hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 30 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kuchnia polska. Tradycyjna, domowa, świąteczna (praca zbiorowa), na drugim Winnetou. Tom 1, 2, 3. Audiobook (Karol May). Kolejny produkt to Mózg się myli (Henning Beck) oraz Złota Kolekcja. Pan Maleńczuk, CD (Maciej Maleńczuk).
1
Kuchnia polska. Tradycyjna, domowa, świąteczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia polska. Tradycyjna, domowa, świąteczna
Dostępny50 szt.

Przedstawiamy najlepsze przepisy tradycyjnej kuchni polskiej Te potrawy znane są nam z dzieciństwa, ze spotkań w gronie rodzinnym, przypominają ciepłą atmosferę świąt. Sposoby ich przyrządzania przekazywano z pokolenia na pokolenie, a nasze babcie i mamy utrwaliły je w swoich zapiskach. To przepisy na przekąski, dania z mięsem lub rybą, zupy i kluski, a także najpopularniejsze ciasta i przetwory. Osobny rozdział poświęciliśmy daniom świątecznym, bo jak tu nie ugotować żurku na Wielkanoc lub barszczu na Wigilię? Mamy nadzieję, że ta książka stanie się dla was inspiracją na co dzień i od święta. Oprócz przepisów znajdziecie w niej piękne zdjęcia i informacje o najlepszych polskich produktach, jak drób (zwłaszcza kaczka i gęś), truskawki, jabłka, nabiał czy wędzone szynki i kiełbasy.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

3 osoby kupiły
2
Winnetou. Tom 1, 2, 3. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winnetou. Tom 1, 2, 3. Audiobook
Karol May, Qes Agency
Dostępny14 szt.

Trzy tomy najsłynniejszej powieści Karola Maya, oparte na pierwszym wydaniu tego dzieła. Zawierają wstęp i posłowie autora oraz fragmenty, które w 1956 roku zostały uznane przez cenzurę za niepoprawne politycznie i usunięte z książki. Klasyka powieści przygodowej. I to taka, po którą sięgamy nie dlatego, że wypada, tylko dla prawdziwej przyjemności. Wychowały się na niej całe pokolenia żądne przygód. Książka przybliża nam Dziki Zachód, ale przede wszystkim opowiada o ludziach, ich charakterach, bohaterstwie, męstwie, wielkiej przyjaźni i miłości. Propaguje szlachetne postawy i przenosi nas w czasy wigwamów, mustangów i dzikiej prerii. Przygody stanowią tło dla przyjaźni – niezwykłej, bo pomiędzy białym i Indianinem. Przyjaźni zdolnej pokonać różnice kulturowe i religijne, przyjaźni dojrzałej i niemalże doskonałej. Jest to opowieść mówiąca o tolerancji, poszanowaniu bliźniego, lojalności. Choć czasy Dzikiego Zachodu i Indian galopujących na koniach po szerokiej prerii bezpowrotnie minęły, ludzie nie zmienili się aż tak bardzo. Nadal w ich sercach tkwi tęsknota za tymi cennymi wartościami, których na próżno szukają i pożądają.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

3 osoby kupiły
3
Mózg się myli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg się myli
Dostępny12 szt.

Mózg wciąż popełnia błędy – czasem większe, a czasem mniejsze, ale nie ma dnia, żeby nie wpakował nas w jakąś kabałę. Źle szacujemy czas, zapominamy, co przeczytaliśmy przed sekundą, pozwalamy, by od pracy oderwał nas dzwoniący telefon. I tu niespodzianka: właśnie w tym tkwi nasza siła! Bo dzięki tym pozornym słabościom i niedokładnościom ludzki mózg jest tak elastyczny, dynamiczny i twórczy. Owszem, mózg to roztrzepany niezguła, który często się gdzieś zagapi i nie uważa. Nigdy nie można na nim w stu procentach polegać. Wciąż się myli, popełnia błędy i więcej zapomina, niż zapamiętuje. Jednak to właśnie braki perfekcyjności, plejada błędów i pomyłek, cała ta pozorna niewydajność decydują o tym, że jest wyjątkowy i bardzo skuteczny. Henning Beck niezwykle przystępnie i obrazowo opisuje błędy i pomyłki naszego mózgu. Mimo że własnym najwyraźniej posługuje się absolutnie bezbłędnie. Ot, zagadka.Vince Ebert, fizyk i artysta kabaretowy

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
4
Złota Kolekcja. Pan Maleńczuk, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Pan Maleńczuk, CD
Maciej Maleńczuk, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Maciej Maleńczuk to jedna z największych muzycznych indywidualności Ekscentryk i prowokator. Autor tekstów, bluseman i alternatywny rockman. Członek takich zespołów jak „Pudelsi” i „Homo Twist” oraz wykonawca średniowiecznych pieśni maryjnych. Płyta przedstawia wybrany dorobek artystyczny Macieja Maleńczuka. Znajdziemy tutaj zarówno takie nagrania solowe, jak „Ach proszę Pani”, czy „Edek Leszczyk”, jak również utwory „Homo Twista” i „Pudelsów”, a wśród nich między innymi „Samba Mamba” czy „Cały ten seks”. Dodatkowo do płyty dołączony został krótki film zawierający fragment koncertu Maleńczuka w Opolu z okazji 80-lecia Polskiego Radia. Lista utworów: 1. Pan Maleńczuk – Maciek Maleńczuk 2. Ach proszę pani – Maciek Maleńczuk 3. Edek Leszczyk – Maciek Maleńczuk 4. Recydywa i ja – Maciek Maleńczuk 5. Miasto Kraków – Homo Twist 6. Cały ten seks – Homo Twist 7. Populares Uber Alles – Homo Twist 8. Techno i porno – Homo Twist 9. Admire Dau – Homo Twist (akustyczna) 10. Twist Again – Homo Twist 11. Samba Mamba – Pudelsi 12. Szuwary – Pudelsi 13. Nigdy więcej – Pudelsi 14. Dawna dziewczyno – Pudelsi 15. Tango libido – Pudelsi 16. Co robią moje nogi – Voo Voo i Maciek Maleńczuk 17. Oni zaraz przyjdą tu – Homo Twist 18. St. James Infirmary – Maciek Maleńczuk 19. Cicha woda – Zbigniew Kurtycz i Maciek Maleńczuk (video)

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

2 osoby kupiły
5
Atlas przypraw. 70 gatunków aromatycznych roślin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas przypraw. 70 gatunków aromatycznych roślin
Dostępny4 szt.

