami i kulturą. Tytuł odnosi się do numerów kierunkowych krajów, z których pochodzą artyści (+44 ? Wielka Brytania i +876 ? Jamajka). Muzyków zapoznał Martin Kierszenbaum ? obecny manager Stinga i były współpracownik Shaggy?ego. Początkowo miał powstać tylko jeden utwór, "Don?t Make Me Wait". Atmosfera w studiu oraz wspólne odczuwanie muzyki przeważyło o decyzji, by nagrać pełnowymiarowy album. Dla Stinga "44/876" to powrót do korzeni. To na Jamajce powstał wielki przebój "Every Breath You Take". W trakcie nagrań spontaniczność Shaggy?ego pozwoliła Stingowi otworzyć się artystycznie. Autor hitu "Boombastic" nauczył się natomiast od swojego brytyjskiego kolegi skrupulatności i eksperymentowania w zakresie pisania piosenek. Tracklista: 1. 44/876 (ft. Morgan Heritage and Aidonia) 2. Morning Is Coming 3. Waiting For The Break Of Day 4. Gotta Get Back My Baby 5. Don?t Make Me Wait 6. Just One Lifetime 7. 22nd Street 8. Dreaming In The U.S.A. 9. Crooked Tree 10. To Love And Be Loved 11. Sad Trombone 12. Night Shift

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

67
Trylogia Piastowska. Tom 1. Kiedy Bóg zasypia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Piastowska. Tom 1. Kiedy Bóg zasypia
Dostępny
540 szt.

Król Mieszko II został zamordowany. Kraj pozbawiony władcy popada w ruinę. Możni walczą między sobą o wpływy, u granic stoi wroga armia. Kapłani starej wiary robią wszystko, by wyplenić z ludzkich serc niemieckiego boga jedynego. Nastały mroczne, złe czasy. Człowiek staje przeciwko człowiekowi, ramię w ramię ze strzygą i upiorem. Nie ma już „dobra” i „zła” – są tylko różne drogi do zaspokojenia ambicji, żądzy władzy i namiętności. Nadchodzi czas krwi, przerażenia i dzikiego okrucieństwa. Kiedy Bóg zasypia, budzą się demony.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

68
Budi. Piłkarz z ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budi. Piłkarz z ulicy
Dostępny
2 szt.

Plan Budiego jest prosty. Zostanie gwiazdą futbolu, zamiast co dzień od rana do nocy szyć i pakować buty piłkarskie. Będzie grał w najwspanialszej drużynie świata, a nie na skwerku za fabryką, w której pracuje. Tymczasem wystarcza jedno niefortunne kopnięcie piłki, aby świat Budiego wywrócił się do góry nogami. Teraz ma dług u Smoka, najniebezpieczniejszego człowieka w Dżakarcie. Od tej chwili nie tylko marzenia chłopca są zagrożone, ale też jego życie. Piękna opowieść wielkich nadziejach i prawdziwych bohaterach, którzy są wśród nas. I o tym, żeby nigdy nie poddawać się w walce o swoje największe marzenia.

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

69
Dzielny Lew Eryk. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzielny Lew Eryk. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Oto Lew Eryk, najdzielniejszy z lwów, którego dzieci znają z anteny MiniMini+. Mały lew stawia czoła nowym trudnym sytuacjom, a pomogą mu w tym odwaga i ciekawość świata. Książeczka wraz zagadkami i kolorowankami z pewnością ucieszy każdego malucha.

