hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.03.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 15 marca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Baśnie Andersena (Hans Christian Andersen), na drugim Fajna matma. Misja ułamkowa (Linda Bertola). Kolejny produkt to Quo vadis. Audiobook (Henryk Sienkiewicz) oraz Tatuażysta z Auschwitz (Heather Morris).
1
Baśnie Andersena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Andersena
Dostępny
673 szt.

Calineczka, Brzydkie Kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu, Słowik, Nowe szaty cesarza, Królowa Śniegu – to tylko kilka najbardziej znanych tytułów pięknych i wzruszających opowieści najsłynniejszego baśniopisarza świata. Nastrojowymi, mądrymi, napisanymi pięknym językiem baśniami Hansa Christiana Andersena zachwycają się kolejne pokolenia dzieci, a ich rodzice odkrywają w nich coraz to nowe ukryte sensy. Zapraszamy do wspaniałej lektury.

14,40 zł
10,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,41 zł

9 osób kupiło
2
Fajna matma. Misja ułamkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajna matma. Misja ułamkowa
Dostępny
311 szt.

Możesz uczyć się matematyki, jednocześnie się bawiąc! Seria książek Fajna matma prezentuje ciekawe metody poznawania świata liczb, których celem jest wyrobienie w dzieciach pozytywnego nastawienia do matematyki. Według przeprowadzonych ostatnio badań pedagogicznych długotrwała motywacja do nauki wiąże się z przyjemnością, która towarzyszy uczeniu się, co prezentujemy w tej książce.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

9 osób kupiło
3
Quo vadis. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quo vadis. Audiobook
Henryk Sienkiewicz, Aleksandria
Dostępny
59 szt.

Nie da się prosto odpowiedzieć na pytanie, czym jest „Quo vadis”... Dla niektórych jest przede wszystkim historią miłości dwojga ludzi. Jedni dostrzegą w niej epicką panoramę starożytnego Rzymu. Drudzy powieść o szaleństwie człowieka, która wpływa na losu wielu. Dla jeszcze innych będzie obrazem szerzenia się chrześcijaństwa. Jedno jest pewne: „Quo vadis” trzeba poznać. Przetłumaczona na sześćdziesiąt języków, wielokrotnie adaptowana na deskach teatrów, kilkakrotnie ekranizowana, teraz we wspaniałej interpretacji Wiktora Zborowskiego.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

8 osób kupiło
4
Tatuażysta z Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuażysta z Auschwitz
Dostępny
140 szt.

Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w Auschwitz. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Tatuażysta z Auschwitz to właśnie opowieść Sokołowa, którą usłyszała i spisała autorka. Lale Sokołow trafił do obozu w Auschwitz w 1942 roku. Miał wówczas dwadzieścia sześć lat, znał kilka języków. Miał tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Zadawać im ból i cierpienie, naznaczać na całe życie. Dzięki swoim obowiązkom cieszył się w obozie wyjątkową wolnością, mógł się po nim przemieszczać z większą swobodą niż reszta osadzonych. Wykorzystał to, by pomagać innym. O Auschwitz powstały już setki książek. Wspomnienia Lalego wyróżnia niezwykła odwaga i hart ducha głównego bohatera. Oraz miłość. W kolejce do tatuażysty stanęła pewnego dnia młoda, przerażona dziewczyna – Gita – a młody Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. To właśnie w obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło, pobrali się i spędzili razem resztę życia. Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie dodająca otuchy opowieść. Heather Morris pochodzi z Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Australii. Pracując w szpitalu państwowym w Melbourne, przez kilka lat czytała i pisała scenariusze, z których jednym zainteresował się uhonorowany Oscarem amerykański scenarzysta. W 2003 roku Heather spotkała starszego pana, który „miał historię wartą opowiedzenia”. Dzień, w którym poznała Lalego Sokołowa, zmienił życie ich obojga. W miarę, jak rozwijała się ich przyjaźń, Lale otwierał przed nią najgłębsze zakamarki własnej duszy, powierzając jej tajemnice życia w czasach Zagłady. Początkowo historia losów Lalego miała postać scenariusza, który zdobywał wiele wyróżnień w międzynarodowych konkursach, ostatecznie jednak autorka przekształciła ją w debiutancką powieść Tatuażysta z Auschwitz.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

8 osób kupiło
5
Schizofrenia. Poznawczo-behawioralny trening umiejętności społecznych. Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schizofrenia. Poznawczo-behawioralny trening umiejętności społecznych....
Dostępny
84 szt.

Innowacyjna metoda łącząca trzy skuteczne praktyki terapeutyczne Jedną z oznak schizofrenii jest upośledzenie funkcjonowania społecznego, prowadzące do ograniczenia kontaktów, wykluczenia i trudności w odgrywaniu ról w rodzinie, szkole czy miejscu pracy. Problemu tego nie rozwiązuje sama farmakoterapia. Zaproponowana przez autorów metoda terapeutyczna pomaga pacjentom w uzyskaniu niezbędnych kompetencji i umiejętności, które znacznie ułatwiają im powrót do zdrowia i normalnego życia w społeczeństwie. W tym przystępnie napisanym podręczniku zawarto wszystkie informacje niezbędne do zastosowania w praktyce terapii Cognitive Behavioral Social Skills Training (CBSST). Obok podstaw teoretycznych i omówienia dowodów na skuteczność CBSST znalazły się w nim scenariusze sesji poświęconych konkretnym umiejętnościom, wytyczne dla osób prowadzących CBSST oraz zeszyty ćwiczeń dla pacjentów. To niezbędna pozycja dla klinicystów i psychoterapeutów prowadzących terapię pacjentów cierpiących na schizofrenię oraz praktyków zainteresowanych nurtem CBT. CBSST to innowacyjna metoda terapeutyczna łącząca trzy oparte na dowodach praktyki: terapię poznawczo-behawioralną, trening umiejętności społecznych oraz trening rozwiązywania problemów. To program typu „krok po kroku", który pozwala osiągać pacjentowi konkretne cele w różnych aspektach jego funkcjonowania związanych z zachowaniem, komunikacją czy tworzeniem planów działania. Zaproponowane rozwiązania mogą zostać z powodzeniem zastosowane zarówno w trakcie terapii indywidualnej, jak i grupowej. „Publikacja tej książki to decydujący moment i punkt zwrotny. Na podstawie skrupulatnych badań z dwóch ostatnich dekad i praktyk opartych na dowodach Granholm i jego współpracownicy opracowali prostą w zastosowaniu, ale wszechstronną psychospołeczną metodę, która po raz pierwszy łączy kilka najskuteczniejszych behawioralnych sposobów leczenia schizofrenii. Trening CBSST to jasny, logiczny wybór rehabilitacji". Sohee Park, PhD, wykładowca na Wydziale Psychologii, Uniwersytet Yanderbilt „Nieoceniony podręcznik dla klinicystów i oddziałów zajmujących się poprawą funkcjonowania pacjentów chorych na schizofrenię. Autorzy dostarczają w nim wszystkich środków, jakich potrzebują praktycy w celu wprowadzenia w życie tej innowacyjnej metody leczenia. Trening CBSST uczy pacjentów nowych umiejętności poznawczych, behawioralnych i społecznych oraz rozwiązywania problemów-wszystkie są skoncentrowane na osiągnięciu celu, jakim jest powrót do zdrowia". Michael G. McDonell, PhD, dyrektor Behavioral Health Innovations, College Medyczny Elsona S. Floyda, Uniwersytet Stanu Waszyngton

84,00 zł
69,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 14,28 zł

6 osób kupiło
6
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Kot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Kot
Clementoni, 1000
Dostępny
77 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

22,11 zł
19,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,12 zł

4 osoby kupiły
7
Puzzle Polska-krainy geograficzne + atlas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Polska-krainy geograficzne + atlas
Dostępny
47 szt.

Na mapie Polski w skali 1 : 1 650 000 zaznaczono główne i pomniejsze krainy geograficzne takie jak: niziny, równiny, pojezierza, wały, wysoczyzny, kotliny, niecki, wyżyny, przedgórza czy wreszcie góry z najważniejszymi szczytami oraz rzeki, jeziora, zatoki, półwyspy i wyspy. Pokazano też granice województw i miejscowości, przy czym oprócz największych miast pojawiły się też ośrodki, których nazwy są związane z nazwami regionów geograficznych. Mapa umożliwia wskazanie sąsiadujących z Polską krajów i pozwala na prześledzenie szczegółowego przebiegu naszych granic lądowych i morskich. Zupełnie inne informacje znajdują się na mapie bocznej ? podziału administracyjnego, gdzie najważniejszą treść stanowią obszary 16 województw i ich podział na powiaty. Uzupełnienie stanowią tabele z ważnymi informacjami o Polsce i rekordach ?fizycznych? naszego kraju takich jak: najdłuższe rzeki, największe i najgłębsze jeziora czy najwyższe szczyty w poszczególnych pasmach górskich. To znakomita pomoc w nauce geografii Polski! Ułatwia zapamiętanie przestrzennego rozmieszczenia krain geograficznych. Oprawa: pudełko zawiera 200 elementów układanki umieszczonych w foliowej torebce strunowej oraz z plakat z mapą o rozmiarach 600 x 400 mm Przeznaczenie: puzzle edukacyjne z mapą dla dzieci i młodzieży

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

3 osoby kupiły
8
Kocie oko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie oko
Dostępny
32 szt.

„Brutalna, dobitna, rozdzierająca serce”. – „The New York Times Book Review” „Genialna, wielowymiarowa powieść”. – „Boston Sunday Globe” Kontrowersyjna malarka Elaine Risley po latach nieobecności przyjeżdża do Toronto, gdzie jest przygotowywana wystawa jej prac. Znajome domy, ulice i pejzaże utrwalone na jej obrazach wywołują fale wspomnień o dzieciństwie, które nie było jak z obrazka. Wędrówka po kraju z ojcem-naukowcem, zakazany romans z nauczycielem malarstwa i życiowym mentorem, ale przede wszystkim dziewczęca przyjaźń, która zamieniła się w okrutną obsesję. Przeszłość osacza Elaine ciasną pętlą strachu. Tak jak kiedyś. Niepokojąca, głęboka i wnikliwa opowieść o krzywdzie i szukaniu tożsamości – córki, kochanki, artystki i kobiety. „Na chodniku leży ciało. Ludzie je omijają, patrzą pod nogi, patrzą w bok, idą dalej. Kiedy się do mnie zbliżają, na ich twarzach dostrzegam tę minę, która mówi: nie moja sprawa. Podchodzę do ciała – to kobieta. Leży na wznak, spogląda prosto na mnie. – Proszę pani – odzywa się. – Proszę pani, proszę pani. Pani – słowo o tysiącu znaczeń. Jaśnie pani, Czarna Pani, to prawdziwa wielka pani, koronki starszej pani, słuchaj, moja pani, no i gdzie się pani pcha, dla pań, przekreślone szminką i zastąpione słowem „kobieta”. Wciąż jednak jest ostatnie słowo prośby. Jeżeli czegoś rozpaczliwie się potrzebuje, nie mówi się „kobieto, kobieto”, mówi się „proszę pani, proszę pani”. Tak jak ona teraz. (...) – Proszę pani – powtarza, może zresztą powiedziała coś innego, okropnie bełkocze. Niemniej już mnie ma”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
9
Twoje lektury. Najpiękniejsze wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje lektury. Najpiękniejsze wiersze
Dostępny
24 szt.

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej. Ich lektura dostarcza wiele radości, gdyż każdy z utworów ma wydźwięk humorystyczny i ukazuje piękno otaczającego nas świata. W swoich krótkich utworach Jan Brzechwa ukazuje bowiem wiele różnych ludzkich postaw, nawet jeżeli bohaterami są zwierzęta czy rośliny. Zapraszamy do wspaniałej lektury.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
10
Fajna matma. Szkoła czarodziejów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajna matma. Szkoła czarodziejów
Dostępny
6 szt.

Możesz uczyć się matematyki, jednocześnie się bawiąc! Seria książek Fajna matma prezentuje ciekawe metody poznawania świata liczb, których celem jest wyrobienie w dzieciach pozytywnego nastawienia do matematyki. Według przeprowadzonych ostatnio badań pedagogicznych długotrwała motywacja do nauki wiąże się z przyjemnością, która towarzyszy uczeniu się, co prezentujemy w tej książce.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
11
Twoje lektury. Księga dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje lektury. Księga dżungli
Dostępny
346 szt.

Księga dżungli to zbiór opowiadań, których akcja dzieje się w Indiach, a bohaterami są zazwyczaj zwierzęta o bardzo ludzkich cechach. Historią przewodnią są losy Mauliego – chłopca wychowywanego przez wilki. Każde opowiadanie niesie ze sobą jakieś przesłanie. Warto zastanowić się nad nim, gdy pozna się przygody bohaterów. W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
12
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Koń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Koń
Clementoni, 1000
Dostępny
101 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
13
Market Leader. 3rd Edition Extra. Intermediate. Student's Book + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Leader. 3rd Edition Extra. Intermediate. Student's Book + DVD
Dostępny
30 szt.

„Market Leader. 3rd Edition Extra” to ceniony przez nauczycieli kurs języka angielskiego biznesowego. Dzięki artykułom z „Financial Times” wprowadza uczniów w prawdziwy świat biznesu, wyposażając ich w umiejętności językowe, niezbędne do sprawnego funkcjonowania w środowisku zawodowym.

134,90 zł
120,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 14,84 zł

2 osoby kupiły
14
Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię
Dostępny
22 szt.

