hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.12.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 grudnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian. Wybór poezji (Bolesław Leśmian), na drugim Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji (Krzysztof Kamil Baczyński). Kolejny produkt to Przygody Tomka Sawyera. Audiobook (Mark Twain) oraz Love Collection. Pod słońcem Toskanii, DVD (praca zbiorowa ).
1
Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian. Wybór poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Bolesław Leśmian. Wybór poezji
Dostępny
104 szt.

Bolesław Leśmian (właśc. Lesman) (1877-1937) – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki. Urodził się w inteligenckiej, zasymilowanej rodzinie żydowskiej, ojciec wywodził się z rodziny księgarskiej, a matka prawniczej. Przyszły poeta młodość spędził na Ukrainie, w Kijowie, tam ukończył gimnazjum klasyczne, a następnie prawo na Uniwersytecie św. Włodzimierza. Leśmian jest uważany za największego nowatora polskiej poezji XX wieku. Był również współzałożycielem i reżyserem Teatru Artystycznego w Warszawie, a w latach 1918-1934 pracował jako rejent w Hrubieszowie i Zamościu. Poeta zmarł 5 listopada 1937 r., przyczyną śmierci był zawał serca, pochowano go na warszawskich Powązkach. Twórczość Leśmiana jest niezwykle nowatorska jak na ówczesne czasy, jej charakterystycznymi cechami są wrażeniowość i intuicyjność. Poezja jest dla Leśmiana mową pierwotną, ponieważ cechy twórcy poezji utożsamia on z cechami charakterystycznymi dla człowieka pierwotnego. Szczególną uwagę należy zwrócić również na język prezentowanych utworów, gdyż poeta nierzadko tworzył swój własny, prywatny język, obfitujący w neologizmy i kreacje językowe. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory pochodzące z tomów: Sad rozstajny, Łąka, Napój cienisty, Dziejba leśna.

25,90 zł
15,99 zł

Rabat 38,3%
oszczędzasz 9,91 zł

8 osób kupiło
2
Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Krzysztof Kamil Baczyński. Wybór poezji
Dostępny
35 szt.

Krzysztof Kamil Baczyński (1921-1944) – polski poeta, żołnierz Armii Krajowej, przedstawiciel pokolenia Kolumbów. Pochodził z inteligenckiej rodziny, ojciec był żołnierzem Legionów Polskich, historykiem i krytykiem literatury, a matka nauczycielką i autorką podręczników szkolnych. Od 1931 r. uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Stefana Batorego, już wtedy odznaczał się wielkim znawstwem literatury, zarówno polskiej, jak i światowej. W czasie II wojny światowej był kierownikiem działu poezji konspiracyjnego miesięcznika „Droga”. Zginął, biorąc udział w powstaniu warszawskim, 4 sierpnia 1944 r. Baczyński jest powszechnie uznawany za najwybitniejszego twórcę pokolenia wojennego, jego utwory to przejmujący obraz tragedii okupacyjnej swego pokolenia, która jednocześnie wolna jest od martyrologii. Poezja Baczyńskiego najpełniej wyraża cechy pokolenia Kolumbów, dla twórców tej epoki konsekwencją wybuchu wojny była konieczność poradzenia sobie ze zmieniającym się światem i otoczeniem oraz odnalezienie własnej postawy wobec tych wydarzeń. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego powstałe w latach 1938-1944, m.in.: Pokolenie, Ars poetica, Poległym, Elegia o… [chłopcu polskim].

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

6 osób kupiło
3
Przygody Tomka Sawyera. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera. Audiobook
Mark Twain, Aleksandria
Dostępny
31 szt.

Ciężkie są dni i wątpliwy spokój miejsca, do którego Tomek Sawyer i świta jego przyjaciół kierują swe kroki. Spływ tratwą nurtami Mississippi, poszukiwania skarbu w jaskiniach, niebezpieczna konfrontacja z mordercą? Młodszy czytelnik zachwyci się przygodami, starszemu pozostaje współczucie dla całego miasteczka i ciotki, której opieka nad chłopcem z pewnością o kilka lat skróciła życie. Mark Twain – zecer, górnik w kopalni srebra, poszukiwacz złota w Kalifornii, pilot parostatków, dziennikarz, satyryk, a przede wszystkim pisarz. Twain nazywany „ojcem literatury amerykańskiej”, jest autorem najpiękniejszych powieści dla dzieci i dorosłych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
4
Love Collection. Pod słońcem Toskanii, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love Collection. Pod słońcem Toskanii, DVD
praca zbiorowa , 2015
Dostępny
303 szt.

Mieszkająca w San Francisco pisarka Frances Mayers (Diane Lane) przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny wywołany rozwodem oraz utratą ukochanego domu. Daje się namówić przyjaciółce na wyjazd do Toskanii. Zauroczona słoneczną włoską krainą spontanicznie kupuje piękną, lecz nieco zdewastowaną willę i rzuca się w wir przygody.

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

5 osób kupiło
5
Klasyka mistrzów. Cyprian Kamil Norwid. Wybór poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Cyprian Kamil Norwid. Wybór poezji
Dostępny
28 szt.

Cyprian Kamil Norwid (1821-1883) – polski poeta, dramaturg, prozaik, malarz, grafik i rzeźbiarz. Urodził się we wsi Głuchy koło Radzymina, wcześnie osierocony przez rodziców, wychowywał się u prababki Hilarii z Buynów Sobieskiej, poeta był spokrewniony z królem Janem III Sobieskim. Uczęszczał do warszawskiego gimnazjum, którego nigdy nie ukończył, następnie wstąpił do prywatnej szkoły malarskiej, gdzie pobierał lekcje rysunku u Jana Klemensa Minasowicza. W 1842 r. wyjechał na stałe z Polski, początkowo przebywał w Dreźnie, Wenecji i Florencji. W 1846 r. został osadzony w więzieniu w Berlinie, gdzie nabawił się początków głuchoty. Od 1849 r. zamieszkiwał w Paryżu, jednak i tam nie odnalazł szczęścia, borykając się z problemami finansowymi i mało pochlebnymi opiniami na temat swej twórczości, postanowił opuścić Paryż, udając się do Stanów Zjednoczonych. Jednak i tam los nie był dla niego łaskawy, w 1854 r. powrócił do Paryża, którego nie opuścił już do końca swoich dni. Zmarł 23 maja 1883 r. w Domu św. Kazimierza w Paryżu. Norwid uważany jest za jednego z czterech najważniejszych polskich poetów doby romantyzmu, niezwykle oryginalny i wybiegający swą twórczością daleko poza epokę, w której żył. Jego nowatorska liryka, przesiąknięta myślą filozoficzną jest najwybitniejszym osiągnięciem drugiego pokolenia romantyków. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Bema pamięci żałobny-rapsod, [Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie], Fortepian Szopena, W Weronie, Assunta (czyli Spojrzenie), Promethidion.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

3 osoby kupiły
6
Trivial Pursuit. Harry Potter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trivial Pursuit. Harry Potter
Winning Moves, od 12 lat
Dostępny
120 szt.

Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z wyjątkowym quizem składającym się aż z 600 pytań dotyczących świata Harry’ego Pottera. Ile tak naprawdę wiesz o tym magicznym świecie? Nie dostałeś jeszcze swojego listu z Hogwartu, a jesteś pewien, że nie jesteś Mugolem? „Trivial Pursuit. Harry Potter” to gra przeznaczona dla wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa, dzięki której mogą sprawdzić swoją wiedzę zdobytą z książek i filmów o Harrym Potterze! Pytania podzielone są na sześć kategorii, które losujecie, rzucając kością. Te kategorie to: Czarna Magia, Hogwart, Zaklęcia i Eliksiry, Magiczne Przedmioty, Magiczne Postacie oraz Zwierzęta i Magiczne Stworzenia. Część pytań nie powinna sprawić Wam żadnego problemu, niektóre zaś przeznaczone są tylko dla najwierniejszych fanów serii. Zasady gry „Trivial Pursuit. Harry Potter”: Przed rozpoczęciem gry potasujcie wszystkie karty i ułóżcie w pudełku tak, aby odpowiedzi były niewidoczne. Aby zacząć rozgrywkę, wyznaczona osoba rzuca kostką – od koloru, jaki wypadnie, zależeć będzie kategoria pytania! Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, rozpoczynający rzuca kostką jeszcze raz. Jeśli i tym razem odpowie poprawnie, zyskuje kartę. W ten sposób może kontynuować aż do chwili, gdy się pomyli! Wtedy kolejka przechodzi do kolejnej osoby. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zdobędzie 6 kart, czyli odpowie poprawnie na 12 pytań! Zawartość opakowania: • pudełko, • karta z zasadami, • 100 kart z pytaniami, • kostka.

71,68 zł
61,64 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 10,04 zł

3 osoby kupiły
7
Lęk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lęk
Dostępny
12 szt.

Książka ks. Arkadiusza Paśnika to autobiograficzny dziennik jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Autor łączy drogę po miejscach świętych z drogą po najbardziej intymnych obszarach ludzkiej psychiki. W swojej niezwykłej wędrówce szuka odpowiedzi na najważniejsze ludzkie pytania: Co jest przyczyną lęku? Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie? Czym jest miłość? Jaka jest relacja miłości do lęku? Książka napisana w sposób niezwykle autentyczny i szczery może pomóc współczesnemu człowiekowi w zachowaniu ludzkiej godności i najwyższych wartości w świecie cierpienia, lęku, przemocy i niepokoju

36,95 zł
33,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

3 osoby kupiły
8
Choroba afektywna dwubiegunowa. Trudności diagnostyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba afektywna dwubiegunowa. Trudności diagnostyczne
Dostępny
150 szt.

Celem tej książki jest przedstawienie serii przypadków kazuistycznych (czyli opisów realnie istniejących pacjentów), obejmujących zaburzenia afektywne i problemy z nimi związane. Zaburzenia afektywne graniczą lub częściowo nakładają się na zaburzenia schizofreniczne, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe (nerwice), a nawet uzależnienia (to znaczy, że ich odróżnienie od wymienionej grupy zaburzeń może być trudne lub bardzo trudne). Ostateczne ustalenie granic między zaburzeniami nie jest możliwe i dlatego mówi się, że rozpoznanie w psychiatrii ma charakter probabilistyczny. Można jednak próbować wskazać, co jest czym. I takie sytuacje chciałbym pokazać.

34,00 zł
3 osoby kupiły
9
Gorzka pomarańcza. Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muzułmanina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka pomarańcza. Ucieczka ze świata islamu. Historia Polki, żony muz...
Dostępny
71 szt.

Autorka książki jest Polką z Pomorza, która w latach 80. ubiegłego wieku wyszła za Libijczyka studiującego w Polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego kraju. Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. Muchtar okazał się kameleonem – w Polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Zdecydowany bunt Nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... plan ucieczki z „islamskiego raju”. Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami. Oprócz wątków niemal kryminalnych, Gorzka pomarańcza jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu uczestniczącego. Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem Europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z Afryki.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
10
Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki. Wybór poezji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka mistrzów. Juliusz Słowacki. Wybór poezji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Juliusz Słowacki (1809-1849) – poeta, dramaturg i epistolograf. Urodził się w Krzemieńcu, pochodził z inteligenckiej rodziny, jego ojciec, Euzebiusz, był profesorem literatury w Liceum Krzemienieckim i Cesarskim Uniwersytecie Wileńskim, zaś matka, Salomea z Januszewskich, osobą o dużej kulturze literackiej i osobistej. Słowacki to jeden z najwybitniejszych twórców polskiego romantyzmu, obok Mickiewicza i Krasińskiego, jest uznawany za jednego z wieszczów narodowych. W twórczości swojej podejmował tematy walki narodowo-wyzwoleńczej, egzystencjalne rozterki i refleksje człowieka uwikłanego w machinę historii. Zmarł 3 kwietnia 1849 r. w Paryżu. W 1927 r. sprowadzono prochy poety do kraju, spoczął w krypcie na Wawelu, obok Adama Mickiewicza. Twórczość Juliusza Słowackiego jest bardzo różnorodna i nie da się jej sklasyfikować jako jednego modelu literackiego. Jego liryki przechodzą kilka etapów, w trakcie których dokonuje się ewolucja od sentymentalizmu, przez romantyczny bajronizm, aż po rewolucyjny romantyzm, skupiony na tematyce narodowej i patriotycznej, a pod koniec życia genezyjski mistycyzm. W niniejszym zbiorze znajdują się m.in. utwory: Oda do wolności, Piramidy, Grób Agamemnona, Testament mój, W pamiętniku Zofii Bobrówny, Do Ludwika Norwida, Sowiński w okopach Woli.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
11
Tramwaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tramwaj
Siku
Dostępny
28 szt.

