hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Już wiem, jak to działa! (Cecile Jugla), na drugim Torebka prezentowa Mysterious Roses, duża (PAW). Kolejny produkt to Wielka księga emocji (Esteve Pujol, Pons Rafael Bisquerra Alzina, Carles Arbat) oraz Ubongo (Egmont - gry).
1
Już wiem, jak to działa! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już wiem, jak to działa!
Dostępny53 szt.

Dzieci żywo interesują się otaczającym je światem. Już maluchy są ciekawe, do czego służą różne przedmioty, z którymi się stykają. Starsze dzieci wykazują się jeszcze większą ciekawością – chcą wiedzieć, jak i dlaczego działają urządzenia, maszyny, wynalazki, a także jak powstają przedmioty codziennego użytku. Przedstawiamy książkę, która będzie wspaniałą inspiracją dla młodych odkrywców. Znajdą oni w niej odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, dotyczących niemal każdej dziedziny życia – skąd się bierze mleko, jak powstaje czekolada, skąd pochodzi prąd w kontakcie, dlaczego samolot lata, jak kieruje się samochodem, jak produkuje się szkło, jak powstaje książka... i jeszcze wiele, wiele innych. To prawdziwa skarbnica wiedzy, która zachwyci każdego żądnego informacji czytelnika. Zapraszamy do lektury! Dlaczego warto nabyć tę książkę – jest pełna wiadomości o funkcjonowaniu otaczającego nas świata; – informacje w niej zawarte podane są w prosty i jednocześnie intrygujący sposób; – rozwija ciekawość świata i stanowi bazę do dalszego poszerzania wiedzy.

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

5 osób kupiło
2
Torebka prezentowa Mysterious Roses, duża - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Mysterious Roses, duża
PAW
Dostępny10 szt.

Papierowa torebka prezentowa w kwiatowy wzór. Wymiary: 30,0 x 41,0 x 12,0 cm

5,99 zł
5 osób kupiło
3
Wielka księga emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga emocji
Dostępny65 szt.

Ta wspaniała księga wprowadza dzieci w fascynujący świat emocji, czyli w świat uczuć. Na jej stronach przedstawione zostały baśnie i opowieści, w których wyeksponowano rozmaite uczucia ich bohaterów. Wszystko po to, by dzieci potrafiły rozpoznawać i nazywać emocje i by potrafiły okazywać je w sposób kontrolowany i adekwatny do sytuacji. Nie ma uczuć dobrych i złych, ale, każdy się chyba z tym zgodzi, nie powinniśmy okazywać szalonej radości w miejscu, gdzie wymagana jest od nas cisza i skupienie, np. w urzędzie czy podczas szkolnych zajęć, podobnie jak umiejętność nieokazywania złości czy gniewu cechuje człowieka opanowanego i kulturalnego. Gniew, strach, radość, wdzięczność, smutek… to tylko niektóre z emocji, które zostaną oswojone dzięki tej pięknej i mądrej księdze. Zapraszamy do odkrywania świata emocji. To wspaniała wędrówka w głąb siebie i fascynująca przygoda. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – przedstawia baśnie i opowieści, akcentując w nich emocje, jakie towarzyszyły ich bohaterom – w ten sposób uczy dzieci rozumienia towarzyszących nam przez całe życie uczuć. – dzięki niej dzieci będą potrafiły rozumieć emocje swoje i swojego otoczenia; będą potrafiły właściwe zarządzać swoimi uczuciami, tak by ich nie tłumić, ale jednocześnie uzewnętrzniać je we właściwy sposób.

36,00 zł
26,64 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,36 zł

4 osoby kupiły
4
Ubongo - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubongo
Egmont - gry, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Szalona gra, która rozkręci twój mózg! Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty! „Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Ponad 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy. To ponad 400 niepowtarzalnych zadań. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy. Grzegorz Rejchtman, urodzony w 1970 roku, mieszka w Monako. Z pochodzenia Polak, z wykształcenia informatyk i ekonomista. Preferuje gry o łatwych do zapamiętania regułach, które dają przy tym dużo frajdy. Opublikował już wiele gier w Skandynawii i na całym świecie. Każdy gracz dostaje zestaw 12 kafelków o różnych kształtach. Na początku każdej rundy gracze biorą nowe plansze (każdy gracz inną!). Rzut kostką określa, których kafelków można używać w danej rundzie. Potem odwraca się klepsydrę. Gracze jednocześnie starają się całkowicie zasłonić pola swojej planszy wskazanymi kafelkami. Każdy, kto zdoła to zrobić przed przesypianiem się piasku, woła „Ubongo!“ i losuje z woreczka 1 klejnot. Dwóch najszybszych graczy otrzymuje dodatkowo po 1 klejnocie z toru rund. Gra składa się z 9 rund. Elementy gry: • 48 kafelków (po 12 na gracza), • 36 plansz (z 432 różnymi zadaniami), • kostka, • klepsydra, • woreczek, • tor rund, • 58 klejnotów (10 rubinów, 19 szafirów, 10 szmaragdów, 19 bursztynów).

130,00 zł
97,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,50 zł

4 osoby kupiły
5
Drzewo genealogiczne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo genealogiczne
Kukuryku
Dostępny36 szt.

Odkryj przed swoim dzieckiem historię waszej rodziny i stwórzcie swoje własne, wyjątkowe drzewo genealogiczne. Wspólnie z dzieckiem namalujcie portrety lub wybierzcie zdjęcia, a przy okazji możecie opowiadać historie i anegdoty. Skład zestawu: - tablica z drzewem, - 32 ramki, - tabliczki na podpisy, - pianki samoprzylepne. Wymiary pudełka: 48,0 x 33,0 cm

24,60 zł
18,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,61 zł

4 osoby kupiły
6
Autyzm w pigułce. Przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie. Przegląd zwięzły i prosty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm w pigułce. Przyczyny, diagnoza, terapie, leczenie. Przegląd zwi...
Dostępny17 szt.

Przedstawiamy przydatną książkę dla osób zajmujących się autyzmem. Jest to przegląd kolejno: przyczyn (wg stanu obecnej wiedzy), metod diagnostycznych (zarówno stosowanych w Polsce, jak i w innych krajach), terapii opartych na interwencjach behawioralnych/ psychoterapeutycznych niektórych metod leczenia biomedycznego. Proste objaśnienia i możliwie jasny język sprawiają, że książka jest przystępna nawet dla osób mało zaawansowanych w tematyce, natomiast obszerna bibliografia, zarówno pozycji w języku polskim, jak i angielskim umożliwia samodzielne pogłębianie wiedzy.

21,00 zł
19,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
7
Sztuka życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka życia
Dostępny97 szt.

Jak osiągnąć szczęście i wewnętrzny spokój bez napinania się, jak znaleźć w szczegółach dnia codziennego zadowolenie, jak pomóc sobie ułożyć życie z drugą osobą, żeby odnaleźć harmonię, jak stworzyć wokół siebie przestrzeń zadowolenia nawet w nieprzyjaznym otoczeniu, jak być dobrym dla siebie, żeby moc być dobrym dla innych. Jednym słowem – jak nie zmarnować sobie życia.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

4 osoby kupiły
8
Malarz świata ułudy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarz świata ułudy
Dostępny4058 szt.

Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017 Rok 1948. Zniszczona Japonia przeżywa czas gruntownych przewartościowań. Z ruin powstaje nowy świat i porządek rzeczy. Emerytowany malarz Masuji Ono, który całe dnie poświęca prozaicznym czynnościom – pielęgnacji ogrodu, naprawie domu, opiece nad wnukami – nie potrafi uwolnić się od przeszłości. Kierowany wewnętrzną potrzebą wytacza sam sobie proces, w którym jest jednocześnie oskarżycielem, oskarżonym i sędzią. Porządek, który niegdyś współtworzył i wspierał, został zburzony. Japoński imperializm poniósł druzgocącą klęskę. Masuji musi na nowo określić samego siebie i relacje z dwiema córkami, Setsuko i Noriko, dokonać moralnego rozrachunku z dotychczasowym życiem.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

3 osoby kupiły
9
Nie opuszczaj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie opuszczaj mnie
Dostępny10002 szt.

