hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zgubiona dusza (Olga Tokarczuk, Joanna Concejo), na drugim Państwa świata (Tactic). Kolejny produkt to Ptaki Polski. Mała encyklopedia ilustrowana (Andrzej G. Kruszewicz) oraz Zaczarowana Kolekcja. Zakochany kundel, DVD (Clyde Geronimi).
1
Zgubiona dusza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgubiona dusza
Dostępny
225 szt.

Książka laureatki Nagrody Nobla „Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą. Bez duszy żyło mu się nawet dobrze – spał, jadł, pracował, prowadził samochód, a nawet grał w tenisa. Czasem jednak miał wrażenie, że wokół niego jest zbyt płasko, jakby poruszał się po gładkiej kartce z zeszytu do matematyki, kartce, którą pokrywają równiutkie kratki…” W tej książce Olga Tokarczuk mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

31 osób kupiło
2
Państwa świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwa świata
Tactic, od 8 lat
Dostępny
207 szt.

Wyruszacie w podróż dookoła świata, aby zdobywać wiedzę o różnych krajach i ich flagach! Gracze przyporządkowują flagi państwom. Jeśli nie znają odpowiedzi, to czekają na nich dwie podpowiedzi, jednak po usłyszeniu każdej z nich otrzymają mniej punktów. Drugi element gry polega na przyporządkowaniu państw kontynentom. Końcowe podliczenie ujawnia, kto poradził sobie z tym najlepiej i został zwycięzcą! Gra dla 2–6 osób w wieku od 8 lat. Zawartość: 200 kart z flagami, 6 plansz z kontynentami, mapa świata. Wymiary pudełka: 22.5x16.5x5.0 cm.

69,10 zł
56,66 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,44 zł

7 osób kupiło
3
Ptaki Polski. Mała encyklopedia ilustrowana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki Polski. Mała encyklopedia ilustrowana
Dostępny
35 szt.

Znakomita, ciekawa książka dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czyli dla całej rodziny. Autor, Doktor Andrzej G. Kruszewicz wprowadza Czytelników w krąg ornitologów amatorów. Przystępnie omawia zasady obserwowania ptaków, niezbędny sprzęt i wyprawy ornitologiczne. Radzi, jak przygotować się do wyprawy oraz jak zadbać o bezpieczeństwo własne i obserwowanych ptaków. Znajdziemy tu wprowadzenie do systematyki ptaków i do badań naukowych nad tymi zwierzętami oraz wiele innych interesujących tematów, które wieńczy przegląd ponad 100 gatunków lęgowych w Polsce, ilustrowany doskonałymi zdjęciami.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

6 osób kupiło
4
Zaczarowana Kolekcja. Zakochany kundel, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana Kolekcja. Zakochany kundel, DVD
Clyde Geronimi, 1955
Dostępny
1 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Po wyjeździe swoich właścicieli piękna suczka rasy cocker spaniel, Lady, wyrusza w świat razem z bezpańskim kundlem, Trampem. „Zakochany kundel” to klasyczna animacja Disneya, która od ponad pół wieku oczarowuje kolejne pokolenia fanów. To jedna z najwspanialszych historii miłosnych wszech czasów!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

5 osób kupiło
5
Disney Zaczarowana Kolekcja. Piotruś Pan, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Zaczarowana Kolekcja. Piotruś Pan, DVD
Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, 1953
Dostępny
103 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Razem z Wandą i jej braćmi przeżyjesz mnóstwo przygód, odwiedzisz sekretną kryjówkę Piotrusia Pana i weźmiesz udział w spektakularnej bitwie z piratami oraz ich podłym hersztem, Kapitanem Hakiem! „Piotruś Pan” to klasyczne arcydzieło Disneya, pełne niezapomnianych bohaterów, wspaniałej muzyki, trzymającej w napięciu akcji i... magicznego pyłu!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

6 osób kupiło
6
Zaczarowana kolekcja. 101 Dalmatyńczyków, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana kolekcja. 101 Dalmatyńczyków, DVD
Hamilton Luske, Clyde Geronimi, 1961
Dostępny
303 szt.

Nowość w serii Disney – Zaczarowana Kolekcja! Okrutna Cruella de Mon marzy o płaszczu ze skór dalmatyńczyków, więc skupuje lub porywa szczenięta tej rasy. Rodzice uprowadzonych maluchów, Pongo i Perdita, wyruszają im na ratunek. Przeżyj jeżące sierść na grzbiecie chwile i zobacz, jak rozkoszne psiaki ucierają nosa podłej Cruelli. „101 Dalmatyńczyków” to gwarancja wspaniałej rozrywki dla całej rodziny!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

4 osoby kupiły
7
Zaczarowana kolekcja. Bambi, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana kolekcja. Bambi, DVD
David Hand, 1942
Dostępny
202 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Przeżyj zapierającą dech w piersiach przygodę z uroczym jelonkiem Bambi, niesfornym zajączkiem Tuptusiem, sympatycznym skunksem Kwiatkiem i mądrym Panem Sową. Uzupełnij domową kolekcję o ten wyjątkowy film i wybierz się w podróż do magicznej krainy Bambiego dzięki odnowionej wersji tego ponadczasowego dzieła Disneya!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

4 osoby kupiły
8
Tajemnica krakowskich pocztówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica krakowskich pocztówek
Dostępny
31 szt.

Przyjaciele z Olsztyna: Kama, Zuza, Krzysiek i Wojtek, wyruszają razem z dziadkiem Kamy do Krakowa. Podczas kilkudniowej wycieczki mają poznać piękne miasto królów oraz wziąć udział w przyjęciu urodzinowym przyjaciela dziadka. Niestety, po przyjeździe do grodu Kraka okazuje się, że starszy pan źle się poczuł i musi zostać w szpitalu, a kolekcja starych krakowskich pocztówek, która miała być prezentem urodzinowym, zostaje… skradziona! Detektywi ruszają tropem zaginionych widokówek, poznając po drodze tajemnicze osoby, zabytki i legendy. Zagadka goni zagadkę, czas biegnie nieubłaganie, a tropiciele są coraz bardziej przerażeni. Czy uda im się złapać złodzieja cennej kolekcji?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
9
Jak to zrobić w kuchni? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to zrobić w kuchni?
Dostępny
8 szt.

„Gotowanie, jak każda inna profesja, opiera się na wielu fortelach. W Jak to zrobić w kuchni? opisuję swoje spostrzeżenia, sposoby na skrócenie czasu wykonywania kuchennych czynności i sekrety, które poznałem w ciągu czterdziestu lat spędzonych w kuchni. Starałem się przekazać tu wiedzę, którą nabyłem, prowadząc zajęcia dla studentów (a oni są w stanie popełnić każdy możliwy błąd) lub poznałem przez przypadek (podczas pracy w restauracjach, gdzie w podbramkowych sytuacjach po prostu trzeba szybko myśleć), albo też powoli uczyłem się, doskonaląc powtarzane latami techniki (w niektórych przypadkach działo się to dzień po dniu i rok po roku). „Ta zwięzła, ale bogata w treść książka jest podzielona na podstawowe działy, wypełnione podpowiedziami, jak pracować wydajniej. Można tu znaleźć pozornie oczywiste sugestie – takie jak zakup fartucha, który łatwo zawiązać i rozwiązać – ale i mnóstwo zaskakujących rad, na przykład dlaczego można wyrzucić garnek z podwójnym dnem i ruszt do mięsa. Jednak większa część tej książki poświęcona jest odpowiedziom na wszystkie te pytania, które złożyły się na jej tytuł – począwszy od tego, jak nie spalić masła, jak panierować kotlety i przechowywać świeże zioła, aż po zagadnienie, kiedy powinno się zastosować wysoką temperaturę, a kiedy niską”. – James Peterson

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
10
Disney Zaczarowana Kolekcja. Dzwonnik z Notre Dame, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Zaczarowana Kolekcja. Dzwonnik z Notre Dame, DVD
Gary Trousdale, Kirk Wise, 1996
Dostępny
99 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Obejrzyj „Dzwonnika z Notre Dame” – spektakularną disneyowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo! „Dzwonnik z Notre Dame” to niesamowita dawka humoru i wzruszeń, która zachwyci całą rodzinę!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

4 osoby kupiły
11
Klub małego patrioty. Polskie pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub małego patrioty. Polskie pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Czy wiesz, że Fiat 126p nie jest najmniejszym polskim samochodem? Sięgnij po ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia! Poznaj polskie samochody, motocykle, ciężarówki i autobusy. Dowiedz się, kto je zaprojektował, do czego były wykorzystywane i jakie sukcesy odniosły. Rozpocznij cudowną przygodę i wstąp do Klubu Małego Patrioty! Odkryj swoją Ojczyznę – jej symbole, bohaterskie czyny oraz wartościowe postaci z dziedziny nauki, kultury i historii. Poczuj radość z bycia Polakiem!

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
12
Za niebieskimi drzwiami, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za niebieskimi drzwiami, DVD
Mariusz Palej, 2016
Dostępny
102 szt.

Niezwykła przygoda 11-letniego Łukasza rozpoczyna się, gdy chłopiec po wypadku trafia pod opiekę ciotki, do pensjonatu nad morzem. Tam przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości… „Za niebieskimi drzwiami” to pełna magii i zjawiskowych efektów specjalnych historia o sile miłości, która potrafi obudzić do życia. W rolach głównych gwiazdy polskiego kina: Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency oraz po raz pierwszy na ekranie Dominik Kowalczyk jako Łukasz. Film w wersji reżyserskiej, dłuższej od kinowej o 10 minut.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

3 osoby kupiły
13
Disney Zaczarowana Kolekcja. Król Lew, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Zaczarowana Kolekcja. Król Lew, DVD
Roger Allers, Rob Minkoff, 1994
Dostępny
301 szt.

Nowość w serii Disney – „Zaczarowana Kolekcja”! W Lwiej Krainie na świat przychodzi królewski potomek – małe lwiątko o imieniu Simba. Wkrótce Simba i jego odważny ojciec Mustafa stają się ofiarami spisku, obmyślonego przez żądnego władzy Skazę, brata Mustafy. „Król Lew” to ponadczasowa opowieść o dorastaniu, odwadze, miłości i przyjaźni, która zachwyci ciebie i całą twoją rodzinę!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

3 osoby kupiły
14
Arcyoszust, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcyoszust, DVD
Barry Levinson, 2017
Dostępny
42 szt.

Dwukrotny laureat Oscara, Robert De Niro, i trzykrotnie nominowana do Oscara, Michelle Pfeiffer, wcielają się w role Berniego Madoffa i jego żony, Ruth, w dramacie HBO analizującym wydarzenia, które doprowadziły do upadku finansisty z Wall Street, po tym, jak zdefraudował 65 miliardów dolarów należących do inwestorów w ramach najgłośniejszego przypadku piramidy finansowej w dziejach Stanów Zjednoczonych.

17,99 zł
2 osoby kupiły
15
Zaczarowana kolekcja. Pinokio, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana kolekcja. Pinokio, DVD
Ben Sharpsteen, Hamilton Luske, 1940
Dostępny
305 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana kolekcja”! Dołącz do Pinokio, drewnianego pajacyka majstra Geppetta, oraz gadającego świerszcza w pełnej przygód podróży, która wystawi na próbę odwagę, lojalność i szczerość głównego bohatera. To legendarne arcydzieło Walta Disneya, które uczy, że zawsze trzeba wierzyć w swoje marzenia!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
16
Herkules. Zaczarowana kolekcja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Herkules. Zaczarowana kolekcja, DVD
John Musker, 1997
Dostępny
104 szt.

Nowość w serii Disney – Zaczarowana Kolekcja! W wyniku intrygi uknutej przez zazdrosnego wuja Hadesa, nowo narodzony Herkules, syn Zeusa i Hery, traci boską moc i trafia na ziemię, gdzie zostaje adoptowany przez ziemskich rodziców. Pełna humoru i przygód klasyczna animacja, nominowana do Oscara za najlepszą piosenkę, to legenda domowej rozrywki, którą pokocha cała twoja rodzina!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

3 osoby kupiły
17
Zaczarowana kolekcja. Alicja w krainie czarów, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowana kolekcja. Alicja w krainie czarów, DVD
Hamilton Luske, Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, 1951
Dostępny
103 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana kolekcja”! Poznaj Krainę Czarów, zanurzając się w zabawnym, dziwacznym oraz mistrzowsko z animowanym i udźwiękowionym świecie. Spotkaj Szalonego Kapelusznika, Zająca Marcowego, Tweedle Dee i Tweedle Dum, Kota z Cheshire, Królową Kier oraz wiele innych niezapomnianych postaci. „Alicja w Krainie Czarów” to wyjątkowy i niepowtarzalny film, który pokocha cała twoja rodzina!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
18
Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlak Kingi. Nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku
Dostępny
89 szt.

