hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.08.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 8 sierpnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kapitalizm. Historia krótkiego trwania (Kacper Pobłocki), na drugim Labirynt duchów (Carlos Ruiz Zafón). Kolejny produkt to Między nami 7. Język polski. Podręcznik (Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Ewa Prylińska) oraz Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem (Michael Schulte-Markwort).
1
Kapitalizm. Historia krótkiego trwania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitalizm. Historia krótkiego trwania
Dostępny
60 szt.

Czym jest kapitalizm i skąd się wziął? Porywająca opowieść o systemie, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość. Czy nowoczesność, indywidualizm i miejskość są rzeczywiście europejskimi wynalazkami? Czy kapitalizm powstał wraz z brytyjską rewolucją przemysłową? Czy rok 1989 faktycznie był przełomowy, a Amerykanie wygrali zimną wojnę? W którym momencie ludzie zamieszkujący tereny współczesnej Polski wkroczyli w nurt globalnych dziejów? Najczęstsze odpowiedzi na tego rodzaju pytania prowadzą nas w te same miejsca. Ze względu na to, że nasza zbiorowa uwaga była przez długi czas skierowana na Zachód, przez jego pryzmat patrzyliśmy na samych siebie. Ta książka pozwala spojrzeć na nas samych z nowej, globalnej perspektywy. „Autor odkrywa przed nami nieznaną, zaskakującą historię kapitalizmu, a w konsekwencji także alternatywne dzieje pieniądza, przemysłu, własności, pracy, chłopów i miasta. Nie otrzymujemy kolejnej wersji „moralnej krucjaty” przeciw kapitalizmowi; stawką bowiem jest próba ukazania jego mechanizmów i skomplikowanej (poli)genezy. Autor pracy pewnie prowadzi nas przez pajęczynę bardzo różnych miejsc, takich jak Kalahari i Kurpie, Detroit i Giecz, Dubaj i Łódź. Śledzi ich powiązania, czasem bardzo dyskretne. Przekonujemy się, że kapitalizm wynajdywano wielokrotnie i to bynajmniej nie w ramach „starego świata”, ale gdzie indziej, w przestrzeni cywilizacji chińskiej i arabskiej, dla której Europa była regionem peryferyjnym, ubogim, niezbyt atrakcyjnym. Znaczącym walorem książki jest i to, że została napisana dobrą, komunikatywną, a czasem też piękną polszczyzną”. prof. Waldemar Kuligowski

70,00 zł
49,70 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

8 osób kupiło
2
Labirynt duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt duchów
Dostępny
1063 szt.

Nowa powieść autora światowego bestsellera Cień wiatru, długo wyczekiwana przez ponad 35 milionów fanów. Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja wraz z przydzielonym do tego dochodzenia kapitanem policji mają kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii „Labirynt duchów”. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha. Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału. Labirynt duchów to jednocześnie hołd dla świata książek, sztuki snucia opowieści i magicznych powiązań między literaturą a życiem.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

4 osoby kupiły
3
Między nami 7. Język polski. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami 7. Język polski. Podręcznik
Dostępny
696 szt.

Podręcznik dla klasy 7 powstał na bazie serii „Między nami” w gimnazjum, zachowaliśmy w obecnym wydaniu nasze najlepsze rozwiązania dydaktyczne. Jednak zastosowaliśmy także kilka istotnych zmian. Kontynuacje: • Dbałość o dobór tekstów – pozostawiliśmy wiele sprawdzonych i lubianych przez uczniów tekstów, w oparciu o które można uczyć efektywnie i ciekawie. • Otwartość na różne potrzeby uczniów – zaproponowane w podręcznikach metody pracy i ćwiczenia nauczyciel może dobierać do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczniów. • Wielofunkcyjność zadań i poleceń – wprowadzają do zagadnień, nawiązują do wcześniej omawianych kwestii, pozwalają ćwiczyć różne umiejętności i w efekcie umożliwiają uczniom opanowanie i utrwalenie całego materiału. Nowości i udoskonalenia: • Ujednolicenie koncepcji nauczania – w podręczniku dla klasy 7 zamieściliśmy dodatkowe treści z kształcenia językowego (w gimnazjum było ich mniej). W ten sposób wszystkie podręczniki w klasach 4-8 będą miały jednolity układ integrujący treści literackie, językowe i kulturowe. • Nowe teksty – dostosowane do zmienionego kanonu lektur, uwzględniające więcej klasyki literatury polskiej. • Zupełna nowość! – uczniowie mogą posłuchać wybranych utworów z podręcznika. Wystarczy im do tego smartfon. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sluchapka.gwo.pl. Podręcznik jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2017/2018. Numer dopuszczenia MEN: 867/4/2017

39,60 zł
34,85 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,75 zł

3 osoby kupiły
4
Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypalone dzieci. O presji osiągnięć i pogoni za sukcesem
Dostępny
37 szt.

Dzieci również mogą się wypalić. Presja, której podlegają, jest nie do wytrzymania. Muszą mieć perfekcyjną stylizację na występ w klasie, idealne oceny, a po zakończeniu lekcji i dodatkowej godzinie języka obcego już czekają na nie trener i nauczycielka gry na pianinie. Dzieci niemal całkowicie poddają się dyktatowi społeczeństwa, w którym liczy się tylko sukces – i ponoszą tego bolesne konsekwencje. Doświadczony psychiatra, profesor Michael Schulte-Markwort, codziennie diagnozuje u dzieci i młodzieży wypalenie. Swoją książką chciałby nami wstrząsnąć i wywołać dyskusję na temat stresu, który towarzyszy najmłodszym. Nauka i chodzenie do szkoły powinny być dla nich przyjemnością. Tymczasem żyją w świecie, który gna je bez tchu od jednej przeszkody do następnej i zmusza do walki o wątpliwe wartości. To ważne, by dzieci we właściwym czasie sygnalizowały, kiedy żąda się od nich zbyt wiele. Te, które bez szemrania wykonują wszystko, czego się od nich wymaga, nie wyrosną na ludzi krytycznych, mających możliwość kształtowania świata.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
5
Panoramy widokowe. Beskid Śląski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panoramy widokowe. Beskid Śląski
Dostępny
18 szt.

Beskid Śląski. Przewodnik dla łowców krajobrazów to unikatowy zbiór kilkudziesięciu panoram ze szczytów Beskidu Śląskiego. Prezentuje widok z kilkudziesięciu szczytów Beskidu Śląskiego z precyzyjnymi opisami widocznych szczytów (nazwy i wysokość n.p.m.) Oprócz pięknych fotografii publikacja zawiera krótką charakterystykę Beskidu Śląskiego. Stanowi doskonałe uzupełnienie mapy turystycznej Beskid Śląski.

16,80 zł
15,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

2 osoby kupiły
6
Modelina ceramiczna termoutwardzalna 500g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelina ceramiczna termoutwardzalna 500g
Koh-I-Noor
Dostępny
4 szt.

Modelina doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet, a także drobnej galanterii: klipsów, broszek, breloczków. Masę łatwo się modeluje, można ją zabarwić na dowolny kolor poprzez dodanie farby. Modelinę utwardza się pod wpływem ciepła przez wygrzewanie w piekarniku lub we wrzątku. Po zastygnięciu można ją malować lub lakierować.Modelina dostępna jest w białym kolorze w opakowaniu 500 g.

37,47 zł
35,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,87 zł

2 osoby kupiły
7
Małopolska. 101 atrakcji turystycznych. Mapa samochodowo-krajoznawcza, 1:200 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska. 101 atrakcji turystycznych. Mapa samochodowo-krajoznawcza,...
Dostępny
38 szt.

Małopolska jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych regionów w Polsce. Znajdziecie tu wysokogórskie widoki, malownicze ostańce Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pasma Beskidów i Pienin, jedyną w Polsce Pustynię Błędowską oraz blisko 100 rezerwatów i parków krajobrazowych. Aż 13 obiektów zostało wpisanych na prestiżową listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie małopolskim. Mapę tą polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym, pilotom i przewodnikom wycieczek autokarowych – z myślą o nich na mapie zaznaczono aktualną sieć dróg asfaltowych, wybranych obiektów noclegowych, stacji benzynowych, etc. Na mapie wyeksponowano 101 zabytków, obiektów, a nawet atrakcji przyrodniczych, najciekawszych pod względem atrakcyjności turystycznej. Aktualne wydanie zostało gruntownie przeredagowane pod kątem aktualności dróg i opisów zabytków.

10,90 zł
7,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 2,91 zł

3 osoby kupiły
8
Beskid Śląski. Mapa turystyczna 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beskid Śląski. Mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny
19 szt.

Składana, laminowana mapa turystyczna Beskidu Śląskiego w skali 1:50 000. Legenda w języku: polskim, angielskim, niemieckim oraz słowackim.Mapa obejmuje teren pomiędzy Bielsko Białą a granicą państwa (w rozciągłości równoleżnikowej) i od miasta Cadca w północnej Słowacji po Żywiec (w rozciągłości południkowej). Zawiera wszystkie niezbędne turyście informacje, tj. szlaki turystyczne, rowerowe, szlaki o charakterze lokalnym, narciarskie, punkty widokowe, miejsca biwakowe, pola namiotowe itp. Poziomice naniesione są co 10 m, mapa jest również cieniowana, co znacznie ułatwia jej czytanie.Na rewersie mapy znajduje się opis regionu z uwzględnieniem budowy geologicznej, klimatu, etnografii, jest też krótki opis zabytków. Zamieszczone dwie panoramy – z Klimczoka i Baraniej Góry – ułatwiają rozpoznanie ważniejszych szczytów. W wyróżnionej ramce umieszczono telefony alarmowe polskie i słowackie, numery ratunkowe w górach oraz numery ważniejszych schronisk.Publikacja zawiera:- mapę Beskidu Śląskiego w skali 1:50 000,- mapę przestrzenną Beskidu Śląskiego,- panoramę z Klimczoka 150,- panoramę z Baraniej Góry 330.

16,80 zł
15,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
9
Poszukaj, Znajdź, Policz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj, Znajdź, Policz
Dostępny
14 szt.

Poszukaj, Znajdź, Policz – to książka służąca nauce liczenia, kształcenia spostrzegawczości i cierpliwości. Przyroda i środowiska człowieka to tło do poszukiwań wyznaczonej liczby detali oraz postaci przewodniej – ufoludka Kacpra.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
10
Bieszczadzkie opowieści Siekierezady 2 + najnowsze opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczadzkie opowieści Siekierezady 2 + najnowsze opowiadania
Dostępny
2 szt.

Zmienione i uzupełnione o najnowsze opowiadania wznowienie bestsellerowych Bieszczadzkich opowieści Siekierezady 2. Zbiór ten wprowadza nas jeszcze głębiej w mikrokosmos Bieszczadów. Autor zza kontuaru baru legendarnej „Siekierezady” wnikliwie obserwuje groteskowość i dramat losów literackich bohaterów swoich opowiadań. Z każdej strony przemawiają do nas sugestywne obrazy absurdu ludzkiego istnienia, ale też niezwykłego zachwytu życiem, takim jakie jest, w jego najmniejszych codziennych przejawach.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
11
Liczmania. Matematyka bez problemów. 2 gry planszowe. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczmania. Matematyka bez problemów. 2 gry planszowe.
Jawa, od 6 lat
Dostępny
161 szt.

