hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.09.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 21 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Oto jest Wenecja (Miroslav Šašek), na drugim Jak uczyć się skutecznie, jakie to proste! (Carol Vorderman). Kolejny produkt to Nie gaście tej lampy przy drzwiach... (Kira Gałczyńska) oraz Zmysły w komunikacji.
1
Oto jest Wenecja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Wenecja
Dostępny
56 szt.

Szósty tom kultowej serii albumów dla dzieci o miastach świata. Niezliczone wysepki, kanały i mosty. Romantyczne przejażdżki gondolą. Koronkowe pałace nad Canale Grande, setki gołębi na placu Świętego Marka i… konie w słomkowych kapeluszach. Oto jest Wenecja! Odwiedź Wenecję sprzed lat i poczuj jej niepowtarzalny klimat. Przeniosą cię tam czarujące ilustracje Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60. i do dziś niezmiennie zachwycają elegancją, humorem i polotem.

32,00 zł
19,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 12,01 zł

13 osób kupiło
2
Jak uczyć się skutecznie, jakie to proste! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uczyć się skutecznie, jakie to proste!
Dostępny
64 szt.

Czy twoje dziecko ma kłopoty z uczeniem się? Nie wiesz, jak mu pomóc, żeby wyniki w szkole były dużo lepsze? Książka Jak uczyć się skutecznie powinna trafić do rąk każdego zdesperowanego rodzica, ucznia i studenta. Jej nowatorskie pod względem graficznym barwne schematy i ilustracje z precyzyjnymi wskazówkami postępowania sprawią, że zrozumienie technik przyswajania wiedzy będzie o wiele łatwiejsze. Ten nieoceniony przewodnik - omawiający najistotniejsze problemy związane z organizacją pracy, układaniem harmonogramów, motywacją, stylami uczenia się, metodami powtarzania materiału, egzaminami i radzeniem sobie z lękami - pomoże rodzicom i dzieciom we wspólnej pracy nad polepszeniem efektów nauki. Jak uczyć się skutecznie na pewno podbuduje zaufanie uczniów do siebie, zmniejszy poziom stresu i sprawi, że najtrudniejsze elementy uczenia się staną się proste, zrozumiałe i łatwe do opanowania.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

6 osób kupiło
3
Nie gaście tej lampy przy drzwiach... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie gaście tej lampy przy drzwiach...
Dostępny
8 szt.

Poruszająca, ciepła i pełna humoru, to znów smutna i pełna gorzkich refleksji opowieść sięga 1939 roku i pierwszych wspomnień z dzieciństwa autorki, przerwanego wybuchem wojny, i prowadzi przez jej młodość w czasach stalinizmu i pracę dziennikarki w PRL-u aż po XXI wiek. Na kartach książki pojawia się wielu znajomych i przyjaciół rodziny Gałczyńskich – znanych postaci ze świata kultury. Nie brakuje tu anegdot, ale i dramatów ludzi, którym przyszło żyć w państwie totalitarnym.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
4
Zmysły w komunikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmysły w komunikacji
Dostępny
6 szt.

Tom ma charakter przeglądu różnych stanowisk w kwestii korelacji między kompetencją językową a percepcją zmysłową człowieka, ale skupia się przede wszystkim na nabywaniu sprawności językowych przez dzieci oraz roli, jaką pełnią tu zmysły, takie jak słuch, wzrok czy dotyk. Prezentuje przy tym duże walory poznawcze, a sposób przedstawienia problemów sprawia, że można go polecić nie tylko specjalistom z dziedziny szeroko rozumianej logopedii, ale także tym wszystkich, którzy chcą zapoznać się z jej bardziej szczegółowymi zagadnieniami. Z recenzji prof. UŚ, dra hab. Jacka Warchali

28,00 zł
22,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

2 osoby kupiły
5
Jak zachęcić 2-latka do mówienia? Logopedyczny poradnik dla rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zachęcić 2-latka do mówienia? Logopedyczny poradnik dla rodziców
Dostępny
64 szt.

„W poradniku autorka przedstawia problemy, które mogą być przeoczone, a są ważne dla ogólnego rozwoju dziecka, szczególnie dla rozwoju jego mowy. Wyjaśnia i sygnalizuje, kiedy rodzice powinni szukać pomocy u specjalisty i na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę. Praca ta oraz zamieszczone w niej tzw. logoporady są nowym ujęciem tematyki wczesnego rozwoju”. – mgr Grażyna Sklarzyk, logopeda, specjalista neurologopeda „Książka ta może się stać logopedycznym vademecum dla osób sprawujących opiekę nad dzieckiem rozwijającym i doskonalącym swoją mowę. Twórczy charakter tego poradnika pokazuje, że osoby dorosłe wnikliwie obserwujące dziecko mogą już w pierwszych latach jego życia podejmować, w formie miłej zabawy, działania sprzyjające prawidłowemu funkcjonowaniu artykulatorów, przeciwdziałające jąkaniu wczesnodziecięcemu, służące wydłużeniu fazy oddechu, sprzyjające ukształtowaniu prawidłowego zgryzu. Autorka uświadamia, jak istotna jest rola słownego i emocjonalnego kontaktu z dzieckiem, które dzięki zabawom logopedycznym może uniknąć wielu rozczarowań i szkolnych niepowodzeń. Zaletą publikacji, oprócz jej praktycznego aspektu, jest komunikatywny język”. – dr Grażyna Pietruszewska-Kobiela

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

2 osoby kupiły
6
Wembley, Wimbledon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wembley, Wimbledon
Dostępny
27 szt.

Niewielu z nas pamięta, że Wiktor Osiatyński – prawnik, konstytucjonalista, działacz społeczny i zaangażowany w obronę praw człowieka publicysta – wcielił się w swoim życiu również w rolę reportera sportowego. W 1973 roku jako korespondent „Kultury” był świadkiem sukcesu piłkarzy Kazimierza Górskiego w starciu z reprezentacją Anglii, a w 1979 roku opisywał mecze tenisa rozgrywane na murawach Wimbledonu. Po co wznawiać teksty sportowe sprzed ponad czterdziestu lat? Bo dobry reportaż jest o tym, o czym jest, ale jest również o czymś więcej. Dzisiaj nie szukamy już w tych historiach wyników spotkań sportowych. Czytamy je jako uniwersalne opowieści o ludzkich słabościach i o ludzkiej sile, o emocjach – pragnieniach, nadziejach, lękach. Wrażliwy erudyta, jakim był Osiatyński, patrząc na sportowców, nie widział koszulek reprezentacji narodowych ani nawet dobrego uderzeniach z podbicia czy mocnego serwisu, widział – człowieka. Michał Okoński, sam będący dziennikarzem sportowym, wyznał we wstępie do książki: „Nikt nie pisał o sporcie tak jak Osiatyński. I pewnie dlatego, że w gruncie rzeczy nie o sporcie on pisał, a o ludzkich sprawach, jego pisanie przetrwało”.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
7
Mity greckie 7. Minotaur + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie 7. Minotaur + CD
Dostępny
16 szt.

Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne'a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (...) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona. – Joanna Olech

39,80 zł
33,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,97 zł

1 osoba kupiła
8
Materiały malarskie i ich zastosowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały malarskie i ich zastosowanie
Dostępny
34 szt.

Konsultacja merytoryczna wydania polskiego dr hab. Aleksandra Krupska, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Dzieło należące do kanonu wiedzy o technice malarskiej ? podręcznik rzemiosła dla malarzy ? pozostaje od dziesiątków lat pod stałą opieką ekspertów, którzy je opracowują wciąż na nowo. Zostało przetłumaczone na kilka języków i można je znaleźć wszędzie tam, gdzie naucza się i przyswaja malarską technologię, lub też w kręgu miłośników malarstwa. Oprócz omówienia klasycznych materiałów malarskich przedstawiono tu, z uwzględnieniem pochodzenia i historii, najnowsze farby artystyczne, pigmenty, media i spoiwa, a także przybory i podłoża malarskie, jak papiery, płótna, drewno czy tynki wapienne. Oddzielne rozdziały poświęcone zostały tematom specjalnym, jak ochrona zdrowia, badanie światłotrwałości, skala wełniana i pokrewne określenia. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia poczynając od antycznych technik malarskich przez średniowieczne malarstwo temperowe i wczesne malarstwo olejne, aż po najnowsze farby artystyczne, farby akrylowe i media alkidowe. Uzupełnieniem wywodów na temat zastosowania i produkcji farb artystycznych, gruntowania płócien, wyrobu pędzli, ręcznego i przemysłowego wytwarzania papierów malarskich oraz ogólnej teorii i praktyki różnych technologii malarskich jest ponad 250 ilustracji, a także zestawienie literatury uzupełniającej i aneks zawierający tablice barwne.

109,00 zł
80,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,34 zł

1 osoba kupiła
9
Przewodnik - Grecja wyspy egejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik - Grecja wyspy egejskie
Dostępny
6 szt.

Odkryjesz jeden z najpiękniejszych krajów w Europie.Piękne plaże, starożytne świątynie, średniowieczne zamki i klasztory, dzikie wąwozy, gęste lasy, jaskinie, rzeki i jeziora.Podróż z poradami ekspertówMARCO POLO 2017 (po raz pierwszy w Polsce z dodatkową mapą w poręcznym ETUI)Przewodnik w całkowicie nowej odsłonie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo zwiedzisz najwspanialsze zabytki, odkryjesz niebanalne miejsca i przeżyjesz cudowną przygodę. Ze wskazówkami naszych autorów nie ominą Cię również wydarzenia i imprezy, które pozwalają poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę. Best of polecane przez ekspertów Marco Polo to wybór, który utrafia w gusta tych, którzy wymagają więcej. Butikowe hotele, gustowne restauracje, ekscentryczne kluby, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły na zwiedzanie z dziećmi, sport i wiele innych, czasem nietypowych, aktywności. Przewodnik jest kopalnią informacji praktycznych i namiarów na linki, blogi, aplikacje...Co ważne w podróży, przewodnik Marco Polo posiada wygodny format oraz:- atlas drogowy;- dodatkową mapa w poręcznym etui.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
10
Orły na Kremlu. Samozwaniec. Moskiewska ladacznica. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły na Kremlu. Samozwaniec. Moskiewska ladacznica. Tom 1
Dostępny
1291 szt.

W porę, gdy kwitły kwiaty, a trawy wzbijały wysoko, moskiewski mir wywlókł ciało cara Dymitra związane powrozem. Ciągnęli je za sznur uwiązany do przyrodzenia przez wrota Spaskie na Plac Czerwony. Tam, koło Łubnego Miesta rzucono zwłoki na podwyższenie przygotowane na zabawę. Spalonymi prochami nabito armatę i wystrzelono w stronę Rzeczpospolitej. A potem się zaczęło. We wszystkich miastach i wioskach moskiewskiej dziedziny zaczęli pojawiać się kolejni… ...Samozwańcy! podający się za cudownie uratowanego carewicza Dymitra Iwanowicza, syna cara Iwana Groźnego i prawowitego następcę na moskiewskim tronie. A na tę szansę czekało wielu. Także Lisowczycy których nazywano „diabłami” i „krwawymi psami”. Niemal jak widmo zjawiali się i znikali, byli wszędzie i nigdzie, zostawiając po sobie ruiny i zgliszcza. Teraz nadszedł czas na ich „Dymitriadę”.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
11
Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe
Dostępny
4 szt.

Pajączek Kędziorek nie mógł się doczekać, aż nadejdzie ten dzień. Wreszcie nadszedł! To jego pierwsze urodziny. Mama upiekła dla wszystkich malutkie torciki, a on pomagał je dekorować. Na urodzinowe przyjęcie została zaproszona cała rodzina! Przybył także naprawdę wyjątkowy gość. To ciocia Tarantula z Afryki, która uwielbia podróżować. Przywiozła ze sobą niesamowite opowieści o dalekim lądzie i zamieszkujących go zwierzętach oraz niezwykły prezent. Urodziny zmieniły się w fantastyczną zabawę…

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
12
Polly and Holly cz.1 Hello Everyone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly and Holly cz.1 Hello Everyone
Dostępny
10 szt.

"Polly and Holly. Hello to everyone" to pierwsza książeczka z serii, w której dzieci poznają sympatyczną świnkę Polly i jej wierną przyjaciółkę kurkę o imieniu Holly. Jednak ktoś jeszcze ukrywa się w zaroślach! Czy jest to straszny potwór, jak sądzą Polly i Holly? Pomóżcie im rozwiązać tę zagadkę na kolejnych stronach książeczki, przy okazji poznając słowa związane z częściami ciała: arm, tummy, leg, head, ears, eyes. Może Polly i Holly zamiast strasznego potwora spotkają nowego przyjaciela?