30,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

70
Ciasteczko z wróżbą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasteczko z wróżbą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Czasem szczęście długo wymyka się z rąk. Niczym piórko na wietrze kołuje tuż wokół nas, zdaje się, że wystarczy tylko sięgnąć – gdy nagły poryw wiatru znowu zabiera je gdzieś daleko... by wcisnąć je nam wprost do rąk w najmniej spodziewanym momencie. W dniu osiemnastych urodzin Renata dostaje pierwsze urodzinowe ciasteczko z wróżbą. Coroczne przepowiednie prowadzą ją przez życie – los raz bywa łaskawy, a kiedy indziej skąpi jej radości. Czy uda się nad nim zapanować...? Plejada postaci drugoplanowych, które na długo zapadną Wam w pamięć. Humor, łzy, szczęście i dramaty. W tle – wydarzenia lat 90’ i pierwszych lat XXI wieku.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

71
Detektyw Łodyga. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Łodyga. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Detektyw Łodyga znany z anteny Minimini+ tym razem rozwiązuje arcyciekawe zagadki z dziedziny fizyki. Co to jest elektryczność,? Jak skonstruować kompas? Czy można zważyć powietrze? Oliwka, Antek i Hania chcą dowiedzieć się wszystkiego. Poprzez pomysłowe doświadczenia Łodyga zmierzy się z każdym wyzwaniem. Książeczka z opisami eksperymentów zaciekawi każde dziecko.

30,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

72
Saga braci Steelów. Tom 1. Pożądanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga braci Steelów. Tom 1. Pożądanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Pozostawiona przez narzeczonego przy ołtarzu Jade Roberts szuka pocieszenia na ranczu swojej najlepszej przyjaciółki. Jej upokorzenie jest wciąż żywe, więc nie spodziewa się, że jej serce zabije mocniej dla kogokolwiek. Lecz gdy powściągliwy brat Marjorie, cudowny kowboj z Gór Skalistych, całuje ją po raz pierwszy, pękają wszystkie tamy. Talon Steel jest rozbitkiem, który nigdy w pełni nie wyleczył się z traumy, jakiej doznał w dzieciństwie. Żyje, biorąc od kobiet to, co mu dają, i nie oferując nic w zamian. Do chwili gdy w jego życiu pojawia się Jade – piękna, słodka i gotowa. Jego pragnienie, by ją mieć, przeradza się w pożądanie, które – jak się obawia – nigdy nie zostanie zaspokojone. Iskrzącą namiętność prześladują dawno pogrzebane sekrety, które mogą doprowadzić do rozstania. Czy miłość zwycięży?

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

73
YEStem kobietą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
YEStem kobietą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

YEStem kobietą! to radosna i pełna dowcipu książka o nas, kobietach. O sprawach najwyższej wagi, m.in. o tym, jakie jesteśmy i jak istotne jest, byśmy nigdy nie rezygnowały z tego, co dla nas ważne, o spełnieniu, dystansie do siebie, związkach, przyjaźniach, stylu i kobiecości bez względu na wiek… o tym, że wspaniale jest być kobietą, cieszyć się sobą i akceptować siebie, niczego na siłę nie zmieniając. To także bardzo przyjemna chwila relaksu, a jednocześnie zastanowienia, oparta na przykładach wziętych nie tylko z badań i książek, ale również z życia codziennego. Wielka wiedza o tym, jakie jesteśmy my, kobiety, podana tak lekko, że nagle – pomiędzy jednym a drugim uśmiechem – pewne od dawna przeczuwane kwestie stają się jasne jak słońce w letni poranek. To książka o tym, jak radzić sobie z całym bagażem darów i obciążeń narzucanych nam przez biologię i wychowanie. O tym, że nie trzeba się zmieniać, by być szczęśliwą – wystarczy czasem sobie uświadomić to, kim jesteśmy… I o tym, że nie ma sensu porównywanie się do mężczyzn, ponieważ my mamy własne normy.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

74
Natka Koko i lampa Aladyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natka Koko i lampa Aladyna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

Natka i Koko znowu w akcji! Po poszukiwaniach złotego pociągu przyszedł czas na wyjaśnienie zagadki starej lampy. Co oznaczają tajemnicze symbole, którymi pokryty jest abażur? Czy to zaszyfrowana mapa prowadząca wprost do skarbów? Te wakacje Natka, Koko oraz ich przyjaciele zapamiętają na długo. Czy wystarczy Ci sprytu i odwagi, by wziąć udział w tej przygodzie? Daj się porwać opowieści, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

