hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.09.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 25 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pajączek na rowerze (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Ewa Nowak), na drugim Harry Potter i więzień Azkabanu (J.K. Rowling). Kolejny produkt to Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1945-2006 (barwiony blok książki) (Jan Twardowski) oraz Dachołazy (Katherine Rundell).
1
Pajączek na rowerze (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek na rowerze (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
363 szt.

Wydanie Pajączka na rowerze kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Pajączek na rowerze dotyka problemów, z jakimi często spotykają się dzieci – rozpad rodziny, brak oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców, ale też pierwsza miłość, kłopoty w relacjach z rówieśnikami. Ola i Łukasz – główni bohaterowie – to para dzieci, które mierzą się ze światem dorosłych, muszą też stawić czoła różnym sytuacjom w szkole i na podwórku. Jak sobie poradzą? To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze.

23,98 zł
13,99 zł

Rabat 41,7%
oszczędzasz 9,99 zł

27 osób kupiło
2
Harry Potter i więzień Azkabanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i więzień Azkabanu
Dostępny
199 szt.

Jima Kaya nie trzeba już pottermonaniakom przedstawiać – po znakomicie przyjętych dwóch pierwszych częściach cyklu o młodym czarodzieju przyszedł czas na kolejny tom z ilustracjami brytyjskiego grafika. Harry z utęsknieniem wypatruje końca wakacji i powrotu do Hogwartu. Zanim to jednak nastąpi, musi spędzić przykre chwile w towarzystwie Dursleyów i siostry wuja Vernona, ciotki Marge. Jakie komplikacje wywoła jej wizyta? Dlaczego powrót do szkoły będzie pełen niespodzianek? Jaką tajemnicę skrywa nowy nauczyciel obrony przed czarną magią? I najważniejsze – kim jest tytułowy więzień i co łączy go z Harrym? Wydanie zostało przejrzane i poprawione przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego.

59,00 zł
38,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,65 zł

14 osób kupiło
3
Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1945-2006 (barwiony blok książki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1945-2006 (barwiony blok książk...
Dostępny
7 szt.

Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska ​ Obce mi są retoryka, dydaktyka i patos. Próbuję pisać takie wiersze, które nie byłyby manifestami. Lepiej niech nie nawołują i nie nawracają. Niech niosą swoje treści w łagodnym zawieszeniu, w zaufaniu w żarliwej otwartości na życie i jego powszednie sprawy. Niech podejmują dialog ze wszystkimi postawami. /ks. Jan Twardowski/ Nowe kolekcjonerskie wydanie najważniejszego, programowego i bardzo osobistego, wyboru wierszy ks. Jana Twardowskiego, obejmującego twórczość poetycką z lat 1945-2006. Wybór ten pozwala spojrzeć na wyjątkowy dorobek księdza poety z szerokiej historycznej perspektywy. Wszystkie utwory zostały opublikowane w ostatecznej, przyjętej przez Autora wersji. Niniejsze wydanie, opatrzone wnikliwym esejem o wierszach ks. Twardowskiego pióra o. Wacława Oszajcy SJ oraz wzbogacone o oryginalne grafiki znanego i cenionego artysty Jerzego Dmitruka, zostało przygotowane z okazji jubileuszu 120-lecia istnienia Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

3 osoby kupiły
4
Dachołazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dachołazy
Dostępny
76 szt.

Niezwykła powieść utytułowanej Katherine Rundell o sile marzeń i miłości. Magiczna opowieść – „Publishers Weekly” Nadzwyczajna, niezwykła – „The Guardian” Cudowna, magiczna i wyjątkowa książka – „Goodreads” Zachwyca i działa jak miód na serce – „Booklist” Sophie jest sierotą, jako niemowlę została znaleziona w kanale La Manche po katastrofie statku Queen Mary w futerale na wiolonczelę. Jej opiekunem staje się Charles, ekscentryczny naukowiec o nowatorskich metodach wychowawczych. Nie wszystkim się one podobają – dlatego prześladuje ich opieka społeczna, chcąca oddać Sophie do sierocińca. Dziewczynka twierdzi, że pamięta swoją mamę, która grała w orkiestrze na statku. Sophie i Charles wyruszają do Paryża, chcąc ją odnaleźć. Jedyną wskazówką jest plakietka z futerału wiolonczeli z nazwą zakładu, który stworzył instrument. Czy przeczucie Sophie jej nie myli? Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej w poszukiwaniach? Katherine Rundell jest laureatką nagród Blue Peter Book Award, Waterstones Children's Book Prize oraz była nominowana do CILIP Carnegie Medal i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą. Porównywana do twórczości Roalda Dahla, książka łączy w subtelny sposób świat fantazji i fikcji z wyrafinowaną prozą poetycką, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii Lemony Snicket, pozycje Ellen Potter czy Cornelii Funke, koniecznie muszą sięgnąć po literaturę Katherine Rundell. Phillip Pullman, autor Złotego kompasu zachwycił się nią i stwierdził, że to jedyna w swoim rodzaju autorka o niezwykłej wyobraźni. Jedną z pierwszych czytelniczek książki w Polsce była Joanna Olech, która nie kryje zachwytu powieścią: Katherine Rundell podarowała młodym czytelnikom pyszną książkę – gęstą od przygód, śmieszną i straszną w najlepszych proporcjach. „Dachołazy” to fabuła chłopacka i dziewczyńska zarazem; dla opornych i biegłych w czytaniu pospołu. Już pierwsze zdanie obiecuje wiele. I jest to obietnica spełniona. Raz po raz natykamy się przy lekturze na kapitalne zdania – świeże, zabawne, poruszające... Zawieszamy się nad nimi z uśmiechem. – tak gada do nas świetna proza. Rundell winduje literaturę dla młodych na wysoką półkę – niełatwo będzie doskoczyć. Katherine Rundell spędziła dzieciństwo w Afryce i Europie. Po obronie doktoratu na temat Johna Donne'a stała się pisarką na pełen etat. Wykłada także w college'u All Souls w Oxfordzie. Tam też bada literaturę renesansu, a w nocy wspina się na dachy starych budynków. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. W 2017 roku została wybrana przez publiczność festiwalu Hay jedną z trzydziestu wpływowych młodych osób, które warto obserwować.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
5
Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1945-2006 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie przyszedłem pana nawracać. Wiersze 1945-2006
Dostępny
19 szt.

Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska Obce mi są retoryka, dydaktyka i patos. Próbuję pisać takie wiersze, które nie byłyby manifestami. Lepiej niech nie nawołują i nie nawracają. Niech niosą swoje treści w łagodnym zawieszeniu, w zaufaniu w żarliwej otwartości na życie i jego powszednie sprawy. Niech podejmują dialog ze wszystkimi postawami. - ks. Jan Twardowski Nowe kolekcjonerskie wydanie najważniejszego, programowego i bardzo osobistego, wyboru wierszy ks. Jana Twardowskiego, obejmującego twórczość poetycką z lat 1945-2006. Wybór ten pozwala spojrzeć na wyjątkowy dorobek księdza poety z szerokiej historycznej perspektywy. Wszystkie utwory zostały opublikowane w ostatecznej, przyjętej przez Autora wersji. Niniejsze wydanie, opatrzone wnikliwym esejem o wierszach ks. Twardowskiego pióra o. Wacława Oszajcy SJ oraz wzbogacone o oryginalne grafiki znanego i cenionego artysty Jerzego Dmitruka, zostało przygotowane z okazji jubileuszu 120-lecia istnienia Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

3 osoby kupiły
6
Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności
Dostępny
7 szt.

Siedzą na ławkach w parku, pod mostem, w pustostanach... Są zaniedbani, brudni, cuchnący... Bezdomni. Ludzie, którzy z jakiegoś powodu stracili dobytek i znaleźli się na ulicy. Mijajmy ich niemal codziennie. Przechodzimy obok, starając się ich nie zauważać. Dlaczego stracili wszystko? Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że nie potrafili się pozbierać? Ewelina Rubinstein w niniejszym reportażu udowadnia, że bezdomni nie są bezimiennymi twarzami, które w codziennym pędzie mijamy na ulicy czy w parku. Pokazują, że to ludzie podobni do nas i jak każdy z nas mają swoje troski, radości, wspomnienia i marzenia. Każdy z nich w głębi duszy tęskni za normalnością, rodziną i własnym kątem. Bo bezdomność - wbrew pozorom - nie jest wyborem. Jest jednym ze sposób na życie, ale często wynikającym z braku motywacji, poczucia samotności i odosobnienia. Niczyj to niezwykle przejmujący reportaż, pomagający w zrozumieniu przyczyn bezdomności, a tym samym ludzi, którzy z różnych powodów żyją na marginesie społeczeństwa.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
7
Najmilsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najmilsi
Dostępny
2 szt.

Książki tej autorki zna niejedno pokolenie młodych czytelników. Ewa Szelburg-Zarembina należy do grona najbardziej lubianych pisarek dziecięcych. „Najmilsi”, to zbiór 10 opowiadań, w których główną bohaterką jest mała Renia. Dziewczynka ma wyjątkowe szczęście do przygód ze zwierzętami. I tak, opiekuje się rannym zajączkiem, którego przyniósł jej gajowy Magiera, pielęgnuje wróbelka i skaleczonego jeża. Poznaje też sowę o ogromnych, tajemniczych oczach - trochę się jej boi, rudą wiewiórkę, którą sadza koło kałamarza i... wiele, wiele innych ciekawych zwierząt, z którymi ma dużo perypetii.

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
8
Wonder Woman, Blu-ray + Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wonder Woman, Blu-ray + Blu-ray 4K
Patty Jenkins, 2017
Dostępny
201 szt.

Superprodukcja z uniwersum DC! Megahit kinowy! Film zrealizowany na podstawie serii komiksów autorstwa Williama M. Marstona. Diana (Gal Gadot), amazońska księżniczka, postanawia opuścić rodzinną wyspę. Wyrusza w podróż do cywilizowanego świata ze szkła i stali. Wyuczona jak przystało na greckiego wojownika i obdarzona przez swoje Boginie niezwykłymi mocami, góruje nad ludźmi. Dodatki na BD: Epilog; Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie; Wizja reżysera: Historia ukrytej wyspy Themyscira; Bitwa na plaży; Wonder Woman na wojnie; Tworzenie „Wonder Woman”; Wojownicy; Cuda w obiektywie i wiele więcej

102,90 zł
89,52 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,38 zł

1 osoba kupiła
9
Premium Collection. Creed. Narodziny legendy, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Premium Collection. Creed. Narodziny legendy, Blu-ray
Ryan Coogler, 2015
Dostępny
28 szt.

Adonis Johnson (Michael B. Jordan), syn zmarłego mistrza świata wagi ciężkiej Apollo Creeda, boksowanie ma we krwi. Spragniony sukcesu chłopak udaje się do Filadelfii i namawia dawnego rywala oraz późniejszego przyjaciela ojca, Rocky’ego Balboę (Sylvester Stallone), aby zgodził się go trenować. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza zdoła udowodnić swoją wartość i stworzyć własną legendę? Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: • „Twórz przyszłość, pamiętaj o przeszłości” – członkowie obsady i ekipy opowiadają o wyzwaniach związanych z kręceniem filmu na bazie klasycznej serii „Rocky”, • „Jak zostać Adonisem” – zobacz, jak gwiazdor Michael B. Jordan przygotowywał się do ciężkich scen walki i treningów, • sceny niewykorzystane.

65,90 zł
57,33 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,57 zł

1 osoba kupiła
10
Kobiety ze Lwowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety ze Lwowa
Dostępny
4 szt.