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
13
Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru
Dostępny
68 szt.

Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie. Mieszkające w nim siostry wierzą w duchową opiekę Pramatki i siłę wiedzy. Pewnego dnia do klasztoru przybywa Jai. Maresi zaprzyjaźnia się z nią. Jai w domu rodzinnym przeżyła dramat, który powraca do niej co noc w koszmarach sennych. Pobyt w klasztorze ma uchronić ją przed zemstą okrutnego ojca. Jednak ten poprzysiągł, że odnajdzie córkę, gdziekolwiek by była. Wreszcie jego statek cumuje u wybrzeża wyspy. W wydarzenia wkraczają tajemne moce...

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
14
Fillory. Tom 2. Król magii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fillory. Tom 2. Król magii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, wraz z przyjaciółmi osiada na stałe w czarodziejskie krainie o nazwie Fillory i zostaje jednym z jej z królów. Pewnego dnia podczas polowania przypadkowo przenosi się z powrotem na Ziemię, a szukając drogi powrotu, odkrywa istnienie ogromnego czarnoksięskiego podziemia, o którego istnieniu nikt wcześniej nie miał pojęcia. Kiedy wraca do Fillory, okazuje się, że nad baśniową krainą zbierają się czarne chmury: ktoś obudził bogów, którzy zamierzają odebrać światu magię. Quentin i jego przyjaciele wyruszają na poszukiwania siedmiu czarodziejskich kluczy, które pozwolą zachować magię na świecie, nie wie jednak, że za ocalenie Fillory przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

15
Fillory. Tom 3. Kraina czarodzieja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fillory. Tom 3. Kraina czarodzieja
Niedostępny
Brak

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii! Powieści Grossmana stały się inspiracją dla twórców serialu filmowego o przygodach „Czarodzieja”. Quentin Coldwater stracił wszystko. Został wygnany z Fillory, magicznej krainy dziecięcych marzeń, w której niegdyś panował. To, o co dotychczas tak zaciekle walczył, zostało daleko, w miejscu, którego chłopak może już więcej nie odwiedzić. Nie mając nic do stracenia, powraca więc tam, gdzie wszystko się zaczęło – do Uniwersytetu Brakebills. Przeszłość jednak znajduje go wszędzie... Tymczasem magiczne bariery chroniące Fillory zostają naruszone na skutek inwazji barbarzyńców z Północy. Eliot i Janet, rządzący krainą, ruszają na poszukiwania ratunku dla ukochanego kraju, prędko jednak odkrywają, że sytuacja jest dużo bardziej złożona i tragiczna, niż ktokolwiek mógł to sobie wyobrazić.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

16
Fillory. Tom 1. Czarodzieje (wydanie 3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fillory. Tom 1. Czarodzieje (wydanie 3)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.09

Epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd powieściom takich pisarzy jak C.S. Lewis, T.H. White czy J.K. Rowling, Lev Grossman tworzy całkowicie oryginalny świat, w którym dobro i zło nie są czarne i białe, miłość i seks nie są proste i niewinne, a za moc trzeba zapłacić ogromną cenę. Na podstawie trylogii „Czarodzieje” kanał telewizyjny Syfy zrealizował serial „The Magicians”. Smutna, przezabawna i piękna, obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się współczesną literaturą fantasy. – Joe Hill Jeśli lubicie książki o Harrym Potterze, powinniście przeczytać serię „Czarodzieje”, która stanowi wymowne i niezwykle oryginalne wyobrażenie szkoły magii. – John Green, autor książki Gwiazd naszych wina Czarodzieje mogą być najbardziej wywrotową, porywającą i czarującą powieścią fantasy, jaką zdarzy mi się przeczytać w tym stuleciu. – Cory Doctorow Najlepsza książka z gatunku urban fantasy od lat. – A.V. Club Czy pamiętacie, kiedy ostatni raz biegliście do domu, żeby skończyć lekturę? To jest właśnie taka książka. „Czarodzieje” to najbardziej zaskakująca i pełna erudycji powieść fantasy, jaka się dotąd ukazała. Oczaruje was magią, ale również zaskoczy tym, co ma do powiedzenia o świecie, w którym żyjemy. – Gary Shteyngart, autor książek Absurdystan i Podręcznik rosyjskiej debiutantki Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, ucieka przed nudą codziennego życia, czytając raz po raz serię ukochanych powieści fantastycznych, rozgrywających się w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory. Uważa, że magia nie istnieje w prawdziwym świecie – aż do czasu, gdy zostaje przyjęty do bardzo sekretnego i ekskluzywnego college’u dla czarodziejów. Tam zdaje niezwykle trudne egzaminy wstępne, po czym rozpoczyna gruntowne studia nad nowoczesną magią, równocześnie odkrywając uroki studenckiego życia: przyjaźń, miłość, alkohol i seks. Wciąż jednak czegoś mu brakuje… Choć uczy się rzucać zaklęcia i dysponuje mocą, o której nie miał dotąd pojęcia, nie jest do końca szczęśliwy. Po skończeniu studiów wraz z grupą przyjaciół wiedzie życie pozbawione celu, zmagając się z kryzysem egzystencjalnym, prześladującym bezczynnych młodych czarodziejów. Wszystko zmienia się w chwili, gdy dokonuje zadziwiającego odkrycia i wyrusza w niezwykłą podróż. Jednak przygoda, która miała spełnić jego pragnienia, okazuje się bardziej mroczna i niebezpieczna, niż mógł się spodziewać… Czarodzieje to książka przenikliwa psychologicznie, a równocześnie niezwykle pomysłowa. Poruszająca, złożona, pełna przygód opowieść o życiu mrocznego alter ego Harry’ego Pottera.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

17
Sztuka nowoczesna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka nowoczesna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

W połowie XIX w. nastąpiły doniosłe zmiany w sztuce. Reakcje twórców na dotychczasowe jej formy oraz dopiero co nakreślone perspektywy nawarstwiały się i doprowadziły do powstania nowych kierunków, czemu towarzyszył również ogromny postęp w muzyce, literaturze i nauce. Także zmiany wprowadzone w tradycyjnych technikach miały wpływ na malarstwo, odsuwając klasyczne idee w głęboki cień. Artyści niestrudzenie poszukiwali „nowego”. Zapierająca dech w piersiach, plastyczna podróż, jaką jest ta książka, pozwala poznać liczne inspiracje i wzorce, dzięki którym powstały przełomowe nurty w sztuce. Potężna, często kontrowersyjna, radykalna natura sztuki nowoczesnej intryguje i fascynuje. Schyłek burżuazji, coraz donośniejszy głos klasy pracującej, pierwsza wojna światowa i inne wydarzenia o skali międzynarodowej nadały nowy impuls twórczości. Książka skupia się na przejściu od wczesnych eksperymentów ze światłem, kolorem i treścią obrazu do śmiałej sztuki abstrakcyjnej, która spopularyzowała się w pierwszej połowie XX w. Omówione przez autorkę poszukiwania początków sztuki współczesnej uwzględniają takie style, jak impresjonizm, ekspresjonizm, fowizm, suprematyzm, dadaizm i inne; prezentowane są żywe, przedstawiające morze płótna Turnera, prace Cézanne'a, wczesna kubistyczna twórczość Braque'a i Picassa. Era zmian, niezliczone eksperymenty sztuki nowoczesnej zostały efektownie uchwycone w tej pięknie ilustrowanej publikacji. Różnorodne ścieżki, jakie artyści obrali, aby dać wyraz blaskom nowoczesnego życia, były niekiedy sensacyjne, a ich ogromne bogactwo do dzisiaj wywiera głębokie wrażenie.

79,00 zł
58,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

18
Salvador Dalí. Mistrz sztuki nowoczesnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salvador Dalí. Mistrz sztuki nowoczesnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.12

Salvador Dalí był jednym z najważniejszych artystów XX wieku, postacią ze świata kultury, która rzuciła wyzwanie konwencjom. W czasach, kiedy prasa kreowała obraz artysty jako człowieka żyjącego w odosobnieniu, kontaktującymi się ze światem jedynie za pośrednictwem swoich dzieł, Salvador Dalí z uporem zabiegał, by nieustannie być widocznym i zmiennym, chciał być takim, jakim był naprawdę. Stał się najbardziej rozpoznawalną twarzą surrealizmu i sztuki nowoczesnej. Młody Salvador Daí szukał inspiracji u wielu artystów nowoczesnych, jak Picasso, dzięki któremu wykorzystał swój talent do rysunku, by – podobnie jak surrealiści – zacierać granicę pomiędzy rzeczywistością, wyobraźnią i percepcją, podejmując tematy niekonwencjonalne, a nawet stanowiące dotąd tabu. Jego prace przesycone są erotyką, a także symboliką śmierci i rozkładu, które ujawniają jego fascynację teoriami Zygmunta Freuda, a w okresie późniejszym także odkryciami naukowymi i religią. Słynął z ekscentrycznego zachowania, zabawnych wąsów oraz miłości do swej muzy i żony, Gali. Dalí pracował w wielu różnych mediach, tworzył zachwycające rzeźby, współpracował przy realizacji filmów, projektował scenografię do sztuk teatralnych, flirtował ze światem mody. W swoich pracach podejmował tematy własnej osobowości i życia, tworząc dzieła sztuki, które mają moc oddziaływania na ludzi w różnym wieku. Twórczy geniusz Salvadora Dalego odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu świata sztuki w drugiej połowie XX w. i do dziś wywiera wpływ na twórczość artystyczną naszych czasów. Książka Salvador Dalí. Mistrz sztuki nowoczesnej, z mnóstwem pięknych ilustracji, oferuje czytelnikowi możliwość odbycia fascynującej wyprawy w świat, życie i twórczość artysty, którego zdolność do odkrywania przepaści oddzielającej rzeczywistość od złudzenia wywarła ogromny wpływ na kulturę popularną naszej epoki.

79,00 zł
58,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

19
Impresjonizm. Historia. Sztuka. Ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Impresjonizm. Historia. Sztuka. Ludzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

Bogato ilustrowany album Impresjonizm zabiera Czytelnika w podróż w czasie do drugiej połowy XIX wieku. To nie tylko zajmująca opowieść tym zachwycającym nurcie w sztuce, ale również ciekawie historie o ludziach i czasie, w którym żyli.

49,95 zł
36,46 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

20
Wielka księga świętych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga świętych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

W książce zgromadzono sylwetki 400 świętych Kościoła katolickiego. Opisy ich żywotów mają charakter interesujących opowieści pełnych ciekawostek, legend i anegdot. Zajmującym charakterystykom towarzyszą ilustracje świętych.

129,00 zł
94,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

21
Renesans. Historia. Sztuka. Ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renesans. Historia. Sztuka. Ludzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.08

Prezentowana książka zabierze Czytelnika w podróż w czasie do epoki renesansu. Zajmująca narracja, a także bogaty zbiór ilustracji przybliżą ogromne bogactwo kulturowe tego czasu. To opowieść o sztuce, a także tworzących ją ludziach i czasie niewątpliwie ciekawym historycznie.

49,95 zł
36,46 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

22
Klasztory w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasztory w Polsce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.19

W książce zaprezentowano 50 klasztorów znajdujących się na terenie Polski. Szczegółowym opisom dotyczącym historii, budowy i wyposażenia tych obiektów sakralnych towarzyszy bogata galeria unikatowych zdjęć. Autor opracowania jest znanym koneserem dzieł sztuki religijnej.

99,95 zł
72,96 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,99 zł

23
Mózg. 41 największych mitów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg. 41 największych mitów
Dostępny
27 szt.

Jako ludzie potrafimy rozpoznać oddalone o lata świetlne galaktyki, badać cząstki mniejsze od atomu. Nadal jednak nie rozwiązaliśmy tajemnicy niespełna półtorakilogramowej substancji, którą mamy między uszami. Barack Obama podczas inauguracji programu BRAIN w 2013 roku W ciągu ostatnich 150 lat opublikowano prawie dwa miliony prac naukowych poświęconych funkcjonowaniu mózgu. Choć nasza wiedza dotycząca działania tego organu rośnie w dużym tempie, wciąż jednak mózgowe mity trzymają się mocno. W dużej mierze przyczyniają się do tego media, nierzadko krzykliwymi nagłówkami zniekształcając czy wyolbrzymiając znaczenie wyników badań. Czy rzeczywiście ludzie dzielą się na prawo- i lewopółkulowych? Czy to prawda, że za doświadczenia religijne odpowiadają płaty skroniowe? Czy mózg naprawdę działa jak komputer? Czy to prawda, że im większy mózg, tym mądrzejszy jego właściciel? Czy rzeczywiście korzystanie z internetu nas ogłupia? Christian Jarrett mistrzowsko rozprawia się z najbardziej rozpowszechnionymi mitami na temat budowy i funkcjonowania mózgu oraz w przystępny sposób pokazuje aktualny stan wiedzy i badań. Dzięki tej książce nauczysz się krytycznie czytać sensacyjne prasowe doniesienia. Jeśli wierzysz, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu, koniecznie sięgnij po tę książkę!

