hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.09.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słup ognia (Ken Follett), na drugim Ukrzyżowany Mówca (Stanisław Papczyński). Kolejny produkt to Niezwyciężony. Audiobook (Stanisław Lem) oraz Ziemia widziana z nieba (Yann Arthus-Bertrand).
1
Słup ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słup ognia
Dostępny
4582 szt.

Długo wyczekiwana kontynuacja najpopularniejszej sagi historycznej Kena Folletta, obejmującej powieści Filary ziemi i Świat bez końca Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata. Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej – szpiegostwa i działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I!

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
2
Ukrzyżowany Mówca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukrzyżowany Mówca
Dostępny
1 szt.

Zbiór kazań czy raczej rozmyślań o męce Pańskiej przeznaczonych głównie na czas Wielkiego Postu. Autor rozważa w nich siedem wypowiedzi Jezusa na krzyżu - o miłowaniu nieprzyjaciół, pokucie na wzór Dobrego Łotra, opiece Maryi, modlitwie przywracającej kontakt z Bogiem, przemianie myślenia i postępowania grzeszników, trwaniu w ciągłym nawracaniu się i stałym kontakcie z Jezusem jako środkiem unikania powrotu do grzechu. Obfitujące w cytaty z pism ojców Kościoła, pisarzy kościelnych, hagiografów i odwołania biblijne dzieło ma uwrażliwić czytelnika na ofiarę krzyżową Jezusa.

17,90 zł
12,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
3
Niezwyciężony. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwyciężony. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny
10 szt.

„Niezwyciężony”, krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru”. „Niezwyciężony” to jedna z najsłynniejszych powieści Stanisława Lema i zarazem klasyka gatunku science-fiction. Audioteka, wraz z partnerem tego projektu HTC, stworzyła jedyną w swoim rodzaju superprodukcję. Wyreżyserowany przez Grzegorza Pawlaka audio-spektakl wyznaczył nową jakość realizacji audiobooków. Znany wszystkim głos Krystyny Czubówny w niezwykłym, fantastycznym wydaniu poprowadzi słuchacza przez losy Rohana i całej załogi „Niezwyciężonego” na planecie Regis III. „Niezwyciężony” Stanisława Lema to wymarzony scenariusz wielkiego batalistycznego filmu, w naszym „filmie bez obrazka” usłyszycie jednych z najlepszych aktorów m.in. Daniela Olbrychskiego, Marcina Kowalczyka, Arkadiusza Jakubiaka czy Eryka Lubosa. Muzykę, której nie zapomnicie długo po przesłuchaniu „Niezwyciężonego”, napisał wielokrotnie nagradzany, alternatywny zespół Ścianka. Wybierz się razem z nami na planetę Regis III i wraz z załogą statku wyrusz na poszukiwanie Kondora – bliźniaczej jednostki, z którą stracono łączność po jej wylądowaniu. Zachowując największe środki ostrożności, zbadaj wielką tajemnicę ukrytą na obcej planecie. Uwaga! Dźwięki binauralne. Do prawidłowego odbioru efektu binauralnego konieczne są słuchawki (przy odsłuchu za pomocą zestawów głośnikowych znika u słuchacza wrażenie przebywania wewnątrz sceny dźwiękowej).

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

2 osoby kupiły
4
Ziemia widziana z nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia widziana z nieba
Dostępny
394 szt.

Uaktualnione o 100 fotografii wznowienie bestsellerowego albumu. Ponad dwieście wspaniałych, kolorowych zdjęć, opatrzonych komentarzami fachowców, składa się na wyjątkowy portret Ziemi, pięknej i kruchej planety, zagrożonej zanieczyszczeniem środowiska, przeludnieniem, wyczerpaniem bogactw naturalnych. Autor, fotografik-humanista, przez dziesięć lat zrobił ponad tysiąc zdjęć we wszystkich rejonach globu i dokonał wyboru. Teksty, pisane przez międzynarodowych specjalistów, opisują wielkie wyzwania, którym musi sprostać dzisiejszy świat.

199,00 zł
159,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 39,80 zł

2 osoby kupiły
5
Wierszyki ćwiczące głoski szumiące, ciszące i syczące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki ćwiczące głoski szumiące, ciszące i syczące
Dostępny
29 szt.

Książka zawiera zbiór zabawnych wierszyków doskonalących poprawną wymowę głosek: s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, ś, ź, ć, dź, adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze opatrzone zostały grafikami do pokolorowania. Dziecko, ilustrując, nadaje bohaterom wierszy indywidualny charakter oraz ćwiczy sprawność manualną. Humor rymowanek wprowadza młodych czytelników w pogodny nastrój i sprawia, że żmudne ćwiczenia artykulacyjne stają się przyjemne. Książeczka polecana jest logopedom, rodzicom, nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeutom i animatorom.

19,00 zł
17,99 zł

Rabat 5,3%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
6
Podręcznik pracy głosem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik pracy głosem
Dostępny
18 szt.

Jak mówić pięknie? Co zrobić, by wypowiadane słowa dobrze brzmiały, wywoływały szacunek i podziw? Jak przyciągnąć uwagę brzmieniem głosu? Jak mówić, by głos służył przez wiele lat? Na wszystkie te pytania czytelnik znajdzie odpowiedź w podręczniku przygotowanym przez logopedę i trenera emisji głosu z wieloletnim doświadczeniem warsztatowym. Autorka wzbogaca kompendium podstawowej wiedzy przydatnej wszystkim występującym publicznie bogatym zestawem autorskich ćwiczeń. Ciało traktowane jest w nich jako instrument służący do wydobywania głosu. Czytelnik znajdzie tu nie tylko typowe ćwiczenia narządów artykulacyjnych i z zakresu techniki mowy, lecz także te związane z postawą ciała, relaksacją czy uruchamianiem rezonatorów. Ćwiczeniom towarzyszą zdjęcia instruktażowe, rysunki, schematy i tablice ułatwiające korzystanie z publikacji. Podręcznik pracy głosem można wykorzystać zarówno na zajęciach/warsztatach, jak i w pracy samodzielnej.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

2 osoby kupiły
7
Okno Papieskie. Franciszkańska 3. 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okno Papieskie. Franciszkańska 3. 2 CD
Jan Paweł II, Rhetos
Dostępny
8 szt.

W 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Wydawnictwem Rhetos wydały dwupłytowy album „Okno Papieskie. Franciszkańska 3”. To dźwiękowa kronika spotkań Jana Pawła II z młodzieżą w oknie rezydencji arcybiskupów krakowskich w latach 1979-2002. Płytę objęło patronatem Polskie Radio Euro.Oprócz pamiętnego spotkania na Placu Piłsudskiego i słów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” (czerwiec 1979 r.) w świadomości Polaków pozostaje także pierwsze spotkanie Papieża z młodzieżą w oknie przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Podczas wieczornych spotkań w oknie Jan Paweł II powracał do tematów, które poruszał w swoich homiliach i przemówieniach w danym dniu pielgrzymki. Wbrew powszechnej opinii, nie były to jedynie dialogi pełne dowcipu – mówi Norbert Szczepański, zastępca dyrektora ds. programowych w Centrum Myśli Jana Pawła II. Okno Papieskie. Franciszkańska 3 to tytuł dwupłytowego dokumentu, który jest pierwszym pełnym zapisem dźwiękowym spotkań z Janem Paweł II pod Oknem. Spotkania na Franciszkańskiej zasługują, by poznano ich treść i przebieg, a ponadto są zbyt ważnym elementem każdej z pielgrzymek do Ojczyzny, by pozostały nieznane. Dwie płyty CD zawierają m.in. nagrania: „Czy ja się mogę was o coś zapytać?” (1979), „Tych spotkań z młodzieżą nauczyłem się w Polsce” (1983), „Jest siła przebicia!” (1987), „Trzymajcie się!” (1997), „Pomimo starości, pomimo śmierci - młodość w Bogu” (2002), dodatkowo Komunikat abp. Kazimierza Nycza (1999). Materiały pochodzą z archiwum Radia Watykańskiego i nagrań prywatnych (z 1979 r.). Autorką projektu jest Elżbieta Staniszewska (Polskie Radio).

15,56 zł
10,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 4,57 zł

2 osoby kupiły
8
Różaniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec
Dostępny
3190 szt.

Różaniec opowiada o Warszawie przyszłości, przyszłości, która – miejmy nadzieję – nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w tryby wielkiej polityki, która i tak niewiele znaczy wobec mechanizmów rządzących Różańcem. Rafał Kosik już w Verticalu i Kameleonie pokazał siłę swojej wyobraźni. Oryginalna wizja science fiction Różańca dostarczy wam nowych czytelniczych wrażeń.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
9
Sztuka życia i umierania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka życia i umierania
Dostępny
28 szt.

Dlaczego obawiamy się śmierci? Jak powinniśmy mówić innym, że umierają? Czy reinkarnacja jest prawdą? Z poczucia głębi, jasności, współczucia, a nawet z humorem, Osho odpowiada na najtrudniejsze pytania, jakie nurtują nas wszystkich, proponując zarazem praktyczne wskazówki dotyczące wsparcia i medytacji. Osho ukazuje, że nasz strach przed śmiercią oparty jest na pewnym nieporozumieniu, a umieranie to możliwość wewnętrznego wzrostu. Kiedy nasze życie jest świadome i kompletne, śmierć nie jest katastrofą, lecz jego radosnym zwieńczeniem.

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
10
Czyste serce, czysty dom. Jak oczyścić energię ludzi i miejsc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyste serce, czysty dom. Jak oczyścić energię ludzi i miejsc
Dostępny
11 szt.

Negatywne myśli lubią się do nas „przyczepić” Dowiedz się, jak oczyszczanie energii może odmienić Twoje życie. Nasze myśli i emocje mają ogromny wpływ na nasz organizm, ale również na to, co nas otacza. Dlatego też ważne jest pozbywanie się negatywnych wibracji z naszej przestrzeni oraz nas samych. Jean Haner jest praktykującą intuicyjną empatką. Prowadzi warsztaty i seminaria dotyczące oczyszczania energetycznego siebie oraz swojego otoczenia. Jest również autorką poradników. W tej książce przedstawia najskuteczniejsze sposoby na pracę z energią. Dowiesz się, jak wprowadzić równowagę do życia swojego i swoich bliskich. Nauczysz się, jak pokonać stres i towarzyszące Ci lęki. Z Twojego domu zniknie bałagan, a zapanuje spokój i harmonia.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
11
Miłosierdzie Boże jest w nas. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosierdzie Boże jest w nas. Audiobook
praca zbiorowa, Rhetos
Dostępny
4 szt.

