hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.11.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 14 listopada 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Małe radości masz zawsze pod ręką (Isabel Mauro), na drugim Strach (Jozef Karika). Kolejny produkt to Zaplątani. Naklejkowe mozaiki (praca zbiorowa) oraz Zaburzenia zachowania psów (Sabine Schroll, Joel Dehasse).
1
Małe radości masz zawsze pod ręką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe radości masz zawsze pod ręką
Dostępny
69 szt.

Książeczki z serii „Magia Słowa” to absolutna nowość w ofercie Wydawnictwa Seven. Na każdej jej stronie znajdziemy radosne impulsy, a gdzieniegdzie nawet smakowite przepisy. Kolorowa, radosna, niepowtarzalna!

7,96 zł
5,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 1,97 zł

9 osób kupiło
2
Strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach
Dostępny
73 szt.

Mistyczny thriller przesiąknięty strachem. Po rozpadzie kilkuletniego związku Jożo Karsky powraca do rodzinnego Rużomberka. Tam czeka na niego puste mieszkanie rodziców, najmroźniejsza od kilku dziesięcioleci zima i podnóże góry skrywającej mroczną tajemnicę. Wkrótce w sąsiedztwie zaczynają znikać dzieci. Jozef Karika – autor thrillerów, horrorów i powieści sensacyjnych, laureat wielu nagród literackich, jeden z najpopularniejszych pisarzy słowackich, zdobywca najbardziej prestiżowej słowackiej nagrody literackiej Anasoft Litera 2017 w kategorii Nagroda Czytelników.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

4 osoby kupiły
3
Zaplątani. Naklejkowe mozaiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaplątani. Naklejkowe mozaiki
Dostępny
18 szt.

Pamiętasz złotowłosą Roszpunkę i jej zwariowanych przyjaciół? Ciekawi Cię, co słychać u „Zaplątanych”? Tej jesieni księżniczka i jej świta powracają w serialu opowiadającym ich nieznane dotąd przygody. Przed Tobą wiele emocjonujących chwil i fantastyczna zabawa z mozaikami. Uzupełnij strony kolorowymi naklejkami i stwórz niepowtarzalne grafiki przedstawiające bohaterów serialu, udekoruj włosy Roszpunki i spraw, żeby Pascal zmienił kolor. Uwolnij kreatywność 0 wyklejaj, rysuj, twórz i baw się z bohaterami serialu „Zaplątani”!

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
4
Zaburzenia zachowania psów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenia zachowania psów
Dostępny
150 szt.

Po Zaburzeniach zachowania kotów powstała książka poruszająca problemy psów. Praca nad nią była o wiele bardziej złożona, ponieważ związek między człowiekiem a psem po tysiącach lat koewolucji jest szerszy i bardziej ukształtowany niż w przypadku kotów. Pies jako istota wybitnie społeczna nie może być postrzegany w oderwaniu od swojego systemu rodzinnego i związku z człowiekiem. Sprawia to, że praca w zakresie medycyny behawioralnej z psem i jego właścicielem jest o wiele bardziej elastyczna, obszerna i kompleksowa, ponieważ ciągle spotykamy się z całkowicie indywidualnymi związkami człowiek-pies. Ten ścisły społeczny związek między człowiekiem a psem prowadzi do intensywniejszego wzajemnego oddziaływania, które oczywiście należy wziąć pod uwagę przy diagnostyce i leczeniu. Również w tym podręczniku pozostajemy wierni modelowi medycyny behawioralnej – terapia zaburzeń psychicznych u psa jest podstawową domeną medycyny weterynaryjnej, ponieważ zdrowie fizyczne i psychiczne są nieodłącznie ze sobą związane. Obok tego ustrukturyzowanego modelu diagnostyki i terapii chcemy jednak też zwrócić uwagę na dwa najistotniejsze elementy w pracy behawioralnej: empatię i kreatywność! – z przedmowy do wydania oryginalnego W niniejsze książce dzięki przejrzystej formie i praktycznemu ujęciu czytelnik będzie mógł szybko znaleźć wskazówki diagnostyczne, odpowiednie narzędzia terapeutyczne, metody alternatywne, suplementy diety i leki, a także, co bardzo ważne dla powodzenia leczenia, sposoby motywowania opiekuna psa – z przedmowy do wydania polskiego.

129,00 zł
3 osoby kupiły
5
Meteorologia nie tylko dla żeglarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meteorologia nie tylko dla żeglarzy
Dostępny
8 szt.

Publikacja ta to kompendium niezwykle przydatne w żeglarskiej praktyce. Napisana profesjonalnie, a jednocześnie bardzo przystępnie, przedstawia tematy z zakresu meteorologii - od podstaw po bardzo zaawansowane zagadnienia. Zawiera ponad 100 ilustracji, wykresów, zdjęć, które czynią ją jednym z najlepszych podręczników dla amatorów sportów wodnych i nie tylko. Uczy, jak przewidywać pogodę, korzystając z własnych obserwacji nieba, a także wykorzystując dostępne mapy synoptyczne i komunikaty pogodowe. W samej meteorologii niewiele się zmieniło. Zmieniły się natomiast metody zbierania danych i ich opracowywania, a jeszcze bardziej metody rozpowszechniania prognoz pogody - współczesność z udogodnieniami technicznymi zrewolucjonizowała ich propagowanie. Książka ta obejmuje wszystko to, z czym w "morskiej" meteorologii mamy dziś do czynienia.

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

2 osoby kupiły
6
Zaburzenia zachowania kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenia zachowania kotów
Dostępny
150 szt.

Pierwszy na polskim rynku podręcznik poświęcony wyłącznie medycynie behawioralnej kotów. W prosty, przejrzysty sposób przekazano w nim ogromną wiedzę na temat zachowania kotów, jego oceny i postępowania terapeutycznego w razie stwierdzenia zaburzeń. Autorzy to doświadczeni lekarze weterynarii, zajmujący się przez większość zawodowego życia medycyną behawioralną psów i kotów. Joël Dehasse aktywnie ją współtworzył w czasach, kiedy nie była jeszcze uznana za pełnoprawną gałąź medycyny weterynaryjnej. Sabine Schroll do dziś prowadzi praktykę ogólną, łącząc ją codziennie z medycyną behawioralną, ponieważ te dwie dziedziny są właściwie niemożliwe do rozdzielenia. Szczególnie prawdziwe okazuje się to w przypadku kotów, u których rzadko zaburzenia dotyczą tylko ciała albo tylko psychiki, najczęściej obejmując i jedną, i drugą sferę. Zarówno Joël Dehasse, jak i Sabine Schroll gościli w Polsce i osobom, które miały okazję wysłuchać ich wykładów, z pewnością nie trzeba polecać niniejszej pozycji.

119,00 zł
2 osoby kupiły
7
Terapeutyczne aspekty filozofii Sokratesa i Epikura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapeutyczne aspekty filozofii Sokratesa i Epikura
Dostępny
8 szt.

Człowiekowi współczesnemu trudno znaleźć punkt oparcia. Żyje w świecie, który odbiera jako ciągle zmieniający się. Nie może jednak zidentyfikować kierunku tych zmian, nie wie, gdzie i do czego one prowadzą. Każdy dzień bywa dla niego niespodzianką, równie nieoczekiwaną, co niechcianą. Bez jego udziału, jego sukces może przerodzić się w klęskę. Za każdym rogiem spodziewa się nieszczęścia: utraty pracy, choroby, zdrady najbliższych, wreszcie wojny światowej, która straszą go media i której się boi jako politycznego sposobu rozwiązywania błahych nawet sporów między ludźmi. Człowiek współczesny jest samotny, skazany tylko na siebie, nie może nikomu zaufać, bywa, że nie ma z kim porozmawiać, nie potrafi już mówić w sposób zrozumiały dla innych, nie potrafi opowiedzieć o sobie, nie potrafi wysłuchać innych, nie ma czasu, nie ma miejsca, nie ma pieniędzy, nie ma nadziei, nie ma Boga... Czy stan ten można zmienić, czy można sobie z tym poradzić? Jak?... Zanim trafimy w ręce psychologów i psychiatrów, którzy spróbują nam wyprać mózg lub nafaszerować chemią farmaceutyczną, sięgnijmy po mądrość starożytnych. Nie tylko bowiem w naszych czasach dominuje chaos. Właściwie był on zawsze, lecz jego uporządkowanie zależy od nas samych. Trzeba tylko wiedzieć, jak tego dokonać...

23,50 zł
16,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 6,51 zł

2 osoby kupiły
8
Coco. Naklejkowe mozaiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coco. Naklejkowe mozaiki
Dostępny
19 szt.

Krainie Zmarłych Miguelowi przyda się kamuflaż. Za pomocą naklejek stworzysz makijaż na twarzy chłopca, możesz też ozdobić jego gitarę lub uzupełnić kości niezwykłych gości spoza ziemskiego świata. Fantastyczne naklejki pozwolą uzupełnić obrazki, a dzięki kolorowaniu według kodu dowiesz się, co kryją ilustracje.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
9
Coco. Całkiem inna kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coco. Całkiem inna kolorowanka
Dostępny
15 szt.