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

24
Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja
Dostępny
23 szt.

Pewnego dnia Ignaś Ziółko i Kminek otwierają Bardzo Smaczną Księgę i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenoszą się na grzbiet renifera. Właściciel rogów i kopytek zawozi ich do domu Świętego Mikołaja. Przyjaciele wchodzą do łazienki, kuchni, gabinetu, warsztatu zabawek i największej poczty na świecie. Ale nigdzie nie ma ich gospodarza. Święty Mikołaj zniknął. Jeśli nie wróci – nie będzie prezentów, a jeśli nie będzie prezentów – to dzieci będą chlipać jak Chlipaczki lub płakać jak bobry. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy udało się Ignasiowi i Kminkowi odszukać Świętego Mikołaja, porozmawiać z nimi o choince, sianku, bombkach, dowiedzieć się, jakie potrawy pojawiają się na świątecznych stołach we Francji, Szwecji, Anglii, Włoszech… oraz przygotować jadalne bombki, korzenne pierniczki, orzechowe czapki, cytrynowe buty i czekoladowe choinki – koniecznie otwórzcie tę książkę.

27,90 zł
20,65 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,25 zł

25
Dora i przyjaciele. Ratujemy muzykę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dora i przyjaciele. Ratujemy muzykę
Elżbieta Kopocińska, 2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.20

Dora już trochę podrosła, ale jej zamiłowanie do nauki i odkrywania nowych miejsc ani trochę nie zmalało. Dołącz do niej i poznaj jej przyjaciół: Pabla, Naiyę, Emmę, Kasię i Alanę. Wspólnie przeżywajcie magiczne przygody w mieście i nie tylko. Razem, wszyscy za jednego!

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

26
Dojrzałą poznam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dojrzałą poznam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Bardzo trudno jest kochać, ale najtrudniej jest kochać, nie lubiąc. Chłopak wchodzący w dorosłość i kobieta, która mogłaby być jego matką. Inne pokolenia, światy, żywioły i oczekiwania. Czy to się mogło udać? Tę historię poznajemy w dwóch planach: teraźniejszym, w którym Danuta usiłuje dojść do siebie po związku z Adasiem, długo wierząc, że on jeszcze wróci, i przeszłym, opowiadającym dzieje jej wielkiego uczucia z ponurą tajemnicą w tle. Gdzie są granice miłości? Kiedy staje się ona groźna i niszcząca? Dlaczego szczęście nie może być czasem spokoju? I wreszcie czy rzeczywiście jest różnica między porzuceniem a odtrąceniem? Dla bohaterki jest, i to ogromna, co doprowadzi do sytuacji, w której odkryje swoją prawdziwą naturę… Pełna emocji, przejmująca, przetykana przewrotnie fragmentami popularnych piosenek o miłości powieść o porażce ratującej życie i zwycięstwie, po którym trudno spojrzeć w lustro.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

27
Melowy. Księżycowa pieśń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melowy. Księżycowa pieśń
Dostępny
4 szt.

W magicznej szkole na zamku Destino jednorożce Melowy przygotowują przedstawienie. Wrażliwa Selena o cudnym głosie dostaje rolę Księżyca. Nie podoba się to zawistnej i złośliwej Eris, która próbuje na różne sposoby przeszkodzić utalentowanej koleżance. Mimo to Selena pięknie śpiewa swoją księżycową pieśń, a publiczność jest oczarowana. Eris pęka ze złości. Czy znajdzie sposób, by się zemścić? Jak jej gniew wykorzysta knująca coś od dawna władczyni Królestwa Nocy?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Kroke. Poza dźwiękami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroke. Poza dźwiękami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, obecnie tworzy swoje autorskie kompozycje, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej, brzmienia orientu, a także jazzu. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East. W ostatnich latach zespół współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzysztofem Herdzinem, orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Edytą Geppert. Zespół pojawia się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. W 2017 roku KROKE obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia zespołu.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

29
Czarne Perły 17 Kobieta w czerwonej sukni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne Perły 17 Kobieta w czerwonej sukni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.31

Stella Douglas odkrywa rodzinną tajemnicę. Przed 16 laty jej uznawana za zmarłą matka Olivia uciekła z domu. Stella wyrusza w fascynującą podróż po Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie z nadzieją, że uda się jej odnaleźć matkę żywą. Jedyną wskazówką są czarne perły z magicznego naszyjnika lady Olivii. Za każdą z nich kryje się zaskakująca historia. Stella jest w szoku, kiedy dowiaduje się, że jej mama od wielu lat jest więziona w pałacu hrabiego Valentino. Stella zdeterminowana jest do tego, by uwolnić lady Olivię. Tylko jak ma się dostać do pilnie strzeżonego pałacu nieprzystępnego hrabiego? W jej głowie rodzi się ryzykowny plan... Nagle usłyszała hałas. Po chwili otworzyły się drzwi. Wyłoniła się z nich kobieta w czerwonej sukni, z czerwoną woalką przesłaniającą twarz. Stella nie mogła się ruszyć. Jak urzeczona stała pośrodku korytarza. Również kobieta w czerwonej sukni nie ruszała się z miejsca. ? Mamo... ? wyszeptała Stella.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

30
Przewodnik po tajemnicach nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po tajemnicach nauki
Dostępny
16 szt.

W książcePrzewodnik po tajemnicach nauki” pisarz i redaktor Robert Cave przedstawia 100 niezwykłych teorii i eksperymentów, które zaplanowano i przeprowadzono w imię nauki. Od klonowania zwierząt do ludzi cyborgów i od polowania na neutrina do teorii chaosu – Cave ukazuje każdy eksperyment i odkrycie w jego naukowym kontekście, tworząc porywający przewodnik po najosobliwszych wydarzeniach w historii nauki. Wiedza naukowa jest owocem ludzkiej ciekawości. Większa jej część wypływa z logicznego rozumowania, ale czasami pojawia się ona w nieoczekiwanych miejscach i daje nieprzewidziane wyniki. Naukowcy niekiedy ryzykują narażenie się na śmieszność, a także gotowi bywają narazić własne zdrowie, również psychiczne, wykorzystując siebie samych jako króliki doświadczalne w niebezpiecznych eksperymentach, takich jak przecinanie i ponowne łączenie własnych nerwów lub zażywanie eksperymentalnych leków. Cokolwiek jednak czynią, celem w ich pogoni za lepszym rozumieniem jest nauka w swej najczystszej formie. W książcePrzewodnik po tajemnicach nauki” Robert Cave opowiada o 100 teoriach naukowych i eksperymentach, które wywarły wielki wpływ na poszczególne dziedziny nauki. Niektóre budziły kontrowersje; inne wydawały się wręcz dziwaczne. Ale Cave udowadnia, starannie i wyczerpująco, że tylko poprzez zadawanie dziwnych pytań i uważne analizowanie odpowiedzi naukowcy są w stanie tworzyć postęp. Eksperymenty, które na pierwszy rzut oka wydają się osobliwe, powiększają naszą wiedzę o nas samych i o otaczającym nas świecie. Doprawdy, wiele badań dało nieoczekiwane rezultaty, oferując nowe perspektywy naukowych dociekań. „Przewodnik po tajemnicach nauki” podzielony jest na rozdziały dotyczące ludzkiego ciała, psychologii, społeczeństwa, naszej planety i wszechświata. Niektóre z opisanych eksperymentów mogą wydawać się, według dzisiejszych norm, dziwaczne lub nawet niemoralne, niemniej jednak czytelnik tej książki zyska wiedzę o tym, jak dzięki wspaniałej, choć czasem zaskakującej pracy naukowców, zyskuje cała ludzkość.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

31
Zadry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadry
Dostępny
2 szt.

Dramatyczne losy ludzi wplątanych w tryby powojennej historii. Zadry to saga opowiadająca o losach trzech rodzin przybywających na Pomorze Zachodnie z różnych stron Polski. W tym dzikim miejscu bohaterowie usiłują na nowo ułożyć sobie życie. Śledzimy ich losy na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Małą społeczność dręczy podszyta tragedią tajemnica, która na rozwiązanie musi czekać aż do upadku PGR-u w latach 90. Czy w PRL-u życie w PGR-ze sprowadzało się do pracy na wielohektarowych polach uprawnych? Czy doskwierały tylko przejściowe kłopoty z dostawami sznurka do snopowiązałek? Czy w świecie pozbawionym własności prywatnej, gdzie wszystko – każdy dom, każde drzewo, każde źdźbło trawy – należało do państwa, a PGR dbał o najdrobniejszy aspekt życia pracowników, było miejsce na emocje? Kto ciągnął na Ziemie Odzyskane i zaludniał tworzące się PGR-y? Jak powstawał ten mikrokosmos? Autor przenosi nas w realia PGR-owskiej wioski gdzieś na końcu świata, żeby odpowiedzieć na te pytania. „Wolę reportaż od fikcji literackiej. W Zadrach bohaterowie są wymyśleni, ale realia już nie. Wiem, bo to o mojej ojczyźnie upadłych PGR-ów, o beznadziei, smutku, zalewającym wszystko alkoholu. Zjeździłem dziesiątki takich wsi jak fikcyjne Wrześniewo. Wszystko się zgadza. Nawet strażacy z OSP, którzy podpalają zabytkowy kościół, by gasić go za pieniądze. Być może i historia mściwych PGR-owskich Capulettich i Montecchich nie jest całkiem zmyślona. A nawet jeśli, to wciąga i nie można się od niej oderwać”. – Cezary Łazarewicz, reporter

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

32
Czas jest mordercą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas jest mordercą
Dostępny
3 szt.

6 powieści3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy w 35 krajach Lato 1989 Korsyka, półwysep Revellata, między morzem a górami. Droga prowadząca nad urwiskiem, dwudziestometrowy parów, samochód, który jedzie zbyt szybko... i wpada w przepaść. Jedyna, która przeżyła - piętnastoletnia Clotilde. Rodzice i brat zginęli na jej oczach. Lato 2016 Clotilde po raz pierwszy wraca na miejsce wypadku. Z mężem i kilkunastoletnią córką jedzie tam, by przegnać demony przeszłości. Na tym samym kempingu, na którym spędziła ostatnie lato z rodzicami, otrzymuje list. List podpisany przez matkę. To ona żyje? Michel Bussi po mistrzowsku łączy manipulację, emocje i napięcie. Po polsku ukazało się 6 jego książek: Czarne nenufary, Samolot bez niej, Nie puszczaj mojej dłoni, Nigdy nie zapomnieć, Mama kłamie i Czas jest mordercą. W 2016 roku Bussi znalazł się na drugim miejscu rankingu najlepiej sprzedających się pisarzy francuskich dziennika „Le Figaro”. Jego powieści przetłumaczono na ponad 30 języków.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

33
Na misji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na misji
Dostępny
41 szt.

Wojenne wspomnienia „z pierwszej ręki” jednego z najbardziej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najbardziej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny na Bałkanach, w Korei Północnej i Iraku z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń. Wspaniale napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o wielką stawkę i dramatycznych wyborach. Są tu portrety zbrodniarzy wojennych – jak Mladić czy Karadžic, amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów – w tym Dicka Cheneya, sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger – i wielu innych. Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także zdecydowanie krytykuje agresywne amerykańskie interwencje i „wojny z wyboru”. Świetne wprowadzenie do trudnej gry dyplomacji. „The Washington Post” Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania – od Kosowa po Koreę Północna i Irak – w swojej trzydziestoletniej karierze. Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

34
Shirin. Pozostanę córką światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shirin. Pozostanę córką światła
Dostępny
3 szt.

