hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.11.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 23 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wyczółkowski. Malarstwo (Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Jakub Kinel), na drugim CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci w wieku od 3 lat (praca zbiorowa). Kolejny produkt to IQ XOXO (Smart Games) oraz Według innego klucza. Opowieść o autyzmie (John Donvan, Caren Zucker).
1
Wyczółkowski. Malarstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyczółkowski. Malarstwo
Dostępny
42 szt.

Leon Wyczółkowski – wybitny malarz, grafik i rysownik okresu Młodej Polski. Reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Prace artysty cechowała wszechstronność; eksperymentował w zakresie stosowanych technik: oleju, akwareli, tuszu, temperze, pastelu, ołówku i w grafice. Znane są zarówno jego pejzaże, jak i portrety miast. Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki portretowej. Uprawiał grafikę oryginalną, stając się jednym z pionierów tej dyscypliny w Polsce. Dzieła pokazane w albumie pozwalają prześledzić etapy rozwoju twórczości malarza. Album stanowi wybór najlepszych prac Wyczółkowskiego z całego okresu twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ponad 50 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem poświęconym twórczości artysty.

19,90 zł
12,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 6,91 zł

9 osób kupiło
2
CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci w wieku od 3 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci w wieku od 3 lat
Dostępny
687 szt.

Najmłodsi uwielbiają zgadywać! Bawcie się razem oglądając, czytając i… podglądając odpowiedzi. Poręczna, pięknie zilustrowana książeczka bawi i uczy. Porusza tematy bliskie dzieciom. Zagadki w formie rymowanych wierszyków i fragmenty ilustrowanych odpowiedzi, widoczne przez specjalne dziurki (to doskonała podpowiedź!). Zabawa w zgadywanie jest ekscytująca jak nigdy dotąd! W książeczce na śrubie znajdziecie 38 ilustrowanych zagadek i odpowiedzi, które poruszają tematy bliskie najmłodszym. Wyjątkowa cecha: książeczka inspiruje do różnorodnych zabaw. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. Bawcie się i uczcie jednocześnie! Przeczytaj dziecku wierszyk. Wspólnie sprawdźcie odpowiedź na następnej stronie. Zobaczcie, że duże dziurki w zabawny sposób ułatwiają rozwiązanie zadania. Taka zabawa to doskonała lekcja nowych słów i wiadomości. Następnie, gdy wszystkie odpowiedzi będą już dobrze znane, wymyślajcie własne pytania inspirowane ilustracjami. Co więcej, możecie zamieniać się rolami! Zagadki sprawdzą się jako książeczka obrazkowa. Uczcie się nowych słów, utrwalajcie wiadomości i dajcie się ponieść wyobraźni. Książeczki z edukacyjnej serii sprawdzają się w domu, na spacerze i w podróży. W pudełku znajdziecie: • poręczną książeczkę na zawieszce Liczba stron: 80 Poręczne pudełko: 9 x 19,5 x 2,3 cm

22,99 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,00 zł

8 osób kupiło
3
IQ XOXO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IQ XOXO
Smart Games, od 6 lat
Dostępny
92 szt.

Wypełnij planszę 10 kolorowymi dwustronnymi kawałkami pentomino, pamiętając o tym, by X i O występowały na przemian (zarówno w pionie, poziomie jak i po skosie). Przy rozwiązywaniu łamigłówki pamiętaj, że każdy z elementów ma dwie strony z X – po jednej i z O – po drugiej. Czy poradzisz sobie z rosnącym poziomem trudności i znajdziesz rozwiązanie każdego ze 120 zadań?

50,00 zł
7 osób kupiło
4
Według innego klucza. Opowieść o autyzmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Według innego klucza. Opowieść o autyzmie
Dostępny
20 szt.

Wnikliwy reportaż nominowany do nagrody Pulitzera Kiedy prawie 75 lat temu u Donalda Trippleta z Forest w stanie Missouri po raz pierwszy w historii rozpoznano autyzm, nikt nie przypuszczał, że będzie to jedna z najczęściej stawianych diagnoz XXI wieku. Według innego klucza opisuje długą drogę, jaką przebyli od tego czasu lekarze, naukowcy, a przede wszystkim osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ich rodziny i bliscy. John Donvan i Caren Zucker z reporterskim zacięciem i ogromną wrażliwością przedstawiają losy licznych bohaterów. Wykluczonych osób z ASD trzymanych w zamkniętych zakładach i poddawanych eksperymentom; rodziców walczących o prawa i społeczną akceptację dla swoich dzieci; specjalistów szukających przyczyn zaburzeń i sposobów na ich wyleczenie. Pokazują, jak przez dekady zmieniało się podejście do tego trudnego tematu – od przypisywania winy nieczułym matkom, po traktowanie autyzmu jako cechę charakteru, a nie stygmatyzującą chorobę. Według innego klucza to poruszająca, napisana żywym językiem historia, po którą powinni sięgnąć nie tylko ludzie mający do czynienia z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale wszyscy ci, którzy cenią sobie rzetelne reportaże mocno osadzone w kontekście społecznym. „W tej długo oczekiwanej książce Donvan i Zucker z niezwykłą wrażliwością i dokładnością prezentują konieczność zrozumienia tego, co obecnie nazywamy autyzmem, cofając się w swojej opowieści o setki lat. Przekonująco bronią tezy, że zachowania autystyczne – zarówno zdolności, jak i upośledzenia – również są częścią ludzkiej natury. Cytując słowa pioniera psychiatrii dziecięcej Leo Kannera, autyzm istniał od zawsze, nawet przed formułowaniem diagnozy. Według innego klucza to także świeże spojrzenie na złożoną kwestię neuroróżnorodności”. – John Elder Robinson, autor Patrz mi w oczy. Moje życie z zespołem Aspergera i Switched On „Autyzm pozostaje jedną z wielkich zagadek medycznych naszej epoki, a to pierwsza książka, która dokładnie opisuje dekady zmagań rodziców, lekarzy i społeczeństwa – aż do chwili obecnej, jak twierdzą bowiem autorzy, historia ta zdecydowanie nie zmierza jeszcze ku końcowi. Według innego klucza to monumentalne dziennikarskie arcydzieło, które zapowiada się jako klasyczne, wszechstronne opracowanie i punkt odniesienia dla zrozumienia danych, jakich mogą dostarczyć jedynie przyszłe badania. Tekst jest jasny, zręczny i pełen serca, ponieważ autorzy znają autyzm z własnych rodzin”.– Robert MacNeil, współzałożyciel i były prezenter PBS NewsHour

62,89 zł
52,20 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,69 zł

5 osób kupiło
5
Polskie parki narodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie parki narodowe
Dostępny
80 szt.

Polska to kraj, w którym możliwość obcowania z przyrodą jest niezwykle cennym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Poznanie różnorodnych siedlisk roślin, grzybów, zwierząt może stanowić ciekawą formę wypoczynku na łonie natury. Album ten prezentuje polskie parki narodowe. Dokładne opisy, ciekawe informacje i różnobarwne ilustracje z pewnością będą zachętą do odwiedzenia tych wspaniałych miejsc.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
6
Podręcznik do nauki greki chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik do nauki greki chrześcijańskiej
Dostępny
12 szt.

Wiele spośród osób chcących poznać starożytną grekę kieruje się szczególną motywacją: zależy im na tym, by poznać w oryginale Nowy Testament i pisma greckich pisarzy wczesnochrześcijańskich. Z myślą o takich właśnie użytkownikach powstał podręcznik Moniki Mikuły Ἑλληνιστὶ γινώσκεις; – nowoczesny, kompetentnie ułożony, oparty niemal wyłącznie na autentycznych tekstach starożytnych. Materiał gramatyczny jest równomiernie rozłożony na czterdzieści lekcji, ale już w połowie podręcznika użytkownik zna na tyle gramatykę i słownictwo, że może sobie radzić z dłuższymi tekstami oryginalnymi. Znajdujące się na końcu książki tabele deklinacji i koniugacji oraz indeks terminów gramatycznych pozwalają korzystać z niej jak z zarysu gramatyki greki chrześcijańskiej. Istotnym walorem podręcznika jest to, że może być on przerabiany zarówno z pomocą nauczyciela, jak i samodzielnie – jako samouczek. Podręcznik Moniki Mikuły jest znakomitym narzędziem nie tylko dla osób zainteresowanych teologią katolicką, prawosławną czy protestancką, ale również dla tych, których fascynuje ten ważny – choć w studiach filologii klasycznej dość marginalnie traktowany – etap rozwoju kultury greckiej. Ta książka jest jednak czymś więcej niż instrumentem: jej użytkownik nabędzie cenną wiedzę z dziedziny językoznawstwa, z historii literatury i kultury, a co może jeszcze ważniejsze, będzie odczuwał potrzebę samodzielnego pogłębiania tej wiedzy.

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

4 osoby kupiły
7
Legenda o samobójstwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda o samobójstwie
Dostępny
66 szt.

Kiedy ojciec proponuje Royowi spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan, tylko we dwóch, chłopak waha się, zanim postanowi opuścić dom i znaną sobie codzienność. Nic nie potoczy się tak, jak sądzili. Życie zaskakuje i ciągle przypomina, że nie wszystko można przewidzieć, zaplanować i ułożyć po swojemu. Ważne jest, by przetrwać, odnaleźć radość tam, gdzie tylko się da, i wybaczyć innym ich słabości. Skomplikowane relacje rodzinne, trudne wybory, miłość i namiętności, to wszystko znajdziemy w oszczędnej prozie Davida Vanna, która targa emocjami czytelnika i której nie da się zapomnieć. Prawdziwie wielki pisarz. – „The Irish Sunday Independent” Pełna mściwości, a jednocześnie żalu i empatii, wiarygodna, a jednocześnie odrealniona, i absolutnie wciągająca. – Christopher Tayler, „The Guardian” Nieustępliwa, rozdzierająca serce doskonałość, która wytrzyma porównanie z „Drogą” Cormaca McCarthy’ego. – „The Weekend Australian Magazine” Doskonała (…) Proza Vanna ma w sobie siłę Cormaca McCarthy’ego i Hemingwaya, a jednocześnie własną energię i zwinność. – „The Times”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
8
Niewidzialny człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny człowiek
Dostępny
45 szt.

Klasyka literatury science-fiction. Do pewnej gospody w Anglii przychodzi człowiek z obandażowaną całą głową, z czerwonym nosem i w ciemnych okularach. Wynajmuje pokój bezterminowo. Właściciele gospody przypuszczają, że gość jest bardzo mocno poparzony, ten jednak nie odpowiada na próby poruszenia tego tematu. W swoim pokoju trzyma przedziwne mikstury. Dopóki płaci szczodrze, obsługa nie wtrąca się za bardzo do jego spraw. Problemy pojawiają się, gdy zaczyna mu brakować pieniędzy, a jednocześnie ktoś włamuje się do mieszkania pastora. Gospodarze rozpoczynają śledztwo na własną rękę i z dnia na dzień są coraz bardziej przerażeni... Książka H. G. Wellsa ukazała się w oryginale w 1897 r., a w polskim przekładzie już w 1900 r.

28,40 zł
20,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

2 osoby kupiły
9
Alfabet na start! + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet na start! + CD
Dostępny
21 szt.

"Alfabet na start!" to publikacja, dzięki której dzieci mogą poznawać litery i zdobywać pierwsze czytelnicze doświadczenia - bez większego trudu i dobrze się przy tym bawiąc. Przeznaczona jest dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym (nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców). Może również służyć jako pomoc do pracy z dziećmi starszymi, które z różnych względów nie przyswoiły sobie liter wcześniej - na przykład zagrożonymi dysleksją czy tymi, których rozwój jest nieco opóźniony.Publikacja składa się z 24 kart wprowadzających litery małe i wielkie, czyli 48 znaków graficznych. Na każdej karcie znajduje się wiersz, piosenka lub opowiadanie oraz ilustracje, które w obrazowy sposób przybliżają pojęcie danej litery oraz jej kształt. Na drugiej stronie zamieszczone są propozycje zabaw, które można przeprowadzić z dziećmi. Tym samym połowa materiału stanowi bezpośrednią pomoc dla nauczyciela, a połowa przeznaczona jest dla dzieci.Podstawowym zadaniem publikacji jest ułatwienie poznania i zapamiętania małych i wielkich liter alfabetu. Wszystkie litery zostały opisane i zilustrowane w bardzo obrazowy sposób, odwołując się do konkretnych i atrakcyjnych dla dzieci skojarzeń, a także do ich poczucia humoru. Do publikacji dołączona została płyta CD z wesołymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Trzeba pamiętać, że odpowiednio dobrany ruch i rytm sprzyjają nauce nowych rzeczy. Aktywizują układ nerwowy dziecka. Pozwalają na lepsze poznanie własnego ciała i lepszą orientację w przestrzeni, a co za tym idzie, między innymi na coraz dokładniejszą percepcję kształtów liter. Dlatego warto przeprowadzać zabawy ruchowe i śpiewać z dziećmi piosenki występujące w publikacji.