Na temat Miłosierdzia Bożego wydano wiele książek i wygłoszono wiele konferencji. Audiobook Miłosierdzie Boże jest w nas jest niewielką pozycją w morzu jej podobnych, ale tak, jak mała iskra może stać się początkiem wielkiego pożaru, podobnie konferencje zamieszczone na nim, mogą zmienić twoje myślenie o Bogu. Krótkie i rzeczowe wprowadzenie do rozumienia, czym jest miłosierdzie Boga, może stać się początkiem wielkich zmian w twoim życiu duchowym.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
12
Latarnik oraz Wspomnienie z Maripozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latarnik oraz Wspomnienie z Maripozy
Dostępny
11 szt.

Latarnik jest nowelą Henryka Sienkiewicza należącą do kanonu literatury polskiej. Autor napisał utwór podczas podróży po Stanach Zjednoczonych w 1876 roku. Przedstawił w nim dzieje polskiego emigranta politycznego Skawińskiego, uczestnika kilku powstań i wojen, który opuścił kraj po powstaniu listopadowym. Bohater, tułając się po świecie, szuka szczęścia i podejmuje się przeróżnych zawodów, by wreszcie osiąść na spokojnej posadzie, jako latarnik na wyspie Aspinwall. Czas upływa mu na skrupulatnym wypełnianiu swoich obowiązków z jednej strony, na wspomnieniach i rozmyślaniach z drugiej. Pewnego dnia w ręce Polaka wpada niezwykła lektura: Pan Tadeusz Mickiewicza. Książka głęboko porusza uczucia patriotyczne Skawińskiego - do tego stopnia, że zapomina on zapalić na noc latarnię. Na morzu rozbija się łódź i bohater po raz kolejny zmuszony jest wyruszyć na tułaczkę. Tym razem jednak wie, czego w niej szukać. Lektura dla klasy VII i szkół średnich.

11,62 zł
8,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
13
Wiara. Jak ją odnaleźć, jak nią żyć,  jak ją zachować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara. Jak ją odnaleźć, jak nią żyć, jak ją zachować
Dostępny
5 szt.

W swojej najnowszej, niepokaźnej objętościowo książce ks. Guy Gillbert nie mówi w zasadzie niczego nowego. Wierzyć to uświadomić sobie, że Bóg mnie kocha, że motorem i siłą wiary jest miłość, że wiara to ufność w słowo Boże, że wyrazem wiary jest modlitwa jako intymna rozmowa z Bogiem. Aż trudno uwierzyć, że można o wierze mówić w sposób tak prosty. A jednak zagłębiając się w jego słowa, nie można się oprzeć wrażeniu, że przemawia do nas przede wszystkim siła jego świadectwa, że wszystko, co chce nam przekazać, poparte jest jego własnym życiem. Guy Gilbert ( ur. 1935) to niezwykle charyzmatyczna postać francuskiego Kościoła. Przygotowywał się do kapłaństwa w Algierii i tam przyjął święcenia. Jeszcze jako kleryk zaczął pracę z trudną młodzieżą, kontynuując ją potem po powrocie do Paryża. W 1974 roku zakupił farmę w południowej Francji, zwaną Owczarnią, gdzie młodociani przestępcy przechodzą pod jego okiem procesy reedukacji i reintegracji społecznej poprzez pracę fizyczną i kontakt z przyrodą. Jednocześnie jest stałym korespondentem Radia Notre Dame i dziennika "La Croix".

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
14
Homilie obrzędowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homilie obrzędowe
Dostępny
4 szt.

Najnowszy zbiór pomocy homiletycznych ks. Zwolińskiego poświęcony jest tym szczególnym okazjom w życiu każdej rodziny, które gromadzą jej członków w świątyni bez względu na ich stopień przylgnięcia do Chrystusa i Jego Kościoła. Chrzest, ślub, pogrzeb są bowiem wyjątkowymi momentami, kiedy można zwrócić się z ewangelicznym przesłaniem także do tych, którzy na ogół pozostają od niego oddaleni. Dlatego przeznaczone na te okazje homilie powinny się odznaczać szczególną mocą przekonywania, że od początku do końca, w życiu i śmierci należymy wszyscy do Chrystusa, który nas zbawił i z miłością oczekuje w swoim królestwie

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
15
Kroniki Archeo. Tom 9. Komnata Szeptów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Archeo. Tom 9. Komnata Szeptów. Audiobook
Agnieszka Stelmaszyk, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Ślub panny Ofelii zbliża się wielkimi krokami. Wydaje się, że nic nie może zmącić jej radości. Tymczasem cienie z przeszłości opuszczają mroczne zakamarki i wychodzą na światło dzienne. Kto śledził Mary Jane na stacji King's Cross? Jaki sekret skrywa stary Szkot Evan Swanson? I jaki z tym związek mają perły Barbary Radziwiłłówny? Jest tylko jeden sposób, by znaleźć odpowiedzi. Trzeba odszukać Komnatę Szeptów. Ostrowscy i Gardnerowie tym razem wyruszają do Wilna, miasta pełnego zagadek i tajemnic…

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
16
Saga rodziny Neshov. Tom 4. Zawsze jest przebaczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodziny Neshov. Tom 4. Zawsze jest przebaczenie
Dostępny
190 szt.

Powrót po latach, czwarty tom sagi o rodzinie Neshov Zawsze jest przebaczenie w zaskakujący sposób zaprasza nas do śledzenia losów bohaterów poprzednich tomów: Ziemi kłamstw, Raków pustelników i Na pastwiska zielone. Minęły trzy lata od kiedy Torunn opuściła Neshov, by szukać schronienia u Christera w lesie poza Oslo. Erlend i Krumme zostali zabieganymi ojcami z nowymi, znakomitymi widokami na przyszłość w Kopenhadze. Jednak znając życie – nie ma nic za darmo. Margido pojednał się ze swoim Bogiem, ale musi jednocześnie ponieść konsekwencje tego, że nowe czasy nastały także w branży pogrzebowej. Torunn skończyła czterdzieści lat i zaczęła dostrzegać, że nie ma dla niej przyszłości u notorycznie niewiernego kierowcy psich zaprzęgów. Ale jak potoczy się jej dalsze życie? Czy może liczyć na przebaczenie za zdradę rodziny Neshov? Powieść norweskiej pisarki Anne B. Ragde zdobyła nie tylko rzesze czytelników, ale też uznanie krytyki i jurorów prestiżowych nagród. Ragde napisała wspaniałą wielowątkową powieść o postępującym rozpadzie dysfunkcjonalnej rodziny i nieudolnych próbach walki z chorymi emocjami. Norweska pisarka dowiodła, że „popularna saga norweska” wcale nie musi być określeniem pejoratywnym… Książka zdobyła The Norwegian Booksellers Prize (2005) oraz The Norwegian Readers Prize (2005). Razem z Ziemią kłamstw i Rakami Pustelnikami została sprzedana w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy w kilkunastu krajach Europy. Książki z tej serii stały się światowym bestsellerem, zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Na podstawie serii powstał także ogromnie popularny norweski serial telewizyjny. Planowana jest kontynuacja serii i serialu. Anne B. Ragde – jedna z najbardziej znanych współczesnych, norweskich pisarek. Laureatka wielu nagród literackich, między innymi Riksmålsforbundets, Brageprisen i Bragebegeret. Jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników. W Norwegii autorka sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich książek. Była nauczycielką akademicką na Uniwersytecie w Trondheim. Pracowała w branży reklamowej i jako felietonistka. Jako pisarka zadebiutowała w 1986 roku, wydając książkę dla dzieci Halo! – oto Jo. Odtąd pisze książki dla dzieci i młodzieży, kryminały oraz powieści. Pierwszy tom „Sagi rodu Neshov” wprowadził autorkę na drogę do „zostania najwybitniejszą postacią współczesnej literatury norweskiej”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
17
Jest wiele wiar. O co pytają dzieci, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jest wiele wiar. O co pytają dzieci, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Drugie wydanie bestsellera sprzed lat. Książka w przystępny sposób tłumaczy dzieciom różnice między największymi religiami na świecie. Jaki cel przyświecał napisaniu tej książki? Chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące religii, jakie dzieci stawiają sobie i nam, dorosłym. Autorka książki, Monique Gilbert, jest dziennikarką. Na jej dziełko składają się cztery reportaże opisujące po kolei, jak wygląda dzień, tydzień, rok z życia chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie – czterech religiach występujących we Francji najczęściej. Dzięki tym dziecięcym postaciom autorka chce pokazać przede wszystkim, że pomiędzy przedstawionymi tu religiami – mimo różnic – zachodzi również wiele podobieństw. Zachęca dzieci do poznawania praktyk religijnych swoich kolegów i koleżanek, uważając, że dzięki tej wiedzy nauczą się wzajemnej tolerancji, a także będą lepiej rozumieć świat. W laickim kraju i w laickiej szkole wiara nie powinna dzielić dzieci, ale zbliżać je do siebie.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

18
Nelly Rapp w grocie Króla Gór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nelly Rapp w grocie Króla Gór
Dostępny
25 szt.

Kolejna przygoda niezwykłej Nelly Rapp, która ze swoim wiernym psem Londynem postanawia ruszyć na ratunek przyrodzie. Cudowny, jesienny dzień, spokojny spacer po Czarodziejskim Lesie. Podobno kiedyś mieszkały w nim trolle, skrzaty i rusałki. I olbrzymy! Może nadal tam są... Teraz jednak w lesie pojawili się ludzie, którzy chcą przez niego poprowadzić autostradę! Nelly martwi się o los leśnych zwierząt, ale kiedy zapuszcza się głęboko w las, zaczyna rozumieć, że zagłada lasu dotyczy nie tylko lisów i borsuków. W serii ukazały się: Nelly Rapp i Upiorna Akademia, Nelly Rapp i frankensteiniak, Nelly Rapp i wilkołaki, Nelly Rapp i czarownicy z Wittenbergi, Nelly Rapp i nawiedzony sklep, Nelly Rapp i białe damy, Nelly Rapp i szamanka.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

19
Pustkowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustkowia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nazywa się Ellen Savinger i zaginęła trzy tygodnie temu. Sam Berger ma złe przeczucia, ale koledzy ze sztokholmskiej policji twierdzą, że skoro nie ma ciała, nie ma przestępstwa. Gdy Sam nawiązuje kontakt z tajemniczą Nathalie Fredén, która może coś wiedzieć w sprawie Ellen, dochodzenie przybiera na sile i zaczyna obejmować również przeszłość Sama. Pustkowia, powieść o zawrotnie szybkiej akcji, pełna pułapek i kryjówek, ukazuje zupełnie nowe oblicze Arnego Dahla. To także debiut pary detektywów – Sama Bergera i Molly Blom.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

