hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 29 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Balladyna (Juliusz Słowacki), na drugim Dziady (Adam Mickiewicz). Kolejny produkt to Dracula (Bram Stoker) oraz Domowe wędliny, czyli nowe przepisy na tradycyjne wyroby, wydanie II (Robert Winckiewicz).
1
Balladyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balladyna
Dostępny98 szt.

Balladyna w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy ponadczasowy dramat Juliusza Słowackiego, który od pokoleń zaciekawia i intryguje widzów i czytelników. Historia zaczyna się jak baśń, a kończy jak tragedia. Oto w skromnej leśnej chatce mieszka wdowa z dwoma pięknymi córkami. Pewnego dnia w okolicy pojawia się młody i szlachetny hrabia Kirkor, który poszukuje w wiejskich domach odpowiedniej kandydatki na żonę. W te poszukiwania wplata swoje intrygi zazdrosna o jedną z dziewcząt wróżka Goplana – i od tej pory wszystko już idzie źle, opowieść toczy się przez nieszczęścia i zbrodnie do strasznego, lecz sprawiedliwego finału. Teraz dostępne wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” – dopracowane graficznie, z klimatycznymi ilustracjami i przyciągającą oko okładką. Zapraszamy do lektury!

11,95 zł
8,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,96 zł

30 osób kupiło
2
Dziady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady
Dostępny111 szt.

Dziady w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Dziady Adama Mickiewicza to jeden z najbardziej znanych utworów w literaturze polskiej i jednocześnie jedno z dzieł najbardziej reprezentatywnych dla polskiego romantyzmu. Od lat regularnie wystawiane na deskach teatrów całej Polski, czytane przez kolejne pokolenia czytelników, inspirujące twórców i niosące wciąż aktualne treści. Każda z części utworu porusza inne tematy, ale razem tworzą spójną wizję świata rządzonego przez niezmienne prawa boskiej sprawiedliwości i miłosierdzia. Wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” przygotowano ze szczególną dbałością o estetykę – kanoniczne XIX-wieczne ilustracje podkreślają atmosferę utworu, a doskonała okładka autorstwa znanego grafika Roberta Konrada przyciągnie oko każdego czytelnika. Zapraszamy do zakupu!

17,60 zł
12,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 4,61 zł

16 osób kupiło
3
Dracula - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dracula
Dostępny69 szt.

Jonathan Harker, młody, naiwny prawnik, wyrusza w podróż do Transylwanii na spotkanie z hrabią Draculą, który przymierza się do przyjazdu do Anglii. Na miejscu wychodzi na jaw, że ekscentryczny arystokrata nie jest tym, kim się wydaje być, a jego plany mają krwawy, zbrodniczy wymiar. Życie Jonathana zawisa na włosku. Tymczasem w Anglii Mina niecierpliwie wyczekuje powrotu narzeczonego… Opublikowana w 1897 roku powieść Dracula irlandzkiego pisarza Brama Stokera wstrząsnęła czytelnikami, natychmiast stając się sensacją, a dziś uchodzi za klasykę gatunku grozy, słusznie zaliczaną w poczet stu najwybitniejszych powieści wszech czasów. Ujęta w formę listów, wycinków prasowych i fragmentów dzienników, porusza autentyzmem oraz złożonością i różnorodnością zawartych w niej uczuć i emocji. Mimo upływu lat hrabia Dracula wciąż przeraża…

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

7 osób kupiło
4
Domowe wędliny, czyli nowe przepisy na tradycyjne wyroby, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe wędliny, czyli nowe przepisy na tradycyjne wyroby, wydanie II
Dostępny52 szt.

Domowe wędliny to wspaniałe pomysły na wędliny, smarówki i rozmaite dodatki domowego wyrobu. Ty także chcesz, aby twoja rodzina jadła zdrowe i smaczne wędliny? Zastanawiasz się, czy warto zbudować wędzarnię, jaki zakupić sprzęt, jak odpowiednio przygotować mięso? W tej książce otrzymasz niezbędne i jasne wskazówki. Dzięki nim możesz zostać mistrzem domowego masarstwa!

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

5 osób kupiło
5
Balladyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balladyna
Dostępny239 szt.

Balladyna w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy ponadczasowy dramat Juliusza Słowackiego, który od pokoleń zaciekawia i intryguje widzów i czytelników. Historia zaczyna się jak baśń, a kończy jak tragedia. Oto w skromnej leśnej chatce mieszka wdowa z dwoma pięknymi córkami. Pewnego dnia w okolicy pojawia się młody i szlachetny hrabia Kirkor, który poszukuje w wiejskich domach odpowiedniej kandydatki na żonę. W te poszukiwania wplata swoje intrygi zazdrosna o jedną z dziewcząt wróżka Goplana - i od tej pory wszystko już idzie źle, opowieść toczy się przez nieszczęścia i zbrodnie do strasznego, lecz sprawiedliwego finału. Teraz dostępne wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” – dopracowane graficznie, z klimatycznymi ilustracjami i przyciągającą oko okładką. Polecamy wersję w twardej oprawie, niezwykle trwałą i estetyczną – idealną na prezent! Zapraszamy do lektury!

22,95 zł
16,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,96 zł

5 osób kupiło
6
Dziady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady
Dostępny174 szt.

Dziady w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Dziady Adama Mickiewicza to jeden z najbardziej znanych utworów w literaturze polskiej i jednocześnie jedno z dzieł najbardziej reprezentatywnych dla polskiego romantyzmu. Od lat regularnie wystawiane na deskach teatrów całej Polski, czytane przez kolejne pokolenia czytelników, inspirujące twórców i niosące wciąż aktualne treści. Każda z części utworu porusza inne tematy, ale razem tworzą spójną wizję świata rządzonego przez niezmienne prawa boskiej sprawiedliwości i miłosierdzia. Wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” przygotowano ze szczególną dbałością o estetykę – kanoniczne XIX-wieczne ilustracje podkreślają atmosferę utworu, a doskonała okładka autorstwa znanego grafika Roberta Konrada przyciągnie oko każdego czytelnika. Wydanie w twardej oprawie jest niezwykle trwałe i eleganckie, może stanowić ozdobę każdej biblioteki. Zapraszamy do zakupu!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

5 osób kupiło
7
Szkółka dla szczeniąt. Budowanie serdecznej i trwałej relacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkółka dla szczeniąt. Budowanie serdecznej i trwałej relacji
Dostępny24 szt.