Dwie gry planszowe dla dzieci w wieku 6-10 lat. To idealne uzupełnienie szkolnego nauczania z zakresu matematyki. Gry wymagają używania terminologii związanej z matematyką. Maja na celu ukształtowanie pojęcia liczby, odróżnianie znaków matematycznych oraz doskonalenie techniki rachunkowej. Podczas zabawy dzieci rozwiązują na planszy działania matematyczne. Każdy prawidłowy wynik to przesunięcie pionka na planszy bliżej Mety.

52,32 zł
37,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,65 zł

1 osoba kupiła
12
Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą po...
Dostępny
51 szt.

Czy chcielibyście być uczniami we własnych klasach? Czy Was samych wciągnąłby sposób, w jaki przekazujecie wiedzę? A może tak samo z utęsknieniem czekacie na koniec lekcji jak Wasi słuchacze znudzeni tematem? Pernille Ripp w książce Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą pokazuje początkującym oraz doświadczonym nauczycielom, jak przekształcić swoje klasy w miejsca przyjazne i sprzyjające twórczej pracy, w których uczniowie współdecydują o procesie nauczania. Proponuje wprowadzenie fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu klasy, dzięki którym nauka z frustrującego obowiązku zmieni się w podniecające wyzwanie. Autorka odwołuje się w publikacji do swoich doświadczeń uczennicy, nauczycielki i matki. Otwarcie opisuje przemianę, którą sama przeszła, i dokładnie pokazuje, na czym polegają codzienne zmagania każdego pedagoga. I chociaż jest to książka dla wszystkich uczestników szkolnego życia, szczególnie skorzystają z niej właśnie nauczyciele, którzy stając każdego dnia przed swymi uczniami, próbują przekazywać wiedzę w sposób angażujący i pełen uwagi.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
13
Atlas anatomii palpacyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas anatomii palpacyjnej
Dostępny
4 szt.

Trzecie, uaktualnione i rozszerzone wydanie atlasu, w którym przedstawiono metodę manualnego wyszukiwania poszczególnych struktur anatomicznych: kości, ścięgien, mięśni, naczyń i nerwów. Prezentacja metody została wsparta bogatym materiałem ilustracyjnym, co sprawia, że książka jest bardzo konkretną i precyzyjną pomocą diagnostyczną oraz terapeutyczną. W obecnym wydaniu: • Nowe techniki badania palpacyjnego, doskonale opisane i zilustrowane fotografiami (ok. 900 fotografii). • Nowe schematy preparatów anatomicznych (ponad 130) – utrwalają materiał instruktażowy, pokazując lokalizację omawianego mięśnia, jego relacje z mięśniami sąsiednimi, wizualizując przyczepy początkowe i końcowe. W podobny sposób ilustrowane są struktury kostne, stawowe, nerwy i naczynia krwionośne. • Informacje o funkcji mięśni. Na każdej stronie zawierającej opis mięśnia lub grupy mięśniowej, z myślą o ułatwieniu pracy adeptom anatomii palpacyjnej, pojawia się informacja dotycząca działania mięśnia. • Opis pni nerwowych i odchodzących z nich gałęzi, który ma za zadanie pogłębić znajomość anatomii palpacyjnej. Kilka przykładów z anatomii klinicznej, ściśle skorelowanych z anatomią palpacyjną, pokazuje, jak ważny jest to temat w kontekście diagnostycznym. Terminy anatomiczne są podane zgodnie z obowiązującą nomenklaturą. Atlas jest jednocześnie podręcznikiem i zbiorem praktycznych ćwiczeń, a jego adresatami są zarówno studenci, jak i praktykujący specjaliści z dziedziny osteopatii, kinezyterapii, fizjoterapii, ergoterapii oraz medycyny manualnej.

299,00 zł
278,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 20,93 zł

1 osoba kupiła
14
Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej to jedyna publikacja na rynku przybliżająca walory regionu wałbrzyskiego w tak barwny sposób. Wydanie z 2017 roku zostało poszerzone o nowe rozdziały, opisy nowych miejsc, nowych atrakcji turystycznych, nowe wydarzenia, wzbogacone ciekawostkami i zdjęciami archiwalnymi. Znalazło się w nim 260 nowych fotografii. Przewodnik po Ziemi Wałbrzyskiej ma na celu przybliżyć niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym obszar, będący mozaiką krajobrazów, wrażeń i możliwości. Ziemia Wałbrzyska to region mało znany nie tylko dla obcokrajowców, ale i dla mieszkańców naszego kraju, często zaskoczonych bogactwem i pięknem tej ziemi. Przedstawia ciekawe miejsca w okolicach Wałbrzycha: ich historię, przyrodę, zabytki, muzea, atrakcje, imprezy sportowe i kulturalne, szlaki turystyczne i rowerowe. Znajdziemy w nim opisy: – miast i miejscowości: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Sokołowsko, Mieroszów, Głuszyca, Walim, – zamków, pałaców i ruin: Książ, Grodno, Stary Książ, Nowy Dwór, Cisy, Radosno, Rogowiec, pałac Jedlinka, – osobliwości: tajemnice Wałbrzycha, podziemia w Górach Sowich, góra Chełmiec, - gór otaczających Wałbrzych: Góry Kamienne, Sowie, Wałbrzyskie. Ponadto: – ciekawostki, legendy, przypisy i bibliografia, – praktyczne informacje dla zwiedzających, – mapa okolic Wałbrzycha oraz plany centrum Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju, – 57 zdjęć i rycin archiwalnych, – ponad 350 kolorowych fotografii współczesnych.

39,00 zł
29,64 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,36 zł

1 osoba kupiła
15
Labirynt duchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt duchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Nowa powieść autora światowego bestsellera Cień wiatru, długo wyczekiwana przez ponad 35 milionów fanów. Barcelona, lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, mroczne dni reżimu generała Franco. Alicja Gris jest piękną, inteligentną i pozbawioną skrupułów agentką. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie z najwyższych sfer władzy. Sprawa jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wydaje się, że może mieć to związek z przeszłością, kiedy Valls był dyrektorem budzącego grozę więzienia Montjuic. Alicja wraz z przydzielonym do tego dochodzenia kapitanem policji mają kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w jej ręce trafia należący do Vallsa siódmy tom serii Labirynt duchów. Książka ta doprowadzi Alicję do ukrytej w samym sercu Barcelony księgarni Sempere & Synowie. Czar tego miejsca sprawia, że jak przez mgłę powracają do niej obrazy z dzieciństwa. To, co odkryje, będzie śmiertelnym zagrożeniem dla niej i dla wszystkich, których kocha. Zafón ostatecznie zamyka swoją tetralogię o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Po mistrzowsku rozsupłuje wszystkie splątane wątki wielopiętrowej intrygi i prowadzi czytelnika do emocjonującego finału. Labirynt duchów to jednocześnie hołd dla świata książek, sztuki snucia opowieści i magicznych powiązań między literaturą a życiem.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

16
Listy i Pamiętnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy i Pamiętnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Zbiór niepublikowanych listów i „starego” Pamiętnika Marka Hłaski jest tomem niezwykłym z dwóch powodów. Po pierwsze: prezentowane listy rzucają zupełnie nowe światło na relacje pisarza z ojczymem i matką. Okazuje się, że zależności łączące członków niezwykłego trójkąta Hłasków-Gryczkiewiczów są zupełnie odmienne od ogólnie panującej opinii. Mit zbuntowanego nastolatka, niezdrowo przywiązanego do matki i jednocześnie nienawidzącego swego ojczyma, poddany musi zostać zdecydowanej rewizji. Drugą niezwykłością tego tomu jest wydobycie z niepamięci młodzieńczego pamiętnika Marka Hłaski, stanowiącego wspaniały kontekst dla pierwszego Dziennika Agnieszki Osieckiej. Przyszły prozaik barwnie opisuje realia powojennej Polski, swoją prostolinijnością rozbawiając czytelnika do łez.

14,95 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,8%
oszczędzasz 2,96 zł

17
Wstęp do informatyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do informatyki
Dostępny
48 szt.

Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, ale może zainteresować również słuchaczy wszystkich innych kierunków studiów, mających podstawy informatyki w programach oraz uczniów klas informatycznych szkół średnich. To znakomity podręcznik dla wszystkich, którzy chcą poznać podstawowe pojęcia z dziedziny informatyki. Dzięki książce Czytelnik pozna: • fundamentalne i niezmiennie aktualne pojęcia informatyki, • filar najważniejszego działu informatyki – algorytmiki, • wspólne podstawy wszystkich języków programowania. Dowie się: • czym naprawdę jest informacja i jak ją mierzyć, • jak naprawdę liczą komputery, dlaczego komputery zawsze będą omylne, • jak przekazać komputerowi nawet najbardziej skomplikowane wzory, • dlaczego komputery używając wyłącznie niepodzielnych bitów potrafią wykonywać obliczenia na ułamkach, • jak zapisywać algorytmy bez znajomości programowania, • co łączy języki programowania komputerów z językami naturalnymi. Przekonaj się, że wszystkie komputery są ideowo tym samym prostym urządzeniem.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

18
Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy
Niedostępny
Brak

Celem opracowania jest kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy zawartych w kodeksie pracy. Systemy równoważnego czasu pracy, w przeciwieństwie do większości systemów czasu pracy, umożliwiają planowanie pracy powyżej 8 godzin na dobę, ale przede wszystkim planowanie pracy na różną liczbę godzin w poszczególnych dobach. Właśnie ta cecha zasadniczo odróżnia te systemy od systemu podstawowego czasu pracy. W książce przedstawiono podstawowe pojęcia składające się na określenie: "system równoważnego czasu pracy". Na podstawie przyjętej w opracowaniu definicji równoważnego czasu pracy - z uwagi na podobieństwa do tego systemu - przeprowadzono analizę systemu skróconego tygodnia pracy oraz tzw. weekendowego czasu pracy. Odniesiono się także m.in. do regulacji obowiązującej od 23.08.2013 r., dopuszczającej możliwość przedłużenia okresów rozliczeniowych do 12 miesięcy, która dotyczy także systemów równoważnego czasu pracy. Zagadnienie pracy w czasie chronionym w systemach równoważnego czasu pracy omówiono m.in. w kontekście pracy w godzinach nadliczbowych oraz w okresach odpoczynku. Szczególnie istotne rozważania dotyczą pracy w godzinach nadliczbowych przekraczających normę dobową oraz przekraczających przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, a także odmiennie uregulowanych okresów odpoczynku dobowego w systemach równoważnego czasu pracy określonych w art. 136 i 137 k.p.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

19
Sepagraw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sepagraw
Dostępny
1 szt.

W tej opartej na wątkach z najnowszej historii Europy, pełnej zwrotów akcji powieści dla młodzieży o poświęceniu, pojednaniu i wolności, spotyka się plejada postaci niezwykłych. Ich losy spaja postać głównej bohaterki. Nastoletnia dziewczyna w obliczu wydarzeń, które decydują o losach świata, znajduje w sobie siłę, by ratować najbliższych i poświęcając życie, odrodzić się w lepszym świecie. Gdy pewnego dnia tajemnicza Madame B. umieszcza na szkolnej tablicy słowo „reveil”(pobudka), Ala-Apolonia zostaje wciągnięta w wir wydarzeń, których powagi i konsekwencji nie ma możliwości ocenić. Dla niej ta pobudka to także reveil mortel, przebudzenie do świadomości istnienia śmierci, skończoności ludzkiej egzystencji. Gdy w wyniku machinacji pogrobowców Wielkiego Tyrana, Stalina, Europa staje nad przepaścią, Pajączek wpada w łapy agenta Sierioznego. Siergiej-Wadim, postać, która na naszych oczach staje się wielowymiarowa, ludzka, dążąca do wyzwolenia od straszliwej przeszłości – w ciężko okupionej „drodze przez mękę” – ku wolności. Prezesowi Gniewskiemu, „dziedziczącemu” posadę przywódcy narodu po swojej Wielce Zasłużonej Siostrze, która ginie w absurdalnej katastrofie komunikacyjnej, nadarza się niezwykła okazja, by przekuć w „prawdę” mity o swoim rzekomym bohaterstwie w czasach komunizmu. Wystarczy cofnąć się nieco w przeszłość i przekazać w ręce szefów Solidarności informacje o planowanym stanie wojennym... Tam, gdzie gra toczy się o losy Polski i Europy, nie mogło zabraknąć pewnego wąsatego starszego pana, który jeszcze raz, tym razem realizując bojowy plan „F”, zanim z wysiłkiem pokona płot Stadionu Narodowego, stwierdza: „nie chcem, ale muszem”. Sepagraw to powieść dla młodzieży. Ale raczej chyba nie Wszechpolskiej. Bardziej już dla kilku starannie wyselekcjonowanych rodziców.