20
Jej wszystkie śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej wszystkie śmierci
Dostępny
7 szt.

Erwin Cis wymazał z pamięci swoją przeszłość. Kiedy pewnego dnia podnosi słuchawkę telefonu, dowiaduje się, że ktoś dla niego ważny pozostawił przesyłkę, po którą ma się zgłosić do warszawskiej kancelarii prawnej. Nadawcą przesyłki jest dawna miłość Erwina, Izabela. Od Polski dzielą go setki kilometrów, a z dziewczyną nie widział się od czasów studiów. Nie wie, jak potoczyły się jej losy ani dlaczego zostawiła dla niego kopertę z tajemniczą zawartością. Po przyjeździe do kraju czeka na niego szokująca wiadomość – Izabela nie żyje. Jej śmierć tylko na pozór wydaje się sprawą zamkniętą. Erwin, nie mogąc uwolnić się od wspomnień o Izabeli, zrobi wszystko, by poznać, jak wyglądały ostatnie dni życia dziewczyny. Marta Zaborowska – z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną z międzynarodowych instytucji finansowych. Jej debiutancka powieść Uśpienie (2013) odniosła duży sukces czytelniczy. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwie powieści z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec wroli głównej – Rajskie ptaki oraz Gwiazdozbiór, za który otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

21
Na kogo wypadnie, na tego śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na kogo wypadnie, na tego śmierć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Nad jeziorem Valsjön policja odnajduje zwłoki młodego mężczyzny. W pobliskim lesie natrafia zaś na błąkającego się Andersa Levandera, który znajduje się w szoku. Gdy Linn Kalo, terapeutka i żona inspektora Magnusa Kalo, próbuje z nim rozmawiać, mężczyzna staje się agresywny. Kilka dni później zostaje zamordowany. Magnus Kalo odkrywa, że członkowie rodziny Levander od miesięcy po kolei znikają bez śladu. Na kogo wypadnie, na tego śmierć to druga książka z serii o Magnusie i Linn Kalo.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

22
Niespokojni zmarli. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespokojni zmarli. Audiobook
Simon Beckett, Czarna Owca
Dostępny
11 szt.

Piąta część serii o antropologu sądowym Davidzie Hunterze. Piątkowy wieczór, konsultant w dziedzinie medycyny sądowej, doktor David Hunter, odbiera telefon inspektora Lundy'ego z komendy w Essex. Na wybrzeżu wyspy Mersea znalezione zostają zwłoki w stanie głębokiego rozkładu. Miejscowa policja prosi Huntera o pomoc przy ich wydobyciu i identyfikacji. Śledczy podejrzewają, że to ciało Leo Villiersa, syna wpływowej miejscowej rodziny, który zaginął wiele miesięcy temu. Istnieją przypuszczenia, że miał romans z mężatką, Emmą Derby, pozbył się kochanki i popełnił samobójstwo. Gdyby jednak wszystko było takie proste...

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

23
Zbiór karny 2017 plus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór karny 2017 plus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Stan prawny na 31.08.2017 r. Zmiany do Zbioru karnego plus (wyd. 9): Kodeks karny od 31 maja 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz.U. poz. 952); od 1 czerwca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 966); od 24 czerwca 2017 r. - wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 20 czerwca 2017 r., P 124/15 (Dz.U. poz. 1214); od 13 lipca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny, ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz ustawy Kodeks postępowania karnego (Dz.U. poz. 773); od 1 października 2017 r. - ustawa z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz.U. poz. 862 ze zm.). Kodeks postępowania karnego od 1 czerwca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 966); od 13 lipca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny, ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz ustawy Kodeks postępowania karnego (Dz.U. poz. 773); od 12 sierpnia 2017 r. - ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1452); Kodeks karny wykonawczy od 12 sierpnia 2017 r.- ustawa z 12 lipca 2017 r. o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1452); od 1 września 2017 r. - ustawa z 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz.U. poz. 60 ze zm.); Kodeks karny skarbowy od 21 czerwca 2017 r. - ustawa z 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz.U. poz. 1089); Kodeks wykroczeń od 1 czerwca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 966); od 18 kwietnia 2017 r.- ustawa z 5 sierpnia 2015 r. o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1634); Kodeks postępowania w sprawach wykroczenia od 1 czerwca 2017 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 966); od 1 czerwca 2017 r. - ustawa z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 962); od 2 września 2017 r. - ustawa z 7 lipca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz.U. poz. 1477); od 1 stycznia 2018 r. - ustawa z 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 966); od 1 stycznia 2018 r. - ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1543); Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary od 6 maja 2017 r. - ustawa z 10 lutego 2017 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 724); od 1 stycznia 2018 r. - ustawa z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz.U. poz. 933); Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii od 1 września 2017 r. - ustawa z 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 60 ze zm.); od 1 listopada 2017 r. - ustawa z 7 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. poz. 1458).

79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

24
Europejskie modele instrumentów finansowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejskie modele instrumentów finansowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

Książka zawiera informacje o obecnie obowiązujących regulacjach prawnych rynku finansowego w Polsce i za granicą. Przedstawiono w niej m.in. kwestie dotyczące: - papierów wartościowych, - pochodnych instrumentów finansowych, - rodzajów rynków finansowych, - standardowych wzorców kontraktów. W opracowaniu zostały uwzględnione wszystkie obowiązujące akty prawne dotyczące instrumentów finansowych, a także te, które wejdą w życie 3.01.2018 r. Zaakcentowano również kierunek wprowadzanych zmian w prawie instrumentów finansowych i rynku finansowego.

220,00 zł
198,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,00 zł

25
Powoływanie sędziów konstytucyjnych w wybranych państwach europejskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powoływanie sędziów konstytucyjnych w wybranych państwach europejskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

Książka prezentuje wyniki badań naukowych przeprowadzonych w czternastu państwach europejskich, poświęconych prawnym i pozaprawnym uwarunkowaniom wyboru sędziów konstytucyjnych. W publikacji określono, w jakim stopniu historia, tradycja ustrojowa i kultura polityczno-prawna oddziałuje na wybór sędziów konstytucyjnych. Wskazano też na bezpośredni związek między rozwojem państwowości a zdolnością zapobiegania kryzysom politycznym i konstytucyjnym dotyczącym procedury wyborczej sędziego konstytucyjnego. Autorzy wykazują, że decydujące znaczenie dla efektywnego i niezakłóconego przeprowadzenia wyboru sędziego konstytucyjnego ma poziom kultury prawnej i politycznej oraz współdziałanie podmiotów zaangażowanych w tę procedurę. W publikacji podkreślono też wagę debaty publicznej, w której organizacje obywatelskie, gremia prawnicze, media mają możliwość poznania kandydatów na sędziów i dokonania oceny ich kwalifikacji.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

26
Kodeks postępowania karnego Tom 1 Komentarz do art. 1-166 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania karnego Tom 1 Komentarz do art. 1-166
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi pierwszą część komentarza do kodeksu postępowania karnego, pod redakcją naukową profesora Ryszarda A. Stefańskiego i sędziego Stanisława Zabłockiego, przygotowanego przez uznane autorytety z zakresu prawna karnego procesowego, przedstawicieli zarówno praktyki prawniczej, jak i nauki. Zawiera szczegółowe omówienie naczelnych zasad procesu karnego, właściwości i składu sądu, statusu stron, obrońców i pełnomocników oraz czynności procesowych. Szczególną uwagę poświęcono nowym lub zmienionym przepisom, co do których nie ma jeszcze lub jest jedynie nieliczna literatura, a orzecznictwo nie zostało jeszcze wykształcone lub ujednolicone. Pomoże to czytelnikom w rozwiązaniu wielu wątpliwości interpretacyjnych powstałych w wyniku wprowadzenia, a następnie odwrócenia tzw. dużej nowelizacji k.p.k. W komentarzu zaprezentowano też niektóre z nieobowiązujących już zmian wprowadzonych tzw. dużą nowelizacją k.p.k. W trybie kasacyjnym proceduralna prawidłowość tych postępowań przez długi czas będzie badana z uwzględnieniem treści nieobowiązujących przepisów. W opracowaniu prezentowane są liczne poglądy wypowiadane w literaturze i orzecznictwie, w tym niekiedy przeciwstawne, wobec których autorzy zajmują jednoznaczne stanowisko.

329,00 zł
296,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 32,90 zł

27
O szkole od nowa. Rozmowy o edukacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O szkole od nowa. Rozmowy o edukacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Publikacja powstała z potrzeby dyskusji o edukacji, uwzględniającej charakter i specyfikę polskiego systemu edukacji, społeczeństwa, dokonywanych reform i ich kierunków. Rozmowy zawarte w książce nie koncentrują się na historii, ale na przyszłości. Książka może być punktem odniesienia, zapisem stanu wiedzy i doświadczeń praktyków. Rysuje się w niej obraz edukacji w dobie przemiany: co już się udało, co w polskiej szkole jest pozytywne, co jest jej największą bolączką i jakie są wyzwania na przyszłość. Do rozmowy zaproszono osoby, które zawodowo zajmują się edukacją, każda w inny sposób. Każda z nich, nie poprzez odgórne przepisy, ale z własnej inicjatywy wprowadziła jakąś zmianę mającą wpływ na rozwój edukacji. Rozmówcy wyznaczają kierunki rozwoju edukacji, inspirują i podsuwają konkretne narzędzia, które mogą być pomocne tym, którzy już dziś chcą wziąć zmianę w swoje ręce.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

28
Hiszpański. Kurs dla zabieganych + 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Kurs dla zabieganych + 3 CD
Dostępny
26 szt.