W 1930 roku otwarto we Lwowie Muzeum Zasłużonych Polek. W niewielkich salkach znalazły się obrazy, rzeźby, zdjęcia, dokumenty oraz pamiętniki z powstań i wojen. A także osiemnaście pudeł z biogramami. Można się domyślać, że były wśród nich nazwiska znane, ale i te zupełnie zapomniane. Podobnie jak w zebranych tu opowieściach. Oto historie lwowianek, które mieszkały w tym mieście całe życie albo tylko chwilę. To próba odpowiedzi na pytanie, jakie były one same i jaki był „ich Lwów”: Lwów wybitnych aktorek i wielkich śpiewaczek, ideowych nauczycielek i zasobnych arystokratek, dzielnych feministek i uduchowionych muz, pełnych poświęcenia żołnierek i wybitnych naukowczyń. Burzliwa historia Lwowa i zmiana granic sprawiły, że muzeum nie przetrwało, podobnie jak wiele historii kobiet, które współtworzyły to miasto. Kraj zapomniał o swoich literatkach, przebrzmiała sława aktorek, poszły w niepamięć skandalizujące romanse femmes fatales, a praca kresowych siłaczek może budzić dziś politowanie. Poza nielicznymi wyjątkami nie są patronkami ulic, nie mają pomników ani tablic pamiątkowych. Ich codzienne sprawy, dorobek i osiągnięcia wciąż pozostają na marginesie wiedzy o Lwowie. Pozostają nieznane: zarówno bohaterki haseł w encyklopediach , jak i „dziunie” opiewane w lwowskich piosenkach. Beata Kost urodziła się we Lwowie w polskiej rodzinie jako obywatel radziecki. Zawsze czuła się Polką, jednak nie do końca czuje się lwowianką. W ostatnim czasie to się jednak zaczęło zmieniać. Wychowała się w polskiej enklawie, która chroniła swoje dzieci przed utratą tożsamości narodowej. Rodzina, tajne zajęcia, lekcje religii, działalność kulturalna i społeczna stworzyły w jej sercu obraz małej ojczyzny, który z upływem czasu przestał pasować do aktualnej radzieckiej i poradzieckiej rzeczywistości. Gdy wyjechała na studia do Warszawy, zachłyśnięta polskością stolicy w pewnym sensie starała się o swoim mieście zapomnieć. Więź z miejscem urodzenia okazała się jednak silniejsza. Pewnego razu koleżanka poprosiła ją o oprowadzenie po mieście polskiej wycieczki. Ta chwila zmieniła wszystko... Beata Kost jest autorką Albumu lwowskiego przypominającego dawnych polskich mieszkańców tego miasta. Jest dziennikarką „Kuriera Galicyjskiego”, działa też społecznie i popularyzuje wiedzę na temat dawnej polskiej lwowskiej tradycji i historii.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
11
Młynarski śpiewa swoje piosenki, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młynarski śpiewa swoje piosenki, CD
Wojciech Młynarski, Warner Music Polska
Dostępny
201 szt.

„Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki” to pierwszy autorski album Wojciecha Młynarskiego. Płyta została wydana w 1967 roku. Na albumie znalazły się najbardziej znane przeboje „Jesteśmy na wczasach”, „Po prostu wyjedź w Bieszczady”, „Niedziela na Głównym”, „W co się bawić”, „Och, ty w życiu”. Młynarskiemu towarzyszą znakomite zespoły: Janusza Senta, Andrzeja Kurylewicza i Andrzeja Trzaskowskiego. Świetna muzyka i piękne, mądre teksty. Tę płytę trzeba mieć w swojej płytotece. Absolutnie! Lista utworów: 1. Trochę miejsca 2. Po prostu wyjedź w Bieszczady 3. Ballada o siedmiu nożach 4. Ballada o trzech trubadurach 5. Niedziela na Głównym 6. Och, ty w życiu 7. W co się bawić 8. Światowe życie 9. Żorżyk 10. Polska miłość 11. Kartoflanka 12. Nie umiałem tak ładnie 13. Jesteśmy na wczasach 14. Żniwna dziewczyna

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
12
Król Artur. Legenda miecza, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Artur. Legenda miecza, DVD
Guy Ritchie, 2017
Dostępny
103 szt.

Guy Ritchie opowiada w swoim stylu legendę Kamelot! Historia przedsiębiorczego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną. Gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur, staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Przygotowuje się do walki ze swoimi demonami oraz tyranem Vortigernem. Wydanie zawiera materiały dodatkowe!

17,99 zł
1 osoba kupiła
13
Puzzle 3D 108 elementów. Przybornik trampek. American Style - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 108 elementów. Przybornik trampek. American Style
Ravensburger, 108
Dostępny
12 szt.

Ten niezwykły produkt łączący w sobie możliwość zabawy w układanie przestrzennych puzzli i praktyczny pojemnik na kredki, przybory, czy inne akcesoria. Niepowtarzalna kolekcja konstrukcji 3D w wersji puzzli z pewnością zachwyci każde dziecko i nastolatka. By stworzyć swoją wyjątkową dekorację pokoju, wystarczy ułożyć z mocnych, plastikowych puzzli praktyczny przybornik, a pokój od razu nabierze nowego charakteru. Cechy i zawartość zestawu: • ilość elementów: 108 numerowanych puzzli, • 4 dodatkowe elementy, • instrukcja, • mocne, plastikowe puzzle, • trwała, stabilna konstrukcja, • motyw amerykańskiej flagi, • oryginalny i praktyczny pojemnik na drobiazgi. Wymiary: 21.0 x 12.0 cm Wymiary opakowania: 28.0 x 19.0 x 7.0 cm

99,47 zł
89,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,95 zł

1 osoba kupiła
14
Łanuszka / Cohen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łanuszka / Cohen
Dostępny
2 szt.

Podróż przez świat męskich emocji... Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym - czyli płyta Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego. "Rozpoczynając pracę nad tą płytą nie przypuszczałem nawet jak intensywna emocjonalnie będzie to dla mnie podróż. Nie przypuszczałem, jak głęboko w sobie będę musiał poszukiwać emocji, czasem bardzo mrocznych i bolesnych, by te piosenki wypełnić prawdą. Nie przypuszczałem też, jak wiele się dowiem o samym sobie i jak wiele się osobie samym nauczę. Każda z tych cohenowskich historii powoli stawała się też moją historią." - tak o swojej płycie mówi Michał. Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda, a na krążku znajdą piosenki zarówno te bardzo intymne w klimacie, jak Jestem twój/Im Your Man" czy Chelsea Hotel #2", jak i zrealizowane z rozmachem przy wsparciu kwartetu smyczkowego wielkie cohenowskie przeboje, jak Hallelujah" czy Dla ciebie walc/Take this Walz".

45,30 zł
43,04 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,26 zł

1 osoba kupiła
15
Wykrojnik z dźwiękiem. Święty Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik z dźwiękiem. Święty Mikołaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.16

Cztery nowe wykrojniki z dźwiękiem. Naciśnij przycisk i poznaj nowych, sympatycznych bohaterów wykrojników: kotka, pieska, renifera i… Mikołaja!

22,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

16
Kolędy i pastorałki + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy i pastorałki + CD
Dostępny
8 szt.

Poczuj świąteczną atmosferę, dzięki tradycyjnym kolędom. Oto książka, w której zebrano teksty najbardziej znanych i klasycznych kolęd. Kolorowe ilustracje uatrakcyjnią tę świąteczną księgę. Do książki dołączona jest płyta CD z kolędami w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Przepiękne orkiestrowe aranżacje zaśpiewają dzieci i młodzież.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

17
Magiczne święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Oto książka, która wprowadzi was w radosny, świąteczny nastrój. Poznacie najpiękniejsze kolędy i tradycje bożonarodzeniowe, przeczytacie cudowne wiersze i opowieści o magii świąt Bożego Narodzenia, odwiedzicie Świętego Mikołaja w jego zimowej krainie. Dowiecie się, dlaczego Święta to taki ważny czas.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

18
Saga, czyli filiżanka, której nie ma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga, czyli filiżanka, której nie ma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Usiąść i spisać rodzinną historię. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż. Zebrał wspomnienia przodków, obejrzał stare fotografie i wydobył na kartach książki zapomnianą rzeczywistość. Saga, czyli filiżanka, której nie ma to niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami czytelnika i na moment odżywa. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki. Czerpie z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi.

45,00 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

19
Grzechy śmiertelne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechy śmiertelne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Cała prawda o skandalu pedofilskim trwającym w Kościele katolickim od prawie 30 lat. Grzechy śmiertelne Michaela D’Antonia to reportaż przedstawiający historię trwającego od prawie 30 lat skandalu pedofilskiego w Kościele katolickim. Punktem wyjścia w narracji D’Antonia są Stany Zjednoczone, gdzie w latach 80. sprawa przeciwko księdzu oskarżonemu o molestowanie chłopców dała początek lawinie pozwów, które w ciągu dwóch dekad poważnie podkopały pozycję i autorytet amerykańskiego Kościoła.

49,99 zł
43,49 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

20
Wróżka mimo woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżka mimo woli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.08

Niezwykłe przygody przesympatycznej ekswróżki! Tytułowa bohaterka dwóch pierwszych części Wróżki nabiera wiatru w żagle. Uruchamia pierwszy na świecie wirtualny salon usług pogrzebowo-pralniczych. Ponieważ wciąż ciągnie ją do ludzi i problemów, postanawia założyć internetowe biuro matrymonialne. I to jest początek kłopotów. Przy okazji pojawia się też bezimienny trup i pewien zagubiony but nieboszczyka. Zabawna powieść z niebanalnym wątkiem kryminalnym.

35,00 zł
30,45 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

21
Wykrojnik z dźwiękiem. Wesoły piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik z dźwiękiem. Wesoły piesek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.23

Cztery nowe wykrojniki z dźwiękiem. Naciśnij przycisk i poznaj nowych, sympatycznych bohaterów wykrojników: kotka, pieska, renifera i… Mikołaja!

22,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Najpiękniejsze wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

W książce znalazły się wiersze polskich klasyków – Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry – i innych wspaniałych autorów. To utwory znane i czytane przez pokolenia dzieci. Małpa w kąpieli, Skarżypyta czy Stefek Burczymucha od lat bawią najmłodszych, a dorośli wracają do nich z ochotą. Dlatego to pozycja, której nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

23
Rymowanki wyliczanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki wyliczanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.14

Dzieci uwielbiają zgadywanki i rymowanki, a w tym zbiorze jest ich naprawdę całe mnóstwo. Przeczytaj je razem z dzieckiem.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

24
Wykrojnik z dźwiękiem. Nieśmiały kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik z dźwiękiem. Nieśmiały kotek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.25

Cztery nowe wykrojniki z dźwiękiem. Naciśnij przycisk i poznaj nowych, sympatycznych bohaterów wykrojników: kotka, pieska, renifera i… Mikołaja!

22,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

25
Kolędy i pastorałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy i pastorałki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.22

Poczuj świąteczną atmosferę, dzięki tradycyjnym kolędom Oto książka, w której zebrano teksty najbardziej znanych i klasycznych kolęd. Kolorowe ilustracje uatrakcyjnią tę świąteczną księgę.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

26
Star Wars. Koniec i początek. Tom 3. Kres Imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Koniec i początek. Tom 3. Kres Imperium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Trzecia część serii Koniec i początek Kolejna część cyklu, którego akcja rozgrywa się pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem mocy. Po raz pierwszy w tej generacji w galaktyce została przywrócona demokracja. Nowa Republika jest wyczerpana po ataku Imperium – dopóki trwa wojna, nie ma mowy o bezpieczeństwie. Na dalekiej planecie Jakku, poza zasięgiem wzroku Republiki, ukrywający się Gallius Rax buduje swoją armię, by odtworzyć potęgę Imperium. Wkrótce jego mroczne plany pokrzyżuje była wielka admirał – Rae Sloane. Tymczasem, nie wiedząc nic o Raksie, Nora Wexley i jej załoga poszukują jakichkolwiek informacji o zbiegłej Sloane. Przekonani, że Sloane zna tajemnicę upadku Imperium, nieświadomie zbliżają się na Jakku, gdzie niebawem losy Imperium rozstrzygną się po raz kolejny.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

27
Wykrojnik z dźwiękiem. Dzielny reniferek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik z dźwiękiem. Dzielny reniferek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.22

Cztery nowe wykrojniki z dźwiękiem. Naciśnij przycisk i poznaj nowych, sympatycznych bohaterów wykrojników: kotka, pieska, renifera i… Mikołaja!

21,99 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,7%
oszczędzasz 5,00 zł

28
Italia do zjedzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Italia do zjedzenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.08

Italię kochamy za całokształt, za krajobrazy, za sztukę i za jedzenie! Italia do zjedzenia jest osobistym połączeniem książki kucharskiej i przewodnika po Włoszech. W środku znajdziemy historię kuchni i historii sztuki ujęte w krótkie i przystępne teksty opatrzone zdjęciami z licznych podróży autora do Italii. Bartek Kieżun, z wykształcenia etnolog, z urodzenia mentalny Włoch, a z zamieszkania krakowianin. Dziennikarz kulinarny i bloger związany z magazynem „Kukbuk”. Miłośnik książek, nie tylko kulinarnych. Publikuje w magazynie „Kukbuk” i miesięczniku „Czas Wina” oraz w piśmie „La Rivista”. W przerwach w pisaniu i gotowaniu prowadzi Miejsce Bar – klub na krakowskim Kazimierzu.

