hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.09.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 11 września 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szkolny niezbędnik. Ortografia w szkole. Powtórka (praca zbiorowa), na drugim Niezbędnik nastolatka. Dziennik (praca zbiorowa). Kolejny produkt to To, co możliwe (Elizabeth Strout) oraz Sułtan (Demet Altınyeleklioğlu).
1
Szkolny niezbędnik. Ortografia w szkole. Powtórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny niezbędnik. Ortografia w szkole. Powtórka
Dostępny
44 szt.

Wszystkie zagadnienia z polskiej ortografii w jednym wydaniu. Bogato ilustrowana pozycja z mnóstwem przykładów i wyjątków. W przystępny sposób omawia zagadnienia ortograficzne, które są wymagane w szkole. Bonus: przykładowe dyktanda! Od dzisiaj żadne dyktando nie będzie Ci straszne!

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
2
Niezbędnik nastolatka. Dziennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik nastolatka. Dziennik
Dostępny
53 szt.

Niezbędnik nastolatka. Dziennik to fantastyczna okazja do utrwalenia przemijającego czasu. Zawartość książki obejmuje czas przełomu roku 2017 i 2018 zgodnie z kalendarzem szkolnym. Każda nastolatka opisze więc swoje przeżycia, przygody znajomych i przyjaciół zarówno wakacyjnych jak i tych, z którymi kontaktuje się w ciągu roku szkolnego. Jest to nietypowy dziennik, bowiem dzięki formule kalendarzowej - pełnej zabawnych komentarzy do rzeczywistości - oraz bardzo nowoczesnej formule graficznej - może stanowić zarówno notes jak i pamiątkę na przyszłość. Seria NIEZBĘDNIK NASTOLATKA to dwie książki na luzie: DZIENNIK I WPISOWNIK, które są świetną pozycją dla każdego nastolatka. Doskonałe na krótką przerwę i długi weekend czy wakacje. Gwarantują dobrą zabawę, niczym nieograniczony wybuch nastoletniej kreatywności i wzmocnienie młodzieńczych przyjaźni.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
3
To, co możliwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To, co możliwe
Dostępny
16 szt.

Mistrzyni subtelnych narracji pulsujących intensywną siłą emocjonalną powraca z nową prozą. Kilka miesięcy po premierze amerykańskiej do rąk polskich czytelników trafi zbiór dziewięciu niepublikowanych wcześniej oryginalnych opowiadań pisanych przez Elizabeth Strout równolegle z docenioną w USA i Polsce powieścią Mam na imię Lucy. Poznany dalsze losy bohaterów, którzy byli obecni w życiu powieściowej Lucy Barton. Szykuje się prawdziwa uczta dla fanów „znakomitej prozy uważnych słów i wibrującej ciszy”, jak określił powieść Mam na imię Lucy New York Times Review of Books, umieszczając powieść amerykańskiej pisarki wśród najbardziej znaczących książek 2016 roku.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
4
Sułtan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sułtan
Dostępny
45 szt.

Nowa powieść autorki okrzykniętej turecką Philippą Gregory. Historia nie zawsze postępuje sprawiedliwie. Jednego obleka w szatę bohatera, innemu przypina łatkę zdrajcy. Nieoczekiwana śmierć Mehmeda Zdobywcy podczas przygotowań do podboju Rzymu wstrząsa osmańskim pałacem. Władzę przejmuje szehzade Bajazyd, ale matka jego młodszego brata, Dżema, gotowa jest zrobić wszystko, by to jej syn zasiadł na tronie. Czemu duszę młodego Dżema, który w dzieciństwie nigdy nie pragnął panować, rozpala nagle żądza władzy? Czy nieznające zaspokojenia kaprysy kobiet, które wkroczyły do jego życia, przywiodły go do zguby? Czyje ręce podają mu śmiercionośny kielich – papieża Borgii czy znanej jako Królowa Trucizn pięknej Lukrecji? A może tej, która jest najbardziej kochana? Od ośnieżonych szczytów gór Küre po splendor osmańskiego pałacu; od potężnych piramid, po zdradzieckie mury zamku joannitów na wyspie Rodos – tu śmiertelne intrygi przeplatają się ze skrywanymi namiętnościami, a prawda gubi się wśród tajemnic dziejów...

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
5
Stacyjkowo: Pociąg, 6 wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacyjkowo: Pociąg, 6 wzorów
Epee
Dostępny
31 szt.

Wybierz się w niezwykłą podróż z ulubionymi bohaterami Stacyjkowa! Lokomotywy można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc cały pociąg. W asortymencie: Bruno, Jackman, Koko, Wilson, Jack i Zosia. Zawartość opakowania: -1 lokomotywa, która odwzorowuje bohatera serialu Towar wysyłany losowo.

10,90 zł
9,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
6
Tajemnice dziennikarskiej przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice dziennikarskiej przygody
Dostępny
3 szt.

Autor książki w ciągu kilkudziesięciu lat życia przemierzył pięć kontynentów z piórem, mikrofonem i kamerą. Widział i słyszał więcej niż inni, spotykał ludzi, którzy nie tylko decydowali o losach własnego kraju, ale też o przyszłości świata. Te frapujące wspomnienia są tak samo reportażem, jak i dokumentem lat minionych.

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

7
Alkoholowe dzieje Polski. Tom 2. Czasy rozbiorów i powstań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholowe dzieje Polski. Tom 2. Czasy rozbiorów i powstań
Dostępny
30 szt.

Kontynuacja niezwykle poczytnych Alkoholowych dziejów Polski. Czasy Piastów i Rzeczypospolitej szlacheckiej Wiek XIX to czasy przełomu cywilizacyjnego, także w produkcji i piciu alkoholu. Staropolskie biesiadowanie odchodziło w niepamięć, węgrzyna zastępował coraz częściej szampan, w dobrym towarzystwie nie wypadało pić wódki, a arak najczęściej dolewano do herbaty. Jerzy Besala barwnie opisuje, jakie były nowe wzorce, mody i trunki w różnych warstwach społecznych i wojsku, w jaki sposób pito i jakie były motywy spożywania alkoholu, nie zapominając przy tym o tle zdarzeń i wiernie oddając ducha czasów. Jerzy Besala ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w dziejach Polski szlacheckiej i jest autorem kilkudziesięciu książek. Opublikował m.in. biografię Stanisław Żółkiewski (1988), trzytomowe dzieło Małżeństwa królewskie: Piastowie, Jagiellonowie, Władcy elekcyjni (2006–2007), Stefan Batory (2010), Zygmunt Stary i Bona Sforza (2012) oraz m.in. popularne Tajemnicze dzieje Polski. Szczególną wagę przywiązuje do psychologicznego rozumienia postaci, co znalazło odbicie w cyklu Miłość i strach. Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn (2010–2014). Jest też autorem licznych artykułów w prasie, współpracuje z „Polityką”, „Newsweekiem-Historia”, „Wiedzą i Życiem” i in.

64,90 zł
51,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,63 zł

8
Dziewczyny mają moc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny mają moc
Dostępny
1 szt.

To historie wspaniałych, silnych, dumnych i nieustraszonych młodych dziewczyn, które są dowodem na to, że płeć nie ma znaczenia, a bycie dziewczyną nie ma granic. Opowieść o tym, że „chłopcy i dziewczynki mogą robić, co chcą. Dziewczyny mogą robić to, co chłopcy, a chłopcy to, co dziewczynki. Możesz być jak dziewczynka i możesz być jak chłopak” (Esme, 5 lat).

49,90 zł
25,95 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 23,95 zł

9
Kolekcja nietypowych zdarzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja nietypowych zdarzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Debiut literacki wybitnego i uwielbianego aktora. Tom Hanks jest nie tylko niezwykle uzdolnionym autorem, ale teraz też autorem arcyciekawego zbioru opowiadań: eleganckich, poruszających, zabawnych, niekiedy figlarnych, czasami melancholijnych, i zawsze zaskakujących w swojej diagnozie ludzkiej kondycji. Pisząc o weteranie drugiej wojny światowej i jego rodzinie, czy o rozwódce szukającej nowego miejsca w życiu, albo o przemianie relacji nastoletniego surfera z ojcem i o niespodziewanej podróży na Księżyc Tom Hanks dowodzi, że jest wprawnym stylistą, ostrożnie i precyzyjnie wnikającym w istotę przyjaźni, rodziny, miłości i zwykłego codziennego życia. Szlachetność i wrażliwość, którymi zasłynął jako aktor, biją w równej mierze z jego prozy. Kolekcja nietypowych zdarzeń to książka, która zadziwi czytelników, ogłaszając zarazem nadejście nowego istotnego głosu współczesnej literatury. Tom Hanks, na tle wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek stuknęli w klawisz maszyny do pisania, okazał się najprawdziwszym Pisarzem przez duże P. Mamy tu całą paletę opowiadań: od przezabawnych po głęboko wzruszające. Zmieniają się w nich czas, miejsce i styl, ale ze wszystkich bije radość tworzenia, przyjemność ze snucia nader opowieści o życiu, przyjaźni i rodzinie, a proza jest tak inteligentna, porywająca i ludzka jak jej autor. Do tego należy dodać szczególną spostrzegawczość i podszytą współczuciem inteligencję, które zawsze wyróżniały Toma Hanksa.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

10
Kolekcja nietypowych zdarzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja nietypowych zdarzeń
Dostępny
51 szt.