Kathy, Ruth i Tommy uczą się w elitarnej szkole z internatem – idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Tym, co odróżnia tę szkołę od innych, jest fakt, że żaden z uczniów nie wyjeżdża na ferie do rodziny. Życie w Halisham toczy się pozornie normalnym trybem: nawiązują się młodzieńcze przyjaźnie, pierwsze miłości, dochodzi do konfliktów między uczniami a nauczycielami. Stopniowo w wyniku przypadkowych napomknień i aluzji, wychodzi na jaw ponura, a zarazem przerażająca tajemnica... Czy miłość, która połączy Kathy i Tommy'ego wystarczy, by odmienić los, który od początku był im pisany? Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

3 osoby kupiły
10
Myszka Miki. Kawa „Zombo” - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszka Miki. Kawa „Zombo”
Dostępny9 szt.

Opowieść o Myszce Miki – przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! – autorstwa znakomitego francuskiego scenarzysty i rysownika Régisa Loisela, twórcy takich dzieł jak Piotruś Pan, Skład główny czy W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Album Kawa „Zombo” został po mistrzowsku narysowany w stylu wczesnych komiksów disnejowskich z lat 30. XX wieku. W Ameryce trwa Wielki Kryzys. Miki i jego przyjaciel Horacy bez powodzenia próbują znaleźć pracę. Zniechęceni, postanawiają wyjechać ze swoimi przyjaciółkami Minnie i Klarabellą na biwak do wiejskiego domku Kaczora Donalda. Po powrocie ze zdumieniem odkrywają, że większość domów w ich miejscowości została wykupiona pod pole golfowe, a mieszkańcy zniknęli... Miki i Horacy będą musieli odkryć, kto za tym stoi i stawić czoło szajce oszustów, którzy zmieniają ludzi w zombi i wykorzystują ich do niewolniczej pracy.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

3 osoby kupiły
11
Dixit 8. Harmonia. Dodatek do gry - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dixit 8. Harmonia. Dodatek do gry
Rebel, od 6 lat
Dostępny57 szt.

Dodatek do gry Dixit lub Dixit Odyseja. Odkryj nowe pokłady skojarzeń, daj ponieść się wyobraźni i wyrusz w niezwykłą podróż w celu odzyskania harmonii. Przy pomocy nowych kart Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze. Dixit 8 to 84 nowe, świetnie narysowane karty z motywem harmonii bądź walki o jej utrzymanie. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit. Dixit to gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki. Na czym to polega? Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów. Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza - to znaczy, że skojarzenie było za proste albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty. Uwaga! Jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia, to dostajesz bonusowe punkty! Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej. Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów! Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

85,00 zł
74,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,20 zł

3 osoby kupiły
12
Ilustrowana czytanka. Star Wars. Wielka ucieczka BB-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana czytanka. Star Wars. Wielka ucieczka BB-8
Dostępny213 szt.

Przeczytaj pięknie ilustrowaną przez Drew Daywalta opowieść o robocie BB-8 z uniwersum Star Wars. Uwielbiany przez wszystkich droid astromechaniczny poznaje nowych przyjaciół i krzyżuje wrogom plany - w tej zabawnej i ciekawej historii ze świata Gwiezdnych Wojen!

13,99 zł
10,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
13
Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach
Dostępny49 szt.

„Te kobiety bywały sprytne, obdarzone wybuchowym charakterem, przebiegłe, uwodzicielskie, zuchwałe i wyrachowane, cierpiały na urojenia i były gotowe sięgnąć po wszelkie środki, aby dopiąć swego i zdobyć dla siebie lepsze życie, tak jak je rozumiały”. Tak autorka Seryjnych zabójczyń pisze o swoich bohaterkach. Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wielu zbrodniach zapomniano. A przecież Elżbieta Batory, Nannie Doss czy Mary Ann Cotton żyły naprawdę. I o nich właśnie jest ta książka. To czternaście przykładów najsławniejszych morderczyń w dziejach. Co nimi kieruje? Jakie mają motywy, jakie stosują metody? Działają same czy ze wspólnikami? Kogo wciągają w sieć swoich intryg? Kto pada ich ofiarą? Odpowiedzi na te pytania i wyjątkowy wgląd w psychikę zabójczyń znajdziemy w tej książce. Każdy rozdział porusza temat zbrodni i historii innej bohaterki, portretując ją z wielkim realizmem. To pierwsza książka, badająca kobiety-seryjne zabójczynie przez pryzmat feminizmu. Nie znajdziemy tu łatwych wyjaśnień („to hormony” albo: „to wspólnik-mężczyzna”) ani kalek („to femme fatale”, „to wiedźma”) – autorka pochyla się nad każdą bohaterką i złożoną naturą kobiecej agresji. Niektóre to bezwzględne psychopatki, inne są po prostu zagubione. „Książka poparta znakomitym researchem, pełna ciekawych informacji, ale ostrzegamy bojaźliwych czytelników: Telfer nie ukrywa przerażających szczegółów morderstw. Pełna strasznych detali książka jest rzadkim spojrzeniem na kobiety, które zabijały dla przyjemności”. – „Kirkus Review” „Telfer dekonstruuje mity (na przykład o Elżbiecie Batory) i szuka realizmu i faktów za legendą. Autorka rzuca światło na to, jak każda sprawa była wyjaśniana i jak traktowano sprawczynie. Rzecz dla prawdziwych fanów kryminałów i wszystkich zainteresowanych wątkami feministycznymi w historii”. – „Library Journal” Tori Telfer to autorka-freelancerka, absolwentka Northwestern University, która: a) jest niepocieszona z powodu braku umiejętności jazdy na łyżwach, b) ma obsesję opowiadania na przyjęciach o seryjnych zabójcach, c) publikuje w sieci materiały na tematy tak skrajne jak sobowtóry Johnny’ego Deppa czy kowboje w Ameryce.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
14
Słówkomania. Gra słowna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słówkomania. Gra słowna
Adamigo, od 8 lat
Dostępny89 szt.

„Słówkomania” to gra, która zachęca do sprawnego posługiwania się językiem polskim. Wyrazy można układać we wszystkich możliwych kierunkach. Każde ułożone słowo jest punktowane. Poza samodzielnym układaniem można również wykorzystać słowa rywali, dokładając litery. Gra wymaga od zawodników myślenia, obserwacji, wyobraźni i sprytu. Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie najwięcej punktów. W rozgrywce liczy się każde słowo! Układaj słowa we wszystkich kierunkach! Zdobywaj punkty na polach premiowanych! Dokładaj litery do słów przeciwników! Wymiary pudełka: 24.5 x 22.0 x 4.5 cm

44,90 zł
36,82 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,08 zł

2 osoby kupiły
15
Wojna, która ocaliła mi życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna, która ocaliła mi życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Osadzona w realiach II wojny światowej niezwykła historia, która łączy przygodę oraz poruszającą opowieść o rodzinie, tożsamości i poczuciu własnej wartości. Książka zdobyła nagrodę główną w kategorii „Książki dla dzieci starszych” w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Dziesięcioletnia Ada całe swoje życie spędziła zamknięta w jednopokojowym mieszkaniu. Jej matka tak bardzo wstydzi się zdeformowanej stopy córki, że trzyma dziewczynkę w izolacji. Kiedy więc młodszy brat Ady, Jamie, ma zostać ewakuowany z Londynu, by schronić się przed wojną, dziewczynka nie zwleka ani chwili: ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z nim. Tak oto zaczyna się wielka przygoda Ady, a także Susan Smith – kobiety, która jest zmuszona przyjąć tych dwoje pod swój dach. Ada uczy się czytać i jeździć konno, patroluje też okolicę w poszukiwaniu niemieckich szpiegów. Z czasem zaufa Susan, a Susan pokocha ją i Jamiego. Czy jednak ich więź okaże się dość silna, by pozwolić im razem przetrwać wojnę? Czy może Ada i Jamie będą musieli wrócić do okrutnej matki? „Boleśnie piękna... Ta pełna subtelności, przejmująca i barwna opowieść, której akcja rozgrywa się w Anglii czasów wojny, sprawi, że czytelnicy w wieku od 10 do 14 lat będą martwić się potknięciami Ady i cieszyć się do łez z jej zwycięstw” – „The Wall Street Journal”. Kimberly Brubaker Bradley (www.kimberlybrubakerbradley.com) – amerykańska pisarka i wielbicielka Anglii; zagadnieniem ewakuacji ludności w czasie II wojny światowej zainteresowała się jeszcze w dzieciństwie, kiedy matka czytywała jej książki na ten temat. Jej proza historyczna zyskała ogromne uznanie w Stanach Zjednoczonych i została przełożona na wiele języków.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
16
Sekret, którego nie zdradzę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret, którego nie zdradzę
Dostępny1496 szt.