W atlasie zgromadzono opisy przypraw i surowców leczniczych pochodzących z całego świata. Opis każdej rośliny zawiera informacje na temat jej morfologii, działania, a także sposobów wykorzystania.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
6
Old Surehand. Tom 1, 2, 3. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Old Surehand. Tom 1, 2, 3. Audiobook
Karol May, Qes Agency
Dostępny17 szt.

Dla miłośników literatury przygodowej pozycja obowiązkowa! Polecamy trzy tomy nieocenzurowanej wersji jednej z najciekawszych powieści Karola Maya. Niedostępnej w księgarniach i antykwariatach. Posiadają ją jedynie nieliczni kolekcjonerzy. Akcja książki rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, w drugiej połowie XIX wieku. Historia stanowi tło dla niezwykłej przyjaźni, zdolnej pokonać różnice kulturowe i religijne. Jest to opowieść o tolerancji, lojalności, odwadze i braterstwie. Tytułowy Old Surehand to tajemniczy myśliwiec, którego szlaki łączą się ze szlakami Old Shatterhand’a i Winnetou – najbardziej znanymi postaciami Dzikiego Zachodu, których przygody dostarczają niezapomnianych emocji, przenoszą nas w świat prawdziwych mężczyzn. Pozwalają poznać dziką prerię oraz poczuć emocje związane z polowaniem na niedźwiedzia.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
7
Angielska gramatyka obrazkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielska gramatyka obrazkowa
Dostępny16 szt.

Bez znajomości gramatyki trudno jest mówić i pisać w języku obcym, jednak podręczniki, w których dominuje tekst, nie pomagają ci skutecznie w nauce. Dlaczego? Bo podobnie jak większość ludzi jesteś wzrokowcem. Gramatyka obrazkowa to pierwsze na rynku wydawniczym rozwiązanie dla ciebie. Reguły gramatyczne zostały tu zwizualizowane: • warstwa graficzna to nie ozdobnik, lecz istotna część metody nauki, • dzięki ciekawym rysunkom i fotografiom oraz przejrzystym schematom przyswoisz sobie wiedzę bez czytania długich tekstów, • stymulujące kojarzenie rysunki i fotografie oraz wspomagające zapamiętywanie kształty i kolory pomagają mózgowi przyjmować zawarte w objaśnieniach treści. Gramatyka obrazkowa wykorzystuje tę zasadę i tak przedstawia reguły, by były przejrzyste i bardziej zrozumiałe.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
8
Dark Eyes (Polska cena) (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dark Eyes (Polska cena) (Digipack)
Dostępny66 szt.

Tomasz Stańko jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej utytułowanych artystów jazzowych na świecie. Po trzech albumach nagranych z polskim Kwartetem przyszedł czas na zmiany. Tym razem artysta zaprosił do współpracy skandynawskich muzyków. Tomasz Stańko Quintet w składzie: Tomasz Stańko (trąbka), Alexi Tuomarila (fortepian), Jakob Bro (gitara), Andres Christensen (bass) i Olavi Louhivuori (perkusja) nagrał materiał utrzymany w charakterystycznym dla trębacza klimacie: lirycznym, a zarazem drapieżnym i przepastnym, jak ciemne oczy tajemniczej Marthy Hirsch z obrazu Oskara Kokoschki. Pierwszoligowi insterumentaliści skandynawskiej sceny jazzowej doskonale odnajdują się w ośmiu kompozycjach Stańko i dwóch autorstwa Krzysztofa Komedy, a efektem ich współpracy staje się nowe, mocno odświeżone brzmienie muzyki, w czym udział mają znakomite partie gitary, gitary basowej oraz fortepianu. Uwaga: pierwsze w historii wydanie albumu z prestiżowej wytwórni ECM w serii `Zagraniczne płyty - polska cena`. (amaZonka.pl)

34,90 zł
34,20 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

1 osoba kupiła
9
Zakochane kino. Niebezpieczne związki, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zakochane kino. Niebezpieczne związki, DVD
Stephen Frears , 1988
Dostępny101 szt.

Francja, rok 1788, Markiza de Merteuil potrzebuje przysługi ze strony swojego byłego kochanka Viconte de Valmont. Jej były mąż planuje małżeństwo z młodą, cnotliwą Cecile de Volanges. Markiza pragnie, by Valmont uwiódł Cecile przed jej ślubem. W międzyczasie Valmont stara się zrealizować własne plany podboju.

20,90 zł
17,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
10
Cała jesteś w skowronkach, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała jesteś w skowronkach, CD
Skaldowie, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

„Cała jesteś w skowronkach” to trzeci album studyjny zespołu Skaldowie, wydany w 1969 roku. Tej płyty w serii „Kultowe winyle na CD” nie mogło zabraknąć. Jest to z pewnością najbardziej przebojowa płyta zespołu. Z jedenastu utworów znajdujących się na płycie, sześć trafiło na pierwsze miejsca list przebojów m.in. „Króliczek”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Z kopyta kulig rwie”, „Prześliczna wiolonczelistka”. Lista utworów: 1. Malowany dym 2. Króliczek 3. Cała jesteś w skowronkach 4. Medytacje wiejskiego listonosza 5. Żeby coś się stało z nami 6. Bas 7. Wieczór na dworcu w Kansas City 8. Z kopyta kulig rwie 9. Dwadzieścia minut po północy 10. Prześliczna wiolonczelistka 11. Jeszcze przed chwilą

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
11
Premium Collection. Batman Początek, 2 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Batman Początek, 2 DVD
Christopher Nolan, 2005
Dostępny201 szt.