52,00 zł
37,96 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,04 zł

2 osoby kupiły
10
Moje otoczenie. Ćw. wspomagające... zabu. poznawcz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje otoczenie. Ćw. wspomagające... zabu. poznawcz
Dostępny
3 szt.

Ćwiczenia są przeznaczone dla pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych: pamięci, uwagi, myślenia, mowy, gnozji, praksji oraz innych. Celem ćwiczeń zawartych w niniejszej pozycji jest szeroko rozumiana rehabilitacja tych procesów. Zadania zostały skonstruowane w oparciu o zakres tematyczny najbliższy pacjentowi - jego własne otoczenie.Taka stymulacja z jednej strony ułatwi pacjentom ich codzienną aktywność, a z drugiej - usprawni proces rehabilitacji umysłowej. Ćwiczenia można wykonywać samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub terapeuty, zależnie od możliwości pacjenta. Zadania różnią się poziomem trudności i mogą być rozwiązywane w dowolnej kolejności, niezależnie od bloków tematycznych, na jakie została podzielona książka.

66,00 zł
62,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,30 zł

1 osoba kupiła
11
Nożyczki dla dzieci z gumowym wykończeniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki dla dzieci z gumowym wykończeniem
Strigo
Dostępny
13 szt.

Wygodne i bezpieczne w użyciu nożyczki dla najmłodszych.

7,99 zł
3 osoby kupiły
12
From Silence To Somewhere, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From Silence To Somewhere, CD
Wobbler, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Album norweskich prog-rockowców. Dla fanów Yes, King Crimson. Tracklista: 1. From silence to somewhere 2. Rendered in Shades of Green 3. Fermented Hours 4. Foxlight

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
13
Kokosowe terapie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kokosowe terapie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Co kokos ma do zaoferowania Tobie? Licencjonowany trener fitness, certyfikowany naturoterapeuta i autor bestsellerów prezentuje unikalne informacje dotyczące najcenniejszego orzecha na świecie – kokosa. Wyjaśnia, jak wykorzystywać poszczególne jego elementy w praktyce i tym samym eliminować szereg dolegliwości nękających współczesnego człowieka. Dlaczego jest to książka idealna dla Ciebie? Dzięki niej wykorzystasz nie tylko enzymatyczne, ale i antyseptyczne właściwości kokosa. Zapobiegniesz wystąpieniu tak poważnych dolegliwości, jak osteoporoza, cukrzyca, nadciśnienie czy nowotwory. Poprawisz wygląd swojej skóry, włosów i całego organizmu. Ponadto wyeliminujesz wypadanie włosów, łuszczycę czy nadmierną potliwość. A to dopiero początek... Kokosowy czyli zdrowy!

29,20 zł
21,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,88 zł

1 osoba kupiła
14
Motoryzacja w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motoryzacja w Polsce
Dostępny
1 szt.

Album dla wielbicieli urody polskich samochodów. Dzieje motoryzacji w Polsce od lat 20. XX w. po czasy współczesne przedstawiono na ponad 350 fotografiach: samochody osobowe, ciężarowe, wojskowe, autobusy, motocykle, ciekawostki związane z wyposażeniem i sportami samochodowymi.

70,00 zł
53,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
15
Opowiadania z zabitego miasteczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania z zabitego miasteczka
Dostępny
19 szt.

Kalman Segal (1917-1980) był pisarzem ­polsko-­żydowskim, który w swojej prozie wiele uwagi poświęcił żydowskiemu miasteczku. Motyw ten nie jest czymś nowym w twórczości żydowskiej, jednak na obrazach sztetl w powojennej literaturze żydowskiej i polskiej nostalgia i tęsknota w szczególny sposób odcisnęły swoje piętno. Jest to tęsknota nie tylko za utraconą „rodzinną okolicą” dzieciństwa, lecz także za przestrzenią żydowską, która została unicestwiona przez Holokaust. Segal wpisuje się w ten nurt literacki, który jest nie tylko wspominaniem, ale przede wszystkim zaświadczaniem o istnieniu formacji kulturowej, która przeminęła bezpowrotnie. Miasteczko, pisane z dużej litery, staje się w opowiadaniach tego pisarza figurą symboliczną, synonimem przestrzeni podwójnie świętej (z przedmowy Magdaleny Ruty). Nie przypadkiem opowiadania Segala, urodzonego i wychowanego w Sanoku, ilustrują obrazy Leona Getza (1896-1971). Ten pochodzący z Ukrainy artysta, mimo że drugą połowę życia spędził w Krakowie, przez 19 lat po ukończeniu studiów mieszkał i pracował w Sanoku. Stworzył tam wiele obrazów, które z dzisiejszej perspektywy są niezastąpionym materiałem dokumentującym przedwojenny wygląd miasta, szczególnie jego dzielnicy żydowskiej.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
16
Kredki świecowe 24 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe 24 kolory
Strigo, 24 sztuki
Dostępny
9 szt.

24 kredki świecowe o przyjemnych dla oka, intensywnych kolorach dla początkujących rysowników.

7,99 zł
1 osoba kupiła
17
Spowiedź. To naprawdę pomaga! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź. To naprawdę pomaga!
Dostępny
20 szt.

Spowiedź. To naprawdę pomaga! to książka, która pozwoliła mi jeszcze bardziej zachwycić się Sakramentem Spowiedzi. Chociaż już tyle razy uczestniczyłem w tym pięknym sakramencie, otrzymałem dzięki niej nowe światło na miłosierdzie Pana Boga. Kolejny raz doświadczyłem jak Bóg się o mnie troszczy. Arkadiusz Łodziewski, autor bestsellerów: Boży Poradnik Antydepresyjny, Boży Poradnik zwycięstwa nad lękiem, Boży Poradnik odzyskiwania radości. Nie jest łatwo rozłożyć sakrament na czynniki pierwsze, ale próba Autora jest imponującym dowodem na to, że można i trzeba próbować. Książka przystępnym i praktycznym (!) językiem ukazuje wszystkie najistotniejsze zakamarki, w które trzeba zajrzeć, aby każda kolejna spowiedź stawała się dla nas jeszcze intymniejszym doświadczeniem Miłosierdzia. - Tomasz Adamski - bloger katolicki, odium.es Benedykt XVI powiedział, że "dzisiejszy świat potrzebuje specjalistów od spotkania człowieka z Bogiem". Ta książka wpisuje się w to pragnienie poprzez obrazowe rozważenie najtrudniejszego sakramentu - Spowiedzi świętej. Uważam, że jest ona dojrzałą i merytorycznie dobrze skonstruowaną odpowiedzią na pytanie: jak się dobrze wyspowiadać? Po jej przeczytaniu byłem pod wrażeniem nowatorskiego podejścia do tematu. - Paweł Cwynar - były gangster i recydywista, autor książki: Wysłuchaj mnie, proszę?

12,60 zł
9,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 2,61 zł

1 osoba kupiła
18
Wilno w starej fotografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilno w starej fotografii
Dostępny
12 szt.

Tematem kolejnego albumu z serii FOTO RETRO jest Wilno ? stolica oraz główny ośrodek kulturalny Litwy. To także miejsce ważne dla Polaków, których z Litwinami przez długi czas łączyła wspólna, choć niekiedy burzliwa przeszłość. Swoją siedzibę po dziś dzień mają tam, między innymi Związek Polaków na Litwie, Związek Harcerstwa Polskiego, a także polski teatr oraz uniwersytet. Album ?Wilno w starej fotografii? jest zbiorem starannie wybranych, archiwalnych zdjęć, przedstawiających najważniejsze i najpiękniejsze zakątki tego miasta.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
19
Dodge Challenger SRT Hellcat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dodge Challenger SRT Hellcat
Siku
Dostępny
65 szt.

Dodge Challenger w wersji Hellcat to młot parowy w jaskrawozielonym przebraniu. Dzięki mocy ponad 700 KM amerykański wóz sportowy rusza tak gwałtownie, że szerokie opony z pokrytego gumą materiału niemal wzbijają się w powietrze. Dzięki wbudowanym reflektorom przednim model zyskuje zaczepny wygląd. Wyjątkowo szeroko otwierające się drzwi umożliwiają swobodne wsiadanie i wysiadanie. Zestaw zawiera hak holowniczy.

20,00 zł
18,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
20
Oto sztuka polskiego plakatu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto sztuka polskiego plakatu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Polski plakat – jedno z najlepiej rozpoznawanych pojęć sztuki XX wieku, fenomen skutecznego połączenia przeciwieństw: wieloznaczności i czytelności, metafory i prostoty, artystycznej ścieżki i skutecznej reklamy. Rezultat trwających przez stulecia przemian w komunikacji obrazem, przemian mówiących wiele o specyfice polskiej kultury, której istotą było i jest godzenie sprzeczności. Album przedstawia dzieje tej dziedziny twórczości. Autorki poszukują jej korzeni m.in. w rozpowszechnieniu w XVI wieku form grafiki i druku, ukazują interesujące przykłady „protoplakatów”, należących do arcydzieł grafiki polskiej XVII-XVIII wieku, zwracają uwagę na narodziny nowych technik reprodukcyjnych wykorzystywanych przez artystów w XIX wieku oraz na zmianę sytuacji w sztukach plastycznych od czasu rozpowszechnienia fotografii. Powstaje w ten sposób historyczny kontekst, z którego wyrasta kształtowana przez malarzy, architektów, designerów i grafików sztuka plakatu, stająca się pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku polską specjalnością. Na tym tle polska szkoła plakatu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, powołanie pierwszego na świecie Muzeum Plakatu, powstanie silnego ośrodka kształcącego artystów i międzynarodowa renoma tej dziedziny – widziane są jako naturalna konsekwencja wcześniejszych procesów artystycznych. Książkę zamyka refleksja na temat współczesnej roli plakatu, jego wszechobecności (plakat internetowy), kodyfikacji języka komunikacji wizualnej i nowych trendów obecnych wśród najmłodszego pokolenia twórców – plakatu autorskiego, unikatowego, poetyckiego, często rezygnującego z czytelnego komunikatu.

250,00 zł
182,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 67,50 zł

21
Art of polish poster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Art of polish poster
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Polski plakat ? jedno z najlepiej rozpoznawanych pojęć sztuki XX wieku, fenomen skutecznego połączenia przeciwieństw: wieloznaczności i czytelności, metafory i prostoty, artystycznej ścieżki i skutecznej reklamy. Rezultat trwających przez stulecia przemian w komunikacji obrazem, przemian mówiących wiele o specyfice polskiej kultury, której istotą było i jest godzenie sprzeczności. Album przedstawia dzieje tej dziedziny twórczości. Autorki poszukują jej korzeni m.in. w rozpowszechnieniu w XVI wieku form grafiki i druku, ukazują interesujące przykłady ?protoplakatów? należących do arcydzieł grafiki polskiej XVII?XVIII wieku, zwracają uwagę na narodziny nowych technik reprodukcyjnych wykorzystywanych przez artystów w XIX wieku oraz na zmianę sytuacji w sztukach plastycznych od czasu rozpowszechnienia fotografii. Powstaje w ten sposób historyczny kontekst, z którego wyrasta kształtowana przez malarzy, architektów, designerów i grafików sztuka plakatu, stająca się pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX wieku polską specjalnością. Na tym tle polska szkoła plakatu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, powołanie pierwszego na świecie Muzeum Plakatu, powstanie silnego ośrodka kształcącego artystów i międzynarodowa renoma tej dziedziny ? widziane są jako naturalna konsekwencja wcześniejszych procesów artystycznych. Książkę zamyka refleksja na temat współczesnej roli plakatu, jego wszechobecności (plakat internetowy), kodyfikacji języka komunikacji wizualnej i nowych trendów obecnych wśród najmłodszego pokolenia twórców ? plakatu autorskiego, unikatowego, poetyckiego, często rezygnującego z czytelnego komunikatu.

250,00 zł
182,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 67,50 zł

22
Szczeciński kompozytor Carl Loewe i jego liryka wokalna Stettiner Komponist Carl Loewe und seine vokale Lyrik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczeciński kompozytor Carl Loewe i jego liryka wokalna Stettiner Komp...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.20

Sylwia Burnicka-Kalischewska jest doświadczoną śpiewaczką operową, absolwentką klasy śpiewu solowego prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Ma na swoim koncie liczne koncerty i role operowe. Artystka występowała na scenach polskich, niemieckich teatrów operowych, a także w Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, Danii, Francji i USA. Obok intensywnej działalności artystycznej od lat dzieli się swoim doświadczeniem z młodzieżą uzdolnioną wokalnie. Posiada stopień doktora nauk humanistycznych (Uniwersytet Warszawski) oraz doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka (Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi). Profesor nadzwyczajna Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Od wielu lat jest także pedagogiem śpiewu w Szkole Muzycznej Kreismusikschule Uecker-Randow w Ueckermünde. Jej podopieczni studiują lub już ukończyli studia na kierunku śpiew solowy w akademiach muzycznych w Berlinie, Rostoku, Szczecinie, Hamburgu, Saarbrücken i Londynie oraz są laureatami ogólnoniemieckich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Powołała do życia Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, którego pozostaje dyrektorem artystycznym, oraz Stowarzyszenie Muzyczne BEL CANTO Ueckermünde, za co otrzymała nagrodę miasta Ueckermünde. Autorka była kilkakrotnie nagradzana przez landrata okręgu Vorpommern-Greifswald oraz burmistrza miasta Ueckermünde za wybitną działalność artystyczną i pedagogiczną. Jest autorką wielu artykułów naukowych z zakresu wokalistyki i językoznawstwa oraz pierwszej na świecie monografii o zapomnianym śpiewaku Giulio Perottim Von Ueckermünde nach New York. Giulio Perotti ? Startenor des 19. Jahrhunderts.

