hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.02.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 lutego 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się My Hero Academia. Tom 2 (Kohei Hirokoshi), na drugim Vaterland (Robert Harris). Kolejny produkt to Słownik matematyka (Piotr Kosowicz) oraz Toskania (Austeria).
1
My Hero Academia. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Hero Academia. Tom 2
Dostępny
13 szt.

Codzienna rzeczywistość, która różni się od naszej jedynie tym, że wielu ludzi posiada nadprzyrodzone zdolności zwane „darami”. Nie wszyscy używają ich, by czynić dobro, jednakże wszędzie tam, gdzie uderza zło, pojawiają się bohaterowie! Wśród tych fantastycznych ludzi jest chłopiec imieniem Izuku Midoriya, który nie posiada żadnych mocy, ale pragnie zostać bohaterem…!

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

15 osób kupiło
2
Vaterland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vaterland
Dostępny
811 szt.

Wznowienie jednej z najpopularniejszych powieści Roberta Harrisa, w której mistrz prozy historycznej tworzy alternatywną wersję rzeczywistości Rok 1964. Nazistowskie Niemcy triumfują w Europie oraz Azji i przygotowują się do obchodów 75. urodzin Hitlera. Uwagę władz przykuwa jednak seria tajemniczych morderstw. Śledztwo prowadzi Xavier March, detektyw policji kryminalnej, wspierany przez amerykańską dziennikarkę. Prawda, którą odkryją, może obalić rządy i całkowicie zmienić bieg historii... Nelson Mandela w rozmowie z „Guardianem” nazwał Harrisa odpowiednikiem samego Alfreda Hitchcocka w dziedzinie literatury.

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

6 osób kupiło
3
Słownik matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik matematyka
Dostępny
48 szt.

Słownik matematyka to najlepszy słownik dla uczniów, którzy poszukują przystępnie zaprezentowanych wiadomości z zakresu matematyki. Słownik jest dostosowany do podstawy programowej - zawiera wszystkie informacje wymagane w szkole - sprawdzi się przy przygotowaniu do odpowiedzi lub nauki przed sprawdzianem. Przystępny język, diagramy, rysunki, schematy oraz tabele pozwalają szybciej zapamiętać materiał. Poruszanie się po zagadnieniach matematycznych dodatkowo ułatwia alfabetyczny układ.

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

5 osób kupiło
4
Toskania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toskania
Austeria
Dostępny
23 szt.

Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami i fragmentami wypowiedzi o miastach Toskanii polskich pisarzy i poetów (m.in. Chłędowski, Herbert, Herling-Grudziński, Iwaszkiewicz, Karpiński, Kraszewski, Szczuciński, Zagajewski i inni) w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

5 osób kupiło
5
Nienawidzę cię! Nie odchodź! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienawidzę cię! Nie odchodź!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Skrajne wahania nastroju i nieprzewidywalne wybuchy gniewu; dojmujące uczucie pustki i strach przed porzuceniem; burzliwe relacje międzyludzkie i skłonność do zachowań autodestrukcyjnych, aż po groźby i gesty samobójcze. Te powtarzające się objawy stanowią codzienność milinów osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza (Borderline Personality Dissorder BPD), ich krewnych i przyjaciół. Chociaż badania pokazują, że problem ten dotyka nawet co czwartej osoby poszukującej pomocy psychiatrycznej, to wciąż spotyka się z dużym niezrozumieniem społecznym, zaś specjalistom przysparza trudności z diagnozą. Autorzy w przystępny sposób przybliżają czytelnikowi świat osoby z BPD, pomagając zrozumieć, w jaki sposób postrzega ona rzeczywistość oraz jakie uczucia i myśli kłębią się w jej głowie co znacznie ułatwiają liczne przykłady i zrozumiałe porównania. Jednocześnie dokładnie omawiają wszystkie typowe objawy, możliwe przyczyny zaburzenia i sposoby terapii. Osobne rozdziały poświęcono także praktycznym wskazówkom dotyczącym rozwiązywania sytuacji kryzysowych i komunikacji z osobami z zaburzeniami borderline. To doskonałą lektura zarówno dla samych osób z objawami BPD, ich bliskich, jak i terapeutów. Dr Jerold J. Kreisman, absolwent Cornell University Medical College w Nowym Jorku. Jest dożywotnim zasłużonym członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i profesorem nadzwyczajnym na wydziale psychiatrii St. Louis University. Współautor książki Sometimes I Act Crazy: Living with Borderline Personality. Prowadzi prywatną klinikę w St. Louis w stanie Missouri w USA. Hal Straus ponad 25 lat zajmuje się profesjonalnie pisaniem i redakcją publikacji o tematyce medycznej. Jest autorem i współautorem siedmiu książek z dziedziny psychologii, sportu i zdrowia, w tym Sometimes I Act Crazy: Living with Borderline Personality. Dyrektor ds. wydawniczych w stowarzyszeniu specjalizującym się w tematyce medycznej.

50,40 zł
41,83 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,57 zł

5 osób kupiło
6
Zapiski na paczce papierosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zapiski na paczce papierosów
Dostępny
1 szt.

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże "h". Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, internowanie i chlanie, IPN, SB, PiS, UE i wiele innych skrótowców. Dzięki Pawlakowi zaglądamy za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski, poznajemy codzienność stanu wojennego, towarzyszymy autorowi w jego politycznych i pisarskich bojach, a także razem z chłopakami z podwórka z lat 70. obalamy z gwinta winówę, przypalając sportem 3,50 paczka.

34,90 zł
18,85 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 16,05 zł

3 osoby kupiły
7
Puzzle 1000 elementów. Van Gogh. Taras kawiarni w nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Van Gogh. Taras kawiarni w nocy
Ravensburger, 1000
Dostępny
17 szt.

Puzzle Ravensburger to doskonała jakość wykonania. Puzzle przeznaczone są całej rodziny. Rozwijają kreatywność i spostrzegawczość. Dla wielbicieli puzzli to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 50.0 x 70.0 cm

52,00 zł
46,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,20 zł

3 osoby kupiły
8
Fiszki - język angielski. Matura rozszerzona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki - język angielski. Matura rozszerzona
Dostępny
16 szt.

Tytuł „Matura rozszerzona” do języka angielskiego pozwoli z łatwością opanować materiał leksykalny i gramatyczny niezbędny na egzaminie dojrzałości (poziom rozszerzony). W zestawie: • 1040 kartoników (2200 niezbędnych maturzyście słów i zwrotów), • 4 godziny nagrań, • pudełko MEMOBOX, • plastikowe etui.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

3 osoby kupiły
9
Samotnia. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotnia. Tom 1
Dostępny
1 szt.

Tajemnice w półmrokach londyńskiej mgły „Dym z kominów opada jak drobna, czarna mżawka przemieszana z kłakami sadzy nie mniejszymi niż dorodne płatki śniegu w żałobie — można by sobie wyobrazić — po zgonie słońca. Nie widać wśród błota psów, a konie, opryskane aż po okulary, przedstawiają się niewiele lepiej. Pośród ogólnej epidemii złego humoru i drażliwości przechodnie zderzają się parasolami i tracą równowagę u skrzyżowań ulic, gdzie od brzasku dnia (jeżeli takie dni brzask miewają) dziesiątki tysięcy innych przechodniów ślizgały się i potykały, a placki błota, co w takich miejscach uparcie trzyma się bruku i narasta niczym odsetki składane, kładły się warstwa po warstwie”. Ten ponury, mroczny i wilgotny Londyn czasów wiktoriańskich staje się tłem satyry na brytyjski system sądowniczy, a zarazem krytyki społecznych niesprawiedliwości. Esther Summerson, skromna sierota o nieznanym pochodzeniu, oraz strzegąca swoich mrocznych sekretów Lady Dedlock spotykają się w procesie spadkowym Jarndyce przeciw Jarndyce, który niesie utrapienie wszystkim związanym z nim osobom. W wyniku działania niedorzecznie zawiłej sądowej biurokracji ani prawnicy, ani klienci nie mają pojęcia, której rodzinie przypadnie wielki majątek. Ostatecznie nie tylko finansowe, ale i prywatne sprawy bohaterów przyjmują najbardziej nieoczekiwany obrót. Dzięki nowatorskiej podwójnej narracji oraz historii opartej na prawdziwych doświadczeniach autora z czasów kariery prawniczej Samotnia to najbardziej wyjątkowa i porywająca powieść Charlesa Dickensa. Wielu – wśród nich Vladimir Nabokov i G.K. Chesterton – określa Samotnię najlepszą i najbardziej dojrzałą powieścią Charlesa Dickensa, a Stephen King zalicza ją do swoich dziesięciu ulubionych książek. Przede wszystkim jest to oparta na prawdziwych sądowniczych przypadkach historia o bezwzględnym działaniu absurdalnego brytyjskiego prawa, na pierwszy plan wysuwają się w niej jednak kobiece losy. Wprowadzenie rozdziałów pisanych z perspektywy Esther Summerson, sieroty z nizin społecznych, jest niezwykle nowatorskim chwytem w wiktoriańskiej prozie. Zarówno wyjątkowa konstrukcja, jak i społeczno-prawnicza tematyka, czynią tę powieść zaskakująco współczesną. Doczekała się wielu adaptacji scenicznych, radiowych oraz telewizyjnych i wciąż zyskuje uznanie czytelników.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

3 osoby kupiły
10
Zadra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadra
Dostępny
11 szt.