3,30 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,4%
oszczędzasz 0,31 zł

75
Semi Electric, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Semi Electric, CD
Krzysztof Napiórkowski, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

„Semi Electric” to tytuł produkcji Krzysztofa Napiórkowskiego – producenta, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów. Na płycie znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów – w większości do tekstów lidera, ale pojawiają się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny „Do not go gentle into that good night” („Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy”), a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat. Jest to pierwsza tak elektryczna płyta tego artysty, która zaskakuje energią, świeżością, pomysłowością i znakomitymi utworami z pogranicza różnych stylistyk i konwencji. Głos lidera dopełnia znakomicie zgrany zespół i perfekcyjna realizacja, zaś cały album jest nagrany w imponujących warunkach akustycznych, świetnie i oryginalnie brzmiący. Na płycie oprócz Krzysztofa Napiórkowskiego grającego na elektrycznym pianinie Fender Rhodes i gitarze akustycznej zagrali także utalentowani muzycy: Kacper Stolarczyk (gitary elektryczne), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Szymon Kamykowski (saksofony), Maciej Magnuski (bas) oraz Daniel Kapustka (perkusja). Goście specjalni płyty to szkoccy muzycy: Claire Campbell (skrzypce), Andre Gibb (skrzypce), Norman Mackay (bandeon). Krzysztof Napiórkowski – nagrał pięć albumów solowych: „Introspekcja” (2008), „Granie Herberta” (2008), „Drugi oddech” (2012) i „Ziemie obiecane” (2014), „10 x Twardowski” (2016) prezentowanych w rankingach najlepszych płyt i listach przebojów. Twórczość Krzysztofa Napiórkowskiego wykorzystano m.in w filmie „Prezent” (reż. Dominika Długołęcka) oraz w serialu „Prawo Agaty” (TVN). Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej m.in. Poetycka Dolina w Warszawie, Spotkania Zamkowe w Olsztynie i wielu innych. Lista utworów: 1. Nigdy nie wrócę 2. Nie wiemy nic o sobie 3. Jasny 4. Widzę dziś chłopców lata 5. Rusz się z domu 6. Nie masz dokąd pójść 7. Optymistycznie (version 2018) 8. Ludzie mówią (version 2018) 9. Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy 10. W tym zwariowanym świecie 11. Sen o dniu (version 2018) 12. A śmierć utraci swoją władzę 13. W czas zmartwychwstania

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

76
Basia. Wielka księga słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Wielka księga słów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Basia używa wielu słów. Znaczenie części z nich zna tylko ona i jej rodzina, ale poza tym to doskonale znane wszystkim wyrazy, takie, jak chociażby „jajecznica”, „choinka” czy „telewizor”. Tylko nie zawsze dla Basi te słowa znaczą to samo, co dla was. Zresztą większość z nich dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Bo na przykład dla Basi przyjaciel to ktoś zupełnie inny niż dla taty czy mamy. Natomiast dla Janka „mama to mama” a dla Basi mama jest milutka do przytulania. Niezły bałagan! Basia. Wielka księga słów to wyjątkowa propozycja wydawnicza dla wszystkich fanów Basi. Dzięki tej książce dzieci będą mogły poznać znaczenie słów, nauczyć się ich interpretacji i zrozumieć, że nie zawsze dany wyraz znaczy to samo dla wszystkich. Pięknie wydana, bogato ilustrowana Basia. Wielka księga słów dostarczy mnóstwo wrażeń małym i dużym miłośnikom Basiowego świata. Wielka księga pęka w szwach od słów, które niosą tak wiele znaczeń, często różnych dla wielu osób. – Jeśli powiem Basi: Jak sprzątniesz, zrobimy coś miłego, to ja mam na myśli czytanie, a Basia jedzenie żelków. Bywa, że trochę różnie rozumiemy to samo słowo – mówi Tośka, mama Basi. – Słowo to jest takie coś, czym mówimy albo piszemy. Kiedy na przykład powiem: Chcę żelki!, to Mama wie, czego chcę, chociaż tam wcale nie ma żelków. Lubię takie słowa jak żelki. Nie można ich zjeść, ale jak mówię żelki, to od razu jest mi weselej – wtóruje Basia. Książki z serii Basia ukazują się od 2008 roku. Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw istotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko doskonałą lekturą na dobranoc, ale również stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy. Autorka Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji – Marianną Oklejak – stworzyły wiodącą na polskim rynku serię książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną. tak wiele znaczeń, często różnych dla wielu osób. Przekonajcie się, co znaczą one dla Basi.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

