hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 19 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 2. Komendant Wolnej Polski (Wojciech Widłak, Joanna Rusinek), na drugim Polcia i Helcia. Wielka przygoda (Astrid Desbordes, Marc Boutavant). Kolejny produkt to Czytam sobie. Poziom 3. Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej (Ewa Nowak, Anna Kurdziel) oraz Park dinozaurów (Egmont - gry).
1
Czytam sobie. Poziom 2. Komendant Wolnej Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Komendant Wolnej Polski
Dostępny
60 szt.

Dokładnie sto lat temu Polska odzyskała niepodległość. Walkę o wolność naszego kraju z zaborcami można porównać do walk ze „Star Wars”. Tylko „Star Wars” to bajka, a nasza historia zdarzyła się naprawdę. To, że dziś żyjemy w wolnym kraju, jest zasługą wielu odważnych i dzielnych ludzi. Komendant Wolnej Polski to opowieść o tym najważniejszym, marszałku Józefie Piłsudskim. Przeczytajcie historię tego niezwykłego Polaka. Książeczka to drugi poziom nauki czytania w ramach serii „Czytam sobie”. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło poćwiczyć sylabizowanie, a także pozna dłuższe zdania złożone i elementy dialogu. Tekst zawiera 23 podstawowe głoski oraz „h”, więc samodzielne przeczytanie całej historii o Józefie Piłsudskim przez dziecko nie będzie problemem. W książce jest około 800–900 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dla dzieci uczących się składać zdania. Dodatkowym ułatwieniem jest duża czcionka, która pomaga średnio zaawansowanym czytelnikom w lekturze. Twórcą opowieści o marszałku Piłsudskim jest Wojciech Widłak, wielokrotnie nagradzany i doceniany autor literatury dziecięcej. Komendanta Wolnej Polski zilustrowała Joanna Rusinek – m.in. autorka ilustracji do książki Mały Chopin, która ukazała się w kilkunastu krajach. „Czytam sobie” to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5–7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania – poziom pierwszy: „Składam słowa”, poziom drugi: „Składam zdania” oraz poziom trzeci: „Połykam strony”. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie”, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem. Serii „Czytam sobie” towarzyszy akcja społeczna „Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!”, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.

13,40 zł
8,99 zł

Rabat 32,9%
oszczędzasz 4,41 zł

10 osób kupiło
2
Polcia i Helcia. Wielka przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polcia i Helcia. Wielka przygoda
Dostępny
84 szt.

Kontynuacja przygód wiewiórka Edzia i jego przyjaciół. Pewnego dnia na Polcię i Helcię czeka niezwykła przygoda. Obie myszki wybierają się na sam szczyt Wielkiej Góry. Na mapie, za Wielką Górą nie ma już nic. Nikt dotąd nie wdrapał się na jej szczyt. Wszyscy tchórzyli ze strachu przed upadkiem w pustkę – na drugą stronę mapy. Helcia trochę się boi. Na szczęście przyjaźń z Polcią i Edziem dodaje jej odwagi.

33,00 zł
20,79 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,21 zł

9 osób kupiło
3
Czytam sobie. Poziom 3. Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sen...
Dostępny
27 szt.

Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował – to cytat, który widnieje na medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Irena Sendlerowa podczas II wojny światowej uratowała wiele osób: dzieci i dorosłych. To książka o tej niezwykłej bohaterce i ludziach, którzy jej pomagali.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

8 osób kupiło
4
Park dinozaurów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Park dinozaurów
Egmont - gry, od 3 lat
Dostępny
91 szt.

Rodzinka Grywalskich wybrała się do Parku Dinozaurów. Lecz co to? Dinozaury rozbiegły się po parku, a w radiu właśnie zapowiedziano deszcz meteorytów. Pomóżcie dinozaurom wrócić do ich wybiegów, zanim rozpęta się kosmiczna burza. Gracze rzucają specjalną kostką i przemieszczają dinozaury po Parku. Po drodze muszą odnajdywać różne obiekty oraz uważać na Tyranozaury. „Park dinozaurów” to gra, która rozwija się razem z dziećmi – po pokonaniu poziomu podstawowego można w niej wspólnie zmagać się z coraz trudniejszymi zadaniami. Gry z serii „Rodzinka wygrywa” oswajają małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców niezależnie od końcowego wyniku. Gracze muszą doprowadzić jak najwięcej dinozaurów do ich wybiegów, zanim skończy się czas (odmierzany przez meteoryt). Park dinozaurów to gra, która rozwija się razem z dziećmi. W grze liczy się dobra pamięć oraz taktyka. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, wszyscy mają wspólny cel. Zawartość opakowania: • dwustronna plansza parku, • kostka, • meteoryt, • 8 żetonów obiektów, • 8 żetonów tyranozaurów, • 4 dinozaury.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

7 osób kupiło
5
Teleskop na statywie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teleskop na statywie
Dromader
Dostępny
29 szt.

Teleskop umożliwia rozpoczęcie fantastycznej wyprawy naukowej w celu eksploracji kosmosu. Obserwacja gwiazd, księżyca, poznawanie wszechświata i niecodzienne odkrycia. Zawartość opakowania: trzy wymienne obiektywy wielokrotności powiększeń: 20x, 30x, 40x.

77,90 zł
71,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,23 zł

3 osoby kupiły
6
Księga Wyjścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Wyjścia
Dostępny
51 szt.

Z posłowiem Piotra Osęki. Wydarzenia, o których opowiadają moi bohaterowie, miały miejsce, gdy miałem dwa, trzy lata. Nie ominęły również mojego rodzinnego domu. Dzisiaj umiem nazwać emocje, które już na zawsze zostaną powiązane z liczbą sześćdziesiąt osiem. To poczucie odrzucenia, żal i samotność. Postanowiłem zrozumieć, dlaczego tak wielu Żydów wyjechało z Polski po wydarzeniach Marca sześćdziesiątego ósmego i dlaczego tylu zostało. Na przełomie 2016 i 2017 roku odbyłem prawie osiemdziesiąt spotkań z tymi, którzy po wojnie sześciodniowej w Izraelu oraz po Marcu podejmowali decyzje o pozostaniu w Polsce lub jej opuszczeniu. Zadawałem im pytania w swoim imieniu oraz, mam wielką nadzieję, że i w Twoim – Drogi Czytelniku. Dzisiaj wiem więcej, ale dalej nie rozumiem wielu rzeczy. Jedno z pytań, z którym pewnie pozostanę na zawsze, brzmi: dlaczego opuszczający Polskę Żydzi widzieli tak mało rąk wyciągniętych do nich w geście pożegnania? To są wydarzenia, które miały miejsce pięćdziesiąt lat temu, dwadzieścia trzy lata po drugiej wojnie światowej. – Mikołaj Grynberg

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
7
Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej
Dostępny
50 szt.

Ta kobieta nigdy nie miała imienia. Gorgonowa – tak mówiła o niej cała Polska, która z zapartym tchem śledziła przebieg najgłośniejszego procesu dwudziestolecia międzywojennego i jednego z najgłośniejszych w historii polskiego sądownictwa. Oskarżonej zarzucano brutalny mord na siedemnastoletniej Lusi, którego miała dokonać ostatniej grudniowej nocy 1931 roku. Od tego momentu Gorgonowa stała się najczarniejszym z czarnych charakterów II Rzeczpospolitej. O matkę upomniała się córka Ewa. Była dzieckiem wyczekiwanym. Jej przyjścia na świat z niecierpliwością wyglądali najwięksi wydawcy gazet w całym kraju. Urodziła się 20 września 1932 roku. Z jej narodzin cieszyło się całe więzienie przy Kazimierzowskiej. Tylko matka powtarzała: „Dziecko urodzone za kratami będzie napiętnowane na całe życie”. Po latach życia jako „córka morderczyni” osiemdziesięciopięcioletnia Ewa podjęła walkę o uniewinnienie matki. O nocy z 30 na 31 grudnia 1931 roku i zamordowaniu Lusi Zarembianki opowiadała tak, jakby widziała wszystko na własne oczy. Wierzyła w niewinność matki, ale nie potrafiła jej dowieść. Podrzucała nowe tropy i teorie, a w mediach kolejny raz pojawiło się pytanie, czy to Gorgonowa zabiła Lusię. Cezary Łazarewicz, autor Żeby nie było śladów, znów prowadzi śledztwo. Tym razem próbuje rozwiązać dwie zagadki. Nie tylko ustalić, czy Gorgonowa była winna, ale także, co się z nią stało po zwolnieniu z więzienia 3 września 1939 roku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

3 osoby kupiły
8
Basia i przyjaciele. Lula - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i przyjaciele. Lula
Dostępny
51 szt.

Kolejna część serii „Basia i przyjaciele”. Tym razem główną bohaterką jest Lula. „To już jutro” – myśli Lula i nie może zasnąć. Już jutro czeka ją występ taneczny przed pełną salą! Czy tata dotrze na czas? A co, jeśli Basia popsuje tak długo przygotowywane przedstawienie? Czy Lula na pewno wypadnie najlepiej? A jeśli się potknie albo nie będzie wyglądała dostatecznie ładnie? Stres i wymagania jakie sobie stawiamy to niełatwa sprawa. Zwłaszcza, kiedy patrzy na ciebie cała sala widzów. Jak Lula sobie z tym poradzi? Czy występ się uda, a ona odnajdzie spokój?

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

3 osoby kupiły
9
Przyjemność. Dlaczego lubimy, to co lubimy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjemność. Dlaczego lubimy, to co lubimy?
Dostępny
217 szt.

Ta książka to więcej niż czysta przyjemność, to po prostu objawienie, a przy tym została napisana przez jeden z najtęższych umysłów psychologii i jednego z najlepszych pisarzy. – Daniel Gilbert, autor Na tropie szczęścia Dlaczego dzieło sztuki jest warte o wiele więcej niż najlepszy falsyfikat? Przyjemność działa w zagadkowy sposób, jak pokazuje Paul Bloom, psycholog z Uniwersytetu Yale, w tej barwnej, wciągającej książce poświęconej dociekaniom na temat tego, czego pragniemy i dlaczego. Korzystając z bogactwa zaskakujących badań, Bloom zgłębia zarazem przyjemności szlachetne, jak i te owiane złą sławą, te wzniosłe i te przyziemne, by odkryć przez czytelnikami, że to nie dotyk czy wzrok decydują o przyjemności, jaką czerpiemy z danej rzeczy, lecz nasze przekonania na temat jej historii, pochodzenia i głębszej natury. Bloom to poważny profesjonalista, który wie, o czym mówi. – Literary Review Wnikliwa i zabawna. – „Times Literary Review” Książka inna od całej masy dostępnych poradników na temat ogólnie pojętego szczęścia. Nie ma w niej rad, jak zostać szczęśliwszym przez zrobienie porządków w szafach. Bloomowi chodzi o coś więcej niż dobre samopoczucie, szuka czegoś głębszego. – Robin Marantz Henig, „New York Times” Paula Blooma zaliczyć można do grona największych myślicieli i najbardziej przejrzyście piszących autorów w dzisiejszym świecie nauki o umyśle. – Steven Pinker

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
10
Bazylika świętego Marka w Wenecji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazylika świętego Marka w Wenecji
Dostępny
8 szt.