Zostań świadkiem narodzin Batmana, zamaskowanego mściciela i obrońcy miasta. Rozpocznie się bezwzględna krucjata przeciw złu i niesprawiedliwości. Rycerz Nocy obróci lęk przeciw tym, którzy żerują na bezbronnych. Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, komiksy i reportaże, m.in. „Batman: Początek podróży”, „Kształtowanie umysłu i ciała”, „Jak zbudowano Gotham City”, „Peleryna i maska”, „Batman – Tumbler”, „Tajne pliki”, zwiastun kinowy.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
12
40 przebojów, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 przebojów, 2 CD
Krzysztof Klenczon, Warner Music Polska
Dostępny98 szt.

Był artystą jakby nie swojego czasu – niepokorny i zdecydowany, nie uznawał kompromisów i udeptanych dróg. Z pasją bronił swojego prawa do artystycznej prawdy, do bycia sobą. Był kompozytorem, muzykiem i wokalistą – żył muzyką i próbował zamieniać w nią to, co widział, co słyszał – codzienne zdarzenia, rozmowy, spotkania z ludźmi. Związany ze Szczytnem i Trójmiastem, te dwa miejsca na ziemi ukochał najbardziej. Ale ostatnie lata życia spędził za oceanem. Czuł się tam źle nieprzystosowany do świata techniki i komercji. W listach do przyjaciół pisał, że brakuje mu Polski i muzyki. Tej muzyki, która ożywa nie na płycie czy taśmie, ale rodzi się na estradzie, w bezpośrednim kontakcie ze słuchaczem. Lista utworów: 10 W Skali Beauforta 1. 10 w skali Beauforta 2. Wiosenna miłość 3. Jestem do przodu 4. Świecą gwiazdy świecą 5. Coś 6. Piosenka o niczym 7. Nie przejdziemy do historii 8. Sprawię sobie niespodziankę 9. Spotkanie z diabłem 10. Stary walc przypomni ci 11. Bierz życie jakie jest 12. Już nie czas 13. Fatalny dzień 14. Raz na tysiąc nocy 15. Port 16. Twój czas 17. Czyjaś dziewczyna 18. Kronika podróży czyli ciuchcią w nieznane 19. Retrospekcja 20. Statek widmo (Utwór dodatkowy) 21. Gdy odlatują bociany (Utwór instrumentalny) Powiedz stary gdzieś ty był 1. Powiedz stary gdzieś ty był 2. Biały krzyż 3. Jesień idzie przez park 4. Gdy kiedyś znów zawołam cię 5. Historia jednej znajomości 6. Wróćmy na jeziora 7. Randka z deszczem 8. Licz do stu 9. Nie licz dni 10. Nikt nam nie weźmie młodości 11. My z xx wieku 12. Muzyka z tamtej strony dnia 13. Natalie – piękniejszy świat 14. Latawce z moich stron 15. Daleka rzeko 16. Hej słowiki, słowiki 17. Polesia czar 18. Lost soul 19. Shades of green 20. The show never ends (Utwór finałowy) 21. Epitafium dla Krzyśka

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
13
40 piosenek Ireny Jarockiej (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40 piosenek Ireny Jarockiej (Digipack)
Dostępny41 szt.

Dla wielu właśnie ona jest ikoną polskiej piosenki - Irena Jarocka - charyzmatyczna, wrażliwa, przebojowa. Obdarzona głosem o unikalnej, ciepłej barwie, bezbłędnie trafiającym do serc słuchaczy. Wiele wydanych płyt. Dziesiątki przebojów. Ich tytuły każdy wymieni jednym tchem: "Wymyśliłam Cię", "Motylem jestem" "Gondolierzy znad Wisły", "Kocha się raz", "Nie wrócą te lata", "Odpływają kawiarenki". Wszystkie znalazły się na tym wyjątkowo pięknie wydanym albumie w oryginalnych nagraniach z lat 1974-1986. Piosenki zostały ułożone w muzyczną opowieść w czterech częściach zatytułowanych: śpiewam pod gołym niebem, Jaki zapamiętam świat, Kawiarenki, Taka łagodna. To wydawnictwo szczególne - jubileuszowe. Płyta ukazuje się w 35 rocznicę filmu `Motylem jestem czyli romans 40-latka` z udziałem piosenkarki.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
14
Złota Kolekcja. I tak warto żyć, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. I tak warto żyć, CD
Raz, Dwa, Trzy, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Talerzyk 1992 2. Uśmiechniętej ludzkości 3. Małe gnojki - nie pal 4. Wchodzi 5. Śpiewa Wiesław 6. Sopot 5 rano 7. W wielkim mieście 8. Czekam i wiem (jeśli coś się dzieje) 9. Nikt nikogo (i tak warto żyć) 10. Pod niebem 11. Żyjemy w kraju 12. Oprócz nas 13. Nie będziemy 14. Tyle będzie 15. Z rozmów 16. Sufit 17. Nie tylko dla Ciebie 18. Ona palcem dotyka 19. Czarna Inez 20. Jutro możemy być szczęśliwi

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

2 osoby kupiły
15
Złota kolekcja. Wszystko, czego dziś chcę, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota kolekcja. Wszystko, czego dziś chcę, CD
Izabella Trojanowska, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Tyle samo prawd ile kłamstw 2. Wszystko czego dziś chcę 3. Pieśń o cegle 4. Układy 5. Brylanty 6. Karmazynowa noc 7. Nic za nic 8. Obce dni 9. Obejdzie sie bez łez 10. Daj Boże, daj 11. I stało się 12. Chcę żyć inaczej 13. Więcej niż życie 14. Nareszcie czuję 15. Tydzień łez 16. Na bohaterów popyt minął 17. Mało siebie znam 18. Nic naprawdę 19. Jestem twoim grzechem