77
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej, wersja 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej, wersja 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.23

Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej zawiera subtelne, delikatne rysunki, miejsca na fotografie i na zapisanie informacji. Dodatkowo wzbogacona jest o słowa papieża Jana Pawła II oraz wiersze i modlitwy. Książka wypełniona wspomnieniami i fotografiami z uroczystości pierwszokomunijnej, zawsze będzie przypominać o tym ważnym i wzruszającym wydarzeniu w życiu. Idealne dla osoby szukające idealnej pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą. Dlaczego warto nabyć tę publikację: – proste, delikatne rysunki spodobają się każdemu – i rodzicom, i dzieciom; – wiele stron przeznaczono na wklejenie fotografii, by dzieci zawsze z łatwością mogły przywołać w pamięci urocze chwile radości i szczęścia – nawet gdy dorosną; – w album można wpisać nie tylko podstawowe informacje, takie jak miejsce i data uroczystości, ale także historię przygotowań do Komunii, osoby, które towarzyszyły dzieciom w tym dniu i ich życzenia, a nawet najważniejsze wydarzenia z białego tygodnia; – całości dopełniają słowa papieża Jana Pawła II oraz wiersze i modlitwy.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

78
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej, wersja 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej, wersja 2
Dostępny
486 szt.

Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej jest bogato ilustrowanym albumikiem, w którym zapisać można najważniejsze wydarzenia oraz umieścić fotografie z uroczystości pierwszokomunijnej. Dodatkowo wzbogacona jest o słowa papieża Jana Pawła II oraz wiersze i modlitwy. Idealne dla osoby szukające idealnej pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą. Dlaczego warto nabyć tę publikację: – proste, delikatne rysunki spodobają się każdemu – i rodzicom, i dzieciom; – wiele stron przeznaczono na wklejenie fotografii, by dzieci zawsze z łatwością mogły przywołać w pamięci urocze chwile radości i szczęścia – nawet gdy dorosną; – w album można wpisać nie tylko podstawowe informacje, takie jak miejsce i data uroczystości, ale także historię przygotowań do Komunii, osoby, które towarzyszyły dzieciom w tym dniu i ich życzenia, a nawet najważniejsze wydarzenia z białego tygodnia; – całości dopełniają słowa papieża Jana Pawła II oraz wiersze i modlitwy.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

79
Sceniczne metamorfozy mitu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sceniczne metamorfozy mitu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.02