W kolejnej powieści z serii opowiadającej o detektyw Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles, która stała się inspiracją dla emitowanego na antenie TNT serialu Partnerki, prowadzący śledztwo kobiecy duet będzie musiał zmierzyć się z bestialskim morderstwem producentki popularnych horrorów. Jane Rizzoli i Maura Isles w swoim życiu widziały niemal wszystko. Można by się spodziewać, że nic ich nie zaskoczy, a jednak tym razem miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym kiedykolwiek miały do czynienia. Bez wątpienia leżąca na łóżku młoda kobieta jest martwa, choć na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby właśnie drzemała. Jest jednak drobny szczegół Zabójca pokusił się o makabryczny żart, umieszczając gałki oczne ofiary na jej dłoni, co niepokojąco przypomina kadr rodem z produkowanych przez nią horrorów. Bardziej przerażające od samego widoku jest jednak to, że zapytana o przyczynę śmierci Maura nie potrafi znaleźć właściwej odpowiedzi. Czy to możliwe, by jakiś obsesyjny fan odgrywał sceny z filmów grozy? Kiedy kilka dni później zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, Jane i Maura zyskują pewność, że poszukiwany szaleniec morduje według pewnego klucza. Jego odkrycie pozwala policji przewidzieć, kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa i jaka śmierć spotka ofiarę. Okazuje się, że morderca wybrał już nawet swój następny cel. Ta kobieta jest jedyną osobą, która może pomóc Jane i Maurze go złapać. Ukrywa jednak mroczną tajemnicę, której nawet w obliczu zagrożenia nie zamierza zdradzić.

38,50 zł
30,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,70 zł

2 osoby kupiły
17
Szorstkie wino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szorstkie wino
Dostępny3450 szt.

W listopadzie winiarze zlewali nowe wino. Były to czasy, kiedy każdy winiarz wyrabiał inne. Wieczorami zapraszali się wzajemnie do domów i próbowali swoje wina, pogryzając pierwsze w sezonie kasztany. Takie wino nazywano "szorstkim". Nie do końca sfermentowane, miało w sobie jeszcze jakieś dziecinne nieokrzesanie, nieco chropowatą piankę, meszek, pod językiem zostawiało coś, co nie miało długo przetrwać, coś niewykończonego, przemijającego, jakby ten winny noworodek krył się jeszcze przez chwilę przed zgiełkiem świata. Tak też mówiono o pączkach winorośli, które przychodziły na świat pokryte puszkiem i traciły go na upalnym słońcu. Jeszcze dziś mówimy, że źrebaka trzeba odwłosić, czyli odebrać go matce, nauczyć żyć. To na pamiątkę tego szorstkiego wina i młodego chłopca, który je próbował maczając w nim wargi, napisana została ta książka. Jean-Claude Carriere Wszyscy mówimy Paryż, ach Paryż! A co dopiero Paryż przedwojenny, raj artystów, stolica świata! Jednak prawdziwa Francja jest gdzie indziej, na głębokiej prowincji, tam, gdzie tłoczy się wino, proboszcz przejeżdża na rowerze, a nim powstaną pyszne sery, trzeba naharować się w oborze. Taką dawną wiejską Francję, dzieciństwo spędzone w Langwedocji wspomina Jean-Claude Carriere, pisarz pierwszorzędny. Wyczarował tu nie tylko opowieść rodzinną, lecz także obyczajową i historyczną. To Francja, jaką kocha się dziś najbardziej, bo jeszcze jej kawałek pozostało. Przeczytajcie, zanim tam (znowu) pojedziecie. Marek Bieńczyk

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

2 osoby kupiły
18
Memory. Zwierzaki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memory. Zwierzaki
Adamigo, od 3 lat
Dostępny66 szt.

Przedstawiamy grę, która rozwija pamięć, uczy koncentracji, wyzwala pozytywne emocje, a ponadto uprzyjemnia wolne chwile! „Memory” uczą dzieci rozpoznawać zwierzęta. Wymiary pudełka: 24.0 x 15.0 cm

24,10 zł
19,99 zł

Rabat 17,1%
oszczędzasz 4,11 zł

2 osoby kupiły
19
English World 2. Grammar Practice Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English World 2. Grammar Practice Book
Dostępny4 szt.

English World is an internationally acclaimed English language learning series for primary schools. It uses best-practice methodology to encourage effective classroom teaching. Active, whole-class learning is supported by grammar and skills work applied in natural contexts. The highly visual printed resources are complemented by digital material featuring video dialogues of native speakers, animated posters and sing-along versions of songs.

39,00 zł
33,93 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,07 zł

1 osoba kupiła
20
Kochaj. 50 lekcji, jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochaj. 50 lekcji, jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Najnowsza, niezwykle osobista książka autorki bestsellerowych Jesteś cudem, Bóg nigdy nie mruga, Bóg zawsze znajdzie ci pracę oraz Twojego dziennika. Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego. Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem. Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
21
Otyłość brzuszna. Dlaczego jest niebezpieczna i jak się jej szybko pozbyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otyłość brzuszna. Dlaczego jest niebezpieczna i jak się jej szybko poz...
Dostępny10 szt.

Nikt z nas nie lubi fałdek tłuszczu na brzuchu. To nie tylko kwestia wyglądu, ale również zdrowia. Otyłość brzuszna sprzyja występowaniu chorób przewlekłych, jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, czy schorzeń układu krążenia. Wyjście z sytuacji jest jedno: należy pozbyć się oponki na brzuchu. Bez obaw, można to zrobić bez restrykcyjnej diety. W części praktycznej zawarte zostały przepisy na smaczne dania, które służą zdrowemu odżywianiu. Jeśli oprócz dobrze skomponowanych posiłków włączymy w codzienność dużo ruchu, to nie tylko stopniowo zrzucimy zbędne kilogramy, ale również zadbamy o zdrowie i dobrą kondycję w przyszłości. Odbiorcy: - wszyscy, którzy potrzebują informacji na temat otyłości brzusznej, - osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i potrzebują konkretnych porad dotyczących aktywności fizycznej i sposobu odżywiania. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę: - zawiera informacje, w jaki sposób bez stosowania restrykcyjnej diety zredukować fałdki tłuszczu, - a także wiadomości, jak ćwicząc mięśnie brzucha spowodować zmniejszenie oponki na brzuchu, - jak zapobiegać cukrzycy typu 2 i innym schorzeniom metabolicznym, - oraz jak chronić naczynia krwionośne a tym samym zmniejszyć ryzyko miażdżycy i nadciśnienia, - jak gotować, by zadbać o szczupły brzuch, - poradnik zawiera 77 różnorodnych i smacznych przepisów.

33,00 zł
24,42 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

1 osoba kupiła
22
Wsiąść do pociągu. Niemcy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wsiąść do pociągu. Niemcy
Rebel, od 8 lat
Dostępny18 szt.

Niemcy przełomu wieków... na stacji głównej w Monachium smuga dymu oznajmia przybycie składu z Norymbergi. Stukot kół wpierw narasta, a potem nagle cichnie, gdy masywna lokomotywa wtacza się na stację. Rozlega się pisk hamowania i pociąg niknie w kłębach pary. Bagażowi pospiesznie uwijają się wokół pasażerów opuszczających wagony. Tymczasem na sąsiednim peronie zawiadowca daje znak odjazdu i kolejny pociąg wyrusza do celu podróży. Jest nim Berlin, dumna stolica Cesarstwa Niemieckiego. „Wsiąść do Pociągu. Niemcy” to duchowy spadkobierca „Ticket to Ride. Marklin”, jednej z najlepiej ocenianych przez graczy edycji gry. Rozgrywka koncentruje się na mapie Cesarstwa Niemieckiego i wprowadza nową, ciekawą mechanikę pozyskiwania pasażerów. Tak jak we wszystkich innych grach tej serii, gracze zaczynają z biletami w ręce, które pokazują im dwa miasta. W trakcie gry uczestnicy zbierają kolorowe karty, które pozwolą im zająć wybrane trasy na planszy, przy wykorzystaniu własnych znaczników pociągów. Działania te umożliwiają im gromadzenie punktów zwycięstwa. Dodatkowym sposobem na zdobywanie punktów jest obsługa pasażerów. Na początku gry różnokolorowe pionki pasażerów kładzie się na wszystkich miastach występujących w grze. Każdorazowo, gdy uda nam się wybudować trasę, możemy zabrać ze sobą jednego z pasażerów z przyległych do wybudowanej trasy miast. Dodatkowe punkty zdobywać będą Ci, którzy obsłużą największą ich liczbę w poszczególnych kolorach. Uwaga. „Wsiąść do Pociągu. Niemcy” to samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii.