Na świecie jest wiele pięknych miejsc, które warto pokazać dzieciom. Jednym z nich jest bazylika Świętego Marka w Wenecji ? bez wątpienia jedna z najbardziej znanych budowli architektury sakralnej. Ta pełna kolorowych ilustracji i ciekawych faktów książeczka opowiada małym czytelnikom, jak wybudowano bazylikę i co było powodem jej powstania oraz wyjaśnia, dlaczego ta wspaniała budowla od wieków cieszy się niegasnącą sławą. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do? Wenecji! Odbiorcy ? dzieci, które mają ochotę poznać znane zabytki architektury; ? każdy szukający nieszablonowej, ciekawej lektury dla dziecka; ? rodzice i dziadkowie chcący pomóc dzieciom rozwijać wartościowe pasje. Dlaczego warto nabyć tę książkę ? w interesujący sposób opowiada o historii bazyliki Świętego Marka; ? rozwija w małych czytelnikach ciekawość świata; ? może być doskonałym wstępem do rozmów o historii, sztuce i kulturze.

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
11
Sycylia 1848-1849 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylia 1848-1849
Dostępny
39 szt.

Ten niewątpliwy sukces obrońców Katanii podniósł żołnierzy i miejscową ludność na duchu. Zapanował stan graniczący z euforią. Kiedy wieczorem na miejsce dotarł oddział wojska pod dowództwem pułkownika Cerdy, zapanowała radość nie do opisania. Tego samego dnia zwiadowcy donieśli o zbliżaniu się głównych sił neapolitańskich – 12 000 ludzi i 32 armat. Mierosławski całkowicie zlekceważył sytuację, przybyłym oddziałom kazał rozlokować się na noc na ulicach i placach Katanii, zamiast na wyznaczonych wcześniej dogodnych pozycjach obronnych na przedmieściach. Nie wiadomo dlaczego był przekonany, że Filangeri nie zaatakuje miasta z marszu, że będzie stał i zwlekał ze szturmem. Nie wystawił nawet drużyn zwiadowczych, które śledziłyby ruchy przeciwnika. Groteskowym i tragicznym zarazem jest fakt, iż dopiero miejscowy pastuszek zauważył, rankiem 5 kwietnia, że wielka armia jest już u bram miasta, a wojsko nie zajęło jeszcze swoich pozycji obronnych koło Battiati, które zajął już nieprzyjaciel… Spis treści: Wstęp I Królestwo Neapolu i Królestwo Sycylii II Rewolucja karbonariuszy 1820 roku III Wybuch rewolucji w 1848 roku w Neapolu i na Sycylii IV Bombardowanie Mesyny V Rozejm VI Ludwik Mierosławski iwalki oKatanię Zakończenie Aneksy Literatura Spis map ischematów Grzegorz Wojciechowski (urodzony w roku 1956 we Wrocławiu) z wykształcenia geolog i administratywista. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Wrocławskiej, następnie prowadził działalność gospodarczą. Obecnie niezależny dziennikarz, jest z-cą red. nacz. „Odrodzonego Słowa Polskiego” oraz z-cą red. nacz. powstającego Kwartalnika o Historii Sportu „Stadjon”. Zajmuje się publicystyką polityczną, historią i kulturą Azji Centralnej, historią sportu, dziejami politycznymi XIX wieku, a także historią turystyczną Sudetów. Pisze także opowiadania satyryczne.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
12
Arcydzieła Malarstwa Muzeum Narodowe w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła Malarstwa Muzeum Narodowe w Warszawie
Dostępny
8 szt.

Dwudziestu siedmiu autorów, pracowników muzeum, omawia obrazy zgromadzone na galeriach oraz dzieła z zasobów magazynowych, nie udostępnionych zwiedzającym. We wstępie przedstawiono historie powstania muzeum oraz dzieje kolekcji. Praca obejmuje obiekty malarstwa począwszy od waz greckich. Przez freski z Faras i malarstwa średniowiecznego aż po akwarele i pastele XX-wieczne. Każdy rozdział wzbogacają głosy, w których szczegółowo omówiono kilka dzieł z danej kolekcji.

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

2 osoby kupiły
13
Brudny Harry. Kolekcja, 5 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brudny Harry. Kolekcja, 5 DVD
praca zbiorowa, 2010
Dostępny
101 szt.

Pakiet zawiera filmy: 1. „Brudny Harry” 2. „Siła magnum” 3. „Strażnik prawa” 4. „Nagłe zderzenie” 5. „Pula śmierci”

88,90 zł
84,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

2 osoby kupiły
14
Zabójcza Broń 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcza Broń 2, DVD
Richard Donner, 1989
Dostępny
55 szt.

Para diametralnie różniących się od siebie charakterami policjantów zostaje tym razem wmieszana w wojnę narkotykową południowoafrykańskich dyplomatów. Czy uda im się ochronić koronnego świadka oskarżenia?

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
15
Rodzina uczniów zdolnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina uczniów zdolnych
Dostępny
5 szt.

Książka o współzależności pomiędzy tym, jak dzieci postrzegają swoje rodziny, a ich osiągnięciami szkolnymi. Zagadnienia przedstawione w książce dotyczą postrzegania rodziny przez uczniów z wysokimi osiągnięciami szkolnymi. Podejmowanie tematyki rodziny z perspektywy naukowej jest szczególnym wyzwaniem, ponieważ każdy człowiek ma osobiste doświadczenia związane z rodziną. W książce rodzina jest opisywana z punktu widzenia ucznia. Ujęcie relacji i stosunków rodzinnych z perspektywy dziecka jest zabiegiem potrzebnym i celowym, ponieważ nie tylko faktyczna postawa rodzica, ale przede wszystkim jej percepcja przez dziecko ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
16
Perskie narzeczone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Perskie narzeczone
Dostępny
4 szt.

Debiut literacki autorki bestsellera Żywopłot Akcja powieści Perskie narzeczone rozgrywa się na przełomie wieków w fikcyjnej perskiej wiosce Omridżan, zamieszkanej przez perskich Żydów. To magiczna historia dwóch młodych dziewcząt – Flory i Nazi Ratorian. Piętnastoletnia ciężarna Flora desperacko wyczekuje powrotu męża, handlarza tkanin, ojca swego nienarodzonego dziecka. Nazi współczuje porzuconej kuzynce i ją pociesza. Chociaż jest zaledwie jedenastoletnią dziewczynką, marzy o własnym zamążpójściu. Akcja powieści obejmuje tylko dwa dni, lecz rozwija się w różnych kierunkach, opisując historie wielu mieszkańców Zaułka Migdałowców. Przedstawiony przez Rabinyan barwny obraz wioski jest ucztą dla zmysłów – odtwarza zapachy i smaki, kolory, dźwięki i strukturę codziennego życia w zaułku. Autorka po mistrzowsku miesza fantazję z rzeczywistością. Pokazuje szokujące nieraz dramaty i okrucieństwo bohaterów jednocześnie tkając współczesną arabską legendę, w której wąż oferuje klejnoty w zamian za mleko, a śmierć zostaje udaremniona przez uspokojenie demonów wsi. Napisana z pasją i pełna elegancji powieść Perskie narzeczone opowiada o codziennych zmaganiach sefardyjskich Żydów w Persji, nie tracąc przy tym niezwykłej magii i cudowności, które są nieodłączną częścią ich życia. To książka magiczna, która łączy ludzi, miejsca, wydarzenia, a także przeszłość i teraźniejszość, fantazję i rzeczywistość, legendy i marzenia. - „L’Hebdo” Bujna, liryczna i niepokojąca proza. Cudowny, dygresyjny styl i bogaty język przekazują opowieść o uczuciach buzujących podczas pewnej nocnej uczty weselnej. - „New York Times Book Review” Komiczni, żałośni i bystrzy bohaterowie wysypują się z tej małej książki jak klauni w objazdowym cyrku. – „The New Yorker” Moc tej prozy jest ogromna. W „Perskich narzeczonych” sen i jawa łączą się w jedno. Jakbyśmy nagle znaleźli się w dziwnych światach z obrazów Chagalla. – „Literary Review”

39,90 zł
18,75 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 21,15 zł

1 osoba kupiła
17
Bajki muzyczne. Śpiąca Królewna / Brzydkie Kaczątko, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki muzyczne. Śpiąca Królewna / Brzydkie Kaczątko, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Dostępny
108 szt.

„Dosyć smutku, sto lat spałam, Teraz będę tańcowała (...) Jak to pięknie jak to miło, Wszystko dobrze się skończyło. Już minęły chwile złe, więc i my radujmy się!” Dwie bardzo pozytywne i mądre bajki – o Śpiącej Królewnie i Brzydkim Kaczątku znalazły się na jednej płycie wraz z jedenastoma piosenkami. Są to oryginalne nagrania z 1971 roku. Bohaterom bajek naszego dzieciństwa głosów użyczyli m.in. Barbara Krafftówna, Wiesław Michnikowski, Mieczysław Gajda i Mieczysław Czechowicz. Lista utworów: 1. Śpiąca królewna 2. Brzydkie kaczątko 3. Kuchenna awantura 4. Polonez powitalny 5. Kołysanka dla królewny 6. Piosenka królewicza 7. Radosna piosenka 8. Piosenka brzydkiego kaczątka 9. Żabi song 10.Walczyk szczęśliwego kaczątka 11. Piosenka łabędzia

42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

1 osoba kupiła
18
The Stories We Tell, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Stories We Tell, CD
Steelmade, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Remember When (A Piece Of Contemporary History) 2. Raise Your Voice 3. The Stories We Tell 4. Fairytales Of Childhood Days 5. Ashes Over Waters biel 6. Trial And Tribulation 4:40 7. The Best For Last 3:46 8. Deal With The Devil 4:31 9. Stupidity 4:00 10. Appearance And Reality 3:50 11. Desire And Love 3:11 12. We Are Bizarre 3:29

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

19
Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne, wydanie 2
Dostępny
11 szt.

Spotykają się w Nowym Jorku, Warszawie, Tel Awiwie. Łączy ich to, że mieli nie istnieć. Że są Żydami i zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu. Także to, że w większości nigdy nie poznali wielu ze swych najbliższych. Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne to wybór dwudziestu kilku rozmów, które autor przeprowadził z dziećmi ocalałych z Holokaustu. Dają one przenikliwy, poruszający obraz przeżyć rozmówców, dotykając tematów często przemilczanych: odkrywania historii rodzinnych, życia w cieniu cierpienia rodziców, bólu z powodu utraty najbliższych, a przede wszystkim potrzeby bycia zrozumianym i poszukiwania bliskości. Głosy te tworzą chór, którego sile trudno się oprzeć, a jednocześnie są zaproszeniem do dialogu na tematy dotąd rzadko poruszane poza wąskim gronem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

20
Barbie. Możesz być projektantką mody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Możesz być projektantką mody
Dostępny
2 szt.

Barbie. Możesz być projektantką to już czwarta opowieść o Barbie, która szuka nowych wyzwań w swoim życiu. A jak zostać projektantką mody? To prostsze, niż myślisz! Barbie i jej przyjaciółka Nikki wybierają się na pokaz mody i zostają zaproszone na kurs projektowania i szycia ubrań. Dołącz do nich i razem z nimi ćwicz się w kreatywności i cierpliwości, które są niezbędne, by stworzyć oszałamiającą kreację. I pamiętaj, możesz być, kim chcesz!

16,00 zł
12,99 zł

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

21
Bajka na dziś. Klinika dla Pluszaków. Dosia i szpital. Popsute zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka na dziś. Klinika dla Pluszaków. Dosia i szpital. Popsute zabawki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Kiedy zabawka jest popsuta, to jeszcze nie powód, by ją wyrzucać. Wie o tym dobrze doktor Dosia i jej ukochana babcia. Razem wybierają się więc na wycieczkę do szpitala w Zabawkowie. Jednak jeden z mieszkańców Zabawkowa nie wierzy w to, co Dosia. Jest popsuty, w wieli miejscach pozszywany, w dodatku wygląda pokracznie: ma głowę lwa i uszy królika! Smuci go także to, że jego właściciel go opuścił. Przed Dosią nie lada wyzwanie. Musi nie tylko naprawić miśka, ale także uleczyć jego złamane serduszko. Oby się udało!

