hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 6 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cała piękna. Maryja (Krzysztof Wons SDS), na drugim Dieta Mind. Sposób na długie życie (Mikołaj Choroszyński). Kolejny produkt to Sowiety (Paweł Piotr Wieczorkiewicz) oraz Itinerarium Romanum (1723). Podróż Rzymska (1723) (Symforiani Arakiełowicz).
1
Cała piękna. Maryja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała piękna. Maryja
Dostępny
1 szt.

Od początku była i jest cała piękna. Co chcemy powiedzieć, kiedy mówimy o Maryi, że jest cała piękna? Skąd czerpiemy to przekonanie? Czy nie jest to jedynie nasza pobożna insynuacja, wymysł naszej maryjnej religijności, wytwór ckliwego sentymentalizmu? Tytuł Cała piękna nie jest dewocyjnym pomysłem. Nie wytworzyła go ludzka pobożność. Ma korzenie głęboko biblijne. Wyrósł z głębi stronic Pisma Świętego. Tylko Biblia może nam odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy, że Maryja jest cała piękna? Gdy ją czytamy, odsłania nam stopniowo piękno Maryi, podobnie jak odsłania się ikona w trakcie pisania. W Słowie, jak w lustrze, możemy zobaczyć Jej piękne oblicze, które podnosi nas, gdy zmizerowani pochylamy twarz ku ziemi. Przywraca nadzieję, gdy już się sobie nie podobamy, nie wierzymy, że Bóg ukrył w nas cząstkę swego Boskiego piękna. Bóg podarował nam Maryję, aby Jej piękno wlewało w duszę nadzieję, że także w nas może się odsłonić „wieczny wzór piękna”. Pójdziemy drogą, która dla Maryi była umiłowana. Na niej odsłoniło się całe Jej piękno. Tradycja nazwała ją lectio divina.

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

14 osób kupiło
2
Dieta Mind. Sposób na długie życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta Mind. Sposób na długie życie
Dostępny
52 szt.

Co roku „dieta mind” znajduje się w czołówce rankingu najzdrowszych diet, tworzonym przez lekarzy – dietetyków, diabetologów, psychologów. Jej pierwotnym zadaniem miało być przede wszystkim wzmocnienie układu nerwowego i sprawności umysłu, jednak ku zaskoczeniu lekarzy pozytywnie wpłynęła na funkcjonowanie całego organizmu. Albowiem właściwe odżywienie mózgu sprawia, że poprawiają się parametry przebiegu wszystkich procesów, którymi on steruje – nie tylko sprawności umysłu, ale też pracy serca, oddychania, odczuwania bólu, a nawet nastroju... Autor przedstawia jej założenia, opisuje zależności między odżywianiem a funkcjonowaniem mózgu. Podpowiada, jak odżywiać się w przypadku różnych schorzeń o podłożu neurologicznym, m.in. w przypadku choroby Alzheimera, oraz jak usprawnić pracę swojego umysłu i jak uleczyć całe ciało dzięki dostarczaniu do mózgu odpowiednich składników odżywczych. Liczne przepisy ułatwią zastosowanie tej diety w codziennym jadłospisie. W serii „Zdrowe Zdrowie” ukazały się m.in.: Zdrowe zupy, Kaszoterapia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
3
Sowiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowiety
Dostępny
49 szt.

Na burzliwą historię wieku XX niebagatelny wpływ miało państwo obejmujące ogromne obszary Europy i Azji: od Bałtyku i Morza Czarnego po Pacyfik, przymusowa ojczyzna wielu narodów, imperium Lenina i Stalina, kraj, który narodził się w roku 1922 tuż za wschodnią granicą II Rzeczypospolitej i kilkanaście lat później przyczynił się do jej upadku – Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich. W książce Sowiety. Historia ZSRS profesor Wieczorkiewicz przedstawia sposób funkcjonowania tego państwa, metody zdobywania i dzierżenia władzy przez jego przywódców oraz wpływ ich polityki i ideologii bolszewickiej na życie zwykłych obywateli. A trzeba pamiętać, że niemal 70-letnie istnienie ZSRS obfitowało w najróżniejsze wydarzenia: od powstania GUŁagu po pierwszy lot człowieka w kosmos. Autor wskazuje Czytelnikowi kluczowe argumenty w dyskusji o tym, czy był to hegemon na skalę światową, czy też kolos na glinianych nogach, który w roku 1991 rozpadł się na kilkanaście kawałków.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

4 osoby kupiły
4
Itinerarium Romanum (1723). Podróż Rzymska (1723) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Itinerarium Romanum (1723). Podróż Rzymska (1723)
Dostępny
1 szt.

W Archiwum Prowincji Franciszkanów-Reformatów w Krakowie zachowało się kilka relacji podróżniczych zakonników z czasów staropolskich. Są one ważnymi źródłami historycznymi. W niniejszym tomie przedstawiamy relację kustosza prowincji małopolskiej reformatów, Symforiana Arakiełowicza (1678-1742), który w 1723 r. udał się na kapitułę generalną Braci Mniejszych Franciszkanów do Rzym. Arakiełowicz pochodził ze znanej rodziny Ormian polskich. Opisywana w diariuszu podróż do Rzymu trwała prawie pół roku (od 18 listopada 1722 r. do początku czerwca 1723 r.), a powrotna dwa miesiące (od początku czerwca do początku sierpnia 1723 r.). Ciekawa relacja napisana została w języku łacińskim jako skutek konfrontacji wykształconego zakonnika z poznawaną przestrzenią geograficzną. Autor przedstawił swoje wrażenia o kolejno oglądanych miastach, przede wszystkim o Rzymie. W jego zapiskach znajdujemy też wiele ciekawych wątków odnoszących się do realiów staropolskich podróży i przebiegu kapituły. Publikowany dokument daje nam wyobrażenie o mentalności ówczesnych zakonników. Ważne informacje zawarte w diariuszu nie były dotąd szerzej wykorzystywane, koniecznością staje się więc wprowadzenie ich pełnego tekstu do obiegu naukowego. Publikacja służyć będzie zarówno historykom kultury, jak i historykom literatury.

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
5
Współczesna polityka pieniężna. Perspektywa XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna polityka pieniężna. Perspektywa XXI wieku
Dostępny
6 szt.

Książka jest podręcznikiem akademickim przeznaczonym dla studentów wydziałów ekonomii i zarządzania oraz kierunków finansowych bądź ogólnoekonomicznych – wyższych uczelni ekonomicznych i uniwersytetów oraz innych szkół, prowadzących edukację ekonomiczno-finansową. Wspierać może zarówno kształcenie studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, jak i studentów uczestniczących w studiach doktoranckich, a także słuchaczy studiów podyplomowych. Książka stanowi podręcznik podstawowy do przedmiotów polityka pieniężna czy bankowość centralna oraz lekturę uzupełniającą do przedmiotów takich, jak: ekonomia, makroekonomia, finanse i pokrewnych. Książka adresowana jest także do specjalistów z dziedziny finansów i bankowości oraz praktyków gospodarczych, zajmujących się polityką makroekonomiczną oraz rynkiem pieniężnym i kapitałowym. Podręcznik zawiera przejrzysty, usystematyzowany wykład na temat współczesnej polityki pieniężnej. Zgodnie z tytułową zapowiedzią prezentuje najnowsze spojrzenie na stojące przed nią wyzwania. W szczególności zawiera dwa rozdziały nieujęte dotychczas w innych podręcznikach prezentujących kompleksowo treści związane z polityką pieniężną: rozdział poświęcony roli banków centralnych w polityce makroostrożnościowej oraz rozdział charakteryzujący niestandardowe narzędzia polityki monetarnej. Kontekst pokryzysowych wyzwań stojących przed bankami centralnymi w XXI wieku, szczególnie konieczność operowania w środowisku niskich stóp procentowych, zawierają także pozostałe części podręcznika.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

2 osoby kupiły
6
Komunikacja i zarządzanie międzykulturowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja i zarządzanie międzykulturowe
Dostępny
3 szt.

Książka stanowi kolejny tom serii wydawniczej „Metody i techniki zarządzania”. Podjęto w nim problematykę metod, technik i narzędzi polityki społecznej w perspektywie wielokulturowości. Realizacja polityki społecznej nie jest zawężona do metod zaczerpniętych z nauk o zarządzaniu, chociaż z metodologii zarządzania wykorzystuje koncepcje strategii, zarządzania kadrami oraz teorii organizacji.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
7
Slash - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slash
Dostępny
45 szt.

Czy kiedykolwiek musieliście stoczyć prawdziwą bitwę o to, by pozostać sobą? Leon i Tosiek to szczególna para, nie tylko ze względu na łączącą ich skomplikowaną relację emocjonalną, ale dlatego, że Tosiek jeszcze niedawno był Antoniną. Charyzmatyczny i towarzyski Tosiek chodzi własnymi drogami i ma 100 pomysłów na minutę. Skryty Leon okopał się w sobie i nie potrafi wyznać Tośkowi, co czuje, tak jak nie umie zdradzić mu sekretów z przeszłości, przez które musiał zmienić szkołę i odejść z domu. Prawda z pewnością zbliżyłaby ich do siebie, ale czy obaj są gotowi na szczerą rozmowę? Jak zareagują znajomi i rodzina, gdy dowiedzą się prawdy o nich samych i ich relacji? Wszyscy mówią, że liceum to najlepszy czas życia, ale czy tak jest naprawdę? Niezapomniana książka o potrzebie przyjaźni, zaufania i miłości, które tak trudno zbudować, gdy jest się innym niż wszyscy. Wasi dziadkowie mieli Siesicką, rodzice – Musierowicz, dla Was jest Osińska z pełną humoru i życiowej mądrości opowieścią o miłości, przyjaźni, tolerancji i potrzebie zaufania, które przy dobrej woli daje się odbudować.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
8
Detektyw Pozytywka na tropie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Pozytywka na tropie
Nasza Księgarnia - gry, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Gra z bohaterami książek Grzegorza Kasdepke! Pomóż detektywowi Pozytywce odnaleźć ukryte przedmioty. Wykaż się dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka. I unikaj pana Mietka – przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę! Proste zasady gry! • 49 płytek rozkładasz na stole obrazkami do dołu. Na płytkach znajdują się przedmioty, których będziemy szukać podczas gry oraz bohaterowie z serii książek Grzegorza Kasdepke: detektyw Pozytywka, Martwiak i pan Mietek. • Twoim zadaniem jest odkrywanie kolejnych płytek w celu zdobycia jak największej ich liczby. Zasady zdobywania płytek są proste: np. płytka z rowerem ma wartość 3, oznacza to, że musisz odkryć 3 takie płytki, aby je zdobyć. Łatwiej będzie o lupę, ponieważ ma wartość 2 – musisz więc odkryć 2 takie płytki. • Uwaga! Jeśli odkryjesz płytkę z Martwiakiem lub panem Mietkiem, nie zdobędziesz żadnej płytki i będziesz musiał zakończyć swoją kolejkę!

