hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Na lody! (Egmont - gry), na drugim Puzzle 1500 elementów. Kittens Play Time (Castorland). Kolejny produkt to Wojna w eterze. Mówi Radio Wolna Europa (Mariusz Urbanek, Mateusz Palka, Paweł Janczarek) oraz Armagedon. Tom 4. Punkt zwrotny (Vladimir Wolff).
1
Na lody! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na lody!
Egmont - gry, od 6 lat
Dostępny
109 szt.

Ola zamawia 2 pączki, a Ala 3 kawałki ciasta. Odwróć kafelki i przygotuj słodycze zgodnie z zamówieniem! W tej grze ćwiczymy pamięć, logiczne myślenie oraz podstawowe działania matematyczne. Seria „Dobra gra w Dobrej Cenie” to ładne i ciekawe gry rodzinne w dobrej cenie. Mogę w nie grać już 6 letnie dzieci.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

6 osób kupiło
2
Puzzle 1500 elementów. Kittens Play Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Kittens Play Time
Castorland, 1500 elementów
Dostępny
12 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

34,59 zł
26,98 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,61 zł

2 osoby kupiły
3
Wojna w eterze. Mówi Radio Wolna Europa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna w eterze. Mówi Radio Wolna Europa
Dostępny
26 szt.

24 września 1951. Amerykańska strefa okupacyjna, Monachium, świeżo odbudowany ze zniszczeń wojennych Hotel Regina. Doradca polityczny Radia Wolna Europa William Griffith składa Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu propozycję objęcia kierownictwa polskiej sekcji Radia Wolna Europa z siedzibą w Monachium. Nowak ma skompletować zespół i opracować program. Całodzienne audycje ruszają już po kilku miesiącach. 3 maja 1952 roku Jan Nowak łamiącym się ze wzruszenia głosem mówi do rodaków w kraju: „Będziemy mówili wam prawdę o wypadkach rozgrywających się w świecie, którą sowiecki reżim chce przed wami ukryć, by zabić w was resztki nadziei. Będziemy mówili głośno to, czego społeczeństwo polskie wypowiedzieć głośno nie może, bo ma knebel na ustach”. Przez ćwierć wieku prowadził walkę o wypełnienie tej misji. Z peerelowską propagandą, dla której RWE było tylko „szczekaczką zachodnich imperialistów”, ze Służbą Bezpieczeństwa oskarżającą go o współpracę z Niemcami w okresie okupacji, z częścią polskiej emigracji, przeciwną linii radia i z amerykańskimi mocodawcami RWE, którzy próbowali wprowadzić w stacji cenzurę prewencyjną. Mariusz Urbanek (1960) – pisarz i publicysta, z wykształcenia prawnik. Autor wielu książek, w tym biografii Leopolda Tyrmanda, Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, rodziny Kisielewskich, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima i uczonych tworzących Lwowską Szkołę Matematyczną. Felietonista i redaktor miesięcznika „Odra”, w którym prowadzi dział publicystyki i historii. Kierownik Gabinetów Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza ZNiO. Mateusz Palka (1985) – autor tekstów krytycznych i esejów o sztuce, fotograf, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych z zakresu filozofii i estetyki współczesnej. Przygotował szereg wystaw poświęconych Władysławowi Bartoszewskiemu i Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu. Członek ZPAF-u. Pracuje w Gabinetach Świadków Historii w Muzeum Pana Tadeusza ZNiO. Stały współpracownik pisma artystycznego „Format”. Paweł Janczarek – niedoszły architekt, który już na studiach, zamiast projektować domy, zajmował się tworzeniem okładek, plakatów i magazynów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Szkocji i Austrii. Współtwórca wrocławskiego studia Juice, obecnie dyrektor artystyczny w laboratoriach Mirumee. Publikował ilustracje na łamach „WAD magazine” czy „CODE magazine”, a także prezentował prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Prywatnie z Marcinem Kuligowskim współtworzy kolektyw FromTheTrunk. W czasie wolnym tata, modelarz i kolekcjoner.

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

2 osoby kupiły
4
Armagedon. Tom 4. Punkt zwrotny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armagedon. Tom 4. Punkt zwrotny
Dostępny
364 szt.

Czego potrzeba, żeby nasza cywilizacja pogrążyła się w niebycie? Niezbyt wielu czynników – kilku milionów imigrantów, straszliwej broni i zdeterminowanych wykonawców egzekucji. Kiedy już się wydaje, że Europa ocalała – nie dotknęła jej epidemia, która rzuciła USA na kolana, ani nie zdobyły armie islamistycznej Turcji – do akcji wkracza charyzmatyczny komendant polowy z Syrii i oddany wierze Proroka Artur Sznajder. Przeciw nim Polska wysyła najlepszych z najlepszych. Czy zdążą uratować nasz świat i zmienić bieg historii? Czy ich misja okaże się punktem zwrotnym? Cykl „Armagedon” (Metalowa burza, Hydra, Trzecia siła) to historia świata, w którym Polska odgrywa jedną z najważniejszych ról nie tylko w Europie, ale i w skali globalnej. Każdy z tomów można czytać oddzielenie, choć największą przyjemność z pewnością zapewni poznanie całego cyklu. Vladimir Wolff zadziwia śmiałymi i jakże często sprawdzającymi się geopolitycznymi scenariuszami swoich powieści. Autor przewidział Arabską Wiosnę oraz destabilizację polityczną i wojnę na Ukrainie. Mamy nadzieję, że tym razem najbardziej tajemniczy autor WarBooka opowiada o wydarzeniach, wobec których pozostaniemy wyłącznie widzami, a nie uczestnikami.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
5
Doktor Dolittle i jego zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Dostępny
46 szt.

Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera – doktora Johna Dolittle’a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni. Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta. Od kiedy papuga Polinezja nauczyła go języka zwierząt, przestaje leczyć ludzi, by poświęcić się wyłącznie leczeniu zwierząt i niesieniu im pomocy. Doktor Dolittle na co dzień spędza czas na rozmowach i zabawach z psem Jipem, prosiątkiem Geb-Geb, sową Tu-Tu, kaczką Dab-Dab i wieloma innymi przyjaciółmi, nawet z białymi myszkami mieszkającymi w fortepianie i ze złotą rybką pływającą w ogrodowym stawie. Nic dziwnego, że kiedy afrykańskie małpy potrzebują pomocy, zwracają się właśnie do doktora Dolittle. Niestrudzony opiekun zwierząt wyrusza wraz ze swoją wierną gromadką w daleką i pełną przygód podróż do Afryki. Lektura dla klasy II. Wersja nieocenzurowana. Zawiera dodatkowy rozdział.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
6
Bracia Wright - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Wright
Dostępny
61 szt.

W roku 875 arabski uczony próbował wykorzystać ptasie pióra do stworzenia konstrukcji mającej umożliwić wzbicie się w powietrze. Przez wieki budowano skrzydła i podejmowano próby ich użycia, co nader często kończyło się tragicznie. Pod koniec XV wieku Leonardo da Vinci prowadził poważne studia nad sztuką latania, ale trzeba było poczekać jeszcze ponad czterysta lat, żeby sen stał się rzeczywistością. Dokonali tego dwaj bracia z Ohio: Wilbur i Orville Wright, których w dzieciństwie zafascynował latający bączek. Chłopcy, którzy po matce odziedziczyli talent konstruktorski, a od ojca przejęli wytrwałość, odwagę i siłę charakteru, już wtedy mieli plan zbudowania maszyny latającej. Okazało się, że nie były to tylko dziecięce marzenia. Bracia Wright zapoczątkowali erę lotnictwa. Rada Patronacka Instytutu Smithsona potwierdziła po latach, że to im „należy przypisać zasługę wykonania pierwszego udanego lotu aparatem cięższym od powietrza i napędzanym silnikiem mechanicznym oraz zdolnym unieść człowieka”. Orville przeżył swojego brata Wilbura o trzydzieści sześć lat. Za jego życia w lotnictwie zastosowano napęd odrzutowy, zbudowano pierwsze rakiety i przekroczono barierę dźwięku. 20 lipca 1969 roku Neil Armstrong stanął na Księżycu. Miał ze sobą kawałeczek muślinu ze skrzydła pierwszego aeroplanu braci Wright. David McCullough, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera, opisuje historię Wilbura i Orville’a Wrightów, którzy dzięki swojej odwadze, determinacji i niezwykłej pracowitości dali ludziom możliwość latania.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

1 osoba kupiła
7
Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza
Dostępny
72 szt.