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
16
Dzieci Edenu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Edenu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Bestseller NYT i Amazona Rowan jest drugim dzieckiem swoich rodziców w świecie, w którym wolno mieć jednego potomka, a każdy kolejny staje się wyrzutkiem skazanym na śmierć. Dziewczyna żyje w ukryciu: nie może chodzić do szkoły, mieć przyjaciół ani specjalnych implantów soczewkowych, które nie tylko chronią przed szkodliwym promieniowaniem, lecz także są przepustką do społeczności Edenu. Ziemia od wielu lat jest już martwa. Działania człowieka doprowadziły do wyginięcia wszystkich zwierząt i większości roślin. Pozostała tylko mała enklawa, Eden, w którym schroniła się reszta ocalałych, a którą zarządza Ekopanoptykon, system sztucznej inteligencji stworzony przez genialnego naukowca. Ekopan przejął kontrolę nad całą wcześniej powstałą technologią i zaprzągł ją do pracy na rzecz uleczenia Ziemi. Proces ten potrwa jednak tysiące lat, a ludzie muszą czekać na jego zakończenie w społeczności rządzącej się bardzo surowymi prawami. Jako drugie dziecko Rowan od szesnastu lat musi ukrywać się przed bezwzględnymi urzędnikami Centrum. Wszystko wskazuje jednak na to, że jej marzenie o posiadaniu implantów i wyjściu z cienia wreszcie się spełni. Rodzice nadludzkim wysiłkiem (i kosztem) organizują dla córki upragnioną przepustkę do legalnego życia. Tylko że coś idzie bardzo nie tak. Teraz Rowan jest nie tylko nielegalna, ale i poszukiwana przez najpotężniejsze siły w Edenie… Joey Graceffa to jeden z najpopularniejszych videoblogerów na świecie. Jego kanały na YouTube osiągnęły już ponad miliard wyświetleń. Dzieci Edenu to jego druga książka po autobiograficznej In Real Life.

37,90 zł
28,05 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

17
Polski las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski las
Niedostępny
Brak

Las o każdej porze roku opowiada swoją fascynującą historię. Wiosną zachwyca wielobarwnymi kwiatami, wokół których swoje pracowite życie toczą rozmaite owady. Latem wabi przyjemnym chłodem dzięki koronom drzew pokrytym gęsto zielonymi liśćmi. Wraz z coraz krótszymi dniami barwi się niesamowicie i urzeka feerią kolorów opadających z wolna liści. Zimą, kiedy na pozór zasypia, na śnieżnobiałej pokrywie ujawnia obecność strzegących spokojnego snu zwierząt… Polski las oczarowuje. Wystarczy tylko z pozycji uważnego gościa wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia. Album jest ekscytującą opowieścią o polskim lesie – jego różnorodności i urodzie w poszczególnych porach roku, a także o jego zadziwiających mieszkańcach oraz ich relacjach. Dzięki urzekającym fotografiom możemy na własne oczy zobaczyć, co skrywają leśne gęstwiny.

129,00 zł
94,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

18
Elementarz dla rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz dla rodziców
Dostępny20 szt.

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach – łatwe czy trudne? Mamy niemal nieograniczony dostęp do wiedzy i przeróżnych udogodnień, a jednocześnie nie wiemy, jak radzić sobie z nowoczesnymi technologiami i zagrożeniami współczesności. Podpatrujemy, jak robią to w innych krajach, szukamy nowych systemów pedagogicznych, wierzymy w jedynie słuszne najnowsze trendy w wychowaniu. Na próżno. A może by tak… wrócić do źródeł? Sięgnąć do tradycji i wartości, które nigdy się nie starzeją? Rozpocząć od elementarza? „Elementarz dla rodziców” Jacka Mycielskiego może być przewodnikiem zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych zmęczonych, sfrustrowanych, szukających pomocy i wskazówek. Napisany w formie lekkiego poradnika, przejrzyście opracowany, w krótkich, pełnych dowcipu rozdziałach porusza bardzo życiowe tematy. Podaje konkretne przykłady, sytuacje i sposoby rozwiązywania problemów, oparte na osobistych doświadczeniach z życia rodziny autora. Jacek Mycielski przedstawia się czytelnikom jako mąż, ojciec trójki dzieci i dziadek dwanaściorga wnucząt. W „Elementarzu…”, czerpiąc z własnego doświadczenia i sukcesów w wychowaniu, podpowiada, w jaki sposób można lepiej zrozumieć dziecko, zadbać o jego dobro, ale również swoje – rodzica – i całej rodziny. Książka odpowiada na wiele pytań i radzi, jak postępować ze swoim dzieckiem, kiedy jest niemowlakiem, przedszkolakiem, pierwszoklasistą, a także nastolatkiem. Znajdziemy w niej nie tylko dużo praktycznych porad, lecz także osobistych wspomnień, co czyni ją bardzo wiarygodną i pasjonującą lekturą. Zawiera oryginalne fotografie z albumów rodzinnych autora, urozmaicone nowoczesną grafiką. Głównym celem „Elementarza…” jest przekazanie uniwersalnych zasad, przypomnienie zapomnianych podstaw wychowania, a przede wszystkim powrót do tradycji i kultury, których w naszym zabieganym życiu coraz bardziej brakuje.

38,00 zł
30,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,60 zł

19
Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znikająca łyżeczka. Dziwne opowieści chemicznej treści
Niedostępny
Brak

Niezwykłe historie o pierwiastkach chemicznych i tym, co się za nimi kryje: nauce, historii, pieniądzach, mitologii, sztuce i medycynie Dlaczego Gandhi nie znosił jodu (I, 53)? W jaki sposób rad (Ra, 88) niemal zrujnował reputację Marii Skłodowskiej-Curie? I dlaczego gal (Ga, 31) jest ulubionym pierwiast­kiem laboratoryjnych żartownisiów? Tablica Mendelejewa to jedno największych osiągnięć nauki, ale też skarbnica wie­dzy o przygodach, zdradzie i obsesji. Za każdym elementem układu okresowego stoją fascynujące historie; każdy pierwiastek gra ważną rolę w historii ludzkości i w życiu (często) szalonych naukowców, którzy go odkryli. Znikająca łyżeczka jest doskona­łym połączeniem rzetelnej wiedzy naukowej i fascynujących opowieści ukazujących ludzką inwencję, badania i odkrycia – od Wielkiego Wybuchu po nasze czasy. Kolejny bestseller autora Dziwnych przypadków ludzkiego mózgu.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