70,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

29
Król Artur. Legenda miecza, 2 Blu-ray 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Artur. Legenda miecza, 2 Blu-ray 3D
Guy Ritchie, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Guy Ritchie opowiada w swoim stylu legendę Kamelot! Historia przedsiębiorczego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną. Gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur, staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Przygotowuje się do walki ze swoimi demonami oraz tyranem Vortigernem. Dodatki na Blu-ray: • Butny Artur: Charlie Hunnam – dżentelmen, zabijaka i rebeliant; • Miecz z Kamienia: Tchnąć życie w legendę. Wizyta na planie filmowym z reżyserem Guy'em Ritchiem; • Parada i krew: Przyspieszony kurs szermierki dla Charliego Hunnama i pozostałych członków obsady; • Fundamenty: Zobacz, jak budowano średniowieczne Londinium. I wiele więcej!

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

30
Król Artur: Legenda miecza, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Artur: Legenda miecza, Blu-ray
Guy Ritchie, 2017
Dostępny
23 szt.

Guy Ritchie opowiada w swoim stylu legendę Kamelot! Historia przedsiębiorczego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną. Gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur, staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Przygotowuje się do walki ze swoimi demonami oraz tyranem Vortigernem. Dodatki: Butny Artur: Charlie Hunnam – dżentelmen, zabijaka i rebeliant; Miecz z Kamienia: Tchnąć życie w legendę. Wizyta na planie filmowym z reżyserem Guy'em Ritchiem; Parada i krew: Przyspieszony kurs szermierki dla Charliego Hunnama i pozostałych członków obsady; Fundamenty: Zobacz, jak budowano średniowieczne Londinium. I wiele więcej!

88,90 zł
84,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

31
Dzieci stamtąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci stamtąd
Dostępny
6 szt.

Kanadyjski bestseller nareszcie w Polsce! Przejmująca saga o polskich uchodźcach, którzy w Kanadzie odbudowują swoje życie. Kraków, rok 1939. Rodzeństwo Pawulskich – Jerzy, Elżbieta i Jan – cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron, mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna... Dzieci stamtąd to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasach wojennej migracji. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszających obrazów tego, co utracone. Arlette Cousture – znana kanadyjska pisarka, autorka bestsellera Filles de Caleb (Córki Kaleba). Na podstawie Dzieci stamtąd powstał serial, który w Kanadzie cieszy się wielką popularnością. Dzieci stamtąd to opowieść o zawirowaniach historii, o przeciwnościach losu, ale przede wszystkim o sile miłości, przyjaźni i ogromnej woli życia. - dr hab. Joanna Warmuzińska-Rogóż, quebecystka, Uniwersytet Śląski

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

32
Jak ułożyć swoje życie finansowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ułożyć swoje życie finansowe
Dostępny
1 szt.

Borykasz się z problemami finansowymi i nie wiesz, jak to zmienić? Chciałbyś prowadzić swój interes, ale brak ci odwagi lub, co gorsza, wszyscy wokoło wmawiają ci, że to się nie uda? Chciałbyś już po kilku latach prowadzenia własnego interesu żyć na poziomie, o jakim teraz nawet nie marzysz? Wierzysz w to, że jest to możliwe? Otóż kluczem do sukcesu i pierwszym krokiem w osiągnięciu finansowej wolności jest zmiana sposobu myślenia. Publikacja Jak ułożyć swoje życie finansowe jest swoistym ABC budżetu, w którym autor krok po kroku, w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia jak zbudować finansową przyszłość. Autor podsuwa pomysły na zwiększenie zarobków i pokazuje, że poprzez zmianę swojego nastawienia do wydatków i stosowanie odpowiednich form oszczędzania, możemy stać się kowalami własnego losu, osiągając finansową niezależność. W zrozumiały sposób wyjaśnia odbiorcom podstawowe pojęcia związane z pomnażaniem kapitału. Opisuje mniej i bardziej ryzykowne sposoby zarabiania od lokat, poprzez giełdę, aż po inwestycje alternatywne. Przedstawia praktyczne porady dotyczące inwestowania, unikając przy tym specjalistycznego języka i wskazywania dróg „jedynie słusznych”. Książka wybitna i jedyna w swoim rodzaju.

59,90 zł
28,15 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 31,75 zł

33
Premium Collection. Zodiak, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Zodiak, Blu-ray
David Fincher, 2007
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.31

Tej sprawy nigdy nie udało się rozwikłać. Ponury dorobek szaleńca, którego nigdy nie schwytano; posługujący się szyfrem nieuchwytny zabójca, który sparaliżował strachem cały naród, amerykański Kuba Rozpruwacz. Publicznie przyznał się do zabicia 13 ofiar, a potem podał jeszcze... dwadzieścia cztery. Policja przypisała mu siedem ofiar, z których pięć nie żyje. Prawdziwej liczby być może nigdy nie uda się poznać. Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: • Komentarz reżysera Davida Finchera. • Komentarz Jake’a Gyllenhaala, Roberta Downeya Jr., Brada Fischera, Jamesa Vanderbilta i Jamesa Ellroya. • Zodiak odszyfrowany: Wyczerpujący dokument na temat kręcenia Zodiaka. • Efekty wizualne. • Wstępne wizualizacje: Porównanie scenorysów trzech sekwencji morderstw z ukończonymi scenami filmowymi. • Tu mówi Zodiak: Zupełnie nowy pełnometrażowy dokument (wyprodukowany i wyreżyserowany przez Davida Priora) omawiający każdy aspekt sprawy Zodiaka, wzbogacony o nowe wywiady ze śledczymi i ocalałymi ofiarami. • Nazywał się Arthur Leigh Allen: Cała prawda o głównym podejrzanym w sprawie Zodiaka. • Rozmowy z ludźmi, którzy go znali i policjantami prowadzącymi śledztwo.

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

34
Premium Collection. Creed. Narodziny legendy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Premium Collection. Creed. Narodziny legendy, DVD
Ryan Coogler, 2015
Dostępny
101 szt.

Adonis Johnson (Michael B. Jordan), syn zmarłego mistrza świata wagi ciężkiej Apollo Creeda, boksowanie ma we krwi. Spragniony sukcesu chłopak udaje się do Filadelfii i namawia dawnego rywala oraz późniejszego przyjaciela ojca, Rocky’ego Balboę (Sylvester Stallone), aby zgodził się go trenować. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza zdoła udowodnić swoją wartość i stworzyć własną legendę? Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: • „Jak zostać Adonisem” – zobacz, jak gwiazdor Michael B. Jordan przygotowywał się do ciężkich scen walki i treningów.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

35
Magia Kina. Ekspres Polarny, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Ekspres Polarny, 2 DVD
Robert Zemeckis, 2004
Dostępny
103 szt.

Daj się porwać Magii Kina. Olśniewająca, świąteczna opowieść. Wsiadaj i ruszaj w niesamowitą podróż! Już za chwilę będziesz mknął Ekspresem Polarnym między górami, ślizgał się po lodowcach, kołysał na mostach oraz rozkoszował smakiem gorącej czekolady. Dodatki: • zwiastun kinowy, piosenka, której jeszcze nie słyszałeś, • wyglądasz znajomo: wiele wcieleń Toma Hanksa, • oryginalny bilet na pociąg, • artystyczne inspiracje: zwierzenia autora książki, • występ Josha Grobana na scenie Greek, • za kulisami powstawania piosenki „Uwierz”; Ekspres Polarny – Świąteczne wyzwanie, • spotkaj śnieżne anioły, • dodatki ukryte, link do internetowego świata Ekspresu Polarnego.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

36
Wonder Woman, 2 Blu-ray 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder Woman, 2 Blu-ray 3D
Patty Jenkins, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Superprodukcja z uniwersum DC! Megahit kinowy! Film zrealizowany na podstawie serii komiksów autorstwa Williama M. Marstona. Diana (Gal Gadot), amazońska księżniczka, postanawia opuścić rodzinną wyspę. Wyrusza w podróż do cywilizowanego świata ze szkła i stali. Wyuczona jak przystało na greckiego wojownika i obdarzona przez swoje Boginie niezwykłymi mocami, góruje nad ludźmi. Dodatki: • Epilog; • Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie; • Wizja reżysera: Historia ukrytej wyspy Themyscira; • Bitwa na plaży; • Wonder Woman na wojnie; • Tworzenie „Wonder Woman”; • Wojownicy; • Cuda w obiektywie i wiele więcej.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

37
DC Wonder Woman. Edycja rocznicowa, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
DC Wonder Woman. Edycja rocznicowa, DVD
Lauren Montgomery, 2009
Dostępny
63 szt.

Wydanie rocznicowe: 75 lat Wonder Woman! Animowany pierwowzór filmu fabularnego z Gal Gadot! Gdy wskutek zdrady Ares, bóg wojny, ucieka z niewoli, Amazonka księżniczka Diana podejmuje się misji schwytania go, nim chaos i zniszczenie ogarną całą planetę. Z pomocą zadziornego pilota myśliwca Steve’a Trevora Diana wytropi Aresa i podąży za nim do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka ją bitwa, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Dzięki tej wspaniałej edycji rocznicowej przeżyj raz jeszcze epicką opowieść o księżniczce, która stała się największą superbohaterką w historii! Zupełnie nowe materiały dodatkowe: „Legenda Wonder Woman”, „Wonder Woman: Wywrotowe marzenie”, „Wonder Woman: Córka mitu”, komentarz zespołu kreatywnego, zapowiedź następnego animowanego filmu ze świata DC Universe: „Batman i Harley Quinn”.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

38
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 20. Wielka tajemnica Pinkie, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 20. Wielka tajemnica Pinkie, ...
praca zbiorowa , 2015
Niedostępny
Brak

Nowe odcinki z sezonu 5. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! W części 20 Rarity zostanie detektywem, Pinkie Pie będzie musiała dochować tajemnicy, a kucyki ze Znaczkowej Ligi wreszcie zdobędą swoje upragnione znaczki!

9,99 zł
Powiadomienie
39
Premium Collection. Tarzan. Legenda, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Premium Collection. Tarzan. Legenda, DVD
David Yates, 2016
Dostępny
201 szt.

Oszałamiająca sensacyjno-przygodowa produkcja oparta na motywach legendarnych powieści autorstwa Edgara Rice’a Burroughsa. Tarzan (Alexander Skarsgård) opuścił afrykańską dżunglę, by rozpocząć nowe życie u boku ukochanej Jane (Margot Robbie). Teraz wraca jako emisariusz, nieświadomy faktu, że stał się pionkiem w rozgrywce prowadzonej przez chciwego kapitana Leona Roma (laureat Oscara® Christoph Waltz). Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: • Tarzan odrodzony: odkryj nowe wcielenie Tarzana, skrojone na miarę naszej generacji, • Gabon na srebrnym ekranie, • Stop IVORY: powstrzymaj handel kością słoniową.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

40
Szadź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szadź
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Nowa powieść autora Paradoksu i scenarzysty „Prostej historii o morderstwie”. W lesie odkryto nagie zwłoki. Komisarz Polkowska wie, że ma mało czasu, żeby ocalić́ kolejną dziewczynę przed zimnym snem.

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

41
Wonder Woman, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder Woman, Blu-ray
Patty Jenkins, 2017
Dostępny
1 szt.

Superprodukcja z uniwersum DC! Megahit kinowy! Film zrealizowany na podstawie serii komiksów autorstwa Williama M. Marstona. Diana (Gal Gadot), amazońska księżniczka, postanawia opuścić rodzinną wyspę. Wyrusza w podróż do cywilizowanego świata ze szkła i stali. Wyuczona jak przystało na greckiego wojownika i obdarzona przez swoje Boginie niezwykłymi mocami, góruje nad ludźmi. Dodatki: Epilog; Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie; Wizja reżysera: Historia ukrytej wyspy Themyscira; Bitwa na plaży; Wonder Woman na wojnie; Tworzenie „Wonder Woman”; Wojownicy; Cuda w obiektywie i wiele więcej

100,90 zł
95,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,04 zł

42
Wonder Woman, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wonder Woman, DVD
Patty Jenkins, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Hit kinowy! Superprodukcja DC z Gal Gadot w tytułowej roli. Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie. Dodatki: Wizja reżysera. Diana we współczesnym świecie reżyser Patty Jenkins zabierze cię w ekskluzywna podróż po najważniejszych scenach Wonder Woman.