Kamień węgielny polskiego steampunku, nominowana do wielu literackich nagród Zadra, powraca po latach w nowym, rozszerzonym, jednotomowym wydaniu Odkryj początki epoki Etheru w powieści poprzedzającej książkę Czterdzieści i cztery, która przyniosła Krzysztofowi Piskorskiemu uznanie krytyków i fanów oraz najważniejsze w dziedzinie polskiej fantastyki nagrody – im. Janusza A. Zajdla oraz Jerzego Żuławskiego. Rok 1819. Energia próżni pchnęła Europę w nową erę. Niebo zarasta trakcjami etherowej kolejki, uczeni projektują maszyny liczące, a cewki Morthiene’a zasilają równie potężne, co niestabilne bramy. Młody wynalazca Maurice Dalmont wpada na trop tajemniczego odkrycia, podczas gdy narzeczony jego siostry, Stanisław Tyc, rusza w szeregach Legii Nadwiślańskiej do Nowej Europy, by walczyć o ziemie, które Napoleon obiecał Polakom. Ether jest jednak zdradliwy, a Nowa Polska to miraż skrywający mroczny sekret. Oto świat, jakiego jeszcze nie widzieliście. Szable i etherowe kulomioty. Cylindry i telepatyczne obręcze. Armaty i żywe trupy. Dorożki i powietrzna kolej. Koronkowe parasolki i szamańska magia. Początek nowej epoki – oraz wynalazek, który może ją przedwcześnie zakończyć.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

3 osoby kupiły
11
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Dostępny
8 szt.

Pięknie ilustrowany prezent dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. Pamiątka ze zdjęciem w technologii 3D na okładce. Wewnątrz miejsce na życzenia od bliskich, cytaty z Pisma Świętego, ze wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie i podziękowania. W albumie znajdują się także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz wkleić pamiątkowe zdjęcia.

19,90 zł
10,35 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 9,55 zł

2 osoby kupiły
12
Camino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Camino
Dostępny
5 szt.

Kretz, prosty człowiek pracujący na promie, pewnego dnia postanawia iść do Santiago de Compostela Nikt nie wierzy w powodzenie tego przedsięwzięcia: wszyscy widzą jedynie kaleką stopę Kretza i są przekonani, że ta ułomność nie pozwoli mu osiągnąć celu. On jednak wyrusza. Po drodze dołączają do niego inni; kowal, rozgadany krawiec czy skazaniec, któremu darowano życie, a do grobu Świętego Jakuba idzie za pokutę. Autor zabiera nas w dwie równoległe podróże: wraz z bohaterami zmierzamy pełną przygód i śmiertelnych niebezpieczeństw drogą „na koniec świata”, do Santiago, a jednocześnie wędrujemy do wnętrza serc pielgrzymów. Dlaczego idą? Czy „camino” zmieni ich życie? Co jest prawdziwym celem wędrówki?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
13
Drinki i przekąski z Marietą + karty do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drinki i przekąski z Marietą + karty do gry
Dostępny
12 szt.

Marieta Marecka, znana felietonistka, autorka książek kulinarnych i prezenterka TV, tym razem zaskakuje nietypową publikacją. „Drinki i przekąski z Marietą” to niezbędny element każdej „domówki”. 52 karty do gry z przepisami. Można zrobić drinka i przekąskę, a do tego wspólnie zagrać w karty. Doskonały przepis na udaną imprezę.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
14
Samotnia. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotnia. Tom 2
Dostępny
53 szt.

Tajemnice w półmrokach londyńskiej mgły „Obecnie rozpoczynam część tej opowieści związaną z najbardziej dla mnie osobistymi wydarzeniami, których nie spodziewałam się zupełnie w czasie, gdy nastąpiły. Niekiedy odżywały w mojej pamięci różne nikłe tęsknoty tyczące mej biednej dawnej twarzy, lecz z reguły łączyły się one tylko z minionym niepowrotnie okresem życia – minionym tak, jak niemowlęctwo bądź dzieciństwo. Nie taiłam nigdy moich słabości w tym względzie, lecz starałam się opisywać je zgodnie z zachowanymi wspomnieniami. No, i zamierzam postępować nie inaczej do ostatnich słów na tych kartkach, które obecnie wydają mi się bardzo niedalekie”. Oddając głos Esther Summerson, Dickens czyni z niej pierwszoplanową bohaterkę, dla której koniec procesu Jarndyce przeciw Jarndyce będzie początkiem nowego życia. Dickensowska sprawa sądowa ciągnie się tak długo, że prawnicze korowody mogłyby się zdawać zupełnie nierealistyczne – tymczasem opiera się na prawdziwym brytyjskim procesie trwającym pięćdziesiąt trzy lata. Wokół prawniczej biurokracji toczy się jednak zwyczajne życie, a drugi tom Samotni niesie rozwiązania kryminalnych zagadek, ujawnienia sekretów bohaterów, a także zaskakujące finały perypetii miłosnych. Ta najbardziej wyjątkowa i porywająca powieść Charlesa Dickensa jest zarazem wciągającym kryminałem z morderstwem w tle, społeczną satyrą oraz baśnią o miłości, która wypełnia tytułową Samotnię życiem. W drugim tomie satyry na brytyjski system sądowniczy klasyczna powieść nabiera detektywistycznego charakteru. Dickens prowadzi czytelnika tropem morderstwa, podsuwa fałszywe wskazówki i ukryte przesłanki, przez co Samotnia staje się prekursorem współczesnych kryminałów. Zarówno ta wyjątkowa konstrukcja, jak i nowoczesny detektywistyczny wątek sprawiają, że Samotnia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem współczesnych czytelników, którzy z przejęciem wyczekują wielkiego finału kilkudziesięcioletniego procesu Jarndyce przeciw Jarndyce. Pierwsze filmowe realizacje Samotni sięgają aż 1920 roku, kiedy Maurice Elvey wyreżyserował czarno-biały, niemy film „Bleak House”. BBC wyprodukowało aż trzy seriale na podstawie tej powieści Dickensa – w 1959, 1985 i 2005 roku. W najnowszym, nagrodzonym Peabody Award, wystąpiły m.in. Gillian Anderson i Carey Mulligan.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
15
Fajna matma. Szkoła Czarnoksiężników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajna matma. Szkoła Czarnoksiężników
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Możesz uczyć się matematyki, jednocześnie się bawiąc! Seria książek Fajna matma prezentuje ciekawe metody poznawania świata liczb, których celem jest wyrobienie w dzieciach pozytywnego nastawienia do matematyki. Według przeprowadzonych ostatnio badań pedagogicznych, długotrwała motywacja do nauki wiąże się z przyjemnością, która towarzyszy uczeniu się, co prezentujemy w tej książce.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
16
Monachium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monachium
Dostępny
909 szt.

Opowieść o lojalności i zdradzie, osnuta wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku. Hitler jest zdecydowany, by rozpocząć wojnę. Chamberlain desperacko walczy, aby utrzymać pokój. Wszystko rozegra się w mieście, które na zawsze będzie kojarzone z tą sprawą. Monachium. Hugh Legat jest wschodzącą gwiazdą brytyjskiej służby dyplomatycznej. Na Downing Street 10 zajmuje stanowisko osobistego sekretarza premiera Neville'a Chamberlaina. Rikard von Holz pracuje w sztabie niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – i jest członkiem tajnego antyhitlerowskiego ruchu oporu. Obaj mężczyźni przyjaźnili się w Oxfordzie w latach dwudziestych, ale od tamtego czasu nie mieli ze sobą kontaktu. Teraz, kiedy Hugh leci z Chamberlainem z Londynu do Monachium, a Rikard towarzyszy Hitlerowi w nocnym pociągu z Berlina, ich drogi znów się skrzyżują. Robert Harris przedstawia skomplikowaną relację dwóch przyjaciół na szeroko zarysowanym tle politycznym. Bohaterom fikcyjnym i ich elektryzującym układom towarzyszą postaci historyczne tamtych czasów: Hitler, Chamberlain, Mussolini, Daladier.

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

1 osoba kupiła
17
Zakładka do książki I love to Ride my Bicycle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki I love to Ride my Bicycle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

9,50 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
18
Co z tego wyrośnie? Chwast czy nie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co z tego wyrośnie? Chwast czy nie?
Dostępny
5 szt.

Wiosną cieszymy się wszystkim, co kiełkuje i puszcza pędy. Ale niemal od razu pojawia się pytanie: cóż to takiego wyrasta? Na których roślinach pojawią się cieszące oko kwiaty? Które z tych zielonych maluchów okażą się uciążliwymi chwastami? A może trzeba je natychmiast usunąć? Która roślina jest jadalna, a która może okazać się trująca?OD LIŚCIA DO ROŚLINYJuż dzięki pierwszym listkom możemy rozpoznać roślinę. Przyjrzyjmy się jak wyglądają?Czy są raczej zaokrąglone? Podługowate? A może złożone?DZIĘKI TEMU NATYCHMIAST JE ROZPOZNAMYSymbole zamieszczone przy każdej roślinie informują, czy jest jadalna, czy będzie miała piękne kwiaty, czy jest pożyteczna dla okolicznych zwierząt, czy jest trująca albo czy silnie się rozrasta.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
19
Fiszki - język angielski. Matura podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki - język angielski. Matura podstawowa
Dostępny
8 szt.

Tytuł „Matura podstawowa” do języka angielskiego pozwoli z łatwością opanować materiał leksykalny i gramatyczny niezbędny na egzaminie dojrzałości (poziom podstawowy). W zestawie: • 1040 kartoników (ponad 2800 niezbędnych maturzyście słów i zwrotów), • Prawie 5 godzin nagrań, • pudełko MEMOBOX, • plastikowe etui.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

1 osoba kupiła
20
Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium
Dostępny
59 szt.