W życiu Kingi, trzydziestopięcioletniej wielkomiejskiej singielki trudno znaleźć choćby promyki szczęścia. Jej związek z mężczyzną właśnie się zakończył, relacje z bliskimi źle się układają, a praca w redakcji popularnego pisma kobiecego od dawna nie daje jej satysfakcji. Z pozoru zwyczajny wyjazd służbowy do Krościenka, który miał być kolejnym nużącym zadaniem do wykonania, rozpoczyna jednak w życiu Kingi wielką rewolucję. Od tej chwili nic już nie będzie takie jak dawniej. W tej małej miejscowości u podnóża Pienin Kinga nie tylko pozna wyjątkowych ludzi, lecz także będzie musiała zmierzyć się z własną trudną przeszłością. Okolica, która przed wiekami była schronieniem jej świętej patronki, stanie się tłem niezwykłych wydarzeń. Doprowadzą one do ogromnych zmian w życiu głównej bohaterki i jej bliskich. Na szlaku Kingi odnajdą siebie, Boga i prawdziwą miłość. Szlak Kingi to wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że Bóg z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji potrafi wyciągnąć dobro, które daje człowiekowi siły do walki o życie, miłość i szczęście. Katarzyna Targosz – autorka popularnych powieści oraz bajek dla dzieci, w tym wydanej przez Wydawnictwo eSPe książeczki Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka. Prowadzi bloga „Matka na szczycie”. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
19
Układanka drewniana Samochody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana Samochody
Dostępny
13 szt.

Puzzle drewniane 12 elementów

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
20
Zaczarowana kolekcja. Dinozaur, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana kolekcja. Dinozaur, DVD
Eric Leighton, Ralph Zondag, 2000
Dostępny
101 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Główny bohater dinozaur Aladar podczas długiej podróży w poszukiwaniu nowych, bezpiecznych miejsc lęgowych, wchodzi w konflikt z Kronem, przywódcą wędrującej grupy. Wspierany przez Neerę, siostrę Krona, Aladar rzuca mu wyzwanie i postanawia udowodnić, że jedynie wspierając się nawzajem osiągną upragniony cel.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
21
Zarządzanie zasobami ludzkimi. Wybrane aspekty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie zasobami ludzkimi. Wybrane aspekty
Dostępny
12 szt.

Książka jest poświęcona wybranym procesom zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Przygotowana została jako podręcznik dla osób, które odpowiadają za te procesy w organizacji, i tych, które chcą przygotować się do pracy w działach HR. Przedstawiono w niej najważniejsze zasady dotyczące budowania strategii zarządzania zasobami ludzkimi oraz wynikające z niej założenia dla kolejnych etapów tego procesu: budowania zasobów organizacji (czyli kształtowania wizerunku firmy jako pracodawcy, rekrutacji, selekcji i adaptacji pracowników), zarządzania zespołami, a także rozwiązywania konfliktów i negocjacji wewnątrzorganizacyjnych. Dodatkowo opisano zasady budowania systemu ocen i wynagradzania pracowników, a także zagrożenia związane z występowaniem w organizacjach mobbingu. Perspektywę współczesnego ZZL wzbogacono o treści z zakresu zarządzania zmianą i projektami oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, które mają wpływ na procesy ZZL i tworzą kontekst, w którym są one wdrażane we współczesnych organizacjach. Podręcznik stanowi cenne źródło wiedzy zarówno dla studentów, jak i praktyków – osób dysponujących doświadczeniem zawodowym w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi oraz kadry zarządzającej zespołami pracowników w obrębie ZZL.

68,00 zł
55,76 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,24 zł

1 osoba kupiła
22
Fantazja. Zaczarowana kolekcja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantazja. Zaczarowana kolekcja, DVD
James Algar, Samuel Armstrong, 1940
Dostępny
201 szt.

Nowość w serii Disney – Zaczarowana Kolekcja! Ponadczasowe arcydzieło Walta Disneya, prawdziwa uczta dla oczu i uszu. To zbiór utworów muzyki klasycznej, zilustrowanych animacjami Walta Disneya. Teraz jeszcze bardziej smakowity i kuszący dzięki cyfrowej jakości obrazu i dźwięku! „Fantazja” to pozycja obowiązkowa w każdej rodzinnej kolekcji filmów Disneya!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

1 osoba kupiła
23
Rozważania różańcowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania różańcowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Pięć pełnych serii oryginalnych rozważań różańcowych pomoże medytować tajemnice życia Jezusa i Maryi razem ze świętymi, w perspektywie Miłosierdzia Bożego, przed obliczem Nieustającej Pomocy i z bezpośrednim odniesieniem do słowa Bożego.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
24
Zostało z uczty bogów. Jan Peszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostało z uczty bogów. Jan Peszek
Igor Newerly, Agora - multimedia
Dostępny
9 szt.

Kolekcja „Mistrzowie słowa” to dzieła literackie w znakomitych interpretacjach wybitnych polskich aktorów. Każdy tom zawiera bogato ilustrowaną książkę przedstawiającą sylwetkę aktora. Na płytach CD nagrane zostały książki audio w formacie MP3 według adaptacji Polskiego Radia. 21. wybitnych nazwisk, 21. wybitnych interpretacji. Wystarczy tylko nacisnąć play na przenośnym odtwarzaczu, aby przenieść się w świat wymalowany słowami przez Twojego ulubionego aktora!

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
25
Zaczarowana kolekcja. Dumbo, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zaczarowana kolekcja. Dumbo, DVD
Ben Sharpsteen, 1941
Dostępny
299 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana kolekcja”! Słonik Dumbo i jego niezwykłych rozmiarów uszy stają się pośmiewiskiem całego cyrku. Dzięki pomocy swego lojalnego przyjaciela Tima, Dumbo pokonuje przeciwności i triumfuje jako jedyny latający słoń świata! Dumbo, to film pełen niesamowitych przygód, niezapomnianych postaci i z zawsze aktualnym przesłaniem o sile przyjaźni i wierze we własne możliwości!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

1 osoba kupiła
26
Pakiet Czary codzienności. Siostry / Przyjaciele i rywale / Słoneczna przystań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Czary codzienności. Siostry / Przyjaciele i rywale / Słoneczna ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Czary codzienności bestsellerowa saga Agnieszki Krawczyk! Trzy tomy: Siostry, Przyjaciele i rywale i Słoneczna przystań w jednym pakiecie. Niech uwiodą was czary codzienności zaklęte w magii górskiego miasteczka, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk. Piękna saga o małym, górskim miasteczku, jego mieszkańcach i marzeniach, które, jeśli bardzo tego chcemy, mogą się spełnić.

84,90 zł
61,98 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,92 zł

1 osoba kupiła
27
Sekret, którego nie zdradzę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret, którego nie zdradzę
Dostępny
2979 szt.

W kolejnej powieści z serii opowiadającej o detektyw Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles, która stała się inspiracją dla emitowanego na antenie TNT serialu „Partnerki”, prowadzący śledztwo kobiecy duet będzie musiał zmierzyć się z bestialskim morderstwem producentki popularnych horrorów. Jane Rizzoli i Maura Isles w swoim życiu widziały niemal wszystko. Można by się spodziewać, że nic ich nie zaskoczy, a jednak tym razem miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym kiedykolwiek miały do czynienia. Bez wątpienia leżąca na łóżku młoda kobieta jest martwa, choć na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby właśnie drzemała. Jest jednak drobny szczegół… Zabójca pokusił się o makabryczny żart, umieszczając gałki oczne ofiary na jej dłoni, co niepokojąco przypomina kadr rodem z produkowanych przez nią horrorów. Bardziej przerażające od samego widoku jest jednak to, że zapytana o przyczynę śmierci Maura nie potrafi znaleźć właściwej odpowiedzi. Czy to możliwe, by jakiś obsesyjny fan odgrywał sceny z filmów grozy? Kiedy kilka dni później zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, Jane i Maura zyskują pewność, że poszukiwany szaleniec morduje według pewnego klucza. Jego odkrycie pozwala policji przewidzieć, kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa i jaka śmierć spotka ofiarę. Okazuje się, że morderca wybrał już nawet swój następny cel. Ta kobieta jest jedyną osobą, która może pomóc Jane i Maurze go złapać. Ukrywa jednak mroczną tajemnicę, której nawet w obliczu zagrożenia nie zamierza zdradzić...

34,00 zł
27,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,80 zł

1 osoba kupiła
28
Pocałunek zdrajcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunek zdrajcy
Dostępny
16 szt.

Znakomita lektura dla fanów serii „Rywalki” Kolejny tom trylogii w 2018! Królestwo na krawędzi wojny. Dziewczyna, która nie chce wyjść za mąż. Żołnierz, który musi udowodnić swoją wartość. Sage Fowler, w której ojciec rozbudził pasję do książek i której wpajał, że sama może decydować o sobie, jest inteligentna, odważna i nie zamierza wychodzić za mąż. Przyjmuje więc propozycję swatki i zaczyna szpiegować potencjalnych kandydatów na mężów dla wpływowych panien. Kiedy podczas jednej z tajnych misji spotyka księcia, sprawy się komplikują.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
29
Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia dla dzieci. Historia zbawienia w opowiadaniach
Dostępny
320 szt.

Biblia - święta księga nie tylko chrześcijan. Poznawać ją, odkrywać zawarte w niej słowo Boże, żyć nią, zachwycać się nią... To piękne zadania na całe życie, to także przygoda, którą warto rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie, by nauczyć się przyjmować słowo Boga tak naturalnie i swobodnie, jak codzienny chleb, z pasją i wiedzą potrzebną do zrozumienia biblijnych historii. Biblia dla dzieci została opracowana z myślą o najmłodszych chrześcijanach. Zebrano w niej 60 biblijnych historii zaczerpniętych zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Język przytaczanych biblijnych fragmentów został dostosowany do potrzeb dzieci, a ilustracje, stanowiące niemal osobną narrację, zapraszają małych chrześcijan do głębszego przeżywania wydarzeń spisanych na kartach Biblii. Odbiorcy: - dzieci, które już od najmłodszych lat poznawać będą biblijne historie, - rodzice i dziadkowie, którzy pragną zasiać w sercach swoich pociech ziarno słowa Bożego. Dlaczego warto nabyć tę książkę? - opowiada dzieciom 60 biblijnych historii, a czyni to w prosty i zarazem niepozbawiony głębi sposób, - jej wspaniałe ilustracje zachwycą nie tylko małych czytelników, - to zaproszenie do czytania i rozważania Biblii dla całych rodzin.

34,00 zł
25,16 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

1 osoba kupiła
30
Klub małego patrioty. Polscy wynalazcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub małego patrioty. Polscy wynalazcy
Dostępny
42 szt.

Czy wiesz, że Polak skonstruował LVR – pojazd ułatwiający kosmonautom poruszanie się po Księżycu? Sięgnij po ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia! Poznaj polskich wynalazców. Dowiedz się, jak rewolucyjne były ich dokonania i jakie wiążą się z tym historie. Rozpocznij cudowną przygodę i wstąp do Klubu Małego Patrioty! Odkryj swoją Ojczyznę – jej symbole, bohaterskie czyny oraz wartościowe postaci z dziedziny nauki, kultury i historii. Poczuj radość z bycia Polakiem!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
31
Drewniana układanka Nauka Liczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniana układanka Nauka Liczenia
Dostępny
15 szt.

Drewniana ukladanka dla najmłodszych dzieci. Pozwala utrwalić podstawowe równania matematyczne.

9,20 zł
8,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
32
Metalowe wersety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metalowe wersety
Dostępny
32 szt.

Metalowe wersety to antologia wywiadów, jakie Wojciech Lis przeprowadził dla zine’ów. Te wywiady to nie tylko nostalgia, ale też kulturowe archiwum gatunku. Wśród rozmówców Lisa znajdziemy najważniejszych kreatorów polskiej sceny heavymetalowej czyli muzyków m.in. Vader, Dragon, Imperator, Wilczy Pająk, Turbo czy Merciless Death. „Akurat mieszkałem w małej miejscowości w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim, gdy mój (niedługo zresztą wcześniej poznany) kumpel – Piastol przywiózł mi swego znajomka z Tarnobrzega. Gentlemanem tym był Wojtek Lis – jak się okazało – człek zainteresowany historią polskiej, metalowej, undergroundowej sceny oraz moimi wspominkami z tamtego okresu. Nie bez powodu piszę „gentleman”, bo świeżo poznany znajomy ujął mnie swym spokojem, kulturą osobistą, a także sporą wiedzą na temat tamtego, minionego szaleństwa. Minęło pewnie ze 20 lat od tamtej chwili, a ja wciąż utrzymuję dość ścisły kontakt z tymi dwoma, dosyć wyjątkowymi osobami. Dziś przyszło mi napisać parę słów wstępu do kolejnej książki Wojtka Lisa – najważniejszego kronikarza polskiej, metalowo – undergroundowej rebelii lat 80. i 90. XX wieku. Kolejnego jego dzieła, będącego próbą przywrócenia pamięci o kapelach, ludziach, zdarzeniach i klimatach związanych z polskim heavy metalem tamtych lat. Kto by wtedy pomyślał, że o tych odmieńcach i odszczepieńcach, wzbudzających strach na polskich ulicach będą pisane książki… Że ta kultura muzyczna, zwana przez wielu tzw. znawców muzyki antykulturą, pomijana w mediach (z małymi wyjątkami), często określana przez te media „siedliskiem szatana”, doczeka się poważniejszego potraktowania i głębszej analizy. Z zaskoczeniem odkrywam, co wyrosło z tych kudłatych wesołków, dla których – wydawało się, że ważne są głownie trzy rzeczy: dobra muza, doborowe towarzystwo i procentowe klimaty. Po latach dowiaduję się, że pokończyli dobre uniwersytety, wykładają na uczelniach w kraju i za granicą, obsadzają wysokie państwowe stanowiska, poodnajdywali się w różnych biznesach, wciąż dają sobie radę na muzycznych scenach, czy zajmują się dziennikarstwem etc. etc. Większość czytelników tych słów zapewne wie, jaką rolę w przywracaniu tej pamięci miała Jaskinia hałasu – rewolucyjne wydawnictwo na polskim, muzycznym rynku (książka napisana ręką Wojtka Lisa oraz Tomka Godlewskiego – graficznie opracowana zresztą przez Piastola). Ale pewnie znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę z tego…” – Fragment wprowadzenia do książki, które napisał Krzysztof „Axer” Golec, były menadżer zespołu Slashing Death.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
33
Gdybym jej uwierzył - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybym jej uwierzył
Dostępny
3 szt.