40,90 zł
38,86 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

43
Historie kryminalne. Wiek XIX, część I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie kryminalne. Wiek XIX, część I
Dostępny
6 szt.

Raczej rzadko mamy okazję poznania wydarzeń związanych z przestępczością w XIX wieku. Lukę tę stara się wypełnić książka Historie kryminalne. Wiek XIX. Autorzy, korzystając z dawnych publikacji przedstawiają obrazki z życia kilku warstw społecznych. Najwięcej historii dotyczy włościan. Zadziwiające jest jakie pomysły mieli nasi przodkowie, pragnąc pozbyć się na zawsze niekochanego małżonka lub rywala w miłości bądź interesach. Oto dwa przykłady wywołujące dziś rozbawienie: ugotowana żmija dodana do posiłku i szkło potłuczone na miałko, wsypane do pożywienia. Inne opisane w książce historie są bardziej poważne. Występują w nich drobne przestępstwa i zbrodnie. Nie brakuje oszukańczych metod, nieuczciwych przedsięwzięć, prostych kradzieży oraz rozbojów i zabójstw. Część historii wstrząśnie czytelnikiem, inne pobudzą do refleksji nad ludzkim losem. Przykre wrażenie wywołuje na przykład opis szpitala dla chorych psychicznie w Kulparkowie, czy niedola syna księcia Urusowa. Mimo często występujących pojęć prawniczych i otoczki historycznej, książkę czyta się łatwo.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

44
W służbie Bonapartego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W służbie Bonapartego
Dostępny
5 szt.

Trzecia część warmińskiej sagi przybliżającej czasy epoki napoleońskiej. Powieść przenosi czytelnika pod mury smoleńskiej twierdzy, gdzie w 1812 roku Napoleon podejmuje zgubną dla siebie decyzję marszu na Moskwę. Maurycy Giersz, syn kowala z Lidzbarka Warmińskiego, ówczesnego Heilsberga, u boku marszałka Neya szuka zapomnienia po trudnych chwilach, jakie dostarczyło mu życie. Zdobycie prastarej stolicy Rosji okazuje się pyrrusowym zwycięstwem, po którym następuje pełen tragicznych sytuacji i licznych zwrotów akcji odwrót. Maurycy, w towarzystwie swojej nowej miłości zdecydowanie stawia czoła niebezpieczeństwom i czyni wszystko, by wrócić do czekających na niego bliskich. Ciepło domowego ogniska wydaje się rzeczą nieosiągalną...

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

45
Kochanek damy z gronostajem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek damy z gronostajem
Dostępny
20 szt.

Powieść sensacyjna, w której fikcja literacka łączy się z historią. Główny bohater, konserwator zabytków, zauroczony „Damą z gronostajem” Leonarda da Vinci, chce napisać o niej książkę. Zamiast tego podejmuje nieudaną próbę kradzieży portretu z muzeum. W tej historii, jak to w życiu, nie wszystko kończy się dobrze i nie każdą zbrodnię spotyka kara.

25,20 zł
17,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,21 zł

46
Seweryn Książę Czetwertyński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seweryn Książę Czetwertyński
Dostępny
8 szt.

Książka Heleny von Mauberg, wnuczki Seweryna Czetwertyńskiego, ukazuje korzenie Seweryna Czetwertyńskiego i drzewo genealogiczne jego arystokratycznych przodków. Jest pełna uroku i wdzięku minionych lat. Niesie również przesłanie towarzyszące autorce od początku podjętej przez nią pracy – przypomina postać Seweryna Czetwertyńskiego, ratując od zapomnienia jego trudne, szczególnie wojenne, losy. Seweryn Czetwertyński za swoją postawę w czasie okupacji zapłacił najwyższą cenę. Aresztowany Przez Niemców przeszedł obozy koncentracyjne w Auschwitz i Buchenwaldzie. Po uwolnieniu przez Amerykanów zmarł z wycieńczenia w Szkocji w 1945 roku. Spoczywa w Edynburgu. Album ukazuje się pomiędzy dwiema ważnymi rocznicami. Dwa lata temu minęła 70. rocznica śmierci Seweryna Czetweryńskiego, a w roku 2018 przypada 100-lecie polskiego sejmu powołanego do życia w niepodległej Polsce. Jednym z jego twórców i wielokrotnym jego wicemarszałkiem był poseł z ziemi podlaskiej, Książę Czetwertyński. Walorem książki jest jej oprawa ikonograficzna, na którą złożyły się liczne fotografie wydobyte z kilku, jeśli nie kilkunastu albumów rodzinnych, należących dziś do wnuków lub prawnuków Seweryna Czetwertyńskiego.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

47
Luter. Ciemna strona rewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luter. Ciemna strona rewolucji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Kim był Marcin Luter? Reformatorem, który z miłości do prawdy wystąpił przeciw nadużyciom papiestwa? Czy rebeliantem, prekursorem późniejszych rewolucjonistów? W ostatnich latach obraz Lutra uległ całkowitej przemianie. Za sprawą licznych wypowiedzi kardynałów Waltera Kaspera, Kurta Kocha czy Karla Lehmanna stał się z wolna nauczycielem wiary i wzorem do naśladowania dla katolików. Co jest przyczyną tak całkowitej zmiany stanowiska Kościoła? Powody mogą być dwa. Albo odkrycie nieznanych pism reformatora, rzucających nowe światło na jego postawę, albo nowa interpretacja jego nauk. Żadne nowe pisma Lutra się nie pojawiły. Zatem powodem musi być nadanie wystąpieniu Lutra nowego znaczenia. Jeśli papież Franciszek ma rację, że w sporze o usprawiedliwienie Luter się nie pomylił, to znaczy, że w błędzie trwali ojcowie Soboru Trydenckiego. Podobnie dziwnie brzmi twierdzenie papieskie, że Luter nie chciał podziałów w Kościele skoro reformator nazywał papieża Antychrystem i chciał zniesienia Urzędu Nauczycielskiego. Czyżby zatem obecny papież i jego najbliżsi współpracownicy byli, jak to logicznie wynika z ich słów, luteranami? O tym jest ta książka. O prawdziwej twarzy Marcina Lutra i o tym, czy obecne dążenie do jego rehabilitacji podyktowane jest dążeniem do prawdy czy też jest efektem zdrady.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

48
Balans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balans
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

Po wypadku Sönke Petersen próbuje odnaleźć balans we własnym życiu. W trakcie rehabilitacji szuka go w ciele. Balansuje pomiędzy radością jeżdżenia na motocyklu żużlowym, a smutkiem, jaki dostał w postaci wózka inwalidzkiego. Niegdyś balansował na granicy życia i śmierci, teraz balansuje na granicy mocy i niemocy, odnajdując siebie pomiędzy szczęściem i nieszczęściem. Utrzymanie życiowej równowagi ma inną granicę u każdego z nas. Często chwiejemy się stąpając po cienkiej linii nad przepaścią, przesuwając granicę zdrowego rozsądku. Treść, jaką niosą słowa Sönke, jego bliskich i przyjaciół w zestawieniu z moim postrzeganiem świata pokazuje, że przez życie należy kroczyć odważnie, bez kompleksów i z zachowaniem balansu świadomości. Nigdy nie zwątpiłem w moją podróż po sprawność. Wiem, że przeznaczenie odebrało mi zdrowie i wierzę, że gdzieś tam w gwiazdach, zapisany jest dzień, kiedy wstanę. Nie wiem jak długo będę na to czekał, ale się doczekam. Nie wiem, czy po śmierci ludzie mają nogi, czy też nie, ale nawet jeśli tam miałbym biegać, to ja sobie poczekam. Oczywiście wolałbym stąpać tu po ziemi. - Sönke Petersen

32,90 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

49
Słowo natchnione przez Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo natchnione przez Boga
Dostępny
8 szt.

W pewnym momencie, w bardzo odległej przeszłości „Bóg powiedział: Niech się stanie…” (Rdz 1,3) i wszystko, co powiedział, dokonało się. Słowo Boga ma moc stwórczą. Na jego dźwięk słońce, księżyc i gwiazdy nagle zaczęły istnieć. Bóg posłał Słowo, które powołało do istnienia wszystko, co istnieje, w tym i nas. Najwyższy posłużył się potęgą swego Słowa nie tylko po to, by powołać materię do istnienia, ale także po to, by nadać sens naszemu życiu i naszym relacjom. Następnie z biegiem czasu sprawił, że Jego Słowo zostało spisane. Biblia, która jest natchnionym przez Boga Słowem Życia, daje nam wszystko, czego potrzebujemy do zrozumienia kim jesteśmy, dlaczego tu jesteśmy i dokąd zmierzamy. Formalnie składa się ona z całej serii przekazów pochodzących od Boga, które dostarczają nam zrozumienia prawdziwego sensu życia, miłości, relacji międzyludzkich oraz radości, które Stwórca pierwotnie zamierzył dla swoich dzieci. Przekaz Słowa spisanego w Biblii jest potężny. Mimo to nadal wiele osób nie poznało jego mocy. Chciałbym więc, byśmy wspólnie na stronicach tej książki odkryli doniosłość, tajemnicę, pasję i przeogromną moc Księgi Słowa Bożego. Biblia nie jest bowiem zwykłym dziełem literackim. W jej treści zawarte są odpowiedzi na każde pytanie egzystencjalne, wskazówki do realizacji spełnionego życia oraz praktyczne porady pozwalające nam znaleźć radość i poczucie satysfakcji. Mam nadzieję, że książka ta pomoże Wam głębiej zapoznać się z pięknem i niezwykłością Bożego Słowa, a także zdobyć pewność, iż w codziennym życiu możemy zawsze polegać na jego mądrości i mocy. - Josh McDowell

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

50
Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii politycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islamofobia jako technologia władzy. Studium z antropologii polityczne...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Islamofobia jest zjawiskiem, które od przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku coraz mocniej zaznacza się w życiu europejskich społeczeństw. Książka zawiera omówienie różnorodnych dyskursów antyislamskich, które konstruując islam jako zagrożenie, a muzułmanów jako „innych” i „obcych”, wyrastają często z bardzo odmiennych przesłanek. Niektóre z nich są częścią dyskursu krytycznego wobec religii w ogóle i wiążą się z oświeceniowymi ideami postępu, emancypacji i racjonalizmu, inne wyrastają z konserwatywnej troski o czystość chrześcijańskiego dziedzictwa i europejskiej tożsamości (a także jej narodowych wariantów). Punktem wyjścia jest dla autorki pytanie o to, w jakim stopniu współczesna islamofobia powtarza wzory znane z historii europejskiego antysemityzmu. Ważną część tekstu wypełnia refleksja na temat relacji między figurą Żyda jako Innego a procesami konstruowania symbolicznej obcości, jaką w europejskim kontekście zostają naznaczeni muzułmanie. Wiążąc te procesy z wydarzeniami polityczno-ekonomicznymi z ostatnich dekad, autorka przedstawia je na tle historycznych związków Europy z islamem. Pokazuje przy tym, w jaki sposób wytworzone w epoce kolonialnej orientalistyczne wyobrażenia na temat tej religii kształtują dzisiejsze nastawienia wobec muzułmanów. Poszukując odpowiedzi na pytanie o przyczyny wzmagającej się w Europie antymuzułmańskiej ksenofobii, autorka szczególną uwagę zwraca na przemiany ekonomiczne związane z rozwojem neoliberalnego kapitalizmu, a także z kryzysem logiki rozwojowej, na której ufundowana została zachodnia nowoczesność. Zastanawiając się na fenomenem polskiej „islamofobii bez muzułmanów” podkreśla rolę, jaką w jej tworzeniu się odgrywa półperyferyjny charakter Polski.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

51
Nieprzyzwoite piosenki (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

52
Clint Eastwood, 4 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clint Eastwood, 4 DVD
różni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.28

Pakiet zawiera filmy: Tylko dla orłów, Złoto dla zuchwałych, Wzgórze rozdartych serc, Firefox. „Tylko dla orłów” Zespół komandosów wyrusza z misją specjalną, by odbić generała Carnaby, mogącego zdradzić Niemcom plany utworzenia drugiego frontu. Miejscem, gdzie uwięziony jest generał, jest niedostępna twierdza Schloss Adler. „Złoto dla zuchwałych” Grupa sfrustrowanych żołnierzy, którym dowództwo na każdym kroku daje do zrozumienia, że ma ich w nosie, przypadkiem dowiaduje się o możliwości zrobienia wielkiego skoku na złoto ukryte w banku – kilkanaście kilometrów za linia frontu. Dobre kino wykpiwające biurokrację wojskową, hipokryzję przełożonych i ujawniające prawdziwe postawy ludzkie w czasie wojny. „Wzgórze rozdartych serc” Tom Highway, żołnierz amerykańskiej marynarki wojennej, po raz ostatni wyrusza na front, by stawić czoła zbuntowanym rekrutom, zarozumiałym oficerom i byłej żonie, którą nadal kocha. Ponad dwie godziny mocnej męskiej rozrywki w najlepszym wydaniu. „Firefox” Mitchell otrzymuje propozycję nie do odrzucenia i musi z ZSRR ukraść supertajny myśliwiec nowej generacji.

