hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.03.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 marca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Klej do puzzli (Trefl), na drugim Puzzle 18 elementów. Pojazdy na budowie (Trefl). Kolejny produkt to Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka (Zasław Adamaszek) oraz Noc w Berlinie (Grzegorz Kozera).
1
Klej do puzzli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Klej do puzzli
Trefl
Dostępny
179 szt.

Klej w tubce z gąbką do łatwej i czystej aplikacji to środek konserwujący i klej do puzzli w jednym. Połączone za jego pomocą puzzle można z łatwością przenieść, postawić lub powiesić a ochronna powłoka zabezpiecza je przed zanieczyszczeniami. Rozprowadź klej równomiernie na całej powierzchni z obrazkiem. Zostaw do wyschnięcia i gotowe!

16,78 zł
14,99 zł

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,79 zł

78 osób kupiło
2
Puzzle 18 elementów. Pojazdy na budowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 18 elementów. Pojazdy na budowie
Trefl, 18 elementów
Dostępny
262 szt.

Puzzle Pojazdy na budowie zostały stworzone przez cieszącą się dużym zaufaniem rodziców polską markę Trefl. Zestaw pochodzi z serii Trefl Baby Puzzle i przeznaczony jest dla najmłodszych. Zestaw puzzli Pojazdy budowlane składa się z 4 osobnych obrazków z różną ilością elementów (w sumie 18 elementów). Zestaw ten umożliwia ułożenie czterech pojazdów budowlanych: • cysterny/beczkowozu (4 elementy), • dźwigu (6 elementów), • ciężarówki z kontenerem (3 elementy), • koparki (5 elementów). Puzzle są wykonane z grubego papieru eliminującego odbijanie światła oraz z ekologicznych materiałów, dzięki czemu cechuje je wysoka jakość, duże nasycenie kolorów, a także bezpieczeństwo i komfort zabawy. Puzzle te zachwycą każdego małego budowlańca, a dzięki poręcznym wymiarom ich elementów układanie nie sprawi dzieciom trudności. Zestaw zapakowany jest w ładne, kolorowe opakowanie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako prezent. Rozmiar opakowania: 26.8 x 19.0 x 6.1 cm

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

37 osób kupiło
3
Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Laboratorium w szufladzie. Anatomia człowieka
Dostępny
22 szt.

Laboratorium w szufladzie to cykl przeznaczony dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą wiele inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów. Każda książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego twórczej wyobraźni.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

5 osób kupiło
4
Noc w Berlinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc w Berlinie
Dostępny
31 szt.

Opowieść o miłości i namiętnościach w czasach totalitaryzmu, kiedy niemal każdy wybór decyduje o życiu lub śmierci. Berlin, lata dwudzieste, lata trzydzieste. Joachim Werner to syn polskiej Żydówki zafascynowanej ideą rewolucji socjalistycznej i niemieckiego anarchisty. Już jako nastolatek sprzedaje swoje pierwsze obrazy i szybko zyskuje uznanie w środowisku artystycznym. O względy młodego malarza zabiegają marszandzi oraz kobiety zauroczone jego talentem, gotowe słono zapłacić za możliwość pozowania słynnemu artyście. Wkrótce do władzy dochodzą naziści. Berlin, stolica muzeów, teatrów, kina i kabaretu, z miesiąca na miesiąc przeobraża się w miasto brunatnych koszul. Wprowadzane są kolejne ograniczenia i zakazy, nasilają się represje. Bohater boleśnie przekonuje się, że w świecie opętanym szaleństwem ideologii nazistowskiej nie ma prawa być Niemcem… i nie ma prawa być artystą. Pewnego dnia na jego drodze staje piękna i tajemnicza skrzypaczka Milena Janska. W świecie terroru miłość zdaje się być jedynym okruchem normalności. Aż do czasu nocy kryształowej… Noc w Berlinie dopełnia cykl cenionych powieści Kozery: Berlin, późne lato i Króliki Pana Boga – wszystkie części można czytać niezależnie.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4 osoby kupiły
5
Reumatyzm, artretyzm, podagra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reumatyzm, artretyzm, podagra
Dostępny
50 szt.

„Choroby zwyrodnieniowe i autoagresyjne, takie jak reumatyzm, artretyzm czy dna moczanowa, zwana podagrą, należą do dolegliwości najczęściej trapiących współczesnego człowieka. Medycyna do dziś nie poznała sposobu na całkowite wyleczenie z reumatyzmu. Leczenie nastawione jest na łagodzenie objawów i przebiegu choroby oraz na usprawnianie narządów ruchu. W zapobieganiu i leczeniu tych chorób wielkie znaczenie ma właściwa dieta. Medycyna i dieta proponowana przez świętą Hildegardę z Bingen, w całości oparta na naturalnych środkach, w swej współczesnej wersji, opracowanej przez wybitnych specjalistów – doktora Gottfrieda Hertzkę i doktora Wigharda Strehlowa – jest bez wątpienia znaczącym i skutecznym wsparciem dla wszystkich cierpiących na schorzenia reumatologiczne. Autorzy nie tylko dostosowali przekaz Hildegardy do współczesnych wymogów, wykorzystując specjalistyczną wiedzę ze swoich dziedzin – oni wręcz sprawdzili w praktyce skuteczność większości receptur, doświadczyli efektów leczniczych, przez lata obserwując rezultaty zastosowania wyników swoich badań. W tym kompendium czytelnik otrzymuje praktyczną propozycję możliwych do zastosowania przez każdego naturalnych środków leczniczych”. – dr Alfreda Walkowska, Polskie Centrum św. Hildegardy

10,99 zł
4 osoby kupiły
6
Piramidka kubeczków, 10 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidka kubeczków, 10 elementów
Polesie
Dostępny
16 szt.

Piramidka kubeczków o różnej wielkości. Zestaw zawiera 10 elementów.

7,99 zł
4 osoby kupiły
7
Droga Wyzwolenia. Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Wyzwolenia. Praktyczny przewodnik
Dostępny
56 szt.

Jak pisze sam autor, tematem książki „jest przebudzenie duchowe, możliwie najszybsze i najskuteczniejsze przejście z właściwego dla ego stanu uśpienia do wykraczającego poza ego stanu przytomności...” Metody proponowane przez Adyashantiego są proste, przystępnie i zwięźle wyłożone. Dają nam szansę, byśmy wyrwali się na wolność z zafiksowania na własnych, ograniczających widzenie świata przekonaniach. Byśmy poznali prawdziwą naturę rzeczywistości. Adyashanti to jeden z najbardziej znanych na świecie amerykańskich nauczycieli duchowych. W młodości przez 14 lat praktykował zen, w 1996 roku zachęcony przez swoją mistrzynię sam zaczął nauczać. Jego przekaz, służący przebudzeniu wszystkich ludzi, jest otwartym zaproszeniem do zatrzymania się, zbadania i rozpoznania tego, co prawdziwe i wyzwalające u samych podstaw naszego istnienia. Jest to nauczanie wolne od wszelkich tradycji i ideologii. „Prawda, na którą wskazuję, nie przynależy do światopoglądu żadnej z religii, systemu wierzeń czy doktryny, lecz jest na nie wszystkie otwarta i we wszystkich się zawiera.” Adyashanti mieszka w Kalifornii ze swoją żoną Mukti. Ma uczniów w Ameryce Północnej, Europie i Australii. Jego książki (m.in. Falling into Grace, True Meditation, The End of Your World, czy Resurrecting Jesus) zostały przetłumaczone na 17 języków.

27,90 zł
20,65 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,25 zł

4 osoby kupiły
8
Poczet wielkich mistrzów krzyżackich w Malborku 1309-1457 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczet wielkich mistrzów krzyżackich w Malborku 1309-1457
Dostępny
2 szt.

Wybudowana nad Nogatem największa twierdza ówczesnej Europy miała uzmysławiać sąsiednim krajom, że nad południowo-wschodnim Bałtykiem powstało potężne i dobrze zorganizowane państwo Zakonu Krzyżackiego z aspiracjami do sprawowania hegemonii militarnej. Tym samym do odgrywania czołowej roli politycznej w Europie Środkowej. Stąd liczne konflikty z sąsiadującą Polską oraz pogańską Litwą: niezliczone rejzy na państwo Giedyminowiczów, wojny z królem Władysławem I Łokietkiem, których kulminacją była słynna bitwa pod Płowcami w 1331 roku. Śmiertelny konflikt rozstrzygnęła największa bitwa średniowiecznej Europy oraz wyniszczająca obie strony wojna trzynastoletnia, w wyniku której Krzyżacy utracili Malbork już na zawsze. W prezentowanej publikacji czytelnik odnajdzie biogramy wszystkich wielkich mistrzów krzyżackich urzędujących w Malborku w latach 1309–1457. Począwszy od Zygfryda von Feuchtwangena poprzez słynnych Konrada von Wallenrodego i Urlicha von Jungingena aż po Ludwiga von Erlichshausena, który w 1457 roku w niesławie musiał opuścić Malbork.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
9
Olimpiady i konkursy matematyczne. Zadania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olimpiady i konkursy matematyczne. Zadania dla uczniów szkół podstawow...
Dostępny
23 szt.

Książka ta jest kontynuacją wydanego wcześniej zbioru zadań Na olimpijskim szlaku. Przeznaczona jest głównie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, chociaż niektóre jej rozdziały mogą okazać się pomocne również w pracy pozalekcyjnej z licealistami. Wszystkie prezentowane w niniejszym zbiorze zadania pochodzą z olimpiad i konkursów matematycznych organizowanych w wielu krajach dla uczniów szkół podstawowych – także w klasach najmłodszych. Mają różny stopień trudności, niektóre charakter łamigłówek. Żadne nie wymaga wiedzy wykraczającej poza obowiązujący program szkolny matematyki.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

3 osoby kupiły
10
Horse Club. SLH13852. Klacz rasy quarter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13852. Klacz rasy quarter
Schleich
Dostępny
4 szt.

Konie rasy quarter to godne zaufania zwierzęta o mocnych nerwach. Dlatego są szczególnie popularne wśród kowbojów. Konie te posiadają również tzw. krowi zmysł, który pomaga jeźdźcom w prowadzeniu stad bydła. Konie rasy quarter rozumieją najmniejsze pomoce udowe i, jeśli są dobrze wytrenowane, mogą być prowadzone nawet bez cugli. Konie quarter horse, paint horse i appaloosa to najpopularniejsze rasy do jazdy westernowej. Wymiary: 12.5 x 3.5 x 10.5 cm Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Firma Schleich jest producentem unikatowych, kolekcjonerskich figurek już od lat 50. XX wieku. Jej filozofią jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, stworzonych tak realistycznie i naturalnie jak to tylko możliwe, co stanowi o ich nieocenionym aspekcie edukacyjnym. Firma oferuje wiele serii tematycznych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

30,90 zł
28,74 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,16 zł

2 osoby kupiły
11
Kołozeszyt A5/100k kratka Nieb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5/100k kratka Nieb
KW Trade
Dostępny
6 szt.

ndash liniatura kratka br / ndash okładka polipropylenowa br / ndash przekładki indeksujące br / ndash podw oacute jna metalowa spirala br / ndash format A5 br / ndash 100 kartek br / ndash gramatura 80 g/m2

15,99 zł
2 osoby kupiły
12
Budżetowanie i controlling w przedsiębiorstwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budżetowanie i controlling w przedsiębiorstwie
Dostępny
23 szt.

W książce ?Budżetowanie i controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem" przedstawiono zagadnienia implementacji zintegrowanych systemów informa­tycznych - budżetowania i controllingu, niezwykle przydatnych w zarządzaniu współczesnym przedsiębiorstwem. Jest to opracowanie o charakterze teoretyczno-implikacyjnym. Traktuje na najistotniejszych kwestiach dotyczących planowania, wdrażania controllingu wraz z niezbędnymi narzędziami. Na podstawie przedsiębiorstwa zaprezentowano przebieg i efekty wdrożenia controllingu. W książce przedstawiono genezę controllingu, jego funkcje i rodzaje. Zwrócono uwagę na miejsce controllera w strukturze organizacyjnej i jego zada­nia. Wskazano na pozytywne aspekty posiadania controllingu w przedsiębiorstwie oraz na bariery jego wdrażania. Książka stanowi materiał dydaktyczny dla studentów kierunków ekonomicznych.

44,00 zł
35,64 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,36 zł

2 osoby kupiły
13
Szeptucha, wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szeptucha, wydanie kieszonkowe
Dostępny
74 szt.

Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu... Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. Problem polega na tym, że Gosia – kobieta nowoczesna, przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka! Pobyt w Bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Na Gosię czeka bowiem miłość. Czy jednak Mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła? Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru!

14,99 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
14
Kołozeszyt A5/100k kratka Zie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5/100k kratka Zie
KW Trade
Dostępny
3 szt.

ndash liniatura kratka br / ndash okładka polipropylenowa br / ndash przekładki indeksujące br / ndash podw oacute jna metalowa spirala br / ndash format A5 br / ndash 100 kartek br / ndash gramatura 80 g/m2

15,99 zł
2 osoby kupiły
15
Na karuzeli życia, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na karuzeli życia, DVD
Woody Allen, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
16
Listy do Muszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do Muszki
Dostępny
139 szt.