172,90 zł
152,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,75 zł

1 osoba kupiła
23
Puzzle edukacyjne 60 elementów. Dzieciaki Grzeczniaki. Spacer - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle edukacyjne 60 elementów. Dzieciaki Grzeczniaki. Spacer
Epideixis, 60
Dostępny13 szt.

Prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii „Dzieciaki Grzeczniaki”, przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być używane przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej. Gra oparta jest na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia. Gra służy rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami. Obrazek może być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi. Zawartość opakowania: • 60 puzzli, • bawełniany woreczek do ich przechowywania, • instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków. Autorką pomysłu serii „Dzieciaki Grzeczniaki” jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

34,00 zł
28,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
24
Biblia dla małych rączek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla małych rączek
Dostępny60 szt.

Oto książeczka, która jak żadna inna zachęci dzieci do poznawania Biblii. Zawiera blisko 60 historii biblijnych, tak ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Wszystkie historie napisane zostały prostym i zarazem barwnym językiem, celnie przedstawiającym opisywane wydarzenia. Dzięki temu nawet kilkuletnie maluchy przeczytają tę książeczkę z zaciekawieniem i zrozumieniem, a ich uwagę przyciągną również kolorowe i pełne fantazji ilustracje, które towarzyszą każdej biblijnej historii. Zapraszamy do wspólnej lektury całe rodziny! Odbiorcy: • dorośli poszukujący książki z historiami biblijnymi dla kilkuletnich dzieci, • katecheci i animatorzy pracujący z małymi dziećmi, • dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które pragną poznawać Biblię. Dlaczego warto nabyć tę książkę: • zawiera blisko 60 historii biblijnych ze Starego i Nowego Testamentu, • jest pięknie zilustrowana i napisana językiem odpowiednim dla małych dzieci, • zachęca do rozmów o wierze.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
25
Original Sin. Grzech pierworodny. Thor i Loki - Dziesiąty świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Original Sin. Grzech pierworodny. Thor i Loki - Dziesiąty świat
Dostępny3 szt.

Podczas wydarzeń przedstawionych w „Grzechu pierworodnym” Thor odkrył, że oprócz Dziewięciu Światów istnieje jeszcze dziesiąty. W tym tomie wyrusza na poszukiwanie tej dziwnej nowej krainy, a także swojej zaginionej siostry, Strażniczki Galaktyki o imieniu Angela. Towarzyszy mu Loki – lecz czy można mu ufać? Jakie jeszcze tajemnice kryje w sobie Dziesiąty Świat? Scenariusz tego albumu napisali Jason Aaron (Thor Gromowładny, Wolverine i X-Men) i Al Ewing (Loki: Agent of Asgard). Autorami rysunków są Simone Bianchi (New Avengers, Thanos powstaje) i Lee Garbett (Loki: Agent of Asgard).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
26
Polskie Państwo Podziemne i Żydzi w czasie II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Państwo Podziemne i Żydzi w czasie II wojny światowej
Dostępny10 szt.

Pierwsze pełne studium jednego z ważniejszych i bardziej kontrowersyjnych tematów w stosunkach polsko-żydowskich w XX wieku – relacji polskiego podziemia w czasie II wojny światowej z Żydami. Autor szuka odpowiedzi na wiele trudnych, czasem bolesnych pytań: Jakie było oficjalne stanowisko władz Polskiego Państwa Podziemnego wobec Żydów w Warszawie i w innych rejonach Polski? Czy temat Żydów pojawiał się w prasie podziemnej i w jaki sposób go przedstawiano? Jaką rolę odegrało Polskie Państwo Podziemne w rozpowszechnieniu w wolnym świecie wieści o Zagładzie? Czy kiedy w 1942 roku zaczęły się deportacje z gett do obozów zagłady, zapasy broni i amunicji zostały udostępnione Żydom pragnącym stawić opór? Wreszcie, jaka była postawa podziemia wobec uciekinierów z gett i obozów, którzy zamierzali dołączyć do polskiego ruchu oporu albo tworzyli własne oddziały partyzanckie? Korzystając z dokumentów zgromadzonych w archiwach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, świadectw i wspomnień, a także z osobistych rozmów z byłymi członkami Armii Krajowej i ocalałymi z Zagłady, zarówno w Szwajcarii, Izraelu, Polsce, Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach, autor w sposób wyważony ukazuje mozaikę postaw i reakcji na katastrofę, która dotknęła europejskich Żydów. Przedstawia całą złożoność sytuacji – od ratowania Żydów z narażeniem życia, przez służbę żydowskich żołnierzy w armii podziemnej, po przejawy antysemityzmu: prześladowania, denuncjacje czy nawet morderstwa. Opisuje militarne, cywilne i polityczne frakcje Polskiego Państwa Podziemnego, przedstawia też sylwetki przywódców podziemia. Rozróżnia postawy władz, dowódców i zwykłych żołnierzy, wyjaśnia zmiany zachodzące na kolejnych etapach wojny, a także na specyfikę regionalną. Wychodzi poza jednoznaczne oceny i nie boi się zwrócić uwagi na to, że historia nie jest czarno-biała. Książka po raz pierwszy ukazała się w 2015 roku w języku angielskim nakładem Cambridge University Press. Intencją autora było to, by przedstawić rzetelny obraz relacji Żydów z polskim podziemiem w okupowanym kraju, oparty na solidnym i różnorodnym materiale źródłowym.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

1 osoba kupiła
27
Gdzie jest rybka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest rybka?
Dostępny13 szt.

Taro Gomi to jeden z najpopularniejszych japońskich twórców książek dla dzieci, a „Gdzie jest rybka?” to jeden z jego najbardziej znanych tytułów. Przygody małej różowej rybki, która ucieka z akwarium i kamufluje się na zasłonach w grochy, w słoikach pełnych cukierków lub pokojach pełnych zabawek, poznało przez czterdzieści lat wiele pokoleń czytelników i czytelniczek. I nic dziwnego, książka bawi konceptem, uwodzi kolorami, zgrabnie łączy obrazy z życia z wyobrażeniami jak ze snu. Minimum słów, maksimum zabawy dla najmłodszych!

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
28
Skarbiec biblijnych opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbiec biblijnych opowieści
Dostępny21 szt.

Oto niezwykła Biblia dla dzieci. Przedstawia wiele ksiąg ze Starego i Nowego Testamentu, również tych mniej popularnych i rzadziej prezentowanych w dziecięcych wydaniach Pisma Świętego, dodatkowo wszystkie fragmenty biblijne zostały pogrupowane w 6 tematycznych działów (Cuda i tajemnice; Grzechy i zbawienie; Głosy i wizje; Rodziny i przyjaźnie; Ścieżki Pana Boga; Dobrzy i źli bohaterowie), wszystko po to, by zachęcić dzieci do zastanowienia się nad różnymi aspektami biblijnych historii i sprawić, by sięgały po nie chętniej i lepiej je rozumiały. Biblia to święta księga, której nie może zabraknąć na półce żadnego dziecka. Odbiorcy: – dzieci, które poznawać będą Pismo Święte; – katecheci i duszpasterze poszukujący wyjątkowego wydania Biblii, dedykowanego małym chrześcijanom; – rodzice i opiekunowie, którzy chcą pomóc dzieciom wzrastać w wierze. Dlaczego warto nabyć tę książkę: – przedstawia biblijne historie ze Starego i Nowego Testamentu z myślą o najmłodszych – w sposób przystępny i ciekawy; – jest oryginalnie i pomysłowo wydana; opatrzona pięknymi, sugestywnymi ilustracjami.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
29
Białe zęby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe zęby
Dostępny4 szt.

Głośny debiut autorki bestsellerów Ta książka, która stworzyła Zadie Smith – pisarkę, którą kocha cały świat. Pełna epickiego rozmachu, doceniona przez czytelników i krytyków, znajduje się na liście 100 najlepszych angielskich powieści wszech czasów magazynu „Time”. Powieść o losach trzech rodzin emigrantów wypełniają miłość, skomplikowane relacje rodzinne i pytania o tożsamość we współczesnym świecie, a wszystko to na tle buzującego życiem, fascynującego wielokulturowego Londynu. Niezwykły talent widoczny już na pierwszych stronach. – „Guardian” Zabawna, inteligentna, szaleńczo dobra lektura. – „Independent” To powieść z pazurem. – Salman Rushdie

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
30
Statystyka w zarządzaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka w zarządzaniu
Dostępny37 szt.

