hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.12.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 24 grudnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kartka Dziękujemy, biała (Życie i misja), na drugim Kolaż pożółkłych i białych kartek (Stanisława Kalus). Kolejny produkt to Podróż w głąb siebie (Tamara Mariola Tarasek) oraz Przebudzenie (Róża Ossowska).
1
Kartka Dziękujemy, biała - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Dziękujemy, biała
Życie i misja, 1
Dostępny48 szt.

Każdego dnia w życiu doświadczamy wielu błogosławieństw, za które możemy podziękować.Okażmy wdzięczność tym, których Bóg stawia na naszej drodze.Kartka okolicznościowa składana z kopertą.Format: 11.4x16.2 cm.Tekst w środku: brak.

6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
2
Kolaż pożółkłych i białych kartek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolaż pożółkłych i białych kartek
Dostępny10 szt.

Przed Państwem niezwykle ciekawy tomik poetycki Kolaż pożółkłych i białych kartek autorstwa Stanisławy Kalus. Autorka zaczęła pisać wiersze bardzo wcześnie pod opieką literacką Wilhelma Szewczyka, Tadeusza Kijonki i Feliksa Netza. W tym tomiku są wiersze zarówno o treści religijnej, jak i świeckie, nawiązujące do zamiłowania Autorki do wszelkich sztuk – zwłaszcza do muzyki i malarstwa, do pasji zwiedzania świata, a także do rozważania tego, co wiąże się z szeroko pojętą duchowością.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

3
Podróż w głąb siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż w głąb siebie
Dostępny3 szt.

Tomik poetycki Tamary Marioli Tarasek nie bez przyczyny nosi tytuł Podróż w głąb siebie. Swoimi pięknymi strofami Autorka przekonuje nas, że Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Od najmłodszych lat interesuje ją teatr, literatura, a zwłaszcza poezja. Jej pasją jest też muzyka, fotografia, właściwie każda dziedzina sztuki, jak również podróże, te dalekie i bliskie. Jedną z takich ciekawych podróży, w którą Autorka nas zaprasza, jest właśnie podróż w głąb siebie.Ta odważna propozycja podróżowania wspólnie z jej poezją wywołuje zaskoczenie. A wyważone, spokojne i jednocześnie rozedrgane, pełne zamyślenia, falujące emocjami teksty unoszą nas niczym fale na morzu w głąb nas samych. Wzruszające wiersze w pastelowych barwach marzeń zaglądają w najgłębsze zakamarki duszy. Co w nich można zobaczyć? No właśnie. O tym jest ten piękny tomik poetycki. Zapraszam do lektury.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

4
Przebudzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie
Dostępny5 szt.

Tomik poetycki Przebudzenie autorstwa Róży Ossowskiej bez żadnego nadużycia zaliczyć można do nurtu zwanego poezją codzienności. Ten specyficzny nurt, który pojawił się po roku 1956, koncentrował się na tematyce rzeczy nieskomplikowanych, zwykłych, w tym związanych z najprostszymi czynnościami. W obszar ten poetka wprowadza czytelnika świadomie, tworząc strofy składające się z rymów prostych, niewyszukanych porównań, ale też tekstów mających rytm i tempo. Właśnie takie odczucia towarzyszą nam w życiu od rana do wieczora. W swoich wierszach autorka wyraża sprzeciw wobec fałszu i obłudy w otaczającej nas rzeczywistości, ale przede wszystkim ciekawie pisze o różnych odcieniach miłości, o rozstaniu, ale i o nadziei i pasji. Za serce chwytają malownicze opisy przyrody oraz trafne pointy, które rozbudzają nadzieję, że warto żyć właśnie dla rzeczy prostych, a jakże dla nas ważnych.Zapraszamy do lektury.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

5
Rozpocznij dobrze swój dzień. Rozważania na każdy poranek roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozpocznij dobrze swój dzień. Rozważania na każdy poranek roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Rozpoczęcie każdego dnia z Bogiem nastraja nasze serce na szukanie Jego woli i wyposaża nas we wszystko, czego potrzebujemy, by stawić czoła aktualnym wyzwaniom,a także, by nieść innym Boże królestwo.Joyce Meyer w swojej książce oferuje krótkie, konkretne i pełne mocy rozważania biblijne na każdy dzień roku, które wzmocnią i ubogacą Twój osobisty czas spędzony z Panem, a także rozbudzą w Tobie jeszcze większy głód Jego Słowa i obecności.Twoje życie może być przepełnione radością, która rozleje się na życie innych ludzi. Możesz doświadczać tej radości przez cały dzień, jeśli nauczysz się właściwie go zaczynać spędzając czas z Bogiem, czytając Jego Słowo, modląc się i czekając na Jego wskazówki.Słuchanie Boga każdego poranka wypełni cię oczekiwaniem i pragnieniem lepszego dnia, a te dni razem tworzą lepsze życie.