Co roku miliony szczeniąt stają się członkami ludzkich rodzin, które oczekują, że ich relacja z nowo nabytym zwierzęciem będzie pasmem niezmąconej radości. Niestety, wiele z tych piesków trafia potem do innych domów, do schronisk albo traci życie, bo zachowywały się w sposób, który dla ich właścicieli okazały się zbyt trudny do zniesienia. Pomaganie szczeniakowi w stawaniu się zrównoważonym psem – czyli opanowanym w każdej codziennej sytuacji, cieszącym się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz zachowującym się w sposób akceptowany wśród ludzi – nie jest łatwym zadaniem. Celem tej wyjątkowej książki jest uproszczenie szkolenia szczeniąt poprzez prezentację dziesięciu zasadniczych umiejętności, które są konieczne do osiągnięcia powyższych celów. Pokazując właścicielom, jak włączać naukę tych umiejętności w każdą lubianą przez nich interakcję ze szczenięciem, niniejszy poradnik nie tylko ułatwia im szkolenie pupili, ale umożliwia też szczeniętom wyrobienie sobie nawyków właściwych w codziennych sytuacjach. Poszczególne rozdziały poświęcone są jednej umiejętności, takiej jak nauka samokontroli, przestrzeganie zasad czy klarowna komunikacja, co pozwoli właścicielom poświęcać mniej czasu na kontrolowanie swojego psiego przyjaciela, a więcej na czerpanie przyjemności z przebywania z nim, ponieważ zwierzę samo będzie chciało lepiej się zachowywać. W każdym rozdziale znajduje się arkusz ćwiczeń pozwalający właścicielom śledzić postępy swojego pupila. Liczne kolorowe fotografie autorstwa Petera Baumbera zostały wykonane specjalnie na potrzeby niniejszej książki i są wyjątkowo pięknymi ilustracjami omawianych zagadnień.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
8
Mikroskop - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroskop
Dromader
Dostępny34 szt.

Zostań małym naukowcem! Wyobraź sobie tylko jakie wspaniałe rzeczy odkryjesz za pomocą mikroskopu. Jak wygląda w powiększeniu owad, piórko, obrazek w gazecie, liść, Twój palec, włos albo kryształki soli? Z mikroskopem codzienne przedmioty, odsłonią swe mikrotajemnice oraz odkryją niesamowite obrazy, dotychczas nieosiągalne dla oka. Rewelacyjny zestaw z akcesoriami wprowadzi Cię we wspaniały świat mikrobiologii, nauki i przyrody. Edukacyjny mikroskop z akcesoriami umożliwia przybliżenie obiektu o 100x, 200x i 450x. Zabawa mikroskopem pobudza i stymuluję wyobraźnię dziecka, a przy okazji uczy i zapewnia świetną zabawę na wiele godzin. Zestaw zawiera: • mikroskop, • pudełko, • dwa pojemniki, • czystą etykietę, • szkiełka do próbek, • pęsetę, • regulację ostrości, • zintegrowane obiekty powiększające, • pomocnicze światło z możliwością regulacji wysokości. Wymiary opakowania: 19.0 x 24.0 x 8.5 cm Zasilanie: 2 baterie AA 1,5 V (brak w zestawie)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

2 osoby kupiły
9
Fisher-Price. Ucz się i śmiej! FPV13 Muzyczny odtwarzacz ze szczeniaczkiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. Ucz się i śmiej! FPV13 Muzyczny odtwarzacz ze szczeniacz...
Fisher Price, Mattel
Dostępny128 szt.

Szczeniaczek jest gotowy na zabawę. Przygotował już nawet odpowiednią muzyczną oprawę! Wystarczy nacisnąć jeden z trzech kolorowych przycisków, aby muzyczny odtwarzacz z serii „Ucz się i śmiej” rozbłysnął światełkami i zaczął odtwarzać piosenki oraz wypowiedzi uczące malucha alfabetu, kształtów, kolorów i liczb. Zabawka ma też wygodny uchwyt, więc Twój mały meloman może zabrać ją wszędzie ze sobą! Zabawka wpływa pozytywnie na: • poziom wiedzy – radosne piosenki i wypowiedzi uczą dziecko kolorów, liczenia, kształtów i alfabetu, • ruch i poruszanie się – rytmiczne utwory szczeniaczka motywują małe mięśnie do pracy, pomagając rozwijać sprawność ruchową, • wyobraźnię i kreatywność – Twoje dziecko będzie z radością słuchać zabawnych piosenek z odtwarzacza szczeniaczka. Zasilanie: 2 x AAA (w zestawie) Wymiary opakowania: 15.0 x 20.0 x 6.0 cm

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

2 osoby kupiły
10
Otchłań zła, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otchłań zła, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Portlandzka policja odkrywa pozostawiane w głębi lasu w starych i zrujnowanych zabudowaniach okrutnie okaleczone ciała ofiar, zniekształcone po przeprowadzonych na nich tajemniczych rytuałach, noszące na sobie znaki kabalistycznego przesłania. Czyżby zabójca był kimś, kto powrócił z zaświatów? Czy chodzi o jakąś szczególną sektę, która okalecza ciała swoich ofiar, aby przeprowadzać dziwne i okrutne ceremonie? Co ma wspólnego poemat Dantego, przeklęta księga Necronomicon oraz katalogi sprzedaży wysyłkowej? Inspektor Brolin i młoda studentka psychologii usiłują wpaść na ślad mordercy, przeszukując księgozbiory ezoteryczne, wiejski cmentarz i ukryte w lasach samotne domostwa. Jaką cenę będą musieli zapłacić za odkrycie przerażającego sekretu? Czy ich determinacja wystarczy, by położyć kres złu, któremu odważyli się stanąć na drodze? „Facet potrafi straszyć… Jest w jego książkach wszystko, co wyróżnia świetny thriller: wartka akcja, dający się polubić od pierwszych słów dobrzy bohaterowie, i ci źli, których motywacji autor nie odkrywa aż do ostatnich stron”. – „Dziennik Zachodni”

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
11
Czołg King Tiger + pakiet - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czołg King Tiger + pakiet
Dromader
Dostępny18 szt.

Zdalnie sterowany czołg model King Tiger (Tygrys Królewski) Charakterystyka: • pełen zakres funkcji, • jeździ, strzela (dwa tryby – strzał z lufy i strzał z karabinu maszynowego), • z ładowarką w zestawie, • w przypadku posiadania dwóch czołgów (muszą pracować na rożnych częstotliwościach) jest możliwość pojedynkowania się, • każdy czołg posiada wskaźnik „życia”, • w zestawie instrukcja w języku polskim, która w łatwy sposób wyjaśnia szczegóły przeprowadzenia interaktywnej bitwy czołgów, • w zestawie baterie z ładowarką.

145,90 zł
134,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
12
Stranger Things. Volume One, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stranger Things. Volume One, CD
Kyle Dixon, Michael Stein, Mystic Production
Dostępny19 szt.