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

22
Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.08

Książka dla młodych naukowców ciekawych świata i ich rodziców, którzy nie zawsze potrafią odpowiedzieć na pytania dzieci... Czy wiecie, że każdy atom naszego ciała składa się z pozostałości gwiazd i potężnych galaktycznych eksplozji? Albo że nasz mózg w prawie 80% składa się z wody? Uwierzycie, że grzybom jest genetycznie bliżej do człowieka niż do świata roślin? A my, ludzie, jesteśmy połączeni tą samą biochemiczną podstawą ze wszystkimi żywymi istotami na Ziemi – od jednokomórkowej ameby po wielkiego płetwala błękitnego! Prawda czy fałsz? Sprawdźcie sami! Gwarantujemy, że po przeczytaniu tej książki już nigdy tak samo nie spojrzycie na swojego kota, psa czy rybkę w akwarium. Albo patyczaka.

50,00 zł
38,00 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

23
Elena z Avaloru. Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elena z Avaloru. Przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.09

Przed tobą przewodnik po serialu „Elena z Avaloru”. Ta pełna ciekawostek książka zabierze cię do świata księżniczki. Masz okazję poznać wyjątkowe miejsca – zajrzeć do pałacu królewskiego, a także zobaczyć na mapie miejsce, w którym produkuje się słynne czekoladki! Przeczytaj fragment gazety Avaloru, przyjrzyj się z bliska wynalazkom Izabeli i wiele wiele więcej. W przewodniku znajdziesz informacje o wszystkich bohaterach – Elenie i jej dziadkach, Izabeli, Estebanie, Mateo, Fiero, a nawet o marposach i Charoce! Przypomnij sobie najważniejsze sceny z serialu, poznaj bliżej mieszkańców Avaloru, a na koniec rozwiąż quiz i sprawdź, czy potrafisz dzielnie służyć księżniczce Elenie i obronić królestwo przed norblinami i innymi niebezpieczeństwami.

37,00 zł
28,12 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

24
Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.04

Przed wami aż dwanaście superopowieści o Super-Manie i innych superbohaterach. Na kartach zbioru opowiadań spotkacie Czarną Wdowę, Iron Mana oraz innych Avengersów. Nie zabraknie także czarnych charakterów, trudnych sytuacji i dziwnych wypadków. Przed wami postaci zapoznane ze sztuką kamuflażu, a także sztukami walki. Tacy, którzy chcą czynić zło, a także inni, którzy próbują je pokonać i siać tylko dobro. Mysterio, Nightmare i inni zakłócają spokój, ale Spider-Man zawsze jest gotów do obrony! Zobaczcie, jak superherosi radzą sobie z wrogami, używając sprytu i swoich nadnaturalnych mocy. Przekonajcie się sami, ile trzeba siły i odwagi, by walczyć ze złem! Na każdą opowieść wystarczy wam 5 minut przed snem!

36,99 zł
27,37 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

25
Czytam sobie. Poziom 2. Historie spod podłogi. Wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Historie spod podłogi. Wyprawa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.28

Kudełek i Grubelek mieszkają razem w norce pod podłogą, jednak coraz bardziej fascynuje ich świat na górze i chętnie wyruszają na długie spacery do salonu pani Cecylii. Bywa to czasem niebezpieczne, szczególnie gdy na drodze staje groźny odkurzacz. Wyprawa to druga część Historii spod podłogi, opowieści o przyjaźni dwóch kłębków kurzu i dobrotliwej właścicielce starego domu.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

26
Czytam sobie. Poziom 3. Historie spod podłogi. Serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Historie spod podłogi. Serce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Pod skrzypiącym parkietem w domu pani Cecylii Kot jest wiele szczelinek, schowków i norek. W jednej z nich żyje para kurzowych przyjaciół: Kudelek i Grubełek. Na co dzień zajmują się słuchaniem radia i graniem w warcaby, a czasem ruszają na wyprawy po domu w poszukiwaniu skarbów. Okazuje się, że stali się nawet bohaterami bajek, jakie pani Cecylia opowiada co niedzielę Tince. Poczytajcie sobie o tych niezwykłych stworach i ich przygodach! Serce to trzecia część przygód Kudelka i Grubełka. Poprzednie tomy „Historii spod podłogi” to Dom i Wyprawa. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogło utrwalić sobie umiejętności zdobyte na drugim poziomie i przejść do czytania dłuższych książek. Tekst zawiera wszystkie głoski, a zdania są bardziej rozbudowane i złożone. W książce jest około 2500–2800 wyrazów, co sprawia, że jest ona dla dziecka prawdziwą, wymagającą lekturą. Czarno-białe ilustracje potęgują to wrażenie. Na końcu znajduje się słownik trudniejszych wyrazów użytych w książce. Autorką tekstu jest Justyna Bednarek: dziennikarka, pisarka i tłumaczka literatury francuskiej. „Historie spod podłogi” zilustrował Marcin Minor, absolwent wydziału malarstwa Europejskiej Akademii sztuk, pedagog i arteterapeuta. „Czytam sobie” to program wspierający naukę samodzielnego czytania wśród dzieci w wieku 5–7 lat. Poszczególne książki są podzielone na poziomy zaawansowania – poziom pierwszy: „Składam słowa”, poziom drugi: „Składam zdania” oraz poziom trzeci: „Połykam strony”. W prace nad serią zaangażowani są czołowi polscy autorzy i ilustratorzy, a także pedagodzy i eksperci, którzy dbają o to, by każdy z tomów był zgodny z zaleceniami metodologów. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie”, co świadczy o tym, że to skuteczny i lubiany przez dzieci sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnym czytaniem. Serii „Czytam sobie” towarzyszy akcja społeczna „Czytam sobie. Mogę być, kim chcę!”, której celem jest pokazanie, jak nauka czytania od najmłodszych lat wpływa na rozwijanie w sobie pasji, a w konsekwencji świadomy wybór przyszłej drogi zawodowej. W promocję akcji zaangażowało się wielu aktorów, sportowców i ludzi mediów.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

27
Śmierć w Chateau Bremont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć w Chateau Bremont
Dostępny
206 szt.

Akcja powieści kryminalnej pt. Śmierć w Château Bremont rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. Czytelnicy poznają Antoine’a Verlaque’a, przystojnego i uwodzicielskiego głównego sędziego w Aix, oraz profesor prawa, Marine Bonnet, jego dawną miłość. Kiedy miejscowy szlachcic Étienne de Bremont wypada z okna rodzinnego zamku i ginie na miejscu, całe miasto aż huczy od plotek. Verlaque podejrzewa, że śmierć nie była przypadkowa. Dowiedziawszy się, że Marine jest bliską przyjaciółką Bremontów, prosi ją o pomoc. Śmierć w Château Bremont to wartki kryminał, zanurzony w romantycznej atmosferze południowej Francji. Tom pierwszy z serii "Verlaque i Bonnet na tropie". Mamy nadzieję, że seria będzie kontynuowana latami. – RT Book Reviews Twoi czytelnicy połkną tę książkę. – Library Journal Obiecujący debiut Longworth, która pokazuje, że Francja to więcej niż Paryż i że są ciekawsze tajemnice niż te w serii z Maigretem. – Kirkus Reviews Longworth ma dobre oko i ostry dowcip, a pierwsze przygody Verlaque’a i Bonnet zapowiadają naprawdę przerażającą serię. – Margaret Cannon, „Globe and Mail”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

28
Barbarians In Black, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbarians In Black, CD
Armored Dawn, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.26

Lista utworów: 1. Beware Of The Dragon 2. Bloodstone 3. Men Of Odin 4. Chance To Live Again 5. Unbreakable 6. Eyes Behind The Crow 7. Sail Away 8. Gods Of Metal 9. Survivor 10. Barbarians In Black

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

29
Złap równowagę. Jak mądrze żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złap równowagę. Jak mądrze żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Choroba afektywna dwubiegunowa to druga najczęstsza przyczyna niezdolności do pracy z powodów psychiatrycznych. Istnieje więc spora szansa, że albo jesteś w grupie ryzyka, albo znasz kogoś, kto w niej jest. Ale spokojnie. To nie wyrok. I może zabrzmi to dziwnie, ale w pewnym stopniu to błogosławieństwo. Jeśli nauczysz się z nią dobrze żyć, to może się okazać, że jesteś lepszą wersją siebie. Taką, która potrafi dobrze wykorzystać jeden i drugi biegun. Po angielsku ta choroba nazywa się bipolar disorder. Ja myślę o niej w kategorii bipolar in order. To gra słów. Disorder oznacza zaburzenie. In order oznacza w porządku. I taka jest moja rola. Pokazać ci, twoim znajomym, przyjaciołom, że może być i będzie w porządku. Zdecydowałem się zacząć pisać książkę, którą mogę polecić wszystkim zainteresowanym tą chorobą. Nie chciałem jednak by to była książka pisana z perspektywy li tylko pacjenta. Do współpracy zaprosiłem psychiatrę-terapeutę. Tak, by moje spojrzenie uzupełnić o głos eksperta. To książka dla tych, którzy nie chcą czuć się sami, dla ich rodzin, dla znajomych. Ja dałem radę. Ty też dasz. Piotr Bucki Dzięki rosnącej społecznej świadomości ChAD wiadomo, że zmagało się z nią wielu wybitnych pisarzy, artystów czy polityków. Między innymi: Robert Pattinson, Carrie Fisher, Rowan Atkinson, Sting, Mel Gibson, Jim Carrey, Catherine Zeta Jones, Sinead O’Connor, Vincent van Gogh, Virginia Woolf, Kurt Cobain, Ernest Hemingway, Amy Winehouse, Winston Churchill.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

30
Boży skalpel. Uzdrowienie postem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży skalpel. Uzdrowienie postem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Podejmij post i pozwól Bogu dokonać operacji na otwartym sercu! Kiedy apostołowie pytają Jezusa, jak wypędzić złego ducha, On odpowiada, że w niektórych przypadkach jedyna skuteczna droga to modlitwa i post. Dla wierzących modlitwa wydaje się oczywista – ale czym jest post? Czy jest możliwy dziś w świecie niemal nieograniczonej konsumpcji, gdy za wszelką cenę unikamy doświadczenia fizycznego i duchowego głodu? Marek Zaremba, autor bestsellerowego Jaglanego detoksu, pościł przez czterdzieści dni i prowadził dziennik. W swojej najnowszej książce przekonuje na własnym przykładzie, że post to prawdziwy Boży skalpel! Czasem zaboli, gdy dotknie ciała, ale przyniesie realne uzdrowienie ducha. Stanie się początkiem nowego życia w wolności od lęków, nałogów, zamartwiania się o codzienność i wielu chorób współczesności. Marek Zaremba – dyplomowany dietoterapeuta, specjalista medycyny komórkowej i terapeuta I stopnia medycyny św. Hildegardy. Jest autorem bestsellerów: Jaglany Detoks, Jaglany Detoks. Kolejny krok, Jaglany Detoks dla biegaczy, Leczenie dietą. Wygraj z Candidą! oraz Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

31
100 Żołnierzy Wyklętych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 Żołnierzy Wyklętych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Gdy zakończyła się II wojna światowa i Europa podnosiła się ze zgliszczy spowodowanych działaniami zbrojnymi, Polska niestety trafiła w ręce kolejnego okupanta, tym razem zza wschodniej granicy. „Opiekę” nad naszym krajem, tak ciężko dotkniętym wojną, roztoczył Związek Radziecki i od razu przystąpił do rozliczenia się z wrogami nowego porządku. Na celowniku władz komunistycznych znaleźli się żołnierze AK i jednostek, które kontynuowały działalność Armii Krajowej po jej rozwiązaniu. W prezentowanej książce znajdą Państwo sylwetki 100 polskich bohaterów, którzy za cenę strasznych represji, a nawet życia, konsekwentnie odmawiali współpracy z komunistycznym terrorem. Wszyscy oni zostali przez komunistyczną propagandę nazywani bandytami i Żołnierzami Wyklętymi. Pamięć o nich miała na zawsze zniknąć i razem z ich ciałami zostać pochowana na tzw. Łączce. Dziś razem ze szczątkami ofiar z gruzów historii odkopywane są ich życiorysy i przywracany honor.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

32
A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Przewodnik na czas zmian. Nie tylko tych dobrych. Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - "Nie ogarniam" stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty. Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać? Ta książka będzie próbą odpowiedz na te pytania. Przyjrzymy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdzić jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia.