Nad stadionem zachodzi abchaskie słońce, niebo miało kolejno barwy: mandarynek, malin, buraków, jagód, teraz jest czarne. Za chwilę rozpoczną się mistrzostwa świata drużyn niezrzeszonych w FIFA: są tu reprezentacje mniejszości narodowych, są reprezentacje krajów nieuznanych. To świat na opak. Świat, w którym sędziów przysłała Doniecka Republika Ludowa, Kurdystan jest faworytem, a spiker komentuje mecze po abchasku. Część zawodników na co dzień występuje w czołowych europejskich ligach, część to zwykli faceci, którzy wzięli kilka dni wolnego. A tu – przez parę dni rozdają autografy abchaskim dzieciom, które nie wiedzą, kogo proszą o autograf, ale robią to, bo w Abchazji nie ma wiele osób, których poproszenie o autograf ma jakikolwiek sens. Królowie strzelców to reporterska opowieść o Europie Wschodniej ostatniego stulecia pokazanej przez pryzmat sportu i polityki. Dlaczego pojedynek węgierskich i radzieckich piłkarzy wodnych z 1956 roku Quentin Tarantino miał nazwać „najlepszą nieopowiedzianą historią wszech czasów”? Czemu UEFA zgodziła się na powstanie niezależnej ligi piłkarskiej na Krymie i dlaczego Zenit Petersburg nazywany jest najbardziej rasistowskim klubem na świecie? Dlaczego założycieli Spartaka Moskwa ścigał Beria i czemu Ernest Wilimowski, śląski piłkarz, w czasie II wojny zgodził się reprezentować Niemcy? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania i wiele innych Zbigniew Rokita przemierza region: od Budapesztu i Górnego Śląska przez Abchazję i Górski Karabach po Charków, Petersburg i Kowno.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
21
Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę
Dostępny
56 szt.

Dan Baum od dziecka interesował się bronią. Z wiekiem do zachwytu dołączyła refleksja: czy w dobie masakr można jeszcze mówić o „zdrowej fascynacji bronią”? Czy kolejne strzelaniny nie powinny wpłynąć na zaostrzenie prawa? A może przeciwnie – jedynie powszechny dostęp do broni poprawiłby bezpieczeństwo mieszkańców USA? W tym kraju wolności druga poprawka do konstytucji gwarantująca prawo do noszenia broni nieustannie podsyca żar dyskusji. Czy to możliwe, że prawda leży pomiędzy stanowiskami zagorzałych zwolenników i zdeklarowanych przeciwników? Aby znaleźć odpowiedź, autor rusza w podróż po stanach, w których dostęp do broni stanowi podstawę wolności obywatelskiej. Rozmawia ze sportowcami, filmowcami, kobietami i mężczyznami, których pasją jest strzelectwo, kolekcjonerami i działaczami społecznymi, którzy walczą o odczarowanie złej sławy „kultury strzelania”. Wolność i spluwa znakomicie opowiada o fenomenie „uzbrojonej Ameryki”. Jak mówi jeden z bohaterów książki: „ludzie kochają broń i jej nienawidzą. Zazwyczaj jednocześnie”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
22
Komisarz Gordon. Ostatnia sprawa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Gordon. Ostatnia sprawa?
Dostępny
15 szt.

Bestsellerowa szwedzka saga kryminalna dla najmłodszych czytelników. Słynna para leśnych detektywów znowu w akcji! Coś niedobrego dzieje się w lesie i w jeziorze, a to przecież rejon słynnego komisarza Gordona i jego zwinnej asystentki myszki Paddy. Ta dwójka znowu ma pełne ręce roboty. Muszą odkryć, co martwi leśnych mieszkańców i dlaczego zwierzęta są tak bardzo przerażone. Nikt nie chce złożyć zeznań i rozmawiać z detektywami... Krążą tylko pogłoski, że ktoś rozsiewa bardzo nieprzyjemne i obraźliwe plotki. Czyżby groźny lis znowu postanowił działać w ich lesie? Nie mogą tego tak zostawić, więc ruszają zbadać sprawę. Na szczęście pyszne ciasteczka przydają się w trakcie zbierania zeznań... Czy ten zgrany policyjny zespół rozwikła kolejną tajemnicę? Cykl stworzony przez Szweda Ulfa Nilssona i znakomicie zilustrowany przez Gitte Spee ujmuje ciepłem, humorem i zabawnymi zwierzęcymi postaciami. To nie tylko znakomita rozrywka, to także dowód, że na kartach jednej książki mogą się spotkać dwie szwedzkie tradycje – pisania wciągających kryminałów i tworzenia niezwykłych książek dla dzieci.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
23
Włochy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy
Dostępny
10 szt.

Notes do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami Wojciecha Plewińskiego i tekstami Pawła Muratowa, w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów. „We Włoszech wszystko jest dla nas ważne i cenne. Ten sam rytm rządzi płaskorzeźbami Donatella i wieczornym ruchem florenckiej ulicy. Dzwony bijące na Ave Maria rozbrzmiewają zarówno w złotym malowidle starego mistrza sieneńskiego, jak wśród blasków słońca, które dziś zachodzi nad wieżami San Gimignano. Ta sama triumfalna nuta rozbrzmiewa w genialnych dziełach Palladia i wyrobach pierwszego lepszego włoskiego rzemieślnika. Cała gama kolorów Tycjana ma ten sam winny smak, tę samą chłodną słodycz co żółte grona, z których tłoczą z lekka pienistą valpolicellę. We Włoszech nic nie jest liche, prócz tego, co narzucili tu cudzoziemcy. Włochy nie są ani tragicznym czy sentymentalnym teatrem, ani księgą wspomnień, ani źródłem egzotycznych doznań, lecz ojczystym domem naszej duszy, żywą stronicą naszego życia, rytmem naszego serca bijącego mocniej na widok rzeczy zarówno wielkich, jak i małych; oto, czym są Włochy, i pod tym względem nic się z nimi nie może równać. Ani ich krajobrazy, ani cuda ich sztuki nie oślepiają nas i nie ogłuszają. Nikogo nie przytłaczają i w niczym nie kłócą się z wewnętrzną istotą człowieka współczesnego”.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

1 osoba kupiła
24
Fajna matma. Zaczarowany las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajna matma. Zaczarowany las
Dostępny
162 szt.

Możesz uczyć się matematyki, jednocześnie się bawiąc! Seria książek „Fajna matma” prezentuje ciekawe metody poznawania świata liczb, których celem jest wyrobienie w dzieciach pozytywnego nastawienia do matematyki. Według przeprowadzonych ostatnio badań pedagogicznych długotrwała motywacja do nauki wiąże się z przyjemnością, która towarzyszy uczeniu się, co prezentujemy w tej książce.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
25
Zakładka do książki The Man About Town - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki The Man About Town
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

9,50 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
26
O kwiatkach i wariatkach ? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O kwiatkach i wariatkach ?
Dostępny
5 szt.

Róża, Zosia, Renata i Magda to przyjaciółki, które niezawodnie wspierają się na życiowych zakrętach i doskonale rozumieją. Co zrobią, gdy jednej z nich zawali się świat? Jak można wyleczyć zranioną duszę? Wśród zapierających dech alpejskich krajobrazów przyjaciółki dowiedzą się wiele o ludziach, odnajdą poszukiwane uczucia, odkryją niezwykłe tajemnice i? poznają rozkosze smaków lokalnej kuchni. ?O kwiatkach i wariatkach? Opowieść strażniczki zegarów? to historia o przyjaźni i miłości, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
27
Hokusai - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hokusai
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.16

„Wielka fala w Kanagawie” jest zapewne najbardziej znanym dziełem wschodnioazjatyckiej sztuki. Hokusai - ekscentryczny i trawiony artystyczną obsesją - wykonując swe „obrazy przepływającego świata”, stworzył prawdziwą encyklopedię japońskiej codzienności. Dla Europejczyków jest ona głównym źródłem wiedzy o sztuce i kulturze Japonii. - His „Great Wave off Kanagawa” is the most famous work in East Asian art. Hokusai, a self-confessed eccentric obsessed with art, created with his „pictures of the floating world” a veritable encyclopedia of Japanese daily life and thus became a major source for Europeans seeking to understand the art and culture of Japan.

54,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,78 zł

28
Rodin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodin
Dostępny
8 szt.

Był prekursorem nowoczesnego rzeźbiarstwa. Sztuka była dla niego ważniejsza niż wszystko inne. Jego sławne rzeźby Pocałunek, Myśliciel, Mieszczanie z Calais, a także wiele innych prac prezentowanych w tej książce na wysokiej jakości reprodukcjach, ilustrują długą i twórczą karierę Rodina. Art was more important than anything else for the founder of modern sculpture and he created sculptures that would enjoy a lasting renown, including The Kiss, The Thinker, and The Burghers of Calais. These as well as numerous other sculptures are reproduced here with high-quality photos, showing the whole spectrum of Rodin?s long and productive career.

54,90 zł
46,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,78 zł

29
Nocna runda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocna runda
Dostępny
4508 szt.

Jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie. Ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy książek, dostępnych w 97 krajach i przetłumaczonych na 42 języki. Po rozstaniu z Michelle Chang Jack Reacher opuszcza Milwaukee. Wciąż podróżuje bez określonego celu przez stan Wisconsin, aż wreszcie na jednym z postojów wysiada, żeby rozprostować nogi. W oknie wystawowym lombardu zauważa damski sygnet szkolny West Point, uczelni, którą sam ukończył. Zastanawia go, kto i dlaczego mógłby zastawić tak cenną pamiątkę. Nie mając nic innego do roboty, odkupuje sygnet i postanawia odszukać jego właścicielkę. Jedyną wskazówką jest grawerunek: S.R.S.2005. „Wysiadł na postoju, żeby rozprostować kości, i na wystawie lombardu zobaczył znajomo wyglądający sygnet. Takie nosili kadeci West Point, kiedy tam studiował. Ten, sądząc po wielkości, należał do kadetki. Jak to się stało, że trafił do lombardu w jakiejś dziurze? Chęć odkrycia tej historii to wystarczający powód, by nie wsiadać z powrotem do autobusu. A jest jeszcze inny: informacje o sygnecie Reacher musi wyciągać tak, że pytane osoby pożałują, że kiedykolwiek go spotkały. Co tym bardziej podsyca jego determinację. Pozna historię właścicielki sygnetu, nawet jeśli będzie musiał stanąć sam przeciwko bandzie harleyowców, spacyfikować miejscowego mafiosa, sprzymierzyć się z dziwnym człowieczkiem w garniturze i przemierzać dzikie pustkowia Wyoming. Kawał mięsistej, mocnej, energetycznej prozy, która łapie czytelnika za kołnierz i nie puszcza, dopóki nie dotrzemy do ostatniej strony. Lee Child jest jak Jack Reacher. Nie do podrobienia i nie do pokonania.” Wojciech Chmielarz, autor kryminałów

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

30
Atlas turystyczny Cypru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas turystyczny Cypru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Inspirujące kompendium wiedzy o Cyprze – krajobrazach, najsłynniejszych zabytkach, zagubionych wśród gór klasztorach i malowanych cerkwiach, a także innych perełkach architektury, najciekawszych muzeach, najpiękniejszych plażach, najatrakcyjniejszych kurortach i kameralnych, nastrojowych wioskach. Cypryjskie atrakcje zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są zwięzłe informacje o skomplikowanej historii podzielonej wyspy, kulturze, tradycjach i mieszkańcach, a także propozycje tras, przydatne mapy i piękne fotografie.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

31
Siatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siatka
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny
18 szt.

