hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.09.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 19 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mechaniczna pomarańcza. Nakręcana pomarańcza. Edycja specjalna (Anthony Burgess), na drugim Z genealogii moralności (Fryderyk Nietzsche). Kolejny produkt to Filharmonicy się stroją (Karla Kuskin) oraz Ewangelia według Jezusa Chrystusa (Jose Saramago).
1
Mechaniczna pomarańcza. Nakręcana pomarańcza. Edycja specjalna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechaniczna pomarańcza. Nakręcana pomarańcza. Edycja specjalna
Dostępny
50 szt.

Mechaniczna pomarańcza Anthony'ego Burgessa to obok 1984 Orwella, Nowego wspaniałego świata Huxleya, czy My Zamiatina – najważniejsza współczesna antyutopia. I nie to jest w niej najokropniejsze, co jej bohaterowie wyczyniają, ale to, co się przy tym dzieje w ich tylko pozornie ludzkiej świadomości. Książka-legenda. Dodatkowo rozsławiona przez słynny film S. Kubricka. Tym razem proponujemy wyjątkową, specjalną edycję. Znajdują się w niej dwie wersje przekładu, czyli wersja z rusycyzmami i wersja z anglicyzmami oraz kilkanaście stron wersji N, czyli wersji z germanizmami, a ponadto mamy tu jeszcze posłowie Kingsleya Amisa, rysunki i projekty autora, mnóstwo opinii i komentarzy wybitnych, angielskich intelektualistów o Mechanicznej.., fragmenty sztuki teatralnej, która powstała na jej podstawie, i mnóstwo innych informacji o tej wyjątkowej książce.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

5 osób kupiło
2
Z genealogii moralności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z genealogii moralności
Dostępny
79 szt.

Fryderyk Nietzsche (1844–1900) uznawany jest za jednego z najważniejszych niemieckich filozofów, a był także poetą i filologiem. Jego poglądy znacząco wpłynęły na całe późniejsze myślenie o kulturze, cywilizacji, człowieku, religii. Nietzsche głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej, a zatem z gruntu apollińskiej (połączonej dodatkowo z chrześcijańską etyką). Tej postawie przeciwstawiał postawę dionizyjską, witalną (połączoną dodatkowo z pojęciami woli mocy i pojęciem nadczłowieka). Jak pisze Władysław Tatarkiewicz: „Podstawowym przekonaniem Nietzschego było, że życie cielesne, fakt biologiczny, jest osnową ludzkiej egzystencji, a życie duchowe jest tylko jego odroślą. Z przekonania tego wypłynął jego naturalizm i relatywizm epistemologiczny i etyczny. Ale także wypłynęła koncepcja nowej moralności, przewartościowanie wszystkich wartości, wyjście poza dobro i zło...” I właśnie moralności poświęcona jest w całości ta książka. Nietzsche, który twierdził, iż zjawisk moralnych nie ma wcale, istnieje tylko moralna wykładnia zjawisk poświęca książkę Z genealogii moralności w całości rozważaniom na temat pochodzenia wartości i norm, pochodzenia doktryn etycznych, przy czym zjawiska, uczucia moralne uważał za znacznie ważniejsze niż ideologiczne konstrukty, które tak naprawdę nie wpływają na ludzkie postępowanie. Nietzschego określa się jako immoralistę, gdyż rozróżniając „silnych” od „słabych” tworzy/opisuje też dwie, powszechnie występujące, antagonistyczne moralności : „moralność panów” i „moralność niewolników”, między którymi istnieje przepaść, której Nietzsche nadaje miano „patosu dystansu”. A ta przepaść – jak pisze H. Gillner: „u „słabych” rodzi resentyment, który nie mogąc znaleźć ujścia w odwecie, działa jak trucizna; u „silnych” prowadzi do odrzucenia więzów obyczajowych obowiązujących w stosunkach wzajemnych…”

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
3
Filharmonicy się stroją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filharmonicy się stroją
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Jest piątek wieczór, na dworze się ściemnia, a tu i ówdzie w różnych częściach miasta 92 mężczyzn i 13 kobiet stroi się do pracy. Kiedy są już gotowi każdy zabiera swój instrument i rusza do centrum. Punktualnie o 19.30 razem zagrają w filharmonii. Karla Kuskin i Marc Simont zapraszają nas na nietypowe spotkanie z orkiestrą, która przygotowuje się do koncertu. Książka – po raz pierwszy wydana w USA w latach 80. – doczekała się licznych nagród i wyróżnień.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

3 osoby kupiły
4
Ewangelia według Jezusa Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia według Jezusa Chrystusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Najgłośniejsza i zarazem najbardziej kontrowersyjna powieść portugalskiego noblisty Jose Saramago! To historia Jezusa z Nazaretu, która całkowicie odbiega od tej znanej z Biblii. W książce Saramago Jezus ukazany jest z całym swym człowieczeństwem i cielesnością, które dotyczą wszystkich aspektów jego życia, w tym m.in. związku z Marią Magdaleną. Sprzeciwia się woli Boga, obnażając jego żądzę władzy i absurdalność żądań. To książka nietuzinkowa, prowokująca i zmuszająca do refleksji. Czy Bóg i szatan to na pewno całkowicie odrębne i różne postacie...

47,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
5
Ten i tamten las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten i tamten las
Dostępny
22 szt.

Jest gdzieś taki las, w którym zwierzęta żyją jak ludzie. Mają swoje sprawy, jednych lubią bardziej, innych mniej, pragną przyjaźni, uczą się żyć w grupie, być blisko siebie. Aby podjąć decyzję, muszą negocjować i słuchać się wzajemnie. Ustalają zasady, które są wspólne dla wszystkich. Głosują, dbają o siebie, bywa, że z trudem akceptują obcych. Czasem się kłócą i śmieją się z siebie, czasem są smutni, czasem złośliwi. Są tacy zwyczajni i są u siebie. Nie mają pojęcia, że coś może się zdarzyć… Piękna historia o zwyczajności. O tym, że mądrze jest uczyć się od siebie nawzajem. O przyszłości, która lubi nas zaskakiwać, o wielkiej katastrofie i o tym, że szczęście odkrywa się przypadkiem. Pierwsza adresowana do najmłodszych czytelników książka uznanej pisarki Magdaleny Tulli, z poetyckimi i przejmującymi ilustracjami Alicji Rose. Mądra opowieść o świecie, w którym żyjemy i który mądrze jest oswajać. Historię uzupełniają pięknie rysunki przygotowane przez Alicję Rosé: „Zależało mi na tym, by stworzyć odrębny świat, który przywoływałby na myśl świat prawdziwy, ale jednak posiadałby pewne cechy abstrakcyjne, tak, aby to, co nawet wydaje nam się znajome, wcale takie do końca nie było; abyśmy mogli się zastanowić nad tym, na jakiej podstawie oceniamy, czy coś bądź ktoś jest „nasz“, czy „obcy“ i jak bardzo nasze sądy zbudowane na podstawie zewnętrznego wyglądu są mylące. Chciałam pokazać, jak często widzimy świat dwubiegunowo, podczas gdy posiada on wiele niuansów”. – komentuje ilustratorka książki, Alicja Rosé.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

1 osoba kupiła
6
Armie Bułgarów Wołżańskich i Chanatu Kazańskiego.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armie Bułgarów Wołżańskich i Chanatu Kazańskiego..
Dostępny
4 szt.

Bułgarzy byli ludem pochodzenia tureckiego, który założył organizm państwowy na północ od Morza Kaspijskiego. Pod koniec VI i na początku VII wieku ich państwo uległo podziałowi pod naporem Kaganatu Chazarskiego, przy czym jedna grupa powędrowała na południe osiedlając się na terenach dzisiejszej Bułgarii, podczas gdy reszta w ruszyła w kierunku północnym, docierając w VII i VIII wieku w dorzecze Wołgi. W tym miejscu pozostawali pod zwierzchnictwem Chazarów do czasu ich podboju przez Ruś Kijowską w 965 roku. W latach 20. XIII wieku udało im się odeprzeć atak mongolskich tumenów Dżyngis-chana, którzy w odwecie zniszczyli ich miasta. Do połowy XIV wieku udało im się odbudować część swojej gospodarki, lecz znaleźli się w ogniu walk między Złotą Ordą a księstwami ruskimi. Między 1360 a 1431 rokiem tereny bułgarskie były kilkukrotnie obiektem najazdów ruskich. Z popiołów wyrosło wówczas nowe miasto, Kazań pierwotnie zwane Nowym Bułgarem a mający w nim swoją siedzibę muzułmańscy chanowie kazańscy opierali się Rusinom i Rosjanom do czasu ostatecznego zdobycia miasta przez Iwana IV Groźnego w 1552 roku. W tym ilustrowanym opracowaniu ukazano ubiór, uzbrojenie zaczepne i ochronne, jak również taktykę Bułgarów Wołżańskich.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
7
To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Marek Wałkuski, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, od lat opowiada na antenie Trójki o rabusiach, którzy zostawiają w bankach dowody osobiste, zapominają zatankować auta przed napadem albo podkopują się pod bank, który został dawno zamknięty. W tej książce oferuje jednak czytelnikom znacznie więcej. Poza opisem dziesiątków zabawnych skoków, przybliża czytelnikowi historię dolara i banków, pracę FBI i policji, system prawny i słynne więzienia, broń i wielkie wynalazki. Opowieść o napadach na banki to opowieść o Ameryce! Historie najbardziej nietypowe, absurdalne i komiczne, ale jak najbardziej prawdziwe – obraz współczesnej Ameryki z przymrużeniem oka.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
8
Szczęśliwe gniazdko i inne humoreski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe gniazdko i inne humoreski
Dostępny
6 szt.

Jaroslav Hašek (1883–1923) przeszedł do historii literatury jako twórca postaci dobrego wojaka Szwejka. Ale był także satyrykiem, występował w kabarecie, współtworzył grupę artystyczną Anarchistyczni Burzyciele, a nawet handlował psami. W czasie I Wojny Światowej został wcielony do wojska (to właśnie wyniesione z tego okresu doświadczenia zaowocowały jego najsłynniejszą powieścią), później służył w Armii Czerwonej, wreszcie był także założycielem Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Współpracował z pismem o tematyce zoologicznej, wymyślając niejednokrotnie nieistniejące zwierzęta. Lubił kobiety, wino (może raczej piwo – był w końcu Czechem) i śpiew. Oprócz Przygód dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej opublikował kilka tomów satyrycznych opowiadań. Część z nich prezentujemy w tym tomie. A wszystkie znakomite, niektóre na wskroś współczesne. I zawsze z lekką nutką kpiny ze świata, Czechów, ludzi, z samego siebie, choćby np. „Dlatego też mówię całkiem otwarcie: w dziejach ludzkości istniał jeden człowiek tak absolutnie doskonały, a jestem nim ja. Weźcie na przykład którąś z mych niezwykle udanych humoresek. I cóż widzicie przewracając strona za stroną? Każde zdanie ma głęboki sens, każde słowo znajduje się na właściwym miejscu...” itd. No nic dodać, nic ująć!!

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
9
Kreatywne rysowanki. Disney. Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne rysowanki. Disney. Kraina Lodu
Dostępny
3 szt.

Lubisz wyzwania? Siostry Anna i Elsa mają dla ciebie coś specjalnego – zabawę w rysowanki! Uwolnij wyobraźnię i zacznij już dziś spontanicznie tworzyć niepowtarzalne rysunki. Szybko przekonasz się, że Kreatywne rysowankito doskonały sposób na relaks, a przy tym okazja, żeby rozwijać zdolności artystyczne. Aby tworzyć niepowtarzalne wzory i obrazki, wystarczy pisak, ołówek, kredki lub cokolwiek, czym lubisz pisać, i odrobina twojej fantazji. Do dzieła! Pokaż światu swoją artystyczną stronę!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
10
Mama Mu na wycieczce i inne komiksy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama Mu na wycieczce i inne komiksy
Dostępny
85 szt.

Lubicie opowieści o Mamie Mu i Panu Wronie? Bawią was ich odmienne zdania, przekomarzanie i zwariowane pomysły? Tym razem cztery historie o nietuzinkowej parze przyjaciół w zupełnie nowej, komiksowej, odsłonie. Przekonamy się, czy Mamie Mu uda się wyciągnąć Pana Wronę na wycieczkę, jak długo Mama Mu potrafi stać na jednej nodze, a także kto nakarmi Pana Wronę i kto go odwiedzi w jego gnieździe. Polecamy nie tylko najmłodszym, ale też dzieciom, które zaczynają się uczyć czytać.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
11
Trójkąt, zabawka muzyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trójkąt, zabawka muzyczna
Goki
Dostępny
16 szt.