Czerwono-biały tramwaj serii Siku Super nie tylko dla małych motorniczych. Dwudrzwiowy wagon wykonany w skali 1:87 w wysokim stopniu odzwierciedla pojazd rzeczywisty. Atrakcyjna zabawka dla najmłodszych, wzbogaci także niejedną ciekawą kolekcję. Rozmiar opakowania: 7.5 x 28.0 x 4.2 cm

64,99 zł
59,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,20 zł

3 osoby kupiły
12
Polish Your HR English 2. Angielski (nie tylko) dla HR-owca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Your HR English 2. Angielski (nie tylko) dla HR-owca
Dostępny
5 szt.

Po sukcesie pierwszej części książki Polish Your HR English. Angielski (nie tylko) dla HR-owca prezentujemy Państwu część drugą, która zawiera nowe tematy związane z zarządzaniem pracownikami w firmie. Nie koncentruje się tylko na perspektywie HR-owca, lecz także specjalisty (obcokrajowca) poszukującego zatrudnienia i obserwującego nasz rynek pracy. Książka została podzielona na trzy części: • A Year in the Life of an HR Manager - Rok w życiu menedżera HR, • HypochondRiac at an HRologist's - HypohondRyk u HRologa, • HR Emergency - Pogotowie HR. W pierwszej części George Sandford, na podstawie wieloletniego doświadczenia nabytego podczas pracy w dziale HR w międzynarodowych firmach w Wielkiej Brytanii, Francji i Portugalii, opisuje swoje przemyślenia na temat praktyk stosowanych w Polsce. Wspomina, w jaki sposób był wprowadzany na nowe stanowisko pracy i wymienia kilka ciekawych metod na wdrażanie nowych pracowników. George porusza także temat kultury organizacyjnej w firmie – co możemy przez nią rozumieć, jak ją tworzyć, a czego starać się unikać. Dotyka także bardzo ważnego w obecnych czasach równouprawnienia w miejscu pracy. Bohaterem części drugiej jest Mr. HypochondRiac, który cierpi na rozmaite dolegliwości związane z wykonywaną pracą. Radą i pomocą służy mu doświadczony i cierpliwy doktor. Dzięki jego radom poznajemy skuteczne rozwiązania HRM w zakresie: zarządzania zasobami ludzkimi, polityki płacowej, rekrutacji, szkoleń, motywowania i wspomagania rozwoju pracowników, a także wykorzystywania nowoczesnych narzędzi HR. Pomimo poruszania tematów poważnych, cały cykl jest utrzymany w tonie humorystycznym. Trzecia część książki stanowi zbiór porad dotyczących HRM, gdzie Pogotowie HR czeka, by pomóc. Próbuje ono odpowiedzieć m.in. na pytania, co może zrobić pracownik działu kadr, którego życie stawia w obliczu pytań bez jednoznacznej odpowiedzi, a także gdzie może szukać wsparcia i rady. Pogotowie HR zmierzy się m.in. z nieuczciwą konkurencją w zespole, przemocą w pracy czy bezproduktywnymi spotkaniami w sali konferencyjnej. Ponadto pomoże pracownikowi uporządkować jego biurko i spróbuje wpłynąć na jego kreatywność. Każda z trzech części zawiera 12 lekcji, które pomogą w nauce zwrotów z dziedziny HR w języku angielskim. Książkę Polish your HR English 2 wyróżniają mind mapy zawierające specjalistyczne słownictwo, rozbudowany słowniczek przy każdej lekcji, liczne ćwiczenia i krzyżówki, ciekawe komiksy i grafiki ilustrujące poszczególne lekcje. Miłośnicy innych języków także znajdą coś dla siebie – ciekawe idiomy w czterech językach obcych. Pozycja rekomendowana przez: Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner HRstandard.pl, BiznesTuba.pl

49,90 zł
47,90 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
13
O męskości nie tylko dla mężczyzn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O męskości nie tylko dla mężczyzn
Dostępny
5 szt.

O męskości… to nowa książka Jacka Pulikowskiego, która wnosi nowe rady, pomysły i spostrzeżenia na temat męskości w dzisiejszych czasach. To poradnik dla mężczyzn, którzy chcą stawać się lepsi, i dla kobiet, które chcą ich w tym wspierać i lepiej rozumieć.

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
14
Głos Pana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos Pana. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Najpierw była myśl. Wszechświat składa się z nieskończonej liczby atomów. Nie jesteśmy w stanie pojąć nieskończoności. Być może istnieją inne cywilizacje. Ziemscy uczeni odbierają z Kosmosu dźwięk, który mógłby być komunikatem od istot rozumnych. Jak jednak odczytać to przesłanie, nie wiedząc nic o nadawcach – nawet: czy istnieją? Głos Pana jest audiobookiem, w którym brak awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej. Zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
15
Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania
Dostępny
2 szt.

Opowiadania Mikołaja Gogola należą do arcydzieł literatury rosyjskiej i do ścisłego kanonu literatury światowej. W tomie znajdują się najsławniejsze opowiadania: Nos, Płaszcz i Wij. Czytelnik odnajdzie w tych krótkich utworach najistotniejsze cechy literackiego kunsztu, który wyniósł rosyjskiego pisarza do rangi mistrza komedii obyczajowej i satyrycznych utworów o życiu mniej lub bardziej zwykłych ludzi. Wciągający styl i niezwykłe poczucie humoru przyczynią się do przyjemności czytania tych drobnych, ale jakże magnetyzujących tekstów. Opowiadania Gogola wywarły ogromny wpływ na rozwój groteski i prozy fabularnej w literaturze rosyjskiej i światowej.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
16
Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii. Audiobook
Iwona Kienzler, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Zapraszamy do fascynującej lektury o życiu uczuciowym Jagiellonów: przeczytaj o wielkich namiętnościach i sekretach dnia codziennego z historią Polski w tle! Poznaj historię miłości Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, odkryj, jakie intymne sekrety skrywał Władysław Warneńczyk i dowiedz się, kto w rodzie uchodził za rozpustnika. Sięgnij po najnowszą pozycję Iwony Kienzler – autorki bestsellerowych biografii historycznych, a przekonasz się, że życie miłosne Jagiellonów kryje wiele niespodzianek i tajemnic.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
17
Błazen. Wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błazen. Wielki mąż. Opowieść o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim. Audiobook
Józef Hen, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich intelektualistów pierwszej połowy XX wieku Tadeusz Boy Żeleński – pisarz, poeta-satyryk, kronikarz, eseista, genialny tłumacz literatury francuskiej, krytyk literacki i teatralny, lekarz, działacz społeczny. Przez jednych był uważany za niebezpiecznego szydercę kompromitującego tradycyjne polskie wartości, dla innych był intelektualną wyrocznią. Obszerny szkic postaci i wielostronnej działalności Tadeusza Boya-Żeleńskiego przeplatany jest refleksjami autora na temat obyczajowości i atmosfery młodopolskiego Krakowa oraz międzywojennej Warszawy.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
18
Zima. Bardzo proste czytanki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima. Bardzo proste czytanki dla dzieci
Dostępny
56 szt.

Bardzo proste czytanki dla dzieci to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania prostych zdań ze zrozumieniem oraz zdobywanie wiadomości na temat różnych miejsc i zjawisk przyrody. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące zimy: zimowe miesiące, charakterystyczne cechy pogody, ubiór, zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, zimowe zabawy, dokarmianie zwierząt.

11,63 zł
9,99 zł

Rabat 14,1%
oszczędzasz 1,64 zł

1 osoba kupiła
19
Rozmowy z ukochanym mistrzem. Księga 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z ukochanym mistrzem. Księga 5
Dostępny
67 szt.

Wolter mówił o Saint Germainie - „człowiek, który nigdy nie umiera i wie wszystko”. Księga piąta jest kontynuacją i rozszerzeniem zasad zawartych w tomie czwartym. Saint Germain dzieli się tu ze Studentami wiedzą dotyczącą Wyższych, Wewnętrznych Praw Życia. Przekazywane wskazówki dotyczą konkretnych zastosowań wiedzy o naszej prawdziwej Istocie - „Obecności Jam Jest” i umożliwiają czytelnikowi łatwe wcielanie ich we własne życie. Czytelnik prowadzony jest ku coraz wyższemu rozumieniu własnej Istoty oraz coraz wyższym poziomom wibracji prowadzącym do Oktawy Światła. Dzieło to stanowi naturalną kontynuację trzech pierwszych Ksiąg i zawiera do Nich wiele odnośników. Wiedza przekazywana jest stopniowo, stąd najkorzystniejsze jest studiowanie Ksiąg tej serii po kolei. Książka ta jest piątą z sześciu Ksiąg tematycznie związanych z Saint Germainem i jego przekazami dotyczącymi Uniwersalnych Zasad Życia, Wszechświata, Miłości, Mocy i Mądrości. O Saint Germainie: Nadszedł czas, w którym Wielka Mądrość utrzymywana i chroniona przez wiele stuleci na Dalekim Wschodzie teraz przychodzi na rozkaz Wielkich Wzniesionych Mistrzów, którzy kierują, ochraniają i pomagają w rozprzestrzenianiu Światła wśród ludzkości na Ziemi. Wielki Wniebowstąpiony Mistrz Saint Germain jest, poprzez całą serię tych Ksiąg, jedną z Potężnych Istot Kosmicznych, które zarządzają naszą planetą. Jest to ta sama Wielka Mistrzowska Obecność, która pracowała na dworze francuskim przed i w czasie Rewolucji Francuskiej, a której rady, o ile zostałyby wzięte pod uwagę, zaoszczędziłyby wielkiego cierpienia. Promieniowanie tej Księgi jest tego rodzaju, że może ono być jedynie przekazane przez Wniebowstąpionego Mistrza, którym w tym przypadku jest Wielki Ukochany, „Niosący Światło”, Saint Germain.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
20
Krótka historia mafii sycylijskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia mafii sycylijskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Włoska mafia to jawnie przestępcza organizacja, działająca poza prawem maszyna do zarabiania brudnych pieniędzy. Jej szefostwo, zwykle zlecając zbrodnie swoim żołnierzom, nie cofa się przed mordowaniem konkurencji, stróżów prawa, dziennikarzy i zwykłych ludzi, którzy mieli nieszczęście stanąć im na drodze. A jednak szczególnie na południu Włoch, gdzie struktury mafijne są wyjątkowo silne i trwałe, zorganizowana przestępczość łatwo łączy się z religijnością i kultem swoiście rozumianego honoru. Skąd się wzięła sycylijska mafia? Cosa nostra to wytwór „nowoczesności”, którą chaotycznie zaprowadzano na włoskim południu od XIX wieku. A jej historia? Najlepiej się ją poznaje, studiując biografie głośnych gangsterów, trzymających w ręku życie mieszkańców południa Italii.