44,80 zł
43,01 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

23
Adaptywny kod Zwinne programowanie wzorce projektowe i SOLID-ne zasady. Wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adaptywny kod Zwinne programowanie wzorce projektowe i SOLID-ne zasady...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Tworzenie oprogramowania nie może być procesem powolnym. Dziś zespoły projektowe muszą cechować się elastycznością i dynamiką działania, aby odnieść sukces. Wymagania stawiane kodowi mogą wielokrotnie się zmieniać podczas projektu. Oznacza to, że wprowadzanie zmian do kodu powinno być proste i możliwie mało pracochłonne. Deweloperzy, którzy wdrożą zasady programowania zwinnego i będą przestrzegać związanych z nimi dobrych praktyk, będą w stanie sprostać tym wymaganiom. Niniejsza książka jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych programistów, którzy dobrze opanowali tworzenie kodu zorientowanego obiektowo i chcą przyswoić sobie najlepsze praktyki programistyczne. Książka stanowi pomost między teorią a praktyką, ułatwiający wdrożenie w codziennej pracy wzorców projektowych, zasad SOLID, testów jednostkowych czy refaktoringu. Wyjaśniono tu stosowanie zawiłych reguł, takich jak ?otwarte ? zamknięte?, zasad podstawienia Liskova, metod wstrzykiwania zależności czy zwiększania adaptywności kodu za pomocą interfejsów. Przedstawiono również pewne antywzorce projektowe wraz ze wskazówkami, w jaki sposób można ich uniknąć i zapewnić potrzebną funkcjonalność bez utraty elastyczności kodu. Najważniejsze zagadnienia: metodologie Scrum i kanban, zależności i warstwy architektury kodu, testy i refaktoring, odwracanie zależności, wiązanie i spójność kodu. Gary McLean Hall jest programistą i architektem oprogramowania. Jest cenionym konsultantem, który specjalizuje się w dobrych wzorcach i praktykach programistycznych. Pracował w wielu zespołach ukierunkowanych na tworzenie adaptywnego kodu w takich firmach, jak Eidos, Xerox, Nephila Capital czy The LateRooms Group. W swojej pracy zawsze szukał złotego środka pomiędzy tworzeniem funkcjonalnego produktu i wysokiej jakości jego kodu źródłowego. Kod adaptywny: solidny, elastyczny i łatwy w utrzymaniu!

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

24
Testy penetracyjne dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy penetracyjne dla zaawansowanych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Zgodnie z obiegową opinią typowy haker godzinami przeszukuje ogromne ilości danych o ruchu sieciowym w celu znalezienia słabiej zabezpieczonego systemu, a potem przeprowadza atak i uzyskuje dostęp do cennych zasobów. Obrona przed takimi cyberprzestępcami jest stosunkowo prosta. Prawdziwe wyzwanie rzuca silnie zmotywowany napastnik, który jest znawcą systemów i sprawnym programistą. Dzisiejsi administratorzy stoją w obliczu advanced persistent threat (APT), co oznacza dosłownie trwałe zagrożenie zaawansowanym atakiem. Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do zaawansowanych technik forsowania dobrze zabezpieczonych środowisk. Metody tu opisane nie są przedstawiane w żadnym poradniku ani na żadnych szkoleniach. Autor skoncentrował się na modelowaniu ataków APT w rzeczywistych warunkach: prezentuje różne nowe technologie i techniki ataków w szerokim kontekście rozmaitych dziedzin i branż działalności. Poza skutecznymi wektorami ataku przedyskutowano tak ważne koncepcje jak unikanie wykrycia szkodliwych programów, świadomość sytuacyjną, eksplorację poziomą i wiele innych umiejętności, które są kluczowe dla zrozumienia ataków APT. W tej książce między innymi: Makroataki i ataki typu ?człowiek w przeglądarce? Wykorzystywanie apletów Javy do ataków Metody eskalacji uprawnień Maskowanie fizycznej lokalizacji za pomocą ukrytych usług w sieci Tor Eksperymentalne metody C2 Techniki inżynierii społecznej Sam sprawdź, czy Twój system odeprze prawdziwy atak? Wil Allsopp jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych. Testami penetracyjnymi zajmuje się od ponad 20 lat. Specjalizuje się w działaniach red team, ocenie systemów pod kątem podatności na ataki, audytach bezpieczeństwa, kontroli bezpieczeństwa kodu źródłowego, a także w inżynierii społecznej oraz rozpoznawaniu zaawansowanych stałych zagrożeń. Przeprowadził setki etycznych testów hakerskich i penetracyjnych dla wielu firm z listy ?Fortune 100?. Mieszka w Holandii.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

25
Ciągłe dostarczanie oprogramowania Kompletny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciągłe dostarczanie oprogramowania Kompletny przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.29

Pojęcie ciągłego dostarczania wywodzi się z metodyk zwinnego wytwarzania oprogramowania. Polega ono na sprawnej analizie i optymalizacji procesu prowadzącego do udostępnienia oprogramowania oraz na zintegrowaniu go z rozwojem produktu. Dzięki usprawnieniu tych prac proces udostępniania oprogramowania ulega automatyzacji, staje się bardziej powtarzalny i o wiele mniej ryzykowny, a to spotyka się z aprobatą klientów. Niniejsza książka jest wartościowym przewodnikiem dla zespołów projektowych. Docenią ją zwłaszcza programiści i menedżerowie pracujący według zasad DevOps. Przedstawiono tu podstawowe procesy, wymagania, korzyści i konsekwencje techniczne. Pokazano, w jaki sposób należy implementować potoki i zarządzać nimi. Dzięki lekturze tej książki płynne integrowanie ciągłego dostarczania z architekturą oprogramowania i pracą działów informatycznych stanie się o wiele łatwiejsze. Opisano tu również przykładowe projekty, które stanowią punkt wyjścia do samodzielnych eksperymentów, a nawet do tworzenia własnych potoków ciągłego dostarczania. Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce: ciągłe dostarczanie: co to jest i jakie problemy rozwiązuje, automatyzacja tworzenia oprogramowania, testy: akceptacyjne, wydajności i eksploracyjne, wdrażanie metodyki ciągłego dostarczania w organizacji, wpływ ciągłego dostarczania na architekturę aplikacji. Ciągłe dostarczanie oprogramowania kluczem do optymalizacji pracy z kodem. Eberhard Wolff od przeszło 15 lat zajmuje się architekturą oprogramowania i doradztwem w obszarze styku biznesu i technologii. Wygłaszał prelekcje i przemówienia na międzynarodowych konferencjach, był członkiem komisji programowych wielu sympozjów. Napisał ponad 100 artykułów i książek. Koncentruje się na nowoczesnych architekturach, często obejmujących chmurę, ciągłe dostarczanie, DevOps, mikrousługi i bazy typu NoSQL.

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

26
E-sport Optymalizacja gracza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-sport Optymalizacja gracza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.23

Zostań profesjonalnym zawodnikiem e-sportu! Poznaj czynniki mające wpływ na sprawność e-zawodnika Dowiedz się, jak prowadzić odpowiedni trening e-gracza Naucz się dbać o kondycję i higienę prawdziwego e-sportowca E-sport to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina w świecie komputerów i cyfrowej rozrywki. Kiedy gry komputerowe przestały być domeną garstki geeków i znalazły się na celowniku największych firm z branży IT, e-sport doczekał się prestiżowych turniejów o milionowych pulach nagród. To wydarzenia masowe, śledzone przez tysiące fanów rozgrywek, podczas których mierzą się ligi narodowe i całe rzesze profesjonalnych graczy. Skala zjawiska przyciąga m.in. producentów specjalnych urządzeń elektronicznych, chcących zaspokoić potrzeby graczy, i wielkie agencje reklamowe. Profesjonalizacji tej dziedziny towarzyszy też coraz poważniejsze podejście do kwestii treningu, odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego, a nawet właściwej diety e-sportowców. Jeśli marzysz o karierze profesjonalnego e-gracza lub po prostu interesujesz się e-sportem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, sięgnij po książkę ?E-sport. Optymalizacja gracza ?, która kompleksowo przedstawia możliwości i pułapki stojące przed osobami pragnącymi rozwijać się w tym kierunku. Autor tej publikacji dysponujący dużą wiedzą praktyczną, omawia tu czynniki mające wpływ na sukces zawodnika. Szczególną uwagę zwraca na sposoby przygotowywania się do rozgrywek oraz na techniki wypracowane w tradycyjnym sporcie, mogące poprawić efektywność gracza. W książce prezentowane są ćwiczenia poprawiające koncentrację, redukujące stres oraz wzmacniające organizm zawodnika. W tej pierwszej na świecie publikacji poruszającej tematykę profesjonalnego przygotowania e-sportowców znajdziesz wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia obiecującej kariery. Trening psychologiczny, fizyczny i mentalny w e-sporcie Znaczenie odpowiedniej higieny życia dla skuteczności e-gracza Wskazówki żywieniowe i kwestie związane z nawodnieniem Wykorzystanie doświadczeń pochodzących z tradycyjnych sportów Praktyczne ćwiczenia i porady dla e-zawodników E-sport dzisiaj i prognozy jego rozwoju w przyszłości Trenuj z głową i wyprzedź konkurencję! Maciej Cypryjański ? absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim i uczestnik wielu szkoleń oraz kursów sportowych. Współpracował między innymi z polskimi szczypiornistami, a obecnie jest trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie motoryczne w niemieckich klubach piłkarskich. Jest także byłym zawodnikiem kick-boxingu oraz pasjonatem gier komputerowych. Jest związany ze sceną Counter-Strike od 2004 roku. Łączy wiedzę oraz doświadczenie zawodowe zdobyte w sportach fizycznych z zainteresowaniem e-sportem.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

27
Między wódką a zakąską - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między wódką a zakąską
Dostępny
716 szt.

Ta książka wzięła się z niezgody. Niezgody z twierdzeniem, że każda wódka smakuje tak samo, że na próżno szukać w niej indywidualnego charakteru. Nieprawda! Każda ma swój aromat, zapach, fakturę. Są wódki ascetyczne, pikantne, słodkie i gładkie jak miód... Autorzy biorą na warsztat kilkadziesiąt gatunków polskich wódek czystych – degustują i dobierają do nich najlepsze potrawy. Testują zaskakujące połączenia, obalając przekonanie, że dobra zakąska to jedynie ogórek i śledź. Między wódką a zakąską to coś więcej niż książka kulinarna. To rzecz o historii i współczesności polskiej wódki (prawdziwa, bez ściemy!), sekretach produkcji i sztuce degustacji – pokazująca, że ten trunek, choć tak powszechny, jest w gruncie rzeczy całkiem nieznany. Aleksander Baron – szef kuchni młodego pokolenia, restaurator, współwłaściciel warszawskiej restauracji Solec 44, w której eksploruje granice kuchni polskiej, odświeża dawne przepisy i redefiniuje klasykę. Autor bestsellerowej książki Kiszonki i fermentacje. Łukasz Klesyk – dziennikarz kulinarny i alkoholowy, ekspert od alkoholi mocnych, które zawodowo degustuje i opisuje od kilkunastu lat. Członek honorowy The Scotch Malt Whisky Society. Redaktor i felietonista, pisze m.in. do magazynów „Wino” i „Whisky”. „Wódka jest naszym alkoholem narodowym. Ale, gdy chcemy o niej opowiedzieć, okazuje się, że wiemy tak niewiele. Smak, nuty zapachowe, temperatura, gatunki? Baron i Klesyk spieszą na ratunek”.– Monika Brzywczy, redaktor naczelna magazynu „Usta” „Szukając Świętego Graala, w kieliszku i na talerzu, autorzy kilka razy ocierają się o doskonałość. Kto miałby zrobić to lepiej jak nie ci dwaj giganci smaku”?– Gieno Mientkiewicz, promotor naturalnych smaków

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

28
Przeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeczywistość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.19