Przenieś się do średniowiecznego świata Piastów, pełnego waśni i namiętności Przekonasz się, że począwszy od Mieszka i jego Dąbrówki do żon i nałożnic Kazimierza, historia Polski obfitowała w intrygi i rozgrywki miłosne, jakich nie powstydziliby się bohaterowie kultowej sagi Gra o tron. Którego z władców na polskim tronie nazwalibyśmy dziś prawdziwym macho? Która synowa nie przypadła do gustu królowej Jadwidze, ze względu na swoje wesołe usposobienie i upodobanie do muzyki? W swojej najnowszej książce Iwona Kienzler – znana popularyzatorka historii i autorka bestsellerów biograficznych – przybliża nam dynastię, której nieobce były wszelkie zbrodnie i okrucieństwa, a w której kobietom spryt i determinacja przydawały się bardziej niż pochodzenie i koneksje.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
8
Życie przecięte. Opowieści pokolenia Marca, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie przecięte. Opowieści pokolenia Marca, wydanie 3
Dostępny
46 szt.

Rocznicowe wydanie książki pięćdziesiąt lat po wydarzeniach z Marca 1968 roku. Życie przecięte. Opowieści pokolenia Marca to niezwykły dokument, oparty na rozmowach z przedstawicielami pierwszego powojennego pokolenia polskich Żydów, którzy urodzili się i wychowali w różnych miastach i miasteczkach komunistycznej Polski. Tu przeżyli Marzec — swoje pierwsze i podstawowe doświadczenie generacyjne. Książka ta jako pierwsza penetrowała tak głęboko i na tak szeroką skalę powojenne przemiany oraz komplikacje losów i tożsamości polskich Żydów. Za pośrednictwem relacji rozmówców, którzy opisują swoje doświadczenia na szerokim tle historycznym i socjologicznym, autorka wprowadza czytelnika do różnych środowisk żydowskich i pokazuje różne aspekty powojennego doświadczenia polskich Żydów. Nie ogranicza się jedynie do portretowania pierwszej postholocaustowej generacji, ale prezentuje też zaobserwowane przez rozmówców, i często pełne sprzeczności, postawy ich rodziców-ocaleńców. Książka Joanny Wiszniewicz to bardzo ważny i mocny głos we wciąż toczącej się debacie dotyczącej losów polskich Żydów, a także niezwykłe świadectwo dramatycznych wydarzeń sprzed pięćdziesięciu lat.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
9
Ty, ja i fejs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty, ja i fejs
Dostępny
18 szt.

Autor zekranizowanych bestsellerowych 13 powodów Jedna z najlepszych książek 2011 roku wg „Publishers Weekly”. Nie byłoby tej całej historii, gdyby nie facet, rzecz jasna. Josh najpierw zepsuł w ich relacjach wszystko (totalnie!), a teraz jeszcze dał Emmie link do tego nieszczęsnego fejsa… Przede wszystkim trzeba wam wiedzieć, że jest rok 1996 i kiedy Emma włącza przeglądarkę, wpisuje adres: „facebook.com” i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (i to aktualne jak diabli, bo sięgające aż piętnaście lat do przodu), by sprawdzić, co się zmieniło. Jaki ma status związku? Kto tym razem dzieli z nią życie, no i najważniejsze – czy jest szczęśliwa? Ciekawość sprawia, że Emma igra z losem – eksperymentuje z teraźniejszością, by przyszłość uległa fascynującym przemianom. Co później? „Zaloguj”, „Odśwież”. Nowi partnerzy i nowe dorosłe rozterki. Początkowo to wszystko ją kręci, ale sami rozumiecie – co za dużo…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
10
Czytam sam. Rower Pani Klary. Historyjka i zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Rower Pani Klary. Historyjka i zagadki
Dostępny
5 szt.

Książeczki przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Poza ciekawą historyjką, napisaną w tradycyjny sposób, młody czytelnik pozna też zasady, jakimi rządzą się komiksy. Na końcu z każdej książek czeka na rozwiązanie ciekawe zadanie odwołujące się do treści opowiadania. Małe wielkie przygody każdego dnia! W serii m.in.: Rower Pani Klary, Kto się boi ciemności?, Nawiedzony zamek, Dziadek trenerem, Pomocnicy taty, Miłośnicy rocka.

6,00 zł
4,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
11
Mercedes Thompson. Tom 5. Zrodzony ze srebra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Thompson. Tom 5. Zrodzony ze srebra
Dostępny
571 szt.

Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju. Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy. Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół, Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny. Doprawdy - drobiazg.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
12
Giaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giaur
Dostępny
13 szt.

Giaur jest poetycką powieścią romantyczną angielskiego pisarza George’a Byrona. Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1813 roku i od razu wpisała się do światowego kanonu literatury pięknej. Byron nadaje ton swojemu dziełu inwokacją do Grecji, kolebki cywilizacji Europejskiej, która w tamtym czasie podjęła walkę z turecką okupacją. Następnie, w kilku sugestywnych obrazach, opisuje losy młodego Wenecjanina, który podróżując po ówczesnym imperium tureckim, zakochuje się w pięknej żonie muzułmańskiego baszy Hassana. Opowieść o niemożliwej do spełnienia i pełnej tragicznych zdarzeń miłości ma wiele znaczeń. Podobnie jak imię tytułowego bohatera Giaura, które w pierwotnym znaczeniu jest pogardliwym określeniem, jakim Turcy określali innowierców, a które Byron czyni synonimem romantycznego bohatera. Giaur został przetłumaczony na język polski przez Adama Mickiewicza, który podkreślił patriotyczny wydźwięk fragmentów powieści odnoszących się do sytuacji zniewolonej Grecji. Lektura dla szkół średnich.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
13
Podróże Guliwera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże Guliwera
Dostępny
98 szt.

Niezwykłe przygody Guliwera w krainie liliputów czy olbrzymów wzbudziły zainteresowanie młodych (i nie tylko) czytelników zaraz po pierwszym wydaniu i do dziś ta popularność nie słabnie. George Orwell powiedział, że gdyby miało ocaleć sześć książek, podczas gdy wszystkie inne zostałyby zniszczone, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się w tej szóstce. Arcydzieło literatury angielskiej, już w 1902 roku doczekało się ekranizacji, oczywiście w wersji niemej. Postać Guliwera posłużyła jako inspiracja wielu czołowym ludziom kultury, wśród nich Isaacowi Asimovowi, Stanleyowi Kubrickowi i Jackowi Kaczmarskiemu.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

14
Willa pod kasztanem. Tom 2. Światło o poranku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Willa pod kasztanem. Tom 2. Światło o poranku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Świąteczne iluminacje odeszły w przeszłość, nadszedł styczeń, a z nim powrót do codzienności. A u naszych ulubionych bohaterów wiele się zmieniło. Magda musi wrócić do pracy, gdzie będzie spotykać swojego dawnego ukochanego z jego nową narzeczoną, a jej szefową, Antek poszuka nowego zajęcia, a Bianka pojedzie do Warszawy, do swojego dawnego życia. Michał i Bartek znajdą się nagle po przeciwnych stronach barykady, a Dorota Mirska postanawia wreszcie zawalczyć o siebie w małżeństwie. Czy im się uda? Czy znajdą swoje miejsce w tej przedziwnej kombinacji uczuć i emocji, jaką zafunduje im ten początek roku i wiosenne słońce, które nieśmiało przenika przez ciężkie chmury? A może szczęście znajduje się zupełnie gdzie indziej niż na dobrze znanych codziennych ścieżkach?

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

15
Poczytaj ze mną. Strażak Lulek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytaj ze mną. Strażak Lulek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.01

„Edytka zerwała się z łóżka. Tup, tup, tup. Na bosaka pobiegła do klatki Śnieżynki. Wyciągnęła ręce, żeby pogłaskać swojego nowego chomika, i... Ojejku! Oczy zrobiły jej się wielkie jak bakłażany”. Mrożące krew w żyłach opowieści, odważni i szlachetni bohaterowie, akcja szybka jak mustang i uczucie ulgi, że wszystko się dobrze skończyło. Tak można w skrócie opisać Strażaka lulka, który jest powieścią bardzo PRZYGODOW. Edytka właśnie przeprowadziła się z rodzicami do nowego domu. Niestety, ciężko jej było się przyzwyczaić do nowego miejsca, a dzieci sąsiadów nie ułatwiały jej tego. Na szczęście rodzice podarowali jej Śnieżynkę-sprytnego chomika, który miał jej pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji. Czy Śnieżynka rzeczywiście pomoże Edytce zaakceptować zmianę miejsca zamieszkania? A może uratuje ją też z innych tarapatów? Kim jest tytułowy Strażak Lulek? Poczytajcie ze mną... Literatura ma wiele barw. Dzięki serii „Poczytaj ze mną” dziecko może je dostrzec, bo wspiera ona poznawanie gatunków i form literackich. Reportaż, fabuła, dziennik, kryminał, biografia i wiele innych… Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich. Seria jest również doskonałym narzędziem do kształtowania nawyku wspólnego czytania i wspólnego przeżywania emocji towarzyszących lekturze. „Poczytaj ze mną” tworzą czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

16
Poszukiwacze. Tom 3. Miasto świętych mężów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwacze. Tom 3. Miasto świętych mężów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