39,90 zł
18,35 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,55 zł

20
Przystanek Bieszczady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek Bieszczady
Dostępny
85 szt.

Nowy mini przewodnik po Bieszczadach z tekstem Wojciecha Zatwarnickiego. W wersji polskiej i angielskiej. Opis 88 bieszczadzkich miejscowości pod względem historycznym i turystycznym, najciekawsze szlaki, miejsca warte zobaczenia, bieszczadzkie minimuzea, propozycje dla aktywnych i miłośników sportów zimowych, informacje praktyczne, bieszczadzkie imprezy cykliczne, mapka Bieszczadów, mnóstwo ciekawostek – wszystko to na zaledwie 88 stronach naszego przewodnika.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

21
Aksjologia prawa administracyjnego Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aksjologia prawa administracyjnego Tom 2
Niedostępny
Brak

W monografii szeroko zaprezentowano aksjologiczne zagadnienia tworzenia prawa administracyjnego i jego stosowania oraz problematykę aksjologii sądownictwa administracyjnego. Skupiono się także na takich zagadnieniach jak: - wartości prawa administracyjnego, - aksjologia sfery wewnętrznej administracji publicznej, - aksjologia prawa miejscowego, - aksjologia prawa ochrony środowiska, - aksjologia materialnego prawa administracyjnego. Publikacja zbiera zbiór referatów zaprezentowanych podczas Zjazdu Katedr Prawa Administracyjnego i Katedr Postępowania Administracyjnego, który odbył się we wrześniu 2016 r. w Zakopanem. Tworzą one szerokie spektrum, dobrze oddające ogromną różnorodność prezentowanej materii.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

22
Mycykowy Dział - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mycykowy Dział
Dostępny
6 szt.

Tom nostalgicznych bieszczadzkich wierszy Jana Szelca „Poezja Jasia to samodział utkany na osnowie bieszczadzkich widoków przetykanych nitkami babiego lata. Chodził po ludziach, co Bieszczad mieli za wszystko i gadał do nich wierszem o bezwioskowych smutkach nanizanych na smyczki traw. Wiele z tych wierszy musiało w Jasiu długo dojrzewać, zanim w dojrzałym kształcie spłynęły na papier. Wydaje się, że słowa, że ludzka mowa są zbyt kalekie, by opowiedzieć tamten Bieszczad, a jednak Szelcowi się udało. Mycykowy Dział jest w istocie jego wydumanym rajem, ale już opuszczonym przez pasterzy i ich stada, dlatego jego kwietne łąki porastają grzechem pierworodnym. Tylko w pamięci można go opowiedzieć i przywołać jak senną marę”. Ze wstępu Andrzeja Potockiego

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

23
Postępowanie sądowoadministracyjne, wydanie 8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie sądowoadministracyjne, wydanie 8
Dostępny
4 szt.

Publikacja uwzględnia m.in. najnowszą zmianę wynikającą z ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw. Omawia m.in. nowe rozwiązania dotyczące przesłanki wyczerpania środków zaskarżenia, terminów wnoszenia skarg, nowego środka zaskarżenia - sprzeciwu od decyzji kasacyjnych, postępowania mediacyjnego. Podręcznik jest połączeniem analizy teoretycznej oraz dydaktycznego i praktycznego omówienia zasadniczych pojęć, konstrukcji i instytucji procesowych postępowania sądowoadministracyjnego. Omówiono w nim takie zagadnienia, jak: - ustrój, organizacja i zadania sądów administracyjnych, - przesłanki dopuszczalności drogi postępowania sądowoadministracyjnego, - przesłanki dopuszczalności zaskarżenia, - zasady postępowania sądowoadministracyjnego, - podmioty postępowania sądowoadministracyjnego, - czynności procesowe, - postępowanie przed sądem pierwszej instancji, - mechanizm rozpoznania skargi i orzekania przez sąd administracyjny, - orzeczenia sądowe i ich zaskarżanie oraz unieważnianie, - koszty postępowania.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

24
First Steps in English 1 + 6CD + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
First Steps in English 1 + 6CD + MP3
Dostępny
11 szt.

Intensywny kurs języka angielskiego First Steps in English jest kursem opartym na oryginalnej, sprawdzonej w praktyce i wysoce skutecznej metodzie nauczania języka obcego. Zestaw obejmuje 480 minut nagrań (6 płyt CD audio + płyta w formacie mp3). Nagrania oraz podręcznik zapewniają łącznie 200 intensywnych lekcji języka angielskiego. Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących, a także dla tych, którzy chcą uporządkować i usystematyzować posiadaną wiedzę. Główne zalety kursu: - precyzyjne sterowanie pracą ucznia gwarantujące sukces startującym od zera - staranne i dogłębne przedstawienie gramatyki oraz duża liczba testów i ćwiczeń sprawdzających - specjalny nacisk na wymowę (w nagraniach biorą udział rodowici Anglicy) - różnorodne ćwiczenia stanowiące świetne źródło materiałów także dla nauczycieli - idealny do samodzielnej nauki oraz jako pomoc dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych - usprawnia i ułatwia pracę lektorom na kursach stacjonarnych Kurs ten ma znaczącą przewagę nad kursami opracowanymi w Wielkiej Brytanii, gdyż przeznaczony jest konkretnie i wyłącznie dla Polaków. Szczególny nacisk autor kładzie na zagadnienia sprawiające Polakom najwięcej trudności. Celem kursu jest czynne opanowanie języka w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się na poziomie podstawowym oraz zdobycie podstawy do gruntownego opanowania języka angielskiego. Wobec zastosowania tak dużej liczby nagrań (480 minut) kurs rozwija umiejętność rozumienia mowy w stopniu nieporównanie wyższym niż kursy tradycyjne. First Steps in English przeznaczony jest zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla tych, które już kiedyś uczyły się angielskiego. Tym ostatnim pozwoli on uporządkować i zaktywizować posiadaną wiedzę, jak również pozbyć się ewentualnych błędów nabytych wcześniej. Z kursu można korzystać samodzielnie albo pod kierunkiem nauczyciela. W obu przypadkach należy ściśle stosować się do instrukcji zawartych w materiałach drukowanych, choć oczywiście doświadczony nauczyciel może je nieco modyfikować stosownie do potrzeb indywidualnych. Materiały drukowane stanowią absolutnie nieodłączny element całości, bowiem większość ćwiczeń na płycie CD może być wykonywana tylko w połączeniu z zawartymi w nich informacjami. Oprócz szczegółowego programu ćwiczeń zawierają one skrótowe wyjaśnienia gramatyczne, uwagi dotyczące wymowy, teksty rozmówek, teksty i ćwiczenia dodatkowe. Pracę z płytą CD należy zawsze poprzedzić zapoznaniem się z instrukcją dotyczącą danego ćwiczenia znajdującą się w podręczniku. Dla ułatwienia nauki tym z Państwa, którzy nigdy wcześniej nie uczyli się angielskiego lub są zdecydowanymi wzrokowcami po niektórych ćwiczeniach podano angielskie teksty nagranych ćwiczeń. Stanowią one wyłącznie materiał pomocniczy i w żadnym razie nie powinny zmieniać trybu pracy z płytą CD podanego na początku każdego rozdziału. First Steps in English jest kursem intensywnym. Każda płyta CD opracowana została w taki sposób, aby zaprogramować uczącemu się co najmniej 20 godzin aktywnej pracy nad językiem. W sumie więc kurs zapewnia kilkaset godzin aktywnej nauki języka. Naukę można kontynuować z Intensywnym kursem języka angielskiego First Steps in English. Część 2 (dla średnio zaawansowanych), a następnie z kursem dla zaawansowanych The Next Steps in English

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

25
The Next Steps in English + 6CD + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Next Steps in English + 6CD + MP3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.13

Intensywny kurs języka angielskiego The Next Steps in English jest unikalnym kursem zaawansowanym przeznaczonym do samodzielnej nauki opartym na oryginalnej, sprawdzonej w praktyce i wysoce skutecznej metodzie nauczania języka obcego. Jest on adresowany do osób chcących wyjść poza znajomość basic English, między innymi do kandydatów na studia filologiczne i w kolegiach językowych. Zestaw obejmuje osiem godzin nagrań (6 płyt CD 80-minutowych + płyta z nagraniami w formacie mp3) oraz 300 stron materiałów drukowanych, które zapewniają łącznie 200 intensywnych lekcji języka angielskiego przeznaczonych dla osób które znają język na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Główne zalety kursu: - precyzyjne sterowanie pracą ucznia gwarantujące sukces uczącym się samodzielnie - staranne i dogłębne przedstawienie gramatyki oraz duża liczba testów i ćwiczeń sprawdzających - specjalny nacisk na wymowę (lektorzy biorący udział w nagraniach to rodowici Anglicy) - różnorodne ćwiczenia stanowiące świetne źródło materiałów także dla nauczycieli - idealny do samodzielnej nauki oraz jako pomoc dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych - usprawnia i ułatwia pracę lektorom na kursach stacjonarnych Kurs ten ma znaczącą przewagę nad kursami opracowanymi w Wielkiej Brytanii, gdyż przeznaczony jest konkretnie i wyłącznie dla Polaków. Szczególny nacisk autor kładzie na zagadnienia sprawiające Polakom najwięcej trudności. W skład kursu The Next Steps in English wchodzi 6 płyt CD (80-minutowych), płyta mp3 oraz podręczniki zawierające m.in. prawie wszystkie teksty nagranych ćwiczeń. Stanowi on kontynuację kursu First Steps in English , z tym, że może być wykorzystywany niezależnie od niego. Cel kursu: czynne opanowanie języka w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się w kontaktach prywatnych i zawodowych. Szczególny nacisk położony jest na rozbudowanie słownictwa - do poziomu 2500-2800 słów i rozwój sprawności rozumienia mowy. Kurs operuje wszystkimi strukturami gramatycznymi z zakresu szkoły średniej, często wykraczając poza ten zakres. Odbiorcy kursu: są nimi słuchacze średnio zaawansowani, którzy poświęcili już kilkaset godzin (300-500) na solidną naukę języka. Adresatami kursu są więc przede wszystkim: - osoby, które w całości przerobiły First Steps in English - osoby, które poznały angielski w liceum lub na kursach o porównywalnej intensywności - osoby bardziej zaawansowane, dla których kurs ten będzie okazją rozbudowania słownictwa, poprawienia sprawności rozumienia ze słuchu (jest to słaby punkt wielu osób nawet nieźle znających język), poprawienia wymowy, a także zaktywizowania posiadanej wiedzy i pozbycia się nabytych błędów. Ogólna charakterystyka kursu: The Next Steps in English jest kursem intensywnym. Każda płyta CD została opracowana w taki sposób, aby zaprogramować uczącemu się co najmniej kilkanaście godzin samodzielnej aktywnej nauki języka. Jest to możliwe dzięki temu, iż większość nagranych ćwiczeń może być użyta wielokrotnie do osiągania różnych umiejętności - najpierw ćwiczymy rozumienie, potem mówienie, a w ostatniej fazie pisanie. Dzięki niezwykle dokładnemu zaprogramowaniu kolejności ćwiczeń oraz dużej liczbie testów kurs może być użyty jako samouczek. Może być również wykorzystywany w nauczaniu grupowym. Osobom rozpoczynającym naukę polecamy kurs First Steps in English.