Kontynuacja sportowej serii. Pierwsza gra o siatkówce w Polsce, zawiera kilka wariantów rozgrywki. Punkt! Set! Mecz! Zostań liderem drużyny siatkarskiej. Odbierz serw, rozegraj piłkę i zdobądź punkt. A może zaskoczysz przeciwnika asem serwisowym, atakiem z drugiej piłki lub potrójnym blokiem? Pudełko zawiera proste zasady podstawowe dla początkujących graczy oraz reguły zaawansowane dla doświadczonych rozgrywających.

50,00 zł
37,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

32
Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młyny boże. Zapiski o Kościele i Zagładzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Wiem doskonale, że Polacy ratowali Żydów w czasie Zagłady. Robiły to także siostry zakonne oraz księża diecezjalni (dawniej mówiło się świeccy) i zakonnicy. Dużo się na ten temat pisze. Ja sam napisałem książkę o pomocy Żydom Ratowanie. Opowieści Polaków i Żydów. Spory rozdział poświęciłem tam ratowaniu w klasztorach. Według danych z 2007 roku wśród Polaków uhonorowanych Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jest czterdzieści sióstr zakonnych i dwudziestu księży. Na swoich kartkach starałem się jednak notować to, o czym pisze się rzadziej. Wyjmuję je z pudełka po butach firmy Bradshaw & Lloyd. Angielska firma z tradycjami, działają od końca XIX wieku. Zależy mi na konkretach, nawet na drobiazgach. Nie silę się na bezosobowy chłód czy wyprany z emocji obiektywizm. Przeciwnie — jest to zapis subiektywny, a wybór stronniczy. W końcu to moje pudełko. - Jacek Leociak

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Thor: Ragnarok, 2 Blu-ray 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor: Ragnarok, 2 Blu-ray 3D
Taika Waititi, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.05

W najnowszej produkcji Marvel Studios „Thor: Ragnarok”, Thor, uwięziony po drugiej stronie wszechświata, rozpoczyna wyścig z czasem, by powstrzymać Ragnarok – zagładę świata oraz całej asgardzkiej cywilizacji – a jednocześnie stawić czoła bezwzględnej Heli.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

34
Histeria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Histeria
Dostępny
3 szt.

Czy na pewno potrafisz odróżnić dobro od zła? Rodzinne tragedie, toksyczne związki, przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć… Czy w świecie, gdzie każda międzyludzka relacja może okazać się wielkim rozczarowaniem, a miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok, można komukolwiek naprawdę zaufać? W głowach Sandry, Mikołaja, Amandy, Sebastiana i Basi to pytanie powraca nieustannie. Ich historie, pozornie niezwiązane ze sobą, a jednak przeplatające się w zaskakujący sposób, wywołają lawinę przerażających wydarzeń – bez szans na happy end. Niepokojący thriller, gęsty od emocji i skrywanych tajemnic, w którym nic nie jest takie, jakim się na początku wydawało. Człowiek całe życie się oszukuje. Wierzy, że wszystko wokół niego się zmieni. Albo że zmieni się on sam. Potrafi naobiecywać sobie przysłowiowych gruszek na wierzbie i udawać wiarę w to, że umie dotrzymać wszystkich złożonych sobie w myślach przyrzeczeń. Na początku pojawia się ogromny zapał. Rozpalone wielkie ognisko unoszące się na parę metrów ku niebu. Ale do ogniska nikt nie dokłada nowego drewna. Choć ogień jest piękny i silny, to szybko traci blask, opadając coraz niżej i niżej. W końcu nikt go nie karmi. Dlaczego? Może dlatego, że nie ma czasu. Bo przecież w dzisiejszym świecie tak trudno go znaleźć, właściwie wydaje się, że czas ucieka przez palce, i wszyscy dobrze wiedzą, że nie pomoże przecież wstrzymywanie siłą wskazówek zegara.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

35
Przewodnik po dokumentacji cen transferowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po dokumentacji cen transferowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

Przewodnik po dokumentacji cen transferowych to publikacja, która w sposób praktyczny przeprowadzi podatników przez nowe regulacje dotyczące sporządzania dokumentacji w zakresie cen transferowych. Podatniku zobligowany do sporządzenia dokumentacji, z książki dowiesz się m.in.: - jakie dokumenty będą dla Ciebie obowiązkowe, - jakie informacje powinny zostać przekazane w treści dokumentacji, aby prawidłowo wywiązać się z obowiązku jej sporządzenia, - jakie obowiązki sprawozdawcze wynikają z przepisów o cenach transferowych, - jak i kiedy należy aktualizować dokumentację. Książka zawiera przykładowe wzory dokumentacji, które mogą być wykorzystane przez podatników spełnianjących obowiązki wynikające z przepisów prawa. Przedstawione wzory mają charakter poglądowy i są efektem doświadczeń oraz wieloletniej pracy zespołu autorów. Główne zmiany w zakresie dokumentacji cen transferowych dotyczą w szczególności: - uregulowania w sposób odmienny niż dotychczasowy kryteriów warunkujących powstanie obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych, - wprowadzenia kilkustopniowej dokumentacji, w której zakres przygotowywanych dokumentacji (ujawnianych danych) uwarunkowany jest rozmiarem prowadzonej działalności, - wprowadzenia wyraźnego obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych przez wspólników spółek osobowych, - określenia terminów na sporządzenie i przedłożenie niektórych elementów dokumentacji bez wezwania organów podatkowych, - zmiany progu powiązań kapitałowych warunkującego przygotowanie dokumentacji cen transferowych z 5% na 25%.

169,00 zł
152,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

36
Kucharz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kucharz
Zielona Sowa, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.20

I Ty możesz zostać kucharzem! Rozpocznij swoją przygodę z gotowaniem! Zdobądź wszystkie potrzebne składniki i przygotuj potrawy według mistrzowskich przepisów. W każdej grze czekają na Ciebie nowe wyzwania, które przybliżą Ci sekrety niezwykłego zawodu kucharza. Kucharz to dwie rodzinne, rozrywkowo-edukacyjne planszówki i gra w pamięć dla dzieci w wieku przedszkolnym w jednym pudełku. W grze "W restauracji" gracze wcielają się w postaci kucharzy i starają się jako pierwsi zdobyć składniki potrzebne do przygotowania potraw opisanych na wylosowanych przez nich kartach z przepisami. Gra Sekretny składnik polega na jak najszybszym dotarciu do mety i omijaniu kuchennych pułapek, zaś w grze w pamięć liczy się ważna dla wszystkich wielkich kucharzy umiejętność szybkiego zapamiętywania. Rozgrywki uczą dzieci, jakie produkty są potrzebne do przygotowania różnych dań. Pomagają też ćwiczyć spostrzegawczość, umiejętność kategoryzowania oraz radzenia sobie w sytuacjach wygranej i porażki. Smacznej zabawy!

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

37
Do boju, Towarzysze! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do boju, Towarzysze!
Black Monk, od 8 lat
Dostępny
2 szt.

Wypchnij Towarzyszy na pierwszą linię frontu i pozostań ostatnim żywym graczem! Nie pozwól, by atak trafił właśnie Ciebie i pamiętaj, że na tej wojnie nie masz przyjaciół. To pełna negatywnej interakcji gra karciana, budząca salwy śmiechu i jęki zawodu, gdy Towarzysze pokrzyżują Twoje plany. Nie wychodź przed szereg – wypchnij tam przeciwnika! Zagrywaj karty Manewrów i Wydarzeń, by skryć się za plecami innych... ale najpierw musisz przewidzieć ich ruchy! Zbieraj Ekwipunek – Hełm, Kamizelka czy Maska Gazowa mogą uratować Cię przed stratą życia. Równoczesna, dynamiczna rozgrywka sprawi, że ani przez chwilę nie poczujesz się bezpiecznie! Pamiętaj, nie chcesz być na celowniku! Przeżyj, to rozkaz! „Do boju, Towarzysze!” to szybka gra imprezowa dla 2 do 8 graczy. Idealnie sprawdzi się tym, którzy uwielbiają negatywną interakcję i odrobinę (albo całą masę!) złośliwości. Zawartość opakowania: • 165 kart, • instrukcja.

90,00 zł
81,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

38
Prawne zabezpieczenia zapłaty wierzytelności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawne zabezpieczenia zapłaty wierzytelności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.10

W książce omówiono wszystkie prawne zabezpieczenia wierzytelności osobistych, takie jak poręczenie, weksel in blanco i przelew wierzytelności, oraz rzeczowych, do których należą m.in. hipoteka, zastaw i przewłaszczenie. Uwzględnione zostały także zabezpieczenia mniej znane - zastaw finansowy czy oświadczenie patronackie. Publikacja została podzielona na części: - pierwszą - teoretyczną, w której autorka przedstawia całościowo problematykę prawnego zabezpieczenia zapłaty wierzytelności, - drugą, w której zamieszczono wzory umów i dokumentów z wyjaśnieniami do nich, - trzecią - zawierającą bogatą literaturę i tezy orzeczeń sądowych dotyczące poszczególnych rodzajów zabezpieczeń. Autorka zwraca uwagę na zalety i wady poszczególnych zabezpieczeń, podaje też propozycje konkretnych zapisów umownych.