55,90 zł
53,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

53
Jake Bugg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jake Bugg
Niedostępny
Brak

"To przyszłość muzyki" - powiedział niedawno o twórczości Jakea Bugga sam Noel Gallagher. Młody muzyk nie tylko znalazł mentora w osobie Noela Gallaghera, ale zdołał też wzbudzić podziw u połowy brytyjskiej sceny muzycznej - chwalą go wszyscy od Lily Allen, przez Eltona Johna, Coldplay, Damona Albarna, aż po Snow Patrol. Przede wszystkim jednak ten 18-letni chłopak z gitarą podbił serca brytyjskiej publiczności - jego wydana w październiku debiutancka płyta "Jake Bugg" od razu trafiła na 1. miejsce UK Album Chart! Ale też chyba od czasu pojawienia się Arctic Monkeys nie było na brytyjskiej scenie muzycznej nikogo, kto tak doskonale potrafiłby oddać nastroje młodego pokolenia. Fenomen Jakea polega jednak głównie na tym, że jego niezwykle szczere piosenki przemawiają nie tylko do nastolatków, ale też do ich rodziców, bo w swojej twórczości młody artysta składa swoisty hołd twórczości wszystkich wielkich - Dylanowi, The Beatles czy The Rolling Stones. To jakby Dylan spotkał się z Arctic Monkeys" - mówi o muzyce swojego protegowanego Noel Gallagher. I chyba nie dałoby się znaleźć bardziej trafnego porównania. Wszystko wskazuje na to, że rok 2013 będzie należał do Jakea Bugga!

19,99 zł
Powiadomienie
54
Lupus Electro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lupus Electro
Dostępny
5 szt.

Natalia Nykiel mocnym krokiem wchodzi na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem tego roku. świat `Lupus Electro` to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów. Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń - zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki. Dziewiętnastoletnia artystka jeszcze przed wydaniem płyty zdążyła mocno zaznaczyć swoją obecność. Na początku sierpnia pojawił się teledysk do jej debiutanckiego singla `Wilk`(muz. Natalia Nykiel/Fox, sł. Budyń) oraz zaskakujący cyfrowy minialbum `Lupus EP`, zwiastujący pełnoprawny krążek. Wokalistka jest na najlepszej drodze, aby zapełnić trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otwiera nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu - produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy - zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury - klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię. Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków. Jedną z pierwszych osób zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził zainteresowanie dziennikarzy. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

55
Chi, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chi, CD
Eldo, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Po 4 latach od premiery ostatniego, platynowego albumu „Zapiski z 1001 nocy” Eldo powraca z nowym materiałem! „Prace nad nową płytą zacząłem jesienią. Myślałem o tym, co chcę powiedzieć, a same nagrania, dzięki profesjonalizmowi wszystkich zaangażowanych, przebiegło bardzo sprawnie. Tytuł płyty pozostawię do przemyśleń zainteresowanych”. – Eldo Lista utworów: 1. MS Batory 2. Rybałci 3. Skała samobójców 4. Miasto słońca 5. Panamericana 6. Jedwabny szlak 7. Wyspy szczęśliwe 8. Przylądek milczenia 9. Droga winnych 10. Kwietne wojny 11. Psy z lasu śpiewającego 12. Zatoka dobrych pomysłów 13. Halina Poświatowska

44,80 zł
42,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

56
Eternia. Reedycja, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eternia. Reedycja, CD
Eldo, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Reedycja drugiej, solowej płyty Eldo pt. „Eternia” z 2003 roku. Produkcję promowały teledyski do utworów: „Mędrcy kosmosu”, „Eternia” oraz „Tylko słowo”. „Eternia” to znakomite, spokojne, momentami melancholijne teksty. Raper przedstawia swój światopogląd w przemyślany sposób, krytykując to, co go razi. Pokazuje świat takim, jakim jest naprawdę, bez zbędnego upiększania. Mówi o zatraceniu pewnych ideałów i zasad. Ukazuje próżność i zakłamanie ludzi, którzy dla pieniędzy są w stanie wbić nóż w plecy nawet przyjacielowi. Mimo tego wszystkiego Eldo pokazuje, że są jeszcze ludzie, którzy mają swoje zasady i kierują się dobrymi wartościami. Bity do „Eternia” zostały stworzone przez takich świetnych producentów jak Webber, Ajron, Zjawin, Supra, Joter oraz DJ Wich, a skrecze przez DJ-ów Twistera, Sekte oraz Wicha. Za mix i mastering odpowiadają Noon oraz Mikołaj Skalski. Lista utworów: 1. Tylko słowo 2. Chodź ze mną 3. Mędrcy z kosmosu 4. Oryginalny Pilsner (My!) 5. Odpowiedzialność 6. Zza szyby 7. Abstrakt Skit 8. Plaża 9. Autobus 522 10. Myśli (Ring Ring) 11. Eternia 12. Połamany ludzik 13. List z ziemi

32,74 zł
31,10 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

57
Miejski Patrol, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejski Patrol, CD
Mielzky, Patr00, MyMusic
Dostępny
2 szt.

Album Miejski Patrol jest kontynuacją historii, która swój początek miała w roku 2009. Wtedy właśnie światło dzienne ujrzał album „Nic się nie dzieje” formacji Ortega Cartel, gdzie artyści mieli okazję po raz pierwszy współpracować ze sobą. Wspólnie zrealizowali także utwór „Rap” (Ortega Cartel – Lavorama), dzięki któremu szersze grono słuchaczy poznało Mielzkyego. W kolejnych latach Mielzky skupił się na działalności solowej, czego efektem były 2 legalne albumy – „Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle” (2012) i „1.5” (2013). „Miejski Patrol” zawiera 15 utworów, na których gościnnie udzielili się Kuba Knap, Otsochodzi, Rymek, Frank Nino, a także Ortega Cartel. Charakterystyczne brzmienie muzyki Patr00 w duecie z szorstką stylistyką Mielzkyego stanowią obowiązkową pozycję dla fanów nie tylko Lavoholicznych dokonań, ale każdego słuchacza gatunku. Lista utworów: 1. Intro 2. GNR 3. 3 4. Halo Ziemia (feat. Ortega Cartel) 5. 25 Lat (feat. Kuba Knap) 6. Texas 7. Fajka 8. Miejski Patrol 9. Grubas 10. D.A.C.H. (feat. Frank Nino, Rymek) 11. Ze Mną 12. Historia 13. 83-200 14. Czego Więcej (feat. Otsochodzi) 15. Sam

44,80 zł
42,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

58
Good Things - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good Things
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.28

Reedycja doskonałego albumu utalentowanego soulowego wokalisty Aloe Blacca "Good Things". Płytę promował popularny utwór "I Need A Dollar", będący mieszanką muzyki funk i hip - hopu, wyróżniający się unikalnym pianinem, charakterystycznym basem i trąbką. Singiel w roku 2010 stał się tematem przewodnim popularnego programu telewizji HBO - "How To Make It In America". Pochodzący z południowej Kalifornii Aloe Blacc rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1995 roku. Wspólnie z producentem hiphopowym Exile (współpracującym m.in. z Mobb Deep, 50 Cent) utworzyli grupę Emanon, która skupiała się na Indie Rap. Kilka lat później, Aloe podczas europejskiego tournee z grupą Lootpack, poznał mało wówczas znanego producenta/rapera zwanego Madlib. Muzycy odnaleźli wspólną pasję do muzyki. Znajomość z Madlibem i jego bratem Oh No, zaowocowała w 2006 roku debiutanckim albumem Aloe Blacc "Shine Through". Ten krążek ukazał różnorodność talentu muzycznego Aloe. Słuchacze przekonali się, że potrafi on rapować i śpiewać zarówno po angielsku, jak i hiszpańsku, produkuje, gra na trąbce. Ci, którzy byli na jego koncertach, przekonali się, że świetnie tańczy i potrafi porwać publiczność. Na swoim drugim albumie "Good Things" Aloe skoncentrował się na sobie. Jego głos jest mocniejszy, bardziej dojrzały, teksty przemyślane, dotykające wielokrotnie problemów społecznych. Współpracując z Truth & Soul, Aloe Blacc wyprodukował ponadczasową soulową płytę, której słucha się z przyjemnością od początku do końca.

32,90 zł
31,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

59
Mutual Friends, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mutual Friends, CD
Boy, MyMusic
Dostępny
2 szt.

Słuchanie muzyki może nas przenieść w świat zmysłowych doznań i sprawić, że po zamknięciu oczu pojawią się inspirowane dźwiękami wielobarwne obrazy. Debiutancki album Boy „Mutual Friends” jest jak morska bryza – świeży, ożywczy i z pewnością inspiruje takie żywe marzenia. Nie przez przypadek krążek otwiera obietnica, iż „to jest początek czegokolwiek chcesz” (utwór „This Is The Beginning”) BOY to ekscytujący, młody duet, który tworzą pochodząca z Zurychu Valeska Steiner oraz Sonja Glass z Hamburga. Ich twórczość trudno sklasyfikować – dziewczyny mają swój niepowtarzalny styl, są niezwykle charyzmatyczne i oryginalne. Ich muzyka to mieszanka popu i indie rocka, jest ona na przemian wzruszająca i zabawna, inspirowana codziennymi historiami. Płyta „Mutual Friends” to zapis różnych zdarzeń, również autobiograficznych. Utwór „Drive Darling” to wspomnienie doświadczeń Valeski, gdy wyjeżdżała z Zurychu zostawiając rodzinny dom i przyjaciół. Piosenka „Waitress” oddaje natomiast melancholijny nastrój kelnerki zbyt długo pracującej w jednym miejscu i zastanawiającej się, kiedy jej życie faktycznie się rozpocznie. Promujący album singiel „Little Numbers” był ostatnim utworem, który powstał podczas sesji nagraniowej. To chyba właśnie, dlatego utwór jest nasycony dawką nieskrępowanej radości. Jest produktem zabawy w studio, gdy muzycy dochodzą do długo wyczekiwanego momentu, gdy mogą się zrelaksować i dobrze bawić – błędnie w niektórych przypadkach zakładając, że cała praca została już wykonana. W utworze zamykającym longplay „July” w głosie Valeski słyszymy empatię, a tekst pozostawia w słuchaczu uczucie, że po podróży dobrze być znowu w domu.

32,74 zł
31,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

60
Nie myśl o mnie źle, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie myśl o mnie źle, CD
Dostępny
2 szt.

Mam na imię Aleksander przedstawia się jako bardzo zaangażowany tekściarz, który w swojej twórczości stawia na dopracowaną lirykę. Co najważniejsze, nie zapomina przy tym o zabawie formą, a także dbałości o sposób rapowania. To, co właśnie wyróżnia debiut Aleksandra na tle innych płyt, to śpiewane partie. Sam dosyć często nuci refreny lub przechodzi w pół śpiewane flow, ale też podejmuje współpracę z Piotrem Roguckim, Mają Mai czy Emesem z Egotrue. Lista utworów: 1. Intro – Young King 2. Skąd On się wziął 3. Tlen 4. Sukces 5. Znamy się 6. Zakochany w życiu na pół gwizdka 7. Zaufanie gośc. Piotr Rogucki 8. Dom gośc. Miuosh 9. Kaskader 10. Nie powtarzaj 11. Muszę zrobić to sam gość. Egotrue 12. Nie myśl o mnie źle gość Maja Mai 13. Zmieniłem się 14. Outro – Odpowiedzialność 15. Tlen (remix)

22,40 zł
13,66 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 8,74 zł

61
Station To Station. 2016 Remaster, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Station To Station. 2016 Remaster, LP
David Bowie, Warner Music Polska
Dostępny
6 szt.