37,00 zł
26,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

21
Słoneczko. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoneczko. Audiobook
Maria Buyno-Arctowa, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Gdy w życiu małej dziewczynki pojawiają się nagle duże problemy - najlepszym sposobem na ich pokonanie jest uśmiech. Wie o tym dobrze Marysia, nie bez przyczyny nazywana przez wszystkich Słoneczkiem. Choć nie ma przy niej ukochanej mamy, a życie w nowej rodzinie z początku nie wydaje się różowe - Marysia nie przestaje się uśmiechać. Swoim wdziękiem, optymizmem i ciepłem potrafi przekonać do siebie największego ponuraka i sprawia, że nawet smutny i szary dotychczas dom staje się radosny i promienny. Po książki Marii Buyno-Arctowej sięga już kolejne pokolenie odbiorców, zaś miłośnikami jej opowiadań, powieści i baśni są nie tylko najmłodsi. Autorka opisuje świat, w którym dzieci czują się bezpiecznie, zaś dorośli odnajdują w nim drogę do wspomnień z własnego dzieciństwa i mogą spojrzeć na rzeczywistość oczami dziecka. Buyno-Arctowa bardzo poważnie traktuje zarówno słuchacza, jak i swych bohaterów, tworząc postaci charakterystyczne i pełne wartości, przekazywanych słuchaczowi w bezpretensjonalny i przyjazny sposób. To z pewnością istotne i stanowiące o dużym sukcesie książek tej autorki cechy jej prozy.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

22
Gasnące ognie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gasnące ognie. Audiobook
Antoni Ferdynand Ossendowski, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Ossendowski zabiera nas na niespieszny spacer po obszarach, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne - judaizm, chrześcijaństwo i islam. To nie tylko delektowanie się egzotyką, różnorodnością ras, wyznań, bogactwem kulturowym, roślinnością czy architekturą. To spotkanie z całkiem odmienną obyczajowością: zachowaniami, zwyczajami, poglądami.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

23
Oskarżona Wiera Gran. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżona Wiera Gran. Audiobook
Agata Tuszyńska, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Piękna, utalentowana, obdarzona charakterystycznym, głębokim kontraltem. Jej piosenki o najróżniejszych barwach miłości kochali wszyscy. Wiera Gran była najpopularniejszą żydowską pieśniarką w końcu lat 30. W czasie wojny występowała w lokalach warszawskiego getta. Aż zdarzyło się coś, co przekreśliło jej karierę na zawsze – oskarżenie o współpracę z niemieckim okupantem. Do końca życia próbowała oczyścić swoje imię, walcząc z piętnem kolaborantki. Oskarżona Wiera Gran to nie tylko biografia. To próba rozliczenia się z przeszłością.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

24
Golem XIV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golem XIV
Dostępny
9 szt.

?Golem XIV? to jedna z najbardziej karkołomnych przygód intelektualnych Lema: konstruuje on na potrzeby swej książki postać superkomputera przyszłości, nieskończenie przewyższającego rozumem człowieka. Tytułowy Golem, którego losy obserwujemy od narodzin aż do zagadkowego odejścia z ludzkiego świata, dokonuje w książce Lema nie tylko bezlitosnej krytyki człowieczeństwa, uroszczeń naszej kultury i złudzeń na temat doskonalących rzekomo mechanizmów ewolucji, ale także buduje zapierającą dech w piersiach wizję dalszego rozwoju mechanicznego Rozumu ? aż poza granice naszego kosmosu i dostępnego w jego obrębie poznania.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

25
Mors, Pinky i trzynasta komnata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mors, Pinky i trzynasta komnata. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Po zakończeniu roku szkolnego młodzi detektywi udają się na zasłużony odpoczynek do leśniczówki dziadka Pinky - pana Adama Pankiewicza. Plan jest taki, żeby odsapnąć od miejskiego zgiełku, spędzić trochę czasu na łonie natury i poleżeć do góry brzuchem. Jednak przygoda znajduje Morsa i Pinky nawet w leśnej głuszy. Okazuje się, że według legendy istnieje w okolicy tajemnicza komnata z ukrytym w niej skarbem. Gdy nasi bohaterowie z zapałem studiują genealogię Pankiewiczów i próbują dotrzeć do owej "trzynastej komnaty", niejaki Szczygieł robi wszystko, by im w tym przeszkodzić. Trzymający w napięciu kryminał - nie tylko dla młodych i nie tylko na wakacje!

24,95 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

26
Bez pożegnania. Saga. Część 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez pożegnania. Saga. Część 1. Audiobook
Barbara Rybałtowska, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Uwikłane w wojnę tworzą wbrew okrucieństwom losu kochającą rodzinę. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem, patrzą na świat z radością życia, życzliwością i humorem. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat. Część 1. Bez pożegnania - podczas II wojny światowej bohaterki wywiezione zostają z Kresów Wschodnich na Syberię. Czas wielkiej próby udaje im się przetrwać dzięki niezwykłemu hartowi ducha matki. Na Sagę składają się: Bez pożegnania. Saga. Część 1 Szkoła pod baobabem. Saga. Część 2 Koło graniaste. Saga. Część 3 Mea Culpa. Saga. Część 4 Czas darowany nam. Saga. Część 5 Jak to się skończy. Saga. Część 6 Co to za czasy. Saga. Część 7 Jest to wspaniale napisany utwór. Wprost gotowy scenariusz filmowy, pełen cudownych charakterów i sytuacji chwytających za gardło. Rewelacja!!! Aromat książki, jej niezwykła pasja, koloryt, emocje, wiarygodność są mi bliskie i wywołują olbrzymie doznania. Jerzy Antczak Ważne są książki takie jak ta, bardzo ważne dla naszej polskiej psychiki. To opowieść o strasznym a jednak pełnym wiary i radości dzieciństwie, pełna siły przetrwania, radości nieugiętej (...) Przyznam się, że czytałem tę kipiącą energią życia i świetnie napisaną książkę też jako odtrutkę na typowe dla polskiego obywatela poczucie przysmucenia, niedostrzegania jak wiele na lepsze się zmieniło. Ernest Bryll Przeczytałem tę powieść i jestem nią głęboko poruszony. Nie potrafię pisać o tym, co czuję, jak ją przeżywałem, ale ma ona dla mnie ogromne znaczenie... Andrzej Seweryn

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

27
Chaszcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaszcze
Dostępny
5 szt.

Stanisław Madej, pięćdziesięcioletni kawaler, miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba, że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować, zazna publicznego linczu. Bohater ?Chaszczy? kurczy się, zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce. Po śmierci matki kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji ? ornitologii. Pewnego dnia, polując obiektywem swego aparatu na wilgę, w koronie drzewa zamiast ptaka, odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie, a nie tłumaczenie: ?Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła?? To pytanie natury kryminalno-filozoficznej powoduje, że z ornitologa staje się detektywem.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

28
W maratonie życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W maratonie życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Matylda wie, czym jest nieodwzajemniona miłość, wie też, czym jest romans, który zdawał się miłością, wie, czym jest utrata dziecka i wiążący się z nią wszechogarniający ból. Pomimo doświadczeń, którymi obdarował ją los, potrafi wstać, otrzepać kolana i biec naprzód, ciągle wierząc, że najlepsze dopiero przed nią. To nie jest kolejna książka o bieganiu. To powieść o tym, że życie jest ?królewskim dystansem?, w trakcie którego wszystko może się zdarzyć. Każdy z nas jest w stanie dotrzeć do upragnionej mety, po przekroczeniu której wszystko może być tylko dobre.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

29
Odroczone nadzieje. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Odroczone nadzieje. Audiobook
Aneta Krasińska, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Aldona ma poczucie przegranej. Odrzucona przed laty przez rodzinę, zawiedziona przez mężczyznę, którego pokochała, postanawia skupić się na pracy. Kariera pozwala jej zagłuszyć samotność i osiągnąć niezależność materialną. Kiedy dawny związek ponownie ożywa, Aldona z optymizmem patrzy w przyszłość. Względną stabilizację zakłócają problemy zdrowotne rodziców. Targana emocjami kobieta stawia na szali swoje życie zawodowe, potrzeby i uczucia, by sprostać karkołomnemu zadaniu, jakim jest opieka nad chorą na alzheimera matką. W zderzeniu z tą straszną chorobą musi przewartościować dotychczasowy sposób myślenia, co uruchamia lawinę skrajnych emocji i uświadamia jej pustkę, w jakiej się znalazła. Kobieta zaczyna prowadzić blog, który staje się dla niej rodzajem psychoterapii i rozrachunkiem z przeszłością. Na szczęście dla niej za drzwiami już czeka przyszłość... „Odroczone nadzieje to historia kobiety, która poświęciła swoje życie zawodowe i szczęście osobiste, aby zaopiekować się umierającą matką. Nie pozostaje jej nic innego jak wiara w lepsze jutro. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele bylibyście w stanie oddać, by pomóc bliskiej osobie godnie odejść z tego świata?” – Klaudia Skiedrzyńska, Nowe Horyzonty, http://nhoryzonty.blogspot.de/ „Aneta Krasińska stworzyła niebanalną i do bólu prawdziwą powieść, która porusza serce i skłania do głębszych przemyśleń. Z niezwykłym wyczuciem i delikatnością pokazuje, że życie na ogół pisze zaskakujące scenariusze i łamie nasze wyobrażenia o pięknej przyszłości. Niekiedy wymaga poświęceń, rezygnacji z siebie, z własnych planów i marzeń. Czasami jednak trzeba się poddać, odpuścić – żeby móc iść dalej. Jeśli macie dosyć słodkich jak lukier historyjek, sięgnijcie po tę książkę!” – Krystyna Meszka, autorka bloga http://cyrysia.blogspot.com/

28,00 zł
15,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 12,60 zł

30
Choroba afektywna dwubiegunowa. Scenariusze postępowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba afektywna dwubiegunowa. Scenariusze postępowania
Dostępny
150 szt.

„Ta książka jest drugą częścią podręcznika Choroba afektywna dwubiegunowa – trudności diagnostyczne. (...) Uznałem, że jej napisanie jest potrzebne, gdyż po przeczytaniu poprzedniej książki doszedłem do wniosku, że zbyt wiele pytań pozostawiłem bez odpowiedzi i uznałem, że trzeba ukazać pewne potencjalne rozwiązania trudnych sytuacji, które udało mi się spiętrzyć przed Czytelnikami. Próbując wyjść z tego niełatwego położenia, postanowiłem opisać pewne scenariusze rozwiązań, tak jak nakreśliło je samo życie”. Ze Wstępu

39,00 zł
31
Wielka księga humoru. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga humoru. Audiobook
Jacek IIIg, Elżbieta Spadzińska-Żak, StoryBox
Dostępny
15 szt.

5000 najlepszych polskich dowcipów Smakowita, solidna porcja wyselekcjonowanych dowcipów o Polakach – dla Polaków. I nie tylko. Junacy, bacowie, gorole, hanysy, Żydzi, blondynki, lekarze, księża, nauczyciele, fryzjerzy. Śmiech nie pozostawia tu suchej nitki na nikim i niczym. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy zabawnych gierek słownych, anegdot z zaskakującym morałem oraz krótkich dialogów z życia wziętych. A na deser podano wyszukane i niewyszukane zagadki.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

32
Zagadka starego grobowca. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka starego grobowca. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Agnieszka i jej brat Adam szykują się na zagraniczne wczasy. Wskutek przykrego zrządzenia losu, zamiast w egzotycznych krajach, lądują... u swojej ciotki, w pewnej niedużej, warmińskiej wiosce. Na domiar złego sieć telefoniczna nie ma tu zasięgu, a Internet dotrze dopiero za kilka miesięcy. Zapowiadają się wakacje, że weź przestań! Wbrew obawom, udaje im się jednak nawiązać nowe przyjaźnie i dzięki nim poznać okolicę. Pewnego razu podsłuchują megazagadkową rozmowę, a sielski wypoczynek zmienia się diametralnie po spotkaniu w lesie tajemniczego, starszego mężczyzny. Nastolatki wszczynają prywatne śledztwo, prowadzące do starego grobowca. Okazuje się, że muszą stawić czoło całej bandzie opryszków! Od przygód aż kipi!