Debiut literacki wybitnego i uwielbianego aktora. Tom Hanks jest nie tylko niezwykle uzdolnionym autorem, ale teraz też autorem arcyciekawego zbioru opowiadań: eleganckich, poruszających, zabawnych, niekiedy figlarnych, czasami melancholijnych, i zawsze zaskakujących w swojej diagnozie ludzkiej kondycji. Pisząc o weteranie drugiej wojny światowej i jego rodzinie, czy o rozwódce szukającej nowego miejsca w życiu, albo o przemianie relacji nastoletniego surfera z ojcem i o niespodziewanej podróży na Księżyc Tom Hanks dowodzi, że jest wprawnym stylistą, ostrożnie i precyzyjnie wnikającym w istotę przyjaźni, rodziny, miłości i zwykłego codziennego życia. Szlachetność i wrażliwość, którymi zasłynął jako aktor, biją w równej mierze z jego prozy. Kolekcja nietypowych zdarzeń to książka, która zadziwi czytelników, ogłaszając zarazem nadejście nowego istotnego głosu współczesnej literatury. Tom Hanks, na tle wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek stuknęli w klawisz maszyny do pisania, okazał się najprawdziwszym Pisarzem przez duże P. Mamy tu całą paletę opowiadań: od przezabawnych po głęboko wzruszające. Zmieniają się w nich czas, miejsce i styl, ale ze wszystkich bije radość tworzenia, przyjemność ze snucia nader opowieści o życiu, przyjaźni i rodzinie, a proza jest tak inteligentna, porywająca i ludzka jak jej autor. Do tego należy dodać szczególną spostrzegawczość i podszytą współczuciem inteligencję, które zawsze wyróżniały Toma Hanksa.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

11
Obrońca Grodna. Zapomniany bohater - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrońca Grodna. Zapomniany bohater
Dostępny
16 szt.

Opowieść o losach mjr. Benedykta Serafina, który odegrał kluczową rolę w obronie Grodna w 1939 roku. Przez wiele lat nie wiadomo było, co się z nim stało. Książka przybliża jego postać oraz działania zbrojne, mające na celu obronę miasta przed wkraczającymi wojskami sowieckimi.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

12
Sybirak, który został generałem. Losy mojego Ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sybirak, który został generałem. Losy mojego Ojca
Dostępny
1 szt.

Historia życia generała z PRL opowiedziana przez córkę. Autorka zadaje pytanie, czy można nazwać ruskim generałem potomka bohaterów powstań narodowych i organizacji patriotycznych, zesłanego na Sybir, a potem walczącego w Armii Berlinga o wolność Polski? Czy można dyskredytować generałów LWP, nazywając ich komunistycznymi zbrodniarzami i zdrajcami?

25,00 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,50 zł

13
Pranie mózgu. Uwodzicielska moc (bezmyślnych) neuronauk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pranie mózgu. Uwodzicielska moc (bezmyślnych) neuronauk
Dostępny
35 szt.

„Na pewno wszyscy znają takie nagłówki: Oto Twój zakochany mózg (rozmodlony mózg, zazdrosny mózg, szczęśliwy mózg…). Artykuł opatrzony takim tytułem zwykle ilustrują obrazy aktywności mózgu (potocznie — i raczej niepoprawnie — zwane skanami) — a to mózg medytującego buddyjskiego mnicha, a to narkomana na głodzie, ewentualnie studenta I roku usiłującego zdecydować, czy woli Colę, czy Pepsi. Dziennikarze — a także niektórzy neuronaukowcy — ubóstwiają odwoływać się do neurobiologicznych podstaw zachowania przy wyjaśnianiu prawie wszystkiego, od spekulacji finansowych Berniego Madoffa poprzez nasze niemal narkotyczne uzależnienie od iPhone’ów i seksualne wybryki polityków aż po niechęć prawicy do przyjęcia do wiadomości, że globalne ocieplenie jest faktem, a nie spiskiem jajogłowych. Ba — nawet kariera samoopalaczy była w ten sposób wyjaśniana”. (Fragment Wstępu) Warto wiedzieć, ile w tym wszystkim jest prawdziwej nauki, a ile medialnej sensacji i pseudonauki, a mało kto potrafi na takie pytania odpowiedzieć lepiej niż autorzy książki: Scott O. Lilienfeld jest profesorem psychologii na Emory University w Atlancie. Ma w dorobku ponad dwieście publikacji. W roku 1998 został uhonorowany nagrodą David Shakow Early Career Award for Distinguished Contributions to Clinical Psychology przezSociety for Clinical Psychology, oddział American Psychological Association (APA). Przez dwie kadencje pełnił funkcje prezesa Society for a Science of Clinical Psychology. Jest członkiem Association for Psychological Science i wydawcą „Scientific Review of Mental Health Practice”, a jego naukowe zainteresowania obejmują głównie badania nad zaburzeniami osobowości, problematykę diagnoz i klasyfikacji schorzeń w psychiatrii, pseudonaukowe teorie w psychologii i psychiatrii oraz nauczanie psychologii. W Polsce ukazała się dotąd jedna książka, której jest współautorem – 50 wielkich mitów psychologii popularnej. Sally Satel, profesor psychiatrii, wykładowca Yale University School of Medicine, członek (W.H. Brady Fellow) American Enterprise Institute, autorka kilkunastu książek (w tym How Political Correctness is Corrupting Medicine (2001) i Drug Treatment: The Case for Coercion (1999). Poza czasopismami naukowymi pisuje też dla „The New Republic”, „Wall Street Journal” i „The New York Times’a”.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

14
Duchy Jeremiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy Jeremiego
Dostępny
13 szt.

Tego głosu dziecka, mówiącego o Zagładzie, nie da się już zapomnieć. Przejmująca powieść o odkrywaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze stratą. Robert Rient – autor głośnego Świadka powraca z niezwykłą powieścią. Duchy Jeremiego to przejmująca narracja dwunastolatka, konfrontującego się z chorobą mamy i własnymi demonami. Nie było w polskiej prozie powieści, która mierząc się z tematem rodzinnych upiorów, wybrzmiewa głosem tak świeżym i przejmującym. Duchy Jeremiego to portret rodziny uwikłanej w historię Zagłady, ale przede wszystkim kameralna, intymna opowieść o nadwrażliwym chłopcu, doświadczającym jednego z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka – odchodzenia mamy. Literatura dowodząca pisarskiej dojrzałości i wrażliwości. Napisana niepokojącą, naiwną frazą, nad którą autor ma pełną kontrolę. Powieść o duchach, które nie pozwalają zasnąć. O tym, że przeszłość jest zamieszkana i ma moc przywoływania zmarłych. O spotkaniu z przodkami i życiu, z którego znika pamięć oraz przyszłość. Pozbawiona fałszywych tonów, bolesna i zatrzymująca na długo historia, którą Robert Rient dowodzi, że jest jednym z najodważniejszych i najciekawszych pisarzy młodego pokolenia. „Rient dorobił się swojego stylu, języka i pewnie czytelników, których będzie coraz więcej, ma szwung, ma pióro”. – Marek Bieńczyk „Kiedy jako mocno już dojrzali ludzie, uświadamiamy sobie, że głęboko pod warstwami doświadczeń, niezmiennie mieszka w nas dziecko, które rozpaczliwie domaga się uwagi – ignorowanie go staje się niemożliwe. Duchy Jeremiego sprawiły, że chciałabym Roberta Rienta prosić, by odpytał dziecko we mnie, z jego potrzeb i marzeń, by mogło wreszcie dorosnąć i żyć szczęśliwie”. – Katarzyna Nosowska „Rient jest czuły, uważny i błyskotliwy. Nie popada w patos ani sentymentalizm. Tak powinno się teraz pisać o ważnych sprawach. Świetne!” – Ignacy Karpowicz