Zbiór opowiadań dla młodych czytelników będący pogodną, owianą humorem relacją z autentycznej i dość nietypowej podróży. Autor – młody leśnik – wyrusza w towarzystwie pluszowego misia (wspierającego organizację charytatywną) na Półwysep Arabski. Jego głównym środkiem transportu jest wysłużona hulajnoga. Z dziecięcą ufnością przemierza najpierw Arabię Saudyjską, następnie Bahrajn, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Spotyka na swej drodze przyjaznych i gościnnych ludzi, przeżywa różne przygody, przygląda się zwierzętom – wielokrotnym sprawcom ciekawych zdarzeń. Opisywane sytuacje, niekiedy z lekkim „przymrużeniem oka”, wszystkie wydarzyły się podczas tej podróży. Arabia Felix – Szczęśliwa Arabia, określenie przypisane w starożytności obecnym terenom Jemenu i Omanu, podczas tej podróży nabrały dla autora nowego, osobistego znaczenia. Wszystkie odwiedzone miejsca Półwyspu Arabskiego, przygody, spotkania... wspomina jako niezwykle szczęśliwe! Nie ma tu miejsca na opisy skomplikowanej sytuacji politycznej regionu. W czasach radykalizmu islamskiego, kiedy na świecie kipi od zamachów terrorystycznych i poważnych konfliktów, podróżnik świadomie zdaje się dostrzegać tylko to, co wokół dobre i przyjazne. Historia ciekawa, bowiem szczera i prawdziwa. Pisana z głębi serca, pełna przygód, których nie powstydziłby się Ali-Baba i czterdziestu rozbójników. To opowieść o marzeniach, zachwycie światem i dobrem, które pragnie stale odnajdywać w ludziach.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

2 osoby kupiły
15
Kości proroka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kości proroka
Dostępny
1032 szt.

W Płowdiwie, w teatrze antycznym, znaleziono zwłoki polskiego posła. Został ukrzyżowany, odcięto mu głowę i postawiono na tacy, a na ciele wymalowano dziwne znaki. Młody policjant Dymitar prosi o pomoc przyjaciółkę z dzieciństwa, Polkę o bułgarskich korzeniach. Im bliżej jednak są prawdy, tym większe grozi im niebezpieczeństwo. Jaką rolę pełni księga Bogomiłów, zaginiona w XII wieku, która nagle się odnajduje i znów ginie? Cesarstwo Bizantyjskie. Dwunastu Bogomiłów wędruje do Carogrodu z największym skarbem – Tajemną Świętą Księgą. Cyryl, nikomu o tym nie mówiąc, niesie też kości brata Alberta, aby spoczęły w poświęconej ziemi. Z obawy przed kradzieżą mają sześć falsyfikatów. Tylko jedna księga jest prawdziwa. Żaden nie wie, która. Pierwszy wiek. Nauczyciel prowadzi uczniów do Jerozolimy na spotkanie z Mesjaszem. Mało kto rozumie, co ma nastąpić. Rybak Ariel staje się jednym z kronikarzy wyprawy i mimowolnie przyczynia się do fałszerstwa Nowego Testamentu. Jest świadkiem śmierci Chrystusa, zostaje porwany przez żonę Heroda i osadzony w twierdzy. Czy zdoła wrócić do żony i córki? Trzy splatające się wątki i wiele tajemnic. Czyje kości odnaleziono na Wyspie Świętego Jana? Co łączy niezwykłe znalezisko z morderstwem polskiego posła? I wreszcie kto ukradł świętą księgę Bogomiłów? Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych oraz dla dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – za I tom nagrodzona nagrodą czytelniczek „Pióro” na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią) oraz cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski („Alicja w krainie czasów”). Mieszka wraz z trójką dzieci oraz kotów w Brwinowie, gdzie powstają jej książki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
16
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Wenecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Wenecja
Clementoni, 1000
Dostępny
103 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection Clementoni: elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiar po ułożeniu: 98.0 x 33.0 cm

26,70 zł
23,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,20 zł

2 osoby kupiły
17
Dziewczyna we mgle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna we mgle
Dostępny
1064 szt.

Małe włoskie miasteczko skrywa mroczna tajemnicę. Czy to możliwe, żeby młoda dziewczyna po prostu rozpłynęła się we mgle? Co tak naprawdę się z nią stało? Detektyw Vogel zrobi wszystko, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Kiedy dziennikarze z całego kraju zjeżdżają do prowincjonalnego miasteczka, zasypując jego mieszkańców pytaniami, Vogel jest pewien, że w ogólnym zamieszaniu uda mu się trafić na jakiś trop. Wskazówki okazują się jednak mylące, fałszywe ślady tylko oddalają go od prawdy, a leżące na uboczu górskie miasteczko wydaje się zdecydowanie bardziej mroczne, niż można by przypuszczać...

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

2 osoby kupiły
18
Ukryte siły natury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte siły natury
Dostępny
31 szt.

Ta przełomowa książka, przedstawiająca zapierające dech w piersiach badania naszej planety, towarzyszy serialowi telewizyjnemu BBC One, dostarczając najgłębszych odpowiedzi na najprostsze pytania. Czym jest ruch? Dlaczego każdy płatek śniegu jest inny? Dlaczego formy życia są symetryczne? Aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, Brian Cox, profesor fizyki cząstek elementarnych, opisuje niektóre z najbardziej niezwykłych zjawisk na Ziemi, we Wszechświecie i poza nim. Od bezkresu Wszechświata i kulistości Ziemi, do kształtu każdego płatka śniegu, siły przyrody kształtują wszystko, co nas otacza. Książka Ukryte siły natury zabierze nas w podróż przez bezmiar Wszechświata od najmniejszych cząstek, z których zbudowana jest materia, po największe struktury Wszechświata. Wraz z autorem odwiedzimy równiny Serengeti, wulkany Indonezji i urwiska Nepalu, a także poznamy humbaki z Karaibów i zorzę polarną Arktyki. Brian Cox odpowie na pytania dotyczące Ziemi, które pozwolą nam w jeszcze większym stopniu zrozumieć nasz Wszechświat. Myślisz, że znasz naszą planetę? Pomyśl raz jeszcze. Jeśli nie wpadliście w zachwyt w trakcie oglądania serialu telewizyjnego, z pewnością zdarzy się to wam podczas czytania tej książki. – „The Times” Profesor Cox przedstawia nam kosmos, jakiego nigdy wcześniej nie znaliśmy – miejsce pełne najbardziej przedziwnych i najpotężniejszych zjawisk przyrodniczych. – „Sunday Express” Brian Cox – fizyk cząstek elementarnych, członek Royal Society i profesor Uniwersytetu w Manchesterze, a także badacz uczestniczący w jednym z najbardziej ambitnych doświadczeń wykonywanych na Ziemi, czyli eksperymencie ATLAS w Wielkim Zderzaczu Hadronów w Szwajcarii. Komentator naukowy i prezenter popularnej trylogii BBC Wonders. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016). Andrew Cohen – szef działu naukowego BBC i realizator serii BBC Human Universe. Był odpowiedzialny za produkcję szerokiego zakresu filmów dokumentalnych, w tym serialu Horizon, trylogii Wonders i serii Stargazing Live. Honorowy wykładowca nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Manchesterze. Współautor książki Człowiek i Wszechświat (CCPress 2016).

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
19
Pomysły na super zabawę z wycinaniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomysły na super zabawę z wycinaniem
Dostępny
35 szt.

Każdy rodzic chciałby pokazać dziecku, jak wyciąć samochód, misia, rybę i wiele innych wspaniałych kształtów. Nasza książeczka pokazuje, że wcale nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności! Pomysły na super zabawę z wycinaniem to wspaniała książeczka, dzięki której każde dziecko będzie mogło wyczarować z papieru sympatyczne zwierzątka, piękne wiaty i inne oryginalne ozdoby. Wystarczy tylko trochę kolorowego papieru, nożyczki i klej. Wszystkie zawarte w książce propozycje są bardzo łatwe do wykonania, a każdy opis opatrzony jest barwnymi fotografiami, na których przedstawiono, krok po kroku, jak należy wykonać papierową ozdobę. Książka ta nie tylko zapewni dziecku twórcze spędzenie wolnego czasu, ale także da poczucie satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
20
Kieszonkowiec przyrodniczy. Zoo liga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowiec przyrodniczy. Zoo liga
Edgard - gry, od 8 lat
Dostępny
33 szt.

Który owad jest najsilniejszy? Ile gadów może się zmieścić na główce zapałki? Który ptak żyje najdłużej? Kto jest niebezpieczniejszy: gepard czy hipopotam? Odpowiedzi dostarczy „Kieszonkowiec przyrodniczy Zoo liga”. Podczas angażującej rozgrywki poznasz najsprytniejsze zwierzęta z różnych gromad, odwiedzisz lasy i oceany wszystkich kontynentów w poszukiwaniu najmniejszych i największych gatunków, odnajdziesz najlepiej zakamuflowane płazy czy gady i przekonasz się, że świat zwierząt skrywa jeszcze wiele tajemnic! Aż 6 zróżnicowanych wariantów rozgrywki zapewni wiele godzin świetnej, rozwijającej zabawy. Wybierz swój ulubiony wariant: Kolekcjonera, Snapa, Pudło, Klapka, Dokładkę albo Wyścigi, graj z rodziną lub koleżankami i kolegami z klasy i poznawaj rekordzistów w świecie zwierząt. Wygodny, poręczny format sprawia, że gra bez problemu zmieści się do torebki, plecaka czy kieszeni. Oryginalne ilustracje wykonała Joanna Jurczak. W edukacyjnej serii Kieszonkowce znajdują się gry, zagadki logiczne i quizy karciane do nauki matematyki, geografii i języka angielskiego, ćwiczenia myślenia logicznego i rozwijania wiedzy. Autorki: Małgorzata Pazik, Patrycja Zakaszewska

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
21
Podstawy prawa w Polsce. Prawo dla nieprawników, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy prawa w Polsce. Prawo dla nieprawników, wydanie 2
Dostępny
2 szt.

W książce przedstawiono: • kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą, • rozróżnianie źródeł finansowania majątku, • jak zostać przedsiębiorcą, • kto i kiedy ma zdolność do zawierania umów cywilnoprawnych, • na czym polega prawo własności rzeczy, • czym jest norma prawna, przepis prawny i jakie są źródła prawa.

41,00 zł
33,21 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,79 zł

1 osoba kupiła
22
Dziady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady
Dostępny
17 szt.

Dziady to cykl dramatów romantycznych Adama Mickiewicza. Podzielony na cztery części: - Część II – utwór przedstawiający pogańską ceremonię dziadów, w której to Guślarz przywołuje duchy zmarłych. - Część IV – utwór przedstawiający dialog Gustawa, nieszczęśliwie zakochanego młodzieńca, z dawnym nauczycielem Księdzem. - Część III – dramat narodowy przedstawiający przemianę Gustawa w Konrada. - Część I niedokończona część Dziadów. Niniejsza publikacja to pełne wydanie Dziadów, bez skrótów. W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
23
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Amsterdam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Amsterdam
Clementoni, 1000
Dostępny
125 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje kolekcję „High Quality” - elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Wymiary układanki: 98.0 x 33.0 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 28.1 x 5.5 cm

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
24
Szlaczki grafomotoryczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki grafomotoryczne
Dostępny
39 szt.

Publikacja została przygotowana dla dzieci, które rozpoczynają naukę pisania lub się do niej przygotowują. Teczka zawiera: • 30 dwustronnych kart ze szlaczkami; • zeszyt z instrukcja; • 3 folie formatu A4. Uczeń rysuje szlaczki na folii położonej na karcie ze szlaczkami. Powinien to robić za pomocą mazaka niepermanentnego. Na początku, w trzech pierwszych liniaturach, kreśli szlaczki po śladzie. W dwóch kolejnych wierszach rysuje szlaczki samodzielnie. Karty do ćwiczeń można podzielić na dwie części. Na pierwszych kartach znajdują się szlaczki pojedyncze, składające się z dwóch elementów: dużego oraz takiego samego małego. Na pozostałych stronach umieszczono szlaczki łańcuchowe, które należy rysować bez odrywania ręki od kartki.

21,00 zł
16,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
25
Maria Piłsudska. Zapomniana żona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria Piłsudska. Zapomniana żona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Józef Piłsudski – wybitny umysł, strateg i mąż stanu, a jednocześnie człowiek bez solidnego wykształcenia, dowódca i marszałek, który nie służył nigdy w wojsku, postać barwna, ale i kontrowersyjna. Fakt, że pierwsza poważna miłość, przypuszczalnie na wieść o ślubie byłego kochanka, popełniła samobójstwo, a jedna z ostatnich jego wybranek zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, ukazuje stopień zaangażowania emocjonalnego kobiet pozostających w związkach z Piłsudskim. Te zaś, które zostawały jego żonami, też nie miały łatwego życia. Początkowo emablowane i kochane, współuczestniczki pracy i walki Józefa, z czasem były przez niego odsuwane i stopniowo zapominane. Maria z Koplewskich, primo voto Juszkiewicz, Piłsudska, urodziwa, energiczna i pociągająca kobieta, była pierwszą żoną marszałka. Nazywano ją „Piękną Panią”. Los obdarzył Marię nie tylko szczęśliwym dzieciństwem, ale też urodą i niepospolitą odwagą. Wczesne małżeństwo nie przyniosło Marii szczęścia, a młody wiek i zaangażowanie w pracę konspiracyjną spowodowało, że związek ten rozpadł się szybko. Zmuszona przez carskie władze do ponownego osiedlenia w Wilnie zajęła się wychowaniem córki i… konspiracją. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych dziewiętnastego wieku w Wilnie Maria poznała dwóch niepospolitych mężczyzn. Byli to Roman Dmowski i Józef Piłsudski. Poróżniła ich rywalizacja o względy „Pięknej Pani”. Wciąż jeszcze formalnie zamężna Maria wybrała Józefa. Przeżyła wiele szczęśliwych i podniosłych chwil, ale też wiele rozczarowań, w tym to największe – mężem, który opuszczając Kraków, opuścił też i Marię. Elżbieta Jodko-Kula – autorka jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i studium socjoterapii. Od lat pracuje jako pedagog w jednej z podwarszawskich szkół. Publikowała opowiadania i powieści dla dzieci i młodzieży oraz teksty dramaturgiczne, wydane w dwóch zbiorach scenariuszy przedstawień dla teatrów szkolnych. Kilka z nich otrzymało wyróżnienia lub nagrody w ogólnopolskich konkursach. Jedna z nagrodzonych sztuk pt. Perły szczęścia nie dają została adaptowana i zaprezentowana widzom Teatru Telewizji. Sztuka Zapis została zrealizowana przez Teatr Animacji w Poznaniu. W 2014 r. ukazała się powieść dla dorosłych zatytułowana Zdrady i powroty.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
26
Cicha noc, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Cicha noc, DVD
Piotr Domalewski, 2017
Dostępny
101 szt.

