hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.11.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 29 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Poczet Królów i Książąt Polskich (Dorota Suwalska), na drugim Matematyka. Ćwiczenia wyrównawcze. Klasa 4. Szkoła podstawowa (Edward Stachowiak, Elżbieta Stachowiak). Kolejny produkt to Modyfikowany węgiel (Richard Morgan) oraz Czy medytacja naprawdę działa? (Stanisław Radoń).
1
Poczet Królów i Książąt Polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczet Królów i Książąt Polskich
Dostępny7 szt.

Poczet Królów i Książąt Polskich autorstwa Doroty Suwalskiej jest przeznaczony dla dzieci od pierwszych klas szkolnych. Dowcipne ilustracje Diany Karpowicz pozwalają zapamiętać najważniejsze fakty związane z każdym władcą. Na kartach książki znajdują się m.in. największe osiągnięcia i największe niepowodzenia, czyli to, z czego dany król zasłynął zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego słowa znaczeniu. Przy opisie każdego króla została zamieszczona ciekawostka na jego temat lub epoki, w której panował. Trudne wyrazy wydrukowane na złoto zostały wyjaśnione w słowniczku na końcu książki.

53,90 zł
35,04 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 18,86 zł

10 osób kupiło
2
Matematyka. Ćwiczenia wyrównawcze. Klasa 4. Szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Ćwiczenia wyrównawcze. Klasa 4. Szkoła podstawowa
Dostępny26 szt.

Ćwiczenia wyrównawcze to pomoc dla uczniów, którzy mają trudności w nauce matematyki i chcą uzupełnić braki dotyczące biegłości rachunkowej. Zeszyt ćwiczeń jest podzielony na 5 rozdziałów dotyczących zagadnień arytmetycznych. W każdym rozdziale znajduje się kilka tematów, a zadania w obrębie tematów są uszeregowane zgodnie z zasadą stopniowania trudności – na każdym etapie jest 12 zadań. Każdy etap rozpoczyna się przykładem pokazującym jak rozwiązywać zadania danego typu. Na końcu zeszytu znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań.

22,60 zł
20,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,49 zł

9 osób kupiło
3
Modyfikowany węgiel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modyfikowany węgiel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy. To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało... Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Lecz ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
4
Czy medytacja naprawdę działa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy medytacja naprawdę działa?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Medytacja rozumiana jako uważność (ang. mindfulness) wywołuje aktualnie potężny odzew społeczny (wśród dzieci, młodzieży, starszych, w szkolnictwie, wojsku, policji, sporcie, medycynie, psychiatrii, psychologii, psychoterapii itd.) i rezonans naukowy (w latach 2010-2016 wydano 74 600 publikacji, w tym ponad 3 000 badań naukowych, oraz ponad 50 metaanaliz). Jawi się więc potrzeba usystematyzowania tego rozległego obszaru praktyki i wiedzy. Autor książki - praktyk i badacz medytacji - wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, opracował, sytuując tematykę w szerokim kontekście kulturowym oraz interdyscyplinarnym, pierwszy na świecie podręcznik, który dotyczy rozumienia pojęcia medytacji, obszarów jej praktycznych zastosowań oraz kompatybilności z chrześcijaństwem. „Autor panuje nad ogromnym rozmiarem badań nad uważnością (od religioznawstwa poprzez neuropsychologię po kognitywistykę), przeprowadza w swoim podręcznikowym i wielostronicowym dziele syntezę wiedzy na temat stanu badań nad tym problemem i opatruje je krytyką zawodową. Pisząc «zawodową», mam na myśli język, jaki dominuje w pracy: to rozprawa przeznaczona dla psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów oraz (pod koniec) także dla chrześcijan zainteresowanych uważnością i medytacją jako praktyką wzbogacającą ich duchowość”. prof. dr hab. Zbigniew Pasek „Monografia stanowi wartościową publikację poświęconą psychologicznym aspektom praktyk medytacyjnych, której szczególnymi atutami są: 1) wszechstronność perspektywy badawczej (obejmuje religioznawstwo, psychologię, psychiatrię, neurologię, kognitywistykę, teologię); 2) poziom metodologiczny (wyznacznikiem doboru literatury są metaanalizy); 3) praktyczny charakter (możliwość stosowania praktyk medytacyjnych w różnych obszarach życia)”. dr hab. Stanisław Głaz, prof. AI

55,00 zł
39,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

3 osoby kupiły
5
City. Lizak policyjny, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
City. Lizak policyjny, 25 cm
Simba Toys
Dostępny20 szt.