Korespondencja Nicoli Chiaromontego, pisarza, jednego z najwybitniejszych myślicieli XX wieku, z Melanie von Nagel, poetką, tłumaczką Celana, Trakla, Montalego, Ungarettiego i Bonnefoy, mówiącą płynnie pięcioma językami, pochodzącą z arystokratycznej rodziny niemieckiej i z wysokich sfer nowojorskich, od roku 1957 zakonnicą w klasztorze benedyktynek Regina Laudis w stanie Connecticut. Jest to korespondencja fascynująca: agnostyk rozmawia z zakonnicą na tematy dla nich obojga najważniejsze, a zarazem najzwyklejsze i najbardziej intymne. „W pośpiesznym i powierzchownym życiu, jakie go otacza, Chiaromonte szuka związku z przeszłością i drogi do głębszego myślenia i stawiania czoła przemijaniu”. – Bohdan Paczowski „W tych listach usłyszałem żywy głos, mówiący o sprawach ważnych dla mnie, ponad schematami ideologii, polityki, filozofii”. – Wojciech Karpiński „Myślę, że jedynym kryterium pozwalającym ocenić, czy ma się racje czy nie, jest właśnie to, czy inni ludzie – a raczej bardzo nieliczni przyjaciele – „odczuwają i myślą” podobnie, poruszają się po tych samych ścieżkach myślowych”. –Hannah Arendt do Nicoli Chiaromontego, 25 X 1958

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

1 osoba kupiła
17
Okładki na zeszyty A5 Gimboo krystal transparent 25 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki na zeszyty A5 Gimboo krystal transparent 25 sztuk
Dostępny
6 szt.

okładka na zeszyt wykonana z folii krystalicznej format: A5 grubość folii: 150?m kolor: transparentny

21,80 zł
18,99 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 2,81 zł

1 osoba kupiła
18
Podwójne uderzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
19
Traktor, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor, mix kolorów
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Ten traktor zachwyci każdego chłopca Praktycznym pomocnikiem w pracy na lądzie jest ciągnik z przednią szuflą i przyczepą z osią. Ramię łopaty ładowacza czołowego można przesuwać w górę i w dół, a ruchomą łopatę można zamocować po załadowaniu za pomocą obrotowego haka, tak aby ładunek nie wypadł. Klapę tylną przyczepy można złożyć do góry, a ładunek można zrzucić po ostatecznym zablokowaniu wywrotki. Ciągnik przekonuje zaokrąglonymi krawędziami i pneumatycznymi oponami gumowymi na stalowej osi oraz dużym i poręcznym uchwytem do przenoszenia. Traktor ma gumowe opony i stalowe osie. Wymiary: 58.0 x 14.5 x 16.5 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

72,90 zł
65,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

1 osoba kupiła
20
Wiosno, Warszawo, córeczko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosno, Warszawo, córeczko
Dostępny
17 szt.

?Całe moje życie brali pod mikroskop i nic się na nim nie wyznawali? ? pisał z Moskwy w sierpniu 1941 roku Władysław Broniewski o półtorarocznym uwięzieniu przez NKWD. Jego duch mógłby dzisiaj powtórzyć to samo pod adresem biografów, a może i krytyków, gdyby do życia dołożył twórczość. Na jego poezji, choć niebędącej wyzwaniem dla teoretyków języka literackiego, w istocie swej łatwej, bo tworzonej z myślą o prostych ludziach i schlebiającej ich gustom, ?wyznać się? trudno ? pisze Jacek podsiadło we wstępie do nowego wyboru wierszy Władysława Broniewskiego. Podsiadło odmitologizuje Broniewskiego, przedstawia go ze strony mniej znanej, również przez wiersze niepublikowane za życia poety. Kolejny ważny tom w nowej serii PIW-u ? Poeci2.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
21
Dżungla, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżungla, DVD
Greg Mclean, 2017
Dostępny
1 szt.

Gwiazda cyklu „Harry Potter”, Daniel Radcliffe, w opartym na prawdziwych wydarzeniach filmie na podstawie wspomnień słynnego podróżnika-obieżyświata Yossiego Ghinsberga, zawartych w międzynarodowym książkowym bestsellerze „Jungle”. „Dżungla” to zapierająca dech w piersiach wyprawa w sam środek amazońskiej głuszy. Filmowy survival dla widzów o wyjątkowo mocnych nerwach. Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. W skutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. Oddzielony od grupy Yossi (Daniel Radcliffe), cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

20,00 zł
19,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
22
Zostań, a potem walcz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań, a potem walcz
Dostępny
17 szt.

Autor bestsellerów Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry w kolejnej wyśmienicie nakreślonej opowieści wojennej! W dniu wybuchu I wojny światowej ojciec Alfiego Summerfielda obiecał, że nie pojedzie na front – ale nazajutrz złamał tę obietnicę. Cztery lata później Alfie nie ma pojęcia, gdzie podziewa się jego ojciec, wie tylko, że wykonuje on jakąś specjalną, tajną misję. Pewnego dnia, czyszcząc buty na dworcu King’s Cross, Alfie niespodziewanie widzi nazwisko ojca w dokumentach należących do wojskowego lekarza. Oszołomiony i zdezorientowany chłopiec zdaje sobie sprawę, że mężczyzna leży w pobliskim szpitalu – miejscu, w którym leczy się chorych na nerwicę frontową. Alfie nie bardzo wie, co to takiego nerwica frontowa, lecz postanawia uratować ojca z tego dziwnego, niepokojącego miejsca. Fragment: Co wieczór przed snem Alfie Summerfield próbował przypomnieć sobie, jak wyglądało życie przed wojną. Z każdym dniem wspomnienia stawały się coraz mniej wyraźne. Walki zaczęły się 28 lipca 1914 roku. Inni mogli mieć kłopoty z zapamiętaniem tej daty, ale Alfie nigdy jej nie zapomni, bo był to dzień jego urodzin. Skończył wtedy pięć lat i rodzice wydali z tej okazji przyjęcie, ale zjawiło się niewiele osób: babcia Summerfield, która siedziała w kącie, wypłakując oczy w chusteczkę i powtarzając: „Już po nas”, aż mama Alfiego zapowiedziała, że jak nie może się opanować, będzie musiała sobie pójść; Stary Bill Hemperton, Australijczyk z domu obok, który miał ze sto lat i bawił się swoją sztuczną szczęką, wsuwając ją i wysuwając za pomocą języka; najlepsza przyjaciółka Alfiego, Kalena Janácek, która mieszkała trzy domy dalej pod numerem szóstym, i jej ojciec, który prowadził sklep ze słodyczami na rogu i miał najbardziej lśniące buty w Londynie. Alfie zaprosił większość kolegów z Damley Road, lecz do południa ich matki jedna po drugiej pukały do drzwi Summerfieldów i oznajmiały, że mały Taki czy Owaki nie może przyjść. – To nie jest dobry dzień na zabawy, prawda? – spytała pani Smythe spod numeru dziewiątego, matka Henry’ego Smythe’a, który w szkole siedział w ławce przed Alfiem i wydawał z siebie co najmniej dziesięć obrzydliwych smrodów dziennie. — Najlepiej wszystko odwołać, moja droga. – Niczego nie zamierzam odwoływać – stwierdziła matka Alfiego, Margie, bezradnie unosząc ręce po wizycie piątego rodzica. — Uważam, że właśnie dzisiaj powinniśmy się jak najlepiej bawić. I co ja zrobię z całą tą wyżerką, jak nikt się nie pokaże? Alfie wszedł za nią do kuchni i spojrzał na stół, gdzie w schludnym rzędzie ustawiono kanapki z peklowaną wołowiną, duszone flaki, marynowane jajka, ozorki na zimno i węgorza w galarecie, przykryte ściereczkami, żeby się nie starzały. – Ja mogę to zjeść – odezwał się Alfie, który lubił się do czegoś przydać. – Ha! – zawołała Margie. – Co do tego nie ma wątpliwości. Jesteś beczką bez dna, Alfie Summerfieldzie. Nie wiem, gdzie ty to wszystko mieścisz. Naprawdę nie wiem. Kiedy tata Alfiego, Georgie, wrócił po południu z pracy, miał przejętą minę. Nie poszedł jak zwykle umyć się na podwórku za domem, mimo że pachniał trochę mlekiem, a trochę koniem. Zamiast tego czytał w stołowym gazetę, po czym złożył ją na pół, schował pod jeden z jaśków na wersalce i przeszedł do kuchni. – Cześć, Margie – powiedział, dając żonie całusa w policzek. – Cześć, Georgie. – Cześć, Alfie – przywitał się, mierzwiąc włosy chłopca. – Cześć, tato. – Wszystkiego najlepszego, synu. Ile ty masz w ogóle lat, dwadzieścia siedem? – Pięć – oświadczył Alfie, który nie miał pojęcia, jak można mieć dwadzieścia siedem lat, ale czuł się bardzo dorosły ze świadomością, że wreszcie ma pięć. – Aha, pięć – powtórzył Georgie, drapiąc się po brodzie. – Zdawało mi się, że jesteś z nami o wiele dłużej. – Uciekajcie, no już, już! – zawołała Margie, machając rękami, żeby wracali do stołowego. Mama Alfiego zawsze powtarzała, że nic nie denerwuje jej tak, jak jej dwaj mężczyźni kręcący się pod nogami, gdy ona stara się coś ugotować. Więc Georgie i Alfie jej posłuchali i grali na stole przy oknie w Węże i drabiny, czekając na początek przyjęcia. – Tato –odezwał się Alfie. – Tak, synu? – Jak czuł się dzisiaj Pan Asquith? – Dużo lepiej. – Czy weterynarz go zbadał? – Tak. Wygląda na to, że mu przeszło. Pan Asquith był koniem Georgiego, a raczej koniem mleczarni. To on codziennie rano ciągnął wóz Georgiego, gdy ten rozwoził mleko. Alfie wymyślił mu przydomek, kiedy rok temu zwierzę przydzielono Georgiemu; tak często słyszał to nazwisko przez radio, że musiało należeć do kogoś bardzo ważnego, dlatego uznał, że idealnie pasuje do konia. – Poklepałeś go ode mnie, tato? – Tak, synu – odparł Georgie. Alfie uśmiechnął się. Uwielbiał Pana Asquitha. Z całego serca. – Tato – odezwał się chwilę później Alfie. – Tak, synu? – Czy mogę jutro przyjść i z tobą pracować? Georgie pokręcił głową. – Przykro mi, Alfie. Jesteś ciągle za mały na wóz z mlekiem. To bardziej niebezpieczne, niż ci się zdaje. – Ale mówiłeś, że będę mógł, gdy będę starszy. – Tak jest, gdy będziesz starszy. – Ale jestem już starszy – upierał się Alfie.— Mógłbym pomagać wszystkim sąsiadom, kiedy przychodzą po mleko z bańkami. – Nie mogę sobie na to pozwolić, Alfie. – No, to mógłbym dotrzymywać towarzystwa Panu Asquithowi, gdy sam będziesz nalewał mleko. – Przykro mi, synu, ale jesteś ciągle za mały. Alfie westchnął. Najbardziej na całym świecie chciał jeździć codziennie rano z tatą i rozwozić mleko, i karmić Pana Asquitha bryłkami cukru w przerwach pomiędzy ulicami, mimo że oznaczało to wstawanie w środku nocy. Na myśl o wyjeździe na ulice i oglądaniu miasta, gdy wszyscy jeszcze spali, po plecach przebiegał mu dreszcz. A bycie prawą ręką taty… Czy mogło być coś lepszego? Pytał o pozwolenie co najmniej tysiąc razy, ale za każdym razem słyszał tę samą odpowiedź: „Nie, Alfie, jesteś jeszcze za mały.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
23
Kołozeszyt A5/100k kratka Pom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5/100k kratka Pom
KW Trade
Dostępny
4 szt.

ndash liniatura kratka br / ndash okładka polipropylenowa br / ndash przekładki indeksujące br / ndash podw oacute jna metalowa spirala br / ndash format A5 br / ndash 100 kartek br / ndash gramatura 80 g/m2

15,99 zł
1 osoba kupiła
24
TY Beanie Babies. Husky, 24 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Beanie Babies. Husky, 24 cm
Meteor
Dostępny
3 szt.

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Babies. Idealna do przytulania i do domowych zabaw. Wysokość maskotki: około 24 cm

48,70 zł
43,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,87 zł

1 osoba kupiła
25
Encyklopedia. Świat w liczbach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia. Świat w liczbach
Dostępny
27 szt.

