hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.12.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 grudnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mutyzm wybiórczy (Barbara Ołdakowska-Żyłka, Katarzyna Grąbczewska-Różycka), na drugim Twierdza Grudziądz. Mapa fortyfikacji i garnizonu, 1:20 000 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Cytadela Poznańska. Plan parku i fortyfikacji, 1:2500 (praca zbiorowa) oraz Curtain Call (Eminem).
1
Mutyzm wybiórczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mutyzm wybiórczy
Dostępny16 szt.

Książka jest poświęcona problematyce mutyzmu wybiórczego (selektywnego), czyli zaburzeniu wieku dziecięcego, którego głównym objawem jest brak mowy w niektórych sytuacjach społecznych. Wątpliwości i pytania na temat mutyzmu selektywnego towarzyszą rodzicom i ich opiekunom niemal na każdym etapie diagnozy i terapii. Publikacja ma na celu udzielenie odpowiedzi na możliwie najwięcej pytań, m.in.: - Jakie są dzieci z mutyzmem wybiórczym, czego potrzebują? - Jaką strategię postępowania przyjąć, by jego rozwój przebiegał harmonijnie? - Czym grodzi nieleczony mutyzm wybiórczy? - Dlaczego tak ważna jest współpraca pomiędzy rodzicami, terapią i placówką, do której uczęszcza dziecko? Patronat: Forum Logopedy, mutyzmportal.pl, Poradnia Terapii Mutyzmu Mówię

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

6 osób kupiło
2
Twierdza Grudziądz. Mapa fortyfikacji i garnizonu, 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdza Grudziądz. Mapa fortyfikacji i garnizonu, 1:20 000
Dostępny19 szt.

Mapa przedstawia zachowane i niezachowane fortyfikacje, które na przestrzeni 169 lat zbudowano w Grudziądzu i okolicach: nowożytną twierdzę fryderycjańską, forty, baterie artyleryjskie, schrony, bunkry i inne ciekawe obiekty powstałe do końca II wojny światowej. Treść mapy uzupełniają budowle garnizonowe, takie jak koszary, magazyny wojskowe, strzelnice, place ćwiczeń i wiele innych. Wszystkie te obiekty zostały ukazane na tle aktualnego planu miasta, a na odwrocie mapy - dodatkowo na tle planu historycznego.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
3
Cytadela Poznańska. Plan parku i fortyfikacji, 1:2500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytadela Poznańska. Plan parku i fortyfikacji, 1:2500
Dostępny24 szt.

Mapa pokazuje dawny układ fortyfikacji na tle współczesnego planu parku, ze szczególnym uwzględnieniem zachowanych i widocznych do dzisiaj reliktów historycznych. Przebieg murów nieistniejących już fortyfikacji został odtworzony na podstawie oryginalnych planów archiwalnych. Zostały one nałożone na plan współczesny z wykorzystaniem zachowanych odcinków murów. Obiekty, które zachowały się do dzisiaj, zostały zmierzone w terenie. Układ nieistniejących już baraków i innych budowli na dziedzińcu fortu zrekonstruowano z użyciem zdjęć lotniczych z lat 1944-1945 oraz planu fortu z lipca 1945 roku. Oprócz treści historycznych, na planie znajdują się też informacje o współczesnym zagospodarowaniu terenu i obiektów.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
4
Curtain Call - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,90 zł
56,74 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
5
Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angela Merkel i kryzys migracyjny. Dzień po dniu
Dostępny33 szt.

Reportaż o współczesnej polityce Robin Alexander, niemiecki dziennikarz „Die Welt”, rekonstruuje z ogromną precyzją i bez politycznej poprawności decyzję podjętą na najwyższym szczeblu niemieckiej polityki dotyczącą uchodźców, która na lata zmieni oblicze całej Europy. A political non-fiction thriller. „The Guardian” Wyjątkowe, niezwykle rzetelne dziennikarstwo. Genialnie napisana, czyta się niczym powieść detektywistyczną. „Deutsche Welle”

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
6
Pakiet. Dziewczyny czytają: Kruchość skrzydeł / Sukienka w kolorze nocnego nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Dziewczyny czytają: Kruchość skrzydeł / Sukienka w kolorze noc...
Dostępny7 szt.

Kruchość skrzydeł: Nagrody: Commonwealth Writers’ Prize, Dobbie Literary Award, Queensland Premier’s Literary Award. Dziesięcioletnia Jennifer Day mieszka w małym górniczym miasteczku pełnym tajemnic. W otaczającym ją świecie dorosłych poszukuje przyczyn śmierci swojej nastoletniej siostry Beth. Próbując uporządkować ostatnie miesiące z jej życia, Jennifer odsiewa prawdę od kłamstw, ale mimo to wciąż natrafia na sekrety i kolejne pytania. Czy śmierć Beth była wypadkiem? Czy Jennifer lub ktokolwiek inny mogli ją uratować? Oczami Jennifer widzimy, jak jej siostra podejmuje nieudaną próbę przekroczenia progu dorosłości, a rodzina ulega powolnemu rozkładowi. W tej nagradzanej powieści Karen Foxlee doskonale uchwyciła smak, dorastania w małym miasteczku oraz złożoność życia rodzinnego. Sukienka w kolorze nocnego nieba: Kiedy znika nastolatka, miasteczko aż kipi od plotek: wszyscy mówią o tym, w co była ubrana – o sukience w kolorze nocnego nieba uszytej z kawałków innych sukienek, sukience z historią… Rose Lovell przez całe życie przeprowadza się z miasta do miasta ze swoim uzależnionym od alkoholu ojcem. Kiedy trafiają do położonego na wybrzeżu miasteczka, Rose zastanawia się, czy tym razem będzie inaczej. W szkole średniej Rose poznaje popularną i lubianą Pearl Kelly, z którą się zaprzyjaźnia. Kiedy Pearl udaje się przekonać Rose do udziału w corocznej paradzie dożynkowej, dziewczyna musi znaleźć suknię odpowiednią na tę okazję. W szyciu pomaga jej ekscentryczna Edie Baker, lokalnie uważana za czarownicę, która zna wszystkie sekrety miasta. Opowiadane przez nią historie z przeszłości budzą stare tajemnice i stają się tłem dla nieprzewidywalnych wydarzeń.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
7
Zos Kia Cultus (Here And Beyond), CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zos Kia Cultus (Here And Beyond), CD
Behemoth, Mystic Production
Dostępny23 szt.

Tracklista: 1. Horns Ov Baphomet 2. Modern Ïconoclasts 3. Here And Beyond (Tïtanic Turn Ov Tïme) 4. As Above So Below 5. Blackest Ov The Black 6. Hekau 718 7. The Harlot Ov The Saïnts 8. No Sympathy For Fools 9. Zos Kïa Cvltvs 10. Fornïcatus Benefïctus 11. Typhonïan Soul Zodïack 12. Heru Ra Ha: Let There Be Mïght

36,90 zł
33,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

1 osoba kupiła
8
Star Carrier. Tom 7. Mroczny umysł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Carrier. Tom 7. Mroczny umysł
Dostępny11 szt.

Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem w Omega Centauri. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam ludzką placówkę naukową. Zagrożenie musi zostać zneutralizowane, zanim obcy zainteresują się Ziemią. Admirał Trevor „Piachu” Gray, dowódca lotniskowca „Ameryka”, ma własną misję. Konstantin, sztuczna inteligencja o niezwykłych możliwościach, przekonał go, że jedyną szansą na przetrwanie ludzkości jest technologia, którą można znaleźć w pewnym odległym układzie. Teraz Gray musi złamać rozkazy, aby stworzyć broń potężniejszą od wszystkiego, co powstało.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
9
Jak żyć dłużej i czuć się lepiej. Odkrycia noblisty dotyczące terapii witaminami i składnikami odżywczymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć dłużej i czuć się lepiej. Odkrycia noblisty dotyczące terapii ...
Dostępny65 szt.

Dwukrotny laureat Nagrody Nobla zdradza sekret długowieczności Linus Pauling to naukowiec, chemik, fizyk, krystalograf, ojciec biologii molekularnej i badacz medyczny. Przez kilka dekad pracował nad wpływem witamin na ludzki organizm. Pomimo choroby nowotworowej, dożył ponad dziewięćdziesięciu lat, do końca swoich dni pozostając w wyśmienitej formie fizycznej i psychicznej. W tym bestsellerze New York Timesa zdradza: - jak dzięki suplementacji wieść długie i zdrowe życie, - jak dawkować witaminy, - zasady medycyny ortomolekularnej, - dwanaście zasad diety szczęśliwych i zdrowych ludzi, - metody wspomagania układu immunologicznego i narządów zmysłów, - sposoby na przeziębienie, grypę i inne infekcje, - które witaminy wspomagają gojenie się ran i przywracają właściwą aktywność mięśniom, - sekrety dbania o serce i układ krążenia, - skuteczne terapie antynowotworowe, - które suplementy wspomagają mózg i opóźniają proces starzenia się, - sposoby na wyeliminowanie alergii, artretyzmu i reumatyzmu. Twoja recepta na zdrowie bez skutków ubocznych.

69,60 zł
52,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
10
Ona śpiewała fado - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ona śpiewała fado
Dostępny849 szt.

Okazuje się, że fado to nie tylko melancholia. To także zemsta. Ponieważ w tym świecie wszystko ma swoją cenę, bo wszystko jest na sprzedaż, to także kwestia pieniędzy. A nawet miłości. Sprawdzając kolejnych podejrzanych, detektyw przemierza miasto, które żyje przyszłością, choć nie jest w stanie wydobyć się z przeszłości. To miasto jest jak on. On też tkwi między dwoma światami. No i nie wie, co tak naprawdę łączy go z Aną Moreno... Kiedy pewna młoda i obiecująca fadystka zostaje zamordowana, detektyw Manuel Rosa wkracza świat w nieznany nawet jemu, człowiekowi, który z niejednego pieca chleb jadł i niejedną sprawę już rozwiązał. Fernando Sobral pracuje jako dziennikarz w „Jornal de Negócios”, współpracuje z „Correio da Manha” oraz magazynami „Sábado” i „Ler”. Pisał dla „Semanário”, „O Independente”, „Se7e” i „Diário Económico”. Jest autorem esejów, felietonów i powieści – m.in. L.Ville (2009, wyd. polskie 2017).

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

11
To nie jest miłość, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest miłość, DVD
Domhnall Gleeson, 2017
Dostępny1 szt.

Niepoprawny romantyk (Domhnall Gleeson) myśli, że znalazł swoją prawdziwą miłość, gdy poznaje starszą od siebie kobietę (Christina Applegate). Wkrótce jednak okazuje się, że jest mężatką, a ich spotkanie było tylko formą zemsty na zaniedbującym ją mężu (Thomas Haden Church). Początkowo wściekły mąż, ze zdziwieniem odkrywa w sobie pokłady współczucia dla niedoli romantyka i decyduje, że najlepszą formą zemsty dla nich obu, będzie zamieszkanie we dwóch - bez niej - by wieść kawalerskie życie.

54,99 zł
52,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

12
Mroczna wieża, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna wieża, DVD
Nikolaj Arcel, 2017
Niedostępny
Brak

Ekranizacja bestsellerowej serii powieści mistrza gatunku Stephena Kinga. Ostatni Rewolwerowiec, Roland (Idris Elba), uwikłany w odwieczną, niekończącą się walkę z Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey), za wszelką cenę stara się powstrzymać go przed obaleniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. Gdy na szali ważą się ich losy, a dobro i zło zderzają się w ostatecznej walce - tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

54,99 zł
52,24 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

13
Mroczna Wieża. Steelbook, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Steelbook, Blu-ray
Nikolaj Arcel, 2017
Dostępny1 szt.

Ekranizacja bestsellerowej serii powieści mistrza gatunku Stephena Kinga. Ostatni Rewolwerowiec, Roland (Idris Elba) uwikłany w odwieczną, niekończącą się walkę z Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey), za wszelką cenę stara się powstrzymać go przed obaleniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. Gdy na szali ważą się ich losy, a dobro i zło zderzają się w ostatecznej walce - tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

99,99 zł
94,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

14
Mroczna Wieża, Blu-ray 4K + Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża, Blu-ray 4K + Blu-ray
Nikolaj Arcel, 2017
Dostępny1 szt.

Ekranizacja bestsellerowej serii powieści mistrza gatunku Stephena Kinga. Ostatni Rewolwerowiec, Roland (Idris Elba) uwikłany w odwieczną, niekończącą się walkę z Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey), za wszelką cenę stara się powstrzymać go przed obaleniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. Gdy na szali ważą się ich losy, a dobro i zło zderzają się w ostatecznej walce - tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

149,99 zł
142,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Pamiętnik studenta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik studenta
Niedostępny
Brak

Wydawać by się mogło, że będzie to opis całego czasu studiów, ale Autor przedstawił tylko ważniejsze epizody z tego okresu i skupia się na jednym roku nauki Andrzeja – ostatnim. Andrzej poznaje Annę, studentkę pierwszego roku studiów, i miotany sprzecznościami natury etycznej i moralnej staje przed dylematem, jak pogodzić miłość do dwóch kobiet. Po prawie pięćdziesięciu latach Andrzej postanawia odszukać Annę. Co z tego wynikło? Czy można oszukać pamięć? Autor opisuje też wybory i dylematy wieku podeszłego, umiejętność radzenia sobie ze starością, która nie zawsze musi być stereotypowa, a wręcz przeciwnie, może być ciekawa i fascynująca... „Zdrowie, ono jest bardzo ważne” – stwierdza Jerzy, psycholog i przyjaciel Andrzeja. Autor próbuje również zmierzyć się z fenomenem przemijania i śmierci.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

16
Jak widze... czyli na szage bez Pyrlandie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak widze... czyli na szage bez Pyrlandie
Dostępny8 szt.

Książka jest zbiorem około 150 felietonów napisanych gwarą poznańską. Uważny i dowcipny obserwator codziennego życia, jakim jest Waldemar Kurowski, w zwięzłej formie komentuje nie tylko naszą codzienność, zwyczaje, śmiesznostki, nowości, ale obchodzące nas dyskusje o różnych sprawach. Teksty, pisane od 1995 r., mimo upływu czasu nie straciły na aktualności. Lektura felietonów z pewnością ubarwi rodzinne i towarzyskie spotkania, skłoni do wspomnień, a z pewnością dostarczy dużo śmiechu i humoru. Nie wiemy przecież, że mówimy gwarą, kiedy „zakluczamy” drzwi lub kupujemy „nabierkę” czy „kawiorek”.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

17
21 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21 CD
KSU, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

21 utworów na 21-lecie KSU. Szósty oficjalny album zespołu KSU wydany pierwotnie w 1999 roku. Tutaj świeżutka reedycja w digipacku.