Shirin miała właśnie przystąpić do matury, a potem studiować prawo, gdy terroryści z Państwa Islamskiego napadli na jej wioskę i uprowadzili dziewczynę wraz z innymi jazydzkimi kobietami i dziećmi. Była kilkakrotnie sprzedana kolejnym bojownikom, gwałcona i traktowana jak niewolnica seksualna, nim przy pomocy ostatniego z „mężów” zdołała uciec z piekła zgotowanego przez terrorystów. Obecnie mieszka w Niemczech, gdzie otrzymała wsparcie w ramach specjalnego projektu niesienia pomocy ofiarom IS. Spisana przez Alexandrę Cavelius wstrząsająca historia Shirin to przejmujący wgląd w psychikę młodej kobiety po wyjątkowo traumatycznych przejściach. Shirin pochodzi z jazydzkiej wioski położonej w regionie Sindżar w północnym Iraku. W sierpniu 2014 roku została uprowadzona przez terrorystów IS. Swoją historię opowiada pod pseudonimem, aby nie narażać na niebezpieczeństwo pozostawionych w Iraku krewnych. Alexandra Cavelius jest pisarką i dziennikarką. Publikuje w renomowanych czasopismach i jest autorką m.in. bestsellerów takich jak Leila – ein bosnisches Mädchen, Szturmując niebo (wraz z Rebiją Kadir, Wydawnictwo Czarne 2011) oraz biografii Auch wir sind Rußland we współpracy ze Swietłaną Ganuszkiną. Prof. dr Jan Kizilhan pochodzi z Kurdystanu i cieszy się międzynarodowym uznaniem jako specjalista w dziedzinie psychiatrii transkulturowej i traumatologii. Jest orientalistą i psychologiem. „Ten nowy islamski terror wykracza poza nasze ludzkie zrozumienie okrucieństwa i cierpienia na niespotykaną dotąd skalę”. – prof. dr Jan Kizilhan „Moi bracia, zapomnijmy o sporach politycznych. Przemawiam do was w imieniu ludzkości. Ratujcie nas! Jesteśmy mordowani. Jesteśmy unicestwiani. Nasza religia wkrótce zniknie z powierzchni ziemi. Błagam was w imieniu ludzkości, ratujcie nas!” - fragmenty przemówienia jazydzkiej posłanki Vian Dakhil w irackim parlamencie w sierpniu 2014 r. Pełna cierpienia historia Shirin oddaje grozę, jaką sieje tak zwane Państwo Islamskie. W tym opartym na terrorze reżimie nie ma miejsca na litość dla ludzi, którzy nie chcą mu się poddać. W sierpniu 2014 roku IS skierowało swoje działania przeciwko z dawna osiadłym w Iraku mniejszościom religijnym, w szczególności przeciwko jazydom. Wielu mężczyzn zamordowano, a tysiące kobiet i dzieci uprowadzono i poddano przemocy seksualnej. Mniejszość religijna miała zostać unicestwiona, a wola ofiar złamana. Terroryści jednak nie zawsze osiągają swój cel, czego dowodzi historia Shirin, która chce dodać odwagi innym ocalałym i mówi: „Nie traćcie wiary, bo życie jest piękne!”.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

35
Van Gogh. Życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Van Gogh. Życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Nowa, pełna nieznanych informacji biografia geniusza malarstwa. Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat. Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów - wśród nich do nieopublikowanych listów członków rodziny malarza. Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie. Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh, który publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach, studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspólnie książki trafiły na listę bestsellerów „The New York Timesa”. Biograficzna książka ich autorstwa Jackson Pollock: An American Saga otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

36
Idealny rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealny rok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Porywająco piękna powieść w klimacie Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes, o pewnym mężczyźnie, pewnej kobiecie i tym, co naprawdę ważne. Co jest sensem twojego życia?Jeśli Jonathan Grief kiedykolwiek znał odpowiedź na to pytanie, już dawno ją zapomniał. Dla Hanny Marx sprawa jest prosta. Czerpać z życia pełnymi garściami. Cieszyć się tym, co tu i teraz. Ale niekiedy los stawia pod znakiem zapytania wszystko, w co wierzysz… Jonathan Grief jest zamożnym właścicielem wydawnictwa. Pierwszego stycznia w drodze powrotnej z porannego joggingu znajduje na rączce swojego roweru torebkę, a w niej kalendarz ze wskazówkami na każdy dzień, takimi jak „Zjedz ciastko w Petit Café” lub po prostu adresem i godziną spotkania. Jonathan postanawia odnaleźć właściciela kalendarza i mu go zwrócić, udając się na najbliższe zaplanowane spotkanie. Nie ma pojęcia, że notes był ostatnim prezentem podarowanym umierającemu mężczyźnie przez ukochaną kobietę… Charlotte Lucas to pseudonym Wiebke Lorenz. Urodzona w Düsseldorfie, studiowała germanistykę, anglistykę i naukę komunikacji w Trierze, a obecnie mieszka w Hamburgu. Razem z siostrą, pod pseudonimem Anne Hertz, pisze bestsellerowe thrillery.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

37
Generation B1 podręcznik +  ćwiczenia + CD mp3 + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generation B1 podręcznik + ćwiczenia + CD mp3 + DVD
Dostępny
11 szt.

seria Generation: - "Wszystko w jednym" metoda: podręcznik + zeszyt ćwiczeń + CD mp3 i DVD. - Wzmocnienie nauki gramatyki i leksykonu. - materiały wideo pokazujące francuską młodzież w codziennym życiu. - strony "Kultura", aby odkryć świat francuskojęzyczny. - Przygotowanie do DELF. - Podręcznik metodyczny z testami dla wszystkich jednostek i testuje bilans co dwie jednostki.

139,00 zł
130,66 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,34 zł

38
Quartier d'affaires podręcznik poziom A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quartier d'affaires podręcznik poziom A1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Quartier D'affaires A1 obejmuje poziom A1 standardu CEFR i umożliwia podejście do egzaminu z poziomu A2 przy użyciu solidnych podstaw. Szkolenie w DELF Pro A1 i dyplom profesjonalnego francuskiego w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Paryżu Ile-de-France umożliwia wzbogacenie i ukończenie profilu zawodowego studenta. Komplet składa się z : podręczniku ucznia z dołączonym DVD-Rom audio i wideo zeszytu ćwiczeń Przewodnika metodycznego dla nauczycieli Wersje cyfrowe

109,00 zł
98,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

39
Tendances B2 podręcznik + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tendances B2 podręcznik + DVD
Dostępny
36 szt.

Tendances, la méthode de français qui fait bouger l'apprentissage! Avec Tendances, le français est pratiqué activement, on partage des savoirs, on découvre des modes de vie... grâce a des outils efficaces au service d'un enseignement facile a mettre en oeuvre. Un apprentissage ancré a la vie pour un apprenant soucieux d'apprendre tout ce qui est utile, rien que ce qui est utile. Une méthodologie résolument pratique : on poursuit des buts, on accomplit des tâches, on réalise des projets. Un enseignement simple et efficace grâce a une organisation en double-page "prete a l'emploi" et a un déroulement des leçons linéaire et transparent pour l'enseignant et pour l'apprenant. Un parcours d'évaluation bien balisé et une préparation graduée au DELF. Une équipe d'auteurs tres expérimentés et des tests réels menés dans des classes du monde entier. Tendances, c'est encore beaucoup plus: une démarche actionnelle innovante de scénarios actionnel en lien avec la vraie vie. une prise en compte des nouvelles pratiques sociales dans le choix des documents et supports de la classe. un environnement culturel francophone, riche et motivant, reflet de toutes les "tendances". une offre numérique construite a partir des usages des enseignants, des apprenants et des institutions.

107,60 zł
96,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,76 zł

40
Vocabulaire progressif du Francais avance książka + CD audio 2ed - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vocabulaire progressif du Francais avance książka + CD audio 2ed
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.10

Każda z tych książek podzielona jest na działy tematyczne odpowiadające różnym dziedzinom życia, a także odpowiednim poziomom znajomości języka. Stanowią doskonały materiał uzupełniający do pracy z klasą, jak i do indywidualnej pracy ucznia w domu. Nowa edycja w zmienionej szacie graficznej.

129,90 zł
116,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,99 zł

41
Miejskie tłumy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejskie tłumy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Publikacja dotyczy kulturowych studiów miejskich z silnym uwzględnieniem perspektywy badań nad mediami i ich rolą w kształtowaniu ?nowej wspólnotowości?, którą autorka próbuje zdefiniować w opozycji do tradycyjnych ujęć socjologicznych. Autorka akcentuje obserwowane współcześnie zjawisko przenikania się przestrzeni fizycznych i medialnych, a także śledzi, jak na ich styku powstają nowe formy miejskiej wspólnotowości. Czytelnik może poznać społeczną perspektywę działania mediów sieciowych, w tym nowy wymiar po- wstawania i działania wspólnot konsumenckich. ?Autorka postawiła sobie zadanie bardzo ambitne, wymagające dobrej orientacji w badaniach dyscyplinarnych i interdyscyplinarnych. Potrafiła też materiał bibliograficzny sprawnie uporządkować pod kątem własnej problematyki i zarazem poddać go krytycznej refleksji. [?] nie zdarza się często, by z rzetelnym i precyzyjnym warsztatem badawczym współgrał atrakcyjny warsztat pisarski. Przewiduję więc, że książka będzie z zainteresowaniem czytana i, co więcej, odegra ważną rolę nie tylko w kręgu kulturoznawców, lecz także socjologów i antropologów zainteresowanych współczesnością?. Z recenzji prof. dr hab. Anny Zeidler-Janiszewskiej Uniwersytet SWPS

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

42
LEGO Boost. 17101 Zestaw kreatywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Boost. 17101 Zestaw kreatywny
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Niesamowity zestaw kreatywny Lego Boost przenosi budowanie z Lego® na zupełnie nowy poziom. Dzięki niemu zbudujesz i zaprogramujesz interaktywne, zmotoryzowane roboty i modele wyposażone w technologie rozpoznawania koloru i odległości oraz czujniki przechyłu. Liczba elementów: 847 Wymiary pudełka: 9,1 x 28,2 x 54 cm

800,00 zł
688,00 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 112,00 zł

43
Atlas turystyczny Rzymu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas turystyczny Rzymu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Atlas turystyczny Rzymu to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Książka zawiera najważniejsze informacje na temat Rzymu oraz miasta-państwa Watykan: ich historii, geografii, kuchni i kultury. Jej niebywałym atutem są propozycje gotowych tras zwiedzania – poszczególnych dzielnic i najważniejszych zabytków. Barwne zdjęcia i staranne opisy pomogą zorganizować dopasowany do oczekiwań urlop.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

44
Atlas turystyczny Pragi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas turystyczny Pragi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Atlas turystyczny Pragi to doskonała pomoc w planowaniu udanych wakacji! Książka zawiera najważniejsze informacje na temat tego czeskiego miasta: jego historii, zwyczajów, kuchni i kultury. Jej niebywałym atutem są propozycje gotowych tras zwiedzania poszczególnych dzielnic, a także mostów praskich i najważniejszych zabytków. Barwne zdjęcia i staranne opisy pomogą zorganizować dopasowany do oczekiwań urlop.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

45
Kto czyta - nie błądzi. Poziom B2 i C1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto czyta - nie błądzi. Poziom B2 i C1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.25

Kto czyta – nie błądzi to podręcznik dla obcokrajowców z ćwiczeniami rozwijającymi i doskonalącymi sprawność czytania oraz strategie pracy z tekstem. Jest przeznaczony dla uczących się na poziomie B2 (średnim ogólnym) oraz C1 (efektywnej biegłości użytkowej). Składa się z ośmiu części, zawierających teksty powiązane ze sobą tematycznie, którym towarzyszą różnorodne zadania. Jedne służą rozwijaniu i doskonaleniu sprawności czytania; inne mają zachęcić uczących się do dyskusji, stawiania hipotez, wyciąganiu wniosków; jeszcze inne koncentrują się na poszerzaniu (lub uaktywnianiu) ich zasobu leksykalnego.

59,00 zł
43,07 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

46
Pergaminy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pergaminy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Doktor Augie Knox wiedzie spokojne, może nawet nieco nudne życie wykładowcy akademickiego. Pewnego dnia dostaje tajemniczą wiadomość. Przyjaciel prosi, by Augie niezwłocznie udał się do Włoch. Dwadzieścia stuleci wcześniej medyk Łukasz wspiera swojego przyjaciela Pawła z Tarsu, oczekującego w więzieniu na egzekucję po wyroku, który wydał na niego cesarz Neron. Paweł bardzo chce odzyskać swoje rękopisy, pozostawione w Troadzie. W końcu pergaminy wracają do właściciela. Wkrótce potem Paweł ginie. Wraz z nim znikają jego wspomnienia. Do czasu… Ta wspaniała, pełna nagłych zmian akcji opowieść będzie trzymała czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

47
Posłuchaj to do ciebie, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłuchaj to do ciebie, CD
Kult, SP Records
Dostępny
683 szt.