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

15
Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwo ewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwo ewolucji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

„Barbarzyńcy stoją u bram”, jak pisał John Brockman we wstępie do książki Nauka a kreacjonizm. Trudno w to uwierzyć, ale prawie wszędzie na świecie z roku na rok zmniejsza się stopień akceptacji teorii ewolucji i coraz powszechniej daje się słyszeć głosy, że to „tylko teoria”. Świadomie lub nie (choć bardzo często z pełną premedytacją) ludzie mylą różne znaczenia słowa „teoria” i zapominają – lub nie chcą wiedzieć – że ewolucja jest teorią w takim samym znaczeniu jak teoria heliocentryczna czy teoria grawitacji.Ewolucja jest faktem.Takie niepokojące zjawiska obserwujemy nie tylko w państwach zacofanych i islamskich teokracjach, ale nawet w krajach najbardziej rozwiniętych i cywilizowanych. Tę niechlubną statystykę otwierają Stany Zjednoczone, gdzie dwie piąte mieszkańców pod wpływem indoktrynacji fundamentalistycznych kościołów uważa, że człowiek powstał „na obraz i podobieństwo Boga” dziesięć tysięcy lat temu, ale inne kraje, w tym również i Polska, niewiele im ustępują. U nas na pytanie „Czy człowiek powstał w obecnej postaci przed kilkoma tysiącami lat?” twierdząco odpowiada ponad jedna trzecia ankietowanych – to umieszcza Polskę na ostatnim miejscu w Europie. Co gorsza, prawie wszędzie przybywa ludzi, którzy nie chcą lub nie potrafią przyjąć do wiadomości, że życie ewoluowało na Ziemi od miliardów lat, a wspólny przodek człowieka i szympansa żył w Afryce parę milionów lat temu. Teorię ewolucji atakują państwa i Kościoły, papieże i kardynałowie, ajatollahowie i rabini. Sprzymierza się przeciw niej fundamentalistyczna prawica z radykalną lewicą…W imię źle pojmowanej wolności słowa i przekonań (a czasem, co zakrawa na jeszcze większą ironię, również w imię swobody badań naukowych) żąda się – w USA, Wielkiej Brytanii, w Rosji, ale także i w Polsce – wprowadzenia do szkół alternatywnych rzekomo „teorii” pochodzenia życia, z powszechnie promowaną koncepcją Inteligentnego Projektu na czele. Warto dodać, że w naszym kraju po ostatniej, wprowadzonej w 2017 roku reformie edukacji ewolucja praktycznie zniknęła z programów nauczania w szkole podstawowej i średniej.Obowiązkiem człowieka myślącego jest opór wobec tej fali obskurantyzmu, a mało kto potrafi jak Richard Dawkins, autor światowych bestsellerów, w tym słynnego Samolubnego genu i nie mniej głośnego Boga urojonego, wywiązać się z tego zobowiązania z niekwestionowaną intelektualną kompetencją i werwą oraz równym im literackim talentem.Najwspanialsze widowisko świata to chyba pierwsza w literaturze popularnonaukowej próba zgromadzenia w jednej publikacji wszystkich – w tym momencie już nieodpartych – dowodów i świadectw potwierdzających, że ewolucja, choć nadal skrywa liczne tajemnice, jest na pewno czymś o wiele, wiele więcej niż „tylko teorią”. Cóż, ktoś, kto nie wierzy w teorię grawitacji, powinien wyskoczyć przez okno z X piętra, a kto nie wierzy w teorię ewolucji… powinien przeczytać najnowszą książkę Richarda Dawkinsa.

99,90 zł
71,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

16
Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmetyki naturalne w moim ogrodzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

Młody, piękny i zdrowy wygląd w zasięgu twojej ręki! Już dziś sięgnij po najskuteczniejsze kosmetyki. Ich składniki są niedrogie, a często darmowe, jeśli zbierzesz je sama. Są również łatwo dostępne w Polsce - możesz je znaleźć w sklepach, w lesie, wyhodować we własnym ogrodzie, a nawet w doniczce na balkonie. Od dziś kremy, maseczki, peelingi i wiele innych naturalnych produktów przygotujesz w domu. Efekt ich stosowania będzie zniewalający. Poczujesz się, jakbyś korzystała z ekskluzywnego SPA, a pieniądze, które wydałabyś na drogie zabiegi, będziesz mogła przeznaczyć na wymarzony relaks. W książce znajdziesz: 123 proste receptury na kosmetyki do pielęgnacji urody. Każdy przepis to kombinacja naturalnych, łatwo dostępnych składników. Wypróbowane zasady pielęgnacji dopasowane do rodzaju cery oraz pór roku. Kosmetyki sezonowe staną się twoim sposobem na życie zgodne z naturą. Praktyczne informacje, jak stworzyć własne, domowe SPA bez użycia specjalistycznych sprzętów. Katharina Bodenstein i Jutta Schneider to znane biolożki, które w książkach opisują własny sposób na życie zgodne z naturą. Przepisy z Kosmetyków naturalnych w moim ogrodzie przetestowały na sobie i stosują je w codziennym życiu. Zaletą książki są składniki kosmetyków, łatwo dostępne w Twoim otoczeniu. Zobacz, co możesz przygotować z pospolitej pokrzywy!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

17
W zasadzie tak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W zasadzie tak
Dostępny
2 szt.

Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najśmieszniejszy przewodnik po rzeczywistości PRL-u. Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się legalnie w rzeczonym PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Nigdy później nie wznawiany. Chwalony w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Ilustrowany przez Autora. Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przeczytaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od twoich rodziców. Jeżeli PRL pamiętasz – czytając tę książkę będziesz śmiał się w głos, choć czasem pomyślisz – jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć? Jak żyć z władzą, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc – to tylko niektóre zagadnienia z pasją omówione przez Fedorowicza. Które stały się zupełnie nieaktualne, które przetrwały, a które bywają reaktywowane – oceni, pysznie bawiąc się w trakcie lektury, czytelnik.

34,90 zł
18,85 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 16,05 zł

18
Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

49,99 zł
Powiadomienie
19
Szklanka wody, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklanka wody, CD
Bajm, Warner Music Polska
Dostępny
29 szt.

Gdy w 1998 roku Beata Kozidrak zadebiutowała solową płytą „Beata”, serca fanów macierzystego zespołu wokalistki zadrżały z niepokoju. Pojawiły się plotki, mówiące o rozpadzie Bajmu. Nowy album grupy „Szklanka wody” udowadnia jednak, iż grupa jest wciąż w doskonałej formie. Tytułowa, promująca płytę na singlu „Szklanka wody” czy chociażby „Modlitwa o złoty deszcz” oraz „Lola, Lola” to utwory, które z powodzeniem mogą stać się wielkimi przebojami. Płyta jest muzycznie zróżnicowana. Dominuje oczywiście charakterystyczny dla zespołu pastelowy pop-rock, gdzieniegdzie zaprawiony szczyptą bluesa, jednak znajdziemy tu również ciężkie gitarowe pasaże („Wyspa bezludna”) oraz lekko orientalne motywy („Siedem gór, siedem rzek”). Produkcją albumu zajęli się Beata Kozidrak i Artur Drath, zaś za realizację dźwięku odpowiadał, podobnie jak przy solowej płycie Beaty, Piotr Siedlaczek. Lista utworów: 1. Lola, Lola 2. O Tobie 3. Szklanka wody 4. Każdy nowy dzień 5. Wyspa bezludna 6. Jak kobieta 7. Siedem gór, siedem rzek 8. Modlitwa o złoty deszcz 9. 12 stopni 10. Mandarynki, pomarańcze 11. Lulin – Grodzka 36a 12. Chodź do mnie chodź 13. Kamienny las 14. Plama na ścianie

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

20
Surfing With The Alien - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surfing With The Alien
Dostępny
100 szt.

Album `Surfing With The Alien`, pierwotnie wydany w 1987 roku, uznany jest za jedno z najważniejszych dokonań w karierze gitarysty Joe Satrianiego.

52,99 zł
21
Under Cover - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
22
Wired (Remastered) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wired (Remastered)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

57,90 zł
Powiadomienie
23
Judgement - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Judgement
Dostępny
50 szt.

Piąty studyjny album zespołu Anathema grajacego death doom metal. Oryginalnie ukazał się w 1999 roku. Gratka dla fanów mocnych dźwięków.