179,00 zł
161,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

39
Man: Plus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Man: Plus
Dostępny
12 szt.

Witajcie w Olissipo City! Tutaj rządzi wyższa technologia, a człowieka od maszyny dzieli coraz cieńsza linia. Brutalna konfrontacja wadliwego androida, stworzonego przez korporację Jiqiren, ze szwadronem najemnych cyborgów, angażuje do akcji elitarną brygadę policji Olissipo. Komisarz Elsa i kapitan Rodrigo stają na czele dochodzenia, które szybko ujawnia konspirację, mogącą zakwestionować znaczenie ludzkiej egzystencji... Araújo pełnymi garściami czerpie z dorobku Masamunego Shirowa, tworząc swoją własną cyberpunkową wizję świata przyszłości.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

40
Prosto z ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prosto z ulicy
Dostępny
57 szt.

Publikacja na przykładzie street artu pokazuje, co dzieje się ze sztukami wizualnymi w czasach, kiedy hierarchie wartości artystycznej i rynkowej kształtowane są w znacznym stopniu w mediach społecznościowych. Rozwój internetu zmienił relacje w sferze wytwarzania tres´ci medialnych zmonopolizowanej wcześniej przez duże podmioty. Nowe kanały rozpowszechniania treści kulturowych, zwłaszcza blogi i media społecznościowe, w pewnym sensie umożliwiały ominięcie tradycyjnych depozytariuszy wartości kulturowej, w ich obrębie tworzyły się hierarchie wartości, nowe sieci powiązań i nowe kategorie pośredników, sprawiły, że szybciej podejmuje się działalność profesjonalną?

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

41
Oczy nudy są szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy nudy są szare
Dostępny
34 szt.

Książka jest zachętą do podejmowania przez młodych czytelników własnych prób literackich, takich jak redagowanie własnego komiksu, czy wybieranie alternatywnego zakończenia oraz zachętą do własnego planowania, projektowania, czytania ze zrozumieniem i działań na podstawie przeczytanego tekstu. Dzięki takiej konstrukcji książki każdy jej egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju, bo napisana przez autorkę w jakimś stopniu uniwersalna i otwarta książka dopiero uzupełniona przez czytelnika, z wybranym przez niego zakończeniem staje się kompletna, bardzo osobista i w tej osobistości niepowtarzalna.

14,70 zł
11,99 zł

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

42
Dale al dele Escolar A2-B1 książka + online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dale al dele Escolar A2-B1 książka + online
Dostępny
1 szt.

Materiał uzupełniający, który przygotowuje się do uzyskania poziomu A2-B1 DELE. Może być stosowany zarówno w klasie, jak i indywidualnie. W książce znajduje się 78 zadań i 5 modeli egzaminów oraz instrukcje i strategie przeprowadzania różnych testów egzaminacyjnych (czytanie ze zrozumieniem, rozumienie słuchowe, wypowiedź pisemna i interakcja oraz wypowiedź ustna i interakcja). Pobieralne audio MP3 do testów słuchania i wypowiadania oraz interakcji głosowych.

112,40 zł
101,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,24 zł

43
Dziwny jest... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwny jest...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

?Dziwny jest?? ? zachwyca jazzowo-bluesowymi aranżacjami utworów Czesława Niemena w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore. Płyta to hołd złożony wielkiemu artyście, ukazujący jego twórczość w nowej odsłonie pełnej nowoczesnych brzmień. Najnowsze wydawnictwo MTJ to kompilacja 11 piosenek z różnych okresów aktywności twórczej Niemena. Na płycie usłyszmy takie przeboje jak ?Dziwny jest ten świat?, ?Wspomnienie?, ?Ach, jakie oczy?, ?Jeszcze sen?, ?Jednego serca? czy też ?Płonąca stodoła?. tracklista: 1. Wspomnienie 2. Ach, jakie oczy 3. Jeszcze sen 4. Najdłuższa noc 5. Stoję w oknie 6. Obok nas 7. Płonąca stodoła 8. Jednego serca 9. Nim przyjdzie wiosna 10. Dziwny jest ten świat 11. Moja piosnka

40,90 zł
38,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

44
Bretania. Książka do pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bretania. Książka do pisania
Austeria
Dostępny
20 szt.

„Bretania – w środku lasy, wokół morze – tak się tam powiada. Jest tam na tyle pięknie, że prędzej czy później dopada człowieka melancholia. Może to ona właśnie pchnęła Gauguina dalej w świat? Może też czuł potrzebę odrobiny niedoskonałości, na której można by przez chwilę zawiesić oko? (…) Są tu: gotyckie katedry; kalwarie – kamienne sceny opłakiwania pod krzyżem zajmujące sporą część placyków przed kościołami; klify, nad którymi unosi się wspomnienie rycerzy Okrągłego Stołu; dryfujące po zatoce żaglóweczki, w których dzieci uczą się nawigacji i które optymistycznie zwą się espérances. Są stojące przy źródełkach, obrosłe mchami i porostami kapliczki odstraszające celtyckie duchy miejsc. W otoczonej przez ocean krainie ujścia słodkiej wody sprzyjają cudom. Kąpiel w kamiennej sadzawce przy źródełku działa tak, jak zanurzenie się w napoju magicznym, do którego wpadł w dzieciństwie Obeliks: dodaje sił”. Tak zaczyna się niedługa, lecz gęsta opowieść zapraszająca do podróży przez kilka tysiącleci: od celtyckich menhirów po André Bretona i teorię piękna konwulsyjnego.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

45
Karnet Swarovski kwadrat Urodziny 21 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Swarovski kwadrat Urodziny 21
Clear Creations
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Karnet bez tekstu z kopertą, ręcznie robiony z kryształkiem Swarovski.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

46
Zakładka do książki Botanical Illustration - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Botanical Illustration
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

47
Zakładka do książki. Butterflies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki. Butterflies
Museums & Galleries
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.06

Angielska zakładka do książki ze wstążką. Ozdobiona motywem barwnych motyli.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

48
Zakładka do książki Owl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Owl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

49
Zakładka do książki View of Big Ben - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki View of Big Ben
Dostępny
2 szt.

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

9,50 zł
8,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,51 zł

50
Zakładka do książki Almond Blossom & Swallow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Almond Blossom & Swallow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.28

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

51
Zakładka do książki Columbine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Columbine
Museums & Galleries
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Angielska zakładka do książki ze wstążką. Ozdobiona motywem kwiatów.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

52
Zakładka do książki The Mad Hatter's Tea Party - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki The Mad Hatter's Tea Party
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.29

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

53
Zakładka do książki Caparisoned Elephant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
8,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,51 zł

54
Zakładka do książki Textile Design - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Textile Design
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.07

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

55
Starzenie się społeczeństwa a polityka fiskalna i migracyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starzenie się społeczeństwa a polityka fiskalna i migracyjna
Dostępny
162 szt.

Autorzy zajmują się zagadnieniami polityki przeciwdziałania starzeniu się społeczeństwa. Pokazują, jaki wpływ na dzietność mają konkretne działania z zakresu polityki fiskalnej, jaki jest ich koszt, jakie są wydatki państwa na poszczególne działania w ramach polityki imigracyjnej, ile kosztuje stymulowanie imigracji kompensacyjnej, tzn. uzupełniającej braki na rynku pracy. Pytają o najbardziej efektywną pod względem demograficznym i finansowym politykę przeciwdziałania starzeniu się populacji w Polsce i innych krajach Europy. ?W jaki sposób państwo może skutecznie pobudzać wzrost dzietności: za pomocą świadczeń wychowawczych, niższych podatków, finansowania przedszkoli i żłobków? ?Ile kosztuje przyjęcie cudzoziemca w Polsce? ?Która polityka ? sprzyjająca wzrostowi dzietności czy imigracji ? może przynieść długotrwały skutek demograficzny? Prezentowane dane dotyczą polityki ludnościowej realizowanej w czterech krajach europejskich: Austrii, Francji, Polsce i Włoszech, różniących się pod względem stopnia zaawansowania procesu starzenia się populacji, poziomu płodności i imigracji, a także zakresu i form polityki ludnościowej. Książka jest wynikiem badań ekonomistów i demografów z Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. To lektura obowiązkowa dla naukowców, studentów i ekspertów zajmujących się demografią, ekonomią, socjologią i politologią. ****** Population Ageing and the Fiscal and Migration Policy The authors present the impact of specific fiscal policy measures on fertility, their cost, the state?s expenditure on particular immigration policy measures and the cost of stimulating compensatory immigration filling shortages in the labour market. They ask about the most effective demographic and financial policy countering population ageing in Poland and other European countries.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

56
Od inteligencji do postinteligencji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od inteligencji do postinteligencji
Dostępny
37 szt.

Transformacja oraz związana z nią nadzieja powrotu do Europy nie unieważniły problemów wynikających z położenia geograficznego ? w pewnych wymiarach nawet je uwypukliły ? nie unieważniły automatycznie wyzwań, przed którymi stoi warstwa wykształcona w półperyferyjnym kraju. Inteligencja, zarówno jako elita podtrzymująca pewien etos, jak i ogół osób wykształconych, może być uznana za stosunkowo trwały element polskiego społeczeństwa i jego kultury. Paradoksalnie jej istnienie jest zarówno oznaką nowoczesności (?), jak i cywilizacyjnego zapóźnienia. Piotr Kulas, Paweł Śpiewak Tezę o współczesnym zaniku inteligencji (ale bynajmniej nie o jej ostatecznej śmierci) rozumiem jako diagnozę zaniku pewnego systemu wartości, który nadawał pojęciu inteligencji znaczenie wraz z jej normatywnym aspektem. Moim zdaniem proces ten zaczął się już przed 1989 rokiem, choć oczywiście tę datę można uznać za symboliczną. Upadku inteligencji jako znaczącej kategorii społecznej upatrywałbym wcześniej, w dekadzie lat osiemdziesiątych, kiedy to Polacy zaczęli indywidualnie przystosowywać się do rzeczywistości, najpierw do niedoborów towarów, później do niedoborów środków. Z recenzji wydawniczej Andrzeja Waśkiewicza

33,60 zł
29,57 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,03 zł

57
Schowek
SHAFT (2LP). Winyl
HAYES, ISAAC, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

58
Schowek
BLACK MOSES (2LP). Winyl
HAYES, ISAAC, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.11

110,90 zł
108,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

59
Zanurzeni w chrzest święty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanurzeni w chrzest święty
Dostępny
8 szt.