Policyjny lizak pozwoli dziecku wcielić się w rolę odpowiedzialnego policjanta. Dwustronna zabawka ma dwa światła – zielone i czerwone, które umożliwią sterowanie ruchem aut i pieszych w trakcie kolizji drogowej lub awarii świateł. Dodatkowo zabawka wyposażona jest w efekty świetlne, uruchamiane przyciskiem. Zasilanie: 2 baterie AA (dołączone do zestawu) Długość zabawki: 25.0 cm Wymiary opakowania: 25.0 x 18.0 x 4.0 cm

31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

2 osoby kupiły
6
Quiz dla dzieci - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz dla dzieci
Kangur, od 4 lat
Dostępny50 szt.

Wesoły quiz rysunkowy. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi na pytania, dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie czytają będą się dobrze bawić.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
7
Prawo rzymskie publiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rzymskie publiczne
Dostępny21 szt.

PodręcznikPrawo rzymskie publiczne” wykorzystuje tradycyjny podział historii starożytnego Rzymu na cztery okresy, wyróżnione na podstawie przemian ustrojowych (królestwo, republika, pryncypat, dominat), przy równoczesnym wyodrębnieniu treści dotyczących źródeł prawa, organizacji administracji terytorialnej, wojskowości, skarbowości, religii oraz polityki karnej. Analizowane zagadnienia ilustrowane są tekstami pochodzącymi ze źródeł prawniczych, literackich i epigraficznych.

55,00 zł
45,65 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,35 zł

3 osoby kupiły
8
PALETA - Tarcze ćwiczeń S4. Bezp. w ruchu drogowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PALETA - Tarcze ćwiczeń S4. Bezp. w ruchu drogowym
Dostępny4 szt.

Tarcze ćwiczeń S4 to komplet 12 tarcz do Systemu Edukacji PALETA, obejmujących ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ćwiczenia są przedstawione w formie obrazkowej i są przystosowane do możliwości percepcyjnych dziecka od 7. roku życia. Obejmują następujące zagadnienia:- znaki drogowe- numery alarmowe- zasady udzielania pierwszej pomocy- prawidłowe wyposażenie roweru- podstawowe przepisy ruchu drogowegoTarcze S4 przeznaczone są przede wszystkim dla tych dzieci, które chcą uzyskać kartę rowerową. Mogą być także wykorzystywane na lekcjach i zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania i poruszania na drodze.PALETA, zalecana przez pedagogów i psychologów, jest systemem skutecznej edukacji, który pomaga rozwijać u dziecka spostrzegawczość i koncentrację, uczy logicznego myślenia i zapamiętywania, a także wytrwałości w dążeniu do celu. PALETA to uczenie w formie zabawy, dzięki czemu dziecko łatwiej przyswaja nowe treści i szybciej je zapamiętuje.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
9
Notatnik A6/80K kratka z gumką czarny GRAND - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik A6/80K kratka z gumką czarny GRAND
Dostępny2 szt.

Podręczny notatnik A6, 80 kartek, z gumką czarny

14,99 zł
1 osoba kupiła
10
Sekrety Koszalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Koszalina
Dostępny31 szt.

Zielony, spokojny i urokliwy... Znajdujący się tylko krok od Bałtyku. Podobno o Koszalinie powiedziano już wszystko. Podobno nie ma już żadnych sekretów. Jednak detektywistyczne zacięcie i niepowtarzalny dar opowiadania Piotra Polechońskiego obalają ten mit! Z Rynku Staromiejskiego nagle znika pruski pomnik, wojskowy MiG wzbija się w przestworza, by już nigdy nie wrócić, niespodziewanie wybucha epidemia tyfusu. Strony książki przewracane są jak kartki w kalendarzu i po chwili wszyscy mieszkańcy szepczą, że Gierek został postrzelony, a Jan Paweł II pomylił drogę. W katedrze z jednego obrazu powstają dwa, w papierni ukryty jest platynowy skarb, a Kasia Sobczyk chce zostać w Koszalinie nauczycielką! Czterdzieści opowieści splata w całość Sekrety Koszalina, odkrywa nowe oblicze miasta, przywołuje wspomnienia, zadziwia i fascynuje. Wyjątkowe historie zamknięte na chwilę na kartach książki ilustrują unikatowe fotografie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
11
Legendy sportu śląskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy sportu śląskiego
Dostępny27 szt.