Encyklopedia. Świat w liczbach to książka prezentująca ciekawe wydarzenia w łatwej do zapamiętania liczbowej formie. W książce znalazły się tematy związane z nowymi technologiami i mediami, historią Polski i świata, sportem czy przyrodą. Dzięki tej książce dziecko pozna niezwykłe fakty o świecie, których nie ma w podręcznikach szkolnych. Łatwe do zapamiętania wiadomości pozwolą zabłysnąć w szkole lub w towarzystwie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
26
Zestaw naczyń Alisa z tacą na 4 osoby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw naczyń Alisa z tacą na 4 osoby
Polesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Pastelowy zestaw naczyń oraz sztućców kuchennych na 4 osoby, które pozwolą na wydanie wymarzonego przyjęcia. W zestawie: • taca, • 4 kubki, • 4 filiżanki, • 4 podstawki, • 4 talerzyki, • 4 widelce, • 4 noże, • 5 łyżeczek, • cukiernica. Wymiary: 28.0 х 28.0 х 9.0 cm

41,90 zł
37,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

1 osoba kupiła
27
Border collie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Border collie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Drugie wydanie monografii dotyczącej jednej z najbardziej znanych i cenionych ras psów pasterskich. Wszystko na temat border collie, ich zakupu, hodowli, odżywiania i zdrowia. Border collie to jedna z najpopularniejszych na świecie ras psów pasterskich i zaganiających. Psycholog Stanley Coren uznał psy z tej rasy za najbardziej inteligentne spośród wszystkich psów w ogóle. Nic więc dziwnego, że cieszą się one tak bezgraniczną miłością swoich właścicieli. Są znakomitymi towarzyszami ludzi prowadzących aktywny tryb życia. Potrzebują zrównoważonego i odpowiedzialnego opiekuna, któremu będą mogły w pełni zaufać. W zamian będą niezrównanymi, oddanymi partnerami zarówno w pracy, jak i w sporcie. Niniejsza książka to już drugie wydanie niezwykle popularnej monografii dotyczącej tytułowej rasy psów pasterskich, a więc border collie. Ewelina Budek w bardzo szczegółowy, a jednak przystępny sposób przedstawia tutaj najważniejsze zagadnienia, które z pewnością zainteresują właściciela czy hodowcę. Sporo miejsca poświęcono historii rasy, a także jej wzorcowi. Czytelnik znajdzie tu szereg praktycznych wskazówek dotyczących zakupu psa i jego hodowli. Niezwykle duży nacisk położono także na żywienie i ochronę zdrowia. Autorka nie pomija również tematów związanych z udziałem collie w wystawach. Książka ukazała się w serii wydawniczej „Hobby”. Całość została starannie opracowana i ozdobiona licznymi fotografiami i ilustracjami. Ukazały się w niej również między innymi następujące publikacje dotyczące hodowli zwierząt: Jak rozmawiać z psem (Zofia Mrzewińska), Psim zdaniem (Zofia Mrzewińska), Chomik dżungarski (Małgorzata Banach), Chomik syryjski (Marcin Jan Gorazdowski), Buldogi angielskie (Stanisław Kuchlewski), Szczury (Marcin Jan Gorazdowski), Boksery (Jerzy Kapyś), Ryby labiryntowe (Andrzej Sieniawski).

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

28
Blue Moon Swamp. LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Moon Swamp. LP
John Fogerty, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.01

Tracklista: 1. Southern Streamline 2. Hot Rod Heart 3. Blueboy 4. A Hundred and Ten In the Shade 5. Rattlesnake Highway 6. Bring It Down To Jelly Roll 7. Walking In a Hurricane 8. Swamp River Days 9. Rambunctious Boy 10. Joy of My Life 11. Blue Moon Nights 12. Bad Bad Boy 13. Just Pickin' 14. Endless Sleep

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

29
Radykalni Rebelia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radykalni Rebelia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Stary Kontynent płonie. Zapoczątkowana w Paryżu muzułmańska rebelia rozlewa się na sąsiednie kraje. Islamscy fundamentaliści wychodzą na ulice Berlina, Brukseli, Londynu i wielu innych miast Europy Zachodniej. Władze starają się zapanować nad chaosem, ale pojawia się nowy wróg – radykalna prawica. Jej bezwzględne bojówki ze skrajnym bestialstwem odpowiadają muzułmańskiej społeczności. Kuba i jego przyjaciele są zmuszeni raz jeszcze powrócić do piekła, wszak nigdy nie zostawia się swoich za linią wroga. W niemieckiej stolicy czeka ich walka, jakiej dotąd nie stoczyli, bój nie tylko o serca, ale i dusze. Kipiący nienawiścią Berlin zabiera ich w otchłań szaleństwa, a gdy wrogie mocarstwa stawiają ultimatum, najgorszy koszmar staje się faktem. Radykalni. Rebelia to kontynuacja najbardziej kontrowersyjnego cyklu political fiction ostatnich lat. To książka o tym, co może czaić się za rogiem, gdy my naiwnie ufamy, że nic nam nie grozi. Wszak ludzie nigdy nie potrafili wyciągać wniosków z historii... Wojna już trwa. Ludzie znów zabijają w imię Boga. Nadciąga apokalipsa.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

30
Totem, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Totem, DVD
Jakub Charon, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.04

„Totem” to bezkompromisowe i nasycone realizmem kino akcji, które pokazuje niedostępny świat współczesnej polskiej przestępczości, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W wielu rolach występują grający „samych siebie” prawdziwi przestępcy i gangsterzy. W rolach głównych: wschodząca gwiazda młodego pokolenia – Karol Bernacki, niezwykle popularny i charyzmatyczny raper Michał „Sobota” Sobolewski oraz utalentowane aktorki: Małgorzata Krukowska, Joanna Majstrak i córka samego Bogusława Lindy – Aleksandra Linda. Dziki (Karol Bernacki) po wyjściu z więzienia zostaje bramkarzem w nocnym klubie. Jego dziewczyna – Dagmara, jedną z pracujących w nim tancerek. Ambicja każe mu szukać lepszego życia i młody chłopak za wszelką cenę chce się wybić z nizin społecznych. Wzorem dla niego jest jego brat Igor (Sobota) – gangster stojący na czele liczącej się na mieście grupy przestępczej. Ten jednak nie chce, aby Dziki wszedł do jego szemranego świata. Wiadomość o ciąży Dagmary zbiega się z brutalnym potraktowaniem dziewczyny przez grupę klientów. Dziki dowiaduje się o dużej transakcji na nielegalnym rynku narkotyków. Postanawia zemścić się na ludziach, którzy chcieli skrzywdzić jego dziewczynę i z pomocą Igora decyduje się obrabować bandytów. Daje to początek emocjonującej walce gangów i spirali zemsty, której nikt nie będzie w stanie już opanować.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

31
Na karuzeli życia, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na karuzeli życia, Blu-ray
Woody Allen, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro „Na karuzeli życia”, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

40,00 zł
38,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

32
24 godziny po śmierci, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24 godziny po śmierci, DVD
Brian Smrz, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

„24 godziny do śmierci” to nowy film producentów hitów: „John Wick”, „Sicario” i „Niezniszczalni”. Autorem muzyki, która nadaje akcji zabójczego tempa odpowiada Tyler Bates – twórca niezapomnianych soundtracków do obrazów: „300”, „Watchmen: Strażnicy”, „Strażnicy Galaktyki” czy „Atomic Blonde”. Travis Conrad (Ethan Hawke) jest płatnym zabójcą, który podejmuje sie schwytania kobiety super-szpiega. W konfrontacji ze swoim celem, zostaje śmiertelnie raniony. Dzięki eksperymentalnej operacji, powraca do życia, ale tylko na jedną dobę. Ma 24 godziny, aby odnaleźć swoją pogromczynię zanim jego serce się zatrzyma. Wkrótce jednak okaże się, że to nie ona jest jego prawdziwym wrogiem. Po odkryciu prawdy, Travis rusza na poszukiwanie ludzi, którzy są odpowiedzialni za śmierć jego ukochanej żony i dziecka. Czas, który ma na zemstę, kurczy się nieubłaganie.

11,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

33
Encyklopedia dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dinozaurów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.15

Odkąd świat usłyszał o wielkich prehistorycznych potworach, zwierzęta te fascynują ludzi. Czy można się temu dziwić? Choć znajdowane są wciąż nowe skamieniałości dinozaurów, to pozostają one dla nas tajemniczymi stworzeniami. Jak wyglądały, czy opiekowały się potomstwem, jak się porozumiewały i w jaki sposób polowały? O tym właśnie opowiada ta barwnie ilustrowana encyklopedia. Zapraszamy na wędrówkę po tajemniczym i fascynującym świecie „strasznych jaszczurów”.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

34
Encyklopedia. Zwierzęta świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia. Zwierzęta świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Po co rysiowi pędzelki, a lwom grzywa? Jak polują niedźwiedzie polarne? Dokąd wędrują słonie i zebry? Dlaczego niektóre ptaki mają tak osobliwe dzioby? Z czego składa się rafa koralowa? Na te i wiele innych zajmujących pytań znajdziesz odpowiedzi w książce Encyklopedia. Zwierzęta świata. Encyklopedia. Zwierzęta świata to mnóstwo ciekawostek oraz przydatnych informacji – kompendium niezbędnej wiedzy o ssakach drapieżnych i roślinożernych, małpach, zwierzętach morskich, ptakach egzotycznych i drapieżnych, gadach, płazach, rybach oraz owadach. To fascynujący świat zwierząt na wyciągnięcie ręki. Duże litery zachęcają do samodzielnego czytania, a niezwykłe zdjęcia do podziwiania i odkrywania wciąż na nowo piękna dzikich zwierząt.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

35
Rekin z parku Yoyogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekin z parku Yoyogi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

Joanna Bator wraca w swoim pisarstwie do Japonii, której poświęciła swój debiutancki zbiór esejów Japoński wachlarz. Choć jest teraz znacznie bogatsza w doświadczenia i wiedzę o kraju oraz jego mieszkańcach, nie utraciła wrażliwości na głęboką odmienność kulturową. Autorka zabiera czytelnika do miejsc, o jakich nie można przeczytać w folderach biur podróży i przewodnikach turystycznych. Wraz z nią wkraczamy do lasu samobójców w Aokigaharze, wyprawiamy się do opuszczonego miasteczka Nichitsu będącego ulubionym celem eksploratorów ruin i wdzieramy się do Akihabary, twierdzy otaku, zamkniętych w sobie fanów japońskiej popkultury. Również parki, kaplice, herbaciarnie, małe bary w peryferyjnych dzielnicach i wielkie sklepy w ekskluzywnej Shibuyi stają się fascynującym tematem antropologicznych i filozoficznych dociekań. Prawdziwym tematem Rekina z parku Yoyogi zawsze są jednak ludzie – mieszkańcy Japonii z ich umiejętnością kontemplacji świata, wyjątkowo chłonną i twórczą kulturą oraz siłą, która pozwala im się podnieść nawet po tak dramatycznych wydarzeniach, jak trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu w marcu 2011 roku. Joanna Bator urodziła się 2 lutego 1968 roku w Wałbrzychu. Jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Nauk Społecznych przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych – jej doktorat był poświęcony problematyce feministycznych teorii i dyskursu gender oraz konfrontacją feminizmu z postmodernizmem i psychoanalizą. Pracowała jako adiunkt na Wydziale Filozofii i Socjologii PAN, jak również wykładała na kilku innych uczelniach przedmioty związane z naukami społecznymi.

38,00 zł
33,06 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,94 zł

36
Ciemno, prawie noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemno, prawie noc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.18

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego „syna", Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji. W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

37
Encyklopedia piłki nożnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia piłki nożnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Za twórców współczesnego futbolu uważani są Anglicy – to oni wymyślili przepisy i opublikowali je w 1863 r. Za pierwszy oficjalnie rozegrany polski mecz piłki nożnej uchodzi ten, do którego doszło we Lwowie 13 lipca 1894 r. podczas II Zlotu Sokolego. Spotkanie drużyn z Krakowa i Lwowa zakończono po sześciu minutach, kiedy Włodzimierz Chomicki, uczeń seminarium nauczycielskiego, strzelił gola dla lwowian. I tak zaczęła się historia i popularność tej dyscypliny w Polsce. Niniejsza książka – prócz historii polskiego i światowego futbolu – prezentuje zasady gry i taktykę stosowaną przez najlepszych graczy. Daje też wskazówki, jak przeprowadzać efektywny i bezpieczny trening, przedstawia najlepsze kluby, piłkarzy i stadiony.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