„Stranger Things” to kolejny serial ze stajni Netflixa, który stał się światowym hitem. Towarzyszy mu równie klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Kyle'go Dixona i Michaela Steina z „Survive”. Lista utworów: 1. Hopper Sneaks In 2. I Know What I Saw 3. Rolling out the Pool 4. Over 5. Gearing Up 6. Flickering 7. First Kiss 8. Crying 9. Walking Down the Tracks 10. Where's Barb? 11. Speak of the Devil 12. Danger Danger 13. Tribulations 14. Flashback 15. Kids Two 16. Talking to Australia 17. Night of the Seventh 18. See Any Rain? 19. Coffee & Contemplation 20. Inside the Black Room 21. Starts to Rain 22. Eleven Is Gone 23. Time for a 187 24. Something in the House 25. Still Pretty 26. Abilities 27. Tendril 28. They Found Us 29. Bad Men 30. Spiked Bat 31. Making Contact 32. What Do You Know? 33. It's Not My Boy 34. Something in the Wall 35. Let's Go 36. Leap of Faith

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

1 osoba kupiła
13
Podróż do Ixtlan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż do Ixtlan
Dostępny57 szt.

Urodzony w Peru, antropolog i filozof Carlos Castaneda, (1925-1998), to autor 12 książek, napisanych w ciągu 30 lat i sprzedanych w 8 milionach egzemplarzy, przetłumaczonych na 17 języków. Otworzył okno na inny, nieznany świat istniejący równolegle z naszym. W swoich książkach opisuje doświadczenia zdobyte podczas przebywania z don Juanem Matusem, indiańskim czarownikiem i szamanem. W Podróży do Ixtlan, trzeciej książce, po Naukach don Juana i Odrębnej rzeczywistości, Castaneda znowu zanurza się w magiczny świat czarowników, korzystając z dalszych nauk don Juana. Dzieli się nimi z nami, pokazując czym naprawdę jest „zatrzymanie świata” i postrzeganie rzeczywistości, takiej jak widzą ją czarownicy. Teraz, dziesięć lat po pierwszym spotkaniu z don Juanem, autor przeglądając swoje notatki uświadamia sobie, że rośliny psychoaktywne nie są jedynym środkiem do poznania alternatywnych światów. Carlos Castaneda jest jednym z najbardziej dogłębnych i wpływowych twórców XX wieku. Jego wgląd utorował drogę do przyszłej ewolucji ludzkiej świadomości. Mamy w stosunku do niego dług wdzięczności. – Deepak Chopra

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
14
Aventine, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aventine, LP
Agnes Obel, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Lista utworów: 1. Chord Left 2. Fuel To Fire 3. Dorian 4. Aventine 5. Run Cried The Crawling 6. Tokka 7. The Curse 8. Pass Them By 9. Words Are Dead 10. Fivefold 11. Smoke and Mirrors

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

1 osoba kupiła
15
Piasek kinetyczny z akcesoriami, 1000 g - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny z akcesoriami, 1000 g
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Zestaw zawiera aż 1000 g piasku! Piasek wykonano z bezpiecznych materiałów. W zestawie: 2 worki kolorowego piasku, grabki, łopatka, 6 foremek do budowania zamku, 8 foremek. Wymiary opakowania: 29.5 x 37.5 x 8.0 cm

42,90 zł
39,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

1 osoba kupiła
16
Strange Trails. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strange Trails. CD
Lord Huron, Mystic Production
Dostępny6 szt.

55,20 zł
50,78 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,42 zł

2 osoby kupiły
17
Eusa Lp. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eusa Lp. Winyl
Yann Tiersen, Mystic Production
Dostępny8 szt.

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

1 osoba kupiła
18
Poznać i odgadnąć mowę ciała i twarzy. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznać i odgadnąć mowę ciała i twarzy. Przewodnik
Dostępny23 szt.

Nasze ciało „przemawia”, wysyłając nieustanne sygnały za sprawą mimiki, gestów i zachowań. Człowiek często jest tak bardzo skupiony na słowach, że zapomina, iż również jego ruchy, wyraz twarzy, całe jego ciało, posługują się swoim specyficznym językiem, tyleż nieświadomym, co niezwykle wymownym, bo ujawniającym stan jego ducha. Łagodne, uprzejme słowo może być wypowiedziane z surowym i zimnym spojrzeniem, w postawie ciała świadczącej o zamknięciu i wycofaniu. Gdzie zatem leży prawda? W wypowiadanych słowach, czy w mowie ciała? Bez cienia wątpliwości ciało nie kłamie i odsłania nam samym oraz innym ludziom nasze prawdziwe uczucia i zamiary. Odbiorcy:- osoby, które pragną poznać mowę twarzy i ciała,- wszyscy, którzy chcą komunikować się z innymi w sposób bardziej efektywny i autentyczny. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?- zawiera wszelkie informacje dotyczące komunikacji niewerbalnej,- podana wiedza pozwoli nam porozumiewać się w sposób prawdziwszy i skuteczniejszy,- w przewodniku znajduje się wiele pogłębionych zagadnień dotyczących między innymi ekspresji mimicznych wyrażających stany emocjonalne, analizy spojrzenia i powiązania między ruchami gałek ocznych i sposobem formułowania myśli, różnych rodzajów uśmiechu i ich znaczenia,- pozwoli nam również ocenić predyspozycje zawodowe w zależności od charakteru,- zawiera opis różnego rodzaju technik relaksacyjnych,- zawiera nowe przykłady dotyczące języka gestów, pozycje w czasie snu i wiele innych wskazań.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
19
I'm In Your Mind Fuzz, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm In Your Mind Fuzz, LP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Lista utworów: Strona A: 1. Im In Your Mind 2. Im Not In Your Mind 3. Cellophane 4. Im In Your Mind Fuzz 5. Empty 6. Hot Water Strona B: 1.. Am I In Heaven 2. Slow Jam 1 3. Satan Speeds Up 4. Her And I Slow Jam 2

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

20
Koniec śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec śmierci
Niedostępny
Brak

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata Nagrody Hugo. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej wiedzy Ziemia przeżywa wyjątkowy okres dobrobytu. Ludzka nauka się rozwija, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę, więc wydaje się, że obie cywilizacje będą mogły dalej współpracować. W tej epoce budzi się z hibernacji Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków dwudziestego pierwszego wieku. Przynosi ze sobą wiedzę o zapomnianym programie z czasów kryzysu, który może na zawsze zburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkość sięgnie do gwiazd, czy też umrze w kołysce? Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama, były prezydent USA, o Problemie trzech ciał Trzeci, po Problemie trzech ciał i Ciemnym lesie, tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. „Epopeja rozpoczęta „Problemem trzech ciał” kończy się majestatycznie i z rozmachem godnym pióra Frederika Pohla, Poula Andersona czy H.G. Wellsa. Wszechświat to niebezpieczna dzielnica. Przekonaj się, jak bardzo niebezpieczna… i jak życie może nadal zwyciężać” – David Brin. Cixin Liu (ur 1963 r.) to największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe (Galaxy), najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej. Polskim czytelnikom znany jest z doskonałego opowiadania Wędrująca Ziemia zamieszczonego w kultowej antologii „Kroki w nieznane” (2014). Inżynier z wykształcenia, mimo statusu literackiej gwiazdy kontynuuje pracę informatyka/inżyniera w elektrowni.

