hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.10.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 3 października 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kangurek Niko i zadania matematyczne. Klasa 2 (Monika Kozikowska), na drugim Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 1 (Monika Kozikowska). Kolejny produkt to Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 3 (Monika Kozikowska) oraz Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy IV (Monika Kozikowska).
1
Kangurek Niko i zadania matematyczne. Klasa 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne. Klasa 2
Dostępny205 szt.

Zbiór zawiera 219 zdań, które przygotowują do wzięcia udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach matematycznych. Są w nim zadania zamknięte z trzema odpowiedziami do wyboru oraz zadania otwarte. Są też działania i rysunki, do których uczeń sam ma ułożyć zadanie tekstowe oraz rozwiązać je. Ponadto w książce znajdują się zadania aktywizujące dziecko, np. dostrzeganie różnic. Wszystkie proponowane zadania są dostosowane do kalendarza szkolnego. Mogą być wykorzystane podczas opracowywania bloków tematycznych. Oferowana książka może być używana zarówno w pracy na lekcji, jak i na kółku matematycznym. Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

37 osób kupiło
2
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 1
Dostępny307 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 259 zadań, które przygotowują do wzięcia udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach matematycznych. Większość z nich to zadania zamknięte z trzema odpowiedziami do wyboru, przy czym tylko jedna jest właściwa. Poza nimi zaproponowano zadania otwarte oraz zabawy matematyczne. Proponowane zadania mają zróżnicowaną treść. Są dostosowane do kalendarza szkolnego, dzięki czemu mogą być wykorzystywane podczas opracowywania bloków tematycznych. Mogą też być wykorzystane jako różnicowanie pracy domowej z przeznaczeniem dla uczniów zdolnych.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

27 osób kupiło
3
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy 3
Dostępny387 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 250 zadań, które przygotowują uczniów do wzięcia udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach matematycznych. Są w nim zadania zamknięte z trzema odpowiedziami do wyboru oraz zadania otwarte. Są też działania i rysunki, do których uczeń sam ma ułożyć zadanie tekstowe oraz rozwiązać je. Ponadto w książce znajdują się polecenia aktywizujące dziecko, np. dostrzeganie różnic. Wszystkie proponowane zadania są dostosowane do kalendarza szkolnego. Mogą być wykorzystane podczas opracowywania bloków tematycznych. Oferowana książka może być używana zarówno w pracy na lekcji, jak i na kółku matematycznym.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

24 osoby kupiły
4
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy IV
Dostępny295 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 317 zadań, które przygotowują do wzięcia udziału w szkolnych i pozaszkolnych konkursach matematycznych. Większość z nich to zadania zamknięte z trzema odpowiedziami do wyboru, przy czym tylko jedna jest właściwa. Poza nimi zaproponowano zadania otwarte oraz zabawy matematyczne. Proponowane zadania mają zróżnicowaną treść. Są dostosowane do kalendarza szkolnego, dzięki czemu mogą być wykorzystywane podczas opracowywania bloków tematycznych. Mogą też być stosowane jako różnicowanie pracy domowej.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

22 osoby kupiły
5
Adrenalyn XL. Karty Fifa 365 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL. Karty Fifa 365
Panini
Dostępny22 szt.

Kolekcja piłkarskich kart na licencji Fifa przedstawiających topowe światowe drużyny oraz piłkarzy z sezonu 2017/2018. Kolekcja składa się z 468 kart. Opakowanie zawiera 30 kart oraz 1 kartę limitowaną.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

19 osób kupiło
6
English Class A1. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Class A1. Student's Book
Dostępny66 szt.

English Class powstał z myślą o 8-klasowej szkole podstawowej: • w 100% realizuje wymogi podstawy programowej, w tym wszystkie zakresy tematyczne, • pozwala elastycznie dopasować ścieżkę kursu do poziomu zaawansowania siódmoklasistów, • umożliwia sukces na egzaminie ósmoklasisty. English Class stawia na autentyczne materiały źródłowe i otwiera uczniów na świat.

43,50 zł
38,72 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,78 zł

11 osób kupiło
7
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla klas 7 i 8. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla klas 7 i 8. Część 1
Dostępny393 szt.

Ten matematyczny niezbędnik zawiera zadania związane z własnościami między liczbami, wyrażeniami algebraicznymi oraz równaniami, statystyką i elementami teorii prawdopodobieństwa. Książka może stanowić nieocenioną pomoc dla nauczyciela jako zestaw zadań wspomagających realizację treści kształcenia zawartych w podręcznikach klas siódmych i ósmych oraz jako materiał pozwalający doskonalić umiejętności matematyczne ucznia. Może posłużyć zarówno do utrwalania zagadnień z danego działu, jak i zachęcić do rozwiązywania zadań, a podczas kształcenia analizowania i wnioskowania koniecznego przy rozwiązywaniu zadań tekstowych. Dla ucznia zbiór posłuży jako przewodnik, który pozwala w prosty, dostępny i zrozumiały sposób utrwalić wiedzę i umiejętności, a także sprawność matematyczną. Pomoże mu także w samokształceniu, gdyż zadania o różnym stopniu trudności sprzyjają samodzielnej pracy w domu i przygotowaniu się do prac pisemnych. Zadania są zgodne z nową podstawą programową kształcenia ogólnego wynikającą z rozporządzenia MEN z dnia 14 lutego 2017 r.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
8
Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy
Dostępny27 szt.

Nowa książka Petera Wilsona jest wielkim dziełem, pierwszą kompletną historią wojny powstałą od upływu pokolenia, a także fascynującą i świetnie napisaną próbą zrozumienia tych istotnych wydarzeń. Wielką zaletą Wilsona jest pozwolenie czytelnikowi na zrozumienie różnych motywacji, które skłaniały kolejnych władców do igrania z losami własnych krajów z tak przerażającymi skutkami. Znajdziemy tu główne postacie dramatu (Wallenstein, Ferdynand II, Gustaw Adolf, Richelieu), ale także przeżycia zwykłych żołnierzy i cywilów, desperacko starających się przetrwać w niezwykle trudnych okolicznościach. Nie da się w pełni zrozumieć niezwykłej narracji nękanych wojną europejskich przywódców w XX wieku (porównania z II wojną światową są jak najbardziej na miejscu) i nowożytnej Europy bez odniesień do tego strasznego konfliktu. „Monumentalna praca historyczna: ogromny zakres, porywająca narracja, rozsądna i ludzka w ocenie oraz ilustrowana taką ilością map i planów bitew, że zostanie nimi zaspokojony wewnętrzne dziecko każdego czytelnika. To najwyższy poziom historycznej narracji: świetna książka”. Dominic Sandbrook, New Statesman, Books of the Year „Stanie się na wiele lat podstawową anglojęzyczną pracą na ten temat”. David Parrott, BBC History „Jeżeli jakikolwiek z brytyjskich historyków miał napisać taką książkę, to mógł być tylko Peter H. Wilson, i dokonał tego skrupulatnie i z polotem. Wojna trzydziestoletnia 1616-1648. Tragedia Europy to niezwykłe osiągnięcie, pełne dogłębnej wiedzy. Nigel Aston, The Tablet „Tragedia Europy to pierwsza pełna historia wojny trzydziestoletniej w tej generacji; to epicka, świetnie opowiedziana historia na największą możliwą skalę”. London Review of Books „Troska zarówno o szczegóły, jak i szerszy obraz sprawia, że praca [Wilsona] jest ostateczną historią wojny trzydziestoletniej”. Publishers' Weekly

120,00 zł
94,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 25,20 zł

6 osób kupiło
9
Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy we własnym kraju. Gniew i żal amerykańskiej prawicy
Dostępny28 szt.

Finalistka National Book Award w 2016 roku – najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Stanach Zjednoczonych.Według „New York Times’a” jedna z sześciu książek, które pozwalają zrozumieć zwycięstwo Trumpa. „Mocne, ale też niepokojące spojrzenie na Tea Party. (…) Inteligenta i fascynująca książka”. – Jason DeParle, The New York Times Book Review Arlie Russell Hochschild, socjolożka z Berkley, spędziła pięć lat w Luizjanie, by zrozumieć o co chodzi Południowcom. Dlaczego sprzeciwiają się federalnej pomocy finansowej, skoro ich stan jest jej największym odbiorcą? Dlaczego sarkają na ekologów i Agencję Ochrony Środowiska, skoro przemysł naftowy truje ich ukochaną Luizjanę na potęgę, nie dając wiele w zamian, bo przy ropie pracuje tylko co dziesiąty mieszkaniec stanu? Wreszcie, w imię czego zagłosowali na Donalda Trumpa, człowieka, który równie dobrze mógłby mieszkać na innej planecie? Oczywiście, jak każda podróż, i ta kończy się wewnętrzną przemianą. Hochschild jedzie na Południe wyposażona w bagaż stereotypów – spodziewa się, że w centrach handlowych zastanie półki pełne libertariańskich powieści Ayn Rand i wszechobecny rasizm. Jej reportaż pokazuje, że rzeczywistość komplikuje te tezy. W Luizjanie spotyka osoby o odrażających poglądach, ale też ciepłych i przyjaznych ludzi wierzących w Boga, który już za momencik zabierze ich do nieba. Do swojego liberalnego Berkeley wraca z bagażem wiedzy, doświadczeń i zrozumienia dla Południa. Być może to początek czegoś nowego? Arlie Russell Hochschild (1940) – wybitna amerykańska socjolożka, emerytowana profesorka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Autorka dziewięciu książek, wśród których kilka trafiało regularnie na listę najlepszych książek roku „New York Times’a”. Przetłumaczona na szesnaście języków.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

5 osób kupiło
10
Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencj...
Dostępny84 szt.

Trzymasz w swoich rękach kod DNA swojej przyszłości i tylko do ciebie zależy, jaki nadasz mu kształt. Żeby wykreować ją zgodnie ze swoimi marzeniami, musisz tylko przeczytać tę książkę, postanowić, że zastosujesz jej zasady w życiu, rozpisać plan, po czym z zapałem wziąć się do działania. Dowiedz się m.in. jak: • wyznaczać wielkie cele, • myśleć jak geniusz, • uwolnić potencjał swojego umysłu, • doładować mocą swoje myślenie… Jeżeli jesteś gotów na doskonałość i osiągnięcie wielkich rezultatów, ta książka będzie twoim przewodnikiem na drodze do sukcesu!

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

5 osób kupiło
11
Tak! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wpływu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak! 60 sekretów nauki perswazji. Sztuka przekonywania i wywierania wp...
Dostępny20 szt.

Zaktualizowane i rozszerzone wydanie klasycznego, międzynarodowego bestsellera, opartego na wynikach badań nad psychologią perswazji, zawiera wiele wartościowych spostrzeżeń, które pomogą ci zwiększyć siłę przekonywania w pracy i w domu. Autorami są najlepsi na świecie specjaliści od wywierania wpływu na ludzi. Ich książki rozeszły się na całym świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. TAK! 60 sekretów nauki perswazji zawiera mnóstwo cennych wskazówek, których nie powinieneś przegapić. Chciałbyś, żeby koledzy się z tobą zgadzali, dzieci odrabiały zadania domowe, szef dostrzegał twój prawdziwy potencjał, a sąsiedzi przestali śmiecić? Ale jak to wszystko osiągnąć? Poznając sekrety nauki perswazji.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

5 osób kupiło
12
Żeby nie było śladów, wydanie III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeby nie było śladów, wydanie III
Dostępny24 szt.

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy. Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban. To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku. „Co tydzień czytam kilka książek. Od lat żadnej nie czytałem ze łzami w oczach – mimo że opowieść Cezarego Łazarewicza o zabójstwie Grzegorza Przemyka napisana jest bez cienia sentymentalizmu i w dużym stopniu oparta na suchych raportach i dokumentach sprzed lat” – Piotr Bratkowski

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
13
Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie
Dostępny38 szt.

Gail Carson Levine, amerykańska autorka pisząca dla dzieci i młodzieży, postanowiła podzielić się ze swoimi czytelnikami sekretami własnego warsztatu. Magia pisania to poradnik dla początkujących pisarzy – nie tylko tych najmłodszych. Można się z niego dowiedzieć, jak wymyślać wciągające historie, jak je zaczynać, żeby czytelnik nie mógł się od nich oderwać, i jak je kończyć, tak by pozostały mu na długo w pamięci. Są tu również rady dotyczące tworzenia wyrazistych postaci i pisania naturalnie brzmiących dialogów, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – wzruszania lub rozbawiania czytelnika. Każdy z krótkich rozdziałów kończy się praktycznymi ćwiczeniami, które zachęcają przyszłych autorów do wytężenia wyobraźni i do praktycznej nauki pisarskiego rzemiosła. Amerykańscy recenzenci stwierdzili, że z książki tej mogą się uczyć pisania ludzie w każdym wieku. I to nie tylko początkujący literaci – ze wskazówek autorki skorzysta każdy, komu zdarza się pisać mejle, blogi, listy miłosne, a nawet kartki z życzeniami.

54,50 zł
39,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,26 zł

6 osób kupiło
14
Pisma zebrane. Tom 4. Trans-Atlantyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma zebrane. Tom 4. Trans-Atlantyk
Dostępny6 szt.

Wydanie krytyczne dzieł Witolda Gombrowicza ukazuje się pod redakcją Włodzimierza Boleckiego oraz Jerzego Jarzębskiego i Zdzisława Łapińskiego. Tom 4 - Trans-Atlantyk - opracował dr hab. Marian Bielecki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jedyny w swoim rodzaju utwór-wyzwanie, utwór-prowokacja, kapitalna rozprawa Gombrowicza z polskością, z podtrzymywanymi przez tradycję stereotypami narodowymi. Genialny humor i cudowny język, zadziwiające wykorzystanie przez pisarza form gawędy szlacheckiej, nie milknące pytania, które w każdym pokoleniu powinniśmy sobie zadawać.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

5 osób kupiło
15
Opowieści biblijne na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści biblijne na dobranoc
Dostępny32 szt.

Opowieści biblijne na dobranoc to przepięknie ilustrowane opisy biblijnych wydarzeń, w których spotykamy znane postaci ze Starego i Nowego Testamentu, takie jak: Adam i Ewa, Noe, król Dawid i Salomon, Jezus, Maryja i apostołowie. Te nastrojowe, a zarazem realistyczne opowieści wprowadzają młodych czytelników w świat wiary i chrześcijańskich wartości. Co więcej, ułożone są one w sposób sprzyjający wyciszeniu i wpisujący się w atmosferę pory zasypiania. Każda z historii zakończona jest krótką modlitwą na dobranoc. Jean E. Syswerda jest autorką i redaktorką. Od lat współpracuje z wydawnictwem Harper Collins. Współtworzyła wiele książek religijnych, nie tylko dla dzieci, m.in. bestsellery: Women of the Bible oraz Read With Me Bible. Ale Jane to przede wszystkim mama i babcia. Ma troje dorosłych dzieci i siedmioro wnucząt. Uwielbia się bawić, rozmawiać, śpiewać i dokazywać ze swoimi wnukami. Daniel Howarth zilustrował ponad sto książek dla różnych wydawnictw z całego świata. Pracował również jako animator przy filmach animowanych dla dzieci. Tworzy zachwycające pocztówki. Mieszka na angielskiej prowincji, w chacie krytej strzechą, wraz z żoną i dwójką dzieci.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
16
Gdybym był kotem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybym był kotem
Dostępny15 szt.

A co by było, gdybyś był kotem?Gdybym był kotem…[…]Nie lubiłbym się bawić balonamiani pistoletami na wodę…Wolałbym kłębki wełny.[…]Nie mógłbym ci kupićprezentu w sklepie…[…]Gdybym był kotem,nie moglibyśmy chodzić razem do szkoły… Wygląda na to, że wszystko byłoby inaczej.Przyjaźń między ludźmi różni się od przyjaźni ludzi i kotów. Wyobrażenie sobie, że najbliższa osoba zamienia się w kota, daje dużo do myślenia. Jakie potrzeby mają koty, czym się zajmują, czego się boją, czym pasjonują? Czy zadajemy sobie na co dzień takie pytania o naszego przyjaciela: co myśli, czego pragnie, czego potrzebuje? „Gdybym był kotem” to zabawna i ciepła książka, która uświadamia potrzebę przyjaźni, empatii i zrozumienia. Przyjaciele powinni się akceptować, wspierać i szanować swoją odmienność.

36,00 zł
26,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

3 osoby kupiły
17
Matura 2018. Matematyka. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2018. Matematyka. Zakres rozszerzony
Dostępny22 szt.

W każdym dziale znajduje się 10 zadań zamkniętych, 10 zadań kodowanej odpowiedzi i zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Przy każdym zadaniu podana jest liczba punktów. Zadania zamknięte oceniane są w skali (0-1). W zadaniach kodowanej odpowiedzi, które są nowością, należy wpisać trzy cyfry rozwinięcia dziesiętnego otrzymanego wyniku. Wypełnienie tego kodu powinno się traktować jako element rozwiązania danego zadania. Należy zwrócić baczną uwagę na to, że kodujemy tylko cyfry otrzymanego wyniku, a nie wyniku przybliżonego, np. gdy x = 28,172, w tabelę wpisujemy 281, a nie 282. Warto także zwracać uwagę na polecenie zakodowania wyniku. W zadaniach kodowanej odpowiedzi otrzymać można dwa punkty za poprawnie wypełnioną tabelę lub zero punktów, gdy choć jedna cyfra będzie inna. Te zadania wymagają od ucznia wyjątkowej precyzji, nie może w nich wystąpić błąd niedopatrzenia, braku koncentracji. Szczególną uwagę zwrócono na zadania z rachunku różniczkowego. Bardzo wysoko punktowane są zadania optymalizacyjne: na 6 lub 7 punktów. Uczeń otrzymuje 3 punkty za zdefiniowanie funkcji jednej zmiennej i określenie jej dziedziny, 3 punkty za wyznaczenie pochodnej funkcji i dokonanie jej analizy oraz 1 punkt za obliczenie największej lub najmniejszej wartości. W zbiorze bardzo dużo uwagi poświęcono zadaniom optymalizacyjnym, wiele z nich rozwiązano według obowiązującego schematu oceniania. Do wszystkich zadań zamieszczono odpowiedzi, a do większości rozwiązania. Mamy nadzieję, że niepodważalną zaletą zbioru będzie także to, że przeprowadzono dowody zadań lub podano szkice ich rozwiązań. Zasygnalizowano również znaczenie wysoko punktowanych zadań otwartych z kombinatoryki. Na końcu zbioru znajdują się trzy przykładowe arkusze maturalne, które pomogą sprawdzić wiedzę i wczuć się w atmosferę egzaminu maturalnego.

26,50 zł
19,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,51 zł

3 osoby kupiły
18
Hermes 9:10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hermes 9:10
Dostępny2254 szt.

Magiczna baśń dla dzieci i dorosłych z pięknymi obrazami Doroty Kobieli, twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu. Niektórzy mają szczęście wędrować poza granice znanych im światów. Często wystarczy przypadek, aby wyruszyć w podróż, podczas której wszystko stanie się możliwe. Ukryty Świat Semaforów, ponura Stacja Bez Powrotu, cudowna Matylda, intrygujące koty, Wielki Mrok i fruwający pociąg – to rzeczywistość, gdzie nic nie jest proste i jednoznaczne. Niezwykła wyprawa ma na celu nie tylko ocalenie Matyldy, ale też uratowanie całego świata. I nikt nie powiedział, że to będzie łatwe.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
19
Beyond A2+. Workbook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond A2+. Workbook
Dostępny82 szt.

Beyond to sześciopoziomowy kurs dla nastolatków, który koncentruje się na rozwoju wszystkich umiejętności językowych, jak również strategii i kompetencji niezbędnych w procesie uczenia się. Połączenie nauki języka i umiejętności miękkich sprawiają, że uczniowie nie tylko biegle posługują się językiem, ale są także pewni siebie, odpowiedzialni i samodzielni. Kurs jest bogato wyposażony w materiały multimedialne, m.in. w zeszyt ćwiczeń online zawierający zadania interaktywne, zestawienie wyników i propozycje dodatkowych prac domowych. Warto wiedzieć: • Lekcje Life skills w każdym rozdziale uczą m.in. krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz umiejętności społecznych i twórczych. • Wybranym zadaniom towarzyszą angażujące filmy wideo, w dwóch wersjach: Speaking videos i Moving Picture videos. • Ciekawa tematyka lekcji i multimedialne komponenty sprawiają, że uczniowie są bardziej zaangażowani i zmotywowani do nauki.

56,90 zł
49,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,40 zł

2 osoby kupiły
20
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 1
Dostępny193 szt.

Piaskowe obrazki to kreatywna zabawa dla dzieci, polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji z piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic!

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
21
Beyond A2+. Student's Book Pack - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beyond A2+. Student's Book Pack
Dostępny40 szt.

Beyond to sześciopoziomowy kurs dla nastolatków, który koncentruje się na rozwoju wszystkich umiejętności językowych, jak również strategii i kompetencji niezbędnych w procesie uczenia się. Połączenie nauki języka i umiejętności miękkich sprawiają, że uczniowie nie tylko biegle posługują się językiem, ale są także pewni siebie, odpowiedzialni i samodzielni. Kurs jest bogato wyposażony w materiały multimedialne, m.in. w zeszyt ćwiczeń online zawierający zadania interaktywne, zestawienie wyników i propozycje dodatkowych prac domowych. Warto wiedzieć: • Lekcje Life skills w każdym rozdziale uczą m.in. krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz umiejętności społecznych i twórczych. • Wybranym zadaniom towarzyszą angażujące filmy wideo, w dwóch wersjach: Speaking videos i Moving Picture videos. • Ciekawa tematyka lekcji i multimedialne komponenty sprawiają, że uczniowie są bardziej zaangażowani i zmotywowani do nauki.

83,20 zł
72,38 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,82 zł

2 osoby kupiły
22
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 2 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 2
Niko
Dostępny68 szt.

Kreatywna zabawa dla dzieci polegająca na malowaniu piaskiem!Odklej, posyp, stwórz! Piaskowe obrazki to kreatywna zabawa dla dzieci, polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji z piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic! Pakiet Piaskowe obrazki zawiera: • 3 obrazki: miś, quad, kotek, • 8 kolorów piasku, • patyczek.

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
23
Puzzle 2000 elementów. Satelitarna mapa świata - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Satelitarna mapa świata
Heye, 2000
Dostępny15 szt.

Puzzle Heye przedstawiające zdjęcie Satelitarna mapa świata składają się z 2000 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 96.0 x 68.0 cm.

143,91 zł
115,13 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,78 zł

2 osoby kupiły
24
Generał Franz Halder. Szef Sztabu Generalnego Wojsk Lądowych 1938-1942 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał Franz Halder. Szef Sztabu Generalnego Wojsk Lądowych 1938-1942
Dostępny4 szt.

Autorka, Heidemarie hrabina Schall-Riaucour, wnuczka generała pułkownika Franza Haldera, pisząc biografię byłego szefa Sztabu Generalnego niemieckich Wojsk Lądowych (1938-1942) miała dostęp do całej masy nieopublikowanych dotychczas materiałów. Obok korespondencji i studiów z prywatnego archiwum generała oparła się przede wszystkim na bezpośrednich wywiadach przeprowadzonych z tym wybitnym strategiem. Dzięki temu jej książka może otrzymać miano źródła pierwotnego. Również przeciwnicy uznawali Haldera za wybitnego wojskowego fachowca i nowoczesnego, obdarzonego intuicją oraz zdolnościami operacyjnymi, dowódcę, który dzięki rozpoznaniu w porę wielkich możliwości tkwiących w broni pancernej uchodził za znakomitego stratega. Generał był człowiekiem nietrzymającym się sztywnych dogmatów i otwartym na rozwój strategii i taktyki będący efektem postępu technicznego. Sukcesy odnoszone przez niemieckie wojska podczas II wojny światowej od 1939 roku aż do odwołania Haldera przez Hitlera we wrześniu 1942 roku były przede wszystkim efektem pracy kierowanego przez niego Sztabu Generalnego. Ten głęboko wierzący ewangelik i namiętny niemiecki patriota, wywodzący się ze starej bawarskiej wojskowej rodziny, już wcześnie rozpoznał zgubną politykę Hitlera. Z moralno-politycznego poczucia odpowiedzialności wobec narodu i własnego sumienia – rozdwojony między tradycyjnym wojskowym posłuszeństwem a negacją zwyrodniałej władzy państwowej – wybrał drogę stawienia oporu wewnątrz dowództwa niemieckiego Wehrmachtu.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
25
Jak skutecznie ćwiczyć wzrok, żeby widzieć lepiej? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak skutecznie ćwiczyć wzrok, żeby widzieć lepiej?
Dostępny60 szt.

Książka zawiera ćwiczenia oczu, które można wykonywać w czasie codziennych czynności, w każdej wolnej chwili – np. czekając na pociąg czy autobus, w czasie spaceru, a nawet w czasie pracy, kiedy robimy sobie przerwę od patrzenia w monitor komputera. Dzięki nim wada wzroku nie będzie się pogłębiać albo nawet może się cofnąć.

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

1 osoba kupiła
26
Trylogia Silos. Tom 2. Zmiana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Silos. Tom 2. Zmiana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Światowy bestseller! Znakomita trylogia dla fanów „Marsjanina”. Zmiana to drugi tom trylogii Silos, która stała się jednym z największych bestsellerów w gatunku literatury fantastycznej i postapokaliptycznej ostatnich lat. Trylogia Silos to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów „New York Timesa”. Po wielkim sukcesie Silosu prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak „Obcy” czy „Łowca androidów”. Zmiana to fascynujące zaproszenie do czytelniczej podróży, które przenosi czytelnika do rzeczywistości, w jakiej powstały silosy. Po raz kolejny powieść odkryje przed tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony. *** Przyszłość, mniej niż pięćdziesiąt lat od dnia dzisiejszego. Świat nadal jest taki, jakim go znamy, a czas wciąż biegnie swoim dawnym rytmem. Prawda jest jednak taka, że nasz czas się kończy. Garstka wpływowych ludzi wie, co nas czeka. Przygotowują się. Próbują nas ochronić. Wyznaczają dla nas ścieżkę, z której już nigdy nie zdołamy zawrócić. Ścieżkę, która poprowadzi do zniszczenia; ścieżkę, która zawiedzie nas głęboko pod ziemię. Karty historii silosu czekają, by je zapisać. Nasza przyszłość wkrótce się zacznie.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
27
Puzzle 2000 elementów. Kot abisyński - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Kot abisyński
Heye, 2000
Dostępny1 szt.

Puzzle Heye przedstawiające zdjęcie Abisyński kot składają się z 2000 elementów. Po ich ułożeniu otrzymamy obraz o wymiarach 96.0 x 68.0 cm.

141,45 zł
113,16 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,29 zł

1 osoba kupiła
28
Wojna Trzeciej Rzeszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Trzeciej Rzeszy
Dostępny73 szt.

Ostatni tom oklaskiwanej trylogii Richarda J. Evansa o narodzinach, rozkwicie i upadku nazistowskiego państwa. Wojna Trzeciej Rzeszy opisuje jak Niemcy ruszyły z impetem ku własnej zagładzie, niszcząc po drodze cały kontynent. „Wszyscy wiemy, jak kończy się ta historia (…), ale Richard Evans wieńczy ją po mistrzowsku. (…) wspaniała.” – Peter Preston, „Observer” „Mrożąca krew w żyłach, kapitalna lektura.” – Dominic Sandbrook, „Sunday Telegraph” (Książka Roku)

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

1 osoba kupiła
29
Wszystko jest ważne. Rozmowy i eseje o muzyce współczesnej. Sacrum Profanum 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko jest ważne. Rozmowy i eseje o muzyce współczesnej. Sacrum Pro...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Festiwal Sacrum Profanum zaznacza wiele tropów, których rozwinięcie przynosi ten przewodnik – zamiast w szczegółach opisywać program, obudowuje go w kontekst. Całość podzieliliśmy na trzy działy. Sacrum skupia się na twórcach muzyki bliższej akademickiemu jej pojmowaniu. Ta część zbiera sylwetki pionierek elektroniki Pauline Oliveros i Éliane Radigue przedstawione przez Izabelę Smelczyńską, Alvina Luciera w uporządkowanym ujęciu Antoniego Michnika oraz wielogłos na temat Juliusa Eastmana, którego opisuje Mary Jane Leach – badaczka jego twórczości – i o którym opowiadają Dariuszowi Brzostkowi przyjaciele kompozytora: Petr Kotik i Joseph Kubera. Profanum nawiązujące do muzyki alternatywnej. Tu przeczytamy o ekscentryzmie i muzykalności Moondoga w tekście Jana Błaszczaka, tu znajdziemy przedruk wywiadu Cole’a Gagne’a z Hardinem z 1992 roku; tutaj także Filip Szałasek obnażył słabości Lubomyra Melnyka i pokazał, jak zaprowadziły go do sukcesu, Jarek Szubrycht przyjrzał się metodyce pracy twórczej Murcofa, a Piotr Strzemieczny podjął się zdefiniowania nurtu post indie classical. Trzecia część – z tytułem zaczerpniętym z okładki – zawiera zebrane varia. Bolesław Błaszczyk przygląda się duchowi free Tomasza Stańki z lat 80., Michał Mendyk rozmawia z Evanem Ziporynem o granicach improwizacji i kompozycji w kontekście Muzyczek Góreckiego, o konceptualizmie z Brechtem w tle przeczytamy w korespondencji Marcina Barskiego z Michałem Liberą, Monika Pasiecznik zdemaskuje mit „nieśmieszności” i aseksualności muzyki współczesnej, a Karolina Dąbek przypomni i zaapeluje, że warto przypomnieć sobie, jak to jest być dzieckiem w zetknięciu z muzyką najnowszą. To pozycja pełna myśli i rozmów poświęconych muzyce aktualnej, którym warto oddać swój czas, bo może być zaczynem do refleksji na temat obecnej sytuacji społecznej, politycznej – i kulturalnej.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
30
Murder Park. Park morderców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Murder Park. Park morderców
Dostępny53 szt.

Zodiac Island − samotna wyspa u wybrzeży USA, smagana wiatrem i falami wzburzonego morza. A na niej park rozrywki: dwanaście tematycznych sektorów poświęconych znakom zodiaku. Cukrowa wata, rozbawione rodziny, diabelski młyn, kolejka górska, strzelnice. I maniakalny morderca, który szczególnie upodobał sobie młode kobiety. Mija dwadzieścia lat. Park, zamknięty po serii brutalnych morderstw, ma zostać ponownie otwarty. Wesołe miasteczko ze znakami zodiaku zmienia się w upiorny skansen słynnych zabójców i zbrodni, które wstrząsnęły światem. Manager parku zaprasza na długi weekend starannie wyselekcjonowaną grupę: ludzi mediów i tych, którzy pamiętają to miejsce sprzed dwóch dekad. Dwunastka wybrańców przybywa na wyspę, na której straszą jeszcze zardzewiałe karuzele. Ostatni prom odpływa. Nadciąga sztorm. Urywa się łączność. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy. A do tego te upiorne pogłoski, że prawdziwy morderca nie został skazany, że wciąż jest na wolności… Murder Park to mroczny thriller, w wyrafinowany sposób grający z klasyką gatunku. Jonas Winner sprytnie żongluje znanymi motywami, mając w zanadrzu niejedną niespodziankę. Nikt nie odgadnie, jak się zakończy upiorny weekend na wyspie.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

31
Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości
Niedostępny
Brak

Najbardziej kontrowersyjna książka, jaką przeczytasz w tym roku. Poruszy cię, pochłonie i emocjonalnie rozłoży na łopatki. Pokochasz tę historię, albo znienawidzisz, ale nie pozostaniesz wobec niej obojętna. I długo jej nie zapomnisz... Wystarczyło jedno spojrzenie… Jestem oszustką. Jestem kłamczuchą. Moje życie to jeden wielki bałagan. Kocham mężczyznę. Nie, kocham dwóch mężczyzn… Tak sądzę. Jeden z nich odwzajemnia to uczucie. Drugi sprawia, że płonę. Jeden jest moją opoką. Drugi – kryptonitem. Jestem załamana, zagubiona i zniesmaczona samą sobą. Ale nie potrafię się powstrzymać. Oto moja historia. Opowieść o mojej nieszczęśliwej miłości. „Niesamowicie emocjonalna, chwytająca za serce, uzależniająca lektura”. – Gail McHugh, autorka bestsellerów

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32
Nakręceni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakręceni
Niedostępny
Brak

Życie 13-letniej Lily znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej ojciec zaginął podczas rutynowego lotu samolotem, a w ciemnościach czają się tajemniczy srebrnoocy mężczyźni. Skąd się tu wzięli i czego mogą chcieć? Lily w towarzystwie swoich przyjaciół: Roberta, syna zegarmistrza, oraz Malkina, mechanicznego lisa, przekracza próg mrocznego i groźnego wymiaru. Wkrótce jednak przekona się, że życie może się zmienić w ułamku sekundy, a ci, którzy wydawali się najdrożsi jej sercu, teraz mogą to serce najboleśniej złamać... Morderstwo, chaos i zagadki... To wszystko znajdziesz w tej porywającej wiktoriańskiej przygodzie.

32,00 zł
24,96 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

33
Magiczne kino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne kino
Dostępny5 szt.

Na pewno wiecie, że każdy stary budynek ma swoje tajemnice, a prawdziwi detektywi nie odpoczywają nawet podczas wakacji! Oliwier i Tosia spędzają letnie miesiące w opuszczonym kinie Stokrotka. To z pozoru spokojne miejsce zafunduje im szaloną przygodę w czarno-białym filmie, zagadki do rozwiązania, nowych nietypowych przyjaciół, a nawet nocny lot w przestworzach. Zapnijcie pasy! Zapraszamy do magicznego kina!

26,90 zł
20,98 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,92 zł

34
Dom służących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom służących
Niedostępny
Brak

Dom służących” autorstwa Kathleen Grissom, to jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Powieść przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów New York Timesa, a prawa do jej sfilmowania wykupiła wytwórnia Lonetree Entertainment. „Dom służących” w pasjonujący sposób łączy powieść historyczną z elementami obyczajowymi, kreśląc fascynującą historię pełną tajemnic i emocji. Jeden z recenzentów określił „Dom służących” jako skrzyżowanie „Przeminęło z wiatrem” ze „Służącymi”. Poruszająca, pełna emocji lektura, której nie zapomnisz! *** Przybycie małej białej dziewczynki na plantację pociąga za sobą tragedię, która wydobywa na światło dzienne to, co w ludziach, których nazywa swoją rodziną jest najlepsze i to, co najgorsze. Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry. W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie. „Dom służących” to trzymająca w napięciu powieść o tym jak ważna jest rodzina, w której miłość i lojalność triumfują. „Polecam powieść Dom służących. Ta książka, tak jak Służące odgrywa bardzo ważną rolę: jest świadectwem doświadczeń nie tylko Afro-Amerykanów w dobie niewolnictwa, ale również biednych białych Europejczyków, którzy, w tym samym okresie amerykańskiej historii, często byli traktowani podobnie.” – Alice Walker, autorka powieści Kolor purpury, zdobywca nagrody Pulitzera „Kathleen Grissom prowadzi nas przez romans rozgrywający się na plantacji oczami białej niewolnicy, której życie zawieszone jest na granicy między niewolnictwem a wolnością...” – Alice Randall, autorka powieści Rebel Yell

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

35
Uzdrawiająca moc doświadczeń z poprzednich wcieleń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc doświadczeń z poprzednich wcieleń
Niedostępny
Brak

Poznaj możliwości hipnozy Hipnoza to coś więcej niż człowiek trzymający wahadełko przed nosem i odliczanie do 10 wspak. Dzięki tej terapii możesz odkryć, jakie wspomnienia z przeszłości blokują Twoją ścieżkę ku szczęściu. Poznasz również sekrety Twoich poprzednich wcieleń. Przywróć życie na odpowiednie tory W tej książce znajdziesz inspirujące historie ludzi, którzy podczas regresji, czyli cofania się do wspomnień z poprzednich wcieleń, udowodnili istnienie reinkarnacji. Dowiesz się, że to, kim jesteśmy teraz, zostało uwarunkowane przez nas samych w dawnych życiach dziesiątki, setki, a nawet tysiące lat temu. Dzięki tej wiedzy Twój umysł odkryje nowe możliwości fizycznego i emocjonalnego uzdrowienia. Zrozumiesz, że zdrowie duszy jest równie ważne jak stan ciała i umysłu. Dzięki temu uda Ci się nadać swojemu życiu odpowiednią wartość.

59,50 zł
44,63 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,87 zł

36
Kroniki Dziwnego Królestwa. Tom 4. Ludzie i duchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kroniki Dziwnego Królestwa. Tom 4. Ludzie i duchy
Dostępny2 szt.

Ludzie i duchy to czwarty tom niezwykłego cyklu fantasy autorstwa Oksany Pankiejewej, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Poprzednie tomy to: Przekraczając granice, Pierwszy dzień wiosny i Na przekór przeznaczeniu. Kroniki Dziwnego Królestwa to cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą. Autorka stworzyła tak barwny i rozbudowany świat, że jego odkrywanie jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku. Szellar został śmiertelnie postrzelony, Cantor porwany... i w zasadzie nic na tym świecie już nie może im pomóc. Tak, na TYM świecie, ale światów, jak wiemy, jest znacznie więcej niż jeden... W tym pasjonującym cyklu każdy kolejny tom przynosi nowe wątki, co sprawia, że jest to niezapomniana czytelnicza przygoda pełna niespodzianek.

45,90 zł
22,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,95 zł

37
Zapisane w kartach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapisane w kartach
Niedostępny
Brak

Anne Bishop – najpopularniejsza autorka według „New York Timesa” – powraca do świata Innych, by pokazać, w jaki sposób ludzie starają się przetrwać w świecie zmiennokształtnych i wampirów. Po tym, jak ludzkie powstanie zostało brutalnie stłumione przez Starszych – prymitywną i śmiercionośną postać Innych – miasta kontrolowane przez ludzi zostały rozrzucone po całym świecie. Ich mieszkańcy doskonale wiedzą, że powinni się bać ziemi niczyjej poza granicami ich osad i że zagraża im ciemność… Dziedziniec w Lakeside nie musi się odbudowywać z gruzów, tak jak niektóre społeczności, ale Simon Wilcz Straż i Meg Corbyn stają przed zadaniem utrzymania kruchego pokoju. Ich wysiłki spełzają jednak na niczym, gdy do miasta przybywa brat porucznika Montgomery’ego, szukający pola do łatwego zysku i szemranych interesów. Ludzie zaczynają się bronić przed przedstawicielem własnego gatunku, co zwraca uwagę Starszych, którzy są ciekawi, w jaki sposób jeden mało znaczący drapieżnik może mieć tak ogromny wpływ na całe stado. Meg, która zna wszystkie zagrożenia, wie, jak się zakończy ta historia – w swoich wizjach widzi grób… Fantastyczny wgląd w brutalną, mroczną politykę i wojnę międzygatunkową. Naprawdę absorbująca seria. – „Fresh Fiction” Jedna z najoryginalniejszych i najlepszych serii fantastycznych… Rewelacyjna i ekscytująca historia. – „RT Book Reviews” Świetnie wykreowany świat. – „Smexy Books”

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

38
Beksiński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński
Niedostępny
Brak

Oddajemy w ręce miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego wyjątkowy zestaw czterech albumów „Beksiński” w pięknym, kartonowym etui. Komplet ten to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych zawierających dzieła Z. Beksińskiego, z których dwa ukazały się jeszcze za życia i przy współpracy samego Mistrza. Kolekcja zawiera znakomitą większość prac Z. Beksińskiego z zakresu malarstwa, rysunku oraz grafiki komputerowej, pochodzących z archiwum Muzeum Historycznego w Sanoku oraz zbiorów prywatnych.

333,00 zł
243,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 89,91 zł

39
Pomiędzy nami góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiędzy nami góry
Niedostępny
Brak

Gdy mała awionetka rozbija się w jednym z najdzikszych zakątków USA, dwoje obcych sobie ludzi musi zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przeżyć... Dwoje nieznajomych, odciętych przez zamieć śnieżną na lotnisku w Salt Lake City, postanawia wynająć wspólnie niewielki samolot, aby dotrzeć do domu. Ben Payne to świetny chirurg, który wraca z konferencji, Ashley Knox, felietonistka w jednym z czasopism, jest właśnie w drodze na swój ślub. W wyniku tragicznego zrządzenia losu trafiają jednakże w jedno z najdzikszych pustkowi stanu Utah, pośrodku srogiej zimy, ciężko ranni, wiele mil od jakichkolwiek oznak cywilizacji. Bez jedzenia i możliwości znalezienia schronienia, dysponując jedynie sprzętem wspinaczkowym Bena, ich szanse na przeżycie wydają się nikłe, lecz to, że mogą polegać tylko na sobie, budzi w nich poczucie więzi, która wkrótce przeradza się w coś więcej. W miarę jak dni przechodzą w tygodnie, ich walka o przeżycie staje się coraz bardziej dramatyczna. Czy uda im się wydostać z tego pustkowia, a jeżeli tak, czy to doświadczenie zmieni ich już na zawsze? Wzruszająca i wciągająca powieść Pomiędzy nami góry umocni czytelnika w przekonaniu, że możemy stać się silniejsi dzięki potędze miłości.

39,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

40
Życie jest wolnością. Autobiografia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jest wolnością. Autobiografia. Audiobook
Beata Pawlikowska, Edipresse Polska
Niedostępny
Brak

Wychowałam się w slumsach Europy, czyli w komunistycznej Polsce, kiedy przez dwa tygodnie trzeba było stać w kolejce po buty. Powiesz, że to smutne? O nie! To była świetna szkoła samodzielności, kreatywności i siły. Bo wolność to przecież coś więcej niż brak zewnętrznych ograniczeń. Wolność jest stanem umysłu. To instynktowne przekonanie, że wszystko jest możliwe. W tej książce po raz pierwszy piszę o tym, jak nie zarobiłam miliona dolarów, dlaczego piszę książki, skąd czerpię natchnienie i jak na imię mają moje dzieci. Opowiadam o kulisach pracy w radiu i w telewizji, o tym jak trenować swój umysł, czym jest pasja i jak zostać pisarzem. O moim domu rodzinnym, marzeniach i o tym jak zostałam szczęśliwym człowiekiem.

34,90 zł
26,52 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

41
Trylogia Silos. Tom 1. Silos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Silos. Tom 1. Silos
Niedostępny
Brak

Światowy bestseller! Początek fascynującej trylogii dla fanów “Marsjanina”. „Silos” to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów „New York Timesa”. Po wielkim sukcesie wydawniczym „Silosu” prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił sam Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak „Obcy” czy „Łowca androidów”. „Silos”, który został nazwany „Igrzyskami Śmierci” dla dorosłych, to niezwykłe zaproszenie do wyjątkowo wykreowanej rzeczywistości, w której społeczność zamieszkuje w ogromnym podziemnym silosie. Ta powieść odkryje przed tobą prawdziwy labirynt tajemnic, sekretów i kłamstw i sprawi, że będziesz pochłaniał ją w napięciu do ostatniej strony. * W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

42
Trylogia Silos. Tom 3. Pył - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Silos. Tom 3. Pył
Niedostępny
Brak

Światowy bestseller! Znakomite zakończenie trylogii dla fanów „Marsjanina”. Pył to znakomite zwieńczenie trylogii Silos, która stała się jednym z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim. Trylogia Silos to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów „New York Timesa”. Po wielkim sukcesie Silosu prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak „Obcy” czy ”Łowca androidów”. Pył to fascynujące zakończenie opowieści o świecie silosów i walce ludzkości o swoją przyszłość. Każdy początek ma swój koniec Powstanie dobiegło końca. Mieszkańcy silosu 18 uczą się żyć w nowej rzeczywistości. Niektórzy akceptują zmiany, inni obawiają się nieznanego. Nikt z nich nie ma kontroli nad własnym losem. Silosowi wciąż zagrażają ludzie dążący do jego zniszczenia, a Jules wie, że musi ich powstrzymać. Bitwa o silos została wygrana. Wojna o ludzkość dopiero się rozpoczyna.

46,90 zł
33,77 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

43
Suena Nuevo 1 Podręcznik + 2 CD. Poziom A1-A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suena Nuevo 1 Podręcznik + 2 CD. Poziom A1-A2
Dostępny3 szt.

„Nuevo Suena 1” skierowana jest do tych studentów, którzy chcą zdobyć podstawowy poziom (A1-A2) języka hiszpańskiego. Książka składa się z 10 lekcji podzielonych na dwie części, rozbudowując funkcjonalne konteksty. W każdej sekwencji dydaktycznej są ujęte utwory i notatki gramatyczne, które pomagają studentowi w procesie uczenia się. Pod koniec odcinka lekcji obejmuje sposoby życia (dla kultury i zwyczajów Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej) i co 5 lekcji na podsumowanie Oferty. Podręcznik zamyka słowniczek z wyborem słownictwa studiował, w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i portugalskim (brazylijskim z wariantów). Książka Student zawiera dwie płyty z przesłuchaniami ćwiczeń dźwiękowych. Odpowiada poziomowi A1-A2 wspólnego europejskiego systemu odniesienia.

152,80 zł
134,46 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,34 zł

44
3 por uno repasa B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3 por uno repasa B1
Niedostępny
Brak

Materiał przeglądowy funkcjonalnych, gramatycznych i leksykalnych treści odpowiadających poziomowi B1. Każda jednostka składa się z: - streszczenie jednostki, która przedstawia jego treść komunikatywną. - Así se habla: wyjaśnienie funkcjonalnych i komunikatywnych zastosowań. - Así es: schematy gramatyki. - Con estas palabras: wybór i wizualna prezentacja leksykonu. - Zestaw samodzielnych i zamkniętych ćwiczeń utrwalających.

94,00 zł
82,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

45
Suena Nuevo 2. Podręcznik + 2 CD, poziom B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suena Nuevo 2. Podręcznik + 2 CD, poziom B1
Niedostępny
Brak

Nuevo Suena 2 skierowana jest do tych studentów, którzy chcą zdobyć średni poziom (B1) języka hiszpańskiego. Książka składa się z 10 lekcji podzielonych na dwie części, rozbudowując funkcjonalne konteksty. W każdej sekwencji dydaktycznej są ujęte utwory i notatki gramatyczne, które pomagają studentowi w procesie uczenia się. Pod koniec odcinka lekcji obejmuje sposoby życia (dla kultury i zwyczajów Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej) i co 5 lekcji na podsumowanie Oferty. Podręcznik zamyka słowniczek z wyborem słownictwa studiował, w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i portugalskim (brazylijskim z wariantów). Książka Student zawiera dwie płyty z przesłuchaniami ćwiczeń dźwiękowych. Odpowiada poziomowi B1 wspólnego europejskiego systemu odniesienia.

146,70 zł
129,10 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,60 zł

46
Suena Nuevo 2. Ćwiczenia poziom B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suena Nuevo 2. Ćwiczenia poziom B1
Niedostępny
Brak

„Nuevo Suena 2” skierowana jest do tych studentów, którzy chcą zdobyć średni poziom (B1) języka hiszpańskiego. Książka składa się z 10 lekcji podzielonych na dwie części, rozbudowując funkcjonalne konteksty. W każdej sekwencji dydaktycznej są ujęte utwory i notatki gramatyczne, które pomagają studentowi w procesie uczenia się. Pod koniec odcinka lekcji obejmuje sposoby życia (dla kultury i zwyczajów Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej) i co 5 lekcji na podsumowanie Oferty. Podręcznik zamyka słowniczek z wyborem słownictwa studiował, w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i portugalskim (brazylijskim z wariantów). Książka Student zawiera dwie płyty z przesłuchaniami ćwiczeń dźwiękowych. Odpowiada poziomowi B1 wspólnego europejskiego systemu odniesienia. Publikacja jest zeszytem ćwiczeń

87,90 zł
77,35 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,55 zł

47
Europejska wojna domowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejska wojna domowa
Dostępny4 szt.

Prawicowy populizm dzieli narody Europy. Wielka Brytania, Austria, Holandia, Polska, Węgry i Francja to społeczeństwa głęboko rozdarte. Naprzeciw siebie stoją zwolennicy i przeciwnicy partii populistycznych: po jednej stronie europejscy „tożsamościowcy”, pragnący Europę odizolować, zachowując jej staroświecki ład państw narodowych, a po drugiej liberalne, postępowe społeczeństwo obywatelskie, chcące zorganizować Europę w sposób zdecentralizowany, socjalny i parlamentarny. Jednak zdaniem niemieckiej politolożki, Ulrike Guérot, to proces konieczny i przydatny. Bo „europejska wojna domowa” otwiera tak naprawdę drogę ku nowej Europie, w której postawy polityczne stają się ważniejsze od przynależność narodowej. W całej Europie zwolennicy otwartego na świat społeczeństwa obywatelskiego to większość. Tyle że nie połączyli się jeszcze w ruch polityczny. Gdy to nastąpi, rozwieje się widmo renacjonalizacji i populizmu, otwierając drogę ku nowoczesnej, wolnościowej Europie poza państwami narodowymi. Ulrike Guérot (1964) - politolożka, założycielką i dyrektorka European Democracy Labs przy European School of Governance w Berlinie, od 2016 roku profesorka i kierowniczka Wydziału Polityki Europejskiej i Badań nad Demokracją na Uniwersytecie Naddunajskim w Krems (Austria). Uczestniczyła w wielu think tankach w Paryżu, Brukseli, Londynie, Waszyngtonie i Berlinie, zajmując się kwestiami integracji europejskiej oraz miejscem Europy w świecie. Jej książka Warum Europa eine Republik werden muss wzbudziła wielkie zainteresowanie w całej Europie.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

48
Anubis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anubis
Niedostępny
Brak

„Komiks w jego mainstreamowej, superbohaterskiej odmianie to medium, w którym ogromną wagę przywiązywano do warsztatu, komunikatywności, czytelności i precyzyjnej narracji. Odrzucano natomiast modernizm i awangardę. Myślenie konceptualne i nienarracyjne było tu obce, wrogie i traktowane jako oszustwo połączone z niezrozumiałym bełkotem. Z kolei narracyjność w malarstwie przez lata uchodziła za staromodną zaszłość i dziecinadę, która nie przystoi nowoczesnemu artyście. (…) Dlatego artyści, którzy w swojej twórczości zacierają granice między komiksem, a malarstwem, czy szerzej – art worldem wciąż będą trochę podejrzani, za mieszanie porządków i stylistyk, a także artystycznych inspiracji”. Sebastian Frąckiewicz

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

49
Old Farts - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Old Farts
Niedostępny
Brak

Sorina Vazelina's fun and poignant cartoons about ageing makes for compelling reading. She is a talented artist taking on very serious issues and subjects with a wonderfully quirky yet thoughtful approach. Very much worth thumbing through.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

50
Tętniące serce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tętniące serce
Dostępny31 szt.

Tętniące serca Selmy Lagerlöf to opowieść o ojcostwie, o sile więzi między ojcem a jedyną córką, o tęsknocie i próbie miłości. Selma Lagerlöf – pierwsza kobieta nagrodzona literacką Nagrodą Nobla – w tej wzruszającej, pełnej emocji książce przybliża nie tylko niesamowitą relację rodzinną, ale również pokazuje obraz życia na szwedzkiej wsi w XIX wieku.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

Wróć do góry