38
Zawsze mieszkałyśmy w zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze mieszkałyśmy w zamku
Dostępny
2 szt.

Niesamowita gotycka opowieść autorki Nawiedzonego Domu na Wzgórzu! Mary Katherine Blackwood, jej siostra Constance i wuj Julian zamieszkują rodzinną posiadłość. Jeszcze kilka lat wcześniej rodzina liczyła siedmiu członków – do czasu pewnego tragicznego popołudnia, które wciąż pozostaje na językach wszystkich mieszkańców miasteczka. Teraz młodsza siostra robi wszystko, aby uchronić Constance przed natarczywością i wrogością miejscowej społeczności. Dni upływają im w dosyć szczęśliwym odosobnieniu, aż pewnego dnia do posiadłości przybywa kuzyn Charles… Fragment: Nazywam się Mary Katherine Blackwood. Mam osiemnaście lat i mieszkam z siostrą Constance. Często myślę, że przy odrobinie szczęścia mogłam urodzić się wilkołakiem, bo dwa środkowe palce obu moich rąk są tej samej długości, ale muszę zadowolić się tym, czym obdarzyła mnie natura. Nie lubię mycia, psów i hałasu. Lubię moją siostrę Constance, Ryszarda Plantageneta i amanita phalloides, muchomora sromotnikowego. Reszta mojej rodziny nie żyje. Ostatnio, kiedy przeglądałam książki z biblioteki stojące na kuchennej półce, okazało się, że termin ich zwrotu upłynął prawie pół roku temu, i zastanowiłam się, czy wybrałabym inne, gdybym wiedziała, że to będą ostatnie książki i że już na zawsze zostaną na naszej półce. Rzadko przenosiliśmy rzeczy; rodzina Blackwoodów nigdy nie zdradzała skłonności do wędrówek i przeprowadzek. Stykaliśmy się wprawdzie z drobnymi, nietrwałymi przedmiotami: książkami, kwiatami, łyżkami, ale głębiej tkwiło w nas przywiązanie do trwałych dóbr. Zawsze odkładaliśmy rzeczy na miejsce. Wymiataliśmy kurz spod stołów i krzeseł, łóżek, obrazów, dywanów i lamp, lecz one same zostawały tam, gdzie były; nigdy nie przesunęłyśmy nawet o cal szylkretowego kompletu przyborów na toaletce matki. Blackwoodowie mieszkali w tym domu od zawsze i utrzymywali w nim porządek; kiedy wprowadzała się tu kolejna pani Blackwood, znajdowano miejsce na jej rzeczy– i tak w naszym domu gromadziły się warstwy dobytku Blackwoodów, balast i mur obronny przed światem. Książki z biblioteki przyniosłam do domu w piątek, pod koniec kwietnia. Piątki i wtorki były dla mnie straszne, bo musiałam chodzić do miasteczka. Ktoś musiał iść do biblioteki i do sklepu; Constance nigdy nie ruszała się poza ogród, a stryj Julian nie mógł. A zatem to nie duma ani upór wypędzały mnie dwa razy w tygodniu do miasteczka, lecz po prostu potrzebowaliśmy książek i jedzenia. Być może duma sprawiała, że przed powrotem do domu zachodziłam do Stelli na filiżankę kawy; powiedziałam sobie, że to z dumy, i nie ominęłabym Stelli, choćbym nie wiem jak pragnęła znaleźć się w domu, ale wiedziałam również, że Stella zauważyłaby mnie, gdybym przeszła obok, nie wchodząc, i mogłaby pomyśleć, że się boję, a tego już bym nie zniosła. – Dzień dobry, Mary Katherine – mawiała zawsze Stella, przecierając ladę wilgotną ściereczką – jak się dzisiaj miewasz? – Bardzo dobrze, dziękuję. – A Constance Blackwood dobrze się czuje? – Bardzo dobrze, dziękuję. – A on? – Zupełnie nieźle. Poproszę czarną kawę. Jeśli ktoś wchodził i siadał przy ladzie, zostawiałam kawę i bez pośpiechu wychodziłam, skinąwszy Stelli głową na pożegnanie. – Bądź zdrowa – rzucała machinalnie. W bibliotece starannie wybierałam książki. Mieliśmy, oczywiście, książki w domu, zapełniały dwie ściany gabinetu ojca, ale ja lubiłam baśnie i powieści historyczne, a Constance te o jedzeniu. Stryj Julian nigdy nie wziął książki do ręki, ale lubił patrzeć na Constance czytającą wieczorami, kiedy pracował nad swoimi notatkami, i od czasu do czasu spoglądał na nią, kiwając głową. – Co czytasz, moja droga? Uroczy widok, dama zksiążką. – Czytam coś, co nazywa się Sztuka gotowania, stryjku. – Zachwycające. Oczywiście nigdy nie milczałyśmy zbyt długo w obecności stryja Juliana, lecz nie przypominam sobie, aby któraś z nas kiedykolwiek otworzyła choć jedną z pożyczonych książek stojących teraz na kuchennej półce. Wyszłam z biblioteki pewnego pięknego kwietniowego ranka; świeciło słońce i wszędzie wokół spod warstwy brudu dziwacznie przebijały fałszywe obietnice wiosennego przepychu. Pamiętam, że stałam na schodach biblioteki, trzymając książki i, wpatrując się przez chwilę w delikatną zieleń gałęzi na tle nieba, jak zawsze żałowałam, że nie mogę wrócić do domu, krocząc po niebie, a nie przez miasteczko. Mogłam od razu przejść na drugą stronę ulicy i iść dalej aż do sklepu kolonialnego, ale to by oznaczało, że muszę minąć dom towarowy i siedzących przed nim mężczyzn. W tym miasteczku mężczyźni pozostawali młodzi, kobiety zaś starzały się pod wpływem szarego, niedobrego znużenia i czekały milczące, aż mężczyźni wstaną i wrócą do domów. Mogłam iść tą stroną ulicy i przeciąć ją dopiero na wysokości sklepu; wolałam to, choć musiałam przechodzić obok poczty i domu Rochesterów ze stertami przerdzewiałej blachy na podwórzu, popsutymi samochodami, pustymi kanistrami po benzynie, starymi materacami, armaturami i baliami, które rodzina Harlerów przywiozła z sobą i które – w co święcie wierzę – kochała. Dom Rochesterów był najładniejszym domem w miasteczku i dawniej posiadał bibliotekę z orzechową boazerią, salę balową na piętrze oraz mnóstwo róż wokół werandy. Urodziła się w nim nasza matka i zgodnie z prawem powinien należeć do Constance. Postanowiłam, jak zawsze, że bezpieczniej będzie przejść obok poczty i domu Rochesterów, choć nie lubiłam patrzeć na budynek, w którym urodziła się matka. Rano po tej stronie ulicy było przeważnie pusto, ponieważ padał na nią cień, ja zaś i tak musiałam minąć dom towarowy po wyjściu ze sklepu, a mijanie go w obydwie strony przekraczało moje siły. Za miasteczkiem, przy Hill Road, River Road i Old Mountain, ludzie tacy jak Clarke’owie i Carringtonowie pobudowali nowe, piękne domy. Musieli przejeżdżać przez miasteczko, aby dostać się do Hill Road i River Road, ponieważ główna ulica była zarazem stanową autostradą, ale dzieci Clarke’ów i Carringtonów chodziły do prywatnych szkół, a jedzenie dostarczano do kuchni przy Hill Road z większych miast. Samochód dowoził pocztę z miasteczka przez River Road aż do Old Mountain, ale mieszkańcy Mountain wysyłali listy z innych miejscowości, a mieszkańcy River Road jeździli do wielkomiejskich fryzjerów. Dziwiło mnie zawsze to, że ludzie z miasteczka, mieszkający w brudnych domkach przy głównej drodze albo przy Creek Road, z uśmiechem kiwali głowami i machali do przejeżdżających Clarke’ów czy Carringtonów. Kiedy Helen Clarke wchodziła do sklepu Elberta, żeby kupić puszkę przecieru pomidorowego lub funt kawy, o których zapomniała kucharka, wszyscy mówili jej „dzień dobry” i stwierdzali, że pogoda się poprawia. Dom Clarke’ów jest nowszy niż dom Blackwoodów, lecz wcale nie jest ładniejszy. Nasz ojciec sprowadził pierwszy fortepian, jaki widziano w miasteczku. Carringtonowie są właścicielami papierni, ale do Blackwoodów należy cała ziemia między autostradą a rzeką. Shepherdowie z Old Mountain dali miasteczku ratusz – biały, o spadzistym dachu, okolony zielonym trawnikiem, z armatą stojącą od frontu. Była kiedyś mowa o wprowadzeniu podziału na strefy, wyburzeniu chałup przy Creek Road i rozbudowie miasteczka, tak aby pasowało do ratusza, ale nikt nawet palcem nie kiwnął; może myśleli, że Blackwoodowie zaczną wówczas uczęszczać na zebrania rady miejskiej. Mieszkańcy miasteczka załatwiają w ratuszu karty wędkarskie i łowieckie, a raz w roku przyjeżdżają na zebranie Clarke’owie, Carringtonowie i Shepherdowie, którzy uroczyście głosują za usunięciem śmietniska Harlerów z Main Street oraz ławek sprzed domu towarowego i co roku zostają dziarsko przegłosowani przez pozostałych. Za ratuszem odchodzi w lewo Blackwood Road, która prowadzi do domu. Blackwood Road otacza wielkim kołem posiadłość Blackwoodów, a wzdłuż całej drogi ciągnie się ogrodzenie z drutu, postawione przez naszego ojca. Niedaleko za ratuszem stoi duży czarny głaz oznaczający początek ścieżki przeciętej bramą, którą otwieram i zamykam za sobą, a później przechodzę przez lasek i jestem w domu. Ludzie z miasteczka zawsze nas nienawidzili”.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

39
Ludwik II Bawarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludwik II Bawarski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

Biografia króla Bawarii Ludwika II Wittelsbacha, przyjaciela i mecenasa Wagnera, budowniczego fantazyjnych zamków w Alpach, ostatniego romantyka na tronie. Potoczyście napisane dzieje wrażliwego i inteligentnego władcy starającego się swoje dziedzictwo, królestwo Bawarii, utrzymać na coraz bardziej burzliwym morzu okresu jednoczenia się Niemiec pod żelazną dłonią Bismarcka. I choć w rezultacie ulega Prusakom, to nawet zmagając się z narastającym szaleństwem, pozostawia po sobie trwałe pomniki w budowlach, muzyce i wreszcie bawarskiej samodzielności w ramach niemieckiego cesarstwa. Portret króla wielkiego i nieszczęśliwego, niesłusznie zapomnianego.

59,90 zł
44,33 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

40
Changestwobowie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Changestwobowie, CD
David Bowie, Warner Music Polska
Dostępny
76 szt.

Lista utworów: 1. Aladdin sane 2. Oh! you pretty things 3. Starman 4. 1984 5. Ashes to ashes 6. Sound and vision 7. Fashion 8. Wild is the wind 9. M only dancing (again) 10. Dj

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

41
Co wiecie o swoich dziadkach. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co wiecie o swoich dziadkach. DVD
Sean Anders, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.07

„Doskonała komedia familijna.” - Maria Salas, America Teve „Film, do którego będziecie wracać!” - Cynthia Wheeler, Nap Warden Oto ojciec wszystkich familijnych komedii! Dusty (Mark Wahlberg) i Brad (Will Ferrell) wreszcie znajdują wspólny punkt zaczepienia w kwestii wychowywania dzieci. Delikatne porozumienie nie trwa jednak długo. W odwiedziny przybywają bowiem tata Dusty’ego, oldschoolowy dziadek w typie macho (Mel Gibson) i tata Brada, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych lat (John Litgow), zamieniając niedawną rodzinną sielankę w kompletny chaos. Partnerstwo Dusty'ego i Brada zostaje poddane ciężkiej próbie, a stara rywalizacja nabiera nowych rumieńców w tej „przezabawnej i pogodnej” komedii, która rzuca nowe światło na termin 'rodzina patchworkowa'.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

42
Wojna płci, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna płci, DVD
Jonathan Dayton, Valerie Faris, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.05

Film reżyserów Małej miss Na podstawie prawdziwej historii On przeszedł do finału Ona przeszła do historii Emma Stone i Steve Carell grają pierwszorzędnie w opartym na faktach filmie ukazującym historyczny mecz tenisowy z 1973 roku pomiędzy ówczesną mistrzynią kobiecego tenisa Billy Jean King (Stone) a byłym mistrzem męskich rozgrywek Bobbym Riggsem (Carell). Zacięci rywale nie tylko po przeciwnych stronach kortu, ale także w kwestiach związanych z problemem równości płci, Billie Jean i Bobby zaserwowali widowisko, którego skutki wykroczyły daleko poza areny sportowego świata. Film Wojna płci to pełen serca, humoru i ciętego dowcipu obraz zmagań z ludzkimi słabościami i własną seksualnością, a także wspaniałe przypomnienie niezwykłego pojedynku, którego konsekwencję odbijają się echem po dziś dzień! Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej, z polskimi napisami: • wielkie wejście Billie Jean, • rywalizacja, • Billie Jean King własnymi słowami, • galerie.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

43
PROKOFIEV FOR TWO. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PROKOFIEV FOR TWO. CD
ARGERICH, MARTHA, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.26

22,90 zł
22,44 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,46 zł

44
Ile ważą emocje? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ile ważą emocje?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.23

Ile ważą emocje? to książka ważna i pożyteczna. Punktem wyjścia opisanych tu terapii jest chęć pozbycia się przez pacjentów nadmiernych kilogramów. Jednak po kilku albo kilkunastu sesjach zwykle okazuje się, że nadwaga czy zajadanie stresu, a nieraz także inne choroby, to objawy, które mają swoje źródło w emocjach zepchniętych do nieświadomości. Często są to traumy i urazy z dzieciństwa oraz schematy zachowań, które wtedy pozwalały dziecku na przetrwanie bolesnych sytuacji i zdarzeń. Dziś, w dorosłości, już tylko przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Ponieważ nie mogą znaleźć ujścia, przejawiają się w postaci chorób.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

45
The New Album. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Album. CD
Thirty Seconds To Mars, Universal Music Polska
Dostępny
13 szt.