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
9
Brainy. Klasa 4 . Zeszyt przedmiotowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 4 . Zeszyt przedmiotowy
Dostępny
61 szt.

„Brainy” to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 4-8. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria „Brainy” została oparta na zasadzie spiralności – nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain – strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi – pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit Summaries w „Książce ucznia” oraz obszerny „Zeszyt ćwiczeń” z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdzających stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki przygotują uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Dodatkowy komponent kursu – „Zeszyt do języka angielskiego” – zawiera wszystkie zadania do uzupełnienia z „Książki ucznia”, co pozwoli zaoszczędzić czas zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

18,75 zł
16,99 zł

Rabat 9,4%
oszczędzasz 1,76 zł

1 osoba kupiła
10
Owocna Edukacja. Chcę czytać i pisać. Trzylatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owocna Edukacja. Chcę czytać i pisać. Trzylatek
Dostępny
64 szt.

Publikacja przeznaczona dla najmłodszych przedszkolaków, dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych.Ćwiczenia są proste, ale pozwalają budować fundament pod rozwijanie ważnych kompetencji z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania.Publikacja zawiera 32 jednostronne karty pracy i atrakcyjne naklejki, które dodatkowo motywują dziecko do wykonywania ćwiczeń.Funkcje ćwiczeń:- Rozwijanie pamięci wzrokowej oraz umiejętności organizowania pola spostrzeżeniowego- Rozwijanie sprawności manualnej- Rozwijanie mowy- Rozwijanie percepcji słuchowej i słuchu fonematycznego- Rozwijanie zainteresowań czytelniczych- Rozwijanie umiejętności kodowania i dekodowania- Rozwijanie orientacji przestrzennej i orientacji na kartce- Rozwijanie myślenia

20,00 zł
1 osoba kupiła
11
Ugotuj sobie zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ugotuj sobie zdrowie
Dostępny
174 szt.

Co 72 godziny jesz ściśle określone produkty! Przygotowanie posiłków na cały dzień zajmuje tylko około godziny! Efekty widoczne już po 30 dniach! Największym wyzwaniem w walce z chorobami XXI wieku jest zastosowanie wiedzy teoretycznej w tworzeniu konkretnych dań. Co jeść? Kiedy? Jak często? o pytania, które zadają sobie osoby cierpiące na alergie, choroby z autoagresji (np. stwardnienie rozsiane, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Hashimoto, bielactwo, łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca insulinozależna), choroby grzybicze, chorzy po zabiegach onkologicznych, z czasową nietolerancją pokarmową, rodzice dzieci autystycznych. Idealnym sposobem na pozbycie się wielu dolegliwości i wyciszenie organizmu jest unikatowa dieta rotacyjna według programu 6 kroków wyjścia z alergii. Bożena Kropka, dyplomowany dietetyk i promotor zdrowia, jako pierwsza w Polsce wprowadziła zalecenia diety rotacyjnej 3B: bez glutenu – bez cukru – bez mleka. Już dzisiaj rozpocznij swój program powrotu do zdrowia!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
12
Moja magiczna Praga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja magiczna Praga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

Trzy kobiety. Trzy historie miłosne. Jedno miasto, gdzie spełniają się marzenia. Dla Megan wypad do Pragi tuż przed Bożym Narodzeniem z jej przyjacielem ma być tylko inspiracją przed zbliżającą się wystawą fotograficzną. Chce, żeby znajomość z Olliem pozostała tylko przyjaźnią. I boi się, że jeśli on pozna jej przeszłość, Megan może znów wszystko stracić… Dla Hope to niespodzianka, jaką zaskakuje ją mężczyzna, w którym się zakochała. I byłaby to piękna niespodzianka, gdyby nie jej córka… Dla Sophie Praga zawsze była magicznym miejscem. Czeka niecierpliwie, aż dołączy do niej Charlie, jej ukochany, z którym co roku odwiedzają to romantyczne miasto. Ale jego przyjazd niepokojąco się opóźnia...Historie trzech kobiet splatają się, gdy każda z nich odkrywa swoją własną Pragę. Tak cudownie nierealną w wirujących płatkach śniegu i tak prawdziwą, gdzie jak w życiu jest smutek i radość. A szczęście można spotkać za każdym rogiem… Isabelle Broom ukończyła sztukę mediów na uniwersytecie w Londynie, zjechała pół świata i pracowała w redakcjach londyńskich gazet i magazynów. W 2016 roku zadebiutowała powieścią Moje greckie lato, która od razu trafiła na brytyjskie listy bestsellerów. Została wydana w 8 krajach. Odtąd autorka pisze dwie podnoszące na duchu i wzruszające powieści rocznie. Akcja każdej z nich rozgrywa się w magicznych miejscach Europy.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

13
Wielcy wtajemniczeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy wtajemniczeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.26

Eduard Schure (1841-1929) - francuski okultysta, filozof, teozof, muzykolog, autor kilkunastu książek z pogranicza wiedzy, historii i ezoteryki. Napisał między innymi "Od Sfinks do Chrystusa", "Dzieci Lucyfera", "Historia muzyki dramatycznej" i swoje najważniejsze dzieło czyli właśnie "Wielcy wtajemniczeni". Jest to książka z pogranicza wiedzy, teozofii, ezoteryki. Pisze autor o próbie połączenia nauki z religią i opisuje tak postacie religijne jak i realnie istniejących dwóch wielkich starożytnych mędrców - Pitagorasa oraz Platona. Zaczyna swoją opowieść o Wielkich wtajemniczonych w Indiach na początku opisując historię boga Ramy, kolejną z omawianych postaci jest także hinduski Kryszna. Kolejne postacie to Hermes, Mojżesz i Orfeusz. Następnie wspomniani już Pitagoras i Platon, a książkę zwieńcza postać Chrystusa. Eduard Schure twierdził iż wszyscy ci Wielcy wtajemniczeni weszli na tajemną ścieżkę wiedzy. Schure twierdził, że posiedli oni tajną wiedzę ezoteryczną i idąc ścieżką tej wiedzy stali się wielcy wtajemniczeni filarami cywilizacji.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

14
Zimowe rymowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe rymowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Kolejne tytuły „Biblioteki maluszka”. „Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

15
Wesołe Święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe Święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Kolejne tytuły „Biblioteki maluszka”. „Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

16
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Bałwanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Bałwanek
Dostępny
2 szt.

Świąteczno-zimowe zeszyty z ćwiczeniami i zabawami na długie zimowe wieczory. Dodatkową atrakcją są naklejki dołączone do książek.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

17
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Zimowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Zimowe zabawy
Dostępny
6 szt.

Świąteczno-zimowe zeszyty z ćwiczeniami i zabawami na długie zimowe wieczory. Dodatkową atrakcją są naklejki dołączone do książek.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

18
Wesołe rodzinki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe rodzinki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Kolejne tytuły „Biblioteki maluszka”. „Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

19
Renifer. Świąteczne activity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renifer. Świąteczne activity
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Świąteczno-zimowe zeszyty z ćwiczeniami i zabawami na długie zimowe wieczory. Dodatkową atrakcją są naklejki dołączone do książek.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

20
Trufla. Same dobre rzeczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trufla. Same dobre rzeczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Trufla jest jedną z najpopularniejszych polskich blogerek – działa w blogosferze właściwie od początku jej istnienia. Autorka ma grono wiernych fanów, którzy od dłuższego czasu dopominali się książki. Książka jest połączeniem przepisów tradycyjnej kuchni polskiej (w nowoczesnym, bardzo atrakcyjnym ujęciu) oraz receptur na nowoczesne, zdrowe dania kuchni międzynarodowej. Patrycja Dolecka prowadzi blog kulinarny „Trufla”: http://truffle-in-a-rum-chocolate.blogspot.com/ oraz współtworzy blog fotograficzny „Daleko od Siebie”. Jest kulinarną hedonistką, miłośniczką wyrafinowanej prostoty i pełnowartościowej kuchni. Uzależniona od pieczenia chleba, czarnej czekolady i fotografowania!

70,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

21
Poznaję kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję kolory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.15

„Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

22
Przyjaciele z podwórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele z podwórka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.14

„Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

23
Zgadywanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

„Biblioteka maluszka” powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Pakiet: Pasażer 23 / Odprysk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Pasażer 23 / Odprysk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.23

„Pasażer 23” Najbardziej przerażający thriller psychologiczny od czasu Milczenia owiec.Martin Schwartz, policyjny detektyw i psycholog, żyje na dnie rozpaczy. Jego żona i synek popłynęli statkiem na wakacje i na pełnym morzu zaginęli… Teraz Martin podejmie się każdego, nawet najbardziej szaleńczego zadania, bo własne życie nie ma już dla niego żadnej wartości. Łamie wszelkie zasady i regulaminy, ale jest przerażająco skuteczny. Ściga zło… Dowiaduje się, że na tym statku znikali również inni pasażerowie. Wśród nich była mała dziewczynka, która teraz się odnalazła. Miała ze sobą misia synka Martina. Ale dziewczynka milczy… „Odprysk” „Jeden z 10 najwybitniejszych thrillerów ostatnich pięciu lat”. – „The Sunday Times”Odprysk metalu tkwi w karku Marca Lucasa i w każdej chwili może go sparaliżować. Ale dla niego to bez znaczenia. W wypadku samochodowym stracił żonę i nienarodzone dziecko. Sam przeżył i obwinia się o ich śmierć… Jest na granicy szaleństwa i dlatego zgodziłby się usunąć ze swojej pamięci wszystkie wspomnienia. Jeszcze nie wie, że cierpienie zamieni się wtedy w koszmar. I nie wie, że ten koszmar już się zaczął. Na drzwiach swojego mieszkania widzi inne nazwisko, klucze nie pasują do zamka, a otwiera mu kobieta w ciąży. To jego żona, która zginęła kilka tygodni wcześniej… Marc Lucas jest człowiekiem, którego nie ma i nigdy nie było. Chociaż istnieje i nadal pamięta. Ale tego też przestanie być pewny… SEBASTIAN FITZEK – autor numer 1 w Niemczech, mistrz thrillerów psychologicznych wydawanych w 29 krajach (Pasażer 23, Przesyłka, Ostatnie dziecko, Odprysk, Odcięci). Wszystkie jego powieści są przez wiele miesięcy na 1. miejscu list bestsellerów „Der Spiegel” i osiągają milionowe nakłady. W samych Niemczech sprzedano 9 000 000 egzemplarzy. Kilka zekranizowano. „The Times” nazwał go „mistrzem psychologicznej gry”.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

