hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.03.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 marca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Klej w sztyfcie 21 g (Starpak), na drugim Klej w sztyfcie 15 g (Starpak). Kolejny produkt to Klej w sztyfcie (Astra) oraz Gumki Cool Loom. Jednokolorowe, 200 sztuk, mix kolorów (TM Toys).
1
Klej w sztyfcie 21 g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Klej w sztyfcie 21 g
Starpak
Dostępny1136 szt.

Prosty i szybki w użyciu, nietoksyczny. Nie marszczy papieru. Wysoka wydajność – oszczędny w użyciu. Doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii.

2,99 zł
120 osób kupiło
2
Klej w sztyfcie 15 g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 15 g
Starpak
Dostępny1494 szt.

Prosty i szybki w użyciu, nietoksyczny. Nie marszczy papieru. Wysoka wydajność, oszczędny w użyciu. Doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii.

2,99 zł
42 osoby kupiły
3
Klej w sztyfcie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie
Astra
Dostępny847 szt.

Prosty i szybki w użyciu, nietoksyczny klej. Nie marszczy papieru. Cechuje go wysoka wydajność, jest oszczędny w użyciu. Doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii. Pojemność: 36 g

2,99 zł
33 osoby kupiły
4
Gumki Cool Loom. Jednokolorowe, 200 sztuk, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki Cool Loom. Jednokolorowe, 200 sztuk, mix kolorów
TM Toys, Cool Loom
Dostępny33 szt.

Przedstawiamy zestaw 200 gumek w jednym kolorze. Zbierz całą kolekcję i twórz kolorowe bransoletki oraz inne akcesoria. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
16 osób kupiło
5
Klej w sztyfcie 9 g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 9 g
Starpak
Dostępny600 szt.

Cechy produktu: • prosty i szybki w użyciu, • nietoksyczny, • nie marszczy papieru, • wysoka wydajność, • oszczędny w użyciu, • doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii, • pojemność: 9 g.

2,99 zł
14 osób kupiło
6
Długopis zamykany niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis zamykany niebieski
BIC
Dostępny45 szt.

Wentylowana skuwka i końcówka. Transparentny korpus w kolorze tuszu. Średnia końcówka 1,0 mm. Szerokość linii pisania 0,4 mm. Długość linii pisania 2 000 m. Tusz niebieski.

2,99 zł
10 osób kupiło
7
Game Over - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Game Over
Nasza Księgarnia - gry, od 5 lat
Dostępny113 szt.

Poczuj się jak bohater gry komputerowej! Wędrujesz korytarzami labiryntu, starając się odnaleźć klucz i skrzynię ze skarbami. Zadanie utrudniać ci będą różne stwory. Jeśli je pokonasz, będziesz mógł kontynuować wędrówkę. Jeśli jednak nie będziesz w stanie z nimi wygrać, nastąpi... Game Over. W takiej sytuacji będziesz musiał rozpocząć wędrówkę od początku. Wygra gracz, który najszybciej odnajdzie klucz i skrzynię ze skarbami. Gra ma proste zasady! Gra została ogłoszona Najlepszą Grą Dziecięcą – rekomendacja (Niemcy, 2014)

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
8
Tusz kreślarski 35 ml, czarny "perła" - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tusz kreślarski 35 ml, czarny "perła"
Astra, 1
Dostępny149 szt.

Wysokiej jakości tusz kreślarski Astra. Wyróżnia się nasyconą, intensywną barwą oraz dużą odpornością na wpływ promieni słonecznych, nie blaknie ani nie żółknie. Niezastąpiony przy kreśleniu po kalce technicznej przy pomocy grafionu. Idealny także do rysowania po papierze i kartonie przy użyciu klasycznego piórka. Pojemność: 35 ml

6,10 zł
5,99 zł

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,11 zł

7 osób kupiło
9
Papier ksero A4/500 arkuszy, 80 g - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero A4/500 arkuszy, 80 g
International-paper, 500 arkuszy
Dostępny9 szt.

Wysokich nakładów papier przeznaczony do wysokonakładowych drukarek i kopiarek, optymalna sztywność zapewnia niezawodne i szybkie działanie urządzeń, technologia ColorLok gwarantuje błyskawiczne wysychanie druku oraz pogłębione odcienie czerni, idealny do czarno-białych codziennych dokumentów i korespondencji wewnętrznej. • format A4, • gramatura 80 g/m2, • białość CIE 146.

69,99 zł
59,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,50 zł

6 osób kupiło
10
Tajemniczy ogród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród
Dostępny4 szt.

Tajemniczy ogród to zapomniany i zaniedbany zakątek znajdujący się w posiadłość pana Cravena, stryja głównej bohaterki Mary Lennox. To miejsce ucieczki przed smutkiem i samotnością dla trojga dzieci – Mary, Dicka i Colina. Miejsce to za sprawą przyrody staje się źródłem przemian w ich życiu, początkiem ich przyjaźni i poznania samego siebie. W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

4 osoby kupiły
11
Portugalski. Rozmówki na każdy wyjazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalski. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny39 szt.

Rozmówki na każdy wyjazd to poręczna publikacja z użytecznymi zwrotami, słówkami i wyrażeniami, które na pewno przydadzą się podczas podróży służbowej czy turystycznej, wyjazdu na praktyki, studia czy staż za granicą. Rozmówki zostały wzbogacone o niezbędnik turystyczny: ciekawostki i praktyczne rady dotyczące portugalskiej kultury czy zwyczajów. Zdania i zwroty zebrane w Rozmówkach na każdy wyjazd zostały dobrane w taki sposób, by odpowiadały na potrzeby podróżujących do Portugalii. Z Rozmówkami porozumiesz się na policji, na poczcie, w sklepie, w przychodni, w pubie czy w muzeum. Zapytasz o ceny biletów, poprowadzisz prostą konwersację, złożysz zamówienie i poprosisz o pomoc. Wymowa nie sprawi Ci większych trudności dzięki uproszczonemu zapisowi wymowy przy każdym wyrażeniu oraz wskazówkom fonetycznym. W zrozumieniu odpowiedzi pomoże Ci dwujęzyczny słowniczek i podstawowe informacje o gramatyce. Z Rozmówkami na każdy wyjazd: – poznasz przydatne zwroty i wyrażenia, – porozumiesz się w lokalnym języku z mieszkańcami, – zrozumiesz szyldy, napisy i komunikaty, – opanujesz podstawy wymowy, – dowiesz się więcej o Portugalii i jej mieszkańcach.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
12
Travelbook. Roztocze i Zamość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Roztocze i Zamość
Dostępny78 szt.