39,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

33
Hinter Dem Horizont, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hinter Dem Horizont, CD
L'Ame Immortelle, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. Unendlich 5:16 2. Letztes Licht 5:16 3. Treiben 5:14 4. Am Ende Aller Tage 4:31 5. Dein Kuss 4:02 6. Memories 5:12 7. Monument 5:04 8. Schwerkraft 5:18 9. Frei 4:57 10. Hinter Dem Horizont 4:52

79,90 zł
73,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

34
Perle, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perle, CD
Persephone, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.28

Lista utworów: 1. Oblivion 2:08 2. Dreamland Of Mine 5:08 3. Summer Rain 6:54 4. Conspiracy 3:51 5. Phobia 3:03 6. Garden Of May 5:47 7. Dig A Little Deeper 5:20 8 . The River 5:26 9. Downfall 6:00 10. Reveal 1:24

79,90 zł
73,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,39 zł

35
Dinosaur Warfare. Legend Of The Power Saurus, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinosaur Warfare. Legend Of The Power Saurus, CD
Victorius, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Saurus Infernus Galacticus 00:38 2. Dinosaur Warfare 04:11 3. Legend of the Power Saurus 04:39 4. Lazer Tooth Tiger 04:21 5. Razorblade Raptor 03:31 6. Flames of Armageddon 03:56

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

36
Monuments Uncovered, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monuments Uncovered, CD
Mystic Prophecy, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Lista utworów: 1. You Keep Me Hangin' On 4:02 2. Hot Stuff 3:46 3. Shadow On The Wall 3:14 4. Are You Gonna Go My Way 3:11 5. I'm Still Standing 3:12 6. Because The Night 3:28 7. Space Lord 4:37 8. Get It On 4:32 9. Tokyo 3:40 10. Proud Mary 3:15

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

37
Monuments Uncovered. Limited edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monuments Uncovered. Limited edition, CD
Mystic Prophecy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Lista utworów 1. You Keep Me Hangin' On 2. Hot Stuff 3. Shadow On The Wall 4. Are You Gonna Go My Way 5. I'm Still Standing 6. Because The Night 7. Space Lord 8. Get It On 9. Tokyo 10. Proud Mary 11. The Stroke (Bonus)

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

38
Język kluczem do kraju. Podręcznik do nauki języka polskiego C1/C2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język kluczem do kraju. Podręcznik do nauki języka polskiego C1/C2
Dostępny
25 szt.

Podręcznik dla obcokrajowców chcących gruntownie oraz wszechstronnie poznać język polski na najwyższych poziomach kompetencji językowej, a także lepiej poznać polską kulturę i życie w Polsce.

51,00 zł
44,88 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,12 zł

39
Utrzymać się na powierzchni. O walce z biedą w pięciu krajach europejskich w perspektywie indywidualnego sprawstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utrzymać się na powierzchni. O walce z biedą w pięciu krajach europejs...
Dostępny
80 szt.

„Okazuje się, że większość badanych samotnych rodziców i osób długotrwale bezrobotnych uznaje, iż wskutek realizacji polityk warunkowego dochodu minimalnego i aktywnej integracji społecznej „z trudem utrzymuje się na powierzchni”. Podobnie oceniają te polityki pracujący biedni, z tym że dla nich korzystanie z pomocy społecznej jest trudniejsze z powodu instytucjonalnej bezwładności agend zaangażowanych w udzielanie wsparcia, reagujących bardzo zachowawczo na poszerzający się zakres zjawiska biedy wśród osób pracujących, zwanego in-work poverty. Zasadniczym problemem jest więc niemożność wyrwania się z biedy, sukcesem natomiast uniknięcie marginalizacji mającej postać bezdomności, ciężkich chorób, głodu, prostytucji, uzależnień, utraty najbliższej rodziny. Odkrycie zjawiska „utrzymywania się na powierzchni” spowodowało, że (...) postanowiłyśmy użyć perspektywy sprawstwa do analizy położenia osób badanych. Zgromadzony materiał badawczy w szczególności dotyczy strategii życiowych – także tych odnoszących się do życia codziennego – trajektorii biedy, poczucia podmiotowości oraz opisu posiadanych przez rodziny zasobów i ich wykorzystywania. Perspektywa sprawstwa okazała się niezwykle owocna, ponieważ pozwoliła określić, jakie czynniki najbardziej ograniczają wydobywanie się z biedy”. – ze Wstępu „Praca włożona w powstanie tej książki budzi podziw. Trud Autorek sprowadza się do wieloaspektowych porównań sytuacji ludzi biednych i prób radzenia sobie z biedą w pięciu krajach europejskich (Niemcy, Wielka Brytania wraz ze Szkocją, Szwecja, Włochy i Polska). Instytucje delegowane do pomocy biednym versus potrzeby samych beneficjentów pomocy to podstawowa płaszczyzna owych porównań”. – z recenzji wydawniczej dr hab. Hanny Palskiej

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

40
Trylogia Diny. Tom 3. Dziedzictwo Karny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Diny. Tom 3. Dziedzictwo Karny
Dostępny
195 szt.

Dziedzictwo Karny jest trzecią i ostatnią powieścią w „Trylogii Diny”, na którą składają się dwa wcześniejsze tomy Księga Diny i Syn szczęścia. Karna jest córką Benjamina, osieroconą przez matkę. To poważne, dziwne dziecko, które pięknie śpiewa. Cierpi na tzw. „wielką chorobę”. Ataki epileptyczne dają jej szczególne miejsce w małej społeczności, w której dorasta. Dzięki temu nawiązuje wyjątkowy kontakt z babcią Diną, na długo przed jej powrotem do Reinsnes. Powieść przedstawia północno-norweskie społeczeństwo, w którym w latach 70. i 80. XIX wieku dokonywały się znaczące przemiany. Opowiada także o tym, co się kryje w ludzkim sercu, o wyborze i zdradzie oraz o miłości. Karna przedwcześnie doświadcza zdrady ojca oraz musi zmierzyć się z ciężkim dziedzictwem, którego sama nie jest w stanie udźwignąć. Wassmo już wiele razy wcześniej, z wielkim oddaniem opisywała wybrzeże północnej Norwegii. Jest niczym miejscowy przewodnik – także wtedy, gdy cofa się ze swoją opowieścią w czasie. – Øystein Rottem, „Dagbladet” „Dziedzictwo Karny” dopełnia wcześniejsze powieści i doskonale zamyka trylogię – Hans H. Skei, „Aftenposten”

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

41
Dobre rządy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre rządy
Dostępny
27 szt.

Pod koniec XX wieku, kiedy padały reżimy komunistyczne, a dyktatury słabły i zanikały, wydawało się, że na całym świecie demokracja święci triumfy. Obecnie, na początku XXI wieku, widzimy, że w różnych rejonach planety wyłaniają się wcześniej niespotykane formy polityczne, w których praktyce wyborów powszechnych towarzyszą tendencje autorytarne i przeciwne pluralizmowi: współistnieją najbardziej fundamentalna zasada demokracji i to, co niesie groźbę zniszczenia demokracji. To wielki problem naszej epoki. Demokracje nieliberalne, populistyczne rządy, zmartwychwstały cezaryzm – nauki polityczne wciąż po omacku szukają nazwy dla trafnego określenia tego rozproszonego po całym świecie zjawiska. Mgliście przeczuwamy, że zachodzi potrzeba dookreślenia samego demokratycznego ideału, że trzeba nadać taką formę demokracji, żeby nie mogła obrócić się przeciwko sobie samej. Niniejsza książka jest moim udziałem w tym przedsięwzięciu. Proponuje lepsze zrozumienie zjawisk, które wzbudzają intelektualne zmieszanie, bo jawią się jako zbiór sprzeczności nie do pogodzenia. Przede wszystkim chodzi o poszerzenie naszego pojmowania demokracji. Pierwotnie była ona rozumiana jako zaprowadzenie ustroju przedstawicielskiego, w którym parlament odzwierciedla interesy i aspiracje społeczeństwa, a środkami prowadzącymi do tego celu były wybory powszechne i pluralistyczna oferta polityczna. W tej perspektywie postęp demokracji polegał na zapewnianiu większej, lepszej reprezentatywności przedstawicieli społeczeństwa. Zgodnie z tym sposobem myślenia, w klasycznej teorii politycznej fundamentem żywotności demokracji była relacja przedstawiciele–reprezentowani. Relacja ta nadal jest ważna, ale teza o jej kluczowym znaczeniu była formułowana w sytuacji, gdy dominującą rolę w systemie odgrywały prawo i stanowiąca je władza legislacyjna. A to się zmieniło. W związku z trybem podejmowania decyzji, we współczesnym świecie wzrosło znaczenie władzy wykonawczej i rządzący stali się ważniejsi niż przedstawiciele ludu. Tak więc demokracja nie może już ograniczać się do legitymizacji poprzez wybory; taka legitymizacja nie daje nieobwarowanego żadnymi warunkami zezwolenia na rządzenie. Centralne znaczenie ma obecnie sposób sprawowania władzy. Nasze systemy polityczne są określane jako demokratyczne, bo są uświęcane poprzez wybory, ale obywatele czują, że są rządzeni demokratycznie tylko wtedy, kiedy rządzący w swoim działaniu spełniają jasno określone wymogi przejrzystości, odpowiedzialności, rozliczania się, odzwierciedlania zróżnicowania społecznego czy wsłuchiwania się w głos obywateli. Z Przedmowy do polskiego wydania

60,00 zł
51,60 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

42
Arcydzieła Malarstwa Muzeum Narodowe w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła Malarstwa Muzeum Narodowe w Warszawie
Dostępny
17 szt.

Dwudziestu siedmiu autorów, pracowników muzeum, omawia obrazy zgromadzone na galeriach oraz dzieła z zasobów magazynowych, nie udostępnionych zwiedzającym. We wstępie przedstawiono historie powstania muzeum oraz dzieje kolekcji. Praca obejmuje obiekty malarstwa począwszy od waz greckich. Przez freski z Faras i malarstwa średniowiecznego aż po akwarele i pastele XX-wieczne. Każdy rozdział wzbogacają głosy, w których szczegółowo omówiono kilka dzieł z danej kolekcji.