25
Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.20

To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. W tej części Kuchni survivalowej prezentujemy różne sposoby wędzenia, krzesania ognia oraz tajniki doboru hubki i rozpałki. Poznasz techniki pieczenia – w glinie, na spodku, w piecu glinianym i pod kloszem. Bezcenna, sprawdzona w praktyce wiedza, która może uratować zdrowie, a nawet życie. Tylko przygotowani przetrwają! Niezwykły toolbook tym razem wyposażyliśmy w sól – trudną do zastąpienia w terenie przyprawę, naturalny konserwant, lekarstwo oraz regulator gospodarki wodnej w organizmie. Toolbook zawiera: – przepisy kulinarne z wykorzystaniem roślin łąkowych (np. mąka z kłączy perzu), leśnych (np. mąka z żołędzi) oraz bagiennych (np. ziołowe podpłomyki z mąką z pałki wodnej), – prezentację technik gotowania w terenie (pieczenie w glinie, w glinianym piecu, wędzenie), – techniki krzesania ognia oraz przygotowania hubki i rozpałki, – filmy instruktażowe dostępne w aplikacji Pascal AR, – sól, linijkę calową i centymetrową.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

26
Krótka historia medycyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia medycyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Fascynująca lektura dla wszystkich interesujących się medycyną oraz tych, których ciekawi intelektualny proces poszerzania wiedzy. Ta niezwykle absorbująca książka dwóch wybitnych amerykańskich lekarzy opisuje przełomowe odkrycia w historii medycyny europejskiej, przywołuje do życia pionierów, którzy za nimi stali, a także przekazuje emocje, jakie wiązały się z tymi dokonaniami. Proponuje oryginalne spojrzenie na genezę tych dokonań oraz dba o właściwe rozdzielenie zasług przez pokazanie zarówno głównych odkrywców, jak i całego sztabu ludzi stojących za ich sukcesem i kontynuujących ich badania. Dlatego na przykład w rozdziale o bakteriach zaprezentowano postać i dokonania Antoniego van Leeuwenhoeka -ojca mikrobiologii – ale wiele miejsca poświęcono wspaniałej pracy Roberta Kocha, Louisa Pasteura i innych. Bez opisanych tu odkryć medycyna, taka jaką dziś znamy, nie byłaby możliwa. dr med. Meyer Friedman, odkrywca wzoru zachowania A oraz jego związku z chorobami serca, jest dyrektorem Instytytu Meyera Friedmana na Uniwersytecie Kalifornii, San Francisco-Mount Zion Medical Center. dr med. Gerald W. Friedman jest profesorem emerytowanym na wydziale radiologii na Akademii Medycznej Uniwersytetu Stanforda oraz autorem wielu książek i artykułów na temat radiologii.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Krótka historia religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia religii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.06

Ta książka to – napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę – panorama systemów i wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek dwudziesty pierwszy. Pokazuje, jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem religii: Skąd się wziął wszechświat, a w nim człowiek? Czy istnieje ktoś, kto ich stworzył? Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy czeka nas może coś jeszcze? A jeśli tak, to co to właściwie będzie? Nie ograniczając się do największych religii – judaizmu, islamu, chrześcijaństwa, buddyzmu i hinduizmu – autor rozważa, skąd wzięły się wierzenia religijne, jak ludzie szukali i nadal poszukują sensu istnienia, analizuje dzisiejsze fascynacje scjentologią i kreacjonizmem, przemoc o podłożu religijnym, wrogość między ludźmi religijnymi i sekularystami, a także wiele innych problemów. Pisząc dla wierzących i niewierzących, a szczególnie dla młodych, którzy dopiero wyrabiają sobie własne zdanie, z wielką wrażliwością prowadzi czytelników przez świat wiary, podkreśla jej wyjątkową wartość dla człowieka, wzbudza ciekawość i zachęca do tolerancji. Richard Holloway, emerytowany biskup Edynburga i prymas Szkockiego Kościoła Episkopalnego, jest autorem ponad dwudziestu książek, w tym światowego bestsellera „Leaving Alexandria: A Memoir of Faith and Doubt” (2012), prowadzi też programy radiowe i telewizyjne. Mieszka w Edynburgu.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

28
Jak zatrudniać cudzoziemców do prac sezonowych i krótkoterminowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zatrudniać cudzoziemców do prac sezonowych i krótkoterminowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Z dniem 1 stycznia 2018 r. zaczynają obowiązywać ważne dla wielu pracodawców zmiany dotyczące zatrudniania cudzoziemców. Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy znacząco modyfikuje zasady zatrudniania krótkoterminowego cudzoziemców zza wschodniej granicy. Wprowadza też nową instytucję – prace sezonowe pracowników cudzoziemskich, wraz z nowym rodzajem zezwoleń na tego typu prace. Opracowanie zawiera szczegółowe omówienie zmian, które wraz z licznymi wskazówkami i przykładami, ułatwi pracodawcom zatrudniającym cudzoziemców zastosowanie nowych przepisów w praktyce.

59,90 zł
50,32 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,58 zł

29
Bądź, myśl, czuj, działaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź, myśl, czuj, działaj
Dostępny
7 szt.

Szczęśliwi ludzie są na ogół zdrowi, towarzyscy, twórczy, tolerancyjni oraz mają wielką zdolność miłości i przebaczenia. Tymczasem dla tak wielu, poczucie radości pozostaje nieuchwytne. Prawdziwe szczęście jest pochodną emocjonalnej intymności, uważności i bezwarunkowej miłości do siebie samego. Anne Bérubé, szamanka i mówczyni motywacyjna, cudem przeżyła wypadek samochodowy. To doświadczenie odbiło się na zdrowiu ale także odmieniło życie. Dzięki osobistej transformacji udało się jej przywrócić zdrowie ciała oraz duszy. Teraz dzieli się pozyskaną wiedzą z innymi. Dzięki lekturze jej książki dowiesz się jak uzdrowić tłumione emocje i zacząć kochać siebie. Będziesz pełniej przeżywać każdą chwilę i uda Ci się połączyć z osobistym nieograniczonym źródłem radości.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

30
Tygrys. Legendarny czołg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrys. Legendarny czołg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

Tiger, „król” pól bitewnych na froncie wschodnim, w Afryce Północnej i Europie Zachodniej w latach drugiej wojny światowej, to – za sprawą swojej masywnej sylwetki i wielkiej siły ognia – jeden z najsławniejszych czołgów w historii. Jego zabójczo celne i skuteczne działo 8,8-cm KwK L/56 budziło postrach wśród czołgistów sowieckich i alianckich, i nie bez powodu – było w stanie przebić pancerz każdego ówczesnego wozu bojowego. Książka przedstawia historię Tygrysa – od jego początków i pierwszych modeli prototypowych po liczne warianty budowane na podwoziu tego czołgu. Komentuje też rozpowszechniony pogląd, że Tygrys był zanadto skomplikowany konstrukcyjnie, trudny do masowej produkcji oraz zawodny w służbie frontowej – przy tym jednak na tyle ważny, aby wielokrotnie rozstrzygać przebieg batalii z czołgami sowieckimi i alianckimi. Szczegółowo prezentuje mechanikę Tygrysa oraz jego dane taktyczno-techniczne – opancerzenie, uzbrojenie i amunicję – które czyniły z niego tak groźny oręż. Ta niezwykła monografia zawiera wiele niepublikowanych wcześniej zdjęć, efektownie ilustrujących bojowe dzieje Tygrysa. Przywołuje wyjątki z podręczników obsługi Tygrysów, a także wydobyte z niemieckich archiwów wspomnienia weteranów wojsk pancernych Wehrmachtu i Waffen-SS o tym najsłynniejszym czołgu w historii wojen. Thomas Anderson jest znawcą niemieckich pojazdów opancerzonych z lat drugiej wojny światowej. Od wielu lat prowadzi badania w archiwach wojskowych w Niemczech, innych krajach europejskich oraz w USA. Dotarł też do niepublikowanych zdjęć, na których uwieczniono wozy bojowe potężnej Panzerwaffe. Jest ponadto autorem trzytomowej historii formacji artylerii szturmowej.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

31
Rozmowy ze Słowem. Notatnik ewangelicznych inspiracji dla nie całkiem świętych chrześcijan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy ze Słowem. Notatnik ewangelicznych inspiracji dla nie całkiem ...
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera zbiór rozmów, w których Rozmówcą jest Słowo oddane człowiekowi bez reszty – to Syn Boży, Jezus Chrystus. To Słowo mieszka w wersetach Ewangelii i zaprasza na spotkanie. Odczytywane z wiarą wprowadza się do naszych serc i nas ożywia. Nadaje życiu właściwy kierunek i prowadzi drogą pewną. Publikacja ma na celu zachęcenie Czytelnika do podjęcia lub pogłębienia jego własnych rozmów ze Słowem. W strukturze książki wyróżnione są trzy elementy: fragment Ewangelii, tekst rozważania i wolne miejsce pozostawione na notatki Czytelnika. Rozważania, będące świadectwem i owocem lectio divina (czytania duchowego) autora, są inspiracją mającą pomóc Czytelnikowi w modlitewnej lekturze Ewangelii. Aktywne czytanie (z podkreślaniem wyrazów) i notowanie są elementami mobilizującymi. Pomagają najpierw skupić uwagę na Rozmówcy, a z perspektywy czasu pozwolą Czytelnikowi zauważyć zmiany, jakie się w nim dokonują: w jego sposobie myślenia, wartościowaniu i wreszcie postępowaniu. Odbiorcy: - katecheci, animatorzy i uczestnicy kręgów biblijnych, grup modlitewno-apostolskich działających w Kościele; - wszyscy, którzy swą chrześcijańską codzienność chcą oprzeć na lekturze i rozważaniu słowa Bożego. Dlaczego warto przeczytać tę książkę: - zawiera tekst niedzielnej Ewangelii (w cyklu trzyletnich czytań mszalnych) i krótkiego, niebanalnego jej rozważania, skłaniającego do głębszej refleksji nad własnym życiem; - zachęca do podjęcia systematycznego, ożywczego dialogu za Słowem, które mówi do nas z kart czytanej Ewangelii, domagając się odpowiedzi; - pozostawia Czytelnikowi miejsce na osobiste notatki, inspirując jego własną rozmowę ze Słowem, przez co może stać się swoistym pamiętnikiem, zapisem duchowej drogi przebytej w towarzystwie Słowa na przestrzeni trzech lat; - może też służyć jako pomoc w przygotowaniu adoracji i spotkań modlitewnych.