Gdy skorupka za młodu Pratchetem i Kingiem nasiąknie, gdy korzenie zapuści w postapokaliptycznym, polskim blokowisku, gdy, przesadzona do irlandzkiej ziemi, wzrastać będzie pomiędzy kępami Shamrocka, doglądana przez Leprechauny… to czym w kwiecie wieku trąci? Tu powiem, że – jak by tego nie nazwać – jest fantastycznie do bólu. W Przeczywistości każdy odnajdzie swoje osobiste szaleństwo i na pewno nie będzie się nudzić. Akcja opowiadań obfituje w zwroty jak marszruta świeżo zdekapitowanego kurczaka. Fabuła czasem jest mroczna jak dusza osiedlowej plotkary, innym razem zdaje się rozświetlać cień jak strzał z matczynego glocka. Czytajcie więc uważnie, gdyż jak mawiała znajoma świnka Besia – obserwując chomika opróżniającego policzki – „zła karma zawsze wraca”. Daj się zaprosić do Callan i Żar, gdzie Marek Zychla fabularyzuje swoje obawy i lęki w postaci wykreowanych przez siebie „przeczywistości”. Czasem sprzeczne, odrealnione, zniekształcone do granic możliwości, pozwalają na zagłębienie się w ludzką psychikę, zmuszając do refleksji nad naturą człowieczeństwa i do odpowiedzenia sobie na pytanie, czy świat nie jest tylko nieprzerwanym snem szaleńców. Naszym snem. Marek Zychla – urodził się 26 marca 1980 roku w Żarach. W 2007 roku ukończył studia na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, po czym wyemigrował do Irlandii, gdzie założył rodzinę i mieszka do dzisiaj. Pracuje jako księgowy, kadrowy i opiekun osób niepełnosprawnych w KCAT Art&Study Centre w Callan, w hrabstwie Kilkenny, w wolnych chwilach pisując opowiadania, które można znaleźć w kilkunastu antologiach różnych wydawców. Zychla zazwyczaj pisuje humoreski lub grozę, najwidoczniej lubując się w skrajnościach. Protagoniści z jego horrorowych opowiadań walczą głównie z urojeniami własnych, schorowanych głów, zaś od czytelnika wymaga się skupienia, by z pozornego chaosu, ramię w ramię z bohaterami, dojść do prawdy. A ta bywa przerażająca, bo cóż może być straszniejszego od buntującego się przeciw nam umysłu?

28,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

29
Siedem dni w "Willi wśród róż" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem dni w "Willi wśród róż"
Dostępny
25 szt.

Wnuczka Feliksa Nowowiejskiego, Bogna Nowowiejska-Bielawska, zabiera czytelników w niezwykłą opowieść o życiu tego wybitnego kompozytora i organisty. Bohaterem opowieści jest także jej syn Janek, który pragnie poznać historię swojego pradziadka. Każdego wieczoru mama zdradza mu inne szczegóły z życia kompozytora: opowiada o czasach szkolnych, wielkich podróżach, powstaniu muzyki do Roty, dyrygowaniu ogromnym chórem, a także zaczarowanej batucie i pierścieniu, który Feliks Nowowiejski otrzymał od królowej Holandii. Uzupełnieniem tej pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książki jest wyjątkowa płyta z nagraniami utworów Feliksa Nowowiejskiego. Wyjątkowa, ponieważ kompozycje Mistrza zostały nagrane w „Willi wśród róż”, na zabytkowym fortepianie marki Blüthner, a grał je jego syn Jan, ojciec Bogny, dziadek Janka. Na płycie usłyszycie także głos samego Janka – zaproszenie do wysłuchania tej niezwykłej opowieści

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

30
Szefie, angażuj zespół. Jak motywować grupę metodą Decision Making for Leaders - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szefie, angażuj zespół. Jak motywować grupę metodą Decision Making for...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

Dyrektywny czy partycypacyjny? Jaki styl zarządzania wybrałby współczesny lider? Odpowiedź brzmi: to zależy od sytuacji. Są bowiem takie przypadki, w których więcej korzyści przyniesie wskazanie ludziom gotowych rozwiązań, wytyczenie ścieżek, jakimi podwładni powinni się poruszać. Są też inne sytuacje, w których lepiej się sprawdzi oddanie władzy, ponieważ cel osiągnąć można jedynie poprzez wzbudzenie maksymalnego poczucia odpowiedzialności i zaangażowania u każdego z członków zespołu. Współczesny lider powinien świadomie i elastycznie dostosowywać swój styl zarządzania do wymogów chwili, sytuacji rynkowej, oczekiwań środowiska, w jakim firma działa. Tylko skąd wiadomo, który styl w konkretnym momencie zastosować? Z matematyki. W 1973 roku ukazała się praca Przywództwo i podejmowanie decyzji. Jej współautorem był profesor Victor H. Vroom. W publikacji tej zademonstrowano matematycznie umocowany model przywództwa odnoszący się do kwestii stopnia partycypacji podwładnych w procesie rozwiązywania problemów. Na tej podstawie Vroom wraz ze swoim zespołem z Uniwersytetu Yale opracował i przedstawił model przywództwa powszechnie dziś określany jako Decision Making for Leaders. Wprowadza on pięć różnych wzorców angażowania zespołów i podpowiada, który z nich będzie najskuteczniejszy w danej sytuacji. Ta książka, napisana na podstawie wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu szkoleń menedżerskich czerpiących z modelu profesora Vrooma, stanowi gotowy podręcznik ćwiczeniowy dla każdego świadomego lidera. Robert Zych – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca-Cola Bottlers Ltd. Od 1997 roku prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH razem ze swoimi mentorami i nauczycielami: Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem. Jest autorem książek Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży i Szef w roli coacha. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach sprzedażowych dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

31
Pan na alfabecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan na alfabecie
Dostępny
12 szt.

To poezja mająca konstrukcję, acz nie konstruowana, głęboko myślowa, acz nieprzemyślana, nie jest planowana ani się nie sączy, ale wytryska w chwilach, gdy Krzysiek opanowuje kolejny paroksyzm ciała, a już nie da rady z duchem i dobrze: może jako osiłek z dyplomami z fitness nie byłby w stanie być tak krystalicznym medium myśli. Bo to nie on mówi poezją, ale poezja mówi nim. On jest narzędziem, kto nie wierzy, niech się przekona, kto uwierzy, tym bardziej zaryzykuje. Nie sądzę, aby Poeta umiał wszystko uzasadnić, na szczęście ?kopanie się werbalne z absolutem? ? jak sam genialnie napisał o sobie ? nie ma racjonalnej metody, nie stosuje empirycznych testów, ani nie da się podporządkować politycznej poprawności. Dostanie się tu wielu, nie wyłączając ostatnich miesięcy ani pierwszych wieków. [...] Nie wolno mi mówić za dużo. Choć zawsze będzie za mało. Niech Czytelnik pomoże? sobie. Sam. Prof. dr hab. Lech Witkowski

82,10 zł
78,82 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,28 zł

32
ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Teoria i praktyka nowego języka • Chcesz lub musisz nauczyć się języka obcego? • Marzysz o przeczytaniu ulubionej książki w oryginale? • Planujesz podróż życia? • Zamierzasz podnieść kwalifikacje zawodowe? Jeśli planujesz rozpocząć naukę nowego języka, na pewno jesteś mocno zmotywowany. Początki bywają obiecujące, jednak w większości przypadków entuzjazm szybko znika. Okazuje się, że wykute na blachę słówka dziwnie łatwo ulatują z głowy, a gramatyka, mimo starań, pozostaje niezrozumiała. W efekcie w praktyce nadal potrafimy jedynie się przedstawić, zapytać o drogę i ewentualnie zamówić jedzenie w restauracji. Dlaczego tak jest? Pewnie myślisz, że po prostu nie masz odpowiednich zdolności. Nieprawda! Człowiek rodzi się z predyspozycjami do komunikacji z innymi. Skoro każdy z nas potrafi porozumiewać się w swoim rodzimym języku, to znaczy, że ma umiejętności, dzięki którym może przyswoić dowolną ludzką mowę — wystarczy, że skupi się na efektywnym ich rozwoju. Efektywnym, czyli takim, który pozwoli by przy rozsądnym nakładzie czasu i pracy w satysfakcjonującym stopniu opanować nowy język. Dzięki tej książce poznasz wszystkie elementy sprawnego procesu uczenia się języków obcych. Dowiesz się, co o mechanizmach przyswajania obcej mowy mówią badacze umysłu, i poznasz sprawdzone sposoby przekładania tej wiedzy na codzienne rytuały ucznia. Będziesz ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, ale uwaga — czeka Cię nagroda! Język obcy przestanie być obcy o wiele szybciej, niż myślisz! Bartosz Oczko – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z zawodu redaktor, tłumacz i nauczyciel języka angielskiego. Wieloletni współpracownik wydawnictwa Helion oraz szkoły języków obcych Profi-Lingua. Pasjonują go języki obce oraz procesy ich przyswajania. Uczy dorosłych i młodzież, a sam uczy się języka hiszpańskiego i chińskiego.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

33
Przyroda Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.03

Przyroda to nieodzowny element otaczającego świata. Na obraz polskiej fauny i flory składają się gatunki będące pod ochroną, ale nie tylko. Na tle innych krajów Polska wyróżnia się dużą różnorodnością i bogactwem roślin oraz zwierząt. Album ten z pewnością ułatwi poznanie osobliwości przyrodniczych naszego kraju. Tom piękny i wyjątkowy.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

34
Hiszpański. Jak mówić i pisać bez problemów. Comunicate sin problemas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Jak mówić i pisać bez problemów. Comunicate sin problemas
Dostępny
20 szt.

Kompendium dla wszystkich uczących się języka hiszpańskiego na poziomie A2-B2. Zawiera zwroty i wyrażenia stosowane w różnych sytuacjach życiowych oraz bogaty materiał leksykalny z zakresu wielu bloków tematycznych podany w bardzo przejrzystej formie. Książka daje solidną podstawę sprawnej komunikacji. Skutecznie przygotowuje do różnych form egzaminu (matura, certyfikaty i inne). Zawiera przykładowe zadania maturalne (usystematyzowane pod względem tematycznym), pozwalające przećwiczyć następujące sprawności: - uzyskiwanie/udzielanie informacji, - relacjonowanie wydarzeń, - negocjowanie, - prowadzenie rozmowy na podstawie ilustracji, - rozumienie ze słuchu, - rozumienie tekstu czytanego, - formułowanie wypowiedzi pisemnej. Pozycja przydatna do pracy samodzielnej lub pod kierunkiem nauczyciela. Nagrane na mp3 teksty do ściągnięcia z Internetu można dzięki kodom QR w każdej chwili i każdym miejscu odsłuchać na smartfonie lub tablecie.

52,00 zł
41,08 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,92 zł

35
Spojrzenia z zewnątrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spojrzenia z zewnątrz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Niniejsza monografia przedstawia dzieło Witolda Gombrowicza z całkowicie nieznanej polskiemu czytelnikowi strony: jako włączone do argentyńskiego kanonu literackiego i funkcjonujące w jego obrębie. Proces "argentynizacji" pisarza jest rozpatrywany z perspektywy współczesnej komparatystyki literackiej i kulturowej, włączając w to badania nad przekładem, refleksje nad tożsamością narodową i jednostkową oraz zagadnienia dotyczące oddziaływania osobowości twórczej. Badanie "efektu Gombrowicza" w literaturze jego przybranej ojczyzny udowadnia, że mamy tam do czynienia z pisarzem w dużym stopniu odmiennym od tego, którego znamy w Polsce - z innymi tekstami i z innym potencjałem interpretacyjnym, działającym w sferze literackiej, kulturowej i politycznej. "Monografia Ewy Kobyłeckiej-Piwońskiej to nie tylko znakomite osiągnięcie z zakresu polsko-iberystycznych badań porównawczych, ale także wielki wkład w polską wiedzę o Gombrowiczu. Niezwykłym sukcesem Autorki jest odsłonięcie głębokości inspirowania przez Gombrowicza wielu oryginalnych utworów współczesnej literatury argentyńskiej. Po lekturze tej monografii nikogo nie powinno już dziwić określenie Gombrowicza jako pisarza argentyńskiego. Z perspektywy badań porównawczych interpretacyjne wyniki książki otwierają nowe możliwości rozumienia międzynarodowej recepcji literatury". - prof. dr hab. Włodzimierz Bolecki

39,00 zł
33,54 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,46 zł

36
CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci 2+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci 2+
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

Dzieci uwielbiają zagadki, a "Zagadki z dziurką" są wyjątkowo ekscytujące! To edukacyjna książeczka stworzona z myślą o ciekawych świata dwulatkach. Znajdziecie w niej 38 zgadywanek przedstawionych w wyjątkowy sposób. Pytania w formie rymowanych wierszyków i fragmenty ilustrowanych odpowiedzi, widoczne przez specjalne dziurki, sprawiają, że zgadywanie jest ekscytujące jak nigdy dotąd! "Zagadki" można wykorzystać na wiele sposobów, np. jako książeczkę obrazkową. Dzięki poręcznemu formatowi możecie ją zawsze mieć przy sobie. Zabawa angażuje zmysły, rozwija wyobraźnię i spostrzegawczość, a przede wszystkim jest tak zajmująca, że nie będziecie chcieli jej kończyć! W serii "Zagadki z dziurką" dostępne są książeczki dla dzieci w wieku 2 i 3 lat.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