20
Wróć, jeśli masz odwagę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróć, jeśli masz odwagę
Dostępny1 szt.

Czasami wydaje ci się, że twoje życie jest poukładane – masz przyjaciół, odnosisz sukcesy w szkole, nie narzekasz na brak powodzenia u chłopaków. Mimo to czujesz, że coś jest nie tak. Jakby na twoim życiu ciążyła skaza… I jeszcze to poczucie winy, że nie było cię przy bliskich, gdy tak bardzo potrzebowali wsparcia. Szczególnie on, z którym zaczynało cię coś łączyć… zanim jedno tragiczne zdarzenie niespodziewanie zakończyło wszystko. A kiedy już myślisz, że jesteś na dobrej drodze i w końcu będzie idealnie, dzieje się coś nieoczekiwanego, co odziera cię ze złudzeń. Co robisz? Najłatwiej się schować, ukryć albo odejść. Wiesz o tym, bo robiłaś to już wiele razy. Ale czy tamto uczucie pozwoli o sobie zapomnieć? Los znów krzyżuje wasze drogi, a ty musisz wybrać! Nie uciekniesz już przed samą sobą, ale teraz jest jeszcze trudniej. Na drodze do szczęścia piętrzą się przeszkody. Czy masz odwagę, by wrócić?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

21
Ród książąt Glińskich. Tom I. Bunt Michała Glińskiego. Czasy, ludzie i miejsca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ród książąt Glińskich. Tom I. Bunt Michała Glińskiego. Czasy, ludzie i...
Dostępny49 szt.

Historia rodu książąt Glińskich opowiada o ich rodowodzie i głównych przedstawicielach, którzy zaistnieli na scenie politycznej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Bunt księcia Michała Lwowicza Glińskiego i jego braci wobec króla Zygmunta I i części jego rady hospodarskiej ukazuje złożone stosunki polityczno-społeczne i religijne na Litwie. Wystąpienie zbrojne Glińskich przeciw władcy spowodowało masową emigrację większości członków rodu, a także ich klienteli do Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. Praca opisuje powiązania rodowe nie tylko książąt i panów litewskich, ale również książąt ruskich i panującej dynastii Rurykowiczów w Wielkim Księstwie Moskiewskim na wielu tablicach genealogicznych. Ponadto znajdują się tam liczne opisy bitew oręża polsko-litewskiego z wojskami moskiewskimi i tatarskimi, przedstawione również na schematach. Książka kończy się historią losów potomków Lwowiczów Glińskich, którzy żyli w trudnych czasach okrutnych rządów cara Iwana IV Groźnego... Ryszard Przybyliński (ur. w 1955 w Odolanowie). W 1979 r. ukończył w Toruniu Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Rakietowych i Artylerii w specjalności rakiet operacyjnotaktycznych. Dalsze swoje życie związał z Choszcznem w województwie zachodniopomorskim. W latach następnych ukończył magisterskie studia historyczne w Wojskowym Instytucie Historycznym. Tamże w 2000 r. rozpoczął studia doktoranckie, których nie ukończył z powodu likwidacji WIH. W 2002 r. mjr Ryszard Przybyliński zakończył zawodową służbę wojskową. Jednocześnie rozpoczął pracę jako nauczyciel historii w gimnazjum w Pełczycach, później w Lubianie, a następnie w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie, także jako nauczyciel historii, gdzie stworzył pierwszą klasę licealną o profilu mundurowym, której został wychowawcą. Obecnie oddaje się pracy twórczej w dziedzinie historii. Zainteresowania badawcze Autora skupiają się na końcu epoki średniowiecza i wieku XVI. Jego debiutem literackim była biografia „Hetman wielki koronny Mikołaj Mielecki (ok. 1540–1585)”, wydana dwukrotnie w latach 2002 i 2003.

47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

22
Zakazane piosenki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazane piosenki, CD
Strachy na Lachy, SP Records
Dostępny173 szt.

Płyta kompaktowa z nagraniami muzycznymi. Strachy Na Lachy „Zakazane piosenki”. Spis utworów: 1. Nocne Ulice (Bikini) 2. Dlaczego ja (Corpus X) 3. Po prostu pastelowe (Malarze i Żołnierze) 4. Wojny gwiezdne (Kryzys) 5. Marmur (Holy Toy) 6. Idzie wojna (Siekiera) 7. Fabryka (Dezerter) 8. Na kształt dziecka (Brak) 9. Wariat (Rejestracja) 10. Kwiecień '74 (Zespół Reprezentacyjny) 11. Nasza kultura (Izrael) 12. Zamknij wszystkie drzwi (Variete) 13. Łazienka (WC).

48,90 zł
44,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

23
Złota Kolekcja. Iść w stronę słońca, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Iść w stronę słońca, CD
2 plus 1, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Lista utworów: 1. Nie zmogła go kula 2. Chodź, pomaluj mój świat 3. Czerwone słoneczko 4. Hej, dogonię lato 5. Wstawaj, szkoda dnia 6. Gwiazda Dnia 7. Kołysanki matki 8. Na luzie 9. Wyspa Dzieci 10. Muzyka w serca wstąpi nam 11. California mon amour 12. Ding Dong 13. Windą do nieba 14. Idę na Zachód Zielony 15. Easy come, easy go 16. Wielki Mały Człowiek 17. Video 18. XXI Wiek (Live) 19. Gdy grali dla nas Rolling Stones (Live) 20. Superszczur (Live) 21. Iść w stronę Słońca (Live)