42,90 zł
24
Brokeback Mountain (OST) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

25
Doctor`s Advocate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doctor`s Advocate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.23

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

26
2001: Odyseja kosmiczna (2-płytowa edycja specjalna) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2001: Odyseja kosmiczna (2-płytowa edycja specjalna)
Niedostępny
Brak

Filmowa wyprawa w krainę jutra. Mapa ludzkiego przeznaczenia, droga do nieskończoności i fascynująca opowieść o starciu człowieka z maszyną.

26,90 zł
Powiadomienie
27
Punky Reggae Live - Wrocław 2008 (Digipack) (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punky Reggae Live - Wrocław 2008 (Digipack) (DVD)
Dostępny
22 szt.

1. Pogodna 2. Snukraina 3. Ostatni Skaut 4. Żywioły 5. Terrorystan 6. Wojna 7. Judasz 8. Chwasty 9. Regemental 10. Pasażerowie 11. Duże Dzieci 12. Matura 13. Farbenia 14. Kwiaty 15. Spodnie z GSu 16. Kolory 17. Erato 18. Corrida 19. Punky Reggae Live 20. Russka 21. She Goes To Finos 22. Szwajcaria 21. Rozkołysanka 22. Should I Stay Or Should I Go 23. Nierealne ogniska video clip 24. Osobista video clip 25. Atak video clip 26. Nowy dzień video clip 27. Muzyka i zdrada video clip 28. Pozytywka video clip 29. Nowe helikoptery video clip 30. Terrorystan video clip 31. Pogodna video clip 32. Spodnie z GSu video clip 33. Corrida video clip 34. Erato video clip

10,99 zł
28
Hellraiser - Best Of The Epic Years - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
29
The Best Of Santana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Santana
Dostępny
200 szt.

Zbiór największych hitów Carlosa Santany - muzyka, gitarzysty rockowego i jazzowego. Teraz w taniej i lubianej serii Camden!

57,90 zł
30
Speak Now World Tour Live (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
55,76 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,14 zł

31
Endorfina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Endorfina
Dostępny
100 szt.

Płyta "Endorfina" to trzecia studyjna produkcja zespołu Tabu. Album zawiera 10 premierowych utworów, w tym przeboje: "Jak dobrze Cię widzieć", "Nie chcę umierać", czy "Marzenia". Każdy kolejny album Tabu był inny i ta tradycja została utrzymana. "Endorfina" to eklektyczna bomba, mieszanina stylów o wspólnym mianowniku, którym jest pulsujący bas, charyzmatyczny wokal oraz przede wszystkim wulkaniczna sekcja dęta. Płytę cechuje bogate instrumentarium, dotąd niegoszczące w nagraniach zespołu. Gośćmi na płycie są Grizzlee, Cheeba i Skorup - dodając utworom smaku i niezbędnego kolorytu. Za produkcję płyty i jej realizację odpowiedzialny był Andrzej "Gienia" Markowski", natomiast za mix oraz mastering: "Gienia" oraz Marcin Bors.

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

32
Łowca Androidów. Edycja Jubileuszowa 30-rocznica. Wydanie kolekcjonerskie, 3 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca Androidów. Edycja Jubileuszowa 30-rocznica. Wydanie kolekcjoners...
Ridley Scott, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

Perfekcyjna futurystyczna wizja świata w niepowtarzalnym wydaniu z książeczką i kosmicznym pojazdem. Spektakularny, przepełniony akcją, uderzająco proroczy "Łowca Androidów" powraca w Edycji Jubileuszowej z okazji 30. rocznicy powstania filmu. Trzydyskowa edycja specjalna zawiera cztery wersje arcydzieła (w tym ostateczną Ridleya Scotta), roboczą wersję filmu oraz dokument - "Niebezpieczne dni: Tworząc Łowcę Androidów". Świętuj trzy dekady wizjonerskiego dzieła sci-fi w nowym wydaniu blu-ray zawierającym sekretne materiały zza kulis i ekskluzywne dodatki!

272,90 zł
259,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 13,64 zł

33
Moon Landing (Deluxe Edition) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moon Landing (Deluxe Edition)
Dostępny
1 szt.

Wersja deluxe z trzema bonusowymi numerami: `Telephone`, `Kiss This Love Goodbye` oraz `Hollywood`.

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

34
Anthology: The Warner Bros. Years - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
56,03 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,87 zł

35
On Parole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Parole
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

36
Szkolny niezbędnik. Angielski - to łatwe! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny niezbędnik. Angielski - to łatwe!
Dostępny
2 szt.

Powtórka najważniejszych zagadnień z języka angielskiego na poziomie klasy 4-6 szkoły podstawowej. Obejmuje: obowiązkowe czasy gramatyki angielskiej, ich wyjaśnienie wraz z przykładami, tematy dotyczące różnych części mowy, specjalnych słówek. Pozycja zawiera mnóstwo przykładów, ciekawych powiedzonek, dużo ilustracji.

13,00 zł
10,99 zł

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Szkolny niezbędnik. Gramatyka w szkole. Powtórka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny niezbędnik. Gramatyka w szkole. Powtórka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W wydaniu zawarliśmy powtórkę z gramatyki. Zgromadzona wiedza jest do opanowania i zrozumienia (!) przez ucznia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Wydanie podzielone jest na strefy, w ramach których autorzy w prosty i przyjazny sposób wyjaśniają na przykładach zagadnienia z poszczególnych działów gramatyki polskiej. Mając tą pozycję, nie trzeba zaglądać do Internetu czy innych książek!

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

38
Szkolny niezbędnik. Jak to napisać – wypracowania w podstawówce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny niezbędnik. Jak to napisać – wypracowania w podstawówce
Niedostępny
Brak

Pozycja wyjaśnia krok po kroku, jak dobrze napisać różne formy szkolnych wypowiedzi. Obejmuje rady dotyczące pisania między innymi takich form: opowiadanie twórcze, opowiadania z dialogiem, opowiadanie z elementami opisu, list, ogłoszenie, opis postaci, opis sytuacji, opis pejzażu, opis dzieła sztuki, e-mail, streszczenie, przepis, notatka, pamiętnik, dziennik, plan wydarzeń. Każda forma jest zilustrowana przykładowym wypracowaniem.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

39
Niezbędnik nastolatka. Wpisownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik nastolatka. Wpisownik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Książka, którą możesz stworzyć według własnego pomysłu. „Mój wpisownik” to pozycja z mnóstwem stron, które motywują nastolatka do kreatywności i działania. Książka zawiera wyróżnione miejsca na zbieranie informacji „o sobie samym”, o tym, co nastolatek lubi, o jego zainteresowaniach, skłaniające do refleksji i stanowiące świetny „odstresowywacz”. Uwaga! Specjalna strefa: LUZ!, a w niej strony do kolorowania - do wyboru zgodnie z zainteresowaniami: zwierzaki, instrumenty muzyczne, ekologia, przyroda, miasto, moda, rowery, deskorolki, przyjaźń. Seria „Niezbędnik nastolatka” to dwie książki na luzie: „Dziennik” i „Wpisownik”, które są świetną pozycją dla każdego nastolatka. Doskonałe na krótką przerwę i długi weekend czy wakacje. Gwarantują dobrą zabawę, niczym nieograniczony wybuch nastoletniej kreatywności i wzmocnienie młodzieńczych przyjaźni.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

40
Fajne krzyżówki. Kolekcja łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajne krzyżówki. Kolekcja łamigłówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Przygotowany zbiór łamigłówek jest nie tylko sprawdzianami wiedzy ogólnej uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, ale przede wszystkim propozycją wspaniałej zabawy w rozwiązywanie zagadek tematycznych i ortograficznych. Krzyżówki proponują ekscytującą zabawę ze słownymi zagadkami dotyczącymi m.in. przyrody, budowy naszego ciała, naszego kraju, bohaterów książek i bajek. Edukacyjny charakter krzyżówek wspierają rozwiązania zamieszczane na końcu książki.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

41
Ludzkie ciało. Przewodnik rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzkie ciało. Przewodnik rodzinny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.08

To kolejny tom z serii 260 stronicowych „Encyklopedii podręcznych dla całej rodziny”. Podstawowe informacje dotyczące anatomii, genetyki, zdrowia człowieka - choroby i ich przyczyny, dzięki dobrze skonstruowanym tekstom i pomocnym zdjęciom czy referencyjnym ilustracjom encyklopedia jest bardzo przydatnym źródłem informacji.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

42
Poczet władców Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczet władców Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Mało jest w historii kwestii tak przyciągających powszechną uwagę jak żywoty władców. Pomazańcy Boży wpływali na bieg naszych dziejów, zmagając się równocześnie z problemami zwykłych śmiertelników. Autorzy tej książki zaprezentowali ich zarówno jako suwerenów z wszelkimi atrybutami władzy, jak i normalnych ludzi, z miłostkami, fobiami i przywarami. Niewątpliwym atutem jest przeszło 800 ilustracji przybliżających miniony świat.