47,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

21
Żona doskonała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona doskonała
Dostępny38 szt.

Rzym 2001 roku. Dwie pary, amerykański profesor włoskiego pochodzenia Victor Bonocore i jego żona Nicole Steele, prokurator Bianca Begnini i jej mąż Nanni Annibaldi. Dwa małżeństwa jak wiele innych, czasem szczęśliwe, czasem mniej. Między nimi niebezpieczna dwudziestolatka, Scarlett Steele. Wokół roztacza się półświatek Głuchoniemego i Dziurkacza, ustawianie zamówień publicznych, hazard, lichwa i okrutna śmierć dziewczyny, Donatelli. Wszystko wygląda na kolejny akt przemocy wobec kobiet, morderca zostaje szybko wykryty i sprawiedliwości staje się zadość. A może nie? Kiedy ginie kolejna osoba, Michele Balistreri, naczelnik sekcji zabójstw wydziału kryminalnego prowadzi śledztwo wspólnie z prokurator Biancą Begnini. Oboje tworzą mieszankę wybuchową, sposób prowadzenia śledztwa gwałci wszelkie reguły prawa, a jego wynik to kompletna klęska. Aresztowanie podejrzanych wywołuje międzynarodowy kryzys dyplomatyczny. Wszystko źle się kończy. Po dziesięciu latach nieoczekiwane spotkanie popycha Balistreriego do ponownego zajęcia się sprawą, w której nie znaleziono winnych. A skoro nie jest za późno na sprawiedliwość, może nie jest też za późno na miłość i życie? A może szansa ostatecznie przepadła. „Balistreri jest jednym z najbardziej udanych bohaterów współczesnego kryminału” – „The Independent”.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

22
Prokop prawdę Ci powie. 69 odpowiedzi na trudne pytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokop prawdę Ci powie. 69 odpowiedzi na trudne pytania
Niedostępny
Brak

Im jestem starszy, tym mniej mam wspólnego z tak zwanym typowym facetem. Coraz mniej go rozumiem. – Marcin Prokop Zastanawiasz się czasem, jak też ci faceci działają? Albo kim jest ich znawca, cierpliwie tłumaczący nam zawiłości – a raczej prostotę – męskiej psyche? A może zwyczajnie lubisz poczytać o problemach nie tylko codziennych, ale i większego kalibru? Skorzystaj z refleksji Marcina Prokopa, który celnie i z polotem odpowiada na każde, nawet najtrudniejsze czy najdziwniejsze pytanie, a przy tym hojnie dzieli się życiowymi mądrościami. Opowie o pudełkach w męskim mózgu i zdradzi, czy oby na pewno się nie stykają, wyjaśni, o czym tak naprawdę myślą mężczyźni, kiedy nie myślą o seksie, wspomni o robieniu efektownego nic, o ofiarach tyranii wyborów i o odkryciu Ameryki. Udzieli kilku trafnych rad, a nawet przedstawi swoją wizję końca świata.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

23
Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książkę napisało samo życie. Wybierz się z autorką w dziesięć stron świata. Autorka przedstawia nam historie Polek, które nie boją się wyzwań, które potrafiły odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę chcą w życiu. To pytanie każdy z nas zadał sobie choć raz: „A gdyby rzucić wszystko i po prostu wyjechać?” Powodów było wiele. Wyjechały, by rozpocząć nowe życie, zostawiły za sobą niepowodzenia, nieciekawe prace, nieudane związki. To książka o kobietach, które zamieniły swoje niewygodne biurowe krzesła na pracę na kole podbiegunowym albo szkołę kuchni włoskiej.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

24
Surogatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surogatka
Dostępny17 szt.

Znasz to uczucie? Kiedy zależy ci na czymś tak bardzo, że prawie byłabyś gotowa za to zabić?Ona może dać ci wszystko, czego pragniesz. Ale czy warto? Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń. Tyle że przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów. Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa, która w końcu zgodziła się być surogatką, nie mówi jej wszystkiego. Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

25
Mister Wright. Tom 3. Spróbujmy jeszcze raz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mister Wright. Tom 3. Spróbujmy jeszcze raz
Niedostępny
Brak

Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach. „Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało mi po tym jedynie złamane serce. Powtarzam sobie, że nie mogę znowu oddać mu ani ciała, ani serca. Jednak minęły dwa lata, a ja nadal pragnę go równie mocno jak dawniej. Kiedy ostatnio spróbowaliśmy, niemal mnie to zniszczyło. Wiem, że powinnam uciec, nie oglądając się za siebie. Ale jego ciemne oczy i zabójczy uśmiech przenikają mi duszę. Jego dotyk mnie rozpala. {Druga próba może zniszczyć nas oboje. Przecież wszyscy wiedzą, że powielanie błędów szczęścia nie przynosi” – fragment.

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

26
Tytani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Teksas na początku XX wieku. Jego mieszkańcy wciąż podróżują konno, telefonu prawie nie znają, ale oto nadciąga wielka rewolucja przemysłowa, powstaną ogromne fortuny, trzeba będzie walczyć o przyszłość, a prawość zostanie poddana próbie. Jedni poniosą klęskę, inni staną się potężni na podobieństwo mitologicznych tytanów. Na tle tych historycznych przemian amerykańskiego Południa nieodwracalnie splatają się losy dwojga niezwykłych ludzi, Samanthy Gordon, inteligentnej, uprzywilejowanej i pięknej dziedziczki ogromnego rancza hodowlanego Las Tres Lomas w pobliżu Fort Worth i Nathana Hollowaya, uroczego chłopca z farmy w północnym Teksasie. W krótkim czasie zmiany ogarniają cały stan i tytani przemysłu albo się do nich szybko przystosują, albo upadną. Wpływowe rodziny Samanthy i Nathana toczą walkę o dominację w nowym świecie, a czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów połączonych niewytłumaczalną więzią, która swój początek wzięła w rodzinnych sekretach i wstydzie, razem z nimi przeżywając miłość, stratę i zdradę.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

27
Umysł nieracjonalny. Krótka historia teorii perspektywy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł nieracjonalny. Krótka historia teorii perspektywy
Niedostępny
Brak

