hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.03.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 18 marca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Moje sylabki w przedszkolu. Ćwiczenia wspomagające naukę czytania (Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys), na drugim Funkcjonowanie polskiego rynku energii (Dorota Niedziółka). Kolejny produkt to Psychologia transportu. Psychologiczne aspekty bezpieczeństwa w transporcie (Piotr Mamcarz) oraz Jan Wolff. Monografia architekta w świetle analizy prefabrykowanych elementów dekoracji sztukatorskich (Michał Kurzej).
1
Moje sylabki w przedszkolu. Ćwiczenia wspomagające naukę czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sylabki w przedszkolu. Ćwiczenia wspomagające naukę czytania
Dostępny45 szt.

Moje sylabki w przedszkolu to zeszyt, z którym dzieci uczą się czytać metodą sylabową – prostą i skuteczną. Opierając się na sylabie, jako najmniejszej jednostce percepcji, znacznie ułatwia się przedszkolakom etap wczesnej nauki czytania. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, naklejkom i zróżnicowanym zadaniom, praca z zeszytem dostarcza dzieciom dużo radości i zachęca je do dalszej nauki.Czytamy sylabami – to łatwe! Każda nowa spółgłoska jest pokazana w sylabie otwartej (połączenie z samogłoską w wygłosie, np. PA, MO). System wprowadzania samogłosek i sylab jest zgodny z Symultaniczno-Sekwencyjną Nauką Czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Zadania i rozkład materiału w zeszycie jest zintegrowany z opracowanym przez autorki programem „Moje sylabki” – serii pomocy do wczesnej nauki czytania. Pracując z ćwiczeniami, dzieci nauczą się czytać sylabami otwartymi. Aby usprawnić ten proces, należy pamiętać o koniecznym warunku – unikaniu głoskowania (nazywania spółgłosek w izolacji, bez samogłoski).Kolorowa szata graficzna ćwiczeń, naklejki i różnorodne zadania wspomagają naukę odczytywania sylab, a następnie wyrazów i prostych zdań. Dzieci uczą się również zapisu sylab (wielkie litery), kolorują, wyszukują i łączą. Różne rodzaje aktywności angażują dziecko do wykonywania kolejnych ćwiczeń i przyspieszają zapamiętywanie obrazu poznanych sylab.

66,00 zł
62,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,30 zł

8 osób kupiło
2
Funkcjonowanie polskiego rynku energii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funkcjonowanie polskiego rynku energii
Dostępny8 szt.

Energia traktowana jest jako jedno z podstawowych obszarów aktywności państwa, stanowiąc jednocześnie o kształcie polityki energetycznej, a w dalszych etapach o polityce gospodarczej.Intencją autorki jest zdefiniowanie rynku energii oraz ukazanie roli energii w gospodarce. Rynek energii nie stanowi współcześnie rynku ograniczonego granicami państw, więc ważnym wydało się wskazanie na aspekty globalne i regionalne, które determinują zmiany zachodzące na rynkach poszczególnych państw i na rynkach poszczególnych rodzajów nośników energii.Układ książki ma logiczny i spójny charakter, prowadząc czytelnika od pojęć ogólnych do szczegółów związanych z funkcjonowaniem rynku energii elektrycznej, ciepła, pierwotnych nośników energii i wreszcie paliw. Kolejne rozdziały zawierają omówienie specyfiki polskiego rynku energii, z uwzględnieniem warunków historycznych ich powstania oraz możliwości rozwoju.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

6 osób kupiło
3
Psychologia transportu. Psychologiczne aspekty bezpieczeństwa w transporcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia transportu. Psychologiczne aspekty bezpieczeństwa w transp...
Dostępny10 szt.