„Travelbook” to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Roztocze – sielankowa, cicha kraina dzikiej przyrody oraz wielu oryginalnych zabytków burzliwej historii. Łagodne wzgórza, pocięte tu i ówdzie gęstą siecią wąwozów lessowych lub zwieńczone niedużymi skałkami wapiennymi, sąsiadują z rzekami i słynnymi roztoczańskimi szumami. Pośród łagodnych krajobrazów kryją się prawdziwe perełki sztuki, z cerkwią w Radrużu na czele. Wisienką na torcie jest renesansowy Zamość – miasto-forteca. • Zachwycająca przyroda • Zabytki trzech kultur • Zamość – perła renesansu • Pałace w Narolu i Klemensowie • Pamiątki po Ordynacji Zamojskiej

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
13
Historyjki podwórkowe. Kózka Łakomczuszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki podwórkowe. Kózka Łakomczuszka
Dostępny23 szt.

Tytułowa bohaterka książki „Kózka Łakomczuszka” nie wahała się pomóc w potrzebie innemu zwierzęciu, mimo że wymagało to od niej dużego zaangażowania i wysiłku. Czy dziecko byłoby gotowe poświęcić swój czas, aby wesprzeć kogoś w tarapatach? Seria „Historyjki podwórkowe” składa się z kartonowych książeczek opowiadających o burzliwych przygodach podwórkowych zwierząt. Ilustracje towarzyszące historyjkom są sympatyczne i sugestywne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę pory roku, w której odbywa się akcja. Książki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo oraz wzruszają i bawią.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
14
Po prostu misja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu misja
Dostępny8 szt.

Bawiliście się świetnie przy Kto wypuścił bogów? Po prostu misja nie spuszcza z tonu! Tym razem brytyjska autorka, Maz Evans, nie poprzestaje na dowcipkowaniu na temat greckich bóstw, wyśmiewaniu ich za ziemskie wady i nałogi. Jej ofiarą padają także mieszkańcy pałacu Buckingham, czyli rodzina królewska! Między innymi księżna Camilla, której niezwykle twarde bułeczki okażą się doskonałą bronią w trakcie potyczki z demonem śmierci Tanatosem. Podczas misji ratowania świata dwunastoletni Elliot Hooper i jego boscy poplecznicy stoczą też walkę w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej, a pomagać im będzie m.in. ożywiony przez Hermesa słynny szkielet krwiożerczego tyranozaura… Czy uda im się wyprzedzić Tanatosa i odnaleźć wszystkie kamienie chaosu? Poznajcie tajemnice greckich bogów i herosów, odwiedźcie znane i nieznane zakątki Londynu wraz z brytyjskim odpowiednikiem słynnego Percy’ego Jacksona. Będziecie śmiać się do łez i obgryzać paznokcie ze zdenerwowania, zwłaszcza że w drugim tomie serii na scenę wkroczy niespodziewanie zapomniany przez chłopca ojciec. Kim okaże się Dave Hooper?

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

3 osoby kupiły
15
Historyjki podwórkowe. Świnka Kruszynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki podwórkowe. Świnka Kruszynka
Dostępny13 szt.

Książka „Świnka Kruszynka” to opowieść o dobrodusznej śwince, która dzięki swojej dobroci zyskała przyjaciół. Książeczka uczy dziecko, że pomaganie słabszym i potrzebującym jest wartością samą w sobie. Jednocześnie ci, którzy bezinteresownie pomagają, zyskują uznanie i szacunek innych. Seria „Historyjki podwórkowe” składa się z kartonowych książeczek opowiadających o burzliwych przygodach podwórkowych zwierząt. Ilustracje towarzyszące historyjkom są sympatyczne i sugestywne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę pory roku, w której odbywa się akcja. Książki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo oraz wzruszają i bawią.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
16
Zwierzozagadki. Na podwórku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzozagadki. Na podwórku
Dostępny29 szt.

Książka „Na podwórku” w intrygujący sposób przedstawia zwierzęta mieszkające na wsi. Dziecko najpierw przygląda się ilustracji, słucha zagadki, próbuje odpowiedzieć, a następnie sprawdza poprawność odpowiedzi, odchylając skrzydełko, pod którym znajduje się obrazkowa odpowiedź wraz z podpisem. Na końcu przypomina sobie nie tylko wszystkie zagadkowe zwierzęta, ale także inne, które pojawiły się w środku, poznaje ich nazwy i wyszukuje w środku. Seria „Zwierzozagadki” zawiera pięknie ilustrowane zagadki o zwierzętach żyjących w różnych środowiskach. Dzięki temu zaciekawia przyrodą, rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija spostrzegawczość, kształtuje poczucie estetyki, bawi i uczy.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
17
Czeski. Rozmówki na każdy wyjazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czeski. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny35 szt.