37
Piksele. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piksele. Kosmos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.26

Z tą książeczką dzieci stworzą pikselowe obrazki, używając kredek i ponad 1300 naklejek! Znajdą w niej różnokolorowe trójkąty i kwadraty, które będą przyklejać na odpowiednich planszach. Krzyżyki w danym kolorze wskażą im, jaką naklejkę umieścić w polu, a podgląd efektu końcowego pomoże w wykonaniu zadania. Na koniec mali artyści pomalują tło na wskazany kolor. Gotowy obrazek dzieci mogą wyrwać z książki wzdłuż perforowanej linii i dodać do swojej kolekcji albo podarować komuś bliskiemu, będzie to miły prezent! Z pikselami dzieci trenują sprawność manualną, spostrzegawczość i koncentrację! W serii ukazały się także: Piksele. Miasto; Piksele. Zwierzęta; Piksele. Pojazdy. Odbiorcy: • dzieci, które nie tylko będą świetnie się bawić, tworząc obrazki za pomocą kredek i ponad 1300 naklejek, ale i ćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację i rozwijać zdolności manualne; • rodzice i opiekunowie, którzy chcą zaproponować dzieciom oryginalny pomysł na chwilę relaksu i dodatkowo rozwijać zdolności dziecka. Dlaczego warto nabyć tę książkę? • to zbiór sympatycznych wierszyków i obrazków, które powstają z różnokolorowych kwadratów i trójkątów; • to doskonała zabawa, sposób na wyciszenie, trening koncentracji oraz doskonałe ćwiczenie rozwijające zdolności manualne – dziecko uczy się wykonywać zadania starannie i dokładnie; • zamieszczone w niej obrazki zaskakują fantazją i zachęcają do twórczego działania.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

38
Star Wars Art. Kolekcja plakatów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Art. Kolekcja plakatów
Ameet, 16 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Star Wars Art: Kolekcja plakatów to 13 posterów pochodzących z albumu Star Wars Art: Poster collection oraz 3 zupełnie nowe plakaty z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Projekt powstał pod kuratelą samego George'a Lucasa, a autorami plakatów wchodzących w skład niniejszej kolekcji są uznani artyści z całego świata: John Alvin, Jeffrey Brown, Roger Castel, Ralph McQuarrie i wielu innych. Różnorodność stylów wizualnych prezentowanych na plakatach sprawi, że staną się one niepowtarzalną dekoracją w domu każdego fana gwiezdnej sagi.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

39
Ukraina. Czas przemian po rewolucji godności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraina. Czas przemian po rewolucji godności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

„Proponowana książka jest interesującą pozycją, wnoszącą wiele do naszej wiedzy o obecnej Ukrainie. Porządkuje istniejący stan wiedzy i uzupełnia go w istotny sposób, wykorzystuje imponujący zasób źródeł i literatury (zwłaszcza obcojęzycznej). Nie wyczerpuje ona oczywiście całości problematyki, ale na tym właśnie polega rozwój nauki, że pojawiają się prace poświęcone zagadnieniom mniej przebadanym”. – prof. dr hab. Grzegorz Mazur

46,20 zł
33,26 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

40
Godnio pieśń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godnio pieśń
Dostępny
2 szt.

Godnio pieśń to śląski przekład klasycznego dzieła bożonarodzeniowego Charlesa Dickensa A Christmas Carol (pol. Opowieść wigilijna) dokonany przez Grzegorza Kulika. Książka ilustrowana jest obrazkami Johna Leecha z pierwszego angielskiego wydania z 1843 roku. Fragment: "Co to som do ciebie Gody, jak niy ino czas płacynio rachonkow, jak żeś je bez piniyndzy? Czas, jak widzisz, żeś je ô rok starszy, ale ani trocha bogatszy! Czas, jak po kludzyniu ksiong bez dwanoście miesiyncy, widzisz, iże niy mosz ani ceskigo profitu! Keby moje pragniynia sie społniyły - pedzioł Scrooge zgorszony - kożdy cymboł, co godo "Radosnych Godow', winiyn być uwarzony we makowkach i wrażony do ziymie ze patykym jymioły we sercu. Tak by było!"

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

41
AGATa. Sekrety Pierwszej Damy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AGATa. Sekrety Pierwszej Damy
Dostępny
5 szt.

AGATa. Sekrety Pierwszej Damy to druga książka pisarskiego duetu: Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz i Michała Kramka. Autorzy zapraszają do lektury tekstu poświęconego Pani Agacie Kornhauser-Dudzie, które jest osobą tym bardziej interesującą, że budowana jest wokół niej aura tajemniczości.

26,50 zł
24,12 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,38 zł

42
Powstanie Grudniowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie Grudniowe
Dostępny
15 szt.

Bohaterzy mówią tu własnymi głosami, każdy swoim i każdy w innej sprawie. Bo każdy z nich został postawiony w sytuacji wymagającej wyboru. 13 grudnia i kilka kolejnych dni po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, a właściwie w dolnośląskim mieście średniej wielkości (Jelenia Góra, a może Wałbrzych, Legnica lub Bolesławiec?). Bohaterami są dzieci i dorośli. Dzieci wzniecają powstanie, ale w ich zabawę bawią się wszyscy. Niezależnie od siebie. Nie ma oczywiście mowy o żadnej walce zbrojnej, choć wszyscy walczą, każdy o coś najważniejszego i z czymś najgorszym. Bo szybko zmieniająca się rzeczywistość, choć tak naprawdę niewiele się zmieniło, wymaga reakcji. W zamkniętym naprędce Sanatorium Dla Dzieci Upośledzonych stacjonuje ZOMO. Czołg okazuje się świetnym miejscem schadzki. Na murach pojawia się znak graficzny Powstania Grudniowego, stylizowany na kotwicę Polski Walczącej, przypomina jednak znaczek osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim... W Powstaniu Grudniowym kapitalnie przeplatają się wątki. Kryminalne, miłosne, polityczne, religijne, psychologiczne, drogi, martyrologiczne, pedagogiczne, literackie, naturalne (świat dzikich zwierząt oddany po mistrzowsku) i inne, ale jest to jedna, wartka opowieść o czasach, miłości, honorze, dojrzewaniu (niezależnie od wieku), odpowiedzialności i polszczyźnie. Na ten ostatni aspekt warto zwrócić szczególną uwagę. Poznanie języków bohaterów, przywołujących język ulicy z lat osiemdziesiątych, może dać sporo wiedzy o przyczynach tak szybkich i głębokich zmian, jakie obserwujemy we współczesnej polszczyźnie.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

43
Radość nowych konstrukcji. Powojenne utopie Mariana Bogusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radość nowych konstrukcji. Powojenne utopie Mariana Bogusza
Dostępny
2 szt.

Z publikacji wyłania się postać inicjatora interdyscyplinarnych eksperymentów z pogranicza sztuk wizualnych, architektury i urbanistyki, autora wystaw, projektanta, artysty i kuratora. Wielowątkowa twórczość Mariana Bogusza zaprezentowana jest poprzez bogaty i różnorodny materiał ilustracyjny.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

44
Buuu! Gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buuu! Gra planszowa
FoxGames / GW Foksal, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

Bierzesz udział w wielkich zawodach straszenia dla początkujących duchów, które odbywają się w Zamku na Czarnej Skale, w północnej Szkocji. Podczas tego turnieju, będziesz musiał nastraszyć tylu gości, ilu tylko zdołasz, aby zdobyć szacowny tytuł „Mistrza Straszenia”. Zagłębiaj się w korytarze i tajemne przejścia, przechodź przez ściany i zmieniaj kolory, aby znaleźć drogę i wzbudzić strach na twarzach gości! W zestawie: • 9 kafelków zamku, • 15 żetonów gości, • 1 duch, • 6 kafelków ścian, • 4 żetony specjalne, • 8 elementów określających granice zamku, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 20.0 x 20.0 x 6.0 cm

65,00 zł
50,70 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,30 zł

45
Sekrety urody japońskich kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety urody japońskich kobiet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Wykorzystaj wiedzę eksperta Piękna skóra każdego dnia to marzenie wielu kobiet, ale nie wszystkie chcą korzystać z drogich kosmetyków czy zabiegów estetycznych. Teraz, dzięki rewolucyjnej książce uznanej konsultantki kosmetycznej, możesz sięgnąć po sprawdzone i uznane przez dermatologów metody pielęgnacji, które Japonki stosują na co dzień. Osiągnij cerę swoich marzeń Ten bogato ilustrowany podręcznik krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki nawilżającej maseczki lotionowej i techniki masażu limfatycznego usprawniającego przepływ krwi i wygładzającego zmarszczki. Jeżeli dotykają Cię powszechne problemy skórne, takie jak zaskórniki, wypryski czy przetłuszczanie, dowiesz się, jak poradzić sobie z nimi za pomocą naturalnych terapii leczniczych. Piękno jest w Twoich rękach!

34,30 zł
25,04 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,26 zł

46
Elementum, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementum, CD
Bleeding, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Tracklist: 1 When they come 5:31 2 Heir to apostasy 5:20 3 Immortal projection 6:47 4 Paranoia 8:58 5 Macbeth 4:35 6 Sense and science 6:26 7 Ember 5:19 8 Elementum 3:11 9 Shipwrecked 5:58

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

47
Evade Your Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evade Your Soul, CD
Lewis And The Strange Magics, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

Tracklista: 1. Leaving Myself 2. Ugly Face 3. TV Monsters 4. Lisa Melts The Wax 5. Out Of My Home 6. You'll Be Free Forever 7. RMS 8. Escape 9. Another Lonely Soul (On The Road)

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

48
Modurastin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modurastin, CD
Katla, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Tracklista: 1. Aska 2. Hyldypi 3. Mátthagi 4. Hvíla 5. Hreggur 6. Módurástin 7. Kul 8. Dulsmál

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

49
Crawling Chaos, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crawling Chaos, CD
Axemaster, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Tracklist: 1. 10,000 Pound Hammer 2. Crawling Chaos 3. Axes of Evil 4. Flowers for the Dead 5. Mystify the Dream Hypnotic 6. Aldar Rof 7. Shallow Grave 8. Death Before Dishonor 9. Bravado 10. Knight of Pain

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

50
Rebel Soul, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebel Soul, CD
Bonfire, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

Tracklist: 1. Wake Up 2. Just To Say We Did 3. Before We Say Goodbye 4. Lay Your Heart On The Line 5. Somebody's Waiting 6. Hearts Bleed Their Own Blood 7. Rock Me 'til I Die 8. Desire 9. Good Or Bad 10. The First Cut Is The Deepest 11. You'll Be Alright 12. Dixie 13. Wild Dixie

40,90 zł
37,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

51
Hellfest 2017, CD+DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellfest 2017, CD+DVD
Trust, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.31

Tracklista: CD: 1. L'Archange 2. Marche Ou Crève 3. Fais Où On Te Dit De Faire 4. Au Nom De La Race 5. Le Temps Efface Tout 6. Démocrassie 7. Surveille Ton Look 8. L'Élite 9. Antisocial DVD: 1. L'Archange 2. Marche Ou Crève 3. Fais Où On Te Dit De Faire 4. Au Nom De La Race 5. Le Temps Efface Tout 6. Démocrassie 7. Surveille Ton Look 8. L'Élite 9. Antisocial 10. Antisocial feat. Anthrax

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

52
Late Bloomer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Late Bloomer, CD
Black Paisley, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.19

Tracklist: 1 Run Run Run 4:29 2 Way to Something 4:05 3 Easy 5:21 4 Ordinary Day 3:57 5 Autumn 5:03 6 Kickin 4:08 7 This Is My Day 3:51 8 It Ain't Over 4:18 9 Coming Home 3:58

63,90 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

53
Harmonia Nova no 3. Zuguambe. Music for Liturgy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmonia Nova no 3. Zuguambe. Music for Liturgy, CD
Dostępny
5 szt.