Sprzedająca miliony płyt rockowa formacja Thirty Seconds To Mars szykuje się do wydania piątego, studyjnego albumu. Premierę niezatytułowanej jeszcze płyty wyznaczono na 6 kwietnia. Grupa Thirty Seconds To Mars niedawno zaprezentowała nagranie "Dangerous Night", które jest następcą odnoszącego sukcesy pierwszego singla z nachodzącej płyty, "Walk On Water". Numer spędził 5. tygodni na szczycie zestawienia Billboard?s Rock Airplay Chart, 4 tygodnie na 1. miejscu Mediabase Alternative Chart i znajduje się w top 40 głównej listy przebojów Billboardu. Oficjalny teledysk, który towarzyszy utworowi "Walk On Water" to jednocześnie zapowiedź dokumentu "A Day in the Life of America". Film nakręcono jednego dnia - 4 lipca 2017 roku - we wszystkich 50 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko. Nad dziełem pracowały 92 profesjonalne ekipy filmowe. Ponadto w dokumencie wykorzystano 10 000 ujęć nadesłanych przez fanów oraz fragmenty wiadomości telewizyjnych i wpisów z mediów społecznościowych. Za kamerą "A Day in the Life of America" stanął Jared Leto. Jego obraz to próba ukazania historycznego porteru Ameryki w ciągu jednego dnia. Thirty Seconds To Mars tworzą Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicevic. Pochodzący z Los Angeles zespół zadebiutował albumem "30 Seconds to Mars" w 2002 roku. Wielki, międzynarodowy sukces przyszedł wraz z drugą płytą "A Beautiful Lie" (2005), która rozeszła się w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. Ich kolejne wydawnictwo "This Was War" pochodzi z 2009 roku. Podczas prac nad materiałem doszło do konfliktu między zespołem a wytwórnią EMI, co zostało udokumentowane w znakomicie ocenionym i wyróżnionym nagrodami dokumentalnym filmie "Artifact" (2012). Czwarty longplay Thirty Seconds To Mars, "Love, Lust, Faith and Dreams", ukazał się w 2013 roku i odniósł komercyjny oraz artystyczny sukces. Na całym świecie kupiono 15 milinów kopii krążka, a trio podczas promującej płytę trasy wyprzedawało wielkie areny i stadiony. Thirty Seconds to Mars mają na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście statuetek MTV, Billboard Music oraz wpis do Księgi Rekordów Guinnessa za najdłuższą trasę w historii. 4 lipca 2017 roku zespół nakręcił dokument "A Day In the Life of America", w którego realizacji udział wzięło ponad 90 ekip filmowych. Projekt, który powstawał we wszystkich 50 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko, ukazuje jeden dzień z życia Ameryki. Premiera obrazu planowana jest na 2018 rok. Obecnie rockowa kapela pracuje nad wyczekiwanym od dawna piątym albumem.

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

46
The New Album PL. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Album PL. CD
Thirty Seconds To Mars, Universal Music Polska
Dostępny
8 szt.

Sprzedająca miliony płyt rockowa formacja Thirty Seconds To Mars szykuje się do wydania piątego, studyjnego albumu. Premierę niezatytułowanej jeszcze płyty wyznaczono na 6 kwietnia. Grupa Thirty Seconds To Mars niedawno zaprezentowała nagranie "Dangerous Night", które jest następcą odnoszącego sukcesy pierwszego singla z nachodzącej płyty, "Walk On Water". Numer spędził 5. tygodni na szczycie zestawienia Billboard?s Rock Airplay Chart, 4 tygodnie na 1. miejscu Mediabase Alternative Chart i znajduje się w top 40 głównej listy przebojów Billboardu. Oficjalny teledysk, który towarzyszy utworowi "Walk On Water" to jednocześnie zapowiedź dokumentu "A Day in the Life of America". Film nakręcono jednego dnia - 4 lipca 2017 roku - we wszystkich 50 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko. Nad dziełem pracowały 92 profesjonalne ekipy filmowe. Ponadto w dokumencie wykorzystano 10 000 ujęć nadesłanych przez fanów oraz fragmenty wiadomości telewizyjnych i wpisów z mediów społecznościowych. Za kamerą "A Day in the Life of America" stanął Jared Leto. Jego obraz to próba ukazania historycznego porteru Ameryki w ciągu jednego dnia. Biografia Thirty Seconds To Mars Thirty Seconds To Mars tworzą Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicevic. Pochodzący z Los Angeles zespół zadebiutował albumem "30 Seconds to Mars" w 2002 roku. Wielki, międzynarodowy sukces przyszedł wraz z drugą płytą "A Beautiful Lie" (2005), która rozeszła się w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. Ich kolejne wydawnictwo "This Was War" pochodzi z 2009 roku. Podczas prac nad materiałem doszło do konfliktu między zespołem a wytwórnią EMI, co zostało udokumentowane w znakomicie ocenionym i wyróżnionym nagrodami dokumentalnym filmie "Artifact" (2012). Czwarty longplay Thirty Seconds To Mars, "Love, Lust, Faith and Dreams", ukazał się w 2013 roku i odniósł komercyjny oraz artystyczny sukces. Na całym świecie kupiono 15 milinów kopii krążka, a trio podczas promującej płytę trasy wyprzedawało wielkie areny i stadiony. Thirty Seconds to Mars mają na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście statuetek MTV, Billboard Music oraz wpis do Księgi Rekordów Guinnessa za najdłuższą trasę w historii. 4 lipca 2017 roku zespół nakręcił dokument "A Day In the Life of America", w którego realizacji udział wzięło ponad 90 ekip filmowych. Projekt, który powstawał we wszystkich 50 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii i Portoryko, ukazuje jeden dzień z życia Ameryki. Premiera obrazu planowana jest na 2018 rok. Obecnie rockowa kapela pracuje nad wyczekiwanym od dawna piątym albumem

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

47
COMPLETE PRESTIBE 10 INCH LP COLLECTION. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
885,90 zł
868,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 17,72 zł

48
Gustav Holst. The Planets, CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gustav Holst. The Planets, CD + Blu-ray
Boston Symphony Orchestra, Universal Music Polska
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: CD 1Mars, the Bringer of War 2Venus, the Bringer of Peace 3Mercury, the Winged Messenger 4Jupiter, the Bringer of Jollity 5Saturn, the Bringer of Old Age 6Uranus, the Magician 7Neptune, the Mystic 8Einleitung, Oder Sonnenaufgang 9Von Den Hinterweltlern 10Von Der Gro?en Sehnsucht 11Von Den Freuden Und Leidenschaften 12Das GrabliedB 13Von Der Wissenschaft 14Der Genesende 15Das Tanzlied - Das Nachtlied 16Das Nachtwandlerlied Blu-ray: 1Mars, the Bringer of War 2Venus, the Bringer of Peace 3Mercury, the Winged Messenger 4Jupiter, the Bringer of Jollity 5Saturn, the Bringer of Old Age 6Uranus, the Magician 7Neptune, the Mystic 8Einleitung, Oder Sonnenaufgang 9Von Den Hinterweltlern 10Von Der Gro?en Sehnsucht 11Von Den Freuden Und Leidenschaften 12Das Grablied 13Von Der Wissenschaft 14Der Genesende 15Das Tanzlied - Das Nachtlied 16Das Nachtwandlerlied

82,90 zł
81,24 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,66 zł

49
AMERICA (DELUXE). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AMERICA (DELUXE). CD
Thirty Seconds To Mars, Universal Music Polska
Dostępny
8 szt.

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

50
Dzieci z Bullerbyn / Nowe przygody dzieci z Bullerbyn, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci z Bullerbyn / Nowe przygody dzieci z Bullerbyn, 2 DVD
Lasse Hallström, 1987
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Bullerbyn to maleńka wioska w szwedzkiej Smalandii. W Zagrodzie Środkowej mieszka Lisa ze swoimi braćmi Lassem i Bossem. W Zagrodzie Północnej mieszkają Britta i Anna. W Zagrodzie Południowej mieszka Olle. No i jest jeszcze mała Kerstin, siostrzyczka Ollego. W Bullerbyn nie ma już więcej dzieci, ale tyle, ile jest, wystarczy, żeby się nie nudzić i wymyślać coraz to nowe zabawy! „Dzieci z Bullerbyn”: W Bullerbyn właśnie nastało lato. A to najlepszy czas, by bawić się całymi dniami. Dzieciom z Bullerbyn nie brakuje pomysłów, więc każdy dzień jest dla nich pełen przygód i odkryć. Film jest ekranizacją powieści Astrid Lindgren. „Nowe Przygody Dzieci z Bullerbyn”: Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliżają się święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe. Jak dzieci z Bullerbyn obchodzą Boże Narodzenie i w co się bawią zimą?

40,00 zł
38,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

51
Listy do M. 3, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do M. 3, Blu-ray
Tomasz Konecki, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

„Listy do M. 3” zobaczyło w kinach rekordowe 3 MILIONY widzów – takiego wyniku nie miał żaden polski film od 17 lat! Bohaterowie przeboju kinowego „Listy do M.” i „Listy do M. 2” powracają! Trzecia część trzyma zaserce do samego końca i przypomina, że warto być blisko nie tylko od święta. W „Listach do M. 3” ponownie zobaczymy na ekranie plejadę polskich gwiazd. Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk i Wojciech Malajkat powracają w rolach ukochanych bohaterów znanych z poprzednich części. Dołączają do nich nowe gwiazdy: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Zbigniew Zamachowski, Grażyna Szapołowska i wiele innych. Reżyserem magicznych chwil jest Tomasz Konecki twórca komediowych hitów takich jak „Lejdis” czy „Testosteron”.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

52
Listy do M. 3, booklet DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do M. 3, booklet DVD
Tomasz Konecki, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.28

„Listy do M. 3” zobaczyło w kinach rekordowe 3 MILIONY widzów – takiego wyniku nie miał żaden polski film od 17 lat! Bohaterowie przeboju kinowego „Listy do M.” i „Listy do M. 2” powracają! Trzecia część trzyma zaserce do samego końca i przypomina, że warto być blisko nie tylko od święta. W „Listach do M. 3” ponownie zobaczymy na ekranie plejadę polskich gwiazd. Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk i Wojciech Malajkat powracają w rolach ukochanych bohaterów znanych z poprzednich części. Dołączają do nich nowe gwiazdy: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Zbigniew Zamachowski, Grażyna Szapołowska i wiele innych. Reżyserem magicznych chwil jest Tomasz Konecki twórca komediowych hitów takich jak „Lejdis” czy „Testosteron”.

8,99 zł
Powiadomienie
53
Na mlecznej drodze, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na mlecznej drodze, DVD
Emir Kusturica, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.25

„Pełny witalności i humoru „Na mlecznej drodze” to filmowy strzał na wiwat” – Filmweb.pl Emir Kusturica – jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina, przedstawia porywającą historię miłosną ze zjawiskową Monicą Bellucci. Opowieść zbudowana ze wszystkich pierwiastków, za które widzowie pokochali takie dzieła, jak: „Arizona Dream”, „Underground” czy „Czarny kot, biały kot”. Podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła, doskonałej muzyki i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

54
Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku
Dostępny
167 szt.

Jest to książka o tym, w jaki sposób dzieła sztuki czy – szerzej – wytwory kultury wizualnej brały udział w walce ideowej, ideologicznej, a nawet wprost politycznej w Wolnym Mieście Gdańsku. Z jednej strony walkę tę prowadzono na froncie polsko-niemieckiego sporu o narodową tożsamość, a w konsekwencji państwową przynależność Gdańska, z drugiej – na froncie wewnątrzniemieckiego sporu tradycjonalistów z modernistami. Autora interesują w tym kontekście nie tylko obrazy malarskie czy graficzne, rzeźba i architektura, ale także pocztówki i znaczki pocztowe, banknoty, numizmaty, odznaki, druki urzędowe, plakaty, fotografie prasowe, ilustracje w książkach i czasopismach, wreszcie – co w Gdańsku szczególnie ważne – konserwacja i restauracja zabytków. Przypatruje się również tym dziedzinom, które nie wytwarzają wizualnych przedmiotów, ale konstruują ich interpretacje, a więc: historiografii, krytyce, popularyzacji. Całość poprzedza obszerny prolog, który ukazuje prehistorię gdańskiej walki obrazów – od przejęcia miasta przez państwo pruskie w końcu XVIII wieku aż po powstanie Wolnego Miasta Gdańska. Jacek Friedrich – historyk sztuki, nauczyciel akademicki, popularyzator wiedzy. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1990 roku pracuje w Zakładzie (obecnie Instytucie) Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2013 roku kieruje Muzeum Miasta Gdyni. Autor licznych tekstów naukowych i popularnonaukowych, w tym kilku książek, m.in: Gdańskie zabytki architektury do końca XVIII wieku (1995, 1997), Odbudowa Głównego Miasta w Gdańsku w latach 1945–1960 (2015), a także przewodnika dla dzieci Gdańsk dla młodych podróżników (2005). Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za ratowanie zabytków podczas pożaru w kościele św. Katarzyny w Gdańsku.