Jeden z najlepszych podręczników do nauczania statystyki na wydziałach zarządzania i ekonomii. Nowe wydanie, podobnie jak poprzednie, zachowuje swój uniwersalny charakter, utrzymując pozycję lidera w międzynarodowych aspektach biznesu. Ambicją Autorów było stworzenie książki, która nie tylko wyjaśnia myślenie statystyczne i idee wnioskowania statystycznego, ale również osadza statystykę w rzeczywistym świecie – stąd dużo w niej przykładów z takich dziedzin, jak: finanse, zarządzanie, transport, turystyka, księgowość, administracja publiczna, ekonomia, produkcja. Dodatkowo, w nowym wydaniu zwiększono nacisk na wszechstronne zastosowania statystyki oraz uwzględniono wiele zadań dotyczących rzeczywistych problemów. Ogromną zaletą podręcznika jest połączenie zagadnień teoretycznych i praktycznych ze statystycznym programem komputerowym MINITAB (przy zachowaniu odwołań do Excela). Gospodarki krajów na całym świecie są coraz bardziej ze sobą powiązane. Wydarzenia społeczno-polityczne w Azji i na Bliskim Wschodzie mają bezpośredni wpływ na notowania na nowojorskiej giełdzie na Wall Street, a zmiany w gospodarce rosyjskiej idące w kierunku kapitalizmu mają bezpośredni wpływ na zmiany gospodarcze w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Przemysł wydawniczy, w którym duże międzynarodowe koncerny nabyły całe przedsiębiorstwa; sektor finansowy, w którym akcje są obecnie notowane bez przerwy na rynkach na całym świecie; a także handel detaliczny, oferujący towary konsumpcyjne produkowane w wielu różnych miejscach na świecie świadczą o wszechobecnej globalizacji gospodarki światowej. Dlatego też zadania i przykłady w nowym wydaniu dotyczą zagadnień międzynarodowych. Dzięki temu w podręczniku odzwierciedlony został kontekst niemal wszystkich zagadnień biznesowych. Ze wstępu

149,00 zł
131,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,88 zł

31
The Manga Guide. Bazy danych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Manga Guide. Bazy danych
Dostępny32 szt.

Seria „The Manga guide” łączy autentyczne japońskie komiksy z jak najbardziej poważną edukacyjną zawartością. Ideą serii jest wyjaśnienie – bardzo często trudnych – tematów takich jak fizyka, informatyka, biochemia, algebra, statystyka itp. Seria łączy wyjątkowych japońskich artystów zajmujących się mangą od lat, ze specjalistami z najbardziej prestiżowych japońskich uczelni. Mana Takahashi jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Tokio. Jest aktywnym pisarzem. Opublikował wiele książek na tematy takie jak Java, C, XML, Inżynieria j i Administracja Systemu.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

32
Kółko Singielek Miejskich. Tom 1. Randka z homo sapiens - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kółko Singielek Miejskich. Tom 1. Randka z homo sapiens
Dostępny27 szt.

Randka z homo sapiens – tabletka szczęścia i antidotum nie tylko na jesienne smutki. Są trzy rzeczy, które musicie wiedzieć o Janie Morris: 1. Nie jest w stanie prowadzić normalnej konwersacji bez zasypywania rozmówcy NNF (nadmiarem nieistotnych faktów), szczególnie, kiedy jest zestresowana; 2. Nic nie stresuje jej bardziej niż obecność Quinna Sullivana (znanego również jako Pan Ciacho); 3. Nie jest fanką szydełkowania. Po tym jak jednego dnia traci chłopaka, mieszkanie i pracę, Janie Morris tylko czeka na kolejną katastrofę, jaką szykuje dla niej los. Jakby tego było mało, świadkiem jej totalnego upokorzenia jest boski Quinn Sullivan, zwany przez nią Pan Ciacho, który co i rusz pojawia się na jej drodze, jak para drogich szpilek – równie pożądanych, co nieosiągalnych. Życie szykuje dla Janie kolejną niespodziankę, kiedy Quinn, obiekt jej niewinnych, choć nieco obsesyjnych westchnień, składa jej propozycję nie do odrzucenia. Jeśli kochacie Seks w wielkim mieście i dzienniki Bridget Jones, to ta książka jest dla Was. Zabawna i lekka opowieść o dziewczętach w Chicago, które spotykają się na regularne sesje szydełkowania i wzajemnie wspierają się radą i pomocą, skradnie Wasze serca! „Opowieść o sile namiętności – tej, która rządzi nami od zawsze, ubrana w lekką i swobodną formę. Doskonała do podróży, do poczekalni lub na długie wieczory” – tak poleca książkę Małgorzata Kalicińska, autorka powieści Dom nad rozlewiskiem. Randka z homo sapiens to nie tylko trzymająca w napięciu opowieść romansowa, ale i pochwała kobiecej solidarności i diagnoza współczesnych singielek – czego szukają, o czym marzą i do czego dążą. Fanki literatury kobiecej mogą dzięki książce przenieść się do świata, w którym miłość jest najwyższą wartością i koniecznie trzeba o nią walczyć. Naprawdę warto zaprosić singielki do siebie i zatopić się w lekturze idealnej jako antidotum na listopadową słotę i spadek nastroju. Książka jest lepsza niż tabletka szczęścia – w sam raz na długie jesienne wieczory. Należy aplikować z gorącą czekoladą i ciasteczkami (ewentualnie Panem Ciacho ;), przyjmować pod ciepłym kocem. To prawdziwy miód na wszystkie potrzebujące serca. Penny Reid jest pełnoetatową badaczką w zakresie biomedycyny, a po godzinach – uznaną i utytułowaną autorką powieści kobiecych, która zdobyła grono wiernych fanek na całym świecie. Opinie i recenzje jej książek na portalu Goodreads sięgają kilkuset tysięcy, znalazły się też na liście bestsellerów „USA Today”. Randka z homo sapiens to pierwszy tytuł jej bestsellerowej serii „Kółko Singielek Miejskich”. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i żoną oraz fanką robótek ręcznych.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

33
Przegrani zwycięzcy. Wspomnienia ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych w czasie II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przegrani zwycięzcy. Wspomnienia ambasadora Polski w Stanach Zjednoczo...
Niedostępny
Brak

Pierwsze polskie wydanie wspomnień Jana Ciechanowskiego – ambasadora RP w Waszyngtonie w czasie II wojny światowej. Wyjątkowa perspektywa i ważny głos o sprawach dla Polski najbardziej żywotnych Ciechanowski był jednym z najzdolniejszych i najbardziej doświadczonych polskich dyplomatów. Miał niezwykły dar dostrzegania najsubtelniejszych dyplomatycznych gestów i niuansów. Potrafił doskonale zorientować się w sytuacji i realnie ocenić swoje szanse. Przegrani zwycięzcy to wspomnienia z lat 1941-1945, kiedy Ciechanowski pełnił funkcję ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych. Na kartach książki przewijają się najważniejsi aktorzy ówczesnej sceny politycznej, z prezydentem Rooseveltem na czele. Jako ambasador Jan Ciechanowski starał się przekonać amerykańskich polityków, że koniecznym warunkiem zachowania ładu w Europie jest stworzenie silnego sojuszu państw. Dyplomata pokładał ogromne nadzieje w spotkaniu amerykańskiego prezydenta z Janem Karskim. Opowieść Karskiego o brutalnej niemieckiej okupacji, postępującej zagładzie Żydów, działalności komunistycznych agentów i szpiegów, fenomenalnego Polskiego Państwa Podziemnego i AK zrobiła wrażenie na Roosevelcie, który dotąd nie zdawał sobie sprawy z tego, co dzieje się w Europie. Wspomnienia Jana Ciechanowskiego to książka bezcenna dla miłośników historii II wojny światowej, a także ważny i wciąż aktualny głos na temat miejsca Polski w świecie i sztuki dyplomacji.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

34
Kreatywne zabawy z bajką. Bambi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne zabawy z bajką. Bambi
Niedostępny
Brak

Dzięki tej książeczce dzieci poznają historię o jelonku Bambi. Następnie ulepią z plasteliny postaci występujące w tej bajce i wykonają różne elementy scenografii, wykorzystując papier, farby, kilka prostych narzędzi i nasze wskazówki. A potem będą bawić się wspaniale, przedstawiając wydarzenia, o których przeczytały w bajce. Mali twórcy będą mogli wymyślać dialogi, tworzyć scenki i realizować własne pomysły związane z tą historią. To lekcja kreatywności i wspaniała zabawa dla wyobraźni! Lista potrzebnych materiałów, proste instrukcje i przejrzyste fotografie ułatwią wykonanie figurek i scenografii. Zestaw zawiera: 1. Książkę z bajką „Bambi” i pomysłami na jej wykorzystanie do zabaw plastycznych. 2. Opakowanie plasteliny w 6 kolorach – na dobry początek. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – w ciekawy sposób zapoznaje dzieci z klasyką bajek; – rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię dziecka; – zapewnia długie godziny twórczej zabawy; – rozbudza zainteresowanie sztukami plastycznymi i zachęca do aktywności w tym obszarze.