Młoda biotechnolog, Julia Przybysz, porzuca poukładane życie w Katowicach i przyjmuje stanowisko samodzielnego asystenta badawczego w prężnie rozwijającej się firmie biotechnologicznej na Podkarpaciu. Szybko okazuje się, że firma prowadzi znacznie szerzej zakrojone testy, niż wynikałoby z oficjalnych danych. Przystąpienie do owianych tajemnicą badań przedklinicznych jest dopiero początkiem wydarzeń, które mogą kosztować Julię dużo więcej niż utratę pracy. Niespodziewanie dziewczyna przepada bez echa, a w sprawę zostaje wmieszany jej były chłopak, Kamil Kosowski. Gdzie jest Julia? Czy rzeczywiście padła ofiarą bezwzględnych naukowców? A może za zniknięciem dziewczyny stoi odrzucona miłość? Debiut Klaudii Kloc-Muniak ogromnie mnie zaskoczył. Wciągająca fabuła, intrygujące postacie, a dreszczyk grozy gwarantowany. Klimat tej powieści zdecydowanie przypadnie do gustu fanom thrillerów. Nie wspomnę już o zakończeniu, które zwaliło mnie z nóg. Serdecznie polecam! K.N. Haner, kobiecerecenzje365.blogspot.com „Gdybym jej uwierzył” wciąga już od pierwszej strony, a ciekawość nie opuszcza, aż do ostatniej. Nudna praca laborantki przeradza się w przygodę życia pełną niebezpieczeństw, nielegalnych eksperymentów i niewyjaśnionych morderstw. Magdalena Kubaszewska, posredniczka-ksiazek.pl Co jest ważniejsze – cel czy metoda? „Gdybym jej uwierzył” stawia czytelnika przed zatrważającym dylematem etycznym i pokazuje, że w dobie wyścigu o naukowe patenty łatwo jest zatracić moralne granice. Debiutancka powieść pani Klaudii Kloc-Muniak to doskonały thriller psychologiczny, który wciąga, szokuje i wywołuje dreszcz przerażenia. Katarzyna Jóźwiak, bialynotes.pl

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
34
Trylogia Seton. Tom 1. Artefakt umysłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Seton. Tom 1. Artefakt umysłu
Dostępny
6 szt.

Victor Moss jest majorem amerykańskiej armii, Novak zaś sierżantem i zaufanym człowiekiem majora. Łączą ich braterstwo broni i więzi przyjaźni. W czasie rutynowego patrolu na terenie Iraku dochodzi do incydentu, w wyniku którego w ręce sierżanta Novaka wpada stary notes. To zdarzenie zmienia ich życie. Victor podąża śladami notesu od Iraku, przez inne kraje, aż po Polskę. Poznanie prawdy staje się jego obsesją i jednocześnie misją, która doprowadza go do niesamowitego odkrycia. Czy nić setonu – anagram notesu – pokieruje losami bohaterów niczym złota nić Ariadny i pozwoli sięgnąć po tajemnice biblijnej Mezopotamii? Pierwszy tom thrillera oparty na historycznych i starożytnych artefaktach, gdzie rzeczywistość przeplata się z fikcją, a intryga i tajemnice nie opuszczają Czytelnika, dając sporą dawkę emocji i zaskakujących zwrotów akcji. W przygotowaniu dwa kolejne tomy: Niezabliźniona nić i Zatokowa dewiacja, które ukażą się w 2018 roku.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
35
Disney Zaczarowana Kolekcja. Robin Hood, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Zaczarowana Kolekcja. Robin Hood, DVD
Wolfgang Reitherman, 1973
Dostępny
303 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Waleczny Robin Hood wraz z zaufanym kompanem Małym Johnem oraz oddaną bandą wesołków przygotowują liczne spiski, aby przechytrzyć podłego księcia Jana. Robin nie spocznie, póki nie zdobędzie ręki pięknej Lady Marion, a na tron nie powróci król Ryszard Lwie Serce! Fascynująca fabuła, wspaniała animacja i rewelacyjne piosenki sprawiają, że „Robin Hood” to film, który pokocha cała twoja rodzina!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
36
Jazz Legends cz. 3. Saturday Night at the Village Vanguard, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazz Legends cz. 3. Saturday Night at the Village Vanguard, CD
Michał Urbaniak, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

To trzecia płyta z serii Michal Urbaniak „Jazz Legends 3”, która nosi podtytuł „Saturday Night at the Village Vanguard”. Płyta jest zapisem niesamowitego koncertu, który odbył się w kultowym klubie Village Vanguard w Nowym Jorku. Urbaniak powiedział: „Nie jesteś prawdziwym jazzmenem, jeśli nie grałeś w Village Vanguard! Nagrania z tego klubu to rarytasy dla kolekcjonerów muzyki jazzowej”. W koncercie - obok Urbaniaka na skrzypcach - udział wzięła fenomenalna sekcja rytmiczna: Lennie White na perkusji, Ron Carter na basie oraz Mike Gerber na fortepianie. Płyta została opatrzona interesującą recenzją Mike'a Hennessey. Tracklista: 1. Stella by Starlight 2. Stardust 3. I Just LoveYou 4. Satin Lady 5. Viskan 6. Folksong

42,90 zł
32,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

1 osoba kupiła
37
Zaczarowana kolekcja. Nowe Szaty Króla, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowana kolekcja. Nowe Szaty Króla, DVD
Mark Dindal, 1999
Dostępny
101 szt.

Nowość w serii Disney – Zaczarowana Kolekcja! „Nowe szaty króla” to odjazdowy film, którego akcja rozgrywa się w Ameryce Południowej. Młody król zostaje zmieniony w lamę i wyrzucony z pałacu. Zrozpaczony władca poznaje wieśniaka, który pomaga mu ponownie zasiąść na tronie. Film, to również świetna muzyka, w tym nominowana do Oscara piosenka Stinga „My Funny Friend and Me!”. W królestwie Disneya jak zwykle rządzą humor, zabawa i przygoda!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

1 osoba kupiła
38
Klub małego patrioty. Polscy odkrywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub małego patrioty. Polscy odkrywcy
Dostępny
10 szt.

Czy wiesz, że Polak odkrył źródła Amazonki – największej rzeki świata? Sięgnij po ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia! Poznaj polskich odkrywców docierających tam, gdzie nikogo wcześniej nie było, poznających nowe wyspy, rzeki, jeziora oraz nieznane gatunki zwierząt i roślin. Rozpocznij cudowną przygodę i wstąp do Klubu Małego Patrioty! Odkryj swoją Ojczyznę – jej symbole, bohaterskie czyny oraz wartościowe postaci z dziedziny nauki, kultury i historii. Poczuj radość z bycia Polakiem!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
39
Zarządzanie ewangeliczne. Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorczości i przywództwa chrześcijańskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie ewangeliczne. Studium ewangelicznych postaw przedsiębiorcz...
Dostępny
4 szt.

Książka Zarządzanie ewangeliczne, zachowując walor osobistej refleksji, posiada jednocześnie całkowitą zgodność z teologią i społeczną nauką Kościoła katolickiego i jako taka może stanowić bardzo cenną pomoc dla duszpasterzy, organizacji i wspólnot religijnych, a zwłaszcza dla środowisk zrzeszających biznesmenów, zarządców, managerów, przywódców. Czytając Zarządzanie ewangeliczne, mamy wrażenie poruszania się jednocześnie po ekonomii, teorii zarządzania i teologii, prowadzeni przez przewodnika wprawnego we wszystkich tych dziedzinach. Autor rzadko poprzestaje na prostej analizie poszczególnych fragmentów Ewangelii. Przeciwnie, egzegeza nie tylko jest prowadzona w sposób poprawny i interesujący, ale też najczęściej zawiera wiele aspektów [...]. Jestem przekonany, że każdy uważny czytelnik, oprócz wspomnianych wcześniej korzyści z lektury Zarządzania ewangelicznego, będzie miał możność przeżycia fascynującego doświadczenia, jak żywa i życiowa jest Ewangelia i jak wciąż wiele jest w niej „do odkrycia”, do odczytania na nowo”. – ks. dr Andrzej Jędrzejewski Adam Szromek – naukowiec, pisarz, wynalazca, pasjonat; profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, inżynier oraz wynalazca urządzeń elektronicznych i metod organizacji; absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; członek Komitetu Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk (PAN). Autor ponad 140 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i światowym, z obszaru zarządzania i ekonomiki turystyki. Członek komitetów naukowych wielu konferencji, stowarzyszeń i czasopism naukowych. Uczestnik szkoleń współczesnego biznesu, GLS i certyfikatów Unii Europejskiej w zakresie przedsiębiorczości. Prowadzi działalność społeczną w zakresie wyrównywania szans rozwoju młodzieży poprzez organizowanie warsztatów z programowania oraz konstrukcji robotów. Jest współtwórcą cyklu konferencji pt. „Biznes na życie wieczne” oraz autorem powieści z obszaru literatury chrześcijańskiej.

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

1 osoba kupiła
40
Kochane kłopoty. Rok z życia, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochane kłopoty. Rok z życia, 2 DVD
Amy Sherman-Palladino, Daniel Palladino, 2017
Dostępny
48 szt.

Kontynuacja kultowego serialu! Niemal 10 lat po zakończeniu ostatniego sezonu wracamy do Stars Hollow, by zobaczyć cztery pory jednego roku z życia Lorelai, Rory i Emily Gilmore. Wracają sprzeczki przy porannej kawie, zamawianie jedzenia o późnej porze, spotkania ze starymi znajomymi. Dziewczyny wchodzą w kolejne trudne związki i próbują przetrwać życiowe zmiany.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

41
Za niebieskimi drzwiami, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za niebieskimi drzwiami, Blu-ray
Mariusz Palej, 2016
Dostępny
40 szt.

Niezwykła przygoda 11-letniego Łukasza rozpoczyna się, gdy chłopiec po wypadku trafia pod opiekę ciotki, do pensjonatu nad morzem. Tam przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości… „Za niebieskimi drzwiami” to pełna magii i zjawiskowych efektów specjalnych historia o sile miłości, która potrafi obudzić do życia. W rolach głównych gwiazdy polskiego kina: Ewa Błaszczyk, Magdalena Nieć, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska, Adam Ferency oraz po raz pierwszy na ekranie Dominik Kowalczyk jako Łukasz. Film w wersji reżyserskiej, dłuższej od kinowej o 10 minut.

50,10 zł
47,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

42
Księga dżungli. Zaczarowana kolekcja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga dżungli. Zaczarowana kolekcja, DVD
Wolfgang Reitherman, 1967
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.29

Nowość w serii Disney – Zaczarowana Kolekcja! Kultowa animacja Disneya na podstawie ponadczasowych opowiadań R.Kiplinga. Wybierz się w głąb tajemniczej dżungli i przeżyj ekscytującą przygodę z Mowglim i jego przyjaciółmi. Zobacz, jak cyfrowo odświeżona bajka ożywa eksplozją kolorów i dźwięków! Księga dżungli to pełna dzikiej zabawy, śmiechu i wzruszeń opowieść o potędze przyjaźni.

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

43
Westworld. Sezon 1, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westworld. Sezon 1, 3 DVD
Jonathan Nolan, 2016
Dostępny
102 szt.

Mroczna odyseja na temat sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu, stworzona przez Jonathana Nolana i Lisę Joy. W rozległym, odizolowanym parku rozrywki imitującym Dziki Zachód gość słono płaci za to, by stać się tym, kim zawsze pragnął być, i zrealizować swoje fantazje podczas przygód z „hostami” - androidami. Jednak za kulisami przedsięwzięcia nie wszystko jest w porządku… W rolach głównych min. Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Ed Harris i Anthony Hopkins. Ekskluzywne wydanie digipack. Zawiera przewodnik po epizodach.