Tracklista: 1. Deus In Adjutorium 2. Octavo Calendas Januarii 3. Hodie Nobis Cælorum Rex 4. Zente Pleto 5. Nr. 4 Tom 6. De Peña Las Ondas 7. Nr. 6 Tom Por Dsolre 8. Credidi Propter 9. Sale Alumbando A La Tierra 10. Verso Do Nr. 1 Tom 11. Ai Amores, Ai Mi Dios 12. Octavo Calendas Januarii 13. Al Neglio De Mandiga 14. Nr. 4 Tom 15. Al Son Que Los Christales 16. Ascendo Ad Patrem Meum 17. Oy Que Los Cielos Se Alegran 18. Benedicamus Domino

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

54
Hell Awakening, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hell Awakening, CD
Silius, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.19

Tracklista: 1. Seven Demons 2. Immortalize 3. War Planet 4. Invictus 5. Anger Management 6. Kingdom of Betrayal 7. Sick and Tired 8. Message in a Molotov 9. Tool of Destruction 10. Joy and Pain 11. Evol Monument

51,90 zł
47,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

55
Europe '16, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europe '16, 2 CD
Brant, Bjork, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

Tracklist CD1 1 Buddha Time 2 Controllers Destroyed 3 Humble Pie 4 Stackt 5 The Gree Heen 6 Lazy Bones/ Automatic Fantastic (Bonus Track) 7 Stokely Up Now CD2 1 Dave's War 2 Biker #2 3 Freaks Of Nature (Bonus Track) 4 Low Desert Punk 5 Let The Truth Be Known - Jumpin Jack Flash

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

56
Monteverdi: Madrigals Mantova Cremona Venezia, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monteverdi: Madrigals Mantova Cremona Venezia, 3 CD
Dostępny
7 szt.

Tracklista: CD 1 1. Cantai Un Tempo - Se Fu Dolc'il Canto 2. Ch'ami La Vita Mia Nel Tùo Bel Nome 3. Baci Soavi, E Cari 4. La Vaga Pastorella 5. Poi Che Del Mio Dolore 6. Questa Ordì Il Laccio 7. Fumia La Pastorella 8. Ardo Sì Ma Non T'Amo 9. Risposta: Ardi Ò Gela À Tua Voglia 10. Contrarisposta: Arsi E Arli À Mia Voglia 11. Non Si Levav'ancor L'Alba Novella 12. E Dicea L'Una Sospirand'all'hora 13. S'Andasse Amor À Caccia 14. Se Tu Mi Lassi, Perfida, Tuo Danno 15. Ecco Mormorar L'Onde 16. O Primavera, Gioventù De L'Anno 17. Sovra Tenere Herbette, E Bianchi Fiori 18. Ch'io Non T'Ami, Cor Mio 19. Vattene Pur, Crudel 20. Là Tra 'l Sangue 21. Poi Ch'ella In Sé Tornò CD 2 1. Sfogava Con Le Stelle 2. Sì Ch'io Vorrei Morire 3. Voi Pur Da Me Partite, Anima Dura 4. Anima Dolorosa, Che Vivendo 5. Piagn'e Sospira, E Quand'i Caldi Raggi 6. Cruda Amarilli, Che Col Nome Ancora 7. O Mirtillo, Mirtill'anima Mia 8. Era L'Anima Mia 9. T'Amo, Mia Vita - La Mia Cara Vita 10. E Così A Poco A Poco 11. Lamenti D'Arianni: Lasciatemi Morire 12. O Teseo, O Teseo Mio 13. Dove, Dove È La Fede 14. Ahi, Che Non Pur Risponde! 15. Zefiro Torno, E'l Bel Tempo Rimena 16. Incenerite Spoglie, Avara Tomba 17. Ditelo, O Fiumi, E Voi, Ch'udiste Glauco 18. Darà La Notte Il Sol Lume Alla Terra 19. Ma Te Raccoglie, O Ninfa, In Grembo 'i Cielo 20. O Chiome D'Or, Neve Gentil Del Seno 21. Dunque, Amate Reliquie, Un Mar Di Pianto 22. Questi Vaghi Concenti CD 3 1. Sinfonia 2. Al Lume De Le Stelle 3. Con Che Soavità 4. Chiome D'Oro 5. Interrotte Speranze 6. Lettera Amorosa 7. Ballo: Tirsi E Clori 8. Altri Canti D'Amor 9. Dolcissimo Usignolo 10. Lamento De La Ninfa 11. Combattimento Di Tancredi E Clorinda

98,90 zł
90,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,91 zł

57
From Silence To Somewhere. Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From Silence To Somewhere. Limited Edition, CD
Wobbler, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Album norweskich prog-rockowców. Dla fanów Yes, King Crimson. Wydanie limitowane. Digipack. Tracklista: 1. From silence to somewhere 2. Rendered in Shades of Green 3. Fermented Hours 4. Foxlight

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

58
Harmonia Nova No 2. Eugene Ysaye, Sonates No 5 & 6. Ernest Chausson, Poeme - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harmonia Nova No 2. Eugene Ysaye, Sonates No 5 & 6. Ernest Chausson, P...
Marc Bouchkov, Georgiy Dubko, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.26

Tracklist: Fantasie Für Violine Und Orchester Op. 32 (Für Violine Und Klavier) 1. Molto Moderato (10:02) 2. Interlude - Poco Lento Ma Non Troppo (5:44) 3. 1. Allegro Giusto Vivo Non Troppo (7:33) 4. 1. Lento E Misterioso (15:52) 5. 1. L'Aurore: Lento Assai (4:01) 2. Danse Rustique: Allegro Giosco Molto Moderato (5:23) 7. Légende Norvégienne (Für Violine Und Klavier) (12:15) 8. Si Vous Saivez (Für Violine Und Klavier) (3:23) 9. Fantasie Für Violine Solo (2015) (9:31) 10. Mélodie (2011) (3:06)

33,90 zł
31,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,71 zł

59
Castlevania, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Castlevania, 2 LP
Trevor Morris, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.11

Nakładem Lakeshore Records ukazuje się długo oczekiwany soundtrack Trevora Morrisa do serialu Castlevania - oryginalnej produkcji Netflixa napisanej przez bestsellerowego autora i ikonę komiksów Warrena Ellisa. Tracklista: 1. Main Title 2. Wallachia 1455 3. Lisa of Lupu 4. The True Science 5. Vlad Searches for Lisa 6. No More Do I Travel as a Man 7. There Are No Innocents 8. Hordes Descend On Targoviste 9. Murdenu Tavern 10. Tavern Brawl 11. Bloody Greist 12. Bit of Dried Goat 13. Alley Fight 14. We Can't Turn Away 15. Trevor Fights the Cyclops 16. War for The Soul of Our People 17. Twilight Descends 18. I'm Trevor Belmont

164,90 zł
151,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

60
Imaginations From The Other Side (remastered 2017), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imaginations From The Other Side (remastered 2017), CD
Blind Guardian, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

Tracklista: 1. Imaginations From The Other Side 2. I’m Alive 3. A Past And Future Secret 4. The Script For My Requiem 5. Mordred’s Song 6. Born In A Mourning Hall 7. Bright Eyes 8. Another Holy War 9. And The Story Ends Bonus Tracks: 10. A Past And Future Secret (demo) 11. Imaginations From The Other Side (demo) 12. The Script For My Requiem (demo)

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

61
Richard Wagner. Der Fliegende Hollander, DVD+Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Richard Wagner. Der Fliegende Hollander, DVD+Blu-ray
Teatro Real de Madrid, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.17

Tracklista: DVD: 1. Youn, Samuel - Der Fliegende Hollaender (Oper in 3) 2. Ouvertuere 3. Hojohe! Hallojo! (1. Akt) 4. Die Frist Ist Um 5. He! Holla! Steuermann! 6. Summ Und Brumm, Du Gutes Raedchen 7. Johohoe! Johohohoe! (2. Akt) 8. Bleib, Senta! Bleib Nur Einen Augenblick! 9. Auf Hohem Felsen Lag Ich Traeumend 10. Ach, Mochtest Du, Bleicher Seemann, Sie Finden? 11. Wie Aus Der Ferne Laengst Vergangener Zeiten Steuermann! Lass Die Wacht! (3. Akt) 12. Was Musst' Ich Horen! 13. Erfahre Das Geschick, Vor Dem Ich Dich Bewahr'! Blu-ray: 1. Youn, Samuel - Der Fliegende Hollaender (Oper in 3) 2. Ouvertuere 3. Hojohe! Hallojo! (1. Akt) 4. Die Frist Ist Um 5. He! Holla! Steuermann! 6. Summ Und Brumm, Du Gutes Raedchen 7. Johohoe! Johohohoe! (2. Akt) 8. Bleib, Senta! Bleib Nur Einen Augenblick! 9. Auf Hohem Felsen Lag Ich Traeumend 10. Ach, Mochtest Du, Bleicher Seemann, Sie Finden? 11. Wie Aus Der Ferne Laengst Vergangener Zeiten Steuermann! Lass Die Wacht! (3. Akt) 12. Was Musst' Ich Horen! 13. Erfahre Das Geschick, Vor Dem Ich Dich Bewahr'!

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

62
No Land, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Land, CD
Perry Brendan, Olivier Mellano, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.30

Tracklista: 1. No Land

44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

63
Alpha Omega, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpha Omega, CD
Masters Of Disguise, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Tracklista: 1. The Rise (And Fall) Of Kingdoms 2. Sacrifice 3. Demons From The Past 4. Shadows Of Death 5. Killer's Redemption 6. Sign Of The Cross 7. Alpha / Omega 8. Witchhammer 9. Knutson III: Nemesis (I Am The Law) 10. The Leech 11. Blackwitch

59,90 zł
55,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

64
Mozart: Mass In C Minor, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozart: Mass In C Minor, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

Msza c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta i inne wokalne utwory religijne. Wykonawcy to zespoły La Chapelle Royale i Orchestre des Champs-Elysées pod dyrekcją Philippe'a Herreweghe.

39,90 zł
36,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

65
The Blackout, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Blackout, LP
U2, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

„The Blackout” to specjalny singiel stworzony dla fanów U2 z okazji Black Friday. Tylko jedno tłoczenie ekstremalnie limitowanej edycji winyla, to pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu „Songs of Experience”. 12 calowy krążek zawiera albumową wersję „The Blackout” oraz remix w wykonaniu Jacknife Lee. Wszystkie egzemplarze zostaną wytłoczone w Third Man Pressing w Detroit. Premiera singla odbywa się w Czarny Piątek – 24 listopada, a płyta będzie dostępna tylko w niewielkiej liczbie wybranych sklepów. .

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

66
Monteverdi: L'Orfeo, DVD + Blu-Ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monteverdi: L'Orfeo, DVD + Blu-Ray
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.23

Following on logically from his complete cycle of Monteverdi madrigals, Paul Agnew – here both conductor and stage director – presents his intimate and 'sacred' version of the composer's first opera (and the first great opera in musical history). In a fine collective spirit, the singers and instrumentalists of Les Arts Florissants participate in the drama on equal terms, mingling in a single set that gives increased prominence to the (masterly) lighting and to the protagonists (overwhelmingly moving in their restrained movements and expressions): we are transported to the very heart of Monteverdi's masterpiece, as if we had fallen into a painting by Nicolas Poussin, caught up in the mystical adventure of two lovers more mythical than ever.

75,90 zł
69,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

67
Fuel To The Flames, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuel To The Flames, CD
Bonfire, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Tracklista: 1. Daytona Nights 2. Don't Go Changing Me 3. Proud Of My Country 4. Sweet Home Alabama 5. Rebel Pride 6. Goodnight Amanda 7. Ode An Die Freude 8. Thumbs Up For Europe 9. Bandit Of Love 10. Break Down The Walls 11. Heat In The Glow 12. Life After Love 13. If It Wasn't For You 14. Can't Stop Rockin

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

68
Freudenfeuer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freudenfeuer, CD
Bonfire, Mystic Production
Dostępny
17 szt.

„Freudenfeurer” to nimieckojęzyczna wersja piątego albumu Bonfire „Feels Like Coming Home” z 1996 roku. Tracklist: 01. Bis wir uns wiedersehen 02. Für Dich 03. 1001 Nacht 04. Komm her 05. Geld macht sexy 06. Rock'n' Roll Cowboy (deutsch) 07. Wach auf 08. Verdammt was will ich 09. Freundschaft 10. Noch 'n Bier

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

69
Mozart: Requiem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozart: Requiem, CD
Dostępny
20 szt.

Tracklista: 1. I. Introitus - Requiem Aeternam (Adagio) 2. Kyrie (Allegro) 3. II. Sequenz - Dies Irae (Allegro Assai) 4. Tuba Mirum (Andante) 5. Rex Tremendae (Maestoso) 6. Recordare (Allegretto) 7. Confutatis (Andante) 8. Lacrimosa (Adagio) 9. III. Offertorium - Domine Jesu Christe (Allegretto) - Quam Olim Abrahae (Allegretto) 10. Hostias (Larghetto) - Quam Olim Abrahae (Allegretto) 11. IV. Ordinario - Sanctus (Andante Maestoso) - Osanna (Allegro) 12. Benedictus (Andante Moderato) - Osanna (Allegro) 13. Agnus Dei (Andante) 14. V. Communio - Lux Aeterna (Adagio) 15. Cum Sanctis Tuis (Allegro)

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

70
The Rauber, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Rauber, CD
Bonfire, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

Tracklista: 1. The Räuber 2. Bells Of Freedom 3. Refugee Of Fate 4. The Oath 5. Blut Und Todt 6. Love Don't Lie 7. Black Night 8. Hip Hip Hurray 9. Do You Still Love Me 10. Let Me Be Your Water 11. Lass Die Toten Schlafen 12. The Good Die Young 13. Time 14. Father's Return Bonus Tracks 15. Love Don't Lie (Acoustic Mix) 16. Do You Still Love Me (Acoustic Mix) 17. Hip Hip Hurray (German Version)

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

71
Mozart: Gran Partita, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozart: Gran Partita, CD
Dostępny
20 szt.

Serenada na zespół instrumentów dętych Gran Partita Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu solistów orkiestry Orchestre des Champs Elysees pod dyrekcją Philippe'a Herreweghe.