Chrzest to skarb, który warto odkryć. „Odkrycie na nowo znaczenia sakramentu chrztu świętego ukazuje pozytywne relacje między Bogiem a człowiekiem kształtujące się przez całe życie, gdy ten zostaje zanurzony w wodzie i Duchu Świętym. Przygotowanie do chrztu świętego i potem realizacja zobowiązań, które zostały przyjęte w trakcie tego sakramentu, sprawiają, że pogłębia się bliskość z Bogiem, który już nie jest traktowany jako ktoś, komu zależy na wymierzeniu kary, ale jest nieustannie blisko swojego dziecka, któremu obiecał opiekę. Pozytywne wychowanie moralne dziecka – poprzez ukazywanie mu swojej relacji z Bogiem, troski o Słowo Boże i życie sakramentalne – staje się dla wielu rodzin nowym początkiem, od którego rozpoczyna się przygoda z Bogiem”. Zanurzeni w chrzest święty to niezbędna pomoc i wsparcie duchowe dla wszystkich przygotowujących się do uroczystości. Z książki mogą skorzystać rodzice dziecka oraz duszpasterze i świeccy. Lektura może być szansą na ponowne odkrycie mocy własnego chrztu. Teresa Borkowska OPs – matematyczka, teolożka i biblistka. Pracuje jako nauczycielka w szczecińskim liceum. Założycielka Szkoły Biblijnej w Szczecinie. Lubi fotografować i godzinami układać puzzle. Paweł Pawlikowski OP – duszpasterz rodzin z małymi dziećmi, opiekun grupy modlitewnej Pneumatofora, góral z krwi i kości. Założyciel Szkoły Biblijnej w Szczecinie. Lubi słodycze, zwierzęta i góry.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

60
Bunnies Fantasy. Króliczek magnetyczny żółto-różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunnies Fantasy. Króliczek magnetyczny żółto-różowy
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.04

Najmilszy podarunek, jakim możesz obdarować ważną dla Ciebie osobę. Słodki króliczek Bunnies zaprasza do zabawy! Dzięki magnetycznym właściwościom możesz łączyć je na różne sposoby: uszkami, buźkami i ogonkami! Króliczki wykonane z miękkiego pluszu, są miłe i delikatne w dotyku, co sprawia, że polubimy je jeszcze bardziej. Dzięki magnesom umieszczonym w ich długich uszach, słodkich noskach i puszystych ogonkach zabawie nie będzie końca. Przenieś się w niezwykłą krainę pełną zabawnych króliczków. Zaczep króliczka, gdzie tylko zechcesz – do plecaka, spodni, na rękę, włosy. Zbierz całą kolekcję! Wymiary Króliczka (z podniesionymi uszkami): 17.0 x 9.5 x 6.5 cm. Wymiary opakowania: 9.5 x 14.5 x 9.5 cm.

27,70 zł
24,93 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,77 zł

61
Ciasta, wypieki. Najlepsze przepisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta, wypieki. Najlepsze przepisy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Uwielbiasz piec ciasta i chcesz rozwinąć swój talent w tej dziedzinie? Ta książka pomoże Ci wspiąć się na wyżyny sztuki cukierniczej. Każdy dział zawiera przepisy na wypieki danego rodzaju – m.in. biszkoptowe i drożdżowe – oraz wskazówki dotyczące ich przygotowania. Ciekawym uzupełnieniem publikacji jest dział z recepturami na Boże Narodzenie. Znajdziesz w nim makowce, pierniki i inne ciasta, dzięki którym święta w Twoim domu będą przepyszne.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

62
Uczniowskie potyczki. Niech żyje szkoła! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowskie potyczki. Niech żyje szkoła!
Dostępny
21 szt.

Dzięki tej oryginalnej, pełnej humoru książce będziecie mogli przystąpić do działania równocześnie – jeden na jednego, w parach lub w większych zespołach. Przekonajcie się, kto lepiej, szybciej lub skuteczniej poradzi sobie z każdym z wyzwań. Czekają na was labirynty, szarady, rozpoznawanie zombie, wykreślanki, rzuty do celu i wiele innych niesamowitych potyczek. Ale bez paniki! Słuchajcie nauczyciela, on wam wszystko wyjaśni. Nie będzie czasu na nudę – wszystkie jego zadania są zwariowane, jedne bardziej od drugich. Niech zwyciężą najlepsi, ale pamiętajcie: głównym celem jest gra i świetna zabawa!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

63
Wielka księga zadań przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga zadań przedszkolaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.31

W tej książce przedszkolaki znajdą kolorowanki, labirynty i mnóstwo ciekawych zadań pomagających ćwiczyć koncentrację i pamięć, rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz szereg innych umiejętności, które wspaniale przygotują je do podjęcia nauki w szkole.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

64
Saga Norweska. Siostry ze Złotego Brzegu. Tom 13. Grzeszna miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Norweska. Siostry ze Złotego Brzegu. Tom 13. Grzeszna miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.10

Norweska saga składa się z 44 tomów książek o losach dwóch sióstr: Josefine i Martine Vik. Opowieść rozpoczyna się na początku XX wieku w idyllicznym miasteczku Drobak na południowym wybrzeżu Norwegii. Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do ciotki, która mieszka w malowniczym miasteczku Drobak położonym na południowym wybrzeżu Norwegii. Wkrótce po przeprowadzce jedna z sióstr natrafia na ślad rodzinnej tajemnicy. Okazuje się, że w pobliskim hotelu przed dziesięciu laty w niewyjaśnionych okolicznościach została zamordowana ich matka, a świadkiem tej zbrodni była jedna z córek właścicieli hotelu. Czy znaleziony pamiętnik pomoże Josefine i Martine w rozwikłaniu zagadki morderstwa i poznaniu miłosnego sekretu matki? Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na ich dalsze życie? Josefine przypadkiem odkrywa, że Krystian i Anna wciąż są w sobie zakochani. Oboje jednak temu zaprzeczają, twierdząc, że łączy ich jedynie przyjaźń. Pani Fiskvik, która chce zdradzić Josefine treść listu otrzymanego od Borghild Strand, nagle umiera na atak serca. Pewnego dnia Josefine, tak jak kiedyś jej matka, będąc w pokoju nr 11, zostaje zaatakowana przez nieznajomego napastnika i ugodzona nożem w pierś. Życie ratuje jej Simen Jorgensen. Pod jego troskliwą opieką dziewczyna powoli wraca do sił. W międzyczasie Strandowie dostają telegram, że Borghild uciekła zakładu opieki, w którym umieścił ją Georg. Nikt nie wie jednak, co się z nią dzieje. Z kolei Anna otrzymuje wiadomość od Bragego, że brat i jego córka Solrunn żyją, ale Emma prawdopodobnie utonęła w wodach fiordu. Informacja błyskawicznie rozchodzi się po okolicy, a mieszkańcy Drobak pogrążają się w żałobie.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

65
Untrue, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Untrue, CD
Burial, Hyperdub Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

„Drugi album Buriala „Untrue” ukazał się rok po debiucie i tylko utwierdził pozycję Buriala na muzycznej scenie. Burial brylował na wszystkich możliwych zestawieniach płyt roku w Europie i USA – tak samo przy debiucie jak i kolejnej płycie – odnosząc poważny sukces komercyjny i utwierdzając swą pozycję wśród producentów dubstep. Jak każdy gatunek, ruch czy inicjatywa tak i dubstep musiał mieć swoją ikonę – stał się nią Burial po wydaniu dwóch rewelacyjnie przyjętych przez fanów i krytykę albumów: „Burial” z 2006 oraz „Untrue” z 2007 roku. Dzięki spektakularnym sukcesom obu pozycji, wytwórnia wydająca Buriala, Hyperdub, stała się mekką dubstepu i wyznacznikiem jakości nowego trendu w globalnej elektronice. Burial przez pierwsze lata swej kariery słynął ze swej autonomii i przywiązania do prywatności, nie ujawniając medialnie ani swej twarzy ani tożsamości. Dopiero nominacja do Mercury Prize w Wielkiej Brytanii i medialna lawina wokół tego wydarzenia przekonały go do wyjścia z ukrycia.” Lista utworów: 1. Untitled 2. Archangel 3. Near Dark 4. Ghost Hardware 5. Endorphin 6. Etched Headplate 7. In McDonalds 8. Untrue 9. Shell Of Light 10. Dog Shelter 11. Homeless 12. UK 13. Raver

62,90 zł
55,35 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,55 zł

66
Morowe panny, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morowe panny, CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

„Morowe panny” wspólny projekt wydawnictwa MTJ i Muzeum Powstania Warszawskiego inspirowany historiami kobiet z powstania warszawskiego. Ideą projektu jest opowiedzenie z perspektywy dziewczyn/kobiet historii miasta z ich problemami, przemyśleniami odnoszącymi się zarówno do wydarzeń historycznych, ale też mających swoje konotacje we współczesnej problematyce. Celem projektu jest wykreowanie mody na tytułowe „Morowe panny”– rozumiane jako kobiety aktywne zawodowo i rodzinnie, świadome tradycji, historii oraz zjawisk o charakterze społecznym. W ramach projektu po raz pierwszy została stworzona przestrzeń do wspólnych działań wokalistek reprezentujących różne, zaskakujące style i gatunki muzyczne, w tym związanych z niezależną sceną klubową. Przestrzeń, która pozwala na wypowiedź i komentarz z nieco innej perspektywy niż obiegowa, osadzona na stereotypach dotyczących postrzegania zarówno historii, jak i współczesności Warszawy. W ramach projektu zostały przygotowane utwory w oparciu o kompozycje Dariusza Malejonka, lidera zespołu Maleo Reggae Rockers. Lista utworów: 1. Dore/Paresłów, Mona – Dla Marysi 2. Halina Mlynkova – Za wolność ... 3. Lilu – Drzewo 4. Ania Brachaczek – Strach 5. Paulina Przybysz – Poranek 6. Paresłów – Zadania znamy 7. Marika – Idziemy w noc 8. Katarzyna Groniec – Rubin 9. Mona, Marika – Spacer po cienkiej linie 10. Jadwiga Basińska – Przesłuchanie 11. Fala/Paresłów, Ania Bachraczek – Upnij we włosach 12. Lilu – Rota 13. Anita Lipnicka, John Porter – Jeśli nie wrócę

