hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.08.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 22 sierpnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet (Elena Favilli, Francesca Cavallo), na drugim Jano i Wito. W trawie (Wiola Wołoszyn, Przemysław Liput). Kolejny produkt to Morderstwa w Somerset (Anthony Horowitz) oraz Obrona Sokratesa (Platon).
1
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykły...
Dostępny202 szt.

„Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety” – Geri Stengel, „Forbes”. Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie! Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę. „Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom” – Hollee Actman Becker, „Parents”. „Autorki tych bajek zastępują księżniczki kobietami, które zmieniły świat” – Taylor Pittman, „The Huffington Post”. „Zaręczam, że dzieciom, które będą czytać tę książkę na dobranoc, przyśnią się wspaniałe, inspirujące sny” – Fiona Noble, „The Guardian”. „Lepszych opowieści na dobranoc nie znajdziecie” – Caroline Siegrist, blog Cool Mom Picks.

59,90 zł
35,34 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,56 zł

29 osób kupiło
2
Jano i Wito. W trawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jano i Wito. W trawie
Dostępny79 szt.

Duży Jano i mały Wito znajdują tajemniczy kamień. Co się stanie, kiedy go dotkną? Ojej, to magiczny kamień! Teraz wszystko zrobiło się taaakie duuuże – wąż jest ogromny, wielka pszczoła robi bzzz, bzzz i można się nawet wspinać na zająca! Wiola Wołoszyn, z wykształcenia logopedka, z zamiłowania blogerka, postanowiła stworzyć książkę, od której nie ucieknie żadne dziecko. Fascynujący świat słów i dźwięków, kartonowe strony i zajmująca historia zaciekawią nawet najmłodszych czytelników. Opowieść zilustrował Przemek Liput, który wykreował radosne otoczenie widziane oczami małych dzieci, pełne ciepłych barw i przyjaznych kształtów. Książeczka całokartonowa.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

17 osób kupiło
3
Morderstwa w Somerset - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwa w Somerset
Dostępny32 szt.

Mroczna podróż w świat kryminału łącząca to, co najlepsze w klasycznej i współczesnej literaturze sensacyjnej. Jeden dam za smutek, za radość może dwa. Susan Ryeland, redaktorka londyńskiego wydawnictwa, otrzymuje wydruk najnowszej powieści autora cyklu bestsellerowych kryminałów. Trzy dam za dziewczynę, cztery za chłopaka. Wszystko jest jak trzeba – spokojna wieś, ofiary zbrodni, prywatny detektyw – tyle, że wcale nie o to chodzi. Kto da pięć za srebro? Kto sześć za złoto da? Bo sednem tej historii jest coś zupełnie innego, niż się wydaje. I siedem za tajemnicę, o której cicho-sza! Susan od lat współpracuje z Alanem Conwayem. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać prywatnego detektywa Atticusa Pünda. Najnowsza powieść z cyklu – historia morderstwa popełnionego w wiejskiej rezydencji Pye Hall – nie jest jednak tym, czym się wydaje. Owszem, są w niej ofiary i intrygująca kolekcja podejrzanych, ale to tylko pozory, na stronach powieści ukryta jest bowiem zgoła odmienna intryga: jak najbardziej realna historia zazdrości, chciwości, bezlitosnej ambicji i... morderstwa.

39,90 zł
21,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 17,95 zł

9 osób kupiło
4
Obrona Sokratesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrona Sokratesa
Dostępny40 szt.

Dwujęzyczne wydanie w nowym tłumaczeniu prof. Ryszarda Legutki Obrona Sokratesa to jeden z kilku najważniejszych tekstów w dziejach europejskiej kultury. Obraz Sokratesa – człowieka sprawiedliwego stojącego przed sądem – położył fundamenty pod dalszy rozwój myśli filozoficznej. Obrona Sokratesa to II tom unikalnej serii „Biblioteki Klasycznej” w tłumaczeniu prof. Ryszarda Legutki, uznawany współcześnie za najbardziej wartościowy polski przekład tego klasycznego dzieła Platona. Oprócz samego tekstu tłumaczenia, nowe wydanie będzie zawierało tekst grecki, komentarz tłumacza oraz bibliografię.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

8 osób kupiło
5
Nowe alaantkowe BLW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe alaantkowe BLW
Dostępny183 szt.

Joanna Anger i Anna Piszczek powracają z kolejną książką kucharską przeznaczoną dla rodziców, którzy razem z dziećmi wyruszają w kulinarną podróż po świecie nowych smaków. Metoda BLW już na dobre zagościła w polskich domach. Tysiące maluchów nauczyło się dzięki niej jeść zdrowo i różnorodnie, a rodzice przekonali się, że najlepszy sposób na wychowanie małego smakosza to zasiąść razem z nim do stołu i cieszyć się wspólnym posiłkiem. Ale co powinno znaleźć na talerzach, żeby dzieci z radością zjadły posiłek, a do ich brzuszków trafiły wartościowe składniki odżywcze? Autorki najpopularniejszego w Polsce bloga o metodzie BLW proponują ponad sto nowych przepisów, wśród których znajdują się między innymi: • smaczne śniadania, od których cała rodzina może zacząć nowy dzień, • pożywne przekąski, które można zabrać ze sobą na spacer, na piknik lub na plac zabaw, • nowe wersje tradycyjnych zup, które zapewnią mnóstwo energii ruchliwym maluchom. W książce znajdują się również przykładowe jadłospisy (na upały i na zimowe dni, na weekendy i czas choroby, wegetariańskie i na początek rozszerzania diety), dzięki którym łatwiej zaplanować posiłki na cały dzień. Nowe alaantkowe BLW to świetny sposób na kuchenne sukcesy, na których skorzysta cała rodzina – i duzi, i mali. Smacznego! Joanna Anger – na co dzień nauczycielka wychowania przedszkolnego, mama Ali i Zuzi – i Anna Piszczek – polonistka i historyczka, mama Antka – są twórczyniami bloga AlaAntkowe BLW. Ich pierwsza książka natychmiast została bestsellerem, stając się obowiązkową pozycją w kuchennych biblioteczkach wielu tysięcy polskich rodzin.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

8 osób kupiło
6
Kropka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kropka
Dostępny753 szt.