Gdybym miał wskazać Ślązaka łączącego przeogromną miłość do ojczystej ziemi z gruntowną wiedzą o niej, udokumentowaną już wieloma książkami, wybór padłby na krajana z Tarnowskich Gór (ściślej mówiąc, z Rybnej – dziś należącej do mojego rodzinnego miasta) – Jana Cofałkę. A jeśli do tych walorów uczuciowo-intelektualnych trzeba byłoby dołączyć perfekcyjną wiedzę o sporcie, jakże typową dla ludzi mojego pokolenia pochodzących z Górnego Śląska, postać autora niniejszej publikacji objawia się w kategoriach merytorycznego ideału. Polecam dlatego gorąco tę książkę nie tylko miłośnikom sportu, ale wszystkim, którym leżą na sercu sprawy Śląska. Zobaczą je państwo w niezwykle ciekawej perspektywie. Starsi czytelnicy będą z rozczuleniem wracać do wspomnień z dzieciństwa, młodsi – przez pryzmat sportu – zobaczą ziemię śląską na szerokim tle historyczno-społecznym – Jan Miodek.

48,30 zł
42,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

1 osoba kupiła
12
Admirałowie. Nimitz, Halsey, Leahy oraz King. Pięciogwiazdkowi admirałowie, którzy zdobyli dla Stanów Zjednoczonych panowanie na morzach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Admirałowie. Nimitz, Halsey, Leahy oraz King. Pięciogwiazdkowi admirał...
Dostępny22 szt.

W historii Ameryki tylko czterech oficerów awansowano do stopnia pięciogwiazdkowych admirałów floty: Williama Leahy'ego, Ernesta Kinga, Chestera Nimitza i Williama Halseya. Byli to najlepsi, najwybitniejsi synowie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i wspólnie poprowadzili ją do triumfu w II wojnie światowej, zapewniając jej status najpotężniejszej floty na świecie.W niniejszej książce wielokrotnie nagradzany historyk Walter R. Borneman po raz pierwszy szczegółowo opisuje ich losy. Korzystając z czasopism, dzienników okrętowych oraz innych źródeł ożywia niesłychane, przełomowe momenty dziejów, pokazuje nam jak tych czterech admirałów na zawsze zrewolucjonizowało wojnę morską, dzięki wykorzystaniu okrętów podwodny i lotniskowców. Opisuje, jak ci czterej mężczyźni - przyjaciele, ale także rywale - współpracowali, aby posłać na dno floty Państw Osi i zapewnić Aliantom zwycięstwo w II wojnie światowej. Recenzje„To pierwsza książka, która zajmuje się całą czwórką [admirałów] na raz, skupiając się na ich wzajemnie przeplatających się losach, przyjaźniach, a także rywalizacji... Kunsztownie napisana pozycja”. – John Lehman, „Washington Post”„Walter R. Bornem w swojej znakomicie przyjętej, nowej książce zmaga się z kluczowym problemem przywództwa wojskowego: co sprawia, że niektórzy oficerowie potrafią odpowiednio umotywować siły bojowe do walki, a inni nie?”. – Tony Perry, „Los Angeles Times”„Wciągająca i oparta na gruntownych badaniach książka... Borneman potrafi przystępnie objaśnić skomplikowane manewry i kontrmanewry w toku bitwy w zatoce Leyte... co w przypadku opisów tej bitwy nie zawsze się udaje”. – Andrew Roberts, „Wall Street Journal”„Admirałowie Waltera Bornemana to monumentalny portret Leahy'ego, Kinga, Nimitza i Halseya. Żaden historyk od czasów Samuela Eliota Morisona nie potrafił roztoczyć przed czytelnikiem tak znakomitego obrazu pięciogwiazdkowych admirałów, którzy podczas II wojny światowej pomogli rzucić Japonię na kolana. Polecam!”. – Douglas Brinkley, profesor historii na Rice University „Czterej pięciogwiazdkowi admirałowie amerykańskiej marynarki z czasów II wojny światowej kompletnie różnili się temperamentem i osobowością, ale łączyły ich wizja, poświęcenie i odwaga. Walter Borneman stworzył porywającą opowieść o zwycięstwie na morzu”. – Evan Thomas, autor The War Lovers„Oto Walter Borneman w szczytowej formie. Portret zapomnianego admirała, Williama Leahy'ego, jest godny osobnej książki. W Admirałach czytelnika na niemal każdej stronie spotyka coś nieoczekiwanego, a nierzadko i wstrząsającego”.– Thomas Fleming, autor Time and Tide

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
13
Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa
Dostępny10 szt.