Doskonała pomoc dla wszystkich, którzy wybierają się do Czech w celach zawodowych, turystycznych lub też na praktyki, staż czy studia. Z Rozmówek na każdy wyjazd dowiesz się, jak zapytać o drogę i godziny otwarcia, zamówić posiłek albo zgłosić usterkę. Przedstawione użyteczne zwroty ułatwią ci robienie zakupów czy zameldowanie w hotelu i podpowiedzą, jak reagować w sytuacjach awaryjnych. Dodatkowo znajdziesz tu przydatne ciekawostki i rady dotyczące lokalnych zwyczajów. Część teoretyczna przybliża podstawowe reguły gramatyczne oraz fonetyczne języka czeskiego. Dodatkowo dwujęzyczny słownik oraz uproszczony zapis wymowy każdego wyrażenia ułatwiają porozumiewanie się w języku czeskim. Z Rozmówkami na każdy wyjazd: - poznasz przydatne zwroty i wyrażenia, - porozumiesz się z Czechami w ich języku, - zrozumiesz szyldy, napisy i komunikaty, - opanujesz podstawy wymowy, - dowiesz się więcej o Czechach i ich mieszkańcach.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
18
Disney Plusz: 25cm - Palace Pets: Skunks Roszpunki - Meadow - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
46,89 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
19
Kredki akwarelowe Goldfaber 24 kol. FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe Goldfaber 24 kol. FABER CASTELL
Dostępny3 szt.

Kredki akwarelowe Goldfaber Aqua marki Faber-Castell, 24 kolorów w opakowaniu metalowym. Kredki Goldfaber Aqua charakteryzują się wyjątkowo miękkim nakładaniem kolorów i zachwycają intensywnością kolorów niezależnie czy są używana na sucho czy na mokro. Wszystkie techniki rysowania na sucho mogą być stosowane przy użyciu tych kredek akwarelowych. Przy użyciu mokrego pędzla szkic lub motyw zaprojektowany przy użyciu kredek Goldfaber Aqua można zamienić w wspaniałą akwarelę. W pełni rozpuszczalny grafit został wyprodukowany z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych technologii i zachwyca doskonałą odpornością na światło. Kredki pozwalają na dużo bardziej precyzyjną pracę niż przy użyciu tradycyjnych farb akwarelowych, które łatwo wysychają i mogą pozostawiać niechciane plamy. Sprawdzają się świetnie również na kolorowym i ciemnym papierze doskonała pigmentacja pozwala na przeniesienie wszystkich kreatywnych pomysłów do życia. Opakowanie metalowe zawiera 24 kredek. - grafit 3.3 mm, wysoce napigmentowany - doskonała światłoodporność - miękkie nakładanie kolorów - w pełni rozpuszczalne - wysoka odporność na złamania - sześciokątny kształt - wyprodukowane w Niemczech W zestawie: 24 kredek opakowanie metalowe

113,50 zł
107,83 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,67 zł

2 osoby kupiły
20
Przelot bocianów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przelot bocianów
Dostępny9 szt.

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o Zawrociu.Dwie siostry, jedno szczęście do podziału W Przelocie bocianów, piątej części cyklu o Zawrociu, Matylda staje w obliczu faktu, który w jej życiu ma zmienić wszystko – dowiaduje się, że jest w ciąży. Dotąd lubiła żyć „na zakręcie”, widzieć różne perspektywy, nie przywiązując się do żadnej. Czy uda jej się zaakceptować nowy stan rzeczy i poukładać rozsypujące się życie w sensowną całość? I co z ojcem dziecka? Czy będzie mogła liczyć na jego wsparcie, gdy zawiodą najbliżsi? Jakby tego było mało, w Zawrociu zjawia się tajemnicza krewna z Paryża i przywozi ze sobą listy, które mogą odwrócić losy Zawrocia. Czy stanie po stronie Matyldy, czy dołączy do jej wrogów? I czy w tak trudnych okolicznościach jest szansa na choćby drobinę szczęścia? Przelot bocianów to powieść o niespodziankach losu, które całkowicie odmieniają życie. To także opowieść o niszczycielskiej sile siostrzanej rywalizacji, trudnych wyborach i wyzwaniu, które może okazać się nowym początkiem. To mocna i intrygująca proza, a zarazem intymna, osobista, przesycona emocjami, odsłaniająca różne odcienie kobiecości.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

2 osoby kupiły
21
Ajurwedyjskie przepisy z lokalnych produktów. Starożytna mądrość we współczesnej kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurwedyjskie przepisy z lokalnych produktów. Starożytna mądrość we ws...
Dostępny16 szt.

Według ajurwedy każdy człowiek w momencie poczęcia otrzymuje indywidualny zestaw dosz, które określają charakter, wygląd, przemianę materii oraz właściwy sposób odżywiania. Ta książka nie tylko pozwoli Ci zdiagnozować własne dosze, ale i przygotować najlepsze dla nich, tanie i smaczne posiłki. Nowa odsłona zdrowia! Starożytna wiedza dla współczesnego człowiekaAjurweda to opracowany już w starożytności system medycyny indyjskiej. Podchodzi ona do zdrowia człowieka w sposób holistyczny i zajmuje się stanem fizycznym, psychicznym i duchowym. Została uznana przez Światową Organizację Zdrowia, a z roku na rok rośnie liczba pasjonatów tej techniki na całym świecie. Większość z nich wprowadza ajurwedę przez to, co ląduje na ich talerzach. Teraz i Ty możesz do nich dołączyć. Czy można stosować ajurwedę w Polsce?Ta książka udowadnia, że tak. Prezentuje bowiem europejskie zamienniki dla różnych składników stosowanych w ajurwedzie. Są one łatwo dostępne, tanie i pozwalają przywrócić równowagę w organizmie, nadając potrawom niepowtarzalny smak. Znajdziesz tu również niepublikowane nigdzie indziej przepisy na napoje, śniadania, przystawki, zupy, dania główne, desery i przekąski, które zachwycą całą Twoją rodzinę. Jak dostosować ajurwedę do swoich potrzeb?Porady Autorki pozwolą Ci uzyskać wgląd w naukę płynącą ze starożytnej wiedzy hinduskich mędrców i poznać zasady ajurwedyjskiego odżywiania. Wykonasz krótki test, dzięki któremu dowiesz się, jaką doszą jesteś, a także jaki jest Twój typ budowy i odżywiania. Każda istota przy swoim poczęciu otrzymuje swój indywidualny zestaw dosz, który określa jej charakter, wygląd, przemianę materii, sposób zachowania i wiele innych rzeczy. Człowiek cieszy się zdrowiem, kiedy trzy dosze znajdują się w równowadze. Można to osiągnąć poprzez zbilansowany, ajurwedyjski styl życia i codzienne rytuały, a także dzięki odżywianiu dopasowanemu do typu ciała. Dzięki tej wiedzy dowiesz się, które pokarmy oraz produkty będą wpływały na Ciebie najlepiej, a które najgorzej. Autorka poznała ajurwedę od podszewkiKatharina E. Weyland mieszka na Sri Lance. Jest certyfikowanym coachem zajmującym się zdrowym odżywianiem, a od wielu lat zajmuje się nauką płynącą z indyjskiej wiedzy, która stanowi uzupełnienie do zachodniego doradztwa żywieniowego. Z jej ugruntowanej wiedzy i bogatego doświadczenia narodził się unikalny styl ajurwedy, który opiera się na prostocie i skuteczności.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