Czterdzieści lat temu dwóch izraelskich psychologów, Daniel Kahneman i Amos Tversky, przeprowadziło serię zaskakujących badań, które diametralnie zmieniły nasze założenia względem procesu decyzyjnego. Ich artykuły wyjaśniały, w jaki sposób człowiek popełnia błędy systematyczne, gdy musi dokonać oceny w warunkach niepewności. Prace dały początek dziedzinie zwanej ekonomią behawioralną, zrewolucjonizowały badania z wykorzystaniem dużych zbiorów danych, rozwinęły medycynę opartą na dowodach i pozwoliły Michaelowi Lewisowi napisać tę właśnie książkę. Publikacja przedstawia meandry współpracy dwóch psychologów, którzy mają zadatki na wielkie postaci literackie. Stali się bohaterami w światku uniwersyteckim i na polu bitwy – obydwaj odegrali istotną rolę w wojnie arabsko-izraelskiej – a ich badania wiązały się mocno z osobistymi przeżyciami. Amos Tversky – charyzmatyczny geniusz, ekstrawertyk - znany przede wszystkim jako autor bestsellerowych Pułapek myślenia. Daniel Kahneman, który w dzieciństwie uciekał przed nazistowskimi oprawcami, był introwertykiem, a jego brak wiary w siebie stanowił pożywkę dla licznych pomysłów. Razem stworzyli jeden z najlepszych duetów w dziejach nauki. Współpracowali tak ściśle, że zapominali, w czyim umyśle zrodziła się dana koncepcja i komu należą się zasługi. Rzucali monetą, by zdecydować, czyje nazwisko pojawi się jako pierwsze na artykule. Ponieważ jednak różnili się zasadniczo, aż trudno uwierzyć, że zawiązała się między nimi przyjaźń. „Lewis doskonale przedstawił historię Tversky’ego i Kahnemana. Ukazał wielowymiarowych bohaterów – wspaniałych ludzi niepozbawianych jednak wad. Jak większość naszych przyjaciół i członków rodziny”. – „New York Times Book Review” „Lewis dał nam wspaniały opis dwóch wielkich ludzi, którzy mierzą się z niepewnością i ograniczeniami ludzkiego umysłu”. – „Wall Street Journal” „Michael Lewis jest genialny w wynajdywaniu historii o ludziach, którzy patrzą na rzeczywistość pod nietypowym kątem i w opowiadaniu tych historii w niezwykle interesujący sposób”. – „Forbes”

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

28
Idealna dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealna dziewczyna
Dostępny2 szt.

Namiętność, kłamstwa, ślepe zauroczenie. Trzech mężczyzn i jedna kobieta. Historia napisana przez Carrie Blake to elektryzujący, erotyczny suspens. Do ostatniej chwili trzyma w napięciu. Główna bohaterka Isabel zakłada konto na Tinderze. Zaczyna niezobowiązująco spotykać się z mężczyznami. Podczas każdej randki gra idealną dziewczynę dla poznanego mężczyzny. Każde spotkanie kończy niewinnym buziakiem i nigdy więcej z nim się nie umawia. Wszystko zmienia się, gdy poznaje piekielnie przystojnego i czarującego Matthew, który wciąga ją w pewną grę, której Isabel nawet nie jest świadoma. Zachwycona erotycznymi pomysłami partnera, bohaterka zaczyna tracić kontrolę nad własnym życiem… Idealna dziewczyna to powieść o tym jak wiele możemy zrobić dla idealnego mężczyzny i do jakich zachowań jesteśmy w stanie się posunąć; także o tym, ile można zrobić dla pieniędzy i jak łatwo jesteśmy w stanie zaufać nieznajomym.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
Szpilki za milion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpilki za milion
Niedostępny
Brak

Zakręcona komedia kryminalna. Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek – to musi być mieszanka wybuchowa! Jacek Sparowski tego samego dnia traci pracę, dziewczynę i dach nad głową. Kiedy wynajmuje pokój u ciotki przyjaciela i zostaje zatrudniony w nowej firmie, wydaje się, że pech wreszcie przestanie go prześladować. Ale prawdziwe kłopoty dopiero się zaczynają. Lola Marini – polująca na bogatego męża celebrytka, prywatnie była żona Sparowskiego, która kiedyś perfidnie go wykorzystała – planuje szalony przekręt mający jej przynieść fortunę. Na dodatek zabójczo atrakcyjna i wyrachowana Lola chce wrobić w tę aferę przyjaciela Jacka. Jacek postanawia więc go ratować, a przy okazji wyrównać rachunki ze swoją byłą żoną. Zaczyna się walka z czasem, mnożą się niespodzianki, a zagadek do rozwiązania wciąż przybywa. Jak przechytrzyć oszustkę, kiedy największym przeciwnikiem jest własna uczciwość? W tym niełatwym zadaniu pomaga bohaterowi jego gospodyni – emerytowana policjantka, dla której przejście na ciemną stronę mocy również staje się życiowym wyzwaniem. Dość szybko okazuje się, że w tym wyrafinowanym przekręcie bierze udział ktoś jeszcze, a główną rolę w komedii pomyłek odgrywają… drogocenne szpilki.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

30
Krzyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk
Niedostępny
Brak

Szpital psychiatryczny Gaustad, Oslo. Pewnego dnia o świcie, po lodowatej nocy, w celi zostają znalezione zwłoki pacjenta z ustami otwartymi w niemym krzyku. Wysłana na miejsce inspektorka Sarah Geringën wyczuwa od razu, że ta sprawa będzie inna niż wszystkie… Zagadek jest coraz więcej: dlaczego ofiara ma na czole bliznę układającą się w kształt liczby 488? Co oznaczają niezrozumiałe rysunki na ścianie celi? Dlaczego personel szpitala wydaje się tak zakłopotany, gdy przychodzi do wyjawienia tożsamości mężczyzny hospitalizowanego w Gaustad od ponad trzydziestu lat? Rozpoczyna się niesamowite śledztwo, które zaprowadzi Sarah do Londynu, na Wyspę Wniebowstąpienia, do kopalni w Minnesocie i na wzgórza Nicei. Zegar nieubłaganie odlicza czas, tymczasem inspektorka w towarzystwie Christophera, francuskiego dziennikarza śledczego, odkrywa tajne akta CIA, wydobywając na światło dzienne niezwykłą prawdę na temat jednego z dręczących każdego z nas pytań: o życie po śmierci… Tymczasem ukryta w supertajnych laboratoriach odpowiedź na to pytanie przeraża bardziej niż ono…

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Producenci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Producenci
Dostępny33 szt.