16,50 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,3%
oszczędzasz 3,51 zł

35
Pierwsza Biblia dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza Biblia dla dzieci
Dostępny15 szt.

Oto wspaniałe wydanie Biblii, które zainteresuje już najmłodsze dzieci. Barwny, prosty i przystępny język biblijnych historii, a także kolorowe, pełne ciepła i wyobraźni ilustracje sprawią, że maluchy chętnie będą poznawać karty Pisma Świętego. Najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu zebrane w uroczym tomiku, który pokochają wszystkie dzieci. Nigdy przecież nie jest za wcześnie, by poznawać słowo Boże! Odbiorcy: – dorośli poszukujący książki z historiami biblijnymi dla maluchów; – katecheci i animatorzy pracujący z małymi dziećmi; – dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które pragną poznawać Biblię. Dlaczego warto nabyć tę książkę: – zawiera historie biblijne ze Starego i Nowego Testamentu; – jest pięknie zilustrowana i napisana językiem odpowiednim dla małych dzieci; – zachęca do rozmów o wierze.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

36
Opowiem ci bajkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci bajkę
Niedostępny
Brak

Są baśnie i bajki, które poznajemy jako dzieci, a potem towarzyszą nam w całym dorosłym życiu. Chętnie czytamy je swoim dzieciom, aby także one je poznały i niosły w pamięci przez całe swoje życie, a później przekazały następnemu pokoleniu. „Opowiem ci bajkę” to zbiór właśnie takich opowieści. Klasyczne baśnie i bajki, piękna oprawa ilustracyjna i graficzna czynią tę księgę wspaniałym prezentem dla każdego dziecka. Dlaczego warto nabyć tę książkę: – jest zbiorem baśni i bajek, które powinno znać każde dziecko; – skłania do myślenia i mówienia o ważnych wartościach; – zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom; – zawiera klasyczne opowieści, do których powraca się przez całe życie; – bogata oprawa czyni z niej wartościowy, okazały prezent.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

37
Cztery pory baśni + bajkowa torba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory baśni + bajkowa torba
Niedostępny
Brak

„Kochajcie baśnie. Słuchajcie ich. Czytajcie je. Niech będą z wami zawsze, nawet kiedy będziecie bardzo, bardzo dorośli”. – Włodzimierz Dulemba, Autor Oto wspaniały tom baśni dedykowany wszystkim dzieciom. Zgromadzono w nim przepiękne, pełne mądrości, ciepła i humoru opowieści, napisane przez znanego polskiego baśniopisarza. Te bajeczne historie ułożone zostały w cykl czterech pór roku. Nawiązują do ważnych dni, świąt kościelnych, Dnia Babci, Dnia Dziadka, początku roku szkolnego i wielu innych ciekawych momentów, z jakimi spotykamy się wiosną, latem, jesienią i zimą. Zapraszamy do wspaniałej lektury całe rodziny. To książka, która towarzyszyć będzie dzieciom i ich bliskim przez cały rok. Odbiorcy: – dzieci, które kochają baśnie; – całe rodziny, które będą spędzać czas na wspólnej lekturze; – rodzice i opiekunowie szukający dla swych dzieci pięknej i wartościowej publikacji. Dlaczego warto nabyć tę książkę: – kryje w sobie ciekawe i mądre historie; – zaprasza dzieci i ich rodziców do zastanowienia się nad tym, co w życiu ważne; – zapewnia długie godziny wspaniałej lektury; – jej piękne ilustracje rozbudzają wyobraźnię dzieci.

59,00 zł
43,66 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

38
Rafael. Album - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rafael. Album
Dostępny36 szt.

Autor opracowania z wiedzą i pasją podejmuje kwestie historyczne oraz te związane z kontekstem dzieł Rafaela, genialnego mistrza włoskiego renesansu. W 13 rozdziałach, które ukazują rozwój kariery artysty – malarza, rysownika i architekta – rozpoczętej w rodzinnym Urbino, rozkwitłej we Florencji i uwieńczonej spektakularnym sukcesem w Rzymie – dostarcza informacji na wielu poziomach: od krytycznej analizy po wymowne ilustracje przewijające się równolegle do tekstu, towarzyszące narracji i nakładające się na nią. Ta obrazowa opowieść zwraca uwagę na punkty zwrotne w kształtowaniu się artystycznego języka Rafaela i towarzyszące im okoliczności i przebiega według pewnych kategorii: poprzez różne kompozycje subtelnych Madonn, psychologię portretów, teatralność świętych i mitologicznych scen, nastrój ożywionych pejzaży, spojrzenia i ekspresyjne gesty czy symboliczne dekoracje… Stanowi zatem wnikliwe studium życia i twórczości artysty, podkreślając jego niezwykłą wrażliwość i perfekcyjny warsztat. Zaprezentowane na kartach albumu liczne prace mistrza z Urbino (obrazy, freski, rysunki) są prawdziwym magnesem dla każdego, do kogo przemawia emanujący niezrównaną harmonią i głębią styl tego ponadczasowego twórcy. Claudio Strinati, ur. w 1948 r. w Rzymie, historyk sztuki. Przez blisko 20 lat kierował Polo Museale Romano. Od 2009 r. jest jedną z osób zarządzających we włoskim Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaangażowany w reorganizację muzeów historycznych w Wiecznym Mieście. Znawca włoskiego renesansu i manieryzmu. Autor wielu publikacji o sztuce XVI i XVII w. Projektant i organizator ważnych wystaw, w tym tej upamiętniającej 400-lecie śmierci Caravaggia. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? - bogaty zbiór dzieł wielkiego mistrza: od pierwszych nastaw ołtarzowych, przez słynne Madonny i Święte Rodziny, zachwycające freski dekorujące papieskie apartamenty i willę Agostina Chigiego, portrety i rysunki oraz plany architektoniczne, po ostatni obraz-testament Przemienienie Pańskie - zaskakujący oryginalnymi spostrzeżeniami, uwagami i ocenami komentarz Claudia Strinatiego, który podejmuje próbę wyjaśnienia geniuszu Rafaela, artysty swobodnie przekraczającego w swych pracach granicę między światem przedstawionym a realnym, niejako wychodzącego poza ramy czasu i przestrzeni, oraz twórcy jedynego w swoim rodzaju kanonu piękna.

120,00 zł
88,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,20 zł

39
The best. Anna Jantar. Nic nie może wiecznie trwać, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The best. Anna Jantar. Nic nie może wiecznie trwać, CD
Anna Jantar, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny22 szt.