Istnieją miejsca, tylko pozornie zwyczajne. Może to być zwykła drewniana stodoła stojąca na jednym z podwórek. Ale kiedy podejdziesz bliżej, zobaczysz, że w pustej stodole wykopano wielki dół i ukryto w nim cenne dzwony z kościoła w Lututowie. Może to być pozornie zwyczajny blok mieszkalny z lat 60. przy ulicy Ewangelickiej 1 w Wieluniu, ale kiedy zaczniesz o niego pytać, okaże się, że nikt nie chce z Tobą rozmawiać. Skrywa bowiem pewną tajemnicę. Są ludzie, tylko pozornie zwyczajni. Może to być zamożny przechodzień spotkany na jednej z wieluńskich zatłoczonych uliczek. Istnieje spora szansa, że zaglądając do jego kieszeni, natrafisz na 500-złotowy banknot. Na jego awersie po lewej stronie będzie znajdować się podobizna Tadeusza Kościuszki. Nadruk wykonano w kolorze szaro-fioletowym, a cały banknot będzie nieco zielonkawy. Ktoś wpadł na genialny plan jego podrobienia w Gaszynie. Może to być wójt Praszki Wit Szper przemykający w ciemnościach. Przecież go znasz, ufasz mu Ale gdy podejdziesz bliżej, zobaczysz, co tak nerwowo ukrywa. Podobno kasa wkładowo-pożyczkowa świeci pustkami Pieniądze z pewnością zaprowadzą Cię do Salwiana Jakubowskiego, Rockefellera z Wieruszowa. Bo karierę od pucybuta do milionera można zrobić nie tylko w Ameryce! Poznaj miejsca, które przez lata ukrywały swoje historie. Stań się świadkiem niesamowitych wydarzeń. Spotkaj mieszkańców mających dwie twarze. Przeczytaj Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa. Tajemnic jest tak wiele.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
14
Od Ameryki Łacińskiej do Gwinei Równikowej. Tożsamość, granice, naród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Ameryki Łacińskiej do Gwinei Równikowej. Tożsamość, granice, naród
Dostępny15 szt.

Prezentowana książka jest zbiorem interdyscyplinarnych studiów dotyczących wybranych aspektów społecznych, politycznych, gospodarczych, kulturowych i demograficznych krajów hiszpańsko- oraz portugalskojęzycznych o kolonialnej przeszłości. Zakres geograficzny podejmowanej tematyki obejmuje tereny Ameryki Południowej i Centralnej, ale też Gwinei Równikowej, która doświadczyła hiszpańskiego kolonializmu i jest jedynym państwem w Afryce, gdzie hiszpański ma status języka urzędowego. Autorzy, reprezentujący różne dyscypliny w ramach nauk społecznych i humanistycznych, omawiają m.in. takie zagadnienia, jak: granice i pogranicza Ameryki Łacińskiej, rasa i etniczność w procesach narodotwórczych w tzw. Ameryce Hiszpańskiej, ruchy społeczne ludów rdzennych na przykładzie mobilizacji Mapuczów w Chile, hiszpańska migracja do Ameryki Łacińskiej, mit demokracji rasowej i polityka rasowa w Brazylii, a także relacje tego państwa z Afryką oraz zabiegi państwo- i narodotwórcze w Gwinei Równikowej, które symbolicznie lokują się między hiszpańskością a afrykańskością.

33,60 zł
29,57 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,03 zł

1 osoba kupiła
15
Procesy doktora Weicherta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Procesy doktora Weicherta
Dostępny3 szt.

Monografia życia i twórczości znakomitego przedwojennego reżysera żydowskiego pochodzenia Michała Weicherta (1890-1967). Autor śledzi losy swojego bohatera począwszy od dzieciństwa spędzonego w chederze w Stanisławowie, przez czas studiów w Berlinie, gdzie ten poznawał nowoczesne trendy teatralne w szkole Maxa Reinhardta i sukcesy odnoszone w latach międzywojennych w Warszawie. Autor monografii sporo miejsca poświęca oskarżeniom o kolaborację z Niemcami jakie po II wojnie dotknęły Weicherta. Książka jest próbą wyjaśnienia tych oskarżeń, staje w obronie jego dobrego imienia i przywraca pamięć o wybitnym, a zapomnianym twórcy.

49,90 zł
26,45 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 23,45 zł

1 osoba kupiła
16
Piwnica pod Baranami 1963-1968 (2CD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piwnica pod Baranami 1963-1968 (2CD)
Dostępny4 szt.

33 oryginalne utwory w wykonaniu wybitnych artystów goszczących w Piwnicy pod Baranami, całość została zremastrowana w 2005 roku.

63,00 zł
56,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

17
Horrific honorifics, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrific honorifics, CD
Crippled Black Phoenix, Mystic Production
Dostępny17 szt.

Tracklist 1. False Spring (6:06) 2. The Golden Boy Swallowed By The Sea (5:34) 3. Will-O-The-Wisp (3:59) 4. Victory (8:00) 5. In Bad Dreams (3:07) 6. The Faith Healer (5:58)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

18
Teorie integracji europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teorie integracji europejskiej
Dostępny32 szt.