W publikacji zaprezentowano analizy kulturoznawcze wybranych spektakli adaptujących mity antyczne z kręgu kultury śródziemnomorskiej w obrębie estetyki postmodernizmu. Autorka podjęła pierwszą na rodzimym gruncie transdyscyplinarną analizę recepcji mitów we współczesnym teatrze polskim. Wybrała przykłady z twórczości czwórki polskich reżyserów teatralnych (Maja Kleczewska, Michał Zadara, Jan Klata, Antonina Grzegorzewska), w spektaklach których szczególnie wyraźnie i często można dostrzec inscenizację mitu. Porządkując obszar ich dokonań, autorka posłużyła się własną typologią i wyróżniła strategie ujmowania mitu przez poszczególnych twórców. „Autorka pisze o trudnych kwestiach i złożonych problemach w sposób zwięzły i prosty (co nie znaczy upraszczający) [...] Jej praca nie tylko rzuca nowe światło na twórczość czwórki wybitnych reżyserów, dowodząc ich silnego zakorzenienia w najdawniejszej tradycji teatru i dramatu światowego, lecz także stanowi ważny przyczynek do badań nad relacjami sztuki/sztuki teatru i mitu. Analizy spektakli są szczegółowe, precyzyjne i nierzadko odkrywcze. Prowadzą do bardzo ciekawych wniosków i pobudzają do myślenia. Starannie dobrany materiał ilustracyjny dodatkowo je wzbogaca, dając odbiorcom pogląd na estetykę omawianych spektakli oraz na indywidualny styl twórców inscenizujących opowieści mityczne. Oryginalna typologia poszerza konteksty ich dokonań, powiązując je z szerszym zapleczem kulturowym. (z recenzji prof. dr hab. Anny Burzyńskiej, UJ)

46,90 zł
40,33 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,57 zł

80
Tajemnice Ziem Odzyskanych. Lwówek Śląski w Polsce Ludowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Ziem Odzyskanych. Lwówek Śląski w Polsce Ludowej
Dostępny
11 szt.

Szymon Wrzesiński - dolnośląski historyk, autor ponad trzydziestu książek, w tym wielu bestsellerów (m.in. „Zamek Czocha w Polsce Ludowej”),tym razem zaprasza w podróż do malowniczo położonego miasta nad Bobrem. Poczujmy klimat minionej epoki, pełnej zapomnianych wydarzeń i osób oraz sensacji opisanych na łamach powojennych gazet oraz utrwalonych we wspomnieniach dawnych mieszkańców. Dodatkowym atutem jest ponad 200 ilustracji ukazujących lwóweckie zabytki oraz życie codzienne w latach 1945-1989. Książkę podzielono tematycznie na wiele niesamowitych historii dotyczących m.in. odkrycia poniemieckich składnic, ograbienia muzeum regionalnego, tajemniczego tunelu pod miastem, obalenia przez milicję pomnika Germanii, zimowych syreny wyjących po zmroku, dolarów i lepkich rąk listonosza, cmentarza z Czerwoną Gwiazdą, basenu, wylęgarni szczurów, stadionu w poniemieckim obozie, aresztu dla złodziei i bandytów, powojennej walki o miejskie zabytki, harcerskiej wieży pełnej skarbów oraz konspiracji lwóweckiej bezpieki: 1. Na początku było ich trzynastu 2. Odkrycie poniemieckich składnic 3. Ograbione muzeum regionalne 4. Tajemniczy tunel pod miastem 5. Jak milicja obaliła Germanię 6. Pierwsze szkoły, pierwsze problemy 7. Zimowe syreny wyją po zmroku 8. Dolary i lepkie ręce listonosza 9. Trudne początki miejskiej biblioteki 10. Cmentarz z Czerwoną Gwiazdą 11. Basen… wylęgarnią szczurów 12. Stadion w poniemieckim obozie 13. Areszt dla złodziei i bandytów 14. Powojenna walka o miejskie zabytki 15. Kino dla widzów, polityków i żołnierzy 16. Harcerska wieża pełna skarbów 17. Pochód nie zawsze wypadał 1 maja 18. Konspiracja lwóweckiej bezpieki 19. Roztańczone dziewczęta z Sibro 20. Elwro - wizytówka Polski Ludowej 21. Wspomnienia pierwszego lekarza 22. Obławy MO i napady na posterunki 23. Poszukiwacze zaginionych fabryk 24. Rozbiórka miasta w dokumentach 25. Mieszkańcy o pierwszych dekadach

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

81
Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej 1911-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografii lotniczej 1911-1945
Dostępny
24 szt.