Miguel ma dwanaście lat i wraz z liczną rodziną mieszka w Meksyku. Marzy o tym, aby zrobić wielką muzyczną karierę. Pewnego dnia postanawia, by jego marzenie się spełniło i… trafia do Krainy Zmarłych. Jednak (o dziwo!) miejsce to w ogóle nie jest przerażające i mroczne, a jego mieszkańcy wcale nie są… trupio bladzi. Przekonasz się o tym bardzo szybko. Wystarczy, że na wyprawę u boku Miguela zabierzesz ze sobą flamastry, cienkopisy i kredki świecowe. Dzięki nim odkryjesz niezwykłe barwy tego fascynującego miejsca.

14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
10
Dlaczego nie napisałem żadnych z moich książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego nie napisałem żadnych z moich książek
Dostępny
42 szt.

Pourquoi je n’ai écrit aucun de mes livres to opublikowana w 1986 roku pierwsza „literacka” książka Marcela Bénabou – o niemożności napisania pierwszej książki… Tytułem nawiązująca do Comment j’ai écrit certains de mes livres (Jak napisałem niektóre z moich książek), słynnego utworu Raymonda Roussela, idola surrealistów i twórców nouveau roman, jest przewrotną analizą pisarskiej blokady, a zarazem historią przygody miłosnej z kulturą i literaturą Francji, pełną literackich i osobistych odniesień, oraz z książką „jako taką”, swoistym magicznym bytem. A także odbiciem jego osobniczych skłonności do porządkowania i klasyfikowania. Więc nawet jeśli Bénabou nie napisał „żadnej ze swoich książek”, to napisał przynajmniej tę oto, która blokadę jednak przełamała… Marcel Bénabou (ur.1939 w Maroku), wywodzący się ze starego rodu żydowskiego o tradycjach rabinackich, przeniósł się w 1956 roku do Paryża, gdzie ukończył École normale supérieure i przez wiele lat był profesorem historii starożytnej na uniwersytecie Paris VII – Denis Diderot. Jednocześnie związał się z głośną eksperymentalną grupą literacką OULIPO („pracownią literatury potencjalnej”), pełniąc od lat funkcje sekretarza tymczasowo definitywnego i sekretarza definitywnie tymczasowego. Współredagował dwie antologie literatury „oulipijskiej”, a w 1986 roku opublikował Pourquoi je n’ai écrit aucun de mes livres – książkę o niemożności napisania swojej pierwszej książki. Po przełamaniu pisarskiej blokady powstały Jette ce livre avant qu’il soit trop tard (1992, Rzuć tę książkę, nim będzie za późno) i autobiograficzna Jacob, Ménahem et Mimoun. Une épopée familiale (1995). Bénabou był bliskim przyjacielem zmarłego przedwcześnie Georges’a Pereca (1936-1982), z którym współpracował w ramach OULIPO.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
11
Lua i LaTeX. Tworzenie dynamicznych dokumentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lua i LaTeX. Tworzenie dynamicznych dokumentów
Dostępny
6 szt.

Lua i LaTeX. Dynamiczne tworzenie dokumentów to książka, która staje na granicy dwóch na pozór odległych światów – programowania i składu tekstu. Po jednej stronie Lua – szybki, łatwy i użyteczny język programowania o licznych zastosowaniach. Po drugiej LaTeX – zaawansowany system składu tekstu o rosnącej z roku na rok popularności. Ich połączenie otwiera wiele nowych możliwości, dla których inspirację znajdziesz w tej książce. Pozycja ta stanowi pierwsze polskojęzyczne wprowadzenie do dynamicznego tworzenia dokumentów z wykorzystaniem języka Lua i systemu LaTeX. Podzielona jest na trzy niezależne części: Część I. Język Lua To łagodne i przyjazne wprowadzenie do języka Lua, wzbogacone o liczne komentarze, przykłady i ćwiczenia. Pozwolą Ci one nie tylko lepiej zrozumieć samą konstrukcję języka, ale także wyrobić w sobie uniwersalną umiejętność myślenia algorytmicznego. Część II. LuaLaTeX Dzięki informacjom zawartym w tej części dowiesz się, w jaki sposób kod napisany w języku Lua może wpłynąć na dokumenty generowane przez system LaTeX. Poznasz w tym celu możliwości silnika LuaLaTeX i nauczysz się z nich korzystać. Część III. Praktyczne przykłady Nawet najlepiej wprowadzona teoria nie zastąpi odrobiny praktyki. Ta część stanowi zbiór interesujących przykładów, w których wiedza zawarta w dwóch pierwszych częściach znajduje zastosowanie do rozwiązania rzeczywistych problemów. Książka przeznaczona jest dla osób, które znają już podstawy tworzenia dokumentów w systemie LaTeX, ale chcą się dowiedzieć, w jaki sposób można zwiększyć jego możliwości.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
12
Coco. Bazgrolnik nie z tego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coco. Bazgrolnik nie z tego świata
Dostępny
12 szt.

Mały Miguel w pogoni za swoją pasją i wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania, w tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, która wcale nie jest tak straszna, jak mogłoby się wydawać. Wyrusz razem z nim w tę niesamowitą podróż. Poznaj historię rodziny bohatera. Koloruj, rysuj, naklejaj i ozdabiaj. Kredkami i flamastrami dodasz jeszcze więcej kolorów tej niezwykłej krainie i trochę bardziej ją... ożywisz. Dobra zabawa gwarantowana!

14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
13
Scenariusze symulacyjne Medycyna ratunkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze symulacyjne Medycyna ratunkowa
Dostępny
150 szt.

Scenariusze symulacyjne. Medycyna ratunkowa

89,00 zł
14
Algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne w chorobach płuc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne w chorobach płuc
Dostępny
150 szt.

W prowadzeniu procesu diagnostycznego, doborze badań i ustalaniu rozpoznania różnicowego konieczne są umiejętności, dokładność i doświadczenie. Są one cechami, które lekarz stale doskonali podczas codziennego wykonywania swojego zawodu. Jednakże bezcenna wartość zdrowia ludzkiego wymaga realizacji celu, którym jest jak największe ograniczenie możliwości popełnienia błędu poprzez podejmowanie prób optymalizacji procesu diagnostyczno-terapeutycznego i uwzględnianie na każdym kroku procesu decyzyjnego wszystkich zmiennych, niewiadomych i innych istotnych elementów mogących wpływać na te procesy. Sprawia to, że konieczne jest korzystanie z pomocy opracowanych w celu prowadzenia lekarza na jego drodze w procesie decyzyjnym. Potrzeba ta zainspirowała Autorów niniejszego podręcznika do opracowania w skondensowanej, lecz pełnej formie tekstu niezwykle przydatnego do dostarczenia wytycznych postępowania w dziedzinie specjalizacji pulmonologicznej.

59,00 zł
15
Triki piłkarskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Triki piłkarskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.05

Lubisz piłkę nożną, grasz z kolegami, a może nawet już trenujesz? Z pewnością więc wiesz, że najważniejsza jest technika indywidualna. Im lepiej będziesz panował nad piłką, tym większy osiągniesz sukces. Paweł Skóra to człowiek, którego piłka słucha bezwzględnie. Zostań jego uczniem i poznaj piłkarskie sztuczki, dzięki którym będziesz nie do zatrzymania. Pokonasz obronę, wypracujesz przewagę i dogodną sytuację do strzelenia bramki lub finezyjnej asysty. Obudź w sobie pasję i zostań mistrzem trików piłkarskich! Paweł Skóra – mistrz Polski, Europy i świata we freestyle footballu, jeden z prekursorów tego sportu w Polsce. Swoją pasją dzieli się z młodymi piłkarzami z całego świata.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

16
Diagnostyka ultrasonograficzna Jama brzuszna i miednica Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka ultrasonograficzna Jama brzuszna i miednica Tom 1
Dostępny
150 szt.

Badanie ultrasonograficzne jest często pierwszym badaniem obrazowym wykonywanym u pacjentów z bólem w obrębie jamy brzusznej lub miednicy, nieprawidłowymi wynikami badań biochemicznych, podejrzeniem zmiany nowotworowej lub objawami ginekologicznymi. W zależności od wyniku badania USG kieruje się chorych na dalszą diagnostykę lub ? w wielu przypadkach ? podejmuje decyzję kliniczną na podstawie samego obrazu USG. Dlatego kluczową umiejętnością lekarza wykonującego badanie jest sprawne rozpoznawanie cech ultrasonograficznych poszczególnych chorób. Im większa wiedza w tym zakresie, z tym mniejszym prawdopodobieństwem pacjent będzie kierowany na potencjalnie zbędne badania obrazowe. W każdym rozdziale znajduje się wiele przykładów badań USG w skali szarości, kolorowych, metodą doppler mocy czy dopplera spektralnego. W przypadkach, które tego wymagały, zastosowano badanie USG ze wzmocnieniem kontrastowym. W wielu rozdziałach wskazano na korelacje z obrazowaniem tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. Szczegółowe ryciny przedstawiające omawiane jednostki chorobowe uzupełniają wspaniałą szatę graficzną tego podręcznika. W dzisiejszych czasach, gdy tak dużą uwagę zwraca się na ostrożność w stosowaniu promieniowania w tomografii komputerowej, a także na minimalizację użycia kontrastów opartych na jodzie czy gadolinie, badanie USG wydaje się niezwykle atrakcyjną i optymalną metodą obrazowania. Ponadto technika ultrasonograficzna ciągle się rozwija, czego efektem jest ogromny postęp dotyczący jakości obrazów, jaki dokonał się w ostatnim dziesięcioleciu. Wielki wpływ na codzienną praktykę ultrasonograficzną wywarło zastosowanie głowic z nowych materiałów, poprawa jakości i wzrost rozdzielczości obrazów, techniki redukcji szumu, większa czułość ultrasonografii dopplerowskiej, a także szerokie wykorzystanie głowic 3D. Nadszedł więc czas, aby w uznanej serii wydawnictwa Amirsys pojawiła się publikacja poświęcona jamie brzusznej i miednicy.