2 osoby kupiły
22
Disney Plusz: 20cm - Star Wars: Mix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Plusz: 20cm - Star Wars: Mix
Disney Pluszaki, Star Wars
Dostępny1 szt.

W asortymencie: - Yoda, - Chewbacca, - Stormtrooper, - Darth Vader, - R2D2.

46,90 zł
40,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,10 zł

3 osoby kupiły
23
Rosyjski. Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski. Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami
Dostępny12 szt.

Rosyjski. Samouczek z kryminałem i ćwiczeniami to wyjątkowy zestaw do nauki rosyjskiego przeznaczony dla osób znających podstawy (poziom A2-B1). W skład zestawu wchodzą: książka (272 str.), audiobook gratis (blisko 3 godziny nagrań w wykonaniu profesjonalnego lektora) oraz e-book. Intrygująca powieść zaprosi cię do udziału w fascynującym śledztwie. Podczas rozwiązywania kryminalnej łamigłówki będziesz poznawać słownictwo i struktury leksykalno-gramatyczne w kontekście, czyli w sposób sprzyjający zapamiętywaniu. Ćwiczenia i wyjaśnienia gramatyczne pomogą w skutecznym przyswojeniu wiedzy. Na marginesach opowieści znajdziesz tłumaczenia trudniejszych słówek zaznaczonych w tekście, dzięki czemu sprawdzisz znaczenie nowych słów bez odrywania się od lektury. Opanowanie prawidłowej wymowy umożliwi audiobook, dzięki któremu poćwiczysz także rozumienie ze słuchu. Rosyjski. Samouczek to: – trzymająca w napięciu akcja, – tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, – solidne podstawy gramatyki, która poznajesz stopniowo na praktycznych przykładach, – ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
24
Power Rangers: Megaforce - Mini motor z figurką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Power Rangers: Megaforce - Mini motor z figurką
Bandai Import, Power Rangers
Dostępny3 szt.

Rangersi wyruszają do walki ze złem na swych mega szybkich motorach. Zestaw składa się z motoru i figurki Power Ranger. Kolorystyka pojazdu dopasowana jest do barwy Rangera. Wiek: 4+

35,90 zł
33,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
25
Norweski. Rozmówki na każdy wyjazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norweski. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny27 szt.

Rozmówki na każdy wyjazd to wyjątkowe wsparcie w podróżach służbowych i turystycznych, a także wyjazdach na staże, praktyki, wolontariat lub studia do Norwegii. Znajdziesz tu przydatne zwroty i wyrażenia, które pomogą ci w różnych sytuacjach, jakie mogą cię spotkać w podróży: gdy zgubisz drogę, będziesz negocjować cenę zakupu ze sprzedawcą albo zachorujesz. Dowiesz się, jak zapytać o godziny otwarcia, jak zamówić posiłek, złożyć skargę czy wynająć samochód. Z pewnością przyda ci się także niezbędnik kulturowy, czyli praktyczne porady i ciekawostki na temat Norwegii. W części teoretycznej zawarto podstawowe reguły gramatyczne oraz wskazówki fonetyczne. Na końcu umieszczono także dwujęzyczny słowniczek. Z Rozmówkami na każdy wyjazd: – poznasz przydatne zwroty i wyrażenia, – porozumiesz się w lokalnym języku z mieszkańcami, – zrozumiesz szyldy, napisy i komunikaty, – opanujesz podstawy wymowy, – dowiesz się więcej o Norwegii i jej mieszkańcach.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
26
Człowiek, który wspina się na drzewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który wspina się na drzewa
Dostępny1 szt.

Reportażysta i dokumentalista BBC o pasji, odwadze i spełnianiu marzeń! Jak to jest, znaleźć się na czubku figowca dusiciela na Borneo? Albo wisieć na linie w rynsztunku bojowym, aby sfilmować gniazdo harpii w Wenezueli? Albo wspinać się bez asekuracji w Kongu, żeby zobaczyć coś więcej niż słonie i goryle na dnie lasu? Albo spać w hamaku rozpiętym na wierzchołku eukaliptusa w Australii, ponad osiemdziesiąt metrów nad ziemią? Dla Jamesa Aldreda wspinaczka po drzewach jest nie tylko profesją i źródłem utrzymania, ale i ogromną życiową pasją. Dorastał na skraju New Forest w południowej Anglii i już od wczesnego dzieciństwa uwielbiał przyrodę, szczególnie drzewa. Nic więc dziwnego, że zajął się arborystyką, a potem fotografią i filmem przyrodniczym, dołączając między innymi do ekip realizatorskich Davida Attenborough. Wspomnienia Aldreda znakomicie oddają głęboką miłość do dzikiej i nieokiełznanej przyrody. Znakomita lektura – niesamowite przygody i dramatyczna nowa perspektywa z ramion olbrzymów świata – Chris Packham.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
27
Kredki akwarelowe Goldfaber 12 kol. FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe Goldfaber 12 kol. FABER CASTELL
Dostępny4 szt.