Muzyka i muzykalność to ważna sfera w życiu każdego człowieka – Twojego dziecka też! Trójkąt, zw. też czasem triangel, to prosty instrument muzyczny, w sam raz dla małych dzieci. Wykonano go z metalowego pręta, wygiętego w trójkątny kształt. Po uderzeniu wydaje dźwięczny, metaliczny ton. Kto wie, może taki prezent zaowocuje w przyszłości wielką, muzyczną pasją? Sznurek pozwala na zawieszenie instrumentu lub trzymanie go w dłoni. Długość boku trójkąta: 10.0 cm Materiał: chromowana stal

26,99 zł
23,48 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
12
Trening przed 1 klasą. Karty do ćwiczeń grafomotorycznych przygotowujących do nauki pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening przed 1 klasą. Karty do ćwiczeń grafomotorycznych przygotowują...
Dostępny
43 szt.

Nauka pisania ręcznego jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wyzwań, jakie czekają na dzieci rozpoczynające naukę w 1 klasie szkoły podstawowej. Niektórym z nich nabywanie tej umiejętności przychodzi szybko i łatwo, dla innych zaś stanowi spory problem. Zawarte w tej publikacji ćwiczenia mają na celu wstępne przygotowanie dziecka do nauki pisania. Trening przed 1 klasą pomoże dzieciom w pokonywaniu najczęstszych trudności w nabywaniu umiejętności grafomotorycznych, takich jak: płynność ruchów, łączenie liter, zachowanie proporcjonalności czy właściwe rozmieszczenie tekstu w linijce.

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
13
Księga Welesa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Welesa
Dostępny
74 szt.

Zagadkowe tabliczki – tajemnicze pismo Słowian Biblia Słowian i słowiańskie wersety dla jednych, niedoskonałe fałszerstwo dla innych, w tłumaczeniu pisarza-skandalisty Witolda Jabłońskiego. Przedstawiamy pierwsze w Polsce wydanie Księgi Welesa, która w Rosji i na Ukrainie doczekała się już wielu edycji. Dla niejednego współczesnego słowianofila czy rodzimowiercy stała się podstawą tożsamości słowiańskiej, jako jedyny w Europie zabytek literatury zachowany z doby pogańskiej. Dla oficjalnej nauki to stworzone ok. 1800 r. ordynarne fałszerstwo, wymyślony język zapisany sztucznym alfabetem. Tak czy inaczej to unikatowe świadectwo dziejów Słowian i fascynacji ich kulturą.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
14
Dziesięć tysięcy żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć tysięcy żyć
Dostępny
4 szt.

Najpierw żyjemy. Potem umieramy. A potem... Dostajemy następną szansę? Dziesięć tysięcy szans, dokładnie rzecz biorąc. Dziesięć tysięcy żywotów, żeby „zrobić to, jak należy”. Odpowiedzieć na wszystkie wielkie pytania. Osiągnąć pełnię mądrości. I stać się Jednym ze Wszystkim. Milo miał do tej pory dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt pięć takich szans. Zostało mu jeszcze pięć żywotów na zdobycie sobie miejsca w kosmicznej duszy. Jeśli mu się nie uda, rozpłynie się w nicości. Lecz tak naprawdę Milo pragnie jedynie spocząć na zawsze w ramionach Śmierci. Albo Suzie, jak ją nazywa. Suzie jest nie tylko kochanką Milo podczas niezliczonych przerw między żywotami, które nasz bohater spędza w zaświatach, ale – dosłownie – powodem, dla którego wciąż żyje. Zanurzając się w kolejnych egzystencjach, Milo marzy o dniu, kiedy nie będzie musiał już nigdy więcej jej opuszczać. Jednak Dziesięć tysięcy żyć to coś więcej niż wspaniała historia miłosna. Każda podróż od kołyski do grobu pozwala Milo odkrywać kolejne fragmenty wielkiej kosmicznej układanki – jeśli tylko zdąży poskładać je na czas, zrozumie w końcu, co znaczy być częścią czegoś większego od nieskończoności. Mroczna i uwodzicielska jak książki Neila Gaimana i inteligentnie zabawna jak dzieła Kurta Vonneguta, Dziesięć tysięcy żyć to opowieść o wszystkim, co czyni życie głębokim, pięknym, absurdalnym i rozdzierającym. Bo to coś więcej niż historia Milo i Suzie. To także Wasza historia. Styl Poore'a odzwierciedla eklektyczną mieszankę pisarzy: Terry'ego Pratchetta, Neila Gaimana, Samuela R. Delanyego i Kurta Vonneguta. Ta wspaniała powieść przypomina „Wszystko w porządku” Rona Currie. „Dziesięć tysięcy żyć” to niesamowita wyprawa w świat wyobraźni i humoru i autentycznie żywa historia. – „Booklist”

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

15
Seksualność i problemy seksualne z perspektywy psychodynamicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksualność i problemy seksualne z perspektywy psychodynamicznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Seksualność i problemy seksualne z perspektywy psychodynamicznej to wyjątkowe kompendium wiedzy dotyczącej seksualności człowieka, ujmowanej pod względem opisowym, diagnostycznym i terapeutycznym. Publikacja jest poświęcona rozważaniom teoretycznym i doświadczeniom terapeutycznym dotyczącym tematów istotnych dla bardziej wiarygodnego postępowania diagnostycznego i efektywniejszego postępowania psychoterapeutycznego z osobami i parami z różnymi problemami seksualnymi. Czytelnik znajdzie w niej: ? prezentację założeń klasycznych oraz współczesnych koncepcji psychoanalitycznych i psychodynamicznych na temat normatywnej i nienormatywnej tożsamości płciowej, orientacji seksualnej, preferencji i zachowań seksualnych; ? wiedzę na temat formułowania diagnozy opisowej (case study) i wyjaśniającej (case formulation) oraz procesu i różnych zjawisk w psychoterapii psychodynamicznej i psychoanalitycznej problemów seksualnych u jednostki i w parze; ? przegląd tradycyjnych i współczesnych modeli psychodynamicznych, np. hiperseksualności vs aseksualności, monogamii vs niemonogamii, zachowań seksualnych atypowych vs perwersji; ? analizę specyfiki seksualności w kontekście rozwoju emocjonalnego i mentalnego na różnych etapach życia ? od dzieciństwa po okres późnej dorosłości; ? przegląd specyficznych, związanych z seksualnością człowieka różnych obszarów zastosowania koncepcji psychoanalitycznych i psychodynamicznych. Publikacja została stworzona przez zespół doświadczonych specjalistów z Polski, Francji i Stanów Zjednoczonych. Refleksję teoretyczną połączono tu z doświadczeniami klinicznymi autorów, którzy w rozważaniach na temat konkretnych problemów diagnostycznych lub terapeutycznych odwołują się do przykładów z praktyki klinicznej. Ilustracje kliniczne dotyczą zarówno obszarów, które są stałym elementem pracy terapeutycznej (np. praca z osobami, które doświadczyły wykorzystania seksualnego, doświadczają różnego typu dysfunkcji seksualnych), jak również nowych zjawisk związanych z seksualnością (np. wpływ metod wspomaganego rozrodu lub nietradycyjnych rodzin na rozwój psychoseksualny dziecka).

119,00 zł
104,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

16
Enter The Wu-Tang (36 Chambers) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enter The Wu-Tang (36 Chambers)
Clan Wu-Tang, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

57,90 zł
Powiadomienie
17
Lepiej w to uwierz! Siódma piszczałka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lepiej w to uwierz! Siódma piszczałka
Dostępny
45 szt.

Wszyscy w klasie zazdroszczą 14-letniej Elenie wakacji w krainie wampirów. Ją samą wyjazd do Transylwanii napełnia dziwnym niepokojem i przywołuje tragiczne wspomnienia sprzed lat. Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś nazwał ją Cyganką. Od czasu tamtych wydarzeń Elena nie mówi. A teraz zmierza „drogą łez” do małego rumuńskiego miasteczka, gdzie w warownym kościele od ponad stu lat milczą organy. Ojciec Eleny ma przywrócić im dawną świetność. Co przyniesie dziewczynie ta niezwykła podróż w przeszłość? Już pierwsza noc spędzona w Surpatele wprowadza Elenę w szczególny nastrój oczekiwania i ekscytacji, a gdy docierają z ojcem do starej cestaty w Biertan, dziewczyna czuje, jakby przekroczyła bramę do innego świata. Jej uwagę przykuwa niezwykłe malowidło przedstawiające korowód tańczących postaci. Co się przydarzyło tym smutnym ludziom idącym w diabelskim korowodzie i co ich z nią łączy? Elena przeczuwa, że dopiero rozwiązanie tej zagadki sprawi, że Ojciec Nicolae znowu przemówi... Mroczna opowieść grozy osadzona w niepokojącym klimacie Transylwanii, odwołująca się do miejscowych legend, podań i wierzeń ludowych.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

18
Jonah Hex. Tom 5. Garbate szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jonah Hex. Tom 5. Garbate szczęście
Dostępny
10 szt.

Brutalne, barwne, makabryczne, dowcipne i chwilami wzruszające historie zebrane w tym tomie ukazują dalsze losy Jonaha Hexa, oszpeconego żołnierza Konfederatów, który został łowcą nagród. Jego wędrówki po Dzikim Zachodzie stały się legendarne. Ludzie, których spotykał na swojej drodze, chcieli albo się z nim sprzymierzyć, albo pchnąć go nożem w plecy. Pod koniec XIX wieku Ameryka była jeszcze młoda, a Hex przemierzał swój kraj wzdłuż i wszerz: od niebezpiecznych ulic Nowego Jorku, przez nawiedzone miejsca krwawych zabójstw, aż po śmiertelnie groźne pogranicze. Scenarzyści, Justin Gray i Jimmy Palmiotti, pracowali razem z wybitnymi artystami: Jordim Bernetem i Russem Heathem, oraz z Rafą Garresem, Giuseppe Camuncolim i Johnem Higginsem. Wspólnie stworzyli cykl mocnych opowieści, które ożywiły legendę amerykańskiego westernu, a jednocześnie stały się hołdem dla gatunku i dla samej postaci największego antybohatera Dzikiego Zachodu.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

19
Star Wars Legendy. Cienie Imperium: Ewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Legendy. Cienie Imperium: Ewolucja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

Niewydana dotąd w Polsce kontynuacja kultowego komiksu Cienie Imperium, której akcja rozgrywa się wkrótce po wydarzeniach z filmu „Powrót Jedi”. Przywódca przestępczej organizacji Czarne Słońce, książę Xizor, zginął z ręki Dartha Vadera. Zabójczyni, która była prawą ręką Xizora – android Guri – szuka sobie miejsca w galaktyce. Jej cybernetyczny umysł skrywa cenne tajemnice, więc Guri staje się pożądaną zdobyczą, ściganą zarówno przez łowców nagród, jak i przez rebeliantów z Lukiem Skywalkerem na czele. W kolekcji „Star Wars Legendy” prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

20
2 Batalion Strzelców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2 Batalion Strzelców
Dostępny
43 szt.

Monografia 2 batalionu strzelców, ze szczególnym uwzględnieniem działań we wrześniu 1939 r. Zeszyt nr 216

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

21
Kreatywne rysowanki. Barbie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne rysowanki. Barbie
Dostępny
16 szt.

Barbie uwielbia kreatywne wyzwania. Zainspiruj się swoją ulubioną bohaterką i zacznij artystyczną przygodę. Puść wodze fantazji i twórz niepowtarzalne rysunki. Szybko przekonasz się, że Kreatywne rysowanki to doskonały sposób na zabawę, a przy tym okazja, żeby rozwijać zdolności artystyczne. Wystarczy pisak, ołówek, kredki lub cokolwiek, czym lubisz rysować i odrobina wyobraźni, aby na każdej stronie wyczarować niepowtarzalne wzory i obrazki. Do dzieła!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

22
Kreatywne rysowanki. Disney. Elena z Avalonu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne rysowanki. Disney. Elena z Avalonu
Dostępny
12 szt.

Elena ma dla ciebie coś specjalnego – zabawę w bazgrołki, czyli spontanicznie powstające obrazki. Aby tworzyć niepowtarzalne rysunki, wystarczy wziąć pisak, ołówek, kredki lub cokolwiek, czym lubisz malować. Puść wodze fantazji i zacznij swoją przygodę w świecie bazgrołków!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

23
Kreatywne rysowanki. Disney - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne rysowanki. Disney
Dostępny
6 szt.

Twoi ulubieni bohaterowie Disneya przygotowali dla ciebie coś specjalnego – zabawę w bazgrołki. Nawet jeśli nie przepadasz za rysowaniem, ta zabawa pochłonie cię bez reszty – to naprawdę proste! Aby tworzyć niepowtarzalne rysunki, wystarczy wziąć pisak, ołówek, kredki lub cokolwiek, czym lubisz malować. Puść wodze fantazji i zacznij swoją przygodę w świecie bazgrołków!