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

72
Bach. English Suite No. 2 BWV 807.Toccata, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bach. English Suite No. 2 BWV 807.Toccata, CD
Yulianna Avdeeva, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Tracklist: Englische Suite Nr. 2 A-Moll BWV 807 1. Prélude (5:00) 2. Allemande (3:37) 3. Courante (1:38) 4. Sarabande (3:30) 5. Bourrée I/II (4:15) 6. Gigue (3:33) 7. Toccata D-Dur BWV 912 (10:30) Französische Ouvertüre H-Moll BWV 831 (Partita Aus Clavierübung II) 1. Ouvertüre (12:35) 2. Courante (2:14) 3. Gavotte I/II (3:22) 4. Passepied I/II (2:27) 5. Sarabande (3:35) 6. Bourrée I/II (2:29) 7. Gigue (2:28) 8. Echo (3:01)

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

73
Johann Sebastian Bach. Orchestral Suites, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Johann Sebastian Bach. Orchestral Suites, 2 CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.26

Tracklist CD 1 1. Suite (Ouvertüre) Für Orchester Nr. 3 D-Dur BWV 1068 1. Ouvertüre (10:28) 2. Arie (4:17) 3. Gavotte 1 - Gavotte 2 (Alternativ) (4:13) 4. Bourrée (1:06) 5. Gigue (2:51) 6. 1. Ouvertüre (9:54) 2. Courante (1:58) 3. Gavotte 1 - Gavotte 2 (Alternativ) (3:13) 4. Forlane (1:18) 5. Menuett 1 - Menuett 2 (Alternativ) (3:29) 6. Bourrée 1 - Bourrée 2 (Alternativ) (2:43) 7. Passepied 1 - Passepied 2 (Alternativ) (3:25) CD 2 1. 1. Ouvertüre (12:27) 2. Bourrée 1 - Bourrée 2 (Alternativ) (3:07) 3. Gavotte (1:51) 4. Menuett 1 - Menuett 2 (Alternativ) (4:04) 5. Réjouissance (2:45) 6. 1. Ouvertüre (11:44) 2. Rondeau (1:44) 3. Sarabande (2:48) 4. Bourrée 1 - Bourrée 2 (Alternativ) (2:03) 5. Polonaise - Double (3:40) 6. Menuett (1:10) 7. Badinerie (1:34)

44,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,59 zł

74
Fundusz alimentacyjny (z suplementem elektronicznym) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundusz alimentacyjny (z suplementem elektronicznym)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

Książka o funduszu alimentacyjnym to praktyczne omówienie zagadnień związanych z przyznawaniem świadczenia z funduszu alimentacyjnego. W książce wyjaśniono m.in.: - czym jest obowiązek alimentacyjny, - kto jest uprawniony do uzyskania świadczenia z funduszu alimentacyjnego, - jak ustalić wysokość świadczenia, - jakie dokumenty muszą zostać dołączone do wniosku o świadczenie z funduszu alimentacyjnego, - kiedy strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania od decyzji, - w jakich sytuacjach możliwa jest zmiana kwoty świadczenia, - co należy zrobić w przypadku świadczeń nienależnie pobranych, - jakie działania należy podjąć wobec dłużnika alimentacyjnego. Całość wzbogacono wieloma praktycznymi przykładami, orzecznictwem sądowym, a także wzorami niezbędnych dokumentów (decyzje, wnioski, upoważnienia, notatki służbowe). W publikacji uwzględniono szereg ważnych zmian w przepisach prawnych, m.in.: - zmiany w ustawie o pomocy osobom uprawnionym do alimentów: - obowiązujące od 1 sierpnia 2017 r. – wprowadzone ustawą o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz.U. z 2017 r. poz. 1428), - obowiązujące od 1 lipca 2017 r. – wprowadzone ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 777), - nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego obowiązującą od 1 czerwca 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 935). Książka Fundusz alimentacyjny. Procedura postępowania. Wzory dokumentów. Praktyczny komentarz kierowana jest przede wszystkim do pracowników ośrodków pomocy społecznej, którzy w codziennej pracy zajmują się przyznawaniem świadczeń, a także do prawników reprezentujących klientów ośrodków pomocy społecznej. Dodatkiem jest suplement elektroniczny z wzorami dokumentów zawartymi w książce (dokumentacja w edytowalnym formacie MS Word) oraz tekstami istotnych dla omawianej materii aktów prawnych. Plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

252,00 zł
236,88 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,12 zł

75
Eseje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eseje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.08

William Butler Yeats (1865-1939) powszechnie uważany jest za jednego z największych klasyków dwudziestowiecznej poezji światowej. Jako poeta jest również dobrze znany z polskich przekładów. Pojawiały się u nas także tłumaczenia jego dramatów i opowiadań, wydano poświęconą mu rzetelną monografię. Brakowało natomiast dotąd publikacji esejów pisarza. Niniejszy wybór jest pierwszą ich książkową prezentacją w naszym kraju. Szkice Yeatsa rzucają wiele światła na jego twórczość poetycką i dramatyczną i są znakomitymi przykładami wysmakowanej prozy eseistycznej, a także świadectwem ewolucji myśli i postaw irlandzkiego twórcy. Poeta pisze między innymi o mitologii celtyckiej, folklorze, literaturze irlandzkiej i angielskiej, symbolizmie w literaturze i sztuce, własnej wizji teatru i inspirującym go w dużym stopniu okultyzmie. Pasjonująca lektura.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

76
Lekcjonarz mszalny. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz mszalny. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.10

Okres zwykły od 24 tygodnia zwykłego do 34 tygodnia zwykłego

91,00 zł
80,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,92 zł

77
Lekcjonarz Mszalny. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz Mszalny. Tom 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.20

Okres zwykły od 12 tygodnia do 23 tygodnia włącznie

70,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

78
Lekcjonarz mszalny. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz mszalny. Tom 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

Okres zwykły od 12 tygodnia do 23 tygodnia włącznie.

91,00 zł
80,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,92 zł

79
Lekcjonarz mszalny. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz mszalny. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.17

Obejmuje okres zwykły od 1 do 11 tygodnia włącznie.

91,00 zł
80,08 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,92 zł

80
Na ambonkę. Tom 1. Okres zwykły. Oracje. Rozważania. Modlitwy wiernych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ambonkę. Tom 1. Okres zwykły. Oracje. Rozważania. Modlitwy wiernych
Dostępny
3 szt.

Pomoc duszpasterska do wykorzystania w miejscu przewodniczenia lub przy ambonce. Tom 1 przeznaczony jest na okres zwykły i zwiera: - obrzędy wstępne, - antyfony na wejście, - krótkie rozważanie do Ewangelii na dany dzień, - propozycje modlitwy wiernych, - kolekty, - modlitwy po Komunii, - obrzędy zakończenia (uroczyste błogosławieństwa, modlitwy nad ludem).

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

81
Lekcjonarz Mszalny. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz Mszalny. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Lekcjonarz Mszalny - tom 3 (A5). Obejmuje okres zwykły od 1 do 11 tygodnia włącznie

70,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

82
Lekcjonarz mszalny. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz mszalny. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.09

Obejmuje okres Wielkiego Postu i okres Wielkanocy.

85,00 zł
74,80 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,20 zł

83
Lekcjonarz Mszalny. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcjonarz Mszalny. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Lekcjonarz Mszalny - tom 2 (format A5). Obejmuje okres Wielkiego Postu i okres Wielkanocy.

70,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

84
Pakiet polskich kryminałów. Gwiazdozbiór / Księgobójca / Człowiek, który musiał umrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet polskich kryminałów. Gwiazdozbiór / Księgobójca / Człowiek, któ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.02

Marta Zaborowska, Gwiazdozbiór Podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa. Mariusz Zielke, Człowiek, który musiał umrzeć Roman Wolak bez wątpienia jest draniem, który dzięki dobrym kontaktom z dawną esbecją, układom i łapówkom dorobił się fortuny na kontraktach z państwem polskim. Ale czy jest również mordercą wścibskiego dziennikarza? To pytanie gnębi znanego szwedzkiego publicystę Svena Olssona, w którego ręce trafia tekst o machlojkach Wolaka. Olsson przyjeżdża do Polski i... pada ofiarą zamachu terrorystycznego zorganizowanego przez faszystowską bojówkę. Maja Wolny, Księgobójca Historia Wiktora Krzesima, amsterdamskiego księgarza polskiego pochodzenia, zawodowego podglądacza, zakochanego w skrywającej tajemnice kobiecie. Wiktor prowadzi prywatne śledztwo zza szyby ksiągarni, w sprawie śmierci znanego restauratora mebli. Czy w czterech ścianach wąskiego amsterdamskiego domu można ukryć prawdę o zbrodni?

59,99 zł
44,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

85
Pakiet. Nie wymachuj mi tym gnatem / Mam cię na muszce / A kysz, zjawo nieczysta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Nie wymachuj mi tym gnatem / Mam cię na muszce / A kysz, zjawo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.20

„Nazywam się Charlie Mortdecai. Lubię sztukę, pieniądze, sprośne dowcipy i alkohol. Bardzo dobrze mi się wiedzie...” Nie wymachuj mi tym gnatem Czcigodny Charlie Mortdecai – zdegenerowany arystokrata i niemoralny marszand – tkwi w kłopotach po uszy. Nadkomisarz Martland poszukuje skradzionego obrazu Goi i podejrzewa, że Charlie albo ma płótno, albo wie, gdzie się ono znajduje… Mam cię na muszce Charlie Mortdecai otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: musi ożenić się z piękną, namiętną i bardzo, bardzo bogatą Johanną Krampf. Kobieta nie jest jednak ideałem. Zamierza wciągnąć biednego Charliego w sieć niebezpiecznych intryg. Planuje zamach na królową, przemyt heroiny i – o zgrozo! – kurs samoobrony w ośrodku dla kobiet-szpiegów. Niewykluczone, że to wszystko w słusznej sprawie – o ile Charlie przeżyje, i zdąży się tego dowiedzieć… A kysz, zjawo nieczysta Charlie zmuszony jest zniknąć z Londynu z powodu przekrętów związanych z dziełami sztuki, udaje się więc wraz z żoną i oddanym służącym Jockiem na wyspę Jersey. Ma nadzieję, że wśród oszustów podatkowych i prymitywnych tubylców, uda mu się przeczekać niebezpieczny dla niego czas. Wtedy jednak zostaje zaatakowana żona jego przyjaciela. Mortdecai musi wejść w rolę detektywa i wytropić napastnika. Desperacko stara się rozwiązać zagadkę, zanim stanie się coś naprawdę strasznego.

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

86
Amulet. Tom 3. Zaginione miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amulet. Tom 3. Zaginione miasto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.12

Emily, Navin oraz ich waleczni przyjaciele zaciągają się na pokład sterowca. Starają się odnaleźć Radę Strażników, której członkowie ukrywają się w legendarnym latającym mieście. Od powodzenia tej misji zależą losy całej Alledii. Załoga Emily prowadzi niebezpieczny wyścig z czasem, a wysłannicy Króla Elfów depczą im po piętach nawet w przestworzach. Nieoczekiwanie nadchodzi pomoc. Czy jednak nie przybywa za późno? Amulet - Niezwykła seria dla dzieci i młodzieży, którą przetłumaczono na kilkanaście języków. Zderzenie wszystkiego, za co czytelnicy kochają fantasy, science fiction i steampunk. Przed wami dwieście kolorowych stron po brzegi wypełnionych przygodą! Oprócz Poszukiwaczy Chmur w polskim przekładzie ukazały się dotąd: Strażniczka oraz Klątwa Strażniczki.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

87
Notatnik ozdobny 0030-01 Velvet Mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0030-01 Velvet Mini
Boncahier
Dostępny
5 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier w formacie 11.0x13.0 cm, 144 strony.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

88
Masa krystaliczna magiczna, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa krystaliczna magiczna, mix kolorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.05

Masa krystaliczna Magic to zapewniający mnóstwo rozrywki i pozytywnie wpływający na rozwój dzieci produkt, za pomocą którego można tworzyć wymyślne kształty. Masa nie zastyga więc może być wielokrotnie wykorzystywana. Pojemność opakowania: 45.0 g Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

3,50 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,51 zł

89
Masa piankowa magiczna, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa piankowa magiczna, mix kolorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Masa piankowa Magic to zapewniający mnóstwo rozrywki i rozwoju produkt, za pomocą którego można tworzyć wymyślne kształty. Masa nie zastyga więc może być wielokrotnie wykorzystywana. W ofercie znajduje się aż 36 pojemniczków (20 g) zawierających paletę barw od standardowej bieli czy czerni po różne odmiany zieleni, różu czy niebieskiego, co daje nieograniczoną możliwość tworzenia. Wymiary produktu: 3.0 x 7.5 x 7.5 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

2,99 zł
Powiadomienie
90
Smaki życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki życia
Dostępny
4 szt.