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

32
Na krawędzi wszystkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na krawędzi wszystkiego
Dostępny
3000 szt.

„Przygotuj się! Świat Niziny jest zdradziecki… Świetnie napisana, mocna opowieść – będziesz jej więźniem do ostatniej strony!” – Peter Jackson, reżyser m.in. „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” o książceNa krawędzi wszystkiego” Szczęście i cierpienie, światło i ciemność – dwa światy i ludzie na ich krawędzi. Zoe i Iks żyli w dwóch światach i nigdy nie mieli się spotkać. Ale się spotkali. Tylko jak mają być razem, gdy oba światy sprzysięgły się przeciwko nim?Zoe ma 17 lat, zwariowaną matkę wegankę, młodszego brata z ADHD i prawdziwą przyjaciółkę. Ma też za sobą trudny rok, kiedy tragicznie zmarł jej ojciec, a zaprzyjaźniona para staruszków z sąsiedztwa zaginęła bez śladu. Jakby tego było mało, szukając brata podczas burzy śnieżnej, Zoe zostaje brutalnie zaatakowana i widzi coś, czego nie powinna widzieć. I kogoś. Nazwała go Iks. Zoe nie wie, że to łowca głów. Tajemniczy, przystojny i nękany losem, którego nie rozumie, pracuje na zlecenie lordów z Niziny – mrocznego i brutalnego miejsca, w które trafiają najgorsi szubrawcy. Tym razem przyszedł po bandytę, który zaatakował dziewczynę. Iks i Zoe nigdy nie mieli się spotkać. Łowcy z Niziny nie mogą ujawniać się nikomu poza swymi ofiarami. Iks, by uratować Zoe, łamie wszystkie zasady Niziny. I ponosi brutalne tego konsekwencje. Beznadzieja, samotność i ból – Iks zna tylko to. Zoe pokazuje mu, że może być inaczej. Kiedy X i Zoe dowiadują się więcej o ich swoich światach, zaczynają zadawać pytania o przeszłość, własny los i swoją przyszłość. Ale wyrwanie Iksa z Niziny i przecięcie więzów przeszłości, które pętają Zoe, będzie od obojga wymagać konfrontacji z własną ciemną stroną.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

33
Lilla Lou Edu! 3+ Zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou Edu! 3+ Zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.12

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

34
Lilla Lou Edu! 3+ Owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou Edu! 3+ Owoce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.25

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

35
Lilla Lou Edu! 3+. Warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou Edu! 3+. Warzywa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.15

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

36
Lilla Lou 2+ Edu! Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou 2+ Edu! Kolory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.15

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Lilla Lou Edu! 2+ Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou Edu! 2+ Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.17

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

38
Lilla Lou 2+ Edu! Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou 2+ Edu! Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.29

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

39
Lilla Lou 2+ Edu! Kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou 2+ Edu! Kształty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.17

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

40
Lilla Lou Edu! 3+ Liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilla Lou Edu! 3+ Liczby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.17

Zestaw ćwiczeń z naklejkami dla najmłodszych dzieci. Proste rymowanki uatrakcyjnią lekturę tych książeczek.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

41
Czarne serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne serce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Miłość kontra zdrowy rozsądek. Współczesna, lewobrzeżna Warszawa. W modnym klubie pod chmurką, w gorącym i nostalgicznym klimacie kizomby, Inga postanawia opowiedzieć nowo poznanemu Dawidowi historię uczucia, które całkowicie zmieniło jej życie. Czy miłość dziewczyny z ksenofobicznego, środkowoeuropejskiego kraju do czarnoskórego obcokrajowca, Martina, może mieć szczęśliwe zakończenie? Kim okaże się być intrygujący kochanek nieco zwariowanej Ingi i w jaki sposób jej opowieść zmieni życie Dawida? Czarne serce to powieść o pragnieniu czułości, ambiwalencji uczuć, emocjonalnym uwikłaniu i szokującej prawdzie, łączącej ludzkie losy.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

42
Odchodzić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odchodzić
Dostępny
2 szt.

Życie jest zwycięstwem wszystkiego nad nicością. Noc, która nas czeka, zakończy się świtem. Czy można przygotować się na odejście kogoś bliskiego? W jakich warunkach najłatwiej jest zaakceptować zbliżanie się do swojego kresu? Narrator stara się odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiając losy Teresy i Henryka oraz ich wnuczki Natalii. Opowieść o losach kilku pokoleń w rodzinie dotkniętej brutalnymi wydarzeniami wojennymi. Przejmująca i refleksyjna – Marta Mrowiec, martamrowiec.pl. Książka Agnieszki Moniak-Azzopardi to unikatowe świadectwo siły ludzkiej woli przetrwania, nawet w najcięższych warunkach. Jej lektura wywołała we mnie wiele refleksji w temacie przemijalności ludzkiego losu – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl. Świetnie napisana saga rodzinna o relacjach międzyludzkich, więziach z bliskimi oraz o nieuchronnym przemijaniu, które towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Agnieszka Moniak-Azzopardi doskonale równoważy szczęście i cierpienie, oddając do rąk czytelnika niezwykle poruszającą opowieść. – Katarzyna Jóźwiak, bialynotes.pl.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

43
Migracje międzynarodowe i ekspatriacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migracje międzynarodowe i ekspatriacja
Dostępny
5 szt.

W książce zaprezentowano zagadnienia z zakresu migracji (w szerokim ujęciu społecznym i kulturowym) i ekspatriacji (w odniesieniu do firm międzynarodowych). Monografia ta jest przykładem interdyscyplinarnej współpracy, gdyż jej Autorzy reprezentują różne dyscypliny nauk społecznych (m.in. socjologię kultury i organizacji, politologię, psychologię międzykulturową) i nauk ekonomicznych (zarządzanie międzykulturowe, międzynarodowe zarządzanie zasobami ludzkimi). Problematyka migracji i ekspatriacji jest ujęta w trzech perspektywach: indywidualnej, organizacyjnej oraz społeczno-kulturowej. Szczegółowo omówiono takie zagadnienia, jak: - Mobilność i migracje międzynarodowe ? pojęcia, koncepcje, uwarunkowania; - Pojęcia migranta, ekspatrianta tradycyjnego i samoinicjowanego; - Motywy przemieszczeń międzynarodowych z punktu widzenia jednostki i korporacji; - Cechy osobowości migranta i ekspatrianta; - Bariery i korzyści migracji i ekspatriacji; - Przedsiębiorczość migrantów; - Modele i praktyki adaptacji kulturowej; - Kulturowe, społeczne i polityczne uwarunkowania migracji międzynarodowych. To publikacja interdyscyplinarna, dlatego skorzystają z niej osoby zatrudniające obcokrajowców (ekspatriantów, migrantów), trenerzy przygotowujący pracowników do pracy w zespołach wielokulturowych, inwestorzy, którzy planują ekspansję na rynki zagraniczne. Książka jest przeznaczona także dla naukowców szerokiego grona obszaru nauk społecznych i ekonomicznych oraz studentów politologii, socjologii, zarządzania.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

44
Duch z Canterville oraz inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch z Canterville oraz inne opowiadania
Dostępny
1 szt.

Do nawiedzonej posiadłości Canterville, mimo ostrzeżeń poprzednich właścicieli, wprowadza się amerykańska rodzina. Odnawiająca się co noc krwawa plama na dywanie zdaję się tylko początkiem większych kłopotów. Arthur Saville ma wkrótce ożenić się z piękną Sybillą, jednakże gdy spotyka tajemniczego chiromantę, okazuje się, że los przyszykował mu zgoła inne zadanie. Oscar Wilde w wybitny sposób miesza grozę z humorem, czym sprawia, że opowiadane przez niego historie wymykają się wszelkim znanym czytelnikom ramom. Lektura jego opowiadań jest nie tylko doskonałą rozrywką, lecz także osobliwą, i z pewnością wartą przeżycia,wycieczką po Anglii końca XIX wieku.

28,40 zł
20,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

45
Zarządzanie w organizacjach sektora publicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie w organizacjach sektora publicznego
Dostępny
5 szt.

Podręcznik przedstawia usystematyzowany wykład z podstaw zarządzania, sprawdzony w toku wieloletnich zajęć dydaktycznych i wzbogacony o oceny wyniesione z praktyki zawodowej i badań empirycznych. Opracowanie jest dostosowane do potrzeb dydaktycznych na studiach realizujących podstawy zarządzania, określa strukturę i treść programu kształcenia na pierwszym roku studiów. Załączone materiały pomocnicze podnoszą walory praktyczne podręcznika dla wykładowców i studentów. Jednocześnie opracowanie to może być użyteczne dla kadry kierowniczej i pracowników zajmujących się analizą i oceną organizacji pracy i projektowaniem usprawnień organizacyjnych, pracą sztabową, kontrolą itp. Walory te w połączeniu ze zwięzłym i przystępnym opisem poszczególnych zagadnień uzasadniają przekonanie, że książka spełnia podstawowe wymagania dobrego podręcznika akademickiego z tego przedmiotu.

58,00 zł
47,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,44 zł

46
Wyrok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.24

Wyrok” to powieść suspensu, oparta jednak na ponurej wizji współczesnego świata. Z jednej strony kojarzy się z dziełami Georga Orwella, z drugiej zaś z mrocznym światem „Procesu” Kafki. Autor stworzył w niej obraz świata do złudzenia przypominający Panopticon: każdy każdego obserwuje, tajemnicza sieć bezustannie inwigiluje i steruje ludźmi. Akcja powieści w całości rozgrywa się w scenerii gór Karkonoszy. Jej bohater wędruje szlakiem rzeczywistych miejsc, które celowo przez autora zostały użyte zgodnie z ich geograficznymi nazwami. Na tej podstawie firma newwweb.pl stworzyła mobilną aplikację dostępną na systemach Android oraz iOS, w ramach której wyświetlą się przy konkretnym miejscu w terenie jego opisu powieściowy a także dodatkowe strony książki i materiały wideo niedostępne drukowanej wersji. Tym samym uruchomiony został nowy szlak turystyczny połączony z grą i rywalizacją, premiowaną specjalnymi nagrodami. Szczegóły na stronie www.nowekarkonosze.pl.