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

24
Barbie. Odlotowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Odlotowe zabawy
Dostępny
1 szt.

Twoja ulubiona bohaterka ma głowę pełną pomysłów i zainspiruje cię do różnych aktywności. Wspólnie twórzcie, rysujcie i kolorujcie. Barbie pokaże ci również, jak przygotować zakładkę do książki, wyczarować wspaniałe ozdoby do pokoju oraz wykonać uroczą kopertę na sekrety. Możesz być pewna, że u boku Barbie zabawa będzie wspaniałą przygodą, a ty odkryjesz swoje pasje i zainteresowania. Książka została podzielona na trzy części – w każdej z nich znajdziesz nowe wyzwania. Dodatkowo, w środku jest zestaw neonowych naklejek, które możesz w dowolny sposób wykorzystać. Gotowa na fantastyczną zabawę z Barbie?

14,99 zł
8,69 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 6,30 zł

25
Zabawki z pianki. Bądź kreatywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki z pianki. Bądź kreatywny
Dostępny
151 szt.

Zabawki z pianki to książka dla tych, którzy szukają pomysłu na ciekawe i kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Wspólna zabawa przy wykonywaniu piankowych zabawek pozytywnie wpłynie na rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych dziecka. Folia piankowa jest miękka, łatwo więc ją ciąć i przekłuwać, tworząc fantazyjne zabawki, biżuterię oraz przedmioty użytkowe, których wykonanie krok po kroku przedstawione zostało w książce na licznych zdjęciach. Zabawę niewątpliwie ułatwią dołączone do książki szablony.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

26
Mama Said - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama Said
Lenny Kravitz, Universal Music Polska
Dostępny
301 szt.

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

27
Symphonicum (Jewelcase) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonicum (Jewelcase)
Krzysztof Herdzin, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Sięgając po `Symphonicum` będziemy z pewnością zdumieni. Może przez chwilkę nawet zdezorientowani. W tym przypadku objawi nam się bowiem Krzysztof Herdzin przede wszystkim jako kompozytor. Co więcej kompozytor próbujący swych sił na polu muzyki współczesnej. Rzecz jasna rozumianej nie z perspektywy awangardy, eksperymentu brzmieniowego czy kompozycyjnego wizjonerstwa. Wręcz zaryzykować można stwierdzenie, że Herdzin - kompozytor cały składa się tradycji i całą tę wielką tradycję muzyczną, którą zna i której jest nad wyraz świadomy, przefiltrowuje jak to ma w zwyczaju przez własne wyobrażenie piękna. I to właśnie jawi się jako najważniejsza cecha jego muzyki. Jest obecna w każdej odsłonie `Symfonicum`, niezależnie czy utwór napisany jest na fortepian Waldemara Malickiego, saksofony Jerzego Główczewskiego i Piotra Barona, głos Jacka Kotlarskiego czy orkiestrę Sinfonia Varsovia. Oczyma wyobraźni widzę słuchaczy, którzy sięgnąwszy po najnowszą płytę Krzysztofa Herdzina zachodzić będą w głowę, dlaczego właśnie taką muzykę postanowił zaprezentować na swoje 40 urodziny. Sam zresztą także się nad tym zastanawiałem. Bez powodzenia jednak. Przecież nie jest ona w dosłownym znaczeniu tego słowa podsumowaniem działalności artystycznej, nie jest zamknięciem jakiegoś okresu w karierze, ani też rozliczeniem z jakimś pojedynczym rodzajem muzyki, której poświęcił swój talent. Nie pomaga w znalezieniu odpowiedzi także znajomość jego dokonań scenicznych. Te bowiem w swej różnorodności nie zbyt dają się ułożyć w wyrazisty obraz, z którego jasno wynikałoby po jakiej stronie stylistycznej barykady Krzysztof sam siebie sytuuje i z jaką frakcją chciałby być kojarzony. (...) Być może dzięki Krzysztofowi Herdzinowi przypomnimy sobie jak wiele zależy od jakości, jak wiele można utracić nie dając muzyce szansy przemówienia i jak ważny jest czas, potrzebny by muzyka zabrzmiała w nas samych. - tak o wydawnictwie mówi Maciej Karłowski. (UMP)

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

28
Live At The Paramount (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Paramount (DVD)
Nirvana, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.26

Nigdy wcześniej niepublikowany koncert, jaki miał miejsce w The Paramount Theatre w 1991r., który trafił na DVD i Blu ray z okazji 20-lecia wydania kultowej płyty `Nervermind`. `Nevermind` - wydana we wrześniu 1991r. druga płyta w dyskografii Nirvany, okazała się jednym najbardziej wpływowych albumów nie tylko tamtej dekady, ale w całej historii rocka. Do dziś, w większości podsumowań muzycznych to właśnie `Nevermind` wymieniana jest jako najważniejsza, najbardziej wpływowa płyta lat 90-tych. To dzięki `Nevermind` Nirvana urosła do rangi zespołu kultowego - w zaledwie kilka tygodni od premiery `Nevermind` rozeszła się na całym świecie w ilości ponad 30 milionów egzemplarzy i zdefiniowała lata 90-te, stając się swoistym głosem pokolenia X.

56,90 zł
55,76 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

29
Zapomnij Mi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomnij Mi
Sarsa, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Debiutancka płyta Sarsy, artystki o wyjątkowej barwie głosu, niezwykle wszechstronnej kompozytorki i autorki tekstów, multiinstrumentalistki, która swoją twórczością zrobiła ogromne wrażenie m.in. na Kasi Nosowskiej czy Wojciechu Waglewskim. Album "Zapomnij mi" promowała obok utworu "Chill", piosenka "Naucz mnie". Kilkanaście piosenek na debiucie Sarsy to połączenie jej alternatywnych korzeni muzycznych ze szlachetnym popem. Do tego dochodzą ciekawe teksty, których autorką jest artystka i śpiewa je charakterystycznym niskim głosem. Można chwilami odnieść wrażenie, jakby Rihanna zapragnęła być nieco mniej mainstreamowa i próbowała podróżować po innych zakątkach stylistycznych. Sarsa faktycznie wprowadziła do mainstreamu znamiona alternatywy. Lokomotywą płyty "Zapomnij mi" jest m.in. megahit "Naucz mnie". Numer, w którym przeplatają się wpływy Dolores O`Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sii, czy sióstr Casady z CocoRosie. Numer przez kilka tygodni znajdował się na szczycie najczęściej granych piosenek przez stacje radiowe. Dzięki niemu Sarsa otrzymała aż trzy nominacje do Eska Music Awards w kategoriach: Najlepszy hit, Najlepsza artystka i Najlepszy radiowy debiut. Do piosenki powstał teledysk, który do tej pory odtworzono na YouTubie ponad 15 mln razy! Sarsa jest pierwsza artystką w Polsce, ktora w tak krótkim czasie zyskała taką ilość wyświetleń autorskiego numeru! Dodajmy jeszcze, że Sarsa to również projektantka ubrań Fake Fashion by Sarsa, a także muzykoterapeutka, pomagająca dzieciom upośledzonym oraz relaksująca pacjentów u stomatologa autorską techniką terapii akustyczno-wibracyjnej. Sarsa obok działań artystycznych stara się nie zaniedbywać swoich badań naukowych z zakresu kamertonoterapii.

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

30
How Did We Get So Dark?. Limited Edition, LP kolorowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Did We Get So Dark?. Limited Edition, LP kolorowy
Royal Blood, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Wyczekiwany, drugi album duetu Royal Blood. Wydawnictwo promuje singiel „Lights Out”. Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. „W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki” – wyjaśnia Mike. Od 2014 roku Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike'a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu. Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę „Where Are You Now” na soundtrack do serialu „Vinyl”. Lista utworów: A1. How Did We Get So Dark? A2. Lights Out A3. I Only Lie When I Love You A4. She's Creeping A5. Look Like You Know B1. Where Are You Now? B2. Don't Tell B3. Hook, Line & Sinker B4. Hole In Your Heart B5. Sleep

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

31
Co mnie tutaj trzyma, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co mnie tutaj trzyma, CD
Omen, Polskie Radio
Dostępny
72 szt.

Zespół Omen powstał w Radomiu w latach 90-tych XX wieku. Z garażowego grania kilku przyjaciół wykrystalizowała się kapela rockowa o mocnym brzmieniu i przyjemnym soudndzie. W 1995 roku w Izabelin Studio zespół zarejestrował swoją pierwszą płytę – „Ukryty”. Zawarty na tej płycie materiał był stylistycznie mocno zróżnicowany, od potężnych riffów, czy brzmień grounge, do lekkich ballad. W 1996 roku Omen nagrał muzykę do filmu „Miasto z wyrokiem” – dokumentu fabularyzowanego o wydarzeniach robotniczych protestów w Radomiu w czerwcu 1976 roku. Na kilka lat zespół zawiesił działalność. Omen w 2014 roku wznowił muzyczną działalność i skończył prace nad swoją nową płytą „Co mnie tutaj trzyma”, której premiera odbyła się jesienią 2017 roku. Niewątpliwym atutem nowego materiału są świetne czucie rytmu, niestandardowe bity i wyjątkowy sound nagranych piosenek oraz całość opakowana w wyjątkowe rockowe brzmienie. Album promuje piosenka „Samer”.

34,99 zł
34,29 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

32
Bardzo biała wrona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo biała wrona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Historia zaczyna się jak w bajce: cicha, miła Natalia poznaje wymarzonego chłopaka, który wydaje się delikatny, romantyczny i bezgranicznie w niej zakochany. Jednak na pozór idealny związek dwojga licealistów z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczny. A Norbert powoli pokazuje prawdziwą twarz – zazdrosnego, zaborczego, porywczego i manipulującego (nie tylko Natalią) prześladowcy. Zakochana dziewczyna nie potrafi jednak odejść. Woli tłumaczyć sobie takie zachowania wielką miłością, o której on tak pięknie mówi... Ta przejmująca powieść (nie tylko dla nastolatków, ale i ich rodziców) znakomicie obrazuje mechanizmy uzależnienia i przemocy psychicznej. Wskazuje też trudną, ale konieczną drogę wyjścia z toksycznego związku i odbudowywania poczucia własnej wartości. Ewa Nowak opowiada historię Natalii z charakterystyczną dla jej pisarstwa przenikliwością, ucząc zarazem młodych, wrażliwych ludzi, jak rozpoznawać symptomy przemocy psychicznej i – co najważniejsze – jak nie dać sobie zrobić krzywdy. Bardzo biała wrona uhonorowana została przez Polską Sekcję IBBY nagrodą Książka Roku 2009.

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

33
Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

Znany już polskim czytelnikom szpak Kajtek – mały miłośnik książek – nie chce chodzić na zajęcia z fruwania, tylko cały czas spędza w bibliotece. Bardzo różni się od swojej wielkiej szpaczej rodziny. Kiedy jego bracia śnią o pysznych larwach i pędrakach, jemu śnią się rycerze z przeczytanych powieści. Marzy nawet, by zostać pisarzem. Kiedy inne szpaki uczą się polować na fruwające owady, on badawczo przygląda się robaczkom na ziemi i porównuje je z obrazkami w atlasach. I raz za razem naraża się na drwiny kolegów. Gdy nadchodzi czas odlotu, przyjaciele mają nie lada problem z Kajtkiem. Jak go rozwiążą? I w jaki sposób mały Kajtek znów stanie się bohaterem, ratując życie całemu stadu? Znakomicie ilustrowana, piękna i mądra książka nie pozostawi żadnego małego czytelnika obojętnym. Jednych zarazi miłością do książek, innym uświadomi, czym jest przyjaźń. A niejeden mały kajtek weźmie się też... do ćwiczenia mięśni. Jennifer Berne – autorka cyklu opowieści o szpaku Kajtku, napisała też inne popularne książki dla dzieci: On a Beam of Light. A Story of Albert Einstein oraz Manfish. A Story of Jacques Coustea, Nighty-Night, Sleep Tight. Za twórczość dla dzieci zdobyła kilka nagród i wyróżnień, a jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Jako publicystka współpracuje z czasopismami (m.in. „Nick Jr.”) oraz telewizją. Mieszka nieopodal Columbia County w stanie Nowy Jork.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