Sliv Dartunghuver niedawno dołączył do organu zarządzającego Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości, tajnej międzynarodowej organizacji, która stara się utrzymać nasz świat we względnej równowadze, tworząc z wszelkich dostępnych elementów potrzebne ludzkości legendy. KFR przechodzi jednak kryzys, zagrożony wyciekiem wewnętrznych dokumentów i zdyskredytowany z powodu kilku poniesionych porażek (do których zalicza się powołanie do życia Al-Kaidy, czysto fikcyjnego tworu zrodzonego z umysłów fałszerzy KFR-u w celu uświadomienia światu niebezpieczeństwa związanego z islamskim ekstremizmem). Z pomocą przyjaciół, Youssefa i Magi, oraz pięknej i przerażającej Leny Sliv angażuje się w serię coraz śmielszych mistyfikacji, które poprowadzą go z Hollywood do Hongkongu, z Sydney do Veracruz, rzucając nowe światło na wybór prezydenta Obamy, epidemię grypy H1N1 oraz odkrycie fascynującego miasta Majów. Radość, jaką autor czerpie z budowania oszałamiających scenariuszy, przebija z każdej strony tej rozrywkowej, a jednocześnie głębokiej opowieści.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

32
Wstąp do El Encanto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstąp do El Encanto
Dostępny27 szt.

Wstąp do cudownego miejsca – słynnego ekskluzywnego domu towarowego El Encanto – i przenieś się do XX-wiecznej tętniącej życiem Hawany! Początek lat 50. W porcie w Hawanie schodzi na ląd Patricio, młody Asturyjczyk, którego całym majątkiem jest głód świata, a jedynym celem pozostawienie za sobą przeszłości w rodzinnej wsi wciąż jeszcze liżącej rany po hiszpańskiej wojnie domowej. Na spotkanie wychodzi mu gościnne miasto pełne światła i barw, w którym szybko znajduje pracę w domu towarowym stanowiącym dumę stolicy – El Encanto. Tam właśnie poznaje Glorię, jedną z najpiękniejszych, a przy tym bez wątpienia najbardziej zakazanych kobiet na wyspie. Jej mąż to wywodzący się z hawańskich nizin społecznych mafioso. W powieści Wstąp do El Encanto Susana López Rubio przywołuje pełną świetności i szyku epokę, w której niezapomniane postacie, owładnięte namiętnościami i spętane konwenansami, zostają wciągnięte w wir tragicznej historii zakazanej miłości, prowadzącej od uniesień do wybaczenia i zmuszającej do przezwyciężenia własnych słabości. Miłości, która za tło ma rewolucję.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Szpiegowskie dziedzictwo. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiegowskie dziedzictwo. Audiobook
John le Carré, Sonia Draga
Niedostępny
Brak

Po dwudziestu pięciu latach John le Carré powraca z powieścią, której głównym bohaterem jest jego ulubiona postać, George Smiley. Peter Guillam, wierny kolega po fachu i uczeń George’a Smileya, agenta brytyjskiego wywiadu, zwanym potocznie Cyrkiem, dożywa starości na rodzinnej farmie na południowym wybrzeżu Bretanii. Tam otrzymuje list, w którym jeden ze starszych agentów prosi go o przybycie do Londynu. Jaki jest ku temu powód? Przeszłość z czasów Zimnej Wojny upomina się o niego. Niegdyś podziwiane akcje wywiadu, w których brali udział Alec Leamas, Jim Prideaux, George Smiley i sam Peter Guillam, zostaną poddane gruntownej analizie. Dokonają tego ludzi niepamiętający tamtego okresu i niemający cierpliwości, by pewne działania usprawiedliwiać.

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

34
Ocalić jednego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalić jednego
Niedostępny
Brak

Rok 1944. Profesor fizyki Alfred Mendl zostaje rozdzielony z rodziną i wysłany do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego dorobek naukowy ginie w płomieniach – notatki, rozprawy, książki. Naziści nie mają pojęcia, co zniszczyli. Brak zapisków powoduje, że profesor jest jednym z dwóch ludzi na świecie, którzy posiadają wiedzę w wyjątkowej i pożądanej dziedzinie fizyki: energii jądrowej; wiedzę, która może przeważyć szale wojny i doprowadzić do jej zakończenia. Nathan Blum, porucznik amerykańskiego wywiadu wojskowego, pracuje za biurkiem w waszyngtońskiej kwaterze głównej Biura Służb Strategicznych, ale pragnie zrobić więcej dla swojego kraju. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że posiada umiejętności pilnie potrzebne armii Stanów Zjednoczonych. Włada płynnie językiem polskim i niemieckim, ma semickie rysy i jako młody człowiek dowiódł niezwykłej pomysłowości, uciekając z żydowskiego getta w Krakowie. Amerykański rząd pragnie, aby podjął się najbardziej niebezpiecznej misji swojego życia. Ma przeniknąć do Auschwitz, żeby odnaleźć, a następnie wyprowadzić jednego człowieka. Nowy thriller historyczny Andrew Grossa, autora bestsellerów „New York Timesa”, to wzruszająca książka - trzymająca w napięciu opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, osadzona w przerażająco znajomych, a jednocześnie niezwykle pasjonujących czasach.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

35
Requiem dla amerykańskiego snu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem dla amerykańskiego snu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Requiem dla amerykańskiego snu to książka oparta na wywiadach, których Noam Chomsky udzielił w ciągu czterech lat na temat zrównania dochodów. Chomsky uważa je za swoje ostatnie wywiady dokumentalne. Książka przedstawia poglądy autora w przystępnej formie i omawia najważniejsze idee polityczne w niezwykle jasny sposób. Przejdzie do historii jako jedna z najważniejszych i najtrwalszych pozycji. Ukazuje się niewiele czasu po filmie pod tym samym tytułem. Noam Chomsky (ur. 1928) to chyba obecnie najsłynniejszy amerykański naukowiec, na pewno najczęściej cytowany. Jest lingwistą, psychologiem, filozofem, a także niezwykle zaangażowanym politycznie działaczem lewicowym, intelektualistą lewicowym, sam deklaruje się jako zwolennik anarchosyndykalizmu, a właściwie „libertariańskiego socjalizmu”, u którego podstaw leżą m.in. idee anarchizmu. W Requiem dla amerykańskiego snu ukazuje w jaskrawym świetle utopijną ideologię neoliberalizmu, absurdalnej idei, według której rynki powinny decydować o wszystkich aspektach funkcjonowania ludzkości. Wskazuje także jak bardzo odległy jest dzisiejszy neoliberalny świat i neoliberalna ideologia od założeń liberalizmu w wersji „ojca” liberalizmu Adama Smitha. Rozprawia się z fatalnymi konsekwencjami tej ideologii dla społeczeństwa, kultury i polityki. Tłumaczy, jak korporacje zindoktrynowały ludzi, środowisko akademickie i środki masowego przekazu, aby uczestniczyli w projekcie, który zniszczył życie pracujących mężczyzn i kobiet i unicestwił powszechne dobro. Każda obietnica orędowników neoliberalizmu to kłamstwo. Jest narzędziem służącym do dokonania największego w dziejach transferu bogactwa „wzwyż”, do 1 procenta (Chomsky mówi wręcz o promilu) najbogatszych, powodując spadek zarobków, redukcję świadczeń i doprowadzając do ubóstwa ludzi pracy. Niszczy demokratyczne instytucje. Wykorzystuje umowy handlowe do unikania podatków i zakładania firm wyzyskujących tanią siłę roboczą. Jak dowodzi Chomsky, możliwość wprowadzania własnych praw i przepisów doprowadziła do powstania mafijnego systemu ekonomicznego i mafijnego systemu politycznego. Wskazuje też ewentualne drogi wyjścia. Warto sprawdzić!