Ostatnia – i najbardziej ekscytująca – część trylogii „Poszukiwacze” Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cíbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć… aż do teraz. Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego starcia między Narodowym Korpusem Poszukiwaczy a Lilith, mrocznym cieniem stojącym za poczynaniami Voynicha. Gra toczy się nie tylko o przetrwanie NKP, lecz również o życie samego Tirsa i jego bliskich oraz o panowanie nad źródłem niewyobrażalnej potęgi ukrytym w ruinach Cíboli.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

17
American Assassin, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
American Assassin, DVD
Michael Cuesta, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Dylan O’Brien („Więzień labiryntu”) i Michael Keaton („Birdman”) w thrillerze reżysera kultowego „Homeland”. Ekranizacja pierwszej powieści bestsellerowego cyklu, sprzedanego na całym świecie w 25 milionach egzemplarzy. Mitch Rapp (Dylan O’Brien) stracił ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) wie, że taki człowiek to dla agencji skarb. Szczególnie jeśli uda się go wzbogacić o pewien szczególny zestaw umiejętności, który uczyni go maszyną do zadań specjalnych. Hurley potrafi tego dokonać. Zanim szkolenie dobiegnie końca, Mitch będzie miał okazję wykazać się w akcji. Według danych wywiadu grupa terrorystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest dawny uczeń Hurleya. Kogoś takiego może wytropić i zneutralizować tylko ktoś taki jak Mitch Rapp.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

18
Piłeczki w palcach żonglerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczki w palcach żonglerów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

Opowieść oparta na faktach z życia pracowników korporacji farmaceutycznych. „Bismarck powiedział, że człowiek nie powinien wiedzieć, jak się robi politykę i kiełbasę. Po lekturze książki Artura Zygmuntowicza możemy do tej listy dorzucić handel lekami. To bardzo chory biznes”. – Igor Zalewski

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

19
Żabka Żaneta i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żabka Żaneta i przyjaciele
Dostępny
355 szt.

Dzięki tej książce do kolorowania poznasz żabki - Żanetę i Rocha - oraz ich przyjaciół. Sympatyczne zwierzątka mieszkające nad stawem z pewnością nie pozwolą ci się nudzić. Rysuj i koloruj obrazki, a strony książki ozdabiaj naklejkami albo przylepiaj je, gdzie tylko chcesz.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

20
Kolorowanka Zosii Fiołkowej Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Zosii Fiołkowej Wróżki
Dostępny
618 szt.

Blok do kolorowania z naklejkami dla dziewczynek. Sympatyczna bohaterka, wróżka Zosia, oprowadza dzieci po swoim świecie. Obrazki można dodatkowo ozdabiać dołączonymi naklejkami.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

21
Przygody rycerza Piotrka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody rycerza Piotrka
Dostępny
1298 szt.

Blok do kolorowania z naklejkami nie tylko dla chłopców. Rozwiązując proste zadania i kolorując obrazki, dzieci towarzyszą sympatycznemu rycerzowi Piotrkowi w jego przygodach. Strony można dodatkowo ozdabiać dołączonymi naklejkami.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

22
Pakiet. Kolorowanka Zosi fiołkowej wróżki / Koloruję obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Kolorowanka Zosi fiołkowej wróżki / Koloruję obrazki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.11

Kolorowanka Zosi fiołkowej wróżki: Blok do kolorowania z naklejkami dla dziewczynek. Sympatyczna bohaterka, wróżka Zosia, oprowadza dzieci po swoim świecie. Obrazki można dodatkowo ozdabiać dołączonymi naklejkami. Koloruję obrazki: W tej książce znajdziesz 160 obrazków do pokolorowania. Dowiesz się wielu rzeczy i odpowiesz na mnóstwo pytań.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

23
Pakiet. Przyroda wokół nas. Pomysłowa książeczka / Świat wokół nas. Pomysłowa książeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Przyroda wokół nas. Pomysłowa książeczka / Świat wokół nas. Po...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.08

Przyroda wokół nas. Pomysłowa książeczka: Książka zawiera wiele naklejek, zagadek i łamigłówek, dzięki którym poprzez zabawę poznasz otaczający cię świat. Znajdziesz tu też wycinanki, karuzelę do powieszenia oraz pudełko do samodzielnego złożenia. Świat wokół nas. Pomysłowa książeczka: Książka zawiera wiele naklejek, zagadek i łamigłówek, dzięki którym poprzez zabawę poznasz otaczający cię świat. Znajdziesz tu też wycinanki, karuzelę do powieszenia oraz pudełko do samodzielnego złożenia.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

24
Pakiet. Mój wielki bazgrolnik. W dżungli / Zwierzęta. Superkolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Mój wielki bazgrolnik. W dżungli / Zwierzęta. Superkolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.05

Mój wielki bazgrolnik. W dżungli: Pora na trening umysłu! Ta fantastyczna książka zawiera mnóstwo rebusów, labiryntów, zagadek i gier! Zwierzęta. Superkolorowanka: Superkolorowanka to zagadki i labirynty, gry aktywizujące i prawie 100 kolorowanek.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

25
Czytam sam. Pomocnicy taty. Historyjka i zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Pomocnicy taty. Historyjka i zagadki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Książeczki przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Poza ciekawą historyjką, napisaną w tradycyjny sposób, młody czytelnik pozna też zasady, jakimi rządzą się komiksy. Na końcu z każdej książek czeka na rozwiązanie ciekawe zadanie odwołujące się do treści opowiadania. Małe wielkie przygody każdego dnia! W serii m.in.: Rower Pani Klary, Kto się boi ciemności?, Nawiedzony zamek, Dziadek trenerem, Pomocnicy taty, Miłośnicy rocka.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

26
Czytam sam. Kto się boi ciemności? Historyjka i zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Kto się boi ciemności? Historyjka i zagadki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Książeczki przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Poza ciekawą historyjką, napisaną w tradycyjny sposób, młody czytelnik pozna też zasady, jakimi rządzą się komiksy. Na końcu z każdej książek czeka na rozwiązanie ciekawe zadanie odwołujące się do treści opowiadania. Małe wielkie przygody każdego dnia! W serii m.in.: Rower Pani Klary, Kto się boi ciemności?, Nawiedzony zamek, Dziadek trenerem, Pomocnicy taty, Miłośnicy rocka.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

27
Czytam sam. Nawiedzony zamek. Historyjka i zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Nawiedzony zamek. Historyjka i zagadki
Dostępny
6 szt.

Książeczki przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Poza ciekawą historyjką, napisaną w tradycyjny sposób, młody czytelnik pozna też zasady, jakimi rządzą się komiksy. Na końcu z każdej książek czeka na rozwiązanie ciekawe zadanie odwołujące się do treści opowiadania. Małe wielkie przygody każdego dnia! W serii m.in.: Rower Pani Klary, Kto się boi ciemności?, Nawiedzony zamek, Dziadek trenerem, Pomocnicy taty, Miłośnicy rocka.

6,00 zł
4,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

28
Czytam sam. Miłośnicy rocka. Historyjka i zagadki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sam. Miłośnicy rocka. Historyjka i zagadki
Dostępny
19 szt.

Książeczki przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Poza ciekawą historyjką, napisaną w tradycyjny sposób, młody czytelnik pozna też zasady, jakimi rządzą się komiksy. Na końcu z każdej książek czeka na rozwiązanie ciekawe zadanie odwołujące się do treści opowiadania. Małe wielkie przygody każdego dnia! W serii m.in.: Rower Pani Klary, Kto się boi ciemności?, Nawiedzony zamek, Dziadek trenerem, Pomocnicy taty, Miłośnicy rocka.

6,00 zł
4,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

29
Poszukaj i znajdź. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Na tę serię składają się urocze książeczki, które zachwycą twoje dziecko. Znajdzie tu przepiękne obrazki przedstawiające różnorodne scenki, a pod nimi wybrane elementy do odszukania. Bawiąc się, będzie ćwiczyć nie tylko koncentrację, lecz także umiejętność dopasowywania i spostrzegawczość!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

30
Poszukaj i znajdź. Wypoczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. Wypoczynek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Na tę serię składają się urocze książeczki, które zachwycą twoje dziecko. Znajdzie tu przepiękne obrazki przedstawiające różnorodne scenki, a pod nimi wybrane elementy do odszukania. Bawiąc się, będzie ćwiczyć nie tylko koncentrację, lecz także umiejętność dopasowywania i spostrzegawczość!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
31
Poszukaj i znajdź. Pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. Pory roku
Dostępny
2 szt.

Na tę serię składają się urocze książeczki, które zachwycą twoje dziecko. Znajdzie tu przepiękne obrazki przedstawiające różnorodne scenki, a pod nimi wybrane elementy do odszukania. Bawiąc się, będzie ćwiczyć nie tylko koncentrację, lecz także umiejętność dopasowywania i spostrzegawczość!