34
Chłopiec i pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec i pies
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Napisana z prawdziwie czeskim humorem znakomita książka dla dzieci i... miłośników psów. Opowiada historię dwóch uczniów: Julka z trzeciej B i... idącego do pierwszej klasy jego psa Cezara. To trudna psia szkoła, bowiem Cezar przygotowuje się do opieki nad swoim małym panem. Julek – jak się bowiem okazuje – do szkoły nie chodzi, lecz jeździ. Na wózku inwalidzkim. Nie znajdziemy tu jednak łzawych sentymentalnych scen o niepełnosprawnym chłopcu, ale opowieść o jego barwnym codziennym życiu w grupie przyjaciół – pełnym przygód, tajemnic, a nawet współzawodnictwa jak równy z równym. Życie Julka jest bowiem bardzo podobne do życia innych chłopaków, choć chwilami oczywiście trudniejsze. Bardzo sympatyczna jest również rodzina chłopca. I oczywiście Cezar. A jego psia opowieść o szkole i kolegach, którzy przygotowują się do różnych zadań (od psa policyjnego do opieki nad niewidomą dziewczynką) – zaskakuje, śmieszy i rozczula. To znakomita książka dla całej rodziny, a dla każdego przyszłego ucznia – lektura wręcz obowiązkowa.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

35
Stracona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Najlepszy Thriller 2016 roku! Dziewięcioletnia Jude z przerażeniem obserwuje, ukryta w szafie, jak obcy mężczyzna z nożem w ręku uprowadza jej trzynastoletnią siostrę Julie. I tak kończy się szczęśliwa rodzina. Matka dziewczynek nie potrafi wybaczyć młodszej, że nie krzyczała. Ojciec nie ustaje w poszukiwaniach i zakłada fundację imienia Julie. Policja nie wierzy w porwanie, tym bardziej, że nie było śladów włamania. Wszystkich łączy jednak przekonanie: Julie nie żyje. Osiem lat później na progu domu Whitakerów staje młoda kobieta, która podaje się za Julie. Twierdzi, że przez osiem lat była seksualną niewolnicą meksykańskiego mafiosa... Powieść Amy Gentry to studium katastrofy po stracie bliskiej osoby – katastrofy, która dotyka zarówno rodzinę, jak i wszystkich ludzi z ich otoczenia. To również piękna historia o potężnej sile miłości oraz thriller, w którym napięcie utrzymuje się aż do ostatniej strony. Po zniknięciu córki życie Anny zmienia się w koszmar. Przez osiem lat, jakie upłynęły od porwania trzynastoletniej Julie, straciła nadzieję i chęć ratowania swojego podupadającego małżeństwa i relacji z drugą córką. Ale wszystko zmienia w się dniu, gdy do drzwi domu puka młoda kobieta, która podaje się za Julie. Wydaje się jednocześnie znajoma i obca, a w jej historii wychodzą na jaw luki i niekonsekwencje. Annę dopadają straszne wątpliwości. Kim jest ta skomplikowana kobieta? Czy to na pewno jej córka? Oliwy do ognia dolewa pewien prywatny detektyw, który od lat śledzi tę sprawę i dysponuje szokującymi informacjami. „Debiutancki thriller Amy Gentry to godny następca bestsellera 2012 roku – Zaginionej dziewczyny Gillian Flynn...” – „Entertainment Weekly”. „Jeden z najbardziej wyczekiwanych thrillerów... Gentry opisuje osobowość, jaka tworzy się nie dzięki genom, lecz walce o przetrwanie i zapiekłej chęci zemsty”. – „New York Times Book Review”. Amy Gentry mieszka w Austin w stanie Teksas wraz z mężem i dwoma kotami. Od ukończenia studiów w 2011 roku pisuje recenzje literackie i felietony kulturalne, a nawet zdarzyło jej się prowadzić przez rok rubrykę dotyczącą mody. Jest recenzentką prozy literackiej w „Chicago Tribune Printer's Row Journal”, a swoje teksty publikowała w Salon.com, xoJane, „The Rumpus”, „Austin Chronicle”, „Texas Observer”, „LA Review of Books”, „Gastronomica” i „Best Food Writing of 2014”. Stracona to jej pierwszy thriller, którego akcja rozgrywa się w Houston, z którego pochodzi autorka.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

36
Tancerka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tancerka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Poznaj historię Heleny Cholewickiej, jednej z najwybitniejszych polskich baletnic XIX stulecia. Do egzaminów wstępnych szkoły baletowej przystępuje delikatna i krucha Helenka. Dziewczynka pochodzi z ubogiej warszawskiej rodziny tancerzy Teatru Wielkiego, jest chorobliwie nieśmiała i skromna. Z natury małomówna i wiecznie pogrążona w marzeniach najchętniej zatapia się w lekturze romantycznej poezji. Pozbawiona siły przebicia i wielkich ambicji jest skazana na porażkę w środowisku artystów pochłoniętych rywalizacją i agresywną walką o sukces. Helena, zamiast skupić się na karierze, szuka przyjaźni, marzy o miłości i przeistoczeniu się w królową motyli. Kiedy ta skromna dziewczyna zaczyna tańczyć, dzieją się jednak cuda. Osiąga perfekcję i artyzm niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Wielki miłośnik baletu, car Aleksander II, oszołomiony jej kunsztem, tworzy dla Heleny stanowisko primaballerina assoluta, pierwsze takie w historii. Tancerka absolutna przez lata wprawia w zdumienie i zachwyt publiczność całej Europy. Co przeżywa ta skromna, cicha dziewczyna, gdy staje na scenie w blasku świateł? I czy uda się jej znaleźć szczęście? Opowieść o kruchości i sile docenianej na świecie pierwszej polskiej primabaleriny. Weronika Wierzchowska – z urodzenia mieszczka, przez długie lata zatrudniona w wielkiej korporacji jako chemiczka. Niedawno przerwała karierę, zrzuciła 30 kilogramów i wyprowadziła się na wieś. Obecnie zawodowo związana z malutką firmą kosmetyczną. Chwile niezajęte wymyślaniem i wytwarzaniem kremów, żeli i serum odmładzających poświęca córce, domowemu kucharzeniu oraz grzebaniu w starych książkach, które bardzo kocha. Zamiłowanie do dawnych historii i wymyślania własnych próbuje połączyć, tworząc opowieści o życiu kobiet: tych współczesnych i tych żyjących w dawnych czasach.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

37
Misjonarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misjonarka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

Historia dwóch kobiet, które przeżyły jedno, wspólne życie, wcale tego nie pragnąc, a nawet o tym nie wiedząc. Sylwester 2000 roku, na ulicach Monachium wiwatujący tłum, Eliza wraca myślami do czasu, gdy była młodą kobietą. Na Pomorzu pozostawiła wszystko, co było jej drogie, dom, groby najbliższych i ukochanego mężczyznę. Misjonarka Marianna, umiera w Afryce zarażona AIDS. Wzywa Elizę do siebie, aby mogły rozliczyć się ze swoim życiem i odkryć rodzinną tajemnicę, która rozdzieliła je na wiele lat. Przed laty książka ukazała się pod tytułem Niemiecki taniec. Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. Hiszpańskie oczy, Listy miłości, Miłośnicę, fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim – Mój przyjaciel zdrajca, Księżyc nad Zakopanem a w ostatnich latach Drzwi do piekła, Dom na krawędzi, Wariatkę z Komańczy i Bohaterowie są zmęczeni. Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

38
Klej transparentny w sztyfcie, 25 gram - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej transparentny w sztyfcie, 25 gram
Zenith, 12
Dostępny
9 szt.

Klej tranparentny w sztyfcie, 25 gram, 12 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

64,78 zł
61,54 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

39
Moja wina, twoja wina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wina, twoja wina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.14

„To był zwyczajny dzień”, zaczyna swój wykład Clementine. Po co znana wiolonczelistka opowiada ludziom o jakimś „zwyczajnym dniu”? Przed czym chce przestrzec innych? Na spontanicznym grillu spotkały się trzy pary: zgodne małżeństwo z dwiema córeczkami, bezpłodna para, która marzy o dziecku, rozwodnik związany z byłą striptizerką. Spotkanie, które pulsowało wzajemną fascynacją, omal nie skończyło się tragicznie. Bilans był raczej smutny: poczucie winy, rozwód wiszący na włosku i obnażony fałsz wieloletniej przyjaźni. „A gdybym z uśmiechem odmówiła i poszła dalej?”, zastanawia się Erika, która przyjęła tamtego dnia zaproszenie jowialnego sąsiada na grill. Może wtedy Clementine spełniłaby zaskakującą i nader intymną prośbę przyjaciółki z dzieciństwa... Może gburowaty staruszek z domu obok nadal by żył... „Autorka Wielkich kłamstewek dotyka wielu drażliwych i delikatnych tematów, jak traumy pourazowe, bezpłodność, życie w rodzinie ze zbieraczem, brak lojalności w przyjaźni... Moriarty jest znawczynią ludzkich emocji, potrzeb i pragnień, a mozaikę ludzkich losów przedstawia w sposób umiejętny i delikatny. Samo życie, którym często rządzi właśnie przypadek. Ale czy ktoś poczuwa się do winy? Czy zawsze musi być ktoś winny, czy wszystko, co się wydarzyło, nie jest tylko winną przypadku? Jak poradzić sobie z sytuacją której nie można zrozumieć? „Moja wina, twoja wina będzie książką zaczytywaną... Ma wszystkie cechy, aby być bestsellerem... Opowieść pełna przyjaciół, ukrytych historii, nieaktualnych małżeństw”. – „New York Times” „Liane Moriarty jest jednym z niewielu pisarzy, których czytam wszystko, co napiszą. Jej książki są mądre, uczciwe i – co niezwykłe – nigdy nie mogę przewidzieć, jakie będzie ich zakończenie”. – Jojo Moyes „Autorka Wielkich kłamstewek znów napisała świetną książkę”. – „Glamour” „Moriarty jest utalentowanym opowiadaczem i ostrym, dowcipnym obserwatorem społecznym... Miłośnicy Moriarty nie będą mogli się oderwać od nowej książki”. – „USA Today” Liane Moriarty – pisarka australijska, autorka międzynarodowych bestsellerów. Jej Wielkie kłamstewka natychmiast trafiły na pierwsze miejsce listy bestsellerów „New York Timesa”. Na kanwie powieści powstał miniserial HBO z Reese Witherspoon i Nicole Kidman w rolach głównych, a aktorki zakupiły również prawa do sfilmowania powieści Moja wina, twoja wina. Pisarka mieszka w Sydney z mężem i dwójką dzieci.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

40
Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne mieszkanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski stolarza, czyli jak stary strych przemienił się w piękne miesz...
Dostępny
27 szt.

Najbardziej zaskakująca książka roku Prosto z Norwegii opowieść o dobrze wykonanej robocie, która daje satysfakcję i prostym życiu w zgodzie z sobą i naturą. Masz na półce Porąb i spal? Pora na kolejny stopień wtajemniczenia – czas, byś coś wybudował! Będziecie zaskoczeni. Oddajemy w wasze ręce pierwszą taką książkę – o budowaniu, remontowaniu i wykańczaniu, ale napisaną z zupełnie nowej perspektywy. W czasach, kiedy z każdej strony jesteś atakowany folderami z designersko umeblowanymi pokojami, pięknymi fotografiami i artystycznymi stylizacjami my proponujemy prawdziwą opowieść o prawdziwym fachowcu. W dodatku napisaną przez fachowca! Ole Thorstensen nie jest architektem, projektantem, ani dekoratorem wnętrz. Sporo czasu spędza za biurkiem, przygotowując kosztorysy, ale nie zobaczycie go w garniturze i pod krawatem. Jego żywioł to przede wszystkim ciężka praca, w kurzu i brudzie. Kilkanaście godzin na dobę. Ole jest stolarzem i cieślą, jednym z najlepszych w swym fachu. Zbudował wiele domów, zaadaptował jeszcze więcej strychów. Sporządza projekty, wycenia i samodzielnie wykonuje. Lubi swą pracę, ma do niej niemal filozoficzny stosunek. Przez pryzmat swych narzędzi i obowiązków obserwuje zmieniający się świat, patrzy na ludzi, kumpli, konkurentów…i opowiada. Przeczytajcie, co ważnego ma nam do powiedzenia. O wartości pracy, o uczciwości, o poszukiwaniu harmonii i odpowiedzi na pytania „kim jestem i czego chcę?”. Zapiski stolarza to książka dla budujących i remontujących, słowem – dla wszystkich inwestorów, którzy marzą o domu i chcą spojrzeć na budowę oczami fachowca. To książka dla dużych chłopców, którzy majsterkują i spędzają całe dni w swoich warsztatach, dla prawdziwych facetów, którzy marzą, aby w końcu zbudować coś w stu procentach swojego... choćby mały domek na narzędzia albo altankę. Ole nie będzie wam mówił, że heblowanie i ciosanie jest łatwe i przyjemne. Wprost przeciwnie. I właśnie dlatego nikt tak jak on nie zachęci was do wysiłku i nie zainspiruje!