42,90 zł
39,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

18
Na żywo w Studio, 2 DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na żywo w Studio, 2 DVD
Happysad, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Tracklista: DVD 1: 1. Milowy las 2. Damy radę 3. Zanim pójdę 4. Piękna 5. Jałowiec 6. Nieprzygoda 7. Nostres 8. Styrana 9. W piwnicy u dziadka 10. Czysta jak łza 11. Noc jak każda inna 12. Armagedon 13. Długa droga w dół 14. Taka historia 15. Ostatni blok w mieście 16. Hymn 17. Bakteryja 18. Najwyżej 19. Partyzant K. 20. Jeszcze, jeszcze 21. Łydka 22. Ja do ciebie 23. Czołgi 24. Wszystko jedno 25. Wrócimy tu jeszcze 26. Ludzie chcą usłyszeć złe wieści DVD 2 Film o Zespole Galeria Zdjęć

36,90 zł
33,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

19
The Best Of Vol. 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
20
Unplugged In New York (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
28,32 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,58 zł

21
Best Karajan 100. One Hundred Best Classics, 6 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Best Karajan 100. One Hundred Best Classics, 6 CD
Herbert von Karajan, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1: Karajan Conducts Mozart CD 2: The Great Concertos CD 3: The Great Symphonies CD 4: Popular Orchestral Pieces CD 5: Karajan In The Theatre CD 6: Karajan And The Voice

60,90 zł
56,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,87 zł

22
Inside Story - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inside Story
Dostępny101 szt.

Płyta zabezpieczona przed kopiowaniem `Copy Control`. Mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem w niektórych urządzeniach.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

23
RubikOne, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RubikOne, CD
Piotr Rubik, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Artysta tym razem zaprosił do współpracy same kobiety - wszak ONE najpiękniej wyrażają wyjątkowe uczucia i emocje. Miłość, radość, wzruszenie, niepewność, nadzieja, tęsknota - tych na tym albumie nie zabraknie. Usłyszymy między innymi: Iwonę Węgrowską, Joannę Liszowską, Isis Gee, a także znane z programu `Mam Talent`: Paulinę Lende, Ewę Lewandowską i Asię Si. Wszystkie wokalistki śpiewają kompozycje Piotra Rubika, ale on sam również postanowił zaśpiewać jeden utwór. `Kiedy mężczyzna płacze` to bardzo osobista piosenka opowiadająca o niezwykle pięknej chwili, kiedy mężczyzna dowiaduje się, że zostanie ojcem. Lista Utworów: 1. Magiczna moc - śpiewa Iwona Węgrowska 2. Bez słów - śpiewa Halina Młynkowa 3. Chociaż raz - śpiewa Anna Józefina Lubieniecka 4. Teraz wiem - śpiewa Joanna Liszowska 5. Nie wiń mnie - śpiewa Iwona Węgrowska 6. Osobność - śpiewa Paulina Lenda 7. Twoja - śpiewa Zosia Nowakowska 8. Mer Garune - śpiewa Aida Kosojan-Przybysz 9. Love saves the day - śpiewa Asia Si 10. Modlitwa o wiarę w siebie - śpiewa Ewa Maria Lewandowska 11. Most dwojga serc - śpiewają Marta Moszczyńska i Piotr Rubik 12. Too far from here - śpiewa Isis Gee 13. Kiedy mężczyzna płacze - śpiewa Piotr Rubik

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

24
With The Beatles (Remastered) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
60,66 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,24 zł

25
Czysta krew (sezon 1, 5 DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czysta krew (sezon 1, 5 DVD)
Niedostępny
Brak

5-dyskowe wydanie głośnego bezkonkurencyjnego, zmysłowego i wciągającego serialu HBO na podstawie bestselerowej serii Charlaine Harris. Twórca serialu jest Allan Ball, laureat Oscara oraz twórca serii `Sześć stóp pod ziemią`. W Bon Temps w Luizjanie wampiry wyszły z trumien i zamieszkały z ludźmi. Żywiąc się syntetyczną krwią, nie potrzebują już ludzkiej, aby przeżyć. Tak przynajmniej się wydaje, Plejada barwnych osobowości to bohaterowie tej magnetyzujacej serii, gdzie w główne role słodkiej kelnerki Sookie Stackhouse, która czyta w myśli innych oraz 173-letniego wampira Billa Copmtona wcielili się zdobywczyni Nagrody Akademii Anna Paquin oraz Stephen Moyer.

29,90 zł
29,30 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

26
Happiness - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happiness
Niedostępny
Brak

Ich muzyka może kojarzyć się z wczesnym Depeche Mode, Joy Division czy New Order, wizerunek przypomina trochę Pet Shop Boys z początku kariery - ale inspiracje latami 80-tymi to tylko inspiracje: Hurts łączą w sobie styl i szyk tamtych czasów z przebojowością muzyki pop i elektro XXI wieku. Przykład? Pierwszy singiel `Better Than Love` z tanecznym bitem, na koncertach wykonywany z autentycznym śpiewakiem operowym (w chórkach!), aktualny singiel `Wonderful Life` czy znana już z sieci ballada `Blood, Tears & Gold`. Zespół nie ukrywa, że chce tworzyć inteligentny pop, a album `Happiness` to prawdziwa kopalnia pomysłów, kalejdoskop nastrojów i spora dawka ironii, o czym świadczy choćby `promieniująca szczęściem` okładka płyty. (Sony Music)

52,90 zł
Powiadomienie
27
Turnau w Trójce (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turnau w Trójce (Digipack)
Dostępny102 szt.

Elegancko wydana reedycja w digipacku. Seria 14 płyt ustawiona obok siebie daje wizerunek twarzy Grzegorza Turnau.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

28
Caldara in Vienna: Forgotten Castrato Arias - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
50,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,39 zł

29
Appetit. Włochy, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appetit. Włochy, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

„Appetit” to nowa unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie. Autorką serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch. „Przepisy na Appetit są bardzo klasyczne, myślę, że zawsze trzeba zaczynać od klasyki, żeby świadomie poszukiwać własnych smaków. Nie szukam na Appetit zaskakujących połączeń smaków, nie robię doświadczeń w kuchni - gotuję tak, aby było smacznie, po prostu... Tak samo jest z muzyką, zachwycam się czasem nowinkami, lecz zawsze wracam do brzmień akustycznych, gdzie liczy się melodia i tekst. Starałam się odnaleźć muzykę, której na próżno szukać na pierwszych miejscach list przebojów, często wykonawcy, którzy znaleźli się na Appetit nie są nawet zbyt popularni w swoich krajach - szukanie ich było dla mnie fascynującą podróżą.” Asia Chacińska W albumie znajdziemy przepisy na: • Bellini • Carbonara • Caprese • Arrabiata • Wołowina rossini • Kwiaty cukinii z mozarellą • Dwie pizze: z mozarellą i bazylią, z kozim serem, gruyere i kalabryjskim salame Tiramisu Pesto • Risotto milanese • Vitello tonnato • Panna cotta Tracklista: 1. Hotel Tivoli 2. Mille Idee 3. Let's Grow Up Like Fishes 4. Del Nostro Tempo Rubato 5. Like play 6. Animali 7. Make Me A Picture Of The Sun 8. Io Mi Rompo I Coglioni 9. Il Trionfo dei Tuoi Occhi 10. Time On Time 11. Trovami Un Modo Semplice Per Uscirne 12. Good Morning 13. Lamore ai Tempi dei Licenziamenti dei ... 14. Sabato Simpatico 15. Caramele e Popcorn

59,99 zł
55,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

30
Appetit. Francja, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appetit. Francja, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Dostępny1 szt.