99,00 zł
71,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

26
Angielski w pracy. 100 fiszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w pracy. 100 fiszek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Angielski w pracy. 100 fiszek to wygodny komplet do nauki angielskich słówek i zwrotów, które będą przydatne w pracy niezależnie od branży! W zestawie przeznaczonym dla osób znających podstawy i średnio zaawansowanych (poziom A2-B2) znajduje się 100 dwustronnych fiszek. Każde słówko zostało przedstawione wraz z przykładowym zdaniem, co wspomaga zapamiętywanie i pokazuje kontekst użycia. Nagrania wszystkich słów i wyrażeń w formacie mp3 (do pobrania na stronie internetowej) pomogą w rozwijaniu umiejętności rozumienia ze słuchu i utrwaleniu poprawnej wymowy, a także umożliwią naukę w dowolnym miejscu i w każdej wolnej chwili. Z kolei program komputerowy z różnorodnymi grami, testami i ćwiczeniami pozwoli na utrwalanie i sprawdzanie wiedzy w przyjemny i angażujący sposób! Angielski w pracy. 100 fiszek to: – 100 dwustronnych, poręcznych fiszek, – kolorowe przegródki do porządkowania wiedzy, – nagrania native speakerów w formacie mp3, – program komputerowy z ćwiczeniami i grami do utrwalania wiedzy.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

27
Angielski 100 fiszek. Idiomy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski 100 fiszek. Idiomy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.15

Angielski 100 fiszek. Idiomy to doskonała propozycja dla osób znających język angielski na poziomie średnio zaawansowanym (B1- B2), które chciałyby opanować związki frazeologiczne charakterystyczne dla współczesnego języka angielskiego, przydatne w swobodnej komunikacji oraz do zrozumienia filmów i seriali, a przede wszystkim niezbędne do powtórek przed egzaminami językowymi. W wygodnym, poręcznym zestawie, który zmieści się nawet do kieszeni, znajdziesz 100 dwustronnych fiszek oraz kolorowe przegródki do organizowania nauki. Słówka na fiszkach prezentowane są wraz z przykładami użycia, co pozwala na poznanie kontekstu i pomaga w zapamiętywaniu. Nagrania wszystkich idiomów i przykładowych zdań w formacie mp3 oraz program komputerowy do pobrania ze strony internetowej sprawią, że nauka stanie się jeszcze przyjemniejsza! Dzięki nagraniom w wykonaniu native speakerów osłuchasz się z prawidłowym akcentem, a program z grami i ćwiczeniami pozwoli na wygodną powtórkę i utrwalenie wiedzy. Angielski 100 fiszek. Idiomy to: - ponad 100 najważniejszych idiomów wraz z przykładami użycia - kolorowe przegródki ułatwiające organizację nauki - nagrania słówek i zdań w formacie mp3 - możesz uczyć się w drodze, podczas spaceru czy na siłowni! - program komputerowy z grami, ćwiczeniami i testami

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

28
Algorytmy. Ilustrowany przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy. Ilustrowany przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.19

Aby projektować aplikacje, nie wystarczy poznać kilka języków programowania i opanować zestaw narzędzi deweloperskich. Konieczna jest jeszcze wiedza o tym, w jaki sposób rozwiązać dany problem, innymi słowy, trzeba poznać algorytmy. Naturalnie w praktyce programistycznej stosuje się ograniczony zestaw algorytmów. Zostały one już dawno przeanalizowane i przetestowane. Opisano je w wielu trudnych książkach najeżonych niezrozumiałymi schematami i dowodami z pogranicza matematyki, statystyki i jeszcze kilku innych nieprzystępnych dziedzin. Jeśli chcesz po prostu zrozumieć działanie algorytmów, a nie masz ochoty na mozolne przedzieranie się przez setki trudnych stron, to trzymasz w ręku właściwą książkę! Dzięki temu interesującemu, przystępnemu podręcznikowi szybko przyswoisz sobie najważniejsze pojęcia i łatwo zrozumiesz, w jaki sposób algorytmy pomagają w rozwiązywaniu problemów programistycznych. Pokazano w nim słabe i mocne strony najważniejszych algorytmów. Nie zabrakło przydatnych schematów i przykładowych fragmentów kodu napisanego w Pythonie. Książkę tę szczególnie docenią programiści samoucy, inżynierowie i każdy, kto chce zyskać wiedzę o algorytmach. W tej książce przedstawiono między innymi: • wyjaśnienie takich pojęć, jak tablice skrótów, listy powiązane, rekurencja, • algorytmy sortowania, problem komiwojażera, algorytmy zachłanne, • analiza szybkości algorytmów metodą dużego O, • algorytmy grafów, w tym algorytm wyszukiwania wszerz i algorytm Dijkstry, • algorytm KNN służący do uczenia maszynowego. Poznaj algorytmy i przekonaj się, jak bardzo są przydatne! Aditya Bhargava programuje od ponad dwudziestu lat. Jako nastolatek pisał gry wideo w językach Basic i ActionScript. Pracował w kilku startupach. Obecnie jest programistą w Etsy.com. Oprócz tego od kilku lat uczy programowania, z powodzeniem przedstawiając trudne koncepcje i idee w taki sposób, aby ich zrozumienie przychodziło bez trudu. Bhargava interesuje się sztuką, literaturą i, oczywiście, programowaniem.

54,90 zł
38,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

29
Zostań ze mną, Karolino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostań ze mną, Karolino
Dostępny
3 szt.

Czy wiem, jak niewyraźna jest granica między tym, co jest słuszne, a tym, co jest błędem? Kiedy dotychczasowe życie Karoliny zaczyna się rozpadać, kobieta jest skłonna obwiniać o to wszystkich oprócz siebie. Jej związek z Rafałem stoi pod znakiem zapytania, przyjaciółka od kilku dni nie daje znaku życia, a rodzinne niedopowiedzenia i tajemnice mają coraz gorszy wpływ na relacje Karoliny z rodzicami. W dodatku były mąż postanawia z rozmachem ponownie wkroczyć w jej życie. Karolina przekonuje się, że dorosłość i dojrzałość to dwa zupełnie różne przymioty. Może to już najwyższa pora, żeby przestać kierować się jedynie emocjami? Może dłoń wyciągnięta w stronę najbliższych będzie w stanie wszystko naprawić? Umiejętność wybaczania to trudna sztuka, ale warto się jej nauczyć. Kontynuacja losów Karoliny pokazuje, że czekanie na uśmiech przeznaczenia nie zawsze jest rozsądnym wyjściem. Negatywna energia może zatruć codzienność, więc może opłaca się porzucić dumę i zrobić krok ku szczęściu?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

30
Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec z Hitlerem. Kontakty polsko-niemieckie 1930-1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Polska i Niemcy – odwieczni wrogowie – w dyplomatycznym tańcu, którego stawką była druga wojna światowa. Ogrom zbrodni dokonanych przez nazistów na ziemiach polskich podczas drugiej wojny światowej sprawia, że przedstawicieli państwa Hitlera traktuje się wyłącznie jako kryminalistów, zwyrodnialców bądź w najlepszym razie ludzi zaślepionych ideologią. A jednak okres poprzedzający wybuch wojny to czas relatywnie poprawnych stosunków pomiędzy Warszawą i Berlinem, a co za tym idzie, unormowanych relacji Polaków z Niemcami. Świadectwem tego są spotkania przedstawicieli władz obu państw, prowadzone na najwyższym szczeblu – zarówno oficjalne, państwowe, jak i kulturalne czy prywatne. Ich historia rozpoczyna się jeszcze przed dojściem Hitlera do władzy. Już w 1930 roku Józef Piłsudski wysłał specjalnego emisariusza, który zaproponował przyszłemu kanclerzowi daleko zakrojoną współpracę w wypadku ewentualnego (a w opinii Piłsudskiego: nieuniknionego) przejęcia przez niego rządów. Dalsze spotkania i rozmowy stanowiły element dyplomatycznej gry. Począwszy od rozmów Alfreda Wysockiego i Józefa Lipskiego w Berlinie, poprzez wizyty Josefa Goebbelsa, Joachima von Ribbentropa i Heinricha Himmlera w Warszawie, po słynne białowieskie polowania Hermanna Gӧringa z Ignacym Mościckim. Od jesieni 1938 roku relacje między obu krajami ulegały stopniowemu pogarszaniu, na skutek ogłoszenia niemieckich roszczeń dotyczących Gdańska i eksterytorialnej autostrady przez polskie Pomorze. Po zawarciu paktu polsko-brytyjskiego w 1939 roku Adolf Hitler zdecydował się rozpocząć wojnę. Miesiące poprzedzające napaść Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku wypełniały próby ratowania pokoju, podejmowane głównie przez dyplomatów polskich, przy jednoczesnych unikach strony niemieckiej. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że przyjaźń polsko-niemiecka przed wybuchem drugiej wojny światowej miała charakter sztuczny. Wzajemna niechęć i uprzedzenia odcisnęły trwałe piętno na obu narodach. Bardzo szybko stało się dla obu stron jasne, że ten nienaturalny stan nie potrwa zbyt długo. Sojusz II RP z III Rzeszą? Nie, to nie jest żadna historia alternatywna. W latach 1934-1939 Polskę i Niemcy naprawdę łączyły przyjazne relacje. Ożywiona wymiana kulturalna, towarzyskie mecze piłkarskie, wspólne obozy harcerzy i Hitlerjugend, polowania prezydenta Ignacego Mościckiego i Hermanna Göringa w Białowieży, zakulisowe rozmowy dyplomatyczne. Przez całe dziesięciolecia te niewygodne fakty były wymazywane z historii przez patriotycznych cenzorów. Teraz Radosław Golec odsłania długo skrywaną prawdę. Dla czytelników wychowanych na naszych narodowych mitach lektura Tańca z Hitlerem będzie szokiem. – Piotr Zychowicz, autor książek Pakt Ribbentrop-Beck i Obłęd '44

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Los Grandes Exitos En Espanol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Los Grandes Exitos En Espanol
Hill Cypress, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

42,90 zł
32
A New Day Has Come - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
33
As Daylight Dies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
As Daylight Dies
Killswitch Engage, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

34
Moje Królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Królestwo
Krzysztof Herdzin, Warner Music Polska
Dostępny
34 szt.