Jeden z najlepszych polskich filmów 2017 roku (m.in. Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni, 10 nominacji do Orłów). Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
27
Fame - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fame
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Good b.o means good „box office.” You can smell it from a mile away. The legendary sixties New York pop artist Andy Warhol's hilarious and insightful vignettes and aphorisms on the topics of love, fame and beauty. Penguin Modern: fifty new books celebrating the pioneering spirit of the iconic Penguin Modern Classics series, with each one offering a concentrated hit of its contemporary, international flavour. Here are authors ranging from Kathy Acker to James Baldwin, Truman Capote to Stanislaw Lem and George Orwell to Shirley Jackson; essays radical and inspiring; poems moving and disturbing; stories surreal and fabulous; taking us from the deep South to modern Japan, New York's underground scene to the farthest reaches of outer space.

11,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
28
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Słoń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Słoń
Clementoni, 1000
Dostępny
35 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

23,22 zł
20,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,79 zł

1 osoba kupiła
29
Kieszonkowiec geograficzny. Obieżyświat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowiec geograficzny. Obieżyświat
Edgard - gry, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Jaka budowla jest symbolem Brazylii? Na cześć którego słynnego Polaka nazwano najwyższy szczyt Australii? Jak nazywa się wysunięty najbardziej na południe punkt Ameryki Południowej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w Kieszonkowcu geograficznym Obieżyświat. Podczas fascynującej rozgrywki odwiedzisz wszystkie kontynenty, przepłyniesz Amazonkę, wejdziesz na Mount Everest i przespacerujesz się wzdłuż Muru Chińskiego. Aż 6 zróżnicowanych wariantów rozgrywki sprawi, że na pewno nie będziesz się nudzić! Zagraj w Kolekcjonera, Snapa, Pudło, Klapka, Dokładkę albo Wyścigi i poznaj rekordy świata: najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki i największe jeziora. Odwiedź znane miasta i dowiedz się, z czego słyną! Gra karciana idealnie sprawdzi się zarówno na lekcjach, jak i podczas spotkań w gronie koleżanek i kolegów. Zabłyśnij w towarzystwie i zaimponuj wiedzą znajomym! Wygodny, poręczny format sprawia, że gra bez problemu zmieści się do torebki, plecaka czy kieszeni. Oryginalne ilustracje wykonała Roksana Robok. W edukacyjnej serii Kieszonkowce znajdują się gry, zagadki logiczne i quizy karciane do nauki matematyki, geografii i języka angielskiego, ćwiczenia myślenia logicznego i rozwijania wiedzy. W serii: - Kieszonkowiec logiczny Na logikę (12+), - Kieszonkowiec logiczny Dzika logika (12+), - Kieszonkowiec futbolowy Hattrick, - Kieszonkowiec filmowy Kamera akcja!, - Kieszonkowiec nielogiczny Teorie spiskowe, - Kieszonkowiec rozrywkowy Popkultura, - Kieszonkowiec kultowy PRL, - Kieszonkowce z serii school: - Kieszonkowiec angielski Remember & Forget (9+), - Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet (9+), - Kieszonkowiec angielski What?s Up (15+), - Kieszonkowiec angielski Let?s Talk (9+), - Kieszonkowiec angielski Piece of Cake (15+), - Kieszonkowiec matematyczny Trzecia połowa (10+), - Kieszonkowiec matematyczny Na 200% (11+), - Kieszonkowiec matematyczny Trzy po trzy (8+), - Kieszonkowiec geograficzny Gdzie Rzym, a gdzie Krym (7+), - Kieszonkowiec przyrodniczy Zoo liga (8+).

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
30
Triumf chirurgów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Triumf chirurgów. Audiobook
Jürgen Thorwald, Aleksandria
Dostępny
1 szt.

„Postęp nie jest darem spadającym z nieba, każdy najmniejszy krok naprzód trzeba wywalczyć, zgodnie z zasadą, na której niczego nie można wymóc”. – Stulecie chirurgów Arcyciekawa historia chirurgii dziewiętnastego wieku to nie tylko opis krwawych operacji, amputacji bez znieczulenia czy niewyobrażalnego bólu pacjentów spowodowanego chorobą. Pod osłoną wciągających i dobrze opowiedzianych historii bohaterów audiobook jest doskonałym zapiskiem wydarzeń, które zmieniły ówczesną medycynę: odkrycie narkozy, zrozumienie znaczenia antyseptyki czy w końcu pierwsza próba operacji „przenajświętszego” organu.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

1 osoba kupiła
31
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Podróż
Clementoni, 1000
Dostępny
126 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

25,70 zł
22,62 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,08 zł

1 osoba kupiła
32
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Droga do skarbu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. High Quality. Droga do skarbu
Clementoni, 1500
Dostępny
101 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje kolekcję „High Quality” - elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Clementoni to firma, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary po ułożeniu: 84.3 x 59.2 cm

27,16 zł
23,90 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,26 zł

2 osoby kupiły
33
Uczę się, bawiąc. Edukacja drogowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się, bawiąc. Edukacja drogowa
Clementoni, od 6 lat
Dostępny
56 szt.

„Edukacja drogowa” to planszowa gra edukacyjna, która uczy podstawowych zasad ruchu drogowego: od znaków drogowych, do kodeksu drogowego. Przesuwaj pionkiem po planszy i odpowiedz na pytanie, które wylosujesz. Gra wspomaga rozwój logicznego myślenia i obserwacji, kreatywności i pobudza wyobraźnie. Dziecko uczy się rozumieć otaczający świat i reguły nim rządzące. Wymiary: 5.0 x 37.0 x 28.1 cm

43,60 zł
38,37 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,23 zł

1 osoba kupiła
34
FCE Use of English. Klucz odpowiedzi, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FCE Use of English. Klucz odpowiedzi, część 1
Dostępny
20 szt.

Klucz odpowiedzi do podręcznika. FCE Use of English 1-2 (New edition) to podręczniki obejmujące pełny zakres gramatyki wymagany na egzaminie FCE. Publikacje zawierają przystępnie omówione reguły gramatyczne z jasnymi przykładami oraz bogaty wybór ćwiczeń dla uczniów od poziomu intermediate do upper intermediate. Różnorodne zadania umożliwiają systematyczne przyswajanie idiomów, czasowników złożonych, kolokacji, przyimków i zasad słowotwórstwa. Podręczniki systematycznie i rzetelnie przygotowują do egzaminu FCE w formule obowiązującej od 2015 roku, a także innych egzaminów o podobnym stopniu trudności. Najważniejsze cechy: • tabele prezentujące struktury gramatyczne w skondensowanej formie, a po nich - seria różnorodnych ćwiczeń umożliwiających przyswojenie nowego materiału; • segmenty zawierające testy luk oraz ćwiczenia na użycie czasowników złożonych, przyimków, idiomów, transformacji gramatycznych i kolokacji, a także ćwiczenia z zakresu słowotwórstwa oraz ćwiczenia doskonalące umiejętność użycia słów, które sprawiają uczącym się angielskiego szczególną trudność; • zadania z zakresu mówienia dotyczące stosowania struktur leksykalno-gramatycznych w wypowiedzi ustnej (Oral Development); • segmenty poświęcone utrwalaniu materiału (Consolidation); • przedstawienie formatu egzaminu i technik egzaminacyjnych – po każdych 4 rozdziałach w podręczniku znajdują się segmenty zawierające wzory zadań egzaminacyjnych (Practice Tests); • segment zawierający dodatkowe ćwiczenia typu egzaminacyjnego umieszczony na końcu podręcznika (Further Practice Section); • zestawienia: czasowników, rzeczowników i przymiotników w połączeniu z przyimkami, wyrażeń przyimkowych, zasad pisowni i interpunkcji, czasowników złożonych i związków frazeologicznych; • listy prezentujące zasady słowotwórcze.

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
35
Dziady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Dziady to cykl dramatów romantycznych Adama Mickiewicza. Podzielony na cztery części: - Część II – utwór przedstawiający pogańską ceremonię dziadów, w której to Guślarz przywołuje duchy zmarłych. - Część IV – utwór przedstawiający dialog Gustawa, nieszczęśliwie zakochanego młodzieńca, z dawnym nauczycielem Księdzem. - Część III – dramat narodowy przedstawiający przemianę Gustawa w Konrada. - Część I niedokończona część Dziadów. Niniejsza publikacja to pełne wydanie Dziadów, bez skrótów. W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
36
Exogini. Figurka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exogini. Figurka, mix wzorów
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

W zestawie znajduje się 1 ekskluzywna figurka ufo o wysokości 6 cm, która świeci w ciemności. Wymagane baterie: 3xL736F 1,5 V. Baterie są w zestawie. Uwaga. Towar wysyłany losowo.

21,70 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,9%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
37
Boso, ale w ostrogach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boso, ale w ostrogach
Dostępny
79 szt.

Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury. Przedwojenna Warszawa okiem młodego warszawskiego cwaniaka. Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem i swadą portretuje przedmieścia stolicy z ich obyczajami, tradycją i swoistym kodeksem honorowym, sięgając przy tym po słownictwo i specyficzną gwarę warszawskiej ulicy. Wydanie książki zostało wstrzymane na kilka miesięcy przez cenzurę. Wreszcie w lipcu 1959 roku książka trafiła do księgarń i, podobnie jak Pięć lat kacetu, natychmiast zniknęła z półek. Czytelnicy i recenzenci apelowali do autora i wydawnictwa z prośbą o dodruki. A książka stała się na całe dekady lekturą obowiązkową chłopaków z warszawskich podwórek. Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez cenzurę oraz wydawcę przy pierwszej publikacji. Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji. Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz, pieśniarz zwany bardem Czerniakowa. Urodził się w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W czasie okupacji został aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju. Leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii Boso, ale w ostrogach, Pięć lat kacetu, Na marginesie życia. Pochowany został na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany jest do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
38
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Holenderski świat marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Holenderski świat marzeń
Clementoni, 1000
Dostępny
74 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

25,90 zł
22,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

1 osoba kupiła
39
Tofik i wielka wygrana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tofik i wielka wygrana
Dostępny
2 szt.

Przygody Tofika to seria humorystycznych, a zarazem mądrych książeczek, których bohaterem jest uroczy i psotny szczeniak. Od kiedy zamieszkał w domu Idy i Oskara, dzieci nie mają czasu na nudę! Przeżyli razem tyle wspaniałych przygód, a nikt nie zdążył wykonać pupilowi żadnego zdjęcia… Czas to zmienić! Mokry nosek w powiększeniu, tylne łapki w trakcie skoku... Uwiecznienie takiego ruchliwego łobuziaka to prawdziwa sztuka. Czy rodzeństwo podoła zadaniu, a piesek odnajdzie się w roli domowego modela?

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
40
Sennik. Współczesna intepretacja snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sennik. Współczesna intepretacja snów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

Unikalne opracowanie ułatwiające interpretacje sennych wizji. Wybór haseł i ich forma dostosowane do potrzeb współczesnego czytelnika. Książka przygotowana na podstawie bogatej literatury światowej.

29,40 zł
20,58 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

41
Dawca przysięgi. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dawca przysięgi. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Na Rosharze trwa wojna. Przebudzeni parshendi – pieśniarze – pod wodzą służących Odium Stopionych wydają się niepowstrzymani. Wieczna Burza nieubłaganie powraca, za każdym razem sprowadzając śmierć i zniszczenie na ludzkie osady. Dalinar Kholin, udręczony powracającymi wspomnieniami przeszłości i nieżyjącej żony, nie szczędzi wysiłków, by zbudować koalicję ludzkich królestw, odkrywając przy tym swoje moce Kowala Więzi. Jednakże Odium ma wiele sług i wygląda na to, że jest przygotowany na każdą możliwość, a Świetlistym Rycerzom zagraża również tajemnica, która wcześniej doprowadziła do Odstępstwa ich starożytnych poprzedników. Elhokar, Adolin, Shallan i Kaladin docierają do Kholinaru i odkrywają, że choć miasto jeszcze nie upadło, ich misja może się okazać o wiele trudniejsza, niż się spodziewali. Ludzie szepczą o mrocznej sile, która opanowała pałac i królową Aesudan, po ulicach zaś wędrują wyznawcy dziwacznego Kultu Chwil. A jedynym, co chroni miasto przed upadkiem, jest Straż Muru i jej tajemniczy dowódca, marszałek Lazur. Tymczasem ostatnia z Parshendich, Venli, zaczyna pojmować, jakie skutki przyniosła jej decyzja, by odnaleźć starożytnych bogów pieśniarzy, i jaki los czeka pieśniarzy pod władzą Odium.