Anna Jantar to jedna z najbardziej lubianych piosenkarek polskiej estrady. Jej piękny, charakterystyczny głos towarzyszył słuchaczom przez całe lata 70. i do dziś z przyjemnością wraca się do jej piosenek. Album The Best Anna Jantar. Nic nie może wiecznie trwać to praktycznie wszystkie przeboje artystki. Na płycie usłyszymy m.in. Dyskotekowy bal, Wielka dama tańczy sama, Radość najpiękniejszych lat czy tytułowy Nic nie może wiecznie trwać. Tracklista: 1. Nic nie może wiecznie trwać 2. Moje jedyne marzenie 3. Spocząć 4. Pozwolił nam los 5. Zawsze gdzieś czeka ktoś 6. Tylko mnie poproś do tańca 7. Nie ma piwa w niebie 8. Dyskotekowy bal 9. Ktoś między nami 10. Wielka dama tańczy sama 11. Gdzie są dzisiaj tamci ludzie 12. Radość najpiękniejszych lat 13. Tak dobrze mi w białym 14. Do żony wróć 15. Kto umie tęsknić 16. My Baby Waits For Rainy Days

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

40
Bajkowe zimowisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowe zimowisko
Niedostępny
Brak

Kiedy za oknem srogi mróz, zawieja i śnieg, miło przykryć się ciepłym kocem i zatopić w ciekawej lekturze. A jeśli czytane opowieści dotyczą zimy, Świętego Mikołaja, choinki, prezentów i świąt, to radość jest tym większa. Dlatego też jesteśmy przekonani, że mroźne opowieści zebrane w tym tomie będą wyborną lekturą na długie jesienne i zimowe wieczory. Dzieci znajdą wśród nich wiersze i opowiadania, wszystkie w najlepszym zimowym wydaniu. Koniecznie zaopatrzcie się na zimę w tę piękną i ciepłą książkę. Odbiorcy: – dzieci, które czytać będą zimowe opowieści; – rodzice i opiekunowie, którzy chcą podarować dzieciom ciekawą książkę. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – to uroczy zbiorek pełnych ciepła i humoru zimowych opowieści; – jej pełne fantazji i polotu ilustracje przeniosą dzieci do bajecznej zimowej krainy; – to doskonały pomysł na świąteczny prezent.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

41
O rymotwórstwie i rymotwórcach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rymotwórstwie i rymotwórcach
Niedostępny
Brak

Dzieło Ignacego Krasickiego O rymotwórstwie i rymotwórcach jest jednym z najważniejszych dokumentów kształtowania się polskiej refleksji teoretycznoliterackiej i jedną z pierwszych prób budowania dyskursu historycznoliterackiego w schyłku XVIII wieku. Dzieło nie było wydane za życia autora. Ewa Zielaskowska wydała je zgodnie z wymogami współczesnego edytorstwa naukowego. Publikacją zainteresują się nie tylko badacze twórczości Ignacego Krasickiego ale także humaniści interesujący się wiekiem XVIII oraz historią europejskich doktryn estetyczno-literackich.

68,00 zł
48,28 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 19,72 zł

42
Nowe Prawo wodne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Prawo wodne
Niedostępny
Brak

Nowa ustawa z 20.07.2017 r. Prawo wodne zastąpi dotychczas obowiązującą ustawę z 2011 r. o tym samym tytule. Ustawa dokonuje zmiany systemu zarządzania zasobami wodnymi, przewidując zastąpienie dotychczasowych organów właściwych w sprawach gospodarki wodnej jednym podmiotem, jakim ma być Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Podmiot ten ma realizować politykę zlewniową gospodarowania wodami na każdym poziomie zlewni, regionu wodnego oraz dorzecza. Ustawa reguluje m.in. kwestie: - zgody wodnoprawnej, która jest udzielana przez wydanie pozwolenia wodnoprawnego, - przyjęcia zgłoszenia wodnoprawnego, - wydania oceny wodnoprawnej - określając zakres przedmiotowy każdej z wymienionych czynności wraz z trybem ubiegania się o pozwolenie wodnoprawne oraz wymogami poszczególnych operatów wodnoprawnych. Zasadność opracowania nowego aktu normatywnego była podyktowana koniecznością stworzenia nowego, efektywnego systemu finansowania gospodarki wodnej oraz bodźców finansowych kształtujących potrzeby wodne społeczeństwa i gospodarki, opartych na odpłatności za usługi wodne przekraczające zakres zwykłego lub powszechnego korzystania z wód.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

43
Sznyty, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznyty, CD
Marek Dyjak, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Na próżno szukać drugiego tak mocnego wokalu, tak mocnego charakteru i tak mocnych utworów. Marek Dyjak to artysta kompletny, niedający się zaszufladkować w żadnej ze znanych kategorii. „Nagrywając tę płytę, byłem chłopcem 20-letnim, nie wiedziałem jeszcze zbyt dużo o muzyce. Szukaliśmy wtedy z Adamem tropu, który miał prowadzić mnie do muzyki Joe Cockera. Ta próba się nie udała, powstała płyta zupełnie inna, niż się spodziewaliśmy. Jaka? Teraz macie kolejną szansę to usłyszeć” – tak o swojej płycie Sznyty mówi Marek Dyjak. Tracklista: 1. Odsuń się, koleś 2. Psychika psychicznego kurdupla 3. U nas w Europie 4. Na równoważni marsz 5. Żołnierzyk i laleczka 6. Śliczny i błyszczący 7. Ogień nas wydymia 8. Człak zbuntowany 9. Kołysanka dla księżniczki Romi 10. Zgoda na antypodach 11. Pieśń rezerwisty 12. Łoj

35,60 zł
33,82 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,78 zł

44
Szara, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szara, CD
Sztywny Pal Azji, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Szara to najnowszy album kultowego zespołu Sztywny Pal Azji. Na wydawnictwie znajdziemy utwory mocno osadzone w dotychczasowej twórczości zespołu, ale i takie, które wynoszą twórczość muzyków w nieznane dotąd rejony. Przepiękne kompozycje, dopracowany w każdym calu tekst i niezwykły charakter muzyki zespołu Sztywny Pal Azji sprawiają, że obok tej płyty nie można przejść obojętnie. Tracklista: 1. Iluminacje 2. Eskimos 3. Pamiętnik 4. 5 dni 5. Wstyd 6. 5000 7. Tess 8. Luxtorpeda 9. 17 Kwietnia 10. Jezus 11. Światło 12. Pocałunek w Rzymie 13. Czy ty czy ja

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

45
Czyń dobro, gdziekolwiek jesteś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyń dobro, gdziekolwiek jesteś
Niedostępny
Brak

Czyń dobro, gdziekolwiek jesteś to wybór myśli Świętych, Błogosławionych i Sług Bożych, m.in. kard. Stefana Wyszyńskiego, Małej Tereski, Alberta Wielkiego, Franciszka z Asyżu, Karola de Foucauld, Brata Alberta Chmielowskiego, Franciszka Salezego, Matki Teresy z Kalkuty, Teresy z Avila i wielu, wielu innych. Wybrane myśli i porady to cenne drogowskazy, które pomogą nam lepiej przeżyć kolejny dzień. Piękna oprawa graficzna sprawia, że książki z tej serii mogą być również znakomitym prezentem dla bliskiej osoby.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

46
Mur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mur
Dostępny26 szt.

Mur” to podsunięta czytelnikowi sposobność przyjrzenia się z dystansu pewnym mechanizmom, przestroga przed ich uruchamianiem. Przedstawiając kompletny świat, na pozór zupełnie różny od naszego, Grzegorz Gortat wprowadza nas do niego stopniowo; pozwala wraz z głównym bohaterem odsłaniać jego tajemnice, odzyskiwać utraconą pamięć i smakować emocje, robić w nim karierę i popełniać błędy. Podejmować ryzyko i wyrażać bunt, mierząc się ze skutkami tych zachowań. Czytelnik może się tu poczuć niczym w krainie zmyślnej komputerowej gry, w wyrafinowanej antyutopii lub też przeżyć déja vu, wspominając czasy peerelowskiego socjalizmu, a zwłaszcza jego naczelną, choć nieobecną w praktyce zasadę, że człowiek jest najważniejszy. Czy w takim świecie jednak może on być rzeczywistym twórcą? Czy też, stwarzając wokół siebie przedmioty, nawiązując relacje i wymyślając idee, musi niepostrzeżenie zamieniać je w klatki, wtrącać w niewolę siebie i innych, mimo że od wieków tęskni za wolnością? I czy taki człowiek – i taki świat – może przetrwać, czy też skazany jest na zagładę? Autor o książce: W „Murze” chciałem zwrócić uwagę na pewną umowność ról, jakie życie na nas nakłada. Mieszkający w obrębie Muru to trybiki, numery bez imienia i nazwiska, w sposób efektywny i niezawodny potrafiące tę machinę wprawiać w ruch, ale jednocześnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, zdolne wchodzić w rolę innych, co często wiąże się z wywyższeniem w hierarchii. Czy jednak to faktyczne dowartościowanie bohaterów? Przesuwani po polach szachownicy, wciąż są tylko bezwolnymi pionkami, trybikami, które machina w każdej chwili może zmiażdżyć. Grzegorz Gortat, urodzony w 1957 roku w Łodzi. Anglista, tłumacz, pisarz. Autor utworów różnorodnych tematycznie i gatunkowo (fantasy, kryminał, powieści obyczajowe, powieści dla dzieci i młodzieży). Laureat nagród literackich (trzykrotnie wyróżniony w konkursie IBBY Książka Roku: w 2006 za powieść „Do pierwszej krwi”, w 2009 za powieść „Szczury i wilki”, w 2013 za powieść „Ewelina i Czarny Ptak”; w 2008 roku otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za utwór „Do pierwszej krwi”). Dla młodszych czytelników napisał ostatnio „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo”; dochód ze sprzedaży książki w całości przekazywany jest poszkodowanym przez wojnę Syryjczykom.