79,00 zł
66,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,64 zł

55
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.12

Komentarz stanowi aktualną i praktyczną wykładnię przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiającą ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa miejscowego, gospodarki finansowej gminy, związków i porozumień międzygminnych, nadzoru nad działalnością gmin. W najnowszym wydaniu uwzględniono regulacje wprowadzone m.in. ustawą z 11.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych dotyczące: - sposobu działania rady gminy, - raportu o stanie gminy, - budżetu obywatelskiego i obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej a także zmiany wcześniejsze dotyczące m.in.: - badania oświadczeń majątkowych, - zmiany granic gmin, - skargi na uchwały i zarządzenia w sprawach z zakresu administracji publicznej, - kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz rozstrzygnięciami wydanymi przez organy administracji publicznej. W opracowaniu uwzględniono także poglądy doktryny i odniesienia do bieżącej literatury. Autorzy omówili również najczęściej spotykane problemy oraz wątpliwości dotyczące stosowania i wykładni przepisów ustawy. Komentarz został opracowany przez zespół pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będących równocześnie doświadczonymi praktykami samorządowymi.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

56
List z detencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List z detencji
Dostępny
16 szt.

Tom poezji Wojciecha Hieronymusa Borkowskiego, który dotychczas opublikował dwa arkusze poetyckie: Kręci się we mnie (1986) i Człowiek w szatni/i (1994). „Cieszę się, że Wojciech Hieronymus Borkowski ma swoją książkę poetycką, że te łamiące tabu szalone wiersze docierają, chociaż trochę późno, do czytelnika. To jest radykalna propozycja, w której nie ma lirycznego ładu i nastroju, ale jest rozpędzona kompulsywnie karuzela wyobraźni, świadomości i mowy. Unoszony przez tę moc skojarzeń, resentymentów, lektur, poeta zawiesza logikę czasu, miejsca, percepcji, konwencji w celu ukazania chaotycznej istoty naszego płynnego świata – realnego i wyobrażonego. Ta neurasteniczna i metafizyczna opowieść nie układa się w zbawczą relację, ale znakomicie prezentuje labirynty i symbole łaknącego prawdy i ukojenia umysłu. To autentyczny głos poezji polskiej. Polecam!” – Kazimierz Brakoniecki.

24,00 zł
16,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

57
Spotkanie w Słowie. O twórczości literackiej Karola Wojtyły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie w Słowie. O twórczości literackiej Karola Wojtyły
Dostępny
3 szt.

Wielką zaletą książki jest interdyscyplinarność tych analiz. Autorka posługuje się bowiem nie tylko warsztatem krytyczno-literackim, kiedy np. tropi związki Wojtyły z twórczością Słowackiego czy Zegadłowicza, czy też eksponuje jego znaczenie w kontekście polskiej literatury XX wieku. Równie ważne i przydatne są jej kompetencje filozoficzne, a zwłaszcza teologiczne, by wydobyć rodzaje i funkcje wcale nie tak oczywistych sygnałów biblijnych w twórczości poetyckiej Papieża-pisarza, albo gdy osadza wątki mistyczne w całej tradycji chrześcijaństwa. Tylko takie – potrójne kompetencje – stanowiły klucz do pogłębionego odczytania Wojtyły, i w efekcie klucz do sukcesu, jakim jest omawiana książka (ks. prof. dr hab. Tadeusz Dzidek).

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

58
Tyle nieznanych ryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tyle nieznanych ryb
Dostępny
3 szt.

„Te wiersze są na pamięć. Te ryby, o których mówi tytuł tomu, pływają w oceanie czasu, przepływają sekundy i eony. Niektóre są wyrzucone na piasek, ocienione historią, obolałe. Autorka stworzyła język zdolny o tym opowiedzieć czule, z miłością. To bardzo intymna opowieść, tajemnicza i czasami okrutna, poruszająca” – Leszek Szaruga.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

59
Nowa nietolerancja religijna. Przezwyciężyć politykę strachu w niespokojnych czasach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa nietolerancja religijna. Przezwyciężyć politykę strachu w niespok...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Nowa nietolerancja religijna to niezwykle mocny głos w dyskusji o islamie, wielokulturowości i wolności religijnej. W książce napisanej w dziesięć lat po atakach na Wolrd Trade Center Nussbaum analizuje najbardziej palące spory na temat obecności innych kultur i religii w świecie zachodnim (spór o minarety w Szwajcarii czy spór o burkę we Francji i Belgii) i daje odważną odpowiedź. Jako spadkobierczyni myśli Johna Rawlsa robi to z pozycji tradycji liberalnej. Z jednej strony kładzie nacisk na neutralność religijną państwa, z drugiej – na potrzebę zachowania szacunku dla religijnych przekonań innych obywateli i wykształcenie w sobie „współczującej wyobraźni”. W dobie kryzysu zaufania, z jakim mamy do czynienia po serii zamachów terrorystycznych w Europie oraz w obliczu kryzysu uchodźczego, książka Nussbaum jest jednym z najbardziej oryginalnych liberalnych głosów w dyskusji o przyszłości wieloreligijnej Europy.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

60
Ochrona danych osobowych na podstawie RODO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona danych osobowych na podstawie RODO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Publikacja zawiera omówienie praktycznych zagadnień prawnych związanych z ochroną danych osobowych po wejściu w życie z dniem 25.05.2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). W opracowaniu autor przedstawił m.in. następujące kwestie: – zasady przetwarzania danych osobowych i ich uszczegółowienie w RODO; – rejestr czynności przetwarzania – znaczenie, sposób utworzenia i prowadzenia oraz zasady sprawowania nadzoru; – nowe uprawnienia osób fizycznych, których dane osobowe są przetwarzane; – przekazywanie danych osobowych do państwa trzeciego; – nadzór administracyjny nad przetwarzaniem danych osobowych.

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

61
Zaczyna się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczyna się
Dostępny
12 szt.

Tomik wierszy Leszka Szarugi. Leszek Szaruga – poeta, tłumacz niemieckiej i rosyjskiej poezji, wykładowca uniwersytecki, historyk literatury, krytyk literacki. Autor powieści, esejów i aforyzmów, laureat Nagrody Kościelskich oraz Nagrody Literackiej „Kultury”. 31 grudnia 1967 roku debiutował na łamach „Życia Literackiego” – ukazały się wówczas dwa jego wiersze. 31 grudnia 2017, z okazji 50-lecia pracy twórczej, wydana została książka Zaczyna się.

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

62
Czterdzieści twardych. Wojenne losy Polaków i Żydów. Prawdziwe historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści twardych. Wojenne losy Polaków i Żydów. Prawdziwe histori...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.14

Książka ta opowiada o splecionych losach Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej – o najwyższym poświęceniu i cichych bohaterach, którzy często wcale się za takich nie uważają. Autorka wykracza poza czasy wojenne, ukazując dalsze dramatyczne historie wybawców, którzy niekiedy sami stawali się ofiarami. Stawia też trudne pytania: Jakie uczucia budzi skrajne uzależnienie ocalonego od wybawcy? Jaką cenę jesteśmy gotowi zapłacić, ratując drugiego człowieka? Czy należy oczekiwać wdzięczności i jaka ona powinna być? Autentyczne relacje uczestników wydarzeń, zdjęcia, przytaczana powojenna korespondencja sprawiają, że jest to lektura przejmująca, a zarazem wartościowy historyczny dokument. Za książkę Czterdzieści twardych Kongres Polonii Australijskiej odznaczył autorkę okolicznościowym Medalem im. Jana Strzeleckiego, a Polski Oddział Stowarzyszenia Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przyznał legitymację Honorowego Członka i Jubileuszowy Krzyż Zasługi. Barbara Stanisławczyk, dr nauk społecznych, pisarka, reportażystka, publicystka, wykładowca akademicki (Collegium Civitas, UW, PAN, UKSW). Była prezes Polskiego Radia S.A., dyrektor wydawnicza wydawnictwa „Przekrój”, redaktor naczelna miesięczników „Pani” i „Sukces”. Autorka książek: Matka Hłaski, Pajęczyna (współautor), która znalazła się w antologii polskiego reportażu 100/XX, Miłosne gry Marka Hłaski, Kąkolewski bez litości, Dziewczyny, Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska. Historie dramatów i miłości, Od jutra oraz Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce, będącej owocem trzyletnich badań naukowych.

37,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

63
Piloci. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piloci. Winyl
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Soundtrack do musicalu ?Piloci? to jedna z najbardziej oczekiwanych premier muzycznych 2018 roku! Musical ?Piloci? wyreżyserowany przez Wojciecha Kępczyńskiego w Teatrze Muzycznym Roma to pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której doniosłą rolę odegrali polscy piloci. Muzykę skomponowali Jakub Lubowicz i Dawid Lubowicz, teksty piosenek napisał Michał Wojnarowski, a wśród wykonawców są m.in Zosia Nowakowska, Edyta Krzemień, Basia Gasienica Giewont, Janusz Kruciński, Jan Traczyk i Robert Rozmus.

71,90 zł
70,46 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

64
Ja, anielica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, anielica
Dostępny
4 szt.

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę – chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory – bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie – zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati... Nieprzyzwoicie zabawna książka o niebiańsko-piekielnej rzeczywistości. Do diabła – to trzeba przeczytać!

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

65
Cyfrowa semiopoetyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyfrowa semiopoetyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.04

Ewa Szczęsna - dr hab., prof. nadzw. Uniwersytetu Warszawskiego; specjalizuje się w zakresie poetyki, semiotyki, perswazji wieloznakowych, multimedialnych i interaktywnych tekstów kultury współczesnej; autorka książek: Poetyka reklamy (2001, 2003), Poetyka mediów (2007), współaut. i red. Słownika pojęć i tekstów kultury (2002; 2004) oraz tomów zbiorowych, np.: Przekaz digitalny. Z zagadnień semiotyki semantyki i komunikacji cyfrowej (2015); Komparatystyka dzisiaj, t. 1: Problemy teoretyczne (2010), t. 2: Interpretacje (2011); współredaktorka serii Projekty Komparatystyki. Cyfrowa semiopoetyka jest propozycją oryginalnej teorii cyfrowej rzeczywistości kultury współczesnej. Jest zamierzeniem ambitnym, które obejmuje w zasadzie całość zjawisk cyfrowego świata widzianych z perspektywy technicznej, teoretycznej i semiotycznej. Ewa Szczęsna stawia ostro sformułowaną tezę: znak, którego używają systemy komunikacji cyfrowej, różni się zasadniczo od znaków znanych z innych rodzajów kulturowej komunikacji. Teza z pozoru prosta, w istocie okazuje się stwierdzeniem odważnym, wręcz rewolucyjnym, gdyż podkopuje podstawowe ustalenia wcześniejszych, klasycznych teorii znaku (Saussure?a, Peirce?a). Książka jest ważnym osiągnięciem badawczym, nie tylko na gruncie polskim. Jest to praca, którą nazwałbym ze wszech miar autorską konsekwentną w realizacji założeń badawczych i oryginalną w tym sensie, że stwarza, proponuje nowy język opisu cyfrowego świata. Z recenzji prof. dr. hab. Zbigniewa Klocha Uniwersytet Warszawski, Polska Akademia Nauk Cyfrowa semiopoetyka stanowi imponujące zwieńczenie bardzo konsekwentnie i twórczo rozwijanego przez Ewę Szczęsną programu badawczego (Poetyka reklamy; Poetyka mediów; Słownik pojęć i tekstów kultury). Przynosi ona systematycznie opracowaną teorię cybertekstu w formie dojrzale przemyślanej, nowatorskiej monografii problemowej. Jest to równocześnie propozycja ukonstytuowania nowej humanistycznej dyscypliny badawczej. Właśnie do jej rozwijania i uprawiania zachęca autorka w swej książce - nie tylko ważnej i inspirującej, ale też innowacyjnej (i to w ścisłym rozumieniu: zawiera bowiem w sobie wyraźny projekt aplikacyjny czy ?wdrożeniowy? - mianowicie: w uniwersyteckie programy kształcenia i badania). Z tych wszystkich powodów uważam książkę dr hab. Ewy Szczęsnej za wybitne osiągnięcie oraz ważne wydarzenie intelektualne - nie tylko dla cyfrowej humanistyki i współczesnej cyberkultury. Z recenzji prof. dr hab. Ryszarda Nycza Uniwersytet Jagielloński; Polska Akademia Nauk

42,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

66
Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.28

Jeśli kiedykolwiek miałeś nocne koszmary, to już więcej nie musisz się ich bać. Każdej nocy możesz mieć inspirujące i zaplanowane sny. Naucz się śnić świadomie, tj. w taki sposób, by wpływać na to, co się w nich dzieje. Możesz planować, kontrolować i programować marzenia senne o upragnionej tematyce. Nie trać nocy, wyśnij swoje marzenia!

34,30 zł
25,73 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,57 zł

67
Długopis automatyczny. Myszka Minnie, 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny. Myszka Minnie, 6 kolorów
Derform
Niedostępny
Brak

Długopis automatyczny, którego obudowa jest ozdobiona motywem graficznym Myszki Minnie. Długopis ma aż 6 kolorowych wkładów oraz „klips” do zaczepienia. Rozmiar długopisu: 14.0 cm

8,99 zł
Powiadomienie
68
Naklejki 80x160 Derform Wypukle Cars Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki 80x160 Derform Wypukle Cars Pbh
Derform
Niedostępny
Brak

NALEPKI WYPUKŁE CARS

7,99 zł
Powiadomienie
69
Piórnik dwukomorowy. Myszka Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwukomorowy. Myszka Minnie
Derform
Niedostępny
Brak

Praktyczny piórnik dwukomorowy, zamykany zamkiem błyskawicznym z ozdobną zawieszką. Liczne mocowania pozwalają utrzymać porządek w piórniku. Piórnik jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. Ozdobiony motywami Myszki Minnie. Nie zawiera wyposażenia. Rozmiar produktu: 21.0 x 12.0 x 4.0 cm

48,00 zł
Powiadomienie
70
Brokat sypki 2 kolory, 9g Kidea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokat sypki 2 kolory, 9g Kidea
Derform
Niedostępny
Brak

Brokat sypki złoty i srebrny.