49,00 zł
39,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

42
Harry. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry. Biografia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

W przededniu wyczekiwanego ślubu księcia Harry’ego dostajemy do rąk jego intymny i dokładny portret autorstwa królewskiej ekspertki Katie Nicholl. Począwszy od najwcześniejszych wystąpień publicznych, jeszcze w dzieciństwie, rudowłosy książę Harry podbił serca ludzi na całym świecie. W niniejszej biografii obserwujemy jego drogę od zbuntowanego księcia − playboya i rozrabiaki – do skarbu narodowego, cieszącego się powszechną sympatią. Nicholl rzuca światło na czas jego dorastania, burzliwej młodości, a także służby w Afganistanie, która zainspirowała go do stworzenia własnej spuścizny − Invictus Games. W biografii czytamy wypowiedzi przyjaciół i współpracowników księcia oraz dawnego personelu pałacu. Nicholl analizuje relacje Harry’ego z rodziną, zwłaszcza z królową, ojcem, macochą i bratem; dowiadujemy się też o istnieniu jego drugiej ukochanej „rodziny” w Botswanie. Biografka ujawnia nieznane dotąd informacje na temat byłych sympatii księcia oraz dokumentuje historię związku i zaręczyn z Meghan Markle, amerykańską aktorką, która wyznaczyła przełom w jego życiu osobistym. Harry. Biografia to fascynujący portret jednego z najpopularniejszych członków rodziny królewskiej, a zarazem historia najbardziej intrygującego monarszego romansu dekady. Katie Nicholl jest dziennikarką prasową i telewizyjną, korespondentką „Vanity Fair” oraz „The Mail on Sunday”. Współpracuje z BBC i Sky News w Wielkiej Brytanii, z CBC w Kanadzie, a także z Channel 9 w Australii. Regularnie udziela się w amerykańskich programach telewizyjnych, takich jak Entertainment Tonight. Jest autorką biografii William and Harry; The Making of a Royal Romance oraz Kate: The Future Queen, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jej wiedza na temat rodziny królewskiej jest niezrównana.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Tajemna historia czarownic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemna historia czarownic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Wielka saga historyczna przedstawiająca dzieje pięciu pokoleń obdarzonych niezwykłymi mocami matek i córek, dla których magiczne dziedzictwo jest zarazem niebezpiecznym zagrożeniem i wyjątkowym darem. Bretania, 1821 rok. Kiedy grand-mère Ursule oddaje życie, by uratować rodzinę, wydaje się, że magia umiera razem z nią. Mimo to kobiety z rodu Orchire walczą o zachowanie tradycji, powtarzają na wpół zapomniane zaklęcia i rytuały w nadziei na ich odrodzenie. A kiedy najmłodsza córka osiąga odpowiedni wiek, magia powraca. Kolejne pokolenia dokładają starań, by nie tylko posiąść moce, ale też utrzymywać je w ukryciu. Kiedy jednak na horyzoncie pojawia się groźba II wojny, magia staje się bardziej potrzebna niż kiedykolwiek − i nie chodzi wyłącznie o proste eliksiry czy wizje, ale o zmianę historii świata. Epicka w zakresie i niezwykle czuła w portretowaniu matek i córek... Polecana dla wielbicielek Nory Roberts i czytelniczek feministycznej fantasy. – „Booklist” Miłośnicy historii docenią rzetelnie zebrane materiały, wielbiciele romansów znajdą bogactwo tragicznych wątków. – „Kirkus” Cudowna. Piękna pokoleniowa opowieść, przypominająca nieco „Totalną magię”. Osadzona w realiach i prawdziwa, a równocześnie bolesna i dająca nadzieję. – Laure Eve, autorka „Uroku Grace'ów” Louisa Morgan to pseudonim.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

44
Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi, Blu-ray
Johnson Rian , 2017
Dostępny
101 szt.

W najnowszej produkcji Lucasfilm Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi bohaterowie Przebudzenia Mocy wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy...

70,90 zł
67,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

45
Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi. Blu-ray 3D + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi. Blu-ray 3D + Blu-ray
Rian Johnson, 2017
Dostępny
21 szt.

W najnowszej produkcji Lucasfilm Gwiezdne Wojny. Ostatni Jedi bohaterowie Przebudzenia Mocy wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy...

131,10 zł
124,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,55 zł

46
THE KIDS ARE ALRIGHT 2 LP LTD. (RSD). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE KIDS ARE ALRIGHT 2 LP LTD. (RSD). Winyl
WHO, Universal Music Polska
Dostępny
6 szt.

191,90 zł
188,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

47
LIVE AT BRIXTON ACADEMY 1986 2 LP LTD. (RSD). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

48
To, czego się nie dowiemy. Badanie granic nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, czego się nie dowiemy. Badanie granic nauki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Najsłynniejszy brytyjski matematyk zabiera nas w podróż do granic wiedzy, by pokazać to, czego się nigdy nie dowiemy. Współczesna nauka rozwija się w oszałamiającym tempie. Nieustannie słyszymy o nowych teoriach, odkryciach świadczących o ich prawdziwości. Czy te triumfy mogą trwać bez końca, czy istnieją granice tego, czego możemy się dowiedzieć o naszym fizycznym świecie? W podróży do granic wiedzy Marcus du Sautoy podąża tropem odpowiedzi na pytanie, czy to możliwe, byśmy pewnego dnia dowiedzieli się wszystkiego, czy też pewne obszary wiedzy muszą na zawsze pozostać poza granicami ludzkiego poznania. W książce „To, czego się nie dowiemy”, brytyjski matematyk zabiera czytelników w skłaniającą do głębokiej refleksji wyprawę ku horyzontom naukowej wiedzy o materii, Wszechświecie i świadomości. Wspaniała i fascynująca. Nikt nie potrafi lepiej wyjaśniać abstrakcyjnych, zawiłych spraw, wywołując w czytelnikach głębokie zainteresowanie. – Bill Bryson Marcus du Sautoy jest brytyjskim matematykiem, członkiem Wadham College w Oksfordzie. Znalazł się na opublikowanej przez dziennik „The Independent” liście czołowych brytyjskich naukowców. W październiku 2008 roku objął prestiżową katedrę na Uniwersytecie w Oksfordzie, której najważniejszym celem jest popularyzacja nauki. Jego poprzednikiem na tym stanowisku był Richard Dawkins.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

49
Zaplątani. Opowieści Roszpunki. Sekrety ujawnione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaplątani. Opowieści Roszpunki. Sekrety ujawnione
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

"Czarownica uwięziła Roszpunkę na szczycie wieży ukrytej w lasach na obrzeżach Korony. Księżniczka spędziła w zamknięciu osiemnaście kolejnych lat. Towarzystwa dotrzymywał jej jedynie kameleon Pascal. Ale któregoś dnia z pomocą złodzieja Flynna Raidera Roszpunka uciekła ze swojego więzienia." Jeśli z zapartym tchem oglądasz serial „Zaplątani” emitowany na Disney Channel, to koniecznie sięgnij po tę książkę. Zawiera ona aż dwa opowiadania o Roszpunce i jej zaplątanych przygodach. Pewnego dnia Roszpunka z Kasandrą wybrały się poza królestwo, by odnaleźć miejsce, gdzie kiedyś rósł złoty kwiat. Nie była to mądra decyzja, bo jak się możecie domyślać, dziewczyny wpakowały się w tarapaty. Gdy dotarły do kamiennego obelisku upamiętniającego miejsce wzrastania kwiatu, nagle na skutek eksplozji z ziemi zaczęły wyrastać dziwne kolce... a z głowy Roszpunki włosy. Dokładnie takie, jak miała kiedyś, gdy jeszcze mieszkała w wieży. Czy Roszpunce uda się odkryć, dlaczego znów wyrosły jej włosy? Tego dowiecie się z opowieści „O mały włos”. Drugie opowiadanie, „Królewski festiwal naukowy”, dostarczy wam równie wielu wrażeń. Kasandrze wreszcie uda się choć na chwilę spełnić marzenia i zostać Strażniczką, a Roszpunka szykuje prawdziwy festiwalowy hit. Czy uda się jej powalić wszystkich na kolana swoim wynalazkiem? „Zaplątani. Opowieści Roszpunki. Sekrety ujawnione” to książka z serii #Czytelnia, poziom niebieski. Na tym poziomie ukazują się powieści skierowane do dzieci w wieku 8-10 lat. Wartka akcja, pełna niespodzianek fabuła i wyraziste przesłanie zachwycą każdego miłośnika dobrej powieści. #Czytelnia to nowy projekt wydawniczy przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami. Został podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku dziecka. Pierwszy z nich, oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat. Są to około 100-stronnicowe książki, których bohaterami są przede wszystkim Księżniczki i postaci znane z Krainy Lodu. Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku 8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200 stron. Kolor czerwony, czyli poziom trzeci, to książki dla czytelników powyżej 12 roku życia. Każda z nich to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars i Twisted Tales.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

50
Gastrofizyka. Nowa wiedza o jedzeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gastrofizyka. Nowa wiedza o jedzeniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

Dlaczego sok pomidorowy stanowi aż 27% napojów kupowanych na pokładach samolotów? Jaki wpływ na serwowane jedzenie ma to, czy talerz jest mały, czerwony, czy okrągły? Dlaczego jemy o 35% więcej w towarzystwie jednej osoby i o 75% więcej w towarzystwie trzech osób? Gastrofizyka to nowa dziedzina wiedzy zapoczątkowana przez profesora Charlesa Spence’a, łącząca psychologię, neuronaukę i projektowanie. Opierając się na dwóch dekadach badań poświęconych niezwykłym związkom łączącym nasze zmysły, Spence pokazuje, jak doświadczyć nowych doznań kulinarnych. Jak najpełniej wykorzystać każdy posiłek, skupiając się nie na tym, co jemy, ale przede wszystkim na tym, o czym wtedy myślimy. W swojej książce Spence opisuje każdy zmysł i posiłek, aby przedstawić dziesiątki czynników „spoza talerza” wpływających na doznania towarzyszące jedzeniu: ciężar sztućców, umieszczenie talerza, muzyka w tle i wiele innych. Pokazuje również, jak firmy spożywcze i najlepsze restauracje na świecie wykorzystują nowoczesne technologie i jak to prawdopodobnie wpłynie na nasze jedzenie w przyszłości. Profesor Charles Spence poświęcił dwadzieścia lat na badania, jak ludzie postrzegają otaczający ich świat, dzięki czemu stał się międzynarodowym ekspertem w dziedzinie percepcji polisensorycznej i projektowania doznań. Charles Spence jest szefem Crossmodal Research Laboratory (Laboratorium Badań Międzymodalnych) na Uniwersytecie Oxfordzkim, prowadzi badania dotyczące tego, jak nasze mózgi przetwarzają i integrują informacje docierające do nich od wszystkich narządów zmysłów. Był konsultantem w wielu firmach międzynarodowych, takich jak Unilever, PepsiCo, Diageo, Pernod Ricard, P&G, Nestlé i Twinings, udzielał im rad związanych z projektowaniem polisensorycznym, opakowaniami, kreowaniem marki. Współpracował ze światowej sławy szefami kuchni, barmanami i baristami, między innymi Hestonem Blumenthalem i Ferranem Adrią. Występuje regularnie w audycji „The Kitchen Cabinet” w Radio 4 BBC, a jego badania przedstawiano w „Economist” i „New Scientist”. W 2008 roku otrzymał nagrodę Antynobla za przełomową pracę nad „sonicznym chrupkiem” i wykazanie, że im głośniejsze chrupanie, tym chips wydaje się świeższy. O profesorze pisali: „Guardian”, „Financial Times” i „New Yorker”.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

51
Kresy – krwawe dzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy – krwawe dzieje
Niedostępny
Brak

Opowieść o krainie niosącej ze sobą radość i smutek, wielkie sukcesy i porażki, o ziemi rodzącej gigantów i karłów zarazem. Tym razem autor przenosi nas na rubieże ukrainne w dramatyczny i krwawy czas wojny. Uzupełnia tym samym naszą wiedzę o zapomniane fakty.

29,40 zł
20,58 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

52
Premium Collection. Urodzeni mordercy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Urodzeni mordercy, DVD
Oliver Stone, 1994
Dostępny
72 szt.

Mickey i Mallony są parą kochanków i psychopatycznych morderców. Terroryzują całą Amerykę, dopuszczając się serii brutalnych zabójstw. Dzięki mediom, które na bieżąco relacjonują ich krwawe wyczyny, stają się bohaterami i unikają kary. Legendarny thriller w reżyserii Olivera Stone'a. Teraz w serii Premium Collection.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

53
Zanim żyli długo i zaplątani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim żyli długo i zaplątani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Po wielu latach życia w zamkniętej wieży Roszpunka wraca do rodzinnego pałacu i nareszcie może cieszyć się wolnością! Tak jej się przynajmniej początkowo wydaje. Na zamku musi przestrzegać tylu zasad, a wychodzić może tylko z liczną obstawą. I w dodatku musi wkładać buty. Nic dziwnego, że marzy o przygodach i pełnej wrażeń wyprawie… bez obecności strażników. Jednak gdy pewnej nocy wymyka się potajemnie z zamku z pomocą swojej dwórki Kasandry, dla żadnej z nich nie kończy się to najlepiej. Roszpunka ledwo uchodzi z życiem, a w wyniku dotknięcia magicznego kolca w miejsce krótkich brązowych włosów odrastają długie złociste pasma. I tak zaczyna się zupełnie nowa historia. Niniejsza powieść jest nowelizacją filmu „Zanim żyli długo i zaplątani”, który wprowadza do fabuły serialu emitowanego na Disney Channel.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