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

41
Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

Piąta książeczka o Nunusiu, młodszym braciszku popularnej Kici Koci. Kicia Kocia czyta Nunusiowi książeczki, bawi się z nim i rozśmiesza go, a kiedy jest smutny, pociesza. Kicia Kocia i Nunuś się kochają i kiedy są razem, są szczęśliwi. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

42
Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Szósty tom przygód o Nunusiu, braciszku popularnej Kici Koci. Nunuś jest mały, dopiero się uczy codziennych czynności. Kicia Kocia pomaga mu przygotować się do snu, sprząta z braciszkiem zabawki, asystuje przy kąpieli, śpiewa kołysankę. Książeczka wydrukowana jest na twardych, kartonowych stronach, idealnych dla najmłodszych czytelników rozpoczynających przygody z literaturą.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

43
Mądra mysz. Maks idzie do przedszkola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Maks idzie do przedszkola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.27

Hurra! Wreszcie Maks może pójść do przedszkola! Chłopiec jest bardzo podekscytowany, w przedszkolu tyle się dzieje! Na powitanie dzieci śpiewają wspólnie piosenkę, później można malować, bawić się w środku i na zewnątrz, a na obiad zjeść makaron z sosem pomidorowym. Dzień mija bardzo szybko, a mama odbiera go zdecydowanie za wcześnie.

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

44
Wybranki fortuny. Niezwykłe Polki, które podbiły świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybranki fortuny. Niezwykłe Polki, które podbiły świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.02

Inspirujące kobiety – artystki, skandalistki, uczone, ludzie biznesu, kochanki i władczynie – żyjące na przestrzeni ostatnich 200 lat. Polki, których imiona nie schodziły z ust współczesnych. Co je łączy? Wszystkie przebiły się do światowych elit. Wszystkie pozostawiły trwały ślad na epokach, w których żyły. I wszystkie miały „pod górkę”. Życie żadnej nie było usłane różami, nawet kiedy były wielbione i podziwiane. Każda skrywała jakąś tajemnicę, ból, czasem rozpacz, ale to właśnie te niewypowiedziane, głęboko tłumione uczucia pchały je do przodu i kazały wspinać się na kolejne szczyty. W niektóre z tych biografii wręcz trudno uwierzyć, przekraczają bowiem wyobraźnię najśmielszego scenarzysty. Mistrzynie autokreacji, stworzyły same siebie, stając się żywą do dziś legendą. Zdecydowanie nie były to „celebrytki”, jakich pełno w epoce Internetu i bulwarowej prasy, znane wyłącznie z tego, że są znane. One naprawdę kochały to, co robiły. I były w tym najlepsze. Andrzej Fedorowicz – dziennikarz-freelancer. Publikował w „Super Expressie”, „Fakcie”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Newsweeku Historia”, „Focusie”, „Uważam Rze Historia” i w „wSieci Historii”. Pasjonat historii, techniki, wyjątkowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) przewodnika po Wyspach Kanaryjskich oraz książki o 25 polskich wynalazkach i odkryciach, które zmieniły świat. Irena Fedorowicz – dziennikarz i redaktor z wykształcenia i zawodu. Pracy w wolnej prasie uczyła się w pierwszej ekipie „Super Expressu”. Była jedynym w historii cywilnym redaktorem naczelnym miesięcznika Komendanta Głównego Policji „Policja 997”. Współpracowała z portalem Webnalist. Obecnie redaguje miesięcznik „Ludzie i wiara” w wydawnictwie Bauer Media.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

45
Mądra Mysz. W gospodarstwie dawniej i dziś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. W gospodarstwie dawniej i dziś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy”. Tym razem porównujemy zwyczaje w gospodarstwie – jak kiedyś zajmowano się uprawą roślin i zbóż? Gdzie trzymano zwierzęta? Z jakich narzędzi korzystali nasi przodkowie? Pasjonująca lektura dla wszystkich młodych czytelników, którzy na dwunastu rozkładanych stronach odkryją wiele nowych faktów z bardziej i mniej odległych czasów.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

46
Mądra mysz. Zuzia pokłóciła się z Julią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia pokłóciła się z Julią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Zuzia i Julia są najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak bawią się w szkołę i Julia jest zbyt surową nauczycielką, dochodzi do kłótni. Zuzia jest wściekła i nie chce się już bawić. Jednak kiedy mija trochę czasu, Zuzia uspokaja się i chce się pogodzić. Tylko jak to zrobić?

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

47
Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm
Dostępny
49 szt.

„Zdecydowaliśmy się na opublikowanie naszej dyskusji, ponieważ sądzimy, że obowiązkiem intelektualistów jest prezentowanie na szerszym forum publicznym ostrzegawczych prognoz i refleksji nad procesami, których dynamika nieoczekiwanie przyśpiesza. Takim właśnie procesem jest narastająca w skali globalnej fala nacjonalizmów. Przyjęliśmy określenie nowy nacjonalizm, ponieważ mamy do czynienia ze swoistym Odrodzeniem, w nowych warunkach, agresywnych postaw, poglądów i polityki, która, wydawałoby się, wygasła już raz na zawsze po strasznych doświadczeniach dwóch wojen światowych. [...] Jedną z najważniejszych sił napędzających bezmiar ówczesnych cierpień były nacjonalizmy, często obłąkane i fanatyczne, które legły u podłoża konfliktów i dostarczały im paliwa. Wydawało się, że to paliwo się zużyło, a tymczasem pojawia się znowu w wielu miejscach świata. Czy globalizacja i integracja międzyludzkich przestrzeni ulegnie zahamowaniu lub cofnięciu? Czy nacjonalizm stanie się ponownie zarzewiem pożaru? Jak można go pokonać? W naszej rozmowie z jednej strony próbowaliśmy zmierzyć się z problemem uwarunkowań nowego nacjonalizmu i sporządzić swoistą mapę frustracji, które wyzwalają agresję. Z drugiej strony nie unikaliśmy rozważań o palecie możliwych następstw owego nacjonalizmu, o scenariuszach przyszłości. W tym kontekście dyskutujemy zwłaszcza o nowym pragmatyzmie, który w sposób oczywisty jawi się jako przeciwwaga nie tylko dla nowego nacjonalizmu, lecz także neoliberalizmu, którego niepowodzenie w znacznej mierze przyczyniło się do pojawienia się nowego nacjonalizmu”.– autorzy Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, teoretyk ekonomii i praktyk strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003. Ekspert międzynarodowych organizacji. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Wykładał m.in. na Yale i UCLA. Autor i redaktor naukowy 50 książek oraz licznych artykułów opublikowanych w 26 językach. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista. Doktor honoris causa dziesięciu zagranicznych uniwersytetów. Maratończyk, autor wystaw fotograficznych, podróżnik, który zwiedził 170 krajów. Andrzej K. Koźmiński – ekonomista i socjolog specjalizujący się w problematyce zarządzania i transformacji ustrojowej, członek PAN oraz wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych, doktor honoris causa. W latach 1981–1987 pierwszy demokratycznie wybrany Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca i pierwszy rektor Akademii Leona Koźmińskiego (w latach 1993–2011), obecnie Prezydent tej Uczelni. Wykładowca wielu renomowanych uczelni amerykańskich i europejskich. Autor ponad 40 książek i ponad 400 artykułów naukowych opublikowanych w wielu językach, najczęściej cytowany polski badacz w dziedzinie nauk zarządzania. Przewodniczący i członek rad nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie. Miłośnik klasycznej motoryzacji i kolekcjoner polskiego malarstwa XIX wieku.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

48
To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z B...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

Operację, o której opowiada ten reportaż, nazwano w kręgach władzy poprawianiem granicy. W 1951 roku na życzenie Stalina Polska zrzekła się części terenów nadbużańskich, otrzymując w zamian fragment Bieszczadów. W wyniku polsko-sowieckiej umowy przymusowo przesiedlono kilkadziesiąt tysięcy ludzi – Polaków i Ukraińców związanych od pokoleń ze swoją ziemią. Pierwsi zamienili równiny na góry, drudzy – góry na bezkresne stepy. Jednych rzucono do zapadłych krytych strzechą chat, innym kazano budować lepianki. Polaków i Ukraińców połączył wspólny wysiedleńczy los. Ale książka Krzysztofa Potaczały to nie tylko historia czasów powojennych. Opowieść zaczyna się w latach trzydziestych dwudziestego wieku, kończy zaś na latach sześćdziesiątych. Opierając się na ustnych świadectwach, autor opisuje pogmatwane losy wielokulturowej społeczności na polskich kresach, naznaczone licznymi podziałami, których dziedzictwo trwa do dzisiaj. Krzysztof Potaczała – dziennikarz niezależny, reporter. Publikuje w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Dotąd wydał: KSU. Rejestracja buntu – biografia zespołu uważanego za jednego z prekursorów polskiego punk rocka, Bieszczady w PRL-u, Bieszczady w PRL-u 2, Bieszczady w PRL-u 3 – reportaże z okresu Polski Ludowej. Mieszka w Ustrzykach Dolnych.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

49
Jeszcze jeden oddech. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jeden oddech. Audiobook
Paul Kalanithi, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Paul Kalanithi (1977-2015) – jeden z najzdolniejszych amerykańskich neurochirurgów. W wieku 36 lat, gdy zaczęły się nim interesować najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, usłyszał diagnozę: IV stadium raka płuc. W jednej chwili Paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuję walkę z chorobą. I zaczyna pisać. „Jest w tej niezwykłej książce takie piękne zdanie: Bohater podjął decyzję, by nie odwracać wzroku od śmierci. To zdanie i ta książka są drogowskazem dla wszystkich, którzy znaleźli się w ekstremalnej życiowej sytuacji, a przy tym piękną opowieścią o miłości małżeńskiej w czasie największej próby – śmiertelnej choroby”. – Jerzy Stuhr „Wzruszające pożegnanie Paula z rodziną, do końca oddaną i kochającą, jest kwintesencją tego, jakim człowiekiem był i jak wiele możemy się od niego nauczyć w kwestii godnego przeżycia czasu, jaki nam pozostał. Jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Zapis determinacji i świadectwo walki”. – „Rzeczpospolita” „Genialny neurochirurg pewnego dnia dowiaduje się, że jest w IV stadium raka płuc. Autor książki postanawia opisać swoją historię. Chociaż śmierć nie pozwala mu na dopisanie podsumowania, to te niedokończone zapiski nadal stanowią ponadczasową wartość dla czytelnika. Paul Kalanithi pisze do ostatniej chwili. Dzieląc się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami, jednocześnie jest przykładem niezwykle silnego człowieka, do końca oddanego rodzinie i przyjaciołom. Takie historie pomagają docenić wartość życia”. – „Newsweek”

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

50
Żona na sprzedaż. O nieludzkim traktowaniu kobiet w Indiach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona na sprzedaż. O nieludzkim traktowaniu kobiet w Indiach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.06

Zabrana rodzinie w wieku dziewięciu lat, wydana za mąż jako jedenastolatka, matką została w wieku dwunastu lat. Amila nie zdawała sobie sprawy, jaki koszmar ją czeka, gdy w wieku dziewięciu lat, na podstawie fałszywych obietnic złożonych jej matce, zabrano ją z rodzinnego Asamu do Nowego Delhi. Los nie obszedł się z nią łaskawie: zamiast obiecanych luksusów nie czekało tam na nią nic poza udręką. Po dwóch latach wykorzystywania do niewolniczej pracy została wbrew swej woli wydana za mąż za starszego mężczyznę. Odtąd jej codzienną dolą stały się: przymusowy seks, maltretowanie i ciężka fizyczna praca. Mimo to 24-latka, która w międzyczasie urodziła piątkę dzieci, nie poddała się. Walczy dla swoich dzieci, które dają jej miłość i siłę. Historia odważnej młodej Hinduski, która z każdym dniem staje się coraz silniejsza i nie traci nadziei na lepszą przyszłość. Katharina Finke (ur. 1985) jest niemiecką dziennikarką, piszącą relacje z różnych miejsc na całym świecie – Chin, Indii, Portugalii, Oceanii i Stanów Zjednoczonych. Skupia się przede wszystkim na kwestiach ochrony środowiska i praw człowieka. Finke pracuje dla mediów drukowanych i internetowych: „Freitag”, „Greenpeace Magazin”, „Spiegel”, „taz”, „Zeit”) oraz dla niemieckojęzycznych stacji telewizyjnych (ARD, BR, ORF, SF, ZDF, 3sat), a także jako moderatorka.

34,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

51
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w przedszkolu. Elementy integracji sensorycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w przedszkolu. Elementy integracji se...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Publikacja przeznaczona dla dwóch grup wiekowych: 3- i 4-latków oraz 5- i 6-latków. Pomysły gier, zabaw oraz ćwiczeń pozwalają zapewnić dzieciom, które zmagają się z zaburzeniami integracji sensorycznej, kompleksową pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Karty pracy oraz zadania są angażujące i zapewniają dziecku wiele radości podczas pożytecznej zabawy. W skład książki wchodzą: • praktyczne informacje na temat tego, jak w warunkach przedszkolnych pomóc dzieciom z zaburzeniami SI, • 30 propozycji zabaw stymulujących zmysły, • 10 scenariuszy zajęć dla 2 grup wiekowych, • 8 kart pracy nawiązujących do tematyki zajęć.