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

32
Poszukaj i znajdź. Miejsca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj i znajdź. Miejsca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Na tę serię składają się urocze książeczki, które zachwycą twoje dziecko. Znajdzie tu przepiękne obrazki przedstawiające różnorodne scenki, a pod nimi wybrane elementy do odszukania. Bawiąc się, będzie ćwiczyć nie tylko koncentrację, lecz także umiejętność dopasowywania i spostrzegawczość!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
33
Puzzle 15 elementów, konturowe. Hansel and Gretel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 15 elementów, konturowe. Hansel and Gretel
Castorland, 15
Niedostępny
Brak

Wysokiej jakości puzzle z wizerunkiem bohaterów ponadczasowej baśni dla dzieci.

7,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

34
Sanatorium Pod Klepsydrą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanatorium Pod Klepsydrą
Dostępny
7 szt.

Sanatorium pod Klepsydrą Brunona Schulza jest zbiorem opowiadań należącym do kanonu literatury polskiej. Do wydanego po raz pierwszy w 1937 roku zbioru należą następujące utwory: Księga, Genialna epoka, Wiosna, Noc lipcowa, Mój ojciec wstępuje do strażaków, Druga jesień, Martwy sezon, Sanatorium pod Klepsydrą, Dodo, Edzio, Emeryt, Samotność, Ostatnia ucieczka ojca. Opowiadania tworzące Sanatorium pod Klepsydrą są silnie ze sobą powiązane, między innymi postacią wspólnego bohatera i narratora, Józefa. Dzieło Bruno Schulza ma w wielkiej mierze charakter autobiograficzny. W dorastającym w prowincjonalnym galicyjskim miasteczku bohaterze literaturoznawcy dopatrują się samego autora i jego doświadczeń w rodzinnym Drohobyczu. Awangardowy charakter opowiadań, w których rzeczywistość miesza się ze snem, a najbardziej banalne zdarzenia urastają do rangi mitu, stawia Schulza pośród najciekawszych i najbardziej fascynujących pisarzy dwudziestego wieku. Lektura dla szkół średnich

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

35
Zapach wanilii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach wanilii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Rzecz o ludziach, wampirach, aniołach i wielkiej miłości Siedemnastoletnią Sandrę, wcześnie osieroconą przez rodziców, wychowuje babcia. Dziewczyna nie ma wspomnień z dzieciństwa, bo straciła pamięć na skutek wypadku. Coraz częściej wydaje jej się jednak, że ta podawana przez babcię wersja nie jest zgodna z prawdą. Jakiś czas temu na jej ramieniu pojawił się dziwny znak przypominający tatuaż. Coraz częściej miewa silne bóle głowy i towarzyszy im wrażenie, jakby ktoś próbował przejąć nad nią kontrolę. W nagłych przebłyskach ukazują jej się budzące grozę strzępy wspomnień z dzieciństwa. Sandra ukrywa te fakty przed otoczeniem, przeczuwając, że wiedza o nich może być niebezpieczna dla jej bliskich i niej samej. Mimo to jest zdecydowana dotrzeć do prawdy, nawet gdyby cena poznania miała się okazać wysoka. Pierwsza książka z serii „Mroczny znak” Przebudziłam się gwałtownie, szybko łapiąc oddech i rozglądając się po pomieszczeniu. Nadal byłam w swoim pokoju, wszystko wydawało się nienaruszone, jednak w cieniu okiennych zasłon zobaczyłam ciemną postać. Pobudzona dziwnym snem, z którego przed chwilą się ocknęłam, przestraszyłam się jeszcze bardziej, widząc, że cień się przybliżył. Bałam się tak, że choć próbowałam krzyczeć, nie wydałam z siebie żadnego dźwięku, gdyż głos odmówił mi posłuszeństwa. Przesunęłam się w najdalszy kąt łóżka, napierając mocno na twardą ścianę. Postać zbliżyła się do mnie, pokazując swoją prawdziwą twarz. Blask rzucany przez biały księżyc oświetlił niewinnie wyglądającego chłopca o czekoladowych kręconych włosach. Agnieszka Łaska, czerwonowłosa osiemnastolatka, wiecznie zabiegana, zawsze znajduje jednak czas na spotkania ze znajomymi i na czytanie. Książki kupuje nałogowo, przez co jej biblioteczka stale się powiększa. Swoją pierwszą książkę, pt. Magiczna Tajemnica napisała w wieku 12 lat, a wydała niecałe dwa lata później. Wkrótce potem zaczęła pracować nad kolejną powieścią, pt. Zapach wanilii. Agnieszka wierzy, że warto spełniać marzenia i zawsze starać się być uśmiechniętym i szczęśliwym człowiekiem.

34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

36
Przygody Plastusia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Plastusia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Przygody Plastusia są drugą częścią Plastusiowego pamiętnika, jednej z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci, lektury szkolnej dla pierwszoklasistów. Akcja Przygód Plastusia rozgrywa się na wsi. Tosia spędza zimowe ferie i letnie wakacje u swojej kuzynki Halinki, gdzie zabiera ze sobą małego ludzika z plasteliny i jego przyjaciół z piórnika. Plastuś przeżywa na wsi mnóstwo pasjonujących przygód i poznaje wiele ciekawych zwierząt, fascynujących istotek i nowych zabaw. O wszystkim opowiada małym czytelnikom, wprowadzając ich równocześnie w świat przyrody, zmieniających się pór roku i ludowych tradycji.

17,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

37
Placówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Placówka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Placówka jest powieścią pozytywistyczną Bolesława Prusa należącą do kanonu literatury polskiej. Akcja powieści rozgrywa się na polskiej wsi końca XIX wieku i opowiada o losach chłopa Józefa Ślimaka i jego rodziny. Pomimo roztropności i pracowitości Ślimak nie jest w stanie stawić czoła przeobrażeniom, które zmieniają jego świat w następstwie rozwoju kapitalistycznego i polityki niemieckiego zaborcy. Autor opisuje w duchu naturalizmu trudne życie Ślimaków, sprowadzone przez nową dynamikę społeczną do codziennej walki o byt. W powieści pojawiają się również inni bohaterowie dramatu, który rozgrywa się na polskiej wsi. Dziedzic Władysław reprezentuje ziemiaństwo, Josel społeczność żydowską, proboszcz duchowieństwo, osadnicy niemieccy zaborców. Prus tworzy realistyczny i wielostronny obraz przemian zachodzących na polskich ziemiach. Dokumentalny niemal charakter studium Prusowskiego nie umniejsza jego literackiego charakteru. Geniusz autora polega na pogodzeniu naturalistycznych i realistycznych założeń powieści pozytywistycznej z fascynującą prozą, którą czyta się jednym tchem. Lektura dla klasy VIII i szkół średnich.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

38
Please kill me. Punkowa historia punka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Please kill me. Punkowa historia punka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Na przełomie lat 60. i 70. XX wieku przez społeczeństwo Stanów Zjednoczonych przeszło tornado zmian. Zamieszki w Detroit, wojna w Wietnamie, hasła make love not war czy flower power podczas hipisowskich wieców, panoszące się rasizm, homofobia i szowinizm. Odpowiedź Nowego Jorku na wszystko, co działo się w tych latach, mogła być tylko jedna – awangardowa, wulgarna, pozbawiona zasad i zdrowego rozsądku. Punk. Jedna z najważniejszych subkultur w historii, która wywarła ogromny wpływ na modę, kulturę i sztukę, choć paradoksalnie u jej podstaw leżała jedynie kontestacja rzeczywistości bez politycznego zaangażowania. Kultowa książka Legsa McNeila (założyciela pisma „Punk”) oraz Gillian McCain to pierwszy i jedyny tak obszerny zapis historii punka w Stanach Zjednoczonych, przedstawiony w absolutnie nowatorskiej formie. Wypowiedzi najważniejszych postaci nowojorskiej sceny – od Andy’ego Warhola i protopunkowych MC5, The Stooges czy Velvet Underground, przez awangardowy teatr queerowy, bywalców CBGB, Patti Smith, Richarda Hella i New York Dolls, aż po schyłkowy okres lat 70., świadków słynnej historii Sida i Nancy czy odchodzących ze sceny ojców założycieli – bez cenzury wprowadzają nas w pełne seksu, narkotyków i rock’n’rolla sale zadymionych klubów i ciasnych nowojorskich mieszkań. Please kill me. Punkowa historia punka stanowi najpełniejszy zapis historii narodzin i upadku jednego z najradykalniejszych ruchów kontrkulturowych w historii muzyki, sztuki i filmu. To również doskonała podróż do narkotycznego Nowego Jorku lat 60. i 70., gdzie poezja mieszała się z papierosowym dymem, a gitarowe sprzężenia wibrowały w zagubionych duszach „pustej generacji”.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

39
Mini Mini Collection, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Mini Collection, DVD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Schnappi „Ich bin Schnappi, das kleine Krokodil” 2. Veo Veo 3. Agadoo 4. Krasnoludki 5. Czarne jagódki 6. Jedzie pociąg 7. Ojciec Wirgiliusz 8. Ilona 9. Pigloo 10. Bebe Lilly 11. Pinocchio 12. We Will Rock You 13. Prezentacja Mini Mini Tv

6,99 zł
Powiadomienie
40
Gold. Remastered, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold. Remastered, 2 CD
Kiss, Universal Music Polska
Dostępny
35 szt.