24,95 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

33
Zagubieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubieni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Lacey Flint, młoda policjantka z mroczną przeszłością, tropi seryjnego mordercę chłopców. Pomaga jej zagadkowy jedenastolatek. Dwa ciała znalezione pod Tower Bridge to już czwarte i piąte zabójstwo w ciągu pięciu tygodni. Ofiary – takie jak poprzednio: chłopcy, jedenaście lat, przecięta tętnica szyjna, zgon z powodu upływu krwi. Mordercy chłopców szuka cała policja w południowym Londynie. Własne śledztwo prowadzi też jedenastoletni Barney. Mieszka z ojcem obok Lacey Flint, która myśli o odejściu ze służby, bo wciąż nie może uporać się z traumą po poprzednim śledztwie. I to właśnie Barney natrafia na coś, co przeoczyli śledczy. Coś, czego wolałby nie odkryć. Wie, że zbrodniarz znów zaatakuje. Ofiarą będzie kolejny chłopiec, taki jak on. Morderca znów upuści całą krew i pozostawi ciało nad Tamizą. Nie będzie żadnych śladów dla policji. Nie będzie żadnego powodu, by Lacey Flint angażowała się w tę sprawę. I żadnej szansy, by mogła trzymać się od niej z daleka. Bolton zagląda głęboko w duszę zła i obłędu, i sprawia, że jej wizja staje się przerażająco realna. – „Publishers Weekly” Sharon Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej. – Tess Gerritsen Sharon Bolton jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek psychologicznych kryminałów i thrillerów. Jej książki wydane w ponad milionie egzemplarzy są tłumaczone na 20 języków i wyróżniane najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami: CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, francuską Prix du Polar. W 2014 brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów przyznało jej nagrodę CWA Dagger in the Library za całokształt twórczości.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

34
Jej obsesja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej obsesja
Dostępny
9 szt.

„Ta książka zachwyciła mnie absolutnie. Aż ją pochłonęłam. Przeraża i nie pozwala się oderwać. Stała się moją obsesją”.B.A. Paris, autorka Za zamkniętymi drzwiami Bestseller numer 1 Amazonu w kategorii e-book Idealne małżeństwo. Do czasu jednego pytania... „Jaką inną kobietę chciałbyś mieć, gdybyś mógł?” – pewnego wieczoru pyta męża Carly. „Żadną” – odpowiada Rob. Ale ona nalega. Po co? Przecież ich małżeństwo jest tak udane. Pracują razem. On jest lekarzem. Ona pielęgniarką. Mają trójkę dzieci. I przyjaciół, Jenni i Craiga. Głupie gadanie? Niewinna gra? Perfidna prowokacja? Jedno pytanie zniszczy życie czworga ludzi… Wyzwala lawinę nienawiści i zdrady. Spirala kłamstw i manipulacji zaciska się wokół wszystkich, którzy byli Carly najbliżsi. Życie wyrywa się spod kontroli. Czy rzeczywiście znają tych, których kochają? Czy wiedzą, do czego sami są zdolni? Gdzie kończy się gra, a zaczyna mordercza obsesja… Amanda Robson to pseudonim literacki specjalistki w dziedzinie toksykologii, która do niedawna pracowała na Wydziale Higieny i Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu Londyńskiego i na Oddziale Toksykologii Guy’s Hospital. Jest współautorką książki o zatruciach cyjankiem. W 2017 roku napisała thriller Jej obsesja. Książka trafiła na brytyjskie listy bestsellerów i pozostawała na nich przez wiele tygodni. Następna powieść Amandy Robson ukaże się w Anglii już wiosną 2018.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

35
Sto dni szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto dni szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.24

To powieść o cieszeniu się każdą chwilą życia, o sile przyjaźni i nadziei. Będziesz mógł się śmiać przez łzy. – „Publishers Weekly” Ta pełna humoru, wzruszająca i inspirująca powieść to wyraz niezgody na poddawanie się nieszczęściu. Inteligentna literatura kobieca w najlepszym wydaniu. – „Kirkus Reviews” Annie Hebden nie umie już mieć nadziei. Straciła wszystkich, których kochała. Odsunęła się od ludzi, zamknęła w bólu i rozpaczy. I wtedy poznaje barwną, promienną Polly, która stawia jej wyzwanie: w ciągu stu dni ma nauczyć się być szczęśliwa. „To proste – mówi Polly. – Musisz po prostu każdego dnia zrobić coś, co sprawi ci przyjemność”. I jak huragan porywa ją w świat tańca w fontannie, jazdy kolejką górską, małych i dużych zwycięstw nad smutkiem. Jest zdecydowana udowodnić Annie, że i w jej życiu jest jeszcze miejsce na szczęście, przyjaźń, a nawet miłość. Bo Polly zbyt dobrze wie, że czas, jaki nam dano, jest zbyt krótki, by zmarnować choć jeden dzień… „Wierzę, że zawsze można znaleźć nadzieję – nawet w najgorszych chwilach życia” – mówi Eva Woods, której powieścią Sto dni szczęścia jeszcze przed brytyjską premierą zainteresowali się światowi wydawcy. Zostanie opublikowana w 14 krajach.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

36
Manufaktura codzienności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manufaktura codzienności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem „kimś”. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym. Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego „dziś”. Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wzburzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami. Wasza Joankaz Manufaktury splotów

59,00 zł
43,66 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

37
Status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia n...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

W publikacji w sposób kompleksowy został przedstawiony status prawny osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego. Punkt wyjścia do prowadzonych rozważań stanowi etap nawiązywania stosunku prawnego, następnie prezentowany jest status prawny osób świadczących pracę w fazie realizacji zatrudnienia, uprawnień zbiorowych oraz ustawania stosunku prawnego. Całościowe omówienie statusu prawnego osób świadczących pracę w ramach umownego zatrudnienia nietypowego ujawnia szereg różnic względem zatrudnienia typowego, pozwalając na dokonanie ich prawnej oceny.

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

38
Państwowe fundusze majątkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwowe fundusze majątkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Jedna z największych zmian, jaka zaszła w postrzeganiu roli państwa w gospodarce na początku XXI wieku, była wynikiem akumulacji kapitału w rękach państwa i w konsekwencji pojawienia się nowej kategorii inwestorów instytucjonalnych, jakimi są państwowe fundusze majątkowe. Ich działalność na przestrzeni ostatnich lat może być uznana za dowód wyraźnego ścierania się ze sobą dwóch przeciwstawnych koncepcji - kapitalizmu państwowego i kapitalizmu rynkowego. W monografii zaprezentowano państwowe fundusze majątkowe w kontekście ekonomicznym i finansowym, łącząc ze sobą dwie perspektywy - pojedynczej gospodarki oraz globalnych rynków finansowych. Jest to uzasadnione przenikaniem się obu wymiarów i ich wzajemnym oddziaływaniem, państwowe fundusze majątkowe są bowiem nie tylko nierozerwalnie związane z gospodarką danego kraju i od niej bezpośrednio zależne, lecz także ich funkcjonowanie jest uwarunkowane dostępem do międzynarodowych rynków finansowych, na których prowadzą one działalność inwestycyjną.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

39
Masoneria polska 2017 w centrum wydarzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masoneria polska 2017 w centrum wydarzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.13

W najnowszej książce Stanisława Krajskiego można przeczytać o: • J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja • Morganowie i Klub Bilderberg • Andrzej Duda na posiedzeniu Knesetu w Krakowie • Przypadek pułkownika Duszy • Duda i Macierewicz • Dlaczego Prezydent nie chce ujawnić Aneksu WSI? • Dlaczego Jarosław Kaczyński nie chce ujawnić Aneksu? • Prezydent i WSI • Kim jest Duda? • Masoneria w sądach • Z Geremkiem i Baczyńskim w tle: co wiemy o dzisiejszych sędziach? • Dlaczego sądownictwo polskie finansuje Fundację Batorego? • Duda i Kaczyński • Islam i masoneria: co się dzieje w Kazachstanie? • Nazarbajew, szatan i obce cywilizacje • Nazarbajew, Gorbaczow i Dugin • Imam z Gdańska, sufista, został ambasadorem Polski w Kazachstanie • Soros, PO, KOD, PiS • Masoński astroturfing w Polsce w 2017 roku • Adam Rotfeld, ECFR i Prezydent • Kaczyński, Gliński i Fundacja Batorego • Co zrobił PiS dla Polski od 2015 roku? • Miliony Ukraińców w Polsce i wyhamowanie wzrostu płac • Polskie długi dalej rosną • A jednak można uzdrowić finanse Polski – propozycja Cezarego Mecha • A jednak można uzdrowić finanse Polski – propozycja Janusza Szewczaka • Targowica i kopalnia Krupiński • Czy kolejny rozbiór Polski już się zaczął?

40,20 zł
30,15 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,05 zł

40
Dwa oblicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa oblicza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Dwa oblicza to mroczna opowieść o tajemnicach sprzed lat, zemście i silnej potrzebie władzy. To historia, która skłania do zadawania pytań o to, jak daleko można się posunąć w walce o własne przekonania i gdzie przebiega granica szaleństwa. Z całego serca polecam.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

41
Brakka System, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakka System, CD
So Kalmery, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

Tracklista: 1. Hey! Mama Lisa 2. Regea 3. Brand New Day 4. Makout 5. Kamitik Soul 6. Pessa 7. Waria 8. Sema 9. Harembe 10. Calling

69,90 zł
64,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

42
Panamerican, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panamerican, CD
Stephane Huchard, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Tracklista: 1. Sleepless 2. Groovy side 3. Just an herbie vore 4. Boogaloo king 5. Bancal Cha-cha 6. El minino 7. Find a new world 8. Melodic city 9. Happy New York 10. Dream solo

69,90 zł
64,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

43
Black Magic, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Magic, CD
Jared James Nichols, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Tracklista: 1. Last chance 2. The gun 3. Don't be scared 4. Honey forgive me 5. Home 6. Got to have you 7. End of time 8. Run 9. Keep your light on Mama 10. What love 11. Don't be scared (Live at Hellfest 2017) 12. Last chance (Live at Hellfest 2017) 13. Don't you try

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

44
Dvorak. Cello Concerto Dumky Trio Queyras, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dvorak. Cello Concerto Dumky Trio Queyras, CD
Jean-Guihen Queyras, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Tracklista: 1. Cello Concerto in B minor, B. 191 (Op. 104) 2. Piano Trio No. 4 in E minor ("Dumky"), B. 166 (Op. 90)

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

45
Sofarnopolis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sofarnopolis, CD
Matias Aguayo, The Desdemonas, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Tracklista: 1. 6 AM 2. I Was A Star 3. Nervous 4. Cold Fever 5. Supreme 6. The Rabbithole 7. Vocal Arranger 8. Boogie Drums 9. Amiga 10. After Love 11. Walk On By 12. Dream Sequence 13. Antidoto

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

46
Doom Side Of The Moon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doom Side Of The Moon, CD
Doom Side Of The Moon, Mystic Production
Dostępny
10 szt.