Słuchaj i ucz się w drodze do pracy, szkoły, na siłowni, w samochodzie! Hiszpański. Kurs dla zabieganych to rozbudowany kurs do nauki języka poprzez słuchanie nagrań profesjonalnych lektorów. To idealna propozycja dla osób, które znają podstawy hiszpańskiego i chcą odświeżyć wiedzę, rozbudować słownictwo, poznać przydatne konstrukcje gramatyczne, a także doskonalić umiejętność konwersacji. Hiszpański. Kurs dla zabieganych to: • 225 minut nagrań native speakerów – słuchasz, powtarzasz i uczysz się, • praktyczne i interesujące dialogi związane z tematem lekcji, • blisko 80 ćwiczeń oraz testy kompetencji z kluczem odpowiedzi, • ciekawostki dotyczące Hiszpanii, • niezbędne słowa, zwroty i wyrażenia, • najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in.: tryb oznajmujący, strona bierna, Perifrasis verbal, użycie czasów przeszłych oraz przyimki. W skład pakietu wchodzą książka oraz trzy płyty CD z nagraniami audio.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

29
Elastyczne zarządzanie czasem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elastyczne zarządzanie czasem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Nie masz na nic czasu? Pracujesz po godzinach i często zabierasz pracę do domu? Kończysz dni z poczuciem, że niewiele udało ci się zrobić? Masz tyle na głowie, że nie wiesz, od czego zacząć, i w rezultacie odkładasz zadania na później? Poznaj sprawdzone techniki zarządzania czasem i przekonaj się, że dobrej organizacji można się nauczyć! Ta książka przeprowadzi Cię przez strategię 5 kroków, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad codziennymi zadaniami i zaczniesz reagować elastycznie na nieprzewidziane sytuacje. Autorka zdradza praktyczne rozwiązania najczęściej spotykanych problemów i podpowiada, jak unikać pułapek w zarządzaniu czasem, by efektywnie planować zadania. Dzięki lekturze tej książki: – nauczysz się wyznaczać priorytety i przestaniesz odkładać zadania na później, – zaczniesz posługiwać się językiem działania i wcielisz pomysły w życie, – poznasz sprawdzone sposoby na planowanie dnia, tygodnia i miesiąca, – dowiesz się, jak radzić sobie z presją innych i jak odmawiać, by chronić swój czas, – nabierzesz pewności siebie i zaufania do własnych decyzji, – będziesz kończyć dzień z poczuciem satysfakcji! Izabela Krejca-Pawski – szef firmy IKP Szkolenia, certyfikowany trener sprzedaży, praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Autorka książki Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania czasem, sprzedaży i profesjonalnej obsługi klientów. Stworzyła program podnoszenia wyników sprzedażowych dostępny na stronie izakrejcapawski.pl.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
Siłaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siłaczka
Dostępny
18 szt.

Nowela pozytywistyczna Stefana Żeromskiego Siłaczka należy do kanonu literatury polskiej. Utwór, wydany po raz pierwszy w 1895 roku, opowiada historię spotkania lekarza Pawła Obareckiego i jego młodzieńczej miłości nauczycielki Stanisławy Bozowskiej. Okoliczności, w jakich bohaterowie Siłaczki odnajdują się w małym miasteczku Obrzydłówek, są bardzo osobliwe: lekarz zostaje wezwany do umierającej na tyfus nauczycielki. Wstrząśnięty widokiem chorej przyjaciółki, Obarecki powraca myślami do lat studenckich w Warszawie, kiedy to on i Stasia byli entuzjastami idei pozytywistycznych. To w imię tych idei każdy z nich pewnego dnia zrezygnował z własnej kariery, a nawet miłości, by wyjechać na prowincję z misją podjęcia pracy u podstaw. W zderzeniu pięknych ideałów z realiami i mentalnością polskiej wsi w zaborze rosyjskim, lekarz zrozumiał swoją naiwność i poddał się rządzącym obyczajom i oportunizmowi lokalnych elit. Jak się okazało nauczycielka przeciwnie, walczyła do końca, prowadząc pracę oświatową i wspierając ubogą ludność wiejską. Swoją wierność ideałom opłaciła najwyższą ceną. To lektura dla klasy VII i szkół średnich

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

31
Labirynty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

Bajecznie kolorowe labirynty o różnym stopniu trudności to rozrywka i wyzwanie dla małych i dużych.

12,99 zł
Powiadomienie
32
Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieć odwagę służyć. Jak osiągać lepsze wyniki, służąc innym
Dostępny
23 szt.

W jaki sposób przywódcy mogą osiągać przełomowe wyniki? Cheryl Bachelder opowiada, jak wraz z zespołem doprowadziła do niezwykłej zmiany w Popeyes Louisiana Kitchen, podejmując trudną, lecz satysfakcjonującą decyzję - zarządzać przez przywództwo służebne. "Mieć odwagę służyć opisuje rodzaj przywództwa, które jest potrzebne w dwudziestym pierwszym wieku. To skuteczna mieszanka odwagi i pokory. Zajmująca historia Cheryl Bachelder proponuje jasną ścieżkę, którą mogą podążać liderzy, a wspaniałe wyniki, jakie osiągnęła, czynią jej przesłanie istotnym. Wyjątkowa książka! Gorąco ją polecam". Stephen M.R. Covey, autor bestsellera Szybkość zaufania i współautor książki Mądre zaufanie "Mieć odwagę służyć jest rzeczową relacją z podróży w roli przywódcy, jaką odbyła Cheryl jako dyrektor korporacyjna. Utrzymując równowagę pomiędzy relacjami z ludźmi, determinacją i zasadami, Cheryl osiąga znakomite wyniki. Nie przegap szansy, żeby dowiedzieć się, jak to się robi!". Denise Ramos, dyrektor generalny i prezes ITT Corporation "Liderom trudno pojąć, że przywództwo służebne może dać świetne wyniki oraz olbrzymią satysfakcję ludzi. Cheryl Bachelder dostarcza inspirujący podręcznik, jak być przywódcą, który może pomóc osiągnąć znakomite rezultaty". Ken Blanchard, współautor książek Jednominutowy menedżer oraz Przywództwo wyższego stopnia "Od bardzo dawna nie przeczytałam książki od początku do końca jednym tchem. A tak właśnie było w przypadku Mieć odwagę służyć. Musiałam się opanować, aby nie przeczytać jej natychmiast ponownie! To prawdziwy bestseller i jak tylko pojawi się w księgarniach, będę gorąco polecała tę książkę przyjaciołom, włączając tych wszystkich, dla których jestem mentorem". Colleen Barrett, emerytowany prezes Southwest Airlines oraz współautor książki Lead with LUV "Każdy przywódca może nauczyć się czegoś z rzeczowych, zajmujących historii zawartych w książce Mieć odwagę służyć. Jest to jedna z najlepszych pozycji na temat przywództwa, jaką czytałem, i powinna stać się obowiązkowa dla każdego lidera". Joel Manby, dyrektor generalny Herschend Family Entertainment oraz autor książki Love Works

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

33
Semeiotike. Studia z zakresu semanalizy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Semeiotike. Studia z zakresu semanalizy
Dostępny
150 szt.

W połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku we Francji rozpoczyna się nie tylko rewolucja społeczna i obyczajowa, której kulminacją jest maj 1968 roku, ale również prawdziwa rewolucja w dziedzinie badań humanistycznych, przebiegająca pod znakiem strukturalizmu i semiotyki. Niepoślednią rolę odgrywa w tej rewolucji młoda Bułgarka, która kilka lat wcześniej przybyła do Paryża, aby pracować nad doktoratem. Séméiotikè to jej pierwsza książka, opublikowana w roku 1969. Kristeva wnosi w posagu do francuskiej myśli koncepcję dialogowości i polifoniczności tekstu literackiego Michaiła Bachtina. Przeciwstawia się strukturalistycznej koncepcji dzieła jako obiektu zamkniętego, skończonego, samowystarczalnego, rozpatrując je jako obszar wzajemnego oddziaływania wielu kodów, języków i podmiotów wypowiedzi. W tym kontekście wprowadza termin „intertekstualność”, który zrobi niebywałą karierę w całym świecie i stanie się zaczynem dla wielu kierunków i szkół badawczych. Kristeva od początku była odbierana jako autorka niełatwa w lekturze, posługująca się hermetycznym niekiedy językiem, zaskakująca zbijającymi z tropu odwołaniami do rozmaitych dziedzin wiedzy i teorii naukowych – marksizmu, filozofii, językoznawstwa czy wyższej matematyki. Z jednej strony budziło to respekt dla jej wszechstronnego wykształcenia, z drugiej – zniechęcało do dokładnej lektury jej tekstów, a także ograniczało liczbę przekładów na języki obce. Zawsze jednak towarzyszyło jej przekonanie, że jest to książka historycznie ważna, prawdziwie klasyczna, która wywarła na badania literackie bardzo istotny wpływ.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

34
Owen Yeates. Tom 1. Ludzie z tamtej strony świata. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Owen Yeates. Tom 1. Ludzie z tamtej strony świata. Audiobook
Eugeniusz Dębski, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Jest taki detektyw, który rozwiązał tyle spektakularnych spraw, ile napisał poczytnych powieści. Dzieli swoje życie na napawanie się rodziną, ratowanie świata od jakichś fantastycznych nieprzewidywalnych wygibasów czasu, materii i pochodnych. Kiedy nie napawa się rodzinnym szczęściem, kiedy nie pisze - działa dla dobra ludzkości, a wiedząc, że dawno minęły czasy, kiedy można było o sobie powiedzieć „Najniebezpieczniejszy jestem z mokrym ręcznikiem w ręku” - rozbudowuje ciągle swój arsenał i kompletuje wyrafinowane wyposażenie. Nie zapominając o paczce goldengate'ów i butelce odwagi z kukurydzy...

28,00 zł
15,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 12,60 zł

35
Pięć lat kacetu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć lat kacetu. Audiobook
Stanisław Grzesiuk, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.20

Druga część autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym, jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać i przeżyć krytyczne chwile. Nagranie w znakomitej interpretacji Arkadiusza Bazaka. Gdy mówię, że w obozie zagłuszano w ludziach uczucia, myślę o tym, z jakim spokojem i obojętnością patrzyło się na krzywdę i śmierć innych ludzi. Każdy zajęty był sobą, troską o przeżycie godziny, pół dnia, dnia i nocy. W każdej chwili człowiek mógł być zabity... Silniejszy uderzał słabszego, odpychał go, zabierał to, co jemu było potrzebne.

27,95 zł
22,36 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

36
Powiem wam, jak zginął. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiem wam, jak zginął. Audiobook
Joe Alex, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Powieść Powiem wam, jak zginął, która ukazuje się w formacie audiobooka w interpretacji Leszka Filipowicza, jest jednym z kryminałów traktujących o przygodach Joe’go Alexa, autora powieści kryminalnych, detektywa amatora, który całkiem dobrze sobie radzi z rozwiązywaniem trudnych spraw. Joe Alex to także przyjaciel pewnego inspektora policji ze Scotland Yardu – Benjamina Parkera, któremu pomaga rozwiązywać zawiłe zagadki. W Powiem wam, jak zginął słuchacze audiobooka ponownie poznają historię tajemniczego morderstwa. Alex odwiedza swojego przyjaciela, słynnego chemika Iana Drummonda; musi też przewidzieć niebezpieczeństwo, jakie według autora anonimowego listu grozi mieszkańcom Sunshine Manor.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

37
Niedokończony eliksir nieśmiertelności. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedokończony eliksir nieśmiertelności. Audiobook
Katarzyna Majgier, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Przy drodze za miastem stał stary dom, który wyglądał jak bardzo wysoki człowiek w spiczastym kapeluszu i płaszczu do ziemi. Do jego bram załomotał zmęczony jeździec na jeszcze bardziej zmęczonym koniu. Otrzymał schronienie, jednak wkrótce do tych samych bram zapukali żołnierze... Zanim mężczyzna uciekł, wręczył synkowi gospodarzy buteleczkę z tajemniczą miksturą, nad którą pracował. Ciekawość dziecka dała początek zdarzeniom, których skutki trwały przez 200 lat... Ta mądra, zabawna i niezwykle wciągająca opowieść Katarzyny Majgier mówi o tym, że choć mija wiele lat, świat wcale tak bardzo się nie zmienia. Za to człowiek zawsze może się zmienić i odczarować swoje życie. Książka otrzymała I nagrodę w kategorii 6-10 lat w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

38
Rodzina Trumpów. Droga na szczyt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Trumpów. Droga na szczyt
Łukasz Tomys, StoryBox
Dostępny
6 szt.