Tracklista: CD 1: 1. Strutter 2. Nothin' to Lose 3. Firehouse 4. Deuce 5. Black Diamond 6. Got to Choose 7. Parasite 8. Hotter Than Hell 9. C'mon and Love Me 10. She 11. Anything for My Baby 12. Rock Bottom 13. Cold Gin 14. Rock and Roll All Nite 15. Let Me Go, Rock 'N Roll 16. Detroit Rock City 17. King of the Night Time World 18. Shout It Out Loud 19. Beth 20. Do You Love Me? CD 2: 1. I Want You 2. Calling Dr. Love 3. Hard Luck Woman 4. I Stole Your Love 5. Love Gun 6. Christine Sixteen 7. Shock Me 8. Makin' Love 9. God of Thunder 10. Thought You Belong to Me 11. New York Groove 12. Radioactive 13. Don't You Let Me Down 14. I Was Made for Loving You 15. Sure Know Something 16. Shandi 17. Talk to Me 18. A World Without Heroes 19. Nowhere to Run 20. I'm a Legend Tonight

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

41
Retrospekcja, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retrospekcja, CD
Soyka, Yanina, Tie Break, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Lista utworów: 1. Intro 2. Cud Niepamięci 3. Play It Again 4. Czas Nas Uczy Pogody 5. Niech Całują Cię Moje Oczy 6. Hard to Part 7. Kiedy Jesteś Taka Bliska 8. I Never Felt This Way Before 9. Absolutnie Nic 10. Niebo Oczekiwanie Nasze 11. Tolerancja 12. Fa Na Na Na 13. Radical Graza 14. Są Na Tym Świecie Rzeczy 15. Twój Ja Jestem Twój

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

42
Imperium słońca, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium słońca, 2 DVD
Steven Spielberg, 1987
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Szanghaj, II wojna światowa.12-letni Jim, syn brytyjskiego dyplomaty, zostaje rozdzielony z rodzicami. Jego tułaczka przez wymarłe miasto kończy się w obozie dla internowanych. Jim szybko adaptuje się w ekstremalnych warunkach.

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

43
Live In Maastricht 3 (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Maastricht 3 (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Andre Rieu znany jest na świecie dzięki pasji popularyzowania walca. Według niego, walc był pod koniec XIX wieku tym, czym obecnie jest muzyka rozrywkowa i obecnie powinna być traktowana podobnie. Dlatego Rieu często zachowuje się `nieklasycznie`, a nawet dowcipnie podczas swoich koncertów. Podczas ponad 20-letniej kariery Rieu koncertował ze swoją, obecnie 40-osobową, Orkiestrą Johana Straussa niemal w każdym zakątku świata, ale zawsze chętnie powraca z koncertami do rodzinnego Maastricht, czego efektem jest trzecie DVD artysty zarejestrowane w tym mieście w lipcu 2009 roku. I tym razem w programie występu nie mogło zabraknąć takich klasyków jak: `Time To Say Goodbye`, `Oda do radości`, `Nad pięknym modrym Dunajem` - ale i `Ben` czy `The Earth Song` z repertuaru Michaela Jacksona.

60,00 zł
58,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,20 zł

44
Original Album Series, 5 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Original Album Series, 5 CD
Paul Butterfield, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Tracklista: CD 1: 1. Born In Chicago 2. Shake Your Money Maker 3. Blues With A Feeling 4. Thank You Mr. Poohbah 5. I Got My Mojo Working 6. Mellow Down Easy 7. Screamin' 8. Our Love Is Drifting 9. Mystery Train 10. Last Night 11. Look Over Yonders Wall CD 2: 1. Walkin' Blues 2. Get Out Of My Life, Woman 3. I Got A Mind To Give Up Living 4. All These Blues 5. Work Song 6. Mary, Mary 7. Two Trains Running 8. Never Say No 9. East West CD 3: 1. One More Headache 2. Driftin' And Driftin' 3. Pity The Fool 4. Born Under A Bad Sign 5. Run Out Of Time 6. Double Trouble 7. Drivin' Wheel 8. Droppin' Out 9. Tollin' Bells CD 4: 1. Last Hope's Gone 2. Mine To Love 3. Get Yourself Together 4. Just To Be With You 5. Mornin' Blues 6. Drunk Again 7. In My Own Dream CD 5: 1. Love March 2. No Amount Of Loving 3. Morning Sunrise 4. Losing Hand 5. Walkin' By Myself 6. Except You 7. Love Disease 8. Where Did My Baby Go 9. All In A Day 10. So Far So Good 11. Buddy's Advice 12. Keep On Moving

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

45
Eternal Idol. Deluxe Edition, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eternal Idol. Deluxe Edition, 2 CD
Black Sabbath, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Tracklista: CD 1: 1. The Shining 2. Ancient Warrior 3. Hard Life to Love 4. Glory Ride 5. Born to Lose 6. Nightmare 7. Scarlet Pimpernel 8. Lost Forever 9. Eternal Idol 10. Black Moon (Single B-Side) (Bonus Track) 11. Some Kind of Woman (Single B-Side) (Bonus Track) CD 2: 1. Glory Ride 2. Born to Lose 3. Lost Forever 4. Eternal Idol 5. The Shining 6. Hard Life to Love 7. Nightmare 8. Ancient Warrior

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

46
Born Again. Deluxe Edition, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Born Again. Deluxe Edition, 2 CD
Black Sabbath, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Tracklista: CD 1: 1. Trashed 2. Stonehenge 3. Disturbing The Priest 4. The Dark 5. Zero The Hero 6. Digital Bitch 7. Born Again 8. Hot Line 9. Keep It Warm CD 2: 1. The Fallen (previously unreleased album session outtake) 2. Stonehenge (Extended Version) Live at the Reading Festival, Saturday 27th August 1983 (BBC Friday Rock Show broadcast): 3. Hot Line 4. War Pigs 5. Black Sabbath 6. The Dark 7. Zero The Hero 8. Digital Bitch 9. Iron Man 10. Smoke On The Water 11. Paranoid

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

47
The Sire Years 1976-1981, 6 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Sire Years 1976-1981, 6 CD
The Ramones, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Lista utworów: CD 1: 1. Blitzkrieg Bop 2. Beat On The Brat 3. Judy Is A Punk 4. I Wanna Be Your Boyfriend 5. Chain Saw 6. Now I Wanna Sniff Some Glue 7. I Don't Wanna Go Down To The Basement 8. Loudmouth 9. Havana Affair 10. Listen To My Heart 11. 53rd & 3rd 12. Let's Dance 13. I Don't Wanna Walk Around With You 14. Today Your Love, Tomorrow The World CD 2: 1. Glad To See You Go 2. Gimme Gimme Shock Treatment 3. I Remember You 4. Oh Oh I Love Her So 5. Sheena Is A Punk Rocker 6. Suzy Is A Headbanger 7. Pinhead 8. Now I Wanna Be A Good Boy 9. Swallow My Pride 10. What's Your Game 11. California Sun 12. Commando 13. You're Gonna Kill That Girl 14. You Should Never Have Opened That Door 15. Babysitter CD 3: 1. Cretin Hop 2. Rockaway Beach 3. Here Today, Gone Tomorrow 4. Locket Love 5. I Don't Care 6. Sheena Is A Punk Rocker 7. We're A Happy Family 8. Teenage Lobotomy 9. Do You Wanna Dance 10. I Wanna Be Well 11. I Can't Give You Anything 12. Ramona 13. Surfin' Bird 14. Why Is It Always This Way CD 4: 1. I Just Want To Have Something To Do 2. I Wanted Everything 3. Don't Come Close 4. I Don't Want You 5. Needles & Pins 6. I'm Against It 7. I Wanna Be Sedated 8. Go Mental 9. Questioningly 10. She's The One 11. Bad Brain 12. It's A Long Way Back CD 5: 1. Do You Remember Rock 'N' Roll Radio 2. I'm Affected 3. Danny Says 4. Chinese Rock 5. The Return Of Jackie And Judy 6. Let's Go 7. Baby, I Love You 8. I Can't Make It On Time 9. This Ain't Havana 10. Rock 'N' Roll High School 11. All The Way 12. High Risk Insurance CD 6: 1. We Want The Airwaves 2. All's Quiet On The Eastern Front 3. The Kkk Took My Baby Away 4. Don't Go 5. You Sound Like You're Sick 6. It's Not My Place (In The 9 To 5 World) 7. She's A Sensation 8. 7-11 9. You Didn't Mean Anything To Me 10. Come On Now 11. This Business Is Killing Me 12. Sitting In My Room