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

44
A. Wajda. Antologia filmowa. Wydanie kolekcjonerskie, 36 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A. Wajda. Antologia filmowa. Wydanie kolekcjonerskie, 36 DVD
Andrzej Wajda, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

Majestatyczne wydanie podsumowujące dorobek Andrzeja Wajdy – wielkiego polskiego Artysty, jednego z najbardziej imponujących twórców światowej kinematografii. Zawiera 26 filmów fabularnych, wybranych przez samego Mistrza: od „Pokolenia” po „Powidoki”. Dopełnia je 10 płyt DVD z unikalnymi materiałami dodatkowymi, na których znalazły się min. dokumenty i krótkie metraże Reżysera, filmy o nim, telewizyjne wywiady oraz reportaże z planów. Filmom towarzyszy książka, która zbiera komentarze i opowieści Wajdy na temat poszczególnych swych dzieł. Wszystkie zawarte w wydaniu filmy poddano rekonstrukcji cyfrowej, a rozmach i jakość edytorska czynią z tej kolekcji absolutnie wyjątkowe przedsięwzięcie. Antologia zawiera następujące filmy fabularne (26 płyt DVD): 1. Pokolenie; 2. Kanał; 3. Popiół i diament; 4. Niewinni czarodzieje; 5. Popioły; 6. Wszystko na sprzedaż; 7. Brzezina; 8. Krajobraz po bitwie; 9. Piłat i inni; 10. Wesele; 11. Ziemia obiecana; 12. Smuga cienia; 13. Bez znieczulenia; 14. Panny z Wilka; 15. Człowiek z marmuru; 16. Człowiek z żelaza; 17. Danton; 18. Dyrygent; 19. Kronika wypadków miłosnych; 20. Korczak; 21. Pan Tadeusz; 22. Zemsta; 23. Katyń; 24. Tatarak; 25. Wałęsa. Człowiek z nadziei; 26. Powidoki. Materiały dodatkowe (10 płyt DVD): - Wróblewski według Wajdy; - Jan Nowak Jeziorański. Kurier z Warszawy 60 lat później,1944-2004; - My filmujemy naród!; - Miłość dwudziestolatków; - Na planie; - Przekładaniec; - Brzezina – Andrzej Wajda o filmie; - Kredyt i debet. Andrzej Wajda o sobie; - Program Obowiązkowy. Rozmowy przy świątecznym stole; - Smuga Cienia – Polska Kronika Filmowa 75/48A, 75/40B; - Pogoda domu niechaj będzie z Tobą… Jarosław Iwaszkiewicz; - Dyrygent – Henryk Wojnarowski o filmie; - Jaki jest z bliska. Andrzej Wajda w 50 rocznicę filmowego debiutu; - Robotnicy ’80; - Cegła i inne nagrody filmowe; - Kamera na reżysera – wywiad z Andrzejem Wajdą o filmie „Kronika wypadków miłosnych”; - Korczak – Agnieszka Holland o filmie; - Marzenia są ciekawsze; Szabla Ojca; - Powidoki – making of; - Wajda – lekcja kina.

1 460,90 zł
1 387,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 73,04 zł

45
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks, DVD
George C. Wolfe, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Film HBO. Porywająca adaptacja bestsellerowej książki Rebecki Skloot, z Oprah Winfrey i Rose Byrne w rolach głównych. Córka Henrietty Lacks, Deborah (Winfrey), z pomocą dziennikarki Rebecki (Byrne) próbuje odkryć prawdę na temat matki, której nigdy nie poznała i zrozumieć, w jaki sposób badania nad komórkami rakowymi pobranymi od Henrietty bez jej zgody w 1951 roku doprowadziły do bezprecedensowego przełomu w medycynie, odmieniając życie wielu niezliczonych osób.

12,99 zł
Powiadomienie
46
Westworld. Sezon 1. Labirynt, 3 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westworld. Sezon 1. Labirynt, 3 Blu-ray
Jonathan Nolan, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Mroczna odyseja na temat sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu, stworzona przez Jonathana Nolana i Lisę Joy. W rozległym, odizolowanym parku rozrywki imitującym Dziki Zachód gość słono płaci za to, by stać się tym, kim zawsze pragnął być, i zrealizować swoje fantazje podczas przygód z „hostami” – androidami. Jednak za kulisami przedsięwzięcia nie wszystko jest w porządku… W rolach głównych m.in. Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Ed Harris i Anthony Hopkins. Ekskluzywne wydanie digipack z kolekcjonerskim albumem oraz przewodnikiem po epizodach!

139,90 zł
132,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,99 zł

47
Ameryka i egzotyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka i egzotyka
Dostępny
6 szt.

Egzotykę spotyka się również w Polsce, dlatego w najnowszym zbiorze impresji Stanisław Michalkiewicz umieścił obok wspomnień z Ameryki i Azji także elementy egzotyki krajowej; zrobił to w przekonaniu, że nie tylko dorównuje ona zagranicznej, ale w porywach nawet ją przewyższa.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

48
Dylematy HR-owców Badanie case study Praktyczne komentarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylematy HR-owców Badanie case study Praktyczne komentarze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

Pozycja rekomendowana przez : Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner oraz HR Polska Patronat medialny: Dziennik Gazeta Prawna, BiznesTuba.pl W tej książce swoimi doświadczeniami zechcieli się podzielić z Państwem doradcy, szefowie HR i specjaliści innych obszarów binzesowych takich firm jak: Volvo, Bosh, Credit Agricole Bank Polska SA, Luxoft, Kruk SA, PwC Poland&CEE, Provident, Travelplanet. Praca stanowi efekt synergii, który został uzyskany poprzez połączenie wiedzy i doświadczenia 17 specjalistów z obszaru zarządzania ludźmi. Głównym celem książki jest przedstawienie problemu jednocześnie w makroskali, poprzez przegląd badań, oraz mikroskali z perspektywy konkretnego przypadku, ze wskazaniem na cel, przebieg, bariery i wnioski. Książka porusza siedem istotnych obszarów HRM: zmiana - jako wartości każdej firmy i kluczowego czynnika sukcesu, dobór pracowników, ich rozwój, oceny i zaangażowania. Ostatni rozdział jest próbą przedstawienia obecnego stanu poziomu działów HR w Polsce i zarysowania ich kierunku rozwoju. Recenzja naukowa Książka ?Dylematy HR-owców? jest poświęcona ważnemu problemowi budowanie zespołu pracowników (kapitału ludzkiego) w przedsiębiorstwie w kontekście tworzenia i zarządzania wartością firmy w zmieniającym się otoczeniu. W procesie tym istotną rolę pełnią pracownicy działu HR. Książka jest efektem współpracy menedżerów działów HR międzynarodowych korporacji w Polsce i naukowców. Stanowi udane połączenie teorii i praktyki. Złożone problemy zostały zaprezentowany w sposób kompleksowy, a omówienie poszczególnych zagadnień cechuje się klarownością i przystępnością. Książka może być polecona szerokiemu kręgu odbiorcom zarówno do samodzielnego studiowania i samokształcenia jak również jako lektura uzupełniająca na studiach i szkoleniach z zakresu zarządzania. Dr hab. Alina Daniłowska, profesor nadzwyczajny SGGW Recenzja ?Dylematy HR-owców? to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce znaleźć inspirację i praktyczne narzędzia do zaplanowania i wdrożenia zmian. Autorzy w atrakcyjny i wnikliwy sposób przeprowadzają nas przez tematy ważne nie tylko dla HRu, ale i biznesu ogólnie. Bo czymże jest dojrzały HR, jak nie oczami i sercem biznesu; bo jak organizacje miałyby się rozwijać bez świadomego i odważnego HRu? Siedem rozdziałów to siedem wciągających historii o nas ? HRowcach ? i naszej codziennej pracy, o tym że każda strategia biznesowa potrzebuje naszego udziału i wsparcia. Szczerze polecam tę lekturę każdemu, kto chce budować mądre organizacje przyszłości. Monika Pakulska , Director of HR and Operations White & Case | M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k.

49,00 zł
47,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

49
Radość cierpienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Radość cierpienia
Dostępny
1 szt.

„Prawdziwe świadectwo, do bólu szczere. Warto przeczytać, może się przydać. Szczerze polecam!” – Marek Kamiński „Nałęczów Pani Hanki to nadal Cisy Żeromskiego, z galerią trochę strasznych, trochę pięknych postaci, ulotnymi spotkaniami, które pozostawiają trwały ślad, samotnością, bólem i rozczarowaniem, z których rodzą się prawda, dobro i piękno”. – Barbara Kulicka „Autorka ze zdawałoby się banalnego wypadku złamania nogi na ulicy uczyniła wspaniałe studium cierpienia, zadziwiające głębią przemyśleń i mocnymi w swej wymowie środkami wyrazu. Książka Hani to dla mnie w sensie pozytywnym wstrząsające odkrycie skłaniające do zatrzymania się na chwilę w biegu codziennego życia i odkrycia jego sensu”. – Agnieszka Korzeniewska „W swoim kolejnym tomiku poezji pani Hanna dzieli się z nami obserwacją świata. Idąc przez życie, zatrzymuje się i pozwala nam wejść w historię ludzi: ich przeszłość, uczucia i myśli. Ten personalizm w podejściu do świata staje się cennym rysem w jej poezji. [...] Obserwujemy wraz z nią przedmioty i miejsca, by wniknąć głębiej: w życie ludzi, którzy używali rzeczy zachowanych do naszych czasów lub przebywali w miejscach odwiedzanych przez autorkę. [...] Wybierzmy się więc na kolejną wyprawę do Brugii oraz na Wigry, do Domu Opieki Społecznej i między zakurzone karty Biblii. „Oto człowiek, oto jego historia! Oto jest mój Bóg, oto moja wiara! Zachwyć się nią razem ze mną” – mówi do nas autorka”. – Bartłomiej Sokal „Pani Haniu! Zbierałam się do napisania tych kilku słów ponad miesiąc. Jak mam napisać coś z sensem po przeczytaniu słów, które Pani kreśli w książce. To naprawdę trudne! Napiszę więc zwyczajnie: „Pani Haniu, dziękuję, że zawsze w Pani książkach zwyczajny człowiek, codzienne ludzkie sprawy mają sens. I dziękuję za słowa – cytuję za Panią: moje życie, to MOJE ŻYCIE”. – Dorota „Nie spodziewałem się, że tak szybko przeczytam Pani książkę (połknąłem ją jednym haustem). W okresie cierpienia i leczenia złamania odczuwa się wielką pogodę ducha, a niekiedy dużo humoru. W miarę powrotu do zdrowia i sprawności, kiedy to pojawiają się inne otaczające problemy, jest nieco przygnębiająca i zmuszająca do zastanowienia się nad beznadziejnością życia. Jednak ogólny wydźwięk jest pozytywny, może nawet budujący. Dlatego chętnie polecam Pani książkę”. –Marek z Lublina

49,90 zł
14,97 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 34,93 zł

50
Złota Kolekcja. Także i ty, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Także i ty, CD
Leszek Długosz, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

Lista utworów: 1. Ja chciałbym być poetą - Leszek Długosz 2. Dzień w kolorze śliwkowym - Leszek Długosz 3. Już tak nas ta miłość nie obchodzi - Leszek Długosz 4. Zamierzam być u ciebie - Leszek Długosz 5. Metafizyczny kleszcz - Leszek Długosz 6. Jaka szkoda - Leszek Długosz 7. Berlin 1913 - Leszek Długosz 8. Jurgowska karczma - Leszek Długosz 9. Kwiecista zwiewna twa sukienka - Leszek Długosz 10. Nie ma nas - Leszek Długosz 11. Obciążenie rodzinne - Leszek Długosz 12. Nasze ognisko - Leszek Długosz 13. Dziękuję ci, Muzyko - Leszek Długosz 14. Także i ty - Leszek Długosz 15. Starzy - Leszek Długosz 16. Ja nie jestem Amadeusz Mozart - Leszek Długosz 17. Moja obrona - Leszek Długosz 18. Śpieszmy się - Leszek Długosz 19. Pod Baranami tez już inny czas - Leszek Długosz

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

51
Zakon Krańca Świata. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakon Krańca Świata. Tom 1
Niedostępny
Brak

Nadszedł Koniec świata A właściwie dwanaście Końców – każdemu wierzącemu według potrzeb. Były katastrofy ekologiczne i naturalne, wojna atomowa, atak kosmitów, zstąpienie Jeźdźców i wiele innych wersji Apokalipsy. Nieliczni sprawiedliwi szczęśliwcy trafili do swoich Rajów. Reszta ludzkości zdana jest sama na siebie i walczy o przetrwanie w świecie przepełnionym chaosem. Lars Bergerson jest jednym z tych, którzy radzą sobie świetnie. Jest Grabieżcą – człowiekiem, który potrafi podróżować pomiędzy wymiarami, wchodzić do Rajów i wynosić z nich wyjątkowo cenne przedmioty, zwane pryzami. Jest silny, niezależny i samowystarczalny. Nikogo nie potrzebuje, za nikogo nie jest odpowiedzialny. Do czasu, gdy na jego drodze staje Miriam – wychowana w sekcie, bezbrzeżnie naiwna, uroczo bezradna. W kłopotach, jakie ściągnie na głowę Larsa, nie ma jednak nic uroczego.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

52
Portret Doriana Graya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret Doriana Graya
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Powieść irlandzkiego pisarza Oscara Wilde'a, Portret Doriana Graya, należy do ścisłego kanonu literatury pięknej. Wydana po raz pierwszy w 1890 roku, w epoce wiktoriańskiej, uważana jest za najwybitniejsze dzieło estetyzmu angielskiego. Oscar Wilde pyta w niej o kwestie nurtujące ówczesną epokę, ale jakże aktualne i dzisiaj, jak czym są sztuka, piękno, młodość i moralność. Portret Doriana Graya jest powieścią fantastyczną, w której zdarzenia wyimaginowane przechodzą do świata rzeczywistego i są pretekstem do podkreślenia atrakcyjności intrygi i pogłębienia wymowy filozoficznej dzieła. Powieść Oscara Wilde'a wywołała w swoim czasie oburzenie i polemikę. Krytycy atakowali zwłaszcza postać głównego bohatera, Lorda Henry'ego – uosobienie hedonistycznego dandysa, wyznawcy dekadenckich obyczajów i wyrafinowanych przyjemności – często utożsamianego z samym autorem. Portret Doriana Graya stał się przedmiotem wielu adaptacji teatralnych i ekranizacji filmowych. Lektura dla szkół średnich.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

53
Wesołe zabawy dla mądrych i ciekawych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe zabawy dla mądrych i ciekawych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.13

Wesołe zabawy dla mądrych i ciekawych to zagadki, wierszyki, labirynty, łamigłówki i wiele innych zadań, które zapewnią świetną rozrywkę dzieciom. To propozycja doskonaląca umiejętności manualne, a także rozwijająca logiczne myślenie. Szczegółowe ilustracje, a także kolorowe naklejki zachęcają do rozwiązywania ćwiczeń. Chwyć kredki i zostań artystą – pomaluj rysunki według własnego pomysłu!