34,90 zł
32,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,79 zł

35
The Best Of, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of, 3 CD
Edith Piaf , Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Lista utworów: CD 1 (1946-1951) 1. La Vie En Rose 2. Je M'en Fous Pas Mal 3. Le Petit Homme 4. Un Refrain Courait Dans la Rue 5. Les Trois Chloches 6. Adieu Mon Coeur 7. Un Homme Comme Les Autres 8. Q'as-Tu Fait John? 9. Les Amants de Paris 10. Bal Dans Ma Rue 11. Paris 12. Tous Les Amoureux Chantent 13. Hymne A L'Amour 14. La Chevalier De Paris 15. C'est Un Gars 16. Chant Moi 17. Jezebel 18. Si, Si, Si 19. Du Matin Jusqu'au Soir 20. Demain (Il Fera Jour) 21. Rien De Rien 22. La Chanson De Catherine 23. Je Hais Les Dimanches 24. Le Noel De La Rue CD 2 (1951-1959) 1. Padam, Padam 2. Plus Bleu Que Tes Yeux 3. Au Bal De La Chance 4. Notre-Dame De Paris 5. Bravo Pour Le Clown 6. Johnny Tu N'es Pas Un Ange 7. Heureuse 8. L'effet Que Tu Me Fais 9. La Goualante Du Pauvre Jean 10. Enfin Le Printemps (Vises Mon Jules) 11. Sous Le Ciel De Paris 12. L'Accorddeoniste 13. C'est A Hambourg 14. Misericorde 15. L'Homme A La Moto 16. Avant Nous 17. Les Amants D'un Jour 18. La Foule 19. Comme Moi 20. Je Sais Comment 21. Mon Manege A Moi (Tu Me Dais Tourner La Tete) 22. Un Etranger 23. Milord 24. T'es Beau Tu Sais CD 3 (1960-1963) 1. Non, Je Ne Regrette Rien 2. Mon Dieu 3. Les Flons-Flons Du Bal 4. Le Vieux Piano 5. Le Ville Inconnue 6. Les Amants Merveilleux 7. Toujours Aimer 8. Exodus 9. A Quoi Ca Sert L'amour (With Theo Sarapo) 10. Le Diable De La Bastille 11. Polichinelle 12. Le Droit D'Aimer 13. Le Chant D'amour (Live) 14. Tiens V'la Un Marin 15. C'etait Pas Moi 16. L'Homme De Berlin English Language Versions (1950-1961) 17. Hymn To Love 18. La Vie En Rose 19. The Three Bells 20. I Shouldn't Care 21. Chante Moi 22. Autumn Leaves 23. Heaven Have A Mercy 24. No Regrets

40,90 zł
37,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

36
Czarne Perły: Kujaviak Goes Funky - Polish Jazz Vol. 46 (Vinyl) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
74,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

37
Premium Collection. Kac Vegas, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kac Vegas, DVD
Todd Phillips, 2009
Dostępny
101 szt.

Totalny komediowy odlot! Wieczór kawalerski w Vegas przerósł najśmielsze oczekiwania imprezujących kumpli, Nieziemski kac, urwany film i pytanie: gdzie jest Pan Młody?! Teraz w kultowej serii wyjątkowych filmów – Premium Collection.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

38
Great Western Valkyrie, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great Western Valkyrie, 2 LP
Rival Sons, Earache
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.30

Lista utworów: LP 1 A1. Electric Man A2. Good Luck A3. Secret A4. Play The Fool B1. Good Things B2. Open My Eyes B3. Rich and the Poor LP 2 C1. Belle Starr C2. Where I've Been C3. Destination on Course D1. Etched

110,90 zł
94,27 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 16,63 zł

39
Premium Collection. Kac Vegas w Bangkoku, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Kac Vegas w Bangkoku, DVD
Todd Phillips
Dostępny
101 szt.

Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) oraz Doug (Justin Bartha) wyjeżdżają do Tajlandii, aby uczestniczyć w weselu Stu. Co może pójść nie tak? Film reżysera Todda Phillipsa, będący kontynuacją pierwszej części, pokazuje, że to co dzieje się w Vegas zostaje w Vegas, lecz w to, co dzieje się w Bangkoku, aż trudno uwierzyć! Film dostępny teraz w edycji Premium Collection.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

40
Bal maturalny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bal maturalny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

"Bal Maturalny" to zderzenie twórców polskiej muzyki klubowej i rockowej, z rapem w różnych odcieniach. Melodyczne i radiowe refreny zbiegają się ze sporą porcją storytellingów. O odpowiedni klimat muzyczny zadbał Jan Borysewicz, którego riffy gitarowe wzbogacają podkłady stworzone przez Rozbójnika Alibabę. Jeszcze przed premierą, płyta wywołała wokół siebie wiele szumu, głównie przez bardzo dobrze przyjęte klipy i nietuzinkowych artystów, którzy biorą udział w projekcie. Gościnnie, obok takich wokalistów jak Krzysztof Cugowski, Paweł Kukiz czy Janusz Panasewicz pojawiają się min. Pih, Peja, Onar, VNM, Bezczel, Lukasyno, Sobota, Paluch, Chada, Borixon, Diox, Pono, Fu

33,90 zł
30,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

41
RMF FM Najlepsza muzyka na imprezę 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RMF FM Najlepsza muzyka na imprezę 2015
Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.09

"RMF FM Najlepsza muzyka na imprezę 2015" To podwójna kompilacja poświęcona największym dancowym hitom, które rozgrywane są przez Radio RMF FM i RMF On. "RMF FM Najlepsza muzyka na imprezę 2015" to kompilacja, która znakomicie sprawdzi się na każdej imprezie tanecznej. Wszystkie najnowsze i największe przeboje, które nie pozwolą Wam się nudzić.

6,99 zł
Powiadomienie
42
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości / Człowiek ze stali, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości / Człowiek ze stali, 2 Blu-ray
Zack Snyder, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Hity kinowe z gwiazdorską obsadą i zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi. Pakiet 2 filmów w reżyserii wizjonerskiego Zacka Snydera o losach superbohaterów z uniwersum DC. Zobacz historię nieposkromionego Supermana – otaczanego czcią wybawcę Metropolis i jego walkę z najznamienitszym obywatelem Gotham City – Batmanem. Najbardziej wyczekiwany pojedynek dwóch tytanów sprawiedliwości!

70,90 zł
67,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

43
We Got it From Here... Thank You 4 Your Service (Vinyl) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Got it From Here... Thank You 4 Your Service (Vinyl)
A Tribe Called Quest, Sony Music Entertainment
Dostępny
8 szt.

Tej formacji nie trzeba przedstawiać! Jedna z najbardziej wpływowych formacji hip-hopowych lat 90. - A Tribe Called Quest powraca po 18 latach z albumem nagranym w oryginalnym składzie! Płyta "We Got It From Here Thank You 4 Your Service" zawiera 16 zupełnie nowych utworów, które ukazują się na nośniku CD oraz winylu. Pochodzący z nowojorskiego Queens i Brooklynu Q-Tip , Phife Dawg i Ali Shaheed Muhammad utworzyli w 1985 r formację A Tribe Called Quest, do której później czasowo dołączył Jarobi White. Jest to jedna z najbardziej uwielbianych i szanowanych grup hip-hopowych wszechczasów. Uznanie zyskali dzięki wyjątkowemu, przełomowemu podejściu do muzyki rap poprzez łączenie jazzowych melodii z afrykańskimi rymami. Ich albumy uważane są za klasykę oldschoolowego hip-hopu, a ich ostatni krążek "The Love Movement" z 1999r. został nominowany do nagrody Grammy w kategorii "Best Rap Album".

153,90 zł
44
Blossom (Digipak Limited Edition) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blossom (Digipak Limited Edition)
Milky Chance, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.06

Formacja Milky Chance to pochodzący z Niemiec popowo - alternatywny duet. Clemens Rehbein i Philipp Dausch rozpoczęli swoją przygodę z muzyką w szkole średniej, gdzie pisali teksty utworów, a w 2013 roku wydali samodzielnie pierwszy album Sadnecessary", który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków. Singiel Stolen Dance" z charakterystycznym teledyskiem, który przekroczył 270 milionów wyświetleń na YouTube potwierdził sukces duetu. Wyprzedana trasa po Europie, którą zespół ogłaszał tylko i wyłącznie na swoim Facebooku, to kolejne osiągnięcie muzyków. Także w Polsce Stolen Dance" osiągnął status najczęściej granego w radiach utworu 2014 roku! Po trzech latach duet wraca z nowym albumem, który przynosi piękną mieszankę muzyki pop z alternatywnym folkiem. Album zwiastuje intrygujący teledysk "Cocoon"

59,99 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,20 zł

45
Gang Sings & Prayer, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gang Sings & Prayer, CD
Stormzy, Warner Music Polska
Dostępny
37 szt.

Stormzy, czyli naprawdę Michael Omari, określany jest grime'owym fenomenem, talentem na miarę legend tej odmiany hip-hopu, Dizzee'ego Rascala czy Wileya. Anglik już nie raz został doceniony za swoją twórczość choćby podczas MOBO Awards (dwukrotnie Best Grime Act) oraz przez stację BBC. Poza milionem sprzedanych singli na całym świecie, w tym hitem "Shut Up", który na Wyspach został złotym singlem, Stormzy może pochwalić się ponad 110 milionami odsłon jego kanału na YouTubie. Płytę "Gang Signs & Prayer" Stormzy nagrał w ojczyźnie, a w produkcji wspomógł go Fraser T. Smith (m.in. Kano, Adele, Sam Smith). Lista utworów: 1.First Things First 2.Cold 3.Bad Boys Ft Ghetts And J Hus 4.Blinded By Your Grace Part 1 5.Big For Your Boots 6.Velvet / Jenny Francis Interlude 7.Mr Skeng 8.Cigarettes & Cush Ft Kehlani 9.21 Gun Salute Ft Wretch 32 Interlude 10.Blinded By Your Grace Part 2 Ft Mnek 11.Return Of The Rucksack 12.100 Bags 13.Don't Cry For Me Ft Raleigh Ritchie 14.Crazy Titch Interlude 15.Shut Up 16.Lay Me Bare

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

46
A Better Tomorrow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Better Tomorrow, CD
Wu-Tang Clan, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

Szóste studyjne dzieło Wu-Tang Clan stworzyli: RZA, GZA, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God, Masta Killa i Cappadonna. Każdy fan zespołu znajdzie na albumie coś dla siebie. Teksty są bardzo zróżnicowane. Częściowo są refleksją na temat życia na ulicy, częściowo traktują o odnowieniu duchowym, nawiązują do powieści kryminalnych, przypominają przeszłość Nowego Jorku. W studiu raperzy współpracowali z wielką gwiazdą popu, a także świetną aktorką, Cher. Wu-Tang Clan nagrali z nią dwie piosenki. Przypomnijmy, że Wu-Tang Clan istnieją od 1992 roku. Na całym świecie sprzedali blisko 40 mln płyt, wliczając w to solowe dokonania członków formacji. Klasyką gatunku są już pierwsze trzy wydawnictwa zespołu, „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)”, „Wu-Tang Forever” oraz „The W”. „Wu-Tang Forever” zdobył szczyt listy Billboardu. Lista utworów: 1. Ruckus In B Minor 2. Felt 3. 40th Street Black / We Will Fight 4. Mistaken Identity 5. Hold The Heater 6. Crushed Egos 7. Keep Watch 8. Miracle 9. Preacher's Daughter 10. Pioneer The Frontier 11. Necklace 12. Ron O'Neal 13. A Better Tomorrow 14. Never Let Go 15. Wu-Tang Reunion