40,00 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

43
Encyklopedia szkolna. Historia polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia szkolna. Historia polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.03

Przedstawia naszą ponadtysiącletnią historię od pradziejów, poznawanych na podstawie śladów archeologicznych, po czasy najnowsze - szybko dokonujące się zmiany początku XXI wieku. Jest przeznaczona przede wszystkim dla gimnazjalistów i licealistów, którzy poszukują wiedzy historycznej w jednym, łatwo dostępnym i przyswajalnym źródle, a także dla tych, którzy chętnie wychodzą poza ramy wyznaczone przez szkolne wymagania.

40,00 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

44
Mensa. The High IQ Society. Nowe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mensa. The High IQ Society. Nowe łamigłówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.12

W tej książce znajdziesz ponad 200 tekstów matematycznych stworzonych przez członków stowarzyszenia MENSA. Zafunduj swojemu mózgowi kompletny trening! Pomoże ci w tym ta książka, zawierająca rozmaite na rozpoznawanie wzorców, a także zagadki liczbowe i łamigłówki logiczne. Nie brakuje również wskazówek, które pomogą Ci przeanalizować każde rozwiązanie i uzyskać jak najlepszy wynik.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

45
Mensa The High IQ Society. Testy matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mensa The High IQ Society. Testy matematyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.03

W tej książce znajdziesz 150 tekstów matematycznych stworzonych przez członków stowarzyszenia MENSA. Zafunduj swojemu mózgowi kompletny trening! Pomoże ci w tym ta książka, zawierająca rozmaite na rozpoznawanie wzorców, a także zagadki liczbowe i łamigłówki logiczne. Nie brakuje również wskazówek, które pomogą Ci przeanalizować każde rozwiązanie i uzyskać jak najlepszy wynik.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

46
Świat łamigłówek: Łamigłówki logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat łamigłówek: Łamigłówki logiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.19

Miłośnik łamigłówek znajdzie wewnątrz tej książki znane z dzieciństwa okręty, domino, pętle i wiele innych łamigłówek. Ćwicz umysł!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

47
Świat łamigłówek: Łamigłówki hanjie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat łamigłówek: Łamigłówki hanjie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.15

Rozwiązywanie obrazków logicznych polega na zamalowywaniu pól siatki w taki sposób, by powstał obrazek. Jedyną wskazówką, jaką otrzymuje gracz, są cyfry podane na początku każdego rzędu oraz kolumny. Oznaczają one liczbę kratek do zamalowania, podaną w odpowiedniej kolejności, idąc od góry do dołu i od lewej do prawej. Każdą grupę zamalowanych kratek od następnej oddziela przynajmniej jedno puste pole. Na przykład 2 6 oznacza, że najpierw mamy dwa zamalowane pola, potem przynajmniej jedno pole puste i sześć pól zamalowanych. Rozwiązanie łamigłówki wymaga umiejętności wyciągania logicznych wniosków. Ćwicz umysł!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

48
Świat łamigłówek: Łamigłówki japońskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat łamigłówek: Łamigłówki japońskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.13

Miłośnik łamigłówek znajdzie wewnątrz tej książki sudoku, combiku, petle, zagadki combiku i wiele innych. Ćwicz umysł!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

49
Ludzkie ciało. Atlas do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzkie ciało. Atlas do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

Anatomia człowieka w 215 ilustracjach! Bogato ilustrowany atlas ciała ludzkiego. Niezwykła pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych, oraz wszystkich tych, którzy interesują się budową człowieka. Książka podzielona jest na rozdziały poświęcone poszczególnym częściom ciała człowieka: głowie, szyi, klatce piersiowej, kończynom górnym, brzuchowi, miednicy i kończynom dolnym.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

50
Atlas świata do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.05

Ucz się geografii poprzez kolorowanie! NA 224 stronach czytelnik znajdzie mapy fizyczne i polityczne do kolorowania. Doskonała okazja by dzieci poznały geografię świata poprzez zabawę.

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

51
Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Książka Terlikowskiego Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu ukazuje węzłowe problemy bioetyki w refleksji trzech nurtów judaizmów – postępowego, konserwatywnego i ortodoksyjnego. Dla wielu czytelników będzie to najpierw zwięzły przewodnik po samych nurtach judaizmów, uświadamiający ich wielość i różnorodność. Dodajmy – przewodnik zwięzły, encyklopedyczny i kompetentny zarazem. Dla każdego czytającego będzie to okazja do zapoznania się z poglądami z zakresu podstawowych zagadnień bioetycznych. Dla każdego chyba będzie to także okazja do pytania, dlaczego nakaz Boży, wyrażony w zwięzłym i jednoznacznym „Nie zabijaj”, został tak wielorako i tak wyrafinowanie zinterpretowany. Kolejna książka Terlikowskiego jest ważną przygodą intelektualną. Pozwala dostrzec bardzo klarownie wyłożone zbliżenia i trudne, kontrowersyjne punkty ewentualnego dialogu czy dyskursu myślicieli judaistycznych z katolicyzmem. Przy okazji pozwala zobaczyć wielką konsekwencję myślenia reprezentowanego przez Magisterium Kościoła i – cieszyć się własną tożsamością. Nie jest to jednak w żadnym wypadku pozycja pisana „z góry”, wyłącznie krytycznie oceniająca i piętnująca inność poglądów. Terlikowski szuka możliwości dialogu. Znajduje go we wspólnej refleksji na temat osoby ludzkiej, w ten sposób przypominając niejako sokratejski rdzeń poszukiwań etycznych – najpierw poznać samego siebie, a potem podejmować troskę o życie. To naprawdę ważna pozycja w dobrze rozumianym dialogu, który jest wysiłkiem poszukiwania prawdy.

8,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,5%
oszczędzasz 2,51 zł

52
Różne oblicza Ducha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne oblicza Ducha
Dostępny
3 szt.

Niewątpliwie autor lubi tematy trudne, a nawet kontrowersyjne. Nie wypływa to jednak z szukania sensacji. Książka nie ma też sensacyjnego charakteru. Autor, jak zawodowy alpinista, pasjonuje się wytyczaniem nowych szlaków duchowej i teologicznej refleksji w tematach złożonych, „niewygodnych” i niewdzięcznych i dlatego podejmowanych rzadko. O. Dariusz Kowalczyk w swych rozważaniach nie daje jednak gotowych rozwiązań i nie „zamyka drzwi” w rozważanych przez siebie problemach. Wręcz odwrotnie. Usiłuje je raczej otwierać, by nowy powiew Ducha mógł przewietrzyć stęchłe powietrze duchowe, nasycone ludzkimi lękami, uproszczeniami, słabością wiary, lenistwem intelektualnym, przyzwyczajeniami czy też brakiem odwagi. Nie przyjmuje jednak postawy młodego buntownika, który ostrymi opiniami narzuca swoje własne idee i wizje, usiłując zdezawuować poglądy przeciwnika. Nawet jeżeli nie zgada się z czyimiś poglądami i opiniami, to zawsze wyraża się o nich z szacunkiem i należnym uznaniem. Umie nie tylko przedstawić i bronić własnych racji, ale także uznać i docenić racje tych, z którymi prowadzi otwartą polemikę. Ze „Wstępu” o. Józefa Augustyna SJ

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

53
Łaskawe Impulsy. Dla poszukujących męża albo żony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łaskawe Impulsy. Dla poszukujących męża albo żony
Dostępny
2 szt.

Łaskawe Impulsy to książka, która powstała z myślą o osobach samotnych, których głównym problemem jest trudność w odnalezieniu „drugiej połowy". PUNKT WYJŚCIA. Podstawą dla rozważań jest Słowo Boże. PRZEWODNIA MAKSYMA. „Jeśli Bóg będzie na pierwszym miejscu w życiu, to i wszystko inne również będzie właściwie poukładane” – czyli że powiedzie się również znalezienie męża albo żony. OCZEKIWANIE. Oczekiwane jest od Czytelnika zaangażowanie się we własne życie. Chodzi o ufne podjęcie dobrowolnej, świadomej i odpowiedzialnej decyzji o stałym pielęgnowaniu rozwijania się, aby nie wegetować w trwodze przed zmarnowaniem życia sobie i innym, a także aby uniknąć paraliżującego zniechęcenia z powodu dotychczasowych negatywnych doświadczeń. CEL. Prezentowane refleksje mają jasny cel: nie jest nim osiągnięcie natychmiastowej przyjemności (która wcale nie musi być czymś złym), ale pobudzenie do pracy nad sobą. Książka nie tylko dla singli!