14,30 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

54
Baśnie tureckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie tureckie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.13

Szczęście dopisuje uczciwym, którzy dotrzymują obietnic. Dawno, dawno temu księżniczka została żoną czarnego kota, młodzieniec zmagał się z olbrzymami, a pewna sprytna dziewczyna oszukała sułtana... Poznaj niezwykłe opowiadania, których bohaterami są wróżki, zaczarowani królowie, mędrcy i sułtanki uwięzione w wieżach. To historie o odwadze, miłości, przyjaźni i sprawiedliwości, marzeniach o innym świecie, przeszłości, którą pragniemy poznać, i przyszłości, której chcemy dosięgnąć. Baśnie tureckie zebrał i przedstawił Instytut Yunus Emre. Zbiór obejmuje starannie wyselekcjonowane podania ludowe.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

55
Mighty Movers. CD Pack (2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
114,00 zł
102,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,40 zł

56
Gdybyś znała dar Boży. Nauka przyjmowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybyś znała dar Boży. Nauka przyjmowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.01

O, gdybyś znała dar Boży, mówi Jezus do Samarytanki w Ewangelii według św. Jana. Te słowa stają się punktem wyjścia dla Jacques'a Philippe'a, który namawia, byśmy odrzucili postawę narcystycznego skupienia na sobie i dążenia do doskonałości na rzecz pokornej ufności Bogu i Jego miłości do nas. „Bóg nie daje nam według naszych zasług, cnót, zalet, ale według nadziei, którą w Nim pokładamy, wedle ufności w Jego miłosierdzie”. Pozwólmy się więc prowadzić Duchowi Świętemu – w wierze, nadziei i miłości... Niech na tej drodze towarzyszą nam postacie, do których w swych rozważaniach odwołuje się także autor: św. Paweł z Tarsu, św. Teresa z Ávili, św. Jan od Krzyża, św. Teresa z Lisieux, św. Benedykta od Krzyża, św. Faustyna Kowalska, Etty Hillesum.

32,90 zł
27,97 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

57
Fantastic Flyers. CD Pack (2). An activity-based course for young learners - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
114,00 zł
102,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,40 zł

58
Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia rodzinnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pałac i nie więzienie. Jak podchodzić do problemów życia rodzinneg...
Dostępny
5 szt.

Statystyki separacji i rozwodów podkreślają słabość rodziny i jej elementów. Ale choć życie razem jest trudne, ludzie nadal zawierają związki małżeńskie, stawiają czoła rozczarowaniom i rozwiązują skomplikowane problemy. Życie domowe może się zamienić w konflikt, dialog przełożyć na nieporozumienie, różnice emocjonalne mogą przejść w kłótnie, a w najbardziej uderzających przypadkach – w ludzkie dramaty o tragicznych skutkach, o czym, niestety, ciągle donoszą gazety. Przynależność do grupy, wyznania religijnego czy szkoły psychoterapeutycznej przed niczym nie chroni. Ta książka jest skierowana do osób, które zastanawiają się, dlaczego relacje mogą się stać trudne, jak można poprawić życie małżeńskie i rodzinne; które nie poddają się w obliczu konfliktów, a nieporozumienia chcą przekształcić w możliwości przemiany. Tę publikację można wykorzystywać podczas kursów przedmałżeńskich.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

59
Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Handel o wysokiej częstotliwości na rynku walutowym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.24

Monografia stanowi całkowicie nową pozycję bibliograficzną na polskim rynku. Autor omawia nowoczesne cechy rynku walutowego (które rzadko kiedy występują w polskiej literaturze), jak również istotę handlu o wysokiej częstotliwości (HFT) będącej częścią handlu algorytmicznego. Handel HFT polegający na składaniu zleceń w milisekundach, czy też nanosekundach wymaga całkowicie nowych metod oceny efektywności i ryzyka stosowanych strategii. Dostosowane muszą być również same strategie, ponieważ często są one bardzo agresywne, wymagające dostępu do informacji znacznie wcześniej, niż każdy inny podmiot występujący na rynku. Podobnie są stosowane strategie drapieżne, które mają na celu odkrywać potencjalne zlecenia składane przez innych uczestników rynku. Ostatecznie oznacza to, że podstawy do zawierania transakcji HFT są inne, niż te występujące w tradycyjnym handlu. Z jednej strony, znacznie mniej istotne są na przykład teorie makroekonomiczne, które mogą się sprawdzać w inwestycjach długoterminowych, natomiast nie mają większego zastosowania w transakcjach przeprowadzonych w milisekundach. Z drugiej strony, istotne stają się takie czynniki jak prędkość składania zleceń, odpowiedni dostęp do informacji oraz bardzo istotny wpływ, jaki można wywierać na cenę w wyniku przeprowadzonych transakcji, ze względu na ich duże wartości nominalne. W związku z powyższym, monografia omawia również takie zagadnienia jak: teoria mikrostruktury rynku, asymetria informacji, metody oceny efektywności rynku, rodzaje strategii podmiotów HFT, optymalizacja składanie zleceń, ocena efektywności strategii HFT, czy też ocena ryzyka tych strategii. W książce są także zaproponowane innowatorskie wskaźniki efektywności transakcyjnej i ryzyka transakcji handlu o wysokiej częstotliwości.

85,00 zł
69,70 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

60
Mickey Bolitar. Tom 2. Kilka sekund od śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mickey Bolitar. Tom 2. Kilka sekund od śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Część druga trylogii z Mickeyem Bolitarem, bratankiem Myrona Bolitara Kontynuacja Schronienia, która zaczyna się zaledwie kilka dni po opisanych tam wydarzeniach. Mickey, nastolatek, który niedawno zamieszkał z Myronem, powoli odnajduje swoje miejsce w nowej rzeczywistości, ale wciąż wpada w kłopoty. Tym razem zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo. I wpada na trop tajemniczej organizacji – Schroniska Abeony – która może mieć coś wspólnego ze śmiercią jego ojca. Chłopak będzie musiał zmobilizować wszystkie siły, by ochronić przed nadciągającym niebezpieczeństwem tych, których kocha...

34,50 zł
27,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,90 zł

61
Prawo dla pielęgniarek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo dla pielęgniarek
Dostępny
3 szt.

Książka przedstawia w sposób kompleksowy najważniejsze aspekty prawne dotyczące wykonywania zawodu pielęgniarki. Publikacja zawiera dużo odniesień praktycznych, w tym dotyczących zakładania prywatnych praktyk, udzielania świadczeń zdrowotnych oraz realizacji praw pacjenta, a także uwzględnia specyficzne sfery wykonywania zawodu pielęgniarki (POZ, szpitale psychiatryczne, ratownictwo medyczne, uzdrowiska itd.) Posługując się przystępnym językiem i w przejrzystej formie, autorka wskazuje m.in.: - jaki jest nowy zakres uprawnień zawodowych pielęgniarki, - jakie są zasady nabycia i utraty prawa wykonywania zawodu i jego ograniczenia, - jakie są możliwe formy wykonywania zawodu przez pielęgniarkę, - jak założyć podmiot leczniczy oraz prywatną praktykę pielęgniarską, - jakie są ustawowe standardy wykonywania zawodu pielęgniarki, w tym obowiązki w zakresie dokumentacji medycznej i praw pacjenta, - jaka jest organizacja i zadania samorządu zawodowego pielęgniarek, - jakie są rodzaje i przesłanki odpowiedzialności prawnej pielęgniarki. Książka adresowana jest do wszystkich pielęgniarek w Polsce, które chcą zgodnie z prawem wykonywać swój zawód i poszukują przystępnego oraz aktualnego źródła syntetycznych informacji na ten temat. Ponadto polecana jest dla studentów kierunku Pielęgniarstwo.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

62
Bądź litościwym Bogiem i Panem! Modlitwy za zmarłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź litościwym Bogiem i Panem! Modlitwy za zmarłych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.31

W broszurce znajdziemy wiele cennych modlitwy za zmarłych, m.in.: modlitwę poranną i wieczorną, akty ofiarowania w intencji zmarłych, modlitwę Ojcze nasz za zmarłych według św. Mechtyldy, modlitwę do Serca Jezusowego i pięciu ran Chrystusa za zmarłych.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

63
Jazz Legends. Część 2. Friday Night at the Village Vanguard, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazz Legends. Część 2. Friday Night at the Village Vanguard, CD
Michał Urbaniak, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Druga płyta w serii Jazz Legends „Friday Night at the Village Vanguard” to nagranie koncertu live. Został on zarejestrowany w styczniu 1985 roku w Village Vanguard, jednym z najbardziej znanych i prestiżowych klubów jazzowych Nowego Jorku. W nagraniach udział wzięli wybitni muzycy: Ron Carter, Mike Gerber, Lenny White i Michał Urbaniak. Płyta zostały opatrzone niezwykle interesującym komentarzem znanego krytyka muzycznego – Mikea’a Hennesseya. Urbaniak wspomina te nagrania: Zagranie w Village Vanguard jest jednym z największych marzeń każdego muzyka jazzowego. Mnie udało się zagrać tam kilka razy, na dodatek z najlepszą sekcją rytmiczną na świecie. Mam nadzieję, że nagrania z piątkowej i sobotniej nocy w Village, przyniosą wszystkim słuchaczom wiele pozytywnych emocji, jakie mi towarzyszyły podczas tamtych koncertów. Życzę miłego odbioru!. Lista utworów: 1. Softly As In A Morning Sunrise 7:28 2. In Your Own Sweet Way 12:21 3. A Child Is Born 7:06 4. Sister Sadie 9:04 5. Cafe Mirage 7:49 6. Harvest 7:29 7. Blues No Blues 9:42 8. Outbound 7:50

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

64
Jazz Legends. Część 1, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazz Legends. Część 1, CD
Michał Urbaniak, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Reedycja pierwszej płyty z cyklu Michał Urbaniak „Jazz Legends”. Podczas całej swojej kariery muzycznej Michał Urbaniak grał z największymi muzykami jazzowymi. Na płytach „Jazz Legends” znajdują się nagrania z udziałem sław nowojorskiej i światowej sceny jazzowej. Pierwsza seria „Jazz Legends” należy do nurtu jazzu akustycznego. Większość nagrań została zarejestrowana w studiach muzycznych w Nowym Yorku oraz w słynnym klubie Village Vanguard. Na pierwszej płycie z serii „Jazz Legends” obok Michała Urbaniaka grającego na skrzypcach udział wzięli mistrzowie jazzowej sceny nowojorskiej: Ted Dunbar, Kenny Barron, Buster Williams i Roy Haynes. Lista utworów: 1. Yeah 5:57 2. Sugar 6:23 3. Pretext 2:51 4. House of Jade 6:29 5. Silver Serenade 4:28 6. Cookin' at the Continental 4:48 7. Kasia 5:44 8. Deadline 5:57

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

65
Smiles Ahead, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles Ahead, CD
Michał Urbaniak, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Michał Urbaniak zarejestrował ten materiał w latach 70., gdy tworzył muzykę w stylistyce zwanej fusion. Podobnie jak wcześniej wydane płyty z tego okresu („Fusion III”, „Body English”), tak również i ta znakomicie przeszła próbę czasu. Czysto instrumentalne brzmienie, choć wzbogacone o świetne wokalizy Urszuli Dudziak, zachwyca pomysłami, poziomem improwizacji oraz nasyconymi elektroniką i rozmaitymi efektami kompozycjami. „Smiles Ahead” to zarówno ogromny rarytas dla oddanych fanów muzyki Michała Urbaniaka, miłośników fusion, jak i młodszych odbiorców zainteresowanych rockiem, jazzem, elektroniką i muzycznymi eksperymentami.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

66
Mikromusic w kwietniu, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikromusic w kwietniu, 2 CD
Mikromusic, Agora - multimedia
Dostępny
3 szt.