Studenci często zadają pytanie, dlaczego powinniśmy się zajmować teoriami. Odpowiedź jest następująca: teorie pozwalają zrozumieć rzeczywistość społeczną i rządzące nią prawa. Teorie integracji europejskiej wyjaśniają procesy polityczne, gospodarcze i społeczne zachodzące w Europie. Analizują przyczyny, naturę i dynamikę integracji europejskiej. Rozwój teorii jest wynikiem wydarzeń w świecie rzeczywistym, ale także stanu debaty akademickiej, polemik między poszczególnymi badaczami i nurtami oraz sposobu finansowania badań.[Z tekstu] Profesor Jacek Czaputowicz w swojej najnowszej książce przedstawia aktualny stan wiedzy na temat teorii integracji europejskiej. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na pytanie, na czym polegają różnice między poszczególnymi teoriami i nurtami w ich ramach. Będzie mógł sobie wyrobić zdanie na temat mocnych i słabych stron poszczególnych teorii oraz dowiedzieć się, co wnoszą do rozumienia integracji europejskiej. Autor szczególną uwagę poświęca znaczeniu relacji władzy i zależności oraz teoriom, które rozwinęły się w ostatnich latach, takim jak: konstruktywizm, zmodyfikowany neofunkcjonalizm, nowa międzynarodowość i teorie socjologiczne. Teorie zostały omówione w porządku chronologicznym od kwestii podstawowych, jak zakres i modele studiów europejskich oraz ich rozwój przez funkcjonalizm, transakcjonizm czy federalizm. Autor prezentuje również międzyrządowe podejścia do integracji europejskiej i jej instytucjonalne wyjaśnienia. Objaśnia integrację europejską z perspektywy teorii zarządzania wywodzących się z polityki publicznej oraz omawia zastosowanie konstruktywizmu w studiach europejskich. Całość zwieńczona została wnioskami na temat rozwoju teorii integracji europejskiej i ich współczesnego znaczenia. Teorie integracji europejskiej to wyróżniający się aktualnym podejściem do tematyki podręcznik akademicki uwzględniający najnowsze prace teoretyczne. Studenci oraz badacze, którzy zajmują się integracją europejską, znajdą w nim systematycznie i kompleksowo przedstawioną wiedzę niezbędną do rozwijania własnych badań i kompetencji w zakresie nauk politycznych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

19
The Case of Crimea?s Annexation Under International Law - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Case of Crimea?s Annexation Under International Law
Dostępny15 szt.

This book addresses issues connected with Russia?s 2014 annexation of Crimea that are both of key current relevance and crucial from the point of view of both international law and international relations. It not only offers a comprehensive elaboration of the subject, but also presents it from the points of view of states directly engaged in the conflict. For the authors in this book include researchers from many European countries, albeit first and foremost from both Ukraine and Russia. In this way the collected work represents a contribution of undoubted value where the ongoing international debate on the Crimean annexation is concerned. From the review by Prof. Anna Wyrozumska This book offers an interesting, holistic and competent contribution to legal analysis surrounding Russia?s annexation of Crimea, the consequences thereof and the responsibility in international law therefor. It is characterised by a high level of legal analysis by a competent international team of authors led by Polish experts on the subject, whose painstaking selection of co-authors has allowed for an airing of both Ukrainian and Russian standpoints. From the review by Prof. Jerzy Kranz

59,90 zł
52,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

20
Dwie Korony. Soundtrack, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie Korony. Soundtrack, CD
Dostępny1 szt.

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Obraz w piękny sposób dopełnia muzyka skomponowana przez Roberta Jansona. 13 utworów wykonanych przez Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej to muzyczne tło opowieści o mało znanym życiu ojca Maksymiliana – począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Lista utworów: 1. Japonia 2. Marzyciel 3. Niepokalanów 4. Godność 5. 日本 Nippon 6. Humor 7. Humoreska 8. Golgota 9. Rodzina 10. Miraculum 11. Prawda 12. Ból 13. Nagasaki

42,90 zł
35,61 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,29 zł

21
Komunikacja oknem na kulturę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja oknem na kulturę
Niedostępny
Brak

W książce autorka zawarła refleksje dotyczące specyfiki zachowań językowych w ewangelikalnych wspólnotach wyznaniowych. Opracowanie zawiera materiał pozyskany na drodze badań o charakterze etnograficznym. Celem przeprowadzonego badania jest zbliżenie się do odpowiedzi na pytanie, czy i w jakim zakresie komunikacja językowa determinuje istnienie, organizację oraz działalność ewangelicznych wspólnot religijnych. Opracowanie zawiera prezentację materiału językowego, na podstawie którego autorka wyciągnęła wnioski odnośnie do specyfiki dyskursu i usiłuje odkryć istniejące kody językowe.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