Spis utworów: 1. Piosenka młodych wioślarzy (03:18) 2. Piloci (03:44) 3. Do Ani (04:11) 4. Polska (05:24) 5. Babilon (04:32) 6. Taniec wielki (03:41) 7. Wódka ‐ na całym świecie źle się dzieje koledzy (05:15) 8. Hej, czy nie wiecie (05:21) 9. Post (02:45) 10. Kult (03:40) 11. Totalna stabilizacja (02:02) 12. Narodzeni na nowo (03:59) 13. Umarł mój wróg (02:39) 14. Elektryczne nożyce (03:12) 15. Spokojnie (04:02) 16. Rozmyślania wychowanka (02:06) 17. (Gdziekolwiek idę) Z tobą chce iść (03:09) 18. Wódka ‐ remix (05:12)

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

48
Pictures At Eleven (Expanded & Remastered) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

49
Królik Bugs: Zakochany i zwariowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik Bugs: Zakochany i zwariowany
Niedostępny
Brak

Czyż miłość nie jest wspaniała? Niczym aromat świeżej marchewki, który unosi się w powietrzu? No jasne! Miłość jest także zabawna –, zwłaszcza gdy psotnym Amorkiem jest ciamajdowaty Elmer Fudd, który trafia łobuzerskiego królika strzałą miłości! Bugs nie jest jedynym, który wariuje z miłości: inni kreskówkowi bohaterowie również padają jej ofiarą po tym, jak wchodzą na linię ognia Amora! Kurak odkrywa, że ktoś chce dzielić z nim grzędę. Yosemite Sam idzie z Bugsem do ołtarza. (Nawet nie pytajcie!). Detektyw Daffy dedukuje, że w ponurym domostwie dokonano drastycznej zbrodni…, i nagle odkrywa, że znalazł się pod jednym dachem z kochliwą kaczuszką!

15,99 zł
Powiadomienie
50
Encyklopedia dla dzieci. Dinozaury i życie prehistoryczne. 500 faktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci. Dinozaury i życie prehistoryczne. 500 faktów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.01

Dzięki tej bogato ilustrowanej encyklopedii poznasz pradawnych mieszkańców naszej planety i zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat gadów kopalnych, które wymarły wiele milionów lat temu. W tym wyjątkowym kompendium znajdziesz aż 500 faktów i ciekawostek!

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

51
Encyklopedia dla dzieci. Zwierząta. 500 faktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci. Zwierząta. 500 faktów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.21

Dzięki tej bogato ilustrowanej encyklopedii poznasz tajemnice natury i zdobędziesz szczegółową wiedzę o ssakach, ptakach, gadach, płazach oraz zwierzętach zamieszkujących morskie głębiny. W tym wyjątkowym kompendium znajdziesz aż 500 faktów i ciekawostek!

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

52
Encyklopedia dla dzieci. Ziemia. 500 faktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci. Ziemia. 500 faktów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.21

Dzięki tej bogato ilustrowanej encyklopedii poznasz tajemnice natury i zdobędziesz szczegółową wiedzę o ssakach, ptakach, gadach, płazach oraz zwierzętach zamieszkujących morskie głębiny. W tym wyjątkowym kompendium znajdziesz aż 500 faktów i ciekawostek!

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

53
Encyklopedia dla dzieci. Kosmos. 500 faktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci. Kosmos. 500 faktów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

Dzięki tej bogato ilustrowanej encyklopedii poznasz tajemnice kosmosu i zdobędziesz szczegółową wiedzę na temat planet, księżyców i kipiących gwiazdami galaktyk. W tym wyjątkowym kompendium znajdziesz aż 500 faktów i ciekawostek!

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

54
Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężar nieważkości. Opowieść pilota-kosmonauty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.03

Za parę minut przelecimy równik. (...) Widzę, jak horyzont jaśnieje. Kończy się zaledwie 33-minutowa noc kosmiczna. Lecimy w stronę Słońca. Krzywizna Ziemi jest wyraźnie zaznaczona pasem czerwieni i błękitu nad nią. Wskutek prędkości orbitalnej obraz zmienia się. Jak pod pędzlem artysty horyzont rozjaśnia się, barw przybywa, zwiększa się ich intensywność. Pierwszy kosmiczny poranek ofiarowuje mi jeszcze bogatszy zestaw barw i kształtów. Miejsce, gdzie spodziewam się zobaczyć Słońce, nasyca się amarantem i purpurą. Szeroko otwartymi oczyma widzę, jak wyłania się jakby lustrzane odbicie Słońca, jednak o kształcie połowy średnicy, po to, by za chwilę znów zniknąć za horyzontem. Faktycznie Słońce jest poza horyzontem, pojawiło się na moment dzięki refrakcji - załamaniu promieni w atmosferze. Wtem wychyla się gwałtownie spoza horyzontu jako ognista, gigantyczna kula w otoczeniu całej gamy kolorów. Słońce, wznosząc się, maleje, traci czerwień. Nasyca się kolorem złocistym, jaśnieje. W kabinie robi się jasno, aż zaczynają boleć nas oczy, gasimy oświetlenie. Zjawisko wschodu Słońca oczarowuje. Jest niezwykłe i fantastyczne, kojarzy się z narodzinami Nowego. Niezwykłe jest także to, że można je przeżywać aż szesnaście razy w ciągu doby. Wrażenie to wzbogaca uczucie nieważkości i świadomość ogromnej prędkości. Weszliśmy na oświetloną część orbity, a na Ziemi panowała jeszcze głęboka noc. Słońce powoli wznosiło się, oświetlając stopniowo Ziemię. Znikała czerń, szarość bladła, pojawiała się biel chmur i błękit powierzchni planety, rozkoszowaliśmy się niezwykłym, wspaniałym widokiem. Znalazłem się w innym, nieznanym mi wymiarze. Zaczynam wątpić, czy mój mózg zarejestruje mnogość zjawisk, które postrzegam, czy potrafię je zinterpretować i zapamiętać. Pod nami terminator - granica między dniem i nocą, która przesuwa się wraz ze Słońcem. Niebawem Ziemia została całkowicie oświetlona. Mirosław Hermaszewski – ur. 15 września 1941 w Lipnikach na Wołyniu. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie lotnictwem. Był zręcznym modelarzem-samoukiem, tej pasji poświęcał każdą wolną chwilę. W 1960 zaczął latać na szybowcach, a rok później w Grudziądzu ukończył kurs pilotażu samolotowego; jesienią rozpoczął naukę w wymarzonej Szkole Orląt w Dęblinie jako kandydat na pilota myśliwskiego, którą ukończył w 1964 (jako prymus) ze stopniem podporucznika i kwalifikacją pilota samolotów odrzutowych 3 klasy. Po dwóch latach służby w pułku lotniczym w Poznaniu uzupełnił swoje umiejętności do poziomu pilota 1 klasy na samolocie Mig-17; wkrótce opanował pilotowanie naddźwiękowego myśliwca Mig-21 (prędkość 2,05Ma). W 1971 ukończył Akademię Sztabu Generalnego w Rembertowie; kontynuował służbę jako dowódca eskadry w Słupsku i zastępca dowódcy pułku w Gdyni (Babie Doły). Następnie we Wrocławiu dowodził 11. pułkiem myśliwców i z tego stanowiska trafił do grupy kandydatów na kosmonautów. W 1976 wraz z Zenonem Jankowskim rozpoczął przygotowania do lotu kosmicznego w Gwiezdnym Miasteczku. 27 czerwca 1978 jako inżynier pokładowy wraz z Rosjaninem Piotrem Klimukiem wystartował z kosmodromu Bajkonur do lotu w kosmos na statku Sojusz-30. Załoga połączyła się ze stacją orbitalną Salut-6 i na jej pokładzie wykonano zaplanowany program naukowy. W czasie lotu, który trwał 8 dni, dokonano 126 okrążeń ziemi i ustanowiono kilka rekordów Polski (zatwierdzonych przez FAI – Międzynarodową Federację Lotniczą) m.in.: wysokości – 363 km, prędkości lotu – 28 tys. km/godz., długotrwałości lotu – 190 h 03’ 04”, zasięgu lotu orbitalnego 5 273 257 km i inne. Po locie kosmicznym pełnił służbę w Sztabie Generalnym WP. Po ukończeniu Akademii w Moskwie, był zastępcą dowódcy Korpusu Obrony Powietrznej, a kolejno komendantem Szkoły Orląt w Dęblinie (na tym stanowisku otrzymał nominację generalską), po czym powierzono mu obowiązki zastępcy dowódcy Wojsk Lotniczych i OP. Od 1979 w Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN. Założyciel i aktywny członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Uczestników Lotów Kosmicznych (ASE); w 1996-2000 i od 2006 do chwili obecnej członek komitetu wykonawczego ASE. W 1986-1990 prezes Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, w 1998-2000 przewodniczący Krajowej Rady Lotnictwa. W czasie 40-letniej służby w lotnictwie latał na różnych typach szybowców i samolotów o napędzie tłokowym, a przede wszystkim na bojowych samolotach odrzutowych typu Mig-15, Mig-17 i Mig-21 różnych wersji i modyfikacji oraz na TS-11 „Iskra” i PZL-130 „Orlik”. Wykonywał też loty zapoznawcze na samolotach bojowych innych państw m.in. na F-16, F-18, Mirage 2005, Su-27. Lot pożegnalny odbył 5 października 2005 na pokładzie myśliwca Mig-29 UB. Łącznie w powietrzu spędził za sterami 2047 godzin i 47 minut, wykonał 3473 starty i lądowania. Na koncie ma 10 skoków spadochronowych – wszystkie treningowe. Obecnie lata okazyjnie na samolotach sportowych i szybowcowych.

49,00 zł
35,77 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

55
Łączą nas różnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączą nas różnice
Dostępny
41 szt.

Główni bohaterowie powieści po powrocie z podróży poślubnej zderzają się z rzeczywistością. Zagadkowe znaki i zaskakujące wydarzenia sprawiają, że ich życie zupełnie rozmija się z wyobrażeniami i nabiera szalonego tempa. Motywy uczuciowe ustępują miejsca wątkom sensacyjnym. Na tajemnice przeszłości nakładają się dramatyczne sytuacje, które niesie codzienność. Podobnie jak w pierwszym tomie, trudne chwile równoważone są przez zabawne incydenty z udziałem nietuzinkowej bohaterki. W tle przewijają się próby zrozumienia genezy podziałów, poszukiwania jedności oraz odkrycia prawdy.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

56
Zagubiona lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiona lalka
Dostępny
16 szt.

Celina to lalka pięcioletniej Mati. Pewnego dnia dziewczynka, zaaferowana kotkiem podarowanym przez tatę, przez roztargnienie porzuca lalkę na plaży. Gdy zapada zmrok, na plażę wkracza Okrutny Zarządca Plaży ze swoimi Wielkimi Grabiami. Choć Celinie dzięki Fali udaje się uniknąć smutnego losu przedmiotów zgarnianych przez Grabie, ta jednak wciąga ją w morskie głębiny. Tymczasem po powierzchni Morza przetacza się Nocna Burza... Kto jej pomoże wydostać się na powierzchnię? Kiedy lalka spotka się ze swoją właścicielką? Na szczęście po burzy zawsze pojawia się słońce...

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

57
Ubrania harmonijka mała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubrania harmonijka mała
Dostępny
140 szt.

Książeczka harmonijka mała.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

58
Gabinet anatomii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinet anatomii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Prześwietl ludzkie ciało od stóp do głów. Dowiedz się, jak serce pompuje krew, sprawdź, co się dzieje, kiedy oddychasz, policz kości w szkielecie i zajrzyj w głąb mózgu. Poznaj budowę i działanie najważniejszych części ciała w najbardziej zadziwiającym gabinecie anatomii pod słońcem! Dzięki pomysłowej technice graficznej wykorzystanej przez duet Carnovsky, każda z kolorowych ilustracji skrywa w sobie trzy „warstwy”. Obejrzysz je przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony zobaczysz szkielet, przez zielony – mięśnie, a przez niebieski – narządy wewnętrzne. Książka składa się z 10 rozdziałów prezentujących poszczególne części ciała, narządy i układy. W każdym rozdziale znajduje się zwięzły opis danej części ciała i jej działania, wielkoformatowe barwne ilustracje do oglądania przez barwne filtry oraz szczegółowe informacje o wybranych narządach zaprezentowane na czarno-białych ilustracjach stylizowanych na dawne anatomiczne ryciny. Dla dzieci od 8 roku życia.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

59
Idziemy na niedźwiedzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziemy na niedźwiedzia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.04

Przedstawiamy wielki przebój angielskiej literatury dziecięcej – teraz w wydaniu kartonowym, w mniejszym, zgrabnym formacie Idziemy na niedźwiedzia.Złapiemy wielkiego niedźwiedzia.Jest taki piękny dzień!Nie boimy się. Czwórka dzieci, tata i pies wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Po drodze muszą pokonać wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę... A gdy już spotkają niedźwiedzia? Przekonają się, że w przeciwnym kierunku da się je pokonać o wiele szybciej! Prosty, rytmiczny tekst pełen wyrazów dźwiękonaśladowczych, duże ilustracje i dowcipna puenta składają się na książkę, która zapewni wspólną zabawę całej rodzinie, od najmłodszego do najstarszego.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

60
Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość
Dostępny
303 szt.