239,00 zł
176,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 62,14 zł

43
Między wójtem a proboszczem. Działalność kobiet w polskich samorządach lokalnych (1990-2016) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między wójtem a proboszczem. Działalność kobiet w polskich samorządach...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.21

Cechą charakterystyczną tego zbioru studiów jest powiązanie rozważań naukowych z czysto – rzec można – popularnymi, ba, mającymi na celu oddziaływanie na kobiety-czytelniczki. Autorki, poza pewnymi bardziej naukowymi fragmentami (rozważania o historii problematyki gender, a także o zmianach w światowym ruchu feministycznym, a także – analiza przemian podejść naukowych do badania sytuacji kobiet) starają się dostarczyć czytelnikowi (szczególnie czytelniczkom!) wiedzę w taki sposób, żeby pozwalała im na refleksję nad własną sytuacją, sytuacją własnej, kobiecej grupy i czyniła bardziej prawdopodobnym – włączenie się w działalność społeczno-polityczną. (…) Z wielką uwagą przeczytałem o pracy samych kobiet nad… kobietami, pracy, polegającej na szkoleniach, warsztatach i innych zajęciach, których zadaniem było – i jest! – nie tylko przekonanie ich do udziału w działalności lokalnej, ale też dostarczenie im wiedzy i umiejętności, pozwalających na efektywne włączenie się w działalność samorządową. (z recenzji prof. dr. hab. Ireneusz Krzemińskiego)

21,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

44
Requiem Officium Defunctorum. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem Officium Defunctorum. CD
Paul McCreesh, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.23

1. Missa Pro defunctis II, for 6 voices 59:37

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

45
Piano Sonatas K331/310. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Sonatas K331/310. CD
Wilhelm Kempff, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.03

1. Klaviersonate A-dur KV331 - Andante grazioso 2. Klaviersonate A-dur KV331 - Menuetto 3. Klaviersonate A-dur KV331 - Alla Turca. Allegretto 4. Fantasie d-moll KV397 - Andante 5. Fantasie c-moll KV475 - Adagio 6. Klaviersonate a-moll KV310 - Allegro maestoso 7. Klaviersonate a-moll KV310 - Andante cantabile con espressione 8. Klaviersonate a-moll KV310 - Presto

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

46
With John Coltrane, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
With John Coltrane, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Lista utworów: 1. Ruby My Dear 2. Trinkle Tinkle 3. Off Minor 4. Nutty 5. Epistrophy 6. Functional

36,90 zł
31,37 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

47
Holst, Strauss: The Planets / Don Juan, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Holst, Strauss: The Planets / Don Juan, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.26

Wiener Philharmoniker pod batutą Herberta von Karajana w wykonaniu „The Planets” Holsta i „Don Juana” Straussa. Lista utworów: Gustav Holst: The Planets 1. Mars, The Bringer of War 2. Venus, The Bringer of Peace 3. Mercury, The Winged Messenger 4. Jupiter, The Bringer of Jollity 5. Saturn, The Bringer of Old Age 6. Uranus, The Magician 7. Neptune, The Mystic Richard Strauss: Don Juan, Op.20 8. Don Juan, op.20

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

48
Bach: Magnificat. Easter Oratorio, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bach: Magnificat. Easter Oratorio, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Easter Oratorio (Oster-Oratorium: „Kommt, eilet und laufet”), BWV 249 (BC D8) 41:43 1. Sinfonia 4:15 2. Adagio 3:26 3. Chorus: Kommt, Eilet Und Laufet 5:01 4. Recitative (Alto, Soprano, Tenor, Bass): O Kalter Männer Sinn 0:52 5. Aria (Soprano): Seele, Deine Spezerein 10:13 6. Recitative (Tenor, Bass, Alto): Hier Ist Die Gruft 0:44 7. Aria (Tenor): Sanfte Soll Mein Todeskummer 7:39 8. Recitative (Soprano, Alto): Indessen Seufzen Wir 1:02 9. Aria (Alto): Saget, Saget Mir Geschwinde 5:36 10. Recitative (Bass): Wir Sind Erfreut 0:33 11. Chorus: Preis Und Dank 2:26 Magnificat, for 5 voices, 5-part chorus, orchestra & continuo in D major, BWV 243 (BC E14) 23:24 12. Chorus: Magnificat 2:32 13. Aria (Soprano II): Et Exsultavit Spiritus Meus 2:02 14. Aria (Soprano II): Quia Respexit Humilitatem 2:23 15. Chorus: Omnes Generationes 1:27 16. Aria (Bass): Quia Fecit Mihi Magna 1:40 17. Duet (Alto, Tenor): Et Miscericordia 2:34 18. Chorus: Fecit Potentiam 1:34 19. Aria (Tenor): Deposuit Potentes 1:39 20. Aria (Alto): Esurientes Implevit Bonis 2:49 21. Trio (Soprano I & II, Alto): Suscepit Israel 1:49 22. Chorus: Sicut Locutus Est 1:11 23. Chorus: Gloria Patri 1:50

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

49
Bach: Brandenburg Concertos / Orchestral Suites, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bach: Brandenburg Concertos / Orchestral Suites, 3 CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Lista utworów: Płyta 1: Brandenburg Concerto No. 1 In F, BWV 1046 1. I. (Allegro) 4:00 2. II. Adagio 4:22 3. III. Allegro 4:29 4. IV. Menuet — Trio I — Menuet II — Polonaise — Menuet III — Trio II — Menuet IV 8:10 Brandenburg Concerto No. 2 In F, BWV 1047 5. I. (Allegro) 5:21 6. II. Andante 3:57 7. III. Allegro Assai 2:48 Brandenburg Concerto No. 3 In G, BWV 1048 8. I. Allegro 6:25 9. II. Adagio 1:28 10. III. Allegro 5:40 Brandenburg Concerto No. 4 In G, BWV 1049 11. I. Allegro 7:32 12. II. Andante 3:47 13. III. Presto 5:23 Brandenburg Concerto No. 5 In D, BWV 1050 Płyta 2: 1. I. Allegro 10:21 2. II. Affettuoso 5:41 3. III. Allegro 5:14 Brandenburg Concerto No. 6 In B Flat, BWV 105 4. I. Allegro 6:17 5. II. Adagio Ma Non Tanto 6:03 6. III. Allegro 6:01 Orchestral Suite No. 1 in C, BWV 1066 7. I. Ouverture 6:30 8. II. Courante 2:03 9. III. Gavotte I & II 3:56 10. IV. Forlane 1:32 11. V. Menuet I & II 3:31 12. VI. Bourrée I & II 3:18 13. VII. Passepied I & II 3:15 Płyta 3: Orchestral Suite No. 2 In B Minor, BWV 1067 1. I. Ouverture 7:10 2. II. Rondeau 1:53 3. III. Sarabande 3:17 4. IV. Bourrée I & II 2:18 5. V. Polonaise 3:31 6. VI. Menuet 1:12 7. VII. Badinerie 1:24 Orchestral Suite No. 3 In D, BWV 1068 8. I. Ouverture 7:48 9. II. Air 4:53 10. III. Gavotte I & II 4:19 11. IV. Bourrée 1:20 12. V. Gigue 2:55 Orchestral Suite No. 4 In D, BWV 1069 13. I. Ouverture 8:03 14. II. Bourrée I & II 3:26 15. III. Gavotte 1:53 16. IV. Menuet I & II 4:18 17. V. Réjouissance 2:58

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

50
Bach: Harpsichord Concertos, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bach: Harpsichord Concertos, CD
Accademia Bizantina, Ottavio Dantone, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Concerto for harpsichord, strings & continuo No. 2 in E major, BWV 1053 20:30 2. Concerto for harpsichord, strings & continuo No. 4 in A major, BWV 1055 13:18 3. Concerto for harpsichord, strings & continuo No. 5 in F minor, BWV 1056 9:20 4. Concerto for harpsichord, strings & continuo No. 1 in D minor, BWV 1052 21:56

19,99 zł
Powiadomienie
51
Pergolesi. Stabat Mater / Laudate Pueri / Confitebor, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pergolesi. Stabat Mater / Laudate Pueri / Confitebor, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Dwa głosy o niebiańskiej piękności i ekspresji, razem w nowym nagraniu Stabat Mater Pergolesiego. Philippe Jaroussky oraz budująca sensacyjną karierę sopranistka – Julia Lezhneva. Lista utworów: Stabat Mater 1. Stabat Mater Dolorosa 4:31 2. Cujus Animam Gementem 2:08 3. O Quam Tristis Et Afflicta 1:58 4. Quae Moerebat Et Dolebat 2:04 5. Quis Est Homo Qui Non Fleret 2:57 6. Vivit Suum Dulcem Natum 3:03 7. Eja Mater, Fons Amoris 2:27 8. Fac Ut Ardeat Cor Meum 2:06 9. Sancta Mater, Istud Agas 5:00 10. Fac Ut Porterm Christi Mortem 3:40 11. Inflammatus Et Accensus 1:51 12. Quando Corpus Morietur 4:27 Laudate Pueri Dominum 13. Laudate Pueri Dominum 3:03 14. A Solis Ortu Usque Ad Occasum 3:25 15. Excelsus Super Omnes Gentes Dominus 1:48 16. Quis Sicut Dominus Deus Noster 2:08 17. Suscitans A Terra Inopem 2:15 18. Gloria Patri 3:09 19. Sicut Erat In Principio 2:19 Confitebor Tibi Domine 20. Confitebor Tibi Domine 2:06 21. Confessio Et Magnificentia Opus Ejus 3:50 22. Fidelia Omnia Mandata Ejus 1:54 23. Rademptionem Misit Populo Suo 1:00 24. Sanctum Et Terribile Nomen Ejus 3:52 25. Gloria Patri 1:07 26. Sicut Erat In Principio 2:47

54,90 zł
50,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,39 zł

52
Songs: The Art of the Trio. Volume 3. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs: The Art of the Trio. Volume 3. CD
Brad Mehldau, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Tracklista: 1. Song-Song (Album Version) 2. Unrequited (Album Version) 3. Bewitched, Bothered & Bewildered (Album Version) 4. Exit Music (For A Film) (Album Version) 5. At A Loss (Album Version) 6. Convalescent (Album Version) 7. For All We Know (Album Version)

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

53
Bright Size Life. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bright Size Life. CD
Pat Metheny, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.24

1 Bright Size Life 4:45 2 Sirabhorn 5:29 3 Unity Village 3:40 4 Missouri Uncompromised 4:21 5 Midwestern Nights Dream 6:00 6 Unquity Road 3:35 7 Omaha Celebration 4:18 8 Round Trip/Broadway Blues 4:58

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

54
Garden of Mirrors, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garden of Mirrors, CD
Stephan Micus, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.25

Lista utworów: 1. Earth 6:29 2. Passing Cloud 5:17 3. Violeta 6:48 4. Flowers in Chaos 4:39 5. In the High Valleys 5:13 6. Gates of Fire 6:13 7. Mad Bird 3:34 8. Night Circles 7:41 9. Words of Truth 5:17

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

55
...Featuring, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
...Featuring, CD
Norah Jones, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Na albumie znajduje się 18 piosenek, w tym duety z tak legendarnymi artystami jak Ray Charles, Willie Nelson i Dolly Parton, a także wspaniałymi zespołami XXI wieku od OutKast po Foo Fighters. Współpraca z różnorodnymi artystami ukazuje niesamowitą muzyczną wszechstronność Jones: od jazzu po muzykę country, hip-hop, aż po rock. Trzy z piosenek na „...Featuring” oryginalnie pojawiły się na albumach, które zdobyły nagrodę Grammy w kategorii Album Roku, kilka innych piosenek uzyskało nominację do tej nagrody. Lista utworów: 1. Love Me 2. Virginia Moon 3. Turn Them 4. Baby It's Cold Outside 5. Bull Rider 6. Ruler of My Heart 7. The Best Part 8. Take off Your Cool 9. Life Is Better 10. Soon the New Day 11. Little Lou, Ugly John, Prophet Jack 12. Here We Go Again 13. Loretta 14. Dear John 15. Creepin' In 16. Court & Spark 17. More Than This 18. Blue Bayou

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

56
Changeless. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Changeless. CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

1. Dancing 2. Endless 3. Lifeline 4. Ecstacy

65,90 zł
64,58 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

57
Solo Concerts: Bremen / Lausanne, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solo Concerts: Bremen / Lausanne, 2 CD
Keith Jarrett, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Lista utworów: Płyta 1: 1. Bremen, July 12, 1973 - Part 1 2. Bremen, July 12, 1973 - Part 2 Płyta 2: 1. Lausanne, March 20, 1973

79,90 zł
78,30 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,60 zł

58
Personal Mountains, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Personal Mountains, CD
Keith Jarrett, Universal Music Polska
Dostępny
7 szt.