22
Fragmenty. Szkice z teorii i filozofii sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fragmenty. Szkice z teorii i filozofii sztuki
Niedostępny
Brak

Wznowienie klasycznego zbioru esejów jednego z najoryginalniejszych i najwybitniejszych humanistów naszego czasu. Wiesław Juszczak we Fragmentach pochyla się nad kondycją sztuki oraz nad procesami, które eksponują nierozerwalną więź człowieka z nią. Szuka odpowiedzi na pytania, które towarzyszą rozwojowi kultury od czasów antycznych. Kultowa dla historyków sztuki (i nie tylko) książka została poprawiona i pierwszy raz wznowiona po 22 latach. „Nie warunki, w jakich żyjemy, lecz cel, ku któremu zwrócone są nasze najżywotniejsze dążenia, określa naszą wolność. Jeśli tak mówię, to mówię zarazem, że wolność nigdy nie może stanowić celu dla siebie. I mówię również, że owe dążenia najżywotniejsze, jak je nazwałem, kierują się ku temu, czego nie może zamknąć w swych granicach żadna praktyka, czego nie daje się sprowadzić do uchwytnej, wymiernej sfery zadań potocznych. Dążenia takie, albo raczej to jedno dążenie, przejawiające się w rozmaitych postaciach, najtrafniej określa się mianem powołania”. – fragment

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

23
Od Kaługi do Gdańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Od Kaługi do Gdańska
Dostępny1 szt.

Od Kaługi do Gdańska to książka wspomnieniowa, w której autor na podstawie zachowanych dawnych notatek opisał swoje losy pod koniec wojny. Początkowo jako jeniec-partyzant w Armii Czerwonej, do której został wcielony po upadku akcji „Burza” w 1944 r.

27,30 zł
13,10 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 14,20 zł

24
Krwią i blizną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwią i blizną
Dostępny17 szt.

Niezwykła książka dotycząca dziejów Gdyni, Gdańska i Pomorza. Składa się z krótkich szkiców:jedna mają charakter gawędy, drugie są minireportażami, inne to krótkie eseje. Mimo tak zróżnicowanej formy, całość zachowuje spójność. Autorowi udało się poprzez bogactwo faktów i plejadę opisywanych postaci odtworzyć klimat okresu międzywojnia, wojny - m.in. bohaterstwa obrońców Kępy Oksywskiej.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

25
Pieniądz - państwowy kontra rynkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądz - państwowy kontra rynkowy
Dostępny9 szt.

Na początku 2017 roku George Selgin, słynny „rzecznik” wolnej bankowości, opublikował zbiór własnych tekstów o pieniądzu, napisanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W efekcie powstała spójna, kompleksowa praca obejmująca tematykę od systemu bankowości we wczesnych Stanach Zjednoczonych, przez kulisy powstania Rezerwy Federalnej, po jej dorobek aż do czasów obecnych. „Niewielu dzisiejszych ekonomistów jest zaznajomionych z systemami monetarnymi pozbawionymi banku centralnego funkcjonującymi w przeszłości. W swej ignorancji są przekonani, że systemy takie nie mogły działać prawidłowo. Nie powinno zatem zaskakiwać to, że mało który z nich poważnie traktuje możliwość, by takie alternatywy mogły zapewnić większą stabilność systemu monetarnego, niż robi to Fed i pozostałe banki centralne. Wśród wielu nieporozumień dotyczących dawnych i hipotetycznych systemów pieniężnych, szczególnie wyraźne jest mylenie ze sobą słabości tych systemów wynikających z procesów rynkowych z negatywnymi skutkami wywoływanymi przez rządowe interwencje w rynkowe systemy pieniężne i bankowe. Z tego podstawowego błędu bierze się upór, z jakim eksperci, pomimo kolejnych następujących po sobie porażek, upierają się przy propozycjach nakładania na system bankowy nowych warstw regulacji, zamiast zaakceptować to, że interwencje rządowe przynoszą głównie szkody”. Fragment książki Spis treści: Wprowadzenie. Część I. Regulacje jako źródło niestabilności finansowej. 1. Fiskalna teoria uzasadniająca rządowe zaangażowanie w produkcję pieniądza. 2. Banki centralne jako źródło niestabilności finansowej. 3. Ograniczenia prawne, osłabienie finansowe i pożyczkodawca ostatniej instancji. Część II. Przed powstaniem rezerwy federalnej. 4. Nowe spojrzenie na zwalczanie emisji banknotów przez banki stanowe. 5. Reforma monetarna i wykup banknotów krajowych w latach 1863–1913. 6. Bank Nowojorski – Narodowa Komisja Monetarna i powołanie do życia Rezerwy Federalnej. Część III. Era rezerwy federalnej. 7. Narodziny i upadek standardu złota w Stanach Zjednoczonych. 8. Czy Rezerwa Federalna okazała się porażką? 9. Odwracanie kota ogonem, czyli jak Fed przekłamuje historię i dane dotyczące wyników swojej działalności. 10. Aleja wolności – recepta Waltera Bagehota na system monetarny XXI wieku.