„Appetit” to nowa unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie. Autorką serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch. „Przepisy na Appetit są bardzo klasyczne, myślę, że zawsze trzeba zaczynać od klasyki, żeby świadomie poszukiwać własnych smaków. Nie szukam na Appetit zaskakujących połączeń smaków, nie robię doświadczeń w kuchni – gotuję tak, aby było smacznie, po prostu…” Tak samo jest z muzyką, zachwycam się czasem nowinkami, lecz zawsze wracam do brzmień akustycznych, gdzie liczy się melodia i tekst. Starałam się odnaleźć muzykę, której na próżno szukać na pierwszych miejscach list przebojów, często wykonawcy, którzy znaleźli się na Appetit nie są nawet zbyt popularni w swoich krajach - szukanie ich było dla mnie fascynującą podróżą”. W albumie znajdziemy przepisy na: • Ciasto czekoladowe • Creme Brulee • Galette, czyli naleśnik z mąki gryczanej • Quiche Loraine • Crepes Suzette • Tarta z morelami • Tarte Tatin • Mule po marynarsku • Wołowina po burgundzku • Kogut w winie (coq au vin) • Krem z groszku • Karczochy z sosem vinaigrette Tracklist: 1. Jamais seule 2. Quel Beau Dimanche 3. Sushi 4. Tu Vois C' Que Je Vois 5. Madame 6. Sucrer Les Fraises 7. Le Jardin Des Delices 8. Winter Is Over 9. Devil Or Angel 10. Ma Folie Passagere 11. J'ai Laissé 12. Ca Ira 13. Coups Et Blessures 14. Comme Un Manouche Sans Guitare 15. Middle Of The Night

59,99 zł
55,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

31
Appetit. Hiszpania, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appetit. Hiszpania, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

„Appetit” to nowa unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie. Autorką serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch. „Przepisy na Appetit są bardzo klasyczne, myślę, że zawsze trzeba zaczynać od klasyki, żeby świadomie poszukiwać własnych smaków. Nie szukam na Appetit zaskakujących połączeń smaków, nie robię doświadczeń w kuchni – gotuję tak, aby było smacznie, po prostu… Tak samo jest z muzyką, zachwycam się czasem nowinkami, lecz zawsze wracam do brzmień akustycznych, gdzie liczy się melodia i tekst. Starałam się odnaleźć muzykę, której na próżno szukać na pierwszych miejscach list przebojów, często wykonawcy, którzy znaleźli się na Appetit nie są nawet zbyt popularni w swoich krajach - szukanie ich było dla mnie fascynującą podróżą”. – Asia Chacińska W albumie znajdziemy przepisy na: Gazpacho Chorizo w cydrze Kalmary smażone Krem kataloński Małże w winie z chorizo Tarta de Santiago Tortilla Paella Empanada z mięsem Tapas 1: z pomidorami, „po włosku", z kozim serem i sercami karczochów Tapas 2: z anchovies i kaparami, z białą fasolą i suszonymi pomidorami Tapas 3: z czarnych oliwek, z sardynkami Tracklista: 1. Tots Els Colors 2. Mediterraneo 3. El Mundo Se Va A Acabar 4. Hora Bruja 5. Don't Worry Daddy 6. Dame La RazoN 7. Smile 8. Mirall 9. Chico Fabuloso 10. Poderoso Caballero 11. De momento Abril 12. Tu por Mi 13. Te Debo Un Baile 14. Coge Mi Mano Este Es El Camino 15. A mis Brazos 16. At Home 17. They Won't Let Me Grow

59,99 zł
55,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

32
Appetit. Portugalia, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appetit. Portugalia, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

„Appetit” to unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie. Autorką serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch, a od 11 lutego 2014 roku także Portugalii i Szwecji. „Posmakujmy inaczej - połączmy pasję młodych muzyków ze smakami regionów. Portugalia i Szwecja - tak odległe brzegi Europy, inne kultury, inne kuchnie, inna wrażliwość. Na pozór… Tęsknota, którą słychać w muzyce, proste potrawy, woda, która daje pokarm, pracę i wiatr od niej, który owiewa chłodem. Szwedzi nauczyli się bawić i świętować, celebrować posiłki, żyć w zgodzie z naturą, czerpać z niej inspiracje - to czuć w ich kuchni ale też słychać w muzyce. Portugalczycy - niezwykle nostalgiczni- słychać to w Fado… Appetit już kolejny raz odkrywa nową scenę, zespoły, które niosą świeżość i , nie odcinając się od swych korzeni, raczą nas młodym podejściem do piosenki. Czy jesteśmy wszyscy do siebie coraz bardziej podobni, czy wspólna Europa sprawia, że tak bardzo mieszają się dźwięki i smaki? Czy jednak słychać skąd pochodzą dusze artystów, a smaki są też odróżnialne? Zapoznaj się z przepisami i korzystaj z wygodnych fiszek, w tle inspirująca muzyka - uczta gotowa:-) Zapraszam do Portugalii i Szwecji - Podróż Appetit od zachodu po północ…” Asia Chacińska W albumie znajdziemy przepisy na: • Portugalska pasta z sardynek • Sos Piri Piri • Słodki chleb • Stek w kawie • Pasteis De Nata • Caldo Verde • Mus z mango • Pao De Lo • Ośmiornica z ziemniakami • Vognole z krewetkami (Ameijoas E Amaro Es A Bulhao Pato) • Stek z jajkiem sadzonym • Bacalhau A Bras Tracklista: 1. Monossilabica 2. Deixa-me ir 3. Tendinite 4. Luzia 5. Atlas 1977 6. Not There Yet 7. Eu Seguro 8. All That I Wanted 9. Fizz Limao 10. The Right Boulevards 11. Balada para Lhasa 12. Mudemos de assunto 13. Lambreta 14. Vou Ser 15. Insonia 16. Choose Love

59,99 zł
55,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

33
Appetit. Szwecja, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Appetit. Szwecja, CD
różni wykonawcy, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