158,00 zł
17
Prawo wojskowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo wojskowe
Dostępny
5 szt.

Publikacja jest pierwszym na rynku opracowaniem kompleksowo omawiającym zagadnienia prawa wojskowego. Autorzy w sposób czytelny ukazują odrębności poszczególnych instytucji prawa wojskowego na tle powszechnego systemu prawa. W opracowaniu przedstawiono m.in.: - stosunek służbowy i procedury awansowe w siłach zbrojnych; - gwarancje socjalne i ekonomiczne żołnierzy; - zatrudnianie, zakwaterowanie i zaopatrzenie emerytalno-rentowe w wojsku; - aspekty prawne działalności kontrolnej w siłach zbrojnych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

18
Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór cierni i róż. Tom 3. Dwór skrzydeł i zguby. Audiobook
Sarah J. Maas, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas. Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana, by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

19
Kolej podziemna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolej podziemna. Audiobook
Colson Whitehead, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
5 szt.

Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera 2017 i National Book Award 2016. Zdobywczyni Goodreads Choice Award w kategorii „historical fiction”. Cora jest niewolnicą w trzecim pokoleniu na plantacji bawełny w stanie Georgia. Jej życie nie jest łatwe, a będzie jeszcze gorzej, bo lada moment z dziecka stanie się kobietą. Kiedy Ceasar, najnowszy nabytek z Wirginii, opowiada jej o podziemnej kolei, oboje decydują się zaryzykować ucieczkę. Po piętach depcze im pościg, a schwytanie oznacza los gorszy od śmierci. Tytułowa kolej podziemna to określenie stworzonej przez abolicjonistów sieci przerzutowej zbiegłych czarnych niewolników z południowych stanów Ameryki głównie na północ do Kanady, a także do Meksyku. Na ten skomplikowany system ucieczkowy składały się drogi, tunele, szlaki, bezpieczne kryjówki, przewodnicy, organizacje i społeczności. Nazewnictwo kolejowe tworzyło tajny kod, jakim posługiwali się uciekinierzy i abolicjoniści. Do sekretnego języka dochodził też system tajnych znaków graficznych. Whitehead odsłania przed czytelnikami tajniki systemu przerzutowo ratunkowego dla zbiegłych niewolników, odtwarzając precyzyjnie misterną konstrukcję systemu i przerzutowe szlaki. Niezwykle wiarygodnie oddaje też opresję niewolniczego życia, codzienny znój, strach, pragnienie wydostania się na wolność.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

20
Systemy wyszukiwania informacji prawnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy wyszukiwania informacji prawnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Rozwój nowoczesnych technologii informacyjnych i ich zastosowanie w sferze prawa nie tylko zmieniają charakter usług prawniczych, lecz także stawiają nowe wyzwania prawnikom, którzy w przyszłości - bez dysponowania odpowiednią wiedzą o charakterze informatyczno-prawnym - nie będą mogli w sposób efektywny uprawiać swojego zawodu. Wykorzystanie technologii informacyjnych w zakresie omawianym w monografii Systemy wyszukiwania informacji prawnej wiąże się z tworzeniem olbrzymiej liczby nowych aplikacji. Książka odpowiada zatem m.in. na pytania: - Czym są informacja prawna i informatyka prawnicza? - Jak rozumieć pojęcie "język prawa"? - Jakie są wady i zalety systemów bezpośredniego i pośredniego udostępniania informacji prawnych? - Jakie są kierunki rozwoju nowych koncepcji wyszukiwania informacji prawnej? Publikacja przedstawia problematykę budowy komputerowych systemów wyszukiwania informacji prawnej, która w ramach informatyki prawniczej uznawana jest za podstawową. Prawnik nie może dziś pracować skutecznie bez posługiwania się tego typu systemami. Jest więc sprawą istotną, aby były one konstruowane w sposób zapewniający szybkie uzyskanie relewantnej informacji prawnej. Analiza stosowanych dla tego celu rozwiązań, w tym opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, stanowi główny przedmiot tej monografii.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

21
Śpiące królewny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiące królewny. Audiobook
Stephen King, Owen King, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

22
Pamiętnik Felka Parerasa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Felka Parerasa + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.12

Pamiętnik pisany przez psa, którego imię znaczy „szczęśliwy”, a nazwisko określa psa wielorasowego. Obraz świata widzianego przez dziecko i przez psa jest taki sam: szczery i naiwny. Tak właśnie – bezpośrednio i naiwnie opowiada nam Feluś swoje perypetie ze Swoimi Paniami. Opowieść Felka jest niezwykle wdzięczna. Niezmiennie bawi nas i wzrusza.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Kwatera zmartwychwstałej pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwatera zmartwychwstałej pamięci
Dostępny
150 szt.

W tomie Kwatera zmartwychwstałej pamięci zebrane zostały wszystkie (również te dotychczas nigdzie niepublikowane) eseje, reportaże oraz notatki diariuszowe Przemysława Dakowicza na temat prac poszukiwawczych i identyfikacyjnych prowadzonych przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Teksty z lat 2013-2017, będące zapisem przemian w obrębie zbiorowej pamięci, układają się w swoistą kronikę najważniejszych wydarzeń ostatniego pięciolecia – od wczesnego etapu poszukiwań, przez symboliczne pogrzeby Wojciecha Jaruzelskiego (maj 2014) i ekshumowanych z Łączki bohaterów antykomunistycznego podziemia (wrzesień 2015), aż do definitywnego zamknięcia prac w kwaterze „Ł”. Większości z tych wydarzeń autor mógł się przyglądać z bliska – jego głos jest tu więc w równym stopniu głosem interpretatora, co uczestnika i naocznego świadka. Poetycki kontrapunkt dla tekstów dyskursywnych stanowią wiersze z tomu Łączka, które w niniejszej książce zyskują swój ostateczny kształt. Na ikonograficzną warstwę książki składa się kilkadziesiąt unikalnych fotografii z badań archeologicznych prowadzonych w kwaterze „Ł” w latach 2013-2017.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

24
Kolorowanki patriotyczne. Żołnierze Wyklęci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki patriotyczne. Żołnierze Wyklęci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

„Kolorowanki patriotyczne” to niezwykła seria odsłaniająca przed dziećmi historię i kulturę Polski. Składa się na nią 13 tematycznie dobranych tytułów, które otworzą przed najmłodszym czytelnikiem ciekawy świat. Wraz z nimi dzieci będą wędrować na osi czasu i kultury począwszy od Mieszka I, a skończywszy na współczesnych Lechu Wałęsie czy Świętym Janie Pawle II. Dzieci zyskają niezwykłą możliwość poznania dawnych strojów noszonych przez Polki i Polaków, jak również tradycyjnych strojów ludowych, a to jedynie cząstka tego, co najmłodsi czytelnicy znajdą w naszych kolorowankach. Każdy z zeszytów odkrywa przed dziećmi ważny aspekt historii, tradycji i kultury naszej ojczyzny.

7,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

25
Pieprz uczucia. Jak rozwiązywać nierozwiązywalne problemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieprz uczucia. Jak rozwiązywać nierozwiązywalne problemy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Twoje życie kompletnie się nie układa? Chciałbyś dołączyć do grona tych szczęśliwych ludzi sukcesu, ale zamiast tego godzinami leżysz przed telewizorem, zajadasz się pizzą, otwierasz kolejną butelkę piwa, a na myśli o samorealizacji dostajesz dreszczy? Problem polega oczywiście na tym, że brak kontroli jest dokładnie tym, czym jest, i bez względu na to, ile potu wylejesz, jak długo będziesz poszukiwać rozwiązania i jak często będziesz się spotykać z terapeutą, życie i tak może cię dobić. Wstrząsające? Niepasujące do przyjętej wizji rozwoju i zdrowia psychicznego? Zabawne? Z pewnością! Taka jest książka dr. Michaela I. Bennetta i Sarah Bennett. Psychiatry i komiczki, którzy odmienią twój sposób myślenia o rozwoju i... samym sobie. Lekko i zabawnie napisany antyporadnik pozwoli ci zrozumieć, że na pewne rzeczy nie masz wpływu. Nauczy, jak przestać analizować porażki z przeszłości i zaakceptować negatywne myśli, które do ciebie napływają. Pogodzić się z tym, że jesteśmy niedoskonali, każdemu przydarzają się gorsze dni (lub miesiące i lata) i że każdy czasem czuje się jak nieudacznik roku. To nie jest kolejny poradnik, którego autorzy obiecują, że odmienią twoje życie w tydzień. Płynąca z niego lekcja jest prosta: przestań się użalać. Pogódź się z tym, że pewne straty nie przestają boleć, życie nie będzie lepsze, a ty nie będziesz doskonały. Nie przebiegniesz tego maratonu, twoja żona nie wróci, a pies będzie dalej obsikiwał kanapę. Już się uśmiechasz? Każdy z nas jest czasem frajerem. I możemy nauczyć się z tym żyć. To ostatni poradnik, jakiego potrzebujesz! Dr Michael I. Bennet – absolwent Harvardu, certyfikowany psychiatra, który podczas swojej ponadczterdziestoletniej praktyki klinicznej wyleczył setki pacjentów. Jego rewolucyjne podejście do samorozwoju zagwarantowało mu sukces, a jego książka trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa”. Sarah Bennet – pisarka, dziennikarka i komiczka. W wolnym czasie spaceruje z psem i unika kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi. Fanka sztuki odpuszczania.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

26
Sekret, którego nie zdradzę. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret, którego nie zdradzę. Audiobook
Tess Gerritsen, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
7 szt.

To miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym Jane Rizzoli i Maura Isles miały do czynienia. Leżąca na kanapie kobieta nie żyje, choć można by pomyśleć, że drzemie... gdyby nie to, że zabójca pokusił się o makabryczny żart i umieścił gałki oczne na jej dłoni. Właściwie wygląda to jak jedna ze scen z wyprodukowanego przez nią horroru… Zemsta szaleńca? A może hołd fana? Morderca nie zostawił żadnego śladu, który mógłby naprowadzić na jego trop. Mało tego – Maura Isles nie może ustalić nawet, w jaki sposób zabił. Podobnie jak w przypadku mężczyzny, w którego zwłokach tkwią dwie wystające z piersi strzały – wbite już po śmierci. Wkrótce Jane i Maura zyskują pewność, że morderca nie poprzestanie na tych dwóch zbrodniach. A jedyna osoba, która może pomóc policji w śledztwie, ukrywa pewną tajemnicę i nawet w obliczu zagrożenia nie zamierza jej zdradzić.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

27
Jak zawsze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zawsze. Audiobook
Zygmunt Miłoszewski, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
7 szt.

Tragikomedia o miłości i Polsce. Jest styczniowy dzień 2013 roku, Grażyna i Ludwik świętują wyjątkową rocznicę. Pięćdziesiąt lat mija dokładnie od dnia, kiedy pierwszy raz poszli ze sobą do łóżka. On ma 84 lata, ona 79. Co roku ten dzień to ich najważniejsza rocznica. Intymna, prywatna, świętowana tylko we dwoje. Dzień podsumowań (tych coraz więcej), planów (tych coraz mniej), też dzień niewypowiedzianych pożegnań, nie wiadomo przecież, czy to nie ich ostatnia wspólna rocznica. Co roku odbywają ten rytuał, rozmawiają, jedzą to samo jedzenie, co w 1963 roku, tak samo uprawiają seks. I choć po tym ostatnim spodziewają się coraz mniej, to tym razem wieczór jest naprawdę fantastyczny i oboje idą spać spełnieni. Następnego ranka, ku swemu wielkiemu zaskoczeniu budzą się w swoich młodych ciałach. Mając świadomość tego, że jeszcze wczoraj byli sędziwymi dość staruszkami. I szybko orientują się, że są znowu w roku 1963, on ma 34 lata, ona 29, całe życie przed nimi. Co zrobią? Praktyczne ćwiczenie z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła” napędza prywatną fabułę książki. Czy postanowią znowu być razem? Czy wybiorą inne ścieżki? Czy ona wróci do swojej wielkiej miłości, którą straciła w 1968 roku? Czy on wybierze swoją żonę, którą miał, kiedy z Grażyną zaczęli być kochankami? Ile będą chcieli zachować ze swojego poprzedniego życia? Ile zmienić? jak dwójka humanistów (psycholog i nauczycielka) wykorzysta swoją wiedzę z XXI wieku?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

28
Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi
Dostępny
8 szt.

Działania w sektorze badawczo-rozwojowym mają za zadanie tworzenie unikatowych produktów, usług, procesów, w celu zapewnienia innowacyjności organizacji, sektora lub kraju. Książka stanowi źródło kompleksowej wiedzy z zakresu zarządzania takimi projektami. W publikacji poruszono m.in. zagadnienia dotyczące: • charakterystyki projektów badawczo-rozwojowych, ich roli i znaczenia, • formułowania koncepcji, realizacji projektów, procedury i ryzyka, • modelowania projektów badawczo-rozwojowych – modeli podstawowych, złożonych, hybrydowych, • modeli definiowania i realizacji projektów, • realizatorów projektów i narzędzi wspomagania, • kontroli zarządczej, audytu i ewaluacji projektów badawczo-rozwojowych. Opracowanie przeznaczone jest zarówno dla osób realizujących projekty badawczo-rozwojowe, jak i odbiorców wyników tych projektów. Przydatne będzie także dla studentów, którzy uczestniczą w zajęciach z przedmiotów dotyczących projektowania systemów zarządzania, jak i samego zarządzania. Powinno również zainteresować pracowników naukowych uczelni oraz jednostek zaplecza badawczego przedsiębiorstw, które prowadzą lub wdrażają prace badawczo-rozwojowe. „Książka Jerzego Kisielnickiego bardzo dobrze wpisuje się w zapotrzebowanie rynku wydawniczego na tego rodzaju pozycje. Stanowi ona przewodnik dla wszystkich osób pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi”.Prof. dr hab. inż. Henryk Rybiński, Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej „Jerzy Kisielnicki w swej książce nie tylko udowadnia, że zarządzanie projektami jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu, co w dzisiejszych czasach jest przyjmowane już przez wielu jako aksjomat, ale pokusił się też o coś znacznie trudniejszego. Autor stworzył unikalne, obszerne i cenne kompendium wiedzy z zarządzania projektami z zakresu badań stosowanych i rozwoju, a także komercjalizacji wyników badań”.Leszek Staśto, PMP, Prezes International Project Management Association Polska

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

29
Conradiana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conradiana
Dostępny
8 szt.

Szkice pisane przystępnym językiem, a przy tym zachowujące walor pracy naukowej, są barwną opowieścią o różnych aspektach twórczości i biografii Conrada. Blüth pytał o psychologiczne powody młodzieńczej decyzji opuszczenia kraju przez przyszłego pisarza, tropił związki jego biografii z twórczością, analizował pesymistyczny, choć wolny od rozpaczy światopogląd Conrada. W książce po raz pierwszy przedrukowano cały zachowany dorobek conradowski Rafała Marcelego Blütha, dotychczas w dużej części rozproszony w prasie międzywojennej.

35,50 zł
25,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,94 zł

30
Star Wars. Kolorowanka i naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Kolorowanka i naklejki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

Poznaj bohaterów najnowszego filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi i przeżyj fascynującą przygodę. W książce znajdziesz fantastyczne zadania, mnóstwo naklejek oraz rysunki do pokolorowania.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

31
Północ i południe słonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Północ i południe słonia
Dostępny
50 szt.

Książka opowiada historię Słonika, który myślał, że jest złym słonikiem i dlatego, inaczej niż inne małe słonie, nie umie latać. Idąc w ślad Słoniczki (swojej mamy) i Małpki (jej przyjaciela), Słonik wędruje na kraj świata, by tym sposobem stać się dobrym słonikiem.

26,50 zł
18,99 zł

Rabat 28,3%
oszczędzasz 7,51 zł

32
Bezdroża Classic. Malezja, Singapur i Brunei. Tropiki w kolonialnym stylu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezdroża Classic. Malezja, Singapur i Brunei. Tropiki w kolonialnym st...
Dostępny
14 szt.

Malezja wraz z Singapurem i sułtanatem Brunei tworzą niezwykły kalejdoskop ustrojów politycznych i kultur, religii i języków, krajobrazów i smaków „Azjatyckie tygrysy” sąsiadują tu z konserwatywną islamską monarchią absolutną, a zaledwie kilka godzin podróży dzieli wielomilionową metropolię Kuala Lumpur lub miasto-państwo Singapur od odludnych ostępów dżungli na wyspie Borneo. Barwną mieszankę narodów azjatyckich – Malajów, Chińczyków, Hindusów i in. – wzbogacają tu liczne rdzenne mniejszości etniczne, a katalizują wpływy europejskie, widoczne w bogatej spuściźnie kolonialnej i podtrzymywane przez prężną społeczność ekspatów. Unikatowe bogactwo regionu pozwala w ciągu nawet krótkiej wizyty zaczerpnąć atmosfery nowoczesnych azjatyckich miast, odwiedzić wsie egzotycznych plemion, odkryć dziewicze plaże i zobaczyć podwodny świat Morza Południowochińskiego, zdobyć skalisty czterotysięcznik Kinabalu, odbyć trekking przez oszałamiające tropikalną bioróżnorodnością równikowe lasy deszczowe, zobaczyć słonie i zakosztować szerokiej palety kuchni azjatyckich – by wymienić tylko niektóre z doświadczeń podróżniczych czekających na przybywających tu obieżyświatów. Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria„ Bezdroża Classic” powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie! Krzysztof Dopierała – wykształcenia logistyk, który porzucił fach, by bezskutecznie walczyć z głosami w głowie, które namawiają do kolejnych podróży – głównie w kierunku Azji. Cofnięty czas wykorzystałby na edukację turystyczno-dziennikarską. Intensywnie szuka metod zespolenia pasji z życiem zawodowym, w czym współpraca z Bezdrożami ma istotny udział. Pracując dla wydawnictwa, przez wiele miesięcy przemierzał Europę Południowo-Wschodnią i Azję. Jego teksty wzbogaciły m.in. przewodniki po Bałkanach, Turcji, Gruzji, Armenii i Szlaku Transsyberyjskim. Jest też autorem przewodników po Tajlandii, Kambodży, Laosie i Wietnamie (2015) oraz po Chinach (2017). Poza pisaniem publikacji turystycznych zajmuje się pilotażem azjatyckich wypraw, a w wolnych chwilach relacjonuje swoje wojaże na blogu podróżniczym www.1000krokow.eu.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