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

48
Kolędowo, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędowo, CD + DVD
Zakopower, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Lista utworów: CD: 1. Gdy się Chrystus rodzi 2. Lulajże Jezuniu 3. Mędrcy świata monarchowie 4. Przybieżeli do Betlejem 5. Przystąpmy do szopy 6. Paśli pasterze woły 7. Cicha noc 8. Tryumfy Króla Niebieskiego 9. Pójdźmy wszyscy do stajenki 10. Z narodzenia Pana 11. Zycenia (Bonus Track) 12. Ej malućki (Bonus Track) 13. Przy hornej dolinie (Bonus Track) 14. Ej, a wcora z wiecora (Bonus Track) DVD : 1. Lu li la 2. To juz pora na Wilijom 3. Cicha noc 4. Gdy się Chrystus rodzi 5. Pójdźmy wszyscy do stajenki 6. Zeń owiecki, zeń 7. Z narodzenia Pana 8. Ej Malućki 9. Paśli pasterze woły 10. Przybieżeli do Betlejem 11. Lulajże Jezuniu 12. Przystąpmy do szopy 13. Mędrcy świata 14. Ej, a wcora z wiecora 15. Tryumfy

38,80 zł
35,70 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,10 zł

49
Kubuś i przyjaciele. Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kubuś i przyjaciele. Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka, DVD
Karl Geurs, 2014
Dostępny
204 szt.

Nadszedł ostatni dzień pięknego, słonecznego lata. Krzyś nie ma odwagi powiedzieć swemu ukochanemu przyjacielowi – Kubusiowi Puchatkowi, że musi go opuścić, ponieważ rozpoczyna się rok szkolny. Pisze więc do niego liścik, z którego Puchatek i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu wyciągają wniosek, ze Krzyś zaginął i wpadł w wielkie kłopoty. Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy, Królik i oczywiście Kubuś Puchatek jako przywódca grupy podejmują akcję ratowniczą. W poszukiwaniu Krzysia ruszają na największą przygodę swego życia.

20,90 zł
18,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

50
Ruletka, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruletka, CD
Maciek Balcar, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.14

Lista utworów: 1. Nadzieja 2. Chłonę małe 3. Wojna 4. Game is over 5. Niewierni sobie 6. Sierpniowi Ludzie 7. Deszczowe dni 8. Ruletka 9. W próżni 10. In Your Name

44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

51
To Pimp A Butterfly (Vinyl) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
147,90 zł
144,94 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

52
Pakiet. Samoloty. Samoloty / Samoloty 2, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Samoloty. Samoloty / Samoloty 2, 2 DVD
Roberts Gannaway, Hall Klay, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

Naładowany podniebnymi przygodami pakiet wysokich lotów! Dołącz do Dusty`ego i razem z nim spełnij swoje marzenia! Dzielny samolocik zabierze cię wysoko w chmury, skąd będziesz mógł podziwiać 2 doskonałe filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie! Pakiet zawiera dwa filmy na DVD: „Samoloty” oraz „Samoloty 2”.

70,90 zł
67,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

53
Megakolorowanka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Megakolorowanka, mix wzorów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Podwójna zabawa! W kolorowym tekturowym etui dzieci znajdą olbrzymią zwiniętą planszę do kolorowania farbami, kredkami lub flamastrami. Po jej rozwinięciu będą mogły stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki. Przed nimi mnóstwo radości i zabawy. Powstanie jedyna w swoim rodzaju kolorowa plansza o wymiarach 98.0 x 68.0 cm. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. cena dotyczy 1 sztuki.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

54
Blues And Ballads, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues And Ballads, CD
Brad Mehldau Trio, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.03

Tracklista: 1. Since I Fell for You 2. I Concentrate on You 3. Little Person 4. Cheryl 5. These Foolish Things (Remind Me of You) 6. And I Love Her 7. My Valentine

67,00 zł
61,64 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,36 zł

55
Klub Podróżnika. Tom 3. Wyspa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Podróżnika. Tom 3. Wyspa skarbów
Dostępny
174 szt.

„Klub Podróżnika” to kolekcja klasycznych powieści młodzieżowych – 35 książek takich mistrzów pióra jak: Aleksander Dumas, Jack London czy Juliusz Verne. Nie mogło w niej zabraknąć i polskich akcentów: cykl o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego czy „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Dla wszystkich, którym nieobcy jest duch przygody, prawdziwa wydawnicza gratka!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

56
The Marcus King Band - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

57
Diamond Dogs (2016 Remaster) (Vinyl) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamond Dogs (2016 Remaster) (Vinyl)
Dostępny
4 szt.

Pierwszy oficjalny materiał koncertowy Davida Bowiego, który po raz pierwszy ukazał się w 1974 roku i dotarł do drugiego miejsca na brytyjskiej liście. Teraz ukazuje się jako potrójny, 180-gramowy winyl zmiksowany w 2005 roku. Piosenki na `David Live` Bowie zarejestrował w trakcie amerykańskiego tournée promującego płytę `Diamond Dogs`. Stało się to w lipcu 1974 roku w Tower Theater w Upper Darby, na przedmieściach Filadelfii. Artysta znajdował się wówczas w okresie przejściowym między glamowym a soulowo-funkowym okresem. Warto wspomnieć, że na koncertach wspierał go późniejszy słynny kompozytor Michael Kamen.

161,90 zł
148,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

58
Żyj zdrowo. Harmonia ciała i umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyj zdrowo. Harmonia ciała i umysłu
Dostępny
5 szt.

Czynnikiem, który – jak podkreślają specjaliści – w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie jest zachowanie harmonii ciała i umysłu. Stres i napięcia emocjonalne negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie, a nieprawidłowa dieta sprzyja niedoborom i pogarsza problemy z koncentracją. Zdrowe odżywianie połączone z codzienną aktywnością fizyczną niewątpliwie wspomaga przemianę materii, zwiększa odporność na infekcje, wpływa korzystnie na wygląd i samopoczucie. W tej książce znajdziesz przepisy na dania, które pomogą Ci zadbać o ciało i umysł. Zdrowe, pełne naturalnych składników posiłki ułatwią oczyszczanie organizmu, dodadzą energii, poprawią nastrój i korzystnie wpłyną na urodę. Pora na sałatkę z botwiny, zielone gazpacho lub koktajl bananowy z miodem! Wykorzystaj nasze propozycje w codziennym menu, dopasowując je do indywidualnych potrzeb i preferencji smakowych.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

59
Charlie Watts Meets The Dannish Radio Big Band, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlie Watts Meets The Dannish Radio Big Band, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.06

Tracklista: 1. Elvin Suite Part 1 2. Elvin Suite Part 2 3. Faction 4. I Should Care 5. You Can't Always Get What You Wan 6. Paint It Black 7. Molasses

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

60
Tank Power. Volume CLXXXV. 44515 cm sIG 33 (Sf) auf Fgst PzKpfwl/II/III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power. Volume CLXXXV. 44515 cm sIG 33 (Sf) auf Fgst PzKpfwl/II/II...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Walki w okresie I wojny światowej wykazały, że oddziały piechoty podczas natarcia nie dysponują odpowiednimi środkami wsparcia ogniowego, mogącego podążać w szykach piechoty. Armaty polowe (najczęściej kalibru 75-76 mm) były za duże i zbyt mało mobilne, aby mogły być użyte bezpośrednio w ataku. Natomiast armaty tzw. pozycyjne kalibru 37-47 mm, używane przez piechotę podczas walk pozycyjnych (w okopach), nie gwarantowały odpowiedniego wsparcia (mały kaliber pocisku). Po wojnie Niemcy rozpoczęli prace konstrukcyjne specjalnych armat piechoty (Infanteriegeschutz) o stosunkowo lekkiej konstrukcji, z krótką lufą i o dużym kącie podniesienia, które mogłyby być używane przez piechotę bezpośrednio w ataku. Skonstruowano dwa działa przeznaczone dla piechoty: lekkie 7,5 cm lelG 18 L/11,8 kalibru 75 mm i ciężkie 15 cm slG 33L/11,4 kalibru 150 mm. Armata 15 cm sIG 33 była najsilniejszą bronią wsparcia piechoty. Działo dysponowało lufą o długości 1748 mm (L/11,4), a z najsilniejszym ładunkiem nr 6 prędkość początkowa pocisku wynosiła 245 m/s, zaś donośność do 4700 m. Działo było także montowane na podwoziach czołgów: PzKpfw I Sd Kfz 101 Ausf. B. zmodyfikowanym podwoziu PzKpfw II Sd Kfz 121 Ausf. C, PzKpfw II Sd Kfz 141 Ausf. H i wozu ewakuacyjnego Bergepanzer 38.