„Appetit” to unikalna seria z muzyką z gatunku indie/acoustic i przepisami na pyszne klasyczne dania w formie wygodnych fiszek zamkniętych w piękne opakowanie. Autorką serii jest Asia Chacińska, która łącząc miłość do muzyki z miłością do gotowania, dzieli się inspiracjami z podróży, obrazami, smakami i dźwiękami z krajów, które uwielbia: Francji, Polski, Hiszpanii i Włoch, a od 11 lutego 2014 roku także Portugalii i Szwecji. Posmakujmy inaczej - połączmy pasję młodych muzyków ze smakami regionów… Portugalia i Szwecja - tak odległe brzegi Europy, inne kultury, inne kuchnie, inna wrażliwość… Na pozór… Tęsknota, którą słychać w muzyce, proste potrawy, woda, która daje pokarm, pracę i wiatr od niej, który owiewa chłodem. Szwedzi nauczyli się bawić i świętować, celebrować posiłki, żyć w zgodzie z naturą, czerpać z niej inspiracje - to czuć w ich kuchni ale też słychać w muzyce. Portugalczycy - niezwykle nostalgiczni - słychać to w Fado… Appetit już kolejny raz odkrywa nową scenę, zespoły, które niosą świeżość i, nie odcinając się od swych korzeni, raczą nas młodym podejściem do piosenki. Czy jesteśmy wszyscy do siebie coraz bardziej podobni, czy wspólna Europa sprawia, że tak bardzo mieszają się dźwięki i smaki? Czy jednak słychać skąd pochodzą dusze artystów, a smaki są też odróżnialne? W albumie znajdziemy przepisy na: • Szarlotka • Gravadlax - łosoś marynowany w burakach • Gotowana szwedzka szynka świąteczna • Jarmuż z jabłkami • Pierniczki (pepparkakor) • Szwedzkie klopsiki • Szafranowe bułeczki (lussekatter) • Szwedzka kanapka z krewetkami • Konfitura z żurawiny • Kanelbullar (bułeczki cynamonowe) • Pokusa janssona (janssons frestelse) • Grochówka Tracklista: 1. Kassjo 2. Dod och evigt morker 3. Stjarna dar 4. Foam Rubber 5. Som om alla klockor ringer 6. I Was A Boy 7. Red Eyed Zebra 8. How About A Little Love 9. Everywhere 10. Running 11. Hello Saferide 12. Tyst nu 13. Inte Idag 14. Lonely Town 15. Orient Express

59,99 zł
55,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

34
Cheek To Cheek (Polska cena) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cheek To Cheek (Polska cena)
Dostępny300 szt.

Wszystko jest możliwe w świecie Lady Gagi! Teraz ekscentryczna gwiazda po raz kolejny zaskakuje swoich fanów - popową prowokację zamienia na swingujące klasyki! Niecodzienna przyjaźń Lady Gagi z legendarnym Tonym Bennettem zaowocowała nie tylko gościnnym udziałem Gagi na płycie Bennetta, ale wspólnym albumem ze standardami jazzowymi! 28-letnia Lady Gaga tak mówi o współpracy z 88-letnim Bennettem - "Być może jest między nami 60 lat różnicy, ale jeśli chodzi o jazz to wiek nie żadnego znaczenia". Wspólny album duetu "Cheek To Cheek", który zwiastuje klasyk Colea Portera "Anything Goes", zawiera też takie nieśmiertelne utwory jak "It Dont Mean A Thing (If It Aint Got That Swing)", "Sophisticated Lady", "Lush Life" i oczywiście tytułowy "Cheek To Cheek". Album dostępny jest również w wersji deluxe wzbogaconej o 7 dodatkowych utworów.

39,99 zł
39,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

35
Dial M For Monkey - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dial M For Monkey
Dostępny201 szt.

Klasyczne tytuły Bonobo wracają po dłuższej przerwie, w nowych edycjach. Okazja do przypomnienia katalogu artysty nadarza się doskonała, bowiem na jesień Simon Green zapowiada nowy, tym razem koncertowy album. `Dial Mo For Monkey` to obok `Days To Come" i jego następcy `Black Sands`, sztandarowe dzieło w dorobku Brytyjczyka. Wysmakowana paleta chilloutowych dźwięków i ogromny talent artysty przyniosły muzykę daleko wykraczającą poza klasycznie pojmowaną twórczość służącą relaksowi. Bonobo to szczególny przypadek artysty który ma odbiorców zarówno wśród fanów brzmień klubowych, miłośników soulu i nu jazzu, jak i szeroko rozumianej muzyki pop. Spotkanie z `Dial M For Monkey` to prawdziwa muzyczna uczta.

27,90 zł
27,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,56 zł

36
Przyjaciel świętego Mikołaja, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciel świętego Mikołaja, DVD
Zachary Gordon, Mitchel Musso , 2014
Dostępny102 szt.

„Przyjaciel świętego Mikołaja” to inspirujący i podnoszący na duchu film, utrzymany w klimacie świątecznych opowieści Disney, z sympatycznymi psiakami w rolach głównych. Święty Mikołaj oraz jego nowy przyjaciel, Łapa, dowiadują się, że dzieci na całym świecie przestały czerpać radość ze świąt Bożego Narodzenia. Wyruszają więc w podróż do Nowego Jorku, aby to zmienić. Podczas wyprawy święty Mikołaj traci jednak pamięć! Łapa wraz z sierotką o imieniu Quinn, jej nowym przyjacielem Willem oraz wspaniałą grupą gadających psiaków będą musieli sami uratować święta! Odkryj, jak zaczęła się legendarna przyjaźń między świętym Mikołajem a Prawą Łapą i poznaj prawdziwe znaczenie Gwiazdki! Wzruszająca bajka o potędze miłości, pełna zabawy, przygód oraz śmiechu, z pewnością zachwyci ciebie i całą twoją rodzinę!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

37
RMF Baby na święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RMF Baby na święta
Niedostępny
Brak

RMF Baby to jedna z najlepiej sprzedających się serii płyt dla dzieci. Doskonały dobór utworów jak również renomowany partner - radio RMF FM powodują, że jest to seria, po którą chętnie sięgają rodzice. W tej serii ukazały się do tej pory ukazały się 3 płyty: płyta z największymi dziecięcymi przebojami, płyta retro - przypominająca największe dziecięce evergreeny znane także rodzicom z ich dziecięcych lat, a także album na imprezę - z hitami, bez których nie może się obejść żaden Kinder bal. Tym razem zapraszamy Państwa na święta z RMF Baby. Na płycie znajdziecie Państwo najpiękniejsze polskie kolędy, a także piosenki, które od zawsze kojarzą nam się z magią świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie utwory na płycie usłyszycie w prześlicznych, słodkich dziecięcych wykonaniach. Życzymy Państwu słodkich, nastrojowych świąt z "RMF Baby na święta".

6,99 zł
Powiadomienie
38
Wygibasy z naszej klasy (CD+DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wygibasy z naszej klasy (CD+DVD)
Niedostępny
Brak

Projekt "Wygibasy z naszej klasy" ma na celu zachęcenie dzieci do ruchu i ćwiczeń poprzez zabawę, śpiew i taniec. Pokazuje dzieciom, a także ich rodzicom, jak łatwo jest zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną nawet bez wychodzenia z domu. Za pomocą teledysków, opisów oraz obrazków przedstawione są w tym projekcie najprostsze ćwiczenia, które bez problemu, bez żadnych obciążeń czy też specyficznych umiejętności dzieci mogą wykonywać we własnym zakresie: w domu, na podwórku czy na placu zabaw. Przedstawia korzyści płynące z codziennej aktywności, które mają ogromny wpływ nie tylko na sprawność fizyczną dzieci, ale również na ich codzienne samopoczucie.  , Na płycie znajduje się 6 bardzo melodyjnych i wpadających w ucho piosenek, które śpiewane są przez różne dzieci w różnym stylu i tempie. Dziecko może samo wybrać sobie, która piosenka najbardziej mu odpowiada, i naśladując pokazane w teledysku tańce, wykonuje podstawowe ćwiczenia ruchowe.  , Na uwagę zasługuje fakt niezwykłego gościa na płycie. W projekcie zdecydował się wziąć udział Michał Piróg - ambasador ruchu i ćwiczeń fizycznych. Michal wciela się w rolę charyzmatycznego "Pana od wf-u", który w bardzo prosty i jednocześnie zabawny sposób opisuje każde ćwiczenie.