16,00 zł
11,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

54
Goodbye Days - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goodbye Days
Dostępny
8 szt.

Gdzie jesteście? Odpiszcie, proszę – to ostatnia wiadomość jaką Carver Briggs wysłał do swoich trzech najlepszych przyjaciół. Nigdy nie przypuszczał, że może to doprowadzić do ich śmierci. Teraz Carver nie może się pozbyć wyrzutów sumienia. Na domiar złego, wpływowy sędzia przekonuje prokuraturę, by wszczęła w sprawie wypadku postępowanie. Na szczęście, w życiu chłopaka pojawiają się niespodziewani sojusznicy: dziewczyna Eliego, jedyna osoba w szkole, która chce z Carverem rozmawiać. Dr Mendez, psychoterapeuta i wreszcie babcia Blake’a, która prosi chłopaka, by wyprawili jej nieżyjącemu wnukowi „pożegnanie”, polegające m.in. na dzieleniu się opowieściami z życia zmarłego. Wkrótce w podobny sposób zechcą pożegnać swych bliskich pozostałe dwie rodziny. Carver jednak nie ma pewności co do ich motywów. Czy zdołają się pogodzić ze stratą, czy może jednak pożegnania doprowadzą Carvera na skraj nerwowego załamania lub –­ co gorsza – prosto do więzienia?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

55
Duchowość jezuitów w zarysie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowość jezuitów w zarysie
Dostępny
27 szt.

Autor wyjął z duchowej skarbnicy św. Ignacego Loyoli tylko niewielką garść pereł, ale tak je składał, cyzelował, aby Czytelnik sam dojrzał w nich kontury ducha... (ze wstępu)

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

56
Chrześcijaństwo ponownie odkrywane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijaństwo ponownie odkrywane
Dostępny
21 szt.

Teksty ojca Alfreda Cholewińskiego SJ, które zostały zebrane w tej książce, są bardzo przystępnymi i jednocześnie bardzo głębokimi komentarzami do Księgi, która pisze się od tysiącleci i która pisze się o nas. „Nieprawdą jest to, co się nieraz słyszy, że chrześcijaństwo jest religią trudną, zwracającą się do ludzi silnych, z wyrobionym kośćcem moralnym – czytamy w rozdziale zatytułowanym „Rozwój wiary”. Według Autora „jego pierwszymi i uprzywilejowanymi adresatami są wszelkiego rodzaju rozbitkowie życiowi”.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

57
Żar Miłości. Medytacje o Sercu Bożym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żar Miłości. Medytacje o Sercu Bożym
Dostępny
4 szt.

„Prosić o dogłębne poznanie Pana, który dla mnie stał się człowiekiem, abym go więcej kochał i więcej szedł w jego ślady.” Oto modlitwa prośby w „Ćwiczeniach duchowych”, która jest wprowadzeniem do kontemplacji o wcieleniu Syna Bożego. Św. Ignacy Loyola umieszcza ją przed wszystkimi kontemplacjami wydarzeń z ziemskiego życia Zbawiciela. Ten kto głębiej poznaje Chrystusa, zaczyna bardziej Go kochać, a gdy bardziej kocha, wówczas więcej chce Go naśladować. O. Tadeusz Drozdowicz SJ, podaje kilka obrazów z życia Jezusa, dzięki którym lepiej poznamy Boga, bo odsłaniają one Jego istotę: bezgraniczną miłość do człowieka. Autor zaprasza nas do modlitewnej wędrówki szlakiem wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

58
Pokorna Służebnica. Medytacje o Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokorna Służebnica. Medytacje o Maryi
Dostępny
7 szt.

„Nie obfitość wiedzy, ale jej wewnętrzne odczuwanie i smakowanie zadowala i nasyca duszę.” Takiej to rady udzielał św. Ignacy Loyola, patron rekolekcji, wszystkim odprawiającym ćwiczenia duchowe. Podając treści do medytacji, ograniczał się on do zaledwie kilku zdań, tak, aby zostawić jak najwięcej miejsca Duchowi Św., który sam miał przemawiać do serca rekolektanta podczas rozważań słów Pisma Świętego. O. Wacław Oszajca SJ, zachowując wskazówki św. Ignacego, podaje czytelnikowi 31 wprowadzeń do medytacji o Maryi. Treść każdego wprowadzenia jest jakby kluczem otwierającym drzwi do izdebki serca, tak, by każdy sam mógł spotkać się z Matką, która jest nie tylko w niebie.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

59
Poznaj Serce Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj Serce Jezusa
Dostępny
10 szt.

„Chodzi o to, aby skarbiec dawnych modlitw na nowo przemówił, dodał otuchy i ożywił serce” Poznaj Serce Jezusa pomaga w odkrywaniu piękna i głębi tradycyjnej Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Książka ma kształt przewodnika po litanii. W pierwszej części autor przybliża czytelnikowi kontekst powstania litanii oraz przedstawia postaci i fakty, które miały wpływ na jej kształtowanie się. W drugiej części opracowania podejmuje próbę interpretacji wezwań litanii. Pozwala to z kolei spojrzeć na litanię jako na mini-traktat teologiczny, streszczający najważniejsze argumenty naszej wiary. Analiza poszczególnych wezwań dokonuje się po śladach chrystologicznej refleksji, wychodzącej od tajemnicy Jezusowej tożsamości wyrażanej w Jego zaangażowaniu się w świat, a prowadzącej do obietnicy eschatologicznej chwały, którą możemy odczytać w Jezusowym Sercu.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

60
Ojcowski Park Narodowy. Mapa turystyczna laminowana 1:20 000, wydanie 16 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcowski Park Narodowy. Mapa turystyczna laminowana 1:20 000, wydanie ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.05

Jest to mapa jednostronna w skali 1:20 000. Przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na zachodzie do Skały na wschodzie). Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Wyróżnia się zróżnicowaniem rzeźby terenu, malowniczym krajobrazem, bogatą szatą roślinną i światem zwierzęcym oraz licznymi zabytkami historii i kultury. Jest to teren idealny na piesze i rowerowe wycieczki. Na mapie poza typową treścią turystyczną zaprezentowano szczegółowe nazewnictwo skał i jaskiń.W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, informator krajoznawczy i adresowy, plan Ojcowa i najatrakcyjniejszej części Doliny Prądnika (w skali 1:10000). Całość uzupełniają fotografie. Mapy w wersji elektronicznej przedstawiają tylko mapę główną (bez informatora na odwrocie).

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

61
Tajemnica Jacoba. Tom 3. Pożegnanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Jacoba. Tom 3. Pożegnanie
Dostępny
10 szt.

Oto zakończenie cieszącej się ogromną popularnością serii „Tajemnica Jacoba”. Znajdą tu finał i rozwiązanie tajemnice znane z poprzednich książek, a także wątki rozpoczęte jeszcze w „Pamiętniku nastolatki”. A wszystko pod błękitem greckiego nieba, w bryzach turkusowej morskiej fali i promieniach słońca padających na opaloną skórę. Hej, dziewczyny, to niestety koniec! Wszytko się wyjaśni. Choć być może coś zostanie niedopowiedziane. Może same będziecie musiały się domyślić, jak dalej potoczy się życie bohaterek, z którymi tak się zżyłyście? A może to dopiero początek – w realu znajdziecie swoje własne miłości, tajemnice, niepewności i nadzieje… Zatem głowy do góry! To, co przyjdzie, może być naprawdę zachwycające, bo piękne są te „dni, których jeszcze nie znamy”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

62
Złotko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

O bezkompromisowej, bezwzględnej, ale w jakiś sposób sympatycznej babce, która w wolnych chwilach sama wymierza sprawiedliwość „złym”. Szalona, bezpretensjonalna, komercyjno-serialowa (ale w dobrym znaczeniu – lit. popularna wysokiego lotu), oryginalna, nieco dziwaczna, zabawna i przerażająca zarazem. Powieść należy czytać z dystansem, bo wszystko w niej jest nieco przerysowane. Główna bohaterka Rhiannon, asystentka redakcji prowincjonalnej gazety w niewielkim angielskim miasteczku. Ma 27 lat, grupkę przyjaciółek, które niechętnie toleruje, chłopaka Craiga, który od niedawna zdradza ją z młodszą i ładniejszą koleżanką z pracy, Laną. Rhiannon z pozoru prowadzi zwykłe życie (bardzo podobne do wiecznie sfrustrowanej Bridget), w wolnym czasie kieruje się zaś własnym kodeksem moralnym: morduje ludzi „złych” – pedofilów i gwałcicieli (czasem co prawda nagina swoje zasady i poszerza zakres złych uczynków, ale cóż – przecież nikt nie jest doskonały).