34,00 zł
24,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

36
Pasje Zygmunta Freuda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasje Zygmunta Freuda
Niedostępny
Brak

Erich Fromm (1900-80) – amerykański psycholog i filozof pochodzenia niemieckiego, uznawany za jednego z najwybitniejszych humanistów XX wieku, twórca psychoanalizy humanistycznej. Autor kilkudziesięciu książek, w tym tak ważnych jak Ucieczka od wolności, Zapomniany język, Patologia normalności, Zdrowe społeczeństwo, Rewolucja nadziei czy właśnie Pasje Zygmunta Freuda. Pasje Zygmunta Freuda to krytyczna, a jednak pełna uznania szacunku analiza sposobu myślenia Freuda, analiza przeprowadzona z punktu widzenia humanistycznej odmiany psychoanalizy. Można wręcz stwierdzić, że Pasje... to psychoanalityczna teoria osobowości twórcy psychoanalizy. Pasje Zygmunta Freuda z całą pewnością ułatwią nam zrozumienie sposobu myślenia twórcy psychoanalizy, a jak pisze sam Fromm „Chociaż Freud reprezentował szczytowe osiągnięcie racjonalizmu, to w tym samym czasie zadał temu racjonalizmowi śmiertelny cios. Pokazując, że źródła działania człowieka tkwią w podświadomości...¨

21,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

37
Chew. Tom 8. Przepisy rodzinne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chew. Tom 8. Przepisy rodzinne
Dostępny2 szt.

Anthony i Antonelle Chu są bliźniakami. Tony i Toni. Każde z nich ma własne, choć diametralnie odmienne, zdolności. Tony jest cybopatą, zdolnym odbierać mentalne doznania dotyczące przeszłości wszystkiego, co ugryzie lub spożyje. Toni jest cybowidzącą – miewa przebłyski dotyczące przyszłości każdej żywej istoty, którą ugryzie lub której kawałek ciała przeżuje. Tony żyje. Toni zginęła. Toni została zamordowana. Tony poprzysiągł dopaść jej zabójcę. Toni zamierza mu w tym pomóc. Oto kolejna historia z bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej autorskiej serii o policjantach, przestępcach, kucharzach, kanibalach i jasnowidzach. W tomie zebrano zeszyty 36-40 serii. „Jedna z najbardziej przejmujących i dynamicznych historii w tej serii”. – ComicsWaitingRoom.com „Chew to jedna z najlepszych, utrzymujących solidny poziom serii na rynku. Im bardziej się w nią zagłębiamy, tym akcja staje się lepsza”. – ComicBookResources.com „Nie przegapcie najzabawniejszego i najbardziej intrygującego komiksu na rynku”. – ComicBastards.com „Lektura tego komiksu to prawdziwa frajda. Poważne tematy i przemoc mieszają się tu z zabawnymi elementami, tworząc idealny koktajl. Jeżeli jeszcze nie sięgnąłeś po Chew, to na co czekasz?” – TheMacguffin.net

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

38
Technology Limited Edition. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technology Limited Edition. CD
Don Broco, Mystic Production
Dostępny7 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

39
Technology. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technology. CD
Don Broco, Mystic Production
Dostępny20 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

40
Concussion, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Concussion, CD
Matthew Ryan, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Drift 2. Rabbit 3. Happy Hour 4. Too Soon To Tell 5. Devastation 6. Autopilot 7. Chickering Angel 8. Night Watchman 9. Somebody Got Murdered 10. Shake The Tree

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

41
Little Black Numbers, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Black Numbers, CD
Kathryn Williams, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. We Dug A Hole 2. Soul To Feet 3. Stood 4. Jasmine Hoop 5. Fell Down Fast 6. Flicker 7. Intermission 8. Tell The Truth As If It Were Lies 9. Morning Song 10. Toocan 11. Each Star We See 12. We Came Down From The Trees

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

42
Century Flower, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Century Flower, CD
Shelleyan Orphan, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Shatter 2. Timeblind 3. Tar Baby 4. Self 5. Summer Flies 6. The Silent Day 7. Century Flower 8. Amanita Muscaria 9. Between Two Waves 10. A Few Small Hours

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

43
Beloved Antichrist, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beloved Antichrist, 3 CD
Therion, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Beloved Antichrist to 3 krążki przepełnione potężną, epicką i ambitną muzyką. Na albumie usłyszymy aż 30 wokalistów, a zespół planuje odtworzenie całego materiału na żywo w wybranych operach na świecie. Lista utworów: CD 1 (Act I) 1. Turn From Heaven 2. Where Will You Go? 3. Through Dust, Through Rain 4. Signs Are Here 5. Never Again 6. Bring Her Home 7. The Solid Black Beyond 8. The Crowning Of Splendour 9. Morning Has Broken 10. Garden Of Peace 11. Our Destiny 12. Anthem 13. The Palace Ball 14. Jewels From Afar 15. Hail Caesar! 16. What Is Wrong? 17. Nothing But My Name CD 2 (Act II) 1. The Arrival Of Apollonius 2. Pledging Loyalty 3. Night Reborn 4. Dagger Of God 5. Temple Of New Jerusalem 6. The Lions Roar 7. Bringing The Gospel 8. Laudate Dominum 9. Remaining Silent 10. Behold Antichrist 11. Cursed By The Fallen 12. Resurrection 13. To Where I Weep 14. Astral Sophia 15. Thy Will Be Done! CD 3 (Act III) 1. Shoot Them Down! 2. Beneath The Starry Skies 3. Forgive Me 4. The Wasteland Of My Heart 5. Burning The Palace 6. Prelude To War 7. Day Of Wrath 8. Rise To War 9. Time Has Come/Final Battle 10. My Voyage Carries On 11. Striking Darkness 12. Seeds Of Time 13. To Shine Forever 14. Theme Of Antichrist

89,90 zł
82,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

44
Fryderyk Nietzsche i jego filozofia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fryderyk Nietzsche i jego filozofia
Niedostępny
Brak