To fascynująca love story w cieniu wielkiej historii! Poznaj dzieje niezwykłego uczucia i związku dwojga kochających się ludzi, na tle burzliwych czasów końca Rzeczypospolitej szlacheckiej. Przekonaj się, dlaczego historia namiętności łączącej jednego z największych królów w dziejach Polski, Jana III Sobieskiego i jego uroczej, pochodzącej z Francji małżonki, zwanej Marysieńką, nazywana bywa „jednym z najosobliwszych w świecie zdarzeń miłosnych”.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

61
Idący człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idący człowiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

„Czasem Taniguchi podkreśla poetyckość chwili, prezentując coś niezwykłego, na przykład cień jaskółki przesuwający się po twarzy bohatera o wschodzie słońca. Częściej jednak poetyckość odkrywa w tym, co było zwyczajne, póki rysownik nie zwrócił na to uwagi: w spojrzeniu na świat przez stłuczone okulary, w uśmiechu starszej pani, w ufności, z jaką mała dziewczynka głaszcze po głowie obcego psa, lub w dywanie z opadających kwiatów pod drzewem wiśni”. Jerzy Szyłak Idący człowiek w Coś więcej, czegoś mniej Idący człowiek jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł Jiro Taniguchiego. Francuzi docenili tę publikację już w połowie lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wersja angielska (nominowana w USA do Nagrody Eisnera) opublikowana została w pierwszej dekadzie naszego tysiąclecia. W Polsce komiks ukazuje się po ponad ćwierćwieczu od pierwszego wydania, ale za to od razu w formie rozszerzonej. Oprócz kompletnej wersji historii o Idącym człowieku, w tomiku znalazły się również trzy inne opowieści utrzymane w tej samej konwencji.

36,00 zł
28,44 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

62
Barbarella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbarella
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Błąkająca się po bezkresach kosmosu młoda kobieta ląduje na ogarniętej konfliktem planecie. Lythion to świat kraterów zamieszkany przez antropomorficzne rasy. Hodowcy z Wielkiej Oranżerii zmienili bieg podwodnej rzeki, co spowodowało klęskę sąsiedniego ludu. Wojna wisi na włosku. Czy przybycie Barbarelli odmieni los? Barbarella trwale zapisała się w historii komiksu, już od swojej pierwszej publikacji w 1962 roku. Komiks miał problemy z cenzurą. Szokował ówczesną publiczność zachowaniem heroiny wzorowanej na postaci stworzonej przez Brigitte Bardot w filmie I Bóg stworzył kobietę. Barbarella to kobieta wyzwolona, biorąca odpowiedzialność za swoje decyzje i świadoma swojej seksualności. Kieruje się instynktem, jest dzika, witalna, wolna, poddaje się swoim zachciankom i potrzebom, ale równocześnie pomaga uciśnionym czy walczy z tyranią. Jean-Claude Forest (1930-1998) doskonale podkreśla rysunkiem charakter bohaterki. Plansze komiksu rysowane są lekką kreską prawie szkicową a jednak wydają się zręczne i dokładne. Zanurzone w klasycznej, wręcz stereotypowej stylistyce SF przełamywanej przez eklektyczne - czy jak dziś nazwalibyśmy - postmodernistyczne elementy. Sukces komiksu ugruntowała adaptacja filmowa Rogera Vadima z Jane Fondą znana również w Polsce. Na postaci Barbarelli wzorowali się kolejni rysownicy, jednak to ona była pierwszą wyzwoloną bohaterką. Jak prezentuje się po latach? Przedstawiamy pierwsze, polskie wydanie.

75,00 zł
54,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

63
Saga Winlandzka. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Winlandzka. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.05

Anglia przez lata była areną walk, a najeźdźcy plądrowali wyspę. Wśród nich byli Wikingowie, którzy na stałe zapisali się w historii. Drużyna Askellada również uczestniczy w grabieżach. Plądrują, gwałcą, mordują. Syn Thorsa, Thorfinn jest wśród nich, ale czy pozostanie bierny wobec tych bestialstw? „Saga Winlandzka” to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów – elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie – Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała!

65,00 zł
51,35 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

64
Rehabilitacja po operacjach estetycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rehabilitacja po operacjach estetycznych
Dostępny
80 szt.

Na rynku wydawniczym brakuje rzetelnego źródła informacji dla osób rozważających poddanie się zabiegom chirurgii estetycznej. Są one często zmuszone do korzystania z nieweryfikowanych źródeł informacji, takich jak Internet czy nieprofesjonalne czasopisma. Publikacja jest napisana jasnym, zrozumiały językiem, a treść poparta badaniami naukowymi i wieloletnimi obserwacjami autora ? znanego i cenionego fizjoterapeuty. Współautorami poradnika są chirurdzy, anestezjolog, pielęgniarka, psychiatra i dietetyk. Zespół opisuje całość procesu ? od pomysłu poddania się operacji, przez zabieg, pielęgnację, rehabilitację aż do osiągnięcia końcowego rezultatu. W książce szczególny nacisk położono na opis nowoczesnych rozwiązań rehabilitacyjnych. Czytelnik znajdzie również w książce schematy postępowania fizjoterapeutycznego, z których będzie mógł skorzystać samodzielnie, ćwicząc w domu. Zawarte w poradniku informacje mogą okazać się również przydatne dla lekarzy i terapeutów, którzy opiekują się pacjentem. Od prawie 15 lat prowadzę własną klinikę, w której we współpracy z doskonałymi fachowcami przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej i chirurgii naczyniowej. Cennym i wydaje się niezbędnym uzupełnieniem naszego leczenia jest autorski program fizjoterapii po zabiegach estetycznych dr. Jacka Szwedo. Nasz sukces to holistyczne podejście i prawdziwie całościowa opieka nad pacjentami. Dr Marek Szczyt

109,00 zł
101,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

65
Niezwykła podróż. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła podróż. Tom 2
Dostępny
8 szt.

Wielka Brytania, rok 1927. Po wielu latach spędzonych z dala od rodziny w szkole z internatem, Emilien i Noemie zostają przywiezieni do rodzinnej rezydencji. Na miejscu dowiadują się o zniknięciu ojca Emiliena, Alexandra. Jedynym sposobem, aby go odszukać, jest ukończenie prototypu maszyny, czego udaje im się dokonać z pomocą Amelii i Terence?a, i wzięcie udziału w konkursie imienia Juliusza Verne'a. Pomimo świadomości, że wojna jest całkiem blisko, a roboty tajemniczej Trzeciej Siły zdają się zwracać na nich szczególną uwagę, są zdecydowani, by opuścić Londyn i dotrzeć do Paryża, gdzie mają miejsce zapisy do konkursu. Ich celem jest odkrycie wszystkich tajemnic, które otaczają ich rodzinę!

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

66
Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Karty demonstracyjne i materiały ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Okres dojrzewania to czas, w którym w umyśle i ciele chłopca zachodzą spore zmiany. Mogą one budzić konsternację i obawy. Dlatego tak ważna jest właściwa edukacja w tym zakresie. Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to publikacja zawierająca: • 25 kart demonstracyjnych, • 40 ćwiczeń interaktywnych, • 3 animacje (w tym wersje dla osób niedosłyszących i niesłyszących). Karty demonstracyjne podzielone są na działy tematyczne: • dojrzewanie, • intymne części ciała, • budowa narządów płciowych, • higiena i golenie, • wizyta u urologa. Każde ćwiczenie zawiera nagranie polecenia, w wielu ćwiczeniach zmieszczono także nagrania dłuższych tekstów, co jest dużym ułatwieniem dla uczniów, którzy słabiej radzą sobie z czytaniem. Materiały prezentują szeroki zakres zagadnień związanych ze wszystkimi aspektami dojrzewania i pozwalają uczniom stopniowo zwiększać świadomość problemów dojrzewania. W cyklu „O dojrzewaniu. Chłopcy” zostały również opublikowane inne materiały dydaktyczne – w tym czytanki, karty pracy oraz instrukcje, dzięki którym nauczyciel zyskuje pełen komfort omawiania trudnych tematów związanych z okresem chłopięcego dojrzewania. Zapoznaj się z nimi i dobierz odpowiednie materiały dla potrzeb swoich uczniów.

240,60 zł
216,54 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,06 zł

67
Pewny Start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny Start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Karty demonstracyjne i materia...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Okres dojrzewania jest jednym z najbardziej burzliwych w życiu dziewczynki. Jak radzić sobie z wyzwaniami tego okresu? W jaki sposób dbać o higienę intymną, zwłaszcza w „te dni”? Co zrobić, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w relacjach z rówieśnikami i starszymi? Co dzieje się z ciałem na drodze ku dorosłości? Odpowiedzi na te pytania przynosi publikacja Pewny start. O dojrzewaniu. Dziewczęta. Karty demonstracyjne i materiały interaktywne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest to bogaty i zróżnicowany zestaw materiałów, które są przydatne przede wszystkim podczas pracy z uczennicami: • z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną, • ze spektrum autyzmu, • z porażeniem mózgowym bądź innymi problemami rozwojowymi. Ten pakiet, będący częścią serii wydawniczej o dziewczęcym dojrzewaniu, zawiera: • 40 zróżnicowanych ćwiczeń interaktywnych, które polegają m.in. na dopasowywaniu elementów, wskazywaniu różnic, a także 3 animacje – na płycie DVD, • 25 kart demonstracyjnych, które nauczyciel może wykorzystać w toku lekcji poświęconych dojrzewania, jak również w trakcie zajęć indywidualnych czy terapii pedagogicznej. Materiały podejmują tematykę związaną m.in. z: przyczynami zmian zachodzących w okresie dojrzewania, budową narządów płciowych, pierwszą wizytą u ginekologa, miesiączką, higieną i ubiorem.

239,20 zł
215,28 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,92 zł

68
Wiersze dla dzieci 1 Antologia poetów współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci 1 Antologia poetów współczesnych
Dostępny
6 szt.