29,99 zł
27,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

24
David Gilmour In Concert (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

25
Złota kolekcja. Niedziela będzie dla nas, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota kolekcja. Niedziela będzie dla nas, CD
Niebiesko-Czarni, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Czy mnie jeszcze pamiętasz (Czesław Niemen) 2. Wiem, że nie wrócisz (Czesław Niemen) 3. Gdy pójdę w drogę wezmę z sobą księżyc (Michaj Burano) 4. Syg Sygedyr (Michaj Burano) 5. Mgła (Czesław Niemen i Wojciech Korda) 6. Przyjdź w taką noc (Helena Majdaniec) 7. Czeremcha (Wojciech Korda) 8. Kałakolczyk (Czesław Niemen) 9. Taka była moja dziewczyna (instrumentalny) 10. Pożar w Kwaśniewicach (Piotr Janczerski) 11. Za daleko mieszkasz miły (Ada Rusowicz) 12. Nie pukaj do moich drzwi (Ada Rusowicz) 13. Adagio Cantabile (Wojciech Korda) 14. Nie ma szans (Ada Rusowicz) 15. Mogło być inaczej (Ada Rusowicz) 16. Bądź ty mi dziewczyną (Wojciech Korda) 17. Zostało mi po tobie (Ada Rusowicz i Wojciech Korda) 18. Nad potokiem baby piorą (Ada Rusowicz i Wojciech Korda) 19. Song przeciwieństw (Stan Borys i Wojciech Korda) 20. Czekałam na ciebie tysiąc lat (Ada Rusowicz) 21. Ogród pełen róż (Stan Borys) 22. Tańcz wolna wyspo (Ada Rusowicz i Wojciech Korda) 23. Musisz sie zakochać (Ada Rusowicz) 24. Niedziela będzie dla nas (Ada Rusowicz i Wojciech Korda)

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

26
Złota kolekcja. Nieprzemakalni, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota kolekcja. Nieprzemakalni, CD
Sztywny Pal Azji, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Sztywny Pal Azji powstał w 1986 roku w Chrzanowie. Założycielami byli gitarzysta i autor tekstów Jarosław Kisiński i grający na klawiszach wokalista Leszek Nowak. Dosyć szybko dołączyli kolejni muzycy: basista Paweł Nazimek, perkusista Janusz Deda, grający na kongach Zbigniew Ciaputa i gitarzysta Andrzej Turek. Grupę założono, aby... pojechać na wakacje nad morze i grać na ulicach. Muzycy wysłali jednak kasetę do konkursu Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie i zakwalifikowano ich. Wtedy kariera Sztywnego Pala Azji przybrała błyskawicznego tempa, bowiem był on sensacją imprezy znajdując miejsce w „złotej dziesiątce” (nieoficjalnie zajął drugie miejsce). Antysystemowa piosenka Nasze reggae, z legendarnym już dziś refrenem „Nie wolno wznosić się za wysoko...” była jednym z hymnów najbardziej niezależnej imprezy lat 80. Sztywny Pal Azji stał się wówczas wielką gwiazdą ujmując słuchaczy bezpretensjonalnymi, choć często metaforycznymi tekstami i piosenkami z pogranicza rocka i muzyki pop, czasami zagranymi z punkową zadziornością a innym razem przypominającymi piosenkę studencką. Lista utworów: 1. Póki Młodość w Nas 2. Nasze Reggae 3. Opowiem Ci 4. Myśli Przebrane 5. Spotkanie z... 6. Nieruchomy 7. Emocje 8. Łoże w Kolorze Czerwonym 9. Szukam Nowego Siebie 10. Kurort 11. Smutna Środa 12. Budujemy Grób dla Faraona 13. Obóz 14. To jest Nasza Kultura 15. Nie Zmienię świata 16. Ty co Dziś 17. Błazen i Król 18. Nieprzemakalni 19. Wieża Radości, Wieża Samotności

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

27
Złota Kolekcja. Naj story, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Naj story, CD
Papa Dance, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Popowy zespół wokalno-instrumentalny, utworzony z inicjatywy producentów płytowych Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego w sierpniu 1984 roku w Warszawie. Lista utworów: 1. Naj story 2. W 40 dni dookoła świata 3. Kamikaze wróć 4. Czy Ty lubisz to co ja 5. Ordynarny faul 6. Te głupie strachy 7. Panorama Tatr 8. Pocztówka z wakacji 9. O-La-La 10. Ocean wspomnień 11. Maxi singiel 12. Historyjka z talii kart 13. Nasz Disneyland 14. Temat na clip 15. Ciało i talent 16. Nietykalni 17. Twój ziemski Eden 18. Zwykła historia

29,99 zł
27,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

28
Breakfast On The Morning Tram, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breakfast On The Morning Tram, CD
Stacey Kent, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Ice Hotel 2. Landslide 3. Ces Petits Riens 4. I Wish I Could Go Travelling Again 5. So Many Stars 6. Samba Saravah 7. Breakfast On That Morning Train 8. Never Let Me Go 9. So Romantic 10. Hard Hearted Hannah 11. La Saison 12. What A Wonderful World

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

29
Złota Kolekcja. Zielone wzgórza nad Soliną, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Zielone wzgórza nad Soliną, CD
Wojciech Gąssowski, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Zielone wzgórza nad Soliną 2. Bo róża też kolce ma 3. Żal 4. Świat bez ciebie 5. Spójrz, wszystko jest tak samo 6. Przed nadejściem snu 7. Melancholia dawnych dni 8. Dziś nie mam nic 9. Tylko wróć (duet z Romanem Hoszowskim) 10. Piosenka o wadach i zaletach (duet z Kazimierzem Rudzkim) 11. Antonina 12. Pożegnaj mnie dziewczyno 13. Przeminęło z wiatrem 14. Do zobaczenia 15. Świat jaki jest 16. Wymyśliłem prawie wszystko 17. Sam sobie żeglarzem 18. Pójdę z tobą w świat 19. Żółw na Galapagos 20. Przygoda bez miłości 21. Nie bądź taka pewna siebie 22. Testament 23. Gdzie się podziały tamte prywatki 24. Zielone wzgórza nad Soliną

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

30
Złota Kolekcja. Hi Fi, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Hi Fi, CD
Wanda i Banda, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Hi Fi 2. Fabryka marzeń 3. Cała biała 4. Kochaj mnie miły 5. Chcę zapomnieć 6. 6.22 7. Kaktus 8. Para goni parę 9. Do szpiku kości 10. Siedem życzeń 11. Głowa do góry 12. Ulica Tetmajera 13. Powiewaj mi 14. Na godzinę przed świtem 15. Kanonady – galopady 16. Stylowe ramy 17. Chicago nad Wisłą 18. Nie będę Julią 19. Mamy czas 20. Fajny numer