54
Wróżka z gwiezdnego pyłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżka z gwiezdnego pyłu
Dostępny
11 szt.

O sztuce dobrego życia dla najmłodszych Mała Hania od zawsze marzyła o tym, by zostać wróżką. Wesoła i bystra dziewczynka pragnęła opiekować się innymi, nieść pomoc potrzebującym i sprawiać, by świat stał się lepszym miejscem. Spotkanie z wilkiem Albertem – stuletnim mędrcem i opiekunem lasu, który opowiada jej o Gwiezdnym Pyle – staje się początkiem niezwykłej podróży. Dziewczynka i jej opiekun magicznym sposobem przemieszczają się od Tatr po Morze Bałtyckie, a w każdym z miejsc czeka na nich nowy nauczyciel... Ich nauki mówią o tym, jak dobrze żyć, dostrzegać piękno, znaleźć w sobie siłę i ufność w to, co przyniesie los. Czy Hania je zrozumie i podąży za radami Magów? Czy odkryje źródło i tajemnicę Gwiezdnego Pyłu? Podróż w głąb siebie nie zawsze jest prosta... – Spójrz, Haniu. To jest właśnie Absolut – powiedział wilk. – Co to jest Absolut, Albercie? – zapytała Hania, patrząc na swojego mądrego towarzysza. – Ten zachwyt, jaki czujesz, kiedy kierujesz wzrok na coś tak pięknego – odpowiedział spokojnym głosem. – W każdej rzeczy i w każdej istocie jest to samo piękno. Patrząc właściwie, jesteś w stanie zobaczyć je we wszystkim, co cię otacza. Łatwiej je jednak dostrzec, spoglądając na zachodzące słońce, które oblewa swoim kolorem cały świat. „Uwierzcie, to nie jest zwykła bajka, w której występują magiczne stworzenia, fantastyczne postaci i siły nadprzyrodzone. Odrzucając na bok tę fantastyczną otoczkę, otrzymujemy dekalog dobra, etos człowieczeństwa oraz kwintesencję miłości w baśniowej otoczce. Alfabet radości, samoakceptacji i zrozumienia drugiego człowieka. Alfabet, którego warto nauczyć nie tylko nasze dziecko, ale i nas – dorosłych”. – Anna Sukiennik, tylkoskonczerozdzial.blogspot.com „Po lekturze tej niezwykłej książeczki nie trzeba będzie się już więcej zastanawiać, jak w prosty i zrozumiały sposób przybliżyć istotę najważniejszych wartości w życiu, takich jak dobroć czy harmonia. Wróżka z Gwiezdnego Pyłu będzie czytana przez nas bardzo często i jestem pewna, że będzie zachwycać za każdym razem!” – Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu to magiczna historia o spoglądaniu w głąb siebie i poszukiwaniu harmonii, dobra oraz miłości do wszystkiego, co nas otacza. To opowieść o wkraczaniu w świat własnych emocji, próbie ich zrozumienia i zaakceptowania. Przeznaczeniem dobrej wróżki Hani jest ratowanie ludzkich istnień. Czy uda jej się uratować także Ciebie?” – Aneta Grabowska, bajkowir.blogspot.com

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

55
Nietrwała ondulacja, czyli rozterki fryzjerki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietrwała ondulacja, czyli rozterki fryzjerki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.22

Kiedy zaskakuje nas los, warto wziąć sprawy w swoje ręce i uczesać scenariusz Zuzka to urocza fryzjerka z milionem pomysłów na minutę, która fryzjerką została... przez przypadek. A tych w jej życiu nie brakuje! Bohaterka dowcipnie opowiada o swoich perypetiach, wtajemniczając nas w zwariowane historie rodzinne. Z tych opowieści poznamy jej ukochanego Krzyśka, zwanego nieślubnym, oraz ich rozkosznego synka Antosia. Niebagatelną rolę w historiach niedoszłej wokalistki odegrają opiekunka Antosia Panika (czyli pani Monika) i jej specyficzny syn Antoni (zwany Banderasem). Los podsuwa różne scenariusze, a podejrzliwość bywa zgubna, dlatego Zuzia wpadnie w małe tarapaty. Czy wybrnie z nich dzięki urokowi osobistemu, zdolnościom fryzjerskim, nieprzeciętnej kreatywności i pomocy osób z najbliższego otoczenia? „Ni stąd, ni zowąd okazało się, że cudze włosy to coś, z czym potrafię zrobić więcej niż inni. A kiedy po pewnym czasie trafiłam na praktykę do samego Karola Meyera i Karol ocenił moje uczesania zdecydowanie lepiej niż jakikolwiek internauta mój wokal, klamka zapadła. Zostałam fryzjerką. Od tej chwili przestałam brać pod uwagę ponowne zdawanie chemii, ale tak do końca nie porzuciłam myśli o śpiewaniu. Śpiewająca fryzjerka – to mogło chwycić. Coś jak taksówkarz recytujący wiersze. Widziałam takiego w telewizji. Chodził mi po głowie ten pomysł, dopóki nie zagadnęłam pierwszej klientki. Zaczęłam rozmawiać... i śpiewanie odłożyłam na później. Bo czego to się człowiek nie dowie podczas takiej rozmowy!” Małgorzata Thiele – mieszkanka zakątka Polski, który na mapie prognozy pogody w telewizji zakrywany jest planszą z nazwą dnia tygodnia. Wieloletnie obserwacje przekonały ją, że pod planszą toczy się życie, i to czasem w sposób dość zabawny, o czym opowiedziała w swojej książce Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska. Ponieważ tych obserwacji ma więcej, spisała je ponownie i sądzi, że jeszcze o nich opowie.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

56
Tajemnice XI gimnazjum. Unia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice XI gimnazjum. Unia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Kim byliśmy w przeszłości? Magiczna podróż w czasy renesansu. Opowieść o przygodach czworga gimnazjalistów, którzy w magiczny sposób przenoszą się w czasy renesansu. Akcja powieści toczy się w roku 1569, a jej tło stanowią wydarzenia towarzyszące podpisaniu Unii Lubelskiej. Licentia poetica pozwala autorowi ożywić wybitne postaci epoki – króla Zygmunta Augusta, dworzanina Andrzeja Firleja oraz wielkich poetów tej doby – Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego i Sebastiana Klonowica. W opowiadaną historię autor wplata również wątek miłości króla do Barbary Radziwiłłówny, przywołując przy tym postać legendarnego mistrza, Jana Twardowskiego, którego rolę w powieści trudno przecenić.

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

57
Eskadra Kobaltowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eskadra Kobaltowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

Rose lubiła siedzieć z Paige w wieżyczce, kiedy statek mknął przez nadprzestrzeń. Podróże z szybkością nadświetlną były jedynymi chwilami, kiedy siostry miały czas tylko dla siebie. Choć wysyłano je na misje razem, rzadko były same. Odkąd siostry Tico uciekły ze swej rodzinnej planety, ciągle musiały się o coś martwić. Wiedząc, jakie straszne rzeczy wydarzyły się w układzie Otomok postanowiły, że nie pozwolą, by inni doświadczyli podobnego horroru i zaciągnęły się do Ruchu Oporu pod wodzą generał Lei Organy. Gdy Najwyższy Porządek zaczyna zagrażać galaktyce na poważnie, a oaza spokoju – Alterra Bravo zostaje zaatakowana, do dzieła wkracza eskadra Kobalt i jej bombowce. I siostry Tico, które tym razem muszą wymyślić, jak uratować mieszkańców z rąk wroga. Czy uda im się zrealizować ten plan? Przekonaj się, czy siostry Tico i inni bohaterowie hitu „Gwiezdne Wojny – Ostatni Jedi” zwyciężą te wojnę. Eskadra kobaltowa to książka z serii #czytelnia, poziom czerwony. Na tym poziomie ukazują się powieści skierowane do dzieci w wieku powyżej 12 lat. Wartka akcja, pełna niespodzianek fabuła i wyraziste przesłanie zachwycą każdego miłośnika dobrej powieści. #Czytelnia to nowy projekt wydawniczy przeznaczony dla czytelników od 6 roku życia, w którym znalazły się znane i lubiane powieści z ulubionymi bohaterami. Został podzielony na trzy poziomy, w zależności od wieku dziecka. Pierwszy z nich, oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest do dzieci w wieku 6-8 lat. Są to około 100-stronnicowe książki, których bohaterami są przede wszystkim Księżniczki i postaci znane z Krainy Lodu. Poziom drugi, oznaczony na niebiesko, skierowany jest do dzieci w wieku 8-10 lat. Książki z tego poziomu to głównie powieści z bohaterami znanymi z serialu „Zaplątani”, marvelowskimi superherosami czy postaciami ze świata Star Wars. Grubość każdej z książek to 100-200 stron. Kolor czerwony, czyli poziom trzeci, to książki dla czytelników powyżej 12 roku życia. Każda z nich to ponad 200 stron pasjonującej przygody, przede wszystkim z bohaterami Star Wars i Twisted Tales.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

58
Premium Collection. Dopóki piłka w grze, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Dopóki piłka w grze, DVD
Robert Lorenz, 2012
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Wzruszająca historia niełatwych relacji ojca i córki, w gwiazdorskiej obsadzie. Baseballowy łowca talentów Gus Lobel (Clint Eastwood) nie może pogodzić się z upływającym czasem. Kiedy dopada go starość i zaczyna się ostatnia runda w jego karierze – nie planuje usiąść na ławce rezerwowych. Do ojca dołącza ambitna córka Mickey (Amy Adams). Teraz w serii Premium Collection.

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

59
Premium Collection. Dopóki piłka w grze, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Dopóki piłka w grze, Blu-ray
Robert Lorenz, 2012
Dostępny
51 szt.

Wzruszająca historia niełatwych relacji ojca i córki, w gwiazdorskiej obsadzie. Baseballowy łowca talentów Gus Lobel (Clint Eastwood) nie może pogodzić się z upływającym czasem. Kiedy dopada go starość i zaczyna się ostatnia runda w jego karierze, nie planuje usiąść na ławce rezerwowych. Do ojca dołącza ambitna córka Mickey (Amy Adams). Teraz w serii Premium Collection.

65,90 zł
57,33 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,57 zł

60
Na skrzydłach orłów. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Na skrzydłach orłów. DVD
Stephen Shin, Michael Parker, 2017
Dostępny
88 szt.

Wybitny lekkoatleta, Eric Liddell, po ustanowieniu rekordu świata wyjeżdża na misję, której celem jest niesienie pomocy chińskiej ludności. Po ataku Japonii na Chiny trafia do obozu. Mimo choroby i wycieńczenia nigdy nie rezygnuje z biegania. Poruszająca historia sportowca, który poświęcił życie pasji i Bogu.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

61
Fabryka wiatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka wiatru
Dostępny
3 szt.

Jak zobaczyć to, co niewidoczne? Tajemnica znikającego budynku przy porcie w Kołobrzegu. To miała być formalność. Idę we wskazane miejsce, spisuję adres i wysyłam maila. Takie z pozoru proste zadanie dostałam od mojego przyjaciela Rajmunda, który pokazał mi na swoich zdjęciach pewien obiekt i poprosił o jego zlokalizowanie. Ta misja zmieniła jednak wszystko, co do tej pory wiedziałam. Gdybym mogła przewidzieć, że zlecenie okaże się tak skomplikowane, pewnie nie zgodziłabym się. Poradziłabym Rajmundowi, żeby sam sobie odnalazł to, co sfotografował. Z drugiej strony czułam, że nie mogę się poddać. Przeszukiwałam cały Kołobrzeg. Kusiło mnie poznanie tajemnicy znikającego budynku. Dotarłam do ludzi, którzy o nim opowiedzieli. Byli też tacy, którzy go namalowali, a nawet sfotografowali. Wiedziałam, że istniał, tylko z jakiegoś powodu nie mogłam go zobaczyć. Wiedziałam też, że musiał być mocno powiązany ze sztormami na Bałtyku... „Beata Mieczkowska-Miśtak zabrała mnie w pełną sztormów, burz i mgły, niezwykle tajemniczą podróż do Kołobrzegu. Od okraszonej klimatyczną aurą niedopowiedzenia historii zdjęcia, które nie powinno istnieć, nie sposób się oderwać. Jestem urzeczona”. – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl „Fabryka wiatru to niezwykle klimatyczna powieść, po której będziesz chciała rzucić wszystko i wyjechać nad rodzime morze. Nie tylko po to, by znaleźć znikający budynek, ale przede wszystkim, by odetchnąć rześkim powietrzem”. – Karolina Pająk, www.dzosefinn.blogspot.com

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

62
Premium Collection. Parszywa dwunastka, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Parszywa dwunastka, 2 DVD
Robert Aldrich, 1967
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Anglia, 1944 rok. Amerykański major Reisman ma przygotować do samobójczej misji przeciwko nazistowskim dowódcom oddział dwunastu „żołnierzy”, wybranych spośród aresztantów oczekujących na egzekucję lub skazanych na długoletnie więzienie. Klasyka kina wojennego. Teraz w serii Premium Collection.

26,90 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

63
Premium Collection. Kolor purpury, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kolor purpury, 2 DVD
Steven Spielberg, 1985
Dostępny
32 szt.

Celie. Sofia. Nettie. Shug. Niezapomniane postaci wyróżnionej Nagrodą Pulitzera powieści Alice Walker zachwycają w kinowej adaptacji wyreżyserowanej przez Stevena Spielberga. Jest to historia Celie (Whoopi Goldberg) – dziewczyny szukającej spełnienia w zagubionym świecie, w którym miłość triumfuje nad okrucieństwem, a radość przyćmiewa ból. Teraz w serii Premium Collection.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

64
Premium Collection. Kac Vegas. Część 3, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kac Vegas. Część 3, DVD
Todd Phillips, 2013
Dostępny
101 szt.

Trzecia i ostatnia odsłona najsłynniejszego kaca na świecie. Bijąca rekordy oglądalności seria o perypetiach Watahy dobiega końca. Kiedy Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) oraz Doug (Justin Bartha) wyruszają w drogę, wszystko może się zdarzyć. Pożegnanie z Watahą teraz w serii Premium Collection.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

65
Premium Collection. Kac Vegas. Część 3, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kac Vegas. Część 3, Blu-ray
Todd Phillips, 2013
Dostępny
77 szt.

Trzecia i ostatnia odsłona najsłynniejszego kaca na świecie. Bijąca rekordy oglądalności seria o perypetiach Watahy dobiega końca. Kiedy Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) oraz Doug (Justin Bartha) wyruszają w drogę, wszystko może się zdarzyć. Pożegnanie z Watahą teraz w serii Premium Collection.

65,90 zł
57,33 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,57 zł

66
Premium Collection. Kolor purpury, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kolor purpury, Blu-ray
Steven Spielberg, 1985
Dostępny
73 szt.

Celie. Sofia. Nettie. Shug. Niezapomniane postaci wyróżnionej Nagrodą Pulitzera powieści Alice Walker zachwycają w kinowej adaptacji wyreżyserowanej przez Stevena Spielberga. Jest to historia Celie (Whoopi Goldberg) – dziewczyny szukającej spełnienia w zagubionym świecie, w którym miłość triumfuje nad okrucieństwem, a radość przyćmiewa ból. Teraz w serii Premium Collection.

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

67
Pieśni Dawnej Jonki. Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśni Dawnej Jonki. Tom I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Krwawe bitwy, rodowe intrygi i dworskie romanse. Każdy mieszkaniec ludnego i potężnego Królestwa Jonki wie, że kiedy Pani Luna zasłania oblicze Wielkiego Sola i dochodzi do zaćmienia, to znak, że zdarzą się rzeczy wielkie, a urodzone w tym czasie dziecię wysokiego rodu czeka wielka przyszłość. Wie o tym również ambitny, skoligacony z dworem hrabia Henryk z Lirwelii. Kiedy zostaje wezwany przez króla do udziału w wojnie, snuje swój własny plan, rozpoczynając grę o najwyższą stawkę. Będzie mógł liczyć na pomoc przyjaciół, ale czy to wystarczy, by pokonać dumnych baronów Jonki? Tak rozpoczyna się polityczna intryga, dworski romans i rycerska przygoda. A wszystko to rozgrywa się w nowym, nieznanym świecie osadzonym w realiach dojrzałego średniowiecza. Nie ma tu wybrańców, którym wszystko uchodzi płazem. Są księżniczki, których życie wcale nie jest usłane różami oraz rycerze, którym nie zawsze jest dane pocałować ukochaną, być żyć długo i szczęśliwie. Jakub Jacobson szedł szybkim krokiem korytarzami pałacu królewskiego. Bardzo starał się zdusić w sobie wściekłość, jaką poczuł, gdy rano królewski gwardzista przysłał mu wezwanie do stawienia się przed obliczem monarchy. On, przedstawiciel jednego z najstarszych i najznamienitszych rodów Jonki, musiał biegać na wezwanie Lirwelijczyka niczym zwykły kundel. Najbardziej bolało go, że nie zdołał przeciwstawić się objęciu tronu przez Henryka. Cóż, stało się, stracił armię pod Bogalandem i nie miał dość sił, by wskazać temu uzurpatorowi jego miejsce w szeregu. Wielokrotnie wyrzucał sobie, że nie powinien był ruszać na wezwanie króla ze wszystkimi siłami. Wilhelm był przecież głupcem, wszyscy o tym wiedzieli. Co innego jego siostra, Paulissa. Jakub pamiętał jej żywe, czarne oczy, w których igrały wesołe ogniki. Pamiętał jej ostry jak brzytwa umysł. Dobrali się z Henrykiem, trzeba im to było przyznać. Jacobson wiele razy w ostatnich dniach zastanawiał się, jak potoczyłaby się historia królestwa, gdyby piękna córka Roberta Prawego tak ochoczo nie wskoczyła do łoża tego parweniusza.

37,00 zł
27,01 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

68
451 stopni Fahrenheita - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
451 stopni Fahrenheita
Niedostępny
Brak

Przerażająco prorocza powieść o przyszłości w świecie postliterackim... Guy Montag jest strażakiem. Jego praca polega na niszczeniu najbardziej zakazanego ze wszystkich dóbr, źródła wszelkich niesnasek i nieszczęść: książek. Nie przychodzi mu do głowy, że mógłby kwestionować swoje nijakie życie – dopóki nie zostanie mu objawiona przeszłość, w której ludzie nie żyli w strachu, i teraźniejszość, w której można postrzegać świat przez pryzmat idei. Zaczyna ukrywać w domu książki, które wkrótce zagrożą jego życiu.

29,00 zł
23,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

69
Plotki o miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plotki o miłości
Dostępny
209 szt.

Miłość i śmierć… Gdy odchodzą ci, których kochamy Czy można kochać po wielkiej niespełnionej miłości? A jeżeli mylimy miłość z pożądaniem? Czy jest w tym czyjaś wina? Pożądanie dodaje sił, wyzwala emocje, które nadają blask i sens naszemu życiu, ale czy mamy do niego prawo? Plotki o miłości to historia nietuzinkowej, obdarzonej urodą i talentem Polki z Wybrzeża, która po nieudanym związku próbuje znaleźć szczęście u boku Izraelczyka w Erec Israel - kraju bogatym, dającym wielkie perspektywy, ale zarażonym śmiercią i lękiem. Jak żyć po tragicznej śmierci córki? Jak budować związek na ciągłych błędach i na gruzach związków sprzed lat? Plotki o miłości to historia kobiety kuszącej los, historia miłosnych szaleństw, ale też opowieść o samotności i o ciągłym niespełnieniu. Opowieść o kobiecie, którą kochało wielu, ale nikt nie potrafił wywiązać się z dawanych obietnic. Książka Eli Sidi tchnie psychologiczną dociekliwością. Nie zawsze wszystko jest tak, jak nam się wydaje. Dlatego nie stawiajmy zbyt pochopnie ocen przed przeczytaniem ostatniego zdania. Nie bądźmy sędziami, zanim obejrzymy ostatni akt.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

70
Nie zabijaj tej miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zabijaj tej miłości
Dostępny
20 szt.

Anna prowadzi ustabilizowane życie naukowca u boku swego męża Tomasza, który jest udziałowcem w rodzinnej kancelarii notarialnej. Barbara zmaga się z trudami życia i wieczną nieobecnością w domu męża Marka – żołnierza realizującego się na afgańskich misjach wojskowych. Oba na pozór dobre małżeństwa trapią problemy. W miarę upływu lat kobiety zdają sobie sprawę, że nie są szczęśliwe w związkach – i każda na swój sposób próbuje wyjść z impasu. Pomocną dłoń podaje im MIŁOŚĆ. Ile warto dla niej poświęcić? Jak skończy się batalia bohaterek o szczęście? Czy los okaże się dla nich łaskawy? Anna Karpińska (ur. 1959) – ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci, synową, zięcia i troje wnucząt – Krzysia, Adasia i Weronikę. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Książki pisuje przy kuchennym stole. Jak sama mówi: „Nie żałuję niczego. (…) Bez zdarzeń, ludzi, zajęć, wrażeń nie byłoby ani mnie, ani moich bohaterów”.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

71
Changestwobowie, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Changestwobowie, LP
David Bowie, Warner Music Polska
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: Strona A: 1a. Aladdin Sane 1b. On Broadway 2. Oh! You Pretty Things 3. Starman 4. 1984 5. Ashes To Ashes Strona B: 1. Sound And Vision 2. Fashion 3. Wild Is The Wind 4. John I'm Only Dancing (Again) 1975 5. D.J.

161,90 zł
148,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

72
Może pora z tym skończyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Może pora z tym skończyć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Będziecie się bać przez cały czas. Nie wiedząc dlaczego. Iain Reid bada głębię ludzkiej duszy, zadaje pytania o świadomość, wolną wolę, wartość związków emocjonalnych, strach i niedostatki samotności. Ta pełna napięcia i niesamowitego nastroju powieść, przypominająca wczesne dzieła José Saramago, kultowe Pod skórą Michela Fabera czy Musimy porozmawiać o Kevinie Lionela Shrivera, nie pozwoli o sobie zapomnieć długo po przewróceniu ostatniej strony. „Genialnie pokręcona, koszmarna wyprawa w głąb kruchych osobowości młodych kochanków. Moje klimaty!” – Charlie Kaufman, reżyser Zakochanego bez pamięci i Adaptacji „Nad stronami Może pora z tym skończyć unosi się nie tylko duch Davida Cronenberga, ale i samego Stephena Kinga. Nawarstwienie tajemnic w tej książce każe ją przeczytać co najmniej jeszcze raz – niespiesznie i uważnie. Może i nie objawią się kolejne sekrety bohaterów, ale psychologiczne terytorium ich podróży jest równie pełne mrocznych niespodzianek jak czarna dziura.” – „Chicago Tribune” „W swojej pierwszej książce Reid łączy napięcie z filozofią, psychologią i grozą, a całość wieńczy wstrząsającym, mrożącym krew w żyłach zakończeniem. Tę stale zaskakującą powieść trzeba przeczytać kilkakrotnie.” – „Publishers Weekly” „Ten skromny objętościowo debiut jest nokautującym psychologicznym ciosem: pełna zwrotów akcji fabuła i zakończenie, które zapiera dech.” – „Library Journal” Iain Reid jest autorem dwóch znakomicie przyjętych przez krytykę pozycji niebeletrystycznych: One Bird’s Choice i The Truth About Luck, którą dziennik „Globe and Mail” zaliczył do grona najlepszych książek roku 2013. Reid publikował też w wielu północnoamerykańskich czasopismach, między innymi w „The New Yorker”, „The Globe and Mail” i „National Post”. W roku 2015 otrzymał kanadyjską RBC Taylor Emerging Award Writer.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

73
Cicha noc, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cicha noc, Blu-ray
Piotr Domalewski, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Jeden z najlepszych polskich filmów 2017 roku (m.in. Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni, 10 nominacji do Orłów). Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej nocy.

36,90 zł
35,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

74
Życie bez ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie bez ciebie
Dostępny
9 szt.

Nadszedł dzień ślubu Zoe. Ma wyjść za Jamiego, miłość swojego życia. Nagle dzwoni telefon i Zoe dowiaduje się o aresztowaniu matki, z którą przed laty zerwała kontakt. Jak ma postąpić w tej sytuacji? Rzucić wszystko i pospieszyć z pomocą? Czy może udawać, że sprawa jej nie dotyczy? Matka powraca do jej życia, lecz coraz mniej przypomina tę osobę, którą pamięta Zoe. Choroba postępuje nieubłaganie i Gina z dnia na dzień traci pamięć. Zoe ponownie musi się zmierzyć z traumatycznymi wydarzeniami sprzed lat i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafi tego dokonać. Życie bez ciebie to przejmująca opowieść o sile przeszłości i władzy, jaką ma ona nad ludźmi. To również historia o przyszłości i możliwościach, które nam daje. Katie Marsh – brytyjska pisarka, mieszka z rodziną w południowo-zachodnim Londynie i łączy pisanie książek z pracą w służbie zdrowia. Życie bez ciebie to jej druga powieść.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

75
Wszystko, czego pragnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, czego pragnę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Życie Caitlin jest w rozsypce. Małżeństwo – z mężczyzną, którego wszyscy wokół uważają za ideał – się rozpada, a wraz z nim poczucie własnej wartości młodej kobiety; wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest szukać szczęścia od nowa. Nancy, czteroletniej córeczce Caitlin, buzia się nie zamykała: mówiła w samochodzie, w przedszkolu, w czasie zabawy z bratem Joelem. Lecz kiedy nagle rodzice się rozstali i tato się wyprowadził, dziewczynka przestaje się odzywać. Eva, ciocia Nancy, niedawno owdowiała i jest bardzo samotna, jeśli nie liczyć towarzystwa dwóch zdezorientowanych mopsów. Trudno jej sobie wyobrazić przyszłość bez męża, ale również bez marzeń, z których dla niego zrezygnowała. Odkąd jednak wyraziła zgodę, by co dwa tygodnie odwiedzały ją dzieci brata, obydwie z Caitlin będą musiały skonfrontować się z prawdą na temat swych małżeństw – oraz uświadomić sobie, czego pragną naprawdę. Słodko-gorzka, urocza i koniec końców mówiąca o odkupieniu win. Jedna z tych książek, dzięki którym chcesz przeżyć lepiej własne życie. – Jojo Moyes Doskonała lektura, inteligentna i głęboko wzruszająca. – Sophie Kinsella Czasem człowiek musi się po prostu porządnie wypłakać, a nikt nie potrafi zagrać na strunach serca tak jak Lucy Dillon. Powraca z opowieścią o dwóch kobietach; Caitlin – niedawno rozwiedzionej, ze strzaskanym poczuciem własnej wartości i czteroletnią córeczką Nancy, która przestała mówić, oraz świeżo owdowiałej Evie, której rozsypał się świat. Do tej sagi o złamanych sercach, uzdrowieniu oraz nadziei dorzućcie parkę przeuroczych mopsów – i śmiało możecie mnie nadziać na widelec, bo jestem ugotowana. – „Red Online” Lucy Dillon zdobyła nagrodę Romantic Novelists’ Association Novel of the Year w 2010 roku za „Psy, Rachel i cała reszta”. Jej pozostałe powieści - „Policz do stu”, „Spacer po szczęście”, „Szczęśliwe zakończenie” - zajęły wysokie miejsca na listach bestsellerów. Lucy urodziła się w Cumbrii. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Londyn a doliną Wye.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

76
Live At The Hollywood Bowl, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Hollywood Bowl, 2 CD
Jeff Beck, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Lista utworów: CD 1: 1. The Revolution Will Be Televised (Feat. Rosie Bones) 2. Over Under Sideways Down (Feat. Jimmy Hall & Todd O'Keefe) 3. Heart Full Of Soul (Feat. Jimmy Hall & Todd O'Keefe 4. For Your Love (Feat. Jimmy Hall & Todd O'Keefe 5. Beck's Bolero 6. Medley: Rice Pudding / Morning Dew (Feat. Jimmy Hall) 7. Freeway Jam (Feat. Jan Hammer) 8. You Never Know (Feat. Jan Hammer) 9. Cause We've Ended As Lovers (Feat. Jan Hammer) 10. Star Cycle (Feat. Jan Hammer) 11. Blue Wind (Feat. Jan Hammer) 12. Big Block CD 2: 1. I'd Rather Go Blind (Feat. Beth Hart & Jan Hammer) 2. Let Me Love You (Feat. Buddy Guy) 3. Live In The Dark (Feat. Rosie Bones) 4. Scared For The Children (Feat. Rosie Bones) 5. Rough Boy (Feat. Billy Gibbons) 6. Train Kept A-Rollin' (Feat. Steven Tyler) 7. Shapes Of Things (Feat. Steven Tyler) 8. A Day In The Life 9. Purple Rain (Feat. Jan Hammer, Beth Hart, Rosie Bones, Jimmy Hall & Steven Tyler)