Oddajemy w Państwa ręce piękny tomik poetycki antologia poetów współczesnych. Wiersze dla dzieci. Edycja 1 przygotowany przez autorów, którzy oprócz twórczości dla dorosłych, ukochali także poezję dla dzieci. Znajdziecie tutaj różne style literackie i różne tematy, jednak wszystkie teksty łączy jedno ? właśnie miłość do dzieci. Każdy autor prezentację swojej twórczości w tej książce rozpoczyna kolorową ilustracją własną lub swojej pociechy. Życząc dużo przyjemności z czytania tych wierszy, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa miłym wspomnieniem przeszłości, a dzieciom umożliwią zdobywanie ciekawych informacji i zachęcą do samodzielnego sięgania po literaturę. Autorzy biorący udział w projekcie to: Janusz Kowalkowski, Renata Lisik, Beata Małgorzata Moniuszko, Weronika Madryas, Emilia Moniuszko-Kwiecińska, Jerzy Mróz, Daniel Nowotczyński, Agata Rak, Irena Szymańska, Nina Zarzycka

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

69
Largo Winch. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Largo Winch. Tom 5
Dostępny
36 szt.

Largo Winch to spadkobierca olbrzymiej fortuny Koncernu W. Krnąbrny miliarder w dżinsach, ale i w garniturze. Bardziej niż majątek liczy się dla niego wyzwanie i sprawdzenie się. Podczas telewizyjnego programu popełnia samobójstwo zdesperowany dyrektor zamykanej fabryki należącej do Koncernu W. Wstrząsający czyn powoduje, że Largo zaczyna prześwietlać bilanse likwidowanej firmy i dowiaduje się, że prawdopodobnie były wyższe niż wykazywane w zeznaniach. Jeśli to prawda to kto i po co fałszował dane? Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie. Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe. Piąty tom polskiego wydania zbiorczego zawiera albumy 13-14 serii: Cena pieniądza oraz Prawo dolara tworzące jedną zamkniętą opowieść. Komiks twórcy Thorgala Jeana Van Hamme'a.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

70
Nikt się nie rodzi strukturalistą. Twórczość literacka Edwarda Balcerzana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt się nie rodzi strukturalistą. Twórczość literacka Edwarda Balcerz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Biografia Balcerzana zdaje się opowiadać o transformacji ról, przesuwaniu akcentów, swoistym negocjowaniu pozycji (auto)biografii w pejzażu humanistyki. Przez odsłonięcie związków między zdarzeniami z życia, teoretyzowaniem i pisaniem można dotrzeć do kluczowej w książce (i dzisiejszym literaturoznawstwie) kategorii doświadczenia, ale też odtworzyć historię dyscypliny, która w pewnym sensie reinterpretuje sama siebie. W uproszczeniu można mówić o zawieszeniu podmiotowości na początku tej historii i o triumfalnej ekspozycji „ja” w pierwszej dekadzie XXI wieku. Nawet bowiem czas triumfu semiotyki nie egzorcyzmował skutecznie podmiotowości, wdzierającej się w życie naukowe w kilku opisanych w pracy przebraniach. Podkreślam ten aspekt, bowiem takim tropem idzie badaczka: nie opisuje formalnej celności wierszy i prozy Edwarda Balcerzana, lecz ich doświadczeniowy, autobiograficzny charakter. Pokazuje przy tym, że ten trop – wycofywanie, kamuflowanie i eksponowanie podmiotowości – jest kluczowy dla rozumienia przemian dyscypliny w XX i w pierwszej dekadzie XXI wieku. Taki sposób czytania unieważnia jeden z najczęściej funkcjonujących schematów interpretacji literatury pisanej przez humanistów – poszukiwania formalnego kunsztu i tematycznych dominant. Twórczość Balcerzana w ujęciu Beaty Małgorzaty Wolskiej jest zarówno wypowiedzią na temat istoty literatury, jak i nieoczywistą notatką z życia poety. Nie chodzi w tej lekturze o dowodzenie prymatu wiedzy o literaturze nad jej praktykowaniem, lecz o spójność i niespójność będące tropem Balcerzanowego „ja”. – prof. dr hab. Inga Iwasiów

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

71
Cambridge Checkpoint English 7 Workbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Checkpoint English 7 Workbook
Dostępny
37 szt.

The Cambridge Checkpoint English suite provides a comprehensive, structured resource which covers the Secondary 1 framework for English and seamlessly progresses into the next key stage (covered by our Cambridge IGCSE? First Language English series).

54,00 zł
48,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,40 zł

72
Cambridge Primary Science 2 Activity Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Science 2 Activity Book
Dostępny
2 szt.

Cambridge Primary Science is a flexible, engaging course written specifically for the Cambridge Primary Science curriculum framework. This Activity Book for Stage 2 contains exercises to support each topic in the Learner's Book, which may be completed in class or set as homework. Exercises are designed to consolidate understanding, develop application of knowledge in new situations, and develop Scientific Enquiry and literacy skills.

18,70 zł
16,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,71 zł

73
Gnaj Robaczku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gnaj Robaczku
Zoch Verlag, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Gotowi, do biegu, start! Gnające robaczki już czekają w blokach startowych, gotowe, aby rozpocząć wyścig pod ogródkiem sąsiadów. Pozwól swoim robaczkom zniknąć w ziemi i spróbuj zgadnąć, który z nich jest najszybszy. Jeśli twój robaczek „capnie” stokrotkę i truskawkę, jeszcze szybciej popędzi do mety. Ten robaczek, który wyłoni się z ziemi jako pierwszy, wygrywa. Zawartość opakowania: • duża plansza, • mniejsza plansza z okienkami, • 4 drewniane kołeczki do montażu planszy, • 60 kawałków robaczków (po 10 szt. każdego elementu, w 6 kolorach i 6 długościach), • 4 głowy robaczków, • kolorowa kostka, • 4 truskawki, • 4 stokrotki, • instrukcja.

77,90 zł
70,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

74
Modlitwa o miłość 4 Antologia poetów współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa o miłość 4 Antologia poetów współczesnych
Dostępny
5 szt.

Przed Państwem czwarta edycja Antologii poetów współczesnych Modlitwa o miłość. W niej również wiersze z miłością w tle, ale inne, bo inni są też i poeci w tym wyborze. Poezja to projekcja duszy, a duszę każdy poeta ma inną. I inną ma też wrażliwość. Jednak miłości, w różnych jej odsłonach, pragną wszyscy. Któż z nas nie modlił się wielokrotnie o miłość? Autorzy tej antologii zapraszają w poetycką podróż w poszukiwaniu miłości prawdziwej, celebrowaniu miłości szczęśliwej, ratowaniu miłości ginącej i pielęgnowaniu miłości do tych, którzy odeszli, a nadal są obecni w naszym sercu. W wyborze tym znajdziecie wiersze już znanych i uznawanych poetów, a także debiutantów, którzy piszą z pasją i warto ich poznać. Antologie poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum cieszą się zainteresowaniem. Autorzy piszą z potrzeby serca i dla Czytelników, nie chowają swojej twórczości do szuflady, chcą by była dostępna nie tylko wirtualnie w sieci, ale też w księgarniach i zapraszają do lektury.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

75
Skubane kurczaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skubane kurczaki
Zoch Verlag, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.14

Dziś na farmie rozgrywa się wielka Olimpiada! Każdy kurczak stroszy piórka, do wyścigu się szykując. Wszystkie walczą między sobą, przeciwnika oskubując. Ten, kto pierwszy zgarnie wszystkie piórka, zostanie zwycięzcą podwórka. „Skubane Kurczaki” jest pełną zwrotów akcji grą pamięciową, która dostarczy wiele radości zarówno małym, jak i dużym graczom. Zawartość opakowania: • 24 jajka do utworzenia toru wyścigu, • 12 płytek do utworzenia podwórza, • 4 kurczaki, • 4 pióra, • instrukcja. Wymiary opakowania: 30.0 x 30.0 x 7.0 cm

89,90 zł
80,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

76
Spinderella - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spinderella
Zoch Verlag, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Dojdź pierwszy wszystkimi swoimi mrówkami do mety! Użyj pająków, aby przerwać passę innych graczy, wyłapując ich mrówki i cofając je na start... Wszystkie dobre rzeczy pochodzą z góry... Spinderella, Parker i Peter grają w swoją ulubioną grę. Dwóch barci opuszcza siostrę na linie, podczas gdy mała Spinderella wprowadza chaos wśród mrówek pospiesznie przemierzających las. Celuj i łap! Uciekaj i rób uniki! Wszystko polega na tym , aby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie! „Spinderella” to pozytywnie zakręcona gra przestrzenna dla każdego, kto lubi wszelkiego rodzaju robaczki lub chciałby poznać je trochę lepiej. Elementy gry: • plansza „tor mrówek”, • plansza „pajęczyna”, • 4 zatrzaski, • 4 drzewa (łączniki plansz), • pień drzewa, • 12 mrówek w 4 kolorach, • zielona kostka ze wzorami, • brązowa kostka mrówek, • czarna kostka pająków, • 2 pająki, • pająk Spiderella z pajęczyną i 2 magnesami, • instrukcja.

95,90 zł
86,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,59 zł

77
Prawo papierów wartościowych Diagramy. Orzecznictwo. Przepisy. Wzory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo papierów wartościowych Diagramy. Orzecznictwo. Przepisy. Wzory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.05

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów, ułożonych według podobnego schematu: wprowadzenie, diagramy, orzecznictwo, wyciąg z przepisów. W rozdziale drugim, trzecim, czwartym i piątym znajdują się także wzory papierów wartościowych. Rozdział pierwszy poświęcony jest ogólnym wiadomościom dotyczącym papierów wartościowych, m.in. ich rodzajom. Zawiera także wyszczególnienie źródeł prawa oraz podstawowe pojęcia dotyczące papierów wartościowych. Rozdział drugi prezentuje historycznie najwcześniej ukształtowane papiery wartościowe - weksel i czek, w tym podobieństwa i różnice pomiędzy czekiem a wekslem trasowanym. W rozdziale trzecim znajdują się informacje poświęcone akcjom i obligacjom. Rozdział czwarty omawia papiery wartościowe emitowane przez banki - bankowe papiery wartościowe oraz listy zastawne. Kolejny, piąty rozdział, poświęcony jest towarowym papierom wartościowym: konosamentom, polisom ubezpieczenia morskiego oraz dowodom składowym. Rozdział szósty zawiera informacje poświęcone zdematerializowanym papierom wartościowym, a siódmy - aspektom karnoprawnym.

29,40 zł
20,58 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

78
Zanim zabierze nas wiatr 1. Antologia poetów współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim zabierze nas wiatr 1. Antologia poetów współczesnych
Dostępny
4 szt.

Przed Państwem pierwsza edycja Antologii poetów współczesnych Zanim zabierze nas wiatr . W niej wiersze o tym, jaki piękny otacza nas świat, o przyrodzie wokół nas, ale też o przemijającym czasie i miłości, która odeszła. Wszak ta zawsze nam towarzyszy i nawet gdy coś odchodzi, pozostaje w naszym sercu. Takie chwile często idealizujemy, bo są czasem naszej miłości, szczęścia, chociaż bywa, że i tragedii. Poezja to projekcja duszy, a duszę każdy poeta ma inną. I inną ma wrażliwość. Inaczej też o wszystkim, co czuje, pisze. Zapraszam zatem w poetycką podróż - niezwykłe wiersze autorów tego wyboru skłaniają do refleksji na temat umykającego czasu, wspomnień, poszukiwania miłości, smutku i radości w nas. W wyborze tym znajdziecie wiersze już znanych i uznawanych poetów, a także debiutantów, którzy piszą z pasją i warto ich poznać. Antologie poetów współczesnych Wydawnictwa Astrum cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Autorzy piszą z potrzeby serca i dla Czytelników, nie chowają swojej twórczości do szuflady, chcą, by była dostępna nie tylko wirtualnie w sieci, ale też w księgarniach i zapraszają do lektury.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

79
Wiersze sercem pisane 2 Antologia poetów współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze sercem pisane 2 Antologia poetów współczesnych
Dostępny
3 szt.

To, że istnieje wiele definicji poezji doskonale wiedzą współautorzy antologii poetów współczesnych Wiersze sercem pisane wydanej przez Wydawnictwo Astrum. Seria ta promuje autorów, którzy swoją wrażliwość pochodzącą od serca zamieniają w strofy. Jak w każdej antologii mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale z jej wielobarwną różnorodnością. Poezja, szczególnie poezja miłosna, potrafi rozgrzać wyobraźnię nie tylko piszącego, ale i czytelnika. Wprowadza go w świat wspomnień, bywa, że inspiruje,by sam czytelnik sięgnął po pióro i przelał swoje uczucia na papier. Poezja jest w literaturze czymś wyjątkowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami wyjątkowymi - są wrażliwi, uczuciowi, inaczej niż zwykli ludzie postrzegają świat.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

80
Ustawa o finansach publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o finansach publicznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.12

Stan prawny: 1 września 2017 roku Wydanie 14 publikacji zawiera ustawę o finansach publicznych, ustawę - Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych oraz indeks rzeczowy.

17,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

81
Revell B-17G Flying Fortress - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Revell B-17G Flying Fortress
Revell
Dostępny
5 szt.