Publikacja albumowa „Z lotu ptaka. Bydgoszcz na fotografiach lotniczych 1911-1945” to kolejna publikacja przygotowana przez młodego, ale już mającego pokaźny dorobek bydgoskiego pasjonata historii, Krzysztofa Drozdowskiego. Autor kolejny raz podjął się opracowania tematu, który do tej pory nie znalazł uznania w środowisku akademickim. Zebrał ponad 50 zdjęć lotniczych do tej pory nieznanych i nie publikowanych. Wiele z nich autor odnalazł podczas żmudnej kwerendy archiwalnej, kilkanaście udostępnili prywatni kolekcjonerzy. Książka została podzielona na 5 rozdziałów, co nie tylko ułatwia opis okoliczności wykonania prezentowanych zdjęć, ale pozwala także na chronologiczne postrzeganie zmian urbanistycznych w Bydgoszczy. Do książki dołączona została płyta CD zawierająca wszystkie opublikowane zdjęcia, co pozwoli zainteresowanym osobom powiększyć ich obraz na komputerach i dokładniej analizować wybrane fragmenty zabudowy miasta.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

82
Ben 10 Mini Figurka Blister Overflow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,11 zł

83
Ben 10 Mini Figurka Blister Stinkfly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,11 zł

84
Model wagonu-cysterny Uh PKP Ep. IVa, 1:87 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model wagonu-cysterny Uh PKP Ep. IVa, 1:87
Piko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.03

Model dwuosiowego wagonu–cysterny niemieckiej budowy wojennej. Model gotowy, nie wymaga sklejania ani malowania. Model w skali 1:87 Długość: 13.0 cm

71,90 zł
66,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,75 zł

85
Ben 10 Mini Figurka Blister Wildvine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,10 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,11 zł

86
Build A Nation. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Build A Nation. CD
Bad Brains, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

63,90 zł
57,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,39 zł

87
Into The Future. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Into The Future. CD
Bad Brains, Rockers Publishing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.06

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

88
Mój słowniczek obrazkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój słowniczek obrazkowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

Pięknie ilustrowany słowniczek przeznaczony dla najmłodszych dzieci, które znajdą w nim wiele obrazków przedstawiających dobrze i mniej znane obiekty ze swojego otoczenia. Duża czcionka użyta w podpisach ułatwi im naukę czytania metodą globalną.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

89
Plecak Na Sznurkach S011 Flowers Green 613661 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Na Sznurkach S011 Flowers Green 613661
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.27

30,70 zł
29,17 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,53 zł

90
Model samochodu. Tir, 1:87, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model samochodu. Tir, 1:87, mix wzorów
Dromader
Dostępny
13 szt.

Model metalowego tira z w poręcznym pudełku. Model w skali 1:87 Cena dotyczy jednej sztuki. Uwaga! Towar wysyłany losowo!

14,90 zł
13,99 zł

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

91
Dwudziestolecie. Przedstawienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwudziestolecie. Przedstawienia
Dostępny
7 szt.

Dwudziestolecie nie jest prezentacją wybranych aspektów międzywojennego teatru, lecz próbą zobaczenia tej epoki poprzez teatr – zawsze związany ściśle z rzeczywistością, która go współtworzy (i którą on współtworzy, zwracając uwagę publiczności na kwestie niedostatecznie przepracowane, drażliwe, pomijane w oficjalnym dyskursie). Wielką zaletą tej książki, obok bogactwa przywołanych kontekstów, jest właśnie pokazanie owego „systemu naczyń połączonych: z jednej strony Autorka wprawia więc w ruch zastane archiwa, wydobywając z nich niespodziewane znaleziska nowego archiwum dwudziestolecia, tasując zdarzenia, przesuwając je w inne miejsca, tworząc z nich nowe, zaskakujące układy. Dzięki temu daje czytelnikowi szansę żywego odniesienia tamtych zdarzeń do współczesności.” (prof. UAM Ewa Guderian-Czaplińska)