40,90 zł
38,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

67
Atlas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas
Dostępny
5 szt.

Australijscy mistrzowie metalu z Parkway Drive, wraz ze swoją czwartą płytą Atlas, są gotowi by zapanować nad światem. Album ukazuje się także w specjalnej edycji deluxe, zawierającej DVD Home Is For The Heartless, będącej dziennikiem z pełnej przygód podróży zespołu do wielu tajemniczych miejsc, jak Kolumbia, Chiny czy Indie. Będący kolejnym etapem rozwoju tego topowego australijskiego zespołu album Atlas, przynosi najbardziej konfrontacyjny materiał Parkway Drive jaki wydali do tej pory. Wykonując kilka nieoczekiwanych zwrotów, eksplorują bogate dźwiękowo terytoria, ponownie definiują swoje charakterystyczne brzmienie, wzmacniając tym samym pozycje liderów w swojej dziedzinie. Nagrany w Los Angeles przy współpracy z cenionym producentem Mattem Hyde`m (Slayer, Hatebreed...) Atlas wyznacza standardy w rozwoju muzyki, przesuwając granice i czerpiąc z szerokiego zakresu inspiracji. Od mocnych, technicznie zaawansowanych riffów i atakujących szybkich rytmów, po śmiertelnie dręczący growl, łączą z żarliwymi partiami wokalnymi i symfonicznymi melodiami, Atlas jest przerażającą mieszanką metalu i hardcore`u, dzięki której sięgają po nowe horyzonty. Jak w Dark Days, Old Ghost / New Regrets i The River, które z miejsca powalą na kolana każdego fana formacji. Wszystko zostało wzmocnione - mówi Winston McCall, wokalista Parkway Drive. Ludzie nie muszą się żegnać z dawnymi rzeczami. Kiedy myślisz o zmianach, myślisz o tym, że pewne rzeczy znikają. Jednak nie w tym wypadku. Tutaj nic nie zniknęło, a nowe pojawiło się ponad tym. Atlas jest najbardziej wyczekiwaną metalową płytą roku i jest następcą niezwykle udanej płyty Deep Blue z 2010 roku, która w Stanach zadebiutowała na 39 pozycji na liście Billboardu, zaś w Australii dotarła do pozycji drugiej. Ponadto okryła się złotem, przynosząc przy tym grupie ARIA Award za najlepszy album w kategorii hard rock i metal, dając podstawę dla rosnącej fali popularności w Stanach Zjednoczonych. Album - który jak określił Metal Hammer - był nie tylko przełomowym dla nich samych, ale okazał się kamieniem milowym dla współczesnego metalu. "Atlas` jest zwieńczeniem dziesięciu lat - mówi McCall. Dziesięciu lat Parkway Drive, dziesięciu lat podróży, dziesięciu lat życia i oglądania świata wymykającego się spod kontroli. Nie staramy się niczego zatrzymać, nie wymierzamy żadnych ciosów, ten świat na to zasługuje. DVD Home Is For The Heartless w Australii już osiągnęło status platynowej płyty, zaś w Stanach jest dostępne tylko w tym pakiecie deluxe. Według McCalla DVD daje dodatkową perspektywę postrzegania tematów poruszanych na płycie, które są ściśle związane z poszukiwaniem i odkrywaniem. Gdy po obejrzeniu DVD przeczytasz teksty z "Atlas`, będziesz miał lepsze poczucie skąd pochodzimy - mówi McCall. Album nazywa się "Atlas` bo opowiada o podróży jaką odbyliśmy na przestrzeni ostatnich lat, a także odnosi się do mitologicznego Atlasa, który nosił ciężar świata na swoich barkach. Pytany czy on i zespół również czują się jak mitologiczny grecki tytan McCall odpowiada: Czasami każdy z nas tak się czuje. To jest trudne miejsce do życia i ciężki czas by żyć. Niektórzy ludzie oglądając DVD mówią: "Człowieku, zazdroszczę ci twojego życia`. Jednak przekraczając kolejny horyzont dostrzegasz, że gdzieś indziej wcale nie dzieje się dobrze. Im dalej przesuwasz swój horyzont, tym więcej negatywnych rzeczy dostrzegasz. Jak podkreśla McCall, to właśnie z tego powodu na Atlas jest więcej konfrontacyjnych rzeczy niż w przeszłości. Ten czwarty studyjny album w dorobku tego elektryzującego młodego zespołu, stał się przebojem już w momencie premiery, docierając do siódmej pozycji na liście iTunes, w pierwszy weekend sprzedaży rozchodząc w nakładzie niemal trzynastu tysięcy egzemplarzy.

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

68
Notes Boncahier Oriente 30917 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Boncahier Oriente 30917
Niedostępny
Brak

Bogato zdobione notesy z serii Oriente to znakomita propozycja dla ceniących styl i elegancję. - notes w oprawie twardej z tłoczoną okładką, - elastyczne zapięcie z oryginalną ozdobą, - 144 strony w linie, - satynowa tasiemka.

41,40 zł
Powiadomienie
69
Notes Boncahier Oriente 30919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Boncahier Oriente 30919
Dostępny
4 szt.

Bogato zdobione notesy z serii Oriente to znakomita propozycja dla ceniących styl i elegancję. - notes w oprawie twardej z tłoczoną okładką, - elastyczne zapięcie z oryginalną ozdobą, - 144 strony w linie, - satynowa tasiemka.

41,40 zł
70
Pojazdy w labiryntach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy w labiryntach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.18

Plątanina miejskich ulic, kręte leśne drogi, manewrowanie pośród kosmicznych odłamków – niełatwo odnaleźć właściwą drogę. Doprowadź bezpiecznie do celu samochody, samoloty, rakiety kosmiczne, podwodne statki, pokonując wiele łatwych i trudnych labiryntów! W książce znajdziesz także dwie wypychanki i ponad 300 naklejek.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

71
Królewny w labiryntach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewny w labiryntach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Długie pałacowe korytarze i galerie, kręte parkowe ścieżki, plątanina bibliotecznych regałów - królewny nie mają łatwego życia. Pomóż im bez szwanku dojść do celu, pokonując wiele łatwych i trudnych labiryntów. W książce znajdziesz także dwie wypychanki i ponad 300 naklejek.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

72
Dinozaury w labiryntach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury w labiryntach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.13

Zostań odkrywcą i poznaj niezwykły świat dinozaurów. Przed tobą wspaniała przygoda: pokonywanie labiryntów razem z gadami kopalnymi. Ponad 300 naklejek oraz wypychanki gwarantują godziny wspaniałej zabawy!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

73
Zwierzęta w labiryntach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta w labiryntach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Zostań odkrywcą i poznaj królestwo zwierząt. Przed tobą wspaniała przygoda: pokonywanie labiryntów razem z wyjątkowymi zwierzakami. Ponad 300 naklejek oraz wypychanki gwarantują godziny wspaniałej zabawy!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

74
Niesamowita podróż. Ludzkie ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita podróż. Ludzkie ciało
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Wybierz się w podróż po ludzkim ciele. Poznaj fakty, rozwiąż łamigłówki i przeprowadź doświadczenia. Książka zabiera dzieci na fascynującą wyprawę w głąb ludzkiego ciała. Wraz z czerwoną krwinką powędrują one długą drogą przez układ krwionośny, a uczepione kęska jedzenia przebędą układ pokarmowy. Dowiedzą się, jak pracuje mózg i co mamy zapisane w genach. Przy okazji poznają wiele interesujących faktów, rozwiążą łamigłówki i przeprowadzą ciekawe doświadczenia.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

75
Obrazkowe zgadywanki. Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowe zgadywanki. Zoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Te duże książki są wypełnione zabawnymi obrazkami, dzięki którym młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania, mogą poddać próbie swój zmysł obserwacji. Każda bajecznie kolorowa strona to świetny test na spostrzegawczość. Godziny dobrej zabawy gwarantowane!

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

76
Obrazkowe zgadywanki. Wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowe zgadywanki. Wieś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Te duże książki są wypełnione zabawnymi obrazkami, dzięki którym młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania, mogą poddać próbie swój zmysł obserwacji. Każda bajecznie kolorowa strona to świetny test na spostrzegawczość. Godziny dobrej zabawy gwarantowane!

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

77
Niesamowita podróż do świata zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita podróż do świata zwierząt
Dostępny
36 szt.