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent! Kropka Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

8 osób kupiło
7
Cykl życia. Archetypowa droga człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl życia. Archetypowa droga człowieka
Dostępny40 szt.

Książka obrazuje życiowe rozterki i trudy zmagań z nieświadomym losem, jak też progi i wyzwania, które każdy musi przejść na swojej drodze przeznaczenia i drodze do pełni. To ważna publikacja dla dorosłych, jak i osób młodych, szukających drogowskazów, które językiem metaforycznym i symbolicznym ilustrują proces przemiany człowieka naturalnego w istotę kulturową. Dzięki tej przemianie jest ona zdolna poradzić sobie z dylematami życia wewnętrznego oraz pełnić odpowiedzialne role w rodzinie i społeczeństwie. Książka jest znakomitą ilustracją zastosowania psychologii Junga, a zwłaszcza teorii indywiduacji i koncepcji archetypów do objaśniania sensu ludzkiego życia od narodzin do starości. Lektura nie tylko dla osób zajmujących się terapią i psychologią jungowską oraz postjungowską, ale także dla przedstawicieli innych kierunków psychoterapii, trenerów rozwoju osobistego, doradców, pedagogów, których interesuje integralne ujęcie doświadczeń na linii życia.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

6 osób kupiło
8
Panda i mądrości zen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panda i mądrości zen
Dostępny27 szt.

Leo i Molly lubią swój nowy dom i sąsiadów, a zwłaszcza pana Taflę, który mieszka nieopodal. We trójkę tworzą zgraną drużynę. Podczas zabawy ze zdziwieniem odkrywają, jak wiele można się nauczyć od innych w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach. Zabawna, pełna ciepła opowieść o cierpliwości, umiejętności dzielenia się i dobroci. Niesamowity świat wykreowany w książce wzbogacają ilustracje Autora, malowane tuszem i akwarelami.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

4 osoby kupiły
9
Kostek na scenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostek na scenie
Dostępny27 szt.

Oto Kostek - pies jedyny w swoim rodzaju! Razem ze swoim przyjacielem Panem Piętką Kostek postanawia wybrać się do miasta. Niewinny spacer kończy się dla niego występem w teatrze i wyczynem na miarę bohatera! Przy okazji czytelnicy dowiedzą się, jak rozpoznać prawdziwego ducha... Ta przeurocza seria o psie przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Kostek znajduje wyjście z każdej sytuacji, a bywa, że zostaje bohaterem. Dzieci, które miały już okazję poznać Kostka i Pana Piętkę twierdzą, że to genialny duet i nie mogą się doczekać ich dalszych przygód!

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
10
Pan miłości. Odkryj prawdę o potędze Bożej Miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan miłości. Odkryj prawdę o potędze Bożej Miłości
Dostępny10 szt.

Jak często myślimy o tym, że Jezus nas kocha? Czy jesteśmy świadomi, co to tak naprawdę znaczy? „Kocham wszystkich ludzi i daję im moją wybaczającą miłość. Moje przebaczenie nie ma żadnych granic, więc nie ma znaczenia, co zrobiłeś – jeśli naprawdę żałujesz, przebaczę ci. Każdy grzech może zostać wybaczony, jeśli naprawdę o to zabiegasz”. – fragment Carver Alan Ames pomaga nam odkryć prawdę o potędze Bożej Miłości. Nie istnieje siła, która mogłaby ją pokonać. Nie ma żadnego grzechu, którego nie można oddać Bogu. Wyjątkowe przesłania, które stanowią owoc głębokich modlitw i spotkań Amesa z Jezusem, przekonują o tym z całą mocą. Kto może potwierdzić to lepiej niż autor, który sam doświadczył tego ożywczego płomienia i całkowicie odmienił swoje życie? Carver Alan Ames – charyzmatyk, mistyk i wielki chrześcijański mówca. Autor bestsellerowej książki Oczami Jezusa.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
11
Róża Krull na tropie. Tom 2. Lustereczko, powiedz przecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża Krull na tropie. Tom 2. Lustereczko, powiedz przecie
Dostępny67 szt.

„Zostać bohaterem powieści kryminalnej? Zaskakujące i ekscytujące! Tak jak i książka!” Rafał Maślak, Mister Polski. Znana autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Wkrótce okazuje się, że nie miał on żadnego powodu, aby zdecydować się na tak desperacki czyn. Zaintrygowana Róża rozpoczyna śledztwo i szybko przekonuje się, że w świecie facetów, którzy wiedzą o kosmetykach i modzie więcej niż ona sama, znajdują się też psychopaci, gotowi na wszystko, aby tylko zdobyć tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku... Lustereczko, powiedz przecie to drugi tom przygód Róży Krull i dwójki jej przyjaciół, a zarazem współpracowników – menadżerki Betty i PR-owca Pepe. Tym razem w rozwiązaniu zagadki kryminalnej pomaga im też sam Mister Polski, Rafał Maślak. W przygotowaniu kolejne tomy!

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

2 osoby kupiły
12
Enter the World of Grammar. Book 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enter the World of Grammar. Book 1
Dostępny15 szt.

Uwielbiana przez dzieci i dorosłych zabawna i wesoła seria gramatyczna. Jej główne atuty to wytłumaczone z humorem zagadnienia gramatyczne i śmieszne historyjki. Seria 5 książek do nauki gramatyki opowiada poziomom A1+, A2, B1, B1+, B2 (Use of English, FCE) wg. skali CEFR. Książka zawiera klarowne i proste wyjaśnienia, zabawne, kolorowe ilustracje, gramatykę połączoną z komunikacją oraz liczne powtórzenia. Idealna do samodzielnej nauki gramatyki języka angielskiego.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

2 osoby kupiły
13
Kot Winston. Tajna misja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Winston. Tajna misja
Dostępny24 szt.