Kredki akwarelowe Goldfaber Aqua marki Faber-Castell, 12 kolorów w opakowaniu metalowym.Kredki Goldfaber Aqua charakteryzują się wyjątkowo miękkim nakładaniem kolorów i zachwycają intensywnością kolorów niezależnie czy są używana na sucho czy na mokro. Wszystkie techniki rysowania na sucho mogą być stosowane przy użyciu tych kredek akwarelowych. Przy użyciu mokrego pędzla szkic lub motyw zaprojektowany przy użyciu kredek Goldfaber Aqua można zamienić w wspaniałą akwarelę. W pełni rozpuszczalny grafit został wyprodukowany z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych technologii i zachwyca doskonałą odpornością na światło.Kredki pozwalają na dużo bardziej precyzyjną pracę niż przy użyciu tradycyjnych farb akwarelowych, które łatwo wysychają i mogą pozostawiać niechciane plamy.Sprawdzają się świetnie również na kolorowym i ciemnym papierze doskonała pigmentacja pozwala na przeniesienie wszystkich kreatywnych pomysłów do życia.Opakowanie metalowe zawiera 12 kredek.- grafit 3.3 mm, wysoce napigmentowany- doskonała światłoodporność- miękkie nakładanie kolorów- w pełni rozpuszczalne- wysoka odporność na złamania- sześciokątny kształt- wyprodukowane w NiemczechW zestawie:12 kredekopakowanie metalowe

59,40 zł
56,43 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,97 zł

1 osoba kupiła
28
Panini: UEFA CL (2014-2015) - Blister z naklejkami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panini: UEFA CL (2014-2015) - Blister z naklejkami
Panini, Karty UEFA
Dostępny30 szt.

Blister z naklejkami zawiera 5 saszetek z naklejkami. Jedna naklejka składa się z 2 części: zdjęcia piłkarza oraz danych statystycznych. Kolekcja składa się z 634 naklejek.

7,00 zł
6,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
29
Faustynka. Opowieści patriotyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faustynka. Opowieści patriotyczne
Dostępny119 szt.

Faustynka. Opowieści patriotyczne to historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego. Czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw? Książka o Faustynce Morzyckiej będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Książka wydana przy udziale biura programu „Niepodległa”.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
30
Pacman. Figurka Spiner, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacman. Figurka Spiner, mix wzorów
Bandai Import
Dostępny14 szt.

Figurka nawiązuje do postaci z serialu i gry komputerowej. Kręci się, kiedy przeciągnie się ją po podłożu, zbijając inne (na zasadzie bączka). Wysokość figurki z podstawką: ok. 8.6 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
31
Historyjki podwórkowe. Krówka Cyrkówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki podwórkowe. Krówka Cyrkówka
Dostępny12 szt.

Książka „Krówka Cyrkówka” zawiera historyjkę, o tym, jak krówka o artystycznej duszy marzyła, aby zostać tancerką. Czy jej marzenie się spełniło? Czy warto marzyć? To dobry punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem nie tylko o marzeniach, ale też o pasjach, rozwijaniu zdolności i czerpaniu z tego radości. Seria „Historyjki podwórkowe” składa się z kartonowych książeczek opowiadających o burzliwych przygodach podwórkowych zwierząt. Ilustracje towarzyszące historyjkom są sympatyczne i sugestywne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę pory roku, w której odbywa się akcja. Książki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo oraz wzruszają i bawią.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
32
Scenery Pack. SCH41806. Praca w lesie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenery Pack. SCH41806. Praca w lesie
Schleich, Scenery Pack
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Super bogata w detale figurka należąca do kolekcji Scenery Pack. Seria Scenery Pack to wiele modeli wiernie odzwierciedlonych postaci i akcesoriów z życia codziennego. Każda figurka Schleich została starannie odlana z tworzywa i ręcznie pomalowana.

74,90 zł
69,66 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,24 zł

1 osoba kupiła
33
Paryż. Moc zabawy. 12 figurek i mata do zabwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż. Moc zabawy. 12 figurek i mata do zabwy
Dostępny38 szt.

PARYŻ. MOC ZABAWY 12 figurek i mata do zabawy Odkryj MOC ZABAWY! W środku znajdziesz opis miasta, 12 figurek z budowlami charakterystycznymi oraz matę - mapę do zabawy. Dzięki temu zestawowi przeżyjesz niesamowite przygody we wspaniałym mieście!

59,99 zł
43,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

1 osoba kupiła
34
Polygondwanaland. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polygondwanaland. CD
Dostępny22 szt.

1.Crumbling Castle 2.Polygondwanaland 3.The Castle in the Air 4.Deserted Dunes Welcome Weary Feet 5.Inner Cell 6.Loyalty 7.Horology 8.Tetrachromacy 9.Searching... 10.The Fourth Colour

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

1 osoba kupiła
35
Pora na stwora - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora na stwora
Nasza Księgarnia - gry, od 5 lat
Niedostępny
Brak

Potwornie fajna gra! Stwórz stwora! Gracze dostają tajne zadania przedstawiające rysunki stworów. Gdy ktoś stworzy z kart swojego stwora, zdobywa punkt! Nie jest to jednak takie proste, ponieważ każdy stara się stworzyć innego stworka! Gra ma proste zasady.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Gniazdo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniazdo
Niedostępny
Brak

Zło ma swoje źródło. Znajdź je w GNIEŹDZIE! Goodkind zabiera czytelników w niebezpieczną wyprawę do zaułków darknetu, w mroczne zakątki naszych umysłów i do źródeł tego, co znaczy być człowiekiem. Kate Bishop niespodziewanie zostaje wciągnięta w sprawę brutalnego zabójstwa. Przy tej okazji dokonuje zaskakującego odkrycia – potrafi rozpoznawać morderców po samym spojrzeniu w ich oczy. Kate, próbując zrozumieć ten dar, coraz bardziej pogrąża się w mrocznym świecie kryminalistów. Poznaje Jacka Rainesa, tajemniczego pisarza, który już wcześniej spotykał ludzi z podobną zdolnością. Jack twierdzi, że Kate z powodu swojego talentu jest w wielkim niebezpieczeństwie i że tylko on może jej pomóc. Na Kate i Jacka zaczynają polować superdrapieżcy, wyjątkowo okrutni i bezwzględni mordercy, którzy nie cofną się przed niczym. Walcząca o życie Kate nie jest jednak tak do końca pewna, czy i Jack nie ma wobec niej wrogich zamiarów...