Zremasterowane wznowienie dziesiątej studyjnej płyty Davida Bowiego. „Station To Station” premierę miała w 1976 roku. Teraz pojawia się jako remaster, który z oryginalnych, analogowych taśm wykonał Harry Maslin. Na „Station To Station” David Bowie poszedł jeszcze bardziej w stronę soulu, R&B i funku. Dało się nawet zauważyć w piosenkach elementy art rocka i space rocka. Całość nagrana została w Los Angeles i zapewne klimat oraz luz słonecznej Kalifornii miały wpływ na taki, a nie inny kształt płyty. Brzmienie nadał David do spółki z Harrym Maslinem. Lista utworów: 1. Station to station 2. Golden years 3. World on a wing 4. Tvc 15 5. Stay 6. Wild is the wind 7. Word on a wing-live 8. Stay-live

153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

62
Notatnik ozdobny 0027-02 Super Jumbo 200 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0027-02 Super Jumbo 200
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.14

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

51,80 zł
46,62 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,18 zł

63
Notatnik ozdobny 0025-03 Onirica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0025-03 Onirica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.28

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

55,20 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,52 zł

64
Notatnik ozdobny 0025-04 Onirica - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0025-04 Onirica
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

55,20 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,52 zł

65
Notatnik ozdobny 0028-04 Super Jumbo 200 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0028-04 Super Jumbo 200
Dostępny
6 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

66
Notatnik ozdobny 0028-02 Gibson Les Paul - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0028-02 Gibson Les Paul
Dostępny
4 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

67
Notatnik ozdobny 0026-03 Block&Mirror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0026-03 Block&Mirror
Dostępny
5 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

24,60 zł
22,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,46 zł

68
Edukacja kobiet, kobiety w edukacji. Szkice historyczno-pedagogiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja kobiet, kobiety w edukacji. Szkice historyczno-pedagogiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Rzut oka na otaczającą nas rzeczywistość, zwłaszcza w przypadku tak silnie sfeminizowanego zawodu, jakim jest nauczyciel, pozwala niezwykle łatwo dojść do wniosku, że kobietom i nauce wyjątkowo po drodze. Tymczasem to, co oglądamy jako rzeczywistość zastaną, jest produktem stosunkowo świeżym, zjawiskiem w skali historycznej nowym i – z trudem wywalczonym. Dość przypomnieć, że Maria Skłodowska-Curie to nie tylko wybitna polska fizyczka, ale i pierwsza na świecie kobieta z tytułem doktora nauk, a przecież od czasów Marii dzieli nas zaledwie sto lat. My również tę świadomość mamy, dlatego wśród najnowszych publikacji Oficyny Wydawniczej Impuls widnieje Edukacja kobiet. Kobiety w edukacji. Szkice historyczno-pedagogiczne napisane pod red. Katarzyny Dormus, Anny Włoch i Justyny Wojniak. Prezentowana książka składa się z trzech części, poświęconych kolejno edukacji polskich dziewcząt w epoce oświecenia, angielskiemu szkolnictwu spod znaku katolicyzmu oraz wojującej epoce aktywistek i bojowniczek edukacji w Stanach Zjednoczonych pierwszej połowy XX wieku. Tezy autorek osadzone są głęboko w kontekście epoki, czy mowa o ideach oświeceniowych Jeana-Jacques’a Rousseau, anglosaskich wystąpieniach Geralda Grace’a, wreszcie – artykułach Mary O. Nutting, jednej z lepiej rozpoznawalnych pionierek w dziedzinie kształcenia amerykańskich dziewcząt.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

69
Poradnictwo w oddziaływaniach ortopedagogicznych. Wybrane problemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnictwo w oddziaływaniach ortopedagogicznych. Wybrane problemy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.26

Książka podejmuje ważne problemy dotyczące współczesnego poradnictwa. Zawiera także najnowsze trendy związane ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami, szeroko pojętym rozwojem, autonomią i zabezpieczeniem ich praw, zachęcaniem do szerokiego uczestnictwa społecznego. Autorzy prezentują własne stanowisko, odwołując się do najnowszej, bardzo dobrze dobranej literatury: psychologicznej, pedagogicznej i socjologicznej. Książka zachęca do przemyśleń, refleksji, a ponadto może stać się źródłem inspiracji do tworzenia praktycznych rozwiązań. W polskiej literaturze nie było dotychczas prac zwartych, które opisywałyby poradnictwo ortopedagogiczne, kreowanie (konstruowanie) indywidualnej biografii życia osób z niepełnosprawnościami. [...] Zgodnie z tym odbiorca tekstu znajdzie w publikacji hierarchicznie uporządkowany układ treści, który obejmuje analityczną deskrypcję pięciu kluczowych zagadnień problemowych. W rozdziale 1 dokonano syntezy kwestii odnoszących się do współczesnych kontekstów poradnictwa ortopedagogicznego, tj. fenomenu niepełnosprawności w aspekcie złożonego splotu sytuacji i uwarunkowań, zagadnień związanych ze specyfiką pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz miejsca poradnictwa w procesie wychowania i rehabilitacji. Rozdział 2 poświęcony został spojrzeniu na poradnictwo z perspektywy biegu ludzkiego życia. Zamiarem bowiem było podjęcie rozważań uka- zujących swoistość zmian w opiece, wychowaniu i kształceniu osób z nie­pełno­sprawnościami, osadzając to zagadnienie w zmienności celów, zadań i problemów przypisanych różnym fazom ich rozwoju. W rozdziale 3 zaprezentowano kwestię związaną z mechanizmami wyjaśniającymi sytuację społeczną osób z niepełnosprawnościami, wyraźnie odwołując się do przemian charakteryzujących współczesne społeczeństwa rozwinięte i zadań poradnictwa w przeciwdziałaniu zjawisku wykluczenia społecznego. W zamyśle miano na względzie ukazanie społecznego kontekstu niepełnosprawności, obejmującego problematykę zagrożonych aspektów interakcji, tożsamości napiętnowanej i znaczenia działań na rzecz normalizacji i partycypacji w oddziaływaniach ortopedagogicznych. Myśl przewodnią rozdziału 4 stanowią zagadnienia związane z ortopedagogicznymi działaniami pomocowymi odnoszącymi się do wzmacniania potencjału rehabilitacyjnego środowiska rodzinnego. Zostały one osadzone w ramach ogólnych rozważań nad naturalnymi siłami i zasobami rodziny oraz kwestii związanej z poszukiwaniem posiadanych rezerw i potencjałów tkwiących w każdym środowisku rodzinnym. Rozdział zamykają rozważania odnoszące się do zakresu i zasad pomocy ortopedagogicznej udzielanej rodzicom dziecka ze specyficznymi potrzebami w rozwoju. Rozdział 5, ostatni, obejmuje zestawienie wybranych tematów odnoszących się do metodyki działań pomocowych w ortopedagogice. Składają się nań rozważania nad znaczeniem diagnozy wspierającej i kompleksowego rozpoznania, kompetencji doradcy i kierunków rozwoju jego profesjonalizmu oraz aksjologicznych wyznaczników postępowania pomocowego wyznaczonych przez kwestie etyczne i deontologiczne. Każdy rozdział kończy podsumowanie w formie pewnych wskazań uogólniających. Liczymy, że tak dobrana tematyka zainteresuje szerokie grono adresatów. Książkę kierujemy bowiem do pedagogów specjalnych, doradców, pracowników poradni specjalistycznych, nauczycieli szkół specjalnych, studentów, samych rodziców dzieci z ograniczoną sprawnością, jak również wszystkich innych, którzy podejmują działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Chcemy podkreślić także kwestię funkcji, jaką może pełnić niniejsza publikacja. W zamierzeniu autorów jest próbą przedstawienia kompendium wiedzy, w którym zawarto swego rodzaju filozofię poradnictwa w oddziaływaniach ortopedagogicznych. Poszczególne rozdziały zaprojektowane zostały tak, by Czytelnik mógł w nich znaleźć teoretyczne uzasadnienie dla wyznaczonych celów i zadań pomocy ortopedagogicznej, jak również wszystko to, co odnosi się do zakresu niezbędnych umiejętności i kompetencji doradcy.

48,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

70
Notatnik ozdobny 0028-01 Dwight Valco Supro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0028-01 Dwight Valco Supro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

71
Notatnik ozdobny 0030-03 Velvet Mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0030-03 Velvet Mini
Dostępny
2 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

72
Notatnik ozdobny 0028-03 Gretsch 6120 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0028-03 Gretsch 6120
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.14

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

73
Notatnik ozdobny 0026-01 Block&Mirror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0026-01 Block&Mirror
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

24,60 zł
22,14 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,46 zł

74
Notatnik ozdobny 0026-02 Block&Mirror - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny 0026-02 Block&Mirror
Dostępny
5 szt.

Ekskluzywny notatnik ozdobny hiszpańskiej firmy Boncahier.

24,60 zł
22,14 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,46 zł

75
Wiersze rzeczne i dorzeczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze rzeczne i dorzeczne
Dostępny
53 szt.

Artur – autor wierszy, jest od kilkunastu lat uznanym tatuatorem, muzykiem – perkusistą, artystą malarzem oraz pasjonatem amerykańskich aut. Aneta – ilustratorka wierszy, na co dzień „trzyetatowa” mama, księgowa i szefowa rodzinnej firmy artystycznej, którą prowadzi razem z Arturem. Jej główne pasje to sztuka, rysunek, malarstwo i muzyka. Pomysł połączenia wspólnych sił i zrealizowania czegoś wyjątkowego dla dzieci dojrzewał stopniowo, wraz z powiększaniem się rodziny. Wszystkie wiersze i ilustracje zostały zainspirowane prawdziwymi przygodami, bliskimi osobami związanymi z dzieciństwem autorów, okresem ich dorastania i życiem obecnym. Przede wszystkim jednak Aneta i Artur zgodnie twierdzą, że największą inspiracją do powstania tej debiutanckiej książki są DZIECI, a w szczególności Gabrysia, Ola i Filip. To właśnie one obudziły w nich marzenia beztroskiego powrotu do dzieciństwa, do krainy wspomnień i dziecięcych fantazji, czego rezultat trzymacie w tej chwili w dłoniach. Okładka oraz ilustracje powstały w malowniczym miejscu nad rzeką Liwiec.

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

76
Trening życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening życia
Dostępny
26 szt.

„Zaliczyłam tysiące upadków! Tysiące razy się poddawałam. Charakter mam zadziorny i tym razem chciałam pokazać wszystkim wokół i sobie samej, że dam radę! I udało się!” – Deynn. „Mógłbym znaleźć w swoim życiu milion wymówek, by odpuścić. Nie zrobiłem tego. Tak nie zachowuje się mistrz, którym chcę być. Życie nie zawsze polega na tym, by robić to, co łatwiejsze” – Majewski Trenuje. Deynn i Majewski trenują miliony Polaków i inspirują ich do walki o lepszą wersję siebie. W tej książce po raz pierwszy opowiadają o swoim fitnessowym życiu. O zwątpieniach, powrotach i pracy nad sobą, która trwa przez całe życie. Radzą, od czego zacząć i jak zrobić pierwszy krok do zmiany. Pomagają zrozumieć tajniki diety i treningu. • Skąd czerpać motywację? • Jak dobrać odpowiednią dietę i zobaczyć, czy działa? • Na czym oprzeć skuteczny plan treningowy? Poznaj doświadczenia i punkt widzenia trenera personalnego oraz jego najlepszej podopiecznej! Motywacja jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy po nią sięgnąć. Rozpocznij trening życia z Deynn i Majewskim!

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

77
Straszne Historie Maszy. Część 1, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straszne Historie Maszy. Część 1, DVD
Denis Hervyatsov, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Pomysłowy spin-off bestsellerowej serii „Masza i Niedźwiedź”. Sympatyczna i niesforna Masza, znana z popularnej serii „Masza i Niedźwiedź”, opowiada zupełnie nowe historie, które pomogą przezwyciężyć dziecięce lęki. Intrygujące opowieści dostarczą nie tylko dobrej zabawy, lecz także nauczą, że strach można pokonać! Część 1 na DVD zawiera m.in. straszną historię o potworach i tych, którzy się ich boją, przerażającą historię o ciemnym lesie i małym żuczku oraz bardzo straszną historię o chłopcu, który bał się myć.