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

63
Hodowca świń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hodowca świń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.28

Ostra jak brzytwa, przejmująco prawdziwa. Siedem osób uwikłanych w zagadkową śmierć. Kilka dni jak z najgorszego snu. I jeden człowiek, który rozpętał piekło. Rafał Tusza, szef despota, uzależniony od władzy, chirurgii estetycznej i dobrobytu, prezes korpofirmy, wyrusza wraz z zespołem zarządzającym na wyjazd integracyjny. Nikt nie ma ochoty tam jechać, każdy udaje entuzjazm i perfekcyjnie gra swoją rolę. Gdy docierają na miejsce – do pustego, małego i zaniedbanego gospodarstwa wiejskiego – szef zabiera im komórki, tablety i jedzenie. Przeszukuje walizki. Rozdziela ich pomiędzy dwie sypialnie. Wkrótce okazuje się, że w gospodarstwie nie ma nic do jedzenia. A to dopiero początek… Kto chce przeżyć, musi walczyć o przetrwanie. Gra pozorów staje się rozgrywką o życie. Jak daleko się posuniesz, by zachować stanowisko, władzę i godność? Oto nowy wspaniały świat wielkiego biznesu. A może folwark zwierzęcy? Poruszająca metafora życia w korporacji.

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

64
LEGO Architecture. Muzeum Solomona R. Guggenheima 21035 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Architecture. Muzeum Solomona R. Guggenheima 21035
LEGO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.28

Odkryj tajemnice architektury muzeum Guggenheima zaprojektowanego przez Franka Lloyda Wrighta. Ten szczegółowy model Lego® wiernie ukazuje charakterystyczną linię i łuki, dzięki którym budynek od pół wieku cieszy się sławą ikony architektury. Uzupełnieniem okrągłych rotund głównego gmachu jest prosta, podzielona przecinającymi się liniami fasada przylegającego do muzeum wysokościowca. Zestaw zawiera także elementy zewnętrzne do złożenia, które ukazują fragment 5th Avenue Museum Mile i typowe dlatego miejsca żółte taksówki. Dla zwiększenia autentyczności model muzeum ma także szyld wykonany z użyciem „pisma architektonicznego” i kroju czcionki zbliżonego do tego, który pierwotnie zastosował Wright. Ten model z serii Lego Architecture świetnie sprawdzi się jako element wystroju domu lub biura, a złożenie go dostarczy satysfakcji każdemu, kto interesuje się architekturą, podróżami, historią i projektowaniem. Do zestawu dołączona jest broszura z informacjami o projekcie, architekturze i historii budynku (tylko w języku angielskim, tekst w pozostałych językach można pobrać z LEGO.pl/architecture). Seria Lego® Architecture, stworzona dla miłośników podróży, architektury, historii i projektowania, oddaje hołd światowej architekturze poprzez odtwarzanie najsłynniejszych budowli z klocków LEGO zestaw zawiera ponad 740 klocków Lego® i jest odpowiedni dla dzieci od 12 roku życia. Wymiary: ok. 12 cm wysokości, 19 cm szerokości i 14 cm głębokości Liczba elementów: 744 Wymiary pudełka: 9,5 x 26,2 x 28,2 cm

299,99 zł
257,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 42,00 zł

65
Cięcie. Włosy ludu polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cięcie. Włosy ludu polskiego
Dostępny
5 szt.

Książka autorstwa Joanny Ambroz i Pawła Zieglera, pięknie ilustrowana, odwołująca się do przesądów, wierzeń oraz aspektów społecznych dotyczących włosów w kulturze polskiej, napisana na podstawie ksiąg z XIX i XX wieku. Ilustrację książki stanowią znakomite rysunki Joanny Ambroz o ograniczonym rysunku przedstawiającym postać ludzką, osadzoną w figurach geometrycznych, abstrakcyjnych. W ilustracjach zawarty jest klucz wizualny przedstawiający włosy.

29,90 zł
13,16 zł

Rabat 56,0%
oszczędzasz 16,74 zł

66
Polska Okładka Płytowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Okładka Płytowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Album wydany do wystawy „Polska Okładka Płytowa” (kurator: Mateusz Torzecki) zawiera tekst kuratorski, wywiady z polskimi projektantami okładek płytowych oraz felieton. „Czy muzycy zawsze się godzili na moje propozycje? Nigdy nie miałem problemów z muzykami. Jeśli już, to z marketingiem. Jak na przykład w przypadku okładki Eltona Johna. Chcieli, żebym dodał podpis. Mówię – „Po co? To przecież Elton John. Podpis by tę okładkę zabił”. [fragment wywiadu Sylwii Jarmuż przeprowadzonego z prof. Rosławem Szaybo]

89,00 zł
62,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

67
Klimaty III RP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klimaty III RP
Dostępny
50 szt.

Andrzej Gelberg jest wnikliwym obserwatorem życia społecznego i politycznego. Bardzo celnie opisuje choroby, na które cierpi współczesna Polska.

28,00 zł
18,99 zł

Rabat 32,2%
oszczędzasz 9,01 zł

68
Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.15

Czy to możliwie, że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? Poznajcie go i przekonajcie się sami! W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek - regały pełne wciągających książek.To nie puste słowa - książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie i ruszyć do powstania listopadowego, a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. Czytelnik prowadzony przez piękne ilustracje podąża krok w krok za nimi. Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz to pierwsza z cyklu „Wciągających książek o wielkich Polakach”, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

69
Otoczeni przez idiotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otoczeni przez idiotów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Najpopularniejszy skandynawski poradnik ostatnich lat! Czy dopadają cię spóźnione pointy w stylu: „Powinienem był mu powiedzieć to i to, wtedy może by zrozumiał”? Czy zdarzyło ci się uczestniczyć w zebraniu, na którym nie byłeś w stanie zrozumieć toku myślenia żadnej osoby? Czy frustruje cię, że nikt nie rozumie twojego jakże klarownego wywodu? Idioci są wszędzie i niestety jakoś musimy z nimi żyć. Możemy pozostać przy przekonaniu, że jesteśmy otoczeni przez idiotów, ale tak naprawdę otaczają nas ludzie o czterech różnych typach osobowości. Wystarczy umieć je zidentyfikować, a praca, życie i współdziałanie z nimi będzie jak bułka z masłem. A ile nam to zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów!

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

70
Stacyjkowo. Multipack. Safari – zestaw tematyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacyjkowo. Multipack. Safari – zestaw tematyczny
Epee
Niedostępny
Brak

Wybierz się w niezwykłą podróż z ulubionymi bohaterami Stacyjkowa! Lokomotywy i wagony można ze sobą łączyć. Zawartość opakowania: • 2 lokomotywy, które odwzorowują bohaterów seriali – Wilsona i Mtambo • 2 wagoniki – z żyrafą i słoniem. Wymiary opakowania: 25.5 x 9.0 x 9.0 cm

40,41 zł
35,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,85 zł

71
3D Magic. Magiczny żel, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3D Magic. Magiczny żel, mix kolorów
Epee
Niedostępny
Brak

Daj się ponieść wyobraźni i stwórz własne, niepowtarzalne figurki 3D! Umieść swój projekt w urządzeniu 3D i już po minucie, pod wpływem światła UV, żel stwardnieje, a ty będziesz mógł się cieszyć gotową figurką 3D! Dzięki innowacyjnej technologii utwardzania żelu światłem UV oraz wspaniałym szablonom łatwo i bezpiecznie przekształcisz swoje pomysły w realne kształty, a nawet trójwymiarowe konstrukcje! Urządzenia 3D możesz używać pionowo lub poziomo, by tworzyć wysokie lub szerokie kreacje! Produkt jest przyjazny dzieciom. Bez nagrzewania i kleju. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

17,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

72
Matematyka 6. Ciekawi świata. Podręcznik do 6 klasy szkoły podstawowej, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 6. Ciekawi świata. Podręcznik do 6 klasy szkoły podstawowej...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Matematyka 6 Część 2 to podręcznik przeznaczony na drugi semestr nauki uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Obejmuje działy: Bryły, Liczby dodatnie i ujemne, Diagramy, Wyrażenia algebraiczne i równania, Procenty, Układ współrzędnych. Każdy temat rozpoczyna się wprowadzeniem omawianego zagadnienia. Ćwiczenia umożliwiają prześledzenie prawidłowego rozwiązania, a zadania przećwiczenie wprowadzonych treści. Każdy uczeń ma też możliwość ewaluacji i oceny zdobytych przez siebie umiejętności na koniec lekcji w Potrafię. W książce znajdują się też liczne Ciekawostki i propozycje Miniprojektów. Na końcu każdego zamieszczono Słowniczek z objaśnieniem ważnych terminów oraz zestaw zadań dodatkowych.

38,50 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,85 zł

73
Historia 6. Ciekawi świata. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia 6. Ciekawi świata. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Dzięki treściom zawartym w podręczniku uczeń dowie się, jak wyglądała Polska i świat po I wojnie światowej, jaki był przebieg II wojny światowej i jak potoczyły się losy Polski i świata po jej zakończeniu. Pozna również najważniejsze zagadnienia dotyczące współczesnego społeczeństwa.Podręcznik jest bogaty w teksty źródłowe, których stopień trudności jest dostosowany do możliwości intelektualnych szóstoklasisty. Każdy rozdział zawiera również podsumowanie najważniejszych treści oraz propozycje literatury uzupełniającej.Uczeń jest przygotowywany do odbioru i realizacji treści społecznych poprzez zamieszczanie po każdym temacie ćwiczeń zatytułowanych Pracujemy razem. Ich głównym celem jest przygotowanie ucznia do pracy w grupie i późniejszej pracy metodą projektu. Ważnym składnikiem podręcznika są zadania i pytania, które występują zarówno na zakończenie każdego rozdziału, jak i na zakończenie poszczególnych działów. Podręcznik ma starannie dobraną obudowę ilustracyjną, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści. Ilustracje są ściśle powiązane z treścią podręcznika, a sposób ich wykonania przemawia do wyobraźni dziecka i pozytywnie oddziałuje na jego emocje.

37,30 zł
33,57 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,73 zł

74
Język polski, klasa 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski, klasa 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.17

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Podręcznik w pełni realizuje treści podstawy programowej, ale zawiera też propozycje ich rozszerzenia. Ma czytelny, stały, uporządkowany układ treści, rozdziały nawiązują do pór roku, wydarzeń społecznych i historycznych. Powtarzalność elementów ułatwia uczniom korzystanie z podręcznika. Podręcznik zawiera treści erudycyjne, a staranny dobór tekstów z pewnością zainteresuje uczniów. Tekstom towarzyszą dzieła malarskie pomagające dostrzec uczniom ciągłość kultury. Różnorodność ćwiczeń daje możliwość indywidualizacji pracy z uczniem oraz utrwalania jego wiedzy i umiejętności. Każdy rozdział zakończony jest testem, który przygotowuje ucznia do sprawdzianu kompetencji także tego najważniejszego, kończącego ten etapu kształcenia.

45,90 zł
41,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

75
Język polski, klasa 6. Kształcenie językowe. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski, klasa 6. Kształcenie językowe. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.24

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Realizuje treści podstawy programowej z zakresu języka. Uczeń poszerzy dzięki niemu swoją wiedzę o komunikacji, wymowie i pisowni, budowie i rodzajach zdań. Pozna nowe zagadnienia związane z takimi częściami mowy jak czasownik, rzeczownik, przymiotnik, przysłówek, przyimek i spójnik. Pozna też liczebnik.Uporządkowany, stały układ treści ułatwia korzystanie z podręcznika. Bogaty zbiór zadań pomaga praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę, a podsumowania po każdym dziale usystematyzować ją. Duża liczba ilustracji pomoże przykuć uwagę uczniów do omawianych zagadnień.

29,40 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,94 zł

76
Historia, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Zgodnie z sugestiami nauczycieli dostosowano podręcznik tak, by w jeszcze większym stopniu umożliwiał kształcenie umiejętności. Wprowadzono nowe formy ćwiczeń- do materiału ikonograficznego- by lepiej przygotować uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Dla lepszego zobrazowania trudniejszych zagadnień dodano nowe schematy, mapy, ryciny.Tekst został napisany ciekawym językiem. Wiadomości zamieszczone pod ilustracjami i na marginesach znacznie ułatwiają zrozumienie poruszanych zagadnień, a polecenia do materiału źródłowego i liczne zadania aktywizują uczniów na lekcji. Dzięki chronologicznemu układowi treści oraz przejrzystej i powtarzalnej strukturze podręcznik jest niezwykle uporządkowany. Podręcznik jest w pełni dostosowany do wymagań nowej podstawy programowej.

43,80 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,38 zł

77
Geografia, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Przedstawiamy podręcznik w pełni dostosowany do nowej podstawy programowej. Jeszcze bardziej położono w nim nacisk na kształcenie u uczniów wymaganych umiejętności. Jest więcej elementów , które uczą m.in. obserwacji terenu, opisu krajobrazu, pracy z mapą, przygotowania planu podróży, pracy z materiałami źródłowymi. Nowy podręcznik zawiera więcej map topograficznych, zdjęć lotniczych i satelitarnych, na których wykorzystanie zwraca uwagę nowa podstawa programowa.Rozdziały podręcznika mają formę ciekawej prezentacji. Na marginesach zamieszczono wyjaśnienia ważnych pojęć i terminów oraz informacje, które łączą geografię z innymi dziedzinami nauki. Ćwiczenia, zadania i przykłady rozwiązań kształtują umiejętności niezbędne na egzaminie gimnazjalnym.

43,80 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,38 zł

78
Biologia, klasa 3. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia, klasa 3. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. Podręcznik prezentuje wiedzę w sposób systematyczny i przyjazny dla ucznia. W tym celu zastosowano liczne ilustracje, schematy, wykresy, a ważne pojęcia są wyodrębnione. W podręczniku duży nacisk został położony na doświadczenia i samodzielna pracę ucznia. Ćwiczenia i zadania utrwalają wiedzę i kształtują umiejętności wymagane na egzaminie gimnazjalnym.

43,50 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,35 zł

79
Język polski, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski, gimnazjum, klasa 3. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku. W podręczniku zastosowano tematyczny układ treści , który kształci w uczniach umiejętność myślenia przekrojowego i daje możliwość szerszego spojrzenia na tradycję literacką. Kształcenie kulturowo-literackie zostało powiązane z kształceniem językowym . Powtarzalność poszczególnych elementów ułatwia uczniom zapamiętanie materiału. Tematy główne zilustrowano różnorodnymi tekstami z kolejnych epok literackich. Pod każdym z nich występują zadania i pytania kontrolne, z których wiele ma formę pytań otwartych.

43,80 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,38 zł

80
Matematyka. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Podręcznik dostosowany do wieloletniego użytku. Prezentujemy podręcznik do nauczania matematyki w gimnazjum, w pełni zgodny z nową podstawą programową, która bardzo szczegółowo określa wymagane treści nauczania. Dlatego nasza publikacja została wzbogacona o określone tematy i zagadnienia. Dodano wiele ćwiczeń i zadań wraz z rozwiązaniami, które kształtują umiejętności wymagane na egzaminie gimnazjalnym. Podręcznik pomaga w prowadzeniu zajęć dla uczniów o zróżnicowanym poziomie wiedzy matematycznej. Każdy temat rozpoczyna się krótkim wstępem teoretycznym, zawierającym wyszczególnienie ważnych informacji. Część teoretyczną kończą ciekawostki zamieszczone przy każdej lekcji. Numer dopuszczenia MEN: 54/3/2011/2017

42,00 zł
37,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

81
Szachy magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy magnetyczne
Mega Creative, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.01

Szachy magnetyczne: • strategiczna gra planszowa będąca jednocześnie dyscypliną sportową, • gwarantują świetną zabawę dla całej rodziny, • bawią i uczą jednocześnie. Szachy są bardzo popularną grą, która ma wielu zwolenników wśród osób w każdym wieku na całym świecie. Ten produkt to wysoka jakość, a także efektowny wygląd. Szachownica jak i pionki wykonane są z plastiku. Pionki mają magnes, dzięki któremu nie będą się przewracać podczas rozgrywki. Szachownica zamykana na wygodne zatrzaski. Rozkładana szachownica służy również jako pudełko do przechowywania figur, jej wymiary to 31.5 x 31.5 cm. Wysokość największego pionka: ok. 6.5 cm Wysokość najmniejszego pionka: ok. 3.0 cm Wymiary opakowania: 32.5 x 16.5 x 4.0 cm

46,12 zł
34,59 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,53 zł

Wróć do góry