Tracklista: 1. Speak to Me - Doom Side Of The Moon 2. Breathe (In the Air) - Doom Side Of The Moon 3. On the Run - Doom Side Of The Moon 4. Time - Doom Side Of The Moon 5. The Great Gig in the Sky - Doom Side Of The Moon 6. Money - Doom Side Of The Moon 7. Us and Them - Doom Side Of The Moon 8. Any Colour You Like - Doom Side Of The Moon 9. Brain Damage - Doom Side Of The Moon 10. Eclipse - Doom Side Of The Moon

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

47
W.A. Mozart. Am Stein Vis A Vis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W.A. Mozart. Am Stein Vis A Vis, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Tracklista: 1. Modulierendes Praeludium KV 284a 2. Sonata B-dur für Klavier zu 4 Händen KV 358: I. Allegro 3. Sonata B-dur für Klavier zu 4 Händen KV 358: II. Adagio 4. Sonata B-dur für Klavier zu 4 Händen KV 358: III. Molto presto 5. Modulierendes Praeludium KV deest 6. Fragment eines Praeludiums KV 624 (626a) 7. 6 Variationen in F-dur KV 398 8. Praeludium (Fantasie) und Fuge in C-dur KV 394 (383a): I. Praeludium 9. Praeludium (Fantasie) und Fuge in C-dur KV 394 (383a): II. Fuge 10. Improvisation Christine Schornsheim & Andreas Staier 11. Sonata D-dur für Klavier zu 4 Händen, KV 381 (123a): I. Allegro 12. Sonata D-dur für Klavier zu 4 Händen, KV 381 (123a): II. Andante 13. Sonata D-dur für Klavier zu 4 Händen, KV 381 (123a): III. Allegro molto 14. 6 Deutsche Tänzen KV 509

49,90 zł
45,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

48
Ora Suzi Digby, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ora Suzi Digby, CD
Many Are The Wonders, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

Tracklista: 1. Tallis Canon, for chorus 2. Archbishop Parker's Psalme 150, for chorus 3. Night Prayer, for soprano & chorus 4. O Light of Light, for chorus 5. Many are the Wonders, song for chorus 6. Videte miraculum, for chorus 7. Reflection on Thomas Tallis' "If ye love me", for chorus 8. Motets (3) in memoriam Thomas Tallis, for chorus: O sacrum convivium

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

49
Reforged Riding On Fire, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reforged Riding On Fire, 2 CD
Iron Savior, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Tracklista: 1. Riding on Fire (2017 Version) 2. Battering Ram (2017 Version) 3. Brave New World (2017 Version) 4. Prisoner of the Void (2017 Version) 5. Titans of Our Time (2017 Version) 6. Eye to Eye (2017 Version) 7. For the World (2017 Version) 8. Mindfeeder (2017 Version) 9. Watcher in the Sky (2017 Version) 10. Mind over Matter (2017 Version) 11. Warrior (2017 Version) 12. Iron Savior (2017 Version) 13. Tales of the Bold (2017 Version) 14. No Heroes (2017 Version) 15. Break the Curse (2017 Version) 16. Condition Red (2017 Version) 17. Protector (2017 Version) 18. I've Been to Hell (2017 Version) 19. Atlantis Falling (2017 Versio

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

50
Exterminator, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exterminator, CD
Night Viper, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Tracklista: 1. No Escape 2. Summon the Dead 3. Never Win 4. Exterminator 5. On the Run 6. Ashes 7. Going Down 8. Lady Bad Luck 9. Revenge 10. All That Remains

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

51
Timeline, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Timeline, CD
Reveal, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Tracklist: 1. Reveal 2. You Will Rise 3. Wishes 4. Dark Angels 5. Blood and Sand 6. Undercontrol 7. Timeline 8. The Truth in Your Eyes 9. 300 10. Blood and Sand (Bonus Track)

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

52
Passe Compose Futur Conditionnel, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Passe Compose Futur Conditionnel, CD
Le Ton Mite, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Tracklista: 1. Décalage Horaire 2. Oude Dworp 3. Cantina Mexicana 4. L'Orage Qui Nous Accueille 5. Class War 6. La Danse Carré 7. Did Pharoah Saunders Ever Come Back? 8. Sources Chaudes 9. Petit Jean 10. Anse De Liberté 11. Encounter Group (Ultimately We March!) 12. Petit Bis 13. Hooch Wine 14. Buffalo 15. Eureka! 16. Gaspillage 17. 5' = 45' 18. Indépendance 19. Paysages Éphémères 20. Al-BBQ-uerque Pizza 21. Antonio 22. Mystery Trail 23. Tamale Claus 24. El Camino Real 25. Un Litre De Salsa 26. Dans L'Ombre De Georgia O'Keefe 27. Holy Dirt 28. Space Needle 29. A Dog 30. Retour À La Double Cime 31. Olympia By Bus 32. Donne Moi Une Heure Dans Un Lac 33. Ghost Buildings of a Past Life 34. Butoh Dancers 35. Al Gives Us a Ride 36. L'Esprit Viking 3. Micro-Capitalism (My Friends Are Hustlers) 38. Amtrak Cascades 39. Haceta Head 40. Mare Résiduelle 41. Pois Frais 42. Jamming Foiré 43. Crater Lake Majesty 44. Les Ricocheteurs 45. An Awkward Moment 46. One Minute Later 47. Last of the Boxes 48. Hommeling 49. There Was a Dome of Awesome But Now It's Gone 50. Passé Composé Futur Conditionnel

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

53
Cziczi. Jaszczurka z Karaibów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cziczi. Jaszczurka z Karaibów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.14

Cziczi. Jaszczurka z Karaibów jest opowieścią o małej jaszczurce, która codziennie musi się borykać z różnymi przeciwnościami losu, lecz mimo to się nie poddaje. Kupując tę książkę – pomagasz! Część dochodu zostanie przeznaczona dla Stowarzyszenia Żar serca.

25,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

54
Hobbs Angel Of Death, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hobbs Angel Of Death, CD
Hobbs Angel Of Death, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Tracklista: 1. House Of Death 2. Satan's Crusade 3. Lucifer's Domain 4. Marie Antoinette 5. Jack The Ripper 6. Crucifixion 7. Brotherhood 8. The Journey 9. Bubonic Plague 10. Cold Steel

92,90 zł
85,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,43 zł

55
BoJack Horseman OST, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BoJack Horseman OST, CD
różni wykonawcy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.26

Tracklist 1. Patrick Carney, Ralph CarneyBojack's Theme 2. Jesse NovakHorsin' Around Theme 3. Patrick Carney, Michelle BranchA Horse With No Name 4. Jesse NovakMr. Peanutbutter's House Theme 5. Jane Krakowski, Colman DomingoI Will Always Think Of You 6. Jesse NovakGet Dat Fetus Kill Dat Fetus 7. Nina SimoneKyle And The Kids 8. GrouploveStars (Live At Montreux) 9. Patrick Carney, Ralph CarneyBack In The 90's 10. Jesse NovakBojack's Theme (Full Length) 11. Jesse NovakSeaport 12. Jesse NovakHallway 13. Jesse NovakKelsey Apology 14. Jesse NovakChasing Kelsey 15. Jesse NovakSeahorse Birth 16. Jesse NovakPost Birth 17. Jesse NovakBaby Seahorse And Convenience Store 18. Jesse NovakShark Chase 19. Jesse NovakDarkness And Tunnel 20. Jesse NovakFan Section 21. Jesse NovakFactory 22. Jesse NovakFlying 23. Jesse NovakSeahorse Reunion 24. Jesse NovakFinal Kelsey Pursuit 25. OberhoferSea Of Dreams

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

56
Marseille, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marseille, 2 LP
Ahmad Jamal, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Tracklista: 1. Marseille (Instrumental) 2. Sometimes I Feel Like A Motherless Child 3. Pots en verre 4. Marseille (feat. Abd Al Malik) 5. Autumn Leaves 6. I Came to See You / You Were Not There 7. Baalbeck 8. Marseille (feat. Mina Agossi)

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

57
Stranger Things. Season 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stranger Things. Season 2, CD
Kyle Dixon, Michael Stein, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Tracklista: 1. Walkin In Hawkins 2. Home 3. Eulogy 4. On the Bus 5. Presumptuous 6. Eight Fifteen 7. The First Lie 8. Scars 9. I Can Save Them 10. Descent Into the Rift 11. Chicago 12. Looking For a Way Out 13. Birth / Rescue 14. In the Woods 15. Digging 16. Symptoms 17. Eggo In the Snow 18. Soldiers 19. Choices 20. Never Tell 21. She Wants Me To Find Her 22. Shouldn't Have Lied 23. It's a Trap 24. Crib 25. The Return 26. Escape 27. We Go Out Tonight 28. Connect the Dots 29. The Hub 30. On Edge 31. What Else Did You See? 32. Run 33. Levitation 34. To Be Continued

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

58
Around Felicite OST, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Around Felicite OST, 2 CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Tracklista: Dysk 1: 1. Tshalemba 2. In Praise Of Homeboys 3. Kapinga yamba 4. Sieben Magnificat-Antiphonen: O Immanuel - Orchestre Symphonique Kimbanguistenic Orchestra 5. Lobelela 6. Tshitua Fuila Mbuloba 7. Bilonda 8. My Heart's In Highlands - Orchestre Symphonique Kimbanguistenic Orchestra 9. Mabela 10. Quick As White 11. Fratres - Orchestre Symphonique Kimbanguistenic Orchestra Dysk 2: 1. Quick As White (Remixed by Ramzi) 2. Felicite One (Remixed By High Wolf) 3. Drowning Goat (Remixed By Daedelus) 4. In Praise Of Homeboys (Remixed By Africaine 808) 5. Salute To Kalombo (Remixed By Ekiti Sound System) 6. Quick As White (Remixed By Clap!Clap!) 7. Tshitua fuila mbuloba (Remixed By Loopido) 8. Felicite Two (Remixed By Mo4n4) 9. Drowning Goat (Remixed By Esa) 10. Felicite Three (Remixed By Ramzi)

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

59
Blue Moon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Moon, CD
Ahmad Jamal, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Tracklista: 1. Autumn Rain 2. Blue Moon 3. The Gypsy (Billy Reid) 4. Invitation 5. I Remember Italy 6. Laura 7. Morning Mist 8. This is the Life 9. Woody'n You

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

60
Satyricon. Live at the Opera, 2 CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Satyricon. Live at the Opera, 2 CD + DVD
Satyricon, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Tracklist: 1. Voice Of Shadows (Live) 2:20 2. Now, Diabolical (Live) 6:06 3. Repined Bastard Nation (Live) 5:42 4. Our World, It Rumbles Tonight (Live) 5:16 5. Nocturnal Flare (Live) 7:13 6 Die By My Hand (Live) 7:06 7. Tro og Kraft (Live) 6:04 8. Phoenix (Live) 7:26 9. Den Siste (Live) 7:17 10. The Infinity Of Time And Space (Live) 8:47 11. To The Mountains (Live) 8:51 12. The Pentagram Burns (Live) 6:24 13. Mother North (Live) 8:22 14. K.I.N.G (Live) 6:00

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

61
Vivaldi. Doubles Concertos, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vivaldi. Doubles Concertos, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.28

Tracklista: 1. Concerto grosso RV 156: Allegro 2. Concerto grosso RV 156: Adagio 3. Concerto grosso RV 156: Allegro 4. Double Concerto RV 535: Largo - Allegro 5. Double Concerto RV 535: Largo 6. Double Concerto RV 535: Allegro molto 7. Concerto pour violon RV 265: Allegro 8. Concerto pour violon RV 265: Largo 9. Concerto pour violon RV 265: Allegro 10. Double Concerto RV 531: Allegro 11. Double Concerto RV 531: Largo 12. Double Concerto RV 531: Allegro 13. Double Concerto RV 522: Allegro 14. Double Concerto RV 522: Larghetto e spiritoso 15. Double Concerto RV 522: Allegro 16. Concerto grosso RV 574: Allegro 17. Concerto grosso RV 574: Grave 18. Concerto grosso RV 574: Allegro