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

31
The End Complete, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The End Complete, CD
Obituary, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

„End Complete” to trzecia płyta amerykańskiej death metalowej grupy Obituary. Została wydana 21 kwietnia 1992 roku i oznaczała powrót gitarzysty Allena Westa, który wystąpił również na debiutanckim albumie. To najlepiej sprzedająca się płyta grupy – ponad 200 000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i ponad 550 000 na całym świecie. Osiągnęła pozycję na 16. miejscu listy „Billboard's Top Heatseekers”. Ponadto nowe logo zespołu wprowadzone na „The End Complete" jest najlepiej sprzedającym się na koszulkach w historii Roadrunner Records. Spis utworów: 1. I'm in Pain 04:01 2. Back to One 03:43 3. Dead Silence 03:21 4. In the End of Life 03:42 5. Sickness 04:06 6. Corrosive 04:12 7. Killing Time 03:59 8. The End Complete 04:03 9. Rotting Ways 05:14

27,90 zł
25,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

32
Anthology - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

33
Złota Kolekcja. Na betonie kwiaty nie rosną, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Na betonie kwiaty nie rosną, CD
Wojciech Korda, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Niedziela będzie dla nas 2. Na betonie kwiaty nie rosną 3. Adagio cantabile 4. Zostało mi po tobie 5. Mamy dla was kwiaty 6. Czy będziesz sama dziś wieczorem 7. Pod naszym niebem 8. Smutny list 9. Skończyły się wakacje 10. Przyszedł do mnie blues 11. Raz ją spotkałem 12. Andrea Doria 13. Naga 14. Tańcz wolna wyspo 15. Na pagórkach ciszy 16. Wyspa umarłych okrętów 17. Labiryntu mrok 18. Kałakolczyk 19. Powiedzcie jej 20. My way - to jedna z wielu dróg 21. Kto dziś piosenki te zna 22. Są takie łzy

21,90 zł
20,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

34
Złota Kolekcja. Jo cłek wolny, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Jo cłek wolny, CD
Trebunie Tutki, Warner Music Polska
Dostępny302 szt.

Lista utworów: 1. Twój czas (Ni ma casu) 2. Jo cłek wolny (Human) 3. W dusak (Drying Source) 4. Mąż zabójca (Husband The Outlaw) 5. Krzesany Rogoźniczański (Youre So Cold) 6. W stylu tele - video - zyjnym (Belowed Tvideo) 7. Cytaty z Sienkiewicza 8. Taniec Gazdy 9. Wezowisko w Morskim Oku 10. Apokalipsa zakopiańska (Doktorowi Chałubińskiemu) 11. N.A.S.A hasarapasa 12. Zbójnicki przy kozach 13. Śpiew pytacy 14. Hancyne wesele 15. Duch świętokrzyski 16. Nutko moja 17. Tatrzańskie organy 18. Nasze reggae (pamięci Boba)

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

35
Przy stole wigilijnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

36
Karate (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

37
Na drugim brzegu tęczy (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

38
70a (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
25,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

39
Żagiel ziemi (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żagiel ziemi (Digipack)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.27

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

40
40 Piosenek (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

41
Living Thing (w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

42
Backspacer (Wallet Sleeve) (Polska cena) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Backspacer (Wallet Sleeve) (Polska cena)
Niedostępny
Brak

Dziewiąty studyjny album legendy Seattle. To nie takie trudne nagrać dobrą płytę - śmieje się Eddie Vedder. - Zaczynasz ze świetnym zespołem jako podstawą, a potem wszystko powinno pójść już gładko.... To lekcja, jaką Vedder wyniósł z własnego doświadczenia: Pearl Jam ma na swoim koncie już osiem doskonałych studyjnych krążków nagranych według tej samej recepty. Na płycie znajduje się 11 utworów wyprodukowanych przez Brendana O`Briena, który jest odpowiedzialny za kilka wczesnych albumów Pearl Jam i zremasterowanie ich debiutanckiego, kultowego już krążka `Ten`. Obok rockowych, energetycznych nagrań, z których znani są Pearl Jam, jak chociażby singlowy znakomity `The Fixer` czy `Got Some`, na `Backspacer` dostajemy parę utworów mogących zaskoczyć dotychczasowych fanów zespołu - oszczędnych, prawie folkowych ballad jak :`Just Breath` czy `The End`. Efekt finalny może przerosnąć oczekiwania nawet najbardziej sceptycznego fana Pearl Jam, bo grupa udowadnia tutaj nie tylko swoją muzyczną dojrzałość, ale coś więcej: że ciągle w ich graniu jest obecna ta niezwykła alchemia, iskra boża, jakkolwiek tego nie nazwać, ciągle potrafią poruszyć - tak podsumowuje ten materiał `Metal Hammer`. Wydanie wzbogacone o tzw. Ebridge - nowoczesną technologię umożliwiającą darmowe pobranie bonusowego materiału ze strony pearljam.com. Użytkownicy niniejszego wydania `Backspacer` mają możliwość pobrania 2 z 11 koncertów Pearl Jam, jakie po premierze albumu zamieszczono na oficjalnej stronie zespołu, co daje ponad 5 godzin dodatkowej muzyki. Materiał będzie dostępny pozaładowaniu płyty do CD-ROM komputera. Możliwość wyboru dwóch z następujących 11 koncertów: - Halifax (22/09/05), - Philadelphia (03/10/05), - Santiago (21/11/05), - Chicago (17/05/06), - Grand Rapids (19/05/06), - Camden (28/05/06), - E Rutherford (06/03/06), - San Francisco (16/07/06), - New York (25/06/06), - Hartford (27/06/08), - Mansfield (28/06/08). Kartonowe opakowanie (slim) bez bookletu - specjalna edycja w niższej cenie.

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

43
Rated R Remixed (Polska cena) (w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rated R Remixed (Polska cena) (w.)
Dostępny99 szt.