Spokojne życie profesorskiego kota Winstona kończy się, gdy do domu jego opiekuna sprowadza się nowa gospodyni Anna z córką Darią. Winston po raz pierwszy w życiu wychodzi na podwórko, a Daria musi zmienić szkołę. Oboje mają kłopoty z adaptacją do nowych warunków. Uderzenie pioruna sprawia, że następuje zamiana ról. Winston jako Daria musi nie tylko poradzić sobie ze szkolnymi kłopotami dziewczynki, lecz także uwolnić jej mamę od niesprawiedliwych podejrzeń o przemyt. Rozpoczyna się tajna misja kota Winstona.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
14
W ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ciemność
Dostępny9 szt.

Rytm życia Anny Bartákovej wyznaczają cowtorkowe wizyty w skupie. Zioła, które z pasją zbiera już od dzieciństwa, kontynuując rodzinne tradycje (babcia, za której duchową spadkobierczynię się uważa, słynęła ze swych zielarskich talentów na całą okolicę), stopniowo stają się przedmiotem obsesji, pieczołowicie planowane wyprawy po nie – jedynym sensem i celem życia. W ciemność to opowieść o życiu w dusznej postkomunistycznej wsi i o kontakcie z przyrodą, która staje się ucieczką, ale również studium rozpadu osobowości. Wszystko, o czym opowiada narratorka, jest jednocześnie przefiltrowane przez zakorzenioną w ludowej, magicznej wizji świata wrażliwość – rośliny, zwierzęta, rzeki, a nawet strychy bywają tu reprezentantami tajemniczych, nadprzyrodzonych sił. Powieść uhonorowana nagrodą Magnesia Litera.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
15
The Art Of War, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Art Of War, CD
Sabaton, Mystic Production
Dostępny30 szt.

Lista utworów: 1. Sun Tzu Says 2. Ghost Division 3. The Art Of War 4. 40:1 5. Unbreakable 6. The Nature Of Warfare 7. Ciffs Of Gallipoli 8. Talvisota 9. Panzerkampf 10. Union (Slopes Of St. Benedict) 11. The Price Of A Mile 12. Firestorm 13. A Secret Bonus: 14. Swedish Pagans 15. Glorious Land 16. Art Of War (Pre Production Demo) 17. Swedish National Anthem (Live At Sweden Rock Festival)

58,99 zł
54,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,72 zł

2 osoby kupiły
16
Moje życie jako... Kaskader - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie jako... Kaskader
Dostępny35 szt.

Derek Fallon dostaje prawdziwy prezent od losu – ma zostać kaskaderem w filmie z udziałem nastoletniej gwiazdy! Dopiero potem okazuje się, że ma być jej dublerem, co oznacza zakładanie peruki i przebieranie się za dziewczynę… Koledzy nigdy nie mogą się o tym dowiedzieć! Na domiar złego najlepszy kumpel wrzucił do sieci kompromitujące Dereka nagranie… Druga książka z serii „Moje życie jako…” to kolejna porcja przygód niesfornego Dereka, który lawiruje między szkołą a domem, próbując sprostać wymaganiom rodziców i nauczycieli.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
17
Biblia. Poszukaj i znajdź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia. Poszukaj i znajdź
Dostępny14 szt.

Przeczytajcie 22 wybrane historie biblijne. Każdy mały czytelnik będzie mógł wykazać się spostrzegawczością, gdyż na pięknie ilustrowanych stronicach trzeba odszukać 190 różnych obiektów. Ta wspaniała Biblia sprawi, że każde dziecko będzie z zapałem śledziło bieg wydarzeń, aby odnaleźć ukryte obrazki. Zatem do dzieła – poszukaj i znajdź!

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
18
Wampir - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampir
Dostępny13 szt.

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Wiktoriański Londyn mglisty, zimny, deszczowy, wietrzny, mroczny, tajemniczy i... wzbudzający podświadomy lęk. On, mister Zenon, wartościowy i szlachetny młodzieniec, zdolny polski literat z niepokojąco niejasnych przyczyn na emigracji poza ojczyzną. Ona, miss Betsy, śliczna, dziewczęca, niewinna, dobroduszna Angielka, bezgranicznie zakochana w Zenonie. A pomiędzy nimi: nieodgadniona i intrygująca Daisy, hinduski demoniczny guru, upiory przeszłości, pradawne i groźne siły oraz przerażające duchowe i... zmaterializowane zło. Reymont z wielkim znawstwem i artystyczną swadą rysuje dramat uwikłania się w spirytyzm, okultyzm i fałszywe religie rzucające nieodparty urok niesamowitości, egzotyki i mistycyzmu, lecz ostatecznie ciągnące duszę w głąb zatracenia.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

3 osoby kupiły
19
English Vocabulary in Use. Pre-intermediate and Intermediate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Vocabulary in Use. Pre-intermediate and Intermediate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

The words you need to communicate with confidence. English Vocabulary in Use Pre-intermediate and Intermediate contains vocabulary explanations and practice for pre-intermediate and intermediate level (B1) learners of English and is perfect for both self-study and classroom activities. Expand your vocabulary with easy to understand explanations and practice exercises. Learn words in context with 100 different topics, including Travel bookings, Cafés, and Email and the Internet. Be confident about what you are learning, thanks to Cambridge research into how English is really spoken and written. Get better at studying by yourself, with units on learning vocabulary, personalised practice and an easy to use answer key. You can buy this book with or without an ebook. With the ebook you can listen to new words as well as reading them, bookmark pages, highlight text and add notes to help you remember words. It can be accessed online using a PC or Mac, and downloaded to iPads or Android tablets.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

1 osoba kupiła
20
Milionerzy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milionerzy
TM Toys, od 12 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Nowa, polska edycja gry planszowej oparta na popularnym na całym świecie teleturnieju. Odpowiedz poprawnie na wszystkie 12 i zostań milionerem! Gra „Milionerzy” od TM TOYS to wierne odzwierciedlenie kultowej już gry telewizyjnej, znanej na całym świecie. Aby wygrać i zostać milionerem trzeba odpowiedzieć poprawnie na 12 losowo wybranych pytań. Lista pytań zaczerpnięta została z polskiej wersji programu telewizyjnego emitowanego na kanale TVN. Do dyspozycji mamy 3 koła ratunkowe: pół na pół, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. To świetna gra towarzyska, która dostarczy mnóstwa radości wszystkim uczestnikom! W sprzedaży dostępny jest również zestaw uzupełniający, zawierający kolejne 660 kart pytanie i odpowiedź – sprzedawane oddzielnie! Zawartość opakowania: • plansza do gry, • 4 ramki na karty „Pytanie” i „Odpowiedź”, • 660 kart „Pytanie” i „Odpowiedź”, • 20 kart „Pytanie do publiczności” / „Telefon do przyjaciela”, • 12 żetonów Kół Ratunkowych, • 6 pionków, • 30 czeków, • 7 kart dodatkowych z ciekawostkami. Gra na licencji teleturnieju TVN!

169,00 zł
152,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

1 osoba kupiła
21
Puzzle 3000 elementów. Popołudnie w Nicei - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Popołudnie w Nicei
Castorland, 3000 elementów
Dostępny16 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm Rozmiar opakowania: 38.0 x 26.5 x 5.0 cm

62,59 zł
53,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,39 zł

1 osoba kupiła
22
From Mars To Sirius (Limited Edition) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From Mars To Sirius (Limited Edition)
Dostępny20 szt.

1. Ocean planet 2. Backbone 3. From the sky 4. Unicorn 5. Where dragons dwell 6. The heaviest matter of the universe 7. Flying whales 8. In the wilderness 9. World to come 10. From Mars 11. To sirius 12. Global warming

89,90 zł
71,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,98 zł

1 osoba kupiła
23
Ameryka, Europa, Rosja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka, Europa, Rosja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Adam Gurowski (1805–1866) był w XIX wieku jednym z najlepiej znanych polskich myślicieli i publicystów. Jego książki i artykuły czytano szczególnie chętnie we Francji, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Zwłaszcza za Oceanem ceniono go za teksty o problematyce europejskiej i rosyjskiej. Odegrał też dużą rolę w propagandowej walce toczonej w czasie wojny secesyjnej, w której wspierał Północ. Kontrowersje związane z ideowymi i politycznymi wyborami Gurowskiego i brak polskich wydań jego prac sprawiły, że jego dorobek nie znalazł nigdy należnego mu miejsca w naszym życiu intelektualnym. Sam uważał się za apostatę narodowego, a również wielu jego krytyków piętnowało go jako zdrajcę, który wyrzekł się ojczyzny. Ich zdaniem wywodził swe koncepcje ze złych zasad ideologicznych (np. kultu przemocy i materializmu politycznego) i błędnego rozumienia istoty posłannictwa dziejowego Rosji. Podkreślali także, że źle ocenił żywotność i przywiązanie do swej tożsamości samych Polaków. Talent Gurowskiego służył zatem niekiedy złej sprawie, zarazem jednak rozmach i błyskotliwość jego wywodów stawiają go w gronie najwybitniejszych polskich autorów okresu zaborów. Niniejszy tom zawiera jego książkę pt. Ameryka i Europa, którą śmiało można porównywać ze słynnym dziełem Tocqueville'a O demokracji w Ameryce. Znajduje się w nim również wykład poglądów Gurowskiego na temat Rosji – wieńczący pracę Russia as it is rozdział pt. Boskie przeznaczenie. Ponad sto pięćdziesiąt lat po ich ukazaniu się w Nowym Jorku te wybitne dzieła wreszcie trafiają do czytelników w polskim przekładzie.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
24
Kostek na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostek na wsi
Dostępny16 szt.

Oto Kostek - pies jedyny w swoim rodzaju! Razem ze swoim przyjacielem Panem Piętką Kostek wybiera się na wieś. Spokojny spacer przeradza się szybko w pracowity dzień w gospodarstwie, gdzie nasi bohaterowie karmią kurczaki, pomagają przygotować świnie na wiejski konkurs piękności i łapią na lasso budzącego grozę byka! Ta przeurocza seria o psie przypominającym nieco naszego Ferdynanda Wspaniałego zachwyca wyjątkowymi ilustracjami i niezwykle dowcipnym tekstem. Kostek znajduje wyjście z każdej sytuacji, a bywa, że zostaje bohaterem. Dzieci, które miały już okazję poznać Kostka i Pana Piętkę twierdzą, że to genialny duet!

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
25
Zaklinaczka. Tom 3. Zemsta Chimery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka. Tom 3. Zemsta Chimery
Dostępny21 szt.

Clara zaczyna mieć dziwaczne sny, w których ma skrzydła i pazury, albo pełza po ziemi niczym wąż. Byłoby to do zniesienia, gdyby śniła, leżąc w łóżku, ale nie – sny nawiedzają ją niespodziewanie, w środku dnia, gdy wcale nie śpi. Do tego niektóre z nich są bardzo realne… W trzecim tomie Clara poznaje lepiej samą siebie i swoją magiczną moc. Zaklinaczka to seria bestsellerowych powieści fantasy dla nastolatków autorstwa Lene Kaaberbøl. Bohaterka, nieśmiała i z pozoru całkiem przeciętna Clara, ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Kiedy ujawnia się jej wyjątkowy dar, dziewczyna trafia pod opiekę ciotki Isy, zaklinaczki, która uczy ją ufać własnym instynktom.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
26
Kid's Box 4. Pupil's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kid's Box 4. Pupil's Book
Dostępny60 szt.