"Anita Scharmach wzrusza, rozśmiesza, czasami zawstydza, przypominając o tym, co w życiu powinno być najważniejsze." Poleca Anna Sakowicz Marta to czterdziestolatka, która już nie raz musiała mierzyć się z okrutnym losem i która nauczyła się, co w życiu jest tak naprawdę ważne. Teraz wydaje się, że wreszcie ma wszystko, co potrzebne do szczęścia: mężczyznę, który kocha ją całym sercem, mądrą córeczkę, a także wspaniałych przyjaciół i pracę w kociej kawiarni, która daje jej radość. Marta ponownie przekona się jednak, jak kruche jest szczęście. Czy uda jej się ochronić córkę? Czy zbuduje prawdziwą rodzinę? Czy pozna życie we wszystkich jego barwach i smakach?

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

91
Celestia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celestia
Hobbity.eu, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

„Ostatnim razem gdy chciałem opuścić Barbadahl myślałem, że nasz statek powietrzny nigdy nie oderwie się od ziemi. Muszę otwarcie przyznać, że moi towarzysze podróży zbyt zasmakowali w rozkoszach, które napotkali w podniebnym mieście. Pewnego dnia ktoś, nie mogę zdradzić kto, wniósł ich podejrzanie ciężkie bagaże i nasz statek powietrzny runął w dół. Jednak uwierzcie mi, zapłacili wysoką cenę za swą chciwość, przeżywając kilka dramatycznych chwil nim udało się uruchomić śmigła ratunkowe. Nasz statek opuścił wreszcie to niebiańsko słodkie miejsce, ale na horyzoncie przed nami widniało jeszcze wiele innych przeszkód”. Orville Russel K., pilot powietrznego statku. Celestia to reedycja świetnej gry familijnej i imprezowej Cloud 9 z 1999. Nowe wydanie charakteryzuje się pięknymi ilustracjami i dopracowanymi zasadami. Fabularnie lecimy kilkuosobowym balonem, od czasu do czasu lądując na chmurach, na których znajdują bajeczne miasta. Aby wygrać, musimy umiejętnie podejmować ryzyko oraz przewidywać posunięcia przeciwników. Zawartość: • statek powietrzny, • 6 pionków „Awanturników”, • 6 żetonów „Awanturników”, • 9 żetonów „Miasta”, • 4 kości „Wydarzeń”, • instrukcja, • 6 kart „Pomoc gracza”, • 78 kart „Skarbów”, • 68 kart „Ekwipunku”.

100,00 zł
83,00 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,00 zł

92
Po drugiej stronie życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po drugiej stronie życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.24

Notatki i szkice z zakresu teologii więzienia. O autorze: Filozof, estetyk, pisarz. Autor kilkunastu książek z dziedziny filozofii, m.in.: Zagubiony ethos, Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger, Tezy o ethosofii, Droga myśli, Twórczość a sztuka - wprowadzenie do estetyki procesów twórczych oraz ponad 140 rozpraw naukowych. Od wielu lat tworzy koncepcję ethosofii - oryginalnego stanowiska teoretycznego, wykraczającego poza standardowo rozumianą filozofię.

43,00 zł
30,10 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

93
Królewna Śnieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna Śnieżka
Smart Games
Dostępny
369 szt.

Dawno, dawno temu… Odkryj urok znanej baśni we wspaniałej grze dla dzieci. Pewnego razu w środku zimy, gdy z nieba padały płatki śniegu jak pierze, królowa siedziała przy oknie o ramach z czarnego hebanu i szyła. Szyjąc tak patrzyła na śnieg aż ukłuła się igłą w palec... Królewna Śnieżka to gra stworzona z myślą o dzieciach w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym. Ma je wprowadzać w niesamowity świat baśni jak i uczyć logicznego myślenia. Zagraj w Królewnę śnieżkę i umieść poprawnie wszystkie postacie w domku krasnoludków. W książeczce z zadaniami znajdziesz wskazówki dotyczące tego, kogo należy umieścić w jakim miejscu. Czy możesz pomóc siedmiu krasnoludom znaleźć Królewnę? Ostatnie puste miejsce w domu jest właśnie dla niej. Jak grać? 1. Wybierz zadanie. Okna i drzwi mają być otwarte/zamknięte zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książeczce z zadaniami. 2. W oparciu o wskazówki podane w zadaniu – znajdź miejsce w domu dla Złej Królowej, Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków. 3. Rozwiązanie zadania znajduje się na odwrocie każdej karty z zadaniem. Aby sprawdzić rozwiązanie, otwórz drzwi i wszystkie okna domu. Ilość graczy: 1 osoba Ilość zadań: 48 Wiek gracza: 4-7

108,42 zł
94
Spektrum. Leonidy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spektrum. Leonidy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.24

Spektrum Leonidy to pierwsza część serii "Spektrum", w której przyjaźń, miłość i ważące na całym życiu wybory splatają się w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości. Do zalet Spektrum. Leonidy należy zaliczyć prosty, przystępny język, intrygującą fabułę i paranormalną otoczkę, która budzi zainteresowanie znacznej części czytelników literatury Young Adult. Nie bez znaczenia są również entuzjastyczne recenzje, które książka otrzymała w rodzimym kraju.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

95
Mądrość zwycięzców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość zwycięzców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Ucząc się, zmieniasz swoje życie. Ucząc kogoś, zmieniasz jego życie. Ale kiedy uczysz kogoś, jak uczyć, zmieniasz cały świat. Tuż po niezwykłym sukcesie powieści Bezcenny dar oraz powstaniu jej filmowej adaptacji, wyprodukowanej przez wytwórnię 20th Century Fox, Jim Stovall przedstawia swą następną książkęMądrość zwycięzców. Prasowe i internetowe felietony Jima Stovalla, publikowane przez ponad dziesięć lat pod wspólnym tytułem Mądrość zwycięzców, czytano i analizowano na całym świecie. Dziś – dzięki tej książce – dowcip, wiedza i doświadczenie ich autora, warte miliony dolarów, stają się dostępne również dla Was. Mądrość zwycięzców to niepowtarzalne połączenie wskazówek dla pracowników i przedsiębiorców z duchową mądrością. Skomponowaną z krótkich tekstów bestsellerową książkę Stovalla, skłaniającą do autorefleksji, można poznawać stopniowo, smakując jej treść i zwiększając siłę oddziaływania.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

96
Lego Star Wars. Zadanie naklejanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Zadanie naklejanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.03

Przed Tobą nowa fascynująca podróż do odległej galaktyki. Wraz z legendarnymi postaciami z sagi Gwiezdnych Wojen odkrywaj zaskakujące sekrety przeszłości i zgłębiaj nieznane dotąd tajemnice. W książce znajdziesz zadania godne prawdziwego Padawana i fantastyczne naklejki, które możesz przyklejać wielokrotnie. Niech Moc będzie z Tobą!

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

97
Niemiecki dla opiekunów medycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki dla opiekunów medycznych
Dostępny
47 szt.

Książka samouczek przygotowana z myślą o tych, którzy zamierzają wyjechać do Niemiec i pracować tam w charakterze opiekunek lub opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych w domach prywatnych. Przeznaczona jest zarówno dla osób nieznających języka niemieckiego i rozpoczynających jego naukę, jak i dla tych, którzy już znają w jakimś stopniu język niemiecki i potrzebują wsparcia w postaci fachowego słownictwa i zwrotów językowych przydatnych w wykonywanej pracy. Układ tematyczny podręcznika pozwala na szybkie nawiązanie komunikacji językowej, ułatwia wyszukanie potrzebnych słów i wyrażeń, a podana w nawiasach uproszczona transkrypcja fonetyczna umożliwia naukę wymowy. Gotowe zdania i wyrażenia są zebrane w grupach tematycznych, takich jak: zwroty grzecznościowe na każdą okazję, formy towarzyskie, przedstawianie się, dane osobowe, dom i otoczenie, zakupy, przygotowywanie i podawanie posiłków, anatomia człowieka, pielęgnacja ciała i utrzymywanie go w dobrej kondycji oraz ochrona zdrowia podopiecznego. W ostatnim rozdziale znajdują się wybrane jednostki chorobowe i ich objawy. Pomocne w przyswojeniu słownictwa są ryciny przedstawiające budowę człowieka oraz schematy układów: pokarmowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, moczowo-płciowego. Całość uzupełniają znajdujące się na końcu książki: klucz do ćwiczeń oraz alfabetyczny spis najważniejszych słówek. Zagadnienia gramatyczne tłumaczone są przejrzyście i przystępnie na bazie słownictwa dominującego w danym rozdziale, a sam materiał gramatyczny zintegrowany jest z materiałem leksykalnym danego rozdziału lub rozdziałów wcześniejszych.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

98
The Travelling Cat Chronicles - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Travelling Cat Chronicles
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Nana is on a road trip, but he is not sure where he is going. All that matters is that he can sit beside his beloved owner Satoru in the front seat of his silver van. Satoru is keen to visit three old friends from his youth, though Nana doesn?t know why and Satoru won?t say. Set against the backdrop of Japan?s changing seasons and narrated with a rare gentleness and humour, Nana?s story explores the wonder and thrill of life?s unexpected detours. It is about the value of friendship and solitude, and knowing when to give and when to take. TRAVELLING CAT has already demonstrated its power to move thousands of readers with a message of kindness and truth. It shows, above all, how acts of love, both great and small, can transform our lives.

41,30 zł
Powiadomienie
99
Druga rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga rzeczywistość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.23

Czy zwykły wirus, błąkający się od lat po sieci, może zniszczyć świat? Były haker Tom Clark staje na czele tajnego zespołu Cieni. Ma za zadanie rozwijać wirusa, którego wojsko chce wykorzystać jako informatyczną superbroń. Eksperyment wymyka się spod kontroli. Wirus niepostrzeżenie opanowuje wszystkie dziedziny życia, od zwykłych wind po elektrownie i arsenały jądrowe, oraz podporządkowuje sobie najpotężniejszych ludzi. Powstrzymać go może tylko jeden człowiek: Tom Clark. Problem w tym, że właśnie wtedy ginie w potężnej kraksie samochodowej... Czy możliwe jest życie silniejsze od śmierci? Miłość większa od wyobraźni? I walka przekraczająca granice rzeczywistości? Pierwszej Rzeczywistości? Druga Rzeczywistość to wciągająca, wielowątkowa powieść sensacyjna o walce, miłości i poświęceniu. Przerażony kierowca nawet nie próbował hamować na widok osobowego forda wjeżdżającego mu prosto pod koła. Hamowanie nic by nie dało. Cysterna była ciężka, wypełniona po brzegi łatwopalnym paliwem i miała olbrzymią bezwładność. Wszystko rozegrało się w ułamku sekundy. Rozległ się przerażający huk, potężny wybuch targnął powietrzem. Kamera się zatrzęsła i obraz jeszcze bardziej się rozmazał. Słup ognia wystrzelił w górę i przewyższył okoliczne budynki i biurowce. Wydawało się, że zaraz podpali niebo. Żar topił konstrukcje, jakby były uformowane z wosku, a nie z aluminium i stali. W zasięgu mili z okien posypały się wszystkie szyby. Z granatowego forda, jak i z innych samochodów, które znalazły się w pobliżu wybuchu, nie było nawet co zbierać.

38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

100
Trzy młode pieśni. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy młode pieśni. Audiobook
Elżbieta Cherezińska, Aleksandria
Dostępny
7 szt.

Norwegia, druga połowa X wieku. Dwaj synowie możnych rodów spotykają się w szeregach młodej drużyny. Przygląda im się siostra jednego z nich. W drodze ku dorosłości wszyscy troje przechodzą kolejne szczeble wtajemniczeń. Świat mężczyzn i kobiet. Obok? Razem? Los przepowiedziany u ich poczęcia. Przeznaczenie, któremu rzucają wyzwanie, płynąc na wielką bitwę. Świat mężczyzn ćwiczonych do zabijania. Wojowników przeobrażających się w bitewnym szale w bestie. I dziewczyny, która walczy, by w braterstwie było miejsce dla siostry. „Północna Droga”, cykl osnuty wokół historii Skandynawii, przesiąknięty nordycką mitologią, przestaje być tylko tytułem, staje się bohaterem opowieści. Ragnarok. Koniec świata bogów okaże się końcem świata wielu ludzi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry