hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 4 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów (Zielone Koktajle), na drugim Alicja w Krainie Czarów (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Lewis Carroll). Kolejny produkt to Stowarzyszenie umarłych poetów, DVD (Peter Weir) oraz Zasypianki. Antologia (praca zbiorowa).
1
Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielone koktajle. Detoks. 365 przepisów
Dostępny
33 szt.

Przedstawiamy książkę napisaną przez autorkę bloga Zielone Koktajle i bestsellerów Zielone koktajle. 365 przepisów oraz Zielone koktajle dla mam i dla dzieci. 365 przepisów Znajdziesz w niej 365 przepisów stanowiących inspirację do oczyszczenia organizmu za pomocą koktajli. Każdy z nich to prawdziwa bomba witaminowa oraz obfitość składników odżywczych, które wspierają naturalne mechanizmy odtruwania i odnowy. Dzięki tej książce dowiesz się, jak przeprowadzić: • detoks dla zdrowia, • detoks dla urody, • detoks dla ciała i umysłu, • detoks inaczej, czyli oczyszczające koktajle do codziennego spożywania, • detoks z superżywnością, czyli koktajle ze składnikami z kategorii superfoods. Opiekę merytoryczną nad projektem objęła dr n. farm. Anna Sędziak.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

12 osób kupiło
2
Alicja w Krainie Czarów (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
216 szt.

Wydanie Alicji w Krainie Czarów kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Alicja w Krainie Czarów to jedna z najpiękniejszych powieści dla dzieci. Pełna niezwykłych przygód, ciekawych i zabawnych postaci, niesamowitych, fantastycznych zdarzeń. Tytułowa bohaterka przenosi się do świata, gdzie wszystko jest możliwe, pełnego tajemnic i zagadek. Przygody dziewczynki są piękną baśnią o dorastaniu, o poznawaniu świata, o otwartości na innych, wrażliwości. To niezwykła lektura należąca do klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej, polecana przez metodyków i nauczycieli.

11,95 zł
8,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,96 zł

10 osób kupiło
3
Stowarzyszenie umarłych poetów, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stowarzyszenie umarłych poetów, DVD
Peter Weir, 1989
Dostępny
53 szt.

Charyzmatyczny anglista John Keating (Robin Williams) rozpoczyna pracę w ekskluzywnej szkole dla chłopców. Jego niekonwencjonalne metody nauczania wnoszą powiew świeżości do konserwatywnego programu uczelni. Niezwykły profesor rozbudza w swoich podopiecznych ciekawość świata, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji, tym samym odmieniając ich życie. „Stowarzyszenie umarłych poetów” to ponadczasowy klasyk, który od wielu lat wzrusza i inspiruje widzów na całym świecie. Wybitna gra aktorska oraz nagrodzony Oscarem scenariusz sprawią, że będziesz wracać do tego filmu wielokrotnie!

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

9 osób kupiło
4
Zasypianki. Antologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasypianki. Antologia
Dostępny
111 szt.

Zasypianki to zbiór klasycznych polskich kołysanek i wierszyków na dobranoc. „A, a – kotki dwa”, „Bajka iskierki”, „Ach, śpij kochanie”. Każdy z nas zna... pierwsze słowa tych utworów. Ale co dalej? Dzięki tej książce zaśpiewasz lub przeczytasz je w całości. Usypianie to codzienny rytuał pełen czułości, który buduje w dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Zasypianki sprawią, że będzie to dla Was czas magiczny. W tomie wierszyki i kołysanki, m.in. Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Czesława Janczarskiego, Janiny Porazińskiej i Danuty Wawiłow. Kartonowe wydanie, przyjazne w dotyku, odporne na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, będzie towarzyszyć Wam przez wiele wieczorów. Książeczka sztywnostronicowa

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

9 osób kupiło
5
Nowenna Pompejańska i Różaniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna Pompejańska i Różaniec
Dostępny
16 szt.

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia. Pewnie Ty już to wiesz. Ale czy wiedzą o tym Twoi najbliżsi, znajomi, koledzy? A jeśli jeszcze nie wiesz o nadzwyczajnych łaskach, które można wyprosić codziennie, odmawiając Różaniec, sięgnij po tę niewielką książeczkę i zaproś Matkę Boską do swojego życia. Z Nią nie ma rzeczy niemożliwych!

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
6
Wszyscy się komunikują, niewielu potrafi się porozumieć. Sekrety technik komunikacji ludzi sukcesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy się komunikują, niewielu potrafi się porozumieć. Sekrety techn...
Dostępny
4 szt.

John C. Maxwell, światowej sławy ekspert zarządzania twierdzi, że jeśli chcesz odnieść sukces, musisz nauczyć się porozumiewać z ludźmi. Chociaż może się wydawać, że niektórzy rodzą się z tą umiejętnością, prawda jest taka, że każdy może nauczyć się, jak przekształcić kontakt w porozumienie. W tej książce Maxwell przedstawia pięć zasad i pięć porad praktycznych, które pozwolą każdemu na efektywne porozumiewanie się z indywidualnymi osobami, z grupą i z publicznością. Umiejętność porozumiewania się jest podstawą wykorzystania całego potencjału, jaki masz do dyspozycji. Nie ma w tym żadnej tajemnicy!

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

5 osób kupiło
7
Elementarz w podskokach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz w podskokach
Dostępny
31 szt.

Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie! W podskokach – bo adresowany do dzieci, a szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje. W podskokach – bo czytanie to bardzo złożony proces, który rozpoczyna się od... ruchu. Ruch zakotwicza myśl, ruch jest „pożywieniem” dla rozwijającego się mózgu małego dziecka. Nacisk na poruszanie się, wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, aktywności ruchowych, takich jak jeżdżenie na rowerze, skakanie przez skakankę, znajduje się w naszym elementarzu na pierwszej stronie omawianej litery. Zaproszenie do ćwiczeń i aktywności przed czytaniem ma uzmysłowić dorosłym, że czytanie z małymi dziećmi, może odbywać się tylko przy współudziale ruchu, bo jest to zgodne z fizjologią dziecka. W podskokach – bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami – gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi. I taki właśnie jest nasz najnowszy elementarz – radosny i kreatywny. Napisany przez animatorkę, nauczycielkę, od wielu lat zajmującą się czytaniem wrażeniowym, Małgosię Swędrowską; z zabawnymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej i Ewy Poklewskiej-Koziełło. Z cudownymi wierszami Agnieszki Frączek. Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
8
Tom i Jerry. Pierwsze potyczki, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tom i Jerry. Pierwsze potyczki, DVD
różni, 2012
Dostępny
41 szt.

Tom i Jerry stają w szranki. Najsłynniejszy duet kota i myszy znów wpada w tarapaty i przeżywa niesamowite przygody. Dziesięć animowanych opowieści, 70 minut fantastycznej zabawy dla całej rodziny! „Dwaj Myszkieterzy”, „Mistrz szermierki”, „Postrach średniowiecza” i wiele innych – te kreskówki rozbawią do łez najmłodszych i najstarszych fanów Toma i Jerry'ego!

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
9
House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
House of Cards. Psychologia i psychoterapia zbudowane na micie
Dostępny
5 szt.

Jeśli zamierzasz przeczytać tylko jedną, jedyną książkę psychologiczną w tym roku - wybierz tę - House of Cards "Chciałbym tu udzielić czytelnikowi pewnej rady. Jeżeli zawodowy psycholog "ocenia" cię w sytuacji, w której jesteś zagrożony i prosi cię o udział w teście plam atramentowych albo o uzupełnienie niekompletnych zdań lub o narysowanie czegokolwiek, wyjdź z jego gabinetu. Poddanie się takim badaniom stwarza niebezpieczeństwo, że na twój temat zostanie podjęta bardzo poważna diagnoza, która będzie zupełnie bezpodstawna. Jeżeli kontaktujesz się z psychologiem z powodów prawnych, twoja wolność osobista może być poważnie zagrożona. Jeżeli otrzymałeś nakaz sądowy skontaktowania się z psychologiem, jeżeli to tylko możliwe, spokojnie odmów testowania i poproś o ustalenie innego terminu spotkania. Następnie natychmiast skonsultuj się z prawnikiem, którego możesz odesłać do źródeł cytowanych w tej książce lub do dużo bardziej obszernej listy w trzytomowej pracy Jaya Ziskina i Davida Fausta. Nie odpowiadaj na pytania, by potem nie zgodzić się na test. Każda z twoich odpowiedzi może zostać "zinterpretowana" jako wskazująca, że twój sprzeciw wobec całej procedury ma przyczynę w jakiejś formie psychologicznej patologii. Dla wyrachowanego psychologa ta interpretacja będzie poparta post hoc przez sam sprzeciw". Robyn M. Dawes Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję Książka ta stanowi wnikliwe i kąśliwe spojrzenie na zawód terapeuty. Robyn M. Dawes, uznany psycholog i naukowiec, poddaje krytycznej analizie niektóre z najbardziej popularnych współczesnych założeń klinicznych i metod terapeutycznych. Jak zauważa, panuje powszechne przekonanie, że poczucie własnej wartości jest podstawową cechą warunkującą spełnienie, wydarzenia z dzieciństwa determinują losy człowieka w wieku dorosłym, a "zanim będziesz mógł kogoś pokochać, musisz najpierw pokochać samego siebie". Poprzez dokładną analizę badań naukowych przeprowadzonych w tych obszarach Dawes dowodzi, że wszystkie te powszechne założenia są w przeważającym stopniu nieprawdziwe. Większość ludzi, którzy mieli nieszczęśliwe dzieciństwo, prowadzi zdrowe i efektywne życie w wieku dorosłym, a osoby o niskim poczuciu własnej wartości często mają wybitne osiągnięcia. Dawes odnosi się ironicznie do profetycznych ambicji terapeutów i podejmuje kwestię fałszywych twierdzeń psychologów występujących w roli biegłych sądowych, przekonując jednocześnie, że ich błędna ekspertyza stanowi poważne zagrożenie dla wymiaru sprawiedliwości. "Robyn Dawes w sposób umiejętny i zarazem zatrważający obnaża wady niektórych z najgłębszych 'prawd' psychoterapeutów, tworząc w ten sposób genialną książkę - o genialnej wizji, genialnie napisaną i o gigantycznych implikacjach". Elizabeth Loftus, profesor psychologii University of Washington, autorka książki Witness for the defense "Dzięki Dawesowi wiele tajemnic ujrzało światło dzienne. Ta książka mówi w imieniu tych z nas, którzy z przejęciem obserwowali, jak praktyka terapeutów dyskredytuje psychologię jako naukę. Odnosząca się do wiedzy naukowej książka pomaga zrozumieć nasze naiwne spojrzenie na zawód psychologa". Marilyn Brewer, była członkini zarządu American Psychological Association, prezes American Psychological Society "Ta książka jest ważna dla każdego, kto ma powody, by szukać pomocy psychoterapeutów i każdego, kto padł ofiarą ich rzekomej ekspertyzy". Carol Tavris, Los Angeles Times Book Review "Książka ta jest warta przeczytania nie tylko ze względu na zawartą w niej wiedzę psychologiczną, ale pokazanie, że nawet w tak szlachetnej i niezwykle potrzebnej dziedzinie, jaką jest psychoterapia, bez właściwej metody ani rusz". dr hab. Krzysztof Szymanek, Uniwersytet Śląski dr hab. Piotr Zielonka, prof. nadzw. SGGW

79,00 zł
63,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,01 zł

2 osoby kupiły
10
Prezent zapakowany przez Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezent zapakowany przez Boga
Dostępny
19 szt.

Kobiety i mężczyźni codziennie staczają walkę o wierność i czystość seksualną. Niestety, wiele osób tę walkę przegrywa. Dla jednych te pojęcia stały się już przeżytkiem, dla innych są aktualne tylko do pewnego momentu. Bóg stworzył nas jako istoty, które pragną intymnych związków. Bardzo pragniemy intymności z kimś, kto pójdzie z nami przez życie, kto nas będzie kochał i szanował. Tęsknimy za kimś, komu możemy zaufać i kto używa daru, jakim jest seks, w sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Dowiedz się: • Dlaczego Bóg stworzył nas osobami seksualnymi? • Jakie znaczenie ma małżeństwo? • Komu zależy na tym, aby doprowadzić do rozpadu małżeństw? • Dlaczego warto czekać pomimo sprzecznych zewsząd głosów? • Jak chronić swoją intymność? • Jak podnieść się po rozpadzie związku, zdradzie, aborcji? Autorki książki zachęcają: „Twój Niebiański Ojciec, Ten, który cię kocha i który cię stworzył jako istotę seksualną, chce, byś wysłuchała Jego poglądu na temat seksu. Woła cię właśnie teraz. Czy przyjdziesz? Otwórz uszy. Otwórz serce. Bóg chce do ciebie mówić”. Linda Dillow – autorka wielu książek, takich jak „Twórcza partnerka”, „Jaką żoną jestem” czy „Ukojone serce”. Jest popularnym mówcą na konferencjach dla kobiet w różnych częściach świata. Wraz z mężem Jodym mieszka w Monument, w stanie Kolorado, USA. Mają czworo dzieci i dziesięcioro wnucząt. Lorraine Pintus – mówca konferencyjny, pisarka. Jej artykuły ukazują się w wielu amerykańskich czasopismach. Prowadzi szkolenia w zakresie pisania artykułów, książek oraz doradztwo w procesie wydawniczym. Wraz z mężem mieszkają w pobliżu Colorado Springs, USA.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
11
ABC bilansów zdrowia dziecka. Podręcznik dla lekarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC bilansów zdrowia dziecka. Podręcznik dla lekarzy
Dostępny
5 szt.

Najnowszy, kompleksowy, praktyczny podręcznik uwzględniający aktualne zalecenia i przepisy. Pomocne tabele, komplet siatek centylowych (w tym ciśnienia tętniczego) i standardów rozwojowych, kolorowe ilustracje, przejrzysty układ treści. W jakim wieku wykonywać badania bilansowe, co jest celem poszczególnych bilansów zdrowia, co i jak badać, jak interpretować wyniki? Szczegółowe opisy badań, takich jak m.in.: antropometryczna ocena stanu odżywienia i wzrastania, pomiar ciśnienia tętniczego, ocena dojrzewania płciowego, bilansowe badanie ortopedyczne, bilansowe badania okulistyczne. Lektura obowiązkowa dla pediatrów i lekarzy rodzinnych.

85,00 zł
2 osoby kupiły
12
Pług śnieżny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pług śnieżny
Siku
Dostępny
8 szt.

Model pługu z piaskarką w skali 1:87. Model wykonany z zachowaniem szczegółów pojazdu rzeczywistego. Wyposażony w zdejmowany dach i ruchomy przedni odśnieżacz umożliwiający precyzyjne oczyszczanie jezdni. Dzięki gumowym oponom pojazd dotrze w nawet najbardziej zaśnieżone miejsca. Doskonała zabawka dla najmłodszych. Rozmiar opakowania: 7.5 x 15.5 x 6.5 cm

56,10 zł
51,61 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,49 zł

2 osoby kupiły
13
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość. Znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach. • O szczęściu, czyli o tym, jak dobrze mieć bliskich, • O samodyscyplinie, czyli jak zmienić swoje życie w tydzień, • O pięknie, czyli nie chcę być krasnalem, • O odpowiedzialności, czyli bardzo poważnej sprawie, • O sprawiedliwości, czyli o Patyku, Poli, dwóch siekaczach i dziurkach w waflu, • O przyjaźni, czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek, • O miłości, czyli nic takiego się nie stało, • O odwadze, czyli o długim, ciemnym korytarzu, • O dobroci, czyli o mocarzu Michale, • O szacunku, czyli udku kurczaka, • O mądrości, czyli o zamienianiu kwaśnej cytryny w słodką lemoniadę. Wszystkie historyjki opatrzone są urokliwymi, pełnymi detali ilustracjami. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z mnóstwem pytań swoich podopiecznych. Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
14
Faceci w Czerni - prawdziwe spotkania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faceci w Czerni - prawdziwe spotkania
Dostępny
431 szt.

Niepublikowane relacje naocznych świadków „Ci dziwni mężczyźni wiele razy odwiedzali mnie w środku nocy”.„Ten cień miał na głowie czarną fedorę”.„To jak się uśmiechał… To nie był przyjazny uśmiech”.„Patrzył wprost w moją duszę”. Faceci w Czerni. Złowieszcze postacie, które pojawiają się, by zastraszać i uciszać świadków spotkań z UFO. Fascynują niezwykłym wyglądem i całkowitą nieuchwytnością. Kim, a raczej czym są? Skąd pochodzą i czego tak naprawdę chcą od nas, zwykłych ludzi? Dlaczego tak bardzo zależy im na zacieraniu śladów obecności Obcych na Ziemi? Nicholas Redfern porywa nas w zagadkową i zatrważającą podróż do świata ponurych mężczyzn w idealnie skrojonych, czarnych jak noc garniturach. Przedstawia niepublikowane wcześniej relacje naocznych świadków oraz artykuły słynnych badaczy UFO i innych zjawisk paranormalnych. Od niezidentyfikowanych obiektów latających i tajnych agencji rządowych, przez zdolności parapsychiczne i praktyki okultystyczne, po demonologię ta książka ujawnia najświeższe rewelacje dotyczące tajemnicy Facetów w Czerni i rzuca nowe światło na ich mroczną i przerażającą działalność. Nicholas Redfern to wybitny niezależny badacz przeszłości i zjawisk niewyjaśnionych, autorytet w dziedzinie ufologii i kryptozoologii, brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest autorem bestsellerów, m.in. Tajne archiwa FBI. Ujawnione raporty FBI o spotkaniach z UFO od czasów II wojny światowej oraz Krew bogów. Odkryta tajemnica ludzkiej grupy krwi ujawnia, że niektórzy z nas są potomkami Obcych.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

1 osoba kupiła
15
Razem budujemy socjalizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Razem budujemy socjalizm
Dostępny
4 szt.

Razem budujemy socjalizm to książka pokazująca prawdziwe oblicze komunizmu i komunistów, daleka od wydumanej ekwilibrystyki myślowej, usiłującej ukazać ?ludzką? twarz reżimu czy duchowe rozterki jego przywódców. Autorzy ? pracownicy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie ? zdzierają postkomunistyczną dekorację, ukazując PRL w negliżu ? z jej zbrodniczym obliczem, siermiężną codziennością i zaprzaństwem elit. Pod redakcją Filipa Musiała.

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
16
Beanie Boos zawieszka sowa Twiggy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos zawieszka sowa Twiggy
Dostępny
6 szt.

Zawieszka pluszowa Beanie Boos Twiggy - sowa z błyszczącymi oczami. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

17,90 zł
16,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
17
Taniec mewy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec mewy
Dostępny
12 szt.

Inspektor Fazio, filar komisariatu w Vigacie, zniknął. Montalbano odkrywa, że jego podwładny przed swoim zniknięciem prowadził śledztwo w sprawie przemytu w porcie rybackim. W miarę jak narasta w nim niepokój, komisarza zaczyna prześladować obraz mewy tańczącej w agonii, którą widział na plaży. A dzieje się bardzo wiele: strzelanina w tunelu, próba zabójstwa w szpitalu, starcie z mafią, spotkanie ślicznej i ambitnej pielęgniarki: nic dziwnego, że dochodzi do tego, że Montalbano zapomina o obecności Livii, swojej wiecznej narzeczonej, która właśnie przyjechała do niego z wizytą…

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
18
Dopasowani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopasowani
Dostępny
26 szt.

Jak daleko się posuniesz, by znaleźć miłość? Od czasu, gdy naukowcy odkryli, że każdy człowiek posiada gen, który dzieli tylko z jedną osobą na całym świecie, miliony ludzi zdecydowały się na badania DNA, aby znaleźć idealnego partnera. Oto pięć kolejnych osób znajduje swoje drugie połówki. Okazuje się jednak, że perfekcyjnie dopasowane bratnie dusze, które wskazały testy genetyczne, mają swoje sekrety. Niektóre szokujące, a nawet bardzo niebezpieczne... „Dopasowani” to zaskakująca i utrzymana w szybkim tempie powieść, która w równej mierze ekscytuje i niepokoi... – „Culturefly” Intrygujący i po mistrzowsku przeprowadzony pomysł! – Adrian J. Walker, pisarz

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
19
Bankowość. Instytucje, operacje, zarządzanie. Nowe wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankowość. Instytucje, operacje, zarządzanie. Nowe wydanie
Dostępny
18 szt.

W tym nowym wydaniu od lat powszechnie wykorzystywanego podręcznika wprowadzono aktualne tematy, a pozostałe ujęto w sposób odpowiadający dzisiejszym realiom. Uwzględniono zjawiska i tendencje występujące w skali europejskiej i światowej, omówiono nowoczesne technologie i procedury zastępujące tradycyjne operacje bankowe, wskazano nowe rodzaje transakcji bankowych i nowe rodzaje ryzyka, które pojawiły się w działalności banków w ostatnich latach. W czterech częściach omówiono kolejno: • System bankowy, jego relacje z otoczeniem • Operacje finansujące działalność banków, operacje finansujące i prefinansujące klientów • Zarządzanie bankiem – cele, strategie, polityka, kapitały własne, analiza i ocena kondycji banku, marketing • Zarządzanie ryzykiem, metody jego pomiaru i ograniczania oraz transakcje instrumentami pochodnymi. Podręcznik jest zgodny z programami wykładu bankowości na studiach licencjackich. Szeroki przegląd problematyki związanej z bankowością sprawia, że może być przydatny także dla studentów na poziomie magisterskim oraz praktyków bankowych.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
20
Polak NieNażarty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polak NieNażarty
Dostępny
692 szt.

Polak NieNażarty to solidny kawał opowieści o polskiej kuchni oraz spora garść przepisów Z podróży po Polsce i świecie często przywozimy wspomnienia potraw. Smakujemy doskonałe dania, których nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji poznać. Chwalimy też często kuchnię obcych krajów, nie znając własnych kulinarnych tradycji. Książka autorstwa Gosi Molskiej to nowoczesne i atrakcyjne kompendium polskiej kuchni wzbogacone o kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów. Autorka obszernie (choć z przymrużeniem oka) przybliża w niej, m.in. kuchnię mniejszości narodowych oraz regionalne produkty, opowiada o polskich kultowych słodyczach i najsłynniejszych bazarach. Znalazły się tu również ciekawostki o historii polskiej kuchni, kulinarne anegdoty, felietony o niezwykłych ludziach tworzących smakowite polskie specjały, rozmowy z szefami kuchni i kulinarnymi gwiazdami. W książce nie brakuje też rozrywki, która będzie pretekstem do zabawy dla całej rodziny, jak krzyżówka, kulinarny quiz oraz gra planszowa. Polak NieNażarty to obowiązkowa pozycja na półce każdego, kto lubi dobrze… skonsumować. Gosia Molska – dziennikarka i podróżniczka kulinarna, producent kreatywny, scenarzystka i konsultantka kulinarnych show. W TVP występowała w roli jurora w programie „Bake Off. Ale Ciacho”, jest gospodynią programu „Polska Molskiej”, regularnie gotuje i prowadzi reportaże podróżniczo-kulinarne w „Pytaniu na Śniadanie”. W stacji KUCHNIA+ prowadziła autorskie programy „Babeczki” (z Hanną Szymanderską jako współprowadzącą) i serię „Po-Smak Świata”. Stworzyła kilkanaście formatów kulinarnych (m.in. „Łapetyt” z Grzegorzem Łapanowskim). Jako konsultant kulinarny pracowała przy wielu programach, m.in. „MasterChef”, „Top Chef”, „Hell’s Kitchen”. Jej największą pasją są podróże, a kulinaria traktuje jako podstawowy element życia, pozwalający zrozumieć inne kultury.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
21
Nasza miłość, moja zdrada, twoja śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza miłość, moja zdrada, twoja śmierć
Dostępny
150 szt.

Kontrowersyjny, trudny, szokujący bestseller w 31 krajach, którego w Polsce przez 14 lat nikt nie ośmielił się wydać. Ta książka wywołała burzę! Jedni nie mogli jej znieść. Inni nie mogli się od niej oderwać. Jedni uznali ją za wyraz największej podłości. Inni – największej miłości. Sprzedana w 1.2 miliona egzemplarzy w samej Holandii. Zdobyła Publieksprijs voor het Nederlandse boek 2006 (Nagrodę Czytelników dla Książki Niderlandzkiej). W 2009 została w Holandii zekranizowana. Nasza miłość, moja zdrada, twoja śmierć to fabularyzowana autobiografia autora z okresu, kiedy jego żona zachorowała na raka – dwa lata życia małżeńskiego, od momentu diagnozy do śmierci żony. Stijn i Carmen są młodzi, piękni, bogaci i zakochani. Mają świetnie prosperujące firmy, dom w Amsterdamie, mnóstwo przyjaciół i cudowną córeczkę. Czerpią z życia pełnymi garściami. Aż do chwili, kiedy u radosnej, beztroskiej Carmen zostaje zdiagnozowana niezwykle rzadka i agresywna odmiana raka piersi... Stijn jest z Carmen podczas zabiegów, pobytów w szpitalach. Wspiera ją swoją miłością. Wieczorami jednak rzuca się w nocne życie i… w ramiona innych kobiet. A wreszcie wiąże się z jedną z nich. Dręczy go poczucie winy, lecz jest rozdarty między uczuciem, jakie połączyło go z kochanką, a miłością do coraz bardziej cierpiącej żony. A kiedy ból staje się nie do zniesienia, pomaga Carmen odejść z godnością na własnych warunkach… Nie można przejść obok tej książki obojętnie. – blog Aleksandrowe myśli Ta opowieść ani przez moment nie jest patetyczna. Dlatego jest tak prawdziwa. – „Viva” Bezkompromisowe love story XXI wieku. – „Der Spiegel”

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

22
Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

Autor militarnych bestsellerów sprzedanych w Polsce w ponad 130 000 egzemplarzy Zagadkowe wydarzenia, osobliwe zbiegi okoliczności, zadziwiające fakty, nierozwiązane zagadki, ludzie, którzy zniknęli, niesamowite przeczucia, dziwne spotkania. • Próba generalna przed Pearl Harbor? • Kto podpalił „Normandie” w nowojorskim porcie? • Duch w bazie Scapa Flow • Japoński próbny alarm przeciwlotniczy w samą porę dla Amerykanów • Ameryka podsłuchuje Hitlera • Samolot widmo z Kienou • Przejażdżka wierzchem na U-Boocie • Czy był plan porwania zwłok Hitlera? • Sekret Reinharda Heydricha • Czy Frau Goebbels chciała zdradzić Trzecią Rzeszę? • Widmowy głos w Ardenach • Zagłada 19. Eskadry • Przeczucie Churchilla ocaliło mu życie Na podstawie nieznanych relacji, niepublikowanych wspomnień i tajnych raportów wojskowych ta książka odkrywa najdziwniejsze epizody lat 1939-45, które dowodzą, że podczas wojny logika rządzi się często niezwykłymi prawami. William Breuer (1922–2010) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich historyków wojskowości, autor nieustannie wznawianych na świecie bestsellerów. W swoich książkach (m.in.: Szalone misje II wojny światowej, Ściśle tajne w II wojnie światowej, Najbardziej pomysłowe fortele w II wojnie światowej) napisanych żywo i z rozmachem dociera zawsze do niepublikowanych informacji i przedstawia je w tempie najlepszej powieści sensacyjno-przygodowej.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

23
50 broni, które zmieniały sposób prowadzenia wojen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 broni, które zmieniały sposób prowadzenia wojen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.18

50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej. Od czasów prehistorycznych wojna jest nieodłącznym elementem dziejów ludzkości. Człowiek nieustannie poszukuje lepszych, szybszych i skuteczniejszych sposobów zabijania. Od barbarzyńców po wysoko rozwiniętą cywilizację, od miecza do międzykontynentalnych rakiet balistycznych – każda epoka niesie ze sobą nowe rodzaje broni. Oto w przybliżonym porządku chronologicznym 50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej: – od włóczni i łuku po pistolet i karabin maszynowy, – od ognia greckiego po napalm, – od rydwanu po czołg, – od taranów oblężniczych po Grubą Bertę i działa samobieżne, – od Od galer po okręty podwodne i lotniskowce, – od Od prochu po bombę atomową. Ta książka – wypełniona mnóstwem fascynujących anegdot i nieznanych ciekawostek – opisuje ich działanie, zastosowanie i to, w jaki sposób przyczyniły się do odmienienia oblicza wojny: poczynając od krwawych rzezi dokonywanych na przestrzeni stuleci za pomocą broni ręcznej po nigdy nie użytą, ale budzącą powszechny lęk bombę termojądrową, którą stworzono wyłącznie z myślą o unicestwieniu milionów ludzi. William Weir – wybitny znawca historii wojskowości, amerykański dziennikarz i pisarz, korespondent wojenny i fotoreporter armii Stanów Zjednoczonych w czasie wojny w Korei, autor niezwykle poczytnych książek dotyczących historii militarnej.

47,80 zł
33,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,34 zł

24
Sir John - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sir John
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.18

Oto kolejny „dżentelmen po przejściach”, który za nic nie chce wiązać się z żadną kobietą, w romantycznej powieści mistrzyni zmysłowości. – Romantic Times Sir John Fanning – dla bliskich Jack – co dzień na sali sądowej staje twarzą w twarz ze zbrodnią, lecz nie boi się niczego… poza wizytą swojej matki. Teraz, przed Bożym Narodzeniem, jej przyjazd właśnie się zbliża. I nie obejdzie się – tego jest pewien – bez prób wyswatania go z kolejną, zdaniem matki najbardziej odpowiednią kandydatką. Jednak sir John stawia zdecydowany opór. Bo po raz pierwszy od lat jego serce bije mocniej dla kobiety... Madeline Hennessy jest śliczna, inteligentna i zdaniem matki zupełnie nieodpowiednia na żonę Jacka. Czy rzeczywiście? Jeśli nawet tak mogło by się wydawać, to ze zgoła innych powodów… Grace Burrowes to autorka bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”, uhonorowana najbardziej prestiżowym wyróżnieniem gatunku: RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara). Ukończyła nauki polityczne, muzykologię i prawo. Porzuciła jednak praktykę prawniczą na rzecz pisania. Jej powieści są w czołówce list bestsellerów Amazonu (często na 1. miejscach) najlepszych romansów z epoki regencji.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

25
Turlututu. Abrakadabra! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turlututu. Abrakadabra!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.21

Wskocz do książki, żeby pobawić się razem z Turlututu i odwiedzić jego magiczną planetę! Abrakadabra! Hokus-pokus! Jestem Turlututu i zapraszam was do wspólnej zabawy w czary mary! Poznajcie moje nowe przygody i magiczne sztuczki! W serii ukazały się: Turlututu. A kuku, to ja!, Turlututu na wakacjach, Turlututu gdzie jesteś? oraz Turlututu. Magiczne przygody. Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszy się też seria przygód bardzo kosmicznej z wyglądu i nie mniej rozrywkowej z charakteru postaci o imieniu Turlututu. W Polsce ukazały się już cztery części jego przygód, a kolejne są już w przygotowaniu.

29,90 zł
24,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

26
Dziewczyna, która wiedziała za dużo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, która wiedziała za dużo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Jeden z najlepszych romansów lata 2017 według „Publishers Weekly” Hollywood lat 30. Miasto marzeń, namiętności i zbrodni… „Uciekaj!”Te słowa widzi Anna na łóżku swojej martwej pracodawczyni. Napisane jej własną krwią...Anna była sekretarką tej wpływowej kobiety. Znała jej sekrety… Jak widać, nie wszystkie. Takie jak zaszyfrowany notatnik, który zabiera, uciekając z Nowego Jorku. Pod przybranym nazwiskiem Irene Glasson zaczyna pracę w plotkarskiej gazecie w Hollywood. Jest bezpieczna. Do chwili gdy w luksusowym hotelu gwiazd filmu znajduje piękną aktorkę na dnie basenu…Oliver Ward, kiedyś iluzjonista światowej sławy, ma własne powody, by zdemaskować mordercę. Jako właściciel hotelu nie może pozwolić sobie na skandal. Nawet jeśli oznacza to, że będzie musiał zaufać Irene – fascynującej i tajemniczej kobiecie, która pojawiła się nie wiadomo skąd. Wspólne śledztwo poprowadzi ich w głąb mrocznych sekretów miasta snów... Jayne Ann Krentz to jedna z ulubionych autorek świata. Jej bestsellery wydano w 35 milionach egzemplarzy i są tłumaczone na 33 języki. Wszystkie jej książki są na szczycie list bestsellerów „New York Timesa”. Jayne Ann Krentz tworzy emocjonujące, zmysłowe powieści obyczajowe i wypełnia je napięciem thrillera psychologicznego. Pod pseudonimem Amanda Quick pisze romanse historyczne. „Piszę książki, gdzie najważniejsza jest bohaterka. Składam w nich hołd kobietom i ich najpiękniejszym zaletom – odwadze, determinacji, sile charakteru. I wierzę w uzdrawiającą moc miłości”. – Jayne Ann Krentz

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

27
Borgiowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borgiowie
Dostępny
2 szt.

Niewiele było w historii nazwisk budzących tak wielką odrazę jak nazwisko Borgiów. Współcześni i potomni uczynili z nich potworów zdolnych do wszelkich oszustw i łotrostw. Najważniejsze role w dziejach odegrali: kardynał Rodrigo, późniejszy papież Aleksander VI; jego syn Cezar, ambitny i okrutny, pierwowzór słynnego Księcia Machiavellego; piękna Lukrecja Borgia, pani o stu twarzach. Roberto Gervaso, włoski pisarz i publicysta, znakomicie rysuje ich sylwetki i odtwarza epokę, w której żyli.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

28
Męska sprawa. O brodach, zaroście, fryzurach, pielęgnacji i nie tylko... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męska sprawa. O brodach, zaroście, fryzurach, pielęgnacji i nie tylko....
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.24

To książka dla tych mniej lub bardziej zarośniętych, dla niezdecydowanych i niepewnych w kwestii wyboru optymalnego dla siebie zarostu. To również poradnik dla tych, którzy chcieliby sami, bez pomocy specjalisty, poradzić sobie w domu. Dzięki tej książce można poznać pracę barbera i dowiedzieć się, w czym może pomóc, co doradzić – opisane będą wszystkie etapy pielęgnacji brody w salonie. Dlaczego podczas wizyty w salonie wykorzystywane są (i w jaki sposób) brzytwa, zimny i gorący ręcznik, kiedy i jaki masaż powinien zastosować barber? Książka odkłamie pewne mity o brodzie, zbierze syntetyczne, praktyczne uwagi dotyczące męskiego zarostu. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedzi na pytania: • ile czasu trwa zapuszczanie brody? • czy broda to problem, czy jednak oznaka męskości (co sądzą o tym panie)? • jak codziennie dbać o higienę brody: myć, szczotkować, balsamować, odżywiać i nadawać kształt? Bartek Jędrzejak – prezenter, dziennikarz TVN. Na stałe pojawia się w programie „Dzień dobry TVN”. Autor licznych reportaży, felietonów i cykli telewizyjnych. Wykładowca Studium Dziennikarstwa Radiowego, Telewizyjnego i Realizacji Dźwięku. Wiele lat pracował w TVP, współtworzył takie programy jak „Wiadomości”, „Panorama”, „Teleexpress”.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

29
Szkoła gotowania Marka Łebkowskiego. Kuchnia polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła gotowania Marka Łebkowskiego. Kuchnia polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.10

Mistrz sztuki kulinarnej Marek Łebkowski zaprasza do podróży po „domowym gotowaniu”. Przez krainę domowych śniadań i kolacji oraz świat obiadów aż po smakowitą wędrówkę pośród podwieczorków i dań świątecznych. Każdy przepis zawiera: • czas przygotowania – ułatwia zaplanowanie pracy, • stopień trudności – pomaga podjąć decyzję o wyborze przepisu, • liczba porcji – umożliwia przeliczenie ilości składników, • składniki – szybko sprawdzisz, czy masz wszystko pod ręką, • opis krok po kroku – poradzisz sobie z każdym, nawet najtrudniejszym, przepisem.

79,00 zł
58,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

30
Na szczęście. Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na szczęście. Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok
Dostępny
2 szt.

W poszukiwaniu szczęścia. Każdy z nas chce być szczęśliwy. Bez względu na pochodzenie, zajmowaną pozycję, wiek, płeć czy wykształcenie. Banał? Ale jakże prawdziwy. Jednak tak niewiele osób zadaje sobie to kluczowe pytanie: Czym tak naprawdę jest szczęście? Może uda się nam znaleźć odpowiedź na to pytanie w 2018 roku? Każdy z miesięcy w kalendarzu będzie tematyczny, a każdy tydzień (w obrębie jednego tematu) dotyczyć będzie jednego konkretnego zagadnienia. Autorzy, Karolina i Maciej Szaciłło, przedstawią proste techniki oddechowe, relaksacyjne, narzędzia pracy z emocjami (oparte m.in. na filozofii wschodu czy podstawowych założeniach psychodietetyki), ćwiczenia, metody oczyszczania organizmu, ale również układu nerwowego, a nawet szybkie i proste przepisy, dzięki którym szczęście będzie możliwe do osiągnięcia i dla Ciebie! Styczeń – Czym tak naprawdę jest szczęście? Styczeń jest miesiącem postanowień. Często wyznaczamy sobie różne cele, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. Planujemy rozwijać się w kierunku, który nie jest dla nas dobry. Jak wsłuchać się w potrzeby własnej duszy i ciała? Jak wybrać te najlepsze dla nas postanowienia? Luty – Najważniejsza osoba w Twoim życiu... Luty to miesiąc zakochanych. Czy możesz prawdziwie kogoś pokochać, jeśli nie kochasz siebie? I teraz najważniejsze pytanie: Czy kochasz siebie? Może to zbyt mocne stwierdzenie. Zacznijmy trochę delikatniej: czy lubisz siebie? Znasz siebie – zarówno te dobre, jak i te mniej wygodne strony. Akceptujesz je. Pracujesz nad sobą, ale przede wszystkim jesteś dla siebie dobry. A Twoje poczucie wartości wypływa z głębokiej samoświadomości. Marzec – Wiosenne porządki. Wiosna i wczesna jesień, kiedy warunki pogodowe nie są ekstremalne, to zdaniem medycyny wschodu najlepszy czas na oczyszczanie organizmu. Dobrze dobrana, nieinwazyjna kuracja oczyszczająca nie tylko regeneruje ciało, pozwala odpocząć układowi pokarmowemu, opóźnia procesy starzenia, reguluje wagę i podnosi poziom energii. Detoks oczyszcza również układ nerwowy i eliminuje skutki stresu. Kwiecień – Wybaczam... sobie. Niewielka ilość poczucia winy może działać mobilizująco. Jednak jego nadmiar potrafi być bardzo destrukcyjny. Jak poradzić sobie z prześladującym Cię poczuciem winy? Jak wybaczyć sobie i innym, a tym samym uwolnić się od obniżających nasz poziom energii emocji? Maj – Przenoszę uwagę na oddech Czerwiec – Akceptuję swoje ciało Lipiec – Obserwuję... siebie Sierpień – Jem to, co lubię Wrzesień – Biorę odpowiedzialność za... swoje emocje Październik – Rozgrzewam się Listopad – Podnoszę swój poziom energii Grudzień – Jestem... tu i teraz

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

31
Wielkie nienawiści wielkich postaci historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie nienawiści wielkich postaci historii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.02

Dziesięć zażartych osobistych konfliktów między władcami, przywódcami i politykami. Spory między potężnymi i słynnymi ludźmi są nieodłączną częścią historii. Wywołują je różnice polityczne i ideologiczne. Lecz o wiele bardziej zaciekłe bywają osobiste nienawiści. Ta książka przedstawia ogólne tło i pikantne szczegóły brutalnych prywatnych wojen wielkich postaci historii. Wszystkie miały na celu zniszczyć przeciwnika. Większość prowadzono aż do śmierci wroga: ściętego toporem, zabitego w pojedynku, tropionego przez pół świata i zamordowanego przez NKWD, zastrzelonego przez snajpera. Królowa Elżbieta I kontra Maria Stuart Czas sporu: 1561-1587. Stawka: angielska korona i religia narodowa Parlament angielski kontra król Karol I Czas sporu: 1625-1649. Stawka: boskie prawa monarchii Aaron Burr kontra Alexander Hamilton Czas sporu: 1791-1804. Stawka: urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Józef Stalin kontra Lew Trocki Czas sporu: 1907-1940. Stawka: czołowa pozycja w partii bolszewickiej, spuścizna po Leninie i panowanie w imperium radzieckim Roald Amundsen kontra Robert Scott Czas sporu: 1909-1912. Stawka: sława zdobywcy bieguna południowego Wallis Simpson kontra Królowa Matka Czas sporu: 1934-1986. Stawka: brytyjska korona Bernard Law Montgomery kontra George Patton Czas sporu: 1942-1945. Stawka: chwała największego alianckiego generała II wojny światowej Lyndon B. Johnson kontra Robert F. Kennedy Czas sporu: 1955-1968. Stawka: Biały Dom J. Edgar Hoover kontra Martin Luther King Czas sporu: 1961-1968. Stawka: prawa obywatelskie w Ameryce Józef Piłsudski kontra Roman Dmowski: słynny spór widziany oczami wybitnego polskiego historyka, profesora Romana Wapińskiego. Czas sporu: 1904-1935. Stawka: czołowa pozycja na polskiej scenie politycznej Colin Evans, amerykański autor niezwykle popularnych książek historycznych, z detektywistyczną pasją tropi przyczyny nienawiści. I demaskuje ich jakże ludzkie powody: zawiść, mściwość, pychę, żądzę sławy i władzy...

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

32
Jezus mówi do ciebie. Módl się i maluj! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus mówi do ciebie. Módl się i maluj!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.10

Doświadcz pokoju w obecności Jezusa, który zawsze jest z tobą! Wszystko zaczęło się od wielkiego bestsellera Jezus mówi do ciebie, a potem kolejne tytuły zawierające przejmujący dialog Sarah Young z Chrystusem podbijały serca czytelników, wlewając w nie pokój, nadzieję i miłość. Kolorowanka stanowi niezwykłe uzupełnienie piękna, dobroci i duchowej przemiany, których mogliśmy doświadczyć za sprawą książek tej autorki. Pozwala ona wyciszyć się, uciec myślami od zgiełku tego świata i kontemplować dobro, którym obdarzył nas Pan Jezus. Kolorowanka zawiera także najpiękniejsze cytaty z Jezus mówi do ciebie, które pozwolą ci zbliżyć się do Pana i odpocząć w Jego cudownej obecności.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

33
Moje pierwsze angielskie słówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słówka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.22

Publikacja to słownik języka angielskiego przeznaczony dla najmłodszych. Przedstawiane słówka zostały tutaj podzielone na tematyczne działy, związane z najbliższym otoczeniem dziecka. Co więcej każde słówko zostało zilustrowane, dzięki czemu dziecko w prosty, obrazowy sposób może skojarzyć je z przedmiotem czy zjawiskiem występującym w jego otoczeniu.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

34
Meritum. Bezpieczeństwo i higiena pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meritum. Bezpieczeństwo i higiena pracy
Dostępny
2 szt.

Nowości w wydaniu Meritum BHP 2017: - omówienie zmienionych regulacji Kodeksu pracy dotyczących obowiązkowych badań wstępnych pracowników (przesłanki zwalniające z tego obowiązku); - nowe wzory skierowania na badania profilaktyczne i orzeczenia lekarskiego; - zmiany w skierowaniu na badania profilaktyczne uczniów i studentów; - zmiana wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla kobiet w ciąży i karmiących – szczegółowe omówienie nowych regulacji; - nowe regulacje dotyczące analizy kosztów wypadków przy pracy (stopa procentowa składki od 1.04.2017 r.), skrócenie okresu przedawnienia składek (nadpłaconych); - pełna analiza wypadków przy pracy w przykładowym zakładzie pracy; - w ramach zagadnienia czynników i procesów stwarzających szczególne zagrożenie dla zdrowia/życia pracowników - nowe regulacje dotyczące promieniowania elektromagnetycznego; - uzupełnienie i rozszerzenie omówienia regulacji dotyczących bezpieczeństwa pożarowego; - zmiana regulacji dotyczących opiniowania dokumentacji przez rzeczoznawcę ds. przeciwpożarowych; - nowe oceny ryzyka dla czynników chemicznych, wyznaczanie poziomów ryzyka; - pełny (przykładowy) dokument oceny ryzyka zawodowego na stanowisku montera urządzeń elektronicznych (z pełnym załącznikiem - oceną ryzyka zawodowego dla czynników chemicznych); - zaktualizowane i uzupełnione testy na końcu każdego rozdziału, sprawdzające przyswojenie poszczególnych tematów. Meritum BHP to przystępny i kompleksowy poradnik z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Publikacja szeroko traktuje tę problematykę, tak aby umożliwić sięgnięcie szybko, w prosty sposób po niezbędne informacje, bez konieczności poszukiwania ich w wielu rozproszonych źródłach. Jednocześnie Autorzy - cenieni w środowisku specjaliści-praktycy - omawiają poruszaną tematykę w sposób zwięzły, klarowny i komunikatywny. W jednej, zwartej publikacji czytelnik znajdzie zatem przybliżenie zagadnień dotyczących m.in.: - organizacji ochrony pracy w zakładzie, - metodyki kontroli warunków pracy, - szkoleń z zakresu bhp, - obowiązków i praw pracodawcy, kadry kierowniczej i pracowników w zakresie bhp, - zarządzania ochroną pracy, w tym ocena ryzyka zawodowego i metody jego oceny, - wymagań w odniesieniu do maszyn, ich użytkowania, urządzeń technicznych, bezpieczeństwa pożarowego, - metod analizy stanu BHP, - pierwszej pomocy medycznej w nagłych wypadkach, postępowania powypadkowego, - wymagań BHP przy wybranych pracach. Korzystaniu z publikacji oraz szybkiemu odnajdywaniu potrzebnych w pracy informacji służą również: - układ treści podzielony na niewielkie, zwięzłe fragmenty, podanie konkretnej podstawy prawnej, stanowiska organów opiniujących, nadzorujących w dziedzinie BHP; - zamieszczone na marginesach numery, które wskazują ważne pojęcie wraz z jego objaśnieniem; - wewnętrzne odesłania w tekście, umożliwiające w szybki sposób odszukanie interesującego zagadnienia, które pojawiło się w innym miejscu publikacji; dzięki temu uniknięto zbędnych powtórzeń i rozpraszających dygresji; - liczne, wyraźnie wyodrębnione przykłady; - zamieszczone do praktycznego wykorzystania przykłady ocen ryzyka wszystkich stanowisk dla wybranej działalności, listy kontrolne w zakresie minimalnych wymagań, przykładowe programy szkoleń BHP, przydatne wzory, - uwypuklenie najistotniejszych kwestii przez zaznaczenie ich ramką i hasłem "WAŻNE"; - szczegółowy i wyczerpujący indeks rzeczowy z odniesieniami do numerów na marginesie tekstu; - przyjazna dla czytelnika szata graficzna i zakładki.

259,00 zł
233,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,90 zł

35
Byłem gangsterem. Prawdziwa historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłem gangsterem. Prawdziwa historia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.24

Kim jest Grek? Pod tym pseudonimem kryje się postać znanego gangstera. Kradł, oszukiwał, porywał ludzi, zlecał zabójstwa - każdy czuł przed nim respekt. Początek jego przestępczej kariery przypadł na lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku. Wspinając się po szczeblach gangsterskiej hierarchii, osiągnął swój cel i... przegrał. Mimo życia na wysokim poziomie w dobie drapieżnego polskiego kapitalizmu, odezwało się w nim uśpione sumienie. Postanowił porzucić przestępczy półświatek i zacząć życie od nowa. Uczciwie. Teraz swoimi doświadczeniami, także tymi z więzienia, dzieli się z czytelnikami. Nie pragnie rozgłosu i sławy, dlatego zdecydował się na anonimowość. Twierdzi, że napisał wszystko ku przestrodze młodych. W tej relacji nie ma imion i nazwisk, jednak historia, którą opowiada jest prawdziwa.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

36
Zdążyć z miłością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdążyć z miłością
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.29

Trzydziestoletnia Olga jest kobietą nowoczesną, majętną i wyzwoloną. Nie załamują jej nawet niepowodzenia miłosne, problemy rodzinne ani poważna choroba. Kiedy poznaje Kamila, samotnego ojca ośmioletniej Faustyny i czteroletniego Maksia, zakochuje się w nim z wzajemnością. Dzieci Kamila całym sercem akceptują Olgę, a ona sama dostrzega w nich dar od losu. Wkrótce Olga i Kamil pobierają się, ale ich szczęście nie trwa długo. Sielankę przerywa nagła wiadomość o ciężkiej chorobie Kamila...

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

37
Harvard Business Review. Podręcznik menedżera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harvard Business Review. Podręcznik menedżera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Jedyny podręcznik, jakiego potrzebujesz, żeby rozwinąć umiejętności menedżerskie i przywódcze. Niezależnie od tego, czy zostałeś menedżerem niedawno, czy masz już doświadczenie, ale chcesz wywierać większy wpływ w swojej organizacji, na co dzień borykasz się z podobnymi wyzwaniami. Podwładni zasypują cię pytaniami, szef na ostatnią chwilę zleca ci ważną prezentację albo trzeba przedstawić przekonujące uzasadnienie biznesowe. We wszystkich tych sytuacjach przydadzą ci się nowe umiejętności zawodowe i osobiste, które umożliwią ci wykorzystanie pełni potencjału. Książka ta prezentuje wiedzę zgromadzoną w zasobach Harvard Business Review i jest kopalnią najlepszych praktyk we wszystkich aspektach zarządzania – od sprawozdań finansowych przez zasady strategii po inteligencję emocjonalną i zdobywanie zaufania podwładnych. Miej ten kompleksowy podręcznik zawsze przy sobie przez całą karierę zawodową i bądź liderem, który wywiera duży wpływ w swojej organizacji. W Harvard Business Review. Podręczniku menedżera znajdziesz m.in.: • szczegółowe wskazówki dotyczące typowych zadań menedżera, • ćwiczenia i wzorcowe materiały, które pomogą ci zastosować przedstawione koncepcje, • zwięzłe omówienie najnowszych badań i poglądów na temat ważnych umiejętności menedżerskich, których autorami są tacy eksperci Harvard Business Review, jak Dan Goleman, Clayton Christensen, John Kotter i Michael Porter, • na końcu każdego rozdziału krótkie podsumowanie i zadania umożliwiające utrwalenie najważniejszych koncepcji, • prawdziwe historie opowiedziane przez menedżerów.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

38
Serce świata utraconego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce świata utraconego
Dostępny
6 szt.

Triumfalny powrót do Osten Ard! Tad Williams, wielki mistrz literatury fantasy, ponownie zaprasza czytelnika do krainy Osten Ard. Powracamy tam, gdzie kończy się ostatni tom poprzedniej trylogii, „Wieża Zielonego Anioła”, i dowiadujemy się, co naprawdę zaszło po upadku tytułowej twierdzy. Spotkamy tu najlepsze postaci „Pamięci, Smutku i Ciernia”: szlachetnego księcia Isgrimnura i jego niezłomnego druha Sludiga, oraz nowych, równie frapujących bohaterów – Porta, rycerza z Południa, i Viyekiego, mistrza inżynierii wojennej u Nornów, rasy, z którą wojowali Isgrimnur i Porto. Obie strony walczą o przetrwanie w niekończącej się spirali intryg, zbrodni i odwiecznej wendety. Tad Williams powraca z doskonałą kontynuacją opowieści, która nie pozwalała czytelnikowi oderwać się od Smoczego tronu, Kamienia rozstania i Wieży Zielonego Anioła. Królestwo Osten Ard nadal żyje i fascynuje – warto je znowu odwiedzić. „Jedna z moich ulubionych serii fantasy”. – George R.R. Martin „Tad Williams to mistrz w opowiadaniu historii, a ten cykl to jego arcydzieło”. – Brandon Sanderson „Przełomowy cykl, wytyczył drogę wielu autorom piszącym fantasy, ze mną włącznie”. – Patrick Rothfuss, autor bestsellerowego cyklu „Kroniki królobójcy” „Pamięć, Smutek i Cierń to jedna z najwspanialszych serii fantasy wszech czasów”. – Christopher Paolini, autor „Eragona”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

39
Próba ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.10

Kontynuacja Ognia krzyżowego. Ludzkość zaczęła zasiedlać obce światy. Jednak Jake Holman i jego grupa osadników z zaskoczeniem odkryli na planetarnej kolonii nazwanej Zielnikiem świadome obce życie. Szybko znaleźli się w krzyżowym ogniu obejmującej całą galaktykę wojny między dwoma odmiennymi rasami: agresywnymi, wojowniczymi humanoidami zwanymi Zwierzakami oraz pasywnymi, roślinopodobnymi stworzeniami zwanymi Badylami. W tę nieprzewidywalną walkę włącza się Próba Ognia, okręt z Ziemi, którego wojskowy personel jest gotowy stanąć w obronie kolonii. Czy jednak ci żołnierze rzeczywiście mają tylko szlachetne intencje? Czy militaryzacja Zielnika okaże się naprawdę korzystna dla kolonistów? „Każda powieść Nancy Kress to niesamowita dawka oryginalnych pomysłów, które pobudzą waszą wyobraźnię. Przeczytajcie koniecznie!” – Robert J. Szmidt. „Sequel Ognia krzyżowego w pomysłowy sposób zestawia odmienne kultury i systemy polityczne, a życzliwe przedstawienie punktów widzenia mniejszości przynosi mnóstwo materiału do przemyśleń”. – „Publishers Weekly” „Kress jest jednakowo sprawna w kwestii nauk ścisłych, kontaktów z obcymi, kolonizacji planet i prowadzenia akcji, a także w łączeniu tych czterech elementów z niesamowitym, być może wyjątkowym talentem. Lektura obowiązkowa dla miłośników SF”. – „Booklist”

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

40
Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa historia McDonald's. Wspomnienia założyciela
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Opowieść o niezwykłym sukcesie McDonald’s pióra jego założyciela Raya Kroca! Niewielu przedsiębiorców może poszczycić się tym, że radykalnie zmieniło styl życia ludzi, a Ray Kroc właśnie do nich należy. Jego rewolucja w funkcjonowaniu restauracji szybkiej obsługi, systemie franczyz, pomysły na ujednolicone szkolenia dla personelu i reklamę stawiają go w czołówce nawet wśród twórców biznesowych imperiów. Kroc nie był jednak typowym rekinem biznesu, swoją pierwszą franczyzę McDonald’s otworzył dopiero w wieku 52 lat. W Prawdziwej historii zaś spotykamy nie tylko Raya Kroca sprawnego biznesmena, lecz przede wszystkim Kroca człowieka kryjącego się za światowym gigantem w branży fast foodów. „Nieodparcie entuzjastyczny, wizjonerski, urodzony gawędziarz – Kroc fascynuje i inspiruje na każdej stronie swej Prawdziwej historii. Na podstawie tej jego autobiograficznej opowieści powstał film „McImperium” w reżyserii Johna Lee Hancocka z Michaelem Keatonem w głównej roli. Myszkuje w śmietnikach konkurencji, zachwyca lub zniechęca do siebie każdą nowo napotkaną osobę. Lecz nawet jego wrogowie zgadzają się, że w trzech kwestiach Ray Kroc nie ma sobie równych: w sprzedawaniu hamburgerów, zarabianiu pieniędzy i opowiadaniu historii”. [z Prawdziwej historii McDonald’s] Każda strona tej szczerej, zabawnej opowieści od zera do milionera jest pełna niespodzianek. – „The Boston Globe”

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

41
Berezyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berezyna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.13

O męskiej przyjaźni, podróżach motocyklem i micie Napoleona. „Dwa wieki temu faceci marzyli o innych rzeczach niż superszybki dostęp do Internetu. Byli gotowi umrzeć, żeby zobaczyć migoczące kopuły Moskwy”. Wszystko zaczęło się w 2012 r.: Sylvain Tesson postanowił upamiętnić dwusetną rocznicę klęski Napoleona w Rosji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi podjął wędrówkę śladami Wielkiej Armii – na motocyklach. Z Moskwy na plac Inwalidów – przed nimi ponad 4 000 kilometrów przygody. „Baśniowa epopeja, diabelnie pobudzająca, zabójczo buntownicza” – „Le Point.” Berezyna została wybrana „Najlepszą książką podróżniczą 2015 roku” magazynu „Lire”, zdobyła również nagrodę de Hussards 2015 oraz nagrodę literacką Armée de Terre – Erwan Bergot 2015.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

42
Glory. Wyścig o wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glory. Wyścig o wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.04

Alexandra ma wszystko, o czym mogłaby marzyć nastolatka - oprócz własnego konia - jednak wciąż pakuje się w kłopoty. Gdy zdesperowani rodzice wysyłają ją do na obóz dla trudnej młodzieży, od początku myśli o ucieczce. Wydaje się to niemożliwe, dopóki nie dowiaduje się o drakońskim 1200-milowym wyścigu konnym... Will to jeden z najlepszych uczniów w szkole średniej w Tennessee, jednak musi zrezygnować z marzeń o studiach, gdy jego tata traci posadę i podupada na zdrowiu. Kiedy okazuje się, że potrzebna jest kosztowna operacja, Will dowiaduje się o długodystansowym rajdzie Glory, w którym można zgarnąć gigantyczną główną nagrodę! Oboje muszą wygrać ten wyścig.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

43
Chwyty gitarowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyty gitarowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.30

Podręcznik T. Fullera i J. Haymana Chwyty gitarowe prezentuje 150 podstawowych chwytów durowych i mollowych. Każdy chwyt przedstawiono na kolorowej fotografii i przejrzystym diagramie. Szczegółowe instrukcje ułatwiają prawidłowe ustawienie palców na chwytni. Ted Fuller jest gitarzystą i aranżerem z długoletnim doświadczeniem w zakresie różnych stylów muzycznych, takich jak rock, blues, jazz, folk. Julian Hayman koncertował z wieloma formacjami muzycznymi. Obecnie gra na basie i gitarze w dwóch zespołach.

29,99 zł
24,29 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 5,70 zł

44
Prawo finansowe. Prawo finansów publicznych. Prawo podatkowe. Prawo bankowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo finansowe. Prawo finansów publicznych. Prawo podatkowe. Prawo ba...
Dostępny
31 szt.

W publikacji w przystępny sposób omówiono: - prawo finansów publicznych, z uwzględnieniem problematyki budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego i finansów publicznych Unii Europejskiej, - zagadnienia dotyczące zasad, źródeł i wykładni prawa podatkowego, - ogólne materialne prawo podatkowe oraz szczegółowe prawo podatkowe w podziale na podatki dochodowe, obrotowe i majątkowe, - publiczne prawo bankowe, z uwzględnieniem m.in. zagadnień dotyczących NBP, działalności bankowej, nadzoru bankowego, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz podstawowych kwestii Europejskiego Systemu Banków Centralnych i Europejskiego Banku Centralnego. W podręczniku nie tylko wyjaśniono podstawowe instytucje i regulacje prawne, lecz także przedstawiono ocenę ich funkcjonowania w praktyce. Autorami opracowania są pracownicy Katedry Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów prawa, administracji i zarządzania, a także dla słuchaczy studiów podyplomowych o profilu finansowym i podatkowym. Będzie cennym źródłem wiedzy dla praktyków specjalizujących się w finansach samorządowych, podatkach i bankowości.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

45
Kodeks karny wykonawczy. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny wykonawczy. Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W komentarzu szczegółowo omówiono poszczególne instytucje i zagadnienia wynikające z przepisów regulujących wykonanie orzeczeń karnych, zamieszczone w Kodeksie karnym wykonawczym, ale też w innych ustawach i przepisach wykonawczych. W publikacji uwzględniono wszystkie zmiany legislacyjne związane z problematyką wykonania orzeczeń karnych, dotyczące w szczególności: - przywrócenia możliwości odbywania kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego i wyeliminowania takiej możliwości w przypadku kary ograniczenia wolności; - wprowadzenia instytucji referendarza sądowego jako organu postępowania wykonawczego o szerokim zakresie kompetencji; - rozszerzenia możliwości zatrudniania skazanych odbywających karę pozbawienia wolności; - dostosowania wykonywania kary przepadku do zmienionych zasad orzekania tego środka (m.in. przepadek przedsiębiorstwa). Autor wskazuje na występujące w przepisach, poglądach doktryny i orzecznictwie niespójności, rozbieżności i kwestie wątpliwe oraz zajmuje jednoznaczne stanowisko dotyczące zagadnień problematycznych i szczegółowo je uzasadnia.

329,00 zł
296,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 32,90 zł

46
Frywolna księga dowcipów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frywolna księga dowcipów
Dostępny
4 szt.

Książka jest zbiorem aż ponad 1200 dowcipów i zabawnych powiedzonek zróżnicowanych tematycznie. Mamy tu takie rozdziały jak: Każdy lubi poświntuszyć, Przewodnik po randkach, Blondynki wesołe dziewczynki, Komentarze sportowe, Mądrości z zeszytów szkolnych, Fikuśne, Z notatnika policjanta, Na dzikim zachodzie. Polecamy, życząc udanej zabawy!

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

47
Guślarz na Fejsie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guślarz na Fejsie
Dostępny
41 szt.

Guślarz na Fejsie to publikacja adresowana głównie do nauczycieli uczących w klasach VII-VIII szkoły podstawowej. Zawiera zadania, prospekty, scenariusze, projekty i karty pracy, służące doskonaleniu umiejętności redagowania form wypowiedzi, analizie i interpretacji różnych tekstów kultury (literatura, ikonografia, muzyka) oraz funkcjonalnemu wykorzystaniu wiedzy z zakresu świadomości językowej. Wszystkie przykłady opracowane zostały według wzoru: wstęp o charakterze refleksji metodyczno-socjologicznej, opis ćwiczeń, propozycje zadań wraz z kluczem odpowiedzi, komentarz, zestawienie bibliograficzne. Przykłady zawartych opracowań: Dziady, cz.II, Lilije, Świtezianka, Mały Książę, Kraniec świata, Dziewczyna mistrza gry. Serdecznie polecamy!

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

48
Cyberwojna. Wojna bez amunicji? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberwojna. Wojna bez amunicji?
Dostępny
15 szt.

Opisane w „Cyberwojnie” wydarzenia i postaci mogą wydawać się fikcją literacką przedstawiającą ponurą wizję przyszłości. Tym bardziej fikcją, że książka ta napisana została wartko i barwnym językiem. Są to jednak opowieści jak najbardziej realne. Wykorzystywanie potencjału tkwiącego w komputerach i łączącej je globalnej sieci w celu atakowania wroga w tak zwanej cyberprzestrzeni stanowi dziś jak najbardziej prawdziwe zagrożenie. Zdolny programista, mając do dyspozycji jedynie podłączony do internetu komputer i siedząc przed nim w dowolnym miejscu na świecie, jest w stanie doprowadzić np. do zdalnego wyłączenia prądu w całym regionie, unieszkodliwienia systemów obrony przeciwlotniczej, a nawet do całkowitego paraliżu sektora bankowego. Autor książki, dr Piotr Łuczuk, podaje bardzo wiele przykładów takich działań hakerów z różnych państw. Choć ta „cyberwalka” toczy się naprawdę, na oczach wszystkich, mało kto ją dostrzega. Osoby korzystające z internetu – a więc praktycznie każdy z nas – nie bardzo są świadome, że same padają ofiarą zmasowanych i doskonale kamuflowanych ataków propagandowych. Żeby ugodzić dziś z wielką precyzją człowieka, równie dotkliwie jak bronią konwencjonalną, wystarczy atak internetowy przy pomocy oszczerstw, pomówień i kłamstw. W powszechnej bowiem opinii to, co napisane i to, co pokazuje obrazek, zwłaszcza na ekranie, uznawane jest za prawdę. Tymczasem sposobów manipulowania słowem i obrazem są tysiące, podobnie jak sposobów nękania – a nawet totalnego niszczenia wroga za pomocą internetu. By móc się bronić, by nie ulegać manipulacjom, trzeba poznać ich mechanizmy – temu właśnie służy „Cyberwojna” Piotra Łuczuka. Niespotykanym walorem publikacji jest nie tylko opis przebiegu i metod cyberwojny, ale także rozważania o charakterze moralnym oparte na nauczaniu Kościoła katolickiego. Autor objaśnia np. zagadnienia wojny sprawiedliwej, prewencyjnej, obronnej. Powołuje się przy tym na wybitne autorytety, w tym na kilku ostatnich papieży, również św. Jana Pawła II. Odsłania kulisy demagogicznych działań zmierzających nie tylko do destrukcji militarnej i gospodarczej, ale także światopoglądowej całych narodów. Książka ta wyrywa nas z bierności i umacnia.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

49
Grzech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzech
Dostępny
19 szt.

„Znakomity kryminał! Czapki z głów. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli gatunku" – Katarzyna Puzyńska. W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcy. Czy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu? Jedno jest pewne: zapłatą za grzech jest śmierć.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

50
Michael Fassbender. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michael Fassbender. Biografia
Dostępny
10 szt.

Biografia Michaela Fassbendera to historia outsidera, który zadziwił Hollywood ogromem swojego talentu i wieloma kreacjami aktorskimi, za co dostał szereg prestiżowych nagród oraz uwielbienie rzeszy fanów z całego świata. Podobno potrafi zagrać każdą postać: radził sobie zarówno w roli komiksowego Magneto (w X-Menie), poważnego psychiatry Carla Junga (w Niebezpiecznej metodzie) jak i androida Davida (w Prometeuszu). Posiadający niemiecko-irlandzkie korzenie artysta nie przestaje zadziwiać i ciągle wznosi się na poziom nieosiągalny dla jego kolegów z branży. Zarówno w wymiarze artystycznym jak i komercyjno-popularnym. Autor biografii, Jim Maloney, porusza też wiele wątków pozafilmowych. Z książki dowiemy się, kiedy Michael Fassbender myślał, że jest Supermanem, dlaczego opuścił szkołę dramatyczną, poznamy jego krótką przygodę z zespołem heavy metalowym, a także dowiemy się, co było napisane na przypiętej do jego szkolnych notatek pewnej kartce papieru, która zmieniła życie aktora na zawsze.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

51
Zwierzęta. Kolorowe maski dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolorowe maski dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Bal przebierańców czy szkolna zabawa karnawałowa to doskonała okazja, by dziecko mogło zaprezentować się w oryginalnym stroju. Z pewnością będzie w tym pomocna książkaZwierzęta. Kolorowe maski dla dzieci”, w której zamieszczono papierowe maski z wizerunkami zabawnych zwierzaków, m.in. biedronki, krowy, żyrafy, kotka, tygrysa czy zebry.

14,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

52
Wspomnienia z Syberii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z Syberii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

Wkład Ewy Felińskiej w polską historię jest nie do przecenienia – zarówno dzięki jej działalności niepodległościowej i literackiej, jak i przez osobę syna, arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego, świętego Kościoła katolickiego. „Oto pamiętnik Damy. Zjawisko częste, ponieważ damy pisały i piszą pamiętniki zawsze, choć nie zawsze mają coś do powiedzenia. Ale ten pamiętnik jest wyjątkowy, bo jego Autorka to prawdziwa, dziewiętnastowieczna polska Dama, którą los rzucił w krainę Dzikich. Pisze dlatego, że inaczej nie zniosłaby tęsknoty za domem i dziećmi. Jej pamiętnik to reporterski zapis wydarzeń. Może wydać się zimny i oschły, ale to tylko pozory, za którymi skryły się burzliwe emocje i osobista tragedia”. – Marta Gambin-Żbik

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

53
Formułowanie kategorii pojęciowej bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Formułowanie kategorii pojęciowej bezpieczeństwa
Dostępny
5 szt.

Podjęta tematyka jest z reguły wykładana w dość nudny sposób - w wypadku recenzowanej pozycji nie ma o tym mowy. Książka korzysta z bogatej literatury przedmiotu, narracja jest wartka, a liczne ilustracje własne Autora pod postacią tabel, schematów, diagramów, wykresów (co w tego typu opracowaniach nie jest raczej typowe) podnoszą wysoką wartość tekstu. Z recenzji prof. dr. hab. Mirosława Sułka

50,40 zł
36,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,11 zł

54
Taktyka, strategia i przywództwo Aleksandra Wielkiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taktyka, strategia i przywództwo Aleksandra Wielkiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Niniejsza praca stanowi próbę odpowiedzi na wezwanie Marka Tuliusza Cycerona do tego, aby czerpać z wiedzy historycznej jako nauczycielki życia. Taki jest też sens tej publikacji, która będąc dziełem odrębnym, stanowi jednocześnie rozszerzenie problemowe książki Podboje Aleksandra Wielkiego 336-323 p.n.e. z 2005 roku, tym samym stając się pozycją już nie stricte historyczną, ale analizą (case study) – przykładu historycznego na potrzeby badań strategii i przywództwa. Celem tej pozycji nie jest pogłębianie analizy wydarzeń związanych z postacią Aleksandra Wielkiego o nowe pozycje literatury historycznej, bowiem nie odkryto w tym okresie żadnych nowych źródeł pisanych, ani też archeologicznych, które zmuszałyby do gruntownej zmiany stanu wiedzy z 2005 roku. Dlatego część książki zawierająca analizę działań zbrojnych poziomu taktycznego i operacyjnego została poprawiona, uzupełniona (o wątki których nie ujęto w Podbojach... z uwagi na zakres tematyczny tamtej pracy) i umieszczona w innym porządku względem książki z 2005 roku. Jednak działania militarne zostały umieszczone w zupełnie innym kontekście badawczym, polegającym na analizie założeń strategicznych oraz ich realizacji, a także modelu przywódczego, jaki prezentował Macedończyk. Takie ujęcie tematu spowodowało konieczność uzupełnienia pracy o treści, których nie było w opracowaniu dotyczącym stricte działań militarnych. Dla zbadania strategii i przywództwa Aleksandra zastosowano najnowsze lub najbardziej doniosłe teorie na ten temat... Dr Maciej Milczanowski (1971). Były żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, uczestnik misji ONZ na Wzgórzach Golan 1997-98, Sił Koalicji w Iraku 2005-06. Lider Centrum Zimbardo ds. Rozwiązywania Konfliktów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Trener w Projekcie Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Akademii Obrony Narodowej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendysta Hoover Institution na Uniwersytecie Stanforda. Ekspert Fundacji Pułaskiego. Wykładał w Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego. Obecnie prowadzi badania nad strategią i przywództwem w czasie operacji „Iracka Wolność” w latach 2003-11. Autor wielu książek oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także bloga: #Conflictandresolution.

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

55
Szkice z polityki bezpieczeństwa i myśli politycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice z polityki bezpieczeństwa i myśli politycznej
Dostępny
33 szt.

Strach od zarania dziejów był elementem manipulacji. Legł u podstaw powstania pierwszych organizacji państwowych, wykreował religię. Integralnie związany ze sprawowaniem władzy może uchodzić za jej praprzyczynę oraz źródło. Jest tym, co pozwala sprawować kontrolę nad społeczeństwem i bez czego nie może obyć się żaden rząd. Prof. WAT dr. hab. Piotr Kwiatkiewicz

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

56
Brulion zabaw i gier - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion zabaw i gier
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.09

Brulion gier i zabaw to wyjątkowa propozycja dla każdego zarówno małego, jak i dużego. Wśród kilkudziesięciu pogrupowanych tematycznie zabaw znalazły się m.in. wyliczanki, klasyczne i ponadczasowe gry podwórkowe, zabawy śpiewane, gry słowne oraz układanki z papieru. Publikacja zawiera opisy gier i zabaw oraz wesołe rysunki, ilustrujące prezentowaną zabawę.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

57
Ćwicz umysł. Ponad 100 łamigłówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwicz umysł. Ponad 100 łamigłówek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.19

Gimnastyka umysłu jest równie ważna, jak dbałość o sprawne ciało. W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek, których rozwiązanie będzie wymagało skupienia i logicznego myślenia.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

58
Pocisk. Nr 9/10 (2017) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocisk. Nr 9/10 (2017)
Dostępny
2 szt.

„Nadchodzą szare, deszczowe dni i niełatwo będzie wyjść z ciepłego domu. Redakcja Pocisku zamierza pomóc Wam, drodzy Czytelnicy, przetrwać tę jesienną porę. Gwarantujemy emocje i czasem będzie to kubeł zimnej wody wylany na głowę – jak o swoich historiach mawia Marcin Grygier. To dobry czas, aby spokojnie usiąść w domowym zaciszu i przenieść się gdzieś indziej, gdzieś daleko, a najlepiej także daleko w przeszłość. Dlatego proponujemy zagadki przeszłości, czyli miejską legendę o czarnej wołdze w opowiadaniu Ryszarda Ćwirleja, artykuł o czarnej owcy wśród białych habitów, paulinie Damazym Macochu oraz ciekawostki z dziewiętnastowiecznych archiwów policji. Historie o dzieciach zabranych ciemnym samochodem z ulic wielkich polskich miast są obecne w naszej zbiorowej wyobraźni już ponad pół wieku i nie tracą wyrazistości nawet dziś, w epoce Internetu i, zdawałoby się, dużo atrakcyjniejszych strachów. Wspomnienie najbardziej przerażającego pojazdu doby PRL-u ma posmak swojskiej tajemnicy, siermiężnego, ale budzącego niezdrowy zachwyt stylu. Ryszard Ćwirlej nie byłby jednak sobą, gdyby nie doprawił tej historii solidną dawką złośliwego humoru. Spojrzymy też na twórczość Dana Browna, który już niebawem zaprezentuje czytelnikom piątą cześć przygód Roberta Langdona. Miłośnicy amerykańskiego pisarza nazywają go czarodziejem, krytycy – kuglarzem historycznego thrillera, ale nie da się ukryć, że autor Kodu Leonarda da Vinci czaruje już kolejne pokolenie czytelników. W oczekiwaniu na październikową wizytę Browna w Polsce Marcin Waincetel spróbuje wyjaśnić fenomen jego twórczości. Poza tym, jak zawsze, wywiady z Waszymi ulubionymi autorami, nowości wydawnicze i poradnik czytelniczy, czyli z jakimi książkami warto zasiać przed kominkiem, kiedy o szyby dzwoni jesienny deszcz”. Anna Mieczkowska, Redaktor naczelna

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

59
Fit dla par - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fit dla par
Dostępny
15 szt.

Zmotywować się do zdrowego i aktywnego trybu życia nie jest łatwo. Zacznij ćwiczyć z partnerem, wzajemnie się motywujcie i cieszcie się zdrowymi i smacznymi posiłkami. Tomek Choiński, członek teamu Ewy Chodakowskiej Be Active, przygotował dwa 30-dniowe plany treningowe dla początkujących i średniozaawansowanych, dzięki którym w dwa miesiące poprawisz swoją kondycję i sylwetkę. Wspólny trening to znakomita okazja, by umocnić więź z partnerem i świetnie się bawić. Podejmijcie wyzwanie, odmieńcie swoje życie i poczujcie moc!

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

60
Twój lud moim ludem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój lud moim ludem
Dostępny
8 szt.

Żyjemy w przełomowym momencie dla historii całego świata, którego osią jest Izrael i naród żydowski. Książka Dona Finto jest punktem zwrotnym w objawieniu i zrozumieniu Bożych celów względem ludu, z którym zawarł wieczne przymierze, oraz względem innych narodów. Uzupełniona i rozszerzona wersja lidera ruchu na rzecz pojednania chrześcijan i Żydów jest mocnym przesłaniem dla współczesnego Kościoła. Autor tłumaczy, w jaki sposób postawa biblijnej Rut może być wzorem dla każdego wierzącego w Jezusa Chrystusa. Jakie stanowisko przyjmie dzisiaj Kościół, chrześcijanie w narodach wobec Izraela? Na kartach Starego Testamentu odnajdujemy obietnicę, którą Rut złożyła Noemi: Twój lud będzie moim ludem. Niestety, na przestrzeni wieków zapomnieliśmy o znaczeniu tych słów. Nieraz odwracaliśmy się od nich, stając się oprawcami dla narodu żydowskiego. Nadszedł czas, aby utożsamić się z obietnicą Rut, a swoje serca otworzyć na wybrany przez Boga naród. Kiedy połączymy nasze modlitwy z modlitwami płynącymi z Izraela, obejmiemy ramionami naród żydowski i potwierdzimy nasze obietnice, wówczas wkroczymy w nowy etap, który przemieni świat i nasze osobiste życie i to na zawsze! Don Finto przez 25 lat był pastorem Kościoła Belmont w Nashville, USA. Jest założycielem i dyrektorem organizacji Caleb Company. Jako wiodący głos w relacjach chrześcijańsko-żydowskich działa na rzecz mesjańskich Żydów zarówno w Izraelu, jak i w Stanach Zjednoczonych. Don z żoną Marthą Ann są rodzicami trojga dzieci, mają siedmioro wnucząt i powiększającą się liczbę prawnucząt.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

61
Batoniki Always miękkie jak deszczówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batoniki Always miękkie jak deszczówka
Dostępny
2 szt.

Ta książka jest o dobrych i jasnych uczuciach, które tkwią w każdym z nas. I o tym, że możemy się zrozumieć, pod warunkiem wszakże, że będziemy ze sobą szczerze rozmawiać. Rozmawiać do końca i rozstrzygająco.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

62
Magazyn Miasta 2/2017 (17) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magazyn Miasta 2/2017 (17)
Niedostępny
Brak

Magazyn Miasta #17. Muzyka w mieście Postanowiliśmy się przyjrzeć potencjałowi muzyki w mieście i, jak w każdym numerze, zabrać Was na wycieczki do przeróżnych miejsc na świecie. Zaglądamy więc m.in. do podziemi pewnego dworca, w których taniec staje się narzędziem zmiany społecznej, do opery będącej świetną przestrzenią publiczną i na ulice miasta, w którym urząd wspiera rozwój kariery muzyków ulicznych, widząc ich działalność jako ważny element lokalnej polityki społecznej, gospodarczej, przestrzennej i kulturalnej. Przyglądamy się kompleksowym miejskim strategiom muzycznym i gospodarczemu znaczeniu festiwali muzycznych. Opowiadamy o zaangażowanych społecznie klubach i barach i konstruktywnych metodach radzenia sobie przez miasta z konfliktami, jakie pojawiają się wokół nocnego życia. Robimy to wszystko w nowej odsłonie graficznej!

16,99 zł
Powiadomienie
63
Elmer i wyścig - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer i wyścig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Młode słonie chcą koniecznie udowodnić, który z nich jest najszybszy i najlepszy. Elmer i Wilbur postanawiają więc urządzić zawody. Ale w tym wyścigu najważniejsze nie jest to, kto zwycięży, ale kto i jak pokona wyzwanie. Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

64
Elmer i wyjątkowy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer i wyjątkowy dzień
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Wielkimi krokami nadchodzi Dzień Elmera i zwierzęta przygotowują się do wielkiej parady. Ale podczas przygotowań robią okropny hałas i denerwują inne zwierzęta. Nagle Elmer zmienia zasady parady i zaprasza do niej wszystkie zwierzęta... Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

65
Syn wolności, część II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn wolności, część II
Dostępny
8 szt.

O czym jest kontynuacja powieści: Po utracie twierdzy Ticonderoga garstka uciekinierów dowodzona przez Kościuszkę usiłuje przetrwać w lasach hrabstwa Albany. Ściga ich 8-tysięczna armia brytyjska, złożona ze świetnie wyszkolonych, uzbrojonych po zęby żołnierzy. Czy jest wśród nich rosyjski agent specjalny, czyhający na życie Polaka? Oddział młodego inżyniera dwoi się i troi, aby opóźnić pościg brytyjskich sił. Trzystu Amerykanów rozpaczliwie wypatruje posiłków. Czy wojska kontynentalne zdążą nadejść z odsieczą? Czas starcia zbliża się nieuchronnie. Kos - tak nazywają go podwładni - sam wybiera miejsce obrony. Postanawia, że decydująca bitwa zostanie stoczona pod Saratogą. Jakie przyniesie rozstrzygnięcie? Koniec istnienia Armii Północnej, czy jej niespodziewane odrodzenie i zwrot w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych? Poznaj dalsze przygody Tadeusza Kościuszki za oceanem!

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

66
12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

Dzieci wiedzą, że mają swoje prawa. Dowiadują się o tym w przedszkolu i w szkole. Jak je rozumieją? Czy dostrzegają, że prawa mogą być przywilejami albo że mogą wiązać się z obowiązkami? W rozmowach z dziećmi o ich prawach pomaga ta książka. W dynamicznych, a czasami także dowcipnych tekstach przedstawia konkretne, bliskie najmłodszym sytuacje. Z łatwością dają się one wykorzystać do pogłębionej refleksji na temat praw dziecka. Dwunastu autorów napisało 12 opowiadań, które opisują kluczowe prawa dzieci. Jest tu prawo do odpoczynku, do wyrażania poglądów i emocji, równouprawnienie, prawo do opieki lekarskiej - i wiele innych. Tematy łatwe i mniej łatwe. Przyjemne i mniej przyjemne. Oto książka, która z jednej strony intryguje i bawi dzieci, a z drugiej wspiera wychowawczy trud rodziców i nauczycieli. Czytajmy ją dzieciom. Zachęcajmy do samodzielnego czytania. Niech małe dzieci wyrosną na prawe, świadome swoich praw i odpowiedzialnie z nich korzystające duże dzieciaki.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

67
Jak działa szkielet. Ilustrowany przewodnik anatomiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak działa szkielet. Ilustrowany przewodnik anatomiczny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Dowiedz się jak działa ludzki szkielet! Ludzkie ciało składa się z 206 kości, ale czym właściwie są kości i w jaki sposób pomagają one funkcjonować organizmowi? Odkryj, w jaki sposób połączone są kości w ciele oraz jak funkcjonują stawy. Dowiedz się, dlaczego każdy człowiek rodzi się z większą liczbą kości niż posiada ich pod koniec życia; która kość jest najkrótsza, a która najdłuższa, oraz jaka część ciała posiada ich najwięcej. Książka zawiera ponad 80 naukowo potwierdzonych, kolorowych ilustracji z opisami.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

68
Nasze kochane święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze kochane święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.29

Jedna rodzina, cztery wigilie, kilka dekad historii Polski Przewrotnie opowiedziana saga rodzinna, wpisana w historię ostatnich dziesięcioleci. Niepolityczna i pod prąd. Zaczyna się w dobie „bujnego Gierka”, a kończy w dzisiejszych burzliwych czasach. Wigilia to pretekst do spotkania w familijnym gronie, raz powiększającym się, raz malejącym, w zależności od ślubów, rozwodów i narodzin dzieci. Nie inaczej jest przy rodzinnym stole Niuty i jej męża Edka. Jak to w rodzinie – wszyscy kochają się i kłócą, borykają z problemami i cieszą z sukcesów. W świąteczne rozmowy wkrada się polska rzeczywistość, rozpalając namiętności biesiadników, dzieląc ich na frakcje i frakcyjki. Ponad wigilijnymi potrawami, podczas przeżuwania śledzi, uszek i ciast odbywa się bój na argumenty i życiowe doświadczenie. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, życie prywatne z polityką. Jest i śmiesznie, trochę strasznie i bardzo po naszemu.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

69
Baśka, Wanda i inne. Wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych pisanych na sprzęcie polskich wojsk lądowych i formacji paramilitarnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśka, Wanda i inne. Wszystko lub prawie wszystko o nazwach własnych p...
Dostępny
32 szt.

„We wszystkich armiach świata przy nadawaniu nazw pojazdom wojskowym szczególnie podkreślane bywają takie ich cechy jak szybkość, waleczność, drapieżność, dlatego chętnie wybierane są nazwy gatunków zwierząt o takich właśnie cechach. Przykładem mogą być lew, pantera, tygrys, jastrząb lub orzeł. Nazwy nadawane są nie tylko pojedynczym pojazdom czy samolotom, ale też określonym typom pojazdów czy samolotów produkowanym przez daną firmę. W polskiej armii szczególną sympatią darzone były rodzime drapieżniki: wilk, ryś, żbik, orzeł i jastrząb – nazwy stosowane na okrętach Polskiej Marynarki Wojennej oraz na pojazdach polskich wojsk lądowych, pojawiające się na kartach tej książki wielokrotnie. Osobny temat w nazewnictwie to gwałtowne zjawiska przyrodnicze, takie jak burza, błyskawica, huragan, piorun czy wicher, będące synonimami siły i potęgi. Także historia i geografia Polski były inspiracją do wyboru nazwy. Nierzadko też pojazdom i okrętom przypisywano cechy ludzkie. Za przykład niech posłużą określenia: bystry, groźny, śmiały, hardy, błyskawiczny, dziarski, niedościgły albo nieuchwytny… Niektóre z nazw nadawanych pojazdom, armatom czy okrętom cieszyły się szczególną popularnością i pojawiały się częściej niż inne, na przykład imiona. Najbardziej popularnym żeńskim imieniem była Barbara – wywodząca się od Świętej Barbary, patronki artylerzystów. Nazwa ta malowana była na armatach i czołgach w różnych postaciach: Baśka, Barbarka czy Basia. Równie popularne imię to Wanda, malowane na armatach, czołgach, samochodach pancernych oraz statkach zapewne przez sympatię do córki Kraka, która, jak mówi legenda, nie chciała Niemca. Tę sympatię Polaków do imienia Wanda wykorzystali Niemcy w czasie walk z II Korpusem Polskim we Włoszech, nadając je swojej radiostacji propagandowej, która namawiała polskich żołnierzy do poddawania się i przechodzenia na niemiecką stronę frontu”.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

70
T.Love. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia 1982-2017 + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
T.Love. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia 1982-2017 + DVD
Dostępny
6 szt.

Czwartego lutego 1982 roku o godzinie 20.15 cała Polska kończyła właśnie oglądanie dziennika telewizyjnego (lub, co bardziej prawdopodobne, kończyła jego demonstracyjne „nieoglądanie”) i szykowała się na czarno-biały kryminał „Tylko umarły odpowie” Sylwestra Chęcińskiego. Wielkiego wyboru nie było – nadawano tylko jeden program TVP. W tym samym czasie na scenę sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie wkraczał zespół składający się z trzech uczniów IV B – Zygmunta Staszczyka, Jacka Wudeckiego i Darka Zająca, oraz jednego z III C – Janka Knorowskiego. Zaczynał się właśnie pierwszy koncert zespołu znanego od tej chwili jako „T.Love Alternative”. A później już jako „T.Love”. Książka zawiera DVD z koncertem „T.Love za kratami” (zespół zagrał w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim) i filmem dokumentalnym zrealizowanym podczas tej wizyty. „Wiosną 1981 roku warszawski zespół „Kryzys” – który za chwilę stał się legendą polskiego punk rocka – wyruszył w słynną śląską trasę koncertową. Towarzyszyły mu trzy inne grupy: „Turbo”, „Exodus” i „Phantom”. Stylistycznie całe to towarzystwo trochę zgrzytało, bo obok siebie występowali punkowcy, metalowcy i wyznawcy rocka progresywnego. Ale to był przecież rok 1981. Wystarczyło hasło „rock” na plakatach i od razu przychodziły tłumy. Ludzie byli głodni nowej muzyki i nikt nie myślał o ideologicznych czy artystycznych podziałach. W sumie zagrali razem w jedenastu miastach. Wśród nich była też Częstochowa. Po koncercie, gdzieś na dworcu autobusowym, do dwóch muzyków Kryzysu – dwudziestoletniego gitarzysty Roberta Brylewskiego i dwudziestoczteroletniego perkusisty Maćka Góralskiego – podbiegł jakiś nastolatek i poprosił o autograf. „– Powiedzieliśmy mu, żeby spadał, że my jesteśmy zespołem punkowym i nie rozdajemy żadnych autografów – mówi Góralski. – I że jak chce rozdawać autografy, to niech sobie sam zespół założy. Siedemnastoletni wtedy Muniek Staszczyk, bo to on był tym chłopakiem, wziął sobie tę śmiałą poradę do serca. Może dlatego, że ten pomysł przyszedł mu do głowy już wcześniej”. Fragment książki

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

71
Akademia Canterwood. Tom 17. Szczęśliwa trzynastka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Canterwood. Tom 17. Szczęśliwa trzynastka
Dostępny
6 szt.

Zbliża się wielki dzień – Lauren kończy trzynaście lat. Choć w Canterwood jest od niedawna, zyskała już grono oddanych przyjaciół, którzy dołożą starań, by urządzić jej wymarzone przyjęcie urodzinowe. Nie braknie też niespodzianek. Czy pierwsze urodziny z dala od domu i dawnych przyjaciół dostarczą Lauren miłych wrażeń? Czy wszystko będzie tak, jak sobie wymarzyła?

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

72
Charyzmaty. Aktywna obecność Boga w Kościele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charyzmaty. Aktywna obecność Boga w Kościele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Co do spraw Ducha, nie chcę bracia, abyście trwali w nieświadomości - 1 Kor 12,1 Andrzej Sionek jest jednym z pionierów odnowy charyzmatycznej w Polsce i w krajach sąsiadujących. Ta książka, która wyjaśnia nauczanie Pawła w Pierwszym Liście do Koryntian 12-14, jest nie tylko owocem jego umiejętności w egzegezie biblijnej, ale także doświadczenia czterdziestu pięciu lat chodzenia w Duchu Świętym i zaangażowania w formację liderów świeckich. Jestem pewna, że jej czytelnicy spotkają na nowo Apostoła Pawła jako człowieka modlitwy, człowieka wiary i Ducha Świętego. Mary Healy — doktor nauk biblijnych, wykładowczyni Pisma Świętego w seminarium Sacred Heart Major w Detroit. Przewodnicząca Komisji Doktrynalnej Międzynarodowych Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie. Członek Papieskiej Rady Popierania Jedności Chrześcijan - w jej ramach uczestniczy w międzynarodowym dialogu katolicko-zielonoświątkowym. W 2014 r., jako jedna z trzech pierwszych kobiet, powołana przez papieża Franciszka na członka Papieskiej Komisji Biblijnej. „Byłam świadkiem wzrastania Andrzeja Sionka jako lidera i jako osoby inspirującej innych. Jest On mężem Ducha, który studiował, modlił się i reflektował nad wieloma aspektami życia w pełni mocy Ducha Świętego. Jestem pewna, że ta książka poświęcona charyzmatom, będzie przewodnikiem i skuteczną pomocą dla wszystkich, którzy pragną głębszego zrozumienia charyzmatycznego wymiaru życia Kościoła”. – Michelle Moran, przewodnicząca Narodowego Biura Służby Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej w Anglii i Walii, przewodnicząca Międzynarodowej Służbie Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej w Rzymie (2007-17). Członek Papieskiej Rady ds. Świeckich „Równowaga między Kościołem hierarchicznym a życiem charyzmatycznym jest dziś niezwykle istotna. Pełne przyjęcie tego daru, ukazanego w książce Andrzeja Sionka, pozwoli w głębszy i bardziej gruntowny sposób zrozumieć Boży Plan zdobycia świata dla Chrystusa i ukazania Jego miłości”. – Ulf Ekman, szwedzki teolog, misjonarz i etnograf. Były pastor, założyciel neozielonoświątkowego Kościoła Livets Ord, w 2015 roku przeszedł do Kościoła Katolickiego. Bliski współpracownik Kardynała Andersa Arboreliusa w Sztokholmie. „Andrzej Sionek oddał swe życie głoszeniu i pomaganiu ludziom w głębszym spotkaniu z Bogiem i autentycznym zgłębianiu Pisma. Poprzez kierowanie wieloma wspólnotami i stowarzyszeniami zrodził On bogactwo i rozmach posługi w całej rodzinie Kościoła Bożego. Zachęcił i ubogacił nas, aby głębiej spotkać się z Panem. Książka ta stanie się wyczekiwanym dopełnieniem prac na rzecz wyposażania Ludu Bożego dla dzieła posługi”. – Colin Symes od 25 lat przewodzi zespołowi liderów w Community Church Edinburgh. Od czasów współpracy z ks. Franciszkiem Blachnickim zaangażowany w budowanie jedności Kościoła między innymi w Polsce. „Wgląd kogoś, kto doświadczył charyzmatów opisanych w 1 Kor 12-14, kto nimi posługuje i wykształcił w tym innych jest już sam w sobie prawdziwym darem Ducha Świętego. Nasz Kościół bardzo dzisiaj potrzebuje takiego wglądu, ukazanego w książce Andrzeja Sionka”. – Donald Turbitt, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Mężczyzn św. Józefa.

65,00 zł
46,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

73
Nadciśnienie naczyniowonerkowe - patogeneza, diagnostyka i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nadciśnienie naczyniowonerkowe - patogeneza, diagnostyka i leczenie
Dostępny
13 szt.

W ciągu ostatnich dwóch dekad w rodzimym piśmiennictwie ukazały się dwie monografie poświęcone nadciśnieniu naczyniowonerkowemu. W prezentowanej publikacji po raz pierwszy podjęto próbę tak szerokiego omówienia różnych aspektów tej choroby. Warto podkreślić, że tę opracowaną przez grono wybitnych specjalistów monografię oparto nie tylko na nowoczesnym piśmiennictwie, ale również na bogatym własnym doświadczeniu Autorów. Należy oczekiwać, że ze względu na swój charakter książka może być przydatna w codziennej pracy zarówno lekarzy internistów, jak i lekarzy różnych innych specjalności - między innymi hipertensjologów, kardiologów, nefrologów i radiologów. Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Januszewicz

55,00 zł
34,65 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,35 zł

74
Pierwszy śnieg (okładka filmowa) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy śnieg (okładka filmowa)
Dostępny
1 szt.