„Czy widzisz tego żebraka? On ma więcej ode mnie, bo nie ma nic, a tymczasem ja jestem kilkaset milionów dolarów na minusie. Tak mówił Donald Trump w latach 90. w chwili największego upadku. Dziś jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a wkrótce zostanie także prezydentem najpotężniejszego kraju naszego globu. Opowiem Ci barwną historię jego dziadka, ojca i wreszcie jego samego. Zobaczysz, jak daleką przeszli drogę od 16-letniego emigranta z Niemiec bez grosza przy duszy do prezydenta USA. Magazyn Forbes wycenia majątek Donalda Trumpa na 3,7 mld dolarów. Daje to Trumpowi 156 miejsce na prestiżowej liście najbogatszych Amerykanów. Droga do takiej pozycji nie była łatwa. Biznesowa historia rodziny Trumpów mogłaby z powodzeniem posłużyć za scenariusz do nowego serialu HBO. Jeśli interesuje Cię historia amerykańskiej gospodarki w XX wieku, losy rodziny Trumpów, a przede wszystkim jeśli chcesz wiedzieć, kim jest człowiek obejmujący rządy w Białym Domu, to ten audiobook jest właśnie dla Ciebie”. − Łukasz Tomys

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

39
Krüger. Tom 2. Tygrys. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Krüger. Tom 2. Tygrys. Audiobook
Marcin Ciszewski, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić. Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej. Doskonale przystosowany do czasów, w których przyszło mu żyć. Rok 1919 na Ukrainie to był dziwny rok. Zmieniały się rządy, Ukraińców wypierali bolszewicy, tych – Biali Denikina, potem Biali uciekali, a do władzy ponownie dochodzili bolszewicy... Krüger, uwikłany w sprawy rodzinne, stara się uciec od polityki. Zostaje jednak zmuszony do opowiedzenia się po jednej ze stron. W efekcie staje przeciwko najbardziej złowrogiej i bezwzględnej organizacji policyjnej na świecie – wszechwładnej Czeka... „Krüger. Tom 2. Tygrys” to drugi tom czterotomowego cyklu o Wilhelmie Krügerze, lwowskim złodzieju wplątanym w tryby wielkiej historii u zarania niepodległości II Rzeczpospolitej.

29,90 zł
16,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,45 zł

40
Rycerz Siedmiu Królestw - audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz Siedmiu Królestw - audiobook
George R.R. Martin, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R.R. Martina i jego Gry o tron. Osadzone w świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" trzy minipowieści ("Wędrowny rycerz", "Zaprzysiężony miecz", "Tajemniczy rycerz") prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę - fascynującą "rycerską" fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii. Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi - to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustacea Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrosea Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

41
Wiara i kultura miejscem nadziei zbawienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura miejscem nadziei zbawienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Wiek XIX, odzierając człowieka z treści tradycji filozoficzno-religijnej przeszłości, sprowadzał go do szczęśliwego przypadku w wielkim procesie historycznego rozwoju świata w ewolucji. Odrzucając wartości humanizmu teocentrycznego, szukano wielkości człowieka w pojęciu ludzkości, w dialektyce historii, w nadczłowieku. Teilhard de Chardin – badając i opisując historię życia od jego pierwocin aż do człowieka i jego historii poszukiwania dróg spełnienia – stwierdzał, że historia życia i ideał ludzkiego stawania się i dojrzewania we wspólnocie nie tylko domaga się, ale zawiera obecność Boga. Ten kontekst myśli XIX i XX w. stał się dla francuskiego jezuity kontekstem dialogu, w którym ukazuje on wielki sens procesu ewolucji, człowieka, historii otwartej na spełnienie w ludzkiej wspólnocie jednoczonej miłością Chrystusa zmartwychwstałego.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

42
Wiara i kultura na tropach prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura na tropach prawdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

Jest to już drugi tom, którego treść rodziła się podczas spotkań w gronie specjalistów różnych dziedzin nauki - archeologów, chemików, fizyków, slawistów, socjologów, literaturoznawców oraz teologów, a jednocześnie ludzi różnych światopoglądów. Każdy z uczestników był świadom, że treścią swego wystąpienia odsłania prawdę, czasem bardzo szczegółową, opisaną językiem swej specjalności. Wyczuwał też, że prawda ta ma swoje miejsce w wielkiej mozaice rzeczywistości, coraz dokładniej opisywanej przez naukę, i że mozaika ta stanie się w pełni zrozumiała w świetle Prawdy, na tropach której jesteśmy.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

43
Wiara i kultura sercem teologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura sercem teologii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Wiara i kultura sercem teologii to zbiór świadectw o ks. Ryszardzie Rumianku, referaty na temat jego działalności naukowej oraz wybrane teksty samego księdza profesora.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

44
Wiara i kultura miejscem teologii fundamentalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura miejscem teologii fundamentalnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

Kultura jest środowiskiem, w którym osoba dochodzi do prawdziwego i pełnego człowieczeństwa. Dochodzi, poprzez wieloraka działalność, czyniąc bardziej ludzkim życie w wymiarze społecznym (Gaudium et spes 53). Jest tez historycznym środowiskiem, w którym człowiek zapytał o sens swego istnienia. Nic wiec dziwnego, ze od zawsze w kulturze istniała religia, w której człowiek poszukiwał odpowiedzi na to egzystencjalne pytanie. Bóg „objawiając się ludowi swemu aż do pełnego okazania się w Synu Wcielonym, przemawiał stosownie do stanu kultury właściwego rożnym epokom” (Gaudium et spes 58). Ów obowiązek przemawiania stosownie do stanu kultury właściwego rożnym epokom przypomniał również Jan Paweł II. Teologia, zdaniem Papieża, jak dawniej, tak i dzisiaj, staje przed zadaniem recepcji dorobku rożnych kultur, by następnie pomóc im przyswoi treści wiary przy pomocy pojęć odpowiadających tym kulturom (Fides et ratio 92).

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

45
Wiara i kultura miejscem ważnych pytań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura miejscem ważnych pytań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Wydawnictwo Rhetos wydało kolejną książkę z serii „Wiara i kultura miejscem ważnych pytań” autorstwa Józefa Kulisza SJ, ze wstępem Wacława Oszajcy SJ, w której autor poddaje współczesną europejską kulturę teologiczno-filozoficznej refleksji. W rezultacie stwierdza, że Europa, co prawda „zda się zatracać jasną świadomość swej identyczności kulturowej”, ale być może „taki stan jest potrzebny”, by Europejczycy przeżywszy dotkliwość takiego położenia, na nowo odkryli, że „chrześcijaństwo nie tylko było, ale jest nadal seminarium ducha europejskiego”. „Gdzie zatem szukać ratunku – pyta autor wstępu – punktu odniesienia i oparcia dla ludzkiego rozumu i serca, dla wiary i rozumu, dla, jednym słowem, kultury, który gwarantowałby człowiekowi realną nadzieję na życie szczęśliwe, czyli godne człowieka, skoro wszelkie ideologie quasi-religijne i mistyczne zawiodły? Profesor Józef Kulisz mówi za Pierre Teilhardem de Chardin: „Jeśli ludzkość nie znajdzie przed psobą i ponad sobą wyższego i niezależnego Centrum osobowego jako Centrum jednoczącego, pozostanie rozproszona, zamknięta w swym egoizmie – zniszczy sama siebie”. A współczesny nam filozof – czy tylko filozof? – Leszek Kołakowski dopowiada: „Wiara religijna jest wyrazem ludzkiego zaufania do życia i poczuciem sensu świata, sensu istnienia. Dlatego nie zginie, na przekór proroctwom racjonalistów. (…) Kto mówi, że Boga nie ma i jest wesoło, sobie kłamie”.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

46
Wiara i kultura miejscem sporu o człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kultura miejscem sporu o człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Wiara i kultura potrzebują się wzajemnie. Wiara bowiem bez kultury – jej języka i pojęć, a więc nie wyrażona, nie osłowiona – jest nikomu nie przydatna, poniekąd martwa. Kultura zaś bez wiary, bez Słowa Wcielonego jest pusta. Mimo swego bogactwa intelektualnego, mimo bogactwa duchowego, bez Słowa Wcielonego, nie może wskazać ostatecznego sensu ludzkiej egzystencji. Bowiem ani filozofia, ani żadna z nauk nie może przejąć roli Objawienia – Wiary i religii. Wiara i kultura to śmiały eksperyment Pana Boga, i jako eksperyment, jest znaczony sporem - sporem o człowieka. Widzimy go w historii cywilizacji Zachodu. Najpierw spór z filozofią, a od XIX w. w szczególności z nauką, która w różnych ludzkich specjalnościach zaczęła rościć sobie pretensje metafizycznych rozstrzygnięć. Jest to spór o godność człowieka, o metafizykę wyjaśniającą jego egzystencję i przeznaczenie.

8,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,5%
oszczędzasz 2,51 zł

47
Francuska opowieść. Audiobook. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuska opowieść. Audiobook.
Mirek Krystyna, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami. W pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się splotą. Beata właśnie się zaręczyła, ale wątpliwości jej nie opuszczają. Decyzja jest pilna, a tymczasem pytania się mnożą. Aleks, mężczyzna z przeszłością, uporczywie patrzy przed siebie i próbuje zbudować nowe życie. Ale stare winy nie pozwalają o sobie zapomnieć. List z Polski znów zburzy jego kruchy spokój. Oliwia, energiczna kobieta sukcesu, zawsze dostaje to, czego chce. Z wyjątkiem jednego. Czy odważy się podjąć niezwykłą decyzję? Hrabia, właściciel zamku i winnicy. Wydaje się, że ma wszystko. Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego zamyka się w pustym zamczysku i chroni go jak warownię? Czasem trzeba się odważyć i po prostu zrobić, to co jest właściwe. Można wtedy wygrać życie.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

48
Polski w 4 tygodnie dla Rosjan. Etap 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski w 4 tygodnie dla Rosjan. Etap 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objaśnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń, objaśnień realioznawczych.