33
MELI Klocki Constructor 600 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MELI Klocki Constructor 600 sztuk
Meli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Obudź w swoim dziecku małego konstruktora! Seria klocków Constructor pozwala na tworzenie nieco bardziej zaawansowanych obiektów, w porównaniu do serii Basic. Oprócz typowych dla klocków Meli kształtów, znajdziecie tutaj szereg nowych form. Zbudujcie dzięki nim dowolne zmechanizowane obiekty, takie jak roboty czy pojazdy kołowe. To wszystko oczywiście w pełnej gamie kolorów! Nasze przykłady budowli zawarte na instrukcjach w zestawach, pozwolą w łatwy sposób odtworzyć rozbudowane konstrukcje, jednak niech nie będą dla Was ograniczeniem Waszej wyobraźni! Dostępne zestawy to seria: 200, 400 i 600 elementów.

154,73 zł
146,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,74 zł

34
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1. Psy czy koty? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1. Psy czy koty? Audiobook
Agnieszka Mielech, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Pierwszy tom nowej serii przygód Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn! Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze! Na ekipę czekają same atrakcje – plaża, woda i mnóstwo swobody. Do tego odbywają się urodziny Emi i każdy przygotowuje dla niej niespodziankę! Ale Emi najbardziej marzy o własnym psie! Niestety, otrzymuje tylko wielką maskotkę, a do tego w Tajnym Klubie wybucha spór o to, jaki pupil jest lepszy – pies czy kot? Ale podczas wycieczki rowerowej Tajny Klub znajduje pieska rasy cavalier king charles spaniel – ulubionej rasy Emi. Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, najwyraźniej za kimś bardzo tęskni. Jasne się staje, że piesek musi wrócić do swego właściciela. Dzieciaki muszą jak najszybciej go odnaleźć. W pierwszej serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” ukazały się: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego, Na scenie, Akcje w wakacje, Źrebaki i rumaki, Śnieżny patrol, Poszukiwacze przygód, List w butelce. Agnieszka Mielech (ur. 1969) – urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz studiów podyplomowych Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW, a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studentka Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się książki z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” oraz „Jaga Czekolada i baszta czarownic”. Prywatnie mama Basi, pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

35
MELI Klocki Constructor Girls 600 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MELI Klocki Constructor Girls 600 sztuk
Meli
Dostępny
2 szt.

Meli Basic to seria klocków przeznaczona dla najmłodszych. Proste, jednolite kształty i masa różnych kolorów, pozwolą stworzyć dowolne obiekty i te bardziej złożone i te mniej. Twórzcie przedmioty zaprezentowane na dołączonych do zestawów instrukcjach lub po prostu dajcie się ponieść wyobraźni! Jedynym ograniczeniem na jakie możecie natrafić, to tylko liczba elementów w zestawie?. który sami dobierzecie dla własnych potrzeb, spośród naszych różnorodnych zestawów, zawierających: 50, 150, 300, 600, 1 000 elementów.

168,50 zł
160,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,42 zł

36
Maciej Urbaniec. Plakaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maciej Urbaniec. Plakaty
Dostępny
10 szt.

Czwarty minialbum z serii o plakatach i formach graficznych poświęcony jest twórczości Macieja Urbańca, współtwórcy Polskiej Szkoły Plakatu, jednego z najbardziej znanych polskich plakacistów. Książka, znakomitego projektu Błażeja Ostoi Lniskiego, opatrzona jest słowem wstępnym znawczyni tematu - Doroty Folgi-Januszewskiej. Urbaniec, słynący z realistycznej kreski i przestrzennej wyobraźni, prezentował na swoich plakatach zarówno liryzm, jak i komizm, co doskonale widoczne jest w albumie stanowiącym przegląd jego twórczości.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

37
Marek Grechuta & Anawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marek Grechuta & Anawa
Marek Grechuta, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

38
Krajobraz pełen nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobraz pełen nadziei
Marek Grechuta, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.20

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

39
The Triple Album Collection. Jethro Tull, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Triple Album Collection. Jethro Tull, 3 CD
Jethro Tull, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.12

Lista utworów: Płyta 1. This Was: 1. My Sunday Feeling 2. Some Day The Sun Won't Shine For You 3. Beggar's Farm 4. Move On Alone 5. Serenade To A Cuckoo 6. Dharma For One 7. It's Breaking Me Up 8. Cat's Squirrel 9. A Song For Jeffrey 10. Round Płyta 2. Stand Up: 1. A New Day Yesterday 2. Jeffrey Goes To Leicester Square 3. Bouree 4. Back To The Family 5. Look Into The Sun 6. Nothing Is Easy 7. Fat Man 8. We Used To Know 9. Reasons For Waiting 10. For A Thousand Mothers Płyta 3. Benefit: 1. With You There To Help Me 2. Nothing To Say 3. Alive And Well And Living In 4. Son 5. For Michael Collins, Jeffrey And Me 6. To Cry You A Song 7. A Time For Everything 8. Inside 9. Play In Time 10. Sossity You're A Woman

31,90 zł
29,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

40
Wilcze Leże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilcze Leże
Dostępny
1127 szt.

Od A jak Anubis do W jak wilkołactwo Zanurz się w świat opowieści, w których granica między tym co realne a tym co fikcyjne niebezpiecznie się zaciera... W życiu Roberta Storma nadchodzi wielka zmiana. Gdy na horyzoncie pojawi się dziewczyna, która ma szanse zostać kobietą jego życia, Robert pozna smak porażki i narazi się wpływowym przeciwnikom. A jedynym wyjściem będzie ucieczka... Doktor Skórzewski znów zetknie się z pytaniami bez odpowiedzi i stanie twarzą w twarz z faktami, których nie sposób ogarnąć rozumem... Zaś we Wrocławiu pewna pochodząca z Breslau mumia przysporzy inspektorowi Pawłowi Nowakowi sporo kłopotów. Umość się wygodnie w Wilczym Leżu i oczekuj niespodziewanego.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

41
Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Nigdy wcześniej historia Jimmy’ego Page’a, jednej z najbardziej enigmatycznych i wpływowych postaci rock’n’rolla, nie została opisana tak szczegółowo: od upojnych dni w swingującym Londynie lat sześćdziesiątych, kiedy to gitarzysta udzielał się jako rozchwytywany muzyk sesyjny, poprzez rozbuchanie i piękno bluesa oraz hard rocka kojarzone z twórczością Led Zeppelin. Nie omijają nas również swawolne imprezy i orgie, które weszły do historii rockowego nieumiarkowania. Poczynając od dzieciństwa Page’a, podróżujemy poprzez fantastyczne pejzaże Bron-Yr-Aur czy Sunset Strip; obserwujemy wyniszczające uzależnienie gitarzysty od narkotyków, jego reakcję na śmierć Johna Bonhama oraz muzyczną odnowę Page’a, który sformował grupę The Firm, działał jako solista, podjął współpracę między innymi z Davidem Coverdale’em i The Black Crowes. George Case przedstawia fakty i mity narosłe wokół Jimmy’ego Page’a oraz tworzonej przez niego sztuki, zwracając uwagę na głęboki – częstokroć też mroczny – aspekt duchowy, kształtujący artystyczny i osobisty wymiar jego życia. Niniejsze wydanie książki zawiera dodatkowo opis historycznej reaktywacji zespołu Led Zeppelin w roku 2007, intrygującego i zaskakującego występu Page’a podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz najświeższe wieści o gitarzyście, wybraną dyskografię i bibliografię. „Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy” to drobiazgowa, wnikliwa biografia legendarnego gitarzysty i producenta spisana przez historyka muzyki, znawcę kultury masowej, ale przede wszystkim oddanego fana Page’a oraz Led Zeppelin. „Nieoczywista i wnikliwa… książka George’a Case’a przypomniała mi, dlaczego w ogóle pokochałem muzykę Led Zeppelin”. – Robert J. Wiersema, „The Vancouver Sun”

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

42
Baśniobór. Księga wyobraźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśniobór. Księga wyobraźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.29

Interaktywna księga Baśnioboru dla wszystkich fanów sagi! To zbiór zadań i łamigłówek do rozwiązania dla fanów tej magicznej sagi. Na początek narysuj mapę swojego magicznego rezerwatu, wymieszaj swój eliksir, rozwiąż zagadki Sfinksa i naucz się od podstaw narysować głowę smoka, a jeśli nadal ci mało to wykonaj róg jednorożca, przejdź przez skomplikowany labirynt, przygotuj deser jak prawdziwe skrzaty, albo sam stwórz czarodziejski szlam. Księga nauczy cię również technik origami. Z jej pomocą złożysz z papieru Raxtusa i Ollocha Żarłocznego. Wykaż się pomysłowością, kreatywnością i spostrzegawczością by odpowiedzieć na niejedno magiczne pytanie lub odnaleźć ukryte wiadomości od Brandona Mulla. Czy znasz może kogoś kto mógłby być przebranym magicznym stworzeniem? Jeśli tak to koniecznie musisz zapisać w swojej księdze kto to taki. Dobra zabawa gwarantowana.

