hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.01.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 1 stycznia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii (Magdalena Tomaszewska-Bolałek), na drugim Live At The Hollywood Bowl (The Beatles). Kolejny produkt to Piosenki dla dzieci oraz Zanim zapomnę (André Brink).
1
Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii
Dostępny45 szt.

W filmach i książkach o tematyce orientalnej często można spotkać się z nietypowymi określeniami „godzina psa”, „urodzony pod znakiem świni” czy „rok konia”. Wszystkie te pojęcia związane z zodiakiem chińskim. Jest on ważnym element nie tylko kultury Kraju Środka, ale również Japonii. Niniejsza książka prezentuje głównych bohaterów zodiaku czyli zwierzęta widziane oczami mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Publikacja przeniesie czytelnika w świat pełen mitycznych stworzeń, duchów, potworów i przybliży wyobrażenia oraz przesądy związane z poszczególnymi znakami. Podobnie jak w poprzedniej książce autorki nie zabraknie również odniesień do religii, sztuki czy nawet popkultury japońskiej.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

2
Schowek
Live At The Hollywood Bowl
Dostępny300 szt.

Legendarny koncert The Beatles z Hollywood Bowl wydany na nowym albumie "The Beatles: Live at the Hollywood Bowl"! Płyta zawiera nagrania zarejestrowane podczas trzech wyprzedanych koncertów jakie obyły się w Hollywood Bowl w Los Angeles w 1964 i 1965r. Wydawnictwo towarzyszy filmowi dokumentalnemu Rona Howarda - "The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years". Album ukaże się 9 września w wersji CD, a 18 listopada na winylu. Płyta zawiera 24-stronicową książeczkę z esejem Davida Fricke, dziennikarza muzycznego. Okładkę zdobi zdjęcie zrobione w 1964r. przez amerykańskiego tour manager zespołu - Boba Bonisa, przedstawiające Johna, Paula, Georgea i Ringo wsiadających do prywatnego samolotu lecącego z Seattle Tacoma Airport do Vancouver na ich pierwszy kanadyjski koncert. Album jest nową wersją wydanej w 1977r. i od dawna już niedostępnej w sprzedaży, płyty. Utwory wyselekcjonowano z oryginalnych taśm, na których zarejestrowano pierwotnie koncert. Nad jakością brzmienia czuwali producent Giles Martin - syn Georga Martina, a także inżynier dźwięku Sam Okell, dzięki którym materiał został po mistrzowsku zmasterowany i zmiksowany w Abbey Road Studios. Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o 4 niepublikowane dotąd nagrania pochodzące z tamtych koncertów. "To, co przede wszystkim słychać to dzika energia 4 chłopaków, grających dla publiczności, która ich uwielbia. Można się poczuć prawie jak na koncercie w Hollywood Bowl u szczytu Beatlemanii". - mówi o wydawnictwie Giles Martin.

68,90 zł
66,83 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,07 zł

3
Piosenki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki dla dzieci
Dostępny6 szt.

Piosenki wykonywane przez aktorów z Teatrów Rampa, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr muzyczny Capitol we Wrocławiu. Wśród wykonawców m. in. Jolanta Fraszyńska, Kinga Preis, Cezary Żak, Monika Bolly , Arek Jakubik, Robert Gonera, Mariusz Kiljan, Konrad Imiela, Jacek Bończyk, Damian Aleksander, dzieci z programu "Od przedszkola do Opola" i wielu innych.

40,90 zł
4
Zanim zapomnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim zapomnę
Dostępny8 szt.

Narratorem powieści jest Chris Minaar, mocno starzejący się, renomowany afrykanerski pisarz, niegdyś opozycjonista zasłużony w walce z apartheidem, obecnie zagorzały przeciwnik Busha i wojny w Iraku. Postanowił spisać swoje wspomnienia póki jeszcze nie zawodzi go pamięć – stąd tytuł. Adresuje je do nieżyjącej już Rachel, być może jedynej (oprócz matki) kobiety, którą naprawdę kochał, choć przez jego życie przewinęło się ich bardzo wiele. Spoglądając wstecz na swoje liczne romanse, dokonuje swoistego rachunku sumienia. Z zapisków Minaara przebija uczucie przytłaczającej samotności, bo mimo uznania, jakim wciąż się cieszy jako pisarz, ma świadomość, że nie wnosi już nic do życia publicznego. Może jedynie z gorzkim rozczarowaniem obserwować sytuację w Afryce Południowej w dziesięć lat po pierwszych wolnych wyborach i przyglądać się bezradnie, jak społeczeństwo, za które kiedyś walczył, pogrąża się w chaosie, brutalnej przemocy i coraz większej nędzy.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5
Chatka 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka 3-latka
NiedostępnyBrak

Książeczka Chatka 3-latka to zbiór atrakcyjnych zadań oraz historyjek z 72 naklejkami przygotowanych na miarę możliwości dziecka trzyletniego. Dzięki swojej różnorodności zapewniają małemu czytelnikowi zarówno rozwój, jak i zabawę. Dziecko zgaduje, słucha, rysuje, nakleja. Barwne ilustracje oraz naklejki z pewnością zainteresują malucha. W serii: Chatka 2-latka, Chatka 3-latka, Chatka 4-latka, Chatka 5-latka.

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

6
Czas. Pytania i odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas. Pytania i odpowiedzi
NiedostępnyBrak

Dlaczego w różnych krajach jest inna godzina? Jak duży jest największy zegar? Kiedy budzą się ptaki? Na której planecie rok jest najdłuższy? Otwieraj okienka, by znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

Wróć do góry