69,90 zł
49,63 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,27 zł

92
Warownia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warownia
Smart Games, od 8 lat
Dostępny
154 szt.

Wykaż się sprytem i obroń swój zamek przed oddziałami nieprzyjaciela. Czy uda Ci się ułożyć mury warowne na planszy tak, aby ochronić niebieskich wojowników w zamku i zatrzymać czerwonych najeźdźców? Warownia to fascynująca gra z 80 zadaniami o rosnącym poziomie trudności! Jak grać? 1. Wybierz zadanie. Umieść czerwonych i niebieskich rycerzy oraz wysokie wieże z niebieskimi dachami na planszy tak, jak pokazano w zadaniu. 2. Ustaw mury w taki sposób, aby oddzielić wrogie wojska, od niebieskich oddziałów broniących osady przed nieprzyjacielem. 3. Pamiętaj! Każde zadanie posiada tylko jedno prawidłowe rozwiązanie. Rozmiar opakowania: 24.5 x 24.5 cm

100,00 zł
93
Busy Bugs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Busy Bugs
Smart Games, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Smart Games to oryginalne, starannie wykonane i kolorowe gry logiczne posiadające certyfikaty CE. Rozwijające nie tylko logiczne myślenie, ale także koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów. W bogatej kolekcji gier znaleźć można zarówno gry dla dzieci od 2 roku życia, jak i dla młodzieży, czy dorosłych. Każda gra zawiera kilkadziesiąt różnorodnych wyzwań o różnym poziomie trudności, dzięki czemu można w nie grać przez wiele godzin. Busy Bugs (Robaczki) to jednoosobowa gra logiczna. Gra zawiera aż 48 wyzwań o różnym poziomie trudności (starter, junior, expert, master). Idealnie sprawdzi się w domu, szkole, jak i podróży. Zestaw składa się z: – kompaktowej zamykanej planszy w formie książeczki, – 4 magnetycznych puzzli tworzących grę, – książeczki z zadaniami i rozwiązaniami, – instrukcji w różnych wersjach językowych. Zasady gry: Gra polega na takim ułożeniu puzzli, aby zostawić na wolności konkretne robaczki, a pozostałe zakryć. Rozmiar opakowania: 16.0 x 16.5 cm Waga: 0.185 kg

49,00 zł
Powiadomienie
94
Ołówek gumką do nauki pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek gumką do nauki pisania
Zenith
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Ołówek grafitowy HB z gumką, mocny i elastyczny grafit odporny na złamania, gwarantuje lekkość pisania, trójkątny przekrój prawidłowo kształtujący układ dłoni. Sprzedawany w opakowaniu po 3 sztuki – cena za opakowanie.

9,99 zł
Powiadomienie
95
Pióro W Naboje Zen Ornament 203318010 B/c - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

96
Piramidy i ich wykorzystanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidy i ich wykorzystanie
Dostępny
5 szt.

Sięgnij po tę książkę jeśli: interesuje cię energia piramid i jej wykorzystanie, pragniesz zbudować własną piramidę, zamierzasz zwiększyć poziom energetyczny pomieszczeń i stymulować korzystną energię kosmiczną rośliny i organizmy żywe. Wielka Pira­mida w Gizie, ale tez czesciowo inne pira­midy, naleza do najbar­dziej tajem­ni­czych obiek­tów na naszej plane­cie. Od wieków fascy­nują nie tylko swoim maje­sta­tem i formą archi­tek­to­niczną, ale również zadzi­wiajż tajem­ni­czym oddzia­ły­wa­niem. Książka znanego eksperta od zjawisk niezna­nych Leszka Mateli jest nie tylko prze­wod­ni­kiem po świe­cie pira­mi­do­lo­gii, ale przede wszyst­kim przej­rzy­stym kompen­dium prak­tycz­nego wyko­rzy­sta­nia ener­gii pira­mid dla każdego. Wraz z książka czytel­nik otrzy­muje własne narzę­dzie do ekspe­ry­men­tów, jakim jest pira­midka energetyczna do samo­dziel­nego skle­je­nia. Dzięki temu można będzie wypró­bo­wać dobro­czynne oddziały­wa­nie pira­mid w prak­tyce. Pira­midka dołą­czona do książki nadaje się do ener­ge­ty­za­cji i polepsze­nia jakości produk­tów spożyw­czych, leków, napeł­nia­nia pomiesz­cze­nia korzyst­nymi ener­giami Kosmosu, wzmac­nia­nia orga­ni­zmów żywych oraz w dzie­siąt­kach innych dziedzin.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