23,90 zł
21,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

62
Armide Les Talens Lyriques. Christophe Rousset, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armide Les Talens Lyriques. Christophe Rousset, 2 CD
Jean-Baptiste Lully, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Tracklista: CD 1 1. Ouverture 2. Tout Doit Céder Dans L'univers 3. D'une Égale Tendresse 4. Entrée 5. Menuet 6. Gavotte 7. Suivons Notre Héros, Que Rien Ne Nous Sépare 8. Entrée 9. Menuet 10. Que Dans Le Temple De Mémoire 11. Ouverture 12. Dans Un Jour De Triomphe, Au Milieu Des Plaisirs 13. Je Ne Triomphe Pas Du Plus Vaillant De Tous 14. Armide, Que Le Sang Qui M'unit Avec Vous 15. Entrée 16. Armide Est Encore Plus Aimable 17. Sarabande "Suivons Armide Et Chantons Sa Victoire" - Sarabande "Que La Douceur 18. Ô Ciel ! Ô Disgrâce Cruelle ! 19. Poursuivons Jusqqu'au Trépas 20. Entracte 21. Invincible Héros, C'est Par Votre Courage 22. Arrêtons-Nous Ici, C'est Dans Ce Lieu Fatal 23. Plus J'observe Ces Lieux, Et Plus Je Les Admire 24. Au Temps Heureux Où L'on Sait Plaire 25. Ah ! Quelle Erreur ! Quelle Folie ! 26. Premier Air 27. Second Air 28. On S'étonnerait Moins Que La Saison Nouvelle 29. Ah ! Quelle Erreur ! Quelle Folie ! 30. Enfin Il Est En Ma Puissance 31. Entr'acte CD 2 1. Ah ! Si La Liberté Me Doit Être Ravie 2. Que Ne Peut Point Votre Art ? 3. Venez, Venez, Haine Implacable 4. Je Réponds À Tes Vœux, Ta Voix S'est Fait Entendre 5. Entrée 6. Amour, Sors Pour Jamais, Sors D'un Cœur Qui Te Chasse 7. Air 8. Sors, Sors Du Sein D'armide, Brise Ta Chaîne 9. Entr'acte 10. Nous Ne Trouvons Partout Que Des Gouffres Ouverts 11. Air "Voici La Charmante Retraite" 12. Gavotte 13. Canaries 14. Allons, Qui Vous Retient Encore ? 15. Je Tourne En Vain Les Yeux De Toutes Parts 16. D'où Vient Que Vous Vous Détournez 17. Que Devient L'objet Qui M'enflamme ? 18. Entr'acte 19. Armide, Voous M'allez Quitter ! 20. Passacaille 21. Les Plaisirs Ont Choisi Pour Asile 22. Allez, Éloignez-Vous De Moi 23. Prélude 24. Il Est Seul; Profitons D'un Temps Si Précieux (Renaud, Le Chevalier Danois, 25. Renaud ! Ciel ! Ô Mortelle Peine ! (Renaud) 26. Le Perfide Renaud Me Fuit (Armide) 27. Prélude

85,90 zł
79,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

63
The View From Here, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The View From Here, CD
Kyle Eastwood, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.10

Tracklista: 1. From Rio To Havana 2. For M.e. 3. The View From Here 4. Sirocco 5. Luxor 6. Une Nuit Au Senegal 7. The Way Home 8. The Promise 9. Mistral 10. Summer Gone 11. Route De La Buissonne

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

64
Douga Mansa, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Douga Mansa, CD
Mamadu Diabate, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Tracklista: 1. Toutou Diarra 2. Bi Allah La Ke 3. Douga Mansa 4. Diyabarana 5. Taabara 6. Bolomabory 7. Joulafassa 8. Donsoke 9. Kora Mali 10. Segou Tara 11. Kora Gabou 12. Soundiata

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

65
Chaos A.D. Special Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaos A.D. Special Edition, CD
Sepultura, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Lista utworów: 1. Refuse/resist 2. Territory 3. Slave New World 4. Amen 5. Kaiowas 6. Propaganda 7. Biotech Is Godzilla 8. Nomad 9. We Who Are Not As Others 10. Manifest 11. The Hunt 12. Clenched Fist 13. Chaos B.c. 14. Kaiowas (Tribal Jam) 15. Territory (Live) 16. Amen/inner Self (Live '96)

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

66
Puzzle 1000 elementów. Kocia impreza (puzzle+ plakat) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Kocia impreza (puzzle+ plakat)
Heye, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Puzzle Heye przedstawiające grafikę „Kocia impreza” składają się z 1000 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 50.0 x 70.0 cm. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników puzzli humorystycznych.

82,99 zł
66,39 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,60 zł

67
Puzzle 1000 elementów. Magiczne morze + plakat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Magiczne morze + plakat
Heye, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.02

Puzzle HEYE przedstawiające grafikę „Magiczne morze” składają się z 1000 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 50.0 x 70.0 cm. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników puzzli humorystycznych.

75,90 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,18 zł

68
Puzzle 1500 elementów. Biblioteka + plakat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Biblioteka + plakat
Heye, 1500
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Puzzle HEYE przedstawiające grafikę „Biblioteka” składają się z 1500 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 80.0 x 60.0 cm. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników puzzli humorystycznych.

119,00 zł
95,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 23,80 zł

69
Puzzle 1500 elementów. Statek kosmiczny + plakat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Statek kosmiczny + plakat
Heye, 1500
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Puzzle HEYE przedstawiające grafikę „Statek kosmiczny” składają się z 1500 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 80.0 x 60.0 cm. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników puzzli humorystycznych.

116,65 zł
93,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 23,33 zł

70
Paziowie króla Zygmunta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paziowie króla Zygmunta
Dostępny
6 szt.

Paziowie króla Zygmunta są powieścią historyczną należącą do kanonu polskiej literatury dla dzieci. Akcja powieści osadzona jest na Wawelu w czasach największej świetności Polski zwanej Złotym Wiekiem. Bohaterami powieści są paziowie króla Zygmunta Starego słynący na dworze z upodobania do żartów i figli. Organizują oni konkurs na najzabawniejszą psotę. W tle wesołych przygód paziów rozgrywają się barwne pałacowe intrygi towarzyszące pojawieniu się na polskim dworze włoskiej księżniczki Bony. Powieść Antoniny Domańskiej, wielkiej damy polskiej powieści historycznej, została zekranizowana w 1989 roku jako pięcioodcinkowy serial telewizyjny zatytułowany „Paziowie”. Lektura uzupełniająca dla klasy V

17,50 zł
12,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 4,51 zł

71
Kapitał resocjalizacyjny zakładu poprawczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitał resocjalizacyjny zakładu poprawczego
Dostępny
2 szt.

Publikacja dotyczy ważnej z perspektywy naukowej dyskusji na temat paradygmatów resocjalizacji. Autor umiejętnie diagnozuje liczne paradoksy polskiej resocjalizacji nieletnich. [...] Analiza materiału badawczego uwzględnia realia codziennego życia w zakładzie poprawczym [...], ukazuje współczesne problemy i trudności w funkcjonowaniu tej instytucji w kontekście zachodzących przeobrażeń społecznych, organizacyjno-prawnych, kulturowych. [...] Monografia [...] podejmuje temat aktualny z punktu widzenia pedagogiki (najbliższy pedagogice resocjalizacyjnej), spełnia kryterium nowatorstwa i oryginalności, wskazuje nowe obszary badań kapitał społeczny i jego komponent, jakim jest zaufanie, zostały przez Autora aplikowane do pedagogiki resocjalizacyjnej. [...] Praca jest bardzo dobrze udokumentowana Przemysław Frąckowiak dokonał rzetelnego przeglądu interdyscyplinarnej literatury przedmiotu (socjologicznej, pedagogicznej, filozoficznej, prawniczej). Podjęta przez autora analiza odzwierciedla współczesną rzeczywistość zakładu poprawczego, a wnioski z niej są ważne dla teorii i praktyki pedagogiki resocjalizacyjnej oraz dla procesu resocjalizacji w zakładach poprawczych. Co ważne, zostały one oparte na rzetelnej diagnozie niepowodzeń i trudności w funkcjonowaniu zakładu poprawczego, są dostosowane do aktualnych potrzeb i wyzwań, co może sprzyjać skutecznemu działaniu kadry pedagogicznej w zakładach poprawczych.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

72
Z legendą przez wieki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z legendą przez wieki. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Dwa tomy świetnie spisanych legend to gratka nie lada. Mistrz Stan Bogdan zabiera Czytelników kolejny raz w gdańską krainę dziwów Ma ułatwione zadanie, bowiem losy tysiącletniego Gdańska okazały się prześwietne. Na kartach historii miasto pojawiało się w kontekście największych wydarzeń. Tutaj biskup praski Wojciech, dzisiaj patron Polski, chrzcił tłumy, by niedługo potem zginąć śmiercią męczeńską. Tu rozpoczynały się wielkie wojny, w tym ta najstraszniejsza – druga światowa. Tu zawalały się globalne systemy polityczne w tym najgroźniejszy – komunizm. Tu powstawały wielkie ruchy społeczne, w tym ten najwspanialszy – Solidarność. Rozkwit Gdańska to zasługa wielu kultur, które krzyżowały się dzięki handlowym szlakom, tworząc wielonarodowościowy tygiel... Dzięki pisarskiej maestrii Mistrza Stana brutalne legendy powstałe hen, gdzieś w średniowieczu, jakoś tak wysubtelniały, wyłagodniały, a nawet nabrały współczesnego kolorytu...

75,00 zł
51,00 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 24,00 zł

73
W szarym habicie i czarnym kapturze, czyli jak cystersi Pelplin budowali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W szarym habicie i czarnym kapturze, czyli jak cystersi Pelplin budowa...
Dostępny
4 szt.

Jak to się stało, że do Pelplina przybyli tajemniczy zakonnicy w szarych habitach i czarnych kapturach? Kto zbudował opactwo, katedrę i sprawił, że Pelplin stał się wyjątkowym miastem? Czym zajmowali się mnisi w XIII wieku? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce, która przeniesie cię w ciekawe czasy i niezwykłe miejsca. Historia pewnego chłopca i tajemniczego mnicha sprawi, że Pelplin stanie się dla ciebie szczególnym miejscem, a ty zapragniesz poznać jego tajemnice.

12,60 zł
8,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 3,61 zł

74
Przewodnik kapłański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik kapłański
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

O czym powinien pamiętać kapłan w swoim życiu i posłudze.

20,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

75
Wojna światów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna światów
Dostępny
7 szt.

Wojna światów to najbardziej znana książka H.G. Wellsa i jednocześnie jedna z najważniejszych w historii światowej literatury fantastycznej. Stanowi pierwowzór wszystkich powieści o inwazji Obcych na Ziemię. Doczekała się licznych adaptacji filmowych, w tym najsłynniejszej w reżyserii Stevena Spielberga.

31,40 zł
22,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,79 zł

76
Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. Relacje kobiet i mężczyzn w prozie Josepha Conrada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. Relacje kobiet i mężczyzn w prozie J...
Dostępny
3 szt.