46,00 zł
41,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

52
Tajemnice transplantacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice transplantacji
Dostępny
150 szt.

Kolejna książka z serii „Bez tajemnic”, tym razem poświęcona transplantologii oraz medycynie rekonstrukcyjnej. Publikacja składa się z kilkunastu wywiadów z wybitnymi lekarzami oraz pielęgniarkami, mającymi istotny wkład w rozwój polskiej medycyny transplantacyjnej. Wywiady przeprowadza Aneta Sieradzka – prawniczka specjalizująca się w tematyce związanej z sektorem medycznym i farmaceutycznym oraz stowarzyszeń branżowych w związku z szeroko pojętym prawem medycznym i prawem nowych technologii w ochronie zdrowia. Wśród rozmówców Anety Sieradzkiej są transplantolodzy, którzy pięćdziesiąt lat temu przeprowadzali pierwsze przeszczepy, ale też ci, którzy w ostatnich latach zaczęli przeprowadzać pionierskie zabiegi. Są to ludzie o ciekawych pasjach i bogatych doświadczeniach. W ich gronie znajdują się lekarze z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Zabrza i Gliwic, czyli największych i wiodących ośrodków transplantacyjnych. W wywiadach oddajemy głos najważniejszym postaciom polskiej transplantologii. Książka pokazuje, jak rozwijała się transplantologia, z jakimi sukcesami i porażkami spotyka się na co dzień. Wskazuje, czym różni się transplantologia u dorosłych od tej u dzieci. Książka podejmuje także wątki religino-filozoficzno-etyczne, aby czytelnik miał pełen przekrój przez transplantologię, która nie jest tylko fizyczną zamianą narządów z „zepsutego” na nowy. Te rozmowy są jak przesłuchania, w których wnika w emocje lekarzy, ukazuje ich ludzkie oblicze, przedstawia osiągnięcia, determinację i odpowiedzialność. Nie unika pytań kontrowersyjnych, pyta o współpracę ze służbami specjalnymi, procesy, pacjentów, życie rodzinne czy pasje. Ukazuje, że prawo nie zawsze nadąża za rozwojem medycyny, a pomimo to polska transplantologia prezentuje światowe standardy. Tajemnice transplantacji obalają mity i zwiększają świadomość Polaków na temat donacji i transplantacji tkanek, komórek i narządów. O autorce: Aneta Sieradzka – prawniczka, wykładowca akademicki i blogerka. Ukończyła z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Prawo Medyczne, Bioetykę i Socjologię Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto zdobywała wiedzę w zagranicznych ośrodkach w Londynie i Rotterdamie, w The London School of Economics and Political Sciences i Erassmus University oraz Chinese Law School Chinese University in Beijing – University of Gdańsk. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych sektora medycznego i farmaceutycznego oraz stowarzyszeń branżowych w związku z szeroko pojętym prawem medycznym i prawem nowych technologii w ochronie zdrowia. Laureatka I wyróżnienia Prawnik Pro Bono 2015 w konkursie Dziennika Rzeczpospolita. W 2016 r. „Dziennik Gazeta Prawna” zaliczył ją do 30 najbardziej obiecujących prawników młodego pokolenia w konkursie „Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra. Za działalność na rzecz rozwoju transplantologii w 2017 r. otrzymała Honorową Nagrodę Fundacji im. Hanki Bożyk. Autorka blisko 40 publikacji naukowych z zakresu prawa medycznego oraz prawa konstytucyjnego, członkini polskich i międzynarodowych gremiów naukowych. Uczestniczka i prelegentka międzynarodowych konferencji (Praga, Londyn, Rzym, Barcelona).

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

53
Ciekawi świata. Geografia 2. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Geografia 2. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimn...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.25

Numer dopuszczenia: 502/2/2013/2016 Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Podręcznik łączy w sobie różne nowoczesne metody nauczania i sposoby prezentowania informacji. Konstrukcja rozdziałów konsekwentnie i logicznie prowadzi ucznia przez omawiane zagadnienia, do których należą: klasyfikacja państw świata, ludność i działalność gospodarcza człowieka. Materiał został wzbogacony o ciekawostki, pytania aktywizujące, czytelne mapy, schematy i ilustracje, sprzyjające zapamiętywaniu informacji oraz samodzielnemu zgłębianiu tematu. Każda lekcja kończy się przejrzystym podsumowaniem, a poszczególne działy są zamknięte zestawami sprawdzającymi i utrwalającymi wiedzę w takiej formie, z jaką uczeń zetknie się na maturze z geografii. Podręcznik stanowi także znakomitą pomoc dla nauczyciela, dla którego będzie to bogaty materiał i podpowiedź do wprowadzania nowych rozwiązań oraz innych sposobów tłumaczenia trudnych zagadnień.

52,40 zł
47,16 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,24 zł

54
Razem odkrywamy świat. Rymowanki i ćwiczenia językowe dla dzieci w młodszym wieku szkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Razem odkrywamy świat. Rymowanki i ćwiczenia językowe dla dzieci w mło...
Dostępny
18 szt.

Razem odkrywamy świat to zestaw 23 dwustronnych tematycznych kart pracy zawierających krótkie wierszyki. Teksty opowiadają o rzeczywistości bliskiej małemu dziecku, na przykład o zabawkach, owocach, warzywach czy o konkretnych wydarzeniach, takich jak święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Wierszyki, przyjemne w odbiorze i dowcipne, bawią i jednocześnie uczą dzieci nazywania otaczającej rzeczywistości, pobudzają ich wyobraźnię, poruszają temat wyrażania własnych uczuć oraz kształtują właściwe relacje społeczne. Z powodzeniem mogą być wykorzystane w czasie dziecięcych zabaw i zajęć edukacyjnych z dziećmi, którym rozumienie mowy sprawia trudność. Znajdą również zastosowanie w pracy na lekcji, jako wprowadzenie lub podsumowanie omawianych treści programowych oraz w czasie indywidualnych zajęć terapeutycznych z dziećmi rozwijającymi się nieharmonijnie, na przykład z opóźnionym rozwojem językowym spowodowanym niepełnosprawnością słuchową, intelektualną oraz sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi.

14,00 zł
11,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 2,01 zł

55
Cambridge Primary Science Activity Book 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Science Activity Book 4
Dostępny
2 szt.

This Activity Book for Stage 4 contains exercises to support each topic in the Learner's Book, which may be completed in class or set as homework. Exercises are designed to consolidate understanding, develop application of knowledge in new situations, and develop Scientific Enquriy skills. There is also an exercise to practise the core vocabulary from each unit.

17,00 zł
15,99 zł

Rabat 5,9%
oszczędzasz 1,01 zł

56
Cambridge Primary. Science. Activity Book 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary. Science. Activity Book 6
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.28

This Activity Book for Stage 6 contains exercises to support each topic in the Learner's Book, which may be completed in class or set as homework. Exercises are designed to consolidate understanding, develop application of knowledge in new situations, and develop Scientific Enquriy skills. There is also an exercise to practise the core vocabulary from each unit.

23,70 zł
21,33 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,37 zł

57
Cambridge Primary. Science. Activity Book 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary. Science. Activity Book 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

This Activity Book for Stage 5 contains exercises to support each topic in the Learner's Book, which may be completed in class or set as homework. Exercises are designed to consolidate understanding, develop application of knowledge in new situations, and develop Scientific Enquriy skills. There is also an exercise to practise the core vocabulary from each unit.

23,70 zł
21,33 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,37 zł

58
Cambridge Primary. Science. Activity Book 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary. Science. Activity Book 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

This Activity Book for Stage 1 contains exercises to support each topic in the Learner's Book, which may be completed in class or set as homework. Exercises are designed to consolidate understanding, develop application of knowledge in new situations, and develop Scientific Enquiry and literacy skills.

18,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 1,01 zł

59
Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości
Dostępny
22 szt.

Odwołując się do swojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia jako pioniera w dziedzinie przedsiębiorczości oraz inwestowania, Steve Case oświadcza, że wkraczamy w nową erę. Nadchodzi trzecia fala internetu, która radykalnie zmieni najważniejsze gałęzie gospodarki i doprowadzi do odrodzenia przedsiębiorczości. Podczas pierwszej fali AOL i inne firmy zapewniły konsumentom połączenia internetowe. W trakcie drugiej fali takie firmy jak Google czy Facebook wyposażyły internet w nowe możliwości wyszukiwania informacji i budowy sieci kontaktów, a takie aplikacje jak Snapchat czy Instagram umożliwiły błyskawiczny sukces smartfonowej rewolucji. Zdaniem Case’a teraz wkraczamy w trzecią falę: okres, w którym przedsiębiorcy posłużą się technologią, by dokonać przełomu w najważniejszych gałęziach realnej gospodarki – m.in. w ochronie zdrowia, edukacji, transporcie, energetyce i żywieniu – i aby radykalnie przekształcić nasze życie. „Trzecia fala” to częściowo pamiętnik, częściowo manifest, a częściowo instrukcja na przyszłość, to ważna lektura dla każdego, kto chce przetrwać – i rozwijać się – w tej szybko zmieniającej się epoce cyfrowej.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

60
Byłbym zapomniał... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłbym zapomniał...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.11

Znacie Cezarego Pazurę. Wiecie, jak barwnie i żywo potrafi mówić. Usiądźcie więc wygodnie w fotelu, otwórzcie książkę i dowiedzcie się, co chce Wam powiedzieć o sobie sam aktor. Jego opowieść jest bardzo szczera, momentami niezwykle zabawna, czasem bardzo smutna. Jak to w życiu... Jaki jest naprawdę Cezary, a raczej „Czaruś”, jak sam o sobie lubi pisać? Skąd pochodzi? Jakim był dzieckiem? O czym marzył? Jakie przygody spotykały go na aktorskiej drodze, a co przytrafiało mu się w życiu prywatnym? Jaki ma dziś stosunek do własnej kariery? Kogo poznał podczas lat pracy w branży filmowej? Z kim się zaprzyjaźnił? Co osiągnął? O czym dzisiaj marzy?

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

61
Tylko mnie pogłaszcz...  Listy do Haliny Poświatowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko mnie pogłaszcz... Listy do Haliny Poświatowskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Owiane tajemnicą, nieznane miłosne listy do Haliny Poświatowskiej. Opowieść o miłości i przyjaźni Haliny Poświatowskiej i Ireneusza Morawskiego. Ona – poetka chora na serce. On – niewidomy literat. Poznali się pod koniec 1956 roku. Tak rozpoczął się jeden z najpiękniejszych romansów w polskiej literaturze XX wieku. Ale kiedy Haśka wyjechała na operację serca do Stanów Zjednoczonych, zostały im tylko listy. Aż do dziś niepublikowane. Choć sama adresatka przygotowywała je do druku, Ireneusz nie zgodził się na ich wydanie. Dziś czyta się je, jak najpiękniejszą opowieść o uczuciu dwojga nadwrażliwców i najczulszy portret genialnej poetki. Miliony miłośników Poświatowskiej poznały Ireneusza Morawskiego dzięki Opowieści dla przyjaciela. Po ponad pół wieku spełnia się jedno z największych marzeń Haliny – listy trafiają do czytelników. Opracowanie: Mariola Pryzwan. Zgódź się, żebym je pokazała ludziom, żebym je pokazała wydawcom. Mnie nawet nie zależy tak bardzo, żeby były drukowane natychmiast, możesz czekać – możesz czekać i wydrukować je wtedy, kiedy mnie już nie będzie, ale chcę, koniecznie chcę wiedzieć, że one będą wydrukowane. One są piękne, lepsze, mój drogi, od mojej książki i, daruj, ale lepsze od Twoich opowiadań; im nie wolno umrzeć. – Halina Poświatowska Ireneusz Morawski (1935–2011) – prozaik. Urodzony w Nowogródku. W wieku 2 lat zachorował na zapalenie opon mózgowych, czego konsekwencją była utrata wzroku. Debiutował opowiadaniem Spotkanie z Marią w 1957 roku. Przez lata był aktywnym działaczem Polskiego Związku Niewidomych. Czytelnicy Haliny Poświatowskiej poznali go jako tytułowego bohatera Opowieści dla przyjaciela, autobiograficznej książki wydanej w 1967 roku. Zmarł we Wrocławiu. Mariola Pryzwan (1963) – urodziła się w Ostrowi Mazowieckiej. Nauczyciel-bibliotekarz, publicystka, biografistka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Do czerwca 2005 roku była kierowniczką Filii Mokotów tejże biblioteki. Od 1994 roku jest działaczką Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, a od 2001 roku Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Od 2001 roku należy do Związku Literatów Polskich. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Ireny Jarockiej, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar; z wypowiedzi samych bohaterów książki: Anna German o sobie i Cybulski o sobie.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

62
Coco i mała czarna sukienka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coco i mała czarna sukienka
Dostępny
3 szt.