Dwupłytowy album „Mikromusic w kwietniu” to zapis kwietniowej trasy koncertowej Mikromusic w 2016 roku. Dwanaście różnych miast w Polsce, różnych sal, innej energii oraz innej publiczności. „Tam też śpiewacie, klaszczecie, krzyczycie i po prostu jesteście z nami, za co serdecznie dziękujemy!” - Mikromusic. Tracklista: CD 1 1. Matka Teresa 2. Dom 3. Krystyno 4. Takiego chłopaka 5. Lato 6. Kostucha 7. Pocałuj Pochowaj 8. Sopot 9. Po co ja tu jestem CD 2 1. Zakopolo 2. Szkodnik 3. Pod włos 4. Bezwładnie 5. Szarość 6. Piękny chłop 7. Zostań tak 8. Nie umrę 9. Niemiłość

46,90 zł
35,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,72 zł

67
Triumf religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Triumf religii
Dostępny
4 szt.

„Jestem dzieckiem księdza” – mawiał Lacan. Będąc pobożnym chłopcem, wychowankiem szkoły braci marystów, miał możność dogłębnego, pełnego wrażliwości poznawania udręk i sztuczek chrześcijańskiej duchowości. Potrafił w fantastyczny sposób mówić do katolików i oswajać ich z psychoanalizą. Towarzystwo Jezusowe postawiło na jego szkołę. „Freud, stary optymista wychowany na Oświeceniu, uważał, że religia jest tylko ułudą, którą w przyszłości rozwieją postępy ducha naukowego. Lacan bynajmniej tak nie uważał: przeciwnie, sądził, że prawdziwa religia, religia rzymska, na końcu czasów omami wszystkich, wylewając morze sensu na coraz bardziej natarczywe i nieznośne realne, które zawdzięczamy nauce”. – Jacques-Alain Miller Triumf religii poprzedzony Mową do katolików to kolejny tom w serii „Paradoksy”. W ramach tej serii, poświęconej przede wszystkim tekstom niepublikowanym, ukazują się kolejno wybrane elementy dorobku Lacana. Jak tłumaczy Jacques-Alain Miller, opiekun spuścizny Lacana: „Tego, czego uczy was każda analiza, nie nabywa się na żadnej innej drodze: ani przez nauczanie, ani przez jakiekolwiek inne ćwiczenie duchowe. W przeciwnym razie – na cóż by ona? Ale czy oznacza to, że tę wiedzę należy przemilczeć? Choćby była ona w przypadku każdej osoby nie wiem jak tylko jej właściwa, czyż nie byłoby możliwości, aby jej nauczać i ją przekazać, przynajmniej jej podstawowe zasady tudzież parę konsekwencji? Lacan stawiał sobie to pytanie i odpowiadał na nie w rozmaitym stylu. W swoim Seminarium argumentuje do woli. W swoich Pismach chce przeprowadzić dowód i dręczy literę wedle upodobania. Oprócz tego mamy jeszcze jego konferencje, rozmowy, improwizacje. Tu wszystko dzieje się szybciej. Chodzi o zaskakiwanie opinii, by tym łatwiej je uwieść. I to właśnie nazywamy jego Paradoksami. Kto mówi? Mistrz mądrości, ale mądrości niepokornej – jakiejś szyderczej, wyzywającej antymądrości. Każdemu wolno uczynić sobie z niej busolę własnego myślenia”. Jacques Lacan (1901–1981) – francuski psychoanalityk i psychiatra, jeden z najbardziej wpływowych teoretyków nauk humanistycznych i społecznych XX wieku. Pod hasłem „powrotu do Freuda” prowadził od początku lat 50. regularne seminaria, w ramach których wnikliwie analizował podstawowe problemy teorii i praktyki psychoanalitycznej. Wnioski wyciągane z doświadczenia analityka odnosił jednak zawsze do fundamentalnych pytań filozoficznych. Dzięki łączeniu w swojej pracy teoretycznej podejścia psychoanalitycznego m.in. z lingwistyką, psychiatrią, filozofią egzystencji i matematyką, Lacan w istotny sposób ukształtował współczesne nauki o człowieku i kulturze. Pozostaje wciąż jedną z najczęściej cytowanych postaci XX-wiecznej humanistyki.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

68
Wieś, filozofia i stara ambona. Myśli do homilii na rok B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieś, filozofia i stara ambona. Myśli do homilii na rok B
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W zbiorze refleksji osnutych na kanwie niedzielnych czytań, wzbogaconych odniesieniami i aluzjami do świata współczesnej kultury, nauki i literatury, autor wchodzi z czytelnikiem w inspirujący i osobisty dialog, czyniąc rozważanie słowa Bożego intelektualną i duchową przygodą, owocną dla każdego, kto zechce podjąć to wyzwanie i zadanie. Ks. Wojciech Jaźniewicz, ur. w 1976 roku, święcenia kapłańskie przyjął w roku 2001 w Szczecinie. Studia z teologii dogmatycznej odbył na UKSW w Warszawie, a stopień doktora teologii uzyskał w 2012 roku. pracuje jako proboszcz w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Będargowie. Interesuje się filozofią i teologią czasu, filozofią przyrody, filozofią informacji.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

69
Rozeznawanie sytuacji osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozeznawanie sytuacji osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach
Dostępny
6 szt.

Praktyczny komentarz do adhortacji Amoris laetitia pozwala lepiej zrozumieć przesłanie papieża Franciszka dotyczące małżeństw niesakramentalnych i ich miejsca we wspólnocie Kościoła. Analiza dotyczy jednej z istotnych kwestii dokumentu, to jest rozeznawania sytuacji owych małżeństw, będącego warunkiem udzielenia im stosownej pomocy. Autor, kanonista, odpowiada na wątpliwości i ukazuje, w jaki sposób, zgodnie z niezmiennym nauczaniem Kościoła, rozumieć ową pomoc i jak konkretnie przeprowadzić rozeznawanie, do którego wzywa duszpasterzy Ojciec święty. Ks. Jan Krajczyński, doktor habilitoway w zakresie nauk prawnych, specjalizuje się w kanonicznym prawie małżeńskim i prawie wyznaniowym. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest kierownikiem Katedry Prawa o Posłudze Nauczania na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW.

16,00 zł
12,99 zł

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

70
Body English, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body English, CD
Michał Urbaniak, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Reedycja amerykańskiej płyty Urbaniaka z 1976 roku. „Body English” to kolejna propozycja z cyklu jazz fusion. Należy ja ustawić obok wybitnych płyt tego Artysty: „Fusion”, „Atma” i „Fusion III”. W brzmieniu płyty wybijają się elektryczne skrzypce Urbaniaka i wokal Urszuli Dudziak, z szerokim wachlarzem efektów elektrycznych wraz z elementami wschodnioeuropejskich melodii (zwłaszcza w „New York Polka” i „Sevenish”). W innych utworach kompozytor uzupełnia paletę dźwiękową płyty o dęty syntezator- lyricon. Jest on zresztą w kilku utworach instrumentem głównym (np. „Lyricon”). W muzyce „Body English” można usłyszeć funkowe elementy, które wybrzmiewają dzięki fantastycznemu, nowojorskiemu zespołowi, w skład którego weszli m.in.: Harold Ivory Williams, Joe Caro, Basil Fearrington, Steve Jordan oraz Bernard Kafka. Na uwagę zasługuje intrygująca okładka, zaprojektowana przez Ryszarda Horowitza. Tracklista: 1. New York Polka 2. Afterglow 3. Zad 4. Sevenish 5. Body English 6. Quinone 7. Lyricon 8. Satin Lady 9. Zomar Land

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

71
Korkociąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korkociąg
Dostępny
36 szt.

Może się wydawać, że to korkociąg jest bohaterem tej opowieści. Bo śledzimy go, niczym okiem kamery, jak wędruje z rąk do rąk, odbywając podróż w przestrzeni i czasie. Właściwymi bohaterami są jednak Maja i Francis, młodzi Paryżanie, których losy splatają się w niecodzienny sposób. Akcja jest wartka i pełna zwrotów, roi się tu od barwnych postaci, dziwaków i outsiderów, a młody czytelnik oswaja niełatwe tematy: zakłamanie, upływ czasu, samotność. Zdarzenia toczą się szybko, w aurze – jak zwykle u Klimko-Dobrzanieckiego – dramatu podszytego humorem, gdzie grozę chwili rozładowuje skrząca inteligencją ironia i zdrowy śmiech. Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur. w 1967 r. w Bielawie) – autor opowiadań i powieści, za które otrzymał nominacje do literackich nagród Nike, Angelus i Cogito. Znalazł się również w finale Paszportów Polityki. Jego książki zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Twórca scenariuszy filmowych, autor książek dla dzieci. Mieszka w Wiedniu. Anna Szejdewik / Coxie – malarka, ilustratorka, twórca uliczny. W 2007 roku ukończyła malarstwo oraz architekturę wnętrz w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Kobieta, dziewczyna, dziecko to główne motywy jej malarstwa i murali. Coxie z łatwością łączy estetykę komiksu z realistycznym portretem, malarstwem oraz designem. Jej prace, z pozoru trywialne, kolorowe, operujące charakterystycznym językiem graficznym, poruszają rozmaite kwestie począwszy od feminizmu, wrażliwości po prawa zwierząt.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

72
Opowiadania nie dla wszystkich. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania nie dla wszystkich. Audiobook
Paweł Beręsewicz, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.07

Nie dla wszystkich, bo dla tych strachliwych to raczej nie. Ani dla tych zawsze poważnych, dla których śmiech to strata czasu. I raczej nie dla takich, którzy poznali już wszystkie tajemnice świata, a od niesamowitych historii zbiera im się na ziewanie. Pozostali znajdą w tym zbiorze smaczny koktajl przeróżnych opowieści: starych i nowych, długich i krótkich, wierszowanych i całkiem nie do rymu. W każdej jednak poczują znajomy smak humoru i zaskakujących pomysłów, którymi już od lat Paweł Beręsewicz częstuje swoich młodych czytelników.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

73
Dzikusy. Tom 2. Upiór nawiedził Europę. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikusy. Tom 2. Upiór nawiedził Europę. Audiobook
Sabri Louatah, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
1 szt.

Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i sagi rodzinnej Po zamachu na Idera Szawisza, pierwszego kandydata na prezydenta pochodzenia arabskiego, Francja wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na wynik wyborów. Spełnia się najdziwniejszy ze scenariuszy – prezydentem elektem po raz pierwszy w historii zostaje człowiek pogrążony w śpiączce. Zamachowca co prawda schwytano, ale mózg całej akcji, jego kuzyn Nazir Narrusz, zdołał się wymknąć. Aresztowanie go jest teraz priorytetem. Co z tego, kiedy za kulisami śledztwa toczy się zażarta walka o wpływy między instytucjami i agencjami bezpieczeństwa?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

74
Zaczarowana kolekcja. Wielki mysi detektyw, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowana kolekcja. Wielki mysi detektyw, DVD
Ron Clements, 1986
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana kolekcja”! Gdy zły profesor Ratigan porywa najbardziej utalentowanego twórcę zabawek w Londynie, Bazyl wraz z zaufanym doktorem Dawsonem rozpoczyna śledztwo. Okazuje się, że wszystkie ślady prowadzą do królewskiego pałacu, a zagadka jest bardziej skomplikowana, niż się wydawało! Poznaj fascynujący mysi świat i pomóż Bazylowi rozwikłać tajemniczą zagadkę. Dowody wskazują na to, że będziesz się świetnie bawić!

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

75
Disney Zaczarowana Kolekcja. Ralph Demolka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Zaczarowana Kolekcja. Ralph Demolka, DVD
Rich Moore, 2012
Dostępny
300 szt.

Nowość w serii „Disney – Zaczarowana Kolekcja”! Ralph odgrywa rolę czarnego charakteru w popularnej grze wideo. Po latach monotonii zbiera się w końcu na odwagę i ucieka, by udowodnić wszystkim, że jest bohaterem o wielkim sercu. Ralph Demolka to przezabawna podróż w świat gier wideo, która zachwyca widzów w każdym wieku, a przez krytyków została okrzyknięta jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

76
Lekcja martwej mowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcja martwej mowy
Dostępny
215 szt.

Jakub Stern powraca! Wojna z bolszewikami w 1920 roku, okupacja sowiecka Lwowa w 1939 roku, wydarzenia marcowe oraz interwencja wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w 1968 roku stanowią tło historyczne Lekcji martwej mowy, w którą wplątana została dziennikarska para: Jakub Stern i Wilga de Brie z przedwojennego „Kuriera”. Jakub Stern wraca do Lwowa z misją. Po co? Kto mu pomaga, a kto przeszkadza? Czego boi się Gomułka? Czym jeszcze nas zaskoczy nietuzinkowy dziennikarz? Nowa powieść Pawła Jaszczuka to intrygująca mieszanka sensacji, emocji i tajemnic trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

77
Foresta Umbra, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foresta Umbra, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Rok 1936. W Rowach, letniskowej miejscowości położonej nieopodal Lwowa, mają miejsce tajemnicze morderstwa kobiet. Oprócz policji, w śledztwo włączają się dziennikarze, w tym Jakub Stern, który gotów jest poświęcić nawet rodzinę, byle odnieść zawodowy sukces. Kłopoty z bliskimi, bezwzględna rywalizacja w pracy i ciągła presja czasu doprowadzają dziennikarza do załamania nerwowego. Atmosfera powieści gęstnieje z każdą stroną książki, niecodzienne wydarzenia i niesamowite osoby, sprawiają, że nic do końca nie jest oczywiste, a wokół budzi grozę Foresta Umbra. Foresta Umbra to znakomita powieść psychologiczno-sensacyjna, która zapoczątkowała cykl przygód Jakuba Sterna i została nagrodzona Nagrodą Wielkiego Kalibru. Obecne wydanie ukazuje się równolegle z nową historią bohatera w Lekcji martwej mowy.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

78
Poznaję Świat. Encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję Świat. Encyklopedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

Nasza encyklopedia to niezwykła księga przeznaczona dla młodych poszukiwaczy wiedzy. Zawiera mnóstwo wiadomości z przeróżnych dziedzin. Dzięki niej poznasz fascynujące fakty na temat Wszechświata i naszej planety, odbędziesz niezapomnianą podróż przez kontynenty, przyjrzysz się z bliska roślinom i zwierzętom, dowiesz się, jak zbudowane jest ludzkie ciało, odkryjesz zdumiewające tajemnice historii, świata nauki i wiele, wiele innych. Ten ogrom wiedzy pozwoli Ci znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, a barwne zdjęcia i ilustracje z pewnością ułatwią zrozumienie i zapamiętanie przeczytanych treści.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

79
Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer, wydanie 4
Dostępny
65 szt.