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

6
Zakończ dobrze swój dzień. Rozważania na każdy wieczór roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakończ dobrze swój dzień. Rozważania na każdy wieczór roku
Niedostępny
Brak

Radość z życia zaczyna się od decyzji, by codziennie spędzić czas z Bogiem. W swojej książce Joyce Meyer oferuje krótkie, konkretne i pełne mocy rozważania biblijne na cały rok, które stanowią cenną pomoc w codziennym wieczornym czasie modlitwy, będącym szczególną okazją, by wyrazić Panu wdzięczność za Jego łaskę i obecność w minionym dniu oraz oddać Mu z wiarą wszystkie trudne sprawy.

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

7
Szukanie. Wiersze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukanie. Wiersze
Dostępny9 szt.

Tomik Szukanie jak w soczewce skupia nietuzinkową formę językową i artystyczną poety Jerzego Mroza. Sam o sobie mówi, że specjalizuje się w tzw. małej formie poetyckiej akcentowanej wyrazistą pointą, nie stroni również od refleksyjnej satyry. W twórczości próbuje odnajdywać akcenty właściwe dla pióra obszary niezagospodarowane przez komputer, kamerę, mikrofon, pędzel, dłuto i... zwyczajnie pisać życie, a to znaczy: mówić po raz pierwszy.To szukanie tak naprawdę to droga do celu, którą przemierza poeta. Celu na dzisiaj nieznanego. Stąd i podróż (niekoniecznie krótka) w głąb siebie trwa. Nikt też czasu tutaj nie liczy, bo w przypadku poety ani czas, ani wiek nie mają znaczenia. Szukając można nieraz pobłądzić. Wejść w burzę, czy potknąć się o kamień i upaść. Ale najważniejsze to umieć się podnieść i iść dalej.W swojej twórczości poeta mierzy się z codziennością i z przemijaniem, toczy spory ze Stwórcą, bo nie zawsze razem im po drodze. Jednak w jego wierszach zwycięża umiejętność kompromisu w pozytywnym znaczeniu, a w wysmakowanych językowo strofach wręcz przebija młodzieńcza afirmacja życia. Dlatego też wiersze te czyta się z przyjemnością i warto po nie sięgać nie jeden, a wiele razy.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

8
Moje ranczo. Traktor, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ranczo. Traktor, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Traktor z serii „Moje ranczo” z pewnością przypadnie do gustu wszystkim małym fanom rolnictwa. Zabawka wykonana jest z dbałością o szczegóły. Wymiary produktu: 5.5 x 8.5 x 5.0 cm Wymiary opakowania: 7.5 x 10.5 x 6.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

77,90 zł
60,76 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,14 zł

9
Kalejdoskop. Spotkania z mniejszościami narodowymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalejdoskop. Spotkania z mniejszościami narodowymi
Dostępny79 szt.

Tytuł książki Kalejdoskop nawiązuje do cyklu audycji radiowych, które przez kilkanaście lat emitowane były na antenie Radia Gdańsk, a dotyczyły spraw mniejszości narodowych i etnicznych aktualnie żyjących na Pomorzu Gdańskim.Wywiady z przedstawicielami poszczególnych mniejszości (Niemcy, Żydzi, Białorusini, Ukraińcy, Tatarzy, Litwini, Ormianie, Karaimi, Romowie), ukazujące powikłane, dramatyczne losy pojedynczych osób, odzwierciedlają nierzadko przejścia typowe dla konkretnej grupy.Odpowiedzialne historie są ciekawym przykładem, jak &bdquohistorię wielką&rdquo tworzą &bdquohistorie małe&rdquo jednostki.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

Wróć do góry