26,99 zł
20,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

43
Poznaję alfabet. Rysuję i poznaję literki alfabetu + naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję alfabet. Rysuję i poznaję literki alfabetu + naklejki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.01

Korzystając z tej książki dziecko rozwinie zdolności grafomotoryczne i pozna alfabet. Umieszczona na każdej stronie podpowiedź pomoże dzieciom rysować od punktu do punktu w prawidłowej kolejności.

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

44
Uczę się liczyć. Rysuję i uczę się liczyć od 1 do 20 + naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się liczyć. Rysuję i uczę się liczyć od 1 do 20 + naklejki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Korzystając z tej książki dziecko rozwinie zdolności grafomotoryczne i nauczy się liczyć do 20. Umieszczona na każdej stronie podpowiedź pomoże dzieciom rysować od punktu do punktu w prawidłowej kolejności.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

45
PLAYMOBIL ® City Action 5337. Pojazd strażacki na lotnisku ze światłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 5337. Pojazd strażacki na lotnisku ze światłem
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy specjalny pojazd do akcji na lotnisku. Z ruchomym dźwigiem do gaszenia ognia i z wystarczająco dużym miejscem dla wyposażenia strażaków. W zestawie z 5397 straż pożarna z gaśnicą można gasić ogień z prawdziwą wodą. Wymiary: 37.0 x 12.0 x 14.0-35.0 cm (DxSxW; ramię dźwigu do gaszenia ognia z możliwością rozkładania). Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

274,90 zł
241,91 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 32,99 zł

46
Uczę się liczyć. Rysuję i uczę się liczyć od 1 do 10 + naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się liczyć. Rysuję i uczę się liczyć od 1 do 10 + naklejki
Dostępny
9 szt.

Korzystając z tej książki dziecko rozwinie zdolności grafomotoryczne i nauczy się liczyć do 10. Umieszczona na każdej stronie podpowiedź pomoże dzieciom rysować od punktu do punktu w prawidłowej kolejności.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

47
20 lat Krakowskich Szant. Wspomnienia uczestników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20 lat Krakowskich Szant. Wspomnienia uczestników
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka jest próbą podsumowania i refleksją nad festiwalem, który z małego kameralnego spotkania żeglarzy rozrósł się do międzynarodowego Festiwalu. Przedstawia różne spojrzenia na jedną imprezę, w której uczestniczyły tysiące widzów, setki wykonawców i którą organizowały dziesiątki osób związanych z Młodzieżowym Klubem Morskim "Szkwał", a w ostatnich latach również z Fundacją "Hals".

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

48
Bolesław Leśmian w Warszawie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław Leśmian w Warszawie
Dostępny
47 szt.

W książce Bolesław Leśmian w Warszawie autor Piotr Łopuszański rusza warszawskimi śladami jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku, a przy tym kobieciarza, nałogowego palacza (75 papierosów dziennie!) i niespełnionego reżysera, który niesłusznie jest kojarzony z prowincją. Nawet gdy urodzony w Warszawie Leśmian otrzymał posadę notariusza w Hrubieszowie a potem w Zamościu, regularnie bywał w rodzinnym mieście: czy to w odwiedzinach u kochanki, czy w celu podreperowania zdrowia, czy w końcu, by posiedzieć z przyjaciółmi w ulubionych kawiarniach. Jak na skrzydłach wracał do ukochanej Warszawy z Paryża czy słonecznego Cannes. W książce ukazane zostało życie poety, jego perypetie, związki z Warszawą, anegdoty oraz nowe, niepublikowane wcześniej informacje. Czytelnik pozna miasto takie, jakim widział je Leśmian: od tygla kulturowego w ciasnych granicach narzuconych przez zaborcę do tętniącej życiem metropolii, którą upodobała sobie bohema artystyczna. Autor pokazuje zmieniającą się Warszawę od lat 70. XIX stulecia po schyłek lat 30. XX wieku. Piotr Łopuszański (ur. 1966) – pisarz, publicysta. Z wykształcenia filozof. Na Uniwersytecie Warszawskim studiował także polonistykę i historię sztuki. Jako publicysta zadebiutował w 1991 roku na łamach prasy literackiej. Publikował m.in. w „Życiu Warszawy”, „Przeglądzie Artystyczno-Literackim”, „Twórczości”, „Pamiętniku Literackim”, i „Skarpie Warszawskiej”. Zajmuje się badaniem życia i twórczości Bolesława Leśmiana, o którym wydał trzy książki. Ponadto opublikował m.in. Warszawę literacką w okresie międzywojennym, Warszawę literacką w PRL, PRL w stylu pop oraz biografię Gustaw Holoubek. Filozof bycia.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

49
Spór o mesjanizm. Tom 2, część 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spór o mesjanizm. Tom 2, część 1 i 2
Dostępny
33 szt.

Zebrane w dwóch tomach teksty mają zróżnicowany profil ogólny – od stricte literackiego i krytycznoliterackiego, przez historyczny, społeczny, polityczny, religijny, na filozoficznym kończąc. Każdy z nich przedstawia ideę mesjanizmu w nieco innym aspekcie. Kluczowe znaczenie mają tu dwie perspektywy: literacka i filozoficzna – tworzą one wspólnie główną oś wewnętrznego sporu ideowego o koncepcję mesjanizmu polskiego. Zakres antologii obejmuje teksty powstałe na przestrzeni blisko 140 lat – od początku XIX stulecia aż po koniec dekady lat trzydziestych XX wieku (ze Wstępu Andrzeja Wawrzynowicza). Kiedy apostoł wiary Chrystusa pierwszy raz stąpił na ziemię Piasta, ujrzał dziewicę, przy skromnym ołtarzu ogień strzegącą. „Cóż to jest za ogień, którego pilnujesz?” zapytał. – „Jest to ogień z nieba, rzekła dziewica, dawnym ojcom naszym spuszczony; płomień z niego rozniecili po tysiącznych ołtarzach osad, na które się rozkrzewili; u tych ołtarzy zajmują ogień na uczty gościnne, zapalają pochodnie ślubne i stosy pogrzebne, stąd na ofiary za żniwa w pokoju i za zwycięstwa po wojnie”; bo mówią: „Z tym ogniem żyć, z tym ogniem ku niebu wracać nam trzeba”. – Wtedy westchnął apostoł i rzekł natchniony: „To jest lud, najczystszy do przyjęcia ognia niewidomego, jaki mu niosę. Natchnę go duchem piersi moich; on będzie sławnym, dla ludzkości w Chrystusie cierpiącym i kiedyś szczęśliwym zachowawcą ognia boskiego”. Zgasł powoli widzialny ogień ołtarzów, a boski i niewidomy zajął piersi każdego z ludu. I naród cały żył odtąd jednym duchem, a ten duch był jemu tylko właściwy (Kazimierz Brodziński).

80,00 zł
56,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

50
Coaching - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Nowa, rozszerzona edycja bestsellera! • Czym jest coaching? • Czym różni się od psychoterapii, poradnictwa psychologicznego czy mentoringu? • W jaki sposób budować zaufanie podczas sesji? • Jak ustalać realne cele? • Jak stać się skutecznym coachem? Publikacja zawiera najnowsze odkrycia neurobiologii i ich praktyczne zastosowanie w pracy coacha. Autorka oprócz przedstawienia teorii, podstawowych zasad i technik coachingowych, uwzględnia także praktyczne zagadnienia: budowanie zaufania pomiędzy coachem a klientem, ustalanie celów, stawianie wyzwań, a także praca z klientem przeżywającym traumę. Porusza takie kwestie jak etyka pracy, coaching przez telefon czy udzielanie informacji i rad na sposób coachingowy. To książka dla praktyków, zawierająca cenne wskazówki poparte licznymi studiami przypadków i przykładami rozwiązywania różnych, nierzadko trudnych i skomplikowanych, problemów. Podsuwa liczne scenariusze i wytyczne, pomocne w codziennej pracy coacha. Napisana w przystępny sposób jest znakomitym przewodnikiem po praktyce coachingowej – nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji, tak dla początkującego coacha, jak i doświadczonego, chcącego udoskonalić swój warsztat. To najbardziej obszerne i wyczerpujące wprowadzenie do tematyki coachingu. Niewiele innych zajęć wpływa na rozwój wewnętrzny w takim stopniu, jak coaching. Co więcej – nigdy nie osiąga się w nim kresu możliwości.Jenny Rogers

59,90 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,78 zł

51
Słowa w akcji! Zabawa, podróże, sport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa w akcji! Zabawa, podróże, sport
Dostępny
33 szt.