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

37
Belfer. Sezon 2, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Belfer. Sezon 2, DVD
Krzysztof Łukaszewicz, Maciej Bochniak, 2018
Dostępny8 szt.

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

50,00 zł
37,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

38
Zeus - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeus
Nasza Księgarnia - gry
Niedostępny
Brak

Gra z figurką Zeusa! Gracze wspinają się na Olimp – grecką górę bogów. Chcą dostarczyć na jej szczyt posąg Zeusa. Podczas wspinaczki będzie on przechodzić z rąk do rąk. Staraj się, aby w momencie dotarcia na szczyt posąg był w twoich rękach! Gra posiada proste zasady gry! ZDOBYTE NAGRODY: Najlepsza Gra Dziecięcia - nominacja (USA) Wybór Rodziców - rekomendacja (USA) Nagroda Centrum Rodzicielstwa (USA) Nagroda Toy Testing (Kanada) Nagroda Major Fun! (USA) Nagroda Rodzicie Rodzicom (USA)

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

39
Białe zwierzęta są bardzo często głuche - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe zwierzęta są bardzo często głuche
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

To historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego. Ludzi, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak… biały jeleń w starej oponie. Ludzi, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia do łapania czasu… Ludzi, którzy zmagają się z otaczającym ich światem, ale wszystkie nieszczęścia sprowadzają na siebie sami. Swoją bezmyślnością, niedbalstwem, egoizmem, a czasami zbyt wielką gorliwością. Wszyscy szukają czegoś bardzo ważnego, ale nie potrafią tego znaleźć. Każde opowiadanie Autorka poprzedza cytatem z klasyka XX-wiecznej literatury, co – jak zauważył jeden z czeskich krytyków – sugeruje z czyją twórczością czuje powinowactwo. Jej opowiadania otwierają między innymi: Musil, Gombrowicz, Mann czy Bernhardt. W Czechach pisano, że ten zbiór opowiadań to książka o ludziach czasów, w których zwiększa się spożycie antydepresantów.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

40
Społeczeństwo i polityka. Podstawy nauk politycznych. Tom 3. System rządów w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczeństwo i polityka. Podstawy nauk politycznych. Tom 3. System rz...
Dostępny16 szt.

Książka pomyślana jest jako komplementarny wykład podstaw nauk politycznych i wiedzy o społeczeństwie. Publikacja jest adresowana do: • studentów studiów I i II stopnia kierunków politologicznych i pokrewnych; • studentów studiów uzupełniających i słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie szeroko rozumianych nauk społecznych; • nauczycieli wiedzy o społeczeństwie oraz przedmiotów pokrewnych; • uczniów szkół średnich. Szczególnie cenną pomocą może stać się dla uczestników Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

41
Piotr Drzewiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotr Drzewiecki
Dostępny5 szt.

Książka, którą Czytelnik trzyma w ręku, nie jest biografią. To wybór dokumentów przedstawiających dzieje Warszawy w latach 1889?1939 ? poprzez życie i działalność mojego pradziadka, Piotra Drzewieckiego. Z relacji prasowych, dokumentów i artykułów wyłania się postać niezwykle utalentowanego organizatora, pełnego inicjatywy propagatora nowych kierunków technicznych, inicjatora idei naukowej organizacji pracy, a w najcięższych dniach stolicy, w czasie okupacji niemieckiej oddanego i odważnego prezydenta Warszawy. Piotr Drzewiecki, działając w Komitecie Obywatelskim przekształconym w Radę Miejską, stworzył podstawy organizacyjne i prawne samorządu miejskiego. Wydawałoby się, że suche teksty archiwalne nie mogą oddać cech charakteru człowieka. Tymczasem zagłębiając się w ich treść, poznajemy osobę o niezwykle szlachetnej, łagodnej i pogodnej naturze, sprawiedliwego i wyrozumiałego pracodawcę, wielkiego filantropa. Mógłby być wzorem do naśladowania dla każdego. Elżbieta Wodzyńska

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

42
Rozmowy dziecięcia wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy dziecięcia wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Wybór wywiadów przeprowadzonych przez Frédérica Beigbedera w latach 1999–2014 ze znanymi i nieznanymi w Polsce pisarzami. Autor pisze we wstępie: „Rozmowa dwóch pisarzy przypomina pocieranie krzemienia o krzemień: ogień nie jest gwarantowany, ale na pewno trafi się kilka iskier […]. Zadawałem pytania dwudziestu autorom tej książki, tak jak praktykant w warsztacie samochodowym pyta majstra, jak się zmienia uszczelkę głowicy cylindra. Chciałem zgłębić ich metodę, zrozumieć zawiłości ich pracy, wykraść tajemnice produkcji […]. Nie do wiary, jak człowiek dobrze się czuje, słuchając ostatnich inteligentnych ludzi na świecie”. Frédéric Beigbeder jest nie tylko pisarzem i celebrytą, ale także cenionym krytykiem literackim. Nie stroni od rozmówców, których poglądy mogą się wydać kontrowersyjne. Jego wywiady mają formę swobodnej rozmowy towarzyskiej prowadzonej z taktem, poczuciem humoru i znajomością rzeczy. Lista rozmówców w porządku chronologicznym: Bernard Frank, Philippe Sollers, Jean-Jacques Schuhl, Guillaume Dustan, Antonio Tabucchi, Umberto Eco, Gabriel Matzneff, Chuck Palahniuk, Catherine Millet, Jay McInerney, Albert Cossery, Françoise Sagan, Simon Liberati, Tom Wolfe, Charles Bukowski (wywiad fikcyjny), Alain Finkielkraut, Michel Houellebecq, Jean d’Ormesson, Bernard-Henri Lévy, Fréderic Beigbeder (autowywiad) Bret Easton Ellis, Paul Nizon, Francis Scott Fitzgerald (wywiada fikcyjny), James Salter.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

43
Czy mnie słyszysz? Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy mnie słyszysz? Audiobook
Elena Varvello, Wydawnictwo Literackie
Dostępny193 szt.

Książka, dzięki której Włosi pokochali thrillery.Wciągająca, klimatyczna jak romans, głęboka jak powieść psychologiczna. W sierpniu 1978 roku, tego lata, kiedy poznałem Annę Trabuio, mój ojciec zaciągnął do lasu dziewczynę. Zatrzymał furgonetkę na brzegu szosy, to było przed zmierzchem, zapytał dziewczynę, dokąd idzie, i zaproponował, że ją podwiezie. Wsiadła do samochodu, bo go znała… Szesnastoletni Elia mieszka z rodzicami w niewielkim przemysłowym mieście na północy Włoch, które żyje tematem tajemniczej śmierci małego chłopca. W tym czasie ojciec Elii, Ettore, traci pracę, wycofuje się z dotychczasowego życia i popada w obłęd. Znika na długie godziny w starej furgonetce, która powoli staje się jego domem. Pewnego dnia zaprasza do samochodu młodą dziewczynę, a światła reflektorów znikają w pobliskim lesie… Policja szybko łączy fakty i zaczyna uważać Ettore za głównego podejrzanego także w sprawie zamordowanego chłopca. Elia po trzydziestu latach wraca pamięcią do przełomowych wakacji. Próbuje rozwikłać tajemnice z przeszłości, analizując krok po kroku zachowanie ojca i wszystkie nawet najdrobniejsze wydarzenia. Co wydarzyło się upalnego lata 1978 roku? Jakie tajemnice skrywał Ettore? Czy Elia wybaczy ojcu? Czy mnie słyszysz? to thriller, który we Włoszech uznano za prawdziwe literackie wydarzenie. Varvello nie tylko skonstruowała wciągającą i mrożącą krew w żyłach fabułę, potrafiła też przekonywająco opisać historię dojrzewania nastolatka uwikłanego w pierwszą poważną, choć zakazaną miłość. To znakomite studium skomplikowanych rodzinnych relacji i zła, które może zakiełkować w każdym.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

44
RODO w e-commerce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RODO w e-commerce
Niedostępny
Brak

Publikacja to praktyczny poradnik dla podmiotów z sektora e-commerce zawierający omówienie przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), które zacznie obowiązywać dnia 25 maja 2018 r. Autorzy dają szczegółowe wskazówki, na co powinni zwrócić uwagę administratorzy, działający w Internecie, jakie są zasady przetwarzania danych, przesłanki uprawniające do przetwarzania, nowe prawa podmiotów danych oraz obowiązki administratorów. Z publikacji dowiesz się m.in., na czym polega prawo: - do bycia zapomnianym, - do sprostowania danych, - do niepodlegania profilowaniu, - do ograniczania przetwarzania danych. Omówione zostały także zagadnienia podejścia opartego na ryzyku przy kształtowaniu obowiązków administratorów, dokumentacji jaką muszą opracować administratorzy, czy też aspektów związanych z transgranicznym przetwarzaniem danych. Stan prawny na 1 marca 2018 roku.

119,00 zł
107,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

45
Romeo i Julia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romeo i Julia
Dostępny77 szt.

Romeo i Julia Williama Szekspira to najbardziej znana historia miłosna świata. Opowiada o tragicznej miłości dwojga młodych ludzi pochodzących z dwóch zwaśnionych rodów Werony, którzy poznają się na balu w domu rodziców Julii i zakochują w sobie. W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Mała, ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała, ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce
Niedostępny
Brak

W co wierzyli dziadkowie Mieszka I? Dlaczego mieszkanka ziemi Prusów pomogła wykupić ciało św. Wojciecha? Czemu Szwedzi przegrali pod Jasną Górą? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziesz w Małej, ilustrowanej historii Kościoła katolickiego w Polsce. To pierwsza tego typu publikacja, skierowana głównie do uczniów, studentów, ale i wszystkich pasjonatów historii. Napisana barwnym językiem porusza najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, nie tylko te dotyczące Kościoła. Mieszko I, Jadwiga Śląska, Augustyn Kordecki, Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II to tylko kilka postaci, które pojawiają się na kartach książki. Publikacja wzbogacona została mapami, zdjęciami i malarskimi reprodukcjami, co zdecydowanie uatrakcyjnia przekaz i pozwala na łatwiejsze przyswojenie treści. Mała, ilustrowana historia Kościoła katolickiego w Polsce to podręczna encyklopedia wiedzy historycznej, opakowana w atrakcyjną szatę graficzną, która zachęca do pogłębienia wiedzy w przyjemny sposób.

60,00 zł
45,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

47
Mediacje. Teoria i praktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediacje. Teoria i praktyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przedstawiana publikacja jest najobszerniejszym na polskim rynku wydawniczym podręcznikiem mediacji. Autorzy – wykładowcy akademiccy i mediatorzy współpracujący z Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – dzielą się z Czytelnikami wiedzą i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania konfliktów. Książka zawiera kompendium wiedzy o mediacji i jej zastosowaniu w różnych dziedzinach stosunków społecznych i prawnych i jest uzupełniona przykładami zaczerpniętymi z bogatej praktyki mediacyjnej autorów, dotyczącymi mediacji: cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych, administracyjnych, w sporach społecznych i konsumenckich. Czytelnicy znajdą w niej omówienie historycznych i kulturowych uwarunkowań mediacji w Polsce oraz kierunków jej potencjalnego rozwoju w przyszłości, np. w zakresie sporów związanych z handlem elektronicznym i internetem. Książka jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych mediacją i efektywnym rozwiązywaniem sporów, w tym zwłaszcza do: przedsiębiorców i menedżerów, sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, aplikantów, studentów, a także do mediatorów oraz rosnącego grona uczestników mediacji, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę na jej temat.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

48
Rapersampler, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rapersampler, CD
Ten Typ Mes, Agora - multimedia
Dostępny4 szt.