Kid's Box is a six-level course for young learners. Bursting with bright ideas to inspire both teachers and students, Kid's Box gives children a confident start to learning English. It also fully covers the syllabus for the Cambridge Young Learners English (YLE) tests. The Pupil's Book presents and practises new language through amusing stories and fantastic songs and activities, making the learning process a joy. Level 4 completes the Movers cycle (CEF level A1).

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
27
Smerfy. Czarodziejski worek, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. Czarodziejski worek, DVD
Ray Patterson, 1992
Dostępny5 szt.

1. Czarodziejski worek św. Mikołaja: W wiosce Smerfów trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie Smerfy są szczęśliwe, oprócz jednego – Marudy. Smerfetka próbuje znaleźć mu zajęcie, ale na próżno. Nagle w wiosce pojawia się Renifer z listem od Świętego Mikołaja, który prosi o pomoc. Smerfy wyruszają w drogę. Okazuje się, że wszystkie skrzaty Świętego Mikołaja są bardzo chore i Smerfy muszą spakować prezenty. Kiedy wydaje się, że Mikołaj zdąży na czas z podarunkami, znika jego worek i jeden ze Smerfów. 2. Ukochana Gargamela: Od rana Smerf Krawiec ma dużo pracy i z niczym się nie wyrabia. Pracuś postanawia zbudować mu „szyjmaszynę”, ale maszyna nie sprawdza się. Smerfy, aby pomóc Krawcowi, wyruszają po len. W tym samym czasie Gargamel i Nicpoń próbują zastawić na nich pułapkę, w którą wpada Czarownica Evelin. Zły Czarnoksiężnik zakochuje się w niej i postanawia dać jej Smerfy zamienione w złoto. Co knuje przebiegła czarownica? 3. Tańczący niedźwiedź: W wiosce Smerfów odbywają się tańce. Wszyscy są zachwyceni. Nawet Dzikus próbuje tańczyć, ale kończy się to małym wypadkiem. Ważniak postanawia nauczyć kolegę kilku kroków. Nagle z krzaków wyskakuje mały niedźwiadek – Kuba. Należy on do niemiłego cyrkowca Malakofa. Chwyta on małe Smerfy i zabiera do cyrku... 4. Smerfując jednorożca: W upalny dzień Smerfy zbierają zioła. Wszystkim chce się pić. Pieszczoch znajduję kałużę i szybko gasi pragnienie. Nie wie, że woda jest zatruta. Aby wyleczyć Szczeniaka, Smerfy muszą znaleźć jednorożca. Udaje im się to. Nicpoń o wszystkim opowiada Gargamelowi, ale on mu nie wierzy. Wygnany chłopak napotyka na swojej drodze starego konia i postanawia oszukać Czarnoksiężnika. Co z tego wyniknie i czy uda się uratować się Pieszczocha? Wersja zremasterowana.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
28
Złota Kolekcja. Znów jesteś ze mną - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota Kolekcja. Znów jesteś ze mną
De Mono, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: 1. Statki na niebie 2. Znów jesteś ze mną 3. Zostańmy sami 4. Kochać inaczej 5. Dwa proste słowa 6. Płomień 7. Tak blisko ciebie 8. Moje miasto nocą 9. Ostatni pocałunek 10. Zaklęci w tańcu 11. Kamień i aksamit 12. Twoje ulice 13. Kolory 14. Kiedy byłaś blisko mnie 15. Ludzie muszą tęsknić 16. Wszystko na sprzedaż 17. Anna mieszka tutaj

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
29
English Vocabulary in Use. Upper-intermediate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Vocabulary in Use. Upper-intermediate
Dostępny9 szt.

The words you need to communicate with confidence. English Vocabulary in Use Upper-intermediate contains vocabulary explanations and practice for upper-intermediate level (B2) learners of English and is perfect for both self-study and classroom activities. You can expand your vocabulary with easy to understand explanations and practice exercises and learn words in context with 101 different topics, including Work, Holidays and Social media. Be confident about what you are learning, thanks to Cambridge research into how English is really spoken and written. Get better at studying by yourself, with units on learning vocabulary, personalised practice and an easy to use answer key. You can buy this book with or without an ebook. With the ebook you can listen to new words as well as reading them, bookmark pages, highlight text and add notes to help you remember words. It can be accessed online using a PC or Mac, and also downloaded to iPads or Android tablets.

139,00 zł
125,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

1 osoba kupiła
30
Melowy. W drodze do marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melowy. W drodze do marzeń
Dostępny6 szt.

Na planecie Aura w zaczarowanych królestwach żyją skrzydlate, kolorowe jednorożce. Niektóre z nich rodzą się z symbolami na skrzydłach i magicznymi mocami – to Melowy. Gdy ukończą czternaście lat, wszystkie Melowy rozpoczynają naukę w legendarnym zamku Destino. Mała roztrzepana Clio pochodzi znikąd. Kocha książki i bez przerwy pakuje się w jakieś kłopoty. Gdy trafia do zamku, musi odnaleźć w sobie odwagę i zmierzyć się z przeciwnościami losu, by spełnić swoje marzenia. Czy zda egzamin i razem z innymi będzie mogła pójść do upragnionej szkoły? Czy prawdziwe Melowy ją zaakceptują?

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
31
Unu, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unu, CD
Perfect, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny8 szt.

Jest tylko kilka tak ważnych płyt w historii polskiej muzyki rockowej. Muzyka i teksty z tego krążka odcisnęły piętno i fascynowały kilka pokoleń. Płyta pierwotnie wydana w 1982 roku, a więc w trakcie stanu wojennego, co ma swoje odzwierciedlenie w tekstach, w których Bogdan Olewicz stara się przekazać klimat i prawdę o tamtych dziwnych i niespokojnych czasach. Od pierwszego do ostatniego utworu, płyta jest perfekcyjna, a „Autobiografia” to rockowy hymn wszech czasów. 11 września 2017 nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukaże się wyjątkowe wydawnictwo. Album „Unu”, który pierwotnie został wydany przez Tonpress doczekał się jeszcze lepszej, jeszcze mocniejszej w brzmieniu wersji. Reedycja CD to największe przeboje zespołu Perfect w zremasterowanej wersji. Każdy Polak powinien mieć tę płytę na półce, bo poza wspaniałą muzyką, to jeszcze kawałek polskiej historii. Tracklista: 1. Co za hałas, co za szum 2. Druga czytanka dla Janka 3. Idź precz! 4. Pocztówka do państwa Jareckich 5. Autobiografia 6. A kysz, biała mysz 7. Nie bój się tego wszystkiego (Chodź kochanie) 8. Wyspa, drzewo, zamek 9. Chce mi się z czegoś śmiać 10. Objazdowe nieme kino

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

1 osoba kupiła
32
English Collocations in Use. Intermediate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Collocations in Use. Intermediate
Dostępny13 szt.

Improve your fluency and sound more natural in English. Collocations are combinations of words which frequently appear together. This book contains explanations and practice of English collocations for intermediate-level (B1 to B2) learners of English. Perfect for both self-study and classroom activities. Learn collocations in context, with lots of different topics, including Using the Internet and Presentations. Be confident about what you are learning, thanks to Cambridge research into how English is really spoken and written, and get better at studying by yourself, with study tips and follow-up activities. This book is also perfect for preparing for Cambridge exams and IELTS, which often test knowledge of collocations.

104,00 zł
93,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,40 zł

2 osoby kupiły
33
Puzzle 3000 elementów. Ramsau, Niemcy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Ramsau, Niemcy
Castorland, 3000
Dostępny54 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm Rozmiar opakowania: 38.0 x 26.5 x 5.0 cm

62,59 zł
53,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,39 zł

1 osoba kupiła
34
Buk - akustycznie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buk - akustycznie, CD
Kat, Roman Kostrzewski, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Album z akustycznymi aranżacjami piosenek polskiej grupy muzycznej wykonującej thrash metal. Powstała pod koniec 2004 roku w Katowicach z inicjatywy wokalisty Romana Kostrzewskiego i perkusisty Ireneusza Lotha w następstwie rozłamu w zespole Kat. Muzycy pomijają to wydarzenie w swej historii, uznawszy Kat & Roman Kostrzewski jako spadkobiercę dokonań powstałego z inicjatywy gitarzysty Piotra Luczyka oraz Ireneusza Lotha w 1979 roku zespołu Kat. Ponownie płyta zostanie wydana przez Mystic Production. Lista utworów: 1. Czas zemsty 2. Śpisz jak kamień 3. Łza dla cieniów minionych 4. Odi Profanum Vulgus 5. Spojrzenie 6. Diabelski dom cz. I 7. Głos z ciemności 8. Robak 9. Szkarłatny wir 10. Wolni od klęczenia 11. Łoże wspólne lecz przytulne 12. Trzeba zasnąć

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
35
Sieci średnich napięć. Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieci średnich napięć. Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od poraże...
Dostępny32 szt.

W elektrotechnice znana jest dobrze jedna z najważniejszych zasad: „Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze w każdej instalacji elektrycznej”. Układy automatyki zabezpieczeniowej w sieciach elektrycznych to skomplikowane urządzenia techniczne, obecnie wykonywane prawie wyłącznie z wykorzystaniem techniki mikroprocesorowej, które umożliwiają maksymalną ochronę przed skutkami zakłóceń. Chociaż zabezpieczenia nie są środkiem ochrony od porażeń i innych oddziaływań na ludzi, to ich prawidłowa konstrukcja i nastawienia przyczyniają się do technicznego bezpieczeństwa urządzeń, a przez to do bezpieczeństwa ludzi. Książka dr. inż. Witolda Hoppela traktuje właśnie o tym istotnym zagadnieniu. Jest też zwieńczeniem jego wieloletniej pracy zawodowej – jako wybitnego nauczyciela akademickiego – całe życie związanego z Politechniką Poznańską, ale również praktyka. Był jednym z głównych twórców systemu zabezpieczeń CZIP powszechnie stosowanego w polskich sieciach SN. Autor jest także wieloletnim szkoleniowcem koncernów energetycznych. Autor w książce zebrał swój cały dorobek naukowy oraz praktyczny i opisał problematykę sieci średnich napięć na 3 płaszczyznach: 1) sposoby pracy punktu neutralnego sieci SN, 2) ochrona od porażeń przy dotyku pośrednim, 3) dobór nastaw zabezpieczeń. Prezentowana książka znajdzie z pewnością uznanie i wielu Czytelników pośród projektantów i użytkowników sieci elektroenergetycznych, inżynierów elektryków, dystrybutorów energii elektrycznej, ale także wśród studentów kierunków elektrotechnika czy energetyka.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

36
Niepokorna Nika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorna Nika
Dostępny1127 szt.

Pamiętacie nieśmiałą Emmie, która czuła się w szkole niewidzialna? Teraz czas na Nikę i Bri, które także dzielnie walczą ze swoimi kompleksami! Jaka jest największa zaleta Niki? Ma ogromne poczucie humoru i uwielbia odgrywać zabawne scenki. Skecze to jej żywioł! A jej największa wada? Za nic nie może się skoncentrować na sumiennym odrabianiu lekcji… Tymczasem Bri to typ prymuski, która skrycie marzy, żeby koledzy i koleżanki zobaczyli w niej coś więcej niż chodzącą encyklopedię. Losy dziewczyn nieoczekiwanie splatają się podczas szkolnego konkursu talentów. Ten dzień każda z nich zapamięta do końca życia!