33,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

47
Kanada. Ulubiony kraj świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanada. Ulubiony kraj świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Świat potrzebuje więcej Kanad! Myśli tak nie tylko Bono. Ale czy Kanada – (prawie) najlepsze miejsce do życia na ziemi – jest faktycznie rajem? By odpowiedzieć na to pytanie, autorka przejechała 12 tysięcy kilometrów, pięć stref czasowych i cztery regiony klimatyczne. Odwiedziła Zielone Wzgórze i szkołę, w której przez półtorej wieku kanadyjskie państwo „wyciągało Indianina z Indianina”, odbierając rodzicom dzieci, a dzieciom – język i kulturę. Poznała jednego z 40 tysięcy syryjskich uchodźców i Kanadyjczyków, którzy ich przyjęli. Zobaczyła na własne oczy, jak wydobycie kanadyjskiego „czarnego złota” wpływa na dziką przyrodę i życie mieszkańców Alberty. Opisała Vancouver, Toronto i Montreal oraz nadające się na pasjonujący film życie obu premierów Trudeau, ojca i syna. Ulubiony kraj świata to jednak coś więcej niż reportaż podróżniczy i obyczajowy, świetnie łączący historię i współczesność. To przede wszystkim niezwykle aktualna, pełna konkretów rzecz o jedynym kraju, w którym multikulturalizm naprawdę działa – pierwszym państwie post-narodowym. To ludzie, nie miejsca, są w tej opowieści najważniejsi. Autorka rozmawia z Kanadyjczykami od pokoleń, przedstawicielami ludności rdzennej, z Polakami mieszkającymi tam od lat oraz z dopiero adaptującymi się imigrantami. Jacy są, z czego są dumni, a czego się wstydzą? Dlaczego, w przeciwieństwie do reszty świata, nie boją się obcych? I dlaczego – mimo, że „Kanada nie jest krajem, w którym wszyscy żyją w dostatku i idealnej harmonii, problemy społeczne zostały rozwiązane, a jednorożce galopują w stronę tęczy” – stanowi dziś model państwa, w którym różne kultury, religie i sposoby życia potrafią się dogadać.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

48
Znak 749, 10/2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 749, 10/2017
Dostępny
34 szt.

Geny. Projektowanie czy loteria? O co spierają się transhumaniści i biokonserwatyści?Co zmieniły nowe badania nad redagowaniem genomu?Dlaczego lepiej zaufać naturalnej loterii genów niż biotechnologicznemu projektowi?Czy świat bez wad genetycznych byłby lepszy? W Temacie Miesiąca: • „Dobroczynna prokreacja” – Julian Savulescu w rozmowie z Kacprem Kowalczykiem • „Transhumaniści kontra biokonserwatyści” – Marta Soniewicka • „Genowe rewolucje” – Anna Bartosik • „Życie to gra zespołowa” – Marzena Zdanowska Ponadto w numerze m.in.: • Rozmowa z Hansem Joasem o tym, że Max Weber nie miał racji: Reformacja bywa czasem rozumiana jako ważny punk procesu odczarowania, jednakże gdy zwrócimy uwagę choćby na silną wiarę Lutra w istnienie diabła, to teza ta wyda się wątpliwa. • Markus Meckel w tekście „Protestancyzm i polityka”: Pastorem był poprzedni prezydent Niemiec Joachim Gauck, córką pastora jest Angela Merkel. Oboje pochodzą z NRD. Kościoły ewangelickie i teologiczne uczelnie stanowiły tam wyspę wolności i szkołę demokracji. • Joanna Lech w opowiadaniu „Jeśli miłość to czerwona sukienka”. • Adam Daniel Rotfeld o braciach Szeptyckich: Głównym życiowym celem obu braci Szeptyckich była nie tylko działalność oświatowa, ale zapoczątkowanie procesu przywracania na Ukrainie jedności chrześcijan – katolików i prawosławnych. • Artur Zaborski pisze na temat wyjątkowości filmów krótkometrażowych oraz o tym, że format ma się dziś wyjątkowo dobrze. • Felieton Angeliki Kuźniak: W jak wszystko, czyli alfabet (nie)pełny. • Księgarnia „Czerwony Atrament” w cyklu Marcin Wilka o kameralnych księgarniach.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

49
Głęboka próżnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Głęboka próżnia
Dostępny
5 szt.

Druga część książki „Ocalona” Jako dziecko Miyole obserwowała matkę, która pilotowała swój własny statek z Ziemi w przestrzeń kosmiczną i pracowała jako dostarczycielka różnych towarów. Miyole sama realizuje teraz swoje marzenie o byciu asystentką na statku badawczym. Jeśli dobrze wszystko rozegra, to w niedalekiej przyszłości sama będzie mogła prowadzić własne badania i eksperymenty.

40,00 zł
23,60 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,40 zł

50
Legitymizacja badań organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legitymizacja badań organizacji
Dostępny
15 szt.

Badanie działalności zorganizowanej jest zajęciem fascynującym. Jednak rozwojowi dyscypliny towarzyszy rosnąca świadomość wyzwań, którym musi sprostać środowisko naukowe by utrzymać i zwiększyć poziom legitymizacji prowadzonych badań. Czyim interesom powinny służyć badania organizacji? W jakim stopniu są one przydatne w praktyce organizowania? Czy możliwe jest określenie uwarunkowań skutecznego działania? W jaki sposób praktyki badawcze i publikacyjne wpływają na uzyskane rezultaty naukowe i reprezentatywność opublikowanych badań? Jak na legitymizację badań organizacji wpływa współwystępowanie dyskursu naukowego i popularnego? Niniejsza monografia pokazuje w jaki sposób środowisko badaczy organizacji próbuje radzić sobie z wymienionymi wyzwaniami oraz jak działania podejmowane przez środowisko wpływają na poziom legitymizacji dyscypliny. Analiza przedstawiona w książce wskazuje, że próby sprostania rozbieżnym oczekiwaniom interesariuszy oraz wyzwaniom związanym z ograniczeniami metod badawczych pozwalają zniwelować część problemów, jednak przyczyniają się do pojawienia się nowych wyzwań. Dr hab. Przemysław Hensel jest profesorem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród jego zainteresowań naukowych jako najważniejsze należy wymienić: studiowanie procesów tworzenia i dyfuzji proto-instytucji, analizę metodycznych wyzwań teorii organizacji i zarządzania oraz badanie wpływu zinstytucjonalizowanych praktyk naukowych na rozwój badań organizacji. Autor wielu opracowań naukowych, w tym książek „Transfer wzorców zarządzania” (2008), „Diagnoza organizacji” (2011), „Urzędnicy i przedsiębiorcy: kulturowe bariery współpracy” (wraz z B. Glinką, 2012) oraz artykułów naukowych w pismach polskich i zagranicznych. Stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Stanford. Współzałożyciel i współredaktor periodyku naukowego „Problemy zarządzania.”

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

51
Analiza finansowa przedsiębiorstwa: Wskaźniki i decyzje w zarządzaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstwa: Wskaźniki i decyzje w zarządzaniu
Dostępny
22 szt.

Nowe wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem, kompleksowego podręcznika z dziedziny analizy finansowej przedsiębiorstwa. Autorzy uwzględnili w nim najnowsze osiągnięcia badawcze w tym zakresie oraz stosowane w praktyce standardy, modele i metody pracy. Książka zawiera odniesienia do: • zarządzania wartością, • międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej i ustawy o rachunkowości, • finansowania projektów inwestycyjnych ze środków UE oraz finansowania start-upów. Omówione narzędzia analizy finansowej umożliwiają wielopłaszczyznowe podejście do problemów pojawiających się w praktyce. Przedstawione rozważania są ukierunkowane na przedsiębiorstwa różnej wielkości oraz znajdujące się na różnych etapach rozwoju. Książka została napisana z myślą o studentach wyższych szkół ekonomicznych, uniwersytetów, politechnik i akademii rolniczych jako podręcznik do przedmiotów takich jak: Analiza ekonomiczna, Analiza finansowa, Analiza przedsiębiorstw, Finanse przedsiębiorstw, Analiza sprawozdań finansowych. Jest to również cenne źródło wiedzy dla studentów studiów podyplomowych na kierunkach Analiza finansowa, Kondycja finansowa przedsiębiorstwa, Analityk finansowy. Będzie także wsparciem w codziennych obowiązkach dla praktyków, przedsiębiorców i menedżerów finansowych. Informacja o autorze/ redaktorze: dr Przemysław Pomykalski – konsultant, wykładowca Politechniki Łódzkiej. Od 20 lat doradza przedsiębiorcom oraz prowadzi szkolenia z zakresu analizy finansowej, finansów przedsiębiorstw, finansowania projektów i innowacji. Autor kilku książek i ponad 40 artykułów z obszarów analizy finansowej, finansowania badań i rozwoju oraz innowacji. dr Bożyna Pomykalska – wykładowca Politechniki Łódzkiej. Przez wiele lat pracowała w Zakładzie Finansów Uniwersytetu Łódzkiego oraz na uczelniach w Holandii, Portugalii i Szkocji.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

52
O.C.B., 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O.C.B., 2 CD
O.S.T.R., Asfalt Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.25

Jubileuszowy, dziesiąty album Ostrego. Płyta mocno osobista, stanowiąca szczery rozrachunek artysty ze swoimi słabościami. W rapowanych tekstach O.S.T.R. beszta ludzi pozbawionych odpowiedzialności za siebie i innych, porusza tematy eschatologiczne Sądu Ostatecznego i ludzkiej bezradności w relacjach z Bogiem. Jak zwykle za muzykę odpowiada DJ Haem, a wśród zaproszonych gości pojawiają się tacy amerykańscy artyści jak Keith Murray, Main Flow, Kaze i Torae. Edycja specjalna zawiera dodatkową płytę z instrumentalnymi wersjami utworów oraz scratchami z płyty. Lista utworów: 1. Strach 2. Zobacz co mówią 3. Miłości nie ma dziś 4. Dom 5. Karma 6. Flow Virus (feat. Torae) 7. Dlaczego mamy dać 8. Bez zasięgu 9. Po drodze do nieba 10. Synu 11. Nigdy kiedy piszę (feat. Main Flow, Kaze) 12. To pozostaje we krwi 13. Real Game (feat. Evidence) 14. Sam to nazwij 15. Nie każdy 16. O.C.B. 17. Cultivation (feat. Keith Murray, Kochan) 18. Live My Life (feat. Beneficence, Cadillac Dale) 19. Dla wszystkich co wierzą 20. Bez outra

50,90 zł
46,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,07 zł

53
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne activity z wykrojnikiem. Mikołaj
Dostępny
6 szt.

Przedstawiamy świąteczno-zimowy zeszyt z ćwiczeniami i zabawami na długie zimowe wieczory. Dodatkową atrakcją są naklejki dołączone do książek.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

54
Na moście w Alencon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na moście w Alencon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Na moście w Alençon nie jest naukowym opracowaniem, lecz osobistą refleksją nad życiem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Książka ma zachęcić współczesnego człowieka do pójścia śladami świętej – małej dziewczynki dorastającej w ówczesnej Francji, ale przede wszystkim karmelitanki bosej, która krocząc swą małą drogą, osiągnęła świętość. Być może czytelnik, wędrując tymi różnorodnymi śladami, weźmie do ręki rękopisy św. Teresy lub wyruszy w drogę do Lisieux, Alençon, Trouville, a wtedy św. Teresa odkryje przed nim swoje niezgłębione do tej pory przez nikogo tajemnice. Dzieła świętej są skarbnicą wielkich Tajemnic Wiary, wspaniałych refleksji nad kruchością i przemijalnością ludzkiego życia oraz pełnych pogody i humoru spostrzeżeń dotyczących ludzkiej natury, a przede wszystkim dziecięcej duszy. Książka ta powstała z okazji 120. rocznicy śmierci św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz 20. rocznicy ogłoszenia jej Doktorem Kościoła.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

55
Zeszyty Formacji Duchowej 77/2017. W duchu i przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Formacji Duchowej 77/2017. W duchu i przyjaźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.29

Doświadczenie przyjaźni należy do skarbca prawdy chrześcijańskiej. W Ewangelii według św. Jana odnajdujemy słowa Jezusa: Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego (J 15, 15). Doświadczenie przyjaźni jest celem odkupienia, spełnieniem całej drogi Starego i Nowego Testamentu, kresem pedagogii i centralnym tematem mistyki chrześcijańskiej. Chrystus nas odkupił po to, abyśmy byli zdolni do tworzenia głębokich więzi. W duchu i przyjaźni to ostatni tekst zredagowany przez ks. Krzysztofa Grzywocza. Tytuł, jaki wybrał, brzmi jak serdeczne pozdrowienie. Jakby widział nasz ból i powtarzał słowa z konferencji: Źródłem cierpienia w relacji jest także świadomość i doświadczenie przemijania. Szczególnie w relacji z osobą, która jest bardzo bliska, przeczucie krótkości życia zadaje ból. Jednak Przyjaźń bez wątpienia jest wieczna - powiedział z przekonaniem …i dodał - dlatego: Przyjaciel kocha w każdym czasie (Prz 17, 17)”.