6,99 zł
Powiadomienie
39
Every Open Eye - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Every Open Eye
Niedostępny
Brak

"Every Open Eye" to drugi album Chvrches - pierwszy, debiutancki, wydany jesienią 2013 roku "The Bones of What You Believe" był przełomem w ich karierze. Zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i sprzedał się w imponującej ilości 500 tysięcy kopii na świecie. Nominowany do nagrody BRIT zespół zagrał 364 koncertów w przeciągu ostatnich dwóch lat. Chvrches wystąpili również na festiwalach takich jak SXSW (gdzie otrzymali nagrodę za najlepszy debiut 2013 roku), Glastonbury, Coachella, Lollapalooza, Reading&Leeds oraz wielu innych. Muzycznie Every Open Eye dąży w stronę zasady "więcej za mniej" - stworzyć intensywne i wciągające brzmienie używając podstawowych zasad melodyczności i rytmiczności. Album jest dowodem na to, że Chvrches nie powielają schematów, tylko próbują wykształcić własną gałąź, której najbliżej do electro-popu. Lirycznie album skupia się na złamanych w przeszłości sercach i radzeniu sobie z dojściem do siebie po nieszczęśliwej miłości "Leave a Trace". Teksty nawołują do bycia niepokornym i nie słuchania się ludzi, którzy mówią nam, co mamy robić lub kim być "Bury It, Never Ending Circles", "Playing Dead"). Utwory z płyty opowiadają o przyciąganiu do siebie pozytywnej energii i odrzucaniu negatywnej "Down Side Of Me", "Clearest Blue", "Afterglow"). U Chvrches wiele się zmieniło w przeciągu kilku lat. Gdy trio z Glasgow nagrało i wydało swój debiutancki album nikt o nich nie słyszał. Ich początki były bardzo spontaniczne. Trzech członków (Iain Cook, Martin Doherty and Lauren Mayberry) postanowiło rozpocząć razem pracę nad projektem muzycznym. Nie mieli wcześniej ustalonych pomysłów na materiał. Po prostu trójka ludzi spotkała się w studio w piwnicy i zaczęli nagrywać muzykę, która wypływała z ich serc.

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

40
Premium Collection. Ścigany, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Ścigany, DVD
Andrew Davis, 1993
Dostępny65 szt.

Dr Richard Kimble (Harrison Ford), niesłusznie oskarżony o morderstwo żony, wie, że wszystkie ślady zbrodni prowadzą do jednorękiego mężczyzny. Śledczy Sam Gerard (zdobywca Nagrody Akademii Tommy Lee Jones) wie, że jego polowanie skończy się dopiero wtedy, gdy pojmie uciekiniera. Pełen napięcia, zwrotów akcji i niezapomnianych scen, ten ponadczasowy już thriller, powraca przypominając nam najbardziej emocjonującą w historii kina zabawę w „kotka i myszkę”. Klasyka filmu kryminalnego teraz w serii „Premium Collection”.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

41
Kolędy wielkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy wielkie
Dostępny32 szt.

świąteczny album Anny Wyszkoni pt. "Kolędy wielkie", na którym artystka zaprezentowała swoje ulubione polskie kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne przygotowane specjalnie na tę płytę. Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy perkusjonaliów to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty. W świątecznym repertuarze Anny Wyszkoni, wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak "Dzisiaj w Betlejem", "Jezus malusieńki", "Cicha noc", "Bóg się rodzi" czy "Lulajże Jezuniu", znalazła się jedna nieznana do tej pory, staropolska pastorałka "Wielkie nieba", a także zachowana w świątecznym klimacie i promująca płytę piosenka "Od nieba do nieba", do której powstał teledysk. Zarówno utwór, jak i klip, oddają magię i piękno świąt bożego narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardziej uniwersalnych.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

42
Gwiazdy po kolędzie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy po kolędzie, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

„Gwiazdy po kolędzie” to przepiękna płyta kolędowa, z której dochód zostanie przeznaczony pomoc dzieciakom ze Stowarzyszenia Siemacha. W projekt ten zaangażowali się młodzi topowi wykonawcy Universal Music Polska i Magic Records, którzy zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i piosenki kojarzące się z magią Świąt Bożego Narodzenia wraz z utalentowanymi wychowankami Stowarzyszenia Siemacha. Wychowankowie Siemachy to młodzi ludzie, w wieku od 12 do 18 lat, którzy, na co dzień spędzają wiele czasu w pracowniach muzycznych prowadzonych przez Siemachę. Właśnie tam, korzystając z możliwości kontaktu z rówieśnikami oraz udziału w bezpłatnych warsztatach, rozwijają swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Wielu z nich marzy o profesjonalnej karierze muzycznej, a niektórzy grają w amatorskich zespołach. Wychowankowie pochodzą z różnych miast i różnych środowisk – niektórzy z nich zmagają się problemami materialnymi, a inni pokonują ograniczenia o charakterze psychologicznym, społecznym czy emocjonalnym. Bez względu na powód, dla którego korzystają z bezpłatnej oferty placówek Siemachy, łączy ich chęć tworzenia pozytywnej społeczności młodych ludzi i rozwijania swoich talentów. Niemal każdego dnia, w godzinach popołudniowych, spędzają czas na warsztatach i spotkaniach w Siemasze. Ich występy muzyczne są stałym elementem wszystkich uroczystości Stowarzyszenia. Projektowi od pierwszej edycji patronuje Kard. Franciszek Macharski – przyjaciel i „ambasador” Siemachy od 1993 roku, Członek Honorowy Stowarzyszenia Siemacha – ONZ POLSKA, firma Inter-Bud z Krakowa. Sprawdzony partner Siemachy, generalny wykonawca Nowoczesnego Domu Dziecka w Odporyszowie a także wiele firm i organizacji wspomagających i popierających Siemachę. Na płycie usłyszycie między innymi: Rafała Brzozowskiego, Margaret, Kasię Popowską, Antka Smykiewicza, Sarsę oraz Pamelę Stone. Producentem płyty jest Marcin Kindla, który jest odpowiedzialny także za poprzednią część „Siemacha po kolędzie” oraz wielu bardzo popularnych płyt i utworów, m.in jest współautorem piosenki z serialu „Rodzinka PL”.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

43
Ram Cafe 10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ram Cafe 10
Niedostępny
Brak

"Ram Cafe. Volume 10" to jubileuszowa, dziesiąta już część wyjątkowej kompilacji w serii tworzonej przy współpracy Magic Records z wrocławskim Radiem RAM. Wyjątkowa tracklista, ułożona przez Piotra Bartysia (dyrektor muzyczny Radia RAM) oddaje klimat wielkiego miasta nocą. Idealnie trafia w gusta ludzi z wysublimowanym smakiem muzycznym i pozwala cieszyć się dźwiękiem każdej wrażliwej osobie.

8,99 zł
Powiadomienie
44
Mozart The Singles 66 Classic Tracks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozart The Singles 66 Classic Tracks
Dostępny101 szt.