Małe dziecko nie „uczy się słów”. Nabywa mowę razem z wiedzą o świecie. Dlatego, aby bogacić słownikowy inwentarz, trzeba nasycić dziecko językiem zaangażowanym, czyli uczestniczącym w działaniu. Słowa w akcji to pomoc o prawie nieograniczonych możliwościach. To narzędzie, które pozwala ożywić język i nadać mu funkcje użytkowe. Połączenie obrazków, przedstawiających środki transportu, wyposażenie placu zabaw i sprzęty sportowe, z uproszczonymi planszami, prezentującymi między innymi mapę miasta, park czy halę sportową, umożliwia wprowadzenie akcji, na przykład poruszanie się pojazdami, zabawę na placu zabaw czy uprawianie sportów. Zatem dziecko nie tylko uczy się prostego „nazywania”, ale bawiąc się, poznaje kolejne słowa w kontekście sytuacyjnym i gramatycznym zarazem. Publikacja stanowi twórczy sposób na wspomaganie rozwoju mowy małego dziecka.

29,50 zł
23,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,19 zł

52
Star Wars. Całkiem inna kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Całkiem inna kolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Weź kredki i mazaki – dodaj ognistych kolorów najpierw ciemnej, a potem jasnej stronie Mocy. Przed Tobą ulubione postacie, fantastyczne statki kosmiczne i ciekawe motywy ze świata Gwiezdnych wojen. Ta kolorowanka naprawdę jest inna niż wszystkie, które dotąd widziałeś. Niech moc koloru będzie z Tobą!

13,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

53
Zestaw maluszka. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw maluszka. Na wsi
Dostępny
10 szt.

Wspaniała propozycja dla maluszków i ich rodziców Ten zestaw to mnóstwo pomysłów na zabawę. W środku znajdziecie książkę z uroczymi wierszykami Urszuli Kozłowskiej, obrazki do kolorowania, kredki oraz zestaw naklejek. Pudełko możecie wykorzystać jako ramkę na zdjęcia lub pierwsze rysunki Waszej pociechy. Polecamy na prezent.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

54
Zestaw maluszka. W ogródku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw maluszka. W ogródku
Dostępny
10 szt.

Wspaniała propozycja dla maluszków i ich rodziców Ten zestaw to mnóstwo pomysłów na zabawę. W środku znajdziecie książkę z uroczymi wierszykami Urszuli Kozłowskiej, obrazki do kolorowania, kredki oraz zestaw naklejek. Pudełko możecie wykorzystać jako ramkę na zdjęcia lub pierwsze rysunki Waszej pociechy. Polecamy na prezent.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

55
Zaplątani. Serial. Zakręcony bazgrolnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaplątani. Serial. Zakręcony bazgrolnik
Dostępny
10 szt.

Uwolnij wyobraźnię i wykreuj niepowtarzalny świat Roszpunki i jej przyjaciół z serialu „Zaplątani” W książce znajdziesz wiele oryginalnych obrazków, które możesz uzupełnić według własnego pomysłu i udekorować naklejkami. W notatniku są również specjalnie przygotowane strony na zapiski – zapełnij je notatkami i rysunkami. Przekonaj się, że spontaniczne rysowanie i bazgrolenie to świetna zabawa. A zatem pokaż swoją kreatywność i... do dzieła!

14,35 zł
11,99 zł

Rabat 16,4%
oszczędzasz 2,36 zł

56
Stany nagłe u dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stany nagłe u dzieci
Dostępny
60 szt.

Kolejny tytuł w serii „Praktyka Ratownika Medycznego”. W repetytorium w praktyczny sposób opisano takie zagadnienia jak: anatomia i fizjologia wieku dziecięcego, wstrząs, niewydolność oddechowa i krążeniowa u dzieci, zaburzenia rytmu serca, zabiegi resuscytacyjne u dzieci i niemowląt, farmakoterapia, urazy głowy i kręgosłupa szyjnego, układu kostno-stawowego, klatki piersiowej i jamy brzusznej, oparzenia, urazy wielonarządowe, zespół dziecka maltretowanego, zespół niespodziewanej i nagłej śmierci niemowląt, zatrucia, hipotermia, choroby z gorąca, ostre schorzenia jamy brzusznej i neurologiczne, tonięcie, anafilaksja, pierwsza pomoc okulistyczna, zasady bezpiecznego transportu dziecka w stanie zagrożenia życia a także elementy psychiatrii oraz zagadnienia prawne. Komentarze, uwagi, algorytmy, tabele i schematy ułatwią przyswojenie wiadomości. Publikacja jest skierowana do ratowników, pielęgniarek, studentów ratownictwa medycznego i osób pracujących w zespołach ratunkowych.

115,00 zł
106,95 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,05 zł

57
Generacja K. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generacja K. Tom 1
Dostępny
29 szt.

Po sukcesie Podpalaczy książek, Marine Carteron powraca z nową trylogią dla młodzieży. Kasandra, Georges i Mina. Wydawałoby się, że wszystko ich różni, a jednak ich drogi się krzyżują. Pochodzą z różnych środowisk, ale łączy ich DNA, dzięki któremu posiadają niezwykłe zdolności. DNA, którego wielu im zazdrości i z powodu którego będą musieli uciekać, żeby ocalić życie. Arystokratka Ka, córka służącej Mina i znajda Georges jeszcze nie wiedzą, że nie są sami. Należą do generacji K. Tom drugi ukaże się w marcu 2018. ​Marine Carteron urodziła się w 1972 roku we Francji. Studiowała historię sztuki oraz archeologię. Obecnie mieszka w regionie Rodan-Alpy i pracuje jako nauczycielka. Lubi życie rodzinne. Jej pierwszą książką opublikowaną w Polsce była trylogia dla młodzieży Podpalacze książek.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

58
Wzgórze psów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzgórze psów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Dojrzała książka autora kultowych powieści Ślepnąc od świateł i Zrób mi jakąś krzywdę oraz współtwórcy serialu Belfer. Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią. Jakub Żulczyk (1983 r.) – pisarz, scenarzysta, felietonista. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża książką młodzieżowo-romantyczną Zrób mi jakąś krzywdę. Autor powieści: Radio Armageddon (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), Instytut (2010) i Ślepnąc od świateł (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury) oraz dwóch części fantastyczno-przygodowego cyklu Zmorojewo. Współtwórca popularnego serialu Belfer. Razem z Krzysztofem Skoniecznym napisał sześcioodcinkowy miniserial dla telewizji HBO na podstawie swojej powieści Ślepnąc od świateł. Publikował m.in. w: „Polityce”, „Dzienniku”, „Wprost” i „Playboyu”.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

59
Wielokryterialna optymalizacja procesów wytwarzania części maszyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielokryterialna optymalizacja procesów wytwarzania części maszyn
Dostępny
22 szt.

Książka jest poświęcona wielokryterialnej optymalizacji procesów wytwarzania części maszyn. Omówiono w niej zagadnienia oceny i wyboru rozwiązania najlepszego - ze zbioru rozwiązań możliwych - ze względu na dwa i więcej kryteriów. Zagadnienia te dotyczą doboru najlepszej struktury procesu lub operacji wytwarzania, a także najlepszych parametrów operacji. Szczególnie wnikliwie przedstawiono strukturę procesu obróbki części maszyn wraz z charakterystyką grafów przeznaczonych do jej opisu, kryteria optymalizacji, a przede wszystkim metody optymalizacji wielokryterialnej. W metodach tych do oceny stosuje się: subiektywne kryteria punktowe i względne, kryteria deterministyczne, probabilistyczno-statystyczne oraz kryteria rozmyte. Scharakteryzowano także procedurę wyznaczania zbioru rozwiązań Pareto-optymalnych za pomocą metody wag oraz metody zmodyfikowanej odległości opartej na obliczeniach ewolucyjnych. Rozważania teoretyczne uzupełniono przykładami wyboru najlepszego wariantu struktury procesu wytwarzania półosi napędowej i rotora przędzarki oraz doboru optymalnych parametrów operacji nagniatania i toczenia wykończeniowego ostrzami ze stali 18HGT w stanie zahartowanym. Książka jest przeznaczona dla studentów i doktorantów uczelni technicznych i techniczno-menedżerskich, w szczególności na kierunkach: mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcji. Będzie też przydatna dla inżynierów technologów korzystających z metod optymalizacji w pracy zawodowej.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

60
Jądro ciemności. Powieść graficzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jądro ciemności. Powieść graficzna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