13,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

56
W duchu i przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W duchu i przyjaźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Niniejsza księga pamiątkowa zawiera sześć z siedmiu konferencji prowadzonych przez ks. Krzysztofa w ramach weekendowych sesji w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. „W duchu i przyjaźni" jest właśnie szóstą dotąd niepublikowaną konferencją. Poza artykułami i wywiadami są to jedyne całościowe publikacje ks. Krzysztofa Grzywocza, jakie się ukazały. Chcemy tą księgą zachęcić do ponownego przeżycia spotkań z ks. Krzysztofem. Otwierać ją i czytać, jakbyśmy siadali z nim do stołu, przy którym chce się być razem i od którego nie chce się odchodzić. Pobyć ze sobą i „smakować” spotkanie przyjaciół. Jeszcze raz spotkać się z nim w naszym krakowskim domu, w którym wspólnie przeżyliśmy twórcze i piękne dni. Niech raz jeszcze opowie nam o tym, co w swoim życiu uważał za święte i bezcenne. Niech się razem z nami zamyśli, niech postawi ważne pytania, zawiesi głos, spojrzy swoim bystrym wzrokiem i pomoże znowu uwierzyć, że odpowiedzi są w nas. Niech tryśnie swoim inteligentnym humorem, niech z subtelną ironią zacytuje kilka stereotypów i sloganów pretendujących do wyjaśniania wszystkiego na temat Boga i człowieka; niech nam powie, jak dbać o siebie, jak słuchać siebie samego z miłością, jak słuchać Boga na modlitwie i drugiego człowieka w zwykłych spotkaniach.

48,80 zł
36,60 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,20 zł

57
Arytmie życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arytmie życia
Dostępny
157 szt.

Informuję, że zdiagnozowałem nieopisane dotąd schorzenie. Choroba charakteryzuje się zaburzeniami wrażliwości i bezpośrednio wpływa na zmiany w układzie nerwowym. Chory wykazuje nienaturalną wrażliwość na wszelkie bodźce emocjonalne, co skutkuje rozszarpaniem w układzie zwanym duszą. Pacjent czuje zbyt mocno, co wywołuje cierpienie i sprawia, że balansuje na krawędzi tych dwudziestu jeden gram. Szczególnie narażone są osoby wartościowe. Chemioterapia, naświetlania i leki psychotropowe okazują się nieskuteczne. Zostało podjęte samoleczenie - pisanie. Nazywam się Michał Kellen. W dniu 6 stycznia roku 2015 zdiagnozowałem emocjaka złośliwego.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

58
Krupówki warszawskie. Kazania zimowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krupówki warszawskie. Kazania zimowe
Dostępny
5 szt.

Krupówki warszawskie. Kazania zimowe to pierwszy tom kaznodziejskiego notatnika, który powstał w oparciu o homilie wygłaszane przez o. Pawła Krupę w dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Msze odprawiane przez ojca w niedziele o godzinie czternastej gromadziły mnóstwo wiernych zasłuchanych w Słowo. Prezentowane kazania można czytać po kolei lub na wyrywki, można do nich zaglądać jak do komentarza na daną niedzielę czy święto albo potraktować jako rozważania biblijne.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

59
All Clear. Zeszyt do języka angielskiego dla klasy 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All Clear. Zeszyt do języka angielskiego dla klasy 7
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

„All Clear” to seria podręczników dla uczniów klas 7 i 8. Opracowana według nowej podstawy programowej, realizuje wszystkie założenia, które uczeń musi spełnić, przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty. Seria idealnie dopasowana do liczby godzin, określonej w ramowym planie nauczania. Klarowna struktura działu ułatwia uczniom przyswajanie nowego materiału gramatycznego, a powtórki po krótkich partiach materiału pomogą jeszcze lepiej go opanować. Dodatkowe sekcje speaking i writing zaznajamiają uczniów z formułą egzaminu, a obszerny „Zeszyt ćwiczeń” z dodatkowymi 20 stronami zadań w formacie testowym pomaga przygotować się do egzaminu ósmoklasisty już od początku nauki w klasie 7. Dodatkowy komponent kursu – „Zeszyt do języka angielskiego” – zawiera wszystkie zadania do uzupełnienia z „Książki ucznia”, co pozwoli zaoszczędzić czas zarówno ucznia, jak i nauczyciela.

16,00 zł
12,65 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 3,35 zł

60
Bóg jest dobry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg jest dobry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Bóg jest lepszy, niż nam się wydaje... pora więc zmienić nasz sposób myślenia o nim. Bóg jest dobry. W świecie strachu, chorób, kryzysu, niepewności i beznadziei to, co sądzisz o Bożej dobroci pokazuje, w jaki sposób zareagujesz w czasie próby. To jak myślisz o Bogu ma wpływ na twoją rzeczywistość! Bill Johnson, szanowany pastor i autor bestsellerów prezentuje przełomową książkę, w której wzywa wierzących do budowania swojego życia na niezniszczalnej podstawie – na pewności, że Bóg jest dobry. Naucz się jak: - rozpoznawać różnice między wolą Bożą a planami wroga; - z przekonaniem modlić się o przełom i uwierzyć w cuda; - znaleźć ukojenie w niezmiennym charakterze Boga i docenić znaczenie tajemnicy; - odnaleźć dobroć Boga w Starym i Nowym Testamencie; - doświadczyć Jezusa Chrystusa jako Tego, który objawia Dobrego Ojca; - współpracować z Niebiosami, aby znaleźć rozwiązania w świecie pełnym chaosu. Zbuduj swoje życie na solidnym fundamencie Bożej dobroci i doświadczaj zupełnie nowych, nieznanych dotąd sposobów myślenia o Bogu, które nie tylko zbliżą cie do Niebios, ale też zmienią atmosferę wokół ciebie!

32,00 zł
24,96 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

61
Duch Synostwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch Synostwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wszystko, co posiada Ojciec, należy do nas. Nawet w tej godzinie całe stworzenie wzdycha, oczekując objawienia synów i córek Boga. Już czas, żebyśmy zaczęli poruszać się w pełni tego, do czego zostaliśmy stworzeni, aby całe stworzenie wróciło do domu Ojca. Bóg Ojciec nigdy nie chciał, byśmy żyli jak sieroty – bez Ojca i bez domu. Czytając książkę Duch Synostwa, przyjmij objawienie tego, jak żyć w swojej tożsamości dziecka Boga Ojca. Ducha sieroctwa nie można wyrzucić, może on zostać wyparty rzez miłość, ponieważ doskonała miłość usuwa cały strach. Wróć do domu swego Ojca. Jedynie Jezus nie został obarczony duchem sieroctwa, ponieważ tak naprawdę nigdy nie przestał przebywać w obecności swego Ojca. – Leif Hetland

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

62
Miłość do wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość do wojny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Właściwe zrozumienie zniewalająco potężnej ludzkiej fascynacji wojną może nigdy nie było równie ważne i istotne co dziś. „Miłość do wojny” to drastycznie szczera i bezkompromisowa książka na drastycznie niespokojne czasy. Wojna jest pozaczasową siłą obecną w ludzkiej imaginacji – a także, owszem, w codziennym życiu każdego z nas. Osoby zaangażowane w taki czy inny sposób w destrukcyjną działalność wojny, zarówno jej żołnierze, jak i jej ofiary, odkrywają w sobie, co paradoksalne, niezwykle silne i głębokie poczucie mocy istnienia, bycia żywym, bycia człowiekiem. W niniejszej książce James Hillman, jeden z najbardziej szanowanych i cenionych psychologów doby współczesnej, podejmuje się przeprowadzenia dogłębnego, przełomowego studium nad istotą, esencją wojny, jej psychologicznymi korzeniami i źródłami, a także specyfiką ludzkiego zachowania w warunkach wojny. Wykorzystując listy i relacje żołnierzy, dokumenty z różnych frontów i epok, prace najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie wojskowości i historii wojen, a także odwołując się do klasycznych mitów oraz dzieł największych myślicieli, filozofów i pisarzy, takich jak Twain, Tołstoj, Kant, Arendt, Foucault i Levinas, Hillman przeprowadza bardzo szeroko zakrojoną i szczegółową analizę zjawiska wojny, umożliwiając nam fundamentalnie nowe i odkrywcze rozumienie fenomenu równoczesnej fascynacji i awersji, jaką wzbudza w nas wojna. „Miłość do wojny” to niezwykle ważna książka, nieodzownie konieczna lektura dla każdego, zyskująca na znaczeniu dosłownie z każdym dniem w naszych tak bardzo niespokojnych i pełnych konfliktów czasach. Doskonale skonstruowana i napisana książka, prawdziwe tour de force (...) Niezbędna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć sens i znaczenie konfliktów oraz związanych z nimi zagrożeń, z jakimi mamy do czynienia we współczesnym świecie. – „San Francisco Chronicle” James Hillman (1926–2011) – amerykański psycholog, jeden z najwybitniejszych współczesnych myślicieli, uczeń C.G. Junga, dyrektor programowy Instytutu C.G. Junga w Zurychu uważany za najoryginalniejszego „heretyka” szkoły jungowskiej, twórca tzw. psychologii archetypowej. Wykładał na Yale University, Syracuse University, University of Chicago i University of Dallas (na którym był współzałożycielem Dallas Institute for the Humanities and Culture). Autor ponad dwudziestu książek.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

63
Farmakoterapia w geriatrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmakoterapia w geriatrii
Dostępny
2 szt.

Książka objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego Farmakoterapia w geriatrii nie jest typowym podręcznikiem farmakologii podkreślającym jedynie różnice, jakie występują w leczeniu pacjentów w starszym wieku. Podręcznik ten napisany został w większości przez specjalistów z różnych dziedzin geriatrii i omówiono w nim rozmaite zagadnienia ściśle związane ze starzeniem się i z osobami starszymi: ? przedstawiono podstawowe dane dotyczące diagnostyki oraz postępowania z osobami starszymi; ? podano wskazania na temat prewencji, a także zalecenia pozamedyczne dotyczące odpowiedniej diety, zmniejszenia masy ciała, fizykoterapii oraz terapii zastępczej pozwalającej na unikanie przyjmowania leków, co jest niezwykle ważne przy zapadalności osób starszych na wiele różnych chorób i polipragmazji; ? zasadniczą część poświęcono farmakoterapii chorób typowych dla osób starszych, takich jak nagłe upadki czy osteoporoza; ? opisano rolę farmaceuty w hospicjum i zadania medycyny paliatywnej; ? zwrócono uwagę na atypowe objawy mogące wystąpić u osób starszych; ? podkreślono konieczność indywidualnego traktowania starszego pacjenta.