80,90 zł
74,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

77
Personne d'autre. LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Personne d'autre. LP
Francoise Hardy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Tracklista: 1. A cache-cache 2. Dors mon ange 3. Personne d'autre 4. Un seul geste 5. You're My Home 6. Seras-tu là ? 7. Quel dommage 8. Train spécial 9. Brumes 10. Le large 11. Un mal qui fait du bien

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

78
Bartok: Violin Concertos Nos. 1 & 2. LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bartok: Violin Concertos Nos. 1 & 2. LP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Tracklista: Side A Violin Concerto No.2, Sz 112, BB 117 (1937 – 1938) 1. I. Allegro non troppo Side B Violin Concerto No.2, Sz 112, BB 117 (1937 – 1938) 1. II. Andante tranquillo 2. III. Allegro molto

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

79
Memories, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memories, CD
Ady Suleiman, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Ady Suleiman to nowa gwiazda soulowej sceny rodem z UK. Nagrania Suleimana zrobiły furorę w sieci, w 2015 roku osiągając imponujący wynik 100 milionów streamów! Za produkcję debiutanckiego albumu odpowiada Grades, znany ze współpracy z Dua Lipa, Bastille, Khalidem. Na pierwszy singiel z Memories wybrano piosenkę Need Somebody To Love, w którym fantastyczny soulowy głos Suleimana wybrzmiewa na tle delikatnych, jazzowych rytmów i dęciaków. Wśród fanów Brytyjczyka znalazły się takie gwiazdy jak Chance The Rapper, Joey Badass, Michael Kiwanuka, Lianne Le Havas. Pełna liryzmu twórczość Ady Suleimana przypadnie do gustu tym, którzy ulegli czarowi nagrań Michaela Kiwanuka, Sampha czy Jacoba Banksa. Lista utworów: 1. I Remember 2. Need Somebody To Love 3. Longing For Your Love 4. Serious 5. Say No 6. Make Sense (Interlude) 7. Memories 8. So Lost 9. My Love (Interlude) 10. If I Die 11. Not Giving Up 12. Loving Arms 13. Sad Story

67,90 zł
66,54 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,36 zł

80
Kroniki kota podróżnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki kota podróżnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.14

Młody mężczyzna z powodu „zaistniałej sytuacji” szuka nowego domu dla swojego kota. Odwiedza w tym celu przyjaciół w różnych częściach kraju. Realna podróż zamienia się w podróż do świata wspomnień. Opowieść, pełna psychologicznych obserwacji dotyczących zarówno ludzi, jak i zwierząt, jest również historią miłości człowieka i kota. Życie jest podróżą – zauważa kot – a każdej podróży towarzyszą pożegnania. Książka wzrusza i przywraca wiarę w miłość. Nie tylko dla właścicieli czworonogów. Hiro Arikawa (ur. w 1972 w prefekturze Kochi na Sikoku) ukończyła uniwersytet dla kobiet Sonoda w Hyogo. Romansem „Shio-no machi” (ang. „Wish on my Precious”) zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Dengeki Novel Prize dla debiutujących pisarzy w 2003 roku. Od tego czasu ukazały się dwie serie jej książek: tak zwana trylogia „Japońskich Sił Samobrony” (3 powieści) oraz seria „Wojny Bibliotecznej” (4 powieści). Poza seriami wydała jeszcze 4 inne książki, jest również autorką scenariuszy seriali telewizyjnych. Na podstawie jej utworów powstało 7 filmów. Swoją twórczością balansuje na granicy literatury lekkiej i poważnej. Wydana w 2015 roku powieśćKroniki kota podróżnika” ma się ukazać jednocześnie w wielu krajach na świecie w przekładzie angielskim, niemieckim, włoskim, chińskim, wietnamskim, koreańskim, hiszpańskim, francuskim i polskim.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

81
Player One - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Player One
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

Bestsellerowa powieść, która stała się już klasykiem swojego gatunku i film w reżyserii Stevena Spielberga. Jest rok 2045. Ziemia jest okropnym miejscem. Zasoby ropy się wyczerpały. Klimat się rozregulował. Na planecie panują głód, bieda i choroby. Większość ludzi ucieka od przytłaczającej rzeczywistości, prowadząc wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet. Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa i podobnie jak wielu innych, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Schował go tam przed śmiercią założyciel OASIS, James Halliday, multimiliarder. Ten, kto go znajdzie, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą. Przez całe lata miliony ludzi próbowały odnaleźć ten skarb; jedyną wskazówką była wiedza, że prowadzące do celu zagadki są oparte na kulturze masowej końca XX wieku. Ale to właśnie Wade natrafia na klucz do pierwszego zadania i nagle odkrywa, że w desperackim wyścigu po największą nagrodę przeciwko sobie ma tysiące konkurentów. Ta coraz bardziej zaciekła rywalizacja wkrótce przenosi się z OASIS do świata rzeczywistego...

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

82
Nie zamykaj oczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zamykaj oczu
Dostępny
2 szt.

Pełna wrażliwości i wciągająca opowieść o tym, jak dramatyczne przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, z rewelacyjnym zakończeniem. Uwielbiam to. – Gillian McAllister Robin i Sarah nie były sobie tak bliskie jak zazwyczaj są bliźniaczki, ale bardzo się kochały. Dopóki nie zostały rozdzielone z powodu bolesnych zawirowań rodzinnych. Teraz ponad trzydziestoletnia Robin żyje sama. Cierpi na agorafobię i ma ataki paniki, więc całe dnie spędza w domu, spacerując po pokojach i obserwując ulice, domy, sąsiadów. Pewnego dnia widzi coś, czego nie powinna zobaczyć… A Sarah? Ma to, czego chciała – wspaniałą rodzinę. Ale pewne szokujące wydarzenie zmusza ją do opuszczenia ukochanego domu i odnalezienia siostry. Jednak nie tylko Sarah poszukuje Robin. Gdy się spotkają, zawiśnie nad nimi niebezpieczeństwo. Siostry staną do walki o coś więcej niż ich relacje…

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

83
Wilk z Wall Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilk z Wall Street
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.22

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii. Jordan Belfort za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je tak szybko, jak tylko mógł: na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez samego Martina Scorsese, a w rolę Jordana wcielił się Leonardo DiCaprio. Tak, jest prostacka, grubiańska i wulgarna… i czyta się ją jednym tchem. Dostarcza rozrywki jak literatura brukowa i jest namacalnie prawdziwa jak akt oskarżenia – „Kirkus Reviews”.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

84
Droga Wilka z Wall Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Wilka z Wall Street
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

W filmie „Wilk z Wall Street” Jordan Belfort, w którego na ekranie wcielił się Leonardo di Caprio, stosuje System Linii Prostej Dotyczący Sprzedaży i Perswazji , by zmienić grupę nieudaczników, zarabiających poniżej przeciętnej, w skutecznych sprzedawców, którzy potrafią sprzedać wszystko każdemu. Tym razem Jordan zaprasza czytelników za kulisy, pokazując krok po kroku, jak odkrył nadzwyczajne techniki zdobywania wielkiego majątku z korzyścią dla siebie, swoich klientów i zespołów sprzedaży. Wszystkie te techniki, strategie i wskazówki zostały przetestowane i udowodniono, że sprawdzają się w praktyce. „Umiejętności Jordana w szkoleniu i motywowaniu sprzedawców, niezależnie od ich miejsca na drabinie kompetencyjnej, nie mają sobie równych. Wśród personelu sprzedającego firmy Amcom zaszły natychmiast trwałe zmiany, a nasi pracownicy nigdy mocniej nie odczuwali sensu pracy zespołowej. Nie ma innego sytemu szkolenia sprzedażowego, który należałby do tej samej ligi.” – Tony Grist, były szef firmy Amcom „Przesłanie Jordana Belforta nie tylko motywuje i inspiruje, ale stanowi także potężne narzędzie do osiągnięcia sukcesu. Poznanie jego strategii dochodzenia na szczyt powinno być obowiązkowe dla wszystkich!” – Brad Thomsen, były szef brokerów w Century 21 Real Estate Center „Jordan jest jednym z najbardziej porywających i motywujących mówców na świecie. To, czego naucza o Systemie Linii Prostej, jest pierwsza klasa. Jeśli marzycie o tym, by dojść na szczyt jako sprzedawcy, nie możecie pominąć jego strategii!” – Craig Scoogie, dyrektor naczelny i wykonawczy NEXTDC

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

85
Polowanie na Wilka z Wall Street - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Wilka z Wall Street
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Kontynuacja głośnego i skandalizującego Wilka z Wall Street Historia sfilmowana przez Martina Scorsese, z Leonardem Di Caprio w roli głównej. Jordan Belfort, właściciel jednej z największych firm brokerskich w Stanach Zjednoczonych wpada w poważne kłopoty. W wieku trzydziestu pięciu lat opływa w atrybuty typowego dla Wall Street sukcesu, takie jak luksusowe rezydencje, jachty, prywatne samoloty, limuzyny i tabuny prostytutek, od których roiło się nawet w podziemiach budynku firmy. Wie, że po piętach depczą mu agenci FBI – bynajmniej nie z powodu rozwiązłego trybu życia – lecz jest przekonany, że zdoła ich przechytrzyć. Przebudzenie okazuje się bolesne. Królestwo Belforta popada w ruinę, a on sam musi stawić czoło największemu wyzwaniu: poradzić sobie z sędziami, zatrzymać dzieci i rozwścieczoną żonę, zachowując przy tym resztki szacunku do siebie. Dla kogoś takiego jak on jest to prawdziwe piekło. Czy najsłynniejszy skandalista w historii świata finansów zdoła się opamiętać?

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

86
Uzdrawiaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiaczki
Dostępny
8 szt.

Autorka powieści Czary w małym miasteczku, za którą została uhonorowana I nagrodą jury na Festiwalu Literatury Kobiecej Klimatyczna opowieść o zgromadzeniu uzdrawiaczek, które przez lata leczyły chorych i ratowały potrzebujących z opresji. Cechowały je mądrość i szacunek do ludzi. Obdarzone przez kolejnych panujących wszelkimi przywilejami, z poświęceniem służyły współmieszkańcom. Jednak gdy po cesarzu Wyszegu na tron wstąpił jego syn Nadbor, wszystko się zmieniło. Jego wzmagająca się paranoja sprawiła, że uzdrawiaczki stały się głównym celem ataków. Intrygi dworskie, podstępni doradcy, miłość do władzy, bunt i wielka namiętność w tle. Jak długo ostanie się państwo, którego władca wypowiedział wojnę własnym poddanym? Ile ocaleje z wiedzy przekazywanej przez lata, jeśli na jej posiadaczki zostanie wydany wyrok śmierci? Co można czynić w czasach tyranii i zamętu, by uchronić swoją rodzinę od nieszczęścia? Wszystko w duchu refleksji nad tym, na ile ludzkie losy są determinowane przez okoliczności, a na ile przez osobiste wybory i działania. Jakie postawy mogą przyjmować ludzie wobec panującej nad nimi tyranii? Barwna, osadzona w świecie stylizowanym na średniowiecze powieść o sile miłości i przetrwania. Marta Stefaniak urodziła się i wychowała na Podkarpaciu. Ukończyła studia matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką powieści Czary w małym miasteczku, uhonorowanej nagrodą Pióra na Festiwalu Literatury Kobiecej.

41,90 zł
31,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,47 zł

87
Oblicza niepełnosprawności w teorii i praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza niepełnosprawności w teorii i praktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.02

Opracowanie pod redakcją Marioli Racław, Jakuba Niedbalskiego i Doroty Żuchowskiej-Skiby. Książka dotyczy niepełnosprawności jako zjawiska społecznego powstającego pod wpływem czynników historycznych, kulturowych oraz politycznych, które kształtują wizerunek osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami i prowadzą do rewidowania definicji pojęcia niepełnosprawności. Publikację kierujemy do przedstawicieli środowiska akademickiego zainteresowanych problematyką niepełnosprawności, praktyków zaangażowanych w udzielnie pomocy i wsparcia tej grupie klientów oraz wszystkich zmagających się z niepełnosprawnością swoją bądź innych osób. Mamy nadzieję, że ta książka przyczyni się do rozwoju dyskusji nad sytuacją osób niepełnosprawnych w Polsce niejednokrotnie są postrzegane przez pryzmat stereotypów i społecznych uprzedzeń.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

88
A Wrinkle in Time, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Wrinkle in Time, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Pułapka czasu” w reżyserii Avy DuVernay to jedna z najbardziej oczekiwanych premier kinowych. Od 9 marca 2018 roku w serwisach cyfrowych dostępna jest niezwykła ścieżka dźwiękowa z dzieła Disney'a. Na soundtracku znalazł się m.in. utwór Sade „Flower of the Universe”, nagrany specjalnie na potrzeby filmu. Na soundtrack do „Pułapki czasu” (tytuł oryginalny: „A Wrinkle In Time”) trafiły także piosenki DJ Khaleda i Demi Lovato „I Believe”, Sia „Magic”, Kehlani „Let Me Live” czy Chloe x Halle „Warrior”. Muzykę do filmu skomponował Ramin Djawadi, odpowiedzialny m.in. za ścieżki dźwiękowe do „Gry o tron” czy „Westworld”. Djawadi nagrywał muzykę w Los Angeles z 71-osobową orkiestrą oraz chórem. „Pułapka czasu” to adaptacja powieści Madeline L’Engle pod tytm samym tytułem. W filmie śledzimy losy Meg Murry, która odkrywa, że jej ojciec – doktor Alex Murry – trafił do niewoli na jednej z odległych planet. Z pomocą inteligentnego młodszego brata Charlesa, przyjaciela i kolegi ze szkoły Calvina oraz trzech astralnych podróżniczek – pani Which, Whatsit i Who – Meg wyrusza w misję uratowania ojca. Lista utworów: 1. Flower of the Universe (No I.D. Remix) 2. I Believe 3. Magic 4. Let Me Live 5. Warrior 6. Park Bench People 7. Flower of the Universe 8. A Wrinkle in Time 9. Mrs. Whatsit, Mrs. Who, and Mrs. Which 10. Darkness Across the Universe 11. Touch the Stars 12. Happy Medium 13. Camazotz 14. Home 15. Uriel 16. Is This a Dream? 17. Forgive Me 18. Be a Warrior 19. Tap Into Your Mind 20. Tesseract 21. Sorry I'm Late 22. The Universe is Within All of Us