62,00 zł
44,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,36 zł

26
Warzywa i owoce 16 elementów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warzywa i owoce 16 elementów
Icom
Niedostępny
Brak

WARZYWA I OWOCE

49,20 zł
46,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,46 zł

27
Warzywa i owoce w koszyku 17 elementów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warzywa i owoce w koszyku 17 elementów
Icom
Niedostępny
Brak

WARZYWA I OWOCE

48,50 zł
46,08 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,42 zł

28
Painting and Sculpture by Polish Jews in the 19th and 20th Centuries - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Painting and Sculpture by Polish Jews in the 19th and 20th Centuries
Dostępny1 szt.

The book is devoted to the Jewish artistic milieu in Poland from the mid-19th century to the year 1939. It presents a panorama of artistic phenomen, thought on art, and cultural life.

89,00 zł
53,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 35,60 zł

29
zestaw kuchenny 45 X 18 X 10 CM. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,30 zł
42,09 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

30
Zestaw kuchenny 30x22 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny 30x22 cm
Niedostępny
Brak

ZESTAW KUCHENNY 30 X 22 CM.

22,60 zł
21,47 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,13 zł

31
Czajnik + mikser - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,60 zł
27,17 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,43 zł

32
The New Reality, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Reality, CD
Operation Mindcrime, Mystic Production
Dostępny8 szt.

Geoff Tate i jego ekipa Operation: Mindcrime prezentują album „A New Reality”. Krążek jest trzecią częścią trylogii Operation: Mindcrime, której poprzednie części to „The Key” z 2015 r. i „Resurrection” z 2016 r. W nagraniach udział wzięli m.in: basista Disturbed John Moyer i perkusiści: Brian Tichy (Ozzy Osbourne, Whitesnake) i Simon Wright (AC/DC, DIO).

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

33
Jewel, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jewel, CD
Boytronic, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Tracklist 1. Time After Midnight 4:41 2. The Universe 5:32 3. Mad Love 4:14 4. Share 6:15 5. My Baby Lost Its Way 4:47 6. Jewel 5:53 7. Dark Passion 4:25 8. Free To Love 5:47 9. Big Hands For The Dreamers 3:51 10. Disco City 5:12 11. New Year's Day 4:31

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

34
Dimevision. Vol. 2: Roll with it or get rolled over, CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dimevision. Vol. 2: Roll with it or get rolled over, CD + DVD
Dimebag Darrell, Mystic Production
Dostępny6 szt.

„Roll With It Or Get Rolled Over” to nie lada gratka dla fanów gitarzysty Pantery i Damageplan. Znajdziecie tutaj unikalne materiały z archiwum domowego Rity Haney, wieloletniej przyjaciółki Dimebaga.

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

35
Live At Neues Gewandhaus Leipzig, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Neues Gewandhaus Leipzig, CD
Mesh, Mystic Production
Dostępny6 szt.

Tracklista: 1. Just leave us alone 2. Only better 3. Ave everyone 4. You couldn't see this coming 5. Taken for granted 6. Can you mend hearts? 7. There must be a way 8. Before this world ends

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

36
Da Reality Show, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Da Reality Show, CD
Young Dro, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Lista utworów: 1. Black History 2. Coupe 3. Dead 4. We in Da City 5. Ugh 6. Parallel Park (Feat. Trigga) 7. Power (Feat. Hollywood Luck) 8. It's Whatever (Feat. DB Bantino) 9. Hustle Gang 10. Feeling Myself (Feat. Candice Mims) 11. Testimonial (Feat. Iya) 12. Hood Gospel (Feat. Ricco Barrino)

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

37
Awaken, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awaken, CD
Fleshkiller, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Tracklist: 1. Parallel Kingdom 2. Salt of the Earth 3. Wisdom 4. Secret Chambers 5. Awaken 6. Inherit 7. Evil Eclipse 8. True Image 9. Warfare 10. Window of Time

55,90 zł
51,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

38
My ReGeneration, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My ReGeneration, CD
Down N'Outz, Mystic Production
Niedostępny
Brak

W składzie brytyjskiej formacji Down N'Outz znaleźli się muzycy ze stażem w: Def Leppard, The Quireboys i Raw Glory. „My ReGeneration” to debiutancki krążek z 2010 roku.