Po sukcesie ostatniego albumu artystki `Rated R`, Rihanna postanowiła rozwinąć ten projekt. Wynikiem tego jest płyta `Rated R: Remixed`. Jak tytuł wskazuje, na płycie znajduje się zremiksowany materiał z albumu `Rated R`. Za obróbkę wszystkich kawałków na płycie odpowiedzialny jest Chew Fu, który miksuje utwory w stylu dance. Współpracował on m. in. z Timbalandem czy Mariah Carey. Album jest interesującą propozycją, którą zapewne będziemy mieli okazję posłuchać w wielu klubach. Specjalna edycja w niższej cenie. (UMP)

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

44
Do zobaczenia (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do zobaczenia (Digipack)
Dostępny28 szt.

Elegancko wydana reedycja w digipacku. Seria 14 płyt ustawiona obok siebie daje wizerunek twarzy Grzegorza Turnau.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

45
Greatest Hits - Ultimate Collection (Polska cena) (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits - Ultimate Collection (Polska cena) (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Nowe wydawnictwo w dyskografii grupy Bon Jovi `Greatest Hits - The Ultimate Video Collection` wypełniają teledyski do przebojów zebranych z całej kariery grupy. Wszystkie te piosenki to kamienie milowe naszej historii - wyjaśnia wokalista i lider Jon Bon Jovi. - Wszystkie przetrwały próbę czasu. Fani wiążą nasze piosenki ze swoimi najważniejszymi wspomnieniami i jest to dla nas powód do dumy. `Greatest Hits - The Ultimate Video Collection` to ponadto wykonania live tych wszystkich przebojów, niektóre z nich nigdy wcześniej nie publikowane, np. z dachu London O2 Arena, czy ekskluzywnego wykonania na żywo nowego singla `What Do You Got?`. Specjalna edycja w niższej cenie. (UMP)

42,90 zł
42,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

46
Pod światło (Digipack) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod światło (Digipack)
Dostępny101 szt.

Elegancko wydana reedycja w digipacku. Seria 14 płyt ustawiona obok siebie daje wizerunek twarzy Grzegorza Turnau.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

47
4871 Wrocławski Sound (Digipack) (w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4871 Wrocławski Sound (Digipack) (w.)
Dostępny4 szt.

Ideą składanki jest prezentacja współczesnej sceny muzycznej Wrocławia, zwrócenie uwagi na różnorodność i atrakcyjność artystyczną oraz zaakcentowanie wrocławskich korzeni artystów. Powstała specjalnie na okazję czterodniowego festiwalu Wrocławski Sound 2010, podczas którego odbędzie się szereg koncertów i performance`ów. Bogactwo artystyczne i różnorodność zespołów z Wrocławia umożliwia szeroką prezentację muzyczną na płycie. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia. Na płycie znajdują się utwory zespołów już znanych słuchaczom, jak Mikromusic, Indigo Tree, HooDoo Band, L.U.C. Oprócz tego składanka odkrywa także nowe produkcje takie jak: Kariera, Japoto, Neony, Checkolada. Muzycy mieszkają lub związani są na co dzień z Wrocławiem.

35,40 zł
48
Heaven`s Alright (Digipack) (w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heaven`s Alright (Digipack) (w.)
Dostępny6 szt.

Scott McCloud i AlexisFleisig powołali Paramount Styles w 2008 roku wraz z wydaniem debiutanckiej płyty - `Failure American Style`. Właśnie ukazuje się drugi album grupy zatytułowany `Heaven`s Alright`, mieszając we wszelkich oczekiwaniach, co do tej płyty. Powstał album przełomowy - taki, jaki tworzy się raz w życiu. Już otwierający płytę utwór `Take Care of Me` umiejscawia brzmienie pomiędzy brudną perkusją i basem a wirującą elektroniką, wiolonczelą i smyczkami. McCloud (gitara/wokal) and Fleisig (perkusja) nagrali album w nowojorskim studio Stratosphere Sound pod okiem Geoff`a Sanoff`a (współpracował m.in. z Lloyd Cole, Television, Nada Surf, czy Secret Machines). Na płycie usłyszeć można wybitnych muzyków, jak Julia Kent (Antony and the Johnsons), Simon Lenski (DAAU) i Andrea Serrapiglio (Evangelista).

62,90 zł
44,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,87 zł

49
Songs (Digipack) (w.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs (Digipack) (w.)
Dostępny16 szt.

Po raz kolejny czterech najbardziej utalentowanych muzyków swojego pokolenia tworzących Ensemble Contraste przesuwa granice muzyki poważnej. I ponownie robią to z wielkim poczuciem humoru, taktem, zapałem i niezwykłą energią. Na `Songs` towarzyszy im utalentowana mezzosopranistka Karine Deshayes oraz zaproszeni goście, a program albumu wypełnił repertuar musicalowy. Znalazły się tu tak znane standardy jak: `Somewhere Over The Rainbow`, `Cheek To Cheek`, `Maria`, `I`ve Got Rhythm` czy `Bess, You Is My Woman Now`. (UMP)

57,90 zł
56,74 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

50
Poziom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poziom 7
Dostępny8 szt.

`Poziom 7` to niezwykłe zapiski, dziennik będący relacją oficera bezwiednie wplątanego w konflikt nuklearny. Wydana po raz pierwszy ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych książka doczekała się licznych edycji, przetłumaczono ją na wiele języków. Teraz także na język polski. Posłużyła BBC za scenariusz filmu katastroficznego. Uznana została przez krytyków za wartościową pozycję z gatunku political fiction. Wydaje się jednak, że to nie wątek polityczny jest najistotniejszy. Sprawa jest dużo poważniejsza, realna, a nie fikcyjna. `Życzyłbym sobie, żeby książkę Roshwalda przeczytał każdy dorosły mieszkaniec krajów zarówno bloku wschodniego, jak i zachodniego. Z podziwu wartą zręcznością ukazuje autor szaleństwo aktualnej polityki i nieszczęście, do którego ona prowadzi.` - Bertrand Russell

32,00 zł
25,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

Wróć do góry