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

78
Jest życie po końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jest życie po końcu świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Odejście Krzysztofa to dla mnie wielka strata, ale także ślad, który po sobie zostawił, który razem po sobie zostawiamy. To już się stało. Nawet gdybym nigdy nie zrobiła więcej żadnego filmu, pozostanie to, co zrobiliśmy razem. Możesz powiedzieć o swoim związku z Krzysztofem, że to była wielka miłość? Tak. Ze wszystkim potknięciami, ale tak. Każdemu życzę, żeby przeżył coś takiego. "Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela", "Papusza" – wybitne filmy, o których słyszał prawie każdy. Za ich sukcesem, obok Krzysztofa Krauze, stoi jego partnerka w pracy i życiu – Joanna Kos-Krauze. Artystka, niezwykły człowiek, silna kobieta. Ostatni film, Ptaki śpiewają w Kigali, ten chyba najtrudniejszy, w Afryce, zrobiła już sama. Ukończyła go po śmierci męża. Ta książka to nie jest zwykły wywiad rzeka. Osobista rozmowa z Joanną Kos-Krauze przeplatana jest reportażami z Rwandy, kraju, którego mieszkańcy muszą nauczyć się żyć na nowo, a który stał się drugim domem Joanny. Temat tej książki również nie jest błahy. Jest to przepiękna, choć momentami dotkliwa opowieść o sile miłości, determinacji i przebaczenia. O sile kraju, który odbudowuje się po wojnie domowej, i sile kobiety, która przeżywa swój osobisty koniec świata i się po nim podnosi. Nagradzany na festiwalach film "Ptaki śpiewają w Kigali" już w kinach.

42,90 zł
33,03 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,87 zł

79
Masza i Niedźwiedź, Część 7. Bajeczna bajka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź, Część 7. Bajeczna bajka, DVD
Oleg Kuzovkov, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Bestsellerowa rosyjska animacja, która podbiła serca małych i dużych widzów! Nowy sezon przygód niesfornej Maszy i jej przyjaciela Niedźwiedzia. Jeszcze więcej psot, humoru i dobrej zabawy! Zobacz, czy bohaterowie sprawdzą się w nowych rolach: Masza – mechanika samochodowego, a wilki – taksówkarzy! Sprawdź, czy Niedźwiedziowi uda się wreszcie zdobyć serce ukochanej oraz jakie skutki może mieć uzależnienie od gier wideo…

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

80
Król Artur. Legenda miecza, Blu-ray + Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Artur. Legenda miecza, Blu-ray + Blu-ray 4K
Guy Ritchie, 2017
Dostępny
18 szt.

Uznany reżyser Guy Ritchie wnosi swój dynamiczny styl do klasycznej opowieści o Excaliburze w nowej, pasjonującej interpretacji legendy arturiańskiej. Gdy ojciec Artura zostaje zamordowany, a jego wuj przejmuje tron, chłopak trafia na ulicę, by dorastać w znoju i trudzie w podejrzanych zaułkach miasta. Jego życie odmieni się nie do poznania, gdy wyciągnie z kamienia miecz Excalibur i odkryje swoje prawdziwe dziedzictwo. Dodatki na Blu-ray: • Butny Artur: Charlie Hunnam – dżentelmen, zabijaka i rebeliant; • Miecz z Kamienia: Tchnąć życie w legendę. • Wizyta na planie filmowym z reżyserem Guy'em Ritchiem; • Parada i krew: Przyspieszony kurs szermierki dla Charliego Hunnama i pozostałych członków obsady; • Fundamenty: Zobacz, jak budowano średniowieczne Londinium. I wiele więcej!

147,90 zł
140,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,39 zł

81
Nowe fikołki pana Pierdziołki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe fikołki pana Pierdziołki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Pan Pierdziołka, ten od stołka, swoją pierwszą książką podbił serca tysięcy czytelników. W kolejnym tomie powtarzanek i śpiewanek dowiemy się o nowych fikołkach naszego ulubieńca, o tym że wyprowadził się z Grajdołka, krótko żył w Berlinie, Gdzie armaty rzeźbił w glinie. Potem zjawił się w Paryżu, Zająć się sadzeniem ryżu. Oj, dużo się działo, oj dużo! W końcu stworzył gdzieś w Meksyku Szkołę rymów i wierszyków. O tej szkole wszyscy już się zwiedzieli. Pchają się do niej, no bo gdy piątki dostaje się za wyrecytowanie: "Poszedł żuczek za chałupkę", za odśpiewanie: "W murowanej piwnicy, tańcowali zbójnicy", za napisanie: "Nie dłub w nosie. Boś nie prosię" albo "Z drogi śledzie, bo król jedzie!" Nikt nie chce ukończyć tej szkoły, bo cóż lepszego od szalonej zabawy w rymy. A więc, moje Pierdziołki, za pióra i na stołki!

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

82
Atlas koloproktologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas koloproktologii
Dostępny
15 szt.

Atlas koloproktologii to publikacja uniwersalna, przeznaczona dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać tę dziedzinę medycyny. Zasób wiedzy tekstowej ograniczono do niezbędnego minimum, potrzebnego do wyjaśnienia patologii przedstawionych na fotografiach i rycinach. Młodzi adepci medycyny znajda tu podstawowe informacje dotyczące wielu często oraz rzadziej spotykanych chorób. Specjaliści będą zaś mogli zapoznać się z rozmaitymi technikami operacyjnymi stosowanymi w koloproktologii.

139,90 zł
110,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 29,38 zł

83
Wolność i wyobraźnia w literaturze dziecięcej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność i wyobraźnia w literaturze dziecięcej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.29

Wyobraźnia potrzebuje wolności. Wolność potrzebuje wyobraźni. Literatura dziecięca, podobnie jak samo dziecko, potrzebuje – w bezpiecznych granicach – zarazem wolności i wyobraźni. Zapraszamy do lektury zbioru studiów autorstwa badaczy reprezentujących różne generacje, metody literaturoznawcze i ośrodki naukowe. Artykuły poświęcone rozmaitym aspektom dwóch tytułowych kategorii w literaturze przeznaczonej dla najmłodszego odbiorcy składają się na wielogłosową i wielowątkową całość, która może zainspirować wszystkich zainteresowanych książkami dla dzieci. Przynajmniej mamy taką nadzieję. „Autorzy prac zamieszczonych w książce analizują zagadnienie centralne dla dociekań nad twórczością literacką dla dzieci i młodzieży: problem obszarów wspólnych wolności i wyobraźni – dwóch nierozerwalnych biegunów dzieciństwa, zespalających się i łączących w niezliczonych realizacjach literackich. Diachroniczne spojrzenie na ten problem ujawnia charakterystyczne napięcia w obrębie światów przedstawionych i ewolucję w strategiach kreowania rzeczywistości; sztukę zorientowaną na dziecięcego odbiorcę można rozumieć jako świadectwo zmagań dorosłego, pragnącego opresyjnie ograniczyć dziecięcą wolność i nieposkromioną skłonność do imaginacji, i podszytego lękiem artysty, który nigdy nie wyrzekła się dążenia do wewnętrznej wolności, także wolności wyobraźni.” [Z recenzji profesora Grzegorza Leszczyńskiego]

49,90 zł
41,42 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,48 zł

84
Magia Kina. Psy i Koty, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Psy i Koty, DVD
Lawrence Guterman, 2001
Dostępny
101 szt.

Daj się porwać Magii Kina! Ekscentryczny profesor Brody dokonuje odkrycia, które może zachwiać odwieczny układ sił w świecie zwierząt domowych. Lou, niedoświadczony szczeniak rasy beagle, rozpoczyna ostateczną misję, by ocalić ludzkość z totalnej „koto-strofy”! Psy i koty będą walczyć o dominację i w tym celu wykorzystają najnowszą technologię. Komedia dla całej rodziny, która podbiła świat. Dodatki: alternatywne zakończenie filmu, reportaże, komentarze, reportaż „Teaching a New Dog New Tricks”, który pokazuje, jaką wspaniałą pracę wykonał zespół odpowiedzialny za efekty specjalne, marionetki, grafikę komputerową CGI oraz trenerzy czworonożnych aktorów; proces twórczy: czyli od pierwszej kreski na storyboardzie po finalny efekt na filmie; wyselekcjonowane sceny z filmu; rysunki i szkice pomocne przy procesie produkcji; interaktywną zabawę dla dzieci, w której do czworonożnych postaci z filmu można „dokleić” głowę swojego własnego czworonożnego ulubieńca albo mieszać i łączyć różne ciała z różnymi głowami bohaterów z filmu.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

85
Magia Kina. Miś Yogi, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Miś Yogi, DVD
Eric Brevig, 2010
Dostępny
43 szt.

Daj się porwać „Magii Kina” Miś Yogi powraca. W Jellystone biznes nie idzie dobrze, a jego mieszkańcy stanęli w obliczu utraty domu! Yogi musi udowodnić, że naprawdę jest „mądrzejszy niż przeciętny miś” i obronić park przed zamknięciem. Fantastyczne kino familijne, które rozbawi nie tylko najmłodszych! Plus wspaniały polski dubbing: Adam Ferency jako Yogi, Zbigniew Zamachowski w roli Boo Boo. Dodatki: • gagi z planu filmowego, • komentarze, • Klejnoty Parku Jellystone: parkowy bałaganiarz i tajemna kryjówka Yogiego, • misiowy misz-masz: zabawne momenty Yogiego i Bubu.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

86
Magia Kina. Kosmiczny mecz. Edycja Specjalna, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Kosmiczny mecz. Edycja Specjalna, 2 DVD
Joe Pytka, 1996
Dostępny
201 szt.

Na Ziemię przybywają kosmici. Chcą porwać animki (postaci Looney Tunes), aby zabawiać nimi mieszkańców swojej nudnej planety. Królik Bugs proponuje „wojnę” – mecz koszykówki. Sprytni kosmici chcąc wygrać mecz za wszelką cenę i czynią z czołowych graczy NBA swoich niewolników. Ale przeoczają Michaela Jordana. I to jego jako asa swojej drużyny wykorzystuje Bugs... Dodatki: • zwiastun filmowy, • ciekawostki, • reportaż z udziałem Królika Bugsa i Michaela Jordana, • 2 teledyski.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

87
Magia Kina. Happy Feet. Tupot małych stóp, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Happy Feet. Tupot małych stóp, 2 DVD
George Miller, 2006
Dostępny
101 szt.

Daj się porwać „Magii Kina”! W Cesarstwie Pingwinów, gdzie odnajdujesz swoją „drugą połowę” poprzez piosenkę, rodzi się pingwin Mambo, który nie umie śpiewać. Posiada jednak niezwykły talent stepowania. Wyruszy w daleką podróż, aby ostatecznie udowodnić, że jeśli jest się po prostu sobą, można pokonać każdą przeszkodę! Wspaniała animowana opowieść dla całej rodziny. Dodatki: • zwiastun kinowy, • bogate materiały dodatkowe na bonusowej płycie: sceny niewykorzystane, wideoklipy, za kulisami.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

88
Premium Collection. Zodiak, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Zodiak, DVD
David Fincher, 2007
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

Tej sprawy nigdy nie udało się rozwikłać. Ponury dorobek szaleńca, którego nigdy nie schwytano; posługujący się szyfrem nieuchwytny zabójca, który sparaliżował strachem cały naród, amerykański Kuba Rozpruwacz. Publicznie przyznał się do zabicia 13 ofiar, a potem podał jeszcze... dwadzieścia cztery. Policja przypisała mu siedem ofiar, z których pięć nie żyje. Prawdziwej liczby być może nigdy nie uda się poznać. Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: komentarz reżysera.

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

89
Premium Collection. Tarzan. Legenda, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Tarzan. Legenda, Blu-ray
David Yates, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.12

Oszałamiająca sensacyjno-przygodowa produkcja oparta na motywach legendarnych powieści autorstwa Edgara Rice'a Burroughsa Tarzan (Alexander Skarsgård) opuścił afrykańską dżunglę, by rozpocząć nowe życie u boku ukochanej Jane (Margot Robbie). Teraz wraca jako emisariusz, nieświadomy faktu, że stał się pionkiem w rozgrywce prowadzonej przez chciwego kapitana Leona Roma (laureat Oscara® Christoph Waltz). Teraz w serii Premium Collection. Dodatki: • Tarzan odrodzony: odkryj nowe wcielenie Tarzana, skrojone na miarę naszej generacji; • Tworzenie wirtualnej dżungli: Zobacz, jak hala w Londynie przemienia się w afrykańską dzicz pełną niesamowitych, generowanych komputerowo goryli, słoni i lwów; • Bitwy i bójki na gołe pięści: Przekonaj się, w jaki sposób ekipy od efektów specjalnych i kaskaderskich tworzyły ekscytujące sceny ataku antylop czy walki Tarzana z Akutem!