170,00 zł
64
Beyond B1. Workbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond B1. Workbook
Dostępny
57 szt.

Beyond to sześciopoziomowy kurs dla nastolatków, który koncentruje się na rozwoju wszystkich umiejętności językowych, jak również strategii i kompetencji niezbędnych w procesie uczenia się. Połączenie nauki języka i umiejętności miękkich sprawiają, że uczniowie nie tylko biegle posługują się językiem, ale są także pewni siebie, odpowiedzialni i samodzielni. Kurs jest bogato wyposażony w materiały multimedialne, m.in. w zeszyt ćwiczeń online zawierający zadania interaktywne, zestawienie wyników i propozycje dodatkowych prac domowych.

56,90 zł
49,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,40 zł

65
Beyond B1. Student's Book Pack Premium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond B1. Student's Book Pack Premium
Dostępny
7 szt.

Beyond to sześciopoziomowy kurs dla nastolatków, który koncentruje się na rozwoju wszystkich umiejętności językowych, jak również strategii i kompetencji niezbędnych w procesie uczenia się. Połączenie nauki języka i umiejętności miękkich sprawiają, że uczniowie nie tylko biegle posługują się językiem, ale są także pewni siebie, odpowiedzialni i samodzielni. Kurs jest bogato wyposażony w materiały multimedialne, m.in. w zeszyt ćwiczeń online zawierający zadania interaktywne, zestawienie wyników i propozycje dodatkowych prac domowych.

97,40 zł
84,74 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,66 zł

66
Gorbachev. His Life and Times - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorbachev. His Life and Times
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.17

This is the definitive biography on one of the most important and controversial figures of the 20th century. Drawing on interviews with Gorbachev himself, transcripts and documents from the Russian archives, and interviews with Kremlin aides and adversaries, as well as foreign leaders, Taubman's intensely personal portrait extends to Gorbachev's remarkable marriage to a woman he deeply loved, and to the family that they raised together. Nuanced and poignant, yet unsparing and honest, this sweeping account has all the amplitude of a great Russian novel.90 illustrations When Mikhail Gorbachev became its leader in March 1985, the USSR was still one of the world's two superpowers. By the end of his tenure six years later, the Communist system was dismantled, the cold war was over and, on 25th December 1991, the Soviet Union itself ceased to exist. While not solely responsible for this remarkable upheaval, he set decisive changes in motion. Assessments of Gorbachev could not be more polarised. In the West, he is regarded as a hero. In Russia, he is widely hated by those who blame him for the collapse of the USSR. Admirers marvel at this vision and courage. Detractors, including many of his Kremlin comrades, have accused him of everything from naivete to treason.

83,00 zł
74,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

67
Dialog z samym sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialog z samym sobą
Dostępny
22 szt.

Rozmowa z samym sobą jest zjawiskiem znanym każdemu. Codziennie, w wielu sytuacjach rozmawiamy ze sobą, dyskutujemy, zadajemy pytania i na nie odpowiadamy. Książka składa się z 3 części. W pierwszej części przedstawiono zjawiska o charakterze dialogowym wraz z interpretacją ich natury i funkcji, jakie pełnią w osobowości. W części drugiej zaprezentowano serię raportów z badań empirycznych inspirowanych teorią dialogowego Ja Huberta Hermansa. W części trzeciej zamieszczono teksty stanowiące szerszą refleksję nad dialogowością myślenia, jego rolą w psychoterapii i komunikacji międzyludzkiej. W starożytności i we wczesnym średniowieczu ludziom, którzy prowadzili wewnętrzny dialog często zdawało się, że rozmawiają z duchami. Dziś nie mamy wątpliwości, że człowiek często rozmawia sam z sobą, prowadzi wewnętrzny dialog, czasem po cichu, czasem (rzadziej) nagłaśniając narrację. (...) Nie mam najmniejszych wątpliwości, że książka jest dziełem znakomitym. Myślę, że jest to jedna z najważniejszych prac z dziedziny szeroko rozumianej psychologii osobowości, jakie w ostatnich latach ukazały się w literaturze polskiej. (Z recenzji prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego)

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

68
Puzzle maxi 24 elementy. Super Wings. Wesołe samoloty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 24 elementy. Super Wings. Wesołe samoloty
Trefl, 24 elementy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.02

Puzzle stworzone specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 3 roku życia. Układankę tworzą 24 bardzo duże puzzlowe elementy, dzięki czemu dzieci poradzą sobie z samodzielnym ułożeniem obrazka. Zabawa rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i daje radość samodzielnego tworzenia. Piękna grafika sprawi radość każdemu dziecku. Puzzle przyjazne dziecku! Do produkcji puzzli maxi, dedykowanych młodszym dzieciom, użyliśmy materiałów ekologicznych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy. Elementy w rozmiarze maxi!

17,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

69
Forest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Forest
Helvetiq, od 6 lat
Dostępny
153 szt.

Twórz baśniowe krajobrazy za pomocą niezwykłych kart. Forest to gra taktyki, spostrzegawczości i szybkiego liczenia. Zawartość: 60 kart, instrukcja.

37,00 zł
31,82 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,18 zł

70
Owocna Edukacja. Chcę czytać i pisać. Pięciolatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owocna Edukacja. Chcę czytać i pisać. Pięciolatek
Dostępny
65 szt.

Publikacja przeznaczona dla starszych przedszkolaków.Proponowane ćwiczenia zostały opracowane tak, aby rozwijały u dzieci umiejętności z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania nabyte dzięki ćwiczeniom z publikacji dla młodszych przedszkolaków.Ze względu na wyższy poziom umiejętności dziecka ćwiczenia są już trudniejsze, wymagają określonych sprawności z zakresu percepcji słuchowej, wzrokowej oraz sprawności manualnej.Pojawiają się już także ćwiczenia, które przygotowują dziecko do wprowadzenia w świat symboli pisma.Publikacja zawiera 72 strony, wycinankę i atrakcyjne naklejki.

24,00 zł
71
Owocna Edukacja. Wspomaganie rozwoju motoryki małej. 5-6 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owocna Edukacja. Wspomaganie rozwoju motoryki małej. 5-6 lat
Dostępny
59 szt.

Karty do indywidualnej pracy z dzieckiem.Publikacja „Wspomaganie rozwoju motoryki małej” zawiera ćwiczenia, których celem jest rozwijanie:- sprawności manualnej (płynności, precyzji ruchów mięśni dłoni, palców i nadgarstka),- koordynacji wzrokowo-ruchowej,- funkcji psychomotorycznych, istotnych przy wyrabianiu gotowości szkolnej dziecka.Umiejętności z zakresu motoryki małej są niezbędne do wdrożenia każdego zindywidualizowanego programu nauki.Pomyślny rozwój umiejętności samoobsługi, rysowania, pisania i artykulacji jest zależny od rozwoju motoryki małej dziecka, dlatego też warto dbać o jej wspomaganie już od najwcześniejszych lat życia dziecka.

30,00 zł
72
Motyle naklejki, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyle naklejki, mix
Sticker Boo
Dostępny
1063 szt.

Uwaga! Miks zwierząt Towar wybierany losowo.

4,99 zł
73
Życie Boże. Spotkania parafialne. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Boże. Spotkania parafialne. Przygotowanie do sakramentu bierzmow...
Dostępny
11 szt.

Program „Życie Boże” został odnowiony w czasie XXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, zamkniętych w haśle roku świętego: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). Nawiązuje ono do przeżywanego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka, jako czasu obficie udzielanej nam łaski Bożej. Ideą tego programu jest budowanie osobistej więzi z Jezusem w duchu nowej ewangelizacji. W czasie spotkań kandydaci spotykają się z podstawowym kerygmatem Ewangelii, poznają prawdy wiary, uczą się praktycznie czytać Biblię, poznają różne sposoby modlitwy i otrzymują nowe spojrzenie na sakramenty.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

74
Życie Boże. Niezbędnik kandydata do bierzmowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Boże. Niezbędnik kandydata do bierzmowania
Dostępny
23 szt.

Publikacja ma przypomnieć najważniejsze prawdy w życiu; ma dać odpowiedź na wiele pytań dotyczących nie tylko wiary, lecz także życia. Treści zawarte w katechizmie są powiązane z tematami spotkań, w których będziesz uczestniczył. Są streszczeniem i podsumowaniem programu do bierzmowania Życie Boże. Może on być pomocny w przebiegu spotkania w kościele, na przykład w czasie celebracji liturgicznych, albo na katechezie w grupach domowych. Jeśli chcesz, możesz zapisywać w nim swoje przemyślenia i uwagi formacyjne. Nie zabrakło w nim także podstawowych prawd katechizmowych wymaganych do pamięciowego opanowania, celebracji i modlitw oraz rachunku sumienia wraz z formułą spowiedzi świętej.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

75
Życie Boże. Spotkania grupowe.Przygotowanie do sak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Boże. Spotkania grupowe.Przygotowanie do sak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Program Życie Boże został odnowiony w czasie XXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, zamkniętych w haśle roku świętego: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). Nawiązuje ono do przeżywanego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka, jako czasu obficie udzielanej nam łaski Bożej.Ideą tego programu jest budowanie osobistej więzi z Jezusem w duchu nowej ewangelizacji. W czasie spotkań kandydaci spotykają się z podstawowym kerygmatem Ewangelii, poznają prawdy wiary, uczą się praktycznie czytać Biblię, poznają różne sposoby modlitwy i otrzymują nowe spojrzenie na sakramenty.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

76
Kubeczki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczki edukacyjne
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Zestaw ślicznych kubeczków zapewni doskonałą zabawę Twojemu dziecku. 14,0x14,0x12,0 cm

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

77
Tablica magnetyczna z akcesoriami, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna z akcesoriami, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny
145 szt.