65,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

47
Korzenie hip-hopu. W..., CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korzenie hip-hopu. W..., CD
Włodi, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.22

Okładka posiada typowy dla reedycji nadruk „Korzenie hip-hopu”. „W...” to drugi studyjny album polskiego rapera Włodiego. Album został wydany 25 czerwca 2005 roku nakładem wytwórni EMI Music Poland. Wśród sporej grupy fanów hip-hopu płyta cieszy się statusem absolutnego klasyka polskiego rapu. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Wam reedycję tego kultowego albumu. Gościnnie na krążku występują Numer Raz, Ten Typ Mes, Eis i zespół WWO (Sokół, Jędker). Wśród producentów znajdują się takie ksywy jak Kuba O, Lab'z, Korzeń, Zoober Slimm, Tek.N, Ajron. Lista utworów: 1. Intro 2. Zobacz co się dzieje na podwórku 3. Jestem wolny 4. Są ze mną 5. Definicja 6. Spisani na straty 7. Błędne koło 8. Przepraszam że... 9. Mam siłę 10. Każdy to powie 11. Odwet

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

48
Wins & Losses, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wins & Losses, CD
Meek Mill, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

Trzeci studyjny materiał jednego z najzdolniejszych hiphopowców młodego pokolenia, pochodzącego z Filadelfii Meek Milla. „Wins & Losses” promowały dwa bardzo udane single: „Young Black America” z udziałem The-Dreama oraz „Whatever You Need”, w których goszczą Chris Brown i Ty Dolla Sign (produkcja jest dziełem DJ-a Mustarda). „Na płycie opowiadam o moich sukcesach i porażkach. O wszystkim, co uczyniło ze mnie Meek Milla, co uczyniło mnie lepszym” – mówi raper. Lista utworów: 1. Wins & Losses 2. Heavy Heart 3. F*** That Check Up feat. Lil Uzi Vert 4. Whatever You Need feat. Chris Brown & Ty Dolla $ign 5. 1942 Flows 6. Issues 7. We Ball feat. Young Thug 8. These Scars feat. Future and Guordan Banks 9. Connect The Dots feat. Yo Gotti and Rick Ross 10. Fall Thru 11. Never Lose feat. Lihtz Kamraz 12. Glow Up 13. Young Black America feat. The-Dream 14. Open feat. Verse Simmonds 15. Ball Player feat. Quavo 16. Made It From Nothing feat. Teyana Taylor and Rick Ross 17. Price

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

49
Korzenie Hip-Hopu... jak nowonarodzony, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korzenie Hip-Hopu... jak nowonarodzony, CD
Włodi, Warner Music Polska
Dostępny
22 szt.

Spis utworów: 1. ...jak nowonarodzony 2. A reszta to proch i pył 3. Na żywo 4. Spalam to 5. Alarm 6. Stawka większa niż... 7. Żebro Adama 8. U.L.I.C.A. i K.L.U.B. 9. Odrzucili opcje 10. Protest 11. ...jak nowonardzony (Waco remix) 12. ...jak nowonardzony (Hohoł remix)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

50
Korzenie hip-hopu. Autentyk 3, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korzenie hip-hopu. Autentyk 3, CD
Vienio, Pele, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

Reedycja z serii „Korzenie polskiego hip-hopu”. W odróżnieniu od pierwotnej wersji posiada dodatkowy nadruk na okładce „Korzenie hip-hopu”. Lista utworów: 1. To mój hardkor 2. Miejski gruff skit 3. Miejski gruff 4. To dla moich ludzi RMX 5. Czasem szukając... 6. Jedno z takich miejsc RMX 7. Chcę żyć 8. Nasza klasa 9. Iść swoją drogą RMX 10. Tak od 7 lat RMX 11. Straciłeś wątek 12. Chcę żyć 2

38,90 zł
35,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,11 zł

51
Imaginarium interakcji społecznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imaginarium interakcji społecznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Publikacja nawiązuje do interesującej, ważnej we współczesnym dyskursie naukowym koncepcji imaginariów społecznych w ujęciu Charlesa Taylora. W zamyśle redaktorów prezentowanego tomu oraz autorów poszczególnych artykułów książka ukazuje wyobrażenia ludzi dotyczące ich społecznego otoczenia, pojawiających się teorii normatywnych,a także wspólnego, prawomocnego rozumienia i praktykowania spraw społecznych. Zbiór zgromadzonych tekstów odzwierciedla obecny poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu komunikacji w świecie realnym i wirtualnym - zarówno w strukturach i instytucjach społecznych, jak też w przestrzeni mediów (w szczególności cyfrowych).

42,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

52
Radio Pezet, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radio Pezet, CD
Pezet, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Album to 15 premierowych kompozycji. Płyta inspirowana jest sceną brytyjską, muzyką grime i dubstepem, ale przede wszystkim jest potężną dawką świetnego rapu. Wśród gości usłyszymy m.in. Fokusa, Tego Typa Mesa, Kamila Bednarka czy brytyjskiego beatboxera Killa Kelę. Za produkcję muzyczną, oprócz tytułowego producenta, odpowiadają: Auer (The Lordz Team), Supra 1, śp.Zjawin czy brytyjski producent Ripperman Beats. Producentem wykonawczym albumu „Radio Pezet” jest Sidney Polak. Lista utworów: 1. Radio Pezet 01 2. P-Z 3. Co mam powiedzieć 4. Ten dzień minie 5. Radio Pezet 02 6. Brutto czy netto 7. Na pewno 8. Rock'n'Roll 9. Radio Pezet 03 10. Noc jest dla mnie (Feat. Fokus) 11. Radio Pezet 04 12. Charlie Sheen (Feat. Ten Typ Mes, Sidney Polak) 13. Radio Pezet 05 14. Killa Kela Pezet's Greatest Hits 15. Fakty ludzie pieniądze 16. Dj Panda Skit 17. Slang 2 18. Spis cudzołożnic (Feat. Supra1) 19. Japan Porno Skit 20. Byłem (Feat. Aś) 21. Supergirl 22. Radio Pezet 06 23. Jak być szczęśliwym (Feat. Killa Kela) 24. Radio Pezet 07 25. Shot Yourself (Feat. Kamil Bednarek) (Acoustic Version)

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

53
The Divine Feminine, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Divine Feminine, CD
Mac Miller, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Kreuje się go na następcę Eminema. Nie bez powodu. Mac Miller trzecią płytą udowadnia, że jest już blisko mainstreamowego topu. Pochodzący z Pittsburgha raper i producent nagrał trzeci studyjny album, The Divine Feminine, w którego nagraniu wspomogły go wielkie gwiazdy, jak Kendrick Lamar i Cee Lo Green. Płytę, której brzmienie nadał sam Mac Miller promuje singlowy numer Dang!. Gościnnie słychać w nim Andersona. The Divine Femininejest następcą wydanego zaledwie 10 miesięcy temu albumu GO:OD AM, który dotarł do czwartego miejsca na liście „Billboardu”. Na trzecim albumie Maca Millera poza wspomnianym Andersonem Paakiem gościnnie pojawiają się również między innymi Kendrick Lamar, CeeLo Green, Robert Glasper. Lista utworów: 1. Congratulations ft. Bilal 2. Dang! ft. Anderson Paak 3. Stay 4. Skin 5. Cinderella ft. Ty Dolla $ign 6. Planet God Damn ft. Njomza 7. Soulmate 8. We ft. CeeLo Green 9. My Favorite Part ft. Ariana Grande 10. God Is Fair, Sexy, Nasty ft. Kendrick Lamar

51,90 zł
47,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

54
Life After Death, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life After Death, 2 CD
The Notorious B.I.G., Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Drugi solowy album The Notorious B.I.G. Wydany został 25 marca 1997 roku przez wytwórnię Bad Boy Records. Life After Death to dwupłytowy album, który ogółem zawiera 24 utwory. Najbardziej znane numery z tej płyty to Hypnotize, No Money No Problems, Sky's The Limit. Do wszystkich z nich powstały klipy. Gościnnie udzielili się: Jay-Z, Lil Kim, R.Kelly, Puff Diddy, Faith Evans oraz Mase. Producentem wykonawczym albumu jest Sean Combs. Lista utworów: CD 1: 1. Life After Death (Intro) 2. Somebody's Gotta Die 3. Hypnotize 4. Kick in the Door 5. Fuck You Tonight 6. Last Day 7. I Love the Dough 8. What's Beef? 9. B.I.G. Interlude 10. Mo Money Mo Problems 11. Niggas Bleed 12. I Got a Story to Tell CD 2: 1. Notorious Thugs 2. Miss U 3. Another 4. Going Back to Cali 5. Ten Crack Commandments 6. Playa Hater 7. Nasty Boy 8. Sky's the Limit 9. The World Is Filled… 10. My Downfall 11. Long Kiss Goodnight 12. You're Nobody (Til Somebody Kills You)

43,90 zł
40,39 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

55
O.N.I.F.C.,  CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O.N.I.F.C., CD
Wiz Khalifa, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Po znakomicie przyjętym albumie „Rolling Papers” z 2011 roku, który pokrył się w USA złotem, dotarł do drugiego miejsca na „Billboardzie” i przyniósł platynowego singla „Black And Yellow”, jedna z największych gwiazd amerykańskiego rapu młodego pokolenia, Wiz Khalifa, prezentuje swoje najnowsze dzieło. Tajemniczy skrót w tytule rozwija się w „Only Nigga In First Class”, choć niektórzy twierdzą, że „One Night In First Class”. W obydwu przypadkach pozostaje „pierwsza klasa” i określenie to można z czystym sumieniem odnieść do zawartości krążka. Już zapowiadający go singel „Work Hard, Play Hard” uzyskał dość szybko status platynowy i przygotował świetnie grunt pod kilkanaście innych kawałków, które tworzą „O.N.I.F.C.” Oczywiście Wiz nie zawahał się skorzystać z pomocy kolegów po fachu. Stąd na płycie obecność takich postaci jak Cam'ron, Pharrell Williams, The Weeknd, E. Dan, Sledgren, Danja, Jim Jonsin, Stargate, Benny Blanco, Akon, Juicy J, którzy udzielili koledze talentu wokalnego bądź producenckiego. Przed premierą w swoich programach gościli go choćby Jimmy Kimmel oraz Larry King, wielkie osobistości amerykańskiej telewizji. W dalszej kolejności do promocji przewidziane są kawałki „Remember You (feat. The Weeknd)” oraz „It's Nothin' (feat. 2 Chainz)” i „The Bluff”, do którego zrealizowano wideoklip. Cameron Jibril Thomaz, jak naprawdę nazywa się Wiz, przekonuje, że drzemie w nim ogromny potencjał. 50 Cent, Kanye West i Jay-Z powinni się mieć na baczności. Lista utworów: 1. Intro 2. Paperbond 3. Bluffin – Wiz Khalifa 4. Let It Go 5. The Bluff 6. Work Hard, Play Hard 7. Got Everything 8. Fall Asleep 9. Time 10. It's Nothin 11. Rise Above 12. Initiation 13. Up In It 14. No Limit 15. The Plan 16. Remember You 17. Medicated

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

56
Bokserka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bokserka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.30

To powieść o poszerzaniu wolności – uczuciowym, geograficznym, seksualnym, kulturowym. O badaniu jej granic, szukaniu własnej tożsamości wśród wielu dostępnych wzorców. Historia kobiety wyzwolonej, żyjącej w trójkącie z dwoma mężczyznami, której osią jest więź między Lu i Sprite, a romanse i miłości są tłem do budowania mocnej osobowości, własnego świata, z którego nie strach wyruszać dalej.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

57
Steps Plus dla klasy 4. Podręcznik do języka angielskiego dla szkoły podstawowej z nagraniami audio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steps Plus dla klasy 4. Podręcznik do języka angielskiego dla szkoły p...
Dostępny
48 szt.