65,90 zł
62,61 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

90
Nietzsche. Religijność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nietzsche. Religijność
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

Już na samym początku dociekań wyznaczonych zagadnieniem „Nietzsche i religijność” dochodzi do głosu sprzeczność zawarta w świadectwach dwojga z najbliższych przyjaciół Nietzschego. Z jednej strony mamy bowiem zdecydowany głos Franza Overbecka, który poszukiwanie klucza do Nietzscheańskiej filozofii w religii nazywa „sofistyczną sztuczką, zdolną zyskać sobie poklask jedynie kogoś, kto Nietzschego znał wyłącznie z oddali”. Z drugiej zaś strony dysponujemy świadectwem Lou Andreas-Salomé (z którą dialog prowadzi Krzysztof Matuszewski w artykule „Nietzsche mistyczny?”), przedstawiającym Nietzschego jako naturę religijną, jego filozofię zaś jako wyrosłą ze straty wiary i Boga (przekonanie to odziedziczą Bataille i Klossowski). Zagadnienie religijności w dziele Nietzschego, jak właściwie każde zagadnienie dotyczące jego filozofii, nie jest więc kwestią ani jednoznaczną, ani tym bardziej taką, która z łagodną uległością otwiera się przed czytelnikiem, wyjawiając swe tajemnice. Ujawniają się nam bowiem wielorakie, zaprzeczające sobie twarze – czy też może maski – niemieckiego filozofa: Nietzsche-Antychryst, wyzwalający świat z jarzma religii; Nietzsche-Zaratustra, do którego – co podkreśla Löwith w „Historii powszechnej i dziejach zbawienia” – stary papież zwraca się słowami: „W bliskości twej (…) czuję kadzidlne woni tajemne ciągłych błogosławieństw” [Z(a), s. 237]; Nietzsche makiaweliczny, który swoją filozofię Dionizosa łączy z hodowlą człowieka i stwierdza, że moralność oraz religia mają charakter czysto funkcjonalny, będąc środkami „kształtowania człowieka według własnego uznania”, a zatem narzędziem w rękach filozofa; wreszcie: Nietzsche mistyk, doznający objawienia, które – jak pisze Safranski – rozcina jego życie „na dwie połowy: życie przedtem i życie potem”. (fragment wstępu)

29,90 zł
21,23 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

91
Bing. Część 2. Kot... i inne przygody, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Część 2. Kot... i inne przygody, DVD
Nicky Phelan, Jeroen Jaspart, 2016
Dostępny
201 szt.

Nowa seria dla najmłodszych. Poznaj Binga, 3-letniego sympatycznego króliczka, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w tym wieku. Bing i jego przyjaciele: Flop, Sula, Pando, Koko i Charlie zapraszają do zabawy. Część 2 to aż 13 odcinków pełnych przygód i humoru!

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

92
Bing. Część 1. Huśtawka... i inne przygody, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Część 1. Huśtawka... i inne przygody, DVD
Nicky Phelan, Jeroen Jaspart, 2016
Dostępny
300 szt.

Nowa seria dla najmłodszych. Poznaj Binga, 3-letniego sympatycznego króliczka, który jest bardzo ciekawy świata. Jego przygody do złudzenia przypominają codzienność dzieci w tym wieku. Bing i jego przyjaciele: Flop, Sula, Pando, Koko i Charlie zapraszają do zabawy. Część 1 to aż 13 odcinków pełnych przygód i humoru!

19,99 zł
18,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

93
My Little Pony Equestria Girls. Opowieści z Canterlot High, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony Equestria Girls. Opowieści z Canterlot High, DVD
praca zbiorowa, 2017
Niedostępny
Brak

Spin-off serii „My Little Pony”. Filmowe przygody przyjaciółek z liceum Canterlot, oparte na popularnej linii lalek Hasbro. Dołącz do Twilight Sparkle i jej przyjaciółek z liceum Canterlot i przeżyj 3 zupełnie nowe przygody, pełne muzyki i magii! Zobacz, jak dziewczyny rywalizują w konkursie na najlepszy teledysk, zajrzyj za kulisy nowego filmu o Dzielnej Do, na planie którego dzieją się podejrzane rzeczy, oraz sprawdź, na jakie niebezpieczeństwo zostanie narażona Sunset Shimmer podczas swojej podróży do Equestrii…

15,99 zł
Powiadomienie
94
Monopoly. Gra o tron. Edycja kolekcjonerska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Gra o tron. Edycja kolekcjonerska
Winning Moves, od 18 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.27

„Monopoly. Gra o tron” pozwoli Ci przenieść się do Westeros. Wybierz jeden z kolekcjonerskich pionków i podróżuj po Siedmiu Królestwach. Za Złote Smoki kup Winterfell, Złotą Przystań lub inne miejsca ze świata Westeros. Zbierz Domy Rodów i budowle takie jak Mur. Buduj Wioski oraz Twierdze i zbieraj komorne od pozostałych graczy. Zdobądź najlepsze zamki oraz wyspy i zasiądź na Żelaznym Tronie! „Monopoly. Gra o tron” to gra przeznaczona dla wszystkich fanów kultowego serialu, którzy uwielbiają grać w planszówki z rodziną lub w towarzystwie przyjaciół. W tej kolekcjonerskiej edycji będziesz miał szansę zdobyć Królewską Przystań, Winterfell czy Smoczą Skałę. Zamiast domów i hoteli buduj Wioski oraz Twierdze. Uważaj, by małe ptaszki Lorda Varysa nie odkryły Twojej zdrady, bo zostaniesz wtrącony do więzienia! Z pomocą Hodora pobierz 50 Złotych Smoków. Kupuj Wioski i Twierdze, zbieraj komorne i pomnażaj majątek, by wygrać! Zasady gry „Monopoly. Gra o tron” Zasady gry są podobne do zasad obowiązujących w klasycznej wersji gry „Monopoly”. Po rozłożeniu planszy i wyborze jednego z 6 kolekcjonerskich pionków należy rozdać każdemu z graczy odpowiednią liczbę Złotych Smoków. Rozgrywkę rozpoczyna osoba, która wyrzuci najwięcej oczek na kostce. W trakcie każdej kolejki rzuć dwiema kostkami, a następnie rusz się o liczbę pól równą sumie wyrzuconych oczek. Prawdopodobnie trafisz na jedną z lokalizacji, Dom Rodu bądź Budowlę, które będziesz mógł zakupić, gdy tylko okażą się dostępne, a Ciebie będzie na nie stać! Poza tym możesz wejść na pole oznaczone jako Valar Morghulis bądź Żelazny Tron – weź jedną z tych kart i zastosuj się do podanej na niej instrukcji. Uważaj na własności pozostałych graczy i postaraj się nie trafić do więzienia! Pamiętaj, że Twoim celem jest nie tylko bogacenie się kosztem innych, ale również doprowadzenie ich do bankructwa. Zawartość gry „Monopoly. Gra o tron”: • plansza do gry, • 6 kolekcjonerskich metalowych pionków (Wilkor, Smocze Jajo, Biały Wędrowiec, Trójoki Kruk, Korona, Żelazny Tron), • 28 kart Nieruchomości, • 16 kart Valar Morghulis, • 16 kart Żelazny Tron, • Złote Smoki – waluta Gry o tron. • 32 Wioski, • 12 Twierdz, • 2 kości, • instrukcja. Język wydania: polski Wymiary pudełka: 40.0 x 25.0 x 5.5 cm

168,90 zł
145,25 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 23,65 zł

95
Tadeusz Woźniak. Vol. 1, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tadeusz Woźniak. Vol. 1, CD
Tadeusz Woźniak, Warner Music Polska
Dostępny
92 szt.

Tadeusz Woźniak tytułowym utworem albumu Zegarmistrz Światła wygrał główną nagrodę na X Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku. Cała płyta jest wynikiem fascynacji Tadeusza Woźniaka współczesną poezją, do której sam skomponował muzykę. Zestawienie niezwykle pięknej muzyki z mistrzowską interpretacją oraz jakością poezji Bogdana Chorążuka sprawia, że piosenki należą do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, a ich tekst podlega nieustannie analizom znaczeń. Lista utworów: 1. A Bodaj To 2. Ten, Który Pędzi 3. Zatrzymała się Godzina 4. Smak i Zapach Pomarańczy 5. Zanosi się na Noc 6. Na Brzegu Olśnienia 7. Ballada dla Potęgowej 8. Leżę 9. Z Dobrych Przeczuć 10. Ciche, Białe Kołysanie 11. Z Pragnienia, w Pragnienie 12. Mój Czas 13. Zegarmistrz Światła

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

96
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 21. Główna atrakcja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 21. Główna atrakcja, DVD
praca zbiorowa , 2015
Niedostępny
Brak

Nowe odcinki z sezonu 5. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! W części 21 Twilight i Flutteshy zostaną wysłane przez znaczkową mapę na nową misję – w Góry Szumiących Traw, Pinkie Pie zaangażuje się w organizację Festiwalu Pomocnych Kopytek, a przyszłość Equestrii ponownie zostanie zagrożona…

9,99 zł
Powiadomienie
97
Henryk Mikołaj Górecki: III Symfonia "Symfonia Pieśni Żałosnych", CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henryk Mikołaj Górecki: III Symfonia "Symfonia Pieśni Żałosnych", CD
Stefania Woytowicz, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.08

Premierowe nagranie III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonawczynią solowej partii jest znakomita polska śpiewaczka Stefania Woytowicz, której towarzyszy Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyr. Jerzego Katlewicza. Wielu znawców to pierwsze nagranie uważa za wzorcowe. Tracklista: 1. Pieśń I 2. Pieśń II 3. Pieśń III

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

98
Sekretne życie samotnej lalki. W poszukiwaniu Dare Wright - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie samotnej lalki. W poszukiwaniu Dare Wright
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

Biografia Dare Wright przekonuje, że najmroczniejsze są tajemnice dzieciństwa. Jean Nathan, niczym wprawny śledczy, w Sekretnym życiu samotnej lalki odkrywa tajemnice Dare Wright – fotografki, modelki i co najistotniejsze autorki opowiadań dla dzieci. Poznając biografię autorki Samotnej lalki dowiadujemy się, jak wielki wpływ na dorosłe życie ma wychowanie, które wikła główną bohaterkę w niezrozumiałe, erotycznie niepokojące relacje rodzinne. W połączeniu z licznymi nawiązaniami do klasyki literatury, Sekretne życie pobudza wyobraźnię wymuszając na czytelniku dziecięce wspomnienia i refleksje.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

99
I Hate Rock'n'Roll, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Hate Rock'n'Roll, 2 LP
T.Love, Warner Music Polska
Dostępny
24 szt.

Wydany w 2006 roku I Hate Rock'n'Roll był moim zdaniem płytą mocno niedocenioną. Album osiągnął wprawdzie status złota, ale reakcje ówczesnych krytyków pełne były niezrozumienia. Może dlatego, że po przebojowym Modelu 01 nagraliśmy płytę ostrą, surową i bardzo alternatywną. Wraz z Leszkiem Kamińskim byłem odpowiedzialny za brzmienie i produkcję całości. Właściwie był to mój debiut w roli producenta. Z dzisiejszej perspektywy to jedna z moich ulubionych płyt T.Love, a kawałki takie jak Jazz nad Wisłą, Gnijący świat czy Czarnuch wciąż dobrze grają na koncertach. Lubię mrok i szorstkość I Hate Rock'n'Roll. Nie ma tam ewidentnie słabych punktów. To płyta niełatwa, ale należy ją skonsumować w całości. Muniek Staszczyk, wrzesień 2017 Tracklista: LP 1 Side A 1. Love And Hate 2. Czarnuch 3. Foto 4. Make War NotLove 5. Deadstar Side B 1. Sex - Komp-Tv (2.IV.05) 2. Dlatego 3. Ścierwo 4. Gnijący świat 5. Jazz Nad Wisłą LP 2 Side C 1. Mr. President 2. Forever Punk 3. Pracuj Albo Głoduj 4. Tylko Miłość 5. Dreszcz Side D 1. Clashsong 2. Sieroszewskiego 3. The Best 4. Ścierwo 5. Variatenhaus

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

100
The Laughing Apple, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Laughing Apple, CD
Yusuf / Cat Stevens, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

Tracklist: 1. Blackness of the Night 2. See What Love Did to Me 3. The Laughing Apple 4. Olive Hill 5. Grandsons 6. Mighty Peace 7. Mary and the Little Lamb 8. You Can Do (Whatever)! 9. Northern Wind (Death of Billy the Kid) 10. Don't Blame Them 11. I'm So Sleepy

26,90 zł
26,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

Wróć do góry