Tablica magnetyczna to niezbędny element nauki poprzez zabawę u każdego dziecka. Dzięki tablicy Mega Creative dzicko będzie mogło nauczyć się pisać i liczyć oraz świetnie się bawić rysując piękne obrazki. Tablica posiada magnetyczną suchościeralną powierzchnię, na której można rysować i pisać za pomocą specjalnego flamastra. Zawartość: • flamaster, • gąbka do wymazywania, • 3 magnesy. Rozmiar produktu: 43.0 x 34.0 x 2.0 cm Rozmiar opakowania: 44.0 x 35.0 x 3.0 cm

52,90 zł
39,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,22 zł

78
Organy plastikowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organy plastikowe
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy plastikowe organy na baterie. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Efekty świetlne i dźwiękowe zachwycą maluchy.

30,47 zł
22,85 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,62 zł

79
Gra logiczna Labirynt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra logiczna Labirynt
Mega Creative, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.07

Wewnątrz przezroczystego sześcianu znajduje się labirynt pełen zakrętów, ścieżek i ślepych uliczek, oraz mała metalowa kulka, którą należy trafić do celu, czyli małych otworów. Zabawka świetnie sprawdzi się w domu i w podróży. Świetnie wpłynie na zdolność koncentracji dziecka, koordynację oko-ręka i spostrzegawczość. Wymiar opakowania: 13x19x7 cm Uwaga! Kolor wysyłany losowo

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

80
Kuchenka plastikowa światło/dżwięk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
87,00 zł
65,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 21,75 zł

81
Kasa sklepowa z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,00 zł
49,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,50 zł

82
Kodeks pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.04

Stan prawny – 1 sierpnia 2017 r.

11,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

83
Nella. Pieluchy dla lalek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nella. Pieluchy dla lalek
Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Pieluchy dla lalek są niezbędne każdej małej mamie. W opakowaniu znajduje się 5 pampersów, dzięki którym pociecha będzie mogła przewijać swojego bobaska. Dziecko zajmując się starannie swoją lalką uczy się opiekuńczości. Wymiary opakowania: 18.0 x 23.0 cm

11,80 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,81 zł

84
Auto metalowe retro, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto metalowe retro, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Samochodziki w stylu retro. UWAGA! Towar wybierany losowo.

7,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

85
Kolejka plastikowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

86
Traktor metalowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,80 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,81 zł

87
Autobus metalowy 8cm 4el - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus metalowy 8cm 4el
Niedostępny
Brak

UWAGA! Towar wybierany losowo.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

88
Kolejka plastikowa z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,90 zł
43,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,47 zł

89
Ciekawe zjawiska. Dlaczego tak jest? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawe zjawiska. Dlaczego tak jest?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Pytania, dlaczego coś jest takie, a nie inne, dlaczego coś dzieje się w taki, a nie w inny sposób, towarzyszą nam od najmłodszych lat. Wynika to zarówno z potrzeby zaspokajania ludzkiej ciekawości, jak i dążenia do ciągłego poznawania otaczającego świata.Dlatego, wychodząc naprzeciw młodym Czytelnikom, oddajemy w ich ręce fascynującą książkę, która uchyli rąbka tajemnicy świata w którym żyjemy.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

90
Wycinanka metalizowana A4 świąteczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanka metalizowana A4 świąteczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.12

Wycinanka A4, 6 różnokolorowych, metalizowanych kartek.

8,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

91
Słownik angielsko-polski dla dzieci + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik angielsko-polski dla dzieci + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.26

Mądry świerszcz Max, urocza kotka Pat, rozbrykany tygrys Ted i reszta wesołej gromadki zapraszają wszystkie maluchy do nauki języka angielskiego!Mały Czytelnik znajdzie w naszym Słowniku ponad 1000 słów i zwrotów opatrzonych zapisem fonetycznym i polskim tłumaczeniem.Dodatkowo pod każdym hasłem zamieszczono zabawną ilustrację i przykład użycia wyrażenia w zdaniu. Do książeczki dołączamy płytę CD z nagraniami, które pomogą w ćwiczeniu poprawnej wymowy słów.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

92
Biblijne rozważania na nabożeństwa różańcowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblijne rozważania na nabożeństwa różańcowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.11

Spis treści Wprowadzenie 1. Zjawienie się Maryi w Fatimie 2. Zmartwienia i troski współczesności 3. Konieczność zawierzenia Maryi 4. Maryja – Niepokalana Dziewica 5. Różaniec w ręku Maryi i dzieci fatimskich 6. Objawienie Matki ubogim dzieciom 7. Uśmiech Maryi skierowany do dzieci 8. Smutek i troska Matki na wspomnienie grzechów ludzkości 9. Pani przychodząca z nieba 10. Upomnienie Matki 11. Grzechy ludzi – obrażają Boga 12. Maryja wzywa ludzi do pokuty 13. Żal człowieka za popełnione zło – kluczem do naprawy świata 14. Wytrwała modlitwa o powstrzymanie sprawiedliwej kary 15. Modlitwa wiernych przez Serce Maryi 16. Codzienne krzyże i doświadczenia ludzi 17. Wynagrodzenie sprawiedliwości Bożej za grzechy 18. Różaniec – modlitwą obrony przed złem 19. Konieczność naprawienia wyrządzonego zła 20. Umartwienia – codzienne duchowe wyrzeczenia 21. Wieczne ocalenie w nawróceniu i modlitwie 22. Rodzina – najlepszą przestrzenią ocalenia człowieka przed złem 23. Kościół – jedyną ostoją prawdy 24. „Trucizna” grzechu atakuje każdego człowieka 25. Nieskończona wartość ludzkiej duszy 26. Droga z ziemi do Boga w praktykowaniu nabożeństwa 27. Pewny ratunek dla skruszonego grzesznika 28. Spokojne serce nawróconego człowieka 29. Bratobójcze wojny i ich zażegnanie 30. Wrażliwe serce Matki żyje także i dziś 31. Odnowienie chrześcijańskiej Polski i Europy w stulecie objawień Zakończenie Bibliografia

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

93
Bierzcie i jedzcie.Książka o Komunii Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bierzcie i jedzcie.Książka o Komunii Świętej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.29

Kiedy wierzący odkrywają skarby i bogactwa zawarte w Eucharystii, wówczas staje się ona dla nich wydarzeniem wspanialszym, niż mogliby to sobie wyobrazić.Pan pragnie, by Komunia Święta jako cenny skarb, źródło łaski i niezbędny duchowy pokarm zajmowała szczególne miejsce w życiu każdego wierzącego. W swojej książce Ulf Ekman przenosi czytelników do czasów wczesnego Kościoła i pokazując, jak na początku traktowano oraz celebrowano Eucharystię, odkrywa przed nami prawdziwe znaczenie sakramentu, w którym tak głęboko i osobiście jednoczymy się z Jezusem.Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć istotę Eucharystii i bardziej świadomie czerpać z pełni błogosławieństw, które Jezus zdobył dla nas poprzez swoją ofiarę na krzyżu, a które w tym sakramencie nieustannie się aktualizują.

24,00 zł
20,40 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,60 zł

94
Tradycyjna medycyna chińska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycyjna medycyna chińska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Autorka w swojej klinice leczy dzieci przy pomocy akupunktury i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Dzięki tej książce dzieli się swoimi najskuteczniejszymi metodami terapeutycznymi. Opierając się na starożytnej mądrości Pięciu Żywiołów, oferuje proste rozwiązania służące stworzeniu naturalnego programu uzdrawiania, który jest tak wyjątkowy, jak każde dziecko. Podaje praktyczne ćwiczenia, dzięki którym poznasz typ żywiołu jaki reprezentuje Twoje dziecko. To umożliwi Ci zdiagnozowanie nierównowagi w organizmie, która powoduje problemy zdrowotne. Zajmiesz się zarówno sferą fizyczną, jak i mentalną całej swojej rodziny. Medycyna Wschodu gwarancją zdrowia Twojego dziecka.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

95
Pierwszy taniec. Poradnik taneczny wszechczasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy taniec. Poradnik taneczny wszechczasów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

„Pierwszy Taniec” jest pierwszym na rynku polskim, PORADNIKIEM tańca dla nowożeńców. Z początkiem maja, do rąk czytelników trafi ponad 100-stronicowy poradnik z gamą cennych wskazówek i niezbędnych informacji.

37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

96
Prawdziwa historia Internetu, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa historia Internetu, wydanie 3
Dostępny
21 szt.

Prawdziwa historia Internetu to obszerne źródło wiedzy o Internecie i jego ewolucji. Przedstawia ojców Internetu, ukazuje jak powstały pierwsze sieci i jak się rozwijają do dnia dzisiejszego. Ze szczegółami opisano najważniejsze usługi, protokoły i programy, dzięki którym łatwo i sprawnie ludzie wymieniają pliki, rozmawiają, dzielą się wiedzą i przeżyciami, czyli po prostu surfują po sieci. Książka kierowana jest do ludzi, którym nie wystarcza samo surfowanie po ogromnym Internecie, lecz pociąga ich wiedza i ciekawość. Ponieważ kierowana jest nie tylko dla profesjonalistów, to nie można jej traktować, jako podręcznika uczącego o sieciach. Jest to książka z kategorii popularnonaukowych, w której autor postawił sobie bardzo trudne zadanie, w jasny i przejrzysty sposób pokazać pełną historię Internetu. Główny układ książki przedstawia ewolucję sieci, pokazując pomysły i wynalazki, wiążąc je ze sobą i ukazując, jaki miały na siebie wpływ. Można tu znaleźć opisy usług, które zyskały ogromną popularność, ale również takich, które się nie przyjęły. Na końcu autor zamieścił chronologię tych wydarzeń, oraz przygotował bogaty słowniczek pojęć.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

97
Boża pasja. Z Natalią Podosek-Rakoczy rozmawiają Krzysztof Demczuk, Mirek Kolczyk, Gabriela Gąsior, Rafał Porzeziński, Anna Maria Saj, Iga i Konrad Grzybowscy, Rafał Cempel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boża pasja. Z Natalią Podosek-Rakoczy rozmawiają Krzysztof Demczuk, Mi...
Dostępny
9 szt.

Są liderami wspólnot, głoszą z mocą Słowo Boże, uwielbiają i uczą uwielbiać. Mają w sobie nieprawdopodobną pasję i energię. Niewielu wie, że w przeszłości sięgnęli dna, zostali skreśleni przez najbliższych, zmagali się z uzależnieniami, chorobami i zranieniami. A jednak w chwilach największych kryzysów zaufali Bogu i odważnie ruszyli za pragnieniami, które On sam zaszczepił w ich sercach. Dziś nie zważają na koszty ani zniechęcenie. Nie pracują dla pieniędzy ani samorealizacji – najpierw zawsze dla Tego, w którym ostatecznie spełniają się wszystkie marzenia i oczekiwania. A On błogosławi im nieskończenie hojniej.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

Wróć do góry