Jest listopad, w Oslo właśnie spadł pierwszy śnieg. Birte Becker po powrocie z pracy do domu chwali syna i męża za ulepienie bałwana w ogrodzie. Nie jest on jednak ich dziełem. Stają przy oknie – i widzą, że bałwan jest skierowany twarzą w stronę domu. Patrzy wprost na nich. W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list podpisany „Bałwan”. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy dawnych, niewyjaśnionych spraw. Okazuje się, że wraz z pierwszymi oznakami zimy do gazet trafia informacja o nowym morderstwie. Ofiara jest zawsze zamężną kobietą, a jednocześnie w pobliżu miejsca zbrodni pojawia się bałwan. Wszystko wskazuje na to, że po Oslo i okolicach znów krąży seryjny zabójca.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

75
Ekonomia designu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia designu
Dostępny
5 szt.

Wiek XXI będzie wiekiem gospodarki opartej na designie. Design przestał być kojarzony wyłącznie ze wzornictwem, modą czy architekturą. Na szczególną uwagę zasługuje umiejscowienie designu w ekonomii. Odnosząc się do proweniencji terminu ekonomia wskazuje się, że w dwóch ostatnich dekadach XX wieku nastąpiło ponowne zainteresowanie domem będącym jednym z najważniejszych ?punktów" przeznaczenia dla dóbr konsumpcyjnych, miejscem kształtowania się tożsamości i wyrażania gustu, a także, w coraz większym stopniu, miejscem wyrażającym wartość materialną. Design postrzegany jako zasób wytworzony na danym obszarze w oparciu o występujące na nim poczucie estetyki i kulturę, posiada cechy definiujące kategorię dóbr publicznych. Design odpowiada na wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i społecznym oczekiwaniem poprawy jakości życia. W tym kontekście warto zacytować opinię F. von Hayeka, że osobliwym zadaniem ekonomii jest pokazanie ludziom, jak mało w istocie wiedzą o tym, co w ich mniemaniu da się zaprojektować. Design dotyczy również sfery pieniądza. W tym wymiarze pieniądz może reprezentować wymianę idei, czy przypominać o roli estetyki i etyki w gospodarce. Design pieniądza wywołuje na nowo dyskusję nad wartością wewnętrzną pieniądza. Pokazuje iluzję pieniądza oraz miriady przeciwstawień, które tworzy. Na szczególną uwagę zasługuje idea pieniądza społecznie i ekologicznie odpowiedzialnego. Korzystając z pieniądza społecznie i ekologicznie odpowiedzialnego, to my klienci/konsumenci decydujemy o kierunku rozwoju gospodarki wspierając firmy, dla których maksymalizacja zysku nie jest głównym wyznacznikiem działania, lecz odpowiedzialność za pracowników, społeczność lokalną oraz dbanie o środowisko.

45,00 zł
36,45 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,55 zł

76
Essays in the History of Languages and Linguistics - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Essays in the History of Languages and Linguistics
Dostępny
7 szt.

Many of those who will read these pages are fully aware of Marek Stachowski?s scholarly achievements up to the present. How ver professorsatile and appreciated an author he has been is illustrated quite perfectly by the table of contents of the present tome. Indeed, Professor Stachowski is commonly regarded as a Turkologist whose varied academic career has been marked by a consistent approach to linguistic analysis: utilising historical-linguistic and philological methods while at the same time paying special attention to the historical background, cultural context, chronology, and the geography of linguistic contacts. Certainly, Marek Stachowski has helped broaden our knowledge of the history of Turkic languages and improve the methodology bequeathed to us by earlier generations. Additionally, however, thanks to his broad interdisciplinary approach ? combining the experience and knowledge of a Turkologist with, primarily, the expertise of Uralists, Slavicists, Arabists, Iranists, Mongolists, and specialists in Yeniseic, Carpathian and Balkan studies ? Marek Stachowski has been able to address issues lying beyond his main field of expertise. In fact, during his career he has highlighted just how relevant Turkology is to these research areas and, just as importantly, how much Turkology has been enriched by them. Thus, it would perhaps not be amiss to say that the central theme of his work has been its wide-ranging, multifaceted outlook.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

77
Mały Książę. Dodruk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę. Dodruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.23

Mały Książę – książka Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została przetłumaczona na ponad 270 języków i należy do klasyki literatury światowej. Książka opowiada o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Za postacią głównego bohatera skrył się sam autor. Spotkanie Małego Księcia z pilotem jest rozmową pisarza z samym sobą, powrotem do tematów, które zawsze dla niego były istotne.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

78
Analiza finansowa przedsiębiorstwa. Finansowanie, inwestycje, wartość, syntetyczna ocena kondycji finansowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstwa. Finansowanie, inwestycje, wartość,...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.07

Powszechnie wykorzystywane w analizie finansowej narzędzia badawcze zostały wzbogacone o wielowymiarową analizę dyskryminacyjną, analizę logitową oraz modele drzew decyzyjnych. Autorzy uwzględnili w niej aktualne zarówno krajowe, jak i europejskie akty prawne związane ze sprawozdawczością finansową przedsiębiorstw; połączyli zagadnienia teoretyczne z praktycznymi przykładami umożliwiającymi lepsze zrozumienie i zastosowanie metod badawczych w realnej gospodarce. Przedstawione zagadnienia pozwalają również na ocenę efektywności oraz ryzyka w obszarze podejmowania decyzji inwestycyjnych, które decydują o dalszym rozwoju przedsiębiorstw. „Zawartość (książki) stanowi rozwiniętą i uaktualnioną wersję treści programowych w zakresie analizy finansowej przedsiębiorstwa. Główny nacisk położono w niej na analizę dokumentów sprawozdawczości finansowej zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Zaletą monografii jest to, że uwzględnia ona zmiany w sprawozdawczości finansowej obowiązujące od 1 stycznia 2016 roku. Umożliwia jednak przeprowadzenie analizy porównawczej z latami wcześniejszymi. Monografia została napisana w bardzo przystępnej formie. Każdy rozdział składa się z: hasłowych informacji o najważniejszych tezach (o teoretycznym i praktycznym znaczeniu dla analityka), treści rozdziału, przykładów, pytań sprawdzających, testów prawda/fałsz oraz zadań do samodzielnego rozwiązania”. Z recenzji dr. hab. Stanisława Miecznikowskiego, prof. nadzw. UG

42,00 zł
34,02 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,98 zł

79
Analiza finansowa przedsiębiorstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Monografia jest efektem pracy zespołu Katedry Analizy Ekonomicznej i Finansów Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, który od wielu lat zajmuje się problematyką związaną z oceną funkcjonowania przedsiębiorstw w dynamicznie zmieniających się warunkach otoczenia. Powszechnie wykorzystywane w analizie finansowej narzędzia badawcze zostały wzbogacone o wielowymiarową analizę dyskryminacyjną, analizę logitową oraz modele drzew decyzyjnych. Autorzy uwzględnili w niej aktualne zarówno krajowe, jak i europejskie akty prawne związane ze sprawozdawczością finansową przedsiębiorstw; połączyli zagadnienia teoretyczne z praktycznymi przykładami umożliwiającymi lepsze zrozumienie i zastosowanie metod badawczych w realnej gospodarce. Przedstawione zagadnienia pozwalają również na ocenę efektywności oraz ryzyka w obszarze podejmowania decyzji inwestycyjnych, które decydują o dalszym rozwoju przedsiębiorstw. „Zawartość (książki) stanowi rozwiniętą i uaktualnioną wersję treści programowych w zakresie analizy finansowej przedsiębiorstwa. Główny nacisk położono w niej na analizę dokumentów sprawozdawczości finansowej zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Zaletą monografii jest to, że uwzględnia ona zmiany w sprawozdawczości finansowej obowiązujące od 1 stycznia 2016 roku. Umożliwia jednak przeprowadzenie analizy porównawczej z latami wcześniejszymi. Monografia została napisana w bardzo przystępnej formie. Każdy rozdział składa się z: hasłowych informacji o najważniejszych tezach (o teoretycznym i praktycznym znaczeniu dla analityka), treści rozdziału, przykładów, pytań sprawdzających, testów prawda/fałsz oraz zadań do samodzielnego rozwiązania” – z recenzji dr. hab. Stanisława Miecznikowskiego, prof. nadzw. UG.

59,00 zł
47,79 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

80
Pakiet. Wędzenie dla smakoszy / Owocowa rewolucja / 505 sałatek, surówek i sałat z różnych krajów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Wędzenie dla smakoszy / Owocowa rewolucja / 505 sałatek, surów...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

Pakiet zawiera trzy poradniki kulinarne: Wędzenie dla smakoszy: Wędzenie ma bardzo długą tradycję. Zwykle z wędzonkami kojarzą nam się mięso i ryby. A przecież dzięki różnym metodom wędzenia wyjątkowy smak mogą mieć również sól, jaja, chleb, owoce, warzywa, sery, orzechy, zioła, a nawet słodycze! Wędzić można tylko w wędzarni? Nic podobnego! Można także na grillu, w woku, w wędzarni stołowej, pod kloszem do wędzenia, w piekarniku czy nawet w puszce po ciastkach? Tym, którzy nie boją się eksperymentować, autorka niniejszego poradnika prezentuje cały wachlarz różnych metod wędzenia. Owocowa rewolucja. Niezwykłe właściwości zwykłych owoców: Odkryj niezwykłe walory odżywcze, zdrowotne i smakowe owoców jagodowych: truskawek, malin, jagód, borówek i porzeczek. Poznaj ich zastosowanie w codziennej diecie: nie tylko jako dodatku do deserów, podstawy pysznych i zdrowych przecierów, konfitur i galaretek, ale także jako składnika dań obiadowych. Mało kto wie, że do kotletów wieprzowych idealnie pasuje czarna porzeczka, a łosoś smakuje najlepiej z sokiem malinowym. Proponujemy ciekawe połączenia smaków oraz intensywny zastrzyk naturalnych witamin. Owocowe rewolucje w kuchni sprawią ogromną frajdę Twojemu podniebieniu! 505 sałatek, surówek i sałat z różnych krajów. Wycieczka po smakach całego świata bez odchodzenia od stołu: Chcesz zaskoczyć gości niebanalnymi zestawieniami warzyw i dodatków? Podaj jedną z naszych wyjątkowych sałatek. A może chcesz mieć dietetyczne posiłki do pracy? Lub pyszne dania obiadowe, które można wykonać w kilka minut? Sałatki to idealna przystawka, samodzielne danie, popołudniowa przekąska lub zdrowe śniadanie. To najlepszy wybór dla wegetarian, bezglutenowców, osób ceniących lekkostrawną dietę. Sprawdź to! Nagrodą jest zdrowie.

55,50 zł
44,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,10 zł

81
Karmienie piersią w teorii i praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karmienie piersią w teorii i praktyce
Dostępny
16 szt.

Podręcznik podsumowuje 20 lat pracy autorów książki z matkami i dziećmi w dziedzinie poradnictwa laktacyjnego oraz ponad 10 lat doświadczeń dydaktycznych zdobytych poprzez prowadzenie kształcenia podyplomowego w zakresie laktacji. Jest to długo wyczekiwane drugie wydanie pierwszej wyczerpującej monografii w języku polskim poświęconej tematyce karmienia piersią. Podręcznik obejmuje treści kształcenia na III specjalistycznym poziomie wiedzy o laktacji i jest przeznaczony dla osób, które zamierzają uprawiać profesjonalne poradnictwo laktacyjne. Stanowi materiał edukacyjny kursu "Problemy w laktacji" prowadzonego przez Centrum Nauki o Laktacji, przygotowującego kandydatów na Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych lub Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych. Będzie również cennym źródłem praktycznych informacji dla lekarzy, położnych i pielęgniarek opiekujących się matką i dzieckiem w okresie okołoporodowym oraz w pierwszych latach życia. Podręcznik prezentuje najnowsze wyniki badań oraz rekomendacje w zakresie karmienia piersią, m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Amerykańskiej Akademii Pediatrii oraz Europejskiego Towarzystwa Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Jest zgodny z aktualnymi protokołami leczenia The Academy of Breastfeeding Medicine. Powstał w oparciu o publikacje światowej klasy znawców ludzkiej laktacji - Ruth Lawrence, Jan Riordan, Barbary Wilson-Clay, Marshy Walker, Thomasa Halea, Petera Hartmanna i innych.

125,00 zł
82
Pakiet. Megazupy na cały rok / Kuchnia ojca Teodora / Śledzik lubi pływać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Megazupy na cały rok / Kuchnia ojca Teodora / Śledzik lubi pły...
Dostępny
47 szt.

Pakiet zawiera trzy poradniki kulinarne: Megazupy na cały rok: W tradycyjnym polskim domu obiad bez zupy jest nieważny. Współczesne zupy mają wiele smaków, jadamy już nie tylko pomidorową czy ogórkową, ale także soljankę, okroszkę czy gulaszową po węgiersku. Jeżdżąc po świecie, przywozimy nowe smaki i adaptujemy je do potrzeb pożywnej, sycącej polskiej kuchni. W książce atrakcyjne przepisy na zupy, które są mega! Mogą być pysznym jednodaniowym posiłkiem lub naprawdę odchudzającym witaminowym daniem. Każdy znajdzie w książce przepis na zupę, którą pokocha. Bo zupy zniewalają i mogą uwieść. Smakiem, który przez żołądek trafia wprost do serca. Kuchnia ojca Teodora. Dania obiadowe: To książka kucharska powstała z miłości do gotowania. Ojciec Teodor prezentuje ponad 120 smacznych przepisów na zupy i drugie dania, które gromadził przez całe swoje życie. Znajdziemy tu znane i cenione specjały kuchni polskiej: klasyczny rosół czy pomidorową, kotlety i sznycle, bigos czy pierogi, a także smaki i ciekawostki z Lubelszczyzny – regionu, w którym ojciec Teodor wychował się i spędził życie. Wśród potraw są także dania mniej popularne, a nawet nieco egzotyczne, np. zupa minestrone, szaszłyki z krewetek, lasagne, quiche lorraine. Ojciec Teodor zadbał, aby przepisy były przedstawione krok po kroku, dzięki czemu poradzą sobie z nimi nawet mniej doświadczeni w kuchni. Zamieszczone przy przepisach dobre rady oraz zamienniki sprawiają, że książkę można wykorzystywać również jako inspirację do własnych poszukiwań. Mamy nadzieję, że przepisy ojca Teodora skradną państwa serca i podniebienia oraz zachęcą do kulinarnych podróży! Śledzik lubi pływać: Śledź niejeden ma smak. W książce ponad sto pomysłów na to, jak przyrządzić i podawać tę tak smakowitą i zdrową rybkę. Śledź może być w śmietanie, oleju, smażony, w sałatce, w pasztecie jako tatar, kotlet czy pulpet lub w barszczu... Dla smakoszy istny raj, a dla podniebienia nie lada uczta. Wiadomo bowiem, że śledź najlepiej pasuje do schłodzonego alkoholu, więc dodatkowo proponujemy podstawowe przepisy na domową wódkę.

55,50 zł
44,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,10 zł

83
Pomaluj święta. Maloblok pod choinkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomaluj święta. Maloblok pod choinkę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Pomaluj święta! To nie tylko kilkadziesiąt stron zimowych kolorowanek, ale także ciekawa historia fabularna przybliżająca dziecku to, co wiąże się z najzimniejszą porą roku. Dziecko pokoloruje i poczyta m.in. o zabawach na śniegu, świątecznych przygotowaniach, tradycjach i zwyczajach.

5,90 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 0,91 zł

84
Wernyhora Wieszcz ukraiński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wernyhora Wieszcz ukraiński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.06

O wartości dzieła Czajkowskiego nie świadczy wpisana weń ideologia emigracyjna. W tym zakresie Wernyhora stanowi jeden z typowych głosów postulujących zgodę narodową, zgodę, dla której pisarz znalazł podbudowę w barokowej tradycji symbiozy polsko-kozackiej (jej uosobieniem jest m.in. hetman Piotr Konaszewicz Sahajdaczny). Współczesna lektura tekstu pozwala dostrzec ?malowniczość? narracji, którą w dobie Czajkowskiego wiązano z twórczością Waltera Scotta. Ten aspekt powieści zdecydowanie lepiej wypada w stosunku do przesłania politycznego. Otóż jako dawny mieszkaniec terenów ukrainnych potrafił autor Powieści kozackich oddać koloryt lokalny i historyczny zmierzającej do upadku Rzeczypospolitej. Liczne obrazki obyczajowe (biesiada, polowanie, życie futoru kozackiego), w których pisarz ujawnił talent gawędowy, żywioł paremiograficzny, wreszcie elementy idiostylu (różnicowanie wypowiedzi postaci) oraz leksyka wymagały znajomości terminologii regionalnej lub semantyki staropolskiej. Do tego trzeba dodać liryczną aurę opisów stepu, dworków i strojów szlacheckich (ewokujących tradycję Pana Tadeusza Adama Mickiewicza), co powoduje zatarcie tragizmu wynikającego z werystycznych opisów rzezi hajdamackiej. Stonowaniu frenetycznych obrazów służą też humor i aura pogodnej egzystencji dworku szlacheckiego, kultywującego staropolską tradycję gościnności, wystawności i zwłaszcza patriotyzmu. W tej perspektywie Wernyhora staje się powieścią upamiętniającą zwyczaje i zachowania odchodzące w zapomnienie.