„Dla przyzwyczajonego do ustalonych ról obyczajowych polskiego szlachcica, jakim pozostał w dużej mierze Conrad, ambicje emancypacyjne kobiet musiały być dużym wyzwaniem. Choć miał świadomość nieuchronności zmian, obawiał się ich. Dowodem jest nasycona ironią narracja Gry losu i obecna w powieści wyraźna krytyczna rezerwa wobec feminizmu. Podobny dystans zachowuje narrator wobec postawy życiowej Winnie Verloc (Tajny agent) i dokonanego przez nią zabójstwa”. [Fragment] Joseph Conrad wprowadza do swych utworów m.in. konwencję femme fatale, będącą literackim odpowiednikiem mizoginicznych poglądów epoki. Jednocześnie na sposób przedstawienia przez niego relacji między kobietami a mężczyznami miała także wpływ pełna sprzeczności postawa pisarza wobec świata i ludzkiej natury. Trwało w nim nieustanne napięcie między afirmacją a sceptycyzmem. Udziela się ono również bohaterom, utrudniając im wzajemne porozumienie. Światy kobiet i mężczyzn są odmienne, dalekie od siebie. Miłosne oczarowanie okazuje się być tylko złudzeniem. Uświadamia bohaterom dzielącą ich przepaść i pogłębia samotność. Spis treści Przedmowa Wstęp Rozdział I Zderzenie przeciwieństw 1. Kobiecy i męski idealizm 2. Pozytywny potencjał kobiet wobec sceptycyzmu mężczyzn 3. Społeczne wykluczenie 4. Wokół płci 5. Doświadczenie braku 6. Wobec feminizmu 7. Na tropie mizoginizmu 8. Projekt męskiej fantazji 9. Obawa przed żywiołem kobiecości Rozdział II Presja nowoczesności 1. Mit szlacheckiego dworu 2. Cena postępu 3. Zapowiedź wielkich zmian 4. Pozycja kobiet w społeczeństwie XIX wieku 5. Ruch emancypacji kobiet 6. Literatura wobec zagadnień społecznych 7. Literackie inspiracje Josepha Conrada. Stosunek do kultury popularnej 8. Utracona jedność świata 9. Koncepcja historii Rozdział III „Muszę wytrwać w tym co robię, aby nie dać się zmorom” 1. Doświadczenie dzieciństwa 2. Wśród kobiet 3. Apollo Korzeniowski 4. Okres marsylski 5. Stracone złudzenia 6. Conradowskie widzenie świata Pesymizm Stosunek do religii Sceptycyzm poznawczy 7. Melancholia i depresja a praca twórcza Rozdział IV Wobec konwencji 1. Doświadczenie przemocy Poza prawem Oddanie idei 2. Źródła niepowodzeń miłosnych Namiętność w cieniu śmierci Brzemię utraty 3. Ubóstwienie kobiet jako substytut erotyzmu Ambiwalentna postawa mężczyzn 4. W pułapce – obraz związków małżeńskich Przypadek państwa Fyne (Gra losu) Pod presją obyczajowości epoki (Powrót) Gra pozorów - Winnie Verloc i Adolf Verloc (Tajny agent) Moralność wspólnoty - Susan i Jean Pierre Bacadou (Idioci) Małżeństwo Davidsonów ( Dla dolarów) Peter Willems i Joanna Hudig ( Wyrzutek) Małżeństwo kapitana McWhirra (Tajfun) Schomberg i jego żona (Zwycięstwo) Dolores i Jose Ortega (Siostry) Rodzina kapitana Hermanna (Falk) 5. Gra konwencjami Tradycja sentymentalno – rycerska Sztafaż melodramatyczny W kostiumie miłości dworskiej Motywy antyczne w sceptycznym oglądzie Estetyzacja Rozdział V Zjawisko emancypacji kobiet w utworach Conrada. Stosunek pisarza do feminizmu i płci 1. Męski sąd na kobiecą naturą 2. Mizoginizm w literaturze epoki: Sacher – Masoch, Sienkiewicz, Conrad, Żeromski Praktyczne i pozbawione skrupułów 3. Formy wykluczenia kobiet Skolonizowanie domowej przestrzeni Stygmatyzacja przez milczenie 4. Pułapki kobiecości Pragnienie wolności czy akt rozpaczy? Daremność ofiary 5. Społeczny kontekst utworów Wobec emancypacji Echo teorii Cezarego Lombroso Obraz „domowego ogniska” 6. Seksualność conradowskich bohaterów Felicja Moorspom - „kobieta anioł” (Plantator z Malaty) Jones, Ricardo, Heyst (Zwycięstwo) Jim i Dain Waris; Jim i Tamb'Itam (Lord Jim) Alicja Jacobus i kapitan europejskiej floty (Uśmiech fortuny) Flora de Barral i Zoo Fyne (Gra losu) Zmącona tożsamość Płeć a dostęp do wiedzy Rozdział VI Między romantyzmem a modernizmem 1. Przezwyciężanie idiomu polskiego romantyzmu 2. Modernistyczne oblicze Conrada 3. Modernistyczna strategia narracyjna 4. Tragizm istnienia 5. Ironia tragiczna 6. Tropy egzystencjalne – w pułapce absurdu Podsumowanie Bibliografia Indeks nazwisk

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

77
Rektor zbójnik. Z profesorem Stanisławem Hodorowiczem rozmawia Jerzy Sadecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rektor zbójnik. Z profesorem Stanisławem Hodorowiczem rozmawia Jerzy S...
Dostępny
4 szt.

Jest to fascynująca książka o życiu góralskiego chłopaka z Bukowiny Tatrzańskiej, który z uporem piął się w górę, aż do rektorskich gronostajów i godności senatora RP. Profesor Stanisław Hodorowicz to wybitny Małopolanin, góral z dziada pradziada, hetman podhalańskich zbójników, autor słownika gwary góralskiej, a jednocześnie ceniony chemik, były dziekan i prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz twórca – wraz z samorządem województwa – Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. W rozmowie z krakowskim dziennikarzem szczerze i barwnie mówi o historii rodzinnego Podhala, języku, kulturze i obyczajach, ale i o przemianach, jakie dokonały się pod Tatrami. Opowiada też o życiu uniwersyteckim i politycznym, naukowych sukcesach, udziale w modernizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, tworzeniu podhalańskiej uczelni, a także senatorskich dokonaniach na rzecz Małopolski. Autorem wywiadu rzeki jest Jerzy Sadecki, były reporter „Gazety Krakowskiej”, „Tygodnika Solidarność” i „Rzeczpospolitej”, obecnie publicysta niezależny i wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; ma w swym dorobku m.in. książki: Ziarna gniewu, Editions Spotkania, Paryż 1989; Nowa Huta: ziarna gniewu, ziarna nadziei, podziemne Wydawnictwo MOST, Warszawa 1989; Trzynastu. Premierzy wolnej Polski, Universitas, Kraków 2009; Ambasador, wywiad rzeka z Jerzym Bahrem, Agora 2013; Przestrzeń otwarta, otwarci ludzie. Podkarpacie, Fundacja Karpacka, Sanok 2013. SPIS TREŚCI Zbójnicy i orlice Góral po mieczu i po kądzieli Na wierchach Nie tyn jest górolem, kto mo parzenice Po naukę Krystalograf Na Uniwersytecie Na amerykańskiej gazdówce Dziekan, prorektor Znów na Podhalu

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

78
Portrety mistrzów. Wyspiański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portrety mistrzów. Wyspiański
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Portrety mistrzów to seria wspaniale ilustrowanych albumów, prezentujących sylwetki najwybitniejszych polskich twórców z dziedziny malarstwa i sztuki. Stanisław Wyspiański to wybitny artysta, który był obdarzony niezwykłym talentem i geniuszem, swym artyzmem wyprzedzał czasy, w których żył. Niniejsza publikacja składa się z dwóch części: pierwsza zawiera szczegółową biografię artysty, druga została poświęcona jego twórczości. W części poświęconej twórczości czytelnik znajdzie duże reprodukcje prezentowanych dzieł wraz z ich obszernym i szczegółowym opisem, zawierającym m.in. genezę i historię dzieła, a także jego opis techniczny: wymiary, technikę wykonania, miejsce, gdzie obecnie się znajduje. Dodatkowo na końcu publikacji umieszczono wykaz bibliografii oraz źródła ilustracji. Książka polecana nie tylko miłośnikom malarstwa i sztuki, ale też wszystkim, którzy są wrażliwi na piękno i estetykę.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

79
Portrety mistrzów. Matejko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portrety mistrzów. Matejko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Portrety mistrzów to seria wspaniale ilustrowanych albumów, prezentujących sylwetki najwybitniejszych polskich twórców z dziedziny malarstwa i sztuki. Jan Matejko to wybitny artysta, który był obdarzony niezwykłym talentem i geniuszem, twórca zdumiewających obrazów historycznych i scen batalistycznych. Niniejsza publikacja składa się z dwóch części: pierwsza zawiera szczegółową biografię artysty, druga została poświęcona jego twórczości. W części poświęconej twórczości czytelnik znajdzie duże reprodukcje prezentowanych dzieł wraz z ich obszernym i szczegółowym opisem, zawierającym m.in. genezę i historię dzieła, a także jego opis techniczny: wymiary, technikę wykonania, miejsce, gdzie obecnie się znajduje. Dodatkowo na końcu publikacji umieszczono wykaz bibliografii oraz źródła ilustracji. Książka polecana nie tylko miłośnikom malarstwa i sztuki, ale też wszystkim, którzy są wrażliwi na piękno i estetykę.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

80
Przygody Małej Czantorii. O górze, która wybrała się w świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Małej Czantorii. O górze, która wybrała się w świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Podobno góry niczego nie zdobywają, tylko są zdobywane. Podobno góry nie ruszają się z miejsca, tylko są miejscem, które można odwiedzić lub nie. Podobno góry zostały dożywotnio skazane na towarzystwo najbliższych krewnych, nawet gdy ci patrzą na nie z góry. Mała Czantoria odkrywa w sobie jednak zew ruchów górotwórczych i wyrusza w świat. Marzy o poznaniu Łysej Góry, Tatr, Olimpu, Wezuwiusza i oczywiście Alp. Chętnie wykąpałaby się też w oceanie, bo deszcze nie wydają jej się do końca higieniczne. Nie jest pewna swojej kondycji, jako że od dwudziestu milionów lat nie opuszczała rodzinnego domu w Beskidach, lecz mimo to próbuje. Wyrusz w drogę razem z nią, bez względu na to, czy masz siedem, czterdzieści czy dziewięćdziesiąt siedem lat. Przygotuj się zarówno na olśnienia, jak i na rozczarowania – one też są potrzebne, bo uczynią cię silniejszym. Poznaj dzięki tej podróży świat i samego siebie, a potem wróć do domu odmieniony! Wyjątkowa książka nie tylko dla dzieci pojawi się w księgarniach na Gwiazdkę! To piękny prezent dla wszystkich pokoleń naszych Czytelników. Polecamy!

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

81
Brzechwa. Wiersze dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa. Wiersze dla dzieci
Dostępny
3 szt.

Zbiór wierszy klasyka poezji dla dzieci, Jana Brzechwy, w mistrzowskim, współczesnym opracowaniu graficznym. Grażka Lange, Maciej Buszewicz, Lech Majewski i Piotr Młodożeniec w nieskrępowany, twórczy sposób manifestują swoje credo artystyczne i pogląd na ilustrację. Czwórka wybitnych grafików, czerpiąc garściami z humoru Brzechwy, stworzyła wizualny leksykon obrazkowy środków graficznych, jakimi artysta interpretuje tekst. Są tu zatem lapidarne żarty rysunkowe, cytaty z popkultury, estetyka ulicznego graffiti i – co dzieciom bliskie – duża dawka wolnej ekspresji.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

82
Czytam Mamie i Tacie. Brzydkie kaczątko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam Mamie i Tacie. Brzydkie kaczątko
Dostępny
15 szt.

„Seria Czytam Mamie i Tacie - bajki i legendy została przygotowana dla dzieci, które już potrafią samodzielnie przeczytać krótkie teksty, a także dla Maluchów, które uczą się słuchać, rozumieć i opowiadać. Legendy opowiadanie w wersji komiksowej są dostosowane do percepcji współczesnych dzieci oraz bliższe ich codziennym doświadczeniom, przeżywanym emocjom. Bajki i legendy znane Rodzicom i Dziadkom stają się wspólną przestrzenią rozmowy. Dziecko poznaje nowe słowa, zwroty, konstrukcje gramatyczne, pozostając w świecie baśni.”Prof. Jagoda Cieszyńska

9,99 zł
83
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i metody numeryczne z wykorzystaniem programu rachunków symbolicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równania różniczkowe zwyczajne. Teoria i metody numeryczne z wykorzyst...
Dostępny
7 szt.

Książka zawiera nowoczesny wykład równań różniczkowych zwyczajnych, w którym powiązano klasyczną teorię równań i jakościową analizę ich rozwiązań z metodami numerycznymi oraz możliwościami komputerowego programu obliczeń symbolicznych Maple V.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

84
Tablice czasowników włoskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice czasowników włoskich
Dostępny
24 szt.