39,50 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,90 zł

49
My mieliśmy szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My mieliśmy szczęście
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Niezwykła historia rodziny polskich Żydów, rozdzielonej na początku drugiej wojny światowej i gotowej zrobić wszystko, by przeżyć i ponownie się połączyć. Jest wiosna 1939 roku, trzy pokolenia rodziny Kurców starają się, pomimo widma wojny, żyć normalnie. Przy sederowym stole rozmawiają o nowo narodzonych dzieciach i rozkwitającej miłości. Milczą o coraz trudniejszych warunkach Żydów w Radomiu. Wkrótce nie będą już mogli odwracać wzroku od rozlewającego się po Europie okrucieństwa, które dotknie także ich. Los rozrzuci Kurców po wielu zakątkach świata. Rozpocznie się ich trudna walka o przetrwanie. Rozstania, praca ponad siły, strach i tęsknota stają się codziennością rodziny Kurców. Czy nadzieja na lepsze i siła rodzinnych więzów pomogą przetrwać im ten okrutny czas?

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

50
Anioły i demony. Sztuka rozeznawania duchów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioły i demony. Sztuka rozeznawania duchów. Audiobook
praca zbiorowa, Rhetos
Dostępny
5 szt.

Takiej pozycji na rynku wydawniczym jeszcze nie było. „Anioły i Demony. Sztuka rozeznawania duchów”. Konferencje składające się na audiobooka prezentują analizę bytów niewidzialnych od strony biblijnej, dogmatycznej, moralnej, psychologicznej i literackiej. Specjaliści tych dziedzin, jezuici z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, uczą rozpoznawać i odróżniać subtelne działanie aniołów i demonów w świecie nas otaczającym. Biblista wyjaśnia biblijne znaczenie i funkcje jakie pełnią anioły i demony w Starym i Nowym Testamencie. Ekumenista i dogmatyk przedstawia naukę o bezcielesnych potęgach w tradycji wschodniej. Psycholog mówi o doświadczeniu pokusy i natchnienia oraz podaje praktyczne wskazówki jak rozpoznawać głos Boga w swoim życiu. Etyk poucza o wadze oceny drugiego człowieka – słowem można czynić piekło lub niebo. Jak oceniać roztropnie i mądrze, by nie stać się źródłem niesprawiedliwości? Pomoc znajdziemy w konferencji. Poeta analizuje wybrane wiersze o tematyce religijnej. Stare porzekadło brzmi: „Nie wszystko co błyszczy jest złotem”, podobnie jest w życiu duchowym, nie wszystko, co wydaje się pobożne takim jest, a to, co sprawia wrażenie niepobożnego, może odkrywać przed nami prawdę o Bogu. Jerzy Seremak SJ – "Świat aniołów i demonów zapisany w Biblii" Marek Blaza SJ – "Bezcielesne potęgi i wąż starodawny" Tadeusz Kotlewski SJ – "Pokusa czy natchnienie" Artur Filipowicz SJ – "Między dobrem a złem. Sztuka roztropnej oceny postępowania człowieka" Wacław Oszajca SJ – "Anioł i diabeł między wierszami"

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

51
Msza w kolorach tęczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Msza w kolorach tęczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Jesteśmy zaproszeni do przeżycia Świętego jako Tęczowego, pełnego kolorów i życia. Przewodnik na tej drodze – kapłan-poeta – dzieli się z nami swymi myślami, które są nie za bardzo teologiczne…

8,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,5%
oszczędzasz 2,51 zł

52
Wejdź do królestwa. Jak odnaleźć szczęście, pokój i radość nie z tego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wejdź do królestwa. Jak odnaleźć szczęście, pokój i radość nie z tego ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.20

Wejdź do królestwa i znajdź w nim prawdziwe szczęście! Ta książeczka to zaproszenie skierowane do każdego człowieka, by zdecydował się wejść do królestwa, które głosił Jezus z Nazaretu, i skorzystać z niesamowitych przywilejów dziecka Boga. W zawartych w niej rozważaniach odkryjesz na nowo realną siłę, którą znaleźć można w Słowie Bożym. Zanurzając się w tej niezwykłej, ale przystępnej dla każdego lekturze duchowej, spotkasz się z Chrystusem i razem z Nim odmienisz wszystko to, co dziś nie pozwala ci być naprawdę wolnym i szczęśliwym. Dowiedz się, jak wykorzystać szansę na dobre i pełne miłości życie. Nabierz odwagi, by żyć radością i pokojem nie z tego świata! Czy żyjesz Dobrą Nowiną, że Bóg wybrał cię przed wiekami i powołał do nieskończonego szczęścia w Nim? Jesteś dzieckiem Boga – kimś jedynym, przeznaczonym do życia w Jego chwale. Przykazania, jakie otrzymałeś, służą temu, abyś mógł wejść do chwały królestwa Boga. Nawet jeśli jeszcze nie odnajdujesz w nich szczęścia, ale pasmo zakazów i nakazów, trzymaj się ich, a nie zbłądzisz. Nie zamkniesz sobie drogi do szczęścia. Bóg z wielkiej miłości do ciebie daje ci je w Kościele, abyś żył jak dziecko Króla, bo istotnie nim jesteś.[fragment książki]

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Ewangelia czytana życiem. Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia czytana życiem. Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem
Dostępny
5 szt.

Lectio divina to praktyka lektury Pisma Świętego osadzonej w modlitwie i kontemplacji. Kolejne jej kroki – od odczytania świętego tekstu po jego rozważanie i medytację nad nim – pomagają człowiekowi w spotkaniu z żywym słowem Boga. Ks. Krzysztof Wons proponuje taką lekturę wybranych fragmentów biblijnych w odniesieniu do duchowości św. Brata Alberta. Ukazuje go jako człowieka ewangelicznej pasji, który wymaga od siebie i od innych, aby życie Jezusa czystego, ubogiego i posłusznego stawało się w świecie widzialne i dotykalne. Zwraca przy tym uwagę, żeby nie traktować tego wielkiego świętego jedynie jako wybitnego filantropa, który porzucił sztukę, by pomagać ubogim. Brat Albert to bowiem przede wszystkim żyjąca Ewangelia i radykalny gwałtownik Królestwa Bożego. Ks. Krzysztof Wons zdołał „odczytać po Bożemu” osobę Brata Alberta i pokazał w jego życiu miejsca, w których Boże słowo stało się „ciałem” codzienności. Fascynujące jest odkrywanie, co się dzieje w zderzeniu słów Ewangelii z osobowością artysty, żądającego od siebie „więcej niż natura dać mogła”. Znane na pamięć słowa Pisma i znane od dawna zdarzenia z życiorysu świętego odsłaniają nowe znaczenia… I stawiają nowe pytania.s. Agnieszka Koteja, albertynka ks. dr Krzysztof Wons – salwatorianin, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy. Absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, obecnie wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów; dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie; redaktor „Zeszytów Formacji Duchowej”. Jest autorem licznych rozważań rekolekcyjnych w formie lectio divina.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

54
Złoty wiek piratów. Prawda i mity o piratach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty wiek piratów. Prawda i mity o piratach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.09

Kim byli piraci – romantycznymi morskimi włóczęgami czy też straszliwymi zbrodniarzami bez zasad? Jak często pirat sięgał po kordelas lub pistolet? Czy chętnie ruszał do ataku na równie dobrze uzbrojone okręty jak jego? W jakich warunkach wolał ostrzeliwać przeciwnika z daleka, a kiedy decydował się na abordaż? Odpowiedzi na wszystkie te pytania z mistrzowską dociekliwością udziela Benerson Little, a kiedy odpowiedź na wątpliwości wydaje się niejednoznaczna, przytacza fakty, prowadzące zwykle do logicznej konkluzji. Poznaj epokę, w której bogaci, szanowani obywatele inwestowali w łupieżcze rejsy, a morscy rozbójnicy rabowali kupieckie statki. Odwiedź świat pirackich portów, tętniących życiem i grzesznymi rozrywkami, gdzie złoczyńcy w ciągu jednej nocy wydawali fortuny i zaraz potem znów ruszali na morze. Dowiedz się, kto i dlaczego zasługuje na miano najsłynniejszego pirata – a komu ten tytuł nadano bezpodstawnie. Benerson Little – amerykański autor, specjalizujący się w historii marynarki wojennej, konsultant historyczny podczas tworzenia serialu „Piraci” („Black Sails”). Były żołnierz jednostki Navy SEAL, pracował jako analityk wywiadu, analityk specjalnych taktyk walki na morzu oraz konsultant ds. marynarki. Jest autorem wielu prac poświęconych piratom, m.in. The Sea Rover’s Practice: Pirate Tactics and Techniques, 1630–1730 oraz The Buccaneer’s Realm: Pirate Life on the Spanish Main, 1674–1688. W książce m.in.: • Statki i łupy piratów, • Słynne bitwy morskie, • Złodzieje czy buntownicy?, • Pojedynki i demokracja, • Damy z kordelasem, • Zatopione skarby, • Pirackie bandery.

55,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

55
Sekretne życie krów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie krów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Krowy są tak samo różnorodne jak ludzie. Bywają niezwykle inteligentne albo niezbyt rozgarnięte, sympatyczne, uważne, agresywne, potulne, pomysłowe, nudne, dumne albo wstydliwe. Potrafią kochać, bawić się oraz przyjaźnić ze sobą, miewają humory i pokazują, gdy są z czegoś szczególnie niezadowolone. Rosamund Young przez wiele lat obserwowała życie krów na swojej rodzinnej farmie – miejscu, które uchodzi za ideał zrównoważonej hodowli, szacunku i miłości do zwierząt. Swoje spostrzeżenia opisała w książceSekretne życie krów”. To lektura obowiązkowa!

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

56
Różaniec. Lekarstwo od Maryi dla Ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec. Lekarstwo od Maryi dla Ciebie
Dostępny
11 szt.