7,99 zł
Powiadomienie
71
Lubelski Rocznik Pedagogiczny. Tom 36, 1/2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubelski Rocznik Pedagogiczny. Tom 36, 1/2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Tom składa się z 16 artykułów poświęconych edukacji wczesnoszkolnej.

33,60 zł
26,54 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

72
Smart Egg, edycja wielkanocna, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Egg, edycja wielkanocna, mix wzorów
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

Smart Egg to więcej niż zabawka! Łatwo nauczyć się jak jej używać, ale trudno zapamiętać ścieżki prowadzące do celu. Trzeba być czujnym i czasem wybrać inną drogę w labiryncie, niż się planowało. Graj na wiele sposobów: za plecami, z zamkniętymi oczami, jedną ręką! Ścigaj się z czasem i Twoimi przyjaciółmi! Włóż patyczek do jajka przez jego górny otwór i przeprowadź go przez tunele labiryntu, w kierunku od góry do dołu zabawki. Wyjmij patyczek na drugim końcu labiryntu, na spodzie jajka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

32,90 zł
29,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

73
Horse Club. SLH13854. Źrebię rasy quarter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13854. Źrebię rasy quarter
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Seria Farm Life zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. Schleich to niemiecka firma zajmująca się produkcją zabawek od wczesnych lat 60. W latach 80. wprowadzono figurki zwierząt, które od tego czasu są wykonywane z najwyższą dbałością o szczegóły, starannie odlane oraz ręcznie pomalowane oddają rzeczywisty wygląd zwierzęcia. Materiały z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Rozmiar opakowania: 8.0 x 2.0 x 9.0 cm

24,70 zł
22,97 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,73 zł

74
Naciśnij i jedź, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naciśnij i jedź, mix wzorów
Little Tikes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.29

Zabawka Naciśnij i jedź to świetna zabawa i nowe atrakcje dla maluszka. Ta prosta funkcjonalność i łatwa obsługa z pewnością spodoba się dziecku i zachęci do zabawy, gdy zobaczy, że zwierzaczek po naciśnięciu przycisku może być naprawdę szybki. Dzięki tej kolorowej zabawce maluch goniący pojazd zostaje zachęcony do ruchu oraz stawiania pierwszych kroków. Każde ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje zmianę funkcji, a zwierzaczek zacznie np. ruszać głową. Rozmiar produktu: 6.0 x 3.2 x 7.0 cm Waga: 0.25 kg Uwaga! Towar wysyłany losowo!

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

75
Miękka grzechotka sówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miękka grzechotka sówka
BAM BAM
Dostępny
76 szt.

To idealna zabawka edukacyjna dla dziecka od 6 miesiąca życia. Wykonana z miękkiej i plastycznej gumy, z regularnymi otworami, w pełni pozwala małym rączkom na chwytanie, ugniatanie, turlanie oraz potrząsanie, wydając przy tym efekty dźwiękowe, dzięki umieszczonej we wnętrzu grzechotce. Faktura i właściwości materiału, z jakiego została wykonana kula, pozwalają im zawsze powracać do pierwotnego kształtu. Boczne uchwyty z kolorowymi obręczami są dodatkowym elementem, który rozwija zdolności manualne oraz urozmaica zabawę. Zabawka wpływa na rozwój wielu zmysłów, między innymi słuchu, wzroku oraz zdolności motorycznych.

40,80 zł
35,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,90 zł

76
Kto przytuli Misia Tulisia? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto przytuli Misia Tulisia?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Seria o Misiu Tulisiu to współczesna klasyka!” - pisze „Guardian”. Kto przytuli Misia Tulisia? to pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru i ciepła serii sprzedanej w 2 milionach egzemplarzy! Miś Tuliś budzi się i czuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nie to! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół i dzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie w największych, najcieplejszych ramionach mamy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – „idealnymi książkami na dobranoc”. „Guardian” nazywa je „współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej”. David Melling serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

24,80 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,5%
oszczędzasz 6,81 zł

77
Piórnik tuba. Cleo i Frank - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba. Cleo i Frank
Derform
Niedostępny
Brak

Jednokomorowa saszetka–piórnik typu tuba, zapinana na zamek zakończony ozdobną zawieszką. Piórnik ozdobiony jest motywem Cleo i Frank. Nie zawiera wyposażenia. Rozmiar produktu: 7.0 x 21.0 x 7.0 cm Waga: 0.07kg

8,99 zł
Powiadomienie
78
Piórnik. Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik. Konie
Derform
Niedostępny
Brak

Piórnik jednokomorowy, zapinany na zamek błyskawiczny. Suwak zakończony jest ozdobnym pullerem. Wnętrze piórnika posiada liczne zakładki na akcesoria oraz miejsce na plan lekcji i tabliczkę mnożenia. Piórnik bez wyposażenia. Rozmiar opakowania: 20.0 x 13.0 x 4.0 cm Waga: 0.16 kg

12,99 zł
Powiadomienie
79
Portfel z Rzepem 1zam Derform Konie 15 Fol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
Powiadomienie
80
Piórnik tuba. The Dog - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba. The Dog
Derform
Niedostępny
Brak

Jednokomorowa saszetka–piórnik typu tuba, zapinana na zamek zakończony ozdobną zawieszką. Piórnik ozdobiony jest motywem piesków. Nie zawiera wyposażenia. Rozmiar produktu: 7.0 x 21.0 x 7.0 cm Waga: 0.07kg

21,20 zł
Powiadomienie
81
Słomki do napojów (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słomki do napojów (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Niedostępny
Brak

Plastikowe słomki do napojów w zwariowanych kształtach. Słomki do modelowania. Nieodłączny element każdej zabawy. Idealnie nadają się na urodziny, party, karnawał, zabawę sylwestrową oraz wieczór panieński. Długość słomki: 26.0 cm

2,99 zł
Powiadomienie
82
Balony, mix kolorów (5 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony, mix kolorów (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny
3 szt.

Balony z nadrukiem. Miks kolorów w opakowaniu zbiorczym.

6,99 zł
83
40 piosenek Violetty Villas, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 piosenek Violetty Villas, 2 CD
Violetta Villas, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.05

Pamiętamy Violettę Villas właśnie taką – piękną, fascynującą, czarującą swoim niezwykłym głosem. Violettę Villas primadonnę... Na tym dwupłytowym albumie śpiewa dla nas swoje najsłynniejsze przeboje, tj. „Dla Ciebie, miły”, „Do Ciebie, mamo”, „Mechaniczna lalka”, „Nie ma miłości bez zazdrośći”, „Przyjdzie na to czas”, „Zabierz mnie z Barcelony”, „Granada”, „Ave Maria no morro”. „Violettę Villas należałoby określić mianem stosowanym kiedyś w operze włoskiej – primadonna assoluta, to znaczy primadonna, pierwsza gwiazda, a właściwie pierwsza gwiazda nieporównywalna do żadnej innej, która mogłaby pretendować do tego stanowiska (...). Violetta Villas ma głos, który jest zjawiskiem w skali światowej. (...) Istnieją miliony Polaków, którzy kochają Violettę Villas (...). Są ludzie w Polsce, którzy kochają takich artystów, ten rodzaj śpiewania, wzruszają się, mają przyspieszone bicie serca, mają kolorowe sny, łezkę ocierają wzruszenia, kiedy ona śpiewa o matce pieśń. Ona jest niepowtarzalnym zjawiskiem (...). Pozwólcie tym, którzy ją kochają, kochać ją nadal. Ja należę do wielkich entuzjastów Violetty Villas". (Bogusław Kaczyński, „Na każdy temat”, 1996) Lista utworów: CD1: 1. Granada 2. Ave Maria no morro 3. Do Ciebie mamo 4. Szczęścia nie szukaj daleko 5. Mazurskie wspomnienia 6. Sosna z mego snu 7. Czterdzieści kasztanów 8. Szesnaście lat 9. Wszędzie gdzie ty 10. Jak nie to nie 11. Kiedy Allach szedł 12. Ja jestem Violetta 13. Nie jestem taka zła 14. Ja Ci nie wierzę 15. Marianna Ruda 16. Nie zdążyłam 17. Wiedz o mnie wszystko 18. Mechaniczna lalka 19. Dzikuska 20. Do twarzy mi w fartuszku 21. Telefon do Ciebie 22. Figa z makiem CD2: 1. Spójrz prosto w oczy 2. Nie ma miłości bez zazdrości 3. Dla Ciebie miły 4. Przyjdzie na to czas 5. Jak nazwać miłość 6. Uśmiechem miłość się zaczyna 7. Nie ma takich oczu 8. Jesteś mi potrzebny 9. Zostanę z Tobą 10. Ożeń się Johnny 11. Nie myśl o mnie źle 12. Taki mróz 13. W Zakopanem pada deszcz 14. Zabierz mnie z Barcelony 15. Malaguena 16. Andaluzja 17. Maria Lao 18. Mała Inez 19. Błękitna tarantella 20. Wracam (Funiculi, funicula) 21. Tiritomba 22. Sekret

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

84
Media planer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media planer
366 INSPIRACJI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

Masz problem ze zorganizowaniem się w social media? Zapisujesz pomysły na posty w notesach, na karteczkach i wiecznie gdzieś to gubisz? Media Planer służy wyłącznie do planowania postów w social media (facebook, instagram, twitter, linkedin, pinterest). Nie ma tu miejsca na planowanie zakupów na obiad, czy wizyty dzieci u dentysty. Jest za to: – plan postów na każdy dzień, – plan postów na tydzień, – plan postów na miesiąc, – plan kampanii reklamowej, – plan transmisji live, – podsumowanie miesiąca, – bonus: lista pomysłów na posty – inspiracja na każdy miesiąc 1 Media Planer = pół roku planowania postów. Media Planer jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (błękitnej i granatowej – wysyłane losowo).

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

85
Skrywana historia rewolucji rosyjskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrywana historia rewolucji rosyjskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Jest to długa opowieść o dojściu bolszewików do władzy. Poprzedza ją historia Rosji, uwikłanej w Wielką Wojnę, klęski na frontach, które ogół społeczeństwa przyjęło jako największe upokorzenie. To także ukazanie agenturalnej działalność Niemiec przenikającej do najwyższych sfer rządowych, popychających masy przez swoje zaniechania do rewolucji. To wreszcie wskazanie źródeł finansowania partii bolszewików, która bez tak hojnego wsparcia nie dokonałaby z taką zadziwiającą łatwością październikowego zamachu stanu. Kronikarskie ujęcie tematu pozwoli Czytelnikom odtworzyć najpierw wydarzenia lutowej rewolucji, potem okres euforii po jej zwycięstwie, aż do całkowitej beznadziei jaka ogarnęła wszystkie warstwy społeczne nowej republikańskiej Rosji. W syntezie tego okresu nie pominięto wskazania rosnącego wpływu partii bolszewików zwieńczonego bolszewickim zamachem stanu i przejęciem władzy przez Lenina, eliminujących z bezwzględnością pozostałe partie socjalistyczne: mienszewików i eserowców. Całość oparta na materiałach źródłowych znajdujących się w archiwach rosyjskich, udostępnionych przez Borysa Jelcyna oraz pamiętnikach i wspomnieniach Rosjan i Polaków, świadków tamtych wydarzeń, wznowionych w pod koniec ubiegłego wieku.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

86
BooCheeMish, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BooCheeMish, LP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Premiera pierwszego albumu The Mystery Of The Bulgarian Voices z nagraniami studyjnymi po 20 latach odbyła się 25 maja 2018 roku. Le Mystère des Voix Bulgares (zwycięzcy Grammy za „Najlepsze Tradycyjne Nagranie Folkowe”) wydali płytę pod tytułem „BooCheeMish”. Przy kilku utworach współpracowali z niesamowitą artystką – Lisą Gerrard (współzałożycielką duetu Dead Can Dance). To spowodowało połączenie bardzo różnych muzycznych światów. Gerrard jest także znana z pracy nad soundtrackami do filmów „Gladiator” i „Informator”, często mówi o wpływie, jaki chór miał na jej techniki śpiewu, kiedy odkryła ich we wczesnych latach 80. Albumowi udało się połączyć bułgarski folklor z innymi tradycjami i kulturami. Zachowuje on unikalną tożsamość składowych głosów, stylistyki wokalnej i techniki poszczególnych członków chóru, nawet gdy zestawi się je z akustycznym akompaniamentem instrumentów strunowych z perkusjonaliami i beatboxem. Kiedyś zostali określeni jako „małżeństwo avantgardy ze średniowieczem”. Magia zespołu polega na doskonaleniu różnorodnych sztuk dawnych wokali bułgarskiej kultury z nowoczesnym i oryginalnym brzmieniem dzięki unikalnym chóralnym strukturom i wielowarstwowym kompozycjom acapella. To dzięki zestawieniu tych cech są w stanie wydobyć z siebie tak niesamowite dźwięki. Lista utworów: A 1. Mome Malenko A 2. Pora Sotunda A 3. Rano Ranila A 4. Mani Yanni A 5. Yove A 6. Sluntse B 1. Unison B 2. Zableyalo Agne B 3. Tropanitsa B 4. Ganka B 5. Shandai Ya B 6. Stanka