Książka stanowi syntezę wiedzy dotyczącej psychologicznych badań kierowców. Oparta jest na najnowszej metodyce, jak również aktualnym stanie prawnym dotyczącym badań psychologicznych w obszarze medycyny pracy.Publikacja zawiera opis stosowanych narzędzi badawczych i dotyka kwestii teoretycznych konstruktów istotnych z poziomu badań kierowców. Porusza aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz praktyczne działania, zmierzające do poprawienia poziomu bezpieczeństwa w kontekście badań psychologicznych. Dla osób praktykujących książka może być podręcznikiem prowadzenia badań nie tylko w zakresie psychologii transportu, ale również diagnostyki w zakresie medycyny pracy.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
4
Jan Wolff. Monografia architekta w świetle analizy prefabrykowanych elementów dekoracji sztukatorskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Wolff. Monografia architekta w świetle analizy prefabrykowanych el...
Dostępny18 szt.

Jan Wolff, murator działający na pograniczu małopolsko-ruskim w 1. poł. XVII w., znany był przede wszystkim jako autor fantazyjnych dekoracji sklepiennych. Jego sztukaterie uznawano za najwybitniejsze prace tego typu, a wzniesione przez niego budowle zaliczano do najbardziej charakterystycznych dzieł polskiej architektury nowożytnej. Niniejsza praca jest próbą skompletowania jego dorobku, a także odpowiedzi na pytanie o zakres i charakter twórczości Wolffa na postawie analizy form wznoszonych przez niego budowli. Przy braku przekazów archiwalnych ta metoda jest najbardziej efektywna. Prowadzi ona do wniosku, że Wolff był nie tylko budowniczym i dekoratorem, ale także samodzielnym projektantem, a panujące w starszej literaturze przekonanie, że wykonywał on jedynie cudze projekty, należy zdecydowanie odrzucić. W celu skompletowania oeuvre Wolffa analiza form architektonicznych została uzupełniona o porównania prefabrykowanych elementów dekoracji sztukatorskich, które są najistotniejszą wskazówką do rozstrzygnięcia kwestii autorstwa. Ten najbardziej charakterystyczny element twórczości cechowych muratorów był bowiem mechanicznie powtarzany w różnych pracach tego samego warsztatu. Zaproponowaną metodę można więc z powodzeniem zastosować do badania dzieł innych muratorów stosujących tego typu dekoracje.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

5
Dysortografia. Symultaniczna nauka poprawnej pisowni dla dzieci w wieku 7-8 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysortografia. Symultaniczna nauka poprawnej pisowni dla dzieci w wiek...
Niedostępny
Brak

Autorka ćwiczeń zastosowała efektywną metodę nauki ortografii, która polega na globalnym zapamiętywaniu wyrazów (ortogramów). To sprawdzone rozwiązanie dla dzieci, które znając reguły ortograficzne, wciąż nie potrafią ich zastosować i sprostać wymaganiom edukacyjnym.

32,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

6
Notes A5 w kratkę, czerwony - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A5 w kratkę, czerwony
Antra
Dostępny10 szt.

Czerwony notes w kratkę ma twardą oprawę z ekologicznych surowców naturalnych. Jest zamykany na gumkę, a pierwszą i ostatnią stronę notesu wykończono ozdobnym papierem w kolorze écru. Dodatkowo notes ma specjalną gumkę na długopis w kolorze okładki oraz kopertę na karteczki w kolorze écru.

34,50 zł
29,33 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,17 zł

7
Kolorowanka. Bukiet z warzyw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Bukiet z warzyw
Dostępny14 szt.

Kolorowanka pobudza kreatywność dziecka i usprawnia jego zdolności manualne. Duże i wyraziste obrazki zachęcą każdego do aktywności plastycznej.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

8
Sałatka owocowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sałatka owocowa
Niedostępny
Brak

Książeczka to zbiór ciekawych i łatwych do zapamiętania wierszyków na temat owoców. Dzięki nim Twoje dziecko dowie się jakie cenne składniki są w poszczególnych owocach i w jakich chorobach są one pomocne.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

9
Historia na ekranie. Gatunek filmowy a przekład audiowizualny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia na ekranie. Gatunek filmowy a przekład audiowizualny
Niedostępny
Brak