Lista utworów: 1. Personal Mountains 2. Prism 3. Oasis 4. Innocence 5. Late Night Willie

50,00 zł
49,00 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,00 zł

59
Here's To Life. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Here's To Life. CD
Shirley Horn, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.30

Lista Utworów: 1. Heres To Life 2. Come a Little Closer / Wild Is the Wind 3. How Am I To Know? 4. A Time For Love 5. Where Do You Start? 6. Youre Nearer 7. Return To Paradise 8. Isnt It a Pity? 9. Quietly There 10. If You Love Me 11. Summer (Estate)

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

60
Bye Bye Blackbird, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bye Bye Blackbird, CD
Keith Jarrett Trio, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

Lista Utworów: 1. Bye Bye Blackbird 2. You Won't Forget Me 3. Butch And Butch 4. Summer Night 5. For Miles 6. Straight No Chaser 7. I Thought About You 8. Blackbird, Bye Bye

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

61
Lush Life. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lush Life. CD
Joe Henderson, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.20

1. Isfahan 2. Johnny Come Lately 3. Blood Count 4. Rain Check 5. Lotus Blossom 6. A Flower Is A Lovesome Thing 7. Take The 'A' Train 8. Drawing Room Blues 9. U.M.M.G (Upper Manhattan Medical Group) 10. Lush Life

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

62
LAND OF THE SUN. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LAND OF THE SUN. CD
Charlie Haden, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.09

W/RUBEN CABA 1. FUISTE TU 2. SUENO SOLO CON TU AMOR 3. CANCION DE CUNA A PATRICIA 4. SOLAMENTE UNA VEZ 5. NOSTALGIA 6. DE SIEMPRE 7. ANORANZA 8. CUANDO TE PODRE OLVIDAR 9. ESTA TARDE VI LLOVER 10. CANCION A PAOLA

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

63
Porgy & Bess. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porgy & Bess. CD
Fitzgerald Ella, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Lista utworów: 1. Summertime 2. I Got Plenty O' Nuttin' 3. My Man's Gone Now 4. Bess You Is My Woman Now 5. It Ain't Necessarily So 6. There's A Boat That's Leavin' Soon For New York 7. Bess Oh Where's My Bed 8. I'm On My Way 9. I Loves You Porgy 10. Woman Is A Sometime Thing 11. Oh, Doctor Jesus 12. MEDLEY: Here Come De Honey Man/Crab Man Oh, Dey's So Fresh And Fine (Strawberry Woman) 13. There's A Boat Dat's Leavin' Soon For New York 14. Bess, Oh Where's My Bess? 15. Oh Lawd, I'm On My Way

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

64
Rambler, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rambler, CD
Bill Frisell, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Lista utworów: 1. Tone 2. Music I Heard 3. Rambler 4. When We Go 5. Resistor 6. Strange Meeting 7. Wizard of Odds

34,90 zł
34,20 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

65
Ella For Lovers, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ella For Lovers, CD
Ella Fitzgerald, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.22

Lista utworów: 1. I Got A Guy 2. I Hadn't Anyone Till You 3. Please Be Kind 4. How Long Has This Been Going On 5. With A Song In My Heart 6. Baby, What Else Can I Do 7. I've Got A Crush On You 8. My Melancholy Baby 9. Wait Till You See Her 10. You're My Thrill 11. Misty 12. What Is There To Say 13. Bewitched 14. I'm Getting Sentimental Over You 15. Imagination 16. Russian Lullaby

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

66
Special Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Special Edition, CD
Jack DeJohnette, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.12

Lista utworów: 1. One For Eric 2. Zoot Suite 3. Central Park West 4. India 5. Journey To The Twin Planet

34,90 zł
34,20 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

67
Ella Wishes You a Swinging Christmas. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ella Wishes You a Swinging Christmas. CD
Fitzgerald Ella, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.06

1 Jingle Bells 2:25 2 Santa Claus Is Coming to Town 2:20 3 Have Yourself a Merry Little Christmas 2:58 4 What Are You Doing New Year's Eve? 3:35 5 Sleigh Ride 2:57 6 The Christmas Song 3:03 7 Good Morning Blues 3:19 8 Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! 2:45 9 Winter Wonderland 2:17 10 Rudolph the Red-Nosed Reindeer 2:55 11 Frosty the Snowman 2:14 12 White Christmas 3:04 13 The Secret of Christmas 2:48 14 Medley: We Three Kings of Orient Are/O Little Town of Bethlehem 3:37 15 Christmas Island 2:20 16 The Christmas Song previously unreleased / Bonus Track / Alternate Take 3:43 17 White Christmas previously unreleased / Bonus Track / Alternate Take 3:48 18 Frosty the Snowman previously unreleased / Bonus Track / Alternate Take 2:11

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

68
Interstellar Space. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interstellar Space. CD
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny
82 szt.

1 Mars 10:43 2 Venus 8:36 3 Jupiter 5:25 4 Saturn 11:43 5 Leo Bonus Track 10:56 6 Jupiter Variation 6:43

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

69
Coltrane for Lovers. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coltrane for Lovers. CD
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny
27 szt.

Lista utworów: 1. My One and Only Love 4:57 2. Too Young to Go Steady 4:24 3. In a Sentimental Mood 4:17 4. It's Easy to Remember 2:48 5. Dedicated to You 5:34 6. You Don't Know What Love Is 5:15 7. After the Rain 4:13 8. My Little Brown Book 5:24 9. Soul Eyes 5:27 10. They Say It's Wonderful 5:21 11. Nancy (With the Laughing Face) 3:13

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

70
The World Is Ours. Vol. 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World Is Ours. Vol. 2, DVD
Motorhead, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

24 września 2012 odbyła się premiera najgłośniejszego rock'n'rollowego zespołu na świecie – czyli Motorhead i ich albumu „The Wörld Is Ours. Vol 2 – Anyplace Crazy As Anywhere Else”, będącego kontynuacją wydawnictwa z 2011 roku „The Wörld Is Ours. Vol 1 – Everywhere Further Than Everyplace Else”. Podobnie jak na poprzednim wydawnictwie i tym razem na albumach znajdzie się dużo materiałów z trasy koncertowej „The Wörld Is Yours”, między innymi występ z Wacken Open Air Festival (2011) czy Sonisphere oraz Rio. Lista utworów: Wacken Open Air Festival Germany, August 6th, 2011 1. Iron Fist 2. Stay Clean 3. Get Back In Line 4. Metropolis 5. Over the Top 6. One Night Stand 7. Rock Out 8. The Thousand Names of God 9. I Know How To Die 10. The Chase Is Better Than the Catch 11. In the Name of Tragedy 12. Just Cos You Got the Power 13. Going to Brazil 14. Killed by Death 15. Bomber 16. Ace of Spades 17. Overkill Sonisphere Festival UK, July 10th, 2011 18. Iron Fist 19. I Know How To Die 20. In The Name of Tragedy 21. Killed by Death 22. Ace of Spades 23. Overkill Rock In Rio Brazil, September 25th, 2011 24. Stay Clean 25. Over The Top 26. The Chase Is Better Than The Catch 27. Going To Brazil 28. Killed By Death Bonus: 29. Festival Impressions W:O:A

71,90 zł
66,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,75 zł

71
Celebration, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celebration, 2 DVD
Madonna, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.10

Płyta DVD, na której znajdują się między innymi nagrania video do tej pory niedostępne w tej formie. Lista utworów: DVD 1: 1. Burning Up 2. Lucky Star 3. Borderline 4. Like A Virgin 5. Material Girl 6. Crazy For You 7. Into The Groove 8. Live To Tell 9. Papa Don't Preach 10. True Blue 11. Open Your Heart 12. La Isla Bonita 13. Who's That Girl 14. Like A Prayer 15. Express Yourself 16. Cherish 17. Vogue 18. Justify My Love 19. Erotica 20. Deeper And Deeper 21. Rain 22. I'll Remember DVD 2: 1. Secret 2. Take A Bow 3. Bedtime Story 4. Human Nature 5. I Want You 6. You'll See 7. Frozen 8. Ray Of Light 9. The Power Of Goodbye 10. Beautiful Stranger 11. American Pie 12. Music 13. Don't Tell Me 14. What It Feels Like For A Girl 15. Die Another Day 16. Hollywood 17. Love Profusion 18. Hung Up 19. Sorry 20. Get Together 21. Jump 22. 4 Minutes 23. Give It 2 Me 24. Miles Away 25. Celebration

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

72
A Night in London, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Night in London, DVD
Mark Knopfler, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

Lista utworów: 1. Darling Pretty 2. Walk Of Life 3. Imelda 4. Father & Son 5. Golden Heart 6. Rüdiger 7. Cannibals 8. Je Suis Désolé 9. Last Exit To Brooklyn 10. Romeo & Juliet 11. Done With Bonaparte 12. A Night In Summer Long Ago 13. Brothers In Arms 14. Going Home: Theme Of The Local Hero 15. Are We In Trouble Now 16. Gravy Train

56,90 zł
55,76 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

73
Ride the Lighting. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ride the Lighting. CD
Metallica, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

Na płycie usłyszymy m.in. utwory Fight Fire With Fire, Ride The Lightning, Creeping Death, The Call Of Ktulu.