35,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

61
Dziadkowie od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadkowie od A do Z
Dostępny
130 szt.

Jacy są Wasi Dziadkowie? Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukajcie swoich Dziadków wśród trzydziestu typów Dziadków przedstawionych w tej książce. Są Dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek i niesamowitych opowieści. Są Dziadkowie, którzy żeglują po bajkach, jak po falach na grzbiecie wieloryba. Są i tacy, co wstają skoro świt, nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-czy. Prawie wszyscy Dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami. Wystarczy jednak, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a w okamgnieniu wracają do krainy dzieciństwa. Oto książka pełna ciepła i humoru, wprost stworzona do wspólnego czytania przez Dziadków i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie wspaniałe chwile, które spędziliście ze swoimi Dziadkami.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

62
Babcie od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babcie od A do Z
Dostępny
105 szt.

Jakie są Wasze Babcie? Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic? Babcią Przyjaciółką Ptaków? A może Babcią Marzycielką? Odszukajcie swoje Babcie wśród dwudziestu dziewięciu typów Babć przedstawionych w tej książce. Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z Was zna choćby jedną w swojej rodzinie lub u znajomych. Są wśród Was szczęściarze, którzy wskakiwali na kolana Babci Załatwi Wszystko albo wtulali się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wiemy, że trudno sobie wyobrazić coś przyjemniejszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, a wielu z Was chwali się podróżami na inne planety, w które wyruszaliście w ślad za rozmarzonym wzrokiem Babci z Głową w Chmurach. Oto książka pełna humoru i subtelnej ironii, idealna do wspólnego czytania przez Babcie i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie cudowne chwile, które spędziliście ze swoimi Babciami.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

63
Czarne sny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne sny
Dostępny
22 szt.

Sopel znowu ma kłopoty. Garbatego dopiero grób wyprostuje. Jedyna droga ucieczki wiedzie tam, skąd wszyscy chcieliby uciec. Wprost w paszczę Przygranicza, gdzie miłosierdzie zdechło pod śniegiem, a przyjaźń mierzy się wielkością długu do spłacenia. Tam gdzie groza i mróz ścinają krew na wyścigi Przygranicze. Skuty lodem, oderwany skrawek naszego świata. Ziemia jeszcze niczyja i przyczółek walki o losy ludzkości. Ale w Przygraniczu nikt nie myśli o przyszłości innej niż swoja. Liczy się tylko to, jak bardzo chcesz żyć. Czy obronisz się przed furią rozszalałych bestii? Czy aktywujesz amulet zanim trafi cię bojowy czar? Czy okażesz się silniejszy niż śmiertelny, arktyczny mróz? Co ma być, to będzie! Przeznaczenie to dziwka – nie oczekuj, że się w Tobie zakocha...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

64
Nieodnaleziona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieodnaleziona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza. – Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia. Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny. Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał. Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach? Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego...

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

65
Grabinschrift - eine Textsorte im Wandel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grabinschrift - eine Textsorte im Wandel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Tom 5. w serii „Breslauer Studien zur Medienlinguistik / Wrocławskie Studia z Lingwistyki Mediów” jest monografią z zakresu niemieckiej genologii historycznej. Studium przedstawia diachroniczne badanie gatunku tekstu inskrypcja nagrobna, który jako przedstawiciel tekstów epigraficznych jest przykładem komunikacji publicznej przebiegającej nie za pośrednictwem mediów masowych, a poprzez kamienny, metalowy, drewniany i inny nośnik inskrypcji. Przedmiotem opracowania jest analiza przemian gatunku tekstu w okresie 1780–2015 na płaszczyznach strukturalnej, stylistycznej, pragmatycznej, charakterystyki intersemiotycznej i innych; badanym materiałem był korpus zawierający 1380 niemieckich inskrypcji nagrobnych pochodzących z 16 cmentarzy w Saksonii. Dzięki zastosowaniu dwustopniowej procedury badawczej czytelnik otrzymuje szczegółowy opis wieloaspektowego gatunku tekstu, który buduje swoją egzystencję na styku sacrum i profanum, życia i śmierci, doczesności i życia wiecznego, przeszłości i przyszłości, zachowując jednocześnie od tysiącleci status świadka w jednostkowej i zbiorowej kulturze pamięci.

57,00 zł
44,46 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,54 zł

66
Regulacje prawne gospodarki w rozwoju historycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regulacje prawne gospodarki w rozwoju historycznym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.30

Autorzy tekstów zebranych w książce przedstawiają udokumentowane obrazy rozwoju regulacji prawnych gospodarki od starożytności klasycznej aż do okresu po II wojnie światowej. W książce obecne są zarówno wątki prawa publicznego, jak i prawa prywatnego. Czytelnik znajdzie tu między innymi analizę zjawisk związanych z prawną regulacją rolnictwa, przemysłu, handlu, operacji kredytowych czy skarbowości oraz badanie ich związku z rozwojem poszczególnych obszarów i zamieszkujących na nich społeczeństw.

50,00 zł
39,00 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

67
Filoteknos 6/2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filoteknos 6/2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.30

W zeszycie teksty m.in.: Aleksandry Oszczędy, Ryszarda Waksmunda, Doroty Michułki Mentor w literaturze, kulturze i edukacji – czy dziś potrzebny? / Mentor in Literature, Culture and Education – Do we Need One Today; Marty Rusek Longing and Escape? Mentor’s Figure in Popular Contemporary Novels, Dariusza Dybka Jak przekonać licealistę, że „Morsztyn wielkim poetą był”? I po co to robić?.

30,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

68
Gamedec. Tom 3. Zabaweczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamedec. Tom 3. Zabaweczki
Dostępny
12 szt.

Trzecia część 5-tomowego cyklu „Gamedec”. Megastatek emigracyjny Medusa wiozący pasażerów na Gaję nie wyłania się na docelowej orbicie. Ubezpieczyciel rejsu postanawia wszcząć śledztwo, a Lilith Ernal, agentka tej firmy, wynajmuje Torkila. Ten, chociaż skłonny się zaangażować, pragnie też pomóc Peterowi „Crashowi” Kytesowi w sprawie Mike’a Gunnera, rozgrywającego drużyny Bezbolesnych, który został zamordowany na Ziemi. Torkil chce także poinformować władze Gai, że Bestia nie została pokonana. Jak poprowadzić trzy sprawy jednocześnie? Czy można znaleźć się w tym samym czasie w trzech różnych miejscach? Dokąd zaprowadzą Gamedeca kosmiczna przygoda, ziemskie dochodzenie i próba dotarcia do władz Gai? Czy tylko on widzi anioły i demony? I ostatecznie: czy jednostka może wpłynąć na losy świata? Nadchodzą zmiany. I nic już nie będzie takie jak przedtem.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

69
Karl Grosser. Śląski architekt (1850-1918) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karl Grosser. Śląski architekt (1850-1918)
Dostępny
6 szt.

Monografia poświęcona wrocławskiemu architektowi Karlowi Grosserowi, którego działalność przypadła na niezwykle ciekawy okres w dziejach architektury – schyłek XIX-wiecznego historyzmu i początek nowoczesności. Jego życie i twórczość autorka ukazała na szerokim tle architektonicznym, historycznym, społecznym i ekonomicznym ówczesnych Niemiec i Śląska. Czytelnik, który sięgnie po książkę, może się również wiele dowiedzieć o sposobie funkcjonowania prywatnego biura architektonicznego w realiach późnego historyzmu oraz o systemie kształcenia architektów i budowniczych w XIX wieku, a także zapoznać się z usystematyzowanymi i przetłumaczonymi niemieckimi terminami związanymi z zawodem architekta, których używano pod koniec XIX i na początku XX wieku.

52,00 zł
40,56 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,44 zł

70
W krainie zwierząt i krasnali. Wiersze nie tylko dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie zwierząt i krasnali. Wiersze nie tylko dla dzieci
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera kilkadziesiąt nowych wierszy skiero­wanych głównie do najmłodszego czytelnika. Przed nią ukazały się już Niezwykłe przygody ze świata przyrody oraz Król niedźwiedzi i inne zwierzęta. Wiersze nie tylko dla dzieci. Wszystkie te bajkowe opowieści zostały wydane w takim samym formacie, stylu i podobnej szacie graficznej, stanowiąc w istocie książkową serię zawierającą już 170 bogato ilustrowanych wierszy dla dzieci w różnym wieku. Króluje w nich świat zwierząt pełen przygód i niespodzianek. Niektóre mają związek z różnymi fragmentami rzeczywistości przechowywanymi w pamięci autora, bo barwny świat przyrody zawsze poruszał jego wyobraźnię.