Obrazkowa książka dla dzieci przedstawiająca ikonę historii mody, Coco Chanel, od czasów jej dzieciństwa do wielkiej kariery. Coco Chanel wyzwoliła kobiety z gorsetów, ubrała je w spodnie i oczywiście w „małą czarną”, najsłynniejszą sukienkę świata. Stworzyła także nieśmiertelne perfumy Chanel nr 5, które do dzisiaj są najbardziej popularnym zapachem na świecie. Książka dla wszystkich małych i dużych wielbicieli mody!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

63
Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.11

On – jeden z najbardziej wpływowych gangsterów polskiej mafii. Ona – żona słynnego bossa, po upadku grupy pruszkowskiej oskarżona o kierowanie grupą przestępczą. Masa i Słowikowa – dwa przeciwległe bieguny kryminalnego podziemia, od lat uważani za nieprzejednanych wrogów, którzy nigdy nie podadzą sobie ręki. Mąż Moniki Banasiak, Andrzej Z. Słowik, był jednym z tych, którzy uważali Masę za największe zagrożenie dla potęgi Pruszkowa. Ale to Masa sprawił, że Słowik i zarząd mafii, trafili na długie lata do więzienia, a życie rodzinne Moniki legło w gruzach. A jednak wrogowie spotykają się i to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, staje się faktem: rozmawiają szczerze, próbując zrozumieć swoje racje. On ujawnia, dlaczego zdecydował się pogrążyć swoich niedawnych kolegów. Ona – dlaczego odeszła od Słowika, i z jakimi bolesnymi konsekwencjami to było związane. Ta rozmowa, w obecności Artura Górskiego, to nie jest śniadanie mistrzów – to raczej spóźniona kolacja ludzi, którzy wydobyli się z piekła mafii i próbują odnaleźć drogę w normalnym świecie. „Pracując przez kilka lat nad serią Masa o polskiej mafii nie sądziłem, że kiedykolwiek dojdzie do takiego spotkania – Masa i Słowikowa za jednym stołem przy mikrofonie mojego dyktafonu, to było jak bajka o żelaznym wilku; marzenie dziennikarza, które nigdy się nie spełni. W końcowej fazie istnienia grupy pruszkowskiej Masa i Słowikowa stali po dwóch stronach mafijnej barykady i wydawało się, że będzie to wrogość aż po kres. A jednak udało się! Masa i Monika Banasiak uznali, że warto szczerze pogadać, nawet jeśli w pewnych kwestiach nigdy nie znajdą wspólnego języka. Nadal są oponentami, nadal wiele ich dzieli, ale w ich relacji nie ma już nienawiści. W tej książce wspominają nie tylko czasy grupy pruszkowskiej, ale również to, co wydarzyło się po rozbiciu polskiej mafii. Masa ujawnia kulisy roli świadka koronnego, a Monika Banasiak opowiada o mężczyznach swojego życia, o bolesnych rozstaniach i próbach budowania kolejnych związków. To książka nie tylko dla osób zainteresowanych problematyką kryminalną – to pozycja również dla tych, których fascynuje ludzka natura: słabości człowieka i jego potrzeba szukania dobra nawet tam, gdzie nikt się go nie spodziewa”. – Artur Górski Artur Górski – dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim Masa o kobietach polskiej mafii, nagrodzonej Bestsellerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu, kolejne tomy – Masa o pieniądzach polskiej mafii, Masa o porachunkach polskiej mafii, Masa o bossach polskiej mafii, Masa o kilerach polskiej mafii i Masa o żołnierzach polskiej mafii – przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. Gucci Boys, Al Capone w Warszawie, Zdrada Kopernika oraz pozycji z gatunku non-fiction: Świat tajnych służb, Gang i Pięść Dawida. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Twórca magazynu „Focus Śledczy”. Jarosław Sokołowski – pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. „Pershingiem”. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”. Monika Banasiak „Słowikowa” – Monika Banasiak (z domu Zielińska), była żona jednego z bossów grupy pruszkowskiej – Andrzeja Z. Słowika. Przez całą dekadę lat 90. Monika była dla mediów symbolem luksusu w hollywoodzkim stylu – dziennikarze chętnie pisali o jej stylu życia, o strojach, które nosi, i jej ulubionych kosmetykach. Po aresztowaniu męża policja podejrzewała Monikę Banasiak o kierowanie grupą przestępczą. W 2013 roku została zatrzymana i trafiła na dwa i pół roku do aresztu przy ulicy Chłopickiego w Warszawie. W 2015 roku opuściła areszt za poręczeniem majątkowym i w trakcie procesu mogła odpowiadać z wolnej stopy. Po wyjściu na wolność postanowiła odmienić swoje życie – w centrum Warszawy stworzyła gabinet kosmetyczny oraz rozpoczęła działalność jako doradca coachingowy. W 2016 roku ukazała się jej bestsellerowa książka Królowa mafii.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

64
Neuroshima Hex: Nowy Jork (3.0) dodatek do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neuroshima Hex: Nowy Jork (3.0) dodatek do gry
Portal Games
Dostępny
15 szt.

Miasto Nowy Jork nie upadło. Zniszczone bombami atomowymi, zmienione w twierdzę pośród ruin, wciąż walczy w obronie ideałów Wolnej Ameryki. Z czasem stało się stolicą mini-państwa o tej samej nazwie i rozpoczęło krucjatę w sprawie odbudowy świata ludzi, uzurpując sobie przy okazji rolę przewodnika narodu i w miarę możliwości usuwając ze swej drogi wszystkich oponentów. Co rusz kolejne oddziały wyruszają na pustkowia w poszukiwaniu zasobów i przedwojennych technologii oraz werbując przydatnych ludzi. Samo miasto z czasem przekształciło się w policyjną twierdzę, jedno z niewielu bezpiecznych miejsc w zrujnowanym świecie, gdzie za spokój trzeba zapłacić posłuszeństwem. To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Neuroshima HEX (edycja 3.0). Zawartość: 54 karty instrukcja woreczek strunowy Liczba graczy: 2 - 6 osób Wiek: od 8 lat

39,95 zł
33,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,99 zł

65
Spójność ekonomiczno-społeczna krajów Grupy Wyszechradzkiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spójność ekonomiczno-społeczna krajów Grupy Wyszechradzkiej
Dostępny
42 szt.

Badania zaprezentowane w książce Spójność ekonomiczno-społeczna krajów Grupy Wyszehradzkiej dowiodły, że mimo podjętych wysiłków przez te kraje w obszarze zapewnienia społeczno-ekonomicznej spójności zauważa się ich relatywnie małą skuteczność. Pozwala to na wyciągnięcie pesymistycznego wniosku, że wyznaczone cele unijnej polityki spójności nie zostaną zrealizowane w najbliższej przyszłości. Wyniki tych badań potwierdziły również występowanie przestrzennego zróżnicowania poziomu rozwoju społeczno-ekonomicznego zarówno w ramach Grupy, jak i między nią a krajami ?starej? Unii Europejskiej. Chociaż celem polityki spójności jest działanie na rzecz ?Europy jednej prędkości?, bez podziału na zasobną większość i marginalizowaną mniejszość, rzeczywistość pokazuje, że jest inaczej. Pogłębiające się różnice w poziomie rozwoju społeczno-gospodarczego między poszczególnymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej, w tym także krajami Grupy Wyszehradzkiej, są istotnym czynnikiem zagrażającym efektywnemu rozwojowi procesów spójności.

49,90 zł
43,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,99 zł

66
Metoda Lean Startup - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Lean Startup
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Bestseller na liście „New York Timesa” „Rewolucyjna metoda autorstwa Erica Riesa pomoże Ci zamienić Twój nowy pomysł biznesowy na zamierzony efekt końcowy, który będzie jednocześnie udany oraz trwały. Znajdziesz tu innowacyjne porady i wskazówki związane z zakładaniem własnego startupu i kierowaniem nim. Przez cały czas będziesz uczyć się na autentycznych sukcesach i porażkach innych. To lektura obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są już gotowi, by zapoczątkować coś naprawdę wielkiego”. – Ken Blanchard, współautor książek Jednominutowy menedżer oraz Empowerment. Odkryj ukrytą moc Twoich pracowników!. „Ries pokazuje nam, jak przebijać się przez gęstą mgłę niepewności, spowijającą startupy. Opisuje usystematyzowany model działania, formułuje też praktyczne i sprawdzone wskazówki. Niewykluczone, że niniejsza książka bardziej skutecznie wspomoże światowy wzrost gospodarczy niż jakakolwiek inna książka biznesowa napisana w ostatnich latach”. – Tom Eisenmann, profesor zajmujący się przedsiębiorczością, Harvard Business School. „Nie znam lepszego podręcznika pozwalającego zmaksymalizować szanse startupu na sukces”. – Mitchell Kapor, założyciel Lotus Development Corp. Znajdujemy się u progu nowego stulecia zarządzania. Przez lata udało nam się wypracować doskonałe metody zarządzania dużymi firmami, jednak w kwestii startupów i innowacji nadal działamy po omacku. Niniejsza książka stawia pierwsze solidne fundamenty dla przedsiębiorczości w nowych czasach. Stworzony przez autora ruch Lean Startup dąży do tego, abyś mógł stworzyć kolejny hit rynkowy za pomocą najnowocześniejszych narzędzi. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane. Poznaj praktyczne metody pozwalające unikać błędów w rozwoju produktu, naucz się systematycznie oceniać i interpretować wczesne sygnały płynące z rynku, a także decydować, czy należy wykonać zwrot, czy trwać przy dotychczasowych działaniach. Korzystaj z wiedzy innowatorów, którzy wprowadzili swoje firmy na szczyt, i dołącz do tego szacownego grona. Eric Ries jest przedsiębiorcą i autorem bloga Startup Lessons Learned. Jest współzałożycielem IMVU, gdzie pełnił również funkcję dyrektora technologicznego. Był to jego trzeci startup. Często przemawia podczas różnych wydarzeń biznesowych, a także doradza wielu startupom, dużym przedsiębiorstwom oraz firmom inwestycyjnym w zakresie strategii biznesowej i strategii rozwoju produktu. Pełni funkcję przedsiębiorcy-rezydenta w Harvard Business School.

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

67
Historie wzięte z Biblii. Zrób to sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie wzięte z Biblii. Zrób to sam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Ożywiaj historie biblijne, tworząc własny Ogród Eden, arkę Noego, czy Jezusa Syna Bożego. Odkrywaj historie Starego oraz Nowego Testamentu, dzięki prostym wskazówkom, jak wykonać ciekawe prace za pomocą rzeczy, które znajdziesz w domu.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

68
Protetyka stomatologiczna dla techników dentystycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Protetyka stomatologiczna dla techników dentystycznych
Dostępny
22 szt.

Protetyka stomatologiczna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną zajmującą się rehabilitacją protetyczną pacjentów z dysfunkcjami i zaburzeniami układu stomatognatycznego. Pojawiające się wciąż nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne wykorzystujące najnowsze osiągnięcia technologiczne i materiałowe pozwalają na zastosowanie szerokiego spektrum rozwiązań klinicznych. Osiągnięcie założonych efektów leczniczych w ogromnej mierze zależy od dobrej współpracy lekarza przeprowadzającego procedury kliniczne i technika dentystycznego wykonującego odbudowę protetyczną. Podręcznik został przygotowany przez zespół specjalistów z Katedry Protetyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i odpowiada podstawie programowej studiów z zakresu protetyki stomatologicznej realizowanej na kierunku techniki dentystyczne. Zawiera opisy najnowszych rozwiązań i obecnie stosowanych technologii. Systematyzuje podstawowe wiadomości o rodzajach uzupełnień protetycznych oraz możliwościach ich wykorzystania w określonych sytuacjach klinicznych. Uwzględnia też aktualne zagadnienia dotyczące okluzji oraz leczenia pacjentów po zabiegach onkologicznych z wykorzystaniem protez nietypowych. Ponadto opisano w nim najnowsze metody projektowania i wytwarzania uzupełnień protetycznych wspomaganych komputerowo oraz wpływ materiałów stosowanych w tych uzupełnieniach na tkanki jamy ustnej. Dodatkową zaletą książki są liczne tabele, schematy i bogata dokumentacja fotograficzna.

124,00 zł
115,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,68 zł

69
Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne
Dostępny
4 szt.