36,00 zł
30,60 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

85
Wycinanki-wypychanki. Ozdoby bożonarodzeniowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki-wypychanki. Ozdoby bożonarodzeniowe
Dostępny
4 szt.

Książka, dzięki której można stworzyć wyjątkowe papierowe ozdoby na Boże Narodzenie. Nie trzeba w tym celu wykorzystywać kleju czy nożyczek, wystarczy tylko kawałek kolorowej wstążki i możesz się cieszyć pięknym stroikiem, niepowtarzalnymi zakładkami do książek, choinkowymi ozdobami, biletami do prezentów czy przestrzenną szopką betlejemską w 3D.

14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

86
Origin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

Robert Langdon, Harvard professor of symbology and religious iconology, arrives at the Guggenheim Museum Bilbao to attend the unveiling of a discovery that 'will change the face of science forever'. The evening's host is his friend and former student, Edmond Kirsch, a forty-year-old tech magnate whose dazzling inventions and audacious predictions have made him a controversial figure around the world. This evening is to be no exception: he claims he will reveal an astonishing scientific breakthrough to challenge the fundamentals of human existence. But Langdon and several hundred other guests are left reeling when the meticulously orchestrated evening is blown apart before Kirsch's precious discovery can be revealed. With his life under threat, Langdon is forced into a desperate bid to escape, along with the museum's director, Ambra Vidal. Together they flee to Barcelona on a perilous quest to locate a cryptic password that will unlock Kirsch's secret. In order to evade a tormented enemy who is one step ahead of them at every turn, Langdon and Vidal must navigate labyrinthine passageways of hidden history and ancient religion. On a trail marked only by enigmatic symbols and elusive modern art, Langdon and Vidal uncover the clues that will bring them face-to-face with a world-shaking truth that has remained buried - until now.

79,00 zł
75,84 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,16 zł

87
Kodeks spółek handlowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks spółek handlowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.18

Stan prawny: 1 września 2017 r. Publikacja zawiera: Kodeks spółek handlowych Prawo upadłościowe Prawo restrukturyzacyjne Swoboda działalności gospodarczej Krajowy Rejestr Sądowy Nieuczciwa konkurencja Terminy zapłaty Spółka europejska Akty wykonawcze Książka zawiera zbiór najważniejszych ustaw z prawa handlowego. Adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Najbardziej aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Boldowanie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

45,00 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

88
Big data - efektywna analiza danych. Rewolucja, która zmieni nasze myślenie, pracę i życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big data - efektywna analiza danych. Rewolucja, która zmieni nasze myś...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.18

Pozyskiwanie i wykorzystywanie danych w czasie rzeczywistym jest jednym z najważniejszych know how współczesnego biznesu. Masowe dane z zaawansowaną analityką i kreatywną ich interpretacją w znaczący sposób mogą zmniejszać koszt funkcjonowania firmy oraz pomóc organizacjom lepiej poznać własne otoczenie i konsumentów, którzy korzystają z ich produktów czy usług. Menedżerowie mogą mierzyć różne zjawiska, a tym samym nimi precyzyjniej zarządzać, sporządzać lepsze prognozy i podejmować inteligentniejsze decyzje. Książka Big data – efektywna analiza danych to fascynująca mozaika współczesnej cywilizacji, która stwarza zarówno niebywałe możliwości, jak i jak najbardziej realne zagrożenia dla prywatności i wolności każdego z nas. Otaczają nas o ogromne ilości danych, których analiza prowadzi do nowej wiedzy.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

89
Żywienie i leczenie żywieniowe dzieci i młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie i leczenie żywieniowe dzieci i młodzieży
Niedostępny
Brak

Pierwszy w Polsce kompleksowy podręcznik żywienia i leczenia żywieniowego dzieci zdrowych i chorych, napisany oraz zredagowany przez najlepszych polskich specjalistów pod red. prof. Hanny Szajewskiej i dr hab. n. med. Andrei Horvath z Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przeznaczony dla pediatrów, gastroenterologów, lekarzy rodzinnych i dietetyków.

120,00 zł
Powiadomienie
90
Bałuty legenda i rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałuty legenda i rzeczywistość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Książka przygotowana w ramach projektu Muzeum Miasta Łodzi. Bałuty ? miejsce wręcz legendarne i znane nie tylko łodzianom. Niegdyś osnute złą sławą bandyty Ślepego Maksa i budzące strach, bo jak mówiono ?bez kija i noża nie podchodź do Bałuciorza?. Czarna legenda ? biednych i niebezpiecznych ? Bałut, choć nie do końca prawdziwa, przylgnęła jednak do tej części miasta, dziś dzielnicy Łodzi. W książce ?Bałuty. Legenda i rzeczywistość? przedstawione zostały długie dzieje osady, niełatwy i trwający aż do lat 30. XX wieku proces włączania Bałut do Łodzi, zjawisko scalania się z miastem i zanikania własnej odrębności, ale także właściwy Bałutom koloryt. Łódzcy badacze ?odczarowują? wizerunek Bałut, ukazując je w całej swej różnorodności. Cztery odrębne teksty tworzą opowieść, dzięki której poznamy dawne i współczesne Bałuty. Niebanalne, na swój sposób malownicze?

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

91
Repetytorium dla uczniów liceów i techników. Poziom podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do języka angielskiego + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium dla uczniów liceów i techników. Poziom podstawowy i rozsz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Repetytorium dla uczniów liceów i techników. Poziom podstawowy i rozszerzony jest wieloletnią wersją bestsellera: Matura 2015. Repetytorium. Poziom podstawowy i rozszerzony. To wyjątkowe połączenie treningu do matury podstawowej i rozszerzonej pozwala w trakcie jednej lekcji przygotować uczniów do dwóch różnych poziomów egzaminu. Repetytorium w przemyślany sposób uczy słownictwa, które jest systematycznie poszerzane i utrwalane oraz rozwija umiejętności językowe w kontekście zadań egzaminacyjnych. Przygotowanie do matury ułatwiają użyteczne banki zwrotów, modelowe wypowiedzi oraz zestawienie reguł gramatycznych wraz z ćwiczeniami. Repetytorium przygotowane jest w przyjaznej formie podręcznikowej, a poszczególne sekcje zawierają wszystkie elementy lekcji. Zadania egzaminacyjne są w sposób naturalny wplecione w tok zajęć. W każdej sekcji znajdują się zadania zarówno do matury podstawowej, jak i rozszerzonej. Słownictwo rozwijane jest w kontekście wszystkich tematów maturalnych, ze szczególnym naciskiem na związki wyrazowe, wyrażenia czasownikowe i kolokacje. Banki Know your phrases zawierają gotowe do użycia zwroty i ułatwiają tworzenie poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych.

79,90 zł
69,51 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,39 zł

92
Teatr codzienności. Animacyjne i samokształtujące funkcje twórczości Alvisa Heermianisa i Stefana Kaegiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr codzienności. Animacyjne i samokształtujące funkcje twórczości A...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Książka Julii Kluzowicz, chociaż podzielona na dziewięć rozdziałów, w rzeczywistości składa się z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna – stanowi konieczne wprowadzenie do teatru codzienności. Poprzez zaproponowany przez Autorkę dobór tematów odsłania się strategia Kluzowicz: antropologia może być dziedziną nauki przydatną animatorom kultury, codzienność ma być nurtem, w którym zanurzają się działania animacyjne, a narzędziem służącym do tego ma być teatr. Wybór czterech wektorów: antropologia – animacja – codzienność – teatr w naturalny sposób doprowadza do drugiej części, do specyficznego opisu twórczości wybitnych współczesnych reżyserów, czyli Alvisa Hermanisa i Stefana Kaegiego. Kluzowicz w wyborze opisywanych spektakli i przedstawianiu strategii wybranych reżyserów szczególnie mocno skupia się na jednym aspekcie, który określany bywa wieloznacznym terminem „codzienność”. Właśnie w tym punkcie zbiegają się wszystkie linie książki. Autorka pisze w drugiej części o „teatrze codzienności”. Rzeczywiście to na tym poziomie twórczość Hermanisa oraz Kaegiego może być wzorem i dać instrumenty do skutecznej pracy pedagogicznej, animacyjnej czy samokształtującej osobom niezwiązanym lub tylko pośrednio związanym z teatrem”. – Z recenzji dra hab. Tadeusza Kornasia

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

93
Matura 2018. Matematyka. Próbne arkusze maturalne. Zestaw 3. Poziom rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2018. Matematyka. Próbne arkusze maturalne. Zestaw 3. Poziom ro...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.05

Jest to trzeci zestaw pięciu próbnych arkuszy maturalnych z matematyki na poziomie rozszerzonym, opracowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w „Informatorze o egzaminie maturalnym z matematyki od roku szkolnego 2014/2015” Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Arkusze obejmują łącznie wszystkie treści nauczania z obowiązującej podstawy programowej dla szkół ponadgimnazjalnych. Arkusze są zróżnicowane pod względem trudności, sposobów sformułowań i zapisów. Rozwiązywanie zadań w nich zawartych pozwoli: • przypomnieć i utrwalić najważniejsze zagadnienia objęte podstawą programową, • nabyć umiejętności łączenia i wykorzystywania wiedzy z różnych działów matematyki, • nauczyć się planowania czasu przeznaczonego na rozwiązanie całego arkusza, • przećwiczyć zapisywanie pełnych rozwiązań w miejscu na to przeznaczonym. Do wszystkich zadań testowych podano odpowiedzi, a do zadań otwartych – rozwiązania. Ważne!W nauczaniu matematyki jest taka zasada, według której lepiej jest rozwiązać jedno zadanie wieloma sposobami, niż wiele zadań jednym sposobem. Zastosowali ją nasi autorzy, dzięki czemu uczniowie mogą zapoznać się z kilkoma użytecznymi propozycjami rozwiązań (często z dwiema, a czasami z trzema).

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

94
Wieś i rolnictwo 2/2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieś i rolnictwo 2/2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Wieś i Rolnictwo" jest interdyscyplinarnym czasopismem naukowym, poświęconym różnym zagadnieniom (ekonomicznym, społecznym, demograficznym, kulturowym oraz politycznym), związanym z przemianami zachodzącymi na obszarach wiejskich, w tym w rolnictwie; w Polsce, Europie oraz na świecie.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

95
Psychologia Społeczna Tom 12 Nr 3 (42 )2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia Społeczna Tom 12 Nr 3 (42 )2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

W numerze [Contents] Artykuły [Articles] Adriana Rosocha, Robert Balas: Warunkowanie ewaluatywne: czy można mieć niespójne postawy? Próba częściowej replikacji badań Rydella i współpracowników [Evaluative conditioning: Can we have inconsistent attitudes? An attempt of partial replication of Rydell et al.], doi 10.7366/1896180020174201, s. 256?267; Maciej Kościelniak, Przemysław Kubaszewski, Jarosław Piotrowski, Magdalena Żemojtel-Piotrowska: Zmiana w wyglądzie zewnętrznym polityka a jego wizerunek [The effect of changes in the facial appearance on politician image], doi 10.7366/1896180020174202, s. 268?279; Dagmara Gawron: Jawna i ukryta konfrontacja z upiększoną wersją własnej twarzy a ocena własnego wyglądu i nastrój [Explicit and implicit confrontation with beautified face images and its impact on appearance and mood], doi 10.7366/1896180020174203, s. 280?292; Joanna Sokołowska, Patrycja Śleboda: Zależność odwrotna: znaczenie afektu i wiedzy eksperckiej [The inverse relation: Affect vs. expertise], doi 10.7366/1896180020174204, s. 293?303; Magdalena Szubielska, Kamila Dziopa: Media a rozwój pojęciowy: badanie nazywania zwierzęcych bohaterów filmów animowanych przez dzieci [Mass media and conceptual development: A study of naming animal cartoon characters by children], doi 10.7366/1896180020174205, s. 304?318. Metody [Methods] Karolina Świst: Skala opinii uczniów (Student Opinion Scale): analiza właściwości psychometrycznych [The analysis of psychometric properties of Student Opinion Scale], doi 10.7366/1896180020174206, s. 319?346.

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

96
Hot Wheels - pojazd zdalnie sterowany 1:24 Buggy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels - pojazd zdalnie sterowany 1:24 Buggy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

W zestawie znajduje się licencjonowany model zdalnie sterowanego samochodu w skali 1:24 i pilot. Nadwozie samochodu wykonane z wysokiej jakości tworzywa konstrukcyjnego, lekkiego, o bardzo wysokiej odporności.

127,90 zł
115,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,79 zł

97
Hot Wheels. Pojazd zdalnie sterowany Micro Buggy, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Pojazd zdalnie sterowany Micro Buggy, mix kolorów
Mondo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W zestawie znajduje się licencjonowany model zdalnie sterowanego samochodu w skali 1:28 i pilot. Nadwozie samochodu wykonane zostało z wysokiej jakości tworzywa konstrukcyjnego, lekkiego, o bardzo wysokiej odporności. Cechy zabawki:/b> • samochód osiąga prędkość do 15 km/h, • zasilanie: auto 2 x AA, pilot 2 x AAA (nie są dołączone), • nadwozie samochodu to monolit, tzw. „lexan body” – wykonane z wysokiej jakości tworzywa konstrukcyjnego, lekkiego, o bardzo wysokiej odporności na zniszczenia, • wnętrze auta jest puste w celu uzyskania maksymalnie dużej prędkości jazdy. Uwaga. Mix kolorów – produkt występuje w różnych wersjach kolorystycznych – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

62,90 zł
56,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

98
Puzzle 2w1 + memory. Pidżamersi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2w1 + memory. Pidżamersi
Trefl, 30, 48
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.09

Podwójna radość układania! Puzzle 2w1 „Nocni wojownicy” to dwie układanki różnej wielkości z obrazkami przedstawiającymi bohaterów filmu animowanego „Pidżamersi”. Zestaw doskonale spełnia oczekiwania rodzeństwa – każdy ułoży swój ulubiony obrazek nawet w tym samym czasie. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Dodatkowym urozmaiceniem zabawy są karty memo z postaciami bajki. Zawartość opakowania: • układanka 48 elementów, • układanka 30 elementów, • 24 karty memo.

24,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,12 zł

99
Siku 08 - Siku racer s0863 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siku 08 - Siku racer s0863
Siku
Niedostępny
Brak

Nowoczesny, sportowy model Siku Racer to propozycja dla małych i starszych amatorów szybkich aut. Metalowoplastikowy pojazd jest odzwierciedleniem pojazdu rzeczywistego, dzięki czemu zabawa zawsze będzie fascynująca. Mix wzorów

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

100
Ciągnik John Deere skidder - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciągnik John Deere skidder
Siku
Niedostępny
Brak

John Deere Skidder. Ciągnik pozwala na szybkie zebranie pociętych pni z lasu oraz ich załadowanie na przyczepę. Możliwość łatwego sterowania ciągnikiem. Hak hydrauliczny wykonuje pełen obrót. Model w skali 1:32 Rozmiar opakowania: 15.1 x 31.6 x 10.2 cm

179,90 zł
165,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,39 zł

Wróć do góry