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

37
Unu, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unu, CD
Perfect, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Album „Unu” zespołu Perfect po raz pierwszy został wydany w 1982 roku i był drugim albumem studyjnym legendarnego zespołu. Najnowsza reedycja to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Perfectu spragnionych oryginalnego brzmienia taśm analogowych, które zostały wykorzystane do reedycji „Unu”. Tracklista: 1. Co za hałas, co za szum 2. Druga czytanka dla Janka 3. Idź precz! 4. Pocztówka do państwa Jareckich 5. Autobiografia 6. A kysz, biała mysz 7. Nie bój się tego wszystkiego (Chodź kochanie) 8. Wyspa, drzewo, zamek 9. Chce mi się z czegoś śmiać 10. Objazdowe nieme kino

91,90 zł
87,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,59 zł

38
Brygada Kryzys, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brygada Kryzys, CD
Brygada Kryzys, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny6 szt.

To utwory rockowe, z pogranicza nowej fali i punka na najwyższym poziomie. Robert Brylewski sam mówi o płycie: „Nie było pewne, czy ta płyta w ogóle wyjdzie. Nie byłem niczego pewien... Teraz uważam, że to była dla mnie kluczowa płyta. Pierwsza dobra, jaką udało mi się nagrać”. Bez wątpienia była to najważniejsza płyta dla rodzimego nurtu punk rocka. To właśnie z tego projektu ewoluowały grupy, takie jak ARMIA i TILT, a „Centrala” stała się hymnem zbuntowanej młodzieży początku lat 80. Tracklista: 1. Centrala 2. Radioaktywny blok 3. Nie ma nic 4. Przestań śnić 5. The real One 6. Travelling stranger 7. Exept one 8. Ganja 9. Fallen, fallen is Babylon

79,99 zł
75,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

39
Prawa i obowiązki małżonków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa i obowiązki małżonków
Niedostępny
Brak

Książka stanowi kompleksowe omówienie unormowań działu II kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dotyczących praw i obowiązków małżonków (art. 23-30 k.r.o.). Zgodnie z przyjętą nowatorską klasyfikacją - wyróżniającą prawa i obowiązki małżonków o charakterze wzajemnym oraz względem założonej rodziny - szczegółowej analizie poddano relacje zaliczane do każdej z wymienionych grup, takie jak: - wspólne pożycie małżonków, - wierność małżeńska, - wzajemna pomoc, - wzajemna reprezentacja małżonków, - wybór nazwiska, - współdziałanie dla dobra rodziny, - wspólne rozstrzyganie o istotnych sprawach rodziny, - przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny, - korzystanie z mieszkania oraz z przedmiotów urządzenia domowego (w celu zaspokajania potrzeb rodziny), - solidarna odpowiedzialność za zobowiązania zaciągane w związku z zaspokajaniem zwykłych potrzeb rodziny.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

40
Ole Coltrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
25,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

41
Re-Murped - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Re-Murped
Dostępny300 szt.

Płyta zespołu Hey `Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!` okryła się podwójną platyną. Album został doceniony zarówno przez publiczność jak i krytykę. Autorom przyznano aż 6 Fryderyków 2010 roku. `Re-MMurped!` to zaskakująca propozycja zarówno dla fanów Heya, jak i miłośników muzyki elektronicznej i klubowej. Piosenki znane z krążka `Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!` zostały zremiksowane przez takich artystów, jak Smolik, Fox, Bueno Bros, Plastic, Rawski, Mosqitoo i innych. `Re-Murped!` to bardzo oryginalna propozycja, wobec której nie można przejść obojętnie. (UMP)

21,90 zł
21,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,44 zł

42
Live 2012. Limited Edition, CD + Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live 2012. Limited Edition, CD + Blu-ray
Coldplay, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Płyta CD: 1. Mylo Xyloto 2. Hurts Like Heaven 3. In My Place 4. Major Minus 5. Yellow 6. Violet Hill * BluRay only 7. God Put A Smile Upon Your Face 8. Princess Of China 9. Up In Flames 10. Viva La Vida 11. Charlie Brown 12. Paradise 13. Us Against The World 14. Clocks 15. Fix You 16. Every Teardrop Is A Waterfall Płyta Blu-ray: 1. Don't Let It Break Your Heart 2. The Scientist

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

43
Interlude - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interlude
Niedostępny
Brak

Jamie Cullum prezentuje swój nowy, jazzowy album, na którym gościnnie pojawili się Laura Mvula i Gregory Porter. Album "Interlude" to pierwszy jazzowy album od czasu "Twentysomething". Składa się z 12 standardów, które zostały nagrane w nadzwyczajny sposób zgodny z ich oryginalnym, akustycznym brzmieniem. Płyta jest hołdem złożonym przez artystę jego pierwszej muzycznej miłości. Jamie, pomimo niezwykle szerokiego spektrum muzycznych zainteresowań, wciąż jest najlepiej sprzedającym się artystą jazzowym w Wielkiej Brytanii. Jego audycja radiowa emitowana w II programie stacji BBC ma najwyższą słuchalność wśród jazzowych rozgłośni w całej Europie. Sam Jamie o historii powstania nowego albumu opowiada w następujący sposób: "Kiedy skończyłem swój poprzedni album "Momentum" rzuciłem się natychmiast w wir nowych zajęć. Renegocjowałem swój kontrakt nagraniowy i nie wiedziałem, co się wydarzy. Jednocześnie prowadziłem swoją jazzową audycję dzięki której poznałem wspaniałych ludzi. Byłem dobrze zaznajomiony z brytyjską sceną jazzową ale dopiero dzięki tej pracy miałem szansę spotkać i porozmawiać z jej przedstawicielami. Jednym z moich gości był Ben Lamdin, producent który pracuje pod pseudonimem Nostalgia 77. Ben i ja jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku. Obaj dorastaliśmy słuchając bardzo różnorodnej muzyki. Kochamy jazz. Po wywiadzie zdecydowaliśmy się na współpracę, wynajęliśmy studio i rozpoczęliśmy pracę. Razem z Benem staraliśmy się unikać najbardziej oczywistych jazzowych standardów. To nie było trudne - jesteśmy obaj zapalonymi kolekcjonerami więc patrzyliśmy na dobór repertuaru i aranżacji z tego samego punktu widzenia. Nagrywaliśmy na taśmę analogową, celowo używając brzmienia związanego z małym wnętrzem o charakterystycznej szorstkości. Tak powstało "Interludium". To była fantastyczna współpraca. Zdałem sobie sprawę, że kiedy spotykasz odpowiednich ludzi i masz do dyspozycji odpowiednie studio nagraniowe możesz nagrywać płyty we właściwy sposób. Chcieliśmy stworzyć nagrania jak za dawnych czasów. I myślę, że to się udało".