B-17G Flying Fortress (pol. Latająca Forteca) – amerykański ciężki samolot bombowy dalekiego zasięgu. Plastikowy model do sklejania Revell ( REV-04283 ) nie zawiera w komplecie farb i kleju. Producent: Revell Długość: 321 mm Rozpiętość skrzydeł: 440 mm Skala: 1:72 Stopien trudności: 5 Ilość elementów: 237 Instrukcja: tak Grupa wiekowa: 12+

137,00 zł
82
Pies Detektyw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies Detektyw
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Fantastyczna zabawa w poszukiwanie ukrytej kości! Pies Detektyw to innowacyjna zabawka z uchwytem, dzięki któremu dziecko może ją popychać do przodu. Jednocześnie dzięki innowacyjnej technologii pozwala pobawić się w ciepło-zimno! To proste! Chowasz kość, a dziecko wraz z Psem Detektywem ruszają na jej poszukiwania! Pies Detektyw sygnalizuje, czy jesteście blisko, czy bardzo, bardzo daleko! Ukryj kość i zacznij poszukiwania! Zabawa zaczyna się od ukrycia kości. Możesz ją schować pod kanapą, za drzwiami lub za zasłoną. Wybierz dowolne miejsce. Czujnik ukryty w kości połączony jest z tym ukrytym w Psie Detektywie i reaguje również przy większej odległości. Ciepło, ciepło... Jeśli światło na czapce Psa Detektywa zaczyna świecić na żółto, oznacza to, że idziesz w dobrym kierunku i kość jest bardzo blisko! Bardzo ciepło! Widzisz zielone światło na czapce Psa Detektywa i tym razem powarkuje on intensywnie? Brawo! Jesteś naprawdę blisko! Kość znaleziona! Pies Detektyw wywęszył kość. Poszukiwania zakończone sukcesem! W nagrodę dostaniesz kolorowe efekty świetlne i radosne efekty dźwiękowe! Wymiary: 24.0 cm x 17.0 cm 45.0 cm (wysokość wraz z długością uchwytu) Baterie: 3 x 1.5V AA oraz 2 x 1.5V AAA (nie są dołączone)

132,90 zł
119,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,29 zł

83
Przemyśleć z Michelem Foucaultem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemyśleć z Michelem Foucaultem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Tytułowa fraza przemyśleć z Michelem Foucaultem w intencji Autorki przybliża cel, jaki przyświecał napisaniu oddawanej do rąk Czytelników książki. Autorka podejmuje próby zaangażowania dla własnych celów badawczych koncepcji, kategorii i tropów wskazanych przez francuskiego filozofa. W tym sensie publikacja ta pomyślana jest jako skromny wkład w dyskusję nad możliwościami recepcji idei Michela Foucaulta w rodzimej pedagogice oraz ukazania, co Foucaultowskie i postfoucaultowskie podejście do badania dyskursów, władzy i wiedzy może wnieść do badań pedagogicznych.Prezentowana książka jest kolejnym krokiem i rozwinięciem wcześniejszych przedsięwzięć badawczych Autorki, mieszczących się w obszarze badań nad dyskursami o młodzieży. Podstawowy problem, który ukierunkował prowadzony tutaj wywód, sprowadza się bowiem do pytania o to, w jaki sposób Foucault pozwala przemyśleć i poddać krytycznej analizie te dyskursy, strategie i instytucje, których zbiór w najbardziej ogólnym ujęciu określono mianem urządzania młodzieży?Pytania postawione w niniejszej monografii dotyczą m.in. możliwych pól badawczych i problematyzacji, które otwierają wybrane ujęcia definicyjne dyskursu edukacyjnego, dyspozytywu i urządzania.

35,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

84
Steffi. Lalka weterynarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steffi. Lalka weterynarz
Simba Toys
Dostępny
163 szt.

Przenieś się w świat magi i wyobraźni. Baw się z tym zestawem i odgrywaj różne magiczne scenki. Steffi to wielbicielka zwierząt, kocha przygody, wierzy w realizację marzeń i czerpie radość z codziennych wydarzeń. Zabawa lalkami Steffi to zachęta do realizacji niezliczonych hobby, przeżywania rozmaitych przygód w różnorodnym otoczeniu, a przede wszystkim rozbudzanie wyobraźni. Zawartość opakowania: • lalka Steffi w różowej sukience i białym fartuchu weterynaryjnym oraz białych butach na obcasie, • lalka Evi w różowej sukience i różowych bucikach, • 2 króliki (biały i brązowy) i 2 pieski (kremowy i brązowy), • stół do badań z półeczkami, • buda dla psa, • plac zabaw ze zjeżdżalnią i schodkami, • zagroda dla królików, • akcesoria m.in.: stetoskop, otoskop, strzykawka, termometr, apteczka, wanienka, taca, 3 butelki do karmienia, wiaderko, piłka, 2 szczotki, 2 miski, 3 pojemniki, 2 kapusty, 2 marchewki, butelka z lekarstwem. Wysokość lalki: 29.0 cm Wymiary opakowania: 33.0 x 40.0 x 8.0 cm

115,99 zł
104,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,60 zł

1 osoba kupiła
85
Ewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja
Egmont - gry, od 12 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Pokieruj ewolucją swojego gatunku i walcz o przetrwanie! Wolisz znosić jajka, czy mieć długą szyję? Być płodnym zbieraczem, czy rogatym padlinożercą? W grze „Ewolucja” rozwijasz swoje gatunki zwierząt w zmiennym ekosystemie. Wobec ciągłego braku pożywienia i zagrożenia atakiem drapieżników twoje gatunki będą musiały się adaptować, aby przetrwać. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa poprzez wyżywienie swoich gatunków zwierząt, zwiększenie ich populacji i dokonanie ewolucyjnych zmian zapewniających im jak najlepsze przystosowanie, a w konsekwencji przetrwanie. Na końcu rozgrywki gracze otrzymują punkty za: • Pożywienie, które ich gatunki skonsumowały w trakcie rozgrywki. • Populacje gatunków, które przetrwały. • Karty cech gatunków, które przetrwały. „Ewolucja” to ciekawa, średnio ciężka gra z mocną interakcją, która spodoba się zarówno zaawansowanym graczom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają poznawać bardziej skomplikowane gry planszowe. Zawartość opakowania: • dinozaur pierwszego gracza, • zasłonki graczy, • talia kart cech, • żetony, • planszetki rozmiar / populacja, • instrukcja.

179,90 zł
134,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 44,97 zł

86
Zabawka edukacyjna kubki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka edukacyjna kubki
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Kolorowe kubki do zabawy o kształcie zwierzątek. Kubki można wykorzystać na wiele sposobów z uwagi na ich różny rozmiar. Można je układać jeden na drugi lub w pociąg - dzięki umieszczonym haczykom! Na dole każdego elementu umieszczone są otwory przez które przelatuje woda podczas kąpieli.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

87
Big Science 3 SB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 3 SB
Dostępny
202 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

88
Big Science 3 WB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 3 WB
Dostępny
160 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

89
Big Science 6 SB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 6 SB
Dostępny
28 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

90
Big Science 6 WB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 6 WB
Dostępny
155 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

91
Big Science 2 SB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 2 SB
Dostępny
135 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

92
Big Science 5 SB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 5 SB
Dostępny
211 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

69,90 zł
45,00 zł

Rabat 35,6%
oszczędzasz 24,90 zł

93
Big Science 4 WB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Science 4 WB
Dostępny
525 szt.

Explore, learn, and discover science through EnglishWith Big Science you will learn to see and understand the world in new ways. Ask questions, gather information, test your ideas, and record your findings and you will become a scientist in no time!

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

94
Polly and Holly cz.2 A New Colourful Friend - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly and Holly cz.2 A New Colourful Friend
Dostępny
9 szt.

Polly and Holly. A New Colourful Friend to druga książeczka z serii. Polly i Holly świetnie bawią się na placu zabaw, ale przyjaciółki nie są tam same Do kogo należy tajemniczy głos? Czy ktoś bawi się z nimi w chowanego? Czy na kolorowym placu zabaw przyjaciółki zdołają dostrzec nowego przyjaciela? Jego poszukiwania na kolejnych stronach książki to świetna okazja do poznania słów związanych z kolorami blue, yellow, red, purple, green, pink. Kto jest gotowy na kolorową przygodę razem z Polly i Holly?

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

95
Polly and Holly cz.3 A Funny Family - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly and Holly cz.3 A Funny Family
Dostępny
15 szt.

Polly and Holly. A Funny Family to trzecia książeczka z serii, w której nasze bohaterki świnka Polly i kura Holly spotykają sympatyczną i bardzo zabawną rodzinę. Kim są nowi przyjaciele i co sprawia, że są tak wyjątkowi? Tego dowiemy się, podróżując z Polly i Holly po stronach książeczki. W trakcie tej podróży dzieci poznają słowa związane z rodziną: family, baby, daddy, mummy, sister, brother oraz przypominają sobie słownictwo odnoszące się do nazw części ciała. Ruszajmy więc tanecznym krokiem w tajemniczą podróż z Polly i Holly!

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

96
Kontrakt dobrego zachowania. Zestaw dla przedszk. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrakt dobrego zachowania. Zestaw dla przedszk.
Dostępny
2 szt.

Zestaw w tekturowej teczce: * plakat formatu A2* 12 zafoliowanych kart formatu A4* gra typu memory - są to 24 zafoliowane karty formatu A6Zestaw zawiera pomoce dydaktyczne w formie ilustracji tematycznych stanowiących tzw. kodeks przedszkolaka, czyli zbiór zasad obowiązujących w każdej grupie przedszkolnej. Omówiony z dziećmi staje się Kontraktem dobrego zachowania, którego dzieci zobowiązują się przestrzegać. Wywieszony w dobrze widocznym miejscu przypomina dzieciom o przyjętych normach, a nauczyciel może się odwołać do jego treści w dowolnym momencie.W skład zestawu wchodzi:plakat formatu A2; prezentuje on zbiór wszystkich zasad z Kontraktu dobrego zachowania i może być wykorzystany jako materiał podsumowujący, po zapoznaniu dzieci z kolejnymi normami;12 zafoliowanych kart formatu A4; każda z nich przedstawia inną zasadę zawartą w Kontrakcie... karty świetnie nadają się do wprowadzania norm w kolejności wybranej przez nauczyciela;gra typu memory; są to 24 zafoliowane karty formatu A6, służące do utrwalania poznanych i przyjętych przez dzieci zasad zawartych w Kontrakcie dobrego zachowania.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

97
Baby Born. Interaktywny nocnik dla lalki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Interaktywny nocnik dla lalki
Zapf Creation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Laleczka Baby Born ma teraz fantastyczną toaletę, dzięki której może rozpocząć nocniczkowy trening i pożegnać pieluszki. Posadź laleczkę na kolorowym sedesie z motywem kaczuszek, a usłyszysz melodię. A gdy laleczka wysiusia się, zostanie nagrodzona oklaskami. Po kilkukrotnym naciśnięciu deski sedesowej aktywują się zabawne dźwięki: śmiech dziecka, odgłos siusiania, a czasem nawet... puszczanie wiatrów! Z kolei po naciśnięciu spłuczki toaleta emituje dźwięk spuszczanej wody. Transparentna klapa toalety ma wytłoczony motyw misia. Uwaga. Zestaw nie zawiera lalki. Zasilanie: 2 baterie AA (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 23.0 x 16.0 x 12.5 cm

56,90 zł
54,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,84 zł

98
Historia kampanii wiosennej 1813 roku Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia kampanii wiosennej 1813 roku Tom I
Dostępny
6 szt.

W przeciwieństwie do kampanii jesiennej 1813 roku, kampania wiosenna przez długi czas nie cieszyła się popularnością u autorów piszących o epoce napoleońskiej. Być może dlatego, że nie obfitowała w wielkie, decydujące bitwy ani błyskotliwe operacje jednej albo drugiej z walczących stron. Po klęsce poniesionej w trakcie odwrotu spod Moskwy francuska Wielka Armia przestała praktycznie istnieć, lecz zwycięska Rosja nie była w stanie kontynuować samotnie ofensywy za wycofującymi się niedobitkami francuskich wojsk. Car Aleksander potrzebował silnych sojuszników i znalazł ich w pierwszym rzędzie w upokorzonych klęskami lat 1806-1807 Prusach, które tylko czekały na okazję do zemsty i powrotu do dawnej świetności. Również one nie miały wszak jeszcze armii, która mogłaby natychmiast stanąć u boku rosyjskich wojsk. Historia jej odbudowy jest głównym tematem opracowania Hollebena, który w swojej pracy korzystał głównie ze źródeł znajdujących się w archiwach państw biorących udział w kampanii 1813 roku i udostępnionych dopiero pod koniec minionego wieku.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

99
Jabłko drewniane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jabłko drewniane
Brimarex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

Drewniane owoce firmy Playme to wysokiej jakości zabawki wykonane z jak największą starannością,tak by były bezpieczne dla dziecka. Owoce przedstawione są w żywych, realistycznych kolorach. Idealnie będą nadawać się do wyposażenia dziecięcego sklepiku czy wymarzonej kuchni.

7,08 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,09 zł

100
Gruszka drewniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruszka drewniana
Playme
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.14

Drewniane owoce firmy Playme to wysokiej jakości zabawki wykonane z jak największą starannością,tak by były bezpieczne dla dziecka. Owoce przedstawione są w żywych, realistycznych kolorach. Idealnie będą nadawać się do wyposażenia dziecięcego sklepiku czy wymarzonej kuchni.

8,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

Wróć do góry