Jaką angielszczyzną posługują się na ekranie hollywoodzcy Rzymianie? Jakim normom językowej grzeczności hołdują dworzanie Henryka VIII i Elżbiety I w powojennych i współczesnych filmach oraz serialach historycznych? Czy bohaterowie ekranizacji Dumy i uprzedzenia rzeczywiście brzmią jak postaci wykreowane przez Jane Austen? Czy strategie stylistyczne po jakie sięgają scenarzyści, chcąc sportretować postaci z konkretnych epok, zdradzają prawidłowości lub znamiona ewolucji? I jakim ulegają przekształceniom, gdy tłumacze telewizyjni i filmowi opracowują je na potrzeby polskich i włoskich odbiorców? Odpowiedzi na te i inne pytania kryje publikacja Agaty Hołobut i Moniki Woźniak, ukazująca stylometryczną, stylistyczną i funkcjonalną specyfikę dialogów w anglojęzycznych filmach i serialach historycznych oraz ich polskich i włoskich przekładach (wersjach lektorskich, podpisach i dubbingach). Autorki łączą perspektywy filmoznawstwa, przekładoznawstwa, językoznawstwa i stylometrii (prowadząc badanie na korpusie listów dialogowych o łącznym rozmiarze 1 995 000 słów), by opisać wzorce komunikacyjne dostrzegalne na ekranie w wybranych portretach starożytnego Rzymu, Anglii w dobie renesansu, regencji i u zarania pierwszej wojny światowej oraz normy obowiązujące polskich i włoskich tłumaczy audiowizualnych w pracy nad gatunkiem historycznym.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

10
Oświeceniowe źródła idei sekularyzmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oświeceniowe źródła idei sekularyzmu
Niedostępny
Brak

Niniejsza monografia przybliża polskiemu czytelnikowi współczesne debaty nad sekularyzmem rozumianym jako koncepcja świeckiego państwa. Upadek tak zwanej tezy sekularyzacyjnej (zakładającej ścisły związek między powstaniem społeczeństw nowoczesnych a prywatyzacją lub zanikiem religii) sprawił, że kwestia wiary religijnej stała się dziś szczególnie istotna. Zebrane w tomie teksty wybitnych filozofów i historyków idei (między innymi Charlesa Taylora oraz Jonathana Israela) dzielą się na dwie główne części: Sekularyzm we współczesnej filozofii politycznej oraz Oświecenie a narodziny świeckiej epoki. Autorzy części pierwszej podejmują problem obecności religii w sferze publicznej w warunkach moralno-duchowego pluralizmu oraz zagadnienie uniwersalności idei sekularyzmu i tolerancji religijnej. Teksty zawarte w drugiej części dotyczą historycznych źródeł sekularyzmu, w szczególności przemian rozumienia religii, zapoczątkowanych w epoce Oświecenia. Interdyscyplinarny charakter zamieszczonych w książce artykułów pokazuje, że sekularyzm oraz wiążące się z nim rozumienie religii są zagadnieniami niezwykle złożonymi, a także mającymi u swych podstaw różnorodne procesy historyczne, chociażby w postaci wyłonienia się świeckiej wizji człowieka czy oświeceniowych prób racjonalizacji religii.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

11
Pustelnik na czworakach. Żywot Świętego Jana Paulusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustelnik na czworakach. Żywot Świętego Jana Paulusa
Dostępny11 szt.

Książka Joanny Goreckiej-Kality zabiera czytelnika w fascynującą podróż do świata średniowiecznej hagiografii. Opowieść została zbudowana wokół pełnej dramatycznych zwrotów akcji legendy o życiu pustelnika, który popełnił ciężki grzech, a następnie odbył surową i skuteczną pokutę. Autorka w sposób kompetentny prowadzi czytelnika przez świat średniowiecznych wyobrażeń, odsłaniając na kolejnych kartach swej książki niezwykłe bogactwo treści nie tylko obecnie nieco zapomnianego Żywota Świętego Jana Paulusa, ale także wielu innych dzieł.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

12
Borsuk z niebieskim noskiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borsuk z niebieskim noskiem
Carte Blanche
Niedostępny
Brak

Każdy zna mięciutkiego misia Tatty Teddy. Teraz czas poznać jego przyjaciela borsuka, który ma śliczny niebieski nosek i należy do klubu Przyjaciół Niebieskiego Noska. Teraz i Ty możesz zostać jego przyjacielem!

25,50 zł
22,95 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,55 zł

Wróć do góry