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

71
Korespondencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korespondencja
Dostępny
7 szt.

Najnowsza powieść twórcy Maleny i Cinema Paradiso. „Jesteśmy w stanie zobaczyć martwe gwiazdy, mimo że już nie istnieją. To właśnie ich tragiczny koniec pozwala nam je odkryć”. Podobnie miłość Eda i Amy wykracza poza prawa czasu i obecności. Ed Phoerum, dojrzały mężczyzna, światowej sławy astrofizyk, ma żonę i dwójkę dzieci. Amy Ryan jest studentką fizyki, która utrzymuje się z pracy kaskaderki. Spotkania kochanków są rzadkie i potajemne, codzienność ich związku to głównie kontakty wirtualne. Ta sieć stopniowo ich przenika, przejmuje nad nimi kontrolę i przenosi ich uczucie poza realną rzeczywistość. Giuseppe Tornatore snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania, czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

72
Anatomia skandalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia skandalu
Dostępny
24 szt.

Wciągający i prowokacyjny dramat psychologiczny. Ostra i trzymająca w napięciu powieść o skandalu w środowisku uprzywilejowanych brytyjskich elit oraz o kobietach, których świat stanął na głowie. Małżeństwo z wyższych sfer w świetle reflektorów. Żona zdeterminowana, by ochronić rodzinę, musi stawić czoła pani prokurator, która wierzy, że sprawiedliwości wreszcie stanie się zadość. Skandal, który wstrząsnął Westminsterem. I kobieta, która znalazła się w samym jego sercu. James, mąż Sophie, jest kochającym ojcem, przystojnym mężczyzną i szanowaną osobą publiczną. A jednak staje przed sądem oskarżony o straszne przestępstwo. Przekonana o jego niewinności Sophie desperacko próbuje chronić swoją ukochaną rodzinę przed kłamstwami, które jej zagrażają. Kate jest prawniczką reprezentującą ofiarę. Doświadczona profesjonalistka, która wie, że rozprawa to wojna na argumenty, a wygrywa ją ten, kto przekona sędziów. A jednak Kate przede wszystkim zawsze poszukuje prawdy. Jest przekonana, że James jest winny i nie spocznie, póki nie zostanie ukarany. Kto ma rację? Sophie czy Kate? I czy któraś z nich opiera swe przekonanie na czymś więcej niż instynkt i osobiste doświadczenia? Pomimo dorastania w klasie uprzywilejowanej Sophie ma świadomość, że jej piękne życie nie jest niezniszczalne. Nauczyła się tego, gdy ona i James zostali kochankami po raz pierwszy w Oxfordzie i osobiście przekonała się, jak łatwo przyjemność może przerodzić się w tragedię. Sarah Vaughan studiowała literaturę angielską w Oxfordzie, a następnie została dziennikarką. Po kursie w Press Association przez jedenaście lat pracowała jako reporterka w „The Guardian”, gdzie zajmowała się wiadomościami i pracowała w dziale zdrowia i polityki, skąd odeszła, by zająć się pisaniem powieści. Jej książka The art of baking blind (Słodki smak miłości, Dom Wydawniczy PWN) została wydana w 2014 roku przez Hodder & Hudson, a następnie przez osiem innych domów wydawniczych. W 2016 roku wydała drugą powieść pt. The farm at the edge of the world.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

73
Sezon na miłość. Tom 1. Po północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sezon na miłość. Tom 1. Po północy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Dla Nikki dom na plaży jest azylem. W idyllicznym otoczeniu odpoczywa od pędu wielkiego świata i zapomina o polityce, która stała się ostatnio treścią jej życia. To właśnie tu pewnego dnia ratuje mężczyznę, który okazuje się przeciwnikiem politycznym jej brata, ubiegającego się o urząd gubernatora. Nikki i Kane wiedzą, że ich romans stanie się lokalną sensacją i pożywką dla mediów. Jednak namiętność jest silniejsza niż rozsądek. Spotykają się coraz częściej, zawsze pod osłoną nocy…

14,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

74
Sezon na miłość. Tom 5. Władca pustyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sezon na miłość. Tom 5. Władca pustyni
Dostępny
8 szt.

Dla Gretchen Brannon, dziewczyny z małego miasteczka, wakacje w Maroku mają być jedynie miłym urozmaiceniem nieco monotonnego życia. Nie spodziewa się, że w tym egzotycznym miejscu spotka mężczyznę swojego życia. Szejk Philippe Sabon, władca Qawi, nie ukrywa, że Gretchen go oczarowała. Choć pochodzą z tak różnych światów, są pokrewnymi duszami. Wspólny wyjazd do jego kraju ma jeszcze bardziej ich do siebie zbliżyć. Tam jednak wybuch wojna domowa, a Gretchen wpada w ręce najzagorzalszych przeciwników Philippe'a...

14,00 zł
12,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

75
Pole garncarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pole garncarza
Dostępny
12 szt.

W październiku 1142 roku miejscowy ziemianin ofiarowuje Pole Garncarza Kościołowi. Grunt ten, dzierżawiony poprzednio przez garncarza Rualda i jego uroczą młodą żonę, zostaje przekazany opactwu w sierpniu 1143 roku. Wkrótce potem, kiedy benedyktyni zaczynają orkę, ich oczom ukazują się długie loki martwej kobiety. Wraz z tym makabrycznym odkryciem pojawiają się złożone i delikatnej natury problemy, Ruald bowiem opuścił swą żonę Generys, żeby złożyć śluby zakonne, o niej zaś sądzono, że odeszła skrycie z kochankiem.Wygląda na to, że martwa kobieta to właśnie Generys i że ktoś ją zamordował. Po przybyciu do opactwa młodego Suliena Blounta, nowicjusza uciekającego do domu ze spustoszonej przez wojnę domową wschodniej Anglii, tajemnice zaczynają się mnożyć...

25,90 zł
20,46 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,44 zł

76
Mniej slajdów - więcej sensu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mniej slajdów - więcej sensu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.07

Twoje slajdy w PowerPoincie mogą mieć sens! Mogą być bardziej przekonujące, a co za tym idzie – częściej prowadzić do realizacji twoich koncepcji. Możesz sprawnie ustalić, które informacje są kluczowe, i w efekcie spędzić mniej czasu nad slajdami. Możesz łatwo zapewnić im profesjonalny wygląd, a sobie zaś – szybszy awans. Możesz tworzyć prezentacje, które mają mniej slajdów, a więcej sensu. Nie piszę o konieczności bycia inspirującym, bo wiem, że twoi odbiorcy oczekują przede wszystkim dobrze ustrukturyzowanej fabuły prezentacji. Moje zalecenia wynikają ze zrozumienia ich potrzeb biznesowych w następstwie 12 lat przepracowanych w konsultingu i na stanowiskach menedżerskich.

54,00 zł
45,90 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,10 zł

77
Strażnicy Globusa. Tom 1. Central Park. Kraina Koe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy Globusa. Tom 1. Central Park. Kraina Koe
Dostępny
3 szt.

Magia jest na wyciągnięcie ręki! Daj się wciągnąć opowieści o mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji, które są w każdym z nas. Chorujący na astmę Patryk każdego dnia bawi się w Central Parku. Za sprawą sprytnego gnoma Ogryzalda trafia przez tajemniczy portal do Krainy Koe, odbicia nowojorskiego parku w równoległym wymiarze. Zgodnie z przepowiednią magicznemu światu grozi poważne niebezpieczeństwo. Jego pierwszym znakiem są usychające drzewa. Wydaje się, że los Krainy Koe jest przesądzony. Jednak Ogryzald, Patryk i dzielna Algrid podejmują walkę o jej przyszłość. Ich plany usiłuje pokrzyżować Zły Pan… Central Park. Kraina Koe to pierwsza z prezentowanych w serii „Strażnicy Globusa” książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie. „Przeżyj przygodę z bohaterami książki! Dzięki darmowej aplikacji mobilnej możesz już teraz zwiedzić Central Park i Krainę Koe. Tam gdzie na wielkich łąkach nowojorczycy urządzają pikniki i bawią się z psami, rozciągają się bezkresne stepy Koe, stawy zamieniają się w morza, a drogi w głębokie, niebezpieczne wąwozy”. – Krainakoe.pl

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

78
DESPERADO WYD. KIESZONKOWE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DESPERADO WYD. KIESZONKOWE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Cord Romero, były policjant i agent FBI, jest niezrównany w swoim fachu. Teraz musi stanąć twarzą w twarz z bezwzględnym szefem gangu, rekrutującym dzieci do niewolniczej pracy. W niebezpiecznej misji wspiera Corda jego przybrana siostra Maggie. Po latach Cord odkrywa w niej kobietę - niezależną i niezwykle pociągającą. Maggie chowa jednak w sercu mroczny sekret. Prześladowca także zna jej tajemnicę. Oszołomieni nagłym uczuciem Cord i Maggie muszą zaufać sobie nawzajem i podjąć grę, w której stawką jest życie i... miłość.

14,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

Wróć do góry