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

47
111 powodów, by kochać Polskę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111 powodów, by kochać Polskę
Niedostępny
Brak

Głośne echo, jakim odbiła się ta publikacja w Niemczech, było naprawdę zachęcające. Przy okazji stwierdziłem, że spora część moich Czytelników pochodzi z Polski. A przecież oni dobrze znają ten kraj, sami najlepiej wiedzą, co w nim kochają, a czego nie lubią. Dlaczego więc ta książka tak im się spodobała? Zapewne Czytelników pochodzących z Polski zaciekawił Niemiec urodzony w Bawarii, dorastający w atmosferze bawarskich, śląskich i polskich obyczajów i tradycji, a przy tym wyznający miłość do ich kraju. I to szczególne, dość zabawne spojrzenie obcokrajowca na kraj, w którym urodzili się jego rodzice. Będąc bowiem obcokrajowcem, widzi się Polskę inaczej, inne też stawia się akcenty, dziwiąc się jednym rzeczom i zachwycając innymi – takimi, na które jej mieszkańcy często po prostu nie zwracają uwagi. W ten sposób liczni moi polscy Czytelnicy odkryli w tej książce rzeczy, jakie w ich kraju były im nieznane. Dlatego właśnie książka111 powodów, by kochać Polskę” ukazuje się teraz w Polsce, bo jest nie tylko oknem, przez które niemiecki czytelnik zagląda do nas, ale jest także swoistym „lustrem” w którym możemy się sobie lepiej przyjrzeć. Warto sięgnąć po to „lustro” bo zobaczymy w nim między innymi to, jak nas teraz widzą i postrzegają nasi zachodni sąsiedzi, co ich w Polsce i Polakach fascynuje, co się w naszych relacjach zmieniło.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

48
Bigger, Leaner, Stronger. Umięśniony, szczupły, silny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bigger, Leaner, Stronger. Umięśniony, szczupły, silny
Niedostępny
Brak

Jeśli chcesz być umięśniony, szczupły i silny w możliwie jak najkrótszym czasie, nie mając predyspozycji genetycznych, bez steroidów, suplementów i chorej liczby godzin na siłowni… koniecznie przeczytaj tę książkę. Osiągnięcie dobrej formy i świetnej sylwetki nie jest nawet w połowie tak skomplikowane, jak próbują ci wmówić specjaliści od zarabiania na fitnessie! • Nie musisz wydawać tysięcy złotych na bezwartościowe suplementy. • Nie musisz stale zmieniać swoich planów treningowych. • Nie musisz przesiadywać codziennie na siłowni. • Nie musisz godzinami dręczyć się ćwiczeniami kardio, by wyhodować sześciopak. • Nie musisz katować się superzdrowym jedzeniem i całkiem zrezygnować ze śmieciowego żarcia. Właśnie z powodu takich szkodliwych mitów wielu facetów sądzi, że są skazani na masę, a nie na rzeźbę. Dzięki tej książce dowiesz się, że dieta i trening tak naprawdę są proste… i nie zabierają dużo czasu. Szybko zobaczysz efekty, a po 12 tygodniach będziesz musiał odpowiadać na pytania kumpli, jak to się stało! A przy tym zapomnisz o bólu i ociężałości i będziesz się cieszył dobrym zdrowiem, wysokim poziomem energii i doskonałym humorem!

52,90 zł
38,09 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,81 zł

49
Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką
Niedostępny
Brak

Michael S. Gazzaniga, jeden z pionierów interdyscyplinarnego spojrzenia na ludzki umysł, opowiada historię swojego pełnego pasji i przedsiębiorczości życia w świecie nauki oraz o swojej kilkudziesięcioletniej drodze ku zrozumieniu tego, w jaki sposób półkule naszego mózgu komunikują swoje odrębne zamiary. Gazzaniga fascynująco opowiada o historii swoich odkryć, począwszy od czasu, gdy był ambitnym studentem, poprzez poukładane życie na dalszych szczeblach studiów w Kalifornii, aż do pierwszych badań przeprowadzonych w swoim własnym laboratorium. W ujmujący a zarazem przystępny sposób portretuje nie tylko prace związane z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, lecz także swoich „towarzyszy broni” – licznych pacjentów, członków rodziny, przyjaciół oraz wybitnych badaczy różnych dyscyplin, którzy towarzyszyli mu w tej szalonej przygodzie. „Szalona opowieść o życiu w świecie nauki i radościach płynących z jej popularyzacji… Ta pozycja będzie ciekawa dla każdego zafascynowanego historią jednego z największych odkryć nauk o poznaniu” – „Publishers Weekly”. „Jeden z ojców neuronauki poznawczej opowiada o swoim życiu w tym pełnym ciepła pamiętniku, rzucając światło na okres narodzin rewolucyjnej teorii rozszczepionego mózgu… Historie Gazzanigi o przyjaźniach trwających kilkadziesiąt lat pokazują, że praca naukowa może być zaskakująco społecznym, wspólnym wysiłkiem twórczym wielu osób, który wręcz kwitnie poza laboratorium” – „Entertainment Weekly”. „Czytanie historii związanych z badaniami nad rozszczepionym mózgiem, których szczegóły nie trafiają zazwyczaj do literatury naukowej, jest niesamowicie fascynujące... To książka dla tych, którzy lubią naukowe biografie, jak i dla tych, którzy interesują się neuronauką” – „Library Journal”. Michael S. Gazzaniga to uznany na arenie międzynarodowej badacz w dziedzinie neuronauki oraz pionier badań nad poznaniem. Dyrektor SAGE Center for the Study of the Mind na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. W Polsce ukazały się m.in. Istota człowieczeństwa. Co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi? (2011) oraz Kto tu rządzi – ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli (2013).

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

50
Zanurzeni w liczbach. Jak matematyka kształtuje nasze życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanurzeni w liczbach. Jak matematyka kształtuje nasze życie
Niedostępny
Brak

„Zachwycający, niezwykle różnorodny zbiór esejów. Świetna zabawa i doskonały prezent dla każdego cierpiącego na paniczny lęk przed matematyką, niezależnie od wieku”. – „Kirkus Reviews” Czy naprawdę jesteśmy na wskroś przesiąknięci matematyką? Daniel Tammet, zakochany w matematyce autystyczny sawant, prowadzi czytelnika po meandrach liczb z zaskakującym wdziękiem, lekkością i ciepłym humorem. Udowadnia, że kombinatoryka, ułamki i równania nie są tylko odstręczającymi abstrakcjami, lecz stanowią tkankę rzeczywistości, przesiąkają każdy jej aspekt, a w dodatku są zwyczajnie... piękne. Być może trudniej by mu było tego dowieść, gdyby nie znalazł sobie popleczników w filozofach, geniuszach literatury i światłych umysłach z najróżniejszych epok i zakątków świata. Niezależnie od tego, czy ostatecznie uda mu się nas przekonać, sama podróż z Tammetem jest niesłychanie inspirująca. „Kiedy Daniel Tammet mówi o liczbach, robi to z widoczną fascynacją i nabożnym podziwem – oczaruje każdego czytelnika, niezależnie od stopnia, w jakim uważa się on za zainteresowanego matematyką. Tammet wplata w wywód wiele wątków osobistych, co czyni jego książkę wspaniałą lekturą dla szerokiej publiczności. Warto polecić ją każdemu, ale absolutnie zatoną w niej miłośnicy nauk ścisłych z zacięciem matematycznym”. – „Library Journal” „Zawsze pouczający, zawsze zabawny Daniel Tammet nigdy nie przestaje darzyć szacunkiem tajemnic królestwa liczb”. – J.M. Coetzee Daniel Tammet jest synestetą i autystycznym sawantem, autorem cenionego przez krytyków światowego bestsellera Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera (Wołowiec 2010). Jego umiejętność objaśniania istoty swoich zdolności językowych i matematycznych jest absolutnie wyjątkowa wśród podobnych mu osób. To, jak specyficznie odbiera świat, pozwala nam ujrzeć w nowej perspektywie odwieczne pytania o sens życia i istotę człowieczeństwa.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

Wróć do góry