92,90 zł
85,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,43 zł

87
BooCheeMish, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BooCheeMish, CD
Dostępny
6 szt.

Premiera pierwszego albumu The Mystery Of The Bulgarian Voices z nagraniami studyjnymi po 20 latach odbyła się 25 maja 2018 roku. Le Mystère des Voix Bulgares (zwycięzcy Grammy za „Najlepsze Tradycyjne Nagranie Folkowe”) wydali płytę pod tytułem „BooCheeMish”. Przy kilku utworach współpracowali z niesamowitą artystką – Lisą Gerrard (współzałożycielką duetu Dead Can Dance). To spowodowało połączenie bardzo różnych muzycznych światów. Gerrard jest także znana z pracy nad soundtrackami do filmów „Gladiator” i „Informator”, często mówi o wpływie, jaki chór miał na jej techniki śpiewu, kiedy odkryła ich we wczesnych latach 80. Albumowi udało się połączyć bułgarski folklor z innymi tradycjami i kulturami. Zachowuje on unikalną tożsamość składowych głosów, stylistyki wokalnej i techniki poszczególnych członków chóru, nawet gdy zestawi się je z akustycznym akompaniamentem instrumentów strunowych z perkusjonaliami i beatboxem. Kiedyś zostali określeni jako „małżeństwo avantgardy ze średniowieczem”. Magia zespołu polega na doskonaleniu różnorodnych sztuk dawnych wokali bułgarskiej kultury z nowoczesnym i oryginalnym brzmieniem, dzięki unikalnym chóralnym strukturom i wielowarstwowym kompozycjom a capella. To dzięki zestawieniu tych cech są w stanie wydobyć z siebie tak niesamowite dźwięki. Lista utworów: 1. Mome Malenko 2. Pora Sotunda 3. Rano Ranila 4. Mani Yanni 5. Yove 6. Sluntse 7. Unison 8. Zableyalo Agne 9. Tropanitsa 10. Ganka 11. Shandai Ya 12. Stanka

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

88
BooCheeMish. Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BooCheeMish. Limited Edition, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.24

Premiera pierwszego albumu The Mystery Of The Bulgarian Voices z nagraniami studyjnymi po 20 latach odbyła się 25 maja 2018 roku. Le Mystère des Voix Bulgares (zwycięzcy Grammy za „Najlepsze Tradycyjne Nagranie Folkowe”) wydadzą płytę pod tytułem „BooCheeMish”. Przy kilku utworach współpracowali z niesamowitą artystką – Lisą Gerrard (współzałożycielką duetu Dead Can Dance). To spowodowało połączenie bardzo różnych muzycznych światów. Gerrard jest także znana z pracy nad soundtrackami do filmów „Gladiator” i „Informator”, często mówi o wpływie, jaki chór miał na jej techniki śpiewu, kiedy odkryła ich we wczesnych latach 80. Albumowi udało się połączyć bułgarski folklor z innymi tradycjami i kulturami. Zachowuje on unikalną tożsamość składowych głosów, stylistyki wokalnej i techniki poszczególnych członków chóru, nawet gdy zestawi się je z akustycznym akompaniamentem instrumentów strunowych z perkusjonaliami i beatboxem. Kiedyś zostali określeni jako „małżeństwo avantgardy ze średniowieczem”. Magia zespołu polega na doskonaleniu różnorodnych sztuk dawnych wokali bułgarskiej kultury z nowoczesnym i oryginalnym brzmieniem dzięki unikalnym chóralnym strukturom i wielowarstwowym kompozycjom a capella. To dzięki zestawieniu tych cech są w stanie wydobyć z siebie tak niesamowite dźwięki. Lista utworów: 1. Mome Malenko 2. Pora Sotunda 3. Rano Ranila 4. Mani Yanni 5. Yove 6. Sluntse 7. Unison 8. Zableyalo Agne 9. Tropanitsa 10. Ganka 11. Shandai Ya 12. Stanka Bonus tracks 1. Sluntse Milo, Yasno Greiche 2. Mome Malenko (live) 3. Yove (live) 4. Zableyalo Agne (live) 5. Shandai Ya (live)

267,90 zł
246,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 21,43 zł

89
Revival, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Revival, CD
Light The Torch, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

„Revival” to debiutancki album Light The Torch. Zespół tworzą jednak doświadczeni muzycy, którzy do niedawna występowali pod nazwą Devil You Know. Brzmienie Light The Torch zadowoli wszystkich zwolenników ostrego, nowoczesnego metalu. Lista utworów: 1. Die Alone 2. The God I Deserve 3. Calm Before the Storm 4. Raise the Dead 5. The Safety of Disbelief 6. Virus 7. The Great Divide 8. The Bitter End 9. Lost in the Fire 10. The Sound of Violence 11. Pull My Heart Out 12. Judas Convention

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

90
Blues Pills. Limited Edition, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues Pills. Limited Edition, CD + DVD
Blues Pills, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.13

Krętą drogą kroczy ludzkość, ale w grudniu 2011 roku wszyscy, którzy w niewiedzy i nieświadomości czekają na zbawienie, doczekali się go. Elin Larsson, Cory Berry oraz Zack Anderson, którzy ledwo przekroczyli 20. rok życia, założyli zespół, o którym w krótkim czasie zrobiło się bardzo głośno. Oto narodziło się nowe doświadczenie, o którym myśleliśmy, że zaginęło w pomrokach dziejów. Jego imię to Blues Pills. Młody szwedzko-amerykańsko-francuski kwartet tworzy intensywną i wyjątkową rockową atmosferę, w której znajdziemy Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Shocking Blue, mistrzów soulu. Pulsujące linie basu, klimatyczne bębny, nieziemskie solówki gitarowe zaledwie 18-letniego Doriana Sorriaux, zgodnie i bezproblemowo współżyją z lekkością i rozkoszą, jaką przynosi niesamowity wokal Elin. Fantastyczne połączenie muzyki soulowej z bluesem i rock and rollem produkuje wielki zastrzyk energii i świeżości, zaś anielski głos Elin Larsson prowadzi Was do nowego świata. Świata soulowego rocka. Elin sprawi, że poczujesz się jakbyś frunął ponad gwiazdami ku nieskończoności, straciwszy poczucie czasu i przestrzeni. Jej mocno nasycone silnymi emocjami teksty dalekie są od kiczu. Stanową osobną podkategorię piękna. Lista utworów: 1. High Class Woman, High Class Man 2. Ain't No Change 3. Jupiter 4. Black Smoke 5. River 6. No Hope Left For Me 7. Devil Man 8. Astralplane 9. Gypsy 10. Little Sun

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

91
Blind Rage Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blind Rage Lp. Winyl
Accept, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

92
Endless Forms Most Beautiful. Earbook, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Endless Forms Most Beautiful. Earbook, CD
Nightwish, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Lista utworów: CD 1: 1. Shudder Before The Beautiful 2. Weak Fantasy 3. Élan 4. Yours Is An Empty Hope 5. Our Decades In The Sun 6. My Walden 7. Endless Forms Most Beautiful 8. Edema Ruh 9. Alpenglow 10. The Eyes Of Sharbat Gula 11. The Greatest Show On Earth CD 2 1. Shudder Before The Beautiful (instrumental) 2. Weak Fantasy (instrumental) 3. Élan (instrumental) 4. Yours Is An Empty Hope (instrumental) 5. Our Decades In The Sun (instrumental) 6. My Walden (instrumental) 7. Endless Forms Most Beautiful (instrumental) 8. Edema Ruh (instrumental) 9. Alpenglow (instrumental) 10. The Eyes Of Sharbat Gula (orchestral) 11. The Greatest Show On Earth (instrumental) CD 3 1. Shudder Before The Beautiful (orchestral) 2. Weak Fantasy (orchestral) 3. Élan (orchestral) 4. Yours Is An Empty Hope (orchestral) 5. Our Decades In The Sun (orchestral) 6. My Walden (orchestral) 7. Endless Forms Most Beautiful (orchestral) 8. Edema Ruh (orchestral) 9. Alpenglow (orchestral)

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

93
Kapelusz mini, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapelusz mini, mix wzorów
Amscan
Niedostępny
Brak

Kapelusz mini, różne wzory. Kolorowa czapeczka na różne okazje.

2,99 zł
Powiadomienie
94
Shopkins. Wakacje (dwupak) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shopkins. Wakacje (dwupak)
Moose
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.13

Shopkins Seria 8 World Vacation to słodkie i zabawne figurki, które uwielbiają podróżować po Europie. Ponad 100 figurek do zebrania, które można znaleźć w słodkich pokoikach z dużym oknem. Poszczególne pokoiki można łączyć ze sobą i tworzyć własne budynki i zamki! Dostępne w sprzedaży: Saszetki niespodzianki, 2-paki, 5-paki, MegaPak, zestawy Wakacyjne i Kawiarniany, więc chodź i zacznij podróżować ze swoimi figurkami Shopkins! Zestaw zawiera: – 2 figurki Shopkins, – 1 podwójny pokoik, – książeczka kolekcjonerska. 30 sztuk 2-packów w opakowaniu zbiorczym. Cena za sztukę. Uwaga! Towar wysyłany losowo!

429,40 zł
407,93 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 21,47 zł

95
Krótkie, ale całe historie. Opowiadania wybrane. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie, ale całe historie. Opowiadania wybrane. Audiobook
Sławomir Mrożek, Noir sur Blanc
Dostępny
4 szt.

Zbiór, który Państwu prezentujemy, stanowi wybór ze wszystkich napisanych przez Sławomira Mrożka opowiadań. Teksty te trafiają w sedno aktualnych ludzkich rozterek, wątpliwości, fałszywych czy prawdziwych przekonań, pokazując w sposób zaskakująco oczywisty ich prawdę czy fałsz, a czasem niemożność oddzielenia i przenikanie się jednego z drugim. Wzbudzają w odbiorcy z każdego pokolenia pewność, że wiele z tych spraw i historii przydarzyło się także i jemu lub wokół niego. Wielkie bogactwo tych opowiadań dodatkowo pokazują znakomite, a zarazem zupełnie odmienne ich interpretacje Artura Barcisia i Olgierda Łukaszewicza. A prawdziwym skarbem dla wszystkich miłośników twórczości Mrożka są trzy opowiadania przeczytane przez samego autora.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

96
Pióro na naboje, Koty, psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro na naboje, Koty, psy
Starpak
Dostępny
418 szt.

Pióro wieczne o kształcie dostosowanym do dłoni dziecka, z wytrzymałą stalówką, wykonaną z wysokiej jakości materiału. Specjalnie wyprofilowana, antypoślizgowa strefa uchwytu zapewnia komfort i pomaga w nauce pisania Twojego dziecka. W piórze znajduje się miejsce na zapasowy wkład, dzięki czemu Twojemu dziecku nigdy nie zabraknie atramentu w trakcie pisania.

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

97
Korektor do pióra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor do pióra
Starpak, 30 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.03

Dwustronny wymazywacz w pisaku z końcówką wymazująca oznaczona białą zakrętką skutecznie usuwającą błędy. Końcówka korygująca oznaczona niebieską zakrętką pozwala na poprawę błędów. Całość zdobiona nadrukiem Emoji Frozen.

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

98
Korektory do pióra, Psy i koty (30 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektory do pióra, Psy i koty (30 sztuk)
Starpak, 30 sztuk
Dostępny
1768 szt.

Dwustronny wymazywacz w pisaku z końcówką wymazującą oznaczoną białą zakrętką skutecznie usuwającą błędy. Końcówka korygująca oznaczona niebieską zakrętką pozwala na poprawę błędów. Całość zdobiona nadrukiem słodkich zwierzątek.

81,90 zł
77,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,09 zł

99
Pióro wieczne, Emoji (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne, Emoji (10 sztuk)
Starpak, 10 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

Pióro wieczne o kształcie dostosowanym do dłoni dziecka, z wytrzymałą stalówką, wykonaną z wysokiej jakości materiału. Specjalnie wyprofilowana, antypoślizgowa strefa uchwytu zapewnia komfort i pomaga dziecku w nauce pisania. W piórze znajduje się miejsce na zapasowy wkład, dzięki czemu dziecku nigdy nie zabraknie atramentu w trakcie pisania.

52,90 zł
50,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,64 zł

100
Piłka miękka z dzwoneczkiem, 20 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka miękka z dzwoneczkiem, 20 cm
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Miękka piłka z dzwoneczkiem to idealna propozycja bezpiecznej zabawki dna najmłodszych dzieci. Żywe kolory pobudzają zmysł wzroku, a dzwoneczek umieszczony w środku wydaje przyjemny dźwięk, dzięki czemu zachęca maluszka do zabawy. Średnica piłki: 20.0 cm

18,74 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,75 zł

Wróć do góry