Różaniec jest lekarstwem Maryi na wszystkie Twoje dolegliwości duchowe i doczesne. Kto chce kochać Matkę Najświętszą – niech odmawia Różaniec święty. Kto chce dostać się do Nieba – niech odmawia Różaniec święty. Kto chce dążyć do doskonałości chrześcijańskiej i wzrastać w cnotach – niech odmawia Różaniec święty.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

57
Chemia organiczna. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia organiczna. Tom 3
Dostępny
122 szt.

III część 5-tomowego znakomitego podręcznika akademickiego chemii organicznej, znanego i polecanego na polskich uczelniach! Książkę cechuje: - przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej; - nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji; - doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału; - świetne opracowanie graficzne; - bogaty materiał ilustracyjny. Uaktualnione wydanie, będące tłumaczeniem najnowszego wydania oryginalnego, zawiera bogaty materiał rozszerzający i uzupełniający w postaci: - krótkich paragrafów wprowadzających do każdego rozdziału, z którego student dowie się, dlaczego materiał zawarty w rozdziale jest ważny; - ponad 1800 zadań zamieszczonych w tekście rozdziałów i na ich końcu, które umożliwiają studentom spojrzenie na chemię w trochę inny sposób - przez oglądanie cząsteczek, a nie tylko posługiwanie się wzorami strukturalnymi. Każdy Przykład zawiera Sposób rozwiązania i dokładne Rozwiązanie. Po nim przedstawione są zadania do samodzielnego rozwiązania przez studentów; - nowego działu Mechanizmy reakcji, który został dodany do zadań na końcu większości rozdziałów. Zostały w nim zebrane wszystkie zadania dotyczące mechanizmów; - nowego działu Doskonal swoje umiejętności analityczne i zdolność wnioskowania, który stanowią dwustronicowe opracowania tematów związanych z medycznymi, farmaceutycznymi i biologicznymi zastosowaniami chemii organicznej. Te opracowania umieszczone są w różnych miejscach podręcznika i obejmują materiał z poprzedzających rozdziałów. Uzupełnione są odpowiednimi pytaniami egzaminacyjnymi wielokrotnego wyboru, które są wzorowane na pytaniach egzaminu wstępnego, na przykład, przyszłych studentów medycyny. Nacisk położony jest na wzmocnienie podstaw chemii organicznej przez ukazanie jej praktycznych zastosowań i przykładów z życia codziennego; - opracowania Coś ciekawego, które uzupełniają tekst i pokazują atrakcyjne zastosowania chemii; - nowych opracowań Skąd się biorą leki? i Mechanika molekularna; - podsumowań i haseł do zapamiętania będących pomocą w zapamiętaniu zasadniczych pojęć każdego rozdziału; - podsumowań reakcji na końcu rozdziałów, które są zestawieniem głównych reakcji omawianych w rozdziale. Wprowadzono również zupełnie nowy element: nawet podstawowe zagadnienia są dokumentowane przykładami zaczerpniętymi z biochemii, pokazującymi jak ogromnie ważnym narzędziem w poznawaniu procesów biologicznych jest zrozumienie podstawowych procesów i mechanizmów reakcji organicznych.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

58
Kwartalnik Pedagogiczny 2017/2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

59
Smok Maciuś na urodzinach babci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smok Maciuś na urodzinach babci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.03

Maciuś jest małym smokiem - ma dopiero pięć lat, choć twierdzi, że sześć. Wraz z mamą i tatą mieszka w kamienicy na obrzeżach Wielkiego Miasta, nieopodal Smoczej Góry. To bardzo sympatyczny smok. Lubi się bawić, miewa zwariowane pomysły, czasem coś spsoci, czasem wpakuje się w kłopoty, niekiedy się obraża, ale potrafi też zrozumieć swoje błędy. Uwielbia biegać i bawić się z przyjaciółmi. Wszędzie go pełno - jest bardzo ruchliwym smokiem, choć jeszcze nie lata i nie zieje ogniem. Aż strach pomyśleć, co będzie później.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

60
S.O.S. Schudnij Omijając Sport. Program przyspieszający przemianę materii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
S.O.S. Schudnij Omijając Sport. Program przyspieszający przemianę mate...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

Teraz i Ty możesz uwolnić się od lekarstw, pożegnać cukrzycę i wspomóc funkcjonowanie mózgu. Poznasz rolę wątroby w procesie odchudzania i korzyści płynące ze stosowania produktów z kokosa oraz oleju palmowego. Będziesz w stanie wykorzystać najskuteczniejsze, łatwo dostępne produkty o działaniu antyoksydacyjnym. Zrozumiesz, w czym nam mogą pomóc papaja, cynamon, herbata Matcha, nasiona chia, komosa ryżowa czy amarantus. Chlorofil stanie się Twoim cennym sprzymierzeńcem w walce z tkanką tłuszczową, a witamina K zapewni niezawodną ochronę tętnic. Poznasz również całą prawdę o jajkach i cholesterolu, jak również siedmiodniowy plan odtruwania organizmu. Samodzielnie przygotujesz nie tylko lecznicze pokarmy, ale i kosmetyki.

39,30 zł
28,69 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

61
Smok Maciuś i jego pierwszy dzień w przedszkolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smok Maciuś i jego pierwszy dzień w przedszkolu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Smok Maciuś trochę się denerwował, bo w poniedziałek miał po raz pierwszy iść do nowego przedszkola. Na szczęście dostał od dziadka zaczarowany gwizdek. Seria dla dzieci wzbogacona multimediami, które przeniosą najmłodszych w ekscytujący i pełen przygód świat Smoka Maciusia. Opowieści z tego tomu można także posłuchać! Wystarczy zeskanować mapę Wielkiego Miasta znajdującą się na wyklejce. W czterech pierwszych tomach każdą rozkładówkę rozszerzono o wirtualny obraz. Dziecko może cieszyć się ożywioną postacią Maciusia, rozwiązywać zadania, kolorować obrazki, układpuzzle i wiele więcej.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

62
Superodżywianie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superodżywianie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Autor łączy wiedzę tradycyjnej medycyny chińskiej z odkryciami współczesnej nauki. Analizuje produkty spożywcze pod kątem znajdującej się w niej energii i światła. Wprowadza pojęcia porządku w odżywianiu oraz odkrywa przedwieczne sekrety długowieczności i witalności. Teraz i Ty skorzystasz z tej wiedzy. Ocenisz również własną sytuację termiczną i świadomie wpłyniesz na zachodzące w Twoim ciele procesy trawienne. Skorzystasz z postu, żywności ketogenicznej oraz wielu specjalistycznych diet, w tym antynowotworowej. Zwalczysz stany zapalne i sięgniesz do superżywności. Autor zdradza, co oferują Ci bezglutenowe zboża, konopie, kurkuma, imbir i camu camu. Poznasz siłę witaminy C, nasion chia, soi, moringi i kakao. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zdrowej żywności!

49,40 zł
36,06 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

63
Dżender domowy i inne historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżender domowy i inne historie
Dostępny
2 szt.

W jaki sposób urna z prochami matki wpłynie na życie wziętego scenarzysty? Czy angielski kucharz, zagorzały fan legendarnej grupy A B C, aby nie przesadził ze stekami? Co ma do powiedzenia pewien Chińczyk, którego zmorą jest litera R? Dlaczego Arab z Polakiem przespali upadek muru berlińskiego? Z jakiego powodu słowo "alibi" staje się imieniem żeńskim? Na te i na inne pytania odpowie Hubert Klimko-Dobrzaniecki w swoim najnowszym zbiorze opowiadań. Śmiertelnie poważnym i śmiertelnie śmiesznym.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

64
Ciąża fit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ciąża fit
Dostępny
1 szt.

Wydana w formie dzienniczka ciążowego książka to obowiązkowa pozycja dla aktywnych pań, które z powodu ciąży nie chcą diametralnie zmienić stylu życia, ograniczać ćwiczeń czy wprowadzać podporządkowanej ciąży rygorystycznej diety. Znajdą w niej tygodniowy program treningowy (od rozgrzewki, trening właściwy uwzględniający różne potrzeby i możliwości kobiet po gimnastykę mięśni Kegla) oraz dietę, która uwzględnia potrzeby ciężarnej i dziecka (kilkadziesiąt przepisów na każdy dzień tygodnia). Czytelniczka dowie się, jak sobie radzić z ciążowymi zachciankami, mdłościami, zaparciami, zgagą, obrzękami nóg i innymi problemami, które dotykają ciężarne kobiety. Bezcenne jest, że Natalia Gacka-Dressler szczerze dzieli się wszystkimi przemyśleniami o ciąży - zarówno tymi pozytywnymi, jak negatywnymi, a także tym, jak poradziła sobie w kryzysowych sytuacjach. Takie ujęcie tematu to wciąż rzadkość w tytułach poświęconych tej tematyce. Ciąża fit to trzecia książka Natalii Gackiej-Dressler dla aktywnych kobiet, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Dragon.

44,95 zł
22,03 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 22,92 zł

65
Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 3

20,80 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,81 zł

66
Rosyjski. Kurs dla zabieganych + 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski. Kurs dla zabieganych + 3 CD
Dostępny
2 szt.

Rosyjski. Kurs dla zabieganych to rozbudowany kurs do nauki języka poprzez słuchanie nagrań profesjonalnych lektorów. To idealna propozycja dla osób, które znają podstawy rosyjskiego i chcą odświeżyć wiedzę, rozbudować słownictwo, poznać przydatne konstrukcje gramatyczne, a także doskonalić umiejętność konwersacji. Rosyjski. Kurs dla zabieganych to: - 220 minut nagrań native speakerów - słuchasz, powtarzasz i uczysz się, - praktyczne i interesujące dialogi związane z tematem lekcji, - ponad 60 ćwiczeń oraz testy kompetencji z kluczem odpowiedzi, - ciekawostki dotyczące Rosji, - niezbędne słowa, zwroty i wyrażenia, - najważniejsze zagadnienia gramatyczne, m.in.: czasowniki, czas przeszły, zaimki i rzeczowniki. W skład pakietu wchodzą książka oraz trzy płyty CD z nagraniami. Słuchaj i ucz się w drodze do pracy, szkoły, na siłowni, w samochodzie!

44,90 zł
23,35 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 21,55 zł

67
Molkky. Zbijak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Molkky. Zbijak
Molkky
Dostępny
3 szt.

Drewniany zbijak do gry plenerowej Molkky. Wymiary: 6,0 x 28,0 cm

33,42 zł
28,41 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,01 zł

68
Kamizelka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamizelka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Kamizelka uważana jest za arcydzieło nowelistyki polskiej i światowej. Akcja utworu rozgrywa się w ubogiej warszawskiej kamienicy pod koniec dziewiętnastego wieku. Narrator jest mieszkańcem kamienicy i bacznym obserwatorem jej lokatorów. Opowiada historię swoich sąsiadów, małżeństwa ciężko pracujących mieszczan, wiodących skromne, ułożone życie. Pomimo dotykającej małżeństwo tragedii ich cicha i pełna pokory egzystencja pozostanie do ostatniej chwili niezmieniona.

7,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

69
Wycena małego przedsiębiorstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycena małego przedsiębiorstwa
Dostępny
6 szt.