Największe hity Wofganga Amadeusza Mozarta! Mozart The Singles 66 Classic Tracks to: 66 największych przebojów skomponowanych przez najwybitniejszego twórcę muzyki klasycznej, który stworzył więcej popularnych tematów muzycznych niż jakikolwiek inny kompozytor elegancko wydany zestaw zawierający trzy bogato wypełnione muzyką albumy, gdzie każdy utwór natychmiast zapada w pamięć, trwa nie dłużej niż 4 minuty i można go bez trudu zaśpiewać albo zanucić trzy płyty kompaktowe specjalnie dostosowane do pór dnia: "Mozart In The Morning", "Mozart For Motivation", "Mozart For Meditation" świeże spojrzenie na twórczość Mozarta poprzez połączenie największych i najbardziej lubianych kompozycji z rzadko wykonywanymi perełkami, takimi jak np. pierwszy utwór skomponowany przez Mozarta w wieku 5 lat niezrównany zestaw wykonawców, związanych z wytwórniami Deutsche Grammophon i Decca, m.in.: Martha Argerich, Vladimir Ashkenazy, Daniel Barenboim, Alfred Brendel, Helene Grimaud. Lang Lang, Alicia de Larrocha, Jan Lisiecki, Maria Joao Pires, Mitsuko Uchida,ˇ Joshua Bell, Itzhak Perlman, James Galway, Barry Tuckwell, András Schiff, Sylvia McNair,ˇ iri Te Kanawa, Bryn Terfel, Frederica Von Stade, Karl Böhm,ˇColin Davis, John Eliot Gardiner, James Levine, Herbert von Karajan, Charles Mackerras, Neville Marriner,ˇ Yannick Nezet-Seguin, Andre Rieu, Georg Solti, Sándor Vegh

45,99 zł
45,07 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

45
Smutne dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutne dzieci
Dostępny101 szt.

Znany przede wszystkim jako Rozbójnik Alibaba, autor hitu "W sieci", a także Robert M., dwukrotny laureat Eska Music Awards, który był pierwszym Polakiem, jaki dostał się na niemiecką listę Deutsche Club Charts. Teraz powraca jako Franko, we wcieleniu, które zaskoczy wszystkich! Artysta sam mówi o albumie: "Wsparcie moich fanów dało mi psychiczny komfort zrobienia albumu dokładnie takiego, jaki chciałem zrobić" - mówi Franko. `Zrobiłem ten album dla siebie, ale chciałbym, by ta muzyka nas połączyła, od tego przecież jest. Być może ktoś z Was odnajdzie w tej płycie część siebie, że u kogoś z Was ten album wyzwoli w Was emocje, niekoniecznie smutne i negatywne. Jedni śpiewają od przedszkola, ja od dwóch miesięcy, ale w żaden inny album nie włożyłem tyle serca i swojego życia" - dodaje. Franko pracował w IP Studio. Wsparcia udzielili mu miedzy innymi: Marek Jabłoński (gitara), Michał `Nerwusa` Buczek (miks wokali), Tomasz Drabik (saksofon), Martyna Zagórska i Mateusz Górski (teksty).

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

46
Bastet (Deluxe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bastet (Deluxe)
Niedostępny
Brak

Po sukcesie pierwszego solowego albumu Cleo "Bastet", który zdobył status platynowej płyty- artystka przygotowała dla swoich fanów niespodziankę. Dwupłytowe wydawnictwo" Bastet Deluxe" zawiera dwa nowe single. Pierwszy z nich, przebojowy "Pali się" został nagrany wspólnie z raperem Sitkiem. Od ballad poprzez housowe produkcje, aż do nizin trapowych basów. Cleo udowadnia że bawi się muzyką, nie bojąc się przy tym wymykać z ram, do których przyzwyczajony jest słuchacz. Druga płyta zawiera instrumentalne wersje utworów, każdy z Was może zaśpiewać teraz do ulubionych utworów Cleo.

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

47
Mózg a ciało w psychoterapii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg a ciało w psychoterapii
Dostępny6 szt.

Książka charakteryzuje istotę komunikacji interpersonalnej, a zwłaszcza niewerbalnej. Dokonano dokładnego opisu znaczenia poszczególnych kanałów takiej komunikacji – języka twarzy, parajęzyka (śmiechu, sygnałów wokalnych), zachowań wzrokowych (ruchu gałek ocznych), gestykulacji, środowiska fizycznego (proksemiki), dotyku – dla relacji terapeutycznej i postępowania diagnostycznego. Skoncentrowano się na charakterystyce pozasłownej komunikacji terapeutycznej sprzyjającej i angażującej neurony, uwzględniającej funkcjonowanie mózgu.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

48
Granice tożsamości nauk o bezpieczeństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granice tożsamości nauk o bezpieczeństwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Interdyscyplinarność i wielowymiarowość badań wyłaniają się z analiz prowadzonych w naukach o bezpieczeństwie. Do stanu takiego przyczyniło się przejście od nauk wojskowych ku naukom o bezpieczeństwie i obronności. W ten sposób wyłoniły się nie tylko nowe obszary eksploracji, ale także konieczność poszukiwania nowych narzędzi badawczych, ich identyfikacja i implantacja. Akademia Sztuki Wojennej we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi podjęła badania, których celem stało się zdiagnozowanie stanu teorii i praktyki bezpieczeństwa narodowego oraz określenie jego głównych kierunków rozwoju. Rezultaty podjętych badań zawiera ta książka, która stanowi propozycję nowych i efektywnych formuł badawczych oraz edukacyjnych. Monografia, ze względu na poruszaną problematykę dotyczącą tożsamości właściwej naukom o bezpieczeństwie oraz o związanych z nią: metodologii, paradygmatów oraz kierunków badań i kształcenia, stanowi unikatową pozycję na rynku wydawniczym.

55,00 zł
45,10 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

49
Pakiet. Wojny kobiet / Pajęczyna strachu / Królowa mafii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Wojny kobiet / Pajęczyna strachu / Królowa mafii
Niedostępny
Brak