Fryderyk Nietzsche (1844-1900) uznawany jest za jednego z najważniejszych niemieckich filozofów, a był także poetą i filologiem. Jego poglądy znacząco wpłynęły na całe późniejsze myślenie o kulturze, cywilizacji, człowieku, religii. Nietzsche głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej, a zatem z gruntu apollińskiej (połączonej dodatkowo z chrześcijańską etyką). Tej postawie przeciwstawiał postawę dionizyjską, witalną (połączoną dodatkowo z pojęciami woli mocy i pojęciem nadczłowieka). Swoją książkę Henryk Lichteberger napisał w pięć lat po tragicznej śmierci Nietzschego, ale już wtedy pojmowano jak epokowa to była filozofia. Pisze Lichtenberger: „Nietzsche w pierwszej połowie swojego życia zajął jako myśliciel wobec cywilizacji stanowisko, które określamy najłacniej mówiąc, że był to filozof tragik. Istnienie człowieka pojmował jako walkę bohaterską przeciwko wszelkim złudzeniom i błędom. Na świat spoglądał oczami pesymisty...” Autor zajmuje się oczywiście przede wszystkim poglądami Nietzschego ale odtwarza nam także jego duchowy rozwój od najmłodszych lat.

13,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,11 zł

45
Kajecik i Złote Myśli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajecik i Złote Myśli
Niedostępny
Brak

Zaproś znajomych z klasy, aby wpisali się do Twoich ZŁOTYCH MYŚLI! Niech odpowiedzą na tajne i intymne pytania (odpowiedzi zachowaj tylko dla siebie)!!! Przetestuj inne, zwariowane pomysły z czasów PRL-u, kiedy do dobrej zabawy nie potrzebny był prąd ani internet. Zobacz, jak zrobić z papieru pukawkę, samolocik, czapkę z włosami i idealną kopertę. Łącz punkty, graj w stopki i w butelkę, zaprojektuj retro-grę i spróbuj haftować, jak babcia. Przekonaj się, jak fajnie można bawić się monetami i kapslami, kartką i ołówkiem, kubeczkiem i lusterkiem. Sprawdź, co to jest kaseta magnetofonowa, obraz kontrolny oraz zegarek z szesnastoma melodyjkami! PS Dzięki tej książce zabłyśniesz wśród znajomych z klasy i podwórka, a z Rodzicami możesz się bawić, jak z rówieśnikami (bo oni pamiętają te zabawy ze swojego dzieciństwa).

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

46
Atelier Glamour. Brokatowe tatuaże - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier Glamour. Brokatowe tatuaże
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Zestaw umożliwi wykonanie brokatowych tatuaży w domowym zaciszu. Spodoba się wszystkim dziewczynkom. Jak to zrobić? 1. Zerwij biały podkład z wzornika i przyklej wzornik na czystą skórę. 2. Posmaruj klejem do tatuażu przestrzenie wewnątrz wzornika. 3. Zdejmij wzornik ze skóry, naklej go z powrotem na biały podkład, aby móc użyć go ponownie. 4. Poczekaj, aż klej wyschnie. 5. Nałóż pędzelkiem różne kolory brokatu, zbierz pędzelkiem jego nadmiar. 6. Ciesz się tatuażem przez 3–7 dni. Aby usunąć tatuaż, delikatnie pocieraj skórę wacikiem z alkoholem. Możesz również posmarować go mleczkiem kosmetycznymi pozostawić na 10 minut, następnie zetrzeć. Aby tatuaż wytrzymał jak najdłużej – nie pocieraj go i nie drap. Uważaj szczególnie podczas mycia i kąpieli. Zawartość opakowania: • klej do tatuaży (5 ml), • 3 kolory brokatu (3 x 1.7 g), • wzorniki, • 1 pędzelek, • instrukcja. Wymiary opakowania: 21.0 x 12.0 x 3.5 cm

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

47
Atelier Glamour. Kolorowa kreda do włosów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier Glamour. Kolorowa kreda do włosów
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

Zestaw z serii „Atelier Glamour” umożliwi Ci pomalowanie włosów na różne kolory. Jak to zrobić? Do koloryzacji potrzebny będzie dodatkowo lakier do włosów (brak w zestawie). 1. Pasmo włosów spryskaj lakierem i poczekaj aż wyschnie. 2. Nanieś kolorową kredę na gąbkę i rozprowadź kolor po suchych włosach. 3. Popryskaj jeszcze raz lakierem dla utrwalenia koloru. Aby zmyć kolorową kredę, wystarczy umyć włosy zwykłym szamponem. Zawartość opakowania: • 3 kolorowe kredy do włosów (różowa, żółta i niebieska), • gąbka do nakładania kredy, • instrukcja. Wymiary opakowania: 12.0 x 21.0 x 3.5 cm

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

48
Atelier Glamour. Odlotowe paznokcie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier Glamour. Odlotowe paznokcie
Dromader
Dostępny21 szt.

Przedstawiamy zestaw do stworzenia pięknych stylizacji paznokci. Zawartość opakowania: • lakiery do paznokci, • sztuczne paznokcie, • pędzelek, • naklejki do paznokci, • brokaty i naklejki na paznokcie. Zestaw składa się z 73 elementów. Wymiary opakowania: 12.0 x 18.0 x 3.5 cm

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

49
Pachnące błyszczyki do ust - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnące błyszczyki do ust
Dromader
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Zestaw umożliwi Ci wykonanie błyszczyków w domowym zaciszu. Jak to zrobić? • Włóż bazę błyszczyka do kubeczka. • Dodaj kolorowe, pachnące krople i brokat. • Dokładnie wymieszaj. • Przełóż mieszaninę do foremek i włóż do zamrażalki – poczekaj, aż stwardnieje. • Zamknij pokrywkę foremki i nałóż kolorową nasadkę, udekoruj naklejkami i gotowe! Zawartość opakowania: • foremki w kształcie lodów (niebieska, fioletowa, różowa, pomarańczowa), • naklejki, • kubeczek do mieszania, • baza błyszczyka, • roziskrzony brokat, • szpatułka do mieszania, • 3 barwniki (różowy, niebieski, żółty). Wymiary opakowania: 23.0 x 23.0 x 5.5 cm

36,08 zł
33,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,89 zł

50
Ciężarówka z koparką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężarówka z koparką
Dromader
Niedostępny
Brak

Wzbogać swoją kolekcję maszyn budowlanych i ciężarowych o kolejne dwa egzemplarze – ciężarówkę z koparką. Zestaw w kolorze żółtym i szarym, wykonany w skali 1:16. Efekty świetlne i dźwiękowe, wysoka jakość wykonania, realizm szczegółów i duży rozmiar zapewnią wiele godzin dobrej zabawy. Rozmiar opakowania: 42.0 x 20.0 x 11.5 cm

47,20 zł
43,42 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,78 zł

Wróć do góry