Nowa płyta Mesa została w całości wyprodukowana przez niego samego (to pierwszy taki przypadek w dyskografii artysty, który odpowiada tu zarówno za teksty, jak i muzykę). „Rapersampler” jest czystą pochwałą prostoty, kontrą wobec wielowymiarowej i niejednoznacznej „AŁA.” z 2016 roku. Specyfika albumu koresponduje z miejscem zamieszkania, rodziną i bliskimi Typa. Raper wrócił na warszawski Wyględów, naoliwił tryby, nabył sampler i rozpoczął zabawę, której to zapis właśnie udostępnia światu. Czuć, że mniej tu wizyt w domach znajomych i nieznajomych, bowiem „Rapersampler” rozpoczyna dwuwers: odebrałem mamę ze szpitala, teraz już śpi / nie wiem co robić z emocjami, no to wcieram je w bit i ten kierunek wyznacza kurs reszcie czytelnego materiału. Liczy się szczera radość z robienia muzyki, samotnego dłubania przy detalach, gdy staranność daje satysfakcję, a solenna praca nad materiałem staje się naturalnym remedium na miejskie bolączki (wśród których znajdziecie m.in. transgenderowy tłok w męskiej ubikacji, przedłużający się remont mieszkania czy „renament” stacji benzynowej). Pomimo tego, że longplay powstał na samplerze zasilanym sześcioma bateriami-paluszkami, Mes nie zapomniał zadzwonić do kilku prima sort muzyków sesyjnych. Lista utworów: 1. Odporność 2. Krzyczał na synka 3. Moda na palenie sziszy 4. Kule z bukszpanu 5. Nie bądź kurwą 6. Zima 7. Piętro 8. 100 wymówek 9. Jeszcze [Flexxip] 10. Po tę tu 11. Hołd up 12. Underground Poland 13. Dawaj na stację 14. Nie bujaj się na krześle 15. Wyględów 16. Rudy kurniawan

52,90 zł
39,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,22 zł

49
Przewijanie na podglądzie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewijanie na podglądzie, CD
Król, Agora - multimedia
Dostępny9 szt.

Najnowszy album Króla – muzyka i tekściarza związanego przed laty z UL/KR, a od lat solowo torującego sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Za jego miks i master odpowiada Piotr Emade Waglewski, a okładkę stworzyła Barrakuz. Muzykę i słowa napisał Błażej Król. To 9 numerów składających się na wgląd w poetycki, choć naturalny, emocjonalny, acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple tropikalnych wręcz niekiedy perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność naprawdę rzadko przyjmuje w piosenkach równie chwytliwe i bliskie formy. To z całą pewnością świetny przykład outsider music - muzyki indywidualnej, ze sporą dezynwolturą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków – a także rzadka próbka insider popu - osobnego, choć uniwersalnego w wymowie. Lista utworów: 1. Całą ciszę / Pokój nocny 2. Niemożliwe 3. Przypominaj / Culpa 4. Kiedyś / Czekałam 5. Z Tobą / Do domu 6. Przyjdę / Sztuczna krew 7. Spróbuję / Strażnik 8. Zła wiadomość - powinno byc "Zła widoczność" 9. Ósmy / Alte Pude

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

50
Bazylika Świętego Piotra. Historia monumentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazylika Świętego Piotra. Historia monumentu
Dostępny9 szt.

W tym atrakcyjnym albumie po raz pierwszy została ukazana architektoniczna i artystyczna historia bazyliki św. Piotra w Watykanie: od jej konstantyńskich początków, przez średniowieczną ewolucję, aż po renesansowe i barokowe przeobrażenia, które nadały jej współczesny kształt. Bazylika – symbol Kościoła katolickiego – powstała z pragnienia papieży renesansu. Ci wikariusze Chrystusa zatrudnili do pracy przy niej znamienitych architektów i twórców wszech czasów. W rzeczywistości jednak została ona zbudowana na gruzach jednej z największych i najstarszych budowli kultycznych chrześcijaństwa, dawnej bazyliki św. Piotra, wzniesionej z woli cesarza Konstantyna na miejscu męczeństwa i pochówku Księcia Apostołów. Ten fascynujący obraz życia bazyliki zgłębiają wybitni znawcy późnego antyku, wieków średnich i epoki nowożytnej, przywołując liczne dokumenty, szkice rekonstrukcyjne, projekty, plany, ryciny, weduty, modele czy obrazy ilustrujące powstanie oraz późniejszy rozwój papieskiego kościoła. Spektakularne fotografie z lotu ptaka oraz zdjęcia wnętrza bazyliki z całym jej bogatym wystrojem, zwłaszcza mozaikami – największym tego typu dziełem na świecie! – przedstawiają dzisiejszy wygląd imponującej budowli. Hugo Brandenburg, członek Niemieckiego Instytutu Archeologicznego, Papieskiej Akademii Archeologii Rzymskiej, Papieskiej Komisji Archeologii Sakralnej, emerytowany profesor Uniwersytetu w Münster, znawca epoki paleochrześcijańskiej. Antonella Ballardini, badaczka Historii Sztuki Średniowiecznej na Wydziale Studiów Humanistycznych Universitá degli Studi Roma Tre. Christof Thoenes, znawca sztuki średniowiecznej i nowożytnej, wykładowca na Uniwersytecie w Berlinie, Hamburgu i Wenecji (IUAV), autor licznych prac, w tym głównie dotyczących architektury renesansu. Odbiorcy szerokie grono czytelników interesujących się historią watykańskiej bazyliki – serca Kościoła katolickiego, a także oryginalnego dzieła architektury i sztuki Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: • obszerne opracowanie, kompleksowo opisujące burzliwe dzieje bazyliki św. Piotra w Watykanie, uzupełnione licznymi przypisami, bibliografią przedmiotową oraz indeksem miejsc i osób, • jedyna w swoim rodzaju opowieść o niezwykłym monumencie, ukształtowanym przez ludzki geniusz i wiarę, • atrakcyjny warstwa ikonograficzna, w tym piękne fotografie watykańskiej bazyliki.

110,00 zł
81,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,60 zł

Wróć do góry