97
Matcha - cudowna herbata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matcha - cudowna herbata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Naturalne źródło energii Chciałbyś poprawić koncentrację i dodać sobie energii w zdrowy i naturalny sposób? Sięgnij po książkę o sproszkowanej zielonej herbacie matcha. Dowiesz się z niej nie tylko o jej zadziwiających właściwościach antyoksydacyjnych, ale poznasz również przepisy na pyszne dania z dodatkiem tego superfood. Magiczna moc matchy Czy wiesz, że potencjał antyoksydacyjny matchy jest 60,5-krotnie wyższy niż szpinaku? Dzięki niej dostarczysz organizmowi maksymalną dawkę przeciwutleniaczy, zahamujesz procesy starzenia organizmu, a twoja skóra odzyska młody wygląd. Zapewnisz sobie zastrzyk witamin A, B, C, E, K, enzymów i polifenoli. Zapobiegniesz chorobom degeneracyjnym i schorzeniom przewlekłym oraz zniwelujesz skutki ekspozycji na trucizny środowiskowe, takie jak pestycydy, promieniowanie czy chemikalia. Matcha – zielona recepta na zdrowie!

34,30 zł
25,04 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,26 zł

98
Msza Święta. Liturgiczne ABC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Msza Święta. Liturgiczne ABC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.31

Msza Święta – najcenniejszy dar, jaki Chrystus zostawił Kościołowi – dla wielu katolików wciąż jest trudna i niezrozumiała. Właśnie dla nich powstała ta książka – a także dla „wszystkich, zarówno wiernych świeckich, jak i księży, którzy czują potrzebę, aby lepiej poznać liturgię Mszy Świętej i pogłębić swój w niej udział” (ze Wstępu). Książka ks. Macieja Zachary jest zbiorem artykułów opublikowanych na łamach miesięcznika „Oremus”, w cyklu „Liturgiczne ABC”, w latach 1995–2000. Autor ukazuje w nich, krok po kroku, jak kształtowała się współczesna Msza Święta. Odsłania znaczenie gestów i symboli, ukazuje piękno i głębię modlitw liturgicznych, a niejednokrotnie zaskakuje, wydobywając z przyćmionych rutyną praktyk ukryty sens. Ks. Maciej Zachara, marianin, uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie, od 1995 roku współpracuje z redakcją miesięcznika „Oremus”.

23,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

99
Leksykon wiedzy. Wielkie wynalazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon wiedzy. Wielkie wynalazki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Seria „Leksykon wiedzy” to zbiór bogato ilustrowanych książek o różnorodnej tematyce. Poszczególne tomy zawierają ciekawe informacje na temat otaczającego nas świata. To podręczne źródło wiedzy, które warto mieć w domowej biblioteczce.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

100
Leksykon wiedzy. Transport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon wiedzy. Transport
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

Seria „Leksykon wiedzy” to zbiór bogato ilustrowanych książek o różnorodnej tematyce. Poszczególne tomy zawierają ciekawe informacje na temat otaczającego nas świata. To podręczne źródło wiedzy, które warto mieć w domowej biblioteczce.

13,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,51 zł

Wróć do góry