Podręcznik Podstawowe czynności medyczne i pielęgnacyjne prezentuje aktualną wiedzę medyczną z zakresu opieki nad pacjentem. Uwzględniono w nim zasady i techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, diagnostycznych i leczniczych na różnych oddziałach szpitalnych. Książka napisana jest w sposób przystępny, zawiera zabiegi i procedury wykonywania zadań opiekuńczych poparte zdjęciami najtrudniejszych elementów danej czynności, co ułatwi przyswojenie materiału. Publikacja adresowana jest do studentów pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego i fizjoterapii. Będzie również przydatna dla pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych uzupełniających wiedzę i umiejętności w ramach kształcenia podyplomowego. Z Przedmowy: „W odczuciu autorów podręcznik powinien przyczynić się do wzbogacenia zarówno studentów, jak i pracowników ochrony zdrowia o treści pozwalające im nabyć nowe umiejętności i wiedzę – pogłębić i udoskonalić te już posiadane oraz pomóc wykształcić wyobrażenie o tym, że tylko przestrzeganie praw pacjenta, poszanowanie jego godności i niezależności oraz dbałość o zapewnienie mu komfortu bio-psycho-społecznego są gwarancją prawidłowo przebiegającego procesu leczenia i pielęgnacji, a także naczelnym celem działań zespołu terapeutycznego. Jak bowiem twierdził Vernon Howard: „Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie”.

169,00 zł
157,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

70
Laryngologia onkologiczna. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laryngologia onkologiczna. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja
Dostępny
81 szt.

Leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi stanowi jedno z większych wyzwań współczesnej medycyny. Wiele problemów terapeutycznych wciąż pozostaje nierozwiązanych, a śmiertelność w tej grupie chorych jest jedną z wyższych. Dlatego tak ważne są właściwy dobór badań diagnostycznych i odpowiednia interpretacja ich wyników, pozwalające na skuteczne leczenie. Nowatorstwo tej książki polega na podjęciu praktycznych problemów z zakresu otorynolaryngologii w aspekcie zagadnień onkologicznych, koncentrujących się na profilaktyce, nowoczesnej i aktualnej diagnostyce oraz terapii z podkreśleniem kontynuacji leczenia rehabilitacją onkologiczną. W publikacji omówione zostały zagadnienia terapii choroby nowotworowej narządów laryngologicznych, poza terapią chirurgiczną, z naciskiem na oszczędzające metody usuwania guzów za pomocą nowoczesnej aparatury i zabiegi rekonstrukcyjne. Dużo miejsca poświęcono dynamicznie rozwijającej się rehabilitacji onkologicznej, a także możliwościom fizjoterapii, takim jak: rehabilitacja głosu po całkowitym usunięciu krtani, rehabilitacja węchu i smaku, metody uelastyczniania blizn pooperacyjnych i wczesnego uruchamiania pacjenta oraz leczenie powikłań. Autorzy, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, skoncentrowali się na przekazaniu najważniejszych i najnowszych wiadomości, wynikających z bieżącej praktyki medycznej. Publikacja skierowana jest głównie do lekarzy praktyków: otorynolaryngologów, radiologów, onkologów klinicznych, radioterapeutów oraz fizjoterapeutów i rehabilitantów, a także do studentów kierunków lekarskich i fizjoterapii, szczególnie tych, którzy interesują się tą tematyką, a w przyszłości planują zmierzyć się z problemami tej trudnej i nie zawsze spełniającej oczekiwania specjalności.

179,00 zł
166,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

71
Zdrowy tłuszcz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy tłuszcz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Co należy jeść, by być zdrowym i nie tyć? – to pytanie towarzyszy nam od dawna, a odpowiedzi jest tyle, że wywołują zamęt. Brzuchy tymczasem rosną... Wreszcie pojawiło się światełko w tunelu: lekarz Steven Masley i dietetyk Jonny Bowden, reprezentujący diametralnie różne szkoły dietetyczne, doszli do takiej samej odpowiedzi na pytanie o powód, dla którego tyle osób bezskutecznie walczy z nadwagą i chorobami. Nie chodzi o rozróżnienie między kaloriami i węglowodanami czy rywalizację diety mięsnej z roślinną. Znacznie ważniejsza jest różnica między zdrowymi i niezdrowymi tłuszczami! Rezultatem odkryć autorów jest książka, w której wprowadzają podział tłuszczów na zdrowe, niezdrowe i neutralne oraz przedstawiają niesamowite właściwości zdrowych tłuszczów, takie jak zdolność do zapewnienia równowagi hormonalnej i kontrolowania apetytu czy zapobieganie stanom zapalnym. Masley i Bowden tłumaczą, które tłuszcze wybierać, a których unikać, i przedstawiają 30-dniowy plan żywieniowy oraz 50 przepisów wg formuły „tłuszcz-błonnik-białko-smak”. Podpowiadają też, jak unikać błędów w używaniu zdrowych tłuszczów.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

72
English in Medical Practice, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English in Medical Practice, wydanie 3
Dostępny
33 szt.

Ceniony podręcznik – przewodnik do nauki medycznego języka angielskiego – napisany z myślą o lekarzach i studentach medycyny, którzy posługują się językiem angielskim na poziomie średnio zaawansowanym i planują studiować lub pracować w jednym z krajów anglojęzycznych. Autorzy, brytyjsko-polski zespół lekarzy, przygotowali książkę, która jest doskonałym źródłem wiedzy o języku i zwyczajach panujących w służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii. Zawiera zwroty, terminy i skróty medyczne m.in. z zakresu medycyny ratunkowej, interny, położnictwa i ginekologii, psychiatrii, pediatrii, chirurgii, uzależnień, genetyki i poradnictwa genetycznego, a także te przydatne w izbie przyjęć. W ostatniej części podręcznika znalazło się słownictwo z potocznego języka angielskiego związanego z tematyką medyczną. W nowym, III już wydaniu przybyło 8 dialogów. Pojawiły się też nowe terminy i pojęcia uwzględniające postęp medycyny. Ponadto rozszerzono i zmieniono część poświęconą przyjęciu pacjenta na SOR. Dwadzieścia jeden przypadków opisujących konkretne sytuacje wzbogacono o pytania i odpowiedzi, które pozwalają na samoocenę czynionych postępów. Układ książki ułatwia samodzielną naukę, a nagrania audio dostępne na portalu medycyna.pzwl.pl pozwalają na doskonalenie wymowy.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

73
Nowoczesny Orfeusz. Interpretacje mitu w literaturze polskiej XX-XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesny Orfeusz. Interpretacje mitu w literaturze polskiej XX-XXI w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.25

Najsłynniejsza powieść Stanisława Lema oparta została na schemacie mitu o Eurydyce i Orfeuszu. Enigmatyczny liryk Aleksandra Wata jawi się, jako rewelacyjna gramatyka tworzenia sceny powtórnej utraty Eurydyki. Czesław Miłosz jest autorem jednego z najbardziej odkrywczych odczytań historii orfejskiej, zarazem typowego dla naszej „świeckiej epoki”. W napisanym w czasie II wojny światowej dramacie Anna Świrszczyńska podjęła się włączenia w dzieje podróży do Hadesu postaci Orfeusza – bohatera wspólnoty, pozbawionego dotąd własnej fabuły. Dramat o herosie projektował też śmiertelnie chory Stanisław Wyspiański; analogiczne zamierzenia snuł w obozowych notatkach Konstanty Ildefons Gałczyński. To tylko przykłady zaskakująco bogatej i różnorodnej, a dotąd w małym stopniu rozpoznanej, polskiej recepcji opowieści o pierwszym artyście. Książka – złożona z interpretacji pojedynczych utworów i z ujęć przekrojowych – poświęcona jest literaturze polskiej ostatnich stu lat, ale również wielowiekowym dziejom przemian mitu Orfeusza w sztuce Zachodu. W monografii znaleźć można propozycję mitologicznej lektury dzieł nieodnoszących się do fabuły wprost, refleksję nad alternatywną historią recepcji oraz przyszłymi losami tematu. W tekst wkomponowano 15 fragmentów kontekstowych, które dotyczą istotnych elementów i klasycznych realizacji mitu: mogą one być czytane w dowolnej kolejności jako hasła dotąd nieistniejącej encyklopedii orfejskiej. Oprócz badaczy literatury, studium zaciekawi kulturoznawców, filologów klasycznych, historyków sztuki, wszystkie osoby zainteresowane mitami i ich długim trwaniem w kulturze.

39,00 zł
38,22 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,78 zł

74
Krew Chrystusa jest mocniejsza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew Chrystusa jest mocniejsza
Niedostępny
Brak

Mały modlitewnik dla odważnych serc. Książeczka zachęca do zaufania mocy Krwi Baranka w różnych trudnościach życia... Tytuł "Krew Chrystusa jest mocniejsza" przypomina o fragmencie z Listu do Hebrajczyków, porównującym krew Abla z Krwią Zbawiciela (Hbr 12, 24). Podczas gdy krew Abla woła o pomstę, Krew Chrystusa jest zwiastunem miłosierdzia Bożego. Doświadczamy jej mocy w pokusach, cierpieniu i zawsze, gdy nie jesteśmy w stanie kochać o własnych siłach.

3,99 zł
Powiadomienie
75
Neoprenowy futerał - The Secret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neoprenowy futerał - The Secret
Santoro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.28

Śliczny neoprenowy futerał na drobiazgi. Wykonany z miękkiego materiału, posiada suwak i kolorowe wykończenie wewnątrz. Idealne do przechowywania akcesoriów czy okularów. Czyścić wilgotną ściereczką.

37,00 zł
35,15 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

76
Blaszane pudełko na ozdoby - The Fox - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaszane pudełko na ozdoby - The Fox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

Przechowuj swoje skarby w tym elegenckim blaszanym pudełku. Piękne kolory podkreślą jego walory zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie do przechowywania biżuterii, przyborów do szycia czy słodyczy.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

77
Notes z twardą okładką - Ladybird - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes z twardą okładką - Ladybird
Santoro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.10

Pięknie wykonany notes A5 w twardej oprawie z kremowymi kartkami w linie. Notes posiada gumkę, zakładkę - wstążkę oraz wewnętrzną kieszonkę. Grubość notesu to 192 kartki.

55,00 zł
52,25 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

78
Taktyka walk na pustyni w czasie II wojny ... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taktyka walk na pustyni w czasie II wojny ...
Dostępny
10 szt.

Niniejsza książka opisuje taktyczne wyzwania, jakie stały przed siłami Aliantów i Osi, szczególnie ich dywizjami pancernymi, podczas walk na północnoafrykańskiej pustyni w latach 1940-1943. Autor, uznany historyk zajmujący się taktyką, omawia tę używaną przez siły Sprzymierzonych na tym rozległym obszarze walk, jak również powolny jej rozwój. Wychodzi poza popularny obraz rozcinających szyki ataków Rommla, wyjaśniając że siła Afrika Korps tkwiła w uważnie dobranych wojskach połączonych. Dowodzi również że, poza najniższymi szczeblami taktycznymi, nie było czegoś takiego jak starcie czołgów. Tekst ilustrują zdjęcia, schematy, kolorowe plansze szeroko przedstawiające teorie taktyczne obu stron.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

79
Pojazdy obcej konstrukcji używane w armii ... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy obcej konstrukcji używane w armii ...
Dostępny
5 szt.

Pomysł napisania niniejszej publikacji narodził się z dość prozaicznego powodu. Podczas poszukiwania informacji na temat pojazdów zdobycznych używanych podczas II wojny światowej przez siły zbrojne III Rzeszy stwierdziłem, iż usystematyzowanie wiadomości dotyczących samochodów pancernych oraz pojazdów opancerzonych bywało czasem dość problematyczne.Zbierając materiały na własny użytek w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że podobne trudności ma zapewne wiele innych osób zainteresowanych tematyką. Tak narodził się pomysł powstania książki. Nie starałem się w niej zawrzeć zawiłych opisów technicznych poszczególnych pojazdów, takowe można znaleźć w innych doskonałych opracowaniach dotyczących tematu. Starałem się raczej skupić na ogólnej historii pojazdów przejętych przez armię niemiecką podczas II wojny światowej. W związku z powyższym książka jest przeznaczona bardziej dla ludzi interesujących się ogólną historią pojazdów zdobycznych używanych w tamtym okresie przez armię III Rzeszy, niż dla historyków lub specjalistów od uzbrojenia z okresu II wojny światowej.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

80
Tangram - układanka logiczna, 7 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tangram - układanka logiczna, 7 elementów
Goki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Zadaniem dziecka jest ułożenie piramidy z 5 elementów. Świetna łamigłówka nie tylko dla dziecka lecz także i dorosłego. Zestaw zawiera 5 drewnianych elementów o różnych kształtach. Zabawka zapakowana jest w bawełniany woreczek.

13,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,71 zł

81
In Dream, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Dream, CD
Editors, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Tracklista: 1. No Harm 2. Ocean of Night 3. Forgiveness 4. Salvation 5. Life Is a Fear 6. The Law 7. Our Love 8. All the Kings 9. At All Costs 10. Marching Orders

39,99 zł
36,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,20 zł

Wróć do góry