Wojny kobiet Wojny kobiet to najgłośniejsze, doskonale znane z mediów sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat. Sprawy pokazane z perspektywy kobiet, które – chociaż bezpośrednio ich one nie dotyczyły – straciły wiele, a musiały walczyć o wszystko Żona włoskiego policjanta lub przemytnika papierosów, siostra porwanego syna przedsiębiorcy, matka gangstera, córka generała policji... i wiele innych. Każda z przedstawionych w tej książce kobiet miała swój bezpieczny, wypełniony pracą i miłością świat. Do dnia, w którym ich najbliżsi zmarli, zginęli, zostali porwani lub aresztowani, a ich sprawy znalazły się na ustach wszystkich. Od tej chwili – często poniżane, wyśmiewane, a nawet zagrożone – musiały walczyć. O siebie i o swoich mężczyzn. Z bezwzględną mafią, skorumpowaną policją i bezmyślnym wymiarem sprawiedliwości. Pajęczyna strachu Zobacz, jak może wyglądać piekło… Beata i Ewa, pracujące dorywczo w Berlinie, przypadkowo stają się świadkami gangsterskiej egzekucji. Jedna z nich zostaje pojmana przez sprawców i uwięziona w domu publicznym kontrolowanym przez mafię. Drugiej udaje się uciec z miejsca zbrodni i wrócić do Polski, ale już nigdy nie będzie mogła spać spokojnie. Przestępcy mają powody, by ją ścigać. Nie tylko dlatego, że widziała ich twarze. W torbie, którą przypadkowo zabrała z willi zamordowanego biznesmena, są mafijne pieniądze… Trzymająca w napięciu powieść o policjantach i gangsterach, z których wielu istnieje naprawdę, ale też o zwykłych ludziach, których losy przez przypadek skrzyżowały się z interesami półświatka. Osnuta na kanwie dramatu nastolatki, która nie podejrzewała, że jej pracodawczyni działa w gangu handlarzy ludźmi. Coraz częściej ofiarami werbunku i uprowadzeń stają się dziewczęta z dobrych domów i dojrzałe kobiety szukające miłości za pośrednictwem Internetu. Oprawcy mają miłe twarze, dobre maniery, wzbudzają zaufanie. W rzeczywistości nie cofną się przed największym okrucieństwem. Królowa mafii Żona Słowika opowiada Piotrowi Pytlakowskiemu o gangsterach, miłości i zdradzie Tajemnicza i ekscytująca Monika Banasiak, czyli Słowikowa. Oskarżono ją o kierowanie gangiem. Po wyjściu z aresztu zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć Piotrowi Pytlakowskiemu o swoim niezwykłym życiu. Była żoną słynnego gangstera Słowika. Mówiono, że to związek aż po grób. Słowik budził wśród innych gangsterów strach, Monika – szacunek i podziw. Piękna dziewczyna z dobrego domu, studentka medycyny, weszła do egzotycznego dla niej świata narkotyków i zbrodni i wspięła się na sam szczyt. Kochała i była wierna, nawet kiedy Słowik trafił na wiele lat za kraty. Ale w końcu spotkała innego, dla którego straciła głowę. Słowik mógłby wybaczyć jej wszystko, ale nie zdradę. Związek najsłynniejszej pary polskiej mafii się rozpadł. Monika Banasiak fascynująco opowiada o swoim życiu w mafii, o złych mężczyznach, którzy ją otaczali, o ich żonach i kochankach, o miłości i zbrodni. To pierwsza tak szczera relacja najważniejszej kobiety w gangu pruszkowskim. Nie ma dla niej tematów tabu. Ujawnia wszystko aż do bólu.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

50
Pakiet. Śledztwa księcia Setny: Przeklęty grobowiec / Zakazana księga / Złodziej dusz / Pojedynek magów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Śledztwa księcia Setny: Przeklęty grobowiec / Zakazana księga ...
Niedostępny
Brak

Christian Jacq – urodzony w 1947 r. egiptolog francuski, który zyskał światową sławę dzięki swoim powieściom i opracowaniom popularyzującym wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Na całym świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek, przetłumaczonych na dwadzieścia dziewięć języków. Przeklęty grobowiec Miłość, gry pozorów, układy. Pierwsza odsłona intrygi rozgrywającej się w samym sercu starożytnego Egiptu. Krótko po zwycięstwie sił faraona Ramzesa II w bitwie z Nubijczykami dochodzi do tragedii: z przeklętego grobowca znika największy ze skarbów – zapieczętowany dzban Ozyrysa, w którym zamknięto tajemnicę życia i śmierci. Książę Setna, młodszy syn władcy, jest świetnie wykształconym skrybą i błyskotliwym kapłanem świątyni boga Ptaha. By zniweczyć plany złodzieja, Setna sprzymierza się z młodą, czarującą uzdrowicielką, kapłanką ze świątyni bogini Sechmet, a przy okazji zakochuje się w niej. Sekhet odwzajemnia jego uczucie. Czy ich miłość i wiedza okażą się dość silne, by pokonać działanie złych mocy? Przeklęty grobowiec nie tylko zaciekawia sensacyjną, wartką fabułą, ale także przenosi czytelnika w tajemniczy i fascynujący, wciąż na nowo odkrywany kraj faraonów. Autor z niezwykłą wręcz precyzją oddaje realia starożytnego Egiptu, w którym światy bogów i ludzi przenikały się w każdej dziedzinie życia, a to, co boskie, było nierozłącznie związane z tym, co ludzkie. Zakazana księga Zło jest coraz bliżej! Kontynuacja przygód Księcia Setny rozgrywających się w samym sercu starożytnego Egiptu. Książę Setna, młodszy syn faraona Ramzesa II, ma udać się do stolicy, by uzyskać od ojca informację na temat zapieczętowanego dzbana Ozyrysa – magicznego naczynia, w którym zamknięta jest tajemnica życia i śmierci. Jego droga najeżona jest jednak niebezpieczeństwami. W końcu Setna otrzymuje misję: ma zdobyć Księgę Thota – zakazany tekst opisujący jedyny sposób na powstrzymanie czarnoksiężnika o mrocznych zamiarach, który ukradł dzban Ozyrysa. Narzeczona Setny, Sekhet, żyje w ukryciu, odkąd ojciec poinformował ją o swoim przerażającym projekcie, a następnie usiłował zgładzić. Znowu jednak musi uciekać przed zabójcami i opuszcza dom wiejskiej rodziny, w którym się schroniła. Czy Sekhet zdoła przekazać Setnie straszliwy sekret, który jej powierzono? A tymczasem czarnoksiężnik wciąż posuwa się naprzód na drodze Zła… Złodziej dusz Nad Egiptem gromadzą się czarne chmury. Dalszy ciąg przygód księcia Setny i jego pięknej narzeczonej. Zamęt na dworze Ramzesa II. Nad królestwo nadciągają chmury podejrzeń, napięć, niepewności. Książę Setna i jego towarzyszka Sekhet nadal prowadzą walkę ze Złem. Jednak obrót zdarzeń komplikuje ich misję. Podczas gdy wszyscy sądzą, że Setna utonął, on żegluje w kierunku świętego miasta bogini-kocicy. Ma nadzieję, że znajdzie tam dzban Ozyrysa, bez którego nie może powstrzymać czarnego maga. Pada jednak ofiarą śmiertelnego mirażu. Czy będzie miał dość odwagi i czy jego miłość do Sekret okaże się wystarczająco silna, by młody skryba oparł się pokusom, które nieubłaganie prowadzą go ku zatracie? Sekhet, przekonana, że jej ukochany żyje, chroni się w przybytku bogini-lwicy. Mimo powziętych środków ostrożności wciąż pozostaje w zasięgu czarownika, który z pomocą swojej syryjskiej siatki przygotowuje potężną ofensywę przeciwko Ramzesowi. Pojedynek magów Książę Setna i czarny mag, czyli ostatni pojedynek. Książę Setna jest bliski odnalezienia swojej narzeczonej Sekhet, która uciekła zabójcom i ukrywa się w Memfis. Czarownik Keku zamierza jednak pomieszać mu szyki i zawładnąć jej duszą. Jeśli jego podły wybieg się powiedzie, będzie mógł uaktywnić moc zapieczętowanego dzbana Ozyrysa i uczynić zeń narzędzie zniszczenia. Setna musi się śpieszyć, by uratować ukochaną. Wspierany przez wiernych sojuszników staje do straszliwej walki ze Złem. Czy zdoła ominąć perfidne zasadzki Keku? Czy uda mu się udaremnić nikczemny spisek, który czarownik zawiązuje przeciwko Ramzesowi II? Czy wreszcie znajdzie zapieczętowany dzban? Mistrzowskie zakończenie, w którym ścierają się ze sobą odwaga, inteligencja i magia.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

Wróć do góry