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

39
Kult, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kult, CD
Minas Morgul, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Einleitung 2. Kult 3. Ein Teil Von Mir 4. Abschied 5. Leere 6. Bevor Ich Gehe 7. Nur Eine Kugel 8. Scherben 9. Was Bleibt 10. Xx

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

40
Et Liber Eris, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Et Liber Eris, CD
Adimiron, Mystic Production
Dostępny9 szt.

Tracklist 1. The Sentinel (5:51) 2. Zero-Sum Game (4:25) 3. Joshua Tree 31 (5:36) 4. The Coldwalker (5:13) 5. As Long As It Takes (4:26) 6. The Unsaid (4:48) 7. Stainless (5:14) 8. Zona Del Silencio (5:51)

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

41
Bloodline Divine, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloodline Divine, CD
Grabak, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Tracklista: 1. Post lucis natum (Intro) 2. Via dolorosa 3. Sinnocence 4. Corpsebride 5. Oblivion 6. Seelensammler 7. Bloodline divine 8. S.T.U.K.A. 9. Phoenix 10. Apostate

51,90 zł
47,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

42
Dear Desolation, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dear Desolation, CD
Thy Art Is Murder, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Tracklista: 1. Slaves Beyond Death 2. The Son of Misery 3. Puppet Master 4. Dear Desolation 5. Death Dealer 6. Man Is the Enemy 7. The Skin of the Serpent 8. Fire in the Sky 9. Into Chaos We Climb 10. The Final Curtain

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

43
Christmas Day, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christmas Day, CD
Thunder, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Christmas Day 2. Love Walked In (2017 Version) 3. Low Life In High Places (Acoustic) 4. Heartbreak Hurricane (Acoustic

23,90 zł
21,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

44
Stillwell, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stillwell, CD
Rome, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Tracklista: 1. Stillwell (Featuring – Thåström) 2. Skirmishes For Diotima (Alt. Take) 3. Stillwell (Alt. Take) 4. Mine 5. Beasts And Birds Of Prey

63,90 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

45
A Game You Cannot Win, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Game You Cannot Win, CD
Heretic, Mystic Production
Dostępny9 szt.

Tracklista: 1. Intro 2. This World Called Hell 3. A Game You Cannot Win 4. Demonized 5. Broken Hero 6. Never Added Up 7. Relentless 8. Before The Fall 9. Master At Her Game 10. Immaculate Deception 11. Annihilate 12. Everything's About To Change 13. Outro

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

46
Latitude, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latitude, CD
Lesoir, Mystic Production
Dostępny6 szt.

Tracklista: 1. Modern Goddess 2. In The Game 3. Icon 4. In Their Eyes 5. Gone And Forgotten 6. Eden's Garden 7. Zeros And Ones 8. Kissed By Sunlight 9. Cheap Trade 10. Comforting Rain 11. Latitude 12. Faith Is 13. Cradle Song

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

47
White Stained Inferno, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
White Stained Inferno, CD
Temnein, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Tracklista: 1. Impending Outbreak 2. Ataxia 3. Denying The Threat 4. Bad Omen 5. Knowledge As A Burden 6. White Stained Inferno 7. Against The Waves 8. The Seal 9. Wrong Escape 10. A Momentary Peace 11. Dawn Of A New Day

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

48
The Further Adventures Of, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Further Adventures Of, CD
Down N'Outz, Mystic Production
Niedostępny
Brak

Tracklist: 1. Rock and Roll Queen 2. Stiff Upper Lip 3. Marionette 4. One Of The Boys 5. Whizz Kid 6. Violence 7. The Journey 8. Drivin’ Sister 9. The Original Mixed-Up Kid 10. Crash Street Kidds 11. Broadside Outcasts 12. The Revenge Of The Shipwrecked Hedgehog 13. Sea Diver (Bonus Track) 14. One Of The Boys (Radio Edit)

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

49
A Game You Cannot Win. Limited Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Game You Cannot Win. Limited Edition, CD
Heretic, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Tracklista: 1. Intro 2. This World Called Hell 3. A Game You Cannot Win 4. Demonized 5. Broken Hero 6. Never Added Up 7. Relentless 8. Before The Fall 9. Master At Her Game 10. Immaculate Deception 11. Annihilate 12. Everything's About To Change 13. Outro

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

50
Bydyra, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bydyra, CD
Tusmorke, Mystic Production
Dostępny7 szt.

Tracklista: 1. Tre Som Bor I Et Tre 2. Trefar 3. Mellomspill 4. Rottekongen 5. På Biblioteket 6. VI Er Eid 7. Dyrene I Byen 8. El Vene I Oslo 9. Signekierringa 10. Tenkeren 11. Trollmannen 12. Lær De Fattige Å Trylle 13. Dyrene Bor Ute 14. Underboerne 15. Katabasis

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

Wróć do góry