Nowe, uzupełnione wydanie To historia, która rozpoczyna się w Chile, przenosi do słonecznej Kalifornii, po czym obejmuje cały świat. To historia, w której ważne role grają seryjni mordercy i hitlerowscy zbrodniarze. To historia, w której leje się krew. Prawdziwa i sztuczna. To historia niezwykłego zespołu. Historia Slayera. Kiedy autor Bez litości przychodził na świat, nastoletni Tom Araya zapuszczał już włosy i uczył się od starszego brata gry na gitarze. Kiedy zaczynał słuchać metalu, Slayer świętował premierę Reign In Blood. Kiedy zaczął o metalu pisać – w kserowanym fanzinie – Slayer szykował się do sesji nagraniowej Seasons In The Abyss. Kiedy wpadł na pomysł napisania tej książki, do zespołu wrócił Dave Lombardo. Autorem Bez litości. Prawdziwej historii zespołu Slayer jest Jarek Szubrycht, dziennikarz publikujący m.in. w portalu Onet.pl, „Przekroju” i magazynie „Mystic Art”. 448 stron tekstu, 20-stronicowa, kolorowa wkładka ze zdjęciami oraz twarda oprawa – w pierwszej monografii na swój temat Slayer został potraktowany ze starannością i szacunkiem godnymi jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego, zespołów metalowych na świecie. Autor książki prześledził prasowe archiwa z ostatniego ćwierćwiecza, dotarł do zapomnianych faktów i naocznych świadków tej fascynującej historii. Specjalnie na potrzeby Bez litości przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z ludźmi, którzy zawsze byli najbliżej Slayera – przyjaciółmi zespołu, członkami rodzin i ekipy technicznej, muzykami grup, które towarzyszyły im w trasach, wybitnymi postaciami metalowej branży. Wnikliwie przeanalizował cały dorobek formacji, wszystkie dźwięki, wszystkie teksty. Ale Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer nie jest hagiografią idoli, pisaną z pozycji kolan przez oddanego fana. Autor nie zawahał się przed opisaniem licznych kontrowersji towarzyszących grupie przez ostatnie ćwierć wieku. Przywołuje oskarżenia o faszyzm, satanizm i podżeganie do zbrodni, przedstawia argumenty oskarżycieli i linię obrony muzyków, ostateczne wnioski pozwalając wysnuć czytelnikowi.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

80
Harry Potter i Czara Ognia, Blu-ray + Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Czara Ognia, Blu-ray + Blu-ray 4K
Mike Newell, 2005
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Czwarta przygoda bestsellerowej serii – po raz pierwszy w najlepszej rozdzielczości 4K na UHD Blu-ray! Zobacz, jak Harry pokonuje groźnego smoka, stawia czoło druzgotkom i odnajduje drogę w zaczarowanym labiryncie. Nie wie, że na mecie zamiast nagrody czeka na niego Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać…

124,70 zł
118,47 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,23 zł

81
Harry Potter i Więzień Azkabanu, Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Więzień Azkabanu, Blu-ray 4K
Alfonso Cuaron, 2004
Dostępny
7 szt.

Trzecia przygoda bestsellerowej serii – po raz pierwszy w najlepszej rozdzielczości 4K na UHD Blu-ray! Harry musi zmierzyć się z dementorami wysysającymi dusze, przechytrzyć wilkołaka oraz odkryć prawdę o więźniu zbiegłym z Azkabanu – Syriuszu Blacku. Zobacz, jak młody czarodziej poradzi sobie z odkryciem mrocznych sekretów swojej przeszłości.

124,70 zł
118,47 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,23 zł

82
Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce, dodruk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce, dodruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Za dużo lat by zacząć ćwiczyć? Ruch jest tylko dla młodych? Nic bardziej mylnego! Książka Sprawność i zdrowie po pięćdziesiątce pomoże ci stać się aktywnym. To szansa na poprawę stanu zdrowia, zastrzyk energii, wyeliminowanie chorób i stresu. To wzrost samooceny i poczucia atrakcyjności oraz lepsza kontrola nad ciałem. To również pretekst, by poznać nowych, ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Przeczytaj i dowiedz się, jak zyskać formę za pomocą prostych czynności wykonywanych na co dzień. Niech aktywność fizyczna stanie się twoim nawykiem i nierozerwalną częścią życia.

29,90 zł
24,22 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,68 zł

83
Harry Potter i Komnata Tajemnic, Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Komnata Tajemnic, Blu-ray 4K
Chris Columbus, 2002
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Druga przygoda bestsellerowej serii – po raz pierwszy w najlepszej rozdzielczości 4K na UHD Blu-ray! Samochody latają, drzewa atakują, a tajemniczy skrzat ostrzega Harry’ego przed grożącym mu niebezpieczeństwem, jeśli wróci do szkoły po wakacjach. Zobacz, co przyniesie otwarcie Komnaty Tajemnic.

168,10 zł
159,70 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,40 zł

84
Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Blu-ray 4K
Chris Columbus, 2001
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.24

Pierwsza przygoda bestsellerowej serii – po raz pierwszy w najlepszej rozdzielczości 4K na UHD Blu-ray! Magiczna opowieść rozpoczyna się, gdy Harry Potter otrzymuje zaproszenie do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Zobacz, jakie wyzwania przyniesie pierwszy rok nauki w szkole czarodziejów!

124,70 zł
118,47 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,23 zł

85
W poszukiwaniu Bożej woli. Faustyn Míguez - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu Bożej woli. Faustyn Míguez
Dostępny
5 szt.

Ojciec Faustyn Míguez – pijar, naukowiec, założyciel Zgromadzenia Córek Boskiej Pasterki, szczególnie zatroskany o edukację i wychowanie dziewcząt. Kanonizacja ojca Mígueza to znakomita okazja, by przypomnieć sobie postać tego świętego wychowawcy i wiernego ucznia św. Józefa Kalasancjusza. Mimo że od śmierci ojca Faustyna upłynęło już niemal 100 lat, jego życie jest wciąż aktualnym i inspirującym wzorem dla kolejnych pokoleń duszpasterzy, wychowawców i nauczycieli. Jako wybitny przyrodnik i dydaktyk uczy dzisiejszych pedagogów tego, że wierność naukowej rzetelności i uczciwości, uzupełniona troską o wszechstronny rozwój duchowy wychowanków oraz służbą bliźniemu, to najlepszy program nauczania i formacji. Przykład życia świętego ojca Faustyna inspiruje wychowawców do własnych poszukiwań i starań o ciągłe poszerzanie swojej wiedzy oraz umiejętności, by móc jak najlepiej oddać się misji nauczania i wychowywania młodych ludzi w duchu miłości do Boga i człowieka.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

86
Auta 3, Blu-ray 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta 3, Blu-ray 3D
Disney Pixar, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Wysokooktanowy hit studia Disney Pixar! Spektakularna animacja napędzana sercem i zabawą na najwyższych obrotach. Legendarny Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez nową generację szybkich wyścigówek pod wodzą aroganckiego Jacksona Sztorma. By wrócić do gry, będzie musiał skorzystać z pomocy gorliwej trenerki Cruz Ramirez, mądrości Wójta Hudsona oraz liczyć na szczęśliwy splot wydarzeń.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

87
Auta 3, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta 3, Blu-ray
Brian Fee, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Wysokooktanowy hit studia Disney•Pixar! Spektakularna animacja napędzana sercem i zabawą na najwyższych obrotach. Legendarny Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez nową generację szybkich wyścigówek pod wodzą aroganckiego Jacksona Sztorma. By wrócić do gry, będzie musiał skorzystać z pomocy gorliwej trenerki Cruz Ramirez, mądrości Wójta Hudsona oraz liczyć na szczęśliwy splot wydarzeń.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

88
Auta 3, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta 3, DVD
Brian Fee, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Wysokooktanowy hit studia Disney–Pixar! Spektakularna animacja napędzana sercem i zabawą na najwyższych obrotach. Legendarny Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez nową generację szybkich wyścigówek pod wodzą aroganckiego Jacksona Sztorma. By wrócić do gry, będzie musiał skorzystać z pomocy gorliwej trenerki Cruz Ramirez, mądrości Wójta Hudsona oraz liczyć na szczęśliwy splot wydarzeń.

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

89
Masza i Niedźwiedź. Część 8. Niespodzianka!, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Część 8. Niespodzianka!, DVD
Oleg Kuzovkov, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Nowa część przygód Maszy i Niedźwiedzia – bestsellerowej serii dla najmłodszych. Pomóż Maszy odkryć, kim są jej prawdziwi przyjaciele i zobacz, czy wraz z Niedźwiedziem uda jej się zapaść w sen zimowy. Sprawdź, czy bohaterowie poradzą sobie z technologicznym wyzwaniem: robotami, oraz jak Masza zareaguje na… wizytę kosmitów!

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

90
Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.07

Znany popularyzator astronomii wyjaśnia m.in., jakie gwiazdy widzimy na niebie, co to są niebieskie olbrzymy i czerwone karły. Książka dla małych i dużych lubiących poznawać tajemnice Wszechświata. Bogato ilustrowane, niezwykle ciekawie i przystępnie podane fakty z pozornie trudnej dziedziny, jaką jest astronomia, zaciekawią wszystkich – od najmłodszych do najstarszych członków rodziny.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

91
Niezbędnik współczesnej Kleopatry, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik współczesnej Kleopatry, wydanie 2
Dostępny
2 szt.

Niezbędnik zawiera: – minimum fleksji łacińskiej niezbędne do swobodnego poruszania się w łacińskiej terminologii medycznej, a co za tym idzie, także w angielskiej, – informacje o greckiej i łacińskiej etymologii terminów medycznych niezbędne dla tych, którzy chcą posługiwać się terminologią medyczną świadomie, – wybór sentencji łacińskich i tekstów z zakresu szeroko rozumianej estetyki medycznej niezbędny dla tych, którzy pragną dowiedzieć się choć trochę więcej o kulturze, która wydała na świat takie postacie jak Hippokrates, Galen czy Celsus. „Pozycja warta polecenia nauczycielom, którzy prowadzą zajęcia na kierunkach medycznych (zwłaszcza przy ograniczeniu czasowym), szczególnie związanych z medycyną estetyczną. Podręcznik ten może stanowić świetny materiał pomocniczy do pracy ze studentami kierunków niezwiązanych z medycyną, ale w jakimś stopniu zainteresowanych tą dziedziną, a także z uczniami w klasach o profilu biologiczno-chemicznym”. – Monika Mikuła, wykładowca Zakładu Metodyki i Dydaktyki IFK UW

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

92
Ludzie z cukru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie z cukru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

Co byś zrobił, gdybyś któregoś razu obudził się osiemdziesiąt osiem lat później – w nowym, obcym świecie? To nie sen, to rzeczywistość – nowa i obca; nowy, choć ten sam świat, tylko osiemdziesiąt osiem lat później. Cezary w tajemniczy sposób trafia do przyszłości, gdzie wszystko ograniczone jest do niezbędnego minimum. Ludzie nie muszą spać – dzięki temu mogą pracować więcej i są wydajniejsi. Mieszkają w nieskazitelnie czystych mieszkaniach, wyposażonych w nowoczesne urządzenia, a ich codzienność usprawniają nowe technologie i wynalazki. Bohater dowiaduje się, że ostatnim etapem rozwoju człowieka staje się jego umysł, którym każdy potrafi posługiwać się coraz lepiej. Nie godząc się na codzienność, którą gardzi, usiłuje rozwikłać zagadkę swojej podróży w czasie i wrócić do dawnego życia. Po drodze odkrywa nieoczekiwane skutki wydarzeń i stara się nauczyć nowego świata. A może musi zrobić coś więcej, by z niego powrócić? Zmienić przeszłość, by wpłynąć na przyszłość. „Starałem się odgonić wszystkie myśli. Chciałem mieć to już za sobą. Przeszedł mnie zimny dreszcz. Dygotałem coraz bardziej, zęby szczękały z każdym kolejnym krokiem. Nie było to zwykłe uczucie zimna. Mróz nie był na tyle siarczysty, by pozbawić mnie świadomości ciepła od promieni słońca, które wzeszło na dobre. To strach przed tym, co zamierzałem zrobić...”.