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

89
Zobaczcie, jak Ona nas kocha. 50 objawień Matki Bożej potwierdzonych przez Kościół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobaczcie, jak Ona nas kocha. 50 objawień Matki Bożej potwierdzonych p...
Niedostępny
Brak

Kiedy i komu po raz pierwszy objawiła się Matka Boża? Czy niegdyś każde zjawienie się Matki Bożej było uznawane w Kościele za prawdziwe? Kim byli i są widzący, co dzieje się z nimi po ustaniu wizji? Dlaczego Maryja przekazuje swoje orędzia nieustannie i w tak wielu miejscach? Czy częstsze występowanie objawień w ostatnich wiekach świadczy o zbliżającym się powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię? Joan Carroll Cruz to znana pisarka i dziennikarka religijna, autorka wielu bestsellerów, takich jak: Cuda Eucharystyczne, Niezniszczalni czy Modlitwy prosto z nieba. Tym razem podjęła temat objawień Matki Bożej. Jak zwykle czyni to w sposób niezwykle kompetentny i interesujący. Autorka opisuje 50 objawień maryjnych, które zostały oficjalnie zaaprobowane przez Kościół. Interesują ją zarówno objawienia najbardziej znane, jak te w Guadalupe, Fatimie czy Lourdes, jak również mniej znane, np. w Aylesford w Anglii czy Dong Lu w Chinach, i wreszcie najnowsze – np. w Asjut w Kairze w 2009 r. Badając każde z nich, autorka sięga do źródeł, archiwów parafialnych i klasztornych, świadków, wywiadów, oficjalnych dokumentów Kościoła; stara się dotrzeć do faktów i oczyścić je z elementów legendarnych. Dzięki dociekaniom Joan Carroll Cruz w całej pełni oglądamy prawdę tych wydarzeń, a także ich aktualność i ponadczasowość. Po lekturze zawartych w tej książce opisów wizji bez wątpienia zgodzicie się ze mną i wyrażając swą wdzięczność i radość, ze szczerym westchnieniem powtórzycie moje słowa: „Zobaczcie, jak Ona nas kocha!” (ze wstępu).

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

90
Wyzwania starzejącego się społeczeństwa. Polska dziś i jutro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwania starzejącego się społeczeństwa. Polska dziś i jutro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Autorzy przedstawiają stojące przed polskim społeczeństwem wyzwania wynikające ze starzenia się ludności, odwołując się do doświadczeń innych społeczeństw i przenosząc te doświadczenia na specyficzne warunki demograficzne oraz uwarunkowania społeczno-ekonomiczne i polityczne współczesnej Polski. Na tle ogólnych prawidłowości zjawisk ludnościowych prowadzących do przekształcenia się struktury populacji według wieku z bardzo młodej w bardzo starą – skonfrontowanych z długookresowym przebiegiem zjawisk demograficznych w Polsce, mających decydujący wpływ na dynamikę i skalę starzenia się Polaków – w książce zostały zaprezentowane wybrane aspekty i konsekwencje tego procesu oraz związane z nim wyzwania społeczne, z uwzględnieniem obecnej i przyszłej sytuacji demograficznej. Prezentując szeroką panoramę skutków starzenia się w wybranych obszarach życia społecznego: gospodarce, relacjach międzypokoleniowych (w tym w dziedzinie opieki), wartościach i normach kulturowych, partycypacji obywatelskiej oraz polityce publicznej, autorzy skoncentrowali się na konsekwencjach widocznych na rynku pracy, w sferze zabezpieczenia społecznego i długoterminowej opieki zdrowotnej. Szczególną uwagę poświęcili reakcji polityków i innych podmiotów życia publicznego na zmiany demograficzne. Kluczowym zagadnieniem podjętym w publikacji jest wpływ postępującego starzenia się populacji na sytuację seniorów i ich rodzin oraz wynikające z tego wyzwania społeczne w skali lokalnej. Zarysowany został również przewidywany proces starzenia się polskiej populacji i jego wybrane skutki na podstawie oryginalnej prognozy demograficznej, w której wyjątkowe miejsce zajęło kształtowanie się i konsekwencje społeczne przyszłych migracji zagranicznych.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

91
Układanki malucha. Angielski. Liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanki malucha. Angielski. Liczby
Edgard - gry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.27

Przedstawiamy dziecięce układanki, które uczą liczenia w języku angielskim! Ile skarpetek wisi na sznurku? Na ile kawałków pokrojono pizzę? Czy dostrzeżesz na rysunku żółtą kredkę? Układanki te to dwuelementowe puzzle rozwijające umiejętność liczenia po angielsku. Podczas wciągającej zabawy dzieci poznają cyfry, oswoją się z angielskimi nazwami liczb, a także poćwiczą wyszukiwanie i przeliczanie obiektów w zakresie 10. Każdy z dwuelementowych kompletów składa się z obrazka pokazującego pewną liczbę obiektów oraz cyfry z podpisem. Maluchy najpierw mogą dopasowywać części układanki, kierując się kolorem, a potem stopniowo próbować swoich sił w przeliczaniu elementów. Poręczne, trwałe puzzle zapewnią wiele godzin rozwijającej zabawy. Kolorowe ilustracje przyciągną uwagę malucha, a nagrania wszystkich słówek w formacie mp3 do pobrania ze strony internetowej pomogą w oswajaniu się z prawidłowym akcentem.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

92
Srebrne tabu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrne tabu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

Książka zawiera wywiady ze znanymi osobami oraz porady eksperckie na temat poprawy jakości życia ludzi starszych. O tym, jak spełniać swoje marzenia i dbać o codzienną aktywność opowiadają postaci kojarzone z telewizji (np. Krystyna Mazurówna, Teresa Lipowska, Andrzej Precigs, Ryszard Rembiszewski, Zofia Suska, Krystyna Sienkiewicz – jedna z ostatnich oficjalnych wypowiedzi), a także zwykli ludzie, którzy dzielą się swoimi pasjami podróżniczymi, literackimi i teatralnymi. Uzupełnieniem są teksty eksperckie (m.in. Ewy Czernik, psychoterapeutki, Bianci-Beaty Kotoro, psychoseksuolożki czy Ewy Kozieradzkiej, projektantki mody) dotyczące miłości, samotności, seksualności, kreatywności, sposobu ubierania się ludzi starszych. „Czas leci. Nie trać go. Ta książka jest wielką szansą na odmianę. Doda Ci wiary w siebie. Powodzenia!” – Michał Olszański „Srebrne tabu pozwala zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia, by wypełnić życie radością, miłością i nadzieją na lepsze jutro”. – Jolanta Chełmińska „Znajdziecie w książce mnóstwo optymizmu i mądrości wyrażającej się w zdaniu: Już nic nie muszę, teraz już wszystko mogę!” – Ryszard Bonisławski „Książka przełamuje stereotypy. Urzeka autentyczność i szczerość wypowiedzi. Można skorzystać z praktycznych porad eksperckich”. – Beata Bugajska

34,90 zł
30,01 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

93
PERFECT SYMMETRY LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PERFECT SYMMETRY LP. Winyl
Keane, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

95,90 zł
93,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

94
Gra edukacyjna. Zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra edukacyjna. Zegar
Edgard - gry, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.20

Gra edukacyjna „Zegar” to aż 12 propozycji wciągającej rozgrywki, podczas której przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej trenują posługiwanie się zegarkiem, ćwiczą pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, a przede wszystkim doskonale się bawią! Duża liczba wariantów o zróżnicowanym poziomie trudności umożliwia dostosowanie zabawy do wieku i temperamentu graczy. Każdy znajdzie wariant dla siebie! Co robi Julka o 10:00 i o której Franek wychodzi z domu? Czy uczeń przerośnie (zegar)mistrza? Poznaj wesołe rodzeństwo i odwiedź tajemniczą pracownię, w której rozbrzmiewa tykanie zegarów, a odczytywanie godzin opanujesz bez trudu! Bajeczne ilustracje Katarzyny Urbaniak i Marcina Minora wciągną dzieci w zaczarowany świat ręcznie nakręcanych zegarów i zaproszą do spędzenia dnia z sympatycznym rodzeństwem, Julką i Frankiem. Trwałe, wykonane z grubej tektury elementy przetrwają niejedną emocjonującą grę. Zawartość opakowania: • dwustronny zegar z ruchomymi wskazówkami, • 4 dwustronne plansze, • 36 żetonów z godzinami, • instrukcja.

39,90 zł
31,12 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

95
STAR WARS: THE LAST JEDI 2LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
STAR WARS: THE LAST JEDI 2LP. Winyl
Soundtrack, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.23

191,90 zł
188,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,84 zł

96
UNDER THE IRON SEA LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UNDER THE IRON SEA LP. Winyl
Keane, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.02

88,90 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,78 zł

97
66,6 zadań z parametrami z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,6 zadań z parametrami z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

W opracowaniu zaprezentowano przykłady pełnych rozwiązań zadań z parametrami. Jest ono skierowane do wszystkich zainteresowanych matematyką. Zadania z parametrem niewątpliwie sprawiają wiele trudności. Są bardziej wymagające i absorbujące. Niektórzy czują się zagubieni w obliczu pojawiających się kolejnych niewiadomych w jednym zadaniu. Potrzeba bowiem uświadomienia sobie czym jest parametr oraz głebokiego zrozumienia danego problemu matematycznego, aby móc dobrze rozplanować jego rozwiązanie. Prześledzenie kilkudziesięciu przykładów pokazujących podejście do takich zadań może okazać się bardzo pomocne, aby pokonać ograniczenia i obawy pojawiające się, gdy stajemy przed otwartym sparametryzowanym problemem. Parametry to droga do teoretycznych symulacji.

23,63 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,1%
oszczędzasz 6,64 zł

98
Dwa systemy emocji i ich konsekwencje dla procesów poznawczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa systemy emocji i ich konsekwencje dla procesów poznawczych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Autor przedstawia nowy model interakcji emocji i procesów poznawczych, wyjaśniający zachodzące między nimi związki z perspektywy teorii dwusystemowych, opisujących działanie umysłu w kategoriach procesów automatycznych i kontrolowanych. Prezentuje wyniki własnych badań behawioralnych i neurofizjologicznych dotyczących przetwarzania słów. Wyniki te dowodzą, że emocje mogą prowadzić do pogorszenia poziomu wykonywania zadań poznawczych albo, w przypadku emocji o genezie refleksyjnej, do polepszenia funkcjonowania poznawczego dzięki aktywizacji systematycznych mechanizmów przetwarzania. Publikacja adresowana do studentów psychologii, doktorantów i badaczy procesów poznawczych, a także do osób zainteresowanych wpływem emocji na pracę mózgu.

34,00 zł
28,56 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

99
Co się dzieje z tym dzieckiem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się dzieje z tym dzieckiem?
Dostępny
88 szt.

Pierwsza na polskim rynku książka opisująca konkretne przykłady krótkoterminowej pracy psychoterapeutycznej z rodzinami niemowląt i dzieci poniżej piątego roku życia. Ukazuje rodziny skierowane do poradni psychologicznej z powodu rozmaitych problemów dzieci – od niemowlęcych kłopotów ze snem, karmieniem i płaczliwością poprzez lęki separacyjne, nadpobudliwość, agresję i napady wściekłości, fobie, rywalizację pomiędzy rodzeństwem u starszych dzieci, aż po objawy psychosomatyczne, takie jak egzemy, astma czy nietrzymanie moczu. Brytyjskie terapeutki dziecięce, Louise Emanuel i Elizabeth Bradley, pokazują także czytelnikom paletę dramatów rodzicielskich – sytuacje separacji lub rozwodu, samotnego rodzicielstwa, śmierci lub niepełnosprawności rodzeństwa, depresji poporodowej. Delikatnie i bez oceniania opisują ich związek z kłopotami dzieci. Czytelnik towarzyszy rodzicom podczas sesji terapeutycznych, doświadcza ich zmiany od bezradności i poczucia, że ponieśli porażkę, do ulgi, zrozumienia zachowań swoich dzieci i nadziei. Autorki opierają się na podejściu terapeutycznym wypracowanym przez Tavistock Clinic w Londynie. Korzystają z teorii psychoanalitycznych oraz z wiedzy płynącej z obserwacji niemowląt. Książka przedstawia sprawdzony i stosowany z powodzeniem od wielu lat w Tavistock model pięciu konsultacji terapeutycznych pomocny każdemu specjaliście pracującemu z małymi dziećmi. Jest to pozycja niezbędna dla psychoterapeutów pracujących z dziećmi i rodzinami, ale z lektury skorzystają z pewnością także nauczyciele i opiekunowie pracujący w żłobkach i przedszkolach, lekarze i asystenci rodzinni, a także rodzice chcący zrozumieć swoje dzieci. Niewątpliwym walorem książki są liczne opisy przypadków oraz pokazanie modelu terapeutycznego funkcjonującego w ramach publicznej służby zdrowia. Ukazanie skutecznej pracy z rodzinami z tak małymi dziećmi czyni z tej książki swojego rodzaju podręcznik profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

100
Zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta
Dostępny
34 szt.

Zemsta to komedia opowiadająca o dwóch skłóconych ze sobą sąsiadach mieszkających w jednym zamku – Cześniku Raptusiewiczu i Rejencie Milczku. Poza kłótnią o mur dochodzą jeszcze kwestie matrymonialne bohaterów – miłość Wacława, syna Rejenta, i Klary, krewnej Cześnika, a także Podstoliny i Cześnika. Aby ułatwić lekturę tekstu i poruszanie się po nim w czasie omawiania na lekcjach, na początku każdego aktu zawarte zostały najważniejsze informacje o jego zawartości.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

Wróć do góry