Publikacja wyjaśnia, czym różni się wycena małego podmiotu gospodarczego od wyceny dużego przedsiębiorstwa. Zawiera odpowiedzi na pytania: - Które podmioty należy zaliczyć do małych przedsiębiorstw z punktu widzenia wyceniającego? - Dlaczego praktyka wyceny dużych przedsiębiorstw bywa niewystarczająca do poprawnej wyceny małego przedsiębiorstwa? - Jaki jest udział właściciela w procesie kreowania wartości małego przedsiębiorstwa? - Jak odczytać "kod wartości" małego przedsiębiorstwa? - Jak wykorzystać standardowe metody wyceny przedsiębiorstw do szacowania wartości małego podmiotu gospodarczego? - Jak wycenić małe przedsiębiorstwo w sposób uproszczony? W krajowej literaturze [...] problematyka małego przedsiębiorstwa była do tej pory traktowana marginalnie lub w ogóle pomijana. Nader często odrębność małego przedsiębiorstwa jest zawężana jedynie do małej skali działania, co jest nie tyle uproszczeniem, co wręcz błędem. Recenzowana książka przed­stawia wielorakie aspekty metodyczne wyceny małego podmiotu gospodarczego. Z recenzji prof. nzw. dr. hab. Krystiana Pery

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

70
Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Karty pracy przedszkolaka Nicholas's Little Starters Poziom 2

20,80 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,81 zł

71
Chemia organiczna. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia organiczna. Tom 1
Dostępny
152 szt.

Przedstawiamy pierwszą część 5-tomowego znakomitego podręcznika akademickiego chemii organicznej, znanego i polecanego na polskich uczelniach! Książkę cechuje: • przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej; • nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji; • doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału; • świetne opracowanie graficzne; • bogaty materiał ilustracyjny. Uaktualnione wydanie, będące tłumaczeniem najnowszego wydania oryginalnego, zawiera bogaty materiał rozszerzający i uzupełniający w postaci: • krótkich paragrafów wprowadzających do każdego rozdziału, z którego student dowie się, dlaczego materiał zawarty w rozdziale jest ważny; • ponad 1800 zadań zamieszczonych w tekście rozdziałów i na ich końcu, które umożliwiają studentom spojrzenie na chemię w trochę inny sposób – przez oglądanie cząsteczek, a nie tylko posługiwanie się wzorami strukturalnymi. Każdy przykład zawiera sposób rozwiązania i dokładne rozwiązanie. Po nim przedstawione są zadania do samodzielnego rozwiązania przez studentów; • nowego działu Mechanizmy reakcji, który został dodany do zadań na końcu większości rozdziałów. Zostały w nim zebrane wszystkie zadania dotyczące mechanizmów; • nowego działu „Doskonal swoje umiejętności analityczne i zdolność wnioskowania”, który stanowią dwustronicowe opracowania tematów związanych z medycznymi, farmaceutycznymi i biologicznymi zastosowaniami chemii organicznej. Te opracowania umieszczone są w różnych miejscach podręcznika i obejmują materiał z poprzedzających rozdziałów. Uzupełnione są odpowiednimi pytaniami egzaminacyjnymi wielokrotnego wyboru, które są wzorowane na pytaniach egzaminu wstępnego, na przykład, przyszłych studentów medycyny. Nacisk położony jest wzmocnienie podstaw chemii organicznej przez ukazanie jej praktycznych zastosowań i przykładów z życia codziennego; • opracowania „Coś ciekawego”, które uzupełniają tekst i pokazują atrakcyjne zastosowania chemii; • nowych opracowań „Skąd się biorą leki?” i „Mechanika molekularna”; • podsumowań i haseł do zapamiętania będących pomocą w zapamiętaniu zasadniczych pojęć każdego rozdziału; • podsumowań reakcji na końcu rozdziałów, które są zestawieniem głównych reakcji omawianych w rozdziale. Wprowadzono również zupełnie nowy element: nawet podstawowe zagadnienia są dokumentowane przykładami zaczerpniętymi z biochemii, pokazującymi jak ogromnie ważnym narzędziem w poznawaniu procesów biologicznych jest zrozumienie podstawowych procesów i mechanizmów reakcji organicznych.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

72
Diamenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diamenty
Portal Games
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.11

Pieczary Tacora ? legendarne miejsce pełne diamentów? ...oraz pułapek czyhających na śmiałków, którzy chcieliby je zdobyć! W planszówce Diamenty to właśnie wy będziecie nieustraszonymi górnikami, wydobywającymi drogocenne kamienie z niebezpiecznych jaskini. W Diamenty może grać naraz nawet osiem osób ? a im więcej, tym bardziej emocjonująca rozgrywka! Eksplorujcie ciemne tunele, zbierajcie skarby, unikajcie niebezpieczeństw i przynieście jak największą zdobycz do obozowiska! Pamiętajcie ? im dalej w głąb, tym więcej zagrożeń! Skorpiony, toczące się głazy, trujące wyziewy, eksplozje i węże ? na te wszystkie niebezpieczeństwa możecie trafić wewnątrz pieczar Tacora! Podczas gry zwiedzicie pięć tuneli. Na początku eksploracji odkryjcie kartę jaskini. Liczba na niej umieszczona pokazuje, ile klejnotów znajduje się w środku. Podzielcie je równo między uczestników gry, a resztę zostawcie na karcie. Teraz decydujecie, kto wyrusza w drogę, a kto zostaje w obozie. Ci, którzy się odważą, odsłaniają kolejną kartę i szukają dalszych skarbów. I tak przed każdą następną kartą jaskini ? dopóki nie zrezygnują wszyscy gracze lub do czasu, aż będą musieli salwować się ucieczką. Gdy pierwszy raz pojawi się karta niebezpieczeństwa, nic się nie dzieje. Jednak kiedy podczas tej samej wyprawy odsłonicie taką drugą, wszyscy muszą uciekać z jaskini i tracą zebrane skarby. Pasjonująca rozgrywka, znakomite ilustracje i świetnie zaprojektowane elementy dodatkowe (pionki odkrywców, skrzynie i klejnoty) sprawiają, że Diamenty to planszówka, która dostarczy wam mnóstwo dobrej zabawy! Idziesz dalej czy czekasz w obozie? Zbieranie diamentów to zabawa tylko dla odważnych! Zawartość: 15 kart Skarbów 15 kart Pułapek 5 kart Reliktów 8 kart Powrotu 8 kart Brawury 60 Rubinów 40 Diamentów 8 figurek Poszukiwaczy 8 Skrzyń 5 znaczników Blokady 1 plansza 1 instrukcja gry 1 arkusz pomocy Wiek graczy: 8+ Liczba graczy: 3-8 Czas rozgrywki: 30 minut

99,95 zł
84,96 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,99 zł

73
Nowy Jork (New York); laminowany plan miasta 1:15 000, 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Jork (New York); laminowany plan miasta 1:15 000, 1:75 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Wjazd na Empire State Building, piknik w Central Parku, wizyta w Muzeum Sztuki Metropolitan, a może musical na Broadwayu? Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu plan Nowego Jorku w pełnych granicach administracyjnych pomoże łatwo odnaleźć się w Wielkim Jabłku. Zawiera m.in.: • plan Manhattanu w szczegółowej skali 1:15 000 (1 cm = 150 m), • bogatą treść turystyczną, w tym: muzea, teatry, kina, hotele i inne istotne obiekty, • budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, • linie i stacje metra, linie i stacje kolejowe, dworce autobusowe i przystanie promowe, • schemat sieci metra na Manhattanie, • skorowidz ulic.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

74
Morze chmur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze chmur
Portal Games
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.06

Wciel się w rolę kapitana latającego okrętu. Werbuj bezlitosnych załogantów, dzielcie się łupami i kupujcie za nie morze rumu. Wysyłaj swoich piratów, by przejmowali wrogie statki i plądrowali ukryte na nich skarby. A przede wszystkim gromadź punkty zwycięstwa, aby zasłużyć na miano Władcy Morza Chmur! Przestrzeń powietrzna wypełniona jest setkami okrętów przecinających chmury. Wszyscy lecą od jednej latającej wyspy, do drugiej, wioząc cenne skarby, doświadczoną załogę albo ważnych pasażerów. Twoim zdaniem jako Kapitana statku powietrznego jest zadbać o dobro własnej załogi, uwalniając innych od ich dóbr. Co jakiś czas natkniesz się na innych, wrogich ci piratów. Dokonasz wtedy abordażu na ich okręt i spróbujesz zabrać im jak najwięcej tego, co sami złupili... albo sam padniesz ich ofiarą. Kiedy już zagrożenie minie, kurz opadnie, a niebo znowu będzie stać otworem, ruszysz dalej. Pamiętaj, że im więcej skarbów zgromadzisz, tym większy twój prestiż. Lecz dróg do zwycięstwa jest więcej. Najpotężniejszy okręt. Monopol na rum. Najsprawniejsza załoga. Władca Morza Chmur może być tylko jeden. W jaki sposób sięgniesz po zwycięstwo? Zawartość: 94 karty Łupów 65 Dublonów 1 znacznik Okrętu 4 plansze Kapitana 1 plansza główna 1 znacznik Papugi 1 znacznik Kapelusza 1 notes punktacji 1 instrukcja do gry Wiek graczy: 10+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 40 minut

100,00 zł
85,00 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,00 zł

75
Powiedzieć "tak" powołaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedzieć "tak" powołaniu
Dostępny
9 szt.

„Powód tego jest jasny: ponieważ Bóg, według porządku swojej opatrzności, przeznacza każdemu stan życia i w zależności od tego stanu przygotowuje dlań odpowiednie łaski i pomoce”. Fragment książki Św. Alfons de Liguori zawsze zatroskany był o świętość wiernych, realizowaną w każdym stanie, nie tylko kapłańskim czy zakonnym, poprzez spełnianie wymagań chrztu i pełne miłości przylgnięcie do woli Bożej. Dlatego jego pisma są wciąż aktualną pomocą do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego, a niniejszy ich wybór może wspomóc w udzieleniu odpowiedzi na wezwanie do życia szczególnie Bogu poświęconego.

26,00 zł
19,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

76
Rekonstrukcja działań pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psychicznie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekonstrukcja działań pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psy...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Autorka publikacji, posługując się metodą badawczą bazującą na obserwacji uczestniczącej i wywiadach informacyjnych, rekonstruuje działania pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psychicznie. Odtworzenie takiego katalogu postaw pracowników socjalnych może być z jednej strony praktycznym wsparciem dla instytucji pomocowych, a z drugiej - przyczynić się do rozwoju teorii społecznej w tym zakresie. Na podstawie przeprowadzonych badań autorka formułuje cenne wnioski, np. o konieczności nadania wagi diagnozie społecznej wykonywanej przez pracowników socjalnych czy o potrzebie redefinicji pojęcia "zaburzenie psychiczne", w której uwypuklany byłby społeczny i humanistyczny kontekst tego zjawiska. "Formułowane wnioski mogą [...] być elementem edukacji profesjonalnej, doskonalenia działań pracowników socjalnych, a także bardziej efektywnych programów pomocy dla tej kategorii klientów. Książka wypełnia lukę wydawniczą w zakresie badań dotyczących pracy z osobami zaburzonymi psychicznie i jest rodzajem przewodnika pisanego z myślą o przyszłych i aktualnych pracownikach systemu pomocy społecznej". Z recenzji dr hab. Ewy Kantowicz, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

Wróć do góry