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

93
Rada Ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rada Ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Nie igraj z siłą Ognia – nie każdy może okiełznać ten Żywioł Jesteś ścigany, ale w ogóle nie wiesz dlaczego. Podejrzewają cię o coś, ale zupełnie nie rozumiesz o co. W takiej sytuacji zostaje ci jedno – uciekaj! A potem dowiedz się, o co chodzi. Taką strategię przyjął Maks Lree, dwudziestokilkuletni Wetrom, gdy znalazł się na celowniku S.W.O.R.P. – najważniejszej paramilitarnej jednostki antyterrorystycznej w Federacji. W trakcie wyjaśniania, dlaczego stanowi obiekt zainteresowania funkcjonariuszy sił porządkowych, Maks zaczął dowiadywać się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o otaczającym go świecie, ale też o sobie i swojej najbliższej rodzinie… Przede wszystkim zaś po raz pierwszy usłyszał o Żywiole Ognia i jego potężnej mocy… Tomasz Wojewódzki – urodził się w Warszawie, gdzie spędził większość dotychczasowego życia. Od lat szkolnych tworzy teksty „do szuflady”. Autor bloga literackiego. Od 2015 mąż Marty, z którą ma dwójkę dzieci: Amelię i Wiktora. Debiutuje powieścią Rada Ognia, otwierającą cykl „Boskiego Dziedzictwa”. Adres bloga autora: www.tomasz-wojewodzki.pl

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

94
Generation Z, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generation Z, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Najnowszy album Bars and Melody zawierający 13 utworów, w tym hity: Live your life, Faded, I won't let you go, This is not a love song. 1. Allergic To The Sun 2. I Want You 3. Thousand Years 4. Apologise 5. Faded 6. Live Your Life 7. Serious 8. Scream 9. Not A Love Song 10. Fast Car 11. Unconditional 12. I Won't Let You Go 13. Discover

53,41 zł
50,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,67 zł

95
Całkiem Nowe Oblicze. Reedycja, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całkiem Nowe Oblicze. Reedycja, 2 CD
Slums Attack, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

Trzeci studyjny album Slums Attack przez wielu słuchaczy uważany za jedną z najlepszych pozycji. To fonograficzny debiut DJ. Decksa, który przyłączył się do projektu po rozstaniu Pei z Icemanem. Wznowienie płyty wymuszone zmianą dystrybutora różni się znacznie od wersji, którą Rychu przygotował dla Fonografiki w roku 2013. Po pierwsze okładka. Front został ponownie wzięty pod lupę (okazuje się bowiem, iż poprzednia produkcja zawiera również błąd na froncie albumu, co w odniesieniu do oryginalnego wydania z 1999 [Camey Studio] staje się już powoli tradycją). Co do reszty - książeczka to 20 stronicowy booklet wzbogacony o teksty i archiwalne zdjęcia. Album zostaje wydany jako 2 CD, przy czym bonusowy krążek nie zawiera jak poprzednio remixów ww. płyty (Otrzuty-Remixy'99). W miejsce „Otrzutów” Peja dodaje 20 instrumentali. Płyta pierwotnie zawierała 16 utworów - w tym przypadku krążek nr 1 zawiera 4 bonusowe utwory, co tłumaczy większą liczbę instrumentali na CD 2. Co na płycie? Jeśli jesteś słuchaczem starej daty, to doskonale znasz zawartość „CNO”. Klasyki w stylu „Żyję tym, co mam”, „Postawy” czy „I nim zdarzy się cud” w odświeżonej wersji to autentyczny znak tamtych czasów. Charakterystyczny dla pierwszych płyt SLU brak gości (prócz najbliższej ekipy wspomagającej: Da Blaze, Aymaniakh), cięte, hardcorowe sample, dudniące stopy i basy, wszystko to okraszone skreczami Decksa (w jednym przypadku nawet Pei) tworzy klimat, który automatycznie przenosi Cię w polskie rapowe realia lat 90. Kilka sampli znanych z solowych dokonań Rycha, który działając w 1997 roku pod szyldem Slums Attack, wypuścił kilka numerów, inspirowało nadal muzycznie, będąc bazą wyjściową do utworów „Wstęp” („Negatywny przekaz”) i „Zachodnia Część Polski” („Wschodnie czy Zachodnie?”), a nawet starsze jak przy „Taką dolinę...” („Przemoc” z 1996). Do tego klimatyczny kawałki: „Dlaczego?”, „Tak ma być” oraz mocno bujające „Musisz uwierzyć” i „Zawsze będzie takie granie”. Ta płyta to pełnoprawna przepustka do świata przemysłu muzycznego, mimo iż zespół musiał jeszcze chwilę na to poczekać. Podkłady, wyprodukowane w przeważającej części przez Peję, mocno sygnalizują zmianę Wybrzeża. Czas pokazał, że przeprowadzka na Wschód nie była jednorazową akcją, o czym duet Peja i Decks konsekwentnie informował aż do płyty, która jest kontynuacją konceptu - „CNO 2”. Lista utworów: CD 1: 1. Wstęp 2. Dlaczego? 3. I nim zdarzy się cud 4. Zachodnia cześć Polski 5. Żyję tym, co mam 6. W.L.Z.T.F.K.P.T. 7. Tak ma być (Lutawhuiklik) feat. Da Blaze, Anymaniakh 8. Prawdziwe czy nie? 9. I stąd światło 10. Coś niedokończone (gościnnie Da Blaze) 11. Taką dolinę... 12. Postawy 13. Zawsze będzie takie granie 14. Kontrowersja 15. Musisz uwierzyć 16. Zakończenie CD 2: Instrumentale

44,80 zł
42,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

96
CNO 2. Reedycja, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CNO 2. Reedycja, CD
Slums Attack, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.13

„CNO 2” to siódmy i jak dotąd ostatni album nagrany w duecie Peja-Decks. Na potrzeby wznowienia wymuszonego zmianą dystrybutora wzbogacamy książeczkę o teksty i archiwalne zdjęcia z sesji z roku 2012. „CNO 2” to kompilacja 19 utworów, na których usłyszysz masę zaproszonych przez Peję gości zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na płycie rapują: Śliwa, Gandzior, Kroolik Underwood, Pezet, Trzeci Wymiar, Tewu oraz klasyczni przedstawiciele nowojorskiej sceny: ONYX i Masta Ace. Ukoronowaniem europejskiej trasy zespołu jest utwór „Radio Wolna Europa” na którym pojawią się artyści m.in. z Czech, Litwy, Szwecji, Niemiec i Włoch. Krążek promowały takie utwory jak: „Samotność po zmroku”, „Radio Wolna Europa”, „CNO2”, „Hip Hop wciąż żywy" oraz „Colabo”. Na wyróżnienie zasługują utwory, do których nie zostały wyprodukowane klipy: „Ideologia bloków” (ft. Pezet), "Musisz przetrwać", „Reprezentujemy HIP HOP” czy choćby „Gzyms”. Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest DJ. Decks, autor wszystkich podkładów wspomagany tradycyjnie przez duet producencki White House. Wszystkie teksty i podkłady na „CNO 2” zostały starannie wyselekcjonowane przez Rycha. I choć okładka jest nawiązaniem do klasycznej produkcji z 1999 roku („Całkiem Nowe Oblicze”) to album "CNO 2" jest dowodem na to, iż przebyta 13 letnia droga od pierwszej części płyty zmierzała w dobrym kierunku. Może kiedyś doczekamy się części nr 3? Niemożliwe? Lista utworów: 1. CNO2 2. Podły POPIS 3. Ideologia bloków feat. Pezet 4. Musisz przetrwać 5. Gigant feat. Śliwa 6. Dom zły 7. ZONA feat. Glaca 8. Colabo feat. Onyx & Tewu 9. Samotność po zmroku feat. Kroolik Underwood 10. HIP HOP wciąż żywy feat. Trzeci Wymiar 11. Na celowniku 12. The Bridge feat. Masta Ace 13. Gzyms 14. Radio Wolna Europa feat. DeFuckTo, Azyl, Sniper, Clementino, R-MC, Gandzior, Loo-MC, Shazaam, Hijack 15. To miasto. 16. Witamy w syfie (Staszica story 5) 17. Żeby Polska 18. Acid King 19. Reprezentujemy HIP HOP

44,80 zł
42,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

97
Zeszyty komiksowe nr 24 Nowe pokolenie polskich twórców komiksu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty komiksowe nr 24 Nowe pokolenie polskich twórców komiksu
Niedostępny
Brak

Mówienie o pokoleniowości może wydawać się niektórym podejrzane. Coś, co kilkadziesiąt lat temu ułatwiało naukowcom porządkowanie materiału badawczego i tworzenie syntez, dziś w dobie Internetu, błyskawicznego przepływu informacji, następujących po sobie mód, niewyobrażalnie większych niż jeszcze piętnaście, dwadzieścia lat wcześniej możliwościach publikowania, a tym samym zaistnienia twórcy w powszechnej (a przynajmniej środowiskowej) świadomości ? raczej zdaje się przeszkadzać niż pomagać. Dlaczego? Ponieważ wszystko, co wymieniliśmy powyżej, sprawia, iż niegdyś oczywiste elementy każdej zmiany warty (data urodzenia, wspólna estetyka, przeżycie pokoleniowe, ideowa walka z poprzednikami) dziś przestają się liczyć. Wszystko się miesza i nakłada na siebie. Trwa przez chwilę i znika. Niezmienny pozostaje jedynie fakt, że wciąż pojawiają się nowi twórcy, których ? w naszym przekonaniu ? da się, a nawet trzeba (z uwzględnieniem każdej indywidualności) porównywać, zestawiać, grupować, dążąc do tego, co cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem środowisk naukowych ? do syntez. W tym numerze postanowiliśmy wstrzymać się z osądami i oddać głos twórcom. Zwróciliśmy się do artystów, których w naszym przekonaniu da się połączyć słowem ?pokolenie?, choć każdy z nich reprezentuje inną jego część, korzystając w odmienny sposób z możliwości oferowanych przez obecny rynek. Są tu więc twórcy mainstreamowi bardziej (Podolec i Kucharska) i mniej (Skrobol) aktywni, jest artystka łącząca dwa bieguny rynku ? oficjalny i niezależny (Krztoń), są w końcu twórczynie zadomowione w środowiskach niezależnym (Okrasa) i internetowym (Witerscheim). Całość domykają wywiad z Wojciechem Szotem (wydawcą odpowiedzialnym za serię ?Nowy komiks polski?) oraz naszymi młodymi współpracownikami (rówieśnikami wypowiadających się w tym numerze artystów), którzy ? mamy takie przeczucie ? swoją obecnością i zaangażowaniem także zaświadczają o zachodzących zmianach, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia. To, co zapewne uderzy czytelników, to raczej nietypowa dla polskiego komiksu dominacja pierwiastka kobiecego. W związku z tym, że zgadzamy się z tezą o jeszcze wciąż widocznym mizoginizmie polskiego środowiska komiksowego oraz dostrzegamy coraz większą aktywność kobiet, postanowiliśmy odwrócić pozornie oczywiste proporcje.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

98
Koszulka A4 z klapką groszkowa, 10 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulka A4 z klapką groszkowa, 10 sztuk
DONAU, 10 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

Podstawowe wyposażenie biura, ale nie tylko. Cechy: • wykonane z miękkiej matowej folii polipropylenowej, • Zielony Punkt – udział w systemie recyklingu i odzysku odpadów wynikający z przepisów prawa polskiego i UE, • groszkowe, transparentne, • otwarte z prawego boku, • wzmocniony brzeg, • boczna klapa ułatwia wkładanie i wyjmowanie dokumentów, dodatkowo zabezpiecza przechowywane dokumenty, • przeznaczone na dokumenty w formacie A4, • 11 dziurek do wpięcia, • rozmiar: 23.5 x 31.2 cm, • 10 sztuk.

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

99
Gratka trzylatka. Zeszyt 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gratka trzylatka. Zeszyt 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.12

Edukacyjne książeczki opracowane z myślą o najmłodszych czytelnikach. Zadania w formie quizu z naklejkami pozwalają sprawdzić wiedzę dziecka i są źródłem udanej zabawy: • odnoszą się do świata przyrody, • dotyczą rodzinnych relacji, • zachęcają do nauki liczenia, • rozwijają spostrzegawczość. Książki na dobry początek!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

100
Nauka jazdy. Podręcznik kierowcy. Kategoria T - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka jazdy. Podręcznik kierowcy. Kategoria T
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Podręcznik kierowcy. Kategoria T zawiera: - przepisy ruchu drogowego, m.in. szczegółowe omówienie znaków drogowych i pierwszej pomocy, - budowę i zasady działania ciągnika rolniczego, - technikę kierowania ciągnikiem rolniczym, - urządzenia i mechanizmy występujące w ciągniku rolniczym.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

Wróć do góry