Przedstawiamy nowe wydanie podręcznika do nauki języka angielskiego. Jest ono zgodne z wymogami ustawy Prawo oświatowe i zapewnia wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. Wszystkie cechy kursu zostały zachowane, a dzięki wprowadzonym udoskonaleniom podręcznik jest jeszcze lepiej dostosowany do aktualnych potrzeb.

52,80 zł
47,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,28 zł

58
First Steps in English. Angielski dla średnio zaawansowanych, części 13-24 + 6 CD + MP3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
First Steps in English. Angielski dla średnio zaawansowanych, części 1...
Dostępny
12 szt.

Intensywny kurs języka angielskiego First Steps in English jest kursem opartym na oryginalnej, sprawdzonej w praktyce i wysoce skutecznej metodzie nauczania języka obcego. Zestaw obejmuje 480 minut nagrań (6 płyt CD 80-minutowych + płyta z nagraniami w formacie mp3). Nagrania oraz podręcznik zapewniają łącznie 200 intensywnych lekcji języka angielskiego. Kurs jest przeznaczony dla osób, które uczyły się języka z Intensywnym kursem języka angielskiego dla początkujących (część 1), a także dla tych, którzy znają język na poziomie średnio zaawansowanym. Główne zalety kursu to: • precyzyjne sterowanie pracą ucznia gwarantujące sukces uczącym się samodzielnie, • staranne i dogłębne przedstawienie gramatyki oraz duża liczba testów i ćwiczeń sprawdzających, • specjalny nacisk na wymowę (lektorzy biorący udział w nagraniach to rodowici Anglicy), • różnorodne ćwiczenia stanowiące świetne źródło materiałów także dla nauczycieli, • idealny do samodzielnej nauki oraz jako pomoc dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych, • usprawnia i ułatwia pracę lektorom na kursach stacjonarnych. Kurs ten ma znaczącą przewagę nad kursami opracowanymi w Wielkiej Brytanii, gdyż przeznaczony jest konkretnie i wyłącznie dla Polaków. Szczególny nacisk autor kładzie na zagadnienia sprawiające Polakom najwięcej trudności. Celem kursu jest czynne opanowanie języka w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się na poziomie średnio zaawansowanym oraz zdobycie podstaw do gruntownego opanowania języka angielskiego. Wobec zastosowania tak dużej liczby nagrań (480 minut) kurs rozwija umiejętność rozumienia mowy w stopniu nieporównanie wyższym niż kursy tradycyjne. Z kursu można korzystać samodzielnie albo pod kierunkiem nauczyciela. W obu przypadkach należy ściśle stosować się do instrukcji zawartych w podręczniku, choć oczywiście doświadczony nauczyciel może je nieco modyfikować stosownie do indywidualnych potrzeb. Dla ułatwienia nauki tym z Państwa, którzy są zdecydowanymi wzrokowcami na końcu podręcznika podano angielskie teksty niektórych nagranych ćwiczeń. Stanowią one wyłącznie materiał pomocniczy i w żadnym razie nie powinny zmieniać trybu pracy z nagraniami podanego na początku każdego rozdziału. Celem kursu jest czynne opanowanie języka w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się na poziomie średnio zaawansowanym oraz zdobycie podstaw do gruntownego opanowania języka angielskiego. First Steps in English jest kursem intensywnym. Każda płyta CD opracowana została w taki sposób, aby zaprogramować uczącemu się co najmniej 20 godzin aktywnej pracy nad językiem. W sumie więc kurs zapewnia kilkaset godzin aktywnej nauki języka. Jest to możliwe dzięki przyjętej zasadzie, iż większość nagranych ćwiczeń powinna być użyta wielokrotnie – najpierw ćwiczymy rozumienie ze słuchu, potem mówienie aż do osiągnięcia wymaganego poziomu zautomatyzowania, a w ostatniej fazie pisanie. Na początku każdej płyty CD znajduje się ok. 10 minutowa lista słów i fraz przeznaczonych do opanowania pamięciowego. Ma to na celu rozwój słownictwa oraz opanowanie gramatyki rzeczownika, jak również poprawnej wymowy. Pozostała część płyty poświęcona jest ćwiczeniu gramatyki czasownika oraz rozwijaniu umiejętności rozumienia mowy oraz mówienia, a w dalszej kolejności pisania. Nagrania zaczynają się i kończą krótkimi rozmówkami ilustrującymi wybrane funkcje języka mówionego. Naukę można kontynuować z Intensywnym kursem języka angielskiego dla zaawansowanych The Next Steps in English.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

59
Aha!Neu 3. Podręcznik z płytą CD. Kurs rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aha!Neu 3. Podręcznik z płytą CD. Kurs rozszerzony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.28

Aha! Neu to ciekawy sposób na naukę języka niemieckiego: przystępnie wyjaśniona gramatyka, interesujące teksty i propozycje miniprojektów, zabawne obrazki oraz praktyczne słownictwo, które uczeń z łatwością zapamiętuje. Podręcznik aha! Neu 3. Kurs rozszerzony składa się z sześciu rozdziałów: Kleider machen Leute; Manchmal gibt's Probleme; Aus der Bücherkiste; Mit Kunst auf du und du; Fernsehen oraz Den Job nehme ich ab sofort!, które wprowadzają i pomagają utrwalić słownictwo opisane w podstawie programowej. Dużo uwagi poświęcono dobremu objaśnieniu i przećwiczeniu zagadnień gramatycznych, dzięki czemu uczniowie łatwo przyswajają struktury językowe niezbędne w codziennej komunikacji. Zawartość rozdziałów – liczba ćwiczeń, długość i stopień trudności tekstów – jest idealnie dostosowana do trzech godzin lekcyjnych w tygodniu i dobrze przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym. Dzięki dużej liczbie zadań o zróżnicowanym stopniu trudności podręcznik jest odpowiedni do pracy z każdą grupą uczniów. Każdy rozdział zawiera między innymi: • sekcję Grammatik z powtórzeniem wiadomości gramatycznych; • sekcję Aktiver Wortschatz ze słownictwem, które uczeń powinien aktywnie opanować; • sekcję Trening – zadania wzorowane na zestawach egzaminacyjnych. Na końcu podręcznika znajduje się ponadto słowniczek niemiecko-polski.

31,90 zł
28,39 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,51 zł

60
Polish Archaeology in the Mediterranean. Volume XXV – Research - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Archaeology in the Mediterranean. Volume XXV – Research
Niedostępny
Brak

Czasopismo wydawane od 1989 roku, zawiera krótkie raporty publikowane po każdym kolejnym sezonie badań wykopaliskowych prowadzonych przez pracowników i współpracowników Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (tomy 1–19) oraz artykuły problemowe związane z projektami Centrum (od tomu 20). Rocznik prezentuje pełen zakres badań archeologicznych, geofizycznych, konserwatorskich oraz studyjnych. PCMA (skrót pochodzi od angielskiej nazwy instytucji – Polish Centre of Mediterranean Archaeology) organizuje badania na Bliskim Wschodzie i w północnowschodniej Afryce (Egipt, Sudan, Cypr, Syria, Liban, Iran, Kuwejt, dawniej również Irak i Krym). Projekty te obejmują wszystkie okresy, od prehistorycznego i protohistorycznego, przez Wczesny Brąz, okres predynastyczny oraz Starego i Nowego Państwa w Egipcie, czasy kultury grecko-rzymskiej w południowym i wschodnim rejonie basenu Morza Śródziemnego aż po wczesne chrześcijaństwo (w tym średniowieczne królestwa nubijskie w Afryce) i okres islamski. Wszystkie teksty recenzowane są przez niezależnych ekspertów.

140,00 zł
117,60 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 22,40 zł

61
Family and Friends 2E 3 WB Online Practice OXFORD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family and Friends 2E 3 WB Online Practice OXFORD
Dostępny
33 szt.

Ćwiczenia - poziom 3 z kodem dostępu. Family and Friends 2 edycja: 2 Workbook & Online Practice Pack Naomi Simmons, Tamzin Thompson, Jenny Quintana Nowe wydanie sześciopoziomowego, intensywnego kurs dla dzieci w wieku od 7 lat, oferujący materiał nawet na 4 godziny nauki w tygodniu! Każdy poziom kursu to materiał na przynajmniej 90 lekcji. Autorki kursu proponują naukę czytania i pisania w taki sam sposób, jak uczą się dzieci w Wielkiej Brytanii - poznają nazwy głosek w kolejności umożliwiającej czytanie i pisanie określonych słów. Dzięki temu uczniowie zaczynają szybko czytać, co pozwala na obudowanie kursu specjalnie przygotowanymi lekturkami. Family and Friends kształtuje również odpowiednie postawy społeczne, ucząc dzieci np. o konieczności niesienia pomocy czy dzielenia się z bliskimi. Zabawne ćwiczenia rozwijające prawidłową wymowę zachęcają dzieci do mówienia po angielsku. Nauka pisania wprowadzana jest stopniowo i systematycznie, dzięki czemu uczniowie piszą chętnie i poprawnie. Lektury uzupełniające kurs wykształcają w dzieciach nawyk czytania po angielsku dla przyjemności. Różnorodne ćwiczenia sprawiają, że kurs odpowiada potrzebom dzieci o różnych stylach uczenia się. Materiał wprowadzony jest w szybkim tempie, a uzupełnia go wiele materiałów dodatkowych, dzięki czemu kurs doskonale sprawdzi się również przy dużej liczbie godzin w tygodniu. Każdy poziom kursu dopełniają dodatkowe lektury i ćwiczenia gramatyczne. Family and Friends znakomicie integruje nie tylko wszystkie sprawności językowe, ale również uczy dzieci wartości i właściwych zachowań ( civic education). Poza podręcznikiem (zawierającym Student's Multi-rom z dodatkowymi aktywnościami) i zeszytem ćwiczeń nauczyciel ma do dyspozycji ogromną różnorodność materiałów dodatkowych. Ponadto kurs można wzbogacić o podręcznik do gramatyki Grammar Friends. W skład kursu wchodzą -podręcznik z dołączonym CD-ROM-em -zeszyt ćwiczeń -ksiązka nauczyciela -Teacher's Resource Pack -płyty CD

96,71 zł
87,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,67 zł

62
Family and Friends 2. Workbook with Online Practice. 2 Edition. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family and Friends 2. Workbook with Online Practice. 2 Edition.
Dostępny
29 szt.