Zawierają 180 przejrzystych tablic odmiany czasowników włoskich, regularnych i nieregularnych, z uwzględnieniem wszystkich czasów i trybów języka włoskiego Przedstawiają rekcję ponad 200 popularnych czasowników włoskich, zebranych w kolejności alfabetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w języku włoskim tworzą inne związki składniowe niż ich odpowiedniki w języku polskim, wraz z przykładami w zdaniach Indeks ponad 1800 czasowników wraz z ich odpowiednikami polskimi i odsyłaczami do odpowiedniej tablicy odmiany czasownika

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

85
Podwawelska kolęda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwawelska kolęda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

Adam Bujak, Leszek Długosz. Dwaj wielcy artyści krakowscy o olbrzymim dorobku, którzy wychowali się u stóp Wawelu. Ich twórczość – fotografia i poezja – związana jest ściśle z tradycją zarówno prastarej stolicy Polski, jak i całej naszej Ojczyzny. To twórczość głęboko przesiąknięta wiarą, cechująca się liryzmem, pięknem obrazu i słowa. Adam Bujak i Leszek Długosz występują tu razem po raz pierwszy jako współautorzy i już od pierwszej stronicy widać, że jest to duet niezwykły. Użycie urokliwej, czasem nawet tajemniczej fotografii jako komentarza do refleksyjnej poezji, zaowocowało przepiękną, liryczną, bożonarodzeniową książką. Fotografik i poeta przygotowali dla nas niespotykany dar na Święta. Wyśpiewali pod Wawelem kolędę, która zapada głęboko w serca odbiorców.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

86
Zakładka do książki Eclipse - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka do książki Eclipse
Dostępny
22 szt.

Angielska zakładka do książki ze wstążką.

6,96 zł
5,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 0,97 zł

87
Mój pierwszy słowniczek do języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy słowniczek do języka angielskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W poznawaniu słówek pomaga postać sympatycznego smoka, który wprowadza małego czytelnika w świat słówek angielskich w zabawny i przystępny sposób. Słówka zostały ułożone tematycznie, a każde z nich zilustrowane.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

88
Niepoznany nieznajomy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepoznany nieznajomy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym. Piękna powieść o dojrzałej miłości. Narrator z perspektywy parkowej ławki maluje przed nami obrazy metaforą, przemycając wiele życiowych mądrości i skłaniając do głębszej refleksji. Ciepła, sugestywna, wzbudzająca wiele pozytywnych emocji. Szczerze polecam! Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)

36,00 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

89
Śladami męczenników z Pariacoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami męczenników z Pariacoto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Pierwszy album o męczennikach z Pariacoto, błogosławionych o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku, którzy w czasach nam współczesnych zginęli za wiarę w Chrystusa. Przybliża on czytelnikom sylwetki tych dwóch polskich misjonarzy zabitych przez peruwiańskich komunistów w 1991 roku oraz męczeński wymiar ich posługi, będący dla nich drogą ku świętości. Książka przedstawia też pracę misjonarzy wśród Indian oraz rzeczywistość, w której żyli i służyli polscy błogosławieni, którzy stali się już symbolem krucjaty w obronie przed terroryzmem. Zapis podróży do Peru śladami polskich zakonników uzupełniony został bogactwem autorskich fotografii prezentujących kraj pełen kontrastów, wspaniałej przyrody, niepowtarzalnych krajobrazów, tajemniczych pamiątek kultury Inków i nędzy codzienności. Jest to więc zarazem wyjątkowy przewodnik napisany barwnym językiem, pełny anegdot i przygód, stanowiący zachętę do umieszczenia Peru w swych planach podróżniczych, by podziwiając piękno Kraju Słońca, ruszyć w pielgrzymkę śladami dwóch polskich męczenników.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

90
O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O stylu późnym. Muzyka i literatura pod prąd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

Edward W. Said, jeden z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku, prowadził w latach dziewięćdziesiątych seminarium poświęcone ostatnim dziełom wielkich muzyków i pisarzy – dziełom pod wieloma względami zaskakującym. Temat zasługiwał na książkę, jednak pracę nad nią przerwała śmierć Saida. Tom On Late Style: Music and Literature Against the Grain (2006) powstał dzięki żonie i współpracownikom autora, którzy zebrali pozostawione przez niego wykłady, artykuły i notatki. Co ciekawe, szkicowość czy fragmentaryczność książki wcale jej nie szkodzi. Jedyny niedosyt, jaki odczuwa czytelnik, wynika z żalu, że Saidowi nie starczyło czasu na analizy kolejnych „późnych” dzieł. Książka pokazuje autora Orientalizmu od mniej znanej strony – jako znakomitego znawcę sztuki oraz stylistę. Jego błyskotliwe interpretacje dzieł Beethovena, Manna, Kawafisa, Lampedusy, Geneta, Viscontiego czy Goulda są mocnym argumentem za wszechstronnym rozwojem duchowym i intelektualnym, którego rolę w dzisiejszej kulturze często podaje się w wątpliwość. W książce O stylu późnym zawiera się też pewien dramatyzm. Śmiertelnie chory Said wiedział, że to prawdopodobnie jego ostatnie dzieło. W pewnym sensie pisał więc o sobie.

36,00 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

91
Kultura danych. Algorytmy wzmacniające uwagę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura danych. Algorytmy wzmacniające uwagę
Dostępny
28 szt.

Publikacja opisuje problem przeciążenia informacyjnego i wyłaniające się w Sieci strategie zarządzania danymi. Tworzą one nowy model percepcji, tzw. percepcję ambientową, ułatwiającą poruszanie się w usieciowionym środowisku informacyjnym. Szczegółowej analizie poddano m.in. wizualizację danych, personalizację treści, kuratorstwo sieciowe, dziennikarstwo danych, zjawisko big data czy język wizualny Isotype. Wątki te splatają się z refleksją na temat algorytmów komputerowych, które pozwalają nam radzić sobie z coraz większą ilością danych dostępnych w Sieci. „Praca Karola Piekarskiego to ważne i oryginalne opracowanie, istotne zarówno dla dyskursu akademickiego w obszarze humanistyki i nauk społecznych, jak i stanu debaty publicznej wokół nowych technologii komunikacyjnych. Autor przedstawia tu krytyczną genetykę/historiozofię oraz stan obecny spotykania się kultury i społeczeństwa z coraz większą ilością ogólnodostępnych informacji i transportujących je języków medialnych – co samo w sobie jest już wyrazistym osiągnięciem analitycznym – ale daje się również poznać jako diagnosta i „terapeuta”, który podsuwa przemyślane i sprawnie wyartykułowane metody oswajania przeciążenia informacyjnego. Skonstruowana i wyłożona w pracy logika percepcji ambientowej jawi się w rezultacie jako oryginalna propozycja badawcza, a jednocześnie bardzo przystępna propozycja radzenia sobie z informacyjnym nadmiarem. Dzięki temu książka jest nie tylko rozprawą teoretyczną, ale i świetnie wyreżyserowaną opowieścią o stanie współczesnej kultury zanurzającej się w digitalne obiegi”. dr hab. Piotr Celiński Karol Piekarski – badacz kultury sieci, założyciel i dyrektor programowy Medialabu Katowice, kurator festiwalu sztuki, designu i technologii art+bits. Realizuje interdyscyplinarne projekty badawcze i wystawiennicze związane z analizą i wizualizacją danych na temat miasta, m.in. w ramach międzynarodowej platformy Shared Cities: Creative Momentum, diagnozującej przemiany kulturowe i społeczne w ośrodkach Europy Centralnej. W 2015 roku opublikował książkę Metody badania i odkrywania miasta oparte na danych.

40,01 zł
28,41 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

92
Lalka Ruby 64 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Ruby 64 cm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17
115,60 zł
109,82 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,78 zł

93
W poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

W poszukiwaniu Arki Przymierza autor zabiera nas w podróż do Etiopii, kolebki Nilu Błękitnego, do krainy soczyście zielonych lasów i dymiących wodospadów. Pamiętając, że Etiopia to jeden z pierwszych krajów chrześcijańskich na świecie, a pierwszy w Afryce, odwiedzamy tajemnicze wyspy-klasztory na jeziorze Tana oraz Nową Jerozolimę – święte miasto Lalibela, gdzie w wulkanicznych skałach wydrążono jedenaście niezwykłych kościołów. Poznajemy także odpowiedź na pytanie, co etiopscy mnisi mają wspólnego ze sztuką uprawy i parzenia kawy.

24,90 zł
23,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

94
Pierwsza Gwiazdka. Bo i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza Gwiazdka. Bo i przyjaciele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Osiołek Bo jest co prawda nieduży, ma za to wielkie serce! Jest również bardzo dzielny, podobnie jak jego przyjaciele. Wkrótce wszyscy staną się świadkami najwspanialszej historii wszech czasów: Bożego Narodzenia!Film „Pierwsza gwiazdka” można zobaczyć w kinach!

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

95
Janczarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Janczarzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Janczarzy tworzyli elitarny korpus w służbie Imperium Osmańskiego. Składał się on z jeńców wojennych i młodych chłopców chrześcijańskich zmuszonych do służby, przy czym wszyscy dokonali konwersji na islam i zostali wyszkoleni w duchu ścisłej dyscypliny. Pod wieloma względami janczarzy odzwierciedlali specyfikę społeczeństwa osmańskiego, które samo w sobie było zdominowane przez elitę wojskową i charakteryzowało się większą mobilnością niż społeczności europejskie. Wreszcie, Turcy widzieli w Europie to samo, co Amerykanie w tzw. Dzikim Zachodzie ziemie dla poszukiwaczy przygód, prowadzenia misji szerzenia religii i zdobycia fortuny. David Nicolle analizuje historię, organizację, broń i ubiór tych elitarnych tureckich żołnierzy.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

96
Mroczna Walka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Walka
Dostępny
5 szt.

Rok 3118. Po wielkim kataklizmie który miał miejsce prawie tysiąc lat temu, ludzkość podniosła się z upadku. Niestety około stu lat wcześniej na świecie zaczęły pojawiać się bestie, które niszczyły budynki i zabijały ludzi. Do walki z nimi powołano specjalne gildie w których szkolili się potężni wojownicy i magowie. Historia skupia się na dwóch wojownikach: osiemnastoletnim, samotnym szermierzu Tomasie oraz szesnastoletniej wice-dowódcy gildii Złote Gwiazdy, Elenie. Czy ludzkość zdoła przetrwać? Czy Elena i Tomas połączą siły i pokonają bestie, czy raczej to one zniszczą wszystko co jest im drogie? Przekonajcie się sami.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

97
Zrób to sam. Miniskarbonka Sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam. Miniskarbonka Sowa
4M Industrial Development Inc.
Dostępny
7 szt.

Zrób swoją skarbonkę w kształcie sowy. Pomaluj tak, jak lubisz.

40,98 zł
36,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,10 zł

98
Zrób to sam. Miniskarbonka Babeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam. Miniskarbonka Babeczka
4M Industrial Development Inc.
Dostępny
177 szt.

Zrób swoją skarbonkę w kształcie babeczki. Pomaluj tak, jak lubisz.

25,99 zł
23,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

99
Filmomaniak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filmomaniak
Cartamundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Filmomaniak” to gra karciana przeznaczona dla miłośników polskich i zagranicznych filmów. Jeżeli wydaje się Wam, że obejrzeliście dużo filmów i wiecie o nich wszystko, ta gra pozwoli to udowodnić! „Filmomaniak” składa się z 2 talii: filmów polskich i filmów zagranicznych. Na kartach znajdziecie takie informacje, jak: tytuł filmu, reżyser, rok produkcji, głównych aktorów oraz ciekawostkę z nim związaną. Dzięki temu w naszą grę możecie zagrać na wiele różnych sposobów. Sami wymyślajcie zasady i gracie wedle Waszego upodobania! Pamiętajcie tylko, aby te zasady ustalić przed rozpoczęciem gry. Wewnątrz: • instrukcja, • 2 talie kart po 55 (talia z polskimi filmami + talia międzynarodowa), • klepsydra mierząca czas.

40,50 zł
33,21 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,29 zł

100
Naklejki z pianki. Śnieżynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki z pianki. Śnieżynki
Easy Stationery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.28

Trójwymiarowe naklejki z pianki – śnieżynki Zestaw zawiera: 6 naklejek w kształcie śnieżynek. Płatki w różnych wzorach, rozmiarach i kształcie. Wszystkie elementy wykonane zostały z miękkiej, przyjemnej w dotyku pianki. Po środku każdego płatka zamieszczony został ozdobny cekin.

6,20 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,4%
oszczędzasz 0,21 zł

Wróć do góry