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

74
Live at The Wembley Stadium, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live at The Wembley Stadium, DVD
Genesis, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

„Live At Wembley Stadium” to zapis koncertów, które odbyły się między 1 a 4 lipca 1987 na Stadionie Wembley podczas trasy promującej album „Invisible Touch”. Lista utworów: 1. Mama 2. Abacab 3. Domino (Part 1: In The Glow Of The Night) 4. Domino (Part 2: The Last Domino) 5. That's All 6. Brazilian 7. Land Of Confusion 8. Tonight, Tonight, Tonight 9. Throwing It All Away 10. Home By The Sea 11. Invisible Touch 12. Drum Duet 13. Los Endos 14. Turn It On Again Extras: 15. Documentary: The Invisble Touch Tour 16. Tour Programme 17. Photo Gallery

56,90 zł
55,76 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

75
Tchaikovsky: Swan Lake, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tchaikovsky: Swan Lake, DVD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.11

„Swan Lake” w adaptacji Valery'ego Gergieva z fantastycznym udziałem Ulyany Lopatkiny i Danila Korsuntseva. Lista utworów: 1. Swan Lake 2. Act 1: Scene 1 - Introduction 3. Act 1: Scene 1 - The Prince's Birthday Party - Waltz 4. Act 1: Scene 1 - Entrance of the Queen 5. Act 1: Scene 1 - Pad De Trois 6. Act 1: Scene 1 - Pas D'action 7. Act 1: Scene 1 - Polonaise (Goblet Dance) 8. Act 1: Scene 1 - Finale 9. Act 1: Scene 2 - Introduction 10. Act 1: Scene 2 - Entrance of Rothbart 11. Act 1: Scene 2 - Entrance of the Swans 12. Act 1: Scene 2 - Entrance of Odette 13. Act 1: Scene 2 - Swans' Dance 14. Act 1: Scene 2 - "White Swan" Duet (Odette and the Prince) 15. Act 1: Scene 2 - Dance of the Cygnets 16. Act 1: Scene 2 - Odette's Solo 17. Act 1: Scene 2 - Swans' Dance 18. Act 1: Scene 2 - Finale 19. Act 2: Introduction 20. Act 2: The Jester's Dance 21. Act 2: Waltz of the Princesses 22. Act 2: Entrance of Odile and Rothbart 23. Act 2: Spanish Dance 24. Act 2: Neapolitan Dance 25. Act 2: Hungarian Dance (Csárdás) 26. Act 2: Mazurka 27. Act 2: "Black Swan" Pas De Deux (Odile and the Prince) 28. Act 2: Finale 29. Act 3: Entr'acte 30. Act 3: Waltz of the Black and White Swans (Valse Bluette) 31. Act 3: Entrance of Odette 32. Act 3: Odette and Rothbart 33. Act 3: Entrance of the Prince 34. Act 3: Pad De Deux (Odette and the Prince) 35. Act 3: Rothbart's Death 36. Act 3: Sunrise 37. Act 3: Curtain Calls 38. Act 3: Credits

56,90 zł
55,76 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

76
Keeper of the 7 Keys Part II, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keeper of the 7 Keys Part II, 2 CD
Helloween, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Wznowienie kultowego, drugiego albumu legendy power metalu, pochodzącej z Hamburga grupy Helloween. „Keeper of the Seven Keys” ukazał się w 1987 roku i był pierwszym wydawnictwem kapeli z Michaelem Kiske na wokalu. Także pierwszym, który zaznaczył swą obecność na niemieckiej liście, docierając do wysokiego 15. miejsca. Dziś to już niekwestionowany klasyk power metalu, a utwory takie jak „Future World” czy „Halloween” to klasyki gatunku. Lista utworów: Płyta 1: 1. Invitation 2. Eagle Fly Free 3. You Always Walk Alone 4. Rise And Fall 5. Dr. Stein 6. We Got The Right 7. March Of Time 8. I Want Out 9. Keeper Of The Seven Keys 10. Save Us Płyta 2: 1. Savage 2. Livin' Aint No Crime 3. Don't Run For Cover 4. Dr. Stein (Remix From Treasure Chest) 5. Keeper Of The Seven Keys

40,90 zł
37,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

77
PYROMANIA. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PYROMANIA. CD
Leppard Def, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Tracklista:1. Rock Rock (Till You Drop)2. Photograph3. Stagefright4. Too Late For Love5. Die Hard The Hunter6. Foolin7. Rock Of Ages8. Comin Under Fire9. Action Not Words10. Billy S Got A Gun

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

78
The Best Of Les Negress Vertes. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Les Negress Vertes. CD
Les Negresses Vertes, Universal Music Polska
Dostępny
11 szt.

Les Negresses Vertes z albumem zbierającym największe hity z całej kariery zespołu. Francuska grupa rozpoczęła działalność w 1987 roku, w Paryżu. Zasłynęli oryginalnym połączeniem muzyki świata i alternatywnego rocka. Oryginalne instrumentarium w skład którego wchodziły m.in. akustyczna gitara, pianino, sekcja dęta, akordeon pozwoliło im uzyskać niepowtarzalne brzmienie. Słynęli z niesamowitych, energetycznych występów na żywo, które przysporzyły im międzynarodowej sławy.

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

79
Vol 4, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vol 4, LP
Black Sabbath, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Lista utworów: A: 1. Wheels of confusion 2. Tomorrows dream 3. Changes 4. Fx 5. Supernaut B: 1. Snowblind 2. Cornucopia 3. Laguna sunrise 4. St. Vitus dance 5. Under the sun

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

80
25, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25, LP
Carrantuohill, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Carrantuohill to jeden z czołowych zespołów polskiej sceny folkowej, grający muzykę opartą na irlandzkich brzmieniach. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in.: nagrodę Fryderyka w kategorii etno/folk, złotą i platynową płytę za produkcje „Inis” i „Session Natural Irish and Jazz”. Carrantuohill zagrał już ponad 2500 koncertów w kraju i za granicą. To, co przysparza zespołowi prawdziwych fanów, to wielki kunszt i talent muzyczny oraz szczerość i radość grania, które emanują ze sceny podczas ich koncertów. Lista utworów: Strona A:: 1. The Woman of Ireland 2. Shooglein I 3. Severine 4. Galway Strona B: 1. Mackie's Reel 2. Myśli i słowa 3. Shooglen II 4. 1109

96,90 zł
89,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,75 zł

81
The Cars, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Cars, CD
The Cars, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: 1. Good Times Roll 2. My Best Friend's Girl 3. Just What I Needed 4. I'm In Touch With Your World 5. Don't Cha Stop 6. You're All I've Got Tonight 7. Bye Bye Love 8. Moving In Stereo 9. All Mixed Up

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

82
Johnny Cash And Friends, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Johnny Cash And Friends, CD
Johnny Cash, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.14

Lista utworów: 1. The Night Hank Williams Came to Town 3:21 2. Doin' My Time / Mary Stuart 3:25 3. Wanted Man 2:53 4. Don't Take Your Guns to Town 2:55 5. The Last of the Drifters / Tom T. Hall 3:16 6. That Old Wheel / Hank Williams Jr. 2:52 7. As Long as I Live / Jessi Colter 3:01 8. Sweeter Than the Flowers / Jessi Colter 2:56 9. A Backstage Pass 3:20 10. Ballad of a Teenage Queen / The Everly Brothers 2:47 11. A Croft in Clachan (The Ballad of Rob Macdunn) 4:01 12. Let Him Roll 4:25 13. I'll Go Somewhere and Sing My Songs Again / Tom T. Hall 3:11 14. Call Me the Breeze / John Carter Cash 3:26 15. Where Did We Go Right / June Carter Cash 2:57 16. The Hobo Song 3:24 17. I'm an Easy Rider 2:37 18. Water from the Wells of Home / John Carter Cash 2:57 19. Angel and the Badman 2:24 20. Harley 4:09

27,90 zł
27,34 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,56 zł

83
Cale Jj Gold. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cale Jj Gold. CD
J.J. Cale, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.26

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

84
Blondie. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blondie. CD
Blondie, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

1. X Offender 2. Little Girl Lies 3. In The Flesh 4. Look Good In Blue 5. In The Sun 6. A Shark In Jets Clothing 7. Man Overboard 8. Rip Her To Shreds 9. Rifle Range 10. Kung Fu Girls 11. The Attack Of The Giant Ants 12. Out In The Streets (Original Instant Records demo) 13. The Thin Line (Original Instant Records demo) 14. Platinum Blonde (Original Instant Records demo) 15. X Offender (Original Private Stock single version) 16. In The Sun (Original Private Stock single version)

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

85
Seventh Star. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seventh Star. CD
Black Sabbath, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Tracklista: 1. In For The Kill 2. No Stranger To Love 3. Turn To Stone 4. Sphinx (The Guardian) 5. Seventh Star 6. Danger Zone 7. Heart Like A Wheel 8. Angry Heart 9. In Memory...

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

86
Animal Magic, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Magic, CD
Bonobo, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.20

Po dłuższej przerwie wreszcie ukazuje się nowa edycja debiutanckiej płyty Bonobo „Animal Magic”. Oryginalnie wydany w roku 2000 materiał tworzył podwaliny pod niepowtarzalny styl artysty. Simon Green, łącząc style chillout, nu jazz i neo, soul zdefiniował na nowo muzykę wykraczającą daleko poza czysto użytkowy, służący relaksowi muzak. Płyta ukazuje się ponownie w oryginalnej brytyjskiej edycji, nakładem Tru Thoughts Records. Premiera „Animal Magic” zbiega się w czasie z dużym warszawskim koncertem Bonobo, w ramach trasy promującej najnowszy studyjny krążek „Migration”. Warto tym samym przypomnieć sobie pierwszy album tego nietuzinkowego wykonawcy. Lista utworów: 1. Intro 2. Sleepy Seven 3. Dinosaurs 4. Kota 5. Terrapin 6. The Plug 7. Shadowtricks 8. Gypsy 9. Sugar Rhyme 10. Silver

58,90 zł
57,72 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,18 zł

87
Merry Christmas II You. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merry Christmas II You. CD
Carey Mariah, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.30

Druga świąteczna płyta Mariah Carey ?Merry Christmas II You? zawiera nową wersję jej świątecznego standardu ?All I Want For Christmas Is You?. Obok kolęd i tradycyjnych piosenek bożonarodzeniowych: ?The First Noel?, ?Little Drummer Boy?, ?O Little Town of Bethlehem?, ?O Come All Ye Faithful? na płycie znajdują się cztery piosenki Carey napisane specjalnie na to wydawnictwo. Produkcji płyty podjęli się Randy Jackson, Jermaine Dupri, James Poyser (znany ze współpracy z Arethą Franklin, The Roots i Lauryn Hill) oraz nagrodzony Grammy kompozytor muzyki filmowej Marc Shaiman. ?All I Want For Christmas Is You? autorstwa Mariah i Waltera Afanasiewa powraca na listy przebojów w każde święta Bożego Narodzenia. W latach 2005-2008 był numerem jeden na liście wznowień singli Billboardu. Jako dzwonek do telefonów ?All I Want For Christmas Is You? pojawiał się na szczycie listy przez kolejne trzy lata, począwszy od 2006 roku i jest najczęściej kupowanym dzwonkiem wszechczasów. Płyta ?Merry Christmas?, z której pochodzi ?All I Want For Christmas Is You?, osiągnęła nakład 12 milionów.

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

88
Chopin - Preludia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin - Preludia. CD
Rafał Blechacz, Universal Music Polska
Dostępny
204 szt.

W piątek, 28.09, na półkach sklepowych w Polsce znajdzie się nowy album Rafała Blechacza. Ten fonograficzny debiut młodego artysty dla Deutsche Grammophon - najbardziej prestiżowej na świecie firmy fonograficznej, specjalizującej się w muzyce klasycznej - oprócz niewątpliwych walorów natury artystycznej, będzie także wyjątkowy z kilku innych, ważnych powodów. Po raz pierwszy w historii album Deutsche Grammophon będzie u nas dostępny jednocześnie w tradycyjnej, międzynarodowej wersji oraz w wersji polskiej. Polska wersja albumu będzie oferowana w polskiej cenie ! Po raz pierwszy w historii album Deutsche Grammophon zawierać będzie oryginalny, zamówiony przez DG tekst polskiego autora. Jest nim Pan Adam Rozlach, znany dziennikarz muzyczny, związany od lat współpraca z Polskim Radiem. W wersji polskiej albumu tekst w języku polskim będzie jedynym tekstem książeczki. W wersji międzynarodowej albumu oryginalny tekst w języku polskim będzie jedna z wersji językowych, oprócz zwykle umieszczanych tekstów w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Rafal Blechacz, zwycięzca ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego jest drugim - po Krystianie Zimermanie - artystą polskim, związanym ekskluzywnym kontraktem z Deutsche Grammophon. Jego pierwszy, nagrany dla Deutsche Grammophon album, zawierający wszystkie Preludia oraz dwa Nokturny z op.62 Fryderyka Chopina będzie z pewnością wielkim wydarzeniem na muzycznym rynku.