Ćwiczenia - poziom 2 z kodem dostępu.Family and Friends 2 edycja: 2 Workbook & Online Practice PackNaomi Simmons, Tamzin Thompson, Jenny QuintanaNowe wydanie sześciopoziomowego, intensywnego kurs dla dzieci w wieku od 7 lat, oferujący materiał nawet na 4 godziny nauki w tygodniu! Każdy poziom kursu to materiał na przynajmniej 90 lekcji.Autorki kursu proponują naukę czytania i pisania w taki sam sposób, jak uczą się dzieci w Wielkiej Brytanii - poznają nazwy głosek w kolejności umożliwiającej czytanie i pisanie określonych słów. Dzięki temu uczniowie zaczynają szybko czytać, co pozwala na obudowanie kursu specjalnie przygotowanymi lekturkami. Family and Friends kształtuje również odpowiednie postawy społeczne, ucząc dzieci np. o konieczności niesienia pomocy czy dzielenia się z bliskimi. Zabawne ćwiczenia rozwijające prawidłową wymowę zachęcają dzieci do mówienia po angielsku.Nauka pisania wprowadzana jest stopniowo i systematycznie, dzięki czemu uczniowie piszą chętnie i poprawnie. Lektury uzupełniające kurs wykształcają w dzieciach nawyk czytania po angielsku dla przyjemności. Różnorodne ćwiczenia sprawiają, że kurs odpowiada potrzebom dzieci o różnych stylach uczenia się. Materiał wprowadzony jest w szybkim tempie, a uzupełnia go wiele materiałów dodatkowych, dzięki czemu kurs doskonale sprawdzi się również przy dużej liczbie godzin w tygodniu. Każdy poziom kursu dopełniają dodatkowe lektury i ćwiczenia gramatyczne.Family and Friends znakomicie integruje nie tylko wszystkie sprawności językowe, ale również uczy dzieci wartości i właściwych zachowań (civic education). Poza podręcznikiem (zawierającym Student's Multi-rom z dodatkowymi aktywnościami) i zeszytem ćwiczeń nauczyciel ma do dyspozycji ogromną różnorodność materiałów dodatkowych. Ponadto kurs można wzbogacić o podręcznik do gramatyki Grammar Friends. W skład kursu wchodzą- podręcznik z dołączonym CD-ROM-em- zeszyt ćwiczeń- książka nauczyciela- Teacher's Resource Pack- płyty CD

96,71 zł
87,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,67 zł

63
Gra Taboo Junior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Taboo Junior
Hasbro, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.06

Tabu to angażująca i pełna śmiechu gra słowami. Wersja Junior została stworzona z myślą o młodszych graczach, dlatego pytania mają odpowiedni poziom trudności, przez co rozrywka nie zniechęca dzieci. Gra pomaga wzbogacić zasób słów, zachęca także do kreatywnego myślenia.Poprowadź swoją drużynę do zwycięstwa, opisując dane hasło, nie używając zakazanych słów. Gdy tylko złamiesz zasady, drużyna przeciwna natychmiast przerwie Twoją rundę za pomocą piszczałki. Zdobywaj punkty i wygrywaj! Taboo sprawdzi się podczas rodzinnych zabaw i dziecięcych spotkań.Zawartość:- 240 kart,- klepsydra odmierzająca czas,- piszczałka,- 2 pionki,- plansza,klepsydra,- instrukcja.Wymiary pudełka: 27.0x20.0x6.5 cm.

113,00 zł
101,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,30 zł

64
Kredki do malowania twarzy 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki do malowania twarzy 6 kolorów
Koh-I-Noor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Kredki w formie pomadki do malowania twarzy. Testowane dermatologicznie, nie wywołują podrażnień i nie uczulają. Można je łatwo nanosić oraz zmywać za pomocą wody z mydłem. Doskonale nadają się do malowania twarzy na imprezy sportowe, karnawałowe, dziecięce spotkania, zabawy itp.Kredki w zestawie kolorystycznym: pomarańczowa, różowa, fioletowa, brązowa, zielona, niebieska.

40,18 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

65
Laser A1. Student's Book + eBook + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laser A1. Student's Book + eBook + CD
Dostępny
6 szt.

Kurs dla młodzieży, który przygotowuje uczniów do egzaminu FCE już od poziomu A1+ do B2. Seria Laser składa się z pięciu części, a materiał zawarty w każdej z nich jest w pełni zgodny z założeniami Common European Framework dla poziomów od Breakthrough do Vantage (A1+ do B2). Główne założenia serii to harmonijny rozwój wszystkich sprawności językowych oraz regularne powtórki materiału, ułatwiające przygotowanie młodzieży do egzaminu, a to wszystko w kontekście współczesnej, młodzieżowej tematyki. Do każdej z książek zostały dołączone płyty: CD-ROM oraz audio dla ucznia, które mają za zadanie urozmaicić zajęcia i zapewnić nastolatkom dodatkową motywację do nauki. W nowej wersji znalazły się zmienione i zupełnie nowe teksty oraz lubiane przez młodzież zadania typu webquest. Do książki nauczyciela dołączono nowy cyfrowy komponent DigiBook. Warto wiedzieć - Sekcje Wordpower! wprowadzają i ćwiczą nowe słownictwo. - Przejrzyste zestawienia zagadnień gramatycznych znajdują się na końcu podręcznika. - Wszystkie umiejętności nauczane są krok po kroku. - Do książki nauczyciela dołączono DVD-ROM, który zawiera m. in. testy, generator testów i filmy wideo oraz DigiBook (cyfrową wersję podręcznika z materiałem audio). - Nowość: Książka ucznia zawiera kod dostępu do platformy Macmillan Practice Online, na której uczeń znajdzie dodatkowe ćwiczenia rozwijające słownictwo, gramatykę i umiejętności językowe. 

106,00 zł
92,22 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,78 zł

66
Straightforward Second edition B1. Student's Book + eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straightforward Second edition B1. Student's Book + eBook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Straightforward Second editon to przede wszystkim interesujące treści, elastyczny układ oraz atrakcyjna szata graficzna. Kurs daje dużą łatwość selektywnego doboru materiału językowego, a tym samym pozwala rozwijać wybrane sprawności językowe. Każdy z poziomów przewidziany jest na 90 godzin lekcyjnych, jednak bogaty materiał zawarty w książce nauczyciela daje pełną swobodę i dowolność w zakresie rozszerzania kursu, w zależności od potrzeb grupy. Podręcznik jest szczególnie polecany na kursy general English dla dorosłych lub na lektoraty akademickie.Warto wiedzieć:- Przejrzysta struktura i czytelne oznaczenia ułatwiają poruszanie się po podręczniku.- Sekcje Functional language zawierają wyrażenia i zwroty potrzebne w sytuacjach życia codziennego.- Ciekawe i użyteczne informacje kulturowe znajdują się w sekcjach Did you know?- Sekcje Language reference w sposób przejrzysty przedstawiają zagadnienia gramatyczne i słownictwo z każdego rozdziału.- Platforma Straightforward Practice Online z bogactwem materiałów interaktywnych do każdego poziomu kursu.- Wyjątkowa strona internetowa www.macmillanenglish.com/straightforward zwierająca dodatkowe ćwiczenia i wskazówki dla lektorów.

119,00 zł
103,53 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,47 zł

67
Kredki do malowania twarzy 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki do malowania twarzy 6 kolorów
Koh-I-Noor
Dostępny
5 szt.

Kredki w formie pomadki do malowania twarzy. Testowane dermatologicznie, nie wywołują podrażnień i nie uczulają. Można je łatwo nanosić oraz zmywać za pomocą wody z mydłem. Doskonale nadają się do malowania twarzy na imprezy sportowe, karnawałowe, dziecięce spotkania, zabawy itp.Kredki w zestawie kolorystycznym: biała, żółta, czerwona, zielona, niebieska, granatowa,

40,18 zł
38,17 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,01 zł

68
Plastelina w wiaderku 8 kolorów 700g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina w wiaderku 8 kolorów 700g
Koh-I-Noor, 8
Dostępny
2 szt.

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Jest łatwa w modelowaniu, nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.Plastelina dostępna jest w 8 kolorach, zapakowana w wiaderko.

33,36 zł
31,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,67 zł

69
Glinka lekka samoutwardzalna biała 400g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glinka lekka samoutwardzalna biała 400g
Koh-I-Noor
Dostępny
5 szt.

Glinka samoutwardzalna lekka jest gotową masą plastyczną, która nadaje się do natychmiastowego użycia, a poza tym dzięki zastosowanym substancjom jest bardzo plastyczna.Podczas modelowania można ją zmiękczać dodając niewielkie ilości wody. Należy uważać, żeby nie przesadzać z wodą, bo masa może się zrobić zbyt płynna i mazista i nie będzie dała się formować. Glinka wysycha samoistnie pod wpływem powietrza (najlepiej w temperaturze pokojowej) w ciągu ok. 24 godzin, ale jest to zawsze zależne od grubości i wielkości wykonanej ozdoby. Glinka lekka jest znacznie lżejszą wersją glinki samoutwardzalnej. Polecana jest do tworzenia ozdób świątecznych, dzbanków, figurek itp. Przedmioty z niej wykonane mogą być szlifowane i malowane. Dostępna jest w kolorze białym w opakowaniu 400g.

34,40 zł
32,68 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,72 zł

70
Plastelina 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina 10 kolorów
Koh-I-Noor, 10
Dostępny
7 szt.

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Jest łatwa w modelowaniu, nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.Plastelina dostępna jest w 10 kolorach.

7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

71
Glinka lekka samoutwardzalna biała 130g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glinka lekka samoutwardzalna biała 130g
Koh-I-Noor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Glinka samoutwardzalna lekka jest gotową masą plastyczną, która nadaje się do natychmiastowego użycia, a poza tym dzięki zastosowanym substancjom jest bardzo plastyczna.Podczas modelowania można ją zmiękczać, dodając niewielkie ilości wody. Należy uważać żeby nie przesadzać z wodą, bo masa może się zrobić zbyt płynna i mazista i nie będzie dała się formować. Glinka wysycha samoistnie pod wpływem powietrza (najlepiej w temperaturze pokojowej) w ciągu ok. 24 godzin, ale jest to zawsze zależne od grubości i wielkości wykonanej ozdoby. Glinka lekka jest znacznie lżejszą wersją glinki samoutwardzalnej. Polecana jest do tworzenia ozdób świątecznych, dzbanków, figurek itp. Przedmioty z niej wykonane mogą być szlifowane i malowane. Dostępna jest w kolorze białym w opakowaniu 130g.

17,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

72
Plastelina fluorescencyjna 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina fluorescencyjna 5 kolorów
Koh-I-Noor, 5
Dostępny
14 szt.

Plastelina fluorescencyjna jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Jest łatwa w modelowaniu, nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest we fluorescencyjnych kolorach. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.Plastelina dostępna jest w 5 kolorach.

6,99 zł
73
Godło RP w ramce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
32,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

74
Simply - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simply
Edith Piaf, Simply Tins
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

40,90 zł
34,77 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,13 zł

75
Live From KCRW (Vinyl) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live From KCRW (Vinyl)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

W grudniu ukaże się czwarty w dyskografii formacji Nick Cave & The Bad Seeds album koncertowy. Krążek będzie zatytułowany "Live From KCRW" i będzie dostępny jako CD, podwójny vinyl (wzbogacony o dwa utwory) oraz w wersji elektronicznej. Materiał został zarejestrowany w tym roku 18 kwietnia w Los Angeles w Apogee Studio. Zespół zagrał w składzie Nick Cave (wokal, pianino), Warren Ellis (gitara, pianino), Martyn Casey (bas), Jim Sclavunos (perkusja) i Barry Adamson (organy) i wykonał klasyczne kompozycje ze swojego repertuaru oraz cztery piosenki z ostatniej płyty "Push The Sky Away".

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

76
Push The Sky Away, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Push The Sky Away, LP
Nick Cave, The Bad Seeds, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: A1. We No Who U R A2. Wide Lovely Eyes A3. Waters Edge A4. Jubilee Street A5. Mermaids B6. We Real Cool B7. Finishing Jubilee Street B8. Higgs Boson Blues B9. Push The Sky Away

89,90 zł
82,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,19 zł

Wróć do góry