Na Ziemi żyje ponad osiem milionów gatunków zwierząt - od malutkich kolibrów po ogromne płetwale błękitne. Wybierz się w podróż dookoła świata. Poznaj fakty o fascynujących stworzeniach, które zamieszkują wszystkie zakątki naszej planety, od wilgotnych lasów równikowych po strefy podbiegunowe i pustynie. Rozwiąż łamigłówki, pokonaj labirynty, sprawdź swoją wiedzę, odpowiadając na pytania, i weź udział w eksperymentach! Rozpocznij podróż już teraz!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

78
Niesamowita podróż do świata dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita podróż do świata dinozaurów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Przenieś się do krainy dinozaurów i poznaj zwierzęta, które przed milionami lat władały naszą planetą. Rozwiąż łamigłówki, pokonaj labirynty oraz podróżuj w wehikule czasu. Pierwsze dinozaury pojawiły się na Ziemi 228 milionów lat temu. Rządziły światem przez 163 miliony lat. Sprawdź, jak wyglądały te pradawne gady. Przed tobą niezwykła podróż w czasie!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

79
Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Sześciolatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Sześciolatki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pascale Genestine, mieszkająca we Francji nauczycielka przedszkolna i artystka kryjąca się pod pseudonimem Pakita, przygotowała oryginalną książkę dla przedszkolaków. Składa się ona z 22 rozdziałów, każdy zaczyna się pełną zwrotów akcji krótką opowiastką o przygodach rycerza Artura, która jest punktem wyjścia do ciekawych ćwiczeń pozwalających dziecku doskonalić aktywne słuchanie, koncentrację, sprawność manualną, spostrzegawczość i twórcze myślenie. Dzięki temu zestawowi różnorodnych zadań sześciolatki rozwiną i utrwalą umiejętności, które wspaniale przygotują je do podjęcia nauki w szkole.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

80
Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Pięciolatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt ćwiczeń przedszkolaka. Pięciolatki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Pascale Genestine, mieszkająca we Francji nauczycielka przedszkolna i artystka kryjąca się pod pseudonimem Pakita, przygotowała oryginalną książkę dla przedszkolaków. Składa się ona z 22 rozdziałów, każdy zaczyna się zabawnym wierszykiem, który jest punktem wyjścia do ciekawych ćwiczeń pozwalających dziecku doskonalić aktywne słuchanie, kojarzenie, sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i twórcze myślenie. Dzięki temu zestawowi różnorodnych zadań pięciolatki rozwiną i utrwalą umiejętności, które wspaniale przygotują je do podjęcia nauki w szkole.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

81
Kolorowe zwierzęta. 30 niezwykłych obrazków, które uczą precyzji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe zwierzęta. 30 niezwykłych obrazków, które uczą precyzji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Sprawdź, w co się zmienią geometryczne wzory. W książce znaleźć można 30 niezwykłych obrazków, które uczą precyzji. Wystarczy pokolorować ponumerowane pola według klucza, by geometryczne wzory zamieniły się we wspaniałe wizerunki zwierząt. Są wśród nich: bajecznie kolorowy motyl, majestatyczny lew, groźny krokodyl i zachwycające flamingi. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią tworzyć oryginalne barwne kompozycje.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

82
300 faktów. Ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
300 faktów. Ziemia
Dostępny
2 szt.

Poznaj zjawiska i mechanizmy, które rządzą naszą planetą! Oto 300 ekscytujących faktów dotyczących budowy Ziemi, oceanicznych głębin i zjawisk pogodowych. Dowiedz się, dlaczego dochodzi do erupcji wulkanów, jak powstają wyspy i gdzie znajduje się najbardziej słoneczne miejsce na Ziemi. Pomogą ci w tym wspaniałe zdjęcia i zabawne rysunki.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

83
Labirynty. 30 fascynujących łamigłówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty. 30 fascynujących łamigłówek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Książka Garetha Moorea – autora ponad 50 publikacji z łamigłówkami i różnego rodzaju zadaniami pozwalającymi ćwiczyć umysł zarówno dzieciom, jak i dorosłym – to prawdziwy sprawdzian spostrzegawczości. Znalazło się w niej 30 fascynujących labiryntów – zaskakujących kształtami, pełnych wymyślnych pułapek, testujących wzrok i umysł. Warto podjąć wyzwanie i udowodnić, że z każdej plątaniny korytarzy można wyjść!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

84
Puzzle 2000 elementów. Mapa świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Mapa świata
Ravensburger, 2000 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.06

Puzzle z kolekcji Ravensburger to najciekawsze obrazy, pełne kolorów i ciekawych ujęć. Przyjemność układania kryje się w każdym elemencie. Już dziś możesz stać się posiadaczem niepowtarzalnego obrazu, którego stwórcą staniesz się właśnie Ty! Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 43.0 x 30.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 98.0 x 75.0 cm

109,99 zł
98,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

85
Puzzle 2000 elementów. Świat książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Świat książek
Ravensburger, 2000
Dostępny
127 szt.

Puzzle z kolekcji Ravensburger to najciekawsze obrazy, pełne kolorów i ciekawych ujęć. Przyjemność układania kryje się w każdym elemencie. Już dziś możesz stać się posiadaczem niepowtarzalnego obrazu, którego stwórcą staniesz się właśnie Ty! Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 43.0 x 30.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 98.0 x 75.0 cm

113,00 zł
101,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,30 zł

86
Puzzle 1000 elementów. Drzwi do świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Drzwi do świata
Ravensburger, 1000
Dostępny
10 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

55,99 zł
50,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,60 zł

87
Puzzle 1000 elementów. Dziwna księgarnia C. Thompson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Dziwna księgarnia C. Thompson
Ravensburger, 1000
Dostępny
5 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

57,49 zł
51,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,75 zł

88
Puzzle 1000 elementów. Regał kuchenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Regał kuchenny
Ravensburger, 1000
Dostępny
16 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

65,30 zł
58,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

89
Puzzle 1000 elementów. Rafael. Amorki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rafael. Amorki
Ravensburger, 1000 elementów
Dostępny
61 szt.

Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Puzzle cechuje wysoka jakość nadruku, starannie dobrane wzornictwo, duże nasycenie kolorów. Doskonałe dopasowanie elementów, odporne na zginanie. Puzzle wykonane z materiałów ekologicznych. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

60,50 zł
54,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,05 zł

90
Puzzle 1000 elementów. Niezwykła księgarnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Niezwykła księgarnia
Ravensburger, 1000
Dostępny
12 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

57,49 zł
51,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,75 zł

91
Puzzle 1000 elementów. Patronka wilków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Patronka wilków
Ravensburger, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: 50.0 x 70.0 cm Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm

57,49 zł
51,74 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,75 zł

92
Puzzle 2000 elementów. Nastrojowy Londyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Nastrojowy Londyn
Ravensburger, 2000
Dostępny
12 szt.

Puzzle z kolekcji Ravensburger to najciekawsze obrazy, pełne kolorów i ciekawych ujęć. Przyjemność układania kryje się w każdym elemencie. Już dziś możesz stać się posiadaczem niepowtarzalnego obrazu, którego stwórcą staniesz się właśnie Ty! Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 43.0 x 30.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 98.0 x 75.0 cm

129,99 zł
116,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

93
Teksty zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teksty zebrane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.08

Teksty zebrane to pierwsza całościowa edycja dorobku tekstowego Jerzego Grotowskiego, prezentująca jego biografię twórczą i intelektualną zapisaną własnymi słowami. Książka daje wyjątkową szansę bliższego poznania praktyki, myśli i poglądów dotyczących nie tylko teatru i sztuki, ale także różnorodnych zagadnień, z którymi Grotowski mierzył się przez całe życie na poziomie ludzkim, politycznym, społecznym i etycznym. Podstawową dziedziną działalności Grotowskiego była praktyka, dlatego słowa, które grały wielką rolę w jego życiu i pracy, najczęściej najpierw były wypowiadane, a dopiero później zapisywane, opracowywane i publikowane. Jego wystąpienia zawsze wyrastały z praktyki z udziałem innych ludzi i ku praktyce na powrót prowadziły. Odzwierciedleniem tego jest niniejsza książka. Wydawcy: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Instytut Teatralny im. Zbiegniewa Raszewskiego, Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

59,90 zł
44,33 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

94
Dimension W. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dimension W. Tom 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.05

Szalony naukowiec, Haruka Seameyer, zmienił żonę Losera w straszliwego potwora! Walka o ostateczne ogniwo „Genesis”, z której nie wszyscy wyjdą cało, zbliża się ku końcowi. W czasie bitwy pozornie utracone fragmenty przeszłości wracają do Kyoumy. Są wśród nich chwile spędzone z ukochaną, a nawet wspomnienie towarzyszących temu uczuć...

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

95
Migracje a polityki migracyjne. Prawo Unii Europejskiej na tle wybranych doświadczeń krajowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migracje a polityki migracyjne. Prawo Unii Europejskiej na tle wybrany...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.21

Książka analizuje obecne tendencje w polityce migracyjnej państw członkowskich Unii Europejskiej wskazując jednocześnie na wspólnotowe akty prawne oraz wybrane regulacje prawne poszczególnych państw. Książka zawiera także opis najczęściej popełnianych błędów w polityce migracyjnej, dotyczących przykładowo polityki mieszkaniowej, zdrowotnej a także religii migrantów.

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

96
Delorean Time Machine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delorean Time Machine
Welly
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Delorean Time Machine z filmu "Powrót do przyszłości II", pochodzi z kolekcji firmy Welly.Model metalowy z elementami plastikowymi.

92,90 zł
83,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,29 zł

97
Puzzle 1000 elementów. Leonardo da Vinci. Mona Lisa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Leonardo da Vinci. Mona Lisa
Ravensburger, 1000
Dostępny
99 szt.

Przedstawiamy wysokiej jakości puzzle, których części są odporne na zginanie. Zostały wyprodukowane z materiałów ekologicznych. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 50.0 x 70.0 cm.

61,90 zł
55,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,19 zł

98
Puzzle 1000 elementów. Rowery w Amsterdamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Rowery w Amsterdamie
Ravensburger, 1000
Dostępny
7 szt.

Czy Amsterdam kiedykolwiek wyglądał ładniej lub bardziej romantycznie? Ten pełen szczegółów kolorowy obraz przedstawia wczesny wieczór w Amsterdamie. Różowy i niebieski rower „odpoczywają”, przytulone pośród koszyków z kwiatami na jednym z wielu miejskich mostów. Złoto-pomarańczowy zachód słońca rozpala kanał i niebo, a wzdłuż wody widać drzewa i domy. Te puzzle mogą być wspaniałym prezentem dla każdego, kto ma zamiar odwiedzić stolicę Holandii lub już to zrobił. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

65,30 zł
58,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,53 zł

99
TRUMPETER Germany Sturmgeschutz III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TRUMPETER Germany Sturmgeschutz III
Trumpeter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Germany Sturmgeschutz III Ausf. B. Zestaw zawiera plastikowy model wozu bojowego do sklejania.

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

100
Germany Jagdpanzer IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Germany Jagdpanzer IV
Trumpeter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.14
44,90 zł
40,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

Wróć do góry