19,99 zł
Powiadomienie
44
Daisy kierowca rajdowy, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daisy kierowca rajdowy, 25 cm
TM Toys
Niedostępny
Brak

Miła w dotyku pluszowa przytulanka. Żywe kolory sprawią, że stanie się najlepszym przyjacielem Twojego maleństwa. Wykonana jest z delikatnego, mięciutkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wysokość ok. 25 cm

60,90 zł
54,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,09 zł

45
Donald – kierowca rajdowy, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Donald – kierowca rajdowy, 25 cm
TM Toys
Dostępny4 szt.

Miła w dotyku pluszowa przytulanka. Żywe kolory sprawią, że stanie się najlepszym przyjacielem Twojego maleństwa. Wykonana jest z delikatnego, mięciutkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wysokość ok. 25 cm

63,00 zł
34,65 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 28,35 zł

46
Minnie. Kierowca rajdowy, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Kierowca rajdowy, 25 cm
TM Toys
Niedostępny
Brak

Minnie to miła w dotyku pluszowa przytulanka Żywe kolory sprawią, że stanie się najlepszym przyjacielem twojego maleństwa. Wykonana jest z delikatnego, mięciutkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wysokość: ok. 25.0 cm

60,90 zł
54,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,09 zł

47
Psychoza czy opętanie. Psychologia jungowska wobec wyzwań cywilizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychoza czy opętanie. Psychologia jungowska wobec wyzwań cywilizacji
Dostępny12 szt.

Autorzy książki ukazują kulturę jako scenę ludzkiego dramatu, skupiając się na doświadczeniach granicznych, które są opisywane jako psychoza, obłęd lub opętanie. W polskiej narracji psychiatrycznej, terapeutycznej i kulturowej rzadko podejmowany jest wątek psychopatologii rodzinnej, który dotyka kulturowego i religijnego tabu i zakazu mówienia o obłędzie. Zwraca uwagę temat terapii ludzi wracających z wojny i sacrum wojny oraz problem wynikający z „analnego opętania”. Analizowane są patologie w religii, kulturze i polityce. Dyskutowany jest problem psychozy tłumu, partycypacji mistycznej i zbiorowego Cienia oraz systemy kontroli indywidualnego i zbiorowego Cienia w oparciu o figurę szatana. Rozmowy wskazują na pozytywną rolę miłości i wolności w życiu człowieka. One wzmacniają jego sens. Przekraczając różne bariery u kresu swojej życiowej wędrówki, człowiek zbliża się do ojcowskiego i macierzyńskiego obrazu życia, także w archetypie Boga.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

48
Mickey kierowca rajdowy, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mickey kierowca rajdowy, 25 cm
TM Toys
Dostępny3 szt.

Miła w dotyku pluszowa przytulanka z Myszką Miki. Żywe kolory sprawią, że stanie się najlepszym przyjacielem Twojego maleństwa. Wykonana jest z delikatnego, mięciutkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wysokość maskotki: ok. 25 cm

60,90 zł
34,71 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 26,19 zł

49
Fisher-Price. DKL8280 Pluszowy Szczeniaczek Uczniaczek, 20 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. DKL8280 Pluszowy Szczeniaczek Uczniaczek, 20 cm
Fisher Price, Mattel
Niedostępny
Brak

Przywitaj się z pierwszym przyjacielem Twojego dziecka! Szczeniaczek jest mięciutki, uwielbia się tulić i będzie świetnym towarzyszem zabaw, a także sprawdzi się jako przytulanka do zasypiania. Maskotka wykonana jest z miękkiego materiału, ma wyszyte oczka, nosek oraz buzię. Wysokość : ok. 20.0 cm Wymiary opakowania: 10.0 x 21.0 x 10.0 cm

29,00 zł
26,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

50
Żniwa śmierci. Tom 1. Kosiarze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwa śmierci. Tom 1. Kosiarze
Niedostępny
Brak

Pierwszy tom serii „Żniwa śmierci” „Staliśmy się nieśmiertelni. Czego więc powinniśmy się bać?” Świat bez głodu, wojen, chorób i cierpienia. Ludzkość uporała się już z tym wszystkim. Pokonała nawet śmierć. W tej chwili żywot człowieka mogą zakończyć jedynie kosiarze – do nich należy kontrolowanie wielkości populacji. Citra i Rowan zostają praktykantami w profesji kosiarza – choć żadne z nich nie wykazuje ku temu chęci. Nastolatkowie muszą opanować sztukę odbierania życia, wiedząc, że przy tym ryzykują własnym. Citra i Rowan zrozumieją, że za idealny świat trzeba zapłacić wysoką cenę. „Stałem się najpotworniejszym z potworów, pomyślał, gdy przyglądał się pożodze. Rzeźnikiem lwów. Mordercą orłów”.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

Wróć do góry