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

89
Astounding Eyes. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astounding Eyes. CD
Brahem Anouar, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

Nowy album Anouara Brahma, nagrany w nowym składzie - z udziałem muzyków: Klausa Gesinga, Björna Meyera, Khaleda Yassine'a. Muzyka doskonale łącząca nowoczesność z tradycją dedykowana jest palestyńskiemu poecie Mahmoudowi Darwishowi (1941-2008).

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

90
The Ten Shades of Blues. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ten Shades of Blues. CD
Richard Bona, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.15

Wraz z wydaniem najnowszego albumu Ten Shades Of Blues mija dziesięć lat od fonograficznego debiutu Richarda Bony jakim był album Scenes From My Life (1999r). Na nowym albumie kameruński basista i wokalista Richard Bona jest przewodnikiem, zabierającym słuchaczy w podróż wspólnie z indyjskimi, country i jazzowymi muzykami w odległe zakąt ziemi. Ten Shades Of Blues jest piątym studyjnym albumem Richarda Bony ?Lubię kiedy każdy z moich albumów ma tytuł, jakiś projekt, kryjący sie za nim. Tym razem wybrałęm bluesa. Patrzę na bluesa z uniwersalnego punktu widzenia: możesz go znaleźć w Afryce, Ameryce i Indiach. Ludzie nadają mu styl, gitarę i wokal. Ten Shades Of Blues znaczy dziesięć niuansów, dziesięć różnych sposobów grania blusa? ? mówi muzyk. ?Pojechałem do Madras, Bombaju, Nashville i Nowego Jorku. Grałęm z różnymi muzykami. Blues to kilka nut, z których każda ma siłę aby wyjść naprzeciw i dotknąć cię. Są one obecne we wszystkich rodzajach muzyki popularnej na świecie, rezonują w ludzkich sercach. Jest też szczególny sposób wykonywania ich i splatania ich razem? ? dodaje. Od czasu jego solowego debiutu w 1999r, Richard Bona bronił idei muzyki jako sztuki uniwersalnej. Urodzony w Mita (Kamerun) w 1967r, w rodzinie gdzie mama i dziadek byli wokalistami, grał najpierw na balafonie a potem na gitarze i basie. W 1989r artysta przyjechał do Europy. We Francji przez siedem lat doskonalił swą grę na basie, stając się równocześnie znaną osobą w paryskich klubach, gdzie też poznał takie postacie jak Didier Lockwood i Marc Ducret, Africans Manu Dibango oraz Salif Keita. W 1995r Bona wyjechał do Nowego Jorku, przez kilka następnych miesięcy odwiedzając najsłynniejsze kluby jazzowe miasta oraz pracując z takimi osobami jak Michael i Randy Brecker, Pat Metheny, Larry Coryell, Mike Stern, Steve Gadd, Joe Zawinul oraz wokalistą Harry Belafonte. Bardzo szybko zdobył opinię jednego z najlepszych basistów, utalentowanego również jako kompozytor i wokalista. Wśród poprzednich albumów Richarda Bony znajdują się Scenes From My Life (1999r), Reverence (2001r), Munia: The Tale (2003r), Tiki (2006r) i album na żywo Bona Makes You Sweat (2008r). Wykonawca jest urodzony dla sceny, jego płynna ale pełna werwy gra i jego smukły głos w prawdziwej melodii idą w parze z jego naturalnymi umiejętnościami estradowymi. Jego kompozycje są wyjątkowe bo mają swe źródła w Afryce, w jazzie, fusion. Jego popularność jakkolwiek przekracza jazz i muzykę światową, zwracając uwagę takich gwiazd jak Bobby McFerrin, Paul Simon, Chick Corea, Chaka Khan czy George Benson. W 2004r razem z Lokua Kanza z Kongo i Gerald?em Toto z Martinique Bona nagrał TotoBonaLokua. Daleki od zwalniania rytmu, obieżyświat Bona w swym grafiku 2009r miał m.in.tour koncertowe z Sylvain Luc i Steve Gadd, spotkania z Bill Evans i jego grupą Soulgrass oraz letnie festiwale np. z Gonzalo Rubalcaba czy Clarence Penn. Tracklista: 1. TAKE ONE 2. SHIVA MANTRA 3. GOOD TIMES 4. MBEMBA MAMA 5. KURUMALETE 6. SOULEYMANE 7. AFRICAN COWBOY 8. ESUKUDU 9. YARA?S BLUES 10. SONA MOYO 11. CAMER SECRETS

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

91
Balvvoslatjna (Room Of Worship). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balvvoslatjna (Room Of Worship). CD
Mari Boine, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

1.Eallin 2.Beaivvi Nieida 3.Risten 4.Eagle Man / Changing Woman 5.Alddagasat Ipmilat 6.Oarjjabeal Beaivvi Ja Manu 7.Mu Vahkar Lasse 8.Alit Go Buot Varit 9.Don It Galgan 10.Etno Jenny

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

92
A NIGHT AT THE BIRDLAND  VOL.2. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A NIGHT AT THE BIRDLAND VOL.2. CD
Art Blakey, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.26

RUDY VAN GELDER SERIES 1. WEE DOT 2. IF I HAD YOU 3. QUICKSILVER-ALTERNATE TAKE 4. NOW'S THE TIME 5. CONFIRMATION 6. THE WAY YOU LOOK TONIGHT-BONUS TRACK 7. LOU'S BLUES-BONUS TRACK

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

93
Trubalkan, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trubalkan, CD
Bubliczki, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

„Trubalkan” to wypadkowa inspiracji bałkańską szczerością, cygańskim spontanem i klezmerskim sznytem. Owocem dwuletniej pracy jest dziesięć utworów, które z intensywnością serbskiej śliwowicy, spowodują niekontrolowany ruch Twoich kończyn, tułowia oraz głowy. Na krążku znajdziesz echa rumuńskiej ulicy, moc tureckiej kawy, hałas cygańskich trąb czy woń klezmerskiej knajpy, dzięki którym poczujesz nieskrępowaną radość, a zaraz potem wyciszającą melancholię. Teksty zaś to mieszanka autorskich i klasycznych ludowych opowieści, ubranych w niepowtarzalną kaszubską formę. Lista utworów: 1. Tito 2. Nic nie ma na bank 3. Feministyczna śpiewka 4. Abo mie zabiją 5. Szmak co 7 lat 6. Freklach 7. Malorz 8. Karczmareczko godna 9. Okrac sa wkół 10. Trubalkan

34,90 zł
32,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,79 zł

94
SEAFARER'S SONG. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SEAFARER'S SONG. CD
Bjornstad Ketil, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

1. SEAFARER'S SONG 2. HE STRUGGLED TO THE SURFACE 3. DYING TO GET TO EUROPE 4. ORION 5. TIDAL WAWES 6. HOW SWEET THE MOONLIGHT SLEEPS UPON THIS BANK 7. NAVIGATOR 8. UNG FORELSKET KVINNE 9. THE BEACH 10. HER VOICE 11. DREAMING OF THE NORTH 12. I

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

95
Floating. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Floating. CD
Bjornstad Ketil, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.27

BJORNSTAD K FLOATING

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

96
Folklore And Superstition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folklore And Superstition, CD
Black Stone Cherry, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.06

Lista utworów: 1. Blind Man 3:39 2. Please Come In 3:56 3. Reverend Wrinkle 4:12 4. Soulcreek 3:37 5. Things My Father Said 3:53 6. The Bitter End 4:07 7. Long Sleeves 4:17 8. Peace Is Free 4:09 9. Devil's Queen 4:38 10. The Key 4:27 11. You 4:22 12. Sunrise 3:48 13. Ghost of Floyd Collins 3:50

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

97
The Very Best Of The Beach Boys, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best Of The Beach Boys, CD
The Beach Boys, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Good Vibrations 3:37 2. California Girls 2:43 3. I Get Around 2:14 4. Wouldn't It Be Nice 2:25 5. Surfin' Safari 2:07 6. Fun Fun Fun 2:20 7. Surfin' USA 2:29 8. Help Me Rhonda 2:47 9. Don't Worry Baby 2:50 10. Then I Grow Up (To Be A Man) 2:04 11. Little Deuce Coupe 1:38 12. Dance, Dance, Dance 2:00 13. Little Honda 1:52 14. Do You Wanna Dance 2:21 15. Surfer Girl 2:27 16. Then I Kissed Her 2:16 17. God Only Knows 2:50 18. Caroline, No 2:19 19. Sloop John B 2:55 20. Barbara Ann 2:06 21. Heroes And Villains 3:38 22. Do It Again 2:19 23. Darlin' 2:13 24. Wild Honey 2:38 25. Break Away 2:56 26. Rock And Roll Music 2:28 27. I Can Hear Music 2:37 28. Cotton Fields (The Cotton Song) 3:02 29. Lady Lynda 3:58 30. Kokomo 3:35

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

98
The Best Of Gilbert Becaud. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Gilbert Becaud. CD
Gilbert Becaud, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Nowe wydawnictwo z serii 3Cd Best Of Digipack.

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

99
My Worlds The Collection, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Worlds The Collection, 2 CD
Justin Bieber, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.13

Po ogromnym sukcesie albumów „My World”, „My World 2.0” i „My Worlds” Justina Biebera nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten nastolatek zyskał już sobie rzesze zagorzałych fanów! Z myślą właśnie o nich, Justin przygotował nowe wydawnictwo. Z pewnością dużą atrakcją dla fanów będzie zawartość pierwszej płyty na której znajdą się remixy oraz akustyczne wersje jego wielkich hitów, m.in. „Baby”, „Somebody To Love” czy „U smile”, drugi natomiast to album „My Worlds”. Lista utworów: Płyta 1: 1. One Time Acoustic 2. Baby Acoustic 3. One Less Lonely Girl Acoustic 4. Down To Earth Acoustic 5. U Smile Acoustic 6. Stuck In the Moment Acoustic 7. Favorite Girl Acoustic 8. That Should Be Me Acoustic 9. Neve Say Never Acoustic 10. Pray 11. Somebody To Love Feat. Usher 12. Never Say Never feat. Jaden Smith 13. Somebody To Love J Stax Remix Płyta 2: My Worlds (full album) 1.One Time 2. Favorite Girl 3. Down To Earth 4. Bigger 5. One Less Lonely Girl 6. First Dance feat. Usher 7. Love Me 8. Common Denominator 9. Baby 10. Somebody To Love 11. Stuck In A Moment 12. U Smile 13. Runaway Love 14. Never Let You Go 15. Overboard 16. Eenie Meenie 17. Up 18. That Should Be Me

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

100
I Love You, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Love You, CD
The Beach Boys, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.12

Lista utworów: 1. Good Vibrations 3:37 2. Then I Kissed Her 2:15 3. God Only Knows 2:49 4. Darlin' 2:12 5. Help Me Rhonda 2:46 6. All Summer Long 2:07 7. Wendy 2:15 8. Don't Worry Baby 2:47 9. You're So Good To Me 2:14 10. Why Do Fools Fall In Love 1:58 11. Can Hear Music 2:37 12. Wouldn't It Be Nice 2:22 13. Surfer Girl 2:26 14. Devoted To You 2:14 15. I'm So Young 2:30 16. There's No Other (Like My Baby) 2:58 17. She Knows MeToo Well 2:28 18. Good To My Baby 2:15 19. Please Let Me Wonder 2:46 20. I Was Made To Love Her 2:05

23,90 zł
23,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,48 zł

Wróć do góry