Powieść graficzna na podstawie powieści: Josepha ConradaAdaptacja tekstu: David Zane MairowitzTłumaczenie: Magda HeydelIlustracje: Catherine Anyago Conrad wyruszył do Afryki w maju 1890 roku. Wcześniej długo starał się o nominację kapitańską, która pozwoliłaby mu stanąć za sterami parostatku podróżującego po rzece Kongo (celem wyprawy miało być zbadanie jednego z jej dopływów). Ostatecznie udało mu się odbyć jedynie rejs próbny z Kinszasy do Wodospadów Stanleya, skąd jego okręt zabrał agenta Georgesa Antoine’a Kleina (zajmującego się pozyskiwaniem kości słoniowej pracownika Towarzystwa Górnego Konga, który poważnie zachorował). Po powrocie do Kinszasy Conrad czekał na decyzję w sprawie przydzielenia mu właściwej misji, ale konflikt z kierownikiem ekspedycji uniemożliwił udział w kolejnej podróży. Rozczarowany i chory (zapadł na dyzenterię, która na trwałe osłabiła jego zdrowie) postanowił wrócić do Europy, by osiem lat później opisać swoje doświadczenia w noweli zatytułowanej „Jądro ciemności”. Spośród wszystkich – licznych – dzieł Conrada właśnie to okazało się jego opus magnum. Jednych fascynowało i stymulowało, drugich przerażało i odstręczało. Wywoływało skrajne reakcje: raz chwalone za przenikliwość w ukazywaniu źródeł i natury zła, innym razem nazywane mimowolnym nośnikiem rasizmu i imperialistycznej ideologii. Wydaje się, że spór o „Jądro ciemności” będzie trwał tak długo, jak długo opisane przez Conrada wydarzenia będą się rymowały z doświadczeniami człowieka płynnej nowoczesności, który mimo rozpaczliwych prób, nie jest w stanie zneutralizować destrukcyjnych impulsów zasilających jego cywilizacyjne projekty. O tym właśnie jest ta opowieść: o szlachetnych ideach, które ludzie żyjący w jednym regionie świata próbują zaszczepić wśród ludzi wiodących swe życie w innych częściach globu. Bohaterowie Conrada tak bardzo wierzą w słuszność swoich poglądów, niewywrotność swych moralnych systemów i skuteczność cywilizacyjnych narzędzi, że nie widzą niszczycielskich konsekwencji podejmowanych przez siebie działań. Nie widzą lub nie chcą widzieć. Być może ich misja i usprawiedliwiające ją górnolotne hasła są tak naprawdę przykrywką dla bezwzględnego wyzysku i niepohamowanej żądzy destrukcji, która ogarniętym nią jednostkom i wspólnotom daje złudzenie panowania nad przypadkowym i skończonym życiem. „Jądro ciemności” było już przenoszone na deski teatru i na ekran (telewizyjny oraz kinowy). Inspirowało pisarzy, reżyserów, artystów wizualnych, autorów słuchowisk radiowych i muzyków. Ale być może żadna z wcześniejszych adaptacji nie była tak udana, jak powieść graficzna Davida Zane Mairowitza oraz Catherine Anyango. Rozmazana, jakby spowita mgłą kreska, z której wyłania się tu świat bohaterów Conrada, zwraca naszą uwagę na jeden z najważniejszych aspektów ludzkiego doświadczenia: widmowość. Widmowość naszego życia, naszej formy egzystencji, naszej tożsamości, ale także widmowość innych istnień, widmowość otaczającego nas świata. Gdy rzeczywistość i zamieszkujący ją ludzie tracą ontologiczne ugruntowanie, gdy zmieniają się dla nas w zjawy czy cienie, granica między projektem cywilizacyjnym a eksterminacją rozszczelnia się do tego stopnia, że na pozór niewinne gesty mogą zainicjować dzieło nieograniczonej dewastacji. Heart of darkness to dosłownie „serce ciemności”, czyli mroczne centrum, czarny rdzeń. Czego? Życia? Świata? Dla Conrada zapewne obu. Niemal odruchowo wyobrażamy sobie, że ten zalążek mroku znajduje się gdzieś na zewnątrz nas, out there, w miejscu, do którego zmierzamy, nie podejrzewając nawet – jak bohaterowie noweli i komiksu – co na nas czeka. Ale heart of darkness można przetłumaczyć również jako „serce z ciemności”. I chyba właśnie tak powinniśmy tę formułę przekładać, by w pełni uświadomić sobie, że nie chodzi o jakieś bliżej nieokreślone, tajemnicze zewnętrze, lecz naszą własną duszę… Grzegorz Jankowicz

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

61
Powstanie żydowskie 66-74 n.e. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie żydowskie 66-74 n.e.
Dostępny
132 szt.

W 66 roku n.e. lokalne zamieszki w Cezarei, spowodowane przez Greków składających w ofierze ptaki przed synagogą, przerodziły się powstanie Żydów wymierzone w rzymskich panów. Wykorzystując sprzyjającą chwilę, powstańcy z powodzeniem zajęli Jerozolimę i odparli atak rzymskiego legata Syrii, Cestiusza Gallusa, który został pokonany podczas bitwy na przełęczy Beth Horon. Princeps Neron wysłał rzymskiego wodza Wespazjana razem z dodatkowymi wojskami. Ten, po zduszeniu buntu w Galilei, włączył się do walki o władzę nad Imperium, ostatecznie przejmując rządy. Jego syn, Tytus, pozostał na miejscu z zadaniem kontynuowania wojny, której kulminacyjnym punktem było oblężenie Jerozolimy w 70 roku n.e. Legiony bezlitośnie wyciskały z obrońców życie na każdym kroku, zostawiając za sobą tylko zgliszcza i śmierć. Apoteozą konfliktu był opór stawiony przez ostatnich obrońców Świątyni oraz jej całkowite zniszczenie, zwiastujące kres fizycznej obecności judaizmu. Resztki powstańców utrzymały się w górskiej fortecy Masada aż do 74 roku n.e., kiedy to po przełamaniu murów przez Rzymian obrońcy popełnili samobójstwo, kończąc powstanie.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

62
Magia Słowa. Żyj życiem, o jakim marzysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Słowa. Żyj życiem, o jakim marzysz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.25

Aby oddać prawdziwą magię słowa nie są potrzebne wielkie formaty i opasłe tomy. Ta kolorowa, maleńka książeczka jest na to dowodem. Z każdej jej strony biją życiowe impulsy, mogące służyć za drogowskazy. Kolorowa, życiowa, niepowtarzalna!

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

63
Biografia energetyczna. Historia mojej transformacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biografia energetyczna. Historia mojej transformacji
Dostępny
69 szt.

Od kiedy tylko pamiętam, zawsze się bałem strachem, który przepełniał absolutnie wszystko. Zajęło mi 44 lata życia na Ziemi, zanim zrozumiałem, że najbardziej boję się samego siebie. Kim naprawdę jestem? Co zrobiłem? Jakie są moje dzieje, które doprowadziły mnie aż tutaj? Dlaczego tak bardzo nie chcę pamiętać, kim byłem? Aż zjawiła się ona: choroba w postaci ostrej białaczki szpikowej - moja surowa przewodniczka, która poprowadziła mnie poprzez wszystko, co najpierw musiałem doświadczyć, by ostatecznie powrócić do siebie i znaleźć ukojenie. Zmusiła mnie do najtrudniejszej rzeczy, jaka czeka każdego z nas - stanięcia oko w oko z prawdą o sobie.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

64
Greatest Hits Live, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits Live, 2 CD
Steve Winwood, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Tracklist CD 1 1. I'm A Man 6:00 2. Them Changes 5:25 3. Fly 8:57 4. Can't Find My Way Home 4:50 5. Had To Cry Today 6:45 6. Low Spark Of High Heeled Boys 8:02 7. Empty Pages 6:18 8. Back In The High Life Again 8:15 9. Higher Love 7:09 10. Dear Mr Fantasy 8:44 11. Gimme Some Lovin' 5:28 CD 2 1. Rainmaker 8:05 2. Pearly Queen 5:23 3. Glad 6:23 4. Why Can't We Live Together 6:11 5. 40,000 Headmen 4:38 6. Walking In The Wind 7:14 7. Medicated Goo 6:05 8. John Barleycorn 7:07 9. While You See A Chance 6:11 10. Arc Of A Diver 6:10 11. Freedom Overspill 5:29 12. Roll With It 5:46

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

65
Avé, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avé, CD
Venom Inc., Mystic Production
Dostępny
16 szt.

Lista utworów: 1. Ave Satanas 2. Forged In Hell 3. Metal We Bleed 4. Dein Fleisch 5. Blood Stained 6. Time To Die 7. The Evil Dead 8. Preacher Man 9. War 10. I Kneel To No God 11. Black N' Roll

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

66
Solas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solas, CD
The Answer, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

Limitowana edycja w digipaku, 3 bonusowe utwory Po ciepło przyjętym albumie „Raise a Little Hell” z 2015 roku, irlandzki zespół The Answer wydaje „Solas”. W ten sposób grupa świętuje 10-lecie istnienia. Fani Blackstone Cherry, Rival Sons czy Buckcherry nie powinni przegapić tej płyty. Tracklist: 1. Solas - The Answer 2. Beautiful World - The Answer 3. Battle Cry - The Answer 4. Untrue Colour - The Answer 5. In This Land - The Answer 6. Thief Of Light - The Answer 7. Being Begotten - The Answer 8. Left Me Standing - The Answer 9. Demon Driven Man - The Answer 10. Real Life Dreamers - The Answer 11. Tunnel - The Answer 12. In This Land (Acoustic) - The Answer 13. Light In Darkness (Demo) - The Answer 14. Money (Cover) - The Answer

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

67
Haven, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Haven, CD
Kamelot, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

Lista utworów: 1. Fallen Star 2. Insomnia 3. Citizen Zero 4. Veil of Elysium 5. Under Grey Skies 6. My Therapy - 7. Ecclesia 8. End of Innocence 9. Beautiful Apocalypse 10. Liar Liar (Wasteland Monarchy) 11. Here's to